Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 25.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ukraiński dzień niepodległości odbyły się dwie parady; jedna w Kijowie- to ta oficjalna i druga w Doniecku- to ta nie uznawana przez ukraińskie władze i popierające ją rządy.

 

 

 

 

 Parada w Kijowie miała bardzo uroczystą i patriotyczą atmosferę, choć nie było tam widać choćby cienia radości a tylko zatroskanie i smutek co wynikało głównie z niepokojących wieści jakie zaczęły napływać z frontów tzw. operacji antyterrystycznej, gdzie zamiast spodziewanych sukcesów nastąpiły same klęski, które w ostateczności mogą zakończyć się pogromem głównych sił ukraińskiej armii i jednostek paramilitarnych w Donbasie. A przecież nie tak miało być w dniu tej parady:

W tym samym czasie obchodzono w Doniecku święto ukraińskiej niepodległości nie tak hucznie i wspaniale, bo i sprzęt wojskowy już nie taki sam jak i wojsko dziarsko tam nie maszerowało wybijając głośno obcasami jego jednostajny rytm:

Niejako na kanwie wczorajszej defilady w Doniecku poraz pierwszy w polskich mediach ukazał się tekst poruszający problem zbrodni wojennych popełnianych w Donbasie. Ale niestety nie był to tekst o rzeczywistych zbrodniach tylko o "zbrodni" przemarszu jeńców wojennych w Doniecku:

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-przemarsz-jencow-w-doniecku-mozna-uznac-za-zbrodnie-wojenna,nId,1489527#iwa_item=5&iwa_img=0&iwa_hash=13815&iwa_block=newsOfTheDay

Jak widać nasze media, nasze "autorytety" i nasze "elity" polityczne widzą zbrodnię tam gdzie jej nie ma zaś tam gdzie ona jest, to udają, że jej nie ma.

A na dowód tego jak to wygląda w rzeczywistości kilka filmów z dnia wczorajszego, gdzie mimo święta narodowego wojska kijowskiej junty nadal prowadziły ostrzał miast zabijając niewinnych cywilów i niszcząc ich infrastrukturę socjalno-bytową oraz mienie prywatne:

To co dokumentują powyższe filmy według naszych mediów i ich politycznych protektorów nie jest zbrodnią, ale przemarsz grupy ukraińskich jeńców wojennych w dniu ich święta niepodległości w Doniecku już taką zbrodnią jest.

Teraz właśnie widać do czego może posunąć się obłuda świata zachodniej demokracji i jej lokajów, którzy widzą cierpienie koników wiozących turystów nad Morskie Oko w polskich Tatrach, a nie chcą dostrzec cierpienia setek tysięcy osób w Donbasie.

Oczywiście obłuda ta nie wynika z nieświadomości czy też głupoty lub braku wiedzy, bo przyczyną jej są zawsze pieniądze.

A teraz relacja wczorajszego przebiegu walk ukraińskiej wojny domowej.

W rejonie Ługańska nadal trwa atak sił powstańczych na kierunku północnym gdzie zajęły one już południowe przedmieścia Siewierodoniecka. Trwają walki o miasto.

W rejonie tym mocno już rozbudowano linię obronną na odcinku od Siewierodoniecka od zachodu po Pietrowkę na wschodzie.

Na wschód od Ługańska trwa wykańcznie ukraińskich sił rozlokowanych na pozycjach obronnych koło Stanicy Ługańskiej.

Na południowy-zachód i południe od Ługańska trwa likwidacja sił ukraińskich, w dwóch kotłach.

Donieck- trwa ostrzał miasta przez ukraińskie wojska rozlokowane w rejonie lotniska, gdzie siły powstańcze już mocno oskrzydliły je od strony zachodniej, przypuszczalnie szykując się do ataku i likwidacji ukraińskich wojsk w tym rejonie.

Zlikwidowano grupy ukraińskich sabotażystów działających w południowych dzielnicach Doniecka.

Na południe od Doniecka trwa mocny atak sił powstańczych na kieruku drogi H 20, który ma na celu przejęcie nad nią kontroli aż po miasto Mariupol. Obecnie walki toczą się tam pod Nowotrockiem.

Na południu w rejonie zatoki Taganroskiej umocniono przyczułek gdzie obecnie toczą się walki o miasto Nowoazowsk i port Siedowe w celu całkowitego wyeliminowania rozlokowanych tam wojsk ukraińskich. We wschodniej części tego przyczułka nadal przejście graniczne Maksimowo-Nowoazowsk na drodze E 58 znajduje się pod kontrolą ukraińskiej straży granicznej ale jest ono skutecznie izolowane przez siły powstańców.

Bardziej na północ tego rejonu siły główne rozpoczęły atak na kierunku zachodnim atakując obecnie miasto Tełmanowo. Celem ataku jest zajęcie wschodniej części linii drogi T 0519 co ma umożliwić dalsze przesunięcie frontu bardziej na zachód a docelowo zajęcie i pełną kontolę drogi H 20 Donieck-Mariupol.

Bardzo intensywne walki toczą się w Dużym Kotle "Awrosiewskim", gdzie atakuje się poszczególne bataliony ukraińskiej gwardii narodowej oraz wyizolowane tam poszczególne jednostki ukraińskiej armii. Celem tej akcji jest wyeliminowanie wszystkich ukraińskich sił jakie znalazły się w kotle i zajęcie całego obszaru tej części Donbasu aż po drogę H 20.

A to najnowsza mapa dokumentująca przebieg dotychczasowych walk:

Mapę można powiększyć pod tym linkiem:

ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/23509/23509_original.jpg

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu parada niepodległości w Doniecku.

*     *     *

Ps.

Dodali jeszcze to:

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ekspert-pism-przemarsz-jencow-to-jasny-przekaz-ze-ludnosc-cy,nId,1489690#iwa_item=3&iwa_img=0&iwa_hash=99808&iwa_block=newsOfTheDay

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-przemarsz-jencow-w-doniecku-mozna-uznac-za-zbrodnie-wojenna,nId,1489527#iwa_item=5&iwa_img=0&iwa_hash=13815&iwa_block=newsOfTheDay,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Odessa, jak to było...
  materiał nt Odessy, 1,5 godziny, od początku do końca.....

  https://www.youtube.com/watch?v=mrG_UZibwbU&feature=youtube_gdata

  mam nadzieję że udało mi się prawidłowo wkleić link
 • @kkkkk 10:26:42
  Dodaję dodatkową mapke którą wkleiłem do "sprawozdania" porannego wklejonego "w dniu wczorajszym"
  :)
  http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-08/1408943661_karta.png

  PS
  AdNovum - jak zwykle brawo za precyzyjny wykład!
 • @brusek 10:30:24
  Ukraińcy zabrali się do ostrzeliwania szpitali i cerkwi w Doniecku ,jak masz jakieś materiały to podrzuć linki. Pzdr.
 • @Repsol 10:37:48
  Jak na coś trafię to podeślę!
 • Bojke w Doniecku
  Że tej kłamliwej suki jeszcze nie odstrzelili
 • @brusek 10:42:59
  Wieczorem poszukam, ale jak masz czas i chęć to poszukaj tak:

  Wpisz w wyszukiwarke np Разрушенные храмы Донбассa

  Mi znalazło np trochę zdjęć - po których dojdziesz do stron z fotkami:
  https://www.google.pl/search?q=%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5+%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%8B&client=firefox-a&hs=k0r&rls=org.mozilla:pl:official&channel=nts&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Rfz6U9b0KPTU4QT6hYHQAQ&ved=0CCEQsAQ&biw=1350&bih=797#channel=nts&q=%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B5+%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%8B+%D0%94%D0%BE%D0%BD%D0%B1%D0%B0%D1%81%D1%81a&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch

  np. znalazłem w ten sposób stronę z kilkoma zdjęciami
  http://garanin.pro/?cat=56
 • @brusek 11:13:52
  Na mapie zachodzą ciągłe zmiany,widzę że powstańcy zlikwidowali mniejszy kocioł koło ługańskiego lotniska,ale ukry znowu podchodzą pod Ługańsk od północy,przeszli przez linię Siewierodonieck-Pietrowka.Na wybrzeżu zamieszanie,mapa pokazuje atak na Mariupol i wycofywanie sie ukrów wzdłuż wybrzeża na zachód.Pozdrawiam
 • @adalbert05 11:38:35
  Co tam w Mariupolu? "Azow" uspokaja "trzymamy się", ale jednocześnie powiadamia, "siły nie są równe";
  http://112.ua/glavnye-novosti/v-atc-ne-podtverzhdayut-nastuplenie-boevikov-na-mariupol-106235.html
 • @adalbert05 11:38:35
  Teraz dopiero sie pokapowałem że na jednym z tych zdjęć widnieje rozwalona wyrzutnia "Toczek U";
  http://colonelcassad.livejournal.com/1749681.html?page=3#comments
 • @mania przepraszania 11:57:48
  Hehehe - Azowa już mapa nie podaje! Wczxoraj wiali wybrzeżem od Mariupola na Odessę.

  Nad morzem ukry sie chyba wycofują by bronić Mariupola, "nasi" idą za nimi a jednocześnie czyszczą zaplecze czyli tych pograniczników na wybrzeżu przy rosyjskiej granicy.

  Na północ od Ługańska idzie uderzenie w kierunku Lisiczańska.

  Natomiast Ukry w rzeczy samej chyba ida na północny wschód od zdobytrgo przez nich Debalcewa drogą E40/M04 w kierunku na Alczewsk.

  Reszta chyba stabilna...
 • @mania przepraszania 11:57:48
  Sorry - AZOW w kotle sie gotuje - uciekali ci dzrudzy!
  :)
 • @brusek 12:08:41
  Ale mają fantazję!
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-starcie-z-rosyjska-kolumna/tr81f

  Oni dotsja w Onecie i w innych mediach piany na ustach z wściekłości!
 • @adalbert05 11:38:35
  Cyba Mariuopl jest kluczem do tej zagadki!
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4d/Mariupol_plan_eng.png
  Wczoraj na rosyjskich portalach tez się zastanawiali jaki cel tej akcji - kto s powidział że tam są zupełnie niebronione składy zaopatrzeniowe całej operacji na Donbasie!?
 • @brusek 12:13:21
  A niech się wściekają. Moim zdaniem, kiedy Angela powiedziała stop to znaczy ze UE w awanturę się pchać nie będzie, a to znaczy że rząd ma problem i musi kombinować jak z tej awantury wyjść. Taka eskalacja nienawiści to z jednej strony młyn na wodę dla PIS a z drugiej konfrontowanie się z Niemcami.
 • @brusek 12:13:21
  w sumie, można by puścić w tvp taki film

  https://www.youtube.com/watch?v=giYwMVSlAGs

  i sympatie polityczne polaków raz dwa się zmienią. W walce o władzę wszystkie chwyty są dozwolone więc jak PO nie będzie miała wyjścia, to to zrobią...
 • To jest dobre ,ukry już sami nie wiedzą,co za brednie wymyślić
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-starcie-z-rosyjska-kolumna/tr81f
 • @brusek 12:08:41
  W czerwcu z USA odpłynęło 147 miliardów dolarów. Największy taki odpływ w historii (można to sprawdzić wchodząc na stronę Bloomberg'a).
  Jest to tyle ile odpłynęło z Rosji w ciągu ostatnich 6 miesięcy. chodzi tutaj głownie o redukcje w rezerwach dolarowych Chin i Japonii, które wysprzedają aktywa rządowe USA. Także państwa Zatoki Perskiej przestały inwestować w dolara na duża skale.
  Jest to 3 miesiąc z rzędu kiedy z USA odpływają zagraniczne fundusze inwestycyjne. Według Bloomberg Raport, jeżeli taki trend utrzyma się przez następne 6 miesięcy, rządowi USA grozi utrata płynności finansowej na skale globalna oraz utrata możliwości finansowania dodatkowych programów inwestycyjnych. I dlatego potrzebny jest konflikt, ale z dala od granic USA, najlepiej w Europie, która jest przecież największym konkurentem gospodarczym USA. Aby osiągnąć swoje cele, USA jest gotowa poświecić bardzo wiele, szczególnie jeżeli poświeci się innych.
 • @szczurobronny 12:28:16
  Mapka...
  http://images.vfl.ru/ii/1408941611/c935411b/6110471.jpg
 • @Hutnik 12:26:35
  To gdzie ich tym razem zatrzymali, na Majdanie. Lezą ci Rosjanie i lezą, a jak dotąd nikt ich nie widział. Nawet dla amerykańskich satelitów są niewidzialni. Ot siła propagandy banderowskiej... Heroje...
 • @brusek 12:08:41
  Sądzę,że przyczyną ciągłych zmian na militarymaps jest brak jednolitej linii frontu w tej wojnie.Rano mapa pokazywała likwidację jednego z kociołków pod Ługańskiem,teraz odżył,jak "Feniks z popiołów".Cała walka jest wyjątkowo manewrowa.Kto pierwszy(gdzieś dojedzie)ten lepszy.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 12:39:26
  Wieją z tego Mariupola, czy nie?
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4047-nacionalnaya-gvardiya-ukrainy-bezhit-iz-mariupolya.html
 • @brusek 12:32:06
  Dzięki znalazłem. Pzdr. http://rusvesna.su/news/1408909306
 • @brusek
  Coraz bliżej do parady jeńców w centrum Kijowa. Z żydobanderowcami Walcmanem, Jaceniukiem i Turczynowem na czele pochodu!!! Pzdr!
 • @szczurobronny 12:47:30
  Po wypowiedzi Angeli,a wcześniej Obamy widać,że nasi eksperci od mediów będą mieli nie lada problem.Jeżeli zmieni się ton wypowiedzi na temat Ukrainy w Europie,a mam wrażenie,że już to następuje,co widać już po wypowiedziach o ludobójstwie w Donbasie,czy sprawie Boeinga 777.To i nasze media będą musiały przestać powtarzać bajki płynące z Kijowa i wdrożyć się w nurt płynący z "ośrodków władzy" Europy.To oczywiście będzie woda na młyn naszego Jarosława I Wielkiego,głównego zwolennika banderlandu i wojny z Rosją,przeciwnika UE,wszystkich i wszystkiego i zwolennika siebie samego.Odwrócona kampania medialna w sprawie Ukrainy,mądrze przeprowadzona zaszkodziła by przede wszystkim PIS-owi,czego mu z całego serca życzę.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 12:39:26
  A że powstańcy sa u siebie, znają każdą ścieżkę, mają sygnały od społeczeństwa gdzie lezą lub leżą ukry to i mają przewagę!

  Jak na filmiku z ostrzelania tego blok-postu! Jeden obserwator namierza a reszta z boku wali a potem w nogi!

  Inny film pokazujący jak podjeżdżają z armatami, błyskawicznie rozkładją sprzęt, oddają chyba po 3 salwy i wieją - to jest rewelacja - ale też od sprawności zależy ich życie!

  Nie chciałbym by byli naszymi przeciwnikami...
  :)
 • @Kula Lis 62 12:58:08
  Tu, jak dojdą powstańcy do granic Noworosji pojawi się dylemat - iść na Kijów czy poczekac.
  I tak źle i tak niedobrze.

  Z jednej strony jak się atakuje i ma przewagę w danej chwili należy iść i zniszczyć przeciwnika, bo jak pofolgujemy to hydra odrośnie!

  Z drugiej strony "iść na Kijów" to też ryzyko. Ryzyko podwójne. Z jednej strony jak się zbliżą to będzie 100x taka propaganda jak teraz a częśc ukraińców może ulec tej propagandzie i będą chcieli rzeczywiście na ochotnika z butelkami z benzyną iść na czołgi. Do tego dochodzi opinia światowa już urobiona przez Kijów. Trzecia sprawa to zdobywając Kijów i "wyzwalając" Ukraine zwycięzca musi wszystko zorganizować - przede wszystkim zapewnić przezycie mieszkańcom "podbitego " terenu. A tam sie szykuje masakra na zimę - głód, brak ciepla i pradu!
 • @brusek 13:21:04
  Panowie i panie spokojnie z tym "hurraoptymizmem". Niech zajmą ten Mariupol i oczysczą tyły, a z Kijowem niech na razie sobie dadza spokój...
 • @kkkkk 12:23:41
  to jest porażające, ilu Ukraińców oddaje cześć SS.

  Bez kolejnej jatki w Europie się nie obejdzie. Niestety.

  Szczęśliwi, co zdołają umrzeć wcześniej.
 • @brusek 13:21:04
  Następne łgarstwa ukrów powtarzane na WP: Rosyjskie wojska wchodzą w głąb Ukrainy. Próbują okrążyć Donieck Sztab armii w Kijowie podaje, że rosyjskie wojska weszły w głąb Ukrainy. Kontrofensywa ma otworzyć kolejną drogę do wsparcia prorosyjskich separatystów.

  Jak podaje RMF główne natarcie nakierowane jest na Donieck, który Rosjanie próbują okrążyć. Jeden oddział idzie w kierunku tego miasta od południa, a drugi od wschodu. Silny ostrzał systemem rakietowym Grad słychać w okolicach Szachtarska i Torezu. To tam kilka tygodni temu zestrzelony został malezyjski samolot pasażerski.

  W Doniecku w dzielnicach cywilnych spadają rakiety. Ukraińcy informują, że ostatniej nocy udało im się zabić 250 Rosjan i separatystów. O swoich stratach jednak nie mówią. http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8341,title,Ciezarowki-z-konwoju-rosyjskiej-pomocy-humanitarnej-przyjechaly-do-Luganska,nazywo.html?ticaid=11353d&_ticrsn=3
 • @adalbert05 13:13:11
  od 7 lat rządzi po a Ty dalej za michnikową gazeta że to wszystko wina Kaczyńskich i pisu.nawet nie przekonuje Cie to ze przyznali sie przed kelnerami ze zminili Polske w kupe kamieni i gowna.dalej bedziesz glosowal o ile mozesz na platfusow.moze sprawdz czyimi glosami przeszlo w sejmie ze zbrodnia wołyńska nie była ludobójstwem tylko czystką etniczna
 • @brusek 13:21:04
  W tej chwili Rosja nie ma interesu żeby zajmować Kijów. W tej chwili Ukraina to studnia bez dna, ubóstwo na skalę afryki a będzie gorzej kiedy przyjdzie zima. Pojawią się problemy społeczne o jakich Europa nie słyszała. Lepiej więc wspomóc Donbas, przykręcając śrubę reszcie Ukrainy a za kilka lat pozbierać owoce. Jeśli Ukraińcom wydaje się że będą pracować na zachód do Bugu to są w grubym błędzie. Ich rolą będzie bardzo tania siła robocza zamknięta w gettecie zwanym Ukrainą.
 • @szczurobronny 12:28:16
  "Nasze" media podniosły larum, że separatyści zorganizowali festyn z udziałem ukraińskich jeńców, dla czego Ukraińcy w formie rewanżu nie pokazują swoich jeńców.
  Mam dwie teorie na ten temat: albo takowych nie biorą, albo po przesłuchaniu o ile przeżyją nie można ich pokazywać bez operacji plastycznej światu, bo są zbyt mało medialni?
  Jeżeli ktoś znalazł coś na ten temat, chętnie poczytam.
 • @kkkkk 13:39:03
  Też tak uważam! Lepiej o walczyć o swoją wolność a reszta niech wywalczy sobie sama!
  Ciekawe czy będziemy im wysyłać "zestawy prztrwania" = koc+ świeczka szabasowa? (tym "od kijowa")
 • @Kula Lis 62 13:31:06
  najnowsza propaganda na intrii podaje

  Kolumna rosyjskich pojazdów wojskowych, w tym transporterów opancerzonych i czołgów, wdarła się w poniedziałek rano na Ukrainę w okolicach przejścia granicznego w Nowoazowsku nad Morzem Azowskim na południu obwodu donieckiego.

  Dowództwo operacji antyterrorystycznej poinformowało, że doszło jedynie do "próby naruszenia linii granicznej", która została udaremniona przez Straż Graniczną. Tymczasem dowódca ukraińskiego, ochotniczego batalionu Donbas Semen Semenczenko oświadczył, że rosyjskim czołgom i transporterom udało się wkroczyć na Ukrainę.

  Semenczenko oświadczył, że siły ukraińskie zgromadzone w Mariupolu są w stanie odbić możliwy atak oddziałów przeciwnika. "Jako dowódca batalionu (Donbas), który znajduje się w rejonie możliwego ruchu ugrupowania (pojazdów rosyjskich), podjąłem decyzję o sformowaniu mobilnych grup niszczycieli czołgów, wyposażonych w systemy pocisków przeciwczołgowych. Grupy te wyruszyły już na miejsce. Spalimy wszystko, na co natrafimy" - uprzedził Semenczenko.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-kolumna-rosyjskich-pojazdow-wdarla-sie-do-obwodu-donieckiego,nId,1489783#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • @interesariusz z PL 13:45:58
  Czyli same Ukry sieją "wrogą" propagandę, po której może i naprawdę owi obrońcy Mariupola wieją, gdzie pieprz rośnie.
 • @yanato 13:34:27
  Kolego,PO darzę miłością równie głęboką,jak i PIS.Ale uważam,że najbardziej nikczemną rzecz w tym konflikcie zrobił kaczyński,stojąc na Majdanie ramię w ramię ze spadkobiercami faszystów ukraińskich.
 • @adalbert05 13:55:06
  zgadzam się,

  od tego czasu mam prezesa za osobę niepoczytalną. On nie jest już w stanie odpowiadać za osobiste uczynki, a co dopiero za decyzje polityczne, jakie powinien podejmować mąż stanu.

  Problem w tym, że jako alternatywę mamy tylko rezydentów obcych wywiadów.

  A na swojego szaraczka przecież nie zagłosujemy.
 • @interesariusz z PL 13:45:58
  A ten Semenczenko to skąd nadaje, bo podobno jest w szpitalu?
  Czym mniej ludzi wierzy w te ich głupoty, to coraz większe wymyślają!
 • @adalbert05 13:55:06
  Zgadzam siE!

  A co do tzw "wyborów" niestety nasz wspaniała ordynacja "niejednomandatowa" daje nam mozliwośc jedynie wybierania mniejszego zla!

  Kiedyś była "demokracja socjalistyczna". Teraz mamy "demokrację parlamentarną". Nie wiem czy za mojego życia doczekam się zwykłej, najzwyklejszej DEMOKRACJI!
 • @interesariusz z PL 13:45:58
  Niedługo łżemendia pokażą te obrazki jako zdjęcia z walk;
  http://jkno4u.deviantart.com/art/Star-Wars-AT-ST-Walker-wall-1-142125554
 • @brusek 14:00:28
  Dobre!Zgadzam się tym absolutnie i całkowicie. Pozdrawiam
 • @szczurobronny 12:47:30
  Polsko-brzmiące media musowego nakazu zaczynają puszczać farbę.
  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ekspert-pism-przemarsz-jencow-to-jasny-przekaz-ze-ludnosc-cy,nId,1489690?parametr=fakty_wntt_g&sId=1489601
 • @interesariusz z PL 13:48:54
  Powstańcy mają też poczucie humoru: w czasie walk krzyczą Allach Abkar a Ukry wieją gdzie pieprz rośnie:) albo po nocach puszczają im różne dźwięki a w nocy strach ma ogromne oczy:)
 • @brusek 13:15:29
  Fakty są takie : 1. Ludność wschodniej części Ukrainy była mocno zaniepokojona po dojściu do władzy banderowców z Prawego Sektora drogą zamachu stanu a nie w drodze demokratycznych wyborów
  2. Krym zamieszkiwany w większości przez Rosjan natychmiast przypomniał sobie , że ma zupełnie inne interesy niż Kijów (który zupełnie przypadkowo i niezasłużenie stał się ich stolicą zamiast Moskwy ). Oddali się więc bez jednego wystrzału pod opiekę Rosji
  3. Po wyrażeniu podobnej opinii przez mieszkańców wschodnich regionów Ukrainy w drodze pokojowej manifestacji w Odessie nastąpiła rzeź ww. manifestantów ,zgodnie ze starym banderowskim obyczajem, który usprawiedliwia tego rodzaju działania wobec własnych obywateli (zwłaszcza gdy są innej narodowości)
  4. Ponieważ nikt w Kijowie nie dociekał kto stoi za rzezią w Odessie stało się jasne, że Kijów dobrze wie kto i dlatego przemówiły karabiny zamiast megafonów
  5. Kijów wysłał do wschodnich rejonów przeciw cywilom ciężką artylerię, czołgi i lotnictwo więc separatyści poprosili o pomoc Rosję, która po cichu im tej pomocy udziela nie angażując się jednak oficjalnie w konflikt
  6. !!!!!!!!!! W świetle ostatnich informacji okazuje się, że Ukraina nie dopilnowała zgłoszenia swoich granic w ONZ co oznacza, że jako państwo nigdy nie istniała i nie istnieje na arenie międzynarodowej a więc nie ma podstaw prawnych do działania ONZ a Rosja nie może być agresorem!!!!!!!!!!!!!!!!
  7. Ukraina nie mogąc poradzić sobie z separatystami próbuje za wszelką cenę wciągnąć w konflikt inne państwa Europy . Być może w tym celu nie zamknęła swojej przestrzeni powietrznej w rejonie konfliktu i naprowadziła poprzez polskich i ukraińskich kontrolerów lotu samolot pasażerski drugorzędnych linii lotniczych wprost pod działa systemów przeciwlotniczych (kto zestrzelił jeszcze nie wiadomo)
  8. W dzień niepodległości Ukrainy separatyści zorganizowali przemarsz jeńców Ukraińskich ulicami Doniecka . Schwy­ta­ni jeńcy zo­sta­li za­pro­wa­dze­ni na plac Le­ni­na, gdzie zgro­ma­dze­ni mieszkańcy krzy­cze­li na poj­ma­nych "fa­szy­ści", "na ko­la­na". Nie­któ­re osoby rzu­ca­ły w żoł­nie­rzy bu­tel­ka­mi.
 • @fretka 14:05:30
  Najlepszy jest ten drugi "mołojec" co w gaciach z petem siedzi :)))
 • @brusek 13:15:29
  Problemem Polski nie jest to co dzieje się na Ukrainie tylko to co dzieje się w Polsce - 36 milionowy kraj który nie jest w stanie wystawić TRZECH dywizji wojska ? od 25 lat tzw. rządzący (raczej zarządzający....dodam masą upadłościową) nie są w stanie wyobrazić, że ludzie między Bugiem a Odrą są w stanie zrobić cokolwiek sami - nie są w stanie wybudować dróg, mostów, kolei, ani zapewnić sobie bezpieczeństwa, zrobili z Polski państwo które przypomina pacjenta psychiatryka - w pasach bezpieczeństwa, na prochach, całkowicie zależnego od "personelu szpitalnego
 • @szczurobronny 13:53:49
  "To są w odczłowieczone bestie....." (ukraińscy żołnierze)

  Pragnę zwrócić uwagę ze uogólniając temat plecie Pan głupoty.
  W szeregach ukraińskiej armii jest tylko kilkuprocentowy stan banderowców i wykolejeńców. Reszta żołnierzy jest tak samo ofiara
  tego konfliktu jak i cywile. Są na froncie gdyż im kazano i zmuszono na sile. Przywołano do służby ponieważ w swoim czasie zostali przeszkoleni na sprzęcie wojskowym itd. Ponad 90% całego Ukraińskiego wojska jest na froncie z przymusu. Proszę pamiętać ze na Ukrainie panuje wojna
  i w razie odmowy służby stawiane są zarzuty dezercji i przypuszczalnie kula w łeb czyli "czapa". Tak wiec zrównując tych wszystkich chłopaków z Prawym Sektorem czy "banderowcami" jest moim zdaniem wielką krzywdą i nadużyciem. Powtórzę jeszcze raz, zdecydowana większość tych chłopaków to ofiary "żydowskiej hucpy" .
  Proszę się zastanowić czy w Polsce nie było by podobnej sytuacji?
  Czy większość naszych dzisiejszych "mężczyzn" od komputerowych gier" zdecydowało by się zbrojnie przeciwstawić rządowi i rdzeniu polskiego wojska? Nie sądzę. Tak tez jest i na Ukrainie. Obustronna tragedia i wyniszczanie Ukrainy a "międzynarodowe żydłaki" zacierają ręce (banderowcy i Prawy Sektor przegrali).
 • @brusek
  Nie rozumiem skąd ta psychoza i retoryka wojenna jakoby Putin miał zapędy imperialistyczne, a szczególnie w stosunku do Polski. Jakie interesy za tym przemawiają chyba tylko kłopoty. Krym, wiadomo bazy wojskowe. Każdy, komu konkurencyjny obóz chciałby wprowadzić swoje siły zbrojne, mimo wcześniejszych innych ustaleń, bezpośrednio pod jego granice, jeżeli mógłby, zrobiłby podobnie i to , mimo , że nie pochwalam, rozumiem. Natomiast nie wiem czemu ma służyć retoryka ciągłego straszenia dalszą ekspansją Rosji. Putin wykonuje tylko działania obronne przed agresywnymi , ukrytymi wprawdzie, działaniami (Majdan)Europy i USA zmierzającymi do dalszego poszerzenia swoich stref wpływów i izolacji Rosji. Gdyby było inaczej to wschodnia Ukraina, na wzór Krymu, już dawno została by zaanektowana przez Rosję, a tak się nie stało. Stąd pytanie, komu zależy na eskalowaniu napięcia i oswajaniu nas z retoryką wojenną. Może dyskutanci uczestnicy takich programów winni się szerzej przedstawiać, jakie mają korzenie narodowościowe, sympatie międzynarodowe, a nie tylko jaką partię reprezentują. Niektóre wypowiedzi są tak polemiczne i kontrowersyjne, ze aż nasuwają się skojarzenia o "piątej kolumnie".
 • @szczurobronny 13:34:22
  Z calym szacunkiem - to nie Stepan Bandera, a ... Reinhard Gehlen, jeden z organizatorów wywiadu powojennych Niemiec:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Reinhard_Gehlen

  Pozdrowienia
 • @Stara Baba 14:21:12
  To prawda dlatego dobrze zrobili że wczoraj w Doniecku nie gnali ulicami żołnierzy, a właśnie bandytów z bojówek meobanderowskich...
 • @szczurobronny 13:41:31
  powiem tak:wrog GW moze nie jest od razu moim przyjacielem ale napewmo nie jest moim wrogiem.skora michnikowa banda jest na nich tak cieta tzn ze chca jej sie do dupy dobrac.a to juz by byl maly kroczek ku normalności
 • @vendaval 14:27:01
  Faktycznie, ale to także antypolska kanalia, odpowiedzialna m.in. za "polskie obozy zagłady":
  http://www.antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=712:kto-wymyli-qpolskie-obozy-koncentracyjneq&catid=7:publikacje&Itemid=7
 • @mania przepraszania 13:25:36
  Brawo Proszczenko i Kołomojski! Dzielne te nasze banderowce- dostaja szkolne cięgi od cywilów z Małorosji ale z rosyjską wielką armią rozprawiają się niczym z ołowianymi żołnierzykami. Nic dziwnego, swoja bohaterska postawę widzieliśmy już w odessie w gmachu Związków Zawodowych..Sława herojam!
  P.S. ..i trzeba przyznać ,że mają jeszcze jedna szalenie imponujacą cechę (podobnie jak Onet i inne polskojęzyczne media) PRAWDOMÓWNOŚĆ!
 • @szczurobronny 14:34:55
  Czy służył Pan w wojsku? Nie sądzę!
 • @brusek 13:21:04
  Na temat tego dylematu powiem Ci tyle. Niech dojdą do przed zimą Dniepru i h... z resztą. Niech się tam kiszą w banderostanie.

  Inna sprawa to że pewnie ta reszta na łeb nam się zwali. Popatrz ile tych qrew już tu jest, różnych Bojków, Stiepanów. Pracę od razu mają i dobrze płatną. A moja siostra cioteczna 7lat temu dziennikarstwo kończyła i od tej pory ani razu nie miała możliwości w zawodzie pracować. Trochę fizycznie, trochę jako sekretarka. Teraz na macierzyńskim i w biedzie ale na co tu czekać jak w koło wciąż gówno i 0 szans na zmianę. To jest ich plan,żeby Polacy byli biedni i dzieci nie mieli. Ale niedoczekanie hazarskim skurw..

  A tymczasem taki kit lemingom cisną
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rebelianci-otwieraja-nowy-front-ofensywa-w-strone-krymu,461834.html
  zdecydować się nie mogą czy to ruscy czy separatyści, czy idą na Mariupol czy to wybieg. Oj pogubiło się to to i bardzo dobrze

  pozdrawiam
 • @Stara Baba 14:21:12
  A ja się zgadzam - jest to tragedia - bratobójcza wojna. Na poczatku mozna było łatwiej uciec do postwancow, teraz gorzej, ale sa tez takie przypadki.
  Wiemy ze bataliony ochotnicze / banderowskie czyto/ stoja za plecami zolnierzy i wala jak ktos sie ociaga! Ale ci zolnierze maja oficerow! To nie mozna zrobic przewrotu? Obrocic armat w druga strone?

  Jest jeszcze jedna strona medalu o ktorej sie jakos malo mowi - na prosterstach przewaza nie tylko zadanie powrotu z fronu ojcoe, braci i mezow, ale duzo jest glosow by skonczyc oteracje szybciej i zdusic donbasowcow!
 • @brusek 14:00:28
  Demokracja może być skutecznym systemem rządzenia jedynie w oparciu o świadomych obywateli. A u nas większość zamroczona.

  Przestrzegam przed pułapką jednomandatowych okręgów. W tym systmie wybrano nie tylko Komorowskiego, ale i Klicha, po tym, jak już zbawił polską armię.

  Przeciętny wyborca jest w stanie głosować za takim, czy innym podziałem tortu, ale nie jest w stanie odróżnić uczciwego obywatela od rezydenta.
 • @jarema
  skąd się wzieli ukraińcy? hucul po pijanemu zerżnął kozę
 • @Kula Lis 62 14:19:42
  Sprowadznie Polski do kraju kolonialnego było opłacalne zarówno dla naszych "sojuszników", jak i dla miejscowych hochsztaplerów i rezydentów.
 • @Stara Baba 14:21:12
  zgoda, ale nie co do ilości,

  wbrew pozorom, najbardziej przerażające nie są zdjęcia z pogromu w Odessie, tylko z marszu ku czci SS.

  ktoś już wklejał
  https://www.youtube.com/watch?v=giYwMVSlAGs
 • @szczurobronny 14:53:56
  To nie jest mój trop rozumowania. Niemcy w zdecydowanej większości popierali Hitlera i jego politykę a nas Polaków i wszystkich Słowian każdy Niemiec, powtórzę iż każdy Niemiec, uważał za ludzi drugiej kategorii czyli podludzi. Tępili nas jak zwykłe zwierzęta.
  Tak wiec porównanie jest błędne. Na Ukrainie dzieje się tragedia spowodowana przez obce wpływy.
 • @xes23 14:40:13
  Oni nie będą się kisić w "banderstanie",
  oni przyjdą do nas. Już przychodzą.
 • @jarema 14:56:28
  10/10!!!!Pzdr!
 • Nasila się totalna wojna propagandowa.
  Tutaj mamy wjazdy jakichś dziwnych nowych klientów, wczoraj wjechał "waniawalonka", ewidentny entuzjasta banderyzmu. Talbot już przeszedł na system pracy dwuzmianowej, coś tak mi się zdaje że on sam tych licznych tekstów nie pisze, że robi za słupa.

  Ale mam inną rzecz, ciekawszą.13 sierpnia w godzinach wieczornych zamieściłem taki oto akapit na koniec komentarza.

  "A przy okazji tekst "Polska prosi USA o kupowanie Jabłek Wolności". Można poczytać co tam po świecie gadają o nas za plecami, bo na ten portal Polacy zachodzą bardzo sporadycznie.

  http://defence.pk/threads/poland-begs-usa-to-buy-freedomapples.328660/"


  To było w wątku.
  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/111922,rosja-polska-ukraina-wojna-czy-pokoj#comment_1000095

  A teraz jakby mamy ciekawostkę. Już 15 sierpnia na tym właśnie pakistańskim portalu pojawił się ewidentny propagandysta piszący ... z Polski. Piszący w duchu, po linii i w stylu "waniawalonki". Klient ewidentny, sporo im psuje nerwów, bo to poziom prymitywnej szczekanej propagandy, która nie jest na tym portalu częsta. Robi tam za głos Polski i Polaków. Mnie zęby bolą jak go czytam, ale za słabo znam angielski żeby zrobić mu umiejętną pacyfikację i nie wylecieć za wyzwiska ;-))).

  Dwa wątki gdzie on mocno porządził. Pewnie jest więcej, ale nie wyłapałem.

  http://defence.pk/threads/civil-unrest-in-ukraine-news-discussions.300981/page-107

  http://defence.pk/threads/comedy-in-ukraine%EF%BC%9Afirst-day-captured-east-ukraine-soldier-next-day-ukraine-72th-brigade-soldier.330297/

  Jakby ktoś się szarpnął tam pisać, to najlepiej zacząć od pytania czy miał rodziców albo dziadków banderowców. A później przejść do kwestii, jak pod nazwiskami pomordowanych Polaków wtapiali się w polskie środowisko, udając Polaków i wciąż przeciw nim konspirując.
 • @szczurobronny trochę na wesoło.
  UPA-USA Band =*=
  W banderowskiej piwnicy
  Tańcowali wspólnicy
  Z USA pan rozkazał grać
  I na kasę spozirać…

  Głupki z Unii głupstwa pletli,
  US-man rzęził na basetli:
  - Znów będziemy Ruskich prać! -
  Banderowców na to stać…

  Budem rezat’ lachiv, żidiv,
  Bo ich każdy nienawidzi.
  Niech no Moskal pójdzie spać,
  Będziem im do Wisły ssat’

  Unia kasę na to daje,
  US zachęcać nie przestaje.
  Hulaj dusza, piekła nie ma -
  Po San rzeźnię zrobić trzeba!

  Wnet podjęły dzikie skoki
  Jarosze i Tiahnyboki.
  W ridnoj mowie budem kląć!
  Kto nie zechce - będziem rżnąć… POLECZKA MAJDANIARSKA
  Tańczy piszior z UPA cizią,
  Rudy w szafie łka.
  A Antoni na harmonii
  O Smoleńsku gra…

  Skacze Duda, co sił w udach
  Rudy stracha ma
  Prezes Kaczyk znów mataczy
  O Polskę się gra…
 • @szczurobronny 15:00:44
  Ukraińskie MON podaje, że prorosyjskie oddziały a onet , że rosyjskie , już w tym kłamstwie onet nie wie jak być antyrosyjski. Czołgów nie zniszczyli bo nie dali rady przebić gąsiennicy widłami. Ukraińskie wojska przygotowują się do ich zniszczenia. Spróbują siekierami a jak to nie pomoże to nabiją je na sztachety.
 • @szczurobronny 15:14:44
  Jeżeli Ukraina to straci jest trupem.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Donieckie_Zag%C5%82%C4%99bie_W%C4%99glowe
 • @vortex 14:43:23
  komentarz ze strony "Polska błaga USA o kupno jablek wolności"
  http://defence.pk/threads/poland-begs-usa-to-buy-freedomapples.328660/

  Twoi dobrzy amerykańscy przyjaciele mogą jedynie podziękować tobie i twoim współkrajanom, jeśli masz się dobrze, za wasze miękkie różowe d..y, które posuwają od czasu rozpadu ZSRR. Z pewnością Polska przeżyła dobre czasy. Teraz nadeszły czasy spłaty. Cieszcie się jabłkami.
 • @szczurobronny
  Był czas, gdy w sejmie prześcigali się wszyscy w oratorskich popisach na temat tego, że Rzeź Wołyńską trzeba nazwać w uchwale ludobójstwem - a teraz ci sami krzykacze pozują do zdjęć z politycznymi potomkami ludobójców!

  A my co? Mamy tylko bezsilnie wygrażać tym pogrobowcom banderowców?

  Nie! Politycy, których wybraliśmy, są jak pupa od srania do tego, aby nasze stanowisko prezentować całemu światu. Bo jest okazja by nas w końcu usłyszano! Wyjątkowo rzadka okazja. Właśnie teraz możemy postawić weto zarówno UE, jak i Radzie Europy, jeśli nie uznają naszych racji w sprawie Wołynia.

  Politycy tańcujący w Kijowie z Tiahnybokami powinni wiedzieć, że nie mają powrotu do polskiego sejmu. A dziennikarze skandujący tam "sława herojam!" nie będą w Polsce czytani. Bo najemnik pióra to nie dziennikarz!

  Juszczenkę nie my wybieraliśmy. Natomiast ci z polskich polityków, propagandzistów i dziennikarzy, którzy go wspierali, ścielili mu kobierce w UE - muszą za to odpowiedzieć. Muszą! Bo czas już skończyć z bezkarnością naszych sprzedajnych politykierów. Najwyższy.

  Polityka to nade wszystko sztuka przewidywania. Jeśli ktoś uzyskał nasz mandat do politycznej reprezentacji, to jego psim obowiązkiem jest reprezentowanie naszej woli, naszych interesów, naszej pamięci historycznej, w końcu - tych właśnie okrutnie pomordowanych na Wołyniu.

  Kto tego nie pojął, kto tego nie czuje - nie jest godzien wypowiadać się w imieniu Polski.
 • @Kula Lis 62 15:25:07
  tą całą argumentację rusofobia przesłania.
 • @szczurobronny 13:34:22
  Że też te polskojęzyczne prostytutki nazywające się politykami wstydu nie mają!!! i nie tylko oni...Wczoraj w wiadomościach w polskiej (???) telewizji był cały festiwal banderowskich salutów!!!! a to ludzie na ulicy "pozdrawiali" jaceniuka a ten im odpowiadał a za momencik ten ostatni zapodawał hasło a gawedź mu odpowiadała...oczywiście w materiale nie było to skomentowane....więcej,uważam że celowo zostało to puszczone żeby ludzie w Polsce usłyszeli i zaczęli te ich nazi saluty uważać za nie groźne i normalne.....a jak mleko się rozleje to będzie płacz i zgrzytanie zębami.....
 • @szczurobronny
  Ukraina już dawno powinna podzielić się na dwie części wzdłuż rzeki Dniepr. Część wschodnią gdzie mieszkają kulturalni, pracowici i dobrze wychowani ludzie oraz część zachodnią wznoszącą banderowskie okrzyki "slawa Ukrainu, slawa gierojam". To na tym terenie mieszkają nacjonaliści spod znaku UPA oraz "Własowcy". To tutaj mieszkają słynni rzeźnicy z Wołynia. To tutaj Hitler zorganizował z ukraińskich ochotników najbardziej zezwierzęconą dywizję SS Galizien. Także z zachodniej Ukrainy Stalin nazbierał żydowskich komunistów, którym przekazał władzę nad Polakami - teraz rządzi Polską ich potomstwo czyli "resortowe dzieci" , do tych resortowych dzieci należy tez Jarosław Kaczyński - cioteczny wnuczek stalinowskiego tandemu z wojskowego sądownictwa, synek cenzorki z Mysiej...- stąd przedkładanie interesu Ukrainy nad interes Polski, po prostu tam jest ich ojczyzna a w Polsce czują się jak biali w Afryce, w XIX wieku... "naród wybrany" do strzyżenia i golenia utrzymywanych w ciemnocie durnych gojów. Niech sobie ich weźmie Unia Europejska na swoja zgubę.
  Weźmy takiego żydoukraińca Pawła Kowala. Paweł Kowal, nowy szef PJN [od 2013 przewodniczący rady krajowej Polski Razem - ] jest spokrewniony z Heleną Łuczywo. Typ ten wykazujący wszelkie cechy banderowskiego pomiotu, być może ma jeszcze inne koligacje rodzinne, które wiele by wyjaśniły, a na pewno jego syjonistyczne poglądy. U nas jest Paweł Kowal a na Ukrainie jest generał-pułkownik Mychjło Kowal . Ciekaw jestem ilu jeszcze z tych łachów ma przywłaszczone nazwiska wymordowanych wcześniej Polaków?
 • @interesariusz z PL 15:24:35
  inny dialog z tej strony

  "
  - A więc ten cały błagalny komunikat o Jabłka Wolności spalił na panewce. Polski ambasador mógł równie dobrze mówić do ściany, tak? : lol:
  No cóż, przynajmniej uczciwie myślący ludzie mają ubaw widząc żebraczego ambasadora praktycznie na kolanach, wypłakującego tę prośbę.

  - Co się stało z honorem i godnością Polaków? Kiedyś byli to wojowniczy i dumni ludzie.

  - Teraz bezpłatne robią laskę i po wytarciu ust błagają swojego Janka, aby kupił ich jabłka. Nie można tak szybko upaść w tak krótkim czasie, nieprawdaż? Nawet je..ne k..wy mają więcej godności.
  "
 • @
  Separatystom nie brakuje pieniedzy, pojazdy bojowe i czolgi wjechaly z Rosji w poblizu Mariupola nad Morzem Azowskim, trwaja starcia ze straza graniczna 10 km od granicy kolo miasta Nowoazowsk.

  Niedawno zginal pewien Ukrainiec z USA, absolwent West Point w USA w stopniu kapitana, w armii USA sluzyl 10 lat do 1990 roku, potem zamieszkal na Ukrainie.

  Na Twitter zostaly jego relacje, bardzo krytycznie wyrazal sie o bezholowiu w rezerwach ukrainskich, o braku zywnosci dla zolnierzy, braku wyposazenia i braku umiejetnosci wsrod dowodcow ad hoc, uznal tez, ze oficerowie armii ukrainskiej maja mentalnosc homo sovieticus i w ogole maja zolnierzy za nic.

  Nazywal sie Paslawski, lub z ukrainska Paslawskyj.
 • @szczurobronny 15:43:16
  Czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma jakieś informacje,czy ma morzu Azowskim Ukraina posiada jakieś okręty wojenne?
 • @szczurobronny
  Problem jest w tym co będą "bojownicy" banderowscy bandyci Prawego Sektora robić po zakończeniu walk. Ja obstawiam wariant albańskiej UCK, czyli walka o władzę i produkcja narkotyków na Europe. Bo kto ich tych bandytów rozbroi, albo zabroni tak dochodowego biznesu? Niedługo możemy spodziewać się pierwszych dostaw, a za jakieś 4-5 lat, trawka zwana do tej pory na zachodzie albanem, zacznie się nazywać Ukraincem.
 • @Schwarz 15:55:49
  I pewnie dlatego zginął.
  A co do tych czołgów,które ponoć wjechały rano z Rosji,to jeżeli byłaby to prawda,to pewnie by już dojeżdżały do granicy z Krymem.
 • @adalbert05 16:01:04
  To zalezy kto siedzi w czolgu, czy ochotnicy to czolgisci?

  W Moskwie i Doniecku werbowano ludzi z doswiadczeniem, ilu przyszlo?
 • @szczurobronny
  Przerażające jest jest to jak wielkie masy mieszkańców Ukrainy zostały zindoktrynowane i uwierzyły i przyjęły za bohaterów narodowych zbrodniarzy wojennych – zbrodnia i ludobójstwo stały się oficjalną doktryna państwową, w czasie wojny UPA werbowała w swe szeregi terrorem fizycznym – dziś jest to terror medialny. W czasie wojny służyli Niemcom, dziś służą Eskimosom i Niemcom. Popatrzcie i posłuchajcie tych okrzyków na marszach gierojów na Ukrainie : "Honor Wafen SS-Galizen": "Sława Ukrainie", "Bandera i Szuchewich są bohaterami Ukrainy", "Sława bohaterom", "Honor narodowi – śmierć jego wrogom", "Wschód i Zachód razem", "Ukraina ponad wszystkimi", "Śmierć wrogom", "Bohaterowie nie umierają, wrogowie umierają", "jedna rasa, jeden naród, jedna ojczyzna", "OUN-UPA narodowa identyfikacja", "Bandera nasz bohater", "Bandera i Szuchewich walczyli za ciebie i za mnie", "Ukraina ponad wszystko", "Bandera przyszedł usunąć bałagan", etc. Na czele marszu szli też kapłani ich kościoła prawosławnego. Okrzyki "Ukraina będzie wolna", "Moskale pod nóż", "Ojcze Bandera przyjdź do nas znów", etc.

  Fakty są Faktami – z faktami się nie dyskutuje – kolaboracja UPA ze zbrodniczą nazistowską trzecią Rzesza niemiecką jest bezsporna i po wielokroć udokumentowana.http://mysl-polska.pl
 • @szczurobronny 15:43:16
  Aaaa. No właśnie!! też tak myślę :-)
 • @Grzesiek 16:11:33
  Spojrzałem na naszą wojenną mapę i widzę że powstańcy dochodzą do Mariupola,a ukry ubieżają do Mangusza.To pewnie zasługa tej kolumny z Rosji?Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 16:10:45
  W rejonie Doniecka mieszkaja tez Kozacy donscy, ale wiekszosc w rejonie Rostow nad Donem i Wolgograd, ponad 100 tysiecy, za rewolucji bylo ich 10 razy wiecej.

  W czasie wojny byli w skladzie armii niemieckiej - 15 Korpus SS Kawalerii Kozackiej (1 Dywizja Kozacka i 2 Dywizja Kozacka).

  Faktycznie stanowili oddzialy Waffen SS od roku 1945.

  Kozaccy SS-mani walczyli z partyzantami w Jugoslawii, szkoleni byli w 1943 roku w Mlawie na polnoc od Warszawy. W Bosni atakowali kwatere Tito.
 • @adalbert05 16:16:55
  Taka mapke znalazlam:

  http://dnr-news.com/dnr/2616-karateli-v-panike-i-massovo-begut-iz-mariupolya.html

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 13:34:22
  Wkrótce Kunert powie że polegli SSmani to jeńcy wojenni mordowani przez Sowietów i należy im się godziwy pomnik.
 • @adalbert05 16:16:55
  Nie wiadomo ktorej kolumny, czolgi bez wyszkolonej zalogi to zelazna trumna, a bez sprawnego dowodzenia nawet zawodowy czolgista nie jest taki glupi zeby walczyc.
 • Archiwizacja dokumentow.
  Wielu poleglych Ukraincow nie posiadalo przy sobie zadnych dokumentow,
  co uniemozliwia ich identyfikacje - czy to celowe postepowanie kijowskiej
  junty? Tu dokumenty zabitych:

  http://fotki.yandex.ru/users/supernova-nod/albums/
 • @Schwarz 16:31:20
  No to po co tam niby wjechali? Z całym szacunkiem, ale to co "produkują" łżemendia to lipa, walki pod Nowoazowskiem i na wybrzeżu zaczęły sie w sobote wieczorem;
  http://vk.com/military_informant?w=wall-18060545_122116
  To jak to sie ma do dzisiejszych "njusów"?
 • @szczurobronny
  Każdy komunikat Kijowa to stek kłamstw. maja pewnie instrukcję -kłamać bez ograniczeń, coś z tego zostanie. To powstańcy wyszli już na Morze Azowskie na południu. Boją się przyznać, że dostają solidne baty od powstańców więc tworzą legendę walki z Rosją licząc na upragnione NATO. Obok powstańców walczy już grupa ochotników serbskich i powstał nowy batalion ochotników z Zakarpacia w tym Węgrów, Słowaków, Rusinów i Polaków. Słowiańszczyzna się jednoczy przeciw żydobanderowskim faszystom z Bandersztad. A: Czy Onet juz nie wie co podaje? Parę godzin temu mówili, że 37 pojazdow z tej kolumny zostalo zniszczonych, a reszta zostanie wkrótce zniszczona. Teraz już podają coś zupelnie innego. Czy oni sądzą, że ich czytelnicy mają Alzheimera??? lub Downa sądząc po poziomie dziennikarstwa. ??? Najpierw to była kolumna pancerna, potem zmechanizowana, teraz jakaś mieszana, jutro się okaże, że przechwycili kolumnę pojazdów koła gospodyń wiejskich, ale wciąż obowiązkowo rosyjskich! gospodyń wiejskich. Jak wdarła się ich kolumna kilka godzin temu i naprawdę jest Rosyjska to powinna być niedaleko Kijowa. Donbas odbijają od kilku miesięcy i ciągle ogłaszają jego zdobycie. A oto jak skutecznie Ukraińcy walczą: "zatrzymali kolumnę wozów pancernych, "rozgromili kolumnę", " rozbili kolumnę", zniszczyli, zatrzymali, szok!!! tylko nasuwa się pytanie skąd nabrali tych kolumn których tak naprawdę nie było, no a jak już zniszczyli to czym??? jak nie mają sprzętu sprawnego i tak tu: wypowiedź ukraińskiego żołnierza z trzech czołgów i dwóch beteerów sprawnych było tylko 1 czołg i 1 beteer i a miejsce dojechał tylko 1 czołg ale nikt w nim nie umiał strzelać,więc ściągnięto innego czołgistę ale okazało się, że i ten nie umie ( słychać na nagraniu) jak mu krzyczą: w lewo w lewo na lewo celuj a i tak strzelił i trafił w swoich!!!! tak oto wygląda prawda o wyszkoleniu ukrów.
 • @Schwarz 16:31:20
  Ja oczywiście żartowałem z tej rosyjskiej kolumny,o której krzyczą banderowskie media.Na zdrowy rozsądek,jeżeli by to była faktycznie rosyjska armia,to rozjechała by te banderowskie freikorpsy na swojej drodze.Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:41:52
  Diabel siedzi w szczegolach.
 • @adalbert05 16:16:55
  Te mapki tutaj są nieprawdziwe ! Prawdziwe są na niezależna.pl !
  I wyglądają całkiem inaczej:
  1. rejon zajmowany przez Separatystów jest dużo mniejszy
  2. z terenu Rosji wychodzi mnóstwo czerwonych strzałek - wygląda to na zmasowany atak Rosjan

  (zapytałem na portalu, czy prawdą jest, że 10.000 czołgów prowadzi Putin, a następne 10.000 Ławrow - najprawdopodobniej 5.000 jest już zniszczone za pomocą siekier i wideł, a następne 5.000 zostanie nabite na sztachety i to dzięki wydatnej pomocy Prezesa, który pojawi się tam osobiście, krzycząc "mlask! hierojam sława! mlask!" - ale chyba "Strażnik Forum" nie przepuści tego nieprawomyślnego postu)

  a tak całkiem na poważnie - czy my żyjemy w matrixie - mając całkowicie odmienną mapkę, czy też redaktorzy/czytelnicy niezależnej w nim żyją ?
  jedno jest pewne: KTÓRAŚ WERSJA JEST NIEPRAWDZIWA !
  co będzie na niezależnej.pl, jeśli się okaże, że to nie "ruskie weszły" (chociaż pewnie akurat to przekonanie zostanie u nich na stałe - tak jak z samolotem: został zmyconingowany, potraktowany helem, ostrzelany, wysadzony w powietrze i naprowadzony na drzewo), ale Separatyści się sami jednak obronili i operacja "antyterrorystyczna" poniosła klęskę ?
  Czy do kogoś dotrze, że przez długi czas byli manipulowani "prawomyślnymi" mapkami ?

  a co będzie...... jeśli te mapki tutaj, są zbyt optymistyczne ??!!
 • @Schwarz 15:55:49
  Nic pan nowego nie odkrył pisaliśmy już o tym...
 • Moldawia
  Robi sie goraco i niebezpiecznie. Widac, ze Amerykanom Ukraina
  nie wystarcza:

  http://ff.md/informatsiya-ob-inostranny-h-soldatah-v-brichanskom-rajone-podtverzhdaetsya/

  http://www.regnum.ru/news/polit/1832687.html

  http://www.kp.ru/online/news/1818717/

  A Siedmiogrod w Rumuni dazy do autonomii.
 • @Schwarz 16:45:20
  Coś za dużo tego "diabła" po kijowskiej stronie. Prosze przejrzec realacje z poprzednich dni, znajdzie pan tam więcej takich "szczegółów", m.in. o ostrzelanym 18.08 "konwoju uchodźców" które to wydarzenie zobrazowano w ukraińskiej telewizji filmikiem z 16. 08, który miał pokazywać przedtem coś innego. Polecam zrobić sobie taką mała kwerendę...
 • @Schwarz 16:31:20
  No i mamy kolejny desant. A tak przy okazji, może powiesz kto w Merkawach siedzi?
  A i w sztukach wymień ilu było w waffen ss kozaków dońskich a ilu zaporowskich
 • @szczurobronny 16:34:08
  No kochany,taka chazarska propaganda,Ławrow na zdjęciu?:)
 • @Schwarz 16:45:20 = ‘Only’ American fighter
  - within Kiev forces dies in battle in E. Ukraine

  Franko was not the only pseudonym Paslawsky used. He was active on Twitter writing under the moniker ‘Bruce Springnote’. Many of his postings were highly critical of the way the military operation in east Ukraine, which Kiev calls Anti-Terrorist Operation or ATO, was organized.


  http://cdn.rt.com/files/news/2c/61/40/00/american-ukraine-dies-battle.si.jpg

  http://rt.com/news/181780-american-ukraine-dies-battle/


  Simon Ostrovsky of Vice News conducted a lengthy interview with Paslawsky two weeks before he died.


  http://www.youtube.com/watch?v=F4DpPr9xy5U
 • @KHT 16:45:29
  No cóż nie samymi mapkami człowiek żyje, jak co nie którzy, oczywiście piszę to beż złośliwości :)))) Radzę po prostu poczekać aż sie pojawią jakieś zdjęcia, filmiki, dementi z jednej, czy drugiej strony...
 • @Schwarz 16:56:35
  Nie chcę się powtarzać i byc nie uprzejmy, ale my te informacje juz podawaliśmy...
 • @Schwarz 17:03:30
  i bdb washingtonpost pisze. Poza tym, że 54 percent to dane zaniżone i nie są to żadni "separatyści", tylko ludzie którzy z faszystowskim, neobanderowskim rządem nie chcą mieć nic wspólnego. Jako Polak dodam, że wcale im się nie dziwię

  pzdr
 • @szczurobronny 16:44:10
  Nie 12 tysiecy zabitych


  Only at least 726 Ukrainian soldiers got killed in Donbas so far.

  https://ca.answers.yahoo.com/question/index?qid=20140825061908AAnaaC9  War in Donbass - Wikipedia, the free encyclopedia


  This article is about the armed conflict in the Donbass region of Ukraine. ...

  7,401–8,000 killed and wounded,

  3,500 missing,

  100 captured

  and 5,200 deserted ....


  en.wikipedia.org/wiki/War_in_Donbass


  Strength
  -------------

  20,000 fighters
  (according to the separatists)
  ~10,000 fighters
  (according to experts)

  50,000 servicemen  Casualties and losses
  -------------------

  1,017 killed
  (according to the separatists)

  1,100–1,700 killed


  722 killed,
  2,625 wounded,
  294–1,200 captured
  and 20,000 deserted or defected
 • @mania przepraszania 16:57:33
  Przyznam się bez bicia,że ja żyję mapkami.Niestety mój rosyjski zakończył ze mną współpracę pod koniec lat 80-tych,więc zdecydowanie bardziej rozumiem pismo obrazkowe.Pozdrawiam.:)
 • @Schwarz 17:16:47
  Yahoo answers i Wikipedia? Bardzo dobre źródła...
  Ps. UWAGA NIE KARMIĆ TROLLA!
 • @jarema 14:56:28
  :))))))))))))))))))))


  Pozdrawiam:))))))))))))
 • @adalbert05 17:17:52
  Ja też b. lubie mapy, szczególnie te wojenne:))) Ale jak widzę ich 10 wersji i to takie "interaktywne" jak z gry strategicznej to zaczynam miec do nich dystans...
 • @mania przepraszania 17:20:31
  Tym razem nie przysłali zwykłego trola tylko yntyligenta. Widać wczorajszy desant został na tyle skutecznie odparty, że sięgnięto po poważniejszą "argumentację" - DEZINFORMACJĘ. Tym razem szczerze proszę, żeby tych wpisów nie usuwać (ku potomności, żeby każdy mógł to zobaczyć!!)
 • @adalbert05 15:57:29
  Poza kutrami straży przybrzeżnej i kutrami torpedowymi/rakietowymi nie posiada żadnych liczących się jednostek pływających w tym rejonie.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 17:20:31
  Liczby sa rozne, wysylanie kogos do nieba w oparciu o metododologie pisania reportazy jest niestosowne.

  Trup sie sciele gesto w wyniku czyjej kalkulacji?
  Tego co pisze czy tego co liczy?

  Z danych tu podawanych wynika ze rownowaznik dywizji zostal ukatrupiony. Jak? Czym?


  What about common sense?
 • @xes23 17:29:21
  On juz wczoraj "buszował", ale w innym "temacie". Pewno go zbanowano dlatego sie tutaj przeniósł...
 • @Schwarz 15:55:49 Nie powtarzaj bredni sbu
  Obserwatorzy OBWE nie potwierdzają przekraczania granicy przez Rosjan, a to oznacza, że piszesz kłamstwa.
 • @mania przepraszania 17:27:21
  Tak jak pisałem wcześniej,z uwagi na mój "kulejący"rosyjski nie jestem sam w stanie samodzielnie odnaleźć prawdziwych informacji na temat działań wojennych w Donbasie,dlatego wyłącznie polegam na Was.Przypadkowo trafiłem na to forum,szukając informacji o walkach i tu zostałem.Pozdrawiam:)
 • @mania przepraszania 17:01:52
  Patrzę na tę mapkę i jeśli jest prawdziwa, to łódź SBU zniknęła a Opołczeńcy są już na przedmieściach Mariupola, byłoby to piiękne!
 • @mania przepraszania 17:33:19
  "buszował" dobre słowo i jakoś się nie "obamiam" by nam tu szczególnie zaszkodził. Zresztą niech czytający ocenią. A jest ich dzięki Bogu coraz więcej

  pzdr
 • @mania przepraszania 17:01:52
  Zapomniałem wkleić mapkę:)
  http://militarymaps.info/
 • @KHT 16:45:29
  Redaktorzy "niezależnej" żyją w tej samej rzeczywistości co i pozostali redaktorzy wiodących mediów ściekowych w IIIRP, dla których jedynym i wiarygodnym źródłem informacji jest SBU.

  Pozdrawiam.
 • @jazmig 17:34:49
  A gdzie ja pisze o Rosjanach, granica jest w wielu miejscach praktycznie otwarta, lezie kto chce wte i nazad. Jak sobie wyobrazasz strzelac, bronic sie itd bez wsparcia?

  Jedna kula kosztuje pewnie ze 2 dolary.

  Skad wezmiesz pieniadze i papu?
  Puknij sie w glowe.
 • @xes23 17:38:27
  Tu go mozna znaleźć;
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112218,powstancy-w-donbasie-bronia-sie-i-nie-sa-samotni
 • @Schwarz 17:31:04
  Tu masz zbiórkę terrorystów rosyjskich w Doniecku, wczoraj, 24 08 2014
 • @adalbert05 17:35:33
  no to zupełnie jak ja :) (8 lat nauki i pod koniec lat 80-tych rozbrat)

  co do mapek... no coż - przyjmuje delikatnego "prztyczka" - choć nie zgodziłbym sie, że tylko mapkami żyję :)))

  no i jest jedno "ale" :
  na RÓŻNE portalach, wypisywane są RÓŻNE rzeczy - jak wszyscy wiem, nic nie jest białe i czarne, zazwyczaj bywa w odcieniach szarości
  idąc konkretnym przykładem: może te czołgi są rosyjskie? a może tylko "były" rosyjskie ? a może są z "zapasów armii ukraińskiej ? a może mają załogi rosyjskie ? a może tylko z ludzi narodowości rosyjskiej ? myślę, że wiecie o czym mówię - im ktoś bardziej rozsądny, tym bliższą prawdy wersję ułoży sobie w głowie (a dla niektórych to po prostu SĄ Rosyjskie czołgi, regularna armia wysłana przez Putina i "nikt nie będzie mówił, że czarne jest czarne, a białe jest białe" i koniec !)

  natomiast co do mapek - za jakiś czas okaże się KTO NAPRAWDĘ KONTROLUJE JAKI TEREN - tego nie da się "zamieść" pod dywan (np kto zestrzelił samolot ? tego możemy nie dowiedzieć się nigdy !) i wtedy prawda wyjdzie na jaw
  tylko, czy ktokolwiek przyzna : "tak.. mapy które prezentowaliśmy, to było tylko "chciejstwo" , w rzeczywistości sytuacja wyglądała inaczej" ??? (pytanie całkiem retoryczne)
 • @Schwarz 17:31:04
  O TU:
  http://youtu.be/nnq7zDWaaXI
 • @Schwarz 17:41:21
  Nawet nie wiesz ilu ludzi w samej Polsce wpłaca pieniądze na konto Noworosji. I z wielu, wielu krajów też, wiadomo, najwięcej z Rosji.
 • @AdNovum 17:40:37
  Podobno zwijaja wszystkie blokposty z trasy na Mariupol bez walki, a na wylotówkach z miasta w stronę Zaporoża zrobił sie korek;
  http://lifenews.ru/news/138960
 • @Schwarz 17:41:21
  Ranger znowu przylazłeś ?, czosnek miałeś zbierać . :)))))
 • @mania przepraszania 17:52:36
  Pzdr. http://sokzzuka11.blog.onet.pl/tag/przemarsz-jencow-ukrainskich/
 • @AdNovum 17:40:37
  Wylotówka z Mariupola;
  https://www.youtube.com/watch?v=JFdnnG35yC8
 • Co do "białego konwoju";
  http://interfax.com.ua/news/general/219830.html
  Ukraińscy celnicy skontrolowali ponownie powracające ciężarówki w punkcie Izwarino i potwierdzili że wróciły puste. I tyle w temacie...
 • @Schwarz 17:41:21
  "Jak sobie wyobrazasz strzelac, bronic sie itd bez wsparcia?

  Jedna kula kosztuje pewnie ze 2 dolary.

  Skad wezmiesz pieniadze i papu?
  Puknij sie w glowe."

  A jak ty sobie to wyobrażasz? Że reszta świata będzie stała i się patrzyła, bo ktoś im ciśnie, że jakakolwiek reakcja jest "niepoprawna politycznie"? Może należy stać i patrzeć na rzeź w imię jedynie słusznej linii partii czyli "w imię nato, ue i ""demokracji"" Tak jak w Iraku czy Libii?
  Uważ, że ich nie wspiera Rosja jako państwo tylko ludzie dobrej woli często z własnych składek, ludzie których wam się mimo wszelakich starań nie udało jeszcze ogłupić.

  I bój się!! bo takich ludzi jest coraz więcej. I, dzięki stronom takim jak ta coraz więcej wam się wyrywa z tej waszej wizji, nwo
  boli, co? skur..synie?
 • Autor
  Nie wiem na kogo zamówienie piszesz taki komentarz dotyczący wojny na ukrainie,ale takie podjudzanie do niczego nie służy.
  Każdy konflikt ma jakąś przyczynowość,przy czym trzeba się trochę zatrzymać i zrozumieć ta przyczynowość.
  Jak już wcześniej to oceniłem i także jest i dzisiaj taki wpis na neon24 ,na ukrainie toczy się wojna oligarchów.
  Mówimy,piszemy na Ukrainie przy czym dla mnie z niezrozumiałą zajadłością jest określane że ta zachodnia ukraina to Banderowcy,których by trzeba to znaczy kilkanaście milionów ludzi pozamykać do obozów czy co nie wiem znimi zrobić ,nie kwestionuje,ze wschodnia ukraina to przeważają rosjanie.
  I teraz czy my polacy naszych narodowych bohaterów którzy wzniecali powstania tworzyli naszą państwowość mielibyśmy wskazywać jako bandytów.Co myśmy jako polacy stworzyli dla państwowości ukrainy,wygląda na to według wpisów,ze ukraina nie ma prawo istnieć,bo to banderowcy faszyści.Tak to wygląda że dla niektórych niemcy,rosjanie to anioły a najgorszy podmiot w europie to ukraina banderowców.
  Czy polacy w czasie kiedy powstawało państwo ukrainskie ,i po wojnie bolszewickiej byli w porządku z ukraincami,czy na terenach galicji wschodniej wobec ukrainskiej ludności ze strony władz polski nie dochodziło do dyskryminacji ukrainców.A tak ile razy był sam S.Bandera aresztowany i nakoniec skazany na śmierć przez polskie władze.
  Myśle że nasze władze w tym okresie nie były w pełni w porządku,i ten dyskryminacyjny , szowinistyczny ton wobec broniącej swej tożsamości ukrainy zaczyna sie coraz bardziej przejawiać i to mie najbardziej niepokoi w jakim celu? i przez kogo jest wzbudzany?
 • @Repsol 17:55:45
  Dzięki! Dowcip dedykować trzeba takim schwarzopodobnym jak ten co sie tu teraz kręci:)))
 • @KHT 17:48:37
  Może faktycznie niektóre mapy to "chciejstwo" lub pobożne życzenia,jednakże ten konflikt,z uwagi na swoją manewrowość i dynamikę pewnie w ten sposób będzie na naszych "mapach" wyglądać.Ale jak zauważyłeś wcześniej,informacja to nie tylko mapy,ale zdjęcia czy filmy z terenów walk.Zbierając to wszystko do kupy można sobie wyrobić zdanie jak to wszystko faktycznie wygląda.Pozdrawiam.
 • @xes23 18:02:06 ----------- WIZJA
  O jakiej wizji nawijasz? Nowy Porzadek Swiata to sie chyba zagniezdzil w twojej wyobrazni. Oko ktorym widze Boga jest tym samym okiem poprzez ktore Bog widzi mnie, moje oko i Boga oko to jedno oko, jedno widzenie, jedno poznanie.
 • @xes23 18:02:06
  TVN24 BiŚ: Ukraina prosi Polskę o broń. Rząd czeka z odpowiedzią do szczytu NATO. Pomoc finansowa

  Z informacji TVN24 BiŚ wynika także, że Polska przeznaczy w tym roku około 20 milionów złotych na wsparcie Ukrainy.

  Pieniądze mają zostać przeznaczone m.in. na koszty leczenia osób rannych podczas zamieszek na Majdanie, a także na ewentualną pomoc medyczną w przyszłości - np. dla rannych podczas walk żołnierzy.

  Polska gotowa jest także sfinansować fundusz wymiany młodzieży między Polską a Ukrainą - podaje TVN24 BiŚ. Około miliona złotych może być przeznaczone na ponad 100-osobową misję obserwatorów na wybory parlamentarne na Ukrainie. Już podczas wyborów prezydenckich Polska miała najliczniejszą misję, spośród państw obserwatorów.

  Przywódcy unijnych państw będą rozmawiali o Ukrainie na szczycie Rady Europejskiej 30 sierpnia. Jednym z tematów ma być rozmowa o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji. Ewentualne wprowadzenie nowych sankcji w życie miałoby odbyć się w połowie września. http://www.tvn24.pl/tvn24-bis-ukraina-prosi-polske-o-bron-rzad-czeka-z-odpowiedzia-do-szczytu-nato,461911,s.html - wynika z tego, że już nie mają czym walczyć.
 • @adalbert05 18:07:24
  Z Mariupola ewakuuje się prokijowska administracja, podobno Dniepropietrowsk zapchany uchdźcami, nie mozna podejmowac pienędzy z bankomatów;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1750535.html
 • @dalmichal 18:06:09
  https://www.youtube.com/watch?v=iST0BKRWQVc Tyle w temacie.
 • @dalmichal 18:06:09
  A kogo dalmichale niby ja mam "podjudzać" i w jaki sposób?
  Podjudzają zaś na pewno twoi płatnicy i twoi polityczni kumple z televiu, którym bardzo zależy na tym aby zachować w całości swoje mienie oraz głowy nie licząc się przy tym kosztami jakie już my ponosimy i z naszym życiem, którym oni frymaczą dla własnego widzimisię.

  Pozdrawiam i żegnam- wracaj w swoje zaklęte rewiry:(
 • Witam
  Od dość dawna śledzę tu dyskusję i aktualne informacje z Noworosji.
  Jest to coś innego niż papka, którą jesteśmy karmieni przez media.
  Nie miałem zamiaru się to "zapisywać" ale od kiedy zaczęły się tu pojawiać niejakie "wanie" nie wytrzymałem, zwłaszcza, że czasami komentuję informację np na onecie.
  Zdecydowałem się napisać po przeczytaniu tego:

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lawrow-nie-widzi-nic-zlego-w-paradzie-jencow/e85dr

  Czy zwróciliście uwagę na zmianę?
  Nagle pojawiają się jeńcy wojenni, Czyli gdzieś dotarło, że tam się toczy wojna, a nie jakaś bliżej nieokreślona operacja antyterrorystyczna
 • @mrdinozaur 18:22:52
  "Podsumowanie' wydarzeń z ostatnich dni;
  http://werewolf0001.livejournal.com/1955226.html

  Pozdrawiam
 • @dalmichal 18:06:09
  Jeśli moja Małżonka nie chciałaby już ze mną być, ja ją pytam z jakiego powodu chce odejść, moze mam coś naprawić w naszym małżeństwie itp. i jesli powie, ze nie da rady i chce odejść, to ja mam ją na siłę trzymać, bić, poniżać w imię integralności małżeństwa bo ja tak chcę i rodzina?
  To będę zwykłym psychopatą a nie człowiekiem szanującym wolę innego człowieka.
  Kijów zachowuje się juz nie jak psychopatyczny mąż lecz jak psychopatyczny morderca!
 • @dalmichal 18:06:09
  Kolego słowo Polacy,Rosjanie,Ukraina,pisze się w języku polskim z dużej litery.Nie tylko słowo S.Bandera .ps.I dodam jeszcze,że moja rodzina ma z banderowcami swoje rachunki do wyrównania.Wasz Tiahnybok jest w pierwszej dziesiątce nawiększych antysemitów świata na liście Centrum Szymona Wiesenthala,a partia Swoboda uważana jest z faszystowską w Europie i zakazana w USA.A to że Żydzi i nie tylko oni was,ciemnych banderowców wykorzystują ,traktują jak mięso armatnie,a potem rzucą na "pożarcie lwu",to ja się z tego tylko będę cieszył.Za setki tysięcy niewinnych, zamordowanych przez UPA Polaków,Czechów Żydów i innych nacji,nie należących do ludu spod znaku tryzuba.Nie pozdrawiam.
 • @Schwarz 17:41:21 Przestań bredzić
  Granica rosyjsko-ukraińska jest najpilniej pilnowaną granicą na ziemi, poza chyba izraelską.

  Amerykańskie satelity, obserwatorzy OBWE ze sprzętem do jej kontroli, wykryją nawet mysz uciekającą z Ukrainy do Rosji po jakieś jedzenie.

  Dlatego nie wciskaj nam tutaj kitu o rzekomych dostawach broni i ludzi z Rosji.
 • @lorenko 18:26:34
  Freikorp "Azow" po ostatnim obiciu "siedzenia" chwali się "sukcesem", podobno mająw niewoli 2 żołnierzy rosyjskich;
  http://112.ua/glavnye-novosti/azov-podtverdil-plenenie-2-kadrovyh-voennyh-rf-iz-ivanovo-106411.html
 • @lorenko 18:26:34
  Tutaj jest sprawa integralnosci terytorialnej Ukrainy. Federacja Rosyjska jak wiemy nie pozwoli na zadne ruchy separatystyczne zmierzajace do naruszenia status quo, podobnie zachowuje sie Ukraina.

  Kto slyszal o Czeczenach i semi-niepodleglej Czeczenii?


  http://www.youtube.com/watch?v=GGdukQQuAjY

  PREZYDENT CZECZENOW

  Był prymusem i dyplom wręczył mu słynny as radzieckiego lotnictwa myśliwskiego Iwan Kożedub. Jednak kiedy w 1971 chciał kontynuować naukę w akademii lotniczej, spotkał się z odmową. Pojechał wtedy do Moskwy i zażądał widzenia u ministra obrony. Po tygodniowym oczekiwaniu został wreszcie przyjęty przez gen. Jazowa, a gdy ten obejrzał jego dokumenty wydał natychmiastową zgodę. W 1974 Dudajew ukończył wydział dowódczy Akademii Lotniczej im. Gagarina.

  W latach 1987-1990 dowodził stacjonującym w Tartu (Estonia) dywizjonem bombowców Tu-22, zdolnych do przenoszenia pocisków nuklearnych. Jego zadaniem w razie ewentualnej konfrontacji z Zachodem miało być zrzucenie bomb nuklearnych na europejskie stolice. Przeprowadzał stamtąd również naloty dywanowe na cele w Afganistanie.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCochar_Dudajew
 • @AdNovum 18:21:03
  Wodzu,sądząc po sposobie w jakim ten osobnik używa słowa pisanego,wnioskuję,że z Tel Awiwem nie ma nic wspólnego.Pozdrawiam.
 • @Schwarz 18:11:23
  no proszę. Od niechcenia napisałem nwo (\po lewackiemu w sumie) a ty tak ładnie skrót rozwijasz.
  hmm "Nowy Porzadek Swiata to sie chyba zagniezdzil w twojej wyobrazni"

  wiesz, też tak właśnie myślałem, że to "wizja" jakichś domorosłych proroków ale mnie ładnie naprostowałeś wyjaśniając znaczenie tego skrótu i to jeszcze z dużej litery przy każdym wyrazie. hmm
  Nie to żebym był uprzedzony i sugerował ale..., służba zobowiązuje?

  a teraz dobra, bo i tak zwykły "goj"szczy" waszej szanownej sanhedrynowskiej maci poziomu nie jest w stanie osiągnąć
  o jedno tylko proszę;
  odpierdolcie się od Polaków, dajcie żyć ludziom we własnym kraju, bez wpier..alania w to swoich interesów. Możliwe?
 • @adalbert05 18:41:34
  Gwoli przypomnienia, oficjalna lista jeńców prokijowskich znajdujących sie w niewoli;
  http://obozrevatel.com/crime/41368-opublikovanyi-spiski-ukraintsev-nahodyaschihsya-v-plenu-u-terroristov.htm
  Ps. Czy ten bulgot u góry zaspał, że nie wie że teraz Czeczeni to taka "gwardia prorosyjska" jak niegdyś Praetoriae Cohortes?
 • @adalbert05 18:41:34
  Oj ma i to bardzo dużo:))))

  Pozdrawiam.
 • @dalmichal 18:06:09
  Podjudzanie?Nikogo tutaj nie trzeba podjudzać, nikt nie wchodzi na ten portal bo musi tylko dlatego że chce. Kolego z pewnością doskonale znasz historię s.bandery pewnie wiesz także że posługując się o dziwo polskim paszportem uciekł na zachód przed ukraińskimi komunistami, podobnie jak członkowie SS Galizien, biorący udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego, SS Hałyczyna którzy zdołali przekonać Andersa do wzięcia ich pod skrzydła skutkiem czego w 1947 i pozwolono wyjechać im do Kanady i Anglii. Chciałbym żebyś raczej sięgnął czasów wcześniejszych żeby oceniać stosunki Polski z jej ziemiami wschodnimi i ich mieszkańcami. Chyba zapomniałeś kto spoczywa na Cmentarzu Orląt i w jakich okolicznościach Ci ludzie zgineli, a to było wiele lat przed Wołyniem.A przed Wołyniem co się działo na ziemiach obecnej Ukrainy? Przypomnę tylko hekatombe polskiej sarmacji pod Batohem gdzie pułkownicy kozaccy Iwan Zołotareńko i Wysoczanin wykupili złotem od Tatarów blisko osiem tysięcy jeńców polskich, po to tylko żeby ich zgładzić, w taki sposób że stojąc ze skrępowanymi rękoma, ludzie Ci musieli patrzeć jak zabija się ich poprzedników. Swoją robotą tak się przejęli że przeszukiwali tabor tatarski w poszukiwaniu lachów po to tylko żeby ich zgładzić. Wiele rodów szlacheckich ówczesnej Rzeczypospolitej przestało istnieć. A co było rezultatem całej kozackiej ruchawki i kto na tym skorzystał? Rosja napadając potem przy udziala tych samych kozaków na Polskę i kończąc to wszystko pokojem w Andruszowie, przez który Polska i Litwa straciła na wieki swoje ziemie wschodnie i nigdy nie była już w stanie samodzielnie zagrozić Rosji. Nie byłoby to możliwe oczywiście jak już wspomniałem bez bicia pokłonów carowi przez kozaków i ówczesne chłopstwo aspirujące do tego mienia w Perejasławiu. Sprawa wojny polsko-ukraińskiej również jest przemilczana, zapewne dlatego że, podczas gdy odradzała się Wolna Polska, w nocy 1 listopada 1918 niespodziewanym atakiem ukraińskich oddziałów Strzelców Siczowych pod dowództwem sotnyka Dmytra Witowskiego na Lwów ukraincy wbili polakom nóż w plecy i próbowali opanować Polski Lwów i cała Galicję Wschodnią, a to wszystko za cichym wsparciem Austiaków. Niestety nie dali rady Lwowiakom i Lwowskim Orlętom a szybką ekspedycja Polaków zakończyła się na rzece Zbrucz a pewnie doszlibyśmy dalej gdyby nie sprzeciw Państw Ententy. Co się wtedy nie udało odbili sobie ukraińcy na Wołyniu i kompleks ''Polskich Panów'' leczyli na niewinnych sąsiadach kobietach i dzieciach. Więc nie twórzmy nowej historii i nie opowiadajmy o braterstwie polsko - ukraińskim, bo czegoś takiego nie ma. Tym bardziej finansowanie i zbrojenie ukraińców nie powinno leżeć na sercu polaków mając na względzie dotychczasowe nasze wzajemne relacje.
 • @Schwarz 18:41:24
  "Kto slyszal o Czeczenach i semi-niepodleglej Czeczenii?"

  Wszyscy o nich tu słyszeli o dzielnych czeczenach i ich Prezydencie Ramzanie kadyrowie którzy nie szczedzą sił i środków by wspomać ludnośc Donbasu w jej walce;
  http://www.n-tv.de/politik/Kadyrow-wartet-nur-auf-Putins-Befehl-article12932571.html
  http://static.kresy.pl/image/x/9b486b7527ff710898f95335dc8c4f18.jpg
 • @Schwarz 18:41:24
  Rosja to inaczej Federacja Rosyjska.
  W skład Federacji Rosyjskiej wchodzi 85 równoprawnych podmiotów:

  46 obwodów: amurski, archangielski, astrachański, biełgorodzki, briański, czelabiński, irkucki, iwanowski, jarosławski, kaliningradzki, kałuski, kemerowski, kirowski, kostromski, kurgański, kurski, leningradzki, lipiecki, magadański, moskiewski, murmański, niżegorodzki, nowogrodzki, nowosybirski, omski, orenburski, orłowski, penzeński, pskowski, riazański, rostowski, sachaliński, samarski, saratowski, smoleński, swierdłowski, tambowski, tiumeński, tomski, tulski, twerski, uljanowski, włodzimierski, wołgogradzki, wołogodzki, woroneski
  22 republiki: Adygeja, Ałtaj, Baszkortostan, Buriacja, Chakasja, Czeczenia, Czuwaszja, Dagestan, Inguszetia, Jakucja, Kabardo-Bałkaria, Kałmucja, Karaczajo-Czerkiesja, Karelia, Komi, Krym, Mari El, Mordwa, Osetia Północna, Tatarstan, Tuwa, Udmurcja
  9 krajów: Ałtajski, Chabarowski, Kamczacki, Krasnodarski, Krasnojarski, Nadmorski, Permski, Stawropolski, Zabajkalski
  3 miasta wydzielone: Moskwa, Petersburg, Sewastopol
  1 obwód autonomiczny: Żydowski
  4 okręgi autonomiczne: Chanty-Mansyjski – Jugra, Czukocki, Jamalsko-Nieniecki, Nieniecki
  Dlaczego więc Kijów nie rozmawiał z Donbasem o np. stworzeniu republiki Donbas, czy kraju Donbas itd. jak to jest w Rosji? Nie byłoby wtedy wojny.
 • @lorenko 17:38:20
  Aktualnie na mapie - to co widze...

  Powstańcy całkowicie opanowali Sedowo i sa w Bezymiennoje. Przed Mariupolem. Natomiast od morza jakiś "desant czeczeński"... Ale zastrzegam że wczoraj dziwne już tam rzeczy były!

  Na północ od Mariuopla opanwane na drodze H20 nowotroickoje a bat. Donbas-1 w okrążeniu na wschód od tej miejscowości ????

  Dalej na wschód zdobyta miejscowość Styła z której ida uderzenia we wszystkich kierunkach...

  Kocioł Amwrosiewski rozbity na co najmniej dwie cześci. Druga, mniejsza cześć to Saur-Mogiła gdzie trwa walka.

  Potem oglądną resztę...
  Aha - włączyłemmapę na najmniejszy czas = 6h /lewy pasek na ekranie/
 • @lorenko 19:01:38
  Cytuję:

  "Dlaczego więc Kijów nie rozmawiał z Donbasem o np. stworzeniu republiki Donbas, czy kraju Donbas itd. jak to jest w Rosji?"

  Odpowiedź jest bardzo prosta:

  Bo nie to było celem ukraińskich oligarchów i ich usraelskich mocodawców, którzy rozniecili ogień buntu na kijowskim majdanie.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:09:22
  "Banderowskie hece" w Sławiańsku;
  https://www.youtube.com/watch?v=KEfKJmGCxoA
  "Bat'ko Bandera jeszcze do nas zawita!"
 • @dalmichal 18:06:09 W Kijowie rządzą banderowcy
  1/3 rządu to banderowcy ze swobody. Rządzą w resortach siłowych i w prokuraturze.

  Ukraina ma prawo istnieć, ale to nie oznacza, że mamy akceptować gloryfikowanie zbrodniarzy, którzy mordowali okrutnie Polaków.

  Jeżeli władze Ukrainy są probanderowskie, to są antypolskie.
 • @brusek 19:02:44
  Ja mam włączone na "czias" czyli to najniższe i mi się na bieżąco aktualizuje. Rzeczywiście na m. Azowskim byli "pływaki czeczenskie" teraz zniknęły, potopiły się, czy co:))))
 • @mania przepraszania 19:13:43
  Kiedyś, jeszcze przed tzw. ofensywą czytałam codzienne informacje ze strony Słowiańska

  http://slavgorod.com.ua/

  Teraz to gorsza niż cholera.
 • @Schwarz 19:02:49
  Gdzieś ty się chłopie takiej propagandy naczytał? Nie wiesz, że w Noworosji nastąpiła nacjonalizacja? M. inn. dlatego "oligarchy" wyją, m. inn Achmetow.
 • @AdNovum 19:09:22
  Oczywiście, że nie! Donbas juz z góry został sprzedany tej bandzie przez kijowskich uzurpatorów a tu ZONK!
 • Droga na "Zaleszczyki"- Mariupol.
  http://youtu.be/JFdnnG35yC8
 • @AdNovum lamet na niezalezna.
  Polak zginął pod Donieckiem z rąk terrorystów. Walczył o wolną Ukrainę http://niezalezna.pl/58715-polak-zginal-pod-donieckiem-z-rak-terrorystow-walczyl-o-wolna-ukraine
 • @brusek 19:02:44
  Nie potopiły się jednak, znowu sa czeczeńscy pławcy:)))
 • @Schwarz 19:31:16
  Gdzieś widzisz żołnierzy radzieckich?
 • ZUCH!
  http://cs618926.vk.me/v618926169/19211/eFgYQeNeel0.jpg
 • @Schwarz 19:41:55
  Do mnie Bóg nie przemawia, nie wierzę w gusła. Jeśli do ciebie przemówił i powiedział ci, że jesteś superman czy coś w tym rodzaju, to nie dziwię się, że piszesz jak nawiedzony maniak!
 • Śmiać się czy płakać?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-poroszenko-apeluje-o-powstrzymanie-wojny-w-centrum-europy/h0d5h
 • @mrdinozaur 19:53:54
  Olać...
 • @mrdinozaur 19:53:54
  Dostają rezuny łupnia to Patroszenko kwiczy
 • @Schwarz 19:41:55
  Twój prawdziwy nick z niemiecka powinien brzmieć "Schwanz"...
 • @mania przepraszania 20:02:26
  Ja wiem, ja olewam, ale to idzie w Polskę. Na szczęście ludzie już zaczęli myśleć. Warto poczytać komentarze.
 • @Schwarz 20:00:32
  Jak jesteś głodny wiedzy a nie zwyczajny szkodnik , to poświęć czas na to:
  http://wolyn1943.eu.interiowo.pl/artykuly.html
 • @lorenko 19:33:27
  Tak są Czeczeńcy są i nowe prototypy "ruskich czołgów", T-99,9 "Samochod";
  https://www.youtube.com/watch?v=0MbYPBtadh4
  : ))))
 • @mrdinozaur 20:08:14
  O! To właśnie zawsze warto robić...
 • @Repsol 18:19:53
  obejrzałem uważnie cały link,w sumie film kryptonim- pożoga-i co z tego wypływa i co potwierdzili komentujący,cały przykład chciałbym podkreślić pewnej frakcji OUN do takich wynaturzeń w mordowaniu wzięli od Niemców i Rosjan ale tu nie można mówić o wszystkich Ukraińcach ale w sumie kilku tysiącach fanatycznych zwolenników szowinizmu któremu wznik przypisano S. Banderza no i może słusznie
 • @Schwarz 20:00:32
  Have Fun!
  https://www.youtube.com/watch?v=2piqu3sMInA
 • @mania przepraszania 20:12:49
  I przy okazji. Co się dzieje z rosyjską pomocą.

  http://cxid.info/gde-v-luganske-razdaut-rossiyskuu-gumanitarku-adresa-n116309

  tzn. z tymi czołgami rakietami, okrętami podwodnymi itp :)
 • @dalmichal 20:13:28
  Te "kilka tysiecy tysiącach fanatycznych zwolenników szowinizmu" może słusznie przypisanych S. Banderze(!?) wypatroszyło od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy swoich sąsiadów w najgorszy niemożliwe do zrozumienia przez myślącego człowieka sposób...
  Ps. Nie spotkałem się jeszcze z takim stwierdzeniem; "ale w sumie kilku tysiącach fanatycznych zwolenników szowinizmu któremu wznik przypisano S. Banderza no i może słusznie", nawet wśród zagorzałych rusofobów, za to mam podejrzenia że tak opisywały ludobójstwo na Wołyniu hałyczyńskie trolle...
 • @dalmichal 20:13:28
  Teraz ich wnukowie chcą zrobić dożynki w Doniecku i okolicach. Polecam.http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112274,warszawa-1944-donieck-2014
 • @mania przepraszania 20:10:11
  O kuźwa, ale podobny do Kadyrowa:)))
  Z całym szacunkiem do prez. Kadyrowa!
 • @Repsol 20:22:06
  Z tego co wiem to rendżer miał mieć 'urlop"??
 • @Schwarz 20:23:58
  Dobrze, ze zrozumiałeś dowcip. Człowiek na twoim poziomie nie jest w stanie mnie obrazić.
 • @mania przepraszania 20:25:41
  Ale dostał rozkaz desantowania , jako czarny charakter. No i : ))) Pzdr. .http://youtu.be/KdhwopvTf18
 • @wała hierojam 20:30:53
  Dobry nick , banderpiteki amoku dostają. Pzdr. :)
 • K.....A MAĆ !!!!!!!!!!!
  Ostatni raz tak bluzgałem jak na rzutni granatem rozdygotany szwej młodego rocznika wykonał rzut zawleczką a granat obronny upuścił mi pod nogi.

  Patrzcie na to gówno szatańskie :

  https://www.youtube.com/watch?v=sL1bnVg5SK0
 • @Schwarz 17:41:21
  Mam pytanie Panie "Czarny"...
  Skąd pan bierzesz takie informacje że granica jest "otwarta"?
  Może tak było przez pierwszy rok istnienia tworu pod nazwą "Ukraina"...

  Od lat granica jest BARDZO SZCZELNA a od "Majdana" jest to najlepiej strzeżona granica świata wyłączając to granice Izraela...

  Powtarzam do znudzenia: tam po obus tronach granicy są WSZYSTKIE wywiady, szczególnie SBU, drony, latają nad tym satelity, jest tez OBWE 24h/dobę...

  Jak sobie kolego wyobrażasz przejście tej granicy z rowerem, nawet nie pancernym?

  Chyba że byłeś na miejscu i znasz coś o czy my nie wiemy, to chetnie poczytamy...
 • @dalmichal 20:13:28
  Widzisz kolego roznica polega na tym ze Ruscy i Niemcy oficjalni przyznaja sie ze mordowali i nie gloryfikuja Hitlera i Stalina a zachodni Ukraincy do dzisiaj uwazaja ze Wolyn to swietna sprawa i stawiaja banderze pomniki dlatego ich nienawidze .Dlatego tez uciosalem pare pali na zas.Pozdrawiam.
 • @Schwarz 20:40:39
  Widze ze lubisz dzieci?i jestes elokwentny?
 • @Repsol 20:44:32
  Pod Iłowajskiem kocioł, 28 Brygada Zmechanizowana rozbita, sytuacja krytyczna;
  http://112.ua/glavnye-novosti/zhurnalist-pod-ilovayskom-za-noch-pogibli-13-voennyh-18-raneny-106325.html
 • @KHT 17:48:37
  Oczywiście że wszystko może być ściemą, nie ma żadnej wojny domowej, ludzie nie giną, żaden samolot nie spadł...

  Może być tak jak twierdzi mój znajomy, skadinąd niby rozsądny człowiek, który ma kumpla od interesów na Zachodzniej Ukrainie i przez tego partnera jest tak zindoktrynowany że twierdzi iż "tylko Ukraińcy Zachodni są mili i przyjacielsko nastawieni do Polaków. Ci na wschodzie to barbarzyńcy, strach chodzic po ulicach bo zaraz dostanież nożem w plecy - no niemal ludożercy i dzikusy, których trudno nazwac ludxmi..."

  SZUKAMY PRAWDY przegladając różne miejsca. Od czasu do czasu zaglądam też na strony i portale "drugiej strony". Pisząc linkowe przeglady prasy elektronicznej" staram się umieszczać informacje które wydaja mi sie prawdopodobne oraz takie które może i sa dziwne, optymistyczne czy zbyt pesymistyczne ale są w kilku różnych źródłach. Tylko takimi metodami mozna cos weryfikowac i zbliżać się do jakiejś prawdy...
 • @szczurobronny 13:34:22
  Na tym zdjęciu nie ma Stepana Bandery.
 • @Repsol 20:44:32
  Dzięki!
 • @AdNovum 18:21:03
  może zle użyłem słowo podjudzanie,ale może idzie o niezdrowe emocje niektórych blogerów
  Używasz cały czas określenia tego co się dzieje na Ukrainie jako powstanie,czyli zbrojne wystąpienie ludności w tym wypadku dotyczyło by pewnego regionu.Czy jesteś przekonany że to rzeczywiście powstanie?Czy ci co tworzą te oddziały niby wyzwoleńcze to są miejscowi?
  Ja jestem przekonany że zwykłej ludności tego kraju Ukrainie czy nam w Polsce i na całym świecie idzie o to by żyć w pokoju bez wojen.To zwykli ludzie do jakich i ja należe nie chce wojny.Jeżeli nie zauważasz,że tu nie chodzi o zwykłych ludzi ale pewne elity świata biznesu,czy polityki to ja muszę zapytać, gdzie twoi płatnicy?
  Bo moi to biedna renta z KRUS.
  a co to znaczy televiu?
 • @Schwarz 20:40:39
  Widzę, że raczej piszesz i czytasz od prawej do lewej. Jakbyś był tak uprzejmy i spróbował jeszcze raz to samo napisać, tym razem po polsku, panie Schwanz.
 • @TomS 21:03:06
  Już było, Reinhard Gehlen, też kanalia...
 • @brusek 20:57:56
  Wiec ci powiem moj Brat byl chyba z siedem razy w Doniecku i zawsze chwalil ze bardzo mili otwarci jak mowil ze jest z Polski to bylo jeszcze lepiej (no nie wiem jak teraz?) a zachodnia Ukraine staral sie przejechac za razem pierwszy postoj kolo Kijowa tam juz cywilizacja.Raz kolo Lwowa staneli to musieli uciekac tak ich batki przywitac chcieli.
 • @adalbert05 18:35:14
  No może nie zawsze pisze poprawnie ale mogę się przyznać że jestem Czechem i bardzo mi miło że wspomniałeś o Czechach.
  Jeżeli nie pozdrawiasz to ja przynajmniej mam nadzieję że względem Czechów nie będziesz tak niemiły a ja bym chciał aby między wszystkimi sąsiadami panował pokój i zgoda
 • @dalmichal 21:06:07 Ludzie chcą pokoju
  Ale najechali ich banderowcy, niszczą miasta i wsie, mordują ludzi, dlatego oni się bronią.
 • @brusek 20:57:56
  http://cs616625.vk.me/v616625463/58df/q7HL6FlkpZ4.jpg
  "U mieszkańców Mariupolu nie zauważono oznak paniki - stwierdził S.Taruta (gubernator prokijowski) wskakując do helikoptera"..
 • @Triphaze 18:56:00
  Ja wiem,ze historia Polsko -Ukrainska miała wiele zgrzytów ale to nie znaczy że ma trwać na wieki.Jestem przekonany,ze w tym narodzie znalazło by się dużo więcej nam bratnich duszy niż tych określanych jako faszyści ,czy Banderowcy.
 • @Ptasznik z Trotylu 20:50:35
  Witaj , tam jest przyczyna .Pzdr. http://youtu.be/oEMnuQP2940
 • @brusek 20:51:06
  Sotnik Wołodymyr Parasjuk "melduje" spod Iłowajska;
  https://pbs.twimg.com/media/Bv5D1U2CQAAKbiL.png
  Cytat; "Niech (sztab ATO) swoje mapy jakie on tworzy, wsadzi sobie..."
 • @dalmichal 21:06:07
  No wiec jak mowilem moj Brat bywal czesto w Doniecku i pierwsze co mu sie rzucilo w oczy to ze wszyscy mowia tam po Rosyjsku -wszyscy!!!Wiec spytal o co chodzi wiec mu wyjasnili ze obudzili sie w 1991 roku i nagle byli na Ukrainie ale mieli nadzieje zo moze bedzie lepiej niesteta bylo tylko gorzej az do obalenia demokratycznie wybranego rzadu i przejecia wladzy przez hunte banderowska ktora jako pierwsze chciala zabronic j.rosyjskiego i na potwierdzenie ze nie zartuje spalila w Odessie 30 Ruskich (jakie to banderowskie!!) wiec chlopcy na Donbassie chwycili za bron (a nie jest to trudne bo ma ja tam prawie kazdy )bo na Ukranie mozna miec bron nie tak jak w Polsce nikt ich nie musial dozbrajac spytaj na zachodie Ukrainy to to potwierdza.Ot cala historia
 • @dalmichal 21:23:52
  Twoich bratnich dusz , nas w ludobójstwo nie mieszaj. http://prawy.pl/historia/3467-lista-135-sposobow-mordowania-przez-upa
 • @Repsol 21:32:01
  A tymczasem Walzman rozwiązał UkroKneset;
  http://112.ua/glavnye-novosti/poroshenko-raspustil-verhovnuyu-radu-ukrainy-106432.html
 • @dalmichal 21:15:09
  Nie ma sprawy,nie będziemy na tym forum toczyć kolejnej wojny,tym razem polsko-czeskiej o "Zaolzie".Czesi nie mają takich doświadczeń jak Polacy w kontaktach z Ukraińcami,brak wspólnej granicy,brak wojen,więc zapewne inne spojrzenie na problem.Proponuję na początek zagłębić się w historię stosunków polsko-ukraińskich na przestrzeni ostatnich stu lat(myślę,że początek wystarczy).Pozdrawiam.
 • @dalmichal 21:15:09
  Skoro jestes takim kochajacym Czechem to powiedz nam czemu rozeszliscie sie ze Slowakami i czemu "gnebiliscie"tak sudetendeutsche ze wam to Niemcy do dzisiaj maja za zle chyba nie z milosci?.
 • @Ptasznik z Trotylu 20:50:35
  Już to skomentowałem - SZLAG TRAFI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Schwarz 21:29:57
  Też żyd, tak jak ty Schwanz?
 • @szczurobronny 21:43:25
  Francuzi w Donbasie;
  https://www.youtube.com/watch?v=U1SPc8jxAEM#t=188
  Okazuje się że całkiem "obyci", spadochroniarze, weterani z Afganistanu...
 • @mania przepraszania 21:38:37
  Obejrzałem film , niestety dostał od Makreli zakulisowe wsparcie. Jedno jest pewne pokoju to nie zapowiada . To raczej jest dążenie do globalnego resetu długów ,jak Autor wcześniej pisał. Obstawiam mobilizację u nas. Smutno pozdrawiam.
 • @dalmichal 21:06:07
  Drogi Panie!

  Czy jak strajkowała Solidarnośc to NATO wysyłało wojsko czy czołgi, czy była jakas inna "bratnia pomoc"?

  A propos renty - czy Pana wie że tzw "Ukraina" w momencie "powstania" jak to ustalili trzej panowie po pijatyce w Białowiezy - była najbogatsza prowincją ZSRR, miała dochód per capita taki albo wiekszy niz Polska w tym czasie?
  Czy Pan wie ile miała ludności Ukraina tak zwana rzecz jasna w tym okresie? Prawie 55 mln ludzi!!!! A teraz? 40-parę! TYLKO! Całe wsie puste i wyludnione! 2 mln Ukraińców za chlebem w Rosji! Nie wiem ile na Zachodzie - w Polsce liczy się że 300 tysięcy!

  Kraj z PKB dwa razy mniejszym jak Polska, w którym kilku facetów jest WŁAŚCICIELEM CAŁEGO KRAJU!

  Przy Ukrainie / tak zwanej/ nawet oligarchie i dyktatury w krajach Ameryki Łacińskiej to mały pikuś!

  Pan Kołomojski był prostym technikiem w jakiejś firmie - a teraz trzesie całym krajem!

  Jak się mówi zwykły / biedny/ Ukraińiec jest jest 100 razy biedniejszy od najbiedniejszego Polaka, zaś najbogatszy Ukraińiec jest przeszło 100 razy bogatszy od najbogatszego Polaka!

  Majdan był po to by ukrócić oligarchów, chcieli jakiejś odmiany i sprawiedliwości - ale wyszło jak zwykle!

  Żal prostych ludzi - bo zwykle prości i nabiedniejsi zapłaca za to wszystko a Kołomojscy skorzystaja z podwójnego obywatelstwa i wylądują w "drugiej ojczyźnie" albo w jakimś miłym i ciepłym kraju!
 • @dalmichal 21:15:09
  Witamy Czecha na Pokładzie!

  Brawo Czesi! Szczególnie ci co walcza na Donbasie razem z Powstańcami!
 • @fretka 21:51:39
  Są jakieś potwierdzenia ataku ukrów od północy w kierunku tego kotła?Mapa pokazuje próbę przebicia się do kotła za Donieckiem,drugi kierunek idzie bezpośrednio na Donieck.Może to próba odciągnięcia powstańców od wybrzeża?Pozdrawiam
 • @Schwarz 21:21:56
  My dokłądnie wimy co powiedziała Pani Kanclerz nie zostawiając suchej nitki na polityce Rzeźnika Ukrainy, nie dała tez ZADNEJ NADZIEI na pomoc gospodarczą i wojskową!
 • @Schwarz 21:29:57
  Zastanawiałem się skąd wziąć dla ciebie żołnierzy radzzieckich i przypomniałem sobie:
  http://youtu.be/jGEC5PEZEh8
  Nie tylko żołnierze lecz także żołnierki:)
 • @brusek 22:00:32
  Najnowsza mapa "Kota" data dzisiejsza z godziny 15.36 TC z zaznaczeniem że nie obejmuje "frontu południowego"

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/23862/23862_original.jpg
 • @brusek 22:11:41
  Sytuacja w Ługańsku;
  http://informator.lg.ua/?p=25202
 • @lorenko 22:04:04
  Dla niego to jest nawet wojsko Rosji. :))) http://youtu.be/RVUr28-L9sw
 • @szczurobronny 22:12:02
  Pan Prezydent Łukaszenko ma rację. Ciekawe jak to jest, że w Rosji są całe republiki czy obwody muzułmańskie i islamiści mieszkają, pracują, modlą się w meczetach i nie mają zamiaru wczynać wojenek.
 • @bipaw 21:31:14
  Oprocz tego najwiecej zolniezy,walczacych w Afganistanie byli z Donbasu.Starsze pokolenie dobrze wie co to jest wojna i ma doswiadczenie wojskowe.
 • Czy w Minsku dojdzie do zawarcia rozejmu?
  http://gordonua.com/news/separatism/Illarionov-Poroshenko-sudya-po-vsemu-uzhe-soglasilsya-na-usloviya-Putina-i-Merkel-po-prekrashcheniyu-voyny-37980.html
 • @Schwarz 22:32:06
  Ty ranger co ,autobiografię piszesz ?. :))))
 • @Repsol 22:36:09
  //@wała hierojam 21:07:44 --- ZNANY LEKARZ PL
  Nie znalazłeś profilu lekarza?

  Psychiatra, Warszawa
  http://www.znanylekarz.pl/psychiatra/warszawa//

  Nawet swojego psychiatrę polecił :)))
 • @Schwarz 22:32:06
  Dlaczego człowieku bluzgasz na bliźniego? Przez to, ze ma inne poglądy? Jakbyś z nim dyskutował nie przez internet, face to face, tobyś go zariezał???
 • @Irenapolakowa 22:29:49
  a to bardzo mozliwe .Pozdrawiam
 • @Schwarz 22:32:06
  Czy twoi krewni mordowali Polaków?
  Gdybyś miął choć trochę sumienia*, przyzwoitości*, honoru*, odwagi*, czegokolwiek, na rozum* jednak nie liczę, to byś się banderowski chachole powiesił.

  * pojęcia nie znane hałyczyńcom
 • @mania przepraszania 22:38:11
  Szwarcowi się marzy tak. Pzdr. :))))) http://youtu.be/a5Qz4HvdmXw
 • @Schwarz 22:32:06
  Czlowieku nie rzucaj tak miesem.Nie obchodzi mnie co mowia Slowacy.Uspokujcie sie wreszcie.Tu powazny post.
 • @szczurobronny 22:40:33
  Swoją drogą pora wysłać go daleko. Pzdr. :)
 • @szczurobronny 22:00:20
  Mariupol bardzo łatwo da się otoczyć. Myślę że raczej się wycofają niż zdecydują na żywe tarcze. Banderowcy to tchórze, będą się bali odpowiedzialności. W sumie, już teraz powinni się wycofać bo jeśli przypadkiem jakiś cywil zginie, to nie będzie litości. Cały oddział zgnije w więzieniu do końca życia.
 • @szczurobronny
  Ukraina bez parlamentu. „Drodzy rodacy! Postanowiłem rozwiązać Radę Najwyższą” Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko postanowił rozwiązać parlament. Jednocześnie zapowiedział, że przedterminowe wybory odbędą się za dwa miesiące – 26 października.

  „Drodzy rodacy! Postanowiłem rozwiązać Radę Najwyższą” – napisał na Twitterze prezydent Ukrainy.

  Poroszenko dodał, że przedterminowe wybory do nowego parlamentu odbędą się 26 października.

  „Decyzję podjąłem w ścisłej zgodności z artykułem 90. Konstytucji Ukrainy” – podkreślił prezydent. Wezwał również wszystkich Ukraińców, aby wzięli udział w wyborach.

  Poroszenko podjął decyzję po tym, jak pod koniec lipca rozpadła się koalicja rządząca. Partia Udar Witalija Kliczki oraz Swoboda Ołeha Tiahnyboka ogłosiły wtedy, że wychodzą z koalicji, tworzonej z Batkiwszczyną byłej premier Julii Tymoszenko.

  Po tym do dymisji podał się premier Arsenij Jaceniuk, jednak ukraińscy deputowani jej nie przyjęli. http://niezalezna.pl/58720-ukraina-bez-parlamentu-drodzy-rodacy-postanowilem-rozwiazac-rade-najwyzsza
 • @szczurobronny 22:54:09
  Widze ze kolega tez karmi Trolla no i znowu ta walonki chyba mam alergie.Pozdrawiam
 • @Schwarz 22:53:10
  Brzmi jak diagnoza serdecznie wspolczuje.Pozdrawiam
 • @Schwarz 23:01:31
  No jednak nie jest z kolegom tak zle zaczynamy sie rozumiec .Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 22:55:26
  Witaj , zakulisowe to są gierki . Obstawiam że skończą z ręką w nocniku . Cena gazu nie takich wysadzila. Pzdr.
 • @dalmichal 18:06:09
  Szanowny panie zapomniał pan dodać, że Bandera został skazany na śmierć za morderstwo polityczne - akt terroru. To jednak niewielki szczegół. Tak się złożyło , że na terenach Galicji Wschodniej po pierwszej wojnie światowej żyli nie tylko Ukraińcy ale również Polacy, Żydzi, Huculi czy inne nacje. Ukraińcy nie tylko nie byli tam dyskryminowani lecz mieli pełne prawa przysługujące obywatelom Rzeczypospolitej. Bandera jako działacz i ideolog skrajnego ukraińskiego ruchu narodowego był oczywiście wielokrotnie aresztowany z powodu swojej działalności godzącej nie tylko w państwowość polską ale również (a może przede wszystkim) w działalność innych organizacji ukraińskich. Działalność , w której on i jego zwolennicy posuwali się do czynów zbrodniczych. Wystarczy zapoznać się z programem jego organizacji i proponowanymi przez niego rozwiązaniami by zakwalifikować taką organizację, na równi z NSDAP do organizacji zbrodniczych. Dowodów na zbrodniczy charakter ruchu Bandery dostarczyły później opierające się na tej ideologii organizacje wojskowe OUN UPA, z których to dowodów rzeź Wołynia była największą , ale bynajmniej nie jedyną zbrodnią. Bandy rzeźników mieniące się patriotami ukraińskimi posługiwały się tą ideologią dokonując masowych mordów cywilnej ludności polskiej , żydowskiej , rosyjskiej a również ukraińskiej (wśród Ukraińców byli wszak również uczciwi ludzie).
  Mając to wszystko w pamięci mamy nie zwracać uwagi na zbrodniczy charakter ideologii sformułowanej przez Banderę i pochwalać gloryfikację tego mordercy i patrona morderców? Mamy spokojnie patrzeć jak kolejne pokolenie Ukraińców jest zaczadzane tym złowrogim oparem zbrodni? Czy może przyzwalać na terroryzowanie spokojnych Ukraińców przez pogrobowców faszyzmu w wydaniu Banderowskim? Czy to pan sugeruje?
  Nikt nie neguje prawa Ukraińców do posiadania swojego państwa. Definitywnie jednak nie ma zgody na odradzanie się ukraińskiego nazizmu. Naród ukraiński jest narodem młodym i cierpi na chroniczny brak bohaterów. Opieranie jednak tożsamości narodowej na masowych zbrodniach i prześladowaniach innych narodów nie może się dobrze skończyć dla samych Ukraińców. Kultywując takich "bohaterów" jak Stepan Bandera Ukraińcy sami skazują się na status pariasa wśród narodów - takich niedotykalnych , do których bez kija nie podchodź. Jeśli ten naród chce być normalnie traktowany przez sąsiadów MUSI dokonać samooczyszczenia. Na podobnej zasadzie jak tego dokonali Niemcy. Musi wyrzec się takich bohaterów , potępić zbrodnie i wyrugować z narodowej myśli politycznej wszelką przemoc wobec innych narodów.
  My Wołynia nie zapomnimy!
 • @Schwarz 23:15:56
  Ty tez nie jestes demonem predkosci i co ma znowu Putin do tego.pzdr
 • @Schwarz 23:15:56
  Pitolisz gamoniu l, linków do swoich prawd jak zwykle nie podajesz .Jako kretyn tu nie powinieneś pisać. Daj Boże że Autor głąba wywali. Pora już. :)
 • @Repsol 23:09:52
  Banderopiteki wala z "Toczek" pod Artemowskiem;
  https://www.youtube.com/watch?v=Juh8ceRSqO4
 • @TomS 23:21:06
  Bardzo dobry post!!!Pozdrawiam kolege.
 • @TomS 23:21:06
  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10487572_662106617213973_4175289938799592032_n.jpg

  http://www.nawolyniu.pl/artykuly/glod1.jpg

  http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/mid_18690.jpg

  http://m3.naszdziennik.pl/z/450,253,9605306942c439c2f8ca816a89385c5697a67038.jpg
 • @szczurobronny 23:26:00
  Strącono helikopter?
  http://ria.ru/world/20140825/1021396918.html
 • @Repsol 23:35:09
  Te zdjecia są z róznych okresów Wołynia, nie zapominajmy też o ofiarach wielkiego głodu.
 • @szczurobronny 23:26:00
  wczoraj dostalo mi sie za to..ale co do hasabry podobno Video ze scieciem tez zmyla zaczynam sie poprostu bac o co tu chodzi?Pozdrawiam
 • @bipaw 23:41:51
  Poczytaj sobie tu, gościu juz o tym pisał 4 dni wcześniej;
  http://zezorro.blogspot.com/2014/08/isis-obcinamy-gowy.html
 • @Schwarz 22:32:06
  Mówiłem ci Schwanz, że nie jesteś w stanie mnie obrazić, nie ten poziom.
 • @bipaw 23:41:51
  Tu chodzi tylko i aż o prawdę ,to co się dziwisz ,jak się wychylisz to dostaniesz po uszach.Pzdr. :)))
 • @mania przepraszania 23:45:17
  no tak ale jaki jest sens mamy sie wszyscy pozabijac ....jak tak to moze zaczniemy od izraela?
 • @Schwarz 23:15:56
  Nie wiem jak inni (ale pewnie tez) ja kibicuję NOWOROSJI, ludziom, którzy mieli odwagę przeciwstawić się temu, czego nie chcą i czym się brzydzą i nie potrzeba im zadnego Putina. Imponują mi bardzo, trzymam za nich kciuki aby wygrali swoje panstwo. A Ukraińcy niech zajma się swoimi sprawami: zamiast stawiac co chwilę w innym miescie pomniki Bandery, opodatkowywać i tak biednych obywateli na wojnę, niech lepiej spłacą wobec Rosji długi za gaz bo jesień już tuż, tuż i zima za pasem.
 • @bipaw 23:49:53
  chyba sie wychylilem?
 • @lorenko 23:52:16
  Calkowicie popieram!.Pozdrawiam
 • @bipaw 23:49:53
  No, koniec dyskusji bo robi się mało powazna...

  25.08.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  MH17

  Ławrow ostro o śledztwie które się ślimaczy
  http://ria.ru/world/20140826/1021403644.html
  http://ria.ru/mh17/20140826/1021403256.html


  WOJNA

  Opis dzisiejszej mapy „Kota”
  http://rusvesna.su/news/1408969957

  Skrót Anna-News
  http://www.novorosinform.org/news/id/6964

  Skróty dnia – tyle tego że nie mam siły nawet skrótowo opisac sukcesów…
  http://rusvesna.su/news/1408997391
  http://rusvesna.su/news/1408997599
  http://rusvesna.su/news/1408986224
  http://rusvesna.su/news/1408974097

  Podobno znów pojawił się ale szybko spadł wpisany na czerwoną listę „Nielot Ukraiński” – spadła jedna sztuka!
  http://politikus.ru/events/27909-esche-odin-vertolet-ukrainskih-silovikov-podbili-opolchency-dnr.html

  Naprawdę trudno zliczyć już te kotły w których się gotuja ukry”
  http://politikus.ru/events/27893-opolchency-zayavili-o-blokirovanii-tretey-gruppy-ukrainskih-silovikov.html
  http://rushor.su/news/19105

  „Rozwalimy wszystko co przysle tu Kijów!”
  http://politikus.ru/events/27908-itogi-24-avgusta-vs-dnr-razobyut-vse-voyska-kotorye-kiev-napravit-na-donbass.html

  Na razie Motorola rozwala Donbas-1 i AZOW
  http://rusvesna.su/news/1408993737

  Zlikwidowana całkowicie 28-ma Brygada – pisze ukraiński dziennikarz
  http://rusvesna.su/news/1408986983

  DNIEPR panikuje i woła o posiłki!
  http://rusvesna.su/news/1408986983

  Ługańsk: pomyślne rozpoznanie bojem w Łutigino
  http://rusvesna.su/news/1408986983

  Zlikwidowano 15 nacgwardzistów pod Krasnodonem!
  http://rusvesna.su/news/1408956172

  Trwa bitwa koło Wołnowachy – zagrożony klasztor!
  http://rusvesna.su/news/1408963632

  „Do przodu marsz!” – analiza wydarzeń
  http://politikus.ru/articles/27907-marsh-vpered.html

  Wywiad z ochotnikami z Francji
  http://rusvesna.su/news/1408993737

  Film o wyzwoleniu Jelenowki
  http://rusvesna.su/news/1408963149

  Frontowe opowieści – jak trzema Ładami i jedną Wołgą przegnali 4 BMP – film
  http://rusvesna.su/news/1408976786

  Spowiada się ktoś z drugiej strony frontu…
  http://www.novorosinform.org/news/id/6960

  Opis sytuacji
  http://www.novorosinform.org/news/id/6952


  DRUGI FRONT!

  Władze kijowskie przyznają że blokowane są drogi do Mariupola / przez powstańców!/
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_25/RBNiO-Ukrainy-informuje-o-zablokowaniu-przez-sily-zbrojne-drogi-do-Mariupola-2336/

  Ukry wieją z Mariupola na Zaporoże?
  http://rusvesna.su/news/1408983587

  Nacgwardia chce uzyc mieszkańców jako żywych tarcz?
  http://rushor.su/news/19103

  Panika w Mariupolu!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1408983476

  Mieszkańcy Mariupola oczekują na wyzwolicieli!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1408983476

  Ale tymczasowo panika i masowe wykupowanie wszystkiego w sklepach
  http://www.regnum.ru/news/1840191.html

  Nacgwardia jednak ucieka z Mariupola?
  http://svpressa.ru/war21/news/96298/  NOWOROSJA


  Achmetow: „oddam wszystko za pokój na Donbasie”
  http://www.regnum.ru/news/1840212.html

  Jedno bez zmian: aglomeracja Doniecka pod nieustannym ostrzałem!
  http://rusvesna.su/news/1408975325

  Rozpoczęto proces oswabadzania wszystkich miast Noworosji – film
  http://rusvesna.su/news/1408974455

  Czy będzie drugi konwój dla Doniecka?
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_25/Wladze-DRL-poinformowaly-o-gotowosci-zapewnienia-bezpieczenstwa-drugiemu-konwojowi-humanitarnemu-0607/

  Władze Rosji powiadomiły Kijów o kolejnym KONWOJU!
  http://rusvesna.su/news/1408961552

  Poroszenko się boi że tym razem przyjada transformersy!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_25/Poroszenke-niepokoi-zamiar-ponownego-wyslania-pomocy-na-Ukraine-przez-FR-5803/

  Na Donieck spadaja TOCZKI-U!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_25/Na-Donieck-spadla-rakieta-balistyczna-Toczka-U-8158/

  OBWE: „Katastrofa humanitarna!”
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_25/OBWE-ocenia-sytuacje-na-wschodzie-Ukrainy-jako-katastrofe-humanitarna-3116/

  OBWE wróciło do Ługańska
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_25/Obserwatorzy-OBWE-powrocili-do-Luganska-5196/

  Znów zagineli dziennikarze!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_25/Krymscy-dziennikarze-zagineli-na-wschodzie-Ukrainy-3878/

  A jednak żyja i jest okej!
  http://lenta.ru/news/2014/08/26/telegraph/

  Władze Noworosji zaczeły publikowac listy wziętych do niewoli oraz poległych
  http://rusvesna.su/news/1408951082

  Zaczeto rozdawać paczki z pomocą!
  http://rusvesna.su/news/1408963919

  Ostrzelano oczekujących w kolejce na wydawanie paczek z pomoca humanitarna!
  http://rusvesna.su/news/1408951554

  Grady spadły na Czeremuszki / Makiejewka/
  http://www.novorosinform.org/news/id/6962

  Na koniec Alek Mozgawoj z typowym dla niego humorem
  http://novorus.info/news/policy/27063-aleksey-mozgovoy-vash-prazdnik-pohozh-na-pominki.html

  Amerykański ekspert: „Noworosja za neutralność Ukrainy”????
  http://www.novorosinform.org/news/id/6961  KIJÓW i okolice

  Jutro ostatnia szansa Poroszenki
  http://svpressa.ru/politic/article/96299/

  Wczoraj dokonała żywota tzw „Ukraina”
  http://novorus.info/news/analytics/27104-vchera-zakonchilas-nasha-ukraina.html

  „Jestem Fuhrerem, jestem Stalinem, jestem, Somozą, jestem Kim-Ir-Senem, jestem Rzeźnikiem” – tak raduje się JEDYNOWŁADCA tzw „Ukrainy”
  http://politikus.ru/events/27906-petr-poroshenko-raspustil-verhovnuyu-radu.html

  Ukraina – kiedy dojdzie do gospodarczego dna? Kto ostatni wyłączy światło?
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_25/Ukraina-pikuje-w-sferze-gospodarczej-1824/

  A Pani Merkelowa zaczyna coraz bardziej mówic po ludzku! „Rozwiązanie kryzysu nie powinno zaszkodzic Rosji”
  http://rusvesna.su/news/1408986983

  Czy Krym znacjonalizuje mienie Kołomojskiego?
  http://rusvesna.su/news/1408986983

  A w Monachium dalej nie lubią banderowców!
  http://rusvesna.su/news/1408978054


  SANKCJE

  Wegrzy szukaja sojuszników w Unii dla ponownego „zaprzyjaźnienia się” z Rosją
  http://politikus.ru/events/27902-vengriya-ischet-soyuznikov-v-es-chtoby-pomiritsya-s-rossiey.html
 • @bipaw 23:49:53
  Moja teoria jest taka; "Juesej" straciły zainteresowanie UPAiną, bo przepadły bazy na Krymie i rozpoczęły się walki na wschodzie na całego. Oba ma potrzebuje jakiegos "sukcesy" więc powrócono na "stare śmieci", czyli do Iraku. Al-Kaida (złośliwi piszą Al-CIAda) jest juz jednak nie modna więc spreparowano nowych "superterrorystów", czyli ISIS, ISIL, "Państwo Islamskie", czy jak ich tam zwą by ich spektakularnie pokonać i by Oba ma mógł "uratować świat"...
 • @bipaw 23:54:09
  Pozdrawiam:)
 • @Schwarz 23:59:51
  Уже по тебя идём бандеровская свинья...
 • @Schwarz 23:54:56
  Widze ze kolega ma wglad w akta SB ,chyba sie jednak nie polubimy.
 • @brusek 23:56:45
  Poroszenko wyprzedaje swój majątek...
  http://www.biztok.pl/biznes/prezydent-ukrainy-sprzeda-swoj-biznes-caly_a17332
 • @brusek 23:56:45
  Jesteś świetny! Jakbyś jeszcze dodawał jeszcze ciut więcej opisów sytuacji po polsku do kazdego linka... nie znam języka rosyjskiego na tyle i muszę męczyć sie okrutnie z translatorem i pewnie i inni też. Pozdr.
 • @wała hierojam 00:18:53
  A potem hyc, hyc do Issraela
 • @Schwarz 23:01:31
  wała i sała takim "politykom"

  http://ic.pics.livejournal.com/5gopujg/70968668/13466/13466_900.jpg
 • @Schwarz 00:23:59
  Aa!!? IPN zrodlo wladzy bekartow okraglego stolu i tu czerpiesz swoja wiedze swoiscie wysublimowane .Dziwny Postkomunistyczny kraj w ktorym normaly facet (JKM)daje w pysk(najmniejsza kara) zdrajcy (Boni: Agent UB czyli nie formalnie KGB-jak Putin!?) Efekt : Boni -biedny szanowany obywetel(Agent KGB) a JKM dostaje wszedzie szlaban i wg. mediow jest swinia.Mam w dupie IPN
 • Dla tych co nie lubia spać nocą, Mariupol live;
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/195/
 • @fretka 00:32:54
  Tak się zastanawiam: jakby takimi i podobnymi dokumentami "bombardować" maile, facebooki, twittery poczawszy od Sikorskiego, Tuska, Kaczynskiego a skonczywszy na Obamie, bombardować partie, PE Kongresmenów, itd. itp. zapychać im skrzynki itd. Musieliby się tym zająć dobrzy hakerzy, bo indywidualna akcja nawet tysięcy osób mogłaby się skończyć wizytami smutnych panów o 6 rano...
 • @fretka 01:01:56
  Podobno Taruta dzwonił do Walzmana że to nie Yeti, a Striełkow w papasze.
  Również życzę spokojnej nocy...
 • @fretka 00:42:07
  Wygląda zdecydowanie lepiej, tylko te pedalskie kolorki....
  Bezguście!
 • @mania przepraszania 01:10:34
  I Noworosji spokojnej nocy !
 • @simba 01:08:43
  Tylko boczkiem .Pzdr.
 • @Schwarz 19:11:47
  Szanowny panie Schwantze-Wi(ld)nsteinie, przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam, musiałem wyjść. Cóż niektórzy muszą pracować ale już śpieszę z odpowiedzią, oczywiście (bo jakby inaczej) analizując pana genialny tekst krok po kroku;

  "Jakies problemy " - ostatnio nie, a u pana wszystko w porządku? bo się martwić zaczynam

  "A jak samopoczucie?" - b. dobre, nawet zważywszy że idzie jesień

  "Jakas psychologiczna zaraza?" - nie wiedziałem, że tak się zarazić można i raczej jestem przekonany, że nie. Moim zdaniem nawet przebywając w towarzystwie wyjątkowej kanalii, człowiek może, co najwyżej, lekko się zdenerwować. Ale na wszelki wypadek (bo widzę żeś innego zdania) proszę zapytać własnego psychiatrę.

  "Problem z twoimi problemami jest taki, ze bedzie jeszcze gorzej" - a z twoimi, że już "lepiej być nie może

  "A co myslisz o instytucji, probowales opanowac?" - no w tym zdaniu to chyba niesprzedane, przerobione jabłuszka dały znać o sobie? Proszę o sprecyzowanie jakiej!? instytucji. No chyba, że chodzi o tą w której pan obecnie przebywasz, to proszę nie pisać...

  "A co tam nowego u Buonaparte?" hmmmm, o tego panu chodziło http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Maria_Buonaparte ? czy może za dużo jabłek i poślisk na klawiaturze a chodziło o tego http://pl.wikipedia.org/wiki/Napoleon_Bonaparte ?????????
  Tak czy siak, nie wiedziałem, że takie podróże w czasie i przestrzeni są możliwe. Ale skoro tak, to prosiłbym przy najbliższej okazji przekazać temu http://pl.wikipedia.org/wiki/Czyngis-chan gościowi następujące słowa;
  Idąc przez Europę zwracaj szczególną uwagę na osobników śmierdzących czosnkiem. Traktuj tak jak lubisz, na swój sposób, żadnego nie pomiń. Twoja gwiazda dawno zgaśnie, Twoje imperium dawno przeminie ale wszystkie narody po kres czasu będą Ci wdzięczne i nikt Ci tego nie zapomni
 • @Schwarz 02:57:03
  Panie czarny - z malej litery - Karl Capek powiedzial kiedys, ze tylko
  glupiec nie ma watpliwosci, a ja parafrazujac to powiedzenie mowie,
  ze tylko krowa nie ma watpliwosci. A moj Tata mowil tak: zastanow
  sie zanim cos powiesz, bo mozesz wyjsc na idiote, i pamietaj, ze twoj
  jezyk jest twoja wizytowka. Wystarczy kilka zdan, i wiem o tobie wszystko
  - z jakiego pochodzisz domu, jak dlugo chodziles do szkoly, jaki jest
  poziom twojego IQ. Twoje posty kompromituja cie, nie wstyd ci?
  Nie wiesz co to ambicja?
  Odejdz z tego forum w sina dal, i nie wracaj wiecej.
  ZEGNAM.
 • @dalmichal 21:06:07
  Z tymi wątpliwościami pozostawiam ciebie sam na sam, bo pewność ma tylko ten co ma wiedzę, a ty ze swymi wątpliwościami jej nie masz.
  Nie wiem tylko w jakim celu tu się znalazłeś?
  Aby mieszać?

  pozdrawiam.
 • @lorenko 00:20:35
  Postaram się!

  Dzięki! A rosyjski poprzez tą ukraińską zawieruchę zaczałem sobie przypomniać i dziwię się sobie że po tylu latach tyle pamietam :)
 • @fretka 00:32:54
  SS-syny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Brak słów - może doczekamy że to kiedys pokażą w naszych mediach?
 • @brusek 07:30:20
  Witam z rana!

  Zanim doczekamy sie nowego "wykładu" - poranna prasówka, ale całkiem nasza, czyli dzisiejsze teksty Krakauera

  Emerytowani generałowie przemawiają, publicyści zeszli na ziemię! Coś jest na rzeczy?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25086

  Zamiast parady jeńców…
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25101

  Ewentualna sprzedaż broni rządowi Ukrainy to błąd strategiczny
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25094

  Premier zniknął z mediów znaczy się kombinują!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25081
 • @szczurobronny 22:21:42
  Co ty z tą ,,technika wojskową"? Już nawet na innych portalach nabijają sięz tego sformułowania. Chodzi o sprzęt wojskowy po prostu.
  Piszcie poprawnie koledzy i koleżanki.
  p.s.
  rysunek z banderowcem, który dostaje kopa w zad jest genialny. Warto to wklejać pod postami banderowców na wszystkich forach zamiast tracić z nimi czas na dyskusję.
 • @TomS 23:21:06
  Samooczyszczenie niemców...dobre sobie. Czy wiesz ilu niemieckich zbrodniarzy skazano, a ilu dożyło spokojnej starości i pełniło wysokie stanowiska w niemieckiej administracji?
  Te historie o niemieckim samooczyszczeniu włóż między bajki. Oni tylko bardziej za mordy trzymają swoich obywateli żeby nie wyskakiwali publicznie ze swoimi pogladami.
  Długo by o tym pisać.
 • @szczurobronny 13:34:22
  Sorry, ale cos jest nie tak na tym zdjeciu ze Stefanem Bandera, gdyz to nie sa mundury SS tylko Wehrmachtu. Ponadto jest to wysoki ranga oficer i to na dodatek odznaczony tzw Spanienkreuz za wojne w Hiszpanii.
  Nie mysle, zeby Bandera walczyl w Hiszpanii gdyz wtamtych latach siedzial w polskim pierdlu.
 • @brusek 07:52:46
  Witam z samego rana.
  Najciekawszy,moim zdaniem jest tekst o ewentualnej sprzedaży broni Ukrainie.Osobiście uważam,że do tego nie dojdzie z kilku przyczyn.Pierwsza,to będzie zdecydowane niet ze strony chociażby Niemiec,druga,to zbliżające się wybory samorządowe.Część społeczeństwa jest przeciwna jakiemukolwiek zaangażowaniu Polski w ten konflikt,a to są wyborcy!Sprzedaż broni postawiła by Polską zdecydowanie po jednej ze stron konfliktu.Próba sprzedaży "po cichu"w dzisiejszym świecie tez raczej odpada.Oczywiście moje przemyślenia dotyczą uzbrojenia pełnosprawnego i nowoczesnego.Co do sprzętu wycofanego ze względu na zużycie,czy przestarzałe parametry,tu jest sprawa sporna,patrz Węgry i ich T-72 z demobilu.Moim zdaniem sprzedaż,przekazanie jakiejkolwiek broni nawet wycofanej i teoretycznie bezwartościowej Ukrainie byłoby kardynalnym błędem.Pozdrawiam
 • @brusek 07:52:46
  Leszek Miller konfliktu na wschodzie Ukrainy
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_25/Leszek-Miller-konfliktu-na-wschodzie-Ukrainy-nie-mozna-rozwiazac-droga-wojskowa-1965/
 • Poranne wiadomosci
  Dwojka rosyjskich dziennikarzy - Maksim Wasiljenko i Ewgenija Koroliowa -
  na wolnosci.
  Wywiad z hiszpanskimi ochotnikami.

  http://cont.ws/post/45781

  Zycze cieplejszego dnia, niz u mnie - mzawka i 15°C. Brrr...
 • @Kaktus 24 09:07:19
  Dzięki!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_25/Wojna-na-Ukrainie-grozi-drugim-Czarnobylem-1077/
 • @Gregoson 08:01:15
  wszyscy na studiach kpiliśmy z wojskowych wykładowców,
  częściowo z powodu języka, jakim się posługiwali

  tu bez przerwy mamy do czynienia z "niszczeniem siły żywej",
  a nie eliminacją (zabiciem lub zranieniem) żołnierzy.
 • @adalbert05 08:44:24
  przecież węgierska sprzedaż, to był geszeft, sprzedano przez prywatną spółkę, która zarobiła krocie.
 • @Gregoson 08:07:41
  Spośród 6,5 tys. esesmanów służących w Auschwitz i którzy przeżyli wojnę, skazano w RFN - 29, a w NRD - 20.!!!!!! takie to było "samooczyszczenie"!
 • @brusek 07:52:46
  "Pułkownik" na temat "njusów" Kijowa o jeńcach i broni rosyjskiej na Ukrainie;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1751820.html

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 09:26:18
  Tak, to JEST chore, ale JEST!

  Nie pamietam tego sformuowania z wojska - cos tam było o "procencie przeżywalności w rejonie skażenia" - to było cudne sformuowanie ale za cholerę nie mogę sobie przypomniec...
  :)
 • @brusek 09:39:39
  https://www.youtube.com/watch?v=wLwLLzzlYJs
 • @interesariusz z PL 09:26:18
  Każda branża wytwarza specjalistyczny slang. Armia nie jest tu wyjątkiem. Dlatego nie ma się czemu dziwować , że pojawia się "siła żywa" czy "technika wojskowa" (która wcale nie jest tożsama ze "sprzętem wojskowym").
 • @Kula Lis 62 09:38:47
  Niemcy zawsze szanowali "specjalistów"...
 • Polski banderowiec
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polak-zginal-na-ukrainie-separatysci-chcieli-pieniedzy-za-cialo/edrkf

  Co trzeba mieć w głowie żeby stawać ramie w ramię z czcicielami zwyrodnialców?
 • @Kula Lis 62 09:38:47
  Ano właśnie. niemcy mają baaardzo dużo za pazurami, a w fałszowaniu i zaciemnianiu historii to są mistrzami świata.
  Pewnie gdybym miał pistolet tylko z jedną kulą i postawiono by przede mną banderowca i hitlersyna to chyba bym ich obu kolbą zatłukł żeby pocisku nie marnować.
 • @interesariusz z PL 09:28:18
  U nas mogą zrobić tak samo,ale w obu przypadkach media będą mówić że broń sprzedały Węgry i Polska,udział prywatnych pośredników będzie pomijany.Spójrz zresztą na informacje o sprzedaży tych T-72,w większości brzmi ona:Węgry sprzedały Ukrainie wycofane z uzbrojenia czołgi.
 • @Kula Lis 62 09:38:47
  Nie stawia się tam jednak pomników Hitlerowi, Goeringowi czy innym kanaliom. Nie nazywa się ich imieniem ulic miast czy nie ustanawia się patronem szkół. Zakazana jest symbolika faszystowska . Można by tak wymieniać dalej tylko po co. Dla porównania wpisz sobie w google maps dowolne miasto na Ukrainie Zachodniej i ulicę Bandery. Ja jeszcze nie spotkałem miasta gdzie nie ma ulicy Bandery!
 • @Gregoson 09:52:58
  Jaki polski? Co najwyżej polskiego pochodzenia, bo to obywatel Ukrainy...
 • @Gregoson 08:01:15
  Sformułowanie "technika wojskowa" bierze się z bezrefleksyjnego kopiowania nazewnictwa technicznego ukraińskiej armii, która właśnie w ten sposób określa sprzęt wojskowy.
  Tak więc w języku ukraińskim (i rosyjskim) jest "technika wojskowa" zaś w polskim "sprzęt wojskowy".

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej