Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 12.09.2014r- szósty dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukraińska armia przygotowuje się do nowej fazy operacji pacyfikacyjnej, tzw. operacji antyterrorystycznej.

Jak wynika z danych przekazanych wczoraj przez zastępcę szefa uzbrojenia Sił Zbrojnych Ukrainy, pułkownika Władysława Szostaka, od początku tego roku naprawiono i wysłano na front około 12 tys sztuk różnego rodzaju sprzętu wojskowego.

Obecnie zaś na podstawie 900 umów w naprawie znajduje się kolejnych 500 sztuk sprzętu:

"Oczekuje się, że do końca roku osiągną gotowość bojową wszystkie z remontowanych obecnie rodzajów uzbrojenia"- powiedział W. Szostak dodając, że plan ten wykonano już w 80%.

Z tego sprzętu obecnie skierowano na front znaczną ilość czołgów, zmodernizowane samoloty Su-25 i śmigłowce oraz broń przeciwpancerną.

Koszt naprawy sprzętu ma wynosić 1,3 mld hrywien (około 100 mln $). Jednocześnie widać na co wydawane jest gro pomocy finasowej przeznaczonej dla Ukrainy. Tak więc ludzie nie będą mieli co jeść, ale za to będzie broń do zabijania innych ludzi- ich współziomków ze Wschodu.

Ponadto poinformował, że trwa produkcja nowego sprzętu wojskowego, który w normalnych warunkach wyprodukowany zostałby w czasie do 10-12 miesięcy ale w obliczu obecnej sytuacji przywrócono trzy zmianowy system pracy tak aby przyśpieszyć jego produkcję do końca br.

Jak widać w kraju gdzie całe gałęzie przemysłu padły lub zbankrutowały, gdzie brakuje pieniędzy dosłownie na wszystko, a ludziom w zimie grozi brak ciepła i gazu, kijowskie władze nie żałują pieniędzy na dalsze prowadzenie bezsensownej wojny domowej. A jedynie obecnie dynamicznie rozwijajacą się tam gałęzią przemysłu jest, mimo bardzo wysokiego stopnia bezrobocia, przemysł produkujący na potrzeby armii.

Innym przykładem dowodzącym w jakim kierunku podąża to ukraińskie szaleństwo jest sprawa wczorajszej rewizji przeprowadzonej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w biurze redakcji gazety "Wiesti".

Otóż gazeta ta opublikowała atrykuł na temat córki szefa SBU, która studiuje w Stanach Zjednoczonych i tam wynajmuje mieszkanie w najbardziej prestiżowej dzielnicy Nowego Jorku, gdzie opłata za najem takiego mieszkania wynosi około 12 tys $ miesięcznie.

Oczywiste jest, że nawet z ponadprzeciętnych poborów szefa SBU, nie ma możliwości sfinansowania kosztów studiów i w związku z tym środki na ten cel pochodzić mogą tylko z dwóch źródeł, albo z korupcji, albo też- jest to również forma łapówki- z funduszy operacyjnych wypłacanych przez amerykańskie służby swojemu odpowiednikowi w ukraińskich strukturach władzy? Obie te możliwości są oczywiście równie prawdopodobne znając obecną sytuację wewnetrzną jaka panuje na Ukrainie.

Wymienione wyżej przykłady dowodzą jak wysokie- wręcz koszerne- warunki spełnia ukraińska demokracja po dokonanym tam za pomocą zachodnich ośrodków dywersyjnych przewrocie rządowym.

Proszę zauważyć jak wzorzec ten jaki obecnie obowiązuje na Ukrainie, co bardzo łatwo jest dostrzec, przypomina również to wszystko co obserwujemy na naszym polskim podwórku. Różnica można powiedzieć jest tylko jedna, a więc to co na Ukrainie robi się w sposób całkowicie otwarty nie oglądając się na tamtejszą opinię publiczną, u nas jest bardziej zakamuflowane i ukryte, ale generalnie skutek jest taki sam.

Sytuacja ta dowodzi, że tak Polska jak i Ukraina, podlega obecnie pod to samo centrum decyzyjne, które za pomocą swej agentury prowadzi politykę nie licząc się z interesem, suwerennością i jakimikolwiek normami i standardami prawa państw mianujących się demokratycznymi. Można więc powiedzieć, że narzucone podstępem i w sposób niejawny formy władzy i system są wyłącznie parodią demokracji nie mając z nią nic wspólnego, co my odczuwany nacodzień już od dobrego ćwierćwiecza.

Przechodząc zaś do realcji z ukraińskiej wojny domowej można zauważyć, że utrwala się ostatnio tendencja spadku ilości ostrzałów celów cywilnych prowadzonych przez ukraińską artylerię.

Natomiast w przeciwieństwie do tej tendencji wojska ukraińskie w bardzo szybklim tempie ściągają  znaczne ilości posiłków wojskowych na niektórych kierunkach frontu.

Mapa obrazująca dotychczasowy przebieg linii frontu jak i koncentracji sił dowodzi powyższej tendencji:

Mapę można powiększyć pod tym linkiem:

ic.pics.livejournal.com/kot_ivanov/71733898/33492/33492_original.jpg

Jak widać na załączonej mapie wojska ukraińskie koncentrują się obecnie w siedmiu rejonach, z których praktycznie każdy jest obecnie w równym stopniu zasilany posiłkami siły żywej i sprzętu.

Takie rozmieszczenie głównych sił ukraińskich korpusów spedycyjnych jak i znaczna siła sprzętu zgromadzona podczas trwającego obecnie rozejmu dowodzi, że wojska te będą prowadziły równoczesny zmasowany atak na wszystkich kierunkach usiłując prawdopodobnie jednym uderzeniem doprowadzić do rozbicja sił powstańczych.

Z tym, że postawa powstańców nie jest w tym przypadku tylko postawą bierną i wyczekującą na dalszy rozwój sytuacji.

Otóż dowództwo sił powstańczych bacznie rejestruje poczynania wroga, kontolując jego przemieszczanie się, liczbę wojsk i sprzętu ściąganych w dalszym ciągu na front jak i pozycje wyjściowe zajmowane przez nie.

Jednocześnie w miarę możliwości i sprzyjającej sytuacji wojska powstańcze bez wchodzenia w otwarty bój, tam gdzie to jest realne dokonują zamykania w kolejne kotły sił ukraińskich.

Taka właśnie sytuacja ma ostatnio miejsce w rejonie miejscowości Debalczewo, gdzie powstańcy wykonali podobny manewr, który zakończył się sukcesem tydzień temu pod Iłowajskiem:

W kotle tym zamknięto wczoraj znaczne siły ukraińskich wojsk posiadająch duże ilości czołgów, wozów opancerzonych, artylerii ciężkiej, wyrzutni rakiet oraz zapasy amunicji i innego sprzętu. W przypadku wznowienia ofensywy przez ukraińskie wojska kocioł ten zostanie zlikwidowany.

Podobna sytuacja ma miejsce w rejone na północny-zachód od Doniecka, gdzie niewielkie zgrupowanie ukraińskich wojsk dostało się w mini kocioł, tam też miał miejsce incydent polegajacy na tym, że grupa około 30 ukraińskich żołnierzy nie widząc dalszego sensu walki w kotle postanowiła zdezerterować za co zostali rozstrzelani przez członków ukraińskiej gwardii narodowej:

Bardzo duża koncentracja ukraińskich wojsk występuje w rejonie Mariupola, gdzie prawdopodobnie będą one próbowały ataku na kierunku wschodnim i północno-wschodnim w celu odzyskania kontroli nad całym tamtejszym pasem granicznym.

Ukraińskie dowództwo szykuje obecnie do wysłania w rejon miejscowości Mikołajów dwie doborowe brygady wojsk powietrzno-desantowych: 22 i 79 brygady.

Oddziały partyzanckie prowadzą obecnie intensywne działania w rejonie miasta Sławiańsk, których celem jest przygotowanie gruntu pod przyszły kontrarak na tym kierunku przez wojska powstańcze.

Natomiast wojska reżymowe ściągają w ten sam rejon duże ilości jakiś podejrzanych substancji chemicznych, które mogą być wykorzystane do ataku chemicznego na pozycje sił powstańczych.

A "Motorola" wciąż pracuje:

Pozdrawiam.

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • Z Debalczewo.
  Będą likwidować ten, albo inny. Myślę, że pięć na pewno.
  Niech kijowianie nie śpią, bo Noworosja czuwa,
  Dostałem takie informacje z dobrze poinformowanego źródła.
  Pozdrawiam
 • @re1 10:18:04
  Cytuję:

  " Myślę, że pięć na pewno"

  Oczywiście wliczając w to kilka starych kotłów.

  Pozdrawiam.
 • SBU dyspozycje z Langeley.
  Dopiero teraz przyjrzałem się informacji o córce tego co "naliwa" pieniądze są za MH17. Moja informacja re1truth2 aktualizacja 2014-08-13 21:53.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 10:25:51
  Pozdrawiam
  Nocna wymiana jeńców;
  http://lifenews.ru/news/140357
 • @re1 10:27:42
  No tak ale ona "studiuje" tam już od kilku lat.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:37:13
  Dzięki za film.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:42:34
  Wczoraj było o ukraińskich czołgach, coś w "temacie";
  http://www.youtube.com/watch?v=unqz9fCCWpM
 • @mania przepraszania 10:44:48
  Ps. Grilla sobie urządzili w środku?
 • Coraz mniej pojmuję strategię Rosji...
  Jest coraz bardziej ewidentnym, że całe to zawieszenie broni i jakieś tam "porozumienie" w Mińsku było tylko dla złapania oddechu przez stronę ukraińską oraz dozbrojenie i doposażenie przez "niektóre kraje"... "Korzyść" extra dla Rosji to nowa transza sankcji ze strony "wolnego świata". Trzeba było załatwić się z Banderlandem raz a porządnie już parę miesięcy temu - konsekwencje w postaci sankcji byłyby te same, a przynajmniej nie "za chęć do życia".
 • @szczurobronny 10:40:55
  Szkoda tylko, że wyborcy nie dostrzegają tej oczywistej oczywistości.

  Dzięki i

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:44:48
  Pewnie był to "samozapłon" silnika:)))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:43:26
  Filmik o tym jak usunięto "słynne' zwłoki wiszące na przewodach wysokiego napięcia;
  http://etoonda.livejournal.com/671002.html
 • @mariusz251 10:48:48
  Nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. A czas i tak gra na korzyść powstańców.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 10:52:52
  Ciekawe dlaczego oni nie usuwają zwłok swoich żołnierzy tylko czekają na to aby za nich zrobili to ludzie Donbasu?

  Pozdrawiam.
 • @mariusz251 10:48:48
  A czy właśnie nie chodzi czasami o to, by nikt się nie mógł połapać w tym co planują w przyszłości? Co to za "strategia" w której orientuje sie każdy internauta (oczywiście nikomu nie ubliżając)?
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 10:54:41
  I dobrze zrobili, ten filmik powinien być rozpropagowany gdzie tylko się da.
  A co do stosunku Kijowa do swoich żołnierzy to przywołam "słynne" słowa "marszała" Semenczenki; "mięsa ci szkoda?"...
 • Krym pod 'ruską" okupacją, czyli półwysep widziany oczami Amerykanina;
  http://www.youtube.com/watch?v=kJ_mWtDyBUo
 • @mariusz251 10:48:48
  Popieram.
  Kilka dni temu napisałem:
  - uprzątnięcie Bandrlandu do połowy maja kosztowałoby Rosję ok. 5 tys. ofiar
  - teraz ofiar jest już ok. 40 tys, do tego milion uchodźców i zrujnowana infrastruktura
  - jeśli "zabawa w kotka i myszkę" potrwa jeszcze z 5 miesięcy, ofiary bedą liczone w milionach, bo ukropy wyraźnie dążą do zbudowania broni jądrowej.
  Przy okazji:
  - jeden z kolegów, dość dowcipnie, zarzucił mnie sprzyjanie myśleniu spiskowemu. No ale czy samo obalenie Janukowycza nie sprzyja takim teoriom spiskowym? Skoro Rosja ma taki świetny wywiad, to nie wiedziała, czym pachnie Majdan? Zgodnie ze starą inżynierską zasadą minimalizacji kosztów rozpędzenie Majdanu było najtańszą metodą zlkwidowania kryzysu. Czyżby wywiad rosyjski nie wiedział o najemnikach w Kijowie? Czy Putin godził się na obalenie Janukowycza, aby bezapelacyjnie zawładnąć Krymem?
 • @Magia 11:10:49
  I bardzo dobrze. bałem się wczoraj komentować to wydarzenie żeby nie być posądzony o 'defetyzm" i sianie prokremlowskiej propagandy.
  Na chwilę obecną Noworosja potrzebuje zjednoczenia oraz "zwarcia szeregów", a nie wzajemnych pretensji i rozliczeń...
 • Zdjęcia do wczorajszego newsa Fretki o remoncie techniki ukraińskiej
  Witam,załączam zdjęcia,o których pisałem wcześniej z Zakładów Małyszewa,ze strony tajskiej,te same czołgi w trakcie montażu dla Armii Tajlandii,a nie dla nacgwardii,jak kłamano w reportażu z Kijowa.
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT-dLfA2-blQzKD2LEyr7vFPWYR5urpk88cmUl2Y4cavWf2w2kV
  http://f.ptcdn.info/789/022/000/1409145288-thaioplot1-o.jpg
 • @adalbert05 11:25:49
  Do góry jest filmik co się z ta technika dzieje "na froncie".
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 10:58:43
  Już kiedyś o tym pisałem,Striełkow jest namaszczany na następcę Władimira,taka moja mała "spiskowa teoria"Pzdr
 • Wojksa rosjskie na Ukrainie
  Przed chwilą wyczytałem na moim ulubionym Onecie, że jest tam ponad1000 żołnierzy rosyjskich.
  Przecież wczoraj Pan Prezydent Poroszenko powiedział, że większość wojska wraz z "techniką" wycofała się.
  Czyżby Pan Prezydent kłamał? Przecież to niemożliwe :)
 • powitanie
  Postanowiłem po miesiącach czytania Waszych relacji zarejestrować. Mam nadzieję że naprawdę 'prawda zwycięży' !!! Mam już dość powszechnego zakłamania. Źle prorokuję temu 'mińskiemu zawieszeniu broni'. Już były takie 2 wcześniej. Obym się mylił! Wróg też zdobywa doświadczenie i może być że 'lis odrobił lekcje'. Obym nie miał racji. Trzymam kciuki za ludzi DRL i LRL.
 • @Alojzy81 11:20:08
  Może Putinowi zależało na takim rozwiązaniu?
  Na pewno wiedział co się "szykuje" i dlatego być może był zainteresowany obaleniem Janukowicza,wiedząc,że na Ukrainie od wielu lat panuje permanentny bur..el,także za Janukowycza.Wojna domowa jaka jest tam obecnie,to najlepsze rozwiązanie,gdy się chce coś "uszczknąć" z tego tortu.
  Może Krym jak piszesz,albo coś więcej?:))))
 • ....
  Ukraińcy modernizują swoją armię ale ta może być gotowa do działań ofensywnych dopiero na wiosnę i to raczej późną wiosną choćby ze względu na roztopy - no chyba żeby krótka zimowa ofensywa, ale jak utknie w polu to okopać się w zamarzniętej ziemi nie da. Do wiosny żołnierze zablokowani w kotłach pomrą z głodu albo zamarzną. Ci nie zablokowani będą musieli coś jeść, czymś się ogrzać. Powstańcy mają za plecami granicę z Rosją przez którą żywność może być transportowana w dowolnych ilościach. Ukraina będzie miała problem z samą sobą - i chyba na to Putin liczy, na naturalny rozpad i chaos na Ukrainie. I co ciekawe, to wszystko stanie na skutek bezmyślności Kijowa. Sami Ukraińcy znienawidzą swoich rządzących i tych którzy ich w to wepchali. Pytanie jest jak duże są zasoby żywności i czy uda się doczekać do przednówka szczególnie z załamanym eksportem do Rosji. Jak będzie funkcjonowała ta resztka przemysł ukraińskiego bez dostępu do tanich nośników energii? No armagedon i tyle...
 • @mania przepraszania 11:31:07
  Dlatego tak się dzieje,ponieważ nacgwardia dostaje stary sprzęt,pozornie zmodyfikowany.A jak widać na filmie od Fretki nowoczesny sprzęt jest wysyłany za granicę.Gdyby Ukraina wysyłała Opłoty na front,powstańcy mieli by o wiele większe trudności w ich niszczeniu,w porównaniu do T-64.
  To całkiem niezły pojazd,zdecydowanie lepszy od naszych Twardych,ale na szczęście ukry mają ich kilkanaście na stanie.sytuacja trochę jak u nas w1939 roku.
 • @Alojzy81 11:20:08
  Dla mnie też jest chyba największą zagadką tego wszystkiego fakt, że przez bite 3 miesiące cyrku zwanego "majdanem" Rosja nijak nie wpłynęła na rzekomo "swojego" Janukowycza, żeby tę szopkę opłacaną przez Zachód i konkurencyjnych "oligarchów" rozgonił na cztery wiatry i zażegnał niebezpieczeństwo tego, co nieuchronne, a co rosyjskie służby wywiadowcze chyba musiały wiedzieć... Wszystko to wyglądało tak, jakby Rosja obudziła się dopiero w chwili ucieczki Janukowycza. Wówczas na łapu capu przechwycono Krym, a z Donbasem zabawa wyglądająca na "i chciałabym, i boję się" trwa i końca nie widać. Zachód dokręca śrubę sankcji nie siląc się już nawet na porządny pretekst, na Ukrainę jedzie albo za chwilę pojedzie uzbrojenie i wszelka pomoc do kontynuowania "operacji antyterrorystycznej", i... co dalej? Chciałbym wierzyć, że to wszystko jest częścią jakiegoś planu głębszego sensu, ale jak pisałem wyżej coraz mniej mi to się widzi...
 • Ukrainian National Bureau of Air Accident Investigations
  Co to za biuro i gdzie się mieści, czy to nie przypadkiem SBU.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 10:42:34
  Zwracam honor, częściowo.
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 10:55:57
  Racja. Dobra strategia to taka w której przeciwnik nie wie o co chodzi dopóki nie obudzi się z ręką w nocniku.
 • @adalbert05 11:25:49
  Tu macie potwierdzenie
  http://www.defence24.pl/news_testy-ukrainskiego-sprzetu-w-tajlandii

  a na prima aprilis powiedzieli prawdę
  http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,2,6723,aktualnosci-z-europy,ukrainskie-problemy-z-budowa-nowych-czolgow

  Wychodzi na to, że Patroszenko kukał na makiety tak jak mówiłem wczoraj.
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 11:25:49
  Kontrakt z Tajlandią i Kongo zostały zerwane przez stronę ukraińską.Tym razem z Kongo! Kontrakt opiewał na modernizację i sprzedaż 50 czołgów T-64 do wersji T-64B1M! Czołgi te właśnie otrzymała Ukraińska Gwardia Narodowa!
  .Pozdrawiam! .http://bmpd.livejournal.com/932147.html
 • @Pokój Na Ziemi 11:36:51 & @ Magia 12.09.2014 11:10:49
  Można różne rzeczy pisać i "podpowiadać" co powinni robić Bohaterscy Powstańcy. My nie znamy wszystkich figur na szachownicy, mało - nie wiemy jakie które figury mogą wykonywać ruchy!
  Ważne jest że na razie nikt nie leje fosforu z nieba ani gradami miast nie zasypuje. Ważne że próbuje się uruchomic infrastrukturę. IDZIE ZIMA! Te zniszczenia są tak duże że tam konieczna jest do wykonania GIGANTYCZNA PRACA! Ludziom trzeba zapewnić ciepło, wodę, energię!
  Trzeba ratować zalewane kopalnie, odbudowywac transport kolejowy - bo ciężarówkami w szybkim tempie nie dowiezie się wszystkiego na czas.

  Ta chwilowa przerwa w walkach ma też ogromne znaczenie psychologiczne dla mieszkańców, widzą że jest sens w tym co ich spotkało, że coś się zmienia na lepsze, że ktoś teraz może się nimi zająć i ich potrzebami!

  Co do informacji o Striełkowie - wydawało mi sie że linkowałem jakiś tydzień temu z okładem - leciało krótkie info i chyba tylko w jednym źródle znalazłem notatkę że "w najbliższym czasie, jak sie Striełkowowi skończy urlop, to uda się do Rosji na spotkania z ludnością. Planowane było "turnee" po całej Rosji a celem miało być zjednoczenie wszystkich Rosjan i ograniczenie wpływu "V-tej kolumny" " - cytuję z pamięci - ale jakoś tak to brzmiało...

  Każdy potrzebuje bohaterów, najlepiej żyjących a jeszcze lepiej żywe legendy - a szczególnie Rosja tu i teraz. A Striełkow idealnie się na takiego kogoś nadaje!
 • @brusek 12:32:24
  No cóż 12 mln $ trzeba będzie oddać do Konga, prawie 500 mln $ do USA (za BTR-4 do Iraku),prawie 2 mln $ firmie przewozowej ,która się bujała prawie 2 miesiące po morzach z nierozładowanymi transporterami, no i 140 mln $ do Tajlandii za zerwanie kontraktu! Jak znam życie to USA za kontrakt do Iraku forsę im umorzą ale te 150 mln $ innym krajom trzeba będzie oddać! .Pozdrawiam.
 • @Repsol 12:28:24
  Te czołgi z filmu Fretki to pewnie te dla Konga.
  Natomiast kontrakt z Tajlandią nie został zerwany,zdjęcia,które zamieściłem są z końca sierpnia z tajskiej strony w której mowa o realizacji kontraktu.
  Chyba,że kontrakt zerwano dosłownie "wczoraj".
  Jest to oczywiście możliwe z braku podzespołów do montażu.j.w.Krym.
 • Powiem wam w ten sposob.
  Aby zrozumieć przyczyny konfliktu tuż za nasza wschodnią granicą, trzeba wyrzucić ten cały syf, jakim nam faszerują w głowy media głównego ścieku i cofnąć się kawałek w przeszłość. Przeanalizować wszystkie konflikty, jakie działy się w tym czasie i wyłoni się pewna prawidłowość, na pierwszy rzut oka niezauważalna. Ktoś kiedyś popełnił takie stwierdzenie, że ze środka lasu nie widać lasu bo go drzewa zasłaniają. Dokładnie tak samo jest w tym przypadku. Docierają do nas pojedyncze informacje, które są pojedynczymi drzewami i dopiero spojrzenie na nie wszystkie razem, z odpowiedniego dystansu, spowoduje że zauważamy pewne prawidłowości i powiązania – zobaczymy LAS. Należy zatem wyjść spomiędzy drzew na odległą polanę i spojrzeć na to wszystko z pewnego dystansu. I wtedy puzzle tej układanki zaczną nam się pięknie układać w jeden wyrazisty obraz.
 • @adalbert05 12:41:16
  Jak mogą cokolwiek zrealizować , na zewnątrz. To stary złom dla własnej armii tylko. Pzdr.http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,2,6723,aktualnosci-z-europy,ukrainskie-problemy-z-budowa-nowych-czolgow
 • @adalbert05 12:00:40
  Pozdrawiam
  My jesteśmy biedne żuczki z tej przypowieści Einsteina o dwuwymiarowych żuczkach na trójwymiarowym globusie. Pewne sprawy są dla nas niedostepne.
  Jak ktoś chce: nie najlepsza (darmowy serwer i reklama hostingu) strona bliskich mej profesji "Postępów Techniki Jądrowej". Czasami coś ciekawego można znależć, szkoda, że wiadomości tylko z ostatniego numeru. Polecam z "historii atomistyki" dzieje niejakiego O'Connora rodem z J.Bonda :)))))
  http://ptj.waw.pl/
  Wklejam wątek ukraiński, o którym już kilka osób wspominało:

  "WESTINGHOUSE I UKRAIŃSKI ENEROATOM PRZEDŁUŻAJĄ DŁUGOTERMINOWĄ UMOWĘ NA DOSTAWY PALIWA JĄDROWEGO
  13 czerwca 2014 Doniesienia ze świata

  Kijów, 11 kwietnia, 2014 — Firma Westinghouse Electric Company i Narodowe Przedsiębiorstwo Wytwarzania Energii Jądrowej na Ukrainie (NNEGC Energoatom) podjęły w dniu dzisiejszym decyzję o przedłużeniu umowy na dostawy paliwa do ukraińskich elektrowni atomowych do roku 2020. Umowa stanowi kontynuację wieloletniej współpracy obu firm przy realizacji bezpiecznych dostaw paliwa jądrowego do ukraińskich reaktorów na zasadach rynkowych.

  „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze strategicznego partnerstwa naszej firmy z Przedsiębiorstwem Energoatom, a także z możliwości wspierania procesu zaopatrzenia oraz dywersyfikacji dostaw paliw na Ukrainie. Nowa umowa potwierdza wysoką jakość produkowanego przez Westinghouse paliwa dla reaktorów typu WWER, które sprawdza się w Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej. Dowiodły tego szczegółowe kontrole przeprowadzone w ostatnim czasie przez Energoatom i Westinghouse. Stosowanie paliwa firmy Westinghouse zostało uznane za bezpieczne nawet biorąc pod uwagę problemy z użytkowaniem paliw konkurencji. Przedłużenie umowy jest także efektem doskonałej wydajności naszego paliwa typu WWER, co umożliwi Energoatomowi kontynuację dywersyfikacji dostaw paliwa” – powiedział Danny Roderick, prezes i dyrektor generalny firmy Westinghouse. „Spodziewamy się, że w przypadku utrzymania bardzo dobrych wyników oraz konkurencyjnej wydajności naszego produktu, udział Westinghouse na ukraińskim rynku paliwa jądrowego będzie się stale zwiększał.”

  Pierwszy kontrakt na dostawy paliwa jądrowego przez Westinghouse został podpisany w 2008 r., po raz pierwszy w historii umożliwiając stronie ukraińskiej dywersyfikację dostaw. Podpisany aneks wydłuża termin obowiązywania umowy do 2020 r. Zgodnie z warunkami umowy zawartej z Westinghouse Electric Sweden AB, paliwo będzie produkowane w zakładzie w Västerĺs w Szwecji. Jest to jedna z największych i najnowocześniejszych wytwórni paliwa jądrowego na świecie, która obsługuje wszystkie najważniejsze rynki w Europie oraz Republikę Południowej Afryki.

  Westinghouse jest dostawcą paliwa dla reaktorów wodnych ciśnieniowych, reaktorów wodnych wrzących oraz zaawansowanych reaktorów chłodzonych gazem na całym świecie. Firma posiada dziesięć zakładów produkcyjnych, w tym dwa w Europie: Westinghouse Springfields (Preston, Lancashire, Wielka Brytania) oraz Westinghouse Electric Sweden AB (Västerĺs, Szwecja). Westinghouse dostarcza obecnie paliwo do 147 elektrowni jądrowych na całym świecie.

  Hans Korteweg,

  Communications Manager

  Westinghouse Europe, Middle East & Africa

  Przypisy

  1 Westinghouse Electric Company należy do grupy Toshiba Corporation, jest jednym z głównych dostawców produktów i technologii dla elektrowni jądrowych na całym świecie. W 1957 r. w Shippingport (Pensylwania, Stany Zjednoczone) firma oddała do użytku pierwszy na świecie reaktor wodny ciśnieniowy. Obecnie technologia firmy Westinghouse jest podstawą działania ok. 50% eksploatowanych na świecie elektrowni jądrowych, w tym większości elektrowni w Europie.

  2 Narodowe Przedsiębiorstwo Wytwarzania Energii Jądrowej na Ukrainie (NNEGC Energoatom) powstało w październiku 1996 r. Spółka jest operatorem wszystkich działających elektrowni atomowych na Ukrainie. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej i współczynnika wykorzystania mocy elektrowni jądrowych, przy jednoczesnym zapewnianiu stałej poprawy bezpieczeństwa ich użytkowania.

  Czyli wg Yankesów wszystko gra ????
 • @Repsol 12:28:24
  A gdzieś to wyczytał. Tam jest informacja propagandowa "Arsen Avakov 25 lipca 2014" na pejspuku. Pierwszy czołg pojedzie jutro dla nacgwardii

  I informacje że u kry realizują budowę zbiorników w Kongo.
  I historia kontraktu 50 tanków T-64BV1 - piszę w małym skrócie.
  Pozdrawiam
 • @Pokój Na Ziemi 12:44:35
  Pewnie ze to totalna dezinformacja nie majaca nic wspolnego z rzeczywistym przekazem , ktory znaja wylacznie papieze i bliscy im watykanisci.Poza tym oredzia nigdy dokladnie wprost nie wyjawiaja znaczen konkretnych zdarzen.Nigdy 3 tajemnicy nie ujawniono.Slyszalem tylko ze jak JP2 zapoznal sie z jej trescia to doznal stanu przedzawalowego z tych okropnosci ,ktore byly w niej opisane
 • @re1 12:49:38
  Dostali tylko 5 z 49 .Pozdrawiam.http://pl.delfi.lt/aktualia/swiat/ukraina-dostarczyla-pierwsze-czolgi-do-tajlandii.d?id=63943820
 • @Pokój Na Ziemi 12:53:26
  Dzisiaj dostałem info o takiej bzdurze.. A raczej uważam że to czołgi dla Ukrainy wysyłane prze polsze lub inny kraj UE
  http://wiadomosci-net.pl/podejrzany,transport,z,rosji/?=grupy
 • @Pokój Na Ziemi 13:00:08
  Dzieki przestudiuje
 • @Magia 11:10:49
  trochę podpicowany w stosunku do angielskiego tłumacznia na youtube.
 • @Magia 11:53:21
  oczwiście, przezcież to Janukowicz sprzedał wschodnią ukrainę Shellowi
 • @szczurobronny 13:07:53
  Czyli strategicznego okrazania Rosji ciag dalszy moca swirow z ISIL w sklad ktorych wchodza najemnicy z blackwater
 • @szczurobronny 12:06:55
  Trafne spostrzeżenie - ale spróbuję to rozwinąć, szerzej jak to wydaje się mi wyglądać:

  1) Striełkow ze swoją skutecznością, pomysłowością i nowymi niestandardowymi koncepcjami prowadzenia operacji militarnych stał się legendą, którą ze względów taktycznych i nie tylko wycofano ze strefy walk.

  2) Zbyt szybkie zakończenie sukcesem przez powstańców operacji odbicia rejonu doniecko-ługańskiego byłoby - uważam, że szkodliwe, mimo, że w tym czasie zginęłoby mniej ludzi - ponieważ kluczowe jest dojrzewanie społeczeństwa:
  - w Doniecku i Ługańsku, że sami muszą podjąć ciężar wyzwolenia, a nie czekać aż ktoś "przyniesie na talerzu" - działa to wychowawczo i konsoliduje;
  - w całej Ukrainie - kto nimi rządzi, jak ten ktoś doszedł do władzy, bezsensu wojny domowej, strat które dotknęły wielu rodzin, żeby doświadczyć do czego jest zdolny bandycki Zachód wraz wyhodowanymi banderopitekami (jak trafnie ktoś nazwał na tym blogu).

  3) Striełkow ( po rozmowie Putina z red. nacz. opiniotwórczego pisma ZAWTRA), jako ukształtowany ideowo przez to pismo czytelnik, ma jak sądzę do odegrania znacznie ważniejszą rolę w całej Rosji, na czym Noworosja zyska bardziej niż gdyby był dowódca powstania.
  4) Striełkow ma w Rosji notowania w opinii publicznej podobne do Putina i w istocie rzeczy został w sposób naturalny i bardzo szybki, wykreowany na potencjalnego następcę Putina.

  5) Jego gra w tandemie z Putinem, nie tylko ubezpiecza fizycznie Putina (bo z pewnością szykują mu kolejne zamachy), ale jak potwierdza jego wywiad odczytany z kartki, będzie taranem - do rozbicia V Kolumny w Rosji i sądzę, że może się to dla obu udać.

  6) Ponadto trzeba tu dodać kluczową sprawę - przyśpieszenie procesu zmiany świadomości społeczeństw i w Rosji i na Ukrainie i w Noworosji...
  i w Europie, w tym także w Polsce.
 • @Magia 11:10:49
  Również serdecznie dziękuję.
  Szkoda tylko, że ten wywiad Striełkowa jeszcze nie doczekał się tłumaczenia na język polski, ale już dziś widać jak ważny on jest dla zrozumienia istoty rzeczy i o co ta walka jest prowadzona.
  Niestety ale bez bardzo silnej determinacji społeczeństwa polskiego zostanie ono zniewolone na zawsze nie zdając sobie nawet z tego sprawy i właśnie to co się obecnie dzieje na Ukrainie jest na to dowodem.

  Pozdrawiam:)
 • @Repsol 12:55:40
  Następna partia w trakcie montażu,jak wynika z tajskich mediów.
  Ale jak widać może nie zostać szybko "zmontowana".
  Niezależnie od tego,czy kontrakt z Tajlandią zostanie zrealizowany,czy nie i tak czołgi te na dzień dzisiejszy są nie do wykorzystania bojowego przez Ukrainę.Można oczywiście kupić na zachodzie brakujące elementy wyposażenia,ale ich przystosowanie trochę potrwa.Pzdr
 • @Alojzy81 11:20:08
  Sądzę, że cele Rosji są dużo szersze niż sam Krym, bo nie o Krym ta cała walka idzie.

  Pozdrawiam.
 • @Pokój Na Ziemi 11:28:06
  Dziękuję w imieniu swoim i wszystkich innych tu wymienionych:)

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum
  "Jak widać w kraju gdzie całe gałęzie przemysłu padły lub zbankrutowały, gdzie brakuje pieniędzy dosłownie na wszystko, a ludziom w zimie grozi brak ciepła i gazu, kijowskie władze nie żałują pieniędzy na dalsze prowadzenie bezsensownej wojny domowej. A jedynie obecnie dynamicznie rozwijajacą się tam gałęzią przemysłu jest, mimo bardzo wysokiego stopnia bezrobocia, przemysł produkujący na potrzeby armii."

  Chciało by się rzec "a nie mówiłem"..
  "Zdecydowane przeceniacie tutaj wpływ zimy i upadającej gospodarki. Ukraina zmierza powoli w kierunku państwa totalitarnego "...Tak więc przykro mi ale bedzie tak, że ludzie będą zdychac z głodu, zamarzać we własnych mieszkaniach, zostaną wstrzmane wypłaty emerytur a na armie i wojnę i tak będą srodki..."
  Wojna domowa na Ukrainie 8.09.2014r- drugi dzień rozejmu.
  xes23 08.09.2014 14:53:17

  Od początku jest jasne, że Kijów w sytuacji gospodarczej i perspektywach jakie ma obecnie będzie próbował przenieść konflikt w wymiar wojny totalnej, cos w stylu z okresu IIwś. Wtedy ludzie przymierali głodem, umierali ze zmęczenia w fabrykach produkujących broń a wszystko szło dla dzielnych żołnierzy.
  Powtórzę, rozejm dla powstańców ma sens w okresie góra 2tyg (relokacja sił, naprawa zdobycznego sprzętu) potem czas będzie działał coraz bardziej na korzyść Kijowa.
  pzdr

  to na przewodnim zdjęciu to..???
 • @szczurobronny 11:29:07
  Tu nie tylko o usa chodzi, bo problem z nim jest drugorzędny, najważniejsze jest "małe mocarstwo", które bez usa nie ma racji bytu i dla zachowania istnienia tego "mocarstwa" oni są wstanie wywołać kolejną wojnę światową, która ma rozwiązać ich wszystkie problemy.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:22:03
  Poroszenko musi czytać bloga adNovum, bez dwóch zdań :D
 • @Pokój Na Ziemi 11:36:51
  Bardzo słuszne spostrzeżenia.

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 11:48:35
  Raczej ktoś ze środowiska Striełkowa.

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 11:49:06
  On zapodał, że większość wojska rosyjskiego tzn. 70% wycofała się z Ukrainy.
  Tak więc można policzyć, że wg. niego na Ukrainie brało udział w walkach około 3 tys rosyjskich żołnierzy.

  Pozdrawiam.
 • @majufkowy 11:52:41
  Prawda zawsze zwyciężą!!!!

  Pozdrawiam.
 • @Votan9 13:21:55
  Świetna analiza sytuacji,całkowicie się z nią zgadzam.
  Widzę,że teoria o kreowaniu następcy Putina staje się coraz bardziej bliższa prawdzie.Czego Rosjanom serdecznie życzę.
 • @Alojzy81 12:49:14
  W oświadczeniach - optymistycznych, jak to w oświadczenich bywa - wszystko cacy..

  Nie wspominają o problemach jakie wystąpiły w Czechach z zamianą "ruskich" prętów na Westinghouse'a...

  Czesi musieli prosić niedobrych "ruskich" o naprawę a w zasadzie niemal generalny remont całego reaktora po próbach z "zamiennikami"!

  Nie wspominają nic o dotychczas nieudanych próbach na Ukrainie. Współpraca Ukrainy z Westingousem trwa już ładnych kilka lat ale efektem było kilka awarii, w tym o ile mnie pamięć nie myli już dwie w tym roku!

  Dodajmy też że te próby odbywają się pod dużą presją czasową! Ukraina ma wielkiego pecha bo zupełnym przypadkiem tak się stało że w tym roku powinni wymienić pręty paliwowe w większości swoich bloków energetycznych a nie jest to ani szybka ani prosta procedura!

  Teoretycznie to dla Ukrainy energia z 15 bloków energetycznych - wyjaśniam dla PT Gawiedzi że to jest inaczej niż w konwencjonalnej elektrowni, gdzie w jednej hali stoi kilka turbozespołów - a obok hali stoją w szeregu kotły. Tutaj czyli w elektrowniach atomowych każdy blok energetyczny to jakby zupełnie osobna elektrownia. DLatego też taka katastrofa jaka wystąpiła w Czarnobylu która zniszczyła jeden blok, pozwalała pracować na pozostałych blokach aż do ich wyłączenia...

  Stan "na dzisiaj" mają tam taki, że teoretycznie połowę mocy powinny dawać "atomówki" a resztę elektrownie konwencjonalne. Nie pamiętam teraz ile energii w tych konwencjonalnych dawały te zasilane gazem a ile te węglowe.
  Ale te gazowe już stoją albo staną za moment, te gazowe też lada moment staną bo na hałdach przy elektrowniach już brak węgla! 80% węgla daje Donbas. Nawet gdyby działała infrastruktura kolejowa i nawet gdyby górnicy jakimś cudem uruchomili wszystkie kopalnie na Donbasie - to NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI - by ten węgiel znalazł się loco elektrownia. WYliczono już miesiąc temu że odnowienie zapasów na hałdach przy elektrowniach zajmie 40 dni! I to było BARDZO OPTYMISTYCZNE wyliczenie.

  Ukraina naprawdę będzie miała katastrofę zimową i NIC ICH NIE URATUJE!!!!

  Nas uratował Wojciech Jaruzelski - bo mieliśmy podobną sytuację! Przez strajki na kolei i na kopalniach w listopadzie 1981 mieliśmy zapasy węgla na elektrownianych hałdach na kilka, kilkanaście dni!

  Bez stanu wojennego NIKT NIE MUSIAŁ do Polski wchodzić! Samy byśmy prosili cały świat o pomoc humanitarną! A wchodzącą Armię Czerwoną ludzie by witali jak zbawców i całowali po rękach!

  Niestety, Ukraińcy nie mają swojego Jaruzelskiego!
 • @AdNovum 13:41:17
  Polecam i 5*.Pzdr.http://www.polskatimes.pl/artykul/3571661,ukraina-bez-broni-i-amunicji-co-sie-stalo-z-zapasami-ktore-zalegaly-w-magazynach,1,id,t,sa.html
 • rozejm
  pytanie za 100 pkt: dlaczego siły powstańcze zamiast rozbić do końca i tak już rozbite wojska ukrów i otoczyć Mariupol od zachodu stanęły w miejscu?

  dlaczego Rosja podpisała za separatystów hańbiący rozejm dający czas Ukrainie na przegrupowanie? dlaczego separatyści zgodzili się na wstrzymanie operacji wiedząc bardzo dobrze, że żeby zwyciężyć trzeba uderzyć we wroga wtedy kiedy jest osłabiony a nie czekać aż uzupełni rezerwy i sprowadzi nowy sprzęt wojskowy?
 • @nana 11:53:32
  Nie tylko masło sprowadzali, ale w okresie po I WŚ również bardzo duże ilości zboża i stąd ten sławny "wieki głód" na Ukrainie się wziął.
  Oni przez import zboża z Rosji chcieli wywołać kolejną kontrrewolucję głodnego chłopstwa co się częściowo udało ale ona została brutalnie utopiona we krwi buntowników.

  Pozdrawiam.
 • @xes23 13:33:02
  Oczywiście masz rację,Kijów będzie chciał rozkręcić "wojenną gospodarkę",ale po pierwsze Ukraina jest prawie w centrum Europy,to nie KRLD,więc ciężko będzie "urobić" społeczeństwo,które już liznęło wolności.Po drugie,potencjał militarny Ukrainy jest zdecydowanie większy przy odniesieniu tylko do samej Noworosji.Jeżeli Rosja zdecyduje się na coś więcej niż dotychczasowa nieoficjalna pomoc to możliwości militarno-gospodarcze Ukrainy przy takim starciu będą absolutnie bez znaczenia.
  Co i kiedy zrobi Kreml,możemy tu sobie dywagować,bo,że coś zrobi to pewne.Pzdr
 • @kkkkk 12:05:56
  Bingo!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 13:55:41
  http://wmeritum.pl/purgin-rz-naszym-celem-oddzielenie-sie-ukrainy/ Pzdr.
 • @AdNovum 13:34:53 uwili sobie "gniazdo" u nas i to dzięki glupim Polakom niestety.
  Kilka miesięcy temu syn zbrodniarza, bandyty z NKWD/UB pospolity złodziej omc mgr Stoltzman ( Kwaśniewski) powiedział, że należy sprowadzić do Polski 1 000 000 ludzi z Afryki i Azji aby stworzyć nowe społeczeństwo multikulturowe jak na Zachodzie -> on razem z innymi chazarami ( ''polscy frankiści'') mają swoje plany wobec Polaków -ICH cel to wynarodowienie Polaków = zniszczenie NAS jako narodu w Polsce. Polecam wpisać hasło w Google : ''ruch odrodzenie żydowskiego w Polsce Berlin kongres lipiec 2012''->znajdziecie tam info, że UNE mają plany sprowadzenia do Polski 3 000 000 Izraelczyków i dla każdego ma być praca i mieszkanie i mają dostać 65 mld $ na swą działalność z nowych podatków nałożonych na NAS + język hebrajski ma być językiem urzędowym w naszym Kraju --piszą o tym oficjalnie w necie bo są na tyle silni już teraz, że się nie maskują, prokuratury, sądy, policja, służby i rządy w ich UNYCH łapach, są pewni, że Polacy zastraszeni, odmóżdżeni, prezentują absolutną pasywność społeczną więc im nie podskoczą. Polacy to jedyny naród w Europie, który jeżeli już ma jakąś reprezentację, to jest ona tylko i wyłącznie żydowska, czyli swoiste kuriozum. To plan, który przyszedł z jeszcze wyższej góry, tej która zaplanowała I i II wojnę światową .... III też zaplanowała i od dawna pisano, że będzie to wojna z islamem ...grupa Bilderberg. Teraz mały przykład multikulti jaki lewactwo jewropejskie czyli żydzi zafundowali Niemcom i nie tylko im: każdy arab/muzułmanin przywozi ze sobą do Europy po 3-5 żon - bo u nich poligamia nie jest zakazana, każda żona melduje się jako samotna matka, każda ma kilka dzieciaków i wszystko to łącznie z arabem/Turkiem/afrykańczykiem żyje na socjalu z podatków np. Niemców, którzy nie mają dzieci, a jak mają to góra dwójkę bo muszą pracować na nic nie robiące rodziny muzułmanów ... gdzie sens i logika rządów europejskich ? i tak w samym Berlinie już jest 85 meczetów!!!! , niektóre "zorganizowane" w byłych kościołach katolickich ... oni rosną w siłę, a my - europejczycy na nich pracujemy.
 • @bolszewik 13:02:03
  Niech Bronek zakasa rękawy i tak jak jego ziomale robili to wcześniej idzie walczyć pomagając tam swoim w utrzymaniu się przy władzy.

  Pozdrawiam.
 • @Votan9 13:21:55
  Cytuję:

  " Jego gra w tandemie z Putinem, nie tylko ubezpiecza fizycznie Putina (bo z pewnością szykują mu kolejne zamachy), ale jak potwierdza jego wywiad odczytany z kartki, będzie taranem - do rozbicia V Kolumny w Rosji i sądzę, że może się to dla obu udać."

  I to będzie dokończenie procesu czyszczenia stajni Augiasza, jaką po sobie pozostawił późny komunizm i jelcynizm.
  Tego boją się panicznie międzynarodowi geszefciarze, bo to koniec ich władania światem.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:12:09
  Trzymaj nutę.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=podOnKXqY_Y
 • @xes23 13:33:02
  "to na przewodnim zdjęciu to..???" - jak to co?

  Zachodnia Ukraina w pełnej krasie.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:28:38
  6+ za codzienne, konsekwentne i rzetelne - oddające istotę 2 i 3 dna - relacje z Ukrainy i o sytuacji geopolitycznej wokół niej.

  Jesteśmy w trakcie wielkich, wielorakich przemian cywilizacyjnych w świecie. One coraz bardziej przyśpieszają.

  Społeczeństwo polskie coraz bardziej się budzi, oby nie za szybko. Jak sytuacja kryzysowa dotknie mocniej inne kraje, zwłaszcza kolonialnego zachodu, to nadrobimy zaległości.

  Jak twierdzą nasi wrogowie: Hitler i Bismarck - Polacy są najbardziej inteligentnym, cwanym narodem w Europie. Dlatego zmowa tajnych elit Zachodu od co najmniej 3 wieków, aby nas wyniszczyć fizycznie. I to się dzieje cały czas.

  Hitler dopóki badał genotyp rasy aryjskiej, dopóki nie zorientował się, że w Polsce ten genotyp miało 14 % populacji, a w Niemczech zaledwie 7 %, zapewne był to wkład Słowian połabskich do całej populacji Niemiec.

  Dlatego "młyny" globalizmu dotykają każdego kraju, ale nacisk na Polskę i Polaków jest zdecydowanie większy, ponieważ się nas rzeczywiście obawiają. Jeden z moich znajomych powiedział mi 2-3 lata temu, że w Brukseli mówi się wśród wtajemniczonych, że Polacy rozwalą ten EUROKOŁCHOZ.
 • @szczurobronny 14:27:18
  http://www.pb.pl/3851891,23810,wznowiony-przesyl-gazu-w-kierunku-ukrainy Pzdr.
 • @Repsol 14:17:01
  Trzymam:)))

  Świetny materiał.

  Pozdrawiam:)
 • @Acontrario 13:49:39
  Nie słyszałem,że to Rosja podpisała rozejm w Mińsku,ale może czegoś nie wiem.Co do Mariupola ciężko jest zdobyć teren zurbanizowany,każdy to raczej wie.Do tego potrzebna jest przede wszystkim piechota,szczególnie jeżeli w mieście są swoi.
  Poza tym może istnieje jakiś plan zmuszenia Kijowa do kolejnej ofensywy i w rezultacie zniszczenia jego "ostatnich" rezerw.Bo zawsze "taniej" wychodzi obrona,niż atak.
 • @Votan9 14:24:41
  "Polacy rozwalą ten EUROKOŁCHOZ"- co niechybnie się stać musi, bo tak dalej być już nie może.

  Pozdrawiam.
 • Drugi kowój z pomoca humanitarną ma jutro przekroczyć granice i udać sie do Ługańska;
  http://lifenews.ru/news/140398
 • @szczurobronny 13:16:00
  Stanom Zjednoczonym grozi wieloletnia susza. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez naukowców z Cornell University, University of Arizona oraz US Geological Survey, południowo-zachodnim Stanom Zjednoczonym może grozić wieloletnia susza. Według profesora departamentu nauki o Ziemi i atmosferze Toby’ego Aulta, prawdopodobieństwo pojawienia się okresu suszy wzrasta wraz z postępującymi zmianami klimatycznymi. Szacuje się, że okres bez opadów może trwać nawet ponad 30 lat. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/stanom-zjednoczonym-grozi-wieloletnia-susza/zckbc
 • @Acontrario 13:49:39
  Wiesz, przez kilka dni wałkowaliśmy ten temat - i może Twoje pytanie warte jest małego podsumowania - dla wszystkich co się ostro spierali i tych co te spory czasem z ciekawością a czasem z odrobiną zażenowania czytali?
  :) :) :) :)

  1. Po pierwsze, tak naprawdę nie wiemy dlaczego Armia Noworosji po takim sukcesie jakim była ta ofensywa nagle stanęła. Nie znamy wszystkich pionków, laufrów, nie wiemy gdzie jest król i jakie ruchy może robić królowa... Dlatego też nie ma pełnego wytłumaczenia, są jeno spekulacje...

  2. To nie Rosja podpisała umowę o przerwaniu ognia! Właśnie to jest największym sukcesem POLITYCZNYM tej ofensywy, że "terroryści" stali się "separatystami", takimi jak Katalończycy czy Szkoci! Oni przestali być "moskalami" i "stonką" a stali się kimś z kim się negocjuje i układa!

  3. Dla Armii Noworosji była to pierwszy udział w walkach. Dotychczas oddziały te, stworzone ze zmobilizowanych mieszkańców i ochotników ćwiczyły, bo walkę prowadziły oddziały wcześniej zaprawione w bojach jeszcze pod Słowiańskiem. W wyniku tej ofensywy zrealizowano podstawowe cele strategiczne: odsunięto oddziały ukraińskiej armii na tyle daleko od miast że zminimalizowano niebezpieczeństwo stałego bombardowania. Ludność ponad miesiąc siedziała w piwnicach. Widzieliśmy sceny gdy ludzie mdleli z głodu. Ta przerwa była KONIECZNA dla podratowania morale ludności - to dla nich i o nich walczą! Przerwa była konieczna dla dystrybucji pomocy humanitarnej, i uruchamiania infrastruktury.
  Przerwa była też konieczna dla przegrupowania sił powstańczych, podciągnięcia zaopatrzenia, wyremontowania zdobytego sprzętu (a troche tego się udało "zawłaszczyć"!)

  4. Armia Ukrainy podciąga sprzęt i ludzi, owszem - ale to są w większości świeżo zmobilizowani, nieostrzelani żołnierze, zaś sprzęt jest w niedostatecznych ilościach i niezwykle zabytkowy. Armia Noworosji ma doskonałe rozpoznanie przeciwnika i jestem przekonany że żaden ruch nie będzie zaskoczeniem a spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią. Jestem przekonany że Noworosjanie szykują nie jedną niespodziankę - na przykład może otworzą całkiem nowy front na tyłach gdzieś pod Charkowem, lub zdobędą Słowiańsk "od tyłu"?

  5. Armia Noworosji nim ruszy dalej, musi całkowicie zlikwidować wszystkie "kotły". Te jenieckie obozy bez krat i płotów, same niebawem się poddadzą lub zostaną unicestwione. Ale na ich likwidację szkoda każdego żołnierza Noworosji! Lepiej poczekać aż czas, bród i głód zrobią swoje!

  6. Armia Noworosji nie jest wojskiem zawodowym! Ich celem jest wygrać ale też przeżyć i wrocić do życia, do domów, do rodzin!

  7. Każdy dzień - czy się walczy czy nie - Ukraina wydaje ogromne sumy pieniędzy na te wojnę. Pieniędzy których nie mają. Każdy dzień to kolejne poszukiwanie winnych, szpiegów, "kretów", zdrajców... Każdy dzień to kolejne dziesiątki pogrzebów na Ukrainie, to powracający z frontu jeńcy, to informacje o rzeczywistości wojny które zaczynają docierać do społeczeństwa...

  Dla Noworosji - każdy dzień to kolejne mieszkania z prądem, z wodą, z ogrzewaniem. To kolejna wysprzatana ulica, zaklejone folią albo oszklone okno. To kolejny doprowadzany do uruchomienia zakład pracy, węzeł kolejowy...
 • @fretka 14:35:31
  To jest dobre.
  "Tęczowy fjurer" Liaszko oskarżył Kijów o tuszowanie prawdziwej liczby ofiar ATO, która wg niego ma wynosić 8 tysięcy ludzi.
  Dodatkowo oskarżył takżę władze że (UWAGA!) palą ciał zabitych w dostarczonych przez Niemców krematoriach!
  Na dowód tych oskarżen przedstawił zdjęcie mające pokazywać takie "polowe krematorium" w poblizu miejscowości Nowoajdar;
  http://rusvesna.su/news/1410523394
 • @mania przepraszania 14:43:20
  Ps. Artykuł z portalu prokijowskiego;
  http://rpl.kiev.ua/vidkrytyj-lyst-lidera-radykalnoji-partiji-oleha-lyashka-do-hromadskosti/
 • @szczurobronny 14:48:54
  Tu ciekawostka o naszych trampkarzach.Pzdr. :) http://www.defence24.pl/news_mon-nie-wykorzystal-10-miliardow-zlotych-wiekszosc-splat-za-f-16-w-2015-roku
 • @szczurobronny 14:51:45
  Wniosek?

  Należy WIERZYĆ w to co podaja Ukry ale "na abrot"!!!

  Jak podają że palą ciała Rosjan powstańcy = palą ciała Ukraińców Ukraińcy

  itd...
 • czy warto ?
  http://interesariusz.neon24.pl/post/112779,konferencja-strielkowa-11-09-2014
 • @fretka 14:57:24
  "Sie robią jaja po prostu". Do wyborów to oni się w Kijowie sami powyrzynają, a na końcu resztki pozbierają Niemcy i spalą w krematoriach...
  http://voicesevas.ru/img/d53d352606638d5438a40937bb3c1628.png
 • @brusek 13:43:36 zgadzam się
  Nas uratował Wojciech Jaruzelski - bo mieliśmy podobną sytuację! Przez strajki na kolei i na kopalniach w listopadzie 1981 mieliśmy zapasy węgla na elektrownianych hałdach na kilka, kilkanaście dni!
 • @Acontrario 13:49:39
  http://interesariusz.neon24.pl/post/112779,konferencja-strielkowa-11-09-2014
 • @Magia 14:52:57
  http://interesariusz.neon24.pl/post/112779,konferencja-strielkowa-11-09-2014

  nie, napisy na filmie starają się oddać słowa, które padły,
  a wspomniane opracowanie to przerobiony na prozę sens wypowiedzi, tak jak zrozumiał ją redagujący.
 • Formowanie "brygady" francusko-serbskiej w Donbasie postępuje;
  http://rusvesna.su/news/1410527101
 • @kkkkk 12:05:56
  Mariupol - jedyny niezamarzajacy port. Okno na swiat = mozliwosc
  importu wegla i mozliwosc ukrainskiego eksportu = wywiazanie sie
  z umow i zysk albo kary.
  Tu sa takze skladowane zapasy zboza.
  Kto ma Mariupol, ten wygral wojne.
 • @brusek rozumiesz coś tego bełkotu Holendrów? bo ja nie. Pzdr!
  Matactwo holenderskiej prokuratury cytat....Holenderska prokuratura: Boeing 777 został najpewniej zestrzelony nad Ukrainą...?!
  więc szanowni państwo z holenderskiej prokuratury - czy już wyjaśniliście, kto zmienił trasę lotu samolotu nad Ukrainą? czy to nie jest możliwe?
  przecież macie skrzynki i tam powinno być zapisane po kolei kto skierował malezyjski samolot nad Donieck!
 • @mania przepraszania 15:15:33
  Mam pytanie do głębiej siedzących na rosyjskich stronach Kolegów,czy są jakieś informacje o powstaniu nowego kotła wokół Diebelcewa?Zmieniłem technikę obserwacji militarymaps,zaglądam na stronę co parę godzin,wtedy lepiej widać zmiany.Teraz pokazał się nowy kocioł,zresztą linia frontu jest bardzo płynna,jak na przykład nad Mariupolem,czy na północny zachód od Ługańska.Skąd te zmiany,skoro nie są prowadzone jakieś większe walki?Pozdrawiam.
 • @eMJot 15:22:00
  Coś chyba przesadzasz z tym zamarzaniem,Odessa jest bardziej na południe,poza tym zamarzanie portów na M.Czarnym i Azowskim?
 • @Magia 15:28:07 nie rozumiem EOT
  !
 • @szczurobronny 15:25:54
  Polecam.Pzdr.http://sophico21.blogspot.com/2014/09/bajki-bronisawa-komorowskiego.html
 • @adalbert05 15:27:09
  Proszę bardzo.Pzdr.http://www.narodowcy.net/europa-i-swiat/10319-ukraina-sily-ato-odciete-w-debalcewie
 • @adalbert05 15:27:09
  Nic ten temat nie piszą, a z tego co pamiętam to Debalcewo było już otoczone...
 • @Repsol 15:36:11
  Czyli mamy wojnę bez walki,albo się o walkach z jakichś powodów nie mówi?:)))))
 • @szczurobronny 14:51:45
  Jeszcze kilka słów o złodziejskiej aferze. http://makarewicz-53.blog.onet.pl/2014/09/12/jeszcze-kilka-slow-o-zlodziejskiej-aferze/
 • @mania przepraszania 15:42:17
  Do dnia dzisiejszego droga E40 i okolica była w rękach ukrów,przecież tą drogą z Artiemowska cały czas dostarczano technikę i ludzi.Tak przynajmniej pokazywała militarymaps.
 • @szczurobronny 14:51:45
  Pewnie wyszły braki jak na ukrainie!!
 • Chwila humoru...
  "Odkrywcza" myśl gubernatora Doniecka z nadania Kijowa, S. Taruty;
  "Rosjanie zimą nie walczą"...
  https://pbs.twimg.com/media/BxVPwJJCQAAFMcZ.jpg
 • @mania przepraszania 14:43:20
  1. ,,"Tęczowy fjurer" Liaszko oskarżył Kijów o tuszowanie prawdziwej liczby ofiar ATO, która wg niego ma wynosić 8 tysięcy ludzi.,,- tu skłamał najprawdopodobniej nieświadomie, bo mu też nie są znane prawdziwe straty wśród siły żywej ukraińskich formacji zbrojnych.

  2. ,,Dodatkowo oskarżył takżę władze że (UWAGA!) palą ciał zabitych w dostarczonych przez Niemców krematoriach!,,- tu powiedział prawdę, bo tak się rzeczywiście dziej, aby ukryć prawdziwą liczę ofiar, nie wypłacić odszkodowania oraz zaoszczędzić kosztów pochówku, które zgodnie z procedurą wojskową są stosunkowo wysokie.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:56:14
  To przecież było oczywiste! tam gdzie pojawiają się naziści. tam niezbędne są krematoria. To jest tańszy sposób niż leczenia poważnie rannych, no i zaciera się ślady pobierania organów.
 • @szczurobronny 14:48:54
  No i będą Rosję o żarcie prosić.
 • @AdNovum 15:56:14
  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/ Pzdr.
 • @mania przepraszania 15:48:37
  Bardzo przenikliwa i pełna głębi intelektualnej uwaga.

  Ale z jedną poprawką, bo rzeczywiście "Rosjanie zimą nie walczą" tylko zimą zwyciężają:))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:12:13
  Jestem w szoku ,gamonie zobaczyli .http://www.tvp.info/16816908/swastyki-u-ukrainskich-ochotnikow-jestesmy-nacjonalistami
 • @szczurobronny 14:48:54
  Ławrow: w Donbasie walczą też obywatele Szwecji, Polski i Litwy

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że na Ukrainie walczą nie tylko obywatele jego kraju, ale także Szwecji, Polski i Litwy. Według niego walczą tam też "czarnoskórzy towarzysze mówiący z pięknym amerykańskim akcentem". http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lawrow-w-donbasie-walcza-tez-obywatele-szwecji-polski-i-litwy/qyz8k
 • @nana 16:09:21
  Źle postawiony akcent, cytuję:

  "A na jego miejscu w żadnym razie być bym nie chciała, niezależnie od tego, czy jest on sprawcą czy ofiarą ukraińskiej tragedii."- nie jest w tej chwili ważne jaką on tak naprawdę tam pełni rolę, ważne jest zrozumienie faktu, że on jest w pełni świadomym i odpowiedzialnym za to co się w tej chwili dzieje przy jego czynnym udziale na Ukrainie i tylko stąd wynika to jego zatroskanie, bo on już zdaje sobie sprawę, że tak czy inaczej poniesie za to wszystko odpowiedzialność.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 15:26:03
  Witam, po południu.
  Zrobiłem niedawni "prasówkę" i znalazłem na Onecie coś takiego:

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/holenderska-prokuratura-boeing-777-zostal-najpewniej-zestrzelony-nad-ukraina/s5rr1

  Jest tu klasyczny przykład manipulacji. Wczoraj omawiano tzw. raport wstępny holenderskiej komisji badania wypadku. Przy okazji podano "niusy" od ludzi powiązanych z komisją w taki sposób, że to ustalenie tejże (na co sam się dałem nabrać), a teraz jakby ciąg dalszy ustaleń tejże komisji, tylko, że jest to wniosek holenderskiej prokuratury, a to jest zupełnie inna służba i do czego innego jest powołana.
  To tak jak u nas w mediach, które traktują jako jedno tzw. komisję Milllera, PKBWL, zespół Laska i prokuraturę. A są to różne instytucje do różnych rzeczy powołane, tyle tylko, że zajmują się tym samym wypadkiem.
  Ale dzięki mediom są tym samym.
 • @AdNovum 16:21:44
  Polecam.Pzdr.http://www.fronda.pl/a/merkel-chce-by-ue-poszla-na-reke-putinowi,41580.html
 • @Repsol 16:16:46
  A ja nie jestem w szoku, bo ta sytuacja była już jasna od co najmniej dziesięciu lat, a że nasze media odkrywają po raz kolejny Amerykę, to tylko dowodzi jak marnych mają redaktorów na swoich etatach (np. Lis, Olejnik, Wildstein, Sakiewicz, Michnik ze swoją czeredą itd. itd. - praktycznie wszyscy ze znanych w Polsce mediów).

  Pozdrawiam.
 • @nana 16:09:21
  MONEY ,MONEY ,MONEY i wszystko jasne .
  Ale poczekaj bo pieniadze to nie wszystko .Moze w tym czlowieku jest bardzo slabiutko tlaca sie iskierka wewnetrznej przemiany nie wiadomo czym sprowokowana do istnienia . Moze teraz widzi jakie demony wypuscil ,demony wojny wyrzynajace kobiety ,dzieci, starcow rekoma swoich branych pod przymusem do sluzby obywateli.Obywateli ktorzy wracajac z niewoli wroga targaja sie na wlasne zycie po drodze ogladajac krajobraz ludzkich trupow.To jest wlasnie cywilizacja smierci rozkladajaca swoje macki juz nawet w naszej europie po ponad polwiekowej przerwie .I co Stworca sie ma na to patrzec ? Nie on zainterweniuje i to z moca jaka jeszcze swiat nie widzial.Musi byc finalne oczyszczenie , ale kiedy to wie tylko On sam
 • @szczurobronny 16:37:43
  Nie wiem czy to ważne ale na przewodnim zdjęciu na tej stronie rozpoznaję flagę ze swastyką, a tej drugiej nie rozpoznaję. Kolory na niej są odwrócone w stosunku do barw ukraińskich. Podobnie było w Polsce kiedy śp. Lech Kaczyński przedefilował w samochodzie oznaczonym flagą Maroka (czerwono biała).
 • @promyx 16:54:26
  To chyba jednak ważne bo są to barwy Śląska. Jakaś kaczka dziennikarska chyba bo o prowokacji wolę nie myśleć ........
 • @nana 16:09:21
  patrzac na niektore zdjecia/ujecia mam podobne odczucia...
  Musze sobie sam tlumaczyc ze oligarcha nie zostaje sie przypadkiem.
  Trzeba miec pewne "specjalne" cechy charakteru.
  A ze bol brzucha czy glowy odczuwa podobnie jak inni...pewnie i sraczka ze strachu sie zdarza.
  Spojrz na zdjecia jencow- przed i po...
 • @szczurobronny
  Ukraina niech się już żegna ze swoją suwerennością, której tak naprawdę nigdy nie miała. Uzbrojenie rozkradzione, sprzedane, stracone się wyczerpuje, porwane kooperacje z zakładami produkcji zbrojeniowej, brak militarnego wsparcia ze strony UE i NATO i upór Rosji czyni z Ukrainy zwierzynę łowną już schwytaną za gardło przez drapieżnika. Ukraina może się jeszcze miotać, próbować wyrywać ze śmiertelnego uścisku ale jej los już jest przesądzony.Dobije ją Dziadek Mróz. Nikt nie kiwnie palcem za Ukrainę tak jak nikt nie kiwnął palcem w 1938 w sprawie Czechosłowacji i w 1939 w obronie Polski. Determinacja Putina w dążeniu do odbudowy ZSRR jest tak potężna, że nic mu nie może stanąć na przeszkodzie. Ta determinacja wynika z pragnienia utrzymania się przy władzy za wszelką cenę a może ją utrzymać tylko odbudowując ZSRR i wpływy w Europie Wschodniej – takie jest życzenie narodu rosyjskiego. Putin nie poprzestanie na Donbasie i podporządkuje sobie całą Ukrainę. Kolejna będzie Mołdawia i potem Litwa, Łotwa i Estonia, które zostaną zajęte w 1 dzień bo nie ma tam w końcu ani jednego żołnierza amerykańskiego– okręg kaliningradzki będzie miał już połączenie lądowe z Rosją. NATO pomimo niedawnych gorących zapewnień Obamy nic nie zrobi w tej sprawie. Duch monachijski wciąż będzie żywy. Co z Polską? Nie grozi nam podbicie w sensie militarnym, ponieważ nie ma u nas mniejszości rosyjskiej i pojawienie się „zielonych ludzików” jest mało prawdopodobne, chociaż będziemy podporządkowywani politycznie. Rosja będzie się „angażować” w politykę wewnętrzną w Polsce.
 • @szczurobronny 17:06:48
  To jest uniwersalna metoda stosowana przez unych.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:16:09
  NIE:))))

  Poznaję:)
 • @szczurobronny 17:16:09
  A tego ancymona poznajesz:)))

  http://www.tomatobubble.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/.pond/1-Obama.jpg.w300h198.jpg

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:24:07
  No co ty na żartach się nie znasz?

  Niepoważnie:)))

  Pozdrawiam.
 • czołgi na pkp
  http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0,tcz-24&item=3fdc66389416a81b&title=Kierunek-wschod-Czolgi-Leopardy-na-stacji-PKP-w-Tczewie


  to nie leopardy a t-72 ciekawe dokąd jadą - kierunek wschod czyżbyśmy jednak sprzedawali czołgi , nie potrafie wstawiać linkow jakby ktoś mogl to zrobić za mnie.
 • @Magia 17:13:59
  Ale ja to popieram na dzisiaj. Tylko tak można światowy pokój utrzymać. On nie pozwoli by mu uderzać w podbrzusze Rosji. Ja na jego miejscu zrobiłbym to samo. Pzdr!
 • @szczurobronny 17:22:43
  Z tym apetytem Putina na różne kraje, które on niby ma ochotę podbić, to taka syjonistyczna nowa narracja propagandowa mająca podgrzać do czerwoności nastroje patriotyczne u zombionych lemingów.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:26:27
  Niejaki człowiek, który nazywa się barakiem:))))

  Jak człowiek może się tak nazwać?

  Pozdrawiam.
 • @fretka 17:03:33
  Fretka, nie wiem o czym jest ten film ale z fotografii wynika że barwy te stosują tam konsekwentnie i są to barwy Śląska. Poza tym fotografie są z kwietnia br. więc chyba z lekka przeterminowane. Kiedyś ktoś chcąc udokumentować rzeź Wołyńską posłużył się z rozpędu fotografią pt."Wianuszek z dzieci" która okazała się dokumentem z postępowania karnego z okresu przedwojennego i dotyczyła mordu na tle choroby psychicznej. Pomimo tego, że później banderowcy postępowali z Polakami w identyczny sposób - sam fakt pomyłki w wykorzystaniu tej fotografii ich potomkowie uznają za dowód konfabulacji kresowiaków.
  Ja tylko sygnalizuję możliwość popadnięcia w śmieszność, która byłaby z zapałem podchwycona prze niektóre środowiska.
 • @Magia 17:13:59
  Ja nie jestem jego fanem, miłośnikiem, lecz patrzę tak gdybym nim był, był na jego miejscu, Rosji osaczany ze wszystkich stron, gdyby mi rozpalano pod domem ogniska. Robiłbym to samo szanowna Magio. Pozdrawiam.
 • @kmiciu 17:26:13
  Już o tym była wczoraj mowa,to pewnie ten transport Twardych,które były widziane dwa dni temu wyjeżdżające z Wrocławia.Albo jadą na mazurskie poligony,albo dyslokacja wojska bliżej granicy z Obwodem Kaliningradzkim.
 • @kmiciu 17:26:13
  Tylko jeszcze powiedz mi skąd te czołgi miałyby się znaleźć akurat w Tczewie????

  Pozdrawiam.
 • @promyx 17:29:38
  A może Twój dysonans wyjaśnią inne podobne zdjęcia z Ukrainy?

  Czego chcesz tymi komentarzami dowieść? Może tego, że na Ukrainie nie odżył faszyzm?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:39:56
  wejdź na stronę zobacz nazwę na tablicy stacji, Tczew to jeden z największych węzłów kolejowych w Polsce, czolgi jechały w stronę trójmiasta.
 • @Kula Lis 62 17:30:43
  Putin nie musi nikogo anektować i nie ma w planach żadnych aneksji- to jest tylko syjonistyczna czarna propaganda.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Najnowsze myśliwce Rosji na Krymie. Su-30 pod Sewastopolem. W bazie Belbek na Krymie będą stacjonowały nowoczesne myśliwce Su-30 - poinformował gubernator Sewastopola. Nie sprecyzował, ile konkretnie maszyn przysłało rosyjskie lotnictwo. W ostatnich dniach starsze maszyny, Su-25 i Su-33, pojawiły się w Nowofedorowce na północ od Sewastopola.

  Jak zapewnia gubernator Sewastopola Sergiej Mieniajło, to dopiero początek zwiększania obecności rosyjskiego lotnictwa wojskowego na Krymie. Docelowo maszyny mają się pojawić na wszystkich czterech lotniskach wojskowych półwyspu. Obecnie są na dwóch. http://www.tvn24.pl/najnowsze-mysliwce-rosji-na-krymie-su-30-pod-sewastopolem,467550,s.html Według wcześniejszych zapowiedzi ma ich być na Krymie 20.

  Su-30 to dwumiejscowe myśliwce dalekiego zasięgu, będące modyfikacją starszych Su-27. Wyprodukowano ich już około pół tysiąca, ale w większości na eksport. Rosjanie mają około 30 egzemplarzy. Setka kolejnych Su-30 została zamówiona i trwa produkcja pierwszych z nich.
 • @szczurobronny 17:38:39
  A mnie z imieniem arabskim.

  Natomiast co do "praczki"- a co zły zawód dla uczciwie pracującej kobiety?
  Matka naszego byłego już premiera była salową w szpitalu i jakoś mu nikt nigdy tego nie wypominał. Natomiast nie wiadomo kim z zawodu był jego ojciec.

  Ciekawe jaki zawód wykonywała matka naszych sławnych bliźniaków?

  Pozdrawiam.
 • @kmiciu 17:42:37
  Ja rozumiem, że te zdjęcia są autentyczne i pochodzą z Tczewa, ale powiedz mi skąd one się tam mogły wziąć i czy jest to najbliższa dla nich droga na południowy-wschód?

  Pozdrawiam.
 • @fretka 17:45:48
  A co to za obsceniczny typek????

  Pozdrawiam:))))
 • @AdNovum 17:48:52
  Chyba jednak chodzi "umocnienie" naszej północnej granicy.:)))
 • @adalbert05 17:54:02
  Przed piratami somalijskimi:))))))
  Albo może co gorsza przed Wikingami:)))))


  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:57:21
  Z naciskiem na Wikingów:)))))
 • @AdNovum 17:41:41
  Twój bojowy nastrój jest niepotrzebny. Ja tu jestem tylko (życzliwym i wdzięcznym ) gościem.
  A ty przeczytaj jeszcze raz co napisałem wcześniej.
 • @AdNovum 17:46:33
  "Ciekawe jaki zawód wykonywała matka naszych sławnych bliźniaków?"

  Pracowała w wydawnictwie. Tak się składa, że mieszkałem na sąsiedniej uliczce i często spotykałem ją choćby w sklepie. Wyjątkowo niesympatyczna osoba. Starsze panie są z reguły miłe, ale ona nie. Jej synowie jeszcze wtedy byli nikim.
 • @AdNovum 17:57:21
  Z cyklu "hałyczyńskie tradycje ludowe", jakieś "deja vu" chyba;
  https://www.youtube.com/watch?v=mrG_UZibwbU#t=173
 • @promyx 17:29:38
  Pisałem o tym, mam gdzieś na dysku gazetę sprzed wojny, z tym "wianuszkiem" by tego nie powielać, to była chora psychicznie cyganka.
 • @Zbyszek Stell 18:03:30
  Dodam, że w wydawnictwie wydającym broszury propagandowe i inne tego typu rzeczy.

  Natomiast ważne jest na jakiej ona tam była funkcji i z racji jakich zdolności i umiejętności na tym stanowisku się znalazła?

  Na marginesie dodam, że moja rodzina- a konkretnie moja Babcia- bardzo dobrze znała kuzynkę ich ojca.

  Opinia nawet wśród najbliższej rodziny na temat w/w był podobny do Twojej.

  Pozdrawiam.
 • @Zbyszek Stell 18:03:30
  Niesympatyczna jak wszystkie chazarki, zresztą.
 • @Kula Lis 62 17:10:07
  Rosja ma surowce, broń atomową i mądrego prezydenta. To wszystko co ma Rosja. Jest to wiele za mało żeby osiągnąć przewidywalne przez Ciebie cele. To że Ukraina jest zwierzyną łowną, to nie tyle osiągnięcie Putina, ile bezmyślność samych Ukraińców. Kijów stracił serca ludzi w Donbasie na skutek swojej probanderowskiej polityki i uczynienia rosyjskojęzycznych mieszkańcami drugiej kategorii.
  Putin nie ma nic, albsolutnie nic do zaoferowania tak Mołdawi jak i krajom bałtyckim. Nie ma też żadnego interesu w tym żeby tam wchodzić. Dzisiaj wojna toczy się nie o terytoria ale o surowece mineralne - to się odbywa przy użyciu czołgów, a także o rynki zbytu. W krajach nadbałtyckich czy Europie w ogóle, nie ma znaczących złóż surowców mineralnych więc nie ma sensu tych terenów zdobywać. Bezczołgowe wojny toczą sie o rynki zbytu dla produktow wytwarzanym w danym kraju. Dzięki posiadaniu rynkow zbytu gospodarka kraju się rozwijała, obywatele kraju sie bogacą, a rządząca grupie "zdobyć serca" własnych obywateli i rządzic po wygraniu wyborów. Rosja potrzebuje Europy po to żeby móc sprzedawać tu swoj surowce energetyczne. Skoro Rosja potrzebuje Europy jako rynku zbytu, to tym bardziej nie będzie zainteresowana zajmowaniem krajów nadbałtyckich.
 • @mania przepraszania 18:13:36
  No i pięknie- ładną żmiję wyhodowaliśmy sobie dzięki politycznym lokajom w kraju i tuż za naszą południowo-wschodnią granicą.

  Oj, chyba przyjdzie nam za to słono zapłacić?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:20:10
  Z cyklu "kijowskie humoreski"...
  "Telegram z Waszyngtonu. Instrukcja jak przetrwać zimę"
  https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1292/8382/original.jpg?w=600&h
 • @AdNovum 18:15:55
  "Opinia nawet wśród najbliższej rodziny na temat w/w był podobny do Twojej."

  Cóż ja wychowywałem się praktycznie po sąsiedzku. Przez dłuższy czas wydawało mi się, że ona nigdzie nie pracuje, idąc do szkoły przechodziłem obok ich domu i widywałem ją jak odprawiała swoich synków wręczając im kanapki do szkoły.
  Zresztą synowie niewiele odbiegali od tego modelu, nie zadawali się praktycznie z nikim, zawsze tylko we dwójkę.
  Zawsze mieli jakieś dziwne maniery. Wiele lat później działałem trochę w Duszpasterstwie Ludzi Pracy na Karolkowej, czasem bywał tam Yaro i tylko on jedyny przechodząc przez salę gdzie było kilka osób, nigdy nie powiedział nawet Dzień dobry. Nic. Przemykał szybko.
  Rzecz ciekawa. Mieszkaliśmy prawie ćwierć wieku w tej samej parafii, ale nigdy nie widziałem ich w kościele... Może w innych godzinach chodzili? :)
 • @fretka 18:35:42
  No jeśli jest to prawda to będzie bardzo gorąca jesień tego roku:(

  Pozdrawiam.
 • @fretka 18:35:42
  A to nie w związku z tymi "ćwiczeniami" NATO na zach. Ukrainie?
 • @Zbyszek Stell 18:34:39
  "Może w innych godzinach chodzili?"- albo do innej parafii:)))))

  Pozdrawiam.
 • Filmik który okazał sie proroczy;
  http://www.youtube.com/watch?v=3I0Wgqvp-ng
 • @fretka 18:35:42
  Jak one się tam dostały,samolotem?:))))
  A tak na serio,ktoś by coś widział,patrz nasze Twarde na wojskowym eszelonie.
 • @fretka 18:35:42
  To Bundeswera, nie nasze.Pzdr.
 • @mania przepraszania 18:39:33
  http://www.youtube.com/watch?v=Gr5Nm4vcYmk&list=UUdnB82ob_V7EXwwcCtB1vUg Pzdr.
 • @AdNovum 18:38:30
  Kolejny "Powrót do przyszłości", ukraiński duchowny na pogrzebie ochotnika z "prawego sektora" nawoływał do zabijania mieszkańców Donbasu;
  http://news-info.su/?p=3035
 • @mania przepraszania 18:39:33
  Gierojom sława powiedział wilk, którego już na filmie nie umieszczono
 • @mania przepraszania 18:37:50
  A może to nasze,zdjęcie jest z Polski wersja A5?
  Do nas przychodzą w niemieckim malowaniu.
 • @mrdinozaur 18:50:35
  To jest podsumowanie tego filmiku;
  http://media.cackle.me/279c7c8508f1c878dc7a3bd0d347b431.jpg
 • @mania przepraszania 18:39:33
  Cudowne :)))
  PS.
  mam na kompie kilka zdjec ktore chcialbym wkleic.
  Nie wchodza. Jak Wy to robicie?
 • @AdNovum
  Zobacz jakie łgarstwa banderowca Łysenki powiela wpolityce, aż rzygać się chce. Najpierw było, że Rosjanie się wycofali, teraz że się nie wycofują, a terroryści chcą zająć więcej ukrainy, etc... Pozdrawiam i jak zawsze 5+++++
 • @AdNovum 18:38:30
  Kolejna "ofiara' kotła w Iłowajsku?
  Do dymisji miał sie poddać Szef Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy Viktor Muzhenko, który obwiniany jest o nieudolność i doprowadzenie do klęski "południowego frontu" ATO;
  http://lifenews.ru/news/140442
 • @fretka 18:58:47
  Śliczne :)
 • @emgie 19:02:30
  Ja wklejam linki...
 • @emgie 19:02:30
  Po pierwsze, to trzeba te zdjęcia wgrać z komputera do Internetu. Można się posłużyć takimi portalami jak Fotosik, tam się wgrywa i to zdjęcie staje się dostępne dla wszystkich, wystarczy tylko podać link /adres url zdjęcia/ i wtedy się wgrywa i otwiera.

  O ! Właśnie tak!

  http://images67.fotosik.pl/175/7a793ee3bc1e1710gen.jpg
 • Foto sprzętu ukrów
  http://englishrussia.com/2014/09/03/more-war-aftermath-shots-from-ukraine/
 • @mrdinozaur 16:25:37
  Znaczy nie czytacie co koledzy piszą.
  Pytałem dzisiaj 12:08 o "Ukrainian National Bureau of Air Accident Investigations. Co to za biuro i gdzie się mieści, czy to nie przypadkiem SBU."
  Holendrzy w swoim raporcie powołują się na i korzystają ze zdjęć niby tego biura NBAAI (wyżej rozwinięcie skrótu) strona 7, 8, 9, 14, 25, 26 i 27.
  To są uważam jaja w tym raporcie testują inteligencję internautów.

  Holendrzy wierzą i niektórzy na zachodzie, że agencja ipress.ua pisze prawdę. Podaję co pisałem za tą agencją http://ipress.ua/news/terorysty_zbyly_boing777_malaziyskyh_avialiniy_v_rayoni_mista_shahtarsk_donetskoi_oblasti_75153.html
  "W dniu katastrofy Boeinga 777-2H6ER Malaysian Airlines o godzinie 18:06 służby prasowe informacji wojennej podały wiadomo na czyje polecenie, że samolot został zestrzelony przez system cytat
  “Довідково: “Бук” – самохідний зенітно-ракетний комплекс, призначений для боротьби з маневруючими аеродинамічними цілями на малих і середніх висотах (від 30 м до 14-18 км), в умовах інтенсивної радіопротидії.
  sami przyznają, że samolot upadł na terytorium Rosji
  …Літак впав на території Росії. Всі пасажири літака загинули
  .…. Він упав в районі пункту Грабово…. пише “Українська правда“.

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 19:08:13
  Wlasnie problem w tym ze przenioslem je juz kiedys z sieci do siebie.
  A z kompa nie wchodza...Probuje caly dzien i...g-no :(
 • A tymczasem w Szkocji;
  http://macgregor.neon24.pl/post/112785,zielone-ludziki-juz-w-szkocji
 • @fretka 18:35:42
  To, poniżej: jeden strzał i Leoparda z załogą nie ma.
  PG-7VR:
  Głowica: HEAT tandem
  Waga: 4.5 kg
  Średnica: 105 mm
  Penetracja: 600 mm
 • @mania przepraszania 19:08:13
  Wlasnie problem w tym ze przenioslem z sieci do siebie.
  A teraz metoda kopiuj-wklej nie wchodza.
  Caly dzien sie z tym mecze:(( ...i gno.
 • @Zbyszek Stell 19:13:08
  Zrozumialem, dzieki :)
 • @emgie 19:22:12
  Widocznie linki które zapisałeś prowadzą do strony z której już te zdjęcia usunięto. Trzeba je ponownie wgrać do internetu i ponownie zalinkować.
 • @AdNovum
  Śmierć Lachom” rozlega się do dzisiaj na każdym lwowskim rogu ulicy w różnych marszach i pochodach spadkobierców SS – Galizien i band morderców OUN – UPA. Bandera jest obywatelem honorowym państwa ukraińskiego, wznosi się mu pomniki, nazywa ulice i place imieniem tego mordercy, a krwawy zbój – odpowiedzialny za rzeź Polaków Roman Szuszkiewicz / „Czuprynka” / jest bohaterem Ukrainy, wznosi się w pochodach okrzyki na jego cześć, rzeźbi reliefy żeliwne z jego morderczymi myślami (elewacja szkoły im. św. Marii Magdaleny we Lwowie) .
  ??polskojęzyczna szkoła
  We Lwowie stale odbywają się manifestacje nacjonalistów faszystowskich – banderowców – bierze w nich udział zawsze Jurij Szuchewycz. Wznoszone są okrzyki:
  „Smert Lachom – sława Ukrainie”
  „Lachy za San”,
  „Lachow budut rizaty i wiszaty”,
  „Dosyć już Lachy paśli się na ukraińskiej ziemi, wyrywajcie każdego Polaka z korzeniami”.
  „Riazy Lachiw”.
  itd - itd ....................
 • @szczurobronny 19:09:43
  A niech idzie to w świat, może co dobrego z tego wykiełkuje?

  Pozdrawiam.
 • @re1 19:13:19
  Czytamy tylko, że nie podałeś linku.

  Pozdrawiam.
 • @emgie 19:15:28
  Brak jakiegoś oprogramowania.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 19:19:23
  :)))))))))

  Chyba zielone ufo-ludki:))))))

  Celtowie mocno rozrabiają:)))

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 19:35:45
  „Smert Lachom – sława Ukrainie”
  „Lachy za San”,
  „Lachow budut rizaty i wiszaty”,
  „Dosyć już Lachy paśli się na ukraińskiej ziemi, wyrywajcie każdego Polaka z korzeniami”.
  „Riazy Lachiw”.

  http://images70.fotosik.pl/173/d317c271544f0801gen.jpg
 • @re1 19:13:19
  To jest właśnie medialne robienie wody z mózgu. Dla przysłowiowego "Kowalskiego" ma to być jedna wszechwiedząca instytucja, którą natchnął jakiś duch i która wie wszystko i wszystko wyjaśni.
  Tymczasem przy badaniach wypadków lotniczych działają i współpracują ze sobą (w każdym razie powinny) różne instytucje. W skrócie:
  1. Komisja badań wypadków lotniczych, która ma określić przyczynę.
  2. Prokuratura, która ma znaleźć sprawcę.
  3. Medycy, którzy mają "posegregować" ciała
  4. Zespół do współpracy z mediami
  i wiele innych.
  To co podajesz (opieram się wyłącznie na swojej wiedzy i doświadczeniu sprzed ponad 20 lat) wygląda w skrócie tak:
  1. Komisja analizuje wszystkie dane jakie otrzymała - również z SBU (bo innych nie otrzymali) i podaje wstępnie przyczynę wypadku (tu dynamiczne uszkodzenie konstrukcji przez kontakt z innymi obiektami)
  2. Prokuratura, na podstawie danych z komisji wysuwa swój wniosek, że samolot został zestrzelony (będzie szukać sprawców).
  3. Malezja prowadzi własne śledztwo zarówno do zbadania przyczyn jak i prokuratorskie.

  Natomiast media wyciągają takie "wnioski", które lepiej się sprzedadzą.

  Tak naprawdę to jedyne potwierdzone informacje, które zostały upublicznione, to to, że samolot został PRAWDOPODOBNIE zestrzelony.

  Ja i Pan możemy mieć swoje zdanie, ale jedynym decydującym może być wynik opublikowany przez którąś z komisji i prokuratur.
  A tymczasem Kijów robi wszystko, żeby uniemożliwić lub utrudnić ich weryfikacje.
 • @Kula Lis 62 19:35:45
  mozesz to jakos potwierdzic?
  Kolega wyjezdzal w interesach(?) do Lwowa.
  Od miesiaca nie mam z nim kontaktu. Nie odpowiada na maile i telefon...
 • @emgie 19:55:11
  Znajoma Polka ze Lwowa mi to napisała na maila i skype. Boi się, i chce do nas przyjechać na miesiąc.
 • @Magia 20:05:56
  Tyż pikne :))
 • @AdNovum
  Aktualizacja.Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=ZAlFqobdgYU&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @mrdinozaur 19:53:20
  Trzeba protestować. Dlatego napiszę kontrraport wstępny powołując się na te same elementy wraku (zdjęcia) zrobione przez co najmniej dwa lub trzy źródła, a nie enigmatyczne "NBjaja". Trochę znam techniczne sprawy, sam brudzę ręce, czytam rysunki techniczne, znam właściwości materiałów i stykam się z balistyką od ponad 40 lat
  Pozdrawiam
 • @re1 20:25:40
  Właśnie czytałem, że holenderska prokuratura z braku możliwości bycia na miejscu posiłkuje się tym co zamieszczają blogerzy, zdjęciami, etc... być może i korzysta z twego bloga. Pzdr!
 • @AdNovum 19:42:07
  Bo to z raportu.
  Pozdrawiam

  Myślałem, że jak wszyscy tyle dyskutują, a to mnogoelemientnych szybko lecących - widzą więcej.
 • @Kula Lis 62 20:28:09
  A było trochę wejść z Holandii i innych nieznakomych miest, na ten przykład szalom i sbu, specjalnie pisałem trochę po holendersku, angielsku, malajsku itp..
  Pozdrawiam
 • @re1 20:25:40
  W normalnych warunkach określenie przyczyn wypadku (znalezienie sprawcy to inna bajka) wystarczyłoby kilkanaście dni do miesiąca. Ale musiałby być PEŁEN dostęp do wraku. To skąd strzelano to tzw. metodą "trójkątów" mógłby określić byle maturzysta (za poprzedniego systemu). Natomiast z czego strzelano wymaga badań laboratoryjnych, czyli albo wiezie się wrak do laboratorium, albo laboratorium do wraku.
  A w tym nie wiadomo czemu (!?) Kijów nie chce pomóc.

  Jeszcze raz powtórzę. Wg wniosków z raportu wstępnego, zestrzelenie jest tylko PRAWDOPODOBNE (!?) bo nie ma wyników badań polowych.
 • @mrdinozaur 20:39:20
  Umiem czytać ze zrozumieniem.
  Też z dużej litery.
  Przez cztery lata młodości przeczytałem prawie cała interesującą mnie literaturę (biblioteka miejska) w dość dużej małej moskwie - jestem wzrokowcem. Mogę w jedną noc przeczytać cała książkę.
  Nie mówię o 20 stronach.
  Pozdrawiam
 • @re1 20:47:07
  Pozdrawiam, podziwiam umiejętność wzrokowca (ja niestety takich nie mam) i przepraszam jeśli w czymś uraziłem.
  Wyróżnienie (wielkie litery) nie było skierowane do Pana, ale do innych dyskutantów niezorientowanych w temacie.
 • @mrdinozaur 20:56:03
  Jestem do tego przyzwyczajony i nie biorę tego do siebie.
  Najwięcej wejść jest na:
  - Wzmocnienie silnika TRENT800
  - Pocisk BT czy wieloelementowy ME CC. Omyłkowy czy....
  Pozdrawiam
 • @re1 20:59:47
  PS
  Najwięcej weryfikatorów źródeł było 4 września - denerwował ich chyba schowek bagażowy, ze go nie zauważyli. Średnia wyświetleń to 2,15.
  Przeważają czytacze wierzący w moją mendialną wrażliowość to 1,35.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:43:29
  OBWE przekazano schwytanego w czasie walk obywatela Francji który walczył dla Kijowa. Tłumaczył się że zrobił to z "miłości dla dziewczyny".
  Kto chce niech wierzy...
  http://lifenews.ru/news/140446
 • @mania przepraszania 21:16:20
  Tłumaczył się że zrobił to z "miłości dla dziewczyny".
  Kto chce niech wierzy...

  Ja myślę, że to raczej miłość do pieniędzy! Coś Francuzi walczący po stronie partyzantów mówili o nim, że prawicowy najemnik i pies wojny...
 • @szczurobronny 21:22:44
  Wieczorynka...
  Awakow i Liaszko prowadzą nabór do "tęczowych freikorpsów";
  https://www.youtube.com/watch?v=6U_oG5ncOBc&list=UUmiRTNcNhG5SeKlVCJOlwcQ
 • Żyrynowski "prorokuje"; 26 października "opołczeńcy" zajmą Kijów;
  http://www.youtube.com/watch?v=Fj5t1xFTM6o
  Niektórzy piszą że Żyrynowski jest "nieoficjalnym rzecznikiem Kremla"...
 • Strzelanina wokół lotniska w Doniecku;
  http://ria.ru/world/20140912/1023870712.html#ixzz3D8G3YFqv
 • W Charkowie płona zbiorniki z paliwem przeznaczonym dla "sił ATO';
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=quQ1-SrYLvk
 • @mania przepraszania 22:01:11
  Ps. Charków...
  https://www.youtube.com/watch?v=ieLI-cgTz0A
 • @szczurobronny 10:58:43
  Strielkow wypowiedzial sie krötko na rosyjskim forum w dn.7.09 na temat swojej sytuacji. Nie chcial komentowac swojego znikniecia z Donbasu. Wyraznie jednak napisal, ze nie po drodze mu z "amatorem drogich cygar i whisky". Jasne, ze tam takze rozgrywa sie jakas partia szachöw. Byc moze, nie wszystkim podobala sie jego duza popularnosc w FR i zwykla zawisc zrobila swoje. Mial przeciez "pieknie zginac" jeszcze w Slowiansku.
 • Lekcje PO u naszych sąsiadów
  Polacy znają broń tylko z gier komputerowych, brak jest ducha nacjonalistycznego w narodzie. W razie konfliktu zbrojnego nie będzie komu bronić tego kraju przed napaścią.
  Proszę zobaczyć jak to wygląda "na wschodzie".
  https://www.youtube.com/watch?v=Xux9NbbtnEs&list=UUnto-I2Iqyb8xDnSJvxcq5Q
 • @powerzx 22:07:27
  Ja jeszcze miałem PO w szkole...
 • Wieczorny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami
  12.09.2014
  Wieczorny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  PRZERWANIE OGNIA

  Noworosja formuje nową, francusko-serbską brygadę!
  http://politikus.ru/events/29669-v-novorossii-formiruetsya-serbsko-francuzskaya-dobrovolcheskaya-brigada.html

  Oddział Motoroli zajął rejon Starobieszewa
  http://donbass.center/news/1099-otryad-motoroly-vzyal-pod-kontrol-starobeshevskiy-rayon.html

  Czy już po przerwaniu ognia? Dziś po wciągnięciu na listę osób „sankcjonowanych” Pana Zacharczenki prezydent Putin ogłosił że jest to zerwanie umowy z Mińska. Sztab armii Noworosji w ślad za tym ogłosił że przechodzi w stan gotowości do ofensywy!
  http://politikus.ru/events/29536-shtab-armii-novorossii-perehodit-k-gotovnosti-kontrnastupleniya.html

  Wywiad z „plennym” banderowcem który udaje debila, nic nie wie, nic nie pamieta i w ogóle to zielony ludzik z marsa, niewiniątko zupełne!
  http://rusvesna.su/news/1410523186


  NOWOROSJA


  ”Nasi” dostali kolejne prezenty. Tym razem samoloty! Może nia jakieś F16, ale pięć szkolno-sportowych JAK-52 i jeden A-29 piechota nie chodzą a latają! Chyba powstanie lotnictwo – bo jest się na czym szkolic i trenować!
  http://politikus.ru/events/29645-opolchency-soobschili-o-zahvate-shesti-ukrainskih-samoletov.html

  Podarunków c.d … Prezent złożony z dziewięciu „Kuguarów” doszedł także..
  http://donbass.center/news/1098-armiya-opolcheniya-zahvatila-devyat-kuguarov.html
  http://donbass.center/uploads/posts/2014-09/1410441205_1410420296_kuguar_kraz_600_0.jpg

  Po Mariupolu będzie Melitopol a nastepnie Odessa…
  Tekst opowiada o praktycznych mieszkańcach Melitupola. Podchodz w sposób rzeczowy do przygotowywanej obrony miasta. Ponieważ znaja kład swojego garnizonu składającego się albo z alkoholików albo ludzi z lewymi rekami. Dlatego też p.o. mera oświadczył że miasta nie da się bronić i dlatego należy od razu się poddac! Niestety na razie te pijanice z garnizonu zawiozły Grady na lotnisko miejskie – bo chca powtórzyc w przypadku poddania miasta przez mieszkańców scenariusz „doniecki”. Jak mówią żołnierze garnizonowi miasto już zostało podzielone na sektory do ostrzału. Ustalono kolejnośc ostrzeliwania miasta: dworzec kolejowy, most, wyjazdy z miasta, rynek miejski i to wszystko co może stanowić miejsce obrony.
  http://donbass.center/news/1094-melitopol-posle-mariupolya-i-potom-odessa.html

  A to przytoczę prawie w całości i w.. oryginale… Rada Republiki Donieckiej przegłosowała nowe stawki obowiązujące od 1-go września:
  с 1 сентября 2014 года государственные пенсии установлены в следующих размерах: пенсия по возрасту – 1 800 гривен; пенсия по инвалидности: I группы – 1 800 гривен, II группы – 1 620 гривен, III группы – 900 гривен; пенсия по случаю потери кормильца: на одного нетрудоспособного члена семьи – 900 гривен, на двух и более нетрудоспособных членов семьи – 1 800 гривен; социальная пенсия детям-инвалидам – 1 200 гривен. Инвалидам Великой Отечественной войны размер назначенной государственной пенсии увеличивается на 25%.

  Установлены следующие виды государственных пособий: пособие по беременности и родам – 230 гривен; единовременное пособие при рождении ребенка – 10 320 гривен; ежемесячное пособие по уходу за ребенком до достижения им возраста полутора лет – 860 гривен. Ежемесячное пособие семьям, воспитывающим трех и более детей в возрасте до 16 лет, составляет 360 гривен на каждого ребенка.
  Po kursie dnia kantorowym 1USD to cirka ebaut 12 grzywien.

  http://donbass.center/news/1089-v-dnr-opredeleny-razmery-pensiy-i-posobiy.html


  Przedstawicielstwo DNR w Rosji zaczęło zbierać środki finansowe i nie tylko na rehabilitację rannych żołnierzy Armii Noworosji
  http://www.novorosinform.org/news/id/8663

  ONZ przyznał 15 mln USD jako pomoc dla Donbasu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8669

  Rosnie w siłę partyzantka na tyłach wroga! W odpowiedzi na to faszystowskie oddziały zaczynaja przeczesywac lasy. W Słowiańsku i okolicach znów zaczęły się aresztowania podejrzanych o nieprawomyślne myślenie!
  http://politikus.ru/events/29672-slavyansk-prodolzhaet-srazhatsya.html

  Uniwersytet Doniecki wywalił banderowskich naukowców! Dziekana wydziału historycznego, profesora katedry politologii oraz dziekana wydziału filologicznego. Należy podkreślić że z naukowcami żegnano się elegancko i pokojowo i nie nosiło to zadnych znamion czystki.
  http://politikus.ru/events/29673-doneckiy-universitet-izbavlyaetsya-ot-banderovcev.html

  Tekst Striełkowa po rosyjsku
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1410530814

  Drugi Konwój Humanitarny właśnie ruszył do Ługańska!
  http://rusvesna.su/news/1410525879

  Już pierwsze 33 Kamazy są sprawdzane przez celników!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8676

  Antyfaszystowskie forum w Doniecku. Odbyło się dziś. Są zdjęcia
  http://www.novorosinform.org/news/id/8675


  KIJ OW i OKOLICE

  Stowarzyszenie Ukrainy z Unią odłożono do 31.12.2015!!!!!!!!
  http://politikus.ru/events/29681-associaciyu-ukrainy-s-evrosoyuzom-otlozhili-do-2016-goda.html
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_12/Implementacja-porozumienia-UE-i-Ukrainy-zostanie-przelozona-9782/

  Długi tekst o Charkowie i jego przygotowaniach do wojny – może warty nawet jakiegos przetłumaczenia – ja się nie podejmuję…
  http://donbass.center/news/1102-trevozhnoe-predchuvstvie-harkova.html

  Pewien bogaty Francuz, raczej obywatel Francji – znany z miłości do kasy i kobitek – stwierdził że Europa nie chce umierać za Ukrainę!! Mądry Żyd!
  http://politikus.ru/articles/29666-stross-kan-evropa-ne-hochet-umirat-za-ukrainu.html

  Statystyki mobilizacyjne na przykładzie Odessy. Jedna trzecia wzywanych nie chce wojowac na Donbasie… A dokładnie – na 3 fale mobilizacyjne wezwano 6 tysięcy. Ponad 2,5 tysiąca wymigało się nie odbierając wezwań, inni nie pojawili się w WKU. Co ciekawe – okręg odeski jest brany za wzorowy przykład wypełniania tego mobilizacyjnego obowiązku.
  http://politikus.ru/events/29663-bolee-treti-prizyvnikov-odesskoy-oblasti-otkazalis-voevat-v-donbasse.html

  Informacje jakoby synuś Poroszenki poszedł na front okazały się oczywiście podpuchą! Poszedł na front ale jego … sobowtór!
  http://donbass.center/news/1091-na-donbasse-vmesto-syna-poroshenko-voyuet-ego-dvoynik.html

  Jaceniuk z Poroszenką wnieśli do Rady ustawę o decentralizacji władzy. Ale oczywiście taki jest tytuł, bo tekst mówi podobno o jeszcze większym zamordyzmie!
  http://politikus.ru/events/29638-kak-poroshenko-s-yacenyukom-donbass-pytayutsya-obmanut.html

  A wojskowi i politycy i wszyscy wzajemnie żrą się między sobą! Czyli szukanie winnych klęsk na froncie trwa!
  http://rusvesna.su/news/1410551017

  Za to delfiny jako mądrzejsze od banderowców z ochota wstapiły na służbę do Armii FR
  http://rusvesna.su/news/1410525990

  Straty materialne Donbasu junta kijowska chce…
  Nie zgadniecie co oni wymyslili!
  Ano rachunek za to wszystko chca wystawic Rosji do zapłaty!
  http://novorus.info/news/economy/27857-fashisty-primerno-podschitali-uscherb-ot-voennyh-deystviy-i-obeschali-vystavit-schet-rossii.html

  Analiza „Ukraińska jesień – i co dalej”
  http://novorus.info/news/obshetvo/27826-ukrainskaya-osen-chto-dalshe.html

  Ciekawostka dla tropicieli prawdziwych Ukraińców i podszywających się pod nich innych nacji… Czy walą prosto z mostu kto jest kto!
  :)
  http://novorus.info/news/interesno/27860-habad-lyubavich-zdes-pravit-bal.html
  http://novorus.info/thumb/250/0/http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-09/1410549768_mini_igor-kolomojskij-benja-vseja-ukraina-9a28.jpg


  SANKCJE

  Kij i marchewka: USA chca zawiesić świezo wprowadzone sankcje?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_12/USA-zapowiedzialy-zniesienie-sankcji-wobec-Rosji-1844/

  Rossija24, pasek… Godzina 17-sta P. Putin stwierdził, że
  Karanie sankcjami pana Zacharczenki jest zerwaniem mińskiej umowy

  Od listopada Rosja wprowadza sankcje przeciw Ukrainie! To jest odpowiedź na wprowadzenie sankcji Ukrainy przeciwko Rosji jakie obowiązuja od dnia dzisiejszego. Rosja nastawiona jest na kompromis by jakoś rozwiązać tę sytuację….. będziemy musieli się bronić… sankcje uruchomimy bez konkretnej daty ale przyjmujemy datę jako dzień pełnego wejścia Ukrainy do UE…. Ograniczenia dotyczące Ukrainy związane będą także z nowymi ostrymi prawami celnymi, handlowymi, fitosanitarnymi etc…
  http://politikus.ru/articles/29667-ulyukaev-rossiya-s-1-noyabrya-vvedet-sankcii-protiv-ukrainy.html

  Dodatkowa informacja – jeżeli Rosja uruchomi sankcje to może spowodowac wstrząs na rynku produkcji lodówek oraz przemysłu chemicznego… Po prostu w Rosji idzie zima i na razie nie musza kupowac lodówek, a Polska się zatka jako największy ich producent w Europie…
  http://politikus.ru/articles/29676-ulyukaev-otvet-rf-na-sankcii-mozhet-zatronut-holodilniki-i-neftehimiyu.html

  Sankcje Unii na urzedników w Rosji? Pan Putin stwierdził że jest to dobre! Bo im mniej jego urzędnicy będą jeździc za granice tym lepiej!
  http://politikus.ru/v-rossii/29655-putin-chem-menshe-chinovniki-budut-ezdit-za-granicu-tem-luchshe.html

  Chiny i Rosja tworza odpowiednik SWIFT. Może to stanowić gwóźdź do trumny dolara jako waluty opartej na ropie!
  http://politikus.ru/events/29682-rf-i-knr-sozdayut-analog-swift-konec-neftedollara.html

  Rosja z dostępem do Zatoki Perskiej? Na razie koleją! I to niebawem może nastapić!
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-09/1410516306_13853_html_m7f538f57.jpg
  http://politikus.ru/events/29636-rossiya-poluchit-dostup-k-persidskomu-zalivu.html


  CIEKAWOSTKI

  Coś dla „czołgistów”! Na ćwiczeniach NATO w Rumunii dość archaiczne choć modernizowane czołgi T55 okazały się lepsze jak Abramscy!
  http://politikus.ru/events/29668-rumynskie-modernizirovannye-sovetskie-tanki-t-55-na-ucheniyah-nato-vybili-amerikanskie-abramsy.html

  Coś dla pozostałych – film z naszym drogim „Rzeźnikiem”. Kumpel Kwacha? Zaraził się chorobą?
  http://donbass.center/news/1093-pyanyy-poroshenko-v-mariupole.html

  Coś dla rodziców – film. Komentarz zbyteczny, choc długi komentarz pod filmem w linku…
  http://donbass.center/news/1095-ukraina-segodnya-o-donosah-i-patriotah.html

  Czy ktos może znaleźć CAŁY klip o którym tu piszą?
  Ha! Znalazłem! Kawałek tutaj a tekst poniżej!
  https://www.youtube.com/watch?v=tp-0UmYmuYI
  http://politikus.ru/events/29671-vrazhya-krov-polskaya-gruppa-posvyatila-banderovcam-pesnyu.html


  Wieczorny kącik muzyczno-kulturalny!
  https://www.youtube.com/watch?v=1x-dALIY5BA
 • @Kula Lis 62 17:10:07
  Wiec może w końcu deprawowanie dzieci szkolnych i przedszkolnych będzie ścigane prawem, może promowanie zboczeń także będzie ścigane (tak jak w Rosji), może w końcu na nasz rynek trafią zdrowe ruskie niezatrute produkty (chociażby tylko pasty do zębów bez fluoru, czy balsam szostakowskiego, obecnie w Polsce zakazany). Może w końcu znowu będą stworzone warunki do rozwoju polskiego potencjału gospodarczego tak jak za Gierka. Może w końcu zostanie przywrócony polski model edukacji, który był warunkiem tego rozwoju gospodarczego. Może w końcu Polacy w milionowych ilościach nie będą musieli wyjeżdżac a pracą i może w końcu przerwana zostanie ta tragiczna tendencja depopulacji Polaków, tak jak to było za Gierka, gdy optymizm Polaków skutkował 40mln ludzi. Może w końcu znowu Polska będzie miała swoje Wojsko Polskie w półmilionowej ilości. Może w końcu znowu młodzi ludzie będą powoływani do wojska i dostana tam szkołę życia, tak że wyrosną na chłopów a nie na mamisynków. Może polscy indywidualni przedsiębiorcy, będą znowu mieli takie podatki jak za Gierka, że np z jednego sklepiku jeździło się zagranicznym samochodem, na zagraniczne wczasy i kupowało się mieszkania własnościowe. Może... może... może...itd, itp...
  Zachód nam już pokazał gdzie jest miejsce Polski w Europie, więc dziękuję za taką Ojropę.
 • @brusek 22:18:42
  Jaceniuk z Poroszenką...
  http://www.fullhdoboi.ru/_ph/19/138363836.jpg
 • @fretka 22:46:56
  Do góry już wkleiłem. "Zakochany"... w pieniądzach...
 • @adalbert05 15:30:27
  Ten link podawalam juz pare dni temu:
  http://beriozka-rus.livejournal.com/364563.html
 • @powerzx 22:07:27
  Już wiemy kto wygra wojnę. A tak na serio, Rosja jak będzie musiała wziąć większe siły to prawie każdy cywil jest już przeszkolony. Tylko wszędzie indziej ludzie jak widzą nóż na stole to srają ze strachu. Lekcja PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO-nikt chyba nie zaprzeczy, że tak powinna wyglądać. Jestem ciekawy jakby to było gdyby takie Rosyjskie kobitki wpadły z karabinami na naszych chłopców w długich włosach lub z irokezami, którzy pieprzą coś o wolności i jedyne co umieją przeładować to fiuta swojego kolegi. I oni twierdzą, że ludzie o moich poglądach to tępaki ze średniowiecznym rozumem, którzy chcą wojny. Nikt nie chce wojny ale każdy powinien umieć walczyć i rosnąć w siłę. Robią to państwa które wciskają nam ciemnotę o pokoju, Unii i NATO jednocześnie prowokując nas do konfliktów z Rosją a sami nie kiwną palcem bo robią z Rosją interesy.
 • @Magia 07:05:50
  A tego nigdzie nie podawaliście, czy nie zauważyłem.
  http://stooq.pl/n/?f=914346&c=2&p=0
  rancuscy prorosyjscy parlamentarzyści w Moskwie
  IAR - Świat
  12 Wrz 2014, 17:55


  12.09.2014 (IAR) - Grupa francuskich parlamentarzystów udała się do Moskwy z wyrazem poparcia dla Władimira Putina i jego polityki. Są to członkowie założonej w 2004 roku grupy przyjaźni francusko-rosyjskiej.

  W piętnastoosobowej delegacji są deputowani i senatorzy zarówno rządzącej Partii Socjalistycznej jak i prawicowej opozycji. W obliczu sankcji nakładanych na Rosję przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone w reakcji na agresję Moskwy wobec Ukrainy oraz w perspektywie ewentualnego wstrzymania sprzedaży nowoczesnych okrętów bojowo-desantowych Mistral przez Francję Rosji, francuska delegacja chce dać wyraz swojemu poparciu dla Putina. Parlamentarzyści uznają sankcje za bezpodstawne w obliczu zawieszenia broni na Ukrainie oraz deklarują, że Krym, dzięki carycy Katarzynie Wielkiej należał do Rosji. Dlatego, według nich, nie może być mowy o żadnej aneksji i nie powinno być na ten temat jakichkolwiek dyskusji.

  Nad Sekwana media podkreślają, że moskiewska wyprawa grupki parlamentarzystów jest dysonansem wobec jednoznacznego stanowiska Zachodu wobec agresywnej polityki Kremla. Parlamentarzyści twierdzą, że zachodnia propaganda demonizuje Rosję.

  Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek brzeziński/Paryżmcm/

  Pozdrawiam agenda RSB
 • @re1 08:11:40
  A tutaj komentarze na interia:
  ~ED - 4 min temu
  NA CO POLSKA CZEKA TO SĄSIAD STOSUNKI GOSPODARCZE POPRAWIC A NIE SLUCHAĆ usa OD WOJEN? SKANDAL DYPLOMACJA POLSKICH POLITYKÓW PREZYDENT BIERNY SLABY NIE PATRZY NA POLSKE A WOJNY DLA USA?

  ~GOŚĆ - 5 min temu
  Nasz wspaniały łysy Kamiński członek PiSu a teraz medialny człowiek PO jechał i całował po zakrwawionych łapach Pinocheta

  Pozdrawiam
 • @re1 08:28:05 już było lecz powtarzam.
  Ukraina była tylko sowiecką republiką w ramach ZSRR. Po rozpadzie ZSRR Federacja Rosyjska i Ukraina nie ustanowiły granic zgodnie z prawem międzynarodowym. teraz jest okazja ku temu. Ale najpierw musi się odbyć referendum na wschód od linii Dniepru aby zgodnie z zasadami demokracji mieszkańcy tego terenu mogli się wypowiedzieć w jaki państwie chcą żyć.
  7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie, a w którym stwierdził, że ONZ nie może uznać działania Federacji Rosyjskiej względem Ukrainy jako naruszenia prawa, ponieważ zgodnie z dokumentami terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRS, nie jest zatem suwerennym państwem.
  Po upadku Związku Sowieckiego Ukraina nie sformalizowała w odpowiedni sposób w ONZ swoich granic i... nadal pozostaje okręgiem administracyjnym. Okazuje się, że kwestia demarkacji granic Ukrainy została uwzględniona jedynie w projekcie porozumienia z Unią Europejską – ta ostatnia zobowiązała się do pomocy w przeprowadzeniu legalizacji jej granic z państwami sąsiednimi. Przy czym nie określono, kiedy miałoby to nastąpić.
  Wprawdzie Ukraina w granicach sprzed konfliktu z Rosją była uznawana za państwo i nikt nie podważał jej terytorialnego kształtu, niemniej jednak lukę w sformalizowaniu stanu faktycznego z pewnością Putin wykorzysta.
 • @Kula Lis 62 08:56:54
  Znam to, weryfikowałem na stronach ONZ. Nawet byli tacy co chcieli mnie spoziomować.
  Pozdrawiam
 • Pozdrovienia z Czech
  Pozdraviam Vas polscy koledzy. Pamientam dokladnie PLR ježdziem do Vas po džinsy i kurtki skurzanne i bylo u Vas vieszolo. Vudka laua sie i bylo dobrze. Pisze do Vas bo vzpomniauem na to, že kidysz bylo u nas tak, že byl SVAZARM u Vas CHARCERZE. Že mlodych ludzi uczyo sie jak udzielicz pomocy rannemu, jezdzila do nas armia i dzieczaki mogly postrzelacz z UKL vz52 i z karabinu SA 58 no i nauczycz sie jak rozložycz i zložycz te bron. No dziszaj može mlodzi potrafiom rozlozycz iphone i tablet i to vszystko. Pozdraviam do Polski vszystkych volnych ludzi. Henryk z Trzynca.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej