Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 24.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu ukraińskiego święta niepodległości powstańcy z Donbasu rozpoczęli ofensywę.

Ofensywa prowadzona jest na trzech kierunkach:

1.  Front południowy, gdzie utworzono przyczułek nad zatoką Taganroską na linii miejscowości: Sedowo-Obryw-Chołodne. W ten sposób uzyskano kontrolę nad całą długością granicy państwowej od Ługańska na północy po Mariupol na południu. Celem tego ataku jest odzyskanie kontorli nad terenami zajętymi przez wojska ukraińskie w trakcie tzw. operacji antyterrorystycznej w rejonie zatoki Taganroskiej i utworzenie jednolitej linii frontu wzdłuż drogi H 20 na odcinku Mariupol-Donieck.

Obecnie na tym kierunku frontu trwają intensywne walki na jego prawym skrzydle w rejonie miasta Amwrosiwka, gdzie duże zgrupowanie sił powstańczych usiłuje zamknąć w kocioł wszystkie ukraińskie jednostki wojskowe operujące powyżej drogi łączącej miasta Lisycze-Amwrosiwka-Kutelnikowo-Iłowajsk. Drugim celem jest dokonanie ataku od tyłu z tego kierunku na bardzo silne zgrupowanie ukraińskich wojsk w sile około 6 tys żołnierzy wspomaganych znaczną liczbą broni pancernej, rozlokowanych i obecnie atakujących linie obrony powstańców w Iłowajsku. W tym celu tworzona jest obecnie ubezpieczająca te działania linia obrony na kierunku miast: Nowyj Swit- Starobieszewo-Konsomolskie.

2   Front północny, z których pierwszy atak idzie na północ od Ługańska wzdłuż drogi H 21, a który został wyprowadzony z północnych rubieży Ługańska. Ta część frontu zatrzymała się obecnie na wysokości miejscowości Pietrowka, gdzie utorzono bardzo silny punkt oporu, który obecnie wzmacniany jest linią umocnień od miejscowości Krimskie z zachodu do miejscowości Niżnotepłe na wschodzie. Drugi z kierunków ataku wyprowadzonych na tym froncie prowadzony jest na miejscowość Sewerodonieck, gdzie obecnie toczą się intensywne walki.

3. Trzeci kierunek ofensywy ma na celu po pierwsze zamknięcie dużego zgrupowania ukraińskich sił w kotle na linii miast: Gorłowka-Switłodarsk, gdzie obecnie trwa atak okrążający wojska ukraińskie zajmujące pozycje wokół miasta Debalczewo. Atak ten siły powstańcze prowadzą od wschodu wzdłuż drogi M 04 oraz jednocześnie od zachodu z miejscowości Uglegorsk. A po drugie zlikwidowanie ukraińskiego zgrupowania zajmującego pozycje obronne na południe od lotniska ługańskiego.

Jednocześnie zgrupowanie ukraińskich wojsk broniących się dotychczas na lotnisku w Doniecku przeszło do ataku kierując się na wschód i południe od lotniska. Trwają tam bardzo intensywne walki w dzielnicy Kijowskiej, ale jednocześnie zgrupowanie to jest obecnie atakowane przez odziały samoobrony z miejscowości Wodjanej. W Doniecku ukraińskie wojska rzuciły kilka grup sabotażowych, które obecnie prowadzą walki w rejonie dzielnicy Budianowskiej.

Na wschód od Ługańska trwają walki w miejscowości Stanica Ługańska gdzie likwidowane są siły ukraińskie, które w ciągu ostatnich dni usiłowały z tego kierunku forsować obronę Ługańska.

A to zniszczone ukraińskie wyrzutnie rakiet "Grad", których zniszczenie w dniu wczorajszym gwardia narodowa zapisała jako sukces na swoim koncie. Oby więcej takich "sukcesów" ukraińskiej gwardii narodowej:

A na koniec trochę humoru:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ukraiński wóz opancerzony zniszczony pod Iłowajskiem.

*     *     *

Ps.

Zaczynają blokować niektóre portale proseparatystyczne w internecie.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Maskowanie partyzanta "Masy"
  DOSKONAŁE!!!
 • Świetny komentarz na dzień dzisiejszy!
  Od rana sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.Właśnie pojawiła się czerwona strzałka w kierunku Mariupola i hasło"dzisiaj Mariupol".Wyszło też drugie uderzenie na Mariupol spod Doniecka.Działania Kijowa przypominają mi Berlin w kwietniu 1945 roku.Hitler też przegrupowywał armie i dywizje,które były tylko na papierze,liczył na "Wunderwaffe" i inne cuda.Poroszenko żyje w takim samym matriksie,jak Hitler w 1945 roku.Efekt znamy,będzie taki sam.A tak na serio,niech powstańcy likwidują kotły,to naprawdę poważne zagrożenie.
 • @adalbert05 10:32:45
  Przed chwila zapisałem "we wczorajaszym dniu" - teraz kopiuję:

  Z tego co zapamietałem z info w Rossija24 to same sukcesy!

  Dwa duże kotły i kilka mniejszych. Stopniowa likwidacja ukrów w tych kotłach.

  Z Military maps wynika że jak wczoraj "prorokowałem" nasi są w Siewierodoniecku o rzut beretem od Lisiczańska - to jezli chodzi o kirunek północny od Ługańska.
  Na południu Ukry siedzą w Szczastje ale otoczeni, dalej na południe kociołki w Metalliście i i Żiełtoje.

  Jeszcze niżej poprzedni wielki kocioł który robił uprzednio tyle zamieszania i zagrażał kolumnie humanitarnej, został rozcięty na dwa kociołki. Jeden, mniejszy Illirija-Biełoje, zaś drugi wiekszy Między Łutigino, Wołnuchino a Nowoswietłowką. Z tym że Łutugino i Nowoswietłowka są "nasze".
  Na południowy wschód od Ługańska właśnie likwidowany jest ten nowy, wielki kocioł z 5-cioma tysiacami Ukrów którzy wczoraj chcieli zdobyc Saur-Mogiłę i Iłowajsk. Najwyraźniej teraz ukry sa okrażeni w okolicach pomiedzy Komaczowo-Nowoiwanowka - rosyjska granica na wschodzie.

  Tak jak mówili w Rossija24 - trwaja walki i zajmowany jest pas nadgraniczny az do Nowoazowska. Jakis "oddział partyzancki" walczy w kierunku drogi T519 koło Primorskoje - pewnie chca iśc wybrzeżem (po zajęciu Nowoazowska) drogą na Odessę nr M14/E58


  A.... dodatkowo...
  Rossija24 mówiła dziś rano że obrońcy zdobyli w nocy 7 transportów pełnych zaopatrzenia we wszystko co im potrzebne!

  PS
  Dzis ale "wczoraj" Fretka wkleiłaświetny film z wyzwalania Iłowajska ...

  Film piekny, dzięki!

  Swietne było to:

  "Wiecie Ukry, czemu zwyciężamy, bo robimy to z radością! W ogóle kochamy Was, z miłościa was zabijamy!"

  Jakos tak mówił...
 • @adalbert05 10:32:45
  Tak!!!!! Zapomniałem pogratulować i podziękować AdNovum!

  Dzięki i gratulacje za wykład!

  Teraz "MAPA" podaje że na południowym froncie "nasi" sa na skrzyzowaniu M14 /T519

  Czy ja dobrze czytam te mape?

  Nasi jednoczesnie odcinaja Mariupol atakując posterunki ukrów na drogach od zachodu i północy miasta????
 • @brusek 10:43:25
  dalej "mapa" - idzie POTEZNE" uderzenie droga na Mariupol od Doniecka droga H20!!!!!!
 • @fretka 10:46:53
  Doskonałe, ale "cudeńka" wynajdujesz!
  Gratulacje!
 • Słowa uznania dla twórców militarymaps
  Wielki "szacun" jak się teraz mówi dla twórców militarymaps.Ktoś ma naprawdę świetne informacje.Dzięki Wam wiemy jak wygląda prawda o walkach na Wschodzie,tak różna od banderowskiej propagandy.Jeszcze raz serdecznie Was pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.Bądź zdrów,jak mówią Rosjanie.
 • moje trzy grosze.
  Te military maps nie do końca są czytelne, Osobiście jestem trochę zaskoczony rozmachem ofensywy bo robi wrażenie, szczególnie na południu. Z tego co pamiętam to tam był zaangażowany trzon armii ukraińskiej. Wszystkie ofensywy szły z tamtego kierunku. Jeśli uda się zlikwidować zgrupowanie Ukraińskie pod Ambrosijewką to Ukraińcom przyjdzie formować nową armię. Pytanie tylko z czego? Ukraińcy w tej sytuacji powinny się teraz wycofać spod Ambrosijewki i przebijać tyle że jeśli Ukraińcy nie mają na południu żadnych odwodów, to postępy powstańców mogą być większe niż szybkość wycofywania się :)
  Takie to optymistyczne trochę, trudno wyrokować oceniając sytuacje na podstawie jednej strony.
 • @kkkkk 11:12:43
  Może będzie jak w styczniu 1945?Gdzie Rosjanie?Pytali wycofujący się Niemcy.Przed nami,mówili inni!Pozdrawiam.
 • @brusek 10:36:59
  Jacy nasi ? Ani Moskale ani Ukr nie są nasi........
  Wiesz gdzie nasi byli pod Kircholmem, Wiedniem,Chocimiem......
 • @morela 11:18:59
  Morela,nie denerwuj się,to takie uproszczenie ze strony bruska.Poprostu popiera powstańców z Noworosji w tej wojnie.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 11:09:48
  Oprócz twórców militarymaps okazuje się że są zagraniczne fora również sledzące aktualny konflikt na ukrainie http://forums.spacebattles.com/threads/ukrainian-civil-war-mk-vi-putin-on-a-ritz.302624/page-82
 • @morela 11:18:59
  Fakt, nasi powinni wyzwalać teraz Lwów i wspomagać Rusinów i Węgróww na Zakarpaciu...
 • @Triphaze 11:28:54
  Wszedłem na stronę którą podałeś i w związku z tym mam prośbę,czy ktoś z forumowiczów mógłby przetłumaczyć angielski tekst o czołgu T-72?Od kilku dni,jako były "czołgista"staram się wyjaśnić fakt posiadania przez powstańców zmodernizowanych T-72.Na Twojej stronie jest to chyba wyjaśnione,ale nie wszystko rozumiem.Pozdrawiam.
 • @morela 11:18:59
  Spokojnie przeciez to nie sa zadni moskale i mimo wszystko duzo sie roznia (mowa-mowia po rosyjsku jak gornoslazacy po Polsku i mentalnosc)od Rosjan z np. Moskwy sa to po prostu ludzie z Donbassu a nie Moskale.
 • @adalbert05 11:44:28
  http://pbs.twimg.com/media/BteVudbIUAA-W5L.jpg

  Myślę że są to jeszcze zasoby z czasów ZSRR. Jak widać na zdjęciu w zakładach Ukroboronprom, przeprowadzają ich modernizacje. Poniżej link który już kiedyś był na tym forum ale doskonale widać drugi.

  http://www.defence24.pl/news_ukraina-zmodernizowane-t-64-i-t-72-nowy-sprzet-gwardii-narodowej
 • @Triphaze 12:00:38
  Ukraińcy potwierdzają że grupa "separatystów" zajęła Amrosijewkę i prawdopodobnie ruszyła na Nowoazowsk i Mariupol;
  http://news.liga.net/news/politics/3032771-v_amvrosievku_voshli_rossiyskie_voyska_istochnik.htm
 • @Triphaze 12:00:38
  Znam to zdjęcie doskonale,zostało zrobione 31.07,oferta przemysłu dla Kijowa.Na zdjęciu jest stara wersja,T-72A,z czasów ZSRR,obłożona starszą wersja pancerza reaktywnego.Na stronie,którą mi podałeś,jest film nakręcony przez dziennikarkę RT z trasy konwoju.W 47 sekundzie filmu jest widoczny przez szybę T-72BM,z pancerzem Kontakt-5.Czegoś takiego Ukraina nigdy nie posiadała,to rosyjska współczesna modernizacja T-72.Rosjanie obecnie,oprócz produkcji T-90,opartego na T-72 z elementami T-80 modernizują stare 72-ki do standartu BM i Rogatka.Zwróć uwagę,że zdjęcie z poroszenko zrobiono 31.07 i jest to zapewne pojedynczy egzemplarz.Według danych z naszego forum od 20 lipca,banderowcy stracili,powstańcy przejęli wyłącznie t-64 i wczoraj T-80.Nawet,teoretycznie gdyby czołg ze zdjęcia trafił od razu na front,został zniszczony,lub przejęty,byłby w tej statystyce,abstrahując od tego,że zdecydowanie różni się wyglądem od czołgu z "twojej"strony.Pozdrawiam.
 • re
  nie chcę nic sugerować, ale gdyby kilka tysięcy powstańców zgrupowało się na tyłach przeciwnika i uderzyło na ich tyły na kilku kierunkach (od zachodu i północy) to byłby to koniec ukraińskiej ofensywy

  a to jak by się mogli zgrupować na tyłach to nie będę podpowiadał, partyzantka jest bardzo mobilna
 • @morela 11:18:59
  "nasi" - to sa ci co w NASZYM imieniu walczą z banderowcami!!!!!!!!!

  To MY powinniśmy im pomagac militarnie, humanitarni itd....
 • @adalbert05 12:27:21
  http://ic.pics.livejournal.com/andrei_bt/18425682/252721/252721_original.jpg

  Faktycznie ten ma Kontakt 5
 • @adalbert05 12:27:21
  24.08.2014

  Okołopołudniowyy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  MH17

  Drugi samolot z ciałami wyladował w Malezji… Kiedy wyniki śledztwa????
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_24/Do-Malezji-przewieziono-ciala-ofiar-katastrofy-na-Ukrainie-0835/


  WOJNA

  Skrót sztabu armii
  http://rusvesna.su/news/1408869551

  DNR: sztab armii ogłasza że zamiast dotychczasowego działania małymi oddziałami, od dziś będzie się prowadzić operacje dużymi formacjami, z których każda posiada pełny i wystarczający zestaw środków do prowadzenia właściwych działań bojowych.
  Na bazie dotychczas działających oddziałów, stworzono trzy pełne brygady piechoty. Stworzono tez pułk ochotniczy w skład którego weszli górnicy Donbasu oraz byli wojskowi armii ukraińskiej, którzy przeszli na stronę powstańców.
  Po zdobyciu odpowiedniej ilości sprzętu bojowego w ciągu ostatnich dwóch dni, sformowano daw bataliony czołgów, trzy dywizjony rakietowe, dwa dywizjony haubic, trzy dywizjony artylerii różnego kalibru a także osiem baterii moździerzy, które weszły w skład sformowanych dużych oddziałów. W niedzielę obrońcy poinformowali o pełnym okrążeniu 7 tysiecy ukraińskich wojskowych.
  http://politikus.ru/events/27785-dnr-pereshla-k-boevym-deystviyam-polnocennymi-voinskimi-chastyami.html

  DNR informuje że walki tocza się w mieście Krasnoje, gdzie ukrywają się grupy dywersantów przebranych w cywilki i udających mieszkańców.
  Pełne okrążenie dwóch grup napastników w liczbie 5 tysięcy i 2 tysiace.
  Większa grupa znajduje się w okolicach Wojkowskij – Kutejnikowo – Błagodatnoje – Alekjejewskoje – Uspienka – Uljanowskoje. W kotle znajdują się bataliony „Ajdar”, „Szachtiorsk” i „Donbas”. Okrążeni posiadają ok. 50 czołgów, ponad 200 BTRów, około 50 GRADów i Uraganów a także ponad 100 szt armat.

  Drugi kocioł znajduje się koło Olienowskoje. Znajdują się tam „Azow” i „Dniepr . Mają na stanie ok. 30 czołgów, oraz ok. 80 BMP.

  W ciągu ostatnich dwóch dni zgineło ponad 150 ukrów. Zniszczono także ok. 50 samochodów z amunicją róznego typu, cztery „Smiercze”, 12 x GRAD, 17 czołgów i ok. 30 BMP
  http://politikus.ru/events/27784-dnr-opolchency-blokirovali-dve-krupnye-gruppirovki-ukrainskih-voennyh.html

  Jeszcze o kotle:
  http://rusvesna.su/news/1408869551

  Ruszyło uderzenie na Siewierodonieck i Debalcewo!
  http://politikus.ru/events/27772-opolchency-lnr-soobschayut-chto-nachali-nastuplenie-na-dva-krupnyh-goroda.html

  Skrót i analiza dnia
  http://politikus.ru/articles/27757-situaciya-na-donbasse-k-24-avgusta.html

  Kolejna analiza
  http://rusvesna.su/news/1408868454

  Analiza
  http://www.novorosinform.org/news/id/6835

  Skrót oraz komentarze Prochorowa:
  http://www.novorosinform.org/news/id/6841

  „Donbas” prosi o wsparcie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6843


  DRUGI FRONT!

  Mapa wskazuje postępy ale brak informacji….

  NOWOROSJA

  Ługańsk: czwarty tydzień bez światła, wody i łączności!
  http://ria.ru/world/20140824/1021228368.html

  Zgodnie z dekretem prezydium rady ministrów DNR – dzień dzisiejszy jest dniem świątecznym jako święto niepodległości. Dzień jutrzejszy jest dniem pracującym.
  http://politikus.ru/events/27783-v-dnr-otmenen-den-nezavisimosti-ukrainy.html

  Ranny obrońca: „protezę założę i pójdę pomagać chłopcom”
  http://politikus.ru/articles/27779-ranenyy-boec-opolcheniya-protez-postavlyu-i-poydu-dalshe-parnyam-pomogat.html

  Trzech mieszkańców zgineło przy ostrzale cerkwi
  http://politikus.ru/events/27778-troe-prihozhan-pogibli-pri-popadanii-snaryada-v-hram-v-doneckoy-oblasti.html

  Ukry rozwaliły Doniecki MZK
  http://www.novorosinform.org/news/id/6842

  O Aleksandrze Chodakowskim film
  http://politikus.ru/video/27760-geroi-novorossii-istoriya-o-specnazovce-pereshedshem-na-storonu-naroda.html

  Wywiad z A. Mozgowym o przyszłości Noworosji
  http://www.novorosinform.org/news/id/6837


  KONWÓJ

  Temat kasuję – informacje o pomocy humanitarnej oraz jakieś „zaszłości konwojowe” dodawać będę w dziale Noworosji


  KIJÓW i okolice

  Nowości z okupowanej stolicy
  http://www.novorosinform.org/news/id/6840

  Kijów na paradzie - chyba ostatniej w tym rozlatującym się państwie!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_24/Kijow-parada-wojskowa-z-okazji-Dnia-Niepodleglosci-1444/

  Parada online
  http://politikus.ru/events/27786-pryamoy-efir-so-dnya-nezavisimosti-navukrainy.html

  Prosto z parady, w uprasowanych mundurach - na front!!!!!!!!!!!!
  http://lenta.ru/news/2014/08/24/letsgo/

  Parada przy pustej kasie!
  http://politikus.ru/events/27781-voennyy-parad-v-kieve-pustaya-trata-sredstv.html

  Jeszcze o święcie
  http://novorus.info/news/vlast/27048-pobednye-relyacii-hunty-k-dnyu-nezalezhnosti-delo-bylo-pod-rovenkami.html

  Poroszenka daje nagrody dywersantom zatrzymanym w Rosji!
  http://ria.ru/world/20140824/1021230275.html

  Pan Poroszenka, ksywa „Rzeźnik Ukrainy” chce wydać na uzbrojenie armii 3 mld USD. Co on ćpa?????
  http://ria.ru/world/20140824/1021225363.html

  Ćpania Rzeźniczego Cd.
  http://ria.ru/world/20140824/1021225363.html

  Patriarcha Cyryl do Poroszenki:
  http://svpressa.ru/society/news/96164/

  Szef batalionu „Donbas” grozi odmową wykonywania rozkazów Kijowa!
  http://politikus.ru/events/27777-komandir-batalona-donbass-prigrozil-otkazom-vypolnyat-prikazy-kieva.html

  CUUUDNE!
  http://politikus.ru/events/27776-kievskiy-aktivist-pozvonil-v-sbu-i-soobschil-o-gosudarstvennoy-izmene-pervyh-lic-gosudarstva.html

  Sąd w Rosji – najsprawiedliwszy na świecie!
  :)
  http://rusvesna.su/news/1408836327

  Myślę że tu sobie sąd poradzi także szybko
  http://svpressa.ru/accidents/news/96153/

  O liczbach, procentach i pokoju…
  http://svpressa.ru/war21/article/96029/

  Analiza społeczeństwa Ukrainy – ciekawe
  http://svpressa.ru/blogs/article/96163/

  O pieniądzach ale Janukowicza – których nie dostanie Kijów
  http://svpressa.ru/politic/article/95934/


  SANKCJE

  Dziś cisza…
 • z innej beczki
  "Prof. James Petras ocenia, że wzmacnianie amerykańskiego arsenału w Norwegii wpisuje się w "strategię globalnego okrążania Rosji"."

  Juz nikt sie z tym nie kryje.
 • @Triphaze 12:45:51
  Wbrew niektórym niedowiarkom na tym forum,głoszącym teorię o przejściu Władimira na "złą stronę mocy" i zostawieniu powstańców samym sobie na pastwę banderowców,śmiem twierdzić,że jest inaczej.Co widać na zdjęciu,które wkleiłeś.Putin jest Rosjaninem i nie wyda swoich rodaków w Donbasie w ręce faszystów z Kijowa.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 12:59:18
  OCZYWIŚCIE!!!!!!!!!!

  Już pisałem wiele razy że jak "Donbas" przegra to Putin bedzie miał Majdan na Placu Czerwonym!


  On pomaga - wywiadem, zdjęciami satelitarnymi, dronami, nasłuchem itd...

  Niewatpliwie nabojów od zwykłych do Kałachów po te do Uraganów tez w takiej ilości nie zdobywaja tylko na przeciwniku.

  Te wyjazdy "do Moskwy" - na ewidentne szkolenia róznych osób z władz a także pewnie duzych oddziałów obywateli którzy przeciez byli zmobilizowani miesiąc temu ponad.

  Popatrz na ostatnie filmy - to juz jest profesjonalne umundurowanie! Chyba nie zdobyte na ukrach?

  Plus środki łączności i jacyś doradcy - o których była niedawno rozmowa - wywiad linkowany...

  Natomiast NIE WIERZĘ pomoc materialną typu czołgi, transportery itd. To zbyt łatwo namierzyć i sfotografować jako dowód "w sprawie"....

  Bo jak dotąd mimo ukraińskich i natowskich dronów, satelitów, wywiadów wszelkich tam mocno działających - nie ma ANI JEDNEGO ZDJĘCIA, ani jednego dowodu na przekraczanie czegoś "na kołach" przez granicę!!!!
 • czy ktos moglby zamiescic aktualna mapke?
  z gory dziekuje
 • @brusek 13:08:33
  Do końca się z Tobą nie mogę zgodzić,oczywiście,tak jak mówisz dostarcza "drobiazgi" ludzi i informację,która na wojnie jest bezcenna.Jednak sytuacja w pewnym momencie tak się pogorszyła,że zdecydował się na coś więcej,czyli trochę ciężkiego sprzętu.I tak ciągle zachód trąbi o ciągłym dostarczaniu broni z Rosji,więc teoretycznie wszystko jest "normalno".Na zdjęciu,które umieścił Triphaze,które jest fragmentem wiadomości z RT widać T-72 w wersji,jaka ma wyłącznie Rosja.Jeżeli banderowcom dostarczają broń także ciężką USA,Węgry,Czechy i pewnie Polska[wycofane grady],to dlaczego do cholery nie może tego robić Rosja?Pozdrawiam.
 • @adalbert05 13:24:16
  Nie mówię że nie...

  Jestem za tym by ich wspomagać!

  :)
 • @KHT 13:23:53
  "Kot Iwanow" nic nie uaktualnił na razie. Jak będzie cos nowego to wkleimy!

  Mapa interaktywna http://militarymaps.info./

  Jest dostępna on line...
 • @KHT 13:23:53
  Zobacz na militarymaps.info nie ma nic lepszego.Pozdrawiam
 • @brusek 13:30:38
  STAWKA przekazuje na "gorąco";
  http://goodgame.ru/player4?6147
 • @KHT 13:23:53
  Jak na razie nie ma takiej mapy, bo to co się dzieje obecnie na froncie zmienia się tak dynamicznie, że w ciągu godziny mapy są już nieaktualne.
  Sądzę, że pierwsza mapa przekrojowa ukaże się dziś wieczorem, albo jutro.

  Pozdrawiam.
 • Czy rudy wnuczek napił się dziś jakiejś horiłki ?
  Napisał ale nie po kaszubsku chyba: "Nemaye vilnoyi Yevropy bez nezalezhnoyi Ukrayiny. Mnohaya i blahaya lita ukrayins'komu narodovi z Dnem Nezalezhnosti!"

  http://www.tvn24.pl/tusk-twittuje-po-ukrainsku-nie-ma-wolnej-europy-bez-niepodleglej-ukrainy,461603,s.html
 • @AdNovum 13:37:11
  "Defilada" w Doniecku:
  http://kerzak-1.livejournal.com/977738.html
 • @AdNovum 13:37:11
  Pognano członków freikorpsów...
  https://www.youtube.com/watch?v=8B_3Tq3u3c0
 • @mania przepraszania 13:34:11
  Doskonałe - leciało tłumaczenie wydarzeń wg mapy a teraz streamer nadaje z Doniecka!

  Plus daję info nt. "parady" w Doniecku:
  http://lifenews.ru/news/138891
  http://lifenewscontent.ru/static/posts/2014/8/138891/874575e8912f330460faaca84fd26ef8.m3u8
 • @mania przepraszania 13:39:54
  film z defilady

  http://youtu.be/8B_3Tq3u3c0
 • @brusek 13:57:03
  Życzenia czasami sie spełniają, ale niekoniecznie tak jakbyśy chcieli. Chcieli być w Doniecku na 24. 08? Więc są...
 • @naziputin 13:46:28
  Ładnie kolego się nazwałeś!
  Gratulacje!
  Ale SBU wysyłane do Polski to faktycznie ostatni garnitur w pomyślunku!

  Nie cieszy Cię kolego że Noworosjanie "czyszczą" banderowców?

  W zasadzie za nas robią tę robotę!

  Ale jak dojda do Lwowa to my tez im zaczniemy pomagać!
 • @AdamPL 13:59:46
  I jeszcze filmy z wystawy sprzętu bojowego
  http://youtu.be/64v5nQk4SoA
  http://youtu.be/sbG_HBZi_PQ
  http://youtu.be/QBb9Po1fG3E
 • @adalbert05 13:33:01
  dziekuje Brusek, AdNovum i Adalbert
  Mapki tutaj sa zazwyczaj bardzo czytelne, dlatego o nie zapytalem
  Na tych stronach tez duzo widac, tylko trzeba sie przyzwyczaic

  ps. Jesli to JEST PRAWDZIWE (!), to w zasadzie jest to poczatek konca ("Stalingrad")
 • @brusek 12:44:25
  Ani jednym ani drugim, ruski pozostanie ruskim a banderowiec banderowcem to tyle w tym temacie .
 • @KHT 14:04:35
  Jak kometował "facio" z http://goodgame.ru/player4?6147 tłumaczac co się dzieje na mapie - też nie wie dlaczego idzie takie uderzenie do morza. On przypuszcza że moga tam byc składy sprzetu i broni. Może ma rację bo w tym rejonie sam bym rozmieścił "tyły" dla wspierania tych co poszli w te 6-czy 7 tysięcy pod Saur-Mogiłę przedwczoraj....

  Jeżeli oni za pół dnia weszli jak w masło na taka odległośc to faktycznie jest to początek końca.
  Ciekawe gdzie ukry rzuca sprzet ze swojej parady z Kijowa? Chyba nie będa objeżdżać na około na południe ale uderzac bedą najbliżej - czyli ja typuje okolice Lisiczańska - by zaczać coś jak najszybciej i "pokazac jakiś sukces"

  :)
 • @mania przepraszania 11:44:18
  tak tak a żydów na Madagaskar......zejdź na ziemię fantaso, kogo ty nazywasz rusinami ?
 • @naziputin 14:09:58
  Hehehe - nigdy nie nosiłem i jakoś mi nie żal. A że nie nosiłem, to nie zauwazyłem - dzieki za zwrócenie uwagi drogi góralu z wzgórz Golan!

  Nie musisz wracać do Palestyny?

  Na długo Cie zesłali na delegacje do Polski?

  CZemu nie bierzesz udziału w paradzie zwycięstwa w Doniecku?

  Pewnie Ci żal!
 • @AdamPL 14:03:58
  SUUUUUUUUUUUUPER!

  DZięki!

  :)
 • @morela 14:12:52
  Jak to kogo, mieszkańców Rusi Zakarpackiej;
  http://www.karpatywschodnie.pl/readarticle.php?article_id=21
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karpatorusini
  Nie podoba się hałyczyńcu że się z wami nie identyfikują?
 • @morela 14:12:52
  Na Madagaskar? Szkoda Malgaszy i lemurów, bo pierwszych spędzili by do gett, a te drugie wystrzelali dla sportu bo niekoszerne...
 • @morela 14:09:40
  "Rusk"i pozostanie Słowianinem a banderowiec istotą która nie ma z rodzajem ludzkim nic wspólnego!
  "Rusin" nazywany teraz "ukraińcem" o ile nie jest banderowcem może być istotą ludzką...
  Tak jak wszyscy na Donbasie - są "Rusinami" ...
  Tyle w tym temacie!
 • @Triphaze 12:00:38
  Tutaj na zdjęciu mamy T72 w wersji znanej na zachodzie potocznie BV (można znaleźć też określenie wzór 1987). Jak widać wóz ma pancerz Kontakt-1 pochodzący z czasów Sojuza. Jedyne co ukry zrobili to domalowali pojazd. Identyczny pancerz znaleźć można na późnych wersjach T 55(AMV) czy T62 (MV).

  Natomiast pragne podreślic tutaj że nie bardzo wiadomo co ukry naprawde mają w magazynach bowiem nielegalna sprzedaź broni z Ukrainy w latach 90-ych a nawet i 2000+ była liczona w setki miliardów dolarów.
  Ukry mają w składach na 1000% wozy T72 , przypomne sytaucje z roku 2008 gdy piraci w Somalii porwali statek ukrów z 33 czołgami T72 na pokładzie nielegalnie płynącymi do Sudanu !
 • @AdamPL 13:59:46
  Paradę z Doniecka POkazali w telAwizji wstajesz i łzesz-24!
 • @brusek 14:30:33
  Brusek nie karm ukrainskiego trolla:)
 • @brusek 13:30:38
  Ja to widzę tak,powstańcom dramatycznie brakuje ciężkiego sprzętu i specjalistów do jego obsługi.Specjalistów można wyszkolić lub ściągnąć z Rosji.Sprzęt ciężki można zdobyć na ukrach,ale w większości jest to złom,bez wartości na współczesnym polu walki.Nawet w stosunku do wyposażenia naszej armii,broń ukraińska to "średniowiecze".Spójrz tylko,z jaka łatwością niszczą go powstańcy,to działa także w drugą stronę.Powstańcy nie mogą sobie pozwolić na utratę specjalistów,oni są dla Noworosji na wagę złota.Dlatego moim zdaniem lepiej podesłać trochę nowszego sprzętu z Rosji,jest o niebo skuteczniejszy,sprawny technicznie i daje większą gwarancję przeżycia w walce.Pozdrawiam.
 • @naziputin 14:36:19
  http://static.kresy.pl/image/x/c451c881517039d1ff4856d77b9c5571.jpg
  http://static.kresy.pl/image/x/4946c194913970453ab8666f1c63f6e9.jpg
  http://www.globalresearch.ca/the-kiev-regime-is-not-officially-a-neo-nazi-government/5384722
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zbrodnie-i-naduzycia-w-donbasie-ukrainskie-media-opisuja-dzialalnosc-batalionow-ochotniczych
 • @KonradCurze 14:41:15
  Ale o którym zdjęciu mówisz,tym z poroszenko?
 • @naziputin 14:36:19
  Kacapskie mordy czy nie, kwestia gustu. Tyle że dają sobie radę. Jak niski musi być poziom Ukraińców skoro mając 10 krotną przewagę, nie udaje im się pokonać takich "kacapskich mord". Dlatego właśnie należy szanować przeciwnika bo przegrywając z nikim jest się gorszym niż ten nikt....
 • @naziputin 13:46:28
  No cóż nie zapraszali Ukraińskich faszystów do Donbasu a ci przyleźli i mordują i niszczą. Czemu więc dziwisz się , że do nich strzelają?
  Faszyści to samo robili w Warszawie w 1944 roku i też do nich strzelano.
 • @brusek 14:30:33
  PS

  Trochę chichotu zdrowego!

  Czyli dzisiejszy "Łżenet"!

  Znów na pierwszych 20 wiadomości - 10 na tematy tzw " ukrainy" - państwa którego nigdy nie było przed 20-paru laty, oraz na temat tzw "narodu ukraińskiego" czyli społeczności która nagle wylazła z jaskini niedawno - ale też uczeni wioda na ten temat spory - czy bliżej im do Neandertalczyka czy "Człowieka z Cro Manion"

  Lecimy - bo weselić się trzeba!

  Temat trochę na poboczu ale bardzo w kontekście tzw "Ukrainy" - mówi o tym że Amerykanie zamelinuja w norweskich jaskiniach sprzet na wojne z Rosją!
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/armia-usa-gromadzi-ogromne-ilosci-sprzetu-w-jaskiniach-w-norwegii/v5hc4

  Zdjęcia z parady w Kijowie! Jutro te zabawki bedą już w rękach powstańców!
  http://wiadomosci.onet.pl/kijow-pokaz-sily-ukrainskiego-wojska/l9ye1

  W z wiązku z WOJNĄ na tzw "Ukrainie" rosną napięcia polityczne w Polsce
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/spiecie-w-studiu-tvn24-marek-sawicki-do-politykow-zejdzcie-na-ziemie/d2d15

  Pan Łukaszenko w związku ze świetem tzw "Ukrainy" życzył owocnej współpracy! Ale chyba nie odblokuje wwozu towarów z Ukrainy do siebie ani wwozu ropy od siebie na front?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/aleksandr-lukaszenka-liczy-na-umocnienie-wspolpracy-z-ukraina/mf75v

  Znów wróciła na tapetę pani Zalewska, Ukrainka-Banderówka z polskim paszportem!
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wstrzasajaca-relacja-dziennikarki-rannej-na-ukrainie/b8rx6

  A tu nawet nie dali fotki adekwatnej - protest pod ambasadą tzw "Ukrainy"
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/na-pohybel-oligarchom-antyukrainski-protest-przed-ambasada-w-warszawie/7qe8w

  A to mnie do łez rozśmieszyło: Pan Poroszenko, ksywa "Rzeźnik Ukrainy" mówi: "nie możemy dopuścić do III wojny światowej"
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/historyczne-przemowienie-w-kijowie-poroszenko-nie-mozemy-dopuscic-do-iii-wojny/c17ve

  Tyle wesołych i śmiesznych informacji na tematy tzw "ukrainy"
  Sała gierojom!
 • @mania przepraszania 14:47:41
  Mania ty też nie karm trolla:)
 • @mania przepraszania 14:18:00
  Pojechałeś kolego mnie rodowitego mieszkańca Mazowsza , szlachcica z pochodzenia nazywasz hałyczyńcem? cholera ja tak do końca to nie wiem co to znaczy.....
  Denerwuje mnie propaganda z każdej strony czyli polskiej , ukraińskiej z waszej też , powtarzam ruski nigdy nie będzie przyjacielem Polaków , więc przestań być piewcą ruskich, zaraz napiszesz że banderowcy również nie , zgadzam się , ale na Boga nie pisz nasi na Moskali , a Rusini to Rusini, historycznie to prawie wszyscy Ukraińcy poza mniejszościami no i Ruskimi.....
 • @fretka 14:23:01
  Bomba!!!!!!!!!!!
 • @naziputin 14:53:52
  Kolego jesteś taki niezdecydowany,raz Putin z rabinem,raz z Hitlerem,weź sie w garść!
 • @morela 14:51:25
  W takim razie za hałyczyńca przepraszam. Tekst o "marszu na Lwów" był tylko "marzeniem ściętej głowy". Dla części piszących są to "nasi" bo walczą przeciwko banderowcom.
 • Prośba
  Weźcie banem tego nazistowskiego trola bo forum spamuje i się źle czyta a na froncie ważne rzeczy jak widzę się dzisiaj dzieją. To g.... z nazigwardzistą z azowa też bym prosił usunąć, choćby za ten symbol w tle

  pzdr
 • @adalbert05 14:49:22
  Zgadza sie mowie o tym zdjeciiu prezydenta ukrów z T72.
 • @xes23 15:09:41
  A ja protestuję, niech zostanie, niech kłuje w oczy banderowski SAŁOniec z "wolfsangel" na piersi, każdego bezroumnego głupola wywrzaskującego "Sława Herojom"...
 • @morela 14:51:25
  "....powtarzam ruski nigdy nie będzie przyjacielem Polaków"- a skąd taka pewność?

  W polityce nigdy nie mówi się słowa "nigdy" a szczególnie nie powinno się go używać w tym przypadku.

  Natomiast na kanwie tej Pana pewności wspomnianej wyżej mam pytanie:

  Kto w takim razie zasługuje na miano przyjaciela Polaków?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Dziękuję. *piąteczka już leci :))

  pozdrawiam
 • @fretka 15:16:32
  Yo sista!
 • @mania przepraszania 15:16:25
  Nie przejmuj się, nie pierwszy to taki i na pewno nie ostatni. Jeszcze tu po oczach nie raz dostaniemy :)

  pzdr
 • @xes23 15:09:41
  Gorłówka nasza! Dalej na północy od Ługańska częściowo juz oczuszczony Siewierodonieck!

  Idzie silne uderzenie drogą H21 w kierunku na Nowoajdar!

  Na północnym zachodzie idzie uderzenie drogą E40 / M03 sa koło Artiomowska!


  Trwa czyszczenie portu lotniczego na północ od Doniecka

  Na południowy zachód od Doniecka idzie uderzenie drogą H20, trwa walka koło Olienowki z batalionami Dniepr i Azow.

  Na "froncie południowym" według military-mapy poszerzono "korytarz", zostawiono za plecami dla jednych zdobywanie Siedowego a Nowoazowsk chyba prawie zdobyty, siły główne ida pod Mariupol i są przy ukropskich placówkach na skrzyzowaniu dróg T519 i E58
 • @KonradCurze 15:11:31
  Spójrz na zdjęcie kolegi Triphaze z 12.45 na którym wykadrował T-72BM,którego ukry nie maja na wyposażeniu.Ukraina posiada w tzw.rezerwie resztki poradzieckie T-72A,ale podejrzewam,że są one w stanie złomowym,sądząc chociażby po zdjęciach ze składu pod Artiemowskiem.Powstańcy przejęli kilkadziesiąt T-64,bo tylko tyle byli w stanie uruchomić z prawie 1200 sztuk broni ciężkiej tam zgromadzonej.Pewnie dlatego kupili na Węgrzech 58 czołgów T-72A,bo są one technicznie sprawne,w porównaniu z tymi,które posiadają i nie rosną na nich drzewa!
 • @xes23 15:25:43
  Dlatego trzeba wbijać do łbów co tam sie zalęgło. Zaczęli na majdanie z pałkami i koktajlami mołotowa, a dzisiaj mają ciężkie uzbrojenie i ostrzelanych weteranów uformowanych w jednostki wojskowe, dwa razy już ogłaszali "marsz na Kijów". Co będzie później? Nikt sie jakoś nad tym nie zastanawia tylko bredzi o "rozkwicie demokracji" na UPAinie...
 • @adalbert05 15:28:36
  Wiem widziałem, zdjęcie jest niewyraźne, natomiast widać na nim kontakt 5. Kontakt 5 był wstawiany do T 80 który ukry mieli na stanie (a prynajmniej go produkował Charków jeśli mnie pamięc nie myli.
  Istnieje dla mnie możliwośc tego że ukry na starą wersję T72 przyklepali Kontakt 5 ( co patrząc na ich różne impowizacyjne jeźdzące smietniki mnie nie zdziwi) , mogą tak robić by udawały z daleka T90 w ramach prowokacji ?
 • @KonradCurze 15:33:51
  Ok, "chłopaki - tankisty"!
  jak tylko przed me piekne oczeta trafi zdjęcie czy film z czymś co przypomina "nowoczesny czołg" to będe Wam podsyłał i linkował w zamian za fachowe komentarze!
  :)
 • @AdNovum 15:21:05
  To ja może tak humorystycznie odpowiem https://www.youtube.com/watch?v=o9JOsH6HJXQ :) )
 • @KonradCurze 15:33:51
  Też myślałem o jakiejś modernizacji starej wersji T-72,ale po pierwsze wszystkie materiały zarówno powstańcze,jak i ukraińskie do których dotarłem mówią o stracie,zdobyciu czołgów T-64,T-80.Pierwszy T-72 dla ukrów pojawia się na zdjęciu z poroszenko 31.08.A nie wiem,czy zauważyłeś,ale zmodernizowane T-72 pojawiają się w wielu materiałach filmowych przynajmniej od początku miesiąca,oczywiście w rękach powstańców.Często po kilka naraz.Jest jeszcze możliwość,że powstańcy zdobyli wcześniej jakieś T-72ki,i zostały one zmodernizowane na miejscu przez miejscowych fachowców,których Noworosji na pewno nie brakuje.Pozdrawiam.
 • @Triphaze 15:52:27
  Zaraz ogladnę!

  teraz znalezłem chyba cel tego uderzenia na Mariuopol - tam jest główna baza ukrów!!!!

  Możliwe że słabo chrononiona bo przeciez "wszystko poszło do walki"!

  Stan z informacji "pisanych"
  Obrona ukrów w Jeleniowce przrwana i siły obrony ida na południe w kierunku Mariupola. Telmanowo nasze, droga na Nowozasowsk wolna!
  http://rusvesna.su/news/1408875201

  http://rusvesna.su/news/1408885063
  Ukry przosza o ewakuację 25-tej brygady. W 80-tce to samo proszą o wywiezienie ich spod lotniska pod Ługańskiem!
 • @brusek 15:57:52
  No dobra,proszą o wywiezienie,ale jak?Pewnie chodzi im o ewakuację drogą lotniczą,ale to skończy się jak pod Stalingradem w 1943.Nie,to skończy się zdecydowanie gorzej,w styczniu 1943 Niemcy miały przewagę w powietrzu.
 • @Triphaze 15:52:27
  :)))))

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 15:54:27
  szybkie gogle pod hasłem "ukraine tank cementery"

  http://www.chinadaily.com.cn/world/2014-03/07/content_17330248_4.htm

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/ukraine/10672722/In-pictures-Inside-Ukraines-tank-graveyard.html?frame=2840069

  http://defensetech.org/2012/06/05/tanks-as-far-as-the-eye-can-see/

  Jak widać T72-ki stoją tam setki (patrzylem przede wszystkim na duze kola w gąsienicach)

  Istnieje możliwośc że stracili wiekszośc T64 i zaczęli grzebać w tych złomowiskach i składać z 5 wozów jeden sprawny T72. Największe złomowisko jest w oko0licach Charkowa więc istnieje możliwość że część sprzętu dostali po cichu powstańcy. Zapewn więc ukry pokleili wozy na sline i klej odmalowali i udają że mają jeszcze setki wozów.
  Debile redaktorzy z mas mediów na pasku chazarów i tak nie będa pisali co to za sprzęt !!!
  Ponadto zwracam uwagę że na przynjamniej kilku zdjęciach jest na wieży kontakt 5.
 • @ojwej 16:27:41
  Znudziło ci się komentowanie na WP, onetach i tak dalej? Może idź jutro do psychiatry, nienawiść to choroba psychiczna.
 • @xes23 15:21:19
  Dzięki:)

  Pozdrawiam.
 • @KonradCurze 16:20:07
  Sprawa ogólnie znana,złom przy zakładach Morozowa.Możliwe oczywiście,że próbują coś z tego złomu uruchomić,ale dlaczego w takim razie kupują od Węgrów.Bo uruchomić coś,co stoi dwadzieścia lat to naprawdę sztuka.No i najpierw trzeba wyciąć drzewa.Wracam cały czas do zestawień sprzętu utraconego przez ukrów,pozyskanego przez powstańców,tam nie ma mowy o T-72,a wykazy są w miarę szczegółowe.Oczywiście jakieś wyjątki mogą być,ale na razie nie trafiłem na takie informacje.Moim zdaniem,bez sensu było by przekładanie pancerza reaktywnego na stare wersje T-72 ,jeżeli mamy nowsze T-80/T-84 produkowane na bieżąco przez te zakłady.
 • Noworosja wyrąbuje sobie okno na świat.
  Ofensywa nad Morzem Azowskim to może być klucz do jeszcze większego wsparcia dla nowej republiki. Porty nad morzem ułatwią dostawę zaopatrzenia, np. z Abchazji, która uznała nowe republiki.
  Formalnie, nikt nie czepi się wsparcia od Abchazji. Zdaniem Rosji, jest ona niezależną od Gruzji republiką. W umowach Gruzji z UE, jest to jej teren. Więc, kto będzie wspierał Noworosję?

  Strachy na banderopiteki:
  https://twitter.com/sputnikipogrom/status/503549369627332608
 • @adalbert05 16:44:08
  Byc może te nagłe zakupy sprzętu są spowodawne tym że ukraiński przemysł zbrojeniowy nie wyrabia sie z jednoczesną produkcja na eksport i na front? Przeciez Ukraina była jednym z czołowych eksporterów broni, musi więc być zobowiązana do wypełniania podpisanych umów...
 • Wywieszali flagę Ukrainę w Moskwie. Ale nie wyszło.
  http://youtu.be/fzg5Y7CokfY
 • @lorenko 16:31:45
  Nie karmię już!
  Sorry!

  Wracam do "przegladu prasy"

  Taki cuś... Szuka się winnych kleski... Albo rozstrzeliwuje...
  http://politikus.ru/events/27811-ukrainskih-desantnikov-rasstrelyali-pod-krasnodonom.html

  Nasz Pan Prezydent w rosyjskich mediach... Chowam się ze wstydu...
  http://politikus.ru/events/27811-ukrainskih-desantnikov-rasstrelyali-pod-krasnodonom.html

  Farby nie zabraknie! Ktoś z okazji świeta chodzi i maluje w Kijowie!
  http://politikus.ru/events/27817-kraski-hvatit-nakanune-prazdnika-nezavisimosti-v-kieve-razrisovali-pamyatnik-nebesnoy-sotne.html

  Parada czyi sztorm w Odessie? Sztorm!
  http://politikus.ru/events/27818-trete-preduprezhdenie-dlya-poroshenko-uragan-v-odesse-vo-vremya-provedeniya-morskogo-parada.html

  Kota Iwanowa chwilowo chyba SBU zamkneło / stronę!

  Operacja "Niebiesko-żółta głupota"
  http://politikus.ru/events/27809-operaciya-sine-zheltoe-bezumie-moya-blagodarnost-svidomym-patriotam-edinoukrainy.html

  "Noworosja pod Mariupolem, desant ukrów w Krasnodonie zlikwidowany"
  http://rusvesna.su/news/1408885063

  Straty junty
  http://novorus.info/news/analytics/27044-podschitali-proslezilis-poteri-aviacii-hunty-v-karatelnoy-kompanii.html

  Już nie trzeba wzywać Pana Putina by przysłał tu wojsko!
  http://novorus.info/news/policy/26787-hvatit-prizyvat-putina-k-vvodu-voysk.html

  Pod Jenakijewem obrońcy spuścili GRAD na brygadę ukrów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6851

  "Malarz" gwiazdy z Moskwy to "azowowiec"!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6846

  Banderowcy GRADEM wala w Kirowskoje
  http://www.novorosinform.org/news/id/6854

  Dzielnica "Kijowska" po ostrzale banderowców
  http://www.novorosinform.org/news/id/6856

  Dalej Donieck: mężni banderowcy jak to oni tylko potrafią - mszczą się niszcząc szpital
  http://www.novorosinform.org/news/id/6861

  Kierowcy konwoju humanitarnego opowiadają co widzieli
  http://www.novorosinform.org/news/id/6862

  Zdjęcia z parady
  http://colonelcassad.livejournal.com/1749117.html#cutid1

  Ługańsk nie będzie się dzielił pomocą jaka otrzymał z Donieckiem?
  http://ria.ru/world/20140824/1021253340.html

  Kolejne zdobycze: "45 szt zniszczono, 14 przechwycono"
  http://ria.ru/world/20140824/1021252188.html

  W Doniecku ponownie działają mobilne grupy dywersantów z moździerzami
  http://ria.ru/world/20140824/1021252002.html

  Ukry się chwalą że SBU "załatwiło" osobe bliska Striełkowowi - czy to prawda kto zna Ukrów to wie...
  http://ria.ru/world/20140824/1021251179.html

  Liaszko z okazji święta też coś zrobił - udekorował pomnik Lenina flagą! CZemu nie tą swoją, gejowską - nikt nie wie!
  http://lenta.ru/news/2014/08/24/lenin/

  Merkelowa: marchewka i kij - dla Poroszenki
  http://www.regnum.ru/news/1839658.html

  W dzień wizyty Frau Merkel - wice kanclerz zaproponował radę dla ukrów: "federalizację"!!!! Dodatkowo "nie widzi podstaw by Krym wrócił do Ukrainy"
  http://www.regnum.ru/news/1839617.html
 • @mania przepraszania 16:53:19
  Juz linkowałem oficjalne oswiadczenia Ukrów że nic nie idzie na eksport a to co miało byc na dniach wysłane - poszło na front! Zerwali wszystkie kontrakty!
 • @waniawalonka 17:02:07
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-ukraińska
 • @szczurobronny 17:19:26
  http://static.ruvr.ru/2014/08/14/09/6.JPG
 • @szczurobronny 17:19:26
  https://pp.vk.me/c614918/v614918930/1bf9b/_o5oW2yvAug.jpg
 • @szczurobronny 17:24:22
  Wrocław świętuje!!! We Wrocławiu, na Dolnym Śląsku mieszka wielu banderowców ze swym pomiotem już w trzecim pokoleniu, przybyłych do Polski po wojnie jako"repatrianci", czyli V kolumna na papierach pomordowanych przez siebie na Wołyniu Polaków. Więc mnie Polaka, syna oficera 27 WDP AK nie dziwi to świętowanie. Nie dziwi mnie pomiot banderowca będący ministrem MON Siemoniak, czy takiż sam Sycz pomiot rezuna w Sejmie, etc... Pzdr!
 • Majty
  Czy prawdą jest to - że Banderowca majty są żółte z przodu a brunatne (czerwono-czarne) z tyłu ? Czy tu idzie o kolory, kwestie patriotyczne - czy może bardziej o praktyczne ? (Jeśli nie walczysz na froncie tylko tu się ścierasz - znaczy, że wielkiej potrzeby do walki nie masz - czyli zapewne tchórzem podszyty jesteś - czyli takie majtki na Wschodzie /jak już dostaniesz wezwanie - powołanie/ przydadzą ci się - bo w chwili strachu wiadomo co się może zdarzyć - a tak - będziesz miał je już wcześniej pokolorowane - i koledzy nie poznają - żeś Ukropiec strachliwy
 • @brusek 17:12:34
  Jak zauważył pisarz David Sims: Jak tylko sukces odniosła wspierana przez Amerykę rewolucja, Żydzi zaczęli być mianowani na najwyższe stanowiska rządowe w całej Ukrainie. Nowy premier, Arsenij Petrowicz Jaceniuk, był Żydem. Gdy koalicja polityczna Jaceniuka się załamała, on ustąpił, ale jego następca, Wołodymyr Borysowicz Grojsman, jest także Żydem – co potwierdziła Żydowska Agencja Telegraficzna. Nawet wiele ukraińskich prowincji nagle dostało żydowskich gubernatorów – w kraju który ma 0,02% Żydów. To oznacza 500 Ukraińców na każdego Żyda. Jakie są matematyczne szanse, żeby tak wielu gubernatorów i dwóch kolejnych premierów było Żydami, jeśli to nie był żydowski zamach?

  Nowy ukraiński rząd natychmiast przesłał ukraińskie rezerwy złota do nowojorskiego Banku Rezerw – okradając ukraiński naród z bogactwa, tak jak żydowscy oligarchowie i ich marionetka Jelcyn zrobili w Rosji.

  Rewolucyjny rząd natychmiast zorganizował wojskową „pomoc i współpracę” z reżimem w Waszyngtonie – i wziął duże kredyty w żydowskim systemie bankowym, by zapłacić za wojsko i inne operacje. Następnie przywódcy zamachu nałożyli na Ukraińców nowe podatki do „spłacenia” tych fikcyjnych pożyczek – wraz z odsetkami. Następnie rażąco ukradli około połowę funduszy emerytalnych teraz zubożałego ukraińskiego narodu. Można być pewnym, że wkrótce „inwestorzy zagraniczni” (czytaj: żydowscy miliarderzy) będą mogli zakładać gazety i stacje TV na Ukrainie i wmawiać nieszczęsnym Ukraińcom, jakie mają szczęście, że mogą mieć dług, i zapraszać miliony nowych imigrantów z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu.

  Rosja wie, że poza celem zniewolenia Ukrainy, ten zamach ma głębszy cel: okrążyć i podbić Rosję. W odpowiedzi, obywatele w większości rosyjskiego Krymu, oderwali się od Ukrainy i przyłączyli się do Federacji Rosyjskiej. W całej Ukrainie bojownicy ruchu oporu wspierani przez Rosję walczą o niezależność od żydowskiego nielegalnego rządu w Kijowie. Teraz Ukraina stała się sceną dla rasowego i politycznego dramatu i zmieniającego świat importu.

  Naiwni nacjonaliści ukraińscy dali się nabrać. Podstępem zwabiono ich do walki ze złym wrogiem. Zostali oszukani obietnicami wsparcia przez ich prawdziwego wroga – reżim w Waszyngtonie. Zostali oszukani, bo byli drobnymi nacjonalistami, a nie nacjonalistami narodowymi. Modlę się, żeby niektórzy z nich teraz stali się narodowymi nacjonalistami. Zostali oszukani – nie w taki sposób jak nabrano ich dziadków, by myśleli, że prawdziwym wrogiem byli rosyjscy żołnierze piechoty, którzy rozkazywali Żydom głodzić Ukrainę. Oni nie widzieli dużego obrazu. Duży obraz władzy żydowskiej był przeciwko wolności i samostanowieniu wszystkich narodów – i przeciwko samemu przetrwaniu naszej rasy. Taka jest rzeczywistość tego co dzieje się na Ukrainie – taka jest rzeczywistość tego co się dzieje na całym świecie, od Cleveland do Gazy do Sztokholmu do Władywostoku: wojna żydowska z naszą wolnością, z naszą przyszłością, i z naszą egzystencją. I pokazuje naszemu narodowi, że ta rzeczywistość jest naszym najważniejszym obowiązkiem.
 • @fretka 17:46:49
  Może jednego by tutaj "zablokowali"?
 • @szczurobronny 17:19:26
  No proszę ! Dopiero teraz wyszło szydło z worka ! Podczas gdy faszyści chełpili się ile to oni zabili terrorystów, miało być ich tysiące, separatyści tymczasem brali jeńców w służbie faszystów do niewoli. Inna sprawa, że faszyści nie mogli brać separatystów do niewoli bo nie mieli im co dać jeść. Ledwo dla faszystów starczało. Efekt jest taki jaki jest: separatyści "przewietrzyli" jeńców w święto niepodległości a faszyści nie mieli kogo przewietrzyć. Pzdr!
 • @szczurobronny 17:19:26
  To są dla obecnych polskich żydopolitruków "szokujące zdjęcia z Doniecka". W żaden sposób natomiast nie szokują ich zdjęcia ludzi konających wprost na ulicach - porozrywanych przez pociski ukraińskiej armii. Najwyraźniej, kobiety leżące na ulicy w kałużach krwi to dla obecnych, polskich żydopolitruków widok zwyczajny, bynajmniej nie szokujący: "po co chodzą po ulicach, po co tam w ogóle żyją ? dla nas jest ważne by rządził tam żydowski Król Czekolady i Zachód, a nie jakieś przypadkowi cywile" - tak zdają się do nas mówić.
 • @waniawalonka 17:41:31
  Taki jesteś narodowiec obarczający Rosję o całe zło, chyba nawet o to, że się taki urodziłeś no to chwytaj za broń i na Moskwę! Odczep się od Noworosji - tam walczą ludzie o swoją wolność, o swoje państwo! Są bardzo dzielni, pokaż, że taki i ty jesteś, bo każdy większy lub mniejszy debil chory z nienawiści potrafi wklejać swoje urojenia siedząc na tyłku przed komputerem.
 • @szczurobronny 17:19:26
  Światową opinię publiczną zszokowały zdjęcia z Doniecka na wschodniej Ukrainie. Prorosyjscy separatyści przygotowali odpowiedź na celebrowany dzisiaj 23. Dzień Niepodległości Ukrainy." Jakaś dziwna ta "światowa opinia publiczna", nie wstrząsnęło tą "opinią" bombardowanie miast, szpitali, szkół, śmierć cywili, dzieci i kobiet, właśnie przez tych którym zrobiono ten przemarsz! Albo łonet, etc... jak zwykle kłamie, albo to wielka hipokryzja. Mnie ten przemarsz nie zszokował, ale pewnie nie należę do "światowej opinii publicznej.
 • @waniawalonka 17:50:05
  I co spusciles sie juz banderowski pomiocie czy podeslac ci zdjecia Polskich dzieci zamordowanych przez dziada tryzuba.
 • @szczurobronny 17:19:26
  Dlaczego ten świat nie widzi bombardowań na cywilów bombami z fosforem .Czemu ten świat nie pomógł tym mieszkańcom Donbasu przysyłając choć jedną pomoc humanitarną.czemu to ten świat tak strasznie przejmujący się bandytami zabijającymi dzieci ,kobiety -cywilów nie widzi rozpaczy i płaczu tych biednych ludzi ,który to ten świat nie dostrzega ,że co dzień odbywa się pacyfikacja mieszkańców Donbasu niszczone są domy mieszkalne . Dlaczego to ten świat nie krzyczy na krzywdy tych niewinnych ludzi tak krzywdzonych przez ten reżim kijowski . Czemu to nie widzi tak ludzkich rzeczy .
 • @mania przepraszania 17:48:06
  nie halczyniec tylko hahel albo lemek a najprosciej debil.
 • @szczurobronny 17:19:26
  Młodych Ukraińców studiujących w Polsce od dawna szkolono - z inicjatywy Sikorskiego i Sienkiewicza - do propagandowej dywersji. Teraz widzimy ich wysyp na polskich forach.

  Z takich chłopców i dziewcząt od lat emigracja OUN-UPA zorganizowana głównie w Kanadzie i we Francji rekrutowała swoich stringerów. Później polskie służby włączyły się w akcję "prometeizmu" i zaczęły uzupełniać te kadry studentami z Ukrainy. Tanio, za stypendia.

  A teraz mamy kwiatki - wysyp na polskich forach jakby oszalałych z nienawiści do wszystkiego, co obce młodych kamikadze. Jako "obcych" wskazują "ruskich". Ale bez złudzeń - jedno polecenie providnyka ze »Svobody« i rzucą się na nas, Polaków. To jasne, jak słońce. I jest to igranie z ogniem.

  Są fakty wskazujące na to, że przedwojenna polska "dwójka" mogła hodować sobie bojówki OUN-u na terenach sowieckich. W ramach polityki tzw. "prometeizmu". To, że Dmytro Doncow dostał bodaj w Rumunii polski paszport (Giedrojć) też o czymś świadczy. A że potem za to zapłaciły setki tysięcy Polaków na Wołyniu - już się nie łączy w całość.

  Podobnie zresztą jak i teraz. Wygląda na to, że tak jak w Gruzji, nasi polscy politykierzy poszli o jeden most za daleko. I teraz nie ma jak się wycofać, bo będzie międzynarodowy skandal. Bo to z pieniędzy polskich podatników sfinansowano tamecznych banderowców, plując na groby ofiar Rzezi Wołyńskiej. A USA nas wystawi, jak z Kiejkutami. To pewne. Za wyprawę kijowską Radka Sikorskiego przyjdzie Polsce jeszcze zapłacić.

  Ale Polska została wciągnięta w to chyba tak głęboko, jak w wypadku sławetnej katowni w Kiejkutach
 • @szczurobronny 17:19:26
  wykładnia myśli poroszenkowej - "Znany Ukraiński dziennikarz, aktywista Majdanu Bogdan Butkiewicz wzywa w ukraińskiej telewizji do ostatecznego rozwiązania problemu ludności wschodniej Ukrainy przez holokaust.
  - Skoro ta ludność że nie poczuwa się do ukraińskiej tożsamości narodowej, to nie ma sensu wchodzić z nią w jakiekolwiek negocjacje, ale po prostu zlikwidować fizycznie. Liczbę osób którą trzeba będzie zabić szacuje na 1,5 miliona z 4 milionowej populacji rejonu. Los ludzi mieszkających w rejonie Donbasu jest nieistotny. Donbas trzeba wykorzystywać tylko jako źródło zasobów."
  .... " jewrejka Julia Tymoszenko miała większy rozmach. Stwierdziła że 8 mln Rosjan na Ukrainie "musi zostać zabitych bronią jądrową"
 • @brusek
  "To, o czym już można mówić na pewno.

  1. Malezyjski Boeing został naprowadzony na terytorium DNR rozmyślnie, przesunięcie kursu wyprowadzającego go na terytorium TWD(?) noszą oczywiście umyślny charakter. Machinacje z trasą Boeinga całkowicie identyczne jak w znanej prowokacji z południowokoreańskim Boingiem, który Amerykanie naprowadzili w przestrzeń powietrzną ZSSR w 1983 roku, po czym został on strącony.

  2. Boeing współpracował tylko z ukraińskimi dyspozytorami – kijowskimi i dniepropietrowskimi, właśnie tam było zorganizowane przesunięcie korytarza na północ od zwykłej trasy. Rosja lub powstańcy w żaden sposób nie mogli skierować go w strefę konfliktu.

  3. Boeingowi towarzyszyły 2 samoloty WWS junty (istnieją rozbieżności – jedne źródła piszą o Su- 25, inni o Su- 27), jednego z nich, odchodzącego na Diebalcewo, naoczni świadkowie widzieli obok miejsca katastrofy Boeinga. Co się stało z drugim samolotem nie wiadomo, obserwowane 2 spadochrony w okręgu katastrofy Boeinga zapewne mogły należeć do pilotów WWS junty. Nieco wcześniej nadeszły niepotwierdzone wiadomości o strąconych Su- 25 i AN- 26, ale znaczących potwierdzeń tego nie było. Striełkow żadnych oświadczeń z tego powodu oficjalnie nie wydał.

  4. Hiszpański dyspozytor dokonujący śledzenia Boeinga potwierdził fakt obecności ukraińskich samolotów obok Boeinga, a także sam fakt obstrzału przez samoloty junty, którą to wypowiedź potwierdzili ukraińscy wojskowi, twierdząc, że istotnie nie wiedzą, kto wydał rozkaz (stąd i poszły wersje o Kołomojskim i Awakowie). Właściwie fakt obecności ukraińskich samolotów obok Boeinga, świadectwa hiszpańskiego dyspozytora i zeznania naocznego świadka katastrofy Boeinga pozwalają wiarygodnie ustalić winną stronę
 • @waniawalonka 17:46:43
  Ana tej rzezbie to najprowdopodobniej Urainiec w bolszewickiej sluzbie.
 • @waniawalonka 17:56:51
  Widac ze banderowski jezyk jest jego matczynym,
 • @brusek 14:52:01
  [Dmytro Iwanowycz Doncow (ukr. Дмитро Іванович Донцов, ur. 30 sierpnia 1883 w Melitopolu, zm. 30 marca 1973 w Montrealu) –ukraiński pisarz, dziennikarz, działacz polityczny, doktor prawa. Twórca ukraińskiej koncepcji nacjonalizmu, przyjętej w latach 30. XX wieku przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów za podstawę ideologiczną działalności politycznej, a porzuconej w 1943. Postulował zwrot polityki ukraińskiej na Zachód - całkowite zerwanie więzów politycznych i kulturalnych Ukraińców z Rosją i bliską współpracę z Europą Zachodnią.
  Nacjonalizm" wydanie z roku 1926. "Fanatyzm narodowy to broń narodów silnych przy pomocy której dokonywane są wielkie czyny" (str. 218). "W historii siła jest jedynym miernikiem znaczenia, bowiem ona jest tym samym co życiowość, a życiowość oznacza prawo do życia - co oznacza bezapelacyjna prawdę. Racje ma silniejszy (str. 218) "Sensem życia jest posiadanie i panowanie; jego istota jest walka o przewagę, o rozrost i poszerzenie o potężność, bowiem żądza potężności jest właśnie żądzą życia" (str.233) "Dążenia które postrzegamy wśród ras ludzkich dążenia do zawładnięcia cudzych ziem, właściwe są wszystkim gatunkom organizmów" (str. 234) "Prawo przyrody jest prawem siły ekspansja jest nie tylko samoutwierdzeniem własnej woli życia ale jednocześnie zaprzeczeniem jej u innych" (str.235) "Wrogość jest nieunikniona, bowiem każda wola istnieje dla siebie jako różna i przeciwstawna innym silom" (str. 239). "Społeczeństwo, które odrzuca ekspansje jest w stanie upadku" (str240). "Wola życia i wola władzy przekształcają się w wole wojny. Wola wojny między narodami jest wieczna" (str. 243). ..
 • @bipaw 18:09:07
  Obok ma temat może sobie wkleiać do woli;
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/112244,parada-jencow-w-doniecku
  Talbot by się ucieszył że mu naklikał...
 • @brusek 14:52:01
  Ależ szokujące zdjęcia skruszałych banderowców. Rozwiążcie im te ręce dajcie w ręce widły, piły i siekierki i wyślijcie najlepiej do jakieś wioski, zamieszkałej głównie przez dzieci i kobiety, starców jak to było u schyłku wojny gdzie mężczyźni albo ginęli albo ukrywali się w lasach jak to na wojnie bywa. Dajcie im te dzidy i wyślijcie do jakieś wioski, zobaczycie jak odżyją bohaterowie "wolnej" Ukrainy.... Kiedy Donald-inio z Kaczką odsłonią pomnik Bandery na starówce w Warszawie i czy wszystkie nasze media będą transmitowały składanie wieńców pod tym pomnikiem przez tych Panów? Jak by nie był Ukraińskie formacje SS Galizien walczyły w Warszawie. Pzdr!
 • @mania przepraszania 18:13:34
  Zobaczcie ile ma odslon AdNovum, jeszcze trochę, a dzięki temu pajacowi będzie miał 10.000...
 • @waniawalonka 18:17:03
  Tu masz lekturę obowiązkową:
  http://wolyn1943.eu.interiowo.pl/artykuly.html
 • @waniawalonka 18:10:05
  Co ma Katyn do Wolynia baranie do Katynia sie ruscy przyznali przepraszm sowieci ,cynglami mogli byc tez ukraincy -bo tez byli sowietami i zgineli tam niestety nasi zolnierze,Wolyn to ludobujstwo zamordowano kobiety i dzieci(wiekszosc doroslych facetow byla na froncie) Tak wiec banderowskie tchorze mogly mordowac do woli no chyba ze pojawila sie Wolynska AK to wtedy spierdalali -to zreszta robia najlepiej co widac tez na Donbassie.
 • @Kula Lis 62 18:18:45
  Jeszcze więcej takich oszołomów jak ten waniawalonka to i tak może się stać:(((
 • @Kula Lis 62 17:35:25
  Ciekawi mnie bardzo czy Minister Wojny Siemoniak, Banderowiec i Wielki Fundator Przemyskiego oddziału Zw. Ukrów w Polsce medal który otrzymał od Poroszenki to jakis "stary" medalik czy ten nowy z "SS galizien"????

  A "ta-w-walonkach" zasypuje nas widze całkiem ładnymi pikczerami? Tylko do prokuratury! Ciekawe że ma takie zbiory - może ma tez djęcia "polskich najemników"?

  Ale bandero-Ukry musza być WŚCIEKŁE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @waniawalonka 18:14:41
  mam nawet wieniec na twoj pogrzeb
 • @waniawalonka 18:17:03
  Juz ciosamy palik dla ciebie banderowcu!!!
 • @Kula Lis 62 17:58:27
  A ja w jednym niszowym dzienniku widzaiłem pokazany przemarsz jeńców i zdjęcia sprzętu! REWELACJA!
 • @Kula Lis 62 18:05:06
  Można też tak:

  "jeżeli ukraińska mniejszośc nie poczuwa się do polskości...."
  itd
 • @Kula Lis 62 18:10:28
  Kochani!

  Zdejmicie tej Wani te walonki bo śmierdzi z tych walonek!

  Nie sobie nogi przewietrzy!!!!
 • @brusek 18:26:48
  Może ma też fotki małych chłopców?
 • @waniawalonka 18:17:03
  Blood and tfu wasz honor jesteście szczyny a nie patrioci. Kilka razy już wam to chłopaki z ONR przekazywali wybijając ząbki m.in. we Wrocławiu, Częstochowie widać za mało. Mówić już nie możesz to po klawiaturze latasz? Widać z rączkami też trzeba będzie coś zrobić.
  Wypierdalaj gnido do hailować do Berlina najlepiej między tych z antify bo jesteście siebie warci. Albo na front do tych z azowa, których tak wielbisz, choc wątpie żeby takie mendy przyjmowali. chyba że dupy nadstawisz tęczowemu ljaszce
 • @waniawalonka 18:12:42
  Takich banderopiteków jak ty i tobie podobni mój śp. Ojciec oficer 27 WDP AK miał na swym koncie ponad setkę, tyle było nacięć na kolbie pamiątkowego BRENA. Nie miał jak i Jego podwładni żołnierze dla was litości, wszystkich od 15 roku wzwyż złapanych z bronią, (piły, siekiery, widły, młoty, etc...). Jestem z Niego dumny!!! Ja jakby przyszło co do czego robiłbym to samo.
 • @Kula Lis 62 17:35:25
  Chyba mnie troche ponioslo,-wracajac do tematu pochodze z Wroclawia i raczej pamietam bardzo duzo Lwowiakow wogole kresowian wiec chyba z tymi ukraincami to kolega przesadzil raczej nie osiedlali ich razem z Lwowiakami ale ziemia Lubuska to co innego nawet sie mowilo Przemkow -stolica Lemkow.
 • @bipaw 18:27:56
  A ja ostry z sękami pal. Pzdr!
 • @lorenko 18:22:41
  Czy wiesz może z jakiej książki pochodzą prezentowane tam ryciny z mordowanymi Polakami?

  Polecam książki: Czerwone noce, Herosi spod znaku tryzuba
 • @waniawalonka 18:36:55
  Co juz masz mnie dosyc !? Dmytro miron czy jak tam cie bekarcie maty zwala
 • @xes23 18:35:31
  Jeszcze troche i będzie 10.000 odsłon :)))
 • Odessa+informacje.
  http://cs616716.vk.me/v616716864/187be/oRpjCx0iVJs.jpg

  Jeszcze raz Donieck:
  http://voicesevas.ru/img/40480d30bbaec8928b75ecbb4e26b0f2.jpg

  http://voicesevas.ru/img/7ed78ceb83fc6ea014376d41e0097efa.jpg

  Dzisiaj początek kontrnatarcia, jak pod Stalingradem.
  I walonki nie pomogą.

  http://www.novorosinform.org/news/id/6874
  Kocioł Amwrosijewski domknięty.
  Brak głębi frontu u Ukraińców przynosi opłakane dla nich skutki.

  http://www.novorosinform.org/news/id/6875
  To nie siły samoobrony, to już jednolita armia Noworosji.
  http://youtu.be/SGNolLAwpaY

  http://www.novorosinform.org/news/id/6868
  Pierwsze rezultaty kontrofensywy:
  Straty siły żywej przeciwnika: 1000 zabitych, rannych i wziętych do niewoli.
  40 jednostek techniki wojskowej, 12 "trofiejnych".

  Co z colonelcassad.livejournal?
 • @waniawalonka 18:39:46
  Jeszcze szczekasz
 • @Kula Lis 62 18:39:33
  Moich dwóch dziadków też miało "przyjemność" z tą watahą i "skutkami" ich "działań wyzwoleńczych'. Dobrze że nie dożyli czasów gdy polski gimbus podnieca się upowskimi degeneratami, a na "szajsbuku" ma nick "adolf", albo "heinrich"...
 • @Kula Lis 62 18:40:47
  Licze na to ze Adnovum zrobi porzadek z tym trolowaniem. Wracajac do zbrodni ukrainskich trzeba wspomniec ze to byl nie tylko Wolyn ale tez Powstanie Warszawskie. Podczas gdy czerwoni sie otrzasneli z Paktu Ribentow Molotow, Ukraincy malowali obrazy Hitler wyzwoliciel.
 • @waniawalonka 18:51:45
  zostaw lorenko w spokoju tryzubie ze mna podyskutuj
 • Realne straty kijowskiej junty w walce z powstańcami z południowo-wschodniej Ukrainy
  https://www.youtube.com/watch?v=9wqIMRZqtd4
 • @bipaw 18:55:36
  "On" nie "dyskutuje", on nabija...
 • @jaszczyk8 18:55:22
  Ja nawet nie wiem czy te lemki to banderowcy ale chyba tak bo chyba po akcji "Wisla"przyszli, i tak jest woj.Dolnoslazkie ale na granicy z Lubuskim przyznaje.
 • @brusek 18:32:32
  "Kota" odblokowało, ale nie ma nowej mapy,
  za to na "military" jest nieźle - komentuję dl tych co podglądaja na "mizianych" komórkach przy słbej transmisji...
  :)

  Wygląda że opanowano teren na południe od DOniecka na Mariupol. Zostawiono pas terytorium wokół miejscowości Wołnowacha - Dokuczajewsk. pewnie powstanie kolejny "kociołek"...

  Nie wiem czy to co pokazuje mapa wokół Krasnoarmiejska gdzie pokazują że jest "Donbas" to sa jakieś walki czy ten batalion sie wycofuje?
  (To jest na północny zachód od Doniecka)

  W Kociołku Ambrosiejewskim bataliony karne są spychane od drogi T507 na północ w pola. Idzie tez uderzenie na centrum = Ambrosiejewkę.

  Na Saur-Mogile ukry wedle mapy - ale chyba ich tam zostawili i jak zdobędą Ambrosiewkę to zamkna ich w kotle i zagłodzą!

  Idzie uderzenie na Debalcewo od pułudniowego zachodu.

  Na północy Ługańska Wiesiełaja Gora i Sczastje oswobodzone, uderzenie idzie dalej na północ w kierunku na Nowoajdar droga H21.

  W Siewierodoniecku jakoś "staneło"... Częśc miasta chyba zajęta przez "naszych" - zajęta dzielnica Serotino.

  Donieck cały wolny poza lotniskiem na północy od miasta.
 • @mania przepraszania 19:00:43
  Teraz na ciebie ale ode mnie sie odczepil a raczej stchorzyl jak przystalo na banderowca zaraz mi tu bedzie na pewno "Panowal w stylu: mate racje Pany
  Boh z wame Pany .Co za holota!!!
 • @brusek 19:03:50
  Ukraińcy sami informują o "wyłomie" i wyjściu 'separatystów" na tyły wojsk w Iłowajsku;
  http://censor.net.ua/news/299462/rossiyiskaya_bronegruppa_prorvalas_v_tyl_gruppirovke_glavnyh_sil_sektora_b_veduschih_boi_za_ilovayisk

  Oficjalna mapka "ATO";
  http://censor.net.ua/news/299461/v_snbo_pokazali_boevuyu_situatsiyu_na_donbasse_na_24_avgusta_karta
 • @adalbert05 15:54:27
  Укры используют Т-72 в т. ч. эфиопского контракта, в общем — бросают на Донбасс все боеспособное.
 • @bipaw 19:07:30
  Filmik z "parady morskiej" w Odessie;
  https://www.youtube.com/watch?v=VOxOJF9gvGs

  Kolejne potwierdzenie sytuacji pod Iłowajskiem;
  http://nbnews.com.ua/ru/news/130317%20/
 • @brusek 19:03:50
  Ciekawe! Polecam pierwszy film!
  http://anti-maidan.com/?attempt=1
  http://goodgame.ru/player4?6147
 • @waniawalonka 19:08:07
  i znowu jestes Dmytro onuca musisz sie wiecej wysilic zeby zarezat lacha co?z dzieckiem to latwiej idzie co?
 • @mania przepraszania 19:08:02
  Re "oficjalna mapka" - zwroty strzałek im sie pomyliły!


  Cały czas fajnie nadają na zywo tutaj:
  http://goodgame.ru/player4?6147
 • @AdamPL 18:42:14
  Nie wiem, dziękuję za lekturę. Pozdrawiam:)
 • Uzupełnienie wczorajszej informacji AdNovum
  Znaki Boga !

  W modlitwie za Ukrainę, która odbyła się w katedrze St. Sophia, syn Michael Petro Poroszenko stracił przytomność.

  https://www.youtube.com/watch?v=CyJBtskGoBk
 • @Kula Lis 62 18:39:33
  Jesli z tym Ojcem to Prawda to klaniam sie koledze.
 • @brusek 19:14:15
  Sorry - nie umiem tych filmików ze strony wyzej podanej zlinkowac - jakieś ukriansko-ruskie ustrojstwo
  :)
 • @brusek 19:03:50
  W tej chwili szkoda czasu na likwidowanie tych odciętych w kotłach. W tej chwili chodzi o to żeby zdobyć tyle terenu ile się da zanim Ukraińcy ściągną odwody i przejdą do kontrofensywy. Jeśli odwodów nie ma, to koniec wojny. Jeśli odwody istnieją, ale nie dość silne żeby przebić się do zablokowanych to też koniec wojny. Ci żołnierze z defilady to żadne odwody, to wojsko kabaretowe, nie liczą się.
  Jedynie co mnie zastanawia to spokój Ukraińców, oni zdają się zupełnie nie przejmować sytuacją.
 • @brusek 19:28:09
  O dziwo łże media też informują o ofensywie, w tym również o walkach na wybrzeżu Morza Azowskiego
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ukrainskie-bataliony-otoczone-sprzeczne-informacje-o-sytuacji-na-wschodzie-ukrainy,461636.html
 • @brusek 19:28:09
  W Ambrosiewce juz walki uliczne!

  W Siedowym nad morzem już prawie dobrze!

  Ale teraz daja info o alarmach bombowych w Rosji!
 • @jaszczyk8 18:55:22
  A czy ja pisałem, że wszyscy? na Opolszczyźnie także jest ich trochę, wymieszanych z faktycznymi repatriantami, okolice Nysy. Ty myślisz, że dokumenty pomordowanych Polaków przez Niemców, Ukraińców, enkawudzistów, etc... wszędzie, nie tylko na Wołyniu, Kresach, ot tak sobie niszczono? Nie kolego, one były wykorzystywane dla nadania nowej tożsamości swoim, tu w Polsce po wojnie lokowanej V kolumnie, każdej ze stron w/w przeze mnie. Lokowano ich tak by było jak najmniejsze ryzyko wpadki, przypadkowego rozpoznania.
 • @TomS 19:11:16
  Do Etiopii miała być sprzedany T-72 zmodernizowany do wersji ukraińskiej E1,różni się on od tego na zdjęciach pancerzem reaktywnym.Poza tym tak jak pisałem wcześniej,nie ma informacji o utracie T-72 w Donbasie.
 • @waniawalonka 19:41:06
  Pewnie większość z tych "bohaterów"już gryzie ziemię!
 • @xes23 19:34:45
  Polko, dwugwiazdkowy generał robi z siebie szmatę. Takie gadki to może uskuteczniać dziennikarz czy polityk, ale nie generał. Facet bez honoru i hipokryta. Do tego za pouczanie się bierze....
  Ci z Donbasu to pokonali znacznie silniejszego przeciwnika i już za to należy im się szacunek, a ten terrorystów z nich robi na siłę. Ci jeńcy z kolei, na tej "defiladzie" w Donbasie, to może w obsłudze dział byli i miasta ostrzeliwali....
 • @waniawalonka 19:41:06
  Dmytro przyslij mi film jak wieszasz swoja maty to go sobie obejrze a nie jakies reklamy bezzebnej sotni co sra przed Ruskimi i prosi unie o pomoc a najlepiej NATO zeby za nich wojowaty.Co z tym palem bedziem ciagnac a powoli-idziesz na to(to taka natowska pomoc ode mnie)
 • @jaszczyk8 18:55:22
  Komendanci policji w Przemyślu, Rzeszowie, okolicach, władze to Ukraińcy, zgadnij dlaczego? Ja wiem, bo nie będą mieli skrupułów w pacyfikacji w razie czego Polaków, zrobią to b. chętnie jak na Kresach/Wołyniu, to samo Białostockie, Szczecińskie, Dolny Śląsk również, nazwiska o tym mówią. Wrocław to także enklawa żydostwa, są tam całe ich dzielnice, Polaków z nich usunięto, panoszy się tam Mossad, Polacy mają tam zakaz wstępu, to samo okolice Łodzi, Warszawy, strzeżone osiedla wyłącznie dla żydów. Więc powiedz czy my Polacy żyjemy jeszcze w Polsce, czy w żydo i bandero landzie? Bo ja w Opolskim, czuję, że mieszkam w Niemczech, teraz będą podwójne nazwy na dworcach PKP, po tablicach przydrożnych. Tu i we Wrocławiu rządzi praktycznie konsul niemiecki, władze polskie? czy aby polskie to atrapa. Mógłbym, pisać i pisać, to tyle na razie.
 • @kkkkk 19:49:34
  Gen.Polko to Playboy od siedmiu bolesci podobno nawet na jednostke ni jezdzi bo mu wpierdol obiecali za glupoty ktore wygaduje.
 • @brusek
  Na niezalezna od rozumu i prawdy SSakiewicza, komentują banderowcy, fani UPA, etc... ja mam blokadę.
 • @detektywmjarzynski 19:23:42
  Pewnie był po samogonie.
 • @Kula Lis 62 19:52:25
  Chyba troche przesadzasz Wroclaw to skupisko przesiedlencow z calej Rzeczpospolitej ale chyba najwiecej ze Lwowa to i zydow troche bedzie ale bym nie tragizowal z tym mossadem.Co do Opola to niestety nasi bruder tam sie panosza.
 • @waniawalonka 19:41:06
  Tak się zastanawiałem kiedy u AdNovum będzie desant banderowskich spadochroniarzy! długo czekać nie musiałem. Tak sobie myślę że wania to jaskółka zwiastująca całą falę takich wrzutów.... Jeżeli będziemy mieli zalew takich "informacji" na tym dzienniku to będzie tylko świadczyło o tym że AdNovum i wszyscy komentujący i aktualizujący przekazują informację FACHOWO I RZETELNIE!!!! Dobra robota Panie i Panowie!!
 • Tutaj dość aktualny przegląd sytuacji. Z mapką.
  http://www.youtube.com/watch?v=LAW7XED6ZQQ
 • @xes23 19:34:45
  Widze że "grzebią" podobnie jak ja, ale ja byłem pierwszy ze źródłem prosze sprawdzić czas...
 • @bipaw 19:25:11
  Prawda kolego, dzięki za ukłony, lecz to one mojemu śp. już Ojcu i Jego podwładnym żołnierzom się należą. Pzdr!
 • @brusek a to z niezalezna od prawdy i rozumu. Chucpa!!!!
  Antyparada rosyjskich terrorystów w Doniecku. Kogo tak naprawdę pokazali bandyci? http://niezalezna.pl/58682-antyparada-rosyjskich-terrorystow-w-doniecku-kogo-tak-naprawde-pokazali-bandyci [Ukraińscy działacze społeczni nawołują współobywateli do próby rozpoznania na opublikowanych nagraniach i zdjęciach – kim są jeńcy, których przeprowadzono pod lufami karabinów.

  Dzień wcześniej ukraińskie media obiegła informacja, że terroryści zamierzają wydać za „schwytanych ukraińskich żołnierzy” m.in. więźniów kolonii karnej nr. 32, położonej w mieście Makiejewka w obwodzie donieckim. „Terrorystów skłonił ku temu incydent, który miał miejsce w piątek, 22 sierpnia, kiedy terroryści zabili kilka osób z danej kolonii po tym, jak absolutna większość więźniów odmówiła walki po stronie tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Terroryści wystrzelili również w stronę kolonii dwa pociski artyleryjskie, w wyniku czego ucierpieli ludzie – napisał na Facebooku dziennikarz Roman Burko. – Te dane zostały przekazane działaczom, po czym pojawiły się w mediach. Terroryści, źli, że ta informacja wyciekła, znów zjawili się w kolonii i próbowali wyjaśnić, kto z więźniów ujawnił tę informację. Jednak ustalić tego nie zdołali. Dlatego podjęli decyzję, aby wykorzystać więźniów do udziału w inscenizacji demonstracyjnego pochodu jeńców” – stwierdził Burko(SIC!!!! Kłamstwa mają jednak swoje granice!!!).] całość pod linkiem
 • @gregemigrant 20:29:40
  Czuł byś się jak Polak w Niemczech, niestety druga kategoria. Pzdr!.
 • @Kula Lis 62 20:27:35
  No to skąd to oburzenie i potępienie że znęcają się nad "bohaterskimi herojami"?
 • @Kula Lis 62 20:17:11
  mam nadzieje ze jablko padlo niedaleko od jabloni.Pozrawiam i ide dalej bo widze ze Dmytro onuca sie znow odezwal.
 • @mania przepraszania 19:08:02
  Kolejne żydobanderowskie łgarstwa powtarzane przez onet: Ukraina: znaleziono groby rosyjskich żołnierzy. Moskwa zaprzecza obecności rosyjskich żołnierzy na wschodniej Ukrainie, ale dowodem ich udziału w walkach są choćby mogiły. Separatyści chowają swoich kolegów tam, gdzie zginęli. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-znaleziono-groby-rosyjskich-zolnierzy/kqnmc
 • @waniawalonka 20:37:47
  Co z tym palem tryzubie juz go oliwom polewamy (bedzie lepiej wchodzil bo my lachy humanitarna narod)teraz chcesz nam o Litwie gadac przepraszam balakaty.
 • @mania przepraszania 19:08:02
  Od kiedy to Ukraińcy współpracują z Rosjanami?Nawet z czerwonym krzyżem nie współpracowali. Ukraińskiej "brechni"mam po dziurki w nosie.Niech się za interesują swoimi żołnierzami, którzy giną masowo, a których ciał nikt nie zabiera.Walają się po polach, albo są grzebani w grobach masowych bez żadnego pochówku. Nawet krzyża nikt nie stawia, żeby świadectwa nie było. Według wyliczeń separatystów zginęło już dobrych kilkanaście tys. żołnierzy. Wojna trwać będzie jak najdłużej, bo jak się skończy to dla rządu ukraińskiego zaczną się wielkie problemy.
 • Pozycje 28 brygady po dzisiejszym GRADobiciu.
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0qsieCQAI-8cY.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0qsRCCUAAda4H.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0qsWpCEAAOqka.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0qsldCUAAfkT_.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0q4wACUAETNeD.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0q4tsCYAI2CGl.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0q4sxCEAAng2x.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0q37dCIAEShJS.jpg:large
  https://pbs.twimg.com/media/Bv0qzXcCUAADz56.jpg:large

  W Amwrosijewce trwają już walki uliczne.
 • @Kula Lis 62 20:41:33
  Tak, tak, już ich topili w jeziorach i grzebali w masowych grobach. Pewno cały korpus "ruskiej armii" tam pochowano, tylko go znaleźć nie mogą :)))
  Polacy i Węgrzy przeciwko dziczy banderowskiej na Kresach;
  http://www.65-lat-temu.salon24.pl/109966,bratni-narod-na-kresach
 • @lorenko 17:58:39
  Nie karm trolla
 • @Kula Lis 62 20:27:35
  Szkoda czytać te gadzinówki!!!!!!!!

  GADZINÓWKI!!! Jak za niemieckiej okupacji!

  Popatrz na to! No krew mnie zalewa!
  http://niezalezna.pl/58677-wroclaw-swietuje-dzien-niepodleglosci-ukrainy-na-sowieckich-czolgach
 • @Kula Lis 62 20:41:33
  Chociaz groby znajduja normalna sprawa na wojnie sa trupy bo banderowcy to swoje trupy chyba wpieprzaja i to by mnie nie zdziwilo bo to bydlo przeciesz.
 • @lorenko 18:22:41
  Człowieku nie karm tego trola. Ignoruj go to najlepsza broń na trole
 • @lorenko 19:22:54
  http://www.stankiewicze.com/ludobojstwo/stasia.html
 • @hetman koronny 20:44:56
  Jak ukry już armatami D-44 walczą to musi być faktycznie źle.Jeszcze trochę,a zostaną im tylko widły i siekiery.
 • @brusek 20:48:49
  ja bym sie tam nie przejmowal na tym cmentarzu to wielu ukrancow lezy obok ruskich a tak na boku sowiecki cmentarz to nie Wroclaw.ale ci z niezaleznej to juz nekropolji od miasta nie rozrozniaja.
 • @fretka 20:55:31
  Widocznie Taki moj los ale to gowno same sie do mnie przylepilo.Pozdrawiam
 • @lorenko 19:22:54
  Rozkaz – zapomnieć o Kresach http://bezprzesady.pl/historia/9630 i http://www.polishclub.org/2014/03/07/piotr-szelagowski-zaslyszane-o-ukrainie-i-co-z-tego-wynika-dla-polski/
 • @fretka 20:55:31
  Podobno to na szczęście :))))
 • @lorenko 19:22:54
  WOŁYŃ WOŁA O PAMIĘĆ! http://www.wppp.vel.pl/artykul.php?nr=2&id=1060207200&gaz=gg Z badań CBOS przeprowadzonych w dniach 4-7 lipca wynika, że 44 proc. Polaków nic nie wie o wydarzeniach na Wołyniu.
 • Dońscy Kozacy "pozdrawiają" Ukraińców pod Rodakowem.
  http://youtu.be/ZxnAWFdPmb4

  http://youtu.be/WFeWl5hr4pw
 • Aktualna sytuacja
  Mapki, filmy, zdjecia:

  http://cont.ws/post/45301
 • @mania przepraszania 20:46:27
  Bardzo dobry artykul.Dzieki
 • Może sie mylę
  Ale na południu powstańcy znowu ruszyli w kierunku Mariupola.Czy tylko chodzi o uzyskanie dostępu do Morza Azowskiego,czy może o coś więcej?Może siły powstańcze na tyle okrzepły i zostały wzmocnione,by otworzyć korytarz i zrobić dojście wybrzeżem morza do Krymu?Pozdrawiam.
 • @adalbert05 21:08:16
  Zatrzymają się maksymalnie na granicy obwodów Lugańskiego i Donieckiego. To jest wojna obronna a nie zaczepna.
 • @adalbert05 21:08:16
  Porzucony sprzęt, chyba jakiegoś freikorpsu;
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/503609719647649795/photo/1

  Salwa ku "czci" "Dnia Niezależności";
  http://www.youtube.com/watch?v=ZxnAWFdPmb4#t=20
 • @fretka 21:18:48
  Dopóki nie muszą umyć buta :)))
 • Ale wsparcie :))))))))))))
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/nato-zwiekszy-swoja-obecnosc-na-terenie-polski-przysle-cztery-kompanie-wojska
 • @TomS 20:52:07
  Ok. Jednak jest jeden plus z jego manii; kliknąłem kilka razy na jego zapodane linki i tak "od filmika do filmika" znalazłem cos takiego:
  https://www.youtube.com/watch?v=jGEC5PEZEh8
  Jestem zachwycony a moja Małzonka zapamietała z jednej z pieśni"Kakim ty był" i cały czas nuci pod nosem ymymmmyymmmm kakim ty był:)))
 • Freikorps "Donbass"- dożynki pod Iłowajskiem.
  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10634426_1453447998264265_569048321_n.jpg?oh=3d6665d5807804457c967fc1f2690b2e&oe=53FA906A&__gda__=1408954554_c5a024b3493d128fecc9143b713f96ee

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t34.0-12/10634177_1453453264930405_1271657910_n.jpg?oh=23497cbdd08f53a44b86d9af9b325e4e&oe=53FA89C1&__gda__=1408964745_818e44c05d9b0a23cb2672d4a66b7a6a
 • @kkkkk 21:15:13
  Tak wygląda "dozbrajanie';
  http://colonelcassad.livejournal.com/1749268.html
  W Izwarino przekazano członkom "Prizraku" i zwykłym mieszkańcom dary zebrane przez internautów...
 • To byłby dopiero prezent dla Ukraińców ;)
  http://vk.com/public67833734?w=wall-67833734_95184
 • Historia Ukrainy
  Czy ktos moze przetlumaczyc?

  http://vk.com/club67994714?w=wall-67994714_2681

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 21:33:43
  I Babaj też wraca??
  http://www.youtube.com/watch?v=5bszCHHA8-U
 • @mania przepraszania 21:22:16
  Widze ze was to bardzo cieszy ale chociaz odparlem atak tego Trolla walonki od wanki czy onucy dmytrego juz sam nie wiem a wy tylko o gownie bardzo dziekuje koledzy za wsparcie duchowe nastepnym razem nic nie napisze.
 • jak wrzucac filmy na youtube z noworosiji
  Bede tam we wrzesniu i chce wiedziec jak oni to robia ze maja internet. Sa jakies jeszcze nie rozwalone przekazniki telefonii komorlkowej i maja karty internet Pre Paid , czy ktos jezdzi wrzucac do Charkowa ?
  dzieki za kazda podpowiedz,
 • @bipaw 21:46:23
  No weź przestań, przecież my tak na żarty. Chwała ci za to, na poważnie :)))
 • @AdNovum 15:21:05
  Wychowany przez mendia, szkoda z nim dyskutować-choć ty masz cierpliwość.
 • @mania przepraszania 21:40:50
  Od kiedy śledzę sytuację na Antymajdan, to Babaj od poczatku był symbolem walki wyzwoleńczej, może taką maskotką motywujacą i dodajaca otuchy. Babaj, Striełkow znowu w grze; chyba naprawde mozna mysleć optymistycznie:)
 • @lorenko 21:51:17
  Nie wien ile w tym prawdy, ale wyczytałem w rozmowach rosyjskich internautów, że banderopiteki okopuja sie podobno na Wgórzu Karaczun pod Słowiańskiem...
 • @hetman koronny 21:33:43
  To dobra wiadomość dla Noworosji.Wszystkie wcześniejsze porażki to niestety także wina braku koordynacji między poszczególnymi oddziałami i centralnego dowodzenia.Takie trochę pospolite ruszenie w myśl zasady "kupą,mości panowie".Przynajmniej ja tak to widzę.Powstańcy okrzepli w walce,są dobrze uzbrojeni i wyposażeni,mają motywację do walki w przeciwieństwie do ukrów.Jeżeli teraz dodamy dobre dowodzenie przez doświadczonych w walkach oficerów ,to będzie już z przysłowiowej górki.
 • @slawekh 21:47:08
  Kolego ty na powaznie z tym wyjazdem?? jezeli tak to szacun.
 • Freikorps "Azow"! Odbiór!
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/503628446711283712
 • @mania przepraszania 21:54:57
  Znowu to przeklęte wzgórze!
 • @hetman koronny 21:59:58
  Tu jest też info że wieją z Mariupola, na zdjęciu widac faktycznie samochód z ich oznaczeniem;
  https://vk.com/infoblokada?w=wall-3108310_12902
  Ps. Coś mi tu znowu śmierdzi, znowu ten banderglut sie przyczepił...
 • @hetman koronny 21:59:58
  Coś chyba jest na rzeczy,mapa pokazuje,że stacjonuje w Urzufie na zachód od Mariupola.
 • @AdamPL 18:42:14
  Była niedziela, czerwiec 1943 r. w dzień Zielonych Świąt za dnia grupa uzbrojonych Ukraińców z UPA otoczyła ze wszystkich stron naszą małą kolonię. http://grafik.rp.pl/grafika2/160981,169006,16.jpg (...) Zamordowani w Katerynówce (pow. Łuck) – synowie małżeństwa Gwiazdowskich i (w środku) Stasia Stefaniak, córka Polaka i Ukrainki, z rozprutym brzuchem i połamanymi kończynami. Relacja Bronisławy Murawskiej-Żygadło

  Byliśmy wtedy wszyscy w domu: ojciec Antoni, bracia Marian – lat 16, Adam – lat 9, siostra Basia – lat 2 i ja – 15-letnia dziewczyna. Mama Antonina w tym czasie poszła do mieszkającego obok brata mego ojca Aleksandra Murawskiego.

  Mordercy spod znaku UPA spotkali ojca na podwórzu, wprowadzili go do kuchni i kazali mu położyć się na podłodze. Pamiętam wybladłą twarz ojca. Szepnął cicho do nas: „kładziemy się, dzieci, oni teraz będą rabować”. W tej sekundzie usłyszałam wystrzał karabinowy. Trzymałam w ręku siostrzyczkę Basię. Poderwałam się nagle i wyskoczyłam przez okno. Basia wypadła mi z rąk. Padły za mną strzały. Biegłam jak szalona w kierunku pola. Wpadłam w gęstwinę wysokiego łanu żyta, to mnie ocaliło.

  Za mną skoczył do okna brat Marian. Trafiły go jednak dwie kule morderców: jedna w plecy obok łopatki, druga roztrzaskała mu dolną lewą żuchwę. Upadł do tyłu z powrotem do wnętrza mieszkania i zawisł na biegunowej kołysce stojącej pod oknem. Marian zapamiętał tylko dwa słowa ukraińskiego mordercy, który w tym momencie podszedł do kołyski i chwyciwszy go za włosy zwisającej w dół głowy, warknął „konaj, Lachu”.Nieprzytomna ze strachu biegłam przed siebie, na oślep, aż do zupełnego wyczerpania sił, myśląc tylko o jednym, aby być jak najdalej od zagrody, gdzie byli banderowcy. Wydawało mi się, że jestem już dość daleko, że to miejsce jest bezpieczne. Usiadłam straszliwie zmęczona, pełna najgorszych myśli i przeczuć o losach mojej rodziny. Po pewnej chwili zauważyłam idącego miedzą w moim kierunku znajomego Ukraińca Miszę Uniszczuka. Zatrzymał się przy mnie. Rozdygotanym głosem opowiedziałam mu o zabiciu mojej rodziny. Wysłuchał mnie i patrzył współczująco. Nie czułam przed nim strachu, chociaż był Ukraińcem. Uzyskałam od niego pocieszającą informację, że widział mego brata Mariana, rannego, leżącego pod krzakiem leszczyny tuż nad rowem koło naszego domu.

  Nie pamiętam już, ile czasu minęło, nim odważyłam się powrócić na swoje podwórze. Przed progiem domu ujrzałam leżącego w kałuży krwi mego ojca, nieco dalej leżał zmasakrowany braciszek Adaś, pod oknem na podwórzu spoczywało na ziemi ciałko dwuletniej Basi skłute bagnetem lub nożem. W sąsiedniej zagrodzie u stryja Aleksandra leżała martwa moja mama, miała zupełnie pociętą głowę. Nieco dalej na tym samym podwórzu zobaczyłam martwą babcię Bronisławę – matkę mego ojca, zmasakrowane zwłoki stryja Aleksandra i jego dwóch córeczek w wieku 7 i 9 lat. Widząc po raz pierwszy trupy, i to najbliższych mi osób, poczułam w głowie zamęt i chaos. Ogarnęła mnie dziwna apatia, drętwota myśli i ciała. Nie wiem, ile to trwało.

  Z tego odrętwienia wyrwały mnie głosy powracających ocalałych mieszkańców wsi. Było już prawie pod wieczór. Każdy z nich poszukiwał kogoś ze swojej rodziny. Informowano, kto zginął, a kto ocalał. W pobliżu krzaka leszczyny, tak jak mówił Misza Uniszczuk, odnalazłam brata Mariana. Podbiegłam do niego. Dolną twarz miał zupełnie poszarpaną. Nie mógł mówić. Ruchem ręki poprosił o papier i ołówek. Napisał: „Uciekaj szybko! Ratuj swe życie! Ja z pewnością umrę”.
 • @mania przepraszania 22:02:59
  :))))

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  24.08.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami  Wojna

  A tak to się dziś o 4-tej rano zaczęło:
  http://politikus.ru/events/27834-vlasti-dnr-rasskazali-o-pervyh-rezultatah-nastupleniya.html

  Kontrofensywa!
  http://politikus.ru/articles/27830-kontrnastuplenie.html

  Dziś udało się zdobyc 7 punktów umocnień ukrów – ale to są skromne dane
  http://politikus.ru/events/27840-opolchenie-zanyalo-na-donbasse-sem-naselennyh-punktov.html

  Skrót informacji armii
  http://rusvesna.su/news/1408897349

  Kolejne zadania: Saur-Mogiła i Śnieżne?
  http://novorus.info/news/events/27042-osnovnye-zadachi-opolcheniya-saur-mogila-i-snezhnoe.html

  Dziś trafiło do niewoli ponad 1000 ukrów!!!!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6888

  O jednym z zajętych konwojów zaopatrzeniowych
  http://www.novorosinform.org/news/id/6882

  Prochorow:
  http://www.novorosinform.org/news/id/6867

  Armia LNR likwiduje ukrów w przyległych do Łużańska miejscowościach
  http://www.regnum.ru/news/1839714.html


  Drugi front / Mariupol i okolice

  Przedarcie się w kierunku Mariupola to także „dzieło” batalionu „Azow” HEIL!!!!
  http://politikus.ru/events/27839-proryv-k-moryu-stal-vozmozhen-blagodarya-predatelstvu-batalona-azov.html  Noworosja

  Konferencje szefów DNR
  http://politikus.ru/video/27841-press-konferenciya-rukovodstva-dnr-24082014.html
  http://www.novorosinform.org/news/id/6868
  http://www.novorosinform.org/news/id/6876

  DNR już NIE CHCE federalizacji z tzw „Ukrainą”!!!!!!!!!!!!!!!
  http://politikus.ru/events/27829-foto-dnr-bolshe-ne-hochet-federalizacii-s-ukrainoy.html

  OBWE dokumentuje!!!!!!!!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_24/OBWE-udokumentowalo-szkody-wyrzadzane-podczas-ostrzalow-Doniecka-8847/
  http://politikus.ru/events/27826-nablyudateli-obse-opublikovali-doklad-ob-uscherbe-ot-artobstrela-donecka.html

  Taki podniosły bardzo tekst o bohaterstwie…
  http://politikus.ru/articles/27837-o-muzhestve-opolchencev-donbassa-v-chislovom-vyrazhenii.html

  Proza zycia: jutro o 8-mej otwieraja się w Ługańsku punkty wydawania pomocy humanitarnej!
  http://politikus.ru/events/27827-punkty-vydachi-rossiyskoy-pomoschi-v-luganske-otkroyutsya-v-8-utra.html

  ONZ wzywa do ZWIEKSZENIA ilości konwojów z humanitarną pomocą!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6881

  DNR czeka na pomoc!!!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6872

  Święto narodowe banderowsko-faszystowskie wojska uczciły celnym ostrzałem!
  http://rusvesna.su/news/1408903530

  Ale były tez małe i duże radości…
  http://novorus.info/news/events/27043-radosti-opolcheniya-nakanune-dnya-nezavisimosti.html

  O paradzie jeszcze raz
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/24/22365954/

  Duże smutki – co dzień giną niewinni ludzie…
  http://www.novorosinform.org/news/id/6877


  Kijów i okolice


  Zauważono że Polska otwarcie krytykuje Poroszenkę za popierani rzezi wołyńskiej!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/6870

  Cały czas spływają co celniejsze sprawy o których mówiła Merkelowa, np. to , że „nie rozpatruje się / nie bierze się pod uwagę/ wstapienia Ukrainy do NATO
  http://politikus.ru/events/27835-merkel-vopros-vstupleniya-ukrainy-v-nato-ne-rassmatrivaetsya.html

  Banderyzm należy wypalać ogniem!!!! Info ze Stanisławowa.
  http://rusvesna.su/news/1408907841

  O historii – długie, ciekawe i naprawde warte czasu!
  http://svpressa.ru/politic/article/96173/

  Kupuj świeczki! Nowa akcja!
  http://rusvesna.su/news/1408889523

  O dzisiejszej PARADZIE – słów kilka…
  http://rusvesna.su/news/1408889478

  Ten osobnik (Turczynow) uważa że „operacja” zakończy się w październiku… Myślę że jak Noworosja się rozpędzi to szybciej!
  http://ria.ru/world/20140824/1021257204.html

  Tytuł warty przetłumaczenia: „Armia DNR rozpoczęła ofensywę i doszła do Morza Azowskiego, a Kijów świętuje niezależność od zdrowego pomyślunku”
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/24/22365956/

  Skrót święta z całej Ukrainy
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/24/22365923/

  Żydowska (Jewriejska) maszynka do mięsa – tekst i film
  http://3rm.info/50174-e-hodos-evreyskaya-myasorubka-ukrainskiy-farsh-video.html

  O wyrzucaniu w błoto 100 mld USD dziennie… Dla wytrwałych ale dobry tekst!
  http://3rm.info/50240-hvatit-teryat-po-100-mlrd-dollarov-ezhegodno-sergey-glazev.html

  O niedługim krachu na Ukrainie
  http://3rm.info/50235-ukrainu-zhdet-krah-video.html

  O kasie – film niekoniecznie na dobranoc!
  http://3rm.info/50232-federalnaya-rezervnaya-sistema-sto-let-gospodstva-video.html

  O „delikatesach” które straciła Ukraina
  http://3rm.info/50228-mnenie-delikatesy-kotorye-my-poteryali.html
 • @waniawalonka 21:55:49
  "podgrzanie atmosfery" tu cie mamy Dmytro spalilbys jaka chatke z kobietami i dziecmi a tu gowno i w ryja mozna dostac, ja juz myslalem ze wziales przyklad ze swojego dieda tryzuba i uciekles z pola walki,Co z tym palem com dla ciebie wystrugal sam wleziesz czy mam cie nanizac az bedziesz sie ryczal -pomylujte pany!!!
 • @adalbert05 16:44:08
  dlaczego w takim razie kupują od Węgrów.- przecież Kołomojski musi zarobić. Węgrzy podają, że sprzedali za 10% firmie która na Ukrainie wzięła 100% ceny.
 • @eMJot 21:37:03
  Mozna - ale to banderowska "wersja" - linkowałem dziś fajna wersję, "prawomyslna"!
  :)
 • @vortex 20:13:27
  Uzupełnię o przeglądy z całego dnia

  godz. 11:00
  http://youtu.be/OwJRYzphU6k?list=UUBmPJplOd5tNv8-Y4zcP6YA

  godz. 12:30
  http://youtu.be/AoFZyTSJ-Vw?list=UUBmPJplOd5tNv8-Y4zcP6YA

  godz. 14:40
  http://youtu.be/47dZL56KGyk?list=UUBmPJplOd5tNv8-Y4zcP6YA

  godz. 19:00 (pełna wersja)
  http://youtu.be/T_OorlI8rBs?list=UUBmPJplOd5tNv8-Y4zcP6YA
 • @lorenko 21:51:17
  Tak, Striełkow nie tylko był jak i "Babaj" maskotką i ulubieńcem mediów i "ogladaczy" ale we dwóch zrobili cos niemozliwego, co mysle że będzie przez lata przedmiotem studiów na kazdej akademii wojskowej. Mianowicie z całkowicie okrążonego miasta przebili sie praktycznie bez strat z całym sprzetem, ludźmi i rannymi. Striełkow wpierw, a za parę dni Babaj, wywożac dodakową grupę rannych...
  To co zrobili naprawdę budzi wielki szacunek!
 • @adalbert05 21:55:41
  Wiesz, na początku ich było ZA MAŁO! Ponad miesiąc temu zrobili mobilizację. W końcu wyszkolili armię! W międzyczasie ktoś remontował sprzet, ktoś organizował zaopatrzenie itd. A reszta broniła....

  Teraz to chyba się razem wszystko zgrało... Plus jednolite dowodzenie! W rzeczy samej!
 • @hetman koronny 21:59:58
  Zrobiłem link na wyjaśnienie tej informacji!
 • @brusek 22:16:05
  Jak "babuszka" w Nowoswitłowce opołczeńca-tankistę ratowała;
  http://www.youtube.com/watch?v=RFdAJmEuTpI
 • Okolicznościowe posiedzenie Wierchownej Rady :))
  http://youtu.be/gmnkmA5rCng
 • ------------WANIA- WALONKA / walonki dzisiaj kosztują do 5 tyś zł /
  --DOBRY CZŁOWIEKU -posłuchaj

  Twoje widzenie Rosji jest tożsame z moim z PRZED 20 lat !! dlatego w latach 80 tych w majtkach nosiłam ulotki i rozdawałam w kościołach -

  wszystkie argumenty ,które TU PRZYTACZASZ -były moimi .
  ----do momentu ! gdy zorientowałam się ,że !! WSZYSTKO CO ZŁE nas SŁOWIAN SPOTKAŁO !!! jest wyreżyserowane przez PLEMIĘ ŻMIJOWE

  ----dobry człowieku ochłoń ! PRZYNAJMNIEJ POSTARAJ się zapoznać z wiedzą innych --------- potem będziesz miał prawo [dużo musisz się dowiedzieć !]-ocenić wg. własnego sumienia

  http://www.youtube.com/watch?v=a8i5ZVZC6uI
 • @Kula Lis 62 22:04:45
  ten link wyrzucają z forum inter[bander]ii jakby ich parzył

  http://wolyn1943.eu.interiowo.pl/artykuly.html
 • @mania przepraszania 22:22:01
  Dzięki - nie udało mi się kilka godzin temu tego wrzucić...
  :)
 • @hetman koronny 22:23:45
  Ponad 100 żołnierzy i oficerów z 30 Brygady z Żytomierza, ma znajdować się w niewoli. Dodatkowo lista zaginionych i innych jeńców.;
  http://www.novini-zt.info/news/novini-rayoniv/bolee-100-soldat-i-ofitserov-30-y-brigadi-s-zhitomirshchini-okazalis-v-plenu.html
 • @Kula Lis 62 22:04:45
  Straszne ale niestety prawdziwe i nie bedzie nam Dmytro -wania-walonki plul nam w twarz.
 • @bipaw 19:00:45
  W sotniach Hrynia i Stiacha ok 40% stanu to byli Łemkowie. Na zachód od Dukli mieli własne sotnie ale dostali w dupe od Czechosłowaków. Potem mieli leża nad Zagórzem na prawo od drogi na Lesko (Smyrnyj), a Stiach i Hryń koło Chryszczatej.Tekst w necie -Działania UPA - ofiary i wykonawcy
 • @kkkkk 19:49:34
  Słuchaj - mądry i generał to sprzeczność a tym bardziej Polko obrońca Chazarów.
 • @wujal 22:39:26
  No prosze a jednak i dzisiaj mieszka ich duzo w rejonach Przemkowa. dzieki za informacje.
 • @brusek 22:16:05
  Tak, WIELKI SZACUNEK! Ogólnie ludzie Donbasu zasługują na wielki szacunek, życzę im wygranej, ta krew przelana nie może być zmarnowana!
 • @mania przepraszania 22:36:04
  Pod Nowoiwanowką został rozstrzelany 5 batalion obrony terytorialnej z Przykarpacia. Poważne straty w sprzęcie, nie wiadomo ile w sile żywej.
  Według źródeł mają teraz 2 możliwości: albo wiać na Mariupol, albo przez granicę do Rosji.
  http://expres.ua/news/2014/08/24/112668-batalyon-teroborony-prykarpattya-potrapyv-pastku-terorystiv
 • @hetman koronny 23:04:16
  No i prosze sami Ukraińcy potwierdzają to co się dzieje...
 • @lorenko 23:01:42
  Przylaczam sie do tego.Pozdrawiam
 • @fretka 23:04:04
  bardzo dobre.
 • @szczurobronny 23:28:22
  Tak sobie myślę że dobrze że "człekopodobni" z Kijowa wywieźli te wszystkie wyrzutnie rakietowe na "paradę', bo dzięki temu banderopiteki nie miały czym ostrzeliwac atakujących...
 • @szczurobronny 23:17:54
  Witaj szczurobronny:) Tak jak ja, wielu ludzi szuka normalności czyli wiadomości a nie propagandy. To, że tu na forum sie tak porobiło, że jest wiele wizyt i postów, to jest bardzo dobrze! Że nieczytelnie? To prawda, trzeba wiele czasu poświecić aby przeczytac posty a człek też chce sie podzielić z innymi. Ale to chyba jest niczyja wina?
 • @szczurobronny 23:28:22
  Moze masz racje.Pozdrawiam.
 • AdNovum i i wszyscy popierajacy obroncow Noworosji ..
  Codziennie czytam wszystkie wiadomosci na tym blogu i ciesze sie, ze mozna jeszcze znalezc ludzi, ktorzy potrafia pomimo lzemediow widziec i oceniac sytuacje w Noworosji ..
  Brawo i tak dalej!
  Zdrowy rozsadek i prawda powinny zwyciezyc falsz i podlosc oraz zaklamanie, jakie opetalo Usrael i Jewrope! Poniewaz pamietam moja bezsilnosc , kiedy mordowano Jugoslawie, cieszy mnie , ze obecnie wobec niszczenia Noworosji ludzie dobrej woli nie chca milczec i przyzwalac na mordowanie niewinnych ludzi! Dzieki internetowi mozemy znac prawde, lecz nalezy isc dalej - czyli nie pozwolic na eksterminacje Slowian ...Jeszcze raz brawo i moje zyczenia, zeby ten blog byl zaczatkiem akcji obrony Noworosji, jej ludu i obroncow.
  Mysle, ze tym razem bedzie mozna przystopowac Usraelski ekspansjonizm, ktory ma na sumieniu miliony niewinnych istnien. W bezradnosci chcialoby sie powiedziec : Boze, ty to widzisz i nie grzmisz!
  Tu u mnie bez zmian ( "Na zachodzie bez zmian" ), czyli nie wiadomo kto bombarduje ludnosc cywilna ( ciekawe i kuriozalne stwierdzenie wszystkowiedzacych "wolnych" zachodnich lzemediow), nikt nic nie wie i nikogo ( w UE oczywiscie) nie interesuje los Slowian! Usrael zaczyna sie bac niedawnych sprzymierzencow islamistow - i to jedyna dobra nowina, bowiem nie ma ani czasu ani szmalu na slodkiego Patroszenke i jego krwawa junte z Kijowa, ktora chyba bedzie musiala sama wypic piwo, ktore nawazyla! I to jest dobra nowina, bowiem byc moze tym razem wygraja ludzie dobej woli ..
  Pozdrawiam wszystkich sympatykow Noworosji !
 • @szczurobronny 23:09:45
  Jutro spóbuję podpowiedziec na priv - ale jak coś to przypomnij, pliz bo wiesz, ta skleroza....
  :)
 • @brusek 23:37:09
  Lektura na "noc". O "polskich terrorystach" sponsorowanych przez Warszawę co to podburzali spokojnych mieszkańców Oberschlesien;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Wawelberg
 • @szczurobronny 23:28:22
  Filmik podesłany przez Fretke - doskonały!
  Co to oni uzywają? Grady na pojedynczych trójnogach?

  Ogladam mapę on line a tam jakieś JAJA! Nad morzem amerykańskie okrety i dwa Powstańcze????
  Ameryckie statki podpisane "G. Busch starszy", "Michael Murphy" oraz "

  Azow bierze nogi za pas i wieje na zachód?

  Walki o Siedowo i Nowoazowsk!

  Co to sa ROSYJSKIE choragiewki, znaczki spadochronów i napis "Władimir Putin"?????????

  Wojna ? Rosji z USA?????????????????

  Na północ morza Czarnego płyna 3 kolejne okręty USA: Depuy de Lome, Surcouf, HMS Chiddingfold (GB?)

  Co robią na mapie "polskie tanki" które ida na Lwów spod Ostrowca świętokrzyskiego???????

  Wyżej, w wielkim Kotle, Amwrosiewka czesciowo "oczyszczona" - chyba?

  Na północny zachód od Doniecka Pieski i Pierwomajskoje wziete! Dalej na wschód Jasinowata nasza, kontruderzenie ukrów na wschód na Kirowskie,
  dalej Debalcewo jeszcze ukrpskie, ale otoczone z 3 stron, Siewierodonieck bez zmian, - ktos to widzi co ja?
 • @babaraba 23:37:05
  Kibicujacy Polacy Noworosji w jej wygranej, powinni jakoś dotrzeć aby tam wiedzieli, że mają poparcie także z Polski - poparcie zwykłych Polaków. Choćby tych Polaków była garstka ( a jest na pewno o wiele więcej), to naprawdę to ucieszy Donbas i ich obrońców!
 • @brusek 23:58:47
  Okrety koło Mariupola /ameryckie/ oraz "spadochroniarze "putina" plus helikoptery znikneły ale mapa dalej pokasuje "polskie tanki" idace na Lwów?
  Robie zrzuty ekranu by to zachowac!
  Idę spać - mam nadzieję że jutro jeszcze będzie bez promieniowania!
 • @brusek 23:58:47
  Łysenko panikuje? Freikorpsy pod Iłowajskiem prosza pilnie o pomoc, "ciężka" sytuacja wokól Saur-Mogiły i Amwrosijewki;
  http://112.ua/obshchestvo/slozhnaya-situaciya-v-ilovayske-amvrosievke-i-pod-saur-mogiloy-gde-boeviki-provodyat-kontrataki-snbo-106144.html
 • @brusek 23:58:47
  Zapewne jakiś oszołom albo ktoś sobie jaja robi. Skoro na tej stronie każdy może nanosić poprawki to takich sytuacji nie da się uniknąć. Dzisiaj i u nas mieliśmy przykłady choćby z tym co ma na,walon(k)e pod sufitem.

  Takich oszołomów nie brakuje. Wystarczy popatrzyć co np; zrobili z tym portalem http://zmianynaziemi.pl/aktualnosci od komentarzy różnych z.ebów aż mdli a kiedyś to był całkiem fajny portal.

  Pod tym względem zasada jest taka, że im większa popularność tym tego ścierwa więcej. Różnych proroków z wizjami od Matki Boskiej, prymitywów co się lepiej czują jak pobluzgają albo , że to co piszą jest czytane przez wiele osób, etc. Część takich "komentarzy" bywa też wstawiana specjalnie żeby zdyskredytować daną stronę.

  A jako, że popularność tego blogu stale rośnie, wcale się nie zdziwię jak wkrótce będziemy tu mieli prawdziwy desant.

  pozdrawiam
 • @xes23 00:59:25
  Do góry wkleiłem co Łysenko mówi o dzisiejszych wydarzeniach. Coś sie tam dzieje...
 • @xes23 00:59:25
  Semen Semenczenko i jego freikorps "Donbas" przechodza do "walki partyzanckiej" (cokolwiek to znaczy??);
  http://www.dialog.ua/news/14710_1408904994
 • @mania przepraszania 01:05:09
  Ktoś gdzieś niedawno wspomniał, że mozliwy jest bunt armii ukrainskiej wobec Kijowa.
 • @mania przepraszania 01:15:48
  Cokolwiek by to znaczyło, jesliby byli na swoim terenie z poparciem ludności.
 • @mania przepraszania 01:15:48
  Znaczy to tylko tyle, że wieją z okrążenia . Najlepiej małymi grupkami i bez ciężkiego sprzętu. Podejrzewam, że ich powstańcy "do mamy" nie wysyłają po tym jak ich wezmą do niewoli.
 • @adalbert05 21:08:16
  Prawdopodobnie o to właśnie chodzi.
 • W Doniecku odbyła się konferencja prasowa premiera Aleksandra Zacharczenko i ministra obrony DNR Władymira Kononowa
  https://www.youtube.com/watch?v=-GEXmj4SCXI
 • @brusek 00:16:00
  Wojna odwolana! Przepraszam ale dalem si e podejsc jak dziecko!
  :)
 • @brusek 07:14:45
  Niema siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we własnych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, spekulantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i najważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista liga narodów...

  Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby się poszczycić tak bogatą kolekcją międzynarodowej kanalii.
  Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; ludzie zaś, marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własnego państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny.

  Ten, kto przypuszcza, że przy położeniu geograficznym Ukrainy i jej obszarze, przy stanie, w jakim znajduje się żywioł ukraiński, przy jego zasobach duchowych i materialnych, wreszcie przy tej roli, jaką posiada kwestia ukraińska w dzisiejszym położeniu gospodarczym i politycznym świata, mogłoby być inaczej — nie ma za grosz wyobraźni. - Dmowski
 • @brusek
  W69 lat po zakończeniu wojny gdzie w Polsce żyje jeszcze dużo ludzi pamiętających okropności wojny polski rząd wspiera tych zbrodniarzy Ukraińskich którzy wyrzynali Polaków i robili sobie zawody który wymyśli większe okrucieństwo.Ten banderowsko -faszystowski śmieć turczynow który się odgraża że jak wyrżną partyzantów to trzeba się Polaczkami zająć na ich wschodnich ziemiach jest popierany przez "polski" nierząd i Banderosława, to może ci zbrodniarze banderowsko-faszystowscy dostaną jakieś limity na wyrzynanie Polaków skoro tak im pomagamy żeby się chłopaki rozerwali.
 • @brusek 07:14:45
  Widzę że na militarymaps - sytuacja podobna jak oprzed północą, z tym, że port Siedowe już "nasz".

  Jeżeli tak to powstańcy mogą - jak ktoś już tu pisał - CAŁKIEM LEGALNIE kupic broń za granicą, np w Abchazjii, która de jure jest cześcią Gruzji.
  Więc to będzie zakup sprzetu w Gruzji!
 • @brusek 08:20:27
  Witam z samego rana.
  Na mapie widać próbę przebicia się ukrów z kotła pod Amwrosiewką w stronę rosyjskiej granicy.Być może chcą się ewakuować do Rosji,ta część kotła jest najsłabiej broniona przez powstańców.
 • @bipaw 18:40:07
  Wieś Maleszów( Malerzów) województwo dolnośląskie ok. 30 kilometrów od Wrocławia, zagubiona wśród lasów. Według mojej babci w całości zasiedlona Ukraińcami po 47 roku. Żadnej polskiej rodziny tam nie było, polskie wsie w sąsiedztwie nie darzyły mieszkańców sympatią i vice versa. Babcia mieszkała w Bukowicach więc niejako przez miedzę. Ukrów osiedlano wszędzie na zachodzie i północy Polski.
 • @brusek 08:20:27
  A w Gruzji można dostać polskie rakiety GROM. Głupia sprawa, ale może być tak że niedługo to polski rząd będzie się musiał tłumaczyć ze wspierania "separatystów" :)
  A ja się zastanawiałem po co oni na południe, pod samo morze podeszli.
 • @kkkkk 09:22:11
  25.08.2014
  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami  WOJNA


  Mapka
  http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-08/1408943661_karta.png

  Skrót RIA NOVOSTI
  http://ria.ru/world/20140825/1021286971.html

  Skrót informacji Armii Noworosji
  http://rusvesna.su/news/1408947958

  Skrót Russkiej Wiesny
  http://rusvesna.su/news/1408911315

  Skrót Anna-News
  http://www.novorosinform.org/news/id/6892

  Kijów przejdzie na wojne partyzancką przeciw powstańcom?
  http://svpressa.ru/war21/news/96215/
  http://ria.ru/world/20140825/1021293296.html

  Dalej rzecze Semenczenko ze szpitala że Kijów musi bardziej „pomagać”
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/25/22366013/

  Ukry chwalą się sukcesami! 
  http://ria.ru/world/20140825/1021302027.html

  Dniepr-2 prosi o pomoc (z kotła pod Iłowajskiem)
  http://rusvesna.su/news/1408915434

  Film od Mozgowego i jego Prizraka
  http://rusvesna.su/news/1408909952

  Prizrak w pracy!
  http://politikus.ru/events/27861-rabotaet-brigada-prizrak.html

  O stratach 25-tej brygady (ponad 600 osób!)
  http://rushor.su/news/19097

  Podarunki Ukrów dla Rosji
  http://en.itar-tass.com/russia/746483


  Front nadmorski

  Partyzanci zablokowali w Mariupolu kolumnę która chciała iść na pomoc do Nowoazowska
  http://www.novorosinform.org/news/id/6904

  Nad Morzem Azowskim…
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/25/22366044/  NOWOROSJA

  Ługańsk: pomoc dotrze do każdego!
  http://politikus.ru/events/27860-lugansk-gumanitarnaya-pomosch-doydet-do-kazhdogo-nuzhdayuschegosya.html

  ONZ wzywa do zwiększenia pomocy humanitarnej!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_25/ONZ-wzywa-do-zwiekszenia-pomocy-dla-mieszkancow-Ukrainy-9469/

  Koc i Stieszyn nadają:
  http://rusvesna.su/news/1408916165

  Iłowajsk w ogniu fosforu lanego z nieba!
  http://rusvesna.su/news/1408917953
  http://www.novorosinform.org/news/id/6899

  Dzielnica Kirowska pod ostrzałem!
  http://rusvesna.su/news/1408909306

  Lista jeńców
  http://www.novorosinform.org/news/id/6901

  Parada jeńców w Doniecku doprowadziła ukraińskich nazistów do dzikiej wscieklości
  http://www.novorosinform.org/news/id/6900

  „Nie ma już opozycjonistów ani partyzantów, jest ARMIA”
  http://novorus.info/news/events/27060-opolchencev-nv-donbasse-bolshe-net-no-ostalas-armiya.html

  Dzień Niezależności w Doniecku – fotki
  http://www.interfax.ru/photo/1916  KIJÓW i okolice

  Masowe protesty na Zachodniej Ukrainie!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/25/22366039/

  Niemiecka prasa o wizycie Frau Merkel
  „Jak ochronić Kijów przed samym sobą”
  http://www.regnum.ru/news/1839808.html


  Sława Striełkowu! (to zdjęcia z Odessy)
  http://rusvesna.su/news/1408918637

  „Kołomojski wojny nie zakończy!”
  http://svpressa.ru/politic/news/96219/

  O nas w mediach rosyjskich dalej – chodzi o rzeź wołyńską i popieranie tego przez Poroszenkę
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/25/22366037/

  Jeszcze raz o „biznesie turystycznym” córeczki Naliwajczenki
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/25/22366000/

  Trochę o tzw „ekonomii po ukraińsku”
  http://rusvesna.su/economy/1408945400

  Nic, tylko się upić!
  http://rusvesna.su/economy/1408938469

  Rosja przygotowuje się do rozcięcia systemu elektroenergetycznego z Ukrainą
  http://www.novorosinform.org/news/id/6906

  SANKCJE

  Argentyńsko-rosyjskie zbliżenie handlowe doprowadza UE do…. 
  http://politikus.ru/events/27856-torgovoe-sblizhenie-rossii-i-argentiny-vyzvalo-nedovolstvo-evrosoyuza.html
 • @kkkkk 09:22:11
  Może faktycznie to taka taktyczna "zmyłka".Morze Azowskie stało się w pewnym sensie morzem zamkniętym po zdobyciu Krymu.Cieśnina Kerczeńska minimalną szerokością 4 km jest pod całkowitą kontrolą Rosji.Więc nic tam nie wpłynie bez jej zgody i może o to chodzi.
 • Bojke w Doniecku
  Gdyby mieszkańcy Doniecka wiedzieli co ta suka Bojke wygaduje w "polskiej "tv pogonili by ją kijami.
 • @Hutnik 10:05:54
  Nowa mapa "Kota"!
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/23509/23509_original.jpg
 • @brusek 10:14:37
  W Łżenecie na pierwszych 12 wiadomości 5 szt na temat Ukrainy!
  Ale banderowcy są wściekli!

  A człowiek wyprowadzony z równowagi w taki sposób - robi błędy!

  Będzie wesoło w najbliższych dniach w mediach!
  :)
 • @brusek 09:45:00
  Następne łgarstwa banderowców: Rosyjskie wojska wchodzą w głąb Ukrainy. Próbują okrążyć Donieck Sztab armii w Kijowie podaje, że rosyjskie wojska weszły w głąb Ukrainy. Kontrofensywa ma otworzyć kolejną drogę do wsparcia prorosyjskich separatystów.

  Jak podaje RMF główne natarcie nakierowane jest na Donieck, który Rosjanie próbują okrążyć. Jeden oddział idzie w kierunku tego miasta od południa, a drugi od wschodu. Silny ostrzał systemem rakietowym Grad słychać w okolicach Szachtarska i Torezu. To tam kilka tygodni temu zestrzelony został malezyjski samolot pasażerski.

  W Doniecku w dzielnicach cywilnych spadają rakiety. Ukraińcy informują, że ostatniej nocy udało im się zabić 250 Rosjan i separatystów. O swoich stratach jednak nie mówią. - http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8341,title,Ciezarowki-z-konwoju-rosyjskiej-pomocy-humanitarnej-przyjechaly-do-Luganska,nazywo.html
 • @brusek 10:24:41
  Przenoszę się do nowego dnia,pozdrawiam wszystkich.
 • @darek3013 09:16:16
  witam z rana

  1. odnośnie osiedlania Ukraińców:
  mój Ojciec był w wojsku pod koniec lat 50-tych - na Ziemiach Odzyskanych - tam głównie osiedlano wszelkich przesiedleńców (w tym i Ukraińców)
  Pewnej nocy weszli do jednostki i zabili (porżnęli nożami - ich tradycyjna metoda), żołnierza na warcie
  od tamtej pory zapanowała taka psychoza, że wartownicy "walili jak leci" do wszystkiego co się poruszyło - bez ostrzeżenia (Ojciec "rozpruł w ten sposób ...sowę)

  2. odnośnie tego oszołoma "zwalonki" - bardzo mnie ucieszyło, gdy kilka dni temu trafiłem na ten portal, posty są merytoryczne i przedstawiane bez "przeginania" w drugą stronę
  apeluję: darujcie sobie polemikę z OSZOŁOMAMI, którzy nie wnoszą nic merytorycznego, a są kompletnie zaślepieni propagandowymi bzdurami serwowanymi przez Wyborczą, TVN, Onet itp.

  ps. widziałem, jak w jednym ze swoich postów wkleił zdjęcie rzeźby przedstawiającej gwałt radzieckiego żołnierza - to wyjaśniło mi, z kim mamy do czynienia

  otóż moja rodzina mieszka na Pomorzu od pokoleń, na własnej skórze doświadczyli wejścia Armii Czerwonej
  było jak było, ale przedstawia się tylko relacje jednej strony
  interesuję się historią II wojny Światowej, przeczytałem PONAD kilkadziesiąt książek o tej tematyce - w większości wspomnień żołnierzy
  moje zdanie jest następujące:
  a. jeśli ktokolwiek widział obrazy wojny na wschodzie - tysiące spalonych wsi, wyburzonych doszczętnie miast, pomordowanych w okrutny sposób ludzi, tysiące głodujących dzieci, które pozostały na zgliszczach bez nikogo bliskiego, które widziały śmierć i męczarnie
  swoich bliskich
  b. jeśli KTOKOLWIEK uczestniczył w bitwach, w których można było zostać spalonym żywcem, konać w męczarniach po rozpruciu brzucha itp. itd. - nie będzie już normalnym człowiekiem
  mówiąc krótko - owe sławetne "gwałty" to minimalny ułameczek tego, co Niemcy zgotowali na wschodzie - i o tym się nie mówi, ponieważ ludzie tu w Polsce widzieli tylko wyzwolenie
  na koniec jeszcze jedno: Z racji swojego zawodu, mam często do czynienia z Niemcami. kiedyś stałem na dachu budynku w Gdańsku z jednym z nich (około 50-letnim, dobrze sytuowanym, kulturalnym człowiekiem) i w chwili szczerości (może po kilku piwach) powiedział mi, że "my Polacy dostaliśmy piękne miasto, które oni przez wieki tworzyli, a jakoś nie potrafimy przez tyle lat po wojnie doprowadzić go do świetności"
  odpowiedziałem, że było totalnie zniszczone podczas działań wojennych, które nie zostały "raczej wzniecone przez Polaków", po czym dodałem następną część " nie wiem co robiliście tam na wschodzie, ale sądząc po tym, co oni zrobili tutaj, to musieliście nieźle na.......ić" - był po tym obrażony przez jakieś pół roku

  prawda jest taka, że niektórzy z półgłówków, którym ktoś kiedyś opowiedział o "gwałtach Armii Czerwonej", NIE JEST W STANIE DOSTRZEC prostego związku przyczynowo skutkowego, dlaczego to miało miejsce
  może gdyby byli w stanie, to taki skończony idiota, zrobiłby rzeźbe przedstawiającą egzekucję kilkudziesięciu mieszkańców (głównie kobiet i dzieci) przez oddziały SS-polizei, zamiast swojego "cuda"

  ps2 smutne jest to, że "nasze" media biorą również udział w spektaklach pt. "niedobra ruska banda wyzwoliła nas na siłę i nie pomogła Powstaniu" oraz "Biedni Niemcy zostali zmuszeni przez NAZISTÓW do popełnienia zbrodni" - jakaś część mediów (tych całkowicie koszernych) dodaje jeszcze ostatnią część trylogii, pt. "jak paskudni Polacy podburzyli Nazistów, do zmuszenia Niemców, do wybudowania 'polskich obozów zagłady Żydów' "
 • @KHT 11:03:18
  rozsądne słowa, podzielam opinię,

  co by nie powiedzieć o PRLu i ZSRR, to dał nam pół wieku pokoju. Dlaczego nikt tego nie docenia, zanim nie będzie za późno.
 • @KHT 11:03:18
  Moja rodzina przeszła to samo, łaczenie z tym że po wkroczeniu Armii Czerwonej babcia z siostra kryły sie w piwnicy pod ziemniakami. Ale to było kiedy przybyły jednostki tyłowe, te co przyszły pierwsze wołały tylko "Gdzie Niemcy!"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej