Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 17.09.2014r- 11 dzień rozejmu..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnio kurs ukraińskiej hrywny mocno skacze, co jest zrozumiałe, bo kto nie skacze ten Moskal.

Kilka dni temu wyjaśniłem jaki był powód zawarcia rozejmu w Mińsku z punktu widzenia Kremla, który mocno naciskał na podpisanie tego porozumienia. Przyczyną było doprowadzenie do sfinalizowania kontraktu na dostawę przez Francję okrętów desantowych klasy Mistral, co było uwarunkowane właśnie zawarciem rozejmu przez obie walczące strony na Ukrainie.

Ale jak wiadomo do "tanga trzeba dwojga", tak więc nie tylko władze rosyjskie, ale również strona ukraińska musiała mieć jakiś interes w tym (albo jakiś inny powód) aby rozejm w Mińsku podpisać.

Okazało się, że powodem, dla którego kijowski reżym został zmuszony do podpisania w Mińsku rozejmu była presja wywarta przez szefostwo Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), uzależniającego przyznanie kredytu od podpisania rozejmu.

Komentując taką sytuację Borys Filatow, najbliższy współpracownik Igora Kołomojskiego powiedział:

"Mamy spełnić szumowinom wszystkie obietnice, gwarancje i ustępstwa. A potem powiesić się..."

Na dowód tego, że jednak powyższa ocena sytuacji jest prawidłowa, jest list szefa MFW, Christine Lagarde, która odnosi się do problemu dodruku pieniędzy przez kijowski rząd:

"Jesteśmy poważnie zaniepokojeni dodrukiem pieniędzy przez Bank (Centralny- dopisek mój), gdyż jest to niezgodne z wymogami rynku. Krok ten nie tylko wywołuje inflację w kraju, ale również podważa współpracę handlową pomiędzy Ukrainą, a UE."

A to skan całego pisma skierowanego przez MFW do ukraińkiego premiera:

Jak z powyższego widać margines suwerenności władz kijowskich skurczył się do bardzo wąskiego odcinka, zaś wszelkie sprawy o strategicznym dla funkcjonowaniu państwa znaczeniu podejmowane są już poza granicami kraju.

Potwierdza to również Anton Heraszczenko, doradca ministra ukraińskiego MSW, Arsena Awakowa, który na swoim profilu na Facebooku napisał, że porozumienie o zawieszeniu broni podpisane ostatnio w Mińsku zostało wymuszone przez władze unijne, które tym warunkowały udzielenie pomocy finasowej dla Ukrainy. A po co jest ukraińskim władzom tak niezbędna ta pomoc wyjaśnia we wspomnianym wpisie Heraszczenko:

"Ten krok wynika z naszej słabości w kategorii wojskowej i technicznej. Na Ukrainie nie jest produkowana ani amunicja, ani pociski oraz rakiety do wielu typów wyrzutni, nasze zaś samoloty w 95% są tylko (bezużytecznymi- dopisek mój) przedmiotami, bo nie jesteśmy w stanie ich naprawić"

www.facebook.com/anton.gerashchenko.7

Chyba też z tego powodu coraz bardziej radykalizuje się postawa ulicy, która po pół roku działania rządu nie widzi żadnych oznak poprawy sytuacji wewnętrznej a tylko jej ciągłe pogorszenie. Zapewne też zaczęto rozumieć problem w jakim celu prowadzona jest tzw. operacja antyterrorystyczna na wschodzie kraju, która ma stanowić zasłonę dymną odwracając uwagę społeczeństwa od podejmowanych w szybkim tempie przez kijowski rząd niekorzystnych dla niego decyzji i rozwiązań ekonomicznych.

Sytuacja ta wywołuje coraz ostrzejsze formy protestu i manifestowania swojego niezadowolenia przez najbardziej aktywną i radykalną część społeczeństwa ukraińskiego.

Na dowód tego mogą być incydenty jakie miały wczoraj miejsce w Kijowie pod Wierchowną Radą, gdzie tłum pod przywództwem działaczy Prawego Sektora, usiłował wtargnąć do parlamentu aby tam wymusić przyjęcie takich rozwiązań, które zadowolą protestujących.

W wyniku tego protestu Wierchowna Rada w trybie pilnym uchwaliła ustawę o lustracji czyli "O oczyszczeniu władzy", której przepisy mają ograniczać prawa do pracy w administracji państwowej urzędników z ekipy Wiktora Janukowycza oraz tym, którzy należeli do partii komunistycznej i KGB.

A oto filmy z wczorajszych zajść w Kijowie pod Wierchowną Radą:

W trakcie trwania tej demonstracji jej uczetnicy wrzucili do pojemnika na śmieci jednego z deputowanych Wierchownej Rady:

Dużo też się działo po drugiej stronie frontu gdzie m.in. władze Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej powołały wspólne dowództwo wojskowe, na którego czele stanął generał Iwan Korsun:

Natomiast jeśli chodzi o  obecną sytuację na froncie, to najcelniej ocenił ją wicepremier Donieckiej Republiki Ludowej, który powiedział wczoraj, że już drugi dzień rozejm praktycznie nie obowiązuje.

Zresztą dowodzi tego również fakt prowdzonego przez ukraińską artylerię i jednostki rakietowe intensywnego ostrzału celów cywilnych, co trwa już od poniedziałku:

Między innymi w wyniku ostrzału przez ukraińską artylerię autobusu komunikacji miejskiej linii nr. 42 zginęła kobieta, a 10 osób zostało rannych.

Wczoraj zakończono akcję zamykania w kotle znacznych sił ukraińskich w rejonie pomiędzy miejscowościami Makiejewka a Jenakijewo. Nie ma dokładnych danych na temat liczby ukraińskich żołnierzy jacy znaleźli się w tym kotle, ale jest to największe ich zgrupowanie jakie wpadło w kocioł podczas obecnej fazy zawieszenia broni:

Udaremniono próbę wyrwania się z okrążenia ukraińskich sił broniących się na donieckim lotnisku:

Walki toczyły się na północ od Gorłowki.

Na północ od Debalczewa w miejscowości Swietlodarsk w dzielnicy Carskie Sioło trwał ostrzał artyleryjski. W samym Debalczewie ostrzelano rejon ulicy Lenina.

Natomiast rejon rozmieszczenia ukraińskich sił zbrojnych pod Debalczewem jest w zasięgu powstańczej artylerii co utrudnia im wykonywanie manewrów wojskowych i przemieszczanie się.

W rejonie miejscowości Kommunard i Razowki w odpowiedzi na ostrzał ukraińskiej artylerii Jenakijewki prowadzony z Uglegorska zaatakowano część sił ukraińskiej 25 brygady wojsk powietrzno-desantowych, które zostały pokonane.

Również z powodu ostrzelania sił powstańczych w miejscowości Harczyńsk odpowiedziano ogniem artylerii ostrzeliwując pozycje ukraińskie pod miejscowością Krasnyj Partyzant:

W okolicach Ługańska jest spokojnie nadal trwa przywracanie funkcjonowania instalacji socjalno-bytowych.

W Mariupolu siły ukraińskie ściągają posiłki i umacniają pozycje obronne.

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ostrzelany przez ukraińską artylerię autobus komunikacji miejskiej w Doniecku i kolejna ofiara rozejmu.

*     *     *

1.  www.facebook.com/anton.gerashchenko.7,

2.  www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.  www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • @fretka 10:35:02
  Witam, witam:)

  http://www.willajolka.pl/sites/default/files/krynica-zdroj-noclegi-pokoje-jesie%C5%84-willa-jolka%201.jpg

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:42:38
  Nooooo - teraz rozumiem wczorajszą nieobecność!
  U mnie już za sucho i takich zbiorów nie ma!
  :(

  Pozdrawiam, dziękuję i linki już odpowiednie robię!
  :)
 • Czujengo *1 również witam:)))))
  Na *1 wojny nie wygrasz:)))))

  Pozdrawiam.
 • @brusek 10:49:11
  Dzięki!

  Pozdrawiam Serdecznie:)
 • @szczurobronny 10:52:42
  Dzięki Serdeczne!

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 10:53:31
  Podejmują próby zdobycia takiej broni, ale w ich sytuacji nie tego bym się najbardziej obecnie obawiał:(

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 10:54:48
  I tak ich puścili na front bez ciężkiego sprzętu i jednostek wspomagania?
  Ten Putin serca nie ma:)))

  Pozdrawiam.
 • @brusek 10:49:11
  PS - taki dokawowy off-topic podsyłam... (odnośnie kasy w artykule)

  :)

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/50-lat-po-zabojstwie-Kennedy-ego-teoriom-spiskowym-nie-ma-konca-2994806.html

  http://www.eioba.pl/a/1rv5/prawdziwa-przyczyna-zabojstwa-kennediego

  http://www.koreywo.com/Kennedy.htm

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=1&t=23358

  http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2008-10/msg01877.html

  http://www.rense.com/general76/jfkvs.htm

  https://endtheillusion.wordpress.com/tag/debt/
  https://endtheillusion.files.wordpress.com/2012/05/notfederalreservenote1.jpg
  https://endtheillusion.files.wordpress.com/2013/01/decliningdollar.jpg


  Historię dolara kończy:
  http://shtfplan.com/wp-content/uploads/2013/04/obamadollar.jpg
 • @AdNovum 10:42:38
  Ale "kapelusze", a pejsiki gdzieś tam nie wystają :))))
 • @szczurobronny 10:53:31
  Hehehe - dzięki!

  Ja zaczynam dzień od Obserwatora...

  Jeszcze zlinkował bym
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25769

  Odnośnie kasy:
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25758

  Odnośnie dzisiejszej daty
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25783
 • @brusek 10:59:58
  Chwila humoru...
  Kalif "Obama bin Laden"...
  http://media.tumblr.com/tumblr_lkjs0drxrN1qzsd8j.jpg
 • @szczurobronny 10:54:48
  http://adnovum.neon24.pl/post/112888,wojna-domowa-na-ukrainie-16-09-2014r-10-dzien-rozejmu#comment_1020721

  Trzeba rozwinąć trochę komentarz?
 • @AdNovum 10:58:13
  Wodzu, trzeba film do końca obejrzeć...
 • Zmiana prawa
  Na forum historycy.org jedna z użytkowniczek stwierdziła "A żeby z emocji do merytoryki to powiem, że władze polskie zmieniły prawo aby obywatele naszego kraju mogli wywozić na Ukrainę kamizelki kuloodporne i hełmy. Każdy Polak może wywieźć na Ukrainę 5 sztuk kamizelki i hałmów do...zapewnienia sobie bezpieczeństwa na Ukrainie. Gdy o tym usłyszałam, to bez mała spadłam z krzesła. Z taką dozą obłudy dawno nie spotkałam się." Ktoś coś o tym słyszał?
 • @mania przepraszania 11:07:51
  Obejrzałem do końca, ale jak na taką siłę piechoty to wsparcie mimo wszystko nie jest okazałe jak na możliwości rosyjskich sił zbrojnych.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 11:07:51
  "Obejrzyjcie video, które załączyłem grubo ponad 1200 osób maszeruje, starców z ikrą, w średnim wieku, kobiet i tak dalej.
  Obraz z marszu i muzyka mówią same za siebie.

  re1 17.09.2014 10:49:51 "
 • @ Kula Lis 62 17.09.2014 10:38:23
  Dodaję jeszcze kilka linków - wklej tutaj to co wkleiłeś "wczoraj"...

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:UPAPrzemysl.jpg

  http://forum.przemysl24.pl/showthread.php?t=4919

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Powsta%C5%84cza_Armia

  http://index.forum.gazeta.pl/szukaj/forum/marsz+upa

  http://nie-potepieniuoperacjiwisla.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=119:pan-posel-tomanski-w-pochodzie-ukraincow-ulicami-przemysla&catid=86&Itemid=486

  http://www.narodowcy.net/europa-i-swiat/8665-marsz-chwaly-upa-w-kijowie

  http://pokoleniakresowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=108:patriotycznie-w-przemyslu&catid=8:publikacje&Itemid=101

  http://www.bibula.com/?p=22458

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/ss/ss.html

  PS
  Dla mieszkańców rzeszowszczyzny, lubelszczyzny, mieszkańców okolic Gorlic, Krynicy itd wklejam by się poprzyglądali mapce a potem swoim sąsiadom, znajomym, radnym, policjantom...

  Tak na wszelki wypadek...

  http://vu.ua/uploadfiles/fckeditor/image/UKRAINE/Ukraine_map_UNR_1.jpg
 • @Inog 11:12:28
  Tak zmienili, i robią tak już od 1981.
 • @Inog 11:12:28
  Tak, dziś rano w dzienniku radiowym to leciało! Zminili prawo i już mozna przewozić!

  SS-syństwo!
 • @AdNovum 11:12:52
  Ale jak widać na "siekierowidłych" wystarczą :)
 • @AdNovum 11:12:52
  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/469905,woja-na-ukrainie-obwe-w-donbasie-nie-ma-juz-panstwa-ukrainskiego.html 5*.Pzdr.
 • @brusek 11:15:04
  Wielkie ambicje mają oni, podobnie zresztą jak ich ideowi poprzednicy:

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Grossdeutsches_Reich_NS_Administration_1944.png

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 11:22:43
  Siekierowidły mocne są ale tylko wobec bezbronnych.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 11:23:08
  Powoli zaczyna przebijać się prawda.

  Pozdrawiam i Dziękuję:)
 • @AdNovum 10:58:13
  Cośik mi się wydaje,że to co zostało na placu po odejściu Kozaków wkrótce ruszyło w ślad za nimi.:)))))
 • @brusek 11:15:04
  Zrób to za mnie, ponieważ muszę na parę godzin wyjechać, proszę cię o to i pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:29:13
  Ave ,zobacz jak banderopiteków pogieło. :)http://pl.delfi.lt/aktualia/swiat/na-ukrainie-zakazano-9-rosyjskich-filmow-i-seriali.d?id=65868042
 • @Inog 11:12:28
  Bo teraz na Ukrainie to juz jest ta sama sytuacja co we wrześniu '44 w Warszawie. Teraz Ukrainę można dozbrajać bo i tak przegrali. Na Ukrainie ma sie jątrzyć, maja sie zbroić, ostatnia hrywnę maja wydać na czołgi a nie na masło. Oni tam maja nienawidzić Rosjan i gryźć się między sobą, marznąć i głodować, tak długo aż ten naród sie ucywilizuje. Ryzyko jest takie że zanim sie ucywilizują, to zwrócą sie przeciwko Polsce, no ale to juz geopolityka, jak mawiaja Rosjanie....
 • @fretka 11:29:12
  Znowu jakaś "fundacja wolności" zza Oceanu...
 • @szczurobronny 10:54:48
  Mało powiedziane, jak widać jest tam też armia radziecka oraz oddziały z czasu rewolucji chyba od Kolczaka razem z Denikinem.
 • @Repsol 11:31:05
  Jeśli Bóg kogoś chce ukarać odbiera mu rozum i taką właśnie sytuację tam obserwujemy.

  Pozdrawiam.
 • @wujal 11:42:08
  https://www.youtube.com/watch?v=IPr2DdtrHnA Pzdr.
 • Działania dywersyjne freikorpsów;
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1466736326941050&id=100008140902557
  Ostrzelano posterunek sił noworosyjskich w okolicy Jenakijewe, 2 zabitych...
 • @Repsol 11:23:08
  cytat z linka [Tu, gdzie jesteśmy, na wysokości Gukowa i Doniecka, po stronie ukraińskiej nie ma już państwa ukraińskiego. Te tereny są w rękach separatystów, zwolenników samozwańczych republik, dlatego nikt tu już nie strzela - zauważa Picard. Dodaje przy tym, że od momentu zawieszenia broni, zwiększył się ruch na granicy. Co raz więcej ludzi idzie do swoich domów na Ukrainie, aby zobaczyć w jakim są stanie, zabrać niezbędne rzeczy, głównie ciepłą odzież i wracają, żeby przetrwać zimę w Rosji - podkreśla obserwator OBWE. Rosyjscy politycy od dawna przekonują, że Kijów nie kontroluje Donbasu. Tereny zajęte przez separatystów nazywają "Noworosją". ]

  A te skurczysyny w "redio programma 1" podawali, [że coraz więcej osób przemieszcza się z Rosji, w tym dużo w zielonych mundurach] - powoływali się na tych samych obserwatorów OSCE.
 • @AdNovum 11:45:25
  'tyłek se poparzę ale nafajdam w pokrzywy' Pzdr.http://www.radiownet.pl/publikacje/lech-jeczmyk-o-bojkocie-zywca-ukrainie-i-rosji
 • @Repsol 11:23:08
  DUUUży postęp!
  Już nie "terroryści" a SEPARATYŚCI - nawet w radio! "Noworosja"!
  Ludzie giną? Wojna?

  Onet:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/matwijenko-ustawa-o-statusie-donbasu-krokiem-w-dobrym-kierunku/0tzjt

  Tytuł główny "kapitulacja Kijowa" dalej jak się linkuje jest tak:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-prasa-o-szansach-i-zagrozeniach-umowy-ue-ukraina/zcc0l

  A to się szykuje u nas!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czytać między wierszami!
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wojna-hybrydowa-w-polsce-sienkiewicz-uspokaja/pr35w
 • @fretka 11:29:12
  Miałem dziś wieczorem potropic o co chodzi z tym Jekaterynburgiem - bo od paru tygodni cos sie tam dzieje...
 • @brusek 11:48:23
  Niech nie bedzie taki 'spoko" bo go "gang kelnerów" odstrzeli :)))
 • @Kula Lis 62 11:29:58
  Linkuję - ale ostrzegam wzrokowców że moga wystąpić problemy z percepcją! Duża obfitość skopiowanego materiału Luli Lisa:
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  http://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2014/05/Capture_11-May.-08-05.39.jpg

  Makabryczna prawda o masowym mordzie w Odessie. Dla tych, którzy jeszcze nadal wierzą w propagandę ścierwomedialną. Masakra 2 maja w Odessie to nie było tylko podpalenie, to przede wszystkim był planowany z zimną krwią masowy mord. Ściągnięto tam 3000 członków ekspedycji karnej, by ta mogła się w bestialski sposób wyżyć na ludziach, których jedynym grzechem było to, że mówili po rosyjsku. Ofiary zawleczono do Domu Związków Zawodowych, by tam dokonać zbrodni. Tak, wygląda to jak mord rytualny w Katyniu, wiele ofiar dobijano strzałem w głowę.

  Nie będę cytował w całości materiałów nt. tego co się naprawdę stało w Odessie, linki są na końcu tego artykułu. Mimo drastycznych zdjęć, powinniśmy te materiały rozpowszechniać – każdy Polak powinien sobie uświadomić w jak bandycki sposób jesteśmy oszukiwani przez media. Powinien sobie uświadomić też, że horror z Ukrainy może wydarzyć się i w Polsce, szczególnie, że przy władzy mamy wciąż tych samych ludzi, którzy brali bezpośredni udział w wymordowaniu polskiej delegacji do Katynia, a teraz udają śledczych w tej sprawie.

  Powracają demony przeszłości, a nie jest przypadkiem, że dzieje się to na Ukrainie. Tam też doszło do masakry na Wołyniu, gdzie winą ofiar było to, że mówiły po polsku. Nie mam wątpliwości, że tamtą i obecnymi zbrodniami (bo nie sądzę by był to koniec) stoją ci sami ludzie – skrajni rasiści, realizujący plany podboju świata.
  W mord w Odessie zamieszani są ukraińscy oligarchowie pochodzenia żydowskiego, ci którzy sfinansowali Majdan. To miała być prowokacja wobec Putina, by wojska rosyjskie wkroczyły na teren Ukrainy. Wtedy Ukraina poprosiła by o pomoc NATO i mielibyśmy III wojnę światową. Putin nie uległ presji.

  Protojerej Ojciec Gieorgij Gorodiencew podaje nazwiska głównych zbrodniarzy:

  „To jest nazwany przeze mnie wcześniej Kołomojskij, a także Odeski Gubernator Niemirowskij i prawdopodobnie były Mer Odessy Gurwitz. A bezpośrednim organizatorem był eks – komendant Majdanu Parubij, który w tych dniach znajdował się w naszym mieście. Fantazji i mądrości u organizatorów prowokacji było mało, dlatego wszystko zostało zorganizowane według znanego szablonu „snajperów Majdanu”.”

  Przypomnę, że wielu z Majdaniarzy było szkolonych w Polsce, w Legionowie. Tygodnik „NIE” ujawnił to w artykule „Tajemnica stanu, tajemnica Majdanu”:
  „…86 bojowników wówczas jeszcze szykowanego Euromajdanu przyleciało nad Wisłę we wrześniu 2013 r. na zaproszenie polskiego MSZ. Pretekstem miało być rozpoczęcie współpracy między Politechniką Warszawską a Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Kijowie. Pal licho, że niektórzy studenci z Ukrainy nie mieli matury, mieli za to po 40 lat – ważne, że stworzono pozór. (…)
  Zamiast do gmachu politechniki, goście ze Wschodu zostali według Wowy zawiezieni trzema cywilnymi autokarami do Legionowa. Tu, w Centrum Szkolenia Policji, mieli spędzić najbliższe 4 tygodnie. Zgodnie z tym, co pisze na swojej stronie CSP, do dyspozycji gości przeznaczona jest m.in. aula, pracownie specjalistyczne, biblioteka, sale sportowe, siłownia, stadion, basen, kompleks strzelnic, stołówka, bufet, dwie sale wykładowe z kabinami do tłumaczenia symultanicznego, sala do zajęć kryminalistycznych, a także zaplecze hotelowe z telewizją satelitarną i internetem. Słowem, wszystko, co trzeba, by przejść przyspieszony kurs rozpierduchy.”

  Czyli, że pieniądze z naszych kieszeni idą na szkolenie terrorystów przez MSZ. Wg. kodeksu karnego finansowanie działalności przestępczej jest przestępstwem. Płacąc podatki popełniamy przestępstwo. Każdy z nas może się znaleźć w pierdlu za to tylko, że stosuje się do wytycznych Fiskusa!

  Dzięki działalności Radka Sikorskiego i jego globalistycznej ferajny, Polska już teraz jest nazywana „Słowiańską Turcją”, gdyż jest jak Turcja na Bliskim Wschodzie, wykonawcą zadań specjalnych NATO w Europie Wschodniej. Global Research opublikował kompromitujący dla polskich polityków artykuł „Poland’s Role in Destabilizing Ukraine: Polish Military Trained Neo-Nazi Militants for EuroMaidan Protests (Polskie wojsko ćwiczyło neo-nazistowskich bojówkarzy na protest Euro-Majdan). Autor słusznie zauważa, że polski rząd działa wbrew interesowi Polaków, pomagając ludziom związanym z najgorszymi horrorami II wojny światowej, jaką była Zbrodnia Wołyńska. Do złudzenia przypomina to sytuację z wrogą wobec USA Al Kaidą, która była przecież szkolona własnie przez Amerykanów.

  Po tym co się działo w Kijowie, a teraz masakrze w Odessie sprawa nabiera szczególnej powagi, gdyż są ofiary. Ponieważ bojówkarze odbyli także kursy strzelania z m.in. broni snajperskiej, to należało by przeprowadzić śledztwo, czy przypadkiem nie ci ludzie, wyćwiczeni w Polsce, strzelali w plecy uczestnikom protestów w Kijowie, a potem mordowali strzałem w głowę rosyjskojęzycznych mieszkańców Odessy. Poza NIE, „polskie” media milczą na ten temat, szczując dalej na Rosję.

  Co się wydarzyło i co się odbywa w Odessie
  Jak zabijali mieszkańców Odessy w budynku związków zawodowych – detale (bardzo drastyczne zdjęcia)
  TEGO SIĘ NIE PRZEBACZA! JAK ZABIJANO MIESZKAŃCÓW ODESSY..
  Zdaniem Prawosławnych: Antychryst już tu jest – Ukraina nowym Izraelem
  Poland’s Role in Destabilizing Ukraine: Polish Military Trained Neo-Nazi Militants for EuroMaidan Protests
  Judeocentrycy i masowe zbrodnie
  Odessa Gewerkschaftshaus Pro-Kiew faschisten (wideo, bardzo drastyczne)
  Tajemnica stanu, tajemnica Majdanu

  Źródło: http://www.monitor-polski.pl/makabryczna-prawda-o-masowym-mordzie-w-odessie/comment-page-1/
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 62 17.09.2014 11:01:21

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 • @Repsol 11:47:54
  'tyłek se poparzę ale nafajdam w pokrzywy'- taka jest postawa polityczna prezia i jego dworzan.

  Tylko, że my też przy okazji sobie cosik poparzymy.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 11:55:31
  Kolejna częśc skopiowana:
  @brusek 07:47:30
  Obawy ukraińskie, lęki polskie

  Dzisiaj w Przemyślu mogą iść ulicą i swobodnie rozmawiać w swym narodowym języku. Jeszcze kilka lat temu tak nie było.

  (INF. WŁ.) - Nie obawiam się polonizacji Ukraińców. Przez setki lat ani się nie spolonizowaliśmy, ani nie zrusyfikowano nas - mówi Jarosław Sidor, kierujący przemyskim oddziałem Związku Ukraińców w Polsce.

  - Jestem natomiast zwolennikiem powrotu Ukraińców z województw zachodnich i północnych na tereny południowo-wschodniej Polski, czyli na swoje ziemie etniczne, ziemie ojców i dziadów. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie będzie to proste, gdyż obecnie sama chęć powrotu nie wystarczy. By wrócić na ojcowiznę, trzeba mieć i środki na to, i pracę na miejscu - dodaje nasz rozmówca.


  Obecnie plany powrotu mniejszości ukraińskiej z północnej i zachodniej części naszego kraju na tereny południowo-wschodnie, a zwłaszcza do Przemyśla i w jego okolice, przygotowuje Związek Ukraińców w Polsce. Kierownictwo związku zapewnia, że nie chodzi im tylko o sam powrót w sensie fizycznym, ale też, a może przede wszystkim, o odnowę duchową i wzrost świadomości narodowej Ukraińców, głównie młodego pokolenia. Władze związku obawiają się bowiem całkowitego spolonizowania się mniejszości ukraińskiej.

  O przygotowywanym programie powrotu dopiero od "Dziennika" dowiedział się prezydent Przemyśla, ale także wybitni historycy dziejów Ukrainy, prof. Władysław Serczyk z Uniwersytetu Rzeszowskiego, autor m.in. "Historii Ukrainy", oraz dr Grzegorz Motyka z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, autor m.in. głośnej pracy "Tak było w Bieszczadach. Walki polsko-ukraińskie 1943-1948". Prezydent Przemyśla nie chciał komentować zamierzeń Związku Ukraińców w Polsce, dopóki znajdują się one w sferze planów.

  Witold Bołczyk z Biura Zarządu Miasta Przemyśla twierdzi, że nie ma obecnie większych problemów między Polakami a mniejszością ukraińską w mieście. Trudno byłoby jednak Ukraińcom znaleźć pracę na ziemi przodków - gdyby wielu z nich chciało wrócić do Przemyśla i do powiatu przemyskiego - ponieważ bezrobocie w Przemyślu wynosi 18,1 proc., w powiecie przemyskim - 17,3 proc., a w województwie podkarpackim - jest ono niemal 18-procentowe (wszystkie dane obrazują stan na 31 marca 2002 r.).

  Anna Pocztar, szefowa przemyskiego koła Związku Ukraińców w Polsce, nie liczy na masowy powrót na ziemie ojców. Nasza rozmówczyni twierdzi, że wrócić mogą pojedynczy ludzie czy rodziny. - Łatwo rzucić hasło, a trudniej jest je zrealizować. Do czego mieliby zresztą Ukraińcy z ziem północnych i zachodnich wracać? Nie tak prosto jest zostawić cały dobytek, na który pracowało się ponad 50 lat.

  Jarosław Sidor twierdzi, że kłopoty i problemy, jakie dotykają mniejszość ukraińską w Przemyślu i okolicach, wynikają z postawy władz centralnych. - Polityka wszystkich rządów w III Rzeczypospolitej nie była i nie jest dla nas przychylna - narzeka szef przemyskiego Związku Ukraińców w Polsce. - Nie utrzymujemy też żadnych kontaktów z Kościołem katolickim w mieście - dodaje. Anna Pocztar twierdzi natomiast, że dzisiaj w Przemyślu można swobodnie iść ulicą i rozmawiać po ukraińsku. Jeszcze kilka lat temu tak nie było.

  Mniejszość ukraińska liczy w Przemyślu około 10 tys. osób. Młodzi Ukraińcy uczyć się mogą w ukraińskiej szkole (podstawówce, gimnazjum i liceum, jest też oddział dla dzieci ukraińskich w przedszkolu). Nikt natomiast nie wie dokładnie, ile liczy cała społeczność ukraińska w Polsce. Piotr Tyma, sekretarz zarządu Związku Ukraińców w Polsce, szacuje ich liczbę na ok. 150 tys., ale też spotkać można dane mówiące, że Ukraińców w Polsce jest od 200 do 300 tys. Przypomnijmy, że w wyniku akcji "Wisła", która trwała od 24 kwietnia 1947 r. do 31 lipca 1947 r., deportowano 150 tys. Ukraińców (z województwa rzeszowskiego - 95 846 osób, a z województwa lubelskiego - 44 728 osób), czyli ok. 90 proc. wszystkich zamieszkujących w tamtym czasie i na terenie obu województw Ukraińców. Wywieziono ich do Polski północnej i zachodniej. Większe skupiska powstały jedynie w ówczesnych województwach olsztyńskim, szczecińskim i wrocławskim. Według prof. Władysława Serczyka, największym obecnie problemem dla mniejszości ukraińskiej jest ich rozproszenie po całym kraju.

  Ukraińcy narzekają najbardziej jednak na to, że są w Polsce obywatelami drugiej kategorii. Twierdzą, że ciągle panuje u nas negatywny stereotyp Ukraińca. Jednak ci z nich, z którymi rozmawialiśmy, czyli Piotr Tyma, Jarosław Sidor oraz Anna Pocztar, sami nie czują się dyskryminowani, co nam przyznali. Prawdą jest jednak, że nie zostali zaproszeni na konferencję naukową Akcja "Wisła" połączoną z otwarciem wystawy "Polacy-Ukraińcy 1939-1947", która odbywała się 18-19 kwietnia na zamku w Krasiczynie, a zorganizowały ją rzeszowski i lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Twierdzą, że niezaproszenie ich na konferencje można porównać do tego, gdyby np. Rosjanie zorganizowali sesję naukową na temat dziejów Polonii w Związku Sowieckim, a nie zaprosiliby na nią Polonii w Rosji.

  Mimo iż Jarosław Sidor, szef oddziału Związku Ukraińców w Polsce, nie obawia się całkowitego spolonizowania, to jednak wielu Ukraińców boi się tego procesu, o czym mogą świadczyć cele programu związku, w którym zwraca się wielką uwagę na naukę młodzieży historii i kultury ukraińskiej, by uniknąć "całkowitej polonizacji". - W czasopismach ukraińskich toczy się obecnie debata na temat groźby asymilacji. Ale też, przyznać muszę, że mniejszość ukraińska w Polsce ma silne poczucie przynależności do państwa polskiego, Ukraińcy czują się Polakami w sensie przynależności państwowej - mówi dr Grzegorz Motyka z lubelskiego IPN, który wspólnie z Rafałem Wnukiem napisał inną znaną pracę "Pany i rezuny. Współpraca AK-WiN i UPA w latach 1945-1947". Prof. Władysław Serczyk uważa natomiast, że asymilacja Ukraińców jest procesem naturalnym, z którym trzeba się pogodzić i sam w sobie ów proces nie jest niczym złym, o ile nie jest sterowany odgórnie. - Obecnie władze centralne III Rzeczypospolitej z pewnością nie prowadzą celowej polityki polonizowania Ukraińców - twierdzi profesor.

  WŁODZIMIERZ KNAP

  Kula Lis 62 17.09.2014 10:49:13
 • @brusek 11:48:23
  Ave.http://forsal.pl/artykuly/822646,niemcy-rozbior-ukrainy-faktem-rosyjska-sila-zmusila-kijow-do-kapitulacji.html
 • @brusek 11:55:31
  Ukraińcy chcą zasiedlać Przemyśl!!!!!!!! a „polski”rzad im na to pozwoli - wtedy Niemcy będą mieli sojusznika na wschodzie - kto lekceważy historię ten zasługuje na powtórke z niej… Według konsula honorowego Ukrainy Aleksandra Baczyka Przemyśl jest deklarowany jako atrakcyjne miejsce docelowe przez wielu Ukraińców. Jego słowa, jakie padły przed miesiącem na organizowanej przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą konferencji w Krasiczynie, wywołały na Podkarpaciu ożywioną dyskusję.

  Baczyk stwierdził, że „duża liczba osób [z Ukrainy] chce kupić mieszkania w Przemyślu i zakładać swój biznes”. Prezydent Przemyśla stwierdził, że „każda firma, która chce inwestować będzie u nas mile widziana”. Według informacji Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego można mówić raczej nagłym wzroście, w porównaniu do poprzedniego roku, liczby wniosków o status uchodźca kierowanych do tego urzędu.

  Część lokalnych środowisk obawia się masowej imigracji Ukraińców. Obawy takie wyraził chociażby Mirosław Majkowski ze Wspólnoty Samorządowej Doliny Sanu wskazując na żywotność ukraińskiego nacjonalizmu i tego, że w jego kręgu pojawiają się hasła rewizjonistyczne właśnie względem ziemi przemyskiej. Z drugiej strony nie można nie zauważyć, że część przybyszów może byc naszymi rodakami – jak informują urzędnicy wielu z nich powołuje się i udowadnia swoje polskie pochodzenie, które wszak nie musi być niczym niezwykłym w przypadku ludzi z dawnych kresowych ziem Rzeczpospolitej.

  natemat.pl/kresy.pl https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ndbxv8q6jr8 Jest przerażające, iż naród polski do którego należę jest coraz bardziej nieczuły i głuchy na f a k t y ! A to : podbój ziem naszych na wschodnich granicach wraz z Przemyślem , ekspansja unijnej natowskiej ideologii g e n d e r która ma zadanie wynarodowić Polaków poprzez zniszczenie duchowe (zabić seksualną nauką w przedszkolach i szkołach dzieci polskie-zniszczyć patriotyzm,normy moralne, wiarę, zniszczyć r o d z i n ę komórkę społeczną ,zalegalizować aborcję od najmłodszych lat i dopuszczać- zachęcając dzieci i młodzież nawet do kazirodztwa, pedofilii poprzez adopcję dzieci pedofilom . Naród mój już nie widzi dramatu odrywania Śląska przez Niemców- od macierzy-Polski. Zostanie nam pewnie już tylko Księstwo Warszawskie ! A polska p r a wi ca co robi ? Głucha ! Księża się boją też, bo agresywna nagonka budzi strach. Tusk usadowił na stanowiskach s w o i c h, to jest zdrajców- narodowości innej , nie polskiej . . Już od dawna prezydenci, wójtowie, starostowie w samorządach to o b c e nacje ! Kto mądry to wie o których mówię! Ale… kto wybrał do rządu wrogów naszej ojczyzny ? Wybrali o b y w a t e l e- naród , którego przodkowie krew przelali i oddali życie w obronie wiary, wolności i niepodległości ! Wołam z rozpaczą do was Narodzie mój… miłosierdzia dla naszej ojczyzny ! Ratujcie te resztki , które jeszcze pozostały ! Zróbcie m a j d a n a nie ” gęgajcie „.. Czy już udało się wrogom zabić polskiego d u c h a ? Co będzie z waszymi d z i e ć mi ? Jeszcze nie wszystko stracone ! W s t a ń z kolan n i e w o l ni k u tego systemu totalitarnego !
  http://static.kresy.pl/image/x/1b5c172ac6dd3a9f71e1f75452083e4f.jpg

  Kula Lis 62 17.09.2014 10:47:00
 • @brusek 11:55:31
  Chyba koniec?
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  ANTY-polskie media w III RP.

  DOMAGAJMY się NATYCHMIASTOWEGO rozliczenia z działalności i ZLIKWIDOWANIA działalności PROPAGANDOWO-OSZUKAŃCZEJ zwalczającej polski interes gospodarczy / FINANSOWY w Polsce przez niemiecko-żydowski koncern OŚMIORNICY tzw. „Grupa Polskapresse” która jest częścią Verlagsgruppe Passau.

  Ta anty-polska niemiecka grupy medialna GRASUJĄCE w Polsce z pełnym CYNICZNYM wyrachowaniem SZKODZI interesowi polskich obywateli oraz zwalcza instytucje Państwa polskiego !

  Ten koncern INDAGUJE oraz jest pośrednikiem w WYMUSZANIU na polskich urzędnikach państwowej administracji publicznej do budowania ZBĘDNYCH, kompletnie NIE potrzebnych inwestycji w Polsce, kupowania w Niemczech sprzętu i wyposażenia do tych obiektów przez III RP na KREDYT w niemieckich bankach oraz „centralnych bankach” UE.

  Ten ŻYDO- NIEMIECKI koncern kontroluje wielką część rynku codziennych dzienników POLSKO-JĘZYCZNYCH w naszym Kraju.
  Wydaje 10 dzienników regionalnych, a w tym też w tym 8 połączonych wspólną marką: “Polska” a są to:

  1 – Dziennik Bałtycki
  2 – Dziennik Łódzki
  3 – Dziennik Zachodni
  4 – Gazeta Krakowska
  5 – Gazeta Wrocławska
  6 – Głos Wielkopolski
  7 – Kurier Lubelski
  8 – Express Ilustrowany

  Za każdym razem, gdy się umieszcza jakąś OBIEKTYWNĄ opinie na wydaniu internetowym obojętnie w którym z tych powyższych NIEMIECKICH polsko-języcznych dzienników, nie zgadzając się za autorem tekstu, NATYCHMIAST moja opinia jest CENZUROWANA to znaczy oczywiście USUWANA !!!

  Wszystkie te powyższe POLSKO-JĘZYCZNE ANTY-polskie dzienniki zawsze przed wyborami do Sejmu lub Senatu indagują do głosowania na polskich obywateli, ale z mniejszości narodowych zamieszkałych w Polsce, którzy są NIECHĘTNI instytucji Państwa Polskiego oraz ZAJADLE zwalczają etnicznych Polaków !

  Ponadto ten koncern prasowy CELOWO działa na SZKODĘ w następujący sposób:

  1. Wznieca bardzo poważne KONFLIKTY społeczne,
  2. Wznieca INTRYGI polityczne pomiędzy politykami publikując oszukańcze teksty
  4. Celowo SKŁÓCA oraz ZABIJA klina pomiędzy Polakami zamieszkałymi w Kraju, a Polakami wygnanymi z Polski za granice na banicje zarobkową oraz Polonią światową w poczególnych krajach.
  5. Sieje NIHILIZM w polskim społeczeństwie INSYNUUJĄC, że Polacy jako ludzie są NIC NIE warci oraz pariasami świata,
  6. ZAKŁAMUJE historie Polski orz ja celowo przeinacza,
  7. Szydzi z polskich Królów i Bohaterów Narodowych
  7. Wyśmiewa się z polskiej kultury
  8. Szydzi z polskości jako ciągłości Państwa Polskiego.
  9. Indaguje do rozbicia Państwa Polskiego w celu podporządkowania tych rozbitych terytoriów wobec sąsiadujących państw.
  10. Indaguje do separatyzmu regionalnego w Polsce
  11. Wznieca konflikty pomiędzy mniejszościami narodowymi zamieszkałymi na terytorium Polski.
  12. Indaguje do popełniana przestępstw kryminalnych opisując w szczegółach inne dając instrukcje jak te przestępstwa popełniać.
  13. Zachęca do wyrzekania się polskości
  14. Zachęca do deptania Polskiej Konstytucji oraz deptania Kodeksu Karnego.
  15. Wyśmiewa i szydzi z różnych religii oraz wyznań zarejestrowanych w Polsce.
  16. Zachęca do działania na szkodę polskiej gospodarki oraz polskich finansów
  17. Zachęca do korupcji polskich urzędników państwowych
  18. Zachęca do serwilizmu polskich urzędników wobec obcych państw po przez chwalenie takich sytuacji.
  19. Zachęca polskich obywateli i urzędy państwowe do życia na kredyt
  20. Inspiruje do sodomy i gomory moralnej w III RP
  21. Seksualizuje dzieci w Polsce

  Ponadto ta NIE polska propagandowa OŚMIORNICA wydają w Polsce jeszcze 90 tygodników lokalnych oraz bezpłatną gazetę miejską “Nasze Miasto”.
  Średnia dzienna sprzedaż wszystkich dzienników to prawie 320 tys. egzemplarzy !

  Ponadto okopali się Polsce ROSZCZĄC sobie prawo na MONOPOL wydawania wydawnictw o programach telewizyjnych pod nazwami:

  1. Tele Magazyn
  2. Super Tele
  3. TV Pilot

  Zajmuje się również wydawaniem magazynów:

  1. Moto Express
  2. Autogiełda Wielkopolska
  4. Jarmark
  5. Motojarmark

  Ponadto OŚMIORNICA publikuje bezpłatny dziennik “Echo Miasta” ukazujący się dwa razy w tygodniu w SIEDMIU miastach Polski reklamując szczególnie wyroby NIEMIECKIE i nie produkowane w Polsce.

  Ta NIEMIECKA OŚMIORNICA tzw. „Grupa Polskapresse” która jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy grasująca w Polsce ZAWŁASZCZYŁA sobie 100 proc. udziałów w spółce Polski Dom Medialny, wydawcy “Dziennika Polskiego”.

  Ta ANTY-polska OŚMIORNICA NIEMIECKA „Polskapresse” jest współwłaścicielem serwisu ogłoszeniowych:

  1. Gratka.pl
  2. Alegratka.pl,
  3. Motofakty.pl
  4. NaszeMiasto.pl. – miejskiego portalu informacyjnego w 8 miastach wojewódzkich w Polsce.

  Prezesem tej NIEMIECKIEJ OŚMIORNICY „Polskapresse” jest Dorota Stanek, z wykształcenia ekonomistka i zawodowy sportowiec (była kapitanem pierwszoligowej drużyny w Niemczech). Pracowała w niemieckiej firmie motoryzacyjnej BMW. Obecnie dowodzi dużą częścią polskiej prasy. W 2013 r. znalazła się na liście “Home&Market” jako jedna z “50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce” która PARALIŻUJE Państwo Polskie działając na SZKODĘ polskich obywateli.

  Środki masowego przekazu, zwane skrótowo mediami, stanowią dziś najważniejszy czynnik STEROWANIA społeczeństwem. Służąc przez te media WYBRANEJ władzy, wspomagają jej godne i niegodne działania oraz rozpowszechniają i utrwalają ŚWIATOPOGLĄD uznany przez NICH za JEDYNIE słuszny, który działa w INTERESIE NIEMIEC ze strata dla polskich obywateli.

  Rynek prasowy w obecnej III RP jest identyczny jak kiedyś krajach skolonizowanych w Afryce, że wszystkie NAJWAŻNIEJSZE tytuły prasowe są własnością państw kolonialnych, który też wychowuje „kolonialne elity” oraz kształtują umysły tubylców aby byli posłusznymi WASALAMI globalistów zagranicznych.

  Praktycznie teraz NIE MA w całej Wielkopolsce, na Śląsku i Pomorzu ANI jednego polskiego dziennika prasowego, działającego w interesie polskim, gdyż wszystkie tytuły są OPANOWANE przez ZAGRANICZNE koncerny, które MANIPULUJĄ politycznie jak tylko chcą polskim obywatelem, formują umysły etnicznych Polaków jak PLASTELINĘ !

  Inny sposób działania ZAGRANICZNYCH koncernów prasowych w Polsce i zdobywania przez nie nowych rynków jest prosty. Polega na tym, że tworzy się polskojęzyczną MUTACJĘ zachodniego tytułu, nowy tytuł lub KUPUJE STARY, by następnie poprzez olbrzymią kampanię reklamową i dumpingową cenę zdobywać czytelników, a gdy konkurencja, czyli pismo krajowe, padnie, podnosi się cenę i zostaje się MONOPOLISTĄ.

  Kiedy NACZELNY jakiegoś POLSKO-JĘZYCZNEGO dziennika wydawanego w III RP dostaje parę tysięcy Euro pensji od NIEMIECKIEGO koncernu grasującego w Polsce, to taki „naczelny” przestaje zwracać uwagę, czy to, co proponuje jego gazeta, jest DOBRE dla kraju tubylców czyli polskich obywateli, zgodne z polską racją stanu.

  Będzie z całą mocą występował za całkowitą niczym nie skrępowaną „wolnością” dla ZAGRANICZNEGO obcego kapitału, wyprowadzania 100% zysków z Polski, NIE płacenia podatków w Polsce.
  Taki naczelny gazety POLSKOJĘZYCZNEJ w III RP zawsze występuje za najszerszym WYKORZYSTANIEM polskiego zaplecza na rzecz NIEMCÓW i będzie OŚMIESZAŁ , NISZCZYŁ nurty niepodległościowe w gazetach znajdujących się jeszcze w rękach polskich, będzie zwalczał PRO-POLSKIE partie polityczne, będzie WALCZYŁ z tymi, którzy mówią o przerażającej korupcji w polskiej gospodarce lub SERWILIZMIE elit politycznych w Polsce na rzecz interesów zagranicznych, będzie przeciw lustracji lub PRZECIW zwalczaniu ZŁODZIEJSTWA oraz wspierał ZADŁUŻANIE Polski w niemieckich bankach lub UE lub z New Yorku …

  Albo, jak czynią gazety wychodzące na Śląsku lub Pomorzu należące do Passauer Neue Presse lub innych NIEMIECKICH będzie OŚMIESZAĆ prawa Polski do tych ziem wspierając ROSZCZENIOWCÓW z Niemiec !!!.

  Polski system informacyjny i medialne ośrodki w obecnej III RP przestały panować nad sytuacją bo zostały ZAWŁASZCZONE przez OŚMIORNICĘ kapitału ZAGRANICZNEGO, usiłującego zmusić, aby Polacy PRACOWALI na OBCYCH jak w kraju KOLONIALNYM w XIX wieku w Afryce, a wiadomo, że dobrze skoordynowane działania informacyjne mogą obecnie służyć nowym formom uzależnienia, podboju Polski „bez dobywania miecza”.

  NIESTETY, ale „polska władza” przekupnych SERWILISTÓW w III RP „warszawki” jako POPYCHADŁA zagranicznego kapitału zwłaszcza ta w ostatniej dekadzie doprowadziła do takiej sytuacji, że główne źródła przepływów informacyjnych w Polsce, które powinny być źródłami procesów wiążących nasz system społeczno-gospodarczy w jeden sprawny mechanizm pracujący na POMYŚLNOŚĆ polskich obywateli, znajdują się obecnie POZA granicami kraju.

  Oznacza to, że i źródła rzeczywistej władzy nad Polską też się TAM znajdują ZA GRANICĄ, co działa z oczywistą SZKODĄ dla polskich obywateli obojętnie gdzie oni mieszkają !!!

  Kula Lis 62 17.09.2014 10:38:23
 • @brusek 11:57:03
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b7/UPAPrzemysl.jpg/1024px-UPAPrzemysl.jpg
 • @brusek 12:02:06
  Film...
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OXZnGXsUxzg

  Pan poseł Tomański w pochodzie Ukraińców ulicami Przemyśla wraz z bojówkarzami w mundurach UPA.
  Pan poseł Tomański nawołuje do potępienia operacji Wisła a jednocześnie maszeruje razem - ramię w ramię - z członkami zbrodniczej organizacji, uczestnikami OUN-UPA, współuczestnikami Holokaustu Żydów i sprawców ludobójstwa polskiej ludności.

  Skopiowane z http://nie-potepieniuoperacjiwisla.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=119:pan-posel-tomanski-w-pochodzie-ukraincow-ulicami-przemysla&catid=86&Itemid=486
 • @brusek 12:02:06
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3210 Pzdr.
 • @brusek 12:02:06
  Przedstawiciel Rady Najwyższej Rep. Donieckiej B. Litwinow o przyszłości Noworosji, "republika z elementami socjalizmu";
  http://www.youtube.com/watch?v=e_pVo7JDbMs
 • @Repsol 12:03:59
  Michalkiewicza nie trawię - cóż taka fobia, może genetyczna? - ale czasem czytam, i tu sie z nim o dziwo zgadzam...
 • Adnovum
  Dałem jak zawsze 5++++!!! lecz widzę, że znalazła się już jakaś żydobanderowska menda. Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:42:38
  Gdzie, tyle i takich pięknych, dorodnych grzybów nazbierałeś?
 • @brusek 12:03:57
  Bez komentarza...
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Toma%C5%84ski
 • @Kula Lis 62 12:09:59
  W lasach Załęczyńskich.

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 12:08:10
  Ono się nie znalazło, bo ono cały czas tu jest jak zadra w d****e.

  Niestety, ale panoszą się tu jak u siebie, z woli "demokracji".

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 12:11:05
  To ja skomentuję pierwszy na wierzchu wpis w blogu
  http://piotr-tomanski.blog.onet.pl/
  Pan ten domaga sie ułatwienia w nostryfikacji dyplomów ukrainskich uczelni...

  albo takie...
  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/oswWWW/390&09-09-2009&49?OpenDocument
 • @re1 11:46:37
  Zapomniałem
  "Teraz jest tutaj spokojnie, nikt nie strzela - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem szef misji OBWE Paul Picard. "
 • @szczurobronny 10:54:48
  Ci Kozacy są już w Donbasie od dosyć dawna. To jest filmik z defilady , która miała miejsce w Pierewalsku na początku obecnego rozejmu. Tylko Ukropom może się wydawać , że to jest regularna armia rosyjska. :)
  A niektórzy zarzucali Babajowi, że uciekł ze Słowiańska do Rosji tuż przed ewakuacją wojsk powstańczych. On jednak wrócił i jak widać nie sam.
  Kozacki batalion rozrósł się już do wielkości brygady , tak jak parę innych batalionów powstańczych.
 • @AdNovum 10:58:13
  Ciężki sprzęt zorganizowali sobie sami na miejscu dzięki "gościnności i hojności " sztabu wojsk Ukrainy.
 • @brusek 12:17:56
  Banderopitecus Galiciorum?
 • @TomS 12:19:08
  O ile dobrze pamietam - to bylo tak że Striełkow bez strat sie wyrwał ze Słowiańska. O Babaju nic nie było wiadomo i plotki głosiły że "zwiał". Po 2 tygodniach sie "pojawił". Nie do końca wiadomo jak było - ale jego oddział osłaniał Striełkowa, został w Słowiańcku i wywiózł wszystkich swoich ludzi wraz z kolejną grupą rannych!
 • @mania przepraszania 12:21:37
  Ładna nazwa!
  Mam nadzieję że ten wybryk ewolucji ma geny recesywne i z pomocą Noworosjan, a może i naszą, polską pomocą - szybko zniknie z powierzchni naszej pięknej planety!
 • @brusek
  Niemiecka prasa o umowie stowarzyszeniowej UE-Ukraina: To kapitulacja wobec Rosji.

  Niemieccy komentatorzy uznają ratyfikowaną przez PE oraz parlament ukraiński umowę o wolnym handlu oraz przyznanie autonomii separatystom we wschodniej Ukrainie za ustępstwo czy wręcz kapitulację wobec Rosji, przyznając, że Kijów nie miał innego wyjścia.

  „Sueddeutsche Zeitung” pisze w środę o „kapitulacji” Kijowa, zaznaczając, że Moskwa i prorosyjscy separatyści „przeforsowali swoje stanowisko”.

  Ukraina zostanie de facto podzielona

  — stwierdza korespondentka gazety Cathrin Kahlweit, dodając, że

  zrezygnowano z walki o terytorialną integralność Ukrainy.

  Nowa ustawa przewiduje na terenach opanowanych przez separatystów własną milicję, własną kontrolę granicy i własne wybory.

  Nowa linia podziału? Nowa granica? Własna milicja? To wygląda na poddańczy ukłon wobec interesów Moskwy i w rzeczywistości jest właśnie takim ukłonem

  — ocenia „SZ”.

  Autorka komentarza przyznaje, że władze w Kijowie nie miały alternatywy. Wobec przewagi Rosji, wojnę we wschodniej części kraju można było zakończyć tylko dzięki ustępstwom wobec separatystów.

  Prezydent Petro Poroszenko ma nadzieję, że publiczne opowiedzenie się po stronie Zachodu i jego wartości złagodzi oburzenie tych, którzy czują się zdradzeni, w tym osoby, które uczestniczyły w protestach na Majdanie lub później straciły mężów i synów w walkach.

  Ratyfikacja umowy stowarzyszeniowej oceniona została w Kijowie i Brukseli jako wydarzenie historyczne. Równie historyczna jest ustawa dla Wschodu, która nie daje separatystom co prawda niepodległości, lecz faktycznie prawo do współdecydowania o przyszłości Ukrainy. Być może nie można było tego uniknąć nie chcąc dopuścić do ekonomicznego i społecznego upadku kraju. Ta decyzja może jednak „na średnią metę” zmienić Ukrainę bardziej niż fakt opowiedzenia się po stronie Zachodu - konkluduje korespondentka „Sueddeutsche Zeitung”.

  Według „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, ustępstwa UE wobec Rosji - i to w sytuacji, gdy Kreml rozpętał wojnę przeciwko Ukrainie - „pozostawiają niesmak”.

  Pozorne ustępstwa wobec agresora nie muszą jednak być szkodliwe

  — ocenia „FAZ”. Ostatnie tygodnie wykazały, że kierownictwo rosyjskie - gdy zostaje zepchnięte do defensywy - nie waha się przed dalszym zaostrzeniem konfliktu. Wojny z Rosją Ukraina nie jest w stanie wygrać, zaś UE dysponuje niewieloma środkami, by przyjść jej z pomocą.

  Rząd w Kijowie powinien więc rzucić się do walki na innym odcinku - przeciwko systematycznej korupcji i za budową demokratycznego państwa prawa

  — czytamy w „FAZ”.

  Szanse na zwycięstwo są największe wtedy, gdy na wschodzie Ukrainy milczy broń - uważa autor komentarza. Przyjęte rozwiązania nie kończą konfliktu, a co gorsza zwiększają niebezpieczeństwo powstania wokół Doniecka i Ługańska kontrolowanego przez Rosjan niby-państwa. Porozumienie daje natomiast Ukrainie trochę czasu i przynajmniej teoretycznie szansę, że Moskwa odejdzie o konfrontacyjnego kursu - pisze „FAZ”.

  Wydawany w Berlinie „Tagesspiegel” pisze wręcz o „rozsądnym geście Kijowa wobec separatystów”. Odsunięcie terminu wejścia w życie umowy o handlu między Ukrainą a UE traktowane jest z nieufnością, stwarza jednak też szansę - ocenia komentatorka Claudia von Salzen.

  UE i Ukraina mogą wykorzystać ten czas na skłonienie Rosji do kompromisów i uzmysłowić jej, że nie musi ponieść strat w wyniku umowy o handlu

  — czytamy w „Tagesspieglu”.

  Ukraina dokonała wyboru - widzi siebie raczej w UE niż w Unii Euroazjatyckiej. Rosja powinna wreszcie pożegnać się ze złudzeniem, że będzie mogła traktować sąsiadów jak wasali - konkluduje „Tagesspiegel”.

  Kompromis została zawarty zbyt późno

  — uważa „Berliner Zeitung”. Gdyby Europa wcześniej dopuściła Moskwę do negocjacji, uwzględniając uzasadnione interesy gospodarki rosyjskiej i wschodnioukraińskiej, sprawy mogły potoczyć się inaczej. Teraz Kreml nastawił się na „krwawą wrogość” wobec Ukrainy i nie jest jasne, czy zgodzi się na kompromisy, czy też domagać się będzie kapitulacji.

  Bardzo sceptycznie ocenia ratyfikowanie umowy Ukraina-UE ukazujący się w Dreźnie dziennik „Saechsische Zeitung”.

  Świętowanie umowy przychodzi trudno - ten kawałek papieru podzielił kraj, uczynił z ludzie zaciekłych wrogów i kosztował życie kilku tysięcy osób. Czy był tego wart? To pytanie musi sobie zadać m. in. UE, która „postawiła Ukrainie ultimatum - albo za albo przeciwko integracji z Zachodem”

  — czytamy w „Saechsische Zeitung”.

  mc,PAP
  Zadaniem niemieckiej prasy jest POkazac Ukraincom, gdzie ich miejsce! To miejsce uzgodnila Merkel z Putinem ! Wiec piszą już bez ogrodek, czyli PRAWDĘ by POgnebiać Ukraińców, żydobanderowców, pamiętam, że już Radek to robił! Sikorski zadania przedstawił już wcześniej: POdpiszcie, bo wyginiecie"! Pamiętajmy także, że naczelny autonomista III RP - Tusk awansował. Czy po to, by zrealizować AUTONOMIĘ POMORZA (z własnym wojskiem, finansami), co proponował w 1992 r. na Kongresie Kaszubów. POdobnie bedzie z nami POTusk zdrajca juz uklada sie z Niemcami zna jezyk niemiecki i mial dziadka w Wehrmachcie i SS/SD a to wielki atut!!!
 • A u Motoroli zajęcia malarskie
  https://www.youtube.com/watch?v=fGI1Tac5LkY
 • @brusek 12:25:17
  Ślepa gałąź ewolucji człowiekowatych. Charakterystyka;
  -skłonność do niekontrolowanej agresji, objawiającej się w atakach fizycznych lub słownych,
  -sklonność do dewastacji otoczenia,
  -część osobników przejawia silny poped do autodestrukcji
 • @szczurobronny 10:53:31
  Tekst "poprawny politycznie" a do tego niepoprawny technicznie.
  Mamy się biernie przyglądać majstrowaniu ukropów przy atomówce? I schrony budować? Najbardziej ostrej części mojego komentarza po tym tekstem cenzura nie przepuściła.
  Autor nie ma pojęcia, że broń jądrową można zbudować BEZ przeprowadzania próbnej eksplozji, próbna eksplozja na przeciwniku wygląda o wiele lepiej!:))).
  Wyolbrzymia też zarówno koszty, jak i czas trwania takich prac, bo pewnie ma na myśli bombę uranową U235 z uranu "wyekstrahowanego" z prętów paliwowych i poddanego wzbogaceniu. To oczywisty nonsens.
  Ukraina może bardzo szybko mieć pluton prawie "weapon grade" po pewnych ingerencjach w reaktory energetyczne. Natomiast instalacji do wzbogacania uranu (złoża uranu to sławetne Żółte Wody) ani specjalnego reaktora do pędzenia plutonu (np typu CANDU) na pewno nie będą budować.
 • @brusek
  Generalski dwugłos. Skrzypczak: Polsce nic nie grozi. Polko: I u nas możliwa jest wojna hybrydowa. http://media.wpolityce.pl/cache/d0/1b/d01bdc47796ab955732ce5a7151aa607.jpg

  „Polsce nic nie grozi. Putin nie odważy się na konfrontację z NATO, bo ma świadomość, że Sojusz jest na tyle silny i zdeterminowany, żeby się oprzeć jego zakusom” – mówił w TVP Info gen. Waldemar Skrzypczak pytany o to, czy Polska może obawiać się agresji ze strony Rosji. Generał Roman Polko już takiej pewności nie ma.

  Zdaniem generała Skrzypczaka konfrontacja z NATO spowodowałaby upadek – i Rosji, i samego Putina.

  Dlatego, jego zdaniem, Putin nie myśli o konwencjonalnym prowadzeniu wojny, a gdyby chciał prowadzić działania hybrydowe i wykorzystać do swoich celów Polaków tak jak wykorzystał rosyjskich separatystów na Ukrainie, nie znajdzie w Polsce środowiska, które by takim działaniom sprzyjało.

  Nie będzie szukał zaczepek z Polską

  -– stwierdził generał.

  Jak podkreślił jednak, mimo że ze strony Rosji raczej nic nam nie grozi, to polska armia nie powinna zasypiać gruszek w popiele.

  Powinna się rozwijać, wzmacniać, doskonalić i modernizować

  -– stwierdził. Powiedział także, że skoro społeczeństwo daje środki na to, aby armia była silna, to nie wolno ich marnować.

  To jest ok. 140 mld zł (tyle Polska ma przeznaczyć na modernizację armii w ciągu 10 lat – red.). Jeśli podatnik zaakceptował taką kwotę(…), to ma świadomość, że ta armia musi być silna w kontekście zagrożenia, które niesie ze sobą sytuacja na wschodniej Ukrainie

  -– mówił generał.

  Tymczasem były dowódca GROM generał Roman Polko w rozmowie z portalem onet.pl zwraca uwagę, że sposób w jaki Rosja zaatakowała Ukrainę nie jest niczym nowym.

  Większość konfliktów w historii świata przebiegała według takiego scenariusza: prowokacje w celu znalezienia pratekstu do agresji, dywersja, uruchamianie V kolumny, wojna propagandowa. W tym, co obserwujemy współcześnie tak naprawdę nie ma więc niczego nowego

  — powiedział w rozmowie z portalem.

  Fakt, że kilkadziesiąt lat temu nie było działań w cyberprzestrzeni, bo coś takiego po prostu nie istniało, niewiele zmienia w tym typowym scenariuszu. Ale „wojna hybrydowa” może być wykorzystana w stosunku do każdego kraju - także wobec Polski

  — dodał.

  Były dowódca GROM ocenia, że najskuteczniejszą odpowiedzią na towarzyszącą tej strategii propagandę byłoby jej demaskowanie, a „małe zielone ludziki” - czyli żołnierze bez oznaczeń przynależności państwowej i wojskowej - powinni być traktowani przez świat „jako terroryści”.

  Takiej propagandy, jaką dziś używa Rosja, nie powstydziłby się sam Goebbels, musimy ją demaskować. Międzynarodowe konwencje i umowy o prowadzeniu wojny dotyczą wyłącznie żołnierzy, umundurowanych i noszących oznaki przynależności państwowej

  — zauważył. I sięga po argumenty historyczne.

  W 1939 roku mieliśmy do czynienia ze „śmieszną wojną”, lokalnym konfliktem do czasu, gdy celem była tylko Warszawa. Zachód obudził się za późno, gdy na celowniku znalazła się Moskwa, Paryż i Londyn. Dziś jest nie inaczej - dopóki Zachód nie poczuje się zagrożony, będzie miał skłonność do bagatelizowania tego, co się dzieje na Ukrainie i uznawania tej wojny za lokalny konflikt o niskim znaczeniu międzynarodowym

  — stwierdził gen. Polko.

  Wojskowy przypomniał jednak, że NATO, pomimo drastycznych cięć budżetowych na wojsko w Europie, wciąż ma dominującą przewagę nad Rosją: militarną, ekonomiczną oraz w cyberprzestrzeni.

  Jednak dzisiaj to Rosja dyktuje warunki, a NATO mimo sygnałów o zagrożeniu swojej wschodniej flanki reaguje jedynie zmianą retoryki - w rodzaju „Rosja już nie jest zaufanym partnerem, jakim była przecież jeszcze kilka miesięcy temu”; Władimira Putina wciąż ocenia się raczej jako „niegrzecznego chłopca” niż kogoś, kto może zechcieć uderzyć dalej niż tylko na Ukrainę

  — stwierdził gen. Polko.

  ansa/TVP Info/onet.pl
  Obaj tradycyjnie gadają bzdury. Aż przykro to czytać... Czy już w mediach nie ma żadnych fachowców tylko sami propagandyści, którzy odwagi nabrali po wyjściu do cywila? Najpierw Skrzypczak straszył wojną a teraz mu się odwidziało? Polko z kolei zapomniał, że Rosja to już nie ZSRR tylko państwo kapitalistyczne i że Majdan rozgrywał zachód po tym jak aktualny prezydent przyjął kurs na wschód...
 • @brusek 11:57:54
  A tu była przewodnia siła narodu znowu się napiła 15 września "ja błagadarju was tawariszcz Putin"

  widać zmienia front po popijawie z FSB
  http://panorama.tvp.pl/16851116/wystep-kwasniewskiego
  podobnie czyni nasze redio erewań [ prezydencka kancelaria] po wizycie w Łucku naszego redzisława wielkiego
  cytat " Dodano: 14.07.2013 [13:50] Prezydent dostał jajkiem na Ukrainie http://niezalezna.pl/43601-prezydent-dostal-jajkiem-na-ukrainie

  W czasie wizyty w Łucku Bronisław Komorowski został "zaatakowany" jajkiem. Po wyjściu z katedry prezydent witał się ze zgromadzonymi. W pewnym momecie po ramieniu poklepał go młody chłopak, rozbijając na marynarce jajko. Został natychmiast obezwładniony.

  Zajścia nie potwierdza prezydencka kancelaria. - Nikt z delegacji towarzyszącej prezydentowi nie zaobserwował takiego incydentu - powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, szefowa prezydenckiego biura prasowego."

  Obiecywacze, kłamcy, ludzie bez honoru to samo dwie kaczki jedna z UE, a druga z kraju.

  Pozdrawiam
 • @brusek 12:23:04
  Dziennik Trybuna napisał: "Manewr Striełkowa przejdzie do annałów prowadzenia wojen. Takiej sytuacji jak ewakuacja Słowiańska, wraz z cywilami i całym sprzętem, BEZ STRAT, nie notują annały!
  Zwyczajowo w takiej sytuacji okrążeni byli "wypuszczani, tylko po to, aby ogniem na płaskim terenienie zniszczyć doszczętnie skoncentrowane oddziały."
 • @brusek jak go nie lubię to w tym temacie się z nim zgadzam.
  Korwin-Mikke przeciwko umowie stowarzyszeniowej UE-Ukraina: „Rosjanie spotykają się z ciągłą agresją!” arlament Europejski, oraz równocześnie Rada Najwyższa Ukrainy ratyfikowały dziś umowę stowarzyszeniową UE-Rosja. Wśród 127 eurodeputowanych głosujących w Strasburgu przeciw ratyfikacji był Janusz Korwin-Mikke.

  W swoim krótkim przemówieniu przed głosowaniem zwrócił się do swoich kolegów z Parlamentu Europejskiego:

  Aby z kimś się zmierzyć, trzeba go najpierw zrozumieć. Pozwólcie nam spróbować zrozumieć Rosję. Po pierwsze Federacja Rosyjska jest legalnym sukcesorem Związku Sowieckiego. Z ich punktu widzenia, spotykają się z ciągłą agresją. NATO połknęło NRD, połknęło kraje RWPG i kraje bałtyckie. Teraz Pakt Północnoatlantycki chce podporządkować sobie Ukrainę i zainstalować swoje rakiety. Rosja broni się przed tą silną, agresywną organizacją

  — stwierdził przewodniczący KNP.

  Znany z uwielbienia Rosji i fascynacji Putinem polityk przypomniał:

  Po drugie Rosja pamięta wciąż, że w 1983 na Grenadzie powstał marksistowski, antyamerykański rząd, Ronald Reagan wysłał wojska i obalił ten wybrany rząd. Nie było okrzyków oburzenia ze strony demokratów. Po trzecie, Rosjanie dobrze grają w szachy. Wiedzą, że NATO nie chce Ukrainy. NATO wysłało najmocniejszy z możliwych sygnał do Jego Ekscelencji Putina, że może zrobić z Ukraina co tylko zechce

  — mówił.

  Przypomniał, że Unia Europejska nie posiada żadnych wojsk.

  Możemy tylko drażnić niedźwiedzia. Niedźwiedź leży na granicy z Ukrainą, nie na granicy z Polską czy Francją. Możemy robić to bezpiecznie. Ale proszę, myślcie o Ukraińcach. Będziemy głosowali przeciwko

  — zapowiedział i tak zrobił. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EoVhDNwQUd0
 • @Kula Lis 62 12:32:54
  Ci panowie na zdjęciu to żadni generałowie, no chyba że ministarstwa propagandy albo na etatach obcych armii. Gdyby Kukliński żył to też pewnie występowałby jako autorytet moralny...
 • @Alojzy81 12:37:03
  Musze znów zacząć kupować Trybunę!
  Oni nas żywcem cytują!!!!!!!!!!!!!!

  Ciekawe kiedy Onet zacznie nas cytować razem z literówkami i naszymi błędami?
  :)
 • @Kula Lis 62 12:32:54
  and brusek piszcie blogi na neon24 to nie jest trudne.
  Za dużo treści - teraz trzeba jak na froncie krótkie i jasne informacje.
  Jak to śpiewają "teraz każdy może trochę lepiej, lub trochę gorzej":)
  Pozdrawiam
  No brusek stara się, często krótkie sedno w opisie do linku.
 • @Kula Lis 62 12:28:52 No właśnie, czy to na pewno niemiecka prasa?
  Od dawna te niemieckie szmatławce judzą przeciwko powstańcom i Rosji, chociaż niemiecki rząd jest o wiele bardziej wstrzemięźliwy w popieraniu banderowców.

  Od dawna intryguje mnie narodowość faktycznych właścicieli tych niemieckich szmat.
 • @brusek 12:45:54
  Aktualizacja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=7jJR479AoS4&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @Kula Lis 62 12:38:23
  Przecież to mówił Nigel Farage chyba, że się mylę z tym szturchaniem niedźwiedzia.
  Następny przypisujący sobie słowa, których pierwszy nie wypowiedział.
  A może się mylę.:)
  Pozdrawiam
 • @re1 12:48:08
  Ale wciaż są zarzuty że za krótko!
  :(
 • No to mamy chyba "NEWS DNIA"!
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kontrowersyjny-koncert-ma-byc-przeniesiony-z-kosciola-do-zydowskiego-muzeum-
 • @mania przepraszania 12:58:02
  To żaden NEWS, a tylko ujawnienie inspiratorów.
 • Kliczko stawia mur
  W TBN Russija relacjonowano aktualną wizytę Witalija Kliczki w Berlinie. Podczas konferencji prasowej doszło do kompromitacji ponieważ Kliczko zaproponował aby Niemcy udzielili Ukrainie pomocy finansowej oraz logistycznej w budowaniu muru na granicy z Rosją !!!!!. Kliczko zauważył, docenił i podkreślił doświadczenie Berlina w budowaniu muru i zaproponował aby Niemcy sprezentowały Ukrainie know how w tej dziedzinie.
  Oglądający jego wystąpienie Niemcy strzelili buraka ..... :)
 • Belgijski najemnik w batalionie Azow
  https://www.youtube.com/watch?v=TG_oX-TtXRM

  Polowanie na drona. Jeśli dobrze rozpoznaję widoczny krajobraz to jeszcze sprzed rozbicia "południowego korytarza".
  https://www.youtube.com/watch?v=UHIiKppC_Ik
 • @jazmig 12:48:58
  Mnie nie intryguje, ja ją znam, to Une/Eskimosi!
 • @fretka 13:08:15
  Te ich filmowe pozy są rewelacyjne. Po co ich karabinki wyposażono w kolby skoro zamiast opierać na barku trzymają je pod uchem? :)
 • @xbodek 13:17:52
  Polskie hełmy i kamizelki na Ukrainie.

  http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=225415&d=1410944674

  http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=225416&d=1410944698

  http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=225417&d=1410944712

  http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=225418&d=1410944728
 • @brusek 12:56:05
  Nie martw się, niektórzy/e lubią długo, a niektórzy/e krótko.
  Pozdrawiam:)
 • @asdf 13:23:21
  Mylisz się, nie wiadomo skąd nadejdzie przeciwnik.
  Jak się strzela do rzutków wprawki ćwiczebne, to kolba jest tuż powyżej biodra na przedłużeniu ramienia.
 • @xbodek 13:26:46
  Prawdopodobnie Jarosz nie żyje. Według jednego z dowódców Opłotu został śmiertelnie ranny w szyję podczas ostrzału moździerzowego.
  https://www.youtube.com/watch?v=q9TwuHY4FCQ
 • @promyx 13:11:16
  Mamy więc tak (małe podsumowanie).

  Demokratyczne i proeuropejskie władze kraju nazywanego tymczasowo "Ukrainą" proszą demokratyczne i proeuropejskie władze Niemiec o pomoc techniczną i finansowa oraz know-how z zbudowaniu czegoś co ma mieć zadanie zburzonego muru berlińskiego.

  Proszą jeszcze Muzeum Żydowskie w demokratycznym i proeuropejskim kraju nazywanym "Polską" o możliwośc zorganizowania koncertu aby zebrac fundusze na pomoc dla swoich mołojcow...

  Mołojcy ci dzięki miłosierdziu potomków niedomordowanych Polaków i Żydów w czasie II Wojny będą mogli kontunuować mordowanie i holokaust rosyjskojęzycznej części społeczeństwa kraju o tymczasowej nazwie "Ukraina".

  W niedługim czasie należy się spodziewać prośby do władz Izraela o pomoc finansowa i know-how w budowie stosownych krematoriów oraz własz demokratycznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej o odpowiednie ilości środków trujących do opylenia nad DOnbasem - podobnie jak USA robiło to nad Wietnamem, w celu zlikwidowania w sposób szybki i humanitarny problemu "moskali" - czyli "ostatecznego rozwiązania kwestii moskalskiej"...

  Po uporaniu się z tym problemem technicznym, i po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia, proeuropejski kraj o tymczasowej nazwie "Ukraina" będzie kontynuował prace nad oststecznym rozwiązaniem kwestii: polskiej, węgierskiej, greckiej. słowackiej, rumuńskiej itd...

  Aż do pełnego oczyszczenia genetycznego kraju...
 • @re1 13:33:53
  Ale to jest pozycja do oddania tylko jednego strzału, kolejny będzie na pewno niecelny. No chyba że M4 są bezodrzutowe :)
 • @re1 12:52:42
  Chyba Ozjasz powielił Nigela, lecz nie ma to nic do rzeczy. Pozdrawiam.
 • @re1 12:48:08
  Nawet mam pomysł i wstęp... Tylko nie mam czasu! / zegarek posiadam!/
  hehehehe
 • @asdf 13:38:30
  Comment, google grafika: "pozycje strzeleckie", podręcznik strzelca wyborowego, jak nie należy się naprężać, służba w wojsku, itd. itp.

  służba w narodowych siłach rezerwowych:(
 • @Kula Lis 62 13:45:36
  Może tak, może nie.
  Glory Ukraine lub Glory Russia.
  Mówi raz tak, a drugi raz tak.

  cytat [A tu była przewodnia siła narodu znowu się napiła 15 września "ja błagadarju was tawariszcz Putin"

  widać zmienia front po popijawie z FSB
  http://panorama.tvp.pl/16851116/wystep-kwasniewskiego]
  Może tak, może nie.
  Pozdrawiam
 • @Magia 14:11:53
  [url=http://naforum.zapodaj.net/cf00d7979f9d.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cf00d7979f9d.jpg[/img][/url]

  a Dziń Dybry Łaskawej Pani.
 • @Magia 14:11:53
  A co to zmienia przecież ta sama promocja.
  "Dawid Wildstein i Wojciech Mucha.":(
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/213263-koncert-nasze-serca-z-ukraina
  Pozdrawiam
 • @re1 14:17:32
  Podebrał mojego wąsa z lat młodości.
 • @szczurobronny 14:23:04
  Dzięki :)
  @Repsol 11:23:08
  cytat z linka [Tu, gdzie jesteśmy, na wysokości Gukowa i Doniecka, po stronie ukraińskiej nie ma już państwa ukraińskiego. Te tereny są w rękach separatystów, zwolenników samozwańczych republik, dlatego nikt tu już nie strzela - zauważa Picard.........

  re1 17.09.2014 11:46:37
  Pozdrawiam
 • @re1 12:48:08
  Dokładnie,dawajcie linki,nie wklejajcie całych "elaboratów" bo tego jest za dużo i nikt nie będzie tego czytał.Podobnie ze zdjęciami i filmami,też tylko linki,wieczorem strona przestaje działać,nie może się odświerzyć.Pozdrawiam
 • W związku z sytuacją na Ukrainie.
  W związku z wydarzeniami na Ukrainie, Brytyjczycy poczuli ukłucie niepokoju. W związku z tym, w Wielkiej Brytanii podniesiono stopień zagrożenia z "Podirytowany" do "Zezłoszczony". Jak zapowiadają źródła rządowe, może on zostać powtórnie podniesiony do "Rozgniewany", lub nawet "Oburzony". Anglia ostatni raz podniosła stopień zagrożenia do "Oburzonego" w 1940, kiedy prawie skończyła się herbata. Zmieniono również skategoryzowanie terrorystów. Dotychczas określano ich jako "Męczących", teraz znaleźli się w kategorii "Nieznośnych". Ostatni raz użyto tej kategorii zagrożenia w 1588, kiedy Brytanii zagrażała hiszpańska armada.
  Szkoci z kolei zmienili poziom zagrożenia z "Wkur**ieni" na "Skopmy tyłki skur**wysynom"(Brytyjczykom). Szkoci nie znają innych poziomów zagrożenia. Właśnie dlatego przez ostatnie 300 lat byli wystawiani na pierwszej linii przez Armię Brytyjską.
  Rząd Francji ogłosił wczoraj zmianę poziomu zagrożenia z "Uciekaj" na "Kryj się". To prawie najwyższy stopień w tamtejszym systemie - wyżej są jedynie "Kolaboruj" i "Poddaj się". Podniesienie poziomu zagrożenia ma związek z pożarem fabryki białych flag, który znacząco zmniejszył zdolności obronne francuskiej armii. Poziom zagrożenia opada wraz z oddalaniem się Mistrali od Lazurowego Wybrzeża.
  Włochy zmieniły poziom zagrożenia z "Mów głośno i gestykuluj" na "Pręż muskuły". Pozostałe dwa poziomy to "Nieefektywne operacje wojskowe" i "Zmiana stron". Pokazują w UE środkowy palec.
  Niemcy zmienili alert z "Pogardliwej arogancji" na "Załóż mundur i śpiewaj pieśni marszowe". Pozostałe dwa poziomy to "Najedź sąsiadów" i "Przegraj". Merkel konsultuje budowę nowych gazociągów.
  Belgowie z kolei (jak zwykle) jedynym zagrożeniem, jakiego się obawiają, jest przeniesienie kwatery głównej NATO z Brukseli do Polski.
  Hiszpanie są podekscytowani, z pierwszego rejsu swoich nowych łodzi podwodnych. Są one pięknie zaprojektowane i mają szklane dno, dzięki czemu nowe okręty Hiszpańskiej Marynarki Wojennej mogą oglądać stare okręty Hiszpańskiej Marynarki Wojennej. Boją się jednak patrzeć bo widzą na wodzie cień TU 160, a słyszą TU-95 lecący z wizytą przyjaźni na Kubę.
  W tym samym czasie Australia podniosła poziom zagrożenia ze "Spoko wodza" na "Biedzie dobrze, ziomek". Do najwyższego poziomu zagrożenia pozostały "Kurka, chyba odwołam grilla w weekend" i "Grill odwołany". Nigdy w historii Australii nie wystąpiła jeszcze sytuacja wymagająca odwołania grilla. W wypadku odwołania jednak grilla kiełbasę przekażą bezpłatnie Aborygenom.
  W powstałej sytuacji Ukraina większością głosów (Oligarchów +CIA) postanowiła się rozpaść.
  Naród dzieli się na tych co za i co przeciw głodowi.
  Usrael coś poknuwa ale boi się ISIL którego tworzenie mu nie wyszło
 • @re1 14:08:35
  W grafice google wszędzie gdzie strzelec posługuje się bronią długą, kolbę ma wyraźnie opartą o bark, a nie wywija nią w powietrzu koło ucha. Tako też mnie uczono podczas służby zasadniczej (a wyniki strzelań miałem na tyle dobre, że nawet parę dni urlopu nagrodowego się uzbierało) - chociaż, jako że służyłem w wojskach pancernych, to może zajęcia strzeleckie nie były traktowane priorytetowo i czegoś nas nie nauczyli. Wg. mnie pozycja, którą prezentują kolesie na zdjęciu jest bardziej filmowa niż praktyczna - ani do strzału, ani do obserwacji pola walki.
 • @brusek 11:57:03
  To zdjęcie pokazuje prawie dokładnie środek II Rzeczypospolitej.
 • @re1 14:08:35
  Sorry już znalazłem: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTt4oClJKpWdd3q__JO3cvvMiZzncGxt8OkvVav8d-VlU81PPyqrQ
 • mocno skacze, co jest zrozumiałe, bo kto nie skacze ten Moskal.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/e6c7a7350b3c.png.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e6c7a7350b3c.png[/img][/url]
 • @asdf 14:37:43
  [url=http://naforum.zapodaj.net/78f69aeb3d7f.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/78f69aeb3d7f.jpg[/img][/url]
 • @oleg 15:00:50
  Po co piszesz takie bzdury,jeżeli nie jesteś tego pewien?
  Nikt nie pokaże,co faktycznie pojechało z Kozakami na front,to oczywiste.
  Logiczne,że z Rostowa na piechotę nie poszli.
 • @brusek 11:17:26
  Tak już znalazłem :

  http://odfoundation.eu/a/4779,70-helmow-trafilo-w-rece-batalionow-donbas-i-ajdar

  Najlepszy tekst "Zgodnie z ostatnią nowelizacją rozporządzenia Ministra Gospodarki osoby fizyczne mogą wywozić sprzęt defensywny taki jak hełmy czy kamizelki kuloodporne w „ilości niezbędnej do ich ochrony osobistej”. Co izba celna interpretuje jako 5 sztuk na osobę."

  Wychodzi na to że nazywanie banderofilów półgłówkami jest niewłaściwe - wg izby celnej mają oni po pięć głów (szkoda że wszystkie puste.
 • @asdf 14:40:37
  Nauczyć się wklejać tak, żeby inni widzieli.
  Dostaniesz od niektórych Pań za używanie ironii.
  Pozdrawiam
 • @oleg 15:00:50
  Szkoda ci, bo nawet takiej nie potrafisz zebrać.
  Tylko mamon, mamon i jeszcze raz mamon.
  FED z SSZA to już nie wiem, ale chyba z tyle zer dodrukował
  000000000000000000000000000000........
 • @oleg 15:00:50
  Oj zapomniał dodawszy.
  Ty, taki młody? a już ślepawy.
  A z tyłu pod budynkami to co stoi w rządku początek ...броньована......
 • @brusek z sieci/dobre?
  Ojczyzna bez żołnierza, to jak bez miecza kat
  Więc biorą kwiat młodzieży od wielu, wielu lat
  A gdy spod ciężkich tanków robocza tryska krew
  W salonach hut i banków wesoły słychać śpiew:

  Niech żyje wojna!
  Muzyczka marsza rżnie
  Wojna!
  Pieniążki sypią się
  Wroga bij w imię Boga
  Za cudzą kieszeń oddaj młode życie swe!

  Dyrektor w gabinecie kolację smaczną pcha
  Wesoły jest bo przecie waleczną armię ma
  A gdy robociarz marnie w okopach będzie gnił
  On grubą forsę zgarnie i brzuch mu będzie tył.

  Niech żyje wojna!
  Muzyczka marsza rżnie
  Wojna!
  Pieniążki sypią się
  Wroga bij w imię Boga
  Za cudzą kieszeń oddaj młode życie swe!

  Na Placu Piłsudskiego trebacze w trąby dmą
  To wódz Państwa Polskiego przegląda armię swą
  A gdy ktoś kwiatki głupie na grobie złoży twym
  To ty nieznany trupie zaśpiewaj razem z nim:


  Niech żyje wojna!
  Muzyczka marsza rżnie
  Wojna!
  Pieniążki sypią się
  Wroga bij w imię Boga
  Za cudzą kieszeń oddaj młode życie swe.

  Po śmierci ci wykopią wygodny wspólny grób
  Wesoło jest tam chłopie-co krok to inny trup
  A gdy cię uczuć fala w miłosny popchnie szał
  To z siostrą ze szpitala zabitą będziesz spał

  Niech żyje wojna!
  Muzyczka marsza rżnie
  Wojna!
  Pieniążki sypią się
  Wroga bij w imię Boga
  Za cudzą kieszeń oddaj młode życie swe!

  Niech żyje wojna!
  Muzyczka marsza rżnie
  Wojna!
  Pieniążki sypią się
  Wroga bij w imię Boga
  Za cudzą kieszeń oddaj młode życie swe!
 • @oleg 15:00:50
  Na tym video było wszystko, byli żołnierze z broną, były też kobiety w mundurach ale byli i mężczyźni tylko w mundurach. Jeśli ktoś potrafi patrzyć to zobaczy to co należy. Chciałbyś żeby te kobiety niosły garnki, niektórzy z facetów skrzynie ze smarem a za nimi jechały taczki z suchym prowiantem?
  To była defilada, czyli przemarsz żołnierzy przed dowództwem. W Kijowie zresztą, w czasie defilady, też nie było facetów od butów, koców sucharów.
  Tak że, oleg, komu ty q... służysz?
 • @kkkkk 15:31:21
  Taborów,taborów nie widział i dlatego pyta!:)))))
 • @adalbert05 15:34:59
  Zaśpiewał Adalbert:)
 • @brusek 14:02:21
  Słuchałem w w tvn biz Sariusza Wolskiego, ten człowiek jest jakiś nawiedzony i chory- mówi w mediach co będzie jak jest i jak będzie z Rosją, a to są jego pobożne życzenia , przykład z rozmowy Chińczycy nie będą brać gazu od Rosji bo za chwilę będą wydobywać gaz, ale już nie dopowiedział, że Chińczycy z Rosjanami podpisali kontrakt na 30 lat gdzie Chińczycy zobowiązali się do odbioru tyle i tyle gazu za takie i takie pieniądze(ponoć 150$/1000 m3!!! gdy my płacimy za to 525$), czyli Rosjanie mają zagwarantowaną kasę na następne 30 lat a co będzie potem to się okaże, Sariusza już pewnie nie będzie na tym świecie.
 • @xbodek 13:33:57
  Płakał za tą kanalią nie będę. Niech się smaży w piekle na spokojnym ogniu.
 • @Kula Lis 62 15:28:06
  Tę piosenkę śpiewał Stanisław Grzesiuk. napisał też książkę p.t. PIĘĆ LAT KAC ETU. Sam siedział na Pawiaku 5 lat i cudem uniknął śmierci. Ta piosenka jak widać jest nadal aktualna i w czasach teraźniejszych.
 • @brusek 13:37:13
  No cóż , krócej tego wyrazić się nie da.
 • @Kula Lis 62 15:41:54
  Syriusz zamiast przejmować się Rosją, powinien pomyśleć co będzie jeśli Rosjanie nagle przestana być zainteresowani wysyłaniem gazu i ropy do Polski. A stanie się to, że nagle cała chemia i przemysł stanie się niekonkurencyjny, zabraknie nawozów, rolnictwo będzie uzależnione od importu, rafineria w Płocku zostanie zamknięte, elektrociepłownie trzeba będzie przerobić na inny rodzaj paliwa itd, itp.
  Rosja sobie bez naszych jabłek czy lodówek poradzi, my bez gazu i ropy nie....
 • @AdNovum 10:58:13
  Nie tylko ciężki sprzęt mają ale i King Konga (3:22) ;-)
 • @fretka 15:51:23
  Achtung, Achtung!

  redio programma 1 nadawało informaciu 16:00:
  sobiramy na hełmy ochronne i my sobrali na siemdiesat sztuk
  (korespondent z Iwano-Frankiwska)
  pyta redakcja: Kto je otrzyma?
  odpowiedź: batalion "AJDAR" i "DONBAS"

  Rżnie Was Ukraino w bambuko przywódca czekolady i jego pomagiery.
  Sobie wypłacają VAT od dostaw dla wojska, a wy zbieracie dla swoich otumanionych chłopaków na sprzęt.

  Oj duraki, duraki.

  Rozumiem, że dzieci trzeba chronić, dlaczego nie czynią tego Wasi przywódcy?
 • @oleg 15:53:05
  To jak z rozumem, niby jest, a go nie widać.
 • @oleg 15:54:23
  "niezatankowane"
  A ty przypadkiem nie tego? żulik!
  https://www.youtube.com/watch?v=itSNAzWDpeQ
  Pozdrawiam
 • @oleg 15:54:23
  Nie bój nic. Ukraińska armia wkrótce dostarczy im tego więcej. Będzie też paliwo i amunicja. Podobno już jest wystarczająco tylko obsług brakuje.
 • @oleg 15:48:29
  Pokazali, pokazali . Oglądałeś pewnie okrojony klip z samego przemarszu. Przejazd pojazdów był potem.
  Jak przejrzysz ten blog (to forum) z początku obecnego zawieszenia broni to znajdziesz link.
 • @oleg 15:54:23
  [url=http://naforum.zapodaj.net/b5cd4c5e5f70.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b5cd4c5e5f70.jpg[/img][/url]
 • @Kula Lis 62 15:46:24
  Dzień dobry.
  Nie wnoszę nic do tematu, a tylko prostuję błąd.
  Grzesiuk nie siedział pięciu lat na Pawiaku, ale w obozie koncentracyjnym w Austrii w KL Gusen/Mauthausen. I o tym traktuje książka "Pięć lat kacetu".
  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 15:47:37
  Izrael-Rosja: Yair Shamir, izraelski minister rolnictwa w euforii.

  Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2014-09-16

  Izrael z ogromna predkoscia zdobywa sektor rolniczy rosyjskiego rynku.

  Izraelczycy, w kazdym razie minister Shamir wydaja sie byc bardzo zadowolenie z ofensywnej postawy Putina na Ukrainie, ktora pozwoli firmom izraelskim opanowac rosyjski rynek zywnosciowo-rolniczy.
  Prasa rosyjska: spirala sankcji gospodarczych miedzy Rosja i UE: IZRAEL JEST WIELKIM BENEFICJENTEM, WIELKIM WYGRANYM.

  Izraelski minister rolnictwa Yair Shami wyjasnia konkretnie
  ” To jest unikalna, wyjatkowa okazja dla nas i dla rynku rosyjskiego.

  Istotnie, Izrael moze zaoferowac Rosji duzo bogatsza game produktow niz Rosja sie mogla spodziewac. Wiecej owocow tropikalnych i wiecej innych produktow.

  W kazdym razie my juz mamy z Rosja dobre doswiadczenia. Przez ostatnie lata korzystnie eksportowalismy do Rosji ziemniaki a ilosc innych produktow rolnych byla potrojona. Co oznacza, ze klienci rosyjski doceniaja nasze produkty.
  Tak wiec dla nas obecna sytuacja jest niewiarygodna szansa”

  Konkretnie, Izraelczycy sa juz bardzo zaangazowani w nowym kompleksie przetworstwa mleka Petrovski w regionie Saint-Pétersbourg; ZIEMNIAKI POLSKIE BEDA NA RYNKU ROSYJSKIM PARTIAMI ZASTEPOWANE PRZEZ ZIEMNIAKI IZRAELSKIE.
 • @oleg 15:59:00
  Oleg... Wojsko "dworskie" to robi show bo od tego jest. Ci powstańcy nie muszą ani walic nogami w bruk, ani iść równo ani salutować. Nie muszą tego robić bo ktoś kto sie zna, to wystarczy, że na nich spojrzy i będzie wiedział ile są warci.
  W wojsku to równo maszerują tylko rekruci a spodnie w kantkę mają głównie pajace.
 • @szczurobronny 15:47:37
  Izrael zrezygnował z dostaw broni na Ukrainę na rzecz stosunków z Rosją

  Posted by Marucha w dniu 2014-09-16 (wtorek)

  Izrael zrezygnował z propozycji dostaw broni dla ukraińskich sił zbrojnych, w tym bezzałogowych aparatów latających, ponieważ obawia się pogorszenia stosunków z Rosją, – poinformowała agencja France-Presse.

  Agencja podała, że wcześniej przedstawiciele kijowskich władz przebywali z wizytą w Izraelu w celu zakupienia sprzętu wojskowego, który miał być wykorzystany w walce z powstańcami na południowym wschodzie kraju. Kiedy odbyły się rozmowy i kiedy została podjęta decyzja o odrzuceniu propozycji strony ukraińskiej, nie poinformowano.

  http://polish.ruvr.ru
 • @oleg 15:59:00
  Durak!
  Taka to będzie niedługo w Kijowie. :))
 • @szczurobronny 15:47:37
  Ktoś kiedyś pisał, że był dłuższy czas w Izraelu na kontrakcie i widział jak wygląda ich rolnictwo w kibucach. Z braku nawozu bydlęcego Izraelczycy użyźniają ziemię pod uprawy odchodami ludzkimi. Ponoć w promieniu paru kilometrów od takich gospodarstw rolniczych cuchnie jak jasny gwint. Smacznego życzę konsumentom ich produktów rolnych!
 • @szczurobronny 15:47:37
  W Polsce żadna ustawa nie może być zatwierdzona przez knesejm i knesenat jeśli nie będzie wcześniej zaakceptowana w … Izraelu… Polacy wbijcie to sobie do głowy…. jakakolwiek polska próba uwolnienia się od tej procedury grozi…. ponownym Smoleńskiem…. i szykanowaniu i izolowaniu naszego kraju i naszych obywateli za granicą…. przypomnijcie sobie kwestię uboju rytualnego…. jak rząd izraelski ŻĄDAŁ natychmiastowej zmiany ustawy na ich korzyść… NIE ŁUDŹMY SIĘ W NASZYM KRAJU JUŻ NIE MY TU RZĄDZIMY….
 • @szczurobronny 15:47:37
  http://en.ria.ru/world/20140910/192819166/Israel-To-Provide-Russia-With-Technology-To-Reduce-Dependence-on.html
 • @szczurobronny 15:47:37
  Wszystkie te owoce są nawożone koszernymi odchodami tropikalnych Żydów. Tamci sprowadzają sobie czyste z innych rejonów świata, swoje „eksportują”. Zobaczymy jak ten syf wpłynie na zdrowie poddanych Putina. Obawiam się że po pierwszych transportach koszernych pomarańczy, Rosjanie wymuszą na swoich władzach zniesienie embarga na polskie owoce i przetwory. Jakoś dziwnym trafem nikt nie zarzuca premierowi Tuskowi doprowadzenia do zamrożenia stosunków Polska-Rosja i całkowitego embarga na eksport żywności. Co by to się działo, gdyby taka sytuacja miała miejsce za rządów PiS-SO-LPR, A tu cisza, jakby nic się nie stało. A może to przez Izrael będziemy eksportować polską żywność? Przecież po coś rząd Tuska wyjechał obradować do Izraela, a potem ichniejszy parlament obradował w Polsce?
 • @szczurobronny 15:47:37
  CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI pozwala na historyczną przewrotność. Najpierw była ŻYDOBOLSZEWIA, która w działaniu przejęła rosyjski rasizm, teraz jest ŻYDOBANDERYZM, który ten rasizm uaktywnił.
  Handel wojną i pokojem rządzi się swoimi prawami, nawet jest rozdział ŻYDZI PRZECIW ŻYDOM.
 • @oleg 16:25:07
  Troche późno się martwisz. Mamy 11 dzień rozejmu. Zreszta, Ty się nie martwisz, Ty zwyczajnie urwałeś sie jak z choinki i pouczasz nie tylko nas tutaj, ale nawet samego Putina. To takie naiwne, prawda?
 • @szczurobronny 16:10:08
  bo to NASA panie tego, a prawie, że ASAN
  [url=http://naforum.zapodaj.net/841a814748cd.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/841a814748cd.jpg[/img][/url]
 • @szczurobronny 15:47:37
  A Izrael może sobie popierać Ukrainę i nawet Poroszenę z izraelskim paszportem zresztą co nie przeszkadza n/w psychopacie i polonofobowi. Grzegorz Górny: „Żyd nie może być faszystą”, czyli konflikt rosyjsko-ukraiński w Izraelu. http://media.wpolityce.pl/cache/6a/c5/6ac5dd334aba4f0f47f1aeda410ecc40.jpg http://wpolityce.pl/swiat/199414-grzegorz-gorny-zyd-nie-moze-byc-faszysta-czyli-konflikt-rosyjsko-ukrainski-w-izraelu
 • @oleg 16:25:07
  I to jest właśnie istota rzeczy, pisałem nie wszystko mamon, rozum niby jest a go nie widać. A mają oprócz serca, broń taką jak widać i nie widać.

  Nie tylko internet i smartfony. Dopiero jak ACTA próbuje młodym zabrać dostęp do zabawek to ojoj.

  Jak mordują innych to cisza
 • @szczurobronny 15:47:37
  Ciekawe czy (nie)rząd w III RP, zaprzeczy, że podpisał w 2011r., umowę o zasiedleniu w Polsce 3 000 000, nieudacznych askenazyjczyków z terenu byłego ZSRR, którzy NIE Sprawdzili się po zamieszkaniu w Izraelu. W/w opisy świadczą.... że nie sprawdzili się.........A co z nami Polakami , zrobią w Polsce? Paszporty polskie JUŻ DOSTALI tak od poprzedniego jak i obecnego prezydenta, po cichu przed Polakami. Ps. kiedyś żyd Szewach Weiss powiedział, że żyd, który stał się komunistą przestaje być żydem, lecz po śmierci staje się nim ponownie i należy się za niego rekompensata żyjącym żydom!!!.
 • @szczurobronny
  Co do jakości wrogów Polski to zdania są podzielone. Na premierze filmu ZATRUTA KREW BRATNIA Bogdan Poręba jako największych określił : ŻYDÓW, NIEMCÓW i UKRAIŃCÓW. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uss5Q0WC8ms Nie wiem jaki jest ostateczny cel Putina, choć niektórzy „zatroskani” bardzo boją się, że bedzie to zagarnięcie ziem polskich. Ale wiem napewno jaki jest cel ostatnio rozpętanej Chazarskiej rewolucji.
  Celem tym jest restauracja wielkiej Chazarii!!! Otóż wszyscy kandydaci na prezydenta Ukrainy odwiedzali Izrael, a gdy był tam Rabinowicz i Poroszenko, to pod ścianą płaczu zebrało się 50 tys. Żydów i tam pod ścianą płaczu postanowiono, że prezydentem Ukrainy zostanie Poroszenko. Natomiast Ukraina ma się stać drugim Izraelem, no i plan powoli acz krwawo realizuje się. Ten kto bez szemrania będzie obsługiwał naród wybrany, to będzie miał srodki na egzystencję a kto nie, no to raczej kiepskie widoki. Głupki cieszą się, że odzyskali niezależną (samostijną) Ukrainę. A Ukraina ma się stać drugim Izraelem. A co, jeśli idzie o plan restutucji Chazarii? Cała kijowska ekipa, to Chazarowie – łącznie z tym osławionym Kliczką. Jeśli Chazaria powstanie, inni Chazarowie, przede wszystkim ci z Palestyny ale także z innych krajów gdzie ostatnio Izrael „notuje” wzrost „antysemityzmu” – zaczną się masowo na niej osiedlać. A wtedy potrzebne będzie przygotowane narzędzie banderowskie by zrealizować nastepny etap Planu Chazarskiej Rewolucji – wykrojenie z Lubelszczyzny…. „Lublinlandu”, tak zresztą jak planowano to jeszcze przed II wojna światową – żydowskiego państewka, będącego wygodnym lotniskowcem dla izraelskich orłów, gdy Arabowie wreszcie przysmalą im skrzydła. W skład uzbrojenia wchodzą widły do nabijania dzieci i sierpy do rozpruwania kobiet. Czy to Putin każe nam wypłacać emerytury za niemiecki holokaust mieszkańcom Izraela? Rodacy, pomyślcie choc chwile. Czy rosyjscy sasiedzi kiedys zakłuwali widłami waszych dziadkow? Czy dzis widzicie gdzieś Rosjan wykupujących polską ziemię? A może jakieś rosyjskie banki? Czy to w Rosji jesteśmy zadłużeni po uszy? Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała? Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa, łowienia ryb, produkcji mleka, cukru? Czy Moskwa każe wam kupować nowe szkodliwe dla zdrowia żarówki albo nowe odkurzacze rzekomo energooszczędne albo nakłada limity produkcji mleka tak, że już od października mleko wylewa się do ścieków żeby nie płacić kar kiedy ludzie głodują a może Rosja się czepia naszych ogórków, że są krzywe i nie spełniają wymogów ? A może to Putin nałożył na nas haracz “za emisję CO2″ dzięki któremu prąd kosztuje 2x tyle? Czy Rosja walczy w Polsce z homofobią, antysemityzmem? Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy, bo robaczek ma siedlisko? Czy parlament Rosji zażądał od Polski wypłacenia “niektórym żydom” 65 milardów dolarów haraczu, czy raczej amerykański a ostatnio brytyjski przy okazji łamiąc umowy z Polską? Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich? Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium? Czy Rosja wspiera naszych wrogów, jak banderowcy, czy nakazuje nam napadać na inne narody jak w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Iranie przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe? Czy rząd polski został zmuszony do zakupu bezwartościowych obligacji amerykańskich czy rosyjskich??? Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny narzuca nam euro? Czy to Rosja bombarduje uranem zubożonym szpitale, szkoły, zakłady, linie energetyczne, ujęcia wody, naszych przyjaciół w Serbii czy może ktoś inny? itd…itp…. Doradca Putina, Sergey Glazyev, powiedział agencji Ria Novosti, ze Rosja porzuci US Dolara jako walutę rezerwowa, jesli USA zastosuja wobec Rosji sankcje. Takze rozważa się wyprzedaż 200 mld obligacji amerykańskich posiadanych przez Rosje, jeśli zostaną zamrożone rosyjskie konta za granica. Tego typu grozby Kadaffi i Hussain przypłacili życiem, ale Rosja to nie Libia. Jeśliby faktycznie do tego doszlo to USA klękną, bo to ich pięta achillesowa. Rosja i Chiny juz od dawna sie na taką sytuacje przygotowują wiedząc, że dolary są jedynie rezerwą papieru a nie wartości. Dlatego założyli BRICS i kupuja złoto na potęgę. Dług Ukraiński urósł po Pomarańczowej rewolucji kiedy krwawa Julka kradła na potęgę. Przypominam, że prezydent Janukowycz nie chciał pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego ponieważ zawarł układ z Rosją. A jak jest teraz? No wystarczy pooglądać telavizję. i między innymi wystąpienia naszego Płemiera. POmatoła.
 • @szczurobronny 15:47:37
  Unia Europejska wykończy Ukrainę za kilka lat - dr Jan Przybył. Po ludzku o Ukrainie…..Dr Jan Przybył: Ukraina z pierwszej ręki https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=a73a9OntyDY
 • @szczurobronny
  Warto przypomnieć!!!

  Lista „intelektualistów” sprzeciwiających się budowie w Warszawie pomnika ofiar ludobójstwa dokonanego przez faszystów ukraińskich z OUN-UPA, SS Gallizien…

  http://wirtualnapolonia.com/2014/02/08/ogolnopolski-komitet-budowy-pomnika-ofiar-ludobojstwa-dokonanego-przez-oun-upa-na-ludnosci-polskiej-kresow-wschodnich/#comment-96488
 • @oleg 16:51:20
  Kijów broń zapewnia powstańcom, a o resztę się nie martw.:)https://www.youtube.com/watch?v=CDp7SbHZ6aM
 • @asdf 13:23:21
  Te ich filmowe pozy są rewelacyjne. Po co ich karabinki wyposażono w kolby skoro zamiast opierać na barku trzymają je pod uchem? :)

  Bo oni są przyzwyczajeni do strzelania z góry do klęczących, albo leżących ludzi. Trzymają na muszce jeńców, a nie walczą!
 • @asdf 14:40:37
  Witam popołudniową porą.

  Na tym zdjęciu strzelająca jeszcze ma oko. Ciekawy jestem jak wygląda na kolejnych :)
 • @szczurobronny 17:24:58
  Polecam film.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=rBnHcBVWZvw
 • W Szczastie wznowiono walki
  http://cxid.info/v-schaste-pod-luganskom-idut-boi-slyshna-artilleriya-i-avtomatnye-ocheredi-n116980
 • @Repsol 17:47:01
  Kolejne "zwycięstwo" Kijowa nad 'wirtualnymi" Rosjanami.
  "Pod Mariupolem zniszczono kolumnę zmotoryzowanej brygady rosyjskiej z Niżnego Nowogorodu". Tu zdjęcia i opis;
  http://i.imgur.com/NcfwEil.jpg
  A tu to samo zdjęcie z 2008 r z Osetii Południowej przedstawiające rozbite gruzińskie czołgi;
  http://www.ekhokavkaza.mobi/a/24290579/i62.html
  Bingo! Wygrałem!
 • @mania przepraszania 17:56:49
  Ave. :)
 • @szczurobronny 18:01:57
  Ciekawe ile płaci Kijów tym durniom od swojej propagandy?
  Mi wystarczyło 10 minut żeby to wyszukać. Siedząc w pokoju!
  ZA DARMO! NO QR.VA MAĆ!
 • @mania przepraszania 17:56:49
  wielki SZACUN!!!!!
 • @szczurobronny 18:08:00
  Na głupotę ludzką niestety lekarstwa nie ma i chyba nie będzie,, a na lemingozę Polaków w szczególności :(((
 • @szczurobronny te nazwiska trzeba zapamiętać i w odpowiednim czasie "rozliczyć" wiesz jak nie muszę pisać. Pzdr!
  Dużo tych nazwisk antypolaków, stanowczo za dużo.Gdyby dokonać aktualizacji tej listy o nazwiska tych z Polski wspierających nacjonalistów na Majdanie to uważam, że ta lista wydłużyłaby się niestety. Bardzo dobrze że autor przedstawia Listę. Dla następnego pokolenia. Ja pozwoliłem sobie przekazać bardzo ważną listę przekazać również do internetu. Automatycznie do Facebook, Google Plus..Podałem autora, źródło i link.
 • @fiodor1976 16:18:04
  Dzięki za sprostowanie. Także pozdrawiam.
 • @fretka 18:39:07
  http://media.cackle.me/01237efe43a81e18fd4f8ad902ce92ac.jpg
 • @brusek 11:57:54
  Te "NIEMIECKie OŚMIORNICe" prasowe, z tego co zauważyłem,
  nie są iście "niemieckie" tylko 'wiadomego chowu' + CIA + Wall Street.+ kompleks militarno-przemysłowy GB/USA...

  Niemcy obecnie nie mają żadnej podmiotowości, niezależności, niepodległości. Są pod okupacją.
  To znakomicie opisuje J.Elsasser.
  Tu jego najnowszy wpis:
  Nach Zerfall der linken Mahnwachen: Am 20.9. für den Frieden demonstrieren
  http://juergenelsaesser.wordpress.com/2014/09/17/nach-zerfall-der-linken-mahnwachen-am-20-9-fur-den-frieden-demonstrieren/

  Notabene: dopiero niedawno zapoznałem się z dokumentami o sponsorowaniu Hitlera przez Wall Street... Po 1945 USA nadal kontroluje
  sily polityczne w Niemczech, i media...

  Oraz... historia się powtarza w przypadku
  finansowania przez USA/Wall Street banderowców...
  http://abceblog.com/wp-content/uploads/2013/08/Rockefeller-Nazi.jpg
 • Znowu "separatyści" sami do siebie strzelają
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-10-osob-nie-zyje-wielu-rannych-po-ostrzale-budynkow-mieszkalnych/95x28
 • @mania przepraszania 17:56:49
  mógłbyś proszę podać linki do jednego i drugiego ?
  lubię się drażnić z "takimi jednymi" pokazując propagandę
  to by mi się bardzo przydało
 • @szczurobronny 18:55:16
  to coś jak Król Julian mówił ?
  "O chwała Wam Pradawni Bogowie"
  :)
 • @KHT 19:02:41
  http://newsdaily.com.ua/post/450
  A w drugim masz przecież link;
  http://www.ekhokavkaza.mobi/a/24290579/i62.html
 • @AdNovum 10:42:38
  Piękne zbiory ! :)

  I darów natury, i wiedzy.


  Pozdrawiam !

  Tajga - mój dom... Jak marynować grzybki

  БОРОВИК. ГРУЗДЬ. РЫЖИК. ПУТНИКИ. РЯДОВКА. СЕРУШКА. СБОР И ОБРАБОТКА ГРИБОВ. ЗАСОЛКА И МАРИНОВАНИЕ.
  http://www.dmitriyzhitenyov.com/index/griby/0-42

  http://www.dmitriyzhitenyov.com/lesnoy_ogorod/oxota_i_griby_2.jpg

  http://www.dmitriyzhitenyov.com/lesnoy_ogorod/griby_i_lodka.jpg
 • @KHT 19:02:41
  Masz jeszcze drugi do tych czołgów z Osetii, zdjęcie w środku;
  http://ep-news.livejournal.com/45700.html
 • @szczurobronny 18:55:16
  Zawsze podziwiałem Rosjan. Oni zawsze utożsamiali się z Matiuszką Rasiją jaka by ona nie była i czcili swoją przeszłość. Oni zawsze czuli się częścią tej ziemi i dlatego ani Napoleon, ani Hitler nie mógł ich pokonać. Był Mongoł w Moskwie, a Niżnyj Nowogrod okrywał się sławą w walce z najeźdźcami z północy. Jak mówił car w sztuce Iwaszkiewicza, że Europa nie wie, czy Rosja to wschód, czy zachód - Roja jest po prostu Rosją.

  To taka moja krótka refleksja.
 • @mania przepraszania 19:15:01
  dzięki !
 • @KHT 19:18:18
  http://img706.imageshack.us/img706/1098/stockvectorchefcook3535.jpg
 • @marian88 19:34:55
  Boli mało wejść? Może trzeba sie przerzucic na blogi erotyczne?
 • @marian88 19:34:55
  Ty pomiocie i skurwysynie banderowski won stąd, jedź walczyć widłami, siekierami, etc.. do Kijowa za samostijną!!!! To chyba rozumiesz? Na więcej nie zasługujesz szkoda klawiatury.
 • @szczurobronny 19:41:49
  ..ujek sie "załączył" jak "wystrzeliłem" z tą banderowska blagą o "ruskiej kolumnie zniszczonej pod Mariupolem"...
  Widzę że służby czuwają...
 • Kołomojski nadal na wolności. Finansuje NAZI-batalliony pod znakiem Wolfsangel
  Areszt grozi całej nieruchomości i aktywom ukraińskiego oligarchy Igora Kołomojskiego, przebywającego w Rosji - poinformował oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego Władimir Markin.
  W Moskwie nałożono areszt na majątek ukraińskiego oligarchy Igora Kołomojskiego - poinformował rzecznik Komitetu Śledczego Rosji Władimir Markin.

  Według niego, resort kontynuuje śledztwo w sprawie ciężkich zbrodni, popełnionych przez przedstawicieli resortów siłowych Ukrainy na terytorium Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej.
  Markin poinformował, że do spółki, której współzałożycielem jest Kołomojski, należy biurowiec w Moskwie. Z pieniędzy uzyskiwanych z jego wynajmu była finansowana działalność przestępcza na terytorium południowego wschodu Ukrainy.
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_02/W-Moskwie-nalozono-areszt-na-majatek-ukrainskiego-oligarchy-5008/
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_02/Areszt-grozi-wszystkim-aktywom-ukrainskiego-oligarchy-w-Rosji-7236/

  Oligarchen in der Ukraine
  http://german.ruvr.ru/2014_09_17/Oligarchen-in-Ukraine-Wer-steht-am-Ende-vor-Scherbenhaufen-7874/

  http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2014/08/Flight-MH-17.png

  https://pbs.twimg.com/media/BlbNjYZIAAA1gaP.jpg

  http://images.juedische-allgemeine.de/article/2495.jpg

  http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/adolfduq3xfw1oi.jpg

  http://i1.ytimg.com/vi/zUv72gbftVU/0.jpg

  http://geopolitiker.files.wordpress.com/2014/09/06772-140502odessasotnikmikola-copy.jpg

  http://i.ytimg.com/vi/MmpT5YrcmcM/0.jpg

  http://greatgameindia.com/wp-content/uploads/2014/07/Igor-Kolomoisky-Israel-Mafia-MH17-GreatGameIndia-Putin-Assassination-Gazprom-BRICS.jpg


  http://www.youtube.com/watch?v=MmpT5YrcmcM#t=10

  Telefon Gespräch, governor of Dnepropetrovsk SE Ukraine, Igor Kolomoisky,
  http://www.youtube.com/watch?v=69leISUhn3M#t=10


  http://www.youtube.com/watch?v=4bNPInuSqfs

  http://article.wn.com/view/2014/09/01/Crimea_seizes_Ukraine_oligarch_Ihor_Kolomoiskys_hotel/

  Ogromnie smutne to wszystko...
 • @Kula Lis 62 19:43:42
  Nie ma co sie denerwować to 'zadanowiec', załączył się jak puściłem notkę o kolejnej bladze Kijowa...
 • @ AdNovum
  Przede wszystkim pięć (to oczywiście za mało), ale najwyższa możliwość oceny z mojej strony.
  Nawet pseudo protest „ oczyszczeniu władzy” jest ukierunkowany przeciw uprzedniej kamaryle, która mimo prowokacji nie użyła rozwiązań siłowych.
  A zrzucenie do śmietnika deputowanego z inną opcją niż rządzący, świadczy o wolności i demokracji w wyrażaniu opinii.
  Mordowanie ludności rosyjskojęzycznej Ukrainy, to co robią Żydzi sprawujący obecnie w Kijowie uzurpatorską władzę, jest przez zachód ignorowane.
  AdNowum, dziękuję za wkład pracy w okazaniu prawdziwej wersji gehenny, która spotyka likwidowany przez Żydów nasz słowiański Naród.
  Pozdrawiam Pana
  Nie komentuję, ale czytam, jestem z Panem od początku i z mądrymi ludźmi komentującymi. Również serdecznie pozdrawiam i tych patriotów, którzy nakładem swojego czasu, którzy
  wnoszą do wiedzy o tej agresji prawdę i demaskatorską wiedzę.
  Pozdrawiam całym sercem. A tego nam Polakom brakuje w zakłamanym żydomainstremie.
 • @szczurobronny 19:41:49
  Nie wiem czy to już było bo nie mam czasu czytać 100% komentarzy, najwyżej kogoś zdubluje.
  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=sport&idNewsComp=&filename=&idnews=179729&data=&status=biezace&_CheckSum=1163867509

  Zachodnioeuropejskie środowiska piłkarskie, stanowczo odmawiają wykorzystywaniu sportu do celów wojny propagandowej. Wcześniej, bezpośrednio po zestrzeleniu Boeinga pod Torezem, Holenderscy piłkarze pomimo ogromnej presji medialnej nie zgodzili się na pokazowe oświadczenia antyrosyjskie.
 • Ukry znowu niszczą infrastrukturę
  W Sczastie w obwodzie ługańskim ostrzelali i uszkodzili zasilanie z elektrownii
  http://cxid.info/schastenskaya-tes-obestochena-v-rezultate-obstrela-i-pojara-na-transformatore-n116981
 • Chyba lotniskowiec cienko już przędzie
  Ukropy proponują, że oddadzą lotnisko w zamian za odstąpienie od Mariupola na odległość 5 km
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/512222763097268224
 • ciekawostka
  chciałem ocenić *5 artykuł a pojawił mi się komunikat, że już go oceniałem (?!)
 • @mrdinozaur 19:00:14
  Kolejny raz separatyści strzelają do siebie, swoich bliskich i znajomych. Jak długo jeszcze ONET będzie nas karmił tymi bredniami faszystów kijowskich. Wszyscy wiedzą że separatyści ostrzeliwują z artylerii zajęte przez siebie tereny. Znaczy strzelają sami do siebie. To oczywiste że mają myśli samobójcze po tym kiedy się dowiedzieli że już nie będą żyć w ukraińskim dobrobycie modląc się do wujka Bandery. Ale tak serio , to jakim chorym na umyśle chamem trzeba być żeby bezczelnie wciskać ludziom taki kit. Upaińska propaganda przekracza wszelkie granice wyobrażalności nawet gdyby połączył w jedno propagandę goebbelsowską, prl-owską i żydosowiecką, to nie miałyby one żadnych szans z tym co nam serwuje propaganda żydobanderowskiej junty kijowskiej. Rosjanie nawet pokazali obszerny reportaż z tego ostrzału. Dziwnym trafem obok były oddziały separatystów. Wypowiadali się też cywile, którzy przeżyli. Ależ ci Rosjanie muszą kłamać :) fee nieładnie!
 • Do @Marian88
  Po co wklejasz tutaj te linki i obrazki, tutaj i tak nikt nie będzie twoich smrodów klikał ani oglądał propagandowych obrazków, żałosny fiucie.
 • @Kula Lis 62 18:17:53
  "Gdyby dokonać aktualizacji tej listy o nazwiska tych z Polski wspierających nacjonalistów na Majdanie to uważam, że ta lista wydłużyłaby się niestety."

  Obawiam się że za chwilę ta lista się poszerzy o rządowe koligacje rodzinne.
  Okazuje się że jedyna córka następnej Pani Premier - Kasia Kopacz, ma męża Andriya Petranyuka.

  http://www.fakt.pl/polityka/porownanie-kasi-tusk-i-kasi-kopacz-taka-jest-kasia-kopacz,artykuly,489044.html
 • @Kula Lis 62 19:57:49
  Każda propaganda jest dostosowana do inteligencji odbiorców, a że z inteligencją u większości Polaków niestety nie jest najlepiej (że o wiedzy historycznej to już lepiej nie wspominać), więc i propagandyści nie muszą się zbytnio wysilać.
 • @szczurobronny 19:51:45
  Wybaczcie Mańkowi88.
  Te 88 to jest albo jego data urodzenia, czyli jet to zmanipulowany gówniarz, albo to jego IQ - nie wypada się śmiać z niepełnosprawnych.
 • Prof. Stanisław Bieleń o sytacji na Ukrainie i wokół niej
  Bardzo ciekawy artykuł, polecam:
  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140912/REPORTAZ/140919693

  A tu skrót jego na "kresach": http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prof-stanislaw-bielen-na-ukrainie-scieraja-sie-dwa-imperializmy-amerykanski-i-rosyjski
 • @fretka 19:59:09
  Odbijany!
  http://media.cackle.me/af58a501856e36bb9bb2a83dc6777077.jpg
  "Słyszeliśmy że u was referendum?'
 • @mrdinozaur 20:03:18
  Ta kreatura (Marianna88) w ciągu kilku minut wkleiła na forum tyle linków, jakby ktoś jej za to płacił, może to Marianna Rokita we własnej osobie ?
 • @Shaolin 20:09:31
  Nie pierwszy raz już sie tu udziela...
 • @mrdinozaur 20:03:18 88 to nazistowskie pozdrowienia
  H jest 8 literą alfabetu, 88 = HH = heil hitler. Marian88 to nazista banderowski.
 • A propos "patriotyzmu" ukraińskiego i przywiązania do własnej tradycji i języka...
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/google-wiekszosc-ukraincow-korzysta-z-wyszukiwarki-w-jezyku-rosyjskim-infografika
 • To USA finansowały Hitlera. Ich ofiarą - 27mln Rosjan
  To USA finansowały Hitlera
  Efekt: wymordowanych 27 milionów Rosjan, między innymi.

  Spalona Europa, północna Afryka, 55 mln ofiar łacznie - wszystko dzięki machinacjom banskterów z Wall Street.

  To Europa wsparła w 1938 Hitlera, a USA dostarczaly paliwo (St.OIL) i
  finansowały zbrojenia
  (podobnie jak teraz banderowców)
  http://www.germanhistorydocs.ghi-dc.org/images/highres_30017530%20copy.jpg

  IG FArben Rockefellerów we Frankfurcie
  http://2.bp.blogspot.com/_bjqmGmHDb1w/SUPwSYCj_RI/AAAAAAAABys/sd_apv6r0sU/s320/ig-farben-headqarters-standard-oil-rockefeller-nazi-germany-cartel-coa-bomb+.jpg

  http://3.bp.blogspot.com/_xcUskQ-VRTI/SokzjlUpqvI/AAAAAAAABHc/GvxDZfI2WRA/s320/standard-oil-ogo-ig-farben-swastika-rockefeller-nazi-germany-cartel.jpg

  http://dcclothesline.com/wp-content/uploads/2013/04/ig1.jpg



  Antony Sutton -- Wall Street, Soviet Russia and Nazi Germany
  http://www.youtube.com/watch?v=njolRUOLAwg

  IG Farben, The Rockefellers and The NWO.flv
  http://www.youtube.com/watch?v=6IbNtMSne5M

  Amerykanska Standard OIL wspierała IG FARBEN Hitlera
  http://www.youtube.com/watch?v=SMKnH2BlkBA
 • @jazmig 20:13:00
  Zgadza sie ten .upek juz tu wkleiał peany na temat Sonderkommando "Azov"...
 • @szczurobronny 20:14:50
  No cóż trzeba poczekać, aż go "nóż chirurgiczny" usunie...
 • @szczurobronny 20:14:50
  Na pewno przekonał już wszystkich do swoich "racji"...
  Fajnie by było gdyby wszyscy "prozachodni" idioci byli aż tak głupi jak Marianna Rokita.
 • @Vinto 19:49:58
  W pełni sie podpisuję...


  Pytanie 1:
  Czy ktoś z Panstwa będzie może oglądał dzis o 21.00 w TVN 24 Biznes i Swiat (odnoga "wstajesz i łżesz")
  wnuka Józefa Światło, Weglarczyka ?

  Ma bmiec wywiad bodaj z jakims "dysydentem" anty-putinowskim, czy oligarchą (nie usłyszalem dokladnie)?

  Czy ktos jutro mogly ewent. zdac nam relacje, o co tam szlo... ?
  Propaganda oblesna, trzeba miec mocne nerwy... Ja nie wytrzymuje :(


  Pytanie 2

  Czy ktos wie, gdzie mozna kupic flagi Noworsji i republik D&L ? Pewnie gdzies online sa, ale nie moge znalezc..

  Pozdrowienia
 • @jazmig 20:13:00
  To raczej przypadek. O taką inteligencję bym go jednak nie posądzał.
 • @Shaolin 20:18:44
  Znany jest :))))
  http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/U%C5%BCytkownik:Marian88
 • szczurobronny, pozdrawiam Cię serdecznie, bardzo sobie cenię Twoje zdanie
  wyważone i mądre.
  Na portalu "klagemauer" są ciekawe spostrzeżenia, także odnośnie "gladio".
  życzę Ci miłego wieczoru!
 • @Shaolin 20:18:44
  Ps. Zajmuje sie też "grafiką' :)))
  http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/U%C5%BCytkownik:Marian88/Prace
 • @szczurobronny
  Gazprom: nie możemy zapewnić dodatkowych dostaw gazu! Gazprom realizuje zobowiązania kontraktowe wobec europejskich odbiorców - zapewnił w środę szef koncernu Aleksiej Miller na spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Przyznał jednak, że Gazprom nie jest obecnie w stanie zapewnić dodatkowych dostaw. http://biznes.onet.pl/gazprom-nie-mozemy-zapewnic-dodatkowych-dostaw-gaz,18491,5657493,1,news-detal - Dla tych co niewiedzą co mają na myśli "dodatkowe" to tłumaczę, że chodzi o ilości wysyłane rewersem na Ukrainę.
 • Kwestia smaku...
  Poziom tego trolla Mariana jest taki,
  jak Kolomojskiego i jego podopiecznych z sonderkomanda AZOV
  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2014/05/kolomojski_ihor.jpg

  http://konwentnarodowypolski.files.wordpress.com/2014/03/c5bcydzi-i-banderowcy.jpg?w=700

  http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03002/ukraine-neo-nazi-5_3002183b.jpg

  https://thedailyagenda.files.wordpress.com/2014/07/wpid-1405369227049.jpg
 • Pa, pa Maryś!
  http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20060301201941/nonsensopedia/images/4/4a/Xplode.gif
 • @mania przepraszania 18:04:04
  jestem ciekaw, jak wyszukujesz fotografie ?
 • @fretka 18:39:07
  Oooooooooooooooo! To są CI MOSKALE z którymi walczy Prawy Sektor! oraz PRAWDZIWI GENETYCZNi Ukraińcy!!!!!!!!1

  Pozdrawiam!
  hehehe!
  Jak zawsze jestem pod wrażeniem!
 • @szczurobronny 19:08:26
  Ja już to dziś lub wczoraj wklejałem! Tylko by nie zasmiecac daje link na artykuł z wykresami i informacjami!
  Zaczynam podejrzewać że takie "Kresy" to nas czytaja i wybieraja co lepsze rzeczy potem w postaci spolszczonego artykułu publikuja a my to znów tutaj wklejamy!
  :) :) :)
 • @interesariusz z PL 20:31:02
  Ślepy traf i "Nos Tropiciela" :)
 • @Marx 8888 19:12:41
  Niestety, trzeba by załozyć "własną" Agence Bezpieczeństwa Wewnetrznego - a to chyba się nie da...

  Ale czytaja nas "słuzbowo" i ci z FSB i z ABW więc chyba jakieś notatki - przynajmniej "nasi" sporządzają...

  Kiedys to wypłynie albo w końcu znajdzie się wśród nich garstka Polaków którzy cos z tą wiedzą zrobią...

  Mam nadzieję!
 • @brusek 20:36:31
  Wierz mi nie tylko oni...
 • Nie wierzyłem że to oficjalny emblemat !
  Dopóki nie znalazłem na oficj. stronie

  Trójząb banderowski wpleciony w NAZI-NATO "insygnia"


  http://eastbook.eu/wp-content/uploads/2010/09/rapid_trident-logo.jpg
  http://www.eur.army.mil/RapidTrident/news/RT14_NoImage.jpg

  http://1.bp.blogspot.com/-YcIz9GNoL0k/U-YOqtCHqiI/AAAAAAAAOCA/9Z9Ju2c68wI/s400/Screen+Shot+2014-08-09+at+9.04.42+PM.png

  http://komentar-dana.net/wp-content/uploads/2013/01/NATO-NAZI.jpg
 • @marian88 19:21:15
  Zmaieściłame tam swoją opinię - jełop kto to napisał to jakiś banderowski troll
 • @Shaolin 19:50:25
  Chyba nie było, ja nie widziałem - dzięki!
  Jezeli ktos nie jest lemingiem i nie ma mózgu zazombionego to są jeszcze ludzkie odruchy...
 • @marian88 19:43:46
  Zdecydowanie pomyliłeś miejsca albo jesteś trolem, celowo siejącym dezinformację.

  Obecna Rosja to nie zsrr, nie odwołuje sie do tradycji komunistycznych, czy tym bardziej stalinowskich. Owszem jest tam sporo i to wpływowych osób żyjących w tęsknocie za starym systemem ale to nijak nie świadczy o państwie. Pomimo wręcz kultu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, zmieniono np; nazwę Stalingrad na Wołgograd, Leningrad na Petersburg a są to proszę zauważyc miasta-bohaterowie jeżeli chodzi o okres IIwś. Nie zauważyłem żeby Putin czcił mordercę Stalina czy też stawiał mu pomniki.
  Natomiast obecna władza na Ukrainie odwołuje się wprost do tradycji UON-UPA. Są na Ukrainie stawiane wciąż nowe pomniki mordercy Bandery, a Poroszenko otwarcie pisze że jest z tradycji UPA dumny.

  Zastanów się więc co wypisujesz, bo jeśli chodzi o antypolskie nastroje sprzed 70lat, jedynymi którzy je kultywują są nacjonaliści ukraińscy.
 • @marian88 20:10:03
  I co chcesz przez to powiedzieć?
 • @xes23 21:13:00
  Oczywiście pamiętamy

  http://www.radiownet.pl/system/post_gallery_images/images/33848/normal/zsrs.jpg?1316259308


  W Katyniu został zamordowany brat dziadka mojej żony.
  Ale wmówić sobie, że obecna walka Noworosji ma coś wspólnego z gruzińskim zbrodniarzem, to sobie trolu nie damy
 • @marian88 19:34:55
  sluchaj zalosny człowieczku
  1. to jest temat o Ukrainie i o ile wiem jest inny n/t sowieckiej agresji - przez grzecznosc wypadaloby napisac tam
  2. mozesz sobie ublizac piszącym tutaj do woli, bowiem twoj zalosny poziom powoduje, ze twoje bluzgi i ublzanie , brzmia jak najlepsze komplementy
  3. sadzac po twoich wpisach, twoje IQ < 30 (wybacz, jesli sie pomylilem i przyjalem dodatnie... byc moze masz jednak < 0) bedace ponizej granicy uposledzenia nie pozwala ci zrozumiec, ze najzwyczajniej cieszymy sie z przegranej banderowskiego zamachu , sponsorowanego przez CIA, Mossad tym podobne podłe kreatury
  4. poczytaj sobie moze, jak cierpieli zwykli Rosjanie pod rzadami tego zazydzonego Gruzina i sprobuj chociaz (nie wiem... chociaz na sekunde stykajac obie komorki mozgowe) wyobrazic sobie, ze wszystko czego doznalismy zlego z tamtej strony bylo przejawem zydowskiego dzialania
  (dla scislosci - to niewyobrazalne okrucienstwo, ktorego doznalismy od banderowcow , to dzielo "zwyklych" ukraincow


  ale po co ja to pisze.... naprawde nie wiem, jakim cudem ty piszesz komenty, bo pewnie potrzebujesz kogos, kto pomaga ci wlaczyc kompa.....
 • @marian88 21:08:42
  Po wyborze materiałów które tu prezentujesz ze to wychodzi, że "prawdziwy patriota i obrońca ojczyzny przez zarazą" to prostak i cham któremu jedynie agresja została. Nie myślę żeby dotarło do Ciebie za darmo ale może jednak kiedyś sie zastanowisz jak wyglądałoby państwo skłądające sie z takich "patriotów" jak Ty.
  Wklejanie demotywatorów i scen z filmów to takie trochę na poziomie gimnazjum.
 • @brusek 11:15:04
  To parszywe zdjecie znajdziesz pod tym linkiem:
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/272132,Odslonieto-pomnik-pomordowanych-przez-UPA

  http://static.polskieradio.pl/8043b884-6706-4049-96d7-284d19a74924.file
 • to jest co prawda o Afganistanie, ale to jest to samo, co Ukraina
  http://www.klagemauer.tv/index.php?a=showtodaybroadcast&blockid=971

  tu na szybko przetłumaczyłam, jakby kto nie rozumiał mowy szkopskiej.

  Drodzy widzowie, organizacja "państwo islamskie" napełnia teraz przerażeniem światową społeczność.
  I zadawane jest pytanie, jak mogło dojść to takiego zasięgu okrucieństwa i radykalizacji.
  Zewsząd słychać nawoływania do mocniejszego działania usa jako policjanta światowego.
  Jak już w programie "Klagemauer" tv z 11.09. przedstawiono, jest państwo islamskie wg wypowiedzi byłego członka CIA Stevena Kelly całkowicie sztucznie stworzonym i finansowanym wrogiem.
  Dwa poniższe przykłady pokazują, że takie twierdzenie jest uzasadnione. One udowadniają, że rządy usa zarówno w przeszłości jak i obecnie posługują się terroryzmem, aby osiągnąć swoje cele. Przykład pierwszy - mudżaeheddini Afganistanie. Mudżaheddinami określa się różne grupy, które walczyły w Afganistanie od 1979 do 1989r przeciw radzieckim wojskom. Oni dostawali wsparcie finansowe i materialne - głównie od usa i arabii saudyjskiej. Dostawy broni i szkolenia wielu bojowników były organizowane przez amerykańskie służby tajne CIA.
  CIA inwestowała miliardy dolarów jako wsparcie islamskich powstańców i wiele milionów dolarów w wydanie i rozpowszechnienie islamskich podręczników militarnych.
  Tak , państwo słyszą dobrze. Mówimy o domniemanych islamistycznych podręcznikach, które zostały na zlecenie CIA napisane. Te książki były wypełnione brutalnymi obrazkami, wojskowymi naukami i wyrwanymi z kontekstu wersami Koranu.
  A więc na żądanie rządu usa uczono dzieci afgańskie o dżihadzie i świętej wojnie.
  Przechodzimy do przykładu drugiego, narodowych mudżaheddinów.
  To jest ruch opozycyjny wojskowy w Iranie. Był rząd usa pod buszem chciał wykorzystać tą grupę opozycyjną, aby wymusić zmianę rządu w Iranie. Brzmi absurdalnie, że rząd busza zawał umowę z organizacją, która sama siebie oficjalnie nazwała terrorystyczną. Jak ta współpraca się odbywa, opowiedział niedawno Ray McGovern - były pracownik CIA magazynowi ARD "Monitor" Na pytanie, dlaczego CIA współpracowała z narodowymi mudżahedinami odpowiedział on: "myślę, dlatego że oni są na miejscu i dlatego że są oni gotowi dać się nam wykorzystać. Wcześniej uważani byli za organizację terrorystyczną. I dokładnie tym są. Ale teraz to są nasi terroryści."
  Drodzy widzowie, to są jasne słowa i naświetlają nasze stanowisko w filmie "Nowoczesne prowadzenie wojny". Można przytoczyć o wiele więcej przykładów jak te. Ale podsumowując, co rozpoznajemy na podstawie tych dwóch przykładów: rząd usa wykorzystuje organizacje opozycyjne w wielu krajach świata, finansuje je, a także je szkoli, dostarcza im broni i je radykalizuje. Zalicza on je do organizacji terrorystycznych albo czyni ich swoimi partnerami, całkiem tak, jak to pasuje jego celom (rządu usa).
  Proszę rozpowszechniać te programy i proszę wnieść trochę tym samym światła w ciemne machlojki. Dobry wieczór.
 • @marian88 21:19:39
  maniek wszo banderowska

  wiesz co mnie najbardziej w tobie bawi ?
  twoja idiotyczna zapieklosc i pisanie nie na temat
  czlowieku, ty jestes chyba megaofiarą jakiegos zlego dotyku, bo my o ukrainie, a ty o ruskich heh

  moge sobie popatrzec na ta zolc, ktora cie zalewa, spokojnie zrobic sobie kawke i powiedziec ci glosno:
  twojej Ukrainy juz nie ma :) jest jakis zalosny zbankrutowany skraweczek, rzadzony przez zeszmaconych bandytow
  to co najwartosciowsze wzial sobie ruski :)

  a Ukraina zdechla :))) Wała Hierojom ! ;P
 • @fretka 21:22:23 jesteś mądrą kobietą i proszę, nie brudź sobie rąk byle gównem
  niech się bydlak sam swoimi wymiocinami zadusi.

  A ja dedykuję Ci pieśń, której chętnie słucham i chętnie oglądam ten klip, bo jest to realna nadzieja dla ludzkości. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie



  http://www.youtube.com/watch?v=EAwB5eH6ZI0
 • @KHT 21:37:06
  Chcesz go znowu 'rozkręcić"? Już raz łeb przez to stracił...
  http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20060301201941/nonsensopedia/images/4/4a/Xplode.gif
 • @mania przepraszania 21:43:00
  Polecam.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=lcaXMqCSOZA
 • @oleg 16:25:07
  Cyt.: wy się cieszycie, że chłopaki (niektóre już posiwałe) idą walczyć za Rosję, a ja zwracam uwagę, że szkoda, że Kreml ich nie wspiera, nie doposaża, że idą mając jedynie w plecaku własne serce, a wy na mnie huzia na Józia."
  Coś tu nie kumam... jakie chłopaki idą walczyć za Rosję?
  Czy w Rosji jest wojna?
  Coś mnie ominęło?
 • @oleg 16:44:23
  Ja tam dobrze życzę Rosjanom i jesli jakąś pokrętną droga dostaną polskie ziemniaki, to dobrze. Izraelskie ziemniaki są niesmaczne! Dwa raze kupiłem na wiosnę "młode ziemniaki made in Israel" i już trzeci raz nie kupię.
 • @szczurobronny :))))) Pzdr.
  http://voicesevas.ru/img/0923e18d9abc175f6505c54c000c7936.PNG
 • @Repsol 21:47:18
  Dzięki!
 • @marian88 19:49:14
  zboczeniec .prosze zbanowac czuba.
 • @xes23 21:17:25
  Wiesz, mój bliski krewny tez tam spoczywa, ale z drugiej strony część mojej rodziny uratowali "ruscy", bo wkroczyli i deportowali ich daleko od banderowców którzy potem całą okolice wymordowali. Rodzina przezyła zsyłke, jeden z krewnych zginał pod Monte Cassino, reszta osiadła w Anglii.
 • @brusek 22:07:00
  Aktualizcja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=Ix89o0LdPNc&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @oleg 16:51:20
  Moja Małżonka bardzo się oburzyła na Twoje słowa! Na zdjęciu, po lewej stronie Opołczeniec Noworosji a po prawej Ukrop- szczoch.
  Powiedziała, że "niech spojrzy @oleg na to zdjęcie i niech się przypatrzy, kto jest i będzie zwycięzcą!
  Opołczeniec to sexi mężczyzna, zdobywca, bohater a ten Ukrop jak zdejmie z siebie to całe "opancerzenie" to znów zobaczymy Dzidziusia_ Marshala"
  zdjęcie drugie:))))))
  http://voicesevas.ru/img/705c11df09ae1739733a2b0722ec3de6.jpg
  http://pbs.twimg.com/media/BwfCf3AIYAAklgA.jpg
 • @nana 21:42:18
  Mam chyba ze 3 czarne krazki Biczewskiej! Tez ja kocham - tak jak Wysockiego i Bułata / tez po kilka płyt!/
  :)
 • @lorenko 22:11:33
  Troll został już zutylizowany. Pzdr. :)
 • simba
  Dobry wieczor
 • @simba 22:23:11
  Witaj. Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=9IY-FN2cnP4&index=5&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @Kula Lis 62 12:32:54
  Skrzypczak powiedział, że upadek Rosji byłby nieuchronny w konfrontacji z NATO. Zapomniał przy tym „drobnostkę”, która wszystko zmienia, że wtedy upadek przeciwników byłby jeszcze bardziej pewny, przy tym raczej Rosja przeszłaby bardziej gładko przez różne trudności, niż USA. Ponadto, że w Polsce Rosja nie mogłaby powtórzyć gry „hybrydowej”. Mogłaby. I to jak. Gdyż w Polsce ludzie są tak umęczeni tymi łajdackimi rządami, tak rzewnie wspominają PRL, że zwolenników w Polsce Rosja ma tu aż nadto. Przepuszczam, że 1000x więcej, niż je nasze antypolskie "elity" mogłyby zebrać. Gdyby Putin chciał Polskę wciągnąć pod swoją strefę wpływów, miałby łatwą grę.
 • @szczurobronny 22:31:07
  jeśli to prawda, to wojna światowa pięknie się rozwija.
 • @novorussia fan 18:57:28
  cytat "24 września 1941 r. na międzysojuszniczej konferencji w Londynie swój akces do Karty złożyła Polska, Związek Radziecki oraz inne państwa okupowane przez Niemcy i Włochy. 1 stycznia 1942 r. w Waszyngtonie doszło do podpisania Karty Narodów Zjednoczonych. Pod dokumentem stanowiącym podstawy działania koalicji antyhitlerowskiej podpisało się 26 państw, w tym trzy mocarstwa tworzące tzw. wielką trójkę: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Związek Radziecki. Wśród sygnatariuszy był także Rząd Rzeczypospolitej na wychodźstwie."

  Karta punkt 2. sygnatariusze nie życzą sobie zmian terytorialnych, które nie zgadzałyby się z wolno wypowiedzianymi życzeniami narodów, których te zmiany dotyczą; http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_Atlantycka

  Przyrzekacie zapytano - Przyrzekamy odpowiedzieli i podpisali.
  January 1, 1941. August 14, 1941. September 24, 1941.

  Cały rok myśleli, aż wymyślili
  i na karcie mapy zamieścili POST-WAR NEW WORLD MAP
  February 25, 1942
  [url=http://naforum.zapodaj.net/30a0bbd5138f.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/30a0bbd5138f.jpg[/img][/url][url=http://naforum.zapodaj.net/3a12848411ac.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3a12848411ac.jpg[/img][/url][url=http://naforum.zapodaj.net/86d4643bda8d.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/86d4643bda8d.jpg[/img][/url]

  Rząd Rzeczypospolitej na wychodźstwie musiał o tym wiedzieć, co takie gamonie, a ENIGMA my, dywizjon 303 my i co jeszcze?
  Sprzedali nas i do dzisiaj grają wariata.
  A wy chłopcy i dziewczynki bawicie się w zamki na piaskownicy.
  Tylko, że ktoś inny rządzi tą piaskownicą.
  Pozdrawiam
  Też się trochę lubię bawić w zamki:)
 • @daanekbb 22:25:54
  obawiam się, że wojnę z Polską będą toczyć banderowcy,

  najpierw spędzą wszystkich Ukraińców z polskim paszportem do Przemyśla,
  potem zrobią referendum,
  zażądają autonomi, albo od razu dołączenia do Ukrainy,

  a potem będą riezać, aby polaczki zmądrzały.
 • @szczurobronny 22:31:07
  Nic na to nie poradzimy,mnie jedno zastanawia-upa i jude na ukrainie,dziwny mariaz
 • Siostry i Bracia
  Jak wchodzi troll proszę zgłaszać nadużycie do Admina i po ptakach , tu nie onet tylko nasze Ziomale pilnują . Adminie Serdecznie Pozdrawiam. Ukłony.
 • @Repsol 22:14:12
  :))) A nie wspominałem, ze trolle mają krótki żywot?
 • @szczurobronny 22:14:29
  dyskutujesz z ludźmi, którzy nie są w stanie pojąć terminu ludobójstwo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:40:03
  no a trolle walkonie?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:40:03
  Witaj szybka reakcja .Serdeczne dzięki od wszystkich tu piszących. Kłaniam się zamaszyście z kapeluszem u ziemi. Dzięki wielkie. Pozdrawiam Waszmości. Ukłony. :)
 • @interesariusz z PL 22:36:56
  punkt 2 karty Atlantyckiej trzeba się dobrze przygotować "zmian terytorialnych, które nie zgadzałyby się z wolno wypowiedzianymi życzeniami narodów"
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:40:03
  Zapewne pojawi sie jako troll nocny, czyli tzw. ZMROL...
 • @szczurobronny 22:52:29
  Trzecia siła.http://img.sadistic.pl/pics/c895321815cd.gif
 • @szczurobronny 22:52:29
  cytat od wroga 88 "...9 Lutego 1938, Polski Ambasador w Waszyngtonie hr Jerzy Potocki pisze.......Presja żydów na Roosevelta jeszcze b.potężna….Żydzi są teraz liderami w tworzeniu wojny psychologicznej, która wciągnie cały świat w wojnę i nastąpi całkowita katastrofa. W ich [żydów] definicji demokratycznych państw, żydzi kreują rzeczywisty chaos: Oni mieszają razem idee demokracji i komunizmu, a nad tym wszystkim powiewa płonący nienawiścią sztandar przeciwko Nazistom….Międzynarodowe żydowstwo wykorzystuje wszystkie propagandowe środki żeby blokować jakiekolwiek tendencje w kierunku konsolidacji i porozumienia pomiędzy narodami."

  Patrz re1 17.09.2014 22:35:17

  Pozdrawiam
 • @simba 22:37:38
  Mój dziadek ( dostarczał do obozu w Oświęcimiu prowiiant) miał okazję rozmawiać z żydami w obozie i nieraz pytał ich, dlaczego tak bezwarunkowo godzą się na smierć, dlaczego idziecie jak barany do komór gazowych, nie wiecie co was tam czeka? A oni na to, że my umrzemy, lecz i tak żydzi będą rządzić światem! Dziadek uznawał to za brednie, bo żydzi zrobili ogromne majątki na I WŚw. inni walczyli a oni nie brali bronii do ręki bo religia...i geszefciki się kręciły. Ci, co się dorobili, wiedzieli co się święci jak Hitler doszedł do władzy i uciekli m. inn. do USA, a reszta nieuświadomiona myślała, że dorobi się na IIWŚ jak poprzednio ich wzbogaceni "bracia".
  Jednak do tej pory nie umiem rozryźć tego, dlaczego oni byli tak pewni, że będą rządzić światem?
 • @Kula Lis 62 19:43:42
  nie używać na forach takich wulgaryzmów !!!
 • @szczurobronny 23:05:37
  No nie my tylko wy.Poznałem nie takich trolli na Salonie 24. Polecam każdemu który lubi "rozwiedkę bojem" Warto tam pisać. 99% same gamonie a walka z nimi to pierwsza linia frontu .Serdecznie polecam i odradzam.Ave. :)))
 • @nieufnynsz 23:08:31
  Jak nie jak tak. Ma rację to niech dowala do pieca .Pzdr.
 • @nieufnynsz 23:08:31
  Ma rację - z prawej strony twojego komentarza jest opcja usuń.

  Zlituj się nad sobą. Wygląda, że sam do siebie mówisz, jeszcze cie zamkną:)
 • @lorenko 23:05:10
  ta wiedza zapisana została w Talmudzie.
 • @re1 23:18:28
  To było przez pośrednika do Kula Lis 62
 • Przegląd sytuacji na Donbasie;
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4867-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-17092014-hronika-sobytiy.html
  W środku zdjęcia ze Sczastje, gdzie płonie elektrownia cieplna
 • @szczurobronny 23:14:01
  Czyli reasumując: Ukraina weźmie sobie jako im należne w/g mapy ziemie az po Nowy Sącz a reszta zydostwo i Niemcy. Czyli Polski niet.
 • Przegląd sytuacji, video z Cassad.tv...
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4901-video-svodka-novostey-novorossii-za-16-17-sentyabrya.html
 • @interesariusz z PL 22:36:56
  jest zauważalny sojusz banderowców z naszymi antypolskimi "elitami". Można nawet plany sięgają tak daleko, ażeby ich użyć przeciwko protestującym Polakom. Lecz gdyby doszło do otwartej konfrontacji, przy jako takim stopniu zorganizowania Polaków, nie mają banderowcy szans. Tylko ten straszny marazm Polaków budzi obawy, że gdy "elity" ich użyją przeciwko nam, musi dużo się wydarzyć, zanim się cokolwiek ruszy. Już od dawna jest wiadome, że nawet w spokojnych czasach prowadzą nasze "elity" Polskę ku nieuchronnej zagładzie. I co ? No i nic. Narazie chyba wszyscy robią sobie nadzieję, że jakoś te "elity" znikną. Lecz jedynym, który by to mógł narazie spowodować, jest Korwin. A tu ma się wrażenie, że robienie z niego głupka przez głupią propagandę jakoś tam zaowocowało. To wszystko zaczyna przebiegać wg najczarniejszego scenariusza
 • Prowokacja dziennikarska w Kijowie
  Uzbrojony mężczyzna chodzi po mieście pytając milicjantów od droge do "Werchownej Rady";
  http://www.youtube.com/watch?v=p2Tvff15nWU
 • @mania przepraszania 23:25:48
  Witam, od prawie godziny robię "skrót" - więc nie wiem czy cos nie powtarzam za Wami....

  17.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami


  NAJNOWSZA MAPA!

  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/3315/3315_original.jpg


  MH17

  Ktoś daje 30 mln USD za informacje na temat sprawców!!!!!!!!!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_17/30-milionow-dolarow-za-informacje-o-winnych-katastrofy-Boeinga-6720/


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Ile razy ukry musza ostrzelac z moździerzy wysłanników OBWE by uznano to za przerwanie zawieszenia broni? A może – ile ludzi jeszcze musi zginąć?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_17/OBWE-nie-uznaje-wymian-ognia-na-Ukrainie-za-przerwanie-zawieszenia-broni-7209/

  Polecam w linku film pokazujący działanie artylerii Noworosji – SAU „Goździk”!!!
  http://novorus.info/news/video/27991-opolchenie-vedet-kontrbatareynyy-ogon-sau-gvozdika-po-poziciyam-vsu-video.html

  Skrót informacji, między innymi o tym jak najemnicy wspomagają się alkoholem i narkotykami…
  http://rusvesna.su/news/1410986678

  Graham nadaje z Pierwomajska! FILM!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9174

  Banderopiteki z donieckiego „lotniskowca” chca się poddać! Według Noworosjan w okrazeniu jest 2500 bandytów i morderców. Podobno sztab generalny armii ukropskiej zaproponował by w zamian za poddanie się tych bandytów powstańcy odeszli o 5 km od Mariupola…
  http://donbass.center/news/1162-zhena-lucenko-chudom-ucelela-ot-musornogo-baka-nacionalistov.html

  W Mariupolu partyzanci wysadzili w powierze kolumne ukropów! Ładunek podłożono na ulicy Taganroskiej! Ciekawe jest to, że Armia Noworosji nic nie wie o tej akcji Inie przyznaje się do niej!
  http://politikus.ru/events/30169-v-mariupole-podorvali-kolonnu-karateley.html

  O tym jak „Ajdar” wpadł w zasadzkę – dwa filmy!
  http://rusvesna.su/news/1410980664


  NOWOROSJA

  Dowódca „Ajdara” dotrzymał słowa! Niestety – wysadzono zaminowaną Ługańską Elektrociepłownię! A tu idzie zima!!!! W tej chwili parę milionów ludzi znów nie ma prądu!
  http://novorus.info/news/events/28022-http-dnr-newscom-dnr-3908-kombat-aydara-sderzhal-slovo-vzorvana-luganskaya-teshtml.html

  Dziś w Doniecku zgineło 11 mieszkańców!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9175

  FILMY z Doniecka - +18!!!
  http://rusvesna.su/news/1410987426

  W tymże Doniecku wczoraj zlikwidowano 3 duże grupy dywersantów!
  http://donbass.center/news/1168-v-donecke-likvidirovany-tri-krupnye-diversionnye-gruppy.html

  Władysław Brig: „Donbas nigdy nie będzie w Ukrainie!”
  http://donbass.center/news/1165-vladislav-brig-donbass-v-sostave-ukrainy-ne-budet-nikogda.html



  KIJÓW i okolice

  Ktoś podliczył faktyczne koszty wojny = 5 mld USD!!!!! Czyli dlatego nie mieli na gaz!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_17/Ukraina-wydala-prawie-5-mld-na-operacje-specjalna-na-poludniowym-wschodzie-6018/

  Krótki artykuł o kosztach wojowania:
  http://novorus.info/news/economy/27986-voyna-dorogo-obhoditsya-hunte-dazhe-po-samym-skromnym-podschetam.html

  Artykuł o formalnie istniejącym prezydencie Janukowiczu. „Jestem żywy i legalny!”
  http://novorus.info/news/policy/28014-ya-zhivoy-ya-legitimnyy-ili-vitya-nanosit-otvetnyy-udar.html

  BARDZO ciekawe i godne by ktoś przetłumaczył! Generalnie opisuje sytuację polityczna w Rosji, że Prezydent Putin jest w środku pomiędzy obozami „jastrzębi” takimi jak Rogozin oraz „liberałami”… Piszą że wystąpienie Striełkowa to gra na dwa głosy wraz z Putinem / moje porównanie/. I wydaje się, według tego komentarza że Pan Putin poprzez Striełkowa dał do zrozumienia że przystępuje do „jastrzębi” i wybiera wojnę!
  http://novorus.info/news/analytics/27979-chto-oznachaet-vystuplenie-strelkova-a-to-chto-putin-sdelal-vybor.html

  Ciekawe, że pan Czubajs („liberał”) dogadał się z ukraińskimi oligarchami w ten sposób by „zapomniec” o Noworosji…
  http://www.novorosinform.org/news/id/9177

  O tym też tutaj!
  http://rusvesna.su/news/1410969443

  W całej Ukrainie, wraz z informacjami z frontów, wraz z mogiłami, wraz z coraz zimniejszymi nocami przychodzi otrzeźwienie i większa śmiałość w krytykowaniu reżimu!
  http://novorus.info/news/interesno/27997-chto-tvoritsya-iz-raznyh-koncov-ukrainy-idut-soobscheniya-ob-antiukrainskih-vyhodkah.html

  Artykuł o wojnie informacyjnej, kłamstwach i płatnych trollach
  http://novorus.info/news/policy/27998-http-mkpru-daily-26278-3155836-.html

  Donoszą że w końcu, po długich wcześniejszych zapowiedziach POWSTAJE!!!! NARESZCIE!!!!
  Ano, powstaje karny batalion nacgwardzistów złożony z więźniów!
  http://novorus.info/news/events/28003-http-lifenewsru-news-140807.html

  Zanim uzbrojeni bandyci z wyrokami wróca z frontu – prosty „ajdarowiec” w Charkowie pokazał jak to będzie wygladać!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9179

  Wczoraj Pan Jajceniuk walnał w zyłę ulubionego narkotyku z frontu i postanowił że ministerstwa wojny i policji przechodzą w „wojenną gotowość”! Oczywiście by realizować „plan pokojowy”!!!! Czy to jest przewrót i Rzeźnik będzie w odstawce a Jajceniuk dostał w śliskie łapki odbezpieczony granat?
  http://novorus.info/news/vlast/28015-glavkom-poroshenko-v-otezde-v-ruki-obezyany-popala-granata.html

  Do powyższej wiadomości „dokłada się” informacja o tym że Pan Oligarcha Taruta jest wściekły za ustawę o szczególnym statusie Donbasu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9171

  Z kolei dowódca batalionu o swojsko brzmiącej w polskich uszach nazwie „OUN” wzywa władze do ustanowienia wojskowej dyktatury!
  http://donbass.center/news/1163-glavar-batalona-oun-prizval-k-sverzheniyu-poroshenko-i-ustanovleniyu-voennoy-diktatury.html

  Na razie „lustrowano” krwawą blondynkę! A kolejka jest dłuuuga!
  http://donbass.center/news/1166-rada-lyustrirovala-timoshenko-i-ee-pravitelstvo.html

  Dla kontrastu mądra Ukrainka – Pani Elena Bondarenko:
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-09/1410972051_elena-bondarenko.jpg
  http://donbass.center/news/1167-elena-bondarenko-maydan-porodil-v-lyudyah-samye-nizmennye-kachestva.html

  Inna dama, Żena Łysenko – cudem ocalała… FILM!
  http://donbass.center/news/1162-zhena-lucenko-chudom-ucelela-ot-musornogo-baka-nacionalistov.html

  ONETU jeszcze nie linkowałem, ale czy to nie jest zastanawiające?
  http://wiadomosci.onet.pl/zagrozona-budowa-nowego-sarkofagu-dla-reaktora-w-czarnobylu/z1dnp



  SANKCJE i trochę ekonomii

  Kijów „zaniepokojony” zmniejszeniem dostaw rosyjskiego gazu na Słowację! Ale mnie to rozśmieszyło!
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_17/Kijow-zaniepokojony-zmniejszeniem-dostaw-rosyjskiego-gazu-na-Slowacje-7730/

  Rosjanie się tłumaczą, ale wiadomo o co chodzi
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_17/Zmniejszone-dostawy-gazu-z-FR-do-Slowacji-wynikaja-z-przyczyn-technicznych-0086/

  Jak linkowałem że w końcu ktos w UE policzył straty i złapał się za głowe – to teraz:
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_17/Europarlament-poprosi-panstwa-UE-o-podanie-warunkow-uchylenia-sankcji-wobec-FR-0726/

  A w USA chyba też zaczynaja myśleć? Okazuje się że odkręcenie sankcji przeciw Rosji jest możliwe! I to bez rozmów na temat Krymu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9172

  Jeszcze raz o kasie, tym razem o dolarach, Kongresie itd. – film
  http://politikus.ru/events/30172-a-chto-u-nas-s-proverkoy-frs-ssha.html

  Pan Putin rozmawiał z Panem Millerem z Gazpromu. Po rozmowie pojawiła się informacja że dostawy gazu do Europy aż do listopada „Idą zgodnie z umowami” – cokolwiek to znaczy – szczególnie co do tego co będzie „po listopadzie”. Dodatkowych sprzedazy gazu nie będzie tak by Polska ani inne kraje nie robiły jakichs dziwnych ruchów zaworami…
  http://politikus.ru/events/30187-gazprom-predlozhil-es-podozhdat-do-noyabrya.html

  Goldman-Sachs: „inwestorzy którzy włożyli na rynek ukraiński mogą stracic nawet połowę wkładów”!
  http://rusvesna.su/news/1410979146

  A Kanada dalej będzie dawać kroplówkę faszystowskiemu reżimowi!!! (200 mln USD)
  http://rusvesna.su/news/1410987369


  Wieczorny kącik humoru i satyry! FILM!

  http://politikus.ru/video/30171-nemeckiy-satirik-o-yablokah-i-putine-i-o-genseke-nato-rasmussene.html
  http://www.youtube.com/watch?v=MuUTnfz2Mzw

  DOBRANOC!!!!!
 • Co sie dzieje w Sczastje?
  Czy elektrownia cieplna pali sie w wyniku ostrzału, czy tzw. gwardia narodowa spełniła pogróżki i zaczęła ją wysadzać;
  http://www.youtube.com/watch?v=yV9jPsxazsg
  Filmik z 4.09 na którym banderfuhrer "Ajdara" chwali sie że ją zaminowano
 • @re1 22:35:17
  Wiesz, mapa Gomberag jest o tyle ciekawa że została wykonana gdy NIKT nie spodziewał się że Niemcy przegrają!
 • W Kijowie ciąg dalszy "przepychanek" z "prawym sektorem"
  Tym razem w ruch poszły granaty hukowe;
  http://rusvesna.su/news/1410989077
 • @mania przepraszania 23:40:19
  https://www.youtube.com/watch?v=psqZ9BB68_U Pzdr. :)
 • @brusek 22:07:00
  Rodzina mojego ojca pochodzi z kresów. Babcia urodziła sie w Jarosławiu, dziadek był spod Kowla. Wiem, ze w połowie wojny musieli uciekać, dokładnie przed kim nie wiem, babcia nie chciała mówić szczegółów a dziadka nie zdążyłem poznać. Możliwe, że jednak przed niemcami bo dziadek był w piechocie u Hubala. Jest wymieniony w tej książce http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145943/tropem-majora-hubala w spisie żołnierzy. Babcia opowiadała taką rodzinną anegdotkę; Parę ładnych lat po wojnie przyszli komuniści dać dziadkowi virtuti. Babcia na to, że on już jeden krzyż ma. Tamci zaczęli zdenerwowani wypytywać od kogo. Babcia na to że na cmentarzu..
  Uciekli najpierw do Warszawy na czerniaków (podobno straszny slams to wtedy był), potem do jakiejś wsi do znajomego pod Radzyminem. Po wojnie chcieli wracać ale dostali inną "propozycję". Ojciec urodził się już w Opolu.
  Babcia nigdy za dobrze sie nie mówiła o rosjanach czy niemcach, ale jak temat zchodził na ukraińców to milkła i tylko przestrzegała
 • @szczurobronny 00:29:59
  Nie rozumiem czemu się wcinasz, przecież nie tobie odpowiadam. Nie wiem co masz do "treści" ale zauważyłem że ciebie coś najwyraźniej gryzie. Jakaś stara legitymacja w szafie?
 • @szczurobronny 01:03:34
  Ok starczy tych poszturchiwań bo wam sie takie "chachły" będą śniły;
  http://www.fullhdoboi.ru/_ph/19/138363836.jpg
  Dobranoc!
 • @szczurobronny 00:59:11
  Do prawdy to ty sie akurat przyczepiłeś, w dodatku nie do ciebie pisanej. Nie wierzysz, że tak było to książki poczytaj a najlepiej popytaj znajomych o ich historie rodzinne.
  Rozumiem, że jednym z głównych oręży obecnej łże propagandy jest przyrównywanie Putina do padalca Stalina (czy Hitlera zależy jak gnojką pasuje). Ale to nie znaczy, że należy padalca Stalina wybielać, BO TO JEST właśnie podążanie tropem tej propagandy. Stalin był mordercą, ludobójca nie tylko Polaków ale również własnego narodu. Z socjalizmem miał tyle wspólnego co obecne Chiny, gdzie ludzie zapieprzają jak niewolnicy po 16h 7 dni w tygodniu za miskę ryżu.
  A to że jakiś aparat był zażydzony wcale nie usprawiedliwia reszty ludzi tego aparatu i tego co wówczas robili.
  W miarę normalnie to sie zrobiło jak padalec zdechł i też nie odrazu (po 56tym).

  tyle ode mnie.
  Dobranoc
 • @mania przepraszania 23:32:58
  Wg informacji z Ługańska
  http://cxid.info/schastenskaya-tes-obestochena-v-rezultate-obstrela-i-pojara-na-transformatore-n116981
  w wyniku ostrzału zapaliła się stacja transformatorowa. Pali się olej. Strażacy nie mogą podejść z powodu wysokiej temperatury, ciągłego ostrzału i niebezpieczeństwa, ponieważ 4 września, niektóre objekty zostały zaminowane przez "Ajdar"
 • @szczurobronny 02:01:04
  Ja zwolennikiem socjalizmu nie jestem. System, w którym jeden pracując daje z siebie wszystko a drugi leży i potem efekty pracy dzielone są po równo lub w/g potrzeb, uważam za złodziejstwo.
  Obecnego kapitalizmu (a raczej neofeudalizmu) też nie popieram. Ciężko pracującym ludziom w większości zagraniczni właściciele przedsiębiorstw płacą grosze sami zarabiając krocie, to też jest złodziejstwo. I tu by się przydało trochę z socjalizmu, odpowiednie regulacje (pro-narodowe, nie idiotyczne unijne) nie pozwalające okradać ludzi z pracy własnych rąk. Bo z tym właśnie mamy w takiej sytuacji do czynienia.

  W Chinach jest jeszcze gorzej i nie rozumiem jak taki obrońca PRL może coś takiego pisać. Rzucasz jakimiś statystykami, z taką radością jak Tusk danymi z GUSu z zielonej wyspy.
  Nie wiesz jak są robione takie statystyki? Podpowiadam;
  1000 pracowników za tysiąc złotych = bańka plus pan prezes 3 bańki
  średnio 4tys na rękę, coś ci ta liczba mówi?
  Jak ta średnia statystyczna ma się do poziomu życia wymienionych?

  "stopień oszczędzania zarobków 50% rekord świata" łoł. A do jakiego procentu społeczeństwa to się odnosi? I ciekawy jestem co źródło, które cytujesz mówi w tej kwestii o naszym kraju.
  Gwarantuję ci, że "stopień oszczędzania zarobków" wśród osób zarabiających 1200-1600zł jest taki, że w połowie miesiąca trzeba pożyczać na ziemniaki. A tyle właśnie zarabia 70% tych co jeszcze w naszym kraju zostali. Jaki procent oszczędzania ma np; prezes orlenu, lub ten patafian ze sztandarowej spółki PO, co go właśnie mają zwolnic oraz jaką to daje w sumie średnią krajową to nie wiem.

  Tutaj masz o pracy w Chinach od pana Jeznacha
  http://jeznach.neon24.pl/post/87702,urlop-chinczyka
  radzę uważnie przeczytać.
 • @xes23 03:43:07
  Witam z rana! Nie wiem czemu nikogo nie ma od ostatniego nocnego wpisu?

  18.09.2014
  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”


  Dziś nastąpi kolejna wymiana jeńców – 50/50
  http://donbass.center/news/1175-obmen-plennymi-50-chelovek-na-50-chelovek.html

  Donieck po wczorajszym ostrzale
  http://rusvesna.su/news/1410987426

  A na „lotniskowcu” walki trwaja nadal…
  http://www.novorosinform.org/news/id/9195

  O Bułgarach (ochotnikach) którzy walczą w obronie swoich od wieków tam mieszkających braci..
  http://www.novorosinform.org/articles/id/292



  NOWOROSJA

  Informacje na temat „zjednoczonego dowództwa armii” – bo mam nieodparte wrażenie że ofensywa stanęła gdyż politycy zaczęli się kłócić a każdy polityk miał jakiś wpływ na „swoich” dowódców wśród powstańców i wszystko „stanęło”…
  http://novorus.info/news/policy/28026-ob-informacii-po-sozdaniyu-edinogo-komandovaniya-novorossii.html

  Krótki artykuł Siergieja Duża, który chyba słusznie powiada że „specjalny status” Donbasu to „konserwowanie” konfliktu…
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_17/Specjalny-status-Donbasu-jako-sposob-na-pewna-konserwacje-konfliktu-9456/

  Wyjaśnienia - dlaczego jeszcze nie ma wody, choć już ustały walki w miastach?
  http://donbass.center/news/1176-pochemu-net-vody-v-gorodah-esli-v-nih-net-boev.html
  http://donbass.center/uploads/posts/2014-09/1410999406_karta.jpg

  Ukraińskie służby graniczne zaczęły tworzyć „strefę bezpieczeństwa” wokół terytoriów zajętych przez powstańców…
  http://donbass.center/news/1170-pogranichniki-ukrainskoy-hunty-nachinayut-ogorazhivat-donbass.html

  Ministerstwo Sprawiedliwości Ukrainy stwierdziło że Ukraina nie będzie kierować żadnej pomocy finansowej w celu naprawy zniszczeń wojennych – dopóki te terytoria będą „we władaniu terrorystów”.
  http://donbass.center/news/1173-ukraina-ne-sobiraetsya-finansirovat-vosstanovlenie-donbassa.html

  Towarzyszka „Jesień” już się pojawiła na Donbasie. A to oznaka że niebawem zjawi się „Generał Mróz”. Noworosja komunikuje o swoich ogromnych potrzebach! W krótkim artykule wykaz tego co jest koniecznie potrzebne
  http://novorus.info/news/obshetvo/28027-gumanitarnyy-batalon-novorossiya.html

  Zgaszono pożar w Ługańskiej Elektrociepłowni. Bez światła północna część obwodu.
  http://www.novorosinform.org/news/id/9188

  A Moskal w Ługańsku! To znaczy Pan o nazwisku „Moskal” który ma doświadczenie w pracy administracyjnej i zamierza to teraz wykorzystać w pracy dla Noworosji.
  http://www.novorosinform.org/news/id/9202



  KIJÓW i okolice

  Odessa żada od Kijowa takiego samego statusu autonomii jakie otrzymał Donbas!
  http://novorus.info/news/policy/28042-http-wwwpolitnavigatornet-odesskie-deputaty-potrebovali-ot-kieva-osobyjj-status-kak-u-luganska-i-doneckahtml.html

  Główny propagandzista ATO: „wycofujemy się bo nie mamy możliwości prowadzenia wojny”… Ciekawe…
  Armia zdemoralizowana, ci co chcieli wojować są w dobrowolnych batalionach, teoretycznie możemy jeszcze możemy zagonić do walki kilkaset tysięcy ludzi ale to będzie tylko mięso armatnie… Możemy wyposażyć , powiedzmy 100 tysięcy w ręczną broń, ale innych środków walki już nie mamy… Brakuje przygotowanych kadr dowódczych do prowadzenia działań wojennych..
  http://donbass.center/news/1177-tymchuk-my-otstupaem-i-u-nas-net-resursov-dlya-prodolzheniya-voyny.html


  Analiza Rościsława Iszczenko: „jedyna szansa dla junty – to wycofać się za Dniepr”
  http://novorus.info/news/analytics/28033-rostislav-ischenko-edinstvennyy-shans-dlya-hunty-otstupat-za-dnepr.html

  Analiza „czy Ukraina może stać się mocarstwem atomowym”?
  http://novorus.info/news/events/28037-ukraina-mozhet-stat-yadernoy-derzhavoy.html

  W nawiązaniu do powyższego – informacja od Pana Ławrowa, że nikt Ukrainie na to nie pozwoli!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9199

  Po wczorajszej kroplówce od Kanady, siedliska diaspory i banderyzmu – pora na kroplówkę od Wielkiego Brata, ale ci już chyba już na Ukrainie położyli krzyżyk! Kroplówka zaiste symboliczna bo w wysokości 34 mln USD
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_18/USA-przyznaja-Ukrainie-34-miliony-dolarow-2881/

  Artykuł o tym dlaczego Ukraina i Unia zgodziły się na żądania Pana Putina?
  http://donbass.center/news/1174-porazhenie-kieva-pochemu-ukraina-i-es-podchinilis-trebovaniyam-putina.html

  MFW w końcu powiedział Panu Jaceniukowi żeby się odczepił i przestał prosić o dodatkową kasę! Pan Jaceniuk chce aby zwiększyć sumę kredytu z 17 do 25 mld USD. Eksperci MFW w jakimś nie wiadomo jakim czasie ustosunkują się do prośby. Jednocześnie MFW zwraca uwagę Panu Jaceniukowi na to że Ukraina nie wywiązuje się z zobowiązań jakimi był uwarunkowany kredyt! Dlatego też MFW raczej nie zwiększy kredytu ale wprost przeciwnie będzie zmniejszać kolejne transze…
  http://donbass.center/news/1178-mvf-rekomendoval-yacenyuku-perestat-zhalovatsya-na-nedostatok-pomoschi.html

  Zwyczajny faszyzm. Film. Lwów. Wczoraj. Bez komentarza!!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9197

  Europa myje się w krwi na znak protestu – film. „Krew Ukrainy to nasza krew”. OGLĄDNĄĆ, powielać!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9200
 • @xes23 03:43:07
  Brawo !!! bardzo celna odpowiedz mam pytanie do adnovum dlaczego sowiecki troll Taki szczurobronny ktory wychwala ludobojstwa sowieckie na Polakach a nawet prosi o jeszcze, dalej bredzi na tym Forum!!?Czyzby chodzilo o te "5"chyba Pan nie jest snobem prosze o wiecej Honoru.Pozdrawiam
 • @xes23 03:43:07
  Nie podoba Ci się "socjalizm" w którym "jeden pracując daje z siebie wszystko a drugi leży i potem efekty pracy dzielone są po równo lub w/g potrzeb, uważam za złodziejstwo. "

  Otóż takiego socjalizmu nigdy nie było i nikt nawet nie zakładał, że będzie. Więcej prawdy ( i rozsądku) już jest we "wspólnych żonach" w komunizmie.

  Nie podoba Ci się też, że fabrykanci zatrudniają za grosze. Jaka na to rada ? Regulacje "nie pozwalające okradać ludzi z pracy własnych rąk." To jest przecież odejście od "wolnego rynku".

  Jeśli mówimy o ideologiach, to należy zauważyć, że na poziomie ideologii wszystko jest czarno-białe. Szare jest w praktyce, która nie poddaje się ideologiom, na szczęście, i na nieszczęście.

  O normalnym wspózawodnictwie będzie można mówić dopiero wtedy, gdy wejście na rynek będzie dla każdego możliwe. Na rynek wymiany handlowej, a nie na rynek pracy. Tymczasem, kapitaliści zrobili wszystko, aby te dwa rynki rozdzielić. Jest to współczesna forma feudalizmu - szlachectwa. Obalić da się ją tylko rewolucyjnie.
 • @brusek 23:36:20
  NIKT ...."...9 Lutego 1938, Polski Ambasador w Waszyngtonie hr Jerzy Potocki pisze.......Presja NIKT na Roosevelta jeszcze b.potężna….NIKT są teraz liderami w tworzeniu wojny psychologicznej, która wciągnie cały świat w wojnę i nastąpi całkowita katastrofa. W ich [NIKT ] definicji demokratycznych państw, NIKT kreują rzeczywisty chaos: Oni mieszają razem idee demokracji i komunizmu, a nad tym wszystkim powiewa płonący nienawiścią sztandar przeciwko Nazistom….Międzynarodowe NIKT wykorzystuje wszystkie propagandowe środki żeby blokować jakiekolwiek tendencje w kierunku konsolidacji i porozumienia pomiędzy narodami."

  re1 17.09.2014 23:03:38 nadużycie?
 • @interesariusz z PL 08:35:08
  O z dużej litery.
  Pozdrawiam:)
 • @interesariusz z PL 08:35:08
  Panowie! Hadko Was czytywać - bo można dyskutowac na tematy "uboczne" ale róbmy to bez wycieczek osobistych!
  Mości "szczurze" - cenię Waści wypowiedzi, ale czasem jakby druga osoba się pojawiała pod tym samym nickiem i wtedy niezbyt mi sie to podoba...
  :(
  Trochę szacunku wzajemnego - bo wszak inni nas czytują!

  A w ogóle to mam taki pomysl - jeżeli ktoś jest zainteresowany - to prosze i zapraszam na priv!

  Szczególnie tego kto występuje w "Obserwatorze" jako "krzyk".
  W związku z ogromną ilością BARDZO CIEKAWYCH materiałów jakie sie tu już przewinęły - warto to jakoś uszeregowac...

  Proponuję założenie WSPÓLNEJ strony dyskusyjnej - do redagowania na równych prawach. Strona poświęcona byłaby 5-tej kolumnie ukraińskiej w Polsce...

  Informacje, linki i co jakiś czas uzupełniana baza danych...

  Mam nawet artykuł wstępny już gotowy!
  :)

  W dalszej kolejności proponuję może - bo widzę zainteresowanie - jakieś kompendium wiedzy o PRL stworzyć, bez zacietrzewienia i udowadniania co jest lepsze od czego, po prostu ludzie już nie wiedza i nie znają tematów, które warto przypomniec...

  A do kawy proponuję coś na "nasz" temat

  "No i po co była ta wojna?"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25791
 • @re1 09:07:57
  Jeszcze się nie obudziłem bo nie zrozumiałem o co chodzi...
  :)
  Napisz łopatologicznie jak małorolnemu chłopu!
  :)
 • @brusek 08:27:29
  "A Moskal w Ługańsku! To znaczy Pan o nazwisku „Moskal” który ma doświadczenie w pracy administracyjnej i zamierza to teraz wykorzystać w pracy dla Noworosji."

  Nie doczytałeś tego artykułu zbyt dokładnie. Ten Moskal to czynownik mianowany w Kijowie przez Jajceniuka i ma być zatwierdzony przez Patroszenkę. On sam (Moskal) uważa , że jego osobistą klęską będzie jeśli przegrana zostanie wojna z bojownikami (powstańcami). Podejrzewam, że urzęduje również w Kijowie a o pracy dla Noworosji nie ma mowy!
 • @interesariusz z PL 08:35:08
  Największym złodziejem jest państwo, a reszta to tylko tego zewnętrzne oznaki.

  Funkcjonariusze państwa i politycy obecnie przejęli rolę warstwy pasożytniczej coś na kształt byłych warstw uprzywilejowanych.

  Plutokracja jest obecnie największym zagrożeniem dla wolności człowieka, nawet jeśli wszystko jest przyodziane w szaty demokratyczne.

  Pozdrawiam.
 • @TomS 09:29:54
  Wot - bywajet i tak!

  SORRY!
  Spieszyłem się i pomyliłem wszystko!
  Ale cieszę się że nie dajecie się zmylić i wykazujecie rewolucyjną czujność!
  Musze częściej robić takie pomyłki by sprawdzić czy ktoś mnie czytuje!
  :)

  Dokładnie jak w kawale starym!

  Rok 1936. Iwan Iwanowicz jest na wycieczce studenckiej w Moskwie. Tam, w kolejce do mauzoleum ktoś ukradł mu zegarek! Oczywiście wezwana milicja nic nie poradziła ale sporządzono stosowny protokół na komisariacie!

  Jest rok 1978, Iwan Iwanowicz ma jechać na wycieczkę do NRD. Idzie po dokumenty stosowne atu mu mówią że nie pojedzie! A jak to? Wycieczka dla weteranów, zdobywców Berlina i ja nie pojadę?
  Dlaczego?
  Ano dlatego że my mamy w dokumentach iż Byliście towarzyszu zamieszani w kradzież zegarka na placu czerwonym w roku 1936!!!
 • @brusek 09:18:27
  Przecież ja też małorolny jestem:)
  Ojciec na bosaka po glinianej polepie chodził, chyba?
  Nie pamiętam bo starszy o 49 lat.
 • @AdNovum 09:38:32
  Patrz przygotówka do wyborów.
  Pytanka komisji Pracodawców.
  Pozdrawiam

  Już mało czasu.
 • @brusek 08:27:29
  cytat [Ministerstwo Sprawiedliwości Ukrainy stwierdziło że Ukraina nie będzie kierować żadnej pomocy finansowej w celu naprawy zniszczeń wojennych – dopóki te terytoria będą „we władaniu terrorystów”.]

  Co będą dawać jak sami żebrzą.

  Pozdrawiam
 • @brusek 08:27:29
  Zapomnieli bidoki, że czekają ich jeszcze reparacje wojenne za wyrządzone szkody:(

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej