Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 28.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ofensywa powstańców z Donbasu rozpoczęta w niedzielę w dzień ukraińskiego święta niepodległości 24 sierpnia nabiera przyśpieszenia.

Na początek kilka cytatów:

(Gazeta.pl 26.05.2014r.)- "Nowy prezydent Ukrainy zapowiedział też kontynuację prowadzonej na wschodzie operacji antyterrorystycznej, jednak w nowej formie - krótszej i bardziej efektywnej. - Operacja ma trwać godziny, a nie dwa czy trzy miesiące - powiedział. Jego zdaniem wymaga to skierowania do Donbasu najlepszych i najlepiej uzbrojonych żołnierzy."

Cały tekst: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16036178,Nasza_dziennikarka_z_Ukrainy__Poroszenko_zapowiada_.html

(GW 09.06.2014r.)-  "Władze Ukrainy planują wygaszenie operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju jeszcze w tym tygodniu. - Ci, którzy marzyli o wojnie domowej, mogą o niej zapomnieć - ocenił minister obrony Mychajło Kowal"

 

(prawo.money.pl 01.07.2014r)- "Ukraina: Koniec zawieszenia broni. Poroszenko: Zaatakujemy i wyzwolimy naszą ziemię (....) Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie przedłużył zawieszenia broni w walkach z separatystami na wschodzie kraju, o czym poinformował w orędziu do narodu, opublikowanym wczoraj późnym wieczorem na swoich stronach internetowych. Ukraińska armia rozpoczęła aktywne działania na wschodzie."

Cały tekst: prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina;koniec;zawieszenia;broni;poroszenko;zaatakujemy;i;wyzwolimy;nasza;ziemie,39,0,1573671.html

(polska-zbrojna.pl  07.08.2014r.)- "Prezydent Petro Poroszenko, będący z mocy konstytucji głównodowodzącym, zmierza do tego, aby doprowadzić operację do końcowego sukcesu przed planowanymi na październik wyborami parlamentarnymi. "

Cały tekst: www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/13343

Nie będę komentował powyższych cytatów, bo z kłamstwami nie ma sensu dyskutować, gdyż je zawsze wcześniej czy później zweryfikuje życie. Natomiast dowodzą one jednego, a więc, że nasze media są całkowicie niewiarygodne i to nie tylko w tej sprawie, ale generalnie pruszają się świecie niezweryfikowanych przez siebie kłamstw. I dlatego nie ma co się dziwić, że wyborcy żyjący w świecie wykreowanych przez media kłamstw dokonują złego wyboru, w wyniku czego rządzi tu ciągle ta sama banda polityczno-urzędnicza, łupiąc przy tym społeczeństwo bez żadnej litości.

A więc jaka to jest ta rzeczywistość?

Po pierwsze coraz bardziej narasta bunt społeczny na Ukrainie z powodu prowadzonej tam operacji antyterrorystycznej, w której giną tysiące ukraińskich poborowych. A jest to tylko wierzchołek góry lodowej, bo wojna, wojną ale jednocześnie narasta tam gwałtownie kryzys gospodarczy.

Ukraińska gospodarka chyli się ku upadkowi. W porównaniu z rokiem 2013, od stycznia do lipca bieżącego roku PKB spadło o 3 procent. W przypadku przedsiębiorstw zanotowano spadek w wysokości 7 procent, w przemyśle chemicznym aż 8-procentowy.

 Ukraińscy ekonomiści przewidują, że rok 2014 będzie tragiczny także dla rolnictwa. Jeśli chodzi o uprawę buraka cukrowego, to w tym roku produkcja cukru spadnie o ok. 76 proc. Równie niekorzystnie wygląda stan sektora bankowego. W aż 17 bankach działa obecnie tymczasowa administracja i prawdopodobnie banki te do końca roku przestaną funkcjonować.

Niekorzystne tendencje nie ominęły waluty. W połowie sierpnia dewaluacja hrywny w stosunku do dolara sięgnęła 64 proc., w stosunku do euro – 58 proc. Wszystko z powodu gospodarczych konsekwencji konfliktu.

Dodatkowo pojawia się problem secesji wschodnich obwodów kraju, co jest kolejnym ciosem dla ukraińskiej gospodarki. Rejon zbuntowanych prowincji obejmuje większość ukraińskiego przemysłu przetwórczego, zwłaszcza metalowego i zbrojeniowego, który dostarcza najważniejszych wpływów z eksportu. Na wschodzie wydobywa się też większość ukraińskiego gazu ziemnego.

No i oczywiście dochodzi jeszcze problem sankcji gospodarczych wobec Rosji, który tylko w tym roku ma kosztować ukraiński budżet państwa 7 mld $.

Czy oni są to wstanie przetrwać?

Przechodząc zaś do relacji z wojny domowej; nadal trwa ostrzał ciężką artylerią i rakietami celów cywilnych gdzie nawet ponownie zaczęto używać do bombardowania miast samoloty wojskowe:

Jeśli chodzi o działania militarne dnia wczorajszego to największe zmiany zaszły na froncie południowym, gdzie bez walk siły powstańcze zajęły miasto Nowoazowsk i utworzyły przyczułek na zachód od miejscowości Bezimienna na drodze M 14. Bardziej na północ najdalej wysunięte w kierunku zachodnim miejsca zajęły siły milicji w zdłuż drogi  T 0519, gdzie na przedpolu Mariupola wojska ukraińskie zajęły silne pozycje obronne.

Nie wiadomo czy siły powstańcze zdecydują się na forsowanie Mariupola, gdyż obecnie piorytetowe znaczenia ma likwidacja kotłów, w które ostatnio wpadły duże zgrupowania ukraińskich wojsk i jest niebezpieczeństwo, że będą one starały się z nich wyrwać.

Droga H 20 łącząca Donieck z Mariupolem została opuszczona przez wycofujące się z tego kierunku wojska ukraińskie, które utworzyły obecnie bardzo silną linię obrony na północ od granic miasta. Jedynym kierunkiem, który nie jest broniony rejon miasta Mariupol to kierunek wzdłuż drogi T 0803 łączącej go z Wołodarskiem, co może zostać wykorzystane przez siły powstańcze do okrążenia miasta od północy i zachodu. Na odcinku drogi H 20 od Doniecka po miejscowość Makedoniwkę siły powstańcze zajmują linię obronną po zachodniej stronie tej drogi, gdzie najbardziej na zachód wyszły równolegle posuwając się wzdłuż drogi T 0509 i obecnie dotarły w okolice miejscowości Wołodimiriwka.

Ukraińskie wojska, które zostały zamknięte w Dużym Kotle "Amwrosijewskim" usiłują wybić się z niego na wschód chcąc połączyć siły z otoczoną w innym kotle częścimi 25 i 28 brygad zmechanizowanych. Obecnie trwają tam walki w celu udaremnienia tego manewru. Zaś same siły uwięzione w tym kotle atakowane są przez powstańców z kierunku zachodniego w okolicy miejscowości Iłowajsk i Kutelnikowo.

W pozostałych kotłach obecnie sytuacja jest dynamicznie stabilna. Trwa przegrupowanie sił i budowa umocnień.

Na południowy-zachód od Doniecka są próby ataku sił powstańczych wzdłuż drogi H 15 od Marinki do Maksymilianiwki oraz na północny-zachód  wzdłuż drogi M 04 od Pierwomajska na Karłówkę.

Natomiast z kierunku zachodniego na północ od Doniecka siły ukraińskie prowadzą obecnie kontratak, który ma ociąć drogę M 04, Donieck-Gorłówka.

W rejonie Ługańska sytuacja jest w miarę stabilna. Natomiast na północ od niego siły powstańcze usiłują utworzyć linię frontu wzgłuż drogi T 1306 łączącej Siewierodonieck z Nowoaidarem.

Reasumując:

Jak widać w chwili obecnej główny kierunek ofensywy wojsk powstańczych prowadzony jest na zachód, z jej największym nasileniem wzdłuż wybrzeża zatoki Taganroskiej co może mieć na celu opanowanie jej rejonu od granicy państowej na wschodzie po granicę Krymu z Ukrainą na południowym-zachodzie. Ale również może mieć inne znaczenie polegające na ociągnięciu sił ukraińskich z frontu północnego w celu tam właśnie odebrania wcześniej utraconych terenów?

A teraz kilka zdjęć:

Tyle pozostało po pominku na wzgórzu Saur-Mogiła, które jest obecnie w rękach powstańców.

Ostrzeliwany wczoraj Nowoazowsk.

A to biuro rekrutacji we Lwowie. Czyżby władze obawiały się i tam jakiejś ofensywy?

Tak wygląda punkt kontrolny ukaińskiej armii w Mariumpolu.

A na koniec dwa filmy:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu wojska powstańcze wczoraj w Nowoazowsku.

*     *     *

Ps.

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-nato-na-ukrainie-dziala-ponad-1000-zolnierzy-rosyjskich,nId,1491147#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=65392&iwa_block=newsOfTheDay

Ps. 2

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odwołał wizytę w Turcji i pilnie zwołuje posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy z powodu sytuacji w obwodzie donieckim - podaje biuro prasowe Poroszenki. Dzisiaj wcześniej ruch oporu DRL poinformował, że ugrupowanie wojsk ukraińskich i Gwardii Narodowej jako całość na terytorium proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej już nie istnieje. W czasie kontrataku liczba zabitych, rannych i jeńców sił zbrojnych przekroczyła 750 osób.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk wezwał zachodnich partnerów Kijowa do zwołania pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z działaniami Federacji Rosyjskiej na wschodzie Ukrainy. „Uważam za konieczne zwołanie przez naszych zachodnich partnerów nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Rosja znacznie zwiększyła obecność wojskową na Ukrainie” - oświadczył dzisiaj Jaceniuk w Kijowie. Wczoraj wieczorem rzeczniczka Departamentu Stanu Jennifer Psaki oświadczyła, że USA są zaniepokojone doniesieniami o kontrataku powstańców na południowym wschodzie Ukrainy.

Ps. 3

Ciekawe czy to tylko przypadek, czy też już stała tendencja?

Kresy.pl     DB ERROR: ACCESS DENID (Too many connections)

Ps. 4

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-rbnio-ukraina-liczy-na-status-sojusznika-usa,nId,1491526#iwa_item=2&iwa_img=0&iwa_hash=13918&iwa_block=newsOfTheDay

Ps. 5

ALL

Pamiętacie zapewne Państwo takiego jednego blogera, który tu na tym portalu pisywał swoje prowokacyjne teksty?

Otóż zamieszam teraz link do jednego z tekstów tego "autora", z jego bloga:

1do10.blogspot.com/2014/08/semen-semenczenko-legendarny-dowodca.html

Widzicie teraz jak szydło może wyjść z worka i ujawnić prawdziwą rolę jaką on tu odgrywał obmawiając, ubliżając i oczerniając najbardziej wartościowych blogerów.

Zresztą nie on jeden:(

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch

KOMENTARZE

 • Pozdrawiam!
  Ten "punkt kontrolny ukaińskiej armii w Mariumpolu" wyglada tak jakby był przygotowany na szybką "ewakuację', a nie obronę :)))
 • mendia
  Siła oddziaływania mainstreamowych mediów jest przerażająca. U mnie w pracy jakakolwiek próba dyskusji na temat sytuacji w Donbasie czy też zestrzelenia malezyjskiego samolotu mh17, momentalnie kończy się stwierdzeniem: "Jaki Ty jesteś prosowiecki!" albo "Masz faszystowskie poglądy!". Tym bardziej dziękuję za relację (i komentarze) na tym blogu!
 • @mania przepraszania 10:55:27
  :)))))

  Pozdrawiam.
 • @Adamir 10:57:09
  Nie wiem czy można być bardziej faszystowskim od tych, którzy obecnie dorwali się do koryta władzy w Kijowie?

  Ludzie już tak mają w głowach namieszane, że nie dyskutują tylko porozumiewają się między sobą zasłyszanymi w mediach sloganami.

  Jak mówi moja dobra znajoma: "oni myślą telewizorkiem":)))))
  i na nic więcej nie są wstanie się zdobyć, bo przekracza to ich możliwości intelektualne.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:03:18
  Dzięki również i

  Serdecznie Pozdrawiam:)
 • @Adamir 10:57:09
  Tak jest i u mnie - ale sączenie kropla po kropli - spowodowało ze teraz na przerwach ludzie sami pytaja co na froncie i sluchają moich sprawozdań!
  :)
  Zastosowałem te samą taktyke co "łżemendia"
  :)
  Pozdrawiam!
 • @AdNovum 11:06:20
  Szanowny Panie AdNovum,

  Dzięki serdeczne za wszystkie artykuły, które prawdziwie i rzetelnie pokazują sytuacje na Ukrainie.

  To wprost niewiarygodne - a jednocześnie patrząc na relacje mediów głównego nurtu - trudno uwierzyć we wszystkie propagowane kłamstwa i manipulacje.

  Warto naprawdę spróbować otworzyć ludziom oczy. tak aby wreszcie zrozumieli co dzieje się na Ukrainie - i jakie wynikają z tego zagrożenia dla świata i Naszego Kraju.

  Jeszcze raz dzięki serdeczne - i mam nadzieję na dalszą współpracę.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara

  PS. Proszę o kontakt na PW (o ile to możliwe)
  Pisałem do Pana wcześniej.
 • @szczurobronny 11:07:03
  Polacy też tam walczą po właściwej stronie.

  A jeśli chodzi o poruszony problem spisku, to chyba jest to oczywiste?

  Pozdrawiam.
 • @Adamir 10:57:09
  Nasz "ulubiony" tęczowy fjurer wreszcie się objawił i "dał głos"; "Nasi żołnierze w obwodzie donieckim nie są w stanie wydostać sie z okrążenia";
  http://lifenews.ru/news/139184

  Jeniec uwolniony z łap freikorpsu w Iłowajsku opowiada o tym że sami prokijowscy żołniierze żalili mu sie że zmuszono ich do marszu na front pod groźba represji wobec rodzin;
  http://lifenews.ru/news/139190O
  O stanie demoralizacji sił kijowskich świadczy przypadek z wczoraj, gdy 5 Baon Obrony Terytorialnej "Przykarpacie' wycofał sie samowolnie z frontu i z bronią w reku próbował dostać sie do Iwano-Frankowska. Siłom prokijowskim udało się go zatrzymać i rozbroić dopiero po groźbie użycia śmigłowca bojowego...
 • @Ryszard Opara 11:13:46
  Dziękuję Serdecznie!

  Bardzo miło jest usłyszeć takie słowa, gdy obecnie w Polsce toczona jest ciężka i brutalna walka na froncie propagandy medialnej.

  Ja również mam nadzieję, że ludzie w końcu obudzą się i zrozumieją prawdę oczywistą, że: "król jest nagi", a Polską rządzi wrogi jej układ.

  Pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara 11:13:46
  AdNovum! Jak zawsze celnie! Kurcze - uzalezniłem się od tego portalu jak narkoman!

  Ale juz linki z dzisiejszego dnia poszły w świat!!!!!!!!!!!

  Dzięki!
 • @AdNovum 11:02:08
  Następny nasz "ulubieniec" Benia Kołomojski zagulgotał spod jarmułki;
  http://112.ua/politika/kolomoyskiy-sobiraet-v-dnepropetrovske-sovet-oborony-regiona-107578.html
  Że w Dniepropietrowsku tworzy "Radę Obrony regionu". Zapewne będzie to "obrona" do ostatniego goja...
 • @brusek 11:20:25
  Wczoraj w Ługańsku przekazano pojmanych żołnierzy prokijowskich ich rodzinom;
  http://www.youtube.com/watch?v=fk9DHG3eGds
 • @szczurobronny 11:26:35
  Możliwe że poleciał tylko żebrać o pomoc wojskową, podobno w Dniepropietrowsku zebrał spora grupę "koszernych ochotników" (czytaj byłych izraelskich wojskowych, obecnie najemników) która ma za zadanie bronic jego włości...
 • @szczurobronny 11:36:28
  A tymczasem w Kijowie;
  http://112.ua/video/pod-genshtabom-potrebovali-otstavki-geleteya.html
 • @szczurobronny 11:40:47
  Czyżby była szykowana nowa "operacja okrążająca" siły prokijowskie?
  http://lifenews.ru/news/139180
  Siły Donbasu będą starały sie opanować prawdopodobnie miejscowośc Wołnowacha, co spowoduje automatycznie powstanie nowego "kotła"...
 • Proba utworzenia kotla na pln. od Doniecka
  http://cont.ws/post/46353

  Jeszcze jedna mapka:

  http://cont.ws/post/46306
 • @mania przepraszania 11:33:14
  W "doradców" jestem w stanie uwierzyć,w udział w wałkach najemników po banderowskiej stronie,nie za bardzo.Wiecie jaki larum podniosą ortodoksyjne środowiska żydowskie,Centrum Szymona Wiesenthala itp?
  Tak jak pisałem wcześniej,około 50 tyś Żydów planuje się przesiedlić z Ukrainy,także do Polski,z uwagi na wzrost na Ukrainie nastrojów faszystowskich,o czym my wszyscy tutaj piszący doskonale wiemy.Banderowskie hasło rezać Lachów i Żydów,oraz wszystkich innych jest cały czas aktualne na Ukrainie.To takie moje trzy grosze,pozdrawiam.
 • ....
  Spojrzałem na military maps, o ile to co tam widać jest wiarygodne, to powstańcy blokują Mariupol w tym sensie że zablokowali wszystkie drogi prowadzące do tego miasta., a to znaczy że zablokowana tam została brygada gwardii. A to znaczy że Ukraińcom brakuje sił ofensywnych. Na ile to blokowanie jest trwałe to się okaże, być może trwa koncentracja a mapka nie do końca oddaje stan faktyczny. W tej chwili czas gra na korzyść powstańców. Za miesiąc przyjdzie jesień i pola rozmiękną, za kolejne dwa zima. Noce już teraz są chłodne a Ukraińcy tam raczej zimowych mundurów nie mają. Jeśli nie uda się wycofać zablokowanych teraz, to kolejna szanse będzie dopiero na wiosnę. Mało tego, nie chodzi o to żeby przebić się do zablokowanych, ale też odzyskać sprzęt. Słowem, należy spodziewać się ofensywy Ukraińców i to w najpóźniej do końca września, zanim pogoda do końca się popsuje. Ukraińcy muszą działać, powstańcy mogą czekać.
  Pytanie jakie będą nastroje społeczne na wiosnę. Przed Ukrainą ciężka zima, być można najcięższa w historii.
 • @Adamir 10:57:09
  Widzisz, dobrze, że podejmujesz takie próby rozmawiania
  Osobiście staram się to robić i cieszę się każdym człowiekiem, któremu udało się otworzyć oczy
  Moim zdaniem, można się pokusić o taki (nieco dziwny) "uproszczony podział":
  1. Jest dużo inteligentnych ludzi, którym brakuje po prostu "wiadomości z drugiej strony - to są np. ludzie z mojej pracy
  (nie wiem, na ile znaczący jest fakt, że jestem po prostu... ich szefem - zapewne ma - natura ludzka ma pewne "stałe zasady")
  "otworzenie oczu" polegało po prostu na zainteresowaniu tematem, zmuszeniu do chwili zastanowienia i wyciagnięciu wniosków
  2. Jest wiele osób, które nie interesują się tematami geopolitycznymi - wolą wejść na "pudelek", "kozaczek" , czy poczytać sobie "Urodę", albo "Panią Domu", o polityce wiedzą tyle, co "przy okazji" zobaczą w TV - wtedy również wystarczy zazwyczaj zainteresować tematem - przyznam, że takie tłumaczenie , poczynając od najbardziej prostych rzeczy, mojej Partnerce (zagonionej 'kobiecymi" sprawami życia codziennego) sprawia największą satysfakcję
  3. Jest wiele osób, które po prostu nie są w stanie przemóc pewnej granicy "ogarniania" i pozostaną na poziomie zainteresowania "Miss Euro Natalii S." oraz "z kim tam dzisiaj kto się spotyka" i "jak udała się najnowsza Gala "Popierdułki" " - to są np. takie osoby, jak w firmie mojej Partnerki: przynoszą do pracy jabłka i licytują się kto wypija więcej cydru i robi lepsze placki ! (Przyznam szczerze, że gdy zastanawiałem się kiedyś nad tym, kto może mieć taki "profil umysłowy", od razu przyszły mi do głowy te dziewczyny, więc kiedy zostałem poinformowany, że tak jest rzeczywiście, nie mogłem pohamować wybuchu śmiechu)
  W takim przypadku poinformowałem po prostu Partnerkę , aby uniknęła większej dyskusji, gdyż nie przyniesie to większego rezultatu, lecz ewentualnie skupiła się na podpowiedzi że czasami WARTO SPOJRZEĆ na inne źródła wiedzy niż wp.pl, onet.pl, TVN, czy GW
  4. Są ludzie z ugruntowanymi poglądami - przykłady z życia: "co mnie obchodzi Syria, czy Libia, Putin to łajdak" - zazwyczaj żadne tłumaczenia nie pomogą, ewentualnie jakiś "przebłysk" refleksji w oczach wzbudza przekaz, ze ..."rzeczywiście Putin nie jest, naszym przyjacielem, ale wmawianie mu rozpoczęcia wojny na Ukrainie, jest myleniem skutku z przyczyną"

  Swoją drogą najbardziej intrygujący był dla mnie fakt, gdy 30-paro letnia osoba, nauczyciel - "naskoczyła" na mnie ze słowami : "czy ty naprawdę nie widzisz, ze po prostu Majdan pogonił złodziei i to był spontaniczny zryw ludzi??"
  Nie chciałem wtedy większej dyskusji, ale ponieważ naprawdę uważam go za osobę na pewnym poziomie, bardzo korci mnie, aby po tych kilku miesiącach zadać Mu jedno, bardzo proste pytanie: czy wyciągnął jakieś wnioski z nowego układu politycznego na Ukrainie, który przecież jest spowodowany "pogonieniem złodziei" i czy mówią Mu cos nazwiska :Poroszenko, Tymoszenko, Kołomojski itp...
 • @szczurobronny 11:26:35
  Linkowałem wczoraj też o tym że wybrał bezpieczeństwo / antypalestyński schron pod Tel-Avivem/
 • @KHT 12:00:51
  PS

  Wczoraj w Onecie część - dziś w "Pracowni" całość

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/28/prof-stanislaw-bielen-pomyslmy-o-wlasnym-interesie-narodowym/
 • @AdNovum 11:19:49
  Aktualizacja .Pzdr i 5*. http://www.youtube.com/watch?v=XiPsw4xFo3E&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @adalbert05 11:57:37
  Niestety, ale taka jest prawda. Izraelskie służby specjalne działaja na Ukrainie juz od poczatku "zadymy majdaniarskiej"\
  http://www.jta.org/2014/02/28/news-opinion/world/in-kiev-an-israeli-militia-commander-fights-in-the-streets-and-saves-lives
  Ten 'osobnik" został zidentyfikowany przez samych Izraelczyków.
  Ps. W "łzawe' spektakle made in Israel i oddana mu diasporę radze nie wierzyć:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prawy-sektor-wsparl-izrael-w-walce-z-terroryzmem-w-palestynie
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/0/08/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B9_%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%B2_%D0%9F%D1%80%D0%BE-%D0%86%D0%B7%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96%D0%B9_%D0%94%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97.jpg
 • @mania przepraszania 11:29:22
  Piękny film , dzięki!
 • @adalbert05 11:57:37
  Na pocżatku czerwca przyjechało wojować po stronie Donbasu ok 20 młodzienców z Izraela z DOBRYM doświadczeniem wojskowym, były wywiady nawet...

  W wojowanie "izraelczyków" po stronie "Kijowa" trudno uwierzyć, choc to możliwe - tak jak sa polskie kanalie które walczą po stronie zła i banderyzmu...

  Ale ja ich wykluczam z naszego narodu...
 • @Rocky5 12:12:51
  http://healthinnovationblog.files.wordpress.com/2011/06/exit.jpg
 • @mania przepraszania 12:09:00
  Zdjęcie faktycznie szokuje,być może to chwilowy "sojusz" bo jak mam wiadomo chodzi o kasę.Nie przeceniałbym jednakże możliwości Światowego Kongresu Żydów,czy Centrum S.Wiesenthala oraz innych organizacji związanych z Holokaustem.Udział izraelskich służb w zamieszaniu,jak najbardziej,w końcu swoim należy "pomagać".Ale tak jak pisałem wcześniej,izraelscy żołnierze walczący za faszystów,spadkobierców zbrodniarzy,którzy aktywnie uczestniczyli w Holokauście to w to nie wierzę.No,chyba że będą służyli do ochrony synagog i ortodoksyjnych żydów,którzy są ciągle atakowani przez bojówki faszystowskie.:)
 • @KHT 12:00:51
  Dzięki, tylko jak przekonywać? Większość ma od lat wbite do głowy, że "to wszystko przez tego złego Putina", a tego co w tv, nawet nie kwestionują i żadne tłumaczenie nie pomaga. "Myślą telewizorkiem..." ;)
 • @Adamir 12:29:33
  Wiesz, najgorsze jest to że sam zaczynam mówic "za komuny" - a mam pewną i pełną świadomość że KOMUNIZMU u nas nie było!

  A ciekawe jak by ci ludzie nazwali to co było zaraz za naszą południową czy NRDowską granicą?

  Po prostu oni nas od lat "zombią" - nawet nie zauważyliśmy jak staliśmy się podatni na manipulacje!
 • @adalbert05 12:24:56
  http://www.osw.waw.pl/en/publikacje/osw-commentary/2011-07-05/svoboda-party-new-phenomenon-ukrainian-right-wing-scene
  " Svoboda is undoubtedly an independent political force with clearly defined objectives, determined to seek their implementation. It is ready to accept help from its enemies (e.g. by accepting invitations to major political TV programmes, with probable consent from the government), including financial assistance (the common belief is that Svoboda's campaign before Ternopil district council elections in 2009 was financed by an oligarch, Ihor Kolomoyskyi, who was in conflict with Yulia Tymoshenko at the time, although the party itself denies this)".
 • @mania przepraszania udało mi się to na onecie puścić ciekawe na jak długo?
  Dziwicie się takiemu przebiegowi sprawy? Wierzyliście w to co wam mówili polskojęzyczni dziennikarze i politykierzy? Zapewne wierzyliście również w rzetelność "doniesień z frontu" samych Ukraińców? Przecież banderowcy to narodowi-socjaliści i jak przystało na nazistów przez cały okres Wojny Ukraińskiej stosowali "prawdę goebbelsowską". Donbas miał być zdobyty trzy miesiące temu. Jeśli chodzi o mówienie prawdy to polscy politykierzy i dziennikarze są na identycznym poziomie co banderowcy, są zresztą kumplami, wspólnie zacierają pamięć o Zbrodni Wołyńskiej. Przypominam, że wg pseudo POlactwa Federacja Rosyjska miała zbankrutować już dawno temu, super, hiper sankcje jabłkowe miały doprowadzić do genderowej rewolucji w Rosji i obalenia rządów Putina. Dalej czytajcie Wyborcza i oglądajcie TVN 24. FB: "Protest przeciw wspieraniu przez władze polski ukraińskiego nacjonalizmu"
 • @Adamir 12:29:33
  Wracając do mapy,która pokazuje podejście powstańców pod Bjerdjańsk, to już "rzut beretem" od Krymu.Ktoś mówił ostatnio w komentarzu,że wojska Noworosji zatrzymają się na granicy obwodów.Osobiście sądzę,że chcą utworzyć dojście do Krymu i przy okazji odciągnąć część sił ukrów z północy.
 • @szczurobronny analiza
  Skąd te kolejne klęski sił pro-kijowskich?

  1/ widać, że wojsko ukraińskie jest bardzo źle dowodzone, słabo profesjonalnie i nie wyćwiczone przez ostatnie 20 lat. Żołnierze do tego są zdemoralizowani i walkami i zła organizacja zaopatrzenia co ich zmusza do zaopatrywania się u ludności lokalnej, nie mówiąc o tym, że żołd w zasadzie rzadko dostają. Stąd i wzrastająca niechęć ludności wobec nich, nawet wśród tej części ludności na początku raczej neutralnie nastawionej wobec obu stron. Wszystkie zrodzą podają, że duża cześć żołnierzy zachowuje się biernie w czasie walk.
  Bałagan w obozie regularnego wojska doprowadził nawet do tego, że cześć zachodnich najemników, ale takze wojskowi doradcy zachodni i polscy, wśród nich generał wojsk USA, zostali zabici w czasie niespodziewanych ataków sił ZRL. Informacje o tym z wielkim opóźnieniem dostały się na zewnątrz, co uświadomiło powstańcom, że muszą prowadzić kampanie propagandową tak na terenie całej Ukrainy jak w kierunku Zachodu i Rosji. Można zauważyć, że rosyjskie oficjalne media tez niechętnie relacjonują słabości wojsk ukraińskich i sukcesy powstańców.

  2/ Gwardia narodowa złożona z sił głownie Prawego sektora, a także Swobody i Radykałów Liaszki walczy zdecydowanie, choć okrutnie wobec ludności miejscowej, ale została skierowana na ogół na najbardziej niebezpieczne odcinki frontu, co sprawia, że mają wrażenie, że rząd kijowski jest dwulicowy i dąży do wysyłania przekonanych ideowych faszystów na rzeź co ułatwi potem, po wojnie, zachowanie władzy dla oligarchów. Swoista "noc długich noży" po ukraińsku? Obawa w Kijowie jest silna, że jeśli siły Gwardii Narodowej wrócą do Kijowa, to mogą zainicjować kolejny majdan przeciwko tej części obecnego rządu nie związanej ze skrajną prawicą.

  3/ w samym sztabie generalnym w Kijowie i w bezpiece (SBU) istnieją silne tarcia wewnętrzne, szczególnie widoczne miedzy cywilnymi kadrami ministerstwa pochodzącej częściowo ze skrajnej prawicy a zawodowymi oficerami ...często oskarżanymi, i to czasem nie bezpodstawnie, o dążenie do sojuszu Ukrainy z Rosją. Trzeba pamiętać, że o ile rosyjskojęzyczni oligarchowie nie przejawiają żadnych uczuć narodowych i idą tam gdzie czują interes, część oficerów rosyjskojęzycznych nie uważa Rosji za naprawdę obce państwo ze względu na własne pochodzenie lub związki rodzinne z byłą armią radziecką. Co prawda, większa cześć byłych oficerów armii radzieckiej przeszła już na emeryturę, ale ich synowie częściowo przejęli tradycje po ojcach. A funduszy z Zachodu, które mogły przekupić cześć kierownictwa organizacji "pozarządowych”, partii ukraińskich lub wyższych rangą oficerów wojska czy bezpieki - brakuje dla masy kadry oficerskiej, która pozostała – i owszem - lojalna wobec Kijowa, ale do momentu, kiedy władze kijowskie nie okazały się do imentu skorumpowane oraz amatorszczyzny w prowadzeniu tak wojny jak i gospodarki.

  4/ Wideo i reportaże tej garstki dziennikarzy obecnych w Donbasie potwierdzają to, co lokalni mieszkańcy powtarzają: mimo zlej sytuacji w uzbrojeniu, powstańcy lepiej walczą, bo wiedzą o co walczą, bo pochodzą w swej masie z lokalnej ludności, w dużej mierze są to oddziały utworzone na podstawie milicji powstałych w lokalnych zakładach produkcyjnych (takie cos funkcjonowało kilka lat temu na Naddniestrzu i fakt oddania poszczególnych odcinków frontu danej jednostce złożonej z robotników jednej fabryki daje poczucie jedności i chęć walki). Przeważnie sztab powstańczy stara się, aby każda jednostka broniła terenu najbliżej położonego od macierzystego zakładu i miasta.
  Ślepe z kolei bombardowania obiektów cywilnych, prowadzone przez lotnictwo i artylerie ukraińską powodują tylko wzrastającą niechęć wobec Kijowa i chęć pomocy "swoim". Od początku wojny, oprócz spreparowanych wideo złej jakości oraz wyraźnie sfałszowanych, żadne media ukraińskie nie były w stanie pokazać niby obecnych według nich na miejscu oddziałów rosyjskich. Lokalne media i TV Donbasu natomiast pokazują ochotników z Czeczenii (Kadyrow), Kozaków Kubańskich lub z innych narodowości całego byłego ZSRR, z Afganistanu, a teraz nawet i z Zachodu przybyli wspierać Donbas. Są oni słabo uzbrojeni, z wyjątkiem czeczeńskich oddziałów elitarnych Kadyrowa, dają lokalnej ludności poczucie, że nie są osamotnieni w swej walce i maja poparcie narodów byłego ZSRR, Afganistanu i nawet Zachodu. 5/ Zważywszy na ta sytuacje, wygląda na to, że jedyne realistyczne rozwiązanie konfliktu to przerwanie ognia i zapoczątkowanie rokowań, które umożliwią uznanie autonomii dla Donbasu. Co prawdopodobnie jednak pociągnęłoby za sobą podobne żądania wszystkich obwodów wschodniej i południowej Ukrainy, a nawet prawdopodobnie też i Zakarpacia oraz Bukowiny. Co Kijów może z trudem przyjąć.
  Dziś siły Zjednoczonych Republik Ludowych Doniecka i Ługańska prowadzą kontrofensywę w kierunku morza. Choć walk mało, bo siły ukraińskie się przeważnie wycofują bez walki w kierunku Mariupola. Powstańcy wysyłają teraz małe oddziały w obwodach Dniepropietrowsk i Zaporoże z zamiarem prowadzenia tam dywersji. Na północ pewne oddziały powstańcze dotarły bocznymi drogami do Pierwomajska, tuż obok ewakuowanej przez nich na początku kijowskiej ofensywy Słowiańska.

  Kijów ma teraz następujący dylemat: albo obrona wybrzeża, albo atak na Donieck i Ługańsk.

  6/ Cześć sił kijowskich jest już otoczona, ale z kolei siły powstańcze nie są na tyle silne, żeby móc przeprowadzić ofensywę na wielką skalę, co raczej rokuje pewną równowagę, która doprowadzić musi do przedłużenia konfliktu aż do zimy, a wtedy konflikt się na dobre przedłuży na następne lata. Tylko rokowania Kijowa z powstańcami mogą przerwać to błędne koło ale, zważywszy na tragiczną sytuację gospodarki ukraińskiej i to, co może nastąpić w czasie zimy, trudno przypuszczać, że rząd kijowski może się zgodzić na rokowania, o ile nie dostanie do tego czasu dużej pomocy. A to wymagałoby i wsparcia ze strony USA, i krajów UE i Rosji. Co wątpliwe, zważywszy na sprzeczne interesy USA i Rosji, a także między USA i UE, szczególnie Niemiec, które mają skłonność dryfować w kierunku Rosji z racji interesów części swych zakładów pracy.

  7/ Rząd kijowski jednak wie, że w obliczu zimy i sytuacji gospodarczej, całkiem prawdopodobne staną się rozruchy tak w regionach wybrzeża, od Odessy po Charków, jak w samym Kijowie, na Zakarpaciu (które właściwie jest już w stanie faktycznego buntu wobec Kijowa) i na Bukowinie. Nie mówiąc o wzrastającej niechęci samych nacjonalistów ukraińskich wobec oligarchicznych rządów "żydowskiego potentata" Kołomyjskiego. Góra Prawego Sektora mimo antysemityzmu z nim współpracuje, co prawda, ale masa gwardzistów Prawego Sektora i batalionu Azowa radykała Liaszki czuje się coraz bardziej jako mięso armatnie dla ponadnarodowego kapitału oligarchicznego.

  8/ Z każdym dniem więc ewentualność przetrwania ZRL staje się bardziej realna. Co nie oznacza przywrócenia pokoju, jeśli każda strona nie uzna to za celowe. Możliwość rozszerzenia wojny na cala Ukrainę staje się możliwa, z niewiadomymi konsekwencjami dla krajów sąsiednich, a Putin też się obawia, że powstanie Rad robotniczych i milicji ludowych w Donbasie może przypomnieć tej części Rosjan, szczególnie tej rosyjskiej części Donbasu, o tradycjach władzy Rad na początku rewolucji rosyjskiej. Putin nie po to zdławił pamięć o komunizmie w Rosji, żeby powrócił on poprzez Ukrainę!
 • @fretka 12:40:11
  Panika na UPAinie zatacza coraz większe kręgi. W Chersoniu juz "walczą" z 'ruskimi desantami";
  http://www.hromadske.tv/society/khersonski-prikordonniki-vidbili-napad-diversantiv/
 • @szczurobronny nowe garstwa banderopiteków.
  Władze Ukrainy: Rosjanie przejęli kontrolę nad Nowoazowskiem

  Wojska Federacji Rosyjskiej przejęły kontrolę nad Nowoazowskiem i szeregiem innych miejscowości na południu obwodu donieckiego na Ukrainie – poinformowano na Twitterze ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO). W związku z zaistniałą sytuacją prezydent Petro Poroszenko odwołał swoją wizytę w Turcji. Dodał też, że na Ukrainie ma miejsce inwazja wojsk rosyjskich. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladze-ukrainy-rosjanie-przejeli-kontrole-nad-nowoazowskiem/1x7h8?utm_source=breaking_news&utm_medium=belka&utm_campaign=belka_breaking_news
 • @fretka 12:40:11
  O tym pisałem jak tylko pojawiłem sie tutaj na portalu!
  Przez dwa tygodnie stał na naszej granicy pociąg z odpadami - pewnie w końcu dotarł dalej, na miejsce!

  Nie zapominajmy o 15-stu reaktorach, kilka BEZ NADZORU - bo w całosci obsługuja Amerykanie!

  Pamietajmy że w maju mieli wymienic pręty paliwowe w wiekszości reaktorów - taki pech! A prety Westinghausa nie działają - o czym sie po kilku latach od prawie "drugiego Czarnobyla" teraz przyznali Czesi!
 • @brusek 12:49:52
  "Ruskie" media podają że w Nowoazowsku freikorpsy i siły prokijowskie poddały sie lub przeszły przez granice z Rosją po uprzednim złożeniu broni;
  https://www.youtube.com/watch?v=3E4Lgw5a5oo
 • @fretka 12:40:11
  Pod Kijowem rozpoczęto budowę dużego cmentarzyska jądrowego
  http://www.ukraina.ru/news/20140828/1010307842.html

  To ma być w strefie Czernobyla. Są podejrzenia że ma to być gigantyczne składowisko odpadów z połowy świata. Zachód już podobno od dawna kombinował żeby to upchnąć w Europie wschodniej, tylko nie było zgody politycznej. Teraz jest. Ciekawe co na to Białoruś, i Polska, i Rosja? Ta budowa powinna być codziennie bombardowana przez polskie F-16.
 • @brusek 12:49:52
  Kolego brusek,o co chodzi z tą wymianą prętów i amerykańską obsługą?Ukraińcy nie obsługują swoich atomówek,dlaczego?Mógłbyś w skrócie wyjaśnić?Pozdrawiam.
 • @brusek 12:33:14
  komuna, w sensie przezwiska, oznaczała to, ci się działo w PRLu,
  (w odróżnieniu od znaczenia dosłownego, np. komuny dzieci kwiatów)

  nie miało to rzecz jasna nic wspólnego z komunizmem
 • @adalbert05 13:03:24
  Dotychczas Rosja dostarczała na Ukrainę paliwo atomowe i odbierała zużyte. Na Ukrainie są rosyjskie reaktory atomowe, nieco inne od amerykańskich. A że Amerykanie z miłości do złotego cielca ryją się wszędzie, to wymyślili że teraz oni będą dostarczać pręty paliwowe. Tylko to nie takie proste, bo ich pręty nie za bardzo nadają się do rosyjskich reaktorów. Ale dostarczają, zobaczymy co z tego wyjdzie?
 • @szczurobronny 11:40:47
  Tam gotują ukrów a kotłach, a po autostradach całej Polski pomykają "heroje" w terenówkach. Więc o co chodzi? Jakoś nie spieszno im bronić "swojej" ojczyzny?. Pzdr!
 • @adalbert05 13:03:24
  Mogę, mam dośc bogaty materiał na ten temat. Ale mam w domu i wieczorem podam w skrócie wszystko...

  Od dwóch miesięcy w komentarzach "warczę" na ten temat w Obserwatorze - bo to moje małe "zboczenie" - czyli wojskowa specjalność taka nietypowa...
 • @mania przepraszania 11:41:14
  Znamienna jest informacja pod filmem.

  Уважаемые читатели!

  Возможность комментирования временно отключена из-за возросшего количества агрессивных и оскорбляющих комментариев, призывающих к незаконным действиям и насилию.
 • @szczurobronny 13:10:50
  To nie jest żałosne ale logiczne! Przecież nie podadzą że przegrywają z facetami z biura, górnikami z przodka i innym "przypadkowym" ale zmotywowanym społeczeństwem!

  Mogli by równie dobrze napisac że wojsko Marsjan nas atakuje i musimy uciekac - ale to by wzbudziło smiech...

  Ale ta propaganda ma dobrą stronę - wzbudza wielki strach - niemal jak w Niemczech w czasie II Wojny! Hasło "idą ruskie" czasem robiło niezłą panike i wśród wojska jak i cywilów!

  A dobra panika to jest czasem niezła rzecz!
  :)

  PS
  Lisie Kulo! Świetny "wykład", chetnie bym to skopiował i podał dalej ale wymaga to Twojej zgody!
 • @vortex 13:13:46
  Na razie "wyszły" dwie awarie o których wiemy w tym roku!!!!!!!!!!!!!
 • @brusek 13:26:28
  Banderopiteki tak wiały że zostawiły "Toczkę"?
  https://twitter.com/NOVORUSSIA2015/status/504946866711461888
  http://pl.wikipedia.org/wiki/OTR-21_Toczka
 • @Rocky5 12:12:51
  Rocky przestań boksować!!!! Może mózg który nie będzie wciąż obijany zacznie pracować!!!
 • @Kula Lis 62 12:35:52
  Witam,
  Jeśli to Twój wpis z Onetu, to znaczy, że od dłuższego czasu sporadycznie pisujemy do siebie.
 • @brusek 13:26:28
  Może znowu "dziecko" koszernych programistów, "Stuxnet" szaleje?
 • @Rocky5 12:12:51
  "Wszedłem tu pierwszy raz i ostatni."- no i na szczęście.

  Reszty nie komentuję, bo z chamstwem się nie dyskutuje.
 • @szczurobronny 13:10:50
  Wydaje mi się,że oprócz ewidentnych występów trolli zdarzają się też pewnie osoby trochę"zagubione".Ktoś karmiony cały czas sieczką z oficjalnych mediów,a nie mający dostatecznej wiedzy pilitycznej czy militarnej w temacie Ukrainy będzie powtarzał bzdury dopóki nie spostrzeże,że prawda może być całkiem inna.Ja na to forum trafiłem przez przypadek.Od lat "siedzę" na forum Odkrywcy,gdzie także pojawił się temat wojny w Donbasie.Wydawać by się mogło,że na Odkrywcy wypowiadają się osoby doskonale obeznane z aktualną sytuacją polityczną,a szczególnie ze sprawami militarnymi,w końcu jest to forum typowo "militarne".Ale niestety tak nie jest.Jest tam kilku "szwarców",którzy osobę która wyraziła krytykę działań Kijowa obwołują komuchami,zdrajcami etc.Jakakolwiek dyskusja z nimi nie na sensu.Ktoś na szczęście podał kiedyś w swojej wypowiedzi link do tego forum.Pozdrawiam.
 • @vortex 13:03:16
  UKRAINA - małpa z atomowa brzytwą!

  Xxxxxxxxxxxxxxxx

  Księga Ezechiela 9.5
  Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: ?Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości!

  6 Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni!? I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią.

  7 Następnie rzekł do nich: ?Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami!? Wyszli oni i zabijali w mieście.

  Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx  To był taki mały wstęp dla poprawienia nastroju!

  Czy nie powinniśmy zacząć się bać? Czy od dawna nie powinniśmy panikować, bić na alarm?

  Od ponad dwóch lat działania wszystkich władz Ukrainy są dość mało zrozumiałe jeżeli chodzi o ich energetykę atomową.

  Jak wspomniałem wyżej Ukraina dysponuje 15-ma działającymi blokami w 4-rech elektrowniach. Oczywiście plus piąta, „pamiętna” elektrownia w Czarnobylu…

  Spróbujmy jakoś uszeregować posiadane informacje.

  Niezaprzeczalnym faktem i sprawą zrozumiałą jest chęć uniezależnienia się Ukrainy od dostaw paliwa jądrowego w postaci odpowiednich prętów z Rosji. Poczyniono takie kroki i już na początku w 2005 roku a później w kwietniu 2012 próbowano zastosować amerykańskie paliwo na Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej znajdującej się w obwodzie Mikołajewskim. Groziło to ogromną katastrofą! Bo z prętami paliwowymi nie jest tak prosto. Skład paliwa w pręcie jest słodka tajemnica producenta, dzięki czemu z jednej strony producent zapewnia bezawaryjną pracę i maksymalna wydajność energii a z drugiej strony „zapobiega” stosowaniu „podróbek” które mogłyby tę bezawaryjność i dużą wydajność „zepsuć”…
  Doświadczyli tego Czesi, którzy potrzebowali pilnie wymienić pręty paliwowe i zastosowali amerykańskie, co skończyło się bardzo kosztowną awaria reaktora i koniecznością nagłej pomocy firm rosyjskich w celu zapobieżenia „czemuś powaznemu”…
  Do czego przyznano się.... po kilku latach!!!! A było naprawdę NIECIEKAWIE!

  Po prostu, rosyjskie reaktory zaprojektowane są na rosyjskie paliwo…

  Drugi problem do konieczność wymiany prętów paliwowych w większości bloków energetycznych na Ukrainie w TYM ROKU. Taki dla nich nieprzyjemny zbieg okoliczności.

  Dlatego po nieudanych próbach obejścia tego problemu poprzez współpracę z Amerykanami, po wielokrotnych sygnałach ostrzegawczych wystosowywanych przez Rosje do władz Ukrainy oraz do społeczności międzynarodowej (UE, MAEA), na początku maja tego roku ukazał się komunikat potwierdzający kontynuacje współpracy Ukrainy i Rosji w zakresie dostaw paliwa nuklearnego.
  Ale w międzyczasie przyszło „nowe”, a w raz z zawieruchą rewolucyjną przyszły kolejne próby zmiany dostawcy. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym była awaria na drugim bloku Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej 17-go kwietnia tego roku, prawdopodobnie na tyle niebezpieczna iż niebawem Ukraina „obiecała” publicznie „nawrócić się” na paliwo rosyjskie. Reakcja „rosyjska” oraz MAEA była ostra, co spowodowało komunikat Kijowa o którym wspomniałem wyżej.

  W tym czasie zaproponowano powołanie w MAEA specjalnej grupy badającej poziom bezpieczeństwa działań przy zastąpieniu paliwa w ukraińskich elektrowniach.

  W tych może przydługich rozważaniach należy wspomnieć że wciąż trwa współpraca rosyjsko-amerykańska w ramach programu Nunc-Lugar (program wspólnych wysiłków na rzecz kontroli i nierozprzestrzeniania materiałów nuklearnych).

  Przypomnieć należy także że na początku grudnia 2013 zakończył się program amerykańsko-rosyjski „Pokojowy Atom”. Program zakończył się wraz z dotarciem do Baltimore ostatniej partii wzbogaconego uranu pochodzącego ze zdemontowanych rosyjskich głowic atomowych. Program trwał od roku 1993. W tym czasie Rosja zdemontowała kilka tysięcy głowic otrzymując ok. 500 ton materiału który dotarł do USA za ekwiwalentem finansowym. Potrzymany od Rosji uran został przerobiony na paliwo do amerykańskich elektrowni atomowych.

  Dziwnym trafem ta ostatnia dostawa i koniec programu trwającego ponad 20 lat zbiegła się w tych samych dniach z ogłoszeniem upadłości firmy USEC Inc. która zarządzała jedynym w USA zakładem zajmującym się wzbogacaniem uranu i była jednym z największych o ile nie największym przedsiębiorstwem w tym zakresie na świecie.

  Historycznie rzecz biorąc zaraz po tych dwóch sprawach wyżej opisanych „zradykalizował" się Majdan a końcem lutego mieliśmy krwawy przewrót pałacowy. Po „rewolucji” znów zaczęły się przepychanki związane z wymianą prętów paliwowych.

  W pierwszych dniach marca Rosatom zwrócił się do MAEA w sprawie bezpieczeństwa ukraińskich elektrowni atomowych. Związane to było z faktem braku bezpieczeństwa tych elektrowni w związku z zaostrzająca się sytuacją na Ukrainie oraz niebezpieczeństwem „technicznym”, związanym z PILNĄ koniecznością wymiany prętów. Informacje z początku marca mówiły że wymiany należy dokonać w ciągu MIESIĄCA.

  Tu mały wykład. Elektrownia to nie kominek, gdzie wkładamy „paliwo drewniane”, otrzymujemy ciepło spalania a po wygaszeniu mamy popiół do usunięcia. W elektrowni atomowej jest to dużo bardziej skomplikowana procedura. Nie będę opisywał procedury wymiany prętów paliwowych ale podkreślę nie wdając się w szczegóły techniczne że elektrownia NIE MOŻE pracować z częściowo zużytymi prętami. Jej dalsza praca w takim stanie jest niestabilna i grozi awarią!

  20 marca tego roku Ukraina podjęła zadziwiającą i nagłą decyzję o wycofaniu się z układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej!!!!!!!

  4-go kwietnia Ukraina prosi USA, NATO i UE o pomoc w ochronie swoich atomowych obiektów.

  Już 11 kwietnia wywiad USA pojawił się na 3 elektrowniach Chmielnickiej, Zaporoskiej oraz na… Czarnobylskiej ???

  Ta ostatnia „kontrola” mogła być związana z informacjami o „uruchomieniu” przez Ukrainę zamrożonego na wiele lat programu składowania odpadów nuklearnych obok „sarkofagu” w Czarnobylu.

  Mimo wspólnego komunikatu o wzajemnej współpracy rosyjsko-ukraińskiej z początku maja, chyba znów nastąpiła kolejna zmiana decyzji, tak że dwa tygodnie później 21 maja kanclerz Merkel dostała informacje o trwających niebezpiecznych „eksperymentach” w ukraińskich elektrowniach atomowych.

  15 czerwca USA przejęło blok nr 2 Zaporoskiej elektrowni atomowej. Od tego dnia pracownicy obsługujący ten blok nie maja tam wstępu i nikt nie wie co się tam dzieje…

  13 lipca pojawił się komunikat że Ukraina jednak kupuje pręty paliwowe u Amerykanów…

  14 lipca nastąpiła awaria w pierwszym bloku elektrowni w Mikołajewie - tej elektrowni gdzie od paru lat prowadzi się nieudane próby zastosowania „zamienników” prętów paliwowych


  Do dzisiaj nikt nie wie co dzieje się w bloku nr 2 Zaporoskiej EA.

  Do dzisiaj nie ma żadnych informacji na temat stanu prętów paliwowych we wszystkich elektrowniach a MUSIAŁY być wymienione w kwietniu lub maju!

  Do dzisiaj Ukraina nie kupiła w Rosji paliwa nuklearnego ani nie wiadomo czy faktycznie zakupiła amerykańskie pręty i czy powiodła się zamiana oraz jeżeli tak to jakie będą konsekwencje a także gdzie są bardzo niebezpieczne zużyte elementy!!!!

  Czy gdybyśmy na tłumnym deptaku, wśród spacerujących matek z dziećmi, wśród spacerowiczów, rolkowców, emerytów, zakochanych – spotkali małpę z atomową brzytwą w łapie?

  Czy takiej szalonej i NIEBEZPIECZNEJ małpy nie należy ZASTRZELIC?
 • @brusek 13:25:39
  Wykorzystuj wszystko co piszę, robi to Zygmunt Białas, masz wolną rękę. Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 13:29:27
  Tak wygląda, pozdrawiam. Tam mam bardzo dużo nicków, dla zmylenia przeciwnika.
 • @Kula Lis 62 12:35:52
  Ten komentarz jest akurat już "usunięty z powodu naruszenia zasad forum" :]

  (do tego był sygnowany Nickiem mojego ulubionego publicysty onetowego, do tego to wezwanie do profila na pejsbooku ;>

  na ale jeśli mówisz, że z O******* B******* nie masz nic wspólnego... ;))) )
 • @mania przepraszania
  Putin buduje rosyjską drogę na Krym przez ląd, czyli po kolei: najpierw Nowoazowsk, później Mariupol, dalej Berdjańsk, Melitopol a na końcu mały Gieniczesk. Zajęcie tych obszarów ułatwi przyłączenie wschodnich republik Donieckiej i Ługańskiej do Federacji Rosyjskiej. Wspaniała strategia taktyczna. Już dawno temu, zaraz po przeprowadzonym i nieuznanym przez neonazistów z Kijowa referendum we wschodnich regionach Ukrainy, Rosja powinna wkroczyć z wojskiem i zająć nowo-powstałe republiki chcące federalizacji. Putin zrobił wtedy ten jeden jedyny błąd i przez to zginęło i nadal ginie mnóstwo kobiet i dzieci.
  Może wreszcie Putin zauważył swój błąd i teraz go naprawi. Świat pokrzyczy trochę tak samo jak w przypadku Krymu, ale będzie zmuszony szybko ucichnąć, gdy zobaczy jak dalsze wschodnie regiony Ukrainy będą też chciały federalizacji. W końcu ponad połowa obecnej Ukrainy będzie za Rosją.
 • @szczurobronny 13:10:50
  Kolesie chcą na siłę przekonać społeczeństwo że na Ukrainie mamy do czynienia z inwazją rosyjską, chodzi tu o stworzenie pretekstu dzięki któremu państwa natowskie mogłyby udzielać oficjalnego wsparcia wojskowego (włącznie z wprowadzeniem wojsk natowskich na Ukrainę) dla ciągle ponoszącej klęski na froncie donbaskim "armii ukraińskiej" i "gwardii narodowej". Ale oprócz medialnego bajdurzenia, solidnych dowodów na inwazję rosyjską zwyczajnie nie mają, więc powodów do wkroczenia na Ukrainę również nie mają a w propagandę nie każdy wierzy i jest coraz więcej takich co prawdę widzą i ją rozpowszechniają powodując coraz większy opór społeczeństwa. Junta kijowska bredząc o "inwazji rosyjskiej" ma nadzieję w ten sposób zwalić winę za gwałtownie pogarszający się stan gospodarki oraz nadchodzącą związaną z tym katastrofę humanitarną na Ukrainie na Rosję aby w ten sposób odwrócić choć częściowo uwagę społeczeństwa od własnej nieudolności i winy jaką ponoszą w związku z upadkiem gospodarczym kraju a także chcą w ten sposób przynajmniej częściowo skonsolidować i zjednoczyć społeczeństwo ukraińskie przeciw domniemanemu zagrożeniu rosyjskiemu aby ogłupione propagandą społeczeństwo ochoczo poszło na wojnę z Rosją o Donbas i Krym oraz ochroniło własnym ciałem rzeczywistych sprawców własnego nieszczęścia.
 • @Kula Lis 62 13:59:22
  Putin nie mógł ani nie może tego zrobić bo USA and Co. - tylko na to czekają jako pretekst do światowego resetu długów - poprzez wojnę!
 • @brusek
  "Ambasador Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Geoffrey Pyatt napisał dziś na Twitterze,..."

  Może byście wreszcie przestali twitrować, a zwołali konferencję prasową, na której pokażecie nam DOWODY?
  Przecież macie tyle satelitów szpiegowskich, że na orbicie już prawie nie ma miejsca. A tu NIC??? Pan Obama obiecał mi podczas przemówienia w Białym Domu zdjęcia winnych katastrofy Boeinga. Gdzie one są??? Aaahhhhhhhh zapomniałem, na Twiterze....
 • @mania przepraszania 13:28:39
  Oj wieja, sam general Litwin z okolic Donbasu:

  http://voenkor.info/general-vsu-litvin-sbezhal-iz-zony-boev-v-donbasse/#more-958

  Same dobre wiadomosci:

  Kijow obawia sie, ze Dniepropietrowsk moze byc zdobyty:
  http://lifenews.ru/news/139185

  Trwa ofensywa na pol. - wschodzie, i zamykane sa kotly:
  http://lifenews.ru/news/138880
  http://lifenews.ru/news/138926

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 13:59:22
  Nawet tutaj mówi się o tym że Rosjanie wkroczyli. Ktoś powiedział, ktoś doniósł, ktoś napisał, ktoś uwierzył. Tymczasem, po owocach ich poznacie, a słowa to słowa, papier wszystko przyjmie. Każda jedna interwencja "wkraczania", niezależnie od tego kto wkracza i gdzie wkracza, ma jedną wspólną cechę. Rodzi opór miejscowej ludności. Jeśli ludność jest przychylnie nastawiona do "wkraczającego" wtedy nie ma sensu wkraczać, wystarczy pomagać, w taki czy inny sposób. Co się zresztą dzieje. Moim zdaniem żadnego dochodzenia do Krymu nie będzie z tego prostego powodu że to wiązałoby się z zajęciem Zaporoża, a tam wystąpień prorosyjskich nie było. Moim zdaniem Mariupol będzie izolowany ale nie będzie zdobywany w tej chwili. Co jest dość ryzykowną tezą jako że powstańcy są już na przedmieściach miasta i już jutro może się okazać że nie miałem racji :). Moim zdaniem, w tej chwili priorytetem jest:
  a/ wciągnięcie Ukrainy w wojnę pozycyjną - co docelowo zrujnuje Ukrainę.
  b/ przejęcie sprzętu i zasobów materiałowych (które mają znajdować się m.in w Mariupolu więc miasto należałoby zdobyć wbrew mojej wcześniejszej teorii)
  c/ zlikwidowanie zablokowanych oddziałów szczególnie w kotłach na południe.
  d/ Odzyskanie miast znajdujących się na północ od Lugańska i Doniecka.
 • @przemex 14:03:39
  Próba wciągnięcia zachodu w wojnę z Rosją przez Kijów to tylko pobożne życzenia banderowców.Wiem,że się niektórym kolegom narażę,ale zapewniam Was,żadnej światowej wojny o Ukrainę nie będzie,niezależnie od tego czy Rosja zajmie banderland do Kijowa,czy do Lwowa.Jaki reset długów,chyba dla zmutowanych karaluchów i skorpionów.Jeżeli doszło by do konfliktu,gdy jedna ze stron zacznie przegrywać,zostanie użyta najpierw taktyczna,potem strategiczna broń nuklearna,potem nie będzie już nic jak u Kononowicza.")Dlatego jeszcze istniejemy,bo mocarstwa wypracowały przez lata równowagę jądrową i tego się trzymają.Ukraina jest w ciemnej dupie na własne życzenie i wpełni zasłużenie.Abstrachując od tych czarnych wizji zagłady,"dolarowcy" mają większe problemy niż Rosja,to Chiny i cała Azja,która ich powoli wykańcza,ich i ich dolary.:).
 • @adalbert05 14:26:28
  Tym bardziej że wygląda na to że "juesej' wróciło znowu do starej zagrywki pt. NIEKOŃCZĄCA SIĘ WOJNA Z TERRORYZMEM NA BLISKIM WSCHODZIE gdzie by cokolwiek zdziałać musza miec przynajmniej "ciche wsparcie' sojuszników Rosji, czyli Syrii i Iranu.
  Przy okazji warto zwrócić uwage że od jakiegos czasu rolę adwokata Kijowa przejęły Niemcy...
 • @szczurobronny 14:17:37
  Jakiś człowiek donosi że jeszcze dziś powstanie "kocioł mariupolski"
 • @adalbert05 14:26:28
  Mamy podobne zdanie, zachód nawet nie pierdnie w obronie ukrów, bo będzie miał z nimi potem problem. Widać po cichu dali wolną rękę Putinowi w zrobieniu tam porządku, oni tylko oficjalnie poubolewają, a nie oficjalnie Putinowi przytakną, za dużo mają do stracenia. Putin na razie się ociąga, bo inni robią robotę za niego, mając dostęp do arsenałów. Jakby coś nie tak to w trzy dni Rosjanie będą pod Medyką.
 • @brusek 14:31:10
  A od kiedy zajmujemy sie tutaj "donosami' :)))
 • @KHT 13:57:12
  Muszę jak widzisz tak mówić, Brusek wie dlaczego. Pzdr!
 • @brusek 14:31:10
  W KIjowie panika na całego;
  http://112.ua/glavnye-novosti/armii-rf-nedostatochno-chtoby-okkupirovat-ukrainu-ekspert-107675.html
  Ukraiński ekspert uspokaja, że Rosji nie wystarczy żołnierzy by okupować CAŁĄ Ukrainę...
 • @brusek 12:49:52
  Pręty paliwowe w reaktorach jądrowych muszą pochodzić od producenta reaktora. To nie jest seryjna produkcja jak w przypadku samochodów, że buduje się kilka modeli na jednej płycie podłogowej i alternator z jednego modelu pasuje do drugiego lub produkuje się zamienniki.
  O tym było wiadomo juz jakiś czas temu dlatego bez rosyjskich prętów paliwowych w rosyjskich reaktorach Ukraińcy nie poradzą z ciągłością pracy swoich elektrowni jądrowych.
 • @Gregoson 14:39:27
  W Mariupolu poznikały z budynków ukraińskie flagi;
  https://twitter.com/NOVORUSSIA2015/status/504954751092785152
 • @mania przepraszania 14:36:08
  "Donos" był powazny, z tekstem ponizej - ale jakiś chochlik wyciął...
  :)
  Zostało jedno zdanie...
  Ale faktycznie "mapa intraktywna" to potwierdza - ten "donos" z miejsca wydarzeń
 • @mania przepraszania 14:31:00
  Może niektórym z Was się narażę,może zostanę obwołany "komuchem",ale jako słuchacz(tak to się wtedy nazywało) WAT-u w latach osiemdziesiątych miałem wbijaną doktrynę obronną Układu Warszawskiego,czytaj ZSRR.Rosja cały czas się opiera na doktrynie nuklearnego odstraszania,gdyby tego nie robiła,dawno USA by ją "zjadły".Nie wiem,czy jest Wam wiadome,że nawet w chwilach największej słabości Rosji,za rządów wiecznie na bani Jelcyna,jedynie system obrony strategicznej(czytaj rosyjska broń nuklearna) był serwisowany,obsługiwany,modernizowany,w przeciwieństwie do reszty armii Rosji.No ale na szczęście dzisiejsze czasy to zupełnie inna bajka.Pzdr.
 • @adalbert05 14:26:28
  Ten kto wymyślił , że bojówkarze banderowscy Prawego Sektora spacyfikują okręg doniecki był niespełna rozumu. Nazwano ludzi nie identyfikujących się z nowa władza terrorystami i wysłano przeciwko nim armię. Separatyści to twardzi ludzie. Wszyscy mężczyźni byli w wojsku .Broń była w magazynach a cała milicja 17 tysięcy (!) przeszła na stronę separatystów. Jeżeli nawet walczą tam ochotnicy z Rosji to i tak nie zmienia to faktu, że armia ukraińska nie chce walczyć a bojówkarze to zwykłe bandziory umiejące tylko bić bezbronnych i słabszych. Nie będzie wojny światowej aby utrzymać przy władzy ukraińskich oligarchów. Ten kraj się rozpadnie albo wręcz ludzie pogonią kijowskie władze. Tak czy owak projekt opanowania Ukrainy przez USA i EU upadł a Ukraina przez 30 lat (albo nawet dłużej) ma Unię z głowy. To totalna porażka polskich polityków. Zero rozeznania w sytuacji międzynarodowej, zero umiejętności przewiadywania, zero planowania czyli jak zwykłe "ja z synowcem na czele i jakoś to będzie" Zresztą czego można się spodziewać po lachociągach robiących za friko laskę.
 • @brusek 13:48:35
  Czy pozwolisz na skopiowanie tekstu i problenmach z elektrowniami jądrowymi na Ukrainie? To bardzo istotne informacje i warte powielenia.
 • @szczurobronny 13:59:20
  ,,A tak wyglądała Saur Mogiła przed zbombardowaniem przez ukropy banderowskie."
  Mam nadzieję, że Noworosjanie odbudują ten pomnik dodając kilka innych napisów i postaci. To wzgórze dzisiaj stanowi żywy symbol walki z odrodzonym ukraińskim nacjonalizmem.
  Chwała Bohaterom!
  Sława Bracia!
 • @Gregoson 14:48:42
  Sonderkommando "Azov" pozdrawia 'starożytnym, hałyczyńskim salutem";
  http://news-mail.by/wp-content/uploads/2014/08/ritvKYxKn9g.jpg
 • @Gregoson 14:39:27
  Tak! Ale najgorsze że my TEŻ MAMY PROBLEM!!!!!

  Trochę pikczerów

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Energy_strukture.gif

  http://www.me-press.kiev.ua/wp-content/uploads/ekologi-prizivayut-eib-finansirovat-vozobnovlyaemuyu-energetiku-vmesto-atomnoy-1.jpg

  http://neftegaz.ru/images/ukraina%20karta.jpg

  http://anvictory.org/wp-content/uploads/2013/10/256701_3.jpg

  Ten ostatni jest CIEKAWY!
 • @Kula Lis 62 14:45:31
  Amen!:)
 • @Gregoson 14:48:42
  Prosze bardzo - potem podeślę jeszcze jedno miejsce gdzie to znajdziesz w okrojonej wersji
 • @Kula Lis 62 14:35:50
  Tylko w międzyczasie "nasi" rządzący zdążą zrobić mobilizację i wysłać naszych chłopaków na pierwszą linię

  Wszystkim im to będzie na rękę, bo znowu pozbędą się niepotrzebnych nikomu ludzi w Polsce

  Przecież synowie polityków, posłów, prezydentów, marszałków, prokuratorów, sędziów, uznani zostaną za niepoczytalnych, bądź dotkniętych "pomrocznością"

  a cała reszta biedaków bohatersko zagrzewana do walki przez "Prezydęta", Płemieła, Prezia-mlaskacza, flaszkę-Głodzia i Kowale, czy Skrzypczaki wszelkiej maści - z bohaterskich pozycji w bunkrach pod Brukselą, zostanie skierowana na rzeź w ramach bratniej pomocy dla potomków zbrodniarzy, którzy wyzynali Kobiety i Dzieci na Wołyniu, w celu ratowania MILIARDOWYCH fortun Poroszenek, Tymoszenek i innych Kołomyjskich
 • @Kula Lis 62 14:38:08
  hm.. a jak tu wysłać wiadomość na priv ?

  wpisywałem nicka w pole 'adresat' i "nie czytało"
 • @brusek 14:55:34
  Zamiast "mapki" Mariupol live;
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/195/
  Z pierwszej kamerki widać jakiś dym po prawej stronie...
 • @KHT 14:57:41
  Zapewniam Cię,że nic takiego się nie wydarzy.Nasze "władze" muszą słuchać tzw.Europy,a ta Europa nie zrobi NIC w sprawie Ukrainy.Nie siej paniki.Pzdr.:)
 • @fretka 14:33:54
  Jakoś mnie to nie dziwi.....
 • @szczurobronny 13:59:20
  Podobno do tych radzieckich żołnierzy na pomniku ma zostać doklejona sylwetka noworosyjskiego powstańca.
 • @adalbert05 14:45:21
  Zgadzam się z Tobą. No dzisiejsza armia rosyjska nie taka jak za pijanicy Jelcyna była zdemoralizowana. Putin po cichu tworzył nowoczesną armię, za zachodu pieniądze, wyposażając także i w zachodni sprzęt, która mogłaby się przejechać w tydzień do Berlina, to teraz NATO i zachód obudzili się z ręką w nocniku.
 • @adalbert05 15:02:02
  "Nasze" władze nie słuchają Europy
  Dłuchają jedynie swoich mocodawców z Dużego Izraela of America i Małego Izraela
  Do tego uwielbiają wybiegać przed szereg z różnymi "ciekawymi" pomysłami
  Gdyby słuchały Europy choć odrobinę, to nie bylibyśmy jedynym szczekającym kundelkiem USA ("osłem trojańskim"), który pozostaje z sankcjami
  Przecież oni są tak durni, nieobliczalni i sprzedajni, że po akcji "jedzcie jabłka", możemy mieć akcję "pół pensji dla Ukrainy" , a następnie "Za Waszą Wolność i Naszą II", co radośnie oznajmi Prezydent, z "bulem" serca przyznając, że to nie są "ohotnicy"
 • @szczurobronny 15:27:52
  Ciekawe ilu naszych Rodaków zariezała ta para?

  Pozdrawiam.
 • Przerzucone z ZydOnetu, baaardzo mocne
  Poroszenko i Kołomojski – to wielcy ludzie. Ci dwaj Żydzi potrafili zemścić się na Ukraińcach za wszystko: za pogromy, za granice osiadłości, za Babi Jar, za spalone getta.
  Zdołali oni zrobić tak, że ukraińscy Buratiny oddali im swoje pieniądze za to, aby zginąćw troskliwie przygotowanych przez separatystów kotłach. Nigdzie i nigdy nie było jeszcze tak wysokiego pilotażu – obywatelom, którzy zebrali pieniądze na armię, wręczono nieprzydatne kamizelki kuloodporne za potrójną cenę, umundurowanie za potrójną cenę, ukradli ropę z rurociągu i sprzedali tę państwową ropę armii za potrójna cenę.
  I teraz, już po raz trzeci, w jednym i tym samym miejscu najbardziej uświadomione bataliony ukrów giną na od dawna wstrzelanych przez powstańców pozycjach, na które już po raz trzeci z rzędu popędzili ich na śmierć Poroszenko i Kołomojski. Sława Ukrainie, sława debilom
 • @Gregoson 14:51:13
  Mam taką własną, prywatną teorię, nie popartą żadnymi faktami, dlaczego były tam ciągłe walki i ostrzał artyleryjski Saur Mogiły.
  Jest to oczywiście punkt o znaczeniu strategicznym. Ale dla mieszkańców Donbasu jest to symbol zwycięstwa ich przodków nad najeźdźcą, dla banderowców jest przysłowiowym ziarnem w oku, więc należy go zniszczyć. Sami przecież są najeźdźcami.
 • III wojna
  Po przeczytaniu informacji o wojnie na Ukrainie mozna dojść do wniosku, że tam naprawdę toczy sie III wojna światowa. Zgodnie z publikacjami z jednej i drugiej strony walcza tam: Ukraińcy, Rosjanie, Serbowie, Grecy, Hiszpanie, Francuzi, Szwedzi, Gruzini, Afgańcy, Czeczeńcy, Polacy, Amerykanie, Izraelczycy, Białorusini.
 • @Gregoson 15:37:20
  A "zielenyje ljudy" gdzie?
  http://www.youtube.com/watch?v=eA9uvRUUlgY
 • @Gregoson 15:37:20
  Jeśli by to przyniosło jakiś efekt propagandowy to pewnie znaleźliby tam i Malgasza.
 • W okolicach Pierwomajska , gdzie w walkach uczestniczył batalion „ Donbas” dwa tygodnie temu znaleziono spalone zwłoki
  człowieka z izraelskim paszportem nr 10933029 wystawionym na nazwisko Mikhail Fal′kov , ur. w 1977. Podobno śmierć tego człowieka była wynikiem tortur. Władze kijowskiej wprowadziły zakaz publikacji informacji o tym wypadku. Mikhail Fal′kov był głównym doradcą przewodniczącego partii Likud Benjamin Netanyahu, który jest obecnie premierem Izraela. Wcześniej Fal′kov był strategicznym doradcą innego wpływowego polityka Izraela Avigdora Liebermana, który teraz piastuje stanowisko ministra spraw zagranicznych. Fal′Kov miał także przyjazne stosunki z innym członkiem rządu, ministrem gospodarki Naftali Benetom. W związku ze śmiercią byłego doradcy Netanjahu i Lieberman nasuwa się kilka pytań. Po pierwsze: czy znalazł się on w strefie działań wojennych z własnej woli czy też został tam wysłany przez byłego przywódcę? Jeśli opcja druga, w jakim celu? Jakie są prawdziwe interesy Tel Avivu w ukraińskim konflikcie? Mikhail Fal′kov posiadał prywatne archiwum na temat rosyjskich i ukraińskich Żydów. Co się z nim stało po jego śmierci nie wiadomo.

  źródło : http://3rm.info/50349-sionisty-protiv-novorossii-pod-luganskom-obnaruzhen-trup-sovetnika-premer-ministra-izrailya-netanyahu.html
 • @detektywmjarzynski 15:03:28
  Ten pomnik będzie musiał zostać zbudowany od nowa. Powinien być odlany ze szczątków sprzętu wojskowego zdobytego na banderowcach.
 • @AdNovum 15:32:12
  ,,Ciekawe ilu naszych Rodaków zariezała ta para?"

  Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera jak patrzą na takie zdjęcia...Że też pozwolono żyć tym sukinsynom...
  To wszytko przez naszą, słowiańska naturę, która jest pobłażliwa dla pokonanych wrogów. Tyle tylko, że po jakims czasie te gnidy powstają z kolan i dalej chcą rezat'.
  Naszym największym błędem było pozostawianie pokonanych wrogów przy życiu. Ot, taka nasza słowiańska natura, naiwność i wiara w ludzi.
 • @mania przepraszania 15:00:38
  Rano byl bombardowany Alczewsk.
  Tutaj sa informacje o zaminowywianiu dwoch mostow w Mariupolu - takze
  mapki, zdjecia i informacje z dnia dzisiejszego:

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4153-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-28082014-hronika-sobytiy-post-obnovlyaetsya.html

  A tu cyber - berkut przedstawia zdobycze wojenne:

  http://cyber-berkut.net/
 • @mrdinozaur 15:35:28
  ,,Mam taką własną, prywatną teorię, nie popartą żadnymi faktami, dlaczego były tam ciągłe walki i ostrzał artyleryjski Saur Mogiły"

  Masz rację, nie pomyślałem o tym.
 • @mania przepraszania 15:43:17
  ,,A "zielenyje ljudy" gdzie?"

  Poczekaj jeszcze parę dni, a Łysenko powie, że zostali zaatakowani promieniem lasera z ,,sowieckiej" Gwiazdy Śmierci. A gejzeta wybiórcza potwierdzi to ,,ałtorytetem" nadredaktora Adasia i tego skoorwiela Sakaaszwilego.
 • @szczurobronny 15:47:23
  ,,I tak się te psy odwdzięczają."

  Błagam cię...psy to w sumie dobre stworzenia. Głupie ale dobre.
 • @eMJot 15:55:05
  Walki o lokomotywownię w Iłowajsku;
  http://lifenews.ru/news/139220
 • @KHT 15:32:14
  Mocna "spiskowa" teoria,być może po części prawdziwa.Najpierw oskubanie,potem likwidacja banderowców w Donbasie,czemu nie,moim zdaniem całkiem dobry pomysł.:)
 • @detektywmjarzynski 15:46:30
  Moim zdaniem za młody na głównego doradcę premiera Izraela.Po drugie emigrant,prawdopodobnie z Ukrainy,sądząc po nazwisku.
 • @adalbert05 16:05:28
  Podobno się ruszyło pod Ługańskiem;
  http://rusvesna.su/news/1409233446
  Ida na Krasnyj Jar i Wiergunkę...
 • @adalbert05 14:26:28
  Problem w tym że po przez wojnę i to właśnie globalną zachód chce podnieść własną gospodarkę z upadku po przez zamówienia na broń dla banksterskich korporacji i kredyty dla obu walczących stron konfliktu, bez kredytów na prowadzenie wojny się nie obejdzie, a że zostanie użyta broń nuklearna to nawet i lepiej dla banksterów którzy mają od dawna zamiar pozbycia się większej części niepotrzebnej im już populacji ludzkiej, po czym resztę zachipują i zagonią do paru betonowych obozów koncentracyjnych i po sprawie. Po za tym wojny na Ukrainie oraz w wielu innych częściach świata potrzebują do wytworzenia "odpowiednio wielkiego kryzysu" (nie tylko finansowego) aby narody świata zaakceptowały Nowy Porządek.
 • Ukrotrolle w natarciu?
  Kresy.pl nie działają...
 • @szczurobronny 16:05:02
  Głupie bo jak to kiedyś poeta napisał:

  ,,Śmiej się z psa bo ufa ludziom"

  Cos jest na rzeczy, prawda?
 • @Gregoson 16:20:00
  Powiniśmy rowy kopać na granicy, bo jak nam się cała Hałyczyna na łeb zwali...
 • @mania przepraszania 14:31:00
  jak już mają Niemca na stanowisku mera Kijowa,
  to jest czego bronić
 • @fretka 16:09:52
  Bardzo dobry ten reportaż. Jeden z lepszych z linii frontu jakie widziałem w ostatnim czasie. Kilka dni temu był tu jeszcze jeden linkowany tego reportera z Life News. Facet na jaja, pcha się na linię walki jak swego czasu nasz Milewicz.

  Tymczasem mendia g(ł)ównego jak widzę od rana pieją o otwartej inwazji rosyjskiej http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosjanie-w-nowoazowsku-mamy-rozkaz-dojsc-az-do-odessy,462822.html

  W ONZ też zrobili niezłą zadymę. Widać, że zaczęła się ostra panika w Kijowie. Prawdopodobnie sytuacja jest gorsza a straty większe niz to nawet podają portale powstańców.
  Jedna rzecz mi się ostatnio w oczy rzuciła. Na tej całej paradzie nie było widać ani jednego czołgu. Także w reportażu z wyruszenia na front, który ktoś tu wczoraj linkował ani sztuki. A ostatnimi czasy Kijów po prostu kwili o pomoc wojskową. Z tym dzisiaj w ONZ też pewnie o to chodziło
 • @szczurobronny 16:05:02
  ,,Tu była mowa o psach banderowskich z piekła rodem."

  nie ma takiego zwierzęcia na znanym mi świecie, które można by było porównać do tych zwyrodnialców od Bandery. Zwierzęta nie zabijają dla przyjemności. Nawet młode wydry, które polują na ryby i ich nie jedzą robią to dlatego żeby nauczyć się polowania. Pisze się czasem o banderowcach, że to bydło, zwierzęta, psy, świnie ale to nie oddaje stopnia zwyrodnienia tych ... brak mi słów. Rezun stał się gatunkiem, który wymknął się z jakichkolwiek skatalogowanych form życia na Ziemi. I powinno się ten gatunek eksterminować żeby się nie rozmnażał.
 • @xes23 16:25:17
  W Kijowie zakazali sprzedaży obcych walut;
  http://lifenews.ru/news/139225
 • @mania przepraszania 16:21:50
  ,,Powiniśmy rowy kopać na granicy, bo jak nam się cała Hałyczyna na łeb zwali..."

  Od dawna to powtarzam to mi się łatkę ,,kacapa" przykleja.
  Umocnienia powinniśmy wznosić na obu granicach. Z IV Rzeszą i UPAiną.
  Rowy nie załatwiają sprawy. Do tego pola minowe i stanowiska artylerii plus zasieki.
 • @interesariusz z PL 16:23:14
  Podobno zablokowano trasę Manhusz - Osipenka. Mariupol otoczony?
  http://rusvesna.su/news/1409232718
 • @szczurobronny 16:35:50
  Prokijowski gubernator Doniecka Serhij Taruta zwiał (pardon ewakuował się) juz do Dniepropietrowska;
  https://twitter.com/NOVORUSSIA2015/status/504998944842473472
 • @xes23 16:25:17
  http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,2,7780,aktualnosci-z-europy,wegiersko-rosyjski-konflikt-o-czolgi-t-72-dla-ukrainy
 • Zobaczcie co sie dzieje w Mariupolu, jakaś demonstracja?
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/
 • @ireneusz 17:17:39
  Przepychanki z policją w Kijowie;
  http://112.ua/video/stychki-s-miliciey-v-kieve.html
 • @szczurobronny 16:52:10
  Stronka już działa Pocieszająca wiadomość od wielbicieli makreli
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/suddeutsche-zeitung-ukraincy-juz-nie-odzyskaja-donbasu#
 • @Cheval Noir 17:37:27
  Kijów dzisiaj ciąg dalszy;
  http://lifenews.ru/news/139236
 • @mania przepraszania 17:40:53
  Dla maniaków-kartografów mam najnowsze wydanie mapki "Kota"
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/26423/26423_original.jpg
 • FOTOSZOP rządzi
  Przed chwilą takie coś pojawiło się na Onecie

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oficer-nato-sily-rosyjskie-aktywnie-zaangazowane-w-walki-na-ukrainie/30znx

  Warto przejrzeć komentarze (nim usuną)
 • @mrdinozaur 17:54:20
  Ci ludzie żyją w jakimś matrixie, a podobno nas reprezentują

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/stanislaw-koziej-rosja-rozpaczliwie-probuje-podtrzymac-rebelie/3jl78

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wplywowy-deputowany-cdu-za-nowymi-sankcjami-ue-wobec-rosji/ekdh1

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/radoslaw-sikorski-o-ukrainie-to-najpowazniejszy-kryzys-od-dekad/cmy9s
 • @Repsol 17:04:22
  dzięki za ten link. Wszystko wskazuje na to, że ukraińskie siły zbrojne znalazły sie obecnie w dołku sprzętowym.
  Wygląda na to, że wszystko co mają jest na froncie, większość zapewne w kotłach. Dowództwo postępuje nie głupio, tylko karygodnie głupio. Zamiast działac metodycznie rzucają najlepsze (i najlepiej wyposażone) jednostki na beznadziejne pod względem taktycznym pozycje. Potem te oddziały w panice muszą z tych pozycji spieprzać, porzucając większość sprzętu i ponosząc straty. A nawet niewielkie straty wśród zgranych załóg powodują duże problemy, bo taką załogę jest niezmiernie trudno "dograć" kimś nowym. Kto pracował, niekoniecznie w wojsku, przy maszynie wymagającej obsługi kilku osób wie o czy mówię.

  Bez ciężkiego sprzętu będzie im niezmiernie ciężko, nie tylko utrzymac jakąś inicjatywę ale nawet przejść do jakiegoś sensownego kontrataku. Z "głupim" zajmowaniem blok-postów może być problem. Możliwe też, że stąd te deklaracje o przechodzeniu do działan partyzanckich o czy ostatnio piepszyli co niektórzy dowódcy nazigwardii.

  Moim zdaniem powstańcy powinni teraz działać szybko i maksymalnie to wykorzystać. Bo ktoś tamtym te czołgi w końcu dośle. 20 czy 30 tys za sztukę, nawet nie pln jak w artykule tylko w euro, to są w skali panstwa grosze. Nawet dla bankrutującego panstwa
 • @mania przepraszania 17:09:22
  To samo oglądam, szkoda, że nie można powiększyć, byłoby widać jakie flagi mają? Mam nadzieję, że Noworosji:)
 • @mrdinozaur 17:54:20
  Widziałem! Czytałem! /jeszcze nie usuneli/!
  :)
  Generalnie od dośc dawna czytam w Onecie tylko komentarze!
  :)
  A zdjęcia śmiech pusty! najlepsze są teksty pod zdjęciami:

  "Dzia­ła sa­mo­bież­ne usta­wio­ne ok. 6,5 km od ukra­iń­skiej gra­ni­cy, w oko­li­cy miej­sco­wo­ści Czer­wo­ny Żow­teń. Jak wy­ni­ka ze zdjęć sa­te­li­tar­nych, dzia­ła zwró­co­ne są na pół­noc, czyli w kie­run­ku te­ry­to­rium Ukra­iny."

  No bo gdzie mają byc skierowane jak Ukry walą prawie co dzień na terytorium Rosji?

  Albo:
  "Dzia­ła sa­mo­bież­ne na wscho­dzie Ukra­iny, które zda­niem ofi­ce­ra NATO, na­le­żą do ro­syj­skiej armii."

  A zdnaiem moim jest inaczej i jeżeli sa to działa - bo mogą byc kombajny - nie należą do rosyjskiej armii ale armii Noworosji

  Świetne jest to:
  "Stre­fa za­opa­trze­nia woj­sko­we­go roz­lo­ko­wa­na ok. 50 km od ukra­iń­skiej gra­ni­cy. Na zdję­ciu sa­te­li­tar­nym widać na­mio­ty woj­sko­we, cię­ża­rów­ki oraz czoł­gi."

  Dziś pokazywali w Rossija24 obóz internowanych dla Ukraińców którzy uciekaja do Rosji - bo TERAZ ROSJA JUZ NIE ODSYŁA DO SWOICH by zaczęli walczyc ponownie! I według mnie - to jest ten obóz!

  Kolejna fotka:
  "Trans­por­te­ry woj­sko­we wio­zą­ce żoł­nie­rzy, w mun­du­rach bez żad­nych dys­tynk­cji, które re­por­te­rzy Reu­ters wi­dzie­li w oko­li­cach miej­sco­wo­ści Kra­sno­ho­riw­ka, w okrę­gu do­niec­kim."

  Kurcze - cały internet pełen jest zdjęć ludzi bez dystynkcji broniacych swych rodzin i domów w Donbasie!

  A małe cudo w tekście głównym:
  "Jak wskazał, że "jest bardzo mało prawdopodobne, by takie jednostki były obsługiwane przez separatystów", a ten "zaawansowany technicznie" sprzęt wymaga "miesięcy szkolenia"."

  No tak - dla Amerykanina to nawet lata świetlne szkolenia!
  Partyzanci prawie wszyscy byli w wojsku, wielu przeszło Afganistan - śmiechu warte i dobrze że czasem mozna się posmiać!

  Dzieki za linka!
 • @mrdinozaur 17:54:20
  DigitalGlobe cywilny satelita ,a gdzie zdjęcia z NROL-67 , z cywilnych danych siły zbrojne nie korzystają jako archaicznych. Pięknie matołkom główki lasują. :)))))
 • @brusek 18:24:05
  MSW Ukrainy dementuje informacje o ataku wojsk rosyjskich z okolic Taganrogu wzdłuż wybrzeży M. Azowskiego;
  http://www.rbc.ua/rus/news/accidents/v-mvd-oprovergli-vtorzhenie-voysk-rf-so-storony-taganroga-26082014204500
  Tak było oficjalnie 26. 08. 2014, a dzisiaj juz mamy "ruskie czołgi" na "zdjęciach satelitarnych"? Znalazły sie bo Walzman poprosił?
 • @xes23 18:11:53
  Dobrze napisałeś, z tym że nie byłbym taki pewny czy ktos im cokolwiek sprzeda?
  Chyba tylko za żywą gotówke w walizkach!
  Oni są CAŁKOWICIE i NIEODWOŁALNIE SPŁUKANI!

  Dzis zabroniło handlowac walutami!

  Ile mogą mieć w bankach ŻYWEJ GOTÓWKI?
  Na 5, na 10 czołgów?

  Dlatego Rzeźnik tak kwiczy jak za przeproszeniem PATROSZONA Świnka żeby "sojusznicy" podesłali "cokolwiek"!

  Już na noworosyjskich portalach wczoraj czytałem że "czekają na te rakiety z tektury które były pokazane na paradzie w Kijowie" - ludzie sie turlali ze śmiechu!

  Front się rozciągnał - jeżeli oni nie potrafili skoordynowac żadnej akcji na ok 200 km froncie - to teraz maja front długości powyżej 500-800 km plus grupy szybkoiego działania jak pokazała na filmie Fretka które działaja błyskawicznie na ich tyłach!

  Mapa Kota juz nie pokazuje jak daleko poszli na zachód!

  Jestem przekonany że strategia i taktyka Powstańców wejdzie na trwałe do podreczników wojskowości i całe pokolenia zołnierzy będą się tego uczyć! A szczególnie manewr Striełkowa z babajem - wyjścia bez zadrapania z okrązonego miasta z całą "techniką", bronią i rannymi! To jest coś niebywałego!

  Także "taktyka kotłowania" - zupełnie absurdalna na pierwszy rzut oka, może być i jest niezwykle skuteczna a jak ktos zauważył - dzieki temu tworza kotły = obozy jenieckie, których specjalnie nie musza pilnować a przede wzystkim nie musza żywić jeńców!
 • @mrdinozaur 18:06:57
  no o tym Kozieju, to właśnie chciałem napisać sam !
  nie wiem, co gościu wąchał/pił, ale to już jest blamaż kompletny

  jeśli sobie pomyślę, że tacy ludzie piastują takie stanowiska, to jestem przerażony !!

  matkoooooooooooo ! przecież Jaś Fasola i Benny Hill byliby 100 x lepsi na tych stanowiskach !
  (przynajmniej takich debilizmów nie wygadywali)
 • @mania przepraszania 18:37:07
  Aktualizacja. Pzdr. http://www.youtube.com/watch?v=D669NGnVxAg&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @KHT 18:39:37
  Tak i to jest PRAWDZIWA TRAGEDIA naszego kraju!

  Po można się cieszyć z sukcesów Powstańców, mozna boleć nad tragedią wielu ludzi - takze po stronie "kijowskiej" - bo co mieli robic ci co im kazało wziać karabin gdy grożą twojej rodzinie - jak było na jednym z filmów, ale najgorsze jest to że do tej pory "zawierucha" była hen, daleko!

  A teraz będzie nad nasza granicą!

  I jak ktos pisał - rowy przeciwczołgowe moga nie wystarczyć jak na "naszą stronę" będą wiać hordy dzikich ukrów!

  Naprawdę, TERAZ to jest się czego i kogo bać!
 • @szczurobronny 18:56:36
  A te matołki?

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_28/Polska-oswiadczyla-ze-NATO-moze-sprzedac-Ukrainie-bron-7450/

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_28/Polska-zlikwidowala-konsulat-w-Sewastopolu-4404/
 • @brusek 18:51:17
  Przez parę godzin mnie nie było(mały spacer na grzyby),a tu takie zmiany na mapie.W tym tempie to faktycznie za kilkanaście dni front przesunie się na przedmieścia Kijowa,przy takim rozkładzie armii banderowskiej.:)
 • film
  lubię filmy, w których zwyrodnialcy nie unikają sprawiedliwości

  www.youtube.com/watch?v=oyYSCItUquc
 • @brusek 19:06:15
  An ten mówi z sensem o bezsensie dowodzenia ukrów
  https://www.youtube.com/watch?v=4WTkuPoCdb0

  Zdobycze czyli podarunki od Rzeźnika
  http://rusvesna.su/news/1409230755

  od 16 dо 23 sierpnia zdobyto (czyli to co jest sprawne i walczy):

  Т-64 14 ед., БМП 25 ед., БТР 18 ед., БРДМ 1 ед., РСЗО „Ураган“ 1 ед., САУ 2С1 „Гвоздика“ 2 ед., Д-30 4 ед., минометов 82-мм 4 ед., ЗУ-23-2 1 ед, автомобилей 33 ед.

  Podsumowanie zdobyczy od 20 lipca do 23 sierpnia

  Т-64 79 ед., БМП 94 ед., БТР 57 ед., БРДМ 3 ед., БМД 9 ед., РСЗО БМ-21 „Град“ 24 ед., РСЗО „Ураган“ 3 ед., САУ 2С4 „Тюльпан“ 2 ед., САУ 2С9 „Нона“ 6 ед., САУ 2С1 „Гвоздика“ 27 ед., Д-30 14 ед., минометов 82-мм 36 ед., ЗУ-23-2 19 ед, автомобилей 157 ед», —
 • @adalbert05 19:10:05
  To teraz ja idę na wartę!

  Nasi najemnicy w Debalcewie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7202
 • @KHT 18:39:37
  Lepszy byłby nie Jaś Fasola, ale Kapitan Black Adder

  http://www.youtube.com/watch?v=DEGiHrEjWDc

  Jak studiuję "postępy" armii Ukrainy, to mam go przed oczami
 • @Gregoson 19:10:41
  Walzman potwierdził informacje o tragicznym morale armii prokijowskiej;
  http://www.unian.net/politics/956531-poroshenko-obyyasnil-chto-prichinoy-oslojneniya-situatsii-v-ilovayske-stalo-dezertirstvo-dvuh-podrazdeleniy.html
  "Za sytuację jak zaistniała pod Iłowajskiem odpowiedzialne są dwa oddziały i dowodzący nimi które opuściły samowolnie swoje pozycje (czytaj zdezerterowały)"...
 • @mrdinozaur 17:54:20
  to zrób z nich prasówkę i publikuj.
 • @xes23 18:11:53 "blok-postów"
  może pokomentujesz sobie na jakimś angolskim forum.
 • @brusek 19:16:44
  Jeśli to prawda, mam nadzieję, że Opołczeńcy skopią im tyłki bardzo boleśnie!
 • @brusek 19:11:59
  Przeczytałem ten artykuł o węgierskich T-72 i zrozumiałem tyle,że czołgi nie zostały sprzedane na Ukrainę,to zwykła kaczka dziennikarska.Czy dobrze zrozumiałem?Pzdr.
 • @brusek
  Ofi­cer Rosji po­wie­dział ano­ni­mo­wo dzien­ni­ka­rzom, że około 1000 żoł­nie­rzy NATO "wspie­ra­ hunte ukraińską i wal­czy po jej stro­nie". We­dług niego dane wywiadu są opar­te na "bar­dzo ostroż­nych sza­cun­kach".

  Przed­sta­wi­ciel wywiadu po­ka­zał dzien­ni­ka­rzom zdję­cie sa­te­li­tar­ne, z datą 23 sierp­nia, przed­sta­wia­ją­ce dzia­ła sa­mo­bież­ne zgru­po­wa­ne na te­ry­to­rium wschod­niej Ukra­iny. Jak wska­zał, że "jest bar­dzo mało praw­do­po­dob­ne, by takie jed­nost­ki były ob­słu­gi­wa­ne przez żołnierzy hunty", a ten "za­awan­so­wa­ny tech­nicz­nie" sprzęt wy­ma­ga "mie­się­cy szko­le­nia".

  Cy­to­wa­ny przed­sta­wi­ciel So­ju­zu wska­zał, że "od po­nie­dział­ku" do­cho­dzi­ło do "no­wych przy­pad­ków pojawiania się obcych żoł­nie­rzy w po­bli­żu No­wo­azow­ska", co przy­czy­ni­ło się do utwo­rze­nia "no­we­go fron­tu", stwa­rza­jąc "strasz­ną sy­tu­ację" dla ukra­iń­skich sił rzą­do­wych.

  We­dług tego źró­dła "od po­ło­wy sierp­nia siły te, są ak­tyw­nie za­an­ga­żo­wa­ne w walki" na Ukra­inie. Przed­sta­wi­ciel wywiadu osza­co­wał też na ok. 20 tys. licz­bę cudzoziemskich żoł­nie­rzy roz­lo­ko­wa­nych wzdłuż gra­ni­cy ro­syj­sko-ukra­iń­skiej. Jak oce­nił, "zna­czą­ca eska­la­cja ope­ra­cji mi­li­tar­nych" była "bez­po­śred­nio zwią­za­na z suk­ce­sem ukra­iń­skich ope­ra­cji woj­sko­wych" prze­ciw­ko se­pa­ra­ty­stom na po­łu­dnio­wym wscho­dzie Ukra­iny
 • @brusek 19:16:44
  Czy ktoś biegły w rosyjskim mógłby to zdementować.To jakiś fotomontaż.
 • @brusek 19:16:44
  No i jeszcze jedno w sprawie tych polskich najemników. Skoro ludność doniosła co i gdzie, to zostaną "zdjęci" szybko i skutecznie. Mam tylko nadzieję, że to potomkowie Akcji Wisła, nazywajacymi siebie Polakami.
 • @Repsol 18:31:01
  http://ocdn.eu/images/pulscms/NWQ7MDMsMmU0LDAsMSwx/7758e1613d193cc3d31f3d01e175bf1c.jpg "Siły rosyjskie aktywnie zaangażowane w walki na Ukrainie"
  Zdję­cie sa­te­li­tar­ne przed­sta­wia­ją­ce, we­dług ofi­ce­ra NATO, kon­wój ro­syj­skich po­jaz­dów woj­sko­wych i dział sa­mo­bież­nych, w oko­li­cach mia­sta Kra­sno­don na wscho­dzie Ukra­iny. - Dawno temu oglądając jeden z pierwszych filmów o mikrokosmosie (około 20 lat temu lub jeszcze dalej) pokazywali jak można zrobić fotografię z satelity na której widać co człowiek ma na talerzu na obiad a na tej fotografii ja nic praktycznie nie widzę nawet ani jednej twarzy by powiedzieć tak za kierownicą siedzi Rosjanin a nawet jak specjalista rozpoznaje sprzęt to i tak nie wiadomo gdzie to zrobiono.
  I to się nazywają niezbite dowody??????????? Uważam iż dość już tej propagandy Ukraińcy mordują wschodnią ludność cywilną na swoich terenach a tak zwani *terroryści* po prostu się bronią i są wspierani przez ochotników z całego świata nawet z polski a nie tylko przez Rosjan i na to są dowody i to nie tylko w postaci foto czy wideo no o tym się nie mówi bo to niewygodne.
 • @adalbert05 19:30:21
  To zdjęcie przedstawiające polskich wojaków to tylko tak dla przykładu. Pozdrawiam.
 • @Repsol 18:31:01
  Czy w XXI wieku, wywiad USA/NATO nie stać na fotki o wyższej rozdzielczości? Bo na tych co przedstawili, jest problem by zobaczyć cokolwiek... a... nie zapominajmy, że sprzęt Rosji i Ukrainy NIE RÓŻNI się, więc biorąc pod uwagę jakość tych zdjęć, można powiedzieć, iż na tych fotkach są żołnierze Ukraińscy.
 • @mania przepraszania 16:15:36
  U mnie dzialaja...
 • Dalszy ciąg "Dajwi Wildstein szaleje, czyli w kręgu urojonej agentury kremlowskiej"
  Tym razem do Don Kichota/D. Wildsteina dołączył jego Sancho Pansa, niejaki W. Mucha i razem "huzia na józia", czyli znowu obsmarowywać biedne KRESY.PL;
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/atak-niekompetencji-i-chamstwa-ze-strony-pracownikow-gazety-polskiej
 • @mrdinozaur 18:06:57
  Media + Politycy = NAZIZM=TALMUDYZM ! : W internecie krąży zestawienie, które w celny sposób wskazuje na to jak wyglądają kulisy manipulacji i socjotechniki, w której jesteśmy zanurzeni co dnia. Kontrola społeczeństwem odbywa się obecnie dzięki wszechwładnym mediom głównego nurtu, które pełnią obecnie głównie funkcję ogłupiacza ludzi i siania dezinformacji.

  1. ODWRÓĆ UWAGĘ

  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).  2. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

  Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.  3. STOPNIUJ ZMIANY

  Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.  4. ODWLEKAJ ZMIANY

  Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.  5. MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

  Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).  6. SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI

  Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.  7. UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

  Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).  8. UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.  9. ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

  Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!  10. POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.
 • @Kula Lis 62 19:29:50
  Do tej informacji podchodził bym bardzo ostrożnie.Wskazane by były jakieś dowody,zdjęcia etc.Jeżeli to prawda,chociaż osobiście w to nie wierzę(20 tys żołnierzy),to byłby to dar niebios dla Putina.Wszyscy wiecie dlaczego.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 19:26:40
  Sprzedają , pieniądz żądzi. Pzdr.http://www.pch24.pl/przez-czechy-na-ukraine---wegrzy-sprzedaja-bron-pancerna,24880,i.html
 • @eMJot 19:38:00
  Teraz już działają...
 • @Repsol 19:44:49
  "Urząd Przedstawicielstwa Unii Europejskiej na Ukrainie nazwał ostre wystąpienie swojego rzecznika Davida Stulika w sprawie działań Rosji "prywatną opinią" : )))
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/unia-dystansuje-sie-od-slow-swojego-rzecznika-na-ukrainie
 • @Repsol 19:44:49
  To że kupili te "konserwy' nie znaczy jeszcze że uda im sie skompletować ich załogi. Jak tak dalej pójdzie to będą obsługę czołgu wysyłać na front w zaspawanej maszynie, żeby nie uciekli...
 • @Repsol 19:44:49
  Z tego artykułu nic nie wynika.Nie ma potwierdzenia wywozu czołgów na Ukrainę.Swoja droga szum medialny zablokuje wywóz wszelkiej broni z Węgier.
 • @adalbert05 19:30:21
  Nie wiem, kto to jest ale wyposażenie i uzbrojenie jest trochę dziwne. Nie wiem co to za karabiny, ale na pewno nie kałasze (a w rejonach walk ważna jest unifikacja amunicji). Poza tym coś mają zbyt czyste mundury i są też zbyt czyści.
  Przypomina mi się stara piosenka:

  "Skąd wracają chłopcy, partyzanci śmiało.
  Spodnie mają w kancik, chociaż w nocy lało"

  Poszukam, może coś znajdę.
 • @Kula Lis 62 19:40:02
  Nowe technologie satelitarne pozwalają eliminować przeciwników jednostkowo . To czytanie takich bredni tylko świadczy o poziomie czytelników , łżemedia piszą bzdety, a lemingozy łykają wszystko. Pzdr.
 • @lorenko 18:12:04
  To był wiec przeciwko kijowskiej juncie...
 • @Kula Lis 62 19:40:02
  To co opisałeś jest znane co najmniej od czasów Starożytnego Rzymu (podobnie pisał również Konfucjusz). Dziwi mnie natomiast, że w czasach gdzie jest, może nie pełny, ale szybki przepływ informacji ludzie w to wszystko wieżą. Za ancien regime umieliśmy czytać między wierszami. Minęło 25 lat (jedno pokolenie) i ta umiejętność całkowicie zanikła (lub została skanalizowana)
 • @mrdinozaur 19:51:12
  Jestem właśnie po czarnej serii czyli g(ł)ównych wydaniach serwisów na pejsacie, TVłżeN i TV"P". Według ichnich dziennikarzy mamy już wojnę rosyjsko-ukraińską z udziałem regularnych oddziałów rosyjskiej armii. Natomiast niejaka Stiepan stwierdziła nawet że mamy juz wojnę polsko-rosyjską
 • @adalbert05 19:50:37
  Tam gdzie jest kasa ,to najpierw się robi , a następnie to dopiero wychodzi na światło dzienne. Nie zdziwię się jak nasi też to robią. Pzdr.
 • @xes23 19:59:04
  A tu "surprise"! Przedstawiciel Sekretarza Generalnego ONZ stwierdził że nie można jednoznacznie stwierdzić , czy rosyjskie wojska przekroczyły granicę;
  http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1406689
 • @mania przepraszania 19:50:22
  W jednostce, w której miałem wątpliwą przyjemność służyć jako podchorąży odbywało się formowanie nowej. Przybyli wyszkoleni żołnierze i kadra. Sformowanie trwało prawie 3 miesiące. Nie można z dnia na dzień stworzyć maszynę z indywidualności. A to był tylko batalion piechoty zmotoryzowanej.
 • !!!!
  No! Właśnie pani Stepan w tvp1 komentując dzisiejsze wydarzenia rzekła że: mamy Polsko Rosyjską wojnę na wschodzie Ukrainy, yyyy Ukraińsko Rosyjską.

  Pani była tak podniecona tym co mówi że ją bardzo grubo poniosło...a może nie? może ta gafa była celowa? kto to wie?
 • @mrdinozaur 20:03:37
  Ale jak widac dla Kijowa to nie żaden problem. No i potem mamy to co mamy, masakry całych jednostek, czy też ich rozbieganie sie jak tylko usłyszą że przeciwnik sie zbliża...
 • @interesariusz z PL 19:23:41
  cytuję
  ""@xes23 18:11:53 "blok-postów"
  może pokomentujesz sobie na jakimś angolskim forum.""

  Widzisz, mnie też rażą "imperialne" nacieki w polskiej mowie. Jak widzę "menager" przy nazwie stanowiska w polskiej firmie szlag trafia mnie szczególnie. Ale to nie jest powód żeby od tak sobie obrażać ludzi

  Jakbyś oglądał zamieszczane tu filmiki to byś wiedział, że oni sami tak mówią na te posterunki
  http://www.youtube.com/watch?v=J9kqKTQ6u8E
  tu masz 5ta sekunda
  i (mówiąc Twoimi słowami)idź sobie może pokomentuj na jakimś forum grzegrzółkowo-miodkowym.
  i owszem w d... mam jak sie pisze grzegżółka, a jak cię oczy bolą to nie czytaj tylko sobie kółkiem w myszy w dół przewiń
 • @lorenko 19:25:02
  Też mam nadzieję! I tylko że to mogą być ci "mityczni" żołnierze co wyładowywali sie w Odessie jakiś miesiąc temu zaraz po tym jak Radek poleciał do Poroszenki.

  Mieli to być artylerzyści z Węgorzewa.

  Ci w Debalcewie - jak mówią miejscowi - to Polacy i mają haubice...
 • @fretka 19:32:28
  Widzieliście listę?

  Na liście są Piskorski i Bekker!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Grzesiek 20:05:04
  a jakie miała przy tym wypieki na twarzy:))
  I raczej nie była to gafa, tylko patriotyczne zaangażowanie. Ta pani to spadek po akcji "wisła", podobnie jak niejaka Bojke, jej koleżanka z tego samego medium

  pzdr
 • @mrdinozaur 19:58:07
  jedno i drugie kolego. To jest obecnie pokolenie tępaków z "dyplomami" nic nie wartymi, co po wpisach na forach i teleturniejach widzimy. Żenujący brak wiedzy, tej które moje pokolenie zdobywało w domu i powszechniaku, a tragiczne jest to, że oni się z tego braku wiedzy cieszą. To jakiś wtórny analfabetyzm się kłania lub niedorozwój umysłowy. Żeby tak odmóżdżyć pokolenie, lub już nawet dwa to trzeba niezwykłych umiejętności, a wszyscy wiemy kto za tym stoi, za rozkładem celowym polskiego szkolnictwa. Tragedia, i to oni mają nas zastąpić? Czarno dla Polski widzę, oj czarno. Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 20:07:08
  Kijów już to chyba zrozumiał. Mam wiadomości od zaprzyjaźnionych Ukraińców na Huculszczyźnie i Zakarpaciu, że powołują starszych rezerwistów 45-55 lat bo oni już kiedyś byli przeszkoleni, a niektórzy walczyli np. w Afganistanie. Młodych tam nie ruszają.
 • @brusek 20:10:28
  No proszę, na froncie nie idzie, ale za to SBU "zajmie się" defetystami i panikarzami w sieci:
  http://112.ua/video/sbu-budet-borotsya-s-panicheskimi-nastroeniyami-ukraincev-v-seti.html
 • @adalbert05 19:40:09
  To był kawał Lisa Kuli - zamiana w komunikacie "rosjan" na ...

  Dała fajny efekt - nawet Ciebie nabrało?

  Tak działa dezinformacja!

  Wierzysz w to w co chcesz uwierzyć lub co wydaje ci sie prawdopodobne!

  Dla mieszkańców Ukrainy od pół roku bombardowanych tylko informacjami o "terrorystach" którzy zabijaja niewinnych mieszkańców Donbasu jest tak samo prawdopodobna jak to że weszli tam Rosjanie bo sie wkurzyli...

  Oni GŁĘBOKO WIERZĄ w to że atakuja ich hordy dzikich Rosjan!!!!
 • @mrdinozaur 20:19:46
  Desant 50-latków z BWP? To jakaś tragifarsa...
 • @mania przepraszania 20:20:15
  Na u112.ua najbardziej podoba mi się tekst (jest od paru dni)

  Уважаемые читатели!

  Возможность комментирования временно отключена из-за возросшего количества агрессивных и оскорбляющих комментариев, призывающих к незаконным действиям и насилию.
 • @fretka 15:29:52
  W tej demonstracji idzie 30-40 osób . Dlatego kamera jest tak nisko żeby nie było widać głębszego planu.
 • @xes23 20:07:11
  Panowie! Bez emocji!
  PLIZ!!!!
  Czytamy żródła polskie, angielskie, rosyjskie to czasem zaczynamy mówić żargonem, nie dziwota!
 • @mrdinozaur 20:24:36
  Faktycznie też to zauważyłem, ..ujowania musiało być co nie miara...
 • @fretka 20:20:02
  Faktycznie nie zauwazyłem bo sie śpieszyłem by tu wkleić info!
  :)
  Dzieki towarzyszko za rewolucyjna czujność!

  +4. Марина Кочеткова Варшавский Университет, факультет Журналистики и Политологии

  Czyli jest czwórka "naszych" BRAWO!!!!!!!!!!!!!!
 • @mania przepraszania 20:23:13
  Pozornie farsa.
  Podejrzeli się to u powstańców.
  Ja nie przebiegnę kilometra z plecakiem, ale z zamkniętymi oczyma rozbiorę kałacha, wiem jak strzelać, jak kryć się, jak obsłużyć sprzęt. I ja będę się starał przeżyć. I ja mogę tego innych nauczyć.
 • @mrdinozaur 20:32:23
  Nie chciałem nikogo urazić :)))
 • @brusek 20:31:15
  W Mariuoplu jak wyżej napisano antywojenny mityng. Wygwizdano mera i nie pozwolono mu wystapić
  http://www.novorosinform.org/news/id/7208

  Jeniec mówi że "Poroszenko specjalnie nie wyciaga wojska z okrążenia" film
  http://www.novorosinform.org/news/id/7209

  Niemcy przyznają że są świadomi że zima Ukraina będzie kradła gaz przeznaczony dla Europy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7214


  Czyzby nasz ulubieniec Kołomojski wrócił z urlopu w Jaffie? I bierze się za dowodzenie Mariupolem i Zaporożem (jak wcześniej Odessą)?
  http://rusvesna.su/news/1409248247
  On ROSNIE W SIŁĘ!
 • @adalbert05 19:50:37
  No tak teraz nic nie kombinują , jak bonusy lepsze. :) Pzdr. http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=12015
 • @mrdinozaur 20:32:23
  Tak, nasze pokolenie "na wymarciu" jeszcze to zna...

  A "młode"? Szkoda gadać!
 • @mania przepraszania 20:37:12
  Tu nie ma żadnej urazy. Tylko tak działały "powstania". Np. Węgry 56, czy wcześniejsze powstania śląskie i cała Afryka, Chile. Walczyli emeryci/weterani ucząc młodych walki.
 • @fretka 20:41:49
  Za co? Ja też się potrafię wygramolić z BWPa...
 • @brusek 20:42:24
  Militarymaps u mnie nie działa!
 • @brusek 20:45:42
  To pójdziesz wcześniej spać :)))
 • @fretka 20:41:49
  To "Ja" to taka licencia poetica.
  Ale to lepiej przemawia do wyobraźni :))
 • Prorocza pomyłka
  dziś w TVP prezenterka się pomyliła, i powiedziała o Rosyjsko - Polskiej wojnie na wschodzie Ukrainy,

  oczywiście zaraz się poprawiła,

  -------------------------------
  powiedzcie mi, jakim debilem trzeba być, aby publicznie w TV twierdzić,
  że Polska powinna wspomóc Ukrainę, aby ta mogła wygrać wojnę z ROSJĄ ?

  A przecież tak prawi i Saryusz-Wolski, i gen Skrzypczak.

  Władcy Polski niewiele się różnią się inteligencją od tych meneli w Kijowie.
 • @brusek 20:45:42
  Militarymaps u mnie nie działa!. Anty sankcje dla U.E. jeszcze wirusa instalują w gratisie. Pzdr. :)
 • @Repsol 20:55:39
  u mnie też nie działa
 • @Repsol 20:55:39
  To też wcześniej się położysz, przynajmniej obaj się wyśpicie :)))
 • @interesariusz z PL 20:53:38
  Ona się nie "pomyliła", jej sie po prostu wymsknęło to co jej łazi cały czas po tym pustym łbie...
 • @fretka 20:54:19
  No fakt, za to mu się szacun należy..
  Ps. Ale pewno i tak miał półprzymknięte :)))
 • @interesariusz z PL 20:53:38
  Zastanawiam się dlaczego chcą nas wciągnąć w konflikt z sąsiadami , jakieś porozumienie ponad nami ?. Żle jakoś się to kojarzy. Pzdr. http://wyborcza.pl/1,75968,16541678,Po_co_wozic_drzewo_do_lasu.html
 • @Triphaze 20:56:29
  Nawet nie próbujcie z IP unijnym. Pzdr.
 • @xes23 20:07:11
  niestety, błędy ortograficzne wrzynają się w pamięć. Nic z tego, że przewinę.

  o ile "manager" jest wynikiem pretensjonalności,
  to stosowanie "projekt" zamiast "przedsięwzięcie" jest wynikiem myślenia w systemie pojęć amerykańskich, a nie polskich.

  To, że Ukraińcy swojego języka nie mają, nie oznacza, że my też nie mamy mieć.

  Jedno, co nam z Polski zostało, to szyld nad kupą kamieni, i język. Jeśli będziemy chcieli nim dalej mówić.
 • @mania przepraszania 20:57:06
  No ja to wiem jak serfować w necie. Pzdr. :)))
 • @interesariusz z PL 21:06:24
  Tu masz pojęcie amerykańskie. Wepchną nas w wojnę. Pzdr. http://www.fakt.pl/polityka/ambasador-usa-misje-lotnictwa-usa-w-polsce-beda-kontynuowane,artykuly,484660.html
 • @mrdinozaur 20:45:20
  :)

  teraz rzut oka na Ria Novosti:

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy nie zgadza się na stan wojenny
  http://ria.ru/world/20140828/1021830481.html

  Wszyscy odmawiają Pomocy militarnej ale Kijów liczy na pomoc od "partnerów" - nic nie piszą od jakich czy raczej których
  http://ria.ru/world/20140828/1021837759.html

  USA nie uwazają za "priorytetowe" dostarczanie broni dla Kijowian
  http://ria.ru/world/20140828/1021835702.html

  Ale są głeboko wierzący ludzie! "MSZ Ukrainy uważa że we współpracy z NATO i UE znajda sposób na rozwiązanie kryzysu na Donbasie" (dośc groźnie to brzmi z drugiej strony)
  http://ria.ru/world/20140828/1021835900.html

  Generalnie mówiąc min. obrony RF wyśmiało zdjęcia o których dziś mówiliśmy
  http://ria.ru/defense_safety/20140828/1021822261.html
 • @Repsol 21:02:55
  Z tym ci się ma kojarzyć; "Handełe, handełe!"
  http://www.touchofart.eu/galeria/Beata_Raczynska/Zyd_liczacy_pieniadze_bra94.jpg
 • @brusek 21:13:50
  Nie musieli ,to była propaganda dla debili. Pzdr. :)))
 • czy nam tez cos grozi?
  Witam,
  jestem tu nowa ale czytam wszystkie wpisy do kilku dni - czy myślicie że Polsce też cośgrozi? czy to początek 3 wojny światowej?? mam 2 małych dzieci i spać ostatnio przez to nie mogę, tak się nakręciłam że nam też cośgrozi :(
 • @interesariusz z PL 21:06:24
  Wiesz ja akurat mam dyslekcję. Z wypracowań za sens merytoryczny miałem zawsze 4-5 a za ortografię zawsze pałę.
  Jakbyś napisał to co teraz, a nie rzucił chamską uwagą to bym też inaczej zareagował. Co do jeżyków obcych to w swoim życiu, w trakcie nauki próbowałem rosyjskiego, niemieckiego i ostatnio angielskiego. I wszyscy nauczyciele zgodnie stwierdzili że jestem wyjątkowym beztalenciem językowym...
  także powiem tak peace man, choć nie wiem czy to dobrze pisze:))
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  Wygląda na to, że nasz "przyjaciel" Schwantze zwany też walonka, przyczepił się tym razem do Pana Bogusława Jeznacha. Panie i Panowie, zapraszam, ogłaszam akcję @@ usuńmy psie gówno z trawnika porządnego człowieka@@
 • @mania przepraszania 21:16:10
  Ty mi nie dokuczaj ,zdziwimy się jak Merkavy w armii Ukraińskiej się pojawią .Pzdr.
 • @zaneta 21:21:04
  Na razie nie jest źle, jakby się poprawiło....
  :)
  Ale cały czas sytuacja jest niezwykle dynamiczna niejednoznaczna z uwagi na całkowitą nieprzewidywalność władz w Kijowie...

  Bardzo ciekawa i wiele dająca do myślenia informacja
  http://ria.ru/world/20140828/1021841071.html

  Nie nie nie mniej ni więcej RIA NOVOSTI depeszuje z Warszawy że Polska jest rozczarowana tym że zaraz po rozmowach w Mińsku nastapiła eskalacja działań wojennych...

  Co ciekawe i godne uwagi - powiedział to na konferencji prasowej nasz ulubieniec Radek, zaraz po spotkaniu ze swoim "kolegą, odpowiednikiem z Białorusi"

  Czyzby Białoruś jakaś czarna teczkę naszym władzom pokazała?
 • @Repsol 21:22:22
  No ja się tym na pewno nie zdziwię, ale HARRY PUTIN by się bardzo zdnerwował...
 • @fretka 20:54:19
  phi !

  tez bym to zrobil
  tylko ...juz bym nie zlozyl
 • @brusek 21:13:50
  Na wojnie się nie znam - baba.
  Straszną grozą powiało na onecie -"Putin rozpoczął wojne w Europie!
  nawet-Szwaj­ca­ria zwo­ła­ła spe­cjal­ne po­sie­dze­nie Sta­łej Rady Or­ga­ni­za­cji Bez­pie­czeń­stwa i Współ­pra­cy w Eu­ro­pie (OBWE) w spra­wie "ostat­nich wy­da­rzeń na Ukra­inie"
  -Spotkania w unii, onz-cie, nato, plujcy polskojęzyczni też dziś obradują!
  na tvp-info straszno i grożno!!! czyżby 01.09. powtórka?

  Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi komentujących i oczywiście nieocenionego szefa Ad Nowum. :)))
 • Jeńcy z sił prokijowskich oglądaja skutki ostrzału ludności cywilnej;
  https://www.youtube.com/watch?v=xCuz6q9B7OQ
 • @brusek 21:27:04
  Przepraszam, ale zapomniałem powitac nowych forumowiczów bardzo serdecznie!
  :)

  Witam "zbiorczo", także Pana dla którego wyzwisko "komuch" jest pochwałą!
  :)
 • @zaneta 21:21:04
  Jestem pewien że wyciągną kartofle z ogniska naszymi rękami.Pozdrawiam smutno. http://wpolityce.pl/swiat/211314-kowal-jezeli-ukraina-nie-otrzyma-pomocy-w-tym-takze-wojskowej-to-jest-skazana-na-porazke
 • @Repsol 21:33:57
  teraz to chyba w ogole nie zasnę. rozważam nawet przeprowadzkę, ucieczkę, tylko szczerze nie mam dokąd.. tak bardo przezywam ten konflikt i się boję że mam całe 5 kg mniej. myslicie ze to naprawdę skonczy się w Polsce????
 • @zaneta 21:36:12
  Do niewoli oddał sie pułkownik sił prokijowskich z 61 żołnierzami, podobno resztką pułku(!?). Zdarzenie miało mieć miejsce wtzw. kotle amwrosijiwskim;
  http://donbass.center/news/927-polkovnik-vsu-cdalsya-v-plen-vmeste-s-ostatkami-svoego-polka.html
 • @zaneta 21:36:12
  W Bogu nadzieja pozostała , w rozsądek już nie wierzę. Kłaniam się. http://www.prawy.pl/z-kraju/6320-ks-isakowicz-zaleski-w-rocznice-krwawej-niedzieli-modlimy-sie-o-opamietanie-dla-naszych-braci-ukraincow
 • @fretka 21:38:10
  Saur-Mogiła, widok z góry;
  https://www.youtube.com/watch?v=qf5l47lGb3Q

  Kolejny jeniec (kierowca BTRa) opowiada o swojej "rekrutacji" i "szlaku bojowy";
  http://lifenews.ru/news/139228
 • @mania przepraszania 21:42:35
  Proszę rozjasnij trochę o co chodzi - oddał się do niewoli, ale zostali jeszcze jacyś wojownicy?? tylko proszę nie śmiejcie się, podczytuję temat, ale z dwójkąmałych dzieci jest ciężko wygospodarować czasami nawet 5minut...
 • heheh... doigrałem się !
  to jest tekst, który napisał jakiś "sprawny inaczej":
  " nowe wytyczne dla brygad sieciowych:
  1> A gdzie dowody na Boeinga? (teren jest zamknięty przez Rosjan)
  2> A gdzie koordynaty zdjęć?
  3> A gdzie dowód że to Rosjanie a nie np. Polacy?
  4> To są żołnierze na przepustkach, a że się lubią, to wypoczywają całymi dywizjami a czołgi pożyczyli.
  5> To nie są separatyści, to są powstańcy, jak w Warszawie.
  6> Zamknijcie się bo Rosjanie wejdą do Warszawy, a wtedy się z wami policzymy.
  7> Cicho Polaczki, NATO wam nie pomoże, to przez was zajmujemy Ukrainę, jak się nie zamkniecie to zajmiemy Warszawę, a Zachód będzie się do nas łaszczyć.

  Czegoś zapomniałem? "

  przerobiłem go KOMPLETNIE odwrotnie :)

  i co ?
  mój został usunięty "z powodu naruszenia zasad forum" hahahah

  1. jeśli mój naruszał zasady forum, to jakim prawem ten nadal "wisi"
  2. musiałem ich naprawdę wq.... rzyć - przynajmniej wiem, w jaki "deseń" uderzać, bo:
  3. coraz więcej komentarzy mi wycinają - teraz to już chyba umieszczą mnie w tym spisie ruskich agentów ("brygad sieciowych"), który czasami jakiś oszołom publikuje (naprawdę czułem się niedoceniany)
 • @Repsol 21:43:31
  czytam, czytam i coraz bardziej się boję :( szukać jakiejś drogi ucieczki?? zastanawiać się nad kredytem i ucieczką stąd?? tylko dokąd?
 • @brusek 20:21:57
  Kochany,Ty mnie nie wkręcaj,nie napisałem że uwierzyłem.:)))
 • czy działa?
  http://militarymaps.info/ u WAS też nie działa?
 • @zaneta 21:47:17
  Tylko tyle wiadomo co piszą. W "kotle amwrosijiwskim" miało być na poczatku do 7.000 żołnierzy prokijowskich. Teraz na dobrą sprawę nie wiadomo ilu tam jeszcze zostało, część zginęła, część poddała się jaki ci opisani wyżęj, inni uciekli do Rosji prosić o azyl, a reszta poszła w rozsypkę i ukrywa się gdzie się da lub przebija do swoich. Mam nadzieję że pomogłem.

  Pozdrawiam (i dzieci też)
 • @zaneta 21:50:46
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tam-mieszkam-Wyspy-Zielonego-Przyladka-2917671.html
 • @samsung23 21:54:45
  Wejdz wyzej juz pisalem. Pzdr.
 • @mrdinozaur 20:32:23
  Coś w tym jest,pokazywałem małżonce filmy z walk,nie mogła uwierzyć,że walczą tam głównie panowie w moim wieku.Z tym kilometrem i z plecakiem u mnie byłby problem,ale kałach,czy pojechać 72-dwójką to nawet z "balkonikiem".Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 21:45:40
  Dzieki za informacje,juz tam bylem.Pozdrawiam.
 • @Repsol 21:55:36
  chyba zacznę poważnie o tym myśleć...

  w brzuchu mnie skręca od stresu :(

  idę spróbować zasnąć bo synek ma za godzinę porę karmienia, ale pewnie nie zasnę i znowu będę się zadręczać :( dlaczego ludzie są tak głupi inie mogą wszystiego normalnie załatwić...
 • @All następny psychicznie chory.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Gen-Waldemar-Skrzypczak-interwencja-Rosji-zmienila-bieg-wojny-na-Ukrainie,wid,16845187,wiadomosc.html?ticaid=11358e&_ticrsn=3
 • @szczurobronny 21:18:24
  tylko to może NAS ocalić od wojny,

  przechodzenie Ukrów do powstania.
 • @zaneta 21:21:04
  oczywiście,

  jesteśmy krajem frontowym, skłóconym jak zwykle z sąsiadami,
  tylko zwycięstwo powstania na Ukrainie może nas ocalić.
 • @szczurobronny 22:11:22
  to jest oczywiście mój "ulubiony" Onet !
  naprawdę jest tam coraz zabawniej heh
 • @interesariusz z PL 22:15:23
  tak na luzie otym piszecie.bedzie to bedzie...

  przeciez Ukraina nie a szans :( nie boicie sie??
 • @mania przepraszania z sieci.
  “Co zawdzięczają Rosjanie dyktaturze Putina – a o czym Polacy mogą tylko pomarzyć
  Kapitał macierzyński”

  Władze stworzyły w systemie odpowiednik polskiego „becikowego” – tzw. kapitał macierzyński. Program funkcjonuje od 2007 r. i jest planowany do 2016 r. Tego typu wsparcie finansowe przysługuje jednak w momencie urodzenia lub adoptowania drugiego i kolejnych dzieci (i obejmuje urodzone w 2007 r. i później). Od 1 stycznia 2010 r. jego wysokość to 343 278 rubli (ok. 34 tys. zł), z czego 12 000 rubli (ok. 1200 zł) można przeznaczyć na dowolne potrzeby. Kapitał macierzyński ma bowiem swoje szczególne przeznaczenie i może być wykorzystany na polepszenie warunków mieszkaniowych, opłatę edukacji dziecka do 25 roku życia lub zwiększenie oszczędności emerytalnych matki. Wypłata tej zapomogi odbywa się nie po porodzie, a dopiero po osiągnięciu przez dziecko 3 lat.
  Za drugie dziecko w Rosji wypłaca się od pięciu lat tzw. kapitał macierzyński w wysokości, po przeliczeniu, około 42 tys. złotych. Rosjanie otrzymane pieniądze wykorzystują na kupno mieszkań czy budowę domów. Kapitał macierzyński można również wykorzystywać na opłacenie nauki dzieci a nawet dla podwyższenia emerytury matki.

  Za urodzenie trzeciego dziecka Rosjanka otrzymuje co miesiąc kwotę od 700 do 1000 złotych. Państwo wypłaca pieniądze do chwili ukończenia przez dziecko trzech lat.

  Tzw “odpusk w Dekret” oznacza, że ciężarna, pracująca kobieta, od 7 miesiąca ciąży może zawiesić swoją aktywność zawodową. Za okres od 7 miesiąca ciąży do 140 dni po urodzeniu dziecka wyliczana jest jej procentowo średnia krajowa zapłata [autor tej informacji, Inkwizytor, podaje iż jego rodzina otrzymała 3600 zł, oprócz "becikowego"] . Wypłaca to pracodawca, a potem rząd zwraca mu te pieniądze.

  Kobieta do 3 lat po urodzeniu dziecka jeżeli nie chce, nie pracuje, potem pracodawca musi ja przyjąć na to samo miejsce pracy.

  Becikowe w Rosji wynosi 3000 zł, w Polsce 1000 zł.

  Niepełnosprawne dziecko otrzymuje 1500 złotych miesięcznie, a matka która nie pracuje, gdyż się nim opiekuj – 1200 zł. Dziecko takie dostaje pampersy od ukończenia 1.5 roku życia (w Polsce od 3 lat), ale nie jest to warunek sine qua non. Jeżeli potrzeba ich wcześniej, to rodzic je dostaje. Pampersy polskiej marki Seni kosztują w Rosji 300 rubli za paczkę, kagiebista Putin daje je za darmo.

  Rodzina z trójką lub więcej dzieci, gdy matka nie pracuje i siedzi w domu, otrzymuje socjal w wysokości 2400 zł.

  Jeśli dziecko jest inwalidą dostaje 1000 zł pomocy miesięcznie.

  VAT na artykuły dziecięce to 3% (w Polsce 23%).

  Zniżka za czynsz i media dla rodzin wielodzietnych to 30%. W Polsce?…

  Dzieci z rodzin wielodzietnych mają darmowe przedszkole, a w szkole dostają darmowe obiady i podręczniki szkolne, wolny wstęp do muzeów, teatrów itd. ponadto w sierpniu dodatkowo 500 zł na wyprawkę szkolną. Trzecie dziecko w rodzinie jest przyjmowane do przedszkola bez kolejki i nie płaci nic. Za pierwsze dziecko w przedszkolu płaci się najwyżej 90 zł miesięcznie, za drugie 70 zł – i to w Moskwie, która jest miastem drogim. Proszę porównać ceny państwowych przedszkoli w Warszawie.

  Dziecko do 3-go roku życia ma darmowe leki w aptece.

  Jeden z rodziców i każde dziecko do 16 lat ma darmowe przejazdy komunikacją miejską i krajową.

  Jak informuje portal kresy.pl, każda kobieta, która urodziła lub adoptowała drugie lub kolejne dziecko ma prawo do otrzymania jednorazowej pomocy materialnej.

  Każda wieloosobowa rodzina (3 i więcej dzieci) ma prawo do kawałka ziemi budowlanej oraz 8000 rubli miesięcznej zapomogi.

  Kredyt na zakup mieszkania dla młodych małżeństw (poniżej 35 lat) udziela się bez procentów. Spłaca je państwo.

  Dzieci z rodzin wielodzietnych korzystają codziennie z “małocznej kuchni” (do 7 lat, a gdy jest mniej dzieci, to do 3 lat ). Dostają mleko, kefir, kaszkę mleczną, serek. Dziennie to koszt około 6 – 7 zł. Miesięcznie łatwo policzyć ile rodzina oszczędza.

  Za sowieckich czasów Rosjanie otrzymywali mieszkania w komunałkach, 5-piętrowych, tzw. chruszczówkach. Od listopada 2012 do końca marca 2013 można je było prywatyzować, tylko trzeba było trochę nastać się w kolejkach w ubiegłym roku – ale Putin przedłużył procedurę chyba do roku 2015 z uwagi na duże zainteresowanie, czemu się nie ma co dziwić, bo koszt takiego mieszkania to całe 1000 rubli, podczas gdy np. mieszkanie 2-pokojowe ( 45 m2 ) może kosztować 6-7 mln rubli.

  Z początkiem 2014 roku Putin jeszcze bardziej poszerzył pomoc dla wielodzietnych rodzin. Lażda taka rodzina dostaje za darmo od ichniego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej urządzenia AGD, jak pralka, lodówka, kuchenka a nawet telewizor. Są to rzeczy całkiem nowe, ze sklepu, oczywiście nie te najdroższe. Na dodatek to pracownicy rosyjskiego MOPSu sami dzwonią do takich rodzin i proponują sprzęt AGD. Nie trzeba stać w kolejkach, wypełniać bumażek itp.

  Rosja przełamała negatywny trend przyrostu ludności. W tym roku urodzi się o 26 000 więcej dzieci, niż w roku ubiegłym.

  W Rosji zakazana jest adopcja dzieci za granicę do krajów, w których legalne są “małżeństwa” między sodomitami, co wynika z bardzo konkretnych doświadczeń. Znanych bowiem jest wiele przypadków wykorzystywania takich dzieci przez pedofilów, z których większość rekrutuje się ze środowisk homoseksualnych.

  Podatki w Rosji są jedne z najniższych na świecie

  Liniowy podatek dochodowy wynosi 13%.
 • Zdjecie satelitarne
  Przyjrzyjcie sie uwaznie zdjeciu nr2 ukazujacemu 6 dzial samobieznych a ujrzycie w prawym dolnym rogu date:23 July 14

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oficer-nato-sily-rosyjskie-aktywnie-zaangazowane-w-walki-na-ukrainie/xk2y8

  Zreszta dla osob ze slabym wzrokiem pomocnym bedzie ten link:
  http://abcnews.go.com/International/us-releases-images-purportedly-show-russia-fired-artillery/story?id=24732228

  Oczy oraz uszy nalezy miec szeroko otwarte.Pozdrawiam
 • @mania przepraszania z sieci.
  Ponieważ większość internautów w przeróżny sposób pisze o PUTINIE, Przysparzając mu nie bardzo wiem czy zasłużonego rozgłosu, to i ja korzystając z wywalczonej wolności wypowiedzi postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat prezydenta Rosji Putina. Oczywistą oczywistością jest, że gdyby zależało Rosji na zdobyciu Ukrainy, to taką armię jaką reprezentuje Ukraina przy swoim arsenale jaki zaprezentowała Rosja w Dniu Zwycięstwa na uroczystej paradzie 9. V. 2014 roku rozbiłaby w dwa wieczory (a prawdopodobnie cała armia bez walki by mu się Rosji poddała). A prezydent Putin w czasie gdy zachodnia propaganda odsłoniła prawdziwe oblicze demokratycznych wyborów próbuje w przeróżny sposób uwikłać prezydenta Rosji w „rozlane przez siebie mleko” czyli w sprawy wewnętrzne Ukrainy. Tymczasem Putin jeżdzi sobie po świecie konkretnie po mundialu, i z koleżanką Angelą kibicuje zwycięskiej drużyny. Odwiedza Argentynę, Brazylię wcielając w czyn organizację BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA). Taki przywódca przydałby się nam polakom, który dbałby o interesy nas Polaków, a nie szukał wsparcia za oceanem. Przypominam wszelkiej maści rusofobom Polska bezpieczna była na przestrzeni ostatnich 250 lat jedynie w latach 1945-1990, kiedy to zlikwidowaliśmy analfabetyzm, rozwinęliśmy przemysł (jak podają roczniki statystyczne byliśmy dziesiątą gospodarką światową), odbudowaliśmy Ojczyznę po zniszczeniach wojennych. Odbudowaliśmy 300 tys. armię. Budowaliśmy szkoły, szpitale, Uczelnie wyższe, fabryki, ilość Polaków z roku na rok rosła. Odnosiliśmy sukcesy sportowe lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa, żużel, kolarstwo itd. A co mamy obecnie? Polska niedość że wyprzedana to jeszcze z bilionowym zadłużeniem. Propaganda dezinformacyjna jakiej zapewne Goebels by się nie powstydził a również na jakiej miniony okres tzw. ustroju równości społecznej mógłby się wzorować. Poznaliśmy smak bezrobocia, beznadziei, niemalże niewolniczej pracy, efektem czego jest sześciokrotny wzrost samobójstw na tle ekonomicznym. Ilość więźniów wzrosła niemalże dwukrotnie. Pojawiło się zjawisko korupcji, prostytucji i nie trylko politycznej, bezdomności. O ile spostrzeżenia moje obecnej sytuacji nie są zgodne z rzeczywistością uprzejmie proszę o sprostowania. Jednocześnie proszę o zachowanie elementarnej kultury na tym forum, godnej nas Polaków, którym zależy na dobru Naszej Ojczyzny. Przesyłam znak pokoju wszystkim a szczególnie tym, Którzy nie w pełni są zgodni z moimi spostrzeżeniami.
 • @fretka 22:17:12
  wlasnie nie moge spac spokojnie :( boje sie i to okropnie.. chce szczesliwego zycia dla moich dzieci a nie jakijes wojny...wiem zed na to nie bede juz miala wplywu ale to nie daje mi zyc. naprawde sytuacja Polski jest az tak zla?
 • @mania przepraszania 21:28:40
  szkoły nie zburzyli faszyści, a Ukrom się udało,

  kanonierzy płaczą, i twirdzą, że nie widzą, do czego strzelali, dostali namiary, i walili.
 • @szczurobronny 21:45:40
  Ciapaty już dostał za swoje. Pzdr. :)))
 • @samsung23 21:54:45
  militarymaps.info. zaczęło działać. Pokazuje wielki kocioł nad morzem.
 • @Repsol
  No proszę, zamiast być obiektywnym i napisać, że banda rezunów za srebrniki czosnkowe dokonała przewrotu i obalenia demokratycznie wybranego prezydenta, pisze się że Putin to, Putin tamto. Czosnki myślały, że "łykną" Ukrainę, a tu klops... nic z tego nie będzie. pozdrawiam.!
 • @zagubiony na saharze 22:18:35
  Ale tu wszyscy wiemy , zdjecia z 21-23 sierpnia zrobione przez satelitę cywilnego DigitalGlobe z którego siły zbrojne nie mogą korzystać bo to jest archeologia w szpiegowaniu. Ale dla głupoli wystarczy. Pzdr. :)))))
 • @Repsol 22:08:32
  Po Mierosławcu i Smoleńsku tylko takie orły nam zostały.
 • @szczurobronny 22:11:22
  no i zrobił sobie dobrze, lud, za namową owej wolnej europy.
 • @mrdinozaur 19:51:12
  Karabiny wyglądają na Heckler&Koch G3A3 kaliber 7,62 ale na amunicję NATO . Zdjęcie moim zdaniem - Photoshop lub inscenizacja (te wyglansowane buty i czyściutkie mundury w zrujnowanym wnętrzu ). Fake.
 • @interesariusz z PL 22:27:47
  100/100 Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 22:24:49
  Oby tak.Trzymaj się .Pzdr.
 • @Repsol 22:27:18
  Anthrax już w 1985 roku przewidział dzisiejszy stan "zielonej wyspy";
  https://www.youtube.com/watch?v=uGHsxMqpL0c
 • Gdzie są mapki codzienne ?
  Jeszcze kilka dni temu były mapki o sytuacji i położeniu sił obu stron, ostatnio jakoś ich nie ma - czy "wrócą" ?.
 • @mania przepraszania 22:34:04
  Zakład że wp.....lą nas w konflikt ?. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1217499,Obama-Rosja-jest-odpowiedzialna-za-wojne-na-wschodniej-Ukrainie
 • @szczurobronny
  Piąty batalion obrony terytorialnej "Podkarpacie" w pełnym składzie (400 żołnierzy) i z całym uzbrojeniem zdezerterował ze strefy "operacji antyterrorystycznej" i przy pomocy sprzętu wojskowego udał się do domu.
  O sytacji poinformował ukraiński kanał TSN.

  Żołnierzy zatrzymano pod miastem Znamienka w obwodzie kirowohradzkim. Na negocjacje z dezerterami przyjechał osobiście sam dowódca Wojsk Lądowych Ukrainy Anatolij Puszniakow oraz pierwszy zastępca prokuratora generalnego Nikołaj Gołomsza.

  Urzędnicy zażądali złożenia broni. Żołnierze upierali się, że oddadzą ją dopiero tam, gdzie ją otrzymali – czyli w domu. Ostatecznie zgodzili się pozostawić ciężkie uzbrojenie, ale broń strzelecką zachowali przy sobie.

  Żołnierze opowiadają, że "byli w piekle". Wpadli pod ciężki ostrzał artyleryjski ze strony Rosji. Twierdzą jednocześnie, że to nie dezercja. Udają się tylko na "rotację" i przegrupowanie bo walczyli już dwa miesiące.

  Po tym jak jednostka zostawiła ciężkie uzbrojenie – została puszczona w dalszą drogę.
 • @Repsol 22:27:18
  Dzieki za sprostowanie.Az dziw ze chwytliwy tytul artykulu i kilka fotek wylaczaja u niektorych ludzi zdolnosci poznawcze.
 • @libero 22:36:54
  Tutaj strona z aktualnymi mapkami
  http://kot-ivanov.livejournal.com/

  pozdrawiam
 • @libero 22:36:54
  Za dwa dni armia D.N.R. dojdzie do Krymu , a następnie wszyscy oślepną jak już bywało , to po co mapki. Przychodzi nowe, skąd to znamy. Pzdr.
 • @libero 22:36:54
  Proszę sprawdzić wyżej jest aktualna mapka.
  Ps. Niektóre strony z mapkami są celem ataków hakerskich, trwa również wojna informacyjna...
 • Skrawek piekla na Podolu
  https://www.youtube.com/watch?v=Jkg5zStPX2k&list=UUYgI5dphS_dhMBDoW8qVUwQ
 • @AdNovum
  Gratuluję milionowej odsłony!!

  teraz liczymy do dwóch mln:))))

  pozdrawiam
 • @xes23 22:52:33
  Zasługuje na więcej. Pzdr.
 • @zagubiony na saharze 22:50:11
  http://www.pch24.pl/ukrainski-prawy-sektor--rzez-wolynska-to-odpowiedz-na-polskie-morderstwa-,20842,i.html
 • co zrobicie
  jesli okaze się że u nas tez cos sie dzieje?
 • @zaneta 23:00:41
  Ja z rodziną spadamy na w/w pozycje .Ukłony.
 • @TomS 22:29:28
  Witam ;)
  Blisko co do rodzaju broni to jest H&K tyle że replika ASG. No 100% jest to inscenizacja popatrz na gościa leżącego pod ścianą. Ten rodzaj karabinka jest dość popularny w grupach rekonstrukcyjnych.
  Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:04:31
  ale ma Pan jakieś wizy, gdzie mieszkać, itd itp?? czy tak w ciemno??
 • @szczurobronny 23:05:17
  135 jak Kula lis napisał. :(((
 • @TomS 22:29:28
  Tak , to G3 a zdjęcie pochodzi z 2012 roku ze wspólnych cwiczen Polaków, Ukrainców i Litwinów . Dla zainteresowanych linki :
  http://rusplt.ru/world/armiya-11277.html
  http://www.ridus.ru/news/45704
  Wychodzi na to ,ze Litwini dali się naszym pobawić swoim uzbrojeniem a maja na wyposażeniu G3 oraz jego nowsza wersję G36.
 • @zaneta 23:07:09
  Tam jedziesz z rodziną i jako biała masz wszystko gdzieś . Byłem widziałem. Kula Lis też zna temat. Ukłony.
 • @szczurobronny 23:13:07
  Żaden ze mnie troll :) podczytuję trochę temat, ale ekspertem nie jestem :) dlatego pewnie moje pytania wydają się Wam idiotyczne...
 • @Repsol 23:13:54
  ale co znaczy że mam wszystko gdzieś?? skąd pieniądze, skąd mieszkanie??
  i nie jest potrzebna wiza?????
 • @szczurobronny 23:20:51
  hahaha, no i wyszło na jaw że jestem blondynką bo pewnie źle zrozumiałam intencje :) pozdrawiam serdecznie
 • @xes23 22:45:03
  Wg ichniejszego czasu, to juz jutro - Mariopol w kotle. Udalo sie
  dzieki pomocy z Zaporoza:
  (niestety nie umiem wleic samej mapki lub zdjecia. Raz mi sie
  udalo, ale po wielu probach, nie wiem jak...)
  http://cont.ws/post/46510

  Wydarzenia wczorajszego wieczora + zdjecia - dla nas jeszcze
  dzisiaj:
  http://cont.ws/post/46306

  Na te samej stronie byl takze bardzo ciekawy artykul:
  http://cont.ws/post/46399
  Co o nim sadzicie?
 • @xes23 22:45:03
  Dziękuje za link do mapek. To te co zwykle były na stronie. OK, a teraz z innej "beczki" - czytam portal od maja, ale teraz dopiero na niego piszę - czy istnieje jakiś patent na odnajdywanie swoich postów ?. Ten swój teraz - odnalazłem fuxem ;-).
 • @szczurobronny 23:05:17
  dokladnie 135...na samą myśl słabo się robi. człowiek człowiekowi wilkiem... niepojęte co trzeba mieć w głowie żeby robić coś takiego....
 • @Adamir 22:24:02
  Właśnie wróciłem i lukam. W rzeczy samej! Ciekawe czy ta wielka strzała idąca w morze od Mariupola to pokazana ukrom droga ewakuacji czy pokazuje jak szczury wieją z okrętu?

  Wygląda że co najmniej dwie jednostki powstańcze są w samym centrum Mariupola, zajeły dzielnice Lebiedinskoje na północy i na południu Kulikowo.
  Jezeli mapa mówi prawdę to ukry wala jakąś artylerią w to miejsce? Ale znając poprzednie wypadki to jest prawdopodobne że będą rąbać artylerią nie bacząc na miasto i ludzi!

  Powstańcy próbuja wedrzeć się do miasta od północnego zachodu w kierunku podmiejskiego Mangusz drogą M14

  Na północ od Mariupola idzie uderzenie powstańców na zachód na Wołnowachę. Na wschód od Wołnowachy z centrum w m. Stiła powstał kocioł.

  Dalej na wschód uprzednio ogromny kocioł Amwrosiejewski prawie znika w oczach, dalej na prawo nad sama granica jest maleńki kociołek z "28".

  Na północ od tego kociołka jest drugi, wiekszy między Żdanowką a Małoorłowką.

  Trwa ostrzał DOniecka - centrum! - z atakowanego bardzo mocno lotniska! Jednoczesnie z Gorłówki idzie na północny wschód na Swiatłodarsk uderzenie mające na celu zamkniecie kolejnego kotła ze środkiem w Debalcewie

  Bez większych zmian "nad" Ługańskiem, z tym, że teren kotła na południe się zmniejszył a na północy idzie powstańcze natarcie ze Stanicy Ługańskiej na Makarowo droga P22!

  Tyle zauważyłem o ile to jest "real"
 • @brusek 23:26:57
  Mariupol live;
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/195/
 • @brusek 23:26:57
  Pan Putin "wezwał powstańców do tego by pozwolic wojskowym ukraińskim wyjśc z okrążenia"
  http://ria.ru/world/20140829/1021850178.html

  Naprawde taka "nówka"

  A OBWE wyśle obserwatorów do Mariupola i Nowoazowska
  http://ria.ru/world/20140829/1021848915.html
 • @szczurobronny 23:31:50
  OBAMA nadaje właśnie na zywo na temat Ukrainy!!!!!!!!!!
  http://rusvesna.su/news/1409260207
 • @mania przepraszania 20:59:25
  to niech se ten babiszon z tv,sam idzie na te wojne Polsko -Rosyjska
 • @zaneta 23:00:41
  Nie boj sie, na to jest zawsze czas. Idz spac. Takie duze
  napiecie nerwowe pochlania ogromna ilosc energii. A Ty musisz
  byc silna. Nie czytaj, nie ogladaj "polskich" mediow. Zagladnij
  tutaj. Sytuacja nie jest zla, ukry dostaja lupnia. A wiac mozna
  tylko do Rosji...
  Pozdrawiam Cie serdecznie.
 • @brusek 23:37:07
  Prochorow: rozpoczynamy operacje likwidacji kotła ługańskiego
  http://www.novorosinform.org/news/id/7228

  Zacharczenko: Władze Ukrainy przyjeły taktyke spalonej ziemi
  http://www.novorosinform.org/news/id/7221
 • @eMJot 23:24:07
  Ale o czym? O tym że działaja na głębokich tyłach grupy dywersyjne (partyzanckie)? Przecież o tym tu nie raz pisaliśmy, ostatnio takie grupy zaktywizowały się na Zaporożu i w Sumach. O ataku w tym ostatnim mieście informowali sami Ukraińcy. Sam wklejałem link, wczoraj lub przedwczoraj..
 • @brusek 21:30:07
  a ja serdecznie witam starych forumowiczow i bardzo dziekuje
 • @eMJot 23:37:26
  Chciałabym się nie bać,ale nie umiem przestać o tym myśleć. ta myśl jest ciągle obok mnie, nie daje spać, nie daje jeść... Jestem silna, dla moich dzieci, ale co jeśli jednak coś się wydarzy, ktoś będzie chciał im zrobić krzywdę :( mi mogą zrobić wszystko, ja wszystko przetrzymam, tylko żeby im się nic nie stało, żeby były szczęśliwe...
  boję się, ale mam ogromną nadzieję, że tylko na wyrost i że mimo wszystko będzie dobrze i nic się nie wydarzy i że będzienam się żyło tak jak do tej pory.a z drugiej strony sama jakoś w to nie wierzę :(
 • @szczurobronny 21:45:40
  chwasty trzeba rwac z korzeniami-jestem za
 • @eMJot 23:37:26
  fajne zestawienie, ze strony którą zalinkowałeś, jak się ktoś "heraldyką" tego typu oddziałów interesuje

  http://static1.repo.aif.ru/1/b8/218052/6dee923a12f214ddac932b49e30bb28e.jpg
  (gwoli objaśnienia uwzględnia freikorpsy i jednostki powstańcze. Nie uwzględnia regularnych jednostek armii ukrainskiej)
 • @KHT 21:49:12
  Jak pisałeś na Onecie, to tam z boku przy - odpowiedź - jest ikonka, trójkącik w dół, jak klikniesz na ten trójkącik, wyjdzie - zgłoś naruszenie - kliknij i tam wybierzesz owo naruszenie i wyslij, mozna anonimowo. W ten sposób robią to ukrozombi na Onecie lub inne nawiedzone trole.
 • @samsung23 21:54:45
  Dzisiaj więcej nie działa jak działa, pewnie ukrozombi coś majstruja, albo serwer się wiesza bo za dużo wizyt.
 • @zaneta 21:50:46
  Droga "zaneta". Sama masz te dzieci czy może z mężczyzną?
 • @zaneta 22:08:04
  Pora karmienia, więc dzidziuś maluśki, gdzie jego tatuś, ze się go nie zapytasz co robić?
 • Putin wezwał do okazania litości okrążonym oddziałom prokijowskim;
  http://lifenews.ru/news/139256
  "Wielu żołnierzy znalazło sie tam wbrew swej woli, należy umozliwić im połączenie się z rodzinami"
 • @Kula Lis 62 22:19:08
  Tak było co piszesz. W Polsce kończy się majątek po PRL-u, nie ma już co prywatyzować, więc przydałaby się znów wojenka aby zresetować długi, to typowa żydowska "ekonomia" stosowana od wielu, wielu lat.
 • @libero 22:36:54
  Mapki codzienne można było robić (mówię o mapkach Kota Iwanowa) gdy powstańcy byli w defensywie. Inicjatywę operacyjną miała armia ukraińska a działania powstańców stanowiły reakcję na akcję Ukropów. Tworzenie mapki aktualnej sytuacji niczym w takim wypadku nie grozi siłom własnym.
  Teraz sytuacja jest diametralnie różna. Inicjatywa przeszła w ręce Armii Noworosji , więc pojawił się problem przekazywania informacji o planowanych lub przeprowadzanych manewrach lub operacjach poprzez takie mapki. Dlatego też możemy się pożegnać z aktualnymi informacjami "na bieżąco" . Stąd właśnie brak aktualnych mapek z sytuacji na froncie czy zamieszanie z mapą na militarymaps.info . Te informacje pojawią się ale z opóźnieniem na tyle dużym by ich publikacja nie stanowiła zagrożenia dla wojsk biorących udział w operacjach.
  Z tego samego powodu należy z dużą ostrożnością podchodzić do wypowiedzi różnych oficjeli w stylu: jutro zajmiemy Lisiczańsk czy Mariupol. To może być świadoma dezinformacja.
  Ce la vie. Jak mawiali Rzymianie.
 • @lorenko 00:10:26
  http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/krach;na;gieldzie;i;euro;za;4;50;zl;oto;konsekwencje;wojny;na;ukrainie,20,0,1607700.html
 • @All Dobrej nocy.
  Pozdrawiam.
 • @Pako 23:06:18
  Nareszcie żeś się odezwał łosiu!
 • @Repsol 00:15:49
  Gdzie Money.pl widzi wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę i dlaczego ten analityk twierdzi, że dziś zaczęła sie wojna na wschodzie Ukrainy? A wcześniej, tydzien temu, dwa dni temu nie było?
  Czy już wszyscy poszaleli?
 • @szczurobronny 00:15:14
  No proszę, cały dzień; "Putin-dyktator, imperialista, najeźdźca", a tu nagle ten sam Putin; "Proszę was okażcie im litość bo pobłądzili"...

  Dobranoc
 • @bolszewik 00:51:50
  Jeden Twój wpis jest, musisz ostro przewinąć do góry. Wszyscy tu na pewno czytają wszystkie wypowiedzi:)
 • @szczurobronny 01:02:40
  Szczurze Obronny:) Mógłbys sprawdzić na swoim kompie czy działaja Ci te linki do Mariupola?
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/195/
 • @zaneta 23:48:44
  Zamiast przekonywać się że jesteś silna, co jest iluzją, chyba lepiej zrobisz jak się pomodlisz.

  http://pacierz.pl/zdrowas-maryjo.php

  Obawiam się że na dzisiaj niewiele więcej można zrobić. Nam się wydaje, bo nam tzw. postępowcy to wciąż tłumaczą, że mamy wielki wpływ na rozwój wypadków i że panujmy nad otoczeniem i nad przyszłością. To im się tak tylko wydaje, tylko w bardzo ograniczonym zakresie możemy wpływać na rozwój wydarzeń.
 • @zaneta 21:36:12
  Nie chcę straszyć, ale to może źle skończyć się dla Polski.
  Wszyscy polscy politycy ciągle mówią o dozbrajaniu Ukrainy (wysłanie czołgów, dronów, karabinów i amunicji) i wspieraniu ich logistycznie (różne szkolenia Ukraińców), finansowo (20 mln zł pomocy) i sprzętem (kamizelki kuloodporne, hełmy, śpiwory, koce, namioty). Część z tego co wymieniłem miała już miejsce, a część jeszcze nie i teraz powstaje pytanie czy jak politycy zrealizują wszystkie swoje plany to czy to może "przelać czarę goryczy". Jeszcze nie słyszałem ani jednego (!) polskojęzycznego polityka, który by wzywał do dialogu i pokoju na Ukrainie, co mnie bardzo niepokoi. Możemy mieć "powtórkę z rozrywki" jak to dzielny polski rząd uciekł do Rumunii, a później do Anglii i jak to dzielnie z zagranicy walczył "do ostatniego powstańca".

  Ps. Na razie proszę nie martwić się za dużo, ale żeby być przygotowanym na ewentualną ewakuację proponuję wyrobić nowy paszport i dowód osobisty, bo jeżeli zaczną się znowu "zadymy" w Kijowie to mogą być później kolejki w polskich urzędach.

  Ps2. Dużo będzie zależało od tego jaki przebieg będzie miał Majdan 3.0, który jest tylko kwestią czasu. Ważne będzie kto tam wygra (normalni ludzie czy banderowcy) i którą stronę poprze polski rząd.
 • @samsung23 21:54:45
  samsung23
  http://militarymaps.info/ u WAS też nie działa?

  Odp. W Niemczech działa.
 • @interesariusz z PL 22:14:00
  Też tak uważam, im szybciej ukry pogonią obecny rząd kijowski tym większe szanse na spokój w regionie. A to czy to będzie normalny rząd będzie można szybko się przekonać - czy potępią OUN i UPA i czy przeproszą Polaków za zbrodnie ludobójstwa.
 • @zaneta 22:17:43
  Nawet gdyby coś miało się dziać, to najwczesniej na wiosnę przyszłego roku lub nawet później. Chyba że coś nadzwyczajnego by się stało (jak interwencja NATO). Moim zdaniem Rosja spokojnie poczeka na zimę, mróz, krach gospodarczy na Ukrainie i na Majdan 3.0 w którym Ukraińcy sami wezmą za łby UPA i wtedy sytuacja się wyklaruje. Jeżeli upaińcy przegrają na Majdanie 3.0 to jest szansa na (s)pokój, jeżeli wygrają to może być dużo gorzej, bo trudno przewidzieć co im przyjdzie do łbów.
 • Istny blitzkrieg - opolczency okrazyli Mariupol i sa blisko...
  ... drugiego portu - Berdianska:

  http://cassad.net/?do=warmarker
 • @TomS 00:13:30
  Witam z rana!

  Zgadza się co do "dezinformacji". Ona była cały czas ale teraz będzie szczególnie widoczna. Nie tylko my śledzimy te różne mapy, "tweety", "fejsbuki" - a nawiasem mówiąc ci z SBU co czytają naszą stronę - mają "jak na tacy" wszystko wykładane, więc mozna przewrotnie powiedzieć że moze wcale nie pomagamy?

  Jak napisał w ostatnim "nocnym" poście VENDAVAL - według prawdziwej czy tez spreparowanej mapy wynika ze "nasi" sa pod Bierdiańskiem, zajęli Osipienko na drodze M14. Mozliwe że powtórzą poprzedni manewr - bo nie wiemy jak FAKTYCZNIE daleko są za Bierdiańskiem ani jak daleko poszedł "zakos" od północy.

  W Mariupolu wczoraj jak widzieliśmy z kamer on line był mityng antywojenny - widac było ze nie ma flag! Natomiast w Kijowie był mityng WOJENNY! Czyli ludzie prostestowali przeciw nieudolnemu prowadzeniu wojny i chcieli by wysłac więcej wojska i zaopatrzenia juz walczącym...
 • @mania przepraszania 17:09:22
  Rano wyłączono kamery Maryiupola jest tylko kamera ze wschodniego przedpola i chyba radiolatarnii lotniska.
 • Niemieckie , niezależne media o sytuacji w świecie i na Ukrainie oraz o roli USA w wywoływaniu i podżeganiu do wojen na świecie
  https://www.youtube.com/watch?v=CuJ_8NlRjL0
 • @mania przepraszania 00:03:08
  Putin wezwał do okazania litości okrążonym oddziałom prokijowskim;
  http://lifenews.ru/news/139256
  "Wielu żołnierzy znalazło się tam wbrew swej woli, należy umozliwić im połączenie się z rodzinami"

  Jeżeli ta informacja jest prawdziwa, to jestem pełen podziwu.
  Takiej zagrywki szachowej się nie spodziewałem, Putin to a arcymistrz zaś reszta to amatorzy.
  Jakie są możliwe ruchy Kijowa :
  1) Zgadzamy się na negocjacje uznajemy władze DRL.
  2)Odrzucamy - mając za plecami kolejny majdan to samobójstwo.

  Z punktu DRL tez same korzyści:
  1) Oczyszczenie własnego zaplecza bez strat własnych.
  2) Zyskujemy sporą ilość sprzętu.
  3) Wojsko pilnujące kotłów przerzucamy na inne odcinki frontu.
  4) Zdemoralizowane jednostki pojawiają się w Kijowie

  Ps. Możliwe, jeszcze wiele innych, ale nie będę wychodził przed ARCYMISTRZA.
 • @Kaktus 24 07:47:46
  Tak! Jak wczoraj przed północą linkowałem tę wiadomośc to miałem mieszane uczucia ale podobne myśli chodziły mi po glowie...

  Po "przespaniu tematu" - sprawa jest oczywista!

  Na pewno "szach"! Czy też "mat" - zobaczymy?
  :)
 • @Kaktus 24 07:47:46
  Witam z rana.
  Pierwsze informacje,które przeczytałem nastrajają optymistycznie.Osobiście najbardziej mnie cieszy decyzja o likwidacji zgrupowania pod Ługańskiem,o którym tu wielokrotnie pisałem.W kontekście ciągłego zagrożenia miasta od południa i braku reakcji powstańców na powyższe.Z likwidacji tego kotła może wyniknąć ciekawa rzecz,często pojawiały się informacje o udziale obcych najemników w oddziałach broniących lotniska.Zobaczymy,czy się potwierdzi.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 08:09:27
  Dodam jeszcze do tematu kotła pod Ługańskiem,że z czysto militarnego spojrzenia to pewien "fenomen".Tyle miesięcy w okrążeniu,bez pomocy z zewnątrz i z coraz gorszą ogólną sytuacją militarną w rejonie,a jeszcze kąsają.Muszą to być naprawdę wyszkolone oddziały,mieć odpowiednie zapasy i może coś na sumieniu,dlatego taka motywacja do walki.
 • @brusek 08:00:47
  Jest potwierdzenie.
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_29/Putin-wezwal-powstancow-do-otwarcia-korytarzu-humanitarnego-dla-otoczonych-ukrainskich-wojsk-9160/
 • @Kula Lis 62 22:19:08; 28.08.2014 22:17:52
  Gratuluję Panu powyższych znakomitych komentarzy, także wielu innych na tym forum, których logika, rzetelność oraz oparcie na faktach i liczbach, znakomicie odróżnia od otaczającej powodzi dezinformacji i dywersji medialnej, z której Goebels mógłby się dużo nauczyć.

  Niestety mamy w Polsce dużo ludzi formalnie wykształconych, posiadających kwit, ale nie myślących samodzielnie. Wyższe wykształcenie to nie to samo co samodzielne myślenie, to drugie jest niestety rzadkie, dużo ważniejsze od wykształcenia, chociaż dostępne dla każdego.

  Co to jest YNTELYGENCJA ? (kilka lat temu znalazłem na onecie). YNTELYGENCJA jest to warstwa ludzi, którzy zamiast mózgu mają w głowie papier z GW i wiadomości z TVN-u.

  Pozdrawiam
 • @Kaktus 24 08:27:51
  Przypomniał mi się bardzo stary kawał.
  Samolot awaryjnie wylądował na wyspie ludożerców.
  Przed konsumpcją "kulturalni" tubylcy pragną spełnić ostatnie życzenie pasażerów.
  Rosjanin prosi aby najsilniejszy tubylec kopnął go w D...
  Kiedy to się stało, wyciąga spod ubrania kałacha i wybija wszystkich ludożerców.
  Na pytanie współpasażerów, dlaczego nie uczynił tego od razu odpowiada.
  MY NIE AGRESORY !!!
 • @szczurobronny 23:05:17
  135! było. Tak czy inaczej Putin kiwa zachód jak dzieci. Zachód kompletnie nie interesuje sie cywilami w donbasie, nawet nie "wyraził zaniepokojenia". A co robi Putin. Putin dostarcza wbrew Ukrainie pomoc humaniotarną. Chociaż to Kijów powinien dostarczać ja swoim "mieszańcom". Putin nie robi problemów tym żołnierzom kijowa którzy chcą wrócić na Ukraine przez terytorium Rosji. A teraz Putin załatwi korytarze humanitarne dla okrążonych kijowian..... a co robi zachód......? Nic. Zachód podjudza tylko kijów i utwierdza ich że te kilka tysięcy zabitych cywili to nic nie znaczący drobiazg....
 • @szczurobronny 23:05:17
  Oto list do Rosji z Doniecka:
  redakcja.mpolska24.pl/6783/list-do-rosji-z-doniecka
 • @eMJot 23:24:07
  To co skwitowałeś jako bardzo ciekawy artykuł jest prawdziwą rewelacją (oczywiście pod warunkiem , że jest prawdą). Prawdę mówiąc spodziewałem się organizowania podziemnej armii przeciwników obecnej junty na terenach innych obłasti Ukrainy. A wręcz podejrzewałem , że "nowa praca" Striełkowa to właśnie taka działalność. Nie wszyscy w Ukrainie są zaczadzonymi ideologią fanatykami. Na pewno jest tam ogromna rzesza ludzi trzeźwo oceniających sytuację (przynajmniej taką mam nadzieję ). Dlatego ostatnio bardziej zwracam uwagę na sygnały dochodzące z reszty Ukrainy niż na doniesienia taktyczne (również istotne) z Donbasu. To jak będzie się rozwijała sytuacja w reszcie kraju jest nawet bardziej istotne dla perspektyw zakończenia tej awantury niż walki w Donbasie.
  Niestety gdy to piszę serwer cont.ws jest niedostępny - może chwilowo. Polecam jednak ten artykuł wszystkim.
 • @Kula Lis 62 08:59:45
  Bywają i takie przypadki
 • @TomS 09:01:37
  Wczoraj nie doczytałem a dziś się nie otwiera...
  :(
 • @powerzx 02:26:01
  Ukraińcy nigdy już nie przeproszą Polaków za zbrodnie na Wołyniu z tego prostego powodu że naszym politykom na tym nie zależy. To zdrada. Wśród samych Ukraińców nie ma świadomości że mordowanie bezbronnych to coś złego. Odessa czy bombardowanie Doniecka albo Lugańska były tego dowodem. Jeśli teraz zaczniemy się domagać przeprosić to Ukraińcy nie będą wiedzieli o co chodzi. Skoro obecnie rząd polski popiera wystąpienia prawego sektora to tym samym nie ma prawa krytykować tego co zrobiło UPA.
 • @brusek 13:48:35
  I jeszcze jeden fakt potwierdzający dobrą wolę Rosjan.
  Bandziory z Kijowa są od nich tak uzależnieni, że Rosja bez jednego strzału może zniszczyć Ukrainę.
  Na zimę nie dadzą im gazu i paliwa jądrowego powodując zniszczenie kraju, a na dodatek jeszcze będzie problem z reaktorami, które za nieziemskie pieniądze ktoś będzie musiał zabezpieczyć.
 • @Kula Lis 62 13:59:22
  Wojna zagraża rozpadem Rosji.
  Tam nie jest tak różowo.
  JE Putin wzmocnił Rosję, ale to za mało.
  Dlatego nie zaangażuje się bezpośrednio, a na dodatek pewnie nie przejmie tych terenów pozwalając na istnienie Noworosji przez pewien czas.
  Oczywiście w sojuszu.
 • @brusek 09:09:59
  Już się otwiera. Właśnie z Tomem sprawdziliśmy ;)
 • @Kula Lis 62 14:13:11
  Jeśli to wyszło od ambasadora, to Stany też mają się kiepsko.
 • @Pako 09:31:00
  U mnie tez! Dobre! Mocne! Bardzo zastanawiające!

  O tym że są już pełne listy mordercow z Odessy z wszystkimi danymi tych ludzi juz gdzies czytałem, ale wywiad działa widze doskonale!
 • @AlexSailor 09:22:15
  Moglibyśmy im podesłać jabłek:)zrobiliby sobie biogazownie:DDDDDDD
 • @brusek 09:35:09
  PS
  Polecam jak zawsze "Obserwatora", np. dzisiejsze teksty takie jak ten:
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25178#comment-20979
 • @KHT 15:32:14
  No, niech Pan nie pisze, że koczownicy działają też w polskim interesie.
  To chyba nadinterpretacja.
 • @Gregoson 16:26:35
  No i mieszkańcy Noworosji (po polsku przez analogie do Małopolski - Nowopolski - ach ten wpływ łaciny) czy raczej Małorosji, spełniają Pańskie życzenie.
  Szkoda tylko, że za taką cenę.
 • @szczurobronny 16:52:10
  Bo pejs-zbuka trzeba omijać na kilometr.
  Bez popularności będzie leżał i kwiczał.
 • @Kaktus 24 08:27:51
  W sumie na dwoje babka wróżyła.
  Jak część pójdzie tym korytarzem i zostawi sprzęt, to pozycje zostaną zdobyte bez strat własnych.
  Część żołnierzy pewnie zostanie w Rosji na kilka miesięcy, bo do domu nie mają co wracać, część się przekona w Rosji.
  Nawet jak wrócą do wojska ukraińskiego, to i tak wyeliminuje ich na miesiąc albo dwa co najmniej.
  A czas gra na korzyść Małorosji.
 • @Triphaze 09:37:45
  Chyba zatrutych.
 • @AlexSailor 09:29:48
  Putin ośmieszając bandytów z Kijowa jednocześnie ośmiesza Polskich sługusów mafii żydowskiej którzy w TV i innych mediach stadami wykrzykują kłamstwa generowane przez bandytów z Kijowa.
  Putin powoduje że agentura mafii żydowskie się dekonspiruje całkowicie. Taki chazar, syn zbrodniarza i bandyty z NKWD/UB Stolzman ksywa dla goim Kwaśniewski jest już politycznie skończony właśnie Ukraina go dobija politycznie. Inni krzykacze szabesgoje, chazarstwo z TV są w identycznej sytuacji politycznej. Różne pomioty żydoukraińskie jak Kowale, Czarneckie, i wiele innych PO wskich i PiSowskich agencików mafii żydowskiej. Putin obnażając Kijów obnaża też agenturalność polskiego systemu medialnego. Jeden mały Putin a tyle dobrego dla świata robi praktycznie nic wojskowego nie robiąc, niczego i nikogo nie bomabrdując. A zachodni zbrodniarze mordują na okrągło i na bliskim wschodzie, wcześniej w Europie (Jugosławia) teraz na Ukrainie.
  A Putin gra z nimi w geopolityczne szachy. I ogrywa żydowskich bandziorów jak chce. Oby tak dalej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej