Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 21.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kijów szykuje się do wielkiej parady na dzień niepodległości.

Na filmie próba przed ukraińskim dniem niepodległości.

W wyniku ostrej popijawy w nocy z 7 na 8 grudnia 1991 roku w jednym z pocarskich dworków myśliwskich w Puszczy Białowieskiej pomiędzy Borysem Jelcynem, Stanisławem Szuszkiewiczem i Leonidem Krawczukiem zawarto układ o rozwiązaniu ZSRR i powołaniu na jego miejsce Wspólnoty Niepodległych Państw, tak m.in. powstała dzisiejsza Ukraina.

Kilka miesięcy wcześniej, przed tą pamiętną nocą, 24 sierpnia 1991 roku Ukraina proklamowała niepodległość od ZSRR, co dziś jest obchodzone jako jej święto niepodległości.

Od tego czasu rozpoczął się samodzielny byt państwowy Ukrainy z widocznymi dzisiaj skutkami:

1. Ługańsk wczoraj:

2. Charczyńsk wczoraj:

3. Jasinowata wczoraj:

A to zebrany opis zbrodni kijowskich władz wobec ludności cywilej Donbasu popełnionych w czasie prowadzenia tzw. operacji antyterrorystycznej:

W Doniecku artyleria ukraińska wspomagana wojskami rakietowymi ostrzeliwała wczoraj już od wczesnych godzin rannych rejon dzielnicy Kujbyszewskiej, a tam ul. Lenina, Kalinina, Proletariacką i Kijowską.

Baterie rakiet "Grad" rozlokowane pod miejscowością Nowobahmutówka ostrzeliwały cały dzień miasto Gorłówka.

Bardzo ciężki ostrzał artyleryjski prowadzono na miejscowość Makiejewka gdzie szczególnie kierowano go na tamtejsze zakłady przemysłowe, składy, prywatne firmy i infrastrukturę miejsko-bytową. Złapano tam dwóch ukraińskich dywersantów kierujących ogniem artylerii. Trzeci zdołał uciec:

Rakiety ziemia-powietrze, którymi m.in. ostrzeliwano Makiejewkę

W Ługańsku panuje tragiczna sytuacja humanitarna. Od 18 dni mieszkańcy pozbawieni są prądu, wody- nawet brak wody dostarczanej cysternami z powodu uszkodzenia stacji uzdatniania wody. Brak żywności- ludność głoduje w oczekiwaniu na rosyjski konwój humanitarny, którego pierwsze dostawy spodziewane są dziś- jeśli oczywiście wielki kniaź Patroszenko I łaskawie się na to zgodzi.

Jak widać mają oni co "święcić" w dzień niepodległości.

A teraz relacja z dnia wczorajszego wojny domowej na Ukrainie.

Bitwa o Iłowajsk została, wbrew propagandzie kijowskiego reżymu, w dniu wczorajszym wygrana przez siły powstańcze, a głównie przez odziały pod dowództwem "Motoroli":

Przebieg wczorajszej bitwy o Iłowajsk:

Iłowajsk był pod dużą presją znacznych sił ukraińskich doborowych jednostek militarnych już od końca ubiegłego tygodnia. Ale w wyniku tego naporu, mimo wsparcia znacznymi siłami jednostek pancernych, ani razu nie udało im się zająć całego obszaru miasta. Największe względne osiągnięcie miało miejsce gdy siły przednie zajęły centum miasta, gdzie wpadły w tzw. mini-kocioł i tam zostały zlikwidowane przez batalion "Motorola". Kolejne próby ponawiane każdego dnia kończyły się odepchnięciem wojsk ukraińskich z miasta, ponoszących za każdym razem bardzo duże straty w sprzęcie- w tym pancernym- oraz w sile żywej. Zdecydowane przesilenie nastąpiło w pierwszych dniach tego tygodnia, gdy ukraiskie dowództwo rzuciło na tym odcinku frontu swoje ostatnie rezerwy, w tym 17 brygadę pancerną, 93 brygadę zmechanizowaną gwardii oraz pozostałości po batalionach "Donbas" i "Dniepr-1" gdzie podczas bardzo intensywnych walk zostały one w dniu wczorajszym pokonane.

Zdobyto wiele sprzętu wojskowego, zniszczono prawie cały sprzęt atakujących wojsk i zlikwidowano znaczną ale do dziś nieznaną liczbę ukraińskich żołnierzy z tego dużo wzięto do niewoli.

Miasto na tym strategicznym kierunku ataku z południa na Donieck jest pod całkowitą kontrolą sił powstańczych w oczekiwaniu na nowe rezerwy rzutu ukraińskiej armii.

Na pozostałych kierunkach obrony rejonu wokół Doniecka sytuacja obecnie jest pod dynamiczną kontrolą. Siły powstańcze w ciągłej gotowości do odparcia ataków zajmują dobrze umocnione pozycje. Uzbrojenie i ilość amuncji zadawalająca.

W rejonie Ługańska atryleria ukraińska kontynuowała ostrzał pozycji sił powstańczych rozmieszczonych na jego przedmieściach nie wyrządzając znacznych strat. Natomiast ostrzał dzielnic mieszkaniowych pogłębia tragiczną sytuację bytową mieszkańców zwiększając jednocześnie znacznie liczbę ofiar wśród cywilów.

W okolicach ługańskiego lotniska od strony południowo-zachodniej miasta działają rozproszone grupy dywersyjno-sabotażowe, które są pozostałością po wojskach, które wcześniej opuściły teren lotniska. Siły milicji ciągle prowadząc ataki usiłują na tym odcinku pomiędzy miejscowościami: Łutigino-Sławianoserbsk-Krasnyj Jar zlikwidować zagrożenie. Broniona jest również miejscowość Wergonok.

W rejonie południowym w okolicach granicy państwowej w zasięgu ognia powstańczej artylerii zajmującej wzgórze Saur-Mogiła prowadzono tradycyjnie ostrzał ukrywających się tam jednostek ukraińskiej armii pod miejscowością Amwrosiwka w trójkącie: Łąki-Piotrowa-Kutejnikowa przechodząc nawet do bezpośredniego ataku.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu jeńcy ukraińscy zatrzymani przedwczoraj w Iłowajsku.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Super! Jest aktualna mapka!
  Aktualną mapke wkleiłem w "dniu wczorajszym"
 • trzeba wszędzie wklejać odsyłacze do tych filmików, nie do oglądania przez wrażliwych
  nie bacząc na społeczne "odczucia",

  niewyobrażalne ludobójstwo i okrucieństwa dzieją się naprawdę,
  jeśli ludzkość nie otrzeźwieje, to wszystko spotka wszystkich,

  (no może z wyjątkiem paru ameryckich oficjeli w bunkrze atomowym.)
 • @fretka 09:50:55
  Ech, po prostu "zwyczajna wojna"...

  Podklejam mapkę
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/21497/21497_original.jpg

  Widać że powstańcy atakują i będziemy mieć chyba kolejne "kotły". To jest chyba już stała strategi obrony - wciagnąć na swój teren, otoczyć i likwidować!
 • Ukraińskie pole bitwy - kompleksowe podsumowanie
  http://youtu.be/KGERYDpbIxg
  Imponująca, wszechstronna analiza zamachu stanu na Ukrainie z lutego 2014 z punktu widzenia wybitnego rosyjskiego naukowca. Fursow przedstawia interesy i powiązania głównych ukraińskich graczy -- oligarchicznych klanów, których wielu przywódców ma podwójne obywatelstwo -- wraz z mało znanymi, szokującymi szczegółami. Ujawnia rażącą hipokryzję i podwójne standardy zachodnich sponsorów zamachu i ich rosyjskich/ ukraińskich zdrajców z '5 kolumny". Zamach i udane przyłączenie przez Rosję Krymu postrzega jako ważne wydarzenia, zmieniające stan toczącej się gry, gdzie powojenne zachodnie machinacje, którym przewodzi USA, zmierzają do podporządkowania Rosji ich własnym planom. Fursow sugeruje również, jak Rosja powinna reagować.
 • @Cyanide and Happiness 10:47:27
  Fursow jest the BEST!

  Linkowałem juz onegdaj jakieś jego rzeczy w opracowaniu przez "pracownię"...

  Musisz tam poszperać - i innych też zachęcam bo "Pracownia" tłumaczy wiele ciekawych rzeczy!!!!

  http://pracownia4.wordpress.com/
 • @brusek 10:33:43
  Kotłów, kociołków, rondelków i rusztów do grilowania mięsa armatniego będzie tam dostatek- albo nawet nadmiar?

  Pozdrawiam.
 • @Cyanide and Happiness 10:47:27
  Ciekawe jak w tym świetle wygląda kontekst polski?

  Pozdrawiam.
 • @brusek 09:41:57
  Ta mapke widzialam po polnocy tutaj, to relacja z dnia wczorajszego:

  http://cont.ws/post/44172

  Dzisiaj:

  http://cont.ws/post/44450

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 10:42:44
  Raczej tam powinna być smuta, a nie święto- bo świętować to oni nie mają czego o czym przekonają się przy najbliższych jesiennych chłodach.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:00:22
  No cóż- widocznie uznali, że jest okazja dobić polski naród i jego najbardziej żywotną siłę?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:58:43
  Mam małe pytanie,obserwuję aktualny stan walk na mapach kota-ivanowa militarymaps.Obie jak widzę są aktualizowane w miarę na bieżąco,jednak różnią się dość znacznie jeżeli chodzi o terany na południowy zachód od Ługańska.Która z tych map lepiej odzwierciedla stan faktyczny?Pozdrawiam.
 • @adalbert05 11:08:33
  Obie tzn. które? Bo jak na razie wspomniałeś tylko o mapie kota-ivanowa- chyba że coś przeoczyłem?

  Mógłbyś tą myśl doprecyzować.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:13:47
  Przepraszam,zjadło mi "i".Chodzi o stronę militarymaps.info.
 • @adalbert05 11:17:05
  To jest najbardziej aktualna mapa tego rejonu po dzisiejszych porannych walkach:

  http://voicesevas.ru/img/ab2042aec9655608c729b78ee4e0757a.PNG

  Dodam, że już dziś ukraińskie wojska zdążyły tam stracić 2 szt. śmigłowców (prawdopodobnie) Mi-24, 2 czołgi, 5 pojazdów opancerzonych, obsadę wozu GAZ-66 i 2 ciężarówki Kamaz z amunicją. Strata siły żywej 60 osób.

  Jeśli chodzi o mapę na stronie militarymaps.info, to nie znam tej strony a więc i tych map.
  Natomiast jeśli chodzi o mapy kota-ivanowa to one dają tylko ogólny obraz walk widoczny z pewnego dystansu czasowego i można je ewentualnie traktować jako pomocnicze w zrozumieniu strategicznego charakteru zarysu frontu toczącej się wojny.
  Jeśli zaś chodzi o wspomniany rejon, to przez swoją swoistą siłę bezwładu wynikającą z pewnego dystansu czasowego oraz braku możliwości pokazania bieżącej dynamiki walk, jest ona mimo to właściwa z uwzględnieniem poprawki, że w północnej części tego rejonu kocioł praktycznie został już zamknięty na kierunku ewentualnego wyjścia z niego ukraińskich wojsk. Natomiast jakieś nieliczne i słabe ukraińskie oddziały ciągle w niego wpadają i się tam przemieszczają robiąc lokalne zamieszanie.

  Pozdrawiam.
 • @eMJot 11:00:59
  Dzięki - fajne strony, nie znałem wczesniej...
  :)
 • @AdNovum 11:30:54
  Ciekawą informację podał dzisiaj Międzynarodowy Czerwony Krzyż.Obarczył on winą za opóźnienia konwoju stronę ukraińską,która utrudnia przejazd przez granicę.Czynione są próby umożliwienia konwojowi dalszej podróży.
 • @fretka 11:29:40
  Dziękuję! Już od paru miesięy nosiłem się z zamiarem jakiegos filmidła na ten temat...
  W zasadzie od "Odessy" czeka na swój czas materiał na specjalny film dokumentalny...
  Może w końcu wezmę sie za to...
  :)
 • @adalbert05 11:36:42
  To jest oczywiste, że strona ukraińska utrudnia dotarcie pomocy humanitarnej dla cierpiącej ludności cywilnej Donbasu- o czym napomknąłem w swoim tekście z dnia dzisiejszego.

  Taka postawa ukraińskich władz z ich punktu widzenia jest zrozumiała z dwóch powodów:

  1. bo one traktują całą tamtejszą ludność jako terrorystów albo potencjalnych terrorystów,

  2. jest to przemyślana strategia oczyszczania tego terenu z niechcianej ludności.

  Mam prośbę o podanie mi aktywnego linku do mapy militarymaps.info.

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 11:36:42
  Z podanej strony cont.ws
  «КамАЗы» с гуманитарной помощью для юго-востока Украины начали движение с места основной стоянки под Каменск-Шахтинском Ростовской области к государственной границе. Они выезжают группами по 10-15 машин в сторону КПП «Донецк», передаёт РИА Новости. Расстояние от стоянки до границы около 50 километров.

  Прямая трансляция от КПП «Донецк»на границе с Украиной, где находится конвой гуманитарной помощью.
  http://cont.ws/post/44589
 • @szczurobronny 11:00:22
  Okreslenie "embargo" jest nieadekwatne. W USA istnieja przepisy
  chroniace wlasnych producentow. Jedynym krajem europejskim
  eksportujacym do USA jablka i gruszki sa Wlochy. Podejrzewam,
  ze ma to zwiazek z jakas transakcja wiazana - moze fiata? Podobnie
  bylo w Polsce. Chcielismy produkowac fiata, musielismy kupic przemyslowe
  fermy tuczu trzody chlewnej /ferma na 36tys. tucznikow rocznie,
  nie majaca nic wspolnego z chowem ekologicznym/.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:43:13
  Proszę wpisać w Google:militarymaps.info Wyskoczy jako pierwsza.Na powyższej mapie są zaznaczone strącenia dwóch Mi-24 na południe od Ługańska,wczoraj o17.58.To raczej te wczorajsze zestrzelenia?Dodam jeszcze,że mapa ta jest aktualzowana na bieżąco.Pozdrawiam.
 • Czyżby kolejne "ciche" dozbrajanie Kijowa;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/polskie-grady-przechodza-do-historii
  bardzo chciałbym wiedzieć co się stanie z tymi "zdemobilizowanymi" GRADami...
 • @adalbert05 11:51:56
  Dobra mapa, dość szczegółowo i na bieżąco oddaje istotę rzeczy.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 11:58:46
  Nie wierzę w przypadek, szczególnie teraz. Pojedzie to do Kijowa...
  Tak, k-wa pomagamy banderowcom, no - szlag mnie trafia że moje podatki idą na wojnę!
 • @szczurobronny 12:11:00
  Jedno wciąż mnie pytanie nurtuje...

  Ponad miesiąc temu Noworosja zrobiła mobilizację. Poza kilkoma krótkimi urywkami pokazującymi zgromadzonych cywilów, przysięgi, jakichś ćwiczeń na strzelnicy - zupełna cisza. Wydaje mi sie że jest już akuratny czas by ci ludzie zakończyli przeszkolenie i poszli do walki...

  Może to tych mitycznych "1200-stu" - co miało być szkolonych w Rosji? Bardzo by się TERAZ przydali, szczególnie że tydzień temu szumnie mówiono że "sprzęt wyremontowany i go starczy" - czyli jakby czekał ten sprzęt na kogoś?

  Czy ktoś coś wie na ten temat?
 • @szczurobronny 12:11:00
  http://colonelcassad.livejournal.com/1742185.html
  Czy "operacja (anty)terrorystczna" rozciągnie się jesień-zimę? Podobno postuluje to generalicja z generałem Wałerijem Hełetejem na czele. Pojawiają się również pogłoski o umacnianiu pozycji wokół Słowiańska i Mariupola w celu zapobieżenia infiltracji jednostek "separatystów" w kierunku Charkowa i Zaporoża oraz zatrzymania ich ewentualnej ofensywy...
 • @szczurobronny 12:11:00
  Za: http://cont.ws/post/44450

  13.40 tam

  Ополченцы сообщают, что украинские силовики силами батальонной тактической группы при поддержке 24 танков частично овладели Малониколаевкой и взяли под контроль участок дороги между населенными пунктами Красный Луч и Лутугино, передают гражданские журналисты. Артиллерией ополчения нанесен огневой удар по позициям батареи самоходных артиллерийских установок в районе Амвросиевки. Уничтожено три САУ «МСТА» и автомобиль «Урал» с боеприпасами.

  http://cont.ws/wp-content/uploads/2014/08/Image-13.jpg
 • @brusek 12:38:51
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/czerwony-krzyz-ukraina-opoznia-wjazd-rosyjskiego-konwoju-humanitarnego/rqvd6
 • O Gruzinach po stronie Kijowa;
  http://pluto9999.livejournal.com/121659.html
 • @mania przepraszania 11:58:46
  Pisałem o tym wczoraj.Sądząc po tym jak ta wojna wygląda,to jeżeli faktycznie nasze Grady trafią na Ukrainę,razem z 320 tonami "pomocy humanitarnej"dla ukraińskiej armii,to wkrótce powstańcy będą mieli czym walczyć,co jeść i na czym spać.
 • @mania przepraszania 12:47:42
  Ściana "bohaterów" w Zytomierzu;
  http://www.zhitomir.info/news_137984.html
 • @adalbert05 12:51:19
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/czerwony-krzyz-ukraina-opoznia-wjazd-rosyjskiego-konwoju-humanitarnego/rqvd6
  Że też takie rzeczy przepuszczają...
 • Wyjaśnia się skąd taka zaciętość z jaką Kijów szturmuje Iłowajsk nie licząc się zwłasnymi stratami;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukraincy-informuja-o-swoich-stratach-w-ilowajsku-2
  "Geraszczenko zaprzeczył tez plotkom, że siły rządowe chcą za wszelką ceną zdobyć Iłowajsk przed Dniem Niepodległości Ukrainy".
  Zbliża sie "Dzień Niepodległości" na którym miano pochwalić się sukcesem na miarę zdobycia Doniecka, czy też Ługańska. Niestety plany legły w gruzach, więc na gwałt potrzebny jest "sukces zastępczy", choćby taki jak zajęcie Iłowajska...
 • Oszczędzają bogaci, czy Ukrainie też się opłaci?
  https://www.youtube.com/watch?v=in1FgiLvq3I
 • @mania przepraszania 12:56:16
  Najlepsze są komentarze antybanderowskie pod informacją w linku!
  :)
 • @brusek 13:16:31
  Właśnie dlatego wklejam cały link, warto czasami poczytać to co na dole lub mozna znaleźc ciekawe odnośniki do innych stron, zdjęć itp.
 • @mania przepraszania 13:25:28
  hehehe - ja od dawna np na Onecie to rzucam okiem na tekst redakcyjny i czytam komentarze!
  :)
 • @brusek 13:27:23
  Łżemendia już pieją;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sukces-ukrainskich-sil-pod-luganskiem-zdobyto-dwa-rosyjskie-wozy-bojowe/v1h6z
  Tu jest źródło skąd czerpano najpewniej informacje;
  https://www.facebook.com/bochkala/posts/789072054478519
 • @szczurobronny 13:29:46
  hehe -
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sukces-ukrainskich-sil-pod-luganskiem-zdobyto-dwa-rosyjskie-wozy-bojowe/v1h6z

  Najlepsze co mówi Iwiński: "Ukraina przez najbliższe 20 lat nie będzie członkiem Unii ani NATO, a Turczynow nie wie co mówi"....

  Mapka też onetowa cudna: https://twitter.com/EuromaidanPR/status/502400023901261825/photo/1

  TAK wygląda ukraiński SUKCES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @mania przepraszania 12:59:33
  A mi się po prostu wydaje,że ta zmiana w sposobie informacji o wojnie na Ukrainie w naszych mediach wynika z faktu,iż w międzyczasie zaszły zdarzenia na świecie,które mają wpływ na ogólnoświatową geopolitykę,jak chociażby powstanie Państwa Islamskiego.Powstaje nieformalny sojusz Syrii,Rosji,USA i Turcji przeciwko islamistom i w ten sposób przenosi się cały ciężar zdarzeń na Bliski Wschód.USA bez pomocy Syrii,czytaj Rosji niewiele w rejonie same zdziałają więc muszą iść na jakieś ustępstwa.Ukraina zostanie zostawiona sama sobie,całkowicie zasłużenie,a ta sytuacja powoli wymusza zmianę także naszej propagandy.W końcu muszą się słuchać "przełożonych".Być może się mylę,ale dla mnie tak to wygląda.
 • @mania przepraszania 12:56:16
  I tu jest interes dla Kołomojskiego. Może skupywać za symboliczny grosz pomniki ichnich bohaterów stojące u nas i dostarczać im masowo bo będą potrzebować dużo pomników. Ten od świeczki to zaginął by nie wypłacić pogrzebowego.
 • @adalbert05 13:43:46
  Możliwe że masz rację. Jeżeli tak to dobrze, ale jest zawsze druga strona medalu.
  My wszyscy wiemy że junta juz dawno przgrała, przgrała zanim padł pierwszy strzał!

  Ale DOPIERO teraz dochodzi to do śwaidomości władz Kijowa oraz ludzi na ulicy...

  Władze mogą chcieć popełnić zbiorowe samobojstwo wraz z połowa Ukrainy...

  Jak nic takiego się nie stanie to ludzie rozerwą władze Kijowa na strzępy!

  A wojna przeniesie sie do nas!

  Obym był złym prorokiem!

  Zreasumujmy. Ukraina nie ma kasy! Nie wiem jak to jeszcze funkcjonuje, ta wojna - siła rozpędu i drukowania grywien. Grywna traci z dnia na dzien na wartosci. Banki masowo zabieraja ludziom mieszkania i samochody. Straszna fala samobójstw. Powoli wladze przestaja nad wszystkim panowac. Za 40 dni skonczy sie wegiel na haldach przy elektrowniach. Zostana wylaczone. Nie wiadomo w jakim stanie sa elektrownie atomowe. W maju mialy byc wymienione prety paliwowe. Nikt nie wie co sie tam dzieje - oprocz tego ze byly dwie powazne awarie! Jedna elektrownia bez obslugi - siedza tam Amerykanie! Gazu nie maja ani od Rosjan a jak dzis linkowalem nawet wlasny nie jest wydobywany. Tam naprawde bedzie kleska humanitarna jakiej swiat nie widzial!!!!
 • @brusek 13:56:24
  Rzecz ciekawa,bardzo podobną opinię do Twojej wyraża mój znajomy,z wykształcenia archeolog,z zamiłowania przewodnik wycieczek śladami polskości na Białoruś i Ukrainę,człowiek zafascynowany kresami i wschodem.Znający tamte realia i mentalność mieszkańców.Twierdzi on mianowicie,że wojna to przysłowiowy "pikuś" przy tym,co nastanie po niej.I tego,jako Polacy powinniśmy się najbardziej obawiać.
 • @wujal 13:50:08
  Hehehe...

  Zlikwidowano grupę dywersantów
  http://www.novorosinform.org/news/id/6678

  Spis wymierającego gatunku "nielot ukrainski" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6677

  Poranny skrót Prochorowa
  http://www.novorosinform.org/news/id/6674

  Kończą się "zwykłe" rakiety????
  http://www.novorosinform.org/news/id/6664

  O "święcie na kościach" czyli "militarnym show"
  http://rusvesna.su/news/1408621701

  Cyber-Bierkut melduje - spis "podarunków" Pana Rzeźmika dla Noworosji
  http://rusvesna.su/news/1408617896

  To samo źródło podobny temat (straty ukrów przez ostatni tydzień):
  http://ria.ru/world/20140821/1020851056.html

  Mały kwiatek o nas....
  http://rusvesna.su/economy/1408615107

  I kogo to złapano?
  http://rusvesna.su/news/1408608593

  A Europa już nie strzela po swym nogom, ale wyrwała zawleczkę!
  http://rusvesna.su/news/1408606910

  A na granicy pierwsze 4 samochody z pomocą
  http://ria.ru/world/20140821/1020874297.html

  Francuzi na Donbasie! Walczą!
  http://ria.ru/world/20140821/1020872746.html

  Przez konflikt na Ukrianie problemy ma MFW
  http://ria.ru/economy/20140821/1020875577.html
 • @brusek 13:42:11
  https://www.facebook.com/bochkala/posts/789072054478519
  Naszych bajkopisarzy z onet.pl, czy też "wirtualnaukraina"(podpisująca się nie wiedziec czemu wp.pl?) znowu poniosła fantazja, czy ktoś widzi pośród tych "dowodów" tablet, albo jakieś urzadzenie "tabletopodobne"?
 • @mania przepraszania 14:20:44
  Nic takiego na fotkach NIET!
  Jest jakiś STARY bardzo pojazd, dowód czy ksiżeczka wojskowa wydana /albo ważna do/ 01.08.2014 a nosząca ślady bardzo duzego zuzycia plus chyba przydziały kto do czego - stopień, nazwisko, funkcja itd...

  KOlejna "ustawka"
 • Artykuł na Onecie - z dopiskiem "PILNE" (!!!)
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/reuters-pierwsza-rosyjska-ciezarowka-z-pomoca-humanitarna-przekroczyla-granice/5f1cp


  komentarz:

  Bronisławie ! Donaldzie ! Jarku ! Radosławie !
  Dla Boga, Panowie ! Larum grają ! Wojna ! Nieprzyjaciel w granicach ! A wy się nie zrywacie !!!??? .....
 • @KHT 14:35:52
  Alik już podobno osiodłany...
 • @mania przepraszania 14:20:44
  Analiza BMD-2 "Pskowskich spadochroniarzy":
  https://colonelcassad.livejournal.com/1742402.html?thread=212116290#t212116290

  Kolejna bujda SBU. Wszędzie widzą ruskich.
 • @mania przepraszania 14:20:44
  Ich dowódca płk Bezjazykow i szef wywiadu kpt Mandażi są zaskoczeni, że tak szybko z najlepszą ukraińską jednostką komandosów dano sobie radę.

  Po prostu nie mogą do tej poty w to uwierzyć sądząc, że to jakaś wirtualna rzeczywistość i nie może być to prawdą:))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:43:29
  Czytając ostatnie aktualizacje map,mam wrażenie,że powstańcy chcą godnie uczcić święto 24 sierpnia i szykują dla Kijowa prezent w postaci już nie kociołka,ale kotła,który chcą zamknąć na wysokości Wiesiełaja Gora nad Ługańskiem.
 • @adalbert05 14:50:28
  Zapewne cosik szykują, aby te święto odpowiednio ukrasić:))))))

  Pozdrawiam.
 • Do Kijowa ściąga sprzęt na paradę z okazji 24 sierpnia.
  http://youtu.be/aEyfZzsSaKo

  Zachomikowali sporo, nowego sprzętu: BTR-3, jakieś nowe pojazdy 4x4 (chyba Dozor?), sporo hummerów, GRAD-y na nowym podwoziu, ciężarówki też odmalowane, Toczki, Smiercz, chyba S-300?. Tylko czołgów nie widać.
 • "Na przewodnim zdjęciu jeńcy ukraińscy zatrzymani przedwczoraj w Iłowajsku"
  https://www.youtube.com/watch?v=LEPIF86loQE

  Trochę wcześniej niż przedwczoraj :)
 • @indra 15:22:39
  Chyba chodzi o sprzęt zdobyty,a nie zniszczony przez powstańców?
 • @brusek 13:56:24
  Nie ma gazu dla Ukrów ?:

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,15803664,Niemcy_zaczeli_dostarczac_gaz_Ukraincom.html

  a z tego co pamietam Bloomber podawal ,że we wześniu ruszy gaz ze Słowacji. Pytanie : kto "placi" za gaz z Polski przez Hermanowce - niby Niemcy ,czy podatnicy z Polski w ramach "pomocy" chazarow ?
 • @indra 15:22:39
  Ale są to dane chyba ukraińskie?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:43:29
  ,,Ich dowódca płk Bezjazykow i szef wywiadu kpt Mandażi są zaskoczeni, że tak szybko z najlepszą ukraińską jednostką komandosów dano sobie radę.

  Po prostu nie mogą do tej poty w to uwierzyć sądząc, że to jakaś wirtualna rzeczywistość i nie może być to prawdą:))))"

  Ciekawe ilu byłych żołnierzy tych jednostek pochodziło z Donbasu i walczą teraz po stronie Noworosji? Jeżeli jest ich kilku przynajmniej to służąc wcześniej w ukraińskich formacjach doskonale znają ich taktykę. Dodatkowo ci ludzie walczą na swojej ziemi i za swoich bliskich co jest ogromną motywacją więc pewnie stąd sukcesy.
  p.s.
  Przeglądając filmy tutaj zamieszczone i czytając artykuły z linków sporo sobie przypomniałem z języka rosyjskiego. Już tylko dla tego warto tu zaglądać. ;)
 • @adalbert05 15:27:07
  dzięki, słusznie to był zdobyty.stronka rusvesna
 • sprzęt zdobyty na ukraińcach...
  ...że w okresie od 8 do 15 sierpnia ... T-64 - 18 jednostek, BMP - 24., BTR - 11 szt, BRDM - 2 szt, BMD - 9 szt, MRL "Hurricane" - 2 szt., SAU 2C4 "Tulipan" - 2 szt., SAU 2S9 "Nona" - 2 szt., SAU 2C1 "Goździka." - 10 szt., moździerze 82 mm - 6 Jednostki, ZU-23-2 -. 3 szt, pojazdy - 44 szt.

  W sumie, od 20 czerwca do 15 sierpnia :... T-64 - 65 szt, BMP - 69 szt, BTR - 39 szt, BRDM - 2 szt, BMD -. 9 jednostek, MLRS BM-21 "Grad" -. 24., MRL "Hurricane". - 2 szt, SAU 2C4 "Tulipan" - 2 szt., SAU 2S9 "Nona" - 6 szt. , SAU 2C1 "Goździk" - 25 szt, D-30 -.. 10 jednostek, moździerze 82 mm - 32 szt, ZU-23-2. - 18 szt, pojazdy - 124 jednostek.
 • @AdNovum
  Życzenia Tuska i Sikorskiego się spełniły. Niemcy przejęły przywództwo w Unii. I wydutkały Polskę za pierwszym zakrętem!!!!!

  Pani Merkel nie życzy sobie baz NATO w Polsce, nawet po agresji Putina wobec Ukrainy. I nie ma się co oszukiwać, zrobiła to wręcz na zamówienie Tuska i Sikorskiego, którzy jeszcze raz pokazali, że mogą być tylko chłoptasiami na posyłki i że rola ta całkowicie zaspakaja ich ambicje, a przede wszystkim intelektualne możliwości.

  Wszak nie kto inny, jak wymieniona dwójka tuzów politycznej myśli nawoływała, ba – wręcz wzywała niedawno Niemcy, by przejęły wszelkie inicjatywy w Unii Europejskiej, ponieważ w przeciwnym przypadku organizacja ta nie poradzi sobie z niczym. Angela Merkel wyszła właśnie naprzeciw oczekiwaniom obu polskich mędrców i bez najmniejszego zażenowania ogłosiła, że nie życzy sobie, by powstała w Polsce jakakolwiek baza NATO.

  A Sikorski z Tuskiem siedzą po jej oświadczeniu jak myszy pod miotłą, udają, że nic się nie stało i zapewne pojadą do Berlina lub Brukseli, aby składać niemieckiej kanclerz kolejne hołdy i wyrazy podziwu. Takich właśnie mamy teraz zuchów na najwyższych państwowych stanowiskach. Potrafią tylko szantażować swego koalicjanta, by nie stracić władzy przed terminem kolejnych wyborów. Poniewierają peeselowcami na każdym kroku i dają im znać, gdzie jest ich miejsce w szyku, ale postawić się w polskich sprawach na międzynarodowym szczeblu, to tak, jakby oczekiwać od Grasia, by nie czuł się cieciem u Niemca, od Niesiołowskiego, by choć na chwilę poczuł się człowiekiem z zasadami, a od Palikota, by skończył z podobieństwem do przedmiotu, którym niegdyś wymachiwał w telewizyjnym studiu.

  Ci dwaj wybitni krętacze zapadli się gdzieś w podziemia i udają, że Merkel niczego złego nie powiedziała, że stosunki polsko – niemieckie rozwijają się nadal według ich mrzonek i upośledzonych wizji. Niemiecka kanclerz, nawet przez swego najniższej rangi służebnego nie uprzedziła polskiego premiera o swym postanowieniu.

  Niech się dowie z niemieckich gazet, albo od szatniarza w Brukseli. Tyle jest właśnie warta służba Tuska i Sikorskiego na niemieckim dworze.

  Za chwilę Merkel każe im serdecznie przywitać się z rosyjskim ambasadorem w Polsce i poprosić o łaskę, bo nawet Ławrow nie zechce się z nimi spotkać. A Putin zaproponuje następny lot do Smoleńska. Pewnie bez Komorowskiego. On się może jeszcze przydać.
  autor: Tomasz Domalewski Ps. Bingo!!! Bardzo celny artykuł! Wszystko podane w pigułce. Bardzo gorzkiej zresztą.!!!
 • @gacek 15:26:59
  :)))))

  Służby zachowują czujność - i słusznie.
  Przyjmuję do wiadomości i się poprawię:))))

  A tego gościa poznajesz?

  http://s003.radikal.ru/i202/1408/5f/460e3662ae9b.jpg

  Pozdrawiam.
 • GRAD-obicie pod Iłowajskiem.
  Pod Iłowajskiem zlokalizowano miejsce koncentracji sił ukraińskich.
  Obszar nakryto ogniem z GRAD-ów. Oczekiwanie na informacje o zadanych przeciwnikowi stratach.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/502452903701774337
 • W Doniecku też będzie parada 24 sierpnia.
  Na Placu Lenina w Doniecku 24 sierpnia odbędzie się pokaz-parada zdobycznego ukraińskiego sprzętu. Podobnie, jak w Moskwie, w czasie operacji "Bagration", po ulicach Doniecka władze DNR zamierzają przeprowadzić kolumny ukraińskich jeńców.
  http://vk.com/public67833734?w=wall-67833734_92067


  Ciekawe, która parada zrobi na Ukraińcach piorunujące wrażenie?
 • @AdNovum 15:51:30
  Czytam bloga od kilku dni i cieszy mnie, że można zdobyć inne informacje niż w TV...
  Ten filmik z jeńcami oglądałem kilka dni temu dlatego skojarzyłem (chyba nawet znalazłem go tutaj w komentarzach), a że informacje mają być rzetelne ten opis do zdjęcia mnie zdziwił ... dlatego taka mała korekta
  (aż się zarejestrowałem, aby to sprostować:)

  A tego gościa nie poznaje.

  Pozdrawiam
 • @gacek 16:09:37
  Cytuję:

  "A tego gościa nie poznaje."

  A szkoda, bo on jest dużo ważniejszy niż tych kilku rezunów z nac-gwardii wziętych do niewoli 16 sierpnia w kotle południowym.

  Natomiast zdjęcia jeńców z Iłowajska zapewne niedługo się pojawią.

  Widzisz- jeśli chodzi o tą moją pomyłkę, to zapewne wynika ona z prostego faktu; dużej ilości zdjęć dokumentujących wojnę domową na Ukrainie jak i najprawdopodobniej złym opisem jaki pod nim umieściłem?

  Summa summarum: jeńcy zostali wzięci w bardzo dużej ilości podczas kilku ostatnich dni walk o Iłowajsk, w tym również z ukraińskich sotni prawego sektora. Tak więc, czy zdjęcie przedstawia tych czy innych jeńców nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia.

  Natomiast jeśli chodzi o gościa na załączonym przeze mnie zdjęciu w poprzednim komentarzu, to jest do ciężko ranny odłamkiem moździerza podczas ostatnich walko Iłowajsk dowódca ukraińskiego batalionu prawego sektora "Donbas" Semen Semenczenko.
  Zdjęcie zrobiono w prywatnej klinice, gdzie on obecnie przebywa w Dniepropietrowsku.

  Pozdrawiam.
 • Wieści z ługańskiego frontu:
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/3894-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-21082014-hronika-sobytiy-post-obnovlyaetsya.html
  Godz. 18:20 (MSK):
  Siły samoobrony Ługańska potwierdziły zajęcie Gieorgijewki i Krasnego Jaru.
  Potwierdziły też utratę kontroli nad drogą Łutugino-Krasnyj Łucz, którą przeciwnik opanował na długości kilku kilometrów (z której strony ją teraz odbijać?)
  Chrjaszczewatoje opanowane, w Nowoswietłowce trwają walki.
 • @hetman koronny 15:11:14
  Odnowione ładnie,ale oprócz BTR-3 i BTR-4 to w większości poradzieckie starocie,a już armata D-44 to obiekt muzealny.Mają też chyba ten sam problem z GRAD-mi,co my,wykruszają się poradzieckie podwozia i montują wyrzutnie na Krazach.
 • @AdNovum 16:27:08
  Ta fotka to pewno by zdementować plotki że nie żyje...
 • @adalbert05 16:38:31
  Za to z hummerami już się nie kryją.
  Ten sprzęt to pewnie z całego kraju ściągali.

  Ponoć straty w ukraińskim siłach powietrznych szacowane są na minimum 250 mln USD.
  http://rusvesna.su/news/1408624992
 • @mania przepraszania 16:40:35
  Sądzę, że żyje ale jego stan zdrowia jest bardzo poważny.

  Zobaczymy czy wróci na front, czy też na "urlop";)

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 16:29:00
  Mapa militarymaps pokazuje silne uderzenie Powstańców na zajęty odcinek drogi Łutugino-Krasnyj Łucz od strony Ługańska.Mapa jest aktualizowana na bieżąco,a symbol ataku pojawił się koło 15,więc pewnie od tej strony będą likwidować zagrożenie i jednocześnie przetną kocioł przy lotnisku.
 • @adalbert05 16:38:31
  Słuszne spostrzeżenie i wnioski.

  Niestety ale w większości sprzętu jaki ma do dyspozycji obecnie armia ukraińska to odrestaurowany demobil, który ledwo może dojechać na front.
  To jest również jedna z przyczyn porażek.

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 16:54:46
  Zgadza się.

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 16:29:00
  Wypuścili ich wzdłuż drogi. Jeśli Ukraińcom nie uda się pójść dalej i przebić, to będzie po wycieczkowiczach. Moim zdaniem na lotnisko już nie wrócą. Zupełnie nie rozumiem sensu przebijania się w kierunku na Krasnyj Lucz. Gdyby to zrobili kiedy atakowała 30 brygada to doszłoby do połączenia sił. Inna sprawa ze na tym lotnisku to musiały poważne siły stacjonować. Prowadzą działania ofensywne w dowolnie wybranym kierunku.
 • Dlaczego mieszkańcy Ługańska nie widzą ukraińskich żołnierzy?
  http://news.liga.net/news/politics/2995748-v_snbo_poyasnili_pochemu_luganchane_ne_vidyat_ukrainskikh_voennykh.htm
  Szef centrum (dez)informacyjnego ATO, Andriej Łysenko wyjaśnił, dlaczego mimo "trwających" w centrum Ługańska walk miejscowi nie widzą ukraińskich żołnierzy. Zawdzięczają to nie jakiejś czapce niewidce, ale tym, że działają w małych grupach, uderzających skutecznie w dokładnie wybrane miejsca (chyba chodzi mu o dywersantów po cywilu).
  Nie wiem, na czym ten ukraiński Goebbels jedzie, ale to już nie jest nawet śmieszne, tylko żałosne.
  A nasze polskojęzyczne mendia powtarzają to, jak prawdę objawioną.
 • @kkkkk 16:57:20
  Cytuję:

  "Prowadzą działania ofensywne w dowolnie wybranym kierunku."

  Ująłbym to inaczej:

  Wpuszczani są w maliny aż do całkowitej likwidacji.

  Ta sama taktyka została zastosowana podczas likwidowania odseparowanych pododdziałów w kotle południowym.

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 16:57:20
  Ukraińcy w tamtym miejscu, ganiają, jak szczur po zamkniętym pokoju.
  Myślą, że czmychną, ale czeka ich zgniecenie. Wcześniej, czy później.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:55:47
  ,,Niestety ale w większości sprzętu jaki ma do dyspozycji obecnie armia ukraińska to odrestaurowany demobil, który ledwo może dojechać na front."

  Świeżo sprzętu nie wyślą. Za cztery dni defilada w Kijowie. Jakby się rezuny prezentowały w poobijanym sprzęcie? A z defilady prosto na front. Przeciwko swoim byłym obywatelom.
 • @AdNovum 16:56:55
  Mam pytanie do bieglejszych od siebie w j.rosyjskim.W ostatnim linku o colonelassad o pochodzeniu BMP-2, jest artykuł o tym,skąd się wzięły zmodernizowane T-72 na Ukrainie.Jest zdjęcie Poroszenki a w tle zmodernizowany T-72[charakterystyczny pancerz reaktywny].Ukraina oficjalnie nie modernizowała tych czołgów,tylko Rosja.Są także na filmach w siłach powstańców.I stąd zarzuty,że otrzymali je z Rosji.Mógłby ktoś ten fragment w skrócie przetłumaczyć?Pozdrawiam
 • @kkkkk 16:57:20
  Może opierają się na mapie,którą serwuje wszem i wobec euromajdan?
 • @adalbert05 17:11:23
  http://www.defence24.pl/news_ukraina-zmodernizowane-t-64-i-t-72-nowy-sprzet-gwardii-narodowej#
  Pisali o tym u nas. Ukroboroneksport remontuje pojedyncze sztuki, które zostały po radzieckich armiach pancernych.
 • @hetman koronny 17:22:31
  Dziękuje,to wyjaśnia sprawę "rosyjskich" T-72 w silach powstańców.Nawet zdjęcie,jest tożsame ze zdjęciem z artykułu colonnelcassad.Prawdopodobnie nie sprzedane w latach 90-tych resztki tych czołgów są teraz odświeżane i okładane starszymi wersjami pancerza reaktywnego.
 • Obozowisko ukraińskiej armii po GRAD-obiciu. Film z ich strony.
  http://youtu.be/Nl4E-X5yEm8
 • @adalbert05 17:11:23
  Ukraina modernizowała przez lata T-72 z niezwykłym zapałem. Być może nieoficjalnie czyli bez licencji, ale żadną nie było tajemnicą że powstają tam kolejne modernizacje, chyba wyłącznie na eksport.
  Tutaj po rosyjsku zestawienie zagranicznych modernizacji T-72. Najwięcej z Ukrainy.

  "Украина" to Ukraina.
  Typowy wstęp do opisu modelu - "Т-72УМГ (T-72-UMG; Украина)".


  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-72#.D0.97.D0.B0.D1.80.D1.83.D0.B1.D0.B5.D0.B6.D0.BD.D1.8B.D0.B5
 • @hetman koronny 17:49:57
  Zdrowe GRADobicie!

  A niżej zaktualizowana mapka "Kota"
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/22025/22025_original.jpg

  Dzisiejszy "wypusk" z 16.33 TC (tamtejszy czas)
 • @vortex 17:51:13
  Znalazłem podobna stronę po angielsku,tylko problem w tym,że Ukraina oficjalnie zrezygnowała z T-72,wycofując je z wojsk lądowych na rzecz T-64,T-80 a wycofane modele sprzedawała za granicę[pewnie część modernizując,w zależności od zasobności portfela nabywcy].Obecnie oskarża się Rosję o dostarczanie powstańcom czołgów T-72,których armia ukraińska nie ma na stanie,co nie jest prawdą,gdyż pewnie część eksportowych egzemplarzy i przejęto i wysłano na front.
 • @brusek 18:01:54
  Ta mapa jest trochę nieaktualna,coś bardzo niedobrego dzieje się na zachód od Ługańska,przynajmniej na militarymaps.info.
 • Straty lotnictwa kijowskiej junty w walkach z powstańcami Noworosji - chronologia zdarzeń :
  http://3rm.info/50178-rozhdennye-polzat-letat-ne-mogut-katastroficheskie-poteri-ukrainskoy-voennoy-aviacii.html
 • @Gregoson 17:06:45
  Widzisz problem jest w tym, że sprzęt na defiladzie również będzie z demobilu i nie jest to żart.

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 17:11:23
  Nie czytałem tego tekstu, ale chyba sprawa jest jasna?

  Otóż czołgi t-72 są sprzętem kupionym od Węgrów za pośrednictwem jakiejś podejrzanej spółki słowackiej zarejestrowanej 10 dni przed podpisaniem kontaktu na sprzedaż. Poza tym możliwe, że nasi też coś tam podsyłają?

  Pozdrawiam.
 • "Droga na Bengazi". Śnieżne-Donieck.
  http://ipic.su/img/img7/fs/NewBitmapImage.1408633359.jpg

  Wywiad z "herojami" z 30 brygady.
  http://youtu.be/5gcVbz40VNI

  Rosja do nas strzelała, my nie strzelaliśmy, tylko stali.
 • Zamiast śledzic obecne wydarzenia w kraju i na świecie, w tym na Ukrainie i na nie reagować
  zostałem zmuszony do odparcia ataków, które w ostatnim czasie kierowane są z różnych stron na mnie. W związku z tym oświadczam:

  O ś w i a d c z e n i e

  Pozew skierowany przez Konrada Rydzyńskiego przeciwko mnie do Sądu Okręgowego w Łodzi jest kryminalny. Jest w stosunku do mojej osoby oszczerczy i obrazoburczy. Podaje nie prawdę. Jest procesową manipulacją dokonaną zespołu z Kancelarią Adwokacką Barański Gasiński i Współnicy w Łodzi i pod szyldem tej kancelarii. Naraża mnie na szkodę w postaci utraty zaufania publicznego niezbędnego do wykonywanego przeze mnie zawodu detektywa -właściciela biura detektywistycznego. Sąd Okręgowy w Łodzi jest sądem przed , którym niejednokrotnie występuje jako świadek w procesach rodzinnych realizowanych przez moich klientów w oparciu o dowody zebrane i przedstawione przez moje biuro. Manipulacja procesowa polega :

  Po pierwsze : próbie przeforsowania na drodze cywilnej i w trybie postępowania cywilnego zarzutu karnego o fałszerstwo dokumentu pozostającego w kompetencji organów prokuratury ;

  Po drugie : próbie powołania do sprawy jako świadków /przyp. własna – fałszywych świadków/ następujących osób :

  -Wojciecha Gruszczyńskiego, wcześniej w prowadzonych z mojego zawiadomienia postępowaniach przeciwko Zdzisławowi Rydzyńskiemu tworzącemu fałszywe dowody w postaci dokumentów z hospitalizacji, której nie było oraz oszczerczo ujawniającego tajemnicę lekarską z korzyścią dla Zdzisława Rydzyńskiego. W moim posiadaniu są niezbite dowody na te okoliczności.

  -Wojciecha Konopackiego , wcześniej w postępowaniach przeciwko Zdzisławowi Rydzyńskiemu tworzącemu fałszywe dowody w postaci oszczerczych wypowiedzi na mój temat na łamach radia i prasy. W moim posiadaniu są niezbite dowody na te okoliczności.

  Niestety poprzez zaniechania ówczesnych organów wymiaru sprawiedliwości, w tym zwłaszcza prokuratury wojskowej, ale również prokuratury IPN w Łodzi zarzuty te, wbrew oczywistym dowodom z dokumentów, zostały zbagatelizowane i zignorowane przez w/w jednostki prokuratury. Było to możliwe między innymi dzięki Wiesławie Kuberskiej , ówczesnej Przewodniczącej II Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Łodzi, której –jak się później okazało – fałszywe zeznanie pozwoliło Wojskowej Prokuraturze Garnizonowej w Łodzi umorzyć prowadzone śledztwo przeciwko Naczelnemu Psychiatrze LWP płk.prof. Zdzisławowi Rydzyńskiemu. Sprawa ta jest znana Przewodniczącemu I Wydziału Cywilnego Sądu Apelacyjnego w Łodzi sędziemu Wincentemu Ślawskiemu.

  Po trzecie : próbie instrumentalnego wykorzystania w tej sprawie jako świadka prokuratora Jacka Kozłowskiego z IPN w Łodzi , który wcześniej w piśmie do Konrada Rydzyńskiego z dnia 22.11.2013 r. szczegółowo ujawnił wyniki prowadzonego z mojego wniosku przez IPN w Łodzi postępowania o zbrodnię komunistyczną. Przeciwko prokuratorowi Jackowi Kozłowskiemu w związku z tą sprawą wystąpiłem do Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie o ściganie za ujawnienie tajemnicy prokuratorskiej oraz przekroczenie uprawnień.

  Manipulacja procesowa Konrada Rydzyńskiego polega również na tym, iż swoje roszczenia wobec mnie dochodzi po upływie 18 lat od momentu rzekomego podania przeze mnie nieprawdy w dokumencie z którego on wywodzi wobec mnie skutki prawne w postaci pozwu o naruszenie dóbr osobistych. Motywy tej opóźnionej reakcji Konrada Rydzyńskiego są obecnie przedmiotem prowadzonych przeze mnie wyjaśnień.


  Łódź, dnia 21 sierpnia 2014 r. Michał Jarzyński
 • @detektywmjarzynski 18:25:05
  "WIęcej czytać, mniej podrózować" jak mawiał stary nauczyciel - juz o tym pisałem - spis strat lotniczych, spis strat w sprzecie "nielatającym" oraz spis "podarunków" dla Noworosji...

  Ale dobrze że sie potwierdza ta lista...
  :)
 • @adalbert05 18:14:27
  Widzę że ukry idą na południowy zachód w kierunku Małomikołaiwka, Iwanowka, Krasnyj Łucz.
  Albo taki mieli rozkaz albo zwiewają naciskani przez obrońców...

  Ale tak jest jeżeli skalę czasową - pasek z lewej masz na 6h lub wcześniej - domyślam się że to daje obraz tego co działo się wstecz na ile h.

  Jak dasz "1h" - to "ogień pali się" koło Metalista tylko - północ Ługańska!

  Chyba tak to działa - hej, kto tam "rozebrał" te małpę dokładnie to niech da wykład, aby przystepny dla takich starych szczurów pustynnych jak ja!
 • @AdNovum 18:28:46
  Nasi pewnie coś podsyłają, Rosja może też powstańcom podsyła. I tak się nie sprawdzi.
  Jest faktem że Ukraina po czasach ZSRR miała bardzo dużo czołgów T-72 i zrobiła sobie źródło dochodów ze sprzedawania za granicę ich modernizacji. Były zdjęcia całych hektarów składów na Ukrainie zastawionych starymi czołgami. Jak się pokombinuje to się zrobi z dwóch złomów jeden jeżdżący. Coś może im nasi podsyłają, może też jakieś dodatkowe wyposażenie, może ten pancerz reaktywny. Tutaj poniżej w rosyjskiej wiki jest informacja że Ukraina w roku 2013 wciąż miała 600 czołgów T-72 na składzie.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-72#.D0.A1.D0.BE.D0.B2.D1.80.D0.B5.D0.BC.D0.B5.D0.BD.D0.BD.D1.8B.D0.B5
 • @hetman koronny 18:31:59
  To jest tak! "Sama niewinność z oczu patrzy"!
  Może i faktycznie nie mieli automatu w ręce i siedzieli wgłebokiej dziurze?

  Ale tłumaczenie że "wszędzie ruskie tanki" - to doskonałe tłumaczenie!

  Jak wszyscy co przezyją i uciekną przed starymi dziadkami wyposazonymi w zdobyczna broń - i potem sie tłumaczą "ruskimi tankami" - to w Kijowie faktycznie są przekonani że Ruscy lada dzień do kijowa wejdą!
 • @brusek 18:54:16
  Przeczytaj wywiad, z "herojem" z Berdyczowa. Wszędzie ruskie T-90 i kamazy z setkami Czeczeńców.
  http://www.berdichev.biz/content/view/12100/1/
  Kompletne bezhołowie, mityczni "ruscy" i mityczne T-90 są jedyną przyczyną ich porażek.

  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/502495013557653504
  Front na południu zbliża się do Amwrosijewki.
 • Ktoś służył w artylerii;
  https://www.youtube.com/watch?v=wINEY0MfF3Q
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV
  https://plus.google.com/117145480750106131435/posts
  Rozróby banderopiteków w Odessie po zatrzymaniu jednego z "działaczy" podejrzanego w związku z masakrą w maju;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1743512.html
  W komentarzach ciekawa galeria zdjęć...
 • @hetman koronny 18:31:59
  Co do filmu:

  One niewinne są, bo przecież nie jechali na wojnę riezat tylko tak na darmowe wczasy, więc nie wiadomo po co i kto do nich strzelał?

  Zobacz jakie to niewinne chłopaki są:)))

  Pozdrawiam.
 • @brusek 18:54:16
  Myślę że jednak Rosja im podsyła co nieco sprzętu, nie za dużo ale tak by nie przegrali. A ci z armii Ukrainy to pewnie nie za bardzo wiedzą po co mają walczyć i ginąć? Za dostatek Kołomyjskiego i jemu podobnych? Ale coś muszą gadać.
 • @vortex 18:45:37
  To po kiego grzyba kupują jeszcze kilkaset czołgów z Węgier?

  Na III WŚ się szykują czy co?

  Pozdrawiam.
 • @brusek 18:54:16
  :)))))))))))))

  Tak to właśnie się przedstawia:))))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:15:40
  Ktoś już pisał o tym? Francuscy ochotnicy w Doniecku;
  http://en.ria.ru/interview/20140821/192221460/Donetsk-Self-Defense-Forces-Joined-by-French-Volunteers.html
  Przedstawiaja sie jako rewolucjoniści i tradycjonaliści, więc moga być z Frontu Narodowego(?)
 • @mania przepraszania 19:18:37
  No chyba, że nie komuniści.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:20:16
  Dzięki za przywołanie tego jakże ważkiego tekstu.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:15:40
  Nie wiem. Może chcą radykalnie zwiększyć ilość sprzętu i ludzi i dokonać przełomu w wojnie (może Krym chcą odbić?). Na to może im tych swoich demobili nie starczyć. Poza tym remont takiego demobila wymaga pieniędzy, czasu, ludzi co się znają. Pewnie im wyszło że szybciej tracą sprzęt niż doprowadzają demobile ze składu do stanu jezdnego. Zapewne spora część tych demobili nadaje się już tylko na części zamienne, czyli do kanibalizacji.
 • @AdNovum 19:15:40
  Jusz "Benii" Kołomojskiego w tym mycka, co by te "konserwy" siem nie pordziwiali...
 • @brusek 18:54:16
  Te ciężarówki to chyba na śrubki rozkręcają zgodnie z instrukcją montażu? To jakiś kabaret!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_21/Straznicy-graniczni-zakonczyli-kontrole-celna-4-samochodow-z-pomoca-z-Rosji-8866/

  Za robotą do Polski? Po sankcjach nawet dla nas nie będzie roboty!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_21/Obywatele-Ukrainy-masowo-szukaja-pracy-w-Polsce-0740/

  Ein Volk, Ein Fuhrer! - jakos tak to leciało chyba?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_21/Poroszenko-rozwiaze-Rade-Najwyzsza-w-przyszlym-tygodniu-5180/

  Juz linkowałem jak gromkim śmiechem nasz skąd inąd nieźle myslący poseł SLD wysmiał pana T. buahahaha!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_21/Plan-Turczynowa-piec-lat-na-osiagniecie-celu-1368/

  Dla bankierów chyba wybiła godzina "W" i wieją z kasą z Ukrainy!
  http://novorus.info/news/events/26948-vremya-prishlo-ishod-bankirov-s-ukrainy-s-dengami-vkladchikov.html

  Wciąż powtarzają się plotki o "chemii" czyli broni chemicznej!
  http://novorus.info/news/events/26946-karateli-primenyayut-novyy-tip-boepripasov-po-donecku.html

  To powinien byc bardzo jasny sygnał dla społeczeństwa: "specjalny tani chleb" - czy raczej "art. chlebopodobny"?
  http://www.novorosinform.org/news/id/6699

  Kolejnych 40-stu poszło do piekła!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6697

  Inni maja wiecej szczęścia! Pójda na Paradzie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6688

  Na dzień Zwycięstwa w Doniecku parada!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6696
  http://storage.novorosinform.org/cache/5/b/(2167)_jpg.jpeg/w590.jpg
  http://rusvesna.su/news/1408638684

  Właśnie Ukry wala GRADami w Saur Mogiłę!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6692

  Wojowałeś? To sie lecz za swoje! Ale chyba nie wszyscy - pewnie są "lepsi i lepsiejsi"
  http://www.novorosinform.org/news/id/6691

  ONZ żąda wstrzymania ognia!
  http://ria.ru/world/20140821/1020918713.html

  To chyba dowcip albo prowokacja: Kijów chce Merkel wysłać do Donbasu na rozmowy?
  http://ria.ru/world/20140821/1020920893.html

  DONIECK pod ciezkim i tragicznym ostrzałem! (opis +filmy)
  http://rusvesna.su/news/1408638989

  Prochorow opowiada:
  http://rusvesna.su/news/1408635898
 • @mania przepraszania 19:27:21
  :))))))))))))

  Toż wiadomo, że on wybitny wirtuoz:

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQwqaYR05Uc7keuO4D_8nsi425Aq3JBjZdiBdvVVptNETZLZoc1CA

  Pozdrawiam:)))))
 • @brusek 19:27:29
  Cytuę:

  "Właśnie Ukry wala GRADami w Saur Mogiłę!"

  Zawalił już się żelbetonowy postument pomnika.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:52:50
  Aj waj! Prawie jak Rubinstein...
 • Freikorpsy uchodzą z Iłowajska.
  Kręcą wszystko, nawet swoją ucieczkę.
  http://youtu.be/TCPPIRjRR2c
 • @szczurobronny 18:50:40
  Jakby na dzień zwycięstwa Striełkow zajął Słowiańsk to byłby numer stulecia!
 • Straty ukraińskich sił zbrojnych.
  http://rusvesna.su/news/1408641725
  Przez ostatnie 3 tygodnie straciliśmy połowę systemów artyleryjskich, lotnictwo praktycznie nie istnieje- podaje źródło w ministerstwie obrony Ukrainy. Postęp wojsk pod Donieckiem i Ługańskiem zatrzymał się.
  Straciliśmy 200 dział, systemów Grad i Uragan. Około 1/3 z nich wpadła w ręce separatystów. Straciliśmy ponad 500 jednostek techniki wojskowej- czołgów, BMP i BTR-ów. Aby uzupełnić straty musimy sięgać po zakonserwowany sprzęt sprzed 30-40 lat. Jest on w nie najlepszym stanie, a części zamienne trzeba by ściągać z Rosji.
  Bez wsparcia ogniowego naszej artylerii, żołnierze nie pójdą do ataku. Zapowiadana "zmiana taktyki", to tylko wysyłanie ludzi do ataku pod groźbą, nic więcej.
 • @vortex 18:45:37
  Nasi chyba nic nie podsyłają,nasze pancerze reaktywne do T-72,różnią się zdecydowanie od tych ukraińskich,co widać na zdjęciach.
 • @vortex 19:27:18
  Prawdopodobnie sprzęt z Węgier jest w stanie jezdnym,w przeciwieństwie do ukraińskiego,porosłego drzewami.
 • @brusek 20:15:06
  Zapozyczone od "Colonela"

  Troche zdrowego, ukraińskiego humoru!

  https://www.youtube.com/watch?v=in1FgiLvq3I

  A "Prizrak" przygotowuje się do oswobodzenia Szczastie
 • Batalion "Wostok" dziękuje za pomoc.
  http://youtu.be/dcBA7L0Rc5g

  Nowa kamera, będą lepsze relacje z frontu :))

  Obok oficjalnej pomocy, idzie pomoc po cichu. Bardziej skuteczna.
 • Dziwna informacja na kresy.pl;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukraincy-traca-kolejny-samolot-tym-razem-su-24m#
  Djadja Manicz tłumaczy i objaśnia.
  Prawdopodobnie chodz i o wczorajsze zestzelenie "szturmowika" którym nie był Su 25, a właśnie Su 24;
  http://112.ua/avarii-chp/v-luganskoy-oblasti-boeviki-sbili-samolet-vvs-ukrainy-su-24m-104742.html
 • @hetman koronny 20:36:01
  Oczywiście, już BRYGADA "Wostok".

  http://politikus.ru/events/27559-ekspert-komandovanie-ukrainskoy-armii-diletanty.html
  Siergiej Czerwonopiskij, przedstawiciel Ukraińskiego Związku Weteranów Wojny w Afganistanie powiedział wręcz o przestępczym nieprofesjonalizmie kadry dowódczej. Weterani z Afganistanu, którzy walczą w strefie ATO, oceniają sytuację obiektywnie. Straty armii ukraińskiej jego zdaniem przewyższyły już straty z Afganistanu.
  Jest też pod strasznym wrażeniem używanych masowo ostrzałów z użyciem rakietowych systemów typu GRAD i innych. Czegoś podobnego nigdy nie przeżył. Jego zdaniem, tym, którzy rozpętali tę wojnę nie można przebaczyć.
 • @hetman koronny 20:21:54
  Sprzęt da się zastąpić, ludzi nie. Informacje o stratach w sprzęcie czytałbym przez prymat mozliwych strat w sile żywej. Te nowe brygady które się formują, bez ostrzelanych żołnierzy niewiele zdziałają. Jak dla mnie, to z punktu widzenia powstańców, najwazniejsze jest nie pozwolenie żeby ukraińskie jednostki uczestniczące w walkach były zdolne do powrotu. Trzeba albo złamać ich ducha albo wyeliminować. Inaczej ukraińcy wygrają. Mają i będą mieli przewagę w sprzęcie. W tej chwili ukraińcom brakuje doświadczenia, na każdym szczeblu, ale doświadczenie nabiera sie w boju.
  To jest ten problem, czy samolot zdązy wystartować zanim się skończy pas startowy...
 • @brusek 20:27:03
  Świeże info:
  http://rusvesna.su/news/1408644845

  Tłumaczę jak leci na chybcika:
  Przeciwnich chce rozszerzyć korytarz okrążenia Ługańska po linii Biełoje-Łutigino-Nowoswietłowka. Jasna sprawą jest fakt kiepskiego zaopatrzenia ukrów winikające z rozciągnietych linii zaopatrzeniowych. Siły wroga są rozciągniete na dużej przestrzeni wokół Ługańska. To z jednej strony stanowi niebezpieczeństwo dla obrońców nagłego ataku w dowolnym miejscu, ale może z drugiej strony spowodować katastrofę napastników.
  Nie wiadomo czy napastnicy maja możliwość podciągnięcia wzmocnienia swych sił od strony Biełego /Białego/ do "Łutugińskiego Kotła". Dodatkowo zgrupowaniu Ukrów w Biełym grozi okrażenie w przypadku zajęcia przez obronców miejscowości Rodakowo-Sabowki.
  Armia LNR prowadzi cięzkie walki starajac się dobić zgrupowanie wroga w Nowoswietłowce, jednocześnie uderzenie idzie od strony Rozkosznego w rejon Ukropów w Łutigino. Według ostatnich informacji linia frontu zbliżyła się do Łutigino po tym jak obrońcy odbili Gieorgijewkę.
  Dziś wróg niebezpiecznie próbował wyrwać się z Łutigino w kierunku na Krasnyj Łucz, z jednoczesnym uderzeniem w kierunku i wzdłuż drogi na Illiriju (Iłłoryje?) co stanowiło bezposrednie zagrożenie dla tyłów "Ałczewsko-Stachanowskiej" grupy obrony.
  Dodatkowo w tym samym czasie wróg prowadził atak od strony Biełego na Wiesołuju Tarasowku /Wesołą Tarasowkę/ - ale atak ten został powtrzymany.
  Na północ od Stachanowskiego LNR zepchneła siły ukraińskie na lewy brzeg Siewierskiego (Północnego) Dońca, dzięki czemu odbito 3 wzgórza przed miastem Sławianoserbsk.
  Obrońcy przemieszczają się na północ od Ługańska w stronę Szczastia.
  Trwa walka w rejonie przysiółka Wiesełaja Gora (Wesoła Góra) - tam jest duże zgrupowanie ukrów. Jest to teraz rozpoznawane przez zwiad.
  Trzeba zauwazyć, że także w tym samym czasie armia Noworosji dokonała uderzenia na północ od Szczastia w rejonie Stukałowoj Bałki. Informacje o tym kto teraz kontroluje to miejsce /Stukałową Bałkę/ - pojawią się niebawem.
  Trwa likwidacja sił ukrów okrążonych w Żdanowce. Ofensywa ukrów na Iłowajsk zakończyła się ich niesławnym porażeniem...
 • @kkkkk 20:58:19
  To jest dokładnie tak jak w pierwszej wojnie w Zatoce. Amerykanie zrobili numer o którym opowiadali mi rok póxniej tubylcy. Poszli dwoma zakosami które łatwo rozwalały w puch oddziały "regularne", swietnie wyposazone ale które praktycznie wiały na widok US-ów. W odwodzie stała Armia Republikańska - doborowe jednostki Hussajna. Nie wiem czy to prawda, ale US-y zastosowały jakis rodzaj broni masowego rażenia - prawdopodobnie broń aerozolową, sadząc z opisu tubylców. Zabili i zniszczyli całą tę doborową armię i Hussajn się poddał! Podobno - Amerykanie byli tak przerażeni skutkami tego co zrobili że natychmiast przerwali ofensywę i dogadali się z Saddamem. Ale to znam tylko ze słyszenia - rzekomego świadka, świadków na miejscu.

  Generalnie wroga nalezy tak pobic by nie chciał ani nie miał siły walczyć, tak by na wieść że "idą opołczeńcy" nowe ukropskie mieso armatnie rzucalo hełmy i wiało!
 • @brusek 21:01:00
  No wiedziałem, że to zgrupowanie na lotnisku narobi bigosu. Ukraińcy musieli tam mieć coś więcej niz tylko tę jedna brygadę.
 • Poroszenko sprzedaje swój biznes.
  http://censor.net.ua/news/299084/poroshenko_nachinaet_prodaju_svoego_biznesa
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wybrał spółkę inwestycyjną Rotschild&Cie do sprzedaży swoich aktywów. Przygotowania do tego ruszą w przyszłym tygodniu. Partnerem spółki Rotschild będzie "Investment Capital Ukraine", która należała do 20 czerwca do obecnej szefowej Banku Narodowego Ukrainy Walerii Gontariewej.
 • @brusek 21:08:58
  W Kijowie kolejny minister "od kasy" podał się do dymisji!
  http://rusvesna.su/news/1408647461

  Ciekawa analiza tego co w Kijowie i otoczeniu Rzeźnika
  http://rusvesna.su/news/1408648035

  Świeży skrót Ruswiesny
  http://rusvesna.su/news/1408645690

  Świeżynka!!!!
  Nie ma już Michnika - tfu, tfu! Michniuka! Olega! Bohatera Majdanu!
  Sotnik 8-mej sotni!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6713
 • @kkkkk 21:14:50
  tez mi to za ładnie wyglądało: na poczatku pisali że wyrwało się 10 BTRów i 4 szt zostały rozwalone... Może to było 100 BTRów?
 • @brusek stanowisko dziennikarza USA wklejam.
  Dotychczas w czasie kryzysu na Ukrainie Departament Stanu USA i media głównego nurtu bagatelizowały rolę neonazistów banderowskich we wspieranym przez USA reżimie w Kijowie. Niewygodna prawda wychodzi jednak na jaw kiedy skrajnie prawicowe banderowskie brygady szturmowe rozwijają flagi neonazistowskie banderowskie w czasie ataków we wschodniej Ukrainie, raportuje Robert Parry.

  New York Times doniósł w ostatnią niedzielę, że w rządowej ofensywie przeciwko etnicznym rosyjskim rebeliantom na wschodzie kraju wzięły udział skrajnie prawicowe paramilitarne bojówki, które umieściły nawet neonazistowski banderowski sztandar nad zdobytym od separatystów miastem Marinka, leżącym na zachód od twierdzy separatystów Doniecku.

  To może być nawet tematem dużego opowiadania, kiedy w popieranej przez USA operacji wojskowej, która kosztowała tysiące ofiar cywilnych, biorą udział neonaziści banderowscy. Jednakże amerykańskie media głównego nurtu od początku kryzysu na Ukrainie nabrały wody w usta w sprawie udziału brunatnych koszul w tej wojnie.

  Tylko od czasu do czasu w mediach pojawia się słowo "neonaziści", ale zazwyczaj w kontekście oskarżania "rosyjskiej propagandy." Ale faktem jest, że neonaziści odegrali kluczową rolę w obaleniu legalnie wybranego prezydenta Wiktora Janukowycza oraz utrzymaniu władzy przez obecny reżim po przewrocie w Kijowie, a następnie w ofensywie na wschodzie.
  W niedzielnym wydaniu New York Times’a Andrew E. Kramer wspomniał o rosnącej roli neonazistowskich paramilitarnych organizacji w ostatnich trzech akapitach:

  "Walki o Donieck przyjęły pewien zabójczy wzorzec: najpierw regularna armia bombarduje separatystyczne pozycje z daleka, po czym następują chaotyczne, brutalne ataki różnych grup paramilitarnych otaczających Donieck, które wdają się miejskie walki."

  "Politycy z Kijowa twierdzą, że ochotnicy i wojsko koordynują swoje działania, ale milicje, które liczą około 7000 bojowników, są czasami bardzo agresywne i niekontrolowalne. Jeden z oddziałów znany jako Azow, który zdobył osadę Marinka umieścił neonazistowski symbol przypominający swastykę na swojej fladze.”

  "Ochotnicy akceptują raczej rozkazy lokalnego dowódcy armii, a nie z Kijowa. Na filmie nagranym w czasie ataku, jeden żołnierz wykonał charakterystyczny gest i wskazując na stanowiska prorosyjskiego oddziału krzyknął, "Dranie są tuż, tuż!" Potem otworzył ogień. "

  Innymi słowy, neo-nazistowskie bojówki, które pojawiły się w lutowych protestach przeciwko Janukowyczowi zostały już zorganizowane jako oddziały szturmowe i wysyłane, aby zabijać Rosjan na wschodzie . Działają obecnie tak otwarcie, że umieścili swastyki na neo-nazistowskich flagach w jednej ze zdobytych osad, której ludność liczy około 10.000.

  Ukrywanie tych informacji na końcu długiego artykułu jest typowe dla amerykańskich mediów, które miały już do czynienia ze neonazistowskimi problemami na Ukrainie w przeszłości. Czytelnik musi mieć wiedzę z historii Ukrainy i umieć czytać między wierszami, aby zrozumieć rzeczywistą sytuację.

  Na przykład, 6 kwietnia New York Times opublikował profil ukraińskiego nacjonalisty o nazwisku Yuri Marczuk, który został ranny w powstaniu przeciwko Janukowycza w lutym. Jeśli sięgnąć w głąb historii, można dowiedzieć się, że Marczuk był liderem prawicowej Swobody ze Lwowa, który jest neonazistowską twierdzą, gdzie ukraińscy nacjonaliści organizują parady z pochodniami na cześć ich bohatera z II wojny światowej - hitlerowskiego współpracownika Stepana Bandery.

  Trzeba w tym kontekście wspomnieć, że we Lwowie splądrowano arsenał rządowy i wysyłano dziennie do 600 bojowników na Majdan do bitwy z policją. Marczuk opisał również jak ci dobrze zorganizowani bojownicy, składający się z 100 paramilitarnych brygad, atakowali policje. 20 lutego Marczuk został ranny a liczba ofiar osiagnęła kilkudziesięciu protestujących i kilkunastu policjantów.

  Marczuk powiedział później, że odwiedził swoich towarzyszy w okupowanym ratuszu, ale NY Times nie wspomina, że ratusz zdobiły nazistowskie transparenty, a nawet flagi konfederatów jako hołd dla białej supremacji.

  NY Times dotknął niewygodnej prawdy o kwestiach neonazistowskich ponownie w dniu 12 kwietnia w artykule o tajemniczej śmierci lidera neonazistów Oleksandra Muzyczko, który zginął podczas strzelaniny z policją 24 marca. W artykule cytuje lokalnego lidera Prawego Sektora, Romana Kowala, wyjaśniając jego kluczową rolę w organizacji i przeprowadzeniu zamachu stanu przeciwko Janukowyczowi. NY Times napisał: “Rewolucja lutowa na Ukrainie nigdy by się nie udała bez Prawego Sektora i innych grup bojowych."

  Brutalność tych neonazistów przejawiła się ponownie 2 maja, kiedy to prawicowi bandyci w Odessie zaatakowali etnicznych rosyjskich demonstrantów, którzy schronili się w budynku związkowym, który został następnie podpalony koktajlami Mołotowa. Ponieważ budynek był w płomieniach, niektórzy ludzie, którzy próbowali uciekać byli ścigani i pobici, natomiast ci uwięzieni w budynku usłyszeli jak nacjonaliści ukraińscy porównują ich do stonki ziemniaczanej ze względu na czarno-czerwone paski chrząszczy ziemniaczanych, ponieważ te kolory są stosowane na pro-rosyjskich opaskach. Krzyczano wtedy: “Płoń stonko płoń.”
  W miarę jak ogień się powiększał, umierających w środku żegnano szyderczo odśpiewaniem ukraińskiego hymnu narodowego. Budynek był pomalowany graffiti symbolami przypominającymi swastyki oraz napisem "Galizien SS," co odnosiło się do ukraińskiej nacjonalistycznej armii, która walczyła u boku niemieckiego nazistowskiego SS podczas II wojny światowej, zabijając Rosjan na froncie wschodnim.

  Śmierć w wyniku pożaru ponad 100 osób w Odessie przypomnieć incydent z II wojny światowej w 1944 roku, kiedy to ludzie z galicyjskiego pułku policji SS brali udział w masakrze polskiej wsi Huta Pieniacka, która była schronieniem dla Żydów i była chroniona przez rosyjskich i polskich partyzantów. Huta Pieniacka została zaatakowana przez siły mieszane policji ukraińskiej i niemieckich żołnierzy 28 lutego 1944. Setki mieszkańców miasta zostało zamordowanych, w tym wielu zamkniętych w stodołach, które zostały podpalone.

  Dziedzictwo II wojny światowej - zwłaszcza zacięta walka nacjonalistów ukraińskich z zachodu i Rosjan ze wschodu siedem dekad temu – ciagle jest obecne w ukraińskiej polityce. Jednym z bohaterów, którym oddawano hołd podczas protestów na Majdanie w Kijowie był Stepan Bandera sojusznik nazistów, którego nazwisko zostało umieszczone na wielu transparentach nad podium, gdzie senator John McCain wyraził poparcie dla powstania, by przepędzić Janukowycza, który miał polityczne poparcie wśród Rosjan na wschodniej Ukrainie.

  Podczas II wojny światowej Bandera stał na czele Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, radykalnego ruchu, który starał się przekształcić Ukrainę w rasowo czysty kraj. OUN-B wzięła udział w wysiedlaniu i eksterminacji tysięcy Żydów i Polaków.

  Choć większość protestujących na Majdanie w latach 2013-14 była motywowana gniewem z powodu korupcji politycznej i chęci przystąpienia do Unii Europejskiej, neonaziści tworzyli znaczną liczbę, która odegrała główną rolę podczas zajmowania budynków rządowych i starć z policją.
  W dniach po zamachu 22 lutego kiedy neo-nazistowskie bojówki skutecznie kontrolowały miasto, europejscy i amerykańscy dyplomaci starali się wspierać nowy rzad, mimo ze co najmniej cztery ministerstwa, w tym bezpieczeństwa narodowego, były przyznane prawicowym ekstremistom w uznaniu ich kluczowej roli w obaleniu Janukowycza.

  W tym było coś nieprawdopodobnego, że w nowoczesnym państwie europejskim kilka ministerstw przekazano neonazistom i praktycznie wszystkie amerykańskie media usiłowały bagatelizować rolę neonazistów. Opowieści w mediach amerykańskich starały się delikatnie obejść ta neonazistowską rzeczywistość, np. przemilczając biografię szefa bezpieczeństwa narodowego Andrija Paruby, który założył Narodowo-Socjalistyczną Partię Ukrainy w 1991 roku, łącząc radykalny nacjonalizm ukraiński z neo-nazistowskimi symbolami. Paruby był komendantem "sił samoobrony"na Majdanie.

  W kwietniu, po tym jak reżim z Kijowa rozpoczął "operację antyterrorystyczną" wobec Rosjan na wschodzie, Paruby ogłosił, że jego prawicowe oddziały paramilitarne, zarejestrowane jako jednostki Gwardii Narodowej, wejdą do akcji.. W dniu 15 kwietnia Parubiy zadeklarował na Twitterze : "Rezerwa jednostki Gwardii Narodowej utworzona z wolontariuszy samoobrony z Majdanu została wysłana na linię frontu dziś rano." (Parubiy zrezygnował ze stanowiska w ubiegłym tygodniu z przyczyn niewyjaśnionych.)

  Teraz, kiedy ukraińskie wojsko zaciska pętlę wokół pozostałych bastionów rebeliantów, ostrzeliwując ich ogniem artylerii i bombardując z powietrza, tysiące neonazistowskich członków milicji ponownie idzie do przodu, jako zaciekle zmotywowani bojownicy, zdecydowani zabić jak najwięcej Rosjan. To jest niesamowita historia, ale amerykańskie media głównego nurtu wolałyby tego nie zauważyć.
 • Pilot zestrzelonego wczoraj samolotu nie żyje.
  http://www.dancor.sumy.ua/news/newsline/138400
  Major Oleg Birjuk, mieszkaniec Achtyrki, urodzony w 1976 roku, poległ zestrzelony wczoraj nad Gieorgijewką.
  Specjalistów im ubywa.
 • @brusek 21:22:01
  Nie wiem czy już nie wklejaliśmy wywiadu z generał-pułkownikiem Wołodymyrem Rubanem? Tu tłumaczenie z kresy.pl:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-donbasie-nie-ma-rosyjskich-wojsk-to-ukrainska-wojna-domowa-mowi-ukrainski-oficer
 • @mania przepraszania 22:06:37
  Zastanawiam się dlaczego władze DNR ,nie zaproszą Rosji do manewrów wojskowych wspólnych np. : Tarcza 2014. To przynajmniej zahamowałoby dalszy rozlew krwi. Pzdr.
 • @mania przepraszania 22:06:37
  Dobre - przeczytałem jeszcze raz po polsku - LEPIEJ się czyta! niż po rosyjsku! czy słucha...

  Zamiast, cytuję:
  „Rosja walczy z Ameryką do ostatniego Ukraińca"

  Może lepiej brzmi tak:

  „Ameryka walczy z Rosją do ostatniego Ukraińca"

  I tak to wyglada!
 • @fretka 22:35:15
  "Migawki" z wojny, colonelcassad:
  http://colonelcassad.livejournal.com/1743073.html?page=1#comments
  Warto zwrócić uwagę na jedno zdjęcie poniżej gdzie grupa banderopiteków pozuje przy BRDM-2 z "dziwnym" oznakowaniem które chyba coś przypomina...
 • Z demota
  http://demotywatory.pl/4380829/Jak-niewiele-trzeba-aby-wszyscy-z-bloku-chetniej-chodzili-wyrzucic-smieci
 • @fretka 22:35:15
  Tak, doskonałe!
  Tylko - gdzie nasi farmerzy?
  czemu Sejm nie jest zasypany po wierzchołek niesprzedanym towarem?
  I tak to trzeba będzie zakopać!

  Ługańsk - 10 dni nieprzerwanego bombardowania!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6714

  Odbite Pietrowskoje i Manuiłowka, w niewoli oficerowie U.
  http://www.novorosinform.org/news/id/6712

  O zabitym amerykaninie z polskobrzmiacym nazwiskiem
  http://www.novorosinform.org/news/id/6711

  O katastrofie - MH17 czy MH370?
  http://rusvesna.su/news/1408653513

  "Droga życia - droga śmierci" zdjęcia
  http://rusvesna.su/news/1408650002

  "Spalona kolumna" - zdjęcia spod Djakowa (tyle zostaje po nich...)
  http://rusvesna.su/news/1408649835

  O filmie który jest DEZINFORMACJĄ!!!!!!!!!!!!!!
  Wyjasnienia pod filmem!
  http://politikus.ru/video/27562-vnimanie-deza-karateli-doprashivayut-plennyh-opolchencev.html

  Głos eksperta: "Dowództwo Ukrów to zupełni dyletanci" - na szczęście dla całego świata!
  http://politikus.ru/events/27559-ekspert-komandovanie-ukrainskoy-armii-diletanty.html

  Zlikwidowano kolejną grupe dywersantów!
  http://politikus.ru/events/27555-opolchency-zayavili-ob-unichtozhenii-gruppy-diversantov-v-donecke.html

  O "zmianie taktyki" i dlaczego było takie zamieszanie z nazistami 18 sierpnia oraz o ogólnej klesce ukrów trochę napisne
  http://politikus.ru/events/27537-pochemu-vstali-ukronacisty.html

  Fotoszopa po ukrainsku
  http://politikus.ru/events/27530-ukropskim-fotoshoperam-slava.html

  Ze względów bezpieczeństwa poczta ukraińska będzie przyjmowac tylko otwarte przesyłki!
  http://lenta.ru/news/2014/08/21/post/

  O bitwie ługańskiej, długo ale ciekawie, plus na okrase film
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/21/22365700/

  Dlaczego Kijów gna nacgwardzistów na ubój przed dniem zwycięstwa? Analiza
  http://svpressa.ru/politic/article/95837/?rpop=1

  "batalion NATO z Donbasu" - troche pesymistyczne rozwazania o tym że NATO tam jednak wejdzie
  http://svpressa.ru/war21/article/95952/

  O najemnikach słów pare kolejnych
  http://www.regnum.ru/news/polit/1838651.html

  O tym jak USA daje broń ukrom i milczy mimo porażek
  http://www.regnum.ru/news/polit/1839030.html

  Pan Rzeźnik ma zyczenie! Chce lepszej jakości mięsa! Miesa armatniego!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1839025.html

  Już 31 ciężarówek przeszło ostateczna kontrolę!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.regnum.ru/news/1839050.html

  Ukry dziś w Doniecku wzięli się za Donbas Arena!
  http://www.regnum.ru/news/1839027.html
 • @mania przepraszania 22:58:23
  Tak, 01 09 1939
 • @fretka 22:35:15
  Z tego samego źródła:

  Skąd maja powstańcy broń?
  http://www.ukraina.ru/opinions/20140821/1010239611.html

  Opowieśc o złotej rybce - czyli jak sie tworzy budżet ukrainy - ale warte porównania z naszym chorym systemem...
  http://www.ukraina.ru/analytics/20140821/1010236511.html

  Plus coś o nas jeszcze na dodatek
  http://www.ukraina.ru/analytics/20140821/1010229100.html

  "Jak gineła 30-ta brygada" - opowieśc o donbaskiej maszynce do mięsa
  http://www.ukraina.ru/interview/20140821/1010231606.html
 • @brusek 23:33:16
  "O zabitym amerykaninie z polskobrzmiacym nazwiskiem
  http://www.novorosinform.org/news/id/6711"

  Amerykanin który obsesyjnie nienawidził Rosjan przez lata robił interesy w Rosji i na Ukrainie. A nie mógł gdzie indziej skoro miał wręcz fizjologiczne obrzydzenie do ruskich? Mógł, a jednak.
  Tak niektórzy nie mogą pojąć że są ludzie, którzy głęboko zoologicznie nienawidzą Polaków, a żyją wśród Polaków i jeszcze udają wielkich polskich patriotów. Są na świecie takie różne przypadki, nawet liczne.
  Tacy ludzie wykorzystują otwartość, życzliwość wobec innych i ogromną tolerancyjność Słowian. U Anglików czy Niemców to oni by sobie tak nie porządzili - jak ci się tak nie podobamy to wypierdalaj, już cię tu nie ma.
 • @brusek 23:47:02
  Reportaz z odbitych Pietrowskoje i Manuiłowki, wywaiady z jeńcami;
  http://lifenews.ru/news/138783
 • @mania przepraszania 00:50:07
  Wygląda jakby ich jakaś panika ogarnęła, mieli wysadzić most nie wysadzili, oficerowie dostali się do niewoli? 10 BWP z desantem to jest coś koło setki ludzi plus pewno jeszcze jakieś inne oddziały, to ile ich tam było że pułkownicy nimi dowodzili?
 • @brusek 18:33:59
  "WIęcej czytać, mniej podrózować"

  ============================================

  Dobrze jest czasami popodróżować /pokontemplować/, nawet w myślach , zwłaszcza gdy się czuje czyjś obcy oddech na plecach i gdy depcze ci po piętach rzeczywisty, a nie wirtualny wróg. Podróże kształcą.

  Jednym z zadań prowadzonej wojny informacyjnej jest neutralizacja nieprawomyślnych osób aktywnych w powszechnym, publicznym obszarze informacyjnym. Sprawowanie publicystyki , w tym pisanie artykułów i komentarzy w sytuacji zagrożenia jest o wiele trudniejsze , niż robienie tego samego w bardziej komfortowej sytuacji, bez tego bezpośredniego zagrożenia.

  Jeszcze w kwestii powtórzonej wcześniej informacji . Jest takie łacińskie powiedzenie : Repetitio est mater studiorum (powtarzanie jest matką wiedzy)


  ============================================


  Z informacji portalu informacyjnego 3rm.info wynika, iż kontrwywiad Donieckiej Narodowej Republiki СпН РУ МО ДНР (спецназ разведуправления минобороны) w efekcie prowadzonej operacji specjalnej wziął do niewoli dwóch oficerów służby bezpieczeństwa kijowskiej junty : naczelnika kontrwywiadu /rozpoznania/ 8 АК ВСУ pułkownika Biezjazykowa oraz dowódcę kompani dalekiego rozpoznania 54 ОРБ kapitana Mandażi.

  http://3rm.info/50179-specnaz-dnr-zahvatil-v-plen-vysokopostavlennyh-razvedchikov-ukrainy.html
 • Wolność i prawa człowieka po amerykańsku !
  https://www.youtube.com/watch?v=j-P54MZVxMU&feature=youtu.be&bpctr=1408669604
 • @detektywmjarzynski 02:44:09
  https://www.youtube.com/watch?v=PwnsAAP4_bc
 • @detektywmjarzynski 02:17:26
  hehehe...
  :)
  Faktycznie, podróże kształcą, ale czasem warto przed podróżą poczytać...
  :)
  Dzięki za info!

  Rewanżuję się dzisiejszymi felietonami Krakauera:


  Na początek fantastyczny tekst!
  Idiotyzmy o wysyłaniu broni a potem wojska na Ukrainę przerażają!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24995

  Reszta tez warta przeczytania!

  Rusofobia mediów w Polsce nie jest bezcelowa
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24981

  Panie Piechociński – uratuj pan ten kraj!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24975

  Pozdrawiam porannie!
  :)
 • @brusek 22:47:49
  Super!

  Ale ja napisałbym to inaczej:

  USrael walczy z Rosją do ostatniego żywego Ukraińca.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 07:13:03
  Najgorsze jest to że Ukraińcy nie są śwaidomi iż są takimi skazanymi na wymarcie ostatnimi "indianami" Europy"...

  Ale zgadzam się! Poprawnośc polityczna nie pozwala mi czasem nazywać sprawy po imieniu....
  :)
 • Oprócz parady lądowej w Kijowie z okazji Dnia Niepodległości kijowska junta przygotowuje się również do parady morskiej
  w Odessie :

  https://www.youtube.com/watch?v=Zcd_46k61Hs
 • @szczurobronny 07:43:54
  Też czytałem te podsumowania - w różnych źródłach się pojawia ta suma...

  To chyba były drewniane samoloty i helikoptery?

  Bo prawdziwe to troche wiecej kosztują!
 • @brusek 07:58:57
  Może tak być,proszę wziąć pod uwagę,że to wszystko produkty made in ZSRR,pewnie oprócz naniesienia nowych barw nie wiele w nich zmieniono.Węgry sprzedały stare T-72 dwójki za dziesięć procent wartości.
 • O kryminalnej władzy na Ukrainie i jej zaprzedaży Ameryce.
  Niech ktoś mi wskaże chociaż jednego posła lub senatora w "polskim" parlamencie, który by zaprotestował przeciwko eksploracji szkodliwej dla środowiska i ludzi eksploracji złóż brudnego gazu łupkowego na terenie Polski.

  https://www.youtube.com/watch?v=8PzgVv7SQNA
 • @detektywmjarzynski 08:30:52
  Listę można rozszerzyć o posłów którzy ani słowem nie pisną o Ukrainie, o zagrożeniu w jakim żyją Polacy na Ukrainie.

  Nikt nie mówi o tym że w Donbasie TEŻ MIESZKAJĄ POLACY!!!!

  To jest , zgodnie ze statystyką "tylko" 0,3% - o ile pamietam - ale to by dawało 30 tysięcy ludzi!

  "Naszych ludzi" = rodaków, może wielu z nich ma "kartę Polaka"?
 • @detektywmjarzynski 08:30:52
  PS

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/w-2014-r-juz-1200-wnioskow-obywateli-ukrainy-o-status-uchodzcy/1bnd6
 • @brusek 08:57:48
  Bojowniczka Ola

  Patrząc na delikatną 19-letnią Olę z ukraińskiej Gorłówki trudno się domyślić, że to już doświadczona bojowniczka powstania. Wojna domowa na wschodzie Ukrainy złamała jej młodość, ale Ola nie wygląda na nieszczęśliwą, choć przyznaje, że bardzo chce, aby nastał pokój.
  Wspominając o motywach, które przywiodły ją w szeregi powstańców nieuznanej Donieckiej Republiki Ludowej, Ola opowiedziała, że kroplą, która przelała czarę, była tragedia z dnia 2 maja w Odessie. Ola poszła do powstania, choć z tego powodu rozstała się z chłopakiem:
  Ostatnią kroplą była dla mnie Odessa, kiedy żywcem spalili ludzi. Oni z Majdanu krzyczeli: zarżniemy cały południowy wschód. Już wtedy mną to wstrząsnęło.

  Wtedy Ola miała szczególne hobby: strzelectwo. To wystarczyło, aby wziąć do ręki broń. „Ale nie wiedziałam, co to zatrzask, bezpiecznik, kaliber. Wszystko przyszło z czasem" – przyznaje.
  Jeszcze kilka miesięcy temu Ola żyła w rodzinnym Artiomowsku, mieście sąsiadującym z Gorłówką i uczyła się na nauczycielkę muzyki. Z początku dorabiała sobie jako kelnerka, potem pracowała w zakładzie mięsnym, potem była konsultantką sprzedaży.
  A potem do Donbasu przyszli ci, kogo tu uważa się za okupanta i wroga. Ola poszła w szeregi powstańców, „aby bronić swoich ziem, swojego domu". Z tego powodu rozstała się nawet ze swoim chłopakiem, który próbował przekonać ją, że to nie ich wojna i lepiej pozostać z boku. Dziewczyna wspomina:
  Oni mówią, że nie ruszają cywilów, ale ja na własne oczy widziałam dojarki, które torturowali, którym rozcinali skórę między palcami. Nie wiem, czego chcieli się dowiedzieć od tych prostych kobiet, może tego, kto poszedł do powstańców. Widziałam, jak w Słowiańsku do szpitala przywieźli dwa ciała powstańców z obciętymi głowami. Ich nie można było nawet zidentyfikować, żeby matkom wysłać informacje.
  Pamiętam, jak trafiliśmy do Siemionowki, tam było strasznie, kiedy po prostu siedzisz w samochodzie, nie możesz nic zrobić, dlatego, że bombardują. Z karabinem nie pobiegniesz przeciwko bombom. A na ciebie biegną powstańcy ze swoich pozycji, biegną, a na nich płonie odzież, i woda nie gasi, i ziemia nie gasi. Fosfor wszystko trawi.

  Z początku Ola była w Artiomowsku w milicji powstańczej. Potem wzięli ją do Słowiańska, żeby konwojować wozy z benzyną, którą wieziono do Słowiańska, żeby zawozić tam prowiant i zaopatrzenie:
  Jedziesz po Siemionowce, pistolet odbezpieczony, nabój w magazynku, palec na kurku i nie wiesz, co w ciebie trafi. Straszne. Jeden raz jechaliśmy, a dosłownie 20 metrów przed nami rozerwał się pocisk. My od razu daliśmy gazu 190 km/h.
  А wkrótce musiała opuścić rodzinny dom. Jak opowiada Ola:
  Konwojowałam autobus z uchodźcami do Rosji. Na granicy zadzwonili do mnie, tuż obok pasa kontrolnego. Doskonale pamiętam ten moment. Moi chłopcy mówią, że Artiomowsk poddał się, że nie mogę wracać. Tak trafiłam do Gorłówki i pozostałam tutaj.
  Ola w swoim pododdziale odpowiada za dyscyplinę. Trójki jej przyjaciół z Artiomowska, z którymi razem szła do powstania, już nie ma, zginęli w strzelaninie. „Mama płacze: co będzie, jeśli i ciebie zabiją? A ja jej odpowiadam: wiemy, na co się decydowaliśmy" – mówi dziewczyna.
  Teraz czuję nowe emocje. Nie tyle już chodzi o obronę ziemi, ile o jakąś zemstę. Czuję nienawiść. Wszystko tu widzieliśmy: tu w Gorłówce mamę z dzieckiem rozerwało na części. Staruszki, które siedziały sobie na ławeczce i skubały słonecznik, też rozerwało. Rakiety „Stirol". My na nie już nie zwracamy uwagi, tylko się denerwujemy, że nie dają spać".
  „Teraz nie ma już dla mnie takiego pojęcia jak Ukraina", - przyznaje Ola. „Nie wiedziałam, że tak będę nienawidzić niebiesko-żółtą flagę, traktować, jak w 1943 swastykę". Ola przyznaje, że już z trudem wyobraża sobie życie w pokoju:
  Niedawno jeździliśmy odpocząć do pewnego miejscowego powstańca, posiedzieć, obejrzeć film. Tak dziwnie: zasłonki wiszą, kanapa miękka. W domu nie byłam już dwa miesiące. Ja nawet nie wiem, jak będę z powrotem odzwyczajać się od tego wszystkiego. Teraz pewnie w domu namiot postawię.

  30 września Ola skończy 20 lat.
 • @brusek
  KONWÓJ

  "Władze Ukrainy opóźniły dostarczenie rosyjskiej pomocy humanitarnej na wschodnią Ukrainę; obecnie podejmowane są wysiłki w celu umożliwienia konwojowi dalszej podróży" - poinformował w oświadczeniu Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK)."
  Czegóż to nie czytaliśmy w ,,newsach" strony Ukraińskiej o białym konwoju. Był wypełniony bronią, rakietami, żołnierzami. Był prowokacją i podstępem Putina! Towarzyszyły mu kolumny wozów bojowych, które przekraczały granicę, robiły rajdy w głąb Ukrainy, ostrzeliwały ludność itd itp. Nie było dowodów, tylko ,,meldunki" ludzi z terenu. Zabiegi Kijowa, fałszywe newsy, komunikaty o zawartości ciężarówek, nie przyniosły zamierzonego skutku i Kijów MUSI wpuścić pomoc pod egidą Czerwonego Krzyża. I dobrze! To pokazuje, jak bardzo teraźniejsze rządy Ukrainy są nastawione ANTY WSCHODNIO, anty opozycyjnie! Bo, jak by nie nazywał ludzi ze wschodniej Ukrainy, terrorystami, separatystami, pozostają oni UKRAIŃCAMI, rodakami tych z Kijowa, są jedynie opozycją, która nie chce iść w tym samym kierunku politycznym, co rząd, zupełnie tak samo, jak zimą Majdan, tyle, że w drugą stronę.Ukraina dała się ,,omotać" propagandzie UE i Stanów, uwierzyła, że raj czeka tuż za progiem. Nie zdają sobie sprawy, że ich nie stać na reformy, które mogłyby doprowadzić ich do wspólnoty europejskiej! Są zbyt biedni, mają złe nastawienie i nie stanowią jako kraj jednej całości. Różnorodność językowa, narodowościowa, religijna,mentalność, wreszcie oligarchowie i skrajna prawica, to zbyt wiele do pokonania, aby w najbliżej 15- latce należeć do UE i NATO. Zapłacą olbrzymią cenę... .Szkoda, że nasi politycy tego nie widzą.
  Gdy pisałem, że to może Ukraina kłamie, fałszuje, próbuje rękoma zachodu załatwiać swoje sprawy, wyzywano mnie od agentów rosyjskich itd. Dzisiaj widać, kto miał rację! Widać, jak nie w smak Ukrainie pomoc dla wschodniej jej części. Najlepiej, jakby tam zamarło życie, po co im opozycja, tak łatwo nazwana terrorystami i separatystami?! Poczekajmy, jeszcze trochę, zobaczymy, jak prawda wyjdzie na jaw, znowu będziemy mieć paluszek w nocniku! Zachód dogada się z Putinem, a my nie! Dalej piszcie o embargu Rosyjskim, a nie wspominajcie o gorszym, nałożonym przez Ukrainę na nasze towary! Dalej wspominajcie zniewolenie przez ZSRR, a nie wspominajcie o rzeziach upowskich! Polak nie tylko PRZED, ale i PO pozostaje GŁUPIM!
 • @brusek 08:57:48
  Prorosyjski separatysta- obywatel UKRAINY, który nie chce, aby rząd( niedemokratyczny, nie wybrany w wolnych wyborach) podążał w kierunku UE. W sumie wychodzi mi, że ten separatysta, to taki zimowy opozycjonista z Majdanu, tyle, że w drugą stronę. W drugą, czyli niepoprawny politycznie w/g zachodu i UE. Źle kończy taki ( nie) rząd, który zaczyna od strzelania do własnych obywateli.Tym bardziej taki, który powstał domagając się równego głosu dla wszystkich wyborców! Zapominał dodawać, że TYLKO dla tych z prawej strony! Ukraina sama się pogrzebie po raz kolejny, nie trzeba Rosji z Putinem. Szkoda tylko, że temu bezprawiu przyklaskuje Polska, a UE wspierała Majdan, wspierała przewrót, na który u siebie w krajach by nigdy nie zezwoliła...
 • @Kula Lis 62 10:27:26
  Widziałem i czytałem o Oli ...
  Fajnie że przetłumaczone.
  Przekopiował bym dalej ale musze miec zgode tego kto tłumaczył i link na oryginał - nie wiem czy znajde sam bo tyle tego jest...

  Pozdrawiam
 • @brusek
  Na Ukrainie wykoleił się pociąg z cysternami z paliwem. Na Ukrainie wykoleił się rano pociąg z wypełnionymi paliwem 20 cysternami, w wyniku czego wybuchł pożar, który objął 11 z nich i lokomotywę oraz zniszczył okoliczne domy - poinformowała ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Pożar zniszczył 25 domów stojących w pobliżu linii kolejowej. - Dzięki Bogu nie ma ofiar śmiertelnych, ani rannych. 25 domów spłonęło całkowicie, pięć spaliło się częściowo. Straty w innych gospodarstwach są ustalane - oświadczył w jednej ze stacji telewizyjnych szef lokalnych władz Mykoła Dudnyk.

  Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podała, że o godz. 9.50 (godz. 8.50 w Polsce) strażacy zlokalizowali pożar. Prace ratunkowe, w których uczestniczy 200 osób i 40 pojazdów, wciąż trwają. Na miejscu znajduje się szef Służby, Serhij Boczkowski. Jego biuro prasowe przekazało, że pociąg składał się ogółem z 35 cystern. Wykoleiło się 20 z nich, a z 11, które następnie zajęły się ogniem, wyciekło przewożone paliwo. Źródło WP.
 • @brusek uzupełniam Ciebie i pozdrawiam.
  Straty ekspedycji karnej w Donbasie od 2 maja do 10 sierpnia 2014: ogółem 19.002 żołnierzy i oficerów, wśród nich 11.237 osób — (zabitych, rannych), 78 — jeńców i 7697 dezerterów (bądź zabitych i tylko tak odnotowanych, żeby rodziny nie oszalały).

  Rozgromiono pod Iłowajskiem batalion oddziału karnego - najemników »Azow« (w jego składzie Ukraińcy, Szwedzi, Włosi itd.). Właśnie członkowie oddziału karnego »Azow« brali aktywny udział w masowym zabójstwie obywateli w Mariupolu 9 maja 2014 roku.

  Także na obszarze Gorłowki rozbita została kolumna samochodów członków oddziału karnego (zniszczone ponad 20 samochodów pancernych).

  Trwają bezwzględne walki w Sławiańsku. 4 dni temu powstańcy w Sławiańsku ostrzelali blokposty przeciwnika 23 razy! Około 100 członków oddziału karnego zabitych i rannych.

  A więc straty członków oddziału karnego - 11.237 ludzi (zabitych, rannych), 78 jeńców: z nich — 2.940 ekstremistów »Prawego sektora«, wchodzących w skład gwardii narodowej a także straty wśród samych wojskowych gwardii narodowej Ukrainy - i 7697 dezerterów.

  29 maja zabito w Sławiańsku szefa wyszkolenia bojowego gwardii narodowej generała-majora Siergieja Kulczickiego, 21 lipca w Lisiczańsku zabity został dowódca batalionu nazi-gwardii »Czernihów« pułkownik Radijewski, a 23 lipca w Lisiczańsku dowódca Kirowogradzkiego batalionu gwardii narodowej podpułkownik Snicar.

  - 2377 ukraińskich najemników Kołomojskiego (bataliony ukraińskich najemników »Dniepr«, »Donbas«, »Czernihów«, »Ajdar« i »Azow« itd.).
  - 115 pracowników SBU Ukrainy (Sumski »Alfa« w całości niszczona, Kijowski, Połtawski, Tarnopolski, Iwanofrankowski, Lwowski, Rówieński, Łucki, Wołyński, Winnicki, Żytomierski »Alfa« ponieśli duże straty itd.)
  - 360 obcych najemników: polska »ASBS Othago« straciła 144 ludzi, amerykański »Greystone«
  - 60 osób, amerykański »Academi« (do 2009 roku znana pod nazwą Blackwater) - 130 osób.
  - Kobiety-snajperzy (tu określone jako - Прибалтийские женщины), 26 osób.
  - 200 wojskowych z 95 desantowo-szturmowej Żytomierskiej brygady
  - 540 wojskowych 25 desantowo-szturmowej Dniepropetrowskiej brygady
  - 510 wojskowych 79 desantowo-szturmowej brygady (z Nikołajewa)
  - 550 wojskowych 24 zmechanizowanej brygady (z Jaworowa, Lwowski obwód)
  - 190 wojskowych 80 desantowo-szturmowego pułku (Lwów)
  - 290 wojskowych 3 pułk specnazu (Kirowograd)
  - 30 wojskowych 8 pułk specnazu (Chmielnicki)
  - 10 wojskowych z 10 oddzielnego oddziału specjalnego przeznaczenia GUR (Kijów);
  - 220 wojskowych z 93 zmechanizowanej brygady (z Czerkasskoje, Nowomoskiewski rejon Dniepropetrowski obwód)
  - 450 wojskowych z 72 zmechanizowanej brygady (Biełaja Cierkow, Kijowski obwód)
  - 500 wojskowych 51 oddzielnej gwardyjskiej zmechanizowanej brygady (Władimir Wołynski)
  - 310 wojskowych 28 oddzielnej gwardyjskiej mechanizowanej brygady (Gwardiejskoje, Odeski obwód)
  - 110 wojskowych 128 brygady piechoty górskiej (z Mukaczewa, Zakarpacki obwód)
  - 150 wojskowych z batalionów terytorialnej obrony
  - 80 wojskowych 1 brygady pancernej (Gonczarnoje, Czernihowski obwód)
  - 55 wojskowych Ługańskiego granicznego oddziału
  - 85 wojskowych Donieckiego granicznego oddziału
  - 30 wojskowych 51 - brygady wojskowego lotnictwa gwardii narodowej (Aleksandria, Kirowogradzki obwód)
  - 35 wojskowych 16 brygady wojskowego lotnictwa (Brody, Lwowski obwód)
  - 40 wojskowych 831 brygady taktycznego lotnictwa (Mirgorod, Połtawski obwód)
  - 5 wojskowych 114 brygady taktycznego lotnictwa (Iwano-Frankowsk)
  - 35 wojskowy 299 - brygady taktycznego lotnictwa (Nikołajew)
  - 9 osób z 25-ej brygady lotnictwa transportowego (Melitopol)
  - załoga pierwszego Ił-76
 • @brusek
  Nużąca jest już ta ukraińska propaganda dla ubogich, widać że Ukraińcy bardzo chcą ale nie mają wprawy w kłamaniu i preparowaniu dezinformacji.

  Bo tu niby miasto zdobyte, ale nie zdobyte, za tydzień znowu zdobyte ale tak jakby nie do końca. Żołnierze walczą ale nie wiadomo z kim i nie wiadomo gdzie. Strat nie ma ale zginęło z pięćset ludzi co najmniej. Żołnierze się nie poddają ale ponad 400 poszło do Rosjan po pomoc medyczną i zaopatrzeniową.

  Ktoś gdzieś pierdnie głośniej niż zwykle, zaraz przez facebooka/twittera którego widać tydzień temu odkryli, już trąbią na cały świat, że to Rosjanie, Rosjanie tamto i w ogóle wszystko Rosjanie a oni mają dowody...a te dowody to ich zdanie i przeczucia i pewność!

  Do tego dochodzą te wtopy, bo ciężko inaczej to nazwać o "wielkim i wspaniałym wywiadzie Ukrainy", który kiedy chce i ile chce potrafi wykraść tajne informacje zarówno z formacji rosyjskich jak i wszystkich innych. Co rusz mają odpowiedź na to, przeciek stąd i tamtąd...a to zastanawiające, bo rosyjskie służby wywiadowcze to ponoć najlepsze na świecie są :))) widać nie, Ukraińcy są naj - naj lepsiejsi!

  Teraz jeszcze ta akcja z czołgami, z pełną dokumentacją, uzbrojeniem, nalepkami i cudami na kiju...ale bez załogi, bo załoga uciekła i nie wiadomo gdzie. Nie wiadomo też dlaczego dokumentacji nie zabrała, pewnie dlatego by pomóc Ukraińcom w rozszyfrowaniu zagadki czyj to pojazd jest, tak dla picu. Dziwi mnie tylko, że nie napisali gdzieś na kartce swoich imion i nazwisk i miejsca do którego uciekli, ile temu i ile tam siedzieć będą by ukraińska armia w glorii i chwale ich wzięła i złapała....a może napisali? Ukraińcy muszą chyba lepiej poszukać.
  Zarobki w tej biednej Rosji 3-5 razy wyższe niż na Ukrainie, a stopa bezrobocia to ledwie 4%, czyli 3 razy mniej niż w Pl. GDP Per capita:
  Rosja-18100 $
  Ukraina- 7400$

  Źróło:CIA Factbook
 • @brusek to mi przeszło na WP/ONECIE POD ZMIENIANYMI NICKAMI I IP.
  Po raz kolejny radio Erewań (przepraszam, radio Kijów) raczy nas stekiem nieudowodnionych bzdur - po sfałszowanych nagraniach separatystów, wyrzutnią BUK w Mirosławiu, zdobyli wóz bojowy wypełniony dokumentami, tajnymi papierami - szkoda że zabrakło w nim zdjęć Putina i osobistych pamiątek żołnierzy z Afganistanu....
  Ukraińcy twórczo poszukują dowodów na udział w konflikcie rosyjskich sil zbrojnych, bo oni sami już ledwo dyszą, jeśli chodzi o zasoby na prowadzenie dalszej wojny. Potrzebują do walki sprzętu i nowych partii "mięsa armatniego" (czyt. ukraińskich żołnierzy, nie mylić z ochotnikami z Prawego Sektora). Tymczasem udowodnienie, że w walce bierze udział regularne rosyjskie wojsko mogłoby wymóc na Zachodzie zgodą na wspomożenie Ukrainy w sprzęt wojskowy.

  Ale przedstawianie jako dowód starego sprzętu rosyjskiego (który na składzie ma też Ukraina) i całej paczki dokumentacji rosyjskiej (w tym karty kredytowe i polisy ubezpieczeniowe?) zostawionej przez uciekających żołnierzy rosyjskich akurat przy porzuconym sprzęcie, to trochę mało.
  Dlaczego nasze media masowo publikują te idiotyzmy? Czy to jest polecenie z samej góry, czy absolutna ignorancja i zaślepienie redaktorów?

  Dlaczego nigdzie jeszcze w polskich mediach nie widziałem i nie słyszałem ani jednej relacji z "drugiej strony"?

  Dlaczego nikt się nie zająknął na temat spalenia żywcem 40 osób w Odessie?
  Dlaczego nie ma informacji o bombardowaniach bombami fosforowymi cywilów?
  Dlaczego nikt nie napisał o tym że Tymoszenko zasugerowała zabicie 1,5 miliona ludzi ze wschodniej Ukrainy ponieważ nie ma szans że się zasymilują?
  Dlaczego nikt nic nie powie o 400 najemnikach z Blackwater? i "polskiej" OTHAGO min. Sienkiewicza.(polska »ASBS Othago« straciła 144 ludzi!!!! kim oni byli? co na to ich rodziny?)
  Dlaczego nie ma wzmianki o tym że Turczynow kazał zwolnić ze stanowiska osobę która chciała powołać jego syna do wojska ukraińskiego?
  Dlaczego nic nie dowiemy się o tym że pół miliona ludzi uciekło do Rosji zamiast do Kijowa (który notabene stwierdził że nie będzie karmił darmozjadów ze wschodu)
  Dlaczego jest cisza o buntach na Naddniestrzu, gdzie nie chcą oddawać dzieci do armii ukraińskiej?
  A jesień i zima coraz bliżej, a wojsko banderowskie w trampkach, tenisówkach, a niektórzy w sandałach.
  DLACZEGO MOŻNA O TYM PRZECZYTAĆ NA ZACHODNICH PORTALACH ALE NIE MA NIC O TYM W POLSKICH MASSMEDIACH???

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej