Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 14.09.2014r- ósmy dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo wdrożenia kolejnego etapu sankcji wobec Rosji nadal trwa proces przekazywania dla tego kraju zamówionych we Francji okrętów desantowych klasy Mistral.

 

Okręt typu Mistral o nazwie "Władywostok", pierwszy z dwóch mistrali zamówionych przez Rosję we Francji, którego dostawa została zawieszona z powodu kryzysu ukraińskiego, wyszedł w sobotę rano w morze z portu Saint-Nazaire z rosyjską załogą na pokładzie.
Okręt po raz pierwszy przeprowadził próbny rejs z częścią rosyjskiej załogi liczącej 400 marynarzy i przechodzącej od końca czerwca szkolenie w Saint-Nazaire w ramach kontraktu podpisanego przez francuską spółkę stoczniową DCNS i stronę rosyjską.
Jak precyzuje agencja AFP, ponad 200 rosyjskich marynarzy jeszcze w piątek wieczorem zaokrętowało się na ten próbny rejs mający trwać około 10 dni. Celem rejsu jest przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych na pełnym morzu.
Drugi okręt typu Mistral o nazwie "Sewastopol", który budowany jest przez spółkę stoczniową STX, miał zostać dostarczony w listopadzie 2015 roku.
Hollande podkreślił, że warunkami przekazania Rosji tych okrętów są rozejm i polityczne rozwiązanie na Ukrainie.
 
Chyba ostatnie zdanie powyższej informacji jednoznacznie pokazuje w jakim celu został podpisany ostatnio rozejm w Mińsku pomiędzy dwiema walczącymi stronami na Ukrainie?

Tak właśnie wygląda ta wielka polityka, że pewne państwa dla  interesu mogą zmusić innych, w tym konkretnym przypadku walczące strony na Ukrainie, do zawarcia pozornego rozejmu tylko po to aby w ten sposób móc  usunąć formalne przeszkody uniemożliwiajace im sfinalizowanie swoich interesów.

Jednocześnie widać z tego jak walczące ze sobą strony konfliktu ukraińskiego są przez państwa trzecie traktowane instrumentalnie i rozgrywane, i że bez ich zgody nic tam nie może się dziać, bo obie te strony w gruncie rzeczy są uzależnione od swoich mocodawców i mogą tylko na to sobie pozwolić na co im inni pozwolą.

Dowodzi ta sytuacja również na czym polega to dramatyczne rozdarcie wewnętrzne Ukrainy, której różne strony konfliktu realizują  sprzeczne ze sobę interesy obcych mocarstw. Oczywiście taka sytuacje prowadzi do widocznego dziś ostrego konfliktu wewnętrznego ale w przyszłości doprowadzić również może do rozpadu od wewnątrz tego państwa na niezależne od siebie jakieś byty.

Efekty możliwego i prawdopodobnego wewnętrznego rozpadu Ukrainy najlepiej pokazuje poniższa mapa:

Jak widzimy Ukraina może rozpaść się na trzy byty państwowe, z tym że pewne jej części będące elementem gry terytorialnego podziału wpływów po II Wojnie Światowej prowadzonej przez "Wielką Trójkę" budującej nowy powojenny ład, wrócą do krajów, którym te tereny odebrano.

Te widoczne na mapie trzy części Ukrainy charakteryzują się pewną specyfiką: pierwsza z nich tzw. Noworosja- czyli ta część leżąca na południowym-wschodzie Ukrainy cechuje się z racji tradycji historycznej i języka oraz kultury przynależnością do strefy rosyjskiej, i które to cechy sprawcze spowodują, że będzie współpracowała na zasadach przyjacielskich z Rosją.

Środkowa, zaś część- umownie nazwijmy ją Rusią Kijowską- będzie zajmowała pozycję neutralną, pełniąc rolę łącznika pomiędzy UE, a Rosją bez opowiedzenia się jednoznacznego po żadnej stronie.

Trzecia część zwana wcześniej jako Galicja Wschodnia- ta najbardziej wysunięta na zachód, będzie częścią sprawiającą w przyszłości najwięcej kłopotów i to nie tylko Unii Europejskiej jako całości, ale przede wszystkim krajom z nią graniczącymi. Jak więc rozwiąże UE problem z tą najbardziej problematyczną częścią , na dzień dzisiejszy nie wiadomo, ale zapewne będzie to problem bardzo poważny.

To tyle na temat political science fiction, a teraz przechodzimy do brutalnej rzeczywistości.

Otóż na Ukrainie mimo zawartego rozejmu w dniu wczorajszym doszło do licznych potyczek, wymiany ognia, przemieszczania się wojsk i ostrzału przez ukraińską artylerię celów cywilnych.

W dniu wczorajszym i przedwczorajszym najbardziej ucierpiało w wyniku ukraińskiego ostrzału artyleryjskiego miast Jasinowataja:

Ostrzał tego miasta jest prowadzony przez ukraińskie wojska zamknięte w ostatnio powstałym kotle "Debalczewskim" jako działanie odwetowe.

Kolejną miejscowością, która w dniu wczorajszym po raz kolejny znacznie ucierpiała w wyniku ostrzału artyleryjskiego, była podmiejska wioska, Wiesiełoje leżąca około 300 metrów od donieckiego lotniska:

Wieś ta jest już od końca maja br. pod praktycznie ciągłym ostrzałem artyleryjskim prowadzonym z rejonu lotniska.

Ponadto ostrzalano przez baterię ciężkich dział i z wyrzutni rakiet "Grad" rozmieszczonych w okolicy miejscowości Makiejewka: Marinkę, wschodnie przedmieścia Doniecka i Żdanówkę.

Od zachodu i północy Doniecka ostrzeliwano podmiejską dzielnicę Piaski i zachodnie przedmieścia Doniecka.  

Dwukrotnie ostrzelano ogniem ciężkiej artylerii pozycje powstańcze rozmieszczone w rejonie miejscowości Maloorołowka oraz teren kopalni "60 Rocznicy Wielkiej Rewolucji Październikowej" i stanowiska obronne milicji w rejonie  miejscowości Majorskaja koło Gorlowki.

W nocy trwała wymiana ognia na północno-wschodnich przedmieściach Mariupolu.

Do Ługańska dotarła kolejna kolumna z rosyjską pomocą humanitarną.

Nadal postępuje upadek morale w szeregach ukraińskich żołnierzy kierowanych w rejon walk tzw. operacji antyterorystycznej. Dowodem tego może być kolejny bunt około 80 żołnierzy z 55 brygady atylerii, którzy odmówili udzału w walkach motywując to niewystarczającym ich wyszkoleniem bojowym.

W okolicach Mariupola trwa kopanie rowów, które mają uniemożliwić atak ciężkim sprzętem pancernym na miasto. Niestety ale taka forma zabezpieczeń jest nieskuteczna marnując tylko czas i siły uczestniczących w tej akcji mieszkańcach Mariupola czego dowodzi poniższy film:

A tak wyglądała próba wydostania się z kotła pod Iłowajskiem przez ukraińskie wojska w zeszłym tygodniu:

W dniu 2 września zginął w walce jeden z dowódców pododdziału z powstańczego batalionu "Jakucja", Władymir Kuzniecow:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ukraińska "technika wojskowa" obecnie kierowana na front.

*     *     *

Ps.

CHYBA WŁAŚNIE ZAKOŃCZYŁ SIĘ ROZEJM

Na powyższym filmie walki o donieckie lotnisko w dniu dzisiejszym. Bardzo dużo osób cywilnych rannych, trwa ostrzał artyleryjski północnych dzielnic miasta.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 11:37:39
  Dzięki!

  A gdzie takie prawdziwki rosną?

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 11:45:26
  No to mamy już drugi byt państwowy jaki się obecnie wyłącza z państwowości ukraińskiej.

  Pozdrawiam.
 • o ile lepsze byłyby notki, gdybyś nie kaleczył
  języka takimi terminami jak "technika wojskowa", nawet, jeśli miał to być dowcip.
  ten termin oznacza całkiem co innego, podobnie jak "wojskowe technologie".
 • @interesariusz z PL 12:07:47
  Ja nie kaleczę, tylko używam określenia jakim posługują się nasze wiodące media będące koszernym wzorcem dla każdego początkującego dziennikarza.

  A tak na marginesie powiem, że bardzo smutne jest życie człowieka nie umiejącego zrozumieć prostego żartu.

  Pozdrawiam.

  Ps.

  Oczywiście serdecznie dziękuję za tą profesjonalną uwagę, do której będę się stosował, albo i ......nie:)))))
 • @AdNovum 12:18:20
  Melduję że cudzysłów zauważyłem i żart także!
  :)
  Generalnie walczę z neologizmami, z zapożyczeniami itd. Mamy tyle pieknych polslich słów i zwrotów, ale ludzie nie wiedzą o tym bo szkoły kończyli bardzo pobieżnie...

  Ale czesto nie da się uniknąć takiej "wojskowej techniki" i dla żartu i dla czytelności przekazu...
 • @szczurobronny 12:20:56
  "Rozmawiałem za zamkniętymi drzwiami...."- ciekawe gdzie te "zamknięte drzwi" się znajdowały.

  Ja typuję, że w WC:)))))

  Pozdrawiam.
 • @brusek 12:23:13
  Mam takie małe pytanie,chyba Ty wczoraj podałeś linka do informacji o Leopardach na Ukrainie.Na stronie były dwa zdjęcia czołgów z niemieckimi oznaczeniami w wersji A5 lub A6 i zdjęcie kolumny Leopardów I jadących po jakiejś drodze.Może chodzi o te czołgi jako pomoc dla Kijowa,nie mogę tego odnaleźć.Pzdr.
 • @brusek 12:23:13
  W kontekście przewodniego zdjęcia to określenie pasuje jak ulał do opisania jego stanu fizycznego, bo to już nie jest sprzęt wojskowy tylko "technika wojskowa" - w rozumieniu, że jest to coś innego niż pełnowartościowy sprzęt.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 12:07:47
  "wojskowe technologie" to w ogóle jest koszmarny anglicyzm. W języku polskim angielskie "technology" to po prostu "technika", podobnie jak w języku rosyjskim "техника", niemieckim "die Technik" czy francuskim "la technique". Technologia to zupełnie coś innego. No ale znający tylko język angielski dziennikarze polskiej prasy uparcie piszą o "technologii" od jakichś 10-15 lat... Ja nie wiem, jak ci dziennikarze w takim razie chcą pisać o technologii... nazwą ją "techniką", czy też teraz wszystko ma być "technologią"?

  Wracając do rzeczy i Mistrali. Ciekawą informację podał ostatnio Siergiej Menjało, wiceadmirał rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Powiedział, że jego flota jest gotowa na przyjęcie obu Mistrali, że port w Sewastopolu jest gotów na ich bazowanie. Czemu to jest ciekawe?

  W kwietniu zeszłego roku Rosja wszem i wobec informowała, że Mistrale trafią do rosyjskiej Floty Pacyfiku i będą bazowały we Władywostoku i Pietropawłowsku na Kamczatce. Przeniesienie ich na Morze Czarne zmienia całkowicie ich zastosowanie. W razie potrzeby mogłyby być użyte do wsparcia od morza uderzenia na Odessę, wysadzając silny desant do zajęcia portu, i do prowadzenia operacji lotniczych przeciwko siłom pancernym Ukrainy (8 helikopterów Kamow Ka-52 zrobi jatkę ze wszystkiego, co Ukraina mogłaby wystawić).

  Ale Ukraina to małe piwo. Bardziej ciekawa jest sytuacja z głównym rywalem Rosji w tamtym regionie - Turcją. W razie wojny takie silne okręty desantowe dają Flocie Czarnomorskiej realną możliwość uderzenia na Bosfor, bez czego flota ta jest po prostu zamknięta, bez możliwości wyjścia na Morze Śródziemne.
 • @adalbert05 12:28:57
  To są niemieckie czołgi uczestniczące w ćwiczeniach wojskowych niektórych państw członków NATO.

  Niewykluczone, że ten sprzęt jak i inny, który tam zwieziono na ćwiczenia, dziwnym trafem gdzieś się "zawieruszy" i pozostanie na Ukrainie.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:20:56
  Myślę,że to propaganda ku "pokrzepieniu" banderowskich serc!
  Jeżeli jakieś dostawy wartościowego sprzętu miały by faktycznie miejsce,to mapa ze wstępu AdNowum zdecydowanie szybciej nabrała by realnych kształtów.Pzdr:)))
 • @messere 12:31:08
  Turcja nigdy nie zamknie przed flotą rosyjską cieśniny Bosfor.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 12:32:14
  Zasadniczo chodziło mi o to,że jest prawdopodobne "podarowanie" przez jakieś państwo europejskie starych czołgów Leopard I,takich jak te z ostatniego zdjęcia ze strony,o której pisałem.Leopardów I już nikt w Europie od dawna nie używa,ale może gdzieś takie zabytki były zmagazynowane.My mamy jednego w MWP w Warszawie,dar od Bundeswery z lat 90-tych.To czołg odpowiedź na radzieckie T-54,T-55.
  O podobnej wartości bojowej,czyli muzeum na gąsienicach.
  Pozostawienie współczesnych Leopardów IIA6 najnowszych czołgów jakie posiada Bundeswera,jest absolutnie niemożliwe,niektóre rozwiązania techniczne są objęte ścisła tajemnicą,podobnie jak w przypadku Abramsów.Zauważ,że w Iraku armia USA pracowicie pozbierała nawet marne szczątki zniszczonych tam Abramsów.Pzdr.
 • @szczurobronny 12:37:33
  Cholera,tego nie wziąłem pod uwagę:))))
 • @Zima Tysiąclecia 12:44:32
  Właśnie chodziło mi o to zdjęcie dwóch czołgów Leopard I na jakiejś drodze.Być może ktoś im przekazał te czołgi z rezerw mobilizacyjnych.Pzdr
 • @AdNovum 12:35:10
  W razie wojny? Zrobi to natychmiast. Rosja i Turcja to wrogowie od setek lat. Turcja to kraj-fundament NATO. Tradycyjnie interesy Turcji i Rosji są sprzeczne. A Bosfor to pułapka dla każdej flotylli, która chciałaby sobie ot tak przepłynąć, bez pozwolenia Ankary.

  No chyba że myślisz, że te Mistrale w Sewastopolu to będą po to, by Ukrainę z dwoma zardzewiałymi kutrami straszyć :D.
 • @adalbert05 12:44:26
  Leopardy są dość delikatnymi czołgami - w tym sensie, że wymagają wprawnych mechaników. Skąd tacy mieliby się wziąć na Ukrainie? Już widzę, jak taki przyzwyczajony do T-64 Mykyta czy Danyło z młotkiem idzie na skrzynię biegów Leoparda.
 • @AdNovum 12:18:20
  Dlatego piszesz "na przewodnim zdjęciu":)
  Mądry wie o co chodzi, a ..... itd.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 12:32:14
  Przypuszczalnie tak może być - bo nie wieadomo skąd zdjęcia ale jak z Ukrainy to przeciez nie "defilują" z niemieckimi krzyzami?
  http://www.novorosinform.org/news/id/8795
  http://www.novorosinform.org/news/id/8765
  http://russian.rt.com/article/49852#ixzz3DEfXlnIb

  Były jeszcze jedne fotki ale nie moge znaleźc teraz linku...

  Mam pytanie do "czołgistów", odnośnie linku sprzed paru dni z ćwiczeń w Rumunii gdzie stare T55 "pokonały" Abramsy co bardzo zdenerwowało Amerykanów...
  Przeciez nie strzelają do siebie, więc jak wyglada taka poligonowa "walka"?
 • @fretka 13:02:10
  Tak jak pisałem wcześniej,w tej wiadomości pokazane są dwa różne pojazdy,proszę zauważyć,że czołgi na drugim zdjęciu nie mają żadnych oznaczeń,zostały zamalowane,by nie było łatwe zidentyfikowanie "darczyńcy".W Europie tylko Belgia,Włochy i Grecja mają na tzw.ZN takie czołgi,ale chyba w nowszych wersjach,na naszym zdjęciu początkowa wersja z wieżą odlewaną,jeżeli wzrok mnie nie myli.Turcja także posiada do dnia dzisiejszego takie pojazdy.
 • @messere 13:07:08
  Leopard I jest technologicznie dość prosty,konstrukcja z końca lat 50-tych. jeżeli jest prawdą informacja o dostawie takich czołgów dla Kijowa,tak przynajmniej wynika z zamieszczonych zdjęć.
 • @brusek 13:17:44
  Znalazłem w necie:

  Zdjęcia zamieszczono tutaj

  http://beforeitsnews.com/global-unrest/2014/09/ukrainian-fascists-broke-ceasefire-agreement-2460694.html
  Plus takie art.

  http://www.euroinfrastructure.eu/infrastruktura/czolgi-leopard-przewiezie-z-niemiec-dla-naszego-wojska-pkp-cargo/

  http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,15972360,PKP_Cargo_przywiozlo_czolgi_dla_polskiego_wojska_.html

  http://polska.newsweek.pl/cwiczenia-anakonda-2014-atlantic-resolve-czarny-orzel-newsweek-pl,artykuly,345984,1.html

  http://www.spiegel.de/international/germany/ukraine-crisis-exposes-gaps-between-berlin-and-nato-a-962978.html
 • @brusek 13:17:44
  http://beforeitsnews.com/contributor/upload/362270/images/5414968adf51d_1410635402.jpg

  http://beforeitsnews.com/contributor/upload/362270/images/1010462906.jpg

  http://beforeitsnews.com/contributor/upload/362270/images/1010463439.jpg
 • @brusek 13:17:44
  Najprawdopodobniej na pojazdach umieszcza się symulatory imitujące strzały i trafienia,liczona jest odległość i potem wszystko jest analizowane.
  Coś jakby strzelanie do siebie z fotokomórek,tylko w znacznie nowocześniejszej formie.Może też rumuńskie czołgi lepiej sprawdzają si ew europejskich warunkach no i kwestia wyszkolenia załogi.Pzdr
 • @brusek 13:31:04
  Jak widać z Twoich zdjęć mamy tu dwa różne pojazdy.Co prawda dla niektórych czołg to czołg.Dla mnie ewidentnie ktoś podarował te stare Leopardy Ukrainie.Tylko kto?Pzdr
 • @szczurobronny 13:39:58
  Wot wynalazca!
  Gratulacje

  http://ionovosti.ru/archives/3768

  http://antifashist.com/item/smi-nemeckie-tanki-peresekli-granicu-i-dvizhutsya-na-vostok-ukrainy.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+antifashist%2Fantifa+%28%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC+%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B%29&utm_content=LiveJournal

  http://lesovikov.livejournal.com/3722866.html
 • Ten czołg przechodzący przez rów to chyba Leopard. To jakaś lipa jest.
  Coś mi się zdaje że ktoś zrobił żart.
 • @szczurobronny 13:39:58
  W tej kolumnie czołgów chyba nie ma,albo coś niedowidzę?:)))
 • @szczurobronny 13:39:58
  W TEJ kolumnie nie ma czołgów, szukaj dalej!
  :)
 • @adalbert05 13:34:00
  jeszcze coś o niemieckich Leopardach
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=2&id=7219
 • @vortex 13:42:29
  To nie żart,to testy Leoparda II,jak na czołg jest niesamowicie szybki i zwrotny.Pzdr
 • @adalbert05 13:47:53
  Źle zrozumiałem. Myślałem że to test tych rowów pod Mariupolem. A tu widzę Leopard robi test.
 • @brusek 13:31:04
  Dla mnie sprawa z czołgami jest "prosta jak drut".
  Mamy czołgi Leopard IIA6 Bundeswery jadące na ćwiczenia NATO,z niemieckimi oznaczeniami i rejestracjami.I zdjęcie dwóch czołgów Leopard I w początkowej wersji produkcyjnej jadących gdzieś po drodze.
  Czołgi są bez jakichkolwiek oznaczeń na pancerzu.Jeżeli zdjęcia zrobiono na Ukrainie,to oznacza to że jakiś kraj,który miał kiedyś na stanie takie czołgi wydobył je z magazynu i "podarował" Ukraińcom.Pzdr
 • @adalbert05 13:54:37
  "Przeczesałem" interenet łącznie z Yandexem.
  Wszędzie są tylko te trzy fotki - dwie fotki, zgadza się pewnie jada na ćwiczenia. Trzecia fotka nie wiadomo czy nie jakaś podpucha z tymi dwoma czołgami
 • @brusek 13:44:45
  TR-85 (Tanc Romanesc 1985) – rumuński czołg podstawowy opracowany w latach 1978-1985 na podstawie radzieckiego czołgu T-55.

  Pojazd wyposażony jest w nową wieżę z armatą kalibru 100 mm, nowy system celowniczy, nowe zawieszenie oraz produkowany na licencji niemiecki silnik wysokoprężny o mocy 830 KM.

  W armii rumuńskiej służy ponad 300 czołgów tego typu. Tu o Abramsie :http://www.militis.pl/bron-pancerna/m1-abrams-dp1 .Moim zdaniem to była ustawka ,dano przewagę 85-tce przez np.teren zabudowany, górzysty lub bagnisty czyli walka w zwarciu.Normalnie przy zasięgu działa Abramsa to 85-tka ma zero szans na zwycięstwo.Zaraz coś podrzucę.Pozdrawiam.
 • @brusek 14:15:19
  A to co to jest?
  http://ionovosti.ru/wp-content/uploads/bandicam-2014-09-13-22-57-58-839.jpg

  http://ionovosti.ru/archives/3768
 • @brusek 14:16:11
  Polecam w wolnej chwili.Pozdrawiam.https://www.youtube.com/watch?v=FDyBJHMyrXg
 • @brusek 14:15:19
  Ale wy szukacie macie pod nosem, czytajcie ze zrozumieniem kto dostarcza
  leopardy. Nawet w komentarzach tutaj ktoś pisze o Niemcach niby na uboczu.
  http://www.defence24.pl/news_berlin-przyjrzy-sie-eksportowi-uzbrojenia-w-tle-ukraina
  Pozdrawiam
 • @brusek 14:15:19
  A najpewniej to za naszym pośrednictwem znając nagrodę dla tfuska.
  http://europejczycy.info/40974/artykuly/adam-slomka-kto-odpowiada-za-marnowanie-srodkow-na-przestarzaly-sprzet-wojskowy/
  Pozdrawiam
 • @re1 14:26:24
  Macie te zardzewiałe, wiadomo kto uzasadnia zakup
  http://www.fakt.pl/niemieckie-czolgi-leopard-2-w-polsce,artykuly,463112,1.html
 • @re1 14:24:06
  Przeczytaj artykuł,potem pisz,gdzie tam jest mowa o dostarczaniu czołgów przez Niemców?
 • @re1 14:33:24
  A tu poczytajcie wykład strategicznego komentatora (eksperta obrony). Wypowiadał sie też z tego portalu w telewizorni niedawno o budowie naszego gazoportu wychodzi na to, że to prawda, Putin opóźnił budowę. Bo eksperci rosyjscy będą kończyć budowę, a wszystkiemu winne cudowne budowy na EURO.
  http://www.defence24.pl/analiza_leopard-2a5pl-potrzebna-modernizacja-po-polsku
  Najlepsze są komentarze pod artykułem.
  Pozdrawiam
 • @re1 14:33:24
  I nie pisz bzdur,zanim nie zapoznasz się z problemem,jakie zardzewiałe?
  To,co kupiliśmy od Niemców to absolutnie światowa superliga,lepiej mieć brygadę naprawdę wartościowych czołgów,niż za tą samą kwotę jakieś "wirtualne" Andersy w przyszłości.
 • @adalbert05 14:39:50
  Rapid Trident 2014. Partnerstwo dla pokoju ?. Pzdr.
 • @adalbert05 14:39:50
  Trzeba czytać między wierszami, nie dementuj nie zdementowanego.
  Z pięciu informacji złożyć właściwą.
  Pozdrawiam
 • @brusek 14:16:11
  To ciekawe zdjęcie,jakaś modernizacja T-72,ale co znaczą te czerwone oznaczenia na boku?Lawety kolejowe wskazują na rosyjskie pochodzenie,więc zdjęcie może być zrobione wszędzie na wschód od Bugu.Pzdr
 • @adalbert05 14:43:37
  Patrz na gąsienice jesteś ślepy, służyłem w baterii zaopatrzenia i coś niecoś się znam. A w zasadzie mam rzut beretem do Żagania. Śledziłem nową technikę wojenną jeszcze wtedy gdy niektórzy trzymali w zębach gumkę od majtek.
  Nie chcę broń Boże obrazić interlokutora.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum
  Polecam i 5*.Pzdr.http://geopolityka.net/jan-stec-ukraina-poczatek-przelomu/
 • Wojna domowa w południowo-wschodniej części Ukrainy na września
  Dynamika linii frontu Nowo rosji za lipiec - wrzesień 2014
  http://netu.tv/watch_video.php?v=NDXUUW8S1S28
  Opublikowany na http://54zoo.ru/novorossia
  http://www.youtube.com/user/novorossiamap
 • @re1 14:47:45
  Od kiedy w czołgach maluje się gąsienice,chyba,że coś mi uciekło.Co do moich doświadczeń z bronią pancerną,to nie chwaląc się służyłem przez parę lat w "baterii" T-72,ale że było to w latach osiemdziesiątych,więc demencja starcza ogranicza mi trochę zdolność pojmowania obecnego świata.:))))
  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:37:39
  Bardzo nieładnie wklejać takie zdjęcia i denerwować ludzi. W tym roku prawdopodobnie już nie dam rady pójść na grzyby :((
 • @adalbert05 14:55:04
  Dobra mylę się http://www.fakt.pl/niemieckie-czolgi-leopard-2-w-polsce,artykuly,463112,1,1,5.html

  na pierwszym zdjęciu czołgi z ZN i tfusk z siemoniakiem
  na drugim i piątym te na front, chyba pokrywali minią elementy gąsienic
  jakoś niemce mają trochę inne malowanie
  a może się mylę to jest w kolorze rudym kamuflaż
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 12:18:20
  Tak a propos "techniki wojskowej". Czy pamiętacie sławny dowcip: Co to jest wzgórze i w jaki sposób?

  Otóż okazuje się, że nie był to bynajmniej dowcip. Jak musiałem odsłużyć roczek po studiach w 1980 to znalazłem w bibliotece jednostki podręcznik do terenoznawstwa dla podoficerów służby zasadniczej, gdzie stało jak wół: "Wzgórze jest to nierówność terenu w sposób wypukły"

  Rzeczywistość (zwłaszcza wojskowa) przebija każdy dowcip.
 • @re1 15:07:26
  W naszej rozmowie istotne jest zdjęcie dwóch czołgów na drodze zamieszczone przez Bruska o 13.31.Jeżeli zdjęcie jest prawdziwe,czyli zrobione na Ukrainie,to świadczy o przekazaniu tych czołgów przez jakieś państwo,które miało je na wyposażeniu.
  Na razie nie mamy żadnego innego potwierdzenia,może to być jakaś dezinformacja,poczekamy.
  Trzymajmy się tego,bo to jest najistotniejsze w naszej dyskusji o Ukrainie.
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 15:16:16
  Gdzies niedawno czytałem, że Noworosja będzie mogła nieźle żyć ze sprzedaży złomu:))
 • @lorenko 15:19:45
  Może nasi złomiarze tam pojadą "za chlebem"?:))))
 • WITAM
  Witam Panowie,
  pogubiłam się w sytuacji, bo dzieciaki się rozchorowały i nie miałam nawet 5 minut zreby coś poczytać. moglibyście w skrócie napisać co się dzieje?? myślicie że ten rozejm to na dłużej czy tyeraz dopiero się zacznie? myślicie że nam coś grozi/??
 • @adalbert05 15:23:39
  Fachowcy na pewno będą potrzebni:))
 • @zaneta 15:24:39
  Zacznie się.
  Grozi, ja już buduję ziemiankę i w kazdym sklepie kupuję po kilka konserw po dwa kilo cukru, aby nie wywoływac paniki wśród ludności cywilnej....
 • @adalbert05 15:16:16
  Masz rację, ale zdjęcie czołgu na wagonach zamieszczone przez brusek, w ogóle nie koresponduje z treścią artykułu o dostawach broni z NATO dla Ukrainy.
  Masz też racje to jakiś dziwny T-72 po bokach ma jakieś trzy płyty osłonowe i na tej trzeciej wygląda mi to na biały krzyż na czerwonym tle.
  Chyba szwajcarski albo gaśnica:)
  Pozdrawiam
 • @re1 15:33:52
  Podpis pod zdjęciem sugeruje,że jest z archiwum agencji informacyjnej.Dla mnie,to jakiś transport czołgów w jednej z byłych azjatyckich republik ZSRR.Pzdr.
 • @adalbert05 13:34:00
  Jest też taka możliwość, że rumuńskie czołgi walczyły z Abramsami na punkty. Czyli był tor przeszkód, strzelnica dla czołgów i który czołg szybciej i sprawniej pokonał tor przeszkód i celniej strzelał, ten zdobył więcej punktów. Jednak na żadnych ćwiczeniach nie da się przetestować najważniejszej rzeczy, czyli odporności pancerza na ostrzał. Pancerz nawet zmodernizowanego T-55 na pewno nie jest mocniejszy od pancerza Abramsa, ogólnie rzecz biorąc to podchodził bym ostrożnie z tymi rewelacjami o zwycięstwie Rumunów.
 • @lorenko 15:32:10
  pytalam powaznie... :)
 • @oleg 15:19:53
  Sądzisz, że poświęcą w tym celu Berlin?

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 15:39:56
  Źle skopiował coś załapało, zdjęcie prawdopodobnie archiwalne.
  Artykuł z dzisiaj i powołuje się na to źródło http://ria.ru/world/20140914/1023974385.html#ixzz3DEWgLMod
  też dzisiaj 00:57 14.09.2014 (обновлено: 09:51 14.09.2014)4311938311
  pozdrawiam
 • @zaneta 15:24:39
  Teraz dopiero się zacznie- to taka najprostsza odpowiedź dla mającej mało czasu kobiety.

  Natomiast w temacie; czy coś nam grozi?

  Odpowiem tak: otóż czy będzie coś nam grozić to zależy wyłącznie od postawy wybranych przez nas przedstawicieli do parlamentu.
  Jeśli oni chcą wojny, albo wykonują obce dyrektywy aby ją wywołać, to zapewne ją wywołają nie troszcząc się o nasz los- co już wielokrotnie w ciągu ostatnich 25 lat udowodnili.

  Pozdrawiam:)
 • @re1 15:33:52
  "po bokach ma jakieś trzy płyty osłonowe"

  te trzy płyty osłonowe mogą świadczyć o tym że jest T-72 w wersji BM
 • @re1 15:33:52
  Próbujmy na forum podczas analizy dostarczanych przez nas różnych medialnych informacji oddzielać "ziarno od plew".
  Nie mówię tu o celowej dezinformacji na potrzeby konfliktu,ale o informacjach pisanych przez nie do końca kompetentnych dziennikarzy,których jest naprawdę dużo,co widać po "naszych"mediach.
  Ktoś mając jakąś informację o dostawach czołgów może wziąć z netu dowolne zdjęcie i wkleić do tego o czym akurat pisze.
  A potem tutaj "tęgie głowy"rozwodzą się nad kolejną n"kaczką dziennikarską",czy raczej niekompetencją pismaka.(nie chcę obrażać rzetelnych dziennikarzy).Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:53:36
  Dziękuję... przepraszamże wcinam się w to forum nie będąc w temacie ale jesteście dużo bardziej wiarygodni niż te wsxystkie stronki nibyinformacyjne
 • @zaneta 15:43:36
  artykuł
  http://ria.ru/world/20140914/1024033115.html#ixzz3DHj7GkHY
  Pozdrawiam
 • @mrdinozaur 15:13:44
  A co w takim razie jest zagłębieniem terenu?

  "Jest to wypukłość wklęsła o regularnym lub nieregularnym kształcie i różnym przekroju. Często w zagłębieniu występuje grunt podmokły lub woda":)))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:00:04
  Tej definicji nie pamiętam. W końcu było to to ponad 30 lat temu :)
 • @Shaolin 15:40:39
  A propos Rumunów:

  http://lifenews.ru/news/140539

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:52:57
  Kolego!
  Jest to niezwykle ciekawa analiza, chyba Pan płk. w stanie spoczynku czytuje AdNovum, bo niektóre sformuowania nawet sa lekko podobne do "wodzowskich" tekstów!
  :)
  Dzieki!

  Jak dotąd to chyba najciekawszy link dzisiejszy, nie znałem tego portalu i przyjrze się z ciekawością
  :)
 • @mrdinozaur 16:06:06
  Tą definicję wymyśliłem przed chwilą wzorując się na definicji wzgórza:))))

  Pozdrawiam.
 • Przyszła Kopacz i mówi dobierajcie slowa. To reklama jaką lubi messere.
  http://www.pressview.de/video/pressview-player.html?wid=331
 • @AdNovum 16:06:42
  Polecam.http://www.tomaszgabis.pl/2014/09/14/glosy-zza-odry-xxxix/
 • @brusek 16:07:39
  A mimo zniszczeń Ługańska stara się żyć normalnie.
  http://cxid.info/v-luganske-proshla-prodovolstvennaya-yarmarka-foto-n116870

  Przypomina mi opowieści rodziców o Warszawie.
 • @AdNovum 16:06:42
  Brakuje jeszcze Węgrów, i tak okaże sie że za Noworosję walczą wszyscy sąsiedzi Ukrainy, oprócz nas...
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 16:08:48
  Aktualizacja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=5bbj14uIczc&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • "Droga na Ługańsk"
  http://www.youtube.com/watch?v=NImh3-9Jc2E
  Reportaż z Ługańskiej Republiki Ludowej.
 • @Repsol 16:10:40
  Zaraz lukne, na razie "studiuję" poprzedni link...

  Bardzo ciekawe artykuły!

  Polecam to co zdażyłem już przeczytac...

  http://geopolityka.net/tatiana-poloskowa-europa-moze-poczekac/

  Tekst z konca lipca, ale tym bardziej ciekawy - jak w tym momencie przewidywał scenariusz wydarzeń'http://geopolityka.net/kazimierz-woycicki-rosja-ukraina-scenariusze-rozwoju-konfliktu/

  Ciekawy i aktualny tekst na temat porozumienia z Mińska i dalszego scenariusza
  http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-porozumienie-w-minsku-sukcesem-rosji/

  DObre też
  http://geopolityka.net/stanislaw-bielen-bezkrytyczna-orientacja-na-ukraine-jest-niebezpieczna/

  Możliwe scenariusze
  http://geopolityka.net/celem-rosji-doprowadzenie-do-krachu-ekonomicznego-ukrainy/

  Bardzo ciekawe - czy rząd przygotowuje się na "scenariusz donbasu" w Polsce?
  http://geopolityka.net/kompania-dzialaniach-nieregularnych-terenie-zurbanizowanym/
 • @brusek 16:29:51
  Tu link do walk w Doniecku. Stream live.https://www.youtube.com/watch?v=6eTRSk_FulY
 • @AdNovum 16:08:48
  Wiem, ale nie zdziwiłbym się gdyby pokrywała się z oficjalną.
 • @brusek 16:29:51
  Donieck, okolice lotniska;
  https://www.youtube.com/watch?v=PmE4lRnYq3I&feature=youtu.be
 • @Shaolin 15:54:42
  A ten z 10 września co to za czołg, Sfilmowany kolo Ostrowia na przejeździe kolejowym
  [url=http://naforum.zapodaj.net/1bb713b031c5.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1bb713b031c5.jpg[/img][/url]
  Pozdrawiam
 • @Repsol 16:10:40
  Bardzo dobry i wyczerpujący temat polityki niemieckiej tekst.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:51:27
  bez komentarza...
  http://media.cackle.me/ff65b4f3475459cb38f08d335ddc3bc1.jpg
 • @mrdinozaur 16:12:47
  Wiesz, człowiek to takie zwierzę dziwne że nawet w najstraszniejszych warunkach stara sie jakoś zorganizować...

  W tym wszystkim co się "tam" dzieje, bardzo mi zal zwierzat, bo wbrew pozorom ludzie predzej sobie dadzą radę!

  http://cxid.info/upload/photoreport/3_116870.jpg
 • @brusek 16:57:18
  Przerywnik muzyczny...
  https://www.youtube.com/watch?v=2v8T8tiwEOE
 • @brusek 16:57:18
  Tylko patrząc na to zdjęcie, to ta pani sama sobie od ust odejmie aby jej pupil miał co jeść.

  I tu się zgodzę, "Człowiek to dziwne zwierzę" i tu jako pozytyw.
 • Pisałem juz wczoraj, baranów na Ukrainie dostatek...
  Kolejne 'stado" z Charkowa;
  https://www.youtube.com/watch?v=PGLH9b3zbh4&list=UUmiRTNcNhG5SeKlVCJOlwcQ
 • @brusek 16:57:18
  Żydzi z Izraela wysyłają pomocą humanitarną dla Noworosji;
  https://www.youtube.com/watch?v=j3v7iB3kPBk
  http://mevaker.livejournal.com/40431.html
 • @AdNovum
  Bardzo wiele osób pisze o zdominowaniu portali przez tzw. „Ruskich agentów”, więc przyjrzałem się – ilu Rosjan i Ukraińców przebywa w Polsce (znając język i mogąc pisać komentarze na forach). Wg publikacji GUS „Szkoły wyższe i ich finanse” w roku akademickim 2012/2103 studiowało w Polsce 9747 studentów z Ukrainy i 667 z Rosji. Wg narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2011 r. przynależność do mniejszości narodowych zadeklarowało:
  38.797 Ukraińców 8.796 Rosjan. Następnie - „W 2011 r. polskie konsulaty wydały obywatelom ukraińskim ponad 90 tys. wiz ze zgodą na pracę na okres do sześciu miesięcy. (…) Ukraińskie media szacują liczbę nielegalnie pracujących w naszym kraju Ukraińców na 800 tys.”
  (www.rp.pl/artykul/926859.html) Ilu pracuje w Polsce Rosjan – niestety nie dotarłem do źródeł – natomiast biorąc pod uwagę powyższe liczby – oczywistym staje się fakt – że na forach, w powyższym aspekcie – przeważają osoby pochodzenia ukraińskiego, a nie rosyjskiego. To potwierdza inwazja pro- ukraińskich ekspertów - celebrytów zaśmiecających medialna rzeczywistość . Oprócz znanych Pań Bojke i Stiepan także zwróciłem uwagę na przeróżnych ekspertów i znawców z fundacji, instytutów (spraw różnych i przeróżnych :) wypowiadających się w studiach telewizyjnych, i często nawet nie trzeba patrzeć skąd przyszli i jakie mają nazwiska - da się często po prostu usłyszeć wschodni akcent (ostatnio tłumaczem w TVP Info jest ktoś - kto zaciąga "ukraińskim angielskim :). Młodych Ukraińców studiujących w Polsce od dawna szkolono - z inicjatywy Sikorskiego i Sienkiewicza - do propagandowej dywersji. Teraz widzimy ich wysyp na polskich forach. Z takich chłopców i dziewcząt od lat emigracja OUN-UPA zorganizowana głównie w Kanadzie i we Francji rekrutowała swoich stringerów. Później polskie służby włączyły się w akcję "prometeizmu" i zaczęły uzupełniać te kadry studentami z Ukrainy. Tanio, za stypendia. A teraz mamy kwiatki - wysyp na polskich forach jakby oszalałych z nienawiści do wszystkiego, co obce młodych kamikadze. Jako "obcych" wskazują "ruskich". Ale bez złudzeń - jedno polecenie providnyka ze »Svobody« i rzucą się na nas, Polaków. To jasne, jak słońce. I jest to igranie z ogniem.
  Większość z tych banderowskich trolli nie kuma polskiego. Mają przygotowane tekściki i wklejają je po omacku, niekiedy bez ładu i składu. Ale efekt osiągają - rozbijają wymianę zdań. Z tym że jest przynajmniej jeden gostek na wątek, który jest "zwrotniczym", tj. ma za zadanie zmienić temat, przerzucić zwrotnicę. Np. zacząć bić pianę o Katyniu, żeby temat nie zszedł na Rzeź Wołyńską. A jak się nie udaje - wklejają krótkie uniwersalne bluzgi. Są fakty wskazujące na to, że przedwojenna polska "dwójka" mogła hodować sobie bojówki OUN-u na terenach sowieckich. W ramach polityki tzw. "prometeizmu". To, że Dmytro Doncow dostał bodaj w Rumunii polski paszport (Giedrojć) też o czymś świadczy. A że potem za to zapłaciły setki tysięcy Polaków na Wołyniu - już się nie łączy w całość. Podobnie zresztą jak i teraz. Wygląda na to, że tak jak w Gruzji, nasi polscy politykierzy poszli o jeden most za daleko. I teraz nie ma jak się wycofać, bo będzie międzynarodowy skandal. Bo to z pieniędzy polskich podatników sfinansowano tamecznych banderowców, plując na groby ofiar Rzezi Wołyńskiej. A USA nas wystawi, jak z Kiejkutami. To pewne. Za wyprawę kijowską Radka Sikorskiego przyjdzie Polsce jeszcze zapłacić.
  Ale Polska została wciągnięta w to chyba tak głęboko, jak w wypadku sławetnej katowni w Kiejkutach.
 • Interesująca analiza
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_14/100-dni-Poroszenki-0305/

  Może coś w tym jest
 • "Dzień Miasta" w Ługańsku
  http://lifenews.ru/news/140568
 • @AdNovum
  ELBLĄG MOBILIZUJE REZERWISTÓW ! MON TO UKRYWA !

  http://www.elblag24.pl/87774-wojsko-z-elblaga-i-okolic-przygotowuje-sie-do-dzialan-wojennych-oficjalnie-armia-milczy.html Lokalni dziennikarze z Elbląga informują o ”ukrytej mobilizjacji ” , to nie żarty , zaczynają powoływać kolejne roczniki . Oficjalnie to ‘‘szkolenia’‘ , nie oficjalnie – mobilizacja . Jednostki w Elblągu w Braniewie są już w najwyższej gotowości bojowej , ZN y są uzupełniane , rezerwiści mają termin stawienia się w jednostkach .

  To samo w Malborku , grupa lotnictwa taktycznego z Malborka jest wyposażona w rozkazy na wypadek wojny ! Do jednostek lotniczych dziś ściągnięto F16 z Aviano . Ilu rezerwistów powołano jest tajemnicą . Żołnierze mają zakaz opuszczania koszar , komunikacji z rodzinami .

  Co będzie dalej ?
 • @AdNovum
  Wojsko z Elbląga i okolic przygotowuje się do działań wojennych. Oficjalnie armia milczy.

  Czy to początek III wojny światowej? Podobno wojsko w Elblągu zostało wezwane na poligony. Dotyczy to nie tylko żołnierzy z naszego miasta ale i okolic. Prawdopodobnie armia RP szykuje się do wojny. Oficjalnie wojsko nie informuje o manewrach. http://cdn1.elblag24.pl/im/v1/news-900-widen-wm/2014/08/29/87774_1409335444_95372000.jpg Według naszego informatora, wojsko jest w pełnej mobilizacji w związku z wydarzeniami na Ukrainie. - Szykujemy się do działań wojennych, bo każdy scenariusz obecnie jest możliwy. - mówi elblag24 wysoki rangą oficer wojska z naszego miasta. http://www.elblag24.pl/87774-wojsko-z-elblaga-i-okolic-przygotowuje-sie-do-dzialan-wojennych-oficjalnie-armia-milczy.html
 • @Kula Lis 62 17:37:45
  I pojedziemy walczyć leonkiem 5 z defilady 15 sierpnia
  [url=http://naforum.zapodaj.net/1f3c5d3ddcbe.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1f3c5d3ddcbe.jpg[/img][/url]
  czy tym z bazy w Żaganiu
  [url=http://naforum.zapodaj.net/0515f925976b.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0515f925976b.jpg[/img][/url]

  Jak tam adalbert05 14.09.2014 15:55:53
  malują, czy nie malują, zardzewiałe czy nie :)
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 12:20:56
  To jeszcze jedna wpadka Putina,
  NATO może dostarczać broń ukrom, bo dostarczają "legalnemu" rządowi,
  a Rosja powstańcom nie,

  to jest wynik dobraj miny Putina,
  który dla szpanu uznał Poroszenkę.
 • @brusek 12:23:13
  "wojskowa technika" może być użyte w tym przypadku tylko jako szyderstwo,

  to tak jakby na papier toaletowy powiedzieć
  do podtarcia d... użyłem najnowszej technologii higienicznej.
 • @messere 12:31:08
  wiele słów w polskim i angielskim jest używanych na odwrót,

  tak jes z techniką i technologią,

  jak również z użytecznością i funkcjonalnością,

  chociaż ostatnio wszyscy zaczynają używać agolskich znaczeń wprost

  czyli to co dla mnie jest funkcjonalnością, dla młodych wykształconych z wielkich miast jest użytecznością,

  dlatego ciekawe byłoby spotkanie w sądzie, bowiem KC posługuje się tylko pojęciem użyteczności.
 • @interesariusz z PL 17:54:50
  Zawsze masz artykuł zastępczy taki jak papier ścierny i dykta. Uśmiałem się.Pzdr. :)))
 • @interesariusz z PL 17:54:50
  W przypadku papieru byłaby to "technika higieniczna". :))
  Zgadzam się, że wszystkie "...czmy" zaśmiecają nasz piękny język.

  Kiedyś "puściłem w necie" taki tekst.
  "Jestem młodym Polakiem. Rano wstaję i przed pracą, dla zdrowia uprawiam dżoging. Wam do domu, zjadam sandwicza, popijam kolą i jadę do pracy w korporcjon, gdzie pracuję jako prodżekt menadżer. Mamy kofi breik i przerwę na lancz. A wieczorem idę z kumplami do pabu."
 • @adalbert05 13:47:53
  Ja sie na czolgach nie znam, ale tu film o T- 90:
  http://www.youtube.com/watch?v=g2RirGzKnyM
  Pozdrawiam.
 • @re1 17:48:02
  WYSTARCZY ZACZAJONY JEDEN BOJEC Z RPG KTÓRY PRZEBIJA 600MM PANCERZA I PO "LEONARDZIE" UPS LEOPARDZIE I ZAŁODZE! PZDR! Celowo z dużej by do czytających dotarło.
 • @Kula Lis 62 18:11:40
  600mm pancerza to trochę dużo, ale poza tym masz 100% racji.
 • @Kula Lis 62 18:11:40
  No i ten koszt jednego "leosia", a ile RPG można za taki szmal kupić.
  No ale z czegoś trzeba mieszkanko w "brussels" wybudować.
  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 16:06:42
  Tutaj tez:
  http://pravdoryb.info/dobrovoltsy-iz-rumynii-prinyali-prisyagu-na-vernost-novorossii-video.html
 • @re1 16:50:25
  Wygląda na T-72M. PT-91 to raczej nie jest bo nie widzę pancerza reaktywnego na wieży, a tylko takie wersje siedemdziesiątek dwójek mamy na wyposażeniu.
 • Próba wyrwana się z kotła Iłowajskiego -
  - jak się skończyła ?. Wie ktoś ?. Napiszcie proszę.
 • @Kula Lis 62 18:11:40
  http://niezalezna.pl/50300-milionowe-przekrety-w-zbrojeniowce
  http://niezalezna.pl/55281-leopardy-dojechaly-do-zagania
 • @libero 18:25:57
  Nasi się nie wyrywali, nasi strzelali.
  A nawet Onet o tym pisał:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainskie-czolgi-uciekaja-z-kotla-ilowajskiego-dramatyczny-film-w-sieci/53bfn
 • @re1 16:50:25
  Przez Tczew też przejeżdżał duży transport z T-72. Gdzie i po co nie wiem, pewnie jakieś większ ćwiczenia.
  https://www.youtube.com/watch?v=Ey1klxhnHKY

  Ktoś napisał w komentarzu: "Słabo widać, Leopardy na moje oko."
  ale tą są T-72 - ktoś ma słabe oko.
 • @Shaolin 18:25:56
  Masz chyba rację
  [url=http://naforum.zapodaj.net/c60b14a425c0.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c60b14a425c0.jpg[/img][/url]
  czyli ślepa uliczka, nie ma związku z Leopardami.
  Pozdrawiam
 • @mrdinozaur 18:29:19
  No nie - właśnie na niezależną od LŻEMEDIA wiadomość czekam, a na ONET NAPLUĆ TYLKO MOGĘ !
 • @libero 18:25:57
  O tak
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wr6v8BC-2sw#t=265
  Pozdrawiam
 • @libero 18:34:28
  Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać. Bo chyba po raz pierwszy na "jedynie słusznych mediach" podano, że Ukry wieją
 • @re1 18:38:37
  Chłopcy i dziewczynki, przed każdą miejscowością bajorka z błotem wygrzebać i po leopardach, a nie tylko T-90.
  I każdemu do łapki RPG.
  Pozdrawiam
  Hahahhahaha polecam to video od 4:20
 • @libero 18:34:28
  A tak poważnie to:
  http://en.itar-tass.com/world/749485

  więcej nie znalazłem.
 • @mrdinozaur 18:29:19
  Kłamią widziałem to video, nie wymknęli się.
 • @mrdinozaur 18:40:11
  ok, ale dalej nie wiem czy zdołali ujść z tego kotła -jeśli im się udało to nie dobrze, bo raz że sprzęt pancerny przy nich został, dwa - że wzmocnią szeregi ukrów....
 • @re1 18:19:24
  Zobacz ile stary czołg potrafi odbić.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=-3B_FjnA2DI
 • @Shaolin 18:31:02
  To jest przerzucanie czołów do Baniewa. Tam jest jednostka kawaleri pancernej
 • @mrdinozaur 18:47:41
  OK, dzięki - wygląda na to ze się nie wydostali z kotła.
 • @szczurobronny 19:10:23
  http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=14367 Pzdr.
 • @libero 19:07:40
  Wczoraj wkleiłem ten film z komentarzem, podobno dotarli do Starobeszewa. Późniejesze filmiki i zdjęcia przedstawiające wypalone wraki oraz walające sie zwłoki pod tą miejscowością to właśnie kolumna "wyrywająca sie z kotła"...
  Pozdrawiam
 • @Repsol 18:59:10
  Dobrze, bo z nich ślepaki i i to jest w mieście, w gąsienice trzeba.
  Obejrzyj sobie co dziura błotna może zrobić z czołgiem.

  "Chłopcy i dziewczynki, przed każdą miejscowością bajorka z błotem wygrzebać i po leopardach, a nie tylko T-90. I każdemu do łapki RPG.
  Pozdrawiam
  Hahahhahaha polecam to video od 4:20"
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wr6v8BC-2sw#t=265
 • "Parada pojazdów" w Ługańsku z okazji "Dnia Miasta";
  http://colonelcassad.livejournal.com/1789543.html?thread=229978215#t229978215
  Niektóre z nich pojadą zapewne pod Sczastje gdziie gromadza sie siły prokijowskie...
 • @mania przepraszania 19:19:08
  Ps. Kolejne zdjęcia z Ługańska, przejazd sił noworosyjskich i punkt rozdziału pomocy humanitarnej;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1789543.html?thread=229968743#t229968743
 • @mania przepraszania 19:19:08
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/europa-zachodnia-nie-ma-broni-atomowej-a-rosja-uzbroila-sie-po-zeby,artykuly,488427.html Pzdr.
 • Petycja
  Ten link juz tu byl, ale jakos pod petycja nikt sie nie podpisal...
  https://secure.avaaz.org/ru/petition/OON_PASE_OBSE_glavam_gosudarstv_Priznat_suverenitet_Luganskoy_i_Doneckoy_narodnyh_respublik/?tDbzZgb
 • @re1 18:46:05
  hehehehe...
  Idzie jesień, moze zacznie padać?

  A powstańcy mają oddziały konne - bo kiedyś to linkowałem!
  :)
 • @szczurobronny 18:53:46
  To nie byle jaki chłopiec ale wnuk Saddama, syn Udaja!
 • @brusek 19:51:27
  http://politobzor.net/show-31541-na-ukraine-zreet-zagovor-protiv-poroshenko-kto-ischet-killera-dlya-prezidenta.html
 • @brusek 19:52:58
  Kussaja.
 • @fretka 19:30:55
  Teraz wiadomo kogo był ten porzucony wibrator który sfotografował Graham Phillips. Wczoraj napisałem "teczowe freikorpsy", dużo sie nie pomyliłem...
 • @re1 19:53:59
  Jak go "swoi" zlikwidują to dopiero zaczna się "jaja"!
 • @fretka 19:58:20
  Przede wszystkim "FUJ"!

  Ale szok tez - o tyle mniejszy że opinia o tych zboczeńcach juz od dawna idzie w świat...

  Teraz będzie coraz więcej takich dowodów...
 • @brusek 20:08:12
  Tak samo jak ten ich płot od Rosji http://glavred.info/politika/v-snbo-rasskazali-o-stene-na-granice-s-rossiey-postroyat-do-konca-2015-goda-289960.html
  [url=http://naforum.zapodaj.net/7a6c84020150.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7a6c84020150.jpg[/img][/url]
  Czołg to z rozpędu przeleci.
  Pozdrawiam
 • @brusek 20:09:41
  Po tej stronie świata, czyli na tzw. zachodzie to takie "dowody" będa ich tylko 'nobilitować"...
 • @brusek 20:08:12
  Coś na rzeczy "Сегодня, 16:55" http://www.ua-ru.info/news/30306-napadeniem-na-lyashko-nayem-otrabotal-mesto-v-spiske-poroshenko-politolog-video.html

  Источник: [url=http://www.ua-ru.info/news/30306-napadeniem-na-lyashko-nayem-otrabotal-mesto-v-spiske-poroshenko-politolog-video.html]Украина без цензуры[/url]
 • @mania przepraszania 19:13:08
  Dzięki za odpowiedź. ŁŻENET podaje że wyszli z tego kotła. Na ŁŻENIECIE - mam taki sam nick i swoja ikonkę.
 • @fretka 19:58:20
  A propos Grahama Phillipsa...
  Ukraińska telewizja pokazała groby zabitych w wyniku działń wojennych cywilów, jako "cmentarz poległych rosyjskich żołnierzy". Warto zwrócic uwage ile lat mają "polegli zołnierze"...
  https://www.facebook.com/grahamwilliamphillips/posts/1489857457931957
 • @libero 20:27:40
  Tu jest nawet filmik ze strony prokijowskiej, przedstawiający to co z nich zostało pod Starobeszewem;
  http://www.unian.ua/society/958369-jurnalisti-pokazali-zruynovane-pislya-vtorgnennya-boyovikiv-starobesheve-video.html
  Putin poprosił, wypuście żołnierzy, powstańcy zgodzili sie i postawili jeden warunek, moga wyjść, ale bez ciężkiego sprzętu. Ot i wszystko...
 • @re1 20:14:59
  Wystarczy parę bezksiężycowych nocy i sami Ukraincy to rozkradną...
 • @mania przepraszania 20:28:24
  Ps. Dodatkowo filmik;
  https://www.youtube.com/watch?v=Z9JCtT4YRT8&feature=youtu.be
 • @fretka 20:34:49
  Po "fizis' wnioskuję że wywęszył zapach mamony...
 • @fretka 20:34:49
  No, a ten z boku w "ortalionku" to chyba szeffff. Patrz na uszyska.
 • @szczurobronny 20:49:42
  Może to ten;
  http://www.haaretz.com/news/world/1.577114
  Nawet w "wielkiej demokracji" o tym pisali , a nasze dziennik.restwo mydliło (i mydli) lemingom oczy...
 • @mania przepraszania 20:43:38
  Obecny kijowski reżim, to reżim czarnych clown'ów, krwawych czarnych clown'ów i perwersów, ale przede wszystkim reżim wyrachowanych morderców.
 • @szczurobronny 12:20:56
  W dniu dzisiejszym w rejonie Gostynina widziałem kolumnę nie naszych wojskowych samochodów ciężarowych i spec znaczenia z czarnymi kierowcami za kierownicą. Przypuszczam, że dzieje się tak na całej szerokości Polski, nie głównymi drogami, co byłoby widoczne, ale wiele kolumn drogami podrzędnymi.
 • @szczurobronny 20:52:15
  Ok, dzieki za info!

  Teraz ja trochę "ponadaję"!
  :)  14.09.2014
  Przedpółnocny, niedzielny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  MH17

  Władze Noworosji gwarantują bezpieczeństwo holenderskim ekspertom którzy maja przyjechać na miejsce katastrofy. Nic się nie wspomina o ekspertach z Malezji którzy są na miejscu
  http://politikus.ru/events/29843-vlasti-dnr-garantiruyut-bezopasnost-ekspertam-na-meste-krusheniya-boeing.html


  PRZERWANIE OGNIA

  Od kilku godzin trwa chaotyczny ostrzał Doniecka! Zginęło już ponad 20 osób. Ukraina chce by koniecznie Noworosja odpowiedziała ogniem i była „winną” stroną w zerwaniu porozumienia mińskiego! Strzelano z Gradów – między innymi!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_14/Wladze-DRL-podczas-ostrzalow-w-Doniecku-zginelo-20-osob-8362/

  http://donbass.center/news/1127-ukrainskie-voennye-obstrelyali-mirnye-mikrorayony-donecka-iz-grada.html

  Pod ostrzał w Doniecku wpadł doradca Pana Putina!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8859

  Na razie – w chwili obecnej czyli 19.52 TC (tamtejszego czasu) nie nastapiła wymiana. Okazało się że nagle SBU twierdzi że mimo uzgodnienia list osobowych do wymiany – nagle wyparowali jeńcy przetrzymywani przez faszystów!
  http://donbass.center/news/1125-obmen-voennoplennymi-priostanovlen.html

  O 21.12 TC Kijów oddał 73 osoby!
  http://politikus.ru/events/29840-komitet-po-delam-voennoplennyh-dnr-kiev-otdal-opolchencam-73-cheloveka.html

  Jeszcze jedna informacja na ten temat! Kijowianie zamiast 73 osoby wydali tylko 69!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8862

  Info od Prizraka co wiąże się z powyższym. Prizrakowcy złapani przez banderowców byli torturowani! Film
  http://donbass.center/news/1124-popavshie-v-plen-opolchency-iz-brigady-prizrak-byli-kazneny.html

  Lotniskowiec Donieck jest teraz systematycznie zatapiany. Artyleria Noworosji metr po metrze z uporem i mozołem rozwala cały obszar ze szczególnym uwzględnieniem starego dworca lotniczego z podziemiami. Wszystko płonie. Dym i blask widoczny jest niemal w całym Doniecku. Na razie z tej pożogi wciąż próbuja odpowiadać ogniem faszyści wśród których podobno są najemnicy z Norwegii i Polski. Ciekawe jest to skąd tam są takie zapasy? Ano, w początku tego roku ówczesny mer Doniecka Aleksander Łujanczenko, faszysta i banderowiec zajadły już planował walke o Donieck! Dlatego w starych proradzieckich schronach atomowych jakie znajdują się pod starą halą dworca lotniczego zostały już wtedy zgromadzone ogromne zapasy jedzenia i broni! Patrzcie – jak to było wszystko w szczegółach przygotowane!
  http://donbass.center/news/1128-za-dolgie-boi-v-aeroportu-donecka-dolzhny-blagodarit-byvshego-glavu-donecka-aleksandra-lukyanchenko.html

  Prochorow nadaje! Walki Ida na wszystkich frontach! Czyzby się już zaczęło?
  http://www.novorosinform.org/news/id/8856


  NOWOROSJA

  Dziś dzień świąteczny w Ługańsku! Wystapiła grupa „Ziemianie” – chodzi raczej o mieszkańców naszej planety jak ja to rozumiem…
  http://politikus.ru/events/29837-v-luganske-na-prazdnovanii-dnya-goroda-vystupila-rok-gruppa-zemlyane.html
  http://www.youtube.com/watch?v=BH0lmrnu_Gk

  Słowiańsk z utęsknieniem czeka na Striełkowa!
  http://politikus.ru/events/29825-v-slavyanske-zhdut-vozvrascheniya-strelkova-v-vyshivankah-luchshe-ne-hodit.html

  Mariupol także! O tym niżej, czyli o ekonomii. Bo Mariupol to 10% dochodów Ukrainy. To ostatni diamencik jaki się został Rinatowowi A.
  http://politikus.ru/events/29824-polcarstva-za-mariupol.html

  Trochę plotek o polityce i wojnie, jak sankcje wpływają na działania wojenne
  http://politikus.ru/events/29824-polcarstva-za-mariupol.html


  KIJÓW i okolice

  Jutro zaczynają się ćwiczenia! Władze proszą mieszkańców by nie pokazywali się na oczy Amerykanom!
  http://rusvesna.su/news/1410719979

  Banderowskie władze są już pod taką ścianą że naprawdę to co mówią może być brane na poważnie! Ale zanim uruchomią jakąś małą brudną bombkę, to wpierw pewnie uzyją chemii i biologii?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_14/Ministerstwo-Obrony-Ukrainy-grozi-ze-wroci-do-kwestii-tworzenia-broni-jadrowej-0238/

  Odpowiedział od razu Pan Rogozin! Powiedział że „o małpie z granatem już słyszał, ale o małpie z granatem jądrowym to słyszy pierwszy raz!”
  http://politikus.ru/articles/29831-rogozin-pro-obezyanu-mechtayuschuyu-o-yadernoy-granate-slyshu-vpervye.html

  Papież o III Wojnie!
  http://rusvesna.su/news/1410625787
  http://www.youtube.com/watch?v=MGlet9DFrSo

  Edward Snowden nadaje! (Kiedyś było J23)… Generalnie chodz o to co wszyscy wiedzą ale nareszcie pisze o tym prasa w Niemczech – że przyjaciele Anglosasi podsłuchiwali przyjaciół Germanów. Ale robili to w dobrej wierze, niewątpliwie!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_14/Amerykanie-i-Brytyjczycy-podsluchiwali-Niemcow-9816/

  Pan Ławrow tez nadaje – ale ze studia TV! Do obejrzenia replay!
  http://politikus.ru/video/29838-slavrov-v-programme-pravo-znat.html
  http://www.youtube.com/watch?v=dtlDrAYqHRA

  Jeden niemiecki polityk z kolei nadaje i nawołuje do zakończenia okupacji Niemiec!
  http://politikus.ru/video/29832-yurgen-elzesser-nuzhno-pokonchit-c-amerikanskoy-okkupaciey-germanii.html

  Jeszcze o Niemcach. Nadali reportaż o faszystach z „Azow’a” – a teraz szefowie ZDF stana za to przed sądem? Bo pokazali faszystowskie znaki Azowców. No to mamy problem prawny!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8866

  Długie i ciekawe dla miłośników historii. Rzecz o Saur-Mogile i paralelach historycznych. Nieźle udokumentowane i przystępnie napisane
  http://politikus.ru/articles/29833-saur-mogila-vysoty-i-paralleli.html


  SANKCJE

  Długie i chyba ciekawe o gazie i jego rewersie. Jeszcze nie czytałem ale chyba trzeba to z uwagą odcyfrować! Polecam!
  http://politikus.ru/articles/29847-ispytanie-reversom.html


  Film na dobranoc (30 minut!)

  http://politikus.ru/video/29839-professiya-reporterzagovor-protiv-poroshenko.html
  http://www.youtube.com/watch?v=x95QaSqLvps
 • @szczurobronny 21:15:22
  Żytnia pod błękitnym niebem.Pzdr. :)http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20101211102255/nonsensopedia/images/thumb/5/5e/Flag_of_Ukraine.jpg/614px-Flag_of_Ukraine.jpg
 • @mania przepraszania 20:43:38
  Prawdziwa twarz kijowskiego reżimu.
  http://whatculture.com/wp-content/uploads/2012/10/Clowns-Scary-or-Die.jpg
 • @Magia 20:34:49
  Dzieki za ten link, ale znasz alternatywe? Wiele akcji protestacyjnych
  w Europie opiera sie o avaaz.
 • @Henryk Kreuz 21:17:51
  czarni kierowcy ?
  nie naszych ? - nie na polskich rejestracjach ?
 • @fretka 13:02:10
  Tylko, że sa to zdjęcia czołgów biorących udział w ramach cwiczeń Trydent.
 • @szczurobronny 21:37:15
  Polecam napisy polskie.Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=gmLGX8YtF3U
 • @szczurobronny 21:41:55
  http://wolnemedia.net/polityka/ukraina-zydowsko-chazarski-kaganat/ Pzdr.
 • Leopardy z 12 września koło Lwowa to chyba fałszywka.
  Załączam link do filmu na youtube tam jest dyskusja https://www.youtube.com/watch?v=Y3Un76NbuBQ&list=UUxVi7INSVSfTy4ZZDej_zdg&feature=player_detailpage
  Kater Karlo Opublikowany 19 paź 2013 Panzerbataillon 104 Pfreimd ; Grantiger Löwe ; 29.06.2012 ; Panzerbrigade 12

  Jedno ze zdjęć jest z tego video wyżej.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 21:48:11
  Ave Bracie.http://zielonyw309.blogspot.com/2014/09/wielka-ukraina.html
 • @re1 21:50:21
  http://www.defence24.pl/analiza_niemcy-wespra-rosyjski-plan-dla-ukrainy Pzdr.
 • @szczurobronny 21:54:56
  http://www.grekokatolicy.pl/aktualnosci/ukraina-bp-sobilo-o-trudnej-sytuacji-katolikow-na-wschodzie-kraju.html Pzdr.
 • @Magia 21:58:46
  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9866 Ukłony.
 • Dzięki za niezwykłe "opus magnum" AdNovum... Szok: Polacy walczą w batalionie Azov
  6* ! "Opus magnum", cum laudatio...

  Rewelacyjna, benedyktyńska praca gospodarza AdNovum, gratulacje, chapeau bas dla przenikliwości, uczciwości intelektualnej i odwagi cywilnej!

  I szacunek dla stronników, komentatorów AdNovum.

  (Odzyskałem nadzieję, gdy trafiłem na tę stronkę ! :)  NATO przewiduje uzycie broni chemicznej na Ukrainie
  ... armia ukrainska uzywala juz bialy fosfor i inne rodzaje zakazanej broni.
  http://www.stratediplo.blogspot.com/

  Opołczeńcy Donbasu wielokrotnie twierdzili, ze w batalionach oligarchów walczą Polacy.
  Oto, na co się natknąłem, wpisując do google "poliaki w batalionie Azov":


  http://www.nacjonalista.pl/2014/09/13/rosjanie-w-batalionie-azow-dowodca-o-europejskich-ochotnikach-to-elita/

  (Kuriozalna stronka polskich 'nacjonalistow" (?)!
  Kto ich firmuje?)

  Oficjalna strona pejsbuk batalionu Azov
  https://www.facebook.com/azov.batalion?fref=ts  PHOTOS, Video: Niemiecka państwowa TV, ZDF - platformą dla NeoNAZIstów ukrainskich, bez skrepowania judzi przeciw Rosji,
  pokazujac bez cienia wstydu swastyki i runy Wolfsangel ukronazistow

  https://www.youtube.com/watch?v=xugyiBkreGE#t=71
  ZDF als Plattform für ukrainische Extremisten unter der Flagge der SS-Division "Das Reich"https://images-blogger-opensocial.googleusercontent.com/gadgets/proxy?url=http%3A%2F%2F4.bp.blogspot.com%2F-ktCIJvNcsrU%2FVA2G4p33bTI%2FAAAAAAAADy8%2FXa2tjBXfRhc%2Fs1600%2FWolfsangel%252BPanzer%252BSS%252BDas%252BReich%252B-%252BCopy%252B-%252BCopy.jpg&container=blogger&gadget=a&rewriteMime=image%2F*

  http://3.bp.blogspot.com/-KC5YQS0-sNw/VA_4tStS6UI/AAAAAAAAD1U/krxWaUTMdUE/s1600/Asow%2BFlagge%2Bheute%2B08092014%2B-%2BCopy.jpg

  http://4.bp.blogspot.com/-m2I_mAbOcjw/VA_40JYGkYI/AAAAAAAAD1c/q_yPeUXbFYU/s1600/0002%2BMomentaufnahme%2B6%2B(09.09.2014%2B17-44)%2B-%2BCopy.png

  Pogrom w Odessie, film video 1,5h
  https://www.youtube.com/watch?v=QxcB0PI4ZLg

  Z napisami takze w jezyku francuskim
  https://www.youtube.com/watch?v=HOndq1oWjM4

  Niemieccy sojusznicy Noworsji
  Jürgen Elsässer o MH17:
  https://www.youtube.com/watch?v=lzrMl93KIOI&feature=youtu.be


  Tlumaczenie na jez. rosyjski
  https://www.youtube.com/watch?v=toiPKs0bYxg

  Elsasser: Niemiecka Republika znajduje się pod okupacją USA

  Tlumaczenie na jez. rosyjski
  https://www.youtube.com/watch?v=bCJmD4MfgLU


  34 Niemieckie czołgi Leopard jadą dalej...z Polski na Ukrainę
  (po raz pierwszy na tych terenach od II Wojny Światowej... ?)
  http://zergulio.livejournal.com/1989973.html


  Panzer VI 'Tigers' - Tarnopol, Ukraine - April 1944
  http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/d3/70/fb/d370fbde9f88fd625c583d53b02e5303.jpg

  Dzieki za krąg AdNovum. Prawdziwa nadzieja i odnowa.
  Pozdrowienia...
 • @Repsol 21:55:31
  cytat
  "Bravo Merkel - wojna wojna, a biznes biznesem !
  A co do Polski - nigdy nie będzie ,i nigdy nie była rozwinięta [próby zostały przerwane w 39'] gospodarczo ani też naukowo-technicznie, czy jak byśmy to nazwali .Nikomu nie zależy na tym, by nasz kraj stał się potęgą w dziedzinie gospodarczo-technicznym i społecznym - tu ma być tania siła robocza i rynek zbytu z krajów zachodnich .
  Taki typowy neokolonializm XXI wieku.
  Nawet nasi rodzimi politycy robią co mogą aby z naród urabiać jako ciemną masę i, mieć z tego pożywkę dla własnych celów.Gdyby było inaczej byśmy byli przez te 25 lat w innym wymiarze.A tak tylko stwarza się iluzje postępu aby urobić społeczeństwo w przeświadczeniu,iż żyje się nam dobrze ,i coraz lepiej .Rzeczywistość jest zupełnie inna - zawsze okupant daje części [oraz elicie i masie urzędników] społeczeństwa się "dorobić" aby nie było odśrodkowych tendencji wywrotowych ,i utrzymywać w ryzach naród.
  Wojna to straty i koszty ,a w "pokojowy" sposób można nowe tereny eksploatować z ogromnym zyskiem.
  Widze jak prze te 25 lat ,zmienia się a raczej nic się nie zmienia np.w pracy - kadra robi coraz mniej a zarabia coraz więcej obrzydliwie się bogaci kosztem pracowników i zakładu ,a pracownicy maja coraz więcej obowiązków za coraz mniejsze pieniądze.
  Mi nie udało się zwiać z tego kraju ale za to moje dzieci wieją....widząc co się tu dzieje śmiem twierdzić,iż przez kolejne 25 lat nic się tu nie zmieni na lepsze."
 • @novorussia fan 22:01:10
  Bzdura, jak się podpiera niesprawdzonymi zdjęciami. Nie judźcie.

  "[Leopardy z 12 września koło Lwowa to chyba (na pewno obejrzałem jeszcze raz video) fałszywka.
  Załączam link do filmu na youtube tam jest dyskusja https://www.youtube.com/watch?v=Y3Un76NbuBQ&list=UUxVi7INSVSfTy4ZZDej_zdg&feature=player_detailpage
  Kater Karlo Opublikowany 19 paź 2013 Panzerbataillon 104 Pfreimd ; Grantiger Löwe ; 29.06.2012 ; Panzerbrigade 12
  Jedno ze zdjęć jest z tego video wyżej.
  Pozdrawiam]"
 • @Magia 21:58:46
  Magia ma racje.

  avaaz - to krąg Sorosa i wiadomych sluzb specjalnych ;)
  Agents provocateurs.

  Doswiadczylem na wlasnym mailu ... :(
 • Panstwowa TV niemiecka ZDF pokazuje bez skrępowania swastykę Ukrów
  http://4.bp.blogspot.com/-m2I_mAbOcjw/VA_40JYGkYI/AAAAAAAAD1c/q_yPeUXbFYU/s1600/0002%2BMomentaufnahme%2B6%2B(09.09.2014%2B17-44)%2B-%2BCopy.png

  http://1.bp.blogspot.com/-4rMslvHTgOM/VA_47LjTyWI/AAAAAAAAD1k/VPz2vcyDlRo/s1600/0001%2BMomentaufnahme%2B7%2B(09.09.2014%2B17-44)%2B-%2BCopy.png

  Bild też się nie krepuje...
  https://images-blogger-opensocial.googleusercontent.com/gadgets/proxy?url=http%3A%2F%2F4.bp.blogspot.com%2F-OEYNc1ff4DY%2FVA2IC0vP51I%2FAAAAAAAADzU%2Fvi3QBi1LS1Q%2Fs1600%2FRonzheimer2%252B-%252BCopy.jpg&container=blogger&gadget=a&rewriteMime=image%2F*
 • @Repsol 21:58:57
  To jest trudny temat, jak się dogrzebie to moze znajdę linki tegoroczne z pracy lokalnej z Lublina. Tam jest o ile pamietam i seminarium grekokatolickie i KUL. To jest wylegarnia najgorszej banderowskiej swołoczy!
 • @novorussia fan 22:01:10
  //Kuriozalna stronka polskich 'nacjonalistow" (?)!
  Kto ich firmuje//
  Jak to kto? "Prawdziwi polscy patrioci", Dawid Wildstein, Samuel Perreira i itp. "osobistości"...
 • @novorussia fan 22:01:10
  http://zergulio.livejournal.com/1989973.html?page=2#comments
  dokładnie dwa zdjęcia - wstyd mołodcy, jeszcio raz
  https://www.youtube.com/watch?v=Y3Un76NbuBQ&list=UUxVi7INSVSfTy4ZZDej_zdg&feature=player_detailpage
 • @novorussia fan 22:08:45
  Widocznie my wszyscy to Opołczeńcy . Serdecznie Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:01:01
  Tu jest pełny tekst - bo Isakowiczowi nikt nie chciał opublikowac!
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-ukrainie-chcieli-zlikwidowac-klasy-z-polskim-jezykiem-wykladowym-video#

  A tu film
  https://www.youtube.com/watch?v=xPAG1TfuXw8
 • @Magia 22:09:58
  Babcia opowiadała mi jak po PW banderopiteki palce ludziom odcinali dla pierścionków i obrączek w obozie w Pruszkowie .To jak widzę banderopiteka to najpierw w mordę leję . Pozdrawiam smutno.
 • @re1 22:13:42
  http://powstanie44.blog.pl/tag/rzez-woli/ Pzdr.
 • @szczurobronny 22:12:38
  To akurat Reinhard Gehlen, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b6/Reinhard_Gehlen_1945.jpg/220px-Reinhard_Gehlen_1945.jpg

  twórca i pierwszy kierownik zachodnioniemieckiego wywiadu zorganizowanego początkowo jako tzw. Organisation Gehlen , a następnie jako Bundesnachrichtendienst BND ,

  jak również - twórca Radia Wolna Europa ;)

  /które to zwierzchnictwo notabene
  MIchnikowi=Goebbelsowi wcale nie przeszkadzało... ;)

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Reinhard_Gehlen

  USA finansowała nazistów (Standard OIL - IG Farben), tak jak teraz banderowców...

  Tak więc jest tu ziarno prawdy... Niedaleko Banderze do Gehlena...
 • @szczurobronny 22:12:38
  Skuchę zwalił przez doradców mam nadzieję ,od tamtej pory mniej się wychyla.Pzdr.
 • @novorussia fan 22:29:14
  Sam wklejam ciągle to sprostowanie, ale jak widac "jak grochem o ścianę".
  Ps. I prawdopodobny 'wynalazca" terminu 'polskie obozy śmierci";
  http://kontrowersje.net/tresc/kto_wymyslil_polskie_obozy_koncentracyjne
 • @Repsol 22:14:38
  Jest piękne polskie wyrażenie POSPOLITE RUSZENIE...
 • @szczurobronny 22:24:16
  Dzieki za link - miałem to tez w skrócie linkowym podac ale jak widać nie podałem i dobrze!
  :)
  Czy zwróciliście uwagę na informację że w końcu wzieli się za "lotniskowiec"?
  I skąd tam się wzięło TAKIE zaopatrzenie w jedzenie i broń? I jak wcześnie to wszystko było ukartowane?
 • @mania przepraszania 22:37:08
  Niestety czas przeszły dokonany , z lemingozami nie licz na wsparcie. Pzdr.
 • @brusek 22:39:41
  "Marszał' Semenczenko poleciał na "gościnne występy" w USA. Ma sie tam spotkać z 'ważnymi osobistościami" w tym z bliżej nieokreślonymi "senatorami".
  Ps. Pewno poleciał robic "kwestę" u diaspory ukraińskiej w USA na freikorpsy.
  http://lifenews.ru/news/140584
 • @brusek 22:39:41
  http://www.novorosinform.org/news/id/8873
  Poroszenkowcy oficjalnie napisali że Merkelowa pogadała z Rzexnikiem i chce by Donbas miał specjalny status...
  Czyli rurka mieknie lub moze się potwierdza informacja o tym że Niemcy dogadali sie z Rosją. Byle nie ucierpiał na tym Donbas!
 • @Repsol 22:41:44
  To zawsze pozostaje "Chorągiew Lekka" wzomocniona paru "Towarzyszami Pancernymi"...
 • @szczurobronny 12:20:56
  Polska to również kraj 'NATO"
 • @brusek 22:39:41
  Zastanawiam się czemu lotniska w Doniecku nie zamglą i na termowizyjnych celownikach nie zlikwidują przeciwnika. Dla mniej zorientowanych. http://logiconly.salon24.pl/232144,il-76-zadymka-tumana
 • @brusek 22:45:29
  Oj brusek, brusek czytaj trochę kolegów taki jesteś zaaferowany

  http://adnovum.neon24.pl/post/112830,wojna-domowa-na-ukrainie-14-09-2014r-osmy-dzien-rozejmu#comment_1019150
  http://adnovum.neon24.pl/post/112830,wojna-domowa-na-ukrainie-14-09-2014r-osmy-dzien-rozejmu#comment_1019159
  [url=http://naforum.zapodaj.net/d7a895771b5c.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d7a895771b5c.jpg[/img][/url]
  [url=http://naforum.zapodaj.net/1a8ff1a362a3.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1a8ff1a362a3.jpg[/img][/url][url=http://naforum.zapodaj.net/139ba3ae0de4.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/139ba3ae0de4.jpg[/img][/url]
 • @re1 22:52:37
  Czyli rejestracje niemieckie i to wszystko ściema?
  To dobrze!
  Niedobrze że tuz za naszą granica trwa wojna, dodatkowo tuz za granica sa nasi zołnierze na "ćwiczeniach", w Polsce jakies "przebazowania" pomiedzy poligonami itd...
 • Film dokumentalny: Krasnodon - lotnisko Lugansk
  A documentary about a trip through Krasnodon in Lugansk and Lugansk airport.
  https://www.youtube.com/watch?v=NImh3-9Jc2E
 • @brusek 22:57:03
  Musze kończyć!
  Dobranoc!
 • @brusek 22:57:03
  1. Kater Karl interesuje się czołgami i kreci filmy w całych Niemczech i nie tylko.
  Ktoś wyciągnął zdjęcia z filmu emitowanego 11 miesięcy temu.
  JAKIŚ MANIPULANT.

  2. Ale tu macie film ze źródła swastyk na hełmach krążących ostatnio po internecie. https://www.youtube.com/watch?v=Efs52KviP8Y

  3. Gdzieś dzisiaj czytałem telewizja publiczna ZDF zostanie ukarana za propagowanie nazizmu - nie mogę teraz tego znaleźć.

  Pozdrawiam
 • @Magia 22:55:28
  Może dlatego go zaprosili, ze względu na te "postępowe fotki, łamiące tabu"...
  Ps. The Decline of Western Civilization...
 • @brusek 22:58:47
  Obrazek na dobranoc...
  Niech ci sie przyśni "nowa, ukraińska awiacja"...
  http://media.cackle.me/11cd848a404073a25c7e39f02a27dca3.jpg
 • Noworosja
  http://cs622921.vk.me/v622921948/1046/rzeQOMof8Qo.jpg
 • @re1 23:06:53
  Ja znalazłem.Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=iKlthfESbyA
 • @szczurobronny 23:23:36
  http://bezdekretu.blogspot.com/2014/09/nudis-verbis-1-diagnoza.html Jak Scios się wychyla to jestem w szoku.Pzdr.
 • @Repsol 23:14:09
  Ale masz wersję okrojoną tylko 0:46, a w linku jest 0:48 :)
 • @re1 23:32:54
  http://geopolityka.org/analizy/3012-bruno-drweski-ukraina-na-skraju-dwoch-rzeczywistosci Ave.
 • @Repsol 23:37:24
  Nie wiem gdzie, ale ja ten tekst już wcześniej czytałem.
  1-2 dni temu, ot skleroza nie boli, tylko po kartach chodzić każe.
  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 21:38:29
  tak, obce wozy bez żadnych rejestracji i oznaczeń. Polska była żandarmeria.
 • @re1 00:00:08
  Wiesz te gamonie wciągną nas w wojnę.Szukam czegoś w necie i widzę że wszystko cenzurowane . Panie Boże miej nas w opiece.Pzdr.
 • @Repsol 00:15:22
  Zmień język i komputer.
  Pozdrawiam,
 • @re1 00:20:47
  Nawzajem tylko odwrotnie ,zdrowia psychicznego życzę. :)))
 • AdNovum
  http://www.youtube.com/watch?v=0vSbA4CydQM
  Trudno tutaj cokolwiek napisac, bowiem blokuja ten blog!
  Przesylam filmik z Mistrala - jak wyglada od "srodka" taki transportowiec ...( jaki Francja ma dostarczyc wkrotce Rosji).
  Pozdrawiam wszystkich piszacych prawdeo o wojnie domowej na Ukrainie !

  http://www.youtube.com/watch?v=D_2dPaFvkRo
 • @babaraba 00:28:21
  Wchodżcie na blog przez Startpage ta strona nie blokuje. Serdecznie pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 22:43:39
  Marszał' Semenczenko poleciał na "gościnne występy" w USA.
  __________________________
  Jak biedaczek wytrzymał tyle godzin siedzenia w samolocie?
 • @mrdinozaur 00:43:59
  Zobacz co banderopiteki wymyśliły .Pzdr. http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/isakowicz-zaleski/blogi/news-banderowcy-jak-fanatyczni-islamisci-szkola-male-dzieci-do-wa,nId,1498071
 • @Repsol 00:49:25
  Nowości z Onetu

  Pomarzyć dobra rzecz:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/minister-obrony-ukrainy-panstwa-nato-juz-zaczely-dostarczac-bron-na-ukraine/e7pyt

  Jak się można skurwić:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-kliczko-otworzy-liste-partii-poroszenki-w-wyborach/2g45h
 • @mrdinozaur 00:57:14
  Same Ó..wy .Pozdrawiam serdecznie ,a dla POyebów specjalna wkładka .Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=r5GoBvSRI_Y
 • @szczurobronny 22:12:38
  Szczurzeobronny przestań publikować to zdjęcie. Nie ma na nim Stepana Bandery. Już rozprawialiśmy o tym chyba w lipcu. Podpisy pod tym zdjęciem robił albo nieuk albo prowokator.
 • @szczurobronny 22:12:38
  Szczurzeobronny przestań publikować to zdjęcie. Nie ma na nim Stepana Bandery. Już rozprawialiśmy o tym chyba w lipcu. Podpisy pod tym zdjęciem robił albo nieuk albo prowokator.
 • @szczurobronny 22:12:38
  Szczurzeobronny przestań publikować to zdjęcie. Nie ma na nim Stepana Bandery. Już rozprawialiśmy o tym chyba w lipcu. Podpisy pod tym zdjęciem robił albo nieuk albo prowokator.
 • @szczurobronny 02:09:44
  To był chwilowy problem z kompem.
  Jeśli chodzi o informacje (zdjęcie) to różnica jest zasadnicza. Po pierwsze wprowadzasz w błąd ludzi słabiej znających historię , a po drugie dostarczasz argumentów wszelkiej maści trollom . Mogą ze świętym oburzeniem bezkarnie krzyczeć : "kłamiecie i manipulujecie!". A przecież to prawda ma zawsze zwyciężać!
  Ale teraz to już chyba pójdę spać. Dobranoc.
 • @TomS 02:27:41
  Witam z rana!

  Zgadzam się! Starajmy się publikować PRAWDZIWE informacje!

  Wczoraj cały dzień "walczyliśmy" z 3-ma fotografiami czołgów!

  PZDR

  Do porannej kawy polecam poczytać:

  Akty terroryzmu w Rosji będą się nasilać najbardziej zagrożony jest Władimir Putin
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25714#comment-21636
 • @re1 22:07:48
  Dzięki za odkrycie małej mistyfikacji,odwaliłeś na prawdę kawał dobrej roboty.Potwierdziłeś tym samym teorię o niskim poziomie dziennikarzy relacjonujących wydarzenia na Ukrainie.Oba zdjęcia są wycięte z tego filmu.Pozdrawiam
 • @TomS 02:27:41
  Dobrze prawisz Waść,unikajmy takich błędów i fałszywek,bo może ktoś zarzuci nam niekompetencję,a nie daj Boże działanie w myśl zasady "wielkiego" polityka cyt:"lud jest ciemny,wszystko kupi".Pozdrawiam
 • @brusek 07:28:28
  Zapomniałem wszystkich pozdrowić z rana,co niniejszym czynię,pozdrawiam.
  Mapa pokazuje bardzo ciężkie walki w okolicy Doniecka i Gorłowki,szturm powstańców na Czerwonego Partyzanta i chyba wycofywanie się ukrów z lotniska.
  Ciekawe,jak dzisiejszy dzień zatytułuje AdNovum,czy jako dziewiąty dzień rozejmu,czy pierwszy dzień walk po nim?
  Pozdrawiam.
 • @Repsol 23:14:09
  Zwracam Honor - teraz obejrzałem, kuknęło mnie rano dlaczego krótsze.
  Pozdrawiam
 • @Repsol 00:25:23
  Coś na rzeczy miałem też problem na Wordpress.
  Chyba rejestracja zdarzeń.
  Troszkę się bawiłem we wróżkę, http://miziaforum.wordpress.com/2014/09/12/iii-wojna-swiatowa-aniol-polski-nieznana-przepowiednia-z-przed-151-lat/#comment-205517
  Pozdrawiam
 • @Repsol 23:31:50 ścios ?
  w czym się wychyla ?

  raczej jawi się jako zaślepiony antybolszewicki politruk.
 • @fretka 09:11:14
  Mało tylko jedna naszywka.:)
  Pozdrawiam
 • Представители ОБСЕ попали под миномётный обстрел
  Dziesięć dziur w samochodzie przedstawiciela OBWE w Doniecku. Nic im się nie stało. Nacgwardia prowadziła ostrzał z gradów i moździerzy.
  http://chto-proishodit.ru/news/2014/09/15/97002508
  Pozdrawiam
 • @re1 08:57:49
  Witam.Kiedyś także mocno interesowałem się przepowiedniami dotyczącymi przyszłości Polski.Generalnie wszystkie one mówią o "świetlanej" przyszłości naszego kraju,czy wizje Ojca Klimuszko,czy przepowiednia z Tęgoborza,znana z "Zakazanych piosenek",czy ta,do której zamieściłeś link.Ciekawa jest też tam opisana "wizja" dotycząca mostu na Wiśle w Janowie Lubelskim.W mojej miejscowości znajomy jest mocno wystraszony i grozi wojną na podstawie "wizji" nieżyjącego już jego dziadka.
  Podobno jeżeli zboże bardzo obrodzi w danym roku będzie wojna.Tak było w 1914 i 1939.W tym roku w mojej okolicy plony są dwu a nawet trzykrotnie większe niż rok temu.Będzie wojna?:)))))))
 • @re1 09:40:12
  Maja precyzyjniejsze informacje, sterują z redakcji?
  translator OBWE potwierdziło obserwatorów maszyn ostrzał w Doniecku. Poinformowano, że w dniu 14 września, około godziny 15:00, grupa obserwatorów przybyło na rynku Putiłowa wcześniej odsłoniętej zaprawy ognia. 20 metrów od sceny przez przedstawicieli OBWE odnotowano ciało martwej kobiety. "Wkrótce po przybyciu obserwatorów zaczęło zaprawy atak, cztery rakiety eksplodował w odległości 200 metrów od członków grupy monitorującej. W rezultacie grupa została zmuszona do przeniesienia się do innego miejsca, na emeryturę w odległości 1 km od rynku. Jednak 10 minut później kolejna powłoka zaprawy eksplodował około 100 metrów z obserwatorów, po czym przedstawiciele OBWE zmuszeni byli opuścić teren, "- według OBWE.
  Więcej czytaj tutaj: http://ru.tsn.ua/ukrayina/v-obse-rasskazali-podrobnosti-obstrela-nablyudateley-v-donecke-386589.html
 • @adalbert05 09:43:40
  Jak się vido z motolotnio podobało.
  Nie wiem, nie wiem, ale mam dwie trzymiesięczne wnuczki.
  A ja się b... rodzą to mówią, że nie będzie.
  Przepraszam obecne niewiasty jeśli uraziłem literką:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej