Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ukraina- wojna domowa 05.09.2014r.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj będą tylko wieści z frontu.

Oto zdjęcia zrobione wczoraj przez Graham'a Phillips'a ługańskiego lotniska, a właściwie tego co po tym lotnisku zostało:

A to karty "demokracji" znalezione na lotnisku:

W dniu wczorajszym najważniejszym posunięciem na froncie wojny było przygotowanie pozycji wyjściowych do ataku na Mariupol:

Wojska powstańcze zgromadziły w rejonie Mariupola 5 tys żołnierzy, 70 sztuk broni ciężkiej oraz kilka wyrzutni rakiet "Grad". Przewaga po stronie sił powstańczych wynosi tam: około 2-2,5 razy w ilości żołnierzy oraz zdecydowaną przewagę w ilości czołgów. Powstańcy dysponując taką ilością sił będą starali się do godziny 15 (czasu lokalnego) dzisiejszego dnia dokonać zajęcia miasta.

Podczas wczoraj przeprowadzonego porannego kontrolnego ataku sił powstańczych mającego na celu rozpoznanie w boju stanowisk ogniowych i linii obrony broniących się w Mariupolu wojsk ukraińskich, powstańcy ponieśli straty: 3 ciężarówki, 2 czołgi zniszczone +1 czołg uszkodzony ale nadający się do naprawy, oraz 15 żołnierzy poległo. Po stronie ukraińskiej uszkodzony sprzęt opancerzony w nieznanej ilości oraz około 30 żołnierzy zlikwidowanych.

Następny atak został poprowadzony po południu z trzech stron: od wschodu wzdłuż drogi E 58, od północnego-wschodu na kierunku miejscowości Orliwskie oraz z północnego-zachodu równolegle do drogi E 20 na kierunku miejscowości Topoliwe. Atak ten nie powódł się. Straty po obu stronach są niewilekie.

Kolejne ataki były ponawiane w nocy i są kontynuowane w dniu dzisiejszym od rana.

Jednocześnie w dniu wczorajszym siły ukraińskie rozlokowane w mieście przemieściły swój sprzęt opancerzony na jego zachodnie przedmieścia:

Nie wiadomo w jakim celu ukraińskie dowództwo obrony miasta tego dokonało, ale istnieje prawdopodobieństwo, że w ten sposób chcą oni uratować sprzęt ciężki przed zniszczeniem albo ewentulanym przejęciem przez powstańców.

A tak wygląda linia umocnień wokół Mariupola:

Jak widać ukraińskie wojska tym razem dobrze przygotowały się do walki w okrążeniu, co wynika zapewne z obecności wyższych oficerów państw NATO w tym mieście?

Dzisiaj mieszkańcy Mariupola przekazali informacje, że ukraińskie wojska broniące się w Mariupolu przygotowały zasadzkę mającą polegać na tym, że w momencie wejścia sił powstańczych do miasta zostaną wysadzone zbiorniki z ciekłym chlorem znajdujące się na terenie jednego z zakładów produkcyjnych.

Od dzisiejszego rana w Mariupolu nadal trwa przemieszczanie sprzętu wojskowego:

A to film z dzisiejszego wczesnego poranka z Mariupola:

W rejonie tworzonego obecnie kotła na północ od miasta Debalczewo, siły ukraińskie w ilości dwóch batalionów: "Kijów-2" i 25 batalion obrony terytorialnej, wycofały się w popłochu z miasta porzucając ciężki sprzęt, magazyny z amunicją i wiekszą część broni. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni Debalczewo będzie pod całkowitą kontrolą sił powstańczych.

Na północny-wschód od Doniecka zamknięto kolejny kocioł w rejonie miasta Wolnowaka, zaś na południowy-wschód do Doniecka inny kocioł prawie już został zlikwidowany, gdzie ukraińskie wojska mają bardzo duże straty w sprzęcie.

Nadal bronią się ukraińskie oddziały w kotle w rejonie miasta Dakowo.

Ciągle trwają walki z ukrywającymi się w rejonie lotniska donieckiego niedobitkami ukraińskich wojsk. Problem tam będzie dopiero definitywnie rozwiązany po całkowitym opanowaniu sytuacji w miejscowości Piaski leżącej na północno-zachodnich przedmieściach Doniecka co ma nastąpić w ciagu najbliższych dni.

Na północ od Ługańska wyparto siły ukraińskie z miasta Starobielska. Atakowane są obecnie pozycje ukraińskie w miejscowości Nowoajdar wdłuż drogi H 21.

Mimo toczących się walk ukraińskie wojska ciągle przemieszczają sprzęt i uzupełniają straty.

Pod Krasnoarmiejskiem zauważono dużą kolumnę nowych oddziałów oraz resztek batalionu "Donbas", które kierują się w rejon Doniecka od jego północno-zachodniej strony.

Wieczorem wczorajszego dnia zauważono przemieszczającą się dużą kolumnę ukraińskich wozów opancerzonych w okolicy Starobielska oraz w mieście Swatowo.

W rejonie miejscowości Kremiennoje ukraińskie wojska zaczęły towrzyć silny punkt obrony:

Pod Kramatorskiem wczoraj uległ wypadkowi ukraiński pojazd opancerzony, który w wyniku niezachowania bezpiecznej prędkości zjechał na pobocze i tam przewrócił się po uderzeniu w drzewa. W wyniku tego wypadku, który nota bene według mieszkańców nie jest żadnym wyjątkiem, zginęło 2 ukraińskich żołnierzy zaś pozostali odnieśli poważne rany:

Na koniec film i zdjęcie:

Na powyższym zdjęciu medal znaleziony w spalonym samochodzie koło miejscowości Nowoswietowka.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu pozostałości po kotle w Starobelszewie: "Co ma wisieć, nie utonie".

*     *     *

Ps.

Film z przesłuchania porucznika ukraińskiej 80 brygady, który walczył na ługańskim lotnisku:

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

 4.  www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 10:13:33
  Witaj i

  Pozdrawiam:)
 • Poroszenko chlapnął !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  co prawda NATO nie będzie zbroić ukrainy, ale co najmniej jeden kraj (którego nie wymienił) będzie dostarczał Ukrainie broń wysokiej precyzji.

  Czy to aby nie Polska ?

  http://www.theguardian.com/world/2014/sep/04/ukraine-nato-ceasefire-leaders-welcome-putin-poroshenko
 • Koniec świata ..
  Świat się konczy!! . Dzisiaj o godz. 9.00 do studia "Dzien Dobry TVN" zaproszono szefa Xportal Bartosza Bekiera !!. Zupełnie inna narracja dotycząca konfliktu na Ukrainie , wywołała u Pani Wellman silny dysonans poznawczy i sądząc z miny skutkował on co najmniej kupą w majtach. Prokop przeżył i w odróżnieniu od Wellman nie wyglądał na człowieka , który zobaczył UFO i dość zgrabnie uniknął standardowego w tych wypadkach rozdziawienia gęby. Brawa dla Pana Bartosza za rozsądek i rzeczową argumentację.
  Czekamy na zapis video :)
 • @szczurobronny 10:21:46
  Zdobycie Mariupola nie będzie łatwe,sądząc nawet po zamieszczonych dzisiaj zdjęciach.Zawsze zdobywanie terenów zurbanizowanych jest długie i "kosztowne" dla atakującego.Szczególnie,jeżeli nie chce on narazić na niebezpieczeństwo mieszkańców,a tutaj ma to szczególne znaczenie.Jedyna nadzieja w fakcie,że większość mieszkańców Mariupola będzie po stronie powstańców(moje założenie),co będzie skutkowało przepływem informacji o pozycjach obronnych w mieście,czyli łatwiejszym ich zniszczeniu.Najgorszy wariant,to obrona za plecami cywilów,tutaj wielce prawdopodobny.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 10:29:51
  To tylko Fredka z fagoddzida,w nocy sie ujawnila
 • --------------BANDERA STOP ----
  --------WESPRĘ WAS duchowo !!
 • @szczurobronny 10:44:54
  Użycie ciężkiego sprzętu w terenie silnie zabudowanym było by głupotą i samobójstwem,na luźno zabudowanych przedmieściach ma to jeszcze jakieś uzasadnienie.Pozostaje piechota,wsparta lekką "artylerią",moździerze,działa bezodrzutowe,ręczne granatniki.
 • @Pokój Na Ziemi 10:59:16
  Dzięki!

  Pozdrawiam trzymając kciuki, bo od rana ciężkie tam gradobicie ukraińskich pozycji:)
 • Pozdrawiam!
  Na "dzień dobry", cytat z onet.pl, bo jak mówią ; "onet z rana jak śmietana!":
  "DONIECK i Mariupol otoczone przez separatystów"...
 • @AdNovum 11:03:22
  Polecam i 5*. Pzdr. http://zezorro.blogspot.com/2014/09/co-tam-panie-na-majdanie-96-koomojski.html
 • witam
  po przeglądnięciu końcówki wczorajszej dyskusji i dzisiejszego artykułu, chciałbym zadać 3 pytanka:

  1. czy można dowiedzieć się odrobine więcej o tym przeskanowaniu komputerów przez "monitoring zewnętrzny" ?

  2. kto nabiera energii na tych drutach na przewodnim zdjęciu

  3. (pytanie dość trudne) czy zawiódł plan polegający na przyłączeniu Judeopolonii (Polin - dawniej Rzeczpospolita Polska) do Judeokrainy, czy ten na przyłączeniu Judeokrainy do Judeopolonii (Polin dawniej Rzeczpospolita Polska) ?
 • @mania przepraszania 11:14:16
  lepszy jest ten, że "armia ukraińska czeka na atak separatystów i armii rosyjskiej"

  jeszcze powinni się przygotować na atak zombii i natarcie hord orków
 • Mariupol
  Walka o Mariupol będzie ciężka jedyna nadzieja za mieszkańcy będą podawali namiary na urkow.
  Ale z tego co widzę na portalach Rus podają nawet informacje o snajperach wiec na razie git
 • @tom76 11:26:58
  Tez to zauważyłem, nawet wklejaja fotki i filmiki z ruchami wojsk po mieście.
  Lifenews zamieściło filmik przedstawiający wczorajszy ostrzał pozycji Sonderkommando "Azov" pod Mariupolem, zginąć miało około 50 "bojców";
  http://lifenews.ru/news/139820
 • @KHT 11:20:27
  Ad. 1

  Bez komentarza.

  Ad. 2

  Rezun.

  Ad. 3

  Sądzę, że on właśnie jest usilnie wdrażany.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Na Ukrainie mają odbyć się manewry NATO w odpowiedzi Putin powinien zorganizować manewry w Zatoce Meksykańskiej i zobaczylibyśmy co na to Obama. Pozdrawiam i 5+++++++++++ jak zawsze.
 • @AdNovum 11:35:46
  Na Donbasie w wyniku operacji (anty)terrorystcznej Kijowa dostępu do wody zostało ponad 1,5 miliona ludzi...
  http://lifenews.ru/news/139822
 • @fretka 11:56:04
  Ekshumacja rostrzelanych pod Nowoswitłowką "opołczeńców"...
  http://www.youtube.com/watch?v=E7CeVNVAliI
 • @szczurobronny 10:29:51
  To tzw "pierdnięcie Putina":))))))
  Przedziurawia na wylot amerykański czołg Abrahms.
  Po raz pierwszy wypróbowano w Bagdadzie.
  Otwory o średnicy mniejszej od 1 cm ułożyły się w linii prostej nic sobie nie robiąc ze zubożonego uranu w pancerzu.
 • Dla "fascynatów", mapki i analizy;
  http://evgenuss.livejournal.com/tag/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

  Opuszczony "blokpost" na wjeździw do Mariupola;
  https://pbs.twimg.com/media/BwtyPH2IQAAKLlB.jpg
  Jak widac śladów walki brak, "bojce" uciekli prawdopodobnie gdy tylko usłyszeli o zbliżaniu się "opołczeńców"...
 • @Alojzy81 12:31:17
  Kocioł pod Starebeszewem...
  http://www.youtube.com/watch?v=S1rMSaJar98
 • @szczurobronny 12:27:13
  Polecam.Pzdr.http://www.bankier.pl/wiadomosc/Google-szpieguje-dla-Ukrainy-7217813.html
 • Reportaż Aleksandra Koca i Dymitra Steszina o "kotłach" donbaskich;
  http://msk.kp.ru/daily/26278/3155862/
 • @szczurobronny 12:45:23
  Rosyjska odpowiedz dla Francji. Pzdr.http://www.defence24.pl/news_zamiast-mistrali-rosjanie-testuja-kutry-desantowe
 • @fretka 11:56:04
  WITAMY SWOJE CHLOPY
 • @szczurobronny 13:00:58
  Dzięki, polecam.Pzdr.http://sophico21.blogspot.com/2014/09/kurewstwo.html
 • @szczurobronny 13:00:58
  Tak naprawdę to należało by cieszyć z tego faktu.Francja będzie musiała zwrócić zaliczki i zapłacić kary umowne za zerwanie kontraktu.Rosja posiada plany i dokumentacje tych okrętów,więc może je wybudować u siebie,dając pracę Rosjanom i na pewno taniej niż Francuzi.Uważa się też,że ten zakup nie był korzystny dla Rosji w kontekście finansowym.
 • @szczurobronny 13:11:36
  Nie widzę możliwości zdobycia Mariupola w chwili obecnej. Raczej izolowanie miasta, powolne zaciskanie pierścienia, związanie tam określonych sił Ukraińskich i atak na północy, np na Sławiańsk. To dośc ryzykowane zamierzenie, ale co tam...
 • @Repsol 13:09:21
  Bardzo dobry tekst.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 13:11:36
  Ciekawe jak on tam się dostanie?

  A po drugie, czy bolące "plecy" mu w tym nie przeszkodzą:)))))

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 13:18:45
  https://www.youtube.com/watch?v=pybRfhO1i24#t=33

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:23:44
  Witaj .Polecam film. Ave.http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/wideo/7725/polityczny-skandal-na-ms-w-koszykowce-antyukrainskie-protesty-przed-hala-w-bilba
 • @AdNovum 13:29:00
  Podobno siły noworosyjskie są już w Mariupolu;
  http://ria.ru/world/20140905/1022920648.html

  Niestety kamery miejskie zostały wyłączone;
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/291/
 • @AdNovum 13:29:00
  Zdobywanie miast to skomplikowana operacja, szczególnie że Ukraińcy skoncentrowali tam kilka batalionów gwardii. Tymczasem na północy linie ukraińskie są rozciągnięte i z tego co jestem w stanie ocenić, nie mają tam powaznych sił pancernych czy zmechanizowanych. No zobaczymy, nie ma co gdybać. Ja bym miasta nie zdobywał.
 • @Marx 8888 13:57:40
  Jak widac durniów w Europie nie brakuje...
 • @kkkkk 13:53:41
  "Ja bym miasta nie zdobywał."- ale załoga broniąca miasto może się też poddać bez uciążliwych walk miejskich.

  Zobaczymy jak to się skończy, bo na razie rozmowy w Mińsku przeciągają się.

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 13:53:41
  Zgadzam się z Toba,zdobycie dużego miasta to nie jest to samo co zdobycie blokpostu na stepie,pisałem o tym wcześniej.Jedyna nadzieja w jego mieszkańcach,mogą bardzo ułatwić to zadanie.Chyba,że jest jakiś powód,który nakazuje jednak zdobyć Mariupol,ale my o nim nic nie wiemy.Pozdrawiam.
 • Nowe rewelacje na moim ukochanym Onecie
  Nie wiedziałem, że rosyjska regularna armia jest taka słaba :)
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rbnio-ukrainy-ok-2-tys-rosjan-zginelo-dotychczas-w-konflikcie-na-ukrainie/vnn8f
  Tak się potajemnie przekradli na Ukrainę, że nikt nic i nikogo nie zdołał sfotografować tylko po to żeby zginąć z rąk herojów.

  Natomiast zwróćcie uwagę, że po raz pierwszy podali wysokość strat. To już nie jeden zabity "heroj" i dwóch rannych dziennie.
 • @mania przepraszania 13:51:15
  Prawdopodobnie weszli na przedmieścia miasta zajmując wcześniejsze umocnione punkty oporu ukraińskich wojsk.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 14:23:17
  http://webcam.guru.ua/city/Mariupol/4/
 • @Pokój Na Ziemi 14:28:31
  Wielokrotnie już o tym pisałem, lotnisko jest tylko otoczone, a ostrzału z granatników i moździerzy dokonują grupy dywersyjne lub artyleria używająca pocisków rakietowych.
 • @Pokój Na Ziemi 14:28:31
  Mapka pokazująca sytuację z 4 września;
  http://rusvesna.su/news/1409915814
 • @AdNovum
  Dziękuję za jak zwykle rzetelny wykład i zdjęcia lotniska.
  Rewanżuję się zdjęciami z samego miasta. Nie jest to Drezno, czy Warszawa w 1945, ale ...
  http://cxid.info/v-gorode-polnaya-razruha-i-voyna-mdash-nbsp-fotoreportaj-iz-blokadnogo-luganska-foto-n116629
  Mieszkańcy wracają do domów
 • @mania przepraszania 14:41:06
  Pozycje ukrów są w linii prostej jakieś 10 km od centrum Doniecka,czyli jest on w zasięgu zwykłej artylerii średniego kalibru,nie mówiąc już o artylerii rakietowej,czy artylerii dużego kalibru.
 • @adalbert05 14:51:13
  No i mamy wyjaśnienie.
  Kijów przyznał sie oficjalnie do straty 114 oficerów, w tym 15 pułkowników, 16 majorów, 36 kapitanów;
  http://lifenews.ru/news/139831
 • @szczurobronny 14:47:50
  Może przede wszystkim chodzi o zajęcie obszarów,na których występują zakłady przemysłowe o znaczeniu strategicznym?
 • a tak rosjanie atakują Ukrainę z powietrza...
  http://galopolitica.ru/rossiya-atakuet-ukrainu-s-vozduha-video-dokazatelstvo/
 • Nowości z Oneta
  Właśnie podano, że Ukraina i separatyści (już nie terroryści i prorosyjscy) podpisali protokół o zawieszeniu broni.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przedstawiciele-ukrainy-i-separatystow-podpisali-protokol-o-zawieszeniu-broni/ddl9y

  Mam tylko pytanie, jeszcze wczoraj Pan Prezydent mówił, że nie będzie żadnych rozmów z terrorystami. Więc kto i gdzie podpisał to porozumienie? Czyżby chodziło o wyprowadzenie oblężonych (tych ważniejszych) z Mariupola?
  Ostatnio Onet jest coraz lepszym źródłem wiadomości, coś tak jak dawna Trybuna Ludu.
  Jeśli pisano tam, że partia mówi, że da, to znaczyło, że mówi.
 • @indra 15:15:12
  Dobre :))))))))))))))
 • W Mińsku Ukraina i republiki noworosyjskie uzgodniły zawieszenie broni;
  http://lifenews.ru/news/139844
  Porozumienie ma obowiązywac od 18.00 czasu miejscowego.
 • @mrdinozaur 15:16:06
  To całe porozumienie jak dla mnie nie trzyma się kupy.Jaceniuk domaga się wycofania wojsk rosyjskich i rosyjskich "terrorystów" do Rosji oraz przejęcia kontroli nad granicą z Rosją.Skoro Noworosja sprawuje na granicy pełną kontrolę i dąży do niezależności to znaczy,że Jaceniuk znowu coś bredzi,czyli nic z tego porozumienia nie będzie.
 • @adalbert05 15:34:36
  To z translatora. Wygląda na to że to powstańcy dostali wszystko co chcielli.

  "Samoproklamowane republiki wysunęły swoje wymagania stawiane oficjalnemu Kijowowi. Podstawowi z nich byli udźwiękowione w wejściu pierwszej spotkania, które doszło do skutku 1 września. ŁNR i DNR wymagać natychmiastowe przerywanie wojennej operacji południowym wschodzie Ukrainy, uznania specjalnego statusu ich terytoriów, specjalnego statusu języka rosyjskiego i wynajęcia oskarżeń z wszystkich uczestników oddziału ochotniczego i wszystkich więźniów politycznych."

  Nie wiem czy te oczekiwania zostały spełnione. Jeśli tak, to jest zwycięstwo.
 • @adalbert05 15:34:36
  Obszerny fotoreportaż z Nowoswitłowki (cz.1);
  http://colonelcassad.livejournal.com/1769182.html
 • @adalbert05 15:34:36
  Zwłaszcza, że wg wczorajszych informacji w Mińsku nie było żadnych przedstawicieli Noworosji, ponieważ Kijów ich nie uznawał. Oficjalnie (wg naszych mediów) stronami były Ukraina i Rosja (?!), a Białoruś tylko gospodarzem.
  Mówiąc po rosyjsku: "nem értem" (może samsung23 zrozumie)
 • @kkkkk 15:39:23
  Dla mnie to raczej porażka,zresztą ostatnie stanowisko powstańców mówiło wyłącznie o niepodległości.
  To tłumaczenie mówi nam o pozostaniu w składzie Ukrainy,rozbrojeniu itp.
  To moim zdaniem na pewno się nie wydarzy.Wejdą ukry i zaczną robić czystkę?
 • Odszczekują spod ławy
  Pamiętacie wypowiedzi Barroso o tym jakoby Putin w telefonicznej rozmowie z nim groził uderzeniem armii rosyjskiej na Kijów w ciągu dwóch tygodni? Po tym jak Rosjanie zagrozili opublikowaniem nagrania rozmowy (normalnie w polityce się tego nie praktykuje)pomiędzy oboma panami Komisja Europejska odszczekała kłamstwa Barroso - do prasy przedostały się podobno tylko wyrwane z kontekstu zdania.

  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=2&id=6703
 • @adalbert05 15:34:36
  Republika Doniecka i Lugańska będą ciągle częścią Ukrainy ale na zasadach federacyjnych. Tyle że w państwach federacyjnych siły zbrojne są pod kontrolą rządu federalnego, czyli Kijowa. W państwach federalnych granica też jest chroniona przez rząd centralny. Porozumienie zakłada wycofanie wszystkich obcokrajowców walczących po stronie powstańców. Słowem, zakłada rozbrojenie.
  Z tego punktu widzenia, to zwycięsto nie jest takie jasne o oczywiste. Może sie okazać że Republiki Lugańska i Doniecka będą sezonowe, do wiosny przetrwają. Sam sobie zaprzeczam bo nie ma ani słowa o tym zeby Donieck czy Lugańsk mogły dysponować własnymi siłami zbrojnymi.
 • @kkkkk 15:47:19
  Zakładam,że to kolejna "ściema" Kijowa,bo to porozumienie nie leży w interesie Noworosji,szczególnie po tym co się wydarzyło na wschodzie w ciągu ostatnich miesięcy.To typowy akt kapitulacji,więc tym bardziej nieprawdopodobny.Takie porozumienie było by pewnie dobre bezpośrednio po wydarzeniach na majdanie.Poza tym taki "pokój" nie leży też absolutnie w interesie Rosji.
 • @kkkkk 15:47:19
  Kilka dni temu władze Noworosji podały, że już ich nie interesuje fedaralizacja (co proponowały przed wybuchem wojny), ale wyłącznie samostanowienie, czyli utworzenie niepodległej republiki (czy wejdzie do WNP, czy nie to inna bajka).
  A tak na marginesie. Mówimy/piszemy Doniecka/Ługańska Republika Ludowa. Po rosyjsku "narodnaja" znaczy przede wszystkim narodowa (narod= naród lub lud). Podobnie Plac Czerwony to Plac Piękny (krasnyj= piękny lub czerwony)
 • @adalbert05 15:53:40
  Treść porozumienia jest za
  http://lifenews.ru/news/139844
  wklejone przez maniaka przepraszania :)

  Może będzie to coś na kształt autonomii ktorą miał Krym czy Naddniestrze? Tyle że tam stacjonowała armia rosyjska. Donbas musi mieć własne siły zbrojne, inaczej to całe porozumienie byłoby frajerstwem ze strony powstańców. Kijów na wiosnę wróci do rozwiązań silowych.
  Nie ma co gdybać, w tej chwili prawdopodobnie jest po wojnie. Przed Ukrainą ciężka zima.
 • @mrdinozaur 15:55:29
  To co mówii politycy kilka dni temu, nie ma żadnego znaczenia. To jest polityka, mówi się jedno, a postępuje inaczej. Mówienie o samostanowienu można rozumieć na wiele sposobów. Samostanowienie to niekoniecznie niepodległość. Zobaczymy, ja tylko zgaduję jak może sie wszystko ułożyć.
 • @kkkkk 16:06:17
  Oczywiście, że należy poczekać, żeby zobaczyć co z tego wyjdzie, że to polityka. Ale tak jakoś nie chce mi się wierzyć, że niewątpliwie bardziej aktywni powstańcy w ofensywie nagle przyjmują warunki, które są de facto poddaniem się. Już zawieszenia broni tu były ogłaszane ale nie były przestrzegane. Wcześniej ktoś tu pisał, że armii Ukrainy potrzebny jest oddech (zawieszenie broni) aby się przegrupować i uzupełnić posiłki (dzisiaj np. powstańcy zniszczyli konwój z zaopatrzeniem).
  Jak mawiali starożytni "pażiwiom, uwidim"
 • @kkkkk 16:02:00
  Na razie jest tylko porozumienie o zawieszeniu broni. Kropka.
  Negocjacje trwają i jeszcze będą trwały i trwały. I szczerze wątpię żeby było "po wojnie".

  pzdr
 • @kkkkk 16:02:00
  Wicepremier Rep. Donieckiej A. Purgin o zawieszeniu broni; "bedzie obowiązywało aż do pierwszego wystrzału ze strony junty"
  http://rusvesna.su/news/1409925903
 • @szczurobronny 16:12:10
  Porozumienie podpisane;
  https://www.youtube.com/watch?v=WkoiI_oYsNs
 • @mania przepraszania 16:22:32
  Nic nie zostało przesądzone, to tylko zawieszenie broni.
 • @mania przepraszania 16:22:32
  Poczekajmy na pokazanie ,tego 19 punktowego " porozumienia" ,Trzeba je przeanalizować to jest meritum sprawy. Osobiście myślę że oddziały banderopiteków sprowokują zerwanie tej umowy. Szczególnie te oddziały finansowane przez oligarchów.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 16:27:09
  Zgadzam się z Tobą,jak historia nas uczy,te "zawieszenia" nie trwały długo.Kijów liczy na mały oddech,ale jak się ma takie pistolety jak nacgwardia,to wiadomo co będzie.Moim zdaniem opcja,o której mówił Jaceniuk to ich pobożne życzenia,medialne dla "narodu".Noworosja,która stworzyła kilkudziesięciotysięczną,dobrze uzbrojoną armię,ma przed oczami tysiące niewinnych ofiar się podda,nie ma takiej opcji.Poza tym,znając banderowców,jeżeli hipotetycznie założyć,że poddanie się Noworosji jest prawdą,Kijów zaraz będzie chciał odbić Krym,i historia zatoczy koło.Pzdr.
 • @mrdinozaur 14:06:21
  Prawda wg onetu i innych zydlackich mediow:
  https://www.youtube.com/watch?v=GBLNN6BSeZA&list=UUyCrvF0Roi70hDurjz85vqw&index=2
 • @szczurobronny 16:54:19
  Zawsze w takiej sytuacji naciskam "guzik" wróć.
  Prywatność przede wszystkim (o ile jeszcze jest możliwa)
 • @adalbert05 16:38:27
  Czy Kijów stać jeszcze na coś większego? Zawieszenie ognia chyba bardziej im ratuje tyłek i pozwala jakoś wyjść z "twarzą" z całej sytuacji.
 • @szczurobronny 17:10:55
  Pzdr.http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/polak-ktory-popiera-prorosyjskich-separatystow,141420.html
 • @szczurobronny 17:04:39
  Jako komentarz do filmu:
  Tam nie ma prorosyjskich obywateli.
  Tam mieszkają Rosjanie mający (przypadkiem) obywatelstwo Ukrainy
 • Przeczucie
  Czuję zdradę w powietrzu.
 • @szczurobronny 17:31:38
  Przerywnik muzyczny...
  http://www.youtube.com/watch?v=9boMdP32_mU
 • ciche porozumienie?
  "W ciągu czterech godzin naszych chłopaków po prostu zmieszali z ziemią. Ze zbrojonych żelazem betonowych zapór nie zostało nic. A dobijali Gradami - relacjonował dowódca batalionu Azow. Poskarżył się, że przez cały dzień jego ludzie nie dostali ani wsparcia artylerii, ani nie mieli osłony na lewym skrzydle. Kiedy wróg zniszczył broń przeciwlotniczą i moździerz - całą ciężką broń, jaką miał batalion - trzeba było się wycofać."
  Byc moze w niepodanym do publicznej wiadomosci 12 punktowym porozumieniu jest jeden paragraf o cichym przyzwoleniu Kijowa na wybicie banderowcow.W zasadzie obie strony konfliktu na tym by skorzystaly.W zasadzie rezuny sa jedynym niepewnym elementem mogacym zrujnowac wysilki na wstrzymanie walki.
 • Ciekawostka
  Prosze zwrócić uwage na datę publikacji
  http://topwar.ru/56821-amerikanskiy-ekspert-po-bezopasnosti-znaet-tochnuyu-datu-okonchaniya-voyny-na-ukraine.html
 • @mania przepraszania 17:32:35
  Tak mi się przypomniało:

  Na Majdanie skakały hohły i banderopiteki.
  Za kulisami skaczą władcy marionetek:

  https://www.youtube.com/watch?v=sIy7Ir7Yw0c

  Przy okazji właściwe rozwinięcie skrótu NATO: North Atlantic TERRORISTIC Organization.
 • @Jantar 17:48:47
  "Ostateczne, żelazne dowody" potwierdzające wjazd na Ukrainę rosyjskich jednostek pancernych;
  https://twitter.com/RusEmbassyUAE/status/507226671401824256

  Pozdrawiam
 • @adalbert05 16:38:27
  Kijów potrzebuje czasu na naostrzenie pił i kos. Powstańcy nie mogą zrezygnować z własnej armii bo ich nimi wyrżną, zwłaszcza przywódców, więc muszą mieć własny Kraj, własną gospodarkę, która sfinansuje armię i nie tylko, własne sądownictwo itd.
 • @Henryk Kreuz 17:58:01
  Odpowiedź Rostowian na "kto nie skacze ten Moskal";
  http://smotripravdu.ru/rossiya/3317-otvet-rostova-na-kto-ne-skachet-tot-moskal.html
 • @szczurobronny 17:10:55
  Co za problem zalozyc sobie jakies lewe konto wlasnie po to zeby omijac blokady :)) teoche oszzczedne w slowach jest to video ja bym dowalil ostzej.
 • @mania przepraszania 18:05:57
  http://smotripravdu.ru/rossiya/3317-otvet-rostova-na-kto-ne-skachet-tot-moskal.html


  Ależ to piękne i wzruszające. A jak oni pięknie śpiewają.
  Aż mi łzy w oczach stanęły.
 • @Jantar 18:21:28
  Niestety dożyliśmy czasów, że gdyby ktoś w autobusie jadącym po "zielonej wyspie" zaczął spiewac polską pieśń patriotyczną to w najlepszym wypadku został by uznany za "oszołoma, faszystę i zacofańca"...
 • @fretka 18:37:46
  No proszę we "faszystowskiej" Rosji takie rzeczy. A policja zamiast ich pałować to musiała ich bronić....
 • @fretka 18:39:19
  no kurcze..... 100/100 :)
 • @kkkkk 18:51:05
  A tu na odmianę "polsky polytyk", niejaki Siemoniak na szczycie NATO;
  https://twitter.com/LukaszNiewola/status/507817333495037952/photo/1
 • @kkkkk 18:51:05
  Chwila humoru....
  O tym jak Dima i Wowa stworzyli Pieti nową strone internetową...
  http://pikabu.ru/view/a_gaza_net_2630022
 • Mistrzostwo propagandy
  Wg. WSI24 Ukraińcy do tej pory stracili ok 878 żołnierzy. Przy tym udało im się zabić (również wg WSI) 2 tysiące rosyjskich żołnierzy i około 5 tys separatystów. To dopiero zuchy...
 • @Zalsciska 19:04:34
  Nie dość tego to nie oni są oblegani tylko cały czas oblegają powstańców:))

  Niestety ale powstańcy będą musieli zrobić jeszcze porządek w Rusi Kijowskiej:)))

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 18:51:05
  Uczczono pamięć reportera A. Stenina;
  http://www.youtube.com/watch?v=INshPChURsc
 • @szczurobronny 18:16:32 święte słowa
  .
 • @szczurobronny 18:16:32
  tak samo bym zareagował na te knowania, powiedział to co ten dowódca, mając kilkadziesiąt tys żołnierzy dobrze wyszkolonych, zaprawionych w boju i uzbrojonych. Wolności nie kupuje się przy stole rokowań ze zbrodniarzami i złodziejami. Brawo Mozgowoj, tak trzymać i marsz na żydobanderowski i złodziejski Kijów.
 • @Repsol 19:15:37
  Filmik jest rzeczywiście z Mariupola, ale z maja, data pierwszy miesiąc, nastepny dzień...
 • Przed laty na Majdanie.
  1945 rok. Majdan w Kijowie. Banderowcy powieszeni za zbrodnie na cywilnej ludności.

  https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10650031_689026514524042_8921777473123486867_n.jpg?oh=e281d70aed80ccde5faeb6c7b931e762&oe=54A84F7F&__gda__=1418961607_62f17f6d5663182368d40ac021fbc2ed
 • @mania przepraszania 19:25:00
  Ok.Sorki.
 • @Repsol 19:15:37
  Cosik czuję, że to jest zwykła ściema, to zawieszenie.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 19:15:37
  Ps.

  Oczywiście nie odnoszę się do filmu tylko do tego co się OBECNIE dzieje.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 19:28:11
  Wielkie Ukry :)))
 • @Jantar 19:27:28
  Oryginalna wersja pieśni z autobusu w Rostowie.

  Tytuł: "Koń"
  (łatwiej wychwycić śpiewane słowa)

  https://www.youtube.com/watch?v=GlrFEL0ZTMM#t=26
 • nadciaga apokalipsa ukryte przeslanie w xmenach
  https://www.youtube.com/watch?v=y3Ozf4Yf19s
 • @AdNovum 19:31:11
  "Blokpost" pod Mariupolem po walkach, śnił się banderopitekom "marsz na Moskwę' (malunki na czołgu);
  http://www.youtube.com/watch?v=meizohz-Rxg
 • @AdNovum 19:31:11
  Podobnie widzimy. Pzdr. http://www.rp.pl/artykul/11,1138897-Eberhardt--Zawieszenie-broni-potwierdza-utrate-Donbasu-przez-Ukraine.html
 • @szczurobronny 19:51:48
  "Jak można nagradzać dowódcę, który wytracił połowę batalionu". Kolejny "bojec" opowiada o "wyczynach" Semena Semenczenki;
  http://www.youtube.com/watch?v=9TwbmPntI9o
 • @mrdinozaur 15:44:19
  nem ertem = nie rozumiem
 • Co do akcji protestacyjnej
  Gdybyście zrobili manifestacje pod Hasłem : NIE DLA WOJNY możliwe że poszliby tysiące. Dodatkowe Hasła sugerujące że tylko ukraina ma interes poskutkuje tym że przyjdzie niewiele osób. Rosja oczywiście wspiera separatystów i konflikt został wywołany przez Zachód, a ukraińcy są tylko narzedziem , podobnie jak polscy politycy. Przekaz musi być jasny. STOP WOJNIE. DOGADAJCIE SIĘ NA UKRAINIE BEZ WOJNY.
  To że banderowcy mordują jest jasne.
  PROPAGANDA W TV wykreowała rzeczywistość w której to Rosja jest winna. NIE da się złamać tej rzeczywistości mówiąc że ukraińcy są winni w 100%. Należ powiedzieć Nie WALCZCIE. DOGADAJCIE SIĘ. MY NIE CHCEMY WALCZYĆ.
 • @szczurobronny 20:41:47
  Rozumiem,że nie chciałeś tego powiedzieć bardziej dosadnie,jak kiedyś powiedział pewien "klasyk" o ciemnym ludzie.....niestety.
  Samsung dobrze prawi,trzeba obejść oficjalną propagandę,tak aby "lud" to kupił.
 • @szczurobronny 18:16:32
  znaczy się, Mozgowoj długo nie pożyje.
 • @szczurobronny 20:13:58
  Coś tam w Mińsku uzgodniono, podobno Putin się cieszy, pewnie ma juz dość tej wojny; ciągłe nękanie Rosji i oskarżanie a tu juz niedługo pierwsze GP Rosji w F1, potem MŚ w piłce noznej.
  Można by rzec, że zyczenia Putina aby Donbas otrzymał status autonomii jakby zaczynaja się spełniać.
  Przywódcy ŁRL i DRL pojechali do Mińska i coś tam uzgodnili.
  Jeśli uzgodnili, że Donbas będzie nadal w Ukrainie lecz jako autonomia lub. tp. to po prostu są zdrajcami Noworosji aby Putin był cacy.
  Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że banderowcy kłamali, kłamią i będą kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać aby osiągnąć swój cel, tak im nakazuje dekalog banderowca.
  Zatem nie można przerwać walk oswobodzenia Noworosj z okupantów ukraińskich - żydowskich- natowskichi! Nie można zatrzymać się w połowie drogi! Nie mozna zwracać uwagi na to co tam ustalają mozni tego świata!
  Patrząc na mapę w Mariupolu są walki. Zatem Noworosjo do przodu!
 • @szczurobronny 21:17:06
  Panowie,odchodząc na chwilę od wielkiej polityki,zapytam czy zawieszenie broni weszło w życie,czy dalej toczą się walki?
  Militarymaps pokazuje,że ciągle coś się dzieje.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 20:47:21
  Wywołany do tablicy, melduję się posłusznie!
  :)

  Niestety dzień spędziłem pracowicie i w zasadzie bez netu - jedynie kilka razy podglądałem co piszecie na "pomiziańcu" - jak nazywam te "nowoczesne" urządzenia "z opcją telefonu"...

  W czasie jazdy samochodem udało mi sie trafić na dziennik w mojej ulubionej Trójce o 18-stej. Nota bene "Trójka" teraz w sprawie Ukrainy stała się "łżemediem" okropnym, a tyle potrafili zawsze przemycić w "innych czasach"....

  No więc nasłuchuję tych wiadomości i SAME PIERDUŁY! Do 18-stej to zaczynali jak wszyscy inni od "dywizji rosyjskich latających czołgów" itd...
  A teraz - NIC - dosłownie ANI SŁOWA o Ukrainie!!

  Myślę sobie: cos się stało TAKIEGO, że ten co przekazuje "OFICJALNĄ WYKŁADNIĘ" co ma lud dostać do wierzenia zgłupiał i czeka aż ktoś wyższy rangą się namysli i zadecyduje...

  Teraz jestem po "pierwszym czytaniu" tego co napisaliście, za chwilę na spokojnie poczytam i ogladnę filmidła...

  Potem kilka przemysleń na tematy które poruszaliście do tej pory!

  :)
  Buziaki dla wszystkich serdeczne!
  :)
 • Cdn co do manifestacji
  Ja nie pałam uczuciem do faszystów. Ale żeby osiągnąć sukces - tzn obalić ten rząd na Ukrainie, nie wolno z nim walczyć. Trzeba doprowadzić do stanu kiedy straci całkowicie poparcie społeczne i ludzie na Ukrainie, na zachodzie sami go zlikwidują. Banderowsko- żydowski rząd na Ukrainie jest jak ognisko z plewów ziemniaczanych. Jeśli będziemy dorzucać plew - czyli atakować go bezpośrednio, wykazywać otwartą nienawiść , będziemy tylko podsycać ogień. Przeciętny głupi Ukrainiec - nie banderowiec jeszcze - uwierzy że są otoczeni przez wrogów. To umocni ich rządy. Należy zmienić zasady gry. Wiec - dezawuować znaczenie konfliktu w opinii publicznej na Ukrainie. Protesty powinny być przeciw wojnie a nie jakiejkolwiek stronie. Uwagę skupić tam gdzie rząd stara się ją rozmyć. Czyli wzmocnić Polaków na Litwie. Wzmocnić polaków na Ukrainie informując jak żyją, i jakie są dla ich zagrożenia. Wzmocnić polaków na Litwie podsyłając pomoc finansową. Zachęcić polaków z "KORONY" do osiedlania się na Litwie i zawierania małżeństw z polakami z LITWY. Po co to. Żeby rozbić Linie POLITYKI RZĄDU. TAK JAK rozbiliśmy AKTA i dzięki temu dziś możemy pisać o tych rzeczach. BO protest bezpośrednio wspierajcy ROSJE a nie wygaszajacy konflikt jest przeciwo RACJI STANU JAKI REALIZUJE NASZ RZĄD _ KTÓRY SIĘ SPRZEDAŁ. I taki protest może być bezpośrednio zaatakowany. Jeśli bedziemy protestować pot prostym hasłem POKÓJ - trudno bedzie odpowiednim siłom to zdezawuować. TAK można działać puki jeszcze nie wybuchła wojna.

  Słowienie wschodni już wygrali - Rozejm to dla nich zwycięstwo. Z głodu i Zimna nie zginą . Rosja ich wspomoże . Wojna TO wielkie szachy. Nie należy atakować bezpośrednio. Kto tego nie rozumie przegra w 6 ruchach. ROSJANIE to mistrzowie szachów wiec liczę że pewnie wygrają. ( w każdym razie ten etap ). TAJNA Partyjka szachów trwa od 2012 kiedy Rosjanie spotkli się z amerykanami na Fińskiej wyspie i omawiali sytułacje w Europie.

  USA to tylko narzędzie. Siłą wywołującą wojnę jest kapitał - chęć jego pomnożenia. A kto zyska na wojnie najwięcej i kto pomnoży KAPITAŁ - ten kto go posiada najwięcej by posiadać jeszcze więcej. TEN WYWOŁUJE KONFLIKTY I WOJNĘ. JEDEN ABY RZĄDZIĆ WSZYSTKIMI - WSZYSTKIM.

  Ten konflikt nie wywołały małpy. To jest inteligentny plan realizowany od co najmniej 2012 roku. Żeby go wygrać a wiec żeby nie doszło do wojny trzeba postępować nieszablonowo i dotrzeć do ukraińców na zachodzie. ZGASIĆ TEN PŁOMIE/Ń. Jak zaatakujecie JUNTĘ bespośrednio nie dostaniecie zrozumienia na UKRAINIE wśród zwykłych Ukraińców. UKRAIŃCY są biedni - niezamożni i do nich ostatecznie lepiej trafić argumentem finasowym.

  Konflikt został wywołany by zmienić układ sił. Oficyjane media podają że TO ROSJA CHCE ZMIENIĆ UKŁAD SIŁ. Jeśli się jednak przyjrzeć się , to NATO dąży do zmiany układu politycznego. ROSJA (ZSRR ) wygrało ostanie rozdanie II wojnę światową - ona rozdawała karty. Od 91 roku trwa mozolna próba zmiany układu sił. To że Rosja była słaba nie ma znaczenia. Nikt nie mógł jej bezpośrednio zaatakować nawet po 91 w czasach HAOSU. OBECNIE Rosja się wzmacnia i ma potencjał do wzmacniania się terytorium i wzrost demograficzny.

  Rosja jest na pozycji podlonej do SZWECJI w na początku 18 wieku. Szwecja wtedy była mocarstwem terytorialnie i gospodarczo i militarnie. NP miał tylko dwukrotnie mniejszy budżet od Rosji. Względy demograficzne zadecydowały że została zniszczona i sprowadzona do kategorii państwa bez znaczenia. Jednym słowem powstał Sojusz w celu zniszczenia ROSJI tak jak Rosja założyła sojusz w XVIII wieku w celu zniszczenia SZWECJI.

  ROSJA wygra tą niewypowiedzianą jej jeszcze wojnę która trwa jeśli do wojny nie dojdzie.
 • @brusek 21:26:22
  Masz prawo odpocząć, jak Striełkow:)))
 • @brusek 21:26:22
  Aktualizacja .Pzdr. http://www.youtube.com/watch?v=nTL1O2_V-KE&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @brusek 21:26:22
  przed 19 oglądałem świat się kręci. Prowadzący molestował widzów wizją zbliżającej się wojny. Podczas programu wypowiadał się były dowódczą z odziałów GROM. Stwierdził że może dojść do sytuacji kiedy NATO zakaże nad ukrainą lotów samolotów. SAMOLOTY nato będą to egzekwowały. ROSJANIE nie wyślą swoich samolotów bo rzekomo SU przegra z samolotami nato więc - wyjaśnia żołnierz nato - ROSJA zaatakuje bazy w POLSCE przy pomocy RAKIET.

  Po tej informacji puścili coś głupiego na uśnierzenie bólu głowy. Zawsze tak robią. Najpierw UKRAINA a potem coś ogłupiającego - tańcząca małpa.
 • @lorenko 21:37:50
  No, raczej stres szpitalny - takie rodzinne sprawy...
  Ale jest ok!
 • @lorenko 21:25:01
  Jeśli dziś dostali autonomię to za kilka lat nic nie stoi na przeszkodzie by dostali niepodległość , szczególnie jak KATALONIA czy SZKOCJA SIĘ ODŁĄCZĄ . PUTIN JUŻ WYGRAŁ . DZIŚ ZROBIŁ SZACH jutro MAT jeśli tylko wiadomo kto nie rozwali planszy do GRY. ROSJA OD 17 wieku zawsze wygrywała na UKRAINIE ostateczne rozdanie.
 • @samsung23 21:33:37
  Zapominamy o jeszcze jednym graczu,który rozdaje karty na tym "stole",to żółty smok,Rosję przeskoczył gospodarczo już dawno,szacuje się,że USA w PKB w 2016,a militarnie około 2020 roku.Na razie się tylko przygląda!!
 • @KHT 11:20:27
  Witam....tutaj znajdziesz odpowiedz na 3-cie pytanie. https://www.youtube.com/watch?v=r9A196vg0-8
 • @brusek 21:47:56
  Jak jest ok to jest ok:)
 • Zmiana ważnosci tematów
  W panoramie dnia główna wiadomości EPIDEMIA EBOLI w gdańsku. WG mnie odwrócenie tematu i zmiana frontu. NIC nie dzieje się bez powodu.
 • @samsung23 21:52:17
  Mapa rozprzestrzeniania się WIRUSA EBOLI :

  http://healthmap.org/ebola/
 • @samsung23 21:48:35
  Autonomia to była dobra w czasie majdanu,teraz tylko niepodległość.Setki,jeżeli nie tysiące ofiar cywilnych,armia wyszkolona i uzbrojona ma zostać rozbrojona?Czyli czystki etniczne,zemsta i represje?
  To po prostu nie przejdzie.
 • @samsung23 21:52:17
  W panoramie dnia główna wiadomości EPIDEMIA EBOLI w gdańsku. WG mnie odwrócenie tematu i zmiana frontu.
  ****

  Kilka informacji o eboli:
  http://forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=6&t=768

  To "odwrócenie tematu" to wciskanie ogłupionym lemingom nowej szczepionki przeciwko strasznej chorobie. Nie poszło żydo-nazistowskim doktorom Mengele z grypami, to mają nowego "straszaka". Kasa w żydowskiej sakiewce musi się zgadzać.
 • @adalbert05 21:58:29
  autonomia to będzie pierwszy stopień. Rosja wesprze specyjanie ten region finansowo dzieki temu za jakiś czas się odłączą.
  Polska tak mogła wesprzeć polaków na Litwie 91 roku ale tego nie zrobiła
 • @szczurobronny 22:05:20
  No , abracadabra .Pzdr.http://www.prisonplanet.pl/polityka/polska_staje_sie_52,p913253403
 • @samsung23 21:48:35
  Putin może i wygrał i dobrze, jednak autonomia Donbasu nie ma racji bytu. Została przelana krew setki niewinnych ludzi, kobiet, dzieci. Patroszenko, wczesniej Turczynow, Jaceniuk i spółka, Kołomyjski i inni oligarchowie nie chcieli wczesniej rozmawiać z Donbasem, wysłali na nich bomby i rakiety. To nie Donbas zaatakował Kijów!
  Tak ludzie Donbasu bronili się gołymi rękami przed agresja kijowskiej hunty.
  http://cs7009.vk.me/c7008/v7008069/11225/eaMdSqLDxUs.jpg
 • @Repsol 21:40:48
  Zanim zrobię "drugie czytanie" Waszych informacji i przemyśleń, zanim obejrzę filmy to tak na gorąco kilka słów...
  Nie wiem czy ktos linkował dzisiejsza "Kocią" mapę?
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/30982/30982_original.jpg

  Mapa dzisiejsza z 11.17 TC

  Zaglądnałem do CNN - na stronie NIC, ale to dosłownie NIC o Ukrainie - a wczoraj było sporo!
  Wraca temat MH370, informują że rocznie ginie samobójcza śmiercią 800 tysięcy ludzi - co 40 sekund jeden człowiek...
  A o "porozumieniu" i czymkolwiek nas interesującym brak słowa jednego...

  "Ruskie radio" - podaje więcej... Zreszta sami możecie luknąć. Co ciekawe, widac że Rosja jakby na chwilę po wstrzymaniu oddechu odetchnęła...

  Mówi się że to sukces, ale podaje info że powstańcy od razu się zastrzegają iż nie ma mowy o jakiejś "federacji" z Ukrainą!

  Sukcesem jest jak widać po prostu przerwanie ognia! I ma racje przedmówca któryś że Rosjanie graja mistrzowsko w szachy! To porozumienie - którego treści NIE ZNAMY / jeszcze!/ zapewnia / jeżeli ukry go dotrzymają/ że choć przez jakiś czas nie będą ginać ludzie! A w końcu TO JEST NAJWAŻNIEJSZE!!!!

  Alek Mozgawoj prawi słusznie i po takiej ilości zbrodni, po tylu ofiarach - na pewno nie będzie MOŻLIWOŚCI jakiejś formy federacji!!!!

  Ludzie na to nie pozwolą, szczególnie jak już sa "wytrenowani" w wojaczce i są "na topie"...

  Ale - im BARDZO jest potrzebna chwila oddechu! Ukraińska armia - inaczej niż poprzednio - jest w rozsypce. Poprzednio wykorzystywali "pieriemirie" do podciągania zaopatrzenia. Teraz oni juz NIE MAJĄ co PODCIĄGAĆ!!!! Brak sprzetu, brak wyszkolonych żołnierzy! BRAK KASY!!!!!
  Ten JEDEN miliard co dostali to jak zapałka - nie wiadomo jak i na co podzielić!!! Przy takich potrzebach!

  Jeżeli udało by się Powstańcom dokonac takiego "numeru" jak "Solidarność" - to mogliby przyspieszyć rozkład Ukrainy. Chodzi mi o dostęp do choćby jednego kanału TV na terenie "samostijnej"...

  Zaraz będe szukał TREŚCI "porozumienia"...

  Co jest interesujące i ciekawe - jak zostana potraktowani ci w kotłach? Jako "jeńcy", jako "zakładnicy"?

  Zauwazcie że w rozmowach brali udział WOJSKOWI.
  Ważne że OFICJALNIE teraz się mówi o "separatystach" a nie o "terrorystach"!
  Powstańcy potrzebują przebić się do mediów, zdjęć z siebie te łatkę jaką przylepił im Kijów!
  Potrzebują oddechu bardziej jak Kijów!!!
  A KAŻDY dzień działa na ich korzyśc!

  A, jeszcze jedno - widzę że szczyt NATO zakończył się NICZYM!!! Rosja troche "kłapie" paszczęką, ale nie jest niezadowolona. Kijów nie dostał nic, poza symbolicznymi ochłapami.
  Do tego Unia powiedziała Kijowianom że w Unii nie będą bardzo długo jeszcze...

  To jest dla nich / kijowian/ polityczna, militarna i gospodarcza KLĘSKA!!!!!!!!
 • @szczurobronny 22:03:07
  nie jestem wszechwiedzący - to jest tylko moja wizja ... Jest już 22.06 a oni wciąż gadają o eboli tak jakby 3 dni temu EBOLA była mniejszym zagrożeniem , a nic o tym nie wspominali. A dziś wyciągnęli Nigeryjczyka jak filipa z konopi.

  Być może uruchomili wojnę biologiczną, skoro nie udała się polityczna.

  Wg mnie Rosja skazana jest na współpracę z Chinami jeśli nie wzmocni co najmniej 2 krotnie potencjału demograficznego.

  Sprawa ze SZPICĄ to raz pozwala się wycofać z wojny z twarzą dla POLSKI. Jest zagrożenie ale będzie wsparcie. "ZDANIEM EKSPERTÓW POLSKA ODNIOSŁA SUKCES> TVP INFO. Ale Polacy kupcie super nowoczesną broń i zadłużajcie się. Nie udało nam się z Ukrainą ale nad Polską śmiertelnie zaciska się PĘTLA . NIE MA MOŻLIWOŚCI uregulowania stosunków z ROSJĄ także handlowych.

  Dla ROSJI pokój to zamrożenie sankcji. Dostaną też okręty. Przygotują się do II etapu zdobywając sojuszników po za europą. EGIPT. już jest w sferze ich zainteresowania. Sojusz z SERBIĄ. Możliwe jest wybicie z sojuszu NATO WĘGIER CZECH I SŁOWACJI. W MYŚL czeskiej taktyki przede wszystkim nie walczyć. ZACHOWAĆ GENOM NARODU.

  BIAŁORUŚ zyskuje na znaczeniu w dyplomacji.
 • @brusek 22:13:20
  To piszemy to samo .Pzdr.
 • @szczurobronny 22:23:51
  nie sądzę żeby Ukraińcy weszli kiedykolwiek do dombasu wpuszczeni tak jak niby nic. WG mnie I etap będzie szeroka autonomia - Konfederacja. Dombas będzie powiązany gospodarczo z UKRAINĄ. Przez to cała Ukraina będzie na pasku ROSJI. UKRAINA przez to nie wejdzie do UE i NATO. PUTIN wygrywa.
 • @szczurobronny 18:16:32
  Słowa płynące z SERCA, z WIELKIEGO SERCA. Oby to SERCE wznieciło ISKRĘ ZROZUMIENIA i WOLNOŚCI w innych Sercach, oby od nich zapłonął WIELKI PŁOMIEŃ ZMIAN.
 • @samsung23 22:04:46
  Nie wiem,czy się dobrze zrozumieliśmy,autonomia w ramach jakiegoś państwa,to poddanie się pełnej kontroli centrum,także militarnej.Czy zdajesz sobie sprawę,jakie by to niosło skutki dla Noworosji i jej mieszkańców.Przy tak rozrośniętym nacjonalizmie na zachodzie?
  Tego już posklejać się nie da.
  Poza tym była by to klęska Putina,de facto oddanie wschodniej Ukrainy zachodowi.
 • @szczurobronny 18:16:32
  Witam!
  To porozumienie to kapitulacja Kijowa i wielki sukces Noworosji niezaleznie od tego, co będzie dalej. Przede wszystkim Kijów stracił możliwość nazywania powstańców terrorystami i uznał ich za stronę w konflikcie. Z jego kontestowaniem lepiej poczekać na ujawnienie pełnej treści. Jakoś reżimowe media się do tego nie kwapią.
 • Zakarpacie
  Bela Kovacs Europoseł mający biuro Beregszasz Zakarpacie został oskarżony o próby wywołania separatyzmu w tej części UKRAINY. Przeciwko BELI KOVACAS'OWI prokuratora ukraińska wszczęła śledztwo.
  Twierdzi że Fundacja założona przez niego MEP działa nielegalnie , ponieważ swoją siedzibę powinna mieć po za Ukrainą. Dodatkowo wysunięto zarzuty natury finasowej. Jakoby fundacja ta sztucznie służyła do finansowania tego separatyzmu.

  http://www.karpatalja.ma/karpatalja/kozelet/29157-szeparatista-tevekenyseg-vadjaval-szamolnak-fel-kovacs-bela-irodajat-beregszaszban

  No to mamy powtórkę z LITWY 91. Ciekawe czy Węgrzy dadzą radę.
 • @szczurobronny 22:23:51
  Kochani, chyba "cuś" mi umknęło...
  :(
  Proszę mi wytłumaczyć prosto, jak małorolnemu chłopu - skąd te dywagacje o "autonomii" w ramach Ukrainy?

  Nie widzę nigdzie tych słynnych 12-stu punków "porozumienia".

  Dla Noworosjan to porozumienie jest wielkim moralnym i politycznym zwycięstwem!

  I dotychczas chyba największym!

  Bo do tej pory Kijów twierdził że powstańcy to "terroryści" a jak wie cały świat że z terrorystami sie nie rozmawia!

  Do terrorystów się strzela i zabija jak stonkę!

  Żołnierzom ukraińskim wmawiano - jak i społeczeństwu, że miasta stoją puste, że strzelają do "ruskich" najeźdźców. Mówiono że ukraińskie wojsko chroni ludność a nie zabija itd...

  A tu co mamy? UMOWĘ z niedawnymi "terrorystami". "Terroryści" nareszcie stali się STRONĄ konfliktu! A nie Rosja!

  Ciekawy jestem jak to zostanie przedstawione w kijowskich mediach?

  A nawet jeżeli w tej umowie jest jakaś nadzieja dana Ukrainie na federalizaję, to przecież zdajecie sobie sprawę że Kijów tej umowy nie dotrzyma! Ile ona potrwa, to przerwanie ognia? Dzień, tydzień - najdalej dwa tygodnie! Wtedy na pewno już WSZYSCY, nie tylko "donbasowcy" nareszcie zobacza na własne oczy ile jakiekolwiek umowy z banderowcami sa warte! A już w tedy o ŻADNEJ autonomii czy federalizacji nie może być mowy!
 • @brusek 22:13:20
  Jesli dobrze zrozumialam, to Niemcy zaproponowaly Ukrainie sprzedaz
  jej stali po cenie o 11% wzszej od rynkowej ... Polsce, Wlochom,
  Wegrom i Bulgarom. Wg. artykulu Polska kupi dwokrotnie wiecej
  niz wymienione kraje.
  Odkryte przez Anonimus.
  http://cont.ws/post/48378
  Wiec pieniadze beda - jesli Noworosja pozostanie w Ukrainie.

  Anonimus wzywa do protestow.
 • @wdakra 22:48:47
  "To porozumienie to kapitulacja Kijowa i wielki sukces Noworosji niezaleznie od tego, co będzie dalej."
  ***

  Słucham???
  To "porozumienie" to WIELKIE zwycięstwo Pornoszenki i banderowców w obliczu nieuchronnej klęski, jaka się do nich zbliżała.
  Ale to było do przewidzenia.
  Żydostwo nigdy by nie pozwoliło na istnienie czegoś w rodzaju państwa tak blisko "demokratycznej" Jew-ropy, które znacjonalizowałoby przemysł i surowce o znaczeniu strategicznym, a także zlikwidowałoby żydowską bankowość.
  Żydostwu "wystarcza" Białoruś, o której jednakże jest dość cicho, i mało który "wolny" niewolnik wie cokolwiek wiarygodnego o rzeczywistym życiu na Białorusi i o jej gospodarce.
 • @brusek 22:51:28
  wg mnie zawieszenie możne utrzymać się do wiosny. Zima może redefiniować konflikt.

  Obecnie są 3 punkty zapalne . Europa (UKRaina i separatyści Katalonia szkocja) aktywny

  bliski wschód - irak syria libia aktywny

  daleki wschód Chiny - kontra reszta. Wg mnie wygrana w europie rosji wzmocni chiny. Dzięki temu Chiny będą mieli większe pole manewru. ZOBACZCIE ROSJA _CHINY Z NAMI MUSZĄ SIĘ LICZYĆ - Ci jeśli zawiążą sojusz z INDIAMI - coś w rodzaju serdecznego porozumienia - Indiom zagraża sunnicki PAKISTAN i BANGLADESZ. INDIE są powiązane z ROSJĄ współpracą wojskową może powstać super sojusz.
 • @brusek 22:51:28
  Widać coś mi umyka . No to czytaj. Pzdr.http://zezorro.blogspot.com/2014/09/co-tam-panie-na-majdanie-97-ukraina.html
 • @Jantar 22:57:33
  czytałeś GRĘ O TRON? Nadchodzi Zima :)
 • @szczurobronny 22:55:08
  Oczywiście, że nie można wierzyć klice Poroszenki. Od początku kibicuję powstańcom i bardzo by mnie ucieszyło pogonienie banderowców z Kijowa i wymierzenie im sprawiedliwości. Ale nie od razu Kraków zbudowano, a to porozumienie zmienia status Noworosji.
 • @wdakra 23:13:31
  Które porozumienie , jakieś szczegóły .Proszę najlepiej podać wszystkie punkty zawieszenia działań zbrojnych.Pzdr.
 • nowe sankcje
  Nowe sankcje o zakazie eksportu o podwójnym zastosowaniu uderzy bardzo w POLSKĘ.

  Sankcje dotną sektor obrabiarek - te firmy generują miliardy euro. Jest to 2 jeśli pamiętam sektor eksportu do ROSJI towarów z Polski.

  Polska coraz lepiej sobie radziła w tym sektorze w handlu z ROSJĄ. Firmy niemieckie np BOSCH starał się zniszczyć te polskie przedsiębiorstwa.

  *****
  Wreszcie podali na TVP info że ni tylko separatyści - nie terroryści ostrzeliwują - Doniec. No i przygotowują do tego że rosja może wcielić donieck i Ługańsk.
 • Tak się przygląda dyskusji...
  I tak sobie myślę, że jeszcze na początku lipca gdy opuszczano Sławiańsk to dawałem im miesiąc. Potem były "kotły", coraz większe i większe. Teraz Walzman prosił o zawieszenie broni (bo taka jest prawda), a "separatyści" zostali uznani przez Kijów za partnerów.
  Tezy o "marszu na Kijów" trzeba włożyć między bajki, teraz trzeba "zagospodarować" to co mają, wzmocnić się, stać "twardo nogami na ziemi"...
 • @mania przepraszania 23:29:07
  Ups, połknąłem "m" w przyglądam...
 • @Repsol 23:22:49
  Sama chciałabym je poznać, ale to, że media ich nie podają stanowi dla mnie sygnał, że są niezbyt korzystne dla Kijowa.
 • @mania przepraszania 23:29:07
  Jeśli będzie ostra zima - 30 - 40 z 2 tygodnie to na wschód od DNIEPRU wszyto przyłącza się do noworosji. Kijów nie ma co liczyć na poparcie. Zima może ich ostatecznie wykończyć.

  Po za tym na zachodzie bedzie narastał banderyzm. Można się liczyć z konfiktem na zakarpaciu i bukowinie , gdzie już płoneły domy rumunów. Jeśli dobrze pamientam po tym fakcie Rumunia zrobiła manewry przy granicy z UKRAINĄ. Jak Ukraińcy przesolą to będą mieć kolejne fronty.
 • @mania przepraszania 23:29:07
  Walzman chce utrzymać jedność póki jeszcze ma na to cień szansy...tak mu się wydaje oczywiście.
 • @samsung23 23:02:59
  Rosja- Chiny - Indie, ten sojusz już istnieje. Do tego BRICS. Do BRICS chce przystapić Argentyna i inne kraje Ameryki Płd. i Środkowej, coś tam się plecie, że Meksyk też!
  Ale tu, pożyjemy, zobaczymy!
  Natomiast Noworosja nie może na nic patrzeć, kto z kim i za ile, co się opłaca a co nie!
  Muszą Noworosjanie wywalić ukropów ze swojej ziemi i to szybko! W międzyczasie należy okreslić swoje granice, tam, gdzie jest granica między obwodami Donbasu z Ukrainą, trzeba atakować, postawić swoje dobrze uzbrojone straże graniczne, zaminować, pilnować aby się żaden ukrop nie przedostał, ustawic broń przeciwlotniczą. Wtedy powstanie wielki kociioł donbaski.
 • @samsung23 23:36:45
  Tu masz prawdziwego cwela , Pzdr. http://kazwoy.wordpress.com/2014/09/05/nato-ukraina-i-nieudana-pulapka-putina/
 • @samsung23 23:36:45
  W Kijowie już zaczynają sie oskarżenia kto jest winien klęski. Wojskowi oskarzają freikorpsy o bezsensowne wytracenie sprzętu wojskowego, a te wojsko o brak wsparcia i sabotowanie ich działań.
  "Ochotnicy" głośno upominają sie o zaległe pobory, bo jak sie okazuje nawet "fanatyzm banderopitekowski" ma swoją cenę.
  Szybciej niz nam się zdaje możemy być świadkami krwawych rozliczeń w Kijowie oraz okolicach
  http://lifenews.ru/news/139873
  http://lifenews.ru/news/139856
 • @lorenko 23:43:14
  "Bitwa o Nowoswitłowkę" cz.2;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1769701.html
 • @szczurobronny 22:55:08
  OCZYWIŚCIE mości SzczurzeObronny!
  WSZYSCY to wiedzą, a najlepiej donbasowcy po już dwóch "porozumieniach"...

  A co piszą?

  Bardzo szybki "skrót"...

  Jednym z punktów mińskiego porozumienia jest kolejny transport pomocy humanitarnej
  http://politikus.ru/events/28967-posol-rf-novaya-partiya-gumpomoschi-donbassu-soglasovana-v-minske.html

  Powstańcy oraz ludnośc nie wierzy kijowskim "gołabkom pokoju"
  http://politikus.ru/articles/28987-luganskie-opolchency-i-mirnoe-naselenie-ne-veryat-kievskim-mirnym-golubyam.html

  Inni tez! Tytuł "Blef Poroszenki"
  http://svpressa.ru/war21/article/97377/

  Nadzieja pokój - czyli jak długo nie będzie wojny na Donbasie?
  http://svpressa.ru/war21/article/97421/

  "Wastok" wie swoje: "jak ukry mówią o pokoju - znaczy przygotowują uderzenie!"
  http://www.regnum.ru/news/polit/1844250.html

  Wymiana jeńców zacznie się w sobotę!
  http://donbass.center/news/1047-lica-fashistskoy-ukrainy-nalivaychenko.html

  Po podpisaniu umowy waluty w Rosji poleciały!
  На 16.54 мск курс доллара США достиг отметки в 36,68 руб./$, евро – 47,63 руб./евро. Таким образом, американская валюта потеряла 33 копейки с момента прошлого закрытия торгов, европейская – 27 копеек.

  Стоимость бивалютной корзины – 41,6 рублей.

  Доллар оказался вблизи минимума с 28 августа, евро обновил минимум с 27 августа.
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/5/22367961/

  Politolodzy liczą że porozumienie przetrwa tydzień
  http://politikus.ru/articles/28988-peremirie-v-donbasse-proderzhitsya-ne-dolshe-nedeli-schitayut-politologi.html

  Pani która nazywa się Anna German a jest posłem ukraińskiego parlamentu z partii regionów twierdzi że za tydzień Ukraina przestanie istniec jako państwo. Według niej, zgodnie z tym co sie dowiedziała od Ministerstwa Obrony - jedyną nadzieją było wprowadzenie stanu wojennego. Inaczej zostana zlikwidowane resztki armii które sa w kotłach. Więcej nie chciała powiedzieć bo posiedzenie w jakim brała udział było tajne
  http://politikus.ru/events/28953-a-ukraine-ostavalas-odna-nedelya.html

  Postawiono krzyz w miejscu gdzie zabito Andrieja Stienina
  http://politikus.ru/events/28978-opolchency-i-zhurnalisty-ustanovili-krest-na-meste-gibeli-stenina.html

  Junta ewakuuje Mariupolski port do Berdiańska (personel portu handlowego)
  http://politikus.ru/events/28971-hunta-evakuiruet-mariupolskiy-port-v-berdyansk.html

  NATO przede wszystkim nie dogadało się co do kasy / do wydania na zbrojenia/
  http://politikus.ru/events/28972-v-nato-ne-smogli-dogovoritsya-o-povyshenii-rashodov.html

  Ukraina otwiera się na GMO!
  http://www.nakanune.ru/articles/19408/

  Rosja nie wpuści do siebie genetycznie modyfikowanej zywności
  http://politikus.ru/v-rossii/28984-rossiya-ne-pustit-k-sebe-gennomodificirovannye-produkty-glava-minselhoza.html

  Rosyjskie sankcję uziemią helikoptery armii Czech - z braku części!
  http://politikus.ru/events/28983-boesposobnost-cheshskih-vertoletov-zavisit-ot-rossiyskih-zapchastey.html

  Jak linkowałem, w USA i Kanadzie stoi sobie 20 000 wagonów ziarna...
  Stoi, stoi... I jeszcze postoi...
  A Rosja tymczasem ma rekordowe zbiory i nie będzie ograniczać eksportu!!!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/5/22367935/

  Gołąbek pokoju, noblista Obama stwierdził że sankcje dla Rosji zostana zdjęte jak będzie pokój w Donbasie. A że zalezy im na wojnie - więc Kijów tego porozumienia nie dotrzyma! CBDU!
  A stanowisko UE ws sankcji będzie przyjete we wtorek
  http://ria.ru/world/20140905/1022964517.html

  Baskowie za Noworosją!
  http://politikus.ru/events/28982-v-strane-baskov-podderzhali-borbu-donbassa-s-fashizmom.html

  Pan Jarosz chyba żyje bo daje o sobie znać, pluje jadem na Poroszenkę!
  http://donbass.center/news/1050-yarosh-nazyvaet-poroshenko-zradlivoyu-tvarinoyu.html

  Jeszcze jeden - Naliwajczenko - jako przykład typowej twarzy faszystowskiego reżimu
  http://donbass.center/news/1047-lica-fashistskoy-ukrainy-nalivaychenko.html

  Prawy sektor ogłasza: "jesteśmy zwykłą bandą i możemy robić co zechcemy"
  http://www.novorosinform.org/news/id/7938

  Mapki...
  http://novorus.info/news/interesno/27160-karta-ot-26-avgusta.html
  Najaktualniejsza:
  http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-09/1409904073_k008.png

  Doradca Kołomojskiego: "nalezy wykorzystac przerwanie ognia by sie okopać i przezbroić. Szybko wdrożyć reformy, zmienic całąstrukture dowodzenia ramii. Czasu mamy mało..."
  http://www.novorosinform.org/news/id/7946

  Ja, Aleksandr Matiuszyn, jeden z twórców i liderów obywatelskiego ruchu "Republika DOniecka" zwracam się do was wszystkich, gdyz w tej chwili w naszym kraju / Noworosji/ zachodzi próba przewrotu politycznego organizowana przez pana Antiufiewa i jego otoczenie. Aresztuje się ludzi / tu spis/... Jest dalej na filmie ta odezwa. Faktycznie jakies info jest że ludzie są aresztowani...
  http://www.novorosinform.org/news/id/7925

  Tu dodatkowe informacje na powyższy temat
  http://www.novorosinform.org/news/id/7931
  http://www.novorosinform.org/news/id/7930

  Naddniestrze twierdzi że gotowe jest na wojne z każdym!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1844468.html

  Rumunia nic nie ogłasza ale na wsjakij słuczaj ściaga wojsko nad granice z Ukrainą
  http://www.regnum.ru/news/polit/1844478.html


  A o nas pisza fatalnie - gdzie jest ta knajpa gdzie "ruskich" nie obsługują?
  http://www.regnum.ru/news/polit/1832837.html
 • @szczurobronny 23:40:08
  Przeczytaj całość proszę. Ja przeczytałem większość dostępnych pozycji i obejrzałem cały serial. Wg mnie jest tam pewna głębsza myśl. W GRZE o tron bardziej się boją zimy niż wrogich armii.
 • @brusek 23:52:09
  W Sopocie następny pajac "zabłysnął". Pewno też same potrawy z jabłek serwuje...
 • @brusek 23:52:09
  Banderowcy idą z "postępem", zamiast 'święcenia" siekier i wideł, IceBuckettChalenge;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/icebuckettchalenge-po-banderowsku-video
 • @szczurobronny 00:24:07
  Trzymaj się. Pzdr.Fajne te zawieszenie broni - info z ostatnich 3 godzin:
  - Dalsze walki na lotnisku pod Donieckiem.
  - Okolice Doniecka odnotowano ostrzał ze strony artylerii.
  - Debalcewo - trwają jakieś walki od samego wieczora.
  - Szczastia jest ostrzeliwana z czołgów należących do separatystów.
  - Pod Mariupolem kolejne doniesienia o sporadycznych odgłosach eksplozji.
  Ani też widać by jedna i druga strona się wycofywała (oprócz tych czołgów na lawetach, ale czy to potwierdzone?). Ukraińcy dalej umacniają pozycje w Mariupolu.
 • francja embargo rosja
  http://forsal.pl/artykuly/820216,z-mistralami-sie-nie-udalo-wiec-francja-omija-rosyskie-embargo-inaczej.html
 • @samsung23 00:44:19
  Takie życie. Pzdr.
 • @All
  Dlaczego protokół mówiący o zawieszeniu broni ,został utajniony ?. Ktoś to widział ?.
 • @fretka 01:11:32
  http://alternews.pl/uncategorized/nato-kocha-ukraine-ale-bez-malzenskich-zobowiazan/
 • @Repsol 01:03:56
  Albo boją się Prawego Sektora, albo czekają na akceptację USA i UE.
 • @wdakra 02:19:46
  Witam Panów z samego rana.
  Pierwsze kroki rano skierowałem do komputera,chcąc sprawdzić na militarymaps,jak sytuacja przedstawia się z zawieszeniem broni.
  Na mapie w kilku miejscach idzie bój,najwięcej się dzieje koło Gorłowki,jest próba okrążenia Debelcewa od północy.
  Czyli wszystko w "normie".Pozdrawiam
 • @kkkkk 13:18:45
  Zdobywanie miasta pochłonie nieproporcjonalnie dużo sił i środków, a poza tym samo miasto zostanie zniszczone.
  Można liczyć na demoralizację, dezercję, czy wręcz przejście na stronę powstańców części wojsk tak zwanej ukrainy.
  Ważne jest odcięcie sił ukrów od dostaw drogą morską.

  Poza odciążeniem północy powstańcy mogą liczyć na zasilenie swoich szeregów mieszkańcami wyzwolonych ziem, co chyba już ma miejsce.
 • @fretka 22:46:53
  Dzisiejsza Ukraina to ruina, a będzie jeszcze gorzej. Nadchodząca zima to
  najlepiej zweryfikuje.
 • @adalbert05 13:16:08
  Mi się wydaje, że bredzeniem jest mówienie o jeśnie technologii zachodzniej, a w szczególności francuskiej, której tak bardzo pożądają Rosjanie.
  Zapewne potrafią wybudować sami podobny okręt, może trochę gorszy, bo nie mają takiej praktyki jak Francuzi, czy szerzej Zachód, w najeżdżaniu innych państw od strony morza.

  Po co więc Rosjanie kupują te okręty?
  Czy nie chodzi raczej o łapówkę zapłaconą Francuzom, by powstrzymywali się od szkodzenia rosyjskim interesom w interesie zamorskiego mocarstwa.

  Rosjanie potrafią zrobić i lotniskowce i podobne okręty ale nie budują ich, bo nie ma sensu topić pieniędzy w czymś, co wytrzyma chwilę w czasie wojny z równorzędnym przeciwnikiem.

  Te francuskie jednostki nadają się doskonale do prowadzenia polityki kanonierek, ewentualnie obalania rządów, jak w Libii czy innym afrykańskim kraju.
  Już nawet ich użycie w Syrii byłoby problematyczne ze względu na solidną obronę.
  A wystarczy jedna celna rakieta, która wymknie się systemowi ochronnemu, by cały okręt posłać na dno.
 • @Marx 8888 13:52:44
  "Mogę ze 100% odpowiedzialnością powiedzieć że wszystkie maile wysyłane za pośrednictwem Google są poddawane skanom przez służby."
  Wszystkie maile są skanowane przez służby "zaprzyjaźnionego mocarstwa" i nie tylko.
  Wszystkie rozmowy komórkowe są podobnie skanowane, o rozmowach po kablu nie wiem, ale pewnie też.
  Proszę zauważyć, jak działa telefonie komórkowa.
  Niemal wszystkie aplikacje są instalowane na telefonie przez googleplay, nawet bezpłatna, prywatna biblia.
  Daje to praktycznie możliwość wykorzystania telefonu jako szpiega z mikrofonem, pozycją i kamerą (a kamery są już instalowane z dwóch stron telefonu).

  Nie chcę już rozwijać tematu, by nie odchodzić od głównego wątku artykułu bez potrzeby.

  Dodam tylko, że nie rozumiem, jak ludzie mogą korzystać z czegoś takiego jak pejszbuk.
 • @kkkkk 15:39:23
  Nic nie zostało spełnione, i nikt przy zdrowych zmysłach tego nie podpisze.
  Jeśli Noworosja nie zostanie samodzielnym państwem z siłami zbrojnymi, policją, ss, własnymi dochodami, to tylko kwestią czasu jest jej zniszczenie przez strategię małych kroków.
 • @mrdinozaur 15:55:29
  " Po rosyjsku "narodnaja" znaczy przede wszystkim narodowa (narod= naród lub lud). Podobnie Plac Czerwony to Plac Piękny (krasnyj= piękny lub czerwony)"
  Cenna uwaga.
  Jak łatwo jest manipulować przez zmianę znaczenia słów.
 • @AlexSailor 08:53:48
  Może teoria trochę spiskowa,ale trzymająca się "kupy".Rosja nigdy nie stawiała zbytnio ma siły morskie,oprócz floty podwodnej,w której podobno jest najlepsza.Zawsze priorytetem były siły lądowe i lotnictwo taktyczne.Brak "kolonii" czy jakiś innych form terytoriów zamorskich pewnie zdeterminował takie,a nie inne rozwiązania.Dobrym przykładem z historii jest pozbycie się Grafa Zeppelina,a obecnie sprzedaż Chinom i Indiom swoich lotniskowców.
  Rosja wychodzi z założenia,że lepiej inwestować w środki zwalczania dużych okrętów,niż w budowę ich samych.(Chiny wbrew pozorom myślą podobnie).Pzdr
 • @AlexSailor 09:17:25
  Z tego co pamiętam,krasnyj to czerwony,krasiwyj to piękny(krasawica piękna dziewczyna:))))))
 • z onet
  Co wy macie z tą Rosyjską gospodarką.
  Po raz kolejny zapytam na jakiej podstawie wyciągane są takie wnioski ?

  Podnoszony jest argument handlu paliwami kopalnymi, tylko po co ? Rosjan jest zaledwie 150 mln, a ich terytorium jest prawie 3 razy większe od Europy, przy granicy mają Kazachstan więc o wyżywienie ludności martwić się nie muszą. Mają gaz więc ciepło im będzie, kontrolują złoża ropy więc samochody jeździć nie przestaną, mają największe zbiorniki słodkiej wody więc się nie wysuszą, złoża żelaza wystarcza na zalanie Europy czołgami.

  Dlatego też chciałbym w końcu zrozumieć dlaczego nasi "eksperci" ciągle propagują hasła o upadku Rosji. Bo nie popłynie tam zachodnia gotówka ? A po co komu pieniądze kiedy handel jest niemożliwy.
  Wydaje się wam, że gdyby Rosja była taka bezradna to USA zostawiła by to mimochodem ?

  Przecież Stany Zjednoczone Ameryki nie stawiają baterii przeciw lotniczych dookoła Rosyjskiej granicy dla zabawy.
 • @Repsol 01:03:56
  Jak to dlaczego? Walzman i "towarzycho" z Kijowa nie chce być porąbane siekierami w nagrodę za "zwycięstwo"...
  Ps. Mam też takie przeczucie że Walzman będzie sie później asekurował w stylu, ja nic takiego nie obiecałem itp...
 • @samsung23 09:47:18
  Łżemendia w żałobie;
  http://wiadomosci.onet.pl/niemieckie-media-wojne-o-wschodnia-ukraine-wygral-putin/lqg8h
 • @samsung23 09:47:18
  Daj spokój,chłopaki jakoś pocieszać się muszą:))))
  Problem jest jeden,Rosja poszła na wschód i trochę na południową półkulę,tam wszystko kupi i sprzeda,według potrzeb.
  Może im chodzi o upadek Europy,tylko się trochę przejęzyczyli?
  Jak tak dalej pójdzie,Europa już nie odzyska rynku rosyjskiego,więc to my będziemy mieli problem.(Polska już go ma i nie tylko płody rolne)
 • z onet
  Putin Wygrał w Syrii, Putin o zgroza wygrywa w Iraku gdzie jest tam głownym sojusznikiem tego kraju, Putin wygrywa w Iranie, Putin zacieśnie sojusz z Chinami, Brazylią, Indiami. To jest szalenie skuteczny przywódca, może Merkle i Orban się z nim równać ale na pewno nie te miernoty Tusk i Kaczyński gdzie jeden to jest stronnik niemiecki a drugi to stronnik amerykańsko-zydowski. Oni maja za nic interes Polski tylko są marionetkami sterowanymi z Tel awiwu
 • @szczurobronny 09:43:04
  Widać,że banderowcy też od rana nie próżnują,chyba chcą przerwać okrążenie Mariupola,linia frontu przesunęła się w ciągu ostatnich godzin mocno na Wschód.Czyli w "niby rozejmie" wszystko po staremu.
 • @mania przepraszania 09:54:41
  Walzman niczego przecież nie podpisał, zrobił to Kuczma. Sprytnie no nie?
 • @darekklos 10:12:11
  No to jeszcze lepiej...
 • @AdNovum 10:14:49
  AdNovum ,dzięki za te zdjęcia lotniska w LUGAŃSKU i nie tylko pokazujące jak SEPARATYSCI niszczą wszystko na terenach gdzie przebywają ,logicznie mysląc to podobnie hitlerowcy jak wycofywali się z ROSJI to także niszczyli wszystko bo wiedzieli ze tam już nigdy nie wrócą ,a jak ROSJANIE zdobywali katowicki okręg przemysłowy to robili to tak aby było jak najmniej zniszczeń ,bo dobrze wiedzieli ze to będzie pracować dla nich ,tak więc biorąc to porównanie pod uwagę i twoje zamieszczone zdjęcia to widać ze ROSJA i jej zprzymierzeńcy wcale nie zamierzają zostać na zach.UKRAINIE ,stad te zniszczenia których dokonują....
 • @skua 10:24:26
  Pisz od razu po hebrajsku. Po co się męczysz językiem polskim?
 • @skua 10:24:26
  Że co?????????????????
 • @skua 10:24:26
  Mmm, "zprzymierzeńcy" i "zostać na zach.UKRAINIE"? Ale o co kaman?
  "Troll z rana jak śmietana"...
 • @ireneusz 10:38:29
  Czyli znowu ukarać marionetki? (Oczywiście trzeba).
  Ale nie wolno zapominać o koszernych władcach marionetek zza Wielkiej Kałuży i znad Jordanu.
 • @AdNovum 10:14:49
  ROSJA przegrywa wszystko już od dłuższego czasu ,za JANUKOWYCZA miała całą UKRAINĘ ,teraz został jej tylko spłachetek na którym nawet nie ma gdzie jednej nogi postawić ,a poza tym obecnie ponad 90% UKRAIŃCÓW zostało już śmiertelnymi wrogami PUTINA, teraz także już KAZACHSTAN w obliczu ROSJAN zaczyna obawiać się o swoje granice ,prezydent KAZACHSTANU parę dni temu publicznie stwierdził ze jak ROSJA zacznie podważać obecne granice KAZACHSTANU to wystąpi ze wszystkich organizacji w których jest ROSJA ,to wygląda już na początek BUNTU w putinowskim obozie...pozdrawiam
 • @skua 10:54:02
  Następna chazarskobanderowska kurwa tu się pojawiła. Won stąd śmieciu.
 • @AlexSailor 09:17:25
  A ja zawsze byłam przekonana, że "piękny" to "krasiwyj". a nie "krasnyj".
 • Ługańsk zniszczony
  http://vluganske.com/218-obstrel-i-razrusheniya-v-luganske-i-luganskoi-oblasti.html

  Co za bałagan, spojrzeć w Galerii

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej