Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 16.09.2014r- 10 dzień rozejmu..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo nadal formalnie trwającego rozejmu prowadzony jest ostrzał artyleryjski celów cywilnych i toczą się z różną intensywnością walki.

Równolegle do tego na ukraińskiej scenie politycznej zachodzą pewne zmiany, co prawda są one opóźnione, a więc nie przystające do rzeczywistości, ale wskazują na powolna zmianę sposobu myślenia i poszukiwania poza militarnych rozwiązań konfliktu wewnętrznego.

Na ile jest to życzeniowe myślenie może wskazywać choćby fakt propozycji złożonej przez urzędującego prezydenta Petra Poroszenkę, która ma polegać na tym, że wprowadzi się dla powstańców amnestię oraz nada szczególny status dla obwodów donieckiego i ługańskiego.

Zaś ten "szczególny status" dla niektórych regionów południowo-wschodniej Ukrainy, ma polegać na tym, że zagwarantuje się odrębność językową tego regionu oraz nada na okres trzech lat dużą autonomię dla ich samorządów.

W odpowiedzi na te nie przystające do rzeczywistości propozycje ukraińskiego prezydenta głos zabrał wicepremier Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), Andriej Purgin, który oświadczył, że projekt zaproponowany przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę w sprawie "szczególnego statusu" niektórych regionów Donbasu jest nieaktualny. Zgodnie z jego słowami, republika podporządkuje się wyłącznie prawu jakie przyjmuje własny jej parlament, jako organ suwerennej władzy.

Tymi słowy wicepremier DRL, dał jasny wyraz stanowiska powstańczych organów władzy, że są one suwerenne w swoich decyzjach politycznych i nie są zależne od centralnej władzy w Kijowie.

Tak więc wszelkie decyzje jakie usiłują podejmować wobec nich instytucje centralne muszą być przedmiotem obopólnych pertraktacji i uzgodnień na zasadzie zachowania stosunków suwerennych organizmów państwowych.

O determinacji tej postawy powstańczych władz może świadczyć choćby sytuacja jaka miała wczoraj miejsce w Doniecku, gdy na rozkaz dowództwa wojskowego DRL, specjalny oddział sił milicji ludowej zlikwidował stanowisko baterii moździerzy 120 mm, który w niedzielę ostrzelał cele cywilne w mieście zabijając dwoje cywilów i następnie ostrzelał grupę obserwatorów państw OBWE, którzy przyjechali na miejsce tego incydentu. Tym sposobem pokazano kijowskiej władzy, kto tak naprawdę kontroluje terytorium zbuntowanych republik i kto jest tam panem sytuacji.

A to film dokumentujący miejsce tego kolejnego barbarzyńskiego ostrzału ukraińskiej artylerii:

Mimo to w dniu wczorajszym nadal trwało ostrzeliwanie celów cywilnych w Doniecku:

Oraz w kilku innych miastach w okolicach Doniecka:

Ukraińska artyleria prowadziła bardzo intensywny ostrzał Makijewki i Nowognatoki, gdzie zniszczono cztery domy, jeden cywil został zabity zaś kolejny ciężko ranny.

W dniu wczorajszym udaremniono próbę przebicia się z okrążenia zamkniętych na donieckim lotnisku jednostek ukraińskich sił zbrojnych. Dodam, że w ciągu tygodnia trwającego rozejmu liczba ukraińskich żołnierzy na tym lotnisku jak i w rejonie miasta Dobalczewo wzrosła około trzykrotnie.

Praktycznie w tej chwili trwa wykańczanie tych sił jakie jeszcze się bronią na lotnisku.

Zahamowano próbę przebicia się z kotła "Dobalczewskiego" ukraińskich wojsk i trwa tam obecnie dynamiczna obrona wokół pierścienia okrążenia.

W rejonie Ługańska, na północny-zachód od miasta koło Stachanowa udaremniono atak dużej kolumny pancernej ukraińskich wojsk. W wyniku tego starcia zniszczono znaczną ilość ukraińskiego sprzętu wojskowego zmuszając wroga do wycofania się. Brak danych o ilości strat w sile żywej.

W samym Ługańsku trwa nadal spokój i przywracane jest intensywnie działanie instalacji socjalno-bytowych. Działa już oświetlenie miejskie, w tym sygnalizacja świetlna i rodzielana jest pomoc z rosyjskiego konwoju humanitarnego:

Na koniec film dokumentalny pt. "Wojna na Ukrainie, krawe walki na południowym wschodzie":

Na powyższym zdjęciu członek powstańczej milicji ludowej (po lewej stronie zdjęcia) stoi twarzą w twarz z ukraińskim żołnierzem korpusu pacyfikacyjnego (po prawej stronie zdjęcia) w czasie wymiany jeńców.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjeciu Donieck w dniu wczorajszym.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.facebook.com/anton.gerashchenko.7,

KOMENTARZE

 • "w ciągu tygodnia ... liczba ukrów ... na lotnisku ... wzrosła około trzykrotnie."
  z tego wynika, że na mapy obrazujące tereny kontrolowane przez powstańców trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, ukry spacerują po tych terenach, jak chcą.
 • Adnovum taka refleksja, no i oczywiście jak zawsze 5+++++++!
  Polacy naiwnie oddali władzę we własnym kraju chazarskim przybłędom, czyli "politykom" bez polskich paszportów i PESELI w ramach outsourcingu. Nic dziwnego, że politycy ci rządzą w interesie tych z którymi są związani politycznie, emocjonalnie itd. Są to po prostu internacjonaliści . Polak i Polska jest im potrzebna tylko jako żer. Te "polskie" władze od lat prowadzą politykę destabilizującą region. Aktywnie uczestniczyły we wszystkich ukraińskich „rewolucjach” i do dziś czynią wszystko w celu zdestabilizowania Białorusi – czego nawet nie ukrywają. Pretekstem tutaj ma być”walka o prawa człowieka”, choć wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie tajnych więzień CIA pokazał, jak polskie władze troszczyły się o prawa człowieka.

  Podczas kijowskiego „Majdanu”, na którym zaprezentowali się dumnie niemal wszyscy politycy polskiego mainstreamu, i nie przeszkadzało im to, że pozują do zdjęć pod czarno – czerwonymi flagami UPA, polskie władze poparły przewrót z wręcz histeryczną gorliwością, a w sukurs pospieszyli im dziennikarze i celebryci. To, co działo się później i co było konsekwencją przewrotu – przyjęto z lodowatą obojętnością – mam na myśli mordy, popełniane przez ukraińskich nacjonalistów (m.in. 2 maja w Odessie), czy decyzję samozwańczego żydobanderowca Jaceniuka, która pozbawiła rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy ich podstawowych praw – prawa do posługiwania się własnym językiem. Gdy upomnieli się oni o swoje prawa, polskie władze wręcz zachęcały do zduszenia ich oporu siłą, choć przecież zawsze istnieje możliwość negocjacji i rozmów, budowania zgody. Takiej propozycji wobec zwaśnionych obywateli Ukrainy nie wysunięto, polskie władze gorąco zachęcały Kijów do prowadzenia wobec Rosjan na Ukrainie twardej, wręcz brutalnej polityki. Konsekwencją było referendum na Krymie, który oderwał się od Ukrainy i przystąpił do Rosji.

  Było, jak w filmach Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie wzrasta, tak jak wzrastały pogróżki Polski wobec Rosji i fanatyzm jej poparcia dla wszystkiego, co czyniły i mówiły ukraińskie władze. Domagano się więc sankcji wobec Rosji, nie bacząc, że uderzą one rykoszetem w polskie interesy.

  Gdy Ukraina ogłosiła swą „operację antyterrorystyczną” wobec cywili z południowego wschodu kraju i gdy wojska Ukrainy wraz z Gwardią Cywilną poczęły bombardować, niszczyć i ostrzeliwać z broni ciężkiej miasta Donbasu, nie stroniąc od mordów na cywilach i stosując nawet zakazaną międzynarodowymi konwencjami broń – polskie władze fanatycznie ją popierały, ba! Nawet posłano kamizelki kuloodporne.Nie, nie dla cywili, dla… żołnierzy ukraińskich.

  Konsekwencje polskiej polityki międzynarodowej są wręcz tragiczne. Ukraina jest dziś zrujnowana, de facto jest bankrutem. Sankcje, które miały zmusić do czegoś Rosję (a które nigdy w historii nie sprawdziły się wobec tego kraju, nawet wtedy, gdy był on totalnie zrujnowany po rewolucji bolszewickiej), uderzyły rykoszetem w Unię i uderzają coraz boleśniej w nasz kraj. W Donbasie zginęły tysiące ludzi, samych cywili ukraińska armia wymordowała ponad 2 tysiące a być może więcej, a dziś ta sama armia, która tak „dzielnie” wojowała przeciwko cywilom i niszczyła miasta południowo wschodniej Ukrainy, jest w rozsypce, ponosi wręcz straszliwą klęskę (co polskie media tłumaczą dziś – za mediami ukraińskim – „inwazją Rosji na Ukrainę”, nie bacząc na to, że wojska ukraińskie miały wręcz miażdżącą przewagę w sprzęcie i ilości żołnierzy).

  Tymczasem można było – wręcz należało! – prowadzić zupełnie inną politykę zagraniczną, niż jadowicie antyrosyjska. Polska miała szanse (ma je do dziś, pod warunkiem, że do władzy dojdzie ktoś, kto to zrozumie) być pomostem pomiędzy Wschodem a Zachodem, krajem, który stara się budować przyjazne i dobre relacje ze wszystkimi sąsiadami – także z Rosją i Białorusią. Z Ukrainą – również, ale nie znaczy to, by bezmyślnie przyklaskiwać wszystkim pomysłom ukraińskich władz, podjudzać ją do wojny i równie bezmyślnie powtarzać w mediach wszystkie radosne „komunikaty” ukraińskich mediów, które wobec ponoszonych przez armię klęsk podnoszą lament, że „Rosja napada na Ukrainę”.

  Z taką Polską nie tylko liczono by się w świecie i taki kraj nie tylko odgrywałby istotną rolę w wielkiej polityce – taki kraj miałby też dobre relacje gospodarcze z sąsiadami i w ten sposób budował dobrobyt swych obywateli.

  Tymczasem na Rosję jesteśmy permanentnie obrażeni. Za Katyń, komunizm, carat, Putina, olimpiadę – za całokształt. Jednak nie obrażamy się na Niemców za Hitlera, na Ukrainę, za Wołyń i Podole, czy na Zachód za sprzedanie nas najpierw Hitlerowi, a potem Stalinowi.

  Na obrażaniu się i bezmyślnej, awanturniczej polityce nie zbudujemy nic, a tylko i wyłącznie stracimy, udowadniając wszem i wobec, że nie jesteśmy poważnym państwem. Niestety – nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się zmienić. Może być jeszcze gorzej. Największe szanse na wygraną w wyborach ma partia która jest o wiele bardziej groteskowo – antyrosyjska i fanatycznie proamerykańska, niż PO, czyli PiS który już obiecuje wysłanie polskiego wojska na Ukrainę! Bo o ile PO jest antyrosyjska raczej tylko deklaratywnie i werbalnie, to PiS nienawidzi Rosji zupełnie szczerze. Czyli możemy mieć wojnę naprawdę! Ps. Powtarzam by do wszystkich nieświadomych tego dotarło: W 71r. miał miejsce największy przewał w Polsce ponad 200 rodzin pochodzenia żydowskiego, zmienia nazwiska na polskie, SB dzięki księżom i biskupom agentom dokonują wpisów w księgi parafialne, wystawiając metryki chrztu, pośród tych 200 rodzin większość z nich jest teraz w polityce, w telewizji, w radio, niektórzy po 2000r. sami się przyznali do tego, reszta jak tchórze siedzą cicho i rżną prywatę, to aktualnie najbogatsi ludzie w Polsce, mający w rękach mass media, dziennie patrzycie na ich twarze w telewizji, ta sama grupa ludzi potem wprowadza Komisję Majątkową, gnębią stoczniowców, hutników, górników, rolników, Nie wiecie kto jest kim, i możecie się bardzo pomylić, że Wasz faworyt polityczny jest czystej krwi Słowianinem.
 • @interesariusz z PL 09:07:20
  Chyba tak...
  Jak ktoś linkował z portalu rosyjskiego info że to "trójkąt bermudzki" pojawiają się czołgi, ludzie itd...

  Dzięki Wodzu!

  Dokładam swoje:


  16.09.2014

  Poranny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  Do porannej kawy polecam dzisiejsze felietony Krakauera:

  Przekazywanie nowoczesnej broni ofensywnej Ukrainie to szaleństwo
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25723

  Sankcje to nowy rodzaj żelaznej kurtyny
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25725

  Lata mijają, rządy, ministrowie, prezydenci się zmieniają a armia dalej w stanie zapaści!
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25732

  Czy nominacja Ewy Kopacz nie jest zwykłą kpiną ze społeczeństwa?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25741


  PRZERWANIE OGNIA

  Zacharczenko: „w ukraińskiej armii masowa dezercja!”
  http://politikus.ru/events/29946-zaharchenko-v-ukrainskoy-armii-proishodit-massovoe-dezertirstvo.html

  „Wostok” melduje o zajęciu w walce posterunku ukropów na drodze Pieski-Wiesiełoje
  http://www.novorosinform.org/news/id/8988

  Ostrzał Doniecka – film +18!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8986

  W okręgi Chersońskim ukry tworzą fortyfikacje i zaminowują strategiczne obiekty!
  http://www.novorosinform.org/news/id/8985

  Info o „kotle żdanowskim” – czyli wielkiej niespodziance dla Rzeźnika! Tras Donieck- Gorłówka zajęta bez strat przez Armię Noworosji!
  http://novorus.info/news/events/27947-zhdanovskiy-kotel-syurpriz-dlya-novoy-strategii-glavkoma-poroshenko.html

  Trwa walka na „lotniskowcu donieckim”
  http://novorus.info/news/events/27945-novaya-faza-boev-za-doneckiy-aeroport.html


  NOWOROSJA


  Wraca życie i… kultura! W DNR przygotowują się do rozpoczęcia kolejnego, 83-ciego sezonu teatralnego! Władze zapowiadają większy nacisk na kulture która „za Ukrainy” była traktowana po macoszemu. Planuje się również koncerty w donieckiej filharmonii!
  http://politikus.ru/events/29959-v-dnr-gotovyatsya-k-otkrytiyu-teatralnogo-sezona.html

  Władze Republiki Ługańskiej chcą połączyć swój system energetyczny z Rosją i odciąć się od Ukrainy! Zaczynają planować i budować nową linie energetyczną do Rosji!
  http://politikus.ru/events/29949-vlasti-lnr-hotyat-postroit-lep-v-rossiyu-i-poluchat-elektroenergiyu.html

  Ługańska Republika planuje w „niedługiej perspektywie” wprowadzenie rubla jako waluty Republiki
  http://ria.ru/world/20140916/1024280772.html

  Hakerzy donoszą o jakims „holokauście po dniepropietrowsku” – czyli nowe szalone plany banderowców
  http://www.novorosinform.org/news/id/8981


  KIJÓW i okolice

  Unia dała Ukrainie rok na dostosowanie się do „unijnych” standardów. = likwidacja ukraińskiej gospodarki
  http://svpressa.ru/economy/article/98232/

  O „Blitzkrigu” Kijowa – fajnie piszą… (analiza)
  http://svpressa.ru/war21/article/98186/

  W Kijowie znów protestowały rodziny wysłanych na front żołnierzy batalionu „Kijowska Ruś”
  http://www.novorosinform.org/news/id/8989

  A to wszystko kosztuje – obecnie: 80 mln grzywien dziennie!
  http://rusvesna.su/news/1410849560

  Dlatego wszystko drożeje! Teraz za wojnę ukraińcy zapłacą telefonując!
  http://rusvesna.su/news/1410822949

  Izrael odmówił dostaw broni dla Kijowa! Wolą dostarczać cytryny i marchewkę do Rosji!
  http://politikus.ru/articles/29966-izrail-otkazalsya-ot-postavok-oruzhiya-kievu-radi-otnosheniy-s-rf.html

  Naftogaz przewiduje wstrzymanie dostaw gazu dla ukraińskiego przemysłu chemicznego
  http://politikus.ru/events/29963-naftogaz-mozhet-otklyuchit-zimoy-snabzhenie-ukrainskih-himkombinatov.html

  Amerykański generał: „NATO straciło możliwość współpracy z FR”
  http://politikus.ru/events/29962-general-bridlav-nato-poteryalo-vozmozhnosti-dlya-partnerstva-s-rf.html

  Pan Rogozin skomentował informację że ukry przejdą „na standardy NATO” – że jest to koniec przemysłu zbrojeniowego Ukrainy!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/16/22369418/


  SANKCJE


  Sankcje powodują przesunięcia zainteresowania Rosji na Iran, Chiny, Indie… Tu piszą że Rosja przygotowuje się do budowy ośmiu elektrociepłowni w Iranie! W ramach kontraktu Rosjanie wyremontują odnowią szereg już istniejących elektrociepłowni.
  http://politikus.ru/events/29970-rossiya-sobiraetsya-postroit-v-irane-vosem-novyh-elektrostanciy.html

  Gazprom zmniejszył dostawy gazu tranzytem przez Słowację o 17%. Słowacja nie będzie mogła wysyłać tego gazu na Ukrainę tzw „rewersem”…
  http://www.novorosinform.org/news/id/8993

  Bank Rosji zamknął na Krymie dwa banki ukraińskie – zrobiono to „dla ochrony interesu klientów”
  http://politikus.ru/v-rossii/29967-cb-rf-prekratil-rabotu-v-krymu-i-sevastopole-dvuh-ukrainskih-bankov.html

  Rosja też za to wszystko drogo płaci. Rekordowy upadek rubla…
  http://ria.ru/economy/20140916/1024280154.html

  Sankcje nie spowodują przerwania współpracy Finlandii z Rosatomem przy budowie i remontach elektrowni jądrowych
  http://politikus.ru/events/29955-finlyandiya-ne-planiruet-otkazyvatsya-ot-stroitelstva-aes-s-rosatomom-iz-za-sankciy.html

  Także koncern „Kałasznikowa” nie ucierpi od sankcji… A może zyska?
  http://politikus.ru/v-rossii/29954-novye-sankcii-es-ne-otrazyatsya-na-deyatelnosti-koncerna-kalashnikov.html

  Z różnych przyczyn, przede wszystkim z powodu kłamstw i nierzetelności informacyjnej Rosja chce odłączyć nadawanie na swoim terenie „Euronews”
  http://politikus.ru/v-rossii/29952-roskomnadzor-prosyat-zablokirovat-veschanie-euronews-v-rossii.html

  Rosja zacznie współpracować z Zimbabwe – m. in. Przy wydobyciu platyny
  http://politikus.ru/events/29950-lavrov-v-zimbabve-zapustit-dobychu-platiny.html


  Kącik „zbrojeniowy”

  W roku 2016 armia rosyjska otrzyma pierwszą serię „Armat”. Wbrew nazwie to nie sa „armaty” ale tak nazwane czołgi nowej generacji… Ten sam producent (Uralwagonzawod) dostarczy do końca obecnego roku 150 szt zmodernizowanych T72BZ
  http://politikus.ru/army/29969-rossiyskaya-armiya-v-2016-godu-poluchit-pervye-seriynye-armaty.html

  Okręt podwodny „Jurij Dolgorukij” w ramach ćwiczeń wystrzeli międzykontynentalną rakietę balistyczną typu „Buława”
  http://politikus.ru/army/29968-yuriy-dolgorukiy-zapustit-bulavu-s-polnym-komplektom-takih-raket-na-bortu.html

  Wojska pancerne FR otrzymają nowego typu umundurowanie, mające chronić czołgistów od ognia i odłamków
  http://politikus.ru/army/29956-rossiyskie-tankisty-poluchayut-novuyu-formu.html
 • @interesariusz z PL 09:07:20
  Cytuję:

  "..... ukry spacerują po tych terenach, jak chcą."- bardziej prawidłowo te zdanie powinno brzmieć w następujący sposób:

  "Ukraińscy żołnierze do ostatniej niedzieli mogli sobie bezkarnie spacerować po tych terenach ale już to ich swawolenie się skończyło."

  Pozdrawiam.
 • pod twoimi notkami występuje pewnien "zlot" różnych aktywistów
  niektórzy z nich są biegli w wyszukiwaniu informacji w sieci, ot chociażby jak sukces z odnalezieniem źródeł fałszywek,

  z drugiej strony niektórzy wklejają filmiki, zupełnie niezrozumiałe dla większości (czyli sami znają rosyjski i ukraiński),

  Do tych pierwszych mam prośbę, aby pod każdą twoją notką wklejali instruktaż dla gawiedzi w sprawie posługiwania się siecią, intruktaż, który z dnia na dzień mógłby być udoskonalany - przyda się wszystkim, również ludziom, którzy tu się nie odzywają, a działają na innych witrynach,

  do drugich, doprawdy, poświęćcie trochę więcej czasu i dodawajcie chociażby skrócony stenogram po polsku.
 • @Kula Lis 62 09:11:12
  Zgadzam się w całej rozciągłości.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 09:13:41
  Dzięki za linki, do których mam jedną uwagę:

  Otóż:

  "Czy nominacja Ewy Kopacz nie jest zwykłą kpiną ze społeczeństwa?"

  na tak zadane pytanie odpowiem, że jest to kpina!!!!!!!!!!

  Oni już jawnie z nas kpią!!!!!!

  Pozdrawiam.
 • *1
  "V Kolumna" - czujnie strzyże uszami:))))))

  Pozdrawiam gumowe ucho:)))))
 • Poszło "wczoraj", dlatego powtarzam
  Witam, piąteczka przybita.
  Do wczorajszego postu:
  @xes23 19:19:47
  Ktoś chyba nawet personalnie mnie do tablicy wywoływał pod tym względem.
  Na początek mały fakt - "Car-bomba" (albo "Matka Diabła", jak pisał Suworow) miała wagomiar 3 tys. hiroszimek. Eksplozja była nad powierzchnią ziemi, główny czynnik rażenia - fala uderzeniowa i promieniowanie cieplne. Większość produktów rozszczepienia prądy powietrzne wyniosły na wysokości stratosferyczne. Skażenie gruntu głównie od emisji neutronów, plus opad. Więc nawet takie bomby nie mają działania globalnego. Nie mam danych, jak wygląda skażenie Nowej Ziemi w chwili obecnej.
  Sprawa wykorzystania reaktorów elektrowni atomowych do skażenia otoczenia jest wyolbrzymiana. Przypadek Czarnobyla był szczególny. Ale nawet w Czarnobylu nie doszło do eksplozji nuklearnej. Reaktor w czasie 0,1 - 1 sek. osiągnął moc ponad tysiąc razy większą od nominalnej (bomba atomowa eksploduje w czasie ok. 1 mikrosekundy, milion razy szybciej). Pękły rurociągi z wodą, para wodna zareagowała z rozgrzanymi do białości cyrkonowymi koszulkami prętów paliwowych, nastąpił chemiczny wybuch wydzielonego wodoru, który rozerwał obudowę bloku. Problem polegał na tym, że w Czarnobylu moderatorem umożliwiającym reakcję jądrową był grafit, który mimo eksplozji nadal spełniał swoją rolę, reakcją jądrowa nadal biegła, grafit płonął wyrzucając w powietrze produkty rozszczepienia i aktywacji neutronami. Dlatego do wnętrza reaktora zrzucano kadm, bor.
  Praktycznie wszystkie reaktory energetyczne to reaktory z moderatorem wodnym. W takich uszkodzenie obudowy powoduje ucieczkę moderatora - wody i przerwanie reakcji. Skażenie jest czysto lokalne, plus zalanie radioaktywnymi ściekami. Nawet wybuch głowicy typu "Toczka" w takim reaktorze nie spowoduje katastrofy czarnobylskiej.
  Czy ludzkość jest w stanie przetrwać wojnę atomową? Sądzę że tak. W czasie wojny opad radioaktywny jest zbyt mało efektywnym czynnikiem rażenia, aby stosować "brudne", kobaltowe bomby. Aktywacja neutronami ma czysto lokalny charakter ze względu na ich zasięg, niezależnie od mocy bomby. Ponieważ bomba działa na neutronach szybkich (a nie spowolnionych, jak reaktor) produkty rozpadu uranu i plutonu są nieco inne, do tego w innych stanach energetycznych, co w przypadku bomby prowadzi do dosyć szybkiego zaniku promieniowania od opadu radioaktywnego. Izotopy wyniesione do stratosfery zdążą się rozpaść przed powrotem na powierzchnię Ziemi.
  Brak jest informacji na temat działania impulsu elektromagnetycznego, w celu jego wywołania potrzebna jest eksplozja w określonych warstwach stratosfery. Czy ten efekt nie jest wyolbrzymiany? Na pewno dzisiejsza elektronika jest o wiele bardziej wrażliwa – warstwa izolatora we współczesnych mikroprocesorach jest rzędu kilkudziesięciu atomów. Ale czy byłoby tak jak w „Sekundę za późno” - Williama R. Forstchena? Na pewno na impuls elektromagnetyczny wrażliwsza jest aparatura włączona, pod napięciem. Czy uszkodzeniu ulegnie aparatury wyłączona, do tego ekranowana, nie potrafię powiedzieć.
  Co do „miniaturowych” bomb atomowych, to ich stosowanie nie ma sensu.
  Historia atomistyki zna kilka wypadków, kiedy doszło do powstania masy krytycznej na neutronach natychmiastowych. Najbardziej spektakularny – Los Alamos – pracownik przypadkowo zetknął 2 połówki U235 o łącznej masie ponadkrytycznej. Efektem była emisja promieniowania korpuskularnego, silny błysk promieniowania Czerenkowa, pracownik gołą (!) ręką rozdzielił połówki przerywając reakcję. Pracownik zmarł kilka dni później od choroby popromiennej. Podobne wypadki odnotowali Japończycy, uruchamiając reakcję jądrową w zlewkach laboratoryjnych rzędu 20 litrów roztworu związków plutonu po rozpuszczeniu prętów paliwowych. Reakcja prowadziła do emisji promieniowania (wypadki śmiertelne!) i zatrzymywała się, kiedy roztwór w zlewce zaczynał wrzeć.
  Podstawowy efekt rażenia broni jądrowej – fala uderzeniowa i promieniowanie termiczne – wymaga jednak przereagowania w określonym, b. krótkim czasie pewnej ilości materiału rozszczepialnego. Nie ma sensu budować bomby zawierającej tyle samo uranu czy plutonu, co zwykła bomba (bo inaczej nie zainicjowana zostanie reakcja jądrowa), żeby wskutek mało solidnej obudowy reakcja „padła” w 85 pokoleniu neutronów, zamiast dociągnąć do pokolenia umownie dziewięćdziesiątego. Nawet skażenie nierozszczepionym plutonem z głowicy niewarte jest takiego działania. Toksyczność plutonu jest potworna, ale musi się on dostać do organizmu, konkretnie płuc. Szacuje się, że pyły plutonu powstałe po wybuchu mają zbyt duże cząsteczki, o rozmiarze ponad 10 mikrometrów, aby mogły dostać się do płuc na drodze oddechowej. Przecież bomba zrzucona na Nagasaki była z plutonu. Wobec tego ilość rozpylonego plutonu Pu239 (ponad 4 kg) powinna wystarczyć do uśmiercenia kilku milionów Japończyków! Nic takiego nie miało miejsca.
 • @AdNovum 09:19:06
  Zgadza się! Ale istotne jest jasne wyartykuowanie tego publicznie co myślimy!!!

  Trzej obecni ministrowie - powinni BYĆ NATYCHMIAST odstawienia a nawet postawieni przed sądem: rolnictwo, sprawy wewnetrzne i wojsko!

  Ale obawiam się że dalej będą odpowiednio: psuć rolnictwo, pogłębiać mizerię policji i służb oraz wciągać nas w wojnę na Ukrainie!
 • @Alojzy81 09:43:19
  Dzięki za ocenę i za obszerne naświetlenie problemu skutków wybuchu bomby jądrowej i reaktorów w elektrowniach jądrowych.

  Suma summarum, można podsumować to w ten sposób, że niekontrolowany wybuch reaktora (reaktorów) w elektrowniach jądrowych jest stosunkowo bardziej szkodliwy dla ludzi i środowiska naturalnego niż wybuch bomby jądrowej.

  Wynika to długości trwania procesu emisji szkodliwych substancji promieniotwórczych jak i tych, które uległy skażeniu jak i z samej istoty tych substancji.

  Tak więc połączenie dwóch tych czynników, a więc wybuch ładunku nuklearnego- nawet niedużej mocy- z uszkodzonym (uszkodzonymi) przez niego reaktorem elektrowni jądrowej jest najbardziej groźnym łącznym skutkiem ataku jądrowego.

  Stąd też widać co może stanowić główne cele (poza zniszczeniem centrów dowodzenia i administracji oraz stanowisk broni jądrowej) hipotetycznego ataku nuklearnego na wrogi kraj.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 09:44:52
  + minister MSZ.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 09:11:12
  Bardzo dobrze napisane!
  Mam jedną uwagę odnośnie akapitu, cytuję

  " ... decyzję samozwańczego żydobanderowca Jaceniuka, która pozbawiła rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy ich podstawowych praw – prawa do posługiwania się własnym językiem. Gdy upomnieli się oni o swoje prawa, polskie władze wręcz zachęcały do zduszenia ich oporu siłą, choć przecież zawsze istnieje możliwość negocjacji i rozmów, budowania zgody. Takiej propozycji wobec zwaśnionych obywateli Ukrainy nie wysunięto, polskie władze gorąco zachęcały Kijów do prowadzenia wobec Rosjan na Ukrainie twardej, wręcz brutalnej polityki. Konsekwencją było referendum na Krymie, który oderwał się od Ukrainy i przystąpił do Rosji."

  Prawda jest jeszcze smutniejsza - bo ustawa "językowa" pozbawiła prawa do własnego języka nie tylko mniejszość "rosyjskojęzyczną" ale WSZYSTKIE POZOSTAŁE mniejszości narodowe, w tym drugą liczebnie po Rosjanach!
  Działanie "polskiego" rządu jest antypolskie! Zupełnie jak to wygląda na Białorusi czy Litwie! Z tym że na Białorusi popiera się niewielką grupkę Polaków przeszkoloną w działaniach destrukcyjnych w Warszawie zaś na Litwie w imię jakiejś niepojetej poprawności politycznej pozwala się niszczyć polskość!
  A wszak "Unia" wszędzie pielęgnuje i popiera mniejszości narodowe i językowe?

  Dziękuję i pozdrawiam!
 • @AdNovum 09:40:18
  Dziwisz się? oj prawda boli oj boli, ma boleć tych polakopodobnych, pomiotów banderowców, ich fanów, żydostwo, etc.. i tych co tu służbowo wchodzą. Tak trzymaj. Pozdrawiam.!
 • @brusek 09:13:41
  Witam w nowym dniu.
  Co do nowej "Armaty" informacje jakie pojawiały się na temat projektu były bardzo różne,od zawieszenia projektu po ostatnią informację o jego znacznym przyspieszeniu.Koncepcja czołgu dość ciekawa i nowoczesna.
  Ale powołując się na portale militarne projekt notuje znaczne opóźnienia.
  Co do modernizacji T-72 to prawdopodobnie chodzi o wersję B3, bo taka jest obecnie wytwarzana na Uralu.takie małe przekłamanie.Pzdr
 • @AdNovum 09:58:03
  Pozdrawiam Pana Nadredaktora :)
  Zgadzam się, takie połaczenie jest dosyć nieprzyjemne (cezik i stroncik, jak mawiamy czasami), jednak ma lokalny charakter. Naprawdę groźne może być zatrucie wód pitnych i żywności. Byłem zszokowany, kiedy zbiór czarnej porzeczki w 1986 r. nadawał się na "cmentarzysko odpadów promieniotwórczych" taka była koncentracja powyższych izotopów wykonana gratis przez tę roślinę.
  Z punktu widzenia wojskowego - jeżeli żołnierz przeciwnika jeszcze przez 12 godzin po ataku jest zdolny do walki, to znaczy, że atak był nieskuteczny.
 • @Kula Lis 62 10:01:46
  Mnie w tym kraju już nic nie dziwi, nawet to, że jego władze działają na szkodę swojego narodu, a naród w jakiejś części ma już dosyć Polski i najchętniej uciekłaby na drugi koniec świata. Do tego doprowadzili w mozolnym trudzie, ci którzy tu solidarnie rządzą wymieniając się tylko na stołkach tej wesołej karuzeli już od 25 lat.

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 09:16:18
  Mam nadzieję że forma moich "prasówek" jest już akceptowalna przez Szanowną Publisię?
  :)
 • @AdNovum to zdjęcie mówi wszystko, jak i reszta.
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQYq72DKp5zzqFlj8ff4YNvaMU6vgCi0WwKFYF8vHUtHjKB7-cAA https://www.google.pl/search?q=rze%C5%BA+wo%C5%82y%C5%84ska+zdj%C4%99cia&espv=2&biw=1280&bih=709&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SigXVPuKN6LmywPCuIGQCw&ved=0CB8QsAQ
 • @AdNovum 09:58:42
  Ten "glist" jest takim antypolakiem że to jest samo przez się zrozumiałe!
 • @fretka 10:21:00
  Tworzą Matrix, a później sami w niego wierzą.

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 10:03:30
  Wybacz dyletantowi! "3" wziąłem za rosyjskie "Z"
  :)
 • @brusek 10:25:33
  Ale za to ma historycznie podkoloryzowane nazwisko.
  Z resztą nie on jeden z tego towarzystwa.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 10:01:18
  [Zupełnie jak to wygląda na Białorusi czy Litwie! Z tym że na Białorusi popiera się niewielką grupkę Polaków przeszkoloną w działaniach destrukcyjnych w Warszawie zaś na Litwie w imię jakiejś niepojetej poprawności politycznej pozwala się niszczyć polskość!] to o których piszesz to nie są Polacy, to chazarzy strojący się w piórka Polaków, a na Litwie chazaria/litwacy. Pzdr!
 • @interesariusz z PL 09:16:18
  nie jesteśmy "aktywistami" i nie organizujemy zlotu.

  Klawiaturę każdy ma przed sobą, translator też (który używając, sam go doskonalisz), a jak się czegoś nie rozumie to pytać komentującego.
  I nie zauważyłem, aby ktoś tu gdzieś nazywał nas gawiedź.
  A jednak po części mylę się, gawiedź to "trolle".
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 10:26:07
  Dzięki temu ów "matrix" działa...
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 10:12:18
  Mylisz się, chyba ponad czterdziestu.
  Pozdrawiam
 • @fretka 10:21:00
  I wszystko jasne skąd biorą się te dziwy w internecie - bo jak ambasador coś publikuje to ludziom sie wydaje że to prawda...

  Jak amerykański ambasador coś publikuje to na pewno jest to KŁAMSTWO!

  Jak zwykle gratulacje za wypatrzenie czegoś interesującego!
 • @re1 10:28:22
  To chyba jest "moje" - ta "gawiedź"...
  Ja czasem używam takich sformuowań jak "PT Gawiedź" - jako humorystycznego wtrętu...

  Trochę luzu też jest potrzebne!
  :)
 • @Alojzy81 09:43:19
  No właśnie, stąd te nagłaśniane cudy o przeżyciu.
  Fizyka i szczęście się kłaniają.
  Pozdrawiam
 • @brusek 10:31:26
  "Re1" też już wczoraj wypatrzył całą strone z tymi "fejkami"...
 • @re1 10:30:20
  No tak, ale te dzisiejsze władze miały niby być niezależne i samorządne:))))

  Pozdrawiam.
 • @brusek 10:34:44
  Patrz Pan:) uderzyłem w stół i nożyce się odezwały.
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 10:41:39
  Masz recht jak czasami piszę,
  "niezależne" od nas.
  Pozdrawiam
 • Wczorajszo-dzisiejszy "Dziennik Trybuna"
  do nabycia niestety tylko za pieniądze na dwóch stronach daje w miarę rzetelny, ze wskazaniem symopatii dla powstańców, przegląd statyczno-dynamicznej sytuacji w Donbasie. Dokładny opis linii frontu (jeśli w tak dynamicznej sytuacji można uzyć tego wyrażenia) z oznaczeniem niektórych jednostek i ich liczebności. Sugestia, że ukry szykują natarcie odcinające Nowoazowsk od reszty Donbasu.
  Autor dał się "nabrać" na informacje o "masowej produkcji czołgów w Charkowie" stąd wniosek, że muszę mu pilnie podesłać adres tego bloga-forum.
  Ogólna wymowa artykułu pesymistyczna: junta może wykorzystać rozejm o wiele lepiej niż powstańcy, może dostać dozbrojenie z krajów trzecich i przeszkolić w jego używaniu swoich żołdaków. O stosunku sił autor pisze: "miażdżąca przewaga armii ukraińskiej nad siłami powstańców".
 • @AdNovum 10:41:39
  A powinny słuchać swoich Pracodawców - a tego nie robią - bo im się już wszystko pomerdało.
  Pozdrawiam
 • @brusek 10:26:46
  Ja w pierwszej chwili zrobiłem podobnie,ale z coś mi nie pasowało,sprawdziłem informacje i doszedłem do tego samego wniosku.Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Polecam i 5*.Pzdr.http://www.mysl-polska.pl/node/212
 • @Repsol 11:10:09
  Coś się jednak dzieje na tej naszej "zielonej wyspie";
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,kultura?zobacz/kontrowersyjny-koncert-w-krakowie-zostanie-odwolany-
 • @Alojzy81 10:44:14
  [O stosunku sił autor pisze: "miażdżąca przewaga armii ukraińskiej nad siłami powstańców".]
  Czy chodzi Ci o ten sprzęt na ćwiczeniach w Wielkich Oczach
  nord-west 60 km od Lwowa {Trident2014}
  //naforum.zapodaj.net/thumbs/7b31c8b831b8.jpg[/img][/url]
  Pozdrawiam
 • @re1 11:23:57
  [url=http://naforum.zapodaj.net/7b31c8b831b8.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7b31c8b831b8.jpg[/img][/url]
 • @Pokój Na Ziemi 11:07:06
  Sytuacja w Syrii i wokół tego kraju to najbardziej prawdopodobne zarzewie konfliktu światowego.
  Oświadczenie "Białego Baracku" o atakowaniu sił rządu w Damaszku ma taki sam ciężar gatunkowy, jak niedawno oświadczenia murzynka Bambo o broni chemicznej.
  Szukanie na siłę byle pretekstu, czy wręcz prowokacji, aby zaatakować Prezydenta Asada.
 • @re1 11:23:57
  Może też dali się nabrać na tego"fejka" o Leopardach?Pzdr
 • @Marx 8888 wklejam jeden ciekawy komentarz w oryginale spod tego artykułu. Pozdrawiam.
  ciotka_ltd
  3 dni temu

  Oceniono 718 razy 594

  Czy Agora kpi, czy o droge pyta?
  1) W normalnych krajach EU normalne gazety (czy to w formie drukowanej, czy on line) podaja takie "niewazne" dane jak deficyt budzetowy, dlug publiczny, bezrobocie etc. regularnie w codziennych newsach, a nie tylko na okolicznosc ucieczki premiera na cieply stolek w Brukseli. Mowiac krotko: pocalujcie sie pismaki w dupe z waszym "sprawdzaniem", bo powinniscie "sprawdzac" Tuska od samego poczatku co najmniej co tydzien - to zachodni standard dziennikarski, sierotki po nieboszczce komunie. Polskim bezmozgom zurnalistycznym polecam do wgladu takie stale "barometry" chocby na website bbc.co.uk. Do wgladu, bowiem w ramach stalego lizania wladzy dupy i tak na publikowanie podobnych "barometrow" sie nie odwaza.
  2) Liczba mlodych Polakow, co wyjechali za praca na Wyspy Brytyjskie (z Eire) siega 10% polskiej sily roboczej; dodajmy do tego Niemcy, Skandynawie, reszte "starej" Unii (i nie tylko, bo Polak i w Czechach pracy szuka), ze o bezrobociu w Polsce nie wspomne i bedziemy miec europejski rekord bezrobocia, znacznie przekraczajacy legendarne tu bezrobocie Irlandii w jej najgorszych czasach.
  3) Rozwarstwienie spoleczne nie grozi rewolucja, jesli i "biedota" zyje przyzwoicie - przynajmniej jak w brytyjskiej "biedzie", do ktorej prawie 2 mln Polakow nagle zatesknilo (doliczcie do migrantow zarobkowych ich zony, dzieci, a czesto i rodzicow-emerytow, ktorym UK wyrownuje polskie emerytury do brytyjskiego minimum prawie 150 funtow na samotnego lebka i bodajze 210 na pare co tydzien + czynsz + bezplatne leki+ bezplatny bilet na transport miejski). Tak, 40% obywateli Unii wiaze koniec z koncem, ale jest powazna roznica pomiedzy wiazaniem tych koncow, gdy nie starcza na wakacje z 4 dzieci na Florydzie (staly kierunek brytyjskiej klasy robotniczej) i gdy - jak w Polsce - nie starcza dla dzieciakow na chleb, buty, czy chocby szkolna wyprawke. Pokazcie mi tez, zaklamane gimbusy, choc jedna brytyjska czy niemiecka rodzine, ktora eksmitowano na bruk, bo nie miala wystarczajacych dochodow na zaplacenie czynszu, a kuku!
  4) Fakt, deficyt budzetowy "wg.standardow unijnych" wydaje sie niewielki, to pestka - dajmy na to - przy deficycie brytyjskim, a nawet i niemieckim. Niestety z tym deficytem, a dokladnie z pozyczaniem na jego pokrycie, jest dokladnie tak samo, jak z kazdym zwyklym kredytem bankowym - liczy sie wiarygodnosc kredytowa, a nie to, ile dotad pozyczono. I tak pan Kulczyk w kazdej chwili moze poprosic o jakis milion czy dwa, a Kowalski zdepcze ostatnie buty, szukajac kredytu w wysokosci 10 tysiecy. I dokladnie tak samo jest - przykladowo - z Wlk.Brytania i Grecja. Gdzie na tej skali miejsce Polski? Ano ze 20 pozycji ZA Czechami (wg, Eurobarometru), co wystartowaly do przemian dokladnie w tym samym czasie i z dokladnie takiej samej komuny jak i Polska.
 • @re1 11:23:57
  Przytoczyłem pesymistyczne sformułowanie autora, który wychodzi z czysto formalnych, nawet matematycznych założeń. Pokazałem nawet, że korzysta z niepewnych danych.
  Ciągle istnieje groźba dozbrojenia ukropów, bronią "idiotoodporną" choć u ukropów nawet to może nie zdać egzaminu :))))
  Stąd pewnie pesymizm autora z "Trybuny"
  Ze wzgledu na fakt, że jest to jedyna gazeta przedstawiająca rzetelnie obraz sytuacji, uważam, że warto to stanowisko pokazywać.
 • @Pokój Na Ziemi 11:07:06
  Dzięki!
  Ciekawie to skomentowałeś...
  Wczorajszy wieczór poczytałem na spokojnie Striełkowa...
  I dokładnie i między wierszami...

  A po lekturze...

  Zastanawiam się czy po tym wszystkim co już było i przy tym całym "pasztecie" jaki już jest i na świecie i na Ukrainie / co nas bardziej dotyczy bo blisko/ - FR nie powinna aby w końcu wejść otwarcie na Ukrainę?

  W zasadzie to robili wszystko co można BY UNIKNĄĆ WOJNY!!!

  Czekanie stale osłabia FR a Noworosjanie dalej giną...

  Czy Europa i świat zareaguje jakby tam wkroczyła Rosja? Przecież w śwaidomości przeciętnych szczurów labiryntowych, zazombionych przez zniewolone media i tak tam "Rosjanie są"...

  Może by było lepiej gdyby tam byli rzeczywiście?

  A i tak Zachód nałozył wszelkie możliwe sankcje i nie wiadomo co jeszcze wymyśli
 • @fretka 11:18:36
  Sorry, Winetu! Ale ja nie panimaju!
  :(
 • @Pokój Na Ziemi 11:07:06
  No to Angole w swojej głupocie dorównali Polakom. My "wybraliśmy" Wielkiego elektryka i jego ferajnę, oni - ogoloną pedalską mordę z uciętymi pejsami, i to na podstawie oczywistych kłamstw tego bandziora o opuszczeniu Niuni Jewropejskiej.
 • @szczurobronny 11:37:22
  Witaj ,polecam.Pzdr.http://wysokienapiecie.pl/energetyka-konwencjonalna/485-ukraina-nie-pali-sie-do-polskiego-wegla
 • @Alojzy81 11:34:31
  Zrozumiałem twój tekst, nie mogłem się powstrzymać, aby nie pokazać taki piękny sprzęt i to jeszcze w Wielkich Oczach.
  Muszę jednak wrócić do źródeł informacji o "abramsach t-64ubm" z zakładów Małyszewa w Charkowie.
  Na razie siadam na satelitę i muszę potwierdzić zdjęcia z zakładów.:)
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 11:37:22 jak nigdy to tu mu rację przyznaję. Pozdrawiam.
  Po pierwsze: Federacja Rosyjska jest prawnym następcą Związku Sowieckiego. Z ich punktu widzenia mają do czynienia z nieustanną agresją: NATO połknęło NRD, połknęło kraje RWPG, potem kraje bałtyckie, teraz stara się podporządkować sobie Ukrainę i, być może, zainstalować tam swoje rakiety. Oni bronią się przed silnym, agresywnym mocarstwem.

  Po drugie: Rosjanie pamiętaja, że gdy w 1983 roku na Grenadzie zainstalował się marxistowski, anty-amerykański rząd – Ronald Reagan posłał tam wojsko i wyrzucił demokratycznie wybrany reżym. Okrzyków oburzonych demokratów nie było.

  Po trzecie: Rosjanie są dobrymi szachistami. Wiedzą, że NATO nie chce Ukrainy. Tym samym NATO wysłało najmocniejszy z możliwych sygnał do JE Włodzimierza Putina, że może On zrobić z Ukrainą, co chce.

  Podsumowując: EU nie ma żadnych wojsk. Możemy tylko podrażnić niedźwiedzia. Niedźwiedź spoczywa na granicy z Ukrainą – nie z Polską ani z Francją. My możemy drażnić go bezpiecznie. Jednak pomyślcie, proszę, o Ukraińcach.

  Zagłosujemy przeciwko" - zakończył Korwin-Mikke.
 • @brusek 11:39:48
  Gazprom planuje wyemitować za pośrednictwem banków z Europy zachodniej euro-obligacje. W ten sposób otrzyma potężny zastrzyk gotówki. Jest to możliwe, bowiem unijni liderzy nie zdecydowali się na nałożenie sankcji na Gazprom. Daj jakiś link do oryginału.Pzdr.
 • @nana 11:41:34
  No, no.
  Cholera muszę przejść w końcu z fazy projektu do budowy mini vind vertical.
  Nie będę patentował - udostępnię za free dla innych.
  Pozdrawiam
 • @re1 11:43:45
  Mogę wkleić link do kijowskich wiadomości o zakładach Małyszewa w Charkowie,jakby co.Pzdr
 • @brusek 11:38:00
  "Zachód" (a raczej to, co pod tym się kryje) chce rozprawić się z Syrią Prezydenta Asada. Ukraina to tylko "deser"
  Jeden rosyjski krążąownik rakietowy na M. Śródziemnym to za mało do obrany tego bohaterskiego kraju, ostatniej ostoi wolności na Bliskim Wschodzie.
  Kulą u nogi Rosji są rosyjscy emigranci w iSraelu przekonanie części elit moskiewskich, że iSrael nie jest wrogiem, a partnerem.
  Tymczasem iSrael jest najbardziej zażartym i nieprzejednanym wrogiem Rosji, do tego cynicznie z niej drwiącym - patrz dostawy israelskich cytrusów do Rosji.
  Poniżej wklejam dość paskudny link - dyskusja "polskojęzycznych" speców militarnych z GWna:
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,539,120167870,,Kornet_E_przeciw_Merkavie.html?v=2
 • @Kula Lis 62 11:46:04
  Masz rację dzisiaj rano w redio I, komentatore potwierdziło podpisanie umowy stowarzyszeniowej z odłożeniem na rok i coś tam miesięcy jekonomi z powodu protestu Putina.
  Jakies bezkrytyczne to komentatore było:).
  Pozdrawiam
 • @nana 11:41:34
  Polska myśl jeszcze istnieje mimo rzucanych kłód pod nogi!
  Bardziej ekonomiczny jest wynalazek Profesora Chomczyka - tez turbiny wiatrowej o pionowej osi wirnika.

  Podobnie rewolucyjny jest jego wynalazek sprężarki lub silnika pneumatycznego. Próbowałem to wdrożyć ale się u nas nie da! A teraz Profesor żałuje że mógł na pniu sprzedać Chińczykom za grube miliony!

  A olsztyński silnik Stirlinga Nikoluka i Wolskiego?

  A silnik elektryczny, bardzo sprawny do samochodów elektrycznych?

  Albo silnik spalinowy o niezwykłaych parametrach i nocy - który w opinii dwóch naszych uczelni "jest szalbierstwem bo przeczy teorii fizyki". A wynalazca napędza tym silnikiem swój motocykl!

  Mam kontakt to wiem!

  A to? http://pl.wikipedia.org/wiki/WASE_2
 • @brusek 11:38:00
  "Zastanawiam się czy po tym wszystkim co już było i przy tym całym "pasztecie" jaki już jest i na świecie i na Ukrainie / co nas bardziej dotyczy bo blisko/ - FR nie powinna aby w końcu wejść otwarcie na Ukrainę?
  W zasadzie to robili wszystko co można BY UNIKNĄĆ WOJNY!!!
  Czekanie stale osłabia FR a Noworosjanie dalej giną...
  Czy Europa i świat zareaguje jakby tam wkroczyła Rosja? Przecież w śwaidomości przeciętnych szczurów labiryntowych, zazombionych przez zniewolone media i tak tam "Rosjanie są"...
  Może by było lepiej gdyby tam byli rzeczywiście?
  A i tak Zachód nałozył wszelkie możliwe sankcje i nie wiadomo co jeszcze wymyśli"

  Powtarzam to chyba od kwietnia - za dwa, trzy miesiące tej "sytuacji" straty wyniosą dziesiątki milionów osób.
  W przypadku murzynka Bambo, Camerona, Hollande'a i całego iSraela mamy do czynienia z najbardziej zdegenerowaną bandą psychopatów, którzy obowiązkowo powinni przebywać w szpitalu dla psychicznie chorych
 • @fretka 10:21:00 "Leopardy" Tu w jez.ang. info a ambasadorze US publikujacym falszywki
  Tu wiecej info na temat "falszywek" ambasodora USA na Ukrainie
  US envoy to Ukraine caught posting fake images on Twitter
  http://rt.com/news/187992-ukraine-drills-pyatt-fail/


  Po jednej stronie, obwod po obwodzie, matki zbieraja sie zeby ich dzieci nie szly na wojne z bracmi

  < https://www.youtube.com/watch?v=Rltmh54cWTY >

  < https://www.youtube.com/watch?v=QBdKyX3lxfQ >

  < https://www.youtube.com/watch?v=AWi0Daf228M >

  Po drugiej stronie, kozacy Donscy sie zbieraja spontanicznie i ida ratowac braci z drugiej strony kordonu

  < https://www.youtube.com/watch?v=a9QgeJnP3OA#t=114 >

  Pospolite ruszenie Donbasu przetrwalo i wygralo, bo wie o co walczy
  Faszyzm nie przejdzie! No pasaran!

  < https://www.youtube.com/watch?v=YKpJ1-ECpPg >

  < https://www.youtube.com/watch?v=U34ohAQYZG0 >

  < https://www.youtube.com/watch?v=H4dJRnI-X8Q >

  < https://www.youtube.com/watch?v=rOsfvjy9GrM >
 • @Repsol 11:40:20
  Danych chyba dziennikarz nie weryfikował - bo wpierw pisze że całe wydobycie było kiedyś na dobe 70 tys ton, a teraz JEDNA kopalnia Achmetowa daje 80 tysięcy/dobę?

  Ja linkowałem dużo mniejsza ilośc wegla na hałdach - ukraincy potwierdzali w kilku niezaleznych źródłach jego brak!

  Wcześniej pisali że by przeżyć zime potrzebują od 4 do 7 mln ton. Tu piszą o 10 mln ton, czy jest dobrze / na poczatku artykułu/ by potem podsumowac bardzo pesymistycznie...

  Polska teoretycznie mogła by dstarczyć wegiel, zakładając że zapłacą - ale NIE MA JAK TEGO SZYBKO przewieźć w takich ilościch!

  TYLKO port w MAriupolu ma taka mozliwość!
 • @szczurobronny 11:49:17
  USrael i ich "lachociągi" (chyba wolno tak już mówić, po słynnej wypowiedzi n.t. tzw. "robienia laski") dążą do takiej eskalacji przemocy wobec rosyjskojęzycznej ludności cywilnej w Noworosji, który sprowokuje Rosję do interwencji. Wszystko po to, by sprowokować III wojnę światową - jedyną nadzieję pejsatych lichwiarzy. "Lachociagom" wróżymy rychłą powtórkę z Katynia albo z Treblinki (które to akty oczywiście jak najbardziej potępiamy, bo podobno tak trzeba) - niech się na razie pocieszą tym, że przynajmniej będą sobie mogli wybrać.
 • @Kula Lis 62 12:02:39
  Byłbym ZA.
  Tzn za powtórzeniem "niwelacji"
 • Adnovum
  Wojna toczy się nie tylko na Ukrainie, ale i niestety w DRL (Noworosji).
  Proszę przeczytać niezwykle emocjonalny apel na oficjalnej stronie Min. Spraw Zagranicznych DRL
  http://mid.donr.su pod datą 12 tego m-ca.
  Uzupełniający link, który nie jest chyba plotką
  http://www.novorosinform.org/news/id/8926
  Odstawka Antiufiewa, "zamartwychstanie" Striełkowa, ostatnie oświadczenia władz DRL, zdecydowana próba wykurzenia "konia trojańskiego" z postu lotniczego Donieck wskazują, że "ludowa Noworosja" jest w natarciu. Trzymajmy kciuki - może pomoże.
  Dziękuję za Pana pracę i pozdrawiam.
 • @kowalew 12:16:34
  Trzymamy!
  Noworosja jest także nadzieją dla Polski.
 • @AdNovum 09:19:06
  A ja uważam, że to nie jest najgorszy wybór. Podoba mi się, że spławiła Zdradka na marszałka sejmu. Poza tym nie kocha banderowców, więc może przyhamuje to hurrapoparcie dla Kijowa. A że nie robi za gwiazdę? Gwiazdorzy już nami rządzili z marnymi skutkami.
 • @Kula Lis 62 12:02:39
  Kolego,daj spokój już z tą bzdurną teorią o uratowaniu dolara czy gospodarki USA dzięki III wojnie światowej.Wczoraj Kolega Xes23 chyba jasno i dogłębnie przedstawił skutki takiej wojny,obalając idiotyczne teorie o jakimkolwiek zwycięscy w takiej wojnie.posłużę się cytatem:"Czy ludzkość mogłaby przetrwać, postaram się rozważyć dalej, ale na pewno nie mogłaby przetrwać żadna dzisiejsza władza polityczna – więc z punktu widzenia decydentów wojna tego typu jest bezsensowna. Jeśli wielką globalną politykę porównać do gry w karty przy przykrytym zielonym suknem stoliku, to globalna wojna nuklearna jest wywróceniem stolika".
  A podobno jest to dość optymistyczna wersja takiego konfliktu.
  Tu adres do całego opracowania:http://www.mojeopinie.pl/czy_mozna_przezyc_wojne_nuklearna,3,1244047960
  Proponuję zapoznać się z tekstem.Pozdrawiam.
 • @kowalew 12:16:34
  Bardzo ciekawe, dzięki za podesłanie!

  Ten Antiufiejew od początku mianowania go nie podobał mi się!
  Niewatpliwie tym co juz się uwłaszczyli i nieźle żyli za starego rezimu było lepiej poprzednio i chcą powrotu do mozliwości "dorabiania się" na reszcie ludności...

  Czyli oni będą dążyć do jakiejś "federalizacji". A po tym co się strasznego wydarzyło to żadnej "współpracy" z Kijowem byc nie może!
 • @adalbert05 12:33:52
  Sprawa jednak nie jest taka prosta.
  Ussrael i jego pieski sądzą, że Rosja nie użyłaby jednak broni atomowej, a w przypadku wojny klasycznej załatwiliby Rosję "przewagą technologiczną".
  Na GWnie jest cała masa dyskusji "polskojęycznych speców wojskowości", kiedyś trafiłem na dyskusję o wojnie w Libanie w 1982 i o mało się nie porzygałem, taka nienawiść do Rosji i Rosjan biła od tych polskojęzycznych rzytkuff. "Rusek" to był prawie komplement, bo reszta epitetów chyba do druku się nie nadaje.
 • @nana 11:41:34
  W jednym z komentarzy pod tym artykulem byl taki link:

  https://www.kickstarter.com/projects/43717383/airenergy-3d-a-3d-printed-opensource-mobile-wind-t

  I co Wy na to?
 • @Alojzy81 12:44:12
  Kochany,proponuję zapoznać się z doktryną obronną Rosji,nie zmieniła się ona od czasów ZSRR,a ostatnio Kreml zapowiedział jej zaostrzenie.Sprawa jest banalnie prosta,nie będzie sytuacji,że przyparta do muru jak mówisz klasyczną bronią Rosja,nie wykorzysta swojego potencjału jądrowego,który jest największy na świecie.To ,że ktoś coś sądzi,to naprawdę jego problem.Jeżeli wybuchnie faktycznie III wojna,to będzie to wojna z wykorzystaniem niestety broni masowego rażenia.Dlatego mamy pokój od kilkudziesięciu lat,bo wszyscy decydenci mają tego świadomość.Pzdr.
 • @Alojzy81 12:09:21
  Dziękuję Panu za objaśnienia zawarte w komentarzu z dnia wczorajszego. Sadząc z tego co Pan napisał jest Pan jak mniemam fizykiem lub chemikiem z co najmniej doktoratem lub też miał Pan po prostu kontakt z tym zagadnieniem w życiu zawodowym. Ja sam jestem właściwie laikiem, posiadam podstawową wiedzę na temat reakcji jądrowych. Na studiach miałem całe 2 semestry fizyki newtonowskiej na w miarę poziomie a budowę reaktora atomowego i zachodzące tam reakcje znam z wykładów profesora od chemii nieorganicznej, który miał lekkiego hopla na tym punkcie jak i promieniotwórczości w ogóle (i wymagał:))

  Korzystając z okazji i jeśli to nie kłopot chciałbym zapytać co sądzi Pan o planach budowy elektrowni termojądrowej? Czy w ogóle możliwe jest obecnie przeprowadzenie kontrolowanej fuzji?, w sensie praktycznym oczywiście, nie teoretycznym. Wiem, że jest taki projekt pierwsze próby zostały zapowiedziane na rok 2019. To była naprawdę czysta energia.
  Wiem, że to tutaj nie na temat ale może chociaż w 2 zdaniach.

  Pozostałych Państwa z góry przepraszam:))

  pozdrawiam serdecznie
 • @adalbert05 11:53:03
  ok
 • @szczurobronny 12:50:28
  Ta propozycja to prawdziwe kpiny.
 • @Magia 12:53:35
  Zgadzam się z Twoją opinią.
  Jeżeli miała by być jakaś interwencja w Syrii,byłby już dawno,Rosja z roku na rok usztywnia usztywnia swoje stanowisko w sprawie chociażby Bliskiego Wschodu.To nie ta sama Rosja,co Rosja z czasów interwencji w Iraku czy Libii.Dużo się od tego czasu zmieniło,nowe sojusze,różne pakty gospodarcze i militarne i prawdopodobnie "gwóźdź do trumny gospodarki USA" czyli BRICS.Pozdrawiam.
 • Ale czekoladowy bossssss,
  w parlamencie przyjęli podobno amnestię dla "powstańców" już nie separatystów z Donbasu (źródło: wiadomości dzisiaj redio programma 1).
  Przyczyna i to i to i umowa stowarzyszeniowa.
  Pozdrawiam polityków nie "politruków":)
 • @xes23 12:55:46
  Ja też jestem takim samym lub podobnym laikiem i tez mam pytanie!
  Czytałem onegdaj że technologia "elektrowni atomowych" oparta na uranie jest kontynuowana tylko z dwóch względów. Ze względu na włozone juz wysokie sumy kasy która powinna się zwrócić, oraz dlatego że "paliwo" można wykorzystać wojskowo - co pociaga za soba wysokie koszty -- patrz punkt 1.

  Ponoć od lat 50-tych jest opanowana technologia taniej i bezpiecznej energetyki jądrowej opartej na torze, który to pierwiastek jest w stosunku do uranu niezwykle rozpowszechniony na naszej planecie...

  Tylko że ta technologia jest z punktu widzenia kapitału "za tania"....
 • @brusek 13:07:04
  Dzisiaj była informacja,że Mariupol jest "życiowo" ważnym portem dla Ukrainy,w przypadku konieczności zakupu i transportu węgla dla elektrowni.
  Mam pytanie jako zupełny laik w temacie.Skoro Mariupol służył do wywozu węgla z Donbasu w świat,to czy taki port nastawiony na wysyłkę węgla może także go przeładowywać w "drugą" stronę?Bo chyba urządzenia do załadunku są inne,niż te do rozładunku?Pytam,bo nie wiem.Pozdrawiam.
 • @xes23 12:55:46
  Przepraszam, że troszkę nie na temat, ale odpowiadam na zapytanie kolegi.
  Zbudowanie reaktora termonuklearnego uważam za mżonkę.
  Nieprawdą jest, że mamy surowce do fuzji termonuklearnej. Deuteru mamy dużo, ale reakcja D + D = He-3 + n leży poza zasięgiem, pozostaje D + T = He4 + n.
  Tryt trzeba wytwarzać - w reaktorach rozszczepialnych, czyli NĘDZA - uran wymieniamy na tryt, a pod wzgledem energetycznym jest to zamiana "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Ten 1 neutron potrzebny do wytworzenia trytu lepiej zużyć na "rozmnożenie" paliwa rozszczepilalnego w reaktorach powielających.
  Jest jeszcze jeden problem, którego nie poruszają ŻADNE opracowania dotyczące budowy reaktora termonuklearnego. To trywialna sprawa POPIOŁU! Jak usuwać z reaktora He4, bardzo szybko zaczynający przeszkadzać w syntezie? Jest tylko jeden sposób - wypuszczanie części plazmy, schłodzenie jej i ew. odzysk deuteru i trytu. Jeżeli narysujemy bilans energetyczny i materiałowy dla takiego postepowania, to reaktor termonuklearny zamienia się w reaktor przepływowy, w którym najpierw nagrzewamy cały wsad do potwornych temperatur, a potem go ponownie chłodzimy. Jest to absurd pod wzgledem technicznym i termicznym.
  Już drobiazgiem jest fakt, że wymienione w powyższych reakcjach neutrony maję energię ok. 5-6 MeV i powodują TOTALNĄ aktywację reaktora i jego otoczenia.
 • @Kula Lis 62 12:02:39
  Masz trójcę - wczoraj linkowałem, nikt się nie odezwał - chyba zamieszczam grafiki nie po naszemu
  [url=http://naforum.zapodaj.net/d213b418a4ce.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d213b418a4ce.jpg[/img][/url]

  Powtórka http://adnovum.neon24.pl/post/112854,wojna-domowa-na-ukrainie-15-09-2014r-9-dzien-rozejmu#comment_1019982
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 13:14:31
  Można kolego lecz już nie w takiej ilości jak przy wysyłce.
 • @brusek 13:07:04
  Zgadza się, kolego, za tania i ?...
 • @brusek 13:07:04
  Jeszcze raz przepraszam, chciałbym jednak odpowiedzieć.
  Na papierze wszystko się zmieści.
  Technlogia torowa jest znana od strony teoretycznej, tylko jeden problem - materiały do budowy.
  Reaktor torowy pracuje wykorzystując neutrony prędkie, nie ma spowalniacza, niejako w biegu mnoży paliwo i spala transuranowce (ze zwykłych reaktorów uranowych, bo tor nie tworzy w nim transuranowców), bedące kulą u nogi energetyki jądrowej. Ale - to wszystko na papierze. Problemy, typu inzynierii materiałowej, są potworne.
  Pozdrawiam
 • @brusek 13:07:04
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Reaktor_torowy_na_ciek%C5%82ych_fluorkach Reaktory XXI wieku, czyli: (BG 3-4 2013) Bezpieczna, czysta i tania energia. Tym razem nie jest to kolejne zaklinanie rzeczywistości i karmienie społeczeństw frazesami, w które nie wierzą nawet ich głosiciele. Tym razem naprawdę otwiera się szansa na taką właśnie energetykę jądrowa jak napisałam w tytule: bezpieczną, czystą (bo prawie bezodpadową) i tanią. http://www.giph.com.pl/giph/index.php/wydawnictwa/archiwum-materialy/237-reaktory-xxi-wieku-czyli-bg-3-4-2013 Chiny mają bardzo bogate zasoby toru, oceniane na 20.000 lat eksploatacji zapewniającej pełne pokrycie potrzeb ...
 • @brusek 13:07:04 ciekawostka przyszłości.
  Samochód atomowy - reaktor torowy
  SAMOCHÓD JEŹDZI 100 LAT NA JEDNYM TANKOWANIU

  Przyszłe samochody oparte o tor mogą być tankowane raz na sto lat! W czasach początku XXI wieku trudno sobie wyobrazić korzystanie z samochodu bez jego częstego tankowania. Okazuje się jednak, że jest to możliwe a co więcej, raz zatankowany pojazd może jeździć nawet przez 100 lat. Możliwe są także hybrydy z ogniwami torowymi. Ekologiczna gorączka na dobre opanowała świat, zatem trzeba postawić na czystą energię atomową. Motoryzacja również na nią "zachorowała". Samochody o napędzie hybrydowym ustępują miejsca tym, do których napędu służy wyłącznie prąd. Silniki elektryczne montuje się już nie tylko w małych autkach miejskich, ale nawet w supersportowych maszynach. Jedną z największych - jeśli nie największą - wadą napędów typu full-electric jest ich zasięg, który odpycha część potencjalnych nabywców. Naprzeciw ich wymaganiom stają naukowcy, którzy coraz głośniej mówią o napędach jądrowych.
  http://3.bp.blogspot.com/-DIrMAQIFrNk/UzmjXPVl0iI/AAAAAAAABP4/typ9yVKq1JU/s1600/cadillac-nap%C4%99d-torowy.jpg Cadillac z napędem atomowym
  Jeśli samochód, tak jak ten ze zdjęcia byłby zasilany torem nigdy w ciągu całego życia nie byłoby potrzeby uzupełnienia paliwa. Prędzej zużyłoby się samo auto niż ogniwo nuklearne. Dlatego właśnie firma Laser Power Systems stworzyła prototyp samochodu z silnikiem zasilanym tym pierwiastkiem. Chociaż jest on promieniotwórczy, to do zniwelowania jego szkodliwego działania wystarczy cienka warstwa folii aluminiowej. To niewielki problem w porównaniu do szkodliwości, którą niesie za sobą spalanie benzyny. Naukowcy już dawno chcieli wykorzystać energię jądrową do napędu samochodów. W 1957 roku Ford zaprezentował światu prototyp o nazwie Nucleon. Amerykański producent przewidywał wymienność kapsuły z reaktorem atomowym w punktach obsługi kierowców. Projekt zakończył się niepowodzeniem przez niewystarczające zasoby technologiczne ówczesnego świata oraz agresję ze strony lobby petrochemicznego handlarzy i producentów benzyny. Dzisiaj podczas budowy samochodu o napędzie jądrowym, zdolni naukowcy chcą wykorzystać tor.


  Tor jest jednym z najgęstszych pierwiastków na Ziemi – mała próbka zawiera 20 milionów razy więcej energii niż taka sama ilość węgla. Dzięki temu jest to jedno z najlepszych źródeł energii na Ziemi. Twórcy prototypu używają go do tworzenia lasera, który ogrzewa wodę – produkując parę, napędzającą turbinę samochodu. Niestety Dr Charles Stevens, szef Laser Power Systems stwierdził, że nieprędko doczekamy się masowej produkcji takich samochodów – „Producenci aut nie chcą kupować tej technologii” oświadczył. Dodał, że większość branży jest skupiona na maksymalizacji zysków z silników na benzynę.

  Tor to pierwiastek chemiczny występujący w skorupie ziemskiej znacznie powszechniej niż uran jest też od niego dużo bezpieczniejszy w użyciu. Reaktory torowe produkują niewielkie ilości promieniowania, a rdzenie nie mogą się stopić prowadząc do katastrofalnego skażenia. Co więcej, mogą być budowane w niemal dowolnych rozmiarach. Nawet tak małych, by w przyszłości znaleźć zastosowanie w samochodach osobowych. Polsce bardzo przydałaby się torowa elektrownia jądrowa najnowszej generacji, nie tylko atomowe samochody.

  Według obecnych modeli, silnik oparty o tor posiada wagę około 225 kilogramów i jest łatwy do zamontowania w konwencjonalnie zaprojektowanych pojazdach. Prezes firmy LPS Charles Stevens powiedział, że tylko jeden gram toru daje energię większą niż 28 tysięcy litrów benzyny. Oznacza to więc, że 8 gramów da tyle mocy iż samochód, według Stevensa, będzie mógł jeździć przez całe 100 lat bez tankowania. Tor jest najczęściej występującym w przyrodzie pierwiastkiem promieniotwórczym. Ze względu na długi czas połowicznego rozpadu jego radioaktywność jest niewielka. Dziś wykorzystuje się go m.in. do tworzenia stopów charakteryzujących się dużą wytrzymałością wysokotemperaturową, a tlenek toru stosuje się przy produkcji niektórych soczewek. Z drugiej strony pierwiastek ten może być użyty jako paliwo w reaktorach jądrowych. Fakt ten chcą wykorzystać naukowcy przy produkcji napędów przyszłości.

  Firma skupia się na przystosowaniu technologii do innych celów – zasilania budynków przemysłowych i mieszkalnych relatywnie tanią energią. Tor aktualnie kosztuje 5000 $/kg, ale jego wysoka cena wynika wyłącznie z niewielkiego (niemal zerowego) popytu. W przypadku masowego użycia cena mogłaby spaść do 10 dolarów za kilogram! Do zasilania auta przez 100 lat wystarczy około 8g. Zatem dziś koszty tego paliwa na całe życie to w przeliczeniu na złotówki około 120 zł. Przy masowym wykorzystaniu, koszt mógłby spaść nawet do kilkudziesięciu groszy! Podobnie efektywne i ekologicznie czyste są elektrownie atomowe i ogniwa generujące prąd elektryczny z toru.

  Elektrownie zasilane solami toru są budowane już od kilku lat we Francji przez polskich, tak polskich, inżynierów działających na emigracji zarobkowej. Są to elektrownie atomowe 5-tej generacji. A Polsce wciska się złomowe rozwiązania z lat 60-tych XX wieku jako elektrownię atomową. Paliwo do starych elektrowni będziemy kupować oczywiście w FR lub DE. Zasada działania takiego napędu jądrowego w samochodach jest prosta. Tor w silniku jądrowym pośrednio produkuje ciepło, pod którego wpływem wytwarza się para wodna. Ta z kolei powoduje działanie generatora, który zamienia ją w energię elektryczną, potrzebną do napędzania silnika. Cienka warstwa folii aluminiowej uniemożliwia przedostawanie się promieniowania poza układ - to wystarczająca osłona w przypadku toru, który nie może być wykorzystany do produkcji broni.

  Charles Stevens, badacz pracujący dla firmy Laser Power Systems, stworzył prototyp lasera opartego na torze (pierwiastku chemicznym), który jest w stanie wytworzyć ilość energii wystarczającą do napędzania pojazdu, nie emitując przy tym żadnych spalin. Promień lasera Stevensa, zwanego "MaxFelaser" zamienia wodę w sprężoną parę wodną napędzającą turbinę parową wytwarzającą prąd. System jest w stanie bez problemów wytworzyć moc 250 kilowatów (co odpowiada 335 koniom mechanicznym), waży 227 kg i mieści się pod maską samochodu osobowego.

  Tor przez wielu fizyków nuklearnych jest uznawany za znacznie lepsze paliwo jądrowe, niż uran. Mniej radioaktywny i lepiej dostępny od uranu pierwiastek był testowany przez chińskich naukowców jako zamiennik uranu w reaktorach atomowych. Zastąpienie uranu torem w elektrowniach jądrowych to jedno, ale umieszczenie radioaktywnego materiału w poruszającym się pojeździe to inna sprawa. Choć małe, torowe reaktory nuklearne są także możliwe, to nie zaprojektowano jeszcze wcześniej takiego, który mógłby się zmieścić w samochodzie. Za to system Stevensa daje taką szansę. Badacz stworzył MaxFelaser już w 1985 roku, a teraz pracuje nad jeszcze lepszym zintegrowaniem go ze zmodyfikowaną turbiną Tesli i skonstruowanym przez siebie generatorem. Napęd nuklearny do samochodów jest zasadniczo gotowy, chociaż ciągle ulepszany, jednak nie wiadomo czy ujrzy światło dzienne w masowej produkcji, gdyż na pewno będzie wzbudzać obawy sektora naftowego o "bezpieczeństwo". Tymczasem istniejąca od lat metoda Zderzaków Łągiewki pozwala zminimalizować skutki wszelkich katastrof samochodowych i w sumie niewiele kosztuje.

  Choć te doniesienia wydają się nieprawdopodobne, to Cadillac pokazał już, że da się stworzyć samochód wykorzystujący do napędu tor, prezentując w 2009 roku World Thorium Fuel Concept. Dzięki wykorzystaniu toru spadną ceny nie tylko transportu, ale też każdego produktu, który na co dzień kupujemy. Takie paliwo to bogactwo całej ludzkiej cywilizacji naukowo-technicznej. Nie jest to też szczególnie rzadki pierwiastek – światowe zasoby toru przedstawiają się następująco:

  Indie – 360 000 ton
  Australia – 300 000 ton
  Norwegia – 170 000 ton
  USA – 160 000 ton
  Kanada – 100 000 ton
  RPA – 35 000 ton
  Brazylia – 16 000 ton
  Pozostałe kraje – 95 000 ton

  Jak widać tor jest to niemal nieskończone źródło bardzo taniej energii. Jest jednak zbyt dużo pieniędzy do zarobienia na benzynie, dlatego możemy nie prędko doświadczyć tych zdrowych i rozsądnych oszczędności w codziennym życiu. Chyba, że kierowcy strajkami pod Sejmem zmuszą rząd do wprowadzenia na rynek takiej nowoczesnej technologii, bardzo ekologicznej technologii.

  Tor jest metalem z grupy aktynowców, który swoja nazwę zawdzięcza nordyckiemu bogowi piorunów. Jest on dostępny bardzo powszechnie na świecie, a dziś uważa się go za odpad przy wydobywaniu metali ziem rzadkich (takich jak chociażby iterb, neodym czy skand) - a jest on także potencjalnie najlepszym paliwem jądrowym. W niektórych reaktorach można go zużyć kompletnie przez co nie powstają groźne odpady, a do tego w reaktorach na tor można spalać odpady radioaktywne z uranowych elektrowni atomowych. Generalnie elektrownie na tor mają być dużo czystsze i bezpieczniejsze tworząc 10-krotnie mniej odpadów, które mają przy tym nawet 100 razy krótszy okres rozpadu niż odpady z klasycznych elektrowni jądrowych.

  Chiny mają ogromny problem ze smogiem zalegającym nad tamtejszymi miastami, dlatego są zmuszone do szybkiej rezygnacji z węgla. Chińskie władze przyspieszyły od 2011 roku projekt budowy pierwszego w pełni funkcjonalnego reaktora torowego na ciekłych fluorkach (w skrócie LFTR), który ma powstać już w ciągu 10, a nie jak wcześniej zakładano - 25 lat. Chiński program budowy takiej elektrowni wystartował w roku 2011, a chińskie władze ogłosiły wtedy, że chińskie rezerwy toru wystarczą na zasilanie tego ogromnego i bardzo licznego państwa przez 20 tysięcy lat. Za 350 milionów dolarów rekrutowano 140 doktorów z Shanghai Institute of Nuclear and Applied Physics i dano im narzędzia pracy, a do przyszłego roku liczba naukowców pracujących nad projektem ma wzrosnąć do 750 osób.

  Obecnie toczy się wyścig - z jednej strony mamy szeroko pojęty zachód (Argentyna, Brazylia, Kanada, Francja, Japonia, Korea Południowa, RPA, Wielka Brytania i USA) działający w ramach programu Gen-4, a z drugiej właśnie Chiny. Zachód obrał nieco inną drogę rozwoju - grupa Gen-4 prowadzi prace nad reaktorem opartym na lekkiej wodzie. Już wcześniej, w latach 60-tych XX wieku, amerykanie prowadzili badania nad takimi reaktorami, lecz zostały one odłożone na półkę, gdyż wtedy - u szczytu zimnej wojny - amerykańskie wojsko potrzebowało po prostu plutonu pochodzącego z klasycznych reaktorów atomowych do tworzenia bomb. I dlatego mamy niebezpieczne typy reaktorów jądrowych zamiast bezpiecznych torowych technologii pomyślanych dla dobra i pomyślności całej ludzkości.

  Czekamy na polskie samochody atomowe i elektrownie torowe!!!
  Źródło: http://lalitamohan-himawanti.blogspot.com/2014/03/samochod-atomowy-reaktor-torowy.html
 • @szczurobronny 13:29:45
  Rada Bezpieczeństwa Ukrainy: separatyści zajęli polski konsulat w Doniecku

  Pro­ro­syj­scy re­be­lian­ci za­ję­li kon­su­la­ty Pol­ski i Czech w Do­niec­ku na wschod­niej Ukra­inie – po­in­for­mo­wał rzecz­nik Rady Bez­pie­czeń­stwa Na­ro­do­we­go i Obro­ny (RBNiO) Ukra­iny, An­drij Ły­sen­ko. Bu­dy­nek zo­stał opusz­czo­ny przez dy­plo­ma­tów trzy mie­sią­ce temu. - Czyli pusty!!!!! http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rada-bezpieczenstwa-ukrainy-separatysci-zajeli-polski-konsulat-w-doniecku/xkntk
 • @szczurobronny 13:29:45
  Izrael zrezygnował z propozycji dostaw broni dla ukraińskich sił zbrojnych, w tym bezzałogowych aparatów latających, ponieważ obawia się pogorszenia stosunków z Rosją, - poinformowała agencja France-Presse.
  Agencja podała, że wcześniej przedstawiciele kijowskich władz przebywali z wizytą w Izraelu w celu zakupienia sprzętu wojskowego, który miał być wykorzystany w walce z powstańcami na południowym wschodzie kraju. Kiedy odbyły się rozmowy i kiedy została podjęta decyzja o odrzuceniu propozycji strony ukraińskiej, nie poinformowano.
 • @Magia 13:29:00
  No nie,raczej myślimy podobnie,cyt:" Myślę, że strasznym kopem w d***, było dla Orków nieprzejednane stanowisko Rosji w sprawie ataku pod fałszywą flagą pt. "Assad użył broni chemicznej", wraz z tegoż faktu konsekwencjami. Gdyby nie Rosja, to po Assadzie byłoby już pozamiatane. A nie jest".
  Gdyby nie rosyjskie "niet",USA już dawno siedziało by w Syrii.Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 13:28:08
  Tor to przede wszystkim Indie. Złoża piasków monacytowych (tor, lantanowce) na plażach i równinach Dekanu.
  Problemem są materiały, które powiinny pracować w środowisku silnego promieniowania z ciekłymi eutektykami fluorków toru i uranu (U233, U234) oraz ew. transuranowców.
 • @Kula Lis 62 13:41:13
  Ps. Czy kogoś z Was to dziwi, np. w świetle wczorajszych informacji o dozbrajaniu Ukraińców przez Polskę, i to - zdaje się - za darmo? Także rewers gazu darmowy, etc...
 • Coś o rosyjskich ochotnikach
  Między innymi o Igorze Striełkowie , ale nie tylko
  https://www.youtube.com/watch?v=SQxgkCUfHKg
 • @Kula Lis 62 13:41:13
  Ps. Nie polski konsulat tylko budynek po konsulacie. Odnoszę coraz bardziej nieodparte wrażenie, że ukraińscy banderowcy chcą za wszelką cenę wciagnąć w swój konflikt jakieś ościenne państwo. A to rozgłaszają, że Polska sprzedaje im broń, co naturalnie nie jest jak na dziś zaznaczam prawdą, choć mam duże co do tej prawdy wątpliwości po oświadczeniach banderowskiego miotu Siemoniaka, a to puszczą w świat newsa o zajęciu konsulatu i tak jątrzą. Mało im awantury, którą narobili. A za Wołyń i ukraińskie oddziały SS Galizien pacyfikujące Warszawę już posypali głowy popiołem? czy raczej pomniki tym hierojom stawiają?
 • @Alojzy81 13:17:57
  Dziękuję za odpowiedź. Wnioskuję, że pod względem energetycznym korzyści obecnie są wątpliwe, z czystością tej energii też nie do końca tak. Przynajmniej dopóki nie zostanie opracowana jakaś przełomowa metoda otrzymywania H3, lub też nie będzie on pozyskiwany z innych miejsc. To ostatnie jest jak najbardziej możliwe, choć odległe w czasie.

  Mi w pytaniu chodziło nie tyle o łączny bilans energetyczny (całkowity wkład-zysk) tylko o to czy obecnie możliwe jest zachowanie stabilnych warunków takiej reakcji. Taki pierwszy krok... Widzę że Twoim zdaniem też są tu wątpliwości.

  Cóż, trzeba się uzbroić w cierpliwość, zobaczymy co im w ramach ITER wyjdzie. Raczej wiedzą co robią

  pozdrawiam
 • Ale ci Szkoci są szybcy - juz postawili punkt graniczny:)
  http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/scottish-independence/11098573/Pranksters-set-up-fake-Scottish-border-passport-controls-ahead-of-independence-referendum.html
 • @szczurobronny 13:29:45
  Czytałem niedawno odnalezione zapiski niemieckiego żołnierza Wehrmachtu zawierające jego spostrzeżenia z Warszawy i okolic czasu Powstania. Łapał się za głowę na widok barbarzyństwa i bestialstwa wobec polskiej ludności dokonywanych przez SS Galizien, Rona i policję ukraińską.
 • @adalbert05 13:14:31
  Zobacz jak z tego rozwalają banderopiteków , no to szacunek wielki.Pzdr. http://www.youtube.com/watch?v=KjTKk3zRrWU
 • @xes23 13:56:31
  Polska ma największe pokłady H3 na świecie!!!! nie wiedziałeś o tym? Tylko z wydobyciem i wykorzystaniem tych pokładów coś nie tak. Pytanie dlaczego? i komu to zawdzięczamy.?
 • @szczurobronny 13:50:51
  Tak jak pisałem, "misja dyplomatyczna" w USA "marszała" Semenczenki w trakcie której miał sie jakoby spotykać z "ważnymi politykami", to hucpa medialna.
  "Rzecznik Departamentu Stanu Marie Harf powiedziała na briefingu, że administracja USA nie ma planów by prowadzić jakiekolwiek rozmowy z Semenczenką";
  http://lifenews.ru/news/140707
 • @Kula Lis 62 14:14:15
  to chyba żart!:))))
  H3 ma okres półrozpadu 11,3 lat.
  po 100 latach z 1 tony H3 zostaje 1 kg, po 300 latach z tony zostaje 1 mg (miligram!).
  O wydobyciu można sobie pobujać w obłokach:)))))
  Jak znajdę, wkleję ulubiony rysunek mojego znajomego.
 • @Repsol 13:59:53
  Jeżeli to ten IS-3,to już wrócił na pomnik.
  Nie pamiętam miejscowości,chyba Konstantinowka koło Słowiańska powstańcy zdjęli z pomnika takiego ISa,uruchomili i wykorzystali przy zdobyciu jakiegoś blokpostu.Potem został porzucony i wrócił na pomnik.
  Sprzęt mało przydatny,raczej ma zastosowanie "psychologiczne".Brak pocisków 122mm do działa,wykorzystano tylko czołgowy km.Pzdr
 • Nigel Farage: Stop opposing Vladmir Putin in Ukraine and join forces to defeat Islamic terrorists
  W wojnie z islamskim ekstremizmem, co możemy myśleć o nim jako człowiek, jest faktycznie na naszej stronie.

  "Proponuję dorosnąć, proponuję uznajemy realne zagrożenie stojące wszystkich naszych krajów, społeczności i społeczeństw, możemy przestać grać w gry wojenne na Ukrainie i rozpoczynamy przygotowanie planu, jak Syria, podobnie jak w Iraku, jak, jak Nigeria i Kenia Syria i pomóc umowę z realnego zagrożenia, który jest skierowany do nas. Niech nie iść na prowokowanie Putina, czy go lubię, czy nie. "

  tłumaczenie części artykułu
  [ "Wśród długiej listy błędów i sprzeczności polityki zagranicznej w ciągu ostatnich kilku lat, jest wśród nich bombardowanie Libii, zbrojenia rebeliantów w Syrii, jest to niepotrzebna prowokacja z Władimirem Putinem.

  "UE to imperium, zbyt dążące do ekspansji, wyrażało kilka lat temu swoje chęci włączenia terytorium Ukrainy, po prostu, aby to gorzej nie wyszło niektórzy członkowie NATO mówili, że też chcieliby Ukrainę mieć w NATO

  "My bezpośrednio zachęcaliśmy do powstania na Ukrainie, które doprowadziło do ​​obalenia prezydenta Janukowycza i z kolei doprowadziło oczywiście do reakcji Władimira Putina. A morał tej historii jest taki, jak kijem szturchacie rosyjskiego niedźwiedzia... "]

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/11098811/Nigel-Farage-Stop-opposing-Vladmir-Putin-in-Ukraine-and-join-forces-to-defeat-Islamic-terrorists.html
  Pozdrawiam
 • Opis dywersyjno-szturmowej grupy zwiadowczej "Batman", wchodzącej w skład sił LNR (Ługańsk);
  http://colonelcassad.livejournal.com/1794010.html
 • @Kula Lis 62 @brusek
  Też czytałem sporo o ukrywanych metodach pozyskiwania energii, jakiś zaginionych projektach Tesli itp. Moim zdaniem w większości to bujdy.

  Niestety jest tak, że żeby coś uzyskać, zwłaszcza coś nowego, trzeba na początku sporo włożyć. Problemów jest masa i bardzo dobrze wyłuszczył nam to dzisiaj kolega Alojzy81 na dwóch przykładach.
  Na ich rozwiązanie potrzebna jest spora kasa i tu się zgodzę z różnymi spiskowcami, ze w tym zakresie istnieje mur w postaci nazwijmy ich "facetów z odpowiednia ilością kasy" ale bezwzględnie zainteresowanych utrzymaniem obecnego energetycznego status quo. Natomiast nie wierzę, w skuteczne ukrywanie jakiegoś bardzo prostego rozwiązania, takie coś by wyszło samą siłą bezwładności. W świecie, wbrew pozorom, mądrych ludzi, nawet hobbystów nie brakuje:))

  proponuję zakończyć temat-dygresję

  dzięki i pozdrawiam
 • @szczurobronny 14:11:56
  To pewnie ten tak narozrabiał.Pzdr. :) http://www.youtube.com/watch?v=ntwfg0XWzSE
 • @xes23 14:27:54
  Moje nieudolne tłumaczenie z translatorem chyba nie jest dygresją?:)
 • @Kula Lis 62 14:14:15
  Tutaj prawdopodobnie można by sporo znaleźć:))
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2d/Saturn_diagram.svg
 • @Repsol 14:30:30
  Kilkanaście dni temu ktoś podlinkował stronę o składzie sił ukraińskich i powstańczych.Tam też była informacja,że powstańcy mają na składzie T-34,aktualnie w remoncie.To może ten z filmu?:)))))
  Niestety użycie takiego sprzętu ma obecnie znaczenie wyłącznie propagandowe.Znikoma przeżywalność na współczesnym polu walki i chyba brak amunicji do 85-piątki.Skoro powstańcy mają problem z obsadzeniem zdobytych T-64,T-80 to wartość sprzętu wyłącznie "filmowa".Pzdr.
 • @Alojzy81 12:44:12 Amerykanie nie pokonają Rosji w klasycznej wojnie
  Wbrew pozorom, technologiczna przewaga USA nad Rosją w broni konwencjonalnej nie jest aż tak wielka, żeby mogli oni wygrać taka wojnę z Rosją.

  Amerykanie po II wojnie światowej i po Wietnamie nie walczyli z nikim, kto miałby zbliżony do nich potencjał wojskowy. Irak był o wiele słabszy, a w Afganistanie przegrywają tak samo, jak przegrali sowieci.

  W wojnie na Ukrainie, Amerykanie nie mają szans z Rosjanami i na pewno nie zaryzykują takiej wojny, która w każdej chwili może się zmienić w wojnę nuklearną.

  W przypadku otwartej interwencji Rosji w Ukrainie, skończy się na nowej zimnej wojnie. Jednakże Ukraina będzie wówczas albo podzielona i jej zachodnie szczątki to będzie Ukraina, albo nie będzie jej wcale.
 • @adalbert05 14:39:35
  Podobnie myślę, ale wyobrażasz sobie jak to przechodzi przez okop ,a w okopie banderopiteki ze swastyką na hełmach ?. Powtórka z historii i pełne gacie. Pzdr. :)))
 • @xes23 14:27:54
  Blokują wszystko koncerny naftowe!!! Czytałem, że gdyby wprowadzono alternatywy dla ropy, etc... to poszliby z torbami.
 • @jazmig 14:41:56
  Był kiedyś taki film: "1941". Japończycy chcieli pokonać USA, a za pierwszy krok uznali zniszczenie .... Hollywood. :))))
  I chyba coś w tym jest, bo jak się patrzy na filmy z tego studia-koglomeratu, to uSSmańcy są nadludźmi, którzy kosmitów potrafią pokonać, a jak się jakiś Rosjanin pojawi, to debil, pijak i głupek, posługujący się szmelcem.
  We wcześniejszym poście dałem link do dyskusji "polskojęzycznych", gdzie nienawiść do Rosji i Rosjan była wręcz patologiczna.
  Takie nastawienie może b. silnie wpływać na podejmowanie decyzji. Ciekawe, yankescy generałowie czasami nabierają rozumu, ale ... po przejściu na emeryturę.
  Do tego uSSmańce mają taką "komfortową" sytuację, że mogą szczuć na Rosję kolejne wasalne "pieski".
  Nie wiem, czy w obecnej sytuacji ktoś, tak jak w pokerze, powie "sprawdzam".......
 • @jazmig 14:41:56
  Proponowałbym przyjąć Twoją opinię na temat ewentualnego "globalnego" konfliktu między mocarstwami i nie pisać więcej różnych bzdur na temat wybuchu III wojny światowej którą spowoduje ukraiński konflikt.
  Absolutnie jestem z Tobą zgodny,że całe to "zamieszanie" zakończy się co najwyżej kolejną zimną wojną i podziałem Ukrainy.Pzdr
 • @Magia 14:59:04
  Na razie nie ma żadnej zimnej wojny,przeżyłem ten okres i zapewniam,wyglądało to zupełnie inaczej niż dzisiaj.Pozdrawiam
 • @szczurobronny 15:04:46
  Przecież to długi nos, widać.
  Pozdrawiam
 • @Magia 15:09:46
  To znaczy tylko jedno,żyliśmy w dwóch różnych światach.:)))
 • @szczurobronny 15:04:46
  Niech ktoś mnie poprawi.
  Kto dobrze rozumie rosyjski 1:01 do 1:03 minuty filmu trochę niewyraźne, czy on nie powiedział przypadkiem, że wojuje już ładnych parę lat, 20?.
  Zaraz po tym jak mówił o tych sześciu czołgach....

  To gdzie w Gazie!? Desant

  Pozdrawiam
 • Bezcenna mina Camerona po ustawieniu Scottish Border Agency.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/728b667ad5e9.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/728b667ad5e9.jpg[/img][/url][url=http://naforum.zapodaj.net/913c224e75a8.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/913c224e75a8.jpg[/img][/url]
  Zaraz się rozpłaczę - bródka mi zaczyna latać.

  Pozdrawiam
 • I na Ukrainie znależć można normalnych ludzi;
  http://cs618529.vk.me/v618529261/10529/ZnlqU7iF4dQ.jpg
  "Ja nie skaczę jak debilka!
  Ja normalna Ukrainka!:
 • @adalbert05 11:53:03
  Już pisałem ok, gdzie ten link.
  Pozdrawiam
 • @fretka 15:22:42
  Przechwycona kamera z zapisem "lania" jakie dostało Sonderkommando 'Azov" pod Jasynuwatą. Prowdopodobnie zginął tam Belg służący w tej 'formacji";
  http://www.youtube.com/watch?v=ChOW8RTHtr8
 • Chwila humoru...
  Czyżby Monika Brodka "dorabiała" sobie w ukraińskiej tv???
  http://www.youtube.com/watch?v=ENdB8nc84co
  http://i.iplsc.com/-/0000YZDR51OCN88G-C116.jpg
  :))))
 • Zestrzelenie MH17 - czy Izrael też zaangażowany ? Majdanowiec Bildt odejdzie?
  Ch.Bollyn: Zestrzelenie MH17 - czy Izrael też byl zaangażowany w operację 'false flag"?
  The Downing of MH17 - Is Israel Involved?
  And Kolomojski with "his friends" ?

  http://bollyn.com/14832/

  http://bollyn.com/public/Kolomoisky_and_friends.jpg

  Antyrosyjski podżegacz wojenny Carl Bildt, współtwórca Nazi-Majdanu, koleżka Michnika=Goebbelsa, odejdzie ze stanowiska ?

  Warmonger Carl Bildt loses the election: The era of a small dog with a bloody mouth is over
  http://www.friatider.se/carl-bildt-loses-election-era-small-dog-bloody-mouth-over
 • @mania przepraszania 15:32:15
  0:24 sekunda do 0:28 w jakim języku on mówi to nie jest przypadkiem szwedzki, a na końcu filmu, któryś szlocha:(
 • @mania przepraszania 15:37:48
  Nie, Brodka ma bardziej zadarty nos.
 • @Magia 14:59:04
  "Słynny" duchowny ukraiński (o którym juz pisałem) który na pogrzebie "bojca" nawoływał do krwawej zemsty w stosunku "1 : 10"...
  Ps. Piszą że to kapelan "prawego sektora" więc w zasadzie nie ma sie co dziwić...
  http://www.youtube.com/watch?v=_ZaAGJmawGU
 • @novorussia fan 15:42:40
  Pewnie z powodu przemowy Nigel Farage.:)
  http://adnovum.neon24.pl/post/112888,wojna-domowa-na-ukrainie-16-09-2014r-10-dzien-rozejmu#comment_1020201
  Pozdrawiam
 • @re1 15:49:19
  Piszą że to niby "Belg" więc może byc flamandzki...
 • @re1 15:50:40
  Nie gadaj, ale podobne są :)))
 • Poseł partii Linke : zakończyc natychmiast ćwiczenia państw NATO pod banderowskimi symbolami!
  Gehrcke : zakończyc natychmiast ćwiczenia państw NATO na Ukrainie pod nazistowskimi, banderowskimi symbolami!
  http://german.ruvr.ru/news/2014_09_16/Nato-Manover-unter-Nazi-Symbolen-sofort-beenden-9819/

  Dreizack war und ist ein Symbol des militanten Flügels der Stepan-Bandera-Organisation
  http://www.linksfraktion.de/pressemitteilungen/nato-manoever-nazi-symbolen-sofort-beenden/?rss
  http://1.bp.blogspot.com/-F6z98uY-Z2c/U8x5Fjre2aI/AAAAAAAAGf4/9rwxeXz4sYQ/s1600/7.jpg
 • @re1 15:28:38
  Już podaję,musiałem wrócić z pracy.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=DW6ZlAmalDA
  Te T-64 z początku wiadomości to podobno jakiś nie zrealizowany kontrakt do Afryki,nie wspominając o Opłotach z hali montażowej dla Tajlandii.Pozdrawiam.
 • @novorussia fan 15:42:40
  "..And Kolomojski with "his friends" ?

  http://bollyn.com/14832/"

  Nierzetelne, tworzy teorię spiskową dla lemingów odwrócenie uwagi nawet daje źródło do parametrów SU-25KM - http://defense-update.com/news/su25KM.htm "ceiiling 7000 metrów"

  A może takie źródło z Germanii http://www.fliegerweb.com/militaer/flugzeuge/lexikon.php?show=lexikon-50
  "Technische Daten Su-25 Frogfoot - Dienstgipfelhöhe: Maximale Einsatzhöhe: 7.500m, Maximal erreichte Höhe (flight test) 14.600 m"
  Pozdrawiam
 • Ćwiczenia NeoNAZI NATO "Szybki Trójkąt" Rapid Trident pod znakami Bandery
  Dzieje "tryzuba" -

  http://1.bp.blogspot.com/-CG5CmX4wEhI/U8x5FXlWI0I/AAAAAAAAGf0/NNguXo4CLBM/s1600/6.jpg

  http://1.bp.blogspot.com/-tKMbkl7G6oM/U8x5DWv3MEI/AAAAAAAAGfk/mER5Oaa3vAE/s1600/3.jpg
 • @Magia 16:09:57
  Takie "reminiscencje" z przeszłości, kiedyś jeszcze święcli widły i siekiery...
 • @mania przepraszania 15:53:39
  Nie gadom:) tylko piszę:)
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 16:08:45
  Danke scheon.
 • kto handluje....
  to ciekawe. z kąt kasa?????

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik-gazeta-prawna-ukraincy-wykupuja-sprzet-wojskowy-w-polsce/87cl3
 • @Pokój Na Ziemi 11:07:06
  Świetny komentarz i poszerzenie spectrum........Zgadzam się.
 • @jazmig 14:41:56
  Tyle, ze wówczas ci spod tryzuba, uciekajac przed odpowiedzialnością, przeniosą swoja wojnę do Polski.

  Przeciez niczego innego nie potrafia robic.
 • @re1 16:22:05
  oe
 • Faszyzm kijowski. Rosja może rozmieścić wojska na kierunku krymskim
  Nacjonaliści w Kijowie wrzucili deputowanego Rady Najwyższej do śmietnika
  Żurawskij został wybrany do Rady Najwyższej z ramienia Partii Regionów. Od lutego należy do grupy „Rozwój gospodarczy”.
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_16/Nacjonalisci-w-Kijowie-wrzucili-deputowanego-Rady-Najwyzszej-do-smietnika-9627/

  Rosja może rozmieścić wojska na kierunku krymskim
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_16/Rosja-moze-rozmiescic-wojska-na-kierunku-krymskim-5550/

  MSZ Rosji: zmiana niejądrowego statusu Ukrainy jest niedopuszczalna
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_16/MSZ-Rosji-zmiana-niejadrowego-statusu-Ukrainy-jest-niedopuszczalna-8071/
 • @lazarus 16:25:51 Tego właśnie się obawiam
  Rządzący Polską zdrajcy i zdradziecka opozycja - PiS, swoją postawą mogą doprowadzić do tego, że Polska zostanie wciągnięta w ukraińską wojnę.

  Patrząc na polską scenę polityczną, z liczących się partii tylko KNP - partia JKM, trzeźwo ocenia sytuację, ale nie ma ona szans na zdobycie władzy w najbliższych wyborach.

  Kiepsko to dla Polski wygląda.
 • Witam popołudniową porą.
  Ciekawostka z Onetu:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przedstawiciel-separatystow-donbas-nie-ma-juz-nic-wspolnego-z-ukraina/1zm11

  Można tego nie czytać, ale warto zwrócić uwagę na zdjęcie. To wg "redachtorów" ma być armia Donbasu :))
 • @mrdinozaur 16:36:59
  Co się dziwić "idyjotom"? Zobaczyli że mają na flagach "Donbas" no to Donbas, a że na mundurach ukraińskie flagi, ot szczegół...
 • @Magia 16:24:12
  Pamiętam od końca lat sześćdziesiątych początku siedemdziesiątych,dla mnie wtedy i dzisiaj do dwa różne światy,podobno zimna wojna w latach 50-60 była jeszcze bardziej intensywna.Praktycznie zero możliwości wyjazdu dla zwykłego człowieka,brak jakiejkolwiek współpracy gospodarczej mocarstw,czytaj sytuacja jaka miała ostatnio miejsce z uruchomieniem wieży wiertniczej przez Putina i prezesa koncernu naftowego z USA nie do pomyślenia..Brak przepływu technologii,cezura wzajemnych informacji,zakaz posiadania walut obcych,daleko posunięta militaryzacja społeczeństwa i wiele jeszcze innych zakazów i ograniczeń,dzisiaj dla nas nie do pomyślenia.Pozdrawiam
 • @szczurobronny 16:41:06
  Fakt mądrzejszy, [ja mieszkam pod lasem, i mam wszystko pootwierane]
  chyba od Farage, każe nam szturchać rosyjskiego niedźwiedzia.
  Wyszło szydło z worka (partia wojny).
 • @Magia 16:48:21
  To nie faszyzm, to banderyzm.
 • @adalbert05 17:00:57
  Wbrew pozorom przepływ technologi oraz licencji istniał, ale faktycznie znacznie ogranicziny i na bardzo obostrzonych warunkach. Tak z jednej jak i z drugiej strony wszelkie służby patrzyły wszystkim na ręce...
 • @mrdinozaur 16:36:59
  Brygady Sieciowe (ukr.. Веб-бригады) – według niektórych ukraińskich środowisk demokratycznych i intelektualnych, zorganizowane grupy komentatorów, zależne od ukraińskich i polskich służb specjalnych, uczestniczące w dyskusjach na forach i blogach internetowych w celu szerzenia dezinformacji i uniemożliwienia rzeczowej obiektywnej dyskusji i atakowania poglądów niepożądanych z punktu widzenia polityki USA i Izraela. Od osoby zatrudnionej w siedzibie w wiosce Olgino (przedmieścia Kijowa) wymagane jest dokonanie przynajmniej 100 wpisów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Dniówka wynosi 1180 hrywien (ok. 98 zł), pracownikom przysługuje dodatkowo darmowy posiłek. W ogłoszeniu przejściowo poszukiwano "bloggerów" oraz "komentatora artykułów, copywritera" znających język polski o co na Ukrainie nietrudno. Dużo jest tez tam zatrudnionych magistrów z POlszy. Po czym poznać ukraińskie Brygady Sieciowe? Poruszana przez przeciwnika tematyka: 1. Rosjanie=terroryści. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy.
  2. Rosja. Budowany jest negatywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy Hitler naszych czasów, który prowadzi Rosję i trzyma tam wszystkich, zwłaszcza opozycje za mordę.
  3. Antyrosyjskość. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata.
  4. Antysemityzm. Tradycyjnie z poklaskiem dla USA idzie lizanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy przyjaciel i zbawca Polski. Napuszczanie Polaków na Rosjan i odwrotnie ma zresztą długą tradycję w Izraelu, gdyż metody te stosowano przez żydów już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej(dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości żydowskiej ??? w Polsce) USA i Izrael uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z zachodem.
  5. Hiperprounijność. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu „największym zbawca i przyjacielem” POlszy. Źródło wszelkiego dobra i postępu. Najlepiej jakby Polska była Unią…co oczywiście byłoby korzystne dla Izraela.
  6. Wybielanie historii. Pokazywanie zaborów w złym świetle, minimalizowanie ofiar ukraińskiego terroru i przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie banderowców.
  7. Zniechęcanie Polski do wszelkich sojuszy. Czy to z Rosja, czy z Niemcami czy Litwą. Każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama”…. dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.
  8. Wyzywają przeciwników od studentów i agentów ruskich mieszkających w Polsce.
 • @adalbert05 17:00:57
  Polecam.Pzdr.http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/09/15/przestancie-popierac-ukraine/
 • @mania przepraszania 17:07:28
  Ale to raczej dopiero od lat siedemdziesiątych.Lata pięćdziesiąte to wymiana,ale przeważnie dzięki pracy wywiadu.:)))))
 • @adalbert05 17:11:06
  Co fakt to fakt. Chociaż lata 50-te to był także "przegląd" trofeów zdobytych dzięki pokonaniu III Rzeszy...
 • Kolejny bładanadiożny tekst na Onecie
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-cwiczenia-ukrainskich-zolnierzy-w-jaworowie-i-slowiansku/0lxyh

  I puki co ciekawe komentarze (zanim ich nie usuną z powodu naruszenia zasad....)
  Np.
  "jak by na prawde dostawali bron to by siedzieli cicho. A tak to tylko propaganda zeby podniesc ukraincow na duchu, dac rosjanom do myslenia i wciagnac zachod w konflikt."

  " Ukraina juz nie istnieje, w Kijowie rzadza pogrobowcy UPA sprzymierzeni z zydowskimi oligarchami pokroju Kolomojskiego, panuje terror i bezprawie, wkrotce nadejdzie zima a wraz z nia brak gazu, energii elektrycznej i zywnosci. Rosjanie bronia swoich interesow i maja do tego takie same prawo jak USA i jego sojusznicy. To upowscy zbrodniarze ostrzeliwuja w Donbasie miasta i wsie, zabijajac i torturujac ludnosc cywilna"

  "Tak Europa wyhoduje sobie nową alkaidę. "
 • @szczurobronny 16:41:06 Jaki bełkot?
  JKM przedstawia swoje poglądy i logicznie je uzasadnia, nie ma w tym wywiadzie żadnego bełkotu.

  Ja, przeciwnie niż on, uważam, że Ukraina nie powinna być przyjęta do NATO tak długo, jak długo rządzą tam naziści. Ale on uważa, iż zachód powinien być konsekwentny: albo wspiera Ukrainę, to powinien ją przyjąć do NATO, albo nie, to niczego nie obiecywać władzom tego kraju.

  Jego zdaniem przyjmowanie Ukrainy do UE nie ma kompletnie sensu, jeżeli ona nie zostanie przyjęta do NATO.

  Nie widzę w tym wszystkim żadnego bełkotu.
 • @Kula Lis 62 17:07:32
  "w siedzibie w wiosce Olgino (przedmieścia Kijowa)..."
  nie w wiosce lecz chyba tu[url=http://naforum.zapodaj.net/bb433b64a9d2.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/bb433b64a9d2.jpg[/img][/url]
 • @szczurobronny 17:24:54 Ten pajac z polską flagą nie umie mówić po polsku
  I nie wiedzial z jakiej redakcji polskiej jest, musieli mu podpowiadać z tyłu, że radio Z.

  Banderowcy chcą pokazać, że ich niby Polacy wspierają.
 • @szczurobronny 17:24:54
  On jest z radio Wnet, trzeba go w net rzeczywisty wysłać.
 • @jazmig 17:45:19
  Ja słyszałem Wnet:)
 • Szał banderopiteków w Kijowie...
  "Prawy sektor" protestuje przeciwko ostatnim decyzjom "Werchownej rady";
  http://lifenews.ru/news/140756
 • @szczurobronny 17:11:03
  Oczywiście, wszystko co piszę. Pzdr1
 • @mrdinozaur 16:36:59
  Powstańcy stworzyli zjednoczoną armię Noworosji
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_16/Powstancy-stworzyli-zjednoczona-armie-Noworosji-5302/
 • @Kula Lis 62 17:07:32
  Ad p-kt 3
  Nie zauwazyłam, żeby ukrofilskie trolle krytykowały Stany Zjednoczone.
 • @re1 17:48:54
  100 % http://www.radiownet.pl/
 • @re1 17:48:54
  Rusvesna.su podała że rozpoczęły się "działania zbrojne" mające na celu 'oczyszczenie" lotniska w Doniecku i okolic samego miasta oraz Debalcewa;
  http://rusvesna.su/news/1410875540
 • @Pokój Na Ziemi 11:07:06
  Odnośnie Syrii:
  Od kilkudziesięciu lat, na wzgórzach Golan pełnią służbę "błękitne hełmy" rozdzielające stronę syryjską od izraelskiej.
  Niedawno miał miejsce incydent - islamiści porwali ponad 30 żołnierzy ONZ - nie pamiętam - filipińczyków albo nepalczyków. Nie wiem czy doszło do ich uwolnienia.
  Dzis przeczytałem, że w ciągu ostatnich dni kontyngent irlandzki został przesunięty/ewakuowany ze wzgórz Golan na strone izraelską. Tym samym, ochrona wzgórz Golan stała się "dziurawa".
 • @re1 17:54:32
  Izrael nie będzie sprzedawał Ukrainie swoich dronów, by nie pogarszać relacji z Rosją;
  http://rusvesna.su/news/1410865418
  Ps. Tego to ja sie nawet nie spodziewałem...
 • @re1 17:54:32
  [url=http://naforum.zapodaj.net/3552b7f6830d.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3552b7f6830d.jpg[/img][/url]
 • @re1 17:58:36
  Dla "niekumatych" :) klikać w czerwony link wtedy widać wyraźnie
  Tata mnie uczyli http:// rozwinięcie skrótu h... tu trzeba puknąć:// :)

  Pozdrawiam
 • @Magia 18:07:11
  Najlepszy komentarz z dołu;
  "На картинке репортеров больше, чем участников вечеринки))))))))))"
  Więc z tą 'ustawką" może pasowac...
 • @mania przepraszania 17:57:23
  QuadroCopter jest napędzany poprzez silniki bezszczotkowe wysokiej jakości. W celu osiągnięcia najwyższej sprawności silniki te są sterowane za pomocą wysokowydajnych regulatorów z kontrolą procesów. Wysokie bezpieczeństwo jest zapewniane przez liczne funkcje bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie stanu akumulatora i napięcia, awaryjnego lądowania oraz funkcja samotestowania.

  Charekterystyka:
  Łatwy do transportowania dzięki prostemu mechanizmowi składania.
  Tryb dla początkujących i profesjonalistów.
  Stabilizowany elektronicznie
  Silniki bezszczotkowe wysokiej jakości.

  Wyposażenie: produkt
  Właściwości lotne: 3 różne ustawienia podstawowe: dla początkujących i profesjonalistów
  Stabilizowany elektronicznie
  Brak niepotrzebnych obrotów wokół pionowej osi
  Duży ciąg i niska masa własna
  Długi czas lotu dzięki wysokiemu poziomowi sprawności.
  Rama / mechanizmy: 4 wirniki dla łatwego sterowania
  Wysokiej jakości stabilna plastikowa rama
  Niska masa własna i duża moc
  Otwory montażowe i możliwość rozbudowy
  Regulowany uchwyt akumulatora z paskiem na rzep.
  Elektronika / silnik: Procesor sterowania Atmel Mega128 RISC
  Procesor elektroniki silnika Atmel Mega8 RISC
  Stabilizujące czujniki położenia i prędkości
  Interfejs RS232 do rozbudowy i uaktualniania
  Wskaźniki statusu i wskaźniki serwomechanizmu do rozbudowy
  Oprogramowanie konfiguracyjne do komputerów PC (opcja)
  Wydajny odbiornik 35 MHz (pasmo A)
  Wysokiej jakości silniki na prąd stały BL
  Kompletne okablowanie zawierające wtyczkę wysokiego napięcia.
 • @Magia 17:47:00
  100/100 Pzdr.
 • @re1 18:11:36
  cytat "ZŁAPAŁ KOZAK TATARZYNA A TATARZYN ZA ŁEB TRZYMA "
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CjgMhO_qZT0
 • @Magia 18:11:24
  http://www.timesofisrael.com/israeli-diplomats-nix-drone-sale-to-ukraine-report/
  Min. Obrony chciało, ale MSZ zablokował...
 • @mania przepraszania 18:18:10
  W temacie rozruchów pod Wierchowiną.
  W redio programma 1 o 18:17:53 durnowaty dyskutant powiedział, że nie zostanie wprowadzona w życie ustawa dla Donbasu z powodu tego, powiedział [bo ta "gangrena" będzie się rozlewać na inne regiony].
  Rozumiecie co ten matoł wypowiada w publicznym radio.

  Może on jest ta "gangrena" co toczy Polskę.

  Pozdrawiam
 • @re1 18:25:54
  Podejrzewałem że tak się będzie działo.
  Widać z tego wszystkiego że Poroszenko forsuje te wszystkie "ustawy dla Donbasu' nie z własnej "pokojowej woli", a jest przymuszany przez kogoś z "zewnątrz". Inaczej by sie nie odważył na taka "otwartą" konfrontację z częścia 'patriotycznego' obozu...
 • @re1 18:16:32
  https://www.youtube.com/watch?v=kUDObEYgqs0 Pzdr.
 • @re1 17:46:31 Możliwe, że wnet
  Tak czy siak, udawał dziennikarza polskiego, a nie wiedział, w jakiej redakcji pracuje ;-) No i języka polskiego ewidentnie nie zna.
 • @brusek 11:56:57
  to do dzieła,

  tesla motors uwolniła swoje patenty,
  jak ktoś nie robi szmalu, to może przysłużył by się ludzkości
 • @Kula Lis 62 17:07:32
  Web-brygadami banderowcy i ich apolegoci określają pro-rosyjskich i anty banderowskich komentatorów. W przypadku banderowskich kłamców lepszym określeniem jest net-sotnia.
 • @mania przepraszania 17:57:23 Izrael ma umowę z Rosją
  Rosja sprzedała Syrii rakiety S-300, wiózł je tam rosyjski statek, jako transport drewna. Izraelski wywiad to wykrył, ale Izraelczycy nie odważyli się zatopić tego statku, tylko z nagłą wizytą pojawił się w Rosji ich prezydent.

  Efektem tego był reset w stosunkach USA-Rosja, który ogłosiła Clinton. Gdyby Izraelczycy dostarczyli jakąkolwiek broń na Ukrainę, to za kilka miesięcy Asad miałby zainstalowane S-300 i skończyło by się bezkarne bombardowanie Syrii przez Izrael.
 • @Magia 18:32:26
  Proszę jest i "Haaretz';
  http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/.premium-1.616031
 • @jazmig 18:33:52
  Tak czy siak on Panom "polskim" z redio niósł flagę, dostał za to 1180 hrywien.
  Kto mu dał glejt?
  Pozdrawiam
 • @jazmig 18:39:20
  To właśnie jest opisane w artykule który linkowałem "Magii' wyżej...
 • @mania przepraszania 18:32:04
  "Widać z tego wszystkiego że Poroszenko forsuje te wszystkie "ustawy dla Donbasu' nie z własnej "pokojowej woli", a jest przymuszany przez kogoś z "zewnątrz".

  Myślę, że te ustawy o amnestii to tylko podpucha bo banderole mają już zła prasę na zachodzie i są uznawani za agresorów. Teraz będą mogli powiedzieć, że szczerze pragnęli pokojowego rozwiązania, ale przez upór drugiej strony - nie da się!
  To nie są szczere działania na rzecz pokojowego rozwiązania problemu!
 • Film dokumentalny. Szkoda, że w Kijowie nikt go nie obejrzy
  Lugansk - spalona ziemia, zbrodnie i zniszczenia dokonane przez kijowską juntę
  Дорога в Луганск. Документальный фильм. Украина новости сегодня.
  НОВОСТИ ЮГО-ВОСТОКА УКРАИНЫ СЕГОДНЯ

  https://www.youtube.com/watch?v=xdY9hds5bWs

  A TU - VIDEO SPRZED GODZINY:
  Убит бельгиец на Донбассе! Батальон «Азов» снял на видео собственное поражение. Украина.
  https://www.youtube.com/watch?v=q8LzDLFsGag&list=UUr54j40B2pIYohxANP3aXPg
 • @re1 18:43:05 Jak to, kto mu dał glejt?
  Tiahnybuk oczywiście ;-)
 • VIDEO Faszyzm kijowski,cd. Ludzie inaczej myślący niż junta - wrzucani np. do śmietnika
  Киев: Очередной депутат - Журавский, в мусорном баке! Украина новости сегодня.
  https://www.youtube.com/watch?v=yafprsu41Qo&list=UUr54j40B2pIYohxANP3aXPg&index=2
 • @Kula Lis 62 13:58:58
  odsyłacz !
 • @interesariusz z PL 18:56:02
  News z ostatniej chwili...
  Banderopiteki "prawego sektora" z Odessy jadą do Kijowa by rozpocząć "rewolucję' która obali "zdrajców" ogłaszających 'ustawy dla Donbasu';
  http://rusvesna.su/news/1410884920
 • @interesariusz z PL 18:56:02
  Joe J. Heydecker, "Moja wojna", zapiski i zdjęcia z sześciu lat w hitlerowskim Wehrmachcie.
 • @Zbyszek Stell 18:47:19
  Na zdjęciu kto wydał dyspozycję

  [Ale tam będzie spotkanie w Wielkich Oczach - meeting telefoniczny z Oba dwa z SSZA
  [url=http://naforum.zapodaj.net/6ee56d1ec379.jpg.html][img][/img][/url]
  Otrzymałem informację od swojego Defence Information.
  Pozdrawiam:)
  re1 15.09.2014 16:23:10]
 • @Magia 18:57:57
  Niestety innych źródeł nie ma. Zarówno Min.Obrony i MSZ Izraela nie potwierdza i szczerze wątpię by kiedykolwiek oficjalnie to potwierdziło lub zdementowało, co nie znaczy że nic takiego nie mialo miejsca...
 • @interesariusz z PL 18:56:02
  To przeczytaj: http://warszawa-stolica.pl/powstanie-warszawskie-oczami-wroga/ Cyt. urywek: [18 sierpnia 1944

  Wczoraj: [...] W Warszawie w powstaniu chwyciło za broń 20 000 insurgentów. Zostali wycięci w pień. Polski ruch podziemny złożył wielką daninę krwi i tymczasem można go spisać na straty. To przede wszystkim Kałmucy*, których użyliśmy, siali ogromne spustoszenia, dopuszczając się bestialstwa i gwałtów na kobietach. Natomiast niemieccy żołnierze i funkcjonariusze policji zachowywali się nadzwyczaj poprawnie. Problem Warszawy jest już teraz omawiany przez nas w prasie. Sprawiedliwie przydzielamy winę obu stronom; oskarżamy zarówno Anglików, jak też bolszewików. Bez wątpienia bowiem obie strony, działając cynicznie i bez skrupułów, popchnęły do tej krwawej łaźni zarówno polskich emigrantów w Londynie, jak też polską radę narodową**. To może być dla nas tylko przyjemna rzecz, albowiem w Generalnym Gubernatorstwie nowe powstanie tak szybko nie wybuchnie. Warszawski przykład odstrasza wszystkich [ewentualnych] naśladowców. [...]

  * Naród o proweniencji mongolskiej. W tym wypadku oznacza jednak zarówno żołnierzy pomocniczych oddziałów Wehrmachtu, jak też członków formacji SS Bronisława Kaminskiego i Oskara Dirlewangera, bazujących w znacznym stopniu na jeńcach radzieckich, w tym na Kałmukach wywodzących się z południowo-wschodnich rubieży Rosji. Formacje te wyróżniały się wyjątkowym okrucieństwem podczas Powstania Warszawskiego, choć w pierwszej fazie walk niewiele ustępowali im pod tym względem żołnierze i policjanci niemieccy.

  ** Autor „Dzienników” ma tu na myśli, jakkolwiek niezgodnie z faktami, PKWN.]
 • Dzisiejsze rozróby w Kijowie 'okiem' portalu prokijowskiego;
  http://112.ua/politika/protestuyuschie-shturmuyut-radu-s-trebovaniem-lyustracii-115595.html
 • @mania przepraszania 19:23:27
  I jeszcze reportaż z Hromadske.tv;
  http://www.hromadske.tv/society/pid-verkhovnu-radu-privezli-pokrishki/
 • @jazmig 18:33:52
  Będę złośliwy.
  Większość współczesnych dziennikarzy nie zna języka polskiego.
 • Na lotnisku w Doniecku najemnicy-ukro-faszysci potraktowani Gradem. No pasaran
  Na lotnisku w Doniecku ponoć zagniezdzili się m.in Polacy-(najemnicy?-z przekonania bandero-faszysci?)
  Первая артиллерийская бригада "Кальмиус" выбивает укров из аэропорта Донецка. Стреляют Грады.

  https://www.youtube.com/watch?v=gvNNXVekcPk#t=58


  "if you’re as irritated as i am by the pests holed up inside donetsk airport, who it is said are polish nazis, this will give you hope"
  Someone yells “Death to Fascists!”...
 • Putin: za tych, którzy polegli w obronie i bronią Noworosji...
  Russia: Putin lights candles for Novorossiya
  https://www.youtube.com/watch?v=y9deC2Syxvc
 • Na żywo. Prawy sektor pikietuje Wierchowną Radę
  Streaming live: right sector pickets the rada
  Прямая трансляция столкновений «Правого Сектора» с милицией
  https://www.youtube.com/watch?v=0w4aujEWuWU#t=14
 • @mrdinozaur 19:34:36 Jesteś spostrzegawczy...
  ... a nie złośliwy ;-)
 • @mrdinozaur 19:34:36
  czy zauważyliście, jaka nadreprezentacja kaleczących polski obcokrajowców występuje w publicznej TV?
 • Onet znowu nadaje
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gen-polko-rosja-moze-uzyc-wojny-hybrydowej-przeciwko-polsce/dgmjx
  Zauważyłem pewne podobieństwo
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28673/nowy_obraz3.jpeg

  http://pbs.twimg.com/media/BwfCf3AIYAAklgA.jpg
 • @jazmig 18:39:20
  Jak zwykle pleciesz androny , zatrzymano statek z drewnem i co .Wysłano flotę wojenną w konwoju do portu w Tartusie .http://www.youtube.com/watch?v=HS1a3Ho9UMw .Przywieziono nie tylko zestawy S300 ,ale też S400 razem z punktami integracji dowodzenia ,dzięki czemu wpięto do systemu zestawy "Pancyr". Zabezpieczono dzięki temu granicę morską oraz Jordańską. Usa nie wierzyły wysłały samolot z Jordanii i go stracili.Wszystko jest w necie to po jakiego grzyba robisz z siebie gamonia. Szukaj a będzie ci dane. :)))
 • @Magia 19:29:22
  Załóżmy, że na Ukrainie powtórzy się scenariusz bliskowschodni. Dozbrajane przez "zachód" siły nacjonalistyczne, wyparte ze wschodu Ukrainy, przejmują władzę na zachodzie Ukrainy i podejmują działania partyzanckie na terenach wschodniej Polski celem przyłączenia ich do swojego państwa. Czy my w takiej sytuacji będziemy w stanie się obronić przed taką inwazją? Jak zareagują wtedy nasi zachodni sojusznicy wplątani w konflikt z Rosją? Banderowcy szkolą się do mordowania Polaków i wcale tego już nie ukrywają. Podczas manewrów mocno pobili trzech polskich żołnierzy z których jeden wylądował w szpitalu. Nasze media o tym nic nie wspominają i milczą.
 • @Kula Lis 62 20:05:47
  rządzą nami rezydenci, nie ma polskiego rządu, TVP i inne instytucje opanowane przze ledwo-polskojęzycznych obcokrajowców, więc dlaczego kogokolwiek dziwi, że owi panujący w Polsce chcą skończyć z Polakami ???!!!!
 • @novorussia fan 19:42:07
  To nie nasi to PO-lszewiki. Pzdr. :)
 • @interesariusz z PL 20:20:51
  100/100 Polski nie ma . :(
 • @re1
  Tu małe :https://www.youtube.com/watch?v=AFTH7ms8pKs tu duże :https://www.youtube.com/watch?v=8CkOjnph0D4 Pzdr.
 • @Repsol 20:05:19
  Czy czasem nie był to F-22,jeżeli dobrze pamiętam?
  Pzdr.
 • @Kula Lis 62 20:05:47
  Masz jakieś potwierdzenie tego faktu?
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 20:30:15
  Gamoniowi to tłumacz nie mi. Pzdr. :)
 • @adalbert05 20:30:15
  http://www.liveleak.com/view?i=7f4_1377959586
 • @novorussia fan 16:12:04
  Witam, Jeszcze nie doczytałem wszystkiego - ale na parę rzeczy cos od siebie dokładam...
  1. Szlag mnie jasny trafia jak widze te hitlerowsko-banderowskie znaki i barwy, a juz krew mnie zalała jak dziś w TV zobaczyłem na demonstracji pod wierchowną polska flage obok banderowskich!

  2. re:@Magia 16.09.2014 13:01:14 Masz Pani rację, sam wiele razy tak tu na forum tłumaczyłem, ale tez się serce kroi jak się czyta co mówi madry i szczery facet, o tym jak cyniczni politycy czy politykierzy na krzywdzie ludzkiej i wojnie swoje brudne interesiki załatwiają!

  3. Re @adalbert05 16.09.2014 13:14:31
  Dzisiaj była informacja,że Mariupol jest "życiowo" ważnym portem dla Ukrainy,w przypadku konieczności zakupu i transportu węgla dla elektrowni.
  Mam pytanie jako zupełny laik w temacie.Skoro Mariupol służył do wywozu węgla z Donbasu w świat,to czy taki port nastawiony na wysyłkę węgla może także go przeładowywać w "drugą" stronę?Bo chyba urządzenia do załadunku są inne,niż te do rozładunku?Pytam,bo nie wiem.Pozdrawiam.

  Tez nie wiedziałen dokładnie ale spóbowałem poszperać. Nie wiedziałem że Morze Azowskie i północne obszary Morza Czarnego zamarzają! Sprawdziłem i faktycznie tak jest! Port posiada pirs węglowy do załadunku i rozładunku statków!
  Cytat za Wiki:
  Специализированный углепогрузочный комплекс позволяет перерабатывать до 5 млн т угля в год. Он оборудован вагоноопрокидывателями, конвейерными линиями, выгрузочными и погрузочными машинами, размораживателями вагонов.

  Reszta ciekawych informacji na temat portu Mariupola i porównanie z naszym Szczecinem, Świnoujściem czy Gdynią w linkach niżej

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9_%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9_%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82_2006.jpg

  Port może przyjmowac tez barkowce, ma połaczenie kanałami z cała Rosja...
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Barkowiec

  Dla porównania Szczecin przeładowuje rocznie 2,4 mln ton wegla / Mariupol 7 mln ton/
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Port_Szczecin

  Przykłady: masowiec w porcie Swinoujścia wyaładował 98 tys. ton wegla w 4 dni!
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114873,12750258.html?i=2

  http://www.nettg.pl/news/105392/swinoujscie-gigant-przywiozl-wegiel-koksujacy

  http://dziadul.blog.polityka.pl/2012/08/27/wegiel-plynie-i-jedzie-na-slask/

  Inny statek wywiózł
  http://www.nettg.pl/news/108532/swinoujscie-olbrzym-z-weglem-opuscil-port-galeria

  Ogólne info o statkach http://www.moje-morze.pl/statki.html
  Masowiec http://pl.wikipedia.org/wiki/Masowiec

  Tu jest ładny opis działania wyładunku wegla w porcie gdańskim - gdzie od jakiegoś czasu mozna nie tylko załadowywac statki weglem ale i wyładowywac - jak w Mariupolu!
  http://www.eko.org.pl/index_news.php?dzial=2&kat=20&art=1179


  A tu o rozładunku olbrzyma w Gdyni!
  http://www.gazetakaszubska.pl/34944/olbrzymi-masowiec-wplynal-do-gdyni

  Dla chcących robic doktorat w tej materii
  http://www.fml.mw.tum.de/fml/images/Publikationen/Tilke_Rakitsch_G%C3%BCnthner%20-%20EnergyConsumption.pdf

  Troche obrazków
  https://www.google.pl/search?q=wy%C5%82adunek+wegla+ze+statku&sa=N&es_sm=93&biw=1032&bih=877&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=iHkYVOb0LsmsPMaHgcgE&ved=0CFwQsAQ4Cg

  Tez ciekawe, na końcu - jak w PRL było dobrze! :)
  http://morze.files.wordpress.com/2008/02/statki_porty_i_zegluga.pdf

  4. reszta dalej bo to za długie sie robi...
  :)
 • @Repsol 20:24:39
  Nie wiem, nie wiem.
  Ale jest jeszcze AWP czyli agencja wielkie oczy tylko 15 km na north-west od Jaworowa, która przekazuje bezpośrednie migawki z ćwiczeń na poligonie (RAPID TRIDENT 2014).
  Najświeższa migawka - nowoczesne siły w czerwonych portkach zawisły w rozkroku - i tu by się zdało i tam, już nie wiem sam.
  Nowoczesny sprzęt (miotająco - wyrzucający) jest przepychany zbiorowym trudem na stanowisko ćwiczebne.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/ae8e99b71717.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ae8e99b71717.jpg[/img][/url]
  No pasaran:)

  Pozdrawiam
 • @Magia 17:25:43
  Mogę prosić o wyjasnienia na ten temat?
 • Nowa, wspólna armia Noworosji
  НР и ДНР намерены создать единую армию
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&id=7327


  Царев: единая армия ДНР и ЛНР
  http://ria.ru/world/20140916/1024391211.html#ixzz3DVEwBBla

  http://glavcom.ua/media/o-00161310-n-00234024.jpg
  http://s4.pikabu.ru/post_img/2014/05/31/3/1401502566_907396448.jpg
  http://www.spbdnevnik.ru/icon/news2/485x340/76585_1410881009.jpg
 • @re1 20:34:34
  Oszczędzają paliwo na zimę, jak tak dalej pójdzie to trakcję konną jeszcze zobaczymy, a może i zaprzęgi z wołami...
 • @re1 20:34:34
  Źródło: czerwonych portek trzecie zdjęcie
  http://www.eur.army.mil/RapidTrident/
  potwierdzenie drugie źródło
  https://www.flickr.com/photos/usarmyeurope_images/15246415675/in/set-72157647222797938
 • @re1 20:34:34
  Pamiętaj kretyn na górze i kretyn na dole , a pieniądze PO-diwanili , dobrze że trawy na poligonie nie malują na zielono. Jak to Max pisze szkoda gadać. Pzdr.
 • @interesariusz z PL 20:20:51
  Nieważne, jakiej narodowości jest ten, co rządzi, ważne, żeby kierował się polskimi interesami. Rzeczpospolita stała się mocarstwem za rządów Litwina, wiele dobrego dla kraju zrobiła Włoszka na stanowisku polskiej królowej. A zniszczyć Polaków już wielu próbowało i ciągle jesteśmy.

  PS. Poprawcie Panowie przed wklejaniem ten p-kt 3., bo psuje efekt.
 • @mania przepraszania 20:40:29
  To nie jest takie głupie, na pewno przejada po wierzchu przez bajorko z błotem, wczorajszy T-72 ugrzązł:) a tym bardziej szybki abrams.
  Pozdrawiam
 • @Pokój Na Ziemi 11:07:06
  Smok sie budzi ostrzy zemby;;;;;;;;;;;;;;;
 • @Magia 20:43:49
  Żartujesz tych w czerwonych beretach z brygady zmechanizowanej.
 • @re1 20:44:08
  70 ton ,to raczej bagien musi unikać.Pzdr.
 • @brusek 20:34:20
  Zaskakuje ta informacja o zamarzaniu Morza Czarnego,wydaje się to nieprawdopodobne,a jednak.
  Co do Twojej fascynacji lokomotywami,mnie od dziecka kręci wyłącznie trakcja parowa.Pozdrawiam.
 • @Repsol 20:47:26
  I to jest to, bo mieszkam na bagnach, już 40 lat się przygotowywałem.
  Znałem mapę Goldberga i plany żmijowego plemienia.
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 20:47:55
  Ależ ja o parowozach myslę!
  :)

  Najnowsza mapka dla pornomapiarzy!

  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/2060/2060_original.jpg
 • A w tym czasie banskterzy w Genewie "po trupach" rozgrywają swe partie biznesowe...
  http://ic.pics.livejournal.com/a_chubais/20789787/120649/120649_1000.jpg
  http://colonelcassad.livejournal.com/1794261.html
 • @re1 20:34:34
  To jest autentyczne zdjęcie z dzisiejszych wiadomości TVP2.
 • Nazi-batallion i jego Wodz
  https://pp.vk.me/c619924/v619924867/133c1/EzNSjcZ-JLA.jpg

  http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2014/09/ukraine-nazi-emblems1.jpg
 • @re1
  Aktualizacja.Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=ProjWgmKz30&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @novorussia fan 20:59:13
  Jaki podobny do tego:
  http://ocdn.eu/images/pulscms/Y2U7MDQsMCwyMGIsYTkwLDVmMTswNiwzMjAsMWMy/36ea536311e8571a61353b7ac1cc3d78.jpg
 • @Magia 20:56:38
  Dlatego AJ cały czas lemingom przekazuje WAJ.
  Pozdrawiam
 • @re1 21:05:57
  Ave.http://www.youtube.com/watch?v=1nChiIWAfRs&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q&index=2
 • @mrdinozaur 21:04:34
  Ten już jest starszy.
 • @krzys.x 20:45:38
  No .http://www.youtube.com/watch?v=cvnQMRhvVnM
 • @re1 21:12:09
  Raczej jako trep nie wie co mówi. Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=oEMnuQP2940
 • @Magia 20:43:49
  ,,Znasz taki wiersz Broniewskiego zaczynający się od słów "Kiedy przyjdą podpalić dom"?
  Jak nie znasz to się zapoznaj. Będziesz wiedział, co Magia wtedy zrobi."

  I ja to zrobię.
  Już pisałem tutaj, że mam nadzieję, że nie będę musiał ale kiedy będzie trzeba to ,,stanę u drzwi".
 • @brusek 20:51:54
  Kartofilów brzmi bardziej tajemniczo...
 • @re1 20:40:39
  To występował "bystry tryzub" - w znaczeniu szybki a nie inteligentny
  :)
 • @Magia 21:18:35
  Tam są w tle nad tą ładną dziewczyną.
  Lewy narożnik zdjęcia obok tego z Tablicą w lotniskowcu na głowie - wklejka z czerwonymi portkami.
  http://adnovum.neon24.pl/post/112888,wojna-domowa-na-ukrainie-16-09-2014r-10-dzien-rozejmu#comment_1020442
  Pozdrawiam
 • @Gregoson 21:23:05
  Ave ,zobacz jewrejską prawdę. http://rebelya.pl/post/7073/dawid-wildstein-z-ukrainy-sasza-i-czarne-worki Czyli c..j dupa i kamieni kupa , lemingoza wszystko łyknie. Pzdr.
 • @Magia 21:18:35
  Coś się cytowało [" Podczas manewrów mocno pobili trzech polskich żołnierzy z których jeden wylądował w szpitalu. Nasze media o tym nic nie wspominają i milczą"]
  Dlatego takie było moje stwierdzenie.
  Pozdrawiam
 • @Magia 21:18:35
  http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,10601595,Nowy_dowodca_12__DZ_zmieni_czerwony_beret_na_zielony.html
 • @Repsol 21:30:05
  Przepraszam cię, ale czytanie pejsatych bredni zostawię sobie na jutrzejszy poranek. Nie mam już dzisiaj siły na to żeby zagłębiać się w teksty tego śmierdzącego czosnkiem parchatego śmiecia.
  i ja pozdrawiam
 • @Repsol 20:05:19 Izraelcbez problemów bombarduje Syrię
  To oznacza, że Syria nie ma skutecznej obrony p.lot.

  Tyle w temacie.
 • @Repsol 21:30:05
  A co im rozdawali ci "polscy patrioci", słodkie-co-nieco z Chabadu?
  http://www.chabad.org.pl/index.php/koszerne/category/slodkie-co-nieco
 • @Repsol 21:30:05
  Już nie łyka, lecisz kolego po łebkach. Artykuł to jedno i wpisy pod nim to drugie. Poczytaj komentarze.
  i cytaty z Napisał/a: Harold Godwinson i uwagi do nich.
  Pozdrawiam
 • @jazmig 21:41:52
  Polemizowałbym, proszę zwrócić uwage że te wszystkie naloty "wielkiej demokracji" następuja w miejscach gdzie wcześnie pojawiają sie tzw. powstańcy. Tak było m.in w słynnym ataku na bazę pod Damaszkiem...
 • @jazmig 21:41:52
  Dawaj linki do twoich grafomańskich wpisów .Tak bez meritum to wracaj na Onet.
 • @re1 21:44:27
  Wybacz komentarze pomijam milczeniem.Pzdr.
 • @re1 21:31:15
  Link proszę. Pzdr.
 • @Magia 21:50:37
  Jak to możliwe, że sprali chłopaków z Czerwonych Beretów.

  cytat ze Szczecina "Uroczystość przekazania dowodzenia w 12. Dywizji Zmechanizowanej zaplanowano na 15 listopada w południe, na terenie koszar 12. Brygady Zmechanizowanej przy ul. Wojska Polskiego."

  Czy teraz jest jasne co autor Wielkie Oczy miał na myśli.
  Pozdrawiam:)
 • @Magia 21:50:37
  No nie wiem...
  http://2.bp.blogspot.com/-7YM_8Juotsw/UW9cHFEwtqI/AAAAAAAAAJ8/L5b7ysgmNKA/s1600/POT+HEAD+%232+Pots+April+2013+037.JPG
 • Dopuście AdNovum do głosu.
  Ja idę spać.
  Pozdrawiam
 • @re1 21:59:50
  Obrazek na dobranoc...
  http://cs540109.vk.me/c620224/v620224051/6934/hr-u6dLhP9Y.jpg
 • @mania przepraszania 21:58:48
  Jeszcze nie zasnąłem. Nadaje się do kiszenia ogórków?
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 14:50:38; @xes23 14:27:54; brusek
  Wprowadzenie nowoczesnych technologii produkcji free energia na szerszą skalę jest kwestią czasu - kilkunastu do kilkudziesięciu lat.

  Wiedza ta jest już dość rozproszona (wskutek własnych odkryć i wynalazków lub przejętych) wbrew pozorom, mimo uśmiercania wynalazców i/lub wykupywaniu patentów na wyłączność i utajnianiu. Także jej celowe rozproszenie i utajnienie w sieci - gdzie wielu uczestników posiada po "kawałku" istotnej wiedzy i dopiero złożenie jej w całość daje czasami bardzo proste urządzenia do produkcji - jest oczekiwaniem na sprzyjające warunki do upowszechnienia.

  Lobby roponośne i NWO nie jest zainteresowane ich wdrożeniem, Rosja na pewno też, dopóki nie rozwinie przemysłów wysokiej techniki. Iran podobno ma takie technologie (Fundacja Keshe), ale też ma dużo ropy.
  Kraj który by odważył się je wprowadzić, były bardziej zagrożony zniszczeniem niż wprowadzający własny pieniądz bezodsetkowy.

  Generalnie są trzy grupy technologii wytwarzania wolnej energii w oparciu o: wodę ( kilka lat temu na Targach Techniki we Frankfurcie na Menem złoty medal zdobył podobno samochodzik dziecięcy napędzany na wodę), pole magnetyczne i grawitację. Wiele z tych wynalazków bazuje na tajnych patentach Tesli, chociaż wielu wynalazców odkrywało i konstruowało te generatory niezależnie.

  Nie mam wykształcenia technicznego, więc dla osób z zaawansowanym wykształceniem technicznym polecam poniższy przegląd encyklopedyczny wielu niezwykłych odkryć i wynalazków w tym głównie z zakresu FREE ENERGI
  http://davidicke.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=1819

  Kilka lat temu słyszałem że na Węgrzech była testowana zaawansowana technologia produkcji energii z "niczego", ale wykupili to Niemcy. Podobne eksperymenty opisywano we Włoszech i Japonii, ale wyciszono je jednak.

  Pozdrawiam
 • @Magia 21:59:04
  Waćpani należy nam ,stać z boku i tylko patrzeć ,ale niestety nasi nie rządcy doprowadzą nas do wojny i co dalej amnezja ?. Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 22:01:42
  Będzie mnie uwierać:)
 • @re1 22:03:27
  Jak widać jeden "ogór" się w nim kisi :)
 • "Szybki Trójząb" u granic Noworosji.
  "Słuchając opowieści o przygodach z zaopatrzeniem i łącznością, trudno uwierzyć, że Ukraińcom udało się odbić Słowiańsk i Kramatorsk. Trudno również oczekiwać, że będą w stanie zapanować nad resztą obwodów ługańskiego i donieckiego.

  Dlatego powstanie Noworosji zostało już właściwie przesądzone. Kijów się z tym pogodził. Wie, że jego ofensywa automatycznie oznacza wzrost wojskowego zaangażowania Rosji. "
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/822074,manewry-u-granic-noworosji-cwiczenia-rapid-trident-na-ukrainie.html

  US ground troops to train in Ukraine next week
  http://www.stripes.com/news/europe/us-ground-troops-to-train-in-ukraine-next-week-1.301259

  Rapid Trident 2014 begins in Ukraine
  Rapid Trident is an annual U.S. Army Europe-conducted, Ukrainian-led multinational exercise
  U.S. Army Europe is uniquely positioned to advance American strategic interests across Eurasia
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pyO4P0lnwVAJ:www.army.mil/article/133762/Rapid_Trident_2014_begins_in_Ukraine/+&cd=2&hl=pl&ct=clnk


  VIDEO - US and NATO troops begin military exercises in Ukraine
  Żenada, panny w wiankach witają neoNAZI-NATO
  (przypomniał mi sie wiersz Tuwima,,,)

  http://www.euronews.com/2014/09/15/us-and-nato-troops-begin-military-exercises-in-ukraine/

  http://www.tvideo.net/wp-content/uploads/us-and-nato-troops-begin-military-exercises-in-ukraine-33.jpg

  http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03039/Nato_USA_Ukraine_3039271b.jpg
 • @Magia 22:08:27
  No comment.
 • Witam!
  http://m.ocdn.eu/_m/2f3f8b2203504df135f4875d524d3222,10,255.jpg
  Piąteczka dla autora ;)
 • 12,500 zolnierzy , cwiczenia "Anakonda" w Polsce. Kolonia CIA
  Za dwa tygodnie rozpocznie się największe, cykliczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP pk. ANAKONDA 14.

  ANAKONDA-14 to największe, cykliczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP o połączonym charakterze, prowadzone w układzie międzynarodowym. W dniach od 24 września do 3 października br. na wszystkich rodzajach poligonów ćwiczyć będzie blisko 12,5 tys. żołnierzy, w tym 750 z państw sojuszniczych (Czech, Estonii, Holandii, Kanady, Litwy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych).
  http://www.anakonda.do.wp.mil.pl/pl/1_189.html


  Manewry odbędą się na poligonach w Drawsku Pomorskim, Orzyszu, Ustce, Nowej Dębie i poligonach morskich na Morzu Bałtyckim. Żołnierze wykorzystają ponad 120 transporterów opancerzonych, m.in. BWP-1 i Rosomak, ponad 50 zestawów przeciwlotniczych, a także 15 wyrzutni rakietowych WR-40 Langusta i zestawy przeciwpancerne z pociskami Spike i Malutka. W ćwiczeniach na morzu weźmie udział 17 okrętów, w tym fregata rakietowa ORP Generał Tadeusz Kościuszko, okręt podwodny ORP Sokół i korweta ORP Kaszub. Lotnictwo będzie reprezentować 25 samolotów, m.in. wielozadaniowe F-16, myśliwskie MiG-29, szturmowe Su-22 oraz transportowe C-130 Hercules i C-295M. Będzie też 17 śmigłowców W-3 i Mi-8/Mi-17.

  Nasze ćwiczenie zaczyna się praktycznie od początku konfliktu zbrojnego - od agresji przeciwnika na Wislandię. Wojsko Polskie będzie odgrywało rolę sił zbrojnych zaatakowanego państwa i będzie broniło kraju przed agresją
  http://telewizjarepublika.pl/anakonda-czyli-125-tys-zolnierzy-na-najwiekszych-cwiczeniach-w-polsce,11522.html

  WARSAW: The multi-nation military exercise "Anaconda" will begin in Poland on Sept. 24, with the participation of 12,500 soldiers, including 750 from abroad.
  http://news.xinhuanet.com/english/world/2014-09/15/c_133642314.htm

  Tthe equipment to be used include more than 120 armored personnel carriers, 50 rocket launchers, anti-craft sets, 17 vessels, including submarines, and 25 aircraft, including helicopters, fighters, and multi-purpose aircraft.

  Exercises will be conducted on land, in water and in the air.
  http://canadianslavcommittee.com/wp-content/uploads/2010/07/NatoNazi.jpg
 • @szczurobronny 23:02:09
  Zaraz poczytam co napisaliscie, teraz wklejam moje linki:

  16.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Dziś zanotowano siedem przypadków naruszenia przerwania ognia ze strony faszystowsko-banderowskiej armii ukraińskiej
  http://rusvesna.su/news/1410893881

  Igor Striełkow znów nadaje! W rejon lotniskowca „Donieck” przedarło się 24 czołgi ukrów!
  http://rusvesna.su/news/1410888195

  Zdjęcia nowego złomu koło lotniskowca
  http://rusvesna.su/news/1410887863

  Żołnierzom 93-ciej brygady którzy są okrazeni na lotniskowcu armia DNR dała wczoraj ultimatum. Do 17-stej mieli się poddac. O tym opowiadał jeden człowiek na Ukraina-online z którym połaczył się jeden z okrazonych zołnierzy. Okrażeni nie chcieli się poddać mimo braki sprzętu. Mieli tylko jeden BTR a na nim odwieźli rannych. Po 17-stej milicja DNR przerwała ogień. Do okrazonych przebił się oddział ale bez „techniki”. Potem, według słów tego dzwoniącego żołnierza – „nasi” zaczeli ostrzał moździerzowy a „ruskie tanki” jeździły po pasie startowym. Ostrzał spowodował rozwalenie jednego z budynków terminala. Na koniec rozmówca powiedział że oni tam długo nie wytrzymają, nie chciał powiedziec ilu ich tam jest. Dziś od 16-stej TC nie ma już łaczności z tym zołnierzem
  http://rusvesna.su/news/1410858326

  Brygada „Wastok” zamieniła 7-miu jeńców na jednego swojego towarzysza walki!
  Info + filmy!
  http://rusvesna.su/news/1410861693

  Krótka informacja z frontu od Prochorowa. Walą ukropów nie tylko na lotniskowcu, gdzie dosłownie spalono „dobrowolców” z Prawego Sektora, ale i w rejonie Komunara, Charcyzkiej, makiejewki i Krasnego Partyzana. Trwa bitwa w rejonie Kirowsk – Żdanowa. Tam ukropów wybili z małoorłowki, jak tak dalej pójdzie zostanie odbita Żdanowa. Ukry dostaja za swoje także pod Debalcewem, podobnie jak desant pod Żdanowką!
  http://rusvesna.su/news/1410857881

  Bajraczki – wioska a raczej małe miasteczko w LNR. Ukry zaczęli strzelac więc odpowiedzieli ogniem Kozacy. Film
  http://rusvesna.su/news/1410853179

  Do Donbasu przyjechali ukropscy milicjanci spod Połtawy / ok. setki/
  http://rusvesna.su/news/1410886572
  http://www.youtube.com/watch?v=cQ3hvnBFPNA

  Na południu powstaje ukrainski ochotniczy batalion piechoty morskiej „Morze czarne”
  http://donbass.center/news/1145-smi-na-ukraine-sozdaetsya-dobrovolcheskiy-batalon-chernoe-more.html


  NOWOROSJA

  Wczoraj linkowalem o odznaczeniu Igora Bezlera, dzis doszła informacja o awansie na generał-majora! Gratulujemy Panie Generale! Czekamy na awans Striełkowa! Marszałek Striełkow! Ładnie by brzmiało?
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/bezler.jpg?itok=mLUuZFwr
  http://rusvesna.su/news/1410769442

  Pan Mozgowoj wali pieścią w stół! „Dzisiejsze oświadczenie pana Płotnickiego z LNR o wyrażeniu zgody na propozycje „autonomii Poroszenki” to wywieszenie białej flagi”!!!
  Generalnie wzywa do stworzenia czegos takiego jak „rada wojenna”…
  http://rusvesna.su/news/1410887863

  Posłowie Noworosji za Jedną Armią Noworosji!
  http://novorus.info/news/vlast/27942-deputaty-novorossii-za-sozdanie-edinoy-armii-na-donbasse.html

  „Specnaz” LNR to grupa Batmana! Ten oddział wraz z grupą „Leszy” oraz batalionem „Zaria” stanowi najlepiej wyposażony oddział armii w okolicach Ługańska
  http://rusvesna.su/news/1410882775

  W Mariupolu tworzą kolejna linie obrony!
  http://rusvesna.su/news/1410876066

  Z Mariupola przyszedł list o sytuacji w miescie i w firmach Achmetowa, może by ktos potłumaczył i streścił?
  http://rusvesna.su/news/1410856603

  Mariupol – cisza przed burzą!
  http://donbass.center/news/1148-mariupol-zatishe-pered-burey.html

  ONZ – podaje coraz wyższe liczby zabitych i rannych!
  http://novorus.info/news/vmire/27943-oon-v-konflikte-na-donbasse-rastet-chislo-postradavshih-ot-boevyh-deystviy.html

  Nowa szata Novorusinform.org / mnie podobała się stara wersja!/
  http://www.novorosinform.org/

  Słowiańsk jest terroryzowany przez przestępców i złodziei którzy „chronią mieszkańców”. Ktos im w czasie tym bandziorom na dokładkę ktos ukradł automaty, i to nie do gry – bynajmniej!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9072

  Były mer Słowiańska przywiózł pomoc dla DNR
  http://politikus.ru/events/30029-byvshiy-mer-slavyanska-organizoval-gumanitarnyy-gruz-dlya-zhiteley-dnr.html

  KIJÓW i okolice

  Rosyjskie oraz radzieckie filmy i seriale zostały zabronione do oglądania! Nawet we własnym domu!
  http://rusvesna.su/news/1410891776

  Prawy Sektor z Odessy jedzie robić rewolucje w Kijowie!
  http://rusvesna.su/news/1410884920

  Bo tam już trwa zadyma! Opis, zdjęcia, film
  http://rusvesna.su/news/1410880107

  Będą „lustrować” tylko kogo i po jakich szczegółach anatomicznych?
  http://rusvesna.su/news/1410880291

  W tym czasie Kijów jest paraliżowany przez „telefonicznych partyzantów”
  http://rusvesna.su/news/1410872582

  Ciekawy artykuł Aleksieja Puszkowa – „Zrzucone maski” – fajna analiza…
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1410865614

  Dla władz Cerkwii władze Ukrainy to „sataniści”!
  http://rusvesna.su/news/1410863799
  http://donbass.center/news/1147-ukrainskiy-episkop-proklyal-vlasti-v-kieve.html

  A grzywna dalej jeszcze nie spadła na dno! Dziś 1USD=1,3 Grzywny, 1€=1,5 grzywny
  http://rusvesna.su/economy/1410863622
  http://storage.novorosinform.org/cache/0/a/RkxOTCVOShw.jpg/w644h387.jpg

  Dlatego Ukraina żebrze o kase gdzie się tylko da! Na razie chca oskubac Kanadę!
  http://rusvesna.su/economy/1410863148

  A ceny na drewno idą wciąż rosną!!!!!!!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9068

  Wyliczono że Ukrainie wegla wystarczy do 1-go grudnia
  http://politikus.ru/events/30061-mintrans-dnr-ukraine-hvatit-uglya-maksimum-do-1-dekabrya.html

  Niestety, ceny walut rosna i w Rosji. Osłabienie rubla jest teraz celem polityki USA jako „cena destabilizacji” Ukrainy..
  http://ria.ru/economy/20140916/1024402136.html

  W Zaporożu setki zołnierzy złożyło broń i dało nogę z miejsca dyslokacji na poligonie. Ogólnie mówiąc poszło o to że giną żołnierze w drodze na poligon, bezsensownie i z winy dowództwa. W opisie mówią o bałaganie i bezsensie tego wszystkiego – co widza i doświadczają zmobilizowani do 55-tej brygady artylerii
  http://rusvesna.su/news/1410860866
  Dodatkowo film o tym
  http://www.youtube.com/watch?v=ENdB8nc84co

  W Wierchonej wniesiono projekt o amnestii / a raczej zwolnieniu z wszelkich kar/ dla żołnierzy Ukrainy którzy dopuszczą się przestępstw wojennych!
  http://novorus.info/news/events/27937-za-lyubye-voennye-prestupleniya-teper-nikakih-posledstviy.html

  Odrzucono wniesienie projektu w mysl którego karano by tych co kradną gaz z rury!
  http://politikus.ru/events/30037-rada-otkazalas-vvodit-ugolovnuyu-otvetstvennost-za-vorovstvo-gaza.html

  O Ukraińcach – długie, ciekawe, na noc… Lub do rannej kawy! 
  http://novorus.info/news/obshetvo/27974-tayna-ukraincevne-pro-vseh-no-pro-absolyutnoe-bolshinstvo.html
 • @brusek 23:10:55
  Ten filmik o Zaporożu juz widziałem, ciekawe kiedy zaczną tworzyć bandy i rabować. Zresztą już była taka sytuacja w Berdiańsku bodajże gdzie niby działali jacyś "partyzanci', a potem okazało się ze to dezerterzy...
 • @Repsol 21:30:05
  Kolejny nazista-banderowiec do "kolekcji" pod Trybunał!
  https://www.facebook.com/david.wildstein?fref=nf

  A co z naszym znajomym co jakiś czas temu tak mnie zdenerwował?
 • @mania przepraszania 23:21:16
  "Ten filmik o Zaporożu juz widziałem..."
  Niestety, jak szukam po necie to nie zawsze jestem w stanie sprawdzic czy dokładnie pamiętać czy cos już nie było...
  :((

  DOBRANOC!
 • @szczurobronny 22:58:40
  Wspaniałe zdjęcia z demonstracji ! Long live Novorussia !


  A tak a propos:
  w jaki sposób mozna zię zaopatrzeć we flagi Noworosji ? Online?
  (chciałbym m.in. kupic synowi na urodziny :)
 • @brusek 23:49:54
  Nie oto mi chodziło, tak, czy siak dobrze że wkleiłeś. Piosenka na dobranoc;
  http://www.youtube.com/watch?v=BHoZrhCGLmA
 • @brusek 23:37:19
  MUST SEE
  Coś dla Satana & Davida Wildsteinów
  German ZDF shows Azov Battalion soldiers with Nazi symbols
  https://www.youtube.com/watch?v=Mf0vbGj9cO4

  A news broadcast by German ZDF station on September 8 showed soldiers of the Ukraine Azov Battalion in Mariupol with swastikas & nazi symbols on their helmets
 • ANtyfaszysci, którzy przezyli holocaust w Odessie aresztowani i torturowani 15.9.2014
  Antyfaszysci (m.in ci, którzy przeżyli pogrom-całopalenie w Odessie)
  aresztowani i torturowani w Odessie, 15.9.2014 !!!!

  Left wing activists arrested and tortured in Odessa
  http://ukraineantifascistsolidarity.wordpress.com/2014/09/15/left-wing-activists-arrested-and-tortured-in-odessa/

  попытка милиции сорвать флешмоб, Одесса 14.09.2014
  scuffles between anti-Maidan activists and police preventing them from protesting to mark 100 days of Poroshenko’s presidency
  https://www.youtube.com/watch?v=4QN-rl1pPyQ

  Vladislav Wojciechowski was one of the editors of the website www.2may.org

  Vlad Wojciechowski (in the foreground in a torn T-shirt) after the assault on the House of Trade Unions, May 2, 2014:
  http://www.2may.org/wp-content/uploads/2014/08/%D0%BC%D1%8B-1.png

  Jak zabijali mieszkańców Odessy w budynku związków zawodowych
  Kolekcja fotografii i opisów zdarzen
  http://valya-11.livejournal.com/1692.html
 • To my, charkowscy partyzanci ! Long Live Novorossija!
  Novorossija, spij spokojnie, nie damy Ci zginąc!
  Jeszcze Novorossija nie zginęła!

  https://www.youtube.com/watch?v=BraVqsqFAaQ


  Вставай, Новороссия!
  https://www.youtube.com/watch?v=Sv8mCXpqbUw
 • Dobranoc, droga, dzielna Novorossija
  Защитникам Донбасса посвящается!!! "АТАМАН" #SAVE DONBASS PEOPLE!

  https://www.youtube.com/watch?v=8B5LCNamvwQ
 • Pierwsze spotkanie dwóch "gierojów" :)
  https://www.youtube.com/watch?v=nd65YwnqGg8
  Na pewno jakiś czas przed Iłowajskiem.
 • @AdNovum
  Propozycje Poroszenki są znakomite, tylko że powinny były zostać złożone w Doniecku 21.lutego rano.
 • @Almanzor 01:19:44
  Albo przed 6-tym kwietnia .Ukłony szanownemu Panu. Pzdr.
 • @Repsol 01:30:39
  Moja Małżonka przyszła z targu i obwieściła mi, że na bazarze szczochy się kłóciły.
  Pytam - co to szczochy?
  - Ukropy, no wiesz. Jeden złapał drugiego za kurtkę i wrzeszczał: no szczo, szczo, szczo a ten drugi chciał się uwolnic i wrzeszczał no szczo, no szczo, szczo, szczo! - Szczochy!
  I jak ja mam nie kochać mojej Małżonki?
  Noworosja zwycięży! Ze szczochami!!!!!!
 • Opis przedzierania się spod Iłowajska
  http://www.piotr.mpolska24.pl/6903/-opowiesc-pulkownika-szefa-broni-pancernej-w-poludniowym-froncie-ato
 • @szczurobronny 02:23:15
  A tak z ciekawości wgooglałem sobie szczoch i wyszło mi
  http://www.miejski.pl/slowo-Szczoch
  Cieszę się, że kochacie moją Małżonkę, ale ona moja jest ci:)))
 • @xbodek 02:23:43
  Ble, ble, ble, opowieści szczocha.
 • @lorenko 02:21:16
  Niech wygrają ze szczochami tam i tu. Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=6O8TRyO5Zac
 • @szczurobronny 02:23:15
  Patrz moje ziomki tam są.https://www.youtube.com/watch?v=nBYYyJwTjR4 a to nutka na dobranoc.Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=C4DPEEQZagM
 • @novorussia fan 00:34:39
  Tu Polak.https://www.youtube.com/watch?v=KW1QWH-Ko2g
 • @szczurobronny 23:28:21
  Doskonałe!
  Dopiero teraz odsłuchałem i oglądnałem!
  Dzięki!
  I... pozdrawiam porannie!
  :)
 • @xbodek 00:52:21
  Dobre! Nie widziałem tego!
  :)
  Pozdrawiam!
 • @Almanzor 01:19:44
  Dziś rano słyszałem piekny komentarz w Trójce - w wiadomościach!
  Po pierwsze już nie są to "terroryści" a SEPARATYŚCI!
  Po drugie - powiedziałe że "separatyści przyjeli z zadowoleniem nową ustawę o autonomii NOWOROSJI - i teraz zgodnie z tą ustawą - nie mają nic wspólnego z Ukrainą" - mniej więcej tak to brzmiało!
 • @szczurobronny 02:23:15
  Popieram!
  Proszę Szanownej Małżonce przekazać nasze gorące pozdrowienia i podziękowania!
 • @Repsol 03:40:30
  Aleś znalazł! Suuuper! Jak się z takim czlowiekiem skontaktować?
 • @novorussia fan 00:12:01
  Tu masz tekst i zdjęcia z Pracowni!

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/05/07/masakra-na-ukrainie-jak-bandyci-mordowali-mieszkancow-odessy-w-domu-zwiazkow-zawodowych/
 • @xbodek 02:23:43
  co nasi eksperci na temat T-72 B-3 z tej opowieści pułkownika ?
 • @interesariusz z PL 08:43:53
  https://twitter.com/NovorossiaNews
  zwróć uwagę na zamontowaną w nim elektronikę (oczywiście wg ukropskiego bajkopisarza rosyjską)
 • @TomS 09:08:09
  Zanim Wódz przedstawi informacje - linkuję:

  17.09.2014
  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami

  MH17

  Pan Ławrow jak katarynka – ale tak trzeba!!!!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/17/22369546/

  Ławrow się odezwał i inni też przypominają że czas płynie…
  http://novorus.info/news/rusmir/27987-tragediya-boinga-istina-dolzhna-byt-ustanovlena.html


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Przerwanie ognia zakończyło się dwa dni temu!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/17/22369551/

  Największa strzelanina dochodzi z okolic donieckiego „lotniskowca”
  http://ria.ru/world/20140917/1024440411.html


  NOWOROSJA

  Pomoc humanitarna z Rosji przyjechała też samochodami do Charkowa, gdzie pod okiem Ukraińców przepakowano to do wagonów i teraz pociąg z tą pomocą jest już pod Donieckiem!
  http://ria.ru/world/20140917/1024444855.html

  Artykuł o kasie. Ukraina nie daje pieniędzy na nic, nawet wsztrzymała wypłaty emerytur. Noworosja od kilku tygodni – jak linkowałem – miota się i albo mówią o wprowadzeniu własnej monety albo o tymczasowym przejściu na ruble…
  http://svpressa.ru/economy/article/98308/

  Noworosja rozmawia z Rosja na temat bezpośrednich dostaw gazu na Donbas
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/17/22369548/

  RT - „nie możemy pokazywać wszystkich strasznych rzeczy jakie dzieją się w Noworosji”. Artykuł i film
  http://www.novorosinform.org/news/id/9097

  Rozstrzelany autobus … Zdjęcia, film +18
  http://rusvesna.su/news/1410931948

  Uciekinierka ze Słowiańska: „Wojna nie jest „czyjaś”. W dowolnej chwili ona dotknie każdego”
  http://rusvesna.su/news/1410908965


  KIJÓW i okolice

  „Wierchowna” wczoraj dała specjalny status Donbasowi – ale już kombinują by to odkręcić
  http://www.aif.ua/politic/ukraine/1339713

  Dwa łyki ekonomii (jak upada spory kraj za naszą granicą)
  http://economics.lb.ua/state/2014/03/07/258631_ukraine_predskazali_obval_ekonomiki.html

  Prawy Sektor grozi władzom otwartym buntem
  http://rusvesna.su/news/1410931218

  Analiza: „Poroszenko chce dla Noworosji statusu serbskiej Krainy” – już o tym linkowałem chyba dwa tygodnie temu… Czyli jak było wtedy – Chorwaci pozwolili na status „autonomii” by po 3 latach rozjechać czołgami Krainę i wypędzić kilkaset tysięcy mieszkańców…
  http://www.nakanune.ru/articles/19451/

  Kolejna analiza tematu „przerwania ognia”
  http://www.nakanune.ru/articles/19452/

  Kolejna analiza na temat rehabilitacji banderyzmu
  http://www.nakanune.ru/articles/19453/

  O tym jak informacje z Ukrainy powoli przenikają na zachód
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/17/22369506/

  Ciekawe – jak Google pokazuje kto i gdzie FAKTYCZNIE mówi po rosyjsku i ukraińsku!
  http://www.nakanune.ru/news/2014/9/17/22369531/

  SANKCJE

  Rosja ostrzega: dalsze sankcje doprowadzą do eskalacji sytuacji na Ukrainie!
  http://ria.ru/politics/20140917/1024428249.html

  Dziś na otwarcie giełd rubel lekko się poprawił
  http://ria.ru/economy/20140917/1024436053.html
 • @brusek
  Ukraińcy RZĄDZĄ na Rzeszowszczyźnie!!! NIESTETY, ale polscy obywatele lemingi w III RP nie zdaja sobie sprawy z bardzo POWAŻNEGO NIEBESPIECZŃSTWA, że na Podkarpaciu Polski, nieomal w całym województwie Rzeszowskim obecnie RZĄDZĄ polscy obywatele, ale UKRAIŃSKIEJ NARODOWOŚCI potomkowie MORDERCÓW UPA-wców banderowców ukraińskich !

  I tak:
  Wojewodą województwa Podkarpackiego została wyznaczona w 2010r przez żydo-niemca Tuska, polska obywatelka UKRAIŃSKIEJ narodowości banderówka Małgorzata Chomycz-Śmigielska, która UKRAINIZUJE oraz ZWALCZA polskość na rzeszowszczyźnie do dzisiaj.
  To ona inspiruje i zatwierdza do stawianie pomników UPA-com i banderowcom, którzy bezlitośnie mordowali Polaków siekając ich siekierami !

  Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie i na całe województwo Podkarpackie jest nadinspektor też UKRAINIEC – Zdzisław Stopczyk.

  Prezydentem Miasta Przemyśla jest też UKRAINIEC z polskim obywatelstwem Robert Choma – synalek banderowca.

  14 stycznia 2014 komendant wojewódzkiej policji ODWOŁAŁ ze stanowiska komendanta policji w Sanoku, Mirosław Pawełko, który jest POLSKIEJ narodowości, a na jego miejsce powołał UKRAIŃCA – Grzegorza Matyniaka – synalka post-banderowca.

  W Sanoku STAROSTĄ okręgu sanockiego jest post-banderowiec UKRAINIEC Sebastiana Niżnika.

  Obecnie, na całym Podkarpaciu nieomal wszystkie tam centralne urzędy administracji państwowej są OBSKOCZONE przez post-banderowskie karaluchy z polskim obywatelstwem ale NACJONALISTÓW UKRAIŃSKIEJ narodowości.

  Ci UKRAINCY nacjonaliści w tych POLSKICH urzędach usuwają POLAKÓW z urzędów polskiej państwowej administracji, a na ich miejsce zatrudniają UKARINCÓW !!!

  To oni zorganizowali taki kryminalny proceder, że od lutego 2014r do dzisiaj leczyło się na koszt POLSKIEGO PODATNIKA ponad 450 bandytów ukraińców NAZISTÓW rebeliantów z “Prawego Sektora” , pogrobowców UPA-ców, którzy ponieśli obrażenia wskutek przez nich wznieconego BANDYTYZMU na Majdanie w Kijowie w lutym 2014r.

  http://wirtualnapolonia.com/2014/05/06/ukraincy-chca-zasiedlac-przemysl/
 • @brusek 07:47:30
  Polscy politycy oszaleli!!!!!!! Gdzie są oficjalne protesty w Polsce przeciw masakrze w Odessie ze strony Polityków? Portale od lewicy do prawicy czy też prywatne strony internetowe informują ale ze strony władzy w Polsce nie ma protestów. Przecież to była zorganizowana masakra i określony scenariusz. Pokazać do Kaczyńskiemu chwała Jarkowi banderosławowi za służebna postawę, za judaszowe srebrniki. Za parę lat, jak już banderowcy się u nas na dobre zainstalują – taki sam los jak tych ludzi zamordowanych w Odessie, będzie czekał także mieszkańców Sanoka i Przemyśla. Boże chroń Polskę przed Ukraińcami i "polskimi" politykami!!!!
 • @brusek
  Rzeszowszczyzna KOSOWEM ukraińców !

  Ukraińscy naziści wyhodowani na doktrynach banderowskich zamieszkali w Przemyślu organizują ODERWANIE miasta Przemyśla oraz całe ziemi Rzeszowskiej od III RP w celu przyłączenia POLSKIEGO Przemyśla do tzw. „ukrainy”.

  Już wkrótce ukraińcy z polskim obywatelstwem masowo osiedlający się w Przemyślu zamieszkali tak potraktują tam zamieszkałych Polaków jak ludobójczo mordowali Ruskich w RUSKIEJ Odessie.

  NIE, NIE, NIE wolno dopuść pod jakimkolwiek POZOREM, aby się tak masowo osiedlała banderowska NAZISTOWSKA DZICZ ukraińska w Przemyślu czy gdziekolwiek na polskim Podkarpaciu.

  Związek Ukraińców w Polsce, a faktycznie V ukraińska kolumna w III RP organizuje ANTY-polską krwawą REBELIĘ ukraińską aby ODERWAĆ całe Podkarpacie III RP i przyłączyć miasto Przemyśl do „ukrainy” po wymordowaniu Polaków w Przemyśli identycznie jak na Wołyniu!

  Sprawą organizowania oderwania ziemi przemyskiej od Polski przez grasujących rozwydrzonych ukraińców w III BRP powinna się zając z urzędu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW)!

  Agresywny Związek Ukraińców w Polsce wspierany przez ANTY-polski przestępczy gang „platforma obywatelska” mają przygotowany plan oraz jego realizują w celu oderwania całej ziemi rzeszowskiej od Polski i przyłączenia tamtego terenu do sztucznej tzw. „ukrainy”.

  Związek Ukraińców w Polsce tego w ogóle nie ukrywa, że mają taki plan zaatakowania Polaków i pisze o tym otwarcie na swoich kartach internetowych.

  Ukraińcy stworzyli network oraz się organizują w celu dokonania ZAMACHU na instytucje Państwa Polskiego. W każdej chwili należy już oczekiwać otwartego bandyckiego napadu Związku Ukraińców w Polsce który ma swoje formacje morderców nazistów banderowców „Prawego Sektora” działającego w III RP.

  Reprezentantem banderowców z okręgu Elbląskiego w Sejmie III RP jest ukrainiec z polskim obywatelstwem Miron Sycz synalek UPA-wca teraz w anty-polskim przestępczym gangu „platforma obywatelska”.

  Oni najprawdopodobniej szykują się w Polsce do podobnej ludobójczego ataku na Polaków na ziemi przemyskiej tak jak to zrobili na Wołyniu, a taki Tusk z gangiem PO czy Kaczyński z jego żydowskim PiS to ludobójstwo na Polakach będą wspierać. Tusk, Kaczyński czy Komorowski otwarcie popierają wszelkie agresje obcych przeciw etnicznym Polakom w Polsce, działają na szkodę Polonii obojętnie gdzie by ona nie była.

  Bandziory ukraińcy wyhodowani na rasistowskiej ideologii Bandery i to w III RP otwarcie działają na szkodę interesów instytucji Państwa Polskiego w Polsce czując się w tym bezkarni, gdyż faktycznie polskiej władzy w III RP już nie ma.

  Banderowiec Jarosław Sidor, kierujący przemyskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce otwarcie wypisują BREDNIE na swoich kartach internetowych, że JAKOBY ziemia Przemyska to ojczyzna jego „dziadów ukraińców”:

  „(…) Jesteśmy natomiast zwolennikami powrotu Ukraińców z województw zachodnich i północnych na tereny południowo-wschodniej Polski, czyli na swoje ziemie etniczne, ziemie ojców i dziadów.
  Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie będzie to proste, gdyż obecnie sama chęć powrotu nie wystarczy. By wrócić na ojcowiznę, trzeba mieć i środki na to, i pracę na miejscu – dodaje nasz rozmówca.
  Obecnie plany powrotu mniejszości ukraińskiej z północnej i zachodniej części naszego kraju na tereny południowo-wschodnie, a zwłaszcza do Przemyśla i w jego okolice, przygotowuje Związek Ukraińców w Polsce …”

  Banderowcy zamieszkali w Przemyślu zapewniają, że nie chodzi im tylko o sam powrót w sensie fizycznym, ale też, a może przede wszystkim, o odnowę duchową i wzrost świadomości narodowej Ukraińców, głównie młodego pokolenia oraz aneksję ziemi całej ziemi Rzeszowskiej.

  Władze banderowskie Związku Ukraińców w Polsce to autentyczna V Kolumna Banderowska w Polsce, to nie fikcja faktyczne lecz faktyczna anty-polska banda której plany są jasne i dlatego Związek Ukraińców w Polsce MUSI być ZDELEGALIZOWANY, gdyż banderowcy ukraińcy grasujący w III RP grożą masakrą Polaków w Polsce jakie to masakry pogromy oni organizują masowo ludobójstwa Ruskich jak w Odessie i innych wielu miastach.

  Piotr Tyma prezes Związku Ukraińców – Spadkobierca ukraińskich morderców z UPA i OUN bezczelnie KŁAMIE, że NIE było ludobójstwa Polaków na Wołyniu: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=crRYWwT9-wE Należałoby także, a właściwie – przede wszystkim, zdelegalizować kluby mniejszości niemieckiej w Polsce. To dopiero Piąta Kolumna. To dopiero rozsadnik nienawiści i rozbijania Polski na skłócone ze sobą regiony-landy. W Polsce niemal cała prasa polskojęzyczna jest kontrolowana przez kapitał niemiecki. Ta prasa potrafi siać intrygi i sterować umysłami Polaków. Kiedy chce potrafi inspirować niezadowolenie mniejszości ukraińskiej i m.in. litewskiej. Prasa autentycznie polska znajduje się pod ciągłym monitoringiem i ostrzałem rodaków Goebbelsa i Marksa.
 • @brusek 07:47:30
  Ostatnie zdjęcie którego zabrakło, coś jak podczas rzezi na Wołyniu, widać to u nich banderowców tradycja przechodząca z pokolenia na pokolenie: https://ci5.googleusercontent.com/proxy/wAP-BZOJ6iY5qVJQ20WWQNV0uXaXOkhHPhvPuXzwVe-_jClFXRI7ftK7RO58208srKpdb2OjQO5rrZzFVuA-r8BLgaG4yC2n9cT2GfYkcBWLh3hT-3EcLxrpE_zvcMCi=s0-d-e1-ft#http://ic.pics.livejournal.com/frallik/12164489/882668/882668_original.jpg
 • @Magia 22:32:55
  Dzień dobry wszystkim.

  Nie obrażam, ale czerwońce to prawie jak chwalony Grom.
  Służyłem z nimi przez plac apelowy.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 01:17:41
  "Ci przedstawili listę żądań i zaowiedzieli ewentualny wiec w przyszłym tygodniu."
  Czyli albo dobrze, albo źle zależy w którą stronę się obrócą, prawie jak Kozaki.
  A może to potomkowie Kozaków?
  Pozdrawiam
 • @brusek 07:47:30
  To kumple „partii rządzących” w Polsce tak się po-pis-ują. Czy mamy się dziwić (znowu?). Teraz właśnie np. Jarek banderosław powinien stanąć z tymi zdjęciami w tle i wołać „chwała ukrainie”. Od „śledztwa” w Jedwabnem Polacy powinni wiedzieć z kim mają do czynienia i jaki los jest im gotowany. Właśnie odbywa się rekrutacja do Przemyśla. Czy ukraińskie, czytaj banderowskie "władze miejskie” Przemyśla już znalazły odpowiedni budynek? pytam.
 • @brusek 07:30:40
  Nie czytasz kolegów, za dużo linków dajesz.
  Podawałem, że redio programma 1 mówiło wczoraj powstańców,
  pooowstańców.
  Pozdrawiam:)
 • @brusek 07:47:30
  Tego się nie da skomentować bez emocji , ale nasuwa się jedno: bestialski sposób mordowania mają banderowcy we krwi i nieważne ile by lat nie minęło od mordów na Polakach, to widać, że sadyzm odziedziczyli po przodkach swoich !!! Kiedy politycy nasi w końcu posłuchają głosu swego narodu, kiedy przestaną nas karmić kłamstwami ?! Dlaczego uparcie myślą, że jesteśmy durniami i niczego nie widzimy i nie rozumiemy ?! Chcemy rzetelnych informacji, ponoć u nas demokracja !
 • @brusek 07:47:30
  Wysłuchajcie, powiedział wszystko co było do powiedzenia o polskim nie-rządzie… https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BY-A7oWRL-I
 • @re1 09:47:07
  Gdzie rusińskie parobki z Hałyczyny potomkami Kozaków, proszę nas nie rozśmieszać z rana.
  Mapka przedstawiająca obszar tzw. kozaczczyzny w XVIII w.;
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Ukraine_1740_kossaks_map.svg
  Fiolet-Hetmanat
  Zółty-Sicz
  Zieleń-Słoboda
  Gdzie tam kto widzi Hałyczyne?
 • @re1 09:49:45
  Naprawdę tak powiedzieli?
 • @xbodek 02:23:43 Bajdy cioci Adelajdy
  Ładna bajka dla naiwnych młodych Ukraińców ku pokrzepieniu serc. Ten gostek pisze tak, jakby pisał scenariusz do 4 pancernych i psa. Na jaki okres czasu wystarczy czołgowi zapas amunicji do armaty i karabinów maszynowych? A on rzekomo zdobycznym T-72 jechał i walczył 4 dni.

  Skąd miał amunicję, paliwo itp? Podobnie te inne bajki o bohaterstwie jego i jego kolegów.

  Oficer sztabowy naprawiał czołgi co najwyżej we śnie. Czołgi naprawiają mechanicy z wyszkoleniem, a nie sztabowcy, którzy nie mają żadnego doświadczenia. Pokonywali ruskich jak jacyś Rambo, dziwne tylko, że nie dojechali do Moskwy i jej nie zdobyli.
 • @Kula Lis 62 09:33:44
  Ja o tym od WIELU lat mówię!!!!!!!!!!!!!

  wuala:

  http://vu.ua/uploadfiles/fckeditor/image/UKRAINE/Ukraine_map_UNR_1.jpg
 • @mania przepraszania 09:54:50
  Możesz się mylić. Jeden mój przodek jest z Austrii w XVIII wieku przeniesiony za Habsburga w góry. Drugi i druga z okolic Brzeżan. Czwarty płci żeńskiej z wysokich gór.
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 09:58:22
  Przeczytaj moje wczorajsze informacje.
 • @re1 10:15:28
  Szkoda że nie puścili tego jako jakieś informacji tekstowej, ale dobre i to...
 • Obserwator OSCE (OBWE) informuje dzisiaj, rosyjska armia przekracza granicę
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=a9QgeJnP3OA

  film z 8 września 2014 - Kozaki idą na pomoc.
  Widzę dużo moich rówieśników i jeszcze starszych.
  :))))
 • @Kula Lis 62 09:33:44
  Jest jeszcze Pan SIEMONIAK - jak został ministrem wojny to dał wywiad / mam gdzieś link ale tyle mam już tego że trudno mi już znaleźć/ - w którym opowiadał jak to "wspomaga" Przemyski Związek Ukraińców...

  Plus linki bez komentarzy

  http://kruklanki.wm.pl/10021,Jedyna-taka-noc-w-roku.html#axzz3DYmXhGyn

  http://wyborcza.pl/1,76842,14456910,Znow_awantura_o_ukrainskie_pomniki__Wszystko_przez.html

  http://www.powiat.przemysl.pl/index.php?strona=5&s=9

  http://www.radio.bialystok.pl/news/index/k/15/n/70049

  http://powiat.przemysl.pl/index.php?strona=5&s=6

  http://www.niedziela.pl/artykul/10649/Rektor-uniwersytetu-we-Lwowie-Ukraincy-sa

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/909207,Pomnik-UPA-kolo-Przemysla-zostanie-zlikwidowany

  http://nczas.com/numer-biezacy/wyrostkiewicz-upa-z-kieszeni-polskich-podatnikow/

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120708/IMPREZY01/120709655

  http://ukraincy.wm.pl/83625,Plastuni-przyniesli-Swiatlo-z-Betlejem-do-gorowskiej-cerkwi.html#axzz3DYm24DY8

  http://ukraincy.wm.pl/103093,Kongres-Ukraincow-w-Polsce-o-pojednaniu-polsko-ukrainskim-i-Akcji-Wisla.html#axzz3DYm24DY8

  http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82ast

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/P%C5%82ast-Marsz_pami%C4%99ci_Akcji_Wis%C5%82a_2007.jpg

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/ss/upa-przemysl.jpg

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/upa.html

  http://www.piskorowice.edu.pl/kkolonia.php

  http://www.fakt.pl/ukraincy-spod-znaku-bandery-domagaja-sie-przemysla,artykuly,441913,1.html

  http://natemat.pl/100983,konsul-ukrainy-ukraincy-chca-osiedlac-sie-w-przemyslu-oburzona-prawica-straszy-separatyzmem-jak-z-krymu
 • @brusek 10:11:04
  Pardon za słownictwo, ale wali na łeb Hałyczyńców! Każdy polski 'miłośnik" UPAiny powinien codziennie przez godzinę spoglądąc na tę mapę w szczególności na część zachodnią..
  Ps. Choc wątpię , czy na te przeżarte lemingozą łby coś podziałało...
 • @brusek
  ANTY-polskie media w III RP.

  DOMAGAJMY się NATYCHMIASTOWEGO rozliczenia z działalności i ZLIKWIDOWANIA działalności PROPAGANDOWO-OSZUKAŃCZEJ zwalczającej polski interes gospodarczy / FINANSOWY w Polsce przez niemiecko-żydowski koncern OŚMIORNICY tzw. „Grupa Polskapresse” która jest częścią Verlagsgruppe Passau.

  Ta anty-polska niemiecka grupy medialna GRASUJĄCE w Polsce z pełnym CYNICZNYM wyrachowaniem SZKODZI interesowi polskich obywateli oraz zwalcza instytucje Państwa polskiego !

  Ten koncern INDAGUJE oraz jest pośrednikiem w WYMUSZANIU na polskich urzędnikach państwowej administracji publicznej do budowania ZBĘDNYCH, kompletnie NIE potrzebnych inwestycji w Polsce, kupowania w Niemczech sprzętu i wyposażenia do tych obiektów przez III RP na KREDYT w niemieckich bankach oraz „centralnych bankach” UE.

  Ten ŻYDO- NIEMIECKI koncern kontroluje wielką część rynku codziennych dzienników POLSKO-JĘZYCZNYCH w naszym Kraju.
  Wydaje 10 dzienników regionalnych, a w tym też w tym 8 połączonych wspólną marką: “Polska” a są to:

  1 – Dziennik Bałtycki
  2 – Dziennik Łódzki
  3 – Dziennik Zachodni
  4 – Gazeta Krakowska
  5 – Gazeta Wrocławska
  6 – Głos Wielkopolski
  7 – Kurier Lubelski
  8 – Express Ilustrowany

  Za każdym razem, gdy się umieszcza jakąś OBIEKTYWNĄ opinie na wydaniu internetowym obojętnie w którym z tych powyższych NIEMIECKICH polsko-języcznych dzienników, nie zgadzając się za autorem tekstu, NATYCHMIAST moja opinia jest CENZUROWANA to znaczy oczywiście USUWANA !!!

  Wszystkie te powyższe POLSKO-JĘZYCZNE ANTY-polskie dzienniki zawsze przed wyborami do Sejmu lub Senatu indagują do głosowania na polskich obywateli, ale z mniejszości narodowych zamieszkałych w Polsce, którzy są NIECHĘTNI instytucji Państwa Polskiego oraz ZAJADLE zwalczają etnicznych Polaków !

  Ponadto ten koncern prasowy CELOWO działa na SZKODĘ w następujący sposób:

  1. Wznieca bardzo poważne KONFLIKTY społeczne,
  2. Wznieca INTRYGI polityczne pomiędzy politykami publikując oszukańcze teksty
  4. Celowo SKŁÓCA oraz ZABIJA klina pomiędzy Polakami zamieszkałymi w Kraju, a Polakami wygnanymi z Polski za granice na banicje zarobkową oraz Polonią światową w poczególnych krajach.
  5. Sieje NIHILIZM w polskim społeczeństwie INSYNUUJĄC, że Polacy jako ludzie są NIC NIE warci oraz pariasami świata,
  6. ZAKŁAMUJE historie Polski orz ja celowo przeinacza,
  7. Szydzi z polskich Królów i Bohaterów Narodowych
  7. Wyśmiewa się z polskiej kultury
  8. Szydzi z polskości jako ciągłości Państwa Polskiego.
  9. Indaguje do rozbicia Państwa Polskiego w celu podporządkowania tych rozbitych terytoriów wobec sąsiadujących państw.
  10. Indaguje do separatyzmu regionalnego w Polsce
  11. Wznieca konflikty pomiędzy mniejszościami narodowymi zamieszkałymi na terytorium Polski.
  12. Indaguje do popełniana przestępstw kryminalnych opisując w szczegółach inne dając instrukcje jak te przestępstwa popełniać.
  13. Zachęca do wyrzekania się polskości
  14. Zachęca do deptania Polskiej Konstytucji oraz deptania Kodeksu Karnego.
  15. Wyśmiewa i szydzi z różnych religii oraz wyznań zarejestrowanych w Polsce.
  16. Zachęca do działania na szkodę polskiej gospodarki oraz polskich finansów
  17. Zachęca do korupcji polskich urzędników państwowych
  18. Zachęca do serwilizmu polskich urzędników wobec obcych państw po przez chwalenie takich sytuacji.
  19. Zachęca polskich obywateli i urzędy państwowe do życia na kredyt
  20. Inspiruje do sodomy i gomory moralnej w III RP
  21. Seksualizuje dzieci w Polsce

  Ponadto ta NIE polska propagandowa OŚMIORNICA wydają w Polsce jeszcze 90 tygodników lokalnych oraz bezpłatną gazetę miejską “Nasze Miasto”.
  Średnia dzienna sprzedaż wszystkich dzienników to prawie 320 tys. egzemplarzy !

  Ponadto okopali się Polsce ROSZCZĄC sobie prawo na MONOPOL wydawania wydawnictw o programach telewizyjnych pod nazwami:

  1. Tele Magazyn
  2. Super Tele
  3. TV Pilot

  Zajmuje się również wydawaniem magazynów:

  1. Moto Express
  2. Autogiełda Wielkopolska
  4. Jarmark
  5. Motojarmark

  Ponadto OŚMIORNICA publikuje bezpłatny dziennik “Echo Miasta” ukazujący się dwa razy w tygodniu w SIEDMIU miastach Polski reklamując szczególnie wyroby NIEMIECKIE i nie produkowane w Polsce.

  Ta NIEMIECKA OŚMIORNICA tzw. „Grupa Polskapresse” która jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy grasująca w Polsce ZAWŁASZCZYŁA sobie 100 proc. udziałów w spółce Polski Dom Medialny, wydawcy “Dziennika Polskiego”.

  Ta ANTY-polska OŚMIORNICA NIEMIECKA „Polskapresse” jest współwłaścicielem serwisu ogłoszeniowych:

  1. Gratka.pl
  2. Alegratka.pl,
  3. Motofakty.pl
  4. NaszeMiasto.pl. – miejskiego portalu informacyjnego w 8 miastach wojewódzkich w Polsce.

  Prezesem tej NIEMIECKIEJ OŚMIORNICY „Polskapresse” jest Dorota Stanek, z wykształcenia ekonomistka i zawodowy sportowiec (była kapitanem pierwszoligowej drużyny w Niemczech). Pracowała w niemieckiej firmie motoryzacyjnej BMW. Obecnie dowodzi dużą częścią polskiej prasy. W 2013 r. znalazła się na liście “Home&Market” jako jedna z “50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce” która PARALIŻUJE Państwo Polskie działając na SZKODĘ polskich obywateli.

  Środki masowego przekazu, zwane skrótowo mediami, stanowią dziś najważniejszy czynnik STEROWANIA społeczeństwem. Służąc przez te media WYBRANEJ władzy, wspomagają jej godne i niegodne działania oraz rozpowszechniają i utrwalają ŚWIATOPOGLĄD uznany przez NICH za JEDYNIE słuszny, który działa w INTERESIE NIEMIEC ze strata dla polskich obywateli.

  Rynek prasowy w obecnej III RP jest identyczny jak kiedyś krajach skolonizowanych w Afryce, że wszystkie NAJWAŻNIEJSZE tytuły prasowe są własnością państw kolonialnych, który też wychowuje „kolonialne elity” oraz kształtują umysły tubylców aby byli posłusznymi WASALAMI globalistów zagranicznych.

  Praktycznie teraz NIE MA w całej Wielkopolsce, na Śląsku i Pomorzu ANI jednego polskiego dziennika prasowego, działającego w interesie polskim, gdyż wszystkie tytuły są OPANOWANE przez ZAGRANICZNE koncerny, które MANIPULUJĄ politycznie jak tylko chcą polskim obywatelem, formują umysły etnicznych Polaków jak PLASTELINĘ !

  Inny sposób działania ZAGRANICZNYCH koncernów prasowych w Polsce i zdobywania przez nie nowych rynków jest prosty. Polega na tym, że tworzy się polskojęzyczną MUTACJĘ zachodniego tytułu, nowy tytuł lub KUPUJE STARY, by następnie poprzez olbrzymią kampanię reklamową i dumpingową cenę zdobywać czytelników, a gdy konkurencja, czyli pismo krajowe, padnie, podnosi się cenę i zostaje się MONOPOLISTĄ.

  Kiedy NACZELNY jakiegoś POLSKO-JĘZYCZNEGO dziennika wydawanego w III RP dostaje parę tysięcy Euro pensji od NIEMIECKIEGO koncernu grasującego w Polsce, to taki „naczelny” przestaje zwracać uwagę, czy to, co proponuje jego gazeta, jest DOBRE dla kraju tubylców czyli polskich obywateli, zgodne z polską racją stanu.

  Będzie z całą mocą występował za całkowitą niczym nie skrępowaną „wolnością” dla ZAGRANICZNEGO obcego kapitału, wyprowadzania 100% zysków z Polski, NIE płacenia podatków w Polsce.
  Taki naczelny gazety POLSKOJĘZYCZNEJ w III RP zawsze występuje za najszerszym WYKORZYSTANIEM polskiego zaplecza na rzecz NIEMCÓW i będzie OŚMIESZAŁ , NISZCZYŁ nurty niepodległościowe w gazetach znajdujących się jeszcze w rękach polskich, będzie zwalczał PRO-POLSKIE partie polityczne, będzie WALCZYŁ z tymi, którzy mówią o przerażającej korupcji w polskiej gospodarce lub SERWILIZMIE elit politycznych w Polsce na rzecz interesów zagranicznych, będzie przeciw lustracji lub PRZECIW zwalczaniu ZŁODZIEJSTWA oraz wspierał ZADŁUŻANIE Polski w niemieckich bankach lub UE lub z New Yorku …

  Albo, jak czynią gazety wychodzące na Śląsku lub Pomorzu należące do Passauer Neue Presse lub innych NIEMIECKICH będzie OŚMIESZAĆ prawa Polski do tych ziem wspierając ROSZCZENIOWCÓW z Niemiec !!!.

  Polski system informacyjny i medialne ośrodki w obecnej III RP przestały panować nad sytuacją bo zostały ZAWŁASZCZONE przez OŚMIORNICĘ kapitału ZAGRANICZNEGO, usiłującego zmusić, aby Polacy PRACOWALI na OBCYCH jak w kraju KOLONIALNYM w XIX wieku w Afryce, a wiadomo, że dobrze skoordynowane działania informacyjne mogą obecnie służyć nowym formom uzależnienia, podboju Polski „bez dobywania miecza”.

  NIESTETY, ale „polska władza” przekupnych SERWILISTÓW w III RP „warszawki” jako POPYCHADŁA zagranicznego kapitału zwłaszcza ta w ostatniej dekadzie doprowadziła do takiej sytuacji, że główne źródła przepływów informacyjnych w Polsce, które powinny być źródłami procesów wiążących nasz system społeczno-gospodarczy w jeden sprawny mechanizm pracujący na POMYŚLNOŚĆ polskich obywateli, znajdują się obecnie POZA granicami kraju.

  Oznacza to, że i źródła rzeczywistej władzy nad Polską też się TAM znajdują ZA GRANICĄ, co działa z oczywistą SZKODĄ dla polskich obywateli obojętnie gdzie oni mieszkają !!!
 • @brusek 10:11:04
  No to jest niezłe. Ciekawe jakby wydrukować to w milionie egzemplarzy i powiesić na słupach ogłoszeniowych. W końcu, nie od dzisiaj wiadomo, że kultura obrazkowa przemawia lepiej niż słowo pisane.
 • @mania przepraszania 10:36:45
  Ja tę mapę od marca wysyłam i "propaguję" komu mogę...
  Miałem gdzieś jeszcze "lepszą" - ale nie mogę znaleźć linka...
 • @brusek 10:36:41
  Co tu komentować? To tak jak z tymi "pomnikami" UPA. Wstyd i hańba dla Polski...
 • @brusek 10:39:03
  Jak tak dalej pójdzie to doczekam w moim rodzinnym mieście pochodu "Obrońców Festung Posen" i ich potomków...
 • @brusek 07:47:30
  Ukraińcy chcą zasiedlać Przemyśl!!!!!!!! a „polski”rzad im na to pozwoli - wtedy Niemcy będą mieli sojusznika na wschodzie - kto lekceważy historię ten zasługuje na powtórke z niej… http://static.kresy.pl/image/x/1b5c172ac6dd3a9f71e1f75452083e4f.jpg Według konsula honorowego Ukrainy Aleksandra Baczyka Przemyśl jest deklarowany jako atrakcyjne miejsce docelowe przez wielu Ukraińców. Jego słowa, jakie padły przed miesiącem na organizowanej przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą konferencji w Krasiczynie, wywołały na Podkarpaciu ożywioną dyskusję.

  Baczyk stwierdził, że „duża liczba osób [z Ukrainy] chce kupić mieszkania w Przemyślu i zakładać swój biznes”. Prezydent Przemyśla stwierdził, że „każda firma, która chce inwestować będzie u nas mile widziana”. Według informacji Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego można mówić raczej nagłym wzroście, w porównaniu do poprzedniego roku, liczby wniosków o status uchodźca kierowanych do tego urzędu.

  Część lokalnych środowisk obawia się masowej imigracji Ukraińców. Obawy takie wyraził chociażby Mirosław Majkowski ze Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu wskazując na żywotność ukraińskiego nacjonalizmu i tego, że w jego kręgu pojawiają się hasła rewizjonistyczne właśnie względem ziemi przemyskiej. Z drugiej strony nie można nie zauważyć, że część przybyszów może byc naszymi rodakami – jak informują urzędnicy wielu z nich powołuje się i udowadnia swoje polskie pochodzenie, które wszak nie musi być niczym niezwykłym w przypadku ludzi z dawnych kresowych ziem Rzeczpospolitej.

  natemat.pl/kresy.pl https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ndbxv8q6jr8 Jest przerażające, iż naród polski do którego należę jest coraz bardziej nieczuły i głuchy na f a k t y ! A to : podbój ziem naszych na wschodnich granicach wraz z Przemyślem , ekspansja unijnej natowskiej ideologii g e n d e r która ma zadanie wynarodowić Polaków poprzez zniszczenie duchowe (zabić seksualną nauką w przedszkolach i szkołach dzieci polskie-zniszczyć patriotyzm,normy moralne, wiarę, zniszczyć r o d z i n ę komórkę społeczną ,zalegalizować aborcję od najmłodszych lat i dopuszczać- zachęcając dzieci i młodzież nawet do kazirodztwa, pedofilii poprzez adopcję dzieci pedofilom . Naród mój już nie widzi dramatu odrywania Śląska przez Niemców- od macierzy-Polski. Zostanie nam pewnie już tylko Księstwo Warszawskie ! A polska p r a wi ca co robi ? Głucha ! Księża się boją też, bo agresywna nagonka budzi strach. Tusk usadowił na stanowiskach s w o i c h, to jest zdrajców- narodowości innej , nie polskiej . . Już od dawna prezydenci, wójtowie, starostowie w samorządach to o b c e nacje ! Kto mądry to wie o których mówię! Ale… kto wybrał do rządu wrogów naszej ojczyzny ? Wybrali o b y w a t e l e- naród , którego przodkowie krew przelali i oddali życie w obronie wiary, wolności i niepodległości ! Wołam z rozpaczą do was Narodzie mój… miłosierdzia dla naszej ojczyzny ! Ratujcie te resztki , które jeszcze pozostały ! Zróbcie m a j d a n a nie ” gęgajcie „.. Czy już udało się wrogom zabić polskiego d u c h a ? Co będzie z waszymi d z i e ć mi ? Jeszcze nie wszystko stracone ! W s t a ń z kolan n i e w o l ni k u tego systemu totalitarnego !
 • @brusek 07:47:30
  Obawy ukraińskie, lęki polskie

  Dzisiaj w Przemyślu mogą iść ulicą i swobodnie rozmawiać w swym narodowym języku. Jeszcze kilka lat temu tak nie było.

  (INF. WŁ.) - Nie obawiam się polonizacji Ukraińców. Przez setki lat ani się nie spolonizowaliśmy, ani nie zrusyfikowano nas - mówi Jarosław Sidor, kierujący przemyskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce.

  - Jestem natomiast zwolennikiem powrotu Ukraińców z województw zachodnich i północnych na tereny południowo-wschodniej Polski, czyli na swoje ziemie etniczne, ziemie ojców i dziadów. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie będzie to proste, gdyż obecnie sama chęć powrotu nie wystarczy. By wrócić na ojcowiznę, trzeba mieć i środki na to, i pracę na miejscu - dodaje nasz rozmówca.


  Obecnie plany powrotu mniejszości ukraińskiej z północnej i zachodniej części naszego kraju na tereny południowo-wschodnie, a zwłaszcza do Przemyśla i w jego okolice, przygotowuje Związek Ukraińców w Polsce. Kierownictwo związku zapewnia, że nie chodzi im tylko o sam powrót w sensie fizycznym, ale też, a może przede wszystkim, o odnowę duchową i wzrost świadomości narodowej Ukraińców, głównie młodego pokolenia. Władze związku obawiają się bowiem całkowitego spolonizowania się mniejszości ukraińskiej.

  O przygotowywanym programie powrotu dopiero od "Dziennika" dowiedział się prezydent Przemyśla, ale także wybitni historycy dziejów Ukrainy, prof. Władysław Serczyk z Uniwersytetu Rzeszowskiego, autor m.in. "Historii Ukrainy", oraz dr Grzegorz Motyka z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, autor m.in. głośnej pracy "Tak było w Bieszczadach. Walki polsko-ukraińskie 1943-1948". Prezydent Przemyśla nie chciał komentować zamierzeń Związku Ukraińców w Polsce, dopóki znajdują się one w sferze planów.

  Witold Bołczyk z Biura Zarządu Miasta Przemyśla twierdzi, że nie ma obecnie większych problemów między Polakami a mniejszością ukraińską w mieście. Trudno byłoby jednak Ukraińcom znaleźć pracę na ziemi przodków - gdyby wielu z nich chciało wrócić do Przemyśla i do powiatu przemyskiego - ponieważ bezrobocie w Przemyślu wynosi 18,1 proc., w powiecie przemyskim - 17,3 proc., a w województwie podkarpackim - jest ono niemal 18-procentowe (wszystkie dane obrazują stan na 31 marca 2002 r.).

  Anna Pocztar, szefowa przemyskiego koła Związku Ukraińców w Polsce, nie liczy na masowy powrót na ziemie ojców. Nasza rozmówczyni twierdzi, że wrócić mogą pojedynczy ludzie czy rodziny. - Łatwo rzucić hasło, a trudniej jest je zrealizować. Do czego mieliby zresztą Ukraińcy z ziem północnych i zachodnich wracać? Nie tak prosto jest zostawić cały dobytek, na który pracowało się ponad 50 lat.

  Jarosław Sidor twierdzi, że kłopoty i problemy, jakie dotykają mniejszość ukraińską w Przemyślu i okolicach, wynikają z postawy władz centralnych. - Polityka wszystkich rządów w III Rzeczypospolitej nie była i nie jest dla nas przychylna - narzeka szef przemyskiego Związku Ukraińców w Polsce. - Nie utrzymujemy też żadnych kontaktów z Kościołem katolickim w mieście - dodaje. Anna Pocztar twierdzi natomiast, że dzisiaj w Przemyślu można swobodnie iść ulicą i rozmawiać po ukraińsku. Jeszcze kilka lat temu tak nie było.

  Mniejszość ukraińska liczy w Przemyślu około 10 tys. osób. Młodzi Ukraińcy uczyć się mogą w ukraińskiej szkole (podstawówce, gimnazjum i liceum, jest też oddział dla dzieci ukraińskich w przedszkolu). Nikt natomiast nie wie dokładnie, ile liczy cała społeczność ukraińska w Polsce. Piotr Tyma, sekretarz zarządu Związku Ukraińców w Polsce, szacuje ich liczbę na ok. 150 tys., ale też spotkać można dane mówiące, że Ukraińców w Polsce jest od 200 do 300 tys. Przypomnijmy, że w wyniku akcji "Wisła", która trwała od 24 kwietnia 1947 r. do 31 lipca 1947 r., deportowano 150 tys. Ukraińców (z województwa rzeszowskiego - 95 846 osób, a z województwa lubelskiego - 44 728 osób), czyli ok. 90 proc. wszystkich zamieszkujących w tamtym czasie i na terenie obu województw Ukraińców. Wywieziono ich do Polski północnej i zachodniej. Większe skupiska powstały jedynie w ówczesnych województwach olsztyńskim, szczecińskim i wrocławskim. Według prof. Władysława Serczyka, największym obecnie problemem dla mniejszości ukraińskiej jest ich rozproszenie po całym kraju.

  Ukraińcy narzekają najbardziej jednak na to, że są w Polsce obywatelami drugiej kategorii. Twierdzą, że ciągle panuje u nas negatywny stereotyp Ukraińca. Jednak ci z nich, z którymi rozmawialiśmy, czyli Piotr Tyma, Jarosław Sidor oraz Anna Pocztar, sami nie czują się dyskryminowani, co nam przyznali. Prawdą jest jednak, że nie zostali zaproszeni na konferencję naukową Akcja "Wisła" połączoną z otwarciem wystawy "Polacy-Ukraińcy 1939-1947", która odbywała się 18-19 kwietnia na zamku w Krasiczynie, a zorganizowały ją rzeszowski i lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Twierdzą, że niezaproszenie ich na konferencje można porównać do tego, gdyby np. Rosjanie zorganizowali sesję naukową na temat dziejów Polonii w Związku Sowieckim, a nie zaprosiliby na nią Polonii w Rosji.

  Mimo iż Jarosław Sidor, szef oddziału Związku Ukraińców w Polsce, nie obawia się całkowitego spolonizowania, to jednak wielu Ukraińców boi się tego procesu, o czym mogą świadczyć cele programu związku, w którym zwraca się wielką uwagę na naukę młodzieży historii i kultury ukraińskiej, by uniknąć "całkowitej polonizacji". - W czasopismach ukraińskich toczy się obecnie debata na temat groźby asymilacji. Ale też, przyznać muszę, że mniejszość ukraińska w Polsce ma silne poczucie przynależności do państwa polskiego, Ukraińcy czują się Polakami w sensie przynależności państwowej - mówi dr Grzegorz Motyka z lubelskiego IPN, który wspólnie z Rafałem Wnukiem napisał inną znaną pracę "Pany i rezuny. Współpraca AK-WiN i UPA w latach 1945-1947". Prof. Władysław Serczyk uważa natomiast, że asymilacja Ukraińców jest procesem naturalnym, z którym trzeba się pogodzić i sam w sobie ów proces nie jest niczym złym, o ile nie jest sterowany odgórnie. - Obecnie władze centralne III Rzeczypospolitej z pewnością nie prowadzą celowej polityki polonizowania Ukraińców - twierdzi profesor.

  WŁODZIMIERZ KNAP
 • @Kula Lis 62 10:38:23
  Za dużo informacji dajesz, trzeba krótko i celnie kilkoma obrazami.
  Treściwy komentarz - trzeba identycznie jak w Telewizji.

  Obejrzyjcie video, które załączyłem grubo ponad 1200 osób maszeruje, starców z ikrą, w średnim wieku, kobiet i tak dalej.
  Obraz z marszu i muzyka mówią same za siebie.

  http://adnovum.neon24.pl/post/112888,wojna-domowa-na-ukrainie-16-09-2014r-10-dzien-rozejmu#comment_1020721
 • @brusek 07:47:30
  Teraz pytanie kto robi w BALONA Polaków ??? V Kolumna Banderowska w Polsce to nie fikcja…faktyczne plany już znamy!!!
 • @jazmig 10:02:38
  Tu się nie mogę z Kolegą zgodzić,jako pułkownik broni pancernej przeszedł dogłębne szkolenie z zakresu mechaniki czołgowej w trakcie szkoły oficerskiej.Co do amunicji jest współzamienna,o paliwie nie wspomnę.
  Reszta faktycznie trochę jak z bajki.O tym czołgu była już wczesniej dyskusja,oprócz filmu i jednego zdjęcia niewiele widać.Prawdą jest,że B3 to najnowsza wersja T-72 w armii rosyjskiej.Ale oprócz niewyraźnego zdjęcia i filmu,z którego nic nie wynika nie mamy żadnego potwierdzenia zdobycia takiego czołgu przez ukrów.No i gdzie jest ten czołg,się pytam?
  Pzdr.
 • @Kula Lis 62 10:49:13
  Zamulasz komputer czytających - ja jestem wzrokowcem, ale już nie nadążam z czytaniem tego co włączasz.
  Pozdrawiam
 • @brusek 07:47:30
  Usadowia się potem zrobią „plebiscyt” i koniec…..ta część Podkarpacia dla Ukrainy. W Argentynie Konstytucja zabrania sprzedaży cudzoziemcom nieruchomości położone blisko granicy i nie tylko w Argentynie, także w UAE obcokrajowiec ziemi nie kupi, może tylko wydzierżawić na lat 20 a potem won!
 • @brusek 07:47:30
  Makabryczna prawda o masowym mordzie w Odessie. http://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2014/05/Capture_11-May.-08-05.39.jpg Dla tych, którzy jeszcze nadal wierzą w propagandę ścierwomedialną. Masakra 2 maja w Odessie to nie było tylko podpalenie, to przede wszystkim był planowany z zimną krwią masowy mord. Ściągnięto tam 3000 członków ekspedycji karnej, by ta mogła się w bestialski sposób wyżyć na ludziach, których jedynym grzechem było to, że mówili po rosyjsku. Ofiary zawleczono do Domu Związków Zawodowych, by tam dokonać zbrodni. Tak, wygląda to jak mord rytualny w Katyniu, wiele ofiar dobijano strzałem w głowę.

  Nie będę cytował w całości materiałów nt. tego co się naprawdę stało w Odessie, linki są na końcu tego artykułu. Mimo drastycznych zdjęć, powinniśmy te materiały rozpowszechniać – każdy Polak powinien sobie uświadomić w jak bandycki sposób jesteśmy oszukiwani przez media. Powinien sobie uświadomić też, że horror z Ukrainy może wydarzyć się i w Polsce, szczególnie, że przy władzy mamy wciąż tych samych ludzi, którzy brali bezpośredni udział w wymordowaniu polskiej delegacji do Katynia, a teraz udają śledczych w tej sprawie.

  Powracają demony przeszłości, a nie jest przypadkiem, że dzieje się to na Ukrainie. Tam też doszło do masakry na Wołyniu, gdzie winą ofiar było to, że mówiły po polsku. Nie mam wątpliwości, że tamtą i obecnymi zbrodniami (bo nie sądzę by był to koniec) stoją ci sami ludzie – skrajni rasiści, realizujący plany podboju świata.
  W mord w Odessie zamieszani są ukraińscy oligarchowie pochodzenia żydowskiego, ci którzy sfinansowali Majdan. To miała być prowokacja wobec Putina, by wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy. Wtedy Ukraina poprosiła by o pomoc NATO i mielibyśmy III wojnę światową. Putin nie uległ presji.

  Protojerej Ojciec Gieorgij Gorodiencew podaje nazwiska głównych zbrodniarzy:

  „To jest nazwany przeze mnie wcześniej Kołomojskij, a także Odeski Gubernator Niemirowskij i prawdopodobnie były Mer Odessy Gurwitz. A bezpośrednim organizatorem był eks – komendant Majdanu Parubij, który w tych dniach znajdował się w naszym mieście. Fantazji i mądrości u organizatorów prowokacji było mało, dlatego wszystko zostało zorganizowane według znanego szablonu „snajperów Majdanu”.”

  Przypomnę, że wielu z Majdaniarzy było szkolonych w Polsce, w Legionowie. Tygodnik „NIE” ujawnił to w artykule „Tajemnica stanu, tajemnica Majdanu”:
  „…86 bojowników wówczas jeszcze szykowanego Euromajdanu przyleciało nad Wisłę we wrześniu 2013 r. na zaproszenie polskiego MSZ. Pretekstem miało być rozpoczęcie współpracy między Politechniką Warszawską a Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Kijowie. Pal licho, że niektórzy studenci z Ukrainy nie mieli matury, mieli za to po 40 lat – ważne, że stworzono pozór. (…)
  Zamiast do gmachu politechniki, goście ze Wschodu zostali według Wowy zawiezieni trzema cywilnymi autokarami do Legionowa. Tu, w Centrum Szkolenia Policji, mieli spędzić najbliższe 4 tygodnie. Zgodnie z tym, co pisze na swojej stronie CSP, do dyspozycji gości przeznaczona jest m.in. aula, pracownie specjalistyczne, biblioteka, sale sportowe, siłownia, stadion, basen, kompleks strzelnic, stołówka, bufet, dwie sale wykładowe z kabinami do tłumaczenia symultanicznego, sala do zajęć kryminalistycznych, a także zaplecze hotelowe z telewizją satelitarną i internetem. Słowem, wszystko, co trzeba, by przejść przyspieszony kurs rozpierduchy.”

  Czyli, że pieniądze z naszych kieszeni idą na szkolenie terrorystów przez MSZ. Wg. kodeksu karnego finansowanie działalności przestępczej jest przestępstwem. Płacąc podatki popełniamy przestępstwo. Każdy z nas może się znaleźć w pierdlu za to tylko, że stosuje się do wytycznych Fiskusa!

  Dzięki działalności Radka Sikorskiego i jego globalistycznej ferajny, Polska już teraz jest nazywana „Słowiańską Turcją”, gdyż jest jak Turcja na Bliskim Wschodzie, wykonawcą zadań specjalnych NATO w Europie Wschodniej. Global Research opublikował kompromitujący dla polskich polityków artykuł „Poland’s Role in Destabilizing Ukraine: Polish Military Trained Neo-Nazi Militants for EuroMaidan Protests (Polskie wojsko ćwiczyło neo-nazistowskich bojówkarzy na protest Euro-Majdan). Autor słusznie zauważa, że polski rząd działa wbrew interesowi Polaków, pomagając ludziom związanym z najgorszymi horrorami II wojny światowej, jaką była Zbrodnia Wołyńska. Do złudzenia przypomina to sytuację z wrogą wobec USA Al Kaidą, która była przecież szkolona własnie przez Amerykanów.

  Po tym co się działo w Kijowie, a teraz masakrze w Odessie sprawa nabiera szczególnej powagi, gdyż są ofiary. Ponieważ bojówkarze odbyli także kursy strzelania z m.in. broni snajperskiej, to należało by przeprowadzić śledztwo, czy przypadkiem nie ci ludzie, wyćwiczeni w Polsce, strzelali w plecy uczestnikom protestów w Kijowie, a potem mordowali strzałem w głowę rosyjskojęzycznych mieszkańców Odessy. Poza NIE, „polskie” media milczą na ten temat, szczując dalej na Rosję.

  Co się wydarzyło i co się odbywa w Odessie
  Jak zabijali mieszkańców Odessy w budynku związków zawodowych – detale (bardzo drastyczne zdjęcia)
  TEGO SIĘ NIE PRZEBACZA! JAK ZABIJANO MIESZKAŃCÓW ODESSY..
  Zdaniem Prawosławnych: Antychryst już tu jest – Ukraina nowym Izraelem
  Poland’s Role in Destabilizing Ukraine: Polish Military Trained Neo-Nazi Militants for EuroMaidan Protests
  Judeocentrycy i masowe zbrodnie
  Odessa Gewerkschaftshaus Pro-Kiew faschisten (wideo, bardzo drastyczne)
  Tajemnica stanu, tajemnica Majdanu

  Źródło: http://www.monitor-polski.pl/makabryczna-prawda-o-masowym-mordzie-w-odessie/comment-page-1/
 • @Kula Lis 62 10:38:23
  Dzięki, skopiuję sobie to do moich przepastnych zbiorów i przenoszę się do "dnia dzisiejszego"

  :)
 • @brusek 11:05:59 dokładam Ci kolego do kolekcji i pozdrawiam.
  Poland’s Role in Destabilizing Ukraine: Polish Military Trained Neo-Nazi Militants for EuroMaidan Protests http://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2014/04/izbienie-berkuta-300x187.png http://www.globalresearch.ca/polands-role-in-destabilizing-ukraine-polish-military-trained-neo-nazi-militants-for-euromaidan-protests/5378129
 • @re1 10:35:51
  To filmik z parady kozackiej w Pierewalsku na początku obecnego zawieszenia broni a nie marsz z Rosji na Donbas
 • @jazmig 10:02:38
  A służyłeś w wojsku? Mnie jako byłego żołnierza ta relacja przekonuje mimo ubarwień.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej