Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 19.09.2014r- 13 dzień rozejmu..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukraiński prezydent Petro Poroszeko kontynuuje wizytę roboczą w Stanach Zjednoczonych.

Poroszenko powiedział, że jest pod wrażeniem ponadpartyjenej solidarności Stanów Zjednoczonych wobec Ukrainy. Wyraził też nadzieję, że trwający już prawie dwa tygodnie rozejm na wschodzie Ukrainy, przekształci się w prawdziwy pokój.

Aby zaś ten stan zawieszenia broni się utrwalił ukraiński prezydent wygłosił dramatyczny apel o pomoc finasową na dalsze prowadzenie wojny oraz o zaopatrzenie w sprzęt wojskowy:

 

"Koce i noktowizory są ważne, ale nie da się wygrać wojny kocami"
 
W ostatnich tygodniach w Waszyngtonie coraz więcej polityków, już nie tylko Republikanów, ale i coraz więcej Demokratów apeluje do Obamy o zwiększenie pomocy dla Ukrainy, w tym o dostawy sprzętu śmiercionośnego, którego dostaw w sposób otwarty domaga się przede wszystkim również ukraiński przywódca.
 
Jak dotychczas amerykańska administracja obiecała dodatkową pomoc wojskową o wartości 46 mln USD w tym m.in: radarowy system obrony przeciwmoździerzowej, pojazdy patrolowe, transportery, małe jednostki morskie, a także sprzęt do wykrywania materiałów wybuchowych oraz pomoc humanitarną o wartości 7 mln USD. Ale wciąż nie podejmuje decyzji o udzieleniu Ukrainie pomocy wojskowej o charakterze śmiercionośnym.

Ciekawe jak długo jeszcze amerykańskie władze będą twardo trzymać się powyższego stanowiska? Może do kolejnej jakieś skutecznej prowokacji, która uzasadni jawne wtrącenie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy?

Pomijając ten fakt warto zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczną sprawę polegajacą na deklarowanej przez ukraińskiego prezydenta nadziei na przekształcenie się obecnego zawieszenia broni w trwały pokój na Ukrainie, a z drugiej strony dramatyczny jego apel do amerykańskich władz o udzielenie pomocy finasowej na dalsze prowadzenie tzw. operacji antyterrorystycznej oraz o pomoc w sprzęcie wojskowym "zarówno śmiercionośnym, jak i nieśmiercionośnym".

Czy taka deklaracja o doprowadzeniu do trwałego pokoju na Ukrainie w połączeniu z apelem do udzielenie pomocy w broni śmiercionośnej nie są sprzeczne?

Chyba, że ukraiński prezydent nie wie w jaki sposób przywraca się pokój, bo działania militarne w postaci akcji pacyfikacyjnej prowadzonej wobec ludności cywilnej zbuntowanego Donbasu, nie są w żadnej mierze działaniami pokojowymi.

Jak sądzę taka sprzeczna postawa nie jest jedynie przywarą obecnie sprawującego urząd prezydenta "demokratycznie" nastawionego Petra Poroszenki, ale jest ona charakterystyczna dla wszystkich "demkoratów", miłośników światowego pokoju.

Nie wdając się w dalsze dywagacje na ten temat, mamy chociaż świadomość jak ten "pokój" w rozumieniu ukraińskiego prezydenta ma być wprowadzony, co zresztą wyraźnie również widać podczas obecnego zawieszenia broni.

Ukraińskie siły zbrojne korzystając z  "rozejmu" nadal zwiększają ilość żołnierzy i sprzętu na froncie oraz wzmacniają swoje pozycje wyjściowe przed spodziewaną niebawem kolejną wielką ofensywą.

Nie dość tego, na miasta, które znajdują się w zasięgu artylerii i rakiet ukraińskich sił zbrojnych, nadal spadają pociski raniąc i zabijając kolejnych cywilów, niszcząc infrastrukturę miejscą oraz prywatną własność:

W Doniecku najbardziej intensywny ostrzał artyleryjski prowadzono na dzielnice: Kijowską i Pietrowską. Nadal trwają zacięte walki o odzyskanie kontroli nad lotniskiem, skąd ukaińska artyleria prowadzi ciągły ostrzał dzielnic mieszkalnych miasta.

Trwają prace nad usuwaniem szkód komunikacyjnych, sieci elektrycznej oraz gazowej. Nadal bardzo duża liczba prywatnych mieszkań i domów jest pozbawiona dostępu do gazu oraz dostaw energii elektrycznej.

Przebieg aktualnej linii frontu oraz rozmiaszczenie ukraińskich sił dokumentuje poniższa mapa:

Mapę można powiększyć pod tym linkiem:

ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/3641/3641_original.jpg

Walki toczyły się w rejonie miejscowości Żdanowka, gdzie ukraińskie wojska bronią się zamknięte w kotle. Rejon kotła jest intensywnie ostrzeliwany prze powstańczą artylerię i wojka pancerne rozlokowane w okolicach Jenakijewa.

Trwa wypychanie od Doniecka ukraińskich wojsk oskrzydlających miasto od północy w rejonie miasta Jasinowataja oraz od strony południowo-zachodniej w rejonie miejscowości Jelenowka oraz w rejonie na zachód na linii miejscowości Marinka. Ma to na celu uzyskanie maksymalnie wolnej przestrzeni od ukraińskich wojsk jak najdalej od centrum Doniecka.

Kocioł "Debalczewski" znajduje się pod ciągłym ostrzałem postańczej artylerii prowadzonym również przez siły powstańcze rozlokowane w okolicach miejscowości Jenakijewo. Zacieśnia się tam pierścien okrążenia od strony wschodniej i północno-zachodniej pod naporem sił powstańczych.

W Ługańsku trwa usuwanie skutków ostrzału głównych transformatorów tamtejszej elektorowni. Wiekszość szkód została naprawiona i trwa obencie praca nad ponownym przywóceniem dostaw prądu, co jest spodziewane w ciągu kilku najbliższych dni. Do napraw infrastruktury miejskiej, uszkodzonej w wyniku wcześniejszych bombardowań i ostrzału rakietowego i artyleryjskiego, zatrudniono ukraińskich jeńców. Udało się wydobyć uwięzionych pod ziemią- z przyczyny braku elektryczności do wind- górników z tamtejszej kopalni.

Trwał ostrzał miasta Pierwomajsk na północny-zachód od Ługańska, ale nie tak intensywny jak w ciągu ostatnich kilku dni. Siły powstańcze konktynujują aktywną obronę przed napierającymi ukraińskimi wojskami z kierunku północnego na przedmieścia miasta.

W nocy toczyły się ciężkie walki w okolicach mostu koło miejscowości Szczastie.

W okolicach na północny-wschód od Mariupola siły ukraińskie wzmacniają linię obrony przesuwając ją dalej od centum miasta. Nadal trwa napór ukraińskich wojsk w kierunku na wschód w rejon granicy państwowej, ze szczególnym naciskiem w rejonie miejscowości Granitnoje oraz w rejonie na zachód od Konsomolskoje.

Na koniec wywiad z jednym z ukraińskich jeńców, który oskarża kijowskie władze i dowództwo wojskowe o to, że wysłałają żołnierzy przeciwko zwykłym ludziom, którzy chwycili za broń aby bronić swoich domów i swojej ziemi. Poczas pobytu na froncie zdał on sobie sprawę, że wojna ta nie toczy się przeciwko separatystom, terrorystom ani rosyjskim wojskom tylko przeciwko zwykłej milicji, której członkowie nie chcą żyć pod czarno-czerwoną flagą, nie chcą aby ich dzieci były wychowywane i kształcone w nazistowskim duchu nietolerancji narodowej:

Pozdrawiam.

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • bij ruskich czyli chazary nas obronią
  http://www.augustynski.eu/zdrada-mosci-panowie/
 • @kfakfa 10:27:45
  Panie Adminie, Wodzu! Prosze zmienić w tytule datę na 19 wrzesień!
  Po za tym 5*
 • @kfakfa 10:27:45
  Jak widać co innego mówią a co innego robią. Czyli, że to co mówią jest nieprawdą czego dowodzą ich czyny.

  Pozdrawiam.
 • Wspaniała praca AdNOVUM !
  Dzieki za wspaniały blog.
  POzdrawiam

  A tu, ex-NAZI-NATO rządzi Europą, ze swej kolonii, Germanii...


  NATO-Run Europe: Land Commanders From 40 Nations Meet In Germany
  http://www.eur.army.mil/news/2014/20140918_CEA.htm

  http://www.cryptogon.com/wp-content/uploads/2013/04/gladio.jpg
 • @AdNovum
  Dzień dobry.

  Popraw datę w tytule :)

  Pozdrawiam serdecznie.
 • to dopiero początki tej wojny
  Tak na razie może się wydawać, że Ukry są na wykończeniu, że USA nie chce dalej podgrzewać tego konfliktu. Moim zdaniem to mylne wrażenie. Wiele wskazuje na to, że plany były inne i to od samego początku, Gdyż tam nie tylko poszły niemałe wkłady ze strony Zachodu i USA, lecz i popełniono zbrodnie, które staną się mało ważne dopiero po popełnieniu 1000x większych zbrodni oraz gdy ci, którzy mogliby o nich przypominać zostaliby ujażmieni. Więc coś się wkrótce wydarzy. Wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że to będzie miało związek z manewrami NATO na Ukrainie. To coś musi być tego rodzaju, że ma na celu zapobiec zwycięstwu powstańców, inaczej ci wkrótce będą w Kijowie. Teraz banderowcy nie mają szans nawet przy ich dozbrajaniu, gdyż oni sami są nieliczni, a reszta niechętna, czy wroga, tej wojnie, względnie z objawami upadku ducha, oraz nie da się utworzyć na szybko takiej armii z uzbrojeniem z USA – to wszystko znalazłoby się szybko w rękach powstańców. Więc tu może chodzić tylko o bezpośrednie zaangażowanie i na dużą skalę wojsk USA i NATO. Pewnie nie wszystko dało się ukryć i co nieco powinno być już widoczne
 • Ja "prostracji" uprawiać nie będę, dlatego ode mnie "zwykłe"
  Pozdrawiam
 • Moja mała teoria spiskowa o zdobytym przez ukraińskiego płk.czołgu.
  Witam,przeglądając internet i wszystkie informacje na naszym forum dotyczące historii o zdobyciu czołgu T-72B3 przez ukropów,(opowieść pułkownikahttp://www.piotr.mpolska24.pl/6903/-opowiesc-pulkownika-szefa-broni-pancernej-w-poludniowym-froncie-ato),oraz wiadomość z Noworosji o zdobyciu T-72M (http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=AkRtOSk1tps)doszedłem do następujących wniosków.Po pierwsze,skąd T-72B3 w tym miejscu się znalazł?Prawdopodobnie należał do oddziału ochotników czeczeńskich wspomagających Powstańców.Na filmie z sierpnia kolumna bojowników czeczeńskich jadąca na Ukrainę ma w swoim składzie przynajmniej jeden taki czołg.Czołg został prawdopodobnie opuszczony przez załogę na skutek uszkodzenia "systemu kierowania ogniem" mówiąc ogólnie.(być może przez brak doświadczenia załogi).
  Zdobyty i uruchomiony przez ukropów,opisane uszkodzenie celownika.
  Walczy przez parę dni,wielokrotnie trafiony w końcu zostaje celnym strzałem unieruchomiony i porzucony.Przejdźmy teraz do informacji o zdobytym przez Powstańców T-72M.Z informacji wynika,że zdobyty czołg został unieruchomiony celnym strzałem w bok pojazdu.Następnie jest pokazane wnętrze wieży i charakterystyczny widok ekranu kamery termowizyjnej firmy Thales(http://i58.fastpic.ru/big/2013/1019/ab/554d845e92481bc72084eeeceaad9cab.jpg),produkowanej na licencji w Rosji,a stosowanej wyłącznie w T-72B3,która jest najnowszą modernizacją tego czołgu w armii rosyjskiej od grudnia 2013 w służbie oraz w T-90.Reasumując,na 99% czołg z opowieści pułkownika i ten zdobyty przez Powstańców to ta sama maszyna.Dlaczego nie został dokładnie rozpoznany przez czołgistów z Noworosji tego nie wiem.Posiada charakterystyczne cechy występujące tylko w tej wersji,kamera,pancerz,numery na przednim pancerzu.Być może zdobyła go piechota,później został zidentyfikowany.Jedno jest pewne,tego czołgu już tam nie ma.Jest w drodze do Niżnego Tagila gdzie zostanie dogłębnie zbadany przez ekspertów,którzy go wyprodukowali.Takie wiadomości dla konstruktorów bezpośrednio z pola walki są na wagę złota.Zwróćcie uwagę,ile razy ten czołg został trafiony i "przeżył" wystawiając doskonałe świadectwo współczesnej rosyjskiej myśli technicznej oraz samym zakładom w Niżnym Tagile.Porównajcie to ze skutkami trafień w czołgi ukraińskie,które już przeważnie po pierwszym trafieniu kończą żywot w wyniku eksplozji wewnętrznej.
  Co myślicie Koledzy "siedzący w uzbrojeniu" o mojej teorii?
  Pozdrawiam.
 • Zbrodnia przeciwko pokojowi
  Pan Poroszenko, w swym wystąpieniu, wyraził pogląd, że trwające od 2 tyg. zawieszenie broni może się przerodzić w trwały pokój, w związku z czym zaapelował o pilne dostarczenie mu środków na prowadzenie wojny. Tak oto pan Poroszenko popełnia uroczyście zbrodnię przeciwko pokojowi.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_przeciwko_pokojowi
 • @szczurobronny 10:49:29
  Pod Sejmem czy Ambasadą Ukrów?

  Bo na f-booku jest info o Ambasadzie...:
  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w naszej demonstracji pod Ambasadą Ukrainy w Warszawie na Al. Szucha 7, która odbędzie się 19 września (piątek) o godz. 16-15.

  https://www.facebook.com/events/1468866933396640/
 • @fretka 11:15:09
  Ładnie to tak z "kaleki" sie nabijać :))

  W Doniecku jeńcy zgłosili sie na ochotnika do odgruzowywania;
  http://www.youtube.com/watch?v=biaSrRCBjlA
 • @szczurobronny 10:50:49
  Koncert już się odbył
  http://xportal.pl/?p=16584
  Teraz trwa akcja
  Ani złotówki na tacę w parafii popierającej antypolski banderyzm!
 • @wdakra 11:47:07
  Piękna akcja w Krakowie! Gratuluję.

  http://cs606630.vk.me/v606630513/78bb/quQI9QrFXJ0.jpg
 • @fretka 11:55:45
  http://www.youtube.com/watch?v=h5Pni8fuq4c
  Odmeldowuję się...
 • @daanekbb 11:00:51
  Dość prawdopodobny scenariusz.
 • @szczurobronny 11:02:24
  Ukraina to kraj łapówkarzy i oligarchów.Tam nie może byc dobrze.
 • Gruzińscy "ochotnicy" walczący po stronie Kijowa;
  http://pluto9999.livejournal.com/123559.html
  http://www.svoboda.org/content/article/26574475.html
  W większości są to członkowie paramilitarnej organizacji "Mchedrioni" (Jeźdźcy) "wsławionej" podczas pacyfikacji Abchazji oraz Osetii
  https://en.wikipedia.org/wiki/Mkhedrioni
  http://armia24.pl/na-ladzie/96-wojska-ladowe/1108-wielozadaniowy-pojazd-opancerzony-kamaz-43269-wystriel-dozor-2
 • @fretka 11:15:09
  http://youtu.be/ZIoyZRj8C_E

  Moim zdaniem przebieg rozmowy był zupełnie inny i głównie na temat Pana Snowdena. Powyżej link do oryginalnej konferencji bez nakładek.
 • @szczurobronny 12:55:25
  Widze że sławetne "Radio Erewań" zmieniło nazwę...
  ps. BZDET...
 • @szczurobronny 12:55:25
  A czy masz jakieś zdjęcia na potwierdzenie,już o tym pisalismy,ale na razie nie ma żadnego potwierdzenia oprócz wiadomości z Rusvesna z 02:17.
 • @szczurobronny 12:55:25
  Ha ha , piękna informacja.
  A jaki dokładnie miała przebieg akcja odbioru ukropom kociaków? Może wiesz coś więcej?
  Pod podanym przez Ciebie linkiem nie ma nic poza lakoniczną informacją.
  Ciekawe czy uszkodzone pójdą do Donbasu jako magazyn części zamiennych, czy też może z czterech "padniętych" zrobią jednego sprawnego.
  Pozdrawiam.
 • @fiodor1976 13:07:24
  Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nic więcej nie wiadomo, bo to BZDET, jak napisałem wyżej...
 • @fiodor1976 13:07:24
  To raczej ciąg dalszy bzdur pod tytułem Leopardy na Ukrainie.
  Na zdjęciu z Rusvesny są armatohaubice Akacja,może o nie chodzi?Pzdr
 • @Pokój Na Ziemi 13:14:30
  Dzięki za info. Tyle się pisze jak to 'ruskich' chowają po "cichu", a tu prosze w Gruzji też seria "wypadków śmiertelnych"...
 • @fretka 13:13:38
  Posłuchaj oryginalnego nagrania a nie wprowadzasz czytlników w błąd zmanipulowanymi nagraniami.
 • simba
  Dzien dobry wsiem. Tak sobie czytam ,ogladam neonka ,bo bardzo ciekawy.I jest pytanie ,ktore zadaja sobie wszyscy-o co ta wojna.Wojna jest o ukraine,tylko ze bez ukraincow,mysle ze jednak zydzi nie zapomnieli swoich krzywd w czasie 2 wojny swiatowej.Ukraincy do tej pory nie wyplacili im ani centa w przeciwienstwie do niemcow,polakow.Czemu poroszenko chce broni o wiekszej mocy przerobowej?Bo separatysci mimo wszystko maja za mala moc przerobowa.Ale po ukrach to ja plakac nie bede,trzeba tylko naszym zydom na rece patrzyc bardzo uwaznie.Pozdrawiam
 • @Siedzący Byk 13:21:16
  Co poniektórzy działają jak spamboty...
 • @szczurobronny 10:50:49
  Ja już swoje kurii i parafii dołożyłem, ze zdjęciami włącznie, pytałem czy będą święcić widły i siekiery. Bez odpowiedzi, na razie. Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 13:33:47
  No chyba moge miec jakies wlasne zdanie .Przepraszam jesli kogos urazilem.
 • @simba 13:36:35
  Pardon, a o co chodzi?
 • @szczurobronny 14:17:18
  Wszystko prawda, tyle że te pisma są nie "w rękach niemieckich "

  tylko kompleksu militarno-przemyslowego US/GB/Izraela...


  Юрген Эльзессер: Нужно покончить c американской оккупацией Германии!
  http://www.youtube.com/watch?v=bCJmD4MfgLU
 • @adalbert05 11:13:05
  Odnośnie T72B3. Też zauważyłem ,że to ta sama maszyna - dość rzucające się w oczy było naprędce sporządzone "ukropskie " malowanie (białe pasy)
  W/g mnie było to tak : Ukropy nie przechwycili tego czołgu. Z filmiku (z przechwycenia)wynikało ,że mieli tylko kilka , kilkanaście minut na zapoznanie się z tankiem i musieli się wycofać . Czołg pozostał na ziemi niczyjej , lub tez w strefie oddziaływania ogniowego co uniemożliwiało jego ewakuację . Skąd białe pasy ? Załoga namalowała je czołg nie wzbudził zainteresowania ukropów oraz by w razie czego (np próby zajęcia) ładnie wyglądał jako zniszczony . Czołg nie mógł być raczej wykorzystany przez ukropów ponieważ odmienny system celowania to raczej czarna magia dla nieprzeszkolonego operatora . Gdyby ukropy go przechwycili to stałby w Kijowie na Majdanie a nie byłby używany w walce.
  Skąd tego typu czołg w Donbasie ? Podzielam Twoją opinię na ten temat. Opcja ,że to np jakaś wersja testowa , podarowana ukraincom do testów - odpada. Brak przeszkolonej obsługi , by coś takiego wykorzystać w walce.To oczywiste ,ze czołg ten pojawił się w strefie konfliktu , zapewne są tez tam najnowsze systemy przeciwpancerne , przeciwlotnicze etc . Tylko głupiec nie wykorzystałby takiej "okazji" do sprawdzenia w sprzętu w boju .T90 też tam pewno są , tylko zdjęć jeszcze nie ma :)
 • @mania przepraszania,@adalbert05 13:10:53
  Dziękuję za odpowiedź.
  Siedzę w robocie i tylko od czasu do czasu "refreszuję" stronę.
  Myślałem, że dostawa Leopardów to sprawdzona informacja.
  Niestety nie jestem na bieżąco i stąd tak z lekka zrobiłem z siebie idiotę.
  Pozdrawiam.
 • @fiodor1976 15:01:05
  Dostawa to była, ale do wojsk NATO które przeprowadzają tam manewry, a o reszcie tego "njusa" szkoda sie rozpisywać...
 • @szczurobronny 15:12:16
  I Niemcy byliby taci glupi narażając swoje interesy z Rosją ? Predzej uwierzę ,że chazary z Polinu dostarczaja Leopardy w "darze" tak jak darmowy gaz.
 • @mania przepraszania 15:06:09
  Jak pisze ONET :"W pierwszym cyklu przeprowadzane są ćwiczenia zadaniowe jak konwojowanie, ewakuacja rannych czy blokowanie obszaru w celu zwalczania grup partyzantów."
  Coś mi się wydaje, że "w pierwszym cyklu" powinno NATO przetrenować armię Ukrainy jak nie wpadać w okrążenie przy każdej okazji. Bo potem pozostaje tylko taktyka zaczerpnięta od nieśmiertelnego dobrego wojaka Józefa Szwejka : "oddział okrążony ze wszystkich stron musi się poddać".
 • @szczurobronny
  Ktoś mi powie skąd tak nadreprezentacja Ukraińców czyli pomiotów banderowskich po Akcji Wisła w rządzie ? Siemoniak i Halicki przecież oficjalnie udzielają się wśród mniejszości ukraińskiej w Polsce. Podobnie z Arłukowiczem. Przecież w Polsce nie mieszka dziesięć milionów Ukraińców. Czy w obliczu konfliktu ukraińsko-rosyjskiego nie jest ryzykownym aby naszym ministrem obrony był człowiek, którego ojczyzną jest banderowska Ukraina. Czy w Polsce nie już ludzi wykwalifikowanych etnicznych Polaków i na poziomie w polityce? Nie ma. Do polityki mamy dobór negatywny. Tam idą stłuczki, odpady z mniejszości które zostały gdzie indziej odrzucone. I stłuczki te odpady mają jednę wspólną cechę - brak jakichkolwiek skrupułów. Normalni ludzie do polityki się nie nadają i nie garną.
 • @szczurobronny 15:22:45
  Ukraina nie dlatego nie nadaje sie do Uni, że ma słabą gospodarkę, ale ze wzgledu na mentalność części obywateli. Jeśli dzisiaj uczy się dzieci na Ukrainie banderowskiej ideologii, to Ukraina nie wejdzie do Uni zanim dzieci tych dzieci nie będą miały własnych dzieci. Na Ukrainie patriotyzm to to samo co nacjonalizm. Tymczasem Unia Europejska pod wzgledem świadomosci obywateli to kosmopoityczna wspólnota narodów z patriotyzmem na poziomie lokalnym przy eliminowaniu wszelkich przejawów nacjonalizmu. Nie rozstrzygam czy to jest dobre czy złe, ale tak jest.
 • @Kaspar Hauser 14:56:51
  "T90 też tam pewno są , tylko zdjęć jeszcze nie ma :)"
  Hipoteza całkowicie prawdopodobna,nawet jeżeli nie ma ich teraz,pewnie wkrótce będą.
  Czy tym czołgiem walczyli Ukraińcy.Opowieść pułkownika wygląda całkiem do rzeczy,możliwe,że chciał wywieźć czołg z pola walki i przy tej próbie został trafiony i unieruchomiony.
  Pewnie z czasem będziemy świadkami "nie takich" sensacji.Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 15:51:42
  "Normalni ludzie do polityki się nie nadają i nie garną."
  Święte słowa, święte !!! Normalni ludzie wiedzą że:
  1/ to co sobie zarobisz to Twoje.
  2/ jeśli Twoje potrzeby są większe - pracuj więcej.
  3/ jeśli Twój sąsiad ma więcej niż ty znaczy miał większe potrzeby i ciężej pracował.
  4/ nigdy nie sięgaj po cudzą własność.
  5/ żyj i daj żyć innym
  6/ każdy ma prawo do swojego zdania. Jeśli się z tym nie zgadzasz - takie Twoje prawo. Ty robisz po swojemu a ten drugi po swojemu. Jeden drugiemu nie będzie nic narzucać. Jesteście dorośli.
  7/ Zważaj co mówisz. Jeśli dałeś słowo, to tak postępujesz. Tyle znaczysz jak wywiązujesz się ze swojego słowa.
  8/ Prawdziwy mężczyzna nie jest tchórzem. Mówi to co myśli, robi to co mówi. Potrafi przyznać się do błędu. Tylko krowa nie zmienia zdania. Ale nie jest jak ta chorągiewka na wietrze. Albo jest mężczyzną albo szmatą, mężczyzna swój honor ma. Nie łamie raz danego przyrzeczenia !!!
  To się nie dotyczy polityków ????? bo chyba nie !!!! ????
 • @Kula Lis 62 15:51:42
  "Ktoś mi powie skąd tak nadreprezentacja Ukraińców czyli pomiotów banderowskich po Akcji Wisła w rządzie ? Siemoniak i Halicki przecież oficjalnie udzielają się wśród mniejszości ukraińskiej w Polsce. Podobnie z Arłukowiczem. Przecież w Polsce nie mieszka dziesięć milionów Ukraińców."

  Taka sytuacja to pokłosie wieloletnich praktyk kadrowych, że nad grupą pracowników powinien być przełożony który nie do końca identyfikuje się z tą grupą. Stąd bardzo częste przypadki przeawansowania mniejszości narodowych, a także mniejszości wyznaniowych, nawet jeśli nie mieli oni stosownych kwalifikacji - Dowódca Kaszub niewiele będzie dbał o życie żołnierzy z małopolski, a prawosławny kierownik nie czuje wspólnoty z katolickimi podwładnymi. Taka praktyka kadrowa uprawiana jest w Polsce od lat, i prowadzi ona do nadreprezentacji we władzach żydów, ukraińców, niemców, prawosławnych i protestantów. Stąd mieliśmy już u władzu premierów protestanta /Buzek/ czy łemka / Oleksy/ pół niemca Tuska, półpolaków Kaczyńskich, czy premiera o pięknym polskim nazwisku Miller!
  Stara i dobra szkoła zniewolenia narodów ma się dobrze i działa nadal!
  Tylko dlaczego my się na to godzimy?
 • Semenczenko chce uczynic z Ukrainy "drugi Izrael"
  Командир батальона "Донбасс" хотел бы сделать Украину "вторым Израилем"

  http://www.vesti.ru/videos/show/vid/620463/cid/58/


  Igor Kolomoisky: Ukraina do Europy!

  Коломойский: Евреи приведут Украину в Евросоюз

  http://delo.ua/world/kolomojskij-evrei-privedut-ukr-148633/?supdated_new=1391537107
  http://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1620928_574511155975579_1657101451_n.jpg


  http://jornalggn.com.br/sites/default/files/u16/embleme-svoboda-2.jpg
 • @fretka 15:31:28
  "Gowiecki" o ile wiem nie jest popularnym nazwiskiem, więc jeśli to najemnik z polskim paszportem / zwracam uwage że to niekoniecznie Polak/ - to można takiego SS-syna wytropić!
 • @majufkowy 16:23:19
  Tak masz Acan rację !
  tzw "polityków" obowiązują przeciwieństwa tych cech!
 • Co się stało z Polską dyplomacją ?.
  Wirtuoz dyplomacji, Sikorski, nie może być Ministrem Spraw Zagranicznych. Niby nic – a jednak właśnie to jest największym tąpnięciem na polskiej scenie politycznej. Nikt nie powie otwartym tekstem dlaczego Rząd Ewy Kopacz rezygnuje z usług Bożyszcze dyplomacji oraz Tytana intelektu – Radosława Sikorskiego.
  Jaki jest dorobek tego mąciciela :
  Zainicjował porozumienie Kijowskie do którego podstępem wciągnął Ministrów Spraw Zagranicznych Niemiec i Francji, a następnie ordynarnie zakpił z GWARANTOWANEGO przez siebie porozumienia uważając, że Janukowycza i Rosję da się okpić prostacką interpretacją, symulowaniem głupoty i stosowaniem metody faktów dokonanych. Efektem końcowym aktywności Radosława Sikorskiego jest utrata przez Ukrainę Krymu, wojna domowa z dziesiątkami tysięcy ofiar, zniszczona infrastruktura wschodu Ukrainy oraz perspektywa dalszego rozłamu Ukraińskiego bytu państwowego. Katastrofa Malezyjskiego samolotu oraz realne zagrożenie bezpieczeństwa na świecie – niech pozostaną tylko odpryskami geniuszu Ministra Radosława Sikorskiego. To wszystko jest osobistym dorobkiem tego pajaca. Po tym co ten człowiek nawyprawiał w polityce światowej można powiedzieć że każdy z nas może być genialnym dyplomatą. Wystarczy się dobrze ożenić.
  Szczerze nienawidzę tego człowieka i gardzę nim.
 • @brusek 17:02:26
  Z całym szacunkiem, ale co to za "najemnik" co to sie podpisał własnym nazwiskiem? Powinien jeszcze nr telefonu podać.
  Prędzej uwierzę że to jakaś kurtka "z darów" jakie wysyła "zielona wyspa"...
 • @szczurobronny 16:50:12
  "Nie wspieraj Rosji ani Ukrainy, tylko na Kresach polskie rodziny"

  I bardzo dobrze, że zaczynamy postrzegać nasze własne sprawy - nie ma nic w tym nic zdrożnego. Tyle tylko, że to raczej obrona ostatnich pozycji.
  W czasie najcięższych zaborów Polacy potrafili tworzyć zręby naszego przemysłu /Cegielski/ po odzyskaniu niepodległości budowaliśmy COP i polskie fabryki, a teraz bez walki tracimy to wszystko, bo nie potrafimy odróżnić Polaka od polskojęzycznego sługusa obcych.
 • @szczurobronny 17:19:40
  Bzdur nie wypisuj, tylko ci tyle napiszę. Radzę się zapoznać z historią 20-lecia, nie znam w historii takiego narodu i kraju który po 123 latach odrodził sie z niebytu i z powrotem zrósł w całość.
  Takim głupim pisaniem deprecjonujesz dorobek wielu ówczesnych ludzi , szczerych polskich patriotów...
 • @szczurobronny 17:19:40
  Nie kłóćcie się :) Bo obydwie strony mają rację.
  Czy jest szansa budowania polskości w oparciu o polski przemysł i polskie firmy?
 • @szczurobronny 17:19:40
  Może to co powiem nie spotka się z aplauzem,ale dużo zbudowali i rozbudowali Niemcy,inwestując głównie w komunikację i przemysł pracujący na potrzeby militarne.W mojej okolicy,południowy wschód Mazowsza w czasie wojny miejscowi rolnicy zbudowali trochę solidnych domów,Niemcy podobno chętnie dawali materiały budowlane,blachę na dachy,maszyny i nawozy bogatym chłopom,którzy wywiązywali się z dostaw kontygentowych.Ten okres to lata od 1941 do początku 1944.
  Pzdr/
 • @mania przepraszania 17:07:56
  Kibole też często mają zakryte mordy (bo twarzami tego nie nazwę), a na bluzach "ksywy". Więc wierzę, że to "coś" tak mogło mieć na nazwisko.
 • @szczurobronny 17:28:35
  I co to jest powód żebym ja opluwał pamięć moich przodków?
 • @majufkowy 16:23:19
  jeśli Twój sąsiad ma więcej niż ty

  to zazwyczaj oznacza, że oszwabił paru innych sąsiadów.
 • @szczurobronny 17:28:35
  Ale mania przepraszania ma dużo racji.Pierwszy sukces to scalenie ziem trzech zaborów,rożny transport,przemysł itp.Budowa portu w Gdyni,COP,przemysł komunikacyjny,czyli parowozy(Brusek coś może dodać),wagony i zaplecze,elektryfikacja przynajmniej miast i części wsi.Tylko wieś została w tyle,szczególnie na tzw.Polsce Wschodniej.
 • @adalbert05 17:37:57
  Dzięki ale to jest człowiek niereformowalny. Nawet pewno nie wie że odbudowę Polski po IIWŚ i budowę przemysłu robili ci z "zacofanego dwudziestolecia", m.in. Eugeniusz Kwiatkowski...
 • @szczurobronny 17:39:52
  Weź się chłopie uspokój bo obrażasz przypadkowych ludzi. Proponuję przewietrzyć sie, pospacerować...
 • @mania przepraszania 17:43:24
  Lepiej wróćmy do głównego tematu wątku. Niepotrzebnie wspominałem o polskim przemyśle, choć temat wydawał mi się niekontrowersyjny i raczej pozytywny...
 • @szczurobronny 17:44:36
  Wykasuj lepiej swój chybiony wpis do interesariusza, zamiast się "produkować'...
 • @szczurobronny 17:19:40 Nie znasz historii Polski
  Polska po 1918 r. musiała stoczyć ciężką wojnę z bolszewicką Rosją. W ciągu 25 lat udało się scalić ludność i tereny, które należały do 3 różnych zaborców w jednolite państwo i jednolity naród.

  Odzyskane terytorium pozbawione było praktycznie przemysłu, poza Górnym Śląskiem. Polska nie miała swojego portu na Bałtyku.

  Zbudowano port w Gdyni, COP, zakłady chemiczne w Chorzowie i wiele innych fabryk. Polska produkowała nowoczesne samoloty i broń.

  Tak więc na pewno się nie cofała.

  Co do dorobku 20 lat po wojnie, to po wojnie domowej i okupacji sowieckiej było wiele do zrobienia. Do 1956 r. Sowiety eksploatowały Polskę jak kolonię. Dopiero Gomułka przekonał Chruszczowa, że nie tędy droga.

  Jednakże Gomułka doprowadził Polskę do stagnacji i dziadostwa. Kolejna podwyżka cen żywności skończyła się strajkami i jego upadkiem.

  Gierek podniósł nieco najniższe zarobki i postanowił rozwinąć Polskę w oparciu o kredyty zachodnie oraz import technologii. Pomysł był słuszny, ale gorzej było z realizacją. Złe planowanie powodowało, że zakupione na zachodzie maszyny i urządzenia leżały w magazynach i pod wiatami tracąc gwarancje, bo nie zbudowano dla nich hal.

  Do tego doszło wydobywanie węgla bez oglądanie się na koszty. W efekcie Gierek próbował podnieść ceny żywności w 1975 r., co spotkało się ze sprzeciwem robotników i odwołaniem Jaroszewicza, na którego zwalono winę za problemy gospodarcze.

  Potem było z górki. Sklepy pozbawione większości towarów, rozgoryczenie ludności i kolejna podwyżka cen zakończona sierpniowymi strajkami.

  Potem Solidarność, stan wojenny i bankructwo PRL, oraz całego obozu postępu. Efektem był rozpad obozu oraz Związku Sowieckiego.

  To tak w dużym skrócie.
 • @Zbyszek Stell 17:47:21
  Dla mnie niepodległa Polska zaczęłą się w 1918 r. i choć nie było "szklanych domów", to pomimo wszystko to była POLSKA...
 • @mania przepraszania 17:41:00
  Nie tylko Kwiatkowski.Większość wykładowców w szkole oficerskiej milicji w Słupsku na przełomie lat 40-50 stanowili byli policjanci II RP.Pzdr.
 • @szczurobronny 17:47:59
  Coś taki nerwowy?
 • @adalbert05 17:51:25
  No proszę...
 • @szczurobronny 17:51:28
  Rozumiem,że wbrew większości opinii na temat dwudziestolecia międzywojennego Ty masz jakąś alternatywną wersję historii?
  Pzdr.
 • @mania przepraszania 17:50:28
  Też tak to postrzegam! Były wprawdzie obszary biedy i bezrobocia, ale jednak był postęp. Teraz znów wracamy do obszarów biedy i bezrobocia.
  Stąd było moje nawiązanie do polskiego przemysłu jako metodzie przeciwdziałania tym skutkom i budowy nowoczesnego i zasobnego państwa. Ale to chyba przedwczesne. Polacy nie widzą jeszcze zagrożeń dla naszego narodowego bytu.
 • @szczurobronny 17:56:38
  Wiem,do czego pijesz.Do danych o produkcji przemysłowej na terenie trzech zaborów z 1913 roku do danych z okresu dwudziestolecia.Ale weź pod uwagę I wojnę światową,co podkreślił w swojej wypowiedzi Jazmig.Pzdr.
 • @szczurobronny 18:03:17
  Ale o jakich siłach mówisz i o którym okresie,bo się zgubiłem?
 • Kresy.pl przytaczają ciekawą wypowiedź prokijowskiego propagandzisty Tymczuka;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainska-armia-nie-ma-srodkow-do-walki-jest-zdemoralizowana-mowi-pplk-dmytro-tymczuk
 • A tu następny "grobowy njus" z Kijowa
  http://112.ua/politika/osnovnymi-advokatami-chlenstva-ukrainy-v-nato-budut-polsha-i-litva-danilyuk-117133.html
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/doradca-ministra-obrony-ukrainy-czas-myslec-o-obronie-stolicy
  //Uważam, że już teraz trzeba zacząć myśleć o obronie stolicy.Oleksandr Daniluk, doradca ministra obrony //
 • @fretka 13:48:32
  Spoko. Jeszcze nie raz wprowadzą nas w błąd. Ufać i kontrolować mawiał Dzierżyński.
 • @Siedzący Byk 18:24:53
  Halo, halo, mam pytanie , jaki z "wodza" Apacz, skoro Tatanka Yotanka był Siuksem?
 • @fretka 18:05:52
  A propos filmiku...
  http://www.youtube.com/watch?v=KXZSF13pM-I
 • @szczurobronny 17:28:35 Ważna jest produkcja maszyn i urządzeń
  Statystyki pokazujące ile produkowano stali to typowo socjalistyczne myślenie. Surowce można kupić, nie ma potrzeby produkowania wszystkiego.

  Natomiast II RP jak już pisałem produkowała nowoczesne samoloty i broń i budowała od podstaw zarówno państwo, jak i jego infrastrukturę.

  Jest jasne, że można było więcej zrobić, ale za dużo było ingerencji państwa w gospodarkę.

  Natomiast PRL to zupełnie inna sprawa, pomimo wielu osiągnięć cofaliśmy się w stosunku do zachodu.

  Rozmawiałem kiedyś z proniemieckim historykiem i o mi powiedział, że Hitler musiał zaatakować Polskę w 1939 r., bo za rok już nie miałby szans na jej pokonanie.

  Wojna trwała w Polsce ponad miesiąc, a Polskę zaatakowały dwa państwa. Niemcy praktycznie wyczerpały swoje zapasy amunicji i innych materiałów wojennych i musiały je od nowa odbudować, żeby zaatakować zachodnią Europę.

  Francja broniła się krócej niż Polska, a to o czymś świadczy.
 • @jazmig 17:48:42
  teraz mamy lepiej,
  ceny żywności rosną co dnia, i nikomu nawet w głowie nie zaświta, aby protestować.
 • @jazmig 17:48:42
  Dołożę coś do Twego wpisu z którym się zgadzam. Ja w latach 70 ub. wieku, transportowałem zestawem pchanym ze Szczecina urządzenia do walcowni, z Francji ponoć dla Huty Katowice, był to po prostu złom zakupiony z kredytów przez cwaniaków Gierka u Francuzów za łapówki pewnie, który potem leżakował w Porcie Gliwice ze 3 lata, następnie wszystko zostało pocięte na złom. To samo było z zakupem Berlieta, Fergusona by rozłożyć polską myśl techniczną, zakłady. Mógłbym przykładami sypać jak z rękawa. Stocznie rzeczne prawie już nie istnieją ostatnio padła Stocznia w Płocku, budująca swego czasu piękne nowoczesne jednostki, także na zachód, były nowocześniejsze od zachodnich!!! Odra już nadaje się na rejsy wyłącznie kajakiem, infrastruktura budowana za Gierka sypie się, jazy padają, śluzy. Śluza w Malczycach budowana jest już 30 lat!!! po odbiorze nie wiadomo kiedy będzie nadawała się do remontu lub zasypania!!! bo ściany komory nie napełnione wodą grunt ściska, niszczeją. Urządzenia kupione do hydroelektrowni na tym stopniu w Czechach 15 lat temu!!!! są już złomem bez gwarancji!!! Nikt za to nie odpowiada!!! Pzdr!
 • @interesariusz z PL 18:36:05
  Proszę im znowu "przyblokować" internet to się będzie działo...
 • @szczurobronny 18:15:38
  Tak się składa, że moje miasto było częścią COP-u. Zbudowano tu w II RP fabrykę lotniczą, były duże przeszkody, bo na ziemiach przeznaczonych pod fabrykę był kirkut. Żydzi nie chcieli dopuścic do budowy, podali sprawę do Ligi Narodów, na szczęście przegrali, jednak było opóźnienie. Wybuchła II WŚw. Niemcy mieli tu też swoja produkcję wojenną, po wojnie zaczęto produkcję na licencji radzieckiej samolotów a także wiele innych rzeczy w dziedzinie cywilnej i wojskowej. Po 1989 roku przemysł padł i było to specjalne działanie Solidaruchów. Wiele zakładów zostało sprywatyzowane za przysłowiową złotówkę.
  Teraz jest SSE, znakomita większość polskiego dorobku jest w rękach zagranicznych "inwestorów"; ludzie pracują za 1500- 2500 zł. co i tak jest lepiej niz w innych częściach kraju.
  Pozdr.
 • @szczurobronny 18:32:31 Ja piszę prawdę
  a ty piszesz bzdury. Podam ci przykład: ilość produkowanej stali ma się nijak do produkcji z tej stali.

  Np. wydział produkcji łańcuchów w Gliwicach produkował łańcuchy dla górnictwa, rolnictwa i do wielu innych zastosowań. Tonażowo było to imponujące. Ale połowa tej produkcji to był złom, który odbiorcy musieli wyrzucić.

  Znajomy tam pracował i opowiadał mi, że gdy ten wydział wydzierżawiono firmie polonijnej, to wg ustawy ta firma mogła ustalić swoje ceny. Kiedy tak zrobiła, to odbiorcy zażądali parametrów z PN i zwrócili im złom. Ponad połowa produkcji to był złom, a nie łańcuch zgodny z normami.

  I tak było nie tylko w tym przypadku. Spora część produkcji przemysłowej w PRL to był taki złom.

  W II RP złomu nie produkowano.

  I na koniec dodam, że gdyby Polskę w 1939 r. zaatakował sam Związek Sowiecki, to po raz drugi dostałby solidne lanie.
 • @lorenko 18:42:17
  Panie i Panowie,dajmy już sobie spokój z IIRP i wróćmy do Ukrainy,bo znowu będzie burza w szklance wody.Pozdrawiam.
 • @lorenko 18:42:17
  I idę na piwo,wpadnę za godzinę,mam nadzieję,że sytuacja na forum się uspokoi.Pzdrawiam.
 • @interesariusz z PL 18:36:05 Źle trafiłeś
  Żywność ostatnio taniała, ale to było oczywiście sezonowe.

  Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale jeżeli na osiedlu, to wyjrzyj za okno i zobacz, ile tam stoi samochodów twoich sąsiadów i przypomnij sobie, ile ich było za czasów PRL. To jest jeden z przykładów różnicy między tamtymi czasami, a dzisiejszymi.

  A mogło by być o wiele lepiej, gdyby nie kolejne polskie rządy niszczące gospodarkę, szczególnie rząd Tuska.
 • @szczurobronny 18:49:02
  A czemu go od razu wyzywasz od banderowca? Przeciez ma tylko inne poglądy polityczne i gospodarcze, porównanie kogos do banderowca to wg mnie koszmarna obelga.
  Weź to lepiej usuń człowieku...
 • @mania przepraszania 18:16:18
  Doradca ministra obrony Ukrainy: czas myśleć o obronie stolicy!!!!! http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/doradca-ministra-obrony-ukrainy-czas-myslec-o-obronie-stolicy
 • @jazmig 18:49:18
  A ile za PRLu było telefonów komórkowych, a ile dzisiaj :)))
  Lubię takie porównania.
 • @mrdinozaur 18:56:17
  Ja też, ale to nie powód żeby człowieka wyzywac od banderowców, nieprawdaż?
 • @szczurobronny 18:58:46
  Ale to nie banderowiec, czy ty nie widzisz różnicy/ jak można człowieka porównywać do ludobójczych psychopatów. Jeszcze raz apeluję, można się kłocić, ale nie porównuj do banderowców!
  Usuń te obrazki...
 • @mania przepraszania 18:57:50
  Zgadzam się. Jeszcze kilka dni temu chwaliliśmy się, że tylko tu jest wysoka kultura wypowiedzi, sam "bon ton". A wyszło tak jak w tym starym dowcipie o pasażerach kolei transsyberyjskiej - "dwa inteligienta i adin raboczij"
 • @mrdinozaur 18:56:17
  I laptopów tez nie było czy innych tabletów:)
  Reasumując:
  II RP - wielka praca Polaków!
  PRL - wielka praca Polaków!
  III RP - wielka praca Polaków!
  Dzięki tej pracy, nieraz bardzo ciężkiej, jeszcze istniejemy jako naród!
  I nie wolno nam się kłócić o przeszłość lecz myśleć co z naszą PRZYSZŁOŚCIĄ?????
 • @mrdinozaur 19:06:20
  Niestety, ale co poniektórzy sie zachowują jak "dżihadyści", a to porównanie do banderowca to dla mnie za dużo, stanowczo za duzo...
 • @szczurobronny 18:49:51
  kim ty jestes wszystko co Polskie to dla ciebie totalne bagno-od Polskich bohaterow po religie.Dla ciebie wzory to stalin ,lenin i rosja bolszewicka.Kompromitujesz to forum.przez ciebie nie mozna dac znajomym adresu tego forum do poczytania.by nie narazic sie na osmieszenie
 • @yanato 19:11:06
  Ty Kolego z kolei przeginasz w drugą stronę!
  Zaraz napiszesz, że Putin to Putler a Rosja to ZSRR.
 • TVN powtarza kretynskie klamstwa o rzekomych grozbach ataku
  TVN, TvP Info powtarzają kretynskie klamstwa Poroszenki i Barroso o rzekomych grozbach ataku na Polske, Kijów, itd wypowiedzianych jakoby przez Putina

  I te kłamstwa ze śmiertleną powagą drukują "poważne " dzienniki niemieckie SDZ, itd.
  Putins angebliche Drohungen: Westliche Medien machen Stimmung gegen Russland
  http://german.ruvr.ru/news/2014_09_19/Putins-angebliche-Drohungen-Westliche-Medien-machen-Stimmung-gegen-Russland-8016/

  EU admits Putin’s comment on ‘storming Kiev’ taken out of context
  http://rt.com/news/185292-barroso-putin-dissevered-context/
 • Ok panowie
  Ja sobie na jakiś czas odpuszczam zanim nadpobudliwy "politruk", tez mnie poczęstuje "banderowcem", a tego nie zdzierżę...
  Adieu!
 • @szczurobronny 19:16:54
  Witam

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/narodowcy-pojawili-sie-na-proukrainskiej-manifestacji-pis-u-nie-wspieraj-rosji-ani-ukrainy-tylko-na-kresach-polskie-rodziny

  Było jeszcze jedno hasło na tej manifestacji
  "Ukrainiec nie będzie moim bratem po tym, jak okazał się katem"
  Warto zwrócić uwagę na czcionkę jaką zostało napisane. To jest jasne przesłanie do których ukraińców jest skierowane.

  Dorzucę nieco do waszej dyskusji o ocenie okresu międzywojennego.
  To było największe osiągnięcie
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Centralny_Okr%C4%99g_Przemys%C5%82owy
  w tym PZL Mielec. Własny zakład produkcyjny i technologia, nie jakieś gówno z demobilu od "brata" zza oceanu. Zgadnijcie co zrobiła z tym zakładem obecna władza?

  pzdr i w miarę możliwości proszę się nie bluzgac
 • @szczurobronny 19:19:43
  moje wpisy sa konsekwentne .co prawda po nominacji tuska a wiec wywalenia go z Polski troche z przyjaciolmi to opilsmy i dla tego wpisy byly troche chaotyczne.co nie zmienia faktu ze dla ciebie wszystko co Polskie a nie Rosyjskie to Złłłłoooo totalne.wszyscy co maja inne zdanie to trole.dalej twierdze ze osmieszasz to forum
 • @novorussia fan 19:18:40
  Nie oglądam TVN, TVP Info Polsatów i itp. nie jestem masochistą!
  Nie nabijam im oglądalności!
  Moja teściowa ma 79 lat i ogląda TVP Info, ze względu na prognozę pogody a i tak mówi, że kłamią jak z nut i nie chodzi Jej tylko o pogodę:)
 • @xes23 19:28:16
  ps. gwoli bezstronności i uczciwości dodam, że za komuny ten zakład kwitł.
  A po solidarnościowej rewolucji śmiano się, że samoloty i co tam jeszcze zostało są stamtąd wynoszone po śrubce. Znam osobiście kilka osób które tam pracowały
 • subiektywny zbiór linków z nową mapą!
  19.09.2014

  Popołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami.
  Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)


  NOWA MAPA

  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/4143/4143_original.jpg
  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Dziś po 17-stej rozpoczęły się rozmowy na temat „przerwania ognia”.
  http://donbass.center/news/1200-istochnik-dokument-o-detalyah-rezhima-prekrascheniya-ognya-obsudyat-v-pyatnicu.html

  Skrót informacji dnia dzisiejszego pod tytułem „strzelanina i grabieże ze strony ukraińskich faszystów nadal trwają”
  http://rusvesna.su/news/1411141562

  Inny skrót mówili o wielu sprawach, między innymi o tym że batalion Charkowa po stratach jakie poniósł, został wycofany na tyły…
  http://rusvesna.su/news/1411130738

  Krótka informacja o zabawach „nacystów”, jak to sobie robia „blok-posty”, grabia, strzelaja, jak zniszczyli unikalne drzewa, wystrzelali dziką zwierzynę itd…
  http://rusvesna.su/news/1411135074

  Wojna oczami wroga – film
  http://www.youtube.com/watch?v=grNuryEhXEE

  Jutro planowana jest kolejna wymiana jeńców
  http://politikus.ru/events/30337-ukraina-otkazalas-ot-uchastiya-v-evrovidenii-banalno-net-deneg.html

  Ukropski posterunek po ataku – film
  http://www.youtube.com/watch?v=23ZGgU5muDM

  Testowanie zdobycznego BMP – film
  http://www.youtube.com/watch?v=ZiFy1w8KS6s

  A może trochę artylerii???? – film
  http://www.youtube.com/watch?v=uqAP9iCvrrg


  NOWOROSJA

  DNR prosi o odzież i środki do zycia!!!! Szczególnie potrzebne są ciepłe ubrania dla dorosłych i dzieci!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9364

  Pokazano pierwsze, próbne banknoty Noworosji!
  http://novorus.info/news/vlast/28123-http-voicesevasru-news-yugo-vostok-4976-opublikovany-pervye-eskizy-valyuty-novorossiihtml.html
  http://novorus.info/uploads/posts/2014-09/thumbs/1411146055_1411145693_2508b81af32aa5d89839baed778798cf.jpg


  KIJÓW i okolice

  PISZĄ O NAS!!!!! No, raczej o tych POLSKICH PATRIOTACH którzy protestowali!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9361

  Rzeźnik wrócił na tarczy: „Kraina” nie będzie specjalnym członkiem NATO, nie dostanie broni, nie przyjdzie żaden przelew od Wuja Sama… Na otarcie łez nasz dzielny Prezydent tak zwanej „Ukrainy” dostał od Panów Amerykanów małego „tipa”, jak to tam nazywaja = miliard w rozumie (gwarancje kredytowe), plus 46 mln USD na „celowe wydatki”. Autor ze złośliwościa podkresla że jeżeli liczyc iż Angelina i Brad wydali na ślub 20 milionów, to w zasadzie Rzeźnikowi dali po prostu na dwa bankiety…
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1411129780

  Europa poszła za przykładem Wuja Sama i pokazała że z chamami i chochłami nie chce mieć nic wspólnego. I niech prostaki zapomną o jakims swobodnym wjeżdżaniu do Europy!
  http://politikus.ru/articles/30361-evropa-otkazala-ukraine-v-svobodnom-vezde-nadolgo.html
  http://politikus.ru/events/30347-ukraina-mozhet-poluchit-bezvizovyy-rezhim-s-es-v-mae-2015-goda.html

  Film o tym jak politolog i futurolog, nomen omen Kałasznikow, widzi przyszłość Noworosji. „Nikomu nie jest potrzebny 40 milionowy kraj z ogromnymi problemami ekonomicznymi, A od bratniej Rosji od wielomiliardowej pomocy odwrócili się sami”
  http://rusvesna.su/news/1411129464

  Cztery osoby – aktywiści eurmajdanu – zostały nominowane do "europejskiej" nagrody im. Sacharowa. Tekst o tym że Sacharow się w grobie przewraca gdy nagroda jego imienia „Za wolność sumienia” ma dostać ktoś z takiej czwórki. Są zdjęcia i autorzy tekstu zachęcają by zapamiętać te „europejskie” twarze!
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-09/thumbs/1411132888_-88693455.png
  http://rusvesna.su/news/1411134994

  80% wracających z frontu aktywistów = ukropów ma problemy psychiczne. Oficjalne dane!
  http://rusvesna.su/news/1411135074

  Inni aktywiści rabują a jeszcze inni strzelają z moździerzy – o czym donosza z terytoriów okupowanych!
  http://rusvesna.su/news/1411119256

  Inni wracaja z frontu w wagonach-chłodniach. Cztery takie wagony pałętające się od jakiegoś czasu po szerokich ukraińskich torach właśnie znalazły się po Dniepropietrowskiem
  http://politikus.ru/events/30343-pod-dnepropetrovskom-nashli-4-beshoznyh-refrizheratora-s-ubitymi.html

  Na Ukrainie rośnie liczba ofiar handlu ludźmi!
  http://novorus.info/news/obshetvo/28118-http-lifenewsru-news-141003.html

  Z kolei front antymajdanowy rośnie w siłę!
  http://novorus.info/news/events/28103-dvizhenie-antimaydan-nabiraet-silu.html


  Europę czeka nie lada strata! Najbliższa Eurowizja czy jak się tam ten ich konkurs nazywajet, będzie bez pieknej Ukrainki z włosami jak u krwawej Julki, z brodą Jarosza na froncie i spiewającej pieknie jak Liaszko! Banał, wstyd powiedzieć – brak kasy!
  http://politikus.ru/events/30337-ukraina-otkazalas-ot-uchastiya-v-evrovidenii-banalno-net-deneg.html  SANKCJE i trochę ekonomii

  Pan Taruta płacze że aresztowano jego kasę! I to nie żadni terroryści! Ci, owszem zajęli mu biuro, dom itp. Ale jego aktywa, w tym np.. Hutę Częstochowa „aresztowali”…swoi!
  http://rusvesna.su/news/1411140327

  Łukoil sprzedaje swoje stacje benzynowe na Ukrainie
  http://rusvesna.su/economy/1411125806

  Czy zapraszając Ukrainę do UE a dając czarna polewkę Turcji która „od zawsze” stuka do jej drzwi – Unia nie popchnie Turków w ramiona Związku Celnego?
  http://politikus.ru/articles/30308-nuzhen-nam-bereg-tureckiy-o-perspektivah-turcii-v-ts.html


  Kącik filmowy przedstawia film Aleksandra Buzaładze „Żywi i martwi”
  http://www.youtube.com/watch?v=zJcnLghjWas
 • Na Rossija 24 bylo video o dzisiejszej demo w W-wie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tylko nie ma chyba jeszcze linku w necie... vesti.ru
  Demo prezentowało się imponująco, mnóstwo flag Noworosji...  http://robertlindsay.files.wordpress.com/2014/07/10259839_10203161750978239_7543358167071891057_n.jpg
 • @szczurobronny 18:57:42
  Tu mnie z tymi gruchotami wkurzyłeś kolego. Porządne auta skończyły się na początku lat 2001-2002. Dzisiejsze to elektroniczne i plastikowe jednorazówki, śmiecie, których bym nigdy nie kupił. Ja mam Forda Explorera Limited, rama, automat, fabrycznie orurowany, to moje już trzecie takie same auto, (a miałem także Range Rovera do jazd po pustyniach Bliskiego Wschodu, oraz służbowego wojskowego Hummera H1 w latach 90 ub. wieku, nie do zdarcia dla cywila!), z grudnia 2001 roku, wygląd jakby dopiero wyjechał z salonu, na zewnątrz jak i wewnątrz-skóra!, przejechane ponad 300 tys km, i to 300 tys w gazie!!!, mam na silnik gwarancję na 1 mln km!!!. Wymieniałem dotychczas raz opony i dwa razy klocki, świece, 6 razy filtr oleju przy zmianach, 3razy gazu, przewodów wys. napięcia wcale jak i o dziwo żarówek i bezpieczników, !!!!, akumulator ten sam od nowości!!! odpala za pierwszym razem przy -25 stopniach! Chciałbyś takiego "gruchota". No i nie porównuj polskiej przedwojennej motoryzacji z innymi państwami, bo tu się ośmieszasz, powinieneś wiedzieć dlaczego. Także i to na jakiej bazie powstał Volkswagen i jego logo? Podpowiem: na ukradzionym Polsce CWS, samochód do którego był potrzebny jeden klucz!!! Był produkowany dla wojska, tylko to wojna przerwała. Polska myśl techniczna była na poziomie, parowozy kupowało USA!, a Orła poza zbudowaniem kadłuba Holendrzy wyposażyli w polski osprzęt, całkowicie produkowany w Polsce, silniki el, akumulatory, etc..etc.., polskie pompy olejowe silników okrętowych jak i same silniki podbijały świat, ten za zniszczono w latach 2005! Upadłe stocznie rzeczne budowały jednostki leprze pod względem parametrów, warunków załóg niż Niemcy, NRD, Holandia i Dania.. Stare Bizony, Muflony które chciano złomować kupili Duńczycy, Słowacy, u nich po modernizacji, bo to normalna kolej rzeczy, nadal pływają. Padły biura projektowe taboru rzecznego, Navigi, morskie, przemysł około stoczniowy, etc, kadra na emeryturach, lub wyjechała, brak spawaczy fachowców, a narybek za tępy by ich zastąpić, nadaje się ze swymi "dyplomami" tylko na kasy w Tesco, Realu, czy bycie ochroniarzami, to szczyt ich osiągnięć życiowych i zawodowych, etc.. pozostały zmywaki, pola, czy podcieranie dup na zachodzie, ich poziom obserwuję na co dzień w TV, na ulicy, tych niby po maturze i studentów. W latach 70 powstała w Instytucie spawalnictwa spawarka próżniowa, jakimś cudem "wyemigrowała" do USA, jak wiele innych polskich wynalazków, etc..etc.. Mógłbym pisać w nieskończoność kolego. Pozdrawiam!
 • @szczurobronny 19:38:04
  nie chce mi sie z toba pisac.mam pytanie do innych uczestnikow tego forum-bloga.wyswietlen jest ponad milion a piszacych raptem z 10 osob.czyli wiekszosc jak ja czyta i malo pisze.ale jak czytam wypowiedzie nie wszystkie ,ale czesc takiego @szczurobronny to trudno sie powstrzymac.pytanie moje brzmi ile stalych tu forumowiczow uosabia sie z wszystkimi twierdzeniami tego osobnika
 • @jazmig polecam!
  http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php
 • @lorenko 19:08:10, szczur obronny,mania,interesariusz... i inni
  "Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament."

  Pod koniec lat 90tych dawny kolega, wschodzacy oligarcha, zakupil PGR na obrzerzach Gdanska. Zaproponowal mi abym w ciagu trzech tygodni przedstawie ramowy plan przebudowy 5ciohektarowego obiektu na magazyny i hurtownie materialow budowlanych.
  Sugerowal wyburzenie wszystkiego i zkredytowanie nowych budynkow, hal i infrastruktury.
  Przekonalem go do zachowania wiekszosci zabudowy. PGR byl z czasow poznego Gomolki w calkiem niezlym stanie technicznym ale zaniedbany. Typowy dla tamtych czasow.
  Zlecil mi realizacje...pierwsze "biuro" zaczelo dzialac w budyneczku wagi na wjezdzie..
  Po roku obiekt zaczal przynosic dochody i dziala do dzis.
  Koszt adaptacji i przebudowy wyniosl 1/10 przewidywanych wczesniej nakladow. Udalo sie bez kredytow, obiekt praktycznie samofinansowal sie.

  Uwazam ze ten okres-przelom pozny Gomolka/ wczesny Gierek moglby sluzyc za wyjsciowy do odbudowy Polski dzisiaj.

  Dobrze by bylo abysmy nie rozeszli sie z tego bloga po wygranej Noworosji, przeciwnie- skorzystali z ich doswiadczen( nie tylko tych militarnych) i zaczeli myslec o Polsce przyszlosci.
 • @mania przepraszania 12:05:45
  Ta cuż ona za tym przepierzeniem robiła, ze bota nie zdążyła założywszy.
  :(
 • @szczurobronny 12:55:25
  A gdzie pozostałe 28.
  Pozdrawiam

  Pilnować noworuskie kolejniki.!!!
 • @jazmig Upadek stoczni w Płocku
  Po ponad 100 latach działalności kończy swoją działalność jedna z największych stoczni rzecznych w Polsce. Jest już przesądzone, że nastąpi upadek tego historycznego przedsiębiorstwa. Przed drugą wojną pracowało tu ok. 300 ludzi. W czasie wojny Niemcy robili w stoczni elementy łodzi podwodnych i kutry saperskie.

  Po wojnie pracowało ponad 1500 ludzi. Przeprowadzano remonty parostatków, pogłębiarek, barek i wszystkiego co pływało. Szła potężna produkcja barek BM-500, pchaczy, dużych 110 metrowych chemikaliowców, przystani rzecznych, pontonów, zasuw i elementów do śluz, pontonów dla wojska itp. Teraz nie ma nic. Wszystko zmarnowali. Kto jest temu winien? Kto za to odpowie? Kto da pracę tym fachowcom?. I co Państwo sądzą o tym ? Kolejny duży zakład pracy związany z Żeglugą odchodzi na zawsze .Przy takiej gospodarce nie pierwszy i nie ostatni. Aż szkoda tych lat. Teraz kiedy kiedy trwa walka o stołki nikt nie będzie zawracał sobie głowy stocznią,czy społeczeństwem Płockim.A szkoda bo to się kiedyś czkawką odbije.I to jest właśnie Polska. http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=1953
 • @mania przepraszania 15:06:09
  Gdzie bo nie dosłyszałem, myślałem ze manewry są koło Wielkich Oczu Sued-Ost 15 km
  Pozdrawiam:)
 • @mania przepraszania 18:27:58
  Czuję się Siouxem.
 • @emgie 19:52:52
  Popieram.
 • @yanato 19:47:21
  Jestem tu prawie od początku więc Ci odpowiem w ten sposób. Tu są różni ludzie, korwiniści (co najmniej dwóch), narodowcy(moja skromna osoba), socjaliści (w tym ci mocno bezkrytycznie podchodzący do minionej epoki), również ludzie mający krajowa politykę w d...
  Ludzie różni, pogląd na sytuację na Ukrainie wspólny.

  A i najważniejsze. Nie ma tu nikogo z PO i raczej nikogo z PiS. I dzięki Bogu
 • @Kula Lis 62 19:45:38
  Pięknie napisałeś. Zniszczyli przemysł a fachowców wysłali na emerytury.
 • @emgie 19:52:52
  Podpisuję się wszystkimi moimi kończynami! I mojej Małżonki też, żeby była jasność:)
 • @xes23 20:09:57
  zgadzam sie z Tobą ze sa rozni ludzie,Polacy o roznych pogladach.i dla tego jezeli w wiekszosci zgadzam sie z tym co tu pisza to sie nie odzywam tylko sprawdzam podane linki i konfrontuje to z innymi zrodlami.a tych jest bardzo malo bo plskie czy polskojezyczne to niema co nawet komentowac.ale czasem cos czy ktorys mnie wk.rwi i musze poprostu dac komentarz
 • @majufkowy 16:23:19
  Dlaczego p-kt 8 ma się odnosić tylko do mężczyzn? Kobiety też mają swój honor.
 • @adalbert05 17:37:57
  Z tym scaleniem, to trudna sprawa. Jeszcze długo po II WŚ każda zabawa w miasteczku, gdzie mieszkaliśmy kończyła się bijatyką między tymi zza Buga i tymi z Kongresówki. :)
 • @szczurobronny 18:33:06
  Chopie czytaj moje komentarze już istnieje od
  "@re1 09:37:35
  LITPOLUKRBRIG ćwiczenia kończą się dzisiaj "„MAPLE ARCH – 14” potrwa do 19 września br. "
  http://www.wb.wp.mil.pl/pl/56_228.html
  re1 19.09.2014 10:14:58
  Geneza jej sięga do dnia 14 czerwca 2007, kiedy to w Brukseli, Ministrowie Obrony Narodowej Litwy, Polski i Ukrainy zdecydowali o wznowieniu litewskiej inicjatywy utworzenia wspólnego, litewsko-polsko-ukraińskiego batalionu. Następnie, jesienią 2008 r. w trakcie wzajemnych uzgodnień, w celu zintensyfikowania współpracy, zdecydowano o wzmocnieniu potencjału bojowego tworzonej jednostki do poziomu brygady. Spotkanie to zaowocowało wydaniem przez Ministra Obrony Narodowej RP w dniu 10 lutego 2010 roku, decyzji o utworzeniu polskiej części Dowództwa Wielonarodowej Brygady i polskiej części batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady, w konsekwencji czego Szef Sztabu Generalnego WP w dniu 10 maja 2010 roku wydał Rozkaz
  o utworzeniu Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady.
 • @Kula Lis 62 18:40:24
  Śluza we Wróblinie (pierwsza tama za Opolem w dół Odry) działa tylko w połowie. Jeszcze kilka lat temu Odrą pływały barki tak często, że w tygodniu trzeba było uważać na wędki. W ubiegłym roku spędziłem nad Odrą 30 dni i widziałem tylko dwie barki na wysokości Starych Siołkowic.
 • @Kula Lis 62 19:56:35
  Stocznia Rzeczna "Wisla" w Tczewie tez chyba upadla.
  Kilka lat temu znajac jej beznadziejna sytuacje( prezesem byl kolega szkolny) wynalazlem zlecenie na tzw tripody do wiatrakow "offschore"
  w ilosci co najmniej kilkuset(brakowalo w Europie wykonawcow na otwarte juz inwestycje na M:Polnocnym. Zaklad musi miec dostep do wody ze wzgledu na gabaryty obiektow(transport).
  Tematu nie podjeto (nie znam przyczyn, ale domyslam sie ze zbankrutowanie zakladu- z rownie dluga tradycja jak plockie bylo zamierzone).
  Serce sie kraje.
 • @jazmig 18:46:07
  Chyba tych łańcuchów nie kupowałeś, bo ja kupowałem byłem zaopatrzeniowcem w latach 1974 -1981.
  Fanzolisz jak znajomy, mercedes jest do dupy, a skąd wiesz jeździłeś, nie znajomy mi mówił. Bo to polonijna firma robiła i dlatego zwrócili.
  Czytaj siebie jak piszesz.
  Pozdrawiam
 • @jazmig 18:49:18
  Słyszałem, że cie wziął na doradcę do biura w Brukseli.
  To prawda.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 18:49:51
  Człowieku sam zachowujesz się czasami jak psychopatyczny troll . Dr Jekyll i Mr Hyde.
  Poza tym wkleić ten obrazek może każdy panie Hyde
  http://ic.pics.livejournal.com/5gopujg/70968668/13466/13466_900.jpg
 • @yanato 19:29:07
  Widzę, że jeszcze Cię trzyma, idź się połóż do łózka i wytrzeźwiej.
 • @Kula Lis 62 19:56:35
  Kiedyś w Ustce była stocznia remontowa, która produkowała też łodzie. Byłam tam parę lat temu. Wyglądała na opustoszałą.
 • @re1 20:41:12
  popisales sie elokwecja
 • @Kula Lis 62 19:45:38
  Podpowiem: na ukradzionym Polsce CWS, samochód do którego był potrzebny jeden klucz!!! Był produkowany dla wojska, tylko to wojna przerwała.

  Produkcja samochodów CWS została wstrzymana w momencie podpisania kontraktu z FIAT'em. FIAT zarządał nawet zniszczenia prototypów samochodów CWS co zostało zrobione.
  Co do samochodu, do którego obsługi wystarczał jeden klucz to nie jestem pewny czy to było CWS czy też jakas inna konstrukcja któregoś z genialnych polskich przedwojennych inżynierów. Próbowałem to znaleźć w źródłach ale to robota nie na chwilę. W każdym razie jednym z najleszych polskich inzynierów w tamtych latach był Tadeusz Tański, syn Czesława Tańskiego.

  Jest taka zarąbiaszcza książka o przedwojennej motoryzacji autorstwa Witolda Rychtera. ,,Moje dwa i cztery kółka". Komuś kto chce się wypowiadać o polskiej motoryzacji w tamtych czasach szczerze polecam tą pozycję bo pisana jest w gawędziarski sposób i sporo można się z niej dowiedzieć.
 • @jazmig 18:49:18
  no i za PRLu nie było telefonów komórkowych, oczywisty wskaźnik biedy.
 • @jazmig 17:48:42
  Kolego, pier...isz jak potłuczony, zresztą nie pierwszy raz !. Aż specjalnie się zarejestrowałem bo już nie mogłem znieść tych twoich "wywodów" .
  Jeżeli nie wiesz kto działał na szkodę Polaków w PRL-u to albo jesteś takim idiotą albo krypto-trollem co to święci 25-lat wolności.

  Może i kolega Szczurobronny jest ciut nerwowy ale czytając takie dyrdymały jakie ty wypisujesz to mu się nie dziwię !
 • @interesariusz z PL 20:50:22
  Co ty mówisz u mnie w mojej posiadłości na bagnach od 50 lat są dwie komórki. To ja chyba racjonalizator.:)
  A teraz mam aż sześć.
  Pozdrawiam
 • @novorussia fan 19:18:40
  Tefałen kilka dni temu (powtarzając chyba za TVP3), w głównym wydaniu "faktów" poinformował Polskę, że "prorosyjscy separatyści zestrzelili malezyjskiego Boeinga za pomocą wyrzutni rakietowej Grad".
  Dla mniej obeznanych z militariami - Grad to wyrzutnia rakiet klasy ziemia-ziemia. Prędzej ja zostanę papieżem niż ktokolwiek zestrzeli samolot lecący na wysokości 10 km z pomocą wyrzutni Grad. To jest jedna sprawa. Druga sprawa, że śledztwo się jeszcze nie zakończyło, mało tego - nie wiadomo czy śledztwo da kiedykolwiek odpowiedź na pytanie kto zestrzelił ten samolot, a "eksperci" z tefałenu już wiedzą wszystko na 100% niczym maciarewicz. W tefałenie pracują ludzie (zresztą nie tylko tam), którzy są naocznymi świadkami, prokuratorami i oczywiście sędziami - trzy w jednym.
 • @Gregoson 20:50:13
  Tak się składa, że przez trzydzieści lat pracowałem w dawnych warsztatach po CWS - Centralny Warsztat Samochodowy. W latach powojennych była tam baza remontowa sprzętu komunikacji miejskiej. Bardzo niewiele już zostało po tym miejscu, a ostatnio znalazł się inwestor który chce tam apartamentowiec postawić.
 • @jazmig 18:31:29
  "Francja broniła się krócej niż Polska, a to o czymś świadczy"
  a o czym to świadczy twoim zdaniem?

  Powiem krótko, za PRL-u nikt by nie ważył się nas zaatakować-a to o czymś świadczy !.

  "Natomiast PRL to zupełnie inna sprawa, pomimo wielu osiągnięć cofaliśmy się w stosunku do zachodu".

  Zapewne i w tym aspekcie nie zauważasz działania niewidzialnej parchatej łapki, co?

  ps.polecam poczytać np. o Jacku Karpińskim a i także to :
  http://trzcinska.neon24.pl/post/106528,polska-najbogatszym-krajem-swiata-mlekiem-i-miodem-plynacym
 • @re1 20:56:22
  Witam -czyli na bagnach ktos dostawil cztery komory,nie ukry przypadkiem?
 • @Shaolin 20:59:18
  Słyszałem tę wypowiedź, myślałem, że się przewrócę.
  To tak jak pisałem samolot został strącony piłką typu BUK z woleja.
  Dziury wlotowe są na poszyciu dachu kokpitu, czyli BUK strzela od dołu, a GRAD pada na głowę durnym pismakom.
  Inaczej tego nie można nazwać.
  Pozdrawiam
 • @yanato 21:00:32
  Choopie już pisałem jeszcze cię trzyma "elokwecja"
 • @Gregoson 20:33:17
  W tym roku ani jedna, jazy padły i braki wody w polach , sektory, przerdzewiały i padły. Czesi byli mądrzejsi, budowaliśmy im zmodernizowane napędzane hydraulicznie klapowe stara konstrukcja z ub. wieku zmodernizowana i niezawodna, w USA na rzekach stawia się takie do dziś, nie sektorowe/wypornościowe.
 • @yanato 19:11:06
  Yanato, daruj sobie. Jeżeli nie rozumiesz tego o czym pisze Szczurobronny to się nie wypowiadaj !
 • @Kula Lis 62 21:13:54
  Jeżeli tak piszesz to pewnie tak jest. W tym roku byłem nad Odrą tylko jeden raz. Od 14 do 17 sierpnia. W Starych Siołkowicach. i jedyne jednostki jakie widziałem to trzy łódki na silnikach spalinowych, które szły w dół Odry. Żadnych barek. Być może jutro tam pojadę żeby sobie rybek połowić. Zależy od pogody.
 • @emgie 20:33:58
  Tak, Tczew padł, wrocławskie padły, bo właściciel podkręcił czynsz o 100% za całość i Malbo odeszło, pochylnie zarastają trawą a urządzenia, dźwigi złomują!!!, pozostała w Malczycach i Nowej Soli, Kozielska cienko przędzie bo nie mogą Odrą swych wyrobów spławiać, wożą na platformach samochodowych kadłuby, rozbierane są bramki przy wjeździe na autostradę pod Opolem i za Wrocławiem, także jak Metalchem mający port i 450 t suwnicę, wozi swe wyroby drogą! potem w Malczycach montują i dalej już Odrą do Szczecina!!! lub Metalchem na barki ładuje.to swoiste kuriozum!!! Tak wygląda polska gospodarka, ten niby rozwój! Padł Cegielski, Huta Zgoda, robiąca wały, silniki, czołgowe również, etc....
 • @re1 21:13:35
  re1 i szurobronny smiac czy plakac .ale w zasadzie to wy sie osmieszacie
 • znów dyskusja o PRL
  Widzę, że znowu prowokatorzy sprowadzają dyskusję na forum na nie ten temat co trzeba. To ja też dołożę swoje trzy grosze (a co mi tam). Proszę państwa jak powiedział największy łotr polskiej kinematografii Andrzej W. "Odkąd rozwaliliśmy komunę wszystko jest super". Rzeczywiście jest super, jesteśmy zieloną wyspą, tylko jest jeden mały problemik (nieistotny) otóż w 2013 roku 7000 Polaków nie uwierzyło w to, że "po rozwaleniu komuny wszystko jest super". W 2013 roku 7000 Polaków (słownie SIEDEM TYSIĘCY) popełniło samobójstwo.
  No cóż "nie czas żałować róż, gdy czas palić lasy".
 • @gregemigrant 21:14:12
  Ja jeszcze jeździłem do niedawna po powojennym asfalcie. Trzy lata jak zaczęli kłaść nowy na starym, już pęka i zaraz będą dziury, kto to nadzoruje.
  Pozdrawiam
 • @Zbyszek Stell 21:03:12
  Nie posiadam informacji co się działo po wojnie z zakładami CWS.
  Opieram się na tym co mogłem przeczytać o tym co było w tych zakładach przed wojną. Wiem, że był wtedy ogłoszony konkurs na sanitarki i startowały wnim samochody z CWS, z FIAT'a i węgierskie. Ktoś mądry wymyślił rajd tych samochodów i mimo tego, że go mety dojechały tylko samochody CWS to i tak podpisano kontrakt z FIAT'em.
 • @szczurobronny 21:22:11
  Nie miałem więcej zamiaru sie babrać szambem, ale poczułem sie 'wezwany do tablicy". Wiedz szczurze kanałowy że dzięki takim idiotom jak ty to wszystko zejdzie na psy. O twoim "poziomie intelektualnym"świadczy język jakim sie posługujesz, mały zakompleksiony chłopaczku reagujący na wszystko agresją i inwektywami...
  I jeszcze jedno dzięki takim jak ty "pomagierom od siedmiu boleści" to ludzie patrzą na to co sie dzieje na Donbasie jak im pokazują łżemendia. Wniosek z tego płynie jeden , największym TROLLEM na tym forum jesteś ty sam...
  Ps. Przemysl to zanim zaczniesz sobie znowu wycierać kimś gebę...
 • @pixel 21:20:38
  wlasnie ze rozumiem i dziwi mnie taki ortodoksyjny sposob obrony tego @szczora
 • @yanato 21:22:55
  Już ci pisałem, żebyś sobie darował !, póżniej zdziwienie o pojawiającym się kopniaku w zadek .
 • @mania przepraszania 21:31:25
  Ty też jesteś agresywny.
  bez odbioru
 • @Gregoson 21:27:48
  "Ktoś mądry wymyślił rajd tych samochodów i mimo tego, że go mety dojechały tylko samochody CWS to i tak podpisano kontrakt z FIAT'em."

  No to i niewiele się zmieniło :) Dzisiaj także wygrywa ten co potrafi dobrze przetarg ustawić :)
 • @Shaolin 21:34:10
  Wiem, wiem bez odbioru i tak dalej, ale wszystko ma swoje granice, a ja nie mam zamiaru pozwolić żeby jakis "samozwańczy" politruk decydował kto jest "fajny", a kto nie...
 • @Shaolin 20:59:18
  Masz rację! propaganda TVN w kwestii MH17 przebija CNN i Fox News !

  Prawa fizyki i logiki przestają obowiązywać :)
  (tak jak w przypadku propagandy MSM dotyczacej 9/11 ...)


  Prawdę mówiąc, zmuszam się od czasu do czasu, w sposób masochistyczny, by
  to barachło obejrzec, w nadziei, że kiedyś będę mógł pozwać TVN/TVPINfo
  pod sąd w Norymberdze
  (jak onegdaj sciagnieto tam przedstawicieli mediów ... )

  MIchnika tez trzeba bedzie pozwac...

  (Z tym że, ogladac Szechtera i czytac - to już tortury ponad ludzką wytrzymalosc... :(


  Malaysian Flight MH17 crash analysis - The Russian Union of Engineers
  http://www.youtube.com/watch?v=r7puNlaX0s0
 • @brusek 19:34:20
  PISZĄ O NAS!!!!! No, raczej o tych POLSKICH PATRIOTACH którzy protestowali!!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9361

  Może ktoś by odpowiedział na niesprawiedliwy komentarz pod tym artykułem? Próbowałam, ale okazało się to dla mnie za trudne. :(
 • @Shaolin 21:24:08
  "znowu prowokatorzy sprowadzają dyskusję na forum na nie ten temat co trzeba."
  -------------------------
  mnie inspiruje "Konstytucja Noworosji" Gubariewa"( znajdziesz u Jeznacha)
  W pierwszej chwili myslalem ze to jakis staruszek pogrobowiec ZSRR.
  A to mlodzierz...!!!
  Stad moj entuzjazm i nadzieja ze i u nas nie wszystko stracone/przegrane.
 • @yanato 21:33:00
  Jednak nie zrozumiałeś.
  Ja kolegi szczuraobronnego nie bronie tylko najzwyczajniej się z nim zgadzam. Pisałem ci żebyś czytał ze zrozumieniem, a jemu się nie dziw bo sam już na co dzień tracę nerwy(delikatnie mówiąc) jak tłumaczę tępym lemingom co i jak min.na powyższe tematy.

  ps. proponuję poczytać Albina Siwaka, wiele to ci wyjaśni.
 • @wdakra 20:48:07
  Ta stocznia budowała kutry rybackie jedne z najlepszych w Europie, barki desantowe, holowniki pełnomorskie, etc... teraz nic po niej nie zostało jak i po polskim rybołówstwie, rybacy zarabiają wożąc pasażerów lub tych co na wędki sobie dorsza łowią. Na Helu było zawsze 80 kutrów/rufofców, teraz widziałem tylko 6 jakaś norweska spółka, i trzy małe prywatne, reszta na prykaz unnii zezłomowana, prywatni też już ostatni Mohikanie. Kilo szprotek to dla rybaka 1.50!!, dorsza, 3-5 zł!!! śledź to 2 zł/kg!!!, flądra to 1-1.5 zł/kg!!!! a jakie koszta paliwa, miejsca w porcie, płaca załogi, remonty, sieci/naprawa sieci, osprzęt? a ceny w sklepach czy smażalniach to pewnie wiesz jakie. To koniec rybołówstwa, portu na Helu, także wojennego bo Marynarka Wojenna także nie istnieje, tam w koszarach budują ośrodek odosobnienia dla? domyśl się no i codzienne chlanie się tam odbywa w ramach "służby" ku chwale Ojczyzny, a potem idą tacy zmęczeni chlaniem na wczesne emerytury, które my im fundujemy. Mam znajomego żołnierza 38 lat i już emeryta, któremu wódka zęby wypłukała, jak "służył" to chlali od rana w jednostce, teraz to samo, szkoda mi jego żony i 10 syna. To wrak ludzki, któremu my podatnicy to chlanie fundujemy, w wojsku, policji, straży i innych służbach to nagminne, wyjątkiem są ci co nie piją. Mam przykład z rodziny Wuj był dowódcą pułku, nigdy go trzeźwego nie widzieliśmy, a gdy w Stanie wojennym dostał do domu stróża sowieckiego majora to pili dzień w dzień od rana do nocy, a do pułku miał przez ulicę, Ciotkę szlag trafiał, po 3 miesiącach Rosjanina zabrano.. Pzdr!
 • @szczurobronny 21:32:44
  Dajcie jakieś materiały z Noworosji tu net ledwo działa ,a wszyscy pitolą o wyższości Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Pozdrawiam Was z Samos. Ukłony. No i 5* dla Autora.
 • @szczurobronny 21:40:32
  No chyba dzisiaj nie zasnę, jak ja cię mogłem nie przeprosić!? Ożesz przecież to hańba nie słychana! Ha, ha, ha dawno sie tak nie ubawiłem...
  Ps. A na poważnie to dawno nie widziałem "gryzonia" o tak rozdętym do granic absurdu ego :)
 • @szczurobronny 21:32:44
  @szczorowaty wlasnie dzieki tobie bede tu aktywny.by takich inteligieeeetnych inaczej komentowac
 • @Gregoson 20:50:13
  CWS, jak znajdę to podam ci symbol. A umowa z Fiatem wygasała z końcem 1939, więc mogli by produkować!
 • @Repsol 21:44:47
  Dzisiaj są 'sprawy gospodarcze". Ave :)))
 • @Kula Lis 62 21:22:49
  W 2010 znajomy Niemiec zakupil w Duisburgu 80m barke do remontu.
  Niezbedna byla wymiana czesci poszycia dna.
  Wbil sobie do glowy ze wykonanie prac zleci w Polsce.
  Prosil mnie o znalezienie wykonawcy gdzies na dolnej Odrze.
  Wynalazl nawet kilka adresow w Szczecinie i Swinoujsciu.
  On nie zna Polskiego wiec wykrecal numery a ja rozmawialem :)
  Jaja- nikt nie bral nas powaznie. Niewykonalne.
  Remontu dokonala stocznia niemiecka w (Schwerinie?).
  (Barka dostala jednorazowa, ograniczona czasem zgode na trase i byla w drodze w czasie "negocjacji")
 • @szczurobronny 19:16:54
  Nie powinno się pisać na poważnym forum po pijanemu albo po strzale. Przykro mi ale muszę stwierdzić, że nie panujesz nad sobą. Twoje wpisy oscylują od rozsądnych po jakieś dziwne, agresywne akcje. Nie służy to temu forum. Dla mnie, dla osoby, która z reguły jest czytelnikiem-obserwatorem i bardzo rzadko wstawia tutaj swoje wpisy to razi mnie twoje zacietrzewienie. Może pora na wiztytę u jakiegoś specjalisty od spraw osobowości jeżeli sam nie potrafisz dać sobie z tym rady? Nie posądzam cię o złą wolę ale opcje są dwie. Pierwsza to taka, że nie panujesz nas sobą i ponoszą cię emocje. Druga opcja pozwala przypuszczać, że robisz to specjalnie żeby rozwalić to forum.
 • @szczurobronny 21:14:51
  Znowu pan bluzga panie Hyde.
  Może jednak grzeczniej by się dało. Ja wiem, że ideologia socjalistyczna zobowiązuje do "proletariackiego" języka , ale ten blog mogą przecież czytać dzieci!
 • @Zbyszek Stell 21:35:22
  I taki był komentarz Pana Witolda Rychtera. Dokładnie taki jak ty napisałeś.
 • @Gregoson 20:50:13
  CWS T-1 http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/2221/rekonstrukcja-cws-t-1.html i http://cwst1.pl/index.php?t=4
  Ciekawostki o CWS T-1

  http://cwst1.pl/grafika/silnik.jpg silnik był zbyt nowoczesnej konstrukcji wyprzedzającej epokę, gdyż nie można było osiągnąć z niego właściwej mocy ze względu na brak odpowiednich paliw z tamtym czasie, przez co stawał się zbyt drogi w produkcji w porównaniu do osiagniętej mocy, przez co podrażał cenę samochodu
  samochód CWS T-1 był w większości na wyposażeniu wojska oraz urzędów państwowych, co było przyczyną utraty tych samochodów, gdyż w 1939 te samochody łącznie z wojskiem i urzędami państwowymi były ewakuowane na wschód gdzie wpadły w ręce armii sowieckiej
  istnieją doniesienia, że kareta CWS w latach 1950 pojawiała się w Warszawie, ale dalsze losy są jej nieznane
  konstrukcja samochodu była tak przewidziana, by wszelkich napraw można było dokonać ograniczoną liczbą narzędzi. Wystarczał klucz o rozmiarze 17, wkrętak oraz klucz do świec!!!!
 • @Gregoson 20:50:13
  http://cwst1.pl/index.php?t=7
 • @wdakra 21:40:44
  В Варшаве у посольства Украины прошел митинг против войны в Донбассе

  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&id=7469


  Dziś w dzienniku TV Rossija 24 pokazywali też! - sporo osób, z flagami Noworosji... :)

  Tu o poprzedniej
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1951813
 • @AdNovum i reszta entuzjastów NowoRosji
  Po raz kolejny pojawiło się mnóstwo uwag pobocznych, odnoszących się do naszych polskich rozliczeń, na które tylko czas się marnuje.

  Niestety, ŁŁ i Pan Opara, zawsze olewali wprowadzenie mechanizmów pozwalających czytelnikowi "filtrować" dyskusję. I musimy się męczyć z różnymi pyskaczami.

  Nie jest właściwym rozwiązaniem kasowanie co jakiś czas zbędnych uwag przez autora notki. Zaprzecza to wolności słowa, rozrywa łańcuch odpowiedzi, a ponadto oceniać, kto jest trolem, powinien czytelnik, a nie autor.

  Ale może komuś uda się wymyśleć jakieś rozwiązanie zastępcze.

  Skłaniam do zastanowienia się w wolnej chwili.
 • @mania przepraszania 21:48:06
  " mania przepraszania " - ten nick to tak w ramach Jedwabnego i akcji Wisła ? hehe
  ps. bez urazy, tak mi się skojarzyło.
 • Gregoson TomS i inni podobnie myslący
  Nie wiem czy "yanato" to troll, czy nie, ale z jednym sie zgadzam . Napisał że przez takiego "szczuraobronnego" wstyd mu polecać to forum, i niestety ja sie z nim zgadzam bo mam "tak samo'.
  Zauważyłem także że odeszła część naprawde porządnych i sumiennych ludzi którzy wnosili naprawdę wartościowe rzeczy, a nie "agitkę". Także ja co z bólem przyznaje od jakiegos czasu też zacząłem ograniczać wizyty..
  Sorry, ale ja tego nie trawię...
 • @Kula Lis 62 21:44:23
  Największy to był chyba PPiUR "Szkuner" we Władysławowie. Miał ponad 100 kutrów, głownie B-25, stocznię, zakład szkutniczy, przetwórnie. Pewnie też niewiele z tego zostało.
 • @pixel 21:57:30
  Za całokształ 25 lat przepraszania wszystkich i wszystkiego za to że jesteśmy Polakami...
 • @mania przepraszania 22:00:08
  Ok. ;).
 • @szczurobronny 21:22:11
  @jazmig nie jest żadnym trollem . Ma po prostu zupełnie inne widzenie rzeczywistości i historii . Co więcej uważam , że ma do tego absolutne prawo. Jak niedawno pisała @Magia "jest to kwestia perspektywy" czyli inaczej punktu widzenia , a jak mawiał klasyk: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy z nas - uczestników tego blogo-forum ma inne doświadczenia i inne poglądy polityczne i nikt nie ma monopolu na prawdę. Dlatego proszę cię bardzo wstrzymaj swoje zapędy misjonarskie i nie próbuj wszystkich nawracać siłą na własną wizję świata. Za stare konie jesteśmy.
 • @brusek 19:34:20
  Brusek, jak zwykle dzięki za linki i komenarz.
  Ukraina nie ma kasy na udział w Eurowizji, hahahaha
 • @mania przepraszania 21:48:06
  To polecam z Szczurem zgłosiić gamoni na nadużycie. Admin sam śmiecie wymiecie .Pzdr.
 • @Gregoson 20:50:13
  http://moto.pl/MotoPL/1,118029,10355195,Pierwszy_polski_samochod___1927.html
 • @szczurobronny 21:55:50
  Straszyć to sobie możesz swoich kumpli. Jak mnie zbanują , czy nawet wywala bo na mnie naskarżysz to już nie mój problem. Jest mi to zupełnie obojetne...
  szkoda tylko tych osób które jeszcze coś tutaj działają, chyba wiadomo o kogo chodzi i ich faktycznie będzie mi szkoda...
  A ja? No cóż internet długi i szeroki, jakieś miejsce zawsze sobie wypatrzę, "panie chomik pokojowy"...
 • @interesariusz z PL 21:56:27
  Bez zmian technicznych nie da się nic zrobić. Tu byłby po prostu potrzebny dodatkowy przycisk. Oprócz "skomentuj" dodać przycisk "dodaj komentarz niezwiązany z tematem" czy coś w tym stylu.
 • @mania przepraszania 21:58:28
  Ale ja juz dawno mowilem ze szczurobronny to sowiecki troll, pisac ze "radzieckie ludobojstwo na Polakach" to super sprawa --Tak napisal 17.09 moge udowodnic to jest Debilizm-czytam chetnie to Forum ze wzgledu na gornikow z donbassu ktorych calkowicie popieram i nienawidze banderowcow ale ten facet wylewa caly czas pomyje na Polska historie .A kazdy ktory mysli inaczej to banderowiec i to jeszcze w cyrylicy do jasnej cholery jestesmy w POLSCE !!!.Pozdrawiam
 • @Repsol 22:06:11
  Sorry, ale ja nie z takich. skoro "cappi" na to pozwala to jego sprawa. Oby tylko nie skończyło się tak że pozostanie o sam i "pan chomik Roborowskiego". Czego mu oczywiście nie życzę, bo mam wielki do niego szacunek za to co robi.
  Tak, czy siak miłego pobytu na Samos i AVE jak zwykle :)))
 • @Kula Lis 62 21:46:03
  ,,CWS, jak znajdę to podam ci symbol. A umowa z Fiatem wygasała z końcem 1939, więc mogli by produkować!"
  Spoks. Po Twoich wpisach wyciągnąłem książkę Rychtera i po raz kolejny ją przeczytam. Facet żył w tamtych czasach i obracał się w środowisku motoryzacyjno-lotniczych fanatyków, był przecież jednym z konstruktorów samolotów RWD, a jego kumpel Tadziu Rudawski zrobił najpiękniejszy polski motocykl Sokół 600. Z tego co opisywał głupota polityków to nie jest wynalazek naszych czasów. Pisał, że Ford chciał otworzyć montownię swoich samochodów w Polsce ale rząd się nie zgodził bo zakłady Forda miały swój sposób ubezpieczenia pracowników i ich opieki zdrowotej, który nie był kompatybilny z tym co ówczesne polskie władze akceptowały.
  Ten nieszczęsny rok 1939 położył wiele innych ciekawych projektów będących dziełem polskich inżnierów. Podobno ( nie ma na to dowodów tylko przypuszczenia) na Helu nasi inżynierowie zastosowali system wczesnego ostrzegania przed atatkiem oparty na podczerwieni. Są ludzie, którzy twierdzą, że niemcy tego nie odnaleźli i urządzenia tego systemu dalej tkwią pod piaskiami Helu.
  Mam ogromy szacunek dla polskiej mysli technicznej, która powstała w okresie międzywojennym.
 • @interesariusz z PL 21:56:27
  Forum zaśmiecają najbardziej pyskówki, a nie dyskusje na temat "Noworosja a sprawa polska"
 • @bipaw 22:10:07
  dzieki ze ktos na tym forum nie boi sie mowic prawde
 • @wdakra 21:59:26
  Zgadza się.!
 • @Gregoson to tyle na temat przedwojennej polskiej motoryzacji.
  CWS - piękne i niezawodne polskie samochody. Legendarne samochody CWS były zarówno polskiej konstrukcji, jak i rodzimej produkcji. Od polskich samochodów CWS zaczął się tak naprawdę rozwój przemysłu motoryzacyjnego w naszym kraju. http://i.iplsc.com/samochod-cws-t1-z-otwartym-nadwoziem-w-czasie-konkursu-piekn/00031UOKR0NBKY4O-C116-F4.jpg Samochód CWS T1 z otwartym nadwoziem w czasie "konkursu piękności" zorganizowanego przez Automobilklub Polski. Warszawa, październik 1930 roku
  /Archiwum Tomasza Szczerbickiego
  http://nowahistoria.interia.pl/ii-rzeczpospolita/news-cws-piekne-i-niezawodne-polskie-samochody,nId,1359758
 • @pixel 21:44:17
  czy ja zrozumialem to juz moja sprawa.rozumiem to co czytam lepiej niz ci sie wydaje.@Szczurobronny osmiesza to forum taka jest prawda
 • @Kula Lis 62 22:03:00
  Jak polski fiat zabił cewuesa...

  I właśnie dlatego poruszyłem ten wątek, bo dzisiaj mamy podobnie! Mamy utalentowanych konstruktorów i projektantów, ale bez wsparcia dla polskiego produktu oni nic nie są w stanie zrobić. Na "polski" rząd liczyć nie można, na Brukselę tym bardziej. Musimy zaczynać od początku, jak kiedyś Cegielski... To jedyna droga aby Polska pozostała Polską, ze swoją produkcją, że swoim dorobkiem i ze swoją uzasadnioną dumą, z kraju ludzi pracowitych i mądrych!
 • Źli ludzie znowu przejmują inicjatywę psychologiczną
  razem z tym forum
  no cóż, pozostaje czytać tylko artykuł AdNovum i nie scrolować za mocno na dół strony
 • @szczurobronny 22:14:41
  Pewnie ze juz tu komentowalem ale mi obrzydziles to Forum swojim sowieckim bredzeniem powtarzam SOWIECKIM nie rosyjskim a to wielka roznica "towarzyszu".Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 21:58:28
  Również nie trawię propagandy, a już szczególnie gdy zamienia się w prostacką pyskówkę. Dlatego Panie i Panowie kolejny raz proszę wszystkich o trzymanie się tematu , któremu poświęcony jest blog Adnowum czyli sytuacji w południowo-wschodniej części dawnej Ukrainy . Ideologiczne kłótnie prowadźcie sobie prywatnie (tak Szczurzeobronny to do Ciebie).
 • @mania przepraszania 21:58:28
  Powiem tak, piszę tu dzisiaj po raz pierwszy choć czytam Was już od dłuższego czasu. Nie zauważam tu żadnej "agitki" , no oczywiście z wyjątkiem płatnych i niepłatnych, tępych trolli. Po prostu każdy może mieć odmienne zdanie na tematy i sprawy polskie pod warunkiem, że owe "zdanie" wyraża ktoś komu zależy wyłącznie na dobru naszego pięknego kraju !.
  Nie ma się co obrażać bo rzecz na tym nie polega. Jak już pisałem wcześniej i to do kolegi, który zapewne nie jest żadnym trollem tylko z racji swego wieku pewnych spraw może nie rozumieć, a chodzi o fakt że jak się widzi co te kur.y parchate i inne banderowskie ścierwa wyprawiają z tym światem jak i Polską to delikatnie mówiąc samemu by się chciało choć na chwilę przyłączyć się do Noworosjan i wprowadzić porządek i na własnym podwórku !.
 • @Kula Lis 62 22:03:00
  Dla mnie Inżynier Tadeusz Tański to taki polski Tesla, jeżeli chodzi o motoryzację. Z opowieści jego przyjaciół był to facet, który żył we własnym świecie. Jak każdy geniusz. Takim ludziom powinno się stawiać pomniki i korzystać z jego pomysłów. Mam ogromny szacunek dla takich ludzi.
 • @wdakra 21:40:44
  Do http://www.novorosinform.org/news/id/9361
  najlepiej wkleic jako komentarz link do

  http://adnovum.neon24.pl/post/112994,wojna-domowa-na-ukrainie-19-09-2014r-13-dzien-rozejmu

  :))))))))


  Nawet jesli nie znają języka polskiego, na podstawie samych "obrazków" będą wiedzieli o co chodzi, i ucieszą się, że darzymy ich szacunkiem
  i podziwem!

  http://m5.paperblog.com/i/95/951534/igor-strelkov-hero-of-novorussia-L-HvssOA.jpeg
 • @Zbyszek Stell 22:20:01
  W pełni się z Kolegą zgadzam. Deratyzacja, Sanacja, Odbudowa bez tego Polski nie będzie. Pozdrawiam.
 • @Gregoson 22:12:47
  O tym systemie czytałem, poszukam, jak znajdę opiszę. Pzdr!
 • @Shaolin 22:08:14
  a moze by w wolnej chwili "pochylic sie" (:)) nad postulatami spol.-gosp. Noworosjan.
  Z polskiego punktu widzenia.
  Np. stosunek do wlasnosci.
  Ja np. uwazam wlasnosc kolektywna (spoldzielcza, panstwowa itp) za bezpieczniejsza z punktu widzenia interesu spolecznego niz stricte "prywatna"...i to uwazam w mysleniu Noworosjan za b. wazne.
  Potrafie to na zyczenie uzasadnic.
 • @Kula Lis 62 22:19:16
  Obejrzalem-- piekne auta a jakie ceny mozna tylko pomarzyc!
 • @yanato 22:19:41
  głupiś !
 • @Shaolin 22:08:14
  Oczywiście. Tylko tak jakoś wyszło, że z bloga zrobiło się forum. Nikt takiej ewentualności nie przewidział i nie ma co oczekiwać, że Neon24.pl z naszego powodu zmieni silnik strony.
 • @Kula Lis 62 22:19:16
  Ech, kolego, duma we mnie wzbiera, że potrafiliśmy takie maszyny budować i produkować. To są motoryzacyjne cacuszka robione przez ludzi, którzy znali się na swojej robocie.
  A taki PZL-Łoś? to była maszyna! Funkcjonalna i piękna!
 • Z miłością dla Noworosji - z Macedonii
  Yugoslav song in support of the people of Novorussia.
  From Macedonia, and the Balkan peoples with Love.


  http://www.youtube.com/watch?v=NYNd2b23A2g
 • @Gregoson 22:12:47
  Nie "byłem" dzis na forum, bawiłem wnuczke dwumiesięczną ale udało się troche polinkowac...
  Teraz poczytałem i...
  PANOWIE! Czy wyscie się szaleju opili czy te narkotyki rozkminiacie jak mawia młode pokolenie co to wczoraj rozgryzaliscie u ukropów?

  Moje zdanie jest takie. Nie ma obrazu swiata czarno-białego. Piłsudski który był ewidentnym germanofilem i chyba ich szpiegiem rył na obecnej Białorusi rowy przeciwczołgowe, budował stanice i rozbudowywał armię konna na wypadek napaści "moskali". Po jego śmierci dopiero zaczeto uzbrajać się przeciw drugiemu wrogowi. Ale ten sam Marszałek napisał kapitalne charakterystyki swoich dowódców - mam to wydane w 1968 roku przez nasz MON - gdzie deprecjonuje swoich dowódców a spadkobiercom zabrania awansowania Rydza Smigłego jako miernotę!

  Polska przedwojenna była niezwykle zniszczona przez wojnę! naprawdę największym sukcesem 20-lecia było scalenie zaborów - przecież to były kawałki trzech krajów, rózne prawodastwo, inne miary, wagi, szkolnictwo, prawo - nie mówiąc o torach kolejowych.
  A przy tym był to kraj niezwykle biedny o duzym zróznicowaniu biedy. Mój WÓJ, twórca przed wojna i pociagu mancernego i nowego typu zapalnika, w czasie wojny twórca polskiego Stena, po wojnie człowiek który odbudował największy most w Polsce, który zbudował Soline, Myczkowce itd - opowaiadał mi że kilka sezonów urlopowych spędził by objechac rowerem Polskę - najblizej jak się da jej granicy. Załozył sobie że będzie wydawał 1 zł dziennie. Bywały całe tygodnie że nie wydał ani złotówki - bo taka była bieda że ludzie nic nie mieli na sprzedaz i sami głodowali a co tylko mogli sobie odjąc od ust to się z nim dzielili...

  Ale jednocześnie jednak powstała Gdynia, Mościce, COP...

  Jest teoria że hitler przyspieszył o rok napaśc na Polskę bo w 1940 roku mielibysmy kilkanaście eskadr Łosi /jedyny wtedy samolot który brał więcej ładunku niz sam wazył/ - mielibyśmy wspaniałe mysliwce Wilk itd. A przede wszystkim mieliśmy wyszkolonych kilkuset lotników którzy szkolili w Anglii ich pilotów w nowoczesnych sposobach walki...

  Nie wszystko jest jednoznaczne... Powiadam że podobnie jest z porównywaniem PRL i obecnego systemu. Nie mozna porównywac spraw nie biorac pod uwagę rozwoju świata. W 1988 roku mieliśmy najwięcej w Europie komputerów osobistych, magnetowidów itd... Gdyby PRL trwał może bylibyśmy faktycznie druga Japonią?

  Zgadzam się ze do 1956 roku był zamordyzm - ale trwała dalej domowa wojna, gineło tysiące ludzi! Z drugiej strony po wojnie u nas nie było kartek - a w całej zachodniej Europie były wszedzie!

  Niestety - nie widzę mozliwości by ucywilizowac obecnie panujący system. I nie widze żadnych perspektyw. Możemy tylko trwać i próbowac ratowac kulture i reszte polskości...

  A takie dyskucje - wcale temu nie słuzą...
 • @Zbyszek Stell 22:20:01
  W Bielsku-Białej mamy Mistrzów Świata w motoryzacji. Robią projekty dla wielu światowych firm ale o tym cicho.
 • @szczurobronny 22:26:03
  trafna ocena sytuacji szczurzeobronny,czekajcie trolle jak będziemy mieli więcej czasu to wam kichy wypucujemy, wszyscy wiedzą kto tu się przyplątał, idiotów szukajcie na Omlecie
 • @szczurobronny 22:26:03
  posluchaj politruku nikt mnie nie blokowal ani nie kasowal- nie te czasy (na pewno za nimi tesknisz) nie pisalem bo nie chcialem sie bic z go--nem- jakim niestety jestes.I za nic cie nie przeprosze bo sie toba brzydze. I tyle w temacie .Przepraszam wszystkich innych za jezyk ale ktos musi mu to brutalna prawde powiedziec.Pozdrawiam wszystkich na tym Forum naprawde dobra robota dla NOWOROSJII ale tego frajera zbanujcie! bo robi krecia robote i przez niego zleci sie sfora trolii tych pseudo narodowych.
 • @TomS 22:32:33
  "nie ma co oczekiwać, że Neon24.pl z naszego powodu zmieni silnik strony" - no właśnie to jest najgorsze, bo dodanie jednego przycisku to by była dosłownie chwila pracy dla programisty (a tak się składa że coś o tym wiem), na chwilę obecną struktura tego portalu jest po prostu siermiężna
 • @bipaw 22:21:49
  Ty za to kolego bipaw dajesz takie popisy głupoty w swoich wpisach, że też niejednokrotnie chciałem zarejestrować się tu tylko po to aby posłać ci wiązankę, gdzie z takim Jazmigiem śmiało mógłbyś podać sobie rękę w ramach swoich "światłych" dywagacji !
 • Long LIVE Novorussia!
  Песня посвящается Юго Востоку Новороссий
  http://www.youtube.com/watch?v=ksYGfd1U6uc  Весна в Новороссии
  http://www.youtube.com/watch?v=vwfm4lD6-1o


  Священная Война! Вставай Юго-Восток!
  http://www.youtube.com/watch?v=MPQ85LAw7K8


  My tu gadu, gadu, a oni tam giną!!!
 • @Kula Lis 62 22:29:05
  Jak znajdziesz to wal od razu do mnie na priv. bom bardzo zainteresowany tym tematem.
 • For Novorussia, with LOVE!
  Юго Восток, вставай!

  http://www.youtube.com/watch?v=JKgjTyXbPr8
 • @pixel 22:43:19
  o to to dobrze prawisz pixel ale ja o czym innym bo gdzieś się pojawiło że Poroszence urosła opozycja dość poważna i są jakieś ostre tarcia w Kijowie, wpadłem na chwilunię na neta i szperam, macie ludzie jakieś wieści w tej sprawie ?
 • @novorussia fan 22:43:45
  Dzieki-Ładne
 • @fretka 22:45:56
  a ja na to wszystko muszę się napić
  http://www.youtube.com/watch?v=g-Wwr2J7WyA
 • @szczurobronny 22:29:35
  Masz pecha bo ja lubię pisać, chomik. Dużo i z sensem w przeciwieństwie do ciebie "politruku"...
  Ps. A tak na marginesie, naprawdę nie trzeba było mnie szkalować wszedłem tylko raz, żeby zobaczyć czy Brusek czegoś nie "machnął" no i trafiłem na twoja "chomiczą tramtaradację" na mój temat...
 • PRL 22:25:06
  PRL jaki był taki był rządzili komuniści, ale to też byli Polacy, a nie jak dzisiaj syjoniści.Trudno podejrzewać współczesną Rosję o sprzyjanie syjonizmowi. Wrogiem jest tu światowy syjonizm i jego poplecznicy aktualne Kijowskie władze. Obie republiki Doniecka i Ługańska są tu ofiarą interesów światowego syjonizmu. To co udało się Polsce przejęcie władzy przez syjonistów, mam nadzieję że nie uda się w Rosji, też Słowianie
 • @brusek 22:39:34
  Daleki jestem od gloryfikowania przedwojennej Polski. Wypowiadam się jedynie na temat zrealizowanych projektów polskich, międzywojennych inżynierów.
 • :)
  Песня: козлы пусть скачут но не мы, мы Москали

  http://www.youtube.com/watch?v=izVgzLcq15Y
 • @pixel 22:43:19
  "niejednokrotnie chciałem zarejestrować się tu tylko po to aby posłać ci wiązankę" i to byl jedyny powod twojej rejestracji (frustracji)na tym Forum!!? no to serdecznie wspolczuje i zycze kolejnych udanych wpisow.
 • @brusek 22:39:34
  "Niestety - nie widzę mozliwości by ucywilizowac obecnie panujący system. I nie widze żadnych perspektyw. Możemy tylko trwać i próbowac ratowac kulture i reszte polskości...

  A takie dyskucje - wcale temu nie słuzą..."

  Jeśli chodzi o kulturę, to ta ludowa sama przetrwa, a ta aktualna "wyższa" nastawiona jest raczej na propagowanie antypolskości.
  Uważam jednak, że trzeba dyskutować o przyszłej Polsce - oczywiście nie tutaj - trzeba złożyć nowy wątek i radzić jak nie dać się zgnoić we własnym kraju. Już niedługo polskie ziemie wykupią spekulanci, i z każdym rokiem będzie trudniej cokolwiek odzyskać.

  Serdecznie pozdrawiam :)
 • @bipaw 22:59:40
  To sie nazywa "bohater jednej akcji"..
  Ps. Źle sie to raczej kojarzy w tzw. sprawach intymnych...
 • @Gregoson 22:25:06
  Masz absolutną rację. Dzięki , że do spółki z Kulą Lisem przypomnieliście ten kawałek historii. Jeszcze więcej można by pisać o polskich konstruktorach lotniczych i ich konstrukcjach . Niestety po wojnie pomimo pracy takich ludzi jak Tadeusz Sołtyk , z przyczyn politycznych działalność lotniczych biur konstrukcyjnych została niemal zaniechana .
  Ale to temat na innego bloga...
 • @mania przepraszania 22:51:35
  Dobranoc ojcowie.
  Dzisiaj się przekonałem, że na tym forum jest banderowski kret, który robi wszystko, żeby dyskusję sprowadzić do wyzwisk i zdeprecjonować ją do poziomu magla.
  Od admina zależy czy tego ćwoka zbanuje.
 • @emgie 22:29:29
  Z polskiego punktu widzenia ekonomicznego to czy tam będzie wszystko państwowe, czy prywatne to ma niewielkie znaczenie, bo ta Noworosja ma za małą liczbę ludności i w dodatku nie graniczy z Polską, aby mogła mieć większy wpływ na polską ekonomię.
  "Ja np. uwazam wlasnosc kolektywna (spoldzielcza, panstwowa itp) za bezpieczniejsza z punktu widzenia interesu spolecznego niz stricte "prywatna""
  - z punktu widzenia interesu spolecznego tak, ale z czasem CAŁKOWITE upaństwowienie wszystkiego ma swoje wady (rozleniwia ludzi i powoduje że stają się oni coraz bardziej niezaradni bo przecież "za nich wszystko ma zrobić państwo" itd.). Dlatego ja uważam, że najlepszy jest system mieszany, np taki jaki jest w pewnym wielkim państwie na dalekim wschodzie które co roku ma dwucyfrowy przyrost PKB.
 • @szczurobronny 22:50:25
  "banerosława swego idola bardzo broniłeś "---No i Polski sie klania!!!, nie baneroslaw -tylko banderoslaw od slawienia bandery (stepana)- tak go nazywam tego zdrajce, nie obchodzi mnie co on reklamuje!? banery!!?.Wiem ,wiem to nie cyrylica ale jednak prosze o scislosc.
 • @mania przepraszania 23:03:31
  sprawy intymne!? Pixel!? chyba wszystko jasne?
 • @Gregoson 22:53:33
  Ja tez nie gloryfikuje! Jestem dumny że w takim BIEDNYM kraju po 123 latach niewoli udało się TYLE ZROBIĆ!

  Nie gloryfikuje PRL! Też jestem dumny z wielkich osiągnięc!

  Natomiast nie widze żadnych osiągnięć w obecnym 25-leciu i nie jestem z niczego dumny!

  Znam kilku wynalazców którzy mogli by zmienić świat! W PRL czy przed wojną wiele by mogli - teraz NIE!

  Widuję czasem nad Mielcem oblatywany fantastyczny samolot Margańskiego - jego super - patent. Piekna konstrukcja!!!! Musze go odpytac kiedyś skąd ma na to kase! :)
 • @fretka 22:45:56
  Adekwatnie jak na tym blogu przystało,co poniektórzy są bardziej noworosyjscy niż sami Rosjanie...
  Co do meczu, jedyne co moge to przeprosić za zachowanie podczas hymnu (karygodne!!!), ale późniejsza heca Spirydonow-Matuszewski to dwóch idiotów zamknąć w klatce...
 • @Gregoson 22:40:29
  W Polsce mamy mnostwo genialnych ludzi.
  Aby jednak pomysl odniosl sukces nie obejdzie sie bez wsparcia panstwa.
  W najlepszym wypadku wynalazca sprzeda wynalazek i tyle tego bylo...
  (a nawet to jest problematyczne bo patent jest drogi i niewielu stac)
  Panstwo kanalizuje rozwoj gospodarczy i porzez warunki ramowe umozliwia start poszczegolnych branz.
  Ja "robie" od poczatku(2000) w wiatrakach.
  W Niemczech kreci sie 25000 a moze juz 30tys wiatrakow dzieki ustawom ulatwiajacym rozne formy inwestowania. Mozna miec rozne zdanie n/t ale to dziala.
  Podobnie z biogazowaniem.
  Mialem zlecenie na malym "przydomowym" wiatraku(450KW) u rolnika.
  To byla jego zabawka. Gospodarstwo 200ha, 100 w monokulturze produkowalo kukurydze ktora po zgazowaniu napedzala generator.
  Taka wiejska elektrownia i podstawowe zrodlo dochodu rolnika.
  Energia jako produkt rolny. :)
  Fotowoltaika- obecnie cale hektary w panelach(chinskich).
  Maja dobre ustawy i faktycznie 20%energii "z niczego".
  My od lat czekamy na ustawe o OZE. A bez tego nic nie ruszy...
  W innych branzach podobnie. Kowalski nie zbuduje fabryki samochodow chocby mial najgenialniejszy pomysl i projekt.
  Musimy odzyskac nasze PANSTWO.
 • @bipaw 22:59:40
  Nie nie jestem zwolennikiem pisaniny w internecie, wolę czytać ...i to tylko mądrych autorów tekstów a ty do takich nie należysz !.

  Odpowiem ci tak jakby zrobił to "kapitan Bomba" ;) ..... tak tępy ..uju , zarejestrowałem się tu żeby takim jak ty puszczać wiązanki, z mądrymi będę dyskutował a z wami się nie da ! - tępe ..uje ;) .
 • @Zbyszek Stell 23:01:51
  Hehe - masz rację... Wiesz, miałem kiedyś fantastyczny materiał - może gdzies jeszcze w domu jest? O planach elektryfikacji Polski. Zlecenie Londynu przekazane przez "naczalstwo" AK. Opracowywali praktycy i naukowcy. Rok opracowania bodaj 1941-42. NIEBYWAŁE! Coś jak "Mapa Gomberga". Po pierwsze. Granice POlski - DOKŁADNIE TAKIE jak teraz są! Przewidywali w momencie jak lada moment Niemcy zdobęda Moskwę! mało tego - Polska ze Szczecinem!

  Miałem w rękach inne opracowanie - tez z tych lat. Ten sam obszar Polski przewidywany jako "docelowy". To był komisja językoznawcza która ustaliła wszystkie nazwy po polsku! Dlatego nie było problemu po wyzwoleniu ziem zachodnich z tłumaczeniem czy wymyslaniem nazw - bo wszystko było opracowane!!!!
 • @mania przepraszania 23:03:31
  O tym to mógłbyś podyskutować z bi-pawem, tylko który z was byłby pasiv a który aktiv ?
 • @TomS 23:05:30
  Bo widzisz, mnie fascynują sukcesy Polaków w dziedzinach gdzie trzeba mieć mózg. Wali mnie kto szybciej przebiegł 100 metrów, czy też kto więcej razy kopnął gumowy balon obszyty skórą między dwa słupki.
  Powinniśmy mówić i pisać o polskich inżynierach, którzy swoją wiedzą gasili resztę świata. A w tej dziedzinie mamy czym się chwalić. Przypominanie o polskiej myśli technicznej jest tak samo ważne jak wszelkiego rodzaju odkrycia dokonymwane przez Adama Sikorskiego w cyklu programów ,,Było nie minęło". Marzy mi się żeby powstał program o dokonaniach polskich naukowców, który potrafili nie jeden raz wyprzedzić swoje czasy. Także ci, którzy żyli i pracowali po 1945 roku.
 • @szczurobronny 23:11:12
  Masz calkowita racje--- interesuje mnie Noworosja ,Donbass albo Jugowostok jak wolisz wtedy tylko czytam, nie mam takich super zrodel jak ludzie na tym Forumi i tylko je obserwuje ale jak ktos pisze tak potworne bzdury i to nigdy nie na temat(sowiecka Propaganda -ta z najnizszej polki) to trzeba reagowac .opamietaj sie czlowieku i nie wyzywaj inaczej myslacych od banderowcow.
 • @pixel 23:21:37
  Jak boli to do proktologa, razem z chomikiem...
 • @TomS 23:05:30
  Tez dziekuje spóleczce za przypomnienie kawalka historii ,tym bardziej ze w mojej okolicy byla fabryczka zwana potocznie fabryka Tanskiego-w wojne robiono tam steny.Pozdrawiam
 • @simba 23:24:40
  O... wiele rodzinnych wspomnień z Suchedniowem jest związanych... Ponury... Wykus...
  POZDRAWIAM!
 • @pixel 23:21:37
  Wow, to bylo ostre!!prawdziwy bystrzak, od razu zalozyl ze jestesmy facetami no poprostu Pixel!!! Aleluja i do przodu!!!!
 • @Gregoson 23:23:57
  Może takie cos powstaje?
  :)

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25818
 • @szczurobronny 23:25:11
  Idź już spać chomik i zabierz swojego "pixela" bo robi się po prostu "nie smacznie". Zrozum jedno nikt ci tu nie zabrania pisać, a jedynie nie rób za POLITRUKA!..
  Ps. I naprawdę uspokój "pixela" bo stracę do ciebie resztki szacunku...
 • @fretka 23:28:24
  Nie wiem czy to linkowałaś?
  http://www.youtube.com/watch?v=8mrG8GCSYws
 • @pixel 23:18:27
  ".i to tylko mądrych autorów tekstów" co za wpis !!!bomba!!! i ta elokwencja --miodzio!!!
 • @brusek 23:15:12
  NIe po raz pierwszy okazuje się, że mamy podobne podejście do historii i dzisiejszej rzeczywistości.
  Nie wiem jak wygląda samolot Margańskiego, o którym piszesz ale w Muzeum Lotnictwa w Krakowie stoi model w skali 1:1 samolotu szturmowo-myśliwskiwego PZL-230 Skorpion. Jestem ciekawy co sądzisz na temat tego projektu.
 • @brusek 23:28:03
  Dzieki za pozdrowienia-Korebko mi sie przypomina i ktos kto napisal ksiazke-Smierc nie przychodzi kiedy czekam,zginal chyba w wypadku samochodowym.Musial bym to sobie poszukac
 • @bipaw 23:14:10
  @ "sprawy intymne!? Pixel!? chyba wszystko jasne? "

  No bi-paw, toś teraz zabłysną . A póżniej będzie: mania przepraszania, że kolega jednak czegoś "większego" od ciebie oczekiwał ! hehe
 • @fretka 23:28:24
  Bijatyka jak bijatyka, ale cześć oddana dla tej 'pyry" odłożonej z szacunkiem, to jest dopiero temat do przemyśleń...
 • @brusek 23:29:38
  przeczytam rano. Udaję się na spoczynek. Pozdrawiam
 • @Gregoson 22:38:09
  Łoś w domu:
  http://epmlspotters.pl/prezentacja-modelu-bombowca-pzl-37-los#
 • @mania przepraszania 23:30:14
  A teraz na temat :myslicie ze z Kopacz i Schetyna zmieni sie cos na "lepsze" z polityka Ukrainska interesuje mnie kwestia Donbassu .Slyszalem ze Kopacz (ktorej osobiscie nie lubie )ma jakas awersje do banderowcow (to juz Jakis pozytyw)wiadomo cos na ten temat?
 • @szczurobronny 23:36:51
  Chomik głupiś czy z przypadku? Ja sobie po prostu nie
  życzę żebyś się na mnie powoływał , mam ci to dosadniej wytłumaczyć? ZROZUMIAŁEŚ?
 • @Shaolin 23:09:31
  Moze nie jasno sie wyrazilem.
  Po prostu: ktore z ich pomyslow mozna by wprowadzic u nas (gdy kolo historii znowu zatoczy kolo). W 1989 Polacy nie wiedzieli...bylismy nieprzygotowani.
  Dlatego proponuje zadanie domowe dla chetnych:
  zaznajomic sie z projektem "Noworosja" i przegadac w nastepnych odslonach( korzystajac z zawieszenia broni ;) tez tu na blogu).
  Noworosja nie konczy sie na militariach...to poczatek( mam taka nadzieje) i moze drogowskaz dla nas.
  Tak mysle...
 • @mania przepraszania 23:24:08
  tak poza tym to : http://www.youtube.com/watch?v=xl4sD_DkVS8
  ...możesz i z bi-pawem byle nie w moim kraju.
 • @szczurobronny 23:38:15
  A co ty z tym przepraszaniem !?skoncentruj sie na temacie, ten ktos nie ma manii(choc nazwa na to wskazuje) jak ty ,wrocmy do tematu Ukrainy albo Noworosji.Pozdrawiam
 • @simba 23:34:11
  Tę książkę to napisał Wujek Bronek. Fakt zginał w dziwnym wypadku a jego pozostałe 3 ksiazki niestety nie wydane przepadły... WUJEK - czyli "Korebko" - o którym pisałem że objechał rowerem granice polski przed wojną...

  To masz cos do poczytania jezeli Cie interesuje ten temat...
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=23285

  O pani Tańskiej wspomnienie ze wspólnego picia wódki
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=23573

  POZDRAWIAM
 • @pixel 23:43:03
  Widzę że chomik dochował sie potomstwa. Cieszy to że 'poziom" dzieci taki sam jak "tatusia". Tak trzymać1
 • @bipaw 23:40:28
  Było linkowane że jej zięc to czytej rasy Ukrainiec... Więc jestem pełen złych przeczuć!

  Wykopało na szczęście tę zakałę antypolską "Radka", ale niestety awansowało banderowca od wojny na wicepremiera...

  Jest niedobrze!!!!!!
 • @szczurobronny 23:45:19
  izwinitje ,pomilujte ,darujcie o milosierny.Facet masz Jakis Problem? nie usniesz ?bez satysfakcji?
 • @pixel 23:43:03
  No to jest wpis na temat,...ale chyba pomyliles Forum ..a teraz za raczke i do knajpy!!!
 • @brusek 22:39:34
  Widzę, że się zgadzamy co do osiągnięć przedwojennego przemysłu lotniczego w Polsce. Wspomniałem o tym trochę wyżej.
  Daj znać kiedy będzie wieczorna prasówka. Dzisiaj się naprawdę trochę ciężko czyta komentarze pod artykułem. Nawet co niektórzy starzy wyjadacze jak widzę dali się ponieść.
  No ale wieczornej prasówki nie chce przegapić :)

  Póki co gaszę kompa i odpalam film jako lepszą alternatywę na wieczór .

  ps. na wyluzowanie dla co niektórych
  Otwieram kolejne piwko, jest koniec tygodnia, kupiłem jeszcze pięć. Mam zamiar wypić wszystkie z rzędu bo taką mam chęć:))))
 • @brusek 23:49:08
  To bardzo niedobrze!!!! a Wroclawski ziomal Schetyna mam do niego dobre przeczucie moment a kto jest vicepremierem?banderowiec?
 • @fretka 23:28:24
  Co mam ci odpisać jak chomik Roborowskiego czuwa?
 • @bipaw 23:40:28
  We wczorajszym Fakcie pisali że zięć Kopaczowej jest raczej ukraińcem - Andriy Petranyuk :)
 • @szczurobronny 23:56:31
  Czlowieku zahamuj zaczynasz sie osmieszac!!!takie wpisy:
  "Sami sobie strzelacie w w stopy, kolana i łby, jak banderowcy jak banderowcy"--cie dyskredytuja przeciez jakby tak bylo to wszyscy mielibysmy radoche!!!!ale oni strzelali Polakom....nie bede dyskutowal z ignorantem szkoda mojego czasu.
 • @Zbyszek Stell 23:58:41
  to nie sa dobre wiadomosci.
 • @lorenko 23:39:19
  O samolotach mógłbym do rana...
  :)
  Jak i o wszystkim....

  Ale może garśc linków uspokoi PT "Zbiegowisko"?
  :)

  Dzis obradował ONZ w sprawie MH17
  Występował pan Czurkin
  http://politikus.ru/events/30362-vitaliy-churkin-vystupil-na-zasedanii-sovbeza-oon-po-krusheniyu-boeing-777-na-ukraine.html
  http://rusvesna.su/news/1411144390
  http://www.youtube.com/watch?v=uPKyfz0K6fw

  Posiedzenie zakończyło się pyskówką między panem Czurkinem a Amerykanką
  http://politikus.ru/articles/30371-zasedanie-sovbeza-oon-zakonchilos-perepalkoy-mezhdu-vitaliem-churkinym-i-postpredom-ssha-samantoy-pauer.html

  Jest juz odprawiany na granicy kolejny konwój!
  http://politikus.ru/events/30369-mashiny-s-rossiyskoy-gumpomoschyu-zashli-v-zonu-tamozhennogo-kontrolya.html

  Analitycy mówią! Wojna wybuchnie na Bliskim Wschodzie!
  http://politikus.ru/events/30373-voennyy-analitik-ssha-stoyat-na-poroge-shirokomasshtabnoy-voyny-na-blizhnem-vostoke.html

  Pieniążki! Wracajcie do domu! Czyli kasa wraca do Rosji z zachodnich banków, giełd i obligacji
  http://politikus.ru/articles/30377-dengi-idut-domoy-rossiyskie-banki-vyveli-s-zapadnyh-schetov-500-milliardov-rubley.html

  A generał Mróz nadciąga! Ukraina zas nic a nic nie jest w stanie powiązać końca z końcem tych poplatanych pustych rurek bez gazu!
  http://politikus.ru/events/30383-u-ukrainy-ne-poluchaetsya-sekonomit-gaz-pered-zimoy.html

  Jeńcom tak dobrze poszło z odgruzowaniem szkoły o czym linkowałem, że teraz chyba cały Donieck wysprzatają?
  http://politikus.ru/events/30384-plennye-ukrainskie-soldaty-pomogayut-vosstanavlivat-doneck.html

  Armia Noworosji otwarła "drogę życia" w kierunku Gorłówki!
  http://politikus.ru/events/30386-armiya-dnr-otkryla-dorogu-zhizni-na-gorlovku.html

  Fretka chyba linkowała film o zdobycznym składzie amunicji? Teraz tekst krótki na ten temat.
  http://politikus.ru/events/30387-opolchency-otzhali-u-vsu-sklad-boepripasov.html

  Na granicy zginał rosyjski pogranicznik!
  http://politikus.ru/events/30387-opolchency-otzhali-u-vsu-sklad-boepripasov.html

  A tak zginęli "Ajdarowcy" +21
  http://rusvesna.su/news/1411157729

  Film o saperach Noworosji
  http://www.youtube.com/watch?v=N41kC9ZrlGM

  Flaga Noworosji w centrum Dniepropietrowska. Także film!
  http://rusvesna.su/news/1411148745

  A w Mińsku nie doszło do kompromisu!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1849676.html

  To znaczy cos tam uzgodnili - poza wycofaniem wojsk
  http://ria.ru/world/20140920/1024855397.html

  A w Kijowie ogłoszono "czwartą falę" mobilizacji!
  http://lenta.ru/news/2014/09/19/geletey/

  O demonstracji w Warszawie - jeszcze w czasie przyszłym, ale dużo pisza!
  http://www.regnum.ru/news/1849607.html


  DOBRANOC!!!!
 • @szczurobronny 00:10:12
  Skonczyly sie zarty!!! o co chodzi z tymi przeprosinami!!!Mania przepraszania zakonczmy ten Konflikt jaki klam udowodnil ci Szczurobronny i teraz unosi sie HONOREM!!!!Pros o Przebaczenie!!!!
 • @Gregoson 23:23:57
  Niestety mam wrażenie, że nie wszystkim w tym kraju zależy na promowaniu z jednej strony wysiłku intelektualnego , a z drugiej polskości. Konsekwentnie obniżany jest poziom kształcenia . Wmawia się ludziom wyższość cudzych ideałów nad ideały patriotyczne i tradycję. Niestety w tym szaleństwie jest metoda. To dotarło do wszystkich , którzy wchodzą na ten blog-forum - nasz kraj nie jest suwerenny (ze wszystkimi tego konsekwencjami) . Wszyscy tu wiemy, że nasz kraj i my również jesteśmy przedmiotem wieloletniej , wrogiej manipulacji. Podobnie zresztą jak wiele innych państw i narodów (jak choćby Ukraina i Ukraińcy). Jak wyrwać się z tego Matrixu - zniewolenia pod pozorem demokracji? To o czym mówisz (,,Było nie minęło") służyć może zachowaniu poczucia odrębności i dumy narodowej. Jest to jednak o wiele za mało by umożliwić twórczą pracę nowym pokoleniom zdolnych Polaków. Konieczne są działania zmierzające do zniszczenia "kajdanów" . Te kajdany w moim mniemaniu to system polityczny oparty o obecną konstytucję, która uniemożliwia jakąkolwiek zmianę. Sytuacja jak w "Paragrafie 22" Hellera - aby zmienić konstytucję trzeba wybrać polityków , którzy tego dokonają, ale nie można tego wyboru dokonać gdyż na przeszkodzie stoi zapisana w tejże konstytucji ordynacja wyborcza. Niestety nie widzę sposobu "demokratycznego" by ten supełek rozwiązać a metoda "na Aleksandra Macedońskiego" raczej nie obejdzie się bez ofiar. No ale może ktoś wpadnie na jakiś pomysł - chętnie go poprę.
 • @szczurobronny 00:10:12
  Wal szambo pełnym ryjem śmiało ! Jak trzeba będzie to służę narzędziami!
 • @bipaw 00:06:49
  "to nie sa dobre wiadomosci."

  Ale mieszka w Kanadzie, więc może jakiś mało obznajomiony z siekierą i widłami.
 • @mania przepraszania 00:21:14
  No co tam chomik , zatkało "kakao"? "Pixel" zawiódł?
 • @fretka 00:19:55
  Radzę na jakkiś czas zniknąć...
 • @Zbyszek Stell 00:21:57
  ale kto mieszka w kanadzie?
 • @fretka 00:19:55
  Mi sie to bardzo podoba sam mam kota (wlasciwie dzieci i to kotke) takie drobne klamstewka.POZDRAWIAM
 • @TomS 00:18:46
  Wiesz, tak samo myslę...
  Ale...
  Rzuciłem chyba wczoraj stare hasło Kuronia że nie nalezy palic komitetów tylko je zakładac!

  Należy wykorzystać sposobnośc i demokrację! Plus unijna kase która daje pieniazki na rózne bardzo dziwne rzeczy!

  Proponuje załozyć jakieś "towarzystwo przyjaźni polsko ukraińskiej". A jeżeli takie jest to "stowarzyszenie" o jakiejś podobnej i pieknej nazwie.

  Zdobyć na rozwój koła miłosników Ukrainy kase z Uniii i dziać, zgodnie ze statutem - na rzecz demokracji na Ukrainie. A że demokracja to antybanderyzm, mozna tak zwalczać wszelkie formy faszyzmu i banderyzmu także w Polsce!

  czemu jakiś nawiedzony wariat może sobie stworzyć dotowane przez państwo "koło tropicieli sekt" - które nie tropi największej sekty jaka opanowała kraj?

  My mozemy zrobić to samo!
 • @fretka 00:19:55
  Mnie się podoba!
 • @Zbyszek Stell 00:21:57
  Ależ Kanada to banderyzm! W ZSRR banderyzm był prawie zlikwidowany - została przeniesiony z kanady! Jak zaraza!!! Stamtad jest Monsanto!
  Info dla zwolenników spiskowych teorii!
  :)
 • @bipaw 00:25:17
  Ten zięć Kopaczowej. Mieszka w Kandzie i zdaje się tam się wychował...
 • @mania przepraszania 23:15:44
  "Adekwatnie jak na tym blogu przystało,co poniektórzy są bardziej noworosyjscy niż sami Rosjanie..."
  Co ma oznaczać to zdanie? Bo ja uważam, że w Noworosji są Noworosjanie!
  Walczą o swój niepodległy kraj!!!!
  Jeśli Rosjanin ożenił się z Ukrainką, ich dzieci kim są?
  Jesli ich dzieci np. związały się z Grekami, Rosjanami, Polakami i innymi narodowościami mieszkającymi w Donbasie, to ich dzieci kim są?
  Ciężko jest zrozumieć, że tam jest ludność rosyjskojęzyczna, powiązana z Rosja poprzez historię, kościół i tradycję?
  Lecz to nie są ani Rosjanie a tym bardziej Ukraińcy! To są Noworosjanie!
  Na początku nie zdawali sobie z tego sprawy, lecz teraz ich świadomość narodowa bardzo wzrosła i walczą o swoją wolność i nie mają zamiaru być częścią Rosji! Bedą z Rosja współpracować lecz na zasadzie Unii Celnej i tak im dopomóż Bóg!
 • @brusek 00:33:34
  Ależ Kanada to banderyzm!

  No to kaszana! Mogą nam namieszać, tym bardziej, że Kopaczowa mogłaby od razu grać w "Masce II" i to bez żadnej charakteryzacji... Nikt się nie zorientuje co ona planuje!
 • @szczurobronny 00:31:18
  Niestety przejrzalem dzisiejsze komentarze "manii przepraszania " i NIC oprocz wpisu kiedy probowal cie strofowac bo zwyzywales innego forumowicza od banderowcow nie znalazlem NIE MAM DLA CIEBIE INNYCH SLOW JAK ODPIE...OL SIE TOWARZYSZU !!!!!!!
 • @lorenko 00:36:09
  Miałem iśc spac - ale jeszcze dwa zdania!
  Poruszyłeś ciekawy temat...
  Aż do chyba połowy 19 wieku, do czasu narodzenia się ruchów "narodowościowych", słowa "Polak", "Litwin", "Rusin", "Rosjanin" - znaczyły mieszkańców danego obszaru!

  Mickiewicz uważał się za Litwina ale jako mieszkańca Litwy - obszaru, jego małej ojczyzny!

  Kolberg - rodowity Niemiec - nie tylko uważał się za Polaka bo mieszkał w Polsce i Polskę niesłychanie ukochał!

  idę spać, pogadamy jutro!
  Dzięki wszystkim za dyskucję, może jutro będzie lepiej...
  Zasypiam szczęśliwy że udało mi się powściagnać nerwy i nikomu nic obrazliwego nie napisałem...
  :)

  do jutra!
 • @All
  Ja tego " yanato" dobrze znam ten pajac rozbijał nie takie dyskusje na Sralonie 24. Olać gamonia . Pzdr. :)))
 • @brusek 00:31:21
  Na początek dobre. Ale przecież trzeba od czegoś zacząć. Pomysł z finansowaniem z mumii bardzo mi się podoba - kto mieczem wojuje...
  Muszę się z tym pomysłem przespać .
  To właśnie przypomniało mi która jest godzina. :))
  Dobranoc
 • @brusek 00:44:14
  Pchły na noc od mojej Małżonki, która Cię uwielbia:)
 • @bolszewik 00:41:40
  Moj stary kolega "BOLSZEWIK"jak sam nick wskazuje przyjaciel wszystkich Polakow bo przeciez Stalin ,Dzierzynskij to najlepsze przyklady bolszewikow i mordercow naszej nacjii.To tak jakby ktos tu sie wpisywal z nickami typu:Mengele albo Rudolf Hess czyli Polscy patrioci!!!Paszol won Bolszewik!!!!
 • @brusek 00:44:14
  Bardzo dobry komentarz a Ja dorzuce nasz bohater Gen.Anders -kaszub(Niemiecki),Admiral Unrug(obronca Helu Niemiec)wspaniala historia!!!Obronca Wizny estonczyk albo lotysz jest wielu bohaterskich nie Polakow!?.Nie tylko Kowalski potrafi byc porzadnym obywatelem tego pieknego kraju!!!
 • @szczurobronny 00:45:57
  Co jakis czas, zwłaszcza wieczorową porą i przed soboto- niedzielnym wypoczynkiem- szczurobronny i maniaprzepraszania, zachowują się jakby wypili eliksir jak w filmie Mr. Hyde i dr.Jekyll.
  A może być taka możliwość, że ktos podszywa sie pod nich?
  Zwłaszcza maniaprzepraszania jakiś dziwny jest...
 • @szczurobronny 00:58:19
  Ja lubie pisac noca bo w dzien pracuje i nie mam na to czasu, uwazasz ze mnie to jakos dyskredytuje?
 • @szczurobronny 00:54:55
  wiedzialem ze tak bedzie!
 • @Roman.Br 00:59:56
  Toś się nieźle wkurzył na tą rodzinę, że tak klniesz:)
  Ja osobiście czytam informacje, dyskusje i udzielam się na blogu AdNovum, bo wierzę, że prawda zawsze zwycięża! A wiara czyni cuda (podobno)
  Pozdr.
 • @szczurobronny 01:12:19
  Ok Szczurzeobronny, tylko trzymaj nerwy na wodzy, bądź Opołczeniec:)
 • @bolszewik 01:09:37
  "Ty niedouczony ćwoku, gdybyś choc troche liznal psychologi wiedzialbys dlaczego BOLSZEWIK....a tak ponownie sie kompromitujesz...bez odbioru"-- Bardzo ciekawe z tym liznieciem psychologii," Bolszewik" co ma to na tym Forum reprezentowac?Polskiego Patriote? czy tez sowieckiego idiote!!!gdzie wyczuc roznice? i dlaczego bez odbioru???? bojisz sie konfrontacji .Prawdziwy z ciebie Konfucjusz!!!!DEBILU douczony!!!
 • @lorenko 01:24:04
  nie obrazaj opolczencow.Prosze!!
 • @bipaw 01:25:50
  Jakby się czepić Twojego nicka to Ty jesteś pawiem biseksualistą?
  Czyli napuszony jak paw zboczek?
 • @szczurobronny 01:27:45
  Idz spac Politruku i zmow paciorek do swojej starej legitymacji i nie pros innych o pomoc, liczba mnoga sie skonczyla sekretarzu!!
 • @bipaw 01:33:15
  Strasznie obrażasz ludzi, to nieładnie.
  Proponuję Ci koncert:
  http://www.youtube.com/watch?v=jGEC5PEZEh8
 • @lorenko 01:31:58
  naprawde dlugo nad tym myslales, mnie twoj nick nie interesuju, nie chce go rozbijac jak niektorzy psycholodzy z tego Forum amoze cos na temat ukrainy? czy cie nie interesuje ten temat!!!?
 • @brusek 23:49:08
  Niekoniecznie trzeba kochać zięcia. :)
  Kopacz była za umieszczeniem w ubiegłorocznej ustawie, że Rzeź Wołyńska to było ludobójstwo. Zdaje się, że w końcu podporządkowała się dyscyplinie partyjnej, ale zdania nie zmieniła, co głośno obwieściła.
 • @szczurobronny 01:35:19
  Wpisy wypisz wymaluj dla szczuraobronnego zawsze aktualne!!!!
 • @bipaw 01:40:52
  Oglądnij i posłuchaj koncertu, do którego link Ci podałem, od poczatku do końca i zobaczysz co to jest patriotyzm.
  W Polsce juz go nie ma, jest tylko marazm i szczekanie jednego na drugiego, czego Ty jesteś przykładem, bez obrazy: zyczę Ci wszystkiego najlepszego i pozdrawiam!
 • @lorenko 01:37:09
  Prosze o przyklad kiedy obrazilem ludzi??? a koncert niezly ale wole Demarczyk nie obrazaj sie odrazu ale normalny Polak woli Ewe od jeleny, wpisz jakas polska piosenke jakby nie bylo to Forum Polakow
 • @lorenko 01:48:13
  Ale ja nie szczekam na kazdego (masz dowody?)Nawet jestem troche zwolennikiem polityki Putina ale nie bede gloryfikowal komunistow i PRL-u bo to jest zdrada polskiej racji stanu a ty czego jestes przykladem?Pozdrawiam.
 • @bipaw 01:56:09
  Ale ja nie szczekam na kazdego (masz dowody?)Nawet jestem troche zwolennikiem polityki Putina ale nie bede gloryfikowal komunistow i PRL-u bo to jest zdrada polskiej racji stanu a ty czego jestes przykladem?Pozdrawiam

  ty naprawdę nie widzisz tego jak się coraz bardziej pogrążasz i kompromitujesz swoimi wpisami???????
 • @lorenko 01:37:09
  nie sluchaj "Jeleny" posluchal Ewy.
  http://www.youtube.com/watch?v=XyOPRqdF7X8
 • @bipaw 01:48:39
  Prosze o przyklad kiedy obrazilem ludzi??? a koncert niezly ale wole Demarczyk nie obrazaj sie odrazu ale normalny Polak woli Ewe od jeleny, wpisz jakas polska piosenke jakby nie bylo to Forum Polakow

  to nie jest forum i nie tylko dla Polakow....w internecie nie ma granic, chyba ze intelektualne
 • @bipaw 01:48:39
  Nie wyzywałeś ludzi np. od ćwoków? Ćwok to jest komplement? Wydaje mi się, że nie.
  Demarczyk i inni polscy artyści z wysokiej półki to nasz skarb i zawsze słucham z wielką przyjemnością, jednak nie zamykam się na kulturę innych narodów a tu Ci podaję wielką sztukę rosyjską, kultywację patriotyzmu, czego w utworach Demarczyk akurat nie ma.
  A od posłuchania piesni radzieckich, rosyjskich, kapelusz Ci z głowy nie spadnie.
 • @lorenko 02:04:26
  Nie wyzywałeś ludzi np. od ćwoków? Ćwok to jest komplement? Wydaje mi się, że nie.
  Demarczyk i inni polscy artyści z wysokiej półki to nasz skarb i zawsze słucham z wielką przyjemnością, jednak nie zamykam się na kulturę innych narodów a tu Ci podaję wielką sztukę rosyjską, kultywację patriotyzmu, czego w utworach Demarczyk akurat nie ma.
  A od posłuchania piesni radzieckich, rosyjskich, kapelusz Ci z głowy nie spadnie.
  kapelusz z głowy może i nie spadnie, ale obrzezany fiutek może się już nigdy nie podnieść....pozdrawiam i dobranoc
 • @sony 02:08:50
  Dobranoc Bracie:)
 • @bipaw 02:00:37
  Na pewno to Ci się spodoba, skoro nie chcesz posłuchać Eleny:
  http://vk.com/video40216366_169791217?hd=-1&t=3m29s
 • @lorenko 02:16:22
  No niezle ale ja nie mowilem ze nie chce sluchac jeleny tylko ze wole sluchac Ewy czy to takie straszne!
 • @sony 02:08:50
  ty to Jakis tajemniczy jestes cytuje :
  "kapelusz z głowy może i nie spadnie, ale obrzezany fiutek może się już nigdy nie podnieść....pozdrawiam i dobranoc"jakie kompleksy?
 • @bipaw 02:32:28
  Ja Ci nie każę słuchać czegokolwiek, jestes wolny jak ptak, sam sobie zycie układasz jesli tak uważasz, że jestes wolny jak ptak.
  Od Demarczyk wolę jednak Dżem z Ryskiem Riedlem.
  http://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo
 • @lorenko 02:04:26
  Boze !!! chyba przesadziles cytat:
  podaję wielką sztukę rosyjską, kultywację patriotyzmu, czego w utworach Demarczyk akurat nie ma.
  A od posłuchania piesni radzieckich, rosyjskich, kapelusz Ci z głowy nie spadnie.
  Wiec uwazarz ze utwor Demarczyk "Wiersze wojenne"slowa K.K.Baczynski nie kultywuje Polskiego patriotyzmu!!!! moge posluchac ruskich melodii i"kapelusz mi z głowy nie spadnie ale z Polskim patriotyzmem nie ma to nic wspolnego!! chyba pomyliles Forum to nie jest Forum wszystkich rosjan tylko Polakow.Demarczyk nie kultywuje patriotyzmu !!!ja Pier..le ciebie juz calkiem pogielo .Czlowieku ochlon!!!!
 • @lorenko 02:43:56
  co ty porownujesz Demarczyk i Dzem?to jak Jelena i Pussy Riot?Baczynski ni zalatuje mu patriotyzmem!?Kolego zapamietam Cie!!!.Dobranoc.
 • @bipaw 02:48:29
  Tak, masz rację, akurat ta pieśń jest o polskim patriotyźmie, jednak co to ma do rzeczy w sprawie Noworosji? Tam ludziom bliżej do Eleny niz do Demarczyk. Chcesz im narzucić Demarczyk, jak Jaceniuk z Patroszenko samoistną Ukrainę, czy jak?
 • @bipaw 02:53:21
  Zapamietaj, dobranoc.  Ok, zapamietaj
 • @novorussia fan 19:37:42
  Spoko ja rozumiem sympatie...ale Na Ukrainie zyja tez normalni dobrzy mili i kochani ludzie!!!! Uczciwi i ciezkopracujacy....
  CO ta piekielna ideologia robi z ludzi..sami widzicie...
  TO musi zostac wyrwane z Korzeniami i nikt tego poza samymi Ukraincami nie dokona.
  Ten gnoj ludzki obwieszony gfaszystowskimi emblematani juz dzis zmieniL Ukraine w gnojownik swiata..handluja wszystkim, rabuja, handluja organami ludzmi, i bronia...jaka im podsylaja z Kijowa..oni juz szykuja sie na obiecana emigracje,,i chca przeniesc sie calymi bandami zeby przejac tz Ruska Mafie...
  Jesli Amerykanie nie zastopuja obietnic dawanach im przez Nilland..beda rozpieprzac Europe...
 • @Gregoson 22:38:09
  Chowane podwozie w nim zastosowali u siebie w swym B17 Amerykanie i wiele innych rozwiązań, także i Anglicy. Z budowniczych mostów na świecie, także możemy być dumni, stoją do dziś. Wiesz kogo mam na myśli. Pozdrawiam.
 • @Gregoson 22:25:06 także jestem dumny!
  W ciągu dwudziestolecia międzywojennego w Polsce powstało ponad 150 zakładów zbrojeniowych. (a ile mamy obecnie?) Rodzima myśl techniczna nie odbiegała pod tym względem od światowego poziomu.
  Wilk, Mewa i Lampart, czyli hity rodem z II RP Mimo, iż II Rzeczpospolita była krajem młodym i niezbyt bogatym, przeznaczała znaczące kwoty na rozwój przemysłu zbrojeniowego. Już na początku lat trzydziestych mieliśmy jedną z największych armii pancernych za sprawą kilkuset tankietek i najlepszy myśliwiec PZL P.11. Przykładów rodzimego sprzętu wojskowego wysokiej jakości było zresztą znacznie więcej.

  - Samoloty bombowe Łoś były najnowocześniejsze w swojej klasie na świecie. Bardzo dobre były również samoloty obserwacyjne Mewa i samoloty wielozadaniowe Wilk. Myśliwiec PZL.48 Lampard – supernowoczesny w porównaniu z niemieckimi Messerschmittami 110. Dla artylerii przeciwlotniczej produkowano NKM kaliber 20 mm, czyli karabiny maszynowe całkowicie polskiej konstrukcji. Amunicją do nich były tzw. likwidatory – pocisk po osiągnięciu pewnego pułapu automatycznie się rozrywał żeby nie spaść na ziemię i nie zranić cywili oraz własnych żołnierzy. http://www.youtube.com/watch?v=thFecaq-dfk http://www.youtube.com/watch?v=Nr4ky-UGTm4
 • @Gregoson 22:25:06 poza tematem, chyba Adnovum się nie pogniewa?
  Z powodu rozwoju Polski, myśli technicznej, wprowadzania nowego uzbrojenia, etc.. Niemcy wspólnie z Sowietami przyspieszyli o dwa lata napad na Polskę, bo wiedzieli, że po tym czasie połamią sobie zęby na Polsce. Pierwotnie atak na Polskę miał być w 1941 lub 1942. http://www.lugpol.pl/forum/viewtopic.php?p=226229 PZL.48 Lampart

  Rozpiętość 11,50 m
  Długość 8,80 m
  Wysokość 2,50 m
  Masa
  Własna 2400 kg
  Użyteczna 1100 kg
  Startowa 3500 kg
  Prędkość maks. (na papierze) 550 km/h http://www.brickshelf.com/gallery/mrutek/PZL-Lampart/pzl_48_lamprt_0.jpg http://lotnictwo.net.pl/7-inne/39-rozne_rozmowki_tylko_lotnicze/61905-pytanie_pzl_48_lampart_uzbrojenie.html http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/2315/126/PZL-48-Lampart2
 • @bolszewik 00:05:54
  cieszy mnie to.ale co z ciebie za bolszewik jezeli nie masz Polskiej krwi na rekach.chyba ze masz?
 • @brusek 00:31:21
  towarzstwo przyjaźni polsko-ukraińskiej już jest,

  ale możemy założyć lepsze, na fali, którego pewnie jeszcze nie ma

  towarzystwo przyjaźni polsko-litewsko-ukraińskiej,
  i działać na rzeczy symetryzacji praw mniejszości narodowych,

  tym, co mają mniejszości w Polsce możemy wszystkim świecić w oczy, komisji europejskiej też.
 • @Kula Lis 62 08:36:25
  Miałem już się nie odzywać w tym temacie,ale niestety muszę.
  Powiem tak,piszesz straszne bzdury co do możliwości naszej obrony przed Niemcami w latach np.1941-42.Oczywiście Polska zrobiła wiele w dwudziestoleciu międzywojennym,to był ogromny wysiłek całego społeczeństwa,ale nijak się to ma do potęgi przemysłowej ZSRR czy III Rzeszy.Mieliśmy wiele ciekawych projektów,większość niestety na papierze,oraz trochę broni w pojedynczych sztukach.Skąd takie idiotyczne założenie,że ani Niemcy czy Rosjanie w czasie gdy my byśmy tworzyli nowoczesną armię zatrzymali by rozwój zbrojeń w swoich krajach?We wrześniu 1939 ZSRR miał kilkanaście tysięcy czołgów różnych typów,my 120,więc w roku 1942 miałby ich zapewne kilkadziesiąt tysięcy.To dotyczy wszelkiego rodzaju uzbrojenia.Łoś był nowoczesny w momencie powstania,we wrześniu był na średnim poziomie technicznym.Nigdy nie ukończony Jastrząb był we wrześniu już przestarzały.Całkowity brak motoryzacji wojska,oprócz nielicznych oddziałów,jedynie 10BK zmotoryzowana całkowicie.Generalnie nie ma o czym pisać,polecam fora na DWS,Odkrywcy,Historycy.Tam te mity zostały dawno dogłębnie i rzetelnie obalone.Pzdr.
 • @fretka 15:31:28
  Gowiecki to faktycznie rzadkie nazwisko.
  Ciekawe jest że nagle w wyszukiwarkach moikrewni.pl, czy nazwiska-polskie.pl nie ma tego nazwiska.
  Ale na wykazie urodzeń i zgonów wciąż występuje. Od 1945 roku w Polsce było 10 urodzeń, 12 zgonów i 11 małżeństw. Urodzenia miały miejsce w 5 w Kujawsko-Pomorskim, 1 w Pomorskim i 4 w Mazowieckim.
  Urodzenia po 1970 są tylko 3 i wszystkie w Mazowieckim.
 • @ adalbert05 20.09.2014 10:02:41 & @Grzechotnik 10:41:25
  Masz racje Adalbercie! Swiat nie stał by w miejscu! A my mieliśmy wieloletnie opóxnienie...
  Były świetne projekty, ale nie wykorzystano nawet tego co już było!
  Najlepszym przykładem były wspaniałe, chyba wtedy najlepsze na swiecie karabiny ppanc. Mało tego - były na stanie prawie wszystkich jednostek w czasie kampanii wrzesniowej! Ale prawie nikt nie wiedział jak tego i do czego uzywać, tak to było "tajne"...

  Co do nazwiska i tej kurtki. Zgadzam si e ze "najemnik" z kurtką ze swoim nazwiskiem to nie najemnik ale idiota. Więc albo kurtka od polskiego "doradcy" - tez idioty - albo z jakichś "darów" (ale to tez skrajna głupota nie oderwać tej naszywki).

  A może to swoisty "dar" który zawiózł na front ten młody banderowiec, którego brat jest kwatermistrzem w Powidzu? Może "zagospodarował" troche kurtek i innego sprzetu, a w pospiechu bo na złodzieju czapka gore - ktoś nie zauwazył naszywek?
 • @interesariusz z PL 09:21:33
  Tak! Dokładnie o czymś takim pisze! Może byc jak to podajesz wyżej!
  Walczyc z przeciwnikiem trzeba jego bronią! A Unia pomaga bardzo wszelkim takim organizacjom które mają za cel jednoczyć kulturalnie rózne społeczności lub które chca zachować swoją kulturę...
 • Witam i pozdrawiam innych forumowiczów
  Na początku napiszę, że bardzo podoba mi się to forum. Można dowiedzieć się wielu rzeczy które objęte są tabu w "naszych" a raczej obcych mediach.

  Oświadczenie ONZ – państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było.
  7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie.
  Do porządku obrad na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia konfliktu między dwoma państwami. W rezultacie uzgodniono następujący wniosek: Ukraina nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa.
  Z tego powodu możemy uważać, że żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy nie było i nie może być. Zgodnie z umową z WNP, terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRR. Tak więc, nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach prawa międzynarodowego kraj ten po prostu nie ma oficjalnie zatwierdzonej granicy.
  W oparciu o fakt, że Rosja jest prawnym następcą ZSRR (co zostało potwierdzone decyzjami sądów międzynarodowych, dotyczących sporów o własności byłego ZSRR za granicą), terytorium, na którym znajduje się obecnie Republika Ukraina w granicach ZSRR (Małorosja i Noworosja), jest własnością Rosji. I nikt nie ma prawa dzisiaj dysponować tym terytorium bez zgody Rosji, prawnego posiadacza praw do tego terytorium.
  W istocie, obecnie Rosji wystarczy tylko złożyć oświadczenie o tym i ogłosić, że terytorium to jest terytorium Rosji, ostrzegając przy tym, że wszystko, co dzieje się na tym terytorium jest wewnętrzną sprawą Rosji. Każda interwencja będzie postrzegana jako działanie przeciwko Rosji. W rezultacie, można unieważnić wyniki wyborów z dnia 25 maja i robić dalej wszystko tak, jak zechce naród.!

  Według Memorandum Budapeszteńskiego i innych umów, Rosja zobowiązań nie może mieć, ponieważ nie ma granic. Nie ma (i nie było!) państwa Ukraina.

  Eksperci ustalili ciekawy wniosek w ramach prawa międzynarodowego: okazuje się, że po upadku Związku Radzieckiego, Ukraina nie raczyła przeprowadzić i zarejestrować należycie w ONZ demarkacji swoich granic jako państwa …

  Według granic pozostaje ona okręgiem administracyjnym w granicach ZSRR, zgodnie ze zwykła umową w ramach WNP, która nie ma mocy prawnej w ONZ.

  A ponieważ kraj nie ma oficjalnej granicy w ramach prawa międzynarodowego, to nie ma żadnych podstaw, aby mówić o jej naruszaniu. Również nie ma podstaw, aby mówić o separatyzmie, czyli wymuszonej zmianie konfiguracji granicy. Przecież zmienić coś, czego nie ma – nie można.

  Dlaczego wszystkie polskie media, zarówno lewicowe, prawicowe i tzw. niezależne nawet nie raczyły zauważyć tego, na pewno ważnego, wydarzenia? Na żadnej stronie blogów w polskim Internecie nie ma nawet wzmianki o oświadczeniu Sekretarza Generalnego ONZ. Jedynie na stronie Piotra Beina ukazała się informacja o artykule Agencji Noworosji pt. „Państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było”.
  Czyżby wszystkie polskie media chcą być posłuszni zakazowi rozprzestrzeniania tej informacji w mediach i Internecie, wydanemu na Ukrainie?
  I KTO TU ŁAMIE PRAWO MIĘDZYNARODOWE???

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej