Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 8.09.2014r- drugi dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drugi dzień "rozejmu" praktycznie upłynął podobnie jak pierwszy.

Na początek zamieszczę reportaż z obozu dla uchodźców z Donbasu, w którym naoczny świadek, Galina Pyszniak opowiada o głośnym już incydencie z zajętego w lipcu przez ukraińskie wojska Sławiańska, gdzie został przybity do tablicy ogłoszeniowej 3-letni chłopiec:

Tłumaczenie wywiadu na język polski:

 Galina Pyszniak: W centrum miasta znajduje się plac Lenina. Po jednej stronie jest burmistrzostwo. To jedyny plac, gdzie mogą być spędzeni wszyscy ludzie.

Na placu zebrali kobiety – to dlatego, że nie ma już mężczyzn. Zostały tylko kobiety i osoby starsze. I to jest to, co jest nazywane publiczną egzekucją.

Wzięli dziecko, 3-latka, małego chłopca. Miał na sobie majteczki i koszulkę. Przybili go, jak Jezusa, na tablicy ogłoszeń. Jeden z nich wbijał gwoździe, podczas gdy dwaj pozostali trzymali dziecko. A wszystko działo się na oczach jego matki.

(zaczyna płakać) Przytrzymywali matkę, a ona patrzyła na to wszystko, co się działo – jak dziecko spływa krwią, krzyczy, płacze. A potem zrobili cięcia [na jego ciele], o tak [pokazuje rękami] – żeby dziecko cierpiało. Zniesienie tego widoku było niemożliwością. Ludzie tracili przytomność.

A potem matka – po tym, jak dziecko cierpiało przez półtorej godziny i zmarło po tym wszystkim – zabrali matkę, przywiązali ją, nieprzytomną, do czołgu i przeciągnęli ją wokół placu trzy razy. A obwód placu ma jeden kilometr.

Julia Czumakowa (reporterka telewizyjna): Po tym wywiadzie, w szczególności, stanie Pani w obliczu poważnego niebezpieczeństwa, czy dobrze to rozumiem?

Galina Pyszniak: Jestem teraz zdrajcą dla mojej ojczyzny, bo urodziłam się w regionie Zakarpacia. Moja matka powiedziała mi: „Kiedy wrócisz, osobiście cię zastrzelę”. A i Gwardia Narodowa chce na mnie wykonać wyrok. Jestem na dwóch listach egzekucyjnych.

Ja po prostu martwię o przyszłość moich dzieci. Jak dla mnie, nie boję się o siebie – współczuję tylko moim dzieciom. Żal mi moich dzieci. Szczerze mówiąc, gdybym nie miała dzieci, to chwyciłabym za broń się i poszła z nimi walczyć. Oni nie są armią ukraińską. Nie są wyzwolicielami. To są bestie!

Kiedy weszli do miasta, nie było tam ani jednego bojownika. Ostrzelali miasto pociskami artleryjskimi, zajęli się grabieżą. Nawet faszyści nie robili takich rzeczy. Nawet faszyści!

Ale to powstanie – to prawnuki SS-Galicji, którzy podnieśli głowy. Ponieważ pochodzę z Zakarpacia, stare babcie opowiadały nam, że nawet faszyści nie robili rzeczy, których dopuszczali się ci z SS-Galicja [14 Dywizja Grenadierów SS (1 ukraińska), określana potocznie jako 14 Dywizja SS-Galizien - przyp. tłumacza]. Oni byli miejscowi i torturowali miejscowych mieszkańców, gwałcili ich żony, zabijali dzieci. I tacy sami stali się ci ludzie – ich prawnuki. Wrócili z piekła, ponownie się odrodzili.

Julia Czumakowa: Czy nie boi się Pani o tym mówić?

Galina Pyszniak: Niech cały świat się dowie, jak torturują ludzi! Bo nikt nie wierzy! Nikt nie wie. I te bomby fosforowe też, odłamki granatów, które wybuchły i które znajdywały dzieci i przynosiły nam – a były wąsy, były kolce [pocisków] – takie rzeczy znajdowały! I wszystkie te trupy, które leżą tam a nie mieliśmy gdzie ich [przenieść] – kostnica nie działa. I ten smród rozkładających się ciał. Nikt [na świecie] by w to inaczej nie uwierzył. Bo nikogo tam nie było – nikt tego nie widział. Bo dla nich to barbarzyństwo.

Jeszcze wczoraj w nocy, tej nocy, kiedy strzelali, moje dziecko ledwo zareagowało. Nawet nie nadstawiło uszu, bo przyzwyczaiło się już do tych odgłosów. Mój najmłodszy, ma 7 lat, powiedział: „Mamo, co to jest? Czy oni znowu bombardują?” A potem znowu [wskazuje, że dziecko idzie spać]…

Julia Czumakowa: Usnął?

Galina Pyszniak: I poszedł spać.

Julia Czumakowa: Była Pani tak odważna, pokazując swoją twarz [do kamery], podając swoje imię i nazwisko. Czy Pani w ogóle się nie boi?

Galina Pyszniak: Ponieważ, jak wam mówię, w ciągu tych trzech miesięcy zamieniłam się w kamień.

Julia Czumakowa: Na co ma Pani nadzieję? Przecież pewnego dnia to wszystko się skończy.

Galina Pyszniak: Dajcie nam wolność! Tam nie ma Rosjan. Tam nie walczą Rosjanie. To są prości robotnicy, często zwykli górnicy, pracownicy, którzy powstali. Powstali, ponieważ osiągnęli swoje granice. Jak długo może trwać rozlew krwi? Wszyscy jesteśmy ludźmi. Jesteśmy tej samej krwi. Nie dzielcie nas! Wszyscy jesteśmy ludźmi.

Tak, są też wśród nas, a także między nimi, tak, są źli ludzie. Nie sugeruję, że wszyscy jesteśmy święci. Ale wszyscy jesteśmy ludźmi. Nigdy nie powinno być wojny, w każdej sytuacji ludzie powinni negocjować. Używać słów. A dobre słowo zawsze zwycięży.

Julia Czumakowa: Dziękuję bardzo za to, że zgodziła się Pani opowiedzieć nam o tym wszystkim. Powodzenia.

*     *      *

W dniu wczorajszym mimo zawieszenia broni podpisanego przez ukraińskiego prezydenta w Mińsku nadal trwał ostrzał artyleryjski obrzeży Doniecka.

Jednocześnie trwały sporadyczne walki w Mariupolu, gdzie ukraińskie wojska nawet użyły do ostrzału pozycji powstańczych rakiet "Huragan".

Ponad to ukraińskie siły zbrojne atakowały lub ostrzeliwały pozycje powstańcze w następujacych miejscowościach: Jenakijewo, Oczeredino, Wiesołej Gory, Jasinowatej, Awdotino, Harczjańsk, Krasnyj Partyzant i Olchowka.

Jednocześnie trwa kierowanie znacznych kolumn wojsk pancernych na kierunku do: Debaczewa, w rejon drogi H 20, na północ od Ługańska i w stronę Mariupola.

W pobliżu Ługańska koło przedszkola nr. 55 i na drogę spadły rakiety balistyczne, które na szczęście nie wybuchły:

Wczoraj też siły powstańcze umieściły swoje służby graniczne na przejściu granicznym w Izwarino, przejmując nad nim pełną kontrolę:

W ręce sił wojsk powstańczych trafił kolejny cenny nabytek; samobieżna haubica typu "Hiacynt":

Tak więc jak widać ukraińska armia nagminie łamie warunki zawieszenia broni jednocześnie wykorzystując jego czas na przegrupowanie swych sił oraz na uzupełnienie- szczególnie w sprzęt pancerny i ciężką artylerię- ostatnich strat na liniach frontu.

W tym samym czasie siły powstańcze remontują i przygotowują do walki zdobyty ostatnio sprzęt wojskowy oraz przygotowują się aktywnie do odparcia spodziewanej niebawem kolejnej ofensywy wojsk ukraińskich.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu przedmieścia Mariupola w dniu 6.09.2014r.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • szczucie trwa, a szkopy załatwiają sobie Szczecin
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/george-f-will-nastepnym-celem-putina-beda-panstwa-baltyckie/k30pm
  czyli kolejny rozdział szczucia.
  To, że pribałtyckie kundle przez 25 lat szykanują ze wzgledów narodowościowych i językowych znaczącą część swoich mieszkańców, odmawiając im obywatelstwa, nie jest dla Niuni Jewropejskiej i USA żadnym dowodem łamania praw człowieka, podobnie jak prześladowania Polaków na Litwie, ostatnio zresztą nasilające się.
 • Czy Szczecin jeszcze należy do Polski?
  Nie wiem, dlaczego nie zwraca się uwagi na fakt wybrania Szczecina na miejsce stacjonowanioa "szpicy" NATO-wskiej.
  Czy to nie jest pierwszy krok do oderwania miasta od Polski, oczywiście przez szwabów, np przez nadanie mu specjalnego "statusu", eksterytorialności lokacji wojskowych i zlikwidowanie polskiego zarządania?
 • takie sobie podsumowanie
  http://interesariusz.neon24.pl/post/112649,mlodziez-na-majdanie
 • Policja w Lublinie sprzyja banderowcom. O zakłóceniu manifestacji antywojennej w Lublinie.
  Maria Nazarczuk
  "Manifestacja Antywojenna w Lublinie

  Relacja \wrzesień 06 - 2014\ o 19:00
  Plac Litewski 1. - Konsulat generalny Ukrainy w Lublinie przy ulicy 3 maja. To w sąsiedztwie tej placówki dyplomatycznej miała odbyć się pikieta antywojenna. Na terenie miasta Lublin, Poland !
  NIE dla agresji armii ukraińskiej w Donbasie !
  NIE wojnie z Rosją !

  Strach przed banderolubami odbiera członkom naszego Narodu zdolność do stawiania ocen właściwych tu i teraz, a zdaniem wielu Polaków i Polonii władze samorządowe w Lublinie zostały "odpolszczone" !!!!!

  W Lublinie podczas manifestacji zgłoszonej do Władz Miasta:

  Manewry banderolubów podczas Manifestacji Antywojennej w Lublinie!!!

  Podczas próby wyładowania bannerów, transparentów i oznaczeń organizatorów legalnej manifestacji spotkały uczestników niezapowiedziane niespodzianki. - Organizator legalnego protestu przeciw udziałowi Wojska Polskiego w działaniach NATO na Ukrainie zaplanowanego na dzień 06 września 2014 został przymuszony zaistniałymi okolicznościami do rozwiązania pokojowego manifestu.

  Rzeczywistym powodem rozwiązania było zakłócanie porządku publicznego przez hordy pijanych i agresywnych-banderolubów część osobników, którzy wdarli się na PALAC LITEWSKI bezpardonowo najagresywniejsi wyrwali
  z rąk protestujących bannery, transparenty i oznaczenia po czym dokonali ich zniszczenia, a następnie ostentacyjnego wyrzucenia do kosza. Następnie po tym pojawili się podejrzani młodzi ludzie na lekkim rauszu ukraińska młodzież pachnąca świeżo spożytym alkoholem w nie ciekawych gestach i hultajskim tonem nakazała dokonania wyjaśnień „SZTO TAKOJE - WOŁYŃ”, a także dlaczego przyjechali na to miejsce i czego w ogóle chcą protestujący???
  Nasuwają się nurtujące pytania; Czy na pewno żyjemy w naszej Ojczyźnie?
  Czy może żyjemy w „Nowoukrainie” gdzie banderolubne lobby decyduje o tym co nam wolno, a czego nam nie wolno wysługując się pijaną „swołoczą”?
  Czy na przyszłość takie manifestacje należy organizować w sposób, który założył organizator? Czy na przyszłość Policja Polska w Lublinie w ogóle będzie wstanie uchronić manifestujących? - Co jeżeli według organizatorów „przebierańcy” pomagali agresorom?
  Na uwagę zasługuję fakt, że facet przedstawiając się za policjanta zamiast zająć się obcojęzycznym napastliwym zgrupowaniem zaczął wypraszać uczestników protestu i prosił o rozejście się ale kierując zwrot o rozejście się w kierunku właścicieli sponiewieranych bannerów, transparentów i oznaczeń leżących
  w koszu dowodów na rację po stronie protestujących?????
  Nadawca:\KRAJANKA28\"

  źródło : https://www.facebook.com/piotr.p.kania?fref=tl_fr_box
 • @interesariusz z PL 09:41:16
  podsumowując wywiad z notki i wspomniane podsumowanie

  Polacy z nienawiści do Rosjan dadzą się Ukraińcom wypatroszyć.
 • Galina Pyszniak
  Ciekawy opis z tego Słowiańska. Identyczne zachowania banderowców miały miejsce na Wołyniu.
  Co do obserwacji portalu przez takie czy owakie służby - nie trzeba tego demonizować. Od tego służby są żeby wiedzieć to i owo i zasadniczo nie muszą wcale zaginać parol ani się zbytnio wysilać bo robi to za nich system "Echelon". Kto nie wie niech zasięgnie wikipedii. Poza tym dla reakcji ukrainofilskich agentów wpływu zasadniczo nie trzeba żadnego powodu, a z kolei jeżeli służby czegoś nie chcą widzieć to tego po prostu nie dostrzegą. Do niedawna przez wiele lat funkcjonował w sieci portal "podkarpacka u-kraina" na którym kilku polskojęzycznych banderowców uprawiało upowską propagandę, faszystowskie poglądy, poniżanie narodu Polskiego, wzywanie do nienawiści narodowościowych przeciw polakom - a to wszystko na platformie "gazeta.pl". Tego co tam było nie da się opisać słowami. Na przełomie roku gdy zaczęły się przygotowania do przewrotu na Ukrainie portal ten uciszono, a treści tam zawarte utajniono. Nikt zapewne nie poniósł odpowiedzialności, a zabieg ten służyć miał zapewne zabezpieczeniu przed ujawnieniem prawdy o miłości banderofilów i banderopiteków do Polski i do Polaków. Teraz można twierdzić, że czegoś takiego nie było i że nic się nie stało. Stało się !. Polskojęzyczni banderowcy do dzisiaj przeciągnęliby każdego polaka za czołgiem tak jak kobietę o której wspomina Galina Pyszniak.
 • A Putin zatrzymał kontofensywę powstańców
  .
 • JKM ksywa muszka coraz bardziej idiocieje
  Z bloga JKM:
  http://korwin-mikke.pl/blog
  "05-09-2014 23:25:00
  A mnie brak słów potępienia dla "polityki polskiej" w/s Ukrainy
  JE Piotr Poroszenko de facto pogodził się z utratą Donbasu i podpisał porozumienie o wstrzymaniu ognia. A mnie brak słów potępienia dla "polityki polskiej" w/s Ukrainy.
  Najpierw - na komendę z Brukseli i Waszyngtonu - III RP zdestabilizowała reżym JE Wiktora Janukowycza, z którym niedawno polscy politycy się całowali. Pomogła z'organizować masakrę na Majdanie. Podjudzała Kijów przeciwko Moskwie. Nie uznała aneksji Krymu.
  Gdy władzę objął JE Piotr Poroszenko zaistniała szansa szybkiego zduszenia irredenty w Donbasie. Wtedy - ponieważ Biały Dom dogadał się z Kremlem - Warszawa odmówiła Kijowowi sprzedaży broni "do zakończenia działań zbrojnych"!!
  A w tej chwili nastąpią na pewno obłudne potępienia Moskwy za inwazję.
  Co III RP powinna zrobić?
  Powinna natychmiast uznać aneksję Krymu. To była autonomiczna republika (jak Kosowo, na przykład) jej legalna władza podjęła decyzję (bezprawną w sensie prawa ukraińskiego - oczywiście) o odłączeniu od Ukrainy, a demokraci mogli odnotować gigantyczne poparcie ludności... i praktycznie zerowy opór wojsk ukraińskiego okupanta.
  Natomiast pod żadnym pozorem nie uznawać tych nowych "Republik Ludowych" - ani de iure, ani de facto. Ich utworzenie oznacza dalszą destabilizację Ukrainy. Uznanie ich zwróciłoby przeciwko Polsce ukraińską opinię publiczną. A ponadto są to (nie tylko z nazwy) organizmy nie tyle "rosyjskie" co "sowieckie" (proszę zwrócić uwagę na na pomnik Lenina obok wzniesionej pięści p.płk.Walerego Bołotowa deklarującego 12 maja b.r. niepodległość "Ługańskiej Republiki Ludowej"),
  Dodam, że na miejscu JE Włodzimierza Putina nie przyjmowałbym ich do Federacji Rosyjskiej.
  Powinni trochę skruszeć.
  Choć, militarnie: wyczyn imponujący... Ci ludzie musieli mieć silną wolę wyzwolenia się spod ukraińskiej okupacji.
  Przepraszam, że twierdziłem, że - jak warszawscy powstańcy - nie mają szans. Nie przewidziałem zmiany pozycji Białego Domu, który potrzebuje współpracy Kremla by wesprzeć w Syrii JE Baszszira al-Assada walczącego z sunnickim "kalifatem'..."
  koniec brzęczenia
  Chyba to już koniec "muszki", miał swoje 5 minut i je przeputał.
  A wystarczyło, żeby zażądał natychmiastowego uznania przez Polskę republiki Noworosji i udzielenia jej pomocy przez Polskę.
 • Witam Panstwo!
  Historia z chlopczykiem nie znalzla zadnych objektywnych podtwierdzen od ludzi, zwiazanych z opolczencami, ktory pozostaja w Slowiansku w podzemiu.
  Uwazam, ze nie warto spadac do poziomu banderowskiej propagandy i dawac niesprawdzona informacje. To dotyczy, oczewiscie, naszego kanalu TV.
  Jest wielu innych przykladow bydlaczego zachowania banderowskich batalionow. Nawet prokijowska pisarka A.Bossart pisze, ze jest w szoku i jest jej przykro, jak jesli by jej syn okazal sie zlodziejem, czy corka okazala sie qrwa.
  http://ic.pics.livejournal.com/zubkoff/10063659/668769/668769_600.jpg


  No i troche o historii powstania na Donbasie.

  05.05.2014 Kozacy Wojska Donskiego wjechali do obwodu luganskiego na 3 Kamazach.

  http://www.youtube.com/watch?v=xi20JwfkB1c

  Mineli 4 miesiacy, 07.09.2014 Kozacy urzadzili defilade wojskowa.
  Widac zmiany, no nie?

  http://cs616022.vk.me/v616022289/191d2/CZa1SyaSpAg.jpg

  http://www.youtube.com/watch?v=CsIz3nu_m9o

  http://www.youtube.com/watch?v=pjpQDHC5o3g


  Pozdrawiam
 • @detektywmjarzynski 09:43:12
  tzn. że nadszedł czas, ażeby bardziej zdecydowanie zacząć stawiać opór. I nie ma się co oglądać na średnią statystyczną społeczeństwa, gdyż ta jest zawsze bierna. Najwyraźniej nasze "elity" próbują Polaków zaszachować ukraińskimi banderowcami. Czego to jest zapowiedź wiedzą Polacy aż za dobrze.
 • Jeszcze raz o zbrodniczych planach Kołomojskiego
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=2&id=6923

  Wysadzić Dnieproges aby zniszczyć elektrownię atomową w Zaporożu. Czarnobyl przy takiej kombinacji to pikuś
 • Toczka
  To zdjęcie z rakietą wbitą w asfalt to mi na naciągane wygląda. Pewnie faktycznie gdzieś tam spadła i nie eksplodowała ale przesadzili z wtykaniem jej w dziurę w asfalcie.
  Jeżeli się mylę to wytłumaczcie jak to możliwe, że nawet śladów po odpryskach z asfaltu na zdjęciu nie widać.
 • @Gregoson 10:20:55
  To nie Toczka, to niewybuch albo Uraganu (220 mm), albo Smierczu (300 mm).


  Na cale szczescie zadna z Toczek nie wybuchla, bo sa przeterminowany, a wyglada w ten sposob:

  http://pbs.twimg.com/media/BwN9y9gIgAAN7qt.jpg
 • @szczurobronny 10:09:17
  Czesc!

  "Stary piosenki Pani Ashton"

  http://i458.photobucket.com/albums/qq305/kilgor_trautt/blog-2/20120326-1_sovbel.jpg
 • @szczurobronny 10:30:42
  Ten rozejm jest szalenie niebezpieczny,
  ukry zrobią rozpoznanie i pierwsze uderzenie zrywające rozejm będzie straszne.
 • @szczurobronny 10:30:42
  Mam nieodparte wrażenie,że żadnej ze stron tego konfliktu nie zależy na utrzymaniu tego "rozejmu".Niektórzy Was pamiętają zapewne pamiętne słowa z "Czterech pancernych i psa",a brzmiały one tak:"tam gdzie my,tam granica naszej ojczyzny".
  Widać obie strony stosują się do tych słów.O żadnej autonomii nie może być mowy,w końcu dojdzie do jakiegoś rozejmu,a tereny wywalczone będą zaczątkiem nowej państwowości.Banderowcy zapewne nie będą chcieli do tego dopuścić,chcą utrzymać za wszelką cenę Ukrainę w dawnych granicach,ale sądząc po ostatnich reakcjach ich "sojuszników to"se newrati".
 • @Romekrus 10:39:04
  Toczka czy Uragan - wsio ryba ale mnie chodzi o to, że to zdjęcie jest jakies takie mało wiarygodne. To co ty wstawiłeś teraz wygląda realnie. Tamto, o którym pisałem - nie.
 • @Gregoson 10:20:55
  To rakieta z URAGANA. Wbicie w asfalt możliwe. Na poboczu drogi jest skarpa ,która spowodowała dodatkowo rozprężenie gruntu. Bitum w lecie jest plastyczny i nie powoduje rozprysków.
 • @szczurobronny 10:55:55
  Mapa pokazuje,że w Mariupolu walki trwają,zniszczyli ukrom jakiś blokpost i chyba jakieś grady.Znaczy się powstańcy stosują się do słów klasyka z "czterech pancernych":)))))
 • @szczurobronny 11:10:54
  Będzie polowanie na "grubego zwierza"?:)))))
 • @interesariusz z PL 10:43:20
  Niestety, już to parę dni temu sygnalizowałem.
  Zresztą, jako stary oprocownik wojska (co prawda tylko przez 37 miesięcy) uważam te porozumienie rozejmowe za ochłap i szmatę. Brak jest np linii rozgraniczenia, stref zdemilitaryzowanych itd itp.
  Powstańcy powinni bez zwłoki zlikwidować "kotły", a w tym mieści się likwidacja ukrów w Mariupolu.
  Zresztą, dopóki flaga Noworosji nie wróci do Słowiańska, można mówić tylko o prowizorce.
 • @szczurobronny 11:10:54
  Może jakiś grad go trafi?
  Poza tym nie rozumiem, jak jedzie? Leci? Czy Mariupol ma lotnisko?
  Chyba powstańcy nie powinni przepuszczać JAKICHKOLWIEK samolotów!
 • @Alojzy81 11:22:14
  Pewnie drogą M14,lub ewentualnie helikopterem w jakiejś osłonie myśliwców?
 • @Alojzy81 11:22:14
  Dodam jeszcze,że wczoraj ktoś tu pisał o Poroszence jako "człowieku" Putina,więc go nie zestrzelą,jeżeli to prawda.:))))
 • @szczurobronny 11:10:54
  Tego "niusa" nie ma w spisie po prawej.
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/DRL-do-Doniecka-probuja-przedostac-sie-ukrainskie-czolgi-7702/
  Bandyci nie rezygnują, właśnie wokół Doniecka jest najtrudniejsza sytuacja!
  Dranie dotarli do dworca kolejowego, a powstańcy:
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_07_21/DRL-do-Doniecka-probuja-przedostac-sie-ukrainskie-czolgi-7702/
  Może jednak nie nadstawiać drugiego policzka?
  Atak czołgów ukropskich na Donieck to oczywiste zerwanie rozejmu.
 • @szczurobronny 11:30:44
  O...tego nie wziąłem pod uwagę,ale ta wersja też jest prawdopodobna:)))))
 • ciekawe
  urkom nie można wieżyc te cale zawieszenie broni to czas na przegrupowanie.
  Ja bym rozwalał te kotły bo są bardzo niebezpieczne.
  Coś mi się wydaje ze 12-24 będzie ciężko to walka być albo nie być.
  Jeszcze te ćwiczenia przywiążą mundury kałachy z PRL i ciężki sprzęt który zostanie na Ukrainie.
  dziwne jest to ze robią powszechna mobilizacje 17-50 lat skąd wezmą sprzęt??
 • @Alojzy81 11:31:43
  Ta informacja została oficjalnie zdementowana;
  http://rusvesna.su/news/1410164723

  Na strone Noworosji przechodzą prokijowscy żołnierze, nawet z freikorpsu "Ajdar";
  http://lifenews.ru/news/140012
  http://lifenews.ru/news/140004
  Tłumacza że zrobili to z wściekłości na władze w Kijowie które ich okłamały i porzuciły na pewną śmierć.
 • @Alojzy81 11:31:43
  Ale ta informacja jest z 21.lipca.:))))
 • @szczurobronny 11:43:33
  Jakieś dwadzieścia lat temu nasza armia pozbywała się tego sprzętu.Można było kupić sam wózek,co nie omieszkałem zrobić i postawić na nim fajny kompresor.:))))
 • @mania przepraszania 11:43:01
  dzięki, uspokoiłem się.
 • @szczurobronny 11:58:44
  Tylko siąść i płakać z rozpaczy.
 • @szczurobronny 11:58:44
  Spoko,jak mówi młodzież,zaraz zapewne zacznie się wszystko od nowa.Nikomu nie pasuje taki układ.
  Zastanawiają mnie ostatnio pojawiające sie często wpisy o rzekomej zdradzie Putina i pozostawieniu Noworosji na żer Kijowa.Czy czasem nie jest to celowa robota,aby nas zniechęcić do Rosji i jej Prezydenta.?Prowokacja?
  Jeżeli by tak było,ofensywa banderowców w lipcu sierpniu dawno by zakończyła ten konflikt podbiciem zbuntowanych obwodów Ługańskiego i Donieckiego.Tylko nieoficjalna pomoc ze strony Rosji(Kozacy,ochotnicy,specjaliści,Czeczeni,informacja,jakiś sprzęt),uratowała powstańców przed klęską i umożliwia im dalszą walkę z Ukrainą.Więc mówienie o zdradzie to typowa prowokacja.
 • @Romekrus 10:06:53
  Cytuję:

  "Historia z chlopczykiem nie znalzla zadnych objektywnych podtwierdzen od ludzi, zwiazanych z opolczencami, ktory pozostaja w Slowiansku w podzemiu."

  Jak zrozumiałem masz bardzo dobre rozeznanie w tym co się dzieje w podziemnych strukturach "opolczeńców", więc proszę przedstawić w tej sprawie ich oficjalne stanowisko.

  Poza tym, nie wiem skąd piszesz, ale wiem, że nie z Polski.

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 10:20:55
  Tak!

  Każdy widzi to co chce widzieć, a szczególny punkt widzenia jest tych, co prawdę chcą ukryć.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:43:33
  Dobrze, że nie dostali broni ze starych zapasów austriackich sprzed I WŚ:))))

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 12:13:55
  "Rozkwit" demokracji w Kijowie;

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainska-deputowana-prosi-o-miedzynarodowa-ochrone-przed-ministrem-awakowem
  Ciekawe co na to "międzynarodowe organizacje obrony praw człowieka", oslepły, czy bronia "praw" tam gdzie sponsorzy nakazują?

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prawy-sektor-wystartuje-w-wyborach-parlamentarnych
  Mogą rzucić ciekawe hasła wyborcze; "z widłami do urny!', albo "wyrąb krzyżyk na karcie wyborczej siekierą!"...
 • @AdNovum 12:27:48
  Nawet w ściekowizji szydzili że ta cała pomoc NATO , czyli 15 milionów $ wystarczy "na skarpetki"...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 12:32:59
  Kwota faktycznie na "skarpetki".
  USA w Iraku wydawały "dziennie" niewielki miliard dolarów.:)))
 • @mania przepraszania 12:29:03
  Co do pierwszego linku, to chyba można ułozyć listę międzynarodowych organizacji zbrodniczych:
  - na pierwszym miejscu mój ukochany Międzynarodowy Czerwony Krzyż, za działalność w Syrii i na Ukrainie
  - na drugim miejscu Human Right Watch, za ostatnie wpisy o Ukrainie oraz "obronę" ukropskich jeńców
  - na trzecim OBWE za całokształt
  - na czwartym ONZ
 • @Alojzy81 11:22:14
  Jest lotnisko. Plan miasta:
  http://www.mariupolnews.com.ua/text/10#top-menu
 • @Alojzy81 12:37:08
  Na pierwszym miejscu bezapelacyjnie WHO - Światowa Organizacja "Zdrowia" czyli depopulacji i "pandemii"!!!
 • @AdNovum 12:21:07
  Pisze z St.Petersburgu.
  Zadnego "stanowiska" opolczencow w tej sprawie nie ma i nie moze byc.
  Faktem, natomiast, jest ze taka sprawe nie dalo by sie utrzymac w tajemnicy, bo kobieta opowiada, ze to odbylo sie na glownym placu Slowiansku w obecnosci wielu ludzi. Tym nie mniej, nikt wiecej, absolutnie nikt, tej historji nie podtwierdzil w ciagu 2 misiacy. Zadnych innych swiadkow, zadnych innych dowodow, oprocz slow tej kobiety.
  Oddzial Motoroly w wiekszosci sklada sie z ludzi ze Slowiansku i okolic, ani on, ani zaden z jego zolnierzy tej historji nie podtwierdzil.
  Z informacja zawsze trzeba byc ostroznym i sprawdzac po 3 razy, a w warunkach wojny informacyjnej trzeba sprawdzac 10 razy. Moim zdaniem, ktore oczewiscie nikogo do niczego nie obowiazuje, ta akurat historia to wymysl.

  Pozdrawiam i raz jeszcze dziekuje za wasza robote.
 • @
  http://vineyardsaker.blogspot.fi/2014/09/ukrainian-ceasefire-q-and-rfc.html
 • @szczurobronny 12:57:38
  Osobiście podchodziłbym bardzo ostrożnie do tych"rewelacji".Po pierwsze znając Prezydenta Rosji nie ma takiej możliwości,by ktoś robił coś za jego plecami wbrew jego woli.Człowiek z takim dośwaidczeniem i wiedzą(KGB) do takich sytuacji nie dopuszcza.Po drugie likwidacja Noworosji biła by przede wszystkim w Putina,jako człowieka,który obudowuje Wielką Rosję i przywraca poczucie godności Rosjanom.Olbrzymie poparcie w narodzie zawdzięcza właśnie takim,a nie innym czynom,porzucenie Rosjan w Noworosji skutkowało by odwróceniem się narodu od niego.W swoim otoczeniu Putin ma kilku "jastrzębi",którzy mogli by mu zarzucić zdradę.
  A co zrobić z milionami uchodźców,którzy by opuścili Noworosję?
  Zjednoczona Ukraina zaraz zaczęła by wojnę o Krym,zgodnie z zapowiedziami niektórych polityków ukraińskich.
 • @Romekrus 13:03:10
  Odpowiem tobie w ten sposób:

  Otóż dopóty nie zostanie przeprowadzone obiektywne śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych (i nadal popełnianych) przez biorących w tzw. operacji antyterrorystycznej ukraińskich żołnierzy i członków organizacji paramilitarnych, dotąd nie można kwestionować słów tej kobiety.

  Powiem więcej, słowa tej kobiety nie są jedynym i ostatecznym świadectwem zbrodni popełnionych w Sławiańsku.

  Dziwi ciebie dlaczego inni mieszkający w Sławiańsku tej relacji nie potwierdzili, mnie natomiast to nie dziwi, bo sytuacja tam jest oczywista, że każdy chce uniknąć represji.

  Dlatego też jeśli są już zebrane zeznania innych świadków, dla uchronienia ich życia nie są obecnie ujawniane.

  Proszę zwrócić uwagę na fakt, że obecnie żadne informacje dotyczące Słowiańska, Kramatorska jak i innych miast obecnie będących pod kontrolą ukraińskich sił zbrojnych nie wydostają się na zewnątrz.

  Szokiem natomiast będzie prawda jakiej o się dowie opinia publiczna na temat rozlicznych zbrodni jeśli miasta te zostaną uwolnione spod okupacji.

  Tak więc nie oceniajmy na razie tego co mówią świadkowie spokojnie czekając na dowody materialne, bo w innym przypadku takie czcze gadanie może być uznane za propagandę mającą na celu zaciemnienie prawdy i ukrycie skali różnych zbrodni popełnionych na mieszkańcach Donbasu.

  Dziękuję i również

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 13:11:16
  Zgadza się!

  Obecnie w mediach prowadzona jest czarna propaganda mająca zasiać wątpliwości i dokonać rozłamu w siłach powstańczego przywództwa.

  Ta akcja zaczęła się dokładnie w dniu podpisania obecnego rozejmu.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 13:22:07
  Sypie się armia, sypią sie i jej "boharerowie" :)))
  Ps. I tak są 'skromni" bo mogli go przeciez całego obandażować...
 • @adalbert05 13:11:16
  Cóż, my wielu rzeczy nie wiemy.
  Najlepiej byłoby, gdyby sama armia ukraińska zrobiła porządek z juntą, może na to liczy Rosja i ten "rozejm" jest tego typu wabikiem? Coś na kształt "wilczego szańca" i płk Stauffenberga?
  Raczej mało prawdopodobne wg mojego zdania, z prostego powodu - łaczność między oddziałami ukropskimi jest ściśle scentralizowana i kontrolowana przez juntę, a raczej jej "doradców".
  Chwilami wygląda tak, jakby Rosja na coś czekała.
  Czy np potwierdzenie, że MH17 został zestrzelony przez ukropów, wystarczyłoby Rosji do ogłoszenia junty zbrodniarzami wysjętymi spod prawa?
 • @adalbert05 13:11:16
  " likwidacja Noworosji biła by przede wszystkim w Putina,jako człowieka,który obudowuje Wielką Rosję i przywraca poczucie godności Rosjanom."
  *****

  Nie Kolego. Tu nie chodzi o likwidację Noworosji, tylko ich Ludowego Manifestu, w którym społeczeństwo Donbasu zaplanowało likwidację parchatej kontroli ekonomiczno-finansowej.
  Już kilka razy pisałem, że światowy parch (także ten moskiewski) NIE POZWOLI na kolejną "Białoruś", szczególnie, że oczy całego świata są zwrócone na Bohaterów Noworosji.
  Noworosja może i powstanie, ale KAPITALISTYCZNA pod kontrolą rosyjskich parchów. Te tereny miały być kontrolowane przez USraelskich parchów, ale skoro nie wyszło, to z "dwojga złego" lepiej żeby władzę przejęły parchy prawosławne. A lud Noworosji przelewający krew w imię własnych ideałów i marzeń? A czy kiedykolwiek parchy się tym przejmowały?
  I tak to się skończy.
 • @fretka 13:48:37
  Евгений Фельдман
  *****

  Jaka "słowiańska" uroda i nazwisko...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:07:27
  Doskonała wyważona i trzeźwa opinia.
  Dobra wiadomość dla nieznających rosyjskiego - po angielsku.
 • @Jantar 13:50:09
  Kolejny "demokratyczny opozycjonista" do kolekcji...
 • .
  Mam nadzieje, że ta ukraińska dzicz nigdy nie zabierze się za polską mniejszość, chociaż oni obecnie już obwiniają Polskę za swoje problemy.
  Pozdrawiam (5)
 • @Jantar 13:42:50
  Mówiliśmy o likwidacji Noworosji,bo taka była informacja.jJak napisałem wyżej jest to raczej nie możliwe.A w czyich rękach pozostanie kapitał to już temat na inną rozmowę.
 • @AdNovum 13:16:30
  Dla mnie ta relacja też jest mało prawdopodobna. Bydląd wśród upowców na pewno nie brakuje ale nawet gdyby coś takiego zrobili to na pewno nie na placu w środku miasta przy tylu świadkach. Nie podano też powodu dla którego akurat to dziecko i matka zostały tak potraktowane. Gdyby mowa była o jeńcu-powstańcu to może bym uwierzył. A tak powiem tyle.Ta kobieta najwyraźniej sama dużo przeszła, różne rzeczy dzieją się z ludźmi w tak strasznych czasach zwłaszcza jak się widzi śmierć i inne okropności...

  *5 ode mnie
  pzdr

  @Gregoson
  rakieta zauważ wbita pod kątem, zgodnie z torem lotu. Tak się nie wkopuje, łatwiej kopać w dół.
  pzdr

  Zawieszenie broni, moim zdaniem potrwa góra 2 tygodnie. Potem im dłużej tym czas będzie działać coraz bardziej na korzyść Kijowa
 • @Magia 14:38:22
  A ja przy tej okazji chciałem gorąco podziękować za przetłumaczenie tej relacji, bo dzięki niemu wszyscy, ci którzy nie znają języka rosyjskiego, mogli się zapoznać z informacją podaną przez bezpośredniego świadka tych tragicznych wydarzeń.

  Jednocześnie ważna jest w podanym przez Panią linku opinia Gleba Bazowa, który udowodnił, że samo zeznanie świadka jest równoważne z dowodem materialnym.

  Pozdrawiam i Serdecznie Dziękuję:)
 • @xes23 14:53:17
  Zważywszy na fakt,że militarymaps ciągle pokazuje kolumny techniki ukrów zmierzające w kierunku linii frontu,atak nastąpi raczej w miarę szybko.
  Ja z kolei uważam,że dłuższy rozejm wcale nie pomaga Kijowowi,który goni resztką sił zarówno w ludziach jak i w sprzęcie.Ukraina,to nie Rosja,która stoi za plecami powstańców i na którą zawsze można liczyć.W przeciwieństwie do Zachodu,który się wypiął na banderowców i dał im parę dolarów na "waciki".Poza tym gospodarka się wali,nie ma gazu,węgla,złoto "wypłynęło",coraz większe niepokoje w innych rejonach Ukrainy.
  Kijów,aby coś ugrać musi działać już,z czasem straty terytorialne będą coraz większe.
 • @fretka 14:54:20
  Ramzan nie zawodzi. W Kijowie pewno znowu będzie panika;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/kadyrow-gdybym-dowodzil-separatystami-dawno-zajalbym-kijow
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:07:27
  Ciekawe jak wpadłeś na ten teks?

  W tym tekście jest pewna charakterystyczna fraza, która wskazuje jednoznacznie na jego autora.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:58:37
  A tymczasem w Kijowie...

  Odbyła sie demonstracja Komitetu Matek Żołnierzy Ukrainy przeciwko wojnie i żądajcych powrotu zołnierzy do domów. Interweniowały służby porządkowe;
  http://lifenews.ru/news/140039

  Tymoszenko szykuje "nowy majdan"?
  Prowadzone są tajne rozmowy "Batkiwszczyny" z policją i SBU (poparte podobno znacznymi łapówkami) w celu zagwarantowania ich "życzliwej neutralności".
  Jako potencjalny sojusznik może wystapić także Kołomojski ze swoimi najemnikami.
  http://lifenews.ru/news/140032
 • Polecam:
  Pomiędzy kolejnymi wieściami z Noworosji polecam artykuł i komentarze pod nim:
  http://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/23/globalizm-kapitalizm-usa-banksterzy-i-narod-wybrany/
 • @Jantar 15:32:11
  I jeszcze to:
  http://rodzimowierca.wordpress.com/2014/06/07/co-jest-nauka-czyli-kulturoznawstwo-i-filozofia/
 • @Jantar 15:33:04
  Relacja z parady wojskowej w Perewalsku;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1773883.html
 • @xes23 14:53:17
  Rozmowę z tą kobieta przeprowadziła stacja ANNA NEWS bezpośrednio po jej ucieczce ze Słowiańska.
  Opowiedziała o tym chłopczyku i jego matce. Dlaczego ten chłopczyk i jego matka? Bo mąż był ważnym powstańcem, zgonili ludzi na ten plac i dla przykładu dokonali tego barbarzyństwa. Tacy sami ukrzyżowali wcześniej orły w posiadłości Janukowycza.
  Do czego zdolni są banderowcy, ja bardzo dokładnie wiem bo mieszkam na Podkarpaciu i możesz mi wierzyć, że zdolni są do wszystkiego.
  Jak wygląda sytuacja w Słowiańsku? We wczorajszym - wojna domowa na Ukrainie - były relacje z mityngu rocznicy założenia miasta, na którym było więcej uzbrojonych żołnierzy ukraińskich niż mieszkańców.
 • @mania przepraszania 15:29:56
  "Tymoszenko szykuje "nowy majdan"?
  Dlatego może rozpuszczane są informacje,że Poroszenko jest "człowiekiem" Putina?Teraz widać w tym jakąś logiczną całość.Tylko w którym kierunku pójdzie "piękna" Julia,skoro niedawno chciała zabić 8 mln Rosjan na wschodzie Ukrainy?Czyżby zmieniła zdanie,bo zbliża się "rosyjski walec"?
 • @mania przepraszania 15:29:56
  ,,Tymoszenko szykuje "nowy majdan"? ,,

  Tylko przeciwko komu ten "nowy majdan" miałby być skierowany?

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 15:36:11
  Tamora i Lady Makbet w jednym, bez spiskowania życ nie może...
 • @AdNovum 15:39:07
  Pewno pod hasłem; "Kto nie z Julią, ten przeciw nam!"...
 • ....
  Dzisiaj miał być komunikat nt malezyjskiego boeniga. A po drugiem czytam tu na onecie oświadczenie Poroszenki po przybyciu do Mariupola, "nie oddzamy tej ziemi"
  W takim razie, zupełnie, ale to zupełnie nie rozumiem sensu podpisywania zawieszenia broni. Taki Donbas który teraz jest, bez Sławiańska i Mariupola to jak budowanie domu nad urwiskiem. Przyjdzie jedna fala i będzie po wszystkim. Donieck to jedno, ale co z Lugańskiem? Tam im tylko stolica została. Z drugiej strony, powstańcy powinni widzieć lepiej.
 • @AdNovum
  Brzmi to może paradoksalnie, ale obecnie to jedynie Kreml broni tych wartości, jakie już dawno przestały funkcjonować w Europie zachodniej... I najzabawniejsze jest, że kościołowi w Polsce jest po drodze z Putinem, ale jakoś tego nie zauważa... W Rosji nie ma ideologii gender, homo parad, dba się o cerkiew a muslimów pacyfikuje... Jak już opadnie z oka czerwona płachta to może ktoś w końcu i prawicy to zauważy... Zakochani w Ukraińcach z Wołynia i Banderowcach z UPA widzimy tylko złego ruskiego... A to chyba nie jest tak... Każdy na wschodzie to wróg, ale w polityce zagranicznej powinien obowiązywać pragmatyzm a nie emocje podsycane przez tabloidy z zachodnimi udziałowcami...
 • @lorenko 15:35:55
  Krótka analiza sytuacji w dniu 7 sierpnia;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1774563.html
  Ps. Na granicy obwodu donieckiego kolumny wojsk prokijowskich...

  Brak paliwa na stacjach ukraińskich?
  http://i004.radikal.ru/1409/fa/e81ab2ecc4a7.jpg
  http://s003.radikal.ru/i202/1409/f2/2495749a4a73.jpg
  http://s018.radikal.ru/i503/1409/4b/1cac890c38ee.jpg
 • @mania przepraszania 15:43:23
  Zapewne jej o to chodziłoby jeśli ta informacja jest prawdziwa- w co ja osobiście nie wierzę.

  Jeżeli na ukrainie dojdzie do kolejnego zamachu stanu, to owszem julcia może być w tym przypadku pomocnym narzędziem, ale nie ona na nim skorzysta.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 15:45:01
  Cytuję:

  " I najzabawniejsze jest, że kościołowi w Polsce jest po drodze z Putinem, ale jakoś tego nie zauważa... "- powiem Ci, że to wcale nie jest zabawne w świetle tego jaką czystkę przy pomocy rąk koszer nostry, którymi są pewne media, dokonano na najwyższych stanowiskach struktur kościelnych, nie tylko u nas.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:49:38
  Ciekawe wieści z Zaproża, gdzie grupa partyzancka miała zaatakowac kolumne wojskowa (18 samochodów KRAZ-6322 z armatami 152 mmm i 6 wyrzutni MLRS "Bastіon-01", takie "podrasowane" GRADy) kierującą sie na Mariupol. Były to pojazdy 26 Bryg. Artlerii, część pojazdów zniszczono, a GRAdy miały zostac zdobyte;
  http://voenkor.info/otryad-im-bat-ki-mahno-nanes-novy-j-udar-po-karatelyam/
  http://www.segodnia.ru/news/147007
 • Dopiero co ktoś pytał, jak będzie wyglądała wizyta Poroszenki
  I już mamy na naszym kochanym Onecie:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ostrzal-okolic-mariupola-przed-wizyta-poroszenki/emgyg
  Najbardziej rozbawiło mnie ten kawałek:
  "Rosyjskie wojska ostrzeliwują pozycje ukraińskie, Ukraińcy w odpowiedzi nie strzelają" – czytamy we wpisie na profilu "Azowa" na Facebooku.
 • @Magia 16:06:23
  "Przyznam szczerze, że nie lada wyzwaniem było dla mnie tłumaczenie konferencji prasowej panów Zacharczenki i Kononowa z 24 sierpnia. Pierwszy raz robiłam to z timingiem do polskich napisów. Czy się udało? Oceńcie sami."

  Udało się, i to bardzo się udało!!!!!!!

  Pozdrawiam:)
 • A tu nowa pozytywana wiadomość ze Słowiańska
  Ludność się cieszy, że wreszcie powróciła na wieki wieków do Ukrainy, a młodzi w czynie społecznym odnawiają place zabaw malując je w maskujące niebiesko żółte barwy.
  http://slavgorod.com.ua/News/Article/1169
  Z czymś mi się to kojarzy.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b4Lyfiljyho
 • @Alojzy81 10:01:25
  Chciałem przywitać serdecznie wszystkich i odnieść się do wpisu JKM
  na jego blogu.
  Zareagowałem na ten tekst na jego blogu, ale mój komentarz nie został opublikowany. Tymi słowami JKM stracił moją sympatię. Widać, że nie panuje nad rozwojem wydarzeń. Prawdopodobnie, zbyt mało czasu poświęca na analizowanie tych wydarzeń, uważając, że ważniejsze są spotkania z przyszłymi wyborcami. JKM dużo jeździ po kraju, można powiedzieć, że cały czas jest w drodze, czy to jednak wystarczy aby ich
  do siebie przekonać, tym bardziej, gdy się pieprzy takie głupoty?
 • @mrdinozaur 16:00:26
  My nie zamarzniemy, ciepło nie będzie ale my nie zamarzniemy:)))))
  http://www.youtube.com/watch?v=N05xs8n4VzU&feature=youtu.be
 • @Magia 16:06:23
  re:
  "Zatem, jeśli mogę cokolwiek dobrego zrobić, to po prostu robię. "

  Też dziekuje za Twoje tłumaczenia!

  Po 2 maja szukałem "prawdziwych" informacji i wpierw trafiłem na Waszą stronę, stamtąd do Obserwatora, gdzie zresztą jak tylko cos nowego w tłumaczeniach się pojawi to zaraz polecam i linkuję. Z Obserwatora trafiłem tutaj...
  :)
  Każdy z nas szukał informacji, i jakoś się stara coś zrobić...

  Na ile kto może...

  Wystarczy że ktoś przeczyta, że "poda dalej", wszak to jest wojna informacyjna!

  Pozdrawiam!
 • @fretka 16:49:44
  Ciekawe czy na nich tak samo zarabia jak na górnikach ze swoich kopalń...
 • @fretka 16:49:44
  Może to część wojny propagandowej,mającej za cel "wydziedziczyć"Achmetowa z jego majątku w Donbasie?
  Dzisiaj już była na ten temat rozmowa,o planach przejęcia majątku oligarchów kijowskich w Donbasie przez oligarchów rosyjskich.Achmetow ostatnio się miotał pomiędzy jedną,a drugą stroną konfliktu,podobno był w Moskwie.Na pewno zdaje sobie sprawę,że te tereny już nie wrócą do Ukrainy w takiej formie jak dotychczas,a najprawdopodobniej nie wrócą już wcale.
 • @adalbert05 17:03:26
  Bójka "ultrasów" z Zaporoża z uchodźcami z Donbasu. Podobno poszło o piosenkę o Putinie...
  http://zaxid.net/news/showNews.do?zaporizki_ultras_pobilisya_iz_donetskimi_pereselentsyami_cherez_hit_pro_putina&objectId=1321518
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/mieszkancy-zaporoza-pobili-sie-z-uchodzcami-z-donbasu-tym-ostatnim-nie-spodobaly-sie-obrazliwe-piosenki-o-putinie
 • @brusek 16:52:39
  Na na razie zobaczmy co Radio Rassija pisze:

  Pan Prezydent ksywa "Rzeźnik Ukrainy" jakimiś kanałami dopłynął do Mariupola. Jak juz wychynął z podziemi to potwierdził że powstańcy przekazali juz 1200 jeńców, kolejne 800 plus trochę zostanie zwolnione wkrótce...
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/Poroszenko-poinformowal-o-przekazaniu-Kijowowi-1200-jencow-6606/

  Według powstańców poszkodowanych (zabitych i rannych) juz jest ponad 30 tysięcy!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/Na-wschodzie-Ukrainy-zginelo-lub-zostalo-rannych-co-najmniej-30-tys-osob-4621/

  ONZ twierdzi że zgineło tylko czy aż 3000 osób...
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/ONZ-od-wybuchu-konfliktu-w-Donbasie-zginely-3-tys-osob-2114/

  Bank Światowy zainwestował w kroplówkę! Ale chyba to bardzo kiepska inwestycja!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/Bank-Swiatowy-przyznal-Ukrainie-500-mln-dolarow-9058/

  Unia chce sankcjami objac firmy typu "Gazprom". Nic nie pozostanie Gazpromowi jak wsztrzymac dostawy gazu! Dobrze że już mam drewno zakupione na zimę!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/Dzisiaj-moga-zostac-zatwierdzone-kolejne-sankcje-wobec-Rosji-2873/

  Czekamy na krótkie sprawozdanie z prac komisji w sprawie MH17. Komisja chyba bardzo się leni! A przecież tam miał brać udział MAK i ich poganiać do roboty!
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_07/Kijow-umyslnie-przeciaga-sledztwo-w-sprawie-katastrofy-Boeinga-777-7276/

  Może Malezyjczycy cos to potrafią przyspieszyć? Przybywa minister obrony Malezji wraz z całą delegacja ekspertów!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/OBWE-gwarantuje-malezyjskim-ekspertom-bezpieczenstwo-na-Ukrainie-1251/

  OBWE dziś zrobi telekonferencję! Polaków jak zwykle nie zaproszono!
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_08/OBWE-dzisiaj-odbedzie-sie-wideokonferencja-czlonkow-grupy-kontaktowej-ws-Ukrainy-8257/

  Jak Unia wprowadzi nowe sankcje - linie lotnicze na świecie chyba pójda z torbami...
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/Miedwiediew-Rosja-moze-wprowadzic-zakaz-lotow-nad-swoim-terytorium-5224/
 • @brusek 17:10:03
  "Wiedźma w akcji";
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/julia-tymoszenko-skrytykowala-minskie-porozumienie-podpisane-przez-poroszenke
  Powyżej juz pisałem że znowu cos kombinuje...
 • @fretka 17:09:14
  no to chyba nasz pułkownik Kwiatkowski tam działa
 • @szczurobronny 17:12:27
  Mam cichą nadzieję,że powstańcy robią to samo, tylko o tym nie mówią,a i wujaszek Władimir nie w ciemię bity i coś niecoś dla "wzmocnienia" podeśle powstańcom.:))))
 • @szczurobronny 17:12:27
  Widać to na ostatniej mapie "Kota". Tak jakby obie strony "prostowały" linie frontu.
  Są jakieś przemieszczenia pod Tielmanowo. Jest ruch na północ od Ługańska i Doniecka.
  Gdyby to był 1914 a nie 2014 to powiedziałbym, że szykują się do wojny pozycyjnej.
 • @brusek 17:10:03
  Coś dla miłosników mapek i graficznych cudów...
  http://ria.ru/infografika/20140731/1018256300.html

  Jak społeczeństwo Ługańska wyszło ze schronów i rozglądneło sie dookoła, to wyszło że na odbudowę miasta potrzeba "cirka ebaut" 670 mln USD
  http://ria.ru/world/20140908/1023305567.html

  Nie wiem jaki jest wpływ przerwania ognia na ceny ropy, ale ropa tanieje! Czy jak zacznie drożeć będzie to oznaczac ponowną eskalację walk?
  http://ria.ru/economy/20140908/1023304348.html

  W oczekiwaniu na nowe sankcje rubel tak ze skacze! Rubel to "moskal"?
  http://ria.ru/economy/20140908/1023303819.html

  W czasie gospodarskiej wizyty pan samozwaniec Poroszenko nakazał wprowadzic stan wyższej gotowości bojowej mariupolskich wojsk okupacyjnych
  http://ria.ru/world/20140908/1023300041.html

  Pan Zacharczenko opowiada o słowie oficera... Jak widać oficerowie są po stronie Armii Noworosji a banderowcy nie wiedza co to znaczy i nie dotrzymują umowy!
  http://ria.ru/world/20140908/1023290096.html

  Striełkow jedzie na "turnee" po Rosji?
  http://ria.ru/world/20140908/1023300637.html
 • @mania przepraszania 17:17:01
  "Wiedźma w akcji";
  **********

  Szkoda, że ta chazarska szmata - Kapitelman, profanująca słowiański warkocz, nie "powiesiła się" w pierdlu, gdy tam zasłużenie siedziała...
 • @brusek 17:10:03
  "Pan Prezydent ksywa "Rzeźnik Ukrainy" jakimiś kanałami dopłynął do Mariupola. "
  *********

  To mnie od zawsze zastanawiało: w jaki magiczny sposób przywódcy, królowie, kanclerze, prezydenci, premierzy, ważni wojskowi wysokiego szczebla, PRZEMIESZCZALI SIĘ częstokroć przez wrogie tereny podczas działań wojennych?
  Np. spotkanie w Teheranie podczas IIWŚ, jakieś podróże statkami ważnych alianckich dygnitarzy podczas panowania u-botów na atlantyku, itp.
  Przecież wywiady, szpiedzy działali.
  To jakaś chyba zmowa jest: "królów" się nie zabija.
  "Królowie" grają w żywe szachy, a motłoch daje krew.
 • @brusek 17:27:59
  Opołczeńcy znów dziś obronili Donieck i sprawili lanie ukrozombi
  http://swip.su/dnr-opolchency-razbili-silovikov-proryvavshixsya-v-doneck/
 • @Jantar 17:44:31
  http://vk.com/antimaydan?z=video83047834_170012255%2F543c44083f074f11e8
  CHORA baba!
 • @mrdinozaur 17:23:22
  Nowa "Kocia mapa" warta jest wklejenia i skomentowania...

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/31784/31784_original.jpg


  "Kocie" komentarze:
  комментарии:
  В результате подписания предательского соглашения о "перемирии", все наступления ВСН остановлены. Документ не ограничивает перемещение и дислокацию войск, т.е Украине дается передышка на перегруппировку и возможность возобновления боевых действий в удобное для нее время. Полностью игнорируются результаты референдума ДНР и ЛНР.

  Wyżej Kot tłumaczy że zgodnie z porozumieniem wstrzymuje się ofensywę armii ukraińskiej. Porozumienie "pozwala" na dyslokacje wojsk a co za tym idzie daje im chwilowy "oddech" z możliwością rozpoczecia walk w dowolnym dla siebie momencie
  Porozumienie zupełnie nie bierze pod uwage wyników referendum w obu republikach!

  P.S. Найдите десять отличий в документе 8 сентября и "мирном плане Порошенко" от 1 июля:

  Informacje można znaleźc dodatkowo w poniższych linkach:

  http://www.osce.org/ru/home/123258?download=true
  http://www.trust.ua/news/96667-14-punktov-mirnogo-plana-poroshenko-spisok.html
 • @szczurobronny 17:53:39
  Albo specjalnie tak piszą albo są takimi debilami, że nie rozróżniają Rosja od Noworosja
 • @Jantar 17:49:10
  Pewnie dojechał drogą M14 lub doleciał,Mariupol od zachodu nie jest blokowany,więc nie miał najmniejszych problemów.
 • @lorenko 17:57:53
  "Albo specjalnie tak piszą albo są takimi debilami, że nie rozróżniają Rosja od Noworosja"
  ********

  Specjalnie tak piszą. To jest programowanie Polaków.
  Podsycanie nienawiści do Rosji.
  Przeciętny Polak myśli, że na Ukrainie walczy połowa rosyjskich dywizji.
  Przeciętny "wykształcony" Polak (który za PRL nie dość, że nie zdałby egzaminów wstępnych do przeciętnej szkoły średniej, nie mówiąc o maturze, czy studiach - obecnie takie półgłówki mają przynajmniej "licencjat" (co to kurwa w ogóle jest?)) "myśli", że Rosja jest słaba, prymitywna, że tam kultury NIET, i jest gotowy z iść z przysłowiową szabelką i pianą na pysku NA MOSKALA. Bo w razie "W" to jankesi pomogą.
  Ja próbuję coś objaśniać znajomym, ale to jakby grochem o ścianę. Są zaślepieni zaprogramowaną nienawiścią do Rosji. Lemmingowy mózg w tym przypadku u nich nie działa. I tę nienawiść powodującą skłócanie narodów słowiańskich, łże-parchate-mendia, podsycają! Z premedytacją!
  Na pohybel parchom!!!
 • @adalbert05 15:19:37
  Zdecydowane przeceniacie tutaj wpływ zimy i upadającej gospodarki. Ukraina zmierza powoli w kierunku państwa totalitarnego a w takim państwie ludzie nawet jak zdychają z głodu nie mają odwagi protestować. Objawy widać już teraz: zakaz działalności i delegalizacja niektórych partii opozycyjnych, bojówki linczujące kandydatów przed wyborami prezydenckimi gdy chcieli się zarejestrowac, pacyfikacja niektórych protestów czy chociażby w tym http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainska-deputowana-prosi-o-miedzynarodowa-ochrone-przed-ministrem-awakowem.
  Na razie dopuszczane sa protesty ale nie przeciw władzy tylko np; przeciw niedostatecznemu wyposażeniu żołnierzy przed wyjazdem na front. "Antywojenna" manifestacja w Mariupolu nie była pod hasłem zakończenia wojny, dogadania sie, tylko Putin won bo to wszystko twoja wina. I pod flagami Ukrainy, bo chociaż zwolennicy Noworosji stanowią tam większość, to jakby ktoś przyszedł z inną w najlepszym wypadku zostałby aresztowany i przesłuchany w "sanatorium" bezpieki.

  Tak więc przykro mi ale bedzie tak, że ludzie będą zdychac z głodu, zamarzać we własnych mieszkaniach, zostaną wstrzmane wypłaty emerytur a na armie i wojnę i tak będą srodki. Jak się komuś nie będzie podobac to zostanie spacyfikowany przez bojówki prawego sektora jako element antypatriotyczny, V kolumna, bądz jakimś innym pretekstem. Jedyna rozsądna forma protestu w takiej sytuacji to chwycenie od razu za broń. A na to trzeba pieniędzy, ludzi, zabezpieczenia dla rodzin walczących. Chyba nikt nie wierzy że protesty na tzw. majdanie odbyły się bez pomocy zewnętrznej? Tym bardziej zbrojny opór bez nie sie nie odbędzie.

  Także nadzieje na obalenie obecnego rządu na skutek złej sytuacji gospodarczej i związanych z tym protestów społecznych można sobie raczej wsadzić do kieszeni. Jedyny możliwy ruch jaki tu widzę to w wykonaniu prawego sektora czyli w jeszcze bardziej radykalnym kierunku.
  Tymczasem potencjał demograficzny, moce produkcyjne są po stronie Kijowa. Pomoc zagraniczna to rzecz tu raczej drugoplanowa, niemniej niemrawo ale płynie. Bo nie wiarzę żeby nie płynęła, półlegalnie na razie ale jednak, z czasem pewnie będzie legalnie.
  W związku z powyższym z każdym miesiącem przewaga Kijowa będzie rosła.

  Obecnie duzo osiągnięto, większość regularnych jednostek ukrów jest w rozsypce ale powstańcy powinni działać szybko. Góra 2 tygodnie rozejmu na przegrupowanie sił własnych. Zanim tamtym nowy sprzęt zacznie schodzić z linii produkcyjnych a kolejna fala mobilizacji przejdzie nawet pobieżne szkolenie. Odbicie Mariupola i Slawianska to minimum, lepsze byłoby chwilowe nawet zajęcie Kijowa (na stałe raczej szans nie ma bo to by było przez miejscowych traktowane jak okupacja) i rozwalenie struktór władzy. To jedyne rozsądne wyjście. Pytanie czy powstańcy mają na to wystarczające siły. Jak widac po dzisiejszej wizycie Poroszenki obecnie nawet Mariupola nie są w stanie szczelnie otoczyć.
 • @Jantar 18:09:16
  Niestety,ta sytuacja w naszym Narodzie trwa już dobre 300 lat,a nie dwadzieścia parę.W 1939 też byliśmy "silni,zwarci,gotowi".Finał znamy.
 • @Jantar 18:09:16
  Zgadzam się z każdym słowem Twojego komentarza.
 • @xes23 18:13:29
  Zgadza się wszystko, tylko ostatnie zdanie " Jak widac po dzisiejszej wizycie Poroszenki obecnie nawet Mariupola nie są w stanie szczelnie otoczyć", no bez jaj! Przecież nie mogą zestrzelić śmigłowca czy samolotu z prezydentem, toby dopiero było!
 • @AdNovum 13:16:30
  Podobnie tak komentowałem ten film, dając tez ten sam film jako kontr-opowieść...

  Ale to było dłuuugo zanim trafiłem na AdNovum...
  :)
 • @adalbert05 18:14:24
  "Niestety,ta sytuacja w naszym Narodzie trwa już dobre 300 lat,a nie dwadzieścia parę."
  ********

  Z krótką przerwą między 56'tym (a szczególnie od 68'ego, gdy moczarowcy popędzili precz parchów z Polski) a 80'tym.

  Moja zmarła niedawno Mama zwykła mawiać, że PRL w 1000-letniej historii Polski to był okres kanikuły, wakacji, i chwili oddechu, dla ZWYKŁYCH Polaków.
  Było i już nie wróci. Międzynarodowy parch jest zbyt potężny, niestety...
  A i zdrajców, sprzedawczyków i zwykłych głupców (czyli szabas-gojów) w Polsce nie brakuje, tak obecnie, jak i przez ostanie 500 lat nie brakowało...
 • @lorenko 18:23:32
  na mapie kota dobrze widać obecną sytuację.
  Zobaczymy, może stanie się jakiś cud i dojdzie do stałego porozumienia na rozsądnych warunkach. Chociaż z drugiej strony cud to tutaj raczej odpowiednie słowo..
 • @xes23 18:13:29
  W kwestii mocy produkcyjnych Kijowa chciałbym nieśmiało zaprotestować.W niedzielę był link do wypowiedzi rosyjskiego generała,specjalisty od uzbrojenia,szacującego faktyczne możliwości produkcji broni pancernej przez Kijów.Jest ona mocno ograniczona poprzez wojnę,brak ludzi i zaplecza(Donbas)Gospodarka potrzebuje surowców,by pracować,tu zaczynają występować znaczące braki,stal,gaz,węgiel,ropa.Z zimą może być różnie,pomysł z zadymą prawego sektora wielce prawdopodobny.W razie kłopotów przyjdzie z bratnia pomocą wujek Władimr,on gra o całą Ukrainę.Pamiętaj,że za powstańcami stoi potencjał Rosji,nijak się mający do ukraińskiego śmietnika.Jak widzieliśmy,w sierpniu wujek Putin delikatnie wspomógł powstańców,rezultat,bardzo udana kontrofensywa.NATO nie kiwnie palcem i USA także,oni już się wypowiedzieli w sprawie Ukrainy,jak pisałem wcześniej spuścili wodę w tym sedesie.
 • @adalbert05 18:31:12
  ",jak pisałem wcześniej spuścili wodę w tym sedesie."
  *****

  Owszem, spuścili, bo Putin najprawdopodobniej obiecał, że w Noworosji nie będzie żadnej nacjonalizacji parchatych oligarchicznych majątków.
  Ot, po prostu: Donbas pozostanie w sferze parchatych wpływów, tyle, że będą to parchy prawosławne... Tymczasowo.
 • @szczurobronny 18:26:53
  Dzisiaj w Noworosji jest święto Oswobodzenia Donbasu, dzień wolny od pracy. Ale jutro trzeba Armii Noworosji wrócić do walki; z tymi wściekłymi psami banderowskimi dogadać się można tylko, gdy się wystraszą, gdy poczują na sobie bat! Żadnej alternatywy nie widzę!
 • @xes23 18:30:26
  Jeśli zostanie zawarte jakieś porozumienie to raczej nie w tych granicach. O ile mogę sobie wyobrazić odpuszczenie np. Mariupola (w co raczej wątpię), to, co już ktoś przede mną tu pisał, Słowiańsk jest sercem Noworosji. Właśnie obchodzona jest rocznica jego powstania (nadanie praw miejskich) w 1645 roku. Słowiańsk to jest takie Kosowo dla Noworosji.
 • @Magia 18:41:19
  Ależ oczywiście, że nie słuchają Patroszenki. Potrzeba im czasu na dozbrojenie m.inn. Gw. Narodowej z zasobów oligarchów takich jak Kołomyjski, Atomowa Julcia itd. i będa nadal riezać!
 • @xes23 18:13:29
  Niestety, zgadzam się z Tobą!
  Mapa Kota to potwierdza...

  Trochę linków na Politykusa:

  DNR tworzy swój własny bank!
  http://politikus.ru/events/29261-dnr-reshila-sozdat-svoy-bank.html

  Według Zacharczenki płace w Republice będą wyższe jak w Niemczech.
  Pierwszą rzeczą jaka bank sfinansuje będzie postawienie monumentu na Saur-Mogile...

  Nowy kanał TV "Ukraina today" - jak na poczatkujących ma wpadki, z tym że bywaja i takie jak na filmie
  http://politikus.ru/events/29257-nu-vot-i-pogovorili.html

  Śnieżnoje - zwykli ludzie z radością witaja wyzwolicieli spod ukraińskiej okupacji
  http://politikus.ru/events/29256-snezhnoe-prostye-lyudi-vstrechayut-s-radostyu-opolchencev.html

  Nie wiem czy tego filmu z autobusem i ludźmi którzy sami z siebie zaczynaja śpiewać ktoś nie wklejał?
  jezeli tak to warto posłuchać i poogladać drugi raz!
  http://politikus.ru/video/29253-rostov-avtobus.html

  Odpowiedzią na sankcje które juz dotykają i jeszcze dotkną rosyjski przemysł naftowy jest planowane otwarcie się na rynki finansowe Chin i ogólnie mówiąc Azji!
  http://politikus.ru/events/29249-rf-nuzhno-zerkalno-otvetit-na-neftyanye-sankcii-es.html

  Nie powiodła się próba odbicia przez armię ukraińska Krasnego Łucza!
  http://politikus.ru/events/29246-popytka-zahvata-krasnogo-lucha-otbita-opolchencami.html

  "Mińska umowa" doprowadziła naszego ulubieńca Liaszke do histerii! Uważa że to kapitulacja - i chyba trochę ma racji?
  http://politikus.ru/events/29245-minskiy-pakt-dovel-lyashko-do-isteriki.html

  Wyjaśniło się dlaczego stadion w DOniecku w zasadzie nie był ostrzeliwany! Tam była zachomikowana żywnośc. Jak złapano dwie ciężarówki z jedzonkiem które sobie jechało dla głodujących w kotle ukrów to szydło wyszło z worka!
  http://politikus.ru/events/29244-v-donecke-opolchency-zaderzhali-dve-fury-s-proviziey-dlya-nacgvardeycev.html

  Troche o cukierkach zatęchłych faszyzmem!
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-09/1410185678_roshen-fashizm.jpg
  Generalnie fabryla staje!

  Na razie tyle do nastepnego wejścia na antenę!
  PAPA
 • @brusek 18:52:09
  Link gdzieś sobie poszedł?
  http://politikus.ru/v-rossii/29243-lipeckaya-konditerskaya-fabrika-roshen-priostanavlivaet-rabotu-iz-za-rezkogo-padeniya-sprosa.html
 • @szczurobronny 18:43:17
  "Będzie straszno a banderosław ma przesrane."
  ********

  Będzie straszno, ale zwykłym Polakom.
  Banderosław Kalkstein został już "namaszczony" na wygranie przez PiS najbliższych wyborów parlamentarnych.
  Po to właśnie ulubieniec cioci Makreli, czyli Chyży Ruj, dostał miękkie lądowanie w czosnkowym kibucu jewropejskim.
  PiS i jego żydowski Fuhrer Kalkstein jako partia radykalna, charakteryzująca się psychopatyczną, alergiczną, nienawiścią do Rosji, będzie miała za zadanie wywołać wojnę "Polsko-Ruską".
  Odium spadnie na zacofanych pisorów, a "oświeceni" jewropejscy POsrańcy będą mówić (o ile będzie do kogo): "a nie ostrzegaliśmy?"
 • @adalbert05 18:31:12
  Nie doceniasz potencjału 40milionowego państwa. Uwież mi będą uzupełniać, czego sami nie wyprodukują dokupią, dostaną w ramach pomocy. Ale głównie we własnym zakresie. Pieniądze będą choćby i z drakońskich podatków ale będą.
  Brak ludzi? wolne żarty. Po prostu w tej chwili mają bajzel ale poukładają, Z CZASEM.

  Czytałem ostatnio wpis z jakiegoś forum militarnego. Był to opis stanu poszczególnych brygad ukraińskiej armii, nie jakiś freikorpsów tylko tylko regularnych jednostek. Wychodzi na to, że obecnie 65% ma mocno obniżoną zdolność działania. Głównie w wyniku posniesionych strat w technice wojennej. Na początku konfliktu szacowano przewagę w ciężkim sprzęcie na 20:1 teraz jest 2-3:1. Ale to się będzie zmieniać.

  Obecnie jest jedyna szansa na wygranie słabszego z silniejszym bo wróg jest zdezorganizowany. Ale jesli dadzą mu czas by to naprawić to potem nie wiem co by im musiała Rosja przysłąć, jaką pomoc. Chyba faktycznie własną regularną armię.

  pzdr
 • @fretka 18:48:16
  Rodzice opowiadali mi, że przed wojną była taka gra dla dzieci, gdzie rzucało się, czy też strzelało kulkami do figurki Żyda, aż coś tam upuścił. Ne wiem jak wyglądała i jak się w to grało, ale kojarzy mi się z tym. W XIX w byłby to Murzyn, potem Żyd, a tu Putin.
 • @szczurobronny 19:12:07
  Zapewne wstrzymają wypłaty niektórych świadczeń. A podatki?Wystarczy podnieść już istniejące. Najlepiej te od wszelakich transakcji typu nasz vat. Od tego typu podatku ciężko jest się wykręcić. Możesz oczywiście kupować u babci na rynku ale wszystkiego tak nie kupisz a żyć trzeba. A pieniążki z tego zamiast np; na opiekę medyczną na armię.
  Musieliby wszyscy wyjechać albo gwałtownie umrzeć na komendę, żeby jakikolwiek rząd nie miał pieniędzy z tego typu podatków
 • @Magia 19:12:19
  Naprawdę chciałbym żeby to co piszesz było prawdą. Niestety historia mówi co innego

  pzdr
 • @xes23 18:59:06
  Ogólnie moja myśl była taka,że w przypadku klęski powstania na skutek przewagi Kijowa,Putin ma w zasadzie wolna rękę do większego zaangażowania militarnego po stronie powstańców.Z czego na pewno nie omieszka skorzystać.A wracając do produkcji ciężkiego sprzętu,zakłady w Charkowie elementy opancerzenia otrzymywały z Mariupola(odlewy wież czołgowych i nie tylko).Bez Donbasu produkcja na dużą skale jest niemożliwa,jedynie remonty sprzętu z zapasów,ale one tez się skończą.
  Ukraina mogła by prowadzić tą walkę jedynie przy wydatnej pomocy Zachodu,a takiej pomocy jak wiemy nie będzie.
 • @szczurobronny 19:55:41
  To (niestety dla banderowców) tylko propaganda,bo cóż on może im powiedzieć,że są w ciemnej dup..e?Nikt im nic nie da,taka jest prawda.
 • "eksperci" made in TVP
  Przed godziną 19. z TVP3 dowiedziałem się następującej "rewelacji":
  na materiale wideo pokazana była wyrzutnia Grad odpalająca rakiety i mniej więcej taki komentarz znaFcy tematu:
  "Wyrzutnia rakietowa Grad, to właśnie z takiej wyrzutni rakiet prorosyjscy separatyści zestrzelili w lipcu Malezyjskiego Boeinga".

  Proszę Państwa - ręce opadają razem z innymi częściami ciała.
 • ...
  "Choroba która toczy Amerykę i infekuje cały świat tymi rujnującymi podwójnymi znaczeniami i podstępną korupcją jest żydowski wpływ, który absolutnie zniszczył zasady naszych uczciwych relacji z bliźnimi tym trującym rasistowskim nonsensem, że OK jest załatwienie sąsiada, zabicie swoich rodziców i prostytuowanie swoich dzieci, tak długo jak na tym się zarabia."
 • ...
  "To jest tragicznie, tak uważa większość ludzi, i to dlatego życie na tej planecie spotka przykry koniec. Siły natury jakie uwolniła wroga banda koszernych psychopatów po to by gromadzić bogactwo świata do własnych kieszeni, i do diabła ze wszystkimi innymi, będą kosztowały każde żywe stworzenie na tej planecie jedyną rzecz którą cenią najbardziej, i jedyną rzecz której nigdy nie będą mogli zastąpić.

  Jeśli się nie domyślacie, to będzie to wasze życie."
 • Siły prokijowskie próbuja wyrwać sie z okrążonego lotniska na Doniecku;
  http://lifenews.ru/news/140073
 • @mania przepraszania 20:31:30
  Bardziej niebezpieczne są moim zdaniem jakieś działania na północ od Mariupola,banderowcy zajmują i umacniają pozycje wzdłuż drogi H20.
  Właśnie pojawiło się to na naszej mapie działań.
 • @adalbert05 20:37:17
  Odgłosy eksplozji w okolicy lotniska;
  https://www.youtube.com/watch?v=c33nwire1_w
 • @szczurobronny 20:37:45
  Kochany, "nie rób scen" jak mówiła moja przyjaciółka,myślę,że u Władimira jest wszystko pod kontrolą.Pozdrawiam:))))
 • @Pokój Na Ziemi 20:36:42
  "Doktryna szoku" leciała wczoraj późnym wieczorem na Focus TV.
  https://www.youtube.com/watch?v=TAOFisgryAE

  "Economic Hitman" jest w wersji filmowej na YT:
  https://www.youtube.com/watch?v=ABDkaZjVjjo

  I jeszcze jeden obowiązkowy film - "Rewolucji nie pokażą w telewizji"
  https://www.youtube.com/watch?v=N716-wNnlaw

  Te trzy filmy to podstawa, by zrozumieć parchate zbrodnie na ludzkości.
 • @adalbert05 20:41:15
  "myślę,że u Władimira jest wszystko pod kontrolą."
  *******

  Oczywiście, że jest. Tylko nie pod taką, jakiej byśmy sobie życzyli.
 • @Magia 20:42:40
  Dzisiaj w Doniecku odbyły sie obchody 71 rocznicy wypędzenia z miasta hitlerowców;
  http://en.itar-tass.com/world/748659
 • @Magia 20:18:43
  Ładne meble ma Siemion w mieszkaniu. To o to chodzi na tym zdjęciu ?.
  :)
 • @szczurobronny 20:20:52
  W tej dyspucie Magii oraz XES23 - chciałbym aby prawośc, sprawiedliwość i DOBRO jakie stoją za powstańcami chroniły ich przed kulami...

  By SPRAWA zagrzewała ich do walki...

  Niestety, ale obawiam się że XES ma sporo racji. "Kasta wojowników" była niemal "od zawsze" - a przynajmniej od Sumerów.

  Średniowieczny rycerz tak samo jak wojownik ze Sparty trenował od małego pacholęcia by władać bronią.

  Myśmy stracili nasze państwo między innymi z tego powodu iz ze strachu przed grozą "absolutyzmu" szlachta nie chciała uchwalać podatków na armię a na "pospolitym ruszeniu" w konfrontacji z zawodowym mordercą cywil nie zdzierży pola....

  Jak linkowałem tę mapkę z przedstawieniem sił obu stron (http://ria.ru/infografika/20140731/1018256300.html) - to według tej informacji przewaga "kijowian" nad "donbasowcami" w "sile żywej" jest jak 2:1.
  Tu - owszem - hartem ducha, znajomością "swoich śmieci", pomysłowością itd - tę osobowa przewagę powstańcy mogą zrekompensować...

  Gdzieś podawano ilość sprzetu jaki maja powstańcy - teraz jest przewaga - bo chyba w czołgach to kijowianom zostało niewiele i to zabytkowych T64, bo te nowsze przeszły w inne ręce...

  Czas pracuje na obie strony - zima pracuje na rzecz powstańców. Brak wieści od TYSIĘCY ludzi którzy zginęłi, zaginęli itd - wzburzy ludność. Ale czy na tyle by wyjść na ulicę?

  Wczoraj widziałem reportaż z Kijowa TV Rossija - przypadkowych ludzi pytano o wojnę, i raczej wszyscy chcieli ja zakończyć przez wzmożony wysiłek wojenny!!!!

  Oni są tak "zazombieni" że to wszystko co przecierpieli, sens "Majdanu" - itd - że oni nie będą przyjmować do wiadomości że jest klęska, że ich mężowie zabijają kobiet i dzieci itd...

  Człowiek chce być optymistą i nie dopuszcza do siebie myśli że popełnił straszliwą pomyłkę i przyczynia się do zbrodni...

  Nie wiem jak armia ukrainy chce się doposażyć i za co? Może zrobią powszechną zbiórkę złota? Myślicie że oni nie oddadzą ostatniej obrączki na walkę z tymi "moskalami"?

  Mniejszość protestantów trafi do obozów - jak będzie miała szczęście!

  Jedyną nadzieją jest kolejny zaciąg do Armii Noworosji, tak by jako wyszkolona struktura posiadała 40-50 tysięcy ludzi. Plus remont wszystkiego co wpadnie im w ręce. Może kupno za granicami?

  Niewątpliwie oni to i tak doskonale wiedzą, a nawet wiedzą 10x więcej niż my z tych szczątków sprzecznych informacji...

  Jakaś myśl strategiczna w tym była aby zrobić ten chwilowy "postój"...

  Zważcie też że dalsza ofensywa Noworosjan mogła spowodować zamknięcie ich w kotłach! Przeciwnik też się uczy! A dla powstańców strata KAŻDEGO żołnierza jest kilka razy boleśniejsza niż dla strony przeciwnej która dysponuje ogromną ilością ludzi których jeszcze może powołać do wojska!

  Na pewno są doskonale zorientowani i przygotowani na kijowską ofensywę!

  Mocno w to wierzę...
 • @Jantar 20:45:00
  To zależy,jakie mamy życzenia,na początek wystarczy,jak "opanuje" Noworosję.Potem "się zobaczy",bo od czegoś trzeba zacząć.
 • @Pokój Na Ziemi 20:30:43
  Akurat Rwandzie dośc dokładnie się "przyglądałem" - czyli zbierałem informacje...

  Tam wszystko zostało zaplanowane, ukartowane i wykonane przez kościół katolicki, a pan Hoser maczał w tym tłuste paluszki...

  Czekam kiedy ktoś go pociągnie do odpowiedzialności - może się doczekam?

  Nie wiem czy wiecie, ale od czasów Norymbergi - JEDYNYM oskarżonym i skazanym człowiekiem za zbrodnię ludobójstwa jest pewien katolicki ksiądz! O dziwo siedzi!!!!

  PS
  To jest off-topic - ale moje zdanie jest takie iż wszystkie religie które doprowadziły do "wyewoluwania" kasty płatnych kapłanów dla których jest to zawodem - powodują te wszystkie zbrodnie na ziemi...

  Kler katolicki - który z Chrystusem nie ma nic wspólnego - na równi z Wahabitami oraz Irańskimi mułłami i oni także z mahometanizmem maja mało wspólnego...

  A już pan Muhhamed, ze swoimi seksulanymi chuciami które przetworzył w pseudoreligię - to jest temat na osobny temat!

  houk!
 • @Romekrus 13:03:10
  Jak poseł PiSu zabił we wrocku na ulicy człowieka na oczach całego autobusu, też nie można było znaleść świadków.
 • @Pokój Na Ziemi 20:36:42
  Akurat z Toba tutaj się nie zgadzam!
  Co do Gierka - prowadził bardzo rozsądną i wywazoną polityke monetarna i bankową!

  To jest ogromny temat - który też mam udokumentowany i na stare lata książkę naopiszę...
  :)
 • Majdan, którego nie pokażą w wiadomościach.
  Przy okazji przeszukiwania jutuby natrafiłem na taki oto dokument:

  Cześć 1:
  https://www.youtube.com/watch?v=bWVPopjshsk

  Część 2:
  https://www.youtube.com/watch?v=8jVxXtAXD8Y
 • @brusek 20:57:00
  100/100 Pzdr.
 • @Jantar 13:42:50
  niestety, od dawna jestem tego samego zdania.
 • @brusek 20:57:00
  Chwila humoru...
  Mój ulubiony filmik o Semenie Semenczuku;
  http://www.youtube.com/watch?v=nMQHbaFxeO8
 • @Pokój Na Ziemi 21:01:30
  Czyli opisał to co linkowałem kilka godzin temu - wariant Wukowaru i Serbskiej Krainy po 3 latach odbitych przez Chorwację...

  Z punktu wojskowego - bazując tylko na tych informacjach które mamy, Ukraina przegrała DOnbas i dla zmniejszenia strat własnych i aby miała jeszcze kim walczyć w PRZYSZŁEJ wojnie powinna natycmiast ogłosić suewrennośc Donbasu.~

  Ale tego nie zrobi to są alogiczni psychopaci!
 • Kto pamięta?
  Z czego pochodzi poniższy cytat?:

  "Kapitalizm jest wynaturzony przez przyjęcie dogmatu ekonomicznego zysku.
  Ale zysku w naturze być nie może, a tylko wyzysk, który jest potem marnotrawiony.
  Nie da się skonsumować zysku ekonomicznego, więc on musi się obrócić w stratę.
  Kapitalizm opanował tym samym nie tylko życie gospodarcze ale również polityczne i rękami polityków strata jest rozrzucana na wysiłek do poniesienia w przyszłości.
  Każdy kapitalizm z jego dogmatem ekonomicznego zysku, ma ukrytą w bilansie stratę. Tym samym kapitalizm nie ma racji bytu, co należy rozumieć jako BRAK PERSPEKTYW ROZWOJU i NIEUCHRONNĄ REWOLUCJĘ."
 • @Magia 20:58:57
  Myślę,że z Surkowem to jakaś dezinformacja.Jeżeli faktycznie wystąpił by przeciw Kremlowi,został by "zlikwidowany".Że Achmetow robi w majty i coś kombinuje?Dla Putina jest nikim,tu gra toczy się miedzy kilkoma wielkimi tego świata,a cóż znaczy dla nich jakiś Achmetow?
 • @Pokój Na Ziemi 21:01:30
  Co by nie mówić,całkowicie słuszna analiza,chyba gen.Koziej czyta nasze forum.:)))
 • @brusek 21:12:12
  I dlatego może przegrać wszystko!
 • @brusek 20:57:00 Zejdź z KK
  Jak masz jakiś uraz do KK, to idź się podleczyc w psychiatryku i wtedy wracaj.
 • @Jantar 21:13:16
  Człowieku, przestań wciskać tu te swoje komunistyczne brednie. To, że nie zgadzamy się na działanie banderowskich morderców nie oznacza, że popieramy chory socjalistyczny ustrój.
 • @Jantar 21:13:16
  Zapytałem Was skąd pochodzi cytat zamieszczony przeze mnie w godzinie podanej w tytule.
  Odpowiedzi niet.
  Wcale mnie to nie dziwi.
  Pełno tu "rewolucjonistów" popierających polityczno-ekonomiczne cele walki Noworosjan z neoliberalno nazistowskim banderyzmem, a nie wiecie, że to cytat z "Kapitału" Marksa.
  Jesteście podobni polskim katolikom, którzy wierzą gorąco w żydowską bozię opisaną w żydowskiej biblii, a którzy nigdy tej swojej świętej księgi nie czytali, bo wszystko co im w tej pełnej blichtru powierzchownej wierze potrzebne powie im ksiądz, katechizm, a wszelkie podłości zostaną rozgrzeszone za odpowiednią opłatą po przesłuchaniu przy kiosku zwanym konfesjonałem.
  Jak możecie zatem komentować wydarzenia, których w zasadzie wcale nie rozumiecie. Nie rozumiecie prawdziwych przyczyn, motywacji, i nie wiecie gdzie znajduje się ośrodek "decyzyjny".
  Nie wiecie skąd się bierze motywacja takich a nie innych działań.
  Jesteście jak dzieci we mgle, które słyszą, że "dzwonią, ale nie wiedzą w którym kościele".
  Smutne to...
 • @Jantar 18:09:16
  Specjalnie tak piszą, lecz nie dla Polaków. Banderowcy pisząc, że to wojska rosyjskie z nimi walczą, chcą stworzyć pretekst dla USA do zaangażowania na Ukrainie. Pytanie tylko, czy to jest wz USA uzgodnione, względnie na ich polecenie. Faktem jest, że szuka się pretekstów. MH-17 był takim: musiała być masa ludzi zaangażowanych w przeprowadzenie tej akcji, jak zmiana toru, wymuszenie jego dotrzymania przez pilotów, wreszcze ze strony banderowców podciągnięcie baterii na teren powstańców i zestrzelenie przez banderowski myśliwiec i wreszcze zatuszowanie śladów. Najwyraźniej czeka się na odpowiedni moment i pretekst do wysłania tam wojsk. To było dość logiczne. A jeśli ktoś z Twoich znajomych tego nie przejrzał, raczej nie próbuj z nim założyć firmę, gdyż to byłaby pewna ruina ;)
 • @niebieski1 21:38:46
  Ciebie już zdemaskowałem jako parcha.
  Lepiej ci będzie na GW. Idź sobie.
 • @Jantar 21:42:07
  To twoje demaskowanie jest tyle samo warte co i poglądy.
 • @Magia 20:56:09
  Naiwne myślenie. Można zdobyć, splądrować, nie zostawić kamienia na kamieniu - a potem nie musieć tego utrzymywać. Nie każda zdobycz jest warta utrzymania. A Czeczeni to raczej najeźdźcy i zdobywcy, niż obrońcy i budowniczowie.

  Więc Kadyrow dobrze wiedział, co mówi. Zna swój lud.
 • @Magia 21:15:10
  Cieszę sę, że przywódca DRL jednak chce niepodległości od Ukrainy, to raz.
  Druga sprawa, myślisz tak jak wielu ludzi chcący dobrze dla Noworosji. Wyzwolić od ukropów obie republiki DRL i ŁRL co do centymetra w granicach obu obwodów sprzed powstania czyli Słowiańsk Kramatorsk i Mariupol trzeba wyzwolić - ciężko będzie jak Opołczeńcy będą przeciągać tzw. rozejm, dziś już po słowach Jaceniuka, Paroszenki i działaniach bojówek ukropów łamiących ustalenia w Mińsku, mają do tego podstawę.
  Uszczelnic granice Noworosji i czekać, co będzie dalej się działo z Zaporożem, Odessą i Dniepropietrowskiem.
  Ludzie w Donasie maja pretensje do tych obwodów, najpierw byli za oddzieleniem się od Ukrainy a potem stchórzyli i Donbas został sam ( pomijając partyzantkę zaporożską, która jednak się uaktywniła, jak Donbas zaczął kontrowensywę)
 • @szczurobronny 21:49:29
  W skrócie - nie ma kapitalizmu.
 • @jazmig 21:31:16
  W Polsce podobno jest wolność wyznania i słowa. Dlaczego więc obrażasz kogoś, kto skrytykuje kościół katolicki? Wiara to co innego a prałaci lubiący małych chłopców molestować to inna sprawa?
  Człowiek wierzący w Boga powinien modlić sie do Boga a nie do księży i może się pomodlić na łące czy w lesie. Do niczego nie są potrzebni zboczeni pośrednicy, pasibrzuchy golący swoje owieczki.
 • @jazmig 21:31:16
  "KK" - najbardziej zbrodnicza organizacja w znanej historii ludzkości. Na co najmniej 1500 lat zatrzymała rozwój wszelkiej cywilizacji. Paliła ludzi na stosie za to że ktoś powiedział np., że Ziemia krąży wokół Słońca. Jeszcze w XIX wieku w wielu krajach na świecie można było spłonąć na stosie tylko dlatego, że wypowiedziało się słowa niezgodne z "naukami" kościoła. No samo "dobro" ten "KK".
 • Witam!
  Dla autora piąteczka jak zwykle.
  A teraz pytanie, bo nie znam rosyjskiego. Czy dobrze zrozumiałem? Teraz Rosjanie atakują Rosjan? Kijowska propaganda staje się lepsza niż Abelard Giza :D....o ile dobrze zrozumiałem :)
  http://news.liga.net/news/politics/3217467-diversanty_rf_obstrelivayut_boevikov_pod_vidom_boytsov_ato_snbo.htm
 • @lorenko 22:17:45
  Nie porywaj się na komentarze w temacie , o którym nie masz pojęcia.
 • Ot! Ciekawostka:
  „Naród polski jeżeli nie chce zejść do roli pokornego niewolnika, nie może w tej walce pozostać bezczynny. Dotychczas stal on zdecydowanie przy bloku Anglii, licząc na jej zwycięstwo i interwencję. Zaszły jednak wypadki, które każą poddać rewizji to przekonanie, otwarcie trzeba sobie powiedzieć – los Polski zależny jest nie od wyniku wojny między Niemcami i Anglią, a od wyniku decydującej walki między Niemcami a Z.S.S.R. Między tymi dwoma partnerami trzeba wybierać. Liczenie na to, że obaj z nich skończą się, a w środku między nimi przy pomocy Anglii powstanie Polska jest dziecinną mrzonką.

  Wybór dla mnie, a sądzę, że i dla narodu polskiego nietrudny i jasny. W razie zwycięstwa Niemiec czeka nas ciężki los, długie lata bezwzględnej niewoli, do czasu nowej zawieruchy dziejowej, która nie wiadomo kiedy przyjdzie. W walce między Z.S.S.R. a Niemcami naród polski powinien stanąć przy boku Z.S.S.R.

  Walcząc od najmłodszych lat o wolność swego Narodu, gotów zginąć każdej chwili dla jego sprawy, pragnę mu służyć i walczyć nadal, do ostatniego tchu. W przekonaniu, że zwycięstwo ZSSR da Narodowi polskiemu możność życia i rozwoju narodowego, kulturalnego, gospodarczego i politycznego, zeznanie swoje napisałem i deklaruję chęć dalszej pracy. Będzie Polska czerwona, dobrze niech będzie, byle tylko była. Zrobi to jej zresztą dobrze, wyzwoli i odkryje nowe, nieznane dotąd siły Narodu”.

  Nawet u Maruchy można od czasu do czasu trafić na coś "ciakwego":
  http://marucha.wordpress.com/2014/09/08/okulicki-polska-czerwona-dobrze-niech-bedzie/

  http://marucha.wordpress.com/2014/09/08/okulicki-polska-czerwona-dobrze-niech-bedzie/
 • @szczurobronny 22:33:02
  He he. Jak tam się poukłada, to może sprzedam co mam w PL i tam pojadę, bo tu się już kurwa nie da żyć :(
 • @Jantar 21:47:48
  A cóz Ty , biedniago, mozesz wiedziec o historii KR-K?
 • @szczurobronny 22:35:24
  Potwierdzam - u mnie to samo.
 • @lazarus 22:37:55
  "Nie porywaj się na komentarze w temacie , o którym nie masz pojęcia."

  Oświeć nas zatem. Tak w kilku punktach. Chyba, że nie życzysz sobie, żebyśmy dyskutowali z dogmatami wymyślonymi w celu podbicia Goim przez parchatych koczowników?
  Wszak z jahwistycznymi dogmatami się nie dyskutuje. Jeszcze do niedawna za takie próby można było robić za "Zippo" na centralnych placach miast...
 • @Magia 16:06:23
  tłumaczenie konferencji prasowej panów Zacharczenki i Kononowa z 24 sierpnia.

  gdzie ?
 • @lazarus 22:39:48
  Droga "Lebiego" - więcej niż 90% wierno-poddańczych owieczek zaczadzonych nadjordańską dżumą.
  P.S. nosisz koloratkę?
 • @lazarus 22:37:55
  Będę pisał tak jak mi sumienie nakazuje, będę pisał to co czuję, co wiem i nie życzę sobie gróźb pod moim adresem!
 • @szczurobronny 22:33:02
  "właśnie kapitalizm który przyspiesza a największy widać u piratów w somali czy takiej Ukrainie oligarchów I TO SAMO CZEKA RESZTĘ ŚWIATA."

  Mylisz pojęcia - to anarcha i bandytyzm, a nie kapitalizm.


  "Dlatego Noworosja to jedyny ratunek tego zepsutego świata a szczgólnie nas Słowian, ona walczy o nas i za nas krew przelewa."

  Natury człowieka nie zmienisz. zaraz powstaną etaty, komisarze zaczną zarządzać. Ach, jak to w każdej rewolucji - najpierw pożre swoje dzieci.

  EOT

  Chodziło mi tylko aby nie zaśmiecać forum ideologicznymi tekstami. Nie interesuje mnie to, a zostałem wyzwany od parchów i pojawiły się próby nawracania ze złej drogi.
 • @lorenko 22:47:25
  Do tej pory koczownicza centrala nasyłała tu zwykłych trolli, którzy próbowali nas zdeprecjonować poprzez nazywanie nas "ruskimi agentami", "komuchami" itp. Nie zadziałało, to hasbara zdecydowała uderzyć w ton "tradycji" polskiego katolickiego wierno-poddaństwa.
  Przygłupie płatne internetowe agenciny będą nas teraz wyzywać od heretyków, zdrajców wiary "ojców" itp.
  WOOOON PARCHY!!!
  Wasze numery TU nie przejdą!!!
 • @szczurobronny 22:33:02
  też to prawię,
  ale warto pamiętać o tracącej cnotę Kubie.
 • @jazmig 21:31:16
  Nie mam urazu! Ja - tak jak miliony ludzi jesteśmy Kosiołem!
  A tzw "hierarchia" to najgorsza watykańska zaraz która doprowadziła do upadku rzeczpospolitej, sprzedajna i która ma jednego boga = mamone!
  Znam zbyt duzo księzy by nie wiedzieć co pisze!

  Nie myl drogi Panie wiary z organizacją!

  Przed wojną np. mieszkańcy wsi byli niesamowicie antyklerykalni!

  Nawet niedawno byłem na wiejskiej zabawie, jak "dobrodziej" sobie poszedł - to ludzie zaczęli mi opowiadac - az hadko słuchac jak nienawidzili tego buca co w biednej wsi ma wannę za pół miliona!
 • @Jantar 22:54:41
  Popieram Jantara - WOON PARCHY, POMYLILIŚCIE PORTALE !
 • @niebieski1 22:54:40
  "Mylisz pojęcia - to anarcha i bandytyzm, a nie kapitalizm."
  W takim razie anarchia panuje na całym praktycznie świecie i wszyscy miliarderzy są bandytami. W PL również wielu takich mamy. To jak? Jesteśmy krajem pogrążonym w anarchii pełnym bandytów?
 • @niebieski1 22:54:40
  kapitalizm to bandytyzm w kołnierzyku,
  nie można nie próbować nawracać tych, co chcą nas eksploatować.
 • @interesariusz z PL 23:06:47
  "nie można nie próbować nawracać tych, co chcą nas eksploatować."
  *****

  Ich można "nawrócić" jedynie za pomocą konstrukcji z drewna z elementem ze sznura...
  Ja tego nie dożyję (a chciałbym) ale jeszcze nadejdą czasy, gdy cieśle i producenci lin będą mieć dużo pracy (i nie będą oni budować żaglowców)...
 • cos zle sie dzieje
  Kuczma to złodziej Ukrainy - dokument podpisany przez niego nie ma znaczenia dla Narodu Noworosji. Nowe władze sprzedały się oligarchom ukriańskim. Ludzie którzy którzy zginęli podczas ataków hunty na Donbasie i Ługańszczynie ginęli za niezwisłą Nowrosję a nie za "decentralizację władzy w ukraińskich republikach - Ługańskiej i Donieckiej.!
  https://www.youtube.com/watch?v=Pn9WgxKqziI
  http://vk.com/video237073785_169881778
 • @
  W tajnej depeszy dyplomatycznej z 2006 r. ujawnionej przez Wikileaks.org amerykański przedstawiciel mówi o Poroszence jako o „naszym ukraińskim insiderze Petrze Poroszence”.

  http://memnon.neon24.pl/post/112672,poroszenko-w-kieszeni-waszyngtonu-juz-od-2006-r

  Cały ukraiński rząd to amerykańscy rezydenci, amerykańscy agenci zarządzają służbami i armią. Super nowoczesny satelita był dokładnie nad punktem 0 we właściwym czasie.

  Pytanie, kto tak naprawdę strącił MH17?
 • @interesariusz z PL 23:06:47
  "kapitalizm to bandytyzm w kołnierzyku," No. Odważna definicja :-))). Zaraz pewnie będzie w Wikipedii.
 • @jazmig 21:31:16
  Zapytam się najzupełniej poważnie - za kogo ty się uważasz, że odsyłasz kogoś do psychiatry. Czy jesteś lekarzem ? Odpowiedz mi krótko i logicznie na proste pytanie - ZA KOGO TY SIĘ UWAŻASZ ?!
 • @Jantar 23:11:09
  "za pomocą konstrukcji z drewna z elementem ze sznura..."
  Idź z tym do banderowców. Jesteście tacy sami jak oni.
 • @Magia 22:52:46
  To nie o to chodzi! Nie! Obserwuję ten konflikt od samego początku. Wypowiedzi ludzi na żywo poprzez Anna News, portal Antimajdan, ile czasu zajęło mi tłumaczenie, kilkakrotne odsłuchanie aby zrozumieć, bo mój rosyjski jest na poziomie liceum i przyznam się, że nie lubiłem tego języka bo był na siłę narzucany, dlatego uczyłem się ale nie nauczyłem lecz bukwy pamiętam:) I naprawdę, tam ludzie liczyli na Putina, że im pomoże jak na Krymie, zrozumieli, że jednak za późno, że Putin nie może ingerować bo będzie wojna totalna.
  Jednak gdy były Antymajdany i w Odessie i w Dniepropietrowsku, gdy był wielki zryw, wydawało się, że cała płd. wschodnia Ukraina da odpór "faszistom", to jednak po morderstwie w Odessie nastąpił strach i poddanie się ukrom.
  A Donbas został sam... Ludzie w Doniecku, Ługańsku i innych miastach, których domy zostały zniszczone, ludzie, którzy zyli w skrajnych warunkach, ludzie, którzy stracili dobytek całego życia, swoich bliskich... a w Odessie opalają się na plażach! Czujesz to?
 • @Shaolin 23:15:10
  Nie pytaj nawiedzonego "duchowego" parcha o takie rzeczy.
  Uraziłeś jego "uczucia religijne" i zareagował typowo jak bezmózga nawiedzona kreatura. Spienił mu się pysk i najchętniej przegryzł by Ci (zgodnie z nauczaniem Jahhe) gardło. A ponieważ nie ma do Ciebie dostępu fizycznego, to jedynie ujada jak wściekłe bydle, którym de facto jest.
 • Moje małe podsumowanie z dzisiejszego dnia rozejmu
  http://www.poezja-spiewana.pl/index.php?str=lf&no=5368

  A i tak wszystkiemu winien Putin.
 • @Magia 21:33:01
  "Surkow został definitywnie wykopany z Kremla w maju ubiegłego roku. Dlatego ta wiadomość (Surkow wysłany przez Putina do Poroszenki) jest tym bardziej idiotyczna".

  Nie z Kremla, tylko z rzadu Miedwiedziewa.
  Zostal doradca Putina i odpowiada za Ukraine, Abchazje i Osecie Pld, czyli za problemny regiony.
  W zyciu nie zrobi niczego bez zezwolenia WW, chociaz jest utalentowany i cwany.
  Jest znienawidzony przez antiputonowska prozachodnia opozycje i przez Zachod rowniez.
  Naimie i nazwisko przy urodzeniu Aslanbek Dudajew bo jest Czeczencem po ojcu. Kumpluje sie z Ramzanem.

  Wiec zadnego idiotyzmu, tyle ze nie wiadomo o czym gadal z Wieprzem:-)
 • @niebieski1 23:15:06
  polska wiki to błazenada, w sam raz dla Komorowskiego.
 • @szczurobronny 23:23:47
  Jest odwrotnie. Każdy rodzi się kapitalistą.
 • @Jantar 23:20:10
  Nawet komusze kibuce wam nie wypaliły, a chcecie rewolucję rozlać na cały świat.
 • Wieszcz Smoleń śpiewał...
  ... a nikt wtedy nie zrozumiał.
  Na dobranoc:
  https://www.youtube.com/watch?v=h9ZQElA1LjQ

  Wieszcz śpiewał:
  "Ludzie, kochani! Coście tacy smutni? Przecież jedziecie DO PRACY!!!"
  Motłoch na widowni rżał jak banda debili.
  Kilka lat później już nie rżał, ale ryczał baranim głosem na bezrobociu, gdy mu "wolna" Judeopolonia zlikwidowała miejsca pracy, którymi tak gardził...
 • @niebieski1 23:34:57
  "Każdy rodzi się kapitalistą."
  *****

  Chyba w twojej plemiennej "ojczyźnie" nad Jordanem.
 • @Jantar 23:43:51
  I tu się mylisz bolszewiku. Każde dziecko walczy o swoje zabawki.
 • Zajefajna nutka :)
  Nie żebym był Ruskiem, ale ta wersja jest na prawdę zajebista. Nawet hymn USA w wykonaniu Hendrixa nie brzmi tak fajnie :)
 • @hades 23:49:44
  Ech...mój komputer jest za szybki :d
  Dorzucam link
  https://www.youtube.com/watch?v=zaw5Zm6EskA
 • !
  Jeszcze jedna pieśń, która przestrzegała przed parchatym "styropianem".
  Jeszcze jedna, która wówczas nie była zrozumiana.
  https://www.youtube.com/watch?v=nVwkXPEGWjA

  "Ty to masz szczęście
  Że w tym momencie
  Żyć ci przyszło
  W kraju nad Wisłą
  Ty to masz szczęście
  Twój kraj szczęśliwy
  Piękny prawdziwy
  Ludzie uczynni
  W sercach niewinni
  Twój kraj szczęśliwy"

  Było i minęło. Teraz mamy "wolną" sparchaconą Judeopolonię...
 • "usunięto z powodu naruszenia zasad forum"
  "A skąd ty się urwałeś bo ruskie trolle już dawno wiedza o tym, że to bujda i ich duża propagandowa wpadka?"

  to była odpowiedź, na mojego posta - przekleiłem "żywcem" tłumaczenie o tym Dziecku (przepraszam, jeśli naruszyłem prawa autorskie)

  i ..... skasowali za naruszenia zasad forum (Zydonet)
 • @niebieski1 23:48:24
  " Każde dziecko walczy o swoje zabawki."
  *****

  Być może nad Jordanem tak jest.
  Słowiańskie dzieci dzielą się tym co mają, i bawią wspólnie, parchu!
 • @szczurobronny 23:44:06
  A ja myślę, że chcą sprawiedliwości i nie chcą utrzywać złodzieji. Socjalizm, kapitalizm to dla większosci z nich tylko frazesy, których nie rozumieją - tak jak wielu na tym forum.
  Mylą kapitalistów, czyli ludzi, którzy uczciwie powiększaja swój majątek na wolnym rynku z cwaniakami powiązanymi z aparatem państwowym, z pijawkami budżetowymi takimi jak u nas okrągłostołowa "czerwona burżuazja".
 • @szczurobronny 23:44:06
  Wojna będzie wygrana! Także z pomocą ochotników, którzy przybywają do Noworosji z całego świata walczyć z ukrozombi i ich poplecznikami a także dzięki innym, którzy nie mogą tam walczyć zbrojnie, lecz ich szczere serducha mocno biją dla powstańców!
 • @Jantar 22:46:50
  z czym i o czym Ty do mnie
 • @lorenko 22:47:25
  tu nie jest koncert zyczeń
 • @Jantar 23:55:28
  Wiem, wiem. Ale przyznasz, że kibuce wam nie wypaliły komuszku?
 • @niebieski1 23:34:57
  ja nie.
 • @Magia 22:54:49
  Dziękując za miłe słowa - czynię przedpółnocny skrót skrótów....

  MH17

  WSZYSCY czekaną na to co jutro ma nastapic czyli wstępna informacja na temat MH17
  Podejrzewam że coś im przeszkodzi i się nie doczekamy...
  http://ria.ru/mh17/20140909/1023338070.html


  TZW Przerwanie ognia.

  Czyli orki strzelają a żadni bogowie kul nosic nie chcą i one spadają - na ogół robiąc krzywdę...
  http://ria.ru/world/20140909/1023337484.html

  Na froncie bez zmian: orki przygotowuja się do ofensywy a ci dobrzy by zwiedzać Kijów!
  http://novorus.info/news/events/27667-hunta-gotovitsya-k-nastupleniyu-opolchency-gotovyatsya-doyti-do-kieva.html

  Na razie orki się zbroją! Wysyłani na front bojcy dostali świeży sprzet z magazynów! Np. zgrupowanie "Feniks" dostało: AGC-17 "PŁAMIA", BM-37 - wszystko piekne stare roczniki anno 1943! Doszły też cudne zenitówki z 1963 roku!. Przygotowuje sie do tego sprzetu odpowiednie pojazdy typu Kamaz czy Ural! Brawo! Na razie sprzet który dostali ci z Feniksa nalezy wyremontować!
  http://novorus.info/news/events/27668-hunta-vooruzhaet-svoih-cepnyh-psov-oruzhiem-pobedy.html

  Bandyci a zarazem przestepcy wojenni którzy ukrywaja się w poradzieckim bunkrze p. atomowym na lotniskowcu donieckim - własnie kolejny raz próbują uciec rękom sprawiedliwości!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8220

  Zupełnie inaczej i do tego w sposób nieoczekiwany "zagrali" chłopcy "Ajdarowcy"! Nie uwierzycie! Przeszli na stronę Noworosjan!
  http://novorus.info/news/events/27669-aydarovcy-pereshli-na-storonu-opolchencev.html

  Tuż przed wizytą gospodarską w Mariupolu stacjonujący tam okupanci na wszelki wypadek wysadzili w powietrze most
  http://ria.ru/world/20140908/1023333696.html

  Podobnie jak nasz ulubieniec Liaszko, także Krwawa Julka jest przeciw przerwaniu ognia!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8217

  Na kolejnym posiedzeniu mińskiej grupy kontaktowej delegacja DNR i LNR przedstawi Kijowowi informacje o swojej niezalezności
  http://www.novorosinform.org/news/id/8215

  Amerykanie nazywaja to "przyjaznym ogniem". Może i on był przyjacielski ale niezwykle skuteczny! Gradami przez pomyłkę jedni kijowianie ostrzelali drugich! Działo sie to koło Wołnowachy...
  http://www.novorosinform.org/news/id/8207

  Jak już mówimy o trudnych i tragicznych sprawach Pan Szarin opowiada o ciele człowieka na drutach
  http://www.novorosinform.org/news/id/8208

  Partyzanci pod Charkowem zniszczyli trochę sprzetu energetycznego na kolei by spowodować przestój w dostawach kolejowych dla ATO
  http://www.novorosinform.org/news/id/8213

  "Żadnego przerwania ognia! Tylko kapitulacja Kijowa!" Oczywiście to Mozgowoj w wywiadzie!
  http://rusvesna.su/news/1410207905

  Nestor Iwanowicz! Zapamiętać i zapisać w kajecikach! To jego oddzial partyzancki robi tyle zamieszania na Zaporożu!
  http://novorus.info/news/interesno/27656-zaporozhe-partizanskiy-otryad-nestora-ivanovicha-unichtozhil-kolonnu-bronetehniki-karateley.html

  Mieszkańcy Krymu idą na Donbas walczyć razem z rodakami przeciw banderowskiej stonce!
  http://rusvesna.su/news/1410177092


  Ukraina i okolice

  Taki ciekawy artykuł - "kto za to zapłaci". Mówi o kosztach odbudowy i kto da kasę. O tym że Kijów nie ma zamiaru odbudowywac bo jeszcze nie dokończył zniszczeń
  http://svpressa.ru/economy/article/97599/

  Pan Putin pogadał przez telefon z Panem Poroszenką ksywa "Rzeźnik Ukrainy". Poprzednio gawędzili w ubiegłą sobotę. Nie wydano komunikatu co do terminu kolejnej pogawędki ani zadnego innego także...
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/Putin-omowil-z-Poroszenka-pokojowe-uregulowanie-na-poludniowym-wschodzie-Ukrainy-0844/

  Oficjalne śledztwo w sprawie snajperów na Majdanie utknęło - jak powiedział pan Awakow. W zasadzie wszystko wiadomo ale działa zasada "domniemanej niewinności". Do tego urzednicy którzy byli podejrzani i mogli cos powiedzieć uciekli za granicę! Ciekawy jestem za którą? Może opalaja się na plaży? Np. w Jaffie?
  http://ria.ru/world/20140909/1023336765.html

  Z powodu braku pieniedzy ludność Kijowa przestała odwiedzać kawiarnie i restauracje, dlatego te się zamyka...
  http://www.novorosinform.org/news/id/8219

  Na Wołyniu obchodzono rocznicę "walki" banderowców z hitlerowcami, jest troche fotek współczesnych banderowców! Na dole lotnicze zdjęcia zbombardowanego przez Niemców Łucka.
  http://rusvesna.su/news/1410176584

  Długie, ale ciekawe. O wojnie, i róznych związanych z tym sprawach. "Zmęczenie materiału" Tytuł.
  http://svpressa.ru/blogs/article/97565/

  Ludziska! Ile razy moge linkowac że nasz kochany banderowski celebryta Jarosz jest znów smiertelnie ranny????? Może w końcu jacyś bogowie się ulitują i go załatwią jakims piorunem?
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/8/22368217/

  SANKCJE

  Dziś w nocy ambasadorowie przy UE maja jednomyslnie przegłosować kolejne sankcje
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_08/Ambasadorowie-UE-zostali-zwolani-na-pozaplanowe-spotkanie-8289/
 • @interesariusz z PL 00:00:17
  A ja tak.
 • @niebieski1 23:55:46
  "Socjalizm, kapitalizm to dla większosci z nich tylko frazesy, których nie rozumieją - tak jak wielu na tym forum. "
  ********

  Bo oni i my, tu na tym forum, to głupie Goim.
  Dlatego "potrzebny" jest jakiś "oświecony" parch, jak ty (hahahahaha), który rozumie, i zastosuje na organizmach Goim te wynalazki, szczególnie kapitalizm...
 • @niebieski1 23:55:46
  czym się różni "uczciwe powiększanie majątku na wolnym rynku" od uczciwego zbójowania według zasad wolnej amerykanki ?
 • @Jantar 00:03:09
  Nie, nie. To ty mnie pouczasz komuszku, nie ja ciebie. Ja tylko prosiłem (PRZYPOMINAM), abyś nie zaśmiecał forum ideologicznymi tekstami, bo to przeszkadza w czytaniu. Tylko tyle.
 • @interesariusz z PL 00:03:47
  Nie karm trolla, szczególnie parchatego agenta, zadając mu pytania.
  Trolle jedynie się "punktuje".
  Idę spać. Mam nadzieję, że sobie poradzicie.
 • @interesariusz z PL 00:03:47
  Musi być ustanowione i egzekwowane prawo chroniące jednostkę. W wolnej amerykance tego nie ma.
 • @Jantar 00:07:24
  Bo co? Bo nie "parcham" jak ty?
 • @niebieski1 00:08:16
  Dziwny człowieku....jest jeszcze coś takiego jak trzecia droga.
 • @szczurobronny 00:10:00
  Ci sami którzy kapitał mają tworzą prawa, rządy, biurokrację do twego wyzysku czy ty jesteś ślepy.

  Nie jestem ślepy. Przecież wcześniej o tym właśnie napisałem. O naszej okrągłostołowej "burżuazji" i budżetowych pijawkach.

  Różni nas to, że ty widzisz ocalenie w ochronie grup społecznych i przymusie, a ja w ochronie jednostki i jej wolności.
 • @lorenko 00:16:17
  To fikcja. Nie ma. Albo jest się panem swojego losu, albo niewolnikiem.
 • @niebieski1 00:18:35
  Jeśli tak uważasz....powodzenia w wyścigu szczurów!
 • @szczurobronny 00:11:40
  ???
 • @niebieski1 00:17:07
  "a ja w ochronie jednostki i jej wolności."
  *******

  Wróciłem po toalecie jeszcze na chwilę.
  W związku z tym co wyżej zacytowałem, ja bym cię wysłał na bezludną wyspę. Miałbyś tam totalną "ochronę" jednostki, bo nikt by ci nie zagrażał.
  Wolny też byś był prawie bezgranicznie. W granicach wyspy (taka mała "planeta").
  I mógłbyś tam sobie uprawiać swój kapitalizm w idealnych dla ciebie warunkach - BEZ KONKURENCJI!!!.
  Ach, NIE. Nie zadziałałoby! Na przeszkodzie, twojemu "uczciwemu" pomnażaniu majątku, stałby BRAK Goim do ograbiania i wyzyskiwania...
  Och... idealny świat dla pasożyda, to świat w którym parch może "uczciwie" pomnażać kapitał na bydlętach GOIM!
  PRECZ Parchu!!!
  A reszcie forumowiczów życzę dobrej, spokojnej nocy.
  Pa.
 • @lorenko 00:20:56
  Nic nie rozumiesz. To nie wyścig szczurów. Aby pomagać innym musimy mieć możliwość wypracowania majątku.
 • @Jantar 00:24:27
  Nudny jesteś w tym swoim "parchowaniu.
 • @Jantar 00:24:27
  Dobranoc:)
 • @niebieski1 00:26:19
  Idę spać. Dobranoc dla myślących.
 • @niebieski1 00:25:16
  Podobno masz w Polsce możliwość, mam nadzieję, że wypracowałeś osobiście taki majatek, że pomagasz innym.
  Ja nie wypracowałem majątku, jednak parę euro wpłaciłem na konto Noworosji. Niekiedy biorę też udział w aukcjach na Allegro aby pomóc poprzez kilka złotych choremu dziecku czy komuś w potrzebie, a w Polsce nie ma wojny i kiedy zdziera się ze mnie duże podatki, to oczekiwałbym od państwa aby ludziom w potrzebie pomagało państwo.
 • @niebieski1 00:25:16
  A ilu po "wypracowaniu majątku" zaczyna pomagać?
 • @hades 00:42:12
  Pomagają zakładając fundacje aby ich pokazywali w TV a z fundacji następna kasiora. Wielka posiadłość, ochroniarze, to kupa kasy na utrzymanie "wypracowanego majątku" a zadnego pożytku nie ma, bo ile w ciagu roku taki "wypracowywacz" kupi np. lodówek, pralek, odkurzaczy, mikserów itd i ile kupi jabłek?
 • @niebieski1 00:25:16
  Własną pracą nikt się jeszcze majątku nie dorobił. A rzucanie ochłapów ograbionym pomaganiem nie nazywaj.
 • @wdakra 01:17:07
  Witam z rana!
  No, toście sobie Panowie o systemach gospodarczo politycznych podyskutowali, widze!
  :)
  Takie pytanie do kawy od miłośnika starożytności-amatora...

  Jak wytłumaczycie fakt istnienia przez ponad dwa tysiąclecia kraju który był z jednej strony rodzajem teistycznej dyktatury i monarchii a z drugiej strony krajem który nie chciał wprowadzić u siebie wynalazku pod nazwą "pieniądz", a wygląda iż był to w naszym rozumieniu gospodarki - prawie idealny socjalizm?

  :)

  Poranna prasówka do obowiązkowej kawy...

  Wczorajsza "nówka" Pracowni:
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/08/ukraina-na-krawedzi-upadku-a-usa-sieje-propagande-o-rosyjskiej-inwazji/

  Dzisiejsze nówki Krakauerowe z Obserwatora:

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25515

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25525
 • @niebieski1 00:08:16
  w wolnym rynku też nie ma ochrony ani jednostki, ani nawet społeczności.
 • @interesariusz z PL 07:51:05
  A pamiętasz jak Lechu powtarzał za Gorbaczowem o "trzeciej drodze"?
  O czymś posrednim między socjalizmem a kapitalizmem?
 • @brusek 07:14:05
  ten obeserwator to jakaś prymitywna propaganda,
  czy pracują tam ludzie z czerskiej?
 • @brusek 07:57:57
  ja przede wszystkim pamiętam, jak Mazowiecki zaczął rządy od spekulacji wódką. Od razu chciałem tę bandę pogonić, mimo, że trzy miesiące wcześniej na nich głosowałem. Ale byłem w poglądach osamotniony.
 • @interesariusz z PL 08:18:03
  http://38.media.tumblr.com/tumblr_lrech7SQPj1qiz3j8o1_500.gif
 • Lektura do kawy:
  "Zażydzone polskie media objawiają swoją twarz raz za razem ukazując charakterystykę polskiej kolonii - neo-kolonii.
  Innowacyjne badania DNA z dużym prawdopodobieństwem wskazały na Aarona Kosminskiego, jako Kubę Rozpruwacza.
  Jeden z newsów dnia - Daily Mail - spotkał się z poważnym problemem związanym z nazewnictwem w polskich, poprawnych politycznie a w rzeczywistości jankesko-żydowskich mediach, które jednak tym newsem śniadaniowym zgodnie z koncepcją swego działania bardzo chciały się podzielić.
  Czy jest to Żyd polskiego pochodzenia czy Polak żydowskiego pochodzenia?
  Przez myśl nie przeszło sk...ym mediom stwierdzenie, że Aaron to oczywiście ŻYD urodzony na terytorium Kongresówki.
  Oczywiście problem nazewnictwa jest poważny, bo musi być zgodny z istotną linią myślenia.
  Co złego to nie MY.
  W związku z tym media właściwe pytają: Czy Kuba Rozpruwacz był POLAKIEM?
  W pytaniu takowym nie pojawia się nawet taki kontekst: Czy Kuba Rozpruwacz był Polakiem czy Żydem? - to mogłoby sugerować, że był Żydem a to jest niewskazane.
  Problem ten jest poważny, bo w przypadku Żydów urodzonych na terytorium Polski, którzy byli ni mniej, nie więcej Polakami żydowskiego pochodzenia - odszkodowania otrzymał IZRAEL, ponieważ uznano owych Polaków za Żydów. "
  Całość tu: https://prawda2.info/viewpost.php?p=282582
  (uwaga! autor używa dużo wulgarnych słów)
 • @Jantar 21:38:57
  A skąd ty człowieku wywnioskowałeś , że tu są tylko zaczadzeni lewacy? Osobiście cenię prace Marksa tylko w części "diagnostycznej" - opisującej mechanizmy funkcjonowania społeczeństwa ze sformułowaną przez niego koncepcją klasowości i walki klas w szczególności. Jego próby zaordynowania terapii są jednak zupełnie nie do przyjęcia . Fragment , który zacytowałeś również jest wywodem opartym na fałszywych założeniach. Radzę podejść bardziej krytycznie wobec prac wszelkich "świętych" klasyków. Powtarzam na tym blogo-forum nie gromadzą się ludzie o takich samych zapatrywaniach ideologicznych(i bardzo dobrze bo więcej się można dowiedzieć), ale ludzie zaniepokojeni sytuacją w Noworosji i Ukrainie próbujący dociekać prawdy bez uprzedzeń narodowych czy ideologicznych (przynajmniej taką mam nadzieję). Proszę więc wszystkich darujcie sobie "nawracanie" .
 • @TomS 09:01:10
  TAK JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)
 • @szczurobronny 21:55:13
  Znowu zaczynasz szukać agentów?
  To , że ktoś się nie zgadza z twoim poglądem nie oznacza , że jest jakimś "czosnkowym agentem" . Ochłońcie Panowie.
 • @TomS 09:01:10
  Tak, owszem. Zgromadziliśmy się tutaj z powodu sytuacji na wschodniej Ukrainie.
  Zdecydowana większość (w tym ja) popiera walkę Noworosjan z żydo-nazistowskim reżimem zainstalowanym w Kijowie przez psychopatów z USraela.
  Trzeba też zdać sobie sprawę z tego, że sytuacja w Noworosji JEST CZARNO-BIAŁA!
  Albo się popiera motywacje walki Noworosjan wyrażoną przez przez ich Manifest Ludowy, albo nie.
  Nie ma miejsca na żadne półśrodki, "okrągłe stoły" itp gówna.
  Albo Noworosjanie wygrają i zdelegalizują parchate ideologie ekonomiczne, albo dalej będą neo-niewolnikami pod butem żydowskich oligarchów.
 • @Romekrus 23:22:11
  No nareszcie jakaś konkretna informacja!
  Te ideologiczne kłótnie i wymyślanie od parchów stają się męczące.
 • @niebieski1 23:34:57
  Bądź mądrzejszy! Przerwij te ideologiczne kłótnie.
 • @TomS 09:26:49
  Wygląda że cały świat wstrzymał oddech i wszyscy czekaja na szumnie zapowiedzaine informacje Komisji ds MH17.
  Przypominam ze oficjalne wyniki sledztwa i protokł Komisji będzie końcem roku albo p oźniej...
 • @szczurobronny 23:53:04
  Przesadzasz kolego!
  Pamiętaj, że kto czym wojuje od tego ginie!
 • @TomS 09:26:49
  "wymyślanie od parchów stają się męczące"
  *********

  Jeśli Cię to męczy, to chyba jesteś zainfekowany czosnkiem...
  Żeby rozumieć sytuację na Ukrainie i reszcie świata, trzeba wiedzieć gdzie są (jak to mówią anglosasi) "roots of all evil", czyli "korzenie wszelkiego zła".
  Banderowcy to tylko psychopatyczne marionetki w parchatych łapach "władców świata". Dopóki tego nie zrozumiesz/zaakceptujesz zawsze w swoich ocenach będziesz błądził we mgle...
  No chyba, że nie błądzisz, a tylko prowadzisz dość inteligentną pracę agenturalną, całkiem nieźle się maskując...
 • @TomS 09:31:31
  "Pamiętaj, że kto czym wojuje od tego ginie!"
  *****
  DOKŁADNIE!
  Pamiętaj o tym...
 • @TomS 09:28:19
  OK. Jakoś przeżyję to lewaczenie, parchowanie i związane z tym przewijanie tekstu.
 • @szczurobronny 09:38:09
  Pisałem już wczoraj InteresariuszowiPL, żeby nie karmił trolli, zadając im pytania.
  Ty też tego nie rób.
  Trolle traktuje się tylko "z kopa". Nie dyskutuje się z nimi.
  Szczególnie z parchatymi.
 • @Jantar 09:42:49
  Niech zacznie się coś dziać na Ukrainie,bo z braku nowych "wojennych" wiadomości zaczynamy walczyć między sobą.Pozdrawiam:)))
 • @adalbert05 09:47:26
  "Niech zacznie się coś dziać na Ukrainie,bo z braku nowych "wojennych" wiadomości zaczynamy walczyć między sobą.Pozdrawiam:)))"
  ******

  Nie! nie walczymy między sobą, a jedynie z koczowniczą agenturą, która próbuje tu uderzać w najróżniejsze "nuty" polskiego "patriotyzmu" i zainfekować tutejszych forumowiczów skażoną usraelską "demokraturą" i noeliberalnym kapitalizmem.
 • @szczurobronny 09:48:34
  Toms jawnie wsparł parchatego niebieskiego trolla:

  @TomS 09.09.2014 09:28:19 - "Bądź mądrzejszy! Przerwij te ideologiczne kłótnie."

  Więc?
 • @Jantar 09:42:49
  Każdy wie kto jest kto i nie ma co wymyślać...

  Fajny art. Pani Zofii...
  http://sophico21.blogspot.com/
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_08/Kurewstwo-4729/
 • @Jantar 09:26:04
  Nigdzie sytuacja nie jest czarno-biała. Nie próbuj znowu ideologizować - ja nie kupuję socjalistycznego chłamu umysłowego . Jestem wręcz wrogiem każdego socjalizmu - poczynając od Maoizmu na faszyzmie kończąc (tak żeby nie było po żydowsku czyli z prawa na lewo tylko po gojowsku z lewa na prawo) i uważam wszelki socjalizm za co najmniej antyludzki gdyż opiera się na pozbawianiu jednostek wypracowanych przez nie dóbr w imię dobra kolektywu (piękny eufemizm dla prostego znanego wszystkim słowa RABUNEK).
  Powtarzam jednak po raz kolejny : NIE PO TO SIĘ TUTAJ SPOTYKAMY by kłócić się na tematy ideologiczne! To jest miejsce wymiany informacji na bardzo konkretny temat i tego właśnie mam nadzieję oczekuje większość ludzi odwiedzających to miejsce. Pyskówki ideologiczne zachowajcie Państwo dla Onetu czy GW.
 • @Jantar 09:52:06
  Ja po prostu zauważyłem,że "cisza" na froncie powoduje wzmożone "walki wewnętrzne" na naszym forum.:)))
  A wracając do agentury to niektóre fora w Polsce podają,że w kraju mamy 6 mln Żydów,czyli co szósty z nas na forum jest Żydem?:)))))
 • @TomS 09:57:36
  Za kilka godzin Ci tu odpowiem.
  Teraz muszę znikać.
  W tej chwili powiem tylko tyle, że bredzisz.
  I na pewno nie jesteś Słowianinem.
  Za jakiś czas wypunktuję te Twoje powyższe brednie.
 • @szczurobronny 09:38:09
  Czytałem całą waszą pyskówkę (bo dyskusją to nie było) i dlatego proszę obie strony o chwilę opamiętania. Napadanie na kogoś dlatego , że ma inne poglądy na ulubioną ideologię czy światopogląd nie uchodzi na przyzwoitym forum a już szczególnie wymyślanie od trolli czy agentów.
  Niewyważone posty czasem lepiej pominąć milczeniem . Problemem i faktycznym podejrzeniem o trollowanie staje się dopiero sytuacja gdy mimo ignorowania śmiecenie się utrzymuje. Wtedy zdecydowany kop jest jak najbardziej na miejscu.
  A tak przy okazji polecam przemówienie Marszałka Piłsudskiego z 1927 chyba roku na temat agentury.
  http://andsol.blox.pl/resource/1927.html
  Pozdrawiam
 • @TomS 09:01:10
  """Powtarzam na tym blogo-forum nie gromadzą się ludzie o takich samych zapatrywaniach ideologicznych(i bardzo dobrze bo więcej się można dowiedzieć), ale ludzie zaniepokojeni sytuacją w Noworosji i Ukrainie próbujący dociekać prawdy bez uprzedzeń narodowych czy ideologicznych (przynajmniej taką mam nadzieję). Proszę więc wszystkich darujcie sobie "nawracanie""""

  Masz rację.., mnie też zaczyna się to nie podobać. W komentarzach powstaje bałagan, odbiega się myślami od sedna - to irytuje.

  Apel do wszystkich! Jeśli chcecie nawracać, to proszę założyć sobie własne blogi, albo dzwonić do Radia M. Tu, głównie zaglądają ludzie o
  ugruntowanych poglądach szukających prawdy w informacji.
  Powtarzam jeszcze raz PRAWDY, reszta mnie nie interesuje - jestem za stary.
 • @Roman.Br 10:19:47
  "Jeśli chcecie nawracać, to proszę założyć sobie własne blogi, albo dzwonić do Radia M. Tu, głównie zaglądają ludzie o
  ugruntowanych poglądach szukających prawdy w informacji.
  Powtarzam jeszcze raz PRAWDY, reszta mnie nie interesuje - jestem za stary."
  ******

  Tu nikt nikogo nie chce nawracać. Część z nas rozumie, a część chce dopiero zrozumieć PRZYCZYNY sytuacji na Ukrainie.
  Chorobę leczy się zwalczając PRZYCZYNY a nie OBJAWY (wbrew temu co obecnie wyczyniają farma-akwizytorzy, zwani dla niepoznaki lekarzami).

  Poza tym, Kolego (wybacz spoufalanie), Ty nie szukasz prawdziwej PRAWDY, tylko SWOJEJ prawdy o sytuacji na Ukrainie.
  Jak to mówią: "starego psa szczekać nie nauczysz". Więc nie włączaj się w dyskusję, bo po pierwsze nic nie wnosisz, a po drugie tylko się rozpraszasz w poszukiwaniu "swojej prawdy".
 • @TomS 10:09:31
  "A tak przy okazji polecam przemówienie Marszałka Piłsudskiego z 1927 chyba roku na temat agentury."
  *********

  Proponowanie lektury werbalnych ekskrementów niejakiego Piłsudskiego, który był pochodzącym z Litwy, agentem niemieckim, zesłanym na Polskę niczym stonka, jest żałosne.
  Proponuję poszukać w necie w jaki sposób hitlerowskie Niemcy i sam Fuhrer z wąsikiem uhonorowali pamięć o swoim agencie w Polsce podczas jego pogrzebu.
 • @TomS 09:01:10
  właśnie próbujemy dociekać prawdy,
  czy Noworosja ze swoją koncepcją ustroju społecznego ma szansę przetrwać, nawet jak zwycięży w boju.

  Temat "socjalizmu" wywołały władze Noworosji.
 • @TomS 09:57:36
  "Nigdzie sytuacja nie jest czarno-biała. Nie próbuj znowu ideologizować "
  ****

  Na wschodniej Ukrainie JEST. Bo za tym podziałem stoi Manifest Ludowy Noworosji, w którym Mieszkańcy tamtejszych terenów zadeklarowali, że pozbawią parchów władzy i stanu "posiadania". Nie po to Bohaterowie Noworosji przelewają krew i giną, żeby im teraz ustanowić parchaty "zgniły" kompromis, po którym, owszem, Kijów (parchy usraelskie) zostanie odcięty od tych terenów, a ustanowi się moskiewskich parchów prawosławnych.
  *****

  "Jestem wręcz wrogiem każdego socjalizmu"
  *****
  Owszem - jesteś, bo jesteś parchem, któremu jego pustynny demon powiedział: "czyńcie sobie ziemię poddaną".
  Nie rozumiesz słowiańskiej wspólnoty, i współpracy, bo to takie działanie nie mieści się w twoim parchatym łbie. Z JEDNEGO POWODU: jak sam napisałeś jeśli coś jest wspólne to pojawi się RABUNEK.
  Ale tenże RABUNEK wspólnego dobra to parchata domena żydowskiego szowinizmu będącego w zgodzie z "czyńcie sobie ziemię poddaną".
  Słowianom, którzy żyli w wspólnotach rodowych RABUNEK nie przyszedłby do głowy. Złodziejstwo, lichwa, brak poszanowania dla pracy przywleczony został przez parchów i ich IDEOLOGIĘ!

  I dlatego trzeba TU rozmawiać o parchatej IDEOLOGII, bo to ona jest motorem napędzającym wojny i ludobójstwo.
  Pominięcie w dyskusjach o sytuacji na Ukrainie ideologi jest jak mieszanie kijem w zatkanym szambie. Smród się będzie unosił, ale szamba się nie odetka.
 • @brusek 09:29:44
  przypominam,. że na nawet ICAO utajnia zapisy czarnych skrzynek, aby móc przedstawić przyczyny katastrofy zgodnie z tym, co najbogatszy zamawiający zażąda.
 • Jantar
  Czytam ten blog już dość długo i w końcu zmusiłeś mnie do komentarza. Z tego co widzę, to jesteś fanem Opolczyka albo innego Błotniaka. Czytam ich blogi itd., ale nazywanie innych żydłactwem itp. jest żałosne. Istnieje tam krąg wzajemnej adoracji, ale tą postawą szkodzisz sprawie. Inni mnie nie interesują, ale jako "skażony sektą watykańską" po prostu zacznę Cię ignorować i polecać innym "żydłakom" źródło. Tak samo rozpoznam psy Targalskiego. Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej