Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 18.09.2014r- 12 dzień rozejmu..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas dwunastego dnia rozejmu walki nadal trwały.

 

 

 

 

 

 W czasie wtorkowej (16.09.2014r.) debaty, która odbyła się w Parlamencie Europejskim na temat ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą głos zabrał przewodniczący Patrii Niepodległości Zjednoczonego Kólestwa (UKIP) i eurodeputowany w jednej osobie, Nigel Paul Farage:

"Imperium UE dążąc do rozszerzenia swego terytorium, kilka lat temu ogłosiło swoje roszczenia terytorialne do Ukrainy....Bezpośrednio wspierało powstanie na Ukrainie, w wyniku czego został obalony pezydent Janukowycz, co oczywiście spowodowało odpowiednią reakcję Putina. Morał z tej historii jest taki, że nie powinna dziwić nikogo reakcja rosyjskiego  niedźwiedzia, którego wcześniej drażniono kijem....

Czy my rzeczywiście chcemy wojny z Putinem?.... W wojnie z islamskim ekstremizmem, jest on naszym sojusznikiem....Musimy powstrzymać prowadzenie gry wojennej na Ukrainie....Nie należy prowokować Putina, czy nam się to podoba czy nie....

Duża część winy za sprowokowanie wszystkich tych wydarzeń (na Ukrainie- dopisek mój), spoczywa na ludziach zasiadających w tym budynku....I powiniśmy się do tego przyznać"

To tyle wstępu a teraz kolejne sprawozdanie z ukraińskiej wojny domowej, której obecna faza działań operacji militarnych dla niepoznaki została nazwana "zawieszeniem broni".

Trwał intensywny ostrzał ukraińskiej artylerii kilku miast, w tym Pierwomajska, północnych dzielnic Doniecka, Niżnej Krinki, Hanżenkowa oraz uszkodzono główne transformatory ługańskiej elektrowni, która zasila miasto i okoliczne miejscowości w energię elektryczną:

W wyniku wczorajszego ostrzału ukraińskiej artylerii celów cywilnych, zostało zniszczonych wiele budynków mieszkalnych, sklepów, magazynów i fabryk. Zginęło około 10 cywilów oraz kilkadziesiąt osób zostało rannych. Po uszkodzeniu transformatorów w ługańskiej elektrowni pomownie zdecydowana wiekszość mieszkańców została pozbawiona dostępu do energii elektrycznej.

Pomimo tego wczoraj władze miasta zorganizowały uroczystości związane z dniami Ługańska:

Wczoraj w Doniecku zlikwidowano trzy ukraińskie grupy sabotażowo-dywersyjne.

W Sławiańsku działa jeden lub grupa snajperów, którzy likwidują poszczególnych zołnierzy ukraińskiego korpusu pacyfikacyjnego, szczegolnie członków paramilitarnej organizacji tzw. gwardii narodowej, których już około 30 zostało trwale wyelimionowanych z walki. Nie dość tego z akademika, w którym zakwaterowano członków ukraińskiej gwardii narodowej nieznani sprawcy skradli dużą ilość karabinów maszynowych.

Siły ukraińskie zostały wyparte z punktu kontrolnego mieszczącego się koło miejscowości Jasinowata zmuszając je do wycofania się kilka kilkometrów dalej od miasta.

Kocioł "Debalczewski" zaczyna powoli przypominać to co się wczesniej działo w kotle "Iłowańskim", gdzie zostały one okrążone z trzech stron bardzo silnym kordonem stanowisk ogniowych, zaś jedna ze stron w kierunku na Artemowsk znajduje się pod obstrzałem powstańczej artylerii.

Wczoraj siły ukraińskie dwukrotnie usiłowały przerwać pierścień okrążenia ale skończyło się to niepowodzeniem.

A oto najnowsza mapa dokumentująca przebieg linii frontu i rozmieszczenie ukraińskich sił:

Pod tym linkiem mapę można powiększyć:

pp.vk.me/c7009/c7006/v7006066/16166/-ayGGutpMmI.jpg

Na koniec filmy z operacji likwidacji ukraińskiego batalionu "Ajdar" w dniu 5 września oraz wczorajszy film walk o donieckie lotnisko:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu Kirowsk w dniu wczorajszym.

*     *     *

1.   pl.wikipedia.org/wiki/Nigel_Farage,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • ...
  Tak sobie myślę, że świat byłby lepszy gdyby to blogerów zatrudniać na etatach dzinnikarskich. I to nie miał być komplement ale taka obserwacja ogólna :)
 • @Magia 10:00:18
  Witam:)

  W elektrowni ługańskiej trwa od rana intensywna praca nad przywróceniem dostaw energii elektrycznej. Możliwe, że jeszcze dziś uszkodzenia zostaną usunięte.
  Poza tym Noworosja uniezależnia się od dostaw energii elektrycznej w ten sposób, że już obecnie budowana jest linia energetyczna, którą dostarczany będzie prąd bezpośrednio z Rosji.

  W odniesieniu do sprawy lotniska donieckiego, to rzeczywiście formacje militarne walczące po stronie ukraińskiej chronią się w schronach ukrytych głęboko pod ziemią i wykurzyć ich stamtąd nie jest prosto, bo teren ten jest pod ciągłym ostrzałem, został on dodatkowo bardzo gęsto zaminowany i jednocześnie gro tamtejszych obrońców są zagranicznymi najemnikami, którzy mają bardzo dobre wyszkolenie w prowadzeniu podobnego typu walki, jak i również wykazują się zrozumiałą w tym przypadku determinacją, bo wiedzą, że nie mają jako żywi opuścić tego terenu.
  Tak więc na dzień dzisiejszy jest tylko jedna rada: odizolowanie tych sił w taki sposób aby nie mogły dostawać zaopatrzenia z zewnątrz oraz spokojne czekanie aż zabraknie im amunicji, żywności, lekarstw i środków opatrunkowych. Wtedy wylezą jak szczury na powierzchnię.
  Zaś atak bezpośredni na te siły nie wchodzi w grę, bo to byłoby dla atakujących żołnierzy zwykłym samobójstwem.

  Pozdrawiam Serdecznie:)
 • ...
  Przeglądam tę mapę i dochodze do wniosku, że sytuacja wczesniej była powazniejsza niż nam sie wydawało. Te odcięte oddziały Ukraińców na południe od Lugańska nie wzieły się tam z księzyca, a wiec miasto de facto było odcięte i okrążone. Ukraińcy faktycznie byli o krok od izolowania tak Doniecka jak i Lugańska a komunikacja między miastami była przerwana. Lotnisko w Doniecku nie jest okrążone i w najbliższym czasie nie będzie zajęte.
  Mamy zawieszenie broni wiec trudno spodziewać sie w chwili obecnej jakiś zdecydowanych działaś, ale jeśli już to na północny wschód od Lugańska wzdłuż granicy z Rosją, na południu w kierunku na Mariupol ewentualnie w kierunku Sławiańska.
  Tak to widze ale to tylo na podstawie dostępnej tu mapy.
 • @kkkkk 09:59:34
  wstyd się przyznać.. ale jak mam ocenić artykuł ?? ;]
 • @kkkkk 10:17:52
  "Przeglądam tę mapę i dochodze do wniosku, że sytuacja wczesniej była powazniejsza niż nam sie wydawało"- a czy ktoś ukrywał, że sytuacja nie była poważna?

  Ale dzięki temu ukraińskie siły zbrojne połamały sobie tam swoje kły i obecnie nie będą tak mocno kąsać jak poprzednio.

  Co do reszty treści komentarza zgadzam się 50 na 50.

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 10:17:52
  Czytając mapę okolic Mariupola dochodzę do wniosku,że jeżeli nawet Powstańcy z jakichś przyczyn odłożyli by atak na miasto i linia frontu ustabilizowała by się na południu w obecnej formie,to i tak Mariupol absolutnie traci na znaczeniu dla Kijowa.Odpada jako port,linie kolejowe biegną na północ od miasta,są w rekach powstańców lub pod "kontrolą" partyzantów.
  Droga morska też raczej odpada,po pierwsze,możliwość ostrzału statków przez powstańców,po drugie Ukraina chyba nie dysponuje na M.Azowskim porównywalnym portem.Zakłady Azovstal także odcięte od "zaplecza",więc produkcja utrudniona lub niemożliwa.Wiec atak na miasto jest taktycznie zbędny,wystarczy skuteczna izolacja,chyba,żeby wziąć pod uwagę efekt propagandowy.Pozdrawiam.
 • Film o Wołyniu
  Smarzowski chce nakręcić film o Wołyniu.
  film.onet.pl/forum/wojciech-smarzowski-trzeba-nakrecic-wolyn-by-podob,2,1358408,0,czytaj-najnowsze.html
 • @kkkkk 09:59:34
  "Tak sobie myślę, że świat byłby lepszy gdyby to blogerów zatrudniać na etatach dziennikarskich."
  świat by zginął ze strachu, żaden rząd nie znosi prawdy, żaden wywiad nie donosi prawdy.
  A propo wojsk- to na północ od Mariupola powoli postępuje zagęszczenie oddziałów, dywersja wewnątrz miasta ma na celu spowodować ruch wojsk npla i pomyślnie zająć miasta. Widać to millitary map.
 • Prawda o katastrofie militarnej Kijowa powoli dociera do polskich "mendiów"
  Kresy.pl za Dziennik Gazeta Prawna;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/-poroszenko-stara-sie-o-bron-w-ameryce
  //Zgoda Poroszenki na przyznanie separatystom półformalnej autonomii to efekt porażki na froncie. Ukraina miała stracić nawet 60 proc. sprzętu – zauważa Michał Potocki w "DGP"//
  Pozdrawiam
 • @Magia 10:00:18
  re
  "Bardzo mnie zmartwiła informacja o uszkodzeniu transformatorów w elektrowni ługańskiej. "

  Jak widać na ostatnich przykładach błyskawicznych remontów sieci - idzie im to niesamowicie szybko. W tym przypadku może być gorzej - o ile potwierdzi się informacja że został uszkodzony transformator...

  Problemem jest jeszcze stan elektrociepłowni - cześc wytwarzająca i transportująca ciepło do miasta.

  To też było sygnalizowane jako pouszkadzane... A zima za pasem...

  Generalnie ich czeka ogromna praca - takze z uszkodzonymi wodociągami i oczyszczalniami ścieków. Podziurawione są przewody gazowe w setkach a może tysiącach miejsc! Nie wiem czy zauważyliście na filmach że oni większośc rur z gazem mają napowietrznych!

  Ja sobie tego wszystkiego nie za bardzo wyobrażam by wyremontować, mając nawet pełno fachowców, narzędzia, części...
  Jakie to sa problemy organizacyjne!

  Wiem, bo jeździłem z takimi brygadami i kierowałem róznymi przedsięwzięcami z zakresu "energetyki"...
 • @adalbert05 10:46:54
  Mariupol nie byłby atakowany po to żeby zdobyć miasto, ale żeby zmusić jednostki ukraińskie do wycofania z innych kierunków. Mariupol dla Ukraińców na strategiczne znaczenie dla powstańców takie sobie. W tej sytuacji Ukraina jest zmuszona koncentorować znaczne ilości sił na wielu kierunkach.
  Z drugiej strony powstańcy nie są silni żeby walczyć całym frontem. Oni muszą prowadzić wojnę manewrową, czyli albo otoczyć i izolować poszczególne zgrupowania i zamykać w kotłach, albo zmusic Ukraińców do przerzucania swoich sił i wchodzic w te miejsca w których wojska zostały wycofane.
  Jeśli Ukraińcom uda sie skoncentrować w jednym miejscu dość sił żeby wbić sie między Lugańsk a Donieck to będzie po wszystkich. Taki atak w tej chwili mógłby zostać przeprowadzony właśnie z północy ,np przez Debalcewo i dalej na południe - choć to np w tej chwili jest właśnie uniemożliwiane przez powstańców. No ok, to takie moje przemyślenia tylko.. czas sie zajac czymś konstruktywnym :)
 • @kkkkk 11:04:45
  Dokładnie,dla Powstańców ma znaczenie "takie sobie",wystarczy jakaś forma oblężenia i odciągnięcie sił kijowskich z innych miejsc.Myślę także,że jakakolwiek ofensywa ukrów pomiędzy Ługańskiem i Donieckiem została by momentalnie sparowana przez Noworosję dzięki gwałtownemu "napływowi ochotników z Rosji".:)))))
 • Fuhrer Tiahnybok przemawia;
  https://www.youtube.com/watch?v=bTTBRQpuDuE&list=UUQSaQ9l2rb3kE1EF26krNnA
 • Wodzu, Putin przysłał "posiłki"!
  http://www.youtube.com/watch?v=6M6D-TzArF4
 • @szczurobronny 11:39:44
  Na pewno mogą spowodować problemy w Rosji i Indiach,mniejszość muzułmańska w Chinach nie jest znacząca około 20 mln,chociaż bardzo "aktywna".Prawdopodobnie w razie większych problemów Chiny będą w stanie skutecznie zneutralizować tą grupę,nie bacząc na "protesty" świata.
  Stają się powoli supermocarstwem,więc nie będą się musiały liczyć z tzw."opinią światową".Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:02:47
  "Oto dziś w drodze na front kolumna wyrzutni rakiet Smiercz, najpotężniejszych rakiet taktycznych, a zasięgu 90 km, przeznaczonych do niszczenia centrów dowodzenia i koncentracji broni pancernej (jedna rakieta anihiluje batalion czołgów)".Po pierwsze to nie są rakiety taktyczne jak Toczka,tylko wielolufowa wyrzutnia artylerii rakietowej.
  Nie wpadał bym też w panikę,to taki większy GRAD,Ukraina posiada niewiele i są to stare wersje wyrzutni o zasięgu 70 km,rakiety też są jeszcze po ZSRR,więc co do skuteczności ich użycia miałbym wiele wątpliwości.
  Jak użycie Toczek na froncie.
 • @Magia 12:25:59
  Jesli tam na lotnisku są podobne zapasy jakie odkryli Powstańcy na stadionie w Doniecku, to ci w bunkrach mogą jeszcze długo tam siedzieć, oj długo!
 • @szczurobronny 12:35:41
  https://www.youtube.com/watch?v=dqKsawdJBak Pzdr. :)))
 • @szczurobronny 11:37:40
  przepraszam, że zaśmiecam, ale jak mam wystawić taka piątkę, bo nie wiem, gdzie "się to klika"
 • @KHT 13:08:46
  Pod notką przy ilości odsłon masz gwiazdki. Pzdr.
 • @kkkkk 11:04:45
  "Mariupol nie byłby atakowany po to żeby zdobyć miasto, ale żeby zmusić jednostki ukraińskie do wycofania z innych kierunków. Mariupol dla Ukraińców na strategiczne znaczenie dla powstańców takie sobie. W tej sytuacji Ukraina jest zmuszona koncentorować znaczne ilości sił na wielu kierunkach. "- Zgadza się!!!!

  Mariupol ma w tej chwili dla kijowskich władz znaczenie symboliczno-psychologicze, podobnie zresztą jak Sławiańsk.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:37:40
  Witam również i

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 11:38:08
  Pasuje mu do twarzy ten mundur:))))

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:39:44
  "..islamski emirat..."- jest przede wszystkim niesterowalny, więc może on stać się przysłowiowym mieczem, od którego się zginie.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:51:47
  A co tam z Litwą w tym temacie?

  Pozdrawiam.
 • @Magia 12:25:59
  "ad calendas grecas"- nie sądzę, bo jeszcze dochodzi czynnik psychologiczny, a oni z tym mają najważniejszy problem.

  Poza tym jak im się skończą środki odurzające to innym okiem ocenią swoją sytuacje.

  Pozdrawiam.
 • @Magia 12:46:13
  Oni tam mieli dużo czasu aby te słabe punkty zabezpieczyć; gdyby była mozliwość ukropów wykurzyć, pewnie by się to już stało. Na pewno Powstańcy są tak samo wkurzeni jak my i myślą cały czas co by zrobić.
 • @Magia 12:28:46
  Dokładnie tak jest! Dużych transformatorów nie trzyma się w magazynie, są wykonywane "pod potrzeby" choc jest możliwość "podmiany" z podobnej stacji energetycznej jeżeli zgadzają się parametry...
  Potem samo badanie zabezpieczeń po podłączeniu wszystkich kabelków to może być też nawet parę dni...
  Jako osoba która kiedyś wykonywała takie prace - jestem dla nich pełen podziwu, bo nawet połączenie kabli napowietrznych też nie jest sztbką i prostą sprawą..
 • @Magia 12:46:13
  W tej informacji sprzed już kilku tygodni - co to rzekomo mieli ich zalać betonem - była wieść że sprawa była konsultowana z osobami znającymi ten system a także inżynierami budownictwa... I może faktycznie "coś" tam a jakiejś strony zasypano - ale jak widac jest to wykonane "po radziecku": "gniotsa-nie łamiotsa"...
  I myślę że przez tak długi czas wiele ludzi kombinowało jak to zlikwidować, jak widać nie jest to takie proste...
 • @AdNovum 13:23:08
  Bez komentarza.https://www.youtube.com/watch?v=i8bFtsyIOII
 • @szczurobronny 13:13:16
  Po kilku miesiąca wypatrzyłem te "gwiazdki"!
  Dzięki!
 • @lorenko 13:23:45
  Jest jeszcze jeden dosyć istotny czynnik.W linii prostej odległość pomiędzy terenem lotniska a stałymi pozycjami ukrów,to kilka kilometrów,z mapy wynika,że około 4-5.Więc mogą mieć cały czas wsparcie ogniowe na "żądanie".Pozdrawiam.
 • A tymczasem w Ługańsku
  http://cxid.info/v-luganske-ubiraut-skver-vozle-filarmonii-foto-n116984

  Mała rzecz, a cieszy.
 • @szczurobronny 13:34:38
  https://www.youtube.com/watch?v=Q7TGRoObjtI Pzdr. :)
 • @brusek 13:24:39
  Tak wygląda elekrociepłownia po wczorajszym
  http://cxid.info/luganskaya-tes-posle-obstrela-foto-n116993
 • @Repsol 13:28:49
  Patroszenko & company! Sam Lucyfer na nich czeka!
 • @Magia 13:38:39
  Było kilka dni temu jak Opołczeńcy rozbili jakis oddział ukropów: znaleziono tam w dużej ilości jakis środek, nazwy nie pamietam, jeszcze mocniejszy od morfiny, powodujący brak odczuwania bólu i nadmierną odwagę. Takich i podobnych narkotyków Ukropy mają więcej niż jedzenia.
 • @szczurobronny 13:51:45
  Ciągle zywy (niestety) fuhrerek Jarosz "dał głos" i zagroził Poroszence oraz jego poplecznikom "wymianie" podobnej do tej jaka miała miejsce z Janukowyczem, w związku z "kapitulancką postawą wobec separatystów";
  http://maydan-2014.livejournal.com/2951616.html?view=comments
 • @fretka 13:49:41
  Chwila humoru (uwaga hardcore!)...
  http://colonelcassad.livejournal.com/1798600.html?thread=232312520#t232312520
 • Przerywnik muzyczny...
  DJ Vitya & Klitchko Band...
  http://www.youtube.com/watch?v=yIIO7gxOAiY
 • @Magia 14:01:31
  Czasami i wśród śmieci można wygrzebać "perełki"...
  Ps. Polecam "Wojny magazynowe"...
 • @szczurobronny 12:12:43
  "Zajścia nie potwierdza prezydencka kancelaria. - Nikt z delegacji towarzyszącej prezydentowi nie zaobserwował takiego incydentu - powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, szefowa prezydenckiego biura prasowego.":(
 • @Magia 13:51:06
  Witam serdecznie.
  Nie wiem jak wyglądają tamte bunkry. Prawdopodobnie to nie są bunkry sensu stricte. Wszystkie infrastruktury, w tym lotnisko, mają dużą i bardzo rozbudowaną strukturę podziemną. Są to kanały inspekcyjne, kanały instalacji zasilania, odwadniania itd. Na lotniskach przebiegają pod pasami startowymi, drogami kołowania, płytą. Są więc "opancerzone" od góry strukturą betonową, która musi wytrzymać nacisk kilkuset ton lądującego samolotu. Taki podziemny labirynt lotniska był dobrze pokazany w głupim amerykańskim filmie "Szklana pułapka (chyba) 2". Takie "bunkry" są w każdym mieście, np. w czasie II wojny: Warszawa - kanały; Londyn - metro.
 • @mania przepraszania 13:59:12
  Nie wiem czemu, ale wydaje mi się sytuacja tam prawdopodobną :))
 • @lorenko 13:53:12
  Stary film z czasów walk pod Szachtiorskiem
  http://www.youtube.com/watch?v=2WLBkAq9WIE
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tramadol
 • @Pokój Na Ziemi 13:42:56
  Dziękuję za zauważenie!
  :)
  Wiesz - trzeba robić a nie narzekac!

  Lata "minionego systemu" nie były latami straconymi nawet w tak wydawało by się błahej rzeczy. Mianowicie kwitło życie "organizacyjne". Te wszystkie samorządy klasowe, drużyny harcerskie, kółka filatelistów, spółdzielców, przyjaciół rybek itd uczyły jak wyglądają np. wybory...

  Jakiś czas temu uczestniczyłem w zakładaniu jednej takiej organizacji - to ludzie nie za bardzo się orientują co to komisja rewizyjna, skrutacyjna, prezydium, kworum...

  STRASZNE!!!!

  I uważam że należy zgodnie z BARDZO MĄDRYM powiedzeniem Kuronia - "zakładać komitety zamiast je burzyć"...

  Ludzie powinni wykorzystywać np. to że ta wyklinana "Unia" daje kasę lub może dać na różne dziwne sprawy, ale trzeba się "zorganizować"...

  Czemu nie założyć "stowarzyszenia przyjaciół Ukrainy", zbierać kase LEGALNIE a w statucie mieć "walkę z banderyzmem"...
 • @lorenko 13:48:46
  [url=http://naforum.zapodaj.net/d0f5b00f30bc.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d0f5b00f30bc.jpg[/img][/url]
  JAm JEst
  [url=http://naforum.zapodaj.net/db61c1690a45.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/db61c1690a45.jpg[/img][/url]
  Wieści z Germanii wczoraj od Leopardów, dna, trzech długich nosów, stabilisec i nowość @murderotic
 • @lorenko 13:53:12
  To było w Nowoswietlowce i dotyczyło zagranicznych najemników i Ukraińców z gwardii narodowej.
  Dodatkowo o tym problemie mówili sami wzięci do niewoli ukraińscy żołnierze, że im każą brać w czasie walk (lub przed spodziewanym atakiem) jakieś środki odurzające.
  Natomiast wśród zagranicznych najemników, to problem narkomanii jest na porządku dziennym.

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 14:15:31
  Można sie śmiać, ale na poważnie to sytuacja tego "pajaca" ze zdjęcia pasuje także do sytuacji dzisiejszej "zielonej wyspy".
  I to juz jest smutne...
 • @mrdinozaur 14:11:58
  Ukry tam mają jak "u Pana Boga za piecem".
  W momencie ostrzału przez Powstańców chowają się pod ziemię przeczekując ostrzał.Gdy Powstańcy atakują,wychodzą z podziemi by odeprzeć atak i kierują bezpośrednio zaporą artyleryjską,która jest prowadzona z za linii stałego frontu.Pzdr
 • @lorenko 13:53:12
  A co jak zabraknie tego "mocniejszy od morfiny"
  wtedy prawda i tylko prawda
  [4 sierpnia na terytorium Rosji przeszło 311 osób ukraińskich służb mundurowych – powiadomił Andrij Łysenko szef centrum informacyjnego RBNiO.
  „Według danych operatywnych na terytorium Rosji przebywa 171 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy i 140 funkcjonariuszy służb granicznych (razem 311), którzy z obiektywnych przyczyn zmuszeni byli przejść na terytorium Rosji w pobliżu przejścia granicznego Hukowo” – powiedział Łysenko.
  Według oświadczenia Łysenki Ukraina robi wszystko, aby umożliwić im powrót do kraju.
  Dodatkowo centrum prasowe ATO powiadomiło, że z powodu intensywnego ostrzeliwania z ciężkiej artylerii, granatników, czołgów i BM21 „Grad”, w nocy 4 sierpnia część mundurowych zmuszona była do przejścia na stronę rosyjską.
  Dowódca 72 brygady zmotoryzowanej ZSU, major Witalij Dubyniak znajdując się już po stronie rosyjskiej powiadomił, że z powodu braku zapasów bojowych do walki, braku paliwa, żywności i konkretnych poleceń dotyczących dalszego postępowania w warunkach całkowitego okrążenia podjął decyzję o wyprowadzeniu podległych mu żołnierzy na terytorium Rosji.

  „Przez dwa tygodnie broniliśmy się bez amunicji i paliwa. Wyżywienia dla ludzi nie było przez 2 tygodnie, skończyły się zapasy suchego prowiantu. Wszyscy byli wyczerpani bardziej sytuacją beznadziejności niż ostrzałami. W ostatnim tygodniu nikt nawet z nami nie skontaktował się – nas już pochowano. Aby ratować ludzi dowódca zdecydował, aby przekroczyć granicę z Rosją. Technika wojskowa i broń pozostały po drugiej stronie. Najważniejszym było ratować ludzi”.]
 • @Marx 8888 14:19:53
  Ktoś musi trzymać linię frontu, do blokowania tych "wrzodów" można przeznaczyc tylko niewielkie siły. Podsumowując, świadczy to o szczupłości sił noworosyjskich (wbrew propagandzie łżemendiów, nie ma tam żadnych 'ruskich dywizji spadochronowych i pancernych") i o kompletnej nieudolności sił prokijowskich.
  Zreszta pisałem już o tym, taktyka "kotłów" jest podobna do taktyki "motti" zastosowanej przez Finów podczas Wojny Zimowej 1939/1940;
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Taktyka_motti
 • @adalbert05 14:23:11
  Jest to klasyczna taktyka obrony. Tak samo bronili się Niemcy na Monte Casino i Polacy na Westerplatte. Dopóki Ukry mają zaopatrzenie, nie wiele im można zrobić (chyba,że kosztem olbrzymich strat wojsk powstańczych)
 • @Marx 8888 14:19:53
  Aktualizacja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=r-5DYZB93z4&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @mania przepraszania 14:28:15
  Tylko Finowie z czasem starali się kotły rozbijać na mniejsze,nękać okrążone wojska i stopniowo likwidować.A tu tak się nie dzieje.Od dawna rozpatrujemy tu fenomen tych kotłów,dlaczego powstają,czemu nie są likwidowane itp.Czy z powodu szczupłości sił Noworosji?Oficjalnie Powstańcy mówią,że wojska maja pod dostatkiem,uzbrojenia także.
  Może to tylko propaganda,a może przyczyny tego stanu rzeczy tkwią zupełnie gdzieś indziej.Jedyne faktycznie zlikwidowane kotły to lotnisko ługańskie i zgrupowanie wojsk na południu,przy granicy z Rosją.
 • @Marx 8888 14:19:53
  Co do kotłów, to problem jest podobny do tego jaki występuje na lotnisku donieckim, a wcześniej na lotnisku ługańskim i polega na tym, że po prostu nie jest racjonalne z punktu widzenia ekonomi wojennej, likwidowanie ich w sposób gwałtowny, bo to jest bardzo kosztowne w odniesieniu do strat osobowych strony atakującej.
  Dlatego też wojska zamknięte w kotłach nęka się nieustannie z bezpiecznej odległości, aż do momentu złamania ich ducha bojowego lub wyczerpania się zapasów: amunicji, żywności, lekarstw i paliw.
  Wtedy one same się poddadzą.
  W kotłach tych łącznie może znajdować się obecnie do około 10 tys ukraińskich żołnierzy i członków ukraińskich organizacji paramilitarnych oraz najemników, a więc widać, że jest to znaczna ilość.
  Wielkość kotłów pod względem ilości uwięzionych w nich żołnierzy waha się od kilkuset osobowych oddziałów do nawet liczących po kilka tysięcy, w tym duże ilości sprzętu wojskowego- szczególnie czołgów, wozów opancerzonych, innych środków transportu kołowego, różnego typu wyrzutni rakiet i armat oraz moździerzy.
  Siły zamknięte w kotle nie stanowią zagrożenia dla frontu, bo aby przejść do działań aktywnym musiałyby opuścić swoje stanowiska obronne, a wtedy następuje ich masakra pod obstrzałem różnego rodzaju broni, a szczególnie broni ciężkiej.
  Taka próba jest po prostu samobójstwem i unicestwieniem głównych sił.

  Aby zrozumieć w czym problem warto przeczytać choćby analizę kotła pod Stalingradem:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_stalingradzka

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 14:28:15
  Sprzed 3 godzin
  [url=http://naforum.zapodaj.net/5be25c8199fd.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5be25c8199fd.jpg[/img][/url]
 • Lotnisko Donieck i nie tylko
  Ponownie w tej dyskusji pojawiła się sprawa donieckiego lotniska.
  Zgadzam się z komentatorem "kkkkk" że to lotnisko NIE jest okrążone. Od strony północno-zachodniej jest prawie swobodny dojazd. Prawie - bo zależy to od czujności i zdecydowanej woli użycia artylerii powstańców do blokowania tego odcinka ogniem .
  A z tym jest różnie , bo obowiązuje hierarchiczna zależność ( wojsko jest tylko zbrojnym ramieniem POLITYKI),
  Przedwczoraj na teren lotniska wjechała sobie swobodnie kolumna 24-ech ukraińskich czołgów, z czego większość wczoraj dla odmiany wyjechała z rannymi. Ot, takie tam manewry. Dzisiaj lub jutro mogą znów wjechać.
  Proszę przeczytać sobie informacje od Striełkowa i potwierdzający je dzisiaj wywiad z-cy ministra obrony DRL gen. Pietrowskiego. A przy okazji dowiecie się o kolejnym zamieszaniu na szczytach władzy związanych z nominacją (przedwczoraj) zupełnie nieznanego gen. Korsunia na stanowisko szefa zjednoczonej armi Noworosji, i (wczoraj) jego dla odmiany DYMISJĄ.
  http://www.novorosinform.org/news/id/9063
  http://rusvesna.su/news/1411023510
  Propaganda, dezinformacja, plotka powoduje, że nie mamy szans poznać prawdy.
  Dlatego za to co wyżej piszę też oczywiście nie "dam głowy".
  Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi.
 • @Magia 15:09:34
  Patrz Pan wyzywają Putina jak wczorajszy skasowany "hh88"
  Putin ..............ło, a potem spieprzają do Rosji.
  Gdzie tu logika.
  Pozdrawiam
 • @kowalew 14:58:51
  [url=http://naforum.zapodaj.net/798ac10ab42a.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/798ac10ab42a.jpg[/img][/url]
 • @AdNovum 14:38:45
  Już też ktoś to podkreślał że taki kocioł pilnowany niewielkimi siłami mobilnych sił powstańczych to taki obóz jeniecki bez drutów. Nie trzeba pilnować, karmic, leczyc - zgodnie z konwencjami...
  A przy brakach zaopatrzeniowych w miastach samo zywienie takiej ilości ludzi to spory problem...

  Wklejam aktualną mapę
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/3641/3641_original.jpg
 • “Philanthropic Roundtable”-Ukraine GOT Talent?
  https://www.youtube.com/watch?v=nncKE12Ni4s

  “Published on Jan 23, 2014
  My name is Victor Pinchuk. Today we have our 7th traditional Philanthropic Roundtable. But because I'm from Ukraine, I'm Ukrainian businessman and you know even in this moment we have in my county huge instability. We never had in our newest history even one drop of blood on the streets, but today we already have four or five people who were killed. I've never been so worried about my country, about the future of my country. I don't want to bring politics in here but I want to ask you to share ...here are hundreds of people from more than 50 countries from 5 continents, I want to ask you to share silence for 60 seconds in which we send our thoughts to Ukrainian people and we pray for peace, reason, compromise and reconciliation.”
  https://www.youtube.com/watch?v=3_E7vC2VcRY
  https://www.youtube.com/watch?v=nFOUGLs-tqU
  https://www.youtube.com/channel/UCrQvlmC62SAhrNT1lijyKmw
  https://www.youtube.com/watch?v=o-NuaKS6j_8
  “Uploaded on Jan 26, 2012
  On Thursday, 26 January, 2012 at 12:30 (GMT+1) in Davos (Switzerland) at the Morosani Schweizerhof Hotel the Victor Pinchuk Foundation will hold its 5th Davos Philanthropic Roundtable "e-philanthropy" on the occasion of the Annual Meeting of the World Economic Forum.

  The event will bring together former UK Prime Minister and Patron of the Tony Blair Faith Foundation Tony Blair; Internet entrepreneur and Founder of DST Yuri Milner; Sean Parker, internet entrepreneur, co-founder of the Facebook, Napster and Plaxo, Senior Advisor on Innovation to the US Secretary of State Alec Ross and Executive Chairman of Google Eric Schmidt. Chelsea Clinton, board member of the Clinton Foundation and the Clinton Global Initiative will moderate the discussion.

  The panellists will discuss how information and communication technology (ICT) can revolutionize philanthropy. To which extent does the Internet make it easier for everyone to give, become involved and help change the world? How is it transforming the way we interact and support the people near us - and on the other side of the planet? How can this phenomenon be amplified and encouraged? What are the new challenges of philanthropy in a context which by definition is always evolving? Internet thinkers and social leaders have increasingly been pointing out the huge potential of e-philanthropy, and the round table will provide a vision of how this phenomenon will transform our lives.”

  https://www.youtube.com/watch?v=x1yqLAfzcp0
  https://www.youtube.com/watch?v=b78fhObAXec
  https://www.youtube.com/watch?v=q5yQUcDmqBk

  https://www.youtube.com/watch?v=SMKnH2BlkBA
  https://www.youtube.com/watch?v=V7oJAor99jQ
  https://www.youtube.com/watch?v=GXLUJpqaQpY

  https://www.youtube.com/watch?v=pz44yvAmGd0
  PS. “The oligarchs charity”-smile immediately cover human faces and people begin to cry with happiness. Mr rM
  https://www.youtube.com/watch?v=7fHexl_8nyg&feature=related
 • @Magia 15:53:22
  Miałem to samo odczucie....
 • @Magia 15:53:22
  Patrz Pani, a jak obok pisze to po polsku umie;
  //"Czerwona bomba".
  "Stan napięcia oraz rywalizacji politycznej pomiędzy kontrolowanym przez Związek Radziecki komunistycznym blokiem wschodnim a demokratycznymi państwami kapitalistycznymi ze Stanami Zjednoczonymi na czele trwał niemal pół wieku. Nad ich chłodnymi relacjami nieustannie wisiało widmo wojny z użyciem bomby jądrowej - apokaliptycznej broni o nieznanej dotychczas sile rażenia. Co ciekawe, pierwsza bomba atomowa produkcji radzieckiej była efektem pracy nie naukowców, lecz szpiegów."
  nadużycie link skomentuj
  Mr rM 18.09.2014 15:44:34//
  http://yukon.neon24.pl/post/112887,moskwa-sprawdzala-bron-jadrowa-na-ludziach#comment_1021647
 • @Mr rM 15:37:55
  A co z Kołomojskim i jego "charytatywności"? Przecież powołał nawet nową "Armię Zbawienia" co to dla niepoznaki sie nazywa "gwardia narodowa", a operacja charytatywna na Donbasie "operacją antyterrorystyczną".
 • @Mr rM 15:37:55
  Ale to chyba jest polskie forum?:))))
 • 18. September 2014 05:00 Berichte des ukrainischen Präsidenten
  Putin soll Europa massiv gedroht haben
  Russian President Vladimir Putin Visits South Korea Bild vergrößern
  Drohungen gegen Europa? Wladimir Putin bei einer Rede

  Russische Truppen binnen zwei Tagen in Warschau, Riga, Vilnius oder Bukarest: Kremlchef Wladimir Putin soll dem ukrainischen Präsidenten Petro Poroschenko gesagt haben, dass seine Armee zügig osteuropäische Hauptstädte erreichen könnte. Das geht aus einer Gesprächszusammenfassung der EU hervor, die der "Süddeutschen Zeitung" vorliegt.

  Miałem to dać rano, ale musiałem wyjechać, znowu szczują na wojnę. http://www.sueddeutsche.de/politik/berichte-des-ukrainischen-praesidenten-putin-soll-europa-massiv-gedroht-haben-1.2134168

  Artykuł zamieścił z Brüssel,
  Daniel Brössler, Jahrgang 1969, studierte in München sowie Washington Journalistik und ist Absolvent der Deutschen Journalistenschule (DJS) in München. 1993 berichtete er für die Deutsche Presse-Agentur (dpa) aus Bratislava. 1996 übernahm er die Leitung des dpa-Büros in Warschau und wechselte 1999 in die außenpolitische Redaktion der Süddeutschen Zeitung nach München. Dort betreute er die Berichterstattung aus Mittel- und Osteuropa. Von 2004 bis 2008 war er Korrespondent der Süddeutschen Zeitung in Moskau. Im Anschluss berichtete er als Mitglied der Parlamentsredaktion der Süddeutschen Zeitung aus Berlin unter anderem über deutsche Außenpolitik. Seit Januar 2014 ist er Korrespondent der Süddeutschen Zeitung in Brüssel. Dort beobachtet er die EU und die Nato.

  [url=http://naforum.zapodaj.net/245332abc292.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/245332abc292.jpg[/img][/url]

  Według skromnego rozeznania krótkiej, a bogatej biografii szczoszpion.

  Pozdrawiam
 • @adalbert05 16:17:16
  Jak chce to umie, wyżej podałem przykład, gdzie posługuje się polskim...
 • pEŁZAJĄCA WOJNA.
  http://www.sfora.pl/swiat/Skandal-w-Opolu-Kaza-podpisac-volksliste-w-podstawowce-a72116
 • @fretka 16:30:30
  Na filmiku zaczęli "lustrację", a tak będzie wyglądał jej koniec...
  http://cs540109.vk.me/c620224/v620224051/6934/hr-u6dLhP9Y.jpg
 • INFO.
  POZNAŃ
  Kiedy: 27 września o godzinie 11:00

  Gdzie: Wielkopolski Urząd Wojewódzki
  aleja Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań, Poland
  Zaczynamy działać. Dosyć kłamstw. Dosyć smug.

  Link do akcji na Facebook

  Dodał: Pan Nikt

  Bracia i Siostry, zostało już niewiele czasu do poznańskiego marszu w naszej wspólnej sprawie. Dlatego ja i osoby które pewnie znacie, oferujemy wszelką pomoc w zakresie przyjazdu, pobytu i powrotu do waszych miejscowości. Wychodzę z tą propozycją ponieważ wiem, że wielu z Was chce się pojawić i równie wielu będzie samotnie. W styczniu sam jechałem do obcego miasta na ten protest i wiem, czego wtedy brakuje. Jeśli chodzi o przyjazd to polecam Bla Bla Car lub Polskiego Busa, są to najtańsze opcje. Możliwe, że ktoś z Was przyjedzie autem i nie zależy wam na kasie tylko na towarzystwie, dlatego możecie zabrać osoby które tych pieniędzy mają mniej. Jako miejscowi odbierzemy przyjezdnych z dworca lub innego miejsca i będziemy towarzyszyć przez cały czas, który spędzimy wspólnie jak rodzina. Po marszu możemy pospacerować, wstąpić do baru czy zrobić ognisko (wszystko zależy od naszej inwencji i chęci), by lepiej się poznać. Łączy nas wiele spraw, dlatego myślę, że bez problemu znajdziemy wspólny język. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, zapraszam na priv. Niech moc będzie z Wami.

  http://astromaria.wordpress.com/
 • @Magia 16:24:20
  Magia, może po tym będziemy mieli dobrą wiadomość w sprawie lotniska w Doniecku.
  Ogromne kłębu czarnego dymu wydobywają się z lotniska:
  http://youtu.be/Mkkv66rYh74
 • @Magia 13:38:39
  Ad. 1

  Cytuję:

  "Stąd, trwający tam od miesięcy impas raczej stronie powstańczej nie pomaga."- to komu pomaga, jeśli nie powstańcom?

  Ad. 2

  Cytuję:

  "A, jak pisałam wcześniej, zamiast tylko ostrzeliwać (niechby i z "gradów") lotnisko...."- te lotnisko już od ponad dwóch miesięcy jest pod intensywnym ostrzałem, dlatego też ilu tam naprawdę ukraińskich żołnierzy poległo to nawet sam Salomon nie potrafiłby odpowiedzieć jeśli oczywiście jeszcze by żył:

  a) to jest film sprzed tygodnia:

  https://www.youtube.com/watch?v=C0_o74Okr5M

  b) a to jest film z dzisiejszego dnia:

  https://www.youtube.com/watch?v=baNOtGxU_GY

  Ad. 3

  Cytuję:

  " A fe!" - jest to wg. mojego doświadczenia życiowego argument nie do obalenia, więc może tylko te zdjęcia zamieszczę:

  http://voicesevas.ru/img/29fac160d4b7ea0379963423be1c133f.PNG

  Gwoli wyjaśnienia w tych strzykawkach nie było leków, tylko środki psychotropowe.

  Pozdrawiam.
 • @lorenko 17:03:54
  Parę dni wcześniej też była podobna "dymówa"...
 • @adalbert05 14:37:24
  Cytuję:

  "Jedyne faktycznie zlikwidowane kotły to lotnisko ługańskie i zgrupowanie wojsk na południu,przy granicy z Rosją."

  Likwidacja tych dwóch kotłów była bardzo istotna, bo po pierwsze: wojska stojące przy granicy państwowej blokowały do niej dostęp, a po drugie: wojska rozlokowane na lotnisku ługańskim i jego okolicach groziły zamknięciem pierścienia okrążenia wokół Ługańska od południa oraz zagrażały bezpośrednio jedynej trasie wiodącej od granicy do miasta, a więc uniemożliwiała dostarczania pomocy humanitarnej i ewakuacji mieszkańców za granicę.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 17:07:04
  Nie wiadomo dlaczego @Magia nie może uwierzyć w te narkotyki. Pani Elena Bondarczuk ( nie wiem czy nie przekręciłem nazwiska) - posłanka ukraińska, napomknęła w wywiadzie , że na lotnisku donieckim okrążeni są Polacy...
 • @Magia 16:24:20
  Może i umi jak ja angielski, malajski i cin cin, a ostatnio niemiecki.
  Pisze z angielskiej klawiatury, alibo hamerykańskiej.
  Pozdrawiam
  pierwsze wprawki
  "PO obejrzeniu filmiku ktory nie wszedl do notki albo POprostu filmiku POnizej zaczalem go ogladac i ogladac i smiac sie coraz glosniej co wzbudzilo zainteresowanie mojej klaczy pelnej krwi arabskiej ktora wsadzila piekny konski leb przez okno i z zainteresowaniem zaczela ogladac ze mna i zaczela donosnie rrzec ..........."
  Pozdrawiam
  To dla rozweselenia, bo ze mnie pewnie tez się śmieją na forach obcojęzycznych, albo i nie. Ja się nie śmieję.
 • @mania przepraszania 17:11:19
  Eeeeee i nadzieja prysła:)
 • @lorenko 17:24:18
  ".... że na lotnisku donieckim okrążeni są Polacy...."- bo są.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 17:30:49
  Nie czyta.

  http://adnovum.neon24.pl/post/112960,wojna-domowa-na-ukrainie-18-09-2014r-12-dzien-rozejmu#comment_1021626

  i nie ogląda.:)

  Pozdrawiam
 • @lorenko 17:03:54
  Trochę linków może?

  To już było chyba o tym jak na jednym z ukropskich posterunków w Mariupolu "partyzanci" ukradli dwa czołgi i przekazali je Noworosjii
  http://novorus.info/news/policy/28074-http-wwwukrainaru-news-20140918-1010507349html.html

  To też juz było jak wymieniony jeniec, pop który był od maja więziony przez banderowców zeznaje jak to pani Sawczenko co to ma juz krew na rekach nie tylko ekipy filmowej Rossija24, chciała sprzedać organy złapanym członkom powstańców "grupy Moreckiego". Jest to kolejna informacja o tym że handel organami jest normalnym i poeszechnym zwyczajem dla najemników zatrudnianych przez dobroczyńcę synagog ukraińskich pana Kołomojskiego
  http://novorus.info/news/policy/28074-http-wwwukrainaru-news-20140918-1010507349html.html

  Dziennikarz z Estonii obwieścił o ogromnym niebezpieczeństwie związanym z DHMO (tlenkiem wodoru czyli...wodą). Nikomu co prawda nie powiedział że chodzi o wode ale panike jaka wywołał - to - ho ho!!!!
  http://novorus.info/news/cccr/28068-estonii-grozit-epidemiya-ot-digidrogena-monooksida.html

  O "generale" Korsuniu. Jedno zdanie opinii Striełkowa wystarczy. Powiem krótko - to taki ichni Dyzma! Ale szybko go zidentyfikowali i wielkich szkód nie zarobił!
  http://novorus.info/news/policy/28049-http-colonelcassadlivejournalcom-1797522html.html

  Brygada KALMUS / nazwa od rzeki Kalmus dla "niemiłosników" map/ - strzela sobie Gradami - udokumentowane na filmie, że umieją!
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gvNNXVekcPk

  Opis kotła "Gorłówka-Makiejewka-jenakiejewo". Gotujemy tam 2500 ukrów!
  http://novorus.info/news/events/28066-http-lifenewsru-news-140883.html

  Pod Debalcewem nowy kocioł z 5000 ukrów. Walki o Sczastie... Plus troche informacji bieżących
  http://novorus.info/news/events/28066-http-lifenewsru-news-140883.html

  O polityce, USA, Ławrowie... Krótko, ciekawie
  http://novorus.info/news/rusmir/28035-kreml-preduprezhdaet-sankcii-protiv-rossii-opasny-dlya-zdorovya-zapada-i-ukrainy.html

  Prawy Sektor przyznaje że zgineło już 10 tysięcy ukrów, ale i tak obiecuja dojśc do Moskwy - film
  http://www.novorosinform.org/news/id/9261
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4_WW-CIaz-g

  Jutro w Mińsku kolejna tura rozmów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9260


  Purgin już wyleciał do Mińska!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9256

  W okolicach Chersonia znajduje sie około 3000 uchodźców, z tego wiekszość to emeryci. Niestety władze samostijnej zapewniaja im tylko głód i chłód
  http://www.novorosinform.org/news/id/9255

  Także juz donosiłem że na Ukrainie skończyły sie leki i grozi to powazna epidemia która może zagrozic Polsce i światu! Kolejny sygnał o brakach - zaprzestano szczepień dzieci! Na razie zaprzestano szczepień z uwagi na zakaz stosowania szczepionek rosyjskich!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9252

  Media donosza iz banderowskie wojska powoli odchodza od Doniecka na północ w kierunku Spartak - Opytnoje
  http://www.novorosinform.org/news/id/9245

  Dwa filmy pod linkiem o zniszczeniu batalionu "Ajdar"
  http://www.novorosinform.org/news/id/9235

  cdn...

  :)

  Tego - jako psiarzowi zawsze mi brakuje - informacji o zwierzetach, najbardziej pokrzywdzonej stronie ludzkiego konfliktu
  http://www.novorosinform.org/news/id/9258
 • @fretka 17:43:10
  Poszukałem trochę w sieci i faktycznie coś "pustawo" to wygląda...
 • @lorenko 17:24:18
  Stawiam diamenty przeciw orzechom, że nawet jeśli rzeczywiście są tam płatne żołdaki to (w sytuacji jakby coś grożnego się dla nich szykowało) bez problemu po prostu stamtąd się wycofają
 • @AdNovum 17:07:04
  Potwierdzam punkt nr 3 - na wielu filmach z zajetych "obozowisk" ukrów widok był wszedzie ten sam. JEDEN WIELKI CHLEW. Nieprawdopodobny bajzel i wszedzie butelki, "sało" i ...strzykawki..
  Buteki rozumiem...
  Strzykawki - no może byli BARDZO CHORZY? :)
  Ale to "sało" to mnie dobiło - myslałem dotąd ze to sa takie podsmiechujki z ukrów. A oni faktycznie chyba bez tego nie mogą żyć!

  Jak zyc bez SAŁA, jak żyć? Panie RZeźniku!!!!
  :)
 • @fretka 17:57:11
  Tam "naciągacze", a tu 'siekacze"...
  http://cs10498.userapi.com/u166439048/153947376/x_fe7bc23f.jpg
 • @brusek 18:04:05
  Czepiasz się, konfieta?
  http://www.pricoliska.ru/attachments/Image/karikatura-na-poroshenko-6.jpg?1404139658526
 • @Magia 18:00:02
  Ad. 1

  Oczywiście, że czynniki psychologiczne odgrywają rolę po DWÓCH stronach: po stronie ukraińskiej pada morale na twarz, natomiast w tym samym czasie rośnie przekonanie do swych racji po stronie powstańców.

  Ad. 2

  Nie komentuję tego.

  Ad. 3

  Te środki psychotropowe (można oczywiście je zaliczyć do leków, tak jak biały proszek, który wciągał nosem senator Piesiewicz) znajduje się wszędzie- i strzykawki oraz opakowania po nich również- gdzie przebywali członkowie ukraińskich formacji paramilitarnych i zagraniczni najemnicy.
  Oczywiście można przyjąć, że mają one leczyć ukraińskich żołnierzy, bo oni są poważnie chorzy, ale również można powiedzieć, że mają one na celu odurzenie ich aby mogli po prostu funkcjonować.
  Dodam jeszcze, że poza tymi "lekami" jest tam jeszcze jeden problem: odurzania się alkoholem lub dwoma tymi specyfikami jednocześnie.

  To nie jest spór o nieistniejące, tylko spór o fakty:)

  Również Pozdrawiam:)
 • @Magia 18:11:31
  Jak na "Magię" to bardzo Pani "Naukowa"...
 • @AdNovum 17:46:48
  Mam nadzieję, że są to obywatele Polski pochodzenia ukraińskiego a nie Polacy - mają krew na rękach dzieci i ich matek.
 • @brusek 18:04:05
  Sała Uhrainie !!!!

  Pozdrawiam:)
 • @lorenko 18:14:27
  Ja też mam taką nadzieję ale jest to tylko nadzieja płonna.

  Niestety u nas po licznych wojnach o "demokrację" są całe rzesze tych co robią za dzikie gęsi byle dobrze płacili.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:18:22
  Wstyd mi się przyznać, że nie wiem ale nie wiem: co to jest to sało?
 • @brusek 17:53:37
  Cytuję:

  "To już było chyba o tym jak na jednym z ukropskich posterunków w Mariupolu "partyzanci" ukradli dwa czołgi i przekazali je Noworosjii"- a fe! - po prostu złodzieje:)))))

  Cytuję:

  "Opis kotła "Gorłówka-Makiejewka-jenakiejewo". Gotujemy tam 2500 ukrów!" + "Pod Debalcewem nowy kocioł z 5000 ukrów. Walki o Sczastie... Plus troche informacji bieżących" - jak łatwo policzyć, tylko w tych dwóch kotłach znajduje się około 7500 ukraińskich bojców.

  Cytuję:

  "Tego - jako psiarzowi zawsze mi brakuje - informacji o zwierzetach, najbardziej pokrzywdzonej stronie ludzkiego konfliktu":(

  Pozdrawiam.
 • @fretka 18:24:42
  "Projektant" we własnej "osobie"...
  http://pl.memgenerator.pl/mem-image/mow-mi-kaban-pl-ffffff
 • @kowalew 17:59:06
  Cytuję:

  ".... bez problemu po prostu stamtąd się wycofają."- oczywiście, tak samo jak pod Iłowajskiem.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 17:53:37
  Na Uniwersytecie Donieckim zawieszono flagi DNR i Noworosji a ten pan tez powinien jechac do Mińska i powiedzieć wyraźnie, co mówi w tym filmiku, że ich nie interesuje co tam gadają, bo ich interesuje tylko nieodległość.
  http://youtu.be/RSpVlBqABEk
 • @Magia 18:22:56
  "Ad. 2

  Nie komentuję tego."

  A dlaczego? Dlatego, że wytknęłam filmik z Ługańska? No, strasznie mi przykro, taka już jestem spostrzegawcza. :)"

  Nie dlatego tylko z tego powodu, że ten film miał pokazać, iż i tak jak lotnisko ługańskie, również lotnisko donieckie jest pod ciągłym ostrzałem. A jako, że jak na razie nie ma podobnego dokumentu filmowego zrobionego od "wewnątrz lotniska" donieckiego, to na przykładzie lotniska ługańskiego chciałem pokazać jak to wygląda w praktyce.

  To tyle- nie ma w tym żadnego drugiego ( ani innego) dna:)

  Pozdrawiam.
 • @Magia 18:29:04
  Ależ to nie była żadna przygana, tak tylko mi się na "mózg rzuciło" jak to czasami facetom bywa :)
 • @mania przepraszania 18:05:32
  ciag dalszy...

  Niesmiertelny Jarosz grozi Poroszence:
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_18/Jarosz-zagrozil-Poroszence-podzieleniem-losu-Janukowycza-2602/

  Jutro Rada Bezpieczeństwa ONZ będzie obradowas w sprawie MH17
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_18/Rada-Bezpieczenstwa-ONZ-omowi-katastrofe-Boeinga-5297/

  Kongres USA poparł uzbrojenie opozycji syryjskiej!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_18/Kongres-USA-poparl-plan-uzbrojenia-syryjskiej-opozycji-7518/

  A parlament europejski poparł jednak sankcje!
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_18/Parlament-Europejski-poparl-sankcje-przeciw-Rosji-3431/

  Jeszcze raz o pijanym "ajdarowcu" który sobie strzelał w Charkowie. Myślał że jest na Donbasie? To jest dopiero POCZĄTEK!
  donbass.center/news/1185-pyanyy-aydarovec-ustroil-perestrelku-v-harkove.html

  Jutro w Tel-Avivie mityng przeciw ukrom!
  Brawo!
  http://donbass.center/news/1183-v-tel-avive-proydet-miting-protiv-ocherneniya-rossii.html
  http://donbass.center/uploads/posts/2014-09/1411043795_izrail.jpg

  Bezler o zatrzymaniu Dyzmy czy jakiegos innego "Chmurnego"
  http://rusvesna.su/news/1411023510

  Donoszą że ukry stacjonujące pod Wołnowachą juz sa tak głodne że automat mozna wymienic za miche zupu albo za 35 USD. Kurcze, a jak moje osiedlowe menele oferowali mi "ruski automat" za 150 nowych zł to nie chiałem, a nawet dawali w bonusie pełny magazynek! Do dziś żałuję!
  http://rusvesna.su/news/1411055037

  Kijów likwiduje wszystkie oddziały szybkiego reagowania i chce stworzyć od nowa "cuś" w stylu ameryckiego SWAT'a. Chyba sie filmów za dużo naoglądali?
  http://rusvesna.su/news/1411054891

  Banderowcy przetrzymywanemu jeńcowi (partyzantowi) wypalili na ciele swastykę! W załaczeniu film jako dowód! Może to byli nawet "nasi" ukraińcy na delegacji ? Rozgladajcie sie pilnie po sąsiadach!!!!
  http://rusvesna.su/news/1411053635

  Te ukry sa jednak twarde chłopy! Te co cudem ocalały z jedngo z kotłów, przeszły przez granice rosyjska to po powrocie dalej chca słuzyć!
  Dobrze że teraz Rosja ich nie wypuszcza a wsadza do obozów dla internowanych!
  http://rusvesna.su/news/1410991911

  W Wirchownej znów poszło na ostro! Tym razem poszło o hymn - oficjalnie ocenzurowany o te słowa co mówia że Lachów po San itd...
  http://rusvesna.su/news/1411042485

  Długie i ciekawe - analiza o tym że MAriupol trzeba wziąć!
  http://rusvesna.su/news/1411040862

  Juz o czyms takim czytałem na lekcjach historii sredniowiecza...
  Powstaje batalion karny / czyli do karania separatyzmu/ - Maryi Dziewicy! /chyba powinno byc"zawsze" Dziewicy - bo jak wiemy dziweica była po kazdym urodzeniu z braci i sióstr Pana - no przynajmniej jest tak w biblii - przyp. tłumacza/
  http://rusvesna.su/news/1411034845

  O charkowskich separatystach - takze film
  http://rusvesna.su/news/1411034057

  CDN ?
 • @AdNovum 18:27:02
  "ukradli dwa czołgi i przekazali je Noworosjii"

  Parę dni temu podawali u nas "niusa", że złodzieje próbowali ukraść samochód z policjantem w środku.
  Czy te dwa czołgi ukradli razem z załogą? :)
 • @lorenko 18:22:56
  1. сало (j.ukraiński) - po polsku SMALEC.

  2. жиру (j. ukraiński)- po polsku SŁONINA.

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 18:38:58
  Jak znam życie to załoga "wycofała się na z góry zaplanowaną pozycję" (czyt. uciekli)...
 • @szczurobronny 18:33:22
  Pan Obama wciubia nochal wszędzie a nie pamięta, że gdyby nie walka ludzi o samostanowienie, dziś zbierałby bawełnę u angielskiego pana.
  A może zamknąć Szkotów, Noworosjan, Katalończyków w rezerwatach jak Indian?
 • @brusek 18:38:36
  "Kijów likwiduje wszystkie oddziały szybkiego reagowania i chce stworzyć od nowa "cuś" w stylu ameryckiego SWAT'a. Chyba sie filmów za dużo naoglądali?"- no cóż:)))))))))))))))))))))))))))

  Pozdrawiam:)
 • @mrdinoza Czy te dwa czołgi ukradli razem z załogą? :) nadużycie link skomentuj usuń mrdinozaur 18.09.2014ur 18:38:58
  "Czy te dwa czołgi ukradli razem z załogą? :)"- sądzę, że tak właśnie było:))))

  Bo przecież chyba nie stały sobie ot, tak na poboczu jak porzucone auta?

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 18:13:49
  Bo to jest własnie "Magia Nauki" = te wszystkie kwazary, kwarki powabne, czarne dziury i cała probabilistyka stosowana...
  :)
 • @szczurobronny 18:46:47
  "Poroszenko zdymisjonował gubernatora Zakarpacia" - i co teraz będzie?????

  Blady strach padł na mieszkańców Zakarpacia...

  Pozdrawiam.
 • @Magia 18:42:09
  Oczywiście, że pod ostrzałem powstańców- a kogo innego?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:45:27
  Żołnierze prokijowscy którzy nie otrzymuja żołdu oraz zaopatrzenia handlują wyposażeniem wojskowym i uzbrojeniem. Pod Wołnowachą można podobno kupić "автоматы по $35";
  http://lifenews.ru/news/140945
  Ps. O podobnej sytuacji czytałem w Debalcewie , gdzie odcięci od zaopatrzenia "gwardziści' urządzli "targ z uzbrojeniem'...
 • @szczurobronny 18:21:58
  Sygnalizuję że "Kresy" podaja wtórne waidomości po nas - ja to wszystko linkowałem rano albo wczoraj!!!!
  :)
 • @lorenko 18:22:56
  Słonina. Na wielu filmach wystepuje w duzych kawałkach, w słojach! Widac że może oni faktycznie te strzykawki to używaja w celach "leczniczych" a bez tej słoniny to do niczego nie sa zdatni!
  :)
 • @brusek 18:51:14
  Już parę razy o tym pisałem, ale jak widać co po niektórzy są "niereformowalni"...
 • @Magia 18:22:56
  Masz rację!
  Dowody na duże ilości butelek po wódce świadcza jedynie że o tym że w rzeczy samej brawkowało im benzyny i nosili ją w najpowszechniej znajdowanych na dzikich polach pojemmnikach = butelkach po wódce!

  Dowód na duże ilości strzykawek świadczy o wysyłaniu do boju osób swiezo zmobilizowanych ze szpitali ukraińskich...

  Masz tez razcje ję nie ma żadnych dowodów na picie i narkotyzowanie sie Humanitarnej i Broniącej Ludnosci Cywilnej Niezwycięzonej Armii Urainy !!!!

  Logiczne!
  :)
  Poczekamy na fakty!

  PS
  Znajdowane i filmowane kobiece fatałaszki i pewne "przyrządy" świadcza jedynie o tym że w obozach Humanitarnej Armii Ukraińskiej prowadzone sa wykłady uswiadamiajace majace zaapoznac bardzo ciemnych obywateli "najsamostijniejszej" z życiem europejczyka - bo to ich niebawem czeka!
  :)
 • @mania przepraszania 18:50:46
  Jakieś 20 lat temu był taki dowcip.
  Po bazarze w Kijowie chodzi facet i chce sprzedać wiertarkę.
  - Pokaż pan tą wiertarkę - mówi klient
  Facet wyciąga zza pazuchy kałacha
  - To ma być wiertarka, przecież to kałach!
  - Ja się nie znam, ale równe otwory robi.
 • @AdNovum 18:39:30
  Słownik słownikiem - ale zdjecia i filmy pokazuja że chodzi o SŁONINĘ!!!!
  I dlatego na Ukrainie wygineły mamuty!
  :) :) :)
 • Banderowski Koncert przeniesiony z Muzeum Żydowskiego do... JPII :(((((
  Banderyzm spiewa w innej siedzibie:

  http://www.krakowniezalezny.pl/

  18 września (czwartek), 20:00 – „Nasze serca z Ukrainą”
  w Krakowie odbędzie się koncert solidarnościowy z walczącymi o wolność Ukraińcami- „Nasze serca z Ukrainą”.


  "Ze względów niezależnych (...), koncert „Nasze serca z Ukrainą” odbędzie się w nowym miejscu i 1 godzinę później. Będzie to „Scena – Kamieniołom Jana Pawła II”. Piwnica przy kościele Świętego Józefa w Krakowie – Podgórzu / róg Rynku Podgórskiego i ul. Zamojskiego 2 o godz. 20.00! Czwartek, 18 września br.

  http://konwentnarodowypolski.files.wordpress.com/2014/03/c5bcydzi-i-banderowcy.jpg?w=700
 • @brusek 19:07:56
  :))))))

  Pozdrawiam.
 • Opolczency!!!!
  Bracia Opolczency!!!! Kto mieszka w Krakowie, protestujcie !!!
  (ja niestety mieszkam zbyt daleko... :(
  http://www.krakowniezalezny.pl/
  http://www.krakowniezalezny.pl/wp-content/uploads/2014/09/20140918nszu.jpg

  Koncert będzie trwał 2-2,5 godzin. Głównym gościem i wykonawcą będzie ukraiński bard Taras Kompaniczenko z Kijowa, wraz z 7 osobowym zespołem „Chorea kozacka”. Śpiewają ludowe, kozackie pieśni, a także nowe pieśni wolności, akompaniując sobie na autentycznych instrumentach ludowych z terenów dawnej Rusi : lutniach i lirze korbowej, a także skrzypcach i wiolonczelach. Wsławili się ostatnio czynnym wspieraniem walki swych braci o wolną Ukrainę. Ich droga wiedzie od kijowskiego Majdanu, po Donieck i Ługańsk na wschodzie Ukrainy, gdzie walczą ich przyjaciele, ochotnicy w batalionach: Aidar, Donbas, Dnipro, Switiaz, Cherson, Myrotworec…. Podczas swych koncertów zbierają pieniądze i dary potrzebne walczącym Ukraińcom z rosyjskim najeźdźcą. Przyjedzie kilku uczestników walk na Ukrainie, przekazując świadectwo o tym co tam się dzieje.

  Wystąpią także Polacy: Jerzy Zelnik, Leszek Długosz, Andrzej Kołakowski, Bogdan Wysocki i Stanisław Markowski. Będą to pieśni wolnościowe, poezja patriotyczna polska i ukraińska, refleksje osobiste artystów. Ze swoimi przemyśleniami na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę wystąpi prof. Andrzej Nowak.

  Rozmowę z uczestnikami walk poprowadzi i wesprą ją własnymi, ukraińskimi doświadczeniami, Dawid Wildstein i Wojciech Mucha. Pomysłodawcą i realizatorem całego przedsięwzięcia jest Stanisław Markowski. Współpracuje z nim Przemysław Miśkiewicz, szef Stowarzyszenia „Pokolenie”. Koncert poprowadzi Jerzy Zelnik.

  Pokłosiem koncertu będzie też pomoc materialna dla walczących Ukraińców, którą przekazywać będzie można na specjalnie założone przez Stowarzyszenie „Pokolenie” konto: ING Bank Śląski 89 1050 1214 1000 0023 1985 3707.

  Koncert wspierają: Stowarzyszenie „Pokolenie” / Klub Gazety Polskiej w Krakowie / Cyfra7 / Donimirski Boutique Hotels / dr Grażyna Jasieniak Pinis – ATOPIA / patroni medialni: Telewizja Republika – Bronisław Wildstein / Gazeta Polska – Tomasz Sakiewicz / Gość Niedzielny – Piotr Legutko.
 • @novorussia fan 19:08:27
  http://kresy.info.pl/component/content/article/3-informacje/1016-list-otwarty-do-jego-eminencji-ks-kardynaa-stanisawa-dziwsza
 • @AdNovum 18:46:57
  Z linka podsyłanego wynikało o ile zdołałem zrozumiec po 2-gim piwie / bo jestem poza domem! :) / że załogi poszły "umajac" posterunek ukraińskimi barwami... Moze się zapachem farby tak odurzyli albo zapachem kwiecia - bo nie doczytałem czym ten blok-post "umajali" - że padli a "społeczeństwo" czołgi uspołeczniło...
  :)
 • Protest !!!!!!!!!
  Zachęcamy do oprotestowania koncertu, który ma odbyć się w Krakowie. W programie przewidziano gloryfikację neobanderowskich ugrupowań oskarżanych o łamanie praw człowieka na wschodniej Ukrainie.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz/protest-przeciwko-koncertowi-w-kosciele-sw-jadwigi-w-krakowie-#

  Prezydent Miasta Kraków,
  Prof. Jacek Majchrowski
  Kraków;

  Dyrektor Krakowskiego Oddziału IPN
  dr Marek Lasota
  Kraków.

  Ja, niżej podpisany wyrażam oburzenie i protestuję przeciwko mającemu się odbyć w dniu 18 września w krakowskim kościele św. Jadwigi przy ul. Łokietka 60 koncertowi pt. „Nasze serca z Ukrainą”.

  Nie jest prawdą, że cała Polska solidaryzuje się z walczącymi o wolność Ukraińcami. Gdy czytam w treści programu m.in: "...Ich droga wiedzie od kijowskiego Majdanu, po Donieck i Ługańsk na wschodzie Ukrainy, gdzie walczą ich przyjaciele, ochotnicy w batalionach: Aidar, Donbas, Dnipro, Switiaz, Cherson, Myrotworec..", to jako żywo stają mi przed oczami utrwalone na zdjęciach archiwalnych obrazy z szalejącego na Wołyniu terroru i ludobójstwa dokonanego na polskich obywatelach Kresów II RP przez OUN-UPA. Naszywki i oznaczenia tych zwyrodnialców widzimy dzisiaj na mundurach "bohaterskiej armii" która sieje pożogę i śmierć wśród własnego narodu zamieszkującego wschodnie tereny Ukrainy.

  Zadane przed 70. laty Polakom rany jeszcze zbyt mocno krwawią, dlatego wnoszę o odwołanie tego kompromitującego Kraków koncertu i nie dopuszczenie by kiedykolwiek się takowe odbyły.
  **********************************
  Wysyłamy e-maila na adresy:
  prezydent@um.krakow.pl
  oddzial.krakow@ipn.gov.pl

  ***

  kontakt do parafii św. Jadwigi w Krakowie

  tel. 12 637 14 15, fax: 12 638 71 52

  swietajadwiga@diecezja.pl

  ***

  Kuria Metropolitalna w Krakowie:

  tel. 12 628 81 00, 12 628 81 01, 12 429 47 49

  kardynal@diecezja.krakow.pl
 • @Magia 18:51:06
  OK "Nauka Magii"

  hehehehe - bez obrazy!
  :)
 • @AdNovum 18:45:27
  Robią to naszymi rękami 0.38 sek. Polecam całość.http://www.youtube.com/watch?v=9PcdWI0kfbU
 • @wdakra 19:13:39
  Szlag mnie jasny trafia!
 • @brusek 19:14:42
  :))))))))))))

  Może maczało w tym palce jakie "ufo"?????

  Pozdrawiam.
 • @lorenko 18:44:57
  Nawet wysyła na pomoc lekarzom bez granic do leczenia wirusa eboli 3000 żołnierzy. Może nie dopowiedzieli, a to będą wojskowi lekarze:)
  Pozdrawiam
 • @mrdinozaur 19:05:53
  To był dowcip, a tu Kijów "dzisiaj". Prowokacja dziennikarska, ubrany po wojskowemu człowiek z bronią na wierzchu pyta sie milicjantów o droge do Rady Najwyższej. Czy ktos zareagował?
  Filmik wkleiłem juz wczoraj;
  http://www.youtube.com/watch?v=p2Tvff15nWU
 • @Magia 19:15:51
  Dobra - koniec z mojej strony - sorry Winetu - ja taki mam humor montypytonowski...
  :(
 • @novorussia fan 19:15:03
  Przede wszystkim nie jest prawdą, że Ukraińcy walczą na wschodzie o swoją wolność.
 • NAZI Aidar, Donbas, Dnipro, Switiaz, Cherso w polskim kosciele !!!!
  Wildstein:

  "Wsławili się ostatnio czynnym wspieraniem walki swych braci o wolną Ukrainę. Ich droga wiedzie od kijowskiego Majdanu, po Donieck i Ługańsk na wschodzie Ukrainy, gdzie walczą ich przyjaciele, ochotnicy w batalionach: Aidar, Donbas, Dnipro, Switiaz, Cherson, Myrotworec…."

  https://geopolitiker.files.wordpress.com/2014/09/uraine-corruption.jpg

  http://soz-net.neue-mitte-mv.de/photo/8e1b294aa5b9d9068efb5c628e8c432f-0.jpg


  Bardzo żaluje, ze nie moge zaprotestowac. Gdybym wiedzial wczesniej :(
 • @Repsol 19:16:39
  Dzięki!
 • @szczurobronny 18:21:58
  http://www.wifka.de/wer-hat-mh17-abgeschossen-30-000-00000-mio-dollar-belohnung-fuer-hinweise-auf-die-taeter.html
 • @fretka 19:24:20
  Czasami to nie była "ustawka" i nie sprzedali tych czołgów, a potem opowiadali bzdety o "kradzieży"?
 • @novorussia fan 19:08:27
  Promuje Dawid Wildstein
 • @novorussia fan 19:15:03
  Jestem legalistą. I chociaż tych sk..ów nie cierpię, to niestety mają prawo do tego koncertu, dopóki wszystko odbywa się zgodne z prawem. Też uważam, że jest to co najmniej niesmaczne (delikatnie mówiąc). Przypominam, że już nie jeden koncert lub inna obywatelska inicjatywa spotkała się z ostracyzmem lub została zaskarżona np. przez mojego ulubionego Nowaka od sekt.
  Czyli: Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe i "dura lex sed lex"
 • @wdakra 19:23:12
  A kogo w takim razie chcą wyzwolić?

  Pozdrawiam.
 • Tak, Magia, kamieniolom intelektualny! I to pod Katzem, JPII...
  Spiewaja banderowcy dla zbrodniarzy neonazistowskich
  http://www.heise.de/tp/artikel/42/42161/42161_3.jpg

  https://professorsblogg.files.wordpress.com/2014/06/imms-to-blogg.png
 • @re1 19:33:17
  I pewno jeszcze Samuel Pereira, "polscy patrioci'...
 • @fretka 19:35:33
  Zimą sprzedadzą pewno Kijów z Poroszenką...
 • @brusek 19:20:23
  Sorry, dopiero co to znalazłam.
  Byłam wczoraj na uroczystościach z okazji 75 rocznicy napadu ZSRR na Polskę. I też mnie szlag trafiał. Było wspomniane o zbrodniach niemieckich, dużo o rosyjskich, a ani słowa o ofiarach Rzezi Wołyńskiej. Koziej i Gronkiewicz nie przepuścili okazji do poparcia Kijowa.
 • @mrdinozaur 19:34:00
  Ja tez estem legalistą. Mają prawo do tego koncertu, ale my mamy obowiazek moralny tam pojsc ze zdjeciami ofiar Azova i Ajdaru

  I tez mamy do tego prawo...

  tak jak SOphie Scholl w Monachium

  https://professorsblogg.files.wordpress.com/2014/06/missiles-9.jpg
  https://opolczykpl.files.wordpress.com/2014/07/trup1.jpg?w=660

  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/400naszerokoscbeztxt/images/Brsv14aIEAAv-oy.jpg
 • @re1 19:31:46
  Ciekawe że zaraz po tej informacji że jest nagroda - USA daje Poroszence też 30 mln USD.
  Czyżby chodziło o odkupienie informacji?
  :)
 • @AdNovum 19:34:26
  Nikogo. Faszyści z definicji chcą zniewalać.
 • @mania przepraszania 19:32:16
  Tez mozliwe - "zwykła praktyka" w czasie wojny w Jugosławii znam to od bezposrednich swaidków!
  :)
 • @brusek 19:00:23
  Tez jestem ciekaw po co ukropom wibratory? Bo jesli wśród żołnierzy sa jakieś panie żołnierki i muszą używać wibratorów to jak to świadczy o zolnierzach?
  I masz brusek rację: butelki potrzebne są do donoszenia benzyny, fiolki, strzykawki do wspomagania się wiagrą w płynie aby zadowolić panie, ale towar trefny, pewnie z Chin... inaczej tez nie może być na lotnisku w Doniecku, bo nie ma na to dowodów, jak tak Magia twierdzi to znaczy, że tak musi być i już!
 • @brusek 19:14:42
  To było tak, że oni podjechali pod sklep zrobic zakupy, nie wygasili silników w czołgach i czołgi odjechały do Opołczeńców:)
 • @novorussia fan 19:42:06
  Mamy prawo, a nawet obowiązek zaprotestować. Ale zawsze zgodnie z prawem. Jeśli ja pójdę ze zdjęciami ofiar Ajdaru i Azowa i będę blokować dostęp do ich tzw. koncertu, to muszę się zgodzić, że mój "koncert" będzie blokowany przez "demokratów" z czarno czerwonymi flagami, piłami i siekierami. Low is low
 • @lorenko 19:50:17
  Zawsze synowi mówiłem. Nie zostawiaj kluczyków w stacyjce :)
 • Bataliony. które dobijaja sie w polskim kosciele pieniedzy NA WOJNE
  Bataliony te w czerwcu domagaly sie przerwania "zawiezenia broni" i wojny przeciw cywilom Donbasu!

  Participants of the volunteer battalions Donbas, Dnipro, and Aidar, the Council of Maidan’s sotnias, and civic organizations of Maidan held a rally on Sunday June 29, demanding Poroshenko to end the ceasefire on the East and to declare a state of war. The rally was held not far from the President’s administration.
  As part of the rally, Donbas battalion representatives made public their demands to the President:
  1. Stop the ceasefire.
  2. Declare a state of war in the east.
  3. Provide the volunteer battalions with weapons and allow them to eliminate the terrorists.
  Demand the West to impose third-level sanctions against Russia
  https://www.facebook.com/euromaidanpr/posts/273648602818949


  http://revolution-news.com/wp-content/uploads/2014/07/yanks-and-azov1.jpg
  https://professorsblogg.files.wordpress.com/2014/06/building-front-and-wounded-e28093-dying-civilian.jpg

  Dokonania batalionów, dla których spiewaja kumple Wildsteina
  Fotografie:
  http://revolution-news.com/ukrainian-army-continue-massacre-shelling-a-park-houses/
 • @mrdinozaur 19:53:14
  Alez absolutnie się zgadzam!
  Zawsze zgodnie z prawem.

  Tez uwazam, ze nie wolno blokować dostępu koncertu,
  MAmz obowiązek stac obk ze zdjęciami ofiar Ajdaru i Azowa
  Law is law

  And antiNAZI protest is a antiNAZI protest.

  Pozdrawiam

  http://globalpressclub.com/wp-content/uploads/2014/05/Sophie-Scholl.jpg
 • @mrdinozaur 19:53:14
  http://www.swordofthespirit.net/bulwark/SophieSchollEnTrainDeLire.jpg
  Sophie Scholl

  http://www.bandejadeplata.com/wp-content/uploads/2013/10/Poster-Sophie-Scholl.jpg

  O takim protescie mysle:
  Niemcy przeciw przyznani nagrody pokojwej Jaceniukowi
  https://realwarinukraine.files.wordpress.com/2014/06/zgnnerpbwrs.jpg?w=920
  https://realwarinukraine.files.wordpress.com/2014/06/hia1av6ztvy.jpg?w=920

  https://realwarinukraine.files.wordpress.com/2014/06/deql08exulg.jpg?w=920
 • @lorenko 19:44:39
  Dobra, dajmy spokój tym krotochwilom, czasem potrzebnym by nie zwariowac!

  Ciag dalszy:

  Coś musi byc na rzeczy w tym pomachiwaniu jadami przez ukrów bo ONZ wzywa strony "bezatomowe" by nie zmieniały swego statusu...
  http://politikus.ru/events/30251-gensek-oon-prizval-bezyadernye-strany-ne-menyat-svoy-status.html

  Nasz "polski" minister mówi że Kijów sie poddał a Unia ustapiła... Nic dodac nic ujac! Trzeba tylko to uśwaidomic ukrom na froncie że walczą o juz dawno przegrana sprawę!
  http://politikus.ru/events/30237-glava-mid-polshi-kiev-sdalsya-es-otstupil.html

  Holland tez spasował i te Mistarle jednak pójda do Rosji!
  http://politikus.ru/events/30244-olland-usloviya-dlya-postavki-mistralya-rf-mogut-byt-dostignuty.html

  Dziś wymiany jeńców nie bedzie! Wina lezy po ukrińskiej stronie bo nie przygotowali spisu...
  http://donbass.center/news/1189-obmen-plennymi-ne-sostoyalsya.html


  Ciekawe! Choc długie! Rozwazania na temat "Ziemia za pokój" - czyli jak zrobic by bez strat "ludzkich" odzyskać tereny całej Noworosji?
  http://donbass.center/news/1187-zemlya-v-obmen-na-mir.html

  O 17-stym wrzesnia 1939. czy rozpad Ukrainy jest juz nieodwołalny? czy wróca przedwojenne granice?
  http://donbass.center/news/1186-raspad-ukrainy-po-granicam-do-1939-go-goda-vopros-vremeni-kak-i-vozvraschenie-galicii-v-polshu.html

  Faszyzm 2.0
  http://politikus.ru/events/30236-fashizm-20-naydi-10-otlichiy.html
  Czyli
  "ukropropaganda":
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HLdserikckA

  kontra hitklerowska propaganda
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iWbV-ILpQjo

  Film o drace z hymnem antypolskim
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cHJYSWclfvY

  Jest bardzo mądra propozycja wykorzystania jeńców do odgruzowywania szkół Donbasu! POPIERAM!!!! Na jedzenie dla nich powinni sie składac polscy Ukraińcy!!!!
  http://politikus.ru/events/30232-dnr-hochet-ispolzovat-trud-plennyh-pri-vosstanovlenii-shkol-donbassa.html

  "Ukraina już umarła" - trawestacja ich hymnu który był napisany na wzór polskiego. Taki tytuł artykułu - a mówi on o dzienniku jednego oficera SBU. Tekst znalzałem specjalnie dla czytającego nas oficera. Panie Iwan czy Mykoła! Tez pisujecie co dzien pamietniczek?
  http://politikus.ru/articles/30229-ukraina-vzhe-pomerla-dnevnik-oficera-sbu.html

  Dla Re1 - o MH17!
  http://politikus.ru/events/30210-boing-razdora-pochemu-niderlandy-ne-podayut-v-sud-na-ukrainu.html

  Już nie wiem czy temu europarlamentowi rura gazowa mieknie czy twardnieje?
  http://politikus.ru/events/30228-evroparlament-prizval-es-otmenit-soglasheniya-s-rf-po-yuzhnomu-potoku.html
 • @mrdinozaur 19:53:14
  Nie mamy w Polsce takich demonstrantów albo b. b. malo...
  Nie mamy takich S.Scholl (albo b. nieliczne... te z chorogwiami DRL
  przed Ambasada Ukrów w protescie przeciw rzezi Parażenki... ;)


  https://realwarinukraine.files.wordpress.com/2014/06/xahp5g4v3ha.jpg?w=920

  https://realwarinukraine.files.wordpress.com/2014/06/lwxgvhjh5gy.jpg?w=890&h=533
 • @kkkkk 09:59:34
  autorzy w sieci, przeważnie anonimowi, są dlatego lepsi o dziennikarzy, że ich egzystencja nie jest związana z pozostaniem na etacie/śmieciowej umowie.

  W momencie przejścia na utrzymanie jakiegoś wydawcy ich optyka by się zmieniła.

  Sposobu zarobkowania na pisarstwie w taki sposób, aby nie wpływało to na punkt widzenia jeszcze nikt nie zaproponował.

  Może Ty będziesz pierwszy.
 • @novorussia fan 20:06:42
  Ten koncert ma charakter przestępczy i mamy nie tylko prawo, ale i obowiązek przeciwdziałać. Jego organizatorami powinna się zająć prokuratura. Przydałoby się jakieś oficjalne doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
 • @Magia 19:49:37
  Napisałaś do mnie:
  "Magia jak najbardziej wierzy "w te narkotyki" przedstawiane w związku z miejscem, gdzie je znaleziono.
  Magia nie wierzy w dowody, których jeszcze nie przedstawiono. Czyli takich, które odnosiłyby się do szprycowania Ukrów z lotniskowca. Nie mając takich dowodów, Magia nie wyklucza takiej możliwości z czysto probabilistycznych pobudek.

  Czy jest to jasne?"
  To jest dobre podejści np. że nie uwierzysz w najazd wojsk na Ukrainę, jak nie masz na to dowodów!
  Jednak dowody na używanie narkotyków od Majdanu po tzw. ATO są wyraźne i udokumentowane czarne na białym.
  Twierdzenie, że ci tam siedzący w bunkrach nic nie biorą bo nie widziałaś, ma swoje podstawy, bo nie widziałaś i już. Jeśli są tacy porządni i nie ćpają, to dlaczego porządni ostrzeliwują obiekty cywilne i zabijają dzieci? Czyli nie muszą brać narkotyków aby zabijać cywilów, burzyć ich zycie, dorobek, infrastrukturę itd. sama o tym wiesz a jesteś bardziej uparta od mojej Małżonki:) Pozdrowienia:)
 • @novorussia fan 20:18:03
  Wiem, bo polski "man of street" ma to wszystko w czterech literach (chyba, że jedynie słuszne media powiedzą mu co ma teraz zrobić).
 • @szczurobronny 11:43:45
  czemu MY żeśmy na to nie wpadli ?
 • @novorussia fan 20:14:20
  Nie chcę wyjśc na gbura, ale może by juz skończyć z Sophie Scholl. Owszem cześć jej pamięci, ale jeżeli już mówimy o 'antyfaszystach niemieckich" to większe zasługi dla obalenia Hitlera mieli działający w "Die Rote Kapelle", czy też 'Schwarze Kapelle"...
 • @szczurobronny 11:43:45
  chociaż "ukraińska krew" w tej zajawce może być różnie rozumiana.
 • @wdakra 20:24:40
  Tak byłoby najlepiej ! I w pelni zgodnie z prawem.

  Jest to tzw obowiązek "prima facie", jak to się onegdaj mowiło.

  Principiis obsta łac., przeszkadzaj początkom, tj. niszcz zło w zarodku.

  Walka z faszyzmem jest OBOWIAZKIEM po IIWS.
 • @mrdinozaur 20:25:10
  Tak, ten stan "zwyklego Polaka" zaczyna mnie przerazac...
  Bo nawet w Niemczech, we Francji , w Irlandii ludzie, choc niesmialo, to jednak protestuja...

  I, co ciekawe, czesciej sa to ludzie tzw prawicy niz tzw "antyfaszystowskiej" ;) lewicy ...!
  Lewica (SWP w Wlk Brytanii, Linke, nie mowiac o polskich pajacach) w zasadzie sprzyjala Majdanowi,
  dopiero gdy zaczal IM zagrazac Prawyj Sektor (po Odessie) to sie co nieco przestraszyli, ale i tak nie do konca...

  (Choc wiem, wiem,
  te podzialy nie maja sensu, bo oficjalne ugrupowania, zarowno te z lewej i jak i z prawej sa kontrolowane przez kompleks militarno-przmyslowy City of London&USA&Israel...)


  KOncert w kaplicy krakowskiej ku czci mordercow ...

  https://pbs.twimg.com/media/Btoh_vNIYAAQ4aC.jpg
 • @Magia 20:37:25
  Chapeau bas!
  http://www.dysnews.eu/public/img/femme_muske250.jpg
 • @lorenko 20:24:46
  W zasadzie to wszystko może byc "matrix"! Na Ukrainie panuje pokój, nikt do nikogo nie strzela, ludzie sa zadowoleni z faktu wstapienia do Unii / za 20-pare lat jak dobrze pójdzie/...
  Górnicy Donbasu fedrują, dzieci chodza tam do szkoły, jest miło i tak wspaniale że kazdy na świecie chce tam zamieszkać!

  Te wszystkie filmy, zdjecia i denerwujące informacje to taki test na temat naszej empatii...
  Test się za kikla dni zakończy...

  A Prawda Zwycięży!
 • @Magia 13:51:06
  jeśli to są bunkry przeciwatomowe,
  to są samowystarczalne na projektowany okres,
  żadnej wymiany powietrza (jak w łodzi podwodnej),
  żadenej wody i energii z zewnątrz.
 • @szczurobronny 20:51:52
  I znowu jak zauważył @Brusek gdybys czytał nasze wpisy wiedziałbyś juz o tym...
 • @Magia 20:37:25
  Widzisz, dla mnie to jest nie do pomyślenia, żeby Polacy z tych bunkrów bez oszołomienia, bez skrupułów mogli zabijać kobiety i dzieci!!!!!
  Moja Małżonka też Cię Pozdrawia:)
 • @interesariusz z PL 20:51:26
  Zwiedzałem taki bunkier w jednym z polskich miast w 1984 roku. Nówka. W pełni sprawna, na 5 000 osób. Ze szpitalem innymi bajerami! W kułak sie śmieje jak czasem gdzies w sieci trafię na rózne dywagacje ludzi na temat tej budowli, bo okazuje sie ze chyba to dalej istnieje i dalej jest dobrze zakonserwowane!
  :)
 • @szczurobronny 20:51:52
  3 dni temu o tym było!
  hehehehe -znów nas czytają!
  :))))
 • @szczurobronny 21:00:06
  Masz odpowiedź "piętro" wyżej...
 • @brusek 20:58:11
  Po 30 latach? Z tego po 25 latach 'wolności"? Czy muszę coś jeszcze dodawać?
 • @mania przepraszania 20:31:32
  Absolutna zgoda.

  S.Scholl jest przereklamowana, a nikt w Polsce nie wie nic na temat Rote Kapelle!

  Tyle, ze - jesli zwyklego Polaka cokolwiek moze jeszcze "poruszyc" do wyjscia na ulice, odzyskania elementarej odwagi i empatii,
  oprotestowania neonazistowskiego koncertu, to ten mainstreamowy
  obraz "neutralnej" Sophie,
  bo Rote Kapelle to dla niego szpiedzy bolszewiccy...
  a 'Schwarze Kapelle"... szpiedzy nazistowskiego Windsoru, Canarisa i Watykanu...

  Nb. Hitlera popieral najpierw i Watykan, i Windsor, i London City, i masoneria, i Wall Street, i anarchisci francuscy, i socjaldemokracja niemiecka... Praktycznie - wszyscy...

  Ciekawe, charakter ulotek rozprowadzanych przez grupe Scholl bardzo mi przypomina te od "Die Rote Kapelle", ... nigdy nie udalo mi sie
  "przyprzec do muru" historykow niemieckich w tej sprawie,
  zarzekaja sie, ze to "ICH niemiecka opozycja"

  http://franken-buecher.de/images/057254717862.jpeg
  http://www.buchladen-joerg.de/images/schwarze%20kapelle.jpg
 • @szczurobronny 21:06:49
  Dokładnie to samo w tym samym momencie wklejałem - telepatia?
 • @mrdinozaur 19:34:00 Ja jestem katolikiem
  Jestem katolikiem i nie podoba mi się organizowanie na terenach kościelnych jakichkolwiek akcji wpierający wojnę.

  Papież Franciszek jest przeciwny wojnom oraz wszelkim konfliktom i namawia do rozmów, a nie do strzelania.

  Ja rozumiem wojnę w obronie własnej. W tym sensie powstańcy bronią się przed inwazją banderowskich siepaczy, którzy stosują terrorystyczne bombardowanie domów i innych obiektów cywilnych.

  Każdy, kto popiera tę akcję terrorystyczną banderowskich zbrodniarzy, sam jest zbrodniarzem.
 • @jazmig 21:16:16
  "Każdy, kto popiera tę akcję terrorystyczną banderowskich zbrodniarzy, sam jest zbrodniarzem."

  Zgadza się!!!
 • @novorussia fan 21:08:14
  Bo każdy myślał że to on rozgrywa "czeskiego gefreitra" (słowa Paula von Hindenburga), a na końcu okazało sie że to 'gefreiter" grał nimi.
  No cóż, mnie nie dziwi że Niemcy do dzisiaj maja "kaca moralnego" że taki ktoś jak Adolf "Schicklgruber" owinął ich sobie jak spaghetii wokół widelca...
 • @Magia 21:20:38
  Oni maja "kompleksa";
  http://www.youtube.com/watch?v=H5mzTWEUcIE
  A ja takich szanuję, mimo że czasami "wiercą dziury w całym"...
  Proszę się nie obrażać i zaglądać od czasu do czasu!
 • @szczurobronny 18:43:25
  bo to nie politycy, to rezydenci
 • @fretka 21:32:13
  Jak znam życie to "urzędnik ONZ" wziął w łapę od koncernu. Smutne...
 • @jazmig 21:16:16
  na tacę można rzucać protesty do proboszcza.
 • @fretka 21:43:11
  Kto tam na niego "poleciał"?
 • @fretka 21:43:11
  Już wiem!
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Conchita_Wurst
  I wszystko jasne!
 • Porażenko w Kongresie, pomiędzy faszystowskimi emblematami
  Dziś Porażenko, zbrodniarz wojenny w Kongresie USA kłamał w żywe oczy, nawoływał do eskalacji wojny, otrzymywał niemal non-stop owacje...


  Ciekawe, ze w Kongresie nadal są umieszczone faszystowskie symbole - FASCI


  http://pbs.twimg.com/media/Bx0lLP-IEAAUCUF.jpg

  http://stateofthenation2012.com/wp-content/uploads/2014/02/obama-getty-imagines.jpg


  http://lionofjuda.freehostia.com/fasces_hitler_mussolini.jpg

  http://lionofjuda.freehostia.com/us_dime.jpg

  http://www.americainwwii.com/images/americansforhitlerposers.jpg
 • @fretka 21:48:04
  Drugie zdjęcie lepsze..
 • @novorussia fan 21:52:35
  A co się dziwić...
  http://1389blog.com/pix/Mussolini-and-Obama-striking-a-pose.jpg
 • @fretka 21:55:46
  Jaki "babochłop"? Toż to dziad nieogolony odziany w damskie fatałaszki!
  A co do drugiej części to niezły numer, matrioszki w matrioszkach...
 • @mania przepraszania 21:35:27
  Na ogół tak to jest....
  Bo szczepionki nie zabijaja - a juz nie 36 dzieci...
  :(

  Pakistan tez dołącza do krajów uszcześliwionych przez UE sankcjami
  http://ria.ru/world/20140918/1024685483.html

  Prezydent Francji chyba jest między młotem a kowadłem. Nie wiem za kogo "robia" USA... Rano mówił ze jest "okej" z Mistralami, potem wszystko zaczał uzależniac od pokoju na Ukrainie!
  http://ria.ru/world/20140918/1024666025.html

  Rosja chyba wycofa sie z WTO!
  http://www.nakanune.ru/articles/19461/

  Europarlament chce odłaczyc Rosje od bankowości swaitowej! SWIFT twierdzi że to niezgodne z praawem!
  http://www.gazeta.ru/business/news/2014/09/18/n_6490713.shtml


  Jutro w Warszawie zostanie podpisana umowa o powstaniu polsko-ukraińsko-litewskiego batalionu!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9268

  Artukuł o sadystach...
  http://www.novorosinform.org/news/id/9231  Na dobranoc - pieć nieznanych faktów z zycia Ciołkowskiego!
  http://svpressa.ru/post/article/98553/
 • @brusek 22:11:09
  Już myślałem że za "panią czarodziejkę" żeście sie na mnie obrazili...
 • US Kongres może dać $350 Mln na pomoc militarna dla bandero-Ukrainy
  U.S. Congress Mulls $350 Million In Military Aid To Ukraine
  Interfax-

  https://rdgable.files.wordpress.com/2012/04/a17congress_fasces.jpg

  http://www.gozzini.it/Calendari/110637-1.jpg


  Porażeko prosi pomiędzy FASCI o bron zadającą śmierć (Lethal weaponry)
  http://news.yahoo.com/obama-ukraine-president-meet-white-house-070706929--politics.html
 • @fretka 22:16:53
  "Nie bij go", po prostu jest wolniejszy. Ach te dzisiejsze kobiety...
 • @mania przepraszania 22:15:07
  gdzie tam! Nasza droga magia tylko chyba poszła spac...
  :(

  Wiadomości nowych brak i ja chyba tez pójde spać...
 • @novorussia fan 21:52:35
  Gitlerowi stoi do góry, a SSZA wisi do dołu to chyba nie to samo?
  :)
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 21:55:06
  Nie to samo, chuda gymba.
 • LITPOLUKRBRIG ? Polnische Freikorps, Polnische Blitzkrieg?
  W piątek podpisanie umowy o utworzeniu brygady litewsko-polsko-ukraińskiej
  http://www.bbn.gov.pl/pl/wydarzenia/5889,W-piatek-podpisanie-umowy-o-utworzeniu-brygady-litewsko-polsko-ukrainskiej.html

  19 września 2014 r. (piątek) o godz. 17.30 w Belwederze w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego podpisana zostanie umowa między Rządem Republiki Litewskiej, Rządem Rzeczypospolitej Polskiej i Gabinetem Ministrów Ukrainy o utworzeniu wspólnej jednostki wojskowej LITPOLUKRBRIG, z dowództwem w Lublinie.
  Umowę podpiszą ministrowie obrony Litwy, Ukrainy oraz Polski.

  Obsługa medialna wyłącznie dla osób posiadających okresowe akredytacje prasowe oraz dla osób akredytowanych. Akredytacje przyjmowane są do 19 września br. (piątek) do godz. 12.00 na stronie: https://www.prezydent.pl/dla-mediow/akredytacje-online/umowa

  Wejście akredytowanych dziennikarzy od strony pomnika J. Piłsudskiego w godz. 16.45 – 17.00. Rozstawienie wozów transmisyjnych do godz. 16.30.

  http://i1.wp.com/obserwatorpolityczny.pl/wp-content/uploads/2013/02/SS_Galician_monument.jpg?resize=180%2C300
 • @brusek 18:38:36
  "Te ukry sa jednak twarde chłopy! Te co cudem ocalały z jedngo z kotłów, przeszły przez granice rosyjska to po powrocie dalej chca słuzyć!"

  Artykuł dotyczy akurat Rosjan zatrzymanych przez banderopiteków po ich "wtargnięciu" na Ukrainę , a nie Ukraińców przechodzących granicę w drugą stronę.

  "Bezler o zatrzymaniu Dyzmy czy jakiegos innego "Chmurnego""

  Tu z kolei wypowiada się właśnie "Chmurny" (zastępca ministra obrony DNR Siergiej Nikołajewicz Pietrowskij znany również jako "Kiepski Żołnierz"- "Плохой солдат") na temat zatrzymania przez Bezlera generała Korsunia , którego pewni ludzie próbowali zrobić naczelnym dowódcą Armii Noworosji.

  Brusku pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł - głupoty wychodzą w opisach. :))
 • @re1 22:38:47
  Czepiasz się szczegółów, a dla tych "zza Oceanu" problem jest naprwdę poważny;
  http://3.bp.blogspot.com/-KE7U24JADaw/UJZ6r-5sl9I/AAAAAAAAWKo/iqyzF_XdxG0/s1600/Obama_Spread_Your_Wealth.jpg
 • @novorussia fan 22:42:49
  Żle się dzieje w Państwie Polskim!!!!
 • @brusek 22:27:45
  Doradca Rzeźnika oświadczył że autonomia przyznana dla Donbasu to jedno a zlikwidowanie separatystów czyli kontynuacja "ATO" to drugie i jedno drugiemu nie przeszkadza!

  http://novorus.info/news/events/28076-sovetnik-prezidenta-ukrainy-zayavil-chto-prinyatie-zakonov-po-donbassu-ne-oznachaet-ostanovki-ato.html


  Największe problemy Ukrainy...
  http://novorus.info/news/obshetvo/28078-problemy-ukrainy.html

  Jakby mało było nieszczęść to teraz sie okazuje że praktycznie całe zboże z zachodniej Ukrainy zarazone jest fusarium - takie jakies grzyby...
  http://novorus.info/news/economy/28064-http-wwwproagrocomua-news-ukr-4088075html.html

  Mer Lwowa za separatystami lwowskimi?
  http://www.novorosinform.org/news/id/9286

  Senat USA chce dac ukrom 350 mln USD! Ale sie Kołomojski ucieszy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9285

  Dodatkowo kasa na wojne znajdzie sie w kieszeniach społeczeństwa - normalna tradycja w takich przypadkach!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9279

  Zniszczono klasztor
  http://www.novorosinform.org/news/id/9271
 • @AdNovum 18:39:30
  Rosjanie śmieją się , że jest to artykuł niezbędny Ukraińcom do prowadzenia wojny - "сало" . Chodzi oczywiście o soloną słoninę w plastrach pakowaną w słoikach . Widać ten produkt na wielu filmikach z pobojowisk. Swoją drogą dobre sało nie jest złe zwłaszcza z ogórkiem kwaszonym pod wódeczkę - mniam mniam.
 • @brusek 22:54:26
  //Największe problemy Ukrainy...//
  A nieprościej by było wymienić jakich problemów UPAina nie ma?
  Ps. Taki żart oczywiście...
 • @novorussia fan 22:42:49
  Nazwę tego freikorpsu to pewnie ustalił na posiedzeniu rady bezpieczeństwa redzisław Wielki.
  On to potrafi no, no, no.
 • @mania przepraszania 23:01:19
  W każdym razie po zaciętym meczu wygraliśmy 3:2!
 • @Pokój Na Ziemi 22:50:07
  Tak to jest, jednak nie do końca. Plotki głosiły, że na Majdanie kanapki przyrządzone dla manifestujących były naszpikowane narkotykami. Uzależnianie od narkotyków jest bardzo łatwe, zwłaszcza w wojsku, gdzie rekrut zielony i "strachliwy" nie chce walczyć bez przekonania.
  Wtedy dają mu paczkę papierosów (jak pali), flaszkę wódki i od razu z grubej rury np. heroinę.
  Jak nie chce spożyć, to inni po spożyciu go przymuszą.
  Tak to działa, najgorsze jest trzeźwienie, wtedy zrobi wszystko aby dostać swoją działkę!
 • @lorenko 23:08:03
  "Głodnemu chleb na myśli", co wy o tych narkotykach?
 • @TomS 23:01:08
  "Chodzi oczywiście o soloną słoninę w plastrach pakowaną w słoikach . Widać ten produkt na wielu filmikach z pobojowisk. Swoją drogą dobre sało nie jest złe zwłaszcza z ogórkiem kwaszonym pod wódeczkę - mniam mniam."

  Pamiętam z wojska, że były takie konserwy z peklowaną słoniną, takie dwukilogramowe, i było to całkiem dobre, nieźle przyprawione i rozsmarowywało się to na kromce chleba, do tego jeszcze pomidor, albo ogórek i była niezła zakąska :) Czasem w sklepach się pokazuje "słonina wojskowa", ale tej nie próbowałem.
 • @mania przepraszania 23:09:56
  Ja tylko piwko piję, więc "nie głodnym"

  Temat bardzo słuszny, jak masz czas to poczytaj dzisiejsze komentarze od początku. Pozdrówka:)
 • @szczurobronny 23:13:56
  A co mam pisać po prostu wygraliśmy i już! Cieszy mnie że po ciężkim meczu1
 • @lorenko 23:20:55
  Jak dzieci, cholera jasna jak dzieci!
 • @fretka 23:35:17
  Ale "Sborną' obiliśmy, tak po drodze mi się wymsknęło..
 • @fretka 23:50:40
  Było ostro , "Sborna" dostała .
  Ps. Nie trzeba było tak dawać "ciała" z "kanarkowytami"...
 • @lorenko 20:24:46
  Panowie zaczynacie bredzić jak nie przymierzając Ukraińcy o "niewidzialnych rosyjskich dywizjach". Sposób rozumowania na temat narkotyzowania się wojska ukraińskiego jest taki sam . To , że leżą zużyte jednorazowe strzykawki nie koniecznie świadczy o używaniu narkotyków w celu otumanienia. Założę się o każde pieniądze , że powstańcy również używają np. morfiny , która jest podawana w zastrzykach. Jest to narkotyk używany powszechnie we wszystkich armiach świata z prostej przyczyny - jest skutecznym środkiem przeciwbólowym. W zastrzykach podawane jest również wiele innych leków np. środki przeciwzapalne stosowane powszechnie przy zranieniach ( a tych jak wiecie nie brakuje). Dlatego uważam , że to Magia ma rację. Poniewierające się strzykawki jednorazowe to jeszcze nie żaden dowód. Na pewno używane są różne środki pobudzające, uśmierzające ból czy leki działające przeciwzapalnie . Demonizowanie narkotyków jest zupełnie niepotrzebne. Jak wspomniałem wcześniej morfina (niewątpliwy narkotyk-opiat) musi być na wyposażeniu każdej apteczki we wszystkich armiach świata. Podobnie na wyposażeniu wszystkich armii od czasów II WŚ jest amfetamina (efedryna, pseudoefedryna i pochodne) - środek pobudzający pozwalający przemóc naturalne zmęczenie czy senność i wzmocnić koncentrację. Do otumanienia znacznie lepsza jest klasyczna gorzała, którą bojcy sami sobie organizują by choć na chwilę się wyłączyć.
 • @TomS 00:16:42
  To ja bardzo się cieszę z tego, że ukropy zabijają ludność cywilną bez udziału narkotyków a tylko pod wpływem alkoholu.
 • @szczurobronny 23:56:35
  Nie wiedziałem, że te maszyny mają zmienny wektor ciągu (1:18 min). Jestem pod wrażeniem.
 • @TomS 00:16:42
  Podejrzewam, że Ty i @Mania jesteście ukropską V kolumną na forum AdNovum.
  Według Was, ukropy są wolne od wszelkich nałogów, tylko od czasu do czasu wódeczkę sobie wypiją, ot tacy swojacy!
 • @lorenko 00:34:39
  Przeczytaj jeszcze raz swój komentarz i zastanów się co napisałeś!
  Dla mnie nie ma znaczenia czy zabijają pod wpływem środków odurzających , odurzającej ideologii czy bezmyślnie. Nie cieszę się z żadnego zabójstwa.
 • @lorenko 00:45:40
  Z głupotą trudno dyskutować.
 • @TomS 07:38:43
  "Chłopaki" - dajcie spokój sobie już! Pijta kawę i czytajta! Bo się widze zaczynacie nudzić!

  19.09.2014

  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)


  Mapka „Leszego”
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/3947/3947_original.jpg


  MH17

  Sensacyjne informacje z Niemiec?
  http://donbass.center/news/1191-germaniya-opublikovala-sensacionnye-svedeniya-o-katastrofe-boeing-777-v-donbasse.html


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”


  Walki trwaja w okolicach Żdanowki / z udziałem sprzętu jeżdżącego/ zaś w okolicach Rozowki strzelanina z broni ręcznej. Dostawa nowych „maszyn zagranicznych” dla ukropów w okolicach lotniska nie doszła w całości – bo z 6-sciu „maszyn” jakie na wagonach sobie jechały, dojechało tylko 4 szt. Piszą też że Generał Korsuń został zatrzymany i wyjasnia się kim on jest…
  http://rusvesna.su/news/1411078653

  Info plus filmy o tym jak „nacgwardia” więzi ludzi w okupowanym Kramatorsku. Oswobodzeni jeńcy wciąż coś dokładają do tego strasznego obrazu zezwierzącego banderyzmy…
  http://donbass.center/news/1198-ad-v-kramatorske-nacgvardiya-derzhit-plennyh-na-cepyah-i-v-yamah.html

  Informacja od dowódcy baterii GRAD. Dwie baterie GRADów tworza dywizjon wchodzący w skład batalionu 52-go pułku Kozaków Dońskich… Krótki opis jak i gdzie działają. Najciekawszy chyba jest opis „techniczny”. Działają w promieniu 50 km od swojej bazy. W ciągu ostatniej doby przebazowywali się 3 razy. Jadą z Kamazami na których są rakiety, po 80 szt na jednej ciężarówce. Do prostej obsługi „zatrudniani są” jeńcy banderowscy – bo trzeba dużo wysiłku fizycznego aby po przebazowaniu zdjąć rakiety, oczyścić, załadować, ustawić zapalniki itd… W ciągu doby wysyłają 600 rakiet. Wszystkie salwy są ustawiane według namiarów osób które korygują, na początku były to 4 osoby, potem dodatkowo jeszcze 4 – razem zajmuje się naprowadzaniem , namierzaniem i korekcją 8 osób. Salwy lecą na ogół na odległość 12-17 km, z dokładnością do 50m…
  http://donbass.center/news/1193-pismo-ot-komandira-batarei-opolcheniya-rzso-grad.html

  Info i film o innym oddziale artyleryjskim
  http://rusvesna.su/news/1411083549
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uqAP9iCvrrg

  Przerwanie ognia wg. Kijowa = nacgwardia” otrzymała nowe czołgi!
  http://rusvesna.su/news/1411078641
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6iNCS0e0wGE

  O Generale Pietrowskim ps. „Chmurny” – który jest kumplem Striełkowa a jednocześnie szefem zwiadu DNR / wczoraj pomyliłem go z innym generałem! Za co wszystkich przepraszam!/
  http://rusvesna.su/news/1411070863
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u6TGhrGyMrM  NOWOROSJA

  Znany rosyjski pisarz przyjechał do Noworosji szukać mitycznych „wojsk rosyjskich” ale nie znalazł!
  http://donbass.center/news/1196-zahar-prilepin-iz-novorossii-zdes-net-rossiyskih-voysk.html

  Konferencja ministra edukacji DNR w sprawie wyższych uczelni
  http://donbass.center/news/1194-brifing-ministra-obrazovaniya-dnr-o-perepodchinenii-vysshih-uchebnyh-zavedeniy.html

  Rosja będzie pomagać Noworosji w zakresie szeroko rozumianego „rolnictwa”
  http://rusvesna.su/news/1411076746

  A wzięci do niewoli żołnierze armii ukraińskiej pomagają w uruchomieniu szkoły
  http://rusvesna.su/news/1411075277
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=biaSrRCBjlA  KIJÓW i okolice


  Lustracja w Tarnopolu, film
  http://donbass.center/news/1197-radikaly-prodolzhili-musornuyu-lyustraciyu-v-ternopole.html
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Fa_EExqI9Qw

  O lustracji po banderowsku – chyba oni sami się tam wkrótce wyrżną?
  http://donbass.center/news/1190-ukraina-samozapadnya-dolgozhdannoy-lyustracii.html

  Wojna kosztuje więc pojawiają się kolejne informacje o mających nastąpić nowych podatkach
  http://donbass.center/news/1195-ukraina-oblozhit-naselenie-novymi-nalogami.html

  Informacje o odeskim Berkucie i batalione Sztorm
  http://donbass.center/news/1192-pro-odesskiy-berkut-i-batalon-mvd-shtorm.html

  Ukropy będą wysyłać na front także pracowników rejonowych WKU
  http://rusvesna.su/news/1411077864

  To samo co wyżej ukropskie ministerstwo obrony planuje rozpoczęcie przygotowań do obrony Kijowa i przygranicznych miast
  http://rusvesna.su/news/1411077096

  Na razie wysyłają na wojnę z Krzywego Rogu nowy batalion „Kriwbass-Specnaz”
  http://www.novorosinform.org/news/id/9303


  Wg CNN w głosowaniu w Szkocji wzięlo udział 110% wyborców!
  http://rusvesna.su/news/1411080324

  Jeszcze o Amerykanach. Artykuł pani Bieriezowskiej o współpracy Ukrainy i Ameryki w zakresie mikrobiologii – ciekawe i zastanawiające…
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1411073669

  Znów o Polsce… Hadko czytać jak zawsze…
  http://www.novorosinform.org/news/id/9304
 • @brusek 08:32:32
  Obama obiecuje wsparcie, komplementuje Poroszenkę i nie odpowiada na pytania o broń http://www.tvn24.pl/obama-obiecuje-wsparcie-komplementuje-poroszenke-i-nie-odpowiada-na-pytania-o-bron,469609,s.html
 • @brusek 08:32:32
  Strzelają do siebie z granatnika dwie osoby ranne
  http://kp.ua/incidents/470787-hlavu-markovskoi-raihosadmynystratsyy-obstrelialy-korruptsyonery

  Znowu przed 1,5 godziny wyciągnęli 4 szt Tulipana z Rosji.
  Na dowód pokazują jakieś stare zdjęciu z poligonu wszystko na pejsbuhu i ćwierkadle zdradka. Jak zidentyfikuje szapoklaki żołnierzy to będę wiedział kto eta.
  Może to już informacja z LITPOLUKRBRIG szefem będzie chyba bywszy "MZ", ma doświadczenie z Afganistanu.
  Pozdrawiam wszystkich.:)
 • @brusek 08:32:32
  Witam z rana,dzięki za zestaw wiadomości do rannej kawy.
  Nie mogę do końca zrozumieć informacji o sześciu sztukach techniki wojskowej,z których dwie zostały zniszczone w trakcie transportu.
  Jechały na wagonach na lotnisko(które?mowa,że donieckie),a potem jest informacja,że to działo się w ŁNR?
  Może źle coś przeczytałem?
  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 09:43:36
  Same "ruskie" pisali co to lotnisko w Doniecku to taki "trójkąt bermudzki", to co tu się dziwić :)))
 • @re1 09:37:35
  LITPOLUKRBRIG ćwiczenia kończą się dzisiaj "„MAPLE ARCH – 14” potrwa do 19 września br. "
  http://www.wb.wp.mil.pl/pl/56_228.html
 • @mania przepraszania 10:05:44
  No ale koleją na lotnisko?
 • @adalbert05 10:22:19
  "Są rzeczy na Niebie i Ziemi o których sie filozofom nie śniło"
  Cóż mam napisać? Tylko to że nie ja dokonałem tej jak widać karkołomnej "translacji"...
 • @adalbert05 09:43:36
  To jest jakoś tak "zamotane" że trudno pojąc. Chyba - według mnie - to sa dwie informacje zbite w jednym zdaniu.Jedna o jakiejś technice co miała byc podciągnieta na lotniskowiec ale partyzanci nie pozwolili oraz druga o zagranicznych czołgach co jechała koleja = 6 sztuk, z których dojechało tylko 4 - a to się działo gdzieś na północ od Ługańska

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej