Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 29.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstańcy z Doniecka zaczęli wysyłać żołnierzom ukraińskim biorącym udział w tzw. operacji antyterrorystycznej SMS-y.

Nie wiadomo czy te SMS-y wysyłane przez batalion Motoroli, czy też wieści z frontu południowego, spowodowały panikę wśród ukraińskich żołnierzy, którzy masowo porzucają broń i dezerterują:

Na powyższych zdjęciach porzucony przez ukraińskich żołnierzy sprzęt wojskowy w miejscowości Starobeszewo.

Na powyższych zdjęciach sprzęt wojskowy porzucony przez ukraińskich żołnierzy pod miejscowością Granitnoje na zachód od Telmanowo.

Poniżej zdjęcia ukraińskich żołnierzy po walkach na stanowisku obronnym Wiergulewskoje:

A teraz trochę polityki.

Otóż po tragicznych informacjach płynących z frontu tzw. operacji antyterrorystycznej (OAT) prowadzonej przez kijowską juntę na wschodzie Ukrainy, w sferach rządowych zapanowała panika.

Dlatego też aby ochronić siebie przed zbliżającą się szybkimi krokami konfrontacją z doprowadzonym do ostateczności społeczeństwem, przedstawiciele rządu kijowskiego opracowali karkołomny plan wciągnięcia do pomocy w walce ze zbuntowanymi prowincjami wojska Stanów Zjednoczonych. Plan ten opierał się na oskarżeniu władz rosyjskich o to, że dokonały agrasji militarnej na terytorium południowo-wschodniej Ukrainy. Dowodem na to miały być fałszywe zdjęcia satelitarne, na których miałby być widoczne kolumny rosyjskiego sprzętu wojskowego przemieszczającego się w strefie przygranicznej po ukraińskiej stronie.

Tą fałszywkę jak zwykle tylko kupiły nasze wiodące media głównego ścieku oraz niektórzy najbardziej proukraińscy polscy politycy i pachołki wrogiego kapitału.

Następnym krokiem w tym grubymi nićmi szytą ukraińską prowokacją była prośba skierowana przez ukraiński rząd do USA o nadanie Ukrainie statusu specjalnego sojusznika Stanów Zjednoczonych poza NATO, który to status umożliwiłby interwencję militarną Stanów na Ukrainie albo w najgorszym przypadku udzielenie Ukrainie pomocy wojskowej.

Co dziwne Stany Zjednoczone tym razem natychmiast zabrały głos w tej sprawie, gdzie prezydent Barack Obama jednoznacznie oświadczył, że:

"Nie bierzemy pod uwagę wojskowej konfrontacji z Rosją. To, co robimy, to mobilizujemy miedzynarodową wspólnotę, by wywierać presję na Rosję. Ale ważne, by podkreślić, że nie będzie wojskowego rozwiązania tego problemu".

Tak więc kijowskie władze teraz już bez żadnych dla nich złudzeń pozostawione zostały same sobie z własnym problemem i muszą wypić piwo, które naważyły.

Mimo to, a więc braku poparcia swojej polityki w społeczeństwie ukraińskim jak i wśród międzynarodwej opinii publicznej, nadal odreagowują oni swoje frustracje w bezsilnej złości na niewinnej ludności cywilnej zbuntowanych prowincji:

Przechodząc zaś do wczorajszych walk na frontach ukraińskiej wojny domowej; najważniejszym wydażeniem było wyjście powstańców na tyły wojsk ukraińskich pod Mariupolem na zachód od tego miasta:

Tak więc jak było do przewidzenia już kilka dni wcześniej wojska ukraińskie wpadły w liczne kotły, kociołki, rondelki, garnki i garnuszki, czyli niemalże cała garnkuchnia jest już do ich dyspozycji.

Przy okazji bardzo ciekawa- i znamienna jednocześnie- była sytuacja jaka miała miejsce wczoraj w Mariupolu gdzie ukraińskie tymczasowe władze miasta zawiozły pod przymusem pracowników tamtejszych fabryk i urzędników na wiec proukraińskiego poparcia, na który udało się zapędzić nie więcej niż kilka tysięcy mieszkańców w liczącym ponad 500 tys ludzi mieście, którzy i tak niemal natychmiast zaczęli się rozchodzić do domów:

Mimo to korpus ukraińskich wojsk, które bronią Mariupola wpadł w kolejny kocioł.

A poza tym, idzie potężne uderzenie wojsk powstańczych na centralnym odcinku drogi H 20 łączącej Donieck z Mariupolem, skierowane swym ostrzem prosto na zachód. Celem tego uderzenia jest zdobycie mocnego przyczółka po zachodniej stronie wspomnianej drogi wiążąc jednocześnie ukraińskie siły na północy i uniemożliwiając im przyjście z pomocą okrążonemu Mariupolowi.

W akcie samobójczej rozpaczy ukraińskie wojska prowadzą obecnie ofensywę na froncie północno-zachodnim usiłując jak na razie bezskutecznie odciąć miasto Gorłowka od Doniecka atakując na odcinku pomiędzy miejscowościami Krasnyj Partyzant i Pantelejmowka leżącymi na południowy-zachód od Gorliwki.

Jednocześnie na tym samym kierunku frontu siły powstańcze prowadzą atak z Gorłowki mający na celu odcięcie wojsk ukraińskich w tworzonym właśnie kotle debalczewskim. W ciągu najbliższych 2-3 dni zobaczymy czy plan ten się powiedzie.

W Ługańsku trwa obecnie potężny kontratak batalionów powstańczych na kocioł na południe od miasta, w którym zostały zamknięte siły ukraińskie poprzednio broniące się na ługańskim lotnisku oraz prowadzony jest atak na północny- wschód od Ługańska mający na celu odepchnięcie sił ukraińskich rozlokowanych na wschodnim przedpolu Stanicy Ługańskiej. Likwidowane są też ukraińskie pozycje obronne na północ od Ługańska, gdzie ich rozproszone oddziały działają w okolicy dzielnicy Metalist.

Bardziej na północ od Ługańska na kierunku miast Siewierodonieck i Liscziańsk wyprowadzany jest obecnie pomocniczy atak z linii drogi H 21, który ma na celu oskrzydlenie Siewierodoniecka od wschodu.

Nadal trwają walki z wojskami ukraińskimi uwięzionymi w pozostałych kotłach, gdzie najbardziej intensywne toczą się w Wielkim Kotle "Amwrosiewskim" od strony miejscowości Iłowajsk.

W trakcie walk ostatniego tygodnia jak dotychczas (tzn. do wczoraj) wzięto do niewoli 900 ukraińskich żołnierzy, zaś około 1400 zostało trwale wyeliminowanych. Stosunek strat w sile żywej powstańców do ukraińskich żołnierzy wynosi w chwili obecnej 1:140.

Wczorajszej nocy poddało się powstańcom około 250 ukraińskich żołnierzy, z których większość postanowiła przejść na ich stronę. Jednocześnie ukraińskie władze wykazują się nadal jakąś niepojętą determinacją graniczącą z obłędem, bo nawet skierowały na front wozy bojowe rozpoznania chemicznego "Kaszalot", których jedynym uzbrojeniem jest karabin maszynowy kaliber 7,62 mm. Jak sądzę skuteczność tej broni w walce jest podobna do skuteczności naszego krajowego "Kaszalota", gdy zostałby "on" wysłany na front.

W ręce powstańców trafiło tajne archiwum jednego z dowódców ukaińskiego zgrupowania, w którym znajdują się rozkazy i dane osobowe oficerów i żołnierzy odpowiedzialnych za ostrzał artyleryjski i rakietowy celów cywilnych.

Na koniec relacja powstańca, który cudem uciekł z ukraińskiej niewoli:

I jeszcze jeden film ze wzgórza Saur-Mogiła:

Jako, że Kot Ivanow nie nadążą już za frontem z aktualizowaniem jego sytuacji na mapie, co ja już opisałem powyżej, zamieszczam ją teraz dla porównania:

Pod tym linkiem można mapę oglądać w powiększeniu:

ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/27196/27196_original.jpg

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu porzucona przez ukraińskich żołnierzy w Starobeszewie samobieżna haubica 2S19 MSTA-S.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • noworosja
  ukraińscy żydzi ładnie się zabezpieczyli jak nic nie wyjdzie im z tego cyrku to mają ukraińskie złoto w usa 43 tony które wywieżli po dojściu do władzy polecam wywiad z albinem siwakiem w ostatniej angorze czy go ktoś lubi czy nie o żydach
 • Rosjanie ponoszą ogromne straty :)
  Rosjanie ponoszą ogromne straty. Chowają ich w zbiorowych mogiłach. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainski-minister-obrony-rosjanie-ponosza-ogromne-straty-chowaja-ich-w-zbiorowych/sfc38
  Hejter..znaczy Hełetej chyba się czegoś nawąchał :)
 • @jarema 09:59:19
  Zgadza się!

  Obecnie zaś wywożą waluty.

  Pozdrawiam.
 • @asdf 10:01:21
  Oni cały czas są pod "wpływem":)))))))))

  Pozdrawiam.
 • @asdf 10:01:21
  Banderowcy mogą zrobic teraz jedyną w swoim życiu pożyteczną rzecz. Cały czas bełkoczą o miłości do "samostijnej" to niech teraz porąbia siekierami tych co ja doprowadzili do takiego stanu, zaczynając od Poroszenki - Walzmana , a kończąc na tym idiocie Hełeteju...
 • Kabaret
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainski-minister-obrony-rosjanie-ponosza-ogromne-straty-chowaja-ich-w-zbiorowych/sfc38
  Trup rosyjskich żołnierzy ściele się gęsto że w zbiorowych mogiłach ich chowają :))))) nic tak nie poprawia humoru z rana jak kabaretowe materiały na onucy
 • @szczurobronny 10:14:34
  Dzięki i

  Pozdrawiam:)
 • dobre
  Według ukraińskich mediów, „20 sierpnia w walce o wyzwolenie Ługańska zginął setnik 8-ej „afgańskiej” sotni Samoobrony Majdanu kijowlanin Oleg Mіchniuk.”

  Za swoją afgańską i komsomolską przeszłość „Mіchniuk cieszył się na Majdanie wielkim autorytetem”. Również media poinformowały o tym, że pogrzeb, prawdopodobnie, odbędzie się w Kijowie w dniu 22 sierpnia na Bajkowym lub Łukjanowskim cmentarzu wojskowym. Pożegnanie odbędzie się na Majdanie, gdzie Oleg Michniuk, ten bohater, przebywał tam od pierwszego dnia rewolucji.

  Jednak okoliczności jego haniebnej śmierci ukraińskie media, oczywiście, nie ujawniają. A było to tak: wraz z dwoma swymi podwładnymi z 8-ej „afgańskiej” sotnі, obecnie wchodzącej w skład batalionu Ajdar, Mіchniuk, nachłeptawszy się wódki (ukr. – horiłki – od tłum.), postanowił w najlepszych tradycjach okupantów wykorzystać miejscowe dziewczęta. Długo goniąc za niepełnoletnią mieszkanką wioski, wpędzili ją do stodoły i próbowali zgwałcić. W tym momencie z domu wypadł jej 82-letni pradziadek z dwururką i na miejscu zastrzelił dwóch gwałcicieli. W czasie, gdy dziadek przeładowywał strzelbę, trzeci bandyta zdołał uciec. Wzywając pomocy wspólników z Ajdaru, powrócił on na miejsce śmierci swojego dowódcy, aby zemścić się na rodzinie dziewczyny, ale ona i jej rodzina zdołali się schować. Rozwścieczeni żołnierze z oddziału karnego spalili chatę i budynki gospodarcze. Tak ukraińscy nacjonaliści „wyzwalają Ługańsk
 • @szczurobronny 10:16:28
  To od dawna było "oczywistą oczywistością",tylko co na to nasze "władze",poseł Kowal i inni zwolennicy faszyzmu banderowskiego.Jak odwrócą teraz kota ogonem?Swoją drogą poraża głupota i naiwność Kijowa liczącego na pomoc militarną USA.Po drugiej wojnie były poważniejsze konflikty zbrojne,Korea,Kuba,Wietnam,Afganistan ,ale do bezpośredniej konfrontacji supermocarstw jakoś nie doszło.Chyba,że działa tu teoria spiskowa o zemście Chazarów za Holokaust na ukraińskich banderowcach,której jestem zwolennikiem.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 10:30:27
  A co on miał innego powiedzieć:)))))

  Pozdrawiam.
 • Z niezalezna.pl
  To jest dobre :)

  "Rosyjska agentura atakuje naszego dziennikarza! „Pozdro od Stiełkowa natowska ku... o”
  http://niezalezna.pl/58839-rosyjska-agentura-atakuje-naszego-dziennikarza-pozdro-od-stielkowa-natowska-ku-o

  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 10:30:27
  Z cyklu "Banderopiteki sie zbroją', przegląd 'sprzętu bojowego";
  http://www.e-news.su/in-ukraine/23426-tachka-na-prokachku-ukrop-versiya.html
 • @szczurobronny 10:16:28
  Powinien dodaj jeszcze :
  ''Przypomniał, że Ukraina nie jest członkiem NATO i w związku z tym USA nie mają traktatowych zobowiązań do jej obrony. USA będą wspierać Ukraińców dyplomatycznie i finansowo, by pomóc im uporać się z trudną sytuacją, dlatego podejmujemy nieustające wysiłki aby roztoczyć najwyższą pieczę nad przechowywanym u nas ukraińskim złotem''.
 • @Lechita 10:34:00
  Ależ terroryzm:)))))

  Dobrze, że zawału od tego nie dostał, bo to byłaby pierwsza ofiara "sowieckich terrorystów":))))))

  Pozdrawiam.
 • Obiektywizm
  Relacje polskich mediów dt. wojny na wschodzie Ukrainy pozostawia wiele do życzenia. Przemarsz jeńców nazywają zbrodnią wojenną, z kolei bombardowania pozycji cywilnych już nie, co zostało przez autora słusznie podkreślone.

  Jednak tutejsze publikacje także są dalekie od jakiegokolwiek obiektywizmu. Jeżeli wywiady państw potwierdzają ruchy wojsk jakiegoś kraju przez daną granicę międzynarodową to coś jest na rzeczy. Pomijanie tego faktu to jawna manipulacja, a zaprzeczanie temu to już kłamstwo. Także nierosyjscy reporterzy przebywający w strefie przygranicznej, informują o transgranicznych ruchach wojsk, tutaj nie znajdziemy ani słowa o tym, tak więc nie można uznać tych tekstów za obiektywnych.

  Pozdrawiam
 • @Lechita 10:34:00
  "Dzisiaj przy próbie wyjścia z kotła pod Iłowajskiem w zasadzkę wpadła kolumna naszych wojsk', informuje d-ca Sonderkommando "Donbas" Semenczenko;
  http://rusvesna.su/news/1409300699
  http://112.ua/obshchestvo/boycy-ato-popali-v-zasadu-pytayas-vyrvatsya-iz-okruzheniya-pod-ilovayskom-semenchenko-108003.html

  Ps. Zauważyłem że ostatnimi czasy Semenczenko pisze z większa nienawiścią o swoich nominalnych przełożonych z Kijowa niz o "ruskich" i "separatystach"...
 • @Reiner 10:37:52
  Masz dowody na to, że ruskie wojska przeszły przez ukraińską granicę, czy też tylko opierasz się na fałszywkach wyprodukowanych przez sbu?

  Proszę podać dowody na poparcie swej hipotezy.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:39:32
  Cytuję:

  "Zauważyłem że ostatnimi czasy Semenczenko pisze z większa nienawiścią o swoich nominalnych przełożonych z Kijowa niz o "ruskich" i "separatystach"...'

  Jak widać pobyt w szpitalu dobrze mu służy, prawdopodobnie zaczął na trzeźwo oceniać sytuację (barak narkotyków i alkoholu robi swoje:)

  Pozdrawiam.
 • @Reiner 10:37:52
  Nie ma co się gorączkować, ta strona bazuje na informacjach od drugiej strony, choć może pan też znaleźć linki do stron prokijowskich.
  Niestety obiektywizm w dzisiejszych czasach musi pan sobie wypracować sam.
  Za krytyczne uwagi dziękuję i również pozdrawiam...
 • @szczurobronny 10:41:23
  Nie należy się tym przejmować, bo jest bardzo łatwo oddzielić ziarno od plew.

  Oni na pewno nie wypuszczą zbrodniarzy.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:34:13
  Spojrzyjcie na "opancerzoną przyczepę" z wieżyczką chyba od jakiegoś BTR.Konstrukcja,że tak powiem całkiem udana w porównaniu z pozostałym sprzętem pancernym.Tylko trochę bez sensu.No chyba,że jest do niej równie opancerzony ciągnik.
 • @AdNovum 10:04:16
  W internecie poszukują najemników pod tytułem: " Safari Ukraina" i pod tym "płaszczykiem zgłaszają się mordercy zachodni do walk na Ukrainie. Robią to bezpłatnie, jedynie dostają bron i posiłki a głównym inicjatorem jest Francuz biorący kiedyś udział w walkach w Afryce jako najemnik. Dla takich osobników, w tym i polskim najemników z OTHAGO "sienkiewicza", GROMu nie powinno być litości, do piachu z nimi, ponieważ nie osłania ich Konwencja Genewska mówiąca o jeńcach wojennych. Ps. Te esemesy pisane przez moździerze, są bardzo skuteczne widać, oby ich więcej wysyłano. Pzdr! i jak zawsze 5!!!!
 • @Reiner 10:37:52
  Informacje bez podania źródła są bezwartościowe.
  W przypadku naszych mediów źródło jest zawsze to samo czyli SBU. A to jest kompletnie bezużyteczne. Ze względu na dezinformację trzeba weryfikować wszystko, też nagrania i zdjęcia. Jednak relacje polskich mainstreamowych mediów niestety są bajkopisarstwem i można je kompletnie zignorować, lub się z nich pośmiać. Przeraża mnie jedynie że 19 na 20 osób udaje się tym przekazem przekonać. Źle to rokuje na przyszłość. Jeśli nie zadbamy o niezależność mediów to czeka nas dyktatura tylko ładnie nazwana "wolnością" i "demokracją".
  Podanie informacji że NATO uważa, że walczy 1000 rosjan jest hipotezą dopóki nie zostaną przedstawione dowody.
 • @Reiner 10:37:52
  Wczoraj po raz n-ty delegaci OBWE których Rosja POPROSIŁA do siebie by dzień i noc czuwali na granicy - zaprzeczyli jakoby cokolwiek wjeżdżało lub wyjeżdżało z Rosji na Ukraine lub na odwrót.

  Jeżeli "donosi" ktoś - to niech zrobi zdjęcie!

  To jest proste jak budowa cepa!
 • @Reiner 10:37:52
  To,że jakiś nierosyjski dziennikarz(BBC) podał informację mówiącą o kolumnie rosyjskich transporterów jadących w kierunku przejścia granicznego Izwarino,która to kolumna przed przejściem rozjechała się i pojechała polami w kierunku granicy,to nie znaczy to wcale,że ją przekroczyła.Głośny news w naszych "mediach" przy sprawie konwoju humanitarnego.Pisać i mówić można wszystko,potrzebne są dowody.Które z wywiadów obcych państw pokazały takie?Oprócz oczywiście SBU,ale to inna "bajka".
 • @AdNovum 10:45:14
  Oficjalna wersja "mapy ATO", czyżby desant z M.Azowskiego?
  http://112.ua/obshchestvo/boycy-nacgvardii-v-rezultate-boya-vzyali-pod-kontrol-n-p-komsomolskoe-doneckoy-oblasti-108028.html

  A tu "historyja ku serc pokrzepieniu spisana", o tym jad dwóch rannych oficerów wysadziło sie z tuzinem "ruskich" nie chcąc plamić "honoru" niewolą;
  http://112.ua/obshchestvo/dva-ranenyh-oficera-ukrainskoy-armii-ne-zhelaya-sdavatsya-v-plen-podorvali-sebya-vmeste-s-12-rossi
  SBU juz wczoraj ogłosiło że bierze sie za "front internetowy", jak widać pierwsze efekty już mamy...
 • @mania przepraszania 10:43:59
  Dziękuje za tą wyważoną odpowiedź. Z pewnością cenna jest analiza z drugiej strony, bo ta jest całkowicie pomijana przez mainstream. Dlatego też czytam tutejsze publikacje.

  Bardzo ciężko o obiektywizm, dzisiejsze konflikty zbrojne to głównie wojny informacyjne. Ciekawym przypadkiem była rebelia w Ogadenie prowadzony przez Narodowy Front Wyzwolenia Ogadenu. Z faktu, że rebelianci porywali korespondentów wojennych, nie zapuszczali się tam dziennikarze i od tego momentu nie było kompletnie wiadomo co się tam dzieje. Obie strony po każdej potyczce przedstawiali przeczące sobie komunikaty. Nigdy nie zdarzyło się, aby których się pokrywał, pomijając informacje o zawieszeniach broni. Podobnie było przy początkach wojny domowej w Syrii, kiedy prezydent Asad nazywał bojowników terrorystami, a Zachód jego zbrodniarzem. Teraz najchętniej podjęli by z nim współpracę, wobec kampanii IS.

  Nadal będę czytać relacje z frontu na wschodzie Ukrainę, jednak mając na uwadze, że prawda może wyglądać odrobinę inaczej. Z kolei jak to wygląda naprawdę, dowiemy się za dobre kilkanaście lat.

  Życzę wytrwałości i pozdrawiam.
 • Sobotka: Czechy za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO
  ale nie u nich, nie w Czechach.
 • @szczurobronny 10:30:27
  czemu nie przekleić tak krótkiego tekstu
  "W rezultacie działań powstańców duża liczba ukraińskich żołnierzy, biorących udział w operacji wojennej wbrew swojej woli, a wypełniając rozkaz, wpadła w okrążenie. Wzywam siły powstania do otwarcia korytarza dla ukraińskich wojskowych, aby uniknąć niepotrzebnych ofiar, dać im możliwość wyjścia z rejonu działań wojennych, powrotu do swoich rodzin, matek, żon i dzieci; udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej rannym w wyniku operacji wojennej"
 • @Reiner 10:37:52 OBWE zaprzecza
  Obserwatorzy OBWE monitorujący granicą rosyjsko-ukraińską zaprzeczają informacjom ukraińskim, jakoby wojska rosyjskie przekroczyły tę granicę.

  Żaden wywiad zachodni nie potwierdził takiego zdarzenia, bajki opowiada Rasmussen i inni pajace.
 • @Reiner 11:00:36
  Życzę owocnego docierania do prawdy...

  "Jestem na misji żeby odkryć fakty
  Masz swoje historie, ale w każdej z nich jest rysa
  Dezinformacja, kłamstwa i oszustwa
  Dlaczego myślisz, że wszyscy byliśmy pogrążeni we śnie

  Nie słuchaj mnie, słuchaj swojej głowy
  Nie słuchaj
  Nie słuchaj niczego co powiedzą
  Nie słuchaj"
 • Na dzień dobry troche informacji z mojego ulubionego i rzetelnego portalu, jakim jest ONET
  artykuł o komisji śledczej - oczywiście z podtytułem "Putin się śmieje"

  Zaglądamy do środka - wielkie zdjęcie Antoniego M.

  czyli Tadą ! Wielki powrót ! Czekamy kiedy wreszcie na temat Ukrainy zacznie się wypowiadać Pan Prezio oraz nadEkspert Macierewicz

  btw: spróbowałem poskładać w jedna całość jego kolejne wnioski wyciągane podczas prac komisji śledczej n/t Smoleńska i wg mnie, ta spójna wersja wygląda następująco:

  1. Przed lądowaniem Rosjanie wypuścili sztuczną mgłę
  2. w celu zmniejszenia nośności powietrza, został rozpylony Hel
  3. zdetonowano bombę termobaryczną
  4. urządzenia pokładowe zostają poddane myconingowi
  5. na pokładzie eksploduje trotyl - samolot przełamuje się na pół
  6. Prezydent krzyczy na pilota "Nie ląduj Dziadu !!"
  7. Pilot pomimo wszystko chce lądować
  8. Na wieży kontrolnej, agenci KGB udający kontrolerów, mówią "samolot na ścieżce"
  9. Pilot krzyczy "Patrzcie jak lądują debeściaki !" i przystepuje do lądowania
  10. Do kabiny wchodzi trzeźwy jak niemowlę generał i żąda oddania sterów
  11. Eksploduje kolejna bomba
  12. Samolot rozbija się
  13. Katastrofę przeżywa większość pasażerów, ale są dobijani przez agentów KGB
  14. Ci sami agenci znajdują jakaś brzozę, robią nożami nacięcia - w celu uprawdopodobnienia ich wersji katastrofy
 • @mania przepraszania 10:58:47
  No cóż.....Hitler w kwietniu 1945 też dowodził armiami istniejącymi tylko na papierze,wyznaczał kierunki uderzeń dla nieistniejących dywizji itp.:)
  ps.A ten desant z morza to z kajaków,czy pontonów?
 • @Reiner 10:37:52
  Przecież to nie jest tajemnicą i też dyskutowaliśmy na tym portalu że separatyści dysponują również bronią która nie pochodzi z zasobów ukraińskich
 • @adalbert05 11:10:13
  A to już wiedzą tylko spece ze "sztabu ATO" w Kijowie...
 • @Reiner 10:37:52
  Masz racje również wczoraj widziałem zdjęcia ruskiej kolumny pancernej - stanowiące NIEZBITY dowód na ruska agresje !

  ps.
  zdaje się , że w drugim pojeździe widać "Wielka Stopę" (tzw. YETI)
  natomiast z przedostatniego wyraźnie macha Elvis
 • @ --- nie na temat, ale na świecie jakimś "cudem" jest coraz dziwniej
  jeśli nie siły nadprzyrodzone, to może spisek RAŚ ?

  W katowickiej Klinice Gyncentrum w ramach społecznej akcji "Zdrowy tata" przebadano blisko 100 mężczyzn, ochotników mieszkających w tym regionie. Aż u 52 proc. badanych stwierdzono niepłodność.
 • @Reiner 10:37:52
  zeznania reporterów, nie potwierdzone dowodami, nie są wiele warte.

  Zwłaszcza, że roporterzy nia mają środków do obserwacji wojsk w innym miejscu, niż stoją.
 • 28-08
  dzieki serdeczne za codzienne informacje
 • Reportaż z bombardowanego Doniecka;
  http://rusvesna.su/news/1409301240
  Kijów robi wszystko by odciągnąć siły samoobrony od Mariupola, ale jak widać nie kwapi sie do kontruderzenia na północy. Cyżby nastroje tamtych wojsk też były w takim opłakanym stanie, że istnieje możliwośc powtórzenia się panicznej ucieczki , jaka miała miejsce na południu?
 • @szczurobronny 11:04:43
  a czy ktoś zrobił przegląd naszych majdanowców, wykrzykujących banderowskie hasła ?

  byłaby bardzo przydatna reklama przed wyborami.
 • @Reiner 10:37:52
  Wyszedłeś w swoim rozumowaniu z błędnego założenia. Mianowicie: że nierosyjscy reporterzy są obiektywni. Niestety nie są . Dlatego też cały czas żądamy twardych dowodów w postaci zdjęć satelitarnych tych kolumn w momencie przekraczania granicy. Jedyne co zostało pokazane to Photoshopowe impresje na temat zdjęć z cywilnego satelity okraszone wypocinami jakiegoś domniemanego "eksperta z NATO", który "jest przekonany " , że to na zdjęciu to właśnie przekraczające granicę kolumny rosyjskie. Poza tym powstańcy nie mają w tej chwili problemu z ilością sprzętu. Najlepszym i ciągłym dostawcą jest armia ukraińska , która od 20 czerwca do 23 sierpnia "dostarczyła": 79 czołgów, 94 BWP , 57 BTR, 3 BRDM, 9 BMD, 24 Grady, 3 Uragany, 2 Tulipany, 6 Nona, 27 Gwoździków, 14 armat D-30, 36 moździerzy82mm, 19 armat plot ZU-23-2 i 157 samochodów (za http://cyber-berkut.net/).
  Dlatego też mówienie o dostarczaniu sprzętu przez Rosję jest nieporozumieniem.
 • @TomS 11:32:25
  Informacje o "sukcesach" operacji (anty)terrorystycznej zostaną utajnione, tak zarządził minister obrony Ukrainy Hełetej;
  http://timer.od.ua/news/informatsiyu_o_hode_ato_zasekretili_848.html
 • @KHT 11:04:57
  można się pośmiać

  gdyby nie nasza bezradność,

  do pytań w tej sprawie proponuję dołączyć następujące

  czy zdołaliśmy zastąpić poległych godnymi ludźmi ?
 • @interesariusz z PL 11:41:09
  Czystki w aministracji w Chersoniu, usunięto naczelnika mianowanego w marcu przez samego Awakowa. Czyżby zaczął przejawiać oznaki paniki i defetyzmu?
  http://112.ua/politika/nachalnika-hersonskogo-oblastnogo-umvd-fabrina-uvolili-za-sabotazh-ato-108090.html
 • @interesariusz z PL 11:41:09
  Dziennikarze zwiali, bojcy freikorpsów zostali...w kotle pod Iłowajskiem;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/ukrainscy-dziennikarze-wydostali-sie-z-kotla-pod-ilowajskiem-foto
 • @interesariusz z PL 11:41:09
  trochę z innej bajki. Kolejna odsłona z cyklu "GaPol" i skupiona wokól niej tzw. prawica patriotyczna.
  Tu "brutalny" atak na jednego z "prawdziwych patryiotów" niejakiego Samuela Pereirę';
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nieznani-sprawcy-zniszczyli-drzwi-do-mieszkania-samuela-pereiry/pxq3j
  A tu prosze jak ten "piewca patriotyzmu" zachowuje sie gdy słyszy polski hymn;
  https://www.youtube.com/watch?v=Cdl28L97Q_U

  'Gazeta Polska"? Nie dziękuję!
 • Grzegorz Braun o łajdakach i zbliżającej się wojnie
  Grzegorz Braun o łajdakach i zbliżającej się wojnie
  https://www.youtube.com/watch?v=eav21FssUJ8

  Polecam więcej filmów z Panem Grzegorzem Braunem

  Pozdrawiam
 • Ks. Isakowicz-Zaleski którego zawsze warto posłuchać o Marii Stepan i jej "dziennikarstwie";
  http://www.prawy.pl/felieton/6798-smierc-wrogom-czyli-jak-maria-stepan-ukazuje-w-tvp-banderowska-ideologie
 • @Reiner 10:37:52
  Nawet dzisiaj (10.24, szczur obronnych) była tu podana informacja o tym że "w istocie walczyło i walczy 4000 rosyjskich ochotników" były tu nawet filmy z ich udziałem w których się sami do tego przyznawali.
  Tyle że ochotnicy to jedno, a regularne oddziały armii to co innego. Nic, poza informacjami dziennikarzy i propagandzistów nie wskazuje na obecność armii rosyjskiej. Dziennikarze i politycy codziennie informują nas o tak fantastycznych historiach że gdyby im wierzyć to Ukraińcy od kilku miesięcy powinni być już we Władywostoku.
  Zawsze powtarzam, nie po słowach a "po owocach ich poznacie" ocenia się czy ktoś kłamie czy mówi prawdę. Dziennikarze nałogowo raczą nas słowami które na drugi dzień okazują się być bzdurami.
  Jeszcze w sobotę były informacje o flagach ukraińskich nad Lugańskiem.
 • @mania przepraszania 10:34:13
  http://www.e-news.su/in-ukraine/23426-tachka-na-prokachku-ukrop-versiya.html
  Ten link który dałeś bardzo mnie rozbawił. Nawet pierwsze skojarzenie miałem takie same jak ruscy, że te pojazdy wyglądają jak z filmu "Mad Max" :)

  Dobry jest dziś dzień "nasi" wygrywają, USA oficjalnie powiedziało, że ukrom nie pomoże (może polskojęzyczni politycy teraz spuszczą z tonu i odpuszczą wysyłanie kasy i pomocy wojskowej ukrom), a na dodatek śmiesznych i wesołych linków nie brakuje w komentarzach.

  Pozdrawiam wszystkich i cieszę się że trafiłem na neon24.pl (z komentarzy z onetu, chociaż raz do czegoś dobrego się przydał :) )
 • onet
  samobójcza śmierć ukrainskich oficerów
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-dwaj-oficerowie-wysadzili-sie-w-powietrze-zabijajac-12-rosjan/xk9v9

  Jeżeli to prawda to powtórzy się scenariusz z II Wojny Światowej na Pacyfiku kiedy po kilku takich akcjach amerykanie średnio podchodzili do brania jeńców.
 • @szczurobronny 12:02:59
  A gdzie są "kartografowie" z najnowszymi mapkami? Zaspali? Potem ludzie wchodza i pytaja się: "Sievodnia niet karty" :)))
 • Rada Bezpieczeństwa ONZ zablokowała propozycję Rosji
  w sprawie przyjęcia oświadczenia o niezwłocznym zawieszeniu ognia na południowym wschodzie Ukrainy nazywając projekt „niepoważnym”

  w zasadzie, niezłą propagandą byłby przegląd zablokowanych inicjatyw w Radzie Bezpieczeństwa ONZ
 • @Gregoson 12:07:36
  Do góry masz wklejony link z oficjalnej strony prokijowskiej. Przypominam wczoraj SBU zapowiedziało że będzie "filtrować" sieć w celu walki z "ruską propagandą', więc radzę dac sobie spokój z tym co powielają łżemendia...
  Ps. Na tyle na ile będe w stanie będę się starał przedstawiać "produkcje" kijowskiej propagandy na bieżąco...
 • @szczurobronny 10:45:52
  W porównaniu do mediów głównego nurtu przekaz dotyczący konfliktu trwającego na wschodzie Ukrainy tutaj wydaje się być bardziej obiektywny. Mapki są naprawdę ciekawe. Ale napisanie w komentarzach czegokolwiek co nie jest po myśli osób udzielających się na tym forum od razu komentowane jest jako trolling. Każdy ma jakieś poglądy- ja miłośnikiem banderowców nie jestem, separatystów jestem w stanie zrozumieć ale nie wierzę że wojsk rosyjskich tam po prostu nie ma. Każdy przywódca działający w interesie własnego kraju i narodu wsparłby współziomków toczących walkę. A Putin na nasze nieszczęście jest takim przywódcą. Należy tylko zazdrościć Rosjanom takiego prezydenta i żałować że Polska nie ma takich polityków. Natomiast pytanie i proszenie o dowody co zrobił Reiner w moim odczuciu nie jest takim działaniem.
 • @Gregoson 12:07:36
  Na razie mieliśmy miesiąc temu "sprawę" gdy faszyści sie podawali a potem z bliskiej odległości otworzyli ogień zabijając cały, doskonały zespół zwiadowczy Bezlera - o ile pamietam!

  Potem zaraz Striełkow - bo wtedy rządził - nakazał nie zabijać ale brać do niewoli...

  Bo bał się samosądów!

  Takie sprawy "udają się" jdnorazowo, tylko ludzi żal...
 • @szczurobronny 12:12:05
  Odnośnie stanu sprzętu bojowego Ukrainy, prosze spojrzec na zdjęcia umieszczone przez "połkownika" ze strony "colonelcassad";
  http://colonelcassad.livejournal.com/1755666.html
  Z 'wierzchu" jeszcze się prezentują, ale po zaglądnięciu do środka...bez komentarza...
 • @brusek 12:16:43
  Walki na Ługańszczyźnie. Rozbita kolumna sił prokjowskich(zdjęcia drastyczne!);
  https://www.youtube.com/watch?v=O6_vlQuPo2s
 • @mania przepraszania 11:52:17
  Jezu czy w tym "polskim" ruchu narodowym muszą być albo Davidy albo Samuele ?
 • @brusek 12:16:43
  A mapki gdzie!?
 • @mania przepraszania 12:09:27
  Chcesz, to masz!
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/26779/26779_original.jpg
  Aktualizacja dziś 12.12 TC
 • wyszło szydło z worka
  The leader of the radical Islamic State (IS), Abu Bakr al-Baghdadi, has been reputed to be a Mossad-trained operative whose real name is Elliot Shimon, the son of Jewish parents. - See more at: http://americanfreepress.net/?p=19176#sthash.k2E6tn52.dpuf
 • @mania przepraszania 12:22:11
  Na naszej mapce powstańcy dochodzą już do samego lotniska,oby to była prawda,ten kocioł już dawno powinien zostać zlikwidowany,tyle było przez niego kłopotów.
 • @darek3013 12:15:57
  Ciężar dowodu spoczywa na wysuwającym hipotezę.
  Nie da się udowodnić, że rosyjskich formacji zbrojnych tam nie ma, ale nie powinno być trudno dowieść, że tam są.
  Pamiętaj że jest różnica między doradcami wojskowymi i wywiadem rosyjskim a regularnymi oddziałami(których inwazję ogłaszają media).
 • @brusek 12:29:47
  Przewodniczący Parlamentu Unii Republik Donieckiej i Ługańskiej o planach zajęcia Mariupola;
  http://lifenews.ru/news/139286
  'Odciąc Kijów od morza i przejać znajdujące sie w mieście zapasy"
 • @darek3013 12:15:57
  Tak trudno w to uwierzyć , ale jednak nie ma. Jest ponad 4000 obywateli RF , ale nie regularne oddziały armii. Niektórzy z tych ochotników wjechali tam całymi oddziałami jak Kozacy Dońscy ale większość przeszła tam w pojedynkę. Możliwe , że są wśród nich "doradcy" będący w istocie etatowymi pracownikami wywiadu Rosji , co nie zmienia jednak faktu, że regularne formacje armii rosyjskiej nie biorą w tej wojnie udziału.
 • @xzw 12:32:57
  Tu jest oficjalny komentarz MSW Ukrainy z 26. 08 zamieszczony na prokijowskich portalach; "żadnego wkroczenia wosk rosyjskich w rejonie Nowoazowska nie było"
  http://www.rbc.ua/rus/news/accidents/v-mvd-oprovergli-vtorzhenie-voysk-rf-so-storony-taganroga-26082014204500
  Po dwóch dniach mieliśmy "zdjęcia satelitarne" z "anonimowego źródła"!? Kto chce niech wierzy...
 • Mapa
  Dane na mapie aktualizowane
  http://cassad.net/?do=warmarker#

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 12:39:01
  Ławrow; "Ukraina zgodziła sie przejazd drugiego konwoju z pomocą humanitarną";
  http://lifenews.ru/news/139300
  Ps. Czy ceną był "korytarz humanitarny" z rejonów kotłów?
 • @szczurobronny 12:38:13
  Trzeci rodzaj prawdy wg ks.Tischnera,czyli gówno prawda.Tutaj
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/bohaterskie-samobojstwo-ukrainskich-oficerow-swiadkowie-zaprzeczaja

  piszą o tych bohaterskich samobójcach.A może poprzez propagandę taką ,jak ta o "samobójcach" ukry chcą,żeby powstańcy nie brali jeńców?Mniej swiadków na ew.ukraińskiej Norymberdze.
 • @szczurobronny 12:38:13 Świadkowie zaprzeczają
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/bohaterskie-samobojstwo-ukrainskich-oficerow-swiadkowie-zaprzeczaja
 • @Gregoson 12:07:36
  wp blokuje wszystkie negatywne wypowiedzi do tego tematu , zobaczcie 144 posty wszystkie pozytywne hehehe , jak im napisałem że ciekawe to jest ze 2 sie wysadziło zabili 12 żeby nie dostać się do niewoli , i wychodzi na to że Rosjanie by musieli sami podać do prasy że są z 331 pułku:) wojna z blokowaniem postów trwa.
 • @szczurobronny 13:18:07
  Na gazeta.pl też już wrzucili info o ,,ukropskich kamikaze". Ci to mają spóźniony zapłon.
 • @kmiciu 13:16:02
  Ja sobie dałem spokój z odwiedzinami na wp.pl To nie na moje nerwy.
 • @jazmig 13:13:46
  No i proszę, sami Ukraińcy obnażyli propagandę kijowską...
 • @szczurobronny to było kolejne łgarstwo, tylko czyje?
  W tej chwili jest konferencja w nasze telewizji TVn biznes i świat rzecznika RB Ukrainy Łysenky, który na pytanie dziennikarki ukraińskiej na temat tego wysadzenia się tychże generałów, odpowiedział, że nic mu nie wiadomo.
 • @szczurobronny 13:18:07
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=22820#comment-20989
  Jako komentarz...
 • @szczurobronny 12:38:13
  Oni ponoć? pośmiertnie zostali awansowani z majora na generała!
 • @Kula Lis 62 13:28:31
  Jakich generałów? Prosze tak nie pisać bo zaraz łżemendia to pochwycą i będą o tym pisac u siebie :)))
 • @Reiner 10:37:52
  Witam kolegę
  Ja również uważam, że dezinformacja i wojna propagandowa sa integralną częścią każdego konfliktu. Sam korzystam z różnych źródeł i staram się wyciągać z tego "złoty środek" a nie bezwględnie wierzyć to co napisze jedna ze stron, bo to po prostu głupota.

  Z drugiej strony, proszę się nie dziwić ostrym reakcją co niektórych forumowiczów. W omawianym tu konflikcie strona ukraińska z oskarzeń odnośnie udziału regularnych jednostek rosyjskiego wojska zrobiła sobie podstawowy oręż wojny propagandowej. Podstawy, moim zdaniem, do takich oskarżen mają bardzo nikłe. Do tej pory przedstawili informację o 10ciu żołnierzach rosyjskich z jednostki w Pkowie z czego w tv pokazano 8śmiu. I ci ludzie raczej nie wyglądali członków jednostki, która dostała bezpośredni rozkaz do walki, tylko na raczej zagubionych i zdezorientowanych całą sytuacją. Natomiast na tej nikłej podstawie Kijów dzien w dzien ciśnie bajki o morskich desantach, ofensywach, helikopterach.

  Co do siły i sposobu użycia propagandy przez obie strony można się było przekonać oglądajac wczoraj relację z posiedzenia RB ONZ. Usa i UK otwarcie zarzuciło Rosji użycie własnych jednostek, natomiast przedstawiciel Rosji w odpowiedzi zapytał o to co w Kijowie robią setki amerykańskich doradców a na froncie tysiące najemników walczących kilka tys. km od domu.... Jaka jest prawda? jak słusznie napisałeś dowiemy się o tym za kilkanaście lat, może..

  pozdrawiam

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  Do kolegi szczurobronny miałbym prośbę. Proszę nie bluzgać wszystkich, którzy próbują w dyskusji opierać się na źródłach innych niż rosyjskie od troli.
  Jest zasadnicza różnica między osobą pytającą, dyskutującą w sposób sensowny i merytoryczny (nawet jak podaje w pytaniu wątpliwe źródła) od chama typu swantz-walonka w sposób nachalny wrzucającego jakieś chore linki i bluzgającego wszystkich dookoła od np; kacapów. Proszę nie popadac w skrajność i nie zniżać sie do tego poziomu bo nie warto. A przy okazji sporo osób ogłupionych przez "polskie" mas media i szukających tutaj prawdy można tak zniechęcić

  pozdrawiam

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  AdNovum jeszcze raz gratulację za milionowa odsłonę!! Jak już wczoraj pisałem teraz szybko liczymy do 2mln

  pozdrawiam serdecznie
 • @mania przepraszania 12:22:11
  Obejrzałem "twój" filmik i nasunęła mi się taka refleksja.Powstańcy nie patyczkują się zbytnio z tymi,którzy mają krew na rękach.Poza tym widać z tego filmu,że mają świetne rozpoznanie,kto i co robił,za co jest odpowiedzialny.Dlatego zapewne walka o lotnisko ługańskie będzie do "ostatniego banderowskiego żołnierza".Z lotniska wielokrotnie ostrzeliwano miasto,ginęli cywile,więc banderowcy stoją pod ścianą.Dlatego wróżę tam ciężkie walki.
 • @adalbert05 13:36:32
  Tam działają żołnierze jednostek powietrzno-desantowych (prawdopodobnie najbardziej elitarnych) oraz tzw. baon "Ajdar" o którym już pisałem że jest to prawdopodobnie jednostka specjalna do zadań dywersyjno-terrorystycznych pod "płaszczykiem" gwardii narodowej. Dlatego też te walki z nimi trwaja tak długo, w razie nacisku tworza małe grupy bojowe i wtapiaja sie w teren, aby w przypadku pojawienia się wsparcia zintensyfikować działania.
  Ten "kocioł" na mapce to prawdopodobnie zasięg ich działania...
 • @mania przepraszania 13:31:56
  Oni ponoć? pośmiertnie zostali awansowani z majora na generała!
 • Benia Kołomojski straszy.
  https://twitter.com/Yurich24081980/status/505318328001646593

  W przypadku zajęcia przez siły Noworosji Zaporoża, Kołomojski grozi wysadzeniem miejscowej hydroelektrowni "Dnieprogres".
  Tutaj o kilka słów o tym obiekcie:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dnieprowska_Elektrownia_Wodna

  Chazary, jak przegrywają, to myślą: po nas już tylko potop.

  Wczoraj wypatrywałem ruskich spadochroniarzy, ale dzisiaj już wracam na forum ;))
  Pozdrawiam.
 • @xes23 13:33:20
  Dobrze i ładnie napisane - sam miałem to zamiar zrobic ale dobrze że nie miałem czasu, bo lepiej bym nie napisał!
  :)

  Po prostu tam giną ludzie! Jedni walczą o swe domy, rodziny, o przezycie a myślę że z te j" reszty" z kolei - 95% to zagubieni propagandowo albo wiedzący o co chodzi ludzie - ale nic nie mogą zrobić - bo ichnia władza grozi "tiurmą" jak odmówią, grozi że "coś się stanie rodzinie" albo wprost rozstrzeliwują!

  Pamiętajmy że społeczeństwo ukraińskie jest dużo biedniejsze niż nasze, też mają bezrobocie, tysiącami ludzie są teraz wyrzucani na bruk przez komornikow bo grzywna "skoczyła" z 4 na 14 za USD, przetacza sie straszna fala samobójstw - były na temat nawet demonstracje...

  Dle pewnej liczby ludzi - powołanie do wojska i teoretycznie regularna zapłata to złapanie bogów za nogi...

  Na pewno jest i tak...

  Naprawdę ciężko w takich momentach ostatecznych decyzji zachowac czlowieczeństwo!

  A popaganda jest jak widzi każdy - trawestując pewnego księdza...

  Byli "odesyci" co się sami podpalali, byli mieszkańcy Słowiańska którzy ostrzeliwali sami swoje dzielnice z moździerzy, był ostrzał Gradami jakiejś kolumny mitycznych uciekinierów - nikt ich nie widział ani nie podaje gdzie to było, a tyle już "ruskich kolumn czołgów" przeszło przez granice że chyba te równiny ukraińskie są już całkiem nieprzejezdne...

  Przy tym jednocześnie wojsko ukraińskie nie strzela do cywili, nie bombarduje bombami kulkowymi ani nie polewa miast fosforem! To jest oficjalne zdanie Kijowa!

  Prawda leży po środku - a w zasadzie znaczy stepy i miasta Ukrainy - grobami, grobami, grobami...
 • @Kula Lis 62 13:49:00
  No to jaja jak berety :))) Prawie jak ze słynnym Ordonem z reduty...
 • @szczurobronny 13:48:11
  Super, ale jedno ale, to nie "powstańcami którzy są Franzami", a "Francuzi którzy stali się powstańcami". tak będzie bardziej czytelnie...
 • @mania przepraszania 13:44:49
  Obejrzałem zdjęcia satelitarne okolicy lotniska i powiem szczerze,oni nie mają za bardzo gdzie "wtopić się" w teren.Takie grupy dywersyjne są dobre w terenie leśnym a szczególnie zurbanizowanym.A tam same "pola".Uderzenie zmotoryzowanej piechoty,przy wsparciu artylerii i czołgów w takich warunkach powinno załatwić nawet najbardziej elitarne jednostki,które "stoją w szczerym polu".Chyba że banderowcy mają faktycznie na tym terenie dużą ilość ciężkiego sprzętu i odpowiedni zapas amunicji.
 • @mania przepraszania 12:43:24
  "żadnego wkroczenia wosk rosyjskich w rejonie Nowoazowska nie było"

  Jasne ze nie bylo zadnego wkroczenia. Tylko aa tylach Ukraincow pod Maiupolem magicznie pojawily sie tysiace ruskich najemnikow w setkach ciezkiego sprzetu.
 • @adalbert05 13:57:52
  MUSZĄ mieć tam chyba WIEEELKI skład - bo przez tyle miesięcy jedno i drugie lotnisko dalej walczy, jedza psy okoliczne i w zasadzie nie wiadomo jak tam jeszcze mogą egzystować?

  A jedyną "rozrywką" jest metodyczne niszczenie miast...
 • @SheepShaker 13:58:48
  Sprzęt jak sprzęt - najgorsze że sam Lord Vader tymi hordami dowodził!
 • @adalbert05 13:57:52
  Już tu zamieściliśmy wywiad z miejscowym dowództwem samoobrony które tłumaczyło że nie może tego zrobić, ponieważ te oddziały kryja się wśród ludności cywilnej zamieszkującej okoliczne wioski traktując ich jako "żywe tarcze"...
 • @brusek 14:03:09
  A teaz w radyju nr 3 podawali że ukry walczą z takimi bestiami jakimi byli żołnierze Hitlera!

  No, co jeszcze wymyślą?
  Kto głosuje?
 • @SheepShaker 13:58:48
  Na pewno przesłali kosmici to wojsko :))))
 • @szczurobronny 14:05:21
  Dajcie już spokój z tymi "poskimi patryidiotami" Samuelami i Dawidami z "GaPolu". Tu możecie sie nad nimi "pastwic';
  http://macgregor.neon24.pl/post/112377,antypolska-gazeta-polska
 • @SheepShaker 13:58:48
  Sprawdź sobie sytuację w ubiegłym tygodniu, sprawdź mapki które są tu dostępne to będziesz wiedział skąd się powstańcy wzięli koło Mariupola. Jak się cofniesz dalej do dowiesz się o pierwszym kotle w który wpadła 72 brygada i co się stało ze sprzętem który zostawili. A nie, wpadasz tu jak Filip z konopi i zdziwiony z pretensjami.
 • @mania przepraszania 14:04:31
  Ale tam nie ma żadnych wiosek,tylko zabudowania lotniska,pasy startowe i pola?
 • @kkkkk 14:18:16
  Pewnie następny "desant".:)))
 • @kkkkk 14:18:16
  Najlepiej jakbyś mu jeszcze linki powklejał, przetłumaczył i pogrubił czcionkę.
  Jeszcze nie słyszałem, aby kogoś udało sie zmusić do samodzielnego myślenia, za to udawało się zmuszać masy ludzkie do wiary w zbiorową paranoję...
 • @brusek 13:49:42
  dzieki
  chociaż gdzie mi tam do Ciebie:) Codziennie z niecierpliwością czekam wieczorem na Twoje linki z komentarzami i podsumowaniem. Zwłaszcza że sam rosyjski znam b.b. słabo

  pozdrawiam

  ps. co do tych z lotniska pod Ługańskiem oni musieli mieć w między czasie jakieś dostawy. Nawet na mapie od kota widać było, że odległości między nimi a linią frontu na północy były niewielkie. Od czasu do czasu przedzierały się tam jakieś oddziały, można to było "wyczuć" czytając między wierszami w podawanych przez powstańców informacjach. Po prostu nie mieli wystarczających sił żeby dobrze pilnować a sytuacja na froncie jak sami podawali była "dynamiczna"

  No ale teraz to już raczej kwestia godzin i całe szczeście
 • @szczurobronny 14:05:21
  Chciałem wrzucić ale byłeś szybszy:DDDDD
 • @Lechita 14:07:12
  Ja uważam że Amerykanie wysyłaja wojsko na Donbas w przebraniu Rosjan bo już nie mogą patrzyć jak sie kijowianie męczą i chcą to szybko wespół - w zespół razem z Noworosjanami zaprowadzic porządek!
 • @adalbert05 14:19:53
  Na mapce to fajnie wyglada...
 • @mania przepraszania 14:22:48
  Utworzyłem mu korytarz przez który może przejść, tyle że musi złożyć broń :D
 • @szczurobronny 14:05:21
  Trochę mi to wygląda na prowokację, może to jego własne dzieło aby się dowartościować lub wylansować.
  Po pierwsze dziwne jest dla mnie to, że popierający Striełkowa, a tym samym Noworosję podpisują się falangą.
  Do drugie jest napisane "STIEŁKOW"
  Po trzecie - jak na czasie, nie mogli napisać kilka dni wcześniej lub później
 • @adalbert05 14:19:53
  https://www.youtube.com/watch?v=T0Suibdvu6E
  https://www.youtube.com/watch?v=QarvHcqU10U
 • @mania przepraszania 14:18:06
  https://www.youtube.com/watch?v=Cdl28L97Q_U

  Jego znudzone i zdegustowane spojrzenie mówi wszystko - te polskie głąby znów ryczą ten ich hymn, a h.. mnie obchodzi że jeszcze nie zginęła.
 • @mrdinozaur 14:32:22
  W USA jednej Żydówve tez ciągle malowali swastyki , w końcu administracja "po cichu" zainstalowała kamery. No i kogo one nagrały? Ano "biedną" Zydóweczke z pędzlem w reku. I tyle na temat tego "incydentu", po cholere robicie tym pajacom z "GaPolu" reklamę? Zaraz napiszą że "ruska agentura' z Neon24 potwierdza że to zrobiła, ciszej nad tym g..nem...
 • @mania przepraszania 14:25:28
  Chodziło mi o zdjęcia satelitarne okolicy lotniska,tam na prawdę nic nie ma o co by można oprzeć jakąś trwałą obronę.Tylko zabudowania lotniska i mała wioska Terenowa z kilkunastoma zabudowaniami.
 • @xes23 14:23:08
  W Ługańsku jest sytuacja krytyczna. Ludzie nie mają co jeść, lekarstw, wody itd.

  http://cxid.info/situaciya-v-luganske-ostaetsya-kriticheskoy-gorod-ostalsya-bez-postavok-produktov-medikamentov-i-topliva-n116442

  Więc powstańcy pilnujący kotła też nie są prawdopodobnie w najlepszej kondycji.
  Niedawno nasunęła mi się taka myśl. Może te problemy z dostarczeniem tam pomocy humanitarnej konwojami z Rosji wynikają z tego, że jak mieszkańcy i powstańcy wreszcie się "najedzą" to zaatakują i "będzie po ptokach"
 • @adalbert05 14:43:54
  No to wychodzi na to że dali na początku d.py...
 • @brusek 14:04:55
  Walnij jakiś przegląd źródeł bo ludzie sie zaczynają nudzić i "wiercą jakieś dziury w całym" :))))
 • @mania przepraszania 14:43:02
  Dlatego napisałem, że nie wierzę w przypadki i należy tę informację wrzucić do tego samego wora, w którym schowała się 10 tysięczna rosyjska armia, która przekroczyła granice (do wieczora będzie już chyba ze 100 tysięcy)
 • @interesariusz z PL 11:41:09
  widzisz... śmiech, to jest chyba ostatnia rzecz, która pozostała

  jeśli chciałbym się nad tym zastanawiać, to wpadłbym w jakaś totalna deprechę
  kiedyś nie mogłem zrozumieć ludzi, którzy "ot tak sobie" wyjechali z Polski
  mam dobre źródło utrzymania , a moja rodzina mieszka w okolicach Gdańska od pokoleń - (i mam to udokumentowane !!!) - nie myślałem nigdy o wyjeździe i nawet nie potrafiłbym zmienić miasta

  tak się złożyło, że mam kilkanaście lat młodszą Partnerkę i poznałem ludzi z Jej otoczenia - niegdyś bardzo hermetyczne towarzystwo jest rozproszone po świecie ! Irlandia, Anglia , Niemcy, Norwegia, nawet Australia !
  Rozmawiając z nimi, przebywając tam z wizyta - zacząłem dopiero ich rozumieć
  Pokolenie 30sto , 30sto parolatków nie ma w Polsce ŻADNYCH, ALE TO KOMPLETNIE ŻADNYCH PERSPEKTYW

  Tam maja swoje nowe domy, pracę, dzieci w przedszkolach (do czego dopłaca Państwo) - ściągnęli tam nawet swoich rodziców, którzy tu wegetowaliby na bezrobotnym, a tam tez maja pracę

  Ja tu pozostanę - choćby nie wiem co się działo

  ale jaka jest perspektywa dla Polski ?
  PiS, czy PO ? tylko taki jest wybór - miedzy "dżumą, a cholerą"
  miedzy bandą zawodowych złodziei i karierowiczów, a bandą idiotów opętanych wizją zamachów, agentów, spisków itp.
  a nad tym wszystkim czuwają z góry starsi bracia w wierze i dbają, aby wybór pozostał tylko taki, a społeczeństwo pozostało ogłupione TVNem, GW, Onetem, programami "jak oni tańczą", "jak oni śpiewają", promocjami gender i Rafalal....
 • @Gregoson 13:24:27
  Im mniej odwiedzin na wp, onecie i interii tym mniej kasy im wpłynie z reklam.
 • @powerzx 15:06:38
  100/100!
 • @kkkkk 14:18:16
  Ja po rusku czytac nie umiem to mi te mapy nie pomoga
 • @mania przepraszania 14:50:59
  Wracając jeszcze do kotłów,zauważcie,że kocioł amwrosjewski jest blokowany jakąś stałą linią "umocnień" tylko od północy i zachodu.Wyjście na Rosję zostaje otwarte.Może to celowa taktyka,która ma związek z propozycją Putina?
 • @powerzx 15:06:38
  Tu bym się nie zgodził. Zawsze dobrze poznać przeciwnika. A że wiedza kosztuje... (reklamy). Nic nie jest za darmo.
 • @SheepShaker 15:09:35
  Ja też nie, ale wiesz na czym polega inteligencja? na tym że nie tylko myśli się samodzielnie, ale też umie znaleźć rozwiązanie. Np translatory googlle. Popatrz, i już na wyższy poziom rozwoju zostałeś wzniesiony :D
 • @KHT 14:57:27
  ,,PiS, czy PO ? tylko taki jest wybór - miedzy "dżumą, a cholerą"
  miedzy bandą zawodowych złodziei i karierowiczów, a bandą idiotów opętanych wizją zamachów, agentów, spisków itp."

  Jakbym siebie słyszał...
 • @Gregoson 15:25:43
  Wszyscy tutaj mamy bardzo podobne zdanie.:)
 • @mrdinozaur 15:14:21
  ,,Tu bym się nie zgodził. Zawsze dobrze poznać przeciwnika. A że wiedza kosztuje... (reklamy). Nic nie jest za darmo."

  Co tam jest do poznawania? Po dosłownie kilku wizytach i przeczytaniu kto i co publikuje na forum wszystko wiadomo. A babrać się w szambie i to bez możliwości zaprezentowania własnego zdania bo ci wypowiedzi nie puszczą mija się celem.
 • jeniec banderowski
  jeniec banderowski
  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O6_vlQuPo2s[/youtube]

  https://www.youtube.com/watch?v=O6_vlQuPo2s
 • Jeńcy spod Starobeszewa.
  http://youtu.be/81aohleynyE

  Raj dla złomiarzy :))
  http://youtu.be/qkNgI6BBPuA
 • @tom76 15:34:40
  Miałem okazję wczesniej to widzieć. Niech rezun dziękuje bogu, że Jurija powstrzymali bo by długo nie pogadał.
 • @Gregoson 15:28:34
  Codziennie rano robię sobie prasówkę, m. in. Onet. Czytam przede wszystkim komentarze. Mniej więcej do 10-10.30 jest sporo ciekawych, przedstawiające różne punkty widzenia. Niestety po porannej przerwie na kawę ruszają brygady sieciowe i znikają nieprawomyślne komentarze, a pojawiają się "błaganadziożne".
  Poza tym dużo można wyczytać między wierszami. O choćby tutaj"

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/putin-zachod-pozwala-by-kijow-kontynuowal-dzialania-wojenne-na-wschodzie-ukrainy/zyxcq

  Pierwszy raz pokazała się informacja o tak dużej liczbie żołnierzy uwięzionych w kotle. Dotychczas Ukraińcy parli naprzód. Czyżby szykowała się jakaś zmiana wytycznych?

  Dalej:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dla-rosjan-duma-jest-wazniejsza-od-jedzenia/tr6y2
  Widać, że sankcje Rosji nie straszne

  Kolejne:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lawrow-oskarzenia-rosji-o-wtargniecie-na-ukranie-niepoparte-faktami/m0q4h

  Wszyscy to wiedzą, ale pierwszy raz o tym na Onecie

  itd., itd...
 • Jeńcy 39 batalionu z Dniepropietrowska sprzątają ulice Doniecka.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505348616303943680

  Nie odsyłać do domu, niech naprawiają, co zniszczyli.
  "Nie rabotajesz, nie kuszajesz".
 • @Gregoson 15:28:34
  Spotkanie jeńców z mieszkańcami prawie "wyzwolonych" przez nich miast, Sneżne. "Wdzięczności" jak widac brak;
  https://www.youtube.com/watch?v=f4lfQNpCSso

  Niejasna sytuacja w Berdiańsku na Zaporożu;
  http://rusvesna.su/news/1409313263

  Bandy "Ajdara" uciekają spod Ługańska;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/batalion-ajdar-w-odwrocie

  W Winnicy oficer rozkradał fundusze przeznaczone na "operację (anty)terrorystczną';
  http://rusvesna.su/news/1409316048
 • Brusek do roboty!
  Bo my się zajmujemy co jaki Żyd ma nabazgrane na drzwiach, a tymczasem juz nas kresy.pl wyprzedziły :))))
 • @adalbert05 15:28:25
  Zamieściłem już informacje z kresy.pl, "Ajdar" zwiewa...
 • Krawężniki na front.
  http://rusvesna.su/news/1409300117
  Polizei-bataillon z Kijowa w sile 150 funkcjonariuszy na czele )o ile dobrze odszyfrowałem) z pierwszym zastępcą wydziału dochodzeniowego regionu kijowskiego Jurijem Kwiatkowskim.
  To ile będzie za zdanie block-postu? 200 dolarów?
 • @mania przepraszania 15:45:46
  I jeńcy też :)))
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/orign_wm/public/plennye_na_uborke_2.jpg?itok=si8_cxmz

  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/plennye_v_na_uborke.jpg?itok=Yt0BTXF3
 • @mrdinozaur 15:41:04
  Robię podobnie jak ty ale odpalam ,,prasówkę" trochę wcześniej. Od 6 rano ;)
  dzisiaj mam luźniejszy dzień więc siedzę przy kompie od rańca. :)
  Ale na wp i interię raczej nie zaglądam. Onet owszem i GW.
 • @mania przepraszania 15:42:31
  ,,Spotkanie jeńców z mieszkańcami prawie "wyzwolonych" przez nich miast, Sneżne. "Wdzięczności" jak widac brak;
  https://www.youtube.com/watch?v=f4lfQNpCSso "

  Nieźle po pysku ten łysy rezun dostał. I to od kobiety.

  Pytanko mam.

  Ci z was co znają dobrze rosyjski język umieszczaja jakieś komentarze pod tego typu filmami i na stronach noworosyjskich? Pytam bo wydaje mi się, że dobrze by było uświadamiać Noworosjanom, że nie każdy Polak to idiota popeirający UPAinę.
 • @xes23 13:33:20
  Dzięki i będę się starał:)

  Pozdrawiam również serdecznie:)
 • @mrdinozaur 15:41:04
  Szkoda czasu i miejsca na te brednie...
 • W Kijowie zatrzymano pracowników ambasady rosyjskiej.
  http://www.novorosinform.org/news/id/7287
  Przy wyjściu z restauracji 28 sierpnia, po okazaniu paszportów dyplomatycznych, zatrzymano pracowników ochrony rosyjskiej ambasady. Według Ukraińców, granat wypadł im po drodze.

  http://www.novorosinform.org/news/id/7282
  Pierwszy zastępca ministra obrony Ukrainy Bogdan Buca poprosił o dymisję.
  Kiedyś wystarczył rewolwer.

  http://www.novorosinform.org/news/id/7278
  Trwa dobijanie freikorpsów pod Iłowajskiem. Semen, pisz, którędy idzie pomoc!

  http://www.novorosinform.org/news/id/7273
  Chłopcy z "Opłota" zdobyli na Ukraińcach mąkę. Oddają ją bardziej potrzebującym.

  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/505352066655473664
  Na zachód od Mariupola zajęto Jałtę (tę drugą), Wołodarskoje, Azowskoje, Juriewka. Trwają walki o Urzuf.

  http://112.ua/obshchestvo/na-yuge-ilovayska-sbit-ukrainskiy-samolet-neoficialnaya-informaciya-108244.html
  Na południe od Iłowajska strącony ukraiński samolot, Antonow, pewnie An-26.
 • @AdNovum 16:02:29
  Robi się nieciekawie. Wczoraj w Kijowie zatrzymano pracowników rosyjskiej ambasady, podobno znaleziono przy nich granat;
  http://lifenews.ru/news/139329
 • @hetman koronny 16:07:48
  "Pierwszy zastępca ministra obrony Ukrainy Bogdan Buca poprosił o dymisję.
  Kiedyś wystarczył rewolwer"
  Mości hetmanie, a jak tu się honorowo przebic widłami, albo zarąbać siekiera. No jak?
 • Budżet (Uk)ruiny:
  http://112.ua/glavnye-novosti/deficit-gosbyudzheta-za-7-mesyacev-vyros-do-32-8-mlrd-grn-minfin-108257.html
  Deficyt budżetowy państwa za okres styczeń-lipiec wyniósł 32 mld 727 mln hrywien. W ubiegłym roku, za miesiąc styczeń-lipiec dług wyniósł 30,3 mld hrywien.

  Tradycyjnie:
  Возможность комментирования временно отключена из-за возросшего количества агрессивных и оскорбляющих комментариев, призывающих к незаконным действиям и насилию.
  Больше читайте здесь:
 • @szczurobronny 14:05:21
  Sam sobie drzwi zabazgrał, ta wsza chce cFelebrytą być... :-D
 • @mania przepraszania 16:14:17
  Na widły wystarczy umiejętnie nadepnąć, a oddadzą w głowę.
  W ministerstwie obrony Ukrainy i sztabie generalnym pewnie same "Buce".
 • @hetman koronny 16:19:00
  Niech poprosi kolegę,jak sobie sam nie daje rady.Każdy kolega pewnie pomoże,w końcu umiejetność operowania widłami i siekierami maja we krwi,lub jak kto woli wypili z mlekiem matki.
 • @mania przepraszania 16:03:28
  Wiem, że to są brednie, ale ja pamiętam jeszcze czasy Trybuny Ludu, z której czytając między wierszami można było się sporo dowiedzieć. Tak traktuję Onet i ukraińskie strony.
  Działa to na tej zasadzie. Dwóch się ścigało i pytanie jak wynik będzie przedstawiony w mediach. Zwycięzca to pierwszy, czy przedostatni.
  Do wczoraj to był pierwszy, a dzisiaj już bardziej przedostatni.
 • Jak nie było, 2 części reportażu z Jasinowatej.
  http://youtu.be/iUSm_TjshZA

  http://youtu.be/dBHJsToJUwo
 • @adalbert05 16:22:55
  Prawdziwy rezun nie pije mleka tylko krew. Najlepiej Lachów.
 • Świadomość rośnie
  Pewnie te rzeczy, które przedstawiam poniżej, są znane bywalcom tego forum, ale mimo to je zaprezentuję. Oto post jednego z użytkowników wp.pl podpisującego się nickiem ACH.
  "~ Dnia 7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie. Do porządku obrad na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia konfliktu między dwoma państwami. W rezultacie uzgodniono następujący wniosek: Ukraina nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa. Z tego powodu możemy uważać, że żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy nie było i nie może być. Zgodnie z umową z WNP, terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRR. Tak więc, nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach prawa międzynarodowego kraj ten po prostu nie ma oficjalnie zatwierdzonej granicy. Aby rozwiązać ten problem, Ukraina powinna dokonać demarkacji granic z państwami sąsiadującymi przy obowiązkowej zgodzie państw granicznych, w tym Rosji. Wszystko powinno być udokumentowane i podpisane przez wszystkie państwa graniczne, uczestniczące w umowie. Unia Europejska wyraziła ogromne pragnienie dopomożenia Ukrainie w tak ważnej kwestii i podjęła decyzję o udzieleniu pomocy technicznej. Ale czy Rosja będzie podpisywała umowę o granicach z Ukrainą? Oczywiście, że nie! Bez względu na to, natychmiast zostały podjęte prace demarkacyjne. Dwie grupy wykwalifikowanych ekspertów pracują przy wyznaczania linii granicznej w terenie i zajmują się sprawdzaniem faktów z istniejącymi mapami. W oparciu o fakt, że Rosja jest prawnym następcą ZSRR (co zostało potwierdzone decyzjami sądów międzynarodowych, dotyczących sporów o własności byłego ZSRR za granicą), terytorium, na którym znajduje się obecnie Republika Ukraina w granicach ZSRR (Małorosja i Noworosja), jest własnością Rosji. I nikt nie ma prawa dzisiaj dysponować tym terytorium bez zgody Rosji, prawnego posiadacza praw do tego terytorium. W istocie, obecnie Rosji wystarczy tylko złożyć oświadczenie o tym i ogłosić, że terytorium to jest terytorium Rosji, ostrzegając przy tym, że wszystko, co dzieje się na tym terytorium jest wewnętrzną sprawą Rosji. Każda interwencja będzie postrzegana jako działanie przeciwko Rosji. W rezultacie, można unieważnić wyniki wyborów z dnia 25 maja i robić dalej wszystko tak, jak zechce naród! Według Memorandum Budapeszteńskiego i innych umów, Rosja zobowiązań nie może mieć, ponieważ nie ma granic. Nie ma (i nie było!) państwa Ukraina. Centralna Agencja Informacyjna Noworosji . Z tego jasno wynika że konflikt na Ukrainie jest wewnętrznym konfliktem wewnątrz Rosyjskim i nikt nie wejdzie oficjalnie z armią na ten teren gdyż Rosja bedzie to bezpośredni konflikt z Federacją Rosyjską."
 • @KHT 14:57:27
  W Polsce to mieliśmy perspektywy tylko bezpośrednio po 2 WŚ.

  Potem one gasły. Nie uważam, aby 30latkowie mieli tu gorsze perspektywy, niż 50 latkowie, albo 60 latkowie. Młodzi mają lepiej. Są sprawniejsi i podołają niewolniczej pracy. Nic nie wsponinając o tym, że wielu z nich pracuje w zachodnich firmach w działach wyrwania emerytom ich emerytur za pomocą dowolnego naciągactwa.

  To nie brak perspektyw skłania do emigracji, tylko pazerność, i brak zobowiązań (społecznych, patriotycznych. ....). Zawsze tak było, i pozostanie.

  Na świecie są ludzie, którzy w obliczu śmierci nie zapierają się wiary. W noworosji też wielu miałoby lepiej, w swojej osobistej perspektywie, gdyby przystali do Ukrów. Coś jednak im nie pozwala. Co ?
 • @powerzx 15:06:38
  racja, tylko niestety, na neonie dział nowinek leży, a człowiek chciałby się dowiedzieć, co po za Ukrainą w trawie piszczy.
 • @wała hierojam 16:28:22
  Ponieważ granicy nie ma (ukr-rosyjskiej) więc patroszone jajceniuki niech nie łżą w musowych mediach, że Putin przekroczył granicę! Putin nie kłamie!
  Propaganda i bajer to połowa sukcesu, szkoda, że nie mamy swoich mediów.
 • @mania przepraszania 15:45:46
  Kochani! Ależ ktoś musi na PN = Polskę Nieludzką (nie mylić z PL = Polska Ludowa) - pracować!

  Już jestem!
  :)
 • Oczko w naszą stronę.
  https://twitter.com/Borisich_glass/status/505241681919492096

  W kotle oprócz Ukraińców, cytuję: "есть еще и польские герои".
 • @hetman koronny 15:41:35
  Bardzo dobrze! Przy okazji nauczą się pracować a nie tylko Majdany i czekanie, że im USA będzie dawać kasę.
 • Napad na rosyjski konsulat w Charkowie
  http://www.1tv.ru/news/world/266513
 • @hetman koronny 16:25:08
  "Jak nie było"? Ja pamietam jak było z Jasynowatą, wlot do miasta, flaga na dachu i "słit focia'. A potem "chodu bo ruskie idą!" :)))
 • Nie gloryfikowała bym ks.Isakowicza-Zaleskiego.
  Proszę obejrzeć zdjęcia jego kuzyn jest szefem* OD na Polskę.
  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=3962
 • @AQQ 16:56:25
  No cóż nikt nie jest "święty"...
 • @AQQ 16:56:25
  Nikt tego klechy nie gloryfikuje ale co do ukraińskich bandziorów ma rację.
  Czytałem jego wcześniejsze wypowiedzi i wiem, że nie jest mi z nim po drodze ale w przypadku upamiętniania ukraińskich zbrodni będę go popierał.
 • @brusek 16:39:52
  Nasi szarżują:
  http://russian.rt.com/article/47601#ixzz3BnDw8DZa
  Polska nie przepuściła samolotu TU-154 ministra Siergieja Szojgu, który wracał ze Słowacji z uroczystości 70-lecia powstania na Słowacji.
  Uziemiony samolot czeka w Bratysławie na odlot.
 • Putin na luzie na młodzieżowym forum «Селигер-2014»
  https://www.youtube.com/watch?v=2xxAO-j9xLw#t=67
 • Mariupol
  http://wyborcza.pl/10,82983,16552377,Muriopol_szykuje_sie_do_ataku_Rosjan__Sa_40km_od_miasta_.html#MT

  Zobaczcie. Zdołali znaleźć kilkadziesiąt osób z całego miasta do kopania okopów. Plus notoryczne powtarzanie, że ,,Ruscy idą".
 • @mania przepraszania 16:53:27
  Tutaj bardziej o tym, co heroje pozostawili po ostrzałach.
  Teraz swoje flagi zwijają i w najbliższym czasie, mogą ich używać, jako izolacji pod letni mundur.
 • @mania przepraszania 16:58:38
  Centrum Mariupola na żywo
  http://webcam.guru.ua/city/mariupol/
  Obserwowałem to skrzyżowanie na żywo, kiedy ukropy były na przedmieściach miasta, ludzie stawiali barykady i przygotowywali się do obrony.
  Teraz sytuacja jest odwrotna, nikt nie mysli bronić miasta...
 • @mania przepraszania 16:07:53
  Cytuję:

  "Wczoraj w Kijowie zatrzymano pracowników rosyjskiej ambasady, podobno znaleziono przy nich granat;"

  Nie dopisali tylko, że ten "granat" to był owoc:)))))

  Pozdrawiam.
 • @detektywmjarzynski 17:02:25
  Wyobrażasz sobie płemieła i bula w takich okolicznościach? Albo polskęzbawa?
 • @hetman koronny 17:01:19
  No chociaż tak jeszcze im dozwolono się POiPiS-ać:)))))

  Zobaczymy dokąd oni Polskę zaprowadzą?

  Pozdrawiam.
 • @detektywmjarzynski 17:02:25
  jakie śliczne dziewczyny... a ta w 6'33 minucie... czego to natura nie stworzy...
 • @AQQ 16:56:25 Co ci Ormianie przeszkadzają
  Ks. Tadeusz pochodzi z rodziny ormiańskiej i ukraińskiej, a jest Polakiem i to dobrym Polakiem. Jest jednym z nielicznych, który nie boi się publicznie mówić o ukraińskich zbrodniach na Polakach.
 • Nie wierzę!!!
  Ukraina zgodziła się na przejście drugiej kolumny humanitarnej

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_29/Ukraina-zgodzila-sie-na-przejscie-drugiej-kolumny-humanitarnej-6027/

  Ciekawe jak długo będą stać na granicy?
 • @jazmig 17:14:08
  Łysenko pohukuje w Kijowie; "armia ukraińska jest gotowa odeprzeć każdy atak na Mariupol';
  http://112.ua/politika/ukrainskaya-armiya-gotova-otbit-lyuboe-nastuplenie-na-mariupol-snbo-108272.html
 • @jazmig 17:14:08
  Ja o przebiegłym księżulku Ty o Ormianach. ;)
  poczytajcie, jakie zadania ma Opus Dei.
 • @mrdinozaur 17:19:03
  Władze obwodu zaporoskiego ogłosiły plany ufortyfikowania swoich granic;
  http://112.ua/politika/na-podstupah-k-zaporozhskoy-obl-budut-postroeny-oboronitelnye-inzhenernye-sooruzheniya-oga-108291.html
 • @AQQ 17:22:29
  Ale wszyscy zgadzamy się co do jego postawy wobec wołyńskiego ludobójstwa i neobanderyzmu. Amen i kropka...
 • @lorenko 17:06:01
  >> Centrum Mariupola na żywo
  >> http://webcam.guru.ua/city/mariupol/

  na Prospekcie Lenina widać jeszcze pozostałości czerwcowych zamieszek - nadpalony budynek administracji / SBU (?? nie pamiętam)
 • @hetman koronny 16:46:05
  Informacje dla porno-kartografów - czyli miłosników map!
  "Kot" nie podaje nic nowego....

  Mapę "military" każdy sobie otworzy jak ma komp.

  Dla tych co na morzu oraz dla miłosników komputerków naręcznych z opcją telefonu czyli "pomiziańców", którzy siedzą w górach, na Mazurach czy są na jakiejś łajbie ze słabym zasiegiem sprawozdanie słowne

  Jako rzecze ten i ów, "nasi" (kimkolwiek są - ale to ci "dobrzy") doszli na południu pod Bierdiańsk do Osipienko na drodze nadmorskiej M14. Trwają walki "oczyszczające" wybrzeże na pozostawionym z tyłu pasie nadmorskim az do półwyspu "Biłosarskaja Kosa" - taki mały Hel.... Oddziały te maja za plecami zostawiony "Kocioł Mariupolski" w którym najwyraxniej trwają walki przy drogach wylotowych na zachód i na północ od miasta.

  Bardziej na północ idzie uderzenie na Wałnowachę a w zasadzie juz za nią z dwóch kierunków. Przypuszczam że Wałnowacha jest zajeta i szkoda "dobrym" tracic czas na "czyszczenie" miasta więc tworza kociołek maleńki by iść dalej...

  Poza Marjinką bardziej na pólnoc, która jest przy tych "złych" i stanowi mało elegancki wyłom w równej linii frontu idącego az do Pierwomajskoje...
  Od Pierwomajskoje ktore jest na plnoc od Doniecka jest rownie nieelegancki wyłom "w dół" mapy front wraca do "rownowagi w Jasinowatej. Ten wyłom jak wiecie to słynne, złe miejsce skąd bardzo xli ludzie strzelają do dobrych mieszkańców.

  Poniżej Doniecka "trójkąt złych ludzi" o podstawie pomiędzy Nowoignatowką a Komsomolskoje. Wierzchołek to Oleniwka (Jelenowka) na pólnoc od podstawy. Trwają walki w tym tzw "Jelenowskim Kotle" np atak idzie od Starobieszewa na pd. zachód....

  Na wschód od kotła jelenowskiego mamy podobny, trókatny kocioł Amwrosijewski ale z podstawą "u góry" mapy.
  Trwa tam intesywna walka by przeciac kocioł równoleżnikowo na pół.

  na północ od tego kotła jest mały kociołek koło Kirowskie które jest "nasze". Nad tym kociołkiem jest znow na południe idace wgłebienie w równole znikowej linii frontu miedzy Gorłówką a Debalcewo gdzie trwaja intensywne walki. Od Debalcewa linia frontuskręca i idzie południkowo w górę mapy az do Lisiczańska i Siewierodoniecka. Które sa jeszcze "złe".

  Od Siewierodoniecka front przebiega z pólnocnego zachodu na pd wschód od góry omijaj ac Lugansk. Poniżej Ługańska wiekszy kocioł "lotniskowca" oraz dwa małe kociołki, gdzie wida c intensywne ich czyszczenie do neutralnego koloru / przepraszam za kuchenne słownictwo, ale obiad.../

  I to chyba tyle "tłumaczenia mapy"
 • @mania przepraszania 17:21:49
  "armia ukraińska jest gotowa odeprzeć każdy atak na Mariupol'. Słabo to widzę. Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=DYqQUw2JhYM
 • 2 Toczki zdobyte.
  Siły zbrojne Noworosji przechwyciły 2 wyrzutnie Toczka-U, pod Saur Mogiłą i Iłowajskiem.
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505376034351771648

  Czekamy na prowokacje ze strony Kijowa. Mariupol, Zaporoże?
 • @Repsol 17:31:24
  "Szoł" Jaceniuka; "napadła nas regularna rosyjska armia, no i....";
  https://www.youtube.com/watch?v=iydd7YeEUkc
  Ps. Warto obejrzeć filmik nawet jak się nie rozumie...
 • @hetman koronny 17:01:19
  Witam jestem nowy ale aktywnie czytam od dwóch tygodni wasze komentarze i duży szacunek dla wszystkich. A wracając do sprawy na onet komentarze bardzo nieprzychykne dla naszych "polityków". Jeszcze nie skasowali, warto poczytać.
 • @fretka 17:38:43
  Co tu komentować, zachowanie godne dzikusów rzucających kamieniami wymachujących pałkami. Wstyd i żenada...
 • @mania przepraszania 17:36:20
  Aktualizacja. http://www.youtube.com/watch?v=hoSBKU26uQg&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @wała hierojam 16:28:22
  Z tego powodu, że Ukraina jako państwo nie istnieje, zwołanie RB ONZ musiała za Ukrainę zrobić Litwa. Swoiste kuriozum.
 • @mania przepraszania
  Oto słowa ambasadora Ukrainy przy ONZ Jurija Serhejewa, wypowiedziane w ONZ:
  "(...) przedstawione przez ZSRR podczas procesu norymberskiego oskarżenia pod adresem ukraińskich nacjonalistów zostały sfabrykowane".
  "Związek Radziecki spotwarzył Stepana Banderę i jego współbojowników, przedstawiając ich jako zbrodniarzy, a nie jako prawdziwych patriotów i bojowników o niepodległość".
  "Rosyjska, radziecka strona w tamtych czasach próbowała wywrzeć presję na zachodnich sojuszników, aby uznali banderowców i innych za zabójców. Dlaczego Trybunał Norymberski tego nie zrobił? Dlatego że fakty zostały sfabrykowane; dlatego że ówczesne stanowisko Związku Radzieckiego było niesprawiedliwe”.
 • @mania przepraszania 17:36:20
  O kuźwa ale cyrk!
 • @skarbowiec56 17:41:29
  Powitać:)
 • @Kula Lis 62 17:45:51
  Coś mu sie chyba poplątało bo nie zagryzł horiłki sałem. "Związek Radziecki spotwarzył"? Chyba raczej stworzył UPAine taka jaką dzisiaj znamy, wystarczy spojrzec na mapkę;
  http://rebelya.pl/forum/watek/71911/
 • Plany na przyszłość:
  http://www.politnavigator.net/sovetnik-strelkova-anonsiruet-voennyjj-pokhod-na-lvov-i-vozvrashhenie-rossii-vsejj-galicii.html

  Igor Druź, doradca Igora Striełkowa, na dzisiejszej konferencji w Jałcie (ciekawe miejsce wybrał) powiedział, że jedynym sposobem rozwiązania obecnego konfliktu na Ukrainie jest dojście aż do Lwowa.
  W artykule wspomina też o Galicji, która jeszcze w 1989 roku była bastionem komunizmu, ale lata infiltracji przez zachód doprowadziły do tego, co mamy teraz.
 • @lorenko 17:58:02
  W pierwszej chwili myślałem że się wyciągnie na fotelu i "pójdzie w kimono", ale jakoś doszedł do siebie :)))
 • @brusek 17:31:17
  Czyli w uproszczeniu.

  1. Armia ukraińska jest ciągle w natarciu więc się cofa.
  2. To wszystko przez inwazję rosyjskiej armii w czapkach niewidkach.
  3. Nie dają odpocząć - Ambrosiejewka i Nowoignatowka są dobrym miejscem na biwak.
  4. Nie pozwalają cieszyć się odpoczynkiem na plażach gwardzistom.
  5. O co chodzi z tym lotniskiem pod Ługańskiem? Czy to ich wina, że samoloty się spóźniają (pewnie jakieś tanie linie), więc siedzą i czekają.
  6. itd
 • @hetman koronny 18:04:17
  http://112.ua/video/voyska-rf-zamecheny-v-zaporozhskoy-oblasti.html?type=90106
  "Ruskie" w obwodzie zaporoskim!? Panika narasta...
 • @mrdinozaur 18:08:59
  "Stop Putin" w Dniepropietrowsku, frekwencja trochę niska;
  http://112.ua/video/akciya-stop-putin-v-dnepropetrovske.html
  Może już tez sie ewakuuja...
 • @skarbowiec56 17:41:29
  Witam serdecznie.
  Nasi "rycerze znad stepowych stanic" wyszli przed szereg w harce na Moskwę. Nie zobaczyli jednak, że główne chorągwie nie zamierzają iść w bój za chazarskie czerwono-czarne sotnie.
 • @hetman koronny 18:16:03
  Podpułkownik 93 Brygady Zmechanizownej w niewoli; "próbowalismy wyrwać się z okrążenia, ze 150 ocalało 17...";
  http://lifenews.ru/news/139352
 • @AQQ 17:22:29 Opus Dei jest organizacją jak inne
  Wrogowie katolików robią z niej coś groźnego i tajemniczego, a jest to organizacja katolicka jak wiele innych, np. Caritas.

  Proponuję, żebyśmy tutaj zajmowali się wojną domową w Ukrainie, a nie pseudoreligijnymi dysputami.
 • @mania przepraszania 18:13:40
  Jedno mogę pochwalić. Ta blondynka na ulicy mówiła bardzo ładnym ukraińskim, czego o tej w studio nie mogę powiedzieć.
  Nie znam ukraińskiego (co mówią w większości rozumiem), ale mam trochę znajomych z różnych regionów Ukrainy i trochę się ich języka osłuchałem.

  Merytorycznie, to taki protest przeciwko zrzucaniu stonki przez Amerykanów na PGRy w latach 50-tych
 • @mrdinozaur 18:28:48
  No fakt, prowadząca w studiu wygląda jak z Al-Jazeera...
 • @mrdinozaur 18:28:48
  W Sumach władze postanowiły wysłać egzemplarze muzealnej broni pancernej na front(!?);
  http://lifenews.ru/news/139349
 • @mania przepraszania 17:36:20
  Histeria odebrała majdaniarzom resztki rozumu.

  Tysiac zołnierzy rosyjskich pobiło karny kontyngent ukraińskiej gwardii narodowej wzmocniony psami wojny z reszty świata.
  Niech będzie , ze tych Rosjan było 4 tysiace.

  Czy majdaniarscy fachowcy od "propagandy sukcesu" nie sa w stanie skojarzyc, jak w tej proporcji wypadają te siły, które wysłał Kijów do pacyfikacji Donbasu?

  Przeciez osmieszaja sie sami.

  pare tysiecy ochotników z Rosji pokonało regularne nformacje armii Ukrainy.

  Co by było , gdyby Rosja użyła jednostek liniowuch?
 • Straty w infrastrukturze szkolnej.
  http://ria.ru/world/20140829/1021978357.html
  170 obiektów szkolnych uległo zniszczeniu podczas działań (anty)terrorystycznej operacji.
  Na terytorium podległym administracji Kijowa, rok szkolny planowo ma się zacząć 1 września. Na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej, 1 października. Miesiąc później rok szkolny mają zacząć dzieci w Doniecku, Awdiejewce, Makiejewce, Gorłowce, Szachtiorsku, Jenakijewie, Śnieżnym, Charcysku, Żdanowce, Kirowsku, Jasinowatej, a także w rejonach Amwrosijewskim, Nowoazowskim, Starobeszewskim, Telmanowskim, Szachtiorskim i Jasinowackim.
  Z 1091 obiektów szkolnych, 670 znajduje się jak dotychczas pod kontrolą administracji kijowskiej.
 • @mania przepraszania z sieci.
  Herr Putin, jak wytrawny bokser punktuje zakłamaną eu-usa-mafie.
  " Der russische Präsident Wladimir Putin hat das Vorgehen der ukrainischen Streitkräfte im Osten des Landes mit der Belagerung von Leningrad durch Nazi-Truppen verglichen. "
  to jest publiczny policzek.
  co na to ddr-öwa ?
  zaprzeczy, poda do wiadomości, że to tez kłamstwo ?
  Respekt Herr Putin.
 • @lazarus 18:35:50
  Ja chciałem tylko przypomnieć że Ramzan Kadyrow zagroził kiedyś "człekopodobnym" z Kijowa że jak będzie trzeba to pójdzie na Dzikie Pola 7o tysięcy...
 • @fretka 17:38:43 Robią laskę Amerykanom
  a dorobią problemów Polsce i sobie, bo obrazili Słowaków, którzy zaprosili do siebie Szojgu. Jedno państwo UE więcej będzie przeciwne wybrania Tuska lub Sikorskiego na ważne stanowisko w UE.
 • SaSmolot rosyjskiego min. obrony niewpuszczony z powodów proceduralnych
  Nowość z Onetu
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/samolot-rosyjskiego-min-obrony-niewpuszczony-z-powodow-proceduralnych/8w822

  Przecież nawet 6 letni Jasio by się bardziej wiarygodnie tłumaczył Pani Przedszkolance.
 • @Kula Lis 62 18:37:31
  Cztery zestrzelone Su 25 w dniu dzisiejszym?
  http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1409495
 • @mania przepraszania 18:27:09
  Pomoc humanitarna w praktyce:

  http://youtu.be/Oa77O-ougus

  Gdzie pani Ochojska, gdzie PCK, gdzie inni, co słali koce i żywność majdaniarzom pół roku temu?
 • @hetman koronny 18:45:45
  Nie było "prikazu" z Waszyngtonu to co sie biedaczki czepiasz?
  Chwila humoru;
  http://www.youtube.com/watch?v=05N-cmXMLOI
 • @mrdinozaur 18:41:49
  Dajcie juz spokój, wolałbym żebyście wklejali linki do portali erotycznych :))))
  Ps. Oczywiście żart...
 • @mania przepraszania 18:45:23
  https://twitter.com/COV_Novorossia/status/505395642911703040
  2 podobno w rejonie Nowojekatierinowki i 2 jeszcze gdzieś.
  Parasol ochronny nad kontrnatarciem dobrze rozwinięty.
 • @mania przepraszania 18:45:23
  Jeśli to prawda, to znaczy, że Ukraina nie ma już wyszkolonych pilotów.
  SU-25 jest samolotem, który ma przeprowadzać szybkie i precyzyjne ataki na cele naziemne. Nadlatuje nisko, więc w założeniu jest trudny do zestrzelenia. Sprawdził się w trudnym terenie w Afganistanie.
  Wnioski: Ukrainie brak pilotów, powstańcom nie brak przeszkolonych oddziałów przeciwlotniczych
 • Szeregi banderowcow rosna...w niewoli
  Bedzie tego dosyc na kolejna parade
  http://www.liveleak.com/view?i=8ae_1409308571
 • @mania przepraszania 18:53:58
  Nasz klient, nasz Pan

  http://pl.fdating.com/dating-ukrainian-women.html

  :)))
 • @mania przepraszania 18:48:49
  Kącik muzyczny:
  http://youtu.be/GDIIjr1t2hs

  Ponoć w Charkowie widziano Kamaz z napisem na drzwiach "Batalion Wostok".
 • @mania przepraszania 18:53:58
  Dyplomaci się zwijają. Pzdr. http://www.crashonline.com/greek-consulate-in-mariupol-urgently-transfered-elsewhere/
 • @mania przepraszania
  Pod Iłowajskiem jak twierdza miejscowi ludzie są też polscy najemnicy źródło: twitter borisich glass.
 • @mania przepraszania
  Chodzą słuchy, że ukry odkupili biały i żółto-niebieski konwój humanitarn z Polski i teraz sprzedają wszystko na obydwie strony z podwójną marżą :)
 • @mania przepraszania 18:53:58
  tu jest erotyka, dla Polaków w rodzaju sado-maso, a było nie karmić klanu Brzezińskich bo się rozmnożyło i rozlazło po świecie
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_29/Zimna-wojna-rodzinny-biznes-klanu-Brzezinskich-6043/
 • @Repsol 19:03:49
  Pytanie do "czołgistów". Co jest i dlaczego jest "na sznurku" za ciężarówką?
 • @Kula Lis 62 19:09:03
  jestem na moment z doskoku i nie sprawdziłem dokładnie czy ktoś wkleił najnowsza "Kocią" mapkę?

  Niewielkie róznice ale są!

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/27196/27196_original.jpg
 • Wysadzony most.
  https://twitter.com/COV_Novorossia/status/505402170800627714
  W mieście Granitnoje Ukraińcy wysadzili most na rzece Kalmius.
 • @mrdinozaur 19:13:31
  Po naszemu BWP-2.
 • @hetman koronny 19:15:53
  Nie żyje wiceszef polskiego Służby Wywiadu Wojskowego- bezpośrednią przyczyną śmierci była tropikalna choroba.
  Ciekawe, hmmm bardzo ciekawe, coś mi śmierdzi czy czasem nie byl na "safari"
 • @mania przepraszania z sieci
  "Padli na polu chwały"
  *************************
  "postanowiły nie wypuszczać swoich żołnierzy z okrążenia na wschodzie kraju"

  > http://de.ria.ru

  "„Laut neuesten Informationen hat die ukrainische Armeeführung beschlossen, den Soldaten kein freies Herauskommen aus der Einkesselung zu ermöglichen, sondern ... sich freizukämpfen“ ", źródło , patrz link.

  (Według najnowszych informacji dowództwo armii ukraińskiej wydało rozkaz, że żołnierzom nie wolno opuścić kotła wolnym korytarzem, ale że mają ... sie w walce przedrzeć)

  Ekipa w Kijowie żąda, aby żołnierze "padli na polu chwały" za oligarchów jewrejskich i agentów pani Nuland

  > http://marucha.wordpress.com

  w najlepszym przypadku za nich zostać kaleką na całe życie. Zwraca uwagę jednoznaczne wartościowanie naszych wspaniałych mediów, patrz link poniżej

  > http://pppolsku.blogspot.com

  które niejakim upojeniem zachłystują się słowami o demokracji i.t.p. "wartościach", nie bacząc na to, że chodzi o życie i przeżycie ludności, w tym cywilnej, we wschodnim regionie Ukrainy. Jakby prawa ludzie przestały odgrywać jakąkolwiek rolę, wobec zagrożenia, że agenci pani Nuland w Kijowie musieliby opuścić to miasto, gdyż ludność ma tej swołoczy dość i ta bandycka grupa, do której należą koszerni oligarchowie, prowadzi kraj do jego likwidacji.

  > http://kdgwna.blogspot.com

  Dobrze, że mamy nieoceniony onet i podobne media, bo byśmy nie wiedzieli, co mamy myśleć.
 • @brusek 19:15:07
  Panowie,potrzebuję małej pomocy.Czy ktoś z Was w wolnej chwili mógłby wpaść na forum Odkrywcy,dział "historia najnowsza,czyli zakręty historii po wojnie"post"konflikt na Ukrainie" i dorzucić czasem jakiś komentarz?Daję tam intensywny odpór,ale banderowskopisowska propaganda ma zdecydowaną przewagę.Pozdrawiam.
 • @kmiciu 19:21:02
  Ciekawe jakie będą przyczyny kolejnych nagłych odejść naszych bohaterów?

  Liczę na kreatywność GW i łeż-netu
 • @brusek 19:24:43
  czekam na jeszcze wiadomość o wypadku autokaru "polskich robotników"na Ukrainie zapewne tez takie niedługo sie pojawią lub zatonięciu łodzi
 • @mrdinozaur 19:13:31
  BMP-1 , PZDR. :)))
 • witam
  witam wszystkich
  świetne artykuły, czytam od jakiegoś czasu trzeba odreagować od łżo-mediów
  nie wiem czy było ale znalazłem taki filmik
  https://www.youtube.com/embed/a8i5ZVZC6uI
  może się przyda
 • @adalbert05 19:24:10
  żeby tam pisać trzeba się zalogować. Rozumiem że chodzi o kwestie obecności Rosjan? To jest kwestia wiary, ktoś tam nawet napisał coś takiego czy "chce nas Pan Panie adAlbert05 przekonać.....". Przekonywanie to kwestia wiary i zależy co kto ma na myśli mówiąc o obecności Rosjan. Ja bym odpowiedział w ten sposób:
  "w czasie powstania warszawskiego brał udział pewien murzyn który przed wojną grał na trąbce. Czy to że ten murzyn brał udział w postaniu znaczy że po stronie powstania wystąpiła cała Afryka?" A Jeśli będą sie upierać że to ten 1 tys Rosjan o których mówi NATO pokonał siły armii, to się warto spytać jak to jest możliwe że 1 tysiąc żołnierzy pokonał 139 tysięczną armię nie licząc gwardii.
 • @kmiciu 19:21:02
  i dodatkowo zapewne sekcji dokona Wojskowy Instytut Medyczny i żeby nie doszło do rozprzestrzenienia choroby ,ciało zostanie skremowane (no chyba Ze chorobę można np . usunąć z ciała granatem to instytut przeprowadzi takie doświadczenie) dlatego też możnaby wytłumaczyć późniejsze ślady odłamków w ciele.
 • @mrdinozaur 19:13:31
  To jest banderowiec ciagniety za fujare.
 • @fretka 19:51:01
  Ciekawe skąd był telefon, że zmiękła rura? Waszyngton, czy Berlin, bo przecież bez sterowania decyzji sami nie podejmą...
 • @kmiciu 19:21:02
  http://niezalezna.pl/58853-nagla-smierc-wiceszefa-sluzby-wywiadu-wojskowego-choroba-tropikalna

  Komentarze, jak zwykle.
 • Lakonicznie:
  Coz to jest za twor ta ukraina?Jaka nacja zamieszkuje te ziemie?Tylko jedna grupa etniczna ma prawo do posiadania na wlasnosc tych ziem a sa to Rusini!Przeciez obecni ukraincy to sa potomkowie mongolskiej inwazji,polskiej szlachty i carskich regimentow a przede wszystkim chlopow panszczyznianych i banitow szukajacych schronienia przed prawem na Dzikich Polach!Ta mieszanka etniczna dala w efekcie poczatek najbardziej bestialskiej nacji jaka zamieszkuje Europe.Stad sie biora wrodzone od malego sklonnosci do sadyzmu i ciemnoty ktorych owocem byly cierpienia tysiecy Polakow,Rosjan,Wegrow i Slowakow oraz kompletna nieumiejetnosc w wykorzystaniu statusu wolnego panstwa!
  ukraincy(zawsze z malej litery) nie zasluguja na wlasny kraj a co najwyzej na podzielenie losu Kurdow a najlepiej na totalne wynarodowienie przez kraje oscienne w przeciagu 3-5 pokolen!

  Hanba ukrainie!Smiert banderowcom!

  http://i.imgur.com/XMzawux.jpg
 • @hetman koronny 20:04:55
  W sprawie nowych sankcji wobec Rosji o które żebrze Kijów i pohukuja "nadwiślańscy Irokezi";
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wyciek-dokumentow-rada-europejska-nie-wprowadzi-nowych-sankcji-przeciw-rosji-
 • @zagubiony na saharze 20:06:47
  Ten pomarańczowy rezerwat dla banderopiteków jest interesującą opcją.
  Przysyłaliby wycieczki krajoznawcze. Zbudować tam im Nową Sicz i niech kozaczą. Oczywiście bez sała i horyłki nie obejdzie się.
 • @zagubiony na saharze 20:06:47
  Odzyskano Nowoswitłowkę, skąd zbiegły resztki freikorpsu 'Ajdar'
  http://rusvesna.su/news/1409319200

  Siły Noworosji znalazły sie w odległości 12 km od granic Mariupola, po zajęciu wioski Jałta;
  http://rusvesna.su/news/1409319945
 • Szlakiem wolynskich krzyzy
  https://www.youtube.com/watch?v=Ybzf71RILXk&list=UUYgI5dphS_dhMBDoW8qVUwQ
 • @mania przepraszania 20:07:09
  Cóż to za patriota skanował te "tajne" dokumenty? Ręce mu się telepały, prawie, jakby wykradał karty kodów startowych z biurka Putina.

  Po tylu miesiącach zauważyli:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/przedstawiciel-onz-ukrainskie-bataliony-stosuja-tortury
  Chorwat Ivan Šimonović, asystent Sekretarza Generalnego ONZ ds. praw człowieka, stwierdził, że żołnierze z strefie "operacji antyterrorystycznej" zatrzymali już ponad tysiąc ludzi podejrzewanych o uczestnictwo w działalności terrorystycznej. W czasie zatrzymania lub przebywania w areszcie mały miejsce przypadki brutalnego traktowania zatrzymanych.

  Przecież te dowody krążą w sieci od kilku miesięcy.
 • @fretka 19:51:01
  Snajperka z Białorusi żyje, 'wieści o mojej śmierci przedwczesne";
  http://www.youtube.com/watch?v=qLOiT6fG2mM
 • @hetman koronny 20:22:02
  Jak to mówią, co się odwlecze to nie uciecze...
 • @mania przepraszania 20:07:09
  Coś na wesoło - Bajka
  http://podaj.to/post/568,1,zdziwisz-si-jak-bardzo-gorzko-prawdziwa-jest-ta-bajka-o-omiu-krasnoludkach.html
  Na tym kanale również wiele innych bajek.
 • @mania przepraszania 20:13:07
  http://www.novorosinform.org/news/id/7305
  Po doprowadzeniu "trofiejnych" Toczek do stanu używalności, mają być one użyte przeciwko ukraińskim wojskom. Oczywiście, jak stan techniczny pozwoli.
  W końcu 2013 roku, na Ukrainie było 90 pocisków Toczka-U- 78 zakonserwowanych i 12 w gotowości bojowej w Chmielnickim.
 • @hetman koronny 20:22:02
  Helikoptery dla Ukrainy.http://www.kyivpost.com/content/ukraine/croatia-to-supply-14-helicopters-to-ukrainian-air-forces-362326.html
 • Mariupol- kadry do nowego Mad Maxa :))))
  http://img15.tempfile.ru/images/13239/18a61d18cc/8053f475a10576d910291f03.jpg
 • Putin na spotkaniu z młodzieżą.
  Władimir Putin powiedział w piątek, że Rosjanie i Ukraińcy to "właściwie jeden naród". Wypowiadając te słowa, wyraźnie oddzielił w sferze symbolicznej Ukraińców od rządu w Kijowie, który jego zdaniem w Donbasie - walcząc ze wspieranymi przez Rosję terrorystami - prowadzi operację podobną do oblegania Leningradu przez "niemieckich faszystów" w czasie II wojny światowej. Prezydent powiedział też, że Rosjanie powinny być gotowi "do odparcia agresji" z zewnątrz.

  Władimir Putin mówił o tym na spotkaniu z uczestnikami 10. Ogólnorosyjskiego Forum Młodzieżowego nad jeziorem Seliger koło Tweru, 170 km na północny zachód od Moskwy.


  - Ludzie mogą mieć różne poglądy na historię i ta może nie przyzna mi racji, ale wydaje mi się, że Rosjanie i Ukraińcy to właściwie jeden naród - tłumaczył zebranym.
  http://www.tvn24.pl/powinnismy-byc-gotowi-na-odparcie-agresji-skierowanej-przeciwko-rosji,463111,s.html
 • @hetman koronny 20:37:04
  A te okrągłe na górze to na wiosła.
 • A tak wygląda dzisiaj Ługańsk
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-3KrKnbGb6c
 • @adalbert05 19:24:10
  Nie za bardzo mam czas ale chetnie bym tam im we łbach poprzestawiał!
 • @roki 19:47:31
  Witaj, dobry film, ja to wiem od dawna o czym tam mowa, i pewnie większość na tym forum, bo popieramy Donbas w walce z tą szumowiną finansową, mardercami w białych rekawiczkach. Jeśli Noworosja wygra a bardzo w to wierzę bo jest olbrzymia szansa, bedzie to wielki cios w działanie i plany tych szalenców!
 • @hetman koronny 20:29:19
  Wczoraj był link do rosyjskiego artykułu nt. ukraińskiego uzbrojenia. Ekspert tam przedstawiany stwierdził, że ukraińskie Toczki są bezużyteczne. Lepsze od nich i skuteczniejsze są Grady i Uragany. Toczki to duże pociski, które służyć mają do tak ulubionych przez Amerykanów "chirurgicznych cięć". Żeby być przydatne, muszą być w pełni sprawne. Toczka, jak mówił ekspert, ma resurs 10 lat, po upływie tego okresu trzeba wymienić w niej paliwo, które jest dość nietrwałe i traci parametry z czasem. Ukraińskie toczki wszystkie już ten czas dawno przekroczyły. Rosjanie o tym wiedzą, bo tylko oni robią przeglądy "Toczkom". Dlatego ukraińskie toczki nie tylko mają małe szanse, żeby trafić w cel, ale też mogą spaść na głowy tym, którzy je wystrzelili. Z uwagi na wątpliwą celność ukraińskich Toczek, można ich używać jedynie w celu zastraszania ludności cywilnej w miastach. Miasta mają duże obszary, więc niecelną Toczką można w nie trafić, a gdzie dokładnie ona spadnie, nie jest ważne, gdy tylko sieje się terror...
 • @szczurobronny 19:36:18
  Zapłacić to jedno - ale jak sie "uspokoi" jakoś - zgodnie ze spisami "plennych" jakie niewątpliwie maja "donbasowcy" - powinni "wzywać" i ściagać tych "mołojców" do bezpłatnego odbudowywania tego wszystkiego. Jak do słuzby wojskowej - ale na swój koszt!
  Wprowadziłbym takie prawo gdybym miał mozliwość...
 • @AQQ 20:41:02
  Zgodnie z planami resortu obrony narodowej wezwania może spodziewać się każdy rezerwista. Nie ma tu znaczenia ani wiek rezerwisty, ani jego specjalizacja.
  (skoro wiek em.67 więc dziadki do armii, bronić jewrejskie doopy)

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-armia-zwieksza-powolania-rezerwistow-na-szkolenia,nId,1491653#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • @wała hierojam 20:51:31
  Ochotnicy z "Iskanderami E" mogliby uzupełnić dywizjon rakietowy wojsk Noworosji :))
 • @AQQ 20:55:52
  Mnie przeniesiono do rezerwy za PRLu i z LWP, więc mogą mi nagwizdać. Jak zmienia się np. operator telewizji kablowej, to przesyła pismo, w którym pyta, czy chcę dalej korzystać z ich usług. Mnie ani IIIRP, ani WP o nic nie pytało, więc czuję się zwolniony z tego obowiązku.
 • @hetman koronny 20:59:35
  Jak powiedział ten sam ekspert, w tym samym artykule, po zdobyciu Nowoazowska armia Noworosji może zakupić uzbrojenie wszędzie, bo umożliwia to dostęp do morza np. w Abchazji. Jeżeli w Abchazji mają Iskandery, to chyba mogą je sprzedać Noworosjanom w potrzebie, prawda?
 • Ukraińcy o zestrzelonych Suszkach.
  http://uapress.info/uk/news/show/36960
  "Wydumane sukcesy" separatystów:
  2 Su-25 pod Nowojekatierinowką,
  1 w miejscowości Wojkowe, kolejny w miejscowości Miereżki.
  To wszystko wojna informacyjna, bronią się dziennikarze.
 • @wała hierojam 20:51:31
  Juz o tym pisałem, latający szmelc, ale niestety w dalszym ciągu może zabic...
 • @hetman koronny 21:05:08
  Widziałem te trzy niby strącone Su-25 na mapie. Szybko z niej zniknęły. Tak, ktoś próbuje mieszać, zresztą nie po raz pierwszy. Dlatego każdą ważną informację trzeba potwierdzać w innych źródłach.
 • @mania przepraszania 21:08:25
  My tu gadu, gadu, a czy rzeczywiście Metalist pod Ługańskiem jest już uwolniony od banderowców? Dzisiaj mapka pokazywała tam walki, teraz nie ma śladu po ukraińskie obecności w tym miejscu. Ma ktoś bliższe dane na ten temat?
 • @mania przepraszania 21:08:25
  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/ Pzdr.
 • JAKIE TO AKTUALNE :(
  witam serdecznie!

  slucham i tak sobie myślę-jakie to aktualne...
  https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY&feature=youtube_gdata
 • @wała hierojam 21:08:39
  Sytuacja w 9 batalionie z Winnicy:
  http://gazeta.ua/ru/articles/regions/_trus-v-voennyh-biletah-komandir-roty-pisal-bojcam-9go-batalona/578131

  75 żołnierzy z 9 batalionu z Winnicy wróciło ze strefy ATO. Walczyli tam 4 miesiące. Stwierdzili, że bez zmiany dowództwa, przysłania wsparcia, nie wrócą na front. Pojadą jedynie z dowództwem komendy uzupełnień. Chcieli rozmawiać z miejscowym komendantem. Dowódca wyzywał od dezerterów i wpisał każdemu w książeczkę - tchórz.
  Prosili o zmianę dowództwa batalionu. Major Mielniczenko, chodzi cały czas pijany, w białej gorączce pchnął nożem kapitana Kondre, który leży do tej pory w szpitalu w Dniepropietrowsku.
  Komisarz wojenny Dołgaszow rozmawiał z żołnierzami za zamkniętymi drzwiami. Po rozmowie udali się do domów. Zdolni do służby, wrócą w strefę ATO.
  Półtora miesiąca temu, żołnierze 9 batalionu prosili o rotację.
 • @wała hierojam 21:14:31
  Aktualizacja. Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=db1IgEiaoGI&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @Gregoson 15:25:43
  Zawsze jeszcze można wybrać SLD czy PSL, ale oczywiście wyłącznie jako alternatywę dla POPISu, nie żebym polecał.
 • @mania przepraszania 19:58:50
  Ale wstyd i wiocha na cały świat!
  Naprawdę jeszcze trochę i ze spuszczonymi oczami człowiek będzie się przemykał po ciemnych tylko zaułkach gdy wyjedzie za granicę!

  A "ruscy" są pamietliwi! Nie zapomną!!!!!!!!!

  Mało było "jabłek"? To teraz się zacznie!

  Gdzie my zyjemy?
 • @szczurobronny 21:30:36
  No to się obudzili, do góry są opisy i linki...
  A to z wczoraj;
  "Podobno zablokowano trasę Manhusz - Osipenka. Mariupol otoczony?
  http://rusvesna.su/news/1409232718
  nadużycie link skomentuj usuń
  mania przepraszania 28.08.2014 16:44:05"
 • @szczurobronny 21:30:36
  Wostok atakuje Mariupol . Niestety szczegółów brak
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/505426283983937536
 • @TomS 21:38:35
  Mariupol live, jak zobaczysz cos ciekawego pisz;
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/195/
 • @mania przepraszania 20:13:07
  Znów jestem!
  Ktoś się bawi "mapą", pewnie znów SBU, ale teraz nie daję się nabrać ich kłamstwom polegającym np na zaznaczeniu helikoptera zmierzającego do Mariupola z Janukowiczem na pokładzie!
  :) :) :)
 • @szczurobronny 21:30:36
  Mariupol, w takiej sytuacji, wygląda, jak Dunkierka. Tylko do 2 brzegu daleko.
 • W historii, ktoś już wojował z karabinami na sznurku.
  Czas na ukraińską wersję.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/505439906899189760
 • @Repsol psychicznie chory Bolek nareszcie dał głos! Putin kula się ze śmiechu.
  Wałęsa: „Wciąż ustępujemy Putinowi i to jest błąd. Trzeba powiedzieć: tu jest koniec! Wybierasz śmierć albo życie”(SIC!!!)

  Gdybym był prezydentem Polski, powiedziałbym: my guzika nie oddamy, kolego! Idziesz tu, to trudno. Wojna!

  — powiedział na antenie TVP Info Lech Wałęsa, podkreślając że należy zmienić strategię w polityce polsko-rosyjskiej.

  Musi powstać solidarne sterowanie w postępowaniu w stosunku do Rosji. Jedna grupa, która negocjuje z Putinem i go naprowadza, żeby postępować właściwie, a druga grupa go trafia tak skutecznie, że nie ma wyboru, musi się na to zgodzić. To od początku zgłaszałem. Jak będziemy solidarni, to to załatwimy, a jak nie to też można dojść, ale dużo dłużej i dużo drożej

  — powiedział były prezydent, podkreślając że należałoby posłuchać zaproponowanego przez niego rozwiązania.

  Ja jestem czysty. Zgłosiłem propozycje, jestem przekonany, że to są dobre propozycje i one by już dawno do zwycięstwa nas doprowadziły. Teraz musimy nie wydawać pieniądze na zbrojenia, tylko powiedzieć: kochany Putin, z Polską nie pójdzie ci tak łatwo, my ani guzika nie oddamy. Kochamy Rosję, chcemy Rosję, będziemy pracować z Rosją, ale nie pozwolimy, by Rosja nam na kołnierz wchodziła

  — stwierdził Wałęsa wskazując, że jeśli świat połsucha „starego Wałęsy” to wojny nie będzie. Jeśli nie posłucha i będzie ustępować, Putin będzie zdobywał następne przyczółki.

  Putin ma tyle broni i Polska może mieć tyle broni, że wojna zniszczy i Polskę i Rosję. Jeśli Putin się na takie coś idzie, ale nie przypuszczam, to musi wiedzieć, że tu się kończy tego typu postępowanie. Musi to wiedzieć. Jak będzie wiedział, to na pewno tak nie postąpi, bo sam ginie

  — powiedział Wałęsa i podkreślił, że „świat jest piękny Rosja jest wspaniała, więc nie wygłupiajmy się rozwiązaniami czołgowymi”.

  Putin musi zauważyć, że obrona będzie bezwzględna. Muszą to wiedzieć Rosjanie i wymusić na nim porządne zachowanie. Przecież nikt nie zagraża Rosji, świat zdejmuje granice, a więc dojście do Krymu będzie też z tej strony. Dlaczego on czołgami otwiera granice, siłą włącza kraj, jak można to zrobić w sposób inny i za zgodą wszystkich innych. Dlatego trzeba szeroko wykazywać Rosji jakie niepotrzebne straty świat ponosi.

  — stwierdził Wałęsa i dodał:

  Wciąż ustępujemy Putinowi i to jest błąd. Trzeba powiedzieć: tu jest koniec! Wybierasz śmierć albo życie. On musi o tym wiedzieć

  Ujawnił też jak on zachowałby się w obecnej sytuacji, gdyby kierował państwem.

  Gdybym był prezydentem Polski, powiedziałbym: my guzika nie oddamy, kolego! Idziesz tu, to trudno. Wojna! A ja jestem pokojowo nastawiony. Ja chcę pokoju! Ja jestem noblista! Ale ja nie mogę pozwolić, żeby ktoś mi na głowę wchodził.

  Podkreślił, że Putonowi trzeba uświadomić, że teraz wybiera wojnę lub pokój.

  Zapytany o kandydaturę premiera Tuska na szefa Rady Europy, odpowiedział:

  Jestem za a nawet przeciw.

  Kreśląc Donaldowi Tuskowi laurkę, stwierdził że jest świetnym kandydatem, choć widać że nie bardzo rozumie jakie stanowisko miałby objąć Tusk w UE.

  Znamy Tuska, na prawdę to jest politycznie bardzo sprawny człowiek. Oczywiście nie nadążają za nim inni, ale to jest inna rzecz. Jednocześnie wychował nikogo i nie przedstawił nikogo na miarę jego wysokości. w Polsce jest wielu fajnych ludzi, tylko nie mogli się wykazać i nie mogli się sprawdzić

  — mówił Wałęsa. Wskazał przy tym, że sam zna ciekawych i sprawnych ludzi, ale gdyby kogoś zaproponował, „to go jutro utrącą”.

  Nie obyło się bez zadania ciosu Prawu i Sprawiedliwości. Wałęsa, jak zwykle, stwiedził, że to „zakompleksieni ludzie, którzy są tacy, jacy są”.

  Natomiast Platforma ma trochę innych ludzi, którzy się sprawdzali w różnych miejscach. Ludzi, którzy mają większe zasoby i możliwości, tego nie można porównywać.

  Rozważając nad zadaniami, które mogłyby stanąć przed Tuskiem w Brukseli, stwierdził że musiałby się odciąć od polityki krajowej.

  Jak się będzie tu i tu to się tu nic nie zrobi i tu nic nie zrobi. Ja gdybym był na miejscu premiera Tuska, to bym wiedział po o tam idę. Na dzisiaj Europa, Unia, potrzebuje poprawienia programów, poprawienia struktur. Dzisiaj idziemy starymi rozwiązaniami w starym układzie, rozwiązaniami pasującymi na państwo i na kraj, a nie pasującymi na Europa i globalizacja. I tych poprawek trzeba dokonać. Jeśli on o tym wie i wie jak to wykonać to bardzo dobrze, bo ktoś inny tego nie zrobi. To bym się zapytał i gdybym miał odpowiedz na to pytanie to bym powiedział bierz albo nie bierz, bo będziesz szpanował a nie rządził

  — stwierdził Wałęsa. Najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy, jakie kompetencje przysługują politykowi na stanowisku, które miałby objąć Tusk.
 • @fretka 21:29:37
  Zaczyna to przypominać wojnę w Syrii. Totalna destrukcja kraju. Pzdr.
 • @szczurobronny 21:44:46
  Tez to zauważyłem, choć dzisiaj nas wyprzedzili...
 • kto utrzyma oligarchów?
  Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale sam tylko obwód doniecki generuje większe PKB niż obwody wołyński, rówieński, żytomierski, chmielnicki, tarnopolski, czerniowiecki RAZEM WZIĘTE.

  http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2vkhyf6&s=8
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 21:54:20
  Jak to kto? Polscy podatnicy w ramach "pomocy humanitarnej". Pozdrawiam
 • Biały Konwój 2.0 skierowany będzie do Doniecka.
  https://twitter.com/COV_Novorossia/status/505431828866809857
  Pojedzie, albo przez Iłowajsk, albo przez Charków.

  https://twitter.com/COV_Novorossia/status/505440307195174912
  Freikorps "Donbass" lamentuje. Jesteśmy okrążeni przez rosyjskie wojska razem z batalionem "Dniepr" w Czerwonosielskim, 5-6 km od Mnogopola.
  Dowódca 1 plutonu, który udał się na rozmowy, został zatrzymany. Dano nam czas do 6 rano, albo się poddajemy, albo giniemy.
  Na koniec: "Donbass" walczy do końca.


  Mapa działań wojennych oczami Ukraińców:
  https://mapsengine.google.com/map/embed?mid=zjOaq88N3N_g.knEcWTZi7F_M
 • @szczurobronny 21:49:19
  niech wyśle syna od "pomroczności jasnej" moze się przyda ukrom
 • @szczurobronny 22:01:29
  Oczywiście, ale po pewnym czasie zaczyna robić się kołomyja, więc warto sprawdzić czy jest podobny temat, jak nie ma tłumaczenia wkleić, albo dodac uaktualnienie lub informację że jest to dodatek. Ot i wszystko.
  Nikt nikomu nie robi wyrzutów, no chyba że o obazgrane drzwi jakiegoś Żyda
  : ))))
  Również pozdrawiam (bez napiny)
 • @hetman koronny 21:57:19
  Jeżeli Ukry kierują się takimi mapami to pewnie i dlatego wpadaja wciąz do kociołków!

  Jeżeli chodzi o "militarymaps" - to jest w tej chwili ZUPEŁNIE NIEWIARYGODNA! Ktoś tam sie dobrze bawi! Trzeba poczekac aż to plugastwo wyczyszczą!

  Poczytałem troche Waszych informacji!
  Dzieki!

  Filmy z "klipami wojennymi" są DOSKONAŁE! Widać jak bardzo "ruskie" sa mentalnie podobni do nas!

  Pozdrawiam!
 • Pomoc humanitarna ma być tym razem dostarczona koleją.
  http://www.novorosinform.org/news/id/7313
  Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin w wywidzie dla 1 kanału powiedział, że tym razem pomoc humanitarna ma być dostarczona transportem kolejowym.
  Już widzę, oczami naszych "mediów" eszelony załadowane czołgami i GRADami.
 • @brusek 22:16:59
  PS
  Zapomniałem dodać link

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/29/konferencja-prasowa-donieckiej-republiki-ludowej/

  To jest "nówka" - tłumaczenie "pracowni" konferencji prasowej
 • @zaneta 21:20:38
  Niektóre słowa się nie dezaktualizują mimo upływu lat. Tak jak i ten wiersz Tuwima.
 • @hetman koronny 22:17:25
  Dlatego pewno banderopiteki zbombardowały dzisiaj dworzec w Doniecku;
  http://www.youtube.com/watch?v=nzHqxWek0UU
  Swoja droga wyglada to na prowadzone z premedytacja niszczenie dla samego niszczenia, ile sie da, bo potem kto wie...
 • Opinia o przygotowaniu do obrony Mariupola:
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/505448175742640128
  Dziennikarz Jurij Kasjanow:
  Mariupol, kolejna pomyłka naszego dowództwa. Po prostu zdrada.
  Nie ma ciężkiego sprzętu, nie ma artylerii. Jestem z ochotnikami. Broń strzelecka na czołgi. Grupy dywersyjno-zwiadowcze wroga na wszystkich drogach prowadzących do miasta. Czołgi i GRADy podchodzą coraz bliżej. To nie jest panika. Dziwię się spokojnym komunikatom płynącym z Rady Bezpieczeństwa Ukrainy. Nie widziałem obiecanych kolumn ciężkiego sprzętu idącego ze wsparciem.
  Pogrom w sektorze "D", Szachtiorsk, Iłowajsk, Saur-Mogiła, Mariupol.
  Czy komuś brakuje mózgu? Czy ktoś sprzedaje Ukrainę?
 • 2 kompania "Donbassu" poddaje się.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/505450534904418304
  "Trzymaliśmy się, ile tylko mogliśmy. U nas dużo rannych. Poddajemy się, byle tylko przeżyć"- Ukrainiec z 2 kompanii "Donbassu".
 • @hetman koronny 22:31:19
  To sie obudził! Transakcje dobili na majdanie...
  Ps. Jak tak dalej pójdzie to przy boku Noworosji wyrośnie "Narodowa Armia Wyzwolenia Ukrainy" złozona z byłych wojaków prokijowskich wściekłych na juntę i żądnych czekoladowej krwi...
 • @hetman koronny 22:34:28
  Jak juz fanatyczne banderopiteki ida dobrowolnie do niewoli, to Walzman niech pakuje walizy...
 • @TomS 22:19:54
  nie poznaj kolegi.. poezja.. koszerna;)
 • @szczurobronny 22:38:20
  Katastrofalna klęska Obamy na Ukrainie;
  http://www.counterpunch.org/2014/08/29/obamas-catastrophic-defeat-in-ukraine/#.VADPQJbKV2s.twitter
 • @mania przepraszania 22:37:40
  Bojec z "Donbassu" zdążył dodzwonić się z okrążenia:
  http://youtu.be/WsLraP0F8sw

  Batalion "Kalmius"- ognia!
  http://youtu.be/5A7B2iTcJl4
 • @szczurobronny 22:38:20
  Armia prokijowska zasłała drogi Donbasu "Akacjami";
  http://www.youtube.com/watch?v=TZJn63tIDE4
  https://pl.wikipedia.org/wiki/2S3_Akacja
 • @hetman koronny 22:50:47
  A tu następny , też z "Donbasa";
  http://www.youtube.com/watch?v=axSRkA_1uhY
 • @Płachtycz 21:26:14
  ,,Zawsze jeszcze można wybrać SLD czy PSL, ale oczywiście wyłącznie jako alternatywę dla POPISu, nie żebym polecał."

  Żartujesz sobie, prawda?
  Powiem tak: z chęcią zagłosowałbym na rozsądną partię narodową ale niestety każda z nich oprócz Honoru i Ojczyzny wymienia jeszcze jakiegoś ,,Boga". Z doświadczenia wiem, że to pustynny bóg, obcego nam plemienia.
  I po sprawie - ja nie zagłosuję na jakąkolwiek partię, która Polskiego Orła najchętniej przybiłaby do krzyża.
  SLD? jankeskie włazidupce, klesze podnóżki i kawiorowa lewica o twarzy Rycha Kalisza.
  PSL? - no comments.
 • @mania przepraszania 22:37:40
  A cały czas było:
  "ДОНБАСС" не сдается!"
  Tak im się tylko zdawało.
 • @Kula Lis 62 17:45:51
  a odsyłacz gdzie ?
 • @hetman koronny 22:58:58
  Każdy tak gada na początku, a później; "ja nie wiedział, ja nie strzelał, ja tamto i owamto"...
 • @mania przepraszania 22:53:27
  Przyznali się do pierwszej strąconej dzisiaj suszki:
  http://112.ua/obshchestvo/v-zone-ato-boevikami-sbit-ukrainskiy-samolet-su-25-atc-108384.html

  Jak wypłyną zdjęcia, przyznają się do kolejnych.
 • największa na świecie pijacka melina
  TO UKRAINA !
 • Sprawiedliwość dla ekipy z Kijowa
  "Tak więc kijowskie władze teraz już bez żadnych dla nich złudzeń pozostawione zostały same sobie z własnym problemem i muszą wypić piwo, które naważyły. "

  Oddajmy tym w Kijowie sprawiedliwość, ekipa zainstalowana w Kijowie przez przede wszystkim wywiad USA, do kaduka, któż nie pamięta tej miłej pani Nuland, która podobnie jak cała administracja USA i kręgi finansowe w tym kraju "pier...doli UE", nic nie nawarzyła, bowiem wykonywała jedynie polecenia swych oficerów prowadzących, tych właściwych mistrzów piwowarskich.

  Wydarzenia na Ukrainie przypominają nieco incydent z Dupczekiem w Czechosłowacji, tzw. "Praska Wiosna" w 1968, gdzie agenci Zachodu też zorganizowali rozpi...dol, ale jedynie po to, aby na krótki czas zająć władze w Moskwie, po czym pozostawili Dupczeka i jego świtę swemu losowi. Nie inaczej rozegrały wywiady zachodnie, głównie USA, powstanie w Berlinie i na Węgrzech.

  O doraźności działania USA na Ukrainie świadczy fakt, że za swoje usługi kazali sobie natychmiast zapłacić złotem.

  Jedyną konsekwencją takich ekscesów był każdorazowo eksodus mieszkańców na Zachód, tym razem może Polska oczekiwać nawet paręset tysięcy uciekinierów z Ukrainy. Jako pierwsi pojawią się Kliczko i Jaceniuk, a może także co jaki oligarch.

  "odreagowują oni swoje frustracje w bezsilnej złości na niewinnej ludności cywilnej zbuntowanych prowincji "

  Właściwie to chodzi im o podbój tych prowincji, bowiem one nie uznały ani ekipy w Kijowie za rząd, nawet rząd tymczasowy, ani też Porosza jako prezydenta. Prowincje wschodnie Ukrainy nie podlegają żadnej władzy z Kijowa, stając się swego rodzaju zagranicą, którą przez podbój militarny usiłuje ekipa z Kijowa przyłączyć do terytoriów swych wpływów.

  Ekipa z Kijowa była od początku świadoma tego, że nie ma zbyt wiele szans podbicia wschodnich regionów, dlatego stosuje taktykę "spalonej ziemi" i stara się zniszczyć infrastrukturę i zadać możliwie wiele szkód materialnych, jeśli już te tereny ma utracić. Ktoś, kto ma nadzieję wziąć w posiadanie kraj, nie będzie go w takim stopniu rujnował, bo musi to później na własny koszt odbudować. Tu widać wyraźnie wpływ oficerów prowadzących ekipy w Kijowie. Zachód chce widocznie przekazać Rosji te tereny w stanie kompletnego zniszczenia.

  Nie jednemu wydają się wydarzenia na Ukrainie nielogiczne, ale .posługując się teorią imperialną możemy łatwo rozpoznać prostą logikę tych i innych wydarzeń.
 • @hetman koronny 23:04:22
  Ja dziś z przyczyn technicznych odpadam, spróbuje sprawozdanie linkowe zrobić z rana - jak ozyje mój komp...

  Na dobranoc krótka reklama muzyczna:

  https://www.youtube.com/watch?v=AJ69_29TVFg

  https://www.youtube.com/watch?v=oA6ha44zKkM

  https://www.youtube.com/watch?v=3tx6IiHWABY
 • @Kula Lis 62 21:43:48
  Bolek ma coraz bardziej zablokowane czakrany. Pzdr. :)))
 • @Laznik 23:08:42 Brak linków
  dla
  "któż nie pamięta tej miłej pani Nuland"
  - http://www.globalresearch.ca/the-u-s-has-installed-a-neo-nazi-government-in-ukraine/5371554

  "kazali sobie natychmiast zapłacić złotem"
  - http://marucha.wordpress.com/2014/03/17/zanim-oddamy-sie-sodomii/#comment-331790

  "przekazać Rosji te tereny w stanie kompletnego zniszczenia"
  - http://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  "posługując się teorią imperialną"
  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html

  Niestety linki i inne formaty HTML zostały z tekstu usunięte.
 • @hetman koronny 23:04:22
  W rozsypke poszedł baon "Kriwbas", d-ca wraz z grupa żołnierzy uciekli w kierunku Zaporoża;
  http://rusvesna.su/news/1409345914

  W Charkowie popularny portal internetowy MyKharkov.Info ostrzega ludzi przed mozliwą mobilizacja i wysyłką na front powołując sie na "przecieki" z Sił Zbrojnych Ukrainy, to sie nazywa "patriotyzm";
  http://rusvesna.su/news/1409346264
 • Interesujące "plotki" z Dniepropietrowska.
  https://shrek1.livejournal.com/829787.html
  "W razie ataku, obwód dniepropietrowski nie ma wystarczających sił do obrony. Będzie trzeba go zdać. Kołomojski zwinie swoje interesy"- źródło z rady obwodowej.
 • @Repsol 23:12:48
  "Bolek"! To ten co przeskoczył motorówką WSI płot w stoczni :)))
 • @brusek 23:12:12
  Co ci sie dzieje z kompem, bo ja pomimo 'superfajnych" zabezpieczeń to mam taką "wojnę informatyczną" od trzech dni że hej!
 • @kkkkk 15:23:59
  To te kakijewce spod Nowoazowska. Kazachscy "najemnicy" w ciezkim sprzecie ktorego konca nie widac po horyzont. Pewnie przejeli po 72 brygadzie...

  https://www.youtube.com/watch?v=w0GftYpp378
 • @brusek 23:12:12
  #Free Andrew- genialna robota.
  Wklejam na stronę:
  http://youtu.be/AJ69_29TVFg

  Dobranoc i niech sprzęt Ci się podniesie ;)
 • @SheepShaker 23:20:49
  Kakijewscy Kazachowie? Starasz się udawać mądrego? Nie wychodzi. Kakijew to Czeczen który zawsze stał przy Rosji;
  http://en.wikipedia.org/wiki/Said-Magomed_Kakiyev
  Jak Kakijew i jego ludzie weszli na Ukrainę to tylko na rozkaz Ramzana, a on obiecał że wejdzie tam ponad 70 tysięcy;
  http://www.wprost.pl/ar/450577/Prezydent-Kadyrow-straszy-Ukraine-Moge-do-was-wyslac-74-tys-Czeczenow/
 • Poroszenko sprzedał ROSHEN,
  starszemu synowi Janukowycza :))))
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505465660949139456

  Trochę Wysockiego:
  http://youtu.be/SN-AfokzQWs
 • @SheepShaker 23:20:49
  Ramzan jest ok!
  http://www.youtube.com/watch?v=KR47eZUYO6c
  http://www.youtube.com/watch?v=0r160q4Me24
  http://www.youtube.com/watch?v=L222MpXLdXc
 • @szczurobronny 23:13:49
  ... Tak. Ukrainie odłączenie się od ZSRR nie wyszło na dobre. Zresztą żadnej republice po rozpadzie się nie polepszyło. Nawet na wikipedii można popatrzeć na podstawowe wskaźniki ekonomiczne.
 • @hetman koronny 23:31:46
  Jak to jest prawda to nawet ja już zgłupiałem :))))
 • @Pako 22:47:50
  Kosher jak kosher, ale był też i "Bank";

  "Jak czarne włochate kulki
  Po banku toczą się srulki.
  Skaczą, skaczą nad biurkiem,
  targuje się srulek ze srulkiem.
  Srulek srulkowi uległ
  i biegnie do kasy srulek.
  Liczy drżącymi palcami
  i zmyka przed srulkami.
  W klubzeslach z dala od kasy
  siedzą srule-grubasy.
  Srulki z uśmiechem lubym
  kłaniają się srulom grubym.
  A w głębi - w ciszy - wielki jak król
  Duma
  sam
  główny
  Srul"
 • @szczurobronny 23:37:34
  Ale zapomniałeś o tych wygranych w toto-lotka;
  http://niezalezna.pl/43569-walesa-wygrywal-w-totka-dokladnie-wtedy-kiedy-bolek-pisal-donosy
  Ot "szczęściarz"...
 • @hetman koronny 23:31:46
  I jeszcze jeden:
  http://youtu.be/8oSyN2R-ZuE

  http://peremogi.livejournal.com/3255611.html
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 23:35:58
  Oj polemizowałbym, a Kazachstan, Azerbejdżan i za niedługo prawdopodobnie Białoruś?
 • Żołnierze 9 batalionu z Winnicy, o których pisałem wcześniej.
  http://youtu.be/6PD6Z8vV7zU
 • @mania przepraszania 23:44:58
  ... tak. Napisałem zbyt ogólnikowo. Na Białorusi PKB REALNY na mieszkańca już chyba w 1996 r (o ile dobrze pamietam, nie moge znaleźć gdzie to przeczytałem) przewyższył ten z chwili upadku ZSRR i była to pierwsza republika poradziecka, która mogła się pochwalić tym osiągnięciem. Jednak bezpośrednio po upadku ZSRR we wszystkich republikach bez wyjątku krajowe PKB mniej lub bardziej ale jednak zmniejszyło się.
 • @mania przepraszania 23:37:19
  Prawdopodobnie plotka. Nikt tego nie anonsuje, są tylko jakieś kuluarowe źródła. Trzeba by się zapytać Saszki Janukowycza.
 • @hetman koronny 23:48:26
  Tak sie kończy gnanie chłopków na wojnę. Naobiecywali "trofejów", a tam do nich "walili" z czego popadło , no i oczywiście te "setki ruskich czołgów i haubic"....
 • @hetman koronny 00:03:36
  A on by ci powiedział, pewno tak jak "nasz" Sasza Stolzman :))))
 • @szczurobronny 23:50:24
  Nic mi nie mów bo ja się na "koloniach" wychowałem...
 • Kumba, Kumba, dalieko.
  Supliwyje pachołki polskich łakiejew. Nie wydalili diedy, znaczit nasza oczieried.

  http://www.youtube.com/watch?v=SjQhY8jJXng

  Tam oni podali że proporcja strat jest jak 1 do 140. Nawet jak przesadzili i jest to 1 do 50, to gdy stracą tysiąc ludzi to wybiją całą nacgwardię i pół armii Ukrainy. I cyrk się skończy. Chcieli ubijać jak wieprzków ruskich, to oni wybili ich jak wieprzków. Jest sprawiedliwość na świecie.
  Koniec imprezy.
 • @mania przepraszania 23:40:34
  Oj było i parę innych "kawałków" .. ale się jakoś poetycznie i muzycznie zrobiło po nocy.. i zero konkretów... z dna piekiełka wygląda polityka... a mnie nie bawi granie na uczuciach... a swoją droga co nie mogę koledze dokuczyć ;)
 • @vortex 00:15:18
  Jak Kijów wyjdzie na ulice, to dla Pana Królika, Gazowej Księżniczki i innych oligarchów "impreza" dopiero się zacznie.
 • @vortex 00:15:18
  Amerykanie się chyba już skapnęli że zadali się z kompletnymi idiotami i skrajnymi degeneratami, i ... dyskretnie się dystansują. Ciekawe co na to stary antypolski agent i kompletny szwejkowski idiota Kaczyński? Razem z otaczającą go czeredą jeszcze większych idiotów.
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 00:23:21
  Nie podniecałbym się "towarzyszu" bo to co wyjdzie to będzie z siekierami i czym popadnie ciąc oraz rżnąc co się pod łapę nawinie (polecam przeglądnąć to co tu zamieszczamy) i na pewno ta hołota nie będzię ustanawiać "Republiki Rad", a raczej jakis koszmarny banderostan...
 • @Pako 00:16:51
  ps. to było z sympatią
 • @szczurobronny 00:24:59
  Kto zasponsorował Sarkozyego? Jak trzeba było spłacać długi to co sie stało?
  http://natemat.pl/5095,kadafi-wylozyl-50-mln-euro-na-kampanie-sarkozy-ego
  Ja muszę "szczura" naprowadzać na tropy? To co to za "szczur'?
 • @vortex 00:27:03
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,16555217,Bialy_Dom__Na_wschodzie_nie_bedzie_stalych_baz_NATO_.html Dobrej nocy.
 • @mania przepraszania 00:35:35
  Ale to już było niejaki Filip też się zadłużył i był piątek 13-tego.. i palenie na stosach.
 • @Pako 00:40:36
  Palenie było dla gawiedzi, a tak naprawdę w kuluarach radzono co tu jeszcze się nadaje pod zastaw. Show must go on!
 • @szczurobronny 00:37:19
  To niech wybiją te 1 %, czyli V kolumnę. Toż to proste, sznurka na pewno w USA starczy. Trza tylko się do roboty wziąć.
 • @Repsol 00:37:05
  Ten facio pieprzy trzy po trzy. NATO to jest jakaś schiza. Pzdr ( a może PZPR)...
 • @mania przepraszania 00:45:49
  A coś się zmieniło??? Widzimy to samo Orwell turla się ze śmiechu w grobie..
 • @Gregoson 22:56:55
  Zadna z partii, ktora byla do tej pory przy wladzy nie wchodzi
  w rachube. Jesli nic sie nie zmieni, to ja glosowalabym na Samoobrone.
  Poza koszmarna nazwa, ma dosc dobry program, bez krzyza i EU.
  Ale nalezy zdac sobie sprawe, ze klasyczny, XIX- wieczny podzial
  na prawice, lewice itd. przestal miec racje bytu w dzisiejszych czasach.
  Nowa partia, nowe nazwiska w aktualnym systemie spoleczno - gospo-
  darczym bedzie nawet nie liftingiem, a zastrzykiem z botoxu.
  Potrzebny jest oddolny, spoleczny ruch, taki jak powstaje teraz
  w Rosji, a takze na Bialorusi, Ukrainie(!), Moldawii, Kazachstanie:
  http://rusnod.ru/
  Zalozenia sa bardzo ogolne, ale mowia o walce z imperializmem
  amerykanskim, ochronie interesow narodowych, spolecznych
  mechanizmach kontroli wladzy, ochronie srodowiska i zasobow
  naturalnych. W takim ruchu byloby miejsce na zmiany proponowane
  tutaj:
  http://ryszard.opara.neon24.pl/
  http://nikander.neon24.pl/
  Pozdrawiam.
 • @Pako 00:56:23
  Orwell? A co z Huxleyem? A co z Zamiatinem?
 • zakarpacie
  Na Zakarpaciu w berehovie ( tuż przy granicy węgierskiej ) anty węgierski incydent. Zniszczono flagę węgierską na okoliczym wzgórzu które jest bardzo ważnym miejscem dla miejscowych Węgrów -. Zniszczyli ją odcinając górny czerwony kolor. Uszkodzenia odkrył nauczyciel miejscowego liceum o 5 nad ranem. Sprawę zgłoszono na policji, sprawcy nie znaleziono. O sprawie piszą wszystkie ważniejsze węgierskie portale na zakrpaciu.

  http://www.karpataljalap.net/2014/08/29/ujabb-magyarellenes-provokaciok-beregszaszban

  http://karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/28990-meggyalaztak-a-magyar-lobogot-beregszaszban

  http://nagydobrony.com.ua/hirWEB/index.php/karpatalja/5585-ujabb-magyarellenes-provokaciok-beregszaszban

  http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/karpataljan-meggyalaztak-magyar-zaszlot

  Można to potraktować jako początek działań wymierzonych w społeczność węgierską. Akcja ta musiałabyć zorganizowana. Nauczyciel twierdzi że wymagała obecności co najmniej 2 osób.

  To to wzgórze :

  http://hu.wikipedia.org/wiki/Beregsz%C3%A1szi-dombvid%C3%A9k

  W czesniej gdy wmiescie spalono ukrainską flagę sprawców złapano odrazu.

  Użgorodzie też gorąco omal nieodwołano burmistrza miasta. 29 osób było za odwołaniem. ( wotum nieufności ) zabrakło 2 osób.

  http://www.karpataljalap.net/2014/08/29/sikertelen-puccskiserlet-ungvaron
 • @Laznik 23:08:42
  Lupki Lazniku, lupki! Shell i Chevron! Nikogo nie trzeba wysiedlac,
  teren prawie zniwelowany, zadnych odszkodowan - bo to przeciez
  wojna! Same korzysci!
 • @Repsol 00:37:05
  Amerykańce wpakowali 5 mld. $ w budowę ukraińskiego debilstanu. Z wypustkami w Polsce w postaci PiS. Ciekawe jak księgowy to teraz rozliczy?
 • @samsung23 01:05:56
  Dobrze że znowu piszesz . Pozdrawiam!
 • @vortex 01:08:19
  Jak to jaki ? Ten co rozlicza twoje podatki, gdzie je płacisz? W "Bulandii" gdzie lotnicy latają na drzwiach od stodoły , czy w normalnym kraju?
 • zakarpacie
  w mukaczewie na zakrpaciu leczy się 25 żołnierzy ranych podczas ATO.

  http://karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/28981-sebesult-katonakat-kezelnek-a-munkacsi-katonai-korhazban
 • @samsung23 01:15:40
  A co z tym 5 batalionem "Przykarpacie"?
 • ukraina - uchodźcy / zakrpacie
  Według oficjalnych informacji :

  Na Ukrainie jest 16.808 uchodźców z Krymu i Sewatopola.

  Wyniku akcji ATO na wschodniej Ukrainie

  Tymczasowe zakwaterowanie znalazło ogólnie 119.507 uchodźców. Z czego 39.884 dzieci, a 15934 są to osoby niepełnosprawne lub starsze. .

  Najwięcej emigrantów umieszczono w Kijowie 21.292 osób.
  Dniepropietrowsku (14.236 osób),
  Zaporożu (14364)
  Charkowie (13775, ),
  Odessa (7973),
  Połtawa (6680),
  Kijowie (5460)
  Lwowie (4578)

  ps...

  co do incdntu z flagą węgierską, znaczenie może mieć fakt że w Beregszászi -węgierska nazwa miasta - miało się odbyć pożegnanie tamtejszego konsula. Incydent z flagą zakłócił tą uroczystość i nie wiadomo czy się odbędzie. Wiadomo że Węgrzy podczas niej mogliby np zamanifestować anty ukraińsko.
  Zakarpacie ponda 1000

  http://karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/28972-tobb-mint-ezer-attelepulo-erkezett-karpataljara
 • @mania przepraszania 01:25:47
  Jak coś będę wiedział to napiszę.

  Pozdrawiam
 • @hetman koronny 23:25:28
  No no no...Cos niesamowitego!
  Jakby nie Ty, to pewnie nie miałbym okazji wysłuchac tego utworu! Dzięki, wszyscy jesteście wspaniali na czele z ADNOVUM!
 • Gospodarka i inne ciekawostki ( z ostatnich dni 3 dni )
  Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch obniżyła długoterminowy rating kredytowy Ukrainy - w walucie krajowej z B minus do kategorii CCC. Co właściwie oznacza poziom śmieciowy. To ze względu na panującą niestabilnej sytuacji politycznej i gospodarczej w kraju. Ponadto, Agencja uważa, że spadek PKB na Ukrainie może wynieść do 6,5%, a na koniec roku deficyt budżetowy wyniesie 10% PKB

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/leminositette-ukrajnat-fitch

  26 sierpnia hrywna zanotowała historyczny spadek wartości
  kurs dolara wahał się od 13,9 do 14,1 hrywny za dolara.

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/meghaladta-14-hrivnyat-dollar-arfolyama

  Zsumowane straty ukraińskich firm wyniku kryzysu za pierwsze półrocze 2014 wyniosły 136 mld hrywien podał urząd statystyczny UKRAINY. Straty w I i II kwartale 2014 wzrosły o 390% w stosunku do roku 2013.

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/136-milliard-hrivnya-veszteseget-halmoztak-fel-az-ukran-vallalatok

  Wojna planują także w następnym roku.
  Ministerstwo Finansów planuje ukraińska przedłużyć podatek wojenny w wysokości 1,5% na 2015 rok o

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/2015-ben-lesz-hadiado

  6 września kijów będzie prosił Komisje EUROPEJSKĄ by pomogła w negocjacjach w sprawie ceny Rosyjskiego gazu. ( proponuje pawlaka i jego 525 dolarów za m3
  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/kijev-kompromisszumos-gazarhoz-ragaszkodik

  Ich GUS podał że spadek płac realnych na ukrainie wynosi około 8.9% . Przy czym najmniejszy ma być w Lwowie, około 7 procent natomiast największy w obwodach Ługańskim i Donieckim . Donieck ob o 31,2%, podczas Ługańsk 27,5%

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/kozel-10-kal-csokkentek-realberek

  Ale mimo wojny ukraina zwiększyła eksport produktów rolnych. Nie przeszkodziło temu spadek eksportu do Rosji . W pierwszej połowie 2014 roku zmniejszył się o 31% eksport do Rosji. Spadek szacuje się na 1 miliard dolarów z hakiem.

  Eksport ukraiński produktów rolnych jednak per saldo wzrósł o 344,6 miliony dolarów w pierwszej połowie 2014 roku porównaniu do tego samego okresu rok temu, i wyniósł 7906000000 dolarów - powiedział ukraiński Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności. ( a Dombas głoduje )

  Na eksportowane ukraińskie produkty rolne składają się eksportowane zbóż (37%) i olej słonecznikowy (25%)

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/nott-az-agrarexport-ukrajnaban

  Coraz mniej pieniążków na zakupy. O $ 2milijardy 154.6 mln zmniejszył się import towarów z UE, co jest spadkiem o18% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej.

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/18-kal-csokkent-az-eu-bol-szarmazo-import-merteke.

  Trochę polityki - Zakaz wjazdu na ukraine dostało 50 rosyjskich dziennikarzy. Konstantin Ernst, dyrektor generalny kanału 1, Dmitrij Kiszelev znany prezenter i aktor Ivan Ohlobisztin, oraz 46 innych pracowników

  http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/kozel-50-orosz-ujsagironak-megtiltjak-az-ukrajnaba-valo-belepest
 • @mania przepraszania 23:34:08
  Tych dwóch panow Kadyrowa i Seagala bardzo szanuję oby takich więcej! Choć jestem ciut zazdrosny o Seagala, bo moja Małżonka go uwielbia:))
 • Ku przestrodze
  O ukrainskim faszyzmie, manipulacji mediow, podgrzewaniu
  nienawisci.
  Przerazajace, nie doczytalam do konca...
  Ten narod chyba trzeba zniszczyc tak,
  jak hitlerowskie Niemcy.
  http://cont.ws/post/46570
 • Ukraina Gospodarka i Cekawostki cześć II
  Olga Bizilja, przedstawiciel Rady Miasta węg Beregszász ukr. Berehove ( tam gdzie zerwali flagę Węgier ) wstąpiła do armii Armii Ochotniczej. Z zawodu jest pielęgniarką, choć ostatnio była urzędniczką. Będzie się udzielać 128 brygadzie zmotoryzowanej. Wstąpiła 26 sierpnia razem z kolegami i przyjaciółmi.

  http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/egy-beregszaszi-no-jelentkezett-onkentesnek

  Żeby nie podsycać nastrojów separatystycznych na terenie ukrainy zabroniono emitować 14 kanałów telewizji rosyjsko języcznych w 26 sierpnia. Na pewno pomoże to w złagodzeniu konfliktu :P

  http://www.karpatinfo.net/cikk/kultura/betiltottak-tobb-orosz-tevecsatornat-ukrajnaban

  Nie wiem skąd oni biorą tych statystyków ale podają że inflacja z powodu wojny wyniesie 10% natomiast deficyt budżetowy wyniesie 3 %. Ten deficyt ma być mniejszy niż w POLSCE? :P he
  I jeszcze dowalają że ceny produkcji zwiększą się od 10 -12 procent. Czyli co że bedą taniej sprzedawać niż produkować ?:P

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/98-os-inflacio-varhato-jovore

  ten sam portal informuje że

  Co do żołnierzy rosyjskich na ukrainie to piszą że 4 tysiące ochotnikow walczy zaś putnin wbrew woli wysłał aż 15 tysięcy jednostek liniowych.

  Ale ZAJEBISTA PROPAGANDA DOPIERO JEST na tej stronie : całkowicie inna perspektywa tego samego wydarzenia pokazana na neon 24 dziś badź wczoraj (28/29) WIEC W MURIOPOLU.

  http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/tuntetes-mariupolban-ukrajnaban-akarnak-elni

  Znajdziecie tam skrojone na miare zdjęcie z manifestacji w mariopolu, pokazane na łamach tego bloga. Ze zdjęcia wynika że były na tym wiecu nieprzebrane masy. Z artykułu czytelnik dowiaduje się że dzieci recytowały ukraińskie wiersze , a kobiety zobowiazały się do dostarczenia żywności ukrainskim żołnierzom bądż nawet zobowiązały RZUCIĆ SIĘ POD ROSYJSKIE CZOŁGI.
  ,,,,,,,,,,,

  Wg ONZ winiku ATO zgineło 2500 osób a rany odniosło 6000

  ,,,,
  Ciekawy artykuł o polityce prorodzinnej na ukrainie. Okazuje się takową mają :) http://www.karpatinfo.net/hetilap/tarsadalom/julius-elsejetol-41-280-hrivnya

  No i Gospodarka: Jaceniuk prosi JAPONIE o 100 milionów dolarów pomocy dla UKRAINY.

  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/japannak-ma-100-millio-dollart-kell-atutalnia

  KATASTROFALNA SYTUACJA W ENERGETYCE. Okazuje się że dzięki dombasowi Ukraińcy mieli prąd. Ponieważ spadło tylko w sierpniu o 30% wydobycie węgla zabraknie węgla. Elektrownie mają wystarczjące zapasy węgla do końca listopada więc już w wkrótce na ukrainie będą potężne przestoje w przesyle prądu. Sytułacja bedzie taka jak po rozpadzie ZSRR na początku lat 90 tych.

  http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/tomeges-aramszunetek-fenyegetnek

  a artykuł wcześniejszy informuje że ukraińskie elektrownie będą musiały wydać od 400-700 milionów dolarów na importowany węgiel. Potrzebują 5-7 milionów ton. Ceny węgla od 68-74 dolarów za tonę. ( ileż mniej niż w POLSCE na składzie )
  http://www.karpatinfo.net/cikk/gazdasag/donyecki-harcok-miatt-700-millio-dollar-osszegben-kell-szenet-importalni

  i na koniec : Okazuje się że celnicy ukraińscy skonfiskowane papierosy będą oddawać żołnierzom :)

  http://www.karpatinfo.net/cikk/kekfeny/csempeszcigit-szivhatnak-az-ukran-katonak
 • @samsung23 03:55:16
  znalazłem już to o co mi chodziło ... Adnowum w artykule swoim opisuje ten wiec : z innej perspektywy.

  http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/tuntetes-mariupolban-ukrajnaban-akarnak-elni.

  Nie mogło być wiele bo nawet nie podali ile.
 • @Gregoson 15:59:21
  W miarę możliwości staram się prezentować pozytywny obraz Polski u obcokrajowców (nie tylko u Rosjan). Zamieszczam komentarze do filmów na Youtube, tłumaczę im że Polacy są przyjaźnie nastawieni nie tylko do "zachodu", ale i do "wschodu". Wyjaśniam im że media i prasa (nie jest w "polskich rękach") i normalny Polak nie ma wpływu na kłamstwa i propagandę w mediach oraz że nie jesteśmy wrogo nastawieni do wschodu.
  Trochę podróżuję po świecie i bardzo często spotykam się z negatywnymi opiniami i stereotypami na temat Polaków, które trzeba wyjaśniać.
 • @hetman koronny 16:46:05
  о польских наемниках постоянно говорят, но ни одного еще не поймали
 • "Parlamentarna walka " na Ukrainie w stylu bokserskich walk Kliczki.
  "Bohater" waleczny Ołeh Laszko zaliczył nokaut

  https://www.youtube.com/watch?v=aDn50-7UyWA
 • @hetman koronny 20:10:22
  Podstawą historii Ukrów jest Sicz Zaporoska. Stworzona 1552 przez Wiśniowieckiego by skoncentrować kozaków w jednym miejscu bo mu niszczyli dobra. Założył im na wyspie Chortycy obóz, gdy wychodzili z wyspy by pochasać to Wiśniowiecki (ten co leży na Św Krzyżu pod Kielcami wnuk założyciela) wbijał ich na pal czyli wkładał im kijek do d.....oni to lubili i lubą nadal. Na Siszy do chwili likwidacji przez Carycę Katarzynę w 1775r ( Caryca zrobiła im kociołek jak i obecnie, a oni uciekli nocą bez walki) nie miała w obozach (Sicz duża i Sicz mała) nigdy ani jednej kobiety. Były to obozy w 100% męskie. Były to największe zgrupowania pedałów w Europie. Oni pieli dumki o czarnulkach ale to były ich męskie d.... Ot i cała historia rezunów. Dlatego genderUsa im pomaga.
 • @mania przepraszania 18:34:14
  Stracili oni resztki rozumu, zamiast poddać się to oni chcą ludzi wysyłać na pewną śmierć w muzealnych pojazdach. Aż ciężko to komentować, przecież to będą "trumny na kółkach".
 • @powerzx 08:08:52
  Nic to,najważniejszy jest "duch bojowy".:)))
  A tak na serio to na mapie widać nowy kocioł nad Ługańskiem.Albo powstańcy wzięli się faktycznie za likwidację kotłów,albo jak w tym przypadku chcą odrzucić ukrów od miasta,by uniemożliwić im ostrzał artyleryjski centrum.
 • @Kula Lis 62 19:09:03
  Już komentowałem te plotki, jeszcze Polaków tam nie złapano.
 • @Pako 22:47:50
  Poezja tak jak muzyka nie jest koszerna lub nie tylko dobra lub zła. :p.
 • @Gregoson 22:56:55
  czy to oznacza, że jesteś amoralny ?
 • @mania przepraszania 23:43:00
  Widze ze co niektorzy wczoraj wzieli udzial w gnojeniu Polskiej historii i robieniu z Lecha Walesy agenta UB co nawet Jaruzelski szczerze wysmial( to "Niezalezna"jest pierwsza Tuba tej agentury tak samo jak wychwalania bandytow z UPA)Lech moze nie jest czlowiekiem najmadrzejszym ale swoje miejsce w Historii Polski ma!!!prosze mu go nie zabierac i nie wpisywac sie w obecny trend gnojenia naszych bohaterow i wartosci jak np. watpliwa produkcja TVP pt."Westerplatte"Gdzie zrobiono z naszych bohaterskich zolnierzy bande pijanych tchorzy(ZDRADA!!!) .Amerykanie z kazdej wygranej bitewki(potyczki)potafia zrobic munumentlany film ukazujacy odwage ich zolnierza(takie sa potrzeby narodu).Niestety nie mamy az tak wiele chwil Glorii i Chwaly zeby je tak bezecnie deptac to takie Antypolskie ,Hanba!!!.Pozdrawiam
 • @bipaw 08:52:03
  Oj tam, oj tam, zaraz tam "bohater"...
  Banderopiteki będa mogły wyjśc z okrążenia;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ilowajsk-okrazone-bataliony-zostana-wypuszczone-z-kotla
 • @lorenko 01:51:08
  Dziękuję !
  Trochę na szybko montowałem ten filmik, jak znajde czas to moze kolejny bedzie lepszy!
  :)
 • @eMJot 01:00:38 ------------------------- SAMOOBRONA
  to wspaniała nazwa i jakże pasuje do dzisiejszych czasów,

  ponadto puczu na Ukrainie nie poparła tylko Samoobrona i Korwin.
 • @brusek 09:05:12
  PS

  Polecam dzisiejsze felietony na Obserwatorze!!!

  http://obserwatorpolityczny.pl/

  Czy ktos czytał polecane przeze mnie tłumaczenie wywiadu władz DNR?

  Zaprawdę - WARTE przeczytania!!!
 • @bipaw 08:52:03
  robieniu z Lecha Walesy agenta UB co nawet Jaruzelski szczerze wysmial

  skąd ta pewość, że szczerze ?
 • @interesariusz z PL 08:48:08
  ,,czy to oznacza, że jesteś amoralny ?"

  Matuśku najukochańsza...;)
  Do którego mojego postu odnosi się Twoje pytanie? ;)

  Niestety, układ forum chyba nie przewidział takiej ilości postów dlatego w odpowiedziach staram się umieścić choćby fragment tekstu, który komentuję. Myślę, że to ułatwia komunikacje bo nie widzę możliwości tworzenia dyskusji pod poszczególnymi postami co pewnie jest uzależnione od rodzaju forum.
 • @mania przepraszania 23:20:04
  Opis mojego przeypadku.
  Podglądam AdNovum prawie na okragło w czasie dnia na trzech kompach na jednym IP i na co najmniej jednym kompie na innym IP, czasem jeszcze jeden komp z osobnym IP.

  Jak ogladam NEON czy cokolwiek a NIE LOGUJE SIĘ na AdNovum - wszystko chodzi jak trzeba.

  Gdy ZALOGUJE sie - wszystko ztrasznie zwalnia!!!!

  Pojwaiają się tez komunikaty gdy cos usiłuje skomentowac typu "czekam na uwierzytelnienie" czy cos takiego - to jest komunikat ze strony NEON'a
 • @brusek 09:21:45
  Po wysłaniu poprzedniego postu, komputerz zwolnił i nie reagował na nic - zamrożożony - teraz ruszył i moge pisac, ale jak tylko klikne żeby sie zapisało - znów minuta czy pięc czekana od zamrożenia kompa...
  Pierwszy raz sięz zcyms takim spotykam...
 • @mania przepraszania 09:04:17
  dla jednego bohater dla drugiego nie ,wolny kraj -ok ,ale napisac cytuje"
  Że też ta kanalia co doprowadziła Polskę do nędzy i uczyniła z niej neokolonię jeszcze żyje"- to chyba stary zapierdzialy UBecki Gnom napisal co za komuny zyl jak paczek w masle,bo zadenuncjowal wlasnie zydokomunistom wlasnego sasiada niezadowolonego ze chleba nie ma w sklepie-i teraz ta kanalia wylewa swoje zale na kompie i wszystkich opluwa -TAK System sie zmienil czy na lepszy -nie wiem,ale za wsypanie kolegi juz nie wyslesz dzieci na Kolonie do Bulgari.Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 09:14:04
  Bo mojim prywatnam zdaniem Jaruzelski jako zdrajca powinien wisiec ale swoj zolnierski honor mial wierzyl w toco robil i nie robil tego dla mamony mysle za akurat wtedy byl szczery.Pozdrawiam
 • @brusek nasi irokezi dostali "prezent" od Oba ma!
  Biały Dom: Nie będzie stałych baz NATO na wschodzie, bo obowiązuje umowa z Rosją http://wpolityce.pl/swiat/211496-bialy-dom-nie-bedzie-stalych-baz-nato-na-wschodzie-bo-obowiazuje-umowa-z-rosja
 • @brusek 09:21:45
  Po rejestracji na neonie i pierwszych komentarzach pod tekstami Ad Nowum komputer zaczął się grzać i ikona pokazująca pracę twardego dysku świeciła się na okrągło. Po jednym dniu, bez żadnej mojej ingerencji to zjawisko ustało.
  Jeżeli ktoś sprawdzał to co mam w komputerze to tylko zmarnował czas.

  p.s.
  Mogę się oczywiście mylić i był to jedynie zbieg okoliczności. Nie znam się na komputerach i nie potrafię odszukać jaki program pracuje w tle i to tak intensywnie, że co chwila załączał się wentylator.
 • @brusek 09:21:45
  Czyli moje "problemy" to też nie nadwrażliwość...
 • @Gregoson 09:40:02
  na mojim tez wszystko chodzi bardzo wolno?
 • Polsko - ukraińska przyjaźń w realu.
  Film stronniczy, tendencyjny z dogranym do niego w tle uszczypliwym komentarzem dla Polaków. Wiadomo w czyich rekach znajduje się monitoring /firmy ochroniarskie/ w Polsce. A naiwni w Polsce sądzą że są ochraniani i jeszcze za to płacą. W rzeczywistości są permanentnie inwigilowani, nie zdając sobie z tego w ogóle sprawy, a w razie czego - jak w tym przypadku -materiał z monitoringu może być dowolnie zmanipulowany i propagandowo wykorzystany. Przestrzegam wszystkich przed iluzją ich ochrony.

  https://www.youtube.com/watch?v=2be5mjUlt3Q
 • @mania przepraszania 09:04:17
  Czy czasem nie jest jakaś dziennikarska "kaczka"?
  W obu kotłach pod Donieckiem od rana trwają walki.Ale jeśli to prawda,to rozumiem,że banderowcy zostaną wypuszczeni bez broni?
 • @bipaw 09:29:10
  Ja także na tego kapusia Bolka głosowałem, czego się obecnie wstydzę, lecz po tym czego o nim się dowiedziałem prawdy o tym kapusiu i pospolitym złodzieju zakładowym od jego byłych kolegów ze SG gdy pracowali ze mną w Emiratach, zmieniłem zdanie i od tamtego czasu zająłem się tą osobą szukając po archiwach, wiadomości o nim jego rodzinie, Bundesarchive, Bibliotece Dept. Stanu, etc... wiem na temat tego żydoniemca prawie wszystko. To agent żydobolszewicki, żaden bohater narodowy, więc go nie gloryfikuj, tylko poczytaj o tej debilnej swołoczy i dlaczego go na prezia wystawiono, znajdziesz w internecie. Pzdr!
 • @Gregoson 09:21:04
  w nagłówku uwagi jest podawany czas, do jakiej się ona odnosi, a pod każdą jest czas jej rejestracji, czyłi że z ustaleniem wypowiedzi, do której odnosi się uwaga nie ma problemu,

  w uwadze tej zdradziłeś, że jesteś nienawistnikiem religii, stąd pytanie, czy jesteś tylko trochę amoralny, np. wspierasz eutanazję, eugenikę i aborcję, czy całkiem amoralny.

  "post" to po amerycku, a my staramy się wysławiać po polsku.
 • @brusek 09:21:45
  to jest efekt badziewiarskiego oprogramowania neonu

  taki bubel zażyczył sobie Łażący Łazarz, a właściciel, pan Oprara, go wsparł, i nadal uważa, że wszystko jest w porządku.
 • @bipaw 09:35:55
  czy zrozumiałeś moją wypowiedź ? wątpię!
 • @adalbert05 09:47:10
  Tu jest źródło;
  http://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/3412201-sylovyky-stvoruiuit-kolony-dlia-vykhodu-z-otochennia-z-pid-ilovaiska
  Tu z kolei pisza że jednak banderopiteki z freikorpsów odmówiły podporządkowania sie temu porozumieniu;
  http://112.ua/glavnye-novosti/batalon-donbass-otkazalsya-prinyat-ultimatum-boevikov-o-sdache-v-plen-108393.html
  Co tam sie dzieje, nikt pewno nie wie, ale jak tak dalej pójdzie to podjadą GRADy i zrobią z nich "mielonkę". Podobno z częścia już sie tak stało...
 • @Kula Lis 62 09:49:25
  zdecyduj się, żydoniemiecki, czy żydobolszewicki ?
 • @Gregoson 09:40:02
  U mnie jest to samo podejrzewam,że z każdym następnym postem strona staje się coraz "cięższa" i pamięć operacyjna traci wydajność.U mnie w drugiej zakładce mam otwartą militarymaps,która aktualizuje się co chwilę,więc czasem komputer łapie "zwiechę" nawet na parę minut.
 • @interesariusz z PL 09:57:11
  A czy to ważne? Przedrostek się liczy...
 • @Kula Lis 62 09:49:25
  Tutaj muszę się z Tobą zgodzić w "całej rozciągłości".Jest jednym z twórców Magdalenki,konsekwencje jej znamy doskonale.W żydoniemca nie wierzę,cytując klasyka z "C.K.Dezerterzy" zagłupi on.ps.Ale nie toczmy tu wojen polsko-polskich,temat jest o Ukrainie.
 • @adalbert05 10:00:38
  Banderowski "fuhrerek" Semen Semenczenko dał głos;
  http://112.ua/glavnye-novosti/semenchenko-batalony-popali-v-okruzhenie-iz-za-predatelstva-voennogo-komandovaniya-108396.html
  "Otoczenie naszych batalionów ochotniczych (czytaj freikorpsów) pod Iłowajskiem to wynik zdrady i niekompetencji w sztabie operacji(anty)terrorystycznej"
 • @interesariusz z PL 09:55:24
  To mnie oswiec!!! bo chyba ci odpowiedzialem jasno i konkretnie, moze to ty nie rozumiesz?
 • @interesariusz z PL 09:50:43
  W polskiej armii w czasie powstania WA-wa był murzyn , czy to znaczy że pisał po afrykańsku.
  STOP OBELGOM.
 • @interesariusz z PL 09:57:11
  Jedno i drugie, był urodzony jako żydo niemiec po ojcu SSmanie z Dachau, i jak oni wszyscy zostali przewerbowani, przykładem mogą być esesmani ze Stuthofu w liczbie 1800 na bolszewickich agentów, a nie byli sądzeni po wojnie bo byli koszerni.. To na razie tyle o Bolku.
 • @Kula Lis 62 09:49:25
  Bla .bla,bla prosze o te papiery z Bundesarchiv i departamentu stanu tu pokazac a nie szastac sloganami ,a moze ci koledzy w emiratach (przypomne ze tylko "nieliczni" za komuny jezdzili na takie intratne kontrakty?) mieli jakies zale do Lecha i dlatego go oczerniali.No i w koncu zydobolszewik czy zydoniemiec bo juz sie pogubilem,czekam na te dokument mysle ze nie jest pan goloslowny.Pozrawiam
 • @interesariusz z PL 09:50:43
  ;)

  nie czepiaj się z tymi postami.

  Jestem osobą wolną od zabobonów. Reszta w prywatnej wiadomości ;)
 • @bipaw 10:19:22
  Kijów potwierdził stratę jednego Su 25 w dniu wczorajszym;
  http://112.ua/obshchestvo/v-zone-ato-boevikami-sbit-ukrainskiy-samolet-su-25-atc-108384.html
  Dla przypomnienia źródła noworosyjskie donosiły o prawdopodobnym strąceniu 4 samolotów...
 • @adalbert05 10:00:38
  Problem z obciążeniem systemu wystąpił tylko przez jeden dzień. Teraz nic się nie dzieje, a to, że sama strona ładuje się minimalnie dłużej mnie nie dziwi. Ilość wpisów jest coraz większa jak i ilość odwiedzin.
 • @Kula Lis 62 10:14:33
  Zyd i esesman i bolszewik- kolega to juz pojeeeeechal a ile to kolega ma lat? bo jak tak sie wglebiam w kolegi Historie to chyba juz ze 100 moze tabletki nie te...Pozdrawiam
 • -----------OPAMIĘTAJCIE się SŁOWIANIE !! mordujecie się na wzajem
  http://www.youtube.com/watch?v=2hC4ZPj8UKI#t=106

  -------UKRAIŃCY !!!! skończycie TAK !! jak my Polacy -POLACY

  http://www.youtube.com/watch?v=A2EFjHIyD-Y
 • @Gregoson 22:56:55
  Zgadzam się z Panem ze wszystkim w 100%.
  Braku normalnej narodowej partii politycznej w PL. Również widzę konieczność zerwania z poddaństwem wobec Watykanu.
  Polacy powinni wrócić do religii swoich przodków i pielęgnować własną piękną kulturę, tak jak to czynią inne kraje. Czemu w polskiej szkole uczą dzieci na lekcjach historii o Zeusie, Herkulesie, Ra czy Odynie, a kompletnie pomija się bogów którzy byli czczeni na polskiej ziemi?
  Czemu my nie możemy robić filmów o własnej mitologii i wierzeniach?
 • @bipaw 08:52:03 Wałęsa był TW Bolkiem
  Potwierdził to nawet sąd gdy rozpoznawał sprawę oświadczenia lustracyjnego Wałęsy podczas kampanii na 2 kadencję.

  Ale uznano, że nie podlega uznaniu za TW w rozumieniu ustawy lustracyjnej, bo nie ma dowodów, że jego donosy szkodziły ofiarom.

  Taką interpretację narzucił sąd najwyższy, wbrew treści ustawy.
 • @jazmig 10:31:57
  Dajcie już spokój z tymi "Bolkami"! Jak nie obazgrane drzwi u Żyda to "bolki"!
 • @powerzx 10:31:29 Tutaj dyskutujemy o wojnie w Ukrainie
  Dajcie sobie spokój z dyskusjami religijnymi i innymi. Załóżcie inny temat i tam sobie dyskutujcie, a tutaj nie zaśmiecajcie wątku tymi tematami.
 • @szczurobronny 10:28:31
  Banderoslaw to inna beczka to nie Lech wykrzykiwal hasla UPA,a reszty nie zrozumialem?
 • @powerzx 10:31:29
  Chaotycznego odwrotu sił prokijowskich ciąg dalszy;
  http://rusvesna.su/news/1409376314

  Tymczasem w Kamieńcu Podolskim (obwod chmielnicki) banderowcy z "prawego sektora" wystapili przeciwko lokalnym władzom wypowiadając im oficjalnie posłuszeństwo;
  http://rusvesna.su/news/1409353962
 • @SheepShaker 23:20:49
  Link nie działa. Zupełnie nie wiem jak się do tego odnieść. Kim jest Kakajew to już zostało wyjaśnione.
 • @jazmig 10:31:57
  A te kampanie to przegral z jawnym komunistycznym agentem Kwasniewskim nie Prawda? i bylo mu to na reke :
  Ale uznano, że nie podlega uznaniu za TW w rozumieniu ustawy lustracyjnej, bo nie ma dowodów, że jego donosy szkodziły ofiarom.
  czyli" wilk syty owca cala "wszedzie wietrzycie podstep i machinacje ale tu akurat nie?zasanawiajace.Pozdrawiam
 • @bipaw 10:29:02
  Mam 64, a esesmanem w Dachau był jego tate, żyd wzięty do niewoli przez żołnierzy gen. Pattona. Prawie wszystkich esesmanów z Dachau rozstrzelano, czyżbyś o tym nie wiedział? Tłumaczył im się, że musiał, bo ratował rodzinę. Z tego powodu, że był niemieckim żydem, pozwolono mu wyjechać do USA, po śmierci został pochowany w Niemczech. Bolek odwiedza od czasu do czasu jego grób, ma nawet przy nim zdjęcie zrobione. Jak zawsze Bolek wszystkich piszących mu na jego temat, obrzuca obelgami, grozi, w tym wypadku zamilkł, nie było odzewu. Pozdrawiam.
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 00:23:21
  "Jak Kijów wyjdzie na ulice, to dla Pana Królika, Gazowej Księżniczki i innych oligarchów "impreza" dopiero się zacznie."

  He he, dobrze powiedziałeś.
 • @bipaw 10:29:02
  Że niby obsługa SS ze Sztutowa to byli sami Żydzi,no to nasz kolega poszedł po bandzie!
 • @Kula Lis 62 10:55:15
  No to juz jakies konkrety ale dalej prosze o dowody .A faktycznie Dachau uwolniono podczas jego"pracy" niespodziewanie dla Niemcow.Amerkanie jak zobaczyli ta sodome i gomore to wpadli w szal i roztrzelali wszystkich esesmanow i tu znowu historia nie trzyma sie kupy, nie sadze zeby sluchali wtedy Jakis glupich tlumaczen bo napewno takie pierdoly kazdy ss-man im opowiadala i tak dostawal kulke -kolego nie obraz sie ale ta historia z daleka smierdzi komunistyczna agenturai, gdie lezy i jak sie nazywa jego "ojciec".Prawdepowiedziawszy mialem wczesniej szacunek do kolegi za jego przenikliwosc-czyzbym sie mylil.Pozdrawiam
 • @adalbert05 11:07:50
  Kolega do mnie chyba nie mowi ja takich bzdur ni wygaduje!!?
 • @vortex 01:08:19
  Wydali papierki zabrali złoto . I tak właśnie są na plusie! 42 tony realnego złota w zamian za 5mld wirtualnego barachła.
 • @detektywmjarzynski 09:43:35
  Znany problem wymiany "jeńców". :)))
 • @adalbert05 10:00:38
  Zgadza się. Efekty ociężałości są widoczne szczególnie wieczorem gdy wypowiedzi pod artykułem jest bardzo dużo. Szczególnie obciążają wszelkie filmiki wstawione bezpośrednio na stronę - korzystajmy raczej z linków. Warto co jakiś czas zrestartować przeglądarkę. Mapę militarymaps.info najlepiej odpalić w innej instancji przeglądarki a nie w kolejnej zakładce. Skrypt tam używany jest bardzo kiepski.
 • @bipaw 08:52:03
  Jeśli chodzi o Wałęse, to można powiedzieć że jego epotka była ''wałęsizmem":) A tak jakbys sam chcial kiedys zbadac temat to polecam Wałęsa człowiek z teczki Cenckiewicza, bardzo dobra książka. Jak widać nie doszło do procesu po jej publikacji mimo licznych zapowiedzi.
 • @Gregoson 09:40:02
  Nie mylisz się, oni skanują zawartość naszych komputerów.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:11:20
  Wy tu gadu gadu, a tu po cichu wytwarzany jest sprzet bojowy dla Ukrainy.
  http://www.cda.pl/video/9628633/126-jako-Rudy-102

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej