Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 20.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od dnia katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego lot MH-17 minął już ponad miesiąc.

A jednak po wcześniejszych oświadczeniach amerykańskich i ukraińskich władz, które miały miejsce tuż po katastrofie, obarczających jednoznacznie winą za jej spowodowanie wojska rosyjskie lub też samych prorosyjskich separatystów, nagle zapadła w tej sprawie martwa cisza.

Nie ma żadnych raportów na temat postępów w śledztwie, w tym w ramach Rady Bezpieczeństwa ONZ, która w myśl rezolucji nr. 2166, powinna nadzorować śledztwo Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Uprawnienia przekazane przez Międzynarodowy Komitet Lotniczy organizacji ICAO miały na celu uniknięcie problemów związanych z tym, że do katastrofy malezyjskiego samolotu doszło na terenie objętym działaniami wojennymi. Dlatego też założono, że ICAO będzie łatwiej współpracować z władzami w Kijowie.

Mimo to na czele dochodzenia stanęła Holandia będącą stroną w tej sprawie, jednocześnie zobowiązała się ona do ścisłej współpracy z ONZ i ICAO, która miała zgodnie z wcześniejszą rezolucją tejże ONZ prowadzić dochodzenie, a nie władze holenderskie.

Taka metodyka prowadzenia śledztwa nie jest zgodna z przepisami międzynarodowymi, gdyż jak podkreślił członek zarządu Światowej Fundacji Bezpieczeństwa Lotów, Walerij Szełkownikow:

"Zazwyczaj, gdy przybywa zespół badaczy, pierwszą rzeczą, która jest wymagana od Ministerstwa Obrony oraz agencji wywiadowczych kraju, w którym doszło do katastrofy, jest oficjalny raport dotyczący wystrzału rakiet, ilości tych wystrzałów, o przelotach samolotów. Ogromna ilość informacji, łącznie z wypuszczeniem i lądowania obiektów kosmicznych. Należy jak najszybciej zebrać wszystkie informacje, aby nikt nie mógł sfałszować tabeli lotów, czasu wystrzałów, czasu wydania rozkazów. Nagrania rozmwów kontrolerów lotów, łączności z wojskowych punktami dowodzenia - wszystko to powinno być przedłożone Komisji pod auspicjami Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego."

A jak sytuacja wyglądała w rzeczywistości?

Otóż kijowskie władze zataiły najważniejsze informacje, a więc nie ujawniły one nagrań rozmów kontrolerów lotu z załogą samolotu, same przeprowadziły przesłuchanie tych kontrolerów, nie ujawniły powodu, dla którego samolot przez ukraińskich kontrolerów został skierowany kursem przebiegającym nad rejonem prowadzonych walk, nie podały również informacji o lotach swoich samolotów wojskowych w tym rejonie ani stacjonowania wyrzutni rakiet, w zasięgu których znajdował się lecący samolot pasażerski.

Nie dość tego czarne skrzynki nie wiadomo z jakiego powodu zostały przekazane do badania brytyjskim ekspertom, zaś ostatnio podane przez władze holenderskie wyniki sekcji zwłok i indentyfikacji ofiar katastrofy zakończyły się na ich liczbie poniżej 50, co miało miejsce ponad dwa tygodnie temu.

Co z resztą pasażerów? Czy po upływie kolejnych dwóch tygodni władze holenderskie nie są wstanie zidentyfikować pozostałych ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu?

Wstępne sprawozdanie z dochodzenia ma być przedstawione w ciągu najbliższch dziesięciu dni, ale pod warunkiem, że wyrażą na to zgodę kijowskie władze, które są stroną w sprawie.

Tak więc chyba ta sprawa tak naprawdę nigdy nie zostanie obiektywnie wyjaśniona?

A w tym samym czasie trwa nadal ludobójstwo cywilów i ostrzał budynków mieszkalnych na ukraińskich terench objętych rewoltą:

Jak podały wczoraj władze Doniecka, ludność miasta zaczyna cierpieć głód.

Rejon miasta jak i okoliczne miejscowości były w dniu wczorajszym intensywnie ostrzeliwane przez ukraińską artylerię i wojska rakietowe. Jest wielu zabitych i znaczna liczba rannych cywilów. Zniszczono wiele budynków w tym domów mieszkanych.

Wczoraj ukraińskie wojska prowadziły ataki na różnych kierunkach frontu, z czego najcięższe walki toczyły się na kierunku na południe od Doniecka w rejonie miasta Iłowajsk, które obecnie pełni strategiczną rolę blokując możliwość ataku na miasto od południa.

W ataku tym brały udział ukraińskie bojówki zmilitaryzowane "prawego sektora": batalion "Donbas", sotnia z batalionu "Dniepr-1", dwie grupy batalionu "Azow" oraz pododdziały 51 brygady zmechanizowanej.

Jak narazie napór ukraińskich wojsk jest tam powstrzymywany przy dużych ich stratach własnych, tak w sprzęcie, gdzie zniszczono 5 sztuk opancerzonych wozów bojowych jak i w sile żywej, gdzie między innymi został ciężko ranny dowódca batalionu "Donbas" San Sanycz oraz zlikwidowany amerykański najemnik Mark Pasławskij- również z batalionu "Donbas":

W rejonie miasta Niżnaja Krinka na wschód od Doniecka trwały ciężkie walki, gdzie siły powstańcze wyprowadziły konratak na zajmujące tam pozycje obronne wojska ukraińskie. Zlikwidowano 33 żołnierzy oraz 32 sztuki sprzętu wojskowego w tym sześć wyrzutni rakiet "Grad"

Na północ od Doniecka siły powstańcze zaatakowały z powodzeniem rozlokowane w miejscowości Konstantinowka wojska ukraińskie. Po wykonaniu zadania oddziały milicji ludowej wycofały się.

Trwały również wali z rozproszonymi grupami ukraińskich wojsk w rejonie południowym koło granicy państwowej ale one już nie mają żadnego znaczenia strategicznego.

W miarę spokojnie było w rejonie skrzyżowania dróg koło miejscowości Krasnyj Łucz, które obecnie jest pod całkowitą kontrolą sił powstańczych.

Ciężkie walki trwały również w okolicach Ługańska, gdzie na północ od miasta w miejscowości Krasnyj Jar wojska ukraińskie przeprowadziły atak na znajdujące się tam jednostki milicji ludowej. Atak został odparty i mimo, że w niektórych okolicznych osadach zawieszono ukraińskie flagi, zostały one usunięte. Sytuacja tam jest ciężka ale stabilna.

Przed wczoraj wojska ukraińskie zaatakowały Stanicę Ługańską na północny-wschód od Ługańska, zajmując przedmieścia miejscowości, ale w dniu wczorajszym zostały już wyparte, gdzie zdobyto trochę sprzętu wojskowego. Miasto jest obecnie pod całkowitą kontrolą sił powstańczych:

Na południowy-wschód od Ługańska na odcinku Nowoswietlówka-Chriaszczewate obecnie wykańczane są ostatnie grupy rozproszonych oddziałów ukraińskich. Droga z Izwarino do Ługańska znajduje się pod całowitą kontrolą milicji ludowej.

Bardzo tragiczny jest bilans wczorajszych walk dla strony ukraińskiej, która utraciła 483 żołnierzy oraz kolejnych 700 zostało rannych. I jak dotychczas jest to najbardziej kosztowny dzień walk podczas całej prowadzonej na południowo-wchodniej Ukrainie tzw. operacji antyterrorystycznej.

Bilans sił jakie obecnie posiadają obie strony wynosi po stronie ukraińskiej: 48-52 tys żołnierzy, 550-600 pojazdów pancernych, 270 ciężkich dział i wyrzutni rakiet, 15 samolotów bojowych i 5 do 10 śmigłowców, zaś po stronie sił powstańców wynosi on: 19-23 tys żołnierzy, 130 pojazdów pancernych, około 50 ciężkich dział i wyrzutni rakiet. Po za ciężkim sprzętem i artylerią powstańcy mają wystarczającą ilość broni i amunicji.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu zniszczony przedczoraj ukraiński sprzęt podczas ostrzału artyleryjskiego ze wgórza Saur-Mogiła.

*      *      *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • "Zombirowanie" dzieci ukraińskich propagandą;
  http://news-mail.by/2014/08/16/podborka-video-o-zombirovanii-detej-i-podrostkov-na-ukraine-ukraina-zombirovanie-psixiatriya/
  Jak wynika z powyższego artykułu i zawartch w nim materiałów Kijów zaszczepia podstawy "banderopitekizmu" już od najmłodszych lat...
  Ps. Komuś sie ten tytuł spodoba...
 • @mania przepraszania 10:53:11
  Podsumowanie wydarzeń dnia wczorajszego z różnych portali "noworossyjskich';
  http://news-mail.by/2014/08/19/svodka-boevyx-dejstvij-v-novorossii-za-19-avgusta-foto-video-18-obnovlyaetsya-novorossiya-ukraina-doneck-lugansk/
 • @mania przepraszania 10:55:55
  Najnowsza mapka z dzisiaj tamtejszego czasu 10.40
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/21150/21150_original.jpg
 • W Żytomierzu podobnie jak w Chmielnickim, ale w sprawie 3o Brygady;
  http://rusvesna.su/news/1408491754
  Protestuja żołnierze powracający z "operacji (anty)terrorystycznej" i ich rodziny
 • Nie wiem czy tego już nie było?
  Przesłuchanie jeńca, kapitana 40-tego Baonu Obrony Terytorialnej.
  http://www.youtube.com/watch?v=7D88f70T4I4
 • @brusek 11:02:52
  Ta mapka znacznie bardziej mi się podoba. Ciągle jest ciężko, ale jeśli uda się zlikwidować się kocioł na południe od Lugańska to będzie z górki. 80 brygada atakując z lotniska musiała ponieść ciężkie straty. Na lotnisku powinno być uzupełnienie ale nie wiadomo czy udało im się wycofać i jak z morale. Tak czy inaczej, 80 brygada narobiła sporo bigosu ale się, a to znaczy ze wiązała znaczne siły które będą mogły zostać przerzucone w inne rejony.
 • Akcja usuwania "samowolek budowlanych" sygnowanych tryzubem się rozszerza;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz/zamalowano-nielegalny-pomnik-upa
  Skoro "państwo które istnieje tylko teoretycznie" sobie nie radzi z tym problemem, czas by zwykli obywatele podkasali rękawy i sami wzięli sie za porządki...
 • @mania przepraszania 11:28:50
  Tego nie trzeba zamalowywać a przywiązać młotek na lince i społeczeństwo rozwalic powinno w drobny mak!
 • Zestrzelenie malezyjskiego samolotu
  witam

  Nie dalej jak wczoraj dyskutowaliśmy o cenzurze na różnych "polskojęzycznych" portalach oraz agenturach, mających za zadanie dyskredytowanie niezależnych opinii

  Z tego tytułu jedna ciekawostka : po zamieszczeniu przeze mnie fragmentu anglojęzycznej informacji o wiece prawdopodobnym zestrzeleniu samolotu przez juntę kijowską, nastąpiło kilka bardzo interesujących zjawisk

  I tak:

  1. otrzymałem 232 łapki, z tego 74% pozytywnych [komentarz: bardzo cieszy - widać co o tym myślą Polacy i to pomimo propagandy]

  2. nastąpił atak (hm... tu się chwilę zawaham - ale jestem przekonany, ze jednak "dyżurnych" internetowych komentatorów) wściekłych, NIEMERYTORYCZNYCH inwektyw ("ruski agencie", "masz walonki" itp.) [komentarz: utwierdziło mnie to w przekonaniu o: a.) dyżurnych propagandzistach, mających na celu minusowanie groźnych z ich punktu widzenia, wpisów b.) sądząc po ich zainteresowaniu - musi to być naprawdę baaardzo niewygodny dla nich temat]

  3. wpis został OCENZUROWANY I USUNIĘTY (!) [komentarz: potwierdza to opinię z pkt. 2, iż jest to dla nich rzeczywiście bardzo niewygodny temat, ale utwierdza to również w przekonaniu, jak wielkie będzie "brzdęknięcie", gdy ta prawda wyjdzie na jaw]

  p.s. zastanawiam się tylko, czy była to robota "dyżurnych" od Prezia z małym pistolecikiem, mgły, myconingu , wybuchu, zamachu, czy raczej niedobitków akcji 'Wisła", być może Hasbarków, czy też może wszystkich po kolei ?
 • @kkkkk 11:25:14
  Czyli wcześniejsze informacje i filmy z lotniska o jego zajęciu przez powstańców były niestety przedwczesne?Pozdrawiam.
 • @brusek 11:31:11
  Od czegos trzeba zacząć, może ludzie "sondują" jak zachowają sie "władze"?
  Szkoda by było by ktos za zniszczenie tego plugastwa miał pójśc do więzienia...
 • @adalbert05 11:53:40
  Najprawdopodobniej tak...
 • Noworosję bombardują samoloty NATO przylatujące z Azerbejdżanu.
  „Bombowce NATO tankują paliwo w Azerbejdżanie i bombardują separatystów na Ukrainie”-z taką sensacyjną informacją, dzień wcześniej, wystąpił szereg mediów w USA, Mołdowie i Rosji, informuje Hakkin.az.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosje-bombarduja-samoloty-nato-przylatujace-azerbajdzanu-2014-08
 • @mania przepraszania 11:55:40
  Wiesz, jakbym wybudowal sobie w obejściu samowolkę a potem ja usunął - "sam z siebie" - to po usunięciu i jakby śladów nie było trudno wdrażać śledztwo że zbudowałem samowolke bo dowodu nie ma...
  Ale moe ja źle interpretuje prawo...

  Te samowolki sa de facto nielegalne więc legalnie mozna rozebrać...

  Ale jakbym w domu obok wybudował "cokolwiek" i przyozdobił to stosownym "logo" /=krzyż, tryzub/ - to byłoby to "świete" i niewidzialne dla polskiego prawa!
  Tak to działa!
 • @Lechita 11:58:52
  Bzdura. Robią szum medialny by ludzie nie wierzyli również w inne informacje o zaangażowaniu NATO w Ukrainie. Wystarczy spojrzeć na mapę by taką informację jak ta odrzucić jako ewidentnie nieprawdziwą
 • Informacje od "pułkownika" Cassada;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1740119.html
  Najcięższe walki o Iłowajsk i Mospino; po zajęciu których Kijów będzie prawdopodobnie próbował wtargnąć do Doniecka od południa przy jednoczesnym zintesyfikowaniu działań na pólnocy miasta.
  Pod Gorłówką, Jenakijewem, Jasinowatą walki pozycyjne, próby ataków na pozycje samoobrony odparte
  W okolicach Ługańska oczyszczono podmiejskie wioski, ale zwarta grupa utrzymuje sie dalej w Nowoswitłowce, a rozproszone grupy (prawdopodobnie z "Ajdara" stąd informacje o "dywersantach") "buszują" wzdłuż drogi Krasnodon-Ługańsk
 • Artykuł w Angorze
  W ostatniej Angorze [nr 34] polecam ciekawy artykuł "Klęska ukraińskiej armii" o południowym kotle. Rzuca się w oczy szacunek autora dla powstańców i zdania o zbombardowaniu przez Kijów sztabu polowego własnych wojsk [79 brygady], które chciały wycofać się z walki. W naszych mediach raczej rzadkość.
 • @brusek 12:06:41
  Moje oczy już różne dziwne rzeczy na "zielonej wyspie" widziały. Co tam z panem co jeździł sobie "po ludziach" na molo w Sopocie, albo z "recydywistką" co to "lubiała" po kielichu sobie pojeździć? W Polsce nigdy nie mów "Hop" dopóki nie jesteś już obiema nogami po drugiej stronie...
 • @Lechita 11:58:52
  Wystarczy spojrzeć na mapę,by uświadomić sobie,że to bzdura.Z Rumunii,czy Mołdawii nad Donbas i potem do Azerbejdżanu?Którędy?Nad Krymem i Rosją?
 • raczej nie
  Widać po mapie że to nie prawda. No chyba że mapa jest nie prawdziwa. Na Onecie pokazali mapę całkowicie inną, ale na 99 procent nie prawdziwą. Trwa wojna propagandowa. Taka akcja była by na rękę Rosji, bo ta upubliczniając taką akcje, np mogła by wydalić ambasadora RUMUNI. A w samej Rumuni mogło by dojść do niepokojów. TAKI atak to zagrożenie dla spójności całego NATO.
 • @brusek 11:02:52
  Dawno nie byłem na tym portalu z przyczyn obiektywnych ale wytłumaczcie mi proszę , słyszałem że z lotniska ukrom udało się wyrwać a tu z mapki wynika że dalej jest kocioł , więc o co tu chodzi , jestem cały czas za powstańcami i trzymam za nich kciuki
 • @karol 1 12:34:33
  Najprawdopodobniej siły prokijowskie zrobiły "wyłom" od zachodniej strony Ługańska właśnie w stronę lotniska. Wykorzystały to siły skupione w tym rejonie i przebiły sie w strone Nowoswitłowki, gdzie się umocniły i przecięły drogę Krasnodon- Ługańsk. Następnie zajęły okoliczne wioski m.in. Stanicę ługańską i wyszły na przedpola Ługańska, stąd nasze łżemendia odtrąbiły "zajęcie" Ługańska. jednak juz wczoraj w sieci pojawiły sie nagrania na których widać porzucone stanowiska które przejmuje samoobrona, więc mozna domyślać się tylko że prokijowscy zostali znowu rozdzieleni i odcięci od swoich głównych sił i z powrotem zamknięci w okrążeniu.
  Jest to jednak tylko moja teoria bo "łączności" ze sztabem samoobrony brak..
 • @mania przepraszania 12:43:17
  Hehehehe - wiesz, wydaje mi sie że przy tej ilości ludzi tutaj i takiej masie wrzucanych informacji, mamy lepszy wgląd w sytuację niż w Kijowie!
  :))))

  Może dyżurny płk SBU który nas zawodowo czytuje, on line składa sprawozdania do Kijowa z frontu od nas?
  :)
 • @mania przepraszania
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/08/judo-po-rosyjsku-z-zasrancami.jpg
 • @brusek 12:55:28
  Strach się bać kto nas w tej chwili obserwuje...
 • @Kula Lis 62 13:01:28
  Jak zwykle – mistrzostwo świata. Brakuje tylko Jarosława K., bo taka też jest prawda. No i pozostałego towarzystwa z UE…
 • @brusek
  Ku pamięci dla tych Polaków, którzy pamięć utracili!!!!!!

  Wołyń 1943 : Roman Szuchewycz- Taras Czuprynka- komandyr UPA lipiec 1943r.

  1. „Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy”

  „Albo będzie Ukraina albo lechicka krew po kolana”

  „Polaków w pień wyciąć”

  2. Roman Szuchewycz – rozkaz z dn. 25 luty 1944r.

  „…konieczne jest przyśpieszenie likwidacji Polaków, muszą zostać całkowicie zgładzeni, ich wioski spalone (…) ludność polską należy zniszczyć”

  3. Roman Szuchewycz – rozkaz z kwietnia 1944r.

  „Unikać walk z Niemcami i Sowietami, stosować uniki i krycia…”

  oraz:

  Rozkaz OUN-UPA do kuszczowych prowidników i referentów „Likwidować ślady polskości.(…) Zniszczyć wszystkie ściany kościołów i innych polskich budynków kultowych. Zniszczyć drzewa przy zabudowaniach tak aby nie pozostały nawet ślady, że tam kiedykolwiek ktoś żył…”
  itd – itd – itd – itd
 • @mania przepraszania
  Akcja jedz jabłka Gazety Wyborczej to kompletny absurd! – tłumaczy Andrzej Pochylski https://www.savetubevideo.com/?v=NLxbwJTnekk
 • @Kula Lis 62 13:08:34
  Niech głupki żrą. A co tam z "dyplomatołem' Radkiem? Ludzie się śmieja że "zniknął' bo dostał zatwardzenia od jabłek...
 • @brusek
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/08/artwrazenie.jpg co w żydowskiej trawie piszczy. ,,Najnowszy plan, który bodaj od dwóch z górą lat został uznany za najrealniejszy w kołach żydowskich na Zachodzie, jest w porównaniu ze wszystkimi dotychczasowymi wprost gigantyczny. Obejmuje on stworzenie szerokiego pasa od Bałtyku do morza Czarnego po obu stronach Dniepru, z ludnością rolniczą żydowską, stanowiącą na początek 25% ogółu. Ziemie, wchodzące w skład tego pasa, należą dziś do Polski, Litwy Kowieńskiej, do Rosji, Ukrainy i Białorusi sowieckiej.

  Temu, zdaje się, zawdzięcza nasze Polesie, że w ostatnich czasach tak wiele interesowano się ze strony żydowskiej jego osuszeniem(1).

  Urzeczywistnienie tego planu dałoby nareszcie Żydom mocną podstawę narodową, nadto niebyłe jako ulokowaną geograficznie.

  Ma się rozumieć, ażeby taki plan urzeczywistnić, trzeba by jego wykonanie poprzedzić dużymi zmianami politycznymi na objętym przezeń terenie.

  Gdyby dziś rząd polski zechciał patronować kolonizacji żydowskiej na kresach wschodnich, spotkałby się z ogromnymi przeszkodami w społeczeństwie. Ale gdyby się dało przesunąć państwo polskie na wschód przez oddanie Niemcom ziem byłego zaboru pruskiego, a natomiast przyłączenie znacznych obszarów na wschodzie, to znaczy, przez pozbycie się odżydzonych ziem czysto polskich, a pozyskanie mocno zażydzonych ziem biało- i małoruskich, państwo to stałoby się rodzajem dawnej Austrii, z tą różnicą, że liczba i rola Żydów byłaby w nim bez porównania większa, niż w dawnym państwie Habsburgów.

  Takie państwo mogłoby nawet mieć rząd, który sam, na koszt skarbu poprowadziłby na jego obszarze kolonizację żydowską.

  Z drugiej strony, życie gospodarcze takiego państwa byłoby mniej europejskie, niż dzisiejszej Polski, i Żyd małomiasteczkowy lepiej by w nim prosperował.

  Również, w zbudowanej pod protektoratem niemieckim, a przez Żydów prowadzonej, niepodległej Ukrainie, kolonizacja rolnicza żydowska miałaby o wiele lepsze widoki, niż w dzisiejszym państwie sowieckim.

  Podobne zmiany łatwiej kreślić na mapie, niż przeprowadzać w życiu, niemniej przeto mówiono o nich sporo na przedwiośniu roku 1930-go, kiedy w opinii publicznej Europy i Ameryki przygotowywano krucjatę przeciw Rosji sowieckiej”
  Roman Dmowski Ps. Ten „bloger” skrupulatnie omija „niezręczny” temat żydowskich skandali finansowych i politycznych kierując uwage na Niemców i Anglików jako rzekomych autorów i aktorów tychże przekrętów…
  A myślałem, że czegoś się dowiem…(no choć troszkę…:))) Dariusz Kwiecień Audycja XXXV https://www.savetubevideo.com/?v=_fNFifS--Xk
 • samoloty
  Biorąc pod uwagę wcześniejsze "zaginięcie" boeinga i nie mając pewności jaki ładunek przewoził zestrzelony informuje co następuje:

  Jak już wszystkie szczątki ciał te rozkładające się jeszcze na polach jak i te które już są zebrane zostaną przebadane i pochowane( nie sądzę żeby ktokolwiek był w stanie doliczyć się ile ciał było przy szczątkach samolotu....) nagle okaże się że służby któregoś z krajów ocenanii znają szczątki, części itp zaginionego boeinga i zrobi się wielki szum i rwetes że oto objawił się " zaginiony" boeing ale niestety ciał lub szczątków ciał nie bedzie można znaleźć lub wydobyć bo może być za głęboko lub też tych ciał nie będzie bo zostaną rozłożone lub zjedzone przez mieszańców oceanicznej głębi...... I tak oto będzie Wilk syty i Manchester City....

  Wielkie gratulacje dla AdNovum za prowadzenie tego dziennika jak też dla wszystkich ( prócz rendżera :) )którzy aktywnie i obiektywnie przekazują informacje ze wschodu....

  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 13:19:58
  Kijów okazuje "humanitaryzm'. Zgodnie z hasłem protektorów zza Oceanu, "Take no prisoners!";
  http://www.youtube.com/watch?v=XK-gknr6uO8
  Ciekawe co na to druga strona...
 • Polityka - tak się stało w wyniku zdrady
  http://interesariusz.neon24.pl/post/111252,szach-powstancow

  http://interesariusz.neon24.pl/post/111295,czy-powstancy-zostali-podwojnie-zdradzeni

  http://interesariusz.neon24.pl/post/111307,to-juz-pozamiatane

  a Rosja niech nie szczeka, tylko pije piwo, którego nawarzyła,

  ---------------------------
  chociaż i tak muszę stwierdzić, że wolę ruską okupację z czasów PRLu, niż obecną USraelską.
 • Mieszkańcy Doniecka: Poroszenko, patrz co robisz.
  http://youtu.be/GJowId4XBJU

  Odrobina z kresy.pl:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/w-donbasie-walczy-trzecia-sila
  W działaniach bojowych na wschodzie Ukrainy biorą udział dywersanci, którzy walczą i przeciw siłom ukraińskim, i przeciw separatystom. Taką ocenę sformułował w wywiadzie dla portalu "Ukraińska Prawda" generał rezerwy Władymir Ruban.
  W jego ocenie i separatyści, i siły rządowe starają się teraz wyjaśnić kim są ci ludzie.
  Jednocześnie, jak zaznaczył generał, po obu stronach konfliktu walczą najemnicy. Po stronie separatystów - w szczególności Rosjanie. W ukraińskiej armii - najemnicy z krajów UE.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/polskie-ministerstwo-obrony-dostarczy-pomoc-humanitarna-dla-ukrainskich-zolnierzy
  Ministerstwo obrony narodowej przekaże pomoc humanitarną dla ukraińskich żołnierzy. W przyszłym tygodniu do Lwowa zostanie dostarczona pierwsza partia z planowanych prawie 320 ton polskiej pomocy - informuje MON na swojej stronie internetowej.
  Ukraińscy żołnierze otrzymają m.in. żywność, materace i koce. Pomoc będzie realizowana na podstawie protokołu podpisanego między ministerstwami obrony obu państw - podaje rzecznik prasowy ministra obrony narodowej płk Jacek Sońta.
 • najgorsze w tym wszystkim jest to, że my nic nie możemy zrobić
  szeregowi cywile, których jest przytłaczająca większość w stosunku do elit, mają w demokracji mniej więcej tyle samo do powiedzenia, co dawni podwładni feudalnego króla.

  Stanowimy mięso armatnie, które nie stanowi o sobie, ani o przyszłości świata. Kolbami w nocy załomoczą, i do woja, biedaku.
 • @KHT 11:52:47
  jak się już bawisz w komentowanie w sieci,

  to przypomnij - ilość przechodzi w jakość.
 • Podsumowanie z novorosinform.org;
  http://www.novorosinform.org/news/id/6593
  Zarówno novorosinform i colonelcassad informują żę w wyniku zaangażowania sił junty pod Iłowajskiem zostały osłabione ich pozycje pod Uspienką i Amwrosijewka. Na razie samoobrona prowadzi tam ostrzał artyleryjski oraz przerzuca niewielkie grupy które rozpoznają siły przeciwnika...
 • @hetman koronny 13:26:26
  Jedno jest w tej sytuacji pocieszające, jak znam Hałyczyńców niewiele tej "pomocy" trafi do adresatów...
 • @brusek 12:55:28
  Nie tylko czytuje ale czasem pisze.
 • Dla pamięci:Męczeństwo unitow na Podlasiu.
  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/unici3.html

  A jeszcze cały czas mam nadzieję, że Wołodia wymknie się spod kontroli i poczuje jak prawdziwy Rus, Słowianin...

  http://www.monitor-polski.pl/brics-narzedziem-do-stworzenia-nwo/ (?)
 • 30 Brygada Zmechanizowana
  Wyszło 4655 ludzi - wróciło żywych 83. Oficjalnie 74 zabitych ,pozostali przepadli bez wieści
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/502049352160772097
 • @szczurobronny
  Amerykańscy eksperci: MH17 strącony przez Ukraińców z powietrza. Są dowody, mocne dowody. http://www.nst.com.my/node/20925?d=1
 • Grzegorz Braun - wykład
  Panowie, może tak trochę zbaczam z tematu ale arcy ciekawy wykład reżysera Grzegorza Brauna generalnie o ostatniej sytuacji ale też o konflikcie na bliskim wschodzie i jak to się może skończyć dla nas.

  https://www.youtube.com/watch?v=0HEfmiVXeYA
 • @mania przepraszania 13:24:07
  Dzisiaj już nawet ONZ podało, a za nim "nasze" czyli żydoniemieckie łże merdia, że ofiar wśród cywili na wschodzie jest ponad 2000!!!!
 • Ukraiński "uczony".
  Profesor Michaił Kurik, zarządzający Wydziałem Elektroniki Molekularnej Ukraińskiego Instytutu Ekologii Człowieka stwierdził, że należy dokładnie przebadać wodę, która ma zostać wwieziona przez konwój z pomocą humanitarną z Rosji. Jego zdaniem, pochodzi ona z wojskowego poligonu i trzeba przebadać ją pod kątem "pamięci genetycznej". Jej spożycie ma prowadzić do aktów dywersji wobec Ukrainy i mieć destrukcyjny wpływ na psychikę spożywających.
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/3868-ukrainskiy-professor-prizval-proverit-vodu-iz-rossiyskoy-gumanitarnoy-pomoschi-na-geneticheskuyu-pamyat-chtoby-ne-dopustit-diversii.html

  Nie wiem, co pił ten "uczony".
 • @hetman koronny 14:14:59
  pił właśnie "wode z wojskowego poligonu"
 • @KHT 11:52:47
  Prezio= niedobitki akcja "Wisła".

  Pozdrawiam.
 • @Lechita 11:58:52
  A niby kto by miał je przepuścić i nad jakimi krajami (obszarami) lecą?

  Pozdrawiam.
 • Ciekawa sprawa, może ktoś mieszka w "lepszym" kraju.
  Ten film jest zablokowany na Polskę, ale też cały ten kanał jest zablokowany na Polskę. A to kanał ultras dynamo. Jakby ktoś miał szczęście być w "lepszym" kraju i przekazać nam co tam za ciekawostki są, że nie możemy my Polacy ich oglądać. Czyżby ryki "riezat lachiw"? Coś mi się zdaje że takich blokad jest więcej, abyśmy się za wcześnie nie zorientowali że jest przygotowywana wielka rzeź Polaków.

  http://www.youtube.com/watch?v=F3C2IXGFsAo
 • @karol 1 12:34:33
  Udało im się przy dużych stratach własnych wyrwać, po czym się rozproszyli w małych grupach, które prowadzą działania sabotażowo-dywersyjne w okolicach lotniska z południowych przedmieść Ługańska.

  To właśnie te grupy niby miały wcześniej wkroczyć do centrum Ługańska i je zająć (tak podawały nasze łże media za komunikatami SBU), zaś prawda jest taka, że one po prostu robią w tej chwili tylko dywersję i są to siły za małe, aby zdobyć w rejonie operowania cokolwiek.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 12:43:17
  Stanica Ługańska była zajęta z kierunku północnego przez inne jednostki.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 13:19:58
  No cóż próbują powrócić do swego matecznika.

  Pozdrawiam.
 • @Grzesiek 13:23:05
  Dzięki !

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 13:26:26
  320 ton to będzie jakieś 6 czołgów T-72 z zapasem amunicji.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 13:28:23
  A co nie można się ukryć?

  Pozdrawiam.
 • @vortex 14:32:28
  Zablokowane filmiki na youdupie możesz sobie ściągnąć za pomocą serwisu: http://www.clipconverter.cc/pl/. Nie opisuję jak to robić, bo sprawa jest banalnie prosta.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 14:36:34
  No cóż jak napisałem był to tylko mój 'subiektywny" przegląd sytuacji. A "łączności" ze sztabem brak...

  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 14:07:14
  A co w III Rzeszy nie budowano demokracji?

  Toż samo robią obecnie na Ukrainie.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 14:08:12
  Spóźnili się o jakieś dwa tygodnie, bo już wtedy liczba zabitych cywilów przekroczyła ilość 2062 zabitych.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 14:19:42
  :)))))

  Chyba nią popijał samogon?

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 14:22:28
  No i nawalczył się - Zlituj się Panie nad jego zbłąkaną duszą!

  Pozdrawiam.
 • @vortex 14:32:28
  Jeżeli prawdą jest przedstawiana tutaj na forum "przyszłościowa"rola Ukrainy,to siłą rzeczy w pierwszej kolejności kolejności musi zostać zneutralizowany Prawy Sektor i jego przybudówki.Ukraińscy faszyści są tak samo antypolscy,jak antysemiccy,więc będą tutaj główną przeszkodą.Dostałem kilka dni temu taką ciekawą informację o planach przesiedlenia z Ukrainy około 50-tyś Żydów ukraińskich,także do Polski z uwagi na zwiększającą się aktywność na Ukrainie ruchów nacjonalistycznych.
 • @AdNovum
  Piechociński: Rosja chce rozszerzyć embargo na tranzyt towarów . Do Polski docierają sygnały, że strona rosyjska próbuje rozszerzyć embargo na tranzyt towarów - powiedział w środę wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Zapowiedział, że w tej sprawie będzie interweniował "na różnych poziomach relacji dyplomatycznych". Jak tłumaczył Piechociński, dodanie do embarga elementów "wojny transportowej" na lata zakłóciłoby łańcuchy dostaw i logistyki, utrudniłoby też dostęp europejskich, w tym i rosyjskich, produktów na rynki innych krajów.

  Zburzenie ładu

  Wicepremier przypomniał również, że Rosja do listopada odłożyła decyzję o wycofaniu się z międzynarodowej konwencji transportowej TIR. Jak mówił, taki krok zburzyłby ład transportowy tworzony od kilkudziesięciu lat i mógłby przynieść "zwielokrotnienie strat dla realnych gospodarek po obu stronach konfliktu wokół Ukrainy". W takiej sytuacji żadne rekompensaty nie pokryłyby w pełni strat - ocenił Piechociński, wyrażając nadzieję, że Rosja jednak nie wycofa się z konwencji.

  Na początku sierpnia Rosja poinformowała, że wprowadza zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady oraz Norwegii. Embargo ma obowiązywać przez rok. To odpowiedź Rosji na wcześniej nałożone na nią sankcje przez USA oraz UE. Wcześniej, 1 sierpnia Rosja wprowadziła embargo na niektóre owoce i warzywa z Polski.
  Pomoc z Brukseli

  Komisja Europejska odblokowała w poniedziałek 125 mln euro na wsparcie sektora owoców i warzyw dotkniętego rosyjskim embargiem rolno-spożywczym. Unijne fundusze mają być przeznaczone na wycofanie z rynku części zbiorów, co ma zapobiec nadmiernemu spadkowi cen.
  Autor: ToL/km / Źródło: Reuters http://tvn24bis.pl/informacje,187/piechocinski-rosja-chce-rozszerzyc-embargo-na-tranzyt-towarow,460601.html
 • @AdNovum popatrz ja powielają "nasze" żydomerdia kłamstwa.
  Jaceniuk: Rosja i jej terroryści rujnują gospodarkę Donbasu (sic!!!! jaki ten parchobanderowiec bezczelny!!!) Ukraiński premier Arsenij Jaceniuk oświadczył w środę, że „koordynowani z Rosji terroryści” umyślnie niszczą ważne obiekty infrastruktury na wschodniej Ukrainie, ponieważ Kreml dąży do wywołania upadku gospodarczego tego kraju. - Trudno o funkcjonującą gospodarkę i zdrowy sektor finansowy, gdy w kraju trwa wojna, wspierana przez terrorystów z Federacji Rosyjskiej. Każdego dnia tracimy nasz potencjał gospodarczy - powiedział podczas posiedzenia rządu.

  Ogromne straty

  Jaceniuk poinformował, że separatystyczni bojownicy celowo uderzają w najważniejsze obiekty ukraińskiej infrastruktury: kopalnie, elektrownie, kolej i mosty. - Każdego dnia Ukraina ponosi wielomilionowe straty. Rosja rozumie, że na odbudowę Donbasu pójdą nie miliardy hrywien, a miliardy dolarów, które skądś przecież trzeba brać - podkreślił.

  Szef rządu zapewnił, że nie zważając na trudną sytuację w regionach, w których trwa operacja przeciwko separatystom, Ukraina kontynuuje współpracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Bankiem Światowym.

  Jaceniuk zaznaczył, że rozwój gospodarczy jego kraju zależy od rozwoju sytuacji na wschodniej Ukrainie. - Wie o tym także agresor, czyli Federacja Rosyjska - powiedział. Niewydobyty węgiel

  Wiceminister energetyki i przemysłu węglowego Jurij Ziukow poinformował tymczasem, że w lipcu przemysł węglowy w obwodzie donieckim i ługańskim odnotował prawie 300 mln hrywien (ponad 71 mln złotych) strat. - W związku z wojną tylko w lipcu straciliśmy 297 mln hrywien. Nie wydobyliśmy 315 tys. ton węgla. Od początku maja straciliśmy blisko 420 tys. ton - wyliczał.

  Portal opiniotwórczego tygodnika „Dzerkało Tyżnia” przypomniał, że wcześniej ministerstwo energetyki donosiło, iż w wyniku aneksji Krymu przez Rosję Ukraina straciła 300 mld dolarów.
 • @Kula Lis 62 15:22:38
  Zaczynają pękać, ale trochę za późno.

  Trzeba było być mądrym przed szkodą a nie po szkodzie.

  A teraz Piechociński może sobie "interweniować" do woli- przynajmniej nie będzie się nudził w tym swoim wypasionym za nasze pieniądze gabinecie.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum CO TY NA TE BZDURY?
  Reuters: Rebelia na Ukrainie słabnie, niepewny los liderów (?) Odejście dwóch przywódców prorosyjskich rebeliantów na Ukrainie, obywateli Rosji Igora Striełkowa i Aleksandra Borodaja, to cios dla ruchu separatystycznego - pisze w środę Reuters. Według tej agencji separatyści obawiają się kolejnych rezygnacji.

  Jest wiele niewiadomych, jeśli chodzi o okoliczności ustąpienia Borodaja i Striełkowa, i trudno na razie orzec, czy oznaczają one zmianę taktyki, czy też wycofywanie rosyjskiego poparcia dla separatystów - zauważa Reuters. Striełkow, którego prawdziwe nazwisko brzmi Girkin i który jest oficerem rosyjskich służb specjalnych, podał się w zeszłym tygodniu do dymisji z funkcji ministra obrony samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL); 7 sierpnia rezygnację złożył szef rządu DRL Borodaj. W obszernej analizie na ten temat Reuters stawia tezę, że odejście dwóch przywódców może oznaczać punkt zwrotny w kryzysie ukraińskim. "W szeregach separatystów informacje (o dymisji) podsyciły obawy, że inni rosyjscy bojownicy mogą opuścić rebeliantów" - pisze agencja. Zauważa też, że rezygnacje zbiegły się z niepomyślnym dla separatystów obrotem spraw na polu walki. Wydaje się także, że w tym samym czasie Moskwa wycisza swą retorykę - ocenia Reuters.

  Niektórzy bojownicy, z którymi rozmawiała agencja, uznają zmiany w kierownictwie DRL za sygnał, że Rosja próbuje zdystansować się od konfliktu. Według jednego ze źródeł Reutersa celem zmian miałaby być deeskalacja kryzysu. Inni separatyści mówią, że chodzi o to, by konfliktowi nadać bardziej "lokalne" oblicze. Rosyjskie kierownictwo wywoływało frustrację wśród Ukraińców w szeregach separatystów i wzmacniało zarzuty Zachodu, że ruchem steruje prezydent Rosji Władimir Putin. Długi urlop od wojny

  Reuters zauważa, że według portalu separatystów Noworossija w zamian za rezygnację Striełkowa obiecano wsparcie w postaci 1000 bojowników i ponad 100 pojazdów opancerzonych. Portal nie wyjaśnia, kto złożył taką obietnicę. Następca Borodaja, nowy szef rządu DRL Ukrainiec Ołeksandr Zacharczenko powiedział po odejściu Striełkowa, że bojownicy otrzymali takie wsparcie, choć później zdementował tę wypowiedź. W innym komentarzu Zacharczenko oświadczył, że Striełkow pojechał po prostu na miesięczny urlop. Reuters pisze o Striełkowie i Borodaju, że są dawnymi kolegami z Moskwy i przez krótki czas pracowali razem w biznesie. Nowy premier DRL Zacharczenko pochodzi zaś z Doniecka, a nowy minister obrony DRL to mało znany bojownik separatystów, pochodzący z Ługańska Wołodymyr Kononow.
  Słabnąca rebelia?(SIC!!!!!!)

  Obszerny artykuł na temat sytuacji wewnątrz ruchu separatystycznego zamieszcza w środę "New York Times". Zdaniem dziennika "rebelia słabnie", a Putin "wydaje się czynić manewry w poszukiwaniu rozwiązania, które pozwoliłoby mu na zachowanie twarzy".

  Właśnie pierwszym etapem takiego rozwiązania miałyby być - według dziennika - zmiany w dowództwie separatystów i jego "ukrainizacja". "Niemal wszyscy Rosjanie z pierwotnego dowództwa zrezygnowali i wrócili do domu, a zastąpieni zostali przez Ukraińców o wątpliwych kwalifikacjach" - ocenia "NYT". Zauważa, że do tej pory władze w Kijowie odmawiały negocjacji z dowódcami separatystów, którzy są obywatelami Rosji. Jednak zmiana dowództwa sprawiła, że "szeregi wojskowe rebeliantów dryfują", a kontrolę nad nimi sprawują "miejscowi Ukraińcy o skromnym dorobku".

  Nowojorski dziennik rysuje także w artykule sylwetkę swego rozmówcy, nowego wiceministra obrony DRL Fedira Berezina. Pochodzący z Doniecka Berezin jest autorem kilkunastu powieści science fiction. W ruchu separatystycznym był do niedawna współpracownikiem Striełkowa, który - jak mówi - "był elementem krystalizującym całą strukturę". Berezin przyznaje też w rozmowie z "NYT", że separatyści "naprawdę potrzebują pomocy".
  Autor: asz//gak / Źródło: PAP, Reuters
 • @vortex 14:32:28
  „Yelity” zadecydowały, że Polacy mają zapomnieć i zamilknąć.
  W przeciwieństwie do "polskich" żydoniemieckich mediów, od lat przemilczających lub fałszujących kresową tragedię, na Ukrainie obserwujemy zjawisko wręcz odwrotne. Dziesiątki wydawnictw i stron w Internecie wskazuje na usilne działania na rzecz rehabilitacji skrajnego nacjonalizmu ukraińskiego
 • Skąd oni mają jeszcze te śmigłowce?
  Pod Ługańskiem, w okolicy Gieorgijewki siły samoobrony podobno zestrzeliły dwa śmigłowce Mi-24. Trwa zbieranie danych.
  http://lifenews.ru/news/138727
 • @fretka 16:02:21
  Reportaż z trwającego 19-20 sierpnia ostrzału Doniecka;
  http://rusvesna.su/news/1408541336

  W okolicach Gieorgiewki zestrzelono 2 śmigłowce bojowe Mi-24;
  http://lifenews.ru/news/138727
 • @hetman koronny 16:23:09
  Może "świeże" dostawy już posyłają, prosto z dworców i lotnisk? Ale jak widać chyba zaczyna brakowac pilotów z doświadczeniem...
 • @hetman koronny 16:23:09
  Pewnie z odzysku (czyli ze złomu) podobnie jak ciężki sprzęt pancerny?

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 15:33:23
  Ja bym nie przywiązywał takiej uwagi go tych wszystkich personalnych rozgrywek. Striełkow czy kto inny, nie ma znaczenia. Tam toczy się walka i w tej chwili jedne co się liczy to pokonanie armii ukraińskiej. Sun Tzu uczył żeby wydawać się słabym kiedy jest się silnym i odwrotnie.
 • mendia dementują
  huhuhu czołowe łżemendium tvn24 właśnie podało dementi w sprawie wjazdu rosyjskiego sprzętu i wojska jizasss co się dzieje tak w biały dzień i na wizji odszczekali :))))))))
 • @Leo32 16:54:00
  Może przestali wreszcie opierać się na źródłach PAP-u via SBU?

  Ale trochę trudno w to uwierzyć.

  Może po prostu postanowiły trochę się uwiarygodnić?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:58:53
  Złapali tych głupków co powiesili flagę "samostijnej" w Moskwie;
  http://lifenews.ru/news/138723
 • @AdNovum 16:58:53
  Podobno CNN też próbuje sie lekko uwiarygodnić...
  Jakaś "wiosna"?

  http://rusvesna.su/news/1408544375
 • @mania przepraszania 17:16:43
  Jak widać mają wybujałe ambicje:))) - co kończy się właśnie w ten sposób.

  Chazarzy bardzo bobrze wiedzieli na kogo postawić, bo chyba obecnie głupszych nie mogli znaleźć- nie wyłączając z tej grupy naszych sprzedajnych polityków.

  Pozdrawiam.

  ps.

  Praktycznie nie mogę wejść na strony lifenews.
 • @fretka 16:02:21
  Od razu mi lżej
 • Jasinowata, 20.08.
  Ukraińcy przyjechali wczoraj, wywiesili flagę, wpis na twitterze i facebooku-miasto nasze. Łatwo prowadzić wojnę przed komputerem.
  http://youtu.be/nAInENlQX1M
 • @TomS 17:37:37
  Resztki ukraińskiej piechoty morskiej wyprowadzone z Krymu i skoncentrowane w Odessie podążają na Donbas;
  http://rusvesna.su/news/1408549408

  Su-25 też "zdjęty"?
  http://lifenews.ru/news/138733
 • @hetman koronny 18:04:11
  Strach cokolwiek pisać, bo zaraz nieaktualne...
 • Chciałoby sie rzec, jaki ojciec, taki syn, albo na odwrót;
  Tu madrości tate;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bronislaw-wildstein-powinnismy-byc-solidarni-z-ukraina

  A tu synek w miłosnym amoku do 'samostijnej", pod wpływem "jabłek";
  https://www.facebook.com/photo.php?v=649798901794171
 • Iłowajsk nie wzięty.
  http://112.ua/glavnye-novosti/dobrovolcheskie-batalony-othodyat-ot-ilovayska-gorod-ne-vzyat-mosiychuk-104431.html
  Freikorpsy rejterują spod Iłowajska.
  Informację przekazał na facebooku Igor Morsijczuk z Rady Miejskiej w Kijowie. Batalion "Azow" stracił 1 zabitego i 6 rannych- oficjalnie.
  Dzisiaj ukraińskie media podawały, że "Donbass" kontroluje pół miasta.
 • @hetman koronny 18:22:24
  Pewno tak "kontroluje" jak Jasinowatą. Flaga na dach, "słitfocia" i chodu...
 • @mania przepraszania 18:27:42
  Mam prośbe - może do Adnovum albo do Was ogólnie.
  Zrobiłem filmik "dla Donbasu" a w zasadzie przede wszystkim Dla Andrieja Stienina.

  Próbuje opublikowac - ale Vimeo mi napisało że "Your accout has been flagged for a possible violation of the Vimeo terms of service"

  Wgrywa mi się kolejny raz /próba kolejna/ na YT - ale mam jakieś przeczucia niejasne że bedzie ten sam numer....

  Prośba...

  Moge podesłać film / ok 65 Mb/ - poprzez Wetransfer.com - komuś kto ma lepsze łącze i doświadczenie jak i gdzie umieścić by zaraz nie znikneło....

  Nie wiem jak się z Wami skontaktować na "priv". Sadzę że AdNovum zna nasze mejle i niech on cos zorganizuje i podpowie...

  PZDR.
 • @brusek 18:41:04
  Ciekawy artykuł o serbskim ochotniku który walczył po stronie samoobrony dostał sie do niewoli i został z niej wykupiony. Opowiada o sytuacji na Donbasie;
  http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0/%D0%B4%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE.395.html:506240-Snajperista-sa-skele
 • @brusek 18:41:04
  W tych sprawach jestem kompletnym laikiem i nigdy nic nie publikowałem na portalach filmowych.

  Natomiast są tu blogerzy, którzy mają konta na YouTube i może poprzez pocztę wewnętrzną się z nimi skontaktuj?

  Wejście do poczty wewnętrznej znajduje się na samej górze dowolnej strony pod reklamą pod napisem "poczta".
  Zresztą na próbę zaraz przez tą pocztę wyślę Ci maila.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  UKRAIŃSKIE MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ NA TERENIE POLSKI http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0005/62897/1-25095.pdf kto i jakim prawem na terytorium suwerennego/podobno/ kraju czci bandytów?. Jak sądzę rzecz jest do ustalenia? A jakim cudem te pomniki w ogóle stoją na terenie Polski? Czy kogoś już kompletnie pojebało w tym kraju? To bezczeszczenie własnej historii i własnych tragicznie zakatowanych obywateli. Wygląda, że Ukraińcy z obywatelstwem polskim są we władzach samorządowych i innych. A Polacy na to nie zwracają uwagi.
 • Pod Ługańskiem ofensywa
  Powstańcy atakują miejscowości wokół lotniska oraz przyczółki mostowe na Dońcu w Wiesiełoj Gorie Sławianoserbsku

  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/502144351804608512
 • W Iłowajsku
  Od rana ciężkie walki. Z rana na pomoc zablokowanemu batalionowi Donbas rzucono kompanię czołgów z 17 pancernej ale w większej części została ona zniszczona.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/502140920238997505
  W samym mieście zniszczono 3 kompanie 51 Brygady. Los 5 samodzielnej kompanii batalionu Dniepr-1 i 2 plutonu Azowa jest nieznany
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/502141700496957440
 • Ruszył konwój do Ługańska
  Widocznie droga została oczyszczona
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/502137128693018624
 • @TomS 19:58:03
  Ruszył "biały konwój", podobno część ciężarówek jest już na granicy;
  http://lifenews.ru/news/138735
 • Protest przed ambasada Ukrainy 23 sierpnia b.r. o 15-tej
  Manifestacja protestacyjna przeciwko zbrodniom wojennym sił terrorystycznych przysłanych na Donbas przez kijowskich faszystów odbędzie się 23 sierpnia 2014 r. of godz. 15 przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Obejrzyjmy te wstrzasające filmy i zastanówmy się, czy współodpowiedzialności za ten ogrom ludzkiego cierpienia nie ponosi także rząd FR pod wodzą W. W. Putina i jego oligarchat, nie interweniując zbrojnie na Donbasie wbrew jego majowym obietnicom.


  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lHODq6i-h60


  https://www.youtube.com/watch?v=jP26mddgONk
 • "Chwalebne" dokonania freikorpsu "Aydar";
  http://112.ua/statji/razborki-sredi-sil-ato-pochemu-slivayut-aydar-103693.html
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zbrodnie-i-naduzycia-w-donbasie-ukrainskie-media-opisuja-dzialalnosc-batalionow-ochotniczych
 • Porownania
  http://anna-news.info/node/20365
 • @szczurobronny 19:59:23
  Skonsultowałem z AdNovum...

  Zróbmy tak...

  Jeżeli ktoś może jakoś pomóc - to proszę zgłosić się poprzez pocztę na priv.

  Generalnie. Zrobiłem film ze zdjęciami - głównie Andrieja Stienina.
  Już straciłem jedno konto po próbie wgrania filmu na Vimeo, nie chcę mieć zablokowanych kont w innych miejscach.

  Przed chwilą udało mi się jednak umieścić film na jednym z moich kont!

  Jeżeli się Wam spodoba to "daję" film każdemu kto się zgłosi i będzie próbował rozpowszechnić przez wgranie filmu w jakieś dostępne miejsce.

  Po prostu proszę do mnie napisać. Na podany adres mejlowy / adresy mejlowe - prześlę film który "waży" ok 65 mb, w celu umieszczenia na Waszych portalach...

  Oczywiście jeżeli uważacie że warto...

  Podaję link:

  https://www.youtube.com/watch?v=AJ69_29TVFg

  Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na moja prośbę o linki na zdjęcia Andrieja!
 • @AdNovum 19:00:05
  Witaj a za plecami ,tak mamy. Pzdr. 5*.http://www.dw.de/niemiecka-prasa-o-spotkaniu-putin-poroszenko-dobra-wiadomo%C5%9B%C4%87/a-17863797
 • @Kula Lis 62 19:41:17
  Dokładnie tak .Pzdr. http://www.wykop.pl/wpis/9152166/z-4700-zolnierzy-wyslanych-na-wschod-ukrainy-z-zyt/
 • @brusek 20:58:18
  Motorola "szaleje" w Iłowajsku;
  http://rusvesna.su/news/1408557874
 • Rezym kijowski zestrzelil malezyjskiego Boeinga
  7 sierpnia 2014 r. malezyjska prasa ogłosiła stwierdzenie delegata OSCE Michala Bociurkiwa, że samolot został zestrzelony przez myśliwce. Bociurkiw jest Ukraińcem z Kanady, który był delegowany przez OSCE na miejsce rozbicia się lotu MH 17 aby zbadać przyczynę katastrofy. Stwierdzenie swoje wygłosił 29 lipca b.r. podczas wywiadu z Canadian Broadcasting Corporation. Dodał, że części kadłuba byly podziurawione przez silny ogień karabinu maszynowego ('There have been two or three pieces of fuselage that have been really pockmarked with what almost looks like machinegun fire; very, very strong machinegun fire'). Wcześniej, 3 sierpnia b.r., reporter Associated Press Robert Parry, piszący dla Consortium News, zacytował swe źródła w wywiadzie USA, że ukraińskie siły zbrojne ponoszą odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą ( http://consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts ). Malezyjski artykuł nosi tytuł 'Badacze z USA stwierdzaja, że MH17 został strącany przez samolot' ('US analysts conclude that MH 17 downed by aircraft'). Ten artykuł jest tu: http://www.nst.com.my/node/20925 . Wywód OSCE był drukowany w prasie światowej i pokazał sie na wielu internetowych witrynach, np. tu: http://beforeitsnews.com/2012/2014/08/not-reported-by-the-global-mainstream-media-malaysian-press-charges-ukraine-government-shot-down-mh17-us-experts-concur-2451802.html . Srodki masowego przekazu w UE zatajają te informacje przed publicznością. Przypomnijmy sobie informacje zamieszczoną w Twitter przez kijowskiego kontrolera lotów, Hiszpana 'Carlos', zaraz po wypadku. Dwa ukraińskie myśliwce leciały koło tego Boeinga tuż przed jego zestrzeleniem. 'Caza' to jest myśliwiec. Powstańcy nie mają 'dos cazas'. Carlos. @spainbuca El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares 9:48 - 17 julio 2014. El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares, ✈ Carlos. @spainbuca Sí las autoridades de kiev, quieren decir la verdad, esta recogido 2 cazas volaron muy cerca minutos antes , no lo derribo un caza. 9:54 - 17 julio 20. Jeden z uzytkownikow na tym forum uprzednio dokonal wpisu o Carlosie. Cytuję: 'Na krótko przed tym, jak w mediach zaczęły pojawiać się informacje o zestrzeleniu malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami kontrolowanymi przez noworosyjskich powstańców, jeden z cywilnych kontrolerów lotu na kijowskim lotnisku w Boryspolu za pośrednictwem serwisu Twitter zaczął na bieżąco relacjonować sytuację. O jego wpisach informuje portal GlobalResearch.ca. Konto @spainbuca należało do Hiszpana znanego tylko pod imieniem (lub pseudonimem) „Carlos”, od pięciu lat pracującego jako kontroler lotów na kijowskim lotnisku. Konto założono w 2010 roku a obserwowało je 11 tysięcy osób. Autor często dzielił się za jego pośrednictwem informacjami z życia ukraińskiego lotniska. Wieczorem 17 lipca, jeszcze zanim świat obiegły relacje o tragicznym końcu MH17, „Carlos” porzucił dotychczasowy lekki ton swoich wpisów. W ciągu dwóch następnych godzin w kolejnych krótkich wiadomościach przekazał między innymi: - do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol 7 minut po zniknięciu samolotu z radaru wkroczyły ukraińskie służby specjalne wraz z obcokrajowcami, już wtedy mówiono o zestrzeleniu; - w ciągu trzech ostatnich minut lotu MH17 towarzyszyły dwa ukraińskie myśliwce, widziane na radarach przez personel kontroli lotów; - o eskorcie MH17 przez ukraińskie myśliwce wiedzieli ludzie z ministerstwa spraw wewnętrznych, ale nie wojskowi; Z racji użycia we wpisach języka hiszpańskiego, pozostały one niezauważone przez większość komentujących bieżące wydarzenia 17 lipca. Krótki wywiad z „Carlosem” przeprowadziła jedynie hiszpańskojęzyczna redakcja kanału Russia Today – mówi w nim on, że z racji swoich ostatnich wpisów otrzymał liczne pogróżki od ludzi związanych z „Majdanem” a ukraińskie władze dały mu i jego rodzinie 24 godziny na opuszczenie kraju. Treść wpisów w tym materiale nie jest komentowana ani rozwijana. Konto @spainbuca zostało usunięte z Twittera. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami. Dla gazety wypowiedział się Robert Mark, pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, potwierdzając, że według zapisu tras lotów 17 lipca MH17 leciał nietypową trasą. Dodał także, że w przypadku gdyby był kapitanem tego rejsu i otrzymał polecenie zmiany trasy na przebiegającą nad rejonem walk, nigdy by się na to nie zgodził z własnej woli. - za Xportal.pl. Czytaj więcej tu http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-nie-mozemy-tolerowac-prob-tuszowania-prawdy-o-locie-mh17,nId,1471730#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=firefox.' Fotografia części kabiny pilotów podziurawiona serią karabinu maszynowego jest tu: http://themillenniumreport.com/wp-content/uploads/2014/08/MH17-part-with-holes-identified.jpg . W przechwyconej rozmowie pracownicy miliardera Kołomojskiego i ministra obrony Ukrainy Walerego Geleteja, Swiatosław Olijnik i Anatolij Gricenko, omawiają zestrzelenie lotu MH 17. Z rozmowy jasno wynika, że zestrzelenie było celowe i przygotowane i wykonane przez obecne władze kijowskie. Rozmowa jest po ukraińsku lecz jest dodane tłumaczenie na angielski. http://themillenniumreport.com/2014/08/hackers-learned-who-shot-down-boeing-in-ukraine/
 • @brusek 20:58:18
  Film super.

  Masz, Brusku:

  http://sevpolitforum.info/viewtopic.php?f=11&t=791242&p=19070442#p19070442

  http://zugunder.com/index.php?topic=82770.0
 • @Romekrus 22:22:31
  Oooooooooo!

  Dziekuję!
  Jestem zaszczycony!
  :)
 • @brusek 22:28:42
  PIĘĆ GWIAZDEK!
 • @brusek 20:58:18
  Bardzo dobry film ze świetnymi zdjęciami porwanego dziennikarza. Gratuluję.
  Podeślę link znajomym żeby jak najwięcej osób obejrzało zanim skasują (bo tego się obawiam).

  pozdrawiam
 • Partyzanci Charkowskiej Republiki Ludowej
  My tu skupiamy się na wydarzeniach w Donbasie a po sąsiedzku w Charkowskiej Obłasti nie dość, że ogłoszono powstanie Republiki Ludowej, to tworzy się również czynny ruch oporu (czyżby to ta nowa "praca" Striełkowa?). O akcji sprzed paru dni , w której zniszczony został konwój zaopatrzeniowy i zdobyta cała ciężarówka amerykańskich Jawelinów pisaliśmy . Dziś miał miejsce kolejny "występ". W okolicy Łozowoj partyzanci zdobyli 2 Grady wraz z ciężarówkami zaopatrzenia do nich, po czym odjechali na pozycję i odpalili salwy na siły ukraińskiej armii przygotowujące się do wymarszu na Donbas. Po tym "koncercie" raczej już nie wyjadą. Po skończonej akcji wyrzutnie i ciężarówki zostały wysadzone w powietrze a artyści odjechali w nieznanym kierunku.
  Jednym słowem zaczyna się lepsza zabawa. Domyślam się , że Awakow z Jaceniukiem już się cieszą na kolejne występy.
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=1&id=5764
 • @xes23 23:00:31
  Dzięki!
  :)
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  20.08.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Już to dziś się pojawiało, dla porządku kopiuje linki
  http://consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts
  http://www.nst.com.my/node/20925
  http://beforeitsnews.com/2012/2014/08/not-reported-by-the-global-mainstream-media-malaysian-press-charges-ukraine-government-shot-down-mh17-us-experts-concur-2451802.html

  WOJNA

  Bitwa o Iłowajsk chyba przejdzie do historii! Wieczorem już miasto w pełni wyzwolone!
  http://politikus.ru/events/27489-ilovaysk-podvergaetsya-atakam-karateley-20082014.html
  http://politikus.ru/events/27483-opolchency-zayavili-chto-polnostyu-kontroliruyut-ilovaysk.html

  „Opłot” o Iłowajsku
  http://rusvesna.su/news/1408566456

  „Motorola” się chwali:
  http://rusvesna.su/news/1408557874

  Skrót Prochorowa:
  http://politikus.ru/events/27468-vosem-gruzovikov-s-gumanitarkoy-dlya-ukrainy-prohodyat-tamozhnyu.html

  „Ukraiński Nielot” – taki nowy gatunek – już na wymarciu (dziś 1x SU25 i 2xMi24)
  http://rusvesna.su/news/1408553104

  Wojsko LNR oswobodziło Wesołą Górę (Wiesiołaja Gora), oswobadza Nowoswietłowkę, szturmuje Sławianoserbsk, Szczastie (z kłopotami). Obrońcy trwaja na pozycjach w Stanicy Ługańskiej, oraz w obu Wiergunkach. Sabowka po ostrzałem wroga. Sytuacja ogólnie klaruje się z ciężkiej na „normalną”…
  http://rusvesna.su/news/1408552793

  Północ Ługańska - ostrzał artyleryjski po pozycjach ukrów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6616

  Resztki ukraińskiej piechoty morskiej Ida na Donbas
  http://rusvesna.su/news/1408549408

  „w czyich rękach jest inicjatywa”?
  http://novorus.info/news/events/26909-svodka-v-chih-rukah-iniciativa-v-voyne.html

  Pod Saur Mogiłą z 30-stki zwiali wszyscy oficerowie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6639
  http://storage.novorosinform.org/cache/1/c/(230)_2.jpg/w590.jpg


  NOWOROSJA

  Nowy premier LNR!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6635

  Piszulin wrócił do Doniecka z pomoca humanitarną
  http://www.novorosinform.org/news/id/6629

  O wojnie – do poczytania…
  http://ukraina.ru/opinions/20140820/1010226474.html

  ONZ: od początku operacji – domy porzuciło 415 tysięcy ludzi!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6646

  „Moskwa zmienia taktykę” (????? – pytajniki są moje!)
  http://www.nakanune.ru/articles/19329/


  KONWÓJ
  Pierwsze podejście spalone, konwój zawrócił
  http://rusvesna.su/news/1408561582

  Pierwszych 8 już po odprawie celnej!
  http://politikus.ru/events/27468-vosem-gruzovikov-s-gumanitarkoy-dlya-ukrainy-prohodyat-tamozhnyu.html

  Pierwszych 16 pojazdów ruszyło!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_20/Pierwsze-16-samochodow-z-pomoca-humanitarna-dla-Ukrainy-jedzie-w-kierunku-przejscia-Donieck-2208/

  Sprzeczne dane – Kijów chce by wjechali dopiero 21 sierpnia – nie wiem czemu zalezy im na każdej minucie opóźnienia?
  http://www.novorosinform.org/news/id/6643

  Tu piszą że są dalej na granicy
  http://www.regnum.ru/news/polit/1838578.html

  A tu że Ukry chca znów jakichs „papierków”
  http://ria.ru/world/20140821/1020788769.html

  Francuzi o konieczności pomocy humanitarnej! Niebywałe!
  http://rusvesna.su/news/1408559005


  KIJÓW i okolice

  Matki piszą listy do siebie (adresatka – Poroszenkowa)
  http://ukraina.ru/interview/20140820/1010221697.html

  „Nie wrócili z frontu wschodniego”
  http://ukraina.ru/analytics/20140820/1010220135.html

  A patriotki ze Stanisławowa /Dawniej Iwano-Frankowsk/ robią wyszywanki
  http://ukraina.ru/news/20140820/1010222878.html

  Shell wstrzymuje poszukiwania gazu łupkowego / chyba chwilowo?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_20/Shell-wstrzymal-wydobycie-gazu-lupkowego-na-wschodzie-Ukrainy-0478/

  Może ze względu na powyższe „główny ekonom” Ukrainy już nim nie jest?
  http://politikus.ru/events/27490-smi-ministr-ekonomiki-ukrainy-pavel-sheremeta-podal-v-otstavku.html

  Kasa, Misiu! KASA! Jak w Polskim filmie – o to chodziło! A teraz skacza sobie do gardeł!
  http://politikus.ru/articles/27472-nogami-vpered-turchinov-i-avakov-gotovyat-petru-poroshenko-sudbu-politicheskogo-trupa.html

  Na razie grzywna coraz mniej warta!
  http://rusvesna.su/economy/1408549028

  „Paliwowy nokaut” – czyli w jakim tempie rosną ceny na paliwo którego i tak brak
  http://rusvesna.su/economy/1408559815

  Na razie rozlewaja się protesty!
  http://rusvesna.su/news/1408551792

  A armia traktuje żołnierzy jak bydło bez praw
  http://rusvesna.su/news/1408546801

  Analiza: co się stanie jak NATO zrobi sobie bazę w Polsce?
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_20/Jesli-w-Polsce-i-krajach-baltyckich-znajda-sie-bazy-NATO-1454/

  A w Rosji 3 razy potaniały…. ISKANDERY!!!!!!!!!!!
  http://politikus.ru/industry/27487-stoimost-iskandera-udalos-snizit-pochti-na-tret.html

  Zaś rubel chyba wyjdzie z obrotu! (Międzynarodowego!)
  http://ria.ru/economy/20140821/1020786176.html

  Argentyńskie tango - ze szczęścia!
  http://politikus.ru/events/27481-argentina-gotova-postavlyat-v-rossiyu-novye-vysokokachestvennye-tovary.html

  W Kijowie będzie NIEZAPOMNIANA parada zwycięstwa!
  http://politikus.ru/events/27479-kiev-gotovitsya-k-paradu-na-fone-nedovolstva-voennyh.html
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-08/1408560509_-88693455.jpg

  A w Odessie zatrzymano morderce co dobijał rannych w czasie rzezi!
  http://ukraina.ru/news/20140820/1010228223.html

  Analiza o totalnej dezinformacji Kijowa
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_20/Kijow-oklamuje-Ukraincow-i-caly-swiat-3497/

  O teorii Darwina – czyli ile lat temu pojawili się na świecie pierwsi „ukraińcy”
  http://novorus.info/news/interesno/26877-skolko-let-nazad-poyavilis-ukraincy.html

  SANKCJE

  Rosja łże jak pies! Te dane są NIEDOSZACOWANE!!!!
  http://politikus.ru/events/27473-otvetnye-sankcii-rossii-ostavyat-bez-raboty-130-tysyach-evropeycev.html

  W Mołdawii „zielone ludziki” Ida na Kiszyniów – w rzeczy samej – chodzi o rolników!
  http://novorus.info/news/cccr/26876-moldova-v-opasnosti-poyavilis-zelenye-chelovechki-kotorye-prizyvayut-fermerov-idti-na-kishinev.html
 • @TomS 23:38:58
  Juz pisałem że nie zdziwię się gdy podczas jak Frau Merkelowa będzie oglądać "parade klęski" to ktoś może prowokacyjnie odpalić salwę GRADów na Kijów!
 • @brusek 23:43:42
  Jakże miły oczom każdego POPiSowego "patryidioty" widoczek z "samostijnej", czyli banderowski kombajn;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraincy-pochwalili-sie-banderowskim-kombajnem
  Postęp na Dzikich Polach na całego, ZAUTOMATYZOWANO REZANIE...
 • @brusek 23:39:49
  Dzięki za krótkie opisy po polsku przy linkach, mi translator znowu fiksuje.
  Chyba będę musiał odkopać w piwnicy stare kniżki z podstawówki do rosyjskiego :)
  Reszcie forumowiczów też dziękuję za tłumaczenia.

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Popatrzcie no na to
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bronislaw-wildstein-powinnismy-byc-solidarni-z-ukraina

  aż się zarejestrowałem, żeby skomentować
 • @xes23 01:22:39
  Ekscesy juniora pod ambasada "samostijnej' podczas demonstracji za poparciem Donbasu, prawdopodobnie pod wpływem "jabłek";
  https://www.facebook.com/photo.php?v=649798901794171
 • Dziwne zdjęcie na onet.pl;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/separatysci-zestrzelili-ukrainski-samolot-bojowy/jv2g1
  Czyżby onet.pl coś sugerował? Su 25 i pojawiający sie wyżej samolot pasażerski? Czyżby portal popadł w "teorie spiskowe", albo co gorsza zalęgła sie tam "kremlowska agentura"?
 • @mania przepraszania 01:30:44
  Szkoda, że wcześniej nie dopatrzyłem tego linka bo bym zaproponował żeby dla syna też wziął. Z drugiej strony, z geszeftu i tak pewnie byłyby nici bo się obawiam, że z mojej działki mogą być niewystarczająco koszerne

  pozdrawiam
 • @xes23 01:44:28
  Tacy osobnicy robią na "zielonej wyspie" za "patriotów" i "prawicę narodową", paranoja i matrix to za mało...
 • @mania przepraszania 01:51:48
  Niestety to jest efekt urabiania polskich umysłów przez tysiące oddanych, wynajętych, dobrze opłacanych funkcjonariuszy co ich stać na drugie żony i trzecie kochanki ( i do tego po komunistycznej szkole, materialiści zaspokajamy swoje potrzeby, drugie żony, wille, leci łatwe życie). A co to ten "patriota" jazgdyni co nas patriotyzmem terroryzował??? Wiecznie pijany cyniczny tłusty wieprz. Ja wam mówię że całe to środowisko od Kaczyńskiego i Sakiewicza tak funkcjonuje (wiecznie w pijanym amoku, w pogoni za kasą i dziwkami) dlatego bardzo nie lubią, gdy ktoś im do środka zagląda.
  Jakby nie ten terror trwający od lat, to on (Wildsztejn) by dostał krótki tekst - a spierdalaj degeneracie, nędzna karykaturo człowieka i módl się aby Pan Bóg się nad twoją nędznością jednak ulitował. A tak to ludzie mieli opory, jak tutaj wyzwać taką wybitną patriotyczną kreację medialną?
 • Tymczasem kijowska junta przygotowuje się do parady wojskowej.
  Armia ukraińska przygotowuje się do obchodów Dnia Niepodległości , które mają się odbyć 24 sierpnia 2014 r. W paradzie ma wziąć udział 1,5 tysiąca żołnierzy. Wśród komentujących to wydarzenie jest wiele wypowiedzi , iż armia ukraińska w tym dniu obchodzić będzie dzień podległości wobec USA.

  https://www.youtube.com/watch?v=bBHtdcxAV4Q
 • @mania przepraszania 01:30:44
  Teraz widzisz jak zajadła i bezczelna jest ta hasbarska agentura.

  Gonić ich, a nie dyskutować.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 06:57:44
  Onet z rana zaskakuje!

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/wojna-innych/hbep3

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/tryzub-na-lydce/b81vc
 • @szczurobronny 21:40:57
  Dzięki za link.
  Może w końcu to wszystko odczytają...
  Znam sprawę - słyszałem i czytałem o tym kilkanaście lat temu.
  Wtedy opisywano to tak - piszę jak zapamiętałem...

  Już od dawna znajdowano - głównie na terenie Nowogrodu - w czasie jakichś "wykopów" takie sprasowane "cegiełki" z kory brzozowej. Były co prawda podejrzenia że to są jakieś zapiski ale nie było możliwości tego sprawdzić. Było tego czasem tak dużo że byli tacy co palili tym w piecach.
  W końcu zabrali sie za to archeologowie i stwierdzono że mogą byc to "archiwa". Zaczęto to wykopywać, chronić i próbowć róznych sposobów by odczytać. Cieszę się że w końcu juz są możliwości techniczne do odczytywania tych zapiskoów...

  PZDR
  :)
 • @brusek 07:55:48
  21.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków

  MH17

  Cisza w mediach…

  WOJNA

  Aktualna mapka
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/21497/21497_original.jpg

  Przełom w wojnie?
  http://www.novorosinform.org/news/id/6649

  Ukry ostrzeliwują Dmitrowkę pod Donieckiem!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6656

  „Jasinowata” nasza!
  http://rusvesna.su/news/1408587738

  Szturm Iłowajska oczami wroga
  http://rusvesna.su/news/1408567778

  Pierwszy „trafiejny” czołg „Motoroli” w Miusińsku
  http://rusvesna.su/news/1408586375

  Batalion „Szachtiorsk”: nas rzucili w samo piekło na najsilniejsze umocnienia powstańców
  http://rusvesna.su/news/1408601498

  Opowieść jak ginęła 30-ta brygada (zginęło 3500 żołnierzy!)
  http://rusvesna.su/news/1408589617


  NOWOROSJA

  Partyzantka pod Kijowem?
  http://www.nakanune.ru/articles/19341/

  Ukraina przygotowuje linie obronne na linii Słowiańsk – Mariupol
  http://www.novorosinform.org/news/id/6651


  KONWÓJ

  Konwój stoi – Kijów stale coś wymyśla
  http://www.novorosinform.org/news/id/6652
  http://ukraina.ru/news/20140821/1010228613.html


  KIJÓW i okolice


  Za 40 dni w elektrowniach skończy się węgiel! (piszą o tym nawet zachodnie agencje!)
  http://politikus.ru/events/27505-ukrainskie-energetiki-ostanutsya-bez-uglya-cherez-sorok-dney.html

  Jednocześnie nie jest wydobywany własny gaz
  http://ria.ru/economy/20140820/1020731098.html

  Giełdowe ceny gazu skoczyły o 20% (dzięki Ukrainie!)
  http://novorus.info/news/economy/26920-evropa-skoro-budet-mochit-kiev-ceny-na-gaz-na-birzhah-vzleteli-na-20.html

  Kijów ma wielkie żądania finansowe! (w MFW)
  http://rusvesna.su/economy/1408573466
  http://ria.ru/economy/20140820/1020732598.html

  Bo wojna kosztuje! 5,8 mln USD na dzień!!!
  http://ria.ru/trend/Ukraine_situation_01082014/

  Jakoś tak wyliczyli że już ich to kosztowało 1.4 mld USD
  http://ria.ru/economy/20140820/1020735705.html

  Paweł Klimkin PROSI UE i NATO o pomoc wojskową. Niemcy w ślad za Finami już odmówili
  http://ria.ru/world/20140820/1020777860.html

  Możliwe że USA coś podeślą?
  http://ria.ru/defense_safety/20140820/1020761388.html
  http://www.novorosinform.org/news/id/6654

  Z „parady zwycięstwa” natychmiast na front!
  http://ria.ru/world/20140820/1020758808.html

  Na razie Kijów przygotowuje paradę a urzędnicy czyszczą miasto z „niewłaściwych” napisów
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/21/22365552/
 • @brusek 09:08:56
  W Ukraińskiej TV: 1,5 miliona ludzi trzeba zabić! http://polskiportal.net/classifieds/3852/579/w-ukrainskiej-tv-1-5-miliona-lu http://polskiportal.net/public/album_photo/5c/27/2735_1b13.jpg?c=2eea W Ukraińskiej TV: 1,5 miliona ludzi trzeba zabić!

  Znany Ukraiński dziennikarz, aktywista Majdanu Bogdan Butkiewicz wzywa w ukraińskiej telewizji do ostatecznego rozwiązania problemu ludności wschodniej Ukrainy przez holokaust.

  Skoro ta ludność że nie poczuwa się do ukraińskiej tożsamości narodowej, to nie ma sensu wchodzić z nią w jakiekolwiek negocjacje, ale po prostu zlikwidować fizycznie.

  Liczbę osób którą trzeba będzie zabić szacuje na 1,5 miliona z 4 milionowej populacji rejonu. Los ludzi mieszkających w rejonie Donbasu jest nieistotny. Donbas trzeba wykorzystywać tylko jako źródło zasobów.

  Tutaj scan tej wypowiedzi opublikowanej w "The Kiev Times" http://polskiportal.net/public/album_photo/64/27/273d_e2c1.PNG?c=8f36 Bogdan Butkiewicz i tak jest łagodny w swojej wypowiedzi. Chce zabić tylko 1,5 miliona ludzi. Julia Tymoszenko miała większy rozmach.Stwierdziła że 8 mln Rosjan na Ukrainie "musi zostać zabitych bronią jądrową"

  więcej:

  8 mln Rosjan na Ukrainie "musi zostać zabitych bronią jądrową"

  Gdyby te wypowiedzi dotyczyły propozycji nowego holokaustu Żydów to były by już "naloty humanitarne". Skoro chodzi tylko o Rosjan mieszkających na Ukrainie to wszystko w porządku.
  Politycy i media nie będą sobie zawracały sprawami nieistotnymi.

  Obama i Zachodnia Europa stosuje w stosunkach z Kijowem optykę którą stosował Franklin Delano Roosevelt wobec dyktatora Somozy. Franklin Delano Roosevelt na wieść jakich okrutnych zbrodni się dopuszcza na ludności cywilnej jego protegowany Anastasio Somoza Garcia.

  Powiedział:

  "Somoza może jest skurwysynem, ale to nasz skurwysyn."
  (Somoza may be a son of a bitch, but he's our son of a bitch)

  Kijów dla Zachodu jest tym samym czym był Somoza.

  Ciekawy jestem zdania Pana Bogdana Butkiewicza na temat polaków którzy nie popierają władz w Kijowie. Jakie zaproponuje rozwiązanie tej kwestii?

  Gregory Gorenzay

  Wyrażam zgodę na kopiowanie tej publikacji bez ograniczeń.
  Proszę tylko o podanie źródła w postaci aktywnego linku.
 • @brusek 09:08:56
  Skoro armia Ukrainy bombarduje cywilów, kobiety i dzieci są rozrywane przez pociski to normalne że wojsko jest traktowane jak okupant!
  Ludzie wiedzą co spotyka rodziny które dostały się ręce banderowców.
  Dla Poroszenki 10 milionów rosjan na ukrainie to terroryści których trzeba zabić.
  Kierunek ucieczki cywilów to oznaka kto jest agresorem.
  Prawie milion uchodźców wybrało państwo tego strasznego Putina który pewnie pożera dzieci na śniadanie.
  W Ukraińskiej TV: 1,5 miliona ludzi w rejonie Donbasu trzeba zabić!
  Znany Ukraiński dziennikarz, aktywista Majdanu Bogdan Butkiewicz wzywa w ukraińskiej telewizji do ostatecznego rozwiązania problemu ludności wschodniej Ukrainy przez holokaust.
  Skoro ta ludność że nie poczuwa się do ukraińskiej tożsamości narodowej, to nie ma sensu wchodzić z nią w jakiekolwiek negocjacje, ale po prostu zlikwidować fizycznie.
  Liczbę osób którą trzeba będzie zabić szacuje na 1,5 miliona z 4 milionowej populacji rejonu. Los ludzi mieszkających w rejonie Donbasu jest nieistotny.
  Donbas trzeba wykorzystywać tylko jako źródło zasobów.
 • @detektywmjarzynski 05:35:49
  Młode , świeże mięsko armatnie - po paradzie wprost na front...
  Ale jak fajnie ginąć w takich odprasowanych mundurach!
 • @Kula Lis 62 09:18:02
  Na wschodzie Ukrainy jest to najczystsze ludobójstwo, czystki etniczne , mające na celu pozbyć się ludzi pochodzenia rosyjskiego. Tymoszenko mówiła o zrzuceniu bomby atomowej i zabiciu wszystkich mieszkańców w tym rejonie, natomiast - pewnie z jej braku wybrano wersję - riezania tej ludności. W tej sytuacji obrona miejscowej ludności przed bandytami jest w 100% uzasadniona, a popieranie przez kogokolwiek faszystowskich zbrodniarzy jest jego udziałem w ludobójstwie i mam wielką nadzieję, że nasi złoczyńcy odpowiedzą za to.
 • @hetman koronny 14:14:59 Brusek/"Nie wiem, co pił ten "uczony"."
  .
  A wy, czyżby z warszawskich wodociagów?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej