Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 27.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj w białoruskiej stolicy, Mińsku odbyło się spotkanie przywódców Ukrainy i Rosji, którzy w towarzystwie szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz prezydentów Białorusi i Kazachstanu, omawiali kwestię uregulowania sytuacji na Ukrainie.

Jak można było się spodziewać, rozmowy te zakończyły się fiaskiem i poza ogólnikowymi deklaracjami nie przyniosły jakiś zdecydowanych rozwiązań. Sądzę, że do takiego stanu rzeczy przyczynił się brak tam naszego szefa dyplomacji, który jak wiemy jest mistrzem w tej dziedzinie, o czym mogliśmy się już przekonać choćby podczas pamiętnych rozmów 21 lutego br. w Kijowie gdzie wystarczyło jedno jedyne zdanie rzucone przez niego mimochodem na koniec nieudanych pertraktacji:

"Jeśli tego  (porozumienia- dopisek mój) nie podpiszecie, będziecie wszyscy martwi"

To jedno zdanie zadecydowało o dalszym losie Ukrainy, gdzie już kilka dni później prawowity prezydent Ukrainy, Janukowycz w popłochu musiał opuścić swój kraj, a na kijowskim Majdanie Niepodległości polała się krew.

Nie wiem czy w losach powojennej Europy znajdziemy podobny przypadek "skuteczności" w szlachetnej sztuce prowadzenia negocjacji jakim poszczycił się w Kijowie nasz minister MSZ?

Może właśnie z tego względu już nie jest on zapraszany na poważne rozmowy międzynarodowe w sprawie Ukrainy, aby jeszcze bardziej nie zaogniać i tak bardzo tragicznej sytuacji?

No ale jajka pozostawmy w spokoju na boczku i przejdźmy do rzeczywistych sukcesów wczorajszego spotkania w Mińsku.

Otóż jedynym sukcesem tych rozmów może być tylko (jak donoszą dzisiaj nasze łżemedia), to że:

"Poroszenko zamiażdżył niższego od siebie Putina groźnym spojrzeniem"- no cóż, jakiś sukces musi przecież być, jak nie było innych to i taki jest dobry:)

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/opinie/news-ukrainska-prasa-o-spotkaniu-w-minsku,nId,1490504

Natomiast w samej Ukrainie nie bacząc na rozmowy w białoruskiej stolicy gorączkowo przerzuca się sprzęt wojskowy, który jeszcze w niedzielę brał udział w paradzie święta niepodległości w rejon walk:

Nawet przyboczna gwardia Olega Tjahniboka, czyli batalion "Sicz" zostanie wysłana z rejon walk. Pewnie w celu pilnowania tyłów walczących wojsk, co w sytuacji obserwowanej ostatnio masowej dezercji z odziałów ukraińskiej armii żołnierzy biorących udział w OAT na wschodzie kraju może być w jakiś sposób zrozumiałe:

Same oddziały biorące udział w operacji antyterrorystycznej (OAT) również w dniu tych ważnych rozmów pokojowych nie próżnowały ostrzeliwując intensywnie ciężką artylerią i rakietami cele cywilne w zbuntowanym Donbasie:

Oczywiście siły powstańcze w dniu wczorajszym również nie próżnowały kontynuując ropoczetą w niedzielę ofensywę jak i ściągając na front nowe siły wsparcia:

A teraz przechodzę do realcji z wczorajszego dnia walk.

Wczoraj w czasie walk pod Iłowajskiem został wyeliminowany kolejny dowódca ukraińskiego batalionu gwardii narodowej "Chersoń", Rusłan Storczius:

Trwają intensywne walki o kontrolę wybrzeża zatoki Taganrozkiej na odcinku od granicy państowej po miasto portowe Mariupol. W tej chwili miasto to oblegane jest z dwóch stron, gdzie linia frontu przebiega na wschodzie w okolicach miejscowości Szirokine, zaś od północy miejscowości Kliczowe.

Wojska ukraińskie w tym rejonie bronią się jeszcze w samym Mariupolu, ale koncentracja ich prowadzona jest na zachód w okolicach miejscowości Mangusz. Tam zatrzymały się wojska ukraińskie, które w popłochu ewakuowano w ciągu ostatnich dwóch dni z linii drogi H 20 na odcinu Donieck-Mariupol.

Siły powstańcze usiłują obecnie dokonać oskrzydlenia tego zgrupowania ukraińskich wojsk zachodząc je z kierunku północnego posuwając się równolegle do drogi H 20 po jej prawej stronie.

Dalej na północ od wybrzeża wojska powstańcze z rejonu granicy państwowej opanowały już cały odcinek drogi T 0512 łącząc się z siłami głównymi tego frontu w miejscowości Andriwka.

Przy okazji walk o kontrolę nad drogą H 20 utworzył się kolejny kocioł tzw. "Jelenowskij Kocioł" wzdłóż odcinka drogi T 0509 na wschód od drogi H 20. Kocioł ten powstał w wyniku ataku jaki dokonały siły powstańcze posuwając się w kierunku od Doniecka na Mariupol wzdłuż drogi H 20 po jej zachodniej stronie spychając jednocześnie rozlokowane tam jednostki ukraińskie na jej wschodnie przedpole. Siły ukraińskie jakie wpadły w ten kocioł są stosunkowo nieliczne ale rozpierzchły się na dość znacznym obszarze. Obecnie trwa likwidacją poszczególnych oddziałów w tym kotle.

W drugim kotle tzw. "Dużym Kotle Amwrosiewskim" trwa zacieśnianie pierścienia okrążenia połączone z ciągłym nękaniem znajdujących się w nim jednostek ostrzałem artyleryjskim, moździerzowym i rakietowym. Trwają tam ciężkie walki.

W rejonie wzgórza Saur-Mogiła, które ostatnio przechodziło z rąk do rąk, trwają walki z będącymi w okrążeniu w dwóch kotłach pozostałościmi 24, 25 i 28 ukraińskich brygad zmechanizowanych.

Na południe od Ługańska zacieśnia się pierścień okrążenia wokół znajdujących się w nim jednostek ukraińskich: 80 brygady zmechanizowanej i batalionu gwardii narodowej "Ajdar". Część tych sił wypierana jes obecnie z miasta Lutigino.

Na zachód od Ługańska po kilkudniowej przerwie ponownie zaczęto atakować zamknięte tam w kotle siły ukraińskie, gdzie walki są prowadzone w północnej części tego kotła w okolicach miejscowości Rodakowe.

Na kierunku północno-wschodnim od Ługańska po wcześniejszych walkach z rozlokowanymi w okolicy Stanicy Ługańskiej wojsk ukraińskich nastąpiło uspokojenie sytuacji, a wojska te zajęły pozycje obronne.

Na północ od Ługańska na linii miejscowości: Pietrowka-Siewierodonick-Liscziańsk sytuacja bez zmian, gdzie szczególnie na przedpolu Siewierodoniecka i Liscziańska trwa wymiana ognia.

W Doniecku sytuacja bez zmian, tzn. nadal nie udaje się zlikwidować wojsk ukraińskich broniących się na tamtejszym lotnisku. Ponownie na terenie miasta pojawiły się ukraińskie grupy sabotażowe, prawdopodobnie wojsk specnazu.

Na północny-wschód od Doniecka trwa atak na znajdujące się tam w kotle w okolicach miasta Żdaniwka ukraińskie wojska. W tym samym rejonie frontu, nie udała się próba wzięcia w okrążenie ukraińskich wojsk zajmujących pozycje obronne w rejonie Debalczewa, którym przyszły z pomocą posiłki jednostek rozlokowanych wcześniej bardziej na północ wzdłuż drogi E 40.

Trwają ataki partyzanckie na Dzierżyńsk i Konstantiniwkę na północny-wschód od Doniecka, które mają na celu wiązanie ogniem rozlokowanych tam ukraińskich wojsk.

Reasumując:

Jak widać z przebiegu ostatnich dni walk główne uderzenie ofensywy prowadzonej obecnie przez siły powstańcze idzie na kierunku południowym, gdzie docelowo chcą one zająć jak najdłuższy odcinek wybrzeża zat. Taganrozkiej oraz przesunąć linię frontu jak najdalej na zachód od linii drogi H 20. Jednocześnie trwa likwidacja sił ukraińskich zamkniętych w licznych kotłach jakie się utorzyły w ciągu ostatnich kliku dni..

Na odcinku północnym- na północ od Ługańska- przygotowywane są pozycje do dalszego ataku na północ wzdłuż drogi H 21 rozszerzając przy tym linię frontu na zachód od tej drogi.

Trudna sytuacja panuje w Doniecku ze względu na to, że nadal nie udaje się wyeliminować sił ukraińskich broniących się na lotnisku, z którego prowadzą one systematyczny ostrzał artyleryjski i rakietowy na miasto.

Na koniec kilka zdjęć z rejonu drogi T 0509:

I film o francuskich ochotnikach Armii Donbasu:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ukraiński punkt kontrolny zniszczony wczoraj przy drodze T 0509.

*     *     *

Ps.

Semen Semenczenko dowódca batalionu "Azow" zaczyna panikować w szpitalu:

*     *     *

1.   fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/opinie/news-ukrainska-prasa-o-spotkaniu-w-minsku,nId,1490504,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • chyba chodziło Ci o Janukowicza
  ,
 • co wiadomo na temat zaopatrzenia ukrów na lotnisku
  ?
 • @interesariusz z PL 10:40:13
  Są zaopatrywane normalnie drogą lądową.

  Pozdrawiam.
 • Pozdrawiam
  D. Pieskow, czyli jak by nie było osoba z otoczenia Putina;
  http://lifenews.ru/news/139092
  "Rosja nadal bedzie udzielać pomocy humanitarnej obwodom południowo-wschodnim"...
 • @AdNovum 10:45:04
  Jak kapitan Fedosenko co sie zajmował umundurowaniem wiał czołgiem;
  http://rusvesna.su/news/1409128749
  Daleko jednak nie uciekł, co widać na filmiku...
 • moje trzy grosze
  Czytałem co tam wypisuje wp. i onet.pl. O sukcesach Ukraińców cisza, za to plan pokojowy Poroszenki zakłada wymianę wszystkich jeńców. Jak się wydaje tych jeńców musi być dość sporo. Jak tak patrzę na mapę to dochodzę do wnioski że każdy kocioł to jednocześnie coś na kształt obozu jeńców. Ukraińcy obiecali że nie będą się próbowali wyrwać, a powstańcy obiecają że nie będą bombardowali. Dzięki temu jakoś się przetrwa do podpisania planu pokojowego i wszyscy będą szczęśliwi - czy mam rację to się zobaczy po zachowaniu tam zablokowanych.
  A co do mapek, to moim zdaniem front na południu za bardzo rozciągnięty, Jeśli nie uda się zdobyć Mariunpola a Ukraińcy pójdą droga H 20 z północy Doniecka na południe to odetną całość sił powstańczych na zachód od Mariunpola. Pod warunkiem że mają choć jedną brygadę zdolną do zrealizowania tego celu. Chyba że chodzi tylko o izolowanie Mariupola, wtedy OK.
 • @AdNovum 10:45:04
  Dalsze "przetasowania" w Kijowie. Rozpad "Batkiwszczyny", czyli jednego z filarów "majdaniarskiej zadymy"? Odchodza takie "tuzy" jak Jaceniuk, Turczynow, Awakow i szereg innych osób;
  http://112.ua/politika/turchinov-yacenyuk-avakov-i-ryad-ministrov-pokinuli-batkivschinu-107055.html
  Ps. Czyżby kolej teraz na odsuniętego ostatnimi czasy na bok, protegowanego 'tante' Angeli, Kliczkę?
 • francuscy ochotnicy
  Nie bardzo rozumiem ten film z francuskimi ochotnikami Armii Donbasu. Ochotnicy-najemnicy po stronie ukrafaszystów ?
 • @mania przepraszania 11:03:10
  Sądzę że zostanie na boisku SAM, JEDYNY, SAMOTNY.... Poroszenko...
  Jako "Putin Ukrainy" - będzie demonizowany jako ten co to wszystko spowodowal bo reszta chciała dobrze...
 • @Henryck 11:04:53
  Ci najemnicy sa po stronie DOnbasu, oni opowiadają o jakimś "koledze", faszyście francuskim który walczył na Majdanie a teraz szkoli innych walcząc w jednym z batalionów...

  Wiesz czasem te filmy trudno pojąc - wczoraj film podpisany że to ukraińskie wojsko a na nim byli Czeczeńcy po stronie powstańczej!
  :)
 • @kkkkk 10:58:05
  "Pod warunkiem że mają choć jedną brygadę zdolną do zrealizowania tego celu.'

  W tym właśnie jest problem, że nie mają.

  Pozdrawiam.
 • @Henryck 11:04:53
  Ale gdzie tam;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/francuzi-walczacy-po-stronie-separatystow-udzielili-wywiadu-video

  A tymczasem Iłowajsk, freikorps "Donbas" trzyma się jeszcze (podobno);
  http://www.youtube.com/watch?v=0EVRBkXLuek
 • @mania przepraszania 10:55:35
  Dzięki za film.

  Jak widać bohaterami to oni są ale tylko wtedy gdy mają przed sobą bezbronną ludność, a szczególnie: kobiety, starców i dzieci.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 11:08:09
  Pewno o tym "francuziku";
  https://www.facebook.com/gastonbessonmercenaire?fref=nf
 • @mania przepraszania 11:03:10
  Oni tak łatwo nie dadzą się "zneutralizować"- to będzie bardzo ciężka wojna domowa. W efekcie rozpad kraju na co najmniej 3 części.

  Pozdrawiam.
 • @Henryck 11:04:53
  Jakich "ukrafaszystów"?

  Oni są po stronie powstańców.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:11:41
  "One" się nie wycofają! Chwilowo połączą siły (Batkiwszczyna i Prawy Sektor) przeciw Poroszence jako kozłowi ofiarnymi. Bo za klęskę ktoś musi zapłacić i kogoś trzeba wskazać!

  Chyba że od razu wezmą się za łby - wtedy będzie BARDZO KRWAWA WOJNA DOMOWA!!!

  I WTEDY - Noworosja powinna stać i tylko pilnować swych granic!

  My też!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @AdNovum 11:12:51
  Polecam. Pzdr. http://www.youtube.com/watch?v=LB2iGI2jvfQ
 • @brusek 11:17:05
  Szkoda dziewczyny;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/bialoruska-snajperka-zlikwidowana-przez-ukraincow-video#
 • @brusek 11:17:05
  Zgadza się!

  Pozdrawiam.
 • @brusek 11:08:09
  dzięki ! Tak myślałem, że chłopcy chcieli poczuć coś więcej niż wirtualne strzelania w Call of Duty :)
 • @Repsol 11:17:39
  Ty się tez zacząłeś bawić w "kartografa" :)))
 • @AdNovum 11:12:51
  To już nie wiem w końcu czy ci Francuzi są po stronie Donbasu czy powstańców ?
 • @Repsol 11:17:39
  Dzięki i

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 11:20:35
  O!- bardzo nieprzyjemna informacja.

  Naprawdę Jej szkoda, walczyła od samego początku powstania.

  +++++++

  Pozdrawiam:(
 • @szczurobronny 11:24:13
  Dzięki Serdeczne!

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 11:27:42
  Został odwołany w trybie pilnym z urlopu.

  Będzie pomagał w likwidowaniu jednego z kotłów.

  Pozdrawiam.
 • @Henryck 11:27:01
  Są po jednej i po drugiej. Ochotnicy walczą po obydwu stronach, czasami nawet z tych samych krajów, jak wspomniani Francuzi, Gruzini, czy Czeczeni...
 • @AdNovum 11:21:35
  następne, nowe ukraińskie brednie powtarzane na WP.
  Sukcesy sił rządowych na wschodzie Ukrainy!!!!!!! Siły rządowe Ukrainy oświadczyły, że zlikwidowały 225 bojowników w okolicach Gorłówki i Iłowajska w obwodzie donieckim na wschodzie kraju i obserwują w tym regionie ruch dużej kolumny wojskowej, która składa się z ok. stu pojazdów.

  "Straty przeciwnika to: trzy czołgi, jeden transporter opancerzony, dwa mobilne kompleksy rakietowe Grad, cztery moździerze i jeden system Smiercz. Zlikwidowano 225 terrorystów. Dokonano tego poprzez uderzenie artylerii na miejsca koncentracji nielegalnych formacji zbrojnych w okolicach punktów Gorłówka i Iłowajsk" - głosi w Kijowie komunikat dowództwa operacji przeciwko separatystom.

  Ruchy dużej kolumny wojskowej zauważono w rejonie na wschód od Doniecka, niedaleko od granicy z Rosją. "Otrzymaliśmy dane o ruchu kolumny w liczbie do stu pojazdów (czołgi, transportery opancerzone, mobilne kompleksy rakietowe Grad i bojowe wozy piechoty BMP) na trasie Starobieszewo-Telmanowe. Na pojazdach widnieją znaki w kształcie kręgów i trójkątów koloru białego" - czytamy.
 • @Henryck 11:27:01
  Po stronie powstańców.

  Ale zapewne są inni posiadający paszporty francuskie (szczególnie ci z Legii Cudzoziemskiej), którzy są oficjalnie i nieoficjalnie najemnikami w bojówkach prawego sektora i batalionach finansowanych przez ukraińskich oligarchów.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 11:33:07
  Zapewne jak zwykle swoje straty przypisali stronie przeciwnej.

  To taka nowa chazarska tradycja.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 11:32:12
  no, ale Ci konkretni z tego filmu o ochotnikach francuskich z Armii Donbasu
 • Amwrosiwka - Nowoazowsk
  Witam. Po przeczytaniu raportów z frontów, chciałbym się dodatkowo dowiedzieć, jakie jest rzeczywiste wsparcie rosyjskie dla rebeliantów na odcinku Amwrosiwka - Nowoazowsk?

  Pozdrawiam
 • Dziennikarz Wóycicki (prawdziwego nazwiska nie znam) wpiera nam banderowca jako bohatera
  Bezczelność tej nacji jest nie do podrobienia.
  Wystarczy rzut oka na gębę żeby wiedzieć kto zacz.

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/gdy-banderowiec-staje-sie-polskim-bohaterem
 • @Kula Lis 62 11:33:07
  Wiadomości z ONET u - "NYT": Na Ukrainie na razie nie doszło do odwilży

  "NYT" podkreśla również, że Ukraina nie chce zgodzić się na zawieszenie broni, ponieważ od jakiegoś czasu systematycznie odbija pozycje zajmowane przez prorosyjskich separatystów, a każda przerwa w walkach umożliwiłaby im przegrupowanie i uzupełnienie zapasów broni.

  żałosne.
 • @szczurobronny 11:27:42
  Wygląda,jakby Striełkow został szefem połączonych sił LNR i DNR.
 • @Reiner 11:38:30
  Żadne!

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:38:49
  Centrum Studiów Europy Wschodniej jest pełne tego towarzystwa.

  Pozdrawiam.
 • @Kaktus 24 11:39:20
  Bardzo żałosne.

  Co w świetle rozpaczliwych próśb o pomoc wojskową z zachodu staje się jeszcze bardziej żałosne.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 11:44:54
  Oby tak było...
 • @szczurobronny 11:40:42
  Pewnie jak zwykle był na silnym kacu i stąd te mądrości się wzięły?

  Pozdrawiam.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:38:49
  Witaj co się dziwisz ?.http://www.president.pl/en/cabinet/irena-woycicka/
 • @Kaktus 24 11:39:20
  No to chyba dobrze,że Ukraina trzyma się tego pomysłu i nie zgadza się na rozejm?:)
 • @AdNovum 11:43:41
  Chyba kolega Reiner wpadł w "sidła" banderowskiej propagandy.:)
 • @fretka 11:51:04
  Ha, ha, ha. Widziałem już to wczoraj. Po prostu ręcę mi opadły, takiej głupoty dawno nie widziałem...
 • @szczurobronny 12:00:08
  Do góry wkleiłem link do artykuły o nich...
 • @szczurobronny TU JAKIŚ TRZEŹWY GŁOS.
  Stanisław Bieleń: nie możemy pomagać Ukrainie za wszelką cenę

  "Postrzeganie Rosji wyłącznie jako państwa wrogiego i agresywnego przez pryzmat konfliktu ukraińskiego jest największym błędem percepcyjnym polityki zagranicznej Polski" - pisze dla Onetu prof. Stanisław Bieleń z Uniwersytetu Warszawskiego. Politolog przekonuje też, że uległość naszego kraju względem USA "w razie konfliktu globalnego uczyni z Polski pobojowisko, jakim była w dwu wojnach światowych". Całość tu: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/stanislaw-bielen-nie-mozemy-pomagac-ukrainie-za-wszelka-cene/ezpkq
 • http://wiadomosci.onet.pl/forum/stanislaw-bielen-nie-mozemy-pomagac-ukrainie-za-ws,0,1338831,142822929,czytaj.html#mark
  niesamowite !!
  czytam sobie mój ulubiony i najbardziej wiarygodny portal - jak zwykle od samego rana
  (oczywiście zaczynam od najważniejszych dla przeciętnego Polaka wiadomości: "z kim dziś się przespała Joanna Krupa", "jak się ma biust Steczkowskiej", kto wystąpi w najbliższych edycjach 'tańca na wzwodzie' oraz 'jak oni się ruchają' , nie zapominam sprawdzić co tam słychać nowego u Miss Euro)

  i nagle !! - przecieram oczy !!

  Najrzetelniejsi i najbardziej profesjonalni dziennikarze (potrafiący codziennie stworzyć nowe polskie wyrazy i zasady gramatyki) dostali prawdopodobnie nowe wytyczne z góry !!


  ps nie byłbym sobą gdybym nie podziękował za mapki heheh ;]
 • @AdNovum 11:47:23
  Kolejny głos rozsądku e tym całym "pohukiwaniu";
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-stanislaw-bielen-pomyslmy-o-wlasnym-interesie-narodowym/01dw0
 • @mania przepraszania 12:18:17
  Brawo panie Bieleń, to chyba jedyny mądry głos w ostatnim czasie. Powodem naszych problemów jest opanowanie polityki i mediów przez Ukraińców z polskim obywatelstwem. czyli zacznijmy od debanderyzacji naszego życia.
 • Ilowajsk dzisiaj
  https://www.youtube.com/watch?v=k9zOvgefiaI
 • @Kula Lis 62 12:20:04
  Nie tylko "Ukraińców", ale różnych takich Smolarów, Borowskich, Oleksych, Michników i cholera jakich jeszcze ludzi dwojga, czy trojga nazwisk, czy też pseudonimów...
 • @mania przepraszania NOWE NEEWSY Z BANDEROSTANU BY PODGRZAĆ ATMOSFERĘ.
  (ŻYD)Arsenij Jaceniuk: Rosja planuje wstrzymanie tranzytu gazu do UE !!!! Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył, że Rosja planuje na zimę całkowite wstrzymanie tranzytu gazu przez Ukrainę do odbiorców w państwach UE. - Wiemy, że Rosja chce faktycznie odłączyć Ukrainę od wszelkich dostaw surowców energetycznych - ostrzegł szef rządu. Tymczasem w nocy z wtorku na środę Władimir Putin zapowiedział, że 6 września ws. sporu gazowego mają spotkać się ministrowie energetyki Rosji i Ukrainy oraz komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger.

  Putin powiedział to po spotkaniu z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką w Mińsku na marginesie szczytu poświęconego ukraińskiemu konfliktowi.

  W czerwcu załamały się negocjacje między Rosją a Ukrainą przy udziale Komisji Europejskiej w sprawie uregulowania ukraińskiego długu za dostawy rosyjskiego gazu oraz cen błękitnego paliwa dla Ukrainy.

  Czytaj więcej o kulisach konfliktu gazowego http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8341,title,Ciezarowki-z-konwoju-rosyjskiej-pomocy-humanitarnej-przyjechaly-do-Luganska,nazywo.html?ticaid=11356c&_ticrsn=5
 • @AdNovum 11:47:23
  Tak sobie myślę czy ta cała heca z 'ruskimi spadochroniarzami" nie odbiła się Kijowowi czkawką. Dali takiego czadu w mediach tymi obrazkami 'jeńców i sprzetu", walki z 'desantami", że przerazili własnych żołnierzy do tego stopnia, że wystarczyło że pojawił sie oddział samoobrony, a oni brali go za forpocztę "ruskich dywizji pancernych'..
 • @mania przepraszania 12:43:35
  A jak wiadomo "ruska dywizja pancerna" jak sie rano obudzi w Rostowie to na poranna kawe staje na krótką chwilę w Berlinie, by potem dosiąść stalowych rumaków i by na wieczorne wino zatrzymac się na popas w Paryżu!
 • @fretka 12:30:09
  A w komentarzu, na dole:

  А еще Одессу и Киев

  dobrze by bylo...
 • @Kula Lis 62 12:31:51
  Jaceniuk vel Bakai, chasydzki kabalista...
 • @fretka 12:30:09
  Semenczenko zawodzi; "pomocy nie będzię, zostawili naszych na śmierć (politycy i sztab), szykować protesty w Kijowie";
  http://112.ua/obshchestvo/nikakoy-pomoschi-boycam-v-ilovayske-segodnya-ne-budet-semenchenko-107183.html
 • 5 batalion obrony terytorialnej z Iwano-Frankowska jedzie do domu, na własną rękę.
  http://reporter-ua.com/2014/08/27/cherez-blokpost-v-zaporozhe-pytalis-proehat-400-vooruzhennyh-soldat-pokinuvshih-pozicii-v
  Na jednym z block-postów na Orechowskiej trasie zatrzymano kolumnę 400 żołnierzy z 5 batalionu obrony terytorilanej z Iwano-Frankowska. Jechali szkolnymi autobusami i Krazem. Pozostawali oni w okrążeniu 5 km od granicy z Rosją w rejonie Amwrosijewki.
  Jechali z bronią, by nie uważano ich za dezerterów. Przepuszczono ich i ruszyli dalej do domu.
 • @szczurobronny 12:56:43
  W nawiązaniu do Twojej informacji o "strzale we własną stopę" Kijowa,podobną głupotą z militarnego punktu widzenia jest ostrzał i bombardowanie Doniecka,czy Ługańska.(właśnie na mapie pokazała się informacja o ataku lotniczym na Ługańsk).Zabijanie cywilnych mieszkańców i niszczenie miejskiej infrastruktury,to nie tylko zbrodnia Kijowa,ale i strategiczny błąd.W czasie ostatniej wojny Harris wpadł na pomysł "wybombardowania" Niemiec z wojny miedzy innymi poprzez bombardowanie dużych miast.Liczył na upadek ducha mieszkańców i wybuch niezadowolenia społecznego,który obali III Rzeszę już w 1944 roku.Stało się zupełnie odwrotnie.Zabijanie bezbronnych obywateli konsoliduje społeczeństwo i utrzymuje w nim silnego ducha walki i odwetu,co widać po mieszkańcach Donbasu i masowym wstępowaniu do armii Noworosji.Zastanawiam się czy to bezdenna głupota Kijowa,owładniętego chęcią zabijania,jak na Wołyniu w 1943,czy jakieś celowe działanie,które ma doprowadzić do czegoś,czego my jeszcze nie wiemy.Pozdrawiam
 • @hetman koronny 13:14:25
  Ciekawa informacja.Tylko jak wyszli z kotła,przebili się czy zostali po prostu wypuszczeni tylko z ręczną bronią.Nie ma innych informacji na ten temat?Pozdrawiam
 • @hetman koronny 13:14:25
  W Szostka (obwód sumski) ostrzelano z granatników budynki administracji i zniszczono dwa samochody policyjne;
  http://www.hromadske.tv/society/u-sumskii-oblasti-obstrilyali-z-granatometiv-viisk/
 • Nocne rozmiękczanie Ukraińców w kotle.
  http://youtu.be/nOMII2J62zk
 • @adalbert05 13:16:24
  Dwa miesiące temu zaczałem publicznie głosić że oni stracili rozum / Kijów/.
  Bo jeżeli jest zbrodnicze ale w "jakiś sposób wytłumaczalne" UNICESTWIENIE SIŁY ŻYWEJ - czyli czystka etniczna, to pozbawione logiki i wytłumaczenia jest bombardowanie infrastruktury, jakby nie mieli zamiaru zająć tego terenu po wymordowaniu mieszkańców!

  A już bombardowanie kopalń - dzięki którym mogliby "jakoś" przezyć zimę?
  Nie rozumiem tego ale ja mam chyba ograniczoną wyobraźnię!

  Mamy tak - kopalnie porozwalane / 6 juz zatopionych/, braki węgla w elektrowniach węglowych, z atomowymi też problem o którym dziwna cisza. Poniszczone elektrownie, infrastruktura energetyczna i gazowa...

  Czy ktoś jest w stanie to wytłumaczyć?
 • @brusek 13:27:25
  Sało, horiłka i brednie Doncowa i Bandery, w skrócie UPA i wszystko (nie)jasne...
 • @brusek 13:27:25
  Czyli siedzi banderowiec na gałęzi i tnie ją zawzięcie przy samym pniu drzewa.:)))
 • @adalbert05 13:23:15
  5 batalion "Przykarpacie" większość ciężkiego sprzętu stracił w GRADobicu pod Nowoiwanowką.
  Linkowałem 2 dni temu:
  http://expres.ua/news/2014/08/24/112668-batalyon-teroborony-prykarpattya-potrapyv-pastku-terorystiv

  O kulisach wyjścia cicho.
 • @szczurobronny 13:31:02
  Panika robi się u banderopiteków zaraźliwa:
  http://reporter-ua.com/2014/08/27/na-vostoke-ukrainy-poyavilis-zelenye-chelovechki
 • @hetman koronny 13:32:44
  Zakładam,że doszło do cichego porozumienia,w końcu to 400 żołnierzy w kotle mniej.Pozwolono im zabrać krótką broń by nie zostali oskarżeni o dezercję przez swoich.Teraz zapewne będą się zapierać rękami i nogami przed powrotem na front.I o to może w tym wszystkim chodziło.Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 13:30:55
  Tu kuriozum, Rudy 102 dla Ukrainy. Czy istnieje większy kretynizm?. :))) http://www.tvn24.pl/polska-moglaby-wyslac-na-ukraine-poradziecki-sprzet,462187,s.html
 • @mania przepraszania 13:28:28
  Zajęcie Starobielszewa znaczy ze droga TO509 jest pod kontrolą Kijowa, a to znaczy że oddziały Ukraińskie nie są zablokowane.
 • @Repsol 13:37:18
  Kretynów u nas ci dostatek i jeszcze nie takie rzeczy w najbliższych godzinach i dniach usłyszymy!
 • @Repsol 13:37:18
  No panie! A widziałes pan polski kneset? Albo "Tffuj Ruh"? To co sie pan dziwisz?
 • @kkkkk 13:43:29
  Czytaj kolego ze zrozumieniem i nie siej paniki.
  Kijów potwierdził zajęcie Starobeszewa przez "prorosyjskich" separatystów.
 • @kkkkk 13:43:29
  Mój bład, jest oczywiście na odwrót juz poprawiam.
  Potwierdzenie przez stronę prokijowską zajęcia Starobeszewa przez samoobronę;
  http://www.hromadske.tv/society/boioviki-zainyali-starobesheve-----rnbo/
 • @kkkkk 13:43:29
  Ale rano Starobieszewo było "nasze" ??????
  http://rusvesna.su/news/1409132155
  http://www.novorosinform.org/news/id/7088

  PS
  "Zlikwidowalismy Czarną SOtnię"
  http://www.novorosinform.org/news/id/7101
 • Wojaka z freikorpsu "Donbass" wzięło na chwilę zadumy.
  http://dnr-news.com/dnr/2779-uchastnik-ato-zhitelyam-kieva-nuzhno-gotovitsya-k-voyne.html

  To dopiero początek wojny. Front zajdzie do samego Kijowa!!!
  Aj-waj!
 • @adalbert05 13:16:24
  Przy odrobinie dobrej woli nie doszloby do konfiktu zbrojnego,
  np. poprzez stworzenie autonomii dla terenow wschodnich. Ale
  w takim przypadku Kijow nie mialby wladzy absolutnej na tych
  terenach. I tu jest pies pogrzebany. Ukraina bez czesci wschodniej
  jest dla mafii amerykansko - europejskiej bezwartosciowa,
  a 5 mld $ wyrzucone w bloto. Kijow juz sprzedal/wydzierzawil
  prawie 800 tys. ha pod wydobycie lupkowe. Komu? Holenderskiemu
  Shelowi, ktorego wlascicielami jest m.innymi krolowa i Willem Alexander.
  Zrownanie tych terenow z ziemia ma dla nich sens - nie trzeba ludzi
  wysiedlac /dlatego propozycja zabicia 1,5 mln Rosjan/, ani placic
  odszkodowan. Dla nich to czysty zysk. Mozliwe, ze w zestrzeleniu B777
  tez maczali paluchy. Bardzo sie ciesze ze zwyciestw Noworosji, ale
  podejrzewam, ze na koniec tej wojny musimy jeszcze poczekac.
 • @brusek 13:52:33
  Bez paniki już poprawiłem. Mea Culpa! Mam nadzieję że Putin mnie za to nie odwoła i za karę nie karze zjeśc kontenera "kosher roshen' czekoladek :))
 • @szczurobronny 11:35:59
  Przyłączyć na powrót Ukrainę do Krymu !!!

  Ciągle mam wrażenie, że powstańcy bardzo się narazili Putinowi swoim socjalistycznym światopoglądem.
 • @mania przepraszania 13:55:31
  Nie, ale dostaniesz po prostu po premii!
  hehehe - podobny wszyscy jesteśmy "pachołkami" i "płatnymi zdrajcami" - cholera, a ja za darmochę?
 • @interesariusz z PL 13:56:37
  Było kiedyś: "wypowiedzieć wojnę USA i się poddać"...
  :)
  To może wypowiedzmy wojne Noworosji i sie poddajmy?
  Taka Unia byłaby ciekawa - niemal Jagiellońska!
 • @Repsol 13:37:18
  No i jeszcze 4 pancernych i Szarika im wysłać a "wygrają" na pewno, jak oni całą wojnę. Pzdr!
 • @brusek 14:00:34
  Podobno "dzielne bojce" Kijowa chowają się za plecami cywilów;
  http://lifenews.ru/news/139121
  Pochowali sie w wioskach pod Ługańskiem, dlatego cięzko ich wyprzeć.
 • @brusek 13:27:25
  zachodni geszefciarze mają wykupione licencje na gaz dla głupków, a nie wydobycie węgla, czy też jakiś tam przemysł.
 • Spływają wieści z kotłów.
  Żona żołnierza z 51 brygady:
  Z 250 żołnierzy, sprawnych 22. Reszta nie żyje, ranna, bądź w niewoli.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504596861974773760

  Pod Iłowajskiem, z rana poddało się około 40 żołnierzy i oficerów 51 brygady.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504596499880509440

  51 brygada:
  Zginął dowódca baterii przeciwlotniczej major Szepeljuk.
  Zginął dowódca baterii rakietowej kapitan Szilik.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504598426735370240

  Przy próbie wyjścia z okrążenia około 100 osobowej grupy, zginęło 40 ukraińskich żołnierzy. Reszta zawróciła.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504597930800869376
 • @hetman koronny 13:14:25
  Iwano-Frankowsk to dawny Stanisławów. Tam mniejszość polska jest największa. Tam mieli Pana Wołodyjowskiego chować. Nic więc dziwnego że akurat Ci żołnierze wykazali się rozumem i do domu jadą :) Skoro ich powstańcy przepuścili, to znaczy że honorowo walczyli i nie było wśród nich nawiedzonych. No mam nadzieję że tak było :)
 • Zestrzelony pod Ługańskiem Mi-8 sił ukraińskich.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504601515966070784/photo/1

  Podejrzewam, że dotarli na miejsce zestrzelonego kilka dni temu śmigłowca.
 • @hetman koronny 14:11:53
  A cały czas mają szanse się poddać!!!!
 • @szczurobronny 14:08:32
  Łysenko ostrzega że " zielonyje ljudy" mogą wkroczyć od strony Krymu;
  http://112.ua/obshchestvo/ukrainskie-siloviki-gotovy-k-deystviyam-so-storony-kryma-snbo-107173.html

  Walzman vel Poroszenko ("przyjaciel" Polski znany z podziwu dla UPA) tworzy własną partię. Przez wrodzoną "skromność" postanowił ją nazwać "Blokiem Petra Poroszenki";
  http://112.ua/politika/partiya-solidarnost-pereimenovalas-v-blok-petra-poroshenko-107202.html
 • @fretka 14:14:14
  "Spadochroniarze"? Podobno przewieźli ich do Kijowa...
 • A zauważyliście jak talbot się wozi? Pisze osoatnio jak szalony.
  Gdy było na portalu stabilnie jego teksty mało kto czytał, wiedząc doskonale że to kłamliwa sieczka propagandowa. Teraz dzięki solidnej i uczciwej pracy AdNowum na portal napływa wiele nowych osób i talbot próbuje im wcisnąć swoje łgarstwa podpinając się pod dobrą opinię jaką robią portalowi teksty "Ukraina- wojna domowa".
 • @brusek 14:16:49
  Szok! Przed chwilą WSI24 podało to o czym piszemy od paru dni; Iłowajsk, kocioł z 4 brygadami i 6 freikorpsami, słowem tragiczna sytuacja na froncie...
 • @mania przepraszania 14:26:08
  W którymś momencie musi zacząć to pękać...

  TAM też pracują ludzie z głową i zalezy im na posadach bo może "poczuli wiatr odnowy"?

  Teraz na wyścigi zaczną pisywać i puszczać materiały z szuflad!
 • @vortex 14:24:52
  A ja tam lubię sobie czasami do niego zajrzeć i "poszturchać się" trochę. Przynajmniej nie zniża się do poziomu rynsztoka jak jeden kabotyn...
  A cd AdNovum to faktycznie chapeau bas!
 • @mania przepraszania 14:26:08
  a tutaj analiza z onetu.... jakby taka zdroworozsądkowa. Że też powstańcy musieli zacząć zwyciężać żeby zdrowy rozsądek wrócił.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/stanislaw-bielen-nie-mozemy-pomagac-ukrainie-za-wszelka-cene/ezpkq
 • @brusek 14:29:34
  Nasz ulubieniec", Semen pisze ze szpitala że pójdzie z chłopcami na Kijów!
  http://rusvesna.su/news/1409141311

  A o zabitym "Kuźmiczu" juz pisali...
  http://www.novorosinform.org/news/id/7105
 • Pomoc dla Noworosji
  mozliwa takze on line:

  http://novorossia.su/donate

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 14:38:04
  A na "mapie" ktoś zaczał kropkami białymi zaznaczać granicę Noworosji
  :)
 • @brusek 14:34:53
  Jakby wreszcie wykurzyli Ukropów z lotniska Donieck, byłby to ogromny krok.
 • @brusek 14:29:34
  Tak jak pisałem kilka dni temu,następuje zmiana naszej propagandy w mediach,Angela z resztą Europy zaczyna dmuchać w inny żagiel,więc nasze "niezależne"media przestawiają stery.Pozdrawiam
 • @brusek 14:34:53
  Znalazłem nową 'mapkę';
  http://cassad.net/?do=warmarker
 • @Kula Lis 62 14:00:52
  Nie smiac sie prosze z Szarika! On ma swoje miejsce w muzeum
  w Ekaterinburgu:

  http://russiatrek.org/blog/wp-content/uploads/2012/07/military-vehicles-museum-verkhnaya-pyshma-russia-10.jpg

  A tu zdjecia z muzeum:

  http://russiatrek.org/blog/army/one-of-the-best-museums-of-military-vehicles-in-russia/

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 14:13:42
  Nowa część Iwano Frankowska znowu nazywa się Stanisławów od kilku lat.
 • @brusek 14:34:53
  To już trzeci w kolejce do "marszu na Kijów", po Liaszce i Jaroszu...

  Na Saur-Mogile zabito d-cę specbaonu "Temur", Timur Juldaszewa;
  http://korrespondent.net/ukraine/politics/3410924-na-saur-mohyle-ot-puly-snaipera-pohyb-komandyr-spetsbatalona-mvd
  Jakiś czas temu był on jeńcem samoobrony, ale udało mu sie uciec, czym chwalił sie w prokijowskiej tv;
  http://www.youtube.com/watch?v=4YOt53seNjE
 • @szczurobronny 14:52:48
  A kiedy "polski" (nie)rząd i knesejm trafią do Muzeum Figur Woskowych, nawet w Jekaterynburgu?
 • @mania przepraszania 14:44:08
  Polecam. Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=KeqNseSi4cA&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @ ciągle podżegają, a dyskryminują mniejszości
  Minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius powiedział dzisiaj, że UE i inne organizacje międzynarodowe powinny rozważyć okazanie Ukrainie pomocy wojskowej.
 • W Sumach rozbierają na części muzealny BTR :))
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/504615745037168640

  Siły zbrojne Noworosji na pozycjach:
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/504614382844657664
 • Nowoazowsk pod kontrolą sił Noworosji.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504617364085022720
 • @mania przepraszania mój przemycony tekst na tej stronie.
  Ukraińcy zamknięci w "kotle iłowajskim”. W sektorze B przybywa "zielonych ludzików” (sugestia, że to Rosjanie!) http://www.tvn24.pl/ukraincy-zamknieci-w-kotle-ilowajskim-w-sektorze-b-przybywa-zielonych-ludzikow,462448,s.html Wystarczy, że Rosja dostarczy wyposażenie. Zresztą część uzbrojenia dostarcza sama Ukraina. Z tego wynika, że napływ ochotników jest tak duży, że można formować duże jednostki. Skoro nawet Francuzi i Hiszpanie są w jednostkach partyzanckich. Życzę partyzantom powodzenia i rozbicia faszystowsko-żydobanderowskiej Ukrainy. Ciekawe rzeczy (jak zwykle zresztą) opowiada niezrównany A. Łysenko a dzielnie wtóruje mu dowódca batalionu Donbas S. Semenczenko (który wprawdzie leży w szpitalu w Dniepropietrowsku ale "jest najbardziej zorientowany" w sytuacji na froncie): "...noc w Iłowajsku minęła w miarę spokojnie..." Tak się składa, ze przed chwilą przeczytałem informacje ukraińskiego dziennikarza kanału 112 Rostisława Szaposznikowa, który znajduje się waśnie w Iłowajsku i o widzi to tak. "Ukraińska 28 Brygada Zmechanizowana z Czabanki została całkowicie rozbita" a jej resztki tkwią w okrążeniu nie mogąc ani atakować ani się wycofać. Znajdują się ponadto pod ciągłym ostrzałem moździerzowym wskutek którego tylko dzisiejszej nocy zginęło 13 żołnierzy a 18 zostało rannych. Co Pan na to Panie rzeczniku? To ilu faktycznie ginie tych żołnierzy skoro tu dziennikarz opisuje tylko jedną noc w jednej miejscowości i jeden oddział? Jak kilka dni temu pisałem, że jak już Łysenko będzie musiał przyznać, że siły ATO w kilka dni straciły tereny "odbijane" miesiącami co właśnie się dzieje to nikt mu nie uwierzy myśląc, że dalej "robi sobie jaja" to "miłujący" Ukrainę byli Tu zbulwersowani a ten moment tuż, tuż!
  Niestety Andriju Łysenko, propaganda w twoim wykonaniu to poziom gimnazjum w porównaniu do studiów jaki prezentuje propaganda rosyjska!
 • Polski akcent w Doniecku
  01:30 http://youtu.be/o3MljUUeUTs
 • @czytelnik 15:18:38
  W Nowoazowsku czołgi grzeją silniki;
  http://vk.com/new.azovsk?z=video208786754_169413816%2F7dfc91db62cea61428
 • @czytelnik 15:18:38
  Polski konsulat? "Pocałunek śmierci" od "przyjaciół" z Kijowa...
 • Pietrowskoje, zniszczony ukraiński sprzęt.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504619824572805121/photo/1

  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504619910505709569/photo/1

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4118-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-27082014-hronika-sobytiy-post-obnovlyaetsya.html

  17:22 (MSK) Wczoraj do Lisiczańska przybyły świeże ukraińskie siły. Dysponują nowym sprzętem, widzianym na paradzie w Kijowie.
 • @mania przepraszania 14:55:15
  http://s017.radikal.ru/i444/1408/b4/b7c3ef22a8f4.jpg

  i jeszcze jeden:

  http://ipic.su/img/img7/fs/Bv-4YCVIEAAYJJG.1409137593.jpg


  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 15:23:55
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16826759,kat,355,title,Polscy-terrorysci-napadali-na-rosyjskich-przywodcow,galeria.html
 • @blackman 15:42:26
  Żeby było śmieszniej to wtedy "polscy terroryści", wspólpracowali z "rosyjskimi terrorystami". Brat Józefa Piłsudskiego, Bronisław był "towarzyszem broni" w organizacji "Narodnaja Wola", starszego brata Lenina, Aleksandra Uljanowa. Razem zorganizowali zamach na cara Aleksandra III, za co starszy Uljanow został stracony, a starszy Piłsudski poszedł na wygnanie na Syberię...
 • @AdNovum
  Żydówka i kryminalistka Tymoszenko zostaje sama na placu boju, opuścili ją inni żydzi. Żrą się już między sobą o koryto i przeżycie. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Arsenij-Jaceniuk-Oleksandr-Turczynow-Andrij-Parubij-i-Arsen-Awakow-odchodza-z-partii-Tymoszenko,wid,16841728,wiadomosc.html
 • Pod Mariupol przybyła 1 samodzielna brygada nacgadów.
  http://www.novorosinform.org/news/id/7107
  Nowoazowsk oddali bez walki.
  Przydałoby się GRADobicie na przywitanie chłopaczków z defilady.
 • @AdNovum
  Jak to możliwe żeby żydzi uciekali od żydówki Tymoszenko vel Kapitelman, toż to nie koszerne zachowanie !
 • Wypłynął skan rozkazu ministra obrony FR Siergieja Szojgu dla pskowskich spadochroniarzy:)))
  http://ipic.su/img/img7/fs/pLaC8.1409136044.jpg
 • @AdNovum
  "Piękna" Julia Kapitelman-Tymoszenko zmieni kolor włosów i starsi bracia wrócą do mamusi , która z nich zrobiła miliarderów. Najwyższy czas partia złodziei i degeneratów (łącznie z panią Julią). Ale proszę się nie martwić dojdą "wybitni" przedstawiciele "wolnego światu"-były prezydent Polski A.Kwaśniewski, jego ulubiony klown (wiecznie żywy politycznie) Siwiec, oraz banda PIS która "drapała" się na majdańską przyczepę. Zapomniałem o wybitnym Polski polityku dla którego jeszcze w Polsce nie ma partii (należał do wszystkich) to p.Czarnecki (może być z rodziną)!!!
 • @Kula Lis 62 15:59:52
  Szczury zaczynają uciekać z tonącego okrętu:

  http://d.polskatimes.pl/k/r/8/e8/b1/4e00f99e11488_p.jpg?1360740778

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 16:01:43
  Ależ to właśnie jest sterylnie koszerne zachowanie.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:08:05
  Ten duży to Turczynow, a mały Jaceniuk?
 • @hetman koronny 16:04:33
  Skąd ten przeciek?
  Czyżby od niezawodnego sbu:)))))))

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 16:04:39
  Najlepiej wysłać tam całą V Kolumnę. Niech wracają do swoich.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:11:55
  Możliwe:)))))

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 16:04:33
  "Народ, с одного ресурса говорит, что г-д ЛЯШКО ( укро-пидар ) находится в Северодонецке. Не может выбраться из города из-за наступления армии ДНР. Народ раздобыл его номер телефона и тролит по страшному"
  Podobno "tęczowy fjurer" faktycznie otoczony w Sewierodoniecku. Ustalono jego numer telefonu i próbują go namierzyć...
 • @szczurobronny 16:14:06
  :))))))))

  Pozdrawiam.
 • Co to za wieżyczkę ma ten BTR?
  http://ipic.su/img/img7/fs/BwC4qHcCUAA-a1b.1409144792.jpg
 • Głęboka i ciekawa analiza:
  https://pp.vk.me/c619423/v619423305/16100/SAqYIcdjZuc.jpg
 • @mania przepraszania 11:20:35
  Znalazłem to:

  Truth about situation in Ukraine
  16 godz. temu · Edytowany
  Sniper Natalia who fighting in ranks of Donetsk republic army is alive, she isn't dead. Information about her death with this collage shared yesterday is fake.

  The collage, which you see below was made and shared by Kiev junta bloggers. They pretended that Natalia, sniper from Belarussia dead. They choose most ugliest shot from video about her. Face of unknown person in second part of collage unclear.
  But most part of people believed to this fake information.
  Fortunately friends and co-fighters of Natalia reported that she is alive. With her all ok, she fighting and wasn't wounded even.
  By admin Konstantin

  https://www.facebook.com/TruthfromUkraine
 • @hetman koronny 16:21:23
  No wiesz,to "trudne" pytanie,wygląda na BTR-80A,wprowadzony na wyposażenie wojsk rosyjskich w połowie lat 90-tych.
 • @hetman koronny 16:21:23
  To nie będzie czasami ten;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/BTR-3U_Guardian
 • Pismaki od Murdocha
  Rupert Murdoch has taken the side of the rebels

  The West is beginning to open its eyes. Very slowly but it’s starting to see what’s really going on in Ukraine. The Australian media magnate Rupert Murdoch has sent his reporters to the action zone and even allowed them to publish a truthful report about Donetsk rebels. A month ago such a thing was impossible to imagine.

  http://novorossia.today/publications/world/novorossiya-support/rupert-murdoch-has-taken-the-side-of-the.html
 • @fretka 16:25:18
  Nowa "dostawa" sprzętu;
  http://www.youtube.com/watch?v=yBQMy0hntsw
 • "Pojawiają się pierwsze przejawy zdrowego rozsądku..."
  b dobry tekst. Polecam
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wojna-sankcje-gospodarcze-wchodzi-w-nowa-faze
 • @AdNovum 16:16:23
  Może o to chodzi ukropom? O gaz? Zaciekawiło mnie jak gaz z Rosji jest posyłany i jedna z mapek:
  http://geopolityka.net/wp-content/uploads/2012/01/Major_russian_gas_pipelines_to_europe.png
  Jak widać, rura do Turcji i połączenie do planowanego South Stream idzie z Rosji przez Donbas. Jeśli Ukraina straci te rurę, można ją wtedy odciąć prawie całkowicie od gazu nie narażając w przyszłości zachodnich odbiorców na gaz z Rosji i Kazachstanu.
 • @mania przepraszania 16:29:35
  Przeglądając zdjęcia w google, wychodzi na BTR-80A. Osetia Płd. i Abchazja.
  Allach dał:))
 • @xes23 16:39:54
  Czy to może doprowadzić do szybkiego rozpadu UE? Dodając do tego ostatnie sukcesy ugrupowań prawicowych?
 • @adalbert05 16:27:52
  Bo to jest BTR-80A

  http://www.smallscaleafv.com/inspiration/cache/sergey-golikov/btr-80a/btr-80-golikov-04_700.jpg

  Tylko, że to zdjęcie jest prawdopodobnie fotoshopem.

  Ciekawe skąd ono pochodzi?

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 14:13:42
  Oni widzieli zwyciężców i wiedzą nie ma rezerw,najpierw odpoczną potem przepędzą wzywających na front. 400 AK pozwoli zdobyć dalsze,potem będą potrzebować czołg a Węgry blisko i będzie nowa Republika. Tylko żydoszczyny z Polski się popłaczą że tak blisko. Dowodziłem mały oddziałem w czasie wojny 67.No to trzeba pomódz naszym bliskim.
 • @AdNovum 16:43:39
  też myślę że tamto zdjęcie to photoshop, Tamten facet na transporterze, przy lufie, jakby wiewiórka czy coś :). Moim zdaniem proporcje nie takie jak trzeba.
 • @Salve 16:43:00
  Tak daleko to bym nie wychodził. Ale widać wyraźnie, że jątrzący przeciw Rosji w UE mają coraz bardziej pod górkę
 • @kkkkk 16:49:20
  I ma czyste opony i pancerz.

  Pozdrawiam.
 • @hetman koronny 16:42:22
  Materiał o tych co zwiali do Iwano-Frankowska;
  http://112.ua/video/stringer-telekanala-112-ukraina-s-mesta-blokirovaniya-ivano-frankovskih-dobrovolcev.html
 • A było to tak niedawno !
  https://www.youtube.com/watch?v=m9D_UIBKZxU
 • @AdNovum 16:51:35
  Banderopiteki z freikorpsu "Azov" zamiast "popisywać sie" na froncie robią "szopkę" w Kijowie, pod hasłem "pomóżcie naszym nazikameraden w Iłowajsku";
  http://112.ua/video/piket-s-trebovaniem-podkrepleniya-v-ilovaysk.html
 • @AdNovum 16:43:39
  Może to Koreański BTR-8OS. Pzdr.http://youtu.be/YdomvscoBT8
 • @Repsol 17:10:58
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sergiej-lawrow-drugi-konwoj-humanitarny-na-ukraine-nie-bedzie-ostatnim/fjmw9
  Pewno konwoje będą jeździć tak długo, aż dojadą do Kijowa...
 • @Repsol 17:07:21
  Nawet filmy cenzurują. http://youtu.be/3Cv6CXagbps
 • @mania przepraszania 17:13:21
  W aktualizacji z godz. 15 min 18 s 38 ,podają że przy takim tempie ofensywy ,armia DNR dojdzie do Krymu w ciągu trzech dni. Pzdr.
 • @xes23 16:39:54
  nie tyle się budzą ile następuje ostre pranie w Unii, mniej więcej w dużym skrócie pucz na Ukrainie wyglądał tak że USA wysłało "robotnice" z Polski bo od tego ich ma a Bruksela zachowywała twarz niezależności od Waszyngtonu i po cichu wspomagała Majdan, kiedy Rosja wykonała pierwsze sprawne ruchy Waszyngton docisnął swoich w Brukseli i zmusił do roboty na swoją rzecz, Anglicy wiadomo ich ludzie ale reszta Europy osłupiała bo przespała moment w którym Unia wpadła pod kuratelę USA, dlatego Merkle wypuściła "bączka"o podsłuchach itp bo jak tu wytłumaczyć wyborcom że Bruksela to kundel USA ? ale mleko się wylało i to Unia ma problem albo się uwolni od wpływów USA albo przegra, no cóż chciało się jedną ręką brać od europejskiego podatnika a druga od kongresu USA ale się urwało, myślę ze to właśnie pokazuje Rosja obywatelom krajów zależnych od osi Waszyngton -Bruksela
 • @fretka 17:27:24
  Jak znam historie to na powitanie powracającym "zasadzą" widły w plecy i siekierę w głowę..
 • @mania przepraszania 16:29:35
  Spójrz na wieżyczkę,to zupełnie inna konstrukcja.Wspólna jest koncepcja wieżyczki bezzałogowej.
 • @hetman koronny 13:36:12
  Czyżby strona zablokowana ???
  Доступ запрещен
  У вас нет доступа к этой странице.
 • @lorenko 16:40:54
  jeśli chodzi o kwestę gazu to polecam artykuł " Jak zbudowaliśmy Nord Stream" trochę spraw wyjaśnia boleśnie zresztą, to z GW [ bez szacunku ] więc trzeba dołożyć własny pomyślunek
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100897,13708424,Jak_zbudowalismy_Nord_Stream.html
 • @goldfield 17:02:28
  Na pocieszenie mnie także, wszędzie. Mogę zmieniać IP, lecz mam ich głęboko w d...PZDR!
 • Dzisiejszy "bohaterski" ostrzał Doniecka, wynik 7 osób zabitych...
  http://dnrespublika.info/policiya-dnr-sem-chelovek-pogibli-v-sredu-pri-obstrele-donecka/
 • @Kula Lis 62 17:42:22
  Pzdr. http://www.bibula.com/?p=76198
 • @goldfield 17:02:28
  http://www.free-hideip.com/get-pro.html .:)))
 • @mania przepraszania 17:45:33
  Czy ktoś wie,co to za niebieskie kropki z cyframi w środku pojawiły się na militarymaps.
 • @mania przepraszania NASTĘPNE BREDNIE ŻYDOBANDEROWSKICH MEDII.
  Rosyjski konwój opancerzony z wyrzutniami rakietowymi Grad wtargnął na Ukrainę i kieruje się na Donieck.

  Około 100 rosyjskich pojazdów wojskowych, w tym czołgi i mobilne wyrzutnie rakietowe Grad, przekroczyły granicę z Ukrainą i wyruszyły w kierunku miejscowości Telmanowe w obwodzie Donieckim – donosi „Radio Free Europe”.

  Telmanowe leży ok. 80 km od opanowanego przez rosyjskich dywersantów Doniecka. Do Ługańska, innego bastionu bojowników jest niecałe 100 km. Informacje podaną przez „Radio Free Europe” potwierdziły władze w Kijowie. Pojazdy nie są oznaczone jako rosyjskie. Widnieje na nich biały „trójkąt w kółku”.

  Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformowała także o drugim przypadku wtargnięcia rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy. Konwój składający się z sześciu wyrzutni rakietowych Grad oraz ciężarówek z żołnierzami (ich dokładna liczba nie jest znana) przekroczył wczoraj, w czasie gdy toczyły się rozmowy państw Unii Celnej, UE i Ukrainy w Mińsku, ukraińską granicę w pobliżu miejscowości Dibrowka.

  Ukraińskie siły rządowe utrzymują obronę na głównych kierunkach natarcia separatystów oraz ścigają grupy dywersyjne składające się z „rosyjskich najemników”

  —zapewniał rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Andrij Łysenko. Mimo tego rosyjscy dywersanci wkroczyli dziś do Nowoazowska -ważnego miasteczka w obwodzie donieckim przy granicy z Rosją.

  Rebelianci więc opanowali tereny, które są oddalone od miejsc większości walk z rządowymi siłami ukraińskimi. Nowoazowsk ma strategicznie położenie nad Morzem Azowskim, na trasie między Rosją a zaanektowanym przez nią Krymem

  —pisze Associated Press. Zaznacza, że po raz pierwszy w trwającym od czterech miesięcy konflikcie walki sięgnęły tak daleko na południe i na wybrzeże, co sugeruje, że rebelianci wspierani przez Rosję otrzymali posiłki.

  Według agencji AP powstanie nowego frontu południowo-wschodniego rodzi obawy, że separatyści próbują utworzyć połączenie między Rosją a Krymem. Gdyby tak się stało, rebelianci czy też Rosja uzyskaliby kontrolę nad Morzem Azowskim i wszelkimi jego bogactwami mineralnymi, w tym ropą.

  Mer Nowoazowska Ołeh Sidorkin poinformował przez telefon, że separatyści przeniknęli do miasta. Nie ma danych na temat wielkości ich sił. Według Łysenki Nowoazowsk i jego okolice znalazły się pod ostrzałem, w tym z Rosji i z pozycji na terytorium ukraińskim.

  Ukraina i Zachód ustawicznie oskarżają Rosję o to, że bezpośrednio uczestniczy w konflikcie kierując na Ukrainę żołnierzy i uzbrojenie dla rebeliantów. Moskwa stale zaprzecza, lecz prawdziwość jej oświadczeń jest kwestionowana.

  Agencja AP pisze, że jej dziennikarze na granicy rosyjsko-ukraińskiej widują rebeliantów z nieoznakowanym sprzętem wojskowym wszelkiego rodzaju - od czołgów po przeciwlotnicze wyrzutnie rakietowe Buk i pojazdy opancerzone. Natykają się też na wielu Rosjan między rebeliantami.

  W poniedziałek w obwodzie donieckim zatrzymano 10 rosyjskich żołnierzy, którzy dzień wcześniej, w składzie kolumny pojazdów wojskowych, wtargnęli na Ukrainę w okolicach Nowoazowska.

  Źródło w rosyjskim resorcie obrony oświadczyło, że rosyjscy żołnierze „niechcący” przekroczyli rosyjsko-ukraińską granicę. Zatrzymani w obwodzie donieckim utrzymują, co wynika z nagrań ich zeznań udostępnionych we wtorek mediom ukraińskim, że dowództwo informowało ich, że jadą na zwykłe ćwiczenia.

  Ryb, Radio Free Europe/Radio Liberty, Welt.de, PAP
  autor: Zespół wPolityce.pl
 • @Kula Lis 62 17:56:30
  Tekst po prostu powala,"rosyjski konwój opancerzony",niedługo napiszą,że wtargnęła grupa "pancernych rowerów".
 • @brusek 14:41:27
  "Mapka" z rozwojem sytuacji od 18. 07 do 27. 08;
  http://www.youtube.com/watch?v=1J0Ci18LoqI#t=233
 • @goldfield 17:58:32
  Spoko .Do kpl. polecam https://www.torproject.org/ ,oraz ustawienie tej strony jako startową https://startpage.com/ i po wyczyszczeniu historii przeglądania i ciasteczek w przeglądarkach robisz co chcesz. Pozdrawiam. :)
 • @goldfield 17:52:31
  Oraz chazarom tam i u nas!!!! Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:16:33
  Chwila relaksu;
  http://www.youtube.com/watch?v=9xw6d9TkYuo
 • @goldfield 17:58:32
  Ja mam Security KISS Tunnel, zmieniasz IP, wybierasz skąd nadajesz, darmowy.
 • @goldfield 17:02:28
  kącik samopomocy, zmiana IP
  http://beanonymous.eu/
 • @adalbert05 następne brednie z naszej strony.
  "Kluczowy element" nowej strategii Ukrainy. "Ta decyzja może powstrzymać Rosję" http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kluczowy-element-nowej-strategii-ukrainy-ta-decyzja-moze-powstrzymac-rosje/6yjxy Amerykanie chwalili się, że mają tak zaawansowane satelity, że z orbity są w stanie stwierdzić czy kobieta ma na palcu obrączkę czy pierścionek. Dlaczego zatem nie widzą pokażą zdjęć ruskich czołgów i wozów bojowych ? tak sobie pytam. I jeszcze jedno pytanie. Jaki plan ma niepodległa Ukraina wobec ośmiu milionów rosyjskojęzycznych obywateli swojego kraju? To jest jakieś 18%.To nie są imigranci. To są ludzie, którzy zawsze tam mieszkali a znaleźli się w Ukrainie "przypadkiem" po rozpadzie ZSRR. Co zrobi Ukraina, gdy już wygra tą wojnę (przy pomocy Polski)? Jedni ukraińscy politycy mówią, że wystarczy zabić milion czy półtorej miliona Rosjan a wtedy reszta ucieknie. Żydówka, pospolity złodziej Kapitelman - Tymoszenko sugeruje, aby zabić wszystkich. Czy naprawdę Polska musi wspierać takie idee?
 • Greccy ochotnicy po stronie milicji z Donbasu;
  http://en.ria.ru/world/20140827/192384386/Greeks-Fighting-Alongside-Donetsk-Peoples-Republic-Militia--.html
  http://xportal.pl/?p=16099
 • @Kula Lis 62 18:48:51
  Zobacz następne kuriozum. Ciekawe ile studentów od secesjonistów przyjmą ?. http://dzieje.pl/edukacja/rzad-sfinansuje-roczne-studia-dla-ukraincow-na-polskich-uczelniach
 • @Repsol 18:53:00
  Walki w Iłowajsku od strony kijowskiej;
  http://www.youtube.com/watch?v=HrLNzxuyqbk
 • ukraiński żołnierz?
  Spójrzcie na zdjęcie główne artykułu i podpis pod nim.
  Jakim sposobem ,,ukraiński" żołnierz ma na sobie mundur z niemieckimi naszywkami i w niemieckim kamuflażu? Sam mam podobną kurtkę, którą kupiłem na targu w niemczech ale szkopskie naszywwki odprułem i zastapiłem polskimi. Nawet na rybach wtyd mi było paradować ze szkopskimi barwami.
  To ma być ,,ukraiński" żołnierz? W starym mundurze Bundeswery?

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kluczowy-element-nowej-strategii-ukrainy-ta-decyzja-moze-powstrzymac-rosje/6yjxy
 • @Kula Lis 62 18:48:51
  W obecnej sytuacji Zachodowi po podpaleniu Bliskiego Wschodu Rosja jest potrzebna aby przygasić ten pożar PS. Satelity widzą to co chcą widzieć .
 • @blackman 19:02:11
  Wiem, kolego wiem, że widzą co chcą widzieć. Pozdrawiam.
 • @Gregoson 19:01:36
  Jak to skąd? Z "pomocy humanitarnej" z UE, nasz Ryży Pinokio tez wysłał "pomoc", podobno jakieś koce. Pewno tez w "kolorze" kamuflażu polowego...
 • @mania przepraszania 18:57:13
  Do czasu gdy były czynione jakieś uzgodnienia ze stronami konfliktu na Ukrainie i Rosją czyli mediacje trzech ministrów spraw zagranicznych UE sytuacja była jeszcze jako taka strawna dla każdej ze stron choć Rosja zdawała sobie sprawę, że "temat" i tak ucieka im między palcami. Mimo wszystko były spisane jakieś gwarancje parafowane przez przedstawicieli UE i można było w ciężkich bólach Ukrainę reformować. Jednak gdy ich napaleni przywódcy pokazali środkowy palec i Rosji i UE prąc do realizacji tylko swojej opcji politycznej a wiadome było, że nie mają poparcia w ponad połowie społeczeństwa to wojna lub rozpad Ukrainy stał się najbardziej realnym scenariuszem. Mamy w tym swój udział niestety więc czemu teraz szat rozdzieranie, że Krym im odpadł a wszystko wskazuje na to, że i najbardziej dochodowe obszary wschodniej Ukrainy?
  Rosja próbuje ratować resztki tego co im przypadło w trakcie rozpadu ZSRR a uzgodnione zostało a USA i UE o czym publiki się nie informuje bo to niepolityczne.
  Jednym z punktów uzgodnień jest zobowiązanie NATO, że nie będą instalować stałych baz na terenach państw Europy Wschodniej w zamian Rosja wycofa z nich swoje wojska.
  Ukraina jednak pozostała w strefie wpływów Rosji bo bez tego zgody na korzystne dla Polski cofnięcie się ich armii by nie było.
  Biorąc to pod uwagę wydarzenia na Majdanie i zaraz po nim poczynione nowe uzgodnienia były i tak wielkim sukcesem dyplomacji. Niestety Ukraińcy jednostronnie zerwali to wszystko zamiast ewolucyjnie przestawiać się kierunek zachodni zrobili najbardziej topornie ze wszystkich możliwych rozwiązań. Zabijają się wzajemnie a podział staje się faktem.
 • @Repsol 19:17:41
  Chciałoby się niestety podsumować, AMEN...
 • @mania przepraszania 19:06:43
  ,,Jak to skąd? Z "pomocy humanitarnej" z UE, nasz Ryży Pinokio tez wysłał "pomoc", podobno jakieś koce. Pewno tez w "kolorze" kamuflażu polowego..."

  takie koce przydadzą się rezunom do tego, żeby ich truposzczaki prezentowały się ,,bojowo" na kolejnej paradzie ,,zwycięstwa".
 • @mania przepraszania 18:08:44
  czyżby militarymaps się popsuło?
 • @Gregoson 20:05:39
  Jak znam Hałyczyne to do Lwowa "pomoc" przyjedzie uszczuplona o 20%. Z Lwowa wyjedzie jakieś 50% tego co wjechało, po drodze na wschód "wyparuje" 30-40 %, więc "sukcesem" bedzie jak dotrze tam 10-15%...
 • @kkkkk 20:10:34
  U mnie działa...
 • @kkkkk 20:10:34
  Wygląda na to, że się "popsuła".
 • @mania przepraszania 20:16:39
  Była "popsuta" juz u mnie tez działa
 • @mania przepraszania 20:11:27
  ,,Jak znam Hałyczyne to do Lwowa "pomoc" przyjedzie uszczuplona o 20%. Z Lwowa wyjedzie jakieś 50% tego co wjechało, po drodze na wschód "wyparuje" 30-40 %, więc "sukcesem" bedzie jak dotrze tam 10-15%.."

  Mam takie samo zdanie. To samo stałoby się z ,,białym konwojem" gdyby Ukraińcy mieli go sami dostarczyć do Ługańska.
  Ech, kurna... co za naród dziwny. Znam Ukrańców z tego, że kilka razy na rybach byłem nad Dnieprem i dotąd dokąd rezuny łbów nie podniosły to całkiem miło spędzałem tam czas. W ubiegłym roku we wrześniu planowałem wyjazd na Ukrainę z wędką ale czułem co się święci i odpuściłęm sobie. Teraz mój wspólnik mówi, żeby zatrudnić u nas Ukrainców ale w życiu się na to nie zgodzę. Koszt zatrudnienia dodatkowych ochroniarzy pochłonie oszczędności związane z mniejszą płacą dla przybyszów zza wschodniej granicy, a sam nie będę łaził po firmie z klamką.
 • @lorenko 20:23:23
  Banderopiteki mają "długie chwytne ramiona i wszędobylskie paluchy" jak to nadrzewne naczelne...
 • @mania przepraszania 20:16:39
  Zobacz na tatuaże 1.01 . Pzdr. http://youtu.be/5wtaHB-2me8
 • Na wp.pl już zmienia się front! Tytuły:
  Ukraińskie wojska utraciły kontrolę nad Nowoazowskiem.
  Gen. Richard Shirreff: NATO nie ma dość sił, by sprostać Rosji
  Rosja dementuje, by zamierzała zablokować tranzyt gazu do UE
  Niemcy obawiają się spadku eksportu do Rosji o 25 procent
 • @Gregoson 20:26:20
  Sam bym sie bał kto to może być, można przecież trafić na jakiegoś "weterana-prawoseka"...
 • @blackman 20:25:06
  Według Semena Semenczenki, dowódcy batalionu Donbas, który znajduje się w atakowanym przez rebeliantów mieście, siły ukraińskie były otoczone przez przeciwnika i przez dłuższy czas nie otrzymywały pomocy od wojsk operacji antyterrorystycznej Ukrainy. - W związku z tym, że formalnie podlegają one dowództwu operacji, nie mają także rozkazów wycofania się z obleganego przez separatystów Iłowajska - oświadczył Semenczenko.
  Wyzdrowiał ?
 • @mania przepraszania 20:30:40
  ,,Sam bym sie bał kto to może być, można przecież trafić na jakiegoś "weterana-prawoseka"..."

  No właśnie. Co prawda plan zatrudnienia Ukraińców obejmuje raczej osoby o pewnym, dość wysokim stopniu wykształcenia ale jakoś trudno mi się do tego przekonać. Pierun wie, kogo wiatr nam przyniesie, a nie mamy mozliwości dokładnego sprawdzenia kto jest kto. Awantura w firmie jest od dwóch tygodni.
 • @blackman 20:32:01
  Ale gdzie tam, to taki "szpitalny Napoleon", kuruje sie w klinice Kołomojskiego w Dniepropietrowsku, skąd prowadzi "kampanię wojenną"..
 • @indra 20:42:22
  Grupa ponad 62 rozbrojonych żołnierz ukraińskich przedostała sie do Rosji prawdopodobnie przedtem oddali broń samoobronie;
  http://lifenews.ru/news/139159
 • @blackman 20:50:19
  Nie cytuj tych głupot tu masz wiadomość z ukraińskiej 112.ua;
  http://112.ua/glavnye-novosti/pomoschi-v-ilovayske-poka-net-v-kuteynikovo-i-novokaterinovke-zafiksirovany-pskovskie-desantniki-semenchenko-107359.html
  Żadna pomoc nie rusza, bzdury z łżemendiów możesz kolportować gdzie indziej...
 • @indra 20:42:22
  Hola, hola:) Równie dobrze mogliby byc otoczeni przez Hiszpanów, Francuzów , Serbów czy Greków. Bo tacy ochotnicy walcza w Armii Noworosji.
 • @lorenko 20:57:55
  Coś mi sie wydaje że to my znowu zaczynamy byc okrążani przez "trollo-desancik"???
 • @lorenko 16:40:54
  Mapa sknocona lub uproszczona.Na stronie SystemGaz jest aktualna.
  Brak tutaj 10 rur fi700 biegnących do Jarosławia oraz trasy Rzeszów Tarnów Śląsk fi 700 i fi 500 do magazynów na podkarpaciu.
 • @mania przepraszania 21:00:58
  z Pskowa ;)
 • @wujal 21:05:24
  Ostatnio słyszeliśmy o "mafijnych" republikach ludowych Donieck i Ługańska rządzonych przez gangi i przestępców, a tu wieści z prosto z Kijowa;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kto-zastrzelil-byla-szefowa-ukrainskiego-funduszu-mienia-panstwowego
  Podobno Walentina Semeniuk-Samosonenko była szefowa Funduszu Mienia Państwowego popełniła "samobójstwo". Czyżby pierwsze z serii?
 • @adalbert05 17:31:25
  Te BTR zauważono już wcześniej m.in tu :
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GffdgaWKZSk
  Sprawa była wałkowana na Colonel Cassad i .. może zostawię to bez komentarza . Były podejrzenia , że linkowany filmik pochodzi z 2008r i nakręcono go w Osetii , jednak filmików tego autora jest więcej i widać jak porusza się on autem na ukrainskich tablicach .
  To raczej BTR 82 . Niestety Ukraina nie posiada takiego sprzętu , co prawda zamówili kiedyś kilkadziesiąt armat 2A40 ,do modernizacji BWP , wiec była możliwość ,że znalazły się one w jakichś "prototypach" BTR 80 , jednak działka widoczne na filmie to ich nowsza wersja 2A72 (inny hamulec wylotowy) ..Podobną "budę" BTR produkują zakłady w Charkowie (do BTR3 i BTR4), jednak wieża to na bank z wytwórni w Tule.
 • @indra 20:42:22
  A skąd Ty wiesz czy i ile jest tych pułków rosyjskich i skad oni są? bo to ciekawe.

  ps, military maps sie naprawiło :)
 • @mania przepraszania 20:53:15
  Jezeli nawet cos z parady kijewskiej zostanie wyslane, to mysza to rozdzielic i pchnac na Mariupol i Ilowajsk oraz kociolki.Wydaje sie ze taktyka Noworosji jest prosta rozciagnac linie frontu wzdluz granicy z Rosja.zabezpieczenie tych granic przez Ukrow jest niemozliwe z braku sprzetu i ludzi.Oslabia to ukrow i ich mozliwosc zgrupowania wiekszych wojski i prxejscia do kontofensywy.Wydaje sie ze to koniec jazdy na wschod.zaczyna sie zjazd do bazy:))
 • @mania przepraszania 21:00:58
  też mam takie wrażenie :)
  jakby ofensywa jakaś czy coś. Nie znam tu wszystich i trudno mi się odnieść do co poniektórych tekstów.
 • @lorenko 20:57:55
  No nie banderopiteki odpalili i jadą. PZDR. : ))) http://youtu.be/-HMKZGT4_mA
 • @AQQ 20:29:12 z sieci
  Grupa kontaktowa Rosja-Ukraina-Unia Europejska zbierze się w najbliższym czasie. Jak poinformował rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow, decyzja została podjęta na spotkaniu w Mińsku.
  Obserwatorzy podkreślają: spotkanie prezydentów państw Unii Celnej z ukraińskim liderem i przedstawicielami Unii Europejskiej wyraźnie pokazało, że linia Kijowa ukierunkowana na totalną konfrontację z Moskwą nie sprawdziła się. Choć o pokoju ukraińskie władze muszą porozumieć się nie z Rosją, ale z własnym narodem.
  Obecne władze ukraińskie były w swoich działaniach konsekwentne. Jeszcze na początku lata Kijów zakończył wszelkie rozmowy z Rosją na temat gazu. Potem ogłosił zerwanie z nią kontaktów handlowo-gospodarczych, oskarżył Moskwę o wojnę przeciwko Ukrainie i kontynuował rozdmuchiwanie antyrosyjskiej histerii, wykorzystując do tego międzynarodową arenę. I nagle w Mińsku zwrot o 180 stopni: Ukraina będzie kontynuowała rozmowy o gazie, a nawet gotowa jest na omówienie swojej umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską z rosyjskimi ekspertami. Po co to wszystko?
  Władzom w Kijowie nie udało się zadusić Donbasu, rzucając do walk na południowym wschodzie wciąż nowych rekrutów. Choć narodowo-patriotyczna retoryka nie cichnie - jeszcze trochę i dociśniemy separatystów - w Kijowie zrozumieli, że pora się porozumieć. Może Rosji uda się wpłynąć jakoś na zbuntowany południowy wschód...
  A sytuacja jest następująca: "niezwyciężoną" armię ukraińską jej genialni dowódcy zagnali w kilka "kotłów" jednocześnie. Terytorium proklamowanej Donieckiej Republiki Ludowej na dzień dzisiejszy jest de facto wolne od żołnierzy. W strefie tzw. operacji antyterrorystycznej prowadzonej przez Kijów pojawiły się od razu trzy "kotły" – mundurowi nie mogą wyjść z okrążenia pod Amwrosijiwką, Iłowajskiem i Jelenówką. Na terytorium Iłowajska zablokowany jest batalion represyjny "Dniepr-1". Jego dowódca przyznał: "Jesteśmy otoczeni. Dowództwo kłamie, że wzięli Iłowajsk. Jesteśmy tu w piekle! Nie ma żadnej pomocy!".
  Część drugiego batalionu represyjnego "Dniepr-2" także został okrążony. W ciężkiej sytuacji znajduje się 25. ruchoma brygada powietrzna. Poniosła ciężkie straty, ponad 100 zabitych i pięćset rannych. Ponadto, według danych powstańców, w okrążeniu znalazł się sztab 8 korpusu armii, trzy brygady zmechanizowane, 95. ruchoma brygada powietrzna, bataliony represyjne Ajdar, Donbas, Szachtarśk, bataliony Gwardii Narodowej i inne jednostki.
  Władze Donieckiej Republiki Ludowej proponują otoczonym żołnierzom armii ukraińskiej zaprzestanie oporu. Ci, którzy złożą broń, zostaną przekazani ukraińskiemu Komitetowi Matek Żołnierskich lub krewnym, głosi oświadczenie władz DRL. Mundurowym proponuje się przekazanie powstańcom broni, sprzętu wojskowego i majątku wojskowego. Tym, którzy się poddadzą, gwarantuje się życie i bezpieczeństwo. Pozostali są bez szans: zostaną zlikwidowani, a odpowiedzialność za ofiary poniosą generałowie i oficerzy ukraińskich struktur siłowych. Do wezwań powstańców zastosowało się już ponad stu ukraińskich żołnierzy. Poddali się głównie żołnierze z otoczonego amwrosijiwskiego kotłą, gdzie do okrążenia dostało się około 7 tysięcy żołnierzy.
  Tymczasem rozeszły się wieści o nowych sukcesach armii DRL. Do 27 sierpnia jednostkom udało się wypchnąć armię represyjną ze składnicy kolejowej w Iłowajsku, żołnierze uciekali z miasta. Jednocześnie powstańcy prowadzą atak na pozycje żołnierzy na południu Donbasu, przybliżając się do Mariupola. Według źródeł, miasto pośpiesznie opuszczają nie tylko znajdujące się tam bataliony represyjne, ale i przedstawiciele władz ukraińskich. Właśnie w Mariupolu znajduje się kwatera sztabu tzw. Donieckiej Administracji Państwowej z miliarderem Tarutą na czele, który jest zwolennikiem siłowego rozwiązania "problemu Donbasu".
  Powstańcy mogą pochwalić się jeszcze pełną kontrolą nad najważniejszą pozycją strategiczną – Saur Mogiłą. O tę górę walczyli ponad dwa tygodnie. Dzięki jej zdobyciu powstańcy mają możliwość stworzenia dodatkowego "kotła" żołnierzom. Armia ukraińska została wypchnięta z całego terytorium Republiki Donieckiej i Republiki Ługańskiej wzdłuż granicy z Rosją – aż do Morza Azowskiego.
  W szeregach żołnierzy dojrzewa tymczasem rozpad. Żołnierze poddani Kijowowi odmawiają wypełniania zbrodniczych rozkazów. A dowódca bataliony represyjnego "Donbas" Semenczenko oburzony brakiem kompetencji władz w Kijowie wzywa swoich zwolenników do marszu na Ministerstwo Obrony Ukrainy.
  Powróćmy do rezultatów spotkania w Mińsku. Prezydenta Rosji dziennikarze zapytali o to, czy na rozmowach omawiany był "pokojowy plan Poroszenki". Władimir Putin odpowiedział przecząco. Według słów prezydenta, Rosja nie może mówić o jakichkolwiek warunkach zawieszenia broni i ewentualnych umowach między Donieckiem, Ługańskiem i Kijowem. To wewnętrzne sprawy Ukrainy. A Rosja nie jest stroną konfliktu. Może tylko sprzyjać temu, aby zaistniała atmosfera wzajemnego zaufania.
 • @kkkkk 21:15:14
  Trzeba być czujnym , wróg nie śpi...
 • @kkkkk 21:12:13
  Staram sie zweryfikowac informacje ale osobiscie nie lubie chodzic do szpitali. Moge tylko podawac nformacje za niejakim Semeczenko, pacjentem:))
  http://society.lb.ua/accidents/2014/08/27/277435_sili_ato_ilovayske_nahodyatsya.html
 • @Kaspar Hauser 21:09:44
  Co do "pałkownika", kolejne "migawki" z wojny;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1754476.html
 • @Kaspar Hauser 21:09:44
  Dokładnie tak jak piszesz,to BTR80A,nawet dla laika do odróżnienia od wersji ukraińskich BTR3.Ciekawsza sprawa to T-72BM pojawiające się na filmach i zdjęciach,oraz w linku http://lostarmour.info/ który podaje fretka w 20.14 minucie.Pozdrawiam
 • @wujal 21:05:24
  Witaj, wziiąłem pierwszą lepszą mapę, bo chodziło mi o planowaną nitkę południową czyli South Stream i kwestię dlaczego tak opornie idzie budowa, dlaczego są sprzeciwy w tym Polski przede wszystkim; nie patrzyłem na lokalne. Lobby ukraińskie jest jak widać silne. Jeśli Noworosja zakręciła ten węzeł na północy, to jakby Ukraina mogła kraść gaz? Jamal idzie przez Białoruś, większe cisnienie przez Bałtyk i do Turcji, więc odbiorcy UE nie poczuliby większej róznicy, może się mylę, nie znam się, tylko tak na "chłopski rozum":))
 • @indra 21:19:23
  W takim razie, nie mam pytań. W szpitalu ma się nie takie wizje :)
  Dla mnie blokowanie brygad zmechanizowanych oddziałami powietrzno -desantowymi to trochę jak usypianie lwa na arenie przez posyłanie mu kolejnych chrześcijan. W końcu lew się naje i zaśnie.
 • @mania przepraszania
  No przecież "terroryści" już byli okrążeni, koniec wojny miał być obchodzony łącznie z Dniem Niepodległości, codziennie zabijano 200, 500 i w końcu 1000 separatystów, waleczna armia ukraińska przy pomocy jeszcze bardziej walecznego Prawego Sektora, znaczy Gwardii Narodowej, pokazywała nam mapki, na których widać było, jak zmiata z powierzchni ziemi swoich wrogów... I CO ? Taka jest właśnie żydobanderowska prawda. A jak się to ukraińskie bractwo studiujące w Polsce i żyjące tu dzięki akcji "Wisła" cieszyło !
 • @indra 21:19:23
  http://112.ua/politika/v-seti-poyavilis-fotografii-kombata-semenchenko-v-bolnice-104385.html
  Tu masz swojego sotnika i pamiĘtaj , WE ARE WATCHING YOU...
 • @lorenko 21:24:44
  Na nasze chłopskie rozumy ,polecam to tylko przez pustynię Lhttp://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/466892,iran-chce-zastapic-gazprom-i-gaz-z-rosji-od-kogo-europa-kupi-gaz.htmlibijską. Pzdr.
 • @goldfield 18:58:57
  Do czego to doszło ! Ukraińcy pochodzenia rosyjskiego tłuką żydoneobanderowców - mszcząc jednocześnie zamordowanych Polaków na Kresach. Natomiast polskojęzyczny żydopoubecki nierząd i żydopolitykierzy wspomagają ludobójców żydobanderowskich, który eksterminuje własną ludność.
 • @Kula Lis 62 21:29:41
  Złośliwi mówią że to hokus-pokus niejakiego HARREGO PUTINA, ale jak powiedziałem tak mówia tylko złośliwi...
 • @Kula Lis 62 21:34:57
  Takie odwracanie biegunów w geopolityce. Pzdr.
 • @mania przepraszania 19:06:43
  "Bank Narodowy Ukrainy osłabił oficjalny kurs hrywny do historycznego minimum - 13,89 hrywien za dolara. Wczoraj ukraińska waluta kosztowała 13,66 hrywien.
  Wcześniej premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oznajmił, że gospodarka kraju nie wytrzyma kursu waluty narodowej poniżej 12 hrywien za dolara. Dodał on, że do gwałtownego spadku waluty narodowej doszło z powodu sytuacji na wschodzie kraju.
  Jaceniuk wyraził także nadzieję, że kolejna transza Międzynarodowego Funduszu Walutowego pomoże w ustabilizowaniu sytuacji na rynku walutowym Ukrainy."

  "Ługańska Fabryka Budowy Maszyn przenosi swoją produkcję z Ukrainy do Rosji. Kierownictwo fabryki zdecydowało się na taki krok po tym, jak hale produkcyjne zostały prawie całkowicie zniszczone w wyniku ostrzałów artyleryjskich - podaje portal vesti.ru
  Obecnie pracownicy demontują ocalały sprzęt. Po tym, jak zostanie dostarczony do Rosji, produkcja zostanie ponownie uruchomiona w Czuwaszji.
  Postanowiono również ewakuować do Rosji wszystkich pracowników fabryki.
  Przez ostatnie 12 lat ŁugańskMasz pracował dla rosyjskiego rynku. Obecnie rosyjscy partnerzy udzielają ukraińskim kolegom niezbędnego wsparcia w celu urządzenia się na nowym miejscu."

  ""Władze Donieckiej Republiki Ludowej informują, że przejęły pełną kontrolę nad całą granicą obwodu donieckiego z Rosją.
  Jak powiedział przedstawiciel sztabu, obecnie siły samoobrony kontrolują wszystkie trzy przejścia na granicy Ukrainy i Rosji, które znajdują się w obwodzie donieckim – Marinowka, Uspenka i Nowoazowsk.
  Tymczasem w pobliżu punktu kontrolnego Nowoazowsk i w innych miejscach przy granicy nadal trwają walki. „Za wcześnie, aby mówić, że przejęliśmy samo miasto Nowoazowsk” – przyznał przedstawiciel sił samoobrony.""

  (polish.ruvr.ru/news/2014_08_27/Ukrainska-hrywna-spadla-do-historycznego-minimum-8141/)
  (polish.ruvr.ru/news/2014_08_27/Luganska-Fabryka-Budowy-Maszyn-jest-ewakuowana-do-Rosji-6772/)
  (polish.ruvr.ru/news/2014_08_27/DRL-informuje-o-przejeciu-kontroli-nad-granica-z-Rosja-8077/)
 • @blackman 20:32:01
  Semeniuk już nie nadaje i nie dowodzi ze szpitala, chyba mu ktoś żonę albo krewną odstrzelił. "Kto zastrzelił byłą szefową ukraińskiego Funduszu Mienia Państwowego? Walentinę Semeniuk-Samosonenko - byłą szefową Funduszu Mienia Państwowego znaleziono dziś martwą w jej domu, w miejscowości Czajka pod Kijowem. "aj waj podział majątku u czosnków ?
 • @Salve 16:27:04
  W angielskim nie buduje sie takiej formy ""most part of people"". Bardziej poprawnie brzmie 'majority of people' lub 'most people' gdy oznacza to zdecydowana wiekszosc lub tez 'many people' co znaczy duzo czy wielu ludzi ale nie wszyscy.
 • @indra 21:12:23
  W czasie parady wzieło udział 1500 żołnierzy, to jest jedno wielkie nic. Jest brygada gwardii narodowej, podobno teraz pod Mariupolem, czyli Mariupol nie będzie zdobywany w tej chwili. Spod Mariupola spodziewałbym się ataku Ukraińców wzdłuż drogi H 20 w kierunku Doniecka. To pozwoli im odblokować jeden kocioł i pójśc w kierunku Starobielszewa. Dzięki temu będą szanse na uwolnienie tych kilku brygad. Jeśli Ukraińcy od poczaku pójdą w kierunku granicy rosyjskiej, to zostaną tam zablokowani i zniszczeni bo z jednej strony będą mieli morze, z drugiej granicę rosyjską a Mariupol zostanie zdobyty przez powstańców atakiem wzdłuż drogi H20.
  Tak to widzę. Wszystko zależy czym jeszce dysponuje armia ukraińska. Tyle że, ta dywizja gwardii narodowej, to jest nowo formowna jednostka, maja podobno dobry sprzęt ale sam sprzęt to dużo za mało.
 • @Kula Lis 62 21:38:02
  Ave. https://pl-pl.facebook.com/PolskaiNoworosja
 • @blackman 20:32:01
  Cały front na południe od Doniecka się rozleciał w 48 godzin.
  W okrążeniu pod Iłowajskiem znalazł się SZTAB 8. Korpusu Armijnego (największego zgrupowania sił lądowych ukraińskiej armii), pododdziały 28,30 i 93. Brygady Zmechanizowanej, 95. Brygady Powietrzno-Desantowej, bataliony obrony terytorialnej Ajdar, Donbas, Szachtarsk oraz bataliony Gwardii Narodowej Azow i Dnipro. .Równocześnie separatyści okrążają Mariopol - 400-tysięczne miasto, w którym znajduje się zaplecze logistyczne sił ukraińskich, które jeszcze niedawno przypuszczały ataki na Iłowajsk.
 • @Kula Lis 62 21:45:12
  Przykre jest to ze poborowych jest 90 % ,szkoda powinni ich internować w Rosji. Pzdr.
 • @adalbert05 21:22:22
  Nie bądźmy świętsi od Papieża , wysyp T72 w różnych wersjach , te BTR80A , dziwne kolumny ( w linkach "bruska") w wymalowanymi kółkami i trójkątami to .. :)
  Ja bym tylko powiedział : wreszcie .. Abchazowie i Ostetyncy wzieli się za ochronę scytyjskich kurhanów niwelowanych przez gąsienice ukropskich tanków :)
 • @fretka 21:47:02
  Banderopiteki tak sie wczuły w role że zapomniały o przygotowaniu "scenografii" i "rekwizytów";
  http://www.theguardian.com/world/2014/jun/12/putin-ukraine-president-talks-tanks
  http://www.defensenews.com/article/20140731/CONGRESSWATCH/307310034/After-White-House-Meeting-Lawmakers-Say-Obama-Won-t-Send-Lethal-Arms-Ukraine
  http://www.thetruthseeker.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/A-Ukrainian-tank-opens-fire-on-pro-Russian-separatists-during-a-clash-on-June-13-in-Slovyansk.jpg
  Prosze sobie zobaczyc jakie ładne białe paseczki na kijowskich "zabaweczkach"...
 • @Kula Lis 62 21:43:49
  Te zajęte przez banderozombi lotniska a zwłaszcza pod Donieckiem! Bombardują masto, to jest już przesada! Opołczeńcy nie mogą sobie poradzić, może by im jakos podpowiedziec, niech poproszą Kadyrowa o kilka setek ochotników czeczenskich. Skoro Kadyrow dostarcza pomoc humanitarna i nikt sie tym nie interesuje, moze by przemycił swoich bojowników!
 • @Kaspar Hauser 21:52:08
  Już pisałem HARRY PUTIN...
 • @lorenko 21:53:48
  Wszystko pewno poszło na południe, łącznie z tymi "ruskimi dywizjami" co to je widzi nasz "ulubiony" Semenczenko ze szpitalnego łóżka...
 • @hetman koronny 16:21:23
  tu masz to pojechało
  https://www.youtube.com/watch?v=MtxWK4o5cTs

  [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MtxWK4o5cTs[/youtube]
 • @lorenko 21:53:48
  Graham Phillips przedstawia;
  https://www.youtube.com/channel/UCbwfUqs5Y6_jblWJwMIfRzA
 • @fretka 21:47:02
  Z podanego przez Ciebie filmu nie można rozpoznać modelu czołgu,więc może to być ukraińska prowokacja.W linku,który podałeś wcześniej pojazdy są zdecydowanie lepiej rozpoznawalne.Pozdrawiam.
 • @fretka 21:47:02
  Faktycznie , ale te białe pasy tak dość po chamsku wymalowane - jakby w pośpiechu. Na dość solidne wyglądają "malunki" w kolorze zielonym . "Nasi" malują tak burty i elementy wieży .Sfilmowane są numery fabryczne . Da się sprawdzić czyj ten czołg.
 • @fretka 22:03:21
  Niech już lepiej przestana straszyć tymi "ruskimi spadochroniarzami", bo jak na razie to tylko śmiertelnie przerazili swoich żołnierzy...
 • @Kaspar Hauser 21:52:08
  Dokładnie,nie ma się czego wstydzić,na pohybel tym,którzy uznali Władimira Władymirowicza za zdrajcę Rosjan w Noworosji.:)A tak na serio,jest oczywiste,że bez wsparcia Rosji Rosjanie w Donbasie nie przetrwają,banderowcy otrzymuja wsparcie z całego świata i nie są tylko koce od naszego WP.To powinien być jasny przekaz dla wroga,nie zostawimy Donbasu na pastwę Kijowa.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 22:10:40
  Ja czekam jak Tymczuk z Łysenko ogłoszą że Putin przeniósł sie do Doniecka, a Miedwiedew do Ługańska...
 • @tom76 22:00:50
  Mam wrażenie że te 5 sztuk BTR3 są z defilady w Kijowie.Łącznie z zabytkowymi D-44,które też brały aktywny udział w kijowskim przedstawieniu.
 • @adalbert05 22:11:37
  Mam na ten temat dokładnie takie samo zdanie jak Ty .Pozdrawiam
 • @mania przepraszania
  Po wczorajszym opisie stanu Bundeswery, Luftwaffe dzisiaj to: Oficjalnie rząd uspokaja, ale w czasopiśmie MON czytamy: w potęgę NATO mało kto wierzy .

  Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego, mimo szumnych deklaracji, w razie wojny nie jest przygotowana do obrony sojuszników z Europy Środkowo-Wschodniej. Co gorsza, nikt nie planuje zmienić tego stanu. (…) Bez wątpienia NATO było i nadal jest najpotężniejszym sojuszem polityczno-militarnym na świecie. Jednak bycie najsilniejszym nie oznacza automatycznie bycia silnym. Tak właśnie jest w wypadku NATO, w którego potęgę już mało kto wierzy

  — pisze Robert Czulda. I być może ten tekst nie byłyby tak istotny, gdyby nie fakt, że w ten sposób NATO opisuje miesięcznik wydawany przez polski MON. Co więcej, lektura ostatniego numeru „Polski Zbrojnej” wskazuje, że prezentowane opinie są dominującym przekazem resortowego czasopisma.

  Czulda wskazuje, że „na papierze sojusz północnoatlantycki jest potęgą”, ale „w praktyce sytuacja jest dużo gorsza”. Autor przywołuje opinie niemieckiego „Der Spiegel”:

  NATO i rządowi oficjele zgodnie przyznają, że obecnie sojusz nie jest zdolny, aby obronić państwa nadbałtyckie środkami konwencjonalnymi, a więc czołgami, odrzutowcami i piechotą.

  Autor tekstu dodaje, że zdaniem amerykańskich i niemieckich analityków w sytuacji agresji Polska zostałaby wręcz pozostawiona sama sobie:

  Analityczny ośrodek amerykański Stratfor, uznawany za nieformalnego rzecznika prasowego Białego Domu (mówi to, czego Stany Zjednoczone oficjalnie powiedzieć nie mogą), nie zostawia złudzeń –- znacząca i realna pomoc militarna mogłaby pojawić się najwcześniej po trzech miesiącach. Według Berlina czas na reakcję wyniósłby około pół roku. „Nie bylibyśmy gotowi nawet w dniu rosyjskiego zwycięstwa” -– stwierdził jeden z niemieckich analityków i dodał, że obecne plany wojskowe są przestarzałe i nieadekwatne do sytuacji.

  Prof. Ryszard Machnikowski z Uniwersytetu Łódzkiego też sprawę stawia jasno, wskazując, że gdyby kraje Europy Środkowo—Wschodniej stały się ofiarą „pełnowymiarowej inwazji, to NATO nie jest teraz w stanie efektywnie jej zatrzymać i państwa te zostałyby szybko zajęte”.

  Ich odbicie wymagałoby użycia masy wojska i sprzętu, a także wszczęcia regularnej wojny z Rosją, mogącej się przekształcić w konflikt, którego być może nikt nie byłby w stanie opanować

  — tłumaczy ekspert. Dodaje, że na Sojusz można liczyć, jedynie, gdyby w Polsce powtórzył się scenariusz ukraiński.

  Równie niepokojącą ocenę NATO prezentuje dyrektor PISM, Marcin Zaborowski.

  Obecnie flanka wschodnia nie jest wzmocniona ani szczególnie broniona. Nie mówiliśmy nigdy tego wprost, ale w NATO są dwie kategorie państw: w jednych znajdują się bazy, w drugich ich nie ma. Do niedawna nie było nawet planów ewentualnościowych

  — wskazuje Zaborowski.

  Z jego wypowiedzi wynika, że w NATO wciąż na kwestie bezpieczeństwa państw Europy Środkowej patrzy się jako na funkcję stosunków Zachodu z Rosją.

  W politycznej deklaracji sygnowanej przez NATO i Rosję zapisano wówczas (gdy Polska wstępowała do NATO – sż), że sojusz nie będzie umieszczał poważnych sił ofensywnych na terytorium nowych państw członkowskich, jeżeli nie dojdzie do radykalnej zmiany sytuacji w sferze bezpieczeństwa. Moim zdaniem, do takiej zmiany doszło, bo Rosja zajęła część terytorium innego państwa. Po drugie, według analityków, także rosyjskich, jedna brygada -– kilka tysięcy żołnierzy -– to nie są poważne siły ofensywne. Trzymając się tej deklaracji, NATO na terytorium nowych państw członkowskich może zrobić więcej niż dotychczas

  — tłumaczy dyrektor PISM, przekonując, że zaangażowanie Sojuszu w naszej części Europy jest niewystarczające.

  Zaborowski wskazuje również, że niektórym działaniom agresywnym, jakie Rosja może prowadzić, NATO nie jest w stanie przeciwdziałać.

  Nie obawiamy się pojawienia w naszych granicach obcych dywizji, lecz powtórki scenariusza ukraińskiego, czyli sabotażu, presji ekonomicznej, wojny informacyjnej. Sojusz musi określić, jak będzie reagował na takie zagrożenia. Przed takim scenariuszem nie zabezpieczą nas plany ewentualnościowe czy wzmocnienie w Polsce obecności Stanów Zjednoczonych. Potrzebna jest większa elastyczność intelektualna ze strony przywódców NATO, aby rozszerzać interpretację artykułu 5, żeby przeciwdziałać takim zagrożeniom i tak modernizować NATO, by stawiło czoła wyzwaniom niekonwencjonalnym

  — wskazuje dyrektor PISM, zaznaczając, że obecnie takiej elastyczności nie ma.

  W trzech ważnych materiałach dotyczących NATO pismo „Polska Zbrojna” przedstawia bardzo krytyczny obraz Sojuszu, który jest podstawą polskiego bezpieczeństwa. Niestety wiele uwag umieszczonych w piśmie jest zasadnych, a obraz ociężałego i nieporadnego Sojuszu w ostatnich latach widzieliśmy przy okazji podejmowania wielu NATO-wskich decyzji. Wydaje się, że rzetelna ocena Paktu jest bliższa temu, co można przeczytać w czasopiśmie MON, a nie temu, co oficjalnie mówią politycy rządzący Polską. Oni zdają się przekonani, że Polsce obecność w NATO zupełnie wystarczy.

  Im bardziej Polska jest osadzona w strukturach NATO, tym jest bezpieczniejsza wobec konfliktu na Ukrainie. (…) Nasze starania muszą dotyczyć także większej obecności NATO. Tu chyba jest konsensus, może nie zawsze słyszalny w każdym zakątku tej sali, ale jednak konsensus co do większej obecności NATO na wschodniej flance, w Polsce

  — tłumaczył w Sejmie Donald Tusk.

  Z kolei Tomasz Siemioniak tłumaczył w sierpniu, że „optymalnym celem dla Polski jest utworzenie w naszym kraju baz wojskowych NATO”.

  Wydaje mi się, że ten kierunek jest nieunikniony. Realne zagrożenia, nasza konsekwencja i wola wzmocnienia NATO sprawią, że do tego celu dojdziemy

  — powiedział Siemoniak. Wskazywał również na znaczenie artykułu 5., który jednak — czego władze Polski już nie przyznają — nie zmusza krajów członkowskich do niczego. Mimo tego przekonanie, że NATO zapewni Polsce bezpieczeństwo widać niemal w każdej wypowiedzi władz.

  Nie należy się oczywiście dziwić narracji władzy. Bazy NATO rzeczywiście są w Polsce potrzebne. Trudno spodziewać się, by rządzący oficjalnie deprecjonowali polskie sojusze i wskazywali, że nie mają one znaczenia. Atakowanie najważniejszego sojuszu, w jakim jest Polska, byłoby samobójcze. Jednak oficjalna zasłona narracji władzy powinna być wykorzystywana z korzyścią dla Polski. Rzetelne władze mówiąc, że liczą na NATO, powinny jednocześnie znać prawdziwy obraz Paktu, co musiałoby je skłaniać do pracy na rzecz poprawy polskiego bezpieczeństwa. Takie bezpieczeństwo zapewnia dziś własny potencjał obronny oraz silne polityczne sojusze.

  Polska powinna zatem prowadzić suwerenną i aktywną politykę zagraniczną, a także działać na rzecz polskiej obronności. Niestety rząd Donalda Tuska, władza w Polsce od lat robi dokładnie odwrotnie. Mówiąc wiele o zaufaniu do potęgi NATO, niszczy narzędzia, które sojusznicze gwarancje miałyby szanse przekuć w realne działania.

  Państwo bezsilne i niepoważne ma marne szanse na pomoc Sojuszu w chwili prawdziwego zagrożenia. Należy liczyć, że mówiące o tym czasopismo MON trafi na biurka władzy w Polsce. Choć można mieć wątpliwości czy ma ono szanse cokolwiek zmienić…
  autor: Stanisław Żaryn Ps. "Si vis pacem, para bellum" - Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny !!!! Tylko armia narodowa ma motywację do obrony danego terytorium. Po odejściu mafii PO powinniśmy odbudować armię, mamy mało czasu.
 • @szczurobronny 22:10:40
  Czy widzisz cos niepoprawnego politycznie w tym ze Rosja wysyla sprzet i ludzi do Noworosji.nawet jezeli tam sa ludzie z Pskowa.jak wysylac to najlepszych.Ilowajsk moze byc przelomem w calej obronnej wojnie Noworsji.rozciagniecie linii frontu az po Mariupol, to genialne posuniecie.ukry nie maja, sprzetu i ludzi aby wzmocnic tak rozciagniety front a w kociolkach gotowac beda ukrow ci co na bezposredniej linii frontu nie moga walczyc i mysle tutaj o specjalnych grupach z Rosji
 • @goldfield 22:27:52
  Trzymaj sie cieplo , Pzdr.
 • @szczurobronny newsy banderopiteków powielane przez WP
  Jest decyzja. Ukraińskie kolumny szturmowe ruszyły na Iłowajsk . Ok. 400 osób demonstrowało przed siedzibą prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, domagając się wysłania natychmiastowego wsparcia dla ochotniczych batalionów ukraińskich, okrążonych od pięciu dni przez siły prorosyjskie w Iłowajsku na wschodzie kraju. Po demonstracji dowódca ochotniczego batalionu Donbas napisał, że "w kierunku Iłowajska idą już kolumny szturmowe" Ukrainy.

  Według Semena Semenczenki, dowódcy batalionu Donbas, który znajduje się w atakowanym przez rebeliantów mieście, siły ukraińskie były otoczone przez przeciwnika i przez dłuższy czas nie otrzymywały pomocy od wojsk operacji antyterrorystycznej Ukrainy. - W związku z tym, że formalnie podlegają one dowództwu operacji, nie mają także rozkazów wycofania się z obleganego przez separatystów Iłowajska - oświadczył Semenczenko.

  Uczestnicy demonstracji przed siedzibą prezydenta domagali się od armii, by utworzyła korytarz dla ewakuacji członków ochotniczych batalionów z miejsca starć.

  Przedstawiciel MSW Ukrainy Wiktor Czaławan wyjaśnił w wypowiedzi dla agencji informacyjnej Unian, że bataliony ochotnicze zostały okrążone w Iłowajsku przez bojowników prorosyjskich, którzy otrzymali w ostatnim czasie dużo sprzętu wojskowego z Rosji.

  - W obwodach donieckim i ługańskim działają zawodowi wojskowi sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Dlaczego doszło do okrążenia Iłowajska? Dlatego, że w niedzielę przez granicę wtargnęła duża ilość sprzętu wojskowego z Rosji, który został skierowany do Iłowajska - powiedział.

  W środę tuż po demonstracji przed administracją Poroszenki, Semenczenko napisał na swoim Facebooku, że jego batalion otrzymał wsparcie od sił operacji antyterrorystycznej.

  "Mamy informacje, że w kierunku Iłowajska idą kolumny szturmowe (Ukrainy). Przechwyciliśmy rozmowy "separów" (separatystów), którzy to potwierdzają" - oświadczył.

  W okrążonym Iłowajsku znajdują się ochotnicze bataliony: Donbas, Dnipro, Switiaz, Cherson i Myrotworec.
 • @szczurobronny 22:10:40
  "Troll zamaskowany?" A może nie? Może to zagubiony as naszego wywiadu? Wszak dzisiaj sam Donald Duck powiedział w sejmie, o niezbitych dowodach dostarczonych przez nasz wywiad, że na wschodniej Ukrainie walczą regularne oddziały rosyjskie.

  Więc jak Panie Indra? Skąd te dane? Jakieś źródło np; z internetowej strony ABW?
 • @goldfield 22:27:52
  Ja nie mam serca, w Akedemii FSB wszczepili mi kawałek meteorytu z Czelabińska :)))
  Na poważnie równiez pozdrawiam i zachęcam do częstszego zagladania...
 • @indra 22:26:13
  Jeżeli wysyła,to na pewno o tym głośno nie mówi.Musi to robić,wspierać powstańców ponieważ Kijów otrzymuje wsparcie z krajów NATO jak i samego USA.I o tym też głośno się nie mówi.Lądujące transportowce chociażby z Australii nie przywożą banderowcom książeczek do nabożeństwa.Akcja powoduje reakcje.Na filmach i zdjęciach nie tylko widać broń typowo rosyjską,ale amerykańską,czy ogólnie natowską.A,że ostatecznie przegra Kijów,dostanie to na co zasłużył.
 • @AdNovum
  Widzę po ilości wejść ,że stajesz się Bogiem dla meainstreimu . Wszystkie palanty gamoniowate z twojego bloga informacje ciągną jak biedroniowaty lachę . Pzdr.
 • @szczurobronny
  Gen. Richard Shirreff: NATO nie ma dość sił, by sprostać Rosji. W razie eskalacji kryzysu na Ukrainie armie NATO w Europie nie mają dość sił, by sprostać potencjalnym wyzwaniom ze strony Rosji. Z takim ostrzeżeniem wystąpił tydzień przed szczytem NATO w Walii brytyjski generał sir Richard Shirreff - były zastępca głównodowodzącego sił NATO w Europie.

  - Myślę, że realia są takie, iż NATO byłoby w bardzo wielkich tarapatach i miałoby wielkie trudności, by wystawić na lądzie, morzu i w powietrzu - ale zwłaszcza na lądzie - siły konieczne do powstrzymania jakiejkolwiek formy rosyjskiego zagrożenia - powiedział telewizji BBC generał Shirreff, który do marca był zastępcą w europejskim dowództwie NATO.

  Dodał, że choć to niepopularne, sojusznicy - zwłaszcza w Europie - muszą przeznaczyć więcej środków na obronę. - Państwa europejskie będą musiały sięgnąć do kieszeni i wydać więcej na obronę. Tylko cztery państwa spośród 28 wydają na obronność więcej niż minimum 2% PKB, do czego zobowiązało się wszystkich 28 państw za stołem Rady Północnoatlantyckiej - powiedział były najwyżej postawiony europejski dowódca sił NATO.
  Wśród tych czterech państw nie ma Polski pomimo znacznego zwiększenia w tym roku planowanych wydatków obronnych.

  - W 2015 r. - z racji spłaty ostatniej części rachunku za samoloty F-16 - nie zwiększymy pułapu wydatków na obronę, utrzymamy go na poziomie procentowym z 2014 r., ale będziemy chcieli uzyskać wskaźnik 2 proc. w 2016 r. - zapowiedział właśnie w sejmie Donald Tusk. Dodał, że rząd chce zwiększenia struktur NATO w Polsce. Takie same postulaty zgłasza prezydent Bronisław Komorowski. Polska w najbliższych latach ma wydać 130 mld zł na modernizację wojska. Ps. Każdy kraj z tych 28 wzmiankowanych jest zadłużony na wielokrotność swych budżetów wojskowych. Odliczyć pseudogospodarke tych państw opartą na "pożyczkach i dodruku pieniądza" to realnie pozostaje od 1/3 do 2/3 statystycznie ukazywanej przez Eurostat produktywności tychże gospodarek. Budżety wojskowe pochłaniają nie 2% realnej gospodarki lecz wielokrotnie więcej (rozumiejąc przez pochłanianie zurzycie surowców, zasobów ludzkich i intelektualnych). Z tych 28 krajów, 10 państw ma realnie w mld euro większy dług niż Rosja.(W tym Polska--zadłużenie liczone w mld euro Polski większe niż Rosji, choć Rosja ma większą gospodarke) Takie fakty.
 • @goldfield 22:49:15
  Tak czułem, nie na darmo mi zrobili podmianę :)))
 • @szczurobronny 22:45:40
  Staraj sie czytac z uwaga, podalem link i napisalem ze nie chodze do szpitala odwiedzac pacjentow.
  http://society.lb.ua/accidents/2014/08/27/277435_sili_ato_ilovayske_nahodyatsya.html
  Chorobliwe podejrzenia niczemu nie sluza.
 • @blackman 22:58:09
  W 100% racja. Ja też uważam, żeby nie dać się wpuścić w propagande którejkolwiek ze stron. Dlatego prosiłem o źródło i dziękuje Panie Indra za podanie. Choć moim zdaniem jest one lekko mówiąc wysoce niewiarygodne

  pzdr
 • Neutrany
  Rosyjski sprzęt jest tam na 100%, na 100 procent są tam też rosyjscy żołnierze...
  Ale na 100% również jest coś nie tak ze zestrzeleniem malezyjskiego Boeinga inaczej już by udostępnili informacje. Czemu komisja nie udaje sie na miejsce katastrofy. Przecież tam nie ma już walk.

  Wg mnie jak tylko wyjdzie na jaw że to zestrzelili ukraincy Rosjanie wejdą jawnie.
 • @blackman 22:58:09
  Co znaczy byc obiektywnym: widzalem Odesse spalenie parudzesieciu osob Zdjecia tak szokujace jak z Wolynia ,-widzalem bombardowania Doniecka ofiary ,rozerwane kobiety i dzieci nikogo to w polskich mediach niewzruszylo i zobaczylem spacerek pojmanych bandytow szabrownikow i nagle sie zakotlowalo "Zbrodnia wojenna"-to jest wg,ciebie obiektywizm?A nawet jesli ruscy pomagaj to go-..no mnie to obchodzi cel uswieca srodki- Smierc Banderowcom!!!
 • utajnienie
  Na onecie w komentarzach znalazłem info że USA utajniają na 75lat sprawę Boeinga . Wiecie coś o tym?
 • @blackman 23:25:39
  a odpowiedz prosze na pytania:
  - wg Ciebie przewrotu na Majdanie dokonali "biedni ludzie", ktorzy chcieli pogonic zlodzieja-prezydenta?
  - USA i caly zafajdany "zachod" dzialaja w szczytnym celu "wspierania demokracji" ?
 • @samsung23 23:29:00
  Wszystko mozliwe!!!!!!!!!!!!!!

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  27.08.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  MH17

  Rosja nie popuści by sprawę zamieciono…
  http://www.bibula.com/?p=76198

  Jeszcze jeden art., na ten temat
  http://www.nakanune.ru/articles/19370/


  WOJNA


  Skrót dnia Armii Noworosji / co prawda przestają powoli używać nazwy „Noworosja”, zaczynaja „Jugo-wastok” – symptomatyczne?
  Generalnie Pisza o coraz lepszym doświadczeniu artylerzystów, dzięki czemu „zlikwidowano” dziś 5 szt Gradów przeciwnika. Skierowano tez „treningowo” lufy na „zgromadzenie techniki” ukrów koło Starobieszewa. Na razie sprawdza się rezultaty. Z Mariupola donosza że uciekające Ukry zaminowują w celu wysadzenia wszystkie ważne obiekty i oczywiście owbinic o to partyzantów. To zadanie chwalebne bierze na swoje ukropskie barki 9-ty Batalion „Winnica”. W rejonie Uljanowskoje dobrowolnie zrezygnowali z walki i oddali się do niewoli żołnierze 95-brygady /65 osób/
  http://rusvesna.su/news/1409160811

  Skrót Nakanunie
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/27/22366492/

  Skrót Novorus.info
  http://novorus.info/news/events/27200-svodka-za-27-e-avgusta.html


  JW. Ale analiza
  http://novorus.info/news/events/27201-itogi-nastupatelnoy-operacii-na-dannyy-moment.html

  Skrót wydarzeń kolejny
  http://dnrespublika.info/protivnik-pytaetsya-oboronyatsya-v-mariupole-gotovyatsya-provokacii/

  Wiejemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I dobrze! Po co ma rodzina tracić ojca, syna, męża…
  Jedni z bronią do domu:
  http://rusvesna.su/news/1409146407

  Inni bez broni pod skrzydła Matuszki Rosji!
  http://rusvesna.su/news/1409165345

  Inni do powstańców
  http://politikus.ru/events/28059-lavrov-sk-mozhet-otkryt-novye-dela-protiv-ukrainskih-voennyh-prestupnikov.html

  Tych nie żałujemy!!!!!!!!!!!
  http://rusvesna.su/news/1409154314

  O tym pisaliśmy i tez bez żalu!
  http://rusvesna.su/news/1409144567

  O tym może i było, może nie?
  http://novorus.info/news/vlast/27197-http-lifenewsru-news-139124.html

  Ukraińskie, „kijowskie” media płaczą nad 51-sza brygadą! Też ich nie żałujemy!
  http://rusvesna.su/news/1409144567

  „przychodźcie teraz śmiało! Mamy czym was przyjąć! Za zabite nasze dzieci, kobiety, za spaloną przez was ziemię Donbasu” – film
  http://rusvesna.su/news/1409144567

  Film o tym jak się dobija uciekające bataliony karne
  http://rusvesna.su/news/1409138120
  Wujo, ksywa „Rzeźnik” – podarował kolejny czołg!
  http://donbass.center/news/909-veschevaya-sluzhba-vsu-podarila-opolcheniyu-esche-odin-tank.html

  Niestety z kociołka, uciekła lekko niedogotowana 28-ma brygada!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7128

  DO Lisiczańska dotarły nowe odwody Ukrów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7121  DRUGI FRONT!

  Prochorow donosi że junta intensywnie śle posiłki do Mariupola i zastanawia się czy przyjada te „paradne” makiety Toczek-U
  http://rusvesna.su/news/1409159650

  Czołgi w Nowoazowsku
  http://politikus.ru/events/28063-tanki-doneckoy-narodnoy-respubliki-voshli-v-novoazovsk.html

  Droga od Doniecka do Nowoazowska całkowicie „nasza”!!!!!!!
  http://dnrespublika.info/shtab-opolcheniya-ot-donecka-do-novoazovska-net-ni-odnogo-soldata-xunty/

  NOWOROSJA

  To już wiemy, teraz oficjalne wieści
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_27/DRL-informuje-o-przejeciu-kontroli-nad-granica-z-Rosja-8077/

  Wywiad z Puszylinem
  http://www.novorosinform.org/news/id/7132

  Władze do uchodźców: „my was nie porzucimy!”
  http://rusvesna.su/news/1409159650


  W DNR nabór ochotników o specjalnościach medycznej, informatycznej, szukaja grafików itd…
  http://www.novorosinform.org/news/id/7127

  Do Rostowa dotarła pomoc dla uchodźców
  http://politikus.ru/v-rossii/28060-26-tonn-gumanitarnogo-gruza-dlya-bezhencev-dostavleny-v-rostovskuyu-oblast.html


  Donieck dalej pod ostrzałem, znów i bez przerwy giną mieszkańcy!
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1925209
  http://donbass.center/news/905-karateli-obstrelivayut-doneck-iz-aeroporta.html
  http://www.novorosinform.org/news/id/7122
  http://dnrespublika.info/policiya-dnr-sem-chelovek-pogibli-v-sredu-pri-obstrele-donecka/
  http://dnrespublika.info/v-donecke-bolee-chasa-prodolzhaetsya-artilleristskij-obstrel-centralnyx-rajonov-v-gorode-silnye-pozhary/
  http://dnrespublika.info/v-donecke-iz-grada-obstrelyana-oblastnaya-centralnaya-klinicheskaya-bolnica/

  Niebawem kolejny konwój z pomocą!
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1925112


  Kącik muzyczny! Obrońcy Donbasu dla batalionu AZOW – klip muzyczny! Hehehehe
  http://politikus.ru/video/28069-opolchency-donbassa-peredayut-muzykalnyy-privet-batalonu-azov.html

  KIJÓW i okolice

  Kim-Dzong-Un Europy! (czyli ukraiński jedynowładca!)
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_27/Poroszenko-podpisal-dekret-o-przedterminowym-wygasnieciu-pelnomocnictw-Rady-3024/

  Włoski dziennikarz: „Najwięksi wrogowie Poroszenki są w Kijowie!”
  http://ria.ru/world/20140827/1021673667.html

  W najbliższym czasie, faszystowskie struktury Prawego Sektora zostana oficjalnie i prawnie włączone w struktury Ukrainy! Czyli oficjalny faszyzm.
  http://rusvesna.su/news/1409127748

  A „Benio” już w Izraelu? Reżyser jakoś nie czekał na zakończenie spektaklu!
  http://novorus.info/news/policy/27199-benya-kolomoyskiy-sbezhal-v-izrail.html

  Jaceniuk wije się w konwulsjach i prosi NATO o wejście na Ukrainę!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/27/22366470/

  Trwa pikietowanie rezydencji „Rzeźnika Ukrainy”. Zmierza tam w celach „niewiadomych” nacgwardziści spod Iłowajska… (Oczywiście pikietujący nie chcą przerwania masakry ale wysłania kolejnych oddziałów!!!!)
  http://rusvesna.su/news/1409165087
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1924823

  O dziwo „mińskie spotkanie” wszyscy wspominają optymistycznie ??????
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_27/NOVAJA-NADEZHDA-DLJA-UKRAINI-2386/
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_27/Poroszenko-pozytywnie-ocenil-minskie-spotkanie-2537/

  Mój przypisek do powyższego. Nie wiem czy ktos oglądał spotkanie kuluarowe z dziennikarzami Pana Ławrowa. Powiedział mniej więcej tak, że Rosja wszystkich, podkreślił „WSZYSTKICH” winnych zbrodni wojennych doprowadzi przed sąd i doprowadzi do ukarania!!!
  Znalazłem cos na ten temat!
  http://politikus.ru/events/28059-lavrov-sk-mozhet-otkryt-novye-dela-protiv-ukrainskih-voennyh-prestupnikov.html

  I jeszcze to: Ławrow chce specjalnego trybunału gdzie będzie się sądzic UKRAINĘ! za zbrodnie wojenne!!!!
  http://lenta.ru/news/2014/08/27/lavrov1/

  Wszyscy się zastanawiają dokąd spadnie grzywna? Pan Jaceniuk twierdzi że ma problemu bo MFW pomoże. O ile wiem miesiąc temu MFW nie dał kolejnej obiecanej kasy i zapowiedział że nie da ani centa, więc skąd ten optymizm?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_27/Ukrainska-hrywna-spadla-do-historycznego-minimum-8141/

  Jeszcze raz o grzywnie – bo o kasę chodzi w tej wojnie!
  http://donbass.center/news/908-ekonomist-uderzhat-grivnu-ne-udastsya-dollar-vyrastet-v-poltora-raza.html

  A teraz Ukraina już nie jest potrzebna ani UE ani Związkowi Celnemu
  http://politikus.ru/articles/28067-doigralis-ukraina-teper-ne-nuzhna-ni-es-ni-tamozhennomu-soyuzu.html


  „UE porzuca Kijów!”
  http://svpressa.ru/economy/article/96503/

  SBU chce wszcząć sprawy karne przeciwko desantowcom którym się mapy pomyliły. Ciekawe czy FR tez wytoczy sprawy karne ukrom wiejącym przez granice czy strzelającym i mordującym Rosjan zaraz za granicą?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_27/Rosyjscy-desantowcy-oskarzeni-o-terroryzm-3120/

  Kolejna fabryka – po Moto-Sicz – ewakuowana do Rosji
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_27/Luganska-Fabryka-Budowy-Maszyn-jest-ewakuowana-do-Rosji-6772/

  A pod Sumami znów bawią się moździerzami „nieznani sprawcy”
  http://donbass.center/news/906-shostkinskiy-voenkomat-obstrelyali-iz-granatometa.html

  Pierwszy wrzesnia niebawem, czas do szkoły! A tak dzieci ukropskie sa uczone historii – że „ziemie za Sanem i Bugiem a także Wołyń i Galicje zajeli…” Czytać i wkuć na blachę!!!!
  A najlepiej powiesić w Sejmie!
  http://donbass.center/news/907-uchebnik-istoriya-ukrainy-bez-kommentariev.html


  SANKCJE

  Dzięki sankcjom Rosja szybko zwiększa zapasy złota!
  http://politikus.ru/events/28070-sankcii-vynudili-rossiyu-naraschivat-zolotoy-zapas.html

  Holandia niszczy nadprodukcję żywności
  http://politikus.ru/events/28065-niderlandskie-fermery-unichtozhayut-produkciyu-iz-za-embargo-rf.html
 • @blackman 23:25:39
  Co znaczy "Inaczej myslec" -mozemy miec inne gusta jesli chodzi o kobiety ,o kolory ,o auta -ale tutaj sa fakty:
  -na Ukrainie wladze przejela(sila )nazistowska frakcja-to jest fakt
  -obalila demokratycznie wybrany rzad-to jest fakt
  -zakazala jezyka rodzimego "mniejszoscia" narodowym (25%populacji)-to jesz fakt
  -a na koniec sila probowala faszytowski porzadek-to jest fakt
  -dzisiaj narod ukrainski(moze juz noworosyjski) wystawia tym bandytom rachunek-to jest fakt
  myslenie zostaw innym.Pozdrawiam
 • @blackman 22:58:09
  Ależ każdy by chciał by Rosjanie tam pomogli!
  Ale każdy myslący człowiek dobrze wie że o to tylko w tym wszystkim chodzi - by pod tym pretekstem ruszył "twardy reset bankowy". Bo miał byc miekki - ale USA chodzi o twardy, termonuklearny!
 • @blackman 23:19:16
  "Pułki z Pskowa" są synonimem "rosyjskich", i nie wiem skąd ten "Psków" sie im wciąz wplatuje. Może już Kijów zniszczył tyle setek kolumn rosyjskich wojsk że tylko te pułki pod Pskowem zostały?

  W zasadzie to wg Kijowa wybito juz tyle tysiecy "terrorystów" że tam juz nikogo nie ma! Czyli jak jest pustynia to tylko "pułki z Pskowa" moga tam być!
 • @szczurobronny 23:34:34
  nie chce nic sugerowac ale blackman to to samo co schwarz a jak spojrzysz glebiej to moze waniawalonka moze nawet sam Dawid "gwiazda"Wildstein chyba schwein.Pozdrawiam
 • Wróciłem niedawno z pracy i przypadkiem włączyłem telewizor
  Od rana nie miałem żadnych informacji o tym co się dzieje na świecie. Zmęczony siadam w fotelu naciskam guzik na pilocie i pojawia mi się TVN24 (muszę przeprowadzić dochodzenia, kto z domowników to oglądał).
  Pan redaktor opowiadał o postępach na froncie, o atakujących rosyjskich wojskach, pokazywał filmiki i mapy. Chwilę popatrzyłem i widzę, że opowieści i filmiki są ze sobą sprzeczne, a mapą pokazuje co innego niż mówi komentator.

  Zastanawia mnie więc jak przy tak prymitywnej propagandzie są jeszcze w Polsce ludzie, którzy w to bezkrytycznie wierzą.

  Zwłaszcza, że to co mówi Pan Redaktor nie zgadza się nawet z oficjalną wykładnią z Kijowa.

  Przy okazji:
  Podobno wszyscy cywile uciekają, a tu:

  http://cxid.info/bylo-strashno-chto-snaryad-mojet-upast-gde-to-ryadom-mdash-nbsp-o-vizite-v-lugansk-foto-n116363
 • @blackman 22:58:09
  Siły, to znaczy masz na mysli wojsko rosyjskie? Jakby weszło wojsko rosyjskie to pewnie mielibyśmy juz w Medyce granic rosyjsko - polską!
  Czy Rosja wspiera Separatystów? Oczywiście, ze wspiera ale raczej logistycznie, pozwala angażować się rosyjskim ochotnikom wraz z bronią, którą ochotnik zdoła unieść, przewieźć samochodem osobowym- nie ma mowy o czołgach, wyrzutnich rakiet itd
  Niedawno ktoś się pytał chyba na XPORTAL jak Polak moze dołączyc do bojowników Noworosji, otrzymał wskazówki i jednoczesnie ostrzeżenie, że potem może mieć wielkie kłopoty ze strony urzędników państwa polskiego az po oskarzenie o zdradę.
  W Rosji nic za to nie grozi, podobnie jak i w wielu panstwach także z UE.
  Dlatego do Armii Donbasu dołącza wielu ochotników z wielu państw, przyjezdżają za własne pieniadze i z własnym wyposażeniem podstawowym.
  Jesli chodzi o broń ciężką, pochodzi ona: ze składów w Donbasie, ze zdobyczy na Ukraińcach, z Charkowa, a nawet z pomników ( w każdym miescie czy miasteczku był czołg z II WŚ) Powstańcy je uruchomiali, w swojej flocie mają też słynne T-34:)))
  Zakup bronii na czarnym rynku, tu juz bardziej nowoczesnej, mobilnej i nie tylko od Rosji.
  Dodając do tego, teraz już mniej, jednak niejednokrotnie powstańcy specjalnie zakładaja na czołgi czy transportery flagi rosyjskie aby Ukropów wystraszyc, że nadciąga wojsko rosyjskie, lub krzyczą Allach Abkar czy jakoś tak, żeby Ukropy myslały, że nadciągają Czeczeni i bedą im ścinać głowy.....
 • @T-Rex 23:51:50
  A co z naszymi sadownikami i z firmami transportowymi i z przetworstwem owocowym to jest tragedia i to wszystko zawdzieczamy rodzimym blaznom i krzykaczom przy korycie- mam w dupie ruskich turystow i twoja schadenfreude-To nasze probanderowskie kurduple sa wszytkiemu winne a Ruscy mnie nie obchodza.Pozdrawiam
 • @blackman 00:22:45
  Panowie spokojnie porozmawiajmy merytorycznie-"tekst jak z onet-u albo z pejsatu".Pozdrawiam
 • @szczurobronny 00:41:25
  Szczurze obronny:) Ludzie są ogłupiani na tej zielonej wyspie, trzeba tłumaczyć, tłumaczyc i tłumaczyc a jak ktos nadal nie zrozumie, to olać.
  Mnie strasznie niepokoi to lotnisko Donieck z ukrozombi, nie ma jak widac komu załatwic tej sprawy, wgryźli się tam jak kleszcze i wypijają krew ludności cywilnej Doniecka.
  Dobrej Nocy!
 • @brusek 23:42:12
  Trochę zdjęć, itp.

  Gorejący sprzęt ukraiński:
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/504710243209981952

  Rozbita 51 brygada pod Iłowajskiem:
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/504727657217409025

  Pacany z Azowa (być może już zutylizowane):
  http://www.waronline.org/fora/index.php?attachments/ritvkyxkn9g-jpg.17281/

  BTR-5 :)))))
  https://pp.vk.me/c624425/v624425784/5d/DJw_Qxt6GRs.jpg

  Kocioł amwrosijewski kipi:
  Poddało się około 500:
  http://voenkor.info/sotni-soldat-vsu-sdayutsya-v-amvrosievskom-kotle/

  Odbita szkoła w Iłowajsku:
  http://youtu.be/yPiC2p5uUL4

  Dzielni artylerzyści pozdrawiają:
  http://youtu.be/6IFBvT4yJeg

  P.S.
  Chodzą słuchy o zdobyciu pierwszej Toczki-U.
 • @hetman koronny 00:54:45
  Miło się Ciebie czyta i ogląda:))) Same dobre wieści!
 • Nazigwardia rozpływa się.
  Do tej pory nie nawiązano kontaktu z 60 członkami gwardii narodowej, którzy 2 dni temu uciekli spod Amwrosijewki w stronę Mariupola.
  Nie wiadomo też nic o losach batalionu "Chersoń", którego dowódca zginął pod Iłowajskiem.
  http://voenkor.info/batal-on-i-rota-ukronatsistov-ischezli-po-doroge-v-mariupol/
 • @szczurobronny 01:09:59
  Przeczytałem pierwszy komentarz z brzegu pod tym linkiem, że Rosja ich nakarmi ubierze i zwróci Ukrainie a oni potem znów beda zabijac ludzi Noworosji...
 • @szczurobronny 01:12:53
  He, he i co na to UE, USA i inne szczekaczki? Grecja wysyła swoich żołnierzy w celu obrony swoich ziomali a Rosja nie może?
  Hehe, głupie moje pytanie....
 • @lorenko 00:59:32
  Niemiecka kronika z 1941 roku (wklejone na jednej noworosyjskiej stronie vk):

  http://youtu.be/Z2fdomaLjMI

  Tylko Niemcy nie chcą już tam wmaszerować.

  Pozdrawiam.

  P.S.
  W komentarzach na colonel.cassad piszą, że część sił z kotła amwrosijewskiego odchodzi w stronę Saur-Mogiły.
 • @hetman koronny 01:22:51
  Ten film juz dodany do zakładek, posłuzy jako oręż. Pozdr.
 • Reklama na czasie.
  http://cs617922.vk.me/v617922735/17cd4/nWaWgYfmC2Y.jpg
 • @szczurobronny 01:18:37
  To jest tylko mały początek, myślę, że za miesiąc może dłużej a może krócej, bedzie to chyba jakieś niespotykane w dziejach świata powstanie międzynarodowe na terenie Donbasu, przeciw - wiadomo komu
 • @Repsol 22:43:32
  Jeśli jedynym źródłem informacji dla nich jest to co im podaje za pośrednictwem naszych łżedomediów ukraińska sb, to nei dziwne, że mimo wszystko chcą poznać prawdę, bo może się okazać, iż tak bardzo się zagubią w kłamstwach, że nie zdążą się ewakuować na czas, jak ich ziomale 75 lat temu:)))))

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 21:43:49
  Uciszyli szczekacza:)))

  Pozdrawiam.
 • @T-Rex 23:51:50
  Nie wiem jak jasteś w stanie połaczyć myslowo upadek biur podróży z sankcjami?

  W Polsce też mielismy ten problem, upadających biur podróży i tysiące turystów których trzeba było "jakos" ściagać z plaż. I to pewnie był wynik sankcji?

  Jakies podstawy logiki w szkole miałeś?
 • @lorenko 00:14:13
  A ja powtarzam do znudzenia - nawet mam gdzies odpowiedni plik = gotowca - ale nie chce mi sie szukac więc powtórzę z pamięci...

  Granica FR / Ukraina jest najlepiej strzezona granicą na świecie, pomijając granice Izraela.

  Rosjanie jak cholera boja się AUTENTYCZNYCH terrorystów z Ukrainy - bo juz były przypadki wyłapywania takich grup.

  Ukry maja też fiksum dyrdum na tym punkcie - przeciez juz kolejny tydzień ryją wielki, europejski mur czyli rów na granicy z Mołdawią.

  Na granicy, po obu stronach działają wszystkie wywiady świata

  Latają drony obu a raczej wszystkich stron / w tym USA/

  Latają satelity

  Gdzie są filmy CNN, zdjęcia itd?

  Przecież broń mozna tam kupić - jest w cholerę! Pewnie tak to działa jak w Jugosławii, gdzie w dzień walczyli a w nocy handlowali czołgami i aminicją miedzy sobą. Czołg który w jeden dzień walczył po jednej stronie, w drugi dzień walczył po drugiej!
 • @lorenko 01:17:09
  Wiesz, dotychczas tak było. Leczyli i "korytarzem humanitarnym" przekazywali kijowianom.

  Ale teraz - wczoraj! - słyszałem wyraźnie w "TV Putin" że Rosja zaczyna stosowac odpowiednie paragrafy róznych konwencji i będzie zatrzymywać tych uciekinierów w odpowiednich obozach internowanych!!!!!!!!!!!!!!
 • @brusek 07:31:57
  Polska "pomoc humanitarna" QQQQQQQQQQQQQQQQQQQ-rwa!
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-wyslala-pierwsze-tiry-z-pomoca-dla-zolnierzy-ukrainskich/88v46

  Przepraszam!
 • @xes23 22:41:05
  Nasz wywiad musi przecież wspomagać Tuska przy przejściu do Unii, niedługo ogłosi, że zagrożenie bo spadochroniarze na księżycu a księżyc świeci nad Ukrainą.
 • @KHT 23:33:09
  U mnie w pokoju siedzi gość który jeździł kilka razy na majdan i teraz kpi się z niego, że robił z siebie nie bohatera ale przygłupa za darmo gdy ukry brali za to ciężkie dolary. Boi się bo usłyszał że robią listę majdanowców.
 • @wujal 07:59:45
  5*
 • @brusek 07:25:55
  Jeżeli faktycznie film z kolumna pancerną Kakijewców wklejony przez szczura obronnego jest autentyczny,to żołnierze przybyli do Noworosji z łącznie z bronia ciężką.
 • @adalbert05 08:49:00
  Oby tak było! Im wszystkiego brakuje!!!!

  nowa mapa sie pojawiła!!!

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/25943/25943_original.jpg
 • @AdNovum 07:14:07
  Tradycyjnie już od dłuższego czasu zaczynam swój dzień od kawy i lektury wieści z frontu na Adnovum. Co tam dzisiaj nowego?
 • @brusek 09:13:47
  http://lifenews.ru/news/139163
  Zacharczenko potwierdza; "po naszej stronie około 4 tysiace ochotników z Rosji". Pisaliśmy już o tym tutaj wielokrotnie. Kto nie wierzy może sprawdzić.
 • @adalbert05 08:49:00
  Podchodził bym do rezwerwy z tymi filmikami, po stronie Kijowa też walcza Czeczeni. Filmik powyżej mówiący o "zaczystkach" kadyrowców może być właśnie takim "fejkiem"...
 • @AdNovum 16:43:39
  Witam szanownych forumowiczów. Zamieszczone zdjęcie to model pojazdu BTR prawdopodobnie firmy Tamiya z tzw weatheringiem czyli zabiegami przy malowaniu modelu mającymi na celu nadanie mu wrażenia realności zniszczeń, przetarć,błota, zużycia. Więcej modeli a byc może i ten pod adresem http://www.missing-lynx.com/gallery/gallery_modern.htm.
  Potrzebne jest wsparcie na wp.pl bo tam trwają ciężkie walki o prawdę
 • @Piotrz1 09:43:16
  Dziękuję i również pozdrawiam. Niestety, ale "wirtualna ukraina" nie wiedzieć czemu podpisująca się "wp.pl" juz dawno obrała "sztywny kurs" na KIjów, więc wszelkie próby przemówienia im do rozumu sa raczej skazane na porażkę...
 • @goldfield 09:48:39
  Wspanialy jest ten skowyt bulandzkich, probanderowskich scierw.
 • @Piotrz1 09:43:16
  Szkoła w Iłowajsku do której uciekli "kijowscy friekopsiarze", jak widac za długo sie w niej nie utrzymali;
  http://www.youtube.com/watch?v=yPiC2p5uUL4
 • @goldfield 09:48:39
  Witam. Prosze zwrócic uwagę że wbrew pozorom większy "skowyt medialny" panuje w portalach (dez)informacyjnych na "zielonej wyspie" niz na UPAinie;
  http://www.hromadske.tv/
  http://112.ua/
  Jest to poprostu haniebne, że sa one bardziej "kijowskie" od Kijowa!

  A tu reportaz z Hromadske.tv,"Saur-Mogiłe zdobyły siły DNR i zawiesiły tam swój sztandar":
  http://www.hromadske.tv/society/boioviki--dnr--zakhopili-savurmogilu-ta-pidnyali-s/
 • @mania przepraszania 09:37:38
  Jak pewnie wcześniej zauważyłeś patrzę na materiały filmowe przez pryzmat "techniki pancernej",takie skrzywienie.Pozdrawiam.
 • @brusek 09:13:47
  Za kilka godzin zobaczymy jaka prawda. Coś mi się zdaje że idzie duża ofensywa na zachód, mapa nieaktualna, Mariupol okrążony. Ale może to być dezinformacja.
 • @adalbert05 10:14:02
  "Każdy ma jakiegoś bzika...";
  http://www.youtube.com/watch?v=x4QQD-qOm2w

  Pozdrawiam
 • @adalbert05 08:49:00
  Film z kolumną kakijewców jest jeszcze sprzed przybycia do Noworosji. Szykują się do wymarszu na terenie Rosji. Jakoś sobie nie wyobrażam by w takim "ordynku" ustawiała się jakakolwiek kolumna zagrożona atakiem artylerii lub lotnictwa. Wtopa z 10 "desantnikami" z 331 pułku , miała prawdopodobnie miejsce przy eskortowaniu tej właśnie ekipy.Poje ..ły im się kolumny i trafili przypadkowo na Ukrainę.
  Na moje oko marsz rokadowy 331 pułku miał za zadanie "zaciemnić" manewry wojsk przy granicy zarówno dla satelitów jak środków rozpoznania radioelektronicznego .Ruch kilku kolumn , zaśmiecony standardowym pier..niem eter ... i noc ..Prawie się udało :)
 • @vortex 10:17:33
  Wicepremier DNR Borodaj o "powrocie do Słowiańska";
  http://www.youtube.com/watch?v=T5_qME0SUxA
 • @vortex 10:17:33
  Tak mi to wygląda! Patrzyłem na "mapę" i też widze że Mariupol zostawili i prą dalej na zachód!
  Są pod Bierdiańskiem nad morzem i wyżej na północ walą kolejnym zaskosem wchodząc głeboko na tyły ukrów. To jset dokładnie to samo co poprzednio! Sprawdziło się więc kontynuują! Czyli tworzą oddzielone strefy, kolejne "kotły".

  Według tejże samej mapy idzie też uderzenie spod Doniecka na północny zachód - pewnie by okrążyć idące w przeciwnym kierunku ale "wyżej" siły ukrów zmierzające pewnikiem na lotnisko w Doniecku.

  Na północy Ługańska chyba "stanęło " natarcie na kirunek Lisiczańska więc chyba próbują to powstańcy obejśc od wschodu i północy...
 • @Kaspar Hauser 10:28:33
  Ale granica Rosji z Ukrainą to "granica" na papierze, powiedzmy sobie szczerze...
  Ps. HARRY PUTIN dobrze to podsumował, " co sie czepiacie, przeciez wasze transportery opancerzone tez "myliły" droge i wpadały do rowów w Rosji"...
 • @mania przepraszania
  Żyd Arseniuk jak zwykle straszy cały świat Putinem. A przecież Putin powiedział na spotkaniu w Mińsku żydowi Walcmanowi-Poroszence, że nie ma mowy aby Ukraina odzyskała dwa obwody. Jest to cena stowarzyszenia Ukrainy z UE oraz zmiana kierunku polityki Kijowa. Szkoda, ze tego nie chce ujawnić. Ale lepiej wrzeszczeć o wojnie światowej i tego typu bzdetach. W końcu to sprawa między Rosją i Ukrainą. Pora przypomnieć, że to żydobolszewicki ZSSR nakarmił swoimi ziemiami i innych państw żydobolszewicką Ukrainę. Niech teraz sami między sobą załatwiają swoje problemy terytorialne.
 • @fretka 10:40:32
  Juz sie przyznali;
  http://www.hromadske.tv/society/boioviki--dnr--zakhopili-savurmogilu-ta-pidnyali-s/

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 10:02:16
  Powstańcy Donbasu przejęli kontrolę nad górą Saur -Mogiła

  https://www.youtube.com/watch?v=vS8qiPv2eP0&list=UUSK57JMV0OJL1C7V-YOEVkQ#t=141
 • @Kula Lis 62 10:44:32
  A HARRY PUTIN zrobi hokus-pokus i "Arszenik" Bakai znany gojom jako Arsenij Jaceniuk zniknie raz na zawsze :)))
 • @fretka 10:49:55
  Przechodzimy na "dzień dzisiejszy" :)))
 • @mania przepraszania 10:39:45
  Masz rację , tam nigdy nie było granicy w sensie nam znanym . A takie przekroczenie granicy na kilka kilometrów to zaledwie kilkanaście minut jazdy BWP w złym kierunku.
 • @mania przepraszania 10:02:16
  Żydobanderowski miot kowal to żydobanderowsko-faszystowski kolaborant pracujący na rzecz ukraińskiej żydojunty. Proszę sobie przypomnieć jaką kampanie robił żeby żydówce Kapitelman-Tymoszence Polacy wysyłali paczki i pieniądze do kolonii karnej, a żydobanderowska bladź ukradła kilkaset milionów z budżetu Ukrainy. Podobnie zresztą jak jej mąż który przebywa w USA w więzieniu a dla złagodzenia wyroku poszedł na współpracę z CIA sprzedając wszystkie tajemnice państwowe. Żydówka Kapitelman-Tymoszenko z pieniędzy które zrabowała opłacała takiego między innymi żydobanderowskiego kolaboranta jak Kowal i innych.
 • @Kaspar Hauser 10:58:10
  Tam nie było granicy ale 15-20 lat temu!!!
  TERAZ od "pomarańczowej" jest inaczej!!!!!!!!!!!!!!
 • @Pokój Na Ziemi 10:14:18
  Chyba "vineyard of saker":
  http://www.reddit.com/domain/vineyardsaker.blogspot.com
  Ten tez jest OK:
  http://www.scoop.it/t/hidden-financial-system
 • @hetman koronny 00:54:45
  Pierwsza "Toczka" w rękach powstańców

  http://voenkor.info/armiya-novorossii-zahvatila-pervuyu-raketnuyu-ustanovku-tochka-u/
 • @mania przepraszania 09:46:47 ja im tam napisałem to:
  Łgarze ukraińscy, zaprawdę powiadam wam, że gdyby Putin prowadził wojnę przeciw Ukrainie, to po dwóch dobach byłby przy granicy z Polską. W związku z waszym nieudolnym zarządzaniem państwem (system oligarchiczny rozkradający gospodarkę) beznadziejnie dowodzonym wojskiem, wymyślacie non stop bajki o wtargnięciu wojsk rosyjskich i rozpoczęciu wojny. Chcecie w ten sposób zaangażować inne kraje do walki z powstańcami by ratować się przed utratą władzy.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:38:49
  Przecież to są ludzie z jednej kliki wyjechali na robotnikach, powiązani m.in z Baumanem i wcześniej z różnymi służbami.
  Proszę wpisać w grafikę Google "Wóycicki" i przeglądnąć pojawiające się fotografie, a w ślad za tym teksty.
  "...http://www.prawy.pl/z-kraju/6794-skandal-uniwersytet-warszawski-holduje-oun-upa - komentarz #6 Tresrosae 2014-08-27 22:28
  Wąs kozacki...Joho baćko zabraw Ljachowi dokumienty?"
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 14:50:41
  "Fakt te lotnisko to już się ciągnie i ciągnie, co oni tam jedzą?" - ponoć wpieprzają bezpańskie psy i koty
 • Siły polityczne
  >>Dodam, że ta trzecia grupa najbardziej niezależna (i jednocześnie najbardziej liczna, mimo że praktycznie nie widoczna w mediach i życiu politycznym i dlatego też można o niej powiedzieć, że jest ukryta) od wpływu obcych mocarstw jest określana obraźliwym mianem, przez przedstawicieli wspomnianych wyżej obozów: sowieciaży, ruskimi agentami, agentami Putina, albo w najlepszym przypadku "rusofilami".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej