Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 9.09.2014r- trzeci dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczoraj w Donbasie miały miejsce dwa istotne wydarzenia.

Pierwszym z nich była wizyta w Mariupolu sprawującego urząd prezydenta Ukrainy, Petra Poroszenki:

Celem tej wizyty było- tak samo jak przed rozpoczęciem poprzednich ofensyw ukraińskich formacji militarnych w tzw. operacji antyterorystycznej (OAT)- sprawdzenie na miejscu sytuacji i nastrojów panujących wśród wyższych dowódców ukraińskiej armii.

Po wyrazie twarzy widać na filmie, że tym razem nie jest on już tak pewny swego i zapewne zaczyna mieć wątpliwośi co do sensu prowadzonej dalej walki?

Podczas tej wizyty poruszył on temat wymiany jeńców wojennych, informując, że do tej pory uwolniono około 1200 jeńców ukraińskich sił zbrojnych, do końca tego tygodnia uwolni się kolejne 863 żołnierzy, zaś strona ukraińska przekaże w ramach tej wymiany 311 żołnierzy powstańczych sił zbrojnych.

Sądzę, że ta wizyta przesądzi o dalszym losie OAT i jeśli nawet nastąpi kolejna ofensywa, to będzie ona już ostatnią, podczas której wojska ukraińskie mogą zdobyć na jakiś czas przewagę strategiczną na froncie ale po niej nastąpić muszą tylko same klęski.

Drugim ważnym wydarzeniem były obchody 71 rocznicy Wyzwolenia Donbasu od okupacji niemieckiej:

Tego samego dnia premier Donieckiej Republiki Ludowej, A. Zacharczenko podczas okolicznościowej konferencji prasowej zadał ważne pytanie:

"Czy możemy żyć na Ukrainie, kraju, w którym mordują ludzi Donbasu?"

W dniu wczorajszym zawieszenie broni było kontynuowane z różną intensywnością walk, z tym że zmniejszył się ostrzał celów cywilnych prowadzonych przez ukraińską artylerię.

Władze Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej wykorzystując chwilowy spokój, rozpoczęły prace nad przywróceniem dostaw prądu i wody. Jednak całkowite dokończenie napraw sieci wodnej i energetycznej nadal uniemożliwia ostrzał prowadzony na przedmieścia miast.

Jednocześnie podejmowane są działania dotyczące rozwiązania bardzo poważnego problemu pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej, w tym zaopatrzenia w leki, środki opatrunkowe i żywność oraz przygotowanie się do zimy.

W Doniecku trwał sporadyczny ostrzał rejonów dzielnic: Kijowskiej, Kujbyszewskiej i Kirowskiej.

Ukraińskie wojska ostrzelały z RS 30 z miejscowości Makiejewka i Jenakijewo stanowiska obrony milicji rozmieszczone na południowo-zachodnich przedmieściach Doniecka:

W wyniku starć wojska ukraińskie zmuszone były do opuszczenia miasta Uglegorsk.

Na północny-zachód od Mariupola w miejscowości Zirka, stacjonująca tam bateria rakiet "Grad" ostrzeliwała pozycje milicji rozlokowane w rejonie Mariupola.

W rejonie miasta Wolnowacha pozycje obronne milicji ludowej zostały zaatakowane przez duże siły ukraińskiej gwardii narodowej usiłującej przebić się do Mariupola, które w odwecie zostały ostrzelane przez powstańców rakietami "Grad". Nie ma informacji na temat strat.

Z samego rana ukraińskie czołgi prowadziły ostrzał okolic zbiornika zaporowego "Pawłopolskiego", w wyniku którego został zniszczony most:

Przy dalszym kontynuowaniu tego ostrzału istnieje poważne zagrożenie przerwania tamy na tym zbiorniku w wyniku czego zostaną zalane znaczne tereny aż do samego Mariupola.

W rejonie na północ od Ługańska nie spada napięcie, gdzie prowadzono sporadycznie wymianę ognia w okolicach miast Krasnyj Partyzant i Szczastie.

Pod Krasnym Łuczem pod ogniem sił powstańczych atakujące wojska ukraińskie zmuszone zostały do wycofania się przez własne pole minowe ponosząc tam znaczne straty.

Na linii miast: Toszkowo-Pierwomajsk, ostrzeliwane są przez powstańcze wojska rakietami "Grad" pozycje obronne ukraińskich sił zbrojnych.

Podczas usiłowania przedarcia się wojsk ukraińskich w pobliżu miasta Kemerowo na kierunku do Stachanowa wywiązała się walka powstrzymując ich dalszy ruch.

Powstańcy pod Charkowem zorganizowali zasadzkę na przemieszczającą się kolumnę ukraińskich wojsk liczącą łącznie 11 pojazdów w tym dwa autobusy i Kamaz, gdzie udając punkt kontrolny sił reżymowych zatrzymali ją na przedmieściach miasta, po czym wylegitymowali jadących żołnierzy, następnie ich rozbroili i ropuścili do domów konfiskując sprzęt. Na stronę powstańców przeszło 8 żołnierzy ukraińskich.

Tak wczoraj jak i w ciągu kilku ostatnich dni obserwuje się przemieszczanie dużych kolumn ukraińskich wojsk w tym czołgów i wyrzutni rakiet różnego typu, które obecnie koncentrowane są na kierunku do Dobalczewa, na środkowy odcinek drogi H 20 oraz na północ od Ługańska.

Celem tej koncentracji jest przeprowadzenie ofensywy w dniu 12 września w taki sposób aby siły powstańcze rozdzielić na trzy niezależne od siebie części: rejon Ługańska, rejon Doniecka i rejon Gorłowki, jednocześnie odcinając siły zgromadzone na południu w obszarze Mariupolu i granicy państwowej. Trwa również przemieszcznie się małych oddziałów ukraińskich formacji zbrojnych w kierunku niektórych przejść granicznych, których celem jest prowadzenie akcji sabotażowych na drogach prowadzących ku granicy i docelowo opanowanie tych przejść granicznych.

Na koniec przedstawię mini reportarz filmowy o jednym z żołnierzy oddziałów milicji ludowej o pseodnimie "Ryś", którego ukraińska propaganda już wielkorotnie pochowała do grobu.  Żołnierz ten brał udział w akcji przekazywania ukraińskim służbom sanitarnym ciał poległych żołnierzy w rejonie Starobieszewa (film +21). Na filmie tym można zobaczyć w dużej ilości rakiety, o których tu komentujący piszą, że są fałszywe. Jak sądzę film ten rozwieje już wszelkie wątpliwości w tym temacie:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu członek milicji ludowej ps. "Ryś".

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • "piątka przybita"
  Jak zwykle rzeczowo i konkretnie
 • @szczurobronny 10:02:06
  Niunia Jewropejska liczy 28 państw. To wręcz w głowie się nie mieści, że żadne z nich nie zastosowało veta wobec hucpy pod nazwą "nowe sankcje".
  Na gruncie prawa międzynarodowego należaloby chyba w końcu uznać, że sankcje są oczywistym wypowiedzeniem wojny.
  Przypomnę, że tzw "sankcje uSSraela wobec Kuby" trwają już ponad 50 lat, a za "dzierżawę" Guantanamo "szczodry wujek SSam" oferuje coś 25 tys. SS-doolarów. To i tak dużo, bo my do uSSmańskich baz w Polsce bedziemy dopłacać.
 • @szczurobronny 10:03:08
  Moim skromnym zdaniem dobrą odpowiedzią na przygotowywaną przez banderowców ofensywę było by zdecydowane zwiększenie obecności wojsk rosyjskich wzdłuż granicy z Ukrainą.Szczególnie wojska pancerne i zmechanizowane podziałały by "kojąco" na gorące głowy w Kijowie.Dlaczego mam takie zdanie?
  Sankcje przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego,zachód jasno się wyraził co do pomocy militarnej dla ukrów,propaganda i tak ciągle "trąbi" o wojskach rosyjskich na Ukrainie,USA ma następny ból głowy w związku z rozpoczęciem budowy rosyjskiej bazy w Arktyce(czytaj,rozpoczyna się walka o ten kontynent),która to baza będzie miała lotnisko umożliwiające operowanie z niego Tu-95 i ewentualny bezpośredni atak na USA.
  Taka koncentracja wojsk rosyjskich umożliwiała by też szybką i skuteczną interwencję w przypadku klęski powstania i wielce prawdopodobnych czystek etnicznych.
  Chyba,że Władimir podjął już jakieś działania wspierające Noworosję w razie ponownej ofensywy banderowców,o których jako wytrawny szachista na razie się nie wypowiada.Pozdrawiam.
 • *****
  Jak co dzień, dziękuję za relację.
 • @Alojzy81 10:23:14
  Pomiot banderowca z UPA ze Zw. ukrów w Polsce Tomasz Siemoniak: Jesteśmy gotowi sprzedać broń Ukrainie! http://wpolityce.pl/polityka/212931-tomasz-siemoniak-jestesmy-gotowi-sprzedac-bron-ukrainie
 • Ukraina i Smoleńsk.
  Mam takie ciekawe spostrzeżenia: W świetle obecnych zdarzeń na Ukrainie, katastrofa smoleńska nabiera zupełnie innej wymowy. Jest to element który zantagonizował różne stanowiska i wywołał falę rusofobii, co jest pożywką dla realizacji planów strategicznych z Ukrainą, i wywołania potencjalnego konfliktu na linii Europa-Rosja. Już od jakiegoś czasu zastanawiam się za co Polska zapłaciła Rosji po Smoleńsku - przejęcie wielu spółek, podwyżka ceny gazu, umorzenie zobowiązań to raczej nie przypadek, a przypomina raczej zapłatę, tylko za co?. Założenie że celem był Lech Kaczyński, nie trzyma się kupy, tam było niemal 90 celów, każdy bardzo niewygodny dla różnych stron świata i różnych układów.Od szefa banku centralnego blokującego niekorzystne finansowe zmiany w PL, po generałów WP - być może niewygodnych w realizacji planu "Ukraina". Być może i Rosję umoczono w tym temacie, ale wiele wskazuje że temat miał znacznie szerszy zasięg współtwórczy. Niedawno czytałem informację o przygotowaniach do Majdanu już około 10 lat temu, więc właśnie Smoleńsk mógł być elementem tych działań. Pozbycie się tych niewygodnych ludzi to tylko jeden z aspektów. Majdan to projekt USA. Jeden z pobocznych celów to przejęcie Krymu przez USA, co udaremnił przytomnie i w białych rękawiczkach Putin kompletnie rujnując cały misterny plan USA. Inwestycja 5 miliardów dolarów na ten cel poszła na marne, jest jeszcze do zrealizowania nadal chyba aktualna sprawa doprowadzenia do wojny Europa-Rosja, ale i on się chwieje, bo Ukraińskie Władze przegieły z zestrzeleniem samolotu, chcąc zrobić z tego prowokację anty rosyjską, i po tym fakcie gdy informacje o sprawcach dostały się do kół rządzących Europy, wielu przywódców zrozumiało o co w tym chodzi. Zobaczcie zmianę postępowania wobec Rosji - ograniczono pomoc Ukrainie do minimum. Oficjalnie starają sie zatuszować sprawę jak najbardziej, mając nadzieję że pozostałe elementy planu będą się realizowały dalej. Ciekawe bardzo jak zmanipulują informacjami ze śledztwa które dziś mają być ogłoszone, skupienie się na szczegółach wnoszących informacje potwierdzające założone tezy?
  Co będzie dalej, trudno powiedzieć, w Zaporożu w elektrowni jądrowej w bloku nr 2 amerykanie prowadzą tajne prace w zamkniętym i odizolowanym obszarze. Oby nie wylęgło się w chorych główkach wykonanie nowej prowokacji ze wskazaniem innych winnych, z bombką atomową w tle.
 • "Malezyjski Boeing 777 został trafiony przez "obiekty lecące z ogromną prędkością"
  Link:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/raport-ws-katastrofy-boeinga-777-zostal-trafiony/wgp0b
  Aż takiego łajdactwa trudnosię było spodziewać.
  Jeżeli były to "obiekty lecące z ogromną prędkością" , to może z jaką?
  Jakie obiekty: metalowe, a może drewniane kołki na zombi?
  Jak się rozpadł, to na jakie części?
  Czy wykryto ślady materiałów wybuchowych i jakich?
  Co z informacji, o której jest ostatni zapis z "orange box", jak brak transkrypcji tych zapisów?
  Co z rejestracjami satelitarnymi?
  Albo ONET wykastrował news, albo to "objawienie" powinno być wystarczającym dowodem na zbrodniczą działalność komisji londyńskiej - ukrywanie sprawców masowej zbrodni.
 • @Alojzy81 10:23:14
  Lobby prorosyjskie górą. UE zwleka z kolejnymi sankcjami na Rosję http://wpolityce.pl/swiat/212909-lobby-prorosyjskie-gora-ue-zwleka-z-kolejnymi-sankcjami-na-rosje Nowe sankcje wobec Rosji przyjęte, ale… na razie nie wejdą w życie!!! (to po co uchwalali? boją się latać dookoła świata? etc..?) http://wpolityce.pl/swiat/212896-nowe-sankcje-wobec-rosji-przyjete-ale-na-razie-nie-wejda-w-zycie Ps. Szczyt NATO i postawa UE utwierdziły Putina w przekonaniu, że nic mu nie grozi. Te sankcje uniosodomitów to muszą bawić Putina aż pęka ze śmiechu. Poczeka na styczeń i zrobi konserwacje techniczną gazociągów i wtedy będzie wesoło. I będę mu kibicował. Pzdr!
 • Saur Mogiła w dniu święta wyzwolenia
  Tysiące ludzi odwiedziło Saur Mogiłę w Dniu Wyzwolenia Donbasu pomimo deszczu i trudności z dojazdem
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=2&id=6964
 • Jest raport ws. katastrofy boeinga 777:
  ,,Ma­le­zyj­ski bo­eing 777 zo­stał tra­fio­ny przez "obiek­ty le­cą­ce z ogrom­ną pręd­ko­ścią" - tak uznał ho­len­der­ski urząd ds. bez­pie­czeń­stwa (OVV), który kie­ru­je mię­dzy­na­ro­do­wym śledz­twem w tej spra­wie. "
  To są jakieś JAJA???? I TO MA BYĆ RAPORT? TO SĄ WNIOSKI nad którymi pracowano tyle czasu???? Gdzie nagrania z czarnych skrzynek? Gdzie nagrania rozmów z wieża? Gdzie przesłuchania kontrolerów lotu? Wiecie co . Jeżeli chodzi o mnie to w tym przypadku sprawa jest po prostu JASNA. Samolot zestrzelili banderowcy za podpowiedzią jankesów. I diabli wiedza czy nie maczali w tym tez rąk Polacy. Teraz próbuje się to ukryć, zatuszować. A tak z innej ,,beczki". Czy ktokolwiek zna jakąkolwiek rodzinę w Holandii, której członkowie zginęli w tej katastrofie? Przecież polaków trochę żyje w Holandii. Czy pokazywano uroczystości pogrzebowe w tamtejszej TV??? Zaczyna to wszystko naprawdę śmierdzieć i to dużo mocniej nawet, jak zapach rozkładających się ciał na miejscu katastrofy (pól godziny po upadku samolotu) oraz formaliny, którą można było wyczuć na miejscu.
 • @Hector 10:41:24
  "Co będzie dalej, trudno powiedzieć, w Zaporożu w elektrowni jądrowej w bloku nr 2 amerykanie prowadzą tajne prace w zamkniętym i odizolowanym obszarze. Oby nie wylęgło się w chorych główkach wykonanie nowej prowokacji ze wskazaniem innych winnych, z bombką atomową w tle."
  Jako osoba mająca wiedzę i orientację w tym zakresie od co najmniej 2 miesięcy alarmuję kogo się da, że ukropy przy udziale CIA próbują zbudować 2-3 głowice atomowe. Rozwiązanie najprostsze, przeróbka wypalonych prętów paliwowych jest bez sensu - za dużo Pu240,Pu141 i Pu 242. Uran do produkcji plutonu nie powinien siedzieć w reaktorze dłużej jak 20 dni, przy czym reaktor musi być ustawiony ma maks. strumień neutronów i w miarę możliwości należy zrezygnowewać z części spowalniacza neutronów. Dla typowego reaktora energetycznego są to warunki zabójcze, ale jeśli celem jest bomba, nic się nie liczy.
  Atomowa zawierucha ukropy-Rosja, to wymarzony plan murzynka Bambo.
  PS. Ponieważ automaty ABWehry są uczulone na pewne słowa występujące w tym komentarzu, na pewno ujawnią się zaraz "nieznane" nicki krytykujace moją wypowiedź jako bezsensowną.
 • @szczurobronny tu masz "kwiatek" z naszej łączki.
  PRLbis trzyma się mocno! „Zamiar topienia księży jest zgodny z Konstytucją RP” (czy raczej z żydokomuszą POlin.) [Sąd(czy sędzia bękart żydokomuny?) stwierdził: Czyn ten nie zawiera znamiona czynu zabronionego a postępowanie oskarżonego w sprawie zamiaru topienia księży jest zgodne z Konstytucją RP.] http://wpolityce.pl/polityka/212891-prl-trzyma-sie-mocno-zamiar-topienia-ksiezy-jest-zgodny-z-konstytucja-rp Ps. Jak mawiali nasi Dziadkowie, Ojcowie: "Z żydobolszewikami i bolszewikami się nie rozmawia, do żydobolszewików i bolszewików się strzela!!!" Pzdr!
 • @szczurobronny 10:42:26
  W sprawie dostaw broni z Polski wczoraj było oficjalne dementi,ewentualnie współpraca przemysłów zbrojeniowych,a coś "więcej" to po wojnie.Wypowiedź Siemoniaka też jest trochę dwuznaczna,możemy coś sprzedać,ale nowoczesna broń jest skomplikowana,szkolić się trzeba tygodniami a nawet miesiącami itp,a tak w ogóle to o tym się publicznie nie rozmawia i takie tam pierdoły.Myślę że nic z tych dostaw nie będzie,to trochę jak z tą pomocą w 1939 dla Polski,dopłynęła do portu w Konstancy jak już było u nas "pozamiatane".Takie dostawy nie umknęły by czujnym oczom naszych obywateli i w naszym scyfryzowanym świecie zaraz wyszły by na światło dzienne.
 • USA straciło swą wiarygodność
  Argument o rzekomej agresji Rosji jest tej samej wagi, co o strąceniu przez Rosjan MH-17. Wojna na Ukrainie zaczęła się od puczu zorganizowanego przez USA w wyniku którego rządy i władzę przejeli w Ukrainie faszyści banderowscy. To przecież wiedzą wszyscy, z tego jednoznacznie wynika, że USA jest tym agresorem. I mimo tego powtarzane zostaje stale przez nikczemną propagandę, że jest odwrotnie. To samo w przypadku MH-17. Jest pełno dziur w częściach wraku, które mogą pochodzić tylko od 30mm działka pokładowego samolotu. Jest dobrze udokumentowane, że w bliskiej odległości od MH-17 znajdowały się banderowskie myśliwce, że akurat dla tego lotu zmieniono trasę na prowadzącą nad rejonem walk. Jakie to cyniczne i podłe, że mordercy wiedząc, że wszyscy już wiedzą, przypisują innym nadal ten masowy mord na niewinnych ludziach. Przez te niesamowitości już nigdy USA nie odzyska swojej wiarygodności. Na zawsze pozostanie moralną szmatą. Może jeszcze panować tylko siłą i przemocą
 • @szczurobronny 10:58:46
  Tu się zgadzam z kol.szczuremobronnym,też tak odczytuję ten komunikat,jako ostrzelanie samolotu.Dokładnie nie pamiętam,jak działa Buk,ale prawdopodobnie ma zapalnik zbliżeniowy,niszczy cel falą wybuchu.Trafienie w cel nie jest konieczne.
 • @Alojzy81 10:41:28
  Miało być wielkie NIC , i jest wielkie NIC. Pzdr.http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112625,czy-prawda-o-locie-mh-17-bedzie-odkryta-pyta-welt-de
 • @AdNovum
  Aktualizacja i 5*.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=9gtFtH14hZI&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @szczurobronny 11:13:14
  A jak rozumieć to zdanie z raportu?
  "Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa prowadzący śledztwo (OVV) stwierdził, że nie wskaże winnego katastrofy."
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 11:06:36
  Wszystkie rakiety plot mają zapalniki zbliżeniowe. Tylko pociski z działka pokładowego muszą bezpośrednio trafić w cel.
 • @adalbert05 11:20:04
  To mogę wytłumaczyć. Prowadząca śledztwo komisja (tu OVV, w Rosji MAK, w Polsce PKBWL) mają wyłącznie wyjaśnić przyczynę katastrofy. Tu jednoznacznie podano, że samolot został zestrzelony. Jeszcze powinni zbadać co go zestrzeliło. Od wskazania winnego są inni, np. prokuratura, prowadząc własne śledztwa nie zwracają uwagi na takie kwiatki jak ten:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bbc-to-rosjanie-sterowali-wyrzutnia-ktora-zestrzelila-boeinga-777/hed4x
 • @adalbert05 11:20:04
  Tak więc samolot zestrzeliło stado szpaków. CO TO JEST??? Już większego bełkotu nie mogli wypocić? A co z treścią czarnych skrzynek, czyżby pilotów ktoś zakneblował? Nie wiedzieli co ich trafiło? Nic o tym nie powiedzieli? Nasi mieli po DWÓCH DNIACH odczyt skrzynek, a tu minął miesiąc. Co z treścią komunikacji ukraińskiego kontrolera lotu? Ciszaaaaa... A wczoraj jeszcze w TVP gdy pokazywali walki na Ukrainie, jakiś redaktorzyna wskazując wyrzutnie rakietową "Grad" powiedział, iż z takiej zestrzelono malezyjski samolot... czyżby? To nie z "BUKa"? Jeśli tacy giganci intelektu są w Polskiej telewizji, to ja... dziękuję.
 • @mrdinozaur 11:38:04
  Pozdrawiam

  Hyclowi "Dobermanowi" (nie)sławnemu Gruzinowi walczącemu we freikorpsie "Donbas", kompletnie sie juz pomieszało. Nie dośc że krytykuje banderfuhrera Semenczenke pod którym tak "dzielnie" wojował to zaczął oskarżać Kijów o kłamastwa i zdradę, a dodatkowo wystąpił w filmiku w którym kaja się przed Czeczenami który wygrażał za icj poparcie dla Donbasu;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1775889.html
  http://www.youtube.com/watch?v=ZPP14hwZoRk
 • @szczurobronny 11:13:14
  W „New Straits Times” jest obszerny artykuł z dn. 09.09. (dostępna też polska wersja językowa), w którym podano, że Malezja lot MH17 został zestrzelony przez pocisk rakietowy powietrze-powietrze, a ukraiński rząd miał coś z tym zrobić… Potwierdza to teorię badaczy, że Boeing 777-200 został ostrzelany przez pocisk rakietowy powietrze-powietrze i dodatkowo z odrzutowca… Dużo jest w necie informacji (oczywiście nie na polskich portalach), wpisując w wyszukiwarkę: MH17. Te informacje są sprzeczne z tymi przekazywanymi w Polsce np. rząd w Kijowie twierdzi, że w pobliżu samolotu MH17 nie było myśliwców (zdjęcia satelitarne pokazują inaczej), dlaczego wieże kontroli lotów nakazały zmianę kursu MH17 i obniżenie lotu na mniej bezpieczny itd., zdjęcie fragmentu wraku wskazuje na ostrzelanie, filmik na YouTube okazał się montażem…. Informacje podawane przez kontrolera lotów pokrywają się z tymi upublicznionymi przez brytyjskie media. Jak podaje „Telegraph”, trasa ostatniego lotu MH17 była nietypowa: została odchylona od zwykłego kursu o kilkaset kilometrów na północ. Co najmniej dziesięć poprzednich lotów MH17 nie przebiegało nawet w pobliżu terenów objętych walkami… Śledztwo jest w toku ale czy z chwilą jego zakończenia poznamy prawdę? Tylko Kijów był w stanie w tak krótkim czasie „wskazać sprawcę” i media w Polsce podać za wiarygodne i bezdyskusyjne.
 • @mania przepraszania 11:46:27
  Ps. Wieści z ostatniej chwili banderfuhrer Semenczenko miał wyznaczyć nagrodę pieniężną za głowę "Dobermana";
  http://www.youtube.com/watch?v=ixdUg2lgx4A
  Ps. Krótka pointa; "Kto z banderowcami obstaje, prędzej, czy później trupem sie staje"...
 • @Kula Lis 62 10:54:13
  Z przykrością muszę stwierdzić że stwierdzenie "będziemy topili księdza jako symbol opasłości Kościoła. Tego, że Kościół ma dużo pieniędzy na swoje działania (…) Weźmiemy takiego dużego opasłego księdza i utopimy go w Wiśle." jest równie zgodne z konstytucją czy prawem karnym ja stwierdzenie "z żydobolszewikami i bolszewikami się nie rozmawia, do żydobolszewików i bolszewików się strzela!!!". Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że przecież oczywiście nie zamierzamy żadnego z tych stwierdzeń przekuwać w czyn. Nieprawdaż ?
 • @Repsol 11:08:53
  cyt...Malezyjski boeing 777 został trafiony przez "obiekty lecące z ogromną prędkością"// Rakiety powietrze - powietrze latają powoli, ślimaczą się i często istnieje zagrożenie, że nie dogonią obiektu, w który mają trafić... Te na wyposażeniu wojsk nowej majdańskiej demokracji nigdy by się nie ośmieliły wystartować w kierunku MH17. Zatem pozostaje tylko zestrzelenie pociskiem ziemia - powietrze. To jest proste i logiczne. Podobnie jak brak stenogramu z przesłuchania ukraińskiego kontrolera lotu MH17. No i te zapisy rozmów pilotów MH17... za rok sytuacja będzie diametralnie inna i będzie można spokojnie je tak zaprezentować, żeby słuszna linia naszej partii nie miała problemu z taką publikacją... Wprawdzie zapisy mogą wskazywać na winę nowej demokracji majdańskiej... ale będzie zbyt późno na wyciągnięcie wniosków, czy konsekwencji... i będzie gitesowo... "cutofnie" będzie jak cholipka.. Czy ta publiczna propaganda ma ludzi za kompletnych idiotów ? To jest obraza inteligencji opinii publicznej na całym świecie ! To już przekracza wszelkie dopuszczalne granice obiektywnej, konstruktywnej, rzetelnej informacji ! Czuję się,jak małe dziecko, któremu się wmawia, że prezenty dostaje od Świętego Mikołaja ! BUUUUUU !
 • @Kula Lis 62 10:54:13
  Kolego, uspokój się. Nikt tam nie wzywa do topienia księży, tylko do przeciwstawienia się panoszeniu się kleru katolickiego w Polsce. Kukła "grubego biskupa" jest tego symbolem. Tak, że uspokój się.
  Uprzedzając Twoją odpowiedź:
  -tak, jestem lewacką k*
  -jestem około czterdziestki
  -wk* mnie ogromnie używanie słów "żydokomuna" ,"żydobolszewizm", i ogólnie nie cierpię antysemityzmu, rusofobii i innych odpałów na tle narodowości czy przekonań politycznych lub religijnych , tak w skrócie.
  - tak jestem ateistą
 • Chwila humoru...
  Walzman w Mariupolu, warto zwrócić uwage na oznaczenie na "mundurku";
  http://pikabu.ru/view/samokritika_poukrainski_2642436
 • @szczurobronny 11:13:14
  Dowodów nie ujawnia się, bo w konsekwencji "sprawiedliwi" musieliby skierować sankcje przeciw sobie. A przecież nie o to chodzi w tej zabawie.
  Już na wstępie Waszyngton ogłosił, że mają dowody, jakoby ten Boeing 777 został zestrzelony przez rakietę BUK. Holendrzy ustalili, że został on trafiony przez "obiekty z zewnątrz, lecące z ogromną prędkością", i równocześnie nie wspominają w swoim raporcie ni słowem o zestrzeleniu rakietą BUK. I to jest dezinformacyjna zadyma. Ale żeby było ciekawiej, niektórzy twierdzą i pokazują dowody, że zestrzelony nad Ukrainą Boeing 777, lot MH-17, to ta sama maszyna, która zniknęła wcześniej w feralnym locie MH-370. Jeśli to prawda, można pogratulować internacjonalnym spiskowcom upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu.
 • @szczurobronny 11:13:14
  Dopiero ten raport pokazali, to pewnie teraz jest analizowany, ale mają być tam jedynie jakieś fragmenty nagrań z czarnych skrzynek, zdjęcia satelitarne i namiar radarowy dotyczący samego lotu malezyjskiego samolotu. Niestety zdaje się, że zapis z wieży lotów przepadł i słuch po nim zaginął:) To dopiero wstępny raport i już od tygodnia było wiadomo, ze nie poda on "wszystkich przyczyn i okoliczności katastrofy" ale ciekawe co w ogóle podaje? Końcowy raport ponoć dopiero za rok. !!! lub nigdy!
 • @fiodor1976 11:57:33
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prawy-sektor-wsparl-izrael-w-walce-z-terroryzmem-w-palestynie#
  Ciekawe że jeszcze nie dawno w sieci dostepnych było wiele zdjęć na których powiewały wspólnie flagi "wielkiej demokracji" i "prawego sektora". Dlaczego zniknęły?
  Główny "sponsor" całej tej rzezi na Donbasie Ihor Kołomojski;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ihor_Ko%C5%82omojski
  Ps. 'Cichy" sponsor neobanderowskiej "Svobody"...
 • @szczurobronny 12:07:18
  Zdradliwy "koper" rozsiewał się w nocy nad Donieckiem;
  http://www.youtube.com/watch?v=xDp_YXaYnvs
 • !
  Na końcu wątku z dnia wczorajszego odpowiedziałem na kilka wpisów popełnionych przez tutejszą czosnkową agenturę.
 • @szczurobronny 12:21:48
  Niestety , ale większość ludzi woli żyć w "błogostanie" nieświadomości i do nich nie dotrą żadne informacje o "opcji Samsona", przechwałkach polityków "wielkiej demokracji" o opanowaniu gospodarek różnych państw itd, itp...
 • @mania przepraszania 12:07:40
  Ależ oczywiście, nikt nie neguje faktów. Tak samo tego, że i "nasi władcy" stali pod czerwono czarnym sztandarem , a czy to znaczy, że jako Polak mam popierać banderowców ?
  Zasadniczo mi chodzi o to, żeby nie oceniać grup narodowościowych czy danych państw en gros tylko dla tego , że ich przedstawiciele nawet na najwyższych stanowiskach są kretynami. Robią to w imię swoich doraźnych celów. Z całego serca popieram Noworosję w walce z pogrobowcami faszyzmu. A faszyzm kojarzy mi się z nienawiścią do całych ras, narodów itp.
  Cytując nieśmiertelnego Szwejka, który w czasie przesłuchania przez wachmistrza Flanderkę na pytanie "A w Rosji są piekne dziewczyny?" odpowiedział "Na całym świecie są piękne dziewczyny".

  A tak na poważnie; nie uważam, że aby być "prawilnym" patriotą ( samo słowo patriotyzm mnie odrzuca) trzeba być wierzącym i praktykującym, wielbić JP2, węszyć wszędzie spiski "żydokomuny i żydobankierstwa" , czcić tzw. żołnierzy wyklętych, wierzyć , że my Polacy to ho ho itd
  Ogólnie rzecz biorąc, z takiego punktu widzenia nie jestem patriotą i na Boga! nie chcę nim być!
  Pozdrawiam.
 • O! jejku!
  Ale "skubany" podobny:

  http://m.neon24.pl/8cae5b8e89d5329584d5cd2606ef0691,14,0.jpg

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21375/munch_munk_krzyk_obraz_epa388.jpeg

  Podoba mi się "gościu". Niech straszy żydo-banderopiteków wyglądem.
 • Broń dla Ogrów
  Ukrainie przekazaliśmy już m.in. kamizelki kuloodporne i hełmy. Jesteśmy gotowi na sprzedaż broni, jeśli taka będzie wola Ukrainy. Będą rozmowy w ciągu najbliższych tygodni - deklaruje minister obrony Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM.

  życiorys ministra:
  Ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu[1], następnie studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; był też stypendystą Uniwersytetu w Duisburgu. W czasie studiów należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, kierował uczelnianymi strukturami tej organizacji na SGPiS.

  W latach 90. działał kolejno w Kongresie Liberalno-Demokratycznym i Unii Wolności, następnie przystąpił do Platformy Obywatelskiej.

  Od 1994 do 1996 był zatrudniony w Telewizji Polskiej, m.in. jako dyrektor Programu 1. W 1997 koordynował program Media i Demokracja w Instytucie Spraw Publicznych. W latach 1998–2000 pełnił funkcję dyrektora Biura Prasy i Informacji w Ministerstwie Obrony Narodowej, a do 2002 zajmował także stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. W latach 1998–2000 był radnym gminy Warszawa-Centrum. Od grudnia 2000 do lipca 2002 był wiceprezydentem Warszawy. W okresie 2002–2006 zasiadał w zarządzie Polskiego Radia, następnie do 2007 był wicemarszałkiem województwa mazowieckiego. 26 listopada 2007 został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  2 sierpnia 2011 powołany na urząd ministra obrony narodowej[2] w pierwszym rządzie Donalda Tuska.  MON to chyba za duże wyzwanie dla kogoś kto kierował programem telewizyjnym bądź radiem.
 • @kmiciu 12:36:21
  "MON to chyba za duże wyzwanie dla kogoś kto kierował programem telewizyjnym bądź radiem."
  ****
  eeee, wystarczy, że jest szabas-gojem - "kariera" gotowa, a po nim choćby potop.
  Przyjdzie czas, a rozliczymy zdrajców... oby suchych drzew nie zabrakło...
 • @fiodor1976 12:31:24
  Wśród sił noworosyjskich znaczną liczbe stanowią właśnie osoby wierzące, które bronią swojej religii , ponieważ siły prokijowskie niszcza również cerkwie prawosławne. Żołnierze ci idą do boju z ikonami "Pantokratora" i pod poświęconymi sztandarami (co można było zauważyć na wklejanych tutaj zdjęciach).
  Czy im się należy pogarda za to że są "wierzący i praktykujący" i słuchają zaleceń "patriarchy Moskwy'?
 • @Alojzy81 10:53:49
  skoro prowokacja z MH17 nie do końca się powiodła,

  czas na wielki wybuch.
 • JKM o Stowarzyszeniu Ukrainy z UE
  "Przed chwilą zagłosowałem w PE przeciwko zgodzie na ratyfikację Układu Stowarzyszeniowego z Ukrainą. Poniżej z pamięci streszczenie mojego przemówienia:
  Panie Przewodniczący, Panie i Panowie. Stare powiedzenie łacińskie mówi: „Is fecit cui prodest”. Tymczasem co zrobiliśmy na Ukrainie? Obaliliśmy JE Wiktora Janukowycza, zdestabilizowaliśmy sytuację organizując strzelaninę na Majdanie, sprowokowaliśmy Ukrainę do przeciwstawienia się Rosji oferując jej pomoc... po czym odmówiliśmy jej sprzedaży broni.
  Ci, którzy to zrobili, są albo idiotami, albo agentami Moskwy. [Bo to Moskwa – i tylko Moskwa - na tym skorzystała].
  W 1939 roku Wielka Brytania i Francja zaoferowały Polsce gwarancje, które Polska przyjęła. Rezultatem był natychmiastowy atak Hitlera. Proponuję, by ci, co będą głosowali za ratyfikacją, za kilka dni - jak powiedział jeden z moich przedmówców - przejrzeli się w lustrze”.
  Po głosowaniu powiedziałem głośno: „No, to niedługo Ukraina straci całą tzw. Nową Rosję”.
  Za ratyfikacją było 48 Członków Komisji, przeciwko było 8, wstrzymało się 4. Jestem przekonany, że ogromna większość głosujących, to nie agenci JE Włodzimierza Putina, tylko (podobnie jak większość głosujących w 1939 w Izbie Gmin za gwarancjami dla Polski) po prostu kompletni, prostoduszni ignoranci polityczni.
  Gdyby ktoś chciał ratować ukraińską mołodycię przez rosyjskim niedźwiedziem - to powinien natychmiast przyjąć Ukrainę do NATO. Wszystko inne – to po prostu prowokacja, by Kreml przyłączył co się da, zanim Ukraina zostanie członkiem UE...
  Bo neutralnej (jak za Janukowycza) Ukrainy Moskwa by nie ruszyła; wrogą – ograbi bez litości. Wroga trzeba osłabić. Taka jest logika polityki."
 • @Płachtycz 11:51:41 i fiodor1976
  ["z żydobolszewikami i bolszewikami się nie rozmawia, do żydobolszewików i bolszewików się strzela!!!".] to także słowa Józefa Mackiewicza jakże na dziś aktualne. Te słowa wcielał w czyn Rałał Gan - Ganganowicz za co mu wieczna chwała i oby takich więcej było. http://sw.org.pl/kondotierzy.pdf
 • @mania przepraszania 12:41:38
  "Czy im się należy pogarda za to że są "wierzący i praktykujący""
  *****
  Należy im jedynie współczuć, że dali się zniewolić odpryskowi jahwizmu.
  Dlatego przegrają...
  Tak jak PRL przegrała, bo Naród Polski był toczony przez watykańskiego raka od środka. Taki kremówkożerca to żyd po matce...
  Jakieś pytania?
 • @niebieski1 12:44:30
  Mój ulubiony parch wrócił :D

  Przytaczasz tu wypowiedzi, jakże zgrabne, oddziałujące na niedouczoną młodzież, tego żyda JKM? Ciekawe...
 • @kmiciu 12:36:21
  Ogry nie są takie złe np. sir Shrek, co innego Ukrop-hail
 • @Jantar 12:45:52
  Nie mam, ale szacunek dla tych ludzi będę miał mimo że sam jestem osoba areligijną...
 • @Jantar 12:50:49
  A co? Tylko twoje żydokomusze wizje są ważne?
 • @szczurobronny 12:54:14
  "w 26 lat PRL zbudował wszystko co dziś widać."

  Ludzie zbudowali, mimo PRLu.
 • @mania przepraszania 12:41:38
  Czy ja pisałem coś o pogardzie dla "wierzących i praktykujących" ?
  Chyba nie.
  Chodziło mi o tzw. "schemat prawdziwego polskiego patrioty" ,gdzie często ludziom, którzy inaczej rozumieją patriotyzm niż przez pryzmat wiary ( lub powiedzmy,że patriotyzm w ich widzeniu nie jest powiązany z KK) odmawia się prawa nazywania siebie patriotami.
  Natomiast czy znaczną liczbę walczących stanowią wierzący czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia ( no chyba, że mamy tu do czynienia z wojną religijną) poza wpływem na morale. Niech idą w bój z ikonami, modlitwą na ustach , ale niech przede wszystkim celnie strzelają.
  Zauważ proszę, że i po stronie Ukraińskiej większość jest z pewnością wierząca, jak i z pewnością bandyci z Prawego Sektora nie stronili od wizyt w cerkwi tudzież noszenia wizerunków swiętych.
  Proszę, nie dyskutujmy już na temat wiary.
  Pozdrawiam.
 • @niebieski1 12:54:07
  "Tylko twoje żydokomusze wizje są ważne?"
  *****
  Nie lżyj mnie parchu zgniły.
  Nie mam nic wspólnego, z twoim żmijowym koczowniczym plemieniem.
  A "komunę" wy parchy chcieliście wykorzystać przeciwko Słowianom (ile milionów Rosjan, tysięcy Polaków i innych narodowości żydowskie NKWD wymordowało, co parchu?), ale wyrwało się to wam spod kontroli i zniszczyliście Socjalizm. W Chinach wam się nie udało, bo trudno o żyda z "żółtą" skórą i skośnymi oczami, więc trudno wam się, parchy obżydliwe, wmieszać w naród i udawać patriotów!
  WOOOON parchu bo nie zdzierżę!!!
 • @niebieski1 12:56:00
  ""w 26 lat PRL zbudował wszystko co dziś widać."

  Ludzie zbudowali, mimo PRLu."
  *****
  Hahahahahahaha
  O! ty parchaty zbuku! Gdyby nie ustrój socjalistyczny, a do 56'go komunistyczny, to nic by ludzie nie zbudowali, bo londyńskie polskojęzyczne, zdradzieckie parchy, sterujące rozgrabiłyby nawet te powojenne ruiny.
  WOOON parchu!
 • @fiodor1976 12:59:00
  Wcale nie zamierzałe dyskutować, radze tylko zwrócić uwagę że siły walczące za Donbas to nie monolit, ale wiele różnych ugrupowań politycznych, nierzadko sprzecznych ze sobą. Szacunek należy sie im wszystkim, i tym walczącym za wiarę, i za sprawiedliwość społeczną, i za prawa swojego narodu...
  Pozdrawiam
 • @Jantar 12:59:01
  A nie zdzierżaj sobie. To co piszesz to stek bzdur. Myślisz, że jak kogoś nazwiesz parchem, to jesteś górą? Mylisz się. Te twoje prymitywne wpisy mogą tylko rozśmieszyć.
 • @mania przepraszania 13:05:35
  Zgadzam się z Tobą całkowicie.
  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:45:40 wklejam tłumaczenie Zygmunta.
  Skrócone tłumaczenie powyższego tekstu z welt.de

  MH 17 został definitywnie strącony - tylko przez kogo?

  Holenderscy śledczy podali do wiadomości wstępny raport dot. runięcia boeinga, lot MH 17 nad Ukrainą Wschodnią. Orzeczenie: Samolot został zestrzelony. Przez kogo? - To pozostaje tajemnicą (dosł: w ciemnościach).
  Raport nie przyniósł oczekiwanego wyjaśnienia, kto jest odpowiedzialny za katastrofę. Zespół śledczy stwierdził, że pasażerski samolot "został trafiony przez dużą ilość energetycznych obiektów", co doprowadziło do wypadku. Przez kogo kub skąd? Czy pociski oddano z powietrza czy z ziemi? - Tu brak odpowiedzi zespołu Dutch Safety Board.

  Samolot leciał 17 lipca do godziny 13:20 według planu, ale potem zniknął "nagle" z radaru. Komunikacja w samolocie oraz między kokpitem i ziemią nie zawierają żadnych wskazań na to, że załoga była świadoma niebezpiecznej sytuacji.

  Już w powietrzu rozpadła się maszyna
  Jasne jest według śledczych, że samolot rozpadł się już w powietrzu, a nie przy upadku na ziemię.
  W ciągu roku powinien zostać sporządzony i opublikowany końcowy raport.
  * * *
  Lekarze sądowi i kryminolodzy międzynarodowej komisji śledczej trafili na dalsze części zwłok na miejscu wypadku.
  Źródło: Reuters.
  nadużycie link skomentuj
  zygmuntbialas
 • @mania przepraszania 13:05:35
  Polecam.Pzdr.http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2014/09/08/29105_rozgrzewka-przed-wojna.html
 • @niebieski1 13:07:07
  "Myślisz, że jak kogoś nazwiesz parchem, to jesteś górą? "
  *****
  Jestem. Bo jestem dumnym Słowianinem, a nie parszywym pasożydniczym złodziejskim, kłamliwym parchem!
  A twoje miejsce parchu jest w rynsztoku.
 • @niebieski1 13:07:07
  "Myślisz, że jak kogoś nazwiesz parchem, to jesteś górą? "
  ******
  I jeszcze coś: do końca XIX w i w początkach XX w Polsce, gdy czasnokwy parch w chałacie miał się minąć na trotuarze z Polakiem, to musiał zejść z chodnika w rynsztok.
  I te czasy powrócą!
 • @niebieski1 12:44:30
  NATO ma taka zasadę: Proś o mniej niż sam możesz dać. Jeśli więc domagasz się żeby państwo polskie - czyli m.im ja, angażowało się w sprawę Ukrainy, to daj przykład. Przekaż 80 % własnej pensji (wtedy akurat zostanie Ci tyle za ile żyją Ukraińcy dzięki swoim politykom i oligarchom) na rzecz batalionów karnych walczących w Donbasie. Tak długo jak czegos takiego nie zrobisz, tak długo będę Cię uwazał za zwykłego podżegacza wojennego który chce ograbić mnie i moją rodzinę w imię wizje które rodzą sie w Twojej wyobraźni.
 • @szczurobronny 13:11:40
  "Już w powietrzu rozpadła się maszyna
  Jasne jest według śledczych, że samolot rozpadł się już w powietrzu, a nie przy upadku na ziemię."
  ******

  Ciekawe... Na filmie https://www.youtube.com/watch?v=80NS8R__Ubc
  nie widać, żeby cokolwiek wybuchło w powietrzu. Jedynie eksplozję i kłęby dymu na ziemi.
  Na nieboskłonie brak jakichkolwiek śladów eksplozji w powietrzu. Płonące szczątki powinny zostawić na niebie smugi dymu, a tu (na nieszczęście dla parchatych łże mediów) BRAK takowych...
 • @Repsol 13:10:41
  Dzięki, również pozdrawiam...
 • @adalbert05 11:06:36
  Odłamki z BUK'a mają charakterystyczny kształt, który byłby momentalnie rozpoznany. Na dodatek te odłamki zachowałyby się w szczątkach kadłuba czy też w zwłokach pasażerów. O niczym takim nikt nie informował, a byłby to ostateczny dowód na ostrzelanie MH17 z systemu BUK. Tutaj na forum ktoś umieścił zdjęcie głowicy z BUK'a gdzie widać w jaki sposób jest ponacinana. Najbliższe moje skojarzenie to podobieństwo do tego jak wygląda ułożona kostka brukowa o regularnym kształcie z ostrymi krawędziami.

  @AdNowum
  ,,Na filmie tym można zobaczyć w dużej ilości rakiety, o których tu komentujący piszą, że są fałszywe."
  Czuję się wywołany do tablicy tym tekstem. Wyjaśniam: nie uważam, że zdjęcie było fałszywe. Miałem co do tego wątpliwości rozwiane przez innych użytkowników.
 • @szczurobronny 13:25:01
  Trochę humoru. Żyrynowski wysyła 'pomoc humanitarną" dla Kijowa...
  http://lifenews.ru/news/140131
 • @Jantar 13:03:31
  W RFN nie było PRLu, a kapitalizm i jakoś dali radę :-).
 • @niebieski1 12:56:00
  mimo PRLu zbudowali ? A teraz mimo pomocy wielkiej usa-demokracji znajduje się Polska w ruinie i zmierza ku zagladzie, bez wojny w spokojnych czasach ?! Pomieszanie z poplątaniem. Nie da się rozwinąć kraju, którym rządzi skorumpowana, antynarodowa sitwa. Jesteś już poniżej dopuszczalnego poziomu. Znikaj stąd chłopczyku do swojej piaskownicy
 • @Jantar 13:11:09
  Ja myślę, że chcesz swoimi wpisami nas, Słowian, tylko ośmieszyć.
 • @Jantar 13:15:51
  Liczysz na to, że będziesz po tej lepszej stronie chodnika. Amoże chciałbyś ustalać kto "parch", a kto nie nazisto?
 • @szczurobronny 13:25:01
  Spis miejscowości gdzie doszło do starć i ostrzałów;
  http://rusvesna.su/news/1410250348
 • @Jantar 13:03:31
  To znowu nie do końca tak ustrój "socjalistyczny" pomógł, i to wszystko; po prostu stanowił ideę, dzięki której ludzie poczuli się gospodarzami we własnym kraju, ale kilkadziesiąt lat PRL-u doprowadziło do przekonania, że skoro coś jest państwowe to znaczy niczyje i dlatego w latach 90' wszystko się waliło (oczywiście z wydatna pomocą ojropy). Problem tylko żeby pamiętać zarówno o złych jak i dobrych stronach PRL-u, a nie tylko złych, o których ciągle nam przypomina stronnictwo ipnowskie; państwo (naród) które traci ciągłość traci kontakt z tradycją.
 • @daanekbb 13:30:42
  Zaraz powiesz pewnie, że mamy wolny rynek i to jego wina...
 • @Gregoson 13:23:45
  Czyli pociski i odłamki pocisków z działka także powinny się zachować w strukturze zestrzelonego samolotu.Skoro raport mówi o uderzeniu w samolot obiektów o wielkiej prędkości,to jak rozumiem jakieś ich elementy się zachowały?Czyli jak dla mnie można przeczytać "między wierszami",że to nie były odłamki z Buka,bo od razu ten fakt zostałby upubliczniony w związku z narzuconą tezą o zestrzeleniu Boeinga przez powstańców.
 • @nana 11:02:35 Księża są obywatelami polskimi
  i nie są urzędnikami obcego państwa. Nie jesteś katoliczką, nie znasza się na tym, to nie pisz bo robisz z siebie idiotkę.

  Na tym blogu rozmawiamy o wojnie w Ukrainie, a swoje uprzedzenia religijne reklamuj w innym miejscu, załóż swój blog i nie zaśmiecaj tego.
 • Coś za 'cicho" było ostatnio w basenie M. Śródziemnego...
  Więc 'wielka demokracja' postanowiła 'przetestować" swoje rakietowe pociski balistyczne;
  http://lifenews.ru/news/140138
  Czyżby próba odwrócenia uwagi Rosji ?
 • @szczurobronny 12:54:14 Rosjanie Polski nie wyzwolili
  oni Polskę odbili Niemcom i dali w zarząd podległej im żydokomunie.
 • @szczurobronny 13:43:59
  To jest dobre, flota ukrainska przeprowadza "manewry";
  http://www.youtube.com/watch?v=AcZgPzwFcgA
  Patrząc na to zaczynam sie zastanawiać czy te kutry pod Mariupolem nie zatopiły się same...
 • @szczurobronny 13:40:15
  Być może, ale to są moje bzdury, produktu trzeciej Rzeczypospolitej (Ludowej) a nie tej czwartej zwanej "trzecią".
 • @szczurobronny 13:42:30
  Ostatecznie ktoś kiedyś powiedział, że ateizm jest "wiarą w nie istnienie Boga"
 • @szczurobronny 13:43:59
  Mam cichą nadzieję,że po stronie przeciwnej też mają miejsce jakieś "skupienia":))))
 • @mania przepraszania 13:34:53
  Ukropy przysłały matkom głowy Powstańców...
  http://zmej-gorynych.com/novosti/641-ukrainskie-karateli-prislali-materyam-donetskikh-opolchentsev-otrezannye-golovy-synovej.html
 • @Jantar 13:20:33
  W raporcie jedynie wykluczono (?) możliwość, że szczątki samolotu zostały celowo przywiezione i rozrzucone przez jakieś "zielone ludziki" czy inne "krasnoludki", tak jak niektórzy postulowali co do wraku smoleńskiego.
 • @mrdinozaur 11:38:04
  Chyba żartujesz. Jaką przyczynę katastrofy wskazał ten zespół?
  A może "zklęcie czarownicy"?
 • @adalbert05 13:52:03
  To jest dobre:
  http://cs623429.vk.me/v623429053/147f/jcZ6Z6ojpjM.jpg
 • @lorenko 13:52:34
  Dzicz, krew "przodków' zobowiązuje...
 • @adalbert05 13:37:27
  Najdziwniejsze jest to że po raz pierwszy Noworosja opublikowała swój film o noworosyjskim SU-25 25 lipca - 8 dni po MH-17.
  Chociaż nie sądzę, żeby to właśnie ich sutkę namierzyła Rosja, nie mieli powodów, chociaż ...
 • @niebieski1 13:30:28
  "W RFN nie było PRLu, a kapitalizm i jakoś dali radę :-)."
  *****

  Nie siej, parchu, demagogii dla ubogich na umyśle.
  RFN to był Plan Marshala.
  Dodatkowo, dlaczego RFN po klęsce hitlerowskich Niemiec był, tym czym był, tłumaczy ten człowiek (Niemiec): "Polityczne perspektywy Unii (j)Europejskiej".
  https://www.youtube.com/watch?v=GVeLTD4tgnI

  Po raz kolejny ci wszarzu powiem: WOOON!!!!
 • @adalbert05 13:37:27
  Dokładnie tak. Gdyby znaleziono charakterystyczne odłąmi z BUK'a cała prasa i telewizja by pokazywała. Cisza w tym temacie upewnia mnie, że samolot nie dostał rakietą z systemu BUK.
 • @niebieski1 13:31:50
  "Ja myślę, że chcesz swoimi wpisami nas, Słowian, tylko ośmieszyć."

  "WAS"???? Wy parchy się macie za dumnych Słowian?
  Ja wiem, że wy jesteście żmijowe plemię i możecie udawać dowolne społeczeństwo w imię waszych obżydliwych, lichwiarskich geszeftów, ale udawanie Slowian NIGDY wam nie wyjdzie. Słowianie to charakter, i dusza, które są kompletnie obce waszej morderczej, kłamliwej, zdradzieckiej, fałszywej, naturze!
 • @mania przepraszania 13:59:27
  http://www.pb.pl/3847410,93643,stratfor-rosja-chroni-rosnieft?utm_source=tag_&utm_medium=rss Pzdr.
 • @Pokój Na Ziemi 14:09:08
  "trzeba odzyskać suwerenność"
  *****

  Żeby to zrobić, trzeba sobie zadać pytanie: kto nas zniewolił?
  Znasz na nie odpowiedź? Odważysz się ją wyartykułować?
 • @Pokój Na Ziemi 14:18:43
  "Masz mentalność banderowca."
  *****
  Hahahahaha hahahaha.
  Niesamowite...
  I smutne... hahahahaha
 • @szczurobronny 13:43:59
  Dla mnie to całe zamieszanie związane z koncentracją ukrów pod Diebelcewem wygląda jak potwierdzenie niektórych teorii spiskowych lub totalną głupotę banderowców.Planujemy uderzenie,gromadzimy siły wszyscy to widzą i słyszą,pojawia się nawet data 12.09.Czyli dajemy czas przeciwnikowi na podciągnięcie posiłków i przygotowanie obrony.To nie jest kwiecień 1945,tu siły nasze i przeciwnika są podobne.Popełniamy zbiorowe samobójstwo?Bo jesteś my tacy głupi,czy ktoś nas do tego "pcha".
 • @Jantar 14:08:33
  A co ty parchaczku możesz wiedzieć o Słowianach. Masz może trochę respektu po tym ja to twój pradziad uciekał z chodnika przed moim.
 • @Pokój Na Ziemi 13:46:21
  Już wcześniej pisałem, że od znalezienia winnych nie jest ta komisja. Natomiast nie ma możliwości określić, wyłącznie opierając się na zdjęciach, co go trafiło. Tu potrzebne jest dokładne zbadanie szczątków. Pomiary otworów, odkształcenia poszycia, analiza chemiczna, przeszukanie szczątków w celu znalezienia "obcych". To musi być zrobione na miejscu katastrofy i wymaga zaangażowania wielu specjalistów i czasu.
  Osobiście (jest to moje wyłącznie przypuszczenie oparte na publikowanych w necie zdjęciach i opisów świadków) wątpię, żeby to był BUK. B-777 miał prawie pełne zbiorniki, więc trafienie tak potężną głowicą powinno zamienić samolot w kulę ognia
 • @szczurobronny 14:15:10
  Napiszę. Żydokomuna, przejęcie majątku dzięki okrągłemu stołowi i pójście w kierunku socjaldemokracji zamiast wolnego rynku dla wszystkich.

  PS. Nie jestem trolem. Mam takie samo prawo tu być, jak i ty.
  Rozumiem, że towarzystwo wzajemnej adoracji wyje, bo ktoś śmie mieć nieco inne spojrzenie na świat niż oni. Jakoś musicie dać sobie z tym radę.
 • @Alojzy81 10:41:28
  Trochę jaśniejsza informacja z podkreśleniami u mnie na początku tekstu.
  Pozdrawiam
 • @niebieski1 14:29:26
  "A co ty parchaczku możesz wiedzieć o Słowianach. Masz może trochę respektu po tym ja to twój pradziad uciekał z chodnika przed moim."
  ****

  Dostałeś agenciku zalecenie od oficera prowadzącego, żeby zagrać "moją piłką"?
  Za późno, parchu. Powiedz to swojemu czosnkowemu oberfuhrerowi.
  Hahahahahahaha
 • @Alojzy81 13:59:06
  Podał najważniejsze (nie mając tak naprawdę dostępu do wraku)

  1. Nie było problemów technicznych, czyli płatowiec był w pełni sprawny
  2. Nie było eksplozji wewnątrz - bomba.
  3. Został podziurawiony szybko lecącymi obiektami )odłamki rakiety lub pociski).
  4. Zaczął rozpadać się jeszcze w powietrzu
  5. Nikt nie manipulował przy czarnych skrzynkach.

  Aby stwierdzić co to były te "szybkoporuszające się obiekty" trzeba dokładnie przebadać wrak, a na to Ukraina nie pozwala,
 • @Jantar 14:40:21
  Tyljko ją odbiłem. I to skutecznie jak widać :))).
 • @niebieski1 14:38:06
  Po pierwsze: ty nie masz SWOJEGO spojrzenia na świat, tylko parchate, plemienne.
  Po drugie: rdzenni Słowianie, tacy jak my, Polacy, mamy prawo i obowiązek wobec wielowiekowej słowiańskiej spuścizny naszych praszczurów, zwalczać was parchy, ogniem, mieczem, i nawet słowem.
 • @nana 10:38:53
  Jeżeli sprzedasz Ojczyznę za pieniądze, to nie będziesz miał ani ojczyzny ani pieniędzy. Bo pieniądze to twór, który zawsze wraca do tego, kto je kreuje. Natomiast ziemia jest wieczna.
  Mam nadzieję, że Ukraińcy zrozumieją szybko o co w tej wojnie chodzi i uchronią swoją ziemię przed przejęciem jej przez zachodnich bandytów.

  Jak zwykle trafne obserwacje.
 • Narodziny majdańskiej "demokracji"
  http://www.pandoratv.it/?p=517

  A tu proszę zwrócić uwagę 28 sekundę.
  http://www.rai.tv/dl/RaiTV/programmi/media/ContentItem-25a46b2f-0b9c-451d-b143-a66d6455731a-tg2.html
 • @szczurobronny 14:44:06
  "A ci tworzą rzeczywistość i politykę oni cię okradają, pętają"

  I tu się zgadzam z tobą. Tylko ty nie widzisz, nie chcesz widzieć, że to okradanie jest możliwe w obecnym ustroju poprzez system podatkowy robiący z nas państwowych niewolników. Gdyby im ukrócić możliwość ograbiania nas z owoców pracy, nie mieliby takiej władzy jaką mają teraz. Jeśli chodzi o tych, o których piszesz "kapitaliści", to oni zawsze będą popierać socjalizm. Oni są ustawieni i wolą nas doić a nie umożliwić nam możliwość wzbogacania się. Nie potrzebna im taka konkurencja.

  " ty jesteś ich wyznawcą zamiłowanym."

  Nie jestem. Oni nie są zwolennikami wolnego rynku dla wszystkich. Oni wolność są sobie w stanie kupić, a nas tylko doją.
 • @lazarus 14:50:26
  Fantastyczlnie mało inteligentny prowokatorku, moze spróbuj leczyc się na nogi

  Natomiast w przypadku Twojej głowy jest juz na to za późno.
  ******

  Posiłki z kibucu (tym razem watykańskiego) nadciągnęły.
  Zero argumentów; same inwektywy - jak przystało na wyznawcę katolickiego odprysku jahwizmu. Typowe dla chrześcijańskiego "miłosierdzia"...
 • @mrdinozaur 14:41:02
  "Aby stwierdzić co to były te "szybkoporuszające się obiekty" trzeba dokładnie przebadać wrak, a na to Ukraina nie pozwala"
  Ale miejsce upadku wraku jest na terenie Noworosji,dlaczego nie zwrócą sie bezpośrednio do powstańców?
 • @Siedzący Byk 14:44:30
  "eżeli sprzedasz Ojczyznę za pieniądze, to nie będziesz miał ani ojczyzny ani pieniędzy. "
  ****
  Bardzo dobre motto.
  Jest też inne, o którym zaczadzeni jewrejską demokraturą Polacy nie chcą pamiętać:
  "Jeśli narodu nie stać na utrzymanie własnej armii, to będzie utrzymywać cudzą".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:48:45
  Dobre,
  Wg naszych mediów to problem byłby wtedy, gdyby miał "sierpaimłota"
 • @Jantar 14:54:26
  Za pomniałeś pozdrowić per "parchu", złotousty inteligenciku.
 • @szczurobronny 14:57:10
  Gdzie odwracam kota ogonem? No proszę, wskaż brak logiki.
 • @Jantar 14:56:18
  10/10!!!!!!!!!!!
 • @szczurobronny 14:57:10
  Dajcie spokój, przecież cały czas podpuszcza ciebie i "Jantar" - zaśmiecacie przez to forum - przestańcie z pyskówkami.
  To stary partyjny "patriota" z nowomodnej "starej" gwardii po prawicy.
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 14:55:49
  Bo tak niestety stanowi prawo. Zgodnie z PRAWEM badania katastrofy prowadzone są wspólnie przez służby państwa, na którego terytorium się wydarzyła (Ukraina), państwo, którego jest samolot (Malezja). Dodatkowo współpracują: producent samolotu (USA) i producent osprzętu (np. czarnych skrzynek, silników, awioniki). Nie wiem dlaczego śledztwo przekazano Holandii, ale jest to też zgodne z prawem.
  Natomiast Noworosja, mimo że jest, to formalnie jej nie ma, czyli specjaliści MUSZĄ dolecieć do Kijowa i RAZEM ze stroną ukraińską zbadać i zabezpieczyć wrak.
 • @niebieski1 14:58:09
  Ty skurwysynu parchaty! W końcu do mnie dotarło!
  Przecież ja od kilku dni pluję ci w parchaty ryj, a ty tylko wycierasz mordę i z jewrejskim uśmieszkiem dalej wciągasz mnie w swoje "dyskusyjne" bagienko.
  A wszystko to ma na celu ROZMYCIE TEGO BLOGA. Odwrócenie uwagi Szacownych Czytelników od istoty rzeczy, jaką jest Sytuacja na Ukrainie.
  Po to, żeby jak największa część tutejszych gości poczuła się "zniesmaczona" kłótniami i swarami.
  Ty przeklęte parchate bydle, prawie ci się udało!

  Udało ci się parchu wciągnąć mnie w ten "taniec kurew na lodzie"!
  Mam tylko jedną satysfakcję, podczas tego twojego "odwracania" uwagi od Ukrainy, udało mi się przekazać Czytelnikom "kilka" wartościowych prawd o twoim zgniłym koczowniczym plemieniu.
  Kończę z tobą, parchu.
 • @adalbert05 14:55:49
  Bardzo dobre pytanie ! Nie zwrócą się do powstańców, ponieważ nie uznają ich za władzę, mimo że to oni kontrolują dane terytorium.
 • @szczurobronny 15:05:54
  "popierasz tych którzy cię gnębią mówiąc że ich trzeba popierać i dać im większą wolność w gnębieniu."

  I tu "mijasz się z prawdą". Nie popieram ich i nigdzie tak nie napisałem. Przekręcasz moje wypowiedzi tak, aby pasowało do twojej wizji o moich poglądach i tyle.
  W skrócie: popieram wolność jednostki, wolny wybór dla każdego. Nie popieram mafi państwowo-oligarchicznej, w Polsce powstałej na bazie żydokomuny i okrągłego stołu socjaldemokratycznej arystokracji.
  Nienawidzę socjalizmu.
 • @szczurobronny 15:01:22
  Ja definitywnie stąd wychodzę.
 • @Jantar 15:10:36
  No to przestań wypisywać te swoje komunistyczne pierdoły, chamsko wyzywać innych od parchów tak jak prosiłem na samym początku, to będzie spokój. Jesteś tu jakimś murgrabią czy co?
 • Troszkę nie na temat, ale jak mogą być ograniczeni "specjaliści"
  Wielka nowina i wiekopomne odkrycie. Ponieważ dotyczy mojej dziedziny, przytaczam, jak łatwo można popełnić fundamentalny bład. I to w przypadku uznanych naukowców.
  http://polish.ruvr.ru/2012_03_01/67232203/
  Wydawałoby się, że fizykom atomowym można wierzyć. Tymczasem rozumowanie jest całkiem bez sensu, bo:
  "Cząstki antymaterii rozpadają się szybciej u NAS, tj w świecie z materii. Analogicznie, materia rozpada się szybciej od antymaterii w świecie antymaterialnym. To potwierdza, że fizycy jądrowi to typowi debile o rozumku Kubusia-Puchatka."
  To tylko pokazuje, na jakie manipulacje jesteśmy wystawieni nawet ze strony "uczonych" (monopol magnetyczny, zimna synteza jądrowa, globalne ocieplenie, synteza jądrowa źródłem energii dla Ziemii, puszcza amazońska płucami planety itd)
 • @mrdinozaur 15:07:52
  Ja oczywiście rozumiem,że Noworosji oficjalnie nie ma,ale tu jest sytuacja wyjątkowa,trwają dziania wojenne,nie wiadomo kiedy się skończą i z jakim skutkiem.Może Malezja powinna wystąpić o zbadanie wraku?W końcu to jej prasa pierwsza oficjalnie podała wersję o zestrzeleniu przez SU-25.
  Zapewne posiada jakiś ekspertów,samolot też był linii malezyjskich.
 • @szczurobronny 13:53:17
  Może. On ostatecznie, się zaparł wiary swoich przodków "po mieczu". Ale nie podejrzewam że ktoś z czasów TKKŚ-u lub wcześniejszych, tego typu, organizacji
 • @szczurobronny 15:10:57
  Nie wiem, kto był producentem tych czarnych skrzynek. Skrzynki zawsze są odczytywane u producenta, w obecności wszystkich stron.
  Natomiast, że kręcą, to widać i czuć.
  Na szczęście (może to brzmi trochę głupio, gdy mówimy o katastrofie) był to samolot komunikacyjny i tu trudniej "zamieść pod dywan", chociaż zawsze były takie próby - i Ił w Kabatach, i 767 w Lockerbie, i DC10 pod Paryżem i Concord. Ale tu na szczęście międzynarodowa federacja lotnictwa patrzy na ręce.
 • @lorenko 13:52:34
  No nie wiem czy to jest "dobra" metoda zastraszania, ktoś może dojść do wniosku, że "żołnierzy" prorządowych batalionów ochotniczych nie należy brać do niewoli, czytaj ignorować białe szmaty.
 • @adalbert05 15:19:21
  A jak mają oficjalnie dostać się malezyjscy specjaliści? Czołgami, zrzuceni na spadochronach? I jak wywiozą części do badań?
  Nawet jak tam się dostaną, to wszystko co ustalą nie będzie miało żadnego znaczenia. W Wietnamie był wypadek Galaxy. Spadł na terenie objętym wojną. Specjaliści dostali się tam i pobieżnie zbadali wrak i przypadkiem znaleźli przyczynę. Ale to był samolot wojskowy. Tu są procedury.
 • @mrdinozaur 15:31:30
  Myślę,że poprzez Rosję,na pewno udzieliła by im pełnego wsparcia.:))))
 • @Alojzy81 15:15:37
  Załóżmy że w głębokiej przestrzeni międzygwiezdnej leci statek kosmiczny z prędkością 200 tysięcy km/h (2/3 prędkości światła).
  Statek ten ma na "masce" reflektory emitujące światło.
  Teraz pytanie: z jaką prędkością, względem tego statku emitującego za pomocą swoich reflektorów, poruszają się fotony tego światła?
  Drugie pytanie: daleko z boku mamy w płaszczyźnie poprzecznej w stosunku do poruszającego się statku i emitowanego przez niego światła OBSERWATORA. Jak oceni obserwator prędkość statku i emitowanego przezeń reflektorowego światła?
 • @Jantar 15:36:46
  200 tysięcy na sekundę, nie na godzinę!
 • @szczurobronny 15:33:00
  Chciałbym uzupełnić, że wymóg publikowania wstępnych wyników śledztwa w krótkim terminie wynika z tego, żeby uniknąć kolejnego wypadku wg tego samego scenariusza i takich samych maszyn (np. awarie B787, czy błąd oprogramowania Airbusa - wypadek na Okęciu).
  Tu od początku było wiadome, że został zestrzelony, więc "badający" zwlekają jak mogą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:48:45
  Jak długo jeszcze "cywilizowana" Europa będzie udawać, że nie dostrzega ukraińskiego nazizmu ?

  http://www.fotoszok.pl/upload/18ac2736.jpg
 • @niebieski1 12:56:00
  czamu teraz ludzie nie budują ? czywiście, oprócz wili i osiedli za zasiekami.
 • @Kula Lis 62 13:08:53
  Wiadomo, kto zestrzelił. Rosja. Przecież nie chciała się dotknąć czarnych skrzynek, to niech terez pije piwo, którego nawarzyła.

  Jak się ruskim wydawało, że nie zostaną w to wrobieni, to się mylili.

  Od początku byli pomawiani, a teraz raport mówi - nie wiadomo!

  Mało tego, wstępny raport w ogóle nie porusza tematu niezwyczajnej trasy przelotu. Skoro nawet w tym temacie jest manipulacja, to co dopiero w technicznych.
 • @Jantar 13:15:51
  panowie, proponuję zakaz używania słowa parch i innych,
  co sprawi, że znikną uwagi nie na temat.
 • @Jantar 13:20:33
  ja na tym filmie to nic nie widzę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:48:45
  Sonderkommando "Azov", bez komentarza;
  https://twitter.com/A_Gasparyan/status/495787687509766144/photo/1
  Ps. Ciekawe czy "hajlują" tez swojemu sponsorowi Kołomojskiemu?
 • @niebieski1 13:30:28
  W RFN nie było kapitalizmu !!!!!!!!!!!!!!
  W Japoni, podczas szybkiego wzrostu, państwo zarządzało prywatnymi koncernami jak socjaliźmie !!!!!!!!!!!!!!
 • @interesariusz z PL 16:14:04
  Polemizowałbym, czy to państwo zarządzało koncernami, czy raczej koncerny zarządzały państwem. Tak czy owak z "klasycznym" kapitalizmem to wiele wspólnego nie miało...
 • @Zbyszek Stell 15:43:09
  Tu obszerne dossier o sonderkommando "Azov" i jego "bojownikach";
  http://worldfascism.blogspot.com/2014/07/fascist-ukraines-azov-battalion-photos.html
 • @mrdinozaur 15:25:07
  międzynarodowa federacja lotnictwa ?

  ICAO ma procedury badania wypadków lotniczych, w których zastrzega sobie całkowite władztwo nad dowodami i ich ukrywanie.

  ICAO ma możliwości fałszowania wyników dochodzenia.

  Tutaj śledztwo prowadzą służby holenderskie, czyli ci, którzy są podejrzewani o sprawstwo (w teoriach spiskowych)

  Rosja nie przyjęła skrzynek od powstańców, i Rosja nie uczestniczyła w transporcie skrzynek. Nigdy nie będziemy mieli pewności, co zawierały.

  Jak przypiszą winę Rosji, to na jej wyraźnie zaniedbanie i arogancję.
 • @szczurobronny 15:56:12
  Wiedziałem że kombinują ,na Targach Zbrojeniowych w Kielcach ,widać było jak geszefciarze kombinują.Pzdr.
 • @mrdinozaur 15:31:30
  ukry nie raz ostrzelały szczątki samolotu. Teraz jest trafiony wszystkim, co było kiedykolwiek wyprodukowane.

  Jedynym materiałem są zdjęcia zrobione pierwszego dnia.
 • @mrdinozaur 15:31:30
  Przeczytaj informację w linku,który zapodał kol.szczurobronny o 16.00.Jednak Malezja wyśle swoich ekspertów na miejsce katastrofy,ponieważ ma zastrzeżenia co do dotychczasowych ustaleń komisji śledczej.
 • @interesariusz z PL 16:36:40
  A może po po prostu z jakichś przyczyn,o których my nie wiemy Rosji jest obojętne,czy zostanie przypisana jej wina przez komisję badającą ten wypadek?Może ma jakiegoś "asa w rękawie",lub zależy jej na sankcjach i zaostrzeniu stosunków z zachodem,bo odwraca się w stronę Azji?
 • @szczurobronny 15:56:12
  Kopacz do wszystkiego zdolna,

  skoro sfałszowano nawet sejmowy stenogram, to może i ustawy są fałszowane.
 • @szczurobronny 16:28:01
  Polacy mają wszystko w d...e,
  mają niegdyś swoje państwo,
  mają sąsiadów,
  mają innych Polaków,
  mają pamięć ojców i bohaterów, którzy za nich krew przelewali.

  stracili narodowy instynkt samozachowawczy.

  Obserwujemy samobójstwo narodu.
 • @szczurobronny 16:53:07
  Dla przypomnienia.Pzdr.http://dwagrosze.com/2014/07/czemu-malezyjski-boeing-lecial-przez-donieck.html
 • @interesariusz z PL 16:38:53
  Właśnie dlatego, mimo "rozkazu" Poroszenki o 40km obszaru "zawieszenia broni" wokół wraku strzelali, aby utrudnić lub uniemożliwić śledztwo. Tyle tylko, że dla prawdziwych specjalistów zawsze zostaną jakieś niezniszczone ślady.
 • @adalbert05 16:48:38
  na sankcjach osobowych, może,

  ale nie na ekonomicznych. Trwa wyścig o przetrwanie.
 • @adalbert05 16:39:35
  Z tego co wiem, Malezja już wysłała specjalistów. Tylko niestety muszą dotrzeć tam przez Kijów i za wiedzą i zgodą Kijowa.
 • @interesariusz z PL 16:58:52
  Oczywiście,to co napisałem wcześniej,to trochę spiskowa teoria,ale odwrót Rosji od zachodu staje się faktem,a we współpracy z Azją,nowym "centrum świata" właśnie widzi szansę na przetrwanie.
 • @interesariusz z PL 16:36:40
  Komisjom do badań wypadków lotniczych wszyscy patrzą na ręce bo od tego zależy bezpieczeństwo innych.
  ICAO nie ma władztwa nad dowodami natomiast poprzez nią często usiłują ingerować w działalność komisji (np. wypadek we Włoszech lub w Kabatach).

  To, dlaczego śledztwo prowadzą Holendrzy jest dla mnie niejasne, ale jeśli Malezja i Ukraina na to się zgodziły to ich sprawa.

  Bardzo dobrze, że Rosja nie przyjęła skrzynek bo stałaby się automatycznie stroną stojącą na pozycji potencjalnego podejrzanego.

  Jeszcze raz informuję, że komisja ma tylko podać przyczynę wypadku (tu, że został trafiony i jeszcze muszą ustalić czym i skąd), a od znalezienia sprawcy są inne służby.

  Wiem co piszę, ponieważ na tym akurat się trochę znam.
 • @mrdinozaur 16:59:02
  W wiadomości jest informacja o nowej grupie ekspertów,która uda się na miejsce,ponieważ Malezja weszła w posiadanie nowych informacji wywiadowczych.
 • @adalbert05 17:10:44
  I bardzo dobrze. Bo tak naprawdę przy tej katastrofie przyczyny powinny być wyjaśnione już dawno temu tylko, że Kijów przeszkadza jak może.
  Konkretnie:
  1. Ustalono, że samolot nie uległ awarii, a został zestrzelony
  2. Z danych parametrów lotu wiadomo na jakim był pułapie, z jaką leciał prędkością, jakim korytarzem i gdzie spadł.
  3. Ślady na kadłubie, po ich szczegółowym zbadaniu, wyjaśnią co go trafiło.
  4. Jak już będzie wyjaśniony pkt.4 można z grubsza określić skąd padł/padły strzały.

  Potem inne służby, na podstawie tych wyników, powinny szukać sprawców. Dlatego też dla ustalenia przyczyny nie są potrzebna np. rozmowy z wieżą - są natomiast niezbędne dla ustalenia sprawcy. I widać, że nieudostępniając tego, Kijów coś chce ukryć.
 • @mrdinozaur 17:09:08
  ICAO może zatajać dowody, fragmenty zapisów z czarnych skrzynek.

  Jest tylko jedna, uczciwa metoda badania wypadków lotniczych. Wszystkie dowody są natychmiast publikowane, zwłaszcza zapisy z czarnych skrzynek.

  Rosja mogła przyjąć skrzynki w towarzystwie ekspertów ICAO i wszelkich innych, kto tylko by chciał, i zespołowo je odczytać, natychmiast publikując ich zawartość.

  Teraz nikt postronny już się nigdy nie dowie, jakie były oryginalne zapisy. Nikt nie będzie miał pewności.

  Rosja została głównym podejrzanym od pierwszego momentu, jeszcze przed znalezieniem skrzynek. Całą prowokację właśnie po to zorganizowano.

  Co z tego, że komisja nie będzie wskazywać winnego, skoro ma wskazać dymiący nagan ?

  Całe opóźnienie publikacji komisji wynika z politycznych potrzeb organizaji nagonki na Rosję.
 • rosyjskie forum?
  Kazdy prawdziwy Polak nigdy nie zapomni o wolyniu, ale jak mozna popierac ruskow zajmujacych ukraine? W naszym interesie jest, zeby przetrwala w przeciwnym razie bedziemy mieli dluzsza granice z jednoznacznie nastawionymi do nas ruskami.
 • @korwin 17:50:59
  mikke?????- a kto popiera ruskich????

  lepiej wg. ciebie popierać usraelitów????

  :)))))

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 17:35:41
  https://www.facebook.com/notes/zbigniew-nowak/dlaczego-zmieniono-korytarz-i-pu%C5%82ap-lotu-mh-17-zawiadomienie-do-prokuratury/683487725061675 Pzdr.
 • @interesariusz z PL 17:35:41
  Jest takie stare przysłowie: "Jak chce się uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie".

  Jak wcześniej pisałem zawsze są naciski na komisje (sam pamiętam badania katastrofy Iła w Kabatach - tam chodziło o to, że drugi raz była praktycznie taka sama przyczyna katastrofy mimo, że to były już inne maszyny - inne silniki i awionika), ale światek lotnictwa komunikacyjnego trudno oszukać.

  Natomiast w przypadku tego zdarzenia, odczyt skrzynek ma stosunkowo małą wartość. Dodatkowo jakakolwiek próba ingerencji w zapis jest łatwa do zauważenia, ponieważ właśnie dlatego zapis jest analogowy.

  Rosja była pierwszym podejrzanym jeszcze przed zestrzeleniem samolotu. Dlatego osobiście uważam, że dobrze postąpili nie wtrącając się w przekazanie i odczyt skrzynek, które mogą być odczytane tylko u producenta lub w przez niego wskazanych laboratoriach (może tu rekomendował te brytyjskie?)

  Dowodów, poza przypadkowymi zdjęciami, brak, ponieważ Kijów (oskarżając separatystów) próbuje niedopuścić ekspertów do wraku.

  Im dłużej nic nie będzie wiadomo, tym dłużej będzie to "wina" Rosji, czyli, aby do wiosny.
 • @mrdinozaur 15:41:55
  Jawohl Herr Komanadante. Masz "recht" częściowo.
  Raport w sprawie wypadku "Examination of Variable Stator Vane Control Levers Rolls Royce Ltd. RB.211Trent 800 Turbofan Engine Boeing 777-212ER, 9V-SRE" wyjaśnienia przyczyn trwały prawie trzy lata - liczył, aż sześć stron.
  Przyczyna to pęknięcie jednego elementu sterowania silnika.
  Prowadzi to biuro rządowe dla Australii http://www.atsb.gov.au. Tam jest kilkaset spraw wypadków lotniczych.
  Pozdrawiam
 • @mrdinozaur 17:57:55
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_09/Holandia-opublikowala-odczytane-rozmowy-zalogi-malezyjskiego-Boeinga-5872/

  To może być interesujące
 • @korwin 17:55:33
  No i patrz "pan" niby Hałyczyńce takie "demokratyczne i proeuropejskie", a nawyki jakby takie same jak 70 lat temu...
 • @interesariusz z PL 16:38:53
  Yes, zdjęcia i filmy z pierwszych dni.
  Pozdrawiam
 • @Repsol 17:57:12
  jednak aktywiści całkiem nie wymarli.
 • @korwin 17:50:59
  Pokaż tych Rusków zajmujących Ukrainę, zdjęcia, filmy. Chętnie zobaczę.
 • @mrdinozaur 17:57:55
  I właśnie to odczytywanie skrzynek "u producenta" jest szczególnie naganne.

  Wszystkie te procedury stworzono po to, aby ukrywać wady fabryczne. To, że czasem owe wady wychodzą na światło dzienne, to wypadki przy pracy, a może zbyt małe łapówki.

  Mogli nie odczytywać u siebie, tylko komisyjnie dostarczyć do "producenta" i w obecności świadków zrobić kopie dla wszystkich.

  Obecne procedury są po to, aby zapisy można było fałszować wedle uznania.

  Najwyższy czas, aby czarne skrzynki spełniały jakieś normy i mogły być czytane przez wszystkich.
 • @re1 17:58:23
  Wybacz, ale nie kojarzę tego wypadku. Widocznie nie było to nic ważnego ponieważ pierwszy B777, który "spadł" to był lot MH370

  W każdym kraju jest kilkadziesiąt/kilkaset wypadków lotniczych rocznie, które muszą być zbadane przez komisje. Są to wypadki śmiertelne, siniaki pasażera i złamana kostka paralotniarza.
  I dzięki temu latanie jest coraz bardziej bezpieczne.

  A tak przy okazji, nie wiele więcej stron liczył raport (bez załączników) z katastrofy Iła na fortach.
 • @korwin 17:50:59
  A co ruscy mają wspólnego z Wołyniem - popierniczyło cię.
  Pewnie mojego wujka przy moim bracie to twoi zabili. Pisze się o Wołyniu... a nie "o wolyniu", bo to nie wół. Reszta szkoda gadać - kto jest i kogo nastawia.
 • @szczurobronny 17:53:48
  Niechby jednak Putin pozwolił Kadyrowi wysłać swoich bojców, łeb Kołomyjskiego byłby jako pierwszy nabity na pal!
 • @interesariusz z PL 18:09:59
  Nie zgodzę się z tym.

  Producent skrzynek jest zainteresowany ich sprzedażą jako najbardziej wiarygodnych. Jeśli możnaby je łatwo zmanipulować, to firmy lotnicze znalazłyby innego producenta. To jest wielki biznes na który zresztą chcą od lat wejść Polacy

  Procedura wygląda tak, że zapis jest kopiowany na inne nośniki, a oryginał plombowany i przechowywany w sejfie.
 • @lorenko 18:14:04
  Nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji, bo Kołomojski to obywatel 'wielkiej demokracji", a Czeczeni to muzułmanie. Czy nie słyszysz już tego "zawodzenia" jakie rozległo by się z Tel-Awiwu?
 • @szczurobronny 17:57:56
  Tak. Fajne zagranie z tym trolem. Tego, który rozsądnie pisał i wkleił stanowisko Korwina odnośnie Ukrainy zbanowaliście, a teraz ośmieszacie udając pajaca pod nikiem "korwin". No cóż. Głupi lud to kupi.
 • @mrdinozaur 18:01:19
  No i wierz tu stronie ukraińskiej: najpierw zapisy zarekwirowali, potem ogłosili że ich nie mają i nie mieli, a na koniec okazuje się że komisja im zawdzięcza te dane; po prostu cudownie.
 • @mrdinozaur 18:10:14
  No nie wiem, mieli szczęście wyłączyli silnik - wylądowali awaryjnie na jednym silniku w Darwin. Lot z Brisbane do Singapuru.
  A tych pilotów w bezwzględny sposób rozstrzelano, a pasażerów przy okazji.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 18:18:28
  A tu nasz Dzidziuś - marszałek:)
 • @AveSocjal 18:21:15
  Aj waj, swego biją:))))

  Pozdrawiam nowy nick starego gościa:)
 • @Płachtycz 18:22:35
  To może nie być tak piękne.
  Holandia może tylko opublikuje rozmowy zapisane w rejestratorze, Ale i tak tam powinno być coś na temat rozmów z wieżą.
 • @szczurobronny 18:18:28
  Aj gdzieś znów mi link uciekł
  https://www.youtube.com/watch?v=fhDUVjM_LKw
 • @re1 18:24:42
  Cytuję:

  ".....A tych pilotów w bezwzględny sposób rozstrzelano, a pasażerów przy okazji."- oczywiście jeśli oni przed tym jeszcze żyli.

  Pozdrawiam.
 • @AveSocjal 18:21:15
  Kolego, trzy nicki to dla mnie trochę za dużo.
  Zdecyduj się na jeden albo ja to za ciebie zrobię.
 • @mania przepraszania 18:20:53
  A niech "zawodzą" zatkam uszy i nie będę słyszeć:)
  Zresztą Kadyrow tymii zawodzącymi niespecjalnie się przejmuje...
 • @lorenko 18:27:24
  100/100! Tego jeszcze nie widziałem :)))))
 • @re1 18:24:42
  Niestety to się czasem zdarza. Typowa awaria silnika. Przy mniejszej - spadek mocy - pasażerowie nawet tego nie zauważają. Dzisiejsze (projektowane w latach 90-tych) samoloty dwusilnikowe są "liczone" na lot na jednym silniku do 1,5h. Dlatego korytarz nad Atlantykiem (którym latają nasze 767 i 787 wiedzie nad Grenlandią.
 • @korwin 17:50:59
  Tylko powiedz mi "korwin" po co zrażać sonie Rosjan bardziej niż to jest potrzebne żeby uchodzić za wystarczająco ojropejskich, z Zachodnią Ukrainą i tak niestety będziemy graniczyć, bo na co im ona Rosjanom ?
 • @szczurobronny 18:31:54 &AdNovum
  Zostawcie jasnie trolencję "AveCesar":(.
  Tracicie czas na bzdury. Nawet nie zauważył co jest na grafice.
  Pozdrawiam
 • @re1 18:39:51
  Socjal niech on sobie w kibucu uprawia:)))

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 18:16:29
  A gdzie wyraziłem pogląd, że skrzynki mają być podatne na manipulacje ?

  Producent skrzynek, który zastrzega dla siebie prawo ich odczytywania, w ogóle nie powinien być dopuszczony do rynku.

  Tylko skrzynki, które odczytać może każdy, powinny być dopuszczone.

  Najlepszym zabezpieczeniem przed manipulacją jest natychmiastowe zrobienie kopii dla wszystkich zainteresowanych stron.

  Jak wiadomo, Polska otrzymała kopię zapisu ze Smoleńska po pół roku. Tyle trwało fałszowanie.
 • @Płachtycz 18:38:40
  Otóż to. My teraz, jak sie okazuje, sąsiadujemy z banderowską Ukrainą i Ukraińcy coraz bardziej czują się u nas jak u siebie: jeżdżą samochodami z zatkniętą flagą ukraińską, zniszczyli demonstrację w Lublinie, wczesniej zanożowali Polaków, stawiają nielegalne pomniki UPA, itd. a pani wojewoda podkarpacka jest z pochodzenia Ukrainką i nawet wyszła przed szerg przed rządem pomagać Majdanowcom a tu niektóre samorządy nie mogą doczekać się remontu dróg wojewódzkich.
  Nie słyszałem aby były problemy z Rosjanami z obwodu kaliningradzkiego?
 • @ wedługo raportu
  w konwojowaniu i odczytaniu czarnych skrzynek brali udział
  Germany, Malaysia, the Netherlands, Ukraine, the United Kingdom, the United States of America and representatives of ICAO.

  doszli też Francuzi.

  Ciekawe, czy Malezji zależy na wykryciu i OGŁOSZENIU prawdy.
 • @interesariusz z PL 18:50:54
  Wybacz, ale nie ja jestem twórcą procedur.

  1. Zapisy może odczytać każdy, ale ze względu na bezpieczeństwo, czytaj uniemożliwienie manipulacji, są odczytywane w autoryzowanych (m in. przez producenta) laboratoriach w obecności członków wszystkich komisji..

  2. Przy pierwszym odczycie są robione równocześnie kopie (cyfrowe) dla każdej ze stron.

  3. PKBWL otrzymał kopie zapisów zaraz po pierwszym odtworzeniu.
 • @szczurobronny 18:52:28
  Doniecka Republika Ludowa niech nie zgadza się na szczególny status, tylko trzeba walczyc o całkowitą niepodległość, bo inaczej zydobandera ich wydudka i DRL zostanie z ręką w nocniku.
 • @lorenko 19:00:44
  "Marszał" Semenczenko zabrał głos:
  http://lifenews.ru/news/140154
  Winnym katastrofy pod Iłowajskiem jest d-ca Zgrupowania Południowego ATO Łytwyn i szef Min. Obrony Ukrainy, Hełetej. Oczywiście "marszał" sobie nie ma nic do zarzucenia...
 • @mania przepraszania 19:13:12
  Dzidziuś Marszał dopiero co narodził się z kominiarki jak Atena z piany, to jak może byc czegokolwiek winien?
 • @mrdinozaur 19:08:11
  skąd to wiadomo ?
  "PKBWL otrzymał kopie zapisów zaraz po pierwszym odtworzeniu."

  to po co Miler jeździł do Moskwy pół roku później, i to wielokrotnie, bo zapisy im się nie zgadzały.

  Jeśli PKBWL otrzymał kopie zapisów zaraz po pierwszym odtworzeniu, to jak Klich mógł pleść bzdury o słowach i dźwiękach, których potem na nagraniu nie było ?

  Odczyt na "autoryzowanych" urządzeniach ma na celu uniknięcie uszkodzeń, a nie uniemożliwienie manipulacji, Tę ostatnią właśnie ułatwia.
 • @lorenko 19:13:08
  "Dzielna" armia kijowska "pogubiła" swoje dokumenty, a w nich m.in.; straty jednostek wojskowych, ich stany osobowe, wykazy miejsce które zostały ostrzelane(!), są też jakieś dokumenty sygnowane przez Departament Obrony USA;
  http://www.youtube.com/watch?v=LySvdyef-fY&feature=youtu.be
 • @lorenko 19:21:43
  Z piany narodziła się Afrodyta/Wenus, Atena wyskoczyła z głowy Zeusa. Co zresztą pasuje bardziej do 'marszała" zrodzonego z zalęgłej się w głowie Jaceniuka lub Turczynowa głupoty...
 • @szczurobronny 19:27:51
  Jeżeli sa to faktycznie jakieś ważne "wojskowe papiery" to raczej więcej juz nie będzie...
 • @mania przepraszania 19:32:53
  https://www.facebook.com/523346381131376/photos/a.523348664464481.1073741827.523346381131376/523351427797538/?type=1&theater
 • @szuwarek14 19:37:49
  Powiało grozą...
 • @Płachtycz 18:22:35
  Jaki sprawiedliwy lubisz się udzielać http://izrael.org.il/forum/7-forum-redakcyjne/73992-pytanie.html.
  I ten tryząbik na czerwonym tle.
 • @szuwarek14 19:37:49
  Wlad - Free Donbass
  https://www.youtube.com/watch?v=77q2kYaNDzA
 • @mania przepraszania 19:39:38
  smrodem, znaczy czosnkiem nie grozą
 • @interesariusz z PL 19:22:14
  Ja piszę co wiem, a Ty piszesz o tym co co słyszałeś.

  Miller i Klich to były pionki medialne. Obaj mają z badaniem wypadków lotniczych tyle co ja z baletem. Ich wykreowały łżemedia aby później zdewaluować wyniki badań.

  Odczytuje się nie na autoryzowanych urządzeniach, a w "prześwietlonych" laboratoriach w obecności bezstronnych świadków.
 • @szczurobronny 13:42:30
  Ale nie oznacza to wiary w "Boga". Chińczycy są dość religijnym ludem, a są kompletnie ateistyczni - w ich religiach niczego na podobieństwo judeochrześcijańskiego Boga nie ma.
 • @re1 19:40:13
  https://www.facebook.com/1488270808090505/photos/p.1496588253925427/1496588253925427/?type=1&theater
 • @Płachtycz 18:22:35
  I jeszcze tu http://tvnwarszawa.tvn24.pl/komentarze,67646,1.html artykułu
  "Żydowscy chłopcy idziemy w bój" nie czytałem. Wystarczyły mi komentarze.
 • @szczurobronny 19:27:51
  14 Baonowi Obrony Terytorialnej "Czerkasy" nagle "odechciało się" chwalebnie polec ku chwale "samostijnej" i zaprotestował przeciwko wysyłaniu go na pierwszą linię;
  http://kyiv.osp-ua.info/lastnews/9083.html
 • @mania przepraszania 19:31:41
  A przepraszam, może dlatego, że Dzidziuś piękności nie posiada i innych walorów Afrodyty, przepraszam Ciebie za błąd i Afrodyte i Atenę też:)))
 • @szuwarek14 19:41:29
  Oczywiście, ale skojarzyło mi sie to także z "jaskinią złoczynców"...
 • @szczurobronny 19:42:54
  Nie ma sprawy z dziada, pradziada myśliwy.

  Tyle, że nie taki jak ten żółtkiem na Ukrainie garbowany.
  I dalej ma twardą skórę i pieprzy trzy po trzy.
  Ciekawe co wymłodzi w Berlinie.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 19:55:16
  Delikatnie zmiękcza i wprowadza swoje racje "samostijnej jewczyzny".
  Poczytaj z uwagą jego posty.
  pozdrawiam
 • @re1 19:40:13
  Widzisz ilu tu ich jest i do tego te ubarwione nicki:))))

  Ciekawe pod jakim nickiem będzie się teraz produkował?

  Pozdrawiam.
 • @lorenko 19:47:30
  Chwila muzycznego relaksu...
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=og-AXCrAFyk
 • @AdNovum 19:58:44
  To nie są ubarwione nicki, wychodzi ich natura.
  Dawidowski, warszawski, poznański, k.rwin, nie rozumieją narodowych języków polskiego, hiszpańskiego, ruskiego et'cetera.
  Pozdrawiam
 • @fretka 20:22:24
  "Ćwiczenia" floty wielkich ukrów na morzu i jeden z komentarzy;
  http://www.youtube.com/watch?v=AcZgPzwFcgA&feature=youtu.be
  "ГОСПОДА ВОЕНМОРЫ ВОТ КТО НИБУДЬ ОБЬЯСНИТЕ МНЕ ЗАЧЕМ ТОЙ УКРАЙНЕ НУЖЕН ФЛОТ ?????"...
 • @re1 20:05:55
  Chiny wredne jak nie przymierzając Białoruś, nie dają się skolonizować, aj waj
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_09/Chiny-wypieraja-zagraniczny-biznes-z-wlasnego-rynku-7867/
 • @Jantar 15:37:34
  300 tys. km/s - tyle wynosi prędkość światła i to niezależnie od prędkości źródła tego światła
 • @interesariusz z PL 16:00:04
  jestem przeciw. Parchy i inne chciałyby chętnie, ażeby ich traktować na równi, gdyż oni nie mają ani zasad, ani rozumu. Ich udział w dalszej rozmowie oznaczyłby uczynienie jej bezsensowną i akceptację ich braku zasad. Wg. powiedzonka, że zadawanie się z psycholami oznacza, że sprowadzą cię do swojego poziomu, a potem pokonają przez doświadczenie ;)
 • @fretka 20:26:01
  Ale niewiniątka, nie wiedzą co to Bandera, kto Jarosz, ach, czy te oczy mogą kłamać?
  Nie mozna wierzyć banderowcom!
 • Swietnie zmontowany material daje pelny obraz wydarzen z ostatnich miesiecy
  http://www.youtube.com/watch?v=A5zuHia736I&index=6&list=UUPCK41FALGP85QQOvRwOlPA
 • @lorenko 20:41:09
  dobry film o manipulacjach mediów na temat lotu,włączyć angielskie napisy
  https://www.youtube.com/watch?v=B8CtiG3nGAE#t=354
 • @indra 20:47:22
  Świetny film, mam nadzieję, że druga część będzie kontynuowana do zwycięstwa Noworosji!
 • @szuwarek14 20:49:22
  Witaj, ja nie włączam się w dyskusję o zestrzeleniu malezyjskiego samolotu, ponieważ zaraz, dosłownie od 1 godziny do kilku godzin po katastrofie, znalazłem na twitterach dwie wypowiedzi: hiszpanskiego kontrolera lotu, że Malezyjczyk nie był sam w powietrzu i drugi z Kijowa z jakiejs instytucji, że ustrzeliliśmy Moskali. Szkoda, ze nie przyszło mi do głowy zapisac to na dysku.
  Te dwie wiadomości były tzw. odruchem bezwarunkowym, reszta to już manipulacje.
 • @szczurobronny 20:09:17
  Witam!
  Panie, Panowie, Szanowni czytacze z musu!

  Drogi Wodzu!

  Wchodziłem dziś zdalnie kilka razy, ale tego znów nie dawało się czytać...

  Jak tylko ktoś wrzucał interesującą informację to nawet szanowni przeze mnie forumowicze zaczynali wdawać się w dysputy.

  Jeżeli chcemy podyskutować na inne tematy - a widzę że "chcemy" - to niech ktoś pozakłada odpowiednie miejsca na NEON-ie!

  Chętnie wrzucę swoje 3 kopiejki / 3 szekle lub 3 centy - tu puszczam oko do zmuszanych obowiązkami służbowymi czytywać AdNovum/ na każdy temat...

  Na te tematy dyskutujmy tam a nie poruszajmy w tym miejscu. Nie dyskutujmy i wciągajmy się w rozmowy!
  Owszem, czasem warto zrobić sobie przerywnik, ale bez przesady!
  :)

  Cenię sobie "Obserwatora" za to że Redakcja przestrzega ściśle zasad: żadnego podejrzanie i otwarcie antysemickiego wystapienia itd...

  Ale za to mozna bardzo dużo... między wierszami...

  :)

  Mdli mnie od "czosnków", "zydobandery", "żydokomuny" , oskarżeń, wypominania sobie kto "prawdziwszym Polakiem jest" itd...

  Wiadomo jak jest, wiadomo o co chodzi...

  Proponuje trochę taktu i kultury...

  Witajmy Szanownych Gości uprzejmie: "Shalom! Co tam w Hajfie słychać"

  Jak się ktoś nie odczepi to powiedzcie mu z arabska że jego mamusia jest "szarmota"...

  Naprawdę niewiele trzeba by kogos doprowadzić do białej szewskiej pasji....

  Ale, na bogów - róbmy to z wdziekiem!

  :)
 • @brusek 21:14:27
  okej okej, ja właśnie czytam i nadrabiam zaległości kiedy mnie nie było, stwierdzam że ataki są sprawnie odpierane, nie jest tak źle żeby forum zbaczało z tematu i traciło swój charakter, pewnie że to irytujące ale nie zniechęcajmy się. Ja też wrzucam rzeczy które nie wiem na pewno czy były, mogłem przegapić, przepraszam jeśli coś powtarzam
  - tu "taniec z szablami" miszcz !
  https://www.facebook.com/video.php?v=1490596584529920&set=vb.1436438469945732&type=2&theater
 • @brusek 21:14:27
  Ok popieram;
  http://www.youtube.com/watch?v=7sLiAebWM7U
  Choć "obsuwy" zdarzyc się mogą każdemu...
 • TO
  To kilka minut długo trwa
 • @szuwarek14 20:49:22
  "Możecie mieć dobre media tylko wtedy, gdy ich odbiorcy będą dobrzy"

  a u nas słucha się TVNu, Lis to bożyszcze, czytuje Michnika,
  no to finansujemy to badziewie.
 • @lorenko 21:14:19
  niestety, zawsze jesteśmy idiotami, którzy liczą na to, że w sieci nic nie ginie,

  podobnie ja, jak oglądałem TV 10.04.2010 jak idiota nie nagrywałem wszystkiego, co oglądam.

  A było zeznanie świadka, który widział lecący samolot bez statecznika.

  I to wyjaśnia wszystko.
 • @szczurobronny 12:45:40
  koro prowokacja z MH17 nie do końca się powiodła,

  czas na wielki wybuch.
  ----------

  Oby nie ale te parchy są zdolne do wszystkiego.


  po wybuchu (kontrolowanej awarii reaktora) ucierpi przez lata dziesiątki tysięcy ludzi i przede wszystkim dzieci.
 • @interesariusz z PL 21:35:58
  ja mam alergię na mainstream a jeśli mnie ktoś próbuje wyrównać walcem to gryzę, bojkotowałem zachowania masowe w tamtym ustroju a w tym to już tragedia wypadałoby się w schronie schować przed atakami propagandy i naciskami a jakże - politycznymi od tego co robi kler począwszy ...
 • @lorenko 19:21:43
  ,,Dzidziuś Marszał dopiero co narodził się z kominiarki jak Atena z piany, to jak może byc czegokolwiek winien?"

  Nie jak Atena z piany tylko jak mucha z goowna.
 • @nana 10:38:53
  Ja Ciebie nie mogę rozgryźć. Tak jak teraz, to sama mądrość. Innym razem propaganda, aż bije.
 • @lorenko 21:14:19
  Trzymaj Hiszpana.Pzdr.http://slavyangrad.org/2014/07/18/spanish-air-controller-kiev-borispol-airport-ukraine-military-shot-down-boeing-mh17/
 • @szczurobronny 21:58:35
  Bleee! Starczy już tego matoła...
 • @szczurobronny 21:27:04
  Szczurzeobronny! Po tym wszystkim co było i jest teraz, z całym szacunkiem bardziej wierzę propagandzie Korei Północnej niż naszej.
  I inna sprawa, Korea Północna jest wyśmiewana, poniżana. Jednak Korea Północna wygrała wojnę z USA. Ten kraj żyje po swojemu, ja na przykład jestem taka Korea Północna, nie uczestniczę w wyścigu szczurów i dobrze mi z tym.
 • @Hector 10:41:24
  Łoł! To chyba pierwsza poprawna diagnoza, zbliżona do prawdy. Ale chyba bez tego ostatniego akapitu.
 • @
  Bardzo łatwo dajecie się prowokować byle trollowi i karmicie ich swoimi wpisami. Po co?
  Najlepszą odpowiedzią na wpisy trollów jest to co wkleja @szczurobronny. Chodzi mi o ten obrazek z banderowcem kopanym z zad.
  I to wystarczy. Bez dyskusji z debilami. Nie potrzebnie się denerwujecie i dajecie się podpuszczać. Dajecie tylko gnojkom satysfakcję, że ktoś zauważa ich istnienie.
  Troll, którego nie karmi się komentarzami zdycha w samotności. Ignorowanie wpisów trolla to najlepsza broń.

  Udaję się na spoczynek. Rano przeczytam co w międzyczasie pojawi się na forum. pozdrawiam i dobranoc ;)
 • @mania przepraszania 22:03:08
  Aktualizacja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=gW9el_aWhTM&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @adalbert05 10:57:06
  Liczy się wydźwięk propagandowy, wypowiedzi polityka z układu rządzącego.
 • @szczurobronny 21:58:35
  nie przed snem, błagam...:D :D :D

  Ale tak poważnie to na pewno ,,marszał" bez majtasów? To gieroj UPAiny Semenczenko? To nie jest fotomontaż?

  Kurde, @szczurzeobronny... koszmary będę miał przez ciebie...:D :D
 • @lorenko 22:03:56
  jako komentarz link: Richard Sennett - "Korozja charakteru. Osobiste konsekwencje pracy w nowym kapitalizmie"
 • @indra 20:47:22
  Doskonałe!
  Dziękuję!
  Chyba lepiej bym tego nie zmontował - co jest najwyższą pochwałą ode mnie!
 • @szuwarek14 22:16:04
  link:
  http://www.ksiazka.net.pl/?id=4&tx_ttnews[keyword]=konsekwencje&tx_ttnews[tt_news]=821&tx_ttnews[backPid]=100&cHash=36a1f5d498
 • @Gregoson 22:13:45
  Obrzydliwość nad obrzydliwościami, dno i upadek, tak wygląda "bohater" tego chorego kraju...
 • @szuwarek14 22:20:54
  Opołczeńcy bedą straszyć ukrozombi z grobów?:)))
  Aaaa, nie dla klaustrofobików:))
 • @lorenko 22:33:49
  Znów zapomniałem podać linków, ADNOVUM wybacz!
  http://swip.su/opolchencev-zakapyvayut-zazhivo-dobrovolno/
  https://www.youtube.com/watch?v=W1atT4xDJnA#t=57
 • @brusek 22:16:37
  bojcy azova nawet w ich tradycyjnym nordyckim przebraniu nie ukryją się przed miejscowymi
  http://demotivation.me/utyfzs0m4kkmpic.html#.VA9epbsRoYw
 • @mania przepraszania 22:29:03
  to teraz porównaj sobie "walkę" Solidarności z autentyczna walką ludzi o wolność i ziemię w Donbasie czy w byłej Jugosławii, miernoty z Solidarności bardzo się kojarzą z Semenczenką
 • @szczurobronny 22:45:05
  //Jeżeli chcemy podyskutować na inne tematy - a widzę że "chcemy" - to niech ktoś pozakłada odpowiednie miejsca na NEON-ie!//

  Brusek
 • @szuwarek14 22:46:19
  Dzięki Bogu "Bolka" oraz innych nie widziałem nago i mam nadzieje że nie dozyję tej chwili...
 • @fretka 22:49:14
  Podejrzewam że teraz tak to teraz będzie wyglądać, rakiety i pociski 'niewiadomo skąd', jakieś nieoznakowane pojazdy wojskowe itd itp...
 • @brusek 22:16:37
  Przez te pare minut przypomniało mi sie to wszystko co juz widziałem. Szkoda, wielka szkoda że takie rzeczy nie przebija sie do świadomości większości Polaków...
 • @mania przepraszania 22:50:29
  spoko, teraz ORMO czuwa znaczy IPN ale kiedyś nastąpi odwilż, oprócz tego co wiemy wyjdą i zdjęcia, nie myślę akurat o Wałęsie, on to pijane dziecko we mgle
 • @szczurobronny 22:45:05
  Super napisałeś i artykulik w linku też świetny. Mam nadzieję, że choć kilku osobom da to coś do przemyslenia i byłby to duży sukces jakby przemysleli:) Pozdr.
 • @szczurobronny 22:53:45
  A to było po prostu przypomnienie...
 • @szczurobronny 22:56:50
  jasne i oczywiste, precyzyjnie wykonany pucz w Polsce z dodatkiem kilku pijanych Józków "preszsz z homuno", zaczęło się od haseł o socjalizm z ludzka twarzą a po 1979 pogalopowało jako regularna rozwałka żeby po cichu Niemcy mogły połączyć swoje kraje a Ameryka upchnąć w Europie diasporę
 • @fretka 23:07:41
  Teraz już nie zasnę, albo mi sie koszmary zaczną śnić...
 • @fretka 23:07:41
  Czyżby w Kijowie rozszabrowano "pomoc humanitarną" dostarczona 2 samolotami z Kanady?
  http://www.youtube.com/watch?v=e-qhqIxPRoU&list=UUPCK41FALGP85QQOvRwOlPA
 • @szczurobronny 23:14:25
  Znowu walki w Mariupolu?
  http://www.youtube.com/watch?v=LE56CbY40aE&list=UUEv4pPqNVfLCS3o1cxgDHrA

  Podobno zniszczono także jakąś kolumnę wojsk kijowskich próbujących przedrzeć sie przez linie obrony;
  http://rusvesna.su/news/1410286658
 • @mania przepraszania 23:12:49
  nie rozszabrowano tylko stworzono podwaliny nowej wolnorynkowej gospodarki, w Polsce też z darów powstawały pierwsze komisy odzieżowe
  a potem całe sieci, trzeba zapamiętać twarze, za rok dostaną nagrodę Ukraińskiej Rady Biznesu
 • @szczurobronny 23:25:02
  Cholerny "marszał" Semenczenko mnie chyba dzisiaj "prześladuje".
  Zapowiedział że z niesławnego freikorpsu "Donbas" ma powstać pułk lub "grupa taktyczna"? A kiedy mu dadzą dowództwo nad "frontem"?
  http://rusvesna.su/news/1410288009
 • @szczurobronny 23:39:48
  A tymczasem w Kijowie;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/amerykanscy-zydzi-goscili-u-ukrainskeigo-szefa-dyplomacji
 • @szczurobronny 23:25:02
  po co ci kapitaliści genetyczni w ogóle czekali na socjal, trzeba było sobie kupić na wolnym rynku mieszkanie czy samochód, kto chciał półdarmo to czekałem,ja czekałem 6 lat ale co tu w ogóle porównywać, obecnie kolonia siły roboczej bez własnej gospodarki, planu społecznego, kto teraz ma szansę na uprawianie ulubionego zawodu czy pasji ? obywatel jest zakontraktowany od urodzenia i zobowiązany utrzymywać klasę polityczną która rozrosła się do patologicznych rozmiarów ale to tylko w tym nieszczęsnym atlantyckim obozie wszystko stoi na głowie, władza ma socjalizm a reszta neokolonializm, bo tylko niewolnik płaci a nie może wymagać od władzy niczego za swoje podatki
 • @mania przepraszania 23:44:26
  znaczy tworzy się na Ukrainie Unia Wolności, a który to tam będzie Geremkiem ?
 • @szuwarek14 23:51:06
  to ja już mówię dobranoc bo jutro znów jadę, do poczytania zostawiam taki tekst który mi wpadł przed chwilą "„Kolorowe rewolucje” i ich organizatorzy a suwerenność i niepodległość państw i narodów. Co łączy polską „Solidarność” z ukraińskim „Majdanem”?
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2014/03/29/kolorowe-rewolucje-i-ich-organizatorzy-a-suwerennosc-i-niepodleglosc-panstw-i-narodow-co-laczy-polska-solidarnosc-z-ukrainskim-majdanem/
 • @szuwarek14 23:47:36
  Panie i Panowie, czy możecie sprawdzić, czy działa Wam Military Maps? Bo u mnie nie.
 • @mania przepraszania 23:21:49
  Już wszystko "zapodaję"!
  :)


  09.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami


  FOTOGRAFIE Andrieja Stienina!
  http://donbass.center/news/1075-fotografii-andreya-stenina-nastoyaschiy-zhurnalist-vechnaya-pamyat.html

  MH17

  W zasadzie to wszyscy piszą to samo o czym już wszyscy linkowali i pisali.

  Jedyna ciekawostka jest to że Pan Minister Obrony Malezji chce się spotkać z Panami Szojgu i Miedwiediewem! BARDZO interesujące!
  http://politikus.ru/v-rossii/29375-istochnik-ministr-oborony-malayzii-hochet-vstretitsya-s-medvedevym-i-shoygu.html

  Minister z Malezji właśnie przybył do Moskwy!
  http://ria.ru/mh17/20140910/1023460923.html

  Opublikowane przez Komisję informacje są tylko i wyłącznie „dokumentem wstępnym” - taka "preambuła"...
  http://novorus.info/news/events/27701-tragediya-boinga-samolet-byl-sbit-i-razvalilsya-v-vozduhe.html


  PRZERWANIE OGNIA

  Przysięga sił zbrojnych Noworosji – film
  http://politikus.ru/video/29394-alchevsk-prisyaga-vooruzhennyh-sil-novorossii.html

  Mimo przerwania ognia ci niedobrzy podciągają na front sprzęt. A z kolei ci dobrzy są tak anielsko dobrzy że ci źli bez jednego wystrzału podarowują im te zabawki. W ten to sposób Noworosjanie otrzymali kolejne dary od Rzeźnika za co serdecznie dziękują!
  Jako obdarowani którzy znają etykietę, od razu sprawdzili prezenty i informują co dostali: dwa „Smiercze” plus pięć ciężarówek z zapasami do tych zabawek!
  http://politikus.ru/events/29391-armiya-dnr-bez-vystrela-zahvatila-kolonnu-ukrainskoy-voennoy-tehniki.html

  Analiza przyczyn klęski „kampanii ukraińskiej”
  http://donbass.center/news/1077-kotel-dlya-kieva.html

  Czeczeńcy po stronie Kijowa
  http://donbass.center/news/1072-chechenskie-boeviki-voyuyut-na-storone-ukrainskih-karateley.html

  No i… prowokacje, prowokacje, prowokacje… Długo by wyliczać!
  http://ria.ru/world/20140909/1023445074.html

  Pod Mariupolem o północy dzisiaj Armia Noworosji rozwaliła wielką kolumne ukrów! W sumie 4xT64 + 2xBTR + 10 pojazdów zaopatrzeniowych, potem kolejna kolumienka złozona z 14 czołgów ukrów została powitana fajerwerkami
  http://www.novorosinform.org/news/id/8335

  NOWOROSJA

  Korzystając z chwilowego wstrzymania ognia na teren Noworosji codziennie powraca z Rosji 2,5 tysiąca mieszkańców…
  http://politikus.ru/events/29395-plotnickiy-v-lnr-ezhednevno-vozvraschaetsya-25-tys-bezhencev.html

  Od jutra zmienia się prawo w LNR – mężczyźni zdatni do służby wojskowej mogą opuszczać Republikę! Igor Płotnicki pisze że maja tylu ochotników że wcześniejszy „ukaz” zakazujący wyjazdu z LNR mężczyznom w wieku 18-50 lat staje się bezprzedmiotowy. Dodaje że „ma kto bronić naszej republiki. W przeciwieństwie do armii Ukrainy my nie wzywamy pod bron nikogo na siłę”
  http://politikus.ru/events/29387-lnr-otmenila-zapret-na-vyezd-voennoobyazannyh-so-svoey-territorii.html

  W okupowanym przez Kijów Kramatorsku znaleziono ciało młodej kobiety zamordowanej i okaleczonej w okrutny sposób…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8344

  Wyzwolona od banderowców Jasinowata powoli wraca do życia
  http://www.novorosinform.org/news/id/8346


  KIJÓW i okolice

  Kijów formalnie uznał Krym jako częśc innego państwa! Nie wnikając w szczegóły, ukraińska słuzba graniczna zmieniał prawo o tym kto i jakie dokumenty ma posiadać przy wjeździe na Ukrainę z Krymu. Wygląda na to że jest to pierwszy krok uznania obecnego statusu…
  http://donbass.center/news/1071-kiev-formalno-priznal-krym-territoriey-drugogo-gosudarstva.html

  Polska nie chce przyznać statusu „uchodźcy” przybywającym z Ukrainy tamtejszym obywatelom. O taki status wystąpiło na razie 1100 osób, wśród których 67% podaje narodowośc ukraińską a 31% narodowość tatarską. 10% przyznaje że uciekają z Ukrainy bo nie chcą trafić do armii jako miesęko armatnie…
  http://politikus.ru/events/29400-polsha-otkazyvaet-ukraincam-v-statuse-bezhencev.html

  Tam gdzie NATO tam i wojna – odesyci protestują przeciw ćwiczeniom wojskowym z udziałem NATO
  http://politikus.ru/events/29393-tam-gde-nato-tam-voyna-odessity-protestuyut-protiv-ucheniy-si-briz.html

  W Kanadzie panika z powodu tych ćwiczeń! Powodem są loty na bardzo małej wysokości nad kanadyjskim okretem „Toronto”! Popisów dokonywali rosyjscy piloci na SU24 i AN26
  http://novorus.info/news/events/27674-uchenie-nato-v-chernom-more-kanada-uzhe-v-panike.html

  A w Kijowie jak się psy gryzły to dalej to robią! Nacgwardia / komputer uparcie pisze „MACgwardia” !!!!/ żąda głów w ministerstwie obrony. Ciekawe czy będą te głowy odcinać siekierami czy oberżna piłami?
  http://politikus.ru/events/29386-nacgvardiya-trebuet-otstavki-glav-minoborony-i-genshtaba-ukrainy.html

  A z tymi głowami to jest tak. Psy Kołomojskiego są podejrzewane o przysyłanie matkom partyzantów którzy wpadli w łapy faszystów ich odciętych głów! +18 Oczywiście w obu przypadkach chodzi o ludzi, z tym że ci od Kołomojskiego nawet nie są zwierzętami!
  http://donbass.center/news/1069-doneckim-materyam-prislali-otrezannye-golovy-synovey-18.html

  Szef ukraińskiego banku narodowego uważa że rosyjska FSB poprzez swoich 200 tajnych i głęboko zakonspirowanych agentów na terenie Ukrainy próbuje rozwalić system bankowy Ukrainy! Niedługo agentów „ruskich” będą szukać w kranach!
  http://politikus.ru/events/29384-glava-nacbanka-ukrainy-obvinila-fsb-v-rasshatyvanii-bankovskoy-sistemy.html

  Jedni szukają UFO a inni się dogadują! W tym czasie „kitajce” i „ruskie” ustaliły że połowę wzajemnego obrotu mogą już rozliczać w juanach i rublach…
  http://politikus.ru/articles/29379-minfin-rossiya-i-kitay-mogut-perevesti-polovinu-oborota-torgovli-v-yuani-i-rubli.html

  Dziennikarze norwescy podglądają „Azwców” w wiosce Urzuf – koło Mariupola. Pokazali w norweskim TV jak wygląda faszyzm!
  http://ria.ru/world/20140909/1023431601.html

  Zdjęcie miłych "azowców"
  http://storage.novorosinform.org/cache/5/b/(2611)_jpg.jpeg/w590.jpg

  Jeszcze o tych „azowcach”
  http://www.novorosinform.org/news/id/8351

  Ukraińscy dziennikarze uważają że kobiety zamieszkujące Noworosję to tylko „materiał genetyczny”…
  http://ria.ru/world/20140909/1023442456.html

  Wszystko można policzyć! Właśnie wyliczono że z powodu wojny trzykrotnie zmalało wydobycie węgla na Ukrainie!
  http://politikus.ru/events/29374-dobycha-uglya-na-gosshahtah-ukrainy-sokratilas-v-tri-raza-iz-za-boev.html

  Policzono też /matematycy i statystycy na froncie zaczęli się chyba nudzić?/ że bohaterska i niezwycięzona armia Ukrainy rozwaliła już 600 zakładów przemysłowych!
  http://donbass.center/news/1074-ukrainskaya-armiya-unichtozhila-na-donbasse-600-predpriyatiy.html

  Inni tez się nudzą i zasnąc nie mogą! Ci z kolei wyliczyli że zniszczono na Donbasie 32 szpitale!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8342

  Moskwa nie potwierdza jakoby ich Kosmos-2495 wleciał w atmosferę nad USA i uległ autodestrukcji
  http://politikus.ru/v-rossii/29371-moskva-oprovergla-soobscheniya-o-vzryve-nad-ssha-voennogo-sputnika-rf.html

  Rosjanie będą kontrolować poprawność referendum w Szkocji! Ci Szkoci to rozumiem że już „terroryści”? Czy na razie tylko „separatyści”?
  http://politikus.ru/articles/29370-nablyudateli-rf-budut-sledit-za-referendumom-v-shotlandii-distancionno.html

  A z kolei „kijowianie” chcą iśc na Donbas i oświecić ciemnych „moskali” że „banderyzm” jest piekna sprawą!
  http://donbass.center/news/1073-kiev-prinudit-donbass-osoznat-banderovskie-cennosti.html

  W Charkowie zaczęto odbudowywać pomniki Lenina!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8345


  SANKCJE

  Iran i Rosja zaczną się rozliczać w swoich walutach. Dolar płacze….
  http://politikus.ru/events/29397-iran-i-rossiya-hotyat-naladit-vzaimoraschety-v-mestnyh-valyutah.html

  A także zaczną budować koleje!
  http://politikus.ru/articles/29385-rossiya-mozhet-zaklyuchit-mnogomilliardnye-soglasheniya-s-iranom.html

  Rosatom pomoże Argentynie w budowie elektrowni atomowych!
  http://politikus.ru/events/29389-rusatom-oversiz-pomozhet-razvivat-atomnuyu-energetiku-v-argentine.html


  DOBRANOC!!!!!!!!!!!!!
 • @szczurobronny 23:56:58
  Piosenka na dobranoc...
  http://www.youtube.com/watch?v=05N-cmXMLOI
 • @lorenko 23:57:28
  U mnie działa...
 • @szczurobronny 00:18:02
  Ciekawe...
  na zmianę jest tekst śpiewany po rosyjsku i ukraińsku!
  Ładne!
  Dzięki!
 • @szczurobronny 00:14:48
  Mocne!
  Świetnie zrobione!
  Propagować wszędzie!!!!!
 • @szczurobronny 00:27:38
  Dziś biegałem między dwoma szpitalami a dwoma pracami w dwóch miastach wiec trudno jeszcze tutaj sie udzielać, ale jestem...
  :)
 • @nana 10:38:53
  Damska logika

  nana 09.09.2014 10:38:53

  > http://adnovum.neon24.pl/post/112685,wojna-domowa-na-ukrainie-9-09-2014r-trzeci-dzien-rozejmu#comment_1015289

  Ale czyż nie ma racji, że zarówno Ukraińcy jak i w znacznej części Polacy są tak dalece zafascynowani "szklanymi domami" na Zachodzie, że ich największym marzeniem jest udać się na Zachód, aby tam w poniżających a i nieludzkich warunkach pełnić funkcję bydła roboczego, "czyścić ubikacje", czy jak śpiewał Pietrzak "pety zbierać". To jest mentalność bezpaństwowych parobków. Nic tu nie pomoże im wmawiać, że są obywatelami demokratycznego kraju, wiedzieli by chociaż czy jest ta demokracja

  > http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Demokracja

  ale nawet tego nie wiedzą.

  Ale hola, czyż nie był ten lud upodlany przez wiele wieków przez szlachtę a i potem, chłopi zostali uznani za ludzi (wolnych) przed 150 laty po Powstaniu Styczniowym, kiedy budzący się przemysł potrzebował wydziedziczony do roboty. Porównajmy to z historią murzynów w USA.

  > http://pppolsku.blogspot.com/2012/02/fi.html#Heine

  Te lata upodlenia i zepchnięcia ludu polskiego do roli parobków panów i ich koszernych pomagierów mszczą się dzisiaj, wielu nie było w stanie rozwinąć osobowości obywatelskiej. A Ukraińcy ? Polacy utracili swe państwo na przeszło dwieście lat, Ukraina nie istniała daleko dłużej, dlatego są szkody w tym społeczeństwie jeszcze większe, dlatego z taką łatwością napadła na ludność ukraińską ta obecna banda oligarchów,
 • @brusek 00:29:18
  Obyś Ty i Twoi bliscy cieszyli się zdrowiem!
 • @szczurobronny 00:48:04
  http://i.imgur.com/XMzawux.jpg
 • @Laznik 00:43:14
  Do humorku:
  http://youtu.be/wHLx1lDVBB0
 • @szczurobronny 23:25:02
  W sierpniu 1980 r. pewien starszy Kaszub powiedział o strajkujących: "Powinni komunistów trzy razy dziennie w d... całować, a nie burdy urządzać." Teraz widać, że miał rację.
 • @szczurobronny 01:02:46
  Choć rozumiem z tego piąte przez dziesiąte to nie za dobrze to wygląda, Opołczeńcy śpią? Facet opisujący mapę opier.. sztab Noworosji i władze i ma rację moim zdaniem! Czyzby tam w Mińsku Noworosja została jednak zdradzona????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://youtu.be/gW9el_aWhTM
 • @szuwarek14 23:47:36
  fakt, były ceny komercyjne, tj. można było kupić od ręki, sam tak kupowałem samochód.
 • @lorenko 01:57:33
  szczególnie martwi fakt odbicia przez Ukrów miejscowości na zachód od Mariupola
 • @interesariusz z PL 07:54:41
  Witam z rana i pozdrawiam.
  Dla mnie najważniejszą informacją z wieczornego streszczenia kol.bruska jest wiadomość o rozliczeniach w walutach własnych Chin i Rosji.Staram się patrzeć przez pryzmat globalny na konflikt na Ukrainie,ta wiadomość ma przynajmniej dla mnie kapitalne znaczenie."Uczeń przerósł mistrza" chciało by się powiedzieć.Przez dziesięciolecia USA otaczały Rosję militarnie i chciały ja pokonać gospodarczo.Putin wzmocnił państwo gospodarczo i przede wszystkim militarnie,skonsolidował społeczeństwo i zaczął przyjmować amerykańskie metody "walki".Powrót na Kubę,jakieś sojusze z Boliwią i Wenezuelą,czy Chinami,baza w Arktyce i wreszcie BRISC,wspólny bank, odejście od dolara we wzajemnych rozliczeniach,czyli "rozwalenie"podstawy amerykańskiej gospodarki.Robi się ciekawie,a stare przysłowie mówi"obyś nie musiał żyć w ciekawych czasach".Pozdrawiam.
 • @lorenko 01:57:33
  Noworosja została zdradzona z chwilą, gdy ogłosiła swoje plany co do ustroju społeczno-gospodarczego,

  rozejm zatrzymał ofensywę i był na rękę banderowcom,

  gdy wcześniej był na rękę powstańcom, dziwnym trafem nie mógł dojść do skutku.

  Można powiedzieć, o jedno miasto za blisko.
 • @adalbert05 08:40:36
  No to do kompletu .Polecam.http://zygumntbialas.neon24.pl/post/112707,waszyngton-i-jego-wasale-z-nato-i-ue-sa-niepoczytalni
 • Szerszy aspekt i pole widzenia
  Jestem coraz bardziej przekonany że Smoleńsk to jeden z elementów układanki. Tylko jak oni dali się w to wmanewrować? Bo zacieranie śladów, to jak współudział. (Lub biznes, przecież dostali za to sowitą zapłatę od naszego rządu.) A cel to stworzenie rusofobicznego trendu i stworzenia potencjalnego frontu przeciwko Rosji, bo to jak widać jest teraz przepięknym potencjałem, aby Polskę skierować przeciwko Rosji. Te codzienne kłamstwa i manipulacje w oficjalnych mediach po prostu przytłaczają swoim prymitywizmem i przerażające jest że na swój sposób mimo zdecydowanej krytyki na wszelkich forach, trafiają do tych mniej inteligentnych, jak pożywka dla bakterii. Bierzemy udział w wojnie, wojnie o nasze umysły. Otwórzcie się na samodzielne myślenie i szukajcie prawdy sami, nie szukając łatwizny i oceniając fakty na podstawie jednego, stronniczego źródła przekazu..
  Polecam zapoznanie się z tym materiałem : https://www.youtube.com/watch?v=fhCPKH2W2tg
 • @interesariusz z PL 08:42:11
  Absolutnie nie mogę zgodzić się z opinią o zdradzie Noworosji.Od początku to Kreml "rozdaje karty" w Donbasie,celem Putina,jest odzyskanie kontroli nad Ukrainą,co jest oczywiste wobec "agresji" USA.
  Wszystkie dotychczasowe działania Prezydent Rosji układają się w logiczną całość,więc o "porzuceniu " na żer Kijowa Donbasu nie będzie mowy.A to,że jacyś politycy mówią o nacjonalizacji nie ma to większego znaczenia,może im kazano tak mówić.A sam rozejm i bezczynność powstańców?Tak naprawdę my nic nie wiemy,co tam Putin i powstańcy "szykują" banderowcom.Proszę zwrócić uwagę na wczorajszy komunikat Noworosji o zniesieniu zakazu wyjazdu mężczyzn zdolnych do służby wojskowej.(ludzi ci u nas dostatek).Uzbrojenie jest w większości zdobyczne,trochę dostarczył Władimir wraz ze specjalistami do jego obsługi.
  Może chcą sprowokować ukrów do decydującego uderzenia i całkowicie zniszczyć jego atakujące wojska.Zawsze lepiej się bronić niż atakować,proszę o tym pamiętać.A potem kontrofensywa na pozbawione regularnych oddziałów tereny.Tak to wygląda ze strategicznego punktu widzenia.I raczej żadnej zdrady bym się tu nie dopatrywał,Rosja na pewno "odzyska" Ukrainę,jest to dla niej absolutny priorytet,a to,że coś ktoś powiedział nie ma tu absolutnie większego znaczenia.Pozdrawiam
 • pytanie organizacyjne
  czy lub jak można ustawić przeglądanie bloga w wersji wątkowej? wersja jaka jest, nie nadaje się do czytania, niektóre wątki szczególnie osób z problemami z ego zajmują za dużo czasu, i dezorganizują zapoznawanie się z ważnymi informacjami, i zniechęca to bardzo do przeglądania każdego postu z osobistymi wycieczkami i używanymi epitetami wobec innych. Stawia to całą tak ważną inicjatywę w bardzo niekorzystnym świetle, bo nawet w teoretycznie czystych intencjach obrony pewnego zakresu wiedzy, trzeba trzymać fason i mieć poczucie misji uświadamiania innych, a nie ich obrażania. Na świecie istnieje około 9 miliardów ludzi i każdy ma różne poglądy, inaczej myśli i inny zasób informacji. Obrażanie innych inwektywami, wywalanie z tego bloga za to że myśli inaczej, lub ma inne poglądy, nie jest w moim odczuciu prawidłową drogą ponieważ zamyka to środowisko w kierunku tworzenia swoistej "sekty". Jeśli poczuwacie się za mądrzejszych o wiedzę inną niż oficjalne media, starajcie się to przekazywać i zmieniać ARGUMENTAMI czyjeś poglądy, bo tworzenie frontu i obelg na pewno do tego nie doprowadzi. Czym zaczynacie się różnić od troli płatnych z onetu i innych portali rządowych, gdzie zamiast merytoryki jest atak personalny? Organizacja wątkowa bloga umożliwiła by omijanie takich "krzywych" dróg i dała możliwość bycia na "czasie". Obserwuje z dużym uznaniem ten blog od pewnego czasu i jestem pełen podziwu dla ilości i wagi podawanych tu informacji, ale przebrnięcie przez wszystkie zapiski zajmuje mi zbyt dużo czasu. Nie chciałbym rezygnować, ale spędzanie kilku godzin dziennie na zapoznawanie się z cudzymi epitetami zaczyna być zbyt uciążliwe. Dlatego też wnioskuję aby Adnovum zaczął usuwać posty nie dotyczące meritum sytuacji na Ukrainie i na świecie, a szczególnie nie wnoszące nic wzajemne personalne ataki. Bez wyjątków!
 • @Magia 10:11:56
  Dzięki za ten głos rozsądku,popieram całkowicie wyrażoną tu przez Panią opinię na temat "teorii" zdrady.Pozdrawiam:)))
 • @Magia 10:11:56
  Szanowna Pani!
  BARDZO dziękuję za to łopatologiczne wyjaśnienie!
  Ja w kilku miejscach próbowałem też podobnie wyjaśniać "porozumienie mińskie" i całą sytuację, ale nie umiałem tak to skondensować, poza tym chylę czoła...
  :)
 • @Magia 10:11:56 Pozdrawiam! i dokładam.
  Na Ukrainie żyje, mieszka i pracuje około 15 milionów Rosjan. Mieszkało tam więcej ale jak zobaczyli, ze w Rosji zarobki, renty i emerytury są 300% wyższe niż na Ukrainie to się przenieśli. W Rosji pracuje też kilka milionów rdzennych Ukraińców. Z tych 15 milionów Rosjan ale także kilku milionów Ukraińców którym się nie podobał zamach stanu, pucz i obalenie LEGALNEJ WŁADZY tego państwa przy radosnych chrząkaniach prosiaków z kilku krajów Euro można zebrać niejedną armię. Załóżmy, że z tych 15 milionów żyjących na Ukrainie jest pewien procent dzieci i staruszek to i tak pozostaje ogrom ludzi niezadowolonych z tego ze rządzi nimi partia Julii Tymoszenko w osobie premiera Jacyniuka (paszport USA), Turczynow (paszport USA), oraz pewien bokser z obitym przez wiele lat łbem Kliczko (obywatel RFN, pochodzenie po matce koszerne). Wszyscy mężczyźni mieszkający na Ukrainie musieli odbyć służbę wojskową. Są nieźle wyszkoleni w strzelaniu. Jeszcze w 1990 byli to żołnierze Związku Radzieckiego służący w tych samych jednostkach razem z Ukraińcami i innymi. Tysiące oficerów z jednej i drugiej strony znają się i przyjaźnią do dziś. Razem wypili kilka cystern wódki - w szkołach oficerskich, w koszarach, na poligonach, na ćwiczeniach. Oni nie chcą do siebie teraz strzelać. Łatwo się poddają tak zwanym separatystom. Widać to było szczególnie na Krymie, gdzie załogi całej floty wraz z dowódcami przeszli w skład wojsk Rosji. Tak samo większość pilotów ze stacjonujących tam na lotnisku Ukrainy samolotów.
  Separatyści to są Rosjanie i także Ukraińcy. Mnóstwo Ukraińców którzy byli zawsze za swym rodakiem Janukowyczem i tam zawsze wygrywała Partia Regionów. Oni nie chcą poprzeć Prezydenta w tak świński (polsko-niemiecki) sposób. Zbuntowali się. I to nie są żadne wojska Rosji. Z tych 15 milionów żyjących na Ukrainie samych Rosjan kilka milionów przeszło wielomiesięczne szkolenia w wojsku ZSRR a potem Ukrainy (po 1990). Są tam specjaliści, którzy dobrze znają sprzęt - artylerzyści, rakietowcy, saperzy, piloci, marynarze, komandosi, lotnicy, czołgiści, żołnierze zwiadu i wywiadu, słowem komplet wszystkiego co potrzeba a więc i piechota zmechanizowana a nawet lekarze wojskowi. Po co tym milionom byłych żołnierzy mieszkających na Ukrainie potrzebne wojsko z Rosji? Po co starym wyjadaczom, rezerwistom, ruskie wojsko młode, z poboru, niedoświadczone, nie znające języka ukraińskiego ani obyczajów tamtych ludzi...? Z Rosji jest im potrzebna tylko amunicja i zaopatrzenie w żywność oraz mnóstwo lekarzy. Bo duże miasta kazał Poroszenko rozwalać wraz ludźmi. Osiedle po osiedlu. To jedyne co mu się udało znakomicie...Po za tym powstańcy wykorzystują jeszcze wątek religijny w swych hasłach. Tam większość narodu jest prawosławna. Wiec wołają, że to wojna też religijna. Bo przez przypadek zupełny pucz zorganizowali i zamachu na władze legalne dokonali nasi koszerni bracia starsi o czym mało kto wspomina. Kliczko, Jacyniuk, Tymoszenko, Poroszenko, Hrojzman (v-ce premier Ukrainy), Kolomoiski i wielu innych to są przyjaciele niektórych polskich i zachodnich polityków. Jedzą cielęcinkę rytualnie zarżniętą... Cameron i Hollnade to też ich krajanie.
 • @brusek 10:24:53
  SZANOWNI DYSKUTANCI. Nic się nie dzieje przypadkowo, a wszystko jest dokładnie sterowane. Wybory prezydentów Ukrainy: Leonida Krawczuka i Leonida Kuczmy przebiegały spokojnie i nikt nie żądał ich ustąpienia przed upływem kadencji. Dlaczego?. Bo OUN i UPA były rozbite i nie było komu mieszać. Ale w tych spokojnych latach, powróciło tysiące nacjonalistów OUN z zagranicy. Jak w 2004 r. wybory wygrał Wiktor Janukowycz, to właśnie Kwaśniewski(Stolzman), pierwszy nie uznał tych wyborów (otrzymał od zięcia Kuczmy milion dolarów), a za nim Unia nie uznała tych wyborów. By nie doszło do takiej rozróby jak dziś, Wiktor Janukowycz ustąpił, a w powtórzonych wyborach wygrał Wiktor Juszczenko. Jak to się odbyło. Ano, postawiono na tym samym Majdanie 200 namiotów, darmowe jedzenie, zablokowano prace urzędów i premiera, płacono za dobę każdemu z Majdanu tzw 'Titiuszki' po 200 hrywien za udział, a USA i diaspora dały na to 400 milionów dolarów.. Jeździli tam i Kaczyńscy (Kalkstein) rodzina Kaczyńskich pochodzi z Ukrainy, Bronisław Geremek( Benjamin Lewartow), Donald Tusk, Lech Wałęsa (Lejba Kohne) i Kwaśniewski (Stoltzman), który swoim samolotem zawiózł na Ukrainę 30 tysięcy Gazety Wyborczej z artykułem Adama Michnika (Aaron Szechter) o poparciu dla Juszczenki. Z Polski pojechało 10 tysięcy rzekomych wolontariuszy, a faktycznie Ukraińcy mieszkający w Polsce, by agitować na rzecz Juszczenki. No i zrobiono tak, że Juszczenko wygrał. I to miała być DEMOKRATYCZNA - "pomarańczowa" Ukraina. I co się okazało. Juszczenko szybko odrodził na nowo OUN i UPA, Dał im przywileje, manifestowali kilka lat w Kijowie i we Lwowie z pochodniami płonącymi i umacniali powrót UPA na scenę. W takich województwach jak: Lwów, Tarnopol, Stanisławów (Iwano-Frank), Łuck i w Równo i Chmielnicki, wszystkie funkcje we władzach wojewódzkich, powiatowych i miejskich obsadził nacjonalistami z OUN,UPA, policji z okresu okupacji i bojownikami dywizji SS "Galizien". Co gorsze, z bandytów Bandery, Szuchewycza i jego syna Jurija, zrobił "bohaterów " narodowych Ukrainy. Postawiono setki pomników ku chwale UPA, nazwano ich imieniem ulice, place, szkoły i uczono o "bohaterstwie" UPA - pomijając całkowicie ludobójstwo UPA na Wołyniu i całych Kresach wschodnich.. W wyborach w 2011 r. Wiktor Juszczenko za swa banderowska politykę dostał tylko 4% głosów, a wybrano ponownie Wiktora Janukowycza, w sposób demokratyczny - uznany przez wszystkich, tylko nie przez OUN i UPA. Oni dalej mobilizowali się, byli finansowani przez CIA i Unię Europejską. Wiedząc, ze wyborów w 2015 roku nie wygrają, postanowili (w cichej zmowie z USA i Unią) zrobić pucz, czyli rebelię na Majdanie i to jest właśnie wynik ich działań, za które zrzucają winę na Rosję. Jak faszyści z OUN i UPA defilowali jawnie w Kijowie i głosili hasła faszystowskie, to Unia i USA były ślepe i nie widzieli nic. Nic więc nie było przypadkowe co dzieje się na Majdanie, a świadome i starannie zaplanowane działania. Nasi politycy, na polecenie Unii, jak ślepe kocięta bronili Julji Tymoszenko i cały czas popierali banderowskie działania na Ukrainie i w Polsce, chociaż by na przykładzie Ukraińca Myrona Sycza, który chciał przeforsować uchwałę Sejmu o potępieniu naszych żołnierzy za operacje wojskową :Wisła: przeciw bandytom z UPA. Teraz leje się krew, ale kamienie, butelki z benzyną, kije bejsbolowe i siekiery, to nie miała w rękach Milicja, tylko "pokojowi" manifestanci, a de facto wyszkolone bojówki UPA. Taka jest prawda i nie ulegajmy fałszywej propagandzie, że to naród ukraiński za tym stoi. Ukraina liczy około 45 milionów mieszkańców, a na Majdanie to są faszyści z OUN i opłaceni przez nich bojówki oraz zastraszona ludność terrorem bojówek Ołeha Tiahnyboka - faszystowskiej partii "Swoboda".
  Zaczęło się od uchwalenia przez polski Sejm 22 czerwca 1990 r. uchwały o potępieniu operacji wojskowej "Wisła", która rozgromiła UPA. Potem A. Kwaśniewski nazwał w 2002 r. operację "Wisła" haniebną. W 2004 r. pierwszy w Europie nie uznał wyboru Wiktora Janukowycza, a poparł Juliję Tymoszenko i syna banderowca Wiktora Juszczenkę. Nie był to więc przypadek, bo W. Juszczenko porzucił poprzednią swoją żonę, a ożenił się z podstawiona mu Kateryną Czumaczenko - aktywistką OUN w USA w organizacji "Plast". Jako aktywistka OUN, została starannie przeszkolona przez CIA, a następnie zatrudniona w Departamencie Stanu. Dla CIA stanowiła więc doskonałą "agentkę wpływu"- po wyborze W. Juszczenki na prezydenta. Przyznani więc tytułów bohatera Ukrainy dla zbrodniarzy Romana Szuchewycza i Stepana Bandery, jest większa zasługą jego żony p- agentki CIA - niż W. Juszczenki.
  Antyrosyjska choroba Lecha i Jarosława Kaczyńskich zaowocowała w Polsce tym, że w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego prym wodziła Ukrainka - uchodząca za Polkę - Bogumiła Berdychowska. Jej koleżanka, również Ukrainka, prof. Aleksandra Hnatiuk, była I doradcą Ambasadora III RP w Kijowie i organizowała konkursy dla uczniów gimnazjum o polityce Gedroycia. W PiS wiceprezesem został Marek Kuchciński - Ukrainiec, pomiot banderowca z Przemyśla!!!, uchodzący za Polaka, który w 2004 r. osobiście woził na Ukrainę bele płótna pomarańczowego z Polski, bo zabrakło go na Ukrainie. PiS obsadził wiele stanowisk w IPN Ukraińcami - zwolennikami bandery - by broń Boże nie prowadzono spraw przeciwko UPA.!!!!! Nic dziwnego, że od 1990 r. olbrzymia kadra pionu śledczego IPN w Polsce, nie osądziła ANI JEDNEGO zbrodniarza z UPA za dokonane mordy. !!!!!!!!! Nie tylko, że nie osądziła, to wszystkich bandytów z OUN - UPA, skazanych przez Wojskowe Sądy za popełnione zbrodnie, IPN - bez wyroków sadowych -zrehabilitował i zaliczył ich w poczet osób "Represjonowanych przez PRL ze względów politycznych". Uznał więc de facto ich działalność na terenie Polski od 1944 r. za legalną.!!!! W kancelarii prezydenta B. Komorowskiego podobnie. Znaleźli się na czołowych miejscach zwolennicy Bandery: Henryk Wujec - doradca prezydenta, Władysław Berdychowski - brat Bogumiły, który "prywatnie" założył w Krynicy Forum Europy Wschodniej, by pod tym szyldem umożliwiać V Kolumnie w Polsce lepsze działanie.!!!!! Przykładem wywrotowej działalności OUN w Polsce - pod patronatem prezydenta RP - jest działalność posła Myrona Sycza w parlamencie, odmowa Kresowianom realizacji ich postulatów związanych z obchodami 70 rocznicy upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu. !!!!! Brak potępienia przez Sejm RP OUN - UPA, SS "Galizien", jako organizacji zbrodniczych i zakwalifikowania zbrodni na Wołyniu jako ludobójstwa. Uwieńczeniem tych haniebnych działań w popieraniu banderyzmu, był aktywny udział w poparciu bandytów z UPA na Majdanie: Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i innych polityków.
  Jak byli prezydentami: ZSRR - agent brytyjski Michaił Gorbaczow i Rosji - pijak Jelcyn, który do rozbicia parlamentu użył armat, to wszystko było po myśli Waszyngtonu i nie krytykowano Rosjan.. Putin nie zajął Krymu, a sami mieszkańcy wyzwolili się od banderowców i poprosili o przyłączenie do Rosji podczas demokratycznie przeprowadzonego referendum, to nazywa się to zaborem. Jakie to ma porównanie do zbrodni USA wobec: Iraku, Jugosławii, Libii, Egiptu, Afganistanu czy intryg w Syrii, I Ukrainie, wywołanych przez CIA? W dodatku Ukraina nie ma żadnych praw do jakichkolwiek ziem, ponieważ nigdy nie była państwem, zawsze mniejszością narodową. Trzeba nie lada bezczelności by domagać się uznania Krymu za własność Ukrainy. W oparciu o jakie prawo? Jakie prawo do ziem Rosji ma Ukraina? To jakaś bandycka paranoja, świat zwariował, domaga się zgody Rosji na rabunek Krymu, na rabunek ich ziem, na których przez wieki mieszkali Ukraińcy jako mniejszość narodowa, tak samo jak na ziemiach; rosyjskich, polskich, francuskich, hiszpańskich, niemieckich etc, etc, mieszkali Żydzi. Dlaczego Żydom nie oddać kawałka Francji, Polski, Niemiec, Rosji, Hiszpanii, etc, etc?, też przez całe wieki mieszkali jako mniejszość etniczna na tych terenach! Dać Żydom Berlin, Paryż, Madryt, Kraków, no przecież mieszkali wieki w tych państwach o wieki dłużej niż jakakolwiek wzmianka o Ukrainie! Mieszkali pośród nas, na takich samych prawach jak Ukraina i mają do tych ziem takie same prawa jak Ukraina! Każda piędź ziemi zajmowana przez Ukrainę jest albo własnością Rosjan albo naszą!
  Każdego roku amerykański historyk William Blum publikuje "updated summary of the record of US foreign policy" (podsumowanie amerykańskiej polityki zagranicznej ), z której się dowiemy, że od 1945 USA próbowała obalić więcej niż 50 rządów !, w dużej części demokratycznie wybranych ; poważnie ingerowała w wybory w ponad 30 krajach i bombardowała ludność cywilną w podobnej liczbie krajów; używała broni chemicznej i biologicznej oraz ma na koncie kilkanaście zamachów na liderów różnych państw. Armia USA stacjonuje obecnie w 116 krajach świata . W dużej mierze są one NIEUSUWALNE w myśl porozumień z tymi państwami bądź też pomimo woli tych państw ! Czego jesteśmy świadkami w Polsce ? No właśnie - wyłączmy telewizor , internet i zadajmy sobie pytanie odnośnie tego, kto zyskałby gdyby Rosja nie wstawiła sie za swoimi interesami i obywatelami . Ale nawet pomimo tego amerykanie i tak już robią interesy , wystarczy wymienić tutaj syna Joe Bidena , który już jest jednym z szefów w potężnej firmie Bursima Holdings - największym producentem gazu na Ukrainie . A Aleksander Kwaśniewski, dlaczego tak bronił aferzystki Juliji Tymoszenko? Bo jest udziałowcem, wraz z synem amerykańskiego wiceprezydenta.
  I Niech nikogo, co dzieje się w sprawie Ukrainy ze strony polskich polityków nie dziwi , bo to jest agentura amerykańska. Oni muszą robić to, co im CIA nakazuje. Białoruś na razie porzucili, bo tam się nie udało, a jak opanują Ukrainę, to do Białorusi szybko powrócą i znajdą znów jakąś CHAZARKĘ Angelikę BORYS, jako bohaterkę i opozycjonistkę. To jest polityczna wojna przeciw Rosji i nasze straty czy Ukrainy- finansowe czy ludzkie - nie wchodzą w rachubę , tak jak było w Iraku czy w Afganistanie. ,,
  Nie chcą zrozumieć, że Ukraina , jako suwerenne państwo, nie może istnieć. Gdyby teraz odłączyła się od Rosji, z bohaterami Stepanem Banderą i Romanem Szuchewyczem, to będzie prowadzić nieustanne wojny przeciwko wszystkim sąsiadom, by utworzyć „Soborną Ukrainę”. Jej granice zostały przez OUN wyraźnie nakreślone, a faszyści ze „Swobody” już teraz domagają się przyłączenia Przemyśla do Ukrainy..
  Nasze miasta od Chełma do Sanoka, czyli tzw. „Zakierzoński” kraj, zostały włączone w granice tej „Sobornej” Ukrainy. Tereny sąsiadów też.
  Jeżeli Ukraina rozpadnie się i Zachodnia Ukraina odłączy się od reszty Ukrainy, to tym bardziej, będzie to siedlisko zgrai „wściekłych psów”, które na długie lata, Polsce i Europie przyniosą destabilizację pokojowego życia.
  Po to, by Ukraina stała się prawdziwie demokratycznym i pokojowym państwem wobec sąsiadów, najpierw trzeba wypalić z korzeniami wszelkie ideologie OUN, rozebrać pomniki postawione bandytom i zdelegalizować na zawsze wszystkie przybudówki faszystowskie typu „Swoboda”. Takiej dezynfekcji ounowskiej swołoczy Unia Europejska nie przeprowadzi.
  Może to jest na dzisiaj nie modne, ale tylko Rosja jest w stanie tego dokonać, pod warunkiem, że pomoże jej Polska i nie będzie wtrącać się w te sprawy Unia Europejska. Pomoc Polski dla Rosji polegałaby na tym, by Sejm RP uznał OUN – UPA i SS „Galizien” oraz policję ukraińską z okresu okupacji, za organizacje zbrodnicze, potępił dokonane na Polakach ludobójstwo i zakazał działalności OUN – UPA w Polsce. Przy obecnych włodarzach Polską, jest to niemożliwe i Polska sama, swoimi rękami, szykuje Polakom następną rzeź wołyńską.
  Przykre to, co piszę, ale taka jest realnie sytuacja.
  Polska już przed Majdanem przygotowała się na taki scenariusz. Były u nas wiece ukraińskiej młodzieży z poparciem banderowców. Sejm odmówił uznania ludobójstwa UPA za ludobójstwo, rząd nie poparł obchodów Kresowianom upamiętnienia ofiar UPA w 70 rocznicę ludobójstwa 11 lipca 2013 r. W Polsce już przyjęto na leczenie bandytów z Majdanu. W Hruszowicach w powiecie przemyskim stoi nielegalny pomnik gigant ku chwale wszystkich kureni i sotni, które walczyły w Polsce, by oderwać od niej terytorium zwane "Zakierzońskim " krajem Ukrainy i nikt go nie usuwa.. To nie są przypadki a jawne popieranie ze strony Polskiego Rządu V Kolumny OUN w Polsce i faszystów UPA na Ukrainie. Polscy politycy patrząc TYLKO na własne interesy nie martwią się tym jakie zapalne ognisko rozkładają koło Polski w postaci enklawy OUN przy granicy z Polską, w dodatku narażają nas na konflikt zbrojny z Rosją. Oni podejmują decyzje patrząc tylko na dobro własne a nie narodu! Bo jeśli będzie taka potrzeba to w każdej chwili spokojnie wyjadą do USA lub Izraela. Kto im przemówi do rozumu? jeśli Polacy wolą wyjechać za granice niż wyjść na ulice i protestować.. Warto jeszcze pamiętać o tym że wszystkie większe wydarzenia na świecie są kierowane przez - Tajemniczą Grupę Bilderberga która wprowadza NWO.
  Ten tekst pojawił się wczoraj w sieci szkoda aby zaginął w odmętach netu.
 • @brusekWalcman Patroszenko znowu łże.
  Poroszenko: Rosja wycofuje swe wojska z Donbasu(których nikt do dziś nie widział, nawet debilka Psaki to potwierdziła)
  70 pro­cent ro­syj­skich wojsk, które znaj­do­wa­ły się w ostat­nim cza­sie na wscho­dzie Ukra­iny, zo­sta­ło wy­co­fa­nych – oświad­czył pre­zy­dent Ukra­iny Petro Po­ro­szen­ko, po­wo­łu­jąc się na dane wy­wia­du ukra­iń­skie­go.] Na teren Ukrainy najpierw niepostrzeżenie wjechało kilkaset rosyjskich pojazdów i tysiące żołnierzy a teraz niepostrzeżenie z niej wyjechało.. Pewne jest jedno- albo rosyjscy żołnierze przeszli trening dla ninja, albo rosyjscy naukowcy wynaleźli dropsy na niewidzialność albo opanowali sztukę teleportacji... Tak czy siak- mamy przerąbane.. Ale z drugiej strony możemy na nich zwalić wszystko- na pytanie co się stało z pieniędzmi podatnika rząd może odpowiedzieć że ruscy wpadli w nocy i ukradli
 • @brusek 10:24:53
  Ale łgarz tenWalcman Patroszenko. Jak go zapytano w OBWE gdzie on widzi te ruskie oddziały i tysiące żołnierzy to teraz powiedział - no nie ma bo właśnie wyjechały...!!! Nawet najlepsze satelity USA z kamerami nic nie sfilmowały. Żadnej jazdy w jedną czy w drugą stronę typowych oddziałów wojskowych. Nie widać batalionów, dywizji, brygad Rosji.
  Gdy Rosja weszła gdziekolwiek NA POWAŻNIE to najpierw by wyrównała teren dużymi rakietami taktycznymi. Aby mieli pewność, że w terenie nie ma nic co by mogło zaszkodzić ich samolotom. Potem dla pewności poprawili by bombowcami w nalotach dywanowych. Trzecia faza to sprzątanie dróg dla umożliwienia przejazdu aut z tysięcy ciał leżących w kawałkach nieboszczyków. Na przykład gwardzistów majdanowych.
 • @nana 11:50:32
  "Hektor namawia, żeby usuwać wszelkie wpisy nie traktujące o trupach i zniszczeniach. I motywuje to tym, że on nie ma czasu na głupoty. Czyli taki Hektor chce sobie podporządkować blog AdNovum, by mieć z tego osobiste korzyści a także chce korzystać z uwag Forumowiczów pod kątem własnej przydatności.
  To jest wolność właśnie po tuskowemu."
  Nawet nie wiem jak to skomentować. Więc pozostawie Cię w Twoim poglądzie, bardzo mylnym.
  Mimo wielu racji w tym co piszesz, jeśli chcesz się epatować wyzwiskami i wzajemnemu obrażaniu, zajmującemu prawie 50% miejsca i czasu, to Twoja wola. I Twoja ocena. Nie chcę czytać tu o trupach, ani o innych bestialstwach, tylko wiedzieć do czego zmierza ten świat i co Nas wszystkich może za chwilę spotkać, i rolę swoją widzę w tym aby nie dopuścić do tego aby świat się zezwierzęcił zgodnie z realizowanym od wielu lat planem. Widzisz tylko wycinek układanki, jak większość tu obecnych, ale ta układanka ma znacznie większy rozmiar. Napisałem post o porządkowaniu forum , aby nie marnować czasu na bzdurne przepychanki, ale aby przyspieszyć wymianę informacji. To czasy bardzo krytyczne, widzimy już jednak zarys większego planu jego punkty zwrotne, część celów i sposoby realizacji. Fragment tych planów to NWO.
  Dalsza dyskusja w tym względzie wyszła by zbyt daleko poza obszar tematyki tego bloga.
  pozdrawiam miłośniczkę natury :)
  w tych poglądach niewątpliwie znaleźlibyśmy mnóstwo wspólnych tematów :)
 • @nana 11:50:32
  PACZA MAMA

  "a co masz przeciw "damskiej logice"?"
  Nic, masz wiele racji.

  Pojęcie "Matki Ziemi" jest typowe dla dla kultury i religii tubylców w Ameryce Południowej, nie chcę używać określenia Indian, gdyż jest ono błędnym. Tak pisze n.p. Evo Morales w swym liście do Klimatycznego Szczytu ONZ w Poznaniu w grudniu 2008:

  > http://kdgwna.blogspot.com/2014/04/czego.html#Morales

  Zwraca się uwagę na ogromne różnice w stosunku do otoczenia ludności osiadłej-rolniczej i ludności koczującej.

  "sytuacja w jakiej się oni znajdują jest wypadkową ich osobistego działania i ich osobistej postawy" to są względy subiektywne, są także obiektywne, w moim tekście podkreśliłem obiektywne..

  "Przecież kapitalista nie produkuje niczego własnymi rękami, a ludzie tak.", niestety, za kapitalistę uważa się z reguły przedsiębiorcę, co prawda to jest marksistowskie ale chyba niesłuszne.

  > http://pppolsku.blogspot.com/2011/10/marx-w-suzbie-kapitau.html#w_sluzbie

  "Ludzie chcą być niewolnikami kapitalistów.", bo nie znają innych wzorców, na to starałem się wskazać. Człowieka o mentalności parobka nie uczynisz czymś innym, nazywając go "obywatelem" czy "panem", "panią", i to parobka, który od dwudziestu pokoleń jest parobkiem. To nie jest mój wymysł, słyszałem to u jednego polskiego socjologa, parobka interesuje tylko czy są dla niego "miejsca pracy". Wszystko inne jest dla niego sprawą drugorzędną, gdyż jedynie "miejsce pracy" gwarantuje mu środki do życia i przeżycia. To jest ich strategia przeżycia od dwudziestu pokoleń, w imię czego mieliby ją zmieniać, skoro dotychczas funkcjonowała ? Dlaczego miałaby ich argumentacja nany przekonać ?

  Parobek od wielu pokoleń chce aby inni decydowali o nim, tak jest wytresowany, bo on sam nie jest w stanie podjąć decyzji. Ponoć większość Polaków "zdecydowała" o tym, że UE będzie o nich decydować, a nie oni sami o sobie. Z jakąż radością pozbywali się parobcy majątku społecznego PRL w ramach tzw. prywatyzacji. Dla parobków powstało w Polsce tyle "wolnych i niezależnych" mediów

  > http://pppolsku.blogspot.com/2012/02/fi.html

  aby zwolnić ich od obowiązku samodzielnego myślenia, z czego zresztą korzystają z upodobaniem, jeśli zajrzeć do forów mediów głównego nurtu.

  nana ma naturalnie w znacznej mierze rację, jeśli chodzi o opis stanu rzeczy czy zjawiska, nie uwzględnia to jednak mechanizmu funkcjonowania społeczeństwa, którego znaczną część stanowią wytresowane parobki.

  "Bo taka jest istota kapitalizmu. "
  Istotą kapitalizmu jest jego cudowne mnożenie się, i podstawowym mechanizmem mnożenia kapitału jest dług, n.p. dług kredytowy. (Polecam książkę Graebera - Dług, pierwsze t tysięcy lat.), interesującym doświadczeniem zapobiegania długowi jest brakteat, pieniądz średnioweicza.

  > http://pl.wikipedia.org/wiki/Brakteat

  Rozumiem rozczarowanie nany kościołem katolickim, jednakże kościół to przede wszystkim gmina a nie papież z całą administracją kościelną. Bojownicy przeciw kapitalizmowi nie dostrzegają poza tym, że rozkwit kapitalizmu miał miejsce dopiero po rozbiciu kościoła n.p. we Francji, czy Anglii. Obecne napady na Watykan są między innymi tym uzasadnione, że kk tak długo opierał się dostosować swą naukę do potrzeb kapitalizmu

  > http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#1543

  dopiero ostatni dwaj papieże J-P II i B XVI zadbali i niezbędną modernizację, Franciszek przygotowuje nas z kolei do biedy i nędzy, jaka nas czeka.
 • @Pokój Na Ziemi 18:11:44
  Albo interpretacja imperialna

  > http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html

  ujęta nieco ogólniej.
 • @szczurobronny 17:53:48
  Według Анатолий Шарий informacja o odciętych głowach powstańców przysłanych matkom to nieprawda. (O ile dobrze zrozumiałem :) )

  https://www.youtube.com/watch?list=UUVPYbobPRzz0SjinWekjUBw&feature=player_detailpage&v=fLxNI9RDYOM

  ----------
  Nowy na forum :)
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej