Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 10.09.2014r- czwarty dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wczorajszy dzień zdominowały informacje dotyczące ukazania się wstępnego raportu na temat przyczyn katastrofy lotniczej malezyjskiego samolotu pasażerskiego MH 17.

Po opublikowaniu tego raportu wiemy dokładnie tyle samo co już było wiadome w ciągu pierwszych dni po katastrofie!!!!!

A oto ten lakoniczny raport na napisanie którego potrzeba było holenderskim śledczym aż prawie dwa miesiące czasu:

www.onderzoeksraad.nl/uploads/fm/untitled%20folder/untitled%20folder/PB_MH17_ENG_DEF_met_opmaak.pdf

Najbardziej chakterystyczne w raporcie jest to, że nie podano w nim liczby ofiar oraz nie wyszczególniono ich narodowości.

Zaś meritum raportu sprowadza się do stwierdzenia, że:

"....samolot został trafiony przez obiekty lecące z dużą prędkością"

Jednocześnie piszący raport nie podali co to były za  "obiekty lecące z dużą prędkością". Czy było to UFO, a może meteoryt, czy też szybko lecące ptaki(:)?

Nie wiem skąd tak duża trudność w ustaleniu tego faktu wynika, jeśli już na pierwszych zdjęciach dokumentujących szczątki wraku malezyjskiego samolotu widać było jednoznacznie co to mogły być za obiekty:

Przy okazji bardzo zastanawiający jest fakt; dlaczego holenderska komisja śledcza, nie zarządała wydania dowodów dotyczących katastrofy tego samolotu, które są w posiadaniu służb amerykańskich, na podstawie których wysocy przedstawiciele tamtejszego rządu definitywnie stwierdzili już tydzień po katastrofie, że mają przekonywujące dowody na to, że samolot został strącony przez Rosjan.

Prace nad raportem końcowym, jak podała holenderska komisja, będą trwały około roku i ustalanie faktów chyba zakończy się dopiero po III WŚ?

A teraz przedstawię te fakty, które już wcześniej ustaliły niezależne źródła, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia i co trwało nie prawie dwa miesiące tylko dwa tygodnie:

1. W dniu katastrofy malezyjskiego samolotu na Twitterze Hiszpan pracujący w Kijowie jako kontroler lotów posługujący się nickiem "Carlos" opublikował informację o tym, że tuż przed wypadkiem Boeingowi B 777 lot MH 17 towarzyszyły dwa ukraińskie samoloty myśliwskie. A oto te zapisy:

"Carlos. @spainbuca El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares 9:48 - 17 julio 2014. El avión B 777 voló escoltado por 2 cazas de ukraine hasta minutos antes, de desaparecer de los radares, ✈ Carlos. @spainbuca Sí las autoridades de kiev, quieren decir la verdad, esta recogido 2 cazas volaron muy cerca minutos antes , no lo derribo un caza. 9:54 - 17 julio 20."

Dodatkowo "Carlos" podał informację na swoim koncie na Twitterze, że już 7 minut po zniknięciu z radarów malezyjskiego samolotu do wieży kontroli lotów w porcie lotniczym Kijów-Boryspol wkroczyli funkcjonariusze ukraińskich służb specjalnych z nieznanymi bliżej obcokrajowcami.

2. 7.08.2014 r. malezyjska prasa ogłosiła opinię delegata OSCE Michała Bociurkiwa, który w dniu 29 lipca powiedział, że część kadłuba samolotu została podzuirawiona w wyniku silnego ostrzału z karabinu maszynowego:

"There have been two or three pieces of fuselage that have been really pockmarked with what almost looks like machinegun fire; very, very strong machinegun fire" (słowa te wypowiedział podczas wywiadu dla kanadyjskiej Canadian Broadcasting Corporation w dniu 29.07.14r.)

3. W dniu 3.08.2014r. reporter agencji prasowej Associated Press, Robert Parry , zacytował źródło z amerykańskiego wywiadu, wg. którego ukraińskie siły zbrojne ponoszą odpowiedzialność za zestrzelenie malezyjskiego samolotu MH 17 nad Ukrainą. Informacje na ten temat ukazały się również w innych niezależnych mediach, ale zostały one zatajone i nie przebiły się do szerokiego grona opinii publicznej.

4. W brytyjskim magazynie "The Telegraf" została opublikowana informacja o tym, że trasa ostatniego lotu malezyjskiego samolotu MH 17 była nietypowa, bo została odchylona od dotychczasowego toru przelotu bardziej na północ o kilkadziesiąt kilkometrów, a więc w rejon toczących się w tym czasie intensywnych walk pomiędzy powstańcami a siłami ukraińskiej armii. Dla tej gazety wypowiedział się pilot komercyjny i redaktor magazynu „Aviation International News Safety”, Robert Mark, że według zapisu tras lotów MH 17 w dniu 17 lipca leciał on nietypową trasą.

5. Przechwycono rozmowę pracowników firmy Kołomojskiego, Swiatoslawa Olijnika i Anatolija Gricenko z ministrem obrony Ukrainy, Walerym Geletajem, podczas której omawiają przygotowanie i wykonanie zestrzelenie samolotu MH 17. Z kontekstu rozmowy wynika, że zestrzelenie tego samolotu było przygotowane i wykonane na polecenie najwyższych przedstawicieli kijowskich władz.

Ciekawe dlaczego we wstępnym raporcie holenderscy śledczy całkowicie pominęli w/w wątki?

Czy w związku z tym możemy uznać ten wstępny raport jako wiarygodne źródło wiedzy ustalające obiektywnie przyczyny katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego lot MH 17 w dniu 17 lipca br.?

Przechodząc zaś do relacji z wczorajszego dnia "zawieszenia broni" na Ukrainie, można stwierdzić, że tak jak w ciągu poprzednich dni "rozejmu" intensywność walk utrzymywała się na podobnym poziomie.

Ukraińska artyleria prowadziła wczoraj ostrzał celów cywilnych w dzielnicy Kijowskiej w Doniecku, w wyniku czego zostało uszkodzonych cztery domy, gdzie jedna kobieta została ranna.

W magazynach stadionu "Donbas Arena" znaleziono duże ilości zapasów żywności zgromadzone tam wcześniej przez ukraińską administrację, dla zaopatrzenia żołnierzy.

Trwa remont infrastruktury bytowej, aby ją przygotować do warunków zimowych.

Nadal w rejon Doniecka ukraińska armia kieruje znaczne ilości wojska, gdzie zajmują one wzmocnione pozycje obronne i prowadzą rozpoznanie terenu.

W okolicach miejscowości Amwrosijewki, Wodjanej o Swietłodarskiej ukraińskie wojska prowadziły działania sabotażowe i wywiadowcze. Z jedną z takich grup wywiązała się walka, podczas której zlikwidowano jednego ukraińskiego żołnierza, a jeden milicjan został ranny. Po wymianie ognia grupa sabotażystów oddaliła się na z góry upatrzone pozycje.

Dzielnica Spartakus była ostrzeliwana z kierunku miejscowości Awdijwka, ząś rejon dzielnicy Wostocznyj ostrzeliwano z kierunku Swietego Puta.

Zachodnie dzielnice miasta ostrzeliwano z kierunku Marinki, tam też odparto atak ukraińskich wojska na punkt kontrolny sił powstańczych.

Ukraińskie wojska ostrzelały pociskami artyleryjskimi i rakietami "Grad" miejscowość Gorlowka.

W pobliżu miejscowości Amwrosijewka zauważono bardzo duże konwoje sprzętu pancernego i samochodów z piechotą. Celem jest skoncentrowanie sił ukraińskich przed dalszym atakiem na kierunku: Iłowajsk i Stiepano-Krynkę.

Sytuacja wokół Mariupola nie uległa zmianie poza tym, że ciągle trwa koncentracja sprzętu w tym mieście.

Oddziały ukraińskiej gwardii narodowej opuściły miejscowości Krasnoarmiejskoje i Kuligowo, ich opuszczone pozycje zostały zajęte przez siły milicji.

W okolicach na północ od Ługańska trwa koncentracja ukraińskich wojsk. Dwóch ukraińskich żołnierzy, którzy zdezerterowali z 51 brygady zmechanizowanej potwierdzili fakt koncentracji tam bardzo dużej liczby pojazdów pancernych i artylerii przed kolejną fazą ofensywy.

W dniu wczorajszym na lotnisku w Charkowie wylądowały dwa samoloty transportowe "Herkules", którymi dostarczono dla sił ukraińskich dużą ilość amunicji i innego sprzętu wojskowego.

Na koniec aktualna mapa dokumentująca aktualne rozmieszczenie sił obu walczących stron i przebieg linii frontu:

A dla bardziej zainteresowanych tematem:

"Analiza przyszłych perspektyw prowadzenia dalszej konrofensywy przez ukraińską armię"

colonelcassad.livejournal.com/1778677.html

I kilka filmów o wziętych do niewoli ukraińskich żołnierzach:

Pozdrawiam.

1.   www.onderzoeksraad.nl/uploads/fm/untitled%20folder/untitled%20folder/PB_MH17_ENG_DEF_met_opmaak.pdf,

2.   consortiumnews.com/2014/08/03/flight-17-shoot-down-scenario-shifts/,

3.   www.globalresearch.ca/mh17-verdict-real-evidence-points-to-us-kiev-cover-up-of-failed-false-flag/5393317,

4.   themillenniumreport.com/2014/08/hackers-learned-who-shot-down-boeing-in-ukraine/,

5.   colonelcassad.livejournal.com/1778677.html,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • A taka ważna wiadomość z Bundestagu!
  O ile się nie przesłyszałem chodząc po kuchni?
  PRZEMÓWIENIE - "...łączymy się w "bulu" z synem Bronisławem żołnierza AK..."
  Jasnie trolencje będą dziś atakować -
  ....sebarang komen, geen commentaar, no comment, без коментарів, без комментариев,
  קיין באַמערקונג

  Pozdrawiam :)
 • @szczurobronny 11:11:43
  "Ostateczny raport w sprawie katastrofy malezyjskiego Boeinga komisja zapowiada za rok. Istnieje nadzieja, że w tym czasie pojawią się w nim wnioski oparte na faktach, a nie polityczne sympatie i antypatie".
  Moim skromnym zdaniem ogłoszenie wyników śledztwa za rok nie będzie już miało żadnego istotnego znaczenia.Tutaj chodziło o pierwsze reakcje na zestrzelenie samolotu,może zabrzmi to nieładnie,ale był to "polityczno-militarny news",który miał wymusić konkretne działania.Sytuacja jest tak dynamiczna,że w ciągu roku może pojawić się wiele takich "wydarzeń", które będą miały za zadanie wykreować odpowiednią rzeczywistość.
 • @szczurobronny 11:11:43
  No właśnie dyskusja forpoczty Ukrainy na portalu https://bellingcat.com/news/uk-and-europe/2014/09/08/images-show-the-buk-that-downed-flight-mh17-inside-russia-controlled-by-russian-troops/#comment-1018

  Prawda tylko prawda radia Erewań - ważne są numery na systemach BUK, brak relingów, cienie drzewa i porównania rejestracji! :)

  re1truth2 September 9th, 2014
  Your comment is awaiting moderation.

  Я прошу прощения за лексике. Питу , Питу .
  Это сделал БУК-М1 связаны НЛО в стратосфере.
  http://ipress.ua/news/terorysty_zbyly_boing777_malaziyskyh_avialiniy_v_rayoni_mista_shahtarsk_donetskoi_oblasti_75153.html
  “…Літак впав на території Росії. Всі пасажири літака загинули. …..Довідково: “Бук” – самохідний зенітно-ракетний комплекс, призначений для боротьби з маневруючими аеродинамічними цілями на малих і середніх висотах (від 30 м до 14-18 км), в умовах інтенсивної радіопротидії.”
  http://kontraprawdzie.neon24.pl/post/112687,lot-mh17-poczeka-do-lipca-na-pelne-wyjasnienie
  Я преклоняюсь покорно.”

  Korespondent z Holandii pisze do tego co bałakają niżej jeden z jego komentarzy
  Jeroen September 9th, 2014
  Russia could easily provide evidence that Iggy Ostanin is wrong.
  If according to the CFE heavy weapons control Treaty all air defense rocket artillery armoured tracked vehicles should have been registered complete with construction and board or parking numbers, licence plates etc.

  Also those of 53rd ZR brigada as they are west of Ural are included!

  So simply provide data which systems were withdrawn from use, in repair or maintenance, which were simply on base near Kursk, which were outside of the base, training and at what training area’s Rostov-na-Donu and so on, or deployed elsewhere.
  Because of range of Buk one could then exclude individual systems from having interfered with MH17′s flight, and it would proof it was not a system from 53rd brigada!
  Reply

  re1truth2 September 10th, 2014

  Your comment is awaiting moderation.

  Distance in miles to the place of the fall fuselage plating (2460 feet Nord-West – of Petropavlivka) from Pervomai’ske or Pervomais’kyi 17 mile (27 km).
  “…Time charged and discharged three missiles 9M38 3M9M3 or about 9 minutes. When firing missiles 9M38 defeat aircraft flying at altitudes of more than 3 km, was provided at a range from 3.4 to 20.5 km and at a height of 3.1 km – from 5 to 15.4 km (left ie right to range 30 km). The affected area was the height of 30 m to 14 km, for course setting – 18 km. The probability of hitting one aircraft missiles 9M38 was 0,70 – 0,93.”
  Source: http://pvo.guns.ru/buk/buk.htm.


  A ja być może waiting, waiting and waiting.
  ...i nie do waiting.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 11:38:35
  Daj linka do informacji - chce się trochę pośmiać.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum
  Aktualizacja i 5*.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=b11U5oZgKHw&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • Wojsko też przeszło pod T-Mobile.
  W nawiązaniu do informacji o kontroli mediów i usług telekomunikacyjnych : Wojsko też przeszło pod T-Mobile.

  "W rękach niemieckich jest już sto procent mediów lokalnych – bez pięciu tytułów
  Już tylko pięć tytułów prasy lokalnej nie należy do Grupy Wydawniczej Polskapresse. To pełen kolonializm medialny nieznany nigdzie w Europie.
  http://marucha.wordpress.com/2014/09/07/w-rekach-niemieckich-jest-juz-sto-procent-mediow-lokalnych-bez-pieciu-tytulow/ "

  "Ja ci powiem o podobnym wałku.
  Na telefonach z adnroidem jest taki programik, który pozwala sprawdzić w jakiej sieci jest dany numer telefonu. Nazywa się Call Direction i jest darmowy. Spróbuj sprawdzić w jakiej sieci są wszystkie telefony należące do wszystkich agencji rządowych, parlamentu, rządu i urzędu prezydenckiego. ....
  Tak, dobrze myślisz.
  Do Deutsche Telekom - właściciela marki T-Mobile.
  Kilka lat temu przyszło pismo do wszystkich przedstawicieli Ery, w której DT miał już pakiet większościowy żeby natychmiast przestali zajmować się instytucjami z załączonej listy. Były to tylko państwowe firmy, urzędy i instytucje. Szefowie każdej z nich dostali odgórny nakaz przeniesienia numerów do jedynie słusznej niemieckiej sieci. Gdzie znajduja się główne serwery DT, na których przechowuje się zapisy rozmów i sms'ów? W Bonn. Niezłe co? Wiem o tym bo sam takiego maila dostałem.
  nadużycie link skomentuj
  Gregoson 07.09.2014 15:12:25"
 • @szczurobronny 11:59:41
  Świetny artykuł. :))
  Piękny pokaz jak można na podstawie odpowiednio dobranych informacji udowodnić dowolną tezę.

  Pozdrawiam
 • zestrzelenie MH17 - komentarze w Holandii
  od czasu do czasu pogrywam sobie w taka śmieszną gierkę w sieci (wiem.. wiem... stary chłop...musi z nim być "coś nie tak" - ale jakoś tak mnie to odpręża i tyle...) i pogadam sobie z ludkami z różnych krajów
  ostatnio miałem przyjemność pograć z ludźmi z Holandii
  to nie są dzieciaki (zaprosili mnie na swój komunikator - poznałem ich odrobine lepiej ) - osoby od 35 do 40 lat
  po kilku dniach nieśmiało zadałem im pytanie, co sądzą o zestrzeleniu MH17, odpowiedź:
  "russian separatist" "war crime"

  jesteście odrobinę lepiej zorientowani w "prasówkach", czy moglibyście podać mi jakieś linki, do anglojęzycznych (najlepiej) artykułów, które dałyby im przynajmniej trochę do myślenia ?
 • Rey Mc Govern w TBN Rossija
  Oglądałem wczoraj w TBN Rossija wywiad z emerytowanym oficerem CIA - Rey Mc Govern. Świetny wywiad i muszę powiedzieć że jego poglądy są zadziwiająco obiektywne jak na przedstawiciela służb wywiadowczych USA. Przede wszystkim Mc Govern twierdzi, że media w wielu państwach świata są kontrolowane przez największe korporacje zbrojeniowe z USA i Izraela. Media te tworzą odbiorcom informacji sztuczny horyzont dla konfliktów zbrojnych na świecie aby uzasadnić przed społeczeństwami poszczególnych państw konieczność gwałtownych wydatków na zbrojenia. Tak jest obecnie np. w Polsce. Wywiad z nim był świetny, a podobne treści znalazłem pod tym linkiem :
  http://www.monitor-polski.pl/ukraina-nie-bedzie-w-nato-ray-mcgovern/
 • @mrdinozaur 12:07:25
  Nie wiem czy to już było,wklejam link,można się trochę pośmiać:))) http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_10/Ukraina-umiesci-na-granicy-z-Rosja-nowoczesny-system-obronny-1678/
 • @szczurobronny 12:24:48
  W Trójce leci Kuba Strzyczkowski - wszyscy najwieksie rucofobi pluja takie bzdury ze nuż się sam otwuera! NP. chcą by szybko wyposażyc ukrow w bron atomową!
 • @szczurobronny 12:31:36
  Może to co teraz powiem będzie kolejną spiskową teorią,ale czy nie macie wrażenia,że Striełkow jest "namaszczany" przez Krem na następcę Putina?Może to tylko moje głupie przemyślenia,ale analizując wydarzenia ostatnich miesięcy dochodzę do takich wniosków.
  Striełkow ma odpowiednie predyspozycje,świetny dowódca,odpowiednie wykształcenie,popularność i poparcie Cerkwi Prawosławnej,Oficer,Rosjanin,wierzący.Putin jest świetnym strategiem i zdaje sobie sprawę,że wszystko co dotychczas osiągnął może zostać zmarnowane przez nieodpowiedniego następcę,nikt w końcu nie jest wieczny.Wydaje mi się,że ten proces już się rozpoczął.Pozdrawiam.
 • ?
  "nie zarządała wydania dowodów dotyczących katastrofy tego samolotu, które są w posiadaniu służb amerykańskich,"

  a ukraińskich ?

  Czy do raportu dołączono jakieś załączyniki ?
 • ? dlaczego, bo to jest sprawa dla prokuratora
  "Przechwycono rozmowę pracowników firmy Kołomojskiego, Swiatoslawa Olijnika i Anatolija Gricenko z ministrem obrony Ukrainy, Walerym Geletajem, podczas której omawiają przygotowanie i wykonanie zestrzelenie samolotu MH 17. Z kontekstu rozmowy wynika, że zestrzelenie tego samolotu było przygotowane i wykonane na polecenie najwyższych przedstawicieli kijowskich władz.

  Ciekawe dlaczego we wstępnym raporcie holenderscy śledczy całkowicie pominęli w/w wątki?"
 • Nato zbroi Ukrainę
  "w Charkowie wylądowały dwa samoloty transportowe "Herkules","

  Rosja nic nie ma do powiedzenia ?

  Godzi się na to, aby powstańców wybili do nogi ?

  Przyzwoliła na wielomisięczne bombardowania Serbów, na bombardowania Libii, terroryzm w Syrii, a teraz na banderyzm na Ukrainie.

  Ma tylko przewagę polityczną, ale militarnie to cienkie bolki.

  Następnym razem to im amerykańce strącą Putina nad Moskwą. Ta cała przechwycona rozmowa "Swiatoslawa Olijnika i Anatolija Gricenko z ministrem obrony Ukrainy, Walerym Geletajem" może być celową dezinformacją, odsuwającą podejrzenia, że to amerykanie zestrzelili MH17.
 • @szczurobronny 12:24:48 powtarzam.
  SZANOWNI DYSKUTANCI. Nic się nie dzieje przypadkowo, a wszystko jest dokładnie sterowane. Wybory prezydentów Ukrainy: Leonida Krawczuka i Leonida Kuczmy przebiegały spokojnie i nikt nie żądał ich ustąpienia przed upływem kadencji. Dlaczego?. Bo OUN i UPA były rozbite i nie było komu mieszać. Ale w tych spokojnych latach, powróciło tysiące nacjonalistów OUN z zagranicy. Jak w 2004 r. wybory wygrał Wiktor Janukowycz, to właśnie pomiot zbrodniarza i bandyty z Smierszy/NKWD/UB i pospolity złodziej, oszust Kwaśniewski(Stolzman), pierwszy nie uznał tych wyborów (otrzymał od zięcia Kuczmy milion dolarów), a za nim Unia nie uznała tych wyborów. By nie doszło do takiej rozróby jak dziś, Wiktor Janukowycz ustąpił, a w powtórzonych wyborach wygrał Wiktor Juszczenko. Jak to się odbyło. Ano, postawiono na tym samym Majdanie 200 namiotów, darmowe jedzenie, zablokowano prace urzędów i premiera, płacono za dobę każdemu z Majdanu tzw 'Titiuszki' po 200 hrywien za udział, a USA i diaspora dały na to 400 milionów dolarów.. Jeździli tam i Kaczyńscy (Kalkstein) rodzina Kaczyńskich pochodzi z Ukrainy, Bronisław Geremek( Benjamin Lewartow), Donald Tusk, Lech Wałęsa (Lejba Kohne) i Kwaśniewski (Stoltzman), który swoim samolotem zawiózł na Ukrainę 30 tysięcy Gazety Wyborczej z artykułem Adama Michnika (Aaron Szechter) o poparciu dla Juszczenki. Z Polski pojechało 10 tysięcy rzekomych wolontariuszy, a faktycznie Ukraińcy mieszkający w Polsce, by agitować na rzecz Juszczenki. No i zrobiono tak, że Juszczenko wygrał. I to miała być DEMOKRATYCZNA - "pomarańczowa" Ukraina. I co się okazało. Juszczenko szybko odrodził na nowo OUN i UPA, Dał im przywileje, manifestowali kilka lat w Kijowie i we Lwowie z pochodniami płonącymi i umacniali powrót UPA na scenę. W takich województwach jak: Lwów, Tarnopol, Stanisławów (Iwano-Frank), Łuck i w Równo i Chmielnicki, wszystkie funkcje we władzach wojewódzkich, powiatowych i miejskich obsadził nacjonalistami z OUN,UPA, policji z okresu okupacji i bojownikami dywizji SS "Galizien". Co gorsze, z bandytów Bandery, Szuchewycza i jego syna Jurija, zrobił "bohaterów " narodowych Ukrainy. Postawiono setki pomników ku chwale UPA, nazwano ich imieniem ulice, place, szkoły i uczono o "bohaterstwie" UPA - pomijając całkowicie ludobójstwo UPA na Wołyniu i całych Kresach wschodnich.. W wyborach w 2011 r. Wiktor Juszczenko za swa banderowska politykę dostał tylko 4% głosów, a wybrano ponownie Wiktora Janukowycza, w sposób demokratyczny - uznany przez wszystkich, tylko nie przez OUN i UPA. Oni dalej mobilizowali się, byli finansowani przez CIA i Unię Europejską. Wiedząc, ze wyborów w 2015 roku nie wygrają, postanowili (w cichej zmowie z USA i Unią) zrobić pucz, czyli rebelię na Majdanie i to jest właśnie wynik ich działań, za które zrzucają winę na Rosję. Jak faszyści z OUN i UPA defilowali jawnie w Kijowie i głosili hasła faszystowskie, to Unia i USA były ślepe i nie widzieli nic. Nic więc nie było przypadkowe co dzieje się na Majdanie, a świadome i starannie zaplanowane działania. Nasi politycy, na polecenie Unii, jak ślepe kocięta bronili Julji Tymoszenko i cały czas popierali banderowskie działania na Ukrainie i w Polsce, chociaż by na przykładzie Ukraińca Myrona Sycza, który chciał przeforsować uchwałę Sejmu o potępieniu naszych żołnierzy za operacje wojskową :Wisła: przeciw bandytom z UPA. Teraz leje się krew, ale kamienie, butelki z benzyną, kije bejsbolowe i siekiery, to nie miała w rękach Milicja, tylko "pokojowi" manifestanci, a de facto wyszkolone bojówki UPA. Taka jest prawda i nie ulegajmy fałszywej propagandzie, że to naród ukraiński za tym stoi. Ukraina liczy około 45 milionów mieszkańców, a na Majdanie to są faszyści z OUN i opłaceni przez nich bojówki oraz zastraszona ludność terrorem bojówek Ołeha Tiahnyboka - faszystowskiej partii "Swoboda".
  Zaczęło się od uchwalenia przez polski Sejm 22 czerwca 1990 r. uchwały o potępieniu operacji wojskowej "Wisła", która rozgromiła UPA. Potem A. Kwaśniewski nazwał w 2002 r. operację "Wisła" haniebną. W 2004 r. pierwszy w Europie nie uznał wyboru Wiktora Janukowycza, a poparł Juliję Tymoszenko i syna banderowca Wiktora Juszczenkę. Nie był to więc przypadek, bo W. Juszczenko porzucił poprzednią swoją żonę, a ożenił się z podstawiona mu Kateryną Czumaczenko - aktywistką OUN w USA w organizacji "Plast". Jako aktywistka OUN, została starannie przeszkolona przez CIA, a następnie zatrudniona w Departamencie Stanu. Dla CIA stanowiła więc doskonałą "agentkę wpływu"- po wyborze W. Juszczenki na prezydenta. Przyznani więc tytułów bohatera Ukrainy dla zbrodniarzy Romana Szuchewycza i Stepana Bandery, jest większa zasługą jego żony p- agentki CIA - niż W. Juszczenki.
  Antyrosyjska choroba Lecha i Jarosława Kaczyńskich zaowocowała w Polsce tym, że w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego prym wodziła Ukrainka - uchodząca za Polkę - Bogumiła Berdychowska. Jej koleżanka, również Ukrainka, prof. Aleksandra Hnatiuk, była I doradcą Ambasadora III RP w Kijowie i organizowała konkursy dla uczniów gimnazjum o polityce Gedroycia. W PiS wiceprezesem został Marek Kuchciński - Ukrainiec, pomiot banderowca z Przemyśla!!!, uchodzący za Polaka, który w 2004 r. osobiście woził na Ukrainę bele płótna pomarańczowego z Polski, bo zabrakło go na Ukrainie. PiS obsadził wiele stanowisk w IPN Ukraińcami - zwolennikami bandery - by broń Boże nie prowadzono spraw przeciwko UPA.!!!!! Nic dziwnego, że od 1990 r. olbrzymia kadra pionu śledczego IPN w Polsce, nie osądziła ANI JEDNEGO zbrodniarza z UPA za dokonane mordy. !!!!!!!!! Nie tylko, że nie osądziła, to wszystkich bandytów z OUN - UPA, skazanych przez Wojskowe Sądy za popełnione zbrodnie, IPN - bez wyroków sadowych -zrehabilitował i zaliczył ich w poczet osób "Represjonowanych przez PRL ze względów politycznych". Uznał więc de facto ich działalność na terenie Polski od 1944 r. za legalną.!!!! W kancelarii p. rezydenta Szczynukowicza vel B. Komorowskiego podobnie. Znaleźli się na czołowych miejscach zwolennicy Bandery: Henryk Wujec - doradca prezydenta, Władysław Berdychowski - brat Bogumiły, który "prywatnie" założył w Krynicy Forum Europy Wschodniej, by pod tym szyldem umożliwiać V Kolumnie w Polsce lepsze działanie.!!!!! Przykładem wywrotowej działalności OUN w Polsce - pod patronatem prezydenta RP - jest działalność posła Myrona Sycza (pomiotu rezuna z UPA skazanego za zbrodnie na śmierć, szkoda, że wyroku nie wykonano) w parlamencie, odmowa Kresowianom realizacji ich postulatów związanych z obchodami 70 rocznicy upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu. !!!!! Brak potępienia przez Sejm RP OUN - UPA, SS "Galizien", jako organizacji zbrodniczych i zakwalifikowania zbrodni na Wołyniu jako ludobójstwa. Uwieńczeniem tych haniebnych działań w popieraniu banderyzmu, był aktywny udział w poparciu bandytów z UPA na Majdanie: Jarosława Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i innych polityków.
  Jak byli prezydentami: ZSRR - agent brytyjski Michaił Gorbaczow i Rosji - pijak Jelcyn, który do rozbicia parlamentu użył armat, to wszystko było po myśli Waszyngtonu i nie krytykowano Rosjan.. Putin nie zajął Krymu, a sami mieszkańcy wyzwolili się od banderowców i poprosili o przyłączenie do Rosji podczas demokratycznie przeprowadzonego referendum, to nazywa się to zaborem. Jakie to ma porównanie do zbrodni USA wobec: Iraku, Jugosławii, Libii, Egiptu, Afganistanu czy intryg w Syrii, I Ukrainie, wywołanych przez CIA? W dodatku Ukraina nie ma żadnych praw do jakichkolwiek ziem, ponieważ nigdy nie była państwem, zawsze mniejszością narodową. Trzeba nie lada bezczelności by domagać się uznania Krymu za własność Ukrainy. W oparciu o jakie prawo? Jakie prawo do ziem Rosji ma Ukraina? To jakaś bandycka paranoja, świat zwariował, domaga się zgody Rosji na rabunek Krymu, na rabunek ich ziem, na których przez wieki mieszkali Ukraińcy jako mniejszość narodowa, tak samo jak na ziemiach; rosyjskich, polskich, francuskich, hiszpańskich, niemieckich etc, etc, mieszkali Żydzi. Dlaczego Żydom nie oddać kawałka Francji, Polski, Niemiec, Rosji, Hiszpanii, etc, etc?, też przez całe wieki mieszkali jako mniejszość etniczna na tych terenach! Dać Żydom Berlin, Paryż, Madryt, Kraków, no przecież mieszkali wieki w tych państwach o wieki dłużej niż jakakolwiek wzmianka o Ukrainie! Mieszkali pośród nas, na takich samych prawach jak Ukraina i mają do tych ziem takie same prawa jak Ukraina! Każda piędź ziemi zajmowana przez Ukrainę jest albo własnością Rosjan albo naszą!
  Każdego roku amerykański historyk William Blum publikuje "updated summary of the record of US foreign policy" (podsumowanie amerykańskiej polityki zagranicznej ), z której się dowiemy, że od 1945 USA próbowała obalić więcej niż 50 rządów !, w dużej części demokratycznie wybranych ; poważnie ingerowała w wybory w ponad 30 krajach i bombardowała ludność cywilną w podobnej liczbie krajów; używała broni chemicznej i biologicznej oraz ma na koncie kilkanaście zamachów na liderów różnych państw. Armia USA stacjonuje obecnie w 116 krajach świata . W dużej mierze są one NIEUSUWALNE w myśl porozumień z tymi państwami bądź też pomimo woli tych państw ! Czego jesteśmy świadkami w Polsce ? No właśnie - wyłączmy telewizor , internet i zadajmy sobie pytanie odnośnie tego, kto zyskałby gdyby Rosja nie wstawiła sie za swoimi interesami i obywatelami . Ale nawet pomimo tego amerykanie i tak już robią interesy , wystarczy wymienić tutaj syna Joe Bidena , który już jest jednym z szefów w potężnej firmie Bursima Holdings - największym producentem gazu na Ukrainie . A Aleksander Kwaśniewski, dlaczego tak bronił aferzystki Juliji Tymoszenko? Bo jest udziałowcem, wraz z synem amerykańskiego wiceprezydenta.
  I Niech nikogo, co dzieje się w sprawie Ukrainy ze strony polskich polityków nie dziwi , bo to jest agentura amerykańska. Oni muszą robić to, co im CIA nakazuje. Białoruś na razie porzucili, bo tam się nie udało, a jak opanują Ukrainę, to do Białorusi szybko powrócą i znajdą znów jakąś CHAZARKĘ Angelikę BORYS, jako bohaterkę i opozycjonistkę. To jest polityczna wojna przeciw Rosji i nasze straty czy Ukrainy- finansowe czy ludzkie - nie wchodzą w rachubę , tak jak było w Iraku czy w Afganistanie. ,,
  Nie chcą zrozumieć, że Ukraina , jako suwerenne państwo, nie może istnieć. Gdyby teraz odłączyła się od Rosji, z bohaterami Stepanem Banderą i Romanem Szuchewyczem, to będzie prowadzić nieustanne wojny przeciwko wszystkim sąsiadom, by utworzyć „Soborną Ukrainę”. Jej granice zostały przez OUN wyraźnie nakreślone, a faszyści ze „Swobody” już teraz domagają się przyłączenia Przemyśla do Ukrainy..
  Nasze miasta od Chełma do Sanoka, czyli tzw. „Zakierzoński” kraj, zostały włączone w granice tej „Sobornej” Ukrainy. Tereny sąsiadów też.
  Jeżeli Ukraina rozpadnie się i Zachodnia Ukraina odłączy się od reszty Ukrainy, to tym bardziej, będzie to siedlisko zgrai „wściekłych psów”, które na długie lata, Polsce i Europie przyniosą destabilizację pokojowego życia.
  Po to, by Ukraina stała się prawdziwie demokratycznym i pokojowym państwem wobec sąsiadów, najpierw trzeba wypalić z korzeniami wszelkie ideologie OUN, rozebrać pomniki postawione bandytom i zdelegalizować na zawsze wszystkie przybudówki faszystowskie typu „Swoboda”. Takiej dezynfekcji ounowskiej swołoczy Unia Europejska nie przeprowadzi.
  Może to jest na dzisiaj nie modne, ale tylko Rosja jest w stanie tego dokonać, pod warunkiem, że pomoże jej Polska i nie będzie wtrącać się w te sprawy Unia Europejska. Pomoc Polski dla Rosji polegałaby na tym, by Sejm RP uznał OUN – UPA i SS „Galizien” oraz policję ukraińską z okresu okupacji, za organizacje zbrodnicze, potępił dokonane na Polakach ludobójstwo i zakazał działalności OUN – UPA w Polsce. Przy obecnych włodarzach Polską, jest to niemożliwe i Polska sama, swoimi rękami, szykuje Polakom następną rzeź wołyńską.
  Przykre to, co piszę, ale taka jest realnie sytuacja.
  Polska już przed Majdanem przygotowała się na taki scenariusz. Były u nas wiece ukraińskiej młodzieży z poparciem banderowców. Sejm odmówił uznania ludobójstwa UPA za ludobójstwo, rząd nie poparł obchodów Kresowianom upamiętnienia ofiar UPA w 70 rocznicę ludobójstwa 11 lipca 2013 r. W Polsce już przyjęto na leczenie bandytów z Majdanu. W Hruszowicach w powiecie przemyskim stoi nielegalny pomnik gigant ku chwale wszystkich kureni i sotni, które walczyły w Polsce, by oderwać od niej terytorium zwane "Zakierzońskim " krajem Ukrainy i nikt go nie usuwa.. To nie są przypadki a jawne popieranie ze strony Polskiego Rządu V Kolumny OUN w Polsce i faszystów UPA na Ukrainie. Polscy politycy patrząc TYLKO na własne interesy nie martwią się tym jakie zapalne ognisko rozkładają koło Polski w postaci enklawy OUN przy granicy z Polską, w dodatku narażają nas na konflikt zbrojny z Rosją. Oni podejmują decyzje patrząc tylko na dobro własne a nie narodu! Bo jeśli będzie taka potrzeba to w każdej chwili spokojnie wyjadą do USA lub Izraela. Kto im przemówi do rozumu? jeśli Polacy wolą wyjechać za granice niż wyjść na ulice i protestować.. Warto jeszcze pamiętać o tym że wszystkie większe wydarzenia na świecie są kierowane przez - Tajemniczą Grupę Bilderberga która wprowadza NWO.
  Ten tekst pojawił się wczoraj w sieci szkoda aby zaginął w odmętach netu.
 • @Kula Lis 62 13:06:53
  Dajcie spokój z tym Bilderbergiem i NWO,to było może dobre 20 lat temu.Wiecie,gdzie Chiny i prawie cała Azja ma to?
  Nie będę się brzydko wyrażał.
 • @fretka 12:43:03
  Dlaczego Patroszenko wydziera się na Chuck`a Norrisa? A z półobrotu banderowca!:))
 • @szczurobronny
  Ludzie pomawiający innych o agenturalność rosyjską robią to w myśl polecenia OUN-b (Bandery). "Oto jak banderowcy manipulują Polską. ... Fragmenty Uchwały Krajowego Prowidu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) podjętej 22.VI.1990. "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. [...] Sprawy polskie: Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie [...] W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną [...], za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego seperatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej. Oto odnośniki internetowe do tematu wojny skrycie wypowiedzianej Polsce przez de facto tajny rząd ukraiński: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ Apologeci ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu i jego obrońcy automatycznie, często agresywnie i ordynarnie wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości, również na tym forum. Banderowcy są wierni rozkazowi. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
 • @szczurobronny
  FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk "Gorzka prawda - zbrodniczość OUN-UPA"- Toronto 1995 - str. 372-379/ "Uchwała zawiera 60 stron maszynopisu. Obejmuje różne sprawy współczesne, w tym stosunek OUN jako awangardy narodu ukraińskiego - do Polski i Polaków. Nakazuje szerzenie kultu Stepana Bandery i Romana Szuchewycza - "Czuprynki" oraz metropolity Andrzeja Szeptyckiego przez upamiętnianie w miastach i wsiach pomnikami, jak i nadawaniem ich imienia szkołom, ulicom i placom. W razie oporu lub sprzeciwu obecnej władzy stosować przymus fizyczny, "pozbywając się dużej ilości Moskali, którzy zaśmiecają nasza ziemię". W razie ociągania się stosować nawet "metoda, wypróbowaną przez UPA na Polakach. OUN wykorzystuje jako awangarda narodu wszystkie partie polityczne oraz komitety cerkiewne Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi, której księża sprzyjają OUN. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami Krajowego Prowidu każda ukraińska rodzina w diasporze wpłaca po 1.000 dol. USA na fundusz "Wyzwolenia Ukrainy". Przegranie przez "Ruch" wyborów na Ukrainie uważane jest za śmierć ukrainizmu nad Dnieprem. Sprawy polskie: 1. na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem terenów Ukrainy Zachodniej; 2. w diasporze; 3. w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy Zacurzońskiej. 1. Popieramy gorąco wysiłki wyzwoleńcze narodów bałtyckich, Litwy, Łotwy i Estonii, popieramy wysiłki wyzwoleńcze Mołdawian, Gruzinów i Ormian. Solidaryzujemy się z walką o wolność bratniego narodu białoruskiego, pamiętając jednocześnie, że wywodzi się on z naszego ukraińskiego gniazda - Kijowskiej Rusi i do tego gniazda w przyszłości powinien wrócić. ...Z postkomunistyczną Polską należy utrzymywać stosunki przyjazne i na zasadach wzajemności. Aby nie drażnić Polaków i rządu należy przyznać im na Ukrainie pewne uprawnienia w zakresie wiary, kultury i szkolnictwa, bacząc równocześnie, aby te koncesje nie poszły zbyt daleko. Wykluczyć organizowanie się Polaków pod względem politycznym. Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy do polskiej szowinistycznej propagandy. Młodzież polską wciągać do patriotycznych akcji związanych z rocznicami patriotycznymi - w tym związanymi ze sławnymi dziejami UPA. Pozwoli to nie tylko zachwiać wiarę w polską propagandę państwową, ale także doprowadzić do rychłej ukrainizacji polskiej młodzieży zrażonej kłamstwami polskiej propagandy odnośnie UPA. Koncesje w sprawie szkolnictwa polskiego i kultury uzależnić od podobnych koncesji udzielonych Ukraińcom w Polsce. Głosić, że w Polsce mieszka jeden milion Ukraińców, utrudniać Polakom odbudowę cmentarza Orląt, ale niezbyt nachalnie, aby nie dać im do rąk międzynarodowego atutu propagandowego, że nasze starania o wejście do Europy nie są szczere (chodzi o to, że cmentarz Orląt jest cmentarzem wojskowym, tedy zgodnie z konwencją międzynarodową jest pod ochroną prawa międzynarodowego). Oddawanie Polakom kościołów uzależniać od oddawania Ukraińcom w Polsce obiektów cerkiewnych a przede wszystkim oddanie przez Polaków Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi katedry greckokatolickiej w książęcym grodzie Przemyślu. Nie zaszkodzi tego faktu łączyć ze zwróceniem Polakom kościoła Sw. Elżbiety we Lwowie a także obiektów kościelnych w Tarnopolu Stanisławowie. Nie można pod żadnym pozorem dopuścić do reaktywowana polskiej hierarchii, czyli powrotu na nasze ziemie polskich biskupów. To mogłoby oznaczać na przyszłość niebezpieczeństwo odrodzenia na Ukrainie (zachodniej) niepożądanej polskości i polskiego szowinizmu o ambicjach politycznych. Obrządek łaciński na Ukrainie podporządkować hierarchi Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej i jej patriarsze z siedziba na Górze św. Jura wt Lwowie. Sporządzać i systematycznie uzupełniać spisy Polaków mieszkających na Ukrainie a przede wszystkim na Ukrainie Zachodniej. Spisy te oraz adres) służyć będą sprawie Ścisłej kontroli ich poczynań. Znając historię i zdolności konspiracyjne Polaków nie można wykluczyć, że w przyszłości zecha konspirować przeciwko samostijnej Ukrainie. Nie można też wykluczyć, że znajdą się w Polsce siły rewizjonistyczne, które zechcą odebrać Ukraińcom Lwów. Pomocnymi w tym mogą być właśnie konspirujący Polacy. Dlatego w najbliższej przyszłości, gdy Ukraina pozbędzie się swoich własnych komunistów, ujawniani Polacy powinni złożyć przysięgę lojalności i wierność samostijnej Ukrainie. To samo uczynić winni polscy księża, zakonnicy i zakonnice. Nie utrudniać Polakom wyjazdów do Polski na pobyt stały, lecz je ułatwiać. Pamiętajmy, że odwiecznym celem Ukraińców i naczelnym OUN była depolonizacja ziem zasiedlonych od kilku pokoleń przez Polaków. Ułatwiając maksymalnie wyjazdy do Polski, należy równocześnie ułatwiać im czasowe kontakty z krewnymi i znajomymi w Polsce. Młodym, którzy odwiedzają krewnych w Polsce lub znajomych, utrudniać wstęp na wyższe uczelnie. W ogóle ograniczyć studia Polakom i nie dopuszczać do powstania silnej warstwy inteligencji. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej... 2. Mamy wiele dobrych przykładów z przeszłości wspólnej walki ukraińsko-polskiej prowadzonej przeciwko komunizmowi. Te dobre tradycje należy kultywować, zacieśniając więzy z tymi organizacjami, które mają realistyczne podejście do stosunków ukraińsko-polskich. Wykazywać, że we wspólnej walce z komuna Ukraińcy byli stroną aktywną i inspirującą. Innymi słowy aby Polacy uznawali przywódczą rolę Ukraińców. Eliminować wszelkie polskie próby zmierzające do potępienia UPA za rzekome znęcania się jej na Polakach. Wykazywać, że UPA nie tylko nie znęcała się nad Polakami, ale przeciwnie, brała ich w obronę przed hitlerowcami i bolszewikami. Polacy byli też w UPA. Mordy, którym zaprzeczać nie można, byty dziełem sowieckiej partyzantki lub luźnych band, z którymi UPA nie miała nic wspólnego, pomniejszanie roli wyzwoleńczej UPA w skali europejskiej jest niedopuszczalne. Wszelkimi siłami dążyć do tego, żeby w różnych naszych kontaktach z Polakami strona polska przyznawała iż były to przykłady palenia wsi ukraińskich i mordowania Ukraińców przez AK, wykazywać podobieństwo między UPA i AK, podkreślając wyższość pod każdym względem UPA nad AK. Wymuszać na Polakach przyznawanie się do antyukraińskich akcji, potępienia przez nich samych pacyfikacji i rewindykacji przed wojną i haniebnej operacji Wisła po wojnie. Wszystkie te akcje przyniosły wiele cierpień i krwi narodowi ukraińskiemu. Podkreślać to w komunikatach, które koniecznie muszą być publikowane w językach obcych, zwłaszcza w angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Zmierzać do tego, aby miarodajne czynniki polskie na emigracji zrzekły się wszelkich zamiarów i myśli rewindykacji względem Ukrainy a sprawę Ukrainy Zacurzońskiej (Zasanie, Chełmszczyzna, Podlasie i Łemkowszczyzna) pozostawić otwartą, sugerując, że zostanie ona załatwiona z korzyścią dla obu stron przez narodowe rządy w pełni suwerennych państw samostijnej Ukrainy i postkomunistycznej Polski. Na takim stanowisku stoi już obecnie Konfederacja Polski Niepodległej. Tę organizację i jej ludzi należy wspierać. W takim też duchu należy urabiać polską opinię publiczną na obczyźnie, za pośrednictwem polskich organizacji i będących w polskich rękach środków informacji. W tym celu należy przenikać do polskich organizacji tam, gdzie jest to możliwe i lansować nasz punkt widzenia cierpliwie ale uparcie, zyskiwać zwolenników wśród Polaków, a tam, gdzie to najbardziej celowe, nie żałować środków z Funduszu Wyzwolenia Ukrainy. Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu. 3. Obecna Polska przeżywa dobę swojego ponownego odrodzenia, której siłą sprawczą jest ruch znany na Świecie pod nazwą Solidarności. Ruch ten zdobył sobie międzynarodową sławę jako rozsadnik komunizmu na Świecie. Taka opinia o Solidarności krzywdzi nas i nie jest nam potrzebna. Nasza propaganda powinna iść w kierunku wykazania, że Solidarność nie była tą siłą sprawczą, lecz UPA, która zainspirowała siły antykomunistyczne do działania. UPA walczyła z bolszewią ponad 10 lat a jej duch żywy nigdy nie wygasi. Duch UPA zapłodnił Solidarność do czynu. Tak powinien rozumować każdy Ukrainiec, tak samo powinien rozumować świat i my mamy światu w tym dopomóc, bo inaczej znowu naszą chwałę przypiszą sobie Polacy. Stosunek zdrowych sił ukraińskich do obecnej polskiej rzeczywistości powinien być zróżnicowany i uzależniony od naszych interesów. Polska jest Ukrainie potrzebna jako sojusznik do rozbicia ZSRR. W tym celu należy popierać w Polsce wszystkimi siłami wszystko co ma posmak antyrosyjski. Katyń, wywózki na Sybir, zbrodnie NKWD i UB. Taki stan rzeczy odwraca uwagę Polaków od UPA, która polscy komuniści przedstawili narodowi polskiemu kłamliwie nie jako zbrojny ruch narodowo-wyzwoleńczy, lecz jako bandy. Podkreślać z całą mocą, ze pełne wyzwolenie Polski nie jest możliwe bez samostijnej Ukrainy (vide Michnik). Oznacza to pełne zaufanie Polaków do antymoskiewskiej polityki Ukraińców, pozwoli na ich zupełny bezkrytycyzm i na pełne ich zaangażowanie po naszej stronie. Zaangażowanie to ma pomóc do umocnienia pozycji Ukrainy i osłabienia Polski, co pozwoli w przyszłości podporządkować państwo polskie ukraińskim interesom narodowym. Najpilniejsze zadanie na najbliższą przyszłość: doprowadzić do tego, żeby władze polskie jednostronnie przyznały (złożyły deklarację), że względem samodzielnej Ukrainy nie wysuwają i nie będą wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń terytorialnych, a tym wyrzekają się wszelkich pretensji do ziem utraconych na wschodzie w wyniku sowieckiej inwazji dokonanej na okupowane przez Polskę terytoria ukraińskie 17 września 1939 r. Takie oświadczenie jeżeli będzie, należy silnie rozpropagować w różnych językach obcych. To bardzo ważne dla naszych posunięć przyszłościowych. My ze swej strony przyznamy słuszność takiemu stanowisku oświadczając, że kwestia granic, które wytyczył bez naszego udziału (tj. Polski i Ukrainy) krzywdzący układ jałtański (nie mówić o czyją krzywdę chodzi) powinna być załatwiona w przyszłości przez rządy suwerennych państw Ukrainy i Polski. Gdy zaś do tego już dojdzie, to my odczytamy owo jednostronne oświadczenie: tak, wy nie macie roszczeń terytorialnych i mieć nie możecie, ale my je mamy. Polacy bowiem zdają sobie sprawę, iż dotąd okupują część historycznych i etnograficznych ziem ukraińskich a nie odwrotnie. Zatem będzie rzeczą sprawiedliwą dla ukraińsko-polskiego pojednania zwrócenie Ukraińcom ziem, które są przez nas nazywane Ukrainą Zacurzońską. Wtedy, gdy się te dwa fakty zestawi, to świat nam a nie Polsce przyzna rację. Ważne jest także w obecnej chwili postawienie na porządku dziennym tzw. akcji Wisła. Dążyć aby stanęła ona na forum polskiego parlamentu i żeby sami Polacy ją potępili jako ludobójcza. Inicjatorem sprawy nie może być Mokry, lecz ktoś z Polaków. Przeznaczyć na to 15-20 tys. USD. Gdy to już się stanie to wieść o tym z odpowiednim naszym komentarzem w jęz.. obcych powinna obejść cały Świat. Zainicjować wiece potępiające polskie zbrodnie popełnione na narodzie ukraińskim przez różne cudzoziemskie organizacje. Nasz komentarz do tego powinien nawiązywać do ucisku polskiego przed wojną na obszarze polskiej okupacji ziem ukraińskich (Zamojszczyzna, pacyfikacje, likwidacja szkolnicywa i. kultury, ucisk narodowy), sławne działania UPA w walce z Niemcami i komuną w Bolszewii i w Polsce. Podnieść, że sami Polacy oddają hołd bohaterskiej UPA, prekursorki Solidarności, potępiają komunistyczną akcję Wisła znęcania się nad ukraińską ludnością. Wykazywać ukraińskość Zacurzonii zgodnie z granicą nakreśloną przez OUN-UPA. W tym duchu prowadzić propagandę na rzecz historycznosci i etnograficzności ziem ukraińskich okupowanych obecnie przez Polskę, a o które z taką determinacją z komunistyczną władzą polską walczyła UPA -razem z patriotycznymi siłami polskimi WIN. Wynika z tego, że patriotyczne siły pokkie uznawały rolę UPA i jej prawo do ziemi Zacurzonii. Mocno podkreślać, że takie jest stanowisko patriotycznych sił Polski obecnie. Wyciszać wszystko to co nas dzieli, w tym także negatywne patrzenie na UPA. Podkreślać także, iż takie same jest również stanowisko papieża i udowodnić, że gdyby było inaczej to nie przyznałby Mokremu nagrody im. Jana Pawła II za krzewienie przyjaźni między narodami polskim i ukraińskim. Podnosić przyznanie nagrody Ukraińcowi za artykuły zamieszczone na łamach "Tygodnika Powszechnego" oraz "Znak", a w propagandzie światowe] głosić, że reprezentują one najzdrowsze siły narodu polskiego, na które tylko Europa może się orientować. Problematyka rewolucyjnej OUN - awangardy narodu ukraińskiego - powinna być tam zawsze obecna. Głosić prawdę bardziej znanych wydarzeń dziejowych (Grunwald, Wiedeń, Warszawa 1920, Monte Cassino) podkreślając, że odniesione tam zwycięstwa były głównie dziełem Ukraińców, a nie Polaków. Polacy odegrali w nich rolę drugorzędną. Stanowczo rozprawiać się z antyukraińskimi poglądami na historię działalności UPA - E. Prusa, W. Hraniewskiegp, J. Sobiesiaka, H. Cybulskiego, kś. Kuczyńskiego, J. Jastrzębowskiego, W. Romanowskiego, J. Popiela, M. Fijałki, kś. Szetelnickiego, J. Gietrycha, Z. Alberta, A. Oliwy, W. Kalabińskiego, J. Węgierskiego, S. Myślińskiego, M. Juchniewicza, W. Szoty, J. Turowskiego, Siemaszki i j. Sereta. Najlepiej to robić piórem samych Polaków, wśród których znajdą się osoby sprzedajne (obiecać wysokie honoraria i stypendnia zagraniczne). Wskazane jest opanowanie niektórych polskich pism, w tym "Semper Fidelis", "Tak i nie" i in. Wejść do władz Archiwum wschodniego, infiltrować Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich (GKBZHwP), przeszkadzać w zbieraniu obciążających Ukraińców materiałów z wydarzeń drugiej wojny światowej, nie dopuszczać do publikowania materiałów obciążających ukraiński nacjonalizm rewolucyjny OUN. Zestawić ściśle poufne listy osób (nazwiska i adresy) nieprzychylnych ruchowi rewolucyjnemu. Zestawić także listę Polaków, którzy są przychylni rewolucyjnej OUN. Listy, jako dokumenty ważnej wagi państwowej dostarczyć Prowidowi Krajowemu. Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej. Doprowadzić do zwrotu przez Kościół Polski katedry ukraińskiej w książęcym grodzie Przemyślu. Tu powinno znaleźć się biskupstwo Ukraińskiej Katolickiej Cerkwi oraz powinny osiedlić się ukraińskie zakony. Poprzeć politycznie, moralnie i finansowo fundację im. sw. Włodzimierza Chrzciciela założoną w Krakowie przez Mokrego. Roli Mokrego nie eksponować, aby nie utrudniać mu działalności parlamentarnej. Nas interesuje punkt programu fundacji, który mówi o gromadzeniu dowodów o zbrodniach Polaków popełnionych na ukraińskim narodzie w okresie ostatniej wojny i w pierwszych latach powojennych (Akcja Wisła). W naszej propagandzie wykazywać, ze podstawę Fundacji stanowi dar Watykanu przekazany przez Ojca sw. na działalność duszpasterską greckokatolicką. Jeżeli będą sprzeciwy ze strony pewnych środowisk ukraińskich czy polskich, to wówczas głosić na cały świat, ze Polacy to pseudokatolicy i działają wbrew życzeniom papieża. Posługując się imieniem Ojca św. doprowadzić stopniowo do przekształcenia Fundacji w Instytut Ukraiński, a z czasem do powołania na bazie tego instytutu Uniwersytetu Ukraińskiego w Krakowie. (Jak doniosły ostastnio media taki uniwersytet ma zostać powołany w Lublinie. A dlaczego nie we Lwowie ? - P.J.) Przed wojną Polacy nie zezwolili na otwarcie Uniwersytetu Ukraińskiego we Lwowie, my zaś przełamiemy wszelkie opory i powołamy Uniwersytet Ukraiński w starożytnej stolicy Polski. Nigdy nie zależało nam na sile Polski i teraz nie zależy, wręcz przeciwnie, na jej osłabieniu wewnętrznym i międzynarodowym. Zależy nam na tym, żeby w Polsce istniała słaba służba wewnętrzna (i kierowana przez ludzi nam życzliwych) i słaba, nieliczna armia. Zależy nam także na rozbiciu narodu polskiego i osłabieniu Solidarności. Należy zatem podsycać w łonie narodu polskiego separatyzmy regionalne: Górnoślązaków, Kaszubów, Górali. Robić to należy w sposób jak to czynili Polacy żebraczej Polski przedwojennej z Ukraińcami, Poleszukami, Hucułami i Łemkami. Podsycać aktywność narodową Ukraińców, Białorusinów, Żydów, Czechów, Słowaków a przede wszystkim Niemców. Próby hamowania ich dynamizmu określać jako ucisk, brak demokracji i polską nieszczerość w głoszeniu haseł równości i wolności. Nie dopuszczać do zbliżenia polsko-niemieckiego. Podkreślać aktualność hasła "Jak świat światem, Niemiec Polakowi nie będzie bratem". To wszystko ma służyć osłabieniu Polski, a w przyszłości doprowadzić nawet do zupełnej dekompozycji państwa polskiego - co leży w interesie polityki Ukrainy, w której siłą awangardową jest i będzie rewolucyjna OUN. Obecna Polska nie powinna być zbyt silna, ale też nie może być zbyt słaba. Wobec zupełnego rozprężenia sieci polskiego kontrwywiadu, z którego solidarnościowy rząd wypędził wszystkich fachowców pochodzących z nomenklatury, odbudować tajną sieć OUN i zacząć kontrolować wszystkie dziedziny życia Rzeczypospolitej ." *** "Powyższy tekst po przetłumaczeniu Agencja Konsularna RP we Lwowie, pismem z dnia 20 marca 1991 r. przesłała do Komisji Sejmowej d/s Polski w Warszawie, do Ministerstwa Spraw Zagranicznych dept. Prasy i Informacji w Warszawie, do Instytutu Historii PAN w Warszawie i kilku innych miejsc. Poza tym materiał został wydrukowany dnia 12-14 kwietnia 1991 r. w gazecie "Polska Zbrojna", organie Ministerstwa Obrony Narodowej ." Jak pisze dalej W.Poliszczuk "Po przeanalizowaniu tekstu fragmentów "uchwały", po skonfrontowaniu ich z innymi publikacjami, doszedłem do wniosku, że "uchwała", a raczej jej fragmenty, jest oryginalną uchwałą OUN-b. Wskazuje na to treść uchwały, która jest adekwatna do strategii, polityki i ideologii OUN-b. Tekst "Uchwały" jest odzwierciedleniem mentalności kierowniczych kół OUN-b ." http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/
 • @Autor
  Pozwoliłem sobie zamieścić fragment Pańskiego artykułu z 08 września br. w S24 z sympatycznym - myślę - krótkim wstępem, dotyczącym Pańskiej pracy:

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/604880,adnovum-tam-sa-prosci-robotnicy-ktorzy-powstali

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 12:54:53
  A propos zbrojenia ukropiteków przez uSSrael.
  Powtarzam jak Kassandra, bo mało kto mi wierzy:
  - do połowy maja Rosja mogła zrobić na Ukrainie porządek przy stratach rzędu 5 - 10 tys. osób. NIE ZROBIŁA
  - obecnie porządek próbują zrobić powstańcy, straty to już ponad 30 tys. osób, do tego milion uchodźców i porządku dalej nie ma, Rosja w tym PRZESZKODZIŁA.
  - za 3-4 miesiące porządek na Ukrainie Rosja BĘDZIE MUSIAŁA ZROBIĆ, jak ukropiteki bronią atomową zaatakują KRYM!. Koszty - szacuję na 15 do 25 MILIONÓW osób. I ciofnięcie Rosji do epoki kamienia jeszcze nie rozłupanego!
  Mała dziecinna wyliczanka, dedykowana wiadomo komu.:
  "Co masz zrobić,
  Szybko zrób!
  Trup już jesteś,
  Trup!"
  Rosja MUSI określić swoje stanowisko wobec Israela, dopóki Israel jest dla Rosji "kooperantem", sytuacja nie wygląda wesoło.
 • @szczurobronny
  We wszystkich innych państwach europejskich to jest niedopuszczalne. A oto pogrzeb SSmana na Ukrainie zachodniej. https://www.savetubevideo.com/?v=u7Z0incwC2w Oto opowieść mieszkańca Donbasu o znęcaniach ukraińskich żołnierzy nad jego 64-lentnią matką: robili podcinania (jako sportowcy-zapaśniki) itd. Proszę, z 3:30 min https://www.savetubevideo.com/?v=KVhdgP9ZUOc Synowie i wnuki upowców są tacy sami jak ich ojcowie i dziadkowie. Bez złudzeń: zach. Ukraińcy to śmiertelni wrogowie Polaków. Jak widać, nie tylko Polaków. Bestie. Barbarzyńcy. Oto jeszcze link. Radykałowie ukraińscy terroryzują nauczycieli w Sławiańsku. Lekcje jez. rosyjskiego są zabronione, zamiast niego jez. niemiecki. Chyba jest ideologiczne bliżej Kijowowi. Zobaczcie, jak nowe władze zachowują się wobec nauczycieli https://www.savetubevideo.com/?v=hC-btP4y3Jc
 • @szczurobronny 11:59:41
  Oczywiście sami potwierdzają tezę, że to niemożliwe. Bo Snizhne graniczy na południu z Pervomayis'ke i Pervomais'kyi, a to jest 27,4 km do miejsca upadku - blachy kokpitu (część dachowa).
  Po tym jak się napił bimbru z szefami z Langeley, bałakał o tym ten z SBU co "naliwa".
  System BUK-M1 w potwierdzonych testach wojskowych na poligonie w EMBA zestrzelił cel w największej odległości 15,4 km (dla celu lecącego ponad 3100 metrów) i to jest maksymalne pole rażenia systemu od centrum wyrzutni okręg o średnicy około 31 km. Jak cel leci poniżej 3000 metrów to jest to odległość ~20 km czyli okręg o średnicy około 40 km.
  Pozdrawiam
 • @Alojzy81 13:50:53
  "Koszty - szacuję na 15 do 25 MILIONÓW osób. I ciofnięcie Rosji do epoki kamienia jeszcze nie rozłupanego!"
  Rozumiem,że to straty po stronie ukraińskiej?
  I to Ukraina cofnie się do epoki kamienia?
 • @re1 13:52:43
  Przecież w hucpie nie wiem dlaczego nazywanej "raportem międzynarodowym" dlatego nie ma podstawowej mapki:
  - gdzie był MH17 w momencie trafienia, jakie były parametry lotu?
  - jak powyższe położenie ma się do punktu spadku kadłuba i większości samolotu i jaka jest między nimi odległość?
  Co poniektórym wydaje się, że samotot spada na miejsce leżące pionowo pod punktem zestrzelenia, a to oczywista bzdura.
 • Poroszenko
  Zgodnie z najnowszymi danymi wywiadu 70 proc. rosyjskich wojsk zostało wycofanych za granicę.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-poroszenko-rosjanie-wycofali-70-procent-swoich-wojsk-z-donba,
 • @Alojzy81 13:50:53
  też jestem tego zdania,

  amerykanie dopuścili się bombardowania Kadfiego ni z gruchy, ni z pietruchy,

  po puczu trzeba było wysłać dywizję spadochroniarzy na Kijów i uprowadzić banderowski rząd oraz amerykańskich "doradców",
  może i paru Izraelitów też by się udało.

  A potem można by było negocjować.
 • @interesariusz z PL 14:05:20
  No gdyby to była prawda o obecności i wycofaniu wojsk rosyjskich to teraz mielibyśmy riezanie, bo Noworosjanie byliby bezbronni. Jeżeli jednak jest to kolejne kłamstwo - ja jestem przekonanym, bo oszust może tylko raz mnie oszukać - to riezania nie będzie, bądź jak się zacznie to znowu dostaną lanie od Noworosjan.
 • @interesariusz z PL 14:05:20
  A to może tylko oznaczać rychłą ofensywę ukrów.Bo takie informacje służą wyłącznie podniesieniu morale wojska,które ma brać udział w natarciu.
  Nie ma już mitycznych Rosjan,więc idźcie,dacie radę.
 • @adalbert05 13:58:23
  Wojna z użyciem broni atomowej to coś co nam jest trudno sobie wyobrazić.
  To nie jest tak, że jedna strona załatwia drugą szybko i "bezboleśnie".
  Co do Ukrainy, to nawet o epoce kamienia nie rozłupanego trudno mówić, raczej o pustyni. Ale nawet jedna czy dwie bomby uderzające w Rosję miałyby fatalne konsekwencje o daleko idących dla Rosji skutkach. I czy ktoś nie chciałby takiej sytuacji wykorzystać?
  Piszę oględnie, ale .....
 • @Alojzy81 14:13:19
  oczywiście,

  amerykanie sami nie poślą atomu na Rosję,
  ale rękoma benderowców, kto wie ?
 • @Alojzy81 14:00:54
  Pieruna takie proste.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 14:15:01
  Jak NATO będzie dalej zbroić Ukraińców to szybko czekają ich niespodzianki takie jak to .Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=vUQ59LBCt1c
 • @Alojzy81 14:13:19
  Rozwijając dalej Twoją teorię widzę to w następujący sposób.Rosja w pełni kontroluje postępy prac na ukraińską bombą A.Ma w końcu jeden z najlepszych wywiadów na świecie.Pomaga jej aktywnie Mossad,(Żydzi chcą zemścić się na Ukraińcach za Holocaust).W końcu,w bólach ukry coś tam zlepiają do kupy i zdecydują się ją użyć na Krymie,za poradą izraelskich doradców.Rosja powiadomiona o wszystkim robi przygotowania,ewakuuje część ludności.(ale nie wszystkich,Tatarów zostawia,jakieś straty muszą być).Następuje atak,Rosja w odwecie atakuje Ukrainę taktyczną bronią nuklearną.Ginie 15-25 milionów banderowców.Świat zachodni wyje z bezsilności.(jak się ma świadomość,że w taki Londyn,czy Waszyngton wycelowanych jest po kilkadziesiąt głowic termonuklearnych to można tylko wyć).
  I co?I wszyscy zadowoleni!
  Jakieś pytania?:)))))
 • @ mieszkam już w Breslau
  Niemcy na swoich drogowskazach zamienili Wrocław na Breslau.

  Przesłanki niemieckiej polityki historycznej są oczywiste zarówno dla niemieckich polityków, jak i dla ich regionalnych służb,

  Polska ma za to antypolitykę.

  my piszemy w językach obcych, np Lviv oraz Vilnius.
 • @adalbert05 14:26:47
  Ja mam, tyle że nie pytanie z prośbę.
  Proszę o ciąg dalszy tej wizji.
 • @kowalew 14:42:37
  Jak pokonam drugą flaszkę,coś dopiszę,muszę mieć "natchnienie":)))
 • @adalbert05 14:13:06
  na rychłą ofenzywę Ukrów wskazuje też ostatnie przemówienie Patroszenki, w którym mówi o wycofaniu się wojsk rosyjskich do 30 % stanu początkowego. Oczywiście brednie. Lecz to jest próbą podniesienia morale i podniesieniem ducha. Zresztą chyba i tak wiadome, że wkrótce znów się zacznie wojna.
 • @adalbert05 14:26:47
  Pewną cechą polityka powinno być przewidywanie rzeczy NIEMOŻLIWYCH.
  Taki scenariusz wydaje się wielu osobom, nawet politykom, niemożliwy - teraz.
  Jak będzie za 4-5 miesięcy?
  Przypomnę, że dla utrzymania tajemnicy o Enigmie Czercil poświęcił miasto i jego mieszkańców. Dla mnie jest to bandytyzm, ale nie dla polityków.
  To co piszę, ma raczej ostrzegać, nie kreować wizje, które normalnego człowieka mogłyby doprowadzić do obłedu.
 • @szczurobronny 14:28:39
  Jak się ma takich taktyków typu Semenchenko
  "prowadzenie wojny jest sztuką i trzeba się jej nauczyć. To bardzo dziwne, że ludzie z wykształceniem akademickim utrzymują atak, podobnie jak marszałek Żukow - w łup (od przodu)."
  Jak najbardziej należy pisać ze manewry już okazują się sukcesem – obyło się bez ofiar:))))))
  Nic tak nie poprawia nastroju z rana jak filmik ze strategiem Semenczenką :))))
 • @daanekbb 14:47:45
  Dokładnie jestem co do tego przekonany,co napisałem już wyżej.Pamiętacie,jaką panikę wywołały pogłoski wśród banderowców o atakujących ich rosyjskich jednostkach pancernych?(Mariupol)
  Wszelkie niepowodzenia i klęski,kotły itp były tylko dlatego,że ukry walczyły z wojskami rosyjskimi,przed którymi,całkiem zresztą słusznie panuje wśród ukrów paniczny strach.Więc teraz trzeba wojsku powiedzieć,że Rosjanie "byli ale już sobie poszli".Wszyscy wiemy,że nic to nie da.Rosjanie zaraz "wrócą",po pierwszych klęskach ukrów.No chyba,że te 30% wystarczy,aby coś namieszać.Pzdr.
 • @Alojzy81 14:51:24
  Polecam.http://forumemjot.wordpress.com/2014/09/09/monsanto-i-ukraina-konflikt-na-ukrainie-tropem-gmo/
 • @Alojzy81 14:51:24
  Niestety dla mnie to tylko kolejna teoria spiskowa,z której pozwoliłem sobie trochę pożartować.Jeżeli to co napisałeś było by prawdą,Rosjanie dawno by unicestwili ośrodek,w którym prowadzone są te prace.To,że mają jeden z najlepszych wywiadów,to akurat nie był żart.Pamiętasz atak lotnictwa izraelskiego na instalacje nuklearne Iranu?A co do bombardowania Coventry radzę dokładnie zapoznać się z faktami.Oczywiście Churchill wiedział o ataku i dlatego zdecydował o ewakuacji części mieszkańców,w tym wszystkich dzieci.Proszę nie manipulować faktami.Podobnie było z Pearl Harbor,z ujawnionych częściowo tajnych dokumentów był częściowo znany cel ataku i czas.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 15:02:25
  Czy czasem nikt z obecnych tu Kolegów nie posiada aktualnych danych,ilu żołnierzy posiada Rosja w strefie przygranicznej z DRL i LRL?Czy ta liczba jest stała,zmniejszyła się czy zwiększyła w ostatnim czasie,czy zmieniła się struktura oddziałów?
  Pytam w kontekście spodziewanej ofensywy Kijowa.Z takich informacji można wysnuć pewne wnioski,co do dalszych działań Rosji.
  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 14:56:46
  myślę, że Rosja tak naprawdę trzyma rękę na pulsie. Gdyż przy tym chodzi o wiele, jak oddanie sprzymierzeńca na pastwę wroga (a Rosjanie na wschodzie Ukrainy są tym sprzymierzeńcem, czy Putin tego chce, czy nie), zainstalowanie wrogiego reżimu pod Moskwą. Przy tym tu chodzi o faszystowski reżim, co jest zagrożeniem dla wszystkich sąsiadów. Interesy Rosji i Polski są tu te same. Niestety mamy "elitę", która jest zaprzedana światowej oligarchi i zupełnie się nie liczy z interesem Polski. Na Ukrainie możemy się tylko przyglądać, lecz na to, co się dzieje w Polsce mamy jakiś wpływ.
 • @szczurobronny 15:28:17
  Nie wpadaj w panikę Kijów nikogo nie zakatuje.:))))
  Wzmocnienie stacjonujących tam sił rosyjskich oddziałami zmechanizowanymi i pancernym a także artylerią rakietową i lufową dało by do myślenia banderowcom i ostudziło by ich zapędy.Sama świadomość,że nad granicą stoją świetnie wyszkolone i wyposażone wojska rosyjskie,gotowe wybijać jak wszy banderowski pomiot,dała by także do myślenia zwykłym żołnierzom ukraińskim.A w razie jakiś problemów na froncie zawsze by można coś powstańcom "podesłać".Pzdr.
 • @daanekbb 15:31:23
  Dopiszę jeszcze jedną ważną przyczynę,dlaczego Rosja musi mieć Ukrainę w swojej strefie wpływów.Rosja nie będzie w stanie przeciwdziałać atakowi rakietowemu na Obwód Moskiewski,jeżeli rakiety zostaną wystrzelone z terytorium Ukrainy.Rosyjski system antyrakietowy broniący stolicy podobno nie zdąży zareagować,czas lotu do celu będzie zbyt krótki.Pzdr
 • Dopiero teraz trafiłem na ten temat - autentyczna czarownica szarą eminencją w PiS.
  To Janina Goss.

  "Kiedyś wysyłała Jarosławowi Kaczyńskiemu kasztany, które miały neutralizować negatywne promieniowanie. Od kilku lat posyłana jest przez PiS na kluczowe misje medialne."

  http://www.wprost.pl/ar/349122/Smilowicz-o-Janinie-Goss/
 • @szczurobronny 15:39:06
  gdy się zrobi kroczek do tyłu, podliczy wszystkie fakty, uwzględni powiązania i zależności, wynika jednoznacznie, że to banderowcy zamordowali tych ludzi z MH-17, lecz przy pomocy USA. To dla każdego już powinno być jasne, kto ma troszkę oleju w głowie. Inną sprawą jest wyciągnięcie z tego konsekwencji, więc przygwożdżenie ich wszelakimi dowodami, czy pociągniecie ich do odpowiedzialności, a ci po części są na Zachodzie. Szkoda może, że Rosja tą kartę tak mało wykorzystała, gdyż to jest przykład na zbrodniczą działalność urzędów USA i Europy, które się chlubią swoją rzekomą demokracją i niezależnością
 • @szczurobronny 15:58:43
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_10/Ukraina-rozpoczela-budowe-muru-na-granicy-z-Rosja-2455/
  Kasy na gaz nie ma a na mury jest...
 • @szczurobronny 15:46:17
  Podobno Polska przekroczyła rewers gazu na Ukrainę o 4 mln. kubików.
 • Jak zwykle zrobiłe sobie prasówkę na Onecie
  Znalazłem coś takiego.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-dumy-moskwa-na-pewno-odpowie-na-nowe-sankcje-ue/sgz7t
  Tekst nie specjalnie istotny, natomiast ciekawe są komentarze (większość takich samych, czyli "Komentarz usunięty z powodu naruszenia zasad forum. "). Zastanawiam się, czy ci co tu piszą mają naprawdę tak zryty mózg?
 • @vortex 15:50:44
  "...Janina Goss."- piękne, staropolskie nazwisko podobnie jak Kalkstein.

  Jak widać swój ciągnie do swego.

  Pozdrawiam.
 • @daanekbb 15:31:23
  Czyżby sekretarz generalny ONZ też był ruskim trollem?

  Oświadczenie ONZ – państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było.

  7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie.Do porządku obrad na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia konfliktu między dwoma państwami. W rezultacie uzgodniono następujący wniosek: Ukraina nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa.

  Z tego powodu możemy uważać, że żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy nie było i nie może być. Zgodnie z umową z WNP, terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRR. Tak więc, nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach prawa międzynarodowego kraj ten po prostu nie ma oficjalnie zatwierdzonej granicy.

  Aby rozwiązać ten problem, Ukraina powinna dokonać demarkacji granic z państwami sąsiadującymi przy obowiązkowej zgodzie państw granicznych, w tym Rosji. Wszystko powinno być udokumentowane i podpisane przez wszystkie państwa graniczne, uczestniczące w umowie. Unia Europejska wyraziła ogromne pragnienie dopomożenia Ukrainie w tak ważnej kwestii i podjęła decyzję o udzieleniu pomocy technicznej. Ale czy Rosja będzie podpisywała umowę o granicach z Ukrainą? Oczywiście, że nie!

  Bez względu na to, natychmiast zostały podjęte prace demarkacyjne. Dwie grupy wykwalifikowanych ekspertów pracują przy wyznaczania linii granicznej w terenie i zajmują się sprawdzaniem faktów z istniejącymi mapami.

  W oparciu o fakt, że Rosja jest prawnym następcą ZSRR (co zostało potwierdzone decyzjami sądów międzynarodowych, dotyczących sporów o własności byłego ZSRR za granicą), terytorium, na którym znajduje się obecnie Republika Ukraina w granicach ZSRR (Małorosja i Noworosja), jest własnością Rosji. I nikt nie ma prawa dzisiaj dysponować tym terytorium bez zgody Rosji, prawnego posiadacza praw do tego terytorium.W istocie, obecnie Rosji wystarczy tylko złożyć oświadczenie o tym i ogłosić, że terytorium to jest terytorium Rosji, ostrzegając przy tym, że wszystko, co dzieje się na tym terytorium jest wewnętrzną sprawą Rosji. Każda interwencja będzie postrzegana jako działanie przeciwko Rosji. W rezultacie, można unieważnić wyniki wyborów z dnia 25 maja i robić dalej wszystko tak, jak zechce naród!

  Według Memorandum Budapeszteńskiego i innych umów, Rosja zobowiązań nie może mieć, ponieważ nie ma granic. Nie ma (i nie było!) państwa Ukraina.

  Aleksandr Panin
  Centralna Agencja Informacyjna Noworosji
  Novorus.info http://wolna-polska.pl zwiń
 • @AdNovum 16:11:46
  Polecam i pozdrawiam.http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/08/ukraina-w-ogniu-realny-obraz-sytuacji/
 • @szczurobronny 11:11:43
  Rozkaz zestrzelenia samolotu wydał Parubij ze Swobody..Od paru tygodni słuch po nim zaginął. Jest poszukiwany listem gończym.
 • @mrdinozaur 16:08:50
  Piszesz, że robisz sobie prasówkę na Onecie, to dużo zdrowia życzę?

  Od kiedy tam nie zaglądam - czuję się zdrowszy :)
  Nie cierpię z powodu bezsilności, bo i tak nie mam tam na nic wpływu.
  Nawet na głosowanie w komentarzach, które jest zawsze ustawione przez
  moderatorów. Gdyby napisać, że krowa to ssak, to i tak 35% będzie takich, którzy stwierdzą, że to gad.
 • @szczurobronny 15:37:21
  http://vk.com/ukrnod?z=video-50213685_170032056%2Fa68da32ebe97150dad
 • @Roman.Br 16:38:45
  Widzisz, ja wychodzę z założenia, że warto jest poznać zdanie drugiej strony (coś tak jak czytanie w PRLu Trybuny - jak się miało odpowiednie podejście - czytanie między wierszami, to można było się dużo dowiedzieć).
  Podobnie na Onecie.
  Natomiast najciekawsze są i tak komentarze, zwłaszcza niedługo po pojawieniu się wiadomości, bo później te nieprawomyślne są usuwane.

  Zresztą trafiłem tutaj dzięki komentatorom z Onetu.
  Interii i WP nie trawię.
 • @Repsol 16:30:30
  Cytuję;

  "Tylko polscy politycy pchają nas na pierwszą linię frontu. Podgrzewają atmosferę, to oni wzywali od początku konfliktu do nakładania coraz surowszych sankcji na Rosję. Sikorski realizuje w ten sposób interes amerykański, a Kaczyński jest zaślepiony nienawiścią do Rosji, która uniemożliwia mu trzeźwa ocenę sytuacji. "

  To są przekupni lokaje obcych i wrogich Polsce interesów, i nie dość tego oni taką postawę nie wybrali przypadkowo, bo było to zaplanowane jeszcze w latach siedemdziesiątych i od tego czasu oni prąc do władzy, pieniędzy i stanowisk ten plan tylko wykonywali.

  To są te środowiska, które w Polsce po 1956 roku odsunięto od władzy i jedyną dla nich drogą powrotu do koryta było obalenie systemu, który im to uniemożliwiał. Tak więc, podobnie jak to miało miejsce przed 1956 rokiem gdy rządziły tu siły nam obce i wrogie, które w sposób bezwzględny i wbrew interesowi narodowemu realizowały swoją politykę, tak i dziś jest podobnie, bo to są ludzie wywodzący się z tamtych środowisk lub ich poplecznicy.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 16:36:20
  Ta wiadomość jest gdzieś potwierdzona?
  Była by to mała sensacja.Tylko chyba on nie jest ze Swobody,tylko od pięknej Julki.
 • @AdNovum 16:59:16
  Widzisz jednak ludzie otwierają oczy ,szkoda że tak powoli. Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 16:36:20
  Daj jakiś link potwierdzający tą sensacyjną wiadomość.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:05:16
  Pozdrawiam!
  Przysięga żołnierzy Brygady "Prizrak" pod d-twem A. Mozgowoja;
  http://www.youtube.com/watch?v=bJWHJ14llw8

  Mapka z sytuacja na dzień 10 sierpnia;
  http://rusvesna.su/news/1410354273

  Mieszkańcy o wojnie;
  http://www.youtube.com/watch?v=2-EyI2cHYTY&index=15&list=UUVPYbobPRzz0SjinWekjUBw

  Jenakijewe po artyleryjskim ostrzale;
  http://rusvesna.su/news/1410338549

  "Zawieszenie broni wg Kijowa";
  http://rusvesna.su/news/1410338331
 • @szczurobronny 14:44:35
  Ten artykuł właśnie pojawił się necie.
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_10/Zbrodnie-oddzialow-pacyfikacyjnych-czy-nadejdzie-kara-8807/
  Ciekawe są następujące informacje:
  "...eksperci przypuszczają, że prawdopodobieństwo pociągnięcia do odpowiedzialności głównych sprawców ukraińskiej tragedii, czyli aktualnych kijowskich władz, jest znikomo małe."
  ponieważ "... Ukraina nie jest członkiem Międzynarodowego Sądu Karnego. Nie jest także sygnatariuszem Statutu Rzymskiego. Dlatego wspólnota międzynarodowa nie może skazać ich za zbrodnie przeciwko ludzkości."
  W byłej Jugosławii, która też nie była członkiem, trybunały międzynarodowe skazywały (jakoś tak przypadkiem Serbów, innych nie widziały)
 • @mrdinozaur 17:37:18
  Kijów zbiera siły, odpowiedź Kozaków dońskich;
  http://www.youtube.com/watch?v=a9QgeJnP3OA
  Jak widać "dobrowolców" nie zabraknie....
 • Komentarz z Rosjii na temat raportu Holendrów
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_10/Gdyby-Kijow-nie-rozpoczal-wojny-nie-doszlo-by-do-katastrofy-MH-17-8831/

  Czyli jest tak jak sugerowałem we wczorajszej dyskusji.
  Oficjalny wstępny raport w skrócie:
  "Samolot został zestrzelony.
  Szukamy śladów kto, czym i skąd. Już mamy sporo danych więc możecie n
  am nie przeszkadzać w badaniach terenowych, bo i tak dojdziemy prawdy"
 • @mrdinozaur 17:45:51
  Podczas ostatnich walk w Telmanowe (tuz po zawieszeniu broni) siły noworosyjskie zdobyły 9 "Kuguarów";
  http://novorossia.su/ru/node/6437
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cougar_(transporter_opancerzony)
 • @Pokój Na Ziemi 17:43:47
  A jaki wpływ ma grupa Bilderberg na wybór prezydenta Chin?
  Akurat USA mnie mało interesuje,jest to mocarstwo w fazie schyłkowej.
 • @mrdinozaur 17:45:51
  "Kocioł iłowajski" widziany od strony "gwardzistów narodowych", czyli "jęki i żale banderopiteków";
  http://colonelcassad.livejournal.com/1779931.html
 • @mania przepraszania 17:44:45
  A ta technika,która stoi na placu za nimi też rusza na front?Nie powiem,bardzo by się w Noworosji przdała!:))))
 • I coś z manewrów NATO
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_10/Napiecia-na-Morzu-Czarnym-5541/

  Bez komentarza
 • @Pokój Na Ziemi 18:03:32
  Wykrakaliśmy :))

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/okradziono-transport-pomocy-humanitarnej-na-ukraine/8317p
 • @adalbert05 17:57:06
  Schyłkowe ekonomicznie to prawda, ale niestety pozostaje największą militarną potęgą świata i co gorsza nie zawaha się jej użyć dla ratowania swojej "potęgi" ekonomicznej (opartej w tej chwili jedynie na statusie dolara jako waluty międzynarodowej). Tak małpa z nuklearną brzytwą.
 • @Alojzy81 13:50:53
  Jedynie USA ze swoim potencjałem są w stanie przeprowadzić uderzenie cofające Rosję do poziomu kamienia nierozłupanego - płacąc przy tym całkowitym unicestwieniem swojego kraju.

  Nikt inny nie ma takich zasobów. Kilka "brudnych" bomb, jakie Ukraina jest w stanie na dziś przygotować z posiadanych materiałów rozszczepialnych, to dla Rosji w najgorszym razie katar. A niedźwiedzie z katarem są baaaardzo złe.
 • @Kula Lis 62 16:12:22
  Przestańcie pisać te bzdury o rejestracji granic Ukrainy. To fałszywka wymyślona przez jakiegoś byłego doradcę Leonida Kuczmy, nie mająca nic wspólnego ani z prawem międzynarodowym, ani z realiami polityki.

  Ty, Kula Lis, to w XX wieku Szwajcaria nie miała granic? Bo dopiero w XXI wieku Szwajcarzy w ogóle zdecydowali się przystąpić do ONZ.
 • @adalbert05 18:03:05
  Nie postawili żeby tło robiły :)))
  Ps. Mam nadzieję że to pytanie retoryczne....
 • @Kula Lis 62 16:36:20
  ???
 • @adalbert05 18:03:05
  Pod Iłowajskiem grupy saperów sił noworosyjskich zajęły sie unieszkodliwianiem min i niewybuchów pozostałych po walkach;
  http://lifenews.ru/news/140246

  Lifenews o przygotowaniach do odparcia przygotowywanego wg d-twa sił noworosyjskich przez Kijów kontruderzenia;
  http://lifenews.ru/news/140240
 • @szczurobronny 18:14:58
  to raczej wygląda na bajeczki,

  ruskie są bardziej bezradne, niż się nam wydaje,
  dokładnie to widać w procedowaniu po zestrzeleniu MH-17
 • @Pokój Na Ziemi 18:17:51
  jankesi mają bunkry, ruskie też mają,

  a my kiedyś mieliśmy, teraz rosną tam pieczarki,
  grunt to sukces ekonomiczny na zielonej wyspie.
 • @interesariusz z PL 14:05:20 Banderowcy boją się prawdy
  Skoro pletli androny o rzekomych wojskach rosyjskich wjeżdżających do Ukrainy, a teraz mają się tam pojawić obserwatorzy OBWE i z nimi dziennikarze, to okaże się, iż żadnym rosyjskich wojsk tam nie ma. Dlatego Poroszenko te wojska wycofuje.
 • @Pokój Na Ziemi 18:17:51
  Jaja sobie robisz,z tym wyjściem na powierzchnię i posprzątaniem?Chyba Ci się Twoja teoria miesza z "Seksmisją" Machulskiego.:)))
  Pogadaj z Alojzym81,widzę że niezłą wiedzę z fizyki atomowej i coś powie na temat totalnego konfliktu nuklearnego.Abstrahując od promieniowania wystąpi zima nuklearna.Klimatolodzy twierdzą,że już wybuch 100 ładunków spowoduje taką wieloletnią zimę i wymarcie 3/4 ludzkości.A wybuch,powiedzmy10 000 takich ładunków.
  No,chyba,że masz na myśli skorpiony i karaluchy.:)))
 • @mania przepraszania 18:20:41
  No cóż....
  Ja też mam taką cichą nadzieję....ale wszystkiego pokazać nie można,nieprawdaż?:))))
 • @interesariusz z PL 14:05:20 Banderowcy muszą wycofać się ze swoich kłamstw
  Skoro pletli androny o rzekomych wojskach rosyjskich, wjeżdżających do Ukrainy, a teraz mają się tam pojawić obserwatorzy OBWE i z nimi dziennikarze, to okaże się, iż żadnych rosyjskich wojsk tam nie ma. Dlatego Poroszenko te wojska wycofuje.
 • @interesariusz z PL 18:43:22
  Nawet pieczarki już nie rosną!!!
  A Ruskie wcale nie są bezradne,myślę,że się o tym niedługo przekonamy.:))
 • @mrdinozaur 18:06:18
  http://allegro.pl/koc-wp-wojskowy-szeregowca-welniany-nowy-idealny-i4574472155.html
 • @interesariusz z PL 18:31:41
  Ważne że "ruskie ludzie' pomagają swoim nie patrząc na rząd;
  https://www.youtube.com/watch?v=LpOl0cnKZv8
  http://cassad.net/about-us/operations/569-otchet-po-rabote-gumanitarnogo-centra-v-rostove-za-5-sentyabrya.html
  Czego niestety nie można napisac o "polskich ludziach'...
 • @mania przepraszania 18:52:04
  Aktualizacja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=3asgk2keYrc&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @Shaolin 18:50:00
  Szybko sie uwineli :)
  Nie popieram kradzieży, ale wolę juz żeby to sie dostało w ręce polskich złodziei niż w łapy banderopiteków...
 • @mania przepraszania 18:52:04
  Zobacz to ,ale jazda.Pzdr.http://ogloszenia.ngo.pl/x/1007882
 • @Repsol 19:00:57
  Zapomnieli tylko dopisać, czy sponsoruja ekwipunek i uzbrojenie, czy trzeba je sobie zapewnić we własnym zakresie :)))
  Ps. "Wolontariusze"...
 • @Repsol 19:00:57
  Banderopitek-weteran frontowy , pomylił autobus z Iłowajskiem;
  http://www.youtube.com/watch?v=UfcXyAELAgM
 • @szczurobronny 19:16:11
  Chwila humoru...
  http://bestpics.ru/full/0_12b81e_acec167a_L.gif
 • TVN ociepla wizerunek
  TVN ociepla wizerunek. Do dyskusji zapraszają prof. Kazimierza Kika i Wawrzyńca Konarskiego - którzy bywają niesterowalni w swoich poglądach. Zzawsze to jakaś odmiana od zapienionego Pawło Kowala czy innych kreatur z mniemanych Instytutów do Spraw ……
  W Faktach zaczynają pojawiać się anegdoty o kolejkach do lekarza które trwają 14 lat i o amerykańskich śmigłowcach lądujących w polskiej wiosce. Jeszcze trochę i doczekamy się Justyny Pochanke o 19.30 w akcji „cała Polska czyta dzieciom”.
  Smutni pajace Miecugowa.
 • @Pokój Na Ziemi 18:03:32
  Piszesz...
  """""""""Onet zrobił się zbalansowany, a nawet pro-rosyjski jakieś 2 miesiące temu. Pojawiały się tam artykuły, których nie miało odwagi podać żadne inne polskojęzyczne mendium.
  Zaglądam tam codziennie i zawsze na szczycie są komentarze anty-banderowskie i antyimperialistyczne."""""""

  Szczerze mówiąc, to ja też zaglądam, jednak nie tyle co kiedyś. Ograniczam się do przeczytania najpopularniejszych komentarzy na pierwszej stronie, zagłosowania i zaraz spadam aby nie psuć sobie nastroju.
  Podziwiam wytrwałość, tych komentujących, którzy próbują pokazywać fakty takimi jakie są, bez względu na opór ze strony wszelkiej maści idiotów.
  Wiem.., że to jest grono najbardziej wytrwałych i tych samych osób, dzięki nim, znalazłem dwa miesiące temu tę stronę. Być może.., dzięki tej konsekwencji, parę procent ludzi zacznie baczniej przyglądać się otaczającej ich rzeczywistości. Na więcej nie liczę, gdyż obserwując znajomych z mojego otoczenia - stwierdzam, że naród zidiociał.
  Tak to, wyprano mózgi części populacji.., a zaczęło się wszystko od
  "Dynastii" i ciągle trwa - nawet kiedy "Wstajesz i łżesz"
  Pozdrawiam!
 • @Roman.Br 19:40:31
  Cytuję:

  "Na więcej nie liczę, gdyż obserwując znajomych z mojego otoczenia - stwierdzam, że naród zidiociał."

  A najgorsze jest to, że oni będąc w przewadze liczebnej dokonują wyboru tych, którzy rządzą.

  A więc można powiedzieć, że idioci wybierają idiotów.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:31:36
  Nowa misja Strielkova
  https://plus.google.com/103654277133044897286/posts/DNLtNNW6ZD9
 • @nana 19:44:05
  Churchil kiedyś powiedział, że niemców należy trzymać na kolanach bo jak z nich wstają to od razu rzucają się do gardła.
  Wyjątkowo niecierpię tego narodu i kraju. Ich języka, kultury, zwyczajów. Wszystkiego.
 • @Roman.Br 19:40:31
  "Wstajesz i łżesz" :)
  Odkrywcza ta prawda !. I na miarę szyta !.
  Nic to. To oni się skurw...ili i do co mądrzejszych to wnet dotrze. O resztę nie trzeba się martwić bo to tylko gnój.
 • @mrdinozaur 17:37:18
  " prawdopodobieństwo pociągnięcia do odpowiedzialności głównych sprawców ukraińskiej tragedii, czyli aktualnych kijowskich władz, jest znikomo małe."
  Pozostaje załatwienie sprawy jak z Banderą czy Trockim
 • Zdjęcie przewodnie...
  A na zdjęciu przewodnim, to kto? Kałamarzem dostał?
 • @Repsol 16:30:30
  Doskonały tekst! Dzięki!
  Co do niżej napisanego że ktos nie czyta Onetu i jest zdrowszy? Racja! Ale czasem warto poczytac komentarze! I zaprawdę powiadam Wam - jest nas wielu którzy podobnie myślą!
 • @szczurobronny 15:46:17
  Cholera jasna, naprawiałem samochód wymiana amorka.
  To ten skurczybyk od wczoraj ssa. Podawali w reedio, że dostawy gazu spadły wczoraj o 20 %, a dzisiaj o 25 %, ale mówią nie ma paniki.
  Jak nie ma paniki - jak ten się przyssał. A ja mam dwa auta na gaz.
  Jutro zabieram się do niedokończonej przeróbki na Holzgaz.
  Dzięki za potwierdzenie informacji.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 16:11:46
  Prawie jak go ssa, pewnie jaceniuka.
  Pozdrawiam
 • @Magia 20:56:37
  Nie tylko polski gaz się zapodział
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_10/Slowacja-otrzymala-o-10-rosyjskiego-gazu-mniej-7810/
 • @szczurobronny 21:08:31
  Winny może być tylko Putin albo Polak
 • @szczurobronny 19:14:48
  Ma rację.Pzdr.
 • @Magia 20:34:42
  No cóż, ja o szkopach to mógłbym godzinami gadać i podtykać pod nos dowody świdczące o tym, że ten naród wyjątkowo chroni swoich bandytów i złodziei.
  Przecież RFN był od samego początku istnienia uważany za niezatapialny jankeski lotniskowiec. Mało kto wie, że wojsko USA i brytyjskie stacjonujące w RFN (a jest tego całkiem sporo) ma do dzisiaj status wojsk okupacyjnych. Mało kto pamięta, że niemcy dopiero trzy lata temu skonczyły spłącać reparacje wojenne dla Francji i Wielkiej Brytanii. Okrągła rocznica w tym miesiący jest.
  Mało kto wie, że dopiero Westerwelle nakazał usunięcie z niemieckich placówek dyplomatycznych wiszących na ścianach zdjęć hitlerowskich dyplomatów wysługujących się bandyckiej III rzeszy.
  Mało kto wie, że niemcy do dzisiaj nie zwrócili skonfiskowanego dekretem Goeringa majątku należącego do Związku Polaków w niemczech bo twierdzą, że dzisiaj działający ZPwn to nie jest organizacja będąca spadkobiercą przedwojennego Związku i nie jest organizacja mniejszości narodowej bo mniejszości Polaków w niemczech nie ma. A mająteczek był poważny: polonijne banki, spółdzielnie i przedsiębiorstwa. W większości majątek ten przejęły Dresdner Bank oraz Commerzbank.
  O tym, że niemieckie złodziejskie prawo pozwala niemieckim złodziejom na zatrzymanie wszystkiego co ukradli pod warunkiem, że przez 30 lat się to nie wydało to chyba kuriozum światowe. Stąd problemy z odzyskaniem zrabowanych przez niemców dzieł sztuki i innych przedmiotów. Po prostu po 30 latach stają się w nieczech legalną własnością bandyty i złodzieja lub jego zdegenerowanych potomków. Tu podam przykład słynnej ,,Pomarańczarki" znanej też jako ,,Żydówka z pomarańczami", obrazu skradzionego z polskiego muzem, który musieliśmy ODKUPIĆ, tak, koorwa(!) ODKUPIĆ od złodzieja!
  Ukryci za ,,politpoprawnością" ,,zwyczajni"niemcy chronią zbrodniarzy wojennych, wykorzystywali ich w swoich służbach specjalnych (nawet taką wynaturzoną pseudoludzka bestią jak Klaus Barbie), żrą na zastawach ukradzionych w Polsce przeglądając zdjęcia swoich helmutów i hansów na tle szubienic i dołów wypełnionych zwłokami polskich kobiet i dzieci. Żaden naród na świecie nie zrobił ze śmierci interesu i nie stworzył obozów, których jedynym celem była bezlitosna eksterminacja.
  I dzisiaj każe się nam wierzyć, że to nasi (tfu! kura!) sojusznicy. tacy to sojusznicy, że od początków państwa polskiego trzeba było na nich uważać bo co jakiś czas odbija im palma i zakładają na łby garnki po kartoflach i maszerują na wschód.
  ufff, rozpędziłem się.
 • @Gregoson 21:20:19
  Jeżeli ktoś myśli, że niemcy tylko w czasie II Wojny Światowej otumanieni przez ideologię nazistowską popełniali zbrodnie i byli bestiami w ludzkich skórach to proszę o przeczytanie tego artykułu:

  http://konflikty.wp.pl/title,Najbardziej-przemilczana-z-niemieckich-zbrodni,wid,13932750,wiadomosc.html?ticaid=1136c5
 • @Gregoson 21:20:19
  Masz rację tylko postaw się jednocześnie na miejscu Helmuta i Józefa.
  Helmut cieszy się, że jego rząd chroni nawet bandytów z III Rzeszy bo w efekcie ochroni i jego.
  A nasz Józek musi się bronić sam, bo jego "żont" ma go tam, gdzie słońce nie dochodzi.
  Dlatego mimo niechęci do narodu Helmuta, jednak mu czasem zazdroszczę, że "coś" jednak o niego dba :(((
 • @mrdinozaur 21:11:21
  No tak Ty i ja jesteśmy winni . :))) PZDR. http://w619.wrzuta.pl/audio/a06PxkFsRON/zloty.pierscionek.by.jajco.wrzuta.dziadu
 • @sean80 19:54:09
  Dobre, Eigor MacGirkin apStrelkoff..
 • @messere 18:16:03
  To nie jest do końca fałszywka! Po długich poszukiwaniach dotarłwm na stronach ONZ-u do ciekawych danych tylko cholera mi to wcięło. Musze poszukiwania zrobić jeszcze raz by Wam pokazac...
 • @szczurobronny 21:45:09
  Ave.https://pl-pl.facebook.com/KlamstwaUA
 • @interesariusz z PL 18:31:41
  Nie! - to może wyglądać na "bezradność" - ale jest to dobrze skalkulowana i wyrachowana polityka!

  "Ruskie" nauczyły się na przykładzie naszego "prezydęta" - ś.p. zresztą - że jeżeli by przechwycili czarne skrzynki to cokolwiek by nie odczytali w jakimkolwiek gremium niezależnych ekspertów - to zostanie odczytane jako prowokacja i fałszerstwo!

  TYLKO przekazanie wszystkiego międzynarodowej komisji daje szansę dojścia prawdy. Tam naprawdę zaangażowane jest sporo osób z wielu krajów! MAK tez tam jakiś udział bierze, więc nie jest mozliwe by WSZYSTKO utajniono i nikt nie puścił farby!

  Tu jest za duzo sprzecznych interesów i interesików by nagle CIA wzięło wszystkich co mają jakis dostęp do informacji wzięlo za mordę i zamkneło dzioby!
  Będzie to trwało, niestety - ale będzie tak jak w motto tej strony!!!
 • @szczurobronny 21:57:22
  Juz "oni" policzyli żeby wyszło jak najdrożej dla polskiego podatnika...
 • @brusek 21:57:01
  Takich. ?.http://epoznan.pl/blogi-blog-191-3856http://epoznan.pl/blogi-blog-191-3856
 • @Repsol 22:05:53
  Chwila muzyki...
  http://www.youtube.com/watch?v=og-AXCrAFyk
  "Praszczaj pizdaboł"...
 • @TomS 20:22:41
  Juz pisałem o tym! Był wywiad z Prezydentem Putinem. Widziałem ten wywiad dwa razy bo powtarzali. Powiedział o zbrodniach wojennych na Ukrainie mniej więcej tak:

  "Zostaną postawieni przed sądem i zostaną ukarani wszyscy, powtarzam WSZYSCY (ze specjalnym naciskiem wolno i wyraxnie to powtórzył) - przestepcy wojenni! Wszyscy, powtarzam WSZYSCY, którzy maja na rękach krew niewinnych ludzi"...

  Wierzę że nie były to czcze słowa!
 • @szczurobronny 21:31:16
  To jest czubek góry lodowej. Kiedy zbiera się informacje na temat niemieckiej perfidii, fałszowania historii, zdejmowania z siebie odium zbrodniarzy, przenoszenia odpowiedzialności na inne narody i to w sytuacji bombardowania przez 25 lat propagandą o dobrych niemcach to włosy na głowie stają z przerażenia.
  Najlepszym patentem jest udawanie przy niemcach, że nie zna się ich języka. Ładunek pogardy i pruskiej buty może zabić mniej odpornego słuchacza albo zaprowadzić go do więzienia kiedy nie wytrzyma.
 • @szczurobronny 21:18:26
  Jasne, że to Rosja zamiata ogonem rakiety z BUK-M1 po niebie, tylko nikt tego nie nagrał 17 lipca 2014 roku, polecam video z Youtube u siebie.
  http://kontraprawdzie.neon24.pl/post/112687,lot-mh17-poczeka-do-lipca-na-pelne-wyjasnienie
  Pozdrawiam
 • @brusek 22:13:37
  Z całym szacunkiem, ale my są tu wszystkie chyba duże dziewczyny i chłopaki, więc w powszechną sprawiedliwośc i pokój na ziemi chyba nikt nie uwierzy...
 • @re1 22:16:23
  Przeciez SBU sie chwaliło o ustaleniu, że te "ruskie" co strzelały z BUKa to były z Syberii...
 • @Repsol 22:05:53
  Nie otwiera mi się?
  :(
 • @mrdinozaur 21:30:22
  Czy Józef albo Janusz ma aż takie rzeczy na sumieniu żeby przed sprawiedliwością musiało go bronić prawo kraju, którego jest obywatelem?
  niemieckie władze nie przewidują ekstradycji swoich obywateli oskarżanych o zbrodnie wojenne. I żyją sobie ci ss-mani w komfortowych warunkach na dodatek otoczeni opieką przez wnuków tych, których z zamiłowaniem starali się wymordować.
  Wiesz ilu bandytów z obsługi obozów koncentracyjnych odpowiedziało za swoje zbrodnie, a ilu doczekało spokojnej starości w RFN napompowanej jankeskimi pieniędzmi?
  Tak jak polskojęzyczne władze każą nam zapomnieć o zbrodni na Wołyniu tak samo każą nam zapomnieć o szwargoczących bestaich w mundurach od Hugo Bossa.
 • @brusek 22:22:52
  http://berezicki.neon24.pl/post/112733,ogolnopolska-akcja-poparcia-dla-poludniowego-wschodu
 • @brusek 22:22:52
  To wejdz przez Startpage i zobaczysz. Pzdr.
 • @mania przepraszania 22:22:05
  Pomylili się jak zawsze to był desant z Kazachstanu.
  Powiedział mi to z dobrze poinformowanego źródła "defence expert" tylko nie mogę powiedzieć kto.
  Pozdrawiam
 • @re1 22:28:04
  Coś mi w "kościach strzyka" że korzystamy z tego samego "źródła"...
  http://www.youtube.com/watch?v=NjZyz713GH0
 • @szczurobronny 22:27:55
  Męczy teraz moja skrzynkę pocztową. Nie wiem, co on w niej widzi.
  Dziwny jakiś, chyba z femenu.
  Musze się zwrócić o do kogoś o pas cnoty na skrzynkę.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 15:02:25
  jasne, że armii Rosji na Ukrainie nie ma. Te twierdzenia, zresztą bez żadnych dowodów, są głupkawo-jadowitą propagandą zachodnich mediów na smyczy USA.
  Chciałbym wam podziękować za multum informacji, które mozolnie i rzetelnie zbieracie z różnych mediów. Bezcenne w czasach tej niesamowitej, kłamliwej propagandy
 • @szczurobronny 22:41:45
  Jeszcze brzydszy wpisz w wyszukiwarce "autor" name
  płachtycz.

  Tylko nie spadnij z krzesła. Chyba, że to twój typ.:)
  Pozdrawiam
 • @brusek 22:04:02
  ,,"Ruskie" nauczyły się na przykładzie naszego "prezydęta" - ś.p. zresztą - że jeżeli by przechwycili czarne skrzynki to cokolwiek by nie odczytali w jakimkolwiek gremium niezależnych ekspertów - to zostanie odczytane jako prowokacja i fałszerstwo!"
  Zaraz po tym jak w mediach pojawiły się informacje o zestrzeleniu MH17 pomyślałem, że Rosjanie będą dążyli do powołania międzynarodowej komisji ds tego zdarzenia. Właśnie ze względu na pamięć o katastrofie w Smoleńsku. Moje przypuszczenia graniczące z pewnością są takie, że Rosjanie doskonale wiedzą kto spuścił z nieba MH17 i mają na to dowody ale trzymają póki co ,,karty przy orderach". Myślę też, że i Yankee doskonale wiedzą kto zestrzelił malezyjczyka i dlatego zarządzili ciszę w mediach. Liczę na to, że w końcu Rosjanie wywalą to wszystko do opinii publicznej bo z pewnością mają takie możliwości, wbrew powszechnej opinii, że Rosjanie nie mają przebicia w mediach głównego nurtu. Wydaje mi się też, że Rosjanie czekają cierpliwie z opublikowaniem ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich. Nie wierzę, że nie mają tego nagranego. Podobnie jak Yankee.
 • @Kula Lis 62 16:12:22
  "7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie"
  A gdzie on wygłosił to oświadczenie? W Kigali?
  Gdzie można znaleźć treść tego oświadczenia?
 • @szczurobronny 22:41:45
  A co się będziesz trudził
  http://neon24.pl/catalog/?q=p%C5%82achtycz
 • @mania przepraszania 22:31:50
  Co wam dzieciaki w kościach strzyka .Setnie się uśmiałem. Trzymaj nutkę:)))https://www.youtube.com/watch?v=QGtBbezF9Ms
 • @Gregoson 22:24:19
  Nie zrozumieliśmy się. Ja nie bronię ani Helmuta, ani Józefa.
  Pisałem tylko, że wolałbym, żeby mój rząd bronił mnie nawet jakbym okazał się bandytą niż odwracał się ode mnie nawet jak jestem uczciwym obywatelem.
  Helmut może liczyć na to, że może zawsze liczyć na pomoc swojego narodu, Józef nawet takich złudzeń nie ma.
 • @Repsol 22:49:42
  Dzięki 'piaskowy dziadziu", ale ta wersja moim zdaniem lepsza;
  http://www.youtube.com/watch?v=AMOAhRjaA_4
 • @Pokój Na Ziemi 22:56:56
  Z tym "oswobodzeniem się " Niemiec to radziłbym uważać, bo co sie Niemcy za bardzo "oswobodzały" to świat drżał w posadach, a "trup ścielił się gęsto'...
 • @brusek 22:04:02
  A to ciekawe, na temat smoleńska to wszyscy inaczej prawią.

  Po pierwsze, ICAO utajnia dowody.
  Po drugie, to służby holenderskie prowadzą śledztwo, nie ICAO
  Po trzecie, to angole odczytywali nośniki, czyli CIA.
  Po czwarte, skoro ruskie wypuściły nośniki z łapy, to każdy mógł je podmienić.
  Po piąte, i tak nie wiadomo, czy skrzynki w samolocie cokolwiek rejestrowały.

  Po szóste, jeśli ruskie fałszują w gremium niezależnych ekspertów, to czy angole i holendrzy mają mniejsze możliwości ?

  Jak ruskie wypuściły skrzynki z łapy, to MAK może sobie teraz gwizdać jak komisja Macierewicza.
 • wyposażenie wojskowe
  BTW - jest ktoś chętny kupić koce, śpiwory, materace wojskowe itp. ? Tanio :)
 • @Pokój Na Ziemi 22:34:55
  Wybacz mi ale próby wzbudzenia we mnie litości w stosunku do niemców skazane są na niepowodzenie.
  Co do Churchila mogę się z tobą zgodzić ale nie zmienia to faktu, że jego opinia na temat niemców jest według mnie słuszna.
  Widzisz, drogi forumowy kolego ale nie tylko Brytyjczycy mają sporo za uszami jeżeli chodzi o kolonialną politykę. Podobnie postępowali Hiszpanie i Holendrzy. Tak, ci sami Holendrzy, których dzisiaj uważa się za największe cioty Europy.
  Rozprawiamy na temat zbrodni popełnionych na Polakch, na Narodzie, z którym się identyfikuję. I tutaj mamy przede wszystkim na celowniku niemców, ukraińców i Rosjan. Z tych trzech nacji tylko Rosjanie (według mojej wiedzy) potrafili powiedzieć - mea culpa.
  Mało się o tym mówi w Europie ale jeżeli chodzi o bestialstwo to Japończycy w stosunku do Chińczyków potrafili przebić największych zwyrodnialców z UPA. Po filmie ,,Nankin, Nankin" i to nie obejrzanym do końca nie byłem w stanie dojść do siebie.
  Według mnie bestie powinno się eksterminować.
 • @Magia 23:01:14
  Spokojnej nocy i oby ci się "Piaskowy dziadek" przyśnił;
  https://www.youtube.com/watch?v=g4LZwEn1VHQ
 • @Shaolin 23:06:41
  "Jak polscy złodzieje z banderowcami wojowali"...
 • @Pokój Na Ziemi 22:56:56
  matuśku najukochańsza...
  niemcy nie mają najmniejszego zamiaru naprawiać krzywd. I mówią o tym wprost. Oczywiście nie rząd niemiecki ale tacy ,,zwykli" niemcy co to z nazizmem nie mają nic wspólnego. Możemy się tylko cieszyć, że obecne rządy IV rzeszy trzymaią ich za mordy bo jak się zerwą ze smyczy to znowu założą garnki na głowy i pomaszerują na wschód.
 • @Magia 22:53:57
  Lituję się nad Tobą ;)
  Wiem, że czasem przesadzam kiedy mam wypowiadać się na temat niemców. Po prostu moja niechęć do tego narodu bierze czasem górę nad racjonalnością. Ot, takie to reguły internetowych dyskusji.
  niemcy to duży kraj i pewnie trafi się na kilku Steffenów ale mimo wszystko wolę żeby niemiec nie stał za moimi plecami bo nie wiadomo co mu do hełmu strzeli.
 • @Gregoson 23:08:45
  Japończycy robią to samo co Niemcy, a co najciekawsze obie nacje rozpoczęły ten proces pod opiekuńczymi skrzydłami USA...
 • @Magia 22:53:57
  I jeszcze jedno jeżeli chodzi o ogłupianie niemców.
  Telewizje niemieckie są dostępne w większości telewizji satelitarnych lub kablowych. Da się zauważyć, że praktycznie 100% filmów jest dubbingowanych, ato daje spore pole do popisu.
  Porównaj proszę oryginalną wersję filmu ,,Heat" z niemieckojęzyczną. To pierwszy przykład, który przyszedł mi do głowy bo według mnie tem film to takie typowe męskie kino w doborowej obsadzie.
  Ale i inne filmy są wykastrowane przez niemców. Przykłady(sorki ale to też męskie kino) to choćbyTwierdza i Commando. Ilość wyciętych scen rzuca się w oczy osoby, która miała okazję oglądać oryginalne wersje.
  Ja akurat mam okazję znać pewną liczbę Ukraińców, których nigdy w życiu nie nazwał bym banderowcami i w tym przypadku nie generalizuję. I to są ludzie z zachodu Ukrainy gdzie jeździłem na ryby.
  Ale tak się składa, że przez ostanich kilka lat dość często musiałem bywać w niemczech. I te wizyty zmieniły mój pogląd na ten naród. W negatywny sposób.
 • @mrdinozaur 17:37:18
  Wlasnie wniesiono do wierchownej rady projekt o amnestii dla zolnierzy
  i najemnikow za przestepstwa wojenne:

  http://aftershock.su/?q=node/256777
 • @mania przepraszania 23:21:19
  Trudno mi porównać bo nie znam Japonii i Japończyków z osobistych kontaktów. Być może masz rację. Żebym wyrobił sobie zdanie na temat dzisiejszych Japończyków musiałbym przynajmniej kilka miesięcy tam posiedzieć, a na to się nie zanosi. Szkopów znam osobiście i im lepiej ich poznawałem tym bardziej wzrastała we mnie niechęć do tych ludzi i ich sługusów folksdojczy.
 • @eMJot 23:35:07
  Jakichś głupków muszą znaleźć do dalszej walki za "samostijną". Ciekawe teraz będzie za to co powiedzą na to te wszystkie "organizacje praw obrony człowieka" które same juz ostatnio zaczęły sie rozpisywać o tych zbrodniach?
 • @Gregoson 23:39:41
  Zakłamany kraj z "wypraną" przeszłością. Dodatkowo jeszcze maja "świątynię" w Koyasan której oddają cześć zbrodniarzom wojennym. Generalnie to tak jakby w Niemczech w dalszym ciągu funkcjonowała
  "świątynia" upamiętniająca Hitlera i jega kolesi...
 • @szczurobronny 23:41:57
  Czasami to "pier...lisz" jak potłuczony. To Lenin optował za wprowadzeniem NEPu;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Polityka_Ekonomiczna
  Stalin właśnie 'przykręcił śrubę"...
 • @szczurobronny 23:56:07
  Ściągnij sobie ccleaner to nie będziesz mieć problemów...
 • @szczurobronny 00:07:53
  To udostępnij zamiast się przechwalać....
 • @mania przepraszania 22:18:05
  hehehe...


  10.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami  MH17

  Ciekawe informacje z Niemiec. Ale może ktos to dokładnie wytłumaczy. Generalnie biorąc w tym czasie jak zestrzelono MH17 nad terytorium Polksi i Rumunii znajdowały się samoloty NATO które nie zanotowały startu „Buka”. Gdyby wystartował to by to było zanotowane! Oficjalne odpowiedzi rządu RFN na zapytanie partyjne…
  http://politikus.ru/events/29453-germaniya-raskryla-dannye-ob-aktivnosti-pvo-v-den-krusheniya-boinga.html

  Krótkie ale już nie mam siły tłumaczyć nawet zdania – zostawiam fachowcom!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/10/22368586/

  PRZERWANIE OGNIA

  W ostatnich 5-ciu dniach bojownicy obu Republik oswobodzili 300 znajdujących się u nich w gościnie kijowian. W rekach Ukrów pozostaje 300 republikanów do których „posiadania” przyznaje się Kijów. Ponad tysiąc ludzi przepadło bez wieści – choc wiadomo że zostali wzięci do niewoli przez ukrów…
  http://politikus.ru/events/29467-opolchency-dnr-i-lnr-osvobodili-za-poslednie-pyat-dney-300-plennyh.html

  Dalej nie jest ustalone z ukrami jak i gdzie wymieniac jeńców. Kijów przestał odpowiadać na zapytania
  http://www.novorosinform.org/news/id/8434

  Batalion „Czerkasy” stojący pod Wołnowachą pisze raporty do dowództwa że nie będzie walczył! Bo kazano im zając „blok-post” mając do dyspozycji starą broń a przemieszczać się mają autobusami i ciężarówkami. Napisali że „mogą wykonac takie zadanie jakie jest wykonalne z uzbrojeniem jakie posiadają lub inne zadanie jak dostana odpowiednie wyposażenie”. Dowództwo skomentowało że „batalion nie jest moralnie przygotowany do służby”…
  http://politikus.ru/events/29448-batalon-cherkassy-otkazalsya-vydvigatsya-na-pozicii.html

  Przerwano na dobę planowana wymianę jeńców. Powodem jest brak odpowiedzi strony ukraińskiej co do ustalenia szczegółow wymiany
  http://politikus.ru/events/29452-obmen-plennymi-mezhdu-ukrainoy-i-dnr-zaderzhivaetsya-na-sutki.html

  Film o nastolatku który uratował 17 ludzi będących w okrążeniu. Dostał za to medal!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8421

  Albo ukrom nerwy wysaiadaja albo tak niedoświadczony „materiał” idzie na front. W artykule opis tego co dzieje się wokół donieckiego lotniskowca. Piszą też i różnych miejscowościach i naruszeniu ognia. A także o tym jak dzielni nacgwardziści przywitali Gradami kolumne która do nich jechała z zaopatrzeniem!
  http://rusvesna.su/news/1410379041

  NOWOROSJA

  Ługańsk powoli wraca do życia.. Wracają mieszkańcy. Władze powstańcze starają się remontować sieć wodociągową i linie energetyczne. Ludzi staraja się remontować domy a nawet w jednym z osiedli mimo braku wody i energii mieszakńcy zaczęli tworzyc i drukować swoją gazetę, która jest jedyna informacją dla wielu osób… Jeden z placów stał się miejscem peregrynacji z wielu odległych dzielnic Łużańska. Tam akurat „jest zasięg”. Przypominam że niewiele dni temu ten plac i ci gromadzący się tam ludzi z telefonami przy uszach stali się celem ostrzału artyleryjskiego… Generalnie – w Ługańsku nie ma elektryczności od półtora miesiąca. W czasie ostrzału zniszczono 53 km linii wysokiego napiecia…
  http://politikus.ru/articles/29473-lugansk-postepenno-vozvraschaetsya-k-zhizni.html

  W DNR rozpoczęto prace nad wprowadzeniem swojej własnej waluty!
  http://rusvesna.su/news/1410377989

  W dzielnicy Doniecka Pietrowskie uruchomiono na nowo stację pogotowia ratunkowego
  http://www.novorosinform.org/news/id/8452

  Nacgwardia podległa Kołomojskiemu wymyśliła że miasto Kirowskie to „martwa strefa” i zaczęli je niszczyć. Delegacja kobiet nic nie wskórała u bohaterskich „Ajdarowców”. A jednak znalazło się 12 sprawiedliwych wśród nich co wywiesili biała flagę. Wtedy ich kumple ich zabili…itd., itd…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8425


  Władze DNR oświadczyły iż będą wypłacać emerytury w wysokości 1800grywien =~120USD miesięcznie. Przypominam że emeryci w zrewoltowanych republikach od 3 miesięcy nie otrzymują emerytur z Kijowa! A nawet jak ktos jednak dostaje „kijowską” emeryturę to DNR tez swoje dokłada! Trzeba tylko napisac podanie!
  http://politikus.ru/events/29469-vlasti-dnr-zayavili-o-gotovnosti-vyplachivat-pensii-po-120-v-mesyac.html

  Parlament DNR: „Suwerenność (niezawisłość) republik to podstawa rozmów z Kijowem”
  http://politikus.ru/events/29469-vlasti-dnr-zayavili-o-gotovnosti-vyplachivat-pensii-po-120-v-mesyac.html

  Pan Putin kolejny raz publicznie uznał Noworosję
  http://donbass.center/news/1087-vladimir-putin-vnov-publichno-priznal-novorossiyu.html

  Pani Tymoszenko ksywa „Żmija”, alias „Krwawa Julka” też uważa że przez rozmowy w Mińsku Kijów uznał Republiki!
  http://donbass.center/news/1084-timoshenko-kiev-priznal-lnr-i-dnr.html

  Na terytoriach okupowanych dochodzi do przestępstw czynionych przez bohaterskich ukraińskich okupantów!
  http://donbass.center/news/1078-karateli-beschinstvuyut-na-okkupirovannyh-territoriyah.html

  Taki krótki opis spotkania znajomych. Do „donbasowców” mimo blokad, frontu, „blok-postów” i innych atrakcji wojennych postanowili się wybrać ich znajomi z miejscowości spod Charkowa. „Donbasowska” rodzina troche się obawiała spotkania spodziewając się ze charkowianie SA „zazombieni”. Ale na miejscu okazało się że charkowscy przyjaciele są w dechę a władze faszystowskie to by powiesili za - tu nie będę opisywał za co bo jednak czytaja i piszą na forum Damy! Dodatkowo charkowianie powiedzieli że cała ich społecznośc ma takie samo zdanie o tym co się dzieje! Choć w tamtym rejonie – przyznają charkowianie – bywają i takie wsie gdzie wszyscy sprzyjają faszystom!
  http://donbass.center/news/1085-kto-s-pravdoy-tot-silnee.html


  KIJÓW i okolice

  O kradzieży gazu który płynie przez Ukrainę do Polski i Słowacji. Z tego powodu Polska już wstrzymała tzw „rewers” czyli odsyłanie tego gazu dla kijowian, Słowacja pewnie niebawem pójdzie w slady Polski
  http://politikus.ru/events/29462-vsled-za-polshey-ne-doschitalis-rossiyskogo-gaza-i-v-slovakii.html

  Na razie Słowacy mówią że jakis „wiekszy rewers” gazu w kierunku Ukrainy jest możliwy technicznie dopiero na wiosnę!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/10/22368618/

  O kradzieży materacy - między innymi – w ilości 1500 szt jakie zostały wysłane jako pomoc humanitarna dla kijowian donosi prasa. Do „uspołecznienia” transportu doszło na terenie „samostijnej”
  http://www.novorosinform.org/news/id/8430

  Zostały zastrzelone dwie kobiety które kradły pod Kijowem troche ziemniaków z pola …
  http://www.novorosinform.org/news/id/8435

  Ukrainei brakuje lekarstw i antybiotyków!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8445

  Zachodni ekonomiści z Globar Reseach łapia się za głowy! Bo po raz pierwszy MFW dał kasę krajowi który prowadzi wojnę domową. Mało tego – Kijów w kwietniu dostał JEDNAK!@!!! 17 mld USD, jedną kupka którą wydał na wojnę i „bieżące wydatki”. Informuja też że suma 3,1 mld USD „poszła sobie” na jakieś podejrzane inwestycje – została „zainwestowana”. Dalej jest duzo danych i procentów, porównanie z tym co się działo z Grecją… Warto by jakiś ekonomista to przeczytał i zreferował po ludzku…
  http://politikus.ru/events/29441-global-research-ukraina-vyvela-v-offshory-3-mlrd-transha-mvf.html


  Prokurator generalny tzw „Ukrainy” cały czas posługuje się „przyblizoną” ilościa strat wojskowych którzy zgineli na froncie. Oni po prostu chyba nie liczyli kto i gdzie zginął bo Zycie ludzkie dla nich nic nie znaczy!
  http://donbass.center/news/1083-ukrainskaya-vlast-do-sih-por-ne-znaet-skolko-ona-pogubila-sobstvennyh-soldat-na-donbasse.html

  Jak to było z rzeźnicka wizytą w Mariupolu? Ano 12 sekund filmu mówi więcej niż bym cokolwiek napisał!!!!
  http://politikus.ru/video/29463-8092014-mariupolcy-krichat-poroshenko-drug-rossiya.html

  Ta dama ma jaja! Jakby była kandydatka na prezydenta to sam bym na nia zagłosował! Film
  http://politikus.ru/video/29456-elena-bondarenko-dala-dostoynyy-otvet-ukrosmi.html

  Europejscy inwestorzy masowo wycofują kasę z Ukrainy!
  http://donbass.center/news/1086-evropa-vyvodit-dengi-iz-ukrainy-nesmotrya-na-associaciyu.html

  Wracający z frontu żołnierze ukraińscy zaczynaja popełniać samobójstwa… Opis jednego przypadku
  http://donbass.center/news/1080-ukrainskiy-soldat-zastrelilsya-vernuvshis-iz-zony-ato.html  DOBRANOC!!!!!!!!!!!!!
 • @brusek 00:11:09
  "Spasiba gaspaidin"!
  http://www.youtube.com/watch?v=a9QgeJnP3OA
  "Ruskie ludzie" idą bronić swoich, gdyby tak "polskie ludzie" chciały...
 • @szczurobronny 00:16:20
  Dlatego wkleiłem ci link o NEPie żebyś się obeznał z tematem. Postaraj się lepiej przyjrzeć tzw. gospodarce komunizmu wojennego, a temu co przeforsowali Lenin z Bucharinem.
  Ps Bucharin do chłopów "Bogaćcie się!"...
 • @szczurobronny 00:20:00
  Nie wyjeżdżaj z takimi tekstami , tylko odpowiedz rzeczowo na pytania, tyle i tylko tyle...
 • @szczurobronny 00:28:17
  No to padaj link każdy przetestuje i sprawdzimy co za zacz, przecież nie ma powodów do paniki , nie prawdaważ?
 • @szczurobronny 00:31:26
  Nie odpowiada sie pytaniem na pytanie. Zawsze pozostaje opcja; "wiesz kolego pomyliłem się, albo nie wiedziałem, albo itp."
  Czasami co po niektóre trolle zwalczają inne trolle żeby się "uwiarogodnić", ja nie jestem "gospodarzem", i nie ja podejmę ostateczną decyzję...
 • @szczurobronny 00:35:07
  @mania przepraszania
  Panowie poradzę Wam coś - idźcie już spać. Za dużo wrażeń na jeden dzień a temat stresujący.
 • @Shaolin 00:42:53
  Ewentualnie posłuchajcie tego dla relaksu:
  http://www.youtube.com/watch?v=ET1-6Bef9xU
 • @Shaolin 00:42:53
  Nie dobrze jest kiedy osoba postronna obserwuje "rozpracowanie" innej osoby nawet przez sieć. Tym bardziej że ja oczywiście o tym nic niewiem. DOBRANOC!
 • @szczurobronny 00:50:11
  Fajka pokoju?
 • For free Scotland!
  http://colonelcassad.livejournal.com/1781602.html
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Edward_Stuart
 • @brusek 00:11:09
  Brusku, zgadzam się co do tej Damy, Elena na prezydenta Ukrainy a i w Polsce by się przydała od zaraz! Nie wiem czy dobrze zrozumiałem; w jednym zdaniu pani Elena stwierdziła, że na donieckim lotnisku okrążeni sa Polacy (?). Wynikałoby z tego, że to Polacy nadal ostrzeliwują przedmieścia Doniecka i nadal zabijają ludność cywilną????!!!!!!
  Co do prez. Putina: wynika z jego słów, że Rosja uzna Noworosję jako państwo niepodległe i to by była ta dobra wiadomość na dziś:)
  Dobranoc Brusku:)
 • @mania przepraszania 00:17:07
  http://youtu.be/uXpvDCczlMA
  Nowy "narybek" Armii Noworosji, A tam taka dzielna dziewczyneczka idzie, jak ona uniesie karabin:)
 • @Repsol 14:57:33
  IMF przyznal Ukrainie 17mld.
  "John Helmer’s Dances with Bears calculates that “of the $3.2 billion disbursed to the Ukrainian treasury by the IMF at the start of May, $3.1 billion had disappeared offshore by the middle of August.”

  http://www.globalresearch.ca/the-imfs-new-cold-war-loan-to-ukraine/5400682

  Obama podpisal ustawe o ochronie praw Monsanto do produkcji,
  uprawy i sprzedazy swoich produktow, bez wzgledu na ewentualne
  szkodliwe dzialanie na zdrowie. Ten immunitet wyklucza mozliwosc
  jakiegokolwiek procesu sadowego:

  www.globalr-aesearch.ca/monsanto-protectionct-signed-by-obama-gmo-bill-written-by-monsanto-signed-into-law/5329388
 • @eMJot 01:20:16
  poprawny link:
  www.globalraesearch.ca/monsanto-protectionct-signed-by-obama-gmo-bill-written-by-monsanto-signed-into-law/5329388
 • @Pokój Na Ziemi 22:12:49
  Ale to o czym piszesz,nijak się ma do globalnego konfliktu nuklearnego.Rozumiem,że chodzi Ci o "chirurgiczne" zastosowanie broni nuklearnej.Ale nie ma to nic wspólnego z głowicami bojowymi umieszczonymi chociażby w rakietach międzykontynentalnych.tam o żadnych metodach zmniejszenia promieniowania nie może być mowy,bo w ten sposób zmniejszył by się efekt działania samej broni.Zapewniam Cię,że głowice które są wycelowane w amerykańskie miasta są obok fali cieplnej i podmuchu nastawione także na wywołanie jak największego skażenia radioaktywnego.
 • @Pokój Na Ziemi 22:34:55 - niemiecka propaganda winnego zbrodniarza
  "Niemcy zostali potraktowani niewspółmiernie okrutnie zarówno po pierwszej jak i po drugiej wojnie światowej. "
 • @Pokój Na Ziemi 22:45:16 - nie wie, co to odpowiedzialność zbiorowa
  .
 • @Gregoson 23:15:07
  na tej smyczy Niemcy też potrafią narozrabiać,
  ostatecznie to oni wywołali wojnę w Jugosławii, odrywając od niej "nazistowskie" republiki.
 • @szczurobronny 00:28:17
  odpowiedź wymijająca
 • @eMJot 01:20:16 i to trzeba nagłaśniać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Obama podpisal ustawe o ochronie praw Monsanto do produkcji,
  uprawy i sprzedazy swoich produktow, bez wzgledu na ewentualne
  szkodliwe dzialanie na zdrowie. Ten immunitet wyklucza mozliwosc
  jakiegokolwiek procesu sadowego:

  www.globalr-aesearch.ca/monsanto-protectionct-signed-by-obama-gmo-bill-written-by-monsanto-signed-into-law/5329388
 • @interesariusz z PL 08:02:57
  Jak rozumiem,dotyczy to tylko terytorium USA?
 • @adalbert05 08:05:27
  nie tylko USA, bo wiadomo co zrobi w Polsce działająca agentura i robiący "łaskę", zabezpieczą interes Monsanto kosztem zdrowia i życia Polaków.
  Chyba że Polacy wreszcie zdobędą się na czyn, pogonienie tego barachła silnym kopem w d. wyznaczając kierunek i czas lotu.
 • @Henryk Kreuz 08:24:41
  Panowie,ja doskonale zdaje sobie sprawę ze szkodliwości np.Roundupa,sam używam niestety podobnych,ale polskich środków,polskich i tańszych.
  Ale taka ustawa obejmuje obszar tylko amerykańskiego prawodawstwa.
  Na szczęście nie sięga ona do Rosji,Chin czy wielu krajów niezależnych od USA.Np.Francja zakazała u siebie używania niektórych produktów tej firmy,UE wprowadziła nakaz umieszczenia informacji na Roundupie o jego szkodliwości.
 • @adalbert05 08:35:41
  Jeśli USA się nie zawalą, to narzucą swoje prawodawstwo całemu światu,
  a zanim to nastąpi, przemyt będzie kwitł.

  Przecież produkty Monsanto mają swoje zalety, a że zabiją ludzkość w 2, 10 czy 100 pokoleniu, to nikogo nie obchodzi. Liczy się przecież tu i teraz.
 • @ kawał miesiąca !!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jaceniuk został wybrany w środę na przewodniczącego nowej partii o nazwie Front Ludowy.

  LUDOWY

  dobrał sobie takich ludowców jak: Ołeksandr Turczynow, Arsen Awakow i Andrij Parubij.
 • @interesariusz z PL 08:41:58
  Daj spokój z tymi teoriami spiskowymi,wszyscy wiemy,że USA są imperium w schyłkowym okresie.Na Twoim miejscu zaczął bym się poważnie martwić o zapewne niedługiej dominacji żółtej rasy na naszym globie.
  Obsesje na punkcie USA proponuję odłożyć na "półkę".Trzeba być naprawdę ślepym,aby nie dostrzegać zbliżającego się końca panowania "cywilizacji białego człowieka" na naszym globie.Biała rasa w odwrocie w Ameryce Północnej(65%),wymierająca populacja Europy,proszę porównać w skali 10-ciu lat dynamikę wzrostu PKB krajów azjatyckich i Ameryki Południowej do PKB USA i UE.
  O demografii pisał nie będę,to wiedza na poziomie szkoły podstawowej.
 • @interesariusz z PL 09:13:21
  Więc informacja o zniknięciu Parubija i jego poszukiwaniach to kaczka dziennikarska?
 • @Gregoson 20:10:50
  Witam!

  Na dzień dobry wklejam BARDZO adekwatny felieton Krakauera:

  _____________________________________________
  Bawiłem się zabawkami jakichś dzieci niemieckich – Bronisław Komorowski w Bundestagu!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25589

  Plus na dokładkę

  Linia Mannerheima czyli ściana w ukraińskiej wyobraźni?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25578

  Kolejny 11 września i nadal Zachód nie chce zrozumieć przyczyn dramatu
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25573
 • @szczurobronny 09:46:12
  Znowu mi podrzuciłeś, czy ty nie jesteś V kolumna.
  Odstraszasz dyskutantów.

  http://neon24.pl/catalog/?q=p%C5%82achtycz

  Pozdrawiam
 • @szczurobronny następny "neews" banderopiteków z Kijowa powielany u nas.
  Krematoria w rosyjskich ciężarówkach. Tak palą ciała swoich żołnierzy http://wpolityce.pl/swiat/213193-krematoria-w-rosyjskich-ciezarowkach-tak-pala-ciala-swoich-zolnierzy
 • @Kula Lis 62 10:10:50
  Ich totalna ciemnota, podebrali to stąd
  http://turmalin.ru/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=83&Itemid=69
  Pozdrawiam
 • @re1 10:29:53
  Podaj mi link do twego bloga. Pzdr!
 • @szczurobronny 10:35:20
  Klik nicka czerwonego i masz :) trola.
 • @szczurobronny 10:35:20
  Pardon to z rozpędu

  rozwinięcie skrótu http/:
  .... tu trzeba puknąć
  Pozdrawiam
 • @nana 11:07:34
  No, troszeczke przesolilas...
  ...ale da sie zjesc ;)
  Nie rozwijam, bo to poboczny temat.
  Pozdrawiam.
 • @Pokój Na Ziemi 11:54:40
  Zgadzam się z Tobą!!!!

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  11.09.2014
  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami


  MH17

  Tytuł mi się spodobał „Wielka katastrofa ekspertów” – bo tak chyba trzeba przetłumaczyć. Dalej są rozważania które są fajnym podsumowaniem ale raczej nie wnoszą nic nowego… Ale dla zbieraczy informacji może się przydać…
  http://svpressa.ru/politic/article/97790/

  PRZERWANIE OGNIA

  To już wczoraj było, powtarza się informacja że „nacgwardziści” rozstrzelali 30 żołnierzy regularnej armii za chęć poddania się!
  http://ria.ru/world/20140911/1023634674.html

  Co zachodnia prasa pisze o najemnikach? O tym w artykule
  http://svpressa.ru/war21/article/97865/


  NOWOROSJA

  Dziś o 13.30 TC rozpocznie się konferencja Pana Striełkowa!!!!
  http://rusvesna.su/news/1410426721

  Drugi konwój humanitarny stoi pod Rostowem. Tradycyjnie Kijów nie zezwala na wjazd!
  http://rusvesna.su/news/1410423936

  Armia Noworosji jest gotowa do kontynuacji ofensywy!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8479

  KIJÓW i okolice

  FR zaczęła prężyć muskuły!
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_11/Resorty-i-regiony-FR-zostana-sprawdzone-pod-wzgledem-gotowosci-do-pracy-w-czasach-wojennych-4047/
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_11/Putin-zlecil-nagla-kontrole-wojsk-Wschodniego-Okregu-Wojskowego-7912/

  Hiltlerjugent po ukraińsku - film
  http://rusvesna.su/news/1410387476

  Junta faszystowska tak działa skutecznie że nie mają ani gazu ani kasy! Odwrotnie jak władze Noworosji. Z tym że długi wywód nic nie mówi o Noworosji, ich kasie i gazie ale o tym wszystkim ale na Ukrainie… Ciekawe. Dla mnie najciekawsze jest to że kijowianie kupują rosyjski gaz od Polski i innych krajów płacąc tyle na ile nie chcieli płacić Rosji (=385 USD). Najciekawsze jest to że Polska drożej w Rosji gaz kupuje jak sprzedaje ukrom! Kto za to płaci? I czy ukry w ogóle płacą?
  http://www.nakanune.ru/articles/19434/

  Rozważania na temat Mariupola. Piszę że jeżeli Noworosja zablokuje port to zmusi Kijów do układów z Donbasem. Jeżeli zdobędzie się miasto to Noworosja zdobędzie broń. Powtarza się informacja że Kijów na zimę potrzebuje od 1 do 7 mln ton węgla. I nie da się tego „przepchnąć” przez inne porty, tylko przez terminal w Mariupolu! Teoretycznie taką ilośc węgla w krótkim czasie można dowieźć koleją z Rosji – ale jak wiadomo to nie wchodzi w grę. Zaś dostawa węgla z Polski w tej ilości jest niewykonalna z uwagi na inny rozstaw szyn..
  A czym może być MAriupol dla Donbasu? Ano miejscem wysyłki węgla i rud metali a także konstrukcji stalowych jak dotychczas. Dodatkowo można tamtędy przywozić broń w sposób cichy i niekontrolowany np. z Abchazji czy Osetii. Jak zresztą widać – próba zablokowania portu przez powstańców natychmiast spowodowała zgodę Kijowa na przerwanie walk.
  Szybkie zdobycie Mariupola tymi silami jakie mają tam powstańcy nie jest możliwe. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt iż pozostałe miasta uważnie patrzą na to jak zostanie zdobyty Mariupol. Więc miasto powinno być zajete szybko, bez strat w infrastrukturze i bezkrwawo…
  http://www.nakanune.ru/articles/19429/

  Jeszcze o Mariupolu donosi RIA – wprowadzono rodzaj stanu wyjątkowego i zakazano demontsracji oraz zgromadzeń
  http://ria.ru/world/20140911/1023648361.html

  Francja zacznie współpracować z Rosją by rozwiązać problem ukraiński?
  http://ria.ru/world/20140911/1023649490.html

  Prawnicy twierdzą że nie ma możliwości przedawnienia jeżeli chodzi o zbrodnie wojenne popełnione na Ukrainie
  http://ria.ru/radio_brief/20140910/1023561878.html

  W Zaporożu kolejne protesty – film
  http://rusvesna.su/news/1410383974

  Gubernator oskarżył władze Charkowa o torpedowanie mobilizacji…
  http://rusvesna.su/news/1410382825


  SANKCJE

  Ostatnie trzy miesiące to spadek czystego zysku Gazpromu o 41%!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/11/22368723/

  Sankcje to generalnie kasa a raczej jej brak dla kogoś. Tym razem strzela FR informując PT Publicznośc Unii która trzyma w bankach unijnych swą kasę iż europejscy eksperci bankowi ostrzegają że europejskie banki posiadają jakąś niewyobrażalną sumę „aktywów” w podejrzanych i bezwartościowych papierach.
  http://rusvesna.su/economy/1410400129
 • @brusek 12:00:08
  PS
  Zapomniałem o mapce:

  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/33215/33215_original.jpg
 • @brusek no to mamy po jabłach efekt podskakiwania następny.
  Kurek z gazem przykręcany coraz bardziej. Dostawy zmniejszone już o ponad połowę W środę dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego były niższe o 45 proc. od zamówionych - podało w czwartek PGNiG w komunikacie.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że dostawy gazu ziemnego w ramach obowiązującego Kontraktu Jamalskiego na połączeniach międzysystemowych w Drozdowiczach (Ukraina), Kondratkach (Białoruś) i Wysokoje (Białoruś) nadal nie są realizowane zgodnie ze składanymi przez Spółkę nominacjami. Deficyt dostaw w dniu 10.09.2014 r. wyniósł ok. 45 proc.

  — podała spółka.

  PGNiG zaznaczyło, że trwa wyjaśnianie przyczyn zmniejszenia dostaw gazu z kierunku wschodniego, w szczególności, czy mają one charakter techniczny, czy handlowy. Spółka nie otrzymała dotąd żadnej informacji ze strony Gazpromu o powodach zmniejszenia dostaw gazu do Polski.

  Spółka poinformowała, że zgodnie z kontraktem jamalskim ma prawo odbierać ilości mniejsze bądź równe maksymalnej dobie kontraktowej (dziennie) dla poszczególnych punktów wejścia (do polskiego systemu gazowego na granicy - PAP), na których realizowane są dostawy. Wolumeny zamówione przez PGNiG były mniejsze od ilości maksymalnych, czyli zgodne z kontraktem. Mimo to nie zostały zrealizowane przez Gazprom Eksport.

  PGNiG podało też, że aby zabezpieczyć niedobór dostaw z kierunku wschodniego, podjęła decyzję o dostawach uzupełniających przez punkty: Lasów na granicy z Niemcami oraz Cieszyn na granicy z Czechami. Dodatkowo, od czwartku uruchomione zostały dostawy gazu przez punkt Mallnow na granicy z Niemcami.

  Spółka zapewniła, że dostawy gazu do odbiorców przebiegają bez zakłóceń. Nie ma obecnie konieczności uruchamiania odbioru gazu z podziemnych magazynów gazu, które przed sezonem zimowym zostały w pełni zatłoczone. Aktualny stan napełnienia magazynów wynosi ok. 2,6 mld metrów sześciennych.

  PGNiG podało w środę, że od poniedziałku obserwuje zmniejszenie dostaw gazu ziemnego w ramach kontraktu jamalskiego w stosunku do dziennych zamówień składanych przez polską spółkę na wszystkich połączeniach międzysystemowych z kierunku wschodniego: w Drozdowiczach z kierunku Ukrainy oraz Kondratkach i Wysokoje z Białorusi.

  W poniedziałek dostawy gazu z kierunku wschodniego zostały zredukowane o ok. 20 proc., natomiast we wtorek - o ok. 24 proc. w stosunku do dziennego zamówienia złożonego do Gazprom Export.

  Przedstawiciel Gazpromu zaprzeczył jednak w rozmowie z agencją ITAR-TASS, jakoby dostawy do Polski zostały ograniczone. Doniesienia agencji informacyjnych są nieścisłe, obecnie dostarczamy do Polski taki wolumen gazu, jak w poprzednich dniach - 23 mln m sześc. dziennie - powiedział przedstawiciel Gazpromu agencji.

  Tymczasem pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Przemysłu Dumy Państwowej zaproponował ograniczenie lub całkowite wstrzymanie tłoczenia gazu przez terytorium Ukrainy do państw zaangażowanych w dostawy zwrotne z Rosji do tego kraju. Jednym z takich państw jest Polska.

  Propozycję tę Władimir Gutieniew, który w niższej izbie rosyjskiego parlamentu reprezentuje prokremlowską partię Jedna Rosja, zawarł w interpelacji deputackiej do prezesa Gazpromu Aleksieja Millera. Do dokumentu tego dotarł dziennik „Izwiestija”, który w swym czwartkowym wydaniu informuje o jego treści.

  W 2013 roku przez Ukrainę do Polski wpłynęło 3,8 mld m sześc. gazu - co stanowi około 24 proc. krajowego zużycia. W przypadku wstrzymania dostaw z tego kierunku Polska jest w stanie sprowadzić dodatkowe 2,3 mld m sześc. surowca z Niemiec dzięki tzw. rewersowi na gazociągu jamalskim. Teoretycznie możliwe jest też sprowadzenie dodatkowych 2 mld m sześc. przez terytorium Białorusi.

  Jeśli Europejczykom potrzebny jest gaz, to jako odbiorcy nie mogą dyktować, którą trasą chcą go otrzymywać. Proponowane kroki mogą poważnie zmotywować europejskich partnerów do realizacji projektu South Stream

  — podkreślił deputowany Jednej Rosji. http://wpolityce.pl/gospodarka/213293-kurek-z-gazem-przykrecany-coraz-bardziej-dostawy-zmniejszone-juz-o-ponad-polowe
 • @interesariusz z PL 08:02:57
  Działalność Monsanto w dziedzinie uprawy roślin można scharakteryzować następująco:
  Monsanto opracowało herbicyd totalny Roundup.
  I wszystkie rośliny genetycznie modyfikowane przez Monsanto, są modyfikowane w kierunku odporności na Roundup.
  Czyli, nawet pomijając szkodliwość modyfikacji genotypu roślin dla konsumentów, rośliny z upraw Monsanto są wręcz przesiąkniete Roundupem. Na zdrowie i smacznego!
  Natomiast znając możliwości ogólnie mówiąc przyrody, można spodziewać się, że deny odporności na Roundup pojawią się "samoistnie" (?) również wśród najbardziej uporczywych chwastów.
 • @Pokój Na Ziemi 11:37:33
  Jesteś idiotą,czy tylko udajesz,gdzie ja napisałem,że jestem rasistą?(absolutnie gratuluję Chinom ich rozwoju)
  Ciągle wklejasz jakieś tłumaczenia z zachodnich stron,nie mając zielonego pojęcia o współczesnej technice militarnej i doktrynach obronnych mocarstw.
  A ten cytat wskazuje na całkowite dyletanctwo w temacie.
  "I co z tego jeśli spadnie kilka bomb na USA czy gdzie indziej, ich celem od dawna jest depopulacja ludzkości, optymalnie do 500 milionów, z których większość ma być bezwzględnie posłusznymi niewolnikami".Czy Ty w ogóle
  masz pojęcie o amerykańskiej tarczy rakietowej i jej skuteczności?
  Najpierw poczytaj na ten temat,potem pisz.USA może dzięki tarczy zneutralizować uderzenie Chin i Rosji,no rozwaliłeś mnie tym stwierdzeniem.
  Amerykańska tarcza to na razie fikcja,jej skuteczność w tym momencie to kilka procent.Poczytaj trochę o pancernej kopule Izraela,podobno najlepszej na świecie.Jeżeli uważasz,że USA jest w stanie na dzień dzisiejszy powstrzymać atak blisko 10 000 tysięcy głowic,to nie mamy o czym rozmawiać.
 • @Kula Lis 62 12:10:19
  Tytuł :"Kurek z gazem przykręcany coraz bardziej. Dostawy zmniejszone już o ponad połowę"

  "BRAK ": 45% - gdzie ? u złodziei banderowców

  W/G IDIOTY z w polityce -to ponad połowa ,oto chazarsko - mongolska mate-ma-ty-ka.
 • @Kula Lis 62 12:10:19
  Jako chemik musiałem kiedyś robić bilans reaktora do produkcji amoniaku. Pewnie z dyskutantów mało kogo to interesuje, ale jest jeden element, który trochę może wyjaśnić sprawę tzw "rewersu gazowego na Ukrainę". To pojecie "granicy (albo obszaru) bilansowania".
  Jeśli otoczymy granicą bilansowania Ukrainę, Polskę, Słowację, to dla obserwatora na granicy bilansowania nie ma żadnej różnicy pomiedzy tzw. "rewersem", a kradzieżą gazu przez ukropów, wszystko dzieje się wewnątrz "czarnej dziury"> Dlatego "rewers gazu" zawsze uważałem za eleganckie określenie kradzieży gazu przez ukropów.
  Przy okazji. Prokuratorzy rozliczający FOZZ o tym, co wyżej napisałem, nie mieli pojecia, zajęli się rozliczaniem transakcji w "czarnej dziurze", zamiast bilansować na granicy, stąd dotąd nie wiemy, jakie straty ponieśliśmy w tej złodziejskiej aferze.
 • @Alojzy81 12:20:03
  Zasadniczo chodzi o kukurydzę,Monsanto wciska każdemu swoje zmodyfikowane nasiona kukurydzy i herbicyd,który wypala wszystko na polu oprócz zmodyfikowanej kukurydzy.Herbicydy są znane od lat,w Polsce są produkowane skuteczniejsze środki niż Roundup,sam to sprawdziłem.Problem nie jest w samym herbicydzie,ale w jego zastosowaniu z modyfikowaną kukurydzą,w której pozostaje.Koncerny starają się skupować rodzime nasiona,w zamian oferują swoje,zmodyfikowane,chcąc mieć wyłączność na dystrybucje nasion.Pzdr.
 • @kfakfa 12:32:07
  Chyba, że doliczyli i zsumowali wczorajszy sadek?
 • @Kula Lis 62 12:44:27
  No tak :
  rzeczywiscie ,"wyższa matematyka" - jakoby do wczoraj junta nakradła 24% polskiego gazu ,a na dzisiaj 45% ,czyli w/g chazarskiej matematyki to "69% " ...

  A kilka dni temu przekręt PGNIG informował-mamy pelne zbiorniki gazu ...

  to teraz z zgromadzonych - /kosztownych dla polskiego podatnika / zbiorników płynie do polskiego odbiorcy gaz _ z powietrzem ,z zanieczyszczeniami - chrzczony ,by parch wyszedł na "swoje" ?
 • @adalbert05 12:28:19
  Nie wiem, czy izraelski Iron Dome jest najlepszą tarczą na świecie, ale jest w sumie jedyną przetestowaną w warunkach bojowych. I to jest ogromny plus.
  PS. Wg mnie, faktycznie to najlepsza tarcza, ale to moja osobista opinia, a ekspertem nie jestem :)
 • @Alojzy81 14:13:19
  Bzdury piszesz o użyciu broni atomowej, nikomu się to nie opłaca. Skażenie byłoby na całym świecie, a nikt tego nie chce.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej