Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 11.09.2014r- piąty dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaczyna się granie gazem, miejmy nadzieję, że zbliżająca się zima będzie łagodna.

 Słowacki odbiorca i dystrybutor rosyjskiego gazu, koncern Slovensky Plynarensky Priemysel (SPP), otrzymał o 10% mniej rosyjskiego gazu przez ukraińskie terytorium - podaje rzecznik spółki Peter Bednár.

„Dzisiaj spółka SPP odnotowała spadek dostaw gazu o około 10%. Mimo to dostawy wszystkim klientom zostaną zrealizowane w pełnym zakresie. Koncern SPP dysponuje wystarczającymi zasobami gazu w podziemnym magazynach i jest gotowy gwarantować wywiązanie się ze wszystkich zobowiązań” - oznajmił Bednár.

Jednocześnie polski operator sieci gazociągów Gaz-System SA potwierdził informacje w sprawie tymczasowego zawieszenia dostaw rewersowych gazu z Polski na Ukrainę - podaje rzeczniczka prasowa spółki Małgorzata Polkowska.

„Mogę potwierdzić, że kilka godzin temu zostały zawieszone dostawy gazu na Ukrainę z Polski z przyczyn technicznych” - oznajmiła Polkowska.

Przyczyną takiego stanu rzeczy może być to, że jak poinformowali przedstawiciele polskiego koncernu PGNiG; zmniejszyła się ilość dostaw rosyjskiego gazu zarówno przez Ukrainę, jak i Białoruś. 

Zgodnie z komunikatem polskiej spółki, 8 września dostawy surowca były mniejsze o 20%, a 9 września - o 24%.

Na razie nie wiadomo, czy zmniejszenie dostaw ma charakter techniczny czy komercyjny. Brakującą ilość gazu polska spółka zrekompensowała kosztem innych źródeł.

A tymczasem w odpowiedzi na takie alarmistyczne informacje płynące z zarządu PGNiG, rosyjska spółka energetyczna Gazprom odpowiedziała, że nie nie zmniejszała dostaw gazu do Polski i poziom dostaw nie różni się od poprzedniego okresu i wynosi 23 mln metrów sześciennych.

Przy tej okazji warto zauważyć, że już na początku tego miesiąca rezerwy gazu na Ukrainie zmalały o 50%, a przed nimi i nami jeszcze długa- oby tylko nie ostra- zima.

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że żaden inny kraj europejski nie odnotwał podobnych- rzeczywistych czy też tylko urojonych- problemów z dostawami gazu. Tak więc Słowacja, która podpisała umowę z ukraińskimi władzami o rewersie rosyjskiego gazu oraz Polska, która jest bardzo aktywnym uczestnikiem polityki antyrosyjskiej, mogą być obecnie ofiarami roli jakiej się podjęły pod naciskiem ich zagranicznych mocodawców. Co z resztą nie powinno nikogo dziwić.

Tak więc po sankcjach jakie dotknęły nasze rolnictwo i przemysł przetwórstwa rolno-spożywczego, kolejną ofiarą tak prowadzonej polityki, mogą się stać te gałęzie naszej gospodarki, które uzależnione są od dostaw gazu oraz ci wszyscy, którzy korzystają z niego do prywatnych celów bytowych, i to nie tylko z powodu ewentualnej przerwy dostaw, ale również w wyniku podniesienia jego ceny. No ale ten ostatni problem w świetle słów premiera Donalda Tuska, który po ostatnich wygranych przez PO wyborach powiedział, że "teraz benzyna może kosztować nawet siedem złotych", zapewne jest najmniejszym problemem naszych elit politycznych, dla których najważniejszy jest własny, prywatny interes nawet kosztem kraju i współobywateli, którzy wybrali ich na swoich przedstawicieli. Oczywiście ktoś może odpowiedzieć, że są w Polsce partie polityczne, które w deklaracjach wyborczych szczerze mają na sercu dobro Polski i jej mieszkańców, ale czy na pewno deklaracje te są szczere? Wystarczy wyciągać wnioski z praktycznych działań przedstawicieli tych partii aby zauważyć rażącą sprzeczność między deklaracjami a faktycznie prowadzoną przez nie polityką. Jednocześnie taka postawa liderów polskiej sceny politycznej wyraźnie dowodzi, że retoryka wyborcza służy wyłącznie do osiągnięcia partykularnego celu jakim jest  wygranie wyborów i dorwanie się do koryta władzy, przy którym następnie rozgrywa się politykę ich zagranicznych- czy też biznesowych- mocodawców, "a głupi lud i tak wszystko kupi"- jak to ujął jeden z "mądrzejszych" naszych dygnitarzy politycznych, z partii obecnie będącej w opozycji.

Reasumując pojawia się pytanie: ciekawe kto zapłaci za takie uwikłanie nas w niesprzyjającą sytuację, rachunek polityczny? A to jeszcze nie koniec czekających nas retorsji spowodowanych przez cwaniaków i szaleńców, którzy dorwali się do władzy.

Jako, że dzisiaj miałem trudności z połączeniem internetowym, nie będzie raportu z sytuacji dotyczącego przebiegu wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie, która i tak niewiele się zmieniła.

Natomiast zamiast niej zamieszczę pierwsze- od czasu pójścia na urlop pułkownika Igora Girkina "Stiełkowa"- publiczne jego wystąpienie:

 

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ukraiński czołg T-72, których podobno ukraińskie siły zbrojne nie posiadają na swoim  uzbrojeniu.

*      *      *

Ps.

O proszę obudzilły się nasze media po tygodniu:

 

"Rada Bezpieczeństwa Ukrainy: prorosyjscy separatyści dotarli do Morza Azowskiego"

to cytat z Onetu.

wiadomosci.onet.pl/swiat/rada-bezpieczenstwa-ukrainy-prorosyjscy-separatysci-dotarli-do-morza-azowskiego/32l2x

 

Ps.2

Trudno aż uwierzyć, że takie cuś ukazało się na onecie:

 

"Decyzje personalne podjęte na ostatnim szczycie UE mówią wiele o jej obecnych przywódcach. Nie chcą widzieć na kluczowych stanowiskach polityków, którzy mogliby postawić interes wspólnoty ponad interesami państw członkowskich. Bez względu na to, czy kierowali się oni ignorancją, czy strachem, to konsekwencje tej decyzji odczują zwykli obywatele. To będzie katastrofa. Samodzielnie krajom UE brakuje siły, a razem - ambicji. Putin już wie, że Unia nie będzie dla niego przeszkodą. A to oznacza jedno - zafunduje jej naprawdę niezłą »przejażdżkę«" - przekonuje na łamach "Foreign Policy" Lorinc Redei.

 

wiadomosci.onet.pl/swiat/foreign-affairs-krytycznie-o-wyborze-tuska-i-mogherini-to-bedzie-katastrofa/3h7bs

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Proszę skorygować datę
  Nie wszyscy zauważą pomyłkę.
  Pozdrawiam.:)))
 • Rosja teraz po wdrożeniu następnych sankcji, kurek zakręci do oporu, czyli końca.
  No to mamy po jabłkach efekt podskakiwania następny.
  Kurek z gazem przykręcany coraz bardziej. Dostawy zmniejszone już o ponad połowę W środę dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego były niższe o 45 proc. od zamówionych - podało w czwartek PGNiG w komunikacie.

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA informuje, że dostawy gazu ziemnego w ramach obowiązującego Kontraktu Jamalskiego na połączeniach międzysystemowych w Drozdowiczach (Ukraina), Kondratkach (Białoruś) i Wysokoje (Białoruś) nadal nie są realizowane zgodnie ze składanymi przez Spółkę nominacjami. Deficyt dostaw w dniu 10.09.2014 r. wyniósł ok. 45 proc.

  — podała spółka.

  PGNiG zaznaczyło, że trwa wyjaśnianie przyczyn zmniejszenia dostaw gazu z kierunku wschodniego, w szczególności, czy mają one charakter techniczny, czy handlowy. Spółka nie otrzymała dotąd żadnej informacji ze strony Gazpromu o powodach zmniejszenia dostaw gazu do Polski.

  Spółka poinformowała, że zgodnie z kontraktem jamalskim ma prawo odbierać ilości mniejsze bądź równe maksymalnej dobie kontraktowej (dziennie) dla poszczególnych punktów wejścia (do polskiego systemu gazowego na granicy - PAP), na których realizowane są dostawy. Wolumeny zamówione przez PGNiG były mniejsze od ilości maksymalnych, czyli zgodne z kontraktem. Mimo to nie zostały zrealizowane przez Gazprom Eksport.

  PGNiG podało też, że aby zabezpieczyć niedobór dostaw z kierunku wschodniego, podjęła decyzję o dostawach uzupełniających przez punkty: Lasów na granicy z Niemcami oraz Cieszyn na granicy z Czechami. Dodatkowo, od czwartku uruchomione zostały dostawy gazu przez punkt Mallnow na granicy z Niemcami.

  Spółka zapewniła, że dostawy gazu do odbiorców przebiegają bez zakłóceń. Nie ma obecnie konieczności uruchamiania odbioru gazu z podziemnych magazynów gazu, które przed sezonem zimowym zostały w pełni zatłoczone. Aktualny stan napełnienia magazynów wynosi ok. 2,6 mld metrów sześciennych.

  PGNiG podało w środę, że od poniedziałku obserwuje zmniejszenie dostaw gazu ziemnego w ramach kontraktu jamalskiego w stosunku do dziennych zamówień składanych przez polską spółkę na wszystkich połączeniach międzysystemowych z kierunku wschodniego: w Drozdowiczach z kierunku Ukrainy oraz Kondratkach i Wysokoje z Białorusi.

  W poniedziałek dostawy gazu z kierunku wschodniego zostały zredukowane o ok. 20 proc., natomiast we wtorek - o ok. 24 proc. w stosunku do dziennego zamówienia złożonego do Gazprom Export.

  Przedstawiciel Gazpromu zaprzeczył jednak w rozmowie z agencją ITAR-TASS, jakoby dostawy do Polski zostały ograniczone. Doniesienia agencji informacyjnych są nieścisłe, obecnie dostarczamy do Polski taki wolumen gazu, jak w poprzednich dniach - 23 mln m sześc. dziennie - powiedział przedstawiciel Gazpromu agencji.

  Tymczasem pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Przemysłu Dumy Państwowej zaproponował ograniczenie lub całkowite wstrzymanie tłoczenia gazu przez terytorium Ukrainy do państw zaangażowanych w dostawy zwrotne z Rosji do tego kraju. Jednym z takich państw jest Polska.

  Propozycję tę Władimir Gutieniew, który w niższej izbie rosyjskiego parlamentu reprezentuje prokremlowską partię Jedna Rosja, zawarł w interpelacji deputackiej do prezesa Gazpromu Aleksieja Millera. Do dokumentu tego dotarł dziennik „Izwiestija”, który w swym czwartkowym wydaniu informuje o jego treści.

  W 2013 roku przez Ukrainę do Polski wpłynęło 3,8 mld m sześc. gazu - co stanowi około 24 proc. krajowego zużycia. W przypadku wstrzymania dostaw z tego kierunku Polska jest w stanie sprowadzić dodatkowe 2,3 mld m sześc. surowca z Niemiec dzięki tzw. rewersowi na gazociągu jamalskim. Teoretycznie możliwe jest też sprowadzenie dodatkowych 2 mld m sześc. przez terytorium Białorusi.

  Jeśli Europejczykom potrzebny jest gaz, to jako odbiorcy nie mogą dyktować, którą trasą chcą go otrzymywać. Proponowane kroki mogą poważnie zmotywować europejskich partnerów do realizacji projektu South Stream

  — podkreślił deputowany Jednej Rosji. http://wpolityce.pl/gospodarka/213293-kurek-z-gazem-przykrecany-coraz-bardziej-dostawy-zmniejszone-juz-o-ponad-polowe
 • @adalbert05 12:58:54
  Ano zdarza się:))))

  I dzięki za zwrócenie uwagi na ten błąd.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Jestem ciekaw kto płaci , zapłaci za gaz dostarczany rewersem z Polski, Słowacji na Ukrainę. Przecież Ukraińcy nie maja kasy a za gaz dostarczany rewersem z Polski trzeba płacić 526$ plus koszty przesyłu aby Polska wychodziła na zero a gdzie zysk."Śmierdzi mi ta sprawa na kilometr".
 • @Kula Lis 62 13:01:38
  Dla obserwatora z zewnątrz nie ma żadnej różnicy, czy rosyjski gaz dotrze do Polski (czy Słowacji), a potem zostanie "przeetłoczony" (?) na Ukrainę, czy też Ukraina po drodze trochę go "upuści".
  Określenie "rewers gazu na Ukrainę" zawsze traktowałem jako dypliomatyczne określenie jego kradzieży przez ukropów.
 • @Kula Lis 62 13:13:26
  My z własnych kieszeni za tą politykę zapłacimy.
  I mam przy tym cichą nadzieję, że to poważne ostrzeżenie wreszcie obudzi zatrutych jadem propagandowej demagogi polskie społeczeństwo.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:17:51
  Chyba jednak nie obudzi. Propagandę mamy bardziej intensywną jak za Goebbelsa, a i ludzi umiejących czytać wspak też jakby mniej.
 • @Alojzy81 13:20:04
  No jeśli oni lubią spać w zimnych domach i do tego z pustymi brzuchami, to rzeczywiście nie ma co dywagować:))))

  Pozdrawiam.
 • Ukropy trochę mniej pewni
  Wklejam:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rada-bezpieczenstwa-ukrainy-prorosyjscy-separatysci-dotarli-do-morza-azowskiego/32l2x
  O ile przedtem i ukropiteki i ich tuby w Polsce, jak choćby GWno i jego nadredaktor Łajdaś J. rysowali mapki, na których Nowoazowsk był izolowanym punktem powstańców, to teraz mamy jednolity obszar, z granicą kontrolowaną od Morza Azowskiego po Ługańsk.
  Potwierdza się stare powiedzenie, że nic tak nie przywraca trzeźwości patrzenia, jak solidne mordobicie.
 • @AdNovum 13:22:49
  Dzisiejszy "Dziennik Trybuna", który jakiś czas b. rzetelnie i z sympatią dla powstańców relacjonował walki, pociesza sadowników, że nigdy jeszcze nie mieli takiego "boomu". Pacyfikacja totalna.
 • Czyli
  każego dnia junta z Kijowa kradnie Polsce -nam Polakom gaz na 2,5- 5,25 mln usd.
 • @AdNovum 13:22:49
  Pozdrawiam
  Na "deser" coś ekstra z Kijowa...
  "Dlaczego satelity "nie widzą" kolumn rosyjskich wojsk wjeżdżających na Ukrainę?"
  http://112.ua/mnenie/mnenie-pochemu-sputniki-ne-vidyat-peremescheniya-rossiyskih-voysk-v-ukraine-113133.html
  Ano dlatego że Rosjanie używają specjalnych "areozolii" którre zakłócają działanie soczewek zamontowanych na satelitach...
  Zapowiada się wesoły dzień, przynajmniej w Kijowie...
 • To jak to będzie z tym gazem?
  My sobie zawsze damy radę ale te bidoki z "bogatego" zachodu?... (córcia studiuje w paryżewie)

  Jak zawsze pozdro.
 • @Alojzy81 13:28:44
  Cytuję:

  ,,.....nigdy jeszcze nie mieli takiego "boomu" ,,

  I do tego przy bardzo udanych w tym roku zbiorach:))))

  Może te jabłka i inne owoce pójdą na paszę dla świń?
  Ale co z mięsem, jeśli również i ono jest objęte embargiem?
  Można zawsze przerobić te nadwyżki wołowiny na karmę dla psów, tylko skąd wziąć tyle psów?
  Może nasi politycy zaproponują jako rozwiązanie alternatywne aby każda polska rodzina miała na stanie chociaż jednego pieska?

  Pozdrawiam.
 • "Produkcja" Weltspiegel Extra pod znamiennym tytułem "Ucieczka z Iłowajska";
  http://www.youtube.com/watch?v=hF_RguYpBnU
  Jak widać historia lubi sie powtarzać, Niemcy wieją znów przed 'ruskimi"...
 • Niemiecki punkt widzenia - taki trochę nieoficjalny
  https://www.youtube.com/watch?v=tgq8KvJ77l0&feature=youtu.be
 • @kfakfa 13:29:45
  Oni nie kradną, bo przecież władze demokratycznych krajów kierują się zawsze prawem- a za taką demokratyczną władzę obecnie uchodzi kijowska junta- tak więc co najwyżej można uznać, że oni biorą tylko to co uważają, że im się należy, a nie kradną.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 13:36:43
  Już widzę pierwsze głosy : mgła ,sztuczna mgła ,ruscy będą "grać" Smoleńskiem ?
 • @kfakfa 13:51:25
  Oficjalna "reklama mobilizacyjna" sił Noworosji;
  http://www.youtube.com/watch?v=9_iK91xbPVg
 • Cassad TV, dużo ciekawych filmików;
  http://cassad.net/tv/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:37:53
  Hehe - dobry komentarz kogoś do informacji
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rada-bezpieczenstwa-ukrainy-prorosyjscy-separatysci-dotarli-do-morza-azowskiego/32l2x

  Komentarz:
  cytat
  "~komentarz edukacyjny : W sprawie zmniejszenia dostaw gazu – gdyż pojawiają się niedopowiedzenia – Pani w telewizji (przed południem) – rzeczniczka PGNiG zapytana kilkakrotnie nie odpowiedziała na pytanie (broniła się rękami i nogami) – którego sens (mniej więcej) był taki „czy tak jak twierdzi Gazprom dostajemy tyle samo surowca co wcześniej – a brakujące 45 % wynika tylko z tego – że złożyliśmy większe zmówienie, po to – by nadwyżkę niepotrzebną nam – przesłać na Ukrainie ?”
  I taka właśnie jest prawda jak można po reakcji tej pani (już nieco zdenerwowanej) sądzić. Panowie w studiu komentatorzy (Blumsztajn i jeszcze jeden Pan) – wypowiedzieli w tym kontekście słowa odwołujące się do solidarności wobec Ukrainy - „to będzie dla nas test – w zimie – czy pomożemy sąsiadowi ?” (z sugestią – iż powinniśmy).
  I jeszcze jedna kwestia – ile nas kosztowało i będzie kosztować pomaganie bankrutowi ? Można spróbować policzyć – jeżeli pomoc dla Ukrainy kosztuje nas powiększenie zapotrzebowania na błękitne paliwo o 45 % - to znaczy - że wiedząc ile zazwyczaj o tej porze roku płacimy dziennie za gaz – da się obliczyć jakimi kwotami zaplanowane zostało wspomaganie sąsiada bankruta. (A może nam w czymś oddadzą – w widłach czy siekierach chociażby ? – Jako Kresowiakowi – dla mnie jest to nie do pomyślenia – by z moich podatków utrzymywać UPA-inę, ale rządzący polskojęzyczni z moim /podejrzewam, że też innych obywateli kraju naszego/ zdaniem – oczywiście się nie liczą). "
 • @kfakfa 13:51:25
  Raczej to Kijów stara sie "podjarać' głupków z "Wawy"...
 • @mania przepraszania 13:56:48
  o to mi chodzilo ,gdzieś juz była taka zajawka.
 • @mania przepraszania 13:36:43
  Sądzę, że jest to bardzo dobra hipoteza, tylko że w takim razie- jeśli można w tak prosty sposób oszukać satelity szpiegowskie- czy nie szkoda było wydawać na nie setek miliardów $ jeśli one są zupełnie bezużyteczne?

  Pozdrawiam.
 • @brusek 13:55:50
  chłe chle BLUM/plum sztajn specjalista od czadu


  http://www.eioba.org/files/user25468/a177928/pierdole_nie_rodze_-_pseudo_elita_z_gazety_wyborczej_na_tzw._manifie_z_okazji_dnia_kobiet_-_08.03.2012.jpg
 • @mania przepraszania 13:54:38
  Trochę rocznicowych wspomnień i teorii...
  http://vod.pl/filmy-dokumentalne/11-wrzesnia-nauka-i-spisek/mzmtl#0
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:37:53
  Paryżew da sobie radę, a nami nikt sobie głowy i tak nikt nie będzie zawracał, bo naszą rolą jest siedzieć cicho i wykonywać tylko to co nam nakażą nasi nadzorcy.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 14:03:38
  W Charkowie czystki na wyższych uczelniach. Kto nie popiera "jedynej słusznej" linii Kijowa ,,Proszę zamknąć drzwi z drugiej strony"...
  http://lifenews.ru/news/140308
 • @brusek 13:55:50
  Cytuję:

  "A może nam w czymś oddadzą – w widłach czy siekierach chociażby ? "

  Pewnie jako załącznik do naszych pleców?

  Pozdrawiam.
 • @kfakfa 14:02:57
  Oni tylko to robią:)))))

  Pozdrawiam.
 • @brusek 14:03:38
  Miałem poważne obawy w dniu dzisiejszym czy tej samej operacji pod fałszywą flagą nie powtórzą oni w W-wie wykorzystując do tego najwyższy polski budynek:))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:15:30
  Polecam i 5*.Pzdr.http://www.defence24.pl/news_pojazdy-iveco-dla-ukrainskiej-armii#
 • @szczurobronny 14:13:48
  Cytuję:

  "Wg wyników przeprowadzonych badan,jeśli by Putin wystawił swoja kandydaturę na kanclerza Niemiec,to na niego glosowało by 70% Niemców."

  To znaczy, że w Niemczech Putin cieszy się podobnym poparciem jak w Rosji.

  Dziwnych czasów dożyliśmy.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:13:24
  Ten eunuch z plakatem nawet tego nie robi.

  To tylko prowok.
 • @Pokój Na Ziemi 14:17:59
  Dzięki i

  Serdecznie Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:18:03
  To ukraińscy żołnierze będą teraz dostarczać powstańcom te wyśmienite włoskie Iveco?

  Dzięki i

  Serdecznie Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:17:51
  Nawet jak polskie społeczeństwo się obudzi, to i tak praktycznie nie może nic zmienić. O to już postarał się Geremek montując taką, a nie inną ordynację.
  Niestety, ale w żadne zmiany "ad legis" nie wierzę. Może to zmienić tylko "polski Majdan", ale po doświadczeniach 1980 - 1989 społeczeństwo (ta część starsza jest już zmęczona i nie wierzy w skuteczność, bo została już wielokrotnie oszukana, a ta część młodsza, jest albo tak zindoktrynowana, że we wszystko uwierzy, albo ma wszystko gdzieś i wybiera się "na wyspy") raczej się nie ruszy.
 • @szczurobronny 14:18:22
  Striełkowa nie da się tak łatwo "streścić".

  Pozdrawiam.
 • @lazarus 14:19:47
  To w jakim celu "go" trzyma:))))

  Pozdrawiam.
 • @lazarus 14:19:47
  pewnie "robi" temu z prawej ? siera kos ?
 • @AdNovum 14:23:36
  skrzywiona przegroda nosowa.Mówi " przez nos".Pewnie bylo kiedyś boksowanko ?
 • @mrdinozaur 14:23:22
  Czyli jesteśmy zniewoleni kajdanami "ordynacji"?

  Łatwo było więc Polaków tym razem zniewolić.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 14:26:54
  "Kto to nam na zdjęciu między flagami wisi? Putin."

  Tak jakby.

  Pozdrawiam.
 • @kfakfa 14:28:02
  O tym to już nie mam pojęcia.

  Natomiast nie ważne jest jak mówi, tylko ważne jest o czym mówi.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:22:26
  Te czołgi T72,to mogą być od nas. Monitoruję takie tematy .Pozdrawiam. http://www.wykop.pl/link/2154176/transport-czolgow-z-wroclawia-jedzie-na-wschod-wideo/
 • @szczurobronny 14:29:43
  Ciekawe więc czy do tego "Zachodu" zaliczają się nasi politycy, którzy wspierali kijowski majdan?

  Czy może są na tyle głupi, że nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów?

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:32:08
  Oczywiście, że mogą- dlatego była im potrzebna ta przysłona dymna z kilkunastoma czołgami węgierskimi.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:28:33
  Niestety ostatnie kilkaset lat naszej historii pokazuje, że w zasadzie cały czas jesteśmy zniewoleni. A jak przypadkiem dostajemy więcej wolności, to zamiast z tego korzystać, to zaczynamy się domagać większej wolności i tracimy to co już mamy.
  Wielka wiecznie walcząca Rzeczpospolita Obojga Narodów i wiecznie podbici np. Czesi i Finowie. I kto na tym wyszedł lepiej?
 • @mrdinozaur 14:37:37
  Wklejam jeszcze raz dzisiaj już raz wklejana nowa mapę "Kota". Zwróćcie uwagę na precyzję rozpoznania przeciwnika i jakie informacje mają powstańcy!
  http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/33215/33215_original.jpg
 • @mrdinozaur 14:37:37
  Cytuję:

  "Wielka wiecznie walcząca Rzeczpospolita Obojga Narodów"- to był "wielki" gwóźdź do naszej trumny.

  Pozdrawiam.
 • @Pokój Na Ziemi 14:43:02
  I co w takiej sytuacji zrobi usrael?

  Nie pozostaje im nic innego, jak dalej knuć, napuszczać jednych na drugich, prowokować, destabilizować i jątrzyć.

  Tylko jak długo da się taką politykę bezkarnie uprawiać?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:42:08
  Tu ciekawostka.Polecam.Pzdr.http://makarewicz-53.blog.onet.pl/
 • Jak Ukrainie zależy na wyjaśnieniu przyczyn katastrofy
  Podobno jest zawieszenie broni
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_11/Malezja-nie-moze-wyslac-ekspertow-na-miejsce-katastrofy-Boeinga-na-Ukrainie-5534/
 • @brusek 14:41:18
  Cytuję:

  "Zwróćcie uwagę na precyzję rozpoznania przeciwnika i jakie informacje mają powstańcy!"

  To jest rzecz oczywista, bo powstańcy są u siebie więc nie jest dziwne, że bardzo dobrze wiedzą co się dzieje w ich własnym domu.

  Pozdrawiam i dzięki za aktualną mapę od Kota.
 • @Repsol 14:32:08
  To Twardy,nasz obecnie "najlepszy" czołg obok Leopardów.
  Na Ukrainę raczej na pewno nie pojedzie,podejrzewam,że na mazurskie poligony.
 • @AdNovum
  Rada Bezpieczeństwa Ukrainy: prorosyjscy separatyści dotarli do Morza Azowskiego!!!

  Z tego oświadczenia wynika, że chory psychicznie żyd Jaceniuk ma teraz problem - nie wie gdzie wybudować mur. Niech się wstrzyma z decyzją o budowie, bo pewnie sporo zaoszczędzi na długości muru bo będzie bardzo krótki. No i ichnią marynarkę wojenną musi przerobić na szuwarowo bagienną. Pzdr!.
 • @Repsol 14:32:08
  Pitolą od samego początku, że z Ukraina walczy Rosja, a zaraz się okaże, że garstka separatystów z pomocą ochotników z kilku państw (w tym z UE) walczy z całym NATO. Ale my nadal będziemy czytać, że Ukraina sama samiuteńka walczy z potężna Rosją. Ech..........
 • @adalbert05 14:55:51
  Z Wrocławia na wschód , nie na północ. Pzdr.
 • @Repsol 14:51:07
  Niestety tak wygląda to "kręcenie lodów".

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 14:57:57
  Mur to trzeba wybudować wokół niego, bo on staje się bardzo niebezpieczny dla otoczenia.

  Pozdrawiam.
 • @hades 14:57:58
  Kretynów w społeczeństwie wyhodowano dostatek , gdyby Rosja chciała zareagować militarnie to pokonałaby banderpiteków w ciągu 24 godzin całkowicie ,ale lemingozy i tak tego nie zrozumieją.Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:58:31
  Na pewno nie na Ukrainę,to jest podstawa naszej broni pancernej,a takiej się nikomu nie "daje" nawet w takim posr..nym kraju jak nasz.Ze starego T-72 niewiele w nim zostało,na szybko dla ukrów nie do ogarnięcia.Zanim by go opanowali,to Jaceniuk będzie budował swój mur na Dniestrze chyba.
  Mamy jeszcze trochę starych 72M1,one mogły by tam trafić,dlatego należy zachować "bolszewicką czujność".:))))
 • @adalbert05 15:10:35
  Tu się zgadzamy, ale jak patrzę na naszego el prezidente to jednak mam obawy że skucha jakaś nastąpić musi. Pozdrawiam. :)
 • @fretka 15:19:15
  https://www.youtube.com/watch?v=YNuIyaFC3vc&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • Dziwne
  Takie coś puścili na Onecie

  http://polska.newsweek.pl/radoslaw-sikorski-i-jego-przeciwnicy-newsweek-pl,artykuly,346770,1.html

  Czyżby jak w bajeczce Waligórskiego:

  Kiedyś pijany zając włóczył się po rżysku,
  A spotkawszy niedźwiedzia, naprał go po pysku.
  Niedźwiedź wpadłszy do domu wrzasnął: - Leokadio!
  Coś się chyba zmieniło, włącz no prędko radio!
 • @fretka 15:19:15
  Jak tak przeglądam różne takie, to dochodze do wniosku, że jeszcze kilka takich konfliktów jak ten w Donbasie a bieguny "demokracji" zupełnie się poprzestawiają.
  Tylko się zastanawiam czy Polska jest skazana na propagandzistów którzy tak jak kiedyś sławili wieczną przyjaźń polsko-radziecką, tak teraz są ślepo wpatrzeni w gwiazdzisty sztandar ...
 • @szczurobronny 16:31:19
  Jak będzie to tłumaczenie to proszę o podanie do niego linku, zamieszczę go pod filmem.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 16:34:21
  Jak widać bardzo jest świadomy tego za co on tam swoją krew przelewa.
  Aż trudno uwierzyć w to, że Francuz ma tak ukształtowane poglądy i właściwie ustawione wektory moralne.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 15:19:15
  Na pierdoły to oni zawsze znajdą pieniądze podobnie jak i nasi politycy. To chyba taka nowoczesna już tradycja tych pasożytów.

  Pozdrawiam.
 • Całe szczęście że przykręcili
  Dostawy rewersowe na Ukrainę Polska dostarczała "na krechę".
  Ukraina nie była w stanie za ten gaz zapłacić więc płacili obywatele polski (teoretycznie istniejącej).
 • Odpowiedź Rosji na sankcje
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_11/Sojuz-wrocil-na-Ziemie-4900/

  A gdyby tak w odpowiedzi na sankcje nie zabrali Swansona, to musiałby wracać autostopem?
 • @AdNovum 13:17:51
  Przykre, ze to nie tylko propaganda, ale po prostu klamstwo.
  http://cont.ws/post/50276
  W umowie z gazpromem widnieje wyrazny zapis o zakazie odsprzedazy
  otrzymanego gazu. Rosyjskie dostawy nie ulegly zmianie, a te 20%
  to 4 mln m³ dostarczone Ukrainie. Podobna sytuacja jest ze Slowacja.
  Innymi slowy, to nielegalny handel gazem z wlasnego deputatu,
  czyli okradanie wlasnego kraju.
 • @fretka 17:05:24
  "Weri gud" :)))
 • @szczurobronny 17:03:29
  Co najciekawsze ostatni raz uśmiercili go podczas prowadzonej z nim konferencji prasowej.

  Oj musiał on im bardzo za skórę zaleźć jeśli tak pragną jego śmierci.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 17:05:24
  Dobrze, że ta rakieta nie wybuchła, bo obsadę tego samochodu zbieraliby w promieniu kilku kilometrów.

  Najbardziej zaś interesujące to, jest to że ten samochód jest ukraiński, tak więc jednocześnie dowodzi to zdjęcie jak precyzyjnie prowadzą ukraińcy ostrzał rakietowy.

  Pozdrawiam.
 • @eMJot 17:05:55
  Zgadza się.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 17:05:24
  Wieści z "Wełykoho Kniaziwstwa Ukropii"...
  Pacyfikacja gazety za "nieodpowiedni" artkuł o córce szefa SBU;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sbu-wkroczyla-do-redakcji-jednej-z-ukrainskich-gazet
  http://lifenews.ru/news/140316
 • @AdNovum 14:18:51
  Rzeczywiscie, na jakims forum przeczytalam, ze "jesli wybuchnie wojna,
  to zaciagne sie do armii rosyjskiej"...
 • @AdNovum 17:12:11
  Wszyscy widzieli chyba "słynne" manewry ukraińskie na morzu i jeszcze 'słynniejszy" wystrzał rakiety...
 • @fretka 17:15:31
  :)))))))))))

  Pozdrawiam.
 • Walzman w stylu 'filipińskim", czyli "kakaja kaka"...
  http://www.liveleak.com/view?i=e01_1410415557
 • @fretka 17:30:32
  Pisałem juz wyżej że w Kijowie zapowiada sie wesoły dzień...
  Minister Obrony Ukrainy za klęskę pod Iłowajskiem obwinił smartfony;
  http://rusvesna.su/news/1410444454
 • @szczurobronny to po niżej to dla lemingozy i rusfobów i troli do ich wiadomości. Pozdrawiam.
  Dzisiejsza Rosja to nie taka sama jak za alkoholika Jelcyna. A oto garść przykładów dla lemingozy i rusofobów czym i kim jest dzisiejsza Rosja..
  1. Energetyka atomowa – „Rosatom” opanował 16% światowego rynku budowy bloków nuklearnych. Wartość podpisanych umów to 74 miliardy dolarów w roku 2013.
  2. Usługi finansowe – „Alpari” to jeden z pięciu największych brokerów na świecie. Obroty ponad 1 bilion dolarów rocznie. File w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach.
  3. Grupa transportowa „Wołga-Dniepr” – światowy lider w segmencie superciężkich i ponadgabarytowych transportów powietrznych z obrotem powyżej 1 mld USD rocznie.
  4. Usługi w dziedzinie IT – „Russoft”. Obroty 4.6 mld dolarów w roku 2012, z czego około połowa przypada na sprzedaż gotowych produktów, a połowa na usługi opracowywania oprogramowania na zamówienie.
  5. Budownictwo za granicą – „Mosmetrostroj” wygrała przetarg na budowę tunelu hydraulicznego pod Bosforem w Turcji o średnicy 6 metrów i długości 3,4 km i jest obecnie zaangażowana w budowę metra w Chennai (Indie) i szybkiej magistrali z Tel Awiwu do Jerozolimy.
  6. Inżynieria kosmiczna - Rosja jest światowym liderem w produkcji komercyjnych pojazdów kosmicznych, wynoszących na orbitę satelity, ładunku i osoby; dochód ok. 1 mld dolarów rocznie.
  7. Inżynieria lotnicza - „Progresstech” jest liderem w Europie Wschodniej w dziedzinie inteligentnych usług dla przemysłu lotniczego i transportu lotniczego. Od 1998 r. „Progresstech” aktywnie uczestniczy w tworzeniu wszystkich najnowszych wersji Boeing Commercial Airplanes (777 i 737), jak również w projektowaniu nowego samolotu Boeing 787 i Boeing 747-8. Świadczono też usługi inżynieryjne i konsultingowe w ramach programów budowy m.in. samolotów Airbus A320, A330, A350, A380; Gulfstream G250, G650; Cessna Columbus; Mitsubishi Regional Jet; Bombardier CSeries, Learjet 85.
  8. Analityka i Konsulting Biznesowy – „Prognoza”, międzynarodowa firma z siedzibą w Permie wdrożyła już ponad 1500 projektów do wprowadzenia oprogramowania analitycznego dla 450 klientów w ponad 70 krajach. Wśród jej klientów – MFW, WHO, Coca-Cola, 3M.
  9. Usługi telekomunikacyjne - „Komunikacja Satellite” zapewnia dostęp do segmentu kosmicznego użytkownikom z 35 krajów i jest jednymi z dziesięciu największych na świecie operatorów satelitarnych w zakresie łączności satelitarnej. Warto też wymienić „Rostelekom”, który wraz z trzema operatorami zagranicznymi bierze udział w realizacji nowego projektu na dużą skalę – budowy szybkiego połączenia „Europa-Persja” (EPEG), o pojemności łącza do 3,2 Tbit/s.
  10. Turystyka i podróże służbowe – ich obsługa przynosi ponad 7 mld dolarów rocznie.
  11. Metalurgia - eksport osiągnął 40 mld dolarów. W niektórych dziedzinach Rosja jest kluczowym eksporterem na świecie – np. tytanu, niklu, aluminium, nie tylko surowców, ale i zaawansowanych technologicznie wyrobów.
  12. Przemysł chemiczny – Rosja jest światowym liderem w produkcji kauczuku syntetycznego, niektórych nawozów i chemikaliów. Roczny eksport – ponad 30 mld USD.
  13. Rolnictwo i żywność – w 2013 r. eksport produktów rolnych z Rosji wyniósł 15 miliardów dolarów. Sąt to głównie zboża – pszenica, ryż, kukurydza.
  14. Przemysł zbrojeniowy – Rosja to drugi na świecie, po USA, eksporter broni (15.7 mld dolarów w 2013 r). Sprzedaje się głównie pojazdy opancerzonych, systemy obrony powietrznej, samoloty bojowe i śmigłowce oraz uzbrojenie okrętów wojennych.
  15. Ciężkie maszyny – „Hydropress”, „Tiażmekpress”, „Uralmasz” eksportują do wielu krajów prasy hydrauliczne, urządzenia do kucia metali i tłoczenia blachy, lokomotywy, wagony, statki, silniki itp. Wśród odbiorców znajduje się m.in. USA.
  16. Urządzenia wydobywcze – statki wiertnicze, tankowce, masowce.
  17. Lotnictwo – samolot krótkiego zasięgu „Suchoj SuperJet 100″, eksportowany jest do 12 krajów. Holding „Wiertolety Rosii” to największy na świecie producent w segmencie średnich i ciężkich śmigłowców (14% całkowitego światowego rynku śmigłowców, 35% światowej floty helikopterów bojowych, 74% floty światowej super ciężkich śmigłowców powyżej 20 ton, 56% światowej floty śmigłowców o masie od 8 do 15 ton).
  18. Optyka – cały szereg firm produkujących urządzenia optyczne na eksport. Np. główne, dwumetrowe zwierciadła dla trzech teleskopów Royal Greenwich Observatory (UK), czy lustro 1,23 m do teleskopu Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy).
  19. Sprzęt i instrumenty naukowe – m.in. Nowosybirski Instytut Fizyki Jądrowej – od skanerów medycznych do akceleratorów przemysłowych i defektoskopów.
  20. Oprogramowanie antywirusowe „Kasperski”, z przedstawicielami za granicą i 500 firmami partnerskimi w ponad 60 krajach. Wśród klientów - Cisco Systems, Lufthansa, McKinsey & Company, Oracle, Siemens, Novell, General Electric, Bayer i in.
  21. Frezarki, obrabiarki, lasery przemysłowe dużej mocy. Firma „IPG Photonics” jest jednym z trzech wiodących producentów laserów przemysłowych (kapitał ponad 1 miliard USD, a w segmencie superlaserów jest monopolistą.
  22. Dobra konsumpcyjne – odzież, żywność, meble, samochody pancerne.
  23. Elektrotechnika – 30% produkcji firmy „Ruselprom” (samochody elektryczne) idzie na eksport. Także urządzenia elektryczne dla dużych obiektów energetycznych, firm hutniczych, firm inżynieryjnych.
  24. Elektronika – spółka „TransAsia” to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych. Opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich, 35% systemów elektroniczno-kartograficznych. Rosja produkuje także urządzenia do nawigacji morskiej, systemy zarządzania ruchem, rejestratory, dyktafony, czujniki, systemy zasilania energią słoneczną itd.
  25. Energetyka – eksport paliwa jądrowego, usługi wzbogacania uranu, sprzęt dla elektrowni wodnych, gotowe elektrownie.
  I to by było na tyle w dużym skrócie.
  I jeszcze jedno pytanie: jakiego programu antywirusowego w swoim komputerze używacie lemingi i rusofoby, trolle? Bo jeśli Kaspersky'ego to gratuluję trafnego wyboru!

  Wydaje mi się, że pokazałem waszą ignorancję lemingi i rusofoby, trolle, zaślepienie, chamstwo, tandetę, głupotę polityczną, kosmiczną rusofobię a przede wszystkim waszą małość i brak wiedzy....lemingi i rusofoby, trolle.
 • @szczurobronny 18:22:48
  Cytuję:

  "Swoje wystąpienie zakończył słowami „Jeśli nie popieracie Izraela, ja nie poprę was.” ,,

  Jeszcze do tego wszystkiego łaskę im zrobił i postraszył:))))

  Morał z tego jest taki:

  Jeśli ktoś nie popiera Izraela, ten nie będzie miał poparcia syjonistów.
  Przynajmniej szczerze wyłożył kawę na ławę, bo niestety taka jest prawda.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:26:53
  Podejrzewam, że tak duże straty w "kotłach" jakie poniosły ukraińskie siły żywe, wynikały głównie z ostrzeliwania własnych wojsk przez gwardię narodową aby uniemożliwić im: wycofanie się, dezercję, poddanie się czy też przejście na stronę powstańców.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:31:05
  Polecam.Pzdr.http://www.termedia.pl/Polsce-grozi-epidemia-chorob-zwiazanych-z-wojna-ukrainska,14177.html#
 • @Repsol 18:36:11
  I to jest b.d. pretekst do tego aby zamknąć granicę z Ukrainą ze względów sanitarnych.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:42:45
  Tu ciekawostka ,ciekawe czy dadzą radę ?. Pzdr.http://www.e-petrol.pl/wiadomosci-energia-gigawat/87318/ukraina-osiem-sposobow-na-gaz
 • @fretka 18:46:47
  Nowe porządki "tęczowego fjurera'...
 • @fretka 18:46:47
  Ps. Jestem ciekaw kiedy ta hołota zacznie sie wyrzynać między sobą, bo ewidentnie widać że "łażą po miastach z giwerami" i szukają zaczepki...
 • @szczurobronny 18:41:51
  Ukraińska gwardia narodowa pełni podobną rolę jak niemieckie ss i sowieckie NKWD podczas II WŚ dlatego też tak dużą liczę zaangażowano tam zagranicznych najemników, którzy nie mają żadnego moralnego dysonansu do kogo strzelają.
  Ciekawe jest w kontekście tego dlaczego tak mało znaleziono ciał najemników w stosunku do ogółu zabitych.
  Sądzę, że ciała poległych najemników są przez ich towarzyszy po prostu niszczone w taki sposób aby były nierozpoznawalne, stąd tak dużo spalonych zwłok znajduje się na terenach gdzie toczyły się walki.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 18:46:47
  Pragnęli mieć Dziki Zachód to go mają. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dzieje się to przy naszych granicach z dużym prawdopodobieństwem rozlania się tego szamba na nasz kraj.
  No ale o to możemy już mieć pretensję tylko do polityków, którzy to wspierali i do siebie samych, że ich wybraliśmy do władzy.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 18:46:56
  No to problem mają już rozwiązany:)))))

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 18:46:56
  Tylko na trzeba wielu lat, w przypadku ukrów to dziesiątki, a Dziad Maroz już puka im do drzwi. No i pieniądze trzeba mieć a ich brak. Pzdr!
 • @szczurobronny 18:57:22
  Cytuję:

  "Tam już nie ma prawie niczego ..."

  To nie prawda, że nie ma tam już prawie niczego, bo broni mają aż za dużo.
  A posiadając broń można mieć więcej.


  Pozdrawiam.
 • @Magia 19:17:24
  No tak, ale co to są te "obiekty z zewnątrz" znalezione w ciałach pilotów?
  I dlaczego podano te informacje nieoficjalnie i tak późno?
  Przecież ta rzeczniczka podważa raport swojej komisji, który w tym temacie nic nie mówi.

  Pozdrawiam i dzięki za ten link:)
 • @Magia 19:35:25
  Ta informacja była podana wczoraj i pochodzi z tzw. wstępnego raportu.
  Ciała pilotów są bardzo dokładnie badane - pasażerów pobieżnie, praktycznie tylko po to, aby ustalić w miarę dokładnie do kogo, które należy.
  Natomiast ślady na poszyciu rzeczywiście wskazują, że mógł być ostrzelany z działka, ale aby to ustalić muszą być przeprowadzone dokładne badania wraku. A do tego Kijów nie chce dopuścić.
 • @Magia 19:55:37
  Gdyby to było takie proste.
  Próbek, które muszą być zbadane w laboratoriach nie wywiezie się w kieszeni. Można albo je wywieść - to kila/kilkanaście "tirów", lub przywieść tam laboratorium, a ani na jedno, ani drugie Kijów nie Pozwolił. Mimo deklaracji Poroszenki, nacgwardia cały czas ostrzeliwała rejon katastrofy.
  Na podstawie zdjęć można stwierdzić, że ślady są podobne do śladów po pociskach, ale to jeszcze żaden dowód.
 • @AdNovum 19:27:56
  Polecam.Pzdr.http://gazetawarszawska.eu/2014/07/24/cud-jaroslawa-zestrzelenie-na-ukrainie/
 • @Repsol 20:13:42
  Dzięki!
 • @mania przepraszania 20:29:26
  https://www.youtube.com/watch?v=Yx_MnLEJTrQ&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q Pzdr.
 • @Repsol 20:13:42
  Ulotki informujące o zachowaniu się w razie usłyszenia miejskich syren alarmowych, kolportowane są w całej Ukrainie, ta pochodzi z Kijowa;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1783691.html?thread=228445579#t228445579
  Przygotowują ludność na jakąś 'większą akcję organizowaną przez siebie", bo przeciez nie na ostrzał z Donbasu?
 • @Repsol 20:43:48
  To jest dobre, patrzajcie na to;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1783691.html?thread=228275595#t228275595
 • @Magia 20:08:38
  Nie czytałem raportu, a jedynie informacje o nim w necie. To o obcych ciałach w zwłokach pilotów znalazłem i dołączyłem link o tym do jednej z moich wypowiedzi z 9 lub 10 z komentarzem (o ile pamiętam to z Głosu Rosji - ale nie jestem pewien), że wreszcie są jakieś poszlaki (nie mam czasu szukać). Natomiast wcześniej już była tu dyskusja o procedurach badań wypadków lotniczych (są tu lekko mówiąc naginane).
  Czekam na upublicznienie danych; mam nadzieję, że Malezja to wymusi.
 • @mania przepraszania 20:48:36
  Pokoju tam nie będzie.Pzdr.http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukraina-czolgi-dla-gwardii-narodowej#
 • @Repsol 20:53:30
  "Si vis pacem, para bellum"-„Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny”
  Pozdrawiam
 • "Iłowajsk. Tu wczoraj była wojna", fotoreportaż;
  http://rusvesna.su/news/1410457074
 • @fretka 20:54:46
  No proszę wstrętne "ruski" nie dośc że go nie dobiły, to jeszcze "przytachali" go do szpitala i leczą...
 • @Magia 21:06:04
  Bądźmy szczerzy i nazwijmy rzeczy po imieniu; "pan" minister ma po prostu zryty beret :-)
 • @fretka 20:54:46
  Śniezne podnosi się z ruin;
  http://lifenews.ru/news/140350
 • @fretka 21:14:33
  To teraz Kijów już ich 'na bank", nikt im juz nie podskoczy...
  Ps. Ciekawe jak SAŁOniec Mosijczuk tam się zmieści, zrobia jakąś wersję "poszerzoną"?
 • @fretka 21:14:33
  Powiem tak , remontują czołgi T64 ,produkowane od 1967 roku.Czołg posiada pancerz warstwowy ,który po ok 30 latach się rozwarstwia ,tego wyremontować się nie uda .Albo film to agitka ,albo banderopiteki wysyłają własnych żołnierzy na pewną śmierć do tego w tym złomie magazyn amunicji jest na podłodze i czołg ulega anihilacji po wjechaniu na minę. Jestem w szoku , co za debile.Pozdrawiam.
 • @fretka 21:27:50
  No i go "butelki" dorwały. Jaki z tego morał? "Zanim zaczniesz strzelać do butelek, sprawdź czy są zakręcone" :))))
  Ps. Mnie bardziej ciekawi co Kijów kombinuje w związku z tymi ulotkami kolportowanymi po miastach, link wkleiłem powyżej...
 • @fretka 21:14:33
  Dobre, naliczyłem ich 17 na hali , w tym tempie to wyremontują do 2020.
  Pozdrawiam
 • może w ogóle niepotrzebnie się czymkolwiek martwimy? bo taki Yellowstone może zrobić całą robotę
  nie wiem, czy to już tu było, ale wklejam


  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/erupcja-yellowstone-moze-nastapic-2016-roku-wywola-upadek-usa
 • @fretka 21:33:02
  Ale mimo to "sało się wylało" :)))
  Ps. Szkoda że go nie dorwali pod tym Donieckiem, przydałaby mu sie "przebieżka" po ulicach i pobyt w celi o chlebie i wodzie, tak dla zdrowia...
  Ps.1 Swoją droga jak nie matoł-marszał Semenczenko, to człowiek-słoń Mosijczuk...
 • @re1 21:33:43
  O ile w międzyczasie część nie "wyparuje". Już nieraz tak w Charkowie przecież bywało...
 • @nana 21:34:54
  Cos w tym jest bo zwierzęta wiedzą swoje;
  http://www.youtube.com/watch?v=yN5bokDHk6w
 • @Repsol 21:29:47
  Oni je biorę z tego cmentarzyska za fabryką.
  To były czołgi do kasacji.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 21:35:15
  Daj link do oryginalnej strony.Pzdr.
 • @re1 21:42:14
  Ale jak fajnie wyglądają w tv. Tu troche szpachla, tam lakieru, trzy sprawne silniki i jest "szoł" na całą Ukrainę.
  Co jak co, ale PRowców maja dobrych...
 • @mania przepraszania 21:41:52
  To jest stara wędrówka.
  Pozdrawiam
 • @re1 21:42:14
  Wiem znam te złomowiska , ale wiem co to jest modernizacja ,a tu filmik szokujący.Kretyni, kretyni i jeszcze raz kretyni. Pozdrawiam.
 • @Magia 21:11:14
  Czy mógłbyś mi podać link do oryginalnej wersji raportu?
  Chciałbym się z nim zapoznać.
 • @re1 21:46:11
  Pohanbienia Lwowa ciąg dalszy. "Klub piłkarski" spod znaku "wideł i siekiery" Karpaty Lwów;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pilkarski-klub-ze-lwowa-w-banderowskich-barwach
 • Korwin-Mikke jak Jackowski tylko skuteczniejszy?
  https://www.youtube.com/watch?v=QEtX1HZqXps
 • @Repsol 21:29:47
  Może "agitka" bo ślusarz na czystym sweterku ma napisane слюсар.
  Pozdrawiam
 • @re1 21:46:11
  Ok, a "futrzaki" faktycznie zwiewają?
 • @Repsol 21:29:47
  Zapomniałem dodać, prawie jak dawniej "derehtor".
 • @re1 21:51:00
  //Ale jak fajnie wyglądają w tv. Tu troche szpachla, tam lakieru, trzy sprawne silniki i jest "szoł" na całą Ukrainę.
  Co jak co, ale PRowców maja dobrych...//
  Czyli zgadłem...
 • @szczurobronny 21:35:15
  Do tłumaczenia z rosyjskiego się nie nadaje :)
  Nawet z angielskim kiepsko sobie radzi :)
 • @re1 21:46:11
  Przed wybuchem konfliktu możliwości przemysłu Ukrainy ,wynosiła modernizację ok. 30 czołgów miesięcznie , Poroszenko osobiście pilnował ostatnio aby zwiększyć moce przerobowe ,ale brać się za T64 to jakaś paranoja. Pozdrawiam.http://www.defence24.pl/news_ukraina-zmodernizowane-t-64-i-t-72-nowy-sprzet-gwardii-narodowej
 • @mania przepraszania 21:53:43
  Szoł nie szoł, ale nie dojedzie.
  Pozdrawiam
 • @Magia 21:53:07
  Droga Pani w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, nie tylko zreszta w internecie :-)
  Ps. Albo pisząc "prościej", czasami "real" potrafi przerosnąć "wirtual"...
 • @Repsol 21:55:39
  Co ty. Nie widzisz to przecież makiety - wiem bo pracowałem w smutnym końcu rolnictwa. Jak był stan wojenny to musieliśmy prawie trawę na zielono malować. Taki był prikaz komandanta z gminy.
  Patrz lepiej na zdjęcia, Patroszenko kuka czy ich wiatr nie zdmuchnie.
  Pozdrawiam
 • @Repsol 21:55:39
  Biorą sie za to za co mogą sie brać. Ostatnio przeciez jakiś freikorps się żalił że dostał uzbrojenie z czasów IIWŚ. To świadczy o kompletnym upadku "zbrojeniówki" i stratach jakie ponieśli, a przypominam że Ukraina była do niedawna w czołówce producentów i eksporterów uzbrojenia...
 • @Magia 21:11:14
  Przepraszam, ale o co my się właściwie kłócimy, jeśli piszemy o tym samym.

  1. Pani podała informację, że "Ria Nowosti podaje, że zgodnie z informacjami otrzymanymi od rzeczniczki holenderskiej komisji, w ciałach pilotów znaleziono fragmenty, które mogą być "obiektami z zewnątrz", które uderzyły w samolot."

  2. Ja dodałem, że to było już znane wcześniej, o czym tu pisałem.

  Później była wymiana zdań na temat możliwości zbadania przyczyn wypadku.

  I Pani i ja jesteśmy tego samego zadania, że ktoś tu "kręci", aby wyników nie było.

  Nie wiem jak Pani, ale ja znam procedury badań wypadków lotniczych więc nigdzie nie wypowiedziałem się "wiem lepiej" niż specjaliści.
  Twierdzę natomiast (zarówno z informacji prasowych, jak i własnego doświadczenia), że Kijów utrudnia jak może dostęp do wraku, a tylko jego dokładne zbadanie może jednoznacznie określić w jaki sposób samolot został zestrzelony i potem znaleźć sprawców (to już nie leży w gestii komisji)
 • @Kula Lis 62 18:26:32
  Powstal projekt elektrowni termojadrowej. Bedzie mozna w niej spalac
  radioaktywne odpady z elektrowni atomowych.
 • @re1 22:02:05
  Czyli co na Ukrainie ,też mają św.trójcę ,Gen. Baryła , Oliwa i Żyto .Serdecznie pozdrawiam. :)))
 • @Magia 21:53:07
  Przepraszam, wiem, ale czasami klawisz "a" mi nie kontaktuje, a w tym przypadku "korektor" nie sygnalizuje.
 • @szczurobronny 22:08:47
  Myślę, że szczepionkę mieli od dawna. Stany również mają :)
 • @Magia 22:11:52
  Ależ Droga Pani ja tylko "nakreśliłem" problem. Gdzieżbym tam śmiał kogokolwiek porównywać z "Herr Wurstem" :)))
 • @mrdinozaur 22:08:16
  Wicie co.:) Ja już w życiu trochę wstępnych raportów robiłem.
  Jak zobaczyłem co wczoraj DUTCH SAFETY BOARD napisał, a zwłaszcza na zakładce wpisał "Premliminary". To założyłem RE1TRUTH2 SAFETY BOARD.
  Powinienem, z tego co wymęczyłem do tej pory sporządzić drugi wstępny raport i będzie na co najmniej 60 stron przy takiej czcionce jak ichnia. Hipotezy miałem już ze trzy, ostała się jedna.
  Jak się będzie do mnie uśmiechać to dostaniecie prezent sporządzony w PDF wraz z rysunkami technicznymi z Boeinga.
  Pozdrawiam Wolny Internet - jeszcze.
 • @All
  Aktualizacja.Pozdrawiam.https://www.youtube.com/watch?v=GVPOgys_HZc&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @Pokój Na Ziemi 14:23:11
  Witam...
  Dopiero doczytuję dzisiejszy dzień, postaram sie komentowac a jeszcze nie czytałem wszystkiego...

  Słuchałem cos na ten temat przed paroma kwadransami na TVN 24. Same bzdury ale cenzura przepuściła jedno zdanie - które brzmiało mniej więcej tak - raczej próbuje oddac sens niż zacytowac z pamięci:

  "Jestesmy zaskoczeni że Gazprom nie jest w stanie zrealizować wieloskładnikowego zamówienia"...

  Najwyraźniej - jak zrozumiałem z tej dyskusji co podkreśla to zdanie - Rosjanie realizuja w 100% nasze zamówienie. Ale niedawno - nie wiadomo czy tydzień temu czy miesiąc wstecz wystąpiliśmy do Gazpromu z jakimś "skomplikowanym" zamówieniem i chyba z cześci tego "wieloskładnikowego zamówienia" Gazprom nie realizuje.

  Na mój inzynierski nos wygląda to tak. My w jakichs okresach - podejrzewam że raczej miesięcznych niż tygodniowych składamy zapotrzebowanie na dobowy przesył. I z tego Gazprom sie wywiązuje. Natomiast ostatnio najprawdopodobniej złozyliśmy zamówienie na zwykłe zapotrzebowanie dobowe np. X plus dodatkowo sumę dobową Y. Aby "ruskie" mogły to od daty Z o północy zrealizowac po naszej stronie otwiera się zawory aby mający napłynąć gaz z Rosji pod zwiekszonym cisnieniem nie rozsadził rur. A tu "zonk". Data minęła, nasi odkrecili kurki spodziewajac sie wzrostu ciśnienia i zwiększenia strumienia napływającego gazu - a tu NIC!

  Bo te cwane "ruskie" dobrze wiedziały że to dodatkowe zamówienie miało iśc na "bratnią, banderowską krainę" - i o to jest całe zamieszanie!!!!
  Bo dobrze wiedza że mamy w 100% napełnione nasze zbiorniki podziemne i znaja nasze potrzeby co do 1 metra szesciennego!
 • @szczurobronny 22:18:55
  To jest tylko dowód na to, że my mamy rację :)
 • Trzeba by to pokazać światu :)
  https://www.youtube.com/watch?v=a8w5WHsuKbU
 • SSZA ma "tarczę" tylko na 30 minut, dlatego Oba_dwa nie podskakuje.
  Wrzucam z http://www.defence24.pl/news_test-izraelskiej-tarczy-antyrakietowej-wykryty-przez-rosjan

  Czytać komentarz ze zrozumieniem - powoli.

  krzysiek2103 Dzisiaj, 11 Września, 20:25
  Generalnie obie strony czyli i my i Ruscy zdecydowanie przeceniają (przynajmniej w słowach) znaczenie tarczy która to ma być u nas budowana przez Amerykanów. Po pierwsze to jej umiejscowienie w Polsce wyraźnie wskazuje że nie byłaby w stanie bronić USA przed Rosją bo ruskie pociski wystartują ze środkowej Syberii i przechwycić można je jednie nad północną Kanadą. Po drugie ilość posiadanaych przez Rosjan rakiet i planowanych rakiet przechwytujących wskazują że tej obrony starczy na pół godziny. To może chronić ewentualnie przed terrorystami którzy przejeli by ruską wyrzutnie lub przed przypadkowym odpaleniem kilku rakiet. Ciągle realnym odstraszaniem będzie możliwość przeprowadzania śmiertelnego ataku odwetowego.

  AveIdefix
 • @szczurobronny 22:33:31
  Tłumaczenie chciałeś to daj link do oryginału ,a nie dawaj Corwinusa nawiedzonego . Pzdr. :)))
 • @Repsol 14:51:07
  Aleś wynalazł! Zupełna rewelacja! Musze to przegryźc - zostawiam sobie na łykend...
  :)
  Dzięki!
 • @Kula Lis 62 14:57:57
  Mogą zacząć budować mur na plażach! Przyda sie i jako falochron i jako ochrona wybrzezy przy przewidywanym w nastepnym stuleciu podniesieniu sie poziomu mórz!
  :)
 • @brusek 22:44:31
  Kurdę zawsze mówię ,nie googlujcie tylko rozumu używajcie i Startpage prawdę wam powie .Serdeczności . :)))
 • @eMJot 17:05:55
  To je ono!
  Dziekuję za rewolucyjną czujność!!!!!!!!!!!!
  tak czułem że cos jest nie tak bo w TV wypowiedział sie jakis facio w krawaciku z PGNiG że "teraz będą zapoznawac się z umową z Gazpromem" - TAKIE JAJA!!!
 • @AdNovum 17:12:11
  Może to taka rakieta jak startowała z tego ichniego okretu?
  Wystrzelili a ona zawróciła?
 • @Repsol 22:51:54
  Ależ ja proszę "piaskowego dziadka' jedną z form walki jest wykorzystanie tego co przeciwnik stosuje, przeciwko niemu. Na dzisiaj my sa takie "partyzany" i musimy sie także nauczyć "operować" tym co przeciwnik wykorzystuje przeciwko nam. Nie warto przeciez obudować sie i oczekiwac na atak, nieprawdaż?
 • @brusek 22:59:04
  Ale panika była dzisiaj w ściekowizji! Specjalnie sie poświęciłem i oglądałem, normalnie jakby już IIIWŚ trwała, "ruskie" kurka przykręciły, a to dopiero wrzesień...
 • @Magia 22:18:59
  Nie kłóćmy się o szczegóły. Moja wina, bo przytoczyłem, że to była to informacja z wstępnego raportu, a była "niusem" dziennikarskim.
  Natomiast naprawdę tę informację znałem wcześniej i skomentowałem ją tu:

  Komentarz z Rosjii na temat raportu Holendrów
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_10/Gdyby-Kijow-nie-rozpoczal-wojny-nie-doszlo-by-do-katastrofy-MH-17-8831/

  Czyli jest tak jak sugerowałem we wczorajszej dyskusji.
  Oficjalny wstępny raport w skrócie:
  "Samolot został zestrzelony.
  Szukamy śladów kto, czym i skąd. Już mamy sporo danych więc możecie n
  am nie przeszkadzać w badaniach terenowych, bo i tak dojdziemy prawdy"
  nadużycie link skomentuj usuń
  mrdinozaur 10.09.2014 17:45:51

  Natomiast dziękuję za link do raportu. Przejrzałem, jest naprawdę "wstępny"
 • @Magia 22:55:52
  Może o tym nie mówią, bo czekają, aż to osiągnie taką skalę, że nagła wiadomość wprawi wszystkich w osłupienie :)
  Wszystko jest planowane. Prędzej czy później, dowiemy się przez kogo, dla kogo i dlaczego :)
 • @hades 22:39:27
  Ciekawe dlaczego tego linka nie da się wrzucić na onet.........
 • @szczurobronny 22:44:19
  1. Wojna toczy się o miejsca pracy . " Moim zdaniem chodzi o dyskryminację ludności rosyjskojęzycznej przez ustawy parlamentu Ukrainy" .2 . Ukraińskich żołnierzy artylerzystów nie wini za ostrzał ludności cywilnej ,oni tylko dostają namiary z góry. .3 Jest gotów oddać życie za unormowanie stosunków. .4. To nie jest wojna z Noworosją ,tylko preludium do wojny z Rosją. Tyle w temacie .Pozdrawiam.
 • @hades 23:08:06
  To chyba pytanie retoryczne?
 • @Repsol 20:13:42
  Za te linki dzisiejsze chłopie masz ode mnie 'połamanego tryzuba"!
  :)
  nagroda honorowa i tytularna!
  :)
 • @mania przepraszania 23:11:40
  nooo :D
 • @mania przepraszania 23:11:40
  Ale i tak wstawiłem. Wyciąłem samą końcówkę ;)
 • @Repsol 23:09:30
  Może nie tyle preludium do wojny z Rosją, co rozpoznanie nastrojów i preferencji miejscowej ludności rosyjskojęzycznej i stopnia ich zdeterminowania, co niestety skończyło się wojną domową.
 • @brusek 23:13:18
  Będzie święto "zielonych ludzików" w Rosji;
  http://lifenews.ru/news/140355
  "Szaraki" i "Reptalianie" z Waszyngtonu się chyba zagryzą z wściekłości :)
 • @hades 23:16:37
  I tak trzymać,bo my są "partyzany" i musimy sie dostosować do warunków wroga i je maksymalnie wykorzystać...
 • @mrdinozaur 23:18:45
  Opanuj się .Pzdr.http://stooq.pl/n/?f=914102&c=1&p=0
 • Tak coś dla poprawienia nastroju
  - Pani Pelagio, ale ich było?
  - A dla kogo ten wywiad?
  - Dla dziennika.
  - To tak dziennie ze 10, 100, 500, 1000, a co ja mówię milion, dziesięć milionów...

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rbnio-na-ukrainie-zginelo-2-tys-rosyjskich-zolnierzy-8-tys-rannych/h36e6
 • @mania przepraszania 23:00:24
  Ave. Janukowycz uzgadniając warunki porozumienia, jak wiadomo, konsultował się z Moskwą. Po uzgodnieniu treści, gdy miało dojść do jego podpisania, nie przybył Łukin, który wyjechał do Moskwy twierdząc, że "porozumienie budzi wiele wątpliwości i niewiadomych". I tu pozostają domysł i pytania. Kto kazał/doradzał Janukowyczowi podpisanie takiego dokumentu? Z kim uzgadniał treść? Zakładam, że z Łukinem, a ten zdawszy relacje do Moskwy dostał bury i rozkazano mu wyjechać z Kijowa. Druga opcja: taki był plan Moskwy, by uzgodnić treść, a potem go odrzucić. Osobiście stawiałbym na pierwszą opcję, Moskwa z urzędującym Janukowyczem mogła jeszcze rozegrać wiele opcji. A ucieczka Janukowycz, nie wyglądała na planowaną :)

  Używając słowa "kierownik", mam na myśli Tuska, bo taki ma pseudonim w PO, a nie Sikorskiego. Wybranie DT na przewodniczącego Rady Europejskiej nie przypisywałbym polskiej dyplomacji i jemu samemu. Nie oszukujmy się, to był wybór Merkel i ona wskazał "kierownika wszystkich niemieckich montowni". A gdy karty były już rozdane, to i Cameron się podczepił. I dlatego DT pasuje Niemcom, bo czuje się słabo w polityce zagranicznej, nie będzie wadził "wielkim" i nie będzie samodzielny. Ale może się mylę? Think

  A co do ropy, to kilka dni temu wrzuciłem cytat:

  Cytat:
  Ali Al-Naimi, arabski minister ds. ropy naftowej, ocenia obecny poziom cen ropy naftowej za odpowiedni i nie widzi problemu nawet w scenariuszu spadku cen surowca o kolejne kilka dolarów na baryłce.


  Był to sygnał dla Kremla, że USA i szejkowie dogadali się, co do spadku cen. Teraz niech Putin kalkuluje, czy mu starczy do "pierwszego". Stąd moim zdaniem cisza w Donbasie i informacje o wycofaniu znacznej części wojsk rosyjskich z tamtych terenów.
 • @Magia 23:27:52
  Do następnej konstruktywnej "kłótni" :)
  Pozdrawiam
 • @Repsol 23:33:33
  Drogi "piaskowy dziadku" (mam nadzieję zę nie obrazisz sie za to porównanie, bo ja pamietam bajki "piaskowego dziadka") cóz mam ci odpisać? Chyba tylko tyle że my biedne "ludzie" jesteśmy tylko widzami oglądającymi "geopolityczne" przedstawienie, ale jednak mam nadzieję że chociaż nasze oklaski dotrą do Noworosji...
 • @Magia 23:41:11
  Dobrej nocy pani psycholożko...
  Ps. To nie żadna złośliwośc , a tylko wspomnienie szkoleń z adeptami tej nauki...
 • @Magia 23:41:11
  http://vk.com/antimaydan?z=video11605346_169398720%2F416505717bc8d08dbe
  Dobranoc:)
 • @Magia 23:41:11
  Myślę że bardziej godziny...
 • @szczurobronny 23:22:00
  Pod Iłowanskiem siły ukraińskie zaminowały tory kolejowe ,trwa rozbrajanie ładunków. Siły obronne przygotowują się na kontrofensywę armii Ukrainy na co wskazują dane wywiadu i dyslokacja wojsk przeciwnika.Pod Donieckiem potwierdzono obecność nowych sił pancernych przeciwnika.Zatrzymano obywatela Ługańska u którego znaleziono 26 kg. trotylu.W punkcie Jelenowka ukraińcy rozstrzelali ok 30 swoich żołnierzy za chęć do dezerterowania lub przejścia na drugą stronę.Przy pomocy gradów rozwalono ukraińską kolumnę zmierzającą do Mariupola.Ksiądz greckokatolicki nakazał banderopitekom mordować przeciwników.Smartfony winne dania dupy przez banderopiteków.Pzdr.
 • @Repsol 23:25:32
  Dzięki za kolejny świetny link! Jestes prawie tak dobry jak moja przyjaciółka internetowa co potrafi w necie nawet wygrzebac date urodzenia Krakauera!
  :)
  Co do informacji z linku to jeżeli Rosja poprzez Gazprom zaczeła dokładnie stosować się do UMOWY z odbiorcami gazu czyli NIE DOSTARCZAĆ gazu ponad potrzeby i ustalenia bo NIE WOLNO handlować tym gazem z innymi, to "kraina" jest dokładnie "ugotowana" i podane w linku wyliczenie które mówi że ukrom wszystko się "bilansuje" poza "drobną" ilością 5 mld m3 - jest zupełnie nierealne!
  Bo żaden "rewers" nie zadziała! W bilansie moga go juz spokojnie wykreślić!
  Z informacji linkowych wynika że juz maja zbiorniki gazu w połowie puste!
  Czyli jest nawet nie "źle" ale TRAGICZNIE!!!!!

  Proponuję napisanie pracy naukowej "zależnośc nastrojów pokojowych faszystowskiego społeczeństwa Ukrainy od temperatury przy całkowitym braku ogrzewania mieszkań"
 • Spowiedz agenta amerykanskiego opisujaca budowanie imperium USA
  https://www.youtube.com/watch?v=ABDkaZjVjjo
 • @brusek 00:00:56
  Witaj napiszę tak : Ukraińcy to debile z którymi normalni ludzie żadnych stosunków utrzymywać nie powinni. Ale patrząc w oczy naszemu el presidente to myślę że nam piękną chorobę ułoży.Pzdr.http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jak_pokochac_putina_312561.html
 • @Magia 00:08:27
  Mimo że paluszki mnie się odwracają w różne inne strony, to odważę się to wklepać, w jednym z ośrodków z naszych służb. Ach co ja zrobił taki gadatliwy jestem że , aż strach....
 • @Magia 00:08:27
  Ps. Muszę przerwać konwersację bo kontakty ze "sługami nauki o niczym, znalezione w internecie!" to nie moja opinia, wpływają na mnie negatywnie...
 • @Pokój Na Ziemi 00:20:23
  Pewnie tak ,tam kretynów nie ma. Pzdr.
 • @Pokój Na Ziemi 00:17:52
  Jeszcze coś ważnego w sprawie zestrzelonego Malezyjczyka: http://bump.ru/page/blog/club/view_post.seam?userId=19106&postId=2696207
 • @Magia 00:08:27
  Strach się bać, Madame Vastra;
  http://doctorwho.tumblr.com/image/49463963168
 • @Repsol 00:14:55
  Powracając do ewentualnej prowokacji i dyskusji o elektrowniach atomowych w których "grzebią" z USA, to szykuje się paskudna prowokacja:
  http://swip.su/v-rajon-slavyanska-okkupacionnye-vojska-zavozyat-cisterny-s-yadovitymi-veshhestvami-gotovyatsya-provokacii-shtab-armii-dnr/
 • @re1 22:40:12
  Trochę się znam na tych sprawach.
  Jeżeli chodzi o wyrzutnie rakiet przechwytujących inne rakiety, dla których zachód wymyślił eufemizm "tarcza antyrakietowa" to sprawa wygląda tak, że: Amerykanie posiadają obecnie dwa strategiczne rejony obrony przeciwrakietowej (w Kalifornii i na Alasce). Systemy te były już testowane i ich skuteczność okazywała się być bardzo słaba. To jedna rzecz. Druga sprawa - te systemy są w stanie przechwytywać tylko POJEDYNCZE RAKIETY BALISTYCZNE. Zatem mogą one ewentualnie ochronić USA przed atakiem ze strony KRLD, które nie są w stanie wyprodukować dużej ilości rakiet balistycznych z ładunkami jądrowymi. Gdyby Rosja w krótkim czasie posłała na USA kilkadziesiąt rakiet balistycznych to żadna tarcza tego nie powstrzyma. Następna sprawa - Rosjanie (podobnie zresztą jak i Amerykanie) posiadają już teraz rakiety balistyczne, które potrafią manewrować w taki sposób, że niemożliwe jest przewidzenie jej dokładnej trasy lotu co w praktyce oznacza, że takiej rakiety NIGDY NIE BEDZIE W STANIE PRZECHWYCIĆ ŻADNA TARCZA ANTYRAKIETOWA. Następna sprawa - istnieją też takie rakiety balistyczne, które składają się z wielu głowic i w odpowiedniej odległości przed celem "z jednej rakiety robi się kilka", co także w zasadzie uniemożliwia ich skuteczne przechwycenie. Mówiąc krótko - "tarcza antyrakietowa" to w 90% propaganda i marketing. Ona mogłaby ewentualnie powstrzymać atak ze strony KRLD albo Iranu ale nie Rosji czy nawet Chin. Ale to jeszcze nie wszystko - gdyby w Polsce została rozlokowana kolejna "tarcza antyrakietowa", to swoim zasięgiem nie obejmie ona rakiet, które miałyby spaść na terytorium Polski ani nawet na obszar Niemiec. Ci co mają minimalne pojęcie na ten temat to wiedzą o czym piszę i dlaczego tak jest. Ale nawet gdyby Rosjanie zechcieli wysłać pojedynczą rakietę balistyczą do Wielkiej Brytanii, to wcześniej mogliby po prostu zniszczyć tą tarczę antyrakietową w Polsce chociażby rakietami taktycznymi Iskander (wystarczyłaby jedna), rakiet taktycznych Iskander w zasadzie także nie da się przechwycić środkami przeciwlotniczymi, którymi dysponuje obecnie zachód. Ot cała prawda na temat "tarczy antyrakietowej".
 • @Magia 00:29:36
  Brusek ratuj towarzyszu! Bo jak widac i słychać ludzie nie chcą "njusów" tylko "prasówek" i "przeglądówek". Tako rzeczą do nas adeptki "psychologii" i co tu więcej pisać?
  Ps. "Arboria Institute" się kłania;
  http://www.youtube.com/watch?v=iFngvcZQtWo
 • @szczurobronny 00:34:00
  Życie was dzieli , proszę olewać .Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=RE73ewTofsg#t=43
 • @Magia 00:29:36
  Sorry Winetu!
  Nie dam dzis rady!

  Ale dzis miałem dzień spełniania dobrych uczynków - jak napisał któryś z moich ulubionych pisarzy sf - dzień bez dobrego uczynku nie warty jest zapamietania...
  A moze on inaczej to sformuował a ja to tak po swojemu powtarzam... ???

  Ale za to jak o naszymm słońcu wspominasz masz ode mnie pakiet = playlista do posłuchania i poogladania...
  Drugi chyba filmik jest "słoneczny"
  :)
  https://www.youtube.com/playlist?list=PL5E48553B3D0A8BAD
  https://www.youtube.com/watch?v=h93Z6pefXNg&list=PL5E48553B3D0A8BAD
 • @brusek 00:46:03
  Niech zgadne , nie jest to Ph. K. Dick?
  Ps. Ostrożnie z psychologami, a szczególnie z psycholożkami...
 • @szczurobronny 00:34:00
  Tak, czytałem wczoraj Twoją "konwersację" z - mania przepraszania- wydała mi się bardzo dziwna...skakaliście sobie do gardeł, więc się nie wtrącałem a i "fretka" chciała załagodzić, nie wiem skąd lecz wcześniej tego nie było, najlepiej nie zbaczać z tematu, który prowadzi AdNovum.
  Może jest możliwość logowania się pod takim samym nickiem, nie wiem, SBU działa. Ja miałem jakieś dwa tygodnie temu inny nick, ciągle miałem informacje "sprawdzam uprawnienia" i nie mogłem się zalogować, jak na razie nie widzę w dyskusji mojego "starego " nicka, ale kto wie?
 • @Magia 00:48:36
  Moją największą słabościa zawsze były wkształcone kobiety...
 • @szczurobronny 00:55:25
  Czy spełnił obietnice ,zobacz sondę .Pzdr.http://wiadomosci.onet.pl/kraj/donald-tusk-siedem-lat-temu-mam-bardzo-ambitne-zamierzenia/xlhzm
 • @szczurobronny 00:55:25
  Libia nie jest tematem bloga AdNovum; chyba większość tutaj jest ciekawa co tam słychać w Noworosji i jak sobie radzą Opołczeńcy z ukrozombi...
 • @All
  Odpadam.Pzdr.
 • @mania przepraszania 01:01:30
  Moja Małżonka ma tylko szkołę pomaturalną (stara matura) dwuletnią, a ja ją bardzo kocham- Małżonkę oczywiście, nie szkołę:)
 • @szczurobronny 01:05:31
  Przestań być politrukiem, badź sobą. Fretka jest bardziej "realna" od ciebie. Przemyśl to , nie dyskutuj. To dobre rady...
 • @Repsol 01:05:06
  Dobrej Nocy!
  Nie odpadaj przypadkiem na zawsze:)
 • @mania przepraszania 01:12:50
  Co Wy kuźwa, noc nastała i z trumien wychodzicie? Trzeba szukać kołka osikowego, czy coś?
 • @lorenko 01:11:11
  I oto chodzi! Nie o wykztałcenie oczywiście, chociaż te dywagacje o Freudzie i o Frommie każdego twardziela by zmiękczyły...
 • @mania przepraszania 01:20:43
  Mnie też zmiękczają, lecz jak na razie viagra niepotrzebna:)
 • @Shaolin 00:32:01
  www.youtube.com/watch?v=IzYlILA31xw

  armia Chin
 • @mania przepraszania 01:20:43
  http://cs622231.vk.me/v622231053/1378/jj0UojvXx3w.jpg
 • @Gregoson 01:35:17
  http://swip.su/batalon-prizrakfoto/
 • @lorenko 01:41:31
  Polski Жириновский?
  http://dzikikraj.interia.pl/mowatrawa/news-czarnecki-to-ja-jestem-najwazniejszym-polakiem-w-ue,nId,1498496#iwa_item=7&iwa_img=0&iwa_hash=18187&iwa_block=facts_news_small
 • @fretka 21:14:33
  Witam wszystkich z rana.
  Pozwolę sobie dodać kilka słów do wczorajszej Twojej wiadomości o "nowych" starych czołgach T-64BW dla nacgwardii z Zakładów Małyszewa w Charkowie.Jak słusznie zauważyli Koledzy na forum,ta informacja została sprytnie zmanipulowana,prawdopodobnie dla podniesienia morale "ciemnego luda" na Ukrainie.Na wstępie pokazane są wyciągnięte ze złomowiska przy zakładach czołgi T-64,"zmodernizowane" w zakładach Małyszewa i jak mniemam jadące na front.Potem pokazana jest hala montażowa zakładów,w której są montowane nowe T-84 OpłotM i wypowiedzi pracowników o wysokiej jakości produkowanych czołgów.
  Dla laika czołg to czołg,cieszy oko taka "piękna" produkcja dla ukraińskiego wojska.Tylko że te czołgi w fazie ostatecznego montażu,to część kontraktu realizowanego dla Tajlandii od początku roku.Zdjęcia z tej hali z końca sierpnia właśnie z tymi samymi czołgami można znaleźć na tajskiej stronie omawiającej ten kontrakt.Chciałem załączyć zdjęcia,ale niestety nie wiem,jak to zrobić.Pozdrawiam
 • @zupeusa 09:11:49
  Raczej polski Liaszko!

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Witam z rana i szybko wklejam zanim znow NEON nie padnie!

  12.09.2014
  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami


  MH17


  Władze Malezji stwierdziły że śledztwo idzie w różnych kierunkach. Dodano także iż równolegle do prac międzynarodowej komisji Malezja prowadzi własne śledztwo które ma wyjaśnić przyczyny katastrofy i wskazania winnych tej tragedii. Wcześniej prokurator generalny Malezji poinformował iż Malezja prowadzi śledztwo które powinno zakończyć się postawieniem przed wymiarem sprawiedliwości wszystkich odpowiedzialnych zaś wszystkie dowody i zeznania powinny zostać przekazane stronie malezyjskiej
  http://www.novorosinform.org/news/id/8587


  PRZERWANIE OGNIA


  Skrót wydarzeń dnia poprzedniego czyli opis krwawego przerwania ognia. Czyli dzień jak co dzień – ukry walą artylerią a giną ludzie…
  http://rusvesna.su/news/1410465514

  Miało być 36/36, było 31/36 = czyli wymieniono 31 żołnierzy armii ukraińskiej za 36 powstańców
  http://ria.ru/world/20140912/1023757662.html

  Znów przyleciały podarunki artyleryjskie kalibru 150mm na teren Rosji. Spadły na pole orne… Ukry kontynuują zasiewy
  http://ria.ru/incidents/20140912/1023757532.html

  W odpowiedzi na atak ukrow partyzanci pogonili ich z miejscowości Patrioticzne / DNR/
  http://www.novorosinform.org/news/id/8593

  Dzisiejszy poranek północ część Doniecka witała codziennymi salwami powitalnymi. Strzelali ci co zawsze. Walczyły resztki nacgwarii wypierane przez „naszych”

  Nowy film od Motoroli - +18!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8591

  Batalion milicyjny „Szachtiorsk” chyba kończy działalność – film. Podobno rozkaz o rozformowaniu już podpisany…
  http://rusvesna.su/news/1410474191

  Dla miłośników techniki „czołgowej”. W artykule informacja o statystykach. Od początku roku wyremontowano na Ukrainie ok. 12 tysięcy „jednostek”. W chwili obecnej remontuje się 500 „starych” i 145 „nowych” czołgów. Tak sprawozdaje ministerstwo obrony ukrow. Planuje się do końca roku dokończyć te obecnie trwające remonty. Prace są zaawansowane w 80%. Wydano na to już 100 mln USD. W strefę walk już wysłano „trochę” nowych czołgów oraz dwa zmodernizowane SU25, helikoptery w nieznanej liczbie oraz ogólnie rozumiana „broń przeciwpancerna”. DO pracy remontowych ponownie przyjęto wszystkich wcześniej zwolnionych specjalistów…
  http://rusvesna.su/news/1410434403

  Ekspert wojskowy Władimir Prochwatiłow opowiada w filmie o związku polityki z wojną na Donbasie…
  http://rusvesna.su/news/1410468538

  Kłamca z wyraźnymi oznakami postępującego idiotyzmu, jak by powiedział dzielny wojak Szwejk – czyli pan Andriej Łysenko – powiedział że wojsko stworzy jednolitą linię frontu za żołnierze zostaną „wyprowadzeni z wcześniej zajmowanych pozycji”. Linia frontu jest teraz specjalnie wzmacniana i fortyfikowana. Potem mówi coś czego ja nie pojmuję – ale ja mam za małą wyobraźnię. Bo z jednej strony ta „jednolita linia frontu” obejmuje też okrążone w kotłach oddziały. Pochwalił się też że na front jada po zęby uzbrojone oddziały o których oczywiście nic nie powie bo to tajemnica. Ale te nowe siły są tak mocne że wytrzymają każde uderzenie przeciwnika!
  http://regnum.ru/news/polit/1846526.html

  Ministerstwo Obrony Rosji wyśmialo w/w Pana Łysenkę który wciąż opowiada o „tysiącach poległych rosyjskich żołnierzy”
  http://regnum.ru/news/polit/1846548.html


  NOWOROSJA


  Dziś jeszcze raz o pracach DNR nad wprowadzeniem swojego własnego pieniądza. Pan Litwinow, z Rady Najwyższej DNR dodał że DNR planuje w najbliższym czasie przystąpić do Związku Celnego. W okresie przejściowym na terenie Republiki będą obowiązywać dwie waluty: grzywna i rubel. Ale wszystkie rozliczenia będą robione w rublach które staną się podstawową walutą w Republice do końca tego roku…
  http://politikus.ru/events/29601-vlasti-dnr-nachali-podgotovku-k-sozdaniyu-sobstvennoy-valyuty.html


  KIJÓW i okolice


  O tym jak mieszkańcy Europy chcą większej niezależności od USA. Trochę statystyk i procentów, trochę opinii zachodniej prasy na ten temat
  http://svpressa.ru/politic/article/97914/

  „Klub Szanghajski” chyba przekształci się w jakąś „porządną” ekonomiczną organizację! O tym niżej kilka opinii i wniosków!
  http://svpressa.ru/politic/article/97911/

  „Kijów rwie się do ostatniej bitwy”. Czyli trochę ukropskiej propagandy i zimne kalkulacje na temat ich możliwości
  http://svpressa.ru/war21/article/97716/?rpop=1

  Zaś kijowscy urzędnicy chwalą i podtrzymują nacjonalizm, niczym religię państwową – analiza..
  http://svpressa.ru/politic/article/97802/

  Fajne, na temat naszych ulubionych gwiazd, panów Liaszko i Jarosza… Tytuł mówi wszystko: „Marionetki”…
  http://svpressa.ru/society/article/97847/

  MFW wyśle do Moskwy pod koniec września swoją grupę ekspertów. Na razie prognozy MFW dla Rosji są pomyślne, nie oczekuje się jakichś spadków. Według najnowszych ocen PKB Rosji będzie większy na koniec roku o 0,2% niż prognozowany wcześniej. Nie mniej jednak ucieczka kapitału z rynku rosyjskiego oceniana jest nie na 100 a na 120 mld USD
  http://rusvesna.su/economy/1410487226

  To już chyba było? W Kijowie jak na dzikim zachodzie: kto ma broń i lepiej strzela tego na wierzchu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8590

  A tego nie było! Pan Cohen, jak nazwisko wskazuje pochodzący ze starego i zasłużonego rodu mędrców zauważył i przestrzega że wypadki „ukraińskie” spowodują rozpad Europy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8588

  Unia płacze nad każdą żabką i kwiatuszkiem na polskich budowach i inwestycjach? Ciekawe czy jakiś „ekolog” kiwnie palcem w obronie zagrożonej budową „kijowskiego muru granicznego” flory i fauny …
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/12/22368890/

  Dzisiejsze rosyjskie gry wojenne to bezprecedensowe przerzucenie 100 tysięcy uczestników ćwiczeń na odległośc 4 tysiące kilometrów!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/12/22368897/

  Mecz „Gej Gwardia” z trenerem Liaszko kontra „Nac-Gwardia” z trenerem Poroszenką na razie nierozstrzygnięty!
  http://novorus.info/news/events/27810-gey-gvardiya-lyashko-protiv-nacgvardii-poroshenko-razborki-po-peredelu-sobstvennosti.html


  SANKCJE

  Wczoraj i dzisiaj / wyżej/ donosiłem że Rosja „pręży muskuły” militarne poprzez ćwiczenia i gry wojenne. Teraz dodatkowo chyba niedźwiedź się wkurzył na sankcje ekonomiczne i znów przygotowuje kolejne przeciw „eurosojuzowi”. Mówi się że ograniczeniom podlegać będzie import odzieży, samochodów. Wchodzi to w życie z dniem dzisiejszym. I chyba to nie koniec… Czekają w kolejce alkohole i inne towary luksusowe…
  http://rusvesna.su/economy/1410487108

  Jaceniuk od kiedy goli pejsy to ma jakieś „haluny”! Teraz chce od UE śledztwa w sprawie tej bezczelnej Rosji która nie chce dać ukrom gazu na krechę! Ta Rosja robi się coraz bezczelniejsza!
  http://regnum.ru/news/polit/1846519.html

  Pan Zacharczenko jak się dowiedział że trafił na listę osób „sankcjonowanych” zakazem wyjazdu do UE, stwierdził że na wieśc o tym popłakał się! Ale potem otarł łzy jak prawdziwy mężczyzna i powiedział że w takim razie nie poleci na urlop na Majorkę ale na Krym!
  http://www.vz.ru/news/2014/9/12/705305.html
 • @lorenko 01:35:46
  "A eto zdiełał sa swoimi druzjami s SSZA i jewropy"
  https://www.youtube.com/watch?v=tgq8KvJ77l0&feature=youtu.be

  Bez komentarza------------------------------------------------------
 • @adalbert05 09:51:10
  No i znów ukraińskie manipulacje i kłamstwa rozsypały się w drobny maczek:)))

  Dzięki za tą informację i

  Pozdrawiam:)
 • @brusek 09:53:29
  Dzięki za ten wyczerpujący zasób informacji na dzisiejszy dzień.

  Pozdrawiam Serdecznie:)
 • @re1 10:00:40
  Dobry film!

  Pozdrawiam:)
 • @brusek 09:53:29
  Witam,jak zwykle dzięki za świetny poranny skrót wiadomości.
  Przeczytałem artykuł o remontach sprzętu dla armii ukraińskiej i chyba nie jest u nich tak "różowo" jak piszesz.Kijów twierdzi,że wyremontowano 500 jednostek techniki i wyprodukowano 145 nowych czołgów,transporterów, samolotów i innych systemów.Przynajmniej ja tak to przetłumaczyłem.Jak widać na wczorajszym filmie Fretki linia produkcji nowych czołgów jest "zajęta" przez kontrakt dla Tajlandii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej