Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 30.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Czy przygotowanie się na wojnę totalną z Rosją to histeria? Czy raczej brak przygotowania to naiwne podejście?"- takie pytania zadała Anne Applebaun- żona naszego ministra MSZ R. Sikorskiego w amerykańskim magazynie internetowym "Slate"

Zanim odpowiem na pytania zadane przez A. Applebaun (A.A.) chciałbym zatrzymać się na moment aby wyjaśnić sprawę pewnego charakterystycznego sformułowania jakim się posłużyła w swych pytaniach A.A.

Otóż użyła ona określenia "wojna totalna", które oznacza wojnę prowadzoną przy pełnym zaangażowaniu społeczeństwa i pełnym poświęceniu środków gospodarczych, zmierzająca do eksterminacji wroga lub uczynienia go niezdolnym do samoobrony. Uderza ona głównie w podstawy ekonomiczne i społeczeństwo przeciwnika.

A teraz zastanówmy się co oznaczają słowa eksterminacja wroga.

Eksterminacja wroga, jest tym samym co  ludobójstwo, które jest w myśl prawa międzynarodowego zbrodnią przeciwko ludzkości, do której ścigania jej sprawców zobowiązały się podpisując stosowne umowy międzynarodowe, tak Polska jak i Stany Zjednoczone, których obywatelką jest  A.A. W polskim Kodeksie Karnym zbrodnia ludobójstwa zagrożona jest wg. art 118 paragraf 1 karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 12 lat z górną granicą kary 25 lat więzienia lub dożywocie. Karalne jest również samo przygotowanie do popełnienia takiej zbrodni i namawianie do jej popełnienia.

Tak więc z kontekstu pytań wynika jasno, że wg. A.A. przygotowanie się na wojnę totalną   z Rosją nie jest histerią, zaś naiwnością jest brak przygotowań do niej. Jednocześnie kontekst ten wskazuje na to, że to Rosja ma być ofiarą takiej wojny.

Dlaczego poruszyłem ten wątek?

Otóż dobitnie świadczy to o sposobie myślenia i postrzegania przez elity zachodniego świata problemów rozwiązywania napięć międzynarodowych w skali globalnej, które wbrew głoszonym oficjalnie wartością; obrony praw jednostki i obywatela oraz przestrzegania standardów prawa międzynarodowego biorą poważnie pod uwagę możliwość ich łamania przez rządy tychże państw demokratycznych "miłujących pokój i przestrzegających praw jednostki".

O obłudzie tej, którą jasno widać właśnie w słowach A.A. i jej sposobie postrzegania rzeczywistości, można było się już w historii ostatnich stu lat wielokrotnie przekonać, a szczególnie w ostatniej dekadzie, gdzie pod pretekstem obrony praw jednostki i przestrzegania prawa międzynarodowego państwa zachodnie brutalnie je łamały. I to nie tylko wobec państw obcych uznanych za wrogie ale również wobec własnych obywateli.

Obłuda ta jest szczególnie jaskrawa w kontekście tego, że nie tylko Polacy, Rosjanie, Białorusini oraz nawet w części obywatele ukraińscy, byli ofiarami polityki tolerowania i czerpania zysków ze współpracy z niemieckimi nazistami, ale również największą ofiarę ponieśli współziomkowie A.A. Co na to środowiska żydowskie obecnie zagrożone rodzeniem się nowego nazizmu na wschodzie Europy? Czy będą czekać cierpliwie w kolejce do gazu lub pod lufy karabinów maszynowych jak to miało miejsce podczas II WŚ? Dlaczego nie protestują zawczasu dmuchając na zimne- gdy jeszcze można powstrzymać te kolejne szaleństwo- na co liczą tym razem? Czy ta cisza jest spowodowana tylko tym, że ich ziomkowie postanowili zrobić kolejny wielki geszeft?

Efekty tego myślenia obecnie są również widoczne w sposób bardzo jaskrawy w wojnie domowej na Ukrainie, gdzie kijowski reżym, którego silną podporą polityczną są partie i organizacje czerpiące z tradycji banderowskich bojówek i ukraińskich formacji zbrojnych walczących u boku hitlerowskich ludobójców pod znakiem SS, którego używanie nota bene jest przez większość krajów europejskich obecnie zakazane i ścigane prawem- ma jednocześnie bezwarunkowe poparcie tych krajów wielbicieli pokoju i praw człowieka.

My Polacy- jak i inne narody Europy wschodniej doświadczone przez tragedię II WŚ- znający historię swej Ojczyzny zdajemy sobie bardzo dobrze sprawę czym takie postrzeganie świata się kończy, mając w pamięci Obozy Koncentracyjne i Obozy Zagłady, gdzie bardzo znaczny udział wśród służby wartowniczej stanowili ukraińscy szowiniści, pamiętamy też akcje pacyfikacyjne- szczegónie na Zamojszczyźnie, w których uczestniczyły ukraińskie formacje policyjne. Pamiętamy również rzeź mieszkańców warszawskiej Woli i Ochoty, gdzie podczas Powstania Warszawskiego, na cześć którego mianujący się patriotami postawiali muzeum, w sposób brutalny zamordowano rękami ukraińskch formacji pomocniczych ponad 80 tys osób cywilnych. Pamiętamy również rzezie na Kresach Wschodnich w czasie II WŚ jak i mordy na naszej Ścianie Wschodniej po jej zakończeniu.

Dlatego też może nie dziwić, a tylko szokować polityka amerykańskich globalistów, ale postawa polskich polityków w tej sprawie, gdzie my jesteśmy ich zakładnikami, musi budzić narodowy i powszechny sprzeciw. Bo jak pogodzić można deklarowany patriotyzm ze współpracą z mordercami polskiego narodu? Jak można określać się patriotą gdy nie ściga się oprawców i zbrodniarzy naszych współrodaków, a wręcz z nimi się brata?

Jak można budować Muzeum Powstania Warszawskiego i jednocześnie tolerować stawianie na polskiej ziemi pomników gloryfikujących katów naszego narodu? Jak taką postawę można pogodzić ze sobą i czy nie jest ona dowodem na to, że ten "patriotyzm" jest tylko propagandową narracją mającą na celu jedynie wprowadzenie w błąd środowisk autentycznie patriotycznych, aby wykorzystać ich naiwność w ten niecny sposób do własnych partykularnych celów?

Po tej małej dygresji, w której widać wyraźnie, że elity opiniotwórcze Stanów Zjednoczonych, łączą jawnie kontekst wojny domowej na Ukrainie z totalną wojną  z Rosją, tradycyjnie już przechodzę do relacji z frontów walk ukraińskiej wojny domowej.

W tym tygodniu ukraińskie specsłużby sprokurowały informację, o śmierci białoruskiej snajperki, której likwidacja miała być niebywałym sukcesem tzw. oparacji antyterrorystycznej.

W odpowiedzi na to Natasza, bo tak ma na imię "uśmiercona" przez SBU powstańcza snajperka, opublikowała film zaprzeczając swej śmierci:

Jak widać Natasza cała i zdrowa- podobnie jak dziesiątki tysięcy innych powstańców "uśmierconych" przez propagandę SBU- gotowa jest do dalszej walki.

Mimo ostatnich klęsk ponoszonych przez ukraińskie sił zbrojne nadal prowadzony jest przez nie ostrzał artyleryjski i rakietowy oraz bombardowania samolotowe celów cywilnych:

Trwa również uwalnianie ukraińskich żołnierzy, którzy trafili do niewoli:

Na powyższym filmie widzimy jeńców ukraińskich sił zbrojnych wziętych do niewoli w Śnieżnym, gdzie mimo narracji propagandowej ukraińskich władz, nie cieszą się oni miłością swoich współrodaków.

Na froncie południowym w okolicach Mariupola siły powstańcze zajęły na północ i wschód od miasta silne pozycje obronne, z których obecnie prowadzony jest ostrzał artyleryjski i moździerzowy stanowisk oporu wojsk ukraińskich. Na zachód od Mariupola kontrolowana jest obecnie droga E 58 na odcinku Demianiwka-Mangusz oraz droga objazdowa od wybrzeża zat. Taganroskiej w miejscowości Jałta. Miasto Mariupol zostało tym sposobem całkowicie odcięte od dróg zaopatrzenia wojskowego. Trwają tam intensywne walki na jego przedpolu północnym i wschodnim, szczególnie na kierunku drogi H 20 łączącej Donieck z Mariupolem:

W walkach z ukraińskimi wojskami uwięzionymi w kotłach, obecnie trwa ugniatanie kotła "Jelenowskiego", gdzie przeprowadzono atak od wschodu, ku jego centrum. Kocioł ten został zawężony na tym kierunku do linii północ-południe łaczącej miasta Stiła i Piszczane. Ewentualną próbę wyrwania się z tego kotła na zachód blokuje silna linia obronna ciągnąca się od miasta Nowotroiczkoje na północ. Walki trwają.

Na tej samej wysokości ale po przeciwnej stronie drogi H 20 siły powstańcze utworzyły kolejną linię frontu skierowaną na zachód, gdzie wojska ukraińskie usiłują dokonać kontruderzenia. Jak na razie trwa tam dynamiczna obrona.

Ciągle kurczy się obszar Wielkiego Kotła "Amwrosiewskiego", który pod naciskiem sił powstańczych napierających z kierunku zachodniego staje się faktycznie kotłem średniej wielkości. Obecnie trwają na tym kierunku bardzo intensywne walki.

Trwa bardzo intensywny atak wyprowadzony z kierunku północnego-zachodu na uwięzione w kotle koło ługańskiego lotniska siły ukraińskie. Siły te zostały już odepchnięte na znaczną odleglość od drogi E 40 łączącej Ługańsk z Izwarino.

Siły uwięzione w kotle na zachód od Ługańska pod naporem wojsk powstańczych prowadzonym na jego północną część, zaczęły przebijać się w boju na południowy-zachód.

Trwa ostrzał artyleryjski i rakietowy północno-zachodnich i południowo-zachodnich dzielnic podmiejskich Doniecka. Nadal nie udaje się usunąć sił ukraińskich z terenu donieckiego lotniska, gdzie tworzą one silnie umocniony pas obronny.

Na północny-wschód od Doniecka w rejonie miasta Debalczewo sytuacja nie uległa zmianie, ale jest pod całkowitą kontrolą. Nadal będą prowadzone próby odcięcia tych sił od zaplecza na północy.

Na północ od Ługańska trwa wykańczanie rozbitych tam na małe grupy wojsk ukraińskich. Dalej na północ na tym samym kierunku działania utworzył się kolejny kocioł tzw. "Buduszczij Kocioł", który blokują siły powstańcze rozlokowane wzdłóż drogi H 21 po prawej stronie frontu i siły stojące na przedpolach Siewierodoniecka po jego lewej stronie. Jednocześnie prowadzona jest wymiana ognia z wojskami ukraińskimi zajmującymi miasto Lisiczjańsk. Celem tego ataku jest wiązanie głównych sił ukraińskich- na tym kierunku frontu- zabezpieczając w ten sposób w/w kocioł przed jego przerwaniem od strony północnego-zachodu.

W dniu wczorajszym ukraińskie lotnictwo wojskowe utraciło kolejne cztery samoloty szturmowe Su-25 (lub 2 szt Su-25 i 2 szt Su-24).

O stratach ostatnich dni walk mówią sami ukraińscy oficerowie. Z relacji na poniższym filmie wynika, że po trzech lub czterech dniach ukraiński oddział uwięziony w kotle pod Kutejnikowym, dostał rozkaz wydostania się z niego. Po tej nieudanej próbie ze 150 ukraińskich żołnierzy przeżyło tylko 17:

Poniżej film dokumentujący powrót ukraińskich żołnierzy do Winnicy:

Jak widać na filmie najwyraźniej nie są szczęśliwi.

Na koniec film o ukraińskiej "technice wojennej" pod wzgórzem Saur-Mogiła:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ukraińscy jeńcy wojenni przy usuwaniu zniszczeń spowodowanych ostrzałem artyleryjskim. (Ciekawe czy zatrudnianie jeńców wojennych do usuwania skutków swoich działań to też jest zbrodnia wojenna?)

*     *     *

Ps.

Dla "równowagi" informacje z SBU:

1.   wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-msw-ukrainy-sily-rzadowe-wychodza-z-okrazenia-w-rejonie-ilowajska/e4vm8,

2.   fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-rada-bezpieczenstwa-przechodzimy-do-ataku-w-obwodzie-lugansk,nId,1492681#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=38291&iwa_block=newsOfTheDay

Powyższy komunikat krótki w formie za to szeroki w treści:))))

Jeśli oni szykują się do ataku, to znaczy, że kocioł pod Iłowajskiem już jest zlikwidowany.

A to odpowiedź na tą sbu-cką propagandę:

*    *    *

1.  pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_totalna,

2.   pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

11. www.youtube.com/watch,

12. www.youtube.com/watch,

13. www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Pozdrawiam!
  Chaotycznego odwrotu sił prokijowskich ciąg dalszy;
  http://rusvesna.su/news/1409376314

  Tymczasem w Kamieńcu Podolskim (obwod chmielnicki) banderowcy z "prawego sektora" wystapili przeciwko lokalnym władzom wypowiadając im oficjalnie posłuszeństwo;
  http://rusvesna.su/news/1409353962
 • Fotorelacja z pogrzebów powstańców;
  http://rusvesna.su/news/1409386733
 • Rozmowy d-twa sił Donbasu z otoczonymi jednostkami prokijowskimi;
  http://lifenews.ru/news/139380
  Wyjście z kotłów w zamian za broń i sprzęt wojskowy...
 • Banderopiteki w Kijowie zdemolowały z zemsty stację "Łukoila";
  http://www.youtube.com/watch?v=BU7fi0WXx60
  Nie wiedziały "biedaczyska" że wszystkie swoje stacje na Ukrainie 'Łukoil" odsprzedał firmie z Austrii;
  http://www.e-petrol.pl/wiadomosci-wschod/86654/lukoil-sprzedaje-stacje-na-ukrainie
 • @mania przepraszania 10:45:37
  Awakow na facebooku chwali się wyjściem z okrążenia pod Iłowajskiem 28 bojców- 14 z "Mirotworca", 3 z "Chersonia" i 11 z "Dniepr-1".

  Pod Jelenowką Ukraińcy próbują się przebić do Andriejewki i Dolja.
  https://twitter.com/knyazhin/status/505643225382912000

  Trwają negocjacje z dowództwem 3 ukraińskich batalionów i brygad- 93, 25, 23, 30 i 40 o zdaniu broni.
  http://lifenews.ru/news/139380
 • Łżemedia zaczynają zmieniać front
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-trudna-sytuacja-pod-ilowajskiem/xsbxj
 • Ukraińscy jeńcy.
  http://youtu.be/T7bIigiB1_g

  I dłuższy:
  http://youtu.be/pzwBV9atTJA

  Specjalnie obejrzałem serwis na Rossija-24. Mówili, że część sił przepuszczają, a inne oddziały są likwidowane, gdy próbują wyjść z ciężkim sprzętem.
 • AA
  Hillary Clinton jako sekretarz stanu USA nawoływała do zabicia Muammara Kadafiego.

  Skutecznie.

  i bezkarnie.
 • @hetman koronny 11:21:18
  Tu jest "rodzynek", przesłuchanie pilota zestrzelonego Su 25, podpułkownik!
  http://www.youtube.com/watch?v=whKWUPNsVZc
 • @hetman koronny 11:21:18
  Nekrolog jednego z d-ców samoobrony;
  http://politikus.ru/events/28298-pogib-komandir-volchey-sotni-kazachego-opolcheniya-s-pozyvnym-dingo-vechnaya-pamyat.html
 • @mania przepraszania 11:30:04
  Ps. Wyjaśnienie dla tych co się dziwią że pilot ma brodę. Zestrzelenie miało miejsce 19 sierpnia;
  http://real-info.info/novorossiya/intervyu-s-plennym-pilotom-sbitogo-su-25-istoriya-odnogo-patriota
 • @mania przepraszania 11:30:04
  AdNovum! Jak zawsze czekam na Twoje streszczenie dnia i wykład - dziękuję! Już podlinkowałem tu i tam!

  Mam małe problemy techniczne, więc raczej będę czytał niż zabierał głos. Dziękuję za dyskusję dzisiejszą w "dniu wczorajszym", odniosę się do niej może osobno, ale PROSZĘ! - nie dajmy się zwariować! Różnimy się poglądami na historię, na wierzenia religijne, sytuację taka czy taką! Możemy sobie te informacje upubliczniać na swój temat ale to że się różnimy jest lepsze niż jakaś sztuczna jednomyślność bez możliwości podyskutowania...

  Ale dyskutujmy bez wycieczek personalnych, lub przenieśmy dyskusję poza "temat ukraiński"...

  Nas czyta wiele osób, i nie róbmy tutaj czegoś co sami zwalczamy...

  Hołk!
 • @mania przepraszania 11:34:38
  W Mariupolu przebywa około 100 amerykańskich "doradców". Kawaleria po nich raczej nie przybędzie.
  https://vk.com/covnovorossia?w=wall-73110208_5023%2F0ab5ea60ed93026ebd

  http://rusvesna.su/news/1409348688
  Pilnie poszukujemy, dowódców, celowniczych-operatorów do BMP-2 i dowódców, celowniczych, mechaników-kierowców do 2S1 "Gvozdika".
  To nie ogłoszenie sił Noworosji. Ukraińcy szukają "jeleni" do obrony Mariupola. Czyżby mięso do puszek skończyło się?
 • @brusek 11:39:59
  Ja sie tam ciesze ze sie roznimy w pewnych kwestiach ale lubie merytorycznom(ulubione slowo naszych jelit)dyskusje i jak sie powiedzialo "a" to trzeba to dokonczyc... Nasze stanowisko co do Ukrainy a wlasciwie co do banderowcow nas laczy a to ze na inne rzeczy patrzymy inaczej...Trudno ale mozemy o tym rozmawiac chyba na tym polega Dupokracja.Pozrawiam
 • @hetman koronny 11:43:45
  A to czasem nie takie "puszki";
  http://cs624024.vk.me/v624024058/36b/rMgbF824u74.jpg
 • @brusek 11:39:59
  O 'Komitecie matek żołnierskich Rosji" i jego powiązaniach z pewnymi "prodemokratycznymi, wolnościowymi organizacjami' zza Oceanu;
  http://www.youtube.com/watch?v=jkjyPZRtnsU
 • SU-25 "wyladowal"
  Niedlugo na widlach beda latac!Tak na powaznie to banderowcy niedlugo zapomna jak sie laduje samolotem.

  http://korrespondent.net/ukraine/events/3412173-na-donbasse-rossyiskoi-raketoi-sbyt-shturmovyk-su-25-press-tsentr-ato
 • @zagubiony na saharze 12:07:39
  Banderfuhrer Semenczenko(!?) po rozmowie z Poroszenką ogłasza że w Charkowie odbędzie się wymiana jeńców;
  http://rusvesna.su/news/1409392792
 • @bipaw 11:58:49
  Rozmawiać, kłócic sie, przekonywac do swych racji?

  TAK!

  Ale bez personalnych wycieczek!

  Ja np. "niezbyt lubie" "prawicy" - ale oddaję im chwałę za to że więcej zrobili dla informowania o Ukrainie niż tzw "lewica" i inne partyjne pomioty...


  Nie lubie "konserwatystów" i "liberałów"...

  Ale to sa moje AKTUALNE poglady, a ja w przeciwuieństwie do krowy chetnie dyskutuję i jeżeli ktos mnie do czegos przekona albo wykazę że się mylę - potrafie je zmienić...

  Jeżeli się z kimś rożnie "nieodwracalnie" - to też potrafie to uszanować - bez wycieczek osobistych...

  Po prostu - dyskutujmy! Ale bardziej na poziomie...

  PAX!
 • @zagubiony na saharze 12:07:39
  http://cdn.thinglink.me/api/image/561604036957044737/1024/10/scaletowidth
 • Jak zwykle artykuł na 5
  Dobrze ze jest taka strona, która przedstawia prawdę, media w PL już oszalały.

  A teraz trochę daleki przykład, bo z Japonii jak zakłamuje się historię.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/japonia-premier-abe-uczcil-pamiec-skazanych-za-zbrodnie-wojenne/4p5gv

  Dziś ich premier uczcił pamięć skazanych ZA ZBRODNIE WOJENNE, a
  a za kilkanaście lat pewnie zrobią z nich bohaterów?
 • @powerzx 12:16:10
  Oni tam są cały czas BOHATERAMI...
 • @mania przepraszania 12:10:53
  Krótki przegląd linków Politykusa:

  Wyłączono kolejną elektrociepłownie - chodzi o gazową TES-5.
  Nieciekawie to tam wygląda. Przypominam że nieznany jest stan elektrowni atmowych, z powodu zniszczenia kopalń oraz infrastruktury kolejowej oraz kilku elektrowni weglowych - Ukrainę czeka nie tylko zimno ale i ciemności.
  Braki wegla na działających elektrowniach gazowych sa tak duże że nawet jakby wszystkie kopalnie pracowały a kolej nadażała wozic to trzeba 40 dni na odnowienie zapasów! Czyli mają pduzo gorzej ni z w Polsce w listopadzie 1981 roku - tez tak mielismy i to był jeden z głównych powodów wprowadznie astnu wojennego by zapanowa c nad chaosem...
  http://politikus.ru/events/28303-na-ukraine-iz-za-prevysheniya-limita-potrebleniya-gaza-otklyuchena-harkovskaya-tec-5.html

  Jednodniowe straty ukrów to "rota/dzień" - ps dla fachowców od wojskowości - "rota" to nasza kompania?
  http://politikus.ru/events/28306-vsu-teryayut-v-donbasse-po-rote-v-den.html

  Ukry desperacko chcą wyrwac sie z Mariupola! "nasi" odparli cztery ataki!
  http://politikus.ru/events/28308-opolchency-otbili-chetyre-ataki-ukrainskih-silovikov-pod-mariupolem.html
 • @fretka 12:26:02
  Sonderkommandofuhrer Bileckij (freikorps "Azov") o sytuacji na froncie;
  http://www.youtube.com/watch?v=YV0kwVHVKpY
  Nie tak miało być, oj nie tak...
 • @brusek 12:12:49
  http://gazetaobywatelska.info/news/show/2190 Pzdr.
 • @AdNovum
  Aktualizacja i 5*. Pzdr. http://www.youtube.com/watch?v=8QaDBkO1r6k&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @brusek 11:39:59
  Dyskutując na tematy wiary i religii bardzo łatwo kogoś urazić tym bardziej, że taka dyskusja nie może być merytoryczna ponieważ odnosi się do indywidualnych, osobistych i intymnych poglądów wymykających się racjonalemu obglądowi Świata.
  Dyskusja o Historii to zawsze ciekawe pole do popisu ale pod warunkiem, że dyskutanci traktują się z szacunkiem. Mam kolegę, historyka z wykształcenia, który swój dyplom zdobył pisząc pracę o losie więźniów niemieckich obozów zagłady. Bardzo lubię ,,kłócić" się z nim na temat naszej Historii. Fajna sprawa, powiadam wam.
 • @Repsol 12:47:50
  Wysadzony most w Granitne, tymrazem to Ukraińcy wysadzaja mosty by opóźnić ofensywę noworosyjską;
  http://rusvesna.su/news/1409393770
 • @brusek 12:12:49
  Brusek masz u mnie piwo!
 • @TomS 13:05:06
  Nie rozpijaj dyskutantów : ))))
 • Burak ośmieszony na szczycie G-20
  https://www.youtube.com/watch?v=1B0gPmYqzAI
 • @brusek 12:24:14
  Zbliża się rocznica ataku UPA na Witryłów. Dla mnie jest to szczególne miejsce bo wędkarskie wyprawy w te rejony są dla mnie jednymi z najpiękniejszych chwil w moim życiu. Zakochałem się w tamtych okolicach i jeżdżę tam kiedy tylko czas i pieniądze na to pozwalają. Co prawda nieracjonalne pomysły władz samorządowych zniszczyły moją ukochaną miejscówke między Temeszowem, a Witryłowem ale i tak wizyta nad brzegami Sanu to za każdym razem niesamowite przeżycie. Mieszkam kilkaset kilometrów od tego miejsca ale czuję się z nim związany do końca życia.

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,49301,78037054,,Atak_UPA_na_Witrylow_Hlomcze_i_Lodzine.html?v=2
 • @mania przepraszania 13:12:18
  Ty też wpadnij
 • @TomS 13:29:09
  Bredzisław hrabija Bul zabrał "głos";
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/komorowski-rosja-dokonala-inwazji-trzeba-zareagowac-sila
 • Ociężałość komputerów
  Pojawił się ten wątek we wczorajszym wydaniu i w związku z tym, że dotyka nas wszystkich mam następującą prośbę. Nie wklejajcie państwo obrazków a szczególnie filmików bezpośrednio na stronę. Z uwagi na ilość wpisów i budowę samej strony przetwarzanie dużej ilości multimediów przy każdym odświeżeniu może zabić najmocniejszego kompa. Wiem , że wygodniej jest gdy filmik można uruchomić bezpośrednio na stronie ale konsekwencją jest wyraźne spowolnienie działania strony. Wniosek: stosujmy raczej linki do źródeł.
  Jeśli chodzi o mapę na militarymaps.info polecam otwieranie jej w osobnej instancji przeglądarki a nie w kolejnej zakładce (skrypt tam używany jest wyjątkowo kulawy).
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 13:41:58
  Dziwisz się? Przecież on się otacza takimi ,,ekspertami" jak Koziej i Nałęcz.
  Pan Prezydent ( z całym szacunkiem dla pełnionej przez niego funkcji) jest z wykształcenia historykiem ale jest bardzo prawdopodobne, że nie przykładał się do nauki bo głupoty jakie wygaduje publicznie pozwalają przypszczać, że unikał wykładów z najnowszej historii, a także z polskiego i geografii.
  Pewnie spędzał czas na polowankach zamiast siedzieć na uczelni. No, a błędy jakie popełnia pisząc po polsku mówią o tym, że i w podstawówce biegał w nagonce zamiast uczyć się mówić, pisać i czytać po polsku.
 • @mania przepraszania 13:41:58
  Komorowski juz calkowicie zdurnial- jak go banderowiec jajem wysmarowal to mial wyraz twarzy debila i pelne gacie a teraz w domu szabla wywija,w razie "w" to pierwszy bedzie uciekal.Pozdrawiam
 • @TomS 13:49:46
  Bardzo trafne uwagi...
 • @bipaw 14:08:20
  Ciekawostka;
  http://rusvesna.su/news/1409398647
  Paczki z pomocą z USA. Czyżby zwolennikom Konfederacji (Confederate States of America) spodobała sie flaga Noworosji?
 • ....
  Głupio to przyznać ale wydaje się że ostoją rozsądku w Europie to jest Angela. Ten nasz Prezydent to naprawdę, może te jabłka faktycznie okazały się być zatrute i stąd takie teksty?
  Jeśli Ukraina nie zmieni kursu na zderzenie z Rosją, to zamiast bogatej UE Ukraińcom zaserwuje się Polskę wczesnych lat 80. Wtedy pojawi sie efekt domina i kolejne regiony będą się chciałby przyłaczyć do Noworosj. Czy naszym politykom wydaje się że grając na ukraińskim nacjonaliźnie będzie można coś osiągnąć? Może tylko tyle że podczas kolejnego majdanu to znów nas riezat....
  Ukraińcy szanują tylko siłe - zresztą, o tym to już Jarema w Ogniem i Mieczem mówił. Moim zdaniem na wdzięczności nic się z Ukraińcami nie zbuduje. Zresztą, już teraz to widac, Poroszenko żali sie Cameronowi, Angeli, czyli żali się tym którzy są silni. Naszych lodziarzy ma gdzieś.
 • Jeden z nielicznych myślących realnie polityków.
  W dniu 3 maja 2014 roku Janusz Korwin-Mikke w imieniu swojej partii wydał oświadczenie, w którym stwierdził m.in., że "zarówno w Waszyngtonie, jak i w Brukseli istnieją potężne siły pragnące wojny - głównie dlatego, by ukryć gospodarczą katastrofę i nadciągające bankructwo tych państw.
  O czym otwarcie mówił już w 2011 roku p. Jacek Rostowski po powrocie z Brukseli.
  Jakakolwiek ingerencja Moskwy na Ukrainie może zostać uznana za casus belli.
  Państwa NATO niemal jawnie się do niej szykują, przede wszystkim nasilając iście goebbelsowską propagandę, wprowadzając amerykańskie okręty na Morze Czarne i samoloty w rejon Nadbałtycki.
  Dochodzą coraz liczniejsze sygnały, że władze III Rzeczypospolitej wysyłają rezerwistom wezwania do WKU.
  Rację może mieć p Arseniusz Jaceniuk, samozwańczy premier z Kijowa, że "nadchodzi dziesięć decydujących dni, najbardziej niebezpiecznych w historii".
  Kongres Nowej Prawicy wzywa władze III RP, by nie mieszały się w ten konflikt.
  Żadne z państw NATO nie zostało przez nikogo zaatakowane, nie mamy więc żadnych zobowiązań traktatowych - i nie mamy interesu, by wtrącać się w wewnętrzne sprawy naszego sąsiada.
  To nie nasza wojna.
  Domagamy się ogłoszenia désintéressement i prowadzenia polityki ścisłej neutralności".
 • Przemowienie Putina
  Wlasnie je sobie przeczytalem i: Chwalil w nim obrone Donbassu ze sie dzielnie bronia zazadal zeby dobrze obchodzili sie z jencami a nailepiej zeby puscic ich do domu do rodzin a nastepnie wezwal strony konfliktu do rozmow pokojowych- w odpowiedzi nasz komediant kolomorowski nie widzi innego rozwiazania jak silowego a najepiej wojna totalna,Boze Chron Polske przed takimi blaznami !!!Tego debila(wiem ze to Prezydent ale trzeba nazywac rzeczy po imieniu) trzeba odsunac od wladzy i to jak najszybciej!!!!
 • @niebieski1 14:43:05
  Calkowicie popieram
 • Szlag jasny mnie trafił
  Do tej pory od długiego czasu tylko czytałem ten blog.
  Ale dziś po zobaczeniu TEGO: ""Czy przygotowanie się na wojnę totalną z Rosją to histeria? Czy raczej brak przygotowania to naiwne podejście?"- takie pytania zadała Anne Applebaun- żona naszego ministra MSZ R. Sikorskiego "
  jasna krew mnie zalała.
  Ta zawszona chazarska szmata jawnie nawołuje do armagedonu.
  Ta chazarska padlina jest też żoną tego czegoś z przynajmniej trzema paszportami, co to pełni obowiązki polsko języcznego ministra jednego z najważniejszych resortów. Do tego resortu żaden "wampir" nie ma dostępu, bo tak tam jebie czosnkiem.
  Ku.wa brak mi słów!!! Dajcie mi kałacha!~!!!
 • @niebieski1 14:43:05
  Kolego nie pisz bzdur i nie strasz,nie będzie żadnej wojny.Chyba już wielcy tego świata się wypowiedzieli na ten temat.A że "nasz" prezydent macha sobie szabelką,niech se macha,tyle mu wolno.Tylko z tego nic nie wynika,najwyżej sobie coś utnie:)))Pozdrawiam
 • @adalbert05 15:05:41
  Już raz musiał machac, bo wąsy sobie "uciął"...
 • @mania przepraszania 13:41:58
  Wątpię, by prezydent RP mógł powiedzieć coś takiego bez zielonego światła ze strony potężniejszego sojusznika. To że administracja Obamy oficjalnie deklaruje swoje desinteressment w kwestii ewentualnej interwencji zbrojnej na Ukrainie oznacza tylko jedno: że administracja Obamy coś oficjalnie deklaruje.

  Jakie są faktycznie dalekosiężne plany amerykańskiej polityki - tego może i nawet Obama nie wie. Z tego co wiem, to frakcja proizraelskich wojskowych w Pentagonie, takich radykalnych "newborn Christians", od czasów prezydenta Reagana systematycznie umacniała swoją pozycję w Departamencie Obrony, w ogóle nie przejmując się, czy to jacyś republikanie, czy demokraci są u władzy... prawdziwy gabinet cieni.

  Jeśli więc prezydent Komorowski mówi o "stawianiu na siłę", a chwilę wcześniej żona ministra opowiada o "wojnie totalnej", to nie traktujmy tego jak gadanie jakiegoś przypadkowego idioty. Tu nic nie dzieje się przypadkowo. Plan komunikacji medialnej pisany jest na bieżąco, ale to nie znaczy że bez rozwagi.
 • @adalbert05 15:05:41
  To była wypowiedź z maja.
 • @Forged 15:00:01
  Kurde, ja mam tylko taki mały pistolecik...Ale z Radomia.
 • @messere 15:11:15
  chyba pora stąd uciekać... coraz gorzej się dzieje :(
 • @zaneta 15:25:44
  Czego ty się boisz dziewczyno? Nie siej defetyzmu. Nikt nie chce napadać na Polskę. Nic ci nie grozi. Wyluzuj, błagam Cię.
 • @Gregoson 15:24:08
  Napisał: "Kurde, ja mam tylko taki mały pistolecik."

  Małym pistolecikiem to się też chwalił niejaki Kalkstein...
 • @Gregoson 13:23:46
  Działania UPA - ofiary i wykonawcy - znajdź to w necie. Jestem dokładniejszy.To też wsie jak Witryłów.
 • @Gregoson 15:33:19
  Jedyna ,,wojna"jaka może wybuchnąć między Polakami, a Rosjanami to walka na flaszki. Ile kto wypije bez przepitki. I taka ,,wojna" toczy się przy każdym spotkaniu Polaka z Rosjaninem. Póki co jest remis. Słowianie nie walczą ze sobą inaczej.
 • Plastikowe ruble w nadniestrzu
  Władze Naddniestrza wprowadzili innowacyjną plastikową walutę

  http://www.szon.hu/muanyag-penzermeket-hoztak-forgalomba-a-dnyeszter-menti-koztarsasagban/2627266
 • Wojna totalna????
  Wyglada na to ze swiatowe zydostwo "odziedziczylo" schede po hitleryzmie i jedzie na tym eksterminujac wszystko co na drodze ziajonistow do objecia swiatowego przywodztwa. Ten narodek "wybrany" zostal "wybrany" tylko i wylacznie dlatego, ze jeden ze zidiocialych cesarzy rzymskich o imieniu Konstantyn (na ironie zwany Wielkim) uczynil chrzescijanstwo naczelna religia Rzymu. Bez tego nikt by nigdy wiecej nie uslyszal o kozojebcach z nad Morza Martwego.
 • @wujal 15:39:18
  Koncentrowałem się tylko na jednym przypadku z miejscowością, w której bywam.
  Informacje o bestialstwie banderowców w innych przypadkach znam.
  Powiem ci, że kiedyś jak pojechałem na ryby w te okolice i ze względu na to, że to była już późna jesień i nie dało się spać w namiocie nad Snem to wynająłem kwaterę w Temeszowie. Pytałem gospodarzy co się tu działo ale powiedzieli mi, żebym zamknął mordę i nie pytał więcej bo ta ziemia słynęła taką ilością krwi, że nie są w stanie o tym rozmawiać.
 • AdNovum
  to bardzo ciekawe, co napisałeś w ostatnim komentarzu dnia wczorajszego. Postaram sie bliżej przyjrzeć temu tematowi, jak coś znajdę u siebie podam tu nazwy konkretnych plików- szkodników i lokalizację, łatwiej będzie innym usunąć
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Problemy techniczne. Widzę ze parę osób ma lub sądzi że ma a wynika to z niecierpliwości. Wazne jest żeby umieć odróżnić jedno od drugiego. Słów kilka o tym;
  Ja np; obecnie korzystam z b. starego sprzętu(dyżurny w remoncie) Filmiki z youtuba odtwarzam w jakości w góra 360p,( powyżej obraz się tnie). Strona z 400stoma komentarzami jak tutaj ładuje się 2-3 min i nie jest to wina szybkości łącza. Militarymaps w ogóle nie odpalam bo nie ma sensu. Da sie z tym przeżyć i nie jest to wina jakichś ataków, po prostu każdy komputer ma swoje możliwości.
  Natomiast owszem, można sie spodziewać ataków i różnego śmiecia jak się dużo "chodzi" po internecie. Celowych ataków za wchodzenie na konkretnie tą stronę tez nie wykluczam. Jak się ktoś zna może podłożyć parę nieprzyjemnych rzeczy np; w linkach ale nie tylko.
  Jak się ustrzec? powiem jak ja to robie
  1. dobry program anty-wir, skanujemy raz dziennie. Przed odpaleniem skanowania należy wyłączyc wszystko co możliwe. Przeglądarkę, uruchomione programy itp. Włączamy i idziemy na spacer, absolutnie! nigdzie nie łazimy po necie podczas skanowania.
  1.1 bierzaca aktualizacja systemu operacyjnego, b. ważna rzecz
  2. przeglądarka mozilla firefox (to nie jest reklama), w opcjach, w ustawieniu prywatności "nie będzie pamiętał historii". To ważna rzecz bo w ciasteczkach podsyłanych przez nawet przypadkowo kliknięte strony lubią kryć sie niespodzianki a ujawniają się nie raz i po kilku tygodniach.
  Nie polecam też zapamiętywania haseł.
  Wiem że większość osób lubi "klik i masz" ale takie postępowanie jest duuuużym błędem. Ponowne zalogowanie po zgaszeniu przeglądarki zajmuje kilkanaście sekund i nie boli.
  3. Dodatek do firefoksa adblock plus. Skutecznie blokuje nie tylko reklamy ale i wyskakujące okienka. A właśnie przez takie okienka najczęściej coś włazi, nawet jak klikasz żeby to zamknać
  4 Anonimowość. To https://www.torproject.org/ lub to https://geti2p.net/pl/download + odpowiednie ustawienie przeglądarki. To trochę dłuższy temat, jak coś zapraszam na PW, pomogę ilę bedę mógł w ramach swojej wiedzy i możliwości.
  Ja osobiście odnośnie tej strony jakichś większych ceregieli z anonimowością nie stosuję. Jak ktoś chce mnie zamknąć za poglądy polityczne, proszę bardzo. Jestem na to przygotowany jak i do natychmiastowego nagłośnienia sprawy, już od momentu pukania do drzwi.
  pozdrawiam wszystkich i przepraszam że trochę nie na temat ale widzę, że parę osób pyta to odpowiadam
 • @Forged 15:36:51
  Byle by był celny.
  Powiem tak: nie ja jeden bawię się takimi zabawkami.
 • to jest dobre
  to jest dobre
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1217437,NATO-ujawnia-satelitarne-zdjecia-rosyjskich-wojsk-na-Ukrainie

  czy oni myślą ze my jesteśmy idiotami
  najlepiej retuszuje się FOTO czarno-biale

  a tu baza USA z Gogole proszę powiększyć
  http://www.worldcam.pl/194,satelity,podglad.html

  ten niby komercyjny to chyba z lat 60
  wiec jak by wyglądały Foto z wojskowego satelity?
 • Striełkow żywy;
  http://rusvesna.su/news/1409403977
 • Kijów wprowadza sankcje dla obywateli UNII EUROPEJSKIEJ
  Kijów wprowadził sankcje dla zagranicznych obserwatorów obecnych podczas reerendum krymskiego miedzy innymi dla węgierskiego polityka - Béla Kovács posła Jobbik. Poseł ma zakaz wjazdu do UKRAINY. Co ciekawe o restrykcjach donosi Austryjacka Agencja Informacyjna.

  Co ciekawe zakaz wjazdu ma dotyczyć 20 obywateli UE. Niektóre z nazwisk znajdowały się już na liście osób persona non grata na Ukrainie.

  Zakaz wjazdu miałby dotyczyć
  Bela Kovacs
  Fabrizio Bertóti
  Silvio Berlusconiego Włochy (Forza Italia) prawicowych polityków,
  byłego poseła do PE, Frank'a Creyelmant'a
  Skrajnie prawicową Vlaams Belang członkowie partii i Hikmat belgijski
  Al-Sabt niemiecki polityk , w Meklemburgii-Pomorzu

  Ukraiński parlament przyjął niedawno ustawę, która pozwoli Kijowowi nakładać różne sankcje ze względu narodowe bezpieczeństwo państwa, oraz gdy zagrożona jest suwerenność i integralność terytorialna państwa przez groźby, grup i jednostek.

  Bela Kovacs, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Jobbik twierdzi że żadnej informacji ustnej ani pisemnej jeszcze nie otrzymał dotyczącej zakazu, ale liczy się z możliwością zakazu wjazdu.

  Myślę że Bela Kovacs jest mniej więcej tym dla Węgrów na Ukrainie czym dla Polaków jest Waldemar Tomaszewski na Litwie.
 • Simba
  Remis?jesio czy my w koncu wygramy ,obojetnie w czym
 • @tom76 15:54:25
  Ciekawe te informacje na "polskieradio". Zdjęcia naglę są z NATO, a wczoraj wg łżemediów miały być z ukraińskich satelitów.
  Jeśli NATO i Ukraina wykonały te same zdjęcia, to chyba musi być prawda :)))
 • @samsung23 16:01:03
  zapomniałem dodać link więc dodaje :

  http://www.karpataljalap.net/2014/08/30/kijev-szankciokkal-bunteti-krimi-nepszavazas-kulfoldi-megfigyeloit-kovacs-belat
 • @szczurobronny 16:03:37
  Tak to bywa na urlopie...
 • @xes23 15:48:33
  jeśli można wtrącić, korzystam z komputerów rożnej "starości" do Xp po Windows 8 ale każdorazowo czyszczę komputer CCleanerem przed zamknięciem i nic mi się nie zapycha a jeśli mi zwalnia to dodatkowo uruchamiam ten program i po chwili wszystko dobrze chodzi, stosuję wiele lat i nie zawodzi,czyści śmietnik który się uzbiera po wielu godzinach przeglądania stron www
  http://www.programosy.pl/program,ccleaner.html
 • @bolszewik 15:55:01
  http://bi.gazeta.pl/im/9/2585/z2585649EP.jpg

  Pani Anna Applebaum - przypomnijmy, małżonka naszego Ministra SZ, na łamach Gazety nawołuje do nowej antyrosyjskiej krucjaty. I wszystko byłoby pięknie, niech sobie pisze /wszak pisarka/ ale Pani Annie zupełnie się coś przestawiło! Bo oto nagle w jej imaginacji i wbrew oczywistym faktom partyzanci Noworosji chcą wyeksterminować wszystkich ukraińców z Ukrainy!!!
  W tym samym czasie, jej zdaniem, zbrodniczy Putin szykuje atak jądrowy na Warszawę!

  Fakty są takie, że to partyzanci ze wschodniej Ukrainy muszą walczyć z bronią w ręku żeby nie być wymordowanymi przez zastępy ochoczych banderowców, a Putin raczej ich powstrzymuje apelując o humanitarne korytarze i zwalnianie ukraińskich jeńców.

  Nie wygląda mi to na zespół napięcia przedmiesiączkowego, więc o co chodzi w tym szaleńczym, zimnowojennym wyskoku? O Brukselskie korytko dla małżonka? Pani Anno! Niechże Pani nie straszy naszych dzieci, bo wiele z nich i tak już się boi, nie musi Pani aż tak podżegać.

  http://wyborcza.pl/1,75968,16556230,Wojna_w_Europie_nie_jest_histerycznym_wymyslem.html#BoxSlotII3img
 • rosyjskie czołgi rozbijają kocioł
  na onecie własnie znalazłem info w komentarzach że od godziny niemieckie portale rozpisują się jakoby rosyjskie czołgi rozwaliły kociol w iwowansku
 • @xes23 15:48:33
  Anonimowość gołego klienta Tora, uruchomionego tak o z komputera na którym pracujemy, można obejść. Lepiej radź ludziom korzystanie z projektu Tails. https://tails.boum.org/
 • @szczurobronny 16:03:37
  Magazyny i warsztaty Kozackiej Gwardii w których doprowadza sie do "używalności" sprzęt "podarowany" przez Kijów;
  http://www.youtube.com/watch?v=CyYOwPgkXik#t=41
 • @szczurobronny 16:01:37
  Parę godzin temu, jak co sobota, wpadli do nas na kawę nasi wieloletni przyjaciele. Oboje inteligentni, oczytani, z wyższym wykształceniem, naukowcy z dużym dorobkiem, zjeździli "pół świata", znają języki obce.
  Akurat włączony był telewizor i była informacja o samolocie z Bratysławy. Ich komentarz był w stylu "dobrze zrobili, nie dajmy się Putinowi".
  Jeśli ludzie naprawdę inteligentni, znający historię Polski i Europy, którzy czytali i Swentoniusza, i Jasienicę dali się tak zmanipulować mediom to nie dziwię się komentarzom trolli. Oni naprawdę mogą w to wszystko wierzyć. I to jest dopiero straszne
 • @Gregoson 15:40:35
  No zebys mial racje mnie niepokoji jednak ton w jakim wypowiadaja sie nasi politycy ,przeciesz nie sa ignorantami i widza co sie dzieje a mimo wszystko dalej gadaja glupoty jakby im ktos za to placil?Moze z tym resetem o ktorym mowil JKM to Prawda.
 • @mrdinozaur 16:04:44
  Daj link do tych zdjęć satelitarnych, jak coś nowego to rozkminię. Pzdr.
 • Prawdopodobnie Nowoswitłowka po uciecze freikorpsu "Ajdar";
  https://pbs.twimg.com/media/BwSPT-PIIAAktua.jpg
 • @messere 16:18:20
  wiem dlatego napisałem że
  "To trochę dłuższy temat, jak coś zapraszam na PW, pomogę ilę bedę mógł w ramach swojej wiedzy i możliwości"
  Chciałem dać tylko klika krótkich porad (prostymi słowami bez zagłębiania się), bo widzę że parę osób ma kłopoty a nie rozpisywać (np; o możliwościach śledzenia przez javascpipt).

  I tak nam sie tu "śmietnik" powoli robi. Proponuję trzymajmy się tematu "Ukraina wojna domowa"

  pzdr
 • @Repsol 16:27:52
  Podobno przejęto pełną kontrolę nad Wołnowachą, tworząc nastepny "kocioł";
  http://rusvesna.su/news/1409408123
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/27196/27196_original.jpg
 • @Repsol 16:27:52
  To są te same zdjęcia. Link podałem wczoraj.
 • @mania przepraszania 16:35:52
  Następny powinni zrobić pod Svietłodarskiem ,tam sami się proszą.Pzdr.
 • @Repsol 16:44:27
  Ramzanowi podoba się jak w Doniecku czyszcza ulice;
  https://twitter.com/KadirovRussia/status/505641009112678401
 • Przypadkiem kliknąłem nie tam gdzie chciałem
  Okazuje się, że mieszkańcy Donbasu świętują "Dzień Górnika" i solidaryzują z gnębionymi przez "terrorystów" mieszkańcami sąsiednich miast

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N9rfvuHTQd0

  A tymczasem w Ługańsku:
  http://cxid.info/rasstrelyannaya-novosvetlovka-posledstviya-nochnyh-boev-foto-n116469

  (chyba nie ma komu świętować)
 • Это были полностью обнаженные тела, разбухшие от воды, в основном молодых парней к ноге каждого из которых крепился груз. Подро
  Potwiedza sie podejrzenie topienia cial/zwlok ukrainskich zolnierzy:
  http://antifashist.com/item/trupvy.html
 • @mrdinozaur 16:49:20
  To Nowoswitłowka po wypędzeniu "Ajdara" i reszty hałastry...
 • Groźba agresji sił pokojowych
  Znowu kliknąłem nie tam gdzie chciałem
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladze-ukrainy-rosja-szykuje-wkroczenie-sil-pokojowych/hml07

  A ten na na filmie pod informacją, jak w piosence
  "Czy te oczy mogą kłamać.."
 • AdNovum
  Wpadła mi baba rozemocjonowana wczoraj do roboty i krzyczy:
  Wojna!!!! ...ale państwo słuchają radia, to pewnie wiedzą..
  Mówię: Gdzie, z kim?!!!!!
  Ona, że na Ukrainie i że się ruskie przyznały do wtargnięcia!
  Mówię: a na Ukrainie... bo myślałem, że wojna...

  Jakoś dziwnie na mnie patrzyła i temat się urwał, ale myślę sobie wdepnę i zobaczę co tam nowego. Bo widzisz mnie nie interesuje czy, tylko kiedy, żeby zdążyć przed korkami na drogach..

  Jam to wiedział, że Putinu na kijek Krym, bez Doniecka dawno, losy kontyngentów ang-fr też mamy obadane. Natomiast Iskanderami nie idzie sięgnąć Łodzi. No może z wiatrem, ale pradawnej stolicy Polaków, to napewno nie. A do tego, dzielne Wojsko Polskie, ma specjalną grupę na południu, co to ona jest teoretycznie do uderzenia na kierunek Mińska, aby zagrozić przeskrzydleniem, myślę, że dwa dni będzie operacyjna. Potem resztki rzucą na odsiecz Wawie, albo karzą spindalać na Wiedeń, kto żyw.
  Tak, czy tak liczę, że mi te dwa dni, tusek, ze zdradkiem, podarują w gifcie.
  Dlatego chce wiedzieć kiedy. Muszę być we Wiedniu przed nimi...
 • Merkel wygwizdana w Dreźnie w scenerii antywojennych plakatów.
  https://www.youtube.com/watch?v=MdktAYHnqy4
 • @mania przepraszania 16:54:39
  Oczywiście, mój błąd. Zamiast "w Ługańsku" miało być "w Ługańskiem"
  Ale chodziło mi o porównanie.
  Jak to kiedyś mówiono: Tytanik tonął, a orkiestra grała dalej
 • @Torin 16:58:05
  http://www.tvn24.pl/praktycznie-rosja-jest-w-stanie-wojny-z-europa,463448,s.html no cóż skoro na Ukrainie jest wojna to pewnie szła tokiem rozumowania prezydent Litwy. Litwy której nawet nie stać na to żeby za własne pieniądze bronić swojej przestrzeni lotniczej.
 • @Triphaze 17:05:39
  Nowe objawy paniki w Kijowie!
  Oficjalne dementi po wiadomościach że siły noworosyjskie przerwały linie obrony junty na północy i maszerują na Kramatorsk;
  http://112.ua/glavnye-novosti/atc-proryva-boevikov-k-kramatorsku-ne-bylo-pozicii-vsu-vokrug-donecka-ostayutsya-prezhnimi-108528.html
 • @TomS 13:49:46
  a jaki jest skrypt neonu ?

  czy czasem nie kradniecie mocy obliczeniowej ?
 • @kkkkk 14:32:36
  nie jest raczej możliwe, aby Ukraińcy przejrzeli, zawsze będą łasi na gruszki na wierzbie,

  nie pamiętacie, jak to było z nami ?
 • @szczurobronny 17:10:06
  Zamach na premiera DNR Zacharczenkę;
  http://rusvesna.su/news/1409409027
  Rany został kierowca jednego z samochodów.
 • @Torin 16:58:05
  Od razu przypomniała mi się fraszka Waligórskiego:

  Kiedyś pijany zając włóczył się po rżysku,
  A spotkawszy niedźwiedzia, naprał go po pysku.
  Niedźwiedź wpadłszy do domu wrzasnął: - Leokadio!
  Coś się chyba zmieniło, włącz no prędko radio!
 • @niebieski1 15:23:29
  A,to przepraszam!:)))
 • @mrdinozaur 16:21:58
  tak, to jest straszne,

  propagandę łykają głównie ludzie z wyższym wykształceniem,
  prości ludzie są bardziej odporni.

  Ci z wyższym wykształceniem nauczyli się krakać jak przystało wśród wron.
 • @Gregoson 15:40:35
  I o to chodzi i o to chodzi!!!
  Tego typu "wojny" należy popierać.

  Pozdrawiam
 • @Grzesiek 17:42:12
  Parafrazując klasyka : Pax Pax między Słowiany. Tak sobie myślę że musimy zrobić co tylko się da po jednej i po drugiej stronie żeby NIE dać się skłócić z Rosjanami. Dzięki AdNovum i wszystkim co tu komentują mamy szanse dotrzeć do wielu ludzi i otworzyć im oczy.....

  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 17:52:22
  Zacharczenko;"Przygotowujemy druga wielką ofensywę. Dozbroiliśmy sie sprzętem armii prokijowskiej, tylko dzisiaj w nasze ręce dostało sie 40 sztuk sprzętu bojowego";
  http://rusvesna.su/news/1409413366
  Ps. MARSZ NA SŁOWIAŃSK?
 • @szczurobronny 17:52:22
  na pewno prowokacja,

  żaden politruk by nie umieścił info o rozstrzelaniu.
 • @szczurobronny 17:52:22
  Minister Obrony Ukrainy W. Hełetej zapowiedział stworzenie specjalnej służby mającej zajmowac sie tropieniem szpiegów oraz wzmacnianiem dyscypliny w armii. Coś na kształt stalinowskiego SMIERSZA;
  http://www.hromadske.tv/politics/geletei-stvorit-vlasnii--smersh--shchob-borotit-zi/
  http://rusvesna.su/news/1409406271
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Smiersz
 • @szczurobronny 18:03:29
  Kolejna panika w Kijowie po oświadczeniu premiera DNR Zacharczenki o kolejnej ofensywie (patrz wyżej);
  http://112.ua/politika/v-dnr-zayavlyayut-o-podgotovke-vtorogo-masshtabnogo-nastupleniya-108550.html
 • @szczurobronny 18:04:25
  Chwila relaksu...
  http://cs613524.vk.me/v613524104/244d4/NsXqWDyAh5M.jpg
 • @szczurobronny 18:11:11
  Prezydent Czech o sytuacji na Ukrainie;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-czech-na-ukrainie-trwa-wojna-domowa-a-majdan-byl-wylegarnia-banderowcow
 • @szczurobronny 18:11:11
  Następna chwila wytchnienia...
  http://pikabu.ru/view/spokyno_noch_malyuki_2618320
 • @mania przepraszania 18:30:28
  I Striełkow vel Girkin raz jeszcze, tym razem "tajna misja, cel Turczynow";
  http://pikabu.ru/view/vnezapno_2590616
 • @szczurobronny 17:52:22 To jest prowokacja ukropów
  i jak zwykle, prymitywna.
 • @szczurobronny 18:11:11
  Armia Donieckiej Republiki Ludowej zezwoliła siłom prokijowskim na wyprowadzenie znajdujących się w okrążeniu cięzko rannych i zabranie zwłok zabitych żołnierzy;
  http://lifenews.ru/news/139404
 • @jazmig 18:35:16
  Kolejne strapienie Walzmana;
  http://voicesevas.ru/img/d53d352606638d5438a40937bb3c1628.png

  Pod Starobeszewem do niewoli miało poddać się ponad stu żołnierzy prokijowskich;
  http://rusvesna.su/news/1409415257
 • @szczurobronny 18:43:52
  Bo to są PREZYDENCI SWOICH PAŃSTW, a nie NAMIESTNICY z nadania, tej czy tamtej potęgi...
 • T-72B3 pod Iłowajskiem
  Podobno pod Iłowajskiem przechwycono rosyjski czołg nie mogący być na stanie wojsk ukraińskich: http://u-96.livejournal.com/3718170.html
 • @andy maj 18:54:11
  Podobno. Tylko dlaczego ma te same oznaczenia co Ukrowskie tanki? Separatysci nie malują pasów na pojazdach.
 • @andy maj 18:54:11
  Fotografia jest podobno z 28 sierpnia, dwa dni potrzebowali żeby ją opublikować?
  https://twitter.com/raymond_saint/status/505620063576006656/photo/1
  Ten filmik jest jeszcze ciekawszy, podobno z okolic Rostowa;
  https://www.youtube.com/watch?v=CJm5bjM3Z5c#t=27
 • @Triphaze 19:01:55
  A mi to nie przeszkadza. Broń wysyłaja USA i UE, to co Rosja nie może? Dawno już pisałem że Putin powinien zacząc sprzedawac za symbolicznego rubla sprzęt z demobilu "klubom miłośnikom militariów" i kto wie może właśnie tak robi?
 • @andy maj 18:54:11
  Ukraińcy kupili przecież takie czołgi na Węgrzech.
 • @szczurobronny 19:08:22
  Rozumiem o co ci chodzi, ale ten czołg wygląda realnie, a nie jak makieta tekturowa czy "photoshop". Wolę twarde fakty i unikać wpadania w pułapki propagandy obojętnie której strony.
 • @Triphaze 19:01:55
  Właśnie o co chodzi z tym czołgiem.Czołg faktycznie rosyjski,ale po co mu te biale pasy.Nie rozumiem do końca,ale go chyba powstańcy odbili z powrotem?Pozątym mówimy o kotle,wiec teoretycznie z niego nie wyjedzie.
 • @mania przepraszania 19:09:03
  100/100
 • @szczurobronny 18:04:25
  Jest, widzi, słyszy, czuwa...

  Nie komentowałem ale podglądałem co piszecie na "pomiziańcu" podręcznym w czasie prac domowych: przewaleniu 7 kubików drewna sprzed domu i ułozeniu zgrabnie za domem oraz noszenia miesięcznej wnusi (bo jakos najlepiej mi idzie usypianie maluchów :) )

  Na poczatek - poważny tekst - z powąznej gazety - świezutkie tłumaczenie - POLECAM!

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/30/zero-dowodow-rosyjska-inwazja-na-ukraine/
 • @wała hierojam 19:11:08
  A tak w ogóle to nie jest to raczej T-72M1;
  http://www.army-guide.com/eng/product1625.html

  Który był właśnie na stanie armii węgierskiej;
  "Hungary – 195 T-72M and T-72M1 in 2009.[2] 15 in active service, 113 in reserve, 77 donated to New Iraqi Army" (za wikipedią)
 • @andy maj 19:13:41
  Pod spodem wkleiłem odpowiedź 'wała herojom". Wejdz na link który podałem i porównaj czołgi, czy to aby jest ta wersja którą tam wpisali?

  A tu link osprzedaży węgierskich czołgów;
  http://www.defence24.pl/news_dla-kogo-wegierskie-czolgi-t-72
 • @brusek 19:21:28
  Przez przypadek spojrzałem na ściekowizję i doznałem szOku, wg WSI24 stara Walzmana odwiedziła szkołę w ŁUGAŃSKU!
  Czy ten matrix się kiedys skończy?
 • @mania przepraszania 19:31:33
  To była szkoła w Słowiańsku. Doszły do was już słuchy, że UE ma nowego PrezydentA?:)))))))))
 • @brusek 19:21:28
  Bardzo dobry tekst, ale do ludzi i tak on nie przemówi, bo dla nich są bardziej wiarygodne media głównego nurtu, politycy, którzy ich ciągle okłamują oraz autorytety tanio się wyceniające.

  Pozdrawiam.

  7 kubików drewna ułożyć w 1 dzień to nie lada wyczyn, no chyba, że jest to świerk lub sosna?
 • @mania przepraszania 19:27:36
  Wielonickowiec nie wszedł tu aby dyskutować tylko rozpowszechniać chazarską propagandę. To desantowiec.

  Pozdrawiam.
 • @Triphaze 19:34:12
  W ściekowizji 'onanizm medialny" juz od rana. No to teraz młode "bączki" Michaś i Kasia wyruszą na "podbój Europy'...
 • @AdNovum 19:38:07
  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Przynajmniej odświeżyliśmy temat 'wegierskich czołgów" i zamieściliśmy materiały które już puszcza ściekowizja. Nie będą pie..lić że coś ukrywamy...

  Pozdrawiam
 • @Triphaze 19:34:12
  Czyżby zawodowy kłamca został prezydentem?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:52:56
  Kiedyś ktoś użył takiego sformułowania w stosunku do króla Poniatowskiego, zastał Polskę murowaną a zostawił rozebraną.
 • @AdNovum 19:38:07
  Koniec freikorpsu "Donbas"?
  http://rusvesna.su/news/1409419235
  Do niewoli miało się poddac ponad 200 "bojców".

  W dniu dzisiejszym wg d-twa Noworosji najcięższe walki trwały w obwodzie ługańskim, wyparto siły prokijowskie z Łutigina, Nowoswitłowki. Starcia trwały w m.in. Stanicy Ługańskiej, Krasnym Łuczu
  http://rusvesna.su/news/1409420293
 • @AdNovum 19:52:56
  Ale urwał!!!! Obciach po całości! :( Pieprzony podżegacz wojenny i zajumacz mojej emerytury.

  Jeśli na czele UE stoi facio umoczony w domniemanym zamachu to ta unia jest bardzo szemranym towarzystwem.

  Idę się czegoś napić. Organizm się domaga :) Żeby stress był mniejszy!

  http://wineport.pl/_var/gfx/f44af468f69c0ddc7a9ddadb2f1040bd.jpg
 • @AdNovum 19:52:56
  Jeśli to ma służyć Polsce i Polakom, to nich tam kłamie i oszukuje. Choć punkt widzenia może zmienić sie wraz z punktem siedzenia.
 • @Zbyszek Stell 20:04:30
  Bon Appetit!
 • @Triphaze 19:59:02
  Ruiny Nowoswitłowki po ucieczce 'Ajdara";
  http://www.youtube.com/watch?v=3AocrZfCeWk
 • @mania przepraszania 20:07:54
  Moja mnóstwo dziękować :)
 • @brusek 19:21:28
  Krótki zbiór linków z niewybrednymi komentarzami:

  To juz podsyłałem - skończył się gaz więc jedną z znajwiekszych elektrociepłowni (Charkowski TEC-5) wyłączono!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7379

  W naszym ulubionym a może jednym z ulubionych batalionów "Donbas" jak piszą "ubitych 50 szt a dowódcy zwiali" (замкомбата Филин и генерал Хомчак бежали)
  http://www.novorosinform.org/news/id/7378

  A zrezygnowało już 200 z pozostałych
  http://rusvesna.su/news/1409419235

  Koło 100 szt ukrów zrezygnowało tez koło Starobieszewa
  CZYM ICH WYŻYWIĆ? Putin ratuj! I przysyłaj jedzenie!!!!
  http://rusvesna.su/news/1409415257

  A w jednym z kotłów został w końcu ugotowany 51-szy batalion ukrów!
  http://politikus.ru/events/28341-v-kotle-razgromlena-51-ya-otdelnaya-mehanizirovannaya-brigada-vsu.html

  "CyberBierkut" znów wykradł jakies "papiery". Tym razem o tym że nie tylko dziadków z brzuszkami beda powoływac ale i studentów. Totalny brak miesa arnatniego na Ukrainie!!!! WPROWADZIC KARTKI !!!!!!
  http://rusvesna.su/news/1409413049

  Kijów okazał swą łaskawość i wypuścił pracowników ambasady FR. Nauka dla Panów Ambasadorów: nie kupowac owoców o nazwie "granat" a juz pod żadnym pozorem nie nosić ze sobą!!!!
  http://rusvesna.su/news/1409411126

  Rewolucja jak rewolucja ale ten Galetej czy jak go zwą to Robespierrem raczej nie jest! Stworzyli jakies oddziały do szukania "kretów" i innych szpiegów wśród siebie!
  http://rusvesna.su/news/1409406271

  Jak Amerykanie - podkreślam "Amerykanie"- a nie amerykański rząd pomaga Noworosji!!!!!!!!!!!!!!!
  Czyli - przyszła paczka z Ameryki!!!!!!
  http://rusvesna.su/news/1409398647

  Zacharczenko jest niezwykle skromnym człowiekiem i nie uważa że był to zamach na jego osobę
  http://www.novorosinform.org/news/id/7377

  To już też linkowaliście że Armia Noworosji przygotowuje się do drugiej dużej ofensywy (maja już tyle podarowanego sprzetu że pora sie gdzies przejechac?)
  http://www.novorosinform.org/news/id/7376

  Donieck dalej pod ostrzałem (ulica Kujbyszewa)
  Znam już miasta, miasteczka, wsie, ulice miast a nigdy tam nie byłem!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7375

  Palą tez fosforem!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7374

  "Bieżeńcy" opowiadają o "dobroci" ukraińskich żołnierzy (ale my wiemy że to nie są srednioweiczni rycerze bo ominąło ich średniowiecze a także antyk i cała cywilizacja)
  http://www.novorosinform.org/news/id/7374

  Europa budzi się ze snu, czy trzeźwieje?
  http://politikus.ru/articles/28342-es-nuzhno-ponyat-chto-ssha-garantiruet-ey-golovnuyu-bol-v-evrope-nachali-kritikovat-antirossiyskie-smi-i-politikov.html

  Artykuł o "zdemoralizowanych siłowikach co jedzą trawę". No - jak się jest miesiąc gotowanym w kotle to trawa w sam raz! A przez miesiąc po ostrzałem GRADów - faktycznie mozna się zdemoralizować!!!!
  http://politikus.ru/articles/28346-demoralizovannye-siloviki-edyat-travu-i-obeschaniya.html
  A w "matuszce Rosji" najwieksze zbiory zboza od 10 lat. Poza tym problemem - kleską urodzaju - jest spokojnie i optymistycznie....
  http://politikus.ru/v-rossii/28345-agrarii-krasnodara-sobrali-rekordnyy-za-poslednie-10-let-urozhay-zerna.html

  Poza tym problemów "niet". Śmiech dalej sie przetacza nad zdjęciami "satelitarnymi" - o czym w linku
  http://politikus.ru/events/28338-tak-chto-zhe-eto-za-mesto-v-kruzhochke.html

  To znaczy - problem mały jest! Bo Kijowianie dostali od MFW - JEDNAK!!! - 1,5 mld USD kredytu - który jak znam zycie nie pójdzie na gaz czy bebiko
  http://politikus.ru/events/28337-mvf-vydelil-ukraine-vtoroy-transh-kredita-na-14-mlrd-dollarov.html

  Jeszcze o kasie - warte zerknięcia
  http://svpressa.ru/economy/article/96771/

  Nie bedzie za to kolejnej wojenki - Rogozin nastraszył Kijów! Naddniestrze może dzis pic albo tłoczyc wino!
  http://politikus.ru/events/28336-ataka-na-pridnestrove-otmenyaetsya-kievu-ne-do-togo-moldovu-napugal-rogozin.html

  A tu więcej o Naddniestrzu i o tym co kombinuje Kijów i Mołdawia z USA w rzeczy samej!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1842126.html


  Pytanie na dobranoc! Gdzie dalej? W strone Zaporoża czy Krymu?
  http://www.regnum.ru/news/polit/1842342.html

  A to jest zadziwiajace: Litwa proponuje by NATO zbombardowało Kijów by przymusic do pokoju!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1842229.html

  O rewolucyjnej recepcie n a"Majdan"
  http://svpressa.ru/society/article/96346/?regnum=1

  Art. o grzywnie i jej upadku jako pieniądza
  http://www.regnum.ru/news/polit/1842288.html

  A tu z kolei o planie "derusyfikacji społeczeństwa Ukrainy"
  http://svpressa.ru/politic/article/96779/

  Na koniec mojego krótkiego skrótu prasy o tym jak Pan Poroszenko, ksywa "Rzeźnik Ukrainy", nacpał sie jakichś prochów bo oswiadczył że z poczatkiem wrzesnia objawi jakis "nowy plan pokojowy".
  http://lenta.ru/news/2014/08/30/poroshenko/
 • @Zbyszek Stell 20:04:30
  Jest okazja trzeba wypić:), w końcu będziemy mieli jakąkolwiek zmianę choćby personalną. Obawiam się jednak, że będzie to ktoś z tej 2 ki - Kopacz, Siemioniak.
 • @Zbyszek Stell 20:10:10
  Ale Ryżego Pinokia zgasił jakiś dziennikarz na konferencji, zapytał mu się w jaki sposób będzie negocjawał skoro nie zna języków obcych, szczególnie angielskiego.
  Mina Pinokia bezcenna :)))
 • @AdNovum 19:36:56
  Buk i grab!
  Ledwo żyje, za stary się robię na te zabawy!
  :)
 • @wała hierojam 19:11:08
  Nie,w końcu podobno do transakcji nie doszło.Poza tym to zupełnie inna wersja.
 • @brusek 19:21:28
  Kochany,to jakaś epidemia,lub idzie ciężka zima.Ja toże ze swoją latoroślą drewno ciąłem do kominka na zimę,tak na wszelki wypadek.Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 19:23:56
  Węgry sprzedały wycofaną,starszą wersję M1,bez jakiegokolwiek pancerza reaktywnwego,spójrz na zdjęcia Węgrów.
 • @adalbert05 20:26:24
  No to mamy problem, a największy "pan ze zdjecia" :))))
  http://voicesevas.ru/img/d53d352606638d5438a40937bb3c1628.png
 • Tak jakoś trafiłem...
  Trafiłem na tę starą już dość przepiękną balladę i mimo tego żem dość twardy i mam 43 lata, to słuchając tego mam oczy pełne łez...
  Bo to znowu nadchodzi...
  https://www.youtube.com/watch?v=C_SY8a-GRcw

  Nadchodzi to przez bandy skurwieli, łajz, sprzedawczyków.
  Przez wszystkich tych, o których mówi ten krótki wiersz:

  "Kto ty jesteś - Volksdeutsch cwany,
  Jaki znak twój? - Krzyż złamany.
  Kto cię stworzył? - Zawierucha.
  Co cię czeka? - Gałąź sucha."
 • @Forged 20:34:03
  Od razu widać kto się podniecił nowym stanowiskiem Ryzego Pinokia;
  http://112.ua/mir/van-rompey-tusk-izbran-prezidentom-evropeyskogo-soveta-108571.html
 • @adalbert05 20:21:03
  Z tego, co czytałem onegdaj, wynikało że Ukraina produkowała także czołgi t-72, które potem wyeksportowała chyba gdzieś na Półwysep Arabski. Znaczy to, że Ukraińcy mogą mieć choćby niewielką ilość tych czołgów. Zasadniczo większość czołgów ukraińskich to ichniejsza, zmodernizowana wersja t-64, których jest w tym kraju najwięcej.
 • @mania przepraszania 20:38:00
  Ten "kop w górę" Tuska to tak na prawdę jego ucieczka z kraju. Podali mu pomocną dłoń jego "mistrzowie", którym widać mocno się przysłużył. Po tej zawierusze na Ukrainie, w Polsce może się zdarzyć wszystko... A wiadomo, szczury zawsze pierwsze.
 • @wała hierojam 20:45:18
  Herszt przechodzacego do historii freikorpsu "Donbas" Semenczenko wsciekł sie i oskarżył sztab oraz władze w Kijowie o zdradę i nieudolność.
  http://rusvesna.su/news/1409423769
 • Nostalgia, która nie powinna się pojawić...
  https://www.youtube.com/watch?v=Fs4_0NJH200
 • @wała hierojam 20:40:37
  Ukraina nigdy nie produkowała T-72 u siebie,tylko T-64,T-80 i jego ukraińskie modyfikacje w Zakładach im.Morozowa w Charkowie.Te,które dostała w spadku po ZSRR,wycofała jeszcze w latach 90-tych.Większość z nich sprzedała,część w wersjach zmodernizowanych w ramach własnych rozwiązań.
 • @adalbert05 20:53:25
  Szkoda, że nie mogę znaleźć tego artykuł, w którym omawiane było ukraińskie uzbrojenie. Ekspert tam wypowiadający się stwierdził, że była jedna dość krotka seria tych czołgów wyprodukowana przez Ukraińców, które poszły potem na Bliski Wschód. Ukraińcy jednak nie zdecydowali się, żeby był to czołg podstawowy dla ich armii. W życiu należy uważać z kwantyfikatorami "nigdy", "zawsze", "wszyscy" i "nikt", bo diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, których nikt postronny znać do końca nie może, bo sfera wojskowości jest z reguły tajna lub co najmniej poufna.
 • @Forged 20:52:43
  Ponieważ,podobnie jak kolega brusek byłem chwilowo zajęty gromadzeniem zapasów drewna,na nadchodzącą ciężką "rosyjską" zimę,nie kontrolowałem naszej ulubionej mapy.Teraz wchodząc na stronę zauważyłem duże zmiany pod Ługańskiem.Kocioł wokół lotniska zmniejszył się w zasadzie do obszaru samego terenu lotniska.Czy może ktoś z Was znalazł gdzieś potwierdzenie tego faktu?Pozdrawiam.
 • @wała hierojam 21:00:59
  Ja nie boję się w tym przypadku użyć słowa nigdy.W ZSRR był pewien podział,Niżnyj Tagil robił T-72, a Charków T-64 i pochodne.Tu nie ma żadnej tajemnicy,sprawa jest ogólnie znana i dostępna.Ukraińcy "poszli" w T-64 bo produkowali go u siebie.To jest "oczywista oczywistość'.Przejęte po ZSRR -72 właśnie z tego powodu wycofano z armii(absolutnie słuszna decyzja),i sprzedawano,częściowo głęboko je modernizując w oparciu o swoje T-80UD,czy T84 Opłot.
 • Moi Bracia Rosjanie
  To z dedykacją dla Was, Bracia:
  https://www.youtube.com/watch?v=ul_qm3Ym8-k

  Kocham Was i Wasz Wielki Naród, tak samo bardzo jak moją Słowiańską Ojczyznę - Polskę (chociaż niewiele z niej zostało, bo strasznie jest zażydzona...)

  Na Ukrainie też są piękne dusze. Nie tylko mordercy:

  https://www.youtube.com/watch?v=HOMgDbcA84A
 • Tusk emigruje
  JA i moi przyszli teście wypiliśmy , żeby ten Niemiec Tusk już nigdy nie wrócił do Polski, bo wystarczająco już została rozkradziona.

  Będą teraz lansować KOPACZ na premiera, ale myślę że ludzie jej nie poprą zbyt fałszywa była w sprawie pielęgniarek.
 • @samsung23 21:29:16
  Wiem,że to nie na temat,ale muszę sie wypowiedzieć.Fałszywym wobec pielęgniarek to był Jarosław Pierwszy Wielki,zwany tudzież Banderosławem lub Majdaniarzem,brat Lecha I Wielkiego Awiatora.:)))
 • @fretka 19:19:04
  Ty za moją robotę się zabrałaś no to pilnuj. Pozdrawiam. http://www.naszdziennik.pl/wp/94159,ukraincy-kupuja-bron.html
 • @adalbert05 21:09:54
  Jasna sprawa dla ciebie, dla mnie nie, bo trochę znam Rosjan i wiem, że nigdy do końca nie zdradzają szczegółów. Rosjanie są narodem praktycznym i nigdy nie mogło być takiej specjalizacji, żeby drugi zakład nie mógł przejąć produkcji po innym, np. zniszczonym przez wroga. Że produkował jakiś zakład określony typ uzbrojenia nie znaczy, że nie mógł produkować innego. Tak się wojen nie wygrywa. Np. silnik produkowanego przez Ukraińców samochodu Kraz (za czasów ZSRR) miał silnik "kompatybilny" z silnikiem czołgu, miał tylko o połowę mniej "garów". Gdy potrzeba było części do Kraza, z powodzenie można było je wymontować z czołgu. Tak myślą Rosjanie, dlatego obecnie praktycznie w 100% produkują sprzęt wojenny samodzielnie. Przyszło zamówienie w Bliskiego Wschodu na Ukrainę na t-72, to Ukraińcy je przyjęli, bo mieli możliwości produkcyjne. Po dostawie kilkudziesięciu, czy kilkuset czołgów dla zamawiającego, mogła pewna ilość pozostać na Ukrainie (zawsze produkuje się troszkę więcej niż ktoś zmawia z uwagi np. na gwarancje, czy konieczność wymiany wadliwego egzemplarza). Z serwisem dla tej małej ilości sprzęty nie ma kłopotu, bo serwisuje się też cały sprzęt dostarczony zamawiającemu. A teraz Ukraińcy wyciągają nawet uzbrojenie z muzeów, więc gdy mają pojedyncze sztuki t-72, to je też wysyłają do boju.
 • @adalbert05 21:34:12
  Zgadzam się - ale tak kopacz równie fałszywa jest - pamiętasz jej łzy z konferencji w Moskwie? Przepraszam czytających bloga - ale to historyczny moment na Interii 95% osób w ankiecie wypowiedziało się przeciwko jej ewentualnej kandydaturze. A będą ją promować. Jeśli na siłe nam ją narzucą to bedzie podobny zamach stanu jak na UKRAINIE. Garstka zadecyduje za naród
 • @Forged 20:34:03
  to jeszcze nie to, tamto było przebudzenie, czas nadziei,

  my jesteśmy 5 lat do tyłu, gdy każą nam walczyć do ostatniej kropli krwi.
 • @samsung23 21:29:16
  Kopacz to ta od przekopania na 1 metr głębokości ?.http://www.bibula.com/?p=61874
 • @szczurobronny 21:43:00
  Obligacje poszły w ruch. Pzdr.
 • @Repsol 21:51:16
  Chriaszczuwate, kolejna po Nowoswitłowce miejscowośc pod Ługańskiem z której wyparto freikorpsy i resztki wojsk prokijowskich;
  http://lifenews.ru/news/139409
 • Węgrzy bez swojej reprezentacji w parlamencie
  Węgrzy z Zakarpacia nie będą mieć swojej reprezentacji w parlamencie Ukrainy podaje zakarpacki portal.

  http://www.karpataljalap.net/2014/08/30/nem-lesz-magyar-tobbsegu-valasztasi-korzet

  Wszystkiemu winna jest ordynacja która dyskryminuje mniejszości narodowe na Ukrainie. Ponieważ trzeba przekroczyć odpowiedni próg wyborczy by dostać sie do parlamentu mniejszość węgierska nie ma na to najmniejszych szans.
 • Oto Naród przepełniony patriotyzmem
  Posłuchajcie i popatrzcie. Chór Aleksadrowa śpiewa o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.
  Pierwsze takty i publiczność, jak jeden mąż, wstała z foteli i wysłuchała tego na stojąca, jakby to był hymn narodowy.
  U nas "polactwo" nawet przy hymnie nie umie go właściwie i naturalnie odebrać. Jakie to smutne...
  A przecież jesteśmy jak Rosjanie Słowianami... No chyba, że duża część z nas już Słowianami nie jest, tylko zażydzonymi, zdurniałymi usraelitami...
  https://www.youtube.com/watch?v=8Y4_2Qa0QQs
 • @interesariusz z PL 21:41:31
  http://forsal.pl/artykuly/817625,minister-mroczek-zwiekszenie-sily-ognia-i-mobilnosci-armii-to-cele-polski-wywiad.html No to POjeby wepchną nas w wojnę za Banderę , ktoś chce wybrać węgle z ogniska naszymi rękami. Pzdr.
 • @wała hierojam 21:40:22
  Powtarzam raz jeszcze,na Ukrainie nie produkowano T-72,w ZSRR czołgi produkowano z "rozdzielnika",powstawały dwa typy w dwóch zakładach,charkowskim i nowotagilskim.Ukraińcy przejęli po ZSRR około 1200 T-72,więc mieli co sprzedawać.Nie sprzedali wszystkich,część stoi w Morozowie do dzisiaj.Prawdopodobnie czytałeś o sprzedaży zmodernizowanych w Charkowie T-72,sprzedawanych na Bliski Wschód,czy np.do Etiopii.
 • @Forged 21:56:13
  Uważam że powinniśmy się wystrzegać słów typu polactwo - nawet w cudzysłowu. Krytykujmy ale na poziomie.
 • @mania przepraszania 21:55:36
  Ukraińska armia , brak logistyki ,zaopatrzenia ,pomocy medycznej ,rozkradanie pieniędzy przez kwatermistrzów , ostrzał przez własną artylerię . Gamonie gamonie i jeszcze raz gamonie. Piszę to jak obserwator. Pzdr.
 • @Repsol 22:05:02
  A ich nowy herb widziałeś?
  https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10626797_10152619428639831_2058374811001846105_n.jpg
 • @samsung23 22:01:34
  Napisał:
  "Uważam że powinniśmy się wystrzegać słów typu polactwo - nawet w cudzysłowu. "

  Przykro mi. Nie idę na kompromisy. Nazywam rzeczy po imieniu.
  Usraelską politpoprawnością brzydzę się do obrzygu.
 • @wała hierojam 21:40:22
  " Przyszło zamówienie w Bliskiego Wschodu na Ukrainę na t-72, to Ukraińcy je przyjęli, bo mieli możliwości produkcyjne." Tak tylko z wierzą przesuwaną ręcznie . Pzdr.
 • @mrdinozaur 16:21:58
  dziwne. Gdyż mam też znajomych i stąd możliwość porównań. Nie mieści mi się w głowie, że człowiek inteligentny, po studiach, więc mający opanowany repertuar dochodzenia do pewników, może wygłaszać bezkrytyczne osądy w sprawie, której przynajmniej jeden aspekt mógłby wydawać się istotny. A tu jest takich kilka, gdyż chodzi o masowe mordy, kłamstwa oczywiste po krótkim zastanowieniu się. Powiedziałbym, że powinienes się przyjrzeć uważniej swoim znajomym, gdyż już teraz mogę wydać diagnozę, że oni z logicznym myśleniem są na bakier, co dla naukowców jest w najwyższym stopniu podejrzane
 • @szczurobronny 21:59:16
  nie wolno zapomnieć tego co międzynarodowa banda zrobiła w Jugosławii
  i nikt nie został rozliczony, pozostaje życzyć Noworosji oderwania się od tego co będzie się działo na Ukrainie zachodniej
  http://www.geopolityka.org/komentarze/924-historia-pisana-przez-zwyciezcow-wojna-w-jugoslawii
 • @szczurobronny 21:59:16
  Cyber-Berkut "rozpracował" Semena Semenczenkę, "słynnego" banderfuhrera w kominiarce;
  http://kiber-berkut.livejournal.com/1526.html
  http://kiber-berkut.livejournal.com/2535.html
  http://kiber-berkut.livejournal.com/3089.html
 • @adalbert05 22:00:40
  Powtarzam, nie może być takiej sytuacji, że po zbombardowaniu jednego zakładu staja wszystkie czołgi określonego typu (czy inny sprzęt wojskowy). Kolega nasłuchał zbyt wielu komunałów o komunie, a to nie był aż tak bezmyślny ustrój, jak go się obecnie to u nas przedstawia. Dlatego pojedyncze egzemplarze jakiegoś czołgu niczego nie dowodzą. Gdyby okazało się, że armia Noworosji dysponuje kilkudziesięcioma, czy większą ilością jakiegoś jednolitego sprzętu, to dopiero by oznaczało, że otrzymali skądś jakąś pomoc. Pojedynczo to nasi "afgańcy" przywieźli do Polski czołg Renault z czasów I WŚ.
 • @szuwarek14 22:09:42
  Kolejny zabity d-ca freikorpsu, tym razem baonu "Mirotworec";
  http://gordonua.com/news/war/SMI-V-zone-ATO-pogib-komandir-batalona-Mirotvorec-38998.html
 • @szczurobronny 21:43:00
  Zakupy broni nie wiele im pomogą.Nikt im nie sprzeda nic nowoczesnego,najwyżej sam złom bez większej wartości bojowej(parz węgierskie czołgi).Z dwóch powodów,po pierwsze jest nie kompatybilny z uzbrojeniem poradzieckim,po drugie mógłby wpaść w ręce powstańców,czytaj rosyjskie.
 • @Forged 22:06:38
  zgadzam się, zbyt wiele złego wyrządziły Polakom pewne kręgi aby zasłużyły na nazywanie Polakami, nie przeprosiły i nie zamierzają, idą w zaparte, Polacy, Słowianie szanujmy się i brońmy naszej tożsamości póki jeszcze mamy czego bronić, tych nędznych resztek
 • @mania przepraszania 22:06:05
  Widziałem to jest ó..ewstwo emblematy ss galitzien na ochotniczych batalionach prawego sektora i svobody .Tu mnie trafiłeś. Serdecznie pozdrawiam i polecam :http://polish.ruvr.ru/2014_08_14/Symbolika-nazistowska-Sil-Zbrojnych-Gwardii-Narodowej-Ukrainy-i-batalionow-Kijowa-4988/
 • @Repsol 22:18:24
  polecam klip na okoliczność wydarzeń
  https://www.youtube.com/watch?v=8fEbMhR_qXk
 • @mania przepraszania 22:10:43
  Trochę z kresy.pl:

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/czy-maria-stepan-i-anne-applebaum-pragna-wojny-polsko-rosyjskiej-
  Wczoraj wieczorem wielu telewidzów o mało nie pospadało z krzeseł i kanap, gdy redaktor Maria Stepan ogłosiła w głównym wydaniu "Wiadomości" w TVP 1 wybuch wojny - uwaga! - polsko-rosyjskiej.
  Po chwili wprawdzie poprawiła się, że chodzi jednak o wojnę ukraińsko-rosyjską, ale piorunujący efekt pozostał. Nie trzeba być psychologiem, aby domyśleć się, że tego typu wpadki często są efektem działania podświadomości. Zwłaszcza u ludzi tak naładowanych emocjami jak pani redaktor, której reportaże z Ukrainy jednoznacznie pokazują po której stronie jest jej serce. I rozum także.
  Warto uważnie śledzić dalsze występy Marii Stepan przed kamerami, bo z jej kolejnych wpadek można wiele wywnioskować.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/minister-obrony-ukrainy-tworzy-sluzbe-do-walki-ze-szpiegami-porownuje-ja-do-sowieckiego-kontrwywiadu
  Od razu niech wprowadzą oddziały tyłowe z ckm i strzelają do uciekających z pola bitwy.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/donald-tusk-nowym-przewodniczacym-rady-europejskiej
  Habemus presidentum!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-czech-na-ukrainie-trwa-wojna-domowa-a-majdan-byl-wylegarnia-banderowcow
  Konkretnie.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/komorowski-rosja-dokonala-inwazji-trzeba-zareagowac-sila
  Bigos zaszkodził?

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/poprawnosc-polityczna-salonu-b
  „Gazeta Polska Codziennie”, piórem Roberta Tekieli, wystąpiła wczoraj przeciw filmowi „Wołyń”, nad którym prace rozpoczyna właśnie znany reżyser Wojciech Smarzowski. Ciszej nad wołyńskimi trumnami – tak jest wniosek publicysty „GPC”.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Serhij_Kaczynskyj (tym kilka razy podgotowałem "patryjotów")
 • @szczurobronny 22:14:27
  Przegląd informacji z frontu, w środku wideo przedstawiające prawdopodobnie jeden z zestrzelonych wczoraj samolotów;
  http://rusvesna.su/news/1409425997
 • @wała hierojam 22:12:40
  Akurat niczego nie musiałem słuchać,byłem zawodowo związany z naszą bronią pancerną,o czym wcześniej tu pisałem.(w tzw. lepszych czasach)A poza tym o co walczymy?O to zdjęcie "zdobytego" przez banderowców a potem utraconego T-72?Kolego polecam nasze dyskusje o tym sprzed kilkunastu dni.Było tu zamieszczone wiele zdjęć i filmów,na których widać uzbrojenie,nigdy nie będące na wyposażeniu Ukrainy.W tym wiele zmodernizowanych T-72,jeden z charakterystyczna ikoną na wieży,bodaj ze Siewierodoniecka.I generalnie wszyscy tutaj jesteśmy zdania,że Putin wbrew teoriom o zdradzie Noworosji robi wszystko,mniej lub bardziej oficjalnie by jej pomóc.Pzdr
 • @szuwarek14 22:21:47
  Wybacz wolę pokojowe nuty .Pzdr. http://www.youtube.com/watch?v=GyVPUFPPEUE
 • @szuwarek14 22:21:47
  żeby nie było zbyt patetycznie na sobotnie wieczór polecam również ten klip - Russian Military Academic Ensemble - Sex Bomb
  https://www.youtube.com/watch?v=WJPgveHnMd0
 • @hetman koronny 22:23:54
  Bateria haubic samoobrony z "Kalmusa";
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SMfzZs53I_g
  No teraz wiadomo dlaczego jednostki ukraińskie wyglądają tak jak wyglądają...
 • @adalbert05 22:26:49
  Akurat my na tej stronie powinniśmy się skoncentrować na nielegalnej pomocy z Zachodu dla ukrów, która też niewątpliwie ma miejsce. Mieszkam opodal lotniska w Powidzu i widzę ogromnie wzmożoną aktywność. Żyję na tym świecie już jakiś czas, ale nigdy nie widziałem jednocześnie w locie, zbliżających się do lotniska jednocześnie kilkunastu samolotów transportowych. Miałem okazję takie coś zobaczyć 2 tygodnie temu. Jak na filmach z czasów IIWŚ... Warkot samolotów transportowych podchodzących stadami do lotniska można usłyszeć całe noce. I co, czy to Polska tak wzmogła "prywatnie" swoją aktywność? Co tak nagle stało się nam potrzebne?
 • @Repsol 22:28:42
  to klip zabarwiony sarkazmem, bynajmniej nie gloryfikuje wojny ale dorzucam też inny klimat poniżej
 • Przegląd "twitów".
  Ukraińscy żołnierze wracają do Zaporoża:
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505743818017480704

  Przekaz jasny: Tak skończy każdy, który wejdzie na naszą ziemię.
  https://twitter.com/COV_Novorossia/status/505809980281593857

  Lotnisko w Doniecku otoczone. Żadnych korytarzy humanitarnych i brania jeńców nie będzie.
  https://twitter.com/COV_Novorossia/status/505758857973751808

  Ukraiński batalion "Krym":
  https://twitter.com/Yurich24081980/status/505805886783520768

  Wysadzony przez Ukraińców most w Staromariowce:
  https://twitter.com/Yurich24081980/status/505795847406497792

  Film- walki w Wiergunce:
  https://twitter.com/Yurich24081980/status/505788639105011712
 • @adalbert05 22:26:49
  Ja się nie dziwię .Tylu biednych cywili dostało po dupie ,to może pozwolisz kto się ma za nimi ująć ?. Pzdr.
 • Azyl
  Cóż. Z tego co czytam każdego dnia, obraz tzw. "wolnej" Polski jawi mi się już w tak czarnych kolorach, że podjąłem decyzję:
  w przyszłym tygodniu wyrabiam nowy paszport (stary się skończył jakiś czas temu), i będę wnioskował o azyl. Na początek chyba na Białorusi, a później sam się "ześlę" na Sybir (https://www.youtube.com/watch?v=Whwh5VuPTtw - uwaga - amatorski lektor, pierwsze minuty są "trudne" później przestaje się go zauważać).
  Bo MAM DOŚĆ nowej judei w MOJEJ WIELKIEJ POLSKIEJ OJCZYŹNIE!
 • @hetman koronny 22:39:24
  Reportaż CNN o Nowoazowsku, o dziwo całkiem bezstronny.
  Banderopiteki wiały jak oszalałe, wojska Noworosji zachowują sie kulturalnie, w miasteczku cisza i spokój;
  http://russian.rt.com/inotv/2014-08-30/CNN-Novoazovsk-ne-pohozh-na
 • Batalion "Kalmius'- artyleria w akcji.
  http://youtu.be/SMfzZs53I_g

  Galerie zniszczonego ukraińskiego sprzętu:
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505777180312621057
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505781921214124032

  Znana maskotka, znów pozuje:
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505786063097307137
  https://twitter.com/EgoRZemtsoV/status/505786885852368896
 • @szczurobronny 22:36:01
  już ktoś wcześniej doskonale napisał jaka krzywdę Słowianom zrobił Konstantyn Wielki swoja wizją " pod tym znakiem zwyciężysz" a co stało się tragedią ludów o całkowicie innej kulturze, temperamencie i obyczajach niż "kozo- coś tam z nad Morza Martwego", kolejna pacyfikacja tej części świata tym razem poprzez radykałów syjonistycznych będzie końcem kultur ale też tradycji chociażby żywieniowych a to już ukryta eksterminacja ras i narodów, tego się nie mówi ale umieralność na nowotwory wzrosła w porównaniu z PRLem 6 krotnie, winna żywność fatalnej jakości ale też zmuszanie do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, odebranie ludziom ich regionalnych potraw które były podstawą zdrowia narodu na określonym terenie
 • @Repsol 22:39:34
  Dworzec w Doniecku po 'wyzwoleńczym" obstrzale wykonanym prze armię junty;
  http://www.youtube.com/watch?v=d9qo_JVYG7w
 • @szczurobronny 17:05:11
  Szczurzeobronny!

  @eMJot o godzinie 16:52:27 napisał:
  Cytat:
  " Potwiedza sie podejrzenie topienia cial/zwlok ukrainskich zolnierzy:
  http://antifashist.com/item/trupvy.html "


  Tu wideo potwierdzające:
  Szczególnie pierwsze kadry są interesujące.
  Pokazują ciało i prawdopodobnie ludzką nogę leżące na asfaltowej jezdni. Widać wokół nich zacieki.
  Jakby z tych fragmentów ciał wypływała woda. Po prostu tak jakby się te ciała tam rozmroziły.

  -------------------------------------------------------------------------------------

  Ty skomentowałeś powyższy wpis MOIM WPISEM z portalu prawda2.info https://prawda2.info/viewpost.php?p=282240 bez podania źródła i co gorsza: mój wpis odnosił się do zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Ukrainą, a nie do topienia ciał ukrów!!


  BARDZO NIEŁADNA MANIPULACJA! WSTYDŹ SIĘ!
 • Mapa działań wojennych przedstawiona przez Centrum Współpracy Operacyjnej Noworosji.
  Stan na dzisiaj 18:20 czas uniwersalny:
  https://pp.vk.me/c618916/v618916775/15ca2/jb8Adcpsi-c.jpg
 • Może takie zdjęcia dadzą chociaż niektórym "jastrzębiom" do myślenia (Melitopol).
  https://pp.vk.me/c618916/v618916775/15deb/mG_-TSaW6Xw.jpg
 • @wała hierojam 22:37:00
  Temat zachodniej pomocy jest tu też ciągle aktualny,amerykańskie granatniki przeciwpancerne,zestawy żywnościowe i cholera wie co jeszcze.A przed wszystkim informacje wywiadowcze.Ale to było.Teraz moim zdaniem ta pomoc będzie ograniczana z uwagi na zmianę kursu polityki "wielkiego brata",co przełoży się na całe NATO.Na "szczęście" dla banderowców wszystko dzieje się tak szybko,że nawet teoretyczne dostarczenie im nowoczesnej broni nic by nie zmieniło.Oni już są w ciemnej du..ie.(jakoś lubię to określenie).Wyszkolenie pilota F-16,czy dowódcy Abramsa trwa wiele miesięcy,a czasami lat.Jedyną realna pomocą dla ukrów była by sprzedaż poradzieckiego sprzętu z rezerw państw byłego bloku,prostego i im znanego.Ale tez nie każdego,część strzela już np.natowską amunicją.Ale USA zbyt potrzebują Rosji na Bliskim Wschodzie,więc pewnie tą pomoc ograniczą lub zablokują.I dzięki temu Rosjanie będą mogli spokojnie "dorżnąć tą banderowska watachę".Czego im i nam serdecznie życzę.
 • RIA Novosti!
  http://ria.ru/world/20140831/1022118174.html

  Wszyscy zatrzymani przez Ukraińców rosyjscy żołnierze, wrócili już do Rosji- potwierdził generał-major Aleksandr Ragozin, zastępca dowódcy Wojsk Powietrznodesantowych Federacji Rosyjskiej.
  "Negocjacje były trudne, zwyciężył zdrowy rozsądek".
 • @adalbert05 23:05:07
  -----------------JEŻELI TO PRAWDA !! ----------to ?

  http://www.youtube.com/watch?v=hoxlqhukLxw
 • @szczurobronny 22:54:35
  owszem, wielu Polaków myśli o ucieczce na Białoruś i wielu ucieka , kto ma bliżej to do Czech, Polska jest niestety pierwszą ofiarą "kolorowej rewolucji" i nieprędko wyjdzie spod obcego zarządu
  protest Anty-Natowski:
  http://www.youtube.com/watch?v=S_Yw4h8OFTY
 • @hetman koronny 22:39:24
  Informacja o okrążeniu lotniska i nie braniu jeńców nikogo nie powinna dziwić.Z lotniska ostrzeliwano Donieck,więc ukry z lotniska za odpowiedzialni za zbrodnie wojenną.Chociaż ta informacja trochę na wyrost,by zastraszyć przeciwnika.
 • Coś pozytywnego na dobranoc.
  Cudowna rosyjska pieśń w wykonaniu przepięknej, niezwykle charyzmatycznej Słowianki o zielonych oczach - delektujcie się prawdziwą estradową sztuką https://www.youtube.com/watch?v=lYqV8srdOPU
  Usraelski plastik-fantastik niech zdycha!
 • @hetman koronny 23:06:41
  Creme de la creme, czyli banderopiteki "czystej krwi", freikorpsiarze z "Azov", "Donbas" i "Kriwbas";
  http://www.youtube.com/watch?v=ClJqFncDCnk
 • @szczurobronny 23:14:15
  Nie, nie jestem Easy Rusian. Jestem Forged i tam i tu.
  Pod nickiem Forged występuję w polskim internecie od ponad 10 lat.
 • @adalbert05 23:15:04
  Może też dojść do "nieporozumienia" i rozstrzelania kolumny wychodzącej z lotniska takim "zielonym korytarzem".

  Dzisiaj "heroje" z 51 brygady i zbitka gwardii narodowej po sformowaniu kolumny wyjściowej, zaczęła się mimo to przebijać:
  https://vk.com/covnovorossia?z=photo-73110208_338979572%2Fwall-73110208_5246

  https://pp.vk.me/c618916/v618916775/15ddd/BOxuw_SKc-Y.jpg

  https://pp.vk.me/c618916/v618916775/15de4/1t-Rahul__0.jpg
 • @szczurobronny 23:22:41
  "Forged a może by Aximia z prawda2 dołączyła tu, to by było mocne wsparcie."


  Poproszę Ją poprzez prywatną wiadomość na portalu prawda2.info. Zobaczymy.
 • @hetman koronny 23:26:57
  Pare dni temu czytałem na jakimś prokijowskim portalu gromkie zapewnienia Ukraińców żeby nie robić paniki z tego co się dzieje pod Iłowajskiem i kpiny że "Stalingrad sie nie powtórzy".
  Dzisiaj jak widze te stosy zniszczonego i porzuconego sprzętu, zwały trupów i uciekających w panice lub oddających sie w niewolę żołnierzy to stwierdzam, że "Stalingrad jednak się powtórzył"...
 • @Forged 23:19:55
  -- nie zapędzaj się tak ! pieśń , głos , wykonanie fantastyczne --ale !!!! wygląda mi na -------------- żydówkę niestety / sprawdz !!!/
 • @mania przepraszania 23:21:21
  Pora, by freikorpsy zapłaciły za "zaczystki" zajętych miejscowości, czyli wrzucamy granat do każdej piwnicy, na wszelki wypadek.

  Sfinansujemy Kijów:
  250 mln euro bezzwrotnej pomocy i kredyt 500 mln euro do końca rego roku, a nawet 1 mld euro.
  http://www.novorosinform.org/news/id/7397
 • @mania przepraszania 23:32:38
  Rosyjska dywizja pancerna ostrzelała "herojów" pod Iłowajskiem :)))))))
  http://youtu.be/xaCL3Ey4D7Y
 • @hetman koronny 23:39:52
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4230-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-30082014-hronika-sobytiy-post-obnovlyaetsya.html
  Pierwszy filmik , mieszkańcy 'wyzwolonych" wsi "dziekują" Walzmanowi i jego bandzie, na poczatku transporter "wyzwolicieli" z załogą, a raczej tym co z niej zostało...
 • @ninanonimowa 23:35:15
  "-- nie zapędzaj się tak ! pieśń , głos , wykonanie fantastyczne --ale !!!! wygląda mi na -------------- żydówkę niestety"

  Żydówki nie mają zielonych oczu.


  I skoro już znowu tu jestem, i żebym nie wyszedł na kompletnie starego tetryka, co to tylko zapodaje pieśni patriotyczne, to proszę: piękna blond Słowianka z Ukrainy, gdy jeszcze ten kraj był w miarę normalny: https://www.youtube.com/watch?v=c9FS1bxaGTg

  P.S. Jakieś 10 lat robiłem w "szoł biznesie" ale takiego tańca na rurze nigdy wcześniej nie widziałem - wspaniały, pozbawiony porno-wulgarności.
 • @hetman koronny 23:42:51
  Skala tej klęski ich po prostu przerosła. Musza sobie jakos to wytłumaczyć...
 • @adalbert05 23:05:07
  Jesteś naiwny. Pomoc będzie, a że jeszcze jej nie widzimy oznacza tylko to, że ukry szkolą się w jej użyciu. Myślę, że podczas najbliższej kontrofensywy ukrów (która niewątpliwie nastąpi) armia Noworusi może przeżyć pewnego rodzaju szok. Muszą być na to przygotowani i muszą dysponować środkami dużo bardziej zaawansowanymi jak tylko sprzęt klasy tej samej, jak zdobyty na ukrach. Zapamiętaj moje słowa, jestem ich pewien, bo widziałem zaangażowanie senatora USA na majdanie (podobno republikanina), jak i wiem, że przyszła prezydentka USA Hilary pała organiczną nienawiścią do Rosji (podobna demokratka). Bez względu na to kto w Ameryce przejmie władzę po Buraku Bananie (demokrata czy republikanin), Rosja może spodziewać się najgorszego. Rosjanie i Noworosjanie muszą być na to przygotowani.
 • @wała hierojam 23:49:44
  & All proszę was wszystkich o oprawienie trolla . Serdecznie pozdrawiam .http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112399,jak-przyjda-ruscy-to-chowajcie-sie-w-krzaki
 • @Forged 23:47:16
  Настя Соколова powiem Ci że dobry link no no no :)
 • @Forged 23:47:16
  -dziewczyna na rurze fantastyczna -co do żołnierki ! popatrz na czubek nosa -spłaszczony trójkąt ,porównaj z geremka nochalem :) to ich wyróżnia ! czubek nosa --spłaszczony w trójkąt ! nozdrza lekko podniesione -chazarka jak nic

  Ps. mam zielone oczy :)) z .... kilkoma piegami / ślady po żółtaczce / :))
 • @hetman koronny 23:42:51
  Dłuższa wersja filmiku z jeńcami-banderopitekami z "Azov", "Donbas";
  http://vk.com/video26523934_169709801?list=39e58bfd0af6afa5bb
 • Nie mogłam się pohamować! Indianie to mądry naród.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ortodoksyjni-Zydzi-wypedzeni-z-wioski-Majow-w-Gwatemali,wid,16848331,wiadomosc.html?ticaid=1135b5
 • @ninanonimowa 00:05:00
  Ło matko, ale "siem" tu "love story" rozkręciło z "koszernością" w tle :))))
 • @ninanonimowa 00:05:00
  co do żołnierki ! popatrz na czubek nosa -spłaszczony trójkąt ,porównaj z geremka nochalem :) to ich wyróżnia ! czubek nosa --spłaszczony w trójkąt ! nozdrza lekko podniesione -chazarka jak nic

  Ej, kobito, nie szalej - ja od urodzenia nie mam napletka a nie byłem obrzezany! Czy wobec tego jestem żydem?


  Ps. mam zielone oczy :)) z .... kilkoma piegami / ślady po żółtaczce / :))

  Reklamujesz się? :) Uwielbiam rude, piegowate z zielonymi oczami.
  "Kcesz" się zapoznać? :)
 • @mania przepraszania 00:16:53
  Ło matko, ale "siem" tu "love story" rozkręciło z "koszernością" w tle :))))

  No co? Trochę luzu też "siem" należy... :)
 • @Forged 00:19:56
  A czy ja oponuję w tym temacie : )
 • @mania przepraszania 00:20:59
  A czy ja oponuję w tym temacie : )
  ----------------------------------------------

  nie wiem, może na felgach jedziesz... :) :) :)
 • @szczurobronny 00:13:11
  Rozpowszechniajmy ten klip z Dżem gdzie sie da! Może wiecej ludzi przejrzy na oczy!
  http://youtu.be/AJ69_29TVFg
 • @wała hierojam 23:49:44
  Ja z kolei Cię zapewniam,że nic takiego się nie wydarzy.Po pierwsze byśmy o tym już wiedzieli.Szacuje się,że 70% oficerów ukraińskich jest prorosyjskich,po drugie Rosjanie maja świetny wywiad,po trzecie,w zimie nie było jeszcze ISIS,nie powstał bank BRICS,Rosja nie podpisała różnych umów i traktatów także militarnych z Kubą,Wenezuelą,CHNAMI itp.Po czwarte,szkolenie trwa miesiące,a nawet lata,wiem coś na ten temat,pisałem wcześniej.Po piąte nikt nie da banderowcom nowoczesnych środków walki.A tak na marginesie,Amerykańcom się nie udało przejąć Krymu,w międzyczasie wydarzyło się to,co opisałem wyżej więc mają Ukrainę tak naprawdę w du..ie.(pamiętaj,że ISIS do zagrożenie dla największych sojuszników USA,Izraela,Arabii Saudyjskiej,ZEA,Turcji)Tam jest rewolucja,która może się rozlać na cały Bliski Wschód,Afrykę,Azję,czy południową Europę.Czyli wszędzie tam,gdzie dominuje lub występuje społeczność muzułmańska.Czy Ty myślisz,że jakiś Francuz czy Niemiec będzie się przejmował jakąś banderowską Ukrainą w przypadku rozlania się rewolucji islamskiej po Europie?Do końca nie wiadomo,czy bojownicy islamscy nie dysponują bronią ABC,a jeżeli tak,to na pewno jej użyją.USA zapewne zdaje sobie sprawę z zagrożenia,a Amerykanię są znienawidzeni w świecie arabskim i dlatego potrzebują sojuszników w tej walce.jak Pani Beger owsa.Nawet niedawnych wrogów.Przy tych problemach Ukraina to "pikuś"Pozdrawiam.
 • @Forged 00:18:34
  Dodam jeszcze,że występują w przyrodzie nie obrzezani Żydzi,na przykład Żydzi lewicowi,zwani żydobolszewikami.:)))
 • @fretka 00:25:56
  O "Semenie"? Jak tak dalej pójdzie to go zobaczymy na jakimś filmiku zaryczanego i w zasikanych portach, bełkoczacego, że "on nie strzelał, albo jak strzelał to obok"...
 • @szczurobronny 00:25:09
  Nie wiem dlaczego nie napisano że ci Majowie to gorliwi katolicy, a to "chałaciarskie towarzystwo' starało sie im narzucić swoje obyczaje...
 • @Forged 00:18:34
  --------:)))) zapytam męża - czy mogę

  a tak poważnie --DLA MNIE !! to naprawdę ważna sprawa -UTWORZYĆ PARTIĘ z Polaków dla Polski i Polaków dobrobytu .

  Podziwiam wielu artystów Polaków żydoskiego pochodzenia --tylko ,że !! wielu Polaków genialnymi artystami itp.nie zostało bo !!!! albo mieli wilczy bilet w zębach albo PATRIOTYCZNE POLSKIE inteligenckie POCHODZENIE -albo byli wojennymi / i po !/ sierotami zbierającymi złom i makulaturę aby przeżyć

  -Mówisz ,że dopadłam ciebie :)) masz pecha :)) -po prostu BĘC -jednak nie zapominaj !!! co to znaczy POLSKOŚĆ w POLSKOŚCI i wspólny mianownik -SŁOWIANIN ! to zwyczajnie zobowiązuje

  Ps. już daję Tobie spokój :)) więcej się nie przyczepię :)) dobranoc
 • @adalbert05 00:25:38
  Pożiwiom, uwidim. Ja obstaję przy swoim. Wiem, że Ukraina jest najważniejsza dla żydów, bo celem ich od ponad 100 lat jest zniszczenie Rosji. Posiadanie Ukrainy jest warunkiem koniecznym do spełnienia tego pragnienia. Oni będą do tego dążyć, nawet kosztem Izraela. Jak zapewne wiesz, żydzi wiedzą, że nie utrzymają się na Bliskim Wschodzie, więc już przygotowali sobie miękkie lądowanie. Kiedyś mówiło się o dwóch miejscach tego lądowania: Węgry albo Polska. Myślę, że Węgry odpadły. Polska ma jeszcze jedną zaletę, otóż dawny plan Judeopolonii to obecna Polska wschodnia, Ukraina, Białoruś, kraje nadbałtyckie (to właśnie ta "Polska" od morza do morza). Przejęcie Polski to już w 50% wykonanie tego starego planu. Jak myślisz, dlaczego ruguje się Polaków z Polski? Przyglądajmy się, jak traktuje się Palestyńczyków w Izraelu, bo to jest przyszły nas, Polaków, los w Judeopolonii.
 • @adalbert05 00:30:39
  "Dodam jeszcze,że występują w przyrodzie nie obrzezani Żydzi,na przykład Żydzi lewicowi,zwani żydobolszewikami.:)))"

  -------------------------------------------------------------------------

  Owszem mam poglądy lewicowe (nie mylić z jew(eu)ro-lewackimi pokroju Kalisza, czy Milera).
  Pewien bardzo mądry człowiek z forum śfinia powiedział kiedyś, że moje poglądy są tak skrajnie lewicowe, że w zasadzie jestem narodowym socjalistą. Jest w tym chyba ziarno prawdy.
 • @ninanonimowa 00:36:59
  "Ps. już daję Tobie spokój :)) więcej się nie przyczepię :))"
  --------------------------------------------------------------------------

  Nie zarzekaj się jak żaba błota.
  Ode mnie trudno się odczepić :)
  Masz na dobranoc: https://www.youtube.com/watch?v=fk2L4eKfMDo&list=RDfk2L4eKfMDo&index=1

  Na pohybel ciasnymzbokom, żydoszenkom, i porochom!!!
 • @wała hierojam 00:39:33
  DOKŁADNIE TAK !!! taki mają plan ! w latach 80/90 mój kolega inż.budowlany wyjechał do USA -pracował jako kierownik budowy 1 z 30 bloków/ 15 pięter /-osiedla które powstawało na Manhattanie -po wybudowaniu całego osiedla został administratorem bloku . Osiedle było PUSTE !! z ciekawości kiedyś zapytał żyda,który płacił mu pensję ! kto ? będzie mieszkał na tym osiedlu . Usłyszał ! zobaczysz !. W tym samym czasie w Nowym Jorku ZBANKRUTOWAŁO !!! 40 tyś / czterdzieści tysięcy / małych rodzinnych firemek -tj. piekarenki / pralnie / knajpki / sklepiki /księgarenki itp.itd.
  --osiedle zaczęło zasiedlać się !! żydami z EUROPY WSCHODNIEJ --miejsca pracy były już przygotowane ..............................
 • @ninanonimowa 00:55:41
  Wystarczy porównać popyt i cenę mieszkań z siłą nabywczą Polaków, żeby wiedzieć, że coś tu jest nie tak. Dlaczego aż tyle pustych mieszkań jest na każdym polskim osiedlu? Kto kupuje te mieszkania i za co, że wciąż są aż tak drogie?
 • @szczurobronny 01:01:20
  Obrazek na dobranoc...
  http://pikabu.ru/view/zakazal_art_k_odnomu_meropriyatiyu_no_on_sozhaleniyu_ne_prigodilsya_tak_chto_vyikladyivayu_na_vseobshchee_obozrenie_2607314
 • @fretka 00:44:02
  --wracając do Żołnierki -chciałabym się mylić -duszę wyrywa / jak nasza Demarczyk /-ale ...

  -młoda żołnierka :) wyraznie ma domieszkę al'a mongolską

  --mimo wszystko- mogę się mylić !
 • @wała hierojam 00:39:33
  Może zaraz zostanę obwołany "żydobolszewikiem",ale co Wy ciągle z tymi żydami i planami zasiedlenia Ukrainy.Żydzi nie są już "pępkiem" świata,świat dawno uciekł do przodu,stał się wielobiegunowy.Znacie ten dowcip:Łatwiej oszukać trzech Żydów niż jednego Chińczyka.My cały czas egocentrycznie myślimy w kategoriach Polska,Europa ale niestety to "było".Chiny świetnie się bronią przed różnymi banksterami,a dlaczego,bo są po prostu w tym lepsi.Ekonomiści twierdzą,że już w 2016 Chiny wyprzedzą w PKB USA i wyjdą na prowadzenie.A wtedy wszyscy Rotszyldowie,Rockefelerowie i inni Apfelbaumy będą sobie swoje dolary włożyć w ....wiecie gdzie.A wracając do Ukrainy,to na razie Żydzi ją opuszczają i nie mówię tu o Kołomskim.Tak jak pisałem wcześniej,Ukrainę chce opuścić około 50 tyś Żydów,są plany by ich tymczasowo przesiedlić także do Polski.Skoro planują zasiedlić Ukrainę to dlaczego od rozpadu ZSRR masowo z niej wyjeżdżają do USA i Izraela?Dla mnie ta teoria o zasiedleniu Ukrainy i zniszczeniu Rosji nie trzyma się kupy.Stworzenie z Rosji supermocarstwa jako przeciwaga dla USA to po części zasługa Żydów(atomistyka,ale nie tylko),więc jak mogą ją niszczyć od stu lat,skoro budowali jej potęgę.Może te teorie były dobre,ale 50 lat temu.Obecnie wzięły w łeb,no chyba,że Putin zaprosi ich na wolną już od banderowców Ukrainę.Jak byłbym Żydem,osobiście wolałbym wyjechać z Izraela do USA,Australii,Kanady,na Ukrainę na końcu.Bardziej mi osobiście odpowiada przytoczona tu na forum teoria spiskowa o zemście Żydów za holokaust na Ukraińcach.Jeżeli prawdą są oczywiście przytaczane tu informacje np. o wywozie ukraińskiego złota do USA.Bo to,że za Kołomskiego pieniądze wybijani są banderowcy na wschodzie to fakt niezaprzeczalny.Pozdrawiam.
 • @daanekbb 22:07:47
  W dzisiejszych czasach - to, że ktoś jest po studiach nie oznacza od razu że jest inteligentny. Dzisiaj przeciętny magister, to tak jak dwadzieścia lat temu przeciętny maturzysta. Poziom szkolnictwa spada co rok to gorzej.
 • @adalbert05 01:24:13
  Holokaust? Zemsty? Wszystkich żydów w całej Europie wraz z z europejską częścią ZSRR mieszkało przed wojną ok. 5,5 miliona, z czego ok. 3-3,5 miliona w Polsce, z czego większość za Bugiem (więc nie byli bezpośrednio pod niemieckim butem, zwłaszcza że większość cofała się w głąb Rosji, gdy Hitler napadł na ZSRR). Z Europy do Palestyny uciekło (według różnych szacunków) 2-3 milionów, do USA 1-2 milionów, a jak to widzimy na co dzień, wciąż wielu pozostało na miejscu... Od lat te rachunki jakoś mi się nie zgadzają, a przecież to tylko dodawanie i odejmowanie.
 • @mania przepraszania 01:10:53
  Obrazek na Dobranoc? Fhttps://www.facebook.com/1451403548422064/photos/a.1454371591458593.1073741829.1451403548422064/1540150202880731/?type=1&theater
 • @szczurobronny 22:54:35
  Wypowiedź Gwiazdy pokazuje kilka spraw.
  Był plan zniszczenia polskiej gospodarki i Polski. Bardzo przewrotny plan i podły zachodu. Wykorzystali moment/czas, zauroczenie i wiara Polaków w ich dobrą wolę. Ale nie tylko, to byłoby zbyt proste i by nie przeszło. Gwiazda nie był jedynym działaczem uczciwym, takich była większość. I brudni gracze z zachodu (pełni fałszu i podstępu) dobrze wiedzieli że muszą tych działaczy jakoś zręcznie wyeliminować, bo jeżeli oni wystąpią jako zorganizowana siła to będzie opór. Wiedzieli że muszą stworzyć jakąś potiomkinowską wioskę, jakąś teatralną dekorację udającą Solidarność, a karnie wykonującą ich rozkazy. Musieli więc wyeliminować uczciwych działaczy z gry i ... podstawić swoich dyspozycyjnych.
  Pewnie ruszyło to po wizycie Jaruzelskiego u Rockefellera w 85 roku. Musiał dostać instrukcje z nowej centrali, a może co innego, wizyta była symboliczna, poszedł sygnał. Myśmy o tym nie wiedzieli wtedy, ale w służbach już musieli wiedzieć że jest nowy kierunek. Toż na Nowym Ekranie swego czasu jakiś stary działacz/drukarz podziemia napisał że on dopiero niedawno zorientował się ... że ta ich strasznie tajna drukarnia była doskonale znana bezpiece. Więc dlaczego ich nie zamknęli? Bo to była hodowla nowej Solidarności. Akurat w jego przypadku hodowla nie wyszła, ale ... pewnie w kilku innych wyszła. Gdyby było inaczej, to by im drukarnię ekspresem zamknęli. A kiedyś coś Kaczyński powiedział że miał stale pod ręką 30 tysięcy $, na kupowanie esbeków. W drugiej połowie lat 80tych część esbeków już przeszła na stronę CIA, Mossad czy BND. Ilu? Nie wiem. Myślę że dostatecznie wielu. A też w tych drukarniach całkiem dobrze płacili z robotę. Ale nie we wszystkich, byli nasze drukarnie i nasze siatki co im się należy, ale byli tez "nie nasze" co mogli sobie tylko o kasie pomarzyć. Jak się nie trudno domyśleć "nie nasze" stopniowo się wykruszali, toż to 8 lat między 81 a 89 rokiem, dzieci płaczą, żona złorzeczy, co ona ma kit z okien wyjadać? No i klasyczne ich podsrywajki, jak "nie nasz" to puszczali szeptankę że agent bezpieki. Znam przykład, co mi człowiek opowiadał jak go podle podjebali że agent komuny, on nawet wtedy po latach wciąż nie rozumiał dlaczego. Ja wtedy gdy mi to opowiadał też nie wiedziałem, teraz to dla mnie jest jasne - był nie nasz, nie zapisał się na służbę do CIA, Mossad czy BND.
  A już później ruszyli ostro budować nową Solidarność. Mimo że formalnie istniały wciąż władze związku wybrane w 81 roku, Wałęsa powołuje pod koniec 87 roku nowy twór dowódczy (Krajowa Komisja Wykonawcza NSZZ „Solidarność”). Mimo że już wtedy niektórzy starzy działacze domagali się zwołania Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w konstytucyjnym składzie, tym z 81 roku. Jak się zdaje nie wszyscy uczestnicy tej maskarady rozumieli do końca w czym biorą udział. Pietrzyk chyba nie łapał. Że coś chyba nie tak załapał dopiero w Magdalence, dzięki temu napisał gdzieś całkiem ciekawą relacje. Ale i tak dał się później skusić i był szefem regionu (czyli jednak w sumie i w jego przypadku dobrze wytypowali).
  Poniżej o tej KKW, oczywiście pojawiają się Kaczyńscy, nowe wschodzące wtedy dopiero gwiazdy nowej Solidarności (wcześniej ludzie szerzej nieznani, jacyś drobni działacze, jakich było tysiące). Ktoś wtedy ocenił że one są nasze, i już w 89 roku rozdawali karty w polskiej polityce, jakoś tak znikąd się pojawili i zaraz stali się ważni.

  http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=T02337_KKW_%E2%80%9ES%E2%80%9D
 • @All
  Serdecznie Wam wszystkim Dziękuję za pomoc .Ave.
 • @adalbert05 00:25:38
  Przecież ISIS to dzieło anglosaskich wywiadów,
  a kalif Abu Bakr al-Baghdadi jest Żydem !!!!!!!!

  ISIS to największa żydowska mistyfikacja zmierzająca do wyniszczenia islamskiego świata od środka.
 • @Forged 00:44:09
  a jak żeś się uchował w dzisiejszych czasach z owymi "lewicowymi" poglądami ?
 • @szczurobronny 00:45:37
  Też jestem bardzo rad gdy ktoś mnie w sieci plagiatuje.

  Małpowanie, czyli plagiat podstawą rozwoju społecznego od tysiącleci.
 • @adalbert05 01:24:13
  Żydzi wyjeżdżali z Ukrainy, szkolili się w armii izrealskiej, a potem powracali.

  Żydzi to jedyny naród, który planuje los pobratymców i stwarza odpowiednie warunki, aby plan się ziścił.

  Ci, którzy mają zasiedlić Ukrainę nie będą mieli wyboru.

  Trzeba zapytać, kto sfinansował nazizm i Holocaust ?
 • A tymczasem Tusk dalej antypolski, dlatego "awansuje"
  polski premier zaznaczył, że byłby gotów poprzeć plany Camerona zakładające wprowadzenie nowych limitów na świadczenia socjalne dla imigrantów z UE - pisze "Sunday Telegraph".


  Ciekawe, Kwaśniewskiemu się nie udało, a Tusk się wślizgnął. Zapewne dzięki dziadkowi w Wehrmahcie i antypolskości.
 • @interesariusz z PL 08:22:26
  Bez komentarza...
  http://www.odnoklassniki.ru/opolchenzi/album/51812057743498/582452703114
 • motorola w akcji
  https://www.youtube.com/watch?v=QYi_QazLf5o
 • Skakali ..skakali...i się wreszcie doskakali......i to jeszcze nie koniec !
  https://www.youtube.com/watch?v=8o3Ig405C-4
 • @Forged 00:46:21
  Witajcie z rana.

  Widzę że było wczoraj sporo linków na zapewne piękne klipy które ze względów technicznych oglądnę i posłucham dopiero wieczorem...

  Rewanżuję się jedną z moich ulubionych "play-list" z muzyką "rosyjską"

  https://www.youtube.com/watch?v=wcGBaBB7maY&list=PLC9083701ED445400
 • @ninanonimowa 23:09:21
  Na ten temat jest mnostwo filmow w internecie. Na temat pana B.O.
  rowniez.
  Po niemiecku, ale 2 filmy w tekscie po angielsku. To bardzo dobra,
  obiektywna, niezalezna strona:
  http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/gerhard-wisnewski/obama-sex-luegen-und-kokain.html

  https://www.youtube.com/watch?v=yUUUbvV4WGM
  https://www.youtube.com/watch?v=UMo5flth0WY

  Przypuszczam, ze to prawda. Tych plotek, podejrzen, jest po prostu
  za duzo. Publikacje na ten temat tez sa trudne - w koncu jest to para
  prezydencka...
 • Strategia Unii Europejskiej wobec Rosji i Ukrainy pod krytyką Czech i Słowacji
  http://www.ntv.ru/novosti/1204658/
 • @hetman koronny 11:29:30
  https://www.youtube.com/watch?v=umkJBX2hFRM ten film juz był tutaj ale nie zwróciłem wówczas uwagi na odznaczenie które ten Ukrainiec ma wpiete w mundur od 0:51. Zreszta sami zobaczcie. Cekaw jestem skąd on to miał.
 • @brusek 09:50:40
  + dodatki muzyczne z rana zanim nie bedzie nowego "wykładu"
  :)

  https://www.youtube.com/watch?v=CpS1pgKs6Bw&list=UUNqw_iVWMKGNiQtvUg5QKgA

  https://www.youtube.com/watch?v=Q2HwhmFonZE&list=UUNqw_iVWMKGNiQtvUg5QKgA


  https://www.youtube.com/watch?v=o8fwEzSSSeA&list=UUNqw_iVWMKGNiQtvUg5QKgA
 • @detektywmjarzynski 10:02:31
  Są jeszcze w Europie normalni i odważni premierzy w przeciwieństwie do Tuska.

  Premier Słowacji Robert Fico powiedział,że dalsze sankcje wobec Rosji nie mają sensu - szkodzą gospodarce jego kraju. Zagroził zawetowaniem dalszych sankcji UE wobec Rosji.

  http://ria.ru/economy/20140831/1022129366.html#ixzz3BwTMH8zq
 • @detektywmjarzynski 10:14:52
  Ciekawe, w co Tusk z wodą sodową w głowie nas wpuści,

  jeszcze dwa miesiące będzie szkodził Polsce od wewnątrz,
  potem zacznie szkodzić do zewnątrz

  http://adnovum.neon24.pl/post/112397,ukraina-wojna-domowa-30-08-2014r#comment_1009572
 • @interesariusz z PL 07:53:19
  Jak najbardziej tak jest. Ja już dawno trafiłem na ten temat wzmianki na Pakistan Defence Forum (gdzie, kiedy i przez kogo byli szkoleni itd. żadna tam to nie jest tajemnica, w Polsce jest ;-))) ) . Tam jest z pewnością na ten temat kopalnie informacji, bo dla nich to jak dla nas Ukraina, tuż obok, i wiedzą mnóstwo na ten temat. Sam nie mam ochoty przekopywać się przez tony tekstów po angielsku, aby zrobić z tego ciekawy materiał, ale może ktoś się przypnie do kompa na kilka wieczorów? Od ręki w 5 sekund trafiłem na wątek.

  http://defence.pk/threads/isil-using-cia-supplied-weapons-david-lindorff-says.331599/

  Zapewne więcej jest w dziale

  http://defence.pk/forums/middle-east-africa.155/

  A podstawowy wątek na temat ISIS liczy już ponad 3 tysiące komentarzy. Jak kto chce napisać książkę, to tylko przyspawać się do kompa na minimum miesiąc.

  http://defence.pk/threads/isis-militants-in-iraq-seize-mosul-and-tikrit-march-towards-baghdad.318391/
 • @interesariusz z PL 10:24:36
  Niestety, jest to fatalny wybór dla Europy i takze dla nas!

  Dla Europy - bo pies Obamy wszedł na salony...
  Dla nas bo może się zrobić polityczna rozwałka wśród naszych "elyt", a jak słyszałem nawet Pan Siemoniak - dobroczyńca największy Ukraińskiego Stowarzyszenia w Przemyślu - jest brany pod uwagę jako premier!

  Zaś rano, klikając po kanałach trafiłem na zajawke o demonstracji naszych rolników w Brukseli!

  Chyba im się coś pomyliło!!!!

  Czemu nie protestują "u źródła" tego bałaganu, czyli pod Sejmem i siedzibą naszego (nie)Rządu?????
 • Rosyjski sposób na Ukrainę i Unię Europejską w piosence na wesoło.
  Piosenka ta była śpiewana już w 2008 r. Temat ciągle aktualny, zwłaszcza wobec zbliżającej się wielkimi krokami zimy.

  https://www.youtube.com/watch?v=NDoeVkks3DE#t=60
 • @interesariusz z PL 08:07:17
  I tu się z Tobą muszę zdecydowanie zgodzić,Żydzi,chyba jako jedyny naród planuja swoja przyszłość i są niezwykle solidarni.Moglibyśmy się od nich paru rzeczy w tym temacie nauczyć.Co do sfinansowania Holocaustu czytałem o spiskowej teorii mówiącej o pozbyciu się rękami nazistów biednej diaspory na Wschodzie.Nie wiem,jakie są na to dowody,ale np. USA w czasie wojny wiedziało o postępującej zagładzie,ale nie wiele zrobiło by temu zapobiec.
 • @Triphaze 10:06:30
  Kupił na Allegro?:))))
 • @detektywmjarzynski 09:44:32
  a tu dłuższa rozmowa ze szczęśliwie mogącymi sobie poskakć

  https://www.youtube.com/watch?v=GEqyx9azZto#t=298
 • @detektywmjarzynski 10:38:30
  Rewelacyjne. Tak upadało Cesarstwo Rzymskie.
 • @interesariusz z PL 10:24:36
  Spojrzalem na poranna mapę,wszędzie "niedziela" oprócz ługańskiego lotniska.Chyba powstańcy naprawdę postanowili ostatecznie rozwiązać ten problem.Tam faktycznie idzie boj do ostatniego żołnierza,Łutuhino przechodzi z rąk,do rąk,znowu jego część jest w rękach banderowskich.Cieszy fakt przynajmniej częściowego otoczenia kotła linia stałych umocnień,zresztą gdzie ukry mogłyby się wyrwać,front znacznie się oddalił.
 • @interesariusz z PL 07:53:19
  Eichmann takze był Żydem.
 • @adalbert05 10:39:33
  >> np. USA w czasie wojny wiedziało o postępującej zagładzie,ale nie wiele zrobiło by temu zapobiec.

  wyobraźcie sobie towarzyszu, że w USA też zasadniczo nie lubią Żydów (jak wszędzie - co nie oznacza jeszcze antysemityzmu), a w czasie II WŚ było to jeszcze widoczne. Dopiero szok holokaustu podniósł antysemityzm do rangi zbrodni, a prosty brak sympatii/popierania Żydów do antysemityzmu.
 • @adalbert05 01:24:13
  Chodzi o podział yukrainy, skansen na wschodzie dla banderowców spod tryzuba, w srodku Chazaria od czerkasów do Odessy, a na wschodzie pro)rosyjski Donbas.

  Tryzybowcy zostana wówczas ścisnięci w imadle i nie będą mogli podskoczyc.
  Zreszta za co, jesli im nikt nie da kasy?
 • @Forged 23:19:55
  Popatrz na te dziewczyny:
  https://www.youtube.com/watch?v=-f87mz9SwOY
  https://www.youtube.com/watch?v=Qkk5fw-9Zr0
  https://www.youtube.com/watch?v=Ovf7CvqLV38

  ... i chlopaki:
  https://www.youtube.com/watch?v=9y9DfylJoXw
  https://www.youtube.com/watch?v=MCuqR4Jz9DU
  Kubanski Chor Kozacki powstal w 1811 roku.

  Milego dnia.
 • @fretka 11:24:42
  rewekja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @brusek 10:38:17
  Dzien dobry a moza nasi rolnicy dobrze wiedza co robia i wiedzieli ze zrodlo tego balaganu teraz tam sie przeniesie?
 • @All
  Aktualizacja. Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=lKdNZwd-aYo&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • oi! nie podaliśmy "źródła estery"
  http://www.mmpulawy.pl/sites/igc3/files/resize/imce/3882/applebaum.slate_total.war_-590x332.jpg
  - wklejam ku pamięci... co by nie zginęło ;)))
  http://www.slate.com/articles/news_and_politics/foreigners/2014/08/vladimir_putin_s_troops_have_invaded_ukraine_should_we_prepare_for_war_with.html
 • @mania przepraszania 11:19:21
  Banderopiteki w Kijowie zdemolowały z zemsty stację "Łukoila"
  Nie wiedziały "biedaczyska" że wszystkie swoje stacje na Ukrainie 'Łukoil" odsprzedał firmie z Austrii
  -----------------------------------------------------------------------------------

  http://i1.memy.pl/obrazki/1f2d317326_rotfl.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej