Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 7.09.2014r- pierwszy dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W pierwszy dzień rozejmu ukraińskie wojska prowadziły działania zbrojne znacznie mniej intensywnie niż przed jego podpisaniem.

Od wczoraj też nasze wiodące łże media zamieszczały informacje dowodzące, że separatyści nagminie łamią zawarte porozumienie o zawieszeniu broni.

Jedną z pierwszych tego typu informacji była notka jaka ukazała się na portalu wyborcza.pl gdzie w materiale zatytułowanym "Pierwszy dzień rozejmu na Ukrainie" poinformowano o zasadzce specnazu na członków ukraińskiego batalionu "Ajdar":

"Rosyjscy żołnierze służb specjalnych zaatakowali w Ługańsku członków batalionu Ajdar- poinformowała Ukraińska Prawda, powołując się na koordynatora Samoobrony Majdanu Andrieja Kwedczuka (....)

W ukraińskich mediach społecznościowych krąży także informacje, że w zasadzce specnazu zginał dowódca batalionu Siergiej Mielniczuk. - Informacja o śmierci naszego dowódcy nie jest prawdą - mówi agencji Interfax Ukraina zastępca szefa batalionu Roman Romanowicz.

 Rzeczywiście, część naszego batalionu została zaatakowana pomimo rozejmu.Do ataku doszło w piątek o godz. 19. Według wstępnych informacji zginęło 11 osób - mówi Romanowicz.

Z kolej według dziennikarza telewizji Hromadske w zasadzce zginęło 9 ochotników, a jeden został ciężko ranny i obecnie przebywa w szpitalu"

Jak widać naszym "patriotom" tym razem z redakcji wyborczej.pl, wszelkie udane akcje jakie prowadzą siły powstańcze kojarzą się wyłącznie z operacjami specnazu. Nie wiem z czego to wynika, ale jak widać działają i myślą w tym przypadku jakby byli zaprogramowani.

A teraz przedstawię jak ta akcja wyglądała naprawdę.

Otóż na około dwie godziny przed wejściem w życie porozumienia o zawieszeniu broni nie wiadomo z jakiego powodu grupa członków batalionu "Ajdar" wraz z jej dowódcą Sergiejem Melniczukiem postanowiła wydostać się z okrążenia w jakie wpadli w okolicach ługańskiego lotniska.

Jako drogę ewakuacji wybrali mało uczęszczaną i słabo bronioną trasę gdzie przypadkowo trafil na grupę milicjantów z batalionu "Batmana", która osłaniała ekipę filmową.

A oto film dokumentujący całą akcję:

Proszę zwrócić uwagę na porę dnia widoczną na powyższym filmie i czy ona przypomina późny wieczór jaki zapada około godziny 19?

Czy też widoczna na filmie pora dnia bardziej pasuje do komunikatu sił powstańczych, gdzie podano godzinę tej akcji na około 16?

Pozdczas tej akcji zginęło około 20 członków batalionu "Ajdar" wraz z jego dowódcą Siergiejem Mielniczukiem, który jeszcze dwa dni wcześniej straszył ludność Donbasu wysadzeniem jej w powietrze:

A to zdjęcie zwłok Serigeja Mielniczuka:

A to potwierdzenie śmierci S.Mielniczuka zamieszczone na portalu społecznościowym:

Około godziny później na innej drodze natrafiono na kolejną grupę członków batalionu "Ajdar", próbującej również ewakuować się z feralnego rejonu lotniska, którą zlikwidowano. Zginęło tam 15 członków "Ajdaru" + 3 wzięto do niewoli.

W akcji tej został ranny jeden milicjant, co jest również widoczne na pierwszym filmie.

Podczas tego pierwszego dnia zawieszenia broni ukraińska artyleria ostrzeliwała kilka miast. Podczas tego ostrzału zginęło 4 cywilów oraz kilkunastu zostało rannych.

Najcięższe walki toczyły się na wschodnich i północno-wschodnich przedmieściach Mariupola, gdzie zniszczono kilka sztuk atakującego pozycje powstańcze ukraińskiego sprzętu pancernego:

Walki przeciągnęły się tam do późnych godzin nocnych:

Udaremniono atak sił ukraińskich na pozycje obronne milicji w okolicach miejscowości Telmanowo niszcząc biorący w akcji sprzęt:

Zniszczony tam sprzęt wojskowy brał udział wcześniej w paradzie niepodległości w Kijowie.

Podobne drobne potyczki miały miejsce jeszcze w kilku innych miejscach.

Jednocześnie zauważa się przemieszczanie dużych kolumn ukrańskiego sprzętu pancernego na różnych odcinkach frontu. Niektóre kolumny maskowane są jako konwoje humanitarne co w sposób ewidentny łamie przepisy prawa Konwencji Genewskiej:

Wykorzystując moment zawieszenia broni strona ukraińska zwozi z terenu walk do kostnic szczątki swoich żołnierzy.

Na poniższych zdjęciach widzimy taką operację w kostnicy w Zaporożu:

Ogólnie rzecz biorąc ubiegły dzień i noc przebiegły raczej spokojnie w stosunku do poprzednich dwóch "rozejmów", które to cechowały się znaczną i ponad przeciętną dynamiką walk. Ten efekt dynamicznego spokoju jaki obserwujemy obecnie jest zrozumiały, bo w stosunku do poprzednich "zawieszeń broni" spadło drastycznie morale ukraińskich żołnierzy co jest wynikiem ich braku wiary w zwycięsto, której przyczyna leży w coraz gorszym uzbrojeniu ukraińskich sił zbrojnych i doświadczeniach poprzednich klęsk.

Jenocześnie, tak jak było przy wspominanych poprzednich "rozejmach", czas
"zawieszenia broni" siły ukraińskie wykorzystują do zajęcia lepszych pozycji przed przyszłym planowanym atakiem, natomiast siły powstańcze będąc w ciągłej gotowości na odparcie spodziewanej ofensywy wzmacniają pozycje obronne, szykują sprzęt i przegrupowują wojska.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu milicjant z  batalionu "Batmana".

*     *     *

Ps.

Konferencja prasowa przedstawicieli najwyższych władz Donieckiej Republiki Ludowej:

(dla nie znających języka rosyjskiego film ma napisy w języku polskim)

*     *     *

1.  wyborcza.pl/relacje/1,126862,16595103,Pierwszy_dzien_rozejmu_na_Ukrainie___Wojne_wygral,,,1298934.html,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Pozdrawiam
  Faktycznie banderfuhrer z "Ajdara" pohukiwał jak to wysadzi elektrownię w Sczastje. Nie pierwszy to przypadek w tej wojnie kiedy to ci co głośno pohukiwali i wygrażali gorzko tego później żałowali...
 • Szyłki jadą na wojnę.
  Czy Panowie zauważyliście podaną w informacjach wiadomość o kolumnie wojsk zmechanizowanych jadącej do Diebelcewa,potwierdzonej na militarymaps?Jest w tej kolumnie 15 zestawów przeciwlotniczych Szylka.Jest to typowy zestaw przeciwlotniczy,ale w wyjątkowym wypadku może być używany do niszczenia siły żywej i lekko opancerzonej techniki.W warunkach normalnego pola walki nieprzydatny z uwagi na "znikome" opancerzenie.
  Więc po co ukrom te Szylki?
  Albo boją się lotnictwa Noworosji,czytaj Rosji,albo chcą je wykorzystać do walk lądowych.Jestem zwolennikiem tej drugiej teorii.Ukraina już nie posiada odpowiedniej ilości broni ciężkiej,więc rzuca na front wszystko,co jeszcze jeździ.Pzdr.
 • @AdNovum
  Aktualizacja i 5*.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=S_5vLGteymQ&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @szczurobronny 11:33:00
  Kochany,nie wpadaj w panikę!
  Ja na tym zdjęciu widzę same "dobre"rzeczy.U banderowców jest już tak źle,że do ciągnięcia ZSU-2 wykorzystują wojskowe sanitarki.Widocznie pula wojskowych pojazdów jest u nich na wyczerpaniu.:))))
 • @fan-wolności 11:49:15
  No raczej koniec rezerw i dlatego wysyłają ten złom na front.Polecam, Pzdr.http://www.nowastrategia.org.pl/sily-zbrojne-ukrainy/
 • @fan-wolności 11:49:15
  Dalej będę twierdził,że można ich używać w sytuacjach wyjątkowych,przy sprzyjających okolicznościach.W Donbasie,przy tak wielkim nasyceniu bronią przeciwpancerną ich "przeżywalność" jest zerowa.Popatrz na masowo niszczone T-64 oraz różnej maści transportery.Ochrona p.pancerna Szyłki przy nich jest raczej wirtualna.To,że sprawdziły się w Afganistanie w początkowej fazie walk,czy w Afryce,nie znaczy,że tutaj ich "występ" przyniesie jakieś większe korzyści.Tu każdy bojec ma Kałasznikowa i przeważnie jakiś RPG pod ręką.
 • @szczurobronny 11:33:00 trochę to dziwne na onecie, czyżby się uwiarygadniali?
  "Mówią nam: idź i bądź mięsem armatnim". Donieck i Mariupol otoczone przez separatystów

  We wtorek na ulicach Iłowajska widziano kilkadziesiąt pokiereszowanych i zniszczonych pojazdów wojskowych. Mieszkańcy twierdzą, że żołnierze rządowi, wycofujący się w niedzielę z Iłowajska, zostali otoczeni przez rebeliantów. Ukraińcy wycofywali przez pięciokilometrowy korytarz, ponieważ ponieśli w walkach znaczące straty.

  - Najpierw doprowadzili do głodu, a teraz do wojny. Nazywają to operacją antyterrorystyczną, ale to jest po prostu wojna domowa. Bracia zabijają się wzajemnie. I oni ciągle nas oszukują. Mówią nam: idź i bądź mięsem armatnim - relacjonuje Anatolij Babczenko, pojmany ukraiński żołnierz, złapany przez rebeliantów podczas wycofywania się z pola walki. No i film załączyli!!! http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mowia-nam-idz-i-badz-miesem-armatnim-donieck-i-mariupol-otoczone-przez-separatystow/2tvcl
 • Dzień dobry :)
  Dla autora piąteczka, a dla Was film.
  Pozdrawiam!
  https://www.youtube.com/watch?v=lA2TdQSA8F0
 • Lakonicznie
  Polroczne rzady banderowcow na Ukrainie:

  -milon uchodzcow ze wschodniej Ukrainy
  -kilka tysiecy zabitych cywilow
  -kilka(kilkanascie)tysiecy zabitych zolnierzy ukrainskich oraz rebeliantow
  -regres gospodarczy Ukrainy
  -zrujnowana ekonomia kraju
  -wzrost antagonizmow narodowosciowych na Ukrainie

  Mozecie dopisac jeszcze inne "sukcesy" junty kijowskiej:
 • @szczurobronny 11:52:39
  Bardzo trafne podsumowanie Wóycickiego. Co tacy ludzie w głowach mają oprócz sieczki ?.
 • @szczurobronny 12:22:10
  Doskonałe panie Szczurze!!!!!

  Wodzu! Ładnie i lakonicznie - bardzo dobrze! Dzięki...
  teraz dopołudniowe linki - ale jak widać puszczam juz trochę później...
  :)


  07.09.2014
  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami


  PRZERWANIE OGNIA

  Sytuacja na froncie według „pułkownika Cassada” – fajnie i skrótowo opisane…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8046

  Czas tzw „przerwania ognia”, zgodnie z poprzednią praktyką, armia ukraińska wykorzystuje do dostaw sprzętu na front. Do Debalcewa doszło 32 czołgi, do Artiomowska czołgi i 15 szt „Szyłek” – to zenitówki, siedem x Toczka-U, sześć Gradów, jeden „Smiercz”. Według rozpoznania powstańców bardzo długa kolumna stoi od Marinowki / wioska pod Artiomowskiem/ aż do Debalcewa..
  http://www.novorosinform.org/news/id/8045

  O powyższym jeszcze tu:
  http://ria.ru/world/20140907/1023134385.html

  Junta organizuje linię obrony na rzece Oskoł!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1410083467

  Lista naruszeń porozumienia ze strony armii ukraińskiej
  http://ria.ru/world/20140907/1023128545.html

  Skraje Mariupola w nocnym ogniu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8034

  Zmarła mieszkanka Mariupola w wyniku odniesionych ran..
  http://ria.ru/world/20140907/1023130708.html

  Awakow o umacnianiu pozycji w Mariupolu oraz o tym że dotarła tam jako wzmocnienie 1-sz Operacyjna Brygada Nacgwardii. Nie należy panikowac, dodał…
  Móje pytanie – czy blokada jest szczelna?
  http://ria.ru/world/20140907/1023128545.html

  Nowości z frontów ze sztabu..
  http://www.novorosinform.org/news/id/8031

  Płotnicki o „porozumieniu mińskim”.
  „Wiele punktów porozumienia wzbudza pytania” – bardzo ciekawa wypowiedź – warta przetłumaczenia!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8033

  „Biały Dom uznał Noworosję”. Czyli dalej o „porozumieniu mińskim” i jego politycznych konsekwencjach – w ewentualnym dialogu USA – Noworosja!
  http://svpressa.ru/politic/article/97199/?rpop=1

  NOWOROSJA

  Międzynarodowe organizacje, w tym HRW – potwierdzają odpowiedzialnośc kijowian za przestępstwa wojenne!
  http://novorus.info/news/vmire/27607-mezhdunarodnye-organizacii-ukraina-v-donbasse-sovershaet-voennye-prestupleniya.html

  Jutro jest na terenie Noworosji dniem wolnym. Ogłoszono święto „Oswobodzenia Donbasu”
  http://www.novorosinform.org/news/id/8035

  Kanał TV Noworosja już pracuje!! Na filmie nowinki ze sztabu armii!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8032

  O Nowoswietłowce i o tym co się tam działo opowiada świadek na filmie
  http://www.novorosinform.org/news/id/8047

  Przerwa w walkach – to także obowiązek i powinnośc - pochowania zabitych i zmarłych!
  http://rusvesna.su/news/1410075447

  Motorola: „ukraińska armia zdycha, my będziemy kontynuować walkę, a do Noworosji wkrótce dołączą pozostałe regiony Ukrainy
  http://rusvesna.su/news/1410082113


  KIJÓW i okolice

  USA pomoże Ukrainie! Na symboliczna sumę 60 mln USD. W dostawach będzie: racje żywnościowe dla walczących ukrów, kamizelki kuloodporne, sprzet łącznościowy, samochody, noktowizory, medykamenty, roboty saperskie, umundurowanie i „indywidualne środki ochrony” – czylo cos co nie jest kamizelka? USA pomoga tez w modernizacji struktur obrony, ochrony cybernetycznej i informatycznej oraz logistyce…
  http://novorus.info/news/vmire/27606-ssha-sponsory-genocida-v-donbasse.html
  http://novorus.info/thumb/250/0/http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-09/1410065913_897big-2.jpeg

  Pomoc wojskową dla banderowskich władz Ukrainy chce też wysłać Litwa!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8041

  Powtarza się informacja że na rynku w Debalcewie handluje się sprzętem i amunicją która miała trafić do zołnierzy ukraińskich! A jakies dwa miesiące temu , lub wczesniej, pisałem o tym że powstańcom nie trzeba „czołgów od Putina” ale wystarczy że Władimir Władimirowicz podeśle im kilka wypchanych dolarami walizek – to w tak skorumpowanym kraju kupia sobie wszystko! Dokładnie jak było w Jugosławii! W nocy handlowali czołgami, amunicją, narkotykami itd. By od rana tym sprzętem walczyć – z lufami skierowanymi w przeciwna stronę!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8042

  Bojcy z batalionów Azow i Donbas planują ruszyć na Kijów jak tylko skończą boje w Donbasie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8043

  Kilkuset paryżan prostuje za Donbasem!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8044

  Krótko o 2-go majowej masakrze. Informacja i film. Kolejny element układanki…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8050

  Kim był Mark Pasławski? Bardzo ciekawe! (był krewnym Mikoły Lebiedzia – organizatora „rzeźi wołyńskiej”!!!!)
  http://www.novorosinform.org/news/id/8048

  Koniec węgla na składach elektrowni ukraińskich! Powstał grafik odłaczania kolejnych elektrowni!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8049

  OBWE twierdzi że Kijów zgadza się na „decentralizacje władzy” na Ukrainie
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/7/22368008/

  Troche ekonomii. Artykuł o inflacji, rublu i problemach finansowych Rosji – bo takowe jednak są!
  http://svpressa.ru/economy/article/97481/

  Troche polityki czyli o tym że Pan Gołąbek Pokoju Hussain Obama – utracił kontakt z rzeczywistością!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1410080171

  Do Izraela trafiła wystawa zdjęć na temat przestepst wojennych kijowskiej junty
  http://rusvesna.su/news/1410080448

  Pan Tomczuk nazwał prezydenta Czech Zemana „polityczna prostytutką”
  http://politikus.ru/events/29113-posledstviya-sankciy-v-madride-fermeram-prishlos-besplatno-razdat-tysyachi-tonn-produkcii.html

  Rosja protestuje przeciwko wystawieniu na sprzedaz w domach aukcyjnych w USA skradzionych w czasie wojny i wywiezionych do USA średniowiecznych ikon!
  http://politikus.ru/events/29112-v-ssha-vopreki-protestam-rossii-rasprodayut-drevnerusskie-ikony.html


  „Ice bucket challenge” po kijowsku – czyli o zimnej wodzie w kranach – dopóki nie zamarznie!
  http://politikus.ru/articles/29103-ice-bucket-challenge-po-kievski-navstrechu-otopitelnomu-sezonu-na-ukraine.html

  SANKCJE

  W Madrycie rolnicy rozdają tysiące ton produktów rolnych
  http://politikus.ru/events/29113-posledstviya-sankciy-v-madride-fermeram-prishlos-besplatno-razdat-tysyachi-tonn-produkcii.html
 • @brusek 12:33:47
  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-ujawniono-tekst-porozumienia-o-zawieszeniu-broni,nId,1496550#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=adinfo24.pl Pzdr.
 • @zagubiony na saharze 12:25:01
  "Bojcy" freikorpsu "Donbas" wspominają swoją "współpracę" z Semenem Semenczenką;
  https://www.youtube.com/watch?v=PVeazXp82P8
  Złota myśl "patrioty" Semena Semenczenko o swoich podwładnych;
  "A tobie żal tego mięsa?"
 • @fretka 12:38:03
  Nieźle, "banderopitek czystej krwi", rodzinka samego Mykoły Łebed'a;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Myko%C5%82a_%C5%81ebed%C2%B4
  Dziękuję za informację i pozdrawiam!
 • @brusek 12:33:47
  Pozdrawiam.
  Analiza sytuacji z dnia 6 sierpnia wg "połkownika";
  http://colonelcassad.livejournal.com/1772547.html
 • @mania przepraszania 12:38:26
  Czy mnie oczy nie mylą, 0:48 tego filmu czy to nie pies doberman???
 • Re: @promyx 11:36:33 "Łżemedia :Onety i TVN-y"
  Szanowny Panie! Tak to już jest że zgromadziło sie tu zacne grono ludzi którzy szukali prawdy, którzy dostrzegli fałsz w kreowaniu rzeczywistości przez nasze WSZYSTKIE media!

  Witamy na pokładzie!

  Osobom które pamietają Wolną Polskę = PRL, jakoś łatwiej przychodzi wychwycić fałszerstwo, bo jestesmy nauczeni czytac pomiędzy wierszami...

  A zauwazcie jak się "kreuje" PRL działając na podświadomość! Np. wszystkie fotki z tego okresu są CZARNO-BIAŁE, bo maja obrazowac "punury i siermięzny" PRL...

  Jakby od momentu 1989 nagle pojawił się wesoły kolor...


  PS1
  Rok w którym umarły media
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=22820

  PS2
  Bardzo goraco polecam artykuł ze zdjęciami na temat "Jak ukraińskich kamikadze posłano na śmierć za drogę zycia" - czyli o tym że pierwszy konwój humanitarny miał zostać zniszczony ale zniszczono "nieszczycieli". O tym jak to sie wszystko działo! Warte przetłumaczenia!

  http://politikus.ru/articles/29091-kak-ukrainskih-kamikadze-poslali-na-smert-za-dorogu-zhizni.html
 • Project "Wall"
  https://professorsblogg.files.wordpress.com/2014/09/prof-ferrada-de-noli-on-twitter-the-ukraine-wall.jpg

  http://professorsblogg.com/2014/09/06/ukraines-project-a-wall-on-border-with-russia-here-are-the-drawings/

  Szczerze to jednak dobry pomysl gdyz banderowcow nalezy trzymac w zamknieciu przed reszta swiata.
 • @Magia 12:53:56
  Podałem tekst porozumienia ,o 12.38. Jest w języku polskim.Pzdr.
 • @fretka 12:38:03
  "Chwalebne' czyny młodych banderopiteków, zanim staną sie "wielkimi ukrami".
  Pobicie młodego chłopca który sprzeciwił sie ukraińskiemu nazizmowi i miał odwagę pokazać swój protest na youtube. Niestety "zajęli się" nim młodzi "patrioci" ukraińscy;
  http://made-inussr.livejournal.com/3179.html
  Dossier jednego z "bohaterów", Ihora Prawowa zamieszczono w artykule.
 • 12 punktow
  Czy ktos moze to przetlumaczyc na j.polski?Szukalem w sieci lecz jest tylko wersja w j.rosyjskim.Z gory Dziekuje!

  http://news.liga.net/news/politics/3205331-obse_opublikovala_tekst_protokola_o_prekrashchenii_ognya.htm
 • @Magia 12:53:56 + @szczurobroony 12:55:34
  Treść wg Interii

  Oto 12-punktowe porozumienie o zawieszeniu broni:
  1. Zabezpieczyć natychmiastowe dwustronne wstrzymanie użycia broni.
  2. Zabezpieczyć monitoring i weryfikację przez OBWE reżimu zawieszenia broni.
  3. Przeprowadzić decentralizację władzy , w tym także przez przyjęcie przez Ukrainę ustawy "O czasowej organizacji samorządu lokalnego w oddzielnych regionach obwodów donieckiego i ługańskiego" (ustawa o specjalnym statusie).
  4. Zabezpieczyć stale działający monitoring na ukraińsko-rosyjskiej granicy państwowej i weryfikację przez OBWE wraz ze stworzeniem strefy bezpieczeństwa w przygranicznych rejonach Ukrainy i Federacji Rosyjskiej.
  5.Niezwłocznie uwolnić wszystkich zakładników i nielegalnie przetrzymywane osoby.
  6. Przyjąć ustawę o niedopuszczalności prześladowania i karania osób w związku z wydarzeniami w oddzielnych rejonach obwodów donieckiego i ługańskiego.
  7. Kontynuować szeroki ogólnonarodowy dialog.
  8.Podjąć działania dla poprawy sytuacji humanitarnej w Donbasie.
  9. Zabezpieczyć przeprowadzenie przedterminowych wyborów lokalnych w oparciu o ustawę "O czasowej organizacji samorządu lokalnego w oddzielnych regionach obwodów donieckiego i ługańskiego" (ustawa o specjalnym statusie).
  10. Wyprowadzić nielegalne formacje zbrojne, technikę wojskową, a także bojowników i najemników z terytorium Ukrainy.
  11. Przyjąć program ekonomicznego odrodzenia Donbasu i przywrócenia funkcjonowania regionu.
  12. Przedstawić gwarancje bezpieczeństwa dla uczestników konsultacji.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-ujawniono-tekst-porozumienia-o-zawieszeniu-broni,nId,1496550#.plutm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Co do "Szczurzego spisu" to zanim "Putin anektował Krym"

  Nie było zadnych wyborów!

  Było tak, że nie tylko wywalono LEGALNEGO prezydenta - jaki by nie był! - ale wszystkie zmiany dokonywano w parlamencie pod lufami karabinów prawego sektora i przy braku większości głosów! WIęc wszystkie decyzje sa nielegalne!
  Jedną z pierwszych decyzji było uznanie jezeyka ukraińskiego za jednyny państwowy, co spowodowało od razu protesty wśród części "rosyjskojęzycznej" ale i wegierskiej, rumuńskiej, greckiej - dziwna cisza o polskiej mniejszości!!!!!!!!!!

  Banderowcy zaczeli zdobywac broń napadając na jednostki milicji i wojska!

  Potem zaczęli próbowac terroryzować mieszkańców mieast - jedynie Krym szybko zareagował i sie uratował!

  PZDR
 • @brusek 13:12:57
  Wielkie dzieki!Pozdrawiam.

  http://gamover.org/files/oeksandr_waentynowycz_turczynow_i_arsenij_petrowicz_jaceniuk_gwardzici_lisicy_julii_149.jpg
 • @szczurobronny 13:18:49
  http://www.youtube.com/watch?v=sTksLFXFdD4
 • Sergiej Glazyev - rosyjski ekonomista , doradca prezydenta Putina w sprawie regionalnej integracji gospodarczej w wykładzie
  na temat "Ekonomiczne przyczyny wojny na Ukrainie"

  https://www.youtube.com/watch?v=kFi2J5h4FfY
 • @Leo32 12:54:33
  Żyje smród, niestety...
 • @fretka 13:24:20
  Nie ma się co śmiać, u nas nie takie numery z meldunkami przechodziły :)))
 • @szczurobronny 13:06:16
  Jest jakiś postęp. Już nie proste krótkie "Putin wysyła armię", ale bardziej rozbudowana propaganda, coś między SF, Wojną i Pokojem, czy Cichym Donem
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/niewypowiedziana-wojna/q1983
  I już nie ma terrorystów
 • @Magia 13:30:57
  Pzdr.http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zezem_z_polobrotu_czyli_tik_tak_dla_glodnego_312233.html
 • @adalbert05 12:01:42
  wirtualna nie oznacza gorsza niż prawdziwa,
  tylko mocna, lepsza niż prawdziwa.
 • @brusek 12:57:56
  Mów mi "wuju" :).
  Artykuł "Rok w którym umarły media" dokładnie obrazuje również moje własne odczucia.
  Marcin Prokop w wywiadzie "Dzięń dobry TVN" z szefem X-portalu na wstępie "mimowolnie" wtrącił kilka prawd objawionych o których jego rozmówca powinien wiedzieć. Jedną z tych "prawd" była sugestia, że w mediach rosyjskich oraz niektórych mediach zachodnich realizuje się "pranie mózgu". Sugestia ta miała spacyfikować rozmówcę aby za bardzo się nie wyrywał z żywiołowością przekazu bo po takim zagajeniu może wyglądać na "wypranego". W tym wywiadzie było jeszcze kilka bezczelnych, acz zakamuflowanych chwytów i dziw bierze, że nawet taki Prokop może robić za reżimowy pas transmisyjny. Nic już nie dziwi na tym świecie i trzeba po prostu dbać o własne szare komórki.
  A o portalu dowiedziałem się z ...... Onetu :). Tylko dzięki uważnemu czytaniu komentarzy do artykułów które mnie wku....iały. Ktoś zamieścił tam adres Neon24. To dobra metoda - polecam - bo będzie nas więcej :).
 • Tusk: "Dzwoni do mnie Jaceniuk i pyta, czy nie przysłałbym mu helikopterów.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16599462,Tusk___Dzwoni_do_mnie_Jaceniuk_i_pyta__czy_nie_przyslalbym.html?v=1&pId=30257137&send-a=1#opinion30257137

  no comments
 • @szczurobronny 13:53:00
  Zastępca Rady Najwyższej DRL Frołow: według niego Ukraina na zawsze zamknęła sobie drogę do Donbasu
  http://vk.com/antimaydan?w=wall-41232698_864776
 • @promyx 13:56:40
  Hehehe...
  Ja chyba od lutego czytuje w Onecie tylko komentarze - wtedy wiem co się dzieje naprawdę!
  :)

  A ja po 02 maja chciałem swój blog założyć - bo długo szukałem jakiegoś miejsca na obiektywne informacje, na szczęście trafiłem tutaj!
  :)

  "Praca" z doskoku jest dla mnie wygodniejsza niż "czuwanie nad blogiem"...

  Choc nie jest nic wykluczone bo jak patrze na tematy "neonowe" i na innych stronach - brakuje mi czegoś i może tę nisze ekologiczną czas zająć?
  :) :) :)
 • @Gregoson 13:59:43
  Na 100% dostanie helikoptery ,jako pomoc humanitarną .Tego byłem pewny od początku. Dostaną nawet certyfikaty OBWE. Uzbrojenie podwieszą już u odbiorcy , na miejscu. Pozdrawiam.
 • GW
  następny wymysł debili:
  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16587341,Darmowe_jablka_dla_pracownikow__Firmy_sie_boja.html?v=1&obxx=16587341&offset=19#opinions
 • @Repsol 14:11:54
  Jak czytam wypowiedzi tych, pożal się boże polskojęzycznych pierdzistołków to ręce mi tak opadają, że buty zawiązuję bez potrzeby schylania się.
 • @brusek 13:12:57
  Czy pkt 6 oznacza, że winni zbrodni wojennych nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?
 • @brusek 12:57:56
  "A zauwazcie jak się "kreuje" PRL działając na podświadomość! Np. wszystkie fotki z tego okresu są CZARNO-BIAŁE, bo maja obrazowac "punury i siermięzny" PRL...

  Jakby od momentu 1989 nagle pojawił się wesoły kolor..."
  ---------------------------------------------------------------------------------
  Nie wiem czy zwróciliście uwagę na to, że jeszcze gdzieś tak 10 lat temu, jak w "polskiej" TV był pokazywany jakiś reportaż nt. Rosji, to do materiału wideo dodawany był specjalny "ponury" filtr, który miał działać na podświadomość ludzi to oglądających, tzn. to miało wywołać takie wrażenie, że w "złej Rosji" nigdy nie świeci Słońce. Od jakiegoś czasu już nie widzę żeby to stosowali. Natomiast do celów politycznych stosuje się dzisiaj bardziej bezczelne techniki. Poczytajcie o programowaniu/percepcji podprogowej.
 • @lorenko 13:59:57
  treść porozumienia mińskiego wygląda jak z chorych marzeń patroszenki .
  gdyby doszło do literalnego wykonania było by nieciekawie.

  paradoksalnie w tej sytuacji można chyba liczyć na banderowską głupotę. wygląda że w paru miejscach szykują się do szturmu . te kolumny na debalcewo są za duże tylko na utrzymanie tego węzła.

  ale wszyscy wiemy że to barany :)))
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded+&v=3I0Wgqvp-ng

  i pewnie zaatakują, buńczucznie odrzucą porozumienia , a potem bedą znowu płakać w kociołkach że ruski ich bije i pólnocno atlantycki sojusz terrorystyczny niech pomoże bo oni chcieli riezać , gwałcić a nie ginąć.
 • @piterb1 14:34:09
  Obyś miał rację:)
 • ....
  Przeczytałem to porozumienie i brakuje mi tam jednego punktu:
  Wycofanie oddziałów ukraińskich poza regiony Lugański i Doniecki.
  Bez tego pkt to zupełnie nie wiem jak miałoby to wszystko tam funkcjonować. Zupełnie tego nie rozumiem tym bardziej że Ukraińcy koncentrują tam oddziały. Po co one tam?
 • @szczurobronny 14:36:42
  A może w tym wszystkim o to chodzi?
  W historii dziejów niektóre spiskowe teorie okazały się prawdą.:))))
 • @mrdinozaur 13:30:55
  "Należą oni do tajnej armii Władimira Putina na Ukrainie"

  MISTRZOSTWO ! :)))))))))))))))))))))))))
  BUAHAHAHAH
 • @wdakra 14:20:28
  Moim zdaniem, ale podkreślam - "moim" - to ja bym wytłumaczył te punkty tak:

  1. Zabezpieczyć natychmiastowe dwustronne wstrzymanie użycia broni.

  2. Zabezpieczyć monitoring i weryfikację przez OBWE reżimu zawieszenia broni.

  Powyższe punkty są chyba jasne.
  Uwaga moja:

  Po stronie Noworosji działa grupa przedstawicieli OBWE. Nie wiem jak jest od strony "kijowskiej". Grupy OBWE po obu stronach powinny mieć łączność...

  3. Przeprowadzić decentralizację władzy , w tym także przez przyjęcie przez Ukrainę ustawy "O czasowej organizacji samorządu lokalnego w oddzielnych regionach obwodów donieckiego i ługańskiego" (ustawa o specjalnym statusie).

  Dopóki nie będzie takiej ustawy - a dłuuuugo nie będzie - to ten punkt jest bardzo "zapalny"

  4. Zabezpieczyć stale działający monitoring na ukraińsko-rosyjskiej granicy państwowej i weryfikację przez OBWE wraz ze stworzeniem strefy bezpieczeństwa w przygranicznych rejonach Ukrainy i Federacji Rosyjskiej.

  Monitoring na prośbę Rosji juz jest, nawet Rosja zaprosiła do siebie celników ukraińskich aby ZE SWEGO TERYTORIUM działali!!!!

  Punk ten ma dodatkowe konsekwencje - mowa o całej granicy! CAŁEJ!!!!

  Strefa bezpieczeństwa - rozumiem że zdemilitaryzowana - chyba dotyczy jakiegos pasa od rosyjskiej granicy wgłąb Ukrainy?

  5.Niezwłocznie uwolnić wszystkich zakładników i nielegalnie przetrzymywane osoby.

  Powstańcy to realizują - dziś w nocy mieli uwolnić ok 700 osób, oczywiście tych co chca wracać - bo jak się okazało że jeńców zatrudniają i nawet płacą według stawek "ogólnoukraińskich" to wielu jeńców pali się do tej roboty bo po pierwsze gdzie indziej roboty nie ma a po drugie nie skierują ich ponownie na front!

  6. Przyjąć ustawę o niedopuszczalności prześladowania i karania osób w związku z wydarzeniami w oddzielnych rejonach obwodów donieckiego i ługańskiego.

  To jest jak punkt Postulatów Gdańskich - rozumiem że Kijów powinien ustawowo zabronic prześladowania wszystkich którzy się Kijowowi sprzeciwili. W tej chwili oni /noworosjanie/ są "zdrajcami" itd... Podpadają pod odpowiednie paragrafy... Tu chodzi o coś więcej niż "amnestia"!

  Poza tym, zwróccie uwagę na to że podkresla się tu i tam ze to są "Oddzielne Rejony" - jakby niemal autonomiczne!

  7. Kontynuować szeroki ogólnonarodowy dialog.

  8.Podjąć działania dla poprawy sytuacji humanitarnej w Donbasie.

  9. Zabezpieczyć przeprowadzenie przedterminowych wyborów lokalnych w oparciu o ustawę "O czasowej organizacji samorządu lokalnego w oddzielnych regionach obwodów donieckiego i ługańskiego" (ustawa o specjalnym statusie).

  Powyższe chyba jasne dla "wsjech" :)

  10. Wyprowadzić nielegalne formacje zbrojne, technikę wojskową, a także bojowników i najemników z terytorium Ukrainy.

  To jest ciekawy punkt! Mówi o "nielegalnych formacjach i najemnikach"! Czy bojówki typu "Azow", Prawy Sektor" itd sa legalne? Czy "nacgwardia" też?

  Wbrew pozorom jest to strzał do bramki Kijowa!

  11. Przyjąć program ekonomicznego odrodzenia Donbasu i przywrócenia funkcjonowania regionu.

  To jest niezwykle istotne! Choć nierealne! W momencie jak Ukraina / reszta/ bedzie głodować i marznąc to nie wierze że Kijów przeznaczy choćby grzywnę na "przywrócenie funkcjonowania regionu"

  12. Przedstawić gwarancje bezpieczeństwa dla uczestników konsultacji.
  Powyższe to jest dopowiedzenie pkt nr 6. Do czasu odpowiedniej ustawy - daje się gwarancje bezpieczeństwa uczestnikom rozmów i konsultacji - czyli nie będziemy ich ścigać, nie wyślemy snajperów itd...
 • @szczurobronny 13:21:08
  "zakazany jest lichwiarski kapitalizm finansowy, żerujący na stopie oprocentowania kredytu – pieniądze powinno zarabiać się nie kosztem czyjegoś zniewolenia kredytowego, a w drodze realizacji pomyślnych projektów;"
  *******

  Większość z punktów manifestu ludowego powoduje wzmożoną wysypkę na parchatych skórach, ale powyższy doprowadza parchów do pienistego wścieku na ich pyskach.
  Nigdy, przenigdy parchy nie pozwolą na coś takiego. Nawet moskiewskie parchy.
  Dlatego Noworosja w kształcie przewidywanym przez ten Manifest NIE POWSTANIE, niestety
 • @piterb1 14:34:09
  Patrząc na mapę widać,że na froncie panuje cisza,ale zapewne jest to cisza przed burzą,tak jak piszesz.Banderowcy są naprawdę albo tak naiwni,albo tak głupi.Skoro podciągają posiłki i uzupełnienia,chociażby do Diebelcewa,to jeżeli my o tym tu wiemy i dyskutujemy,to jaką wiedzą dysponują powstańcy?
  A proszę zauważyć militarymaps pokazuje wszelkie ruchy i przemieszczenia banderowców,a nic o swoich wojskach.A na pewno tam się dzieje.....!
 • @szczurobronny 14:22:13
  Ja ci powiem o podobnym wałku.
  Na telefonach z adnroidem jest taki programik, który pozwala sprawdzić w jakiej sieci jest dany numer telefonu. Nazywa się Call Direction i jest darmowy. Spróbuj sprawdzić w jakiej sieci są wszystkie telefony należące do wszystkich agencji rządowych, parlamentu, rządu i urzędu prezydenckiego. ....
  Tak, dobrze myślisz.
  Do Deutsche Telekom - właściciela marki T-Mobile.
  Kilka lat temu przyszło pismo do wszystkich przedstawicieli Ery, w której DT miał już pakiet większościowy żeby natychmiast przestali zajmować się instytucjami z załączonej listy. Były to tylko państwowe firmy, urzędy i instytucje. Szefowie każdej z nich dostali odgórny nakaz przeniesienia numerów do jedynie słusznej niemieckiej sieci. Gdzie znajduja się główne serwery DT, na których przechowuje się zapisy rozmów i sms'ów? W Bonn. Niezłe co? Wiem o tym bo sam takiego maila dostałem.
 • @szczurobronny 15:17:49
  https://www.youtube.com/watch?v=rktvZ-pOjE4 Pzdr.
 • @fretka 15:03:45
  Kilka filmików aktualnych, nie wiem czy były?

  https://www.youtube.com/watch?v=dcCAySZMIyA

  https://www.youtube.com/watch?v=ME-6z9Cip4U

  https://www.youtube.com/watch?v=yQIu2w20zhE

  Na koniec takie "cuś" - juz to kiedys oglądałem, jezeli było - to mimo że długie, warte jest posłuchania i poogladania
  Tytuł "armia debili"

  https://www.youtube.com/watch?v=agcOzslkSEo
 • @brusek 15:25:56
  Wrzucam jeszcze taki temat a propos protestów jakie miały się odbyc pod ambasadami Ukrainy w Polsce...

  Może ktoś coś napisze o tych protestach?

  Poniżej informacja i stosowny link skąd zaczerpnałem - wywiad z konsulem honorowym Ukrainy w Rzeszowie... Wywiad był udzielony jesienia ub. roku PRZED wszystkim. Jak widać pan Konsul Honorowy, biznesmen i właściciel /współwłaściciel z bratem/ koncernu NOWY STYL, dający prace tysiącom ludzi w Jaśle, Krośnie oraz na Ukrainie, bo tam tez ma firmy - całkiem trzeźwo mówił. Bardzo mnie ciekawi co by teraz powiedział?

  *********************************************
  Konsulat Honorowy Ukrainy w Rzeszowie
  Adres:
  Ul. Mochnackiego 15

  35-016 Rzeszów

  Telefon: +48 17 850 09 49
  Faks: +48 862 21 24
  Email: konsulatua@nowystylgroup.com
  Godziny otwarcia:
  Poniedziałek-Czwartek:

  09.00-15.00

  Zasięg odpowiedzialnosci:
  Województwo podkarpackie


  Honorowy Konsulat Ukrainy w Rzeszowie
  ul. Mochnackiego 15
  35-016 Rzeszów
  tel. 017 850 09 49
  fax: 017 862 21 24

  e-mail: rzeszow@ukraine-emb.pl

  godziny otwarcia: 09.00-15.00 od poniedziałku do czwartku

  Konsul Honorowy: Jerzy Krzanowski
  Ciekawa opinia

  http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/dla-naszego-biznesu-lepiej-kiedy-ukraina-jest-poza-unia


  2013-11-25, 10:24


  O przyczynach i skutkach zawieszenia przez Ukrainę decyzji o traktacie stowarzyszeniowym z Unią Europejską mówi Jerzy Krzanowski, Konsul Honorowy Ukrainy w Rzeszowie.


  Uchylenie się Ukrainy przed stowarzyszeniem z Unią Europejską ma dla nas jakieś znaczenie?

  - Z punktu widzenia polskiego biznesu, decyzja Ukrainy o odłożeniu integracji jest słuszna. Proszę zwrócić uwagę, że mnóstwo polskich inwestorów, także z Podkarpacia, zainwestowało kapitał na Ukrainie z myślą o tym, by reeksportować towary do Rosji. Ukraina jest państwem, w którym produkcja jest tańsza, eksport do Rosji jest tańszy i łatwiejszy.

  Znacząca większość produkcji ukraińskiej, pracuje na potrzeby rynku rosyjskiego. Wprowadzenia przez Rosję sankcji gospodarczych wobec Ukrainy byłby dla jej gospodarki tragedią.

  - Bardziej korzystne dla Polski byłoby, gdyby Ukraina pozostawała poza Unią?

  - Z perspektywy polskich interesów gospodarczych wstąpienie Ukrainy do Unii niekoniecznie musi być korzystne. Polski kapitał jest inwestowany na Ukrainie, ponieważ mamy podobny język, mentalność, kulturę, jest bezpośrednie sąsiedztwo, wiele nas łączy. W przypadku integracji towary ukraińskie będą na granicach z Rosją traktowane, tak jak polskie, więc obciążone znacznie wyższym niż obecnie cłem.

  - Ukrainie bliżej do Rosji niż do Unii Europejskiej?

  - Uchylenie się Ukrainy przed stowarzyszeniem ze wspólną Europą podyktowane jest groźbami Rosji. Rozsądnie odłożyła integrację w czasie, ale nie zaniechała jej. Po prostu to nie jest korzystny dla Ukrainy czas na integrację, nie jest do tego przygotowana gospodarczo. W obecnym stanie gospodarki chyba nie byłaby w stanie wytrzymać sankcje ze strony Rosji. W zadzie Ukraina już dziś mogłaby się zintegrować z Unią, pod warunkiem, że ktoś sfinansowałby jej w tych najtrudniejszych momentach ogromne straty w kontaktach gospodarczych z Rosją, jakie by wywołała integracja.

  - Z perspektywy politycznej i bezpieczeństwa narodowego wycofanie się Ukrainy z traktatu zjednoczeniowego powinno nas martwić. Ale niekoniecznie, jeśli chodzi o nasze interesy gospodarcze.

  - Nawet z politycznego punktu widzenia to niewielkie zmartwienie, bo moim zdaniem Ukraina nie zrezygnuje z integracji z Unią Europejska i nie wykona żadnego kroku, który by jej w przyszłości taką integracje uniemożliwić. Ze względu na swoją sytuację ekonomiczną. Tymczasem zmuszona jest balansować pomiędzy Rosją a Unią. Pytanie tylko – jak długo może tak balansować. Może do czasu, aż uniezależni się od gospodarki rosyjskiej lub do chwili, kiedy Unia będzie w stanie wesprzeć gospodarkę ukraińska w najtrudniejszym okresie po wprowadzonych przez Rosje restrykcjach handlowych.

  - Ile prawdy jest w tym, że Ukraińcy są entuzjastycznie nastawieni do integracji?

  - Moim zdaniem – są. Coraz więcej podróżują, obserwują, co dzieje się w Unii, mają skalę porównawczą. Ci, którzy często bywają w Polsce, maja okazję przekonać się, jak bardzo Polska się zmieniła, ile zyskała na wstąpieniu do Unii. O ile w stosunku do udziału w NATO nie byli jednoznaczni w swoich ocenach, tak w przypadku Unii Europejskiej są zdecydowani. Nawet, jeśli liczyć, że mniejszość rosyjska na Ukrainie stanowi 20 – 30 procent ludności, pozostali popierają integrację.  Rozmawiał Andrzej Plęs
  opublikował: Alina Bosak


  *********************************************
 • @fretka 15:37:43
  Może tak być - bo ostrzał tej kolumny - opis tego jest dziwny! I dlaczego po rozwaleniu wszystkich męczyli się z oblewaniem benzyna i paleniem ?

  Tak o tym czytałem!
 • @szczurobronny 15:36:12
  ,,Dam propagandzie jakiś powód dla uzasadnienia wybuchu wojny, mniejsza o to, czy wiarygodny"

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/babcia-umiera-wieczorem-wojna-bedzie-rano/3bpb1
 • @szczurobronny 15:36:12
  Doradca prezydenta Ukrainy: będziemy dostawać broń z Polski (czy z obsługą i najemnikami? pytam.) http://www.tvn24.pl/doradca-prezydenta-ukrainy-bedziemy-dostawac-bron-z-polski,465914,s.html
 • Kalifat w Nigerii
  W Nigerii ogłoszono powstanie kalifatu i obecnie trwa tam wojna z siłami rządowymi

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-boko-haram-utworzylo-islamski-kalifat-w-nigerii-trwaja-walki-z-armia/yj8wk

  W tym kraju jak i całej Afryce jest wielu Chrześcijan i przypuszczam że sprawy potoczą się tak jak to powiedziałem mojemu koledze kilka miesięcy temu. Mianowicie z powodu wydarzeń na Bliskim Wschodzie nikt nie będzie interesował się sytuacją na Ukrainie. Powiem więcej jeżeli sytuacja będzie się dynamizować to NATO sprzeda Ukrainę w zamian za pomoc Rosji w konflikcie. Jest to tym bardziej prawdopodobne że Putin już otrzymuje pogłoski od islamistów.
 • A tymczasem na dalekiej północy...
  ... Rosja buduje bazę wojenną. Wyspa Kotelnyj (Archipelag Nowosyberyjski) już w zeszłym roku była miejscem operacji wojskowych - nocą z 13 na 14 marca 2013 zrzucono tam na spadochronach batalion wojsk powietrznodesantowych, który "zdobył" tamtejsze maleńkie lotnisko Temp (pierwszy tego typu zrzut na świecie, w temperaturze ok. -30°C).

  Jesienią 2013 lotnisko zostało znacznie rozbudowane, tak że może przyjmować średniej wielkości samoloty transportowe. Trwają prace, by mogło przyjmować największe transportowce, takie jak An-22, a docelowo - stać się bazą bombowców strategicznych.

  Teraz, jak piszą Kresy.pl, głównodowodzący rosyjskiej Floty Północnej adm. Władimir Koroliow poinformował o "wypłynięciu kilku statków z załogą i techniką wojskową, które będą patrolować teren". Rosyjskie źródła (http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201409060940-k0eh.htm) piszą jednak, że to znacznie większa wyprawa - trzy okręty wojenne i trzy pomocnicze, wspierane przez dwa nuklearne lodołamacze. Na pokładach okrętów są BTR-y, ciągniki i przenośne moduły mieszkaniowe.

  Baza w takim miejscu to nie tylko militarna kontrola Arktyki. Po uruchomieniu tam bazy lotnictwa strategicznego, będzie to początek najkrótszej drogi do uderzeń lotniczych na północne wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Na samej Arktyce raczej nie ma niczego, co warto byłoby bombardować takimi krowami jak Tu-95.
 • @brusek 15:35:54
  Dodatki przed lub poobiednie...
  :)

  Ukraińców jest więc w Polsce ponad 300 tysięcy - 217 tyś. legalnych pracowników, 17 tysięcy studentów, 51 tysięcy mniejszości narodowej (często na wysokich stanowiskach państwowych oraz w mediach). Zapewne jest też spora liczba nielegalnych pracowników. Jeśli do tego dodać, że to właśnie Ukraińcy stanowią pośredników kulturowych i tłumaczy w kontaktach z Rosją, mamy obraz realnego ich wpływu na polską rzeczywistość.

  Skopiowałem z jednego blogu - dośc wartościowego. Inne dane podają liczbę "polskich ukraińców" na ok 90-120 tysięcy.

  Faktem jest że wielu z nich piastuje wysokie stanowiska - jak np nie kryjący się miłościa do banderyzmu pan kwatermistrz z jednostki w Powidzu - ten braciszek banderowca (a w ogóle to co się dzieje z tym bandytą?)

  Wielu jest tłumaczami i ma OGROMNY WPŁYW na kształtowanie opinii negatywnej o Rosji!

  *******
  Poniżej wklejam garśc linków - komp mi chodzi wolno, więc nie sprawdziłem czy linki działają...
  Sprawy rózne, powiązane z Ukrainą...
  Moze kogoś coś zainteresuje...

  **********

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=wujec
  http://www.bibula.com/?p=19749
  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2808&PHPSESSID=16fdf3cec5b89c59a3cc665937b89b27
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/ukrainizacja-lubelszczyzny
  http://rafalbauer.pl/siekiera-motyka-i-krwi-szklanka/


  http://3obieg.pl/uchwala-pod-dyktando-upahttp://3obieg.pl/uchwala-pod-dyktando-upa
  http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/czeslaw-partacz-to-ukraincy-powinni-zabiegac-o-nas_337947.html
  http://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/wielka-zmiana-w-polsce-i-na-swiecie/przyszlosc-polski-silne-miedzymorze-czyli-jak-uniknac-dominacji-2012-2050/polska-ukraina-2012-2014/17-03-2014-rafal-orlicki-prawda-o-granicach-ukrainy/

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/22/kto-z-polskich-politykow-oddal-ukrainie-lwow-po-1989-roku-a-litwie-wilno/

  http://prawica.net/opinie/25948
  http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uchodzcy;z;ukrainy;w;polsce;trzy;warianty;dzialan,254,0,1494782.html
  http://sarmackimokiem.salon24.pl/492354,prezydent-wszystkich-polakow
  http://swiatowidz.pl/2013/01/rosyjska-mapa-europy-w-2035-roku-zmiany-granic-polski/
  http://nczas.com/numer-biezacy/wyrostkiewicz-upa-z-kieszeni-polskich-podatnikow/
  http://www.zapalowski.eu/

  vvvvvvvvvvvvvvvvvv

  Dodatkowe inny temat: http://zapomnianareklama.blogspot.com/2013/09/gotowi-na-wojne.html
  http://rafalbauer.pl/hugo-boss/
  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

  Mapa
  http://www.google.pl/imgres?espv=210&es_sm=93&biw=1216&bih=883&tbm=isch&tbnid=R3ImZUCv2An4sM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.zbrodniawolynska.pl%2Fsledztwa%2Fsledztwa-wroclaw%3FSQ_DESIGN_NAME%3Dprint&docid=FJzufakZVKgGUM&imgurl=http%3A%2F%2Fwww.zbrodniawolynska.pl%2F__data%2Fassets%2Fimage%2F0013%2F3631%2Fmapa_pl2.png&w=2296&h=2466&ei=BMoLU9CoKMiMtQaTmYHADQ&zoom=1&ved=0CFMQhBwwAA&iact=rc&dur=14789&page=1&start=0&ndsp=19


  http://www.zbrodniawolynska.pl/sledztwa/sledztwa-wroclaw?SQ_DESIGN_NAME=print


  http://lamelka222.salon24.pl/564630,lek-przed-banderowcami-naszym-lekiem-kompensacyjnym


  http://renata.rudecka-kalinowska.salon24.pl/564189,jaroslaw-kaczynski-pod-flaga-upa

  http://www.wykop.pl/tag/upa/

  https://www.facebook.com/KlamstwaUA

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/syn-dowodcy-upa-chce-pojednania-z-polakami-nie-zgadzam-sie-z-tym-ze-to-bylo-ludobojstwo,372505.html


  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ks-isakowicza-zaleskiego/69320-o-nazistach-ukrainskich-w-kijowie-wystepy-polskich-politykow-na-majdanie-wywolaly-bardzo-mieszane-emocje-u-naszych-rodakow

  http://kresy24.pl/45666/polska-banderyzm-rosyjska-agentura/

  http://prawica.net/36526

  http://161crew.bzzz.net/czeka-bezwzgledna-antyfaszystowska-konfrontacja-lewicowe-sily-ukrainy-afiszuja-swojej-obecnosci-majdanie/

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=faszyzm-ukrainski-a-obecna-ukraina

  http://stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/lwow_miasto.htm

  http://punxnotdead.pl/aktualnosci/czytaj/473/ukraina_i_odrodzenie_faszyzmu_w_europie.html

  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/ss/ss.html

  http://www.monitor-polski.pl/syjonisci-probuja-przejac-ukraine-dyskusja/

  http://hetman3333.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?570412
 • @brusek 16:10:18
  'Gorące" przerwanie ognia, ostrzał pozycji noworosyjskich;
  https://www.youtube.com/watch?v=MIpaR0-qbQ8
  Odpowiedź ostrzeliwanych;
  https://www.youtube.com/watch?v=6RVBH4VbgFU
 • @Jantar 14:48:39
  od jakiegoś czasu wskazywałem na "ochłodzenie" stosunków powstania z Moskwą po ogłoszeniu planów nacjonalizacji.

  Ach, jakbym chciał, aby tam powstało ludowe państwo na przekór Polakom, którzy woleli amerycki kapitalizm.
 • Aleksander Rogers wyjaśnia dlaczego Mariupol jest tak ważnym miastem /portem/ dla kijowskiej junty
  Według niego zdobycie przez powstańców tego miasta /portu/ stanowi bezpośrednie zagrożenie dla władzy kijowskiej junty na Ukrainie.

  Źródło: http://politikus.ru/articles/29065-aleksandr-rodzhers-blokada-mariupolya-eto-pryamaya-ugroza-unichtozheniya-kievskogo-rezhima.html
  Politikus.ru
 • @szczurobronny 16:18:15
  Mam nadzieje!
  :)
  To jest fragmencik linków jakie "kolekcjonuję" od jakiegoś czasu obserwując sprawy "wokółukraińskie"...

  Od "pomarańczowej rewolucji" wszystkich ostrzegam o banderyźmie jaki został wtedy rozbudzony dzięki także poparciu naszych władz...
 • @brusek 16:53:36
  Przeglądałem 112.ua i Hromadske.tv, żeby coś ciekawego wyszperac z drugiej strony, ale nic tam nie ma. Pojawiła sie jednak pewna zmiana w opisywaniu przeciwnika, są juz "bojownicy" i nawet nazwy DNR oraz LNR, co prawda jeszcze w cudzysłowiu...
 • @detektywmjarzynski 16:52:54
  Juz to komentowałem ale powołując się na inny link.

  Czyli generalnie jest tak, że i owszem, Odessa ma pirs węglowy ale najwyraźniej nie przystosowany do tego by rozładować nawet te drobne 1 mln ton zakupionych ostatnio przez Kijów.

  A potrzeby energetyki to 40-50 mln ton na rok, przy zapotrzebowaniu wewnetrzym 70 mln ton...

  Do tego dochodzi fakt taki iz Mariupol jest głównym portem wysyłki rud metali i konstrukcji stalowych - co stanowi podstawowy biznes oligarchów...

  PZDR
  :)

  W ogóle sporo linkujecie rzeczy które już linkowałem i opisywałem, ale lepiej 2x coś powtórzyć z różnych źródeł, co dodatkowo podnosi wiarygodnośc informacji niż coś przeoczyć a co może być bardzo istotne...

  :)
  Dzięki!
 • @brusek 16:53:36
  "Ocieplanie" wizerunku "człekopodobnych' z Kijowa;
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/syn-poroszenki-w-tajemnicy-sluzy-na-froncie/ywd31
  Podejrzewam że jest to tak wielka "tajemnica" że nawet sam opisywany o tym nie wie...
 • @szczurobronny 16:39:50
  To jest też doskonałe!

  http://polish.ruvr.ru/2014_09_07/Mer-Tokio-odkryl-tajemnice-ktora-moze-zmienic-swiat-8064/

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_07/Powstancy-wypuscili-z-niewoli-dwoch-ukrainskich-zolnierzy-8718/

  http://cdn.ruvr.ru/data/2014/08/29/11/kotli_pol.jpg
 • @szczurobronny 12:55:34 Wschodnia Ukraina nie ogłosiła powstania
  oni ogłosili autonomię, a nie secesję. O secesji zaczęto mówić po pierwszych atakach banderowskich wojsk na wschodnie regiony.
 • @brusek 12:57:56 Dawajcie strzeszczenia
  Ja nie znam j. rosyjskiego, dlatego nie rozumiem ani tekstów pisanych, ani wypowiedzi na filmach. Translator google kiepsko tłumaczy teksty pisane i trudno zrozumieć o co chodzi.

  Dlatego dając link, napiszcie w kilku słowach lub zdaniach, o czym jest mowa pod danym linkiem.
 • @brusek 13:12:57 Tam brakuje punktu o wycofaniu ukraińskiej armii
  Jak długo będzie tam ukraińskie wojsko, tak długo nie będzie pokoju.

  Podobnie wyprowadzenie nielegalnych formacji - Ukraińcy będą twierdzili, że chodzi o wojska powstańcze.

  To jest kiepskie porozumienie i dlatego banderowcy nadal strzelają.
 • @mania przepraszania 17:04:06
  HAHAHAHAHAHA - ale się usmiałem!!!!!!!!!!!!!!!!!


  BRAWO DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8076

  Brawo Korwin! Choć Cię Gościu kocham jako felietonistę a nie kocham jako polityka
  http://www.novorosinform.org/news/id/8074

  Wywiad z Zacharczenką! Jak wspominałem, chyba najwazniejsza sprawą w "mińskich rozmowach" było uznanie podmiotowości władz Noworosji!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8075

  Sensacja? Podobno Poroszenko spotkał się w sposób tajny / ale nie dośc tajny bo już o tym wiemy! / z doradcą Pana Putina!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8079

  To dalszy przegląd prasy:

  Bąbczyńska-Jelonek:
  http://sophico21.blogspot.com/

  Wołk -Łaniewska:
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_01/Tusk-dar-Polski-dla-Europy-i-swiata-4190/

  Grupa kontaktowa która spotkała się w Mińsku spotka sie ponownie za 7-8 dni
  http://politikus.ru/events/29133-gruppa-po-ukraine-planiruet-sbor-cherez-7-8-dney-posle-vstrechi-v-minske.html

  Partyzanci działający na Zaporożu twierdzą że ich nie obowiązuje zawieszenie broni!
  http://politikus.ru/events/29108-partizany-zaporozhya-i-dnepropetrovska-ne-priznayut-takogo-peremiriya.html

  Ciekawe rozważania o tym że pan Putin tworzy konia trojańskiego na Ukrainie w postaci autonomii Donbasu by w ten sposób przeciwdziałać wstąpieniu tejże kijowskiej krainy do NATO i UE
  http://politikus.ru/events/29084-ultimatum-poroshenko.html

  Klipy które podobają się redakcji - mają się podbać Rosjanom...
  Nam juz się podobają?
  http://politikus.ru/video/29082-takie-klipy-dolzhny-pokazyvat-po-tv.html


  A w Telmanowie po ucieczce armii ukraińskiej jak wszyscy wcześniej prorokowali zostały się gotowe do wykorzystanie / niektóre!!! tylko/ - pojazdy które tak pieknie prezentowały się na defiladzie w Kijowie!
  http://rusvesna.su/news/1410102603

  Rozgrom junty oczami zachodnich reporterów - film
  http://rusvesna.su/news/1410088400

  O ukraińskim nacjonaliźmie - film
  http://rusvesna.su/news/1410086168

  Wojny nie uda się zakończyć - film
  http://rusvesna.su/news/1410089107

  Rosja vs USA - 1:0 / co najmniej!/ Pisza analitycy zagraniczni
  http://novorus.info/news/vlast/27609-rossiya-vs-ssha-ocherednaya-pobeda-prezidenta-vladimira-putina.html
 • @jazmig 17:22:28
  Oczywiste co piszesz, moim zdaniem to "porozumienie" nie ma prawa bytu, to są w tej chwili pobożne życzenia Patroszenki.
  Jeśli Noworosja nie uwolni terenów DRL i ŁRL z wojsk ukraińskich a zwłaszcza z band, nie wytyczy swoich granic oficjalnie, krew, która przelana, zostanie na marne.
  Banderowcom i żydom nie wolno wierzyć!
 • @brusek 17:31:33
  Dla tych co nie czytają bukw - postaram się pisać więcej - ale będzie wtedy mniej! LINKÓW!!!!

  Ciekawostka!
  Patrzcie na tytuł

  http://strefatajemnic.onet.pl/potwierdzono-tajemnice-kuby-rozpruwacza-byl-polakiem/8cdpp

  No POLAK był Kuba rozpruwaczem!!!!!!

  Ja myslę że był raczej narodowości izraelickiej a obywatelem rosyjskim!!!

  Jak napisał pod wiadomością pan "Focjusz"

  ~focjusz : Gdyby był to jakis wynalazca, konstruktor, czy inny bohater, dowiedzielibysmy sie ze jest po prostu Żydem pochodzaccym z Polski (skad uciekl z powodu polskiego antysemityzmu) . Żyd przeciez nie moze być katem. Zawsze ofiarą, albo dobroczyńcą.
 • @brusek 17:42:05
  He, he:) Wielomilionowy miting poparcia akcji antyterrorystycznej w Charkowie....
  http://cs623420.vk.me/v623420658/13d2/mM9lpBGgX6g.jpg
 • ..
  Co dziwne, dzisiaj w prokijowskim tvp Info podano wypowiedź mieszkańca Mariupola, który mówił, iż w nocy Ukraińcy używając gradów naruszyli zawieszenie broni, ten człowiek mówił, że powstańcy jedynie odpowiedzieli na ostrzał. Facet musiał wykazać nie lada odwagę, mówiąc takie rzeczy w opanowanym przez wojska junty mieście. Pozdrawiam (5)
 • @lju 17:58:20
  Dzisiejsza przysięga Opołczeńców na wierność ŁRL i Noworosji. Twarze odsłonięte (nie tak jak podczas przysięgi ukropów), no i buty mają wojskowe a nie trampki:)
 • @lorenko 18:05:49
  A, zapomniałem linka:
  http://www.youtube.com/watch?v=bFhgEwborFk
 • @lju 17:58:20
  Wczoraj wklejałem linki. Banderopiteki "po chamsku" podciągali sprzęt na pozycje pod mariupolem, szykując sie do uderzenia. Samoobrona po prostu wybiła im to GRADami z głowy, mam nadzieje że skutecznie...
 • @szczurobronny 18:08:39
  Sonderkommando "Azov" szydzi z rozbitych "ruskich czołgów", niestety okazuje sie że "ruskie czołgi" mają napisy 'Na Moskwę!";
  http://www.youtube.com/watch?v=awaf9qm_VCA&list=UUVPYbobPRzz0SjinWekjUBw
 • @lorenko 18:05:49
  no i buty mają wojskowe a nie trampki:)
  ****


  W końcu :)
 • @brusek 17:31:33
  Jest zdjęcie tego jednego z "paradno-kijowskich" BTRów z Telmanowe, ale niestety wygląda na troche "podjarany";
  http://cs625331.vk.me/v625331637/190a/l8Trxnks0t8.jpg
  Ps. Mam nadzieję że chociaż działko ma sprawne...
 • @fretka 18:18:29
  Rosji nie tylko hymny i marsze śpiewają.
  https://www.youtube.com/watch?v=fGlnRahtqM0
  **********

  Przepiękne, odrobinę przypomina stylistykę celtycką:

  np. https://www.youtube.com/watch?v=8YYTrM_4XUI

  Wg niektórych teorii Celtowie byli bardzo podobni mentalnie do starożytnych (zanim popadli pod rzymską szubienicę) Słowian.
 • @fretka 18:18:29
  Pięknie a dziewuszki krasiwyje!
  A tu nasz dzielny Dzidziuś i Konczita Kiełbasa'
  Czyżby Dzidziuś wygrał Eurowizję?????Hahahaha:)
  http://cs619816.vk.me/v619816464/1a41e/NGNlTaRGX_o.jpg
 • @mania przepraszania 18:22:58
  Sypie sie propaganda, oj sypie!
 • @brusek 17:42:05
  Sa jednak i sprawne "trofieje";
  https://pp.vk.me/c618926/v618926580/147d1/RyOvpHDfDFg.jpg
 • @Jantar 18:30:09
  Tu większe podobieństwo:
  https://www.youtube.com/watch?v=Ku1HJ2DI7Xk

  P.S. Te Rosjanki z linka wcześniej wprost oszałamiające urodą.
  Ale to wszak SŁOWIANKI! :)
 • @lorenko 18:32:14
  Tu jest więcej "produkcji" tego samego autora;
  http://www.youtube.com/channel/UCVPYbobPRzz0SjinWekjUBw
 • @szczurobronny 18:05:29
  Polskie MON także wydało dementi, że nikt nie obiecywał ukrom broni, na szytowaniu NATo, to kłamstwo ukrów, także Bul obiecał "pomoc" lecz dopiero po wszystkim, czyli nigdy bo po ukrainy nie będzie.
 • @lorenko 17:50:22
  On jest wielomilionowy - i NA PEWNO tak został pokazany w ukraińskiej TV!
  Ot - zdjęcie - jest zwykła pomyłką - przed skadrowaniem...
  :)
 • @lorenko 18:31:10
  Proszę wizerunku tego idioty nie wklejać bo mi sie przypomina jak jego podkomendny opowiadał jak; "Semen ranien w d.pu" i wszyscy "rżeli" w sztabie jak o tym czytali :)))
 • @szczurobronny 18:08:39
  Nie tylko tam, także na żydowskiej niezalezna, etc... w żydowskiej GP/GPC, etc...Pzdr!
 • @Jantar 18:34:17
  Bardzo mocne i wymowne!
 • @lorenko 18:06:55
  Słabo słychac, ale o ile dobrze zrozumiałem to są nowi "pogranicznicy" LNR
  Ale chłopy ja się patrzy! Niektóre "młode" inne z siwym włosem...
  :)
  Super!
  Dzięki za linka!
 • @mania przepraszania 18:40:15
  Przepraszam, już nie będę:)
  Może dostał w żopu, z zazdrości, że wygrał Eurowizję:))))
 • Ciekawostka
  Miejscowość Switłodarśk (niby) pod kontrolą Kijowa;
  http://nablludatel.livejournal.com/1902.html
 • @Kula Lis 62 18:39:53
  Oni wszędzie podają że Polska nie sprzeda broni Ukrainie, ale wiesz ile istnieje innych sposobów " Darowania " . Excalibur Defense Ltd. na przykład. Pozdr. :)))
 • @Repsol 18:51:27
  Kiedyś miałem (nie)przyjemność wglądu do magazynów sprzętu wojskowego, jak oni im to wyślą to zaoszczędzimy na złomowaniu :)))
 • @fretka 18:18:29
  SUPER!

  I popatrz - był przygotowywany rok kultury "wzajemnej", tysiące ludzi to od kilku lat organizowało! Teatry, filmy, grupy rockowe, książki itd... Wszystko te "nasze banderopitaki" z rządu zlikwidowały!

  Mnie tez ciekawi kasa - bo na te imprezę wydano sporo unijnej kasy!

  Nie mam pod ręką linku ale jest np. /przynajmniej był do niedawna/ na stronie Min. od kultury wykaz wszystkich polskich artystów które przeszły sito kwalifikacyjne oraz podawano kase jak na to juz poszła!
 • @mania przepraszania 18:22:58
  dawno się tak nie usmiałem!

  sława! ale hieroje! odbiły tank od pijanych bojców armii urkainy!

  Bo pijane bojce nie umiały jeździć!
  :)

  BOSKIE!!!!!!!!!!
 • @mania przepraszania 18:26:15
  Batalion remontowy Kozaków na pewno to wyremontuje! Pancerz chyba sprawny!
  :)
 • @fretka 18:52:14
  Ot "mądrości" Wielkich Ukrów;
  http://www.stupidedia.org/images/d/d6/Uruk-High.jpg
 • @brusek 18:59:13
  A kto to tam doholuje? Tory kolejowe i drogi "rozbombili" to by musieli chyba zaprzęgi konne do tego doczepiać :))))
 • @brusek 18:59:13
  Przecież to nówka nie bita. Ukrainiec płakał jak sprzedawał :)))
 • @brusek 18:59:13
  To juz chyba było? Ponad tona tzw. odpadów medycznych została odnaleziona w lesie w obwodzie zaporoskim, pikanterii całej sytuacji dodaje fakt że były to m. in. kończyny często usuwane wskutek ran odniesionych w walce;
  http://www.youtube.com/watch?v=mb1WrudiwhI
 • 369 lat od założenia Słowiańska
  Wyzwolony od terrorystów, zawsze ukraiński, Słowiańsk świętuje rocznicę swojego powstania.
  Wszyscy się cieszą i radują, a pilnują tego (tej radości) panowie w radosnych szaro-zielonych ubrankach z radosnymi żółtymi wstążkami

  http://slavgorod.com.ua/News/Article/1167
 • @szczurobronny 19:23:56
  http://www.satkurier.pl/news/105314/ukraina-separatysci-uruchomili-9-rosyjskich-kanalow.html Polecam komentarze.Trochę normalnych ludzi jeszcze jest.Pzdr.
 • @fretka 19:14:32
  Litości ! Proszę do tego Elfów nie mieszać, bo nie przypominam sobie żeby Elfy "rezały" sąsiadów, albo ostrzeliwały miasta rakietami balistycznymi...
 • @Repsol 19:33:35
  Zgroza! "Samostijna" już stracona bo ludzie będa oglądac inną telewizję niz prokijowska!
 • @mania przepraszania 19:33:58
  Szanowni Pastwo. Mylicie pojęcia. To nie są Elfy tylko Orkowie.
  Wyjaśniam: w Donbasie, Elfy to ci co walczą w trampkach; Orkowie to ci z zakrytymi twarzami.
 • @mrdinozaur 19:32:52
  Miny "zaproszonych" weteranów mówią wszystko. Żal ludzi...
 • @mrdinozaur 19:32:52
  Ale było wesoło, że hohoho! Jakby nie chcieli tańczyć toby zatańczyli w rytm kul.
  Więcej ukropów niż ludzi.
 • @mrdinozaur 19:32:52
  Batalion Sicz jednak nie dojechał na front. No cóż, to w końcu wierni członkowie Swobody. Widzę że trzymają sie razem na środku placy. Tym sam pieką dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze robia za frekwencje, a po drugie ograniczają do minimum ryzyko rozbrojenia w bocznych uliczkach. Mogą sie też czuć stosunkowo bezpiecznie otoczeni przez kobiety i dzieci.
  Na front to się pcha tych z mobilizacji.
 • Znalezione na Onecie.
  Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że to prawda?
  hrabia(2) : Cały czas myślałem że 90% winy leży po stronie zwiększenia ilości rosyjskich profesjonalnych wojskowych biorących udział w bojach na Donbasie po stronie terrorystów i separatystów, a 10% po stronie złej organizacji dowodzenia operacjami wojskowymi po stronie ukraińskiej armii, nacjonalnej gwardii i dobrowolnych batalionów (Aidar, Azow, Donbas, Kijów, itd.).
  RELACJA UKRAIŃSKIEGO bojownika samoobrony:
  esteśmy "gotowi" do wymarszu. Za pieniądze sponsorów należących do partii "Samoobrona" kupiliśmy odzież wojskową, żywność, amunicję, pistolety i automaty Kałasznikowa.

  Wystąpiliśmy do odpowiednich organów o ciężką broń automatyczną, i chociaż minęło już dwa tygodnie, nie otrzymali żadnej odpowiedzi (chociaż jest Rozporządzenie Rady Ministrów, że takie zamówienie musi być rozpatrzone w ciągu 48 godz.).
  Opowiedzieli również o rozmowie z wojownikami batalionu Kijów 1, którzy przechodzą szkolenie w warunkach bojowych, to jest na lini frontu.
  Im wydali po 3 pistolety na 60 ludzi (sic!), a ci którzy mają broń automatyczną im wyjaśnili: jak przyjdą Ruscy to chowajcie się w krzaki. My was będziemy ochraniać!!!
  Na takie dictum wstała do centralnego mikrofonu poseł Oleksandra Kurzel i oświadczyła, że ona wie, gdzie jest ta broń, której nie dostają bataliony ochotnicze i inne wojskowe formowania.

  Popatrzcie na ilustrację. To jest najbardziej aktualne zdjęcie Charkowskiej Fabryki Czołgów.
  http://tnij.org
  Na składach stoi kilkaset czołgów, a wiele naszych batalionów jeździ po linii frontu na szkolnych autobusach "Bogdan".
  Fabryka do dzisiaj nie otrzymała zamówienia państwowego na swoją produkcję. Nie otrzymują takiego zamówienia i inne fabryki kompleksu wojskowego.

  Okazało się, że mamy taki sprzęt, który pozwala automatycznie nawodzić artylerię na wyrzutnie "Grad", "Tajfun" i inne, ale nikt ich nie kupuje.
  Na zakończenie swojego wystąpienia zacytowała kilka oficjalnych danych.

  Na działania wojenne Ukraina wydała 1,8 mld hr. (chociaż rząd wydzieli na ten cel 9 mld!!!).W tym samym czasie, opodatkowano wojennym podatkiem dochody ludności, zamrożono podwyżki emerytów, wypłat socjalnych, etc, ale ... nie zamrożono zwrotu VAT.
  W kwietniu zwrócono 4 mld hr (w tym oligarchom - 2,985 mld)
  W maju zwrócono 4,9 mld hr (w tym oligarchom - 3,621 mld)
  W czerwcu zwrócono 2,326 mld hr (w tym oligarchom – 1,561)
  Jakby tego było mało, Pierwszemu Zastępcy Kierownika Administracji Prezydenta Ukrainy (Kasiuk – kumpel Poroszenko) zwrócono ponad 500 mln hr.

  To się nie poddaje komentowaniu!!! zwiń
 • Przed chwilą przełączałem kanały w TV
  Nagle słyszę, że Polska może dostarczyć Ukrainie broń ponieważ separatyści mają wszystko. Patrzę, a tu kamera pokazuje amunicję i słoik ogórków małosolnych.
  Prawie się posikałem ze śmiechu.
 • @hades 20:06:24
  Podsumowanie;
  //"Bojcy" freikorpsu "Donbas" wspominają swoją "współpracę" z Semenem Semenczenką;
  https://www.youtube.com/watch?v=PVeazXp82P8
  Złota myśl "patrioty" Semena Semenczenko o swoich podwładnych;
  "A tobie żal tego mięsa?"??
  Tak ich traktuja ich dowódcy którzy potem odbierają za swoje "czyny" ordery i splendory w Kijowie...
 • @hades 20:06:24
  Parch parchowi sakiewki nie uszczupli...
 • Wybory
  Oglądam od pewnego czasu TBN Rossija bo mnie głowa boli od TVN-u.
  W tejże telewizji kilkakrotnie pokazywano Poroszenkę na tle logo jego nowej partii jaką założył aby wygrać wybory. Bardzo oryginalna nazwa : "Solidarnist' " i przedstawiona jest - wypisz, wymaluj - na polskich barwach narodowych (biało czerwone tło, a na nim logo partii "Solidarnist' ").
  Jest to zagrywka do narodu ukraińskiego któremu się sugeruje, że za tą partią stoi konkretny sponsor i mecenas, ale jest to też zagrywka która rodzi zobowiązanie - niemal SZANTAŻ dla Polski jako kraju. W każdym razie jest obezwładniająca dla naszego Ministra Finansów.
 • próba przewrotu?
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-dopuscimy-zdrady-2014-09 co panowie na to? http://wolna-polska.pl/wiadomosci/proba-przewrotu-panstwowego-drl-odezwa-dowodcy-wariaga-matiuszina-2014-09 i na to? Coś się dzieje chyba.
 • Ostatnio
  mam trochę mniej czasu ale do Kolegi AdNovum zachodzę wieczorami.

  Pozdrawiam wszystkich komentatorów.

  Jarek
 • @szczurobronny 20:39:09
  To co robicie to jest mistrzostwo świata.
  Tyle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:13
  "Bo tu wszyscy bracia i siostry są , choć nie wiadomo ona, czy on skąd..."
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 20:15:17
  Za chwilę w TV Focus w naziemnych nadajnikach dokument "Doktryna szoku".
  KAŻDY tu komentujący i czytający powinien to obejrzeć!
 • @szczurobronny 20:46:52
  A tego przypadkiem nie można oglądać online w necie?
 • @szczurobronny 20:46:52
  Dla tych, którzy nie mogą oglądać w tej chwili na naziemnej TV Focus (właśnie się zaczęło):
  "Doktryna szoku" - https://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE
 • @szczurobronny 20:46:52
  Jak nie masz? Wpisz w wyszukiwarkę ,wyłącz adblocka to będziesz miał. Jak mimo to problemy, proszę youtube służy;
  http://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:13
  Witam serdecznie mam pytanie ,czy skrypt Fallowa dla Nowego Ekranu jeszcze działa na Neonie ?. Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 20:55:38
  Obowiązkowym uzupełnieniem "Doktryny szoku" jest dokument "Rewolucji nie pokażą w telewizji".
  https://www.youtube.com/watch?v=N716-wNnlaw
 • @szczurobronny 21:03:18
  Nie, Kanada jest jednym z beneficjentów do tzw. arktycznego tortu. Prosze spojrzeć na mapkę;
  http://politykawschodnia.pl/index.php/2011/09/23/jarocki-rosyjskie-dowody-dotyczace-roszczen-terytorialnych-w-arktyce/
 • @fretka 20:53:24
  Już pisałem wyżej, nawet na portalach prokijowskich zaczęli pisać "bojownicy" i "DNR" oraz "LNR", co prawda jeszcze w cudzysłowiu, ale czas płynie...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:43:06
  Dokładnie to chodzi o to. Pzdr.https://code.google.com/p/salon25/wiki/Salon25NE
 • @brusek 17:02:51
  Mariupol to jedyny niezamarzajacy port.
  http://beriozka-rus.livejournal.com/364563.html
  Strona Mariupola:
  http://www.mariupolnews.com.ua/
  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 21:54:20
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1227096,Polska-wysle-bron-na-Ukraine-Jest-dementi-MON. Radzę przeczytać między wierszami . Czyli obstawiam 6-ty .Na ten przykład Turcja. Pzdr.
 • @Repsol 21:03:27
  Nie znam się na aspektach technicznych.
  Zadaj konkretne pytanie na PW to spytam się mądrzejszego.

  Pozdrawiam,
  Jarek
 • @szczurobronny 20:15:17
  DOSKONAŁE!
  Dziękuję!
 • @goldfield 20:21:13
  Ja tak samo!
  BRAWO!

  Nie będziemy umierać za Jaffę!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:07:21
  Ok.Ukłony.
 • @fretka 21:25:11
  "Rosyjscy opozycjoniści"? Czemu niby dzielą ich poglądy polityczne, a łączy pochodzenie? I dlaczego mnie to nie dziwi?
 • @szczurobronny 21:19:04
  Proszę nie mówić hop, zobaczymy co będzie jak Szkocja postanowi wydzierżawić bazę morską Rosji?
 • Na dobranoc.
  Lombard jak wieszcz jakiś już wtedy...
  https://www.youtube.com/watch?v=j6-tTIR4cK4

  P.S. Małgośka była obłędnie piękna.
 • @Jantar 22:14:29
  Trzymaj nutkę .Pzdr. http://youtu.be/ODhc54hQv_s
 • @szczurobronny 21:54:20
  Spoko przyjadą "Donbaskie Francuziki" i będą robić "rewolucję narodową"...
 • Miałem już iść spać...
  A tu jakoś zupełnie niespodziewanie natrafiłem na cudowną muzyczną perłę, którą muszę się z Wami podzielić.
  Francuskie cudo, stara szkoła nadsekwańskiej pieśni, w nowym, ale jakże klasycznym wydaniu.
  Małe arcydzieło. Inkrustowana tęsknotą i nadzieją szkatułka z marzeniami:
  https://www.youtube.com/watch?v=sI7RjeSoIb4

  Pa.
 • @szczurobronny 22:20:26
  Chwila humoru...
  Z cyklu "Strielkow, kolejna tajna misja";
  http://pikabu.ru/view/spokyno_noch_malyuki_2618320
  Ps. Chyba tłumaczyc nie trzeba?
 • @szczurobronny 22:04:46
  Dzięki za film. A całemu Zespołowi za tę stronę.
 • @szczurobronny 22:28:09
  Ci dwaj goście w narożniku są najlepsi, sprawiaja wrażenie jakby się zgadywali co by tu można jeszcze podprowadzić :))))
 • @szczurobronny 22:20:26
  Bieda i ludzie giną .Pzdr.http://youtu.be/Ztftrxh6lB0
 • @lorenko 18:31:10
  Tlumaczyc nie wolno doslownie, zwlaszcza slow dwuznacznych,
  np. moze - morze.
  Wurst = kielbasa, ale tak samo wymawiane slowo w jezyku potocznym
  - wurscht, oznacza: wszystko jedno, bez znaczenia, obojetnie.
  To nawiazanie do homoseksualizmu Thomasa Neuwirtha.
  Pozdrawiam.
 • @eMJot 22:33:08
  Galeria zdjęć, zawsze warto obejrzeć;
  http://www.apimages.com/search?query=Sergei+Grits&entitysearch=&st=kw&ss=10&allFilters=&toItem=18&orderBy=Newest
 • @Repsol 22:30:49
  Toś poleciał mi po uczuciach, wspomnieniach, Rysiek, ech...
  Ale tu i teraz mamy też DŻEM i to konkretnie w temacie Donbasu:
  http://youtu.be/AJ69_29TVFg
 • @jazmig 17:22:28
  Tak to bywa raz sie tonie ,raz sie plywa.Pzdr.http://youtu.be/I2n9quGWMF0
 • @eMJot 22:33:08
  Wybacz moje żarciki, pozdr.
 • @goldfield 21:23:36
  A w Austrii i owszem...
 • @Jantar 22:26:23
  Kiedys Kydrynski powiedzial, ze Francuzi nie maja festiwalu,
  ale maja za to piosenke...
 • @szczurobronny 23:04:01
  Ten pan ma rację, tak to wygląda.
 • @mania przepraszania 22:49:16
  To dwie rozne pary butow.
 • @ AdNovum - smieszno i straszno, ale autorze! działasz na trolle sieciowe jak płachta na byka
  Nie dawniej niż dwa dni temu czytałem na kilku śmieciowych portalach wściekłe wypociny jednego lub kilku rusofobicznych trolli, którzy podawali tą stronę jako przykład kremlowskiej, antyukraińskiej propagandy i takie tam. Powoływali się przy tym na wolność słowa, którą miałbyś łamać, uwierzysz? Obrażali cie i grozili. Pisali też coś o tym, że powinno się tym zająć ABW. W sumie to pisali to samo co Szechter w wywiadzie dla Niusłyka. 100% rusofobii, 100% syjonizmu, 100% banderyzmu, 100% opętania i takie tam. Podam kilka nicków, może ktoś skojarzy: asd, bolo, antyrus, Stary Grzyb, tourqmenada, !, )), itp.

  Z mojej strony... gratki.
  Robisz dobrą robotę.
  Dzieki twoim relacjom można to sobie jakoś wypośrodkować, chociaż zazwyczaj nie ma nawet czego, bo SBU kłamie niemal zawsze, FSB nie wiadomo kiedy kłamie, kiedy mówi prawdę, natomiast relacje od powstańców DRL i ŁRL w większości się jednak sprawdzają, będąc najuczciwsze z tych trzech.
 • @lorenko 22:50:53
  Bywaj ,Kolego .Serdecznie Pzdr.http://youtu.be/bsYV5UnLg6Q
 • @szczurobronny 23:31:04
  Ale co to ma być? Reklamowałeś Szczurzeobronny protest pod ambasadą Ukrainy i nic na ten temat? Czy sie odbył, czy przyszli jacyś ludzie? Klapa czy coś?
 • @lorenko 23:41:41
  Klapa całkowita , na lemingozę nie liczę. Pzdr.
 • @lorenko 22:50:53
  Jak wywołujecie mnie moim filmem - to zapodaję skrót informacji...

  07.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  MH17

  Minister Obrony Malezji leci do Kijowa!
  http://ria.ru/mh17/20140908/1023180311.html

  PRZERWANIE OGNIA

  Oczywiście całkowitego przerwania ognia nie ma a wiec OBWE ustaliła zasady zgłaszania informacji w tej sprawie
  http://www.novorosinform.org/news/id/8104

  Najnowsze doniesienia mówią że jednak OBWE zaczęła monitorować porozumienie o przerwaniu ognia
  http://ria.ru/world/20140908/1023181852.html

  Jaceniuk orzekł że jak wstrzymanie ognia nie da rezultatu to trzeba sprawę dokończyć siłowo…
  http://ria.ru/world/20140907/1023170417.html

  Sztab obrony Mariupola kazał zrobić drugą, dodatkową linię obrony miasta
  http://ria.ru/world/20140907/1023158754.html


  NOWOROSJA

  Korzystając z chwilowej przerwy w wojnie – w DNR wyremontowano ponad 20 stacji energetycznych!
  Jako energetyk które wiele lat takie stacje obsługiwał JESTEM POD WIELKIM WRAŻENIEM!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8101

  W Ługańsku w wybranych aptekach rozpoczęto bezpłatna pomoc medyczna i wydawanie leków!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8099

  „Pomoc humanitarna” – w zasadzie nóz się otwiera! Wyobraźcie sobie że pan oligarcha Achmetow „rozdaje” swoim górnikom pracującym w jego kopalniach a teraz niepracującym bo kopalnie zostały zbombardowane przez jego kumpla Kołomojskiego… „Rozdaje” – bo te „zestawy do przezycia” potem odejmuje od ich zapłaty!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8103

  DNR Dziś zniszczono cerkiew. Bo niedziela a tak niedzielę obchodzą pobożni banderowcy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8097

  KIJÓW i okolice

  Jednak! Ukraińcy potwierdzają oficjalnie „tajne” i dość nieprawdopodobne spotkanie Rzeźnika z doradcą Pana Putina
  http://www.novorosinform.org/news/id/8106

  Niejaki Łycenko, doradca Rzeźnika proponuje zrobić tak! Mianowicie zdobycie siłowe Donbasu teraz jest trudne, pociągnie wiele ofiar, stwierdza. Jego pomysł to scenariusz „chorwacki”. Jak Chorwaci dostali w de. Od „Armii Wukowaru” i musieli uznać istnienie serbskiej Krainy. Poczekali trzy lata, odbudowali przemysł, zarobili trochę kasy i przy pomocy Zachodu a potem w ciągu kilkugodzinnego ataku czołgów starli separatystów z ziemi…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8102

  Pani Clintonowi twierdzi że „Ameryka wydaje się być krajem rozwiązującym problemy”. Nie dodała że na ogół te problemy tworzy Ameryka… Vide Irak czy Syria…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8098

  Nawet rosyjskie portale piszą że Warszawa nie da broni kijowianom… Bardzo bym się cieszył gdyby tak się stało!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8090

  Strona RUSVIESNA.SU przestała działać

  DOBRANOC!!!!!!!!!!!!!
 • Sankcje ;(
  Niestety ktoś mocno dąży do konfliktu. UE chce uderzyć sankcjami w 3 rosyjskie firmy zajmujące się eksportem surowców energetycznych. Rosneft, Gazprom Neft, Transneft. Takie są nieoficjalne uzgodnienia.
  http://www.zerohedge.com/news/2014-09-07/europe-goes-all-will-sanction-rosneft-gazprom-neft-and-transneft

  Pora zbierać szyszki bo gazu tej zimy może nie starczyć dla wszystkich. A na pewno Ukraińcom będzie ciut zimniej (choć marne to pocieszenie...)
 • @Repsol 23:38:00
  Tak sobie pomyślałem: Opołczeńcy w tych chustach a`la Riedel ( takiego Riedla dziś nam pokazał na zdjęciu przewodnim ADNOVUM) to po prostu nasze pragnienie wolności. Wolności, której pragnął i pragnie każdy człowiek, który nie ma duszy niewolnika.( murzyńskości sic!)
  Podziwiam tych ludzii w Donbasie, za odwagę, dążenie do celu, bezkompromitowość i drżę, aby nie zostali zdradzeni!
  Pewnie nie widziałeś tego: Gier- Giercuszkiewicz, perkusista Dżem, jego wolność, polecam obejrzec i innym naszym Koleżankom i Kolegom, choc trochę jakość marna.
  Pozdrowienia:)
 • @szczurobronny 23:48:08
  Jestem pełen szacunku dla Ciebie, że reklamowałeś, od tego tez jesteś, mam nadzieję:)))
 • @lorenko 00:34:07
  Ave , my tu jesteśmy wszyscy z tej samej gliny .Pozdrawiam .
 • @lorenko 00:34:07
  Jak zwykle linku zapomniałem:)
  http://www.youtube.com/watch?v=fED3EOvrlNI
 • @lorenko 00:37:20
  Nas karmią badziewiem i propagandą .Pzdr.http://youtu.be/uUqZvrNk39A
 • @alus 23:52:55
  A Rosja planuje wprowadzenie standardu zlota dla rubla i handel
  w rublach:
  http://www.newrussiannews.ru/archives/4908
  W przypadku nowych sankcji ze strony EU/USA, Rosja moze wstrzymac
  sprzedaz palladium, a jest jego glownym producentem. Jest on niezbedny
  do produkcji filtrow olejowych. Rozlozy to przemysl motoryzacyjny.
  Co to bedzie, co to bedzie...
 • @alus 23:52:55
  Россия может заглушить все моторы в Европе
  http://cont.ws/post/49002
 • @eMJot 00:43:57
  BRICS będzie. Pzdr.
 • @eMJot 00:46:56
  :))) Mojego nie wyłączy . Pzdr.http://youtu.be/gwyL_5MHLfA
 • @Repsol 00:54:02
  Pięknie:)
 • @szczurobronny 21:00:18
  Jestem, jestem:)))

  Trzeba było się trochę w niedzielę pomodlić za grzechy lemingowe.


  Pozdrawiam.
 • @neon365 23:34:36
  Cytuję:

  "Nie dawniej niż dwa dni temu czytałem na kilku śmieciowych portalach wściekłe wypociny jednego lub kilku rusofobicznych trolli, którzy podawali tą stronę jako przykład kremlowskiej, antyukraińskiej propagandy i takie tam. Powoływali się przy tym na wolność słowa, którą miałbyś łamać, uwierzysz? Obrażali cie i grozili. Pisali też coś o tym, że powinno się tym zająć ABW. W sumie to pisali to samo co Szechter w wywiadzie dla Niusłyka. 100% rusofobii, 100% syjonizmu, 100% banderyzmu, 100% opętania i takie tam. Podam kilka nicków, może ktoś skojarzy: asd, bolo, antyrus, Stary Grzyb, tourqmenada, !, )), itp"

  Odkrywają się i bardzo dobrze, chociaż ludzie będą wiedzieli kto jest kim i po której stronie stoi.

  Natomiast jeśli chodzi o ich donoszenie do tajnych służb, jak sądzę oni to chyba mają w genach, bo to samo robili i za zaborów i w czasie II WŚ, jak i po niej donosząc na wszystkich tych, którzy im stali na drodze do władzy i robienia spokojnie swoich śmierdzących geszeftów.

  Pozdrawiam.
 • @neon365 23:34:36
  Ps.

  ten nicki jakie podałeś dla przykładu oczywiście, że są znane i rozpoznane bo za nimi kryją się najbardziej zatwardzili funkcjonariusze hasbary. (kilku z nich pod innymi nickami na tym forum też często miesza:)

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum to jest ciekawe!
  Newport: szczyt połowicznych decyzji. NATO nie będzie bronić Polski i Rumunii. http://wpolityce.pl/swiat/212743-newport-szczyt-polowicznych-decyzji-nato-nie-bedzie-bronic-polski-i-rumunii [Przede wszystkim jednak, jeśli mówimy o sygnale psychologicznym, to on już został wysłany do Moskwy: mówiąc „nie” dla stałych baz w krajach bałtyckich, w Polsce i w Rumunii, **NATO powiedziało Rosji: nie jesteśmy zdeterminowani, żeby bronić tych krajów. Inaczej: te kraje nie są pełnoprawnymi członkami Sojuszu.

  O to właśnie chodziło Putinowi.**]
 • @szczurobronny 23:04:01
  Cóż, dla nikogo nie są tajemnicą "specjalne związki" Putina z rzydoffskimi mordercami z uSSraela. To dlatego w Rosji prawie nic nie było w państwowych publikatorach o rzezi w Gazie. Choć może trochę się to zmienia. Wręcz mdlący kanał Russia Today puścił wczoraj sporo na ten temat.
 • @AdNovum
  Długo nie wytrzymali… Unia Europejska chce cofnąć nowe sankcje wobec Rosji. http://wpolityce.pl/swiat/212719-dlugo-nie-wytrzymali-unia-europejska-chce-cofnac-nowe-sankcje-wobec-rosji
 • @AdNovum 07:20:17
  Unia zamyka drzwi przed Ukrainą, Gruzją i Mołdawią? Juncker chce zlikwidować komisarza UE. ds. rozszerzenia. http://wpolityce.pl/swiat/212672-unia-zamyka-drzwi-przed-ukraina-gruzja-i-moldawia-juncker-chce-zlikwidowac-komisarza-ue-ds-rozszerzenia
 • @AdNovum
  Przedstawiciele UE i NATO bardzo czytelnie Putinowi zakomunikowali, że nie podejmą żadnych kroków odwetowych przeciw Rosji, jeżeli Rosja zaanektuje tylko Polskę, Rumunię i Pribaltikum i zatrzyma dalszą ofensywę.
 • @AdNovum 07:20:17
  Ciekawy wywiad Ray’a McGoverna analityka CIA, doradcy d.s. Europy Wschodniej i ZSRR trzech prezydentów USA, http://www.monitor-polski.pl/ukraina-nie-bedzie-w-nato-ray-mcgovern/#more-9437 / Tajna umowa miedzy Putinem a Merkel o podziale Europy.Ukraina została WYDYMANA. Czy Angela jest naprawdę politykiem? Czy też korzystającą z władzy wyuzdaną starszą panią? Raz Putin, raz Junkers, Holland a wcześniej Berlusconii, szalony Sarko no i oczywiście nasz ryży Danzinger.
 • @AdNovum agent powiedział prawdę.
  Korwin-Mikke znów w roli propagandysty Kremla. „Trzeba uznać aneksję Krymu, a Polska zdestabilizowała Ukrainę” http://wpolityce.pl/polityka/212692-korwin-mikke-znow-w-roli-propagandysty-kremla-trzeba-uznac-aneksje-krymu-a-polska-zdestabilizowala-ukraine // Przypominam: JKM agenta wpływu Rosji, nie było przy okrągłym stole bo służby i bezpieka trzymała pewną część tzw. "opozycji" poza stolikiem, do rozegrania w innych scenariuszach (np Szczynukowicz wtedy udawał twardego kontestatora)
 • @AdNovum 07:20:17
  Portal bez trolli to jak zupa bez soli :)))

  Najważniejsze, żeby były zachowane proporcje.

  Ale masz rację, wiele osób się odkryło i należy to uważnie obserwować. To są "dyżurni", którzy wyłażą przy każdej okazji jak trzeba skłócić Polaków a najlepiej wysłać ich na wojnę.
  I tutaj zacytuję hasło naszego komentatora Maxa - ""Na pohybel brunatno-czerwono-zydowskiej holocie ! Nie ma bata na Polaka , nie damy sie zajebac i tyle "
 • -----------UWAGA !! 11 września -w NYC wyświetlać będą ten film !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=JnLcUxV1dPo
 • @piterb1 14:34:09
  to nie barany. to bander-owce :)
 • @xmas 12:49:38
  ;)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej