Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Zakończenie wojny domowej na Ukrainie 6.09.2014r.?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu wczorajszym po czterogodzinnych pertraktacjach podpisano w Mińsku protokół o zawieszeniu broni.

Dokument ten, jeśli będzie przestrzegany, otwiera drogę do rozpadu Ukrainy na mniejsze byty państwowe i jest jednocześnie dowodem klęski nie tylko obecnie sprawującej władzę w Kijowie ekipy politycznej, ale jest klęską całego okresu bytu państwowego niepodległej Ukrainy.

Czy tym, którzy rozpętali i następnie podsycali rewoltę na Ukrainie o to właśnie chodziło?

Sądzę ten motyw był jednym z wielu różnych powodów, dla których zdecydowano się tam na obalenie legalnych władz.

Każda z sił zaangażowanych w destabilizację Ukrainy chciała coś ugrać, a które z nich zyskały bądź straciły okaże się niebawem.

Można jedynie- w świetle tego co obserwujemy obecnie- powiedzieć, że napewno straciło społeczeństwo ukraińskie, które stało się ofiarą brutalnej i nieliczącej się z jego interesem agresji zewnętrznej, zaś konsekwencje tego stanu rzeczy będą daleko idące i również nie wiadomo jeszcze czym się one dla tego społeczeństwa ostatecznie skończy?

Jednocześnie też straciła społeczność międzynarodowa, bo nie tylko poniesie ona bezpośrednio koszty wojny gospodarczej prowadzonej przeciwko Rosji, ale również koszty niebywałego wzrostu napięcia w Europie będą bardzo wysokie i nie do oszacowania na dzisiejszy dzień.

Straciła też ta grupa, która kieruje obecną polityką amerykańską, bo polityka prowadzonej przez nią destabilizacji ładu światowego przestała przynosić oczekiwane rezultaty napotykając na coraz ostrzejszy opór tak krajów, których ona dotyka, jak i społeczności międzynarodowej, która zaczęła dostrzegać jej prawdziwe oblicze, dotąd skrzętnie skrywane przy pomocy medialnych dezinformacji i zwykłych kłamstw narracji propagandowej.

Patrząc zaś szerzej na problem klęski obecnej ekipy rządzącej w Kijowie, można powiedzieć, że jest to tak naprawdę klęska jej zagranicznych mocodawców, w tym i naszych krajowych politycznych oszołomów i zwykłych rozrabiaków kierujących się niezdrową i ciągle niezaspokojoną ambicją (1).

Zobaczymy niebawem zapewne dalszą odsłonę tego co zapoczątkowano późną jesienią ubiegłego roku na kijowskim Majdanie, ale bez względu na to jak się potoczą dalsze losy tego kraju, już nic na świecie nie będzie takie same jak przed rozpoczęciem ukraińskiej rewolty.

Po prostu ludzie zobaczyli, że król jest nagi i nie dość tego, dostrzegli również ze wstrętem, że jego nagie ciało gnije i rozpada się dotknięte daleko posuniętym trądem.

Tak więc właśnie ta obecnie nabyta wiedza spowoduje, że już nic nie będzie takie same jak było poprzednio.

To tyle na marginesie bieżących wydarzeń politycznych, a teraz tradycyjnie przechodzę do realcji z frontów ukraińskiej wojny domowej.

Otóż wczorajszy dzień zdominowały informacje dotyczące prowadzonych w Mińsku rozmów na temat zawieszenia broni pomiędzy przedstawicielami kijowskich władz z ich odpowiednikami ze strony zbuntowanych prowincji południowo-wschodniej Ukrainy.

Pierwszy i najbardziej oczywisty wniosek jaki się nasuwa po podpisanym wczoraj protokole o zawieszeniu broni, to jest fakt uznania przez stronę kijowską jako równoprawnego podmiotu politycznego władz zbuntowanych prowincji.

I to jest najważniejszy polityczny sukces jaki osiągnęły dotychczas władze Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, które tym sposobem zostały uznane za realnie istniejący byt polityczny, a nie jak to było dotychczas za "terrorystów".

Pytaniem jest czy obie strony zadowolą się obecnie stanem zasięgu terytorialnego swego bytu państwowego, to znaczy: czy granice terenów będących pod kontrolą władz zbuntowanych prowincji są dla nich satysfakcjonujące, zaś w odniesieniu do kijowskiej ekipy: czy jest ona gotowa na drodze pertraktacji do dalszych ustępstw terytorialnych na rzecz Noworosji?

Odpowiedż na to pytanie jest bardzo prosta, bo żadna ze stron nie zadowoli się tym stanem zasięgu terytorialnego swej władzy jaki się ustalił w dniu podpisania protokołu o zawieszeniu broni.

A oto aktulana mapa dokumentująca obecny zasięg terytorialny terenów będących pod kontrolą sił powstańczych:

Mapę można powiększyć pod tym linkiem:

ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/30982/30982_original.jpg

Jak widzimy na powyższej mapie, mimo ostatnich sukcesów sił powstańczych, do objęcia pełną kontrolą choćby samych terenów w granicach dawnych obwodów administracyjnych; ługańskiego i donieckiego jest jeszcze daleka droga. Nie mówiąc tu o szerszych ambicjach, jakimi jest utworzenie (czy też odtworzenie) niezależnego państwa lub w wariancie minimum: Noworosyjskiej Republiki Ludowej będącej częścią federacji ukraińskiej, która na mapie przedstawia się mniej więcej w ten sposób:

Proszę przy tym wziąć pod uwagę, że polityczne ambicje przywódców zbuntowanych prowincji są  w tym momencie bardzo rozbudzone.

Jedyny problem jest w tym, czy światowe elity polityczne gotowe są już na zaakceptowanie tego stanu rzeczy, czy też wykorzystają go jako pretekst do wywołania daleko idącego w skutkach konfliktu militarnego?

Jak widzimy ogłoszony z wielką pompą, jako niebywały sukces, podpisanie porozumienia o zawieszeniu broni jest delikatnie mówiąc bezwartościowym świstkiem papieru.

I jak sądzę, po ogarnięciu bardzo niekorzystnej sytuacji w siłach zbrojnych przez kijowskie władze, przystąpią one do kolejnego i jeszcze bardziej brutalnego pacyfikowania zbuntowanych prowincji.

Ten czas działa również na korzyść samych powstańców, którzy mogą go wykorzystać do dalszego umocnienia swoich struktur władzy, dozbroić swoja armię w zdobyty niedawno sprzęt wojskowy, wyszkolić jego obsługę oraz odpowiednio przegrupować swe siły do dalszej walki, usunąć ze swego terenu pozostawione tam ukraińskie oddziały dywersyjno-sabotażowe no i co najważniejsze zahamować ciągle jeszcze pogłębiającą się katastrofę humanitarną przygotowując się jednocześnie do zimy.

Jeśli chodzi o działania wojenne, to obecnie rzeczywiście i po raz pierwszy od rozpoczęcia przez kijowski reżym tzw. operacji antyterrorystycznej zostały one skutecznie wygaszone poza prowadzonymi lokalnie jakimiś drobnymi potyczkami.

Z informacji ukraińskiej strony wynika, że wczoraj został ranny dowódca 79 ukraińskiej brygady powietrzo-desantowej płk Aleksiej Szandar.

Obecnie obserwuje się ruchy kolumn ukraińskich konwojów wojskowych, które prawdopodobnie wycofują się z rejonów dotychczasowych walk.

Ukraińskie oddziały dotychczas zablkokowane w kotłach uzupełniają drogą lotniczą żywność, środki opatrunkowe i leki.

Siły powstańcze budują sieć umocnień i silnych pozycji obronnych.

Zobaczymy tylko jak długo uda się utrzymać ten stan chwiejnej równowagi?

Na koniec kilka zdjęć z wyzwolonej przez powstańców na początku mijającego tygodnia Nowoswietlowki:

Jak widać na powyższych zdjęciach to był pogrom ukraińskich sił zbrojnych, a takich miejsc w rejonie prowadzonych ostatnio walk jest kilkadziesiąt.

I jeszcze film o ługańskim lotnisku:

Pozdrawiam.

Na zdjeciu przewodnim mijscowość Nowoswietlowka przedwczoraj.

*     *     *

1.   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zlotowski-musimy-postawic-tame-ekspansji-rosji-bo-mamy-do-czynienia-z-kolejna-bitwa/3m444,

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 10:45:21
  Witam Również!

  Pozdrawiam Serdecznie:)
 • @szczurobronny 10:54:33
  Ciekawe czy polskie specsłużby już od jakiegoś czasu monitorujące ten blog podejmą odpowiednie działania prawne, do czego konstytucyjnie są zobligowane, aby wyjaśnić sprawę tego domniemanego najemnika jak i setek innych, którzy posiadając polskie paszporty i polskie obywatelstwo walczyli w szeregach paramilitarnych bojówek ukraińskich organizacji jawnie odwołujących się do zakazanych prawem ideologii faszyzmu oraz głoszących i rozpowszechniających faszyzm, mordując ludność cywilną zbuntowanego Donbasu?

  No panowie oficerowie utrzymywani z naszych PO-datków, weźcie się wreszcie od jakiejś pożytecznej roboty.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 10:59:28
  Mam nadzieję, że będzie nas tam dużo.

  Pozdrawiam.
 • z interii
  A bo demokracja to taki wspaniały twór!! Jeden i drugi ustrój to dokładnie to samo!! U Putina kontroluje się ludzi propagandą w mediach, podając im nieprawdziwe informację, w które wierzą 90% społeczeństwa. Ludzie dają Putinowi przyzwolenie na jego działania, bo wierzą, że działa w ich imieniu i ich Dumy. Innymi słowy jest gościu, który trzyma wszystkich za mordy i mówi im jak żyć, co jest dobre i kto jest wrogiem. W demokracji taką władzę przekazano "pieniądzu", by nie było kogo obalić ze stołka...90% społeczeństwa z kredytem na karku, który pcha go do robienia rzeczy, na które nie mamy ochoty. Zapełnili nam półki w hipermarkietach, żebyśmy mogli kupić sobie to co sami wyprodukowaliśmy, i jeszcze każą nam za to zapłacić, grabiąc cześć tych pieniędzy w momencie produkcji i sprzedaży. Innymi słowy demokracja, daję Ci możliwość zarobienia pieniędzy, z których następnego dnia Cię pozbawi, byś wiedział, że rano znowu musisz wstać do pracy, byś następnego miesiąca miał dom do którego możesz wrócić i się przespać między kolejnymi dniami dobrowolnego niewolnictwa zwanego demokracją. ZABIERZ RUSKIM WÓDKĘ, A ZACHODOWI PIENIĄDZE I PATRZ JAK SIĘ SAMI UNICESTWIAJĄ.
 • @AdNovum 11:09:28
  Tak sobie myslę że ten banderowiec, jak zobaczył jak go tu "rozpracowaliśmy" to nie wychodził z wc przez kilka dni :))))

  Pozdrawiam
 • ....
  Myślę że w tej chwili będzie tak ze powstańcy przejmą w całości regiony Doniecki i Lugański. Następnie będzie sie toczyc wojna o serca ludzi, czyli widząc kwitnący Donbas czy Lugańsk, o swoje prawa będą sie upominać kolejne regiony np charkowski czy zaporski. W tym samym czasie Kijów będzie musiał zapanowac nad społecznymi i bytowymi problemami reszty kraju - ale już bez potencjału zbuntowanych regionów.
  Angela obiecala pomoc ale dla Donbasu. Kijowowi chyba nikt niczego nie obiecywał, a to znaczy ze zostana sami. Zresztą, każda pomoc dla Kijowa i tak wyladuje w kieszeniach polityków i oligarchów...
 • @kkkkk 11:19:36
  " Kijowowi chyba nikt niczego nie obiecywał"- sądzę, że obiecano mu jednak bardzo dużo, bo cały sad wierzb z rosnącymi na nich gruszkami.

  Zaś jeśli chodzi o Donbas, to wybrali oni jedynie słuszną drogę i tylko powodzenia i sukcesów należy Im życzyć.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:23:26
  Jakaś tam prawda przewija się w tym.
  W rosji becikowe jest hm 30 razy większe niż w POLSCE ?
  Opieka Zdrowotna lepiej funkcjonuje.
  W demokratycznej Polsce dzieci chodzą do szkoły głodne. Jak złapią kleszcza tydzien go noszą zanim chilur im łąskawie wytnie.
  Rosja Putina to nie demokracja, trzeba byc tego świadomym, ale w razie kłopotów obywateli chyba bardziej mogą Liczyć na Putina niż my na TUSKA
 • @samsung23 11:33:10
  ps co do mediów - żadne media nie są obiektywne. Media w mniejszym lub większym stopniu są stronnicze.

  W miarę wolnym medium jest ten Portal. Jeśli wypowiada się 100 różnych ludzi i mamy sto opinii to można przyjąć że da się w nich znaleźć wypośrodkowany obraz rzeczywistości.
 • @fretka 11:32:42
  Podobno zajęli Telmanowe i ostrzelali pozycje wokół lotniska;
  http://rusvesna.su/news/1409991603
 • @samsung23 11:38:09
  //W miarę wolnym medium jest ten Portal.//

  Czyli wolnym jednak nie jest. Bo jeśli jest tylko "w miarę" to jest jakiś margines "zniewolenia". Przez kogo jest "zniewolony"?

  Mógłbyś rozwinąć tę odkrywczą myśl?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:43:15
  Jeśli napiszesz coś bardzo nie spodoba się naszym służbom - powiedzmy że zamieszczamy listę adresów czołowych polityków polskich od 89 roku w raz ich rodzinami i informacjami gdzie pracują z krytycznymi uwagami o korupcji , nepotyzmie itd - to nam go zamkną. Myślę , że możemy informować ale w sposób ograniczony. Kto szuka wiedzy ten ją znajdzie tu. Portal byłby zagrożeniem, gdyby wzrosła jego popularność. Dlatego dzisiejsza akcja protestacyjna przeciwko Ukrainie nie jest zagrożeniem. Natomiast manifestacja pod Hasłem POKÓJ jako coś uniwersalnego i łączącego ludzi już takim zagrożeniem jest. Bo zadaniem mediów jest dzielić Ludzi.
 • Czy ktoś by się podioł na tym portalu?
  Czy ktoś by się podoił na tym portalu stworzyć encyklopedie kłamstw TUSKA - w cytatach?

  ( Proponuje cytat przewodni )

  A tak Tusk mówił w czerwcu i lipcu 2014 roku: "Do 2015 roku będę angażował się wyłącznie w sprawy krajowe" - powiedział w programie TVP2 "Tomasz Lis. Na żywo". Jak zastrzegł, jego "decyzja jest definitywna". "Podjąłem decyzję, że chcę być dalej polskim premierem i do 2015 roku, a więc do czasu kiedy wyborcy podejmą kolejną decyzję o tym, kto ma rządzić w Polsce, będę angażował się wyłącznie w sprawy krajowe" - powiedział Tusk. "Bycie polskim premierem to stokrotnie ważniejsza rzecz niż potencjalne awanse europejskie"
 • @samsung23 11:51:05
  Nikt tu nic nie zamknie. Nie ma takiej opcji.
  Jeśli istnieje jakaś cenzura to jest to jedynie autocenzura. Każdy pisze tyle ile uważa, że może.
  Tyle
 • @AdNovum 11:08:34
  W czasach Roosvelta w Nikaragui rządził pewien wyjątkowo krwawy dyktator i psychopata - Anastasio Somoza García, był on psycholem, ale jednocześnie wiernym klakierem Waszyngtonu. Dlatego Roosvelt wypowiedział kiedyś na jego temat słynne slowa:
  "... to prawda Anastasio Somoza García jest skurwysynem, ale jest NASZYM skurwysynem". Nasze reżimowe służby nie kwapią się, do ścigania przestępców typu Demianczuk, ponieważ są oni uważani za "naszych" skurwysynów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:43:15
  ... przez "smutnych panów", którzy obserwują to forum i nie raz włączają sie do dyskusji.
 • @niewidzialna Armia Czerwona 12:04:09
  To zgłaszaj takich a ja będę wiedział co z nimi zrobić :)
 • Pytanie o dzisiejszy zestaw informacji
  AdNovum,piszesz o pomocy przesyłanej drogą lotniczą okrążonym banderowcom.Czy jest to jakoś dogadane z powstańcami?
  Przy "panowaniu przeciwlotniczym" na ziemi na terenach zajętych przez powstańców loty samolotów transportowych były by raczej niemożliwe.
 • PUTIN
  za JANUKOWYCZA miał całą UKRAINĘ bez wyjątku ,TERAZ ma tylko spłachetek i 90% UKRAIŃCÓW za śmiertelnych wrogów,także dotkliwe są już SANKCJE które mu sławy wśród RUSKICH nie przynoszą ...czy to można nazwać ZWYCIĘZCTWEM ??? chyb a nawet trudno by było o kreślenie PYRRUSOWE ,bo jest znacznie gorzej ,a już w oczekiwaniu także zapowiedz wspólnych ćwiczeń NATO i UKRAINĆÓW na ICH terytorium...podejrzewam ze jeśli SEPARATYSCI nawet byli by za REFERENDUM tak jak miało to miejsce na KRYMIE to by je PRZEGRALI z kretesem ,dlatego REFERENDUM NIE BĘDZIE !!!....ROSJA TO WIELKI PRZEGRANY OSTATNIEJ DEKADY ,jeszcze nie tak dawno trzęsła połową ŚWIATA ,a teraz już nawet na UKRAINIE siedzi NATO...gdzie tutaj ZWYCIĘSTWO ???kto odpowie...
 • @fretka 12:07:12
  Ale mają wyprane mózgi...
 • @szczurobronny 12:25:45
  to ma być merytoryczna odpowiedz ??? śmiem zapytać ...
 • @skua 12:22:07
  Referendum w Donbasie już się odbyło, było to 11 maja, była bardzo duża frekwencja, ludność opowiedziała się za utworzeniem DRL i ŁRL i uniezależnieniem się od Ukrainy. Referendum było ważne i uznane przez międzynarodowych obserwatorów.
  Kijów wtedy, zamiast rozmawiać z Donbasem na temat jakiejś autonomii w ramach Ukrainy, olał demokrację i nasłał wojska. Putina się nie pytał, więc go w to nie mieszaj.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:00:10
  No wlasnie.
  Gdzie jest Jeznach ? Nie pasowal do linii programowej?
 • @skua 12:27:59
  Kolega to chyba desant lata po całym portalu, zaczął
  "Egzekucja samolotu skua 06.09.2014 09:11:09" z numerologii to 6 czyli prawdomówny i bogaty, stać go na kupno samochodu od Sachs'a i Sorosa. Oj mało "люди" stać w samostijnej na dobry chleb.
 • @szczurobronny 12:33:18
  bez żartów ,chyba ze jest pan wiernym słuchaczem i oglądaczem tylko i wyłącznie RUSSIA TODAY ,albo państwowych innych ruskich stacji...
 • @skua 12:27:59 to ja ci merytorycznie!!
  Następna chazarskobanderowska kurwa tu się pojawiła. Won stąd śmieciu!!!!!!!.
 • @emgie 12:38:30
  A gdzie ma być? Cały czas na SG.
  Kilka dni temu zapowiadał mała przerwę w pisaniu, do szpitala się wybierał.
  Więc jeśli wpadłeś na ślad jakiejś "afery" to muszę cię rozczarować :)
 • @skua 12:22:07
  Po za tym UKRAINA jest jak Kra lodowa w porze letnie. Będą się od niej odłączać coraz to nowe lodowce aż się rozpłynie.

  Daj spokój. Kogo chcesz przekonać ? Chyba próbujesz tylko siebie ? W tym rozdaniu Putin wygrał. Tusk natomiast stracił wszytkie karty i został odsuniety z gry. Przegrał polskie rolnictwo. Za kilka tygodni przegra polski przemysł gdy zabroni nam się eksportować maszyny precyzyjne CNC do ROSJI. Kontrakty warte już teraz kilka miliardów złotych i których dynamika rosła z roku na rok.
  Czytalem kiedyś wywiad jednego z właścicieli polskiej firmy która produkuje CNC na zachód i wschód. Opowiadał jak to BOSCH wykończył go w latach 80/90 kiedy miał jeszcze firmę w Niemczech w dawnym RFN. Zamówili kilkaset maszyn a potem nieodebrali. Pomimo kary umownej polak popłynął na kredycie.
  Obecnie ma dużą firmę w POLSCE bo się nie poddał. Chyba to firma KLIMA czy jakoś tak. Eksportuje do Niemiec ale ma kontrakty na dziesiątki milionów euro do ROSJI.
  Nowe embargo zablokuje eksport i straci przemysł.
  A ROSJA odpowie atomowo być może całkowicie zakaże transportu TIR do ROSJI z UE. Najwięcej zyska Białoruś a Rosja da sobie rade.
  Po tym nastąpi eskalacja na Ukrainie w zime separatyći zajmią nastepną cześć rosji. UE i NATO nałożą kolejne sankcje być może ogłaszając PUTINA diabłem wcielonym a Rosja zakręci kurek , porozumie się z CHINAMI w sprawie militarnego sojuszu i ....
 • @szczurobronny 12:42:23
  to NORMALKA ,rusy zawsze oskarżają innych o to co sami robią ....doskonałym przykładem jest mord katyński o który tuz po oskarżyli NIEMCÓW i podtrzymywali jeszcze długo póżniej....tam się nic nie zmieniło ,tak jest do dzisiaj ,przykłady można mnożyć w nieskończoność...pozdrawiam
 • @szczurobronny 12:42:23
  Przecież nawet jakby Patroszenko był prawdomówny i miał dobre zamiary, to czy Kołomyjski i jego banda go słucha? Albo banderowcy Jarosza?
  Kołomyjski juz dość majątku stracił a Jarosz ma swoje chore poglądy i nic ich nie zmieni.
 • @szczurobronny 12:45:49
  Nie tak miało być. Naczytał sie chłopina o 'zdobywaniu" Doniecka i Ługańska, a tu BACH! No i postanowił powojować z "ruską agenturą", aby się "podbudować psychicznie"...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:45:56
  No to mnie uspokoiles :)
  Dzieki.
  (moje obawy dotyczyly zgrzytow pod ostatnim jego postem)
  Czuje sie tu (od lat)jak w rodzinie, stad troska :)
 • @skua 12:47:49
  Katyn katyn katyn. Jak chcesz encyklopedycznie wymieniać co ROSJANIE nam zrobili złego to bardzo proszę ale załóż sobie swój blog.
  NA blogu ADNOVUM są ludzie którzy nie tylko w rosji widzą przyczynę zmian na UKRAINIE.

  PS na twoim miejscu "chłopie" - myśle żeś miastowy - to zrobiłbym zapasy zimniorów . Bo wczoraj byłem u chłopów okolice kielc po kartofle i powiedzieli jasno. Zimiory będą drogię bo w niektórych miejscach 70% zgniło z powodów opadów. Podobnie w niemczech - kolega pracuje i mówi że opady zrobiły swoje.

  Jak przyjdzie ZIMA to ta straszna ROSJA może CI dupę uratowac jak nie bedziesz miał co do gara włożyć. BO w ROSJI obfitość ziarna i ziemniaków z których się wyśmiewujecie. Jeszcze biały konwój będzie musiał do polski przyjechać.

  A jak bedzie wojna to przed ukraincami - tymi dobrymi spieprzysz za wisłę. Bo oni wymordują wszystko co zabugiem w imię czystości rasowej.
 • @szczurobronny 12:51:22
  "Kur.." każdy niech sobie dopowie (najlepiej de albo wa) to już dzisiaj mój trzeci komentarz. Słuchaj nie obrażaj go, ona zna co "Dutch Prime Minister Mark Rutte said July 19, 2014...."
  Pozdrawiam :)
 • @samsung23 12:57:49
  Podobno Kijów "ewakuował" częściowo Mariupol;
  http://rusvesna.su/news/1409996277
 • @emgie 12:55:07
  To miło, że tak się czujesz :)

  A p.Bogusława się nie martw. Podkuruje sie i wróci.
 • @re1 13:02:44
  mnie te wasze strachy to zwyczajnie,,wiszą",jeszcze trzy dni temu byłem w Bejrucie na 48 godzinnej ,,wypoczynkowej" wizie,może zgadniecie skąd ??? ,tak ze chłoptysie z tym waszym bardzo dobrze znanym dla mnie AdNovum CZY JAK TO TAM GO ZWIECIE to są STRACHY NA LACHY ...a mnie możecie wierzyć ...PUTINOWI już do dupy dobierze się wkrótce ISLAM ,mnie możecie wierzyć...pozdrawiam
 • Lugansk
  pogrom ajdara
  https://pp.vk.me/c619530/v619530006/18146/REikSovc6pc.jpg

  Sytuacja od polnocy do teraz, duzo zdjec, mapki:
  http://cont.ws/post/48713
  Pozdrawiam.
 • @skua 12:22:07
  Kpi czy o drogę pyta?
  W Donbasie odbyło się referendum na początku maja. Wyniki tego referendum potwierdziły wolę mieszkańców tego regionu by oderwać się od Ukrainy. Może kolega poczyta trochę na temat historii ostatnich paru miesięcy . Zakładam, że to po prostu brak podstawowej wiedzy skłania kolegę do wygłaszania tak niedoważonych sądów. Jeśli jednak jest to próba trollowania to ostrzegam, że jest to na tym forum skazane na niepowodzenie. Jesteśmy tu wyczuleni na takie "niemerytoryczne formy dyskusji"
 • @niewidzialna Armia Czerwona 12:01:54
  Tym samym nasze instytucje udowadniają po raz nie wiadomo który, że nie są praworządne a jednie służą jako lokaje dla lokalnych i krajowych koterii biznesowo-politycznych.

  Pozdrawiam.
 • @skua 13:13:07
  Zgaduje:
  pacyfikowales Ghaze, riezales Palestynczykow?
 • @adalbert05 12:14:05
  Nie jest to dogadane ale w momencie zestrzelania takiego helikoptera natychmiast ogłoszono by, że terroryści zerwali zawieszenie broni i wzt. są niewiarygodni i niepoważni.
  Dlatego te przeloty jak na razie są tolerowane.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:19:31
  ROSJA została już sama ,nawet KAZACHSTAN już jest wobec niej pełen rezerwy i obaw..PUTINOWI wszystko się sypie ,wkrótce pewnie ,,SWOI" skrócą go o głowę.....
 • @szczurobronny 13:03:37
  No cóż "gorących głów" nie brakuje...
 • Dajcie już spokój z tym trollem...
  W Bejrucie był? Pajac szuka zaczepki żeby "podyskutować"...
 • @skua 12:22:07
  Ad. 1.

  "90% UKRAIŃCÓW za śmiertelnych wrogów"

  Czy robiłeś skuo jakieś badania w tej sprawie, że posiadasz taką wiedzę?

  Ad. 2.

  "także dotkliwe są już SANKCJE które mu sławy wśród RUSKICH nie przynoszą"

  Na sankcjach najbardziej traci Zachód, a o "RUSKICH" to ty się nie martw.

  Ad. 3.

  "podejrzewam ze jeśli SEPARATYSCI nawet byli by za REFERENDUM tak jak miało to miejsce na KRYMIE to by je PRZEGRALI z kretesem ,dlatego REFERENDUM NIE BĘDZIE !!!"

  Strasznie podejrzliwy jesteś:))))

  Czy to wrodzona cecha, czy też jakieś skrzywienie zawodowe:))))

  Ad. 4.

  "....a teraz już nawet na UKRAINIE siedzi NATO..."

  I znowu popisujesz się tajemną wiedzą.

  Nie bądź samolubem-proszę podziel się źródłem tej wiedzy, niech i inni zaznają dobrodziejstw z tego źródła mądrość.

  Ad. 5.

  "gdzie tutaj ZWYCIĘSTWO "

  Tylko bardzo pokrętny i pełen złej woli człowiek, może twierdzić, że wygrana powstańców nie jest zwycięstwem.

  Reasumując;

  Uprawiasz tu cienką propagandę.
  Ciekawe tylko czy robisz to w dobrej wierze, czy też licząc na jakieś korzyści:))))

  Pozdrawiam.
 • @samsung23 11:53:34
  Szanowny PaniePani Samsung -

  Bardzo dobry pomysł - i jak będzie trzeba możemy stworzyć osobną zakładkę. Ale kto by to poprowadził.

  Może Pan/Pani - podjął by się takich działań...?

  Pomożemy...
 • @szczurobronny 12:03:03
  Opcja być może taka jest - ale myślę, że ONI też chcą znać prawdę.

  Ale dopóki ja tutaj jestem i mam coś do powiedzenia - na pewno NIKT nie
  kupi portalu. Neon24.pl jest po prostu nie na sprzedaż.

  Mam nadzieję, że wspólnie razem będziemy Neon24.pl rozwijać.

  PRAWDA - musi zwyciężyć.

  Ryszard Opara
 • @skua 12:47:49
  A kto mordował Polaków na Kresach Wschodnich podczas II WŚ.

  I kto mordował polskich patriotów po II WŚ, gdy nastała tu władza żydo-bolszewicka?

  Pozdrawiam.
 • @niewidzialna Armia Czerwona 12:04:09
  Szanowna i niewidzialna AC,

  Każdy głos w dyskusji jest ważny - trzeba brać to po uwagę, ale tych "smutnych panów" - nie boimy się wcale.

  Jak zresztą mawiali "starożytni" Polacy:

  "przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy i radziecki"

  Oby tak właśnie się stało.
 • @skua 12:22:07
  Shalom, przyjacielu!
  :)

  Zanim cos się odezwiesz, wpierw zadaj sobie trud poczytania ze zrozumieniem...
 • @AdNovum 13:38:03
  panie adnovum ,pytasz pan się kto mordował POLAKÓW??? ależ ONI tam mówią to wyrażnie dzisiaj także że to ONI !!! natomiast RUSY ...to TEŻ mordowały ,TYLE ŻE DO DZISIAJ TEGO SIĘ WYPIERAJĄ !!! ALBO ZWALAJĄ TO NA NIEMCÓW albo w ostateczności na jakiś GRUZINÓW albo ŻYDÓW...hi..hi...
 • @skua 13:50:57
  A "ONI" oczywiście się nie wypierają, tylko już się przyznali, poprosili o wybaczenie i ukarali swoich zbrodniarzy?

  No i po co na końcu było to głupie "...hi..hi..."?
 • @fretka 13:50:02
  To było też "shalom" dla wsjech! tutaj!

  Grzybobranie się nadspodziewanie mi udało, A SWIAT DALEJ ISTNIEJE!
  :)
 • @Ryszard Opara 13:38:43
  szanowny panie OPARA ,pan obecny prezydent ROSJI ,niejaki PUTIN płakał szczerze nad upadkiem związku sowieckiego ,więc dzisiaj ON sam jest w prostej linii jego SPADKOBIERCĄ ,z tą róznicą że jak już dzisiaj to napisałem SOWIECI władali połową SWIATA ,a teraz ich następcy PUTINOWCY walczą już o spłachetek UKRAINY....można by zaświecić w oczy PUTINOWI .....WRÓG U BRAM !!!...do czegoś człowieku doprowadził ???...ale ON doprowadzi do jeszcze większego zniszczenia ROSJI,rozdmuchując ten żarzący się ogienek ,wiecie dlaczego ??? wyjaśnienie jest bardzo proste !!! PUTIN w prostej LINII jest agentem NIEMCÓW i działa na ich niekorzyśc ,weżcie pod uwagę CHINY ,SPOKOJNIE HANDLUJĄC Z JANKESAMI DOSZŁY DO MOCARSTWOWEJ niekwestionowanej przez nikogo POZYCJI...a ROSJA pod PUTINEM dlaczego nie wybrała tej drogi ???BO BY STANOWIŁA ZBYT WIELKIE ZAGROZENIE DLA MOCARSTWOWEJ POZYCJI NIEMIEC !!! stąd PUTIN MUSI ZNISZCZYĆ ROSJĘ !!! I NA WASZYCH OCZACH TO ROBI, w zamian zostanie namaszczony na CARA ROSJI ,to też już postanowione ,stąd taka a nie inna polityka UNII i NATO !!! pozdrawiam
 • Zostawcie w spokoju "48" godzinnego kursanta.
  Przecież przeznaczyli go w trybie przyspieszonym na "mięsko" za dutch royal shell. Wróci bez podkoszulka na "tarczy". Mnie szkolili w starych dobrych czasach 18 miesięcy ganiając po poligonie i małpim gaju, a nie na wirtualnej strzelnicy. Jak mówi bednarski on myśli, że zabili go a on uciekł.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 13:56:35
  Aktualizacja i 5*. Pozdrawiam.https://www.youtube.com/watch?v=-iTbFKlPvps&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @skua 14:02:08
  :)))))))))))))))))))))))))))))
 • @Repsol 14:02:48
  Dzięki i

  Pozdrawiam:)
 • sprytny Putin
  Pierwszym planem USA na Ukrainie była pomarańczowa rewolucja i przejęcie jej przy pomocy faszystów, którzy jako jedyni byli w stanie zrobić ten pucz. Ci zawsze chętni do mordu nie dopytywali się zbytnio, o co tu tak naprawdę chodzi. Gdy więc pierwsza wersja planu USA nie wyszła, przez to usposobienie banderowców USA wpadło na nowy pomysł: wykorzystać tak Ukrainę, jak kiedyś wykorzystali Afganistan przeciw Rosji/ZSRR. I tak teoretycznie, na papierze, potencjał był jeszcze większy. Lecz o ile w Afganistanie islamiści na szerokim froncie byli gotowi operować przeciwko ZSRR, to pod tym względem Ukraina przypomina szwajcarski ser. Tak że ok 30-40% całej pomocy USA trafiało i trafia nienaruszone w otwarte ramiona powstańców i podobno samych Rosjan. Tak więc Putin odwrócił kota ogonem: przekierunkował destabilizację Ukrainy na swoją korzyść. Globalnie USA ponosi jeszcze większą porażkę: nie tylko nie udaje się jej przyprzeć do muru Rosję tak mocno, ażeby jej zagrabić tereny w Arktyce (jedyna szansa USA, ażeby bez wojny pozbyć się jej gigantycznego długu), lecz i czas pracuje dla Rosji, która na szerokim froncie podkopuje stabilność dolara. Jest tylko kwestią czasu, aż USA stanie się niewypłacalna. Przy tym udało się Putinowi i niezręcznej propagandzie USA sprawić, że większość ludności w Europie, Południowej Ameryce, Azji, jest w tym konflikcie po stronie Rosji. Dalsza wojna jest na rękę Putinowi o ile ją wspiera USA tak, jak dotychczas. Ale jeśli USA wojnę teraz jeszcze będzie wspierać, będzie to znakiem, że USA chce tą wojnę wziąść za pretekst, ażeby wykończyć Rosję
 • @brusek 13:45:17
  Brawo @borusek
 • ---------------- w imię ??
  https://www.youtube.com/watch?v=xQOOAHGzPyA
 • @AdNovum 14:13:14
  Kilka nowych linków....

  Szef "Ajdara" mister Mielniczuk odszedł z tego świata wraz ponad 30-ską swoich banderowskich oprychów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7988

  "nieśmiertelny" banderowiec Jarosz znów trafiony!
  Tym razem ponoć w szyję! Sprawdza się skuteczność trafienia!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7988

  Dzis rusza drugi konwój!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/7978

  Korzystając z chwilowej przerwy, w Doniecku ekipy energetyków starają się przywrócić zasilanie...
  http://www.novorosinform.org/news/id/7974

  SBU przekazała władzon Noworosji swoje spisy zaginionych
  http://ria.ru/world/20140906/1023050484.html

  Zginął kolejny dziennikarz...
  http://lenta.ru/news/2014/09/06/ukraine/
 • @daanekbb 14:14:36
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/polska_staje_sie_52,p913253403
 • @szczurobronny 13:03:37
  witam.
  przedstawie się - trochę na salonie24 próbowałem leczyć lemmingi z banderyzmu , raczej z miernym skutkiem .
  do rzeczy .
  chciałbym się mylić ,ale jeśli to prawda z tym bezpiczniakiem z naddniestrza ,wpisuje się ta działalność w logiczną całość .
  przyjechał by mięć kontrolę ,a gdy trzeba wymienić idowców na posłucznych .
  poprzednie dzaiałania Moskwy :
  -nie uznanie defacto referendum niepodległosciowych
  -uzanie de factro wyboru patroszenki (choc nie odbył sie na całej upainie )
  -wzywanie powstańców do dogadania się z kijowem
  -zorganizowanie rozejmu , gdy wykańczane są kotły z faszystami , front południowy jest otwarty , mariupol ,słąwiański i kramatorsk jest wciąż okupowany .
  i ogłoszenie przez rosyjskie media (lifenews ) wbrew władzow Noworosji
  że pozostaną w strukturze banderowskiego państwa.

  całość prawdopodobnie wygląda tak:
  - ze wowa nie pozwoli im przegrać bo to uderzyło by w niego , a w Rosji naród wszytko wybaczy przywódcy z wyjątkiem jednego - klęski ,szczególnie militarnej
  - Moskwie może zależy na istnieniu Nowrosji w składzie ukrainy
  rozwiązało by to problemy i pozwoliło Rosji odbić straty ,wizerunkowe i gospodarcze.

  powtórze ,mam nadzieję że się myle ,a Wowa ma jakiś dalekosiężny plan niedopuszczenia nato na miękkie podbrzusze Rosji i spuszczenia banderowców w kijowie do kibla.

  obecnie wydaję się że korzystniej było by pozwolic powstacom wybić kotły i im pomagać by mogli kontynuować ofensywę i czekać na zime gdy nie będzie na upainie pracy ,ciepła a coraz więcej tych co nie
  wrócili z riezania . rewolucja i rozpad murowany .

  a obecnna sytuacja może doprowadzic ze taracza antyrakietowa będzie stała w Sumach , a stany będą się szykowały do kolejnej "spontanicznej "rewolucji , tym razem w Rosji .

  pozdrawiam autora i resztę zwolenników prawdy i wolnej Noworosji obecnych tu na forum .
 • @piterb1 14:41:15
  Cześć Serdecznie Witam.Pozdrawiam. :)))
 • @szczurobronny 12:25:45
  Dlaczego nazywa Pan komentatora @skua trollem? Przecież wyraził
  tylko i to w grzeczny sposób swoja opinie!? ( skua 06.09.2014 12:22:07)
  Co więcej, uważam jego wpis za jeden z mądrzejszych pod tym dzisiejszym postem. Wszystko co opisuje jest prawdą tylko ze ciężko jest to ludziom nastawionym na jeden punkt widzenia zrozumieć.
  Tak jak za czasów Solidarności, którą wszyscy uważali za dobro jednak grubo się mylili.
  Już o tym pisałem, patrząc z boku, Rosja miała tylko jeden właściwy ruch, błyskawicznie, militarnie zając na początku tej hucpy całą Ukrainę
  bez względu na koszty i środki. Był na to czas gdyż nikt się tego nie spodziewał. Na zachodniej Ukrainie włączając Lwow
  rozpisać pospiesznie referendum czy Ukraińcy cach złączyć się z Polską
  (nie Unią) czy należeć do Rosji co spowodowało by przeniesienie ciężaru przedmurza na Polskę oraz zrodzili wdzięczność większości Polaków. Itd....
  Putin tego nie zrobił tak wiec spowoduje iż i tak już cierpiąca przez ciężką sytuacje Rosja rozwalona będzie od środka i to tak zwanymi "cukierkami i demokracją". Nie ważne jak będziemy Rosję później nazywać, to już nie będzie dawny kraj lecz zmieniony na wzór zachodni. W tych działaniach Zachód jest mistrzem. Przez kilka dekad dokona tego bazując tylko na cierpieniach zwykłych Rosjan i nienawiści Ukraińców.
 • @Stara Baba 14:47:12
  az załozyłem konto żeby to skomentować.
  przecież ten skula jakieś brednie niczym nie poparte pisze. stara sie wciągać do dyskusji która nic nie wnosi
  a jak mu sie nie podoba styl strony to niech se idzie na gazete.pl, tam znajdzie wiele krzepiących informacji
 • @skua 12:22:07
  g....no prawda.
 • @skua 12:47:49
  Proszę bardzo . Podawaj te przykłady w nieskończoność. Poczytam. A co do Katynia... Już dużo było na ten temat. Zabito tam paręnaście tysięcy Polaków. Z tego co mi wiadomo to o ile pamiętam Stalin nie był Rosjaninem. W ówczesnym aparacie terroru bardzo dobrze ,,pracowali" żydzi (byli wręcz nadgorliwi). Chłopie czy wiesz, że Stalin wymordował paręnaście milionów Rosjan?? O tym chyba już zapomniałeś poinformować w swoich ,,prawdziwych" sądach? Jak już tak uwielbiasz historie to może napiszesz coś na temat mordu 200 000 Polskich Kobiet, starców, dzieci i NIEMOWLAKÓW przez banderowskich rzeźników w sposób taki, że najokrutniejsze zwierze tak nie morduje. Więc zanim tutaj cokolwiek na przyszłość napiszesz chcąc się wypowiedzieć poszperaj troszkę w różnych źródłach a nie słuchasz i czytasz tylko TVN-24 TVP Onet, WP.
 • Hamierykański gwiazdor zwalcza...
  ... banderopiteków ramię w ramię z żołnierzami Noworosji :)

  https://pp.vk.me/c617127/v617127536/196e9/zlI3r0EBJsg.jpg

  Ten po lewej - poznajecie? Czy to nie sam Leonardo Di...

  :D :D :D
 • @skua 12:22:07
  Przyjdzie zima i potem Urainy ni ma.
 • @Jantar 15:58:52
  Też mi odkrycie.
  Di....jest tam od samego początku:))))))


  Pozdrawiam.
 • Rosja powinna wziac przyklad z NATO sprzed 15 lat...
  Po uzyskaniu pelnej autonomii przez Donbas Rosjanie natychmiast powinni tam sie zainstalowac na stale i to w powaznej sile (tak jak zrobilo to NATO zaraz po ogloszeniu autonomii Kosowa vide Camp Bondsteel). To po pierwsze.
  Po drugie - po kilku latach Noworosja powinna zadeklarowac niepodleglosc i ma do tego pelne prawo. Miedzynarodowy Trubunal Sprawiedliwosci w Hadze juz wyglosil opinie na ten temat w sprawie Kosowa w odpowiedzi na protest Serbii w dniu 22 lipca 2010 roku: "... deklaracja niepodleglosci (Kosowa) nie byla nielegalna, poniewaz NIC w prawie miedzynarodowym nie zabrania takich deklaracji..."
  I po trzecie - Polska powinna uznac niepodleglosc Noworosji po dziewieciu dniach - tak, jak to uczynila w przypadku Kosowa w lutym 2008 roku...
 • @skua 13:13:07
  Byłe w latrinu i waliłeś AKH.
 • @swerd 15:15:13
  Nie wiem czy @Skua pisze brednie czy nie gdyż odniosłem się do jego jednego wpisu który akurat przeczytałem. Faktem jest ze Rosja w rozdaniu z perspektywy czasu poprzez brak stanowczych z jej strony kroków
  z kretesem przegrywa. To jest fakt który po naszych doświadczeniach
  z Solidarnością każdy Polak powinien wiedzieć gdyż już to przerabiał.
 • @szczurobronny 16:10:52
  :-))))))) niech i tak będzie.
 • @szczurobronny 16:13:42
  http://www.monitor-polski.pl/ukraina-nie-bedzie-w-nato-ray-mcgovern/#more-9437 Pzdr.
 • @Nibiru 16:13:16
  Nie zapominaj. ze nadchodzi zima.
  Od siarczystych mrozów ukrom rura nie tylko zmieknie, ale i skruszeje...
 • @Nibiru 16:13:16
  "....jestem sceptykiem" - i ma Pan racje. Zachód jak powiedziałem jest mistrzem w tej grze. Wystarczy popatrzeć na nasze podwórko.
  Przecież już nawet nasi "janusze" z trybun na reprezentacje Rosji na MŚ
  w Gdańsku gwiżdżą i buczą. Strach pomyśleć o mniej łagodnych Polakach
  i ich nastawieniu do Rosji. Rosja jest bardzo łagodnie rozgrywana tak od środka jak i z zewnątrz. Aby się uratować musi być bardzo stanowcza.
 • @samsung23 11:53:34
  podjął (bo na pewno nie" podoił")
 • oszołomy w polskiej TV
  Witam! Niejaki Tomasz Maciejczuk gościł bodajże 3 dni temu w Pytaniu na śniadanie w TVP2. To kolejny dowód kogo wspiera publiczna tv.Spójrzcie na jego profil na facebooku( a zwłaszcza wszystkie zdjęcia),wyglada na to,że wybrał sie na wycieczkę do Donbasu jako najemnik,wspiera Prawy Sektor,załozył nawet polski profil na fejsie tej organizacji,zobaczcie jego odpowiedź na oświadczenie Motoroli na youtube...No ręce opadają! Jak można być takim debilem?! Dodam,że jestem stałym gościem na waszym portalu i dziennie śledzę wszystkie doniesienia oraz staram się być obiektywny , reklamuję również AdNovum gdzie tylko mogę,Ale to co zobaczyłem w tv przechodzi ludzkie pojęcie...

  https://www.facebook.com/tomasz.maciejczuk.16?fref=ts

  https://www.facebook.com/pages/Prawy-Sektor-Polska/255101601355002?fref=ts

  https://www.youtube.com/watch?v=_YzabeWjXoA
 • @skua 13:24:05
  młodzieńcze, może jednak przestań przedrzeźniać starszych i mądrzejszych.
 • @skua 13:24:05
  pitu pitu, marzenie ściętej głowy.
  Żal mi takich ludzi jak Ty ,rzadko się tu udzielam ale gdy pojawiają się takie elementy jak Ty i podobni ( piszę z dużej litery "Ty" ponieważ kulturalny ze mnie człowiek ) to warto coś skomentowac.
  Najpierw poczytajcie trochę ,posłuchajcie mądrych ludzi jeżeli to możliwe postarajcie się wyciągnąć logiczne wnioski (ale raczej w to wątpie ).
  A raczej twoje wypowiedzi na temat obecnych wydarzeń to nawet nie bajki dla dzieci ponieważ nawet one przedstawiają większą wartość merytoryczną. Jak w ogóle ludzie tacy jak Ty możecie mieć pojęcie o geopolityce a w szczególności o takim państwie jak Rosja i sami Rosjanie.

  Pozdrawiam wszystkich z otwartymi umysłami ;)
 • --------------------BARDZO WAŻNE !!!!!!!!!!!!!
  http://zagozda.neon24.pl/post/112607,w-berlinie-strzelily-szampany
 • @szczurobronny 16:39:28
  Z emblematu na jego ramieniu, to służy w 11 batalionie obrony terytorialnej. Pzdr.http://www.defence24.pl/analiza_ukrainskie-bataliony-ochotnicze-w-donbasie-organizacja-wyszkolenie-uzbrojenie
 • @Repsol 16:57:02
  Pomijając kwestie emblematu, które są oczywiście istotne, chciałbym odnieść się do zalinkowanego tekstu.

  Otóż tekst ten jest bardzo ważny dla tych, którzy chcą nie tylko poznać strukturę formacji militarnych (czy też paramilitarnych) biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej (OAT), ale również zrozumieć problem polegający na tym dlaczego ukraińskie siły pacyfikacyjne ponoszą tak sromotne klęski w Donbasie.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 17:14:36
  Mam nieodparte wrażenie,że powstańcy znowu,po raz kolejny dali się zrobić w przysłowiowego wuja,zwanego także karolem.Przez okres tzw.rozejmu banderowcy od zachodu odblokowali Mariupol,prawie odcięli południe od Doniecka(Tielmanowo) a także oswobodzili kocioł pod Donieckiem,przesuwając się na zachód.Czy są jakieś potwierdzenia tych wydarzeń na rosyjskojęzycznych stronach?Pozdrawiam
 • @AdNovum 17:12:11
  Dziękuję.Zobacz projekt prosto z Izraela.Pzdr.http://www.wprost.pl/ar/467318/Projekt-Sciana-Ukraina-chce-sie-odgrodzic-od-Rosji/
 • @skua 13:13:07
  " bardzo dobrze znanym dla mnie..." Jakas wyszukana polszczyzna. Pejsaty?..
 • @adalbert05 17:27:10
  Telmanowe faktycznie chyba stracili, do góry wkleiłem link, co do pozsotałych "strat', wyglada mi to raczej na scalanie "linii frontu"...
 • @Magia 17:12:04
  "Rosja i Putin nie sprzedadzą Noworosji."
  ***

  Sprzedadzą, ale w specyficzny sposób.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-proba-przewrotu-panstwowego-donieckiej-republice-ludowej-2014-09

  Jeśli prawdą jest to, co w powyższym linku, to jasnym jest po co ten cały "rozejm" w czasie, gdy Noworosyjska armia likwidowała kotły, z których teraz ukropy się ewakuują, albo są doposażani w sprzęt, żywność, i medykamenty. Jasnym jest też dlaczego jakiś czas temu odwołano Striełkowa i pierwsze struktury polityczne Noworosyjskich Republik Ludowych.

  Chodzi o to, że pierwsze władze tworzącej się Noworosji zapowiedziały NACJONALIZACJĘ strategicznych sektorów przemysłu, w tym prywatnych majątków oligarchów, nacjonalizację banków, co skutkowałoby emisją własnego NIEOPARTEGO NA DŁUGU PIENIĄDZA, i utworzenie państwa socjalnego opartego na sprawiedliwości i równości społecznej.
  Takie postulaty SĄ NIE DO PRZYJĘCIA dla koszernych władców świata.
  Nawet w Rosji. Bo tam też są oligarchowie, trzymani odrobinę za pysk przez prezydenta Putina, ale jednak ta smycz jest dość długa.

  Gdyby Noworosji udało się stworzyć państwo wg pierwotnych założeń, byłby to BARDZO NIEBEZPIECZNY DLA PEJSÓW PRECEDENS!!!
  Noworosja mogłaby po okrzepnięciu dać "zły" przykład różnym "demokraturowym" noekoloniom, jak np. Polin.

  Dodatkowo, im dłużej będzie trwał "rozejm", tym bardziej będzie słabł duch bojowy Sił Zbrojnych DNR i LRN. Część żołnierzy zostanie rozpuszczone do domów, pójdą w rozsypkę, i będzie bardzo trudno odtworzyć obecne struktury o bardzo wysokim morale i zgraniu.

  Tak więc, ręczę Wam, że to jest początek koniec Noworosji.
  Światowy Parch osiągnął pośrednio swój cel. Duża część Słowian zamieszkujących Ukrainę wybiła się swoimi rękami, zamęt pod bokiem Rosji, wprowadzony, goje (szczególnie) z Polski jeszcze bardziej zbydlęcone i zubożone sankcjami "przeciw Rosji".
  A parch i tak zainstaluje się w całej Ukrainie, niezależnie pod czyim oficjalnym protektoratem ona pozostanie.
 • @samsung23 11:33:10
  ,,Jak złapią kleszcza tydzien go noszą zanim chilur im łąskawie wytnie."

  litości... :D :D
  Widziałeś kiedyś kleszcza? :D

  Chirurg nie wycina kleszczą. Wystarczy udać się do pierwszej z brzegu przychodni i iść do gabinetu zabiegowego. Po usunięciu kleszcza jest się natychmiast kierowany do lekarza, który z reguły przepisuje antybiotyk.

  Drogi @samsungu23. Kleszcze to nieprzyjemny pasożyt ale nie słyszałem o interwencji chirurgicznej w takich przypadkach. :D
  Nie wypisuj takich bredni bo przynajmniej w moim przypadku twoja wiarygodność spadła do zera.
 • @lazarus 16:28:45
  przyznaję się : masa błędów - co mam powiedzieć, nie miałem wykształconych rodziców.
 • @Gregoson 17:45:20
  kleszcza może usuwać lekarz z naczyniówki, ale najlepiej chirurg. Zdarza się że lekarz I kontaktu wysyła pacjenta do poradni chorób zakaźnych jeśli istnieje zagrożenie zakażenia boreliozą. Nie chcesz, nie wierz.
 • @adalbert05 17:27:10
  Raczej jest to fikcja wyprodukowana jak zwykle przez sbu.

  Oczywiście jest w tych informacjach szczypta prawdy podobna do tej jaka była w przekazach "radia erewań"

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 17:31:17
  O murze to raczej my już musimy na poważnie zacząć myśleć:))))

  Pozdrawiam.
 • @Magia 17:44:39
  Trafione w "10".

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 17:45:20
  :))))

  Pozdrawiam.
 • @samsung23 18:05:17
  Chirurdzy w Polin nie chcą nawet bez wziatki leczyć chorób nowotworowych, a co dopiero zajmować się odkleszczaniem pacjentów.

  Kleszcz to nie jest żadna choroba i byle babcia ze wsi może się takim zabiegiem zająć w sposób w pełni profesjonalny.

  Pozdrawiam.
 • @samsung23 12:46:23
  Zgadzam się z Tobą. Od dawna mówię znajomym (rusofobom), że Rosja, jeśli ją zmusimy, zawrze sojusz z Chinami oraz Indiami i NATO będzie w dupie. Ten pakt i tak zostanie zawarty (już regularnie prowadzą manewry), ale my możemy to bardzo przyspieszyć. Czego tutaj ludzie nie rozumieją?
 • @szczurobronny 18:23:02
  Wzruszająca pieśń.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:20:33
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/foreign-policy-putin-zaatakuje-atomem-pierwsza-bedzie-warszawa/4endg
  Jak czytam ten bełkot to mam wrażenie że nasze łżemendia po prostu modlą się o wojnę jak o "mannę z nieba". Nie jestem religijny, ale to zaczyna na mnie sprawiac wrażenie jakiegoś opętania...
 • @hades 18:24:15
  A co ludzie mają rozumieć jak im propaganda mózgi zżera?

  Widzisz ludzie z natury rzeczy są łatwowierni, wygodni i leniwi i mimo tego, że myślenie nie jest ciężką pracą wolą przyjąć za prawdę kłamstwo wtłaczane im do głów po tysiące razy bez sprawdzania pierwotnego źródła informacji czy też starając się ją w sposób obiektywny zweryfikować.
  Tym właśnie sposobem oszukali nas w 1989 roku, i tym sposobem nadal manipulują znaczną częścią populacji naszego kraju i świata.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 18:31:06
  Te media i ich najmici to są pachołki bezrozumne krótko trzymane na smyczy przez ich mocodawców, które nie rozumieją podstawowej sprawy, że wojna nie będzie wybierała kogo ma zabić, i że oni będą takimi samymi jej ofiarami jak każdy inny człowiek.
  Jak widać w tym przypadku wyraźnie mamona tak ogłupia, że nawet ludzie inteligentni zaczynają tracić prawidłowy kontakt z rzeczywistością.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:31:09
  U nas nie zabija się dziennikarzy a wolność słowa jest martwym słowem.

  Jak widać nie trzeba zabijać, aby ukatrupić wolność słowa.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:35:26
  Przecież on powiedział w tym wypadku tylko szczerą ale jednocześnie brutalną prawdę, bo tych wojsk już nikt i nigdy stamtąd nie wypuści.

  Pozdrawiam.
 • Obuwie.
  Od długiego czasu śledzę sytuację wojenną na wschodniej Ukrainie.
  Od początku zwróciłem uwagę na to, że bojownicy Noworosji walczą, owszem, w mudurach polowych, ale na nogach zdecydowana większość ma obuwie sportowe. Czyżby braki w zaopatrzeniu?
  Nie jestem w stanie tego pojąć. Byłem w wojsku, i to nie byle jakim (NJW MSW) i wówczas zrozumiałem, że wojskowe "opinacze" to najzdrowsze i najwygodniejsze obuwie. Gdy jest odpowiednio zadbane i konserwowane, to żadna pora roku nie straszna stopom w nie obutym. Czy to siarczysta zima, czy upalne lato.
 • @szczurobronny 18:41:14
  kotek słuchawki przegryzł
  ***

  Słuchawki, czy kabel?
  Jeśli kabel, to lutownica w dłoń i naprzód - każdy może być domowym bohaterem :D
 • @AdNovum 18:44:23
  Aktualizacja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=lwVS4qG-73w&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @samsung23 18:05:17
  Błagam cię, nie kompromituj się. Może nazywasz ,,kleszczem" innego pasożyta?
  Jedź do lasu na grzyby to może jakiegoś zobaczysz. I spokojnie możesz iść do przychodni i ci go wyciągną.
  Drogi kolego: nawet w przypadku kiedy przy własnoręcznej próbie usunięcia tego ,,gada" urwiesz mu odwłok i w ciele zostanie ci jego łeb to i tak żaden chirurg ci nie będzie potrzebny. Pielęgniarka igłą to wydłubie. Potem idziesz od razu w przychodni do lekarza (po wizycie w gabinecie zabiegowym wchodzisz bez kolejki) i pan lub pani doktor przepisze ci antybiotyk - trzy tabletki brane co bodajże co 8 godzin i namówi cię na badania krwi, które można zrobic dopiero minimum miesiąc po ukąszeniu kleszcza. Ale to tylko na wszelki wypadek bo antybiotyk załatwia sprawę.
  Jak tak się boisz tych kleszczy to dobra rada: spacerując po lesie ubieraj się w jaskrawe barwy, a spodnie noś naciągnięte na gumowce.

  A tak nawiasem mówiąc najlepszymi specami od wyciągania kleszczy są wetwrynarze bo mają z tym do czynienia na codzień. Ja zresztą miałem takiego kota, który jak wracał z ,,trzydniówki" to tak był obsypany kleszczami, że czasem godzinę mi schodziło żeby je wszystkie znaleźć i wyciągnąć.

  Bardzo przepraszam za off top ale śmieszą mnie histerycy co się boją, że ich pająki za obraz wciągną :D
 • @Magia 18:47:10
  "Oceania" musi rozerwac sojusz "Wschódazji" i "Eurazji";
  http://www.youtube.com/watch?v=YtepuyvsGbg
 • @mania przepraszania 18:31:06
  Jeśli chodzi o "religijność". Ja mam wręcz atawistyczny, słowiański wstręt do jahwistycznych, "religii" ale nawet mnie oburzyło coś takiego:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nwo-synagoga-szatana-promuje-nowa-mode-2014-09

  A tu jak koszerni znawcy mody starają się zrobić z polskich Słowianek kopytną rogaciznę:
  http://kobieta.onet.pl/moda/buty-w-ksztalcie-konskich-kopyt/wlxjz
  Jak to pejsy reklamują "młodym, nowoczesnym, kobietom" - "Buty w kształcie kopyt? To prawdziwa gratka..."
  KURWA MAĆ!!!
 • @Jantar 18:44:26
  Nadwiślańskie Jednostki MSW , no cóż ,jakie to było wojsko ? pilnowanie BOR, Bolka Walizy ,pijanych synków ...
 • @szczurobronny 18:53:50
  Nie wiem czy ktoś wklejał, ale "TUWIM WIELKIM POETA BYŁ' (bez wzgledu, czy koszerny, czy nie za bardzo);
  http://www.youtube.com/watch?v=AMOAhRjaA_4#t=160
 • @Gregoson 18:53:03
  Dodaj mu, że kleszcza się wykręca!! nie wydłubuje!!!! Nie raz miałem tę wątpliwą przyjemność usunąć sobie kleszcza, czy siostrze gdy z grzybów czy jagód wracaliśmy, nigdzie i nigdy do lekarza z tym i po tym nie chodziliśmy, po żadne szczepionki, jesteśmy zdrowi i żyjemy. Pzdr!
 • @AdNovum 18:20:33
  ,,Chirurdzy w Polin"

  Szefie, ja wiem, że nie każdy zadowolony jest z tego, że władze w naszym kraju mają sprzedajne szmaty, że media można nazwać polskojęzycznymi, a nie polskimi ale może mimo wszystko trochę szacunku dla kraju, za który trochę krwi przelano. Polska to Polska.
 • @Magia 18:55:38
  No właśnie, armię francuską i USA pokonały "Wietnamczyki w sandałach bojowych";
  http://www.talkvietnam.com/files/2014/04/padded-waistcoats-rubber-sandals-in-the-photo-continuous-rains-and-compressed-rice-cakes-accompanied-dien-bien-soldiers-in-the-fight-against-french-invaders-despites-hardship-and-difficulties-v-148042.jpg
 • @Kula Lis 62 19:00:41
  Ja niestety musiałem iść do przychodni bo wlazł mi w takie miejsce, że nie miałem pola manewru żeby go samemu wykręcić (racja - tak to sie robi).
  Stąd wiem jaka jest procedura. Dłubanie jest konieczne jak się przypadkowo albo przy samodzielnej próbie urwie odwłok.
  Najwazniejsze, że to nic nie boli bo te skurczybyki mają w ślinie coś co znieczula miejsce ukąszenia.

  ale dość już o kleszczach bo mnie reszta obsobaczy. ;)
 • @szczurobronny 19:12:39
  W głowie :))))
  Ps. szacunek gościu, to są oryginalne sandały żołnierza Viet Minhu spod Dien Bien Phu...
 • @Magia 19:14:56
  Wojna to wojna, nikt rozumny w lakierkach na front nie maszeruje :)))
 • Seans na sobotnią noc
  Jeśli ktoś jeszcze nie widział.
  "Iron Sky" - ten film został nakręcony w formie pewnego rodzaju "komedii" dlatego przeszedł USraelską, pejsatą cenzurę demokraturowej "wolności słowa".
  Bardzo dobrze obrazuje WSZYSTKO, co dzieje się od ponad 150 lat w tzw. "cywilizowanym" świecie".
  Jeśli czytaliście Orwell'a czy Huxley'a, to zrozumiecie i ten przekaz:
  https://www.youtube.com/watch?v=8CTC3W1ROVs
 • @Magia 19:36:53
  Zawsze można posłuchać "wariacji" na temat zwycięskiej "Eurazji";
  http://www.youtube.com/watch?v=55vZvYdjX70
 • @Gregoson 19:07:53
  Polska może będzie Polską dopiero jak ludzie się opamiętają?

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:41:56
  To jest lepsze;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/hrw-separatysci-na-ukrainie-wcielaja-ludzi-do-brygad-karnych/fmvk7
  Biednych lumpów gnaja do roboty! Zgroza!
 • @mania przepraszania 19:19:25
  @mania przepraszania
  Wojna to wojna, nikt rozumny w lakierkach na front nie maszeruje :)))
  -------------------------------------------------------------------------------------------

  http://www.militaryimages.net/photopost/data/500/Ukraine_Army.jpg
 • @niewidzialna Armia Czerwona 19:58:05
  http://www.militaryimages.net/photopost/data/500/Ukraine_Army.jpg


  PODDAŁBYM SIĘ! OD RAZU!
  A karabin rzuciłbym o glebę jak "bohaterska" armia żabojadów (nota bene: naszych "sojuszników") w '39-tym, która zasłynęła tym, że jej czołgi miały 4 biegi wsteczne i jeden do przodu... :D
 • @Jantar 20:01:38
  A karabin rzuciłbym o glebę jak "bohaterska" armia żabojadów (nota bene: naszych "sojuszników") w '39-tym, która zasłynęła tym, że jej czołgi miały 4 biegi wsteczne i jeden do przodu... :D

  Tutaj to ja bym polemizował :) Bo to gęba dorobiona francuzom przez anglosasów. Prawda jest taka, że to Francja utrzymywała główny ciężar I Wojny, a w drugiej zostali rozbici, wraz z Brytyjczykami którzy także przebywali na kontynencie. Tę gębę dorobiono im jak francuzi odmówili swojego udziału w pewnych strukturach NATO i nie podporządkowali swojego wojska nadzorowi USA. Nie wiem po co Polacy bezkrytycznie powtarzają ten kłamliwy żart.
 • @szczurobronny z sieci.
  Ukraina: Odezwa górników Donbasu do górników i robotników Europy

  W związku z trwającą na Ukrainie wojną domową, z odezwą do górników i robotników Europy wystąpił Niezależny Doniecki Związek Zawodowy Górników. Związkowcy przedstawiają swój obraz sytuacji w Donbasie, podkreślając, że zmuszeni zostali do walki z bronią w ręku w obronie życia swojego i swoich bliskich - w obliczu zagrożenia ze strony oligarchiczno-faszystowskiego reżimu w Kijowie. Zwracają się do klasy robotniczej Europy z apelem „o solidarną pomoc: pomóżcie nam rozbić bastion faszyzmu na Ukrainie”.

  Pod odezwą podpisał się przewodniczący związku Michaił Kryłow, przywódca wielkiego strajku ukraińskich górników w 1989 roku.

  W ramach sił zbrojnych Donieckiej Republiki Ludowej walczy Górniczy Batalion, którego dowódcą został wiceminister górnictwa republiki Konstantin Kuźmin. Formacja powstała w wyniku ustaleń podjętych na manifestacji górników w Doniecku 18 czerwca 2014 r.

  Poniżej cały tekst odezwy:

  Bracia górnicy!

  Chcemy wyjaśnić Wam rzeczywiste położenie spraw w Donbasie. Europejskie media zniekształcają lub przemilczają prawdziwy obraz wydarzeń. Wiemy, że niełatwo Wam taki prawdziwy obraz pozyskać, dlatego oświadczamy: my, górnicy, zmuszeni jesteśmy walczyć z bronią w ręku o życie, w celu przeżycia!

  Nasz interes w tym starciu jest jeden: powstrzymanie przelewu krwi! Zakończeniem wojny będzie sąd nad przestępcami wojennymi, którzy ją wywołali. Nie możemy się poddać, bo to oznacza nasze pełne moralne i fizyczne unicestwienie! Od samego początku „Euromajdan” znajdował się pod kontrolą wielkiej burżuazji: ukraińskich oligarchów i ich zagranicznych mocodawców. W lutym br. na Ukrainie miał miejsce zamach stanu przy aktywnym udziale neonazistowskich ugrupowań. Będący reakcją na to ruch na Południowym-Wschodzie kraju, który początkowo wysuwał umiarkowane hasła federalizacji i uznania rosyjskiego za drugi język państwowy, spotkał się z terrorem.

  W Donbasie trwa prawdziwa wojna, w której ginie ludność cywilna: starcy, kobiety, dzieci. Bezczelnie was okłamują, że to wojna między Ukrainą i Rosją. To nie tak! Wojna toczy się między narodem a garstką oligarchów wspieranych przez władze UE i USA. Nieszczęście Ukrainy polega na tym, że sprawującym władzę mętom udało się zarazić faszystowskimi ideami część społeczeństwa. My, mieszkańcy Donbasu, walczymy przeciwko wszelkim przejawom nazizmu i faszyzmu. Walczymy z bronią w ręku o swoje życie i o życie naszych bliskich. Nie mamy się dokąd wycofać – to nasza ziemia! Zwracamy się do Was, robotników krajów europejskich, z prośbą o solidarną pomoc: pomóżcie nam rozbić bastion faszyzmu na Ukrainie. To będzie nasze wspólne zwycięstwo!
 • @szczurobronny 16:07:58 Niech Poroszenko wycofa swoje wojska
  i będzie po wojnie. po co sa tam żołnierze skoro skończono wojnę?
 • Co jest najważniejsze ?
  Najważniejsze jest to że przestali do siebie strzelać i że powstrzymana została dalsza eskalacja napięcia międzynarodowego wokół Ukrainy.

  Nikt nie rodzi się ani "banderowcem" ani "separatystą".
  Ci młodzi ludzie którzy zginęli z obu stron powinni byli budować domy, wychowywać dzieci, pracować dla dobra swoich małych i dużych ojczyzn.

  Pan Bóg powinien kazać Archaniołowi Michałowi (n.b. patronowi Rusi) wziąć grubą pałę i piznąć w łeb każdego polityka z którejkolwiek ze stron, któremu przyszłoby do łba "wojowanie" (a już polskich polityków to szanowny Archanioł powinien tłuc po pysku każdego ranka na dzień dobry. Po prostu k.... profilaktycznie).

  ŁNR i DNR muszą się dogadać z Kijowem i Kijów musi się dogadać z tymi republikami bo inaczej skończy się to masakrą ludności w nadchodzącej zimie a potem i wojną światową.
  Tu nie będzie wygranych.

  Tutejsze "fotelowo/klawiaturowe" dywagacje też mogą się niebawem zakończyć w zabłoconych, obsranych i zawszonych okopach a w konsekwencji w śmierdzącym plastikowym worku.

  Dlatego każdy normalnie myślący człowiek powinien codziennie krzyczeć na ulicach PRECZ Z WOJNĄ aż politycy w trosce o "słupki" i o własne dupy posłuchają i przestaną pajacować kosztem życia obywateli.

  P.S. Wielkie dzięki Panu Oparze że jest takie forum na którym każdy ma prawo głosu (nawet Ranger którego nie lubię).
 • @AdNovum 19:47:37
  Mam wrażenie, że na Twoim forum jest spora liczba tych, którzy się opamiętali.
  Polska jest tylko jedna. JEST. To, że w wśród polskich obywateli znajdują się takie sookinsyny jak ten banderowiec z wpisu @szczurobronny 06.09.2014 10:54:33 to nie znaczy, że nie żyjemy w Polsce. Jeden z moich dziadków walczył w obronie Warszawy, drugi w Batalionach Chłopskich. Mój ojciec takiej ,,okazji" nie miał bo urodził się w 1944 roku i całe swoje życie przeżył bez potrzeby chwytania za broń. I ja mam taką nadzieję, że nie będę musiał choć potrafię. Ale zawsze i wszędzie mówię, że mieszkam w Polsce, że jestem Polakiem i jestem z tego dumny. A śmiecie prędzej czy później się wymiecie. Byle więcej takich osób jak na tym forum bo choć nie zawsze zgadzam się z każdą postawioną tu tezą czy poglądami to szanuję inne spojrzenie na to co się u nas dzieje i staram się weryfikować swoje zapatrywania bo nie uważam się za wszechwiedzącego. Ale za Polaka ZAWSZE. Stąd moja prośba do Ciebie.
 • @Kula Lis 62 20:29:30
  Odezwa konkretna, jednak czy światowa brać górnicza będzie miała do niej dostęp aby ją przeczytać? Mam nadzieję, że tak.
  Teraz ważna wiadomość, sprzed ponad pół godziny -wklejam z Antymajdan, Igor Blezer:
  Срочная информация от Игоря Безлера!

  32 танка импортных зашло на Дебальцево,
  15 шилок зашли в танковую часть Артемевска,
  7 Точек-У,
  6 Градов плюс 1 смерч в сопровождении 13 танков также импортных.
  Стоят на участке Славянск- Краматорск в сопровождении 13 танков импортных.
  С Мироновки на Дебальцево стоит колонна со всеми видами бронетехники протяженностью 3-4 километра.

  Боевые действия, со стороны украинской преступной власти возобновились.

  Начинаем масштабное контрнаступление до самого Киева!!!!
  Всем максимальный репост в группы!!!
  Oraz: tu link:
  http://swip.su/proval-ato-kogda-nastupit-razvyazka/
  Tak jak wczoraj podejrzewałem ROZEJM TO KŁAMSTWO!
  Noworosja do boju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Zbyszek Stell 20:14:57
  ,,Nie wiem po co Polacy bezkrytycznie powtarzają ten kłamliwy żart."

  Bo jest śmieszny?

  Podobnie jak ten, że Rosjanie nie rozpaczają z tego powodu, że Francuzi nie chcą im dostarczyć Mistrali ponieważ okazało się, że posiadają zaawansowany system wyciagania białej flagi na pięć sposobów.
 • @Kula Lis 62 20:29:30
  Mam nadzieję, że ten manifest dotrze do świadomości górników i robotników w całej Europie.
  Wiesz jakimi kanałami zostało to przekazane? Bo w mendiach cisza na ten temat.
 • oczywiste jest, że to są przygotowania do III WŚ
  Wyliczając fakty: gigantyczne zadłużenie USA, od niedawna dostępne bagate złoża pod Arktyką, do której Rosja ma największe prawa, rola militarna USA na świecie, niesamowity wzrost gospodarczy Chin i jeszcze kilka, i wyciagąc wnioski, to nie ma USA innego wyjścia, niż wywołać wojnę z Rosją. Chiny militarnie nie przedstawiają zagrożenia dla USA. USA tylko czekają na odpowiedni moment. Byłoby dobrze dla Polski, gdybyśmy przedtem pozbyli się tego rządu i „elit” całkowicie zaprzedanych interesom światowej oligarchii, więc przede wszystkim USA. Jeśli to się nie uda, z Polski i Polaków niewiele zostanie
 • @Ptasznik z Trotylu 20:57:15
  https://www.youtube.com/watch?v=IXHFw2ZCrRk&feature=youtu.be
 • @daanekbb 21:08:58
  Mamy szansę pozbycia się tych sprzedawczyków. Wybory się zbliżają i tylko od nas samych zależy kto będzie rządził w Polsce. Ciężka praca tych, któym zależy na naszym kraju - trzeba rozmawiać, przekonywać, namawiać i to osobiście bo media nie pozwalają na prezentację innych poglądów niż te, które absolutnie nie są dobre dla Polaków i Polski.

  USA i cały zachodni świat mają na swoich pustych łbach kolejny problem - wyhodowana przez nich zaraza islamskich fundamentalistów. Kiedy czytam na temat ISIS to od razu przypominają mi sie jankeskie filmy o niefrasobliwych naukowcach, którzy stworzyli śmiertelnego wirusa, a potem nie potrafili nad nm zapanować. Według mnie tak wygląda polityka USA i na poparcie tej tezy mamy ISIS. Stąd też strach w jankeskch kręgach i zgoda na zawieszenie broni w Noworosji. Specjalnie nie piszę na Ukrainie bo dla mnie tereny południowo-wschodniej USRR to już Noworosja.
 • @daanekbb 21:08:58
  " Chiny militarnie nie przedstawiają zagrożenia dla USA"
  Z tym twierdzeniem bym mocno polemizował,chociażby ostatnia afera z rakietą DF-41,przez analityków wojskowych uważana za rakietę o największym obecnie zasięgu i jedna z najszybszych i przez to niezwykle trudna do zniszczenia..Chiny nie maja tyle rakiet co Rosja i USA,idą obecnie w jakość,nie ilość uważając,zresztą słusznie,że posiadana ilość głowic nuklearnych wystarczy do unicestwienia każdego przeciwnika na "wieki".Pozdrawiam.
 • Kolejna odsłona "napadów" GPC na Kresy.pl z "Banderą w tle";
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/ustalcie-narracje-panowie
 • @lorenko 21:03:46
  Widać to już na mapie.Silny atak pancerny ukrów na Diebelcewo i cofanie się powstańców nad Ługańskiem.Najwyższa pora na ruch Władimira,jeżeli to prawda,że czołgi ukrów pochodzą z "importu".
  W końcu Rosja ma ponad 40 tyś. czołgów w linii i rezerwie,to była by kolumna,nie to co u banderowców,marne 3-4 kilometry:))))
 • Mariupol 5 września
  Tak oto ukraińskie wojsko poczyna sobie z ludnością cywilną w Mariupolu. Raczej ich tam za takie akcje nie lubią:

  https://www.youtube.com/watch?v=-0VZ8PTAZno
 • @lorenko 21:17:23
  Popieram każde słowo tego człowieka i dodałbym do tego jeszcze kilka bardzo wykwintnych i fantazyjnych jobów których nauczyłem się w koszarach.

  Generalnie, każdy polityk to kurwa, złodziej i psychopata (w mniejszym lub większym stopniu) i dlatego wszystkie narody powinny trzymać swoich polityków za jaja.

  Dla Polski proponuję żeby w przyszłych wyborach nie głosować na partie których przedstawiciele brali jakikolwiek udział w rozkręceniu kijowskiego pierdolca i w dalszym podgrzewaniu atmosfery.

  I TRZEBA TO TYM KURWOM WYRAŹNIE POWIEDZIEĆ.

  Najlepiej poprzez masowe demonstracje antywojenne.
 • @Gregoson 21:20:29
  "Mamy szansę pozbycia się tych sprzedawczyków. Wybory się zbliżają i

  !!!!!!!! tylko od nas samych zależy kto będzie rządził w Polsce." !!!!!!!!!!!!
  ****

  Hahahahahahahahahahahahahaha

  http://i1.memy.pl/obrazki/1f2d317326_rotfl.jpg
 • @alus 21:34:15
  Obejrzałem ten materiał i powiem szczerze,dziwiłbym się gdyby po zdobyciu Mariupola powstańcy brali jakichkolwiek jeńców do niewoli.Nie mówiąc o reakcji mieszkańców po wyzwoleniu miasta.Pzdr.
 • @alus 21:34:15
  Jakies rozejmy podpisywac z ukrozombi to błąd!
  Tu podaję link banderowskiego dekalogu, który nadal jest obowiązkowy na Ukrainie i śmiem twierdzic, że jest to pierwsza wersja, choc i druga tez przeaża:
  http://www.ank.gov.pl/wolyn/ideologia.htm
 • @szczurobronny 22:05:33
  Nic nie piszecie o proteście pod ambasadą Ukrainy; jak było? Ja mieszkam na Podkarpaciu i do Warszawki daleko...
 • @fretka 21:49:38
  Tak. Film wygląda na to, że jest z maja (choć wrzucony niedawno). Ale przecież ludność cywilna stamtąd nie zniknęła. To są dalej ci sami ludzie. I nie sądzę, aby pałali jakąś wielką sympatią do wojsk Kijowa.

  Z ciekawostek - parę zdjęć z rozgromienia batalionu Ajdar:
  http://rusvesna.su/news/1410008070

  Na stronie podają 35 zabitych ukraińskich żołnierzy (czy na pewno nacgwardię można nazywać żołnierzami?). Niejaki Semen Semenczenko (znany wojak-bloger ranny bohatersko w d...) twierdzi, że strat było 11. ("Айдар попал в засаду российского спецназа погибло 11 человек. Перемирие продолжается. Земля пухом....."). Raczej skłaniałbym się do wierzenia pierwszej wersji.

  Rozejm sądząc z niepotwierdzonych informacji z Mariupola chyba został już przerwany... Wygląda na to, że od początku był to jedynie świstek papieru.
 • @daanekbb 21:08:58
  USA i tak swojego głównego celu nie osiągnie. Mogą tylko odwlekać swoje bankructwo, co czynią. Sojusz militarny Rosja-Chiny (+ Indie) to tylko kwestia czasu. My (czyt. Zachód) tylko to przyspieszamy. Wschód stanie się potęgą przy której NATO będzie amatorską drużyną (nie uwłaczając militarnej potędze USA, która jest fundamentem NATO). Ale masz rację. Jeśli bieg wydarzeń się nie zmieni, my, Polacy, staniemy się historią. To ostatni dzwonek, by odwrócić bieg wydarzeń. Jeśli pozwolimy Stanom nadal wyznaczać kierunek polityki Zachodu, Unia skończy marnie. A Polski nie będzie wcale. Smutne, ale jak najbardziej realne.
 • @alus 21:34:15
  To chyba fałszywka. Widziałem już ten film przed kilku tygodniami było w innym mieście, szczególnie ten fragment z facetem trafionym w głowę w piwiarni.
  Zalecam ostrożność, bo to może być lipa!
 • @skua 14:02:08
  idiotyzm. Rosja była w stanie totalnego rozkładu za Jelcyna, a od lat przygotowywana była do rozgrabienia i rozkładu jak m.in. Polska. Do rozczłonkowania gospodarki tak, aby nie była w stanie samodzielnie prowadzić produkcji czegokolwiek, a dodatkowo aby Naród Rosyjski żył na łasce u Żyda, a nie godnie z własnej pracy. To Putin podniósł Rosjan z kolan, pogonił część złodziei dzięki czemu Rosja zaczęła podnosić się z upadku, a to nie podoba się tym, którzy liczyli na totalny rozkład Rosji. Nie jest też tak, że Putina nie będzie komu godnie zastąpić. Putin dał Narodowi czas na ukształtowanie się nowej rozumnej elity politycznej, choćby przykładem są inteligentni przywódcy Noworosji pochodzenia rosyjskiego. To za ten sukces Rosji usiłuje się niszczyć wizerunek Putina i usiłuje przeszkodzić w dalszym rozwoju Rosji i Rosjan. Gdyby rządy Putina prowadziły do rozkładu Rosji to byłby On wychwalany ..... przez śmiertelnych wrogów Rosji.
 • @adalbert05 21:22:13
  Chiny nie mają. Ale Rosja ma tyle głowic, co całe NATO razem wzięte. Teraz sobie pomnóż rosyjską ilość przez chińską jakość. Potęga na skalę światową Takiemu sojuszowi nikt nie dorówna. Nawet USA i NATO. I dlatego ten sojusz będzie zawarty szybciej niż ludziom się wydaje :)
  BTW Rosja również pracuje nad udoskonaleniem swoich głowic. Nie tylko głowic zresztą. Jeszcze chwila i będą królować na niebie. Morze jeszcze zaczeka.
 • @Ptasznik z Trotylu 21:38:02
  06.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami


  Zanim cos jeszcze podeślę to taki wstęp...

  Na początek kilka słów komentarza do Waszych postów..

  Szczurze Obronny – słuchawki sobie zostaw na jutro! Koledzy Samsung i Gregoson! Pozwolę wtrącić 3 grosze bo mimo że to off topic to czasem drobiazgi mogą ludzi poróżnić!
  Mam ponad 10-letnią praktykę w codziennym zdejmowaniu kleszczy z mojego zwierzaka i codziennego zdejmowania z siebie, to znaczy przynajmniej raz w tygodniu jakiś próbuje się wgryzać we mnie. W ciągu tego czasu 4x nie dałem rady dokonać operacji samodzielnie a czasem wycinam sobie razem z ciałem – i zmuszony byłem prosić o pomoc specjalistów. 2x pomogli w przychodni a 2 razy skierowali „wyżej” czyli do szpitala i tam dopiero dali rade! Więc nie zawsze jest to proste i wykonalne przez rejonową przychodnię. A boreliozy – odpukać nie mam!

  Proponuję jako motto lub do zapisania w kajecikach:
  „Widzisz ludzie z natury rzeczy są łatwowierni, wygodni i leniwi i mimo tego, że myślenie nie jest ciężką pracą wolą przyjąć za prawdę kłamstwo wtłaczane im do głów po tysiące razy bez sprawdzania pierwotnego źródła informacji czy też starając się ją w sposób obiektywny zweryfikować.
  Tym właśnie sposobem oszukali nas w 1989 roku, i tym sposobem nadal manipulują znaczną częścią populacji naszego kraju i świata.”

  Co do „Jantarowej” uwagi dotyczącej obuwia. Ja z kolei zauważyłem, kilka razy kamerzysta wyraźnie to pokazywał – jeńcom dają NOEWE BUTY wojskowe, porządne!

  Zgadzam się że buty to PODSTAWA. Na razie „trampki” im wystarczają, ale jak spadnie deszcz – to nie ma zmiłuj się – „Wujo Władimir Władimirowicz” będzie musiał podesłać wagon kamaszy!

  Po za tym drogi kolego Jantarze! Tak jest K…Mać!!!!

  Kolego kfakfa – Nadwiślańskie Jednostki to w pewnym okresie nie tylko BOR – bo tak jest to postrzegane, ale to były dość eleirane jednostki wojskowe strzegące Warszawy i NIE PODLEGAJĄCE pod Ministra obrony! A tak!!!!!! Po to by nie powtórzyła się sytuacja zamachu majowego!!!!!!1

  Zgadzam się też że powinno być więcej szacunku dla POLSKI! Jaka by ona nie była i jakie by kanalię nią nie rządziły…

  Co do „żabojadów” – cóż oni podobnie jak ROZUMNE nacje /vide Czesi/ - nie angażują się w przegrane sprawy. Ale jak trzeba to potrafią uderzyć pięścią w stół. Wrócili do NATO po demonstracyjnym zadziałaniu De Galla i sadzę że mimo że są w strukturach to starają się prowadzić swoją polityke o ile jest to możliwe pod amerykańskim butem!

  Masz rację Ptaszniku! Przecz z wojną i dobrze że mamy takie miejsce, gdzie możemy się nie zgadzać ale też przekonyważ do swych racji… Tylko dialog prowadzi do czegoś lepszego… I dokładnie tak jak Ty wciąż uważam że perspektywa powrotu w śmierdzącym plastikowym worku jest nadal możliwa…

  Co do informacji które podał Lirenko o „zagranicznych czołgach… No – nóz się w kieszeni otwiera bo jeżeli to jest prawda to są to POLSKIE czołgi i pewnie z polskimi załogami. Nie sądzę by Polska władza przy całym sk..wysyństwie pozwoliła sobie na numer przejazdu czy przewozu czołgów z Niemiec. Ukraińcy – nie sądzę by byli w obsłudze przeszkoleni. Do tego dochodzi problem dostaw specjalnej, niekompatybilną z „ruską” amunicji… Ale tu mnie poprawia nasi „czołgiści”. Kanał i trybunał – i ile to prawda…
  Skąd inąd wiadomo że przerwanie ognia tak jak dwa poprzednie skończy się tak samo… Podciągnięciem oddziałów i sprzętu na front…

  Ciekawe czy nasza wspaniała „Solidarność” tak walcząca o dobro ludzi pracy „na wschodzie” odpowie na apel górników Donbasu…

  Myślę że nie, ale może jakiś inny związek?

  Co do naszych wyborów zbliżających się, jestem pesymistą… Nikt nie będzie pytał jaki jest stosunek partii danej czy kogos konkretnego do „banderyzmu” i wojny!

  Co do filmu wklejonego przez ALUSA – no szlag mnie trafia jak i Was…

  Military mapa pokazuje dalej pełne okrążenie Mariupola! Nie wiem skąd dywagacje na temat odstąpienia od blokady?

  Kotły są czyszczone, nie mniej jednak widac że w rejonie Wołnowachy idzie uderzenie czołgowe ukrow na wschód!

  Zaraz zaczne „rozglądać się" za informacjami z różnych portali… Widzę też że dalej nie został upubliczniony tekst porozumienia z Mińska?

  Pozdrawiam serdecznie
  B.
 • @AdNovum 11:08:34
  W/w Panowie... jeżeli wy nie zrobicie porządku z dyktaturą podobno 80-ciu ludzi, którzy mają majątek warty połowy majątku całego globu, którzy mają już wszystko: pieniądze (i to bardzo, bardzo, bardzo grube, władzę na prawie całym świecie itd, itp) i teraz do szczęścia brakuje im tylko by całą Ziemię zdepopulowac do ok 500mln ludzi (wy prawdopodobnie, jako już wtedy niepotrzebni, także podzielicie nasz los), to kto ma zrobic ten porządek. Oni wmawiają nam że kończy np ropa naftowa i nie dla wszystkich już starczy. To dlaczego wykupili patenty na napędy alternatywne w stosunku do ropy naftowej i schowali je głęboko w szufladzie. Ich demagogia nie ma najmniejszego uzasadnienia. Obecną populację Ziemi jest w stanie wyżywic sama tylko Australia. To tak a propos ich teorii że Ziemia już się "dusi" w sensie wykarmienia nas. Nic się nie kurczy. Jesteśmy Chrześcijanami i jeżeli nam czegoś zabraknie to z całą pewnością nasz Pan Jezus Chrystus zadba o to byśmy znowu mieli tego pod dostatkiem. Tak jak rozmnożył wino i ryby w Kanie Galilejskiej. Byc może wydaje się wam to nieprawdopodobne, ale niektórzy juz mówią, że coś chyba z tą ropą jest nie tak, skoro jest tak intensywnie ekspolatowana już tyle lat a cięgle mamy jej pod dostatkiem. Nie dajmy się więc wpuszczac w jakieś satanistyczne teorie i działania, bo skończy się nam tu na Ziemi Błogosławieństwo Pana Boga.
 • @brusek 22:37:32
  Witaj, o ile można wierzyć Military Maps, to dopiero co koło Mariupola zaczęły się znów działania wojenne i to dość poważne.
 • @hades 22:30:30
  Powiem więcej,niektórzy twierdzą,że podczas wizyty Putina w Chinach przy okazji umowy gazowej taki sojusz został podpisany lub deklaracja jego powstania.Pzdr.
 • “Українська правда“.
  Nie możecie im zarzucić, że mówią nieprawdę. Prawda "win" tylko Prawda.
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/09/06/swistaki-sbu-ukrainy-szkolone-przez-cia-same-sobie-strzelaja-w-kolana-oba_dwa/
  Pozdrawiam
 • @brusek 22:37:32
  Co do czołgów poczekamy na jakieś materiały,raczej nie polskie i nie przez Polskę.To nie igła w stogu siana,dawno by już huczało w necie na ten temat.Patrz sprawa węgierskich tanków.Może to te węgierskie,ale podobno transakcja została wstrzymana po jej ujawnieniu.Może to być typowa dezinformacja.Jak wcześniej pisałem,Ukraina ma dużo sprzętu,ale wymagającego gruntownych napraw.Może coś zreaktywowali?
 • @szczurobronny 23:08:39
  Wczoraj czytałem na АнтиМайдан, że ktoś tam ( korzystająć z translatora rosyjsko- polskiego Kali zjeść słonia) zdradził Noworosję lecz zdrajcy zostali aresztowani . Nie wiem co tam było w Mińsku, coś tu śmierdzi.
  Jeszcze raz powtarzam! Ukropom nie można wierzyć a do tego w spółce z żydami, nigdy nie wiadomo co ohydnego wymyślą - to mieszanka piorunująca!
  Niechby Opołczeńcy zawsze mieli to na uwadze! Nie zwracać uwagi co tam robią ponad ich głowami, nie dać się wciągnąć w szambo tylko walczyć o Noworosję a ludzie z całego świata czując do nich podziw i szacunek, pomogą im bezinteresownie!
 • Parę linków
  Jeszcze parę linków z prasówki.

  Oto jak Ukraina łamie punkt 44 konwencji genewskiej (mówiącej o zakresie i sposobach użycia znaku czerwonego krzyża).
  http://www.liveleak.com/view?i=9d8_1410025070

  Widok lotniska w Doniecku z perspektywy ukraińskich wojsk (w momencie opuszczania ich).
  http://www.liveleak.com/view?i=b42_1410022138

  Znaleziono ponad tonę ludzkich kończyn amputowanych przez szpitale rannym żołnierzom - okazuje, się że to z powodu braku gazu do ich spalenia...
  http://www.liveleak.com/view?i=2bc_1410015069

  Druga strona też przecież nie ma czystych rączek. Tutaj o transporcie broni bezpośrednio z Krymu.
  http://www.liveleak.com/view?i=a7b_1410015127

  Rosja oskarżona o cenzurowanie informacji nt. pogrzebów wojaków poległych na Ukrainie:
  http://www.liveleak.com/view?i=13c_1410019175

  Nawet Ukraińcy sami nie wierzą w zawieszenie broni.
  http://www.liveleak.com/view?i=496_1410019640

  Wieści rozbiciu batalionu Ajdar - zginął też ich dowódca Sergiej Mielniczuk.
 • @szczurobronny 23:12:01
  Podobno banderopiteki zwiały znowu z Telmanowe;
  http://rusvesna.su/news/1410035445

  Koncentracja sprzętu w Mariupolu;
  http://rusvesna.su/news/1410034029
 • @Gregoson 21:20:29
  A do czego prowadzi jankeska polityka ...Proszę. Uwaga. Nie wolno pokazywać dzieciom. materiał od 2 min 30 s. SZOK.
  https://www.youtube.com/watch?v=j1s3hJyFIIo
 • @szczurobronny 23:12:01
  Zdjęcie z Mariupola;
  https://www.facebook.com/bruteforceultimate/photos/pb.749658995052779.-2207520000.1410036184./841706732514671/?type=1
 • @mania przepraszania 23:31:33
  Następne;
  https://twitter.com/itsector/status/508349115210948608/photo/1
 • @alus 23:28:09
  Acha - no i chyba już można mówić o końcu zawieszenia broni. Rozpoczął się szturm na Mariupol. Świadkowie donoszą o dość intensywnych działaniach militarnych, których raczej nie można nazwać "lokalnymi potyczkami".
 • @szczurobronny 23:28:45
  Filmik z Mariupola;
  https://www.youtube.com/watch?v=U9jrPAaPWcA
 • @alus 23:28:09
  Mówiąc szczerze nie "ogarniam" tej wiadomości o pomocy dla powstańców z Krymu.Drogą lądową przez Ukrainę?
  Tak by z filmu wynikało.
 • @szczurobronny 23:40:55
  Informacja od Bezlera (Gorłiwka), też mówi o koncentracji sił ukraińskich, czołgi, GRADy, a nawet TOCZKI w kierunku na Debalcewo;
  http://rusvesna.su/news/1410034450
 • @ AdNovum - uroczyście i oficjalnie ogłaszam koniec tego pseudo rozejmu!
  Świadek: Mariupol. Zaczął się bój, w oddali widać poświatę i słychać salwy artylerii i Gradów. (foto)

  - Zawieszenie broni zakończone. Mariupol. Zaczął się bój, w oddali widać poświatę i słychać salwy artylerii i Gradów. Kto kogo ostrzeliwuje na razie nie wiadomo. W domu trzęsą sie okna, mieszkam przy ul. Kirowa.

  Inni świadkowie:

  - Od 20 minut słychać wybuchy i serie z automatów. O 23,25 miejscowego czasu (22.25 polskiego) na wschodnich przedmieściach Mariupola zagrzmiało kilka wybuchów. Sześć wybuchów było słychać około kilometra od mikrorejonu Wostocznyj od strony Nowoazowska. Po tym jeszcze kilka minut było słychać serie z automatów.  Wcześniej siły neobanderowskie kilkukrotnie pogwałciły stan zawieszenia broni ostrzeliwując tak miasta Noworosji i znajdujacą sie tam ludność cywilną jak i swoich ludzi, których Noworosja chciała im przekazać.
 • @neon365 23:58:00
  Tu proszę w jaki sposób Kijów przegrupowuje swoje oddziały;
  https://pp.vk.me/c623426/v623426332/b1c/-myLTg1u28Q.jpg
  Ps. Co na to Czerwony Krzyż?
 • @szczurobronny 23:40:55
  Jeśli Noworosja wywalczy swój kraj to da otuchę i przykład dla innych, którzy mają dość kajdanów, jednak uważają, że walka z tym systemem jest z góry przegrana.
  Jeśli Noworosja wywalczy swój kraj, ludzie na świecie uwierzą, że mogą coś zmienić.
  Dlatego "siły ciemności" wszelkimi środkami bedą niszczyć Noworosję.
  Tak niszczą Palestynę od lat, jednak Palestyna nie ma za sąsiada Rosji i dlatego Noworosja ma jednak szanse.
 • @lorenko 22:46:12
  Na dole w linkach informacje o Mariupolu - między innymi!
  Idę spać, dobranoc!


  WOJNA

  Telmanowo,, Wasiliewka, Staroboeszewo, oraz wszystkie „blok-posty” w Doniecku – pod kontrolą DNR!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8023

  Tylmanowo wcześniej zostało zajęte po ostrzale przez ukrów!
  http://ria.ru/world/20140907/1023091557.html


  MARIUPOL i front południowy

  Ukry w Mariupolu przetasowują się i przewożą sprzet w stronę Nowoazowska – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/8025  PRZERWANIE OGNIA

  Tu podają że porozumienie z Mińska zawiera 14 punktów, ale dalej brak informacji
  http://ria.ru/politics/20140906/1023062869.html

  Jak wszyscy przypuszczali tzw „przerwanie ognia” to tylko zmyłka by podciągnąć broń i amunicje – tak jak już było dwa razy wcześniej. Bezler donosi o podciąganiu na front: ponad 500 „jednostek” – kamazy, czołgi, BTRy, BMP, bataliony „dobrowolców”, oddziały regularnej armii, prawy sektor, nacgwardia… Jadą autobusy z „dobrowolcami”… W okolicy Markow Jar strzelano w kierunku pozycji Armii Noworosji. Strzelano z armat, pojedyncze strzały - 7 razy co 15-20 minut. Minister obrony DNR dodaje ze ostrzeliwano także Gorłówkę. Zacharczenko na konferencji powiedział o strzelaninie ze strony „kijowskiej” w rejonie Ambrosiejewki
  http://ukraina.ru/news/20140906/1010404752.html

  Kronika „przerwania ognia” czyli kiedy i gdzie Kijów naruszył umowę
  http://www.novorosinform.org/news/id/8022

  Dzisiejszej nocy Noworosja przekaże kijowianom kilkuset jeńców
  http://www.novorosinform.org/news/id/8020

  Ukry podciągaja artylerię za ciężarówkami z czerwonym krzyżem!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8013

  Kto wygra na tym „przerwaniu ognia” – analiza
  http://donbass.center/news/1064-kto-vyigraet-ot-takogo-peremiriya-na-donbasse.html

  Znalazłem! Chyba to jest to, ale proszę sprawdzić, może ktos szybko przetłumaczy?

  1. Гарантии безопасности для всех участников переговоров.
  2. Освобождение от уголовной ответственности тех, кто сложил оружие и не совершил тяжких преступлений.
  3. Освобождение заложников.
  4. Создание 10 км буферной зоны на российско-украинской государственной границе. Отвод незаконных вооруженных формирований.
  5. Гарантированный коридор для выхода российских и украинских наемников.
  6. Разоружение.
  7. Создание в структуре МВД подразделений для осуществления совместного патрулирования.
  8. Освобождение незаконно удерживаемых административных зданий в Донецкой и Луганской областях.
  9. Возобновление деятельности местных органов власти.
  10. Возобновление центрального теле- и радиовещания в Донецкой и Луганской областях.
  11. Децентрализация власти (путем избрания исполкомов, защита русского языка - проект изменений в Конституцию).
  12. Согласование губернаторов до выборов с представителями Донбасса (при условии согласования единой кандидатуры, при разногласиях - решение принимает президент).
  13. Досрочные местные и парламентские выборы.
  14. Программа создания рабочих мест в регионе.
  Za http://www.reddit.com/r/ukraina/comments/2fk8d1/%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%8F_14_%D0%BF%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2/

  Tylko że dalej nic nie wiadomo – bo to są „poroszenkowe warunki” – czy takie coś przyjęto?
  http://www.dialog.ua/news/16821_1409934695


  W Mariupolu nadal trwaja walki! Czy to koniec przerwania ognia?
  http://www.dialog.ua/news/17029_1410038518

  Powstańcy zajęli opuszczone przez nacgwardię posterunki pod Mariupolem. Chodzi o Szirokino, Cachankę i Tałakowę
  http://lenta.ru/news/2014/09/06/donbass/

  Dlaczego blokada Mariupola jest tak strategicznie istotna? Ano Mariupol jest JEDYNYM portem na Ukrainie przystosowanym do wysyłki i odbioru węgla!!!!!
  http://politikus.ru/articles/29065-aleksandr-rodzhers-blokada-mariupolya-eto-pryamaya-ugroza-unichtozheniya-kievskogo-rezhima.html

  Tank czy „jeż – pacyfista” – zagadka filmowa
  http://politikus.ru/events/29059-voyna-i-mir-ezh-pacifist-razlomil-tank-karateley-popolam.html  NOWOROSJA

  Koc i Stieszyn nadają! Film z miejsc oswobodzonych od kijowian – tam gdzie były kotły
  http://ukraina.ru/interview/20140905/1010396663.html

  Korzystając z przerwy w walkach ekipy remontowe starają się naprawić co się da na kolejach Donbasu
  http://www.novorosinform.org/news/id/8021

  W Kostrowie wolontariusze pomagają uciekinierom z Donbasu!
  http://novorus.info/news/obshetvo/27560-v-kostrome-nashli-neobychnyy-sposob-pomogat-ukrainskim-bezhencam.html

  A na rynku w Debalcewie na można kupic, co prawda „spod lady” ale za to świeze nówki przesłane przez wolontariat banderowski dla batalionów karnych: co chcesz? Boń, jakieś inne klamoty?
  http://rusvesna.su/news/1410036437

  W Ługańsku z powodu ostrzału Czerwony Krzyz przerwał dystrybucję pomocy humanitarnej
  http://www.novorosinform.org/news/id/8009

  Milicja Nowoazowska przeszła na stronę powstańców
  http://donbass.center/news/1066-miliciya-novoazovska-pochti-polnostyu-pereshla-na-storonu-dnr.html


  KIJÓW i okolice

  Rzeźnik Ukrainy czyli ich prezydent dwojga nazwisk – zabronił armii wycofać się z Donbasu
  http://novorus.info/news/analytics/27594-poroshenko-otkazyvaetsya-vyvodit-voyska-s-zemel-donbassa.html

  Kolejne informacje kijowian są jak zwykle kolejnym łgarstwem. Chodzi o pochowanie w zbiorowym grobie „rosyjskich żołnierzy”…
  http://ukraina.ru/news/20140906/1010403317.html


  Oficjalne dane strat ukrów z ich strony?!???!!!
  Ilośc zabitych oficerów do żołnierzy to 1 do 7. Dalej wylicza straty – BARDZO MAŁE!!!!!
  http://novorus.info/news/events/27596-poyavilas-oficialnaya-informaciya-o-poteryah-okkupantov-v-hode-voennyh-deystviy.html

  Analiza – po co NATO dokonuje okrążenia Rosji
  http://ukraina.ru/analytics/20140905/1010392736.html

  Analiza krótka na temat wojny, ciekawe
  http://ukraina.ru/opinions/20140905/1010394222.html

  Daily Meil i Guardian: „kryzys na Ukrainie rozdmuchuje NATO”
  http://ukraina.ru/analytics/20140905/1010396885.html


  Ekspert finansowy z zachodu o dolarze, Ukrainie, USA i kasie – ciekawe
  http://politikus.ru/events/29060-eksperty-razrushaya-ukrainu-vashington-spasaet-dollar.html

  Czy Ukraińcy chca wojny? (analiza nastrojów ludności i tego co pisze banderowska prasa)
  http://ukraina.ru/interview/20140906/1010399512.html

  Stefan Galicz: ukriańskich banderowców będą jeszcze przez lata łapać na całym świecie!!!
  http://novorus.info/news/obshetvo/27559-stevan-gayich-ukrainskih-nacistov-esche-budut-godami-lovit-po-vsemu-miru.html

  Prawy Sektor przeciw rolnikom w Chersoniu
  http://ukraina.ru/opinions/20140906/1010402966.html

  8-10 wrzesień – wspólne ćwiczenia Ukrainy i USA na Morzu Czarnym!
  http://ria.ru/defense_safety/20140907/1023091797.html

  Premier Słowacji „dla swiatowego pokoju dobrze by było gdyby Ukraina nie wstapiła do NATO”
  http://politikus.ru/events/29058-premer-slovakii-dlya-mira-budet-luchshe-esli-ukraina-ne-vstupit-v-nato.html

  „Lustracja po ukraińsku” - film
  http://politikus.ru/video/29056-lyustraciya-po-ukrainski-pravoseki-zatolkali-odesskogo-chinovnika-v-musornyy-bak.html


  SANKCJE

  Polski idiota podobno zdjął tabliczkę ‘Rosjanom wstęp wzbroniony” czy „Rosjan nie obsługujemy” – sprzeczne info co do treści
  http://www.regnum.ru/news/polit/1844699.html

  Zachód obawia się odpowiedzi FR na sankcje
  http://politikus.ru/articles/29069-smi-zapad-opasaetsya-otveta-rossii-na-sankcii.html
 • @mania przepraszania 00:02:10
  Jak to było? Smigłowce ze znakami ONZ atakowały zbrojnie Donbas i co na to ONZ? NIC!
  To samo będzie z MCK; ilez to było kalamancji ze strony MCK dotyczącego białego konwoju?
 • @brusek 00:10:09
  Brus Lii niezawodny:)) Dobrej Nocy!
 • @brusek 00:10:09
  Na szybko tłumaczenie tego co wkleiłeś:

  1. Gwarancje bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników negocjacji
  2. Zwolnienie z odpowiedzialności dla tych, którzy złożyli broń i nie popełnili poważnych przestępstw
  3. Zwolnienie zakładników
  4. Utworzenie 10km strefy buforowej na granicy Rosyjsko-Ukraińskiej. Rozwiązanie nielegalnych uzbrojonych grup.
  5. Gwarantowany korytarz dla rosyjskich i ukraińskich najemników.
  6. Rozbrojenie.
  7. Utworzenie struktur jednostek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dla wspólnych patroli.
  8. Zwolnienie nielegalnie przejętych budynków administracyjnych w regionach donieckim i ługańskim
  9. Wznowienie prac lokalnych urzędów
  10. Wznowienie nadawania programów radiowych i telewizyjnych w regionach donieckim i ługańskim
  11. Decentralizacja władzy (poprzez wybranie komitetów wykonawczych, ochrona języka rosyjskiego - zarys poprawek do konstytucji).
  12. Uzgodnienie gubernatorów przed wyborami w rejonie Donbasu (temat do uzgodnienia jednego kandydata z obydwu stron - decyzja podejmowana przez prezydenta).
  13. Wcześniejsze wybory lokalne i parlamentarne.
  14. Program do utworzenia miejsc pracy w regionie.
 • @szczurobronny 00:56:46
  A gdzież u nas taki patriotyzm?
  Podaję linka do oryginalnej radzieckiej wersji
  https://www.youtube.com/watch?v=jGEC5PEZEh8
  Ja dalej lecę ten koncert, bo kocham te wojenne pieśni, Małżonka śpi, to sobie posłucham i popatrze na Elenę; Małzonka trochę zazdrosna i muszę trochę w konspiracji:)
 • Kwitnący Donbas
  Minie bardzo dużo czasu zanim Małorosja, a nawet tylko sam Donbas będą "kwitnące". Narazie to jest koło młyńskie na szyję dla każdego kraju, który by wziął je na utrzymanie.
 • @samsung23 11:53:34
  Podjął, podoić to nie wiem kto by się mógł.
 • @skua 12:22:07
  Opinia jest jak d..a. Każdy ją ma. Ale żeby je pokazywać to pierwsza musi być mądra, a druga zgrabna. A tutaj trochę oleju brakuje...
 • @Casey 01:24:17
  Nie Małorosja tylko Noworosja. Po wyzwoleniu od banderowskich hord Noworosja planuje przystapić do Unii Celnej. Wyobraź sobie, że nie wszyscy na świecie pragną przystapić do Unii Europejskiej.
 • @szczurobronny 01:59:34
  :) Pozdrowienia:)
 • @lorenko 02:13:37
  https://www.youtube.com/watch?v=VzD4664B7eI
 • @brusek 00:10:09
  Witam w niedzielny poranek.
  Zastanawia mnie to zdanie"Dlaczego blokada Mariupola jest tak strategicznie istotna? Ano Mariupol jest JEDYNYM portem na Ukrainie przystosowanym do wysyłki i odbioru węgla!!!!!"
  Czy bardziej zależy powstańcom na dostępie do portu,aby wywozić węgiel,czy banderowcom do importu węgla w razie kłopotów z węglem z Donbasu?Ukraina została już odcięta od Morza Czarnego przez przyłączenie Krymu do Rosji.Cieśnina Kercz jest wyjątkowo płytka i wąska,na Morze Azowskie prowadzi tylko jeden wąski tor wodny,sytuacja podobna jak z naszym Zalewem Wiślanym.W ostateczności cieśninę można łatwo zablokować,topiąc jakiś obiekt pływający i całkowicie zablokować możliwość ruchu wodnego przez cieśninę.
 • @Pokój Na Ziemi 08:28:06
  A jednym z przejawów tegoż wysługiwania się imperialistom była współorganizacja tras przerzutowych i pomoc dla nazistowskich zbrodniarzy uciekających na zachód pod koniec wojny i jakiś czas po niej a których to zbrodniarzy zachodnie specsłużby wykorzystywały pózniej w różnych tajnych programach i operacjach.
 • @szczurobronny 00:56:46
  Pieśń z czasu II wojny Światowej. Niestety nie ma zwrotki o Polakach wiec dopisuje (ostatnia)
  Tłumaczenie
  Wstawaj, kraju ogromny,
  Wstawaj na śmiertelny bój
  Z faszystowską siłą (potęgą) ciemną,
  Z przeklętą hordą.

  :

  Niech wściekłość szlachetna
  Zakipi, jak fala!
  Nadchodzi wojna narodowa,
  Święta wojna!


  Damy odpór dusicielom
  Wszystkich płomiennych idei,
  Gwałcicielom, grabieżcom,
  Dręczycielom ludzi!

  (Refren)

  Nie ośmielą się skrzydła czarne
  Nad Ojczyzną latać,
  Pól jej bezkresnych
  Nie ośmieli się deptać wróg !


  Zgniłemu faszystowskiemu plugastwu
  Wbijemy (głęboko) kulę w łeb,
  Wyrzutkom ludzkości
  Sklecimy mocną trumnę (twardy grób)!

  Wybacz bratni narodzie coś twardo się bronił
  przed hitlerowska i naszą zagładą
  wybacz mordy,wybacz gwałty
  wybacz teraz jesteśmy razem na Wieki
  potężny bracie, i bronić Cię będziemy
  dopóki starczy sił i odwagi
 • @szczurobronny
  Rzeźnik żydobanderowiec Walcman-Poroszenko w porozumieniu z z drugim chorym psychicznie zbrodniczym żydem Jaceniukiem nakazali bezwzględnie wszystkim Ukraińcom w wieku od 17 do 60 lat natychmiastowe zgłoszenie się do swych WKU w celu odbycia ćwiczeń wojskowych. Dotyczy to również Ukraińców przebywających w Polsce. Niepodporządkowanie się nakazowi jest jednoznaczne z dezercją w obliczu wroga ze wszystkimi konsekwencjami prawnymi.
 • nowa histeria
  Od rana histeria we łżemediach o rosyjskim ataku na Mariupol.
  Tak to wygląda ,,rozejm" z banderowskim łajnem z Kijowa. Od razu byłem pewny, że te bandziory nie wytrzymają długo. Potrzebowali trochę czasu na zaopatrzenie swoich siedzących w kotłach, a na dodatek powstańcy odesłali im jeńcó. Kijów ma to zrobić jutro i stawiam dolary przeciwko orzechom, że tych 200 powstanców nie wróći do Donbasu.
  Ja mam tylko cichą nadzieję, że pomoc z Rosji dociera do Donbasu i powstańcy wytłuka te banderowskie świnie co do jednej.
 • @adalbert05 07:29:27 jakże i dziś aktualne!
  Pamiętaj : "Niema siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we własnych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, spekulantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i najważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista liga narodów...

  Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby się poszczycić tak bogatą kolekcją międzynarodowej kanalii.
  Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; ludzie zaś, marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własnego państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny.

  Ten, kto przypuszcza, że przy położeniu geograficznym Ukrainy i jej obszarze, przy stanie, w jakim znajduje się żywioł ukraiński, przy jego zasobach duchowych i materialnych, wreszcie przy tej roli, jaką posiada kwestia ukraińska w dzisiejszym położeniu gospodarczym i politycznym świata, mogłoby być inaczej — nie ma za grosz wyobraźni.

  Kwestia ukraińska ma rozmaitych orędowników, zarówno na samej Ukrainie, jak poza jej granicami. Między ostatnimi zwłaszcza jest wielu takich, którzy dobrze wiedzą, do czego idą. Są wszakże i tacy, którzy rozwiązanie tej kwestii przez oderwanie Ukrainy od Rosji przedstawiają sobie bardzo sielankowo. Ci naiwni najlepiej by zrobili, trzymając ręce od niej z daleka": Dmowski
 • @Kula Lis 62 09:35:31
  Podaj jeszcze, z którego roku pochodzi ten cytat z Dmowskiego. To jest dopiero hit.
 • @Kula Lis 62 09:17:42
  Ukraińców, którzy wyjechali z Polski, z powrotem nie wpuszczać !!!!
 • @adalbert05 07:29:27
  Witam z rana! "Priviet!"
  :)
  A....

  "Shalom" dla "pozostałych"...

  ...................................

  Popieram "Pokój Na Ziemi"!
  Drogo Szczurze, trochę spokoju...
  PEACE! PAX! MIR!

  ...................................

  Co do spraw "portowych", z tego co spróbowałem doczytać to wygląda to chyba tak.
  Ukraina ma praktycznie dwa duże porty - Odessę i Mariupol.

  W porcie Odessy mamy basen weglowy "Karantina" - który jest porównywalny z gdyńskim "Basenem Weglowym".

  Mariupol ma w zasadzie dwa porty! Jeden przy zakładach Azow-Stal i jak widze z mapy googla mozna tam tez przeładowywać wegiel. Ma tez basen weglowy / specjalna cześc nabrzeża z pirsem w południowej części portu właściwego. Na moje oko to ilośc statków które mogą równocześnie cumowac przy pirsach weglowych jest w Mariupolu dwa razy większa jak w Odessie..

  Przypuszczam że nikt przy zdrowych zmysłach nie przewidział by konieczności dostarczania wegla statkami na Ukrainę! Mają przecież w Donbasie najbogatsze chyba złoża w Europie! Dlatego Mariupol z racji niewielkiej odległości i krótkich tras kolejowych jest przystosowany do eksportu wegla. Odessa zaś także, ale dla mniejszej ilości statków ale o większym zanurzeniu / moje przypuszczenie/. Odessa nastawiona jest tez na eksport rud żelaza..

  Zdobycie Mariuopla dało by Noworosji mozliwość eksportu węgla! Tego co nie wysłaliby do ukraińskich elektrociepłowni i elektrowni węglowych.

  To jest dokładnie jak w Polsce przedwojennej - priorytetem była Gdynia - bo budowa portu dała szybki zastrzyk gotówki z eksportowanego węgla i nawozów sztucznych z Mościc!

  Po za tym własny, duży port to okno na świat! A Donbas przed zima potrzebuje WSZYSTKIEGO! Od szkła do okien, folii, drewna, asfaltu, cementu itd. Wielu towarów MASOWYCH które w ilościch wystarczających na "normalne" potrzeby są produkowane na miejscu, ale teraz potrzeby są OGROMNE i tylko dostawa z zewnątrz może to zaspokoić!
 • @brusek 10:16:53
  PS

  Lektura poranna - polecam do kawy...

  Ukraińcy wykazali wyuczoną bezradność
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25461


  Wierzymy w wolność, krucjaty czy ropę naftową?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25469

  Dominacja amerykańskiej kultury zbliża się ku końcowi
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25456

  PS2
  Juz tu parę razy powtarzałem, jako miłośnik techniki i starozytności także, polecam spojrzenie na USA z punktu widzenia gospodarki Rzymu! Tam się zaczęło psuć i rozpadać państwo imperialne jak prawie całą produkcję "wypchnięto" do prowicji lub do barbarzyńców!

  Dokładnie to samo dzieje się z USA. Produkcje przenieśli gdzie tańsza siła robocza - jak w Rzymie! Podobnie jak w Rzymie spowodowało to ogromny deficyt budżetowy i wszystko walnęło!

  USA byli dodatkowo na tyle durni że wysyłali do produkcji nie tylko detale /by montowac urządzenia u siebie i eksportować finalny produkt/ ale przenieśli wszystko - łącznie z wiedzą technologiczną! A najwięcej do de facto kraju kwitnacego komunizmu - ale to jest kolejny chichot historii!
  :)
 • @szczurobronny Na wszystkich żydoszwabskich portalach
  łgają jak z nut pod żydobanderowski Kijów: ROSJANIE OSTRZELIWUJĄ RAKIETAMI MARIUPOL, ROSJANIE ZŁAMALI ZAWIESZENIE... CZY CI IDIOCI ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE PRZY INTERNECIE ICH ŁGARSTWA NIE MAJĄ RACJI BYTU? Celowo zaakcentowałem dużymi literami. Pzdr!!
 • @Pokój Na Ziemi 10:17:16 słusznie prawisz
  ale by dojść do prawdy trzeba w końcu zaakceptować to, co wydaje się nieprawdopodobne, skoro to, to uznajemy za prawdę to nieprawda.
  Albo wszystkie sznurki zbiegają się w watykanie i city jest mu podległa, albo watykan jest podległy city. Dużo innych możliwości już nie zostało.
  Te wszystkie podziały na katolików, protestantów, baptystów, anglikanów i inne służy wyłącznie skanalizowaniu ludzkich potrzeb praktykowania wiary. W sumie przecież to jedno i to samo.
  Jedyną instytucją na świcie, która ma ciągłość od niemal dwóch tysięcy lat jest kościół katolicki. Miał on więc dość czasu, by pajęczynę swoich wpływów rozwinąć i ukryć.
  A Argentyna - co to jest Argentyna? Jest to kraj brutalnie skolonizowany przez katolików, choć obecnie ponoć widoczne są tam ruchy żydów przejmujących ziemie. Więc gdyby zajrzeć nieco głębiej, to przed city był watykan, a przed watykanem był rabinat.
  Najwyraźniej żyjemy w ciekawych czasach. Prawda ma to do siebie, że ona istnieje niezależnie od tego, czy ktoś ją zna, ją odkrył i czy ją akceptuje. Być może obecnym stopniem rozwoju, jaki ma pokonać ludzkość jest odkrycie i zaakceptowanie PRAWDY.
 • @alus 00:32:43
  Dzięki!
  Jak widać jest to tzw "plan Poroszenki" - czyli wstęp do negocjacji zaproponowany tydzień przed "Mińskiem". Noworosjanie wyrażali się o tym "planie" delikatnie mówiąc "oględnie"...

  I nie wierzę by podpisali TAKI CYROGRAF!

  Na pewno nie jest to dokument który został wynegocjowany, bo tam miało być uzgodnione - na co wszyscy się powołują - zgoda na kolejny transport humanitarny, wycofanie wojsk ukraińskich i "zdemilitaryzowana" strefa pomiędzy Noworosja a Ukrainą o szerokości 50 km...

  Czyli czekamy az ktos "puści farbe"...
 • @szczurobronny 10:38:40
  Batalion Azow jest formacją, którą Alec Luhn, amerykański dziennikarz, piszący dla dziennika The Guardian, określa jako otwarcie neonazistowską. Azow używa jako swojego symbolu znaku Wolfsangel (niem. "wilczy hak"),który był także używany przez nazistów jako symbol SS, Członkowie batalionu otwarcie przyznają się do bycia rasistami. Dowódca batalionu, Biłecki napisał kiedyś, że "misją historyczną narodu ukraińskiego jest poprowadzić krucjatę białej rasy o przeżycie, przeciw prowadzonym przez Żydów podludzi". Jeden z mołojców z batalionu powiedział kiedyś w wywiadzie, że do formacji są tylko przyjmowani ludzie o poglądach narodowo-socjalistycznych. Trochę dziwne jest, że amerykańscy bankierzy, o wiadomej proweniencji, finansują tych nazistów, którzy nam jednoznacznie kojarzą się z UPA i SS- Galizien. Cóż, nie powinno to specjalnie dziwić, skoro ci Mędrcy Syjonu niedawno za własne pieniądze ufundowali powstanie islamskiego kalifatu w Iraku i Syrii.
 • I można się zastanowić, dlaczego są tak olbrzymie straty po stronie "Ukrów" i kto to są te "Ukry"
  jeżeli wśród nich jest jeden faszysta na stu Słowian i Słowianie są wysyłani na śmierć, to przecież widać o co chodzi. Mianowicie, chodzi o to samo, co od setek lat: o wymordowanie Słowian.
  Może to wcale nie jest nieudolność wojsk ukraińskich, lecz celowe działanie, by Słowianie wymordowali Słowian?
  Niech się komu nie myli i nie przyjdzie mu do głowy, że ja jestem za ukrasami. Nic takiego! Jestem za bohaterskimi Powstańcami z Donbasu.
  Ale pod uwagę wziąć należy także i inne aspekty tego konfliktu, który na pewno ma nie tylko drugie dno, ale i wiele następnych pod nim ukrytych.
 • @nana 10:52:11 Przestań bredzić
  Masz jakiś uraz religijny, to idź do psychiatry. Watykan ma tyle wspólnego z wojną ukraińską, co ty z lotami na Marsa.

  Gdyby Watykan rządził, to nie pozwoliłby na te wszystkie zboczenia, lansowanie homoseksualizmu, gender itp.

  Jeżeli szukasz gdzie zbiegają się sznurki sterujące marionetkami udającymi polityków, to szukaj w innym miejscu
 • @nana 10:56:40
  Widzisz - ja faktycznie też wszędzie pisze bez szacunku "ukry" - jak "ogry" - w domyśle mając faszystowskichm dobrowolnych morderców spod znaku banderowskiego tryzuba...

  To jest wojna domowa - czyli ludzie są zmuszeni walczyć przeciw sobie!
  Powstańcy dobrze to rozumieją! Przeciez od początku puszczają do domu jeńców - o ile nie sa podejrzani o przestepstwa wojenne i przekazują ich TYLKO rodzinom które po tych ludzi przyjadą!

  Wiemy że od samego poczatku armia nie chciała walczyc i przchodziła na strone opozycji! Dlatego tez wymyslono tę "Gwardię Narodową" = "nacgwardię", gdzi wcielono i uzbrojono faktycznych dobrowolców!
 • @jazmig 11:06:49
  Akurat w tym przypadku zgadzam się z Naną, jako katolik boleję ogromnie nad tym że Watykan jest zaangazowany w wojnę tak samo i dokładnie tak samo jak stał za rzezią wołyńską!

  Mógłbym na ten temat zrobić "wybór" z moich linków spisywanych codziennie od ponad 2 miesięcy!

  A wiele tego juz było!

  To jest tez wojna religijna!!!!!!!!!

  I NIESTETY - Watykan w tym bardzo głęboko siedzi!!!!
 • @jazmig 11:06:49 neptek, odpiórnij się ode mnie! gdzie twój katolicki drugi policzek, co go nadstawiasz?
  po durnej gębie raczej bym ci nie dawała, ale na porządnego kopa w policzki dolne tylne to zasłużyłeś jak nic. Nie czytaj, co ja piszę. Połóż się krzyżem w kościele i odpocznij, jeżeli się księdzu przysłużyłeś.
  I zastanów się, dlaczego watykan wprowadził "spowiedź". Jest to bowiem ingerencja w najintymniejsze sprawy ludzi, a także doskonały wywiad polityczny. A także trik w wyniku którego człowiek został przez kościół katolicki zwolniony z odpowiedzialności za własne postępowanie. Kiedyś należało poszkodowanemu zadośćuczynić. A po katolickim tricku ze spowiedzią nie tylko ksiądz otrzymywał władzę nad spowiadającym się posiadając o nim pełną wiedzę, ale także nie było już konieczne komuś naprawiać wyrządzonych krzywd, bowiem przestępca się wyspowiadał, dostał "rozgrzeszenie", dał kasę na kościół i powiedział dla zmyły parę zdrowasiek. A poszkodowany nie miał z tego nic. Absolutnie nic. Jedynym beneficjentem był od momentu wprowadzenia spowiedzi kościół katolicki i jest nim do dziś.
 • @jazmig 11:06:49
  "Watykan ma tyle wspólnego z wojną ukraińską, co ty z lotami na Marsa.
  Gdyby Watykan rządził, to nie pozwoliłby na te... "
  *******

  Hahahahahahahahaha.

  Obudź się człowieku.
  Watykan i cała ta zbrodnicza katolicka ideologia (podobnie jak inne odpryski jahwizmu), to ustanowiona przez Sanhedryn agentura.
  Chrześcijaństwo, to koń (a raczej zapchlony szczur) trojański podrzucony Europie przez żyda Szawła/Pawła.
  Jesteś Kolego tzw. "duchowym" żydem.
  Polecam lekturę: opolczykpl.wordpress.com
 • @brusek 10:16:53
  Czy Panowie zauważyliście podaną w informacjach wiadomość o kolumnie wojsk zmechanizowanych jadącej do Diebelcewa,potwierdzonej na militarymaps?Jest w tej kolumnie 15 zestawów przeciwlotniczych Szylka.Jest to typowy zestaw przeciwlotniczy,ale w wyjątkowym wypadku może być używany do niszczenia siły żywej i lekko opancerzonej techniki.W warunkach normalnego pola walki nieprzydatny z uwagi na "znikome" opancerzenie.
  Więc po co ukrom te Szylki?
  Albo boją się lotnictwa Noworosji,czytaj Rosji,albo chcą je wykorzystać do walk lądowych.Jestem zwolennikiem tej drugiej teorii.Ukraina już nie posiada odpowiedniej ilości broni ciężkiej,więc rzuca na front wszystko,co jeszcze jeździ.Pzdr.
 • Łżemedia :Onety i TVN-y
  Witam.
  Jestem zszokowany tym, że oficjalna propaganda polskich mediów zmienia ton na temat wydarzeń na Ukrainie i nawet w Onecie wspomniano o liście otwartym emerytowanych oficerów wywiadu USA do kanclerz Merkel. To coś niebywałego że taka informacja mogła w ogóle ujrzeć światło dzienne w Onecie !.
  Najwyraźniej jest tak, że sterujący mediami zdali sobie sprawę z tego, że do opinii publicznej coraz częściej docierają obiektywne przekazy między innymi z takich portali jak "Neon24" i nie da się już wciskać kitu, a życie będzie się toczyć dalej więc usiłują ratować skrawki własnej wiarygodności aby utrzymać uzależnienie społeczeństwa od Onetów i im podobnych. Ja w ostatnim półroczu przeżyłem szok gdy dotarło do mojej świadomości jak podle i bezwzględnie można manipulować informacją jeżeli korporacje medialne ze sobą ściśle współpracują. To wszystko jest przerażające dla mnie pomimo tego, że przeżyłem szmat życia i sądziłem że mam racjonalne doświadczenia i sądy co do otaczającego mnie świata. Teraz już nic nie będzie dla mnie takie jak kiedyś i zamierzam w ogóle przywiązywać uwagi do tego o czym piszą media bo wiem, że każdą informację mogą sfabrykować po to by cynicznie wprowadzić mnie w błąd dla własnych interesów. Nawet jeżeli miałoby to mnie kosztować życie własne i życie moich dzieci.
 • @Gregoson 21:20:29
  Są w Polsce Politycy traktujący poważnie rzeczywistość, ale przedstawia się ich w mediach jako "oszołomów.

  "JE Piotr Poroszenko de facto pogodził się z utratą Donbasu i podpisał porozumienie o wstrzymaniu ognia. A mnie brak słów potępienia dla "polityki polskiej" w/s Ukrainy.
  Najpierw - na komendę z Brukseli i Waszyngtonu - III RP zdestabilizowała reżym JE Wiktora Janukowycza, z którym niedawno polscy politycy się całowali. Pomogła z'organizować masakrę na Majdanie. Podjudzała Kijów przeciwko Moskwie. Nie uznała aneksji Krymu.
  Gdy władzę objął JE Piotr Poroszenko zaistniała szansa szybkiego zduszenia irredenty w Donbasie. Wtedy - ponieważ Biały Dom dogadał się z Kremlem - Warszawa odmówiła Kijowowi sprzedaży broni "do zakończenia działań zbrojnych"!!
  A w tej chwili nastąpią na pewno obłudne potępienia Moskwy za inwazję.
  Co III RP powinna zrobić?
  Powinna natychmiast uznać aneksję Krymu. To była autonomiczna republika (jak Kosowo, na przykład) jej legalna władza podjęła decyzję (bezprawną w sensie prawa ukraińskiego - oczywiście) o odłączeniu od Ukrainy, a demokraci mogli odnotować gigantyczne poparcie ludności... i praktycznie zerowy opór wojsk ukraińskiego okupanta.
  Natomiast pod żadnym pozorem nie uznawać tych nowych "Republik Ludowych" - ani de iure, ani de facto. Ich utworzenie oznacza dalszą destabilizację Ukrainy. Uznanie ich zwróciłoby przeciwko Polsce ukraińską opinię publiczną. A ponadto są to (nie tylko z nazwy) organizmy nie tyle "rosyjskie" co "sowieckie" (proszę zwrócić uwagę na na pomnik Lenina obok wzniesionej pięści p.płk.Walerego Bołotowa deklarującego 12 maja b.r. niepodległość "Ługańskiej Republiki Ludowej"),
  Doda, że na miejscu JE Włodzimierza Putina nie przyjmowałbym ich do Federacji Rosyjskiej.
  Powinni trochę skruszeć.
  Choć, militarnie: wyczyn imponujący... Ci ludzie musieli mieć silną wolę wyzwolenia się spod ukraińskiej okupacji.
  Przepraszam, że twierdziłem, że - jak warszawscy powstańcy - nie mają szans. Nie przewidziałem zmiany pozycji Białego Domu, który potrzebuje współpracy Kremla by wesprzeć w Syrii JE Baszszira al-Assada walczącego z sunnickim "kalifatem'..."
 • @niebieski1 11:42:03
  Niebieski, piszcie w ojczystym parchatym języku.
  Nie męczcie się polskim.
 • @Jantar 11:50:49
  Weź coś na nerwy człowieku!
 • DTYCZY
  KTOKOLWIEK WIDZIAL,KTOKOLWIEK WIE ...

  https://prawda2.info/viewpost.php?p=282498

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej