Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 31.08.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już teraz chyba jest oczywiste co i kogo oraz za co promuje UE?

Podobno Angela Merkel zagroziła, że UE nałoży nowe sankcje na Rosję, jeśli w ciągu tygodnia nie dojdzie do wstrzymania działań militarnych na Ukrainie lub sytuacja się pogorszy. Te słowa niemieckiej kanclerz potwierdził szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy:

"Rada Europejska jest wysoce zaniepokojona intensywnymi walkami, przepływem żołnierzy i broni z Rosji (....), a także obecności rosyjskich sił na Ukrainie"

Wg. Angeli Merkel sankcje będą dotkliwe, bo:

"...dotyczyć będą sektora finansowego oraz innych dziedzin, jak np. energii."

Natomiast w kwestii pomocy dla Ukrainy w formie sprzętu wojskowego, Merkel oświadczyła, że Niemcy nie będą dostarczać tam broni:

"Takie wsparcie wzbudziłoby wrażenie, że konflikt można rozwiązać militarnie".

To nagłe zainteresowanie zbiega się w czasie z totalną klapą wojsk ukraińskich na froncie walk tzw. operacji antyterrorystycznej (OAT).

Co bardzo charakterystyczne jest to podobna akcja propagandowa do tej jaka miała miejsce miesiąc temu gdy ukraiński samolot wojskowy zestrzelił malezyjski samolot pasażerski. Wtedy też wojska ukraińskie po raz pierwszy zaczęły ponosić wyraźne klęski a wojska powstańcze powoli przejmowały inicjatywę strategiczną. To właśnie wtedy na południe od rejonu katastrofy malezyjskiego samolotu wpadły w kocioł doborowe jednostki ukraińskie, które później niemal doszczętnie zostały zlikwidowane zaś ich resztki przedostały się na teren Rosji prosząc tam o udzielenie im pomocy.

Wtedy też ukraińskie służby dezinformacyjne na kilka dni przed zestrzeleniem malezyjskiego samolotu zaczęły rozpowszechniać informacje, że cele cywilne w obleganych przez ukraińskie wojska miastach, bombarduje rosyjskie lotnictwo, co miało być niepodważalnym dowodem na to, że jednak rosyjskie siły zbrojne biorą udział w walkach.

Zaś po samym zestrzeleniu malezyjskiego samolotu, już tego samego dnia w mediach pojawiły się informacje, że został on zestrzelony przez "rosyjskich terrorystów", którzy pomylili go z wojskowym samolotem transportowym, a już następnego dnia przedstawiono jeszcze inną wersję, a mianowicie że samolot ten zestrzelili Rosjanie ze swego terytorium.

No i wtedy zaczął się raban w mediach światowych na całego; wypowiadali się w tej sprawie politycy, publicyści, różnej maści autorytety, fachowcy, którzy za każdym razem tworząc coraz to nowe wersje i wysuwając coraz to nowe hipotezy zawsze dochodzili do tego samego wniosku, że: za tym musiała stać Rosja. Innej alternatywy nie było, zaś sama sprawa dochodzenia, którego wyniki miały być ujawnione do końca właśnie mijającego miesiąca nie zostały oficjalnie ogłoszone. Na co czekają? Może liczą, że ludzie o tej sprawie po prostu zapomną?

Ale pomijając ten wątek należy zauważyć, że tak wtedy jak i obecnie nikt nie poruszał wątku zbrodni wojennych popełnianych przez kijowski reżym wobec cywilnej ludności Donbasu, zaś ciągle maglowany był temat zestrzelenia samolotu przez Rosję i sankcji jakie wobec niej będą podjęte. To właśnie wtedy nasze władze poraz pierwszy jawnie poparły politykę niektórych państw europejskich nakładania sankcji gospodarczych na Rosję, co skończyło się dla naszych rolników, pośredników, zakładów przetwórstwa spożywczego, właścicieli firm transportowych i wielu innych, tragicznie bo Rosja w ramach odwetu nałożyła na nasze produkty rolno-spożywcze swoje sankcje wstrzymując ich import.

Tak więc aby Donald Tusk mógł zająć bardzo dobrze płatne i bezpieczne dla niego stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej zapłacą bezpośrednio ci rolnicy, którzy nie będą mogli sprzedać swoich produktów, a pośrednio stracimy my wszyscy. I to jest wiano jakie musiało polskie społeczeństwo wypracować aby Donald Tusk mógł się bezpiecznie ewakuować z naszego kraju na ciepłą unijną posadkę.

A teraz wieści z frontów ukraińskiej wojny domowej.

Nadal trwa ostrzał celów cywilnych prowadzony przez ukraińską artylerię i wojska rakietowe, o czym oczywiście żadne media światowe nie informują:

 

   

    

         

Na froncie z punktu widzenia strategicznego niewiele się zmieniło poza rejonem południowym wzdłóż wybrzeża zatoki Taganroskiej, gdzie zamknięto całkowicie pierścień okrążenia wokół portowego miasta Mariupol. Pierścień okrążenia od wschodu ogranicza miasto Bezimienyje, od północy miejscowość Kluczkowe, a od zachodu linia miast: Wołodars-Magnusz-Melekine. Według doniesień świadków, duża kolumna wojsk ukraińskich opuściła wczoraj teren Mariupola udając się na zachód. Prawdopodobnie są to te siły, które w panice wycofały się wcześniej z drogi H 20 do Mariupola. Walki z wojskami zajmującymi Mariupol wciąż trwają. Możliwe jest też poddanie się tamtejszego ukraińskiego kontyngentu.

Bardziej na północ od Mariupola na linii drogi H 20 na wysokości miasta Wolnowaha siły powstańcze odparły wczoraj  bardzo silny atak wojsk ukraińskich napierający od zachodu w celu przerwania linii okrążenia kotła "Jelenowskiego". Atak ten został powstrzymany. Zaś oddziały ukraińskie uwięzione w tym kotle pod naporem atakujących od wschodu sił powstańczych zaczęły się przemieszczać w kierunku zachodnim do drogi H 20. Prawdopodobnie chciały się połączyć z siłami atakującymi od zachodu? Gdyby ten manewr się im udał wtedy wojska ukraińskie odzyskałyby kontrolę nad całą drogą H 20 na jej odcinku pomiędzy Donieckiem i Mariupolem.

Wielki Kocioł "Amwrosiewski" po tym jak przedwczoraj stał się średnim kotłem, w tej chwili stracił nawe to miano stając się dwoma małymi kociołkami, gdzie odizolowano od siebie siły batalionu gwardii narodowej "Azow" od sił 28 i 30 batalionu zmechanizowanego. W północnej części tego kotła udało się wydostać batalinowi gwardii narodowej "Donbass" oraz grupie zagranicznych najemników.

Na zachód od Doniecka udało się stworzyć mocną linię obronną na linii miast: Aleksandrowka-Staromichajłowka-Pierwomajskie.

Nie udała się próba zamknięcia pierścienia okrążenia od północy wokół wojsk broniących się w okolicach donieckiego lotniska co spowodowane jest ciężkim ostrzałem atryleryjskim na atakujące grupy powstańców.    

Sytuacja na północny-zachód od Doniecka w okolicy Gorłówki nadal bez zmian. Nastąpiła tam dynamiczna równowaga sił.

W rejonie Ługańska na południe od miasta rozbito kocioł, w kórym bronią się jednostki ukraińskich wojsk w okolicach ługańskiego lotniska na dwie części: wschodnią- większą, która została odepchnięta na znaczną odległość od Nowoswietlowki i drogi E 40 oraz mniejszą, która obecnie jest likwidowana.

Trwa atak z kierunku południowego-wschodu na kocioł znajdujący się na zachód od Ługańska.

Zlikwidowano oddziały ukraińskiej armii działające na północnych przedmieściach Ługańska i trwa obecnie ruch powstańców wzdłuż drogi P 22 na północny-zachód, gdzie toczą się walki w rejonie miejscowości Niżna Wilchowa.

Na drodze H 21 na północ od Ługańska ukraińskim wojskom udało się zdobyć jej odcinek po opanowaniu miejscowości Szczastia. Natomiast próba zamknięcia tych sił w kotle skończyła się fiaskiem.

W rejonie walk toczonych na przedmieściach Siewierodoniecka siły powstańcze powoli zdobywają miasto przesuwając się ku jego centrum.

Od kilku dni prowadzone są skuteczne działania partyzanckie wokół miasta Artemowsk.

W trakcie ostatnich walk zdobyto dwie wyrzutnie rakiet balistycznych "Toczka-U", jedną koło Iłowajska, a kolejną w okolicach wzgórza Saur-Mogiła. Obie są niesprawne ale nadają się do naprawy.

Wczoraj po zawarciu porozumienia z większością dowódców ukraińskich batalionów uwięzionych w kotle pod Iłowajskiem siły powstańcze zezwoliły na ewakuację z nich ciężko rannych żołnierzy i usunięcie ciał tzw. korytarzem humanitarnym:

Jednocześnie proszę sobie przypomnieć jak nie dalej niż przed tygodniem jakie działania podejmowała kijowska junta, aby opóźnić ile się da konwój humanitarny dla głodującej i pozbawinej lekarstw i środków medycznych ludności cywilnej Donbasu.

Obecnie prowadzone są pertraktacje z batalionami gwardii narodowej: "Chersoń", "Kijów", "Szachtorsk" oraz brygadami: 93, 25, 23, 30 i 40 o poddaniu się i przekazaniu sprzętu wojennego pod warunkiem wycofania się tych oddziałów do Rosji.

Zdjęcia z dzisiaj:

UKRAIŃSKIE WOJSKA PODDAJĄ SIĘ !!!!!

Na koniec kilka zdjęć ze zdobytej wczoraj Nowoswietlowki:

Oraz dwa filmy:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu miejscowość Nowoswietlowka wyzwolona wczoraj przez powstańców.

*     *     *

Ps.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.  www.youtube.com/watch,

8. www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 11:44:04
  Dzięki Serdeczne i

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 11:48:28
  "Film może być nieodpowiedni dla niektórych użytkowników.
  Zaloguj się, aby potwierdzić swój wiek."

  Orwell wiecznie żywy, chyba bardziej niż Lenin. Już żyjemy w matriksie.
 • Украина. Разгром укр. карателей под Шахтёрском
  https://www.youtube.com/watch?v=9GCZgXlRxEQ
 • @szczurobronny 11:48:28
  O cholera zrobili z nich rasowe banderolipteki :)))))
  Dlaczego moja przegladarka na haslo "ukraina" pokazuje takie zdjecie:
  http://cdn13.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/113756/sennik_gnoj_znaczenie_snu_gnoj_1_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
 • @vortex 11:56:12
  A Hitler piuszczał w kinach filmy ze Stalingradu?
 • @szczurobronny 11:48:28
  Takie materialy video warto sobie skopiowac i zachowac na pamiatke gdyz zazwyczaj sa usuwane.W tym celu polecam ten program:
  http://www.dvdvideosoft.com/
 • Pozdrawiam!
  W Doniecku pierwsza od miesięcy noc bez obstrzału;
  http://lifenews.ru/news/139418

  W Ługańsku niestety nie;
  http://lifenews.ru/news/139423
  Do miejscowości pod miastem skęd wypedzono prokijowskie oddziały dostarczana jest pomoc humanitarna...

  Kolejna setka żołnierzy prokijowskich miała oddać sie do niewoli w okolicy Starobeszewa. Ma zostać im udzielona pomoc medyczna, a potem zostaną przesłuchani w celu wyłapania kryjacych sie wśród nich sprawców zbrodni na ludności cywilnej;
  http://lifenews.ru/news/139422
 • @szczurobronny 12:16:53
  Obszerna relacja z rozbicia kotła pod Iłowajskiem, duzo zdjęć i filmików;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1758223.html
 • ktoś ma jakieś bardziej obiektywne info na ten temat ?
  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=177417&data=&status=biezace&_CheckSum=-1236738473
 • Новороссия: когда наступит настоящий перелом?
  Pouczajacy artykul na temat strategii powstancow i ich dalszych
  krokow. Autor porownuje ich sytuacje z sytuacja walki o Budapeszt
  w styczniu 1945. Wyjasnia mechanizm powstawania kotlow.
  Goraco polecam.

  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4251-novorossiya-kogda-nastupit-nastoyaschiy-perelom.html

  http://voicesevas.ru/img/b8b5bc354d61808d09607fde43cd6299.png
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 12:43:45
  A co tu komentować? Prosze sobie obejrzeć relacje z ostatnich kilku dni. Milczą o Iłowajsku, a Hitler opowiadał wszystkim o Stalingradzie?
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 12:43:45
  Ten sam tekst pojawił się wczoraj rano na Onecie
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-msw-ukrainy-sily-rzadowe-wychodza-z-okrazenia-w-rejonie-ilowajska/e4vm8
  Szukałem na różnych stronach - nie ma potwierdzenia
  Jest to coś na zasadzie:
  Nasza armia tak szybko naciera, że obrońcy nie nadążają za nami.
 • @mania przepraszania 12:51:23
  Wygląda na to,że nawet próbujący zachować pozory "rzetelnej informacji" PAP - przyłącza się do żałosnej propagandy brunatnego reżimu z Kijowa.
 • @szczurobronny 11:48:28 NIe podoba mi się
  Domyślam się, że to jeńców zmusza się do skakania. Gdyby to byli ludzie z prawego sektora, to ok, ale jeżeli to zwyczajni ludzie, to oni niekoniecznie muszą mieć jakiś związek z majdanem, a takie zachowanie to jest niepotrzebne znęcanie się nad jeńcami.
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 12:56:31
  Oficjalne informacje od rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Andrij Łysenko;
  "Siły (anty)terrorystyczne 33 razy nawiązały kontakt ogniowy z "separatystami";
  http://112.ua/glavnye-novosti/sily-ato-za-sutki-33-raza-vstupali-v-ognevoy-kontakt-s-boevikami-lysenko-108702.html
  Jak widać nawet on nie mówi o żadnych sukcesach
 • @jazmig 12:58:59
  Kazali im skakać w tym celu aby wykryć broń i inne przedmioty.
  A co do "znęcania się" to chyba lekko przesadzasz nie zająkując się podobnie jak nasze łżemedia i inni wyprani z morale sprzedajni "eliciarze" na temat rzeczywistych zbrodni popełnianych przez niektórych z tych, którzy skakali.

  Pozdrawiam.
 • @jazmig 12:58:59
  Prosze uważnie przejrzeć relacje, jeńców podzielono, oddzielono od nich żołnierzy i oficerów regularnej armii, ci których tam widać to właśnie banderowska hołota z freikorpsów "Azow", "Dniepr", "Donbas" i jak je tam zwą jeszcze...
 • @mania przepraszania 12:20:17
  AdNovum! Super!
  :)

  Dopołudniowy krótki zbiór linków z niewybrednymi komentarzami:

  Klip na temat Armii Noworosji zmontowany z wielu innych:
  http://rusvesna.su/news/1409477834

  Analiza sytuacji - długie ale warto poczytać
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1409470198

  Kołomojski oddaje Mariupol?
  http://rusvesna.su/news/1409477018
  http://lifenews.ru/news/139433

  Do szturmu Mariupola przygotowanych jest 50 specjalnych grup i kilka kolumn:
  http://rusvesna.su/news/1409478105

  Ale jest duża doza prawdopodobieństwa że jednak ukry się poddadzą!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7421

  Armia LNR szturmuje Cwietne Pieski!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7419

  A na południu wzięta Jałta!
  http://politikus.ru/events/28353-armiya-novorossii-vzyala-yaltu.html

  Donieckie lotnisko też?????????
  http://novorus.info/news/events/27351-doneckiy-aeroport-pal.html

  Kolejna pomoc humanitarna miała iść koleją. A tu niespodzianka! Samochody drugiej kolumny stoją już pod Rostowem!
  http://rusvesna.su/news/1409476963

  W linku film z "Brygadą Duchów" - czyli "Prizrakami" Mozgowego...
  http://rusvesna.su/news/1409473605

  Skrót wydarzeń z wczoraj i z nocy
  http://rusvesna.su/news/1409472319

  Kijowianie przekazali zatrzymanych Rosjan:
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/31/22366950/

  Noworosja przekazała Kijowianom jeńców - film
  http://rusvesna.su/news/1409472072

  Rosja nie chciała być gorsza
  http://rusvesna.su/news/1409470790

  Powracających w ten sposób "hierojów" - faktycznie witają jak bohaterów!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/31/22366956/

  A faktycznie, jest co świętować - bo z 1,5 tysięcznego batalionu Donbas zostało wśród żywych 20 szt
  http://politikus.ru/events/28365-iz-pochti-polutysyachnogo-donbassa-v-zhivyh-ostalos-20-chelovek-ukrainskie-istochniki.html

  Na razie nowi się poddają i idą "w plen"
  http://novorus.info/news/events/27349-plennye-artilleristy-v-snezhnom-i-donecke.html

  Trzech byłych prezydentów Ukrainy poprosiło Zachód o obronę przed Rosją!
  http://rusvesna.su/news/1409444053

  A niemiecka prasa ze śmiechem komentuje "zdjęcia NATO"
  http://rusvesna.su/news/1409445771

  Były wysoki szarżą milicjant i komentator pisze list do Rzeźnika
  http://www.novorosinform.org/news/id/7413

  A to cos z mojej "branzy" - musze to dokładnie doczytac i doszukać dodatkowych potwierdzeń...
  Ale piszą że z powodu NIEDOSTARCZENIA przez Rosje nowych prętów paliwowych do ukraińskich elektrowni atomowych grozi Europie śmiertelne niebezpieczeństwo! Wygląda na to że trwające eksperymenty z prętami Westinghausa sie nie powiodły i faktycznie jest niedobrze!
  http://rusvesna.su/news/1409431691

  Coś się dzieje - bo z kolei tu pisza że Elektrownia Atomowa w Zaporożu może nie wytrzymac ostrzału? Przygotowują nas na duże COŚ?
  http://lifenews.ru/news/139429

  Fakt istnienia "Kotła Iłowajskiego" został utajniony przez ukrów!
  http://rusvesna.su/news/1409444365

  A nasz ulubieniec, Pan Jarosz płacze nad stratami pod Iłowajskiem
  http://www.novorosinform.org/news/id/7425

  Reportaż z Ługańska! Jakoś Pan Jarosz nie płacze nad tymi ludźmi!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7424

  To jest dobre! W ONZ tzw Kosowo wystapiło z atakiem na Rosje że zabrała Krym, no to sie bardzo wkurzyli Serbowie!
  http://rusvesna.su/news/1409435685

  Były szef Banku Narodowego Ukrainy o krachu jaki tam juz trwa i się nie zatrzyma!
  http://ria.ru/world/20140831/1022170844.html

  Grzywna leci na morde w czarna dziurę, więc ludnośc wykupuje co się da!
  http://politikus.ru/events/28404-kievlyane-massovo-zakupayut-produkty-vprok.html

  Rosja bardzo pozytywnie dla siebie ocenia wybór pewnej niewiasty na pewne stanowisko w UE
  http://ria.ru/world/20140831/1022169583.html

  Chyba juz było o tym jak batalion Ajdar grabił domy?
  Ale to normalna sprawa wsród banderopiteków...
  http://ria.ru/world/20140831/1022167207.html

  O tym jak zakulisowe procesy polityczne wpływają na sytuację na froncie
  http://www.nakanune.ru/news/2014/8/31/22366962/

  A tu o tym że pan Rzeźnik sie chwali że ukry zaczeli dostawac pomoc wojskową (z zagranicy). Czy jak wszyscy oficjalnie zaprzeczają to nalezy wierzyc że ta pomoc jest! Stara dziennikarska zasada: wierzyc tylko w zaprzeczone informacje!
  http://donbass.center/news/957-poroshenko-ukraina-nachala-poluchat-voenno-tehnicheskuyu-pomosch-ot-stran-es.html

  Krym: ludnośc domaga się nacjonalizacji dacz Achmetowa, Timoszenko i Kołomojskiego
  http://politikus.ru/events/28400-krymchane-trebuyut-nacionalizirovat-dachi-kolomoyskogo-ahmetova-i-timoshenko.html

  Dla naszych "czołgistów" i innych miłosników militariów wypatrzone - nówka nieużywana prawie w walkach trafiła się "naszym" (T-64BM "Bułat" - cokolwiek to znaczy)
  http://politikus.ru/events/28395-t-64bm-bulat-broshen-vsu-v-np-novosvetlovka.html

  Dla miłośników Kołomojskiego i innych jego rodaków garść szczegółów
  http://novorus.info/news/events/27333-nekotorye-vozmozhnye-detali-plana-kolomoyskogo.html
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 12:43:45
  Gdzie ty pierdolony, banderowski pomiocie widzisz jakas armie czerwona??? Takich matkojebcow jak tY powinno sie kastrowac zaraz po urodzeniu aby wasz pomiot sie nigdzie nie szerzyl. Banderopiteki i ziajonisci powinni "ozdabiac" wszelkie latarnie. Ku przestrodze dla przyszlych pokolen.
 • @brusek 13:18:11
  Humor "z rana" jak śmietana:)
  http://cs620724.vk.me/v620724770/145ce/eMRkHyVxh5w.jpg
 • @brusek 13:18:11
  "A nasz ulubieniec, Pan Jarosz płacze nad stratami pod Iłowajskiem"

  Piękny komentarz (obrazkowy) pod artykułem :))
 • @niewidzialnaArmiaCzerwona 12:43:45
  Właśnie mamy nowe "potwierdzenie" :))
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-informacje-o-sukcesach-na-wschodzie-wladze-milcza-o-ilowajsku/ctvny
 • @fretka 13:28:57
  Ja po prostu nie moge zniesc tych klamstw. Terazniejsza Rosja jest duzo bardziej niekomunistyczna, kapitalistyczna i wolnorynkowa niz cala EU razem wzieta z ich full-of-shit democracy and freedom.
  Mieszkam, we francuskich gorach i chcialbym aby tak zostalo. Tu ludzie sa wolni od tego globalistycznego merde.
 • @vOppeln 13:18:36
  Czy ty kolego nie pomyliłeś forów? Wiedz, że na tym nie są tolerowane takie chamskie odzywki wobec innych dyskutantów to nie interia, onet czy wp. Idź troluj gdzie indziej.
 • Putin dogadał się z Poroszenką Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_31/Putin-dogadal-sie-z-Poroszenka-o-pokojowym-ro
  www.facebook.com/1451403548422064/photos/a.1454371591458593.1073741829.1451403548422064/1540150202880731/?type=1&theater

  Czy ktoś wie coś więcej?
 • @szczurobronny 13:24:57 Mówię o zasadach
  Jeżeli ktoś zmusza kogoś do skakania i strzela dla postrachu, to jest to znęcanie się. Jasne, że nie są to tortury, ale takie postępowanie nie podoba mi się i już.

  Powstańcy nie powinni schodzić do poziomu banderowców.
 • @jazmig 13:46:55
  Zgodzono sie że konflikt powinien byc rozwiązany metodami pokojowymi, a jednocześnie Putin stwierdził że Noworosja powinna uzyskać statut państwowy. Pisze o tym nawet nasz "ukochany" onet.pl;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladimir-putin-chce-okreslenia-panstwowego-statusu-poludniowo-wschodniej-ukrainy/hzbcg
 • Koniec amwrosijewskiego kotła
  Wszystkie oddziały znajdujące się w kotle zgodziły się na rozbrojenie i przejście przez granicę z Rosją
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/506000477410971648
 • @TomS 13:46:38
  Najlepiej stulic ogon pod siebiie i byc politically correct. Stop motherfucking bullshuit.
  NO FUCKING MERCY dla jakichkolwiek piewcow banderyzmu.
 • @jazmig 13:49:13
  Naprawdę nie rozumiem o co chodzi z tym laniem krokodylich łez. Kazano banderowcom z freikorpsów poskakać, a następnie zapakowano ich na ciężarówki, udzielono im także pomocy medycznej.
  Więc w czym problem?
 • hetman koronny 30.08.2014 22:23:54
  przegladajac post w/w na koncu jest tekst:
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/poprawnosc-polityczna-salonu-b
  „Gazeta Polska Codziennie”, piórem Roberta Tekieli, wystąpiła wczoraj przeciw filmowi „Wołyń”, nad którym prace rozpoczyna właśnie znany reżyser Wojciech Smarzowski. Ciszej nad wołyńskimi trumnami – tak jest wniosek publicysty „GPC”.

  szperajac na necie trafilem na
  https://www.youtube.com/watch?v=KDK2AVGobdA
  zgralem to na dysk bo jest niesamowite ale najlepszy jest jeden z komentarzy

  katarzynaciolek83
  17 godzin temu (edytowany)

  +Ruslan Tatarinov
  Miron Sycz powiedział w Tygodniku Powszechnym /gazeta/:
  "Nie byłem wychowywany, delikatnie mówiąc, w miłości do Polaków. Tak, w nienawiści"
  Zastanawiam się, jakim cudem Miron Sycz dostał się do naszego rządu, skoro jest potomkiem banderowca, któremu postawiono zarzut udziału w brutalnej likwidacji jednej z naszych wiosek. Zastanawiam się, jakim cudem Miron Sycz nie wyleciał na zbity pysk z rządu po takiej wypowiedzi, jak ta wspomniana tutaj. Przecież nikt z nas nie chce, aby rządzili nami ludzie, którzy aż tak nas nienawidzą.

  Jest to poseł PO bardzo aktywnie wypowiadajacy sie w sprawie ukrainy , majdanu w sejmie RP
 • Ługańsk
  Tak wyglądał:
  http://cs7011.vk.me/c540103/v540103345/20662/HaigjTMlVzc.jpg
  A tak wygląda dzisiaj:
  http://cs619419.vk.me/v619419108/1190b/rVGkiEhWscE.jpg
  http://cs618020.vk.me/v618020960/159a4/UMnZqDUmU-o.jpg
 • @vOppeln 13:58:39
  "Who are fucking you to tell me where I should go?"
  ---------------------------------------------------------------------

  Ty się polskiego uczyłeś w Tel Awiwie? Że czasem ci polskich słów brakuje?
  Chcesz tu być traktowany poważnie, to zachowuj się i pisz jak Polak, a nie jak polskojęzyczny usraelita.
 • @mrdinozaur 12:54:18
  Wydarzenia od polnocy do chwili obecnej:
  - wymieniono 223 jencow,
  - 198 jencow wzieto do niewoli po walkach na poludniowym wschodzie,
  - udane polowanie na Su- 25, Lugansk, Pierwomajsk.

  http://cont.ws/post/47081
 • @brusek 13:18:11
  Coś jest na rzeczy z tymi plotkami o poddaniu Mariupola. Banderfuhrer z "Azow"pisze że 'Benia" Kołomojski wycofuje swoich najemników z freikorpsu "Dniepr-1", a pomocy żadnej im nie dosyłają;
  http://lifenews.ru/news/139433
 • @eMJot 14:03:15
  "Kontrofensywa" kijowska na Donieck;
  https://www.youtube.com/watch?v=-AtgIisV1ew
  Bez komentarza...
 • @vOppeln 13:58:39
  Proszę państwa to chyba kolejny troll. Tym razem chamski troll.
  A bezpośrednio do pana panie vOppeln - używanie języka stosowanego przez banderowców czyni z pana podobnego im ekstremistę i zwierzaka. Staramy się na tym forum zachować wysoki poziom dyskusji dlatego nie są tolerowane takie chamskie zachowania ani wypowiedzi.
 • Madame Pornoszenko
  Madame Pornoszenko w wielkim, kosmopolitycznym "Elle" :D

  "Triumf europejskości nad zaściankowością przypieczętowała pani prezydentowa Poroszenko, pojawiając się na wrześniowej okładce lansjerskiego miesięcznika "Elle". Photoshop i makijaż robią cuda, ah gdyby tak można było wypudrować jeszcze ukraińską ekonomię …

  Kiedyś w czasach wojny, księżniczki i pierwsze damy jechały na linię frontu i zajmowały się rannymi i chorymi. Dzisiaj na linii frontu są najemnicy, niech sobie sami opatrują rany, za to przecież im płacą.

  Pani prezydentowa w kreacji w kolorze krwi, bardzo modnej w tym sezonie"

  http://monsieurb.neon24.pl/post/112126,fajna-ukraina
 • @mania przepraszania 14:08:05
  Nasz ukochany Onet już panikuje:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mariupol-przygotowuje-sie-na-atak-separatystow-zajecia-z-pierwszej-pomocy/kqzs4
  A tymczasem kamerki (te, które działają) pokazują spacerujących w słoneczną niedzielę mieszkańców:
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/340/
 • @mania przepraszania 14:08:05
  Widocznie banderopiteki zorientowali się, że za chwilę to tylko oni będą obrońcami Mariupola gdyż pozostałe siły dogadują się z armią Noworosji i dali nogę. A dobrze wiedzą , że nie są szczególnie chętnie brani do niewoli.
 • @Forged uzupełniam kolego i brawa dla Ciebie.TTa piśń dla Rosjan jest jak dla nas Polaków My Pierwsza Bygada, czy Czrwone Maki..
  Pieśń z czasu II wojny Światowej. Niestety nie ma zwrotki o Polakach wiec dopisuje (ostatnia)
  Tłumaczenie
  Wstawaj, kraju ogromny,
  Wstawaj na śmiertelny bój
  Z faszystowską siłą (potęgą) ciemną,
  Z przeklętą hordą.

  :

  Niech wściekłość szlachetna
  Zakipi, jak fala!
  Nadchodzi wojna narodowa,
  Święta wojna!


  Damy odpór dusicielom
  Wszystkich płomiennych idei,
  Gwałcicielom, grabieżcom,
  Dręczycielom ludzi!

  (Refren)

  Nie ośmielą się skrzydła czarne
  Nad Ojczyzną latać,
  Pól jej bezkresnych
  Nie ośmieli się deptać wróg !


  Zgniłemu faszystowskiemu plugastwu
  Wbijemy (głęboko) kulę w łeb,
  Wyrzutkom ludzkości
  Sklecimy mocną trumnę (twardy grób)!

  Wybacz bratni narodzie coś twardo się bronił
  przed hitlerowska i naszą zagładą
  wybacz mordy,wybacz gwałty
  wybacz teraz jesteśmy razem na Wieki
  potężny bracie, i bronić Cię będziemy
  dopóki starczy sił i odwagi
 • @szczurobronny 14:17:58
  Widze ze masz osobisty uraz do banderoslawa ,jam mam do tuskoslawa i michnikoslawa.ale musze przyznac ze srodowisko i partia banderoslawa kompromituje sie swoim stosunkiem do kijowskiej hunty.
  Ballady Lecha Makowieckiego:
  https://www.youtube.com/watch?v=A0iGqOLTQLU&index=1&list=PLF6196298074E6CDE
 • @vOppeln 14:22:47
  Jeśli Twoi przodkowie kazali "takich jak..." wbijać na pal, to raczej nie pochodzili z Wielkopolski.
  A słyszał Acan o czymś takim jak "nobles oblige"?
  Bo z tego co Waćpan piszesz, to chyba nie.
 • @vOppeln 14:22:47
  Na miejscu twojego ojca to bym twojej matce po pysku nakładł , że mu z lokajem rogi przyprawiła.
 • @mrdinozaur 14:29:24
  A tymczasem kamerki (te, które działają) pokazują spacerujących w słoneczną niedzielę mieszkańców:
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/340/
  ------------------------------------------------------------------------

  A poniżej kamerka na Centrum "Alaska" przy ulicy Granicznej w Mariupolu.
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/
  Widać dzieci bawiące się w tzw. "małpim gaju".

  Na horyzoncie po prawej stronie od ponad 48 godzin trwają pożary (obecnie widoczny biały dym). Nie mam pojęcia co tam się pali.
  Warto obserwować tę kamerkę bowiem przekazuje ona obraz z przedpola Mariupolu.
 • @vOppeln 14:45:24
  Jesteś w porządku, tylko klniesz jak szewc:)
 • @lorenko 14:56:29
  Nie jest w porządku.
  To zwykły agent nasłany na ten blog, żeby zdezawuować swoim usraelskim knajackim językiem tutejsze środowisko popierające Noworosję.
 • @Kula Lis 62 14:30:43
  Zjadło mi litery. Przepraszam.
 • @Forged 14:56:04
  Nie jestem przekonany, że to pożar, chociaż przedtem też tak myślałem. Tam są działające zakłady przemysłowe jak no te:
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/195/
 • @Kula Lis 62 14:59:15
  no to przerywnik -Red Army Choir on Eurovision Song Contest 2009, Moscow, ok.5.24 miszcze
 • @szczurobronny 14:43:43
  Widzę, że wreszcie konkretnie atakują tych ukrozombi na lotnisku w Doniecku, za ostrzał w ludność cywilną, rujnowanie ich dobytku i ofiary wśród kobiet i dzieci, mam nadzieję, że Noworosjanie jeńców brać nie będą, bo diabeł już od dawna czeka na tych ukropów z grillem.
 • @vOppeln 14:45:24
  Szanowny Panie von Oppeln proszę nie posługiwać się językiem żuli, tylko trzymać fason jak przystało na noszącego od 600 lat to samo nazwisko.
  Co sobie pomyślą osoby niskiego stanu jak zapoznają się z Pańskim słownictwem?
  Przecież ich to dowartościuje pod niebiosa:))))
  Tak, że jeszcze raz proszę o zachowanie umiaru w zacnym towarzystwie.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 14:59:15
  link
  http://www.youtube.com/watch?v=FCZNfeWGTkQ
 • Smiech to zdrowie
  http://cs616821.vk.me/v616821255/eda1/6w7E3zCQIf8.jpg
 • @szczurobronny
  Film którego Armia USA nie chce żebyś obejrzał https://www.savetubevideo.com/?v=TFquHFH0Dxo
 • @AdNovum 15:04:39
  Wodzu robią ci "festiwal piosenki radzieckiej" z kroniki wydarzeń na froncie
  : )))))
 • @mrdinozaur 15:03:54
  "Nie jestem przekonany, że to pożar, chociaż przedtem też tak myślałem. Tam są działające zakłady przemysłowe jak no te:"
  ----------------------------------------------------------------------------

  A zatem popatrz w to miejsce późnym wieczorem, gdy się ściemni.
 • @szczurobronny 14:30:40
  robisz sobie jaja z pogrzebu
 • @lorenko 15:04:14
  Widzisz, problem jest w tym, że ci którzy bronią się na lotnisku nie mają innego wyjścia, gdyż nikt z nimi nie będzie pertraktował o poddaniu się.
  A więc muszą walczyć do końca.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 15:07:06
  Widocznie widzą już na horyzoncie jutrzenkę zwycięstwa:))))

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 14:58:16
  No i rośnie nam legenda!
  Moja Małżonka powiada, że Opołczeńcy są bardzo seksi; pewnie będę musiał kupić sobie chustę, moro i wstążkę Św, Jerzego:))
 • @Forged 15:09:36
  To jest huta. Też mam jedną w okolicy. Ta łuna powstaje gdy w nocy spuszczają surówkę.

  @vOppeln
  natychmiastowe wstanie sprzed kompa i min. 30 minutowy spacer polecam
 • @lorenko 15:17:44
  :))))))))))))))

  I nie wpuszczać ich do domu, a już na pewno nie zostawiać samych z żoną:))))))

  Pozdrawiam.
 • @lorenko 14:56:29
  To po prostu inny rodzaj trolla, który rozwala forum chamskimi odzywkami.
 • @mania przepraszania 15:07:06
  I to jest właśnie różnica w mentalności Rosjan i Polaków.
  Rosjanom pieśń jeszcze dodaje sił do walki, więc śpiewają
  "Stawaj strana agromnaja"

  A Polacy mają już dość walki
  http://www.kelus.art.pl/piosenka/piosenka-o-jacku-staszelisie

  Może dlatego, że Rosja mimo wielkich strat w końcu zwyciężała, a Polska mimo wielkich strat przeważnie przegrywała (po Polsce Jagiellonów).
 • @szczurobronny 15:01:49
  Dlatego nygusa o to upomniałem, lecz spowodowało to tylko kolejny potok bluzgów. Jest takie powiedzenie, że lepiej z mądrym zgubić niz z głupim znaleźć. Pasuje tu jak ulał.
 • @mrdinozaur 15:24:23
  A ile tej Polski było w Polsce Jagiellonów?

  Patrząc na to co obecnie się dzieje na Ukrainie już nikogo nie powinno dziwić dlaczego Polska w pewnym momencie dziejów jagiellońskich zaczęła rozpadać się od wewnątrz.

  Pozdrawiam.
 • World Of Tanks
  Przepraszam za offtop, ale czy ktoś z tu komentujących gra w tę białoruską grę?
  Jeśli tak, to zapraszam do klanu "Słowiańska Wolna Polska" [-SWP-]
 • @szczurobronny 15:33:43
  Właśnie podano na Twitterze , że lotnisko w Doniecku znajduje się w pełnym okrążeniu i trwają tam walki.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/506067566859522048
  Czyli nie żadne nieszczelne okrążenie operacyjne tylko konkretny kociołek.
  Mam nadzieję, że sprawią się z tym wrzodem , zwłaszcza że sam port lotniczy został podobno zdobyty
 • @szczurobronny 15:19:18
  Porzucony sprzęt armii prokijowskiej pod Starobeszewm;
  https://www.youtube.com/watch?v=PhoK1MAGgaA

  Zniszczony i porzucony sprzet pod Ługańskiem;
  https://www.youtube.com/watch?v=9c18B0B9zKY
 • @mania przepraszania 14:16:08
  Cont.ws pisze o potyczkach, ale mysle, ze najwiarygodniejsze
  jest poznowieczorne podsumowanie.
  Wlasnie znalazlam:
  http://cs540100.vk.me/c540102/v540102849/222f5/5AfDtIDJMAI.jpg
 • @szczurobronny 15:46:37
  Policz ile sprawnych cziołgów i transporterów przejeto na dwóch zamieszczonych przez mnie powyżej filmikach?
 • @AdNovum 15:27:54
  Pisałem o zwycięstwach - ostatnie znaczące były za Jagiellonów.
  A to jest moje prywatne zdanie. Polska była polska tylko do śmierci Kazimierza. Później już rządzili Polską obcy i polityka podyktowana była inną niż polska racja stanu. I tak jest do dzisiaj. To jeszcze nie byłby problem (w innych państwach było tak samo), ale zgubiła nas tzw. szlachecka wolność, która przekształciła się w zwykły "tumiwisizm". Dopiero jak naprawdę grozi nam eksterminacja, potrafimy się jakoś zjednoczyć, ale i tak my na tym tracimy, a zyskują inni (powstania, strajki itd.). Widać to teraz z perspektywy wojny na Ukrainie. Większość ma to wszystko w 4 literach i myśli tylko jak utrzymać rodzinę, lub ma tak wyprane mózgi, że wierzy w to co TV im pompuje do głowy.
  Wojna domowa na Ukrainie nas jak najbardziej dotyczy i jest to coś czego wyprane mózgi nie mogą zrozumieć. Tam, w przeciwieństwie do zachodniej Europy, cywilizacja jest na WSCHODZIE.
 • @brusek 13:18:11
  Jeśli wojsko Ukrainy wywlekło do walki T-64 "Bułat" , To należy czekać na armię DNR. z kwiatami na naszej granicy. Koniec rezerw. Pozdrawiam.http://www.defence24.pl/news_nato-chce-zaplacic-ukrainie-za-zniszczenie-poradzieckich-czolgow
 • @Repsol 16:08:01
  ,,Jeśli wojsko Ukrainy wywlekło do walki T-64 "Bułat" , To należy czekać na armię DNR. z kwiatami na naszej granicy. Koniec rezerw,, :))))))

  Może dlatego z Polski euroelici ewakuowali wczoraj swego najważniejszego agenta?
  Ciekawe czy również usrael zacznie ewakuację swoich agenciaków?


  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 15:54:52
  "Pisałem o zwycięstwach - ostatnie znaczące były za Jagiellonów." - raczej na samym początku ery jagiellońskiej, bo później to już raczej były tylko Pyrrusowe zwycięstwa.

  Pozdrawiam.
 • @Forged 15:28:55
  napisz do mnie
  Tus.. klan STOP-
 • @AdNovum
  Gdyby Rosjanie wjechali na Ukrainę tylko tym co na defiladzie pokazali to dziś już by byli nad Sanem. https://www.savetubevideo.com/?v=9CKJEpfawCI
 • @TomS 15:22:02
  Pamiętajmy, że smutni panowie nie tylko obserwują to forum, ale też, uczestniczą w dyskusji - a robią to w celu ... hue hue, no właśnie każdy doskonale wie w jakim celu.
  Czekamy na dalsze posunięcia smutnych panów :)
 • @vOppeln 14:22:47
  Opole bylo grodem slowianskim, tak sie nawet nazywalo.
  A czy Szanowny Pan z Opola, czy nie, i jak sie Pan naprawde nazywa,
  tutaj nie odgrywa zadnej roli. Nikomu tu Pan swoim urodzeniem
  nie zaimponuje. Moze sie nawet okazac, ze sa tu lepsi. A juz napewno
  do zawodow z kultury osobistej i zwyklej, ludzkiej przyzwoitosci
  stawac Pan nie moze. Proponuje sie pozegnnac i wrocic do swojego
  towarzystwa.
 • @mania przepraszania 15:42:33
  Bardzo ładnie!

  I pierwszy czołg Specbatalionu - sadząc po nazwie "słowiańskiego"!

  Niech Was Perun prowadzi!!!!
 • @mania przepraszania 15:42:33
  Na drugim filmie, pierwszy zniszczony czołg jest powstańców. Na ziemi widać rosyjską flagę i nie ma białych pasów taktycznych na sprzęcie. Ten film musiał być robiony tuz po przejęciu tej miejscowości Хрящувате.

  Tutaj jest reportaż z tego samego miejsca zrobiony później
  https://www.youtube.com/watch?v=EC0vgtdNnYw#t=17
  z tym samym czołgiem.
  Natomiast reszta sprzętu jak najbardziej ukropska
  pozdrawiam
 • @szczurobronny 13:48:44
  No nie jest dobrze...

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24164#comment-21089

  Patrz dopiski do powyzszego felietonu...

  Kopiuję kawałek:

  Wpierw przypomnę wpierw chronologię zdarzeń jaka pojawiała się w prasie i internecie (spisana przeze mnie do 27.07.2014):

  20 marca tego roku Ukraina podjęła zadziwiająca i nagłą decyzję o wycofaniu się z układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

  4-go kwietnia Ukraina prosi USA, NATO i UE o pomoc w ochronie swoich atomowych obiektów.

  Już 11 kwietnia wywiad USA pojawił się na 3 elektrowniach Chmielnickiej, Zaporoskiej oraz na… Czarnobylskiej ???

  Ta ostatnia „kontrola” mogła być związana z informacjami o nagłym „uruchomieniu” przez Ukrainę zamrożonego na wiele lat programu składowania odpadów nuklearnych obok „sarkofagu” w Czarnobylu.

  Mimo wspólnego komunikatu o wzajemnej współpracy rosyjsko-ukraińskiej z początku maja, chyba znów nastąpiła kolejna zmiana decyzji, tak że dwa tygodnie później 21 maja kanclerz Merkel dostała informacje o trwających niebezpiecznych „eksperymentach” w ukraińskich elektrowniach atomowych.

  15 czerwca USA przejęło blok nr 2 Zaporoskiej elektrowni atomowej. Od tego dnia pracownicy obsługujący ten blok nie maja tam wstępu i nikt nie wie co się tam dzieje…

  13 lipca pojawił się komunikat że Ukraina jednak kupuje pręty paliwowe u Amerykanów…

  14 lipca nastąpiła awaria w pierwszym bloku elektrowni w Mikołajewie, tej elektrowni gdzie od paru lat prowadzi się nieudane próby zastosowania „zamienników” prętów paliwowych

  Do 27 lipca nikt nie wie co dzieje się w bloku nr 2 Zaporoskiej EA.

  Nie ma żadnych informacji na temat stanu prętów paliwowych we wszystkich elektrowniach a MUSIAŁY być wymienione w kwietniu lub maju!

  Do 27 lipca Ukraina nie kupiła w Rosji paliwa nuklearnego ani nie wiadomo czy faktycznie zakupiła amerykańskie pręty i czy powiodła się zamiana oraz jeżeli tak to jakie będą konsekwencje a także gdzie są bardzo niebezpieczne zużyte elementy!!!!

  Dzisiaj (31.08.2014), po miesięcznym okresie dziwnej ciszy w tej sprawie, pojawiły się dwie dziwne informacje.

  Jedna mówi o tym, że z powodu NIEDOSTARCZENIA przez Rosję nowych prętów paliwowych do ukraińskich elektrowni atomowych grozi Europie śmiertelne niebezpieczeństwo!

  A przecież Rosja alarmowała że pręty musza być wymienione w kwietniu i maju! Wygląda na to że trwające eksperymenty z prętami Westinghousa się nie powiodły i faktycznie jest niedobrze!
  http://rusvesna.su/news/1409431691

  Dodatkowo coś się niedobrego dzieje w Elektrowni Atomowej w Zaporożu. A tam "siedzą" Amerykanie!!!!!!
  Bo pojawiła się zupełnie zadziwiająca informacja że może ona nie wytrzymać ostrzału?
  Czyżby władze Ukrainy przygotowywały nas na duże COŚ?
  http://lifenews.ru/news/139429
 • @brusek 16:34:53
  "Czyżby władze Ukrainy przygotowywały nas na duże COŚ?"- władze Ukrainy do niczego się nie mogą przygotować, bo ich nie ma. Tam teraz rządzi usrael.
  Tak więc to nie ukraińcy do czegoś się przygotowują tylko usraelici.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 15:07:06
  To ja tu frontowo, ale pauzy sa potrzebne, bo wpadniemy
  w depresje...
  https://www.youtube.com/watch?v=IyYKMJivNWc
  https://www.youtube.com/watch?v=mEQrJEY3e6k
 • @AdNovum 16:13:54
  Biedni ludzie,oligarchowie ich okradają nawet z funduszy obronnych. Rudy ucieka przed odpowiedzialnością za stan do którego doprowadził z Mirami , Zbychami , Sawickimi i całą resztą. Pozdrawiam.
 • @xes23 16:34:32
  Dzięki też tak podejrzewałem...
 • @bolszewik 16:43:12
  Trafione w "10"!!!!

  Pozdrawiam:)
 • @Repsol 16:43:46
  Jest takie stare powiedzenie, które pasuje tu jak ulał:

  "Dlaczegoś biedny?- bo głupi.
  Dlaczegoś głupi?- bo biedny."


  Tak to właśnie wygląda i nie dotyczy wyłącznie ukraińców.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 16:34:53
  Podobno zawieszono rozmowy na temat wymiany jeńców ze względu na ciągłe naruszanie wcześniej uzgodnionych warunków przez Kijów;
  http://lifenews.ru/news/139438
 • @mania przepraszania 16:51:46
  Tam już mało kto ogląda się na tych co w Kijowie- oni dogadują się na poziomie dowódców batalionów.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 16:27:17
  Oglądnałem i myslę że to jest jeden z filmów jaki powinien byc pokazywany 2x na dzień co najmniej w każdej stacji tv.

  Co ciekawe? Czy ktos moze potwierdzić informacje dowódcy że w Iłowajsku zgineło 70% mieszkańców?

  Zauwazyliscie jak sie tłumaczyli oficerowie?
  Wszyscy niewinni, strzelali tylko "do blok-postów"...
 • @brusek 16:55:03
  Łącznie z tymi, którzy wcześniej uciekli ta liczba zbliżona jest do prawdy.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 16:55:03
  jakoś mi się nie chce wierzyć i mam nadzieję że to nieprawda. Tu https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA
  piszą, że miasteczko ma 17tys mieszkańców. Natomiast jeśli to prawda to jest to największa zbrodnia tej wojny
 • Cześć
  Czy ktoś może mi łopatologicznie nakreślić sytuację na Ukrainie? Po prostu wypunktować od samego początku o co tam chodzi? Muszę przyznać, że już się w tym gubię. Nie znam tez języka rosyjskiego więc ciężko mi oglądać materiały, które tutaj publikujecie. Rozumiem, że polityka międzynarodowa to skomplikowana sprawa i ścierają się różne grupy interesów, ale chyba grupa graczy nie zmienia się super dynamicznie i jakiś ogólny trend występuje?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za wyjaśnienia,
  ~Marcin
 • @xes23 17:03:33
  Też podchodze do tego raczej sceptycznie, podejrzewam że większośc ludności po prostu uciekła, albo sie pochowała, tak jak w Nowoswitłowce i w innych miejscowościach pod Ługańskiem...
 • @AdNovum 16:40:30
  Przewodniczący organizacji bezpieczeństwa i współpracy w Europie (OBWE), szwajcarski prezes Didier Burkhalter powiedział, że Rosja może przyczynić się do umocnienia bezpieczeństwa jądrowego na świecie.

  http://3rm.info/50447-prezident-obse-i-shveycarii-razdelyaet-opaseniya-o-novoy-yadernoy-katastrofe-na-ukraine.html

  Amerykańsko-izraelska kontrola nad elektrowniami atomowymi na Ukrainie niczego dobrego nie wróży.
 • @AdNovum 16:40:30 a oto jak USrael na dziś wygląda. Ich ratuje wojna/czyli reset!!!
  Wg video na Youtube "There Will Be No Economic Recovery. Prepare Yourself Accordingly", gdzie sytuację gospodarczą USA komentuje kanadyjski analityk, posługując się oficjalnymi amerykańskimi dokumentami.

  A oto kilka danych:

  Dług publiczny USA to 17.400.000.000.000 dolarów, a dług totalny to 61.000.000.000.000 dolarów. Dług wzrasta z prędkością 150 mln. dol. co godzinę.

  Dług rządu amerykańskiego na głowę obywatela jest większy niż w Grecji, Portugalii, Italii, Irlandii lub Hiszpanii.

  Dług publiczny wzrósł w ciągu PIERWSZEGO DNIA 2013 roku więcej, niż w latach 1776-1941.

  Od 2007 roku PKB wzrosło o 4,26%, a dług zwiększył się o 61%.

  Gdyby rząd federacyjny zaczął spłacać dług z szybkością 1 dolara na sekundę, zajęłoby to 440.000 lat.

  43% Amerykanów co roku wydaje więcej niż zarabia.

  Średni dług na kartach kredytowych to 16.000 dolarów, co w sumie daje 798.000.000.000.000 dolarów. Gdyby Amerykanie spłacali CODZIENNIE milion dolarów od urodzenia Chrystusa, to do dzisiaj ten dług nie byłby spłacony.

  W 1983 roku przeciętny Amerykanin miał 62 centy długu na każdego dolara który zarabiał, w 2007 roku to 1,48 dolarów. To znaczy, że siła nabywcza pieniądza jest coraz niższa i ludzie muszą się zadłużać.

  W okresie ostatnich 30 lat wydatki socjalne, biorąc pod uwagę inflacje, wzrosły o 378 procent.

  Rząd wydaje 60 PROCENT PKB na programy socjalne.

  Tylko 5% Amerykanów pracuje w przemyśle wytwórczym. W roku 2000 było to 20%.

  73% zatrudnionych to zatrudnieni w sektorze publicznym. Średnia pensja w sektorze publicznym jest o 60% wyższa niż w sektorze prywatnym.

  W 49% rodzin amerykańskich żyje przynajmniej jedna osoba, która otrzymuje jakieś świadczenie socjalne (w roku 1983 było to 30%).

  41% Amerykanów w wieku produkcyjnym nie pracuje.

  USA traci 500.000 stanowisk pracy do Chin co roku (50.000 co miesiąc).

  Udział PKB USA w PKB światowym spadł w ciągu dziesięciu lat (od 2001 do 2011) z 32% do 22%, czyli o jedna trzecia.

  Co czwarty Amerykanin (25%) zarabia 10 dolarów za godzinne lub mniej.

  36% nie odkłada pieniędzy na emeryturę.
  43% ma tylko 10.000 dolarów oszczędności emerytalnych.
  28% nie ma żadnych oszczędności w banku.
  40% ma oszczędności w wysokości 500 dolarów lub mniej.

  W 1950 roku 85% mężczyzn w wieku produkcyjnym miało prace, dzisiaj tylko 65%.
  Oficjalnie bezrobocie to tylko 6%, ale 8 milionów osób w wieku produkcyjnym zniknęło ze statystyk dla bezrobotnych. Rzeczywiste bezrobocie to ok. 25%.

  88 milionów osób w wieku produkcyjnym nie ma pracy i nie szuka pracy.

  100 milionów Amerykanów uważanych jest za biednych lub bliskich ubóstwa.

  1 procent najbogatszych Amerykanów posiada tyle dóbr materialnych, co pozostałe 99 procent społeczeństwa.

  85% absolwentów szkół wyższych zamierza zamieszkać z rodzicami po ukończeniu studiów.

  Tylko 51% Amerykanów powyżej 18 lat żyje w związkach małżeńskich.

  10 milionów Amerykanów nie ma konta bankowego.

  Ok. 40 milionów Amerykanów otrzymuje food stamps (bony żywnościowe), za które w sklepie można kupić produkty spożywcze. https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=bYkl3XlEneA
 • @detektywmjarzynski 17:19:20
  Podzielam tą opinię.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 17:10:12
  Przekazałem, podziękowała i wzajemnie pozdrawia:)
 • @fretka 17:30:06
  Mariupol. Prawdopodobnie zniszczono kuter patrolowy Ukrainy;
  https://www.youtube.com/watch?v=dVl7_NgoNDo
 • @szczurobronny 17:30:43
  Wydaje mi się, że ten Doberman zginął w tym autobusie pełnych prawoseków, były zdjęcia, nosił na tyłku tabliczkę Putin hujlo czy jakoś tak? To by nie był ten?
 • @szczurobronny 13:34:05
  Co do Striełkowa jestem za /wielokrotnie to na tym forum podkreślałem/ . Co do Dugina mam wątpliwości co do jego intencji i szczerości. Według mnie on manipuluje , gra kartą Striełkowa. Najchętniej usłyszałbym z ust samego Striełkowa co on o tym myśli.
 • @mania przepraszania 17:39:36
  Było zaznaczone na mapie, że atakują "karabl" ukropów lecz jakoś nie bardzo w to wierzyłem a tu proszę:) Podobno dwie były.
 • Pod Szczastiem
  Ukraińska bateria gradów po oddaniu jednej salwy została przykryta celnym ogniem przeciwbateryjnym. Skutki to wysoki słup dymu w tym miejscu - prawdopodobnie eksplodujące ciężarówki z rakietami.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/506101753775808513
 • @lorenko 17:43:49
  Niestey przeżył, póżniej Cyber-Berkut przechwycił jego pogaduchy ze znajomkiem. Istnieje wersja że w ogóle "ewakuował się" z Ukrainy...
 • @TomS 17:59:57
  Miła wiadomość z tymi rakietami. Wydaje mi się, jesli chodzi o Mariupol: ukropy blokują drogi, okopują się, wysadzili most, chyba nawet zaminowali port a Opołczeńcy wejdą do Mariupola od strony morza.
 • Potyczka na morzu pod Mariupolem
  Nie za bardzo rozumiem j.rosyjski.Z ponizszego materialu wynika ze rosyjski samolot ostrzelal ukrainski okret ale moge sie mylic.
  http://inforesist.org/ochevidcy-pod-mariupolem-podbit-ukrainskij-voennyj-kater/
 • @mania przepraszania 18:02:57
  Wydawał się martwy "na śmierć"! Udawał?
 • @szczurobronny 17:59:02
  Podobno 'oczyszczono" z narosłych tam "kopreków' lotnisko w Doniecku;
  http://novorossia.su/ru/node/5919
 • @brusek 16:34:53
  Nikt na swiecie nie robi eksperymentow z podmienianiem pretow!
  Skutki takich dzialan moga byc tragiczne. To jest nawet obwarowane
  postanowieniami. Paliwo dostarcza wylacznie producent elektrowni!
  Po co istnieja organizacje ponadpanstwowe, jesli z ich ustanowieniami
  nikt sie nie liczy?
  A to znalazlam na temat elektrowni w Charkowie:
  http://ertv.fr/?p=9398
  Wlasciwie to tylko informacja, ze zuzycie gazu jest zbyt duze, co
  skutkuje koniecznoscia maksymalnej redukcji produkcji pradu.
  Elektrownia jest rowniez dostawca cieplej wody...
  Polityka Kijowa sie klania...
 • @zagubiony na saharze 18:05:41
  Bzdety, do góry masz link. Kuter patrolowy dostał sie pod ostrzał od strony lądu. radze przeglądnąć filmik...
 • Potyczka na morzu pod Mariupolem
  http://inforesist.org/ochevidcy-pod-mariupolem-podbit-ukrainskij-voennyj-kater/
 • @rdtin 17:10:47
  Każdy ma swój własny punkt widzenia i każdy może wszystko widzieć inaczej, ale moim zdaniem kalendarium wydarzeń wyglądało następująco:
  1. Ukraina w ciągu iluś tam lat została podzielona między kilku oligarchów. Co wiązało się ze zubozeniem społeczeństwa.
  2. Wobec niezadawalającej zdaniem Janukowicza oferty UE, Ukraina decyduja się nie podpisywać umowy stowarzyszeniowej z UE - co powoduje prostesty społeczne na majdanie. Dla Ukraińców UE była jak ta gwiazdka na niebie, nadzieją, która im odebrano. Była dla nich mniej więcej tym samym czym dla Polaków w 1980 roku był bogaty RFN.
  3. Na majdanie protestują zwykli obywatele, ale kręgosłupem, siłą która faktycznie przeciwstawiła sie bierukowi okazała sie być prawica, narodowe i faszyzujące grupy.
  4. Na Ukrainie nastąpiła próba konsolidacja społeczeństwa wokół haseł narodowych i antyrosyjskich. Nastąpiła więc konsolidacja ukraińców pod hasłami które odwoływały się wprost do tradycji ukraińskich, tyle że Ukraina mogła się odwoływać jedynie do tradycji związanych z siczą kozacką, UPA i waffen ss. Co miało miejsce.
  5. Siła rzeczy społeczeństwo zostało silnie spolaryzowane, szczególnie po masakrze w Odessie. Parlament Ukrainy wydał też m.in ustawę o języku która zakazywała porozumiewania się w języku rosyjskim. W kraju pierwsze skrzypce zaczeli grać działacze prawego sektora, których można powównać do naszych skranych faszystów czy oddziałów SA w Niemczech przed nocą długich noży. Prawy sektor obsesyjnie nienawidził Rosjan. Niektórzy z działaczy walczyli np w Czeczeni przeciwko Rosjanom.
  6. Najbogatesze regiony Ukrainy to Lugańsk i Donbas, rejony te zawsze były prorosyjskie a jednocześnie najsilniejsze gospodarczo. Były zamieszkanie w znacznej większości przez Rosjan czy Ukraińców rosyjsko języcznych. Rejony te zażądały praw federalnych w ramach państwa ukraińskiego. Pomysł zminy Ukrainy w państwo federacyjno był popierany przez Moskwę, ale rząd w Kijowie się nie zgodził.
  7. W tej sytuacji Donieck i Lugańsk de facto wymówiły posłuszeństwo Kijowowi. Praktycznie całość sił bezpieczeństwa tych regionów(milicji, sbu) się zbuntowała - przy wsparciu Moskwy. Kijów wysłał więc wojsko w celu odzyskanai zbuntowanch prowincji. Ukraina zwyczajnie nie mogła sobie pozwolić na utratę najbogatszych prowincji w kraju.

  Tak mniej wiecej to wyglądało, bez wnikania w szczegóły. Każdy punkt można by rozwinąc, wiele można by dodać.
 • @lorenko 18:05:55
  To nie był on, a jakiś podobny banderopitek..

  Mieszkańcy Nowoswitłowki o zagranicznych najemnikach w szeregach "Ajdara" i sił prokijowskich;
  https://www.youtube.com/watch?v=P9yRL3fSTto#t=37
 • @zagubiony na saharze 18:10:20
  Po co dublujesz?
 • @szczurobronny 17:30:43 Czytaj ze zrozumieniem
  Sam cytujesz mój tekst, że jeżeli są to ludzie z prawego sektora, to wszystko jest OK.

  Więc o co piszesz, czy jest mi głupio? Nie jest mi głupio, pisałem, że dla prawego sektora jest to ok.
 • Pornoszenko się łamie
  Pojawiają się informacje i to nie od byle kogo , ale od samego prezydenta Putina, że pomiędzy nim a Piotrem Krwawym doszło do porozumienia co do pokojowego rozwiązania konfliktu. Głównym negocjatorem był oczywiście dziadek Mróz, który nieubłaganie zbliża się do Ukrainy.
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=1&id=6417
  Co z tego wyniknie w praktyce zobaczymy. Nie wpadałbym jednak w euforyczny nastrój. Wojna pewnie jeszcze potrwa . Ukropy muszą nieco skruszeć (coś jak zając na pasztet), a nic tak dobrze nie wpływa na ich zdolności do kompromisu jak dobry wp... na mrozie.
 • @mania przepraszania 18:11:12
  Mieszkańcy Nowoswitłowki o zagranicznych najemnikach w szeregach "Ajdara" i sił prokijowskich;
  https://www.youtube.com/watch?v=P9yRL3fSTto#t=37
  ------------------------------------------------------------------------------

  Z tego co zdołałem zrozumieć (nie używałem rosyjskiego od czasu nauki tego języka w liceum ponad 20 lat temu), to w tej miejscowości nacgwardia rozstrzelała na końcu ulicy dwóch młodych chłopaków (pewnie około dwudziestki), i okradała mieszkańców z dobytku, a tej kobiecie dodatkowo zarekwirowali po prostu ukradli, skuter.
  Pod koniec mówi ona, że przeszły tamtędy ukropy z batalionów Ajdar i Donbas.
  Tyle wyłapałem.
 • @Kula Lis 62 15:07:01
  ? jakieś błędy ?
 • @zagubiony na saharze 18:05:41
  Tak ten samolot też był z tej niewidzialnej armii. No bo jak się przyznać , że trafili go artylerzyści Armii Noworosji?
 • @Forged 18:20:48
  Zgadza sie, a tutaj ktoś się użalał że im kazali skakać jak pajacom jak ich do niewoli wzięli...
 • @TomS 18:18:40
  Pornoszenko? Nie obrażaj pornografii...
 • @mania przepraszania 18:28:30
  To że im kazali skakać, że każą im sprzątać i pewnie nie tylko to, ma głęboki sens. Chodzi o złamanie ich ducha i sprawienie żeby przestali być żołnierzami. Ci lubie byli w boju, a więc nabrali doświadczenia. Jak myślicie, po co amerykanie takie chece urządzali w tym więzieniu w którym kazali irakijczykom na golasa łazić i różne scenki odgrywać?
 • Kamerka z Mariupolu
  Wracamy do ujęcia z kamerki internetowej na przedmieściach Mariupola.
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/

  Czy to, co można zidentyfikować jako pożar przy prawej krawędzi ekranu na wysokości linii horyzontu, to rzeczywiście praca huty podczas produkcji surówki?
  Dziwne to. Tak samo dziwne, gdyby to był prawdziwy pożar, bo te ogniska płoną już tak ponad 32 godziny. Tzn. ja obserwuję obraz z tej kamerki od takiego czasu. Co by się mogło tak długo palić?
 • @Forged 18:35:04
  Ja juz dwa dni temu widziałem tam jakieś dymy. Całkiem możliwe więc że jest faktycznie widok na jakis kompleks przemysłowy...
 • @fretka 18:38:45
  Byłem pierwszy (patrz wyżej) :))))
 • Jakby co
  to ja codziennie daję 5* :)

  Pozdrawiam
 • @mrdinozaur 15:24:23
  W piosence chodziło raczej o sens udziału w amerykańskich wojnach o ropę (nafta), a raczej jego brak :)
  Pozdrawiam.
 • artyleryjska swoboda
  AdNovum, dziękuję za regularne wieści z frontu, samemu trudno by było przez to wszystko się przebić.

  Mam jednak pewną uwagę. Regularnie oskarżasz armię ukraińską o ostrzał cywilnych celów w Donbasie. Moim zdaniem oskarżenie jest skierowane w złą stronę. Co składająca się ze źle wyszkolonych i wyposażonych rezerwistów armia miałaby robić, jak nie ostrzeliwać "miękkie" cele?

  Winę tu ponosi przede wszystkim Władimir Putin, który w obecnej sytuacji, gdyby chciał, dawno by uciszył ukraińską artylerię. Kilka kluczy Su-34, działających nocą, na niskim pułapie zrobiłoby jatkę z artylerii nieprzygotowanej na atak lotniczy. Te nowe "suki" pokazały co potrafią podczas wojny z Gruzją, eliminując bez strat własnych systemy obrony plot i artylerii gruzińskiej.

  Tych samolotów nawet nie trzeba ściągać gdzieś znad chińskiej granicy. Kilkanaście takich maszyn bazuje w bazie lotniczej pod Woroneżem, rzut beretem od granicy z Ukrainą.

  Trwający ostrzał artyleryjski miast Donbasu to najlepszy dowód na to, że żadnej regularnej rosyjskiej armii na Ukrainie po prostu nie ma.
 • @kkkkk 18:33:37
  Ja rozumiem, że my chcemy aby nasi bohaterowie - bo to są bohaterzy Noworosji - byli święci, czyści jak łza. Stawiając się na ich miejscu, gdyby mój dom zrujnowano, zabito mi córeczkę, okaleczono sąsiadkę, zabito moją kuzynkę w ciąży itp, gdybym dorwał takiego jednego z drugim małpiszona, to fruwaliby wysoko w powietrzu a nie tylko skakali.
  Opołczeńcy i tak mają wielkie serca dla tych degeneratów! Ja bym nie miał, taki jestem zimny drań.
 • @fretka 18:57:53
  Wręcz przeciwnie, zobacz jak się gasi płonące szyby naftowe.
  Partyzantka Donbasu może sobie i radzi świetnie, ale oni stanowią mobilne, twarde cele. Ludność cywilna jest miękka i najwyraźniej krwawi. I jeszcze będzie długo krwawiła, jeśli ktoś nie odbierze armii ukraińskiej jej artyleryjskich sił.
 • @fretka 18:57:53
  Tak jest! Nie będzie tak, że Noworosja wygrała dzięki Putinowi i musi być wdzięczna.
 • @lorenko 19:01:39
  Chwila humoru...
  http://i58.fastpic.ru/big/2013/1029/62/019d55e680d4c9e885470e3ede805d62.jpg
 • @kkkkk 18:10:44 Szkocja chce się odłączyć od Wielkiej Brytanii
  Andaluzja i Katalonia chcą się odłączyć od Hiszpanii. Nikt nie strzea do Szkotów, Andaluzyjczyków, ani do Katalończyków. Przy tym w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii rządzą legalnie wybrane rządy.

  W Ukrainie nastąpił zamach stanu, który obalił legalne władze, w tym prezydenta wybranego demokratycznie i wprowadził do władzy oligarchów oraz faszystów. Nowe władze zaczęły od anulowania ustawy o językach mniejszości narodowych.

  W efekcie doszło do buntu we wschodnich regionach, Krym odłączył się od Ukrainy i przeszedł do Rosji, a wschód zażądał autonomii i federalizacji państwa.

  Nie było żądania oderwania ich od Ukrainy, ale zmiany statusu tych regionów.

  Dlatego agresja banderowskich wojsk na te regiony nie ma żadnego uzasadnienia, a Europa i USA niesłusznie przyznają prawdo do tej wojny banderowcom z Kijowa.
 • @fretka 18:57:53
  Znów na mapie jest atakowany kuter ukraiński.
  A lotnisko Donieck nalezy uznać za największe zwycięstwo w ostatnich dniach!
 • @lorenko 19:07:33
  Podobno czyszczą też w końcu"zakoperkowane" lotnisko pod Ługańskiem...
 • @lorenko 19:07:33
  Chwila muzyki...
  https://www.youtube.com/watch?v=efSwl8RAI0E
 • Kotły z ukrami
  Nie jestem ani wojskowym, ani strategiem, ani też taktykiem wojskowym. Mam pomysł na te kotły z ukrami. Można by wykorzystać motolotnie. Najpierw w czasie dnia - przy pomocy GPS i dalmierzy zlokalizować w miare dokładnie pozycje gdzie "stoją" ukry, potem poczekac do ciemnej nocy i zrzucać im granaty na głowy. I tak co pół godziny - nie dawać im pospać. W nocy motolotnia miała by szanse przetrwania bo dla radarów jest trudno wykrywalnym celem ze względu na małą powierzchnię która odbija fale radiowe radaru. Po trzech dniach "niedospania" ukrom odechciało by się wszystkiego i może w końcu by sie poddali.
 • @libero 19:10:54
  :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=_peqkFLXVPk
 • @szczurobronny 16:03:48
  Od dawna wiadomo, że głównym sponsorem separatystów jest Kijów. Może nie jedynym, ale głównym :)
 • @Kula Lis 62 16:18:22
  https://www.youtube.com/watch?v=-bLHGZwQ_5w
  Pozdrawiam!
 • @lorenko 19:01:39
  Na lotnisku w Doniecku są jeszcze punkty (bunkry) , w których siedzą ukropy. Bunkry są zatapiane wodą. Albo się poddadzą albo utopią.
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/506127560351043584
 • @mania przepraszania 19:10:51
  Same niespodzianki i oni mocno zdziwieni:)
 • @libero 19:10:54
  Gorsza sprawa bo nie jest wiadomo jak im ten pomysł przekazać?
 • @fretka 19:13:04
  Zdjęcia i filmy wstawiane przez AdNovum pokazują co innego. To ludzie zrobieni z mięsa, kości i krwi - a więc miękkie cele. Krwawią i umierają.

  Kraje NATO wielokrotnie używały lotnictwa szturmowego do neutralizacji stanowisk artyleryjskich podczas prowadzonych przez siebie operacji. Ostatnio chyba w Libii.

  W tej sytuacji krew tych cywilnych ofiar jest na rękach decydentów rosyjskich. Partyzantka z tym co posiada niewiele może zrobić - praktycznie nie ma własnej dalekosiężnej artylerii, nie ma własnych sił lotniczych.
 • @hades 19:18:48
  https://www.youtube.com/watch?v=-bLHGZwQ_5w
  Pozdrawiam!

  -----------------------------------------------------------------------

  To jest potęga!!!
  A "nasze" zdurniałe do imentu rusofoby podżegają do wojny z Rosją... :(
  Jak przyjdzie co do czego, to oczywiście spierdo...ą przez przysłowiowe Zaleszczyki, a ogłupiały Naród będzie się wykrwawiał w bezsensownej walce z tak potężnymi Rosjanami :(
 • @lorenko 19:21:57
  STALINGRAD 2014
  http://cs618929.vk.me/v618929796/153f5/qNHOV5CPuTk.jpg
 • @TomS 19:19:55
  Trzeba zastosować sredniowieczny zwyczaj: zalać całe bunkry. Jak sie utopią, to znaczy, ze to zwykli ludzie a jak sie nie utopią, to znaczy, że zombi....
 • @messere 19:24:24
  W tej sytuacji krew tych cywilnych ofiar jest na rękach decydentów rosyjskich.
  Partyzantka z tym co posiada niewiele może zrobić - praktycznie nie ma własnej dalekosiężnej artylerii, nie ma własnych sił lotniczych.

  --------------------------------------------------------------------------

  Kolego, Rosja i prezydent Putin nie mogą jawnie i oficjalnie wkroczyć na Wschodnią Ukrainę, bo żydo-zachów wył by z "oburzenia" o rosyjskiej "agresji na demokratyczne państwo" jak wściekły, oszalały pies.
  Ten zbankrutowany żydo-zachód, a w szczególności USrael tylko czeka na pretekst do resetu długów i ich zbankrutowanych, w zasadzie nieistniejących gospodarek. Taki reset najlepiej robi się za pomocą wielkiej wojny.
  Gdyby doszło do bezpośredniej konfrontacji USrael-Rosja, to pójdzie w ruch broń termo-nuklearna. Ale... Jest jedno poważne ALE.
  Jest pewne stare niepisane porozumienie: mocarstwa obrzucą atomówkami tylko kraje buforowe, takie jak: Polska, Ukraina, Białoruś, Niemcy itd. Na siebie rzucać ich nie będą.
  Czy rozumiesz, co to znaczy? I czy rozumiesz dlaczego Prezydent Putin to obecnie najmądrzejszy lider?
  Rosja wspomaga Noworosjan tak, że żydo-zachód nie może szczekać za głośno, a ta pomoc jest na tyle wystarczająca, że żołnierze Noworosji dają sobie wyśmienicie radę sami.
 • @kkkkk 18:10:44
  Jestem pod wrażeniem, lepiej i krócej bym tego nie streścił!!!!

  Mam od dawna postulat do AdNowum, by na końcu każdego codziennego wykładu podawał takie lub podobne skrótowe ujęcie tego konfliktu...

  My jesteśmy małą sektą "heretyków" w ogólnym zalewie JEDYNIE OBJAWIONEJ PRAWDY jaka jest serwowana z publikatorów i ktoś kto tej prawdy poszukuje może być na początek albo lekko skołowany albo nawet w lekkim szoku...
 • @Forged 19:26:35
  Nie no ale sie Panowie podniecili! ale macie racje w konflikcie z Rosja szans nie mamy zadnych mimo wszystko dla ochlody-prosze
  https://www.youtube.com/watch?v=mDQdcG0eYrQ
 • @bipaw 19:47:25
  Kolejna chwila humoru, tym razem z serii "przeczytane w internecie";
  "Józef : Jak separatyści dostaną od Rosji jeden mały okręt podwodny, to zniszczą ukraińską flotę" :- )))))))
 • @Forged 18:35:04
  "Kamerka z Mariupolu
  Wracamy do ujęcia z kamerki internetowej na przedmieściach Mariupola.
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/130/

  Czy to, co można zidentyfikować jako pożar przy prawej krawędzi ekranu na wysokości linii horyzontu, to rzeczywiście praca huty podczas produkcji surówki?"

  Nie tylko leje się surówkę w hucie. Kiedyś była Huta w Chorzowie, tuż przy linii tramwajowej. Zawsze tam bił blask i buchały płomienie, w nocy był to niezwykły widok szczególnie że linia tramwajowe biegnie dobre 10 metrów powyżej poziomu huty.
  Wystarczy wpisać w googla choćby "koksowania nocą" i już mamy, (często częścią huty jest też koksownia).

  https://www.google.pl/search?q=koksownia&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CF4DVMDqAbPU4QTS-YCwBA&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1173&bih=597#newwindow=1&q=koksownia+noc%C4%85&tbm=isch&imgdii=MP4Db5UjeLDfAM%3A%3Bc9hqtUPZOjhhjM%3BMP4Db5UjeLDfAM%3A
 • @vortex 19:52:32
  Dziękuję za wyjaśnienia.
 • @Forged 18:35:04
  Huta, odlewnia itp.
 • Proszę sobie dobrze zapamiętać te zdjęcia
  Zgodnie z Traktatem Lizbońskim, w przypadku kłopotów z jakąś prowincją UE, interpretujemy UE bowiem jako prowincję globalnego imperium

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html#Globalizacja

  UE ma zgodnie z tym traktatem prawnie możność interwencji w każdym kraju UE. Te zdjęcia mają nas przygotować na to, co jakiś wyłamujący się region może oczekiwać od UE. Tylko jedna różnica, my n.p. nie moglibyśmy liczyć na konwój humanitarny z Rosji.

  Jak dalece zintegrowani są politycy z Polski w system UE, świadczy powołanie Tuska do Brukseli na stanowisko "niby prezydenta" UE. O talentach tego polityka przekonało się UE nie tylko organizacją przez mafię z Warszawy Amber Gold, czy zgrabne zignorowanie prawa budżetowego

  - http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14465099,Rzad_przyjal_projekt_nowelizacji_budzetu_na_2013_r_.html?t=1377003964615&v=1&pId=23678817&send-a=1#opinion23678817

  ale złupienie Polaków przez pana Tuska i jego wspólników na 300 miliardów, które ten w zębach zaniósł do Brukseli jako tzw. "ratunek euro", którego schemat przedstawia poniższy link

  - http://pppolsku.blogspot.de/2012/04/zadza-wiedzy.html#Bundeskelnerka

  Można powiedzieć, że zarobek pana Tuska w Brukseli kosztuje nas przynajmniej 300 miliardów.
 • @mrdinozaur 19:58:40
  http://vk.com/video83047834_169935285?list=fffd1276b55f66379a
  Przyjechali, zobaczyli, zostawili, uciekli:)
 • @hades 18:50:38
  Chodziło o bezsens obowiązku służby wojskowej wszystkich (tu studentów) bo nikt nie będzie chciał walczyć za czyjeś niepolskie interesy. To jest piosenka mojego pokolenia, która powstała jeszcze przed "wojnami naftowymi". "Bo ta nafta nie jest moja", to było popularne powiedzenie, że to nie mój interes. Podobnie, tak jak "nie moje ZOO, nie moje małpy"
 • @mrdinozaur 19:58:40
  "Migawki" z wojny od "połkownika", "babuszki" rządzą!
  http://colonelcassad.livejournal.com/1759213.html
 • Gerard Depardieu: Ukraina to część Rosji
  http://film.onet.pl/wiadomosci/gerard-depardieu-ukraina-to-czesc-rosji/q8hjv
  Gwiazdy Hollywood robią na złość ... "zachodowi".
 • @szczurobronny 19:26:59
  Niedługo Rosjanie nawet swoich ludzi nie będą musieli wysyłać ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=ihVszNrz6dQ
  Pozdrawiam!
 • @vortex 19:52:32
  Zdobyte video przedstawiające żołnierzy junty jadących do Dobasu, jak widac humor na poczatku dopisywał..
  http://cassad.net/tv/videos/899/trofeynoe-video-radostnye-ukraincy-edut-ubivat/
 • @lorenko 20:06:23
  Pluton moździerzy baonu "Zarja" w akcji, okolice Ługańska;
  https://www.youtube.com/watch?v=6E6OhCHEQUE
 • @libero 19:10:54
  ja bym użył rc fpv
  https://www.youtube.com/watch?v=QelDf8K9d9Y
 • @hades 20:11:29
  Proszę zobaczyĆ co się pojawiło w sieci; SAVE UKRAINIAN ARMY FROM DONBASS PEOPLE;
  https://twitter.com/hashtag/saveukrainianarmyfromdonbasspeople
 • @lorenko 20:06:23
  W lipcu złomowałem stare Daewoo Espero. Przyjechali, zabrali i zapłacili 750zł. Ciekawe ile płacą za czołg? :))
 • @fretka 20:05:44
  https://www.youtube.com/watch?v=R0ezuOTIws4

  Prawdopodobne wzmocnienia junty podążające do Mariupola(?)
  https://twitter.com/BBCWillVernon/status/506076495656517632
 • @mrdinozaur 20:08:04
  Być może masz rację. Najwyraźniej inaczej zinterpretowałem słowa :)
  Pozdrawiam!
 • GWno judzi
  Dwa ukraińskie okręty zostały ostrzelane i zatopione przez rosyjskie myśliwce

  Ukraiński oficer zmarł w wyniku torturowania go przez separatystów
 • @szczurobronny 20:37:36
  Podobno "oczyszczono" także lotnisko w Ługańsku. W końcu...
  http://lifenews.ru/news/139456

  Freikorps "Donbas", czy raczej ci z niego co mieli tyle rozumu by się poddać;
  http://lifenews.ru/news/139451
 • @mania przepraszania 20:23:10
  Hahahaha:)))))
 • @jazmig 12:58:59
  //Jeżeli ktoś zmusza kogoś do skakania i strzela dla postrachu, to jest to znęcanie się. Jasne, że nie są to tortury, ale takie postępowanie nie podoba mi się i już.

  Powstańcy nie powinni schodzić do poziomu banderowców.//

  Ma Pan rację. Żołnierze liniowi tak się nie zachowują i nie kręcą z tego filmów.

  Ci faceci pilnujący jeńców to pewnie jacyś "bohaterowie tyłowi" którzy nie byli pod ogniem i rekompensują sobie jakieś kompleksy.
 • @mania przepraszania 20:43:02
  Jeśli naprawdę oczyszczono lotniska, to może być kolejny przełom. Czekam na mapkę kota.
  A tymczasem mój "ulubiony" Onet wyjaśnił sprawę zatopienia kutra. Został on zaatakowany przez separatystów i zatopione przez armię FR :))
 • @interesariusz z PL 20:40:46
  Tak, tez o tym czytałem;
  http://112.ua/obshchestvo/v-snezhnom-vo-vremya-pytok-skonchalsya-voenkom-amvroseevskogo-rayona-minoborony-108742.html
  Pare dni temu SBU informowało że będzie walczyć o 'samostijną" w internecie, historia o dwóch oficerach co sie rozerwali granatem już była i okazała się "bzdurą na resorach"...

  A tu filmik jaki sie pojawił w związku z ostrzelaniem kutrów, nadmieniam że na wcześniejszych filmikach tego nie było (wkleiłem link wyżej). Prosze zwrócic uwage na dziwne "klatkowanie" i co sie dzieje z tymi niby samolotami , zanurkowały (2:33)?
  https://www.youtube.com/watch?v=dVl7_NgoNDo
 • @Kula Lis 62 14:30:43
  Ta pieśń jest super, ale to rockowo-metalowe wykonanie powala mnie na kolana za każdym razem jak to słucham: https://www.youtube.com/watch?v=CsP_NPSJNT4&list=UUyCrvF0Roi70hDurjz85vqw
 • @Ptasznik z Trotylu 20:47:47
  A może rekompensują sobie to, co Ukropy robiły z separatystami?
 • @szczurobronny 20:56:17
  Kolejne "migawki" z wojny;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1759285.html
 • @messere 19:24:24
  Nie kolego krew jest zawsze na rękach tego kto strzela. Nie próbuj dorabiać jakiejś ideologii byle tylko oczernić władze Rosji. W takich realiach politycznych jak teraz władze Rosji wykazały się ogromnym rozsądkiem nie dając wciągnąć się w zawieruchę grożącą wojną światową . Możemy im być za to wdzięczni gdyż nasi "władcy" wraz z całym "miłującym pokój" światem zachodnim stawali na głowie by taki konflikt sprowokować.
 • @hades 20:55:46
  //A może rekompensują sobie to, co Ukropy robiły z separatystami?//

  Od "rekompensowania" takich rzeczy jest kontrwywiad i sąd wojenny a nie ktoś kto koniecznie chce z siebie zrobić dupka.

  Założę się że banderowska propaganda wojenna już "pracuje" nad tym filmikiem a realne straty będą z tego większe niż satysfakcja kilku idiotów.
 • KIJOWSKI MATRIX
  https://www.youtube.com/watch?v=oMU3gy56FBk
 • @Ptasznik z Trotylu 21:03:31
  Z cały szacunkiem, ale czegokolwiek by "separatyści" nie zrobili to i tak maja prze...gwizdane wśród tzw. opinii publicznej Zachodu i już, bo ruskie kacapy, walonki, kufajki i smród. No chyba żeby "separatyści" połozyli łby na pieńkach i od razu dali je sobie odrabać. Wtedy zreszta tzw. opinia publiczna tez by stwierdziła, że byli nienormalni skoro na cos takiego sie zgodzili i w zasadzie dobrze że sie tak stało. I tyle w temacie...
 • @Ptasznik z Trotylu 21:03:31
  Przepraszam, ale chyba troszeczkę histeryzujesz.
  Pozdrawiam :)
 • @szczurobronny 20:56:17
  Możnaby było z tym walczyć poprzez przedstawianie konkretnych dowodów, filmów, zdjęć, relacji świadków bo tego jest bardzo dużo. Co z tego, gdyż siedzą moderatorzy i nie dopuszczają publikacji postu choć jest zgodny z regulaminem danego forum.
  Wydaje mi się, że nieklikanie na te fałszywe banderowskie "wiadomości" da wiekszy rezultat bo kaska zmniejszy sie z reklam.
  Zostaną na forach sami banderowcy, kółko wzajemnej adoracji - nie bedą mieć okazji pisać do "ruskich agentów" i zamiast kilku tysięccy kliknięć i ponad tysiaca wpisów, ostanie sie tylko jedna sotnia:)
 • @mania przepraszania 20:51:06
  Obejrzałem wszystkie pokazane wersje filmiku...

  Filmik jest obrabiany - poprawiano jego jakośc, mozliwe że był klejony, jest też przetwarzany z jednego formatu na inny format / np z AVI na MPEG4/.

  Akurat znam się ciutek na tym...

  Filmik niczego nie pokazuje ani nie dowodzi. Brak odniesienia do kawałka wybrzeża tak by umiejscowić wydarzenie w przestrzeni. Do umiejscowienia w czasie potrzebny by był plik oryginalny z aparatu - bo robione według mnie aparatem z funkcja kamery.

  Możliwe (?) że np filmi przedstawia rosyjskich turystów wypoczywających na plazy w Jaffie kilka lat temu, gdy izrealskie "coś" czego dokłanie ani widać ani słychać "zrobiło dym na pokładzie czegoś"....

  To przykład...

  Kochani! Z filmem, zdjęciem, nagraniem audio można ZROBIĆ WSZYSTKO!!!!
 • @brusek 21:18:08
  Ciekawe jest jak szybko ta "wersja" została wpuszczona do sieci...
 • @mrdinozaur 20:49:01
  Pier..ą gamonie ,najpierw dron ten kuter namierzył i podświetlił a zakończył pocisk z rk-3 .Wybacz po prostu nie mogę pojąć głupoty ludzi. Pzdr. http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,7725,aktualnosci-z-polski,kierowany-pirat-z-zakladow-mesko
 • @szczurobronny 21:09:37
  Znowu przycięliśmy komara :)
 • @rdtin 17:10:47
  Witam,
  ja proponowalabym zagladnac tutaj:
  http://jeznach.neon24.pl/
  i niestety cofnac sie w czasie, zaczac czytanie wpisow od okresu
  powstania majdanu. Jesli nie bardzo wiadomo, o co chodzi, to chodzi
  o pieniadze. Tak jest w przypadku Ukrainy, tak bylo w przypadku
  wszystkich krajow Europy Wschodniej. Nas, ani zadnego innego
  kraju wschodniego, nie przyjeto do Unii dlatego, ze nas tak bardzo
  kochaja i dobrze nam zycza, tylko dlatego, ze Unia/USA = koncerny
  + banki potrzebowaly nowych rynkow zbytu, taniej sily roboczej
  i taniej bazy produkcyjnej.Ten cel osiaga sie w ramach tzw. prywatyzacji
  i zwiazanej z nia korupcji. Stad pojawilo nam sie nagle w Polsce
  ponad 100 tys. milionerow.

  O stan naszych umyslow dbaja media podajac nam odpowiednia papke
  informacyjna oraz system edukacji ograniczajacy wiedze ogolna
  i nastawiony wylacznie na potrzeby pracodawcy. Tak sie dzieje
  w calej Europie, nie tylko w Polsce. To, co serwuja media jest
  absolutna propaganda, perfidna, oparta na najnowszych zdobyczach
  neuropsychologii i socjologii. W identyczny sposob dziala reklama.
  Jezeli glowna media - w calej Europie - podaja identyczne informacje
  oraz ograniczaja swobode wypowiedzi w komentarzach czytelnikow,
  a media niszowe pisza zupelnie cos innego, nalezy przygladnac sie
  wlascicielom tych mediow. I otoz okazuje sie, ze redaktorzy naczelni
  podpisuja zobowiazanie publikowania tresci zgodnej z intencjami
  wlasciciela. Ten przyklad dotyczy Niemiec i najbardziej prestizowych
  pism. W tabelce podano medium, redaktora i powiazania z roznymi
  instytucjami:
  http://www.nachdenkseiten.de/?p=21155#foot_1

  Do przewrotow nigdy nie dochodzi spontanicznie, one sa starannie
  przygotowywane, zajmuja sie nimi specjalne firmy (Serbia, Szwajcaria),
  oplacane pieniedzmi Kongresu USA i prywatnych sponsorow.
  Schemat jest zawsze taki sam:
  - wykorzystanie zlej sytuacji ludnosci do organizowania pokojowych
  demonstracji,
  - dokonanie prowokacji, ktora usprawiedliwi przejecie wladzy
  konkretnej grupie.

  W przypadku Ukrainy cos nie wyszlo. Ano, ten kraj jest wielonarodowy,
  sztucznie utworzony na terenach rosyjskich, rumunskich, wegierskich
  i polskich. Krym tez nigdy w historii - poza ZSRR - nie nalezal do
  Ukrainy. To sie wszystko jakos trzymalo kupy dzieki bliskiemu zwiazkowi
  z Rosja. Brak tradycji wlasnej panstwowosci spowodowal, ze kraj
  zamiast sie rozwijac, upadal. Janukowicz byl wprawdzie oligarcha,
  dorobil sie na prywatyzacji tak jak jego inni koledzy - takze ci w Polsce,
  ale byl demokratycznie wybrany, i to dwukrotnie. Za prywatyzacje
  byl odpowiedzialny Jaceniuk. Zalozyl firme adwokacka jeszcze jako
  student. Z tego okresu pochodza jego kontakty z USA.
  To oficjalna amerykanska strona pokazujaca zaangazowanie USA
  na Ukrainie:
  http://www.usubc.org/site/u-s-ukraine-business-council-usubc-members-by-industry
  Tu artykul o roli USA - MFW - Bank Swiatowy. Dobra strona, duzo
  informacji:
  http://geopolityka.org/analizy/2805-michel-chossudovsky-ukrainska-zmiana-wladzy-i-gorzka-pigulka-miedzynarodowego-funduszu-walutowego

  Janukowicz zachowujac resztki czlowieczenstwa zerwal rozmowy
  z Unia, bo Putin oferowal wiecej. Zaproponowal Unii rozmowy
  trojstronne - razem z Putinem, ale Unia sie nie zgodzila, tylko
  przyparla go do sciany dajac do wyboru albo - albo.

  W tym momencie Unia przyczynila sie do powstania konfliktu.
  Nastapila prowokacja w postaci strzalow na Majdanie (Berkut nie mial
  broni palnej), i doszlo do puczu. Wspolwinna jest takze Polska
  podgrzewajac pod majdanskim kotlem. Narodowy ruch przeksztalcil
  sie w faszystowski, Rosjanie sie zbuntowali, a tu skora na niedzwiedziu
  podzielona. Prawie 800 tys. ha na wschodzie sprzedane Shellowi
  i Chevronowi. I za te transakcje napewno ktos wzial pieniadze.

  Sytuacje zaostrzylo referendum na Krymie, rozegrane przez Putina
  po mistrzowsku, a potem na wschodzie. Kijow nie byl sklonny
  do rozmow, nie jest do tej pory. Mozna sobie tylko wyobrazic, o jak
  wysoka stawke tu chodzi. No i rozpoczela sie akcja "antyterrorystyczna".
  Unia nie rozumie tej sytuacji, bo nie zna historii tego regionu.
  Wschodnia Europa jej nigdy nie interesowala. Jestesmy dla niej biedni,
  zacofani, bez kultury, bez wiedzy. Zlodzieje samochodow i wlamywacze.
  Dla unijnego spoleczenstwa jedynym problemem jest to, ze znowu
  trzeba bedzie komus pomagac. I maja racje, bo dotacje z ktorych
  my tak sie cieszymy, oni przeklinaja bo finansuja je swoimi podatkami.

  Jak potoczy sie dalej ten konflikt, trudno powiedziec. Putin do Ukrainy
  nie wejdzie, i chwala mu za to, bo mielibysmy III WS. USA pra do
  wojny za wszelka cene, bo sa bankrutem. Ukrainskie eldorado wymyka
  im sie z rak, nawet B777 nie pomogl. Na dodatek wyszlo na jaw, ze
  to ukrainska prowokacja.

  Najbardziej niepokojacy jest obejmujacy Ukraine faszyzm.
  I chyba trzeba go bedzie zdlawic tak, jak faszyzm niemiecki.
  A nasi "politycy" zasluzyli na Trybunal. Za dzialanie wbrew interesom
  narodowym, popieranie faszyzmu i podzeganie do wojny.

  To baaaaardzo duzy skrot. Zycze milej lektury i pozdrawiam.
 • @brusek 21:18:08
  "Z filmem, zdjęciem, nagraniem audio można ZROBIĆ WSZYSTKO!!!!"

  Dlatego np. "czarne skrzynki" mają zapis analogowy, przy badaniu m.in. wypadków lotniczych robi się też zdjęcia aparatami "na klisze".
  To trudniej zmanipulować.
 • @mrdinozaur 20:25:07
  ??? prawda li to, czy fałsz ? 750zł? Na czym ten interes polega ?
 • @Ptasznik z Trotylu 20:47:47
  Ja tam nie widze nic strasznego trzeba sie wsluchac co mowi ten powstaniec a pyta sie ich dlaczego uzyli fosforu.-dlaczego uzyli gazu!!?i w koncu dlaczego zabili 10 ooo mieszkancow ilowajska!!?Przeciez to tez Ukraincy ? i po tych oskarzeniach kaza im troche poskakac-naprawde wstrzasajace??? jakbym byl na jego miejscu kazalbym ich ponabijac na pal.Uwierzcie mi Ukropy nic z tym Video nie zrobia bo jesli z tymi mieszkancami to Prawda to Maja wielki Problem.
 • @mania przepraszania 21:08:57
  Doskonałe, fantastycznie się uśmiałem!
 • @eMJot 21:24:43 "Unia nie rozumie tej sytuacji,"
  ależ doskonale rozumie,

  przecież pola gazowe w donieckiem wykupił Royal Dutch Shell,

  interes im się rypnął,

  no to Holendrzy zorganizowali wycieczkę Boeninga nad Donbas,
  i przejęli śledztwo.

  Już zapowiedzieli, że nie ujawnią zapisów z czarnych skrzynek.
 • @bipaw 21:36:40
  "w koncu dlaczego zabili 10 ooo mieszkancow ilowajska!!"


  DZIESIĘĆ TYSIĘCY LUDZI Z JEDNEJ MIEJSCOWOŚCI???
  Rozumiem, że ukropy to rezuny, ale czy czasem się komuś rząd wielkości nie pomylił?
  Jakieś źródła, fakty? Ktoś coś ma na ten temat?
 • @mania przepraszania 21:08:57
  naprawde dobre!!
 • @Ptasznik z Trotylu 21:03:31
  Podejrzewam, że nieco inaczej byś mówił gdybyś z rąk takich "niebożątek" stracił kogoś bliskiego. Oni wykazują się niewiarygodnym opanowaniem, że tylko od czasu do czasu każą im poskakać czy zdzielą po pysku. Może i to , że wysyłają ich by rozminowywali teren, który wcześniej zaminowali nazwiesz bestialstwem lub znęcaniem się? Przecież może tam jeden z drugim wylecieć w powietrze.
 • @Forged 21:41:24
  Może ktos źle odczytał, albo zrozumiał. Myslę że może chodziło o to że 10.ooo mieszkańców zostało zmuszonych do ucieczki?
 • @mania przepraszania 21:46:40
  Też tak mi się wydaje,takiej zbrodni nie dało by się "zamieść pod dywan".
 • @eMJot 21:24:43
  W Niemczech nigdy faszyzmu nie było, był nazizm, odmiana socjalizmu, czyli Narodowa Socjalistyczna Niemiecka Pracy Partia-NSDAP
 • @Forged 21:41:24
  Mowie to co slyszalem powiedzial 2/3 mieszkancow co przy 16 000 mieszkancow Ilowajska.A "fakty" to masz na TVN.Pozdrawiam
 • @eMJot 21:24:43
  Zawsze jak czytam o Rosji przypomina mi się sztuka Iwaszkiewicza, gdzie Car Aleksander mówi, że zachód zastanawia się, czy Rosja to Zachód, czy Wschód. Rosja nie jest ani zachodem, ani wschodem; jest Rosją.
 • @mania przepraszania 21:46:40
  Zapytania dotyczą wskazanego przeze mnie i chyba zauwazonego przez innych odpytywania złapanych "w plen" przez dowódce oddziału obrońców.

  Kilkakrotnie ich pyta o to po co tu przyszli i powtarza też parę razy że przez szereg dni mieszkańcy Iłowajska siedzieli w piwnicach a po oswobodzeniu okazało się że nie przezyło 70%.

  Stad te cyfry i domniemanie...

  Poczekajmy, zobaczymy - obie strony przesadzają, może i tu akurat jest duża pomyłka
 • Ukraińskie źródła potwierdzają "ewakuację" lotniska w Ługańsku;
  http://vesti.ua/donbass/67675-ukrainskaja-armija-pokinula-ajeroport-v-luganske-i-starobshevskij-rajon
 • @Forged 19:36:22
  "Kolego, Rosja i prezydent Putin nie mogą jawnie i oficjalnie wkroczyć na Wschodnią Ukrainę, bo żydo-zachów wył by z "oburzenia" o rosyjskiej "agresji na demokratyczne państwo" jak wściekły, oszalały pies."

  I tak wyją. Popatrz co na reddicie amerykańskie drony wypisują, co na CNN i FoxNews jest. Ja mówię o cichej operacji lotnictwem szturmowym, nisko, pod poziomem radarów. Izrael potrafił takie operacje wykonywać na Syrii kilkukrotnie, niszcząc instalacje jądrowe tego kraju. To nie jest technicznie niewykonalne. Rosja ma dobrych pilotów, świetny sprzęt, jest w stanie to zrobić tak, by nikt niczego nie odnotował.

  "Ten zbankrutowany żydo-zachód, a w szczególności USrael tylko czeka na pretekst do resetu długów i ich zbankrutowanych, w zasadzie nieistniejących gospodarek. Taki reset najlepiej robi się za pomocą wielkiej wojny."

  Wątpię. USA to nie jest jednolita siła. Tam ściera się wiele różnych opcji. Potężne korporacje IT, biotechu, finansów rozumieją, że Wielka Wojna to ich koniec. Lobbyści Microsoftu, Apple, Oracle nie chcą żadnych resetów. To nie Lockheed Martin. W tych czasach Apple jest więcej warte niż firmy zbrojeniowe.

  "Gdyby doszło do bezpośredniej konfrontacji USrael-Rosja, to pójdzie w ruch broń termo-nuklearna. Ale... Jest jedno poważne ALE."

  Tego nie wiemy. To możliwe, ale równie możliwe są scenariusze ograniczonego zaangażowania - o ile nie jest zagrożone własne terytorium mocarstw. W wypadku Ukrainy nikt broni jądrowej nie użyje. Nawet jastrzębie z Pentagonu.

  "Jest pewne stare niepisane porozumienie: mocarstwa obrzucą atomówkami tylko kraje buforowe, takie jak: Polska, Ukraina, Białoruś, Niemcy itd. Na siebie rzucać ich nie będą."

  Niemcy są chronione parasolem nuklearnym Francji. Francja jest w stanie okrutnie okaleczyć i Rosję i USA. Niezwykły kraj. Jakby niedoceniany dziś.

  "Czy rozumiesz, co to znaczy? I czy rozumiesz dlaczego Prezydent Putin to obecnie najmądrzejszy lider? Rosja wspomaga Noworosjan tak, że żydo-zachód nie może szczekać za głośno, a ta pomoc jest na tyle wystarczająca, że żołnierze Noworosji dają sobie wyśmienicie radę sami."

  Żołnierze dają radę sami. Mieszkańcy oblężonych miast? Nie bardzo. Ja piszę o klęsce humanitarnej Ługańska czy Doniecka. Jest okrutne - nic nie zrobić, gdy giną bezbronni - a być w stanie coś zrobić.

  Putin to zimny człowiek. Bardzo mądry, nie przeczę. Ale ma krew cywilnych mieszkańców Donbasu na rękach. Wybrał taką drogę, pewnie wie lepiej. Cerkiew pewnie kiedyś zrobi z niego świętego prawosławnego, jak wielkich carów Rosji. Nie mi oceniać. Ale cierpienie to cierpienie. Ci ludzie giną kompletnie bez sensu.
 • @mania przepraszania 22:01:03
  Szukam potwierdzenia informacji o polskich najemnikach na tym lotnisku.jezeli sie potwierdza informacje, chcialbym aby tych drani odnalezli zywych i naglosnili sprawe.wiadomo ze z tego lotniska strzeliwana ludnosc Luganska, ktora ginela dziesiatkami dziennie.po sad i rozstrzelac.

  http://awesomescreenshot.com/0ff3ekgc08
 • @szczurobronny 21:15:29
  Ukry tworzą swój Smersz to pewnie tych 200 pójdzie do piachu za zdradę.
 • @mania przepraszania 22:01:03
  Przeczytałem,no może starałem się przeczytać tą informację ale nie do końca rozumiem opis sytuacji dotyczącej kotła pod Iłowajskiem.Część ukrów sie przebiła,część poddała i zostały jeszcze jakieś oddziały w Mospine.Na mapie są dwa kotły,zrozumiałem,że wiadomość dotyczy obu kotłów,w wiadomości traktowanych jako jeden kocioł?I zostały one zlikwidowane?ps.Ciekawe,jak ewakuowali obrońców lotniska?I te straty,pięciu żołnierzy.
 • @szczurobronny 22:09:35
  Przed chwilą mnie "wywaliło" - Błąd 404. Teraz po zalogowaniu nagle "sprawdzało uprawnienia".
  Zaczęło wszystko działać wolniej (inne strony bez zmian)
 • @adalbert05 22:24:50
  A o to prosze sie spytac ich źródło, czyli tzw.sztab ATO w Kijowie. Skoro sami się przyznają do tzw. ewakuacji to chyba można sie domyślać że ich "panoszenie sie" w tych rejonach dobiega końca...
 • @sean80 20:53:00
  A czy czasem flaga DNR na 1:28 to nie jest na ISS w kosmosie?
 • @TomS 21:43:24
  W 1943r. banderowcy zamordowali trzy osoby z mojej rodziny.
 • @szczurobronny 22:09:35
  To ilość wpisów na stronie , a zwłaszcza ilość zagnieżdżonych multimediów jest powodem tej wieczornej ociężałości. Sami jesteśmy temu winni! Stosujcie państwo linki do multimediów zamiast umieszczania ich bezpośrednio na stronie - będzie trochę lepiej
 • @mania przepraszania 22:34:11
  Oczywiście była to ewakuacja "wirtualna".
  Ale skoro sami banderowcy przyznają się do "opuszczenia" rejonu Starobieszewa,to znaczy,że kotły pod Donieckiem zostały zlikwidowane.Może głupio pytam,bo militarymaps cały czas pokazuje ukrów w kotłach,może po prostu działa z opóźnieniem.Kocioł pod Ługańskiem zniknął dopiero teraz,wiadomość o jego likwidacji jest sprzed paru godzin.
 • @brusek 21:18:08
  ... tym bardziej, że "samoloty" na tym filmie składają się z jednego pixla i nie wiedzieć czemu lądują na wodzie.
 • @adalbert05 22:43:23
  No w tym przypadku proszę interweniować u twórców militarymaps...
 • @szczurobronny 22:09:35
  Ja miałem podobnie, tzn jak chciałem dodać posta to się w nieskończoność pokazywal komunikat "sprawdzanie uprawnień", ale założyłem nowe konto i śmiga jak na początku. Wnioski sami wyciągnijcie co to mogło być.
 • @niewidzialna Armia Czerwona 22:44:15
  O godzinie 21 .21.12 podałem jak było reszta to fantazje ignorantów. Pzdr.
 • @mania przepraszania 22:50:06
  Prawdopodobnie obszar Saur-Mogiły z lotu ptaka;
  https://pbs.twimg.com/media/BwMvNvrIIAAGfdA.jpg
 • @szczurobronny 22:59:49
  Mam podobnie to nie jest pierwsza próba ataku na ten portal ,a jestem tu komentatorem od początku jego istnienia jeszcze jako Ekran24. Pozdrawiam.
 • @indra 22:16:23
  Kiedyś, w czasie Afganistanu, polscy żołnierze zostali postawieniu pod sąd za ostrzelanie wioski. Jeśli Polacy są zaangażowani na Ukrainie, to raczej nie w charakterze artylerzytów.
  Do tej pory polscy najemnicy to nawet mniej widzialni niż niewidzialna armia rosyjska. To tak w kwestii obiektywizmu i nie szerzenia propagadny.
 • @messere 22:10:10
  Widzę , że ciągle nie rozumiesz prostej sprawy. Putin musi podejmować decyzje trochę jak lekarz w przypadku katastrofy z dużą ilością ofiar. Komu udzielić pomocy najpierw? Czyli musi podjąć taką akcję , która skończy się mniejszą ilością ofiar. W polityce nie ma miejsca na emocje i uczucia. Skuteczny , dobry polityk musi kierować się tylko rozumem. Dlatego w Donbasie giną cywile gdyż Putin jest w takiej sytuacji, że pomagając im (wykonując proponowane przez ciebie uderzenie) narażałby życie ogromnej rzeszy ludzi nie tylko w Rosji ale na całym świecie. Dlatego jeśli już musisz kogoś jeszcze oprócz Ukraińców obwinić za śmierć tych cywilów należałoby obwinić raczej Stany Zjednoczone i Unię Europejską , gdyż to oni są podżegaczami wojennymi, którzy rozpętali tą zawieruchę.
  Jeśli idzie o reset długu USA również się mylisz. Sytuacja nabrzmiała do tego stopnia, że nie ma już pytania czy? tylko kiedy?. Władcy Ameryki dążą więc do tego by stało się to w sposób częściowo przynajmniej kontrolowany przez nich. Nie będą się więc pytali żadnego lobby, czy konsorcjum. Z drugiej strony ludzie zasiadający w zarządach wspomnianych przez ciebie koncernów zdają sobie również sprawę z nieuchronności tego zjawiska i z ograniczoności swoich możliwości - oni nawet nie miaukną. Będą raczej dążyli by wyjść z tego cało , a może nawet zbić na tej wojnie interes (jak było w przypadku poprzedniej wojny światowej).
 • @interesariusz z PL 21:37:37
  Piszac "nie rozumie" mialam na mysle sytuacje etniczna.
  Ani politycy, ani dziennikarze, ani tym bardziej spoleczenstwo
  nie ma o niej zielonego pojecia. Zyja od wielu lat w swiecie
  multikulti, to zupelnie inna planeta. Propaganda pierze im mozgi
  chyba jeszcze bardziej niz u nas. A taki oto powstal plakat
  z okazji Life Ball 2014 w Wiedniu:
  http://static1.nachrichten.at/storage/scl/artikelbilder/society/1058423_m3w561h315q80v43518_20140514130648_6fa86y9mg1d18v4hl1sf.jpg?version=1400065645
  Putin, Lukaszenka czy Orban to dla nich dyktatorzy.
  Szkoda gadac...
 • @mrdinozaur 21:58:51
  Zachod uwaza sie za klase sama w sobie. Nikt im nie dorowna,
  nikt nie moze byc lepszy, oni zawsze maja racje. To moze zmienic
  tylko jakis kataklizm.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:37:41
  Czy znasz to z opowiadań rodziców ? Czy też znałeś ich osobiście a potem widziałeś ich zabitych? To wielka różnica wierz mi.
 • @eMJot 23:05:50
  To sa dopiero "jaja". Szefem psychpatów islamskich z tzw. ISIS/ISIL okazał się byc agent Mosadu Żyd Simon Elliot, występujący jako "kalif" Al-Baghdadi;
  http://syrianfreepress.wordpress.com/2014/08/13/isis-is-run-by-simon-elliot-a-mossad-agent-reports-and-links-collection/
 • Dobrej nocy życzę
  Chciałbym tu jeszcze pobyć, podyskutować, ale muszę jutro bardzo wcześnie wstać.
 • @mrdinozaur 23:14:50
  To prosze się w ogóle nie kłaść, tak bedzie łatwiej :))))
  Również życzę dobrej nocy...
 • @TomS 23:14:08
  Ranni bojownicy noworosyjscy ochodza Dzień Górnika w szpitalu w Doniecku;
  http://lifenews.ru/news/139452
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D1%88%D0%B0%D1%85%D1%82%D1%91%D1%80%D0%B0
 • @mania przepraszania 23:17:10
  Ja też zaraz "odpadam" z placu boju o wolność i sprawiedliwośc społeczną - jak to kiedys pisało w prasie...

  Na koniec dnia...


  31.08.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  MH17

  W amerykańskiej prasie coraz więcej informacji potwierdzających fakt zestrzelenia MH17 przez drugi samolot (ukraiński oczywiście)
  http://donbass.center/news/965-voennye-analitiki-v-ssha-prishli-k-vyvodu-chto-boeing-malaysia-airlines-nad-doneckom-sbit-v-vozduhe.html

  Wygląda na to że zaoceaniczna prasa powoli zaczyna przyzwyczajać społeczeństwo do szokujących wieści że „zestrzelili Ukraińcy!!!”
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1873866


  WOJNA

  Skrót info armii DNR. Przeciwnik wypierany jest z Republiki, zajęto lotnisko w Ługańsku (? Mój pytajnik)
  http://rusvesna.su/news/1409504284

  Skróty kolejne
  http://www.novorosinform.org/news/id/7459
  http://www.novorosinform.org/news/id/7463

  Skrót ogólnej sytuacji pod tytułem „Szach i mat”
  http://www.novorosinform.org/news/id/7465


  Prawda i kłamstwo. Ukraiński aktywista Roman Martyniuk który zajmował się pomocą dla 51-szej brygady opisuje na blogu jak było z wyrywaniem się z kotła 3-cia grupa taktyczna. W kolumnie było 77 jednostek. Próbowali wyjśc z kotła iłowajskiego. Pierwsza linia armii DNR przepuściła kolumne. Ale jak kolumna doszła do drugiego pierścienia okrążających wojsk DNR to okazało się że oficerowie dowodzący wyjściem kolumny z kotła zabronili oddawać broń i „technikę” – co było pogwałceniem wcześniejszej umowy z wojskami Noworosji. Dlatego Wojsko Noworosji zaczęło ostrzał kolumny. Zlikwidowano wszystkich poza kilkudziesięcioma ukrami…
  http://rusvesna.su/news/1409494718

  A to prawda! I to od kogo? Naszego ulubieńca Jarosza który mówi o stratach pod „przeklętym Iłowajskiem”. A gdzie nasz ulubieniec w kolorach tęczy, Liaszko?
  http://rusvesna.su/news/1409485843

  Rezygnujący z walki w kotle batalion wojska ukraińskiego został rozstrzelany przez batalion „Prawego Sektora” – film
  http://rusvesna.su/news/1409491755

  Tu o tym samym albo podobnym dodatkowo
  http://novorus.info/news/events/27358-okkupanty-byut-drug-druga-karateli-meshali-sdatsya-podrazdeleniyu-vsu.html

  Chwilowe wstrzymanie ognia i stworzenie korytarza humanitarnego przez wojsko Armii Noworosji dla wyjścia ukrów z kotłów, zostało wykorzystane przez armie kijowian do podciagnięcie kolejnych oddziałów na front
  http://rusvesna.su/news/1409483519

  Minister Obrony DNR: Zabroniłem wymiany jeńców!
  http://rusvesna.su/news/1409484463

  Rosjanie krytykują Kijów za brak chęci skorzystania z korytarzy humanitarnych. „To pokazuje stosunek władzy do ludzi”
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_31/Brak-gotowosci-do-wykorzystania-korytarzy-swiadczy-o-stosunku-do-ludzi-9535/
  http://politikus.ru/events/28449-otkaz-ot-gumkoridorov-pokazyvaet-kak-kiev-cenit-zhizni-soldat.html

  Pytanie podstawowe: czy należy wypuszczac do domu tych co ostrzeliwali nasze miasta?
  http://svpressa.ru/war21/article/96780/

  Dziś zniszczony zupełnie batalion Donbas ma dostac odlotowe, zachodnie cacka – tako twierdzi banderowiec Awakow!
  http://rusvesna.su/news/1409513003

  Mozgawoj: rozmowy z Kijowem nie są możliwe! – film
  http://rusvesna.su/news/1409511977

  Te filmy były – dla dziennikarskiej pamięci przytaczam – pod Starobieszewem Noworosja otrzymała w prezencie 5 szt czołgów i jeden BMP
  http://rusvesna.su/news/1409498305

  Jeszcze szczegóły spod Starobieszewa – spisy
  http://www.novorosinform.org/news/id/7473

  Dwa myśliwce ostrzelały rakietami pozycje powstańców pod Młodogwardyjskiem (LNR)
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_31/Ukrainskie-mysliwce-przeprowadzily-naloty-w-obwodzie-luganskim-7937/


  DRUGI FRONT!

  Ukraińskie media donoszą że zostały ostrzelane dwa statki ochrony wybrzeża Ukrainy. Ukry nie podają żadnych danych ale podobno są świadkowie w rejonie między wioską Bezymienny a Nowoazowskiem
  http://rusvesna.su/news/1409501136

  Tu z kolei informują iż powstańcy zdobyli ukropski statek patrolowy
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1873866


  NOWOROSJA

  Drodzy górnicy Donbasu! Samozwaniec Poroszenko, ksywa „Rzeźnik Ukrainy” – pozdrawia Was w dniu Waszego górniczego święta!!!!!
  http://donbass.center/news/964-samozvanec-poroshenko-pozdravil-shahterov-s-prazdnikom.html

  W Szachtiorsku chwilowo władzę przejęło wojsko DNR
  http://www.novorosinform.org/news/id/7468

  Lotniskowce pod Ługańskiem i Donieckiem toną, ale dalej niszcza miasta!
  http://rusvesna.su/news/1409511745

  W zachodniej części Doniecka wybuchł ostrzelany przez ukrów rurociąg – są straty materialne brak informacji o rannych lub zabitych
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_31/Podczas-ostrzalow-uszkodzono-rurociag-w-zachodniej-czesci-Doniecka-9635/


  KIJÓW i okolice

  Pewien Senator z USA o bardzo „niesłowiańskim” nazwisku bardzo mądrze mówi !!!!
  http://svpressa.ru/politic/news/96881/

  „Czarny Sierpień” Kijowa. Dzień pod dniu opisane jak umierali…
  http://www.novorosinform.org/news/id/7458

  W Chersoniu Prawy Sektor bije protestujących rolników!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7471

  Majdan 3.0. Czy liderem zostanie jeszcze bardziej radykalny radykał?
  http://www.nakanune.ru/articles/19383/

  Ukraina nie zostanie przyjeta do NATO! (Z problemami terytorialnymi)
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_31/Czechy-Ukraina-nie-zostanie-przyjeta-do-UE-i-NATO-z-problemami-terytorialnymi-8333/

  Moskwa wyciągnęła rękę do Kijowa…
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_31/Moskwa-wyciagnela-reke-do-Kijowa-7452/

  Ale zabiera Kołomojskiemu aktywa na Krymie!
  http://politikus.ru/v-rossii/28454-smi-pristavy-arestovali-aktivy-igorya-kolomoyskogo-v-krymu.html

  A Unia na szczycie – kolejny raz!!! – odmówiła Rzeźnikowi dostaw broni!
  http://polish.ruvr.ru/2014_08_31/Na-szczycie-unijnym-Poroszence-odmowiono-dostaw-broni-8782/

  Ploty i inne takie o szczycie unijnym… ( o Polsce też troche ciekawostek!)
  http://politikus.ru/events/28451-antirossiyskie-falshivki-nato-vzvolnovali-sammit-es.html

  Represje w Charkowie
  http://novorus.info/news/video/27343-repressii-hunty-v-harkove-video.html
  http://svpressa.ru/society/article/96848/

  „Wkrótce broń skieruje się w stronę Kijowa” – i o to chodzi!!!!
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1916509


  SANKCJE

  Pan Putin rzecze tak: „Europejczykom będzie bardzo trudno wrócic na rosyjski rynek”. A na kolanach? Panie Putin! Nie bądź taki!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_08_31/Putin-Europejczykom-bedzie-trudno-wrocic-na-rosyjski-rynek-1275/
 • @brusek 23:22:34
  Dzięki.Pzdr.
 • @adalbert05 22:43:23
  Oczywiście, że działa z opóźnieniem i to często sporym.
  Z kotła amwrosijewskiego Ukraińcy próbowali się przebić na zachód. Sformowali grupę bojową z najbardziej nadających się do tego celu oddziałów i wczorajszej nocy próbowali szczęścia . Do sąsiedniego kotła (do Komsomolskoje) przebiło się około setki ludzi (28 z batalionów Donbas, Azow i bodajże Kriwbas) reszta grupy bojowej zastukała do Św. Piotra lub dostała się do niewoli. Dlatego dzisiaj już grzecznie pozostali w kotle bez filozofowania maszerują piechotą do Rosji korzystając z korytarza , o który prosił Putin. Warunek skorzystania z tego korytarza był jeden: graty zostają , ludzie mogą się przespacerować do Uspienki. Ot i cała historia. Znowu zginęła kupa ludzi z powodów propagandowych.
 • @brusek 23:22:34
  Obrazek na dobranoc...
  http://cs624525.vk.me/v624525393/905/j95aNh9SgNk.jpg
 • @brusek 23:22:34
  To też jest ciekawe. Nie znam rosyjskiego, a translator to kicha, ale coś tam zrozumiałem:)
  Thx za linki ;)
  Pozdrawiam!
 • @hades 23:43:41
  Ech...Tak doskakuje do kompa, że zapomniałem o linku
  http://donbass.center/news/172-u-minoborony-rossii-est-10-voprosov-k-kievskim-vlastyam.html
  :D
 • @szczurobronny 22:59:49
  W przypadku lagów z zapisem podejrzewam kłopoty po stronie serwera. Strona jest tak zbudowana , że nie daje sobie rady ze zbyt dużą ilością wpisów, a w naszym przypadku tak właśnie jest. Zwróćcie uwagę, że problemów nie ma "na początku dnia" - świeżo po założeniu nowej podstrony przez Adnovum. Te problemy narastają wraz z ilością wpisów. Stąd moja sugestia dotycząca multimediów.
 • Hobby Striełkowa
  Igor Striełkow prywatnie jest ważną figurą w rosyjskim ruchu rekonstruktorskim.
  Tu - jako "Organizator Puliemiotnych Kursow" i moderator forum z pięknym pierwszowojennym "adrianem" na awatarze.

  http://livinghistory.ru/topic/24093-bolshaia-voina-1916-28-30-avgusta-2009/page-5
 • @messere 22:10:10
  Jeśli bierzesz pod uwagę co twierdza mendia i ich pracodawcy, politycy tzw. Zachodu, Patroszenko, SBU, Kowal, Bojko itd. itp. że Ukraina została napadnięta przez Rosję, to rzeczywiście masz rację: Putin nie obronił ludności cywilnej i mając do tego odpowiednie narzędzia, nie użył ich i ma krew na rekach.
  Jeśli natomiast bierzesz pod uwagę, że jednak Rosja nie napadła na Ukrainę i stara się trzymać na dystans, pozwalając tylko ochotnikom jechać do Donbasu i walczyć, to raczej Putin nie może ostrzeliwac Ukrainy tajnie czy nietajnie. Jakby ostrzeliwał i wpadł, to potwierdziłby co łżą w/wyminieni.
  Putin nigdy nie obiecywał Donbasowi, że będzie tak jak z Krymem, choc Donbas taką miał na początku nadzieję.
  Donbas zaczął walkę w sumie samotnie, na początku wydawało się, że to walka z wiatrakami.
  Teraz okazuje się, że można walczyć samotnie a jak ludzie widzą, że walczysz dzielnie o swoje racje, o wolność i samostanowienie, zaczynają myśleć, potem zastanawiać się, potem podziwiać a potem popierać z całego serca.
  Reasumując: nikt inny, tylko kijowska hunta i jej poplecznicy mają krew cywilów Noworosji na rękach, zresztą dla nich wszystkich to żadna nowość.
 • @brusek 23:22:34
  Jak zwykle brusek na posterunku! Pozdrowionka:)
 • @TomS 23:29:39
  Jak rozumiem,prawy kocioł się poddaje,lewy kocioł do którego przebiła się grupa o której piszesz cały czas istnieje i funkcjonuje w okrążeniu?
  Czyli będą podjęte próby wybicia się z tego kotła na zachód.Przynajmniej na mapie tak to wygląda.
 • @Ptasznik z Trotylu 23:49:32
  Kilka dni temu był na stronie link do wywiadu ze Striełkowem,był w mundurze polowym,u pasa miał przypiętego MauseraC96 w drewnianej kaburze.No po prostu Janek z Czterech pancernych!
 • @szczurobronny 19:26:59
  A tu rodzynek dla fanow Rosyjskiej armii
  https://www.youtube.com/watch?v=eKMOk0kQGvk
  Pozdrawiam i dobranoc
 • @bipaw 00:17:19
  A to jeszcze jeden rodzynek na dobranoc.
  ЛЮБЭ "Не валяй дурака, Америка"
  Nie rżnij głupa, Ameryka"
  https://www.youtube.com/watch?v=vqsPaTLM7Og
 • @adalbert05 00:07:04
  Tak to właśnie wygląda.
  Właśnie gdzieś przeczytałem, że przejazd(przebicie się) tej ukropskiej grupy był dogadany z powstańcami. Mieli przejeżdżając przez pozycje powstańców zostawić sprzęt a dalej zapychać na piechotę , ale oficerowie ukraińscy chcieli być cwańsi i i zakazali żołnierzom rozbrajać się. Efekt - druga linia powstańców otworzyła ogień, nakryli ich gradami a potem z obu stron wybili prawie do nogi (przebiła się wspomniana setka). Knajactwo skrajne.
 • @szczurobronny 00:16:10
  Nie mogę ci autorytatywnie powiedzieć dlaczego tak się dzieje . To może być parę różnych czynników nakładających się na siebie takich jak np. chwilowe fluktuacje ilości użytkowników powodujące z jednej strony wzrost obciążenia serwera a z drugiej przeciążenie łącza po stronie serwera. To powinien sprawdzić admin serwera. Wątpię natomiast w jakieś ingerencje takich czy innych służb - za mali misie jesteśmy. :)
 • @TomS 01:09:10
  W banderowskiej ideologii, czyli w Dekalogu Ukraińskiego Nacjonalisty, kłamać oszukiwać to wręcz zaszczyt.
  Ja - Duch odwiecznej walki, który uchronił Ciebie od potopu tatarskiego i postawił między dwoma światami, nakazuję nowe życie:
  Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz walcząc o nie.
  Nie pozwolisz nikomu plamić sławy ani czci Twego Narodu.
  Pamiętaj o wielkich dniach naszej walki wyzwoleńczej.
  Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walki o chwałę Trójzęba Włodzimierzowego.
  Pomścij śmierć Wielkich Rycerzy.
  O sprawie nie rozmawiaj z kim można, ale z tym, kim trzeba.
  Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
  Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.
  Ani prośby, ani groźby, tortury, ani śmierć nie zmuszą Cię do wyjawnienia tajemnic.
  Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców.
 • @szczurobronny 00:16:10
  Ja zauważyłem tylko kilkuminutowe problemy z wejściem na tę stronę, ale właśnie wtedy była ona odświeżana, to znaczy przybyło kilka tekstów i zmienił się układ - zatem zwykła przerwa aktualizacyjna na serwerze. Później już było bez zarzutu! :)
 • @Zbyszek Stell 01:22:53
  Spójrzcie państwo na mapę. Zanosi się wyraźnie na kolejny kocioł! Tym razem Debalcewo. Widzę , że powstańcy zajęli Swietłodarsk więc Debalcewo jest już w okrążeniu operacyjnym.
  Tak trzymać!
 • @yanato 14:31:40
  Ja natomiast mam uraz do wszystkich polityków w PL.
  Od 1989 roku (we wcześniejszych latach to wiadomo co było) do dziś nie było ani jednego polityka w PL na którego można z czystym sumieniem zagłosować, bo każdy czymś złym zasłynął.
 • @powerzx 04:16:52
  Akurat z tym bym się nie zgodził. Przykład Andrzej Lepper . Jego przemówienie w Brukseli , szczególnie od 1:57

  https://www.youtube.com/watch?v=flKRe2ZMI-Y

  Pytanie : czy zostaliśmy oszukani ? przecież będziemy mieli "swojego" prezydenta w unii, a wcześniej mieliśmy przewodniczącego parlamentu.

  Dziwnym trafem tak się składa, iż jeden miał pseudonim "Docent", a drugi "Oskar", a "nasz" IPN nic o tym nie wie.
 • @TomS 01:18:32
  Wątpię natomiast w jakieś ingerencje takich czy innych służb - za mali misie jesteśmy. :)

  =============================================

  Akurat co do ingerencji służb na tym portalu, a szczególnie na blogu AdNovum w dwojakiej postaci :

  po pierwsze : poprzez techniczną interwencję, a więc spowalnianie przeglądarki, zamykanie niektórych wymienionych tutaj linków itd.

  po drugie : poprzez podsyłanie swojej agentury celem robienia tutaj fermentu, odwracania uwagi internautów od istotnych i ważnych informacji i ich przekierowywanie na rzeczy drugorzędne , nieistotne
  , kwestionowania rzeczy oczywistych itd.

  jako specjalista po dywersji ideologicznej jestem święcie przekonany i nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.

  TomS ! jak chcesz , to mogą wymienić kilku nickowców, którzy tu robią za "słupa". Nie zrobię jednak tego z prostego powodu : oni , aż tak nie zagrażają temu blogowi, a paradoksalnie dodają temu blogowi czytelniczego blasku oraz odczynu zagrożenia poprzez co konsolidują tutejszą społeczność.
 • @TomS 01:09:10
  Witam!
  Tak jak napisałem przed północą w "linkowni" oraz jak zauważyłeś - potwierdzenie i opis widzialem na Rossija 24 o północy.

  Korytarz humanitarny miał polegać na wyjciu żołnierzy, podkreślam ŻOŁNIERZY Armii Ukrainy NA PIECHOTĘ, tylko z bronią ręczną, bez zapasów i amunicji utworzoną drogą w kierunku Rosji, gdzie przygotowane są dla nich obozy.

  I dokładnie tak się stało!

  Wspomniałem też w linkach że władze wojskowe nie chca by to się odbywało i śle rozkazy by się przebijac bez względu na straty własne!

  Ale jak widać dla banderowców każde życie ludzkie jest tak samo nic niewarte!!!!

  Dziś 1-szy września, nie tylko nowy rok szkolny...

  Podsyłam kilka zlinkowanych filmow znalezionych - na ten patriotyczny temat...

  Hymn
  http://www.youtube.com/watch?v=eq_G5qhh5dU&list=UUNqw_iVWMKGNiQtvUg5QKgA&feature=player_detailpage

  Traces of war part 1
  http://www.youtube.com/watch?list=UUNqw_iVWMKGNiQtvUg5QKgA&v=qR1hbbfNVE8&feature=player_detailpage

  Traces of war part 2
  http://www.youtube.com/watch?v=_eIiujoGV1g&list=UUNqw_iVWMKGNiQtvUg5QKgA&feature=player_detailpage

  Traces of war part 3
  http://www.youtube.com/watch?v=z8fMQoSoeK4&list=UUNqw_iVWMKGNiQtvUg5QKgA&feature=player_detailpage

  Traces of war part 4
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xQ8Urf4WakY&list=UUNqw_iVWMKGNiQtvUg5QKgA
 • GW
  Kolejne wypociny tej chorej kobiety:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16562591.html#MT

  Zwróćcie uwagę na brak mozliwości komentowania pod tym artykułem.
 • @Gregoson 07:40:41
  O, nie wiedziałem, że żona Sikorskiego jest tak oszałamiająco brzydka. To dziwne, gra wielkiego pana, a nawet pięknej żony nie ma.

  Ale to typowe dla kultury Zachodu. Nie jest dobrze w niej widziane, by mężczyzna u szczytu władzy miał piękne kobiety.
 • @Gregoson 07:40:41
  To jest ten art. o którym pisał 30.08.2014 AdNovum...

  Po prostu jest to dla "nich" tak ważne że powielają go i chcą te idiotyzmy zaszczepić w mózgach gawiedzi...
 • @Gregoson 07:40:41
  Kolejne wypociny tej chorej kobiety:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16562591.html#MT
  ---------------------------------------------------------------------------------------


  Nazywanie "tego" kobietą, to chyba spore nadużycie.
  To zwykła chazarka jest...
 • @messere 07:53:58
  O, nie wiedziałem, że żona Sikorskiego jest tak oszałamiająco brzydka. To dziwne, gra wielkiego pana, a nawet pięknej żony nie ma.

  Ale to typowe dla kultury Zachodu. Nie jest dobrze w niej widziane, by mężczyzna u szczytu władzy miał piękne kobiety.
  ---------------------------------------------------------------------------------------

  Uroda kobiet mężczyzn u władzy nie ma nic do rzeczy.
  Nie jest ważne, czy kobieta dla takiego jest ładna czy brzydka.
  Ma to być żydówka, a że z urodą u tej nacji kiepsko, to...
 • @brusek 07:57:50
  Zorientowałem się, że to o tym pisał AdNowum, ale linka podałem głównie dlatego, żebyście zobaczyli, że GW nie pozwala komentować takich artykułów. Ciekawe dlaczego?

  @messere 07:53:58

  niezły bazyliszek co? :D

  Niedawno pisali na GW o tym, że Papkin Siikorski cos tak chciał kombinować z nazwą tego dworku, któy kupił za 1400 dolarów i jeden z lemingów w komentarzach napisał, że wzystcy zazdroszczą Radkowi majatku, dwóch synów i pięknej żony. Przysięgam ci że zaparskałem monitor. Wspólnik myślał, że coś mi się stało ale jak mu pokazałem wpis to też uśmiał się zdrowo.
 • @detektywmjarzynski 07:19:34
  ????

  podaj, jak to technicznie owe służby miałyby robić ?

  wszelkie spowolnienia przeglądarki to moim zdaniem zasługa tych zdolnych młodych programistów z wielkich miast, któryh Pan Oprara hołubi.
 • @Forged 08:13:57
  Pan Prezydent Gdańska chce umierać za Donieck

  http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,16563136,Tusk_o_Ukrainie_na_Westerplatte___To_jest_wojna__Przemoca.html#BoxSlotI3img
 • @Forged 08:13:57
  Cipi Liwni- agentka Mossadu z grupy zabójców,prująca się agentka-cel uswieca ,wnuczka chasydów z Góry Kalwarii,minister w rządzie partii Likkud.

  szpetna ?

  http://nol.hu/data/cikk/32/1/41/cikk_320141/88303.jpg
 • @TomS 01:18:32
  dlaczego nie bierzesz pod uwagę zmian w dostępności dołączanych plików z innych miejsc, nic nie mówiąc o wewnętrznych skryptach, których jakość budzi wątpliwości (a których pętlenie jest zależne od chwilowej zawartości strony) ?
 • @Gregoson 08:26:24
  Pan Prezydent Gdańska chce umierać za Donieck
  -----------------------------------------------------------------

  Pan Prezydent tak to powiedział, że nie wiadomo w którym mundurze by chciał umierać: z pomarańczowo-czarną wstążką, czy pod godłem trychuja?
  I jeszcze pytanie: czy Pan Prezydent Gdańska chce umierać osobiście, czy ciałami i krwią "poddanych"?
 • @lorenko 23:57:06
  "Putin nigdy nie obiecywał Donbasowi, że będzie tak jak z Krymem, choc Donbas taką miał na początku nadzieję.
  Donbas zaczął walkę w sumie samotnie, na początku wydawało się, że to walka z wiatrakami."


  Putin szantażował użyciem rosyjskich wojsk na Ukranie, mało tego, obiecywał, że gdy wydadzą rozkaz strzelania do cywili na Ukrainie, rosyjska armia stanie za nimi.

  Potem zdradził nadzieje i obietnice, wystąpił do dumy o odwołanie pozwolenia na użycie wojsk.

  Pisałem wtedy, że postąpił jak potrząsający szabelką Papkin.
 • @messere 22:10:10
  Podzielam poglądy na temat polityki Putina,

  zachowuje się jak Papkin, straszy, i nic nie robi.

  Ma krew na rękach, niewątpliwie. Na to stwierdzenie zasłużył wytąpieniem do dumy o pozwolenie na użycie rosyjskiej armii na Ukrainie, i późniejszym słynnym wywiadem.
 • @TomS 23:05:40
  Wina USA jest oczwista, przecież osadzili po puczu w Kijowie swoich ludzi.

  Winą Putina są jego sugestie i obiecanki, że stanie w obronie ludności cywilnej Ukrainy. Mógł nie obiecywać.
 • @szczurobronny 22:59:49
  zapis to nie czytanie strony, inne komunikacje.
 • @niewidzialna Armia Czerwona 22:57:42
  raczej różnica w czasie, a nie inne konto.
 • Ukropiteki kombinują z "atomem"
  28 sierpnia znalazłem informację podaną przez
  @vortex 13:03:16
  UKRAINA - małpa z atomowa brzytwą!

  Potwierdza ona moje obawy, o których od dwóch miesięcy alarmuję na wszystkich możliwych portalach, nawet takich, jak ONET. Ukry, przy ścisłej współpracy z CIA, próbują zbudowach kilka głowic atomowych z plutonu wydzielonego z wypalonych prętów paliwowych. Tzn stare, zużyte pręty się do tego nie nadają, ale próbują takiego układu:
  - część starych, zużytych prętów paliwowych zastąpili nowymi Westinghouse'a o większym wzbogaceniu, jednocześnie usuwając szereg innych, aby za bardzo nie przekroczyć potencjalnej (po usunięciu pretów bezpieczeństwa) masy krytycznej
  - w wolne miejsca wstawili pręty z naturalnym, a może nawet zubożonym uranem, przetrzymując je w reaktorze nie dłużej niż 20 dni w celu ograniczenia ilości plutonu 240, 241 i 242
  - po wyładowaniu pręty te poddają przeróbce w celu wydzielenia plutonu (ekstrakcja ciecz-ciecz) do budowy głowicy.
  Najtragiczniejsze jest to, że do budowy głowicy potrzebny jest gal, bo bez jego dodatku każdy odlew plutonu po schłodzeniu rozsypie się w proszek. Żadna firma zachodnia (Degussa, Alfa Aesar) takiego galu nie dostarczy, bo wie, czym to pachnie. Natomiast polskojęzyczne głupki ochoczo oferują ukropitekom arsenek galu o czystości półprzewodnikowej, wydzielenie galu z którego jest dziecinnie proste ze względu na termiczną niestabilność tego związku w wyższych temperaturach.
  - CIA, na podstawie spektrum masowego trzymanego plutonu, zobowiązuje się przeprowadzić w Los Alamos niezbędne obliczenia masy i wymiarów głowicy, czyli tzw. "pitów" (wydrążone w środku pólczasze, do złożenia po 2 na głowicę)
  Wg moich obliczeń ukropiteki potrzebują jeszcze jakichś 4-5 miesięcy, aby dysponować gotowymi głowicami, z przeznaczeniem na Krym, Noworosję, a w ostateczności na Polskę. To dlatego naczelny dowódca ukropiteków zapowiada defiladę zwycięstwa w Sewastopolu.
  Zastanawiam się, czy Rosja jest aż tak bardzo naiwna i tego nie widzi, czy też jednak sytuację kontroluje. Jednak w pewnym momencie sytuacja znajdzie się poza kontrolą.
 • @TomS 22:38:06
  lepiej to będzie, jak Pan Opara zmieni programistów.
 • Piękna piosenka o poległych w boju rosyjskich żołnierzach, którzy tak naprawdę nie polegli , lecz jak żurawie odlecieli do nieba
  … i dlatego tak często patrzymy w niebiosa na lecące żurawie..

  https://www.youtube.com/watch?v=Z6VwVnhJseE
 • @szczurobronny 22:09:35
  "To że serwer nie wyrabia wykluczam jak i to że skrypt forum jest nie wydajny."


  a skąd to przypuszczenie (wykluczenie) ?

  ja za Łażącego Łazarza oskarżałem nE o kradzież mocy obliczeniowej, tj. że skrypty stron wykonywały jakieś obliczenia na moim kompie. Może produkowali "bitcoiny" ?
 • @TomS 23:46:28
  a co z komunikacją np. z google ?
 • @interesariusz z PL 08:47:56
  -”Podzielam poglądy na temat polityki Putina,zachowuje się jak Papkin, straszy, i nic nie robi.Ma krew na rękach, niewątpliwie. Na to stwierdzenie zasłużył wystąpieniem do dumy o pozwolenie na użycie rosyjskiej armii na Ukrainie, i późniejszym słynnym wywiadem.”

  Nie szerz tu populizmu i nie próbuj podrzucać hasełek żywcem wziętych z Omletów i innych Pejso-mediów, tu nie siedzą idioci których rzucisz w rewolucyjnym zrywie na Putina.
  „Operacja Ukraina” była przygotowywana [ostatnia jej faza] przez zachód od co najmniej 2006 roku, od pierwszych spotkań Jaceniuka z Condoleezza Rice i przygotowywania Poroszenki, od obsadzenia w Polsec formacji PO-PiS która miała tę operację flankować, w tym czasie w Polsce wzmocniono proukraińskie komórki typu „stowarzyszenia”, „centra” itp. a w parlamencie i rządach znalazły się odpowiednie osoby, Rosja też nie spała i naszpikowała swoimi wszystkie możliwe szczeble władzy na Ukrainie oraz przygotowała kilka wariantów rozstrzygnięcia tego ataku na wschód, nic się nie dzieje w tak ważnych sprawach przypadkowo, jakikolwiek udział regularnych wojsk na wschodzie Ukrainy byłyby głupotą polityczną co stoi w sprzeczności z doskonale zaplanowanym przyłączeniem Krymu i rozegraniem „wojny 21 wieku na wschodzie” bo to jest wojna i Rosja użyła tu wszelkich dostępnych w tych okolicznościach metod i środków, a że są ofiary – muszą być.
  Ukraińcy nie potrafili zapanować nad szerzącym się nacjonalizmem, od 10 lat planowo podsycanym, trudno powiedzieć czy z wygodnictwa czy po prostu nie mieli szans wobec tak sprawnie prowadzonej i opłacanej akcji zachodu jak kiedyś Polacy których w konia zrobiła Solidarność. Gdyby nie potęga mediów Rosji to świat łyknąłby ludobójstwo na Ukrainie jak łyknął ludobójstwo w Jugosławii a Polacy do tej pory podają rękę Polakom którzy brali udział w tym barbarzyństwie.
  Jeśli masz tyle pary to zrób coś z obcą i antypolską agenturą rządzącą w Polsce.
  „Gdy rozum śpi budzą się upiory”
 • @szczurobronny 00:16:10
  Strona używa bazy danych MySQL, MSQL (lub innej, ale to nie istotne),
  gdy serwer jest obciążony to baza danych jest "niewidoczna" i nie ładuje się strona, bo przeglądarka czeka na dane. Nie ma tu nic tajemniczego, po prostu serwer na którym jest ta strona i pewnie wiele innych nie wyrabia się. Gdy baza danych dostaje za dużo "zapytań" to leży i wydaje się wam że to atak. A przyczyna jest prosta za wiele osób otwiera stronę, na dodatek na każdej stronie jest za dużo komentarzy. Każdy komentarz to jedno zapytanie do bazy danych. Przy setkach komentarzy i setkach odwiedzających (milion odwiedzin nie wziął się z powietrza) strona "nie wyrabia".
  Dodatkowo boty indeksujące stronę do wyszukiwarek takich jak google, yahoo, bing ciągle odwiedzają stronę i ciągle sprawdzają czy jest nowy materiał na stronie (boty wprowadzają dodatkowe obiążenie, bo bardzo często sprawdzają wszystkie artykuły i komentarze pod kątem aktualizacji!)
  Podobne problemy lub nawet większe były (i są) na kresach i militarymaps.
  Mam nadzieję że trochę wyjaśniłem istotę tych problemów
 • Manifestacja antywojenna plac litewski w Lublinie 6 września 2014 r. godz .19: 00
  pod hasłem : „NIE dla agresji ukraińskiej w Donbasie” „NIE dla wojny z Rosją”

  https://www.facebook.com/events/686118401481600/?ref_newsfeed_story_type=regular
 • @szczurobronny 09:27:42
  stara jak świat metoda,z powodzeniem stosowana chociażby przez średniowiecznych możnowładców do rozsadzania upatrzonych regionów poprzez przepłacenie „czarnej owcy” na danym terenie, taką rolę odegrała dla USA Al Kaida, teraz kalifat ale w Europie trzeba było szukać innych rozwiązań, struktury UPA w sam raz, tym bardziej jest to dla Polaków sygnał jak bardzo kraj jest zależny i ubezwłasnowolniony, to jest dużego kalibru policzek dla Polaków że skończyli jako pomagierzy dawnej UPA
 • @messere 19:24:24
  "Kraje NATO wielokrotnie używały lotnictwa szturmowego do neutralizacji stanowisk artyleryjskich podczas prowadzonych przez siebie operacji. Ostatnio chyba w Libii." - kraje natowskie sobie mogą, są liczne, działają bezkarnie z pogwałceniem międzynarodowych norm i prawa na które się powołują a które niejednokrotnie sami tworzyli albo współtworzyli, mają za sobą organizacje międzynarodowe takie jak ONZ, który w każdej chwili może przeforsować strefę zakazu lotów nad danym krajem co jest podstawą każdej wojenki banksterskiej, inne organizacje takie jak trybunał haski czy OBWE mogą bez problemu ukryć prawdę na temat zbrodni popełnianych przez NATO/USA/Izrael, mają w garści prawie wszystkie media na zachodzie nie ważne jakiej opcji które mogą skutecznie zafałszować rzeczywistość, mają w garści międzynarodowe instytucje finansowe, banki i korporacje oraz rządy które mogą w razie czego nałożyć sankcje albo w inny sposób zrujnować gospodarkę krnąbrnego kraju. A co ma Rosja? Kilku nie pewnych sojuszników z własnymi problemami gospodarczymi, militarnymi, politycznymi, niektórzy z nich zmagają się z kontrolowanymi z zachodu kolorowymi rewolucjami, rebeliami, wojnami domowymi, są osłabieni, wielu jej sojuszników z czasów ZSRR już padło, Rosja próbuje oczywiście zdobyć nowych sojuszników oraz podnieść z kryzysu gospodarczego, politycznego i militarnego starych sojuszników ale z uwagi na dywersyjne działania zachodu względem tych państw oraz podnoszącą się z upadku z czasów rządów pijanego Jelcyna Rosję idzie to powoli, modernizacja rosyjskiej armii jeszcze się nie zakończyła. BRICS czy Unia euroazjatycka jest dopiero w budowie i nie mają jeszcze tak dużych możliwości co ich zachodni odpowiednicy, po za tym zachód cały czas próbuje paraliżować budowę tych konkurencyjnych względem siebie bloków/sojuszy polityczno-gospodarczych które mogą zagrozić jego interesom.
  Więc jak w takich warunkach Rosja ma oczyścić Ukrainę wojskowo?
  Jest jeszcze na to za słaba, po za tym zachód mógłby to potraktować jako agresję i w ten sposób uzyskałby powód do wprowadzenia wojsk NATO na Ukrainę na co Rosja nie może sobie pozwolić a co groziło by starciem Rosja-NATO na śmierć i życie, a nawet jeśliby NATO nie zdecydowało by się na wprowadzenie wojsk na Ukrainę to mają jeszcze opcje przerzucenia tysięcy najemników z różnych części świata na Ukrainę, dozbrojenie rodzimych band banderowców, Tatarów krymskich czy odmóżdżonych propagandą antyrosyjską Ukraińców, znalazło by się też sporo naiwnych i odmóżdżonych poszukiwaczy przygód z Polski czy krajów bałtyckich oraz Rumunii, to mogłoby by się przekształcić w drugie Indochiny albo Afganistan z setkami tysięcy ofiar i rannych, zniszczoną infrastrukturą, przemysłem i rolnictwem na obszarze setek tysięcy kilometrów kwadratowych, milionami uchodzców uciekających ze strefy działań wojennych, plus bandy rabusiów i bezdomnych, różnej maści gangi i mafie korzystające z okazji, zniszczone gospodarki krajów Europy wschodniej, bieda, chłód z powodu zakłóconych dostaw gazu i głód. Nawet gdyby Rosja wygrała usuwanie skutków takiego konfliktu trwało by dziesiątki lat, było by bardzo kosztowne. A sama Rosja byłaby postrzegana jako nieodpowiedzialny agresor i bandyta, zostałby nadszarpnięty jej wizerunek, wiele z tego co osiągnęła na przestrzeni ostatnich kilku lat zostało by stracone a wiele narodów poszkodowanych w tej wojnie znienawidziło by ją na bardzo długo.

  "W tej sytuacji krew tych cywilnych ofiar jest na rękach decydentów rosyjskich. " - krew cywilnych ofiar jest na rękach armii ukraińskiej, ochotniczych bojówek banderowskich oraz ich dowódców i przedstawicieli kijowskiej junty oraz ich zachodnich mocodawców z Wall Street, Waszyngtonu, Londynu, Berlina, Paryża i Brukseli czy ONZ. Obwinianie rosyjskich władz jest tutaj nadużyciem.
 • @interesariusz z PL 08:31:02
  Dostępność plików zagnieżdżonych na stronie również wpływa na czas potrzebny przeglądarce na przygotowanie wyświetlenia całości. Masz rację.
  Dlatego tak naciskam na ograniczanie się do linków do źródeł.
 • @TomS 09:41:45
  Dobra, my tu gadu gadu a....

  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków


  MH17

  Eksperci wciąż to samo „Boeinga zestrzelił ukraiński samolot”. A zapisy czarnych skrzynek dalej utajnione…
  http://www.rg.ru/2014/07/24/boing.html


  WOJNA

  Nowa mapa „Kota”
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/27412/27412_original.jpg

  Reportaż „on line”
  http://ria.ru/world/20140901/1022227069.html

  Skrót krótki – nie wiem czy może być „krótki skrót”? generalnie chodzi o to że zlikwidowano 12 wzmocnionych punktów obrony ukropów, rozwalono kolumnę zaopatrzeniową a przy okazji jakiś komandir padł! I nie był to Janek Wiśniewski ale niejaki Dobrodomow
  http://www.novorosinform.org/news/id/7484

  Świeże informacje ze sztabu
  http://www.novorosinform.org/news/id/7486

  „Colonel C” krótko o lotniskowcach
  http://www.novorosinform.org/news/id/7485

  „Wostok” nadaje: „zostały się tylko 3 kociołki”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1842488.html

  Koło Mereżki „nasi” zestrzelili kolejną „Suszkę”. Tym razem do kolekcji doszedł SU-27
  http://ria.ru/world/20140901/1022248284.html

  USA wojnę będą prowadzić do ostatniego Ukraińca!
  http://www.regnum.ru/news/1840994.html

  Znów piszą że „dobrowolne bataliony” ukrów otrzymają „ciężkie sprzęt” – cokolwiet to znaczy / atomówki dostaną banderowcy –majdanowcy”?
  http://ria.ru/world/20140901/1022249175.html

  O tym jak dawał nogę „Batalion Sztorm”
  http://rusvesna.su/news/1409519596

  DRUGI FRONT
  A może już trzeci? Zaporoże w ogniu?
  novorus.info/news/events/27376-zaporozhe-gorit-zemlya-pod-nogami-nacistov-pod-udarami-armii-novorossii.html


  NOWOROSJA


  W kolejnych rozmowach w Mińsku będzie uczestniczyć delegacja Noworosji!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/1/22367049/

  4 scenariusze przyszłości
  http://www.gazeta.ru/politics/2014/08/16_a_6178393.shtml

  Wyjaśnienia dlaczego Noworosja zwycięża
  http://ria.ru/world/20140827/1021591235.html?utm_source=smi2&utm_medium=banner&utm_campaign=rian_partners

  Pan Putin do Pana Rzeźnika wysłał sygnał na temat Noworosji by natychmiast zacząć rozmowy pokojowe z Noworosją i uznać ją stroną konfliktu
  http://www.gazeta.ru/politics/2014/08/31_a_6197793.shtml


  KIJÓW I OKOLICE


  Dziś we Lwowie matki tych co siedzieli na Ługańskim lotniskowcu będą „szturmować władze” – cokolwiek się wydarzy i cokolwiek to znaczy…
  http://rusvesna.su/news/1409519391
  Niech Poroszenko weźmie pistolet i się zatrzeli!
  http://politikus.ru/articles/28459-pust-poroshenko-vozmet-pistolet-i-zastrelitsya-zhitelnica-donbassa.html

  Jeszcze raz interaktywna mapka pokazując kto władał i kiedy ziemiami „kijowian” – specjalnie dla porno-kartografów
  http://www.gazeta.ru/science/infographics/ukrainskie_zemli_v_istoricheskoi_perspektive.shtml

  Warszawie nie udał się numer z samolotem wicepremiera FR
  http://svpressa.ru/politic/article/96836/

  Kijów wyłączył prąd dla Krymu. Jeszcze nie wszystko wróciło do normy
  http://www.interfax.ru/russia/394222

  O tym jak Kijów wzywa rezerwistów oraz o ich możliwościach w tej materii
  http://rbcdaily.ru/politics/562949992242692

  Na Bukowinie skazany pierwszy dezerter (ja bym dał mu medal!)
  http://rusvesna.su/news/1409518956

  Prezydent P. wyjaśnił warunki jakie muszą zaistnieć w Kijowie by zakończyć wojnę
  http://rbcdaily.ru/politics/562949992256300

  Już pisałem o Pani Senator z USA o polskobrzmiącym nazwisku Dianne Feinsten (Tata z Polski) . Jak ja zwał tak zwał, ale nawołuje do odejścia od sankcji i dialogu z Rosją!
  http://rusvesna.su/news/1409518540
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_01/Wplywowa-amerykanska-senator-kwestionuje-skutecznosc-sankcji-wobec-Rosji-9502/

  Inni mądrzy Amerykanie tez dobrze mówią!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1409388275


  SANKCJE


  Alaska, Norwegia z rybami w tle
  http://www.interfax.ru/business/392712
  „Parmezan po partyzancku” czyli jak rynek FR sobie radzi
  http://www.gazeta.ru/business/2014/08/31/6195753.shtml

  W Rosji Euro skoczyło na 49 rubli!
  http://www.interfax.ru/business/394269
  Ale indeksy na giełdach Rosji pną się do góry…
  http://www.interfax.ru/business/394263

  Analizy i tłumaczeni analityków
  http://www.regnum.ru/news/economy/1842039.html

  ROCZNICA DZISIEJSZA


  Zachód nie chce pamiętać o „prowokacji gliwickiej”
  http://svpressa.ru/politic/article/96873/
 • @Alojzy81 09:02:39
  Stąd zatrzymywanie ofensywy NowoRosji na Dnieprze nie wydaje się strategicznie uzasadnione. Już raz Ukraina /przypomnę Czarnobyl/ była wykorzystana w syjonistycznej grze przeciwko Rosji.
 • @TomS 09:41:45
  Panowie, pora zabrać się za prasówkę.
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_01/Putin-zainauguruje-budowe-Sily-Syberii-9346/
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_01/Uzytkownicy-Twittera-stworzyli-hasztag-StopNATO-0262/
  i odbudować psychicznie.
  ЛЮБЭ "Не валяй дурака, Америка"
  Nie rżnij głupa, Ameryka"
  https://www.youtube.com/watch?v=vqsPaTLM7Og
 • @TomS 09:41:45
  tylko że użytkownicy nie na to narzekają,

  najczęściej opóźnieniom ulega otwarcie okienka na wpis uwagi, albo jej zapis.
 • @Alojzy81 09:02:39
  Osobiście wydaje mi się,że to kolejna teoria spiskowa.
  Po pierwsze Rosja ma świetny wywiad,szczególnie w środowisku związanym z energią atomową.Opieranie się na wypowiedzi jakiegoś banderowskiego idioty o paradzie w Sewastopolu(bo mamy kilka głowic atomowych) jest co najmniej niepoważne.Jakim potencjałem jądrowym dysponuje Rosja?Hipotetycznie zakładając,że to co piszesz jest prawdą,to wojna Jądrowa pomiędzy Ukrainą,a Rosją spowoduje,że żaden banderowiec nie weźmie udziału w takiej defiladzie,bo ich fizycznie nie będzie.I jeszcze sprawa najważniejsza.USA,podobnie jak Rosja ściśle broni dostępu do klubu posiadaczy broni atomowej.Przy panującym burdelu na Ukrainie,pełzającej wojnie domowej nie ma pewności,że ktoś sprzeda taką bombę terrorystom,a potem będzie bum np.w Waszyngtonie.
 • @interesariusz z PL 08:56:23
  Wina USA jest oczwista, przecież osadzili po puczu w Kijowie swoich ludzi.

  Winą Putina są jego sugestie i obiecanki, że stanie w obronie ludności cywilnej Ukrainy. Mógł nie obiecywać.

  =============================================

  Zrównywanie winy USA prących do wojny rękami swoich zwasalizowanych /skolonizowanych/ krajów z rzekomą winą Putina zabiegającego ze wszech sił o pokój na świecie to tragiczna pomyłka . Pomiędzy napastnikiem, a broniącym się jest zasadnicza różnica. Kto tego nie widzi i nie rozróżnia jest ślepy albo głupi lub jest u nich na służbie jako dyżurny komentator.
 • @szuwarek14 09:19:47
  populizmu ? czy Ty wiesz, co to jest ?

  Polacy zasługują na to, że rządzą nimi rezydenci. Większość uważa, że polskość to nienormalność, wstydzi się jej, pochwala amerycki styl życia, i głosuje na sprawnego hochsztaplera, a nie jakiegoś "zaściankowca".
 • @szczurobronny 09:31:11
  Tłumaczyłem ja , tłumaczył przed chwilą powerzx - zrozum , że to jak ty odbierasz treść strony zależy od bardzo wielu czynników, dynamicznie zmieniających się w czasie. Na część z nich nie mamy żadnego wpływu i pozostaje tylko przyjmować je z filozoficznym spokojem. Nie mamy wpływu na to ilu jest odwiedzających neon24.pl (no trochę mamy - zwiększamy ruch), a jest tu wiele popularnych blogów. Każde odwiedziny to dodatkowe zapytania do bazy danych i obciążenie łącza serwera do netu. Nie mamy wpływu na to jaką moc obliczeniową ma serwer ani jak jest połączony z siecią. Jedyne na co mamy wpływ to treść podstrony adnovum.neon24.pl dlatego jestem orędownikiem linków a nie zagnieżdżonych multimediów by przynajmniej ułatwić zadanie stawiane przed przeglądarką na komputerze użytkownika.
 • @Alojzy81 09:02:39
  Zgadzam się!
  Patrz tekst z dopiskami:
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24164
 • @interesariusz z PL 08:47:56
  Putin robi,nieoficjalnie,ale wspomaga powstańców.Już od dawna na tym forum piszemy o tym.Tą pomoc "widać" na wielu filmach i zdjęciach tu zamieszczonych.I sukces ofensywy Noworosji to też po części jego zasługa.
  A krew na rękach mają banderowcy.I jestem przekonany,że Władimir wygra tą partię szachów.Pozdrawiam.
 • @brusek 10:12:10
  Nareszcie biorą sie do d... Kołomojskiemu, zamrażają mu aktywa na terenie Rosji począwszy od majątku na Krymie;
  http://rusvesna.su/news/1409552185
 • @AdNovum 16:40:30
  Znalezione w sieci:krótka historia żydofaszystów USA zaczerpnięta z internetu !!!!!!!!!

  "1901-wprowadzenie wojsk do Kolumbii

  1902-najazd na Panamę

  1903-USA skierowały do Przesmyku Panamskiego okręty wojenne w celu izolowania Armii Kolumbijskiej

  1903-inwazja Hondurasu, Republiki Dominikany i Syrii

  1904-inwazja Korei, Maroko i Republiki Dominikany

  1904-1905-wojska amerykańskie interweniują w wojnie rosyjsko-japońskiej

  1905-wojska amerykańskie ingerują w rewolucję w Hondurasie

  1905-wprowadzenie wojsk do Meksyku (pomagano dyktatorowi Porfirio Diazowi w tłumieniu powstania)

  1905-wprowadzenie wojsk do Korei

  1906-inwazja amerykańska na Filipiny, stłumienie powstania narodowowyzwoleńczego

  1906-1909-amerykańskie wojska wkraczają na Kubę w czasie wyborów

  1907-wojska amerykańskie wprowadzają w życie protektorat „dolarowej dyplomacji” w Nikaragui

  1907-wojska amerykańskie interweniują w rewolucję w Republice Dominikany

  1907-wojska amerykańskie uczestniczą w wojnie Hondurasu z Nikaraguą

  1908-wojska amerykańskie wkraczają do Panamy podczas wyborów

  1910-Nikaragua. Wojska amerykańskie wkraczają do portów Bluifilz i Corinto

  1911-Amerykanie lądują w Honduranie w celu wsparcia powstania pod wodzą byłego prezydenta Manuela Bonnity przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Miguelowi Davila

  1911-stłumienie antyamerykańskiego powstania na Filipinach

  1911-wprowadzenie wojsk amerykańskich do Chin

  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Hawany (Kuba)

  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Panamy podczas wyborów

  1912-napaść wojsk amerykańskich na Honduras

  1912-1933-okupacja Nikaragui, ciągła walka z partyzantami. Nikaragua przekształciła się w kolonię monopolu „United Fruit Company” i innych firm amerykańskich

  1914-wojska amerykańskie wchodzą do Republiki Dominikany, walki z powstańcami o Santo Domingo

  1914-1918-seria najazdów na Meksyk

  1914-1934-Haiti. Po licznych powstaniach Ameryka wprowadza swoje wojska, okupacja trwa 19 lat

  1916-1924-8-letnia okupacja Republiki Dominikany

  1917-1933-okupacja wojskowa Kuby, protektorat ekonomiczny

  1917-1918-udział w I Wojnie Światowej. Początkowo Ameryka utrzymuje neutralność czyli sprzedaje broń za astronomiczne kwoty, bogaci się niewyobrażalnie, przystępuje do wojny dopiero w 1917 roku to znaczy prawie przy samym końcu, straciła zaledwie 40 tysięcy ludzi (przykładowo Rosjanie 2 miliony) ale po wojnie ogłasza się głównym zwycięzcą

  1918-1922-interwencja w Rosji

  1918-1920-Panama. Po wyborach wprowadza wojska w celu pacyfikacji zamieszek

  1919-Kostaryka. Powstanie przeciwko reżimowi prezydenta Tinoco. Pod naciskiem USA Tinoco zrezygnował ze stanowiska prezydenta jednakże niepokoje w kraju nie ustały. Lądowanie wojsk USA w celu „obrony amerykańskich interesów”. Wybór na urząd prezydenta D. Garia. W kraju przywrócono rządy demokratyczne

  1919-wojska amerykańskie walczą po stronie Włoch przeciwko Serbom w Dalmacji

  1919-wojska amerykańskie wchodzą do Hondurasu podczas wyborów

  1920-Gwatemala. Dwutygodniowa interwencja

  1921-Amerykańskie wsparcie dla rebeliantów walczących o obalenie prezydenta Gwatemali Carlosa Herrero w interesie „United Fruit Company”

  1922-interwencja w Turcji

  1922-1927-wojska amerykańskie w Chinach podczas powstania ludowego

  1924-1925-Honduras. Amerykańskie wojska napadają na kraj podczas wyborów

  1925-Panama. Wojska amerykańskie rozpraszają i tłumią strajk generalny

  1926-amerykańska inwazja na Nikaraguę

  1927-1934-Na całym terytorium Chin stacjonują wojska amerykańskie

  1932-Salwador. Inwazja od strony morza. W tym czasie trwało powstanie

  1936-Hiszpania. Wprowadzenie wojsk podczas wojny domowej

  1937-pojedyncze starcie militarne z Japonią

  1937-Nikaragua. Z pomocą wojsk amerykańskich Somoza dochodzi do władzy obalając legalny rząd Sacasa. Somoza zostaje dyktatorem, członkowie jego rodziny rządzili krajem przez 40 lat

  1939-wprowadzenie wojsk do Chin

  1950-1953-wojna w Korei. W działaniach bojowych brało udział 350 tysięcy ludzi, 1 tysiąc czołgów, ponad 300 okrętów. Przeważającą część kontyngentu i sprzętu wojskowego dostarczyły USA

  1961, kwiecień-próba amerykańskiej inwazji na Kubę w rejonie Zatoki Świń w celu obalenia rządu Fidela Castro

  1965-1973-wojna w Wietnamie. Największy udział sił zbrojnych USA po II Wojnie Światowej

  1964-1973-operacja zbrojna USA przeciwko Frontowi Patet Lao w Laosie. Brało udział ponad 50 tysiące ludzi

  25 października 1983-czerwiec 1985-operacja wojskowa USA „Nagła furia” na Grenadzie w celu obalenia lewicowego rządu tego wyspiarskiego państwa

  1986, kwiecień-po wprowadzeniu sankcji ekonomicznych USA rozpoczęły akcje wojskowe przeciwko Libii. Zbombardowano dzielnice mieszkalne Trypolisu i Benghazi

  1989, grudzień-wojskowa operacja USA pod nazwą „Just Cause” w Panamie w celu usunięcia szefa kraju, prezydenta Noriegi, oskarżonego o handel narkotykami i o popieranie terroryzmu

  1991, 17 stycznia-28 lutego-operacja wojskowa USA i ich sojuszników, o nazwie „Pustynna burza”, w wyzwoleniu Kuwejtu od irackiej okupacji

  1991-1995 i 1998-1999-wojna etniczna w Jugosławii i agresja NATO przeciwko Federalnej Republice Jugosławii

  1993, 17 stycznia-USA rozpoczęły atak rakietowy na iracki obiekt gdzie , według twierdzeń Waszyngtonu, prowadzono prace nad bronią jądrową w odległości 20 kilometrów od centrum Bagdadu

  1993, 26 czerwca-USA dokonały uderzenia rakietowego w główny kompleks dowodzenia wywiadu irackiego w Bagdadzie w odpowiedzi na rzekome opracowanie przez Bagdad planów zabicia amerykańskiego prezydenta George’a Busha

  1996, 3 września-USA dokonały ataku rakietowego na Irak po tym jak wojska irackie przeprowadziły operację przeciwko Kurdom w rejonie Erbil na północy Iraku

  1998, 20 sierpnia-atak na „cele terrorystyczne” w Afganistanie i Sudanie w odpowiedzi na zamachy terrorystyczne na ambasady amerykańskie w Tanzanii i Kenii

  1999, 24 marca-operacja „Sojusznicza siła”. Interesujący jest zwłaszcza ten historyczny przegląd na tle tego jak zachowują się USA i sojusznicy w sytuacji kiedy jeden niepodległy kraj próbował spacyfikować jedną samozwańczą republikę

  2001, 7 października-Afganistan. USA przeprowadzają operację w Afganistanie w ramach operacji „Enduring Freedom”, rozpoczętej rzekomo w odpowiedzi na zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku

  2003, 20 marca-wojna iracka, konflikt który rozpoczął się od napaści sił USA i ich sojuszników na Irak w celu obalenia reżimu Saddama Husseina. Operacja nosiła nazwę „Iracka wolność”

  2008, sierpień-konflikt zbrojny w południowej Osetii. Nieudana próba USA rozpoczęcia wojny z Rosją z wykorzystaniem Gruzji

  2011, 19 marca-wojna w Libii. Pod wymyślonym i kłamliwym pretekstem stworzono powód do napaści na Libię

  2013, wspieranie Al-Kaidy (co za perfidia!) w Syrii

  2013, Obalenie legalnie wybranego Prezydenta i rewolta na Ukrainie "
 • @adalbert05 10:15:06
  Kolejny dzień "kadencji" Walzmana;
  http://voicesevas.ru/img/d53d352606638d5438a40937bb3c1628.png
  Jak tak dalej pójdzie zabraknie palców do obgryzania...
 • Dla wielbicieli "frontowych rytmów":
  https://www.youtube.com/watch?v=KJ2HSL8kKRQ
 • @interesariusz z PL 10:04:15
  Każdy wpis musi się znaleźć w bazie danych na serwerze a więc patrz wyżej.
 • @ po-Smoleńskie oszołomy
  według
  http://svpressa.ru/politic/article/96836/

  Sergiej Szojgu, minister obrony FR, lata tutką !!!!! TU-154 !!!!!
  ----------------------------------------------------------------------------
  a nasi naganiacze zachodnich producentów wciskają nam, jaka to głupota i niebezpieczeństwo.

  Przy okazji, z artykułu wynika, że akcja zamknięcia przelotu nad Polską dla Szojgu były skoordynowana z Ukrainą, która równocześnie też odmówiła prawa przelotu.

  Nasz nieRząd w Wawie jest w tajnym sojuszu z kijowską juntą, i ma z nią doskonałe powiązania na poziomie operacyjnym.

  Pytanie tylko, czy to są powiązania poziome, czy z pośrednictwem CIA.
 • @interesariusz z PL 10:34:39
  https://www.youtube.com/watch?v=eKMOk0kQGvk
  https://www.youtube.com/watch?v=HeaQzfE2kHw
  ten sam motyw muzyczny
 • @detektywmjarzynski 10:08:33
  czyli kto tu jest dyżurny? Ty, czy ja?

  Dobrze byłoby, abyś się zastanowił, nad tym, co czytasz, i co piszesz.

  W swojej rozgrywce Putin mógł uniknąć podpuszczania ludzi w Noworosji. Wydawało mu się, że straszenie interwencją do dobry pomysł. Nie przewidział skutków.
 • @Kula Lis 62 10:18:34
  Lista zbrodni USraela.
  ----------------------------------------------------

  Dzięki ogromne za tę listę. Szukałem jej w internecie od dłuższego już czasu i nie mogłem natrafić.
  :)
 • @TomS 10:11:24
  Czy Ty wstępujesz jako zwykły użytkownik, czy przedstawiciel witryny ?

  Jakość skryptu ma podstawowe znaczenie.
 • @AdNovum następne łgarstwa banderowców, a żydoszwabski onet powtarza.
  Ukraina: rosyjskie czołgi atakują lotnisko w Ługańsku

  Ukra­iń­scy spa­do­chro­nia­rze wal­czą z ba­ta­lio­nem ro­syj­skich czoł­gów o lot­ni­sko w Łu­gań­sku na wscho­dzie kraju – po­in­for­mo­wa­ło do­wódz­two ope­ra­cji an­ty­ter­ro­ry­stycz­nej w Ki­jo­wie. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-rosyjskie-czolgi-atakuja-lotnisko-w-lugansku/vp8hy - oni już wszędzie Rosjan widzą, jak widzisz. Pozdrawiam i jak zawsze daję Ci 5!!
 • @interesariusz z PL 10:10:31
  „populizmu ? czy Ty wiesz, co to jest ?
  Polacy zasługują na to, że rządzą nimi rezydenci. Większość uważa, że polskość to nienormalność, wstydzi się jej, pochwala amerycki styl życia, i głosuje na sprawnego hochsztaplera, a nie jakiegoś "zaściankowca".

  -ależ wiem co to populizm oraz jakie środowiska uczą swoich podwładnych używania sofizmatów w dyskusji i wbijania maluczkim do głów że robią to czego w rzeczywistości nie robią, że to my sami chcemy podległości wobec USA, czy też inne stwierdzenie z tego samego nadajnika że „dzieci same się pchają do łóżek”, me culpa jak byk, żartuję, aj jaj „nie ze mną te numery Brunner”
 • @szczurobronny 10:19:00
  tak, zgadza się, raz działa, raz nie działa,

  każdy użytkownik ładując daną stroną komunikuje się wielokrotnie z dostawcami treści. Przebieg tej komunikacji zależy i od stosowanej przeglądarki, i od skryptów strony neonu, i od skryptów zapożyczanych.

  Jeśli ta układanka jest nieefektywna, to blokujemy się wzajemnie.

  Jak nie zmienią programistów, to zawsze tak będzie.
 • @Forged 10:46:03
  Znany Ukraiński dziennikarz, aktywista Majdanu Bogdan Butkiewicz wzywa w ukraińskiej telewizji do ostatecznego rozwiązania problemu ludności wschodniej Ukrainy przez holokaust.
  - Skoro ta ludność nie poczuwa się do ukraińskiej tożsamości narodowej, to nie ma sensu wchodzić z nią w jakiekolwiek negocjacje, ale po prostu zlikwidować fizycznie.
  Liczbę osób którą trzeba będzie zabić szacuje na 1,5 miliona z 4 milionowej populacji rejonu. Los ludzi mieszkających w rejonie Donbasu jest nieistotny. Donbas trzeba wykorzystywać tylko jako źródło zasobów.
  Julia Tymoszenko miała większy rozmach. Stwierdziła że 8 mln Rosjan na Ukrainie "musi zostać zabitych bronią jądrową"
  .... Tak... tak - wiem: - Władimir Żyrinowski ostrzegł dzisiaj, że w wypadku konfliktu wojennego między Federacją Rosyjską i Zachodem o Ukrainę Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi.
  ... No cóż - Pewna wybitna dziennikarka w USA ( to nie odosobniony przypadek) namawia rząd USA aby spuścić kilka bomb atomowych na granice z Meksykiem dla "ratowania czystości naturalnej Amerykanów"....
  Rosja ma swoich Żyrinowskich - Polska swoich Kaczyńskich... USA swoich McCainów... To taki folklor nacjonalistycznych szkaradzieństw.... faktem jest jednak, że dopuszczenie takich ludzi do władzy zawsze owocuje ... wojnami, zbrodniami... izmami - niezależnie jaką wyznają religie - Albo właśnie dlatego, ze są fanatykami jakiejś religii! z całą zaś pewnością, wokół nich zawsze jest pełno mudżahedinów - osobliwych kanalii ludzkich.
 • @szuwarek14 10:51:09
  jeśli posłużyłem się sofizmatem, to określ, jakiż to błąd logiczny przemyciłem w swojej wypowiedzi.
 • @Kula Lis 62 10:54:56
  Przecież Polacy uwielbiają ginąć !!!!!!

  Głupszego narodu, w swojej masie lemingów, nie ma na całym świecie.

  Kto i kiedy pozbawił nas instynktu samozachowaczego ?
  Instynktu samozachowawczego narodu.
 • @interesariusz z PL 11:06:44
  Kto i kiedy pozbawił nas instynktu samozachowaczego ?
  Instynktu samozachowawczego narodu.?
  --------------------------------------------------------------------------

  Czosnki za pośrednictwem katolickiej sekty nadjordańskiego, pustynnego, demona jahve.
 • @Forged 11:10:28
  Ja trochę z innej beczki.Czy na noworosyjskich stronach są jakieś informacje o likwidacji kotłów pod Donieckiem.Wczoraj była informacja o wyjściu ukrów korytarzem do Rosji.Dzisiaj mapa dalej pokazuje oba kotły,ale na zielono.Widać także próbę wyrwania się z kotła jelenowskiego.
 • @interesariusz z PL 10:46:32
  Jestem oczywiście użytkownikiem tylko w tej branży nieco lepiej wykształconym. Neon24.pl jest portalem blogowym a nie forum dyskusyjnym . W naszym przypadku skrypt blogowy musi sobie poradzić z setkami wpisów typu forumowego - stąd te kłopoty. Tak się stało i nie ma co szukać tu winnych . Nikt nie przypuszczał , że blog przerodzi się w takie forum wymiany informacji.
 • @interesariusz z PL 10:52:20
  A co zmieni "zmiana programistów"? Skrypt neonu nie jest skonstruowany w celu jakim go wykorzystujemy, czyli de facto jako forum dyskusyjne. TomS proponuje jedynie rozsądne rozwiązanie czyli linki a nie osadzanie obiektów multimedialnych w treści.
 • @Pako 11:35:04
  na to, że zapisz nie działa, osadzone elementy nie mają żadnego wpływu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej