Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 20.09.2014r- Mińskie Memorandum.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Mińsku podpisano Memorandum o dalszym rozszerzeniu warunków zawieszenia broni i rozwiązania konfliktu ukraińskiego na drodze pokojowej.

A oto treść "Mińskiego Memorandum" w orginale:


Минский меморандум

1. Прекращение применения оружия считается общим.

2. Остановка подразделений и воинских формирований сторон на линии их соприкосновения по состоянию на 19 сентября.

3. Запрет на применение всех видов оружие и ведение наступательных действий.

4. В течение суток с момента принятия данного меморандума отвод средств поражения калибром свыше 100 миллиметров от линии соприкосновения на расстояния не менее 15 километров с каждой стороны, в том числе из населенных пунктов, что дает возможность создать зону прекращения применения оружия шириной не мене 30 километров — зоны безопасности. При этом отвести на линии соприкосновения сторон артиллерийские системы калибра свыше 100 миллиметров на удаление их максимальной дальности стрельбы.

5. Запрет на размещение тяжелого вооружения и тяжелой техники в районе, ограниченном населенными пунктами (населенные пункты обозначены в тексте документа, но Кучма не стал их перечислять).

6. Запрет на установку новых минно-взрывных инженерных заграждений у границы зоны безопасности, обязательства на снятие ранее установленных минно-взрывных заграждений в зоне безопасности.

7. Запрет с момента принятия данного меморандума полетов боевой авиации и иностранных летательных аппаратов за исключением аппаратов ОБСЕ над зоной безопасности.

На юго-востоке Украины создается зона безопасности в 30 км

8. Развертывание в зоне прекращения применения оружия мониторинговой миссии ОБСЕ в составе группы наблюдателей организации в течение суток с момента принятия данного меморандума. Вышеуказанную зону целесообразно разделить на сектора, количество границ которых согласовать в ходе подготовки к работе мониторинговой группы наблюдательной миссии ОБСЕ.

9. Вывод всех иностранных вооруженных формирований, военной техники, а также боевиков и наемников с территории Украины при мониторинге ОБСЕ.

Z treści tego dokumentu wynika, że strony konfliktu wykazują się dużą determinacją mając na celu osiągnięcia takiego porozumienia, które rozwiąże konflikt w południowo-wschodniej Ukrainie na drodze pokojowej.

A teraz pokrótce przedstawię treść Memorandum:

1.   Zakończenie używania wszelkiej broni,

2.   Linia rozdzielenia wojsk ustalona zostaje wg. ich zajmowanych pozycji z dnia 19 września,

3.   Zakaz prowadzenia wszelkich działań ofensywnych,

4.   Od dnia podpisania niniejszego memorandum usunięcie broni o kalibrze powyżej 100 mm na odległość co najmniej 15 km od linii rozgraniczenia dla każdej ze stron w tym od osiedli, co spowoduje możliwość utworzenia 30 km pasa strefy bezpieczeństwa,

5.   Zakazuje się umieszczania broni cężkiej i ciężkiego sprzętu wojskowego w obszarze rozgraniczenia,

6.   Zakazuje się minowania terenu oraz budowy przeszkód technicznych i zobowiązuje się do rozminowania terenu w ustalonej strefie rozgraniczenia,

7.   Zakazuje się od dnia podpisania memorandum wszelkich lotów samolotów wojskowych i zagranicznych statków powietrznych nad strefą bezpieczeństwa z wyjątkiem tych, które należą do misji OBWE,

8.   Umożliwi się w strefie rozgraniczenia pobyt misji obserwatorów OBWE kontrolujących wypełnianie warunków porozumienia.

9.   Zostaną wycofane wszystkie obce siły zbrojne, ich sprzęt wojskowy oraz żołnierze i zagraniczni najemnicy z całego terytorium Ukrainy co będzie monitorowane przez OBWE.

W dniu dzisiejszym faktycznie jak na razie ustały wszelkie walki....poza Mariupolem, gdzie trwa obustronny ostrzał artyleryjski.

A jak było wczoraj podczas podpisywania "Mińskiego Memorandum"?

W dniu wczorajszym toczyly się bardzo intensywne walki wokół donieckiego lotniska i w związku z tym ostrzelano pociskami artyleryjskimi północne dzielnice Doniecka. Ucierpialy pod obstrzałem również okoliczne miejscowości: Piaski, Jasinowata i Wiesołyje.

Duże siły formacji zbrojnej Prawego Sektora pod dowództwem Dmytra Jarosza usiłowały przebić się bez powodzenia na donieckie lotnisko od strony miejscowości Piaski. Straty intesywnej walki jakie się tam wywiązały po stronie ukraińkiej nie są znane, zaś po stronie sił powstańczych zginął jeden milicjan a 31 zostało rannych:

Armia powstańcza przejęła całkowitą kontrolę nad drogą Donieck-Gorlowka wypierając ukraińskie siły na taką odległość, że nie mogą one obecnie razić ogniem artylerii tej drogi.

Oddziały milicj z Kirowa, który ponownie był ostrzeliwany przez ukraińską atrylerię przeprowadziły atak na okolice Żdanowki gdzie są rozlokowane jej stanowiska ogniowe. Wywiązała się tam regularna bitwa pancerna z udziałem czołgów i wozów opancerzonych:

Na przedmieściach Mariupola prowadzono wymianę ognia atryleryjskiego i dokonano ataku rakietowego.

W Ługańsku nadal spokój i kieruje się do niego kolejna transza rosyjskiej pomocy humanitarnej,

Na północ od Ługańska toczyly się walki w Sławianoserbsku na linii umocnień nad rzeką Sewierskij Donieck. Od ognia artylerii ukraińskiej zginęło tam dwóch cywilów.

Zobaczymy jaki przebieg będzie miało w najbliższej przyszłości kolejne porozumienie pokojowe zawarte w Mińsku? Chociaż wprowadzenie linii rozgraniczenia w postaci 30 km strefy zdemilitaryzowanej, dodatkowo będącej pod nadzorem inspektorów OBWE, może wróżyć jego utrwaleniu. Mimo to, Igor Girkin "Striełkow" nadal wypowiada się na temat prowadzonych rozmów pokojowych negatywnie i uważa je za błąd, który może skończyć się dla powstańców porażką (3).

Na Ukrainę przybył malezyjski prokurator generalny Abdul Ghani Patajl, któremu towarzyszył szef policji Khalid Abu Bakar, aby wyjaśnić sprawę wyników śledztwa katastrofy samolotu rejsowego MH-17.

Na koniec film (+21):

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu uczestnicy wczorajszych pertraktacji pokojowych w Mińsku po podpisaniu Memorandum.

*     *     *

Ps.

A ci to już kompletnie odlecieli i to tak z samego rana. A co będzie się działo wieczorem jeśli już od rana mają takie odloty:

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-donbas-rosyjskie-wojska-atakuja-ukrainska-armie,nId,1502012#iwa_block=facts_news_small_one&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=48395

Ps. 2

A oto kolejna popisówka naszych mediów:

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-oto-szczegoly-porozumienia-dotyczacego-wschodniej-ukrainy,nId,1502063#iwa_block=facts_news_small_one&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=17257

Pytanie za 10 punktów:

Ile nieścisłości zawiera powyższa informacje Polskiej Agencji Prasowej (PAP)???

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3. colonelcassad.livejournal.com/1801636.html,

KOMENTARZE

 • A jak zostanie rozwązany problem kotłów?
  Witam z rana i pozdrawiam AdNowum.
  Mówi się w porozumieniu o stworzeniu strefy częściowo zdemilitaryzowanej o szerokości 30 km.A jak to zrealizować w przypadku kotłów z ukrami?Czy mają je opuścić,czy z bronią ciężką,czy oddać taką broń pod kontrolę OBWE?Przeczytałem treść porozumienia ale o wojskach w okrążeniu nie ma w nim mowy.Pozdrawiam.
 • @adalbert05 10:46:54
  "A jak zostanie rozwązany problem kotłów?"- jak wynika z treści Memorandum, kwestią kotłów tam się nie zajmowano, tak więc obie strony w tym względzie mają wolną rękę jak rozwiążą ten problem.

  Sądzę, że wojska uwięzione w kotłach będą zmuszone do pozostawienia w nich broni, sprzętu i amunicji i następnie wycofania się poza strefę buforową.

  Pozdrawiam.
 • Humor na początek i 5+++! jak zawsze
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/09/trzy-kalifaty-dziadostwo-i-milosc-gry-wstepne.jpg Widzę, że nadobna niewiasta nie leci na makulaturę. Inne walory barterowe miałyby zapewne większe wzięcie. :) Może będę tak jak wcześniej Katarzyna – CARYCĄ!!!
 • @AdNovum 10:51:00
  Czyli pozostawienie tego problemu bez rozwiązania może być przysłowiową "furtką" do ewentualnego wznowienia działań zbrojnych przez jedną ze stron?Tak to przynajmniej rozumiem.
 • Naszym strategicznym celem jest taka Polska:
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/2rp-wg-linii-curzona-4-1.gif i sojusz z najbliższymi sąsiadami cywilizacji łacińskiej. Musimy grać mądrze , a nie machać szabelką na Majdanie „.Sało ukrainu i herojam sało ” niech krzyczą banderowcy np. w Ługańsku , a jak widać „sała uż niet – moskal wsio zjedł”
 • @Kula Lis 62 11:04:27
  Masz rację Kolego!

  Adnovum - jak zawsze pieknie i lepiej bym tego nie napisał - co z mojej strony jest dowodem najwyższego uznania!
  :)

  co do - cytuję

  "Zobaczymy jaki przebieg będzie miało w najbliższej przyszłości kolejne porozumienie pokojowe zawarte w Mińsku? Chociaż wprowadzenie linii rozgraniczenia w postaci 30 km strefy zdemilitaryzowanej, dodatkowo będącej pod nadzorem inspektorów OBWE, może wróżyć jego utrwaleniu. Mimo to, Igor Girkin "Striełkow" nadal wypowiada się na temat prowadzonych rozmów pokojowych negatywnie i uważa je za błąd, który może skończyć się dla powstańców porażką (3)."

  Ogladam własnie ROssija 24.
  Cała noc walono gradami i artylerią ze strony ukrów. Tak wygląda "pieriemirie" i chyba Striełkow ma rację

  A najważniejsze - z oststnich chwil!

  Ukraińska Armia wystrzeliła dwie Toczki-U na centrum Doniecka - w momencie jak tam wjeżdżał konwój z pomocą. Telewizja pokazuje ogromny słup dymu nad miastem, prawdopodbnie s ofiary smiertelne i dziesiątki rannych...

  Tak wyglada "pieriemirie"...

  Jak każde porozumienie z Ukrami jest to tylko zmyłka i mydlenie oczu!

  Pozdrawiam serdecznie!
 • Najwyraźniej Rosja przestraszyła się, że powstanie NowoRosja
  a to popsułoby również szyki ruskim oligarchom.
 • @szczurobronny 11:21:43
  Owacje i kopa w d...
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraina-nie-otrzyma-statusu-sojusznika-usa-spoza-nato
  Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi.
  5+ jak zawsze!
 • @Kula Lis 62 11:04:27
  fajna mapka tylko w 100% nierealna.rosjanie predzej zgina niz oddadza krolewiec.bicie sie z bialorusia o troche lasow ,z panstwem co ma wieksza armie od nas tez samobojstwo.i meritum ,lwow-to ostoja nacjonalizmu i banderyzmu ukrainskiego ,tam polakow juz niema.wedlug relacj tu pisanych wczesniej przemysl i rzeszow bedzie ukrainski.w demokratyczny sposob nie da sie obalic obecnego w Polsce ustroju michnikowo-pejsatego,wiec moze wojna do ktorej nas tak pedza cos zmieni .w histori Polski tak zawsze bylo ze totalny wojenny kataklizm odwacal wszystko o 180 %
 • @szczurobronny 11:29:22
  Przed momentem to opisałem - oglądam Rossija 24. Słup dymu i ogien. Dym jak wybuch wulkanu! Cos strasznego!
 • @szczurobronny 11:32:40
  Wczorej juz linkowałem! Ale każda miła informacja warta jest pokazania jeszcze raz!
  :)
  Pozdrawiam z rana!
  :)
 • Następne łgarstwa z onetu.
  Ukraina: trwają walki w Donbasie
  Trwa­ją walki w Za­głę­biu Do­niec­kim. Se­pa­ra­ty­ści i ro­syj­skie woj­ska ata­ku­ją ukra­iń­ską armię, mimo obo­wią­zu­ją­ce­go od 5 wrze­śnia za­wie­sze­nia broni i pod­pi­sa­ne­go tej nocy w Miń­sku wstęp­ne­go po­ro­zu­mie­nia o nor­ma­li­za­cji sy­tu­acji na Wscho­dzie Ukra­iny. Ukra­iń­cy spo­dzie­wa­ją się przy­by­cia w ten rejon do­dat­ko­wych od­dzia­łów z Rosji. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-trwaja-walki-w-donbasie/dr01g
 • @brusek 11:33:20
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=2&id=7489
 • @brusek 11:25:12
  Bo tak naprawdę,na utrwaleniu jakiegoś stałego zawieszenia broni nie zależy żadnej ze stron konfliktu.Kijów z uporem maniaka będzie chciał odzyskać zbuntowane obwody,a Powstańcy znacznie poszerzyć terytorium Noworosji.Pytanie tylko,kto na tych "rozejmach" więcej zyska?
  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 09:21:33
  Tak! Dokładnie o czymś takim piszę! Może byc jak to podajesz wyżej!
  Walczyc z przeciwnikiem trzeba jego bronią! A Unia pomaga bardzo wszelkim takim organizacjom które mają za cel jednoczyć kulturalnie rózne społeczności lub które chca zachować swoją kulturę...

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Troche linków dla zainteresowanych stworzeniem czegos takiego lub moze dało by się wykorzystac jakąś juz istniejącą strukturę?

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy_na_Ukrainie

  http://www.tpu.org.pl/pl/towarzystwo/
  http://www.tpu.org.pl/pl/wspolpraca/

  http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=201216
  http://www.czeladz.pl/pl/wiadomosci/27/2960-stowarzyszenie-przyjazni-polskoukrainskiej-zarejestrowane-
  http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-przyjazni-polsko-krs-693602.html
  http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Stowarzyszenie,Przyjazni,Polsko,Ukrainskiej,Zustric,Czeladz,Raport,biznesowy,KRS,0000347632.html

  A to jest bardzo ciekawe i godne sprawdzenia!
  http://projektpolska.pl/?gclid=CJOz8YC978ACFabMtAodCz0Asg

  Ciekawe i do poczytania przy kawie!!!!
  http://www.irekw.internetdsl.pl/ukraincy.html

  https://pl-pl.facebook.com/TowarzystwoPrzyjaciolUkrainy

  http://poznajsasiada.org/

  http://swippu.bloog.pl/?smoybbtticaid=6137ab

  http://www.odraniemen.org/

  Może warto nawiązac kontakt - znam wieli wspaniałych Polaków którzy kończyli tam uczelnie?
  http://kabsolw.bloog.pl/kat,526140,index.html

  :)
  http://www.sppr.org.pl/
  :)

  http://www.ukraincy.org/rada_organizacji_mniejszosci_narodowych_i_etnicznych/niemcy_w_szczecinie.htm

  http://www.pol-ukr.com/pl/

  POWTARZAM od lat hasło Jacka Kuronia! Nie burzyc komitetów! Należy je zakładać!

  Na pewno jak by sie poszukało w necie dokładniej niz ja to rpzed chwila uczyniłem - mozna znaleźć jakieś działające stowarzyszenie które nie jest nacjonalistyczne i które chetnie by współpracowało w zakresie "antybanderyzmu"...
 • @szczurobronny 11:49:34
  ostatnio mnie oskarzales ze nie pisze tu co dzien ,bo jestem trolem,wiec to sie zmienilo i bede cie komenowal nabiezaco
 • @szczurobronny 11:35:37
  Znowu zaczynasz,wczoraj wieczorem już nie dało się tego czytać.Kolega Yanto pisze z sensem,chociażby o Królewcu czy Białorusi.I dokładnie,zachodnia Ukraina jest obecnie ostoją banderyzmu.
 • @szczurobronny 11:58:04
  I cały ten banderyzm popierają nasi politycy, oraz wielu, wielu "Polaków",
  z kim nie rozmawiasz, to zawsze jest ten "szalony Putin", potem porównania Putina do Hitlera, i chęć wymordowania "Kacapów". Najwyraźniej banderyzm jest zaraźliwy i szerzy się w Polsce.

  Połowa młodzierzy nic innego nie robi, jak tylko od lat zabija wszystko, co się rusza, w jakiś grach komputerowych. Im na wojnę iść nie straszno, myślą, że będą mordować kacapów jak dotąd, przy "czipsach i pifku"
 • @adalbert05 11:48:19
  Mam wrażenie że zyskuje "Kijów" i raczej zgadzam się ze Striełkowem...

  Ale nie znamy wszystkich uwarunkowań... Wczoraj ogladałem w TV cudna dyskusję z Żyrinowskim, który coraz bardziej mi sie podoba - jego myslenie.
  Wystepował tez jeden z przywódców Noworosji. Padały te same pytania. O sens rozmów i po co takie "pieriemirie" jeżeli dalej trwa ostrzał a ukry sie tylko umacniaja...

  On odpowiedział tak.
  "Najwazniejsze jest ludzkie zycie! Przed "pieriemiriem" w Doniecku gineło dzieńnie 35 osób! CODZIENNIE!!!! A teraz do 5 osob!"

  Mam nadieje że czas tego "wzglednego spokoju" powstańcy poswięcą nie tylko na zapewnienie mieszkańcom podstawowych zdobyczy cywilizacji, ale przeszkola załogi czołgów i BTRów, przeszkola artylerzystów, dowioza gdzie trzeba te wszystkie "trafiejne" zpasy broni pokazywane na filmach i będą gotowi by wymazać banderyzm z naszej planety!

  Nie wiemy tez nic albo mało o sytuacji na reszcie Ukrainy. Może tam jest juz tak xle i "rewolucyjnie" że warto poczekac tydzień by to wszystko samo sie rozsypało jak domek z kart? Bez ofensywy, bez zabijania i narazania sie na smierc?


  To sa pytania w rodzaju - "po co te kotły"... małow wiemy, a nawet jakbysmy dysponowali wiedza to może lepiej tego głupim ukrom czytajacym uwaznie ten portal nie tłumaczyć bo po co "spalić" temat?

  Wazne że - na razie - ginie wielokrotnie mniej ludzi! Ze uznano Noworosję jako podmiot! Dzis klikajac po kanałach widziałem we francuskiej tv info z rozmów w Mińsku - przedstawiano Zacharczenke jako premiera!!! A nie jakiegos "terrorystę"
 • @interesariusz z PL 12:12:32
  Powtarzanie propagandy - poza zainteresowanymi propagowaniem jej, to tylko dowód bezmyślności i nic więcej.
 • @adalbert05 11:48:19
  Podejrzewam , że rozejm najbardziej potrzebny jest Rosji. Nie Noworosji ale właśnie Rosji. Parę dni temu odbyły się tam wybory samorządowe i sadzę , że to był główny motyw wstrzymania walk w Donbasie . Mówił o tym wprost Striełkow w swoim pierwszym po wyjeździe z Doniecka wywiadzie. W Rosji trwa walka o władzę i w okresie przedwyborczym i zaraz po wyborach jest to dla prezydenta Putina sprawa absolutnie priorytetowa. Polecam blog vineyardsaker'a prowadzony w języku angielskim (ale również po rosyjsku, francusku czy niemiecku). Facet ma naprawdę ogromną wiedzę ! O Striełkowie, Putinie i walce o władzę:
  http://vineyardsaker.blogspot.fi/2014/09/strelkov-from-swimming-with-piranhas-to.html
 • @Henryk Kreuz 12:19:42
  ???
  jakiej propagandy, to jest konstatacja rzeczywistości i ostrzeżenie przed nieszczęściem.

  Czyja to propaganda, że Polacy nie boją się wojny, a potem sami wezmą się za łby ? Nigdzie takiej nie czytałem.
 • @szczurobronny 12:11:49
  nie zapomnialem o banderoslawie.kazdy poznajac nowe fakty sie uczy,moze oprocz ciebie.pis sie na dzien dzisiejszy kompromituje bezkrytycznie popierajac banderowska ukraine.probowalem cos pisac na ichniejszych portalach ale cenzura tam jest 100%.teraz jest pewne ze nie mozna zmienic opcji politycznej tak jak np.na wegrzech bo w Polsce nie ma alternatywy.chyba ze cos macie a mi ucieklo
 • @szczurobronny 12:20:10
  od 20 lat ignoruję Michnika (dla mnie wróg publiczny nr 1, nawet przed Balcerkiem), nie wiem co robi, co pisze, i co z jego mądrości powtarzają.
 • @yanato 12:30:06
  my mamy być alternatywą,
  DLACZEGO WSZYSCY polacy ZAWSZE CHCĄ GŁOSOWAĆ NA KOGOŚ
  .
  A NIE NA SIEBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @fretka 12:09:20
  Czy ktoś może w skrócie przetłumaczyć,co mówi człowiek w okularach.Tyle zrozumiałem,że czołgi są dla nacgwardii,ale chyba pierwotnie były przeznaczone dla innego odbiorcy.Remontują stare T-72 i BTR otrzymane z armii ukraińskiej według własnego projektu.
 • @fretka 12:09:20
  Jak zawsze na posterunku i jak zawsze znajdujesz rewelacyjne rzeczy! Myslę że nasi "tankiści" sporo fajnych i ciekawych komentarzy zamieszczą...
  :)
  jedno ciekawe - na co ja zwróciłem uwagę. Jak pokazywano remontowany BTR, powiedziano - o ile dobrze zrozumiałem, że czas remontu to jeden tydzień - o ile sa wszystkie czesci...

  I tu padła ciekawa informacja że najwiekszym problemem sa układy przeniesienia napedu i mosty. Które do tej pory importowano z Rosji i teraz oni nawiazali współprace z jakims zakładem na terenie Ukrainy który stara sie opanowac te produkcje...

  O ile dobrze zrozumiałem...

  Czyli generalnie maja brak czesci do napraw...

  Film propagandowy... Ale ciekawy!
 • @brusek 12:40:07
  Nówka - moze nie o Donbasie ale warte przeczytania!
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/20/ukryte-pochodzenie-isis/
 • @interesariusz z PL 12:39:02
  nie chce mi sie juz pisac z tym szcz....
  wiec powiedz na kogo glosowac by wyrwac Polske z tego matrixa
  tylko konkretnie
  bede wdzieczny
 • @yanato 12:45:02
  Należy wykorzystywać istniejace możliwości!
  Komitety!
  tworzyc partie, stowarzyszenia, chodzić na zebrania różnych radnych, posłów, pisac, protestowac itd!!!
  Robic ruch!
  Bo inaczej lemingoza opanuje i nas!
  To jest zaraxliwe!
 • @yanato 11:45:39
  A ty kto politruk?
  [url=http://naforum.zapodaj.net/7ca62b9cdaf4.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7ca62b9cdaf4.jpg[/img][/url]
 • @yanato 12:30:06
  "moze troskie po polskiemu"[url=http://naforum.zapodaj.net/7ca62b9cdaf4.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7ca62b9cdaf4.jpg[/img][/url]
 • @yanato 12:45:02
  Kartką wyborczą już na dziś nic nie zmienisz. Za daleko wszystko zaszło, to walka ich o przeżycie i życie. Wszystkie ruchy zinfiltrowane i sterowane przez służby. Jedynie rewolta może coś zmienić, choć jak to w rewoltach bywa wtedy gówna na wierzch wypływają.
 • @yanato 12:45:02
  Na siebie[url=http://naforum.zapodaj.net/7ca62b9cdaf4.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7ca62b9cdaf4.jpg[/img][/url]
 • @Kula Lis 62 12:53:35
  Masz recht jak w 89.
 • @brusek 12:18:41
  Z jednej strony Kijów faktycznie "odrabia straty" w armii,stara się rozkręcić przemysł zbrojeniowy,co przychodzi mu z trudem z uwagi na zerwane możliwości współpracy z Donbasem.Ale narasta także problem z kosztami prowadzenia wojny.Zachód nie da ani broni,ani kasy,Rosja wprowadziła embargo na produkty z Ukrainy,sprzedaż broni i węgla się załamała z wiadomych przyczyn.No i problemy energetyczne też będą narastać.
  Noworosja także wzmacnia swoją armię,szkoli żołnierzy,wujek z Kremla też pewnie podsyła specjalistów i technikę,o ochotnikach nie wspominając.Zresztą Rosja pomaga nie tylko "militarnie".
  Zawsze będę twierdził,że za powstańcami stoi cały rosyjski potencjał,na który w razie potrzeby można będzie liczyć,a to ma się nijak do możliwości Kijowa.Zresztą,jak mówią Rosjanie,pożyjemy,zobaczymy.
 • @yanato 12:45:02
  czasy partii, i głosowania na partie odchodzą na śmietnik historii,

  nie pytaj mnie, na kogo masz głosować, głosuj na siebie
  " Dlatego nigdy nie pytaj, komu bije dzwon; bije on tobie".

  Pozostają dwie formuły:
  demokracja bezpośrednia
  albo partie masowe,

  partia masowa to jest partia, do której wstępują wszyscy, którzy mają na nią głosować. Wszyscy płacą składki, i stąd partia ma kasę na działalność.
 • @brusek 12:50:44
  " Należy wykorzystywać istniejace możliwości!
  Komitety!
  tworzyc partie, stowarzyszenia, chodzić na zebrania różnych radnych, posłów, pisac, protestowac itd!!!
  Robic ruch!
  Bo inaczej lemingoza opanuje i nas!"
  przepraszam Cie ale mieszkam w Polsce dokladnie w Krakowie i kwestia "tworzyc partie, stowarzyszenia, chodzić na zebrania różnych radnych, posłów, pisac, protestowac itd!!!partie" jest poprostu mało realna dzis ,wszyscy maja w du..pie co sie dzieje wiekszosc splaca kredyty mieszkaniowe i jak zaczna sie burzyc straca prace i komnornik im domy odbierze.niema w Polce sily ktora by zorganizowala szersz protest.i to jest problem
 • @yanato 12:45:02
  w kontekście partii masowej można ukuć następujący slogan,

  nigdy nie głosuj na partię, której nie jesteś członkiem
 • @Pokój Na Ziemi 12:57:25
  Czy ty rozumiesz z kim dyskutujesz
  ".wedlug relacj tu pisanych wczesniej przemysl i rzeszow bedzie ukrainski."
  [url=http://naforum.zapodaj.net/7ca62b9cdaf4.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7ca62b9cdaf4.jpg[/img][/url]
  On jest z tego biurowca
 • @Pokój Na Ziemi 12:51:59
  moderacja to wpływanie swoimi wypowiedziami na przebieg dyskusji
  cenzura to odbieranie głosu.
 • @adalbert05 12:58:20
  Za powstańcami nie stoi rosyjski potencjał,
  Rosja, to oligarchowie = kapitaliści
  i NowoRosja jest ich ideologicznym wrogiem,

  za powstańcami stoją dobrowolcy z całego świata,
  podobnie, jak to było przez 2WŚ w Hiszpanii.
 • @brusek 12:40:07
  I montują w nich silniki DB.
  Ale za takie rzeczy trzeba płacić w eurakach,Niemcy im chyba na kreskę nie dadzą?:))))
 • @yanato 13:00:28
  Nie zachęcam do chodzenia na cudze wiece, zebrania, itd,

  ale tworzenie stowarzyszeń jest jak najbardziej na miejscu,
  a jeśli wszyscy mają to w d..ie, to załugują na swój przyszły los,

  albo w obozie, albo w kaźni.
 • @yanato 12:45:02
  Swoim stosunkiem do przewrotu na Ukrainie i wojnie w Donbasie nie zbłaźniły się tylko dwa ugrupowania : KNP i Samoobrona. Nie licz jednak, że w obecnej chwili cokolwiek da się osiągnąć wyborami parlamentarnymi. System został tak zaprojektowany by był "samonaprawiający się". Jakakolwiek zmiana konstytucji (a jest to warunek konieczny przeprowadzenia zmian systemu) wymaga kwalifikowanej większości w organach ustawodawczych. Nie uda się tego uzyskać nikomu (jak swarliwe to społeczeństwo masz próbkę tu na tym forum) , dodatkowo w razie nadzwyczajnego zagrożenia uruchamia się mechanizmy korupcyjne i kupuje głosy polityków (praktyka stosowana na tych terenach od kilkuset lat). Wygląda dość beznadziejnie. Takie układy polityczno-społeczne udawało się zniszczyć tylko gwałtownie (kataklizm , rewolucja). Nawet pozorny upadek komunizmu okazał się nie zniszczeniem układu tylko jego planową przebudową. Takim kataklizmem w najbliższym czasie będzie załamanie się systemu bankowo-monetarnego , czym się to jednak skończy tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.
 • @szczurobronny 13:01:28
  -------------------------------------------------------------------------
  DOŚĆ WKLEJANIA GRAFIKI I ZDJĘĆ INNYCH NIŻ Z FRONTU
  -------------------------------------------------------------------------
 • @interesariusz z PL 13:18:05
  A moje mogą być od czasu do czasu? Przeciez to Kijów.
 • @szczurobronny 13:05:53
  A ci co zdolność mieli już kredycik wzięli.
  A teraz są w ciemnej doopie.:))))
 • @Kula Lis 62 12:53:35
  przepraszam ale Twoja wypowiedz gdzies mi umknela.ale 100% sie zgadzam.i niestety potwierdza to ze jestesmy w totalnej ciemnej dupie.tak to wychdzi
 • onet
  Patrzcie Państwo i się dziwujcie jaki to tekst na oneci dzisiaj poleciał:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/alexander-motyl-ukraina-mialaby-sie-znacznie-lepiej-pozbywajac-sie-donbasu/w2yt1
 • @TomS 13:17:20
  Wyginą wszyscy ci, co nie siedzą na własnej roli, a z tych ostatnich, też mało kto przeżyje.

  Miejska biedota zje siebie na wzajem.

  Jedyna nadzieja w tym, że powstanie ruch społeczny z ideologią ponad tymi swarami, musi powstać NOWA CYWILIZACJA.
 • @interesariusz z PL 13:13:17
  Mówimy tu o dwóch różnych problemach.Ruch społeczny w Noworosji ze swoimi szczytnymi hasłami i brutalna polityczna rzeczywistość w której Rosja nie może dopuścić do utraty tej części Ukrainy.I Rosja nie straci tych ziem,to "oczywista oczywistość",a jaka tam będzie forma "władzy i posiadania" wszyscy tu chyba możemy się domyślać,niestety.
 • @yanato 12:45:02 Głosuj na KNP
  To jest jedyna partia, która na pierwszym miejscu stawia interesy Polski i polskie oraz która wejdzie do sejmu bez problemów.
 • @TomS 12:26:00
  to jedno.
  Nie tracmy tez z oczu tego co dzieje sie w Brukseli.
  Komisja Europejska "negocjuje" oddanie Europy w lapy USA. Negocjacje sa utajnione nawet przed parlamentarzystami krajow UE.
  Rozejm (jaki by nie byl) to pozbawienie transatlantystow powaznych argumentow.
 • @yanato 13:20:12
  przepraszam ale to nie jest moj wpis prosze modera o jego usuniecie.i wytlumaczenie jak to sie moglo stac by pod moim niciem to sie ukazalo
 • @re1 13:03:10
  Panie szanowny i ceniony do tej pory za "całokształt"...
  :)
  Przestańże wklejac ten obrazek bo nie da sie odswieżac na komórce!
 • @adalbert05 13:15:42
  hhehehe...
  tez to zauwazyłem i tak samo pomyslałem, dlatego napisałem że to "film propagandowy". Wyprodukawli pewnie JEDEN taki egzemplarz z mercedesowym silniczkiem do pokazywania na wystawach a teraz go chyba wyszykuja i podesla w podarunku "opołczeńcom"?
  mam nadzieję!
  :)
 • @szczurobronny 13:05:53 Nie wiesz, co to jest kredyt hipoteczny...
  ... to nie pisz, bo się ośmieszasz. |
 • @jazmig 13:30:22
  wejsc do sejmu a miec 2/3 glosow by obalic weto prezydenta to drugie. korwinna mike lubie choc uwazam za troche nieobliczlnego choc to moze byc wplyw propagandy na ktora staram sie byc uodporniony ale to roznie bywa.jedno jest pewne jak sobie obrzydzimy glosowanie to wygraja POpaprancy ,musimy znalesc alternatywe ktora ma szanse . ja chetnie pojde za rozsadnym glosem
 • @brusek 13:40:01
  Przykro mi juz przestaję, ale masz chyba dwie komórki?, wyświetlaj pół obrazka na jednej, a pół na drugiej.:)
  Dobra zaczynam się brać za wywiad gospodarczy i polityczny.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 13:31:38
  Nie kraczę,serce mówi jedno,ale rozum drugie.:(((
  Putinowi uda się na pewno,a jaka będzie ta nowa Noworosja czas pokaże.
  Raczej prawa własności zostaną odebrane oligarchom ukraińskim,a co będzie dalej,trudno powiedzieć.Pewnie część majątku zostanie "sprzedana",by pokryć straty wojenne.Cóż,możemy tylko gdybać.
 • @jazmig 13:30:22
  Oni są najbardziej zinfiltrowani, szkoda, że o tym nie wiesz.
 • @yanato 13:23:39
  Niestety, powtarzam to od lat.
 • @adalbert05 13:22:28
  Z "frankiem" w dupie na pokolenia.
 • @re1 13:50:51
  Wklejaj po prostu mniejsze! I faktycznie komórek ci u mnie dostatek!
  A nie jedna i to w kieszeni spodni!
  :)
 • @adalbert05 13:26:02
  a jaka tam będzie forma "władzy i posiadania" wszyscy tu chyba możemy się domyślać,niestety.
  -------------------
  No jaka?
  rozwin, bo nie wiem.
 • @Kula Lis 62 11:04:27
  A czemuż to Wilna i Wileńszczyzny na tej mapie nie ma ?. Bo ja np. jako pierwsze bym chciał żebyśmy odzyskali.
 • Wczorajszy news Tymczuka. Może tak, może nie.
  "Ukraińska armia nie ma środków do walki, jest zdemoralizowana - mówi ppłk Dmytro Tymczuk
  Dodane przez Marcin_Skalski
  Opublikowano: Piątek, 19 wrzesnia 2014 o godz. 16:04:49
  Ppłk Dmytro Tymczuk, koordynator grupy "Informacyjny opór", mającej wdrażać ukraińską narrację w środkach masowego przekazu, uważa że ukraińska armia nie ma zasobów potrzebnych do walki, ponadto jest zdemoralizowana."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz%2Fukrainska-armia-nie-ma-srodkow-do-walki-jest-zdemoralizowana-mowi-pplk-dmytro-tymczuk#
 • @re1 14:08:51
  Faktycznie nie mają pieniędzy nawet na polskie ą, ę, ś, ć, ź, ł, ń, ż.
 • @szczurobronny 14:10:50
  [url=http://naforum.zapodaj.net/bef47712089e.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/bef47712089e.jpg[/img][/url]
 • @szczurobronny 14:10:50
  http://www.5.ua/component/k2/item/394188-syly-ato-znyshchyly-desiatky-terorystiv-vidbyvaiuchys-vid-atak
  Piszą 12:37 że odparli atak, zabili 20 "terorystów" zniszczyli jeden zestaw GRAD i cztery moździerze.
  W rejonie "пунктів Нижньотепле, Станично-Луганське, Щастя, що в Луганській області"
 • @re1 14:08:51
  Linkowałem i komentowałem ze 3 dni temu!
  Oni czytaja nasze forum, dopisja swoje dwa zdania, zamieszczaja a potem wy linkujecie od nowa!
  hehehehehe
 • @yanato 13:00:28 to wcale nie jest gorszy czas dla ludzi, a przeciwnie!
  inne są natomiast wyzwania. Grupową działalność ludzie mają już za sobą i teraz muszą się nie tyle identyfikować z jakąś grupą, co rozwijać własną tożsamość poprzez daną grupę. Rozumieć wspólny cel jako dobro własne i tak postępować. Nie jest to żaden egoizm, lecz odpowiedź na wymóg chwili. Więc: człowiek musi sam dbać o własne zdrowie w jak najpełniejszym zakresie, to znaczy, nie powinien pić alkoholu i palić papierosów - jako pierwsze. Powinien człowiek przejmować pełna odpowiedzialność za własne czyny nie szukając obiektów zastępczych jako chłopca do bicia za własne klęski. Powinien człowiek mieć porządek w swoim bezpośrednim otoczeniu - ale nie mam tu na myśli protestanckiego bycia niewolnikiem każdego okruszka i każdej kropli wody na zlewozmywaku. Rozsądek to rzecz obecnie niezbędna. Powinien człowiek starać się rozumieć własne postępowanie, rozumieć pobudki, jakimi się kieruje i rozumieć skutki własnego działania. Jednym słowem, gdy człowiek jest panem samego siebie, to nie może być niewolnikiem kogokolwiek.
  Ludzie praktycznie oczekują, że ktoś zupełnie obcy będzie dbał o ich dobro bardziej niż oni sami o siebie. Jest to błędna koncepcja i mści się na ludziach tym, że byle kto może nimi rządzić.
  Propagowane jest lenistwo i chciwość mająca swoje odbicie w nadmiernym gromadzeniu dóbr materialnych. Każdy chce pracować jak najmniej i mieć jak najwięcej.
  To jest obłęd.
  Do pionu przywróci ludzi sensowna praca własnymi rękami na własne potrzeby - a także rodziny czy znajomych. Kiedyś ludzie wzmacniali więzi wymieniając się pracą, to znaczy, wyświadczając sobie wzajemnie bezpłatne usługi. Obecnie wszystko przeliczane jest na pieniądze i absurd ten posunął się już tak daleko, że ludzie sami dla siebie nawet nie chcą prać czy prasować, ale szukają kogoś, kto jest w trudnej sytuacji i chcą go wykorzystać "dając mu zarobić".
  Przez takie podejście człowiek zrobił się ułomny nie tylko fizycznie ale też głównie umysłowo. Po prostu ktoś, kto nie zna się na niczym jest łatwym łupem dla każdego cwaniaka. I tym sposobem społeczeństwo jest zbiorowiskiem cwaniaków wykorzystujących się nawzajem.
  Trzeba wrócić do dobrych tradycji sąsiedzkich, do bezinteresowności i praktykowania uczynności, wyświadczania przysług.
  Lat temu z piętnaście dowoziłam dziecko do szkoły. Siedem kilometrów. Zdarzyło się parę razy, że zabrałam inne dzieci też z tej samej szkoły po drodze. I co się okazało? Najpierw rodzice chcieli mi zapłacić. Pytam: ile? przecież sama jadę i biorę inne dzieci przy okazji. Nie kosztuje mnie to nic. Na co usłyszałam odpowiedź, że jednak samochód pali więcej benzyny. Ile więcej? trzydzieści groszy??? Nie chciałam żadnych pieniędzy, bo i jak? Zimno, deszcz, to zabrałam kolegę mojego dziecka po drodze. Ale to ludziom nastawionym na materializm nie mieści się w głowie. Oni nie chcą być nic winni nikomu, żeby nie musieć wchodzić w zwykłe, międzyludzkie związki polegające na wzajemnej wymianie przysług.
  Może komuś wydaje się to niemożliwe, ale ja mam jeszcze w uszach głos sąsiadki wołającej do innej sąsiadki tak: pani Zosiu, kartofle mam na płycie, pani skoczy za kwadrans i je zestawi na bok; muszę skoczyć do kiosku. Czyli, mieszkanie było otwarte, kartofle się gotowały i sąsiadka mogła wejść i je zdjąć z ognia. Jakże to proste ale dziś zupełnie niemożliwe!
  Człowiek, chce czy nie, musi nawiązać do swoich ludzkich korzeni. By mógł to człowiek zrobić, musi ten człowiek najpierw sam się zdefiniować - sam wobec siebie, by móc nawiązywać prawidłowe relacje z innymi ludźmi.
  Żeby naprawić obecną sytuację, każdy musi tą pracę wykonać nad sobą. Wszystko inne to kładzenie płatków złota na ropiejącą ranę.
  To nie rząd i nie partie są odpowiedzialne za obecną sytuację, ale odpowiedzialni są sami ludzie. Jeżeli oni sami nie naprawią nic we własnym zakresie, wokół siebie, to jaki ma sens nawoływać do zorganizowania jakiejś cudownej dyktatury, która rzekomo to za ludzi zrobi?
  PRL miał być krajem ogólnej szczęśliwości. Dlaczego nie był? Czy za mało władzy miały samorządy? Nie, miały one władzy więcej, niż obecne są sobie choćby w stanie wyobrazić. Taka gmina miała pod sobą "własne" firmy od budowy dróg, od porządkowania miasta, miała własne środki z podatków na opiekę socjalną i finansowanie obiektów użyteczności publicznej. Obecnie urząd gminy nie ma nic, może tylko składać wnioski o dotacje i organizować "przetargi" na wszystko. A co to jest taki przetarg? Otóż, wygrywa ten, kto obiecuje najwięcej za najmniejsze pieniądze. Jak jest możliwe wykonać coś tak tanio? A no, po prostu miejscowym ludziom - wpędzonym w nędzę i sytuację bez wyjścia - oferuje się "pracę" i oni odwalają robotę, bo nie mają za to nawet tyle pieniędzy, by móc się fizycznie zregenerować. Ot, i cała tajemnica "tanich przetargów".
  Jak by tego jednak nie odwracał, błąd jest w człowieku. Zakłócone są struktury życia społecznego i ludzie się od siebie odizolowali.
  Za PRLu w każdym bloku była świetlica, dostępna dla każdego. Można było tam choćby zostawić dziecko pod opieką sąsiadki i iść załatwiać np. urzędowe sprawy. A potem w ramach rewanżu pilnować dziecko sąsiadki. Teraz nie wolno zostawić dziecka samego w domu, bo urząd dziecko rodzicom odbierze. Nie ma świetlicy w bloku, nie ma możliwości zostawienia dziecka w przedszkolu czy choćby w szkolnej świetlicy na popołudnie.
  Co da więc wybieranie jakiejś partii, jeżeli zasięg wpływów partii jest minimalny? Co może praktycznie takie PO? Może oddać szkopom nasz kraj. Ale nie może sprawić, by ludzie byli szczęśliwi.

  Wciąż ktoś tam wspomina coś o jakiejś "cywilizacji łacińskiej", czyli o absolutnej władzy kościoła katolickiego nad świeckim państwem. Nasz upadek rozpoczął się w momencie przymuszania nas do przyłączenia się do tej "łacińskiej cywilizacji" i trwa to do dziś. Cywilizacje w prawdziwym znaczeniu tego słowa istniały przed powstaniem tej "łacińskiej", bowiem ta akurat zniszczyła każdą poprzednią w najbrutalniejszy sposób i zepchnęła ludzi w ciemność nierozumienia istoty życia i Boga. Czego dowody mamy dziś. Jest w szkołach przymusowa religia i jest, czy może będzie dopiero przymusowa nauka masturbacji i odbierania niewinnym dzieciom ich tożsamości jako niezależnym indywiduom. Nie było w szkołach religii, nie było nauki o masturbacji. I jak można tu mówić o "łacińskiej cywilizacji"? Przecież ona odgradza człowieka od jego rozwoju i czyni z niego niewolnika realizującego pomysły grupki ludzi.
  Jeżeli ludzie zerwą więzy krępujące ich indywidualnie, to sytuacja kolektywna naprawi się natychmiast. Ale nikt nie jest w stanie zerwać tych pęt będąc w pozycji na klęczkach i bijąc się w piersi "moja wina". Należy zrozumieć własne postępowanie, by móc rozumieć postępowanie innych ludzi.
  No to na koniec jeszcze chińska? sentencja:
  uważaj na swoje myśli, stają się słowami
  uważaj na swoje słowa, stają się czynami
  uważaj na swoje czyny, stają się nawykami
  uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem
  uważaj na swój charakter: on staje się twoim losem!
 • @brusek 14:26:33
  Ok
  hehehe

  "20 вересня 2014, 12:37 АТО на Сході"

  Daj ten stary link to się z nich trochę pośmiejemy.
  Pozdrawiam
 • @libero 14:08:43
  Spytaj tych którzy ją tworzyli. Ja także bym to samo chciał.
 • brusek
  Patroszenko skarży się, że ONZ nie istnieje. Nie istnieje dla ukrainy, której dla ONZ nie ma! Chyba to od Banki Moona ponownie usłyszał stad jego skowyt.
 • @brusek
  Poroszenko w CNN: Rada Bezpieczeństwa ONZ już nie działa! Mamy specjalny status, specjalną amerykańską ekipę ekspertów z zakresu wojskowości, obronności i jestem usatysfakcjonowany tym, co osiągnąłem rozmowach z rządem USA - powiedział w wywiadzie dla stacji CNN prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w piątkowy wieczór. 24 godziny wcześniej w Kongresie, poprosił o dostarczenie sprzętu do walki z Rosją, czego Amerykanie po raz trzeci w ostatnich miesiącach mu odmówili.!!! http://www.tvn24.pl/poroszenko-w-cnn-rada-bezpieczenstwa-onz-juz-nie-dziala,470065,s.html
 • @yanato 13:44:57 Masz rację
  ale pytasz, na jaką partię głosować, to ci podałem. Natomiast KNP ma szansę być partią z dużym wpływem na stanowienie prawa, bo to ich interesuje, a jako członkowie koalicji mogą blokować kretyńskie ruchy główniej partii wchodzącej Niemcom lub Amerykanom w zadki.
 • @Kula Lis 62 13:52:07 To niemożliwe
  Nie ma partii na świecie, a nie tylko w Polsce, zinfiltrowanej bardziej niż PO oraz PiS. Dlatego KNP może i jest zinfiltrowana ale o wiele mniej niż dotychczasowe znajdujące się w sejmie.

  JKM dzisiaj mówi to samo, co mówił 20 lat temu, trudno to uznać za zinfiltrowanie.
 • @szczurobronny 14:50:03
  Ty o tym dobrze.
  A ja dalej podali dla równowagi jakie to z nich bojcy
  "За минулу добу на Сході загинув один військовий - РНБО
  20 вересня 2014, 15:31Суспільство"
  "teroryści' zabili jednego wojskowego, i siedmiu ranili . W tytule w ciągu ostatniej doby, a w tekście "w ciągu kilku ostatnich dni" nic nie rozumiem.
  http://www.5.ua/ukrajina/suspilstvo/item/394199-za-mynulu-dobu-na-skhodi-zahynuv-odyn-viiskovyi-rnbo

  Oni zabili 20, a u nich tylko 8, w tym jeden zabity.
 • @re1 15:04:09
  Ale chyba źle tłumaczę "загинув" czyli po naszmu zdezerterował?:)
 • @nana 14:30:05
  1000/1000
  Dzieki.
  Nareszcie jestes. Wczoraj Cie tu zabraklo.
  PZDR
 • @brusek
  Patroszenko dostał w Waszyngtonie czarną polewkę, podobnie jak wcześniej w Brukseli. Trwająca od roku gra Ukrainą przez Zachód, którego istotnym pionkiem, obrywającym najwięcej po Kijowie, była Polska, dobiega końca. W ciągu roku Ukraińcy zdążyli stracić Krym, Donieck i Ługańsk. W Unii nigdy nie będą, USA żadnych gwarancji im nie dadzą, a ofensywa postępuje.
 • Jacy moralizatorzy - taka moralność!
  Ukrainiec Maleńczuk demaskuje głębię polskiej duszy - "Polacy są tak naprawdę faszystami. Fascynuje mnie zło przeciętnego katolika. W głębi duszy takiego katolika widzę hitlerowską swastę - ocenia Maleńczuk. - Ile jest antysemityzmu w przeciętnym Polaku? Mam na myśli religijnego normalsa. Kogoś, kogo przyłapuje się w końcu na posiadaniu pornografii dziecięcej, a on od 30 lat prowadzi rodzinę zastępczą i wychował nie wiadomo ile pokoleń."
  Coś marnie u nas z autorytetami skoro już nawet trzeciorzędni szansoniści mają głos w opluwaniu wszystkiego co Polskie!

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/malenczuk-fascynuje-mnie-zlo-przecietnego-katolika/n314y
 • @brusek 14:26:33
  Awantura w kijowskim ratuszu

  18 września 2014

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/awantura-w-kijowskim-ratuszu-video

  Do kłótni doszło wkrótce po odśpiewaniu hymnu Ukrainy. Radni nacjonalistycznej „Swobody” śpiewali bowiem nieoficjalną wersję hymnu, w której mowa jest o Ukrainie od Donu do polskiego Sanu.

  Po odśpiewaniu hymnu uwagę radnym „Swobody” zwrócił ich kolega z partii „UDAR-Solidarność” Wadym Onofrijczuk. W odpowiedzi na to do walki poderwał się radny z Partii Radykalnej, który chciał zastosować wobec Onofrijczuka argument pięści. Mer Kijowa usiłował uspokoić sytuację przerywając obrady na 10 minut, ale także po przerwie Onofrijczuk musiał być ochraniany przed klubem radnych Partii Radykalnej, który nie zrezygnował z prób ręcznego tłumaczenia swojego stanowiska.

  Skreślona z oficjalnej wersji hymnu zwrotka brzmi:

  Staniemy bracia do krwawego boju od Sanu do Donu,

  Panować w domu ojców nie damy nikomu.

  Czarne Morze się uśmiechnie, dziad Dniepr rozraduje,

  W naszej Ukrainie dola się odmieni.

  Radni Partii Radykalnej śpiewali ją już na obradach Rady Kijowa w lipcu.
 • @brusek
  Zachód wystawił Ukrainę – A Kiedy Do Wiatru Wystawią Polskę?
 • @szczurobronny 15:13:47
  To ukraiński.
  Chyba z bardziej wiarygodnego źródła.

  20 сентября | 14:32 http://vesti.ua/donbass/70232-ukrainskie-voennye-popali-v-novyj-kotel-pod-debalcevo

  [Ukraińscy żołnierze otoczeni z czterech stron przez czołgi, zestawy "Grad" i artylerię. "Pod Debalcevo kocioł. Nasi ludzie w okrążeniu, ostrzeliwani. Był rozkaz dowództwa, aby utrzymać pozycję, ale nie ma ciężkiego sprzętu. Dowództwo na skraju załamania"- powiedział w oświadczeniu.

  Później, informacje o ostrzeliwaniu sił ATO potwierdził dowódca 11 batalionu Rusi Kijowskiej Алкусей Савич, donosi kanał 5.]
 • @szczurobronny 15:30:58
  szczurowaty skad ty sie tu wzioles i czemy trolujesz cale forum ?
 • @szczurobronny 15:30:58
  To całkiem celowa polityka. Tylko patrzeć jak nasi oligarchowie zaczną powoływać własne bataliony karne do "uspokojenia" rolników Zamojszczyzny którzy uniemożliwiają odwierty łupkowe na swoim terenie.
  Na przykład taki SSKulczykbatalion mógłby skutecznie bronić interesów tu, na miejscu, ale można go użyć także na Ukrainie.
 • @Zbyszek Stell 15:44:51
  Na przykład taki SSKulczykbatalion mógłby skutecznie bronić interesów tu, na miejscu, ale można go użyć także na Ukrainie.

  A kto właściwie finansuje polskich najemników na Ukrainie? Ukraińcy, którzy groszem nie śmierdzą, może Amerykanie, czy jednak ktoś taki jak KulczykOloKwaśniewski&spółka?
 • skrót sobotni
  O donieckim, tajnym zakładzie remontowym.. Tekst i film (nie wiem czy tego już "u nas" nie było, aby?)
  http://politikus.ru/events/30440-sekretnyy-zavod-v-donbasse-izgotavlivaet-oruzhie-dlya-opolchencev.html
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BAa_Jv3YE20

  Ta "tajna fabryka" to prawdopodobnie "Donieckgormasz" - firma która do tej pory produkowała maszyny górnicze... Własnie wyremontowali dwa BMP-2
  http://politikus.ru/events/30417-doneckgormash-otremontiroval-tri-bmp-2.html


  Amerykańska blondynka. Serial. Dziś odcinek 23157
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SHO_A3kk5v4

  O tym jak Ukraina staje się Somalią Europy... Do czytania.
  http://politikus.ru/articles/30334-kak-ukrainu-prevraschayut-v-evropeyskoe-somali.html

  Krótki tekst o zbombardowaniu Toczkami-U zakładu nr 107, czyli zakładów chemicznych w Doniecku gdzie produkuje sie amunicję
  Plus film, który juz był...
  http://politikus.ru/events/30431-ukrainskaya-armiya-nanesla-udar-po-voennomu-zavodu-v-donecke.html

  Jeszcze jeden tekst i chyba te same filmy. Podaja że wybuchło 12 ton hexogenu który słuzył do produkcji materiałów wybuchowych dla górnictwa
  http://rusvesna.su/news/1411203229

  Kolejny tekst - mówi o wielkim szczęściu że nie wybuchły materiały do produkcji zapalników - czego jest - 2,5 TYSIĄCA TON!!!!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1849750.html

  O "pskowskich pułkach" - bo jak zauwazyliście te mityczne "ruskie" w Noworosji zawsze sa z Pskowa...
  http://politikus.ru/articles/30318-pskovsko-desantnyy-sindrom-ili-chush-v-politike.html

  Wywiad z Ministrem Obrony DNR - film
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dFzpqYnBqec

  Troche wczorajsza informacja o walkach w rejonie "lotniskowca"
  http://www.regnum.ru/news/polit/1849390.html

  O jednym wielokrotnym mordercy - nie na temat w zasadzie, ale ciekawe że syn jego ocenia tatausia, że był okej. Był zwykłym, spokojnym ukriańskim nacjonalistą... Strach sie bac co potrafią "niespokojni ukraińscy nacjonalistyczni" tatusiowie...
  http://politikus.ru/articles/30306-syn-chikatilo-papa-ne-ubiyca-a-ukrainskiy-nacionalist.html

  Z cyklu - "zrób to sam" - czyli jak przeżyc zimę na Ukrainie...
  http://politikus.ru/events/30300-v-harkove-delo-kerosin-i-v-sumah-tozhe.html

  MH17 - Bundestag jakies sensacje zapodaje?
  http://politikus.ru/events/30288-bundestag-obnarodoval-sensacionnye-dannye-o-katastrofe-boinga-777.html

  Posłowie Rad Republik ocenili mińskie porozumienie jako nie do przyjęcia!
  http://politikus.ru/events/30430-deputaty-verhovnyh-sovetov-dnr-i-lnr-polozheniya-minskogo-memoranduma-nepriemlemy.html

  Krótko o gazie. Trochę procentów, ale nie ile gazu w gazie ale o ile corocznie w UE rosnie zapotrzebowanie od Gazpromu
  http://politikus.ru/events/30419-dolya-rossiyskogo-gaza-v-importe-es-po-itogam-2014-goda-prevysit-64.html

  Równie krótko o pochówkach w Dniepropietrowsku, w którym masowo chowają poległych zołnierzy - dla niepoznaki że tyle ich jest - w specjalnych wykopach
  http://rusvesna.su/news/1411214951

  Ministerstwo Obrony Ukrów oświadczyło że nie ma środków na "nową technikę" w zwiazku z czym wyremontuje sie 12 tysięcy tego co stoi na złomowiskach. Ale to tez jest niezwykle kosztowne!
  http://rusvesna.su/news/1411214812

  Ukraińskie media znów donosza o kotle debalcewskim gdzie gotuje się między innymi batalion "Kijowska Ruś". Wczesniej media donosiły że wojsko to nie zostanie okrążone jak pod Iłowajskiem. Wysłano ich tam bez żadnej "techniki" bo ta na razie jest żżerana rdzą pod Charkowem...
  http://rusvesna.su/news/1411212638

  Mistrz świata i Europy w karate opisuje że jak go odwieźli od oprawców Prawego Sektora do "humanitarnego" SBU na dalsze śledztwo to przypominał kawałek mięsa... Czyli do poczytania dla ewentualnej komisji śledczej polskiego parlamentu - a przyszłych oskarżonych to dobrze znamy...
  http://rusvesna.su/news/1411211554

  Na koniec o naszym Prezydencie który nam chluby nie przynosi i w zasadzie to nie wiadomo kogo teraz reprezentuje?
  http://svpressa.ru/politic/article/98644/
 • @szczurobronny 16:05:22
  "Połączą siły i tak naprawdę może być już niedługo."

  A Sienkiewicz ze swoim OTHAGO i innymi spółkami? Czas już o tym mówić głośno, bo wkrótce i w Polsce pojawią się bojówki ze znakami runicznymi na rękawach!
 • @brusek 16:09:11
  PS
  Zapomniałem - nowa mapa
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/4785/4785_original.jpg
 • @szczurobronny 15:00:22
  "Pamiętaj Rosja to twój wróg, USA i Niemcy to przyjaciele"

  - a otóż nie! każdy człowiek ma niezbywalne, ludzkie prawo przyjaciół sam sobie wybierać. Ja na przyjaciela wybieram Rosję. Z Niemcami mogę utrzymywać stosunki poprawne, ponieważ mamy wspólną granicę. Natomiast ussa jest mi obojętne (mam tam bliską rodzinę, więc w tej części obojętne nie jest) i nawet sobie już dawno postanowiłam, że pojadę do Ameryki Północnej dopiero wtedy, gdy Indianie będą mogli wystawić mi wizę wjazdową.
  Co do Polaków, to przecież nie każdy z polskim dowodem osobistym jest Polakiem.
  Na pewno mogę powiedzieć, że ci z polskimi paszportami zabijający ludzi na Ukrainie według mnie Polakami nie są i nie działają w interesie Polski, czyli w moim też nie. Są to natomiast moim zdaniem uzurpatorzy chcący wciągnąć Polskę do wojny ze Słowianami. Marionetki na pasku demonów dążący do wywołania następnej wojny światowej.

  Szanowni Panowie, dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam!
 • @brusek 14:26:33
  Ukraina: Państwo zdalnie sterowane

  Posted by Marucha w dniu 2014-09-18 (czwartek)

  Według najnowszych doniesień, głównym powodem dla którego Kijów zgodził się na „zawieszenie broni” była presja wywarta przez szefostwo Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), uzależniającego przyznanie kredytu od podpisania rozejmu.

  W liście szefowej MFW, Christine Lagarde do ukraińskiego premiera odnosi się ona do problemu dodruku pieniędzy przez kijowski rząd:

  „Jesteśmy poważnie zaniepokojeni dodrukiem pieniędzy przez Bank Centralny, gdyż jest to niezgodne z wymogami rynku. Krok ten nie tylko wywołuje inflację w kraju, ale również podważa współpracę handlową pomiędzy Ukrainą, a UE.”

  Anton Heraszczenko, doradca ministra ukraińskiego MSW, Arsena Awakowa, na swoim profilu na Facebooku napisał, że porozumienie o zawieszeniu broni podpisane ostatnio w Mińsku zostało wymuszone przez władze unijne, które tym warunkowały udzielenie pomocy finansowej dla Ukrainy.

  „Ten krok wynika z naszej słabości w kategorii wojskowej i technicznej. Na Ukrainie nie jest produkowana ani amunicja, ani pociski oraz rakiety do wielu typów wyrzutni, nasze zaś samoloty w 95% są tylko przedmiotami, bo nie jesteśmy w stanie ich naprawić” – http://xportal.pl/wp-content/uploads/2014/09/9419363ba77a29e21fa454bc02221353.jpg Przynajmniej ukraińskie MSW przyznało, że Ukraina to zadupie pod względem militarnym. Zapomnieli tylko dodać, że ten niemiecki bufor z uzbrojenia okradali ci sami oligarchowie, którzy teraz zawiadują żydobanderowcem Awakowem. Polska już jest żydogermanskim tworem, taka kolonia pruska pod zarządem żydów, praktycznie od dziesięcioleci. Tylko nie wszyscy się jeszcze zorientowali albo udają, że jest inaczej.
 • @brusek Ukraina straszy Zachód mityczną bombą jądrową
  Głos Rosji

  Zachód odmawia dostawy broni na Ukrainę, pomimo emocjonalnych apeli ze strony najwyższych dostojników państwowych, którzy nie chcą prowadzić negocjacji z południowym wschodem kraju. Na tle braku jasnych inicjatyw dyplomatycznych w Kijowie zaczęto mówić o możliwości posiadania własnej broni jądrowej.

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w trakcie jednodniowej wizyty w Waszyngtonie potrafił zapewnić sobie zgodę Stanów Zjednoczonych na udzielenie dla jego kraju dodatkowej pomocy politycznej, gospodarczej i wojskowej, ale nie obietnicy udostępnienia amerykańskiej broni. W pełni zrozumiałe stają się mgliste aluzje wielu ukraińskich urzędników co do prawdopodobieństwa rezygnacji kraju ze statusu niejądrowego. Na przykład, szef ministerstwa obrony Ukrainy Walerij Hełetej oświadczył niedawno, że Kijów „zmuszony będzie” do ponownego rozważenia kwestii zrewidowania statusu niejądrowego, jeśli Zachód nie poprze jego wysiłków w zakresie „obrony przed Rosją”. Z kolei partia „Swoboda” latem tego roku zarejestrowała w Radzie Najwyższej projekt ustawy, w którym mowa jest o tym, że Ukraina może stać się mocarstwem jądrowym. Zdaniem ekspertów Kijów szantażuje Zachód, usiłując zapewnić sobie całkowite poparcie dla swej polityki na południowym wschodzie kraju. Jednakże polityka „wykręcania rąk” nie pomoże Ukrainie w uzyskaniu czegokolwiek od Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO. Po pierwsze, Amerykanie sami świetnie potrafią wykręcać ręce innym. Po drugie, cena Ukrainy jądrowej jest zbyt wysoka dla Zachodu. Prezes Akademii Problemów Geopolitycznych Leonid Iwaszow powiedział w związku z tym:

  Aby Ukraina przystąpiła do opracowywania własnej bomby atomowej, trzeba najpierw zerwać szereg porozumień międzynarodowych: w pierwszej kolejności protokół z Lizbony, który ustalił status Ukrainy, Kazachstanu i Białorusi jako państw niejądrowych. Ta kwestia raczej nie zostanie rozstrzygnięta w interesie Ukrainy, gdyż Europejczycy, w tym Niemcy, będą zdecydowanie sprzeciwiać się temu. Z innej strony, Ukraina znajduje się obecnie w bardzo złej sytuacji finansowej i gospodarczej. Natomiast zbudowanie własnego potencjału jądrowego wymaga utworzenia nowych przedsiębiorstw, prowadzenia badań, organizacji stanowisk badawczych. Obecnie Ukrainę na to nie stać. Chodzi o to, że Amerykanie zezwolili na złożenie podobnego oświadczenia.

  W serwisach prasowych Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej i Organizacji do spraw Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie odmówiono jakichkolwiek komentarzy na temat wypowiedzi ministra obrony Ukrainy. Oświadczono jedynie, że zmiana statusu kraju w ramach Układu w sprawie nierozprzestrzeniania broni jądrowej wychodzi poza ramy kompetencji tych organizacji. Przy tym wysokie rangą źródło dyplomatyczne w Wiedniu poinformowało agencję informacyjną RIA Nowosti, że pomysł odnośnie zmiany statusu jądrowego Ukrainy, jeśli w ogóle może być omawiany, to tylko w duchu humorystycznym.

  Wicedyrektor Instytutu Stanów Zjednoczonych i Kanady Paweł Zołotariow powiedział:

  Zachód zdaje sobie sprawę z całej absurdalności tego oświadczenia, lecz nie będzie publicznie demaskować Kijowa. Najprawdopodobniej, opinia na temat oświadczenie ukraińskiego ministra zostanie wypowiedziana jedynie w kuluarach, lecz w sposób bardzo ostry. Odnośnie zamiarów, to dobrze, że zostały one ujawnione publicznie. Niech cały świat oceni poziom nieodpowiedzialności kijowskiego kierownictwa. Nie ulega wątpliwości, że ten krok wymierzony jest przeciwko Rosji. Jednak nie jest to żadna część składowa dobrze przemyślanej polityki państwowej. Zakładam, że broń jądrowa nigdy nie pojawi się na Ukrainie.

  Oświadczenia w sprawie broni jądrowej jedynie dyskredytują rząd ukraiński, który, jak można zakładać, powinien właśnie dążyć do wypracowania wizerunku odpowiedzialnej władzy, zdolnej nie tylko do rzucania w płomienie wojny kolejnych batalionów rezerwistów i pobrzękiwania mityczną szabelką w postaci bomby jądrowej, lecz również do prowadzenia konstruktywnego dialogu ze swymi oponentami.

  Świat, Ukraina, USA, broń jądrowa, konflikt, wizyta
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_09_19/Ukraina-straszy-Zachod-mityczna-bomba-jadrowa-1743/
 • @nana 14:30:05
  pod koniec poleciała Pani tak, jakby to pisał ktoś inny.

  Była religia w szkole, i nie było masturbacji, na lekcjach.

  Cywilizacja Łacińska to podstawy prawa i demokracji. Mogą się nie podobać, ale są lepsze od chaosu.

  A w sprawie dezintegracji społecznej ma Pani rację. Kapitalzm to bezwzględna konkurencja, czyli wyzysk. Zmusza nas, abyśmy byli wilkami i nikomu nie popuścili, bo on nam nie popuści.

  W tym kontekście, katolicyzm, dość swobodnie teraz pojmowany, i lansowany przez papieża, przypomina socjalizm i łagodzi obyczaje.
 • Mariupol. Niedawno.
  20 вересня 2014, 17:27
  http://www.5.ua/ukrajina/suspilstvo/item/394206-na-okolytsiakh-mariupolia-lunaiut-vybukhy
  "Z częstotliwością co pół godziny słychać eksplozje w pobliżu Mariupola. Za "5" kanałem informacje zgłoszone przez mieszkańców i żołnierzy, którzy są na służbie w punktach kontrolnych.

  Według nich, bojownicy ostrzeliwują z ciężkiej artylerii i systemów podejścia wschodniej i północno-wschodniej części miasta."
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 14:56:55 W socjalizmie pracujemy na urzędników za ochłapy
  Jakoś tak się dziwnie działo, że to z państw socjalistycznych ludzie uciekali do kapitalistycznych krwiopijców, a nie odwrotnie.

  To z państw socjalistycznych było trudno wyjechać do kapitalistycznych, a z państw kapitalistycznych mógł wyjechać każdy, kto chciał.

  Dlatego zdecydowanie wolę kapitalizm.
 • @Kula Lis 62 16:29:48
  "Odnośnie zamiarów, to dobrze, że zostały one ujawnione publicznie. Niech cały świat oceni poziom nieodpowiedzialności kijowskiego kierownictwa. Nie ulega wątpliwości, że ten krok wymierzony jest przeciwko Rosji."

  A weźmy pod uwagę i taki scenariusz, że amerykanie którzy prą do konfliktu zdają sobie sprawę, że Ukraina nie ma szans w bezpośredniej konfrontacji z armią rosyjską i chcą rozpętać ograniczony do kilku wybuchów konflikt nuklearny na obrzeżach Rosji... Skoro już poświęcili życie 300 ludzi w samolocie, kilkunastu tysięcy na ekspedycjach karnych, to i kilkadziesiąt tysięcy ofiar także może wchodzić w grę.
  USA grają nadal o światową dominację gospodarczą i polityczną, a ta im się wymyka, jest tylko kwestią cena jaką są skłonni zapłacić za storpedowanie alternatywnego systemu gospodarczego.
 • @Zbyszek Stell 17:02:26
  Chodzi o to że nawet ograniczona wojna nuklearna u granic Europy wywołałaby szok na świecie, zerwanie wszelkich kontaktów gospodarczych i izolację Rosji, a właśnie o to chodzi amerykanom!
 • @jazmig 17:00:22
  akurat "zabieranie paszportów" to był wymysł amerykański, i myśmy zmałpowali, jak wszystko, co złe.
 • @Zbyszek Stell 17:02:26
  prawdopodobnie amerykanie sami produkują bombę A na Ukrainie, aby eskplozja zostawiła ślady ruskiego materiału.
 • @Magia 17:24:16 *
  *
 • @Kula Lis 62 16:27:18
  "Posted by Marucha w dniu 2014-09-18 (czwartek)"

  A Marucha chociaż podał link do źródła tej informacji?

  http://adnovum.neon24.pl/post/112927,wojna-domowa-na-ukrainie-17-09-2014r-11-dzien-rozejmu

  Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL 16:58:50 między "była" i "była" jest różnica
  w początkowym PRLu, gdy religia w szkołach była, to ksiądz nie był wszechwładny w szkole, a papież w państwie polskim.
  Dlatego tamten czas to był czas wiary w Boga poprzez religię, a obecnie jest czas podporządkowania całego życia społecznego i edukacji kościołowi katolickiemu. Tak to napisałam, mając na względzie szerszy kontekst. Jak widzę, poczuł się Pan dotknięty moją wypowiedzią. Ja szanuję WIARĘ ludzi w Boga, natomiast nie zgadzam się na pędzenie ludzi niczym bydła według katolickich dogmatów. To jest przecież widoczna różnica.
  Kapitalizm to katolicyzm. Socjalizm to tolerancja dla rożnych wyznań. A katolicyzm realizuje się przez kapitalizm. Wszędzie i zawsze. A przed kapitalizmem katolicyzm realizował się przez niewolnictwo, wyzysk kolonialny i pańszczyznę. Socjalizm wyzwolił ludzi spod panowania kościoła katolickiego i ludzie mogli dobrowolnie praktykować tą religię albo i jej nie praktykować. Państwo socjalistyczne chroniło obywateli przed naciskami ze strony kleru. Dlatego socjalizm był wrogiem dla katolicyzmu i został podstępnie ludziom odebrany i zostali oni wciśnięci przemocą w kapitalizm i przymuszeni do uznania katolicyzmu za religię państwową i to nadrzędną nad państwem.
  Nigdy i nigdzie katolicyzm nie złagodził żadnych obyczajów.
  Chrześcijaństwo tak, bo Jezus ustanowił podstawy złagodzenia obyczajów przez wybaczanie. Ale tak zapiekłej i bezwzględnej religii o tak dużym zasięgu jak katolicyzm to nie ma raczej nigdzie.
  Chrześcijanie to wyznawcy nauk Jezusa.
  Natomiast katolicy to wyznawcy dogmatów kościoła katolickiego posługującego się Jezusem. Dlaczego w kościołach katolickich nie ma figury Jezusa na szczycie góry, gdy wygłasza On swoje Nauki? Bo wówczas znaczyło by, że Jezus jest wielki.
  Przedstawienie sponiewieranego Jezusa na krzyżu ma przecież wyraźne znaczenie. Ludzie to widzą i nie chcą tego zrozumieć. Dlaczego papież nie przedstawia się "wiernym" przybity gwoździami do krzyża, lecz siedzi na złotym tronie ubrany w złote szaty? W kontekście Jezusa nagiego i ukrzyżowanego wiszącego w każdym kościele papież prezentuje się jako ktoś ponad Jezusem. Ale ludzie są zaślepieni i nie widzą prostych faktów. To figura Jezusa powinna być w każdym kościele ustawiona na złotym tronie, a nie być przedstawiana jako Syn Boży, który może być sponiewierany przez człowieka. Co to bowiem za Syn Boży i co to za Bóg, jeżeli człowiek ustawia się wysoko ponad Nim? Tu też działa zasada odwróconych wartości i ludziom trudno się z tym zorientować. Oszustwo jest ewidentne.
  Jezus głosił konieczność czystości duchowej i cielesnej.
  Jak ma się do tego nauczanie masturbacji w szkołach, w których nauczana jest też religia oparta rzekomo na Naukach Jezusa?
  Chronienie czystości i niewinności dzieci powinno być czymś oczywistym, by nie narażać tych młodych istot na piekło w życiu późniejszym.

  Wiem, wiem, Fretka nie chce by pisać o czymś innym, tylko front, czołgi i trupy. Ale ja nie mogę o tym pisać, bo rani mnie to wewnętrznie.

  Są dowody na to, iż dzieci molestowane seksualnie w dzieciństwie nie są zdolne do życia rodzinnego w sensie takim, że mają jednego partnera na całe życie i preferują czystość cielesną i duchową w takim związku.
  Nauka tak małych dzieci praktyk seksualnych to jawne molestowanie ich młodych ciał przez osoby postronne. Jest coś takiego jak sfera intymna i każdy normalny człowiek chroni ją przed obcymi.
  Narażanie dzieci w szkołach, by otworzyły swoją sferę intymną dla obcych i by ich sfera intymna była nieskrępowanym tematem do dyskusji wypaczy psychikę tych dzieci i pozbawi je subtelności odczuwani związków seksualnych. Które z wydarzeń spontanicznych staną się rutyną pornograficzną bez możliwości zaspokojenia popędu, czyli dzieci będą początkowo ofiarami, a potem inicjatorami zboczeń.
  Nauka anatomii na lekcjach biologii była wystarczająca. Każde dziecko mogło po swojemu skonfrontować się w własnym ciałem i własną biologią, i nie było narażona na obnażanie się publiczne ze swojej intymności.

  Nie było do mnie podobne? Cóż, w życiu każdego człowieka są chwile, gdy nie jest on sam do siebie podobny - jak to powiedział pewien pasażer przyłapany w autobusie z biletem miesięcznym kolegi.
 • @szczurobronny 17:48:16
  No to OK!

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:29:08
  Wiekszosc z nas zyczy Noworosjanom spelnienia ich oczekiwan.

  Czy u nas byloby mozliwe cos takiego? Czy taki ustroj znalazlby poparcie w Polsce?
  A tu na blogu?
  Obawiam sie ze nie, a moze jednak?
  Art. 4 Konstytucji, niezbedna "drobna" ale istotna korekta przepisow wykonawczych- tu jest pies pogrzebany.
  Nie wiem jak moznaby wymusic na Sejmie. Duda byl pod Sejmem wraz z zwiazkowcami(podobno 30tys.) z podpisanymi listami o referendum o emerytury od 67 i na godzine przed glosowaniem zwinal "majdan". A mozna bylo wejsc do Sejmu...Pamietacie? Podpisane listy trafily po raz kolejny na smietnik. Decydowano o referendum, a dyskusja publiczna toczyla sie o 67..taki myk, wybieg. Malo kto sie zorientowal.
 • @nana 17:49:19
  Bardzo mądre i odważne słowa, Nana, dzieki..


  Специальный корреспондент.
  Opolczeńcy, publicysta izraelski, Żyrynowski, Zelezniak, poseł z Rady Wierchownej... +
  dokumantalny film o"razwiedzykach opolczencach"... + publicznosc...


  http://www.youtube.com/watch?v=40YVsRr7jzY&list=UUDpyVf2Yi479EVuMSdtMjdA
 • @AdNovum 17:43:25
  Ciekawe porównanie mapek kotłów - oficjalna i powstańcza.
  http://cdn.ruvr.ru/data/2014/08/29/11/kotli_pol.jpg
 • @emgie 17:57:24
  Duda to tzw. kontrolowana opozycja, a "solidarność" jako związek zawodowy o PRAWICOWEJ ideologii jest schizofrenią samą w sobie. To tak jakby mordercy i bandyci stworzyli związek poszkodowanych przez przestępców.
 • Cos pierdyknelo w Doniecku
  To z lotniska?
  https://www.youtube.com/watch?v=d8inClXYY50

  Coraz wiecej hiobowych (dla banderowcow) wiesci z Europy:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gwaltowny-protest-rolnikow-w-bretanii/50x78

  Pozdrawiam!
 • @Magia 17:24:16
  Dobre!
 • @fretka 18:10:53
  ... a jednak podróże w czasie są możliwe ! :) Einstein się mylił !
  A mówiąc bardziej poważnie - tak to właśnie jest kiedy ktoś kłamie szybciej niż myśli.
 • @AdNovum 17:43:25
  Podał, pozdrawiam.
 • PAP pisze o Kijowskich funkcjonariuszach
  Ciekawy artykuł na PAP o funkcjonariuszach Kijowskiej junty:

  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=180123&data=&status=biezace&_CheckSum=489510039
 • @szczurobronny 16:20:11
  Bundestag i kwestia MH17

  http://www.jungewelt.de/downloads/mh17.pdf
 • @AdNovum 17:43:25
  Kilka dni temu podawałem źródło - to znaczy fakt druku grzywny i to że MWF to zauwazył i zapowiedział że kolejne transze obiecanej pomocy bedą zmniejszane...
  Czy to jest powodem do nagłej chęci "rozmwaiania" z powstańcami tego nie wiem...
 • Przypominam przedstawicielowi Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy, Wołodymyrowi Polowyjowi
  Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy, Wołodymyr Polowyj:
  ,,Kolumna pojazdów przekroczyła granicę z Rosją w ukraińskiej miejscowości Izwaryne. - Ten punkt nie znajduje się pod kontrolą ukraińskich służb granicznych. Nie ma tam naszych funkcjonariuszy. Strona rosyjska łamie normy prawa międzynarodowego i narusza suwerenność Ukrainy, samodzielnie wyznaczając zawartość ładunków, które przekraczają granicę – powiedział Polowyj.''
  TU JEDNAK COŚ Z TEGO MIĘDZYNARODOWEGO PRAWA...czyżby ten Wołodymyr Polowyj go i poniższego oświadczenia nie znał? wątpię.
  Oświadczenie ONZ – państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było!!!!!.
  7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie.
  Do porządku obrad na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia konfliktu między dwoma państwami. W rezultacie uzgodniono następujący wniosek: Ukraina nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. Także z Polską, oraz krajami ościennymi w tym z Węgrami, Rumunią. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa.
  Z tego powodu możemy uważać, że żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy nie było i nie może być. Zgodnie z umową z WNP, terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRR. Tak więc, nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach prawa międzynarodowego kraj ten po prostu nie ma oficjalnie zatwierdzonej granicy.
  W oparciu o fakt, że Rosja jest prawnym następcą ZSRR (co zostało potwierdzone decyzjami sądów międzynarodowych, dotyczących sporów o własności byłego ZSRR za granicą), terytorium, na którym znajduje się obecnie Republika Ukraina w granicach ZSRR (Małorosja i Noworosja), jest własnością Rosji. I nikt nie ma prawa dzisiaj dysponować tym terytorium bez zgody Rosji, prawnego posiadacza praw do tego terytorium.
  W istocie, obecnie Rosji wystarczy tylko złożyć oświadczenie o tym i ogłosić, że terytorium to jest terytorium Rosji, ostrzegając przy tym, że wszystko, co dzieje się na tym terytorium jest wewnętrzną sprawą Rosji. Każda interwencja będzie postrzegana jako działanie przeciwko Rosji. W rezultacie, można unieważnić wyniki wyborów z dnia 25 maja i robić dalej wszystko tak, jak zechce naród.!

  Według Memorandum Budapeszteńskiego i innych umów, Rosja zobowiązań nie może mieć, ponieważ nie ma granic. Nie ma (i nie było!) państwa Ukraina.

  Eksperci ustalili ciekawy wniosek w ramach prawa międzynarodowego: okazuje się, że po upadku Związku Radzieckiego, Ukraina nie raczyła przeprowadzić i zarejestrować należycie w ONZ demarkacji swoich granic jako państwa …

  Według granic pozostaje ona okręgiem administracyjnym w granicach ZSRR, zgodnie ze zwykła umową w ramach WNP, która nie ma mocy prawnej w ONZ.

  A ponieważ kraj nie ma oficjalnej granicy w ramach prawa międzynarodowego, to nie ma żadnych podstaw, aby mówić o jej naruszaniu. Również nie ma podstaw, aby mówić o separatyzmie, czyli wymuszonej zmianie konfiguracji granicy. Przecież zmienić coś, czego nie ma – nie można.
  === Dlaczego wszystkie polskie media, zarówno lewicowe, prawicowe i tzw. niezależne nawet nie raczyły zauważyć tego, na pewno ważnego, wydarzenia? Na żadnej stronie blogów w polskim Internecie nie ma nawet wzmianki o oświadczeniu Sekretarza Generalnego ONZ. Jedynie na stronie Piotra Beina ukazała się informacja o artykule Agencji Noworosji pt. „Państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było”.
  === Czyżby wszystkie polskie media chcą być posłuszni zakazowi rozprzestrzeniania tej informacji w mediach i Internecie, wydanemu na Ukrainie?
  I KTO TU ŁAMIE PRAWO MIĘDZYNARODOWE??? Dlaczego "polskie" "merdia", prasa i biskupi, księża milczą zaklęcie? bo nie wygodne? pytam.!!!!!
 • @brusek 18:31:51
  "Czy to jest powodem do nagłej chęci "rozmwaiania" z powstańcami tego nie wiem.."- jak też tego nie wiem i nawet nie widzę w obu tych faktach żadnego związku.

  Natomiast list szefa MFW dowodzi, że Ukraina utraciła resztki suwerenności i teraz o jej sprawach będą decydowali inni (podobnie rzecz oczywiście się ma w odniesieniu do "suwerennej" III RP)

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 18:04:55
  A jakie źródło pochodzenia jest obu tych map?

  Pozdrawiam.
 • @nana 17:49:19
  Pani wywód na temat katolicyzmu jest przewrotny, nie ma sensu wdawać się w jakąkolwiek polemikę.

  Jeśli natomiast chodzi o strefę "intymną" to nierówność w "uświadomieniu" jest co najmniej równie zła jak nierówność w dostępie do nauki.

  Można dykutować, w jakim stopniu uświadamiać dzieci w temacie życia płciowego, ale najważniejszym zadaniem jest niwelowanie istniejących różnic. Oba odchylenia prowadzą do charakteropatii.

  Tak naprawdę nikt nie wie, co wypacza psychikę dzieci. Znam ludzi u schyłku życia, wychowanych "bez praktyk seksualnych". Nie zaczęli w młodości, a później zbyt się "krępowali" zbliżenia i przez całe życie nigdy się nie odważyli. To jest dopiero okaleczenie - chyba gorsze niż fizyczna kastracja. W ich przypadku lepiej by było, gdy ktoś ich w młodości przymusił.
 • @szczurobronny 18:45:06
  "Się zaczyna:
  Z powodu sankcji w Francji kilkuset rolników puściło z dymem urząd skarbowy :)"

  I opowiadajcie o Francuzach co chcecie, dowcipy o pięciu biegach wstecznych, ale za to ich lubię :) Przed kilku laty rybacy wściekli za ograniczanie połowów wpadli do miasteczka i puścili z dymem ratusz. Teraz także potrafią zrobić zadymę jaksięmasz, wiedzą o co walczą! A u nas naród ogłupiały, każdy przestraszony, a jak gdzieś spalą oponę to wielka draka i kolegia karne dla sprawców! A o Francuzach opowiadają że ich godłem jest biała flaga. To co jest godłem Polski?
 • @szczurobronny 18:45:06
  http://regions.glowbi.net/manifestations-des-legumiers-a-morlaix-les-reactions/
 • @AdNovum 18:50:51
  Mapy są ze strony Głosu Rosji
  http://polish.ruvr.ru/
 • @szczurobronny 18:59:38
  "Mają jeszcze jaja u nas Lepper też miał to go zniesławili i ukatrupili."

  Moim zdaniem już dawno Polacy powinni rozkopywać drogi, podpalać lasy i rozkręcać tory! Ale większość nie chce, jedyna, najgłupsza z możliwych oznaka buntu to nie uczestniczenie w wyborach, co jest tylko władzy na rękę, bo oni się wybiorą , choćby w kilku!
 • @Zbyszek Stell 18:56:18
  5*
 • @novorussia fan 18:31:05
  Z tym, że partia LInke wcale nie jest taka pro-rosyjska i pro-noworosyjska,
  jak by się wydawać mogło...

  Tak samo zresztą, jak i cała "lewica" w Parlamencie Europejskim, która aktywnie wspierała Nazi_majdan, a w szczególności Zieloni niemieccy (Gruene 90) Sorosa.

  I - co najbardziej - smutne, NaziMAjdan popierały oficjalne
  "ugrupowania antwojenne" StWC, IALANA, Quakers, chyba też, o ile pamiętam
  Pax Christi (?) , itd
  (czyzby trockistowskie i okołowatykańskie ruchy pokojowe były finansowane przez NATO& WallStreet& City of London... ? :(

  NIe wiem...

  (Zieloni mają w Polsce przybudówkę www.krytykapolityczna.pl , gdzie czci sie banderowski reżim kijowski)
  Wojna w Nowoeuropie

  http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20140901/wojna-w-nowoeuropie
 • @Zbyszek Stell 18:56:18
  To jest podobna instytucja jak w Polsce KRUS.
  Ta którą spalili.
  To znaczy, że nasze mendia nie mówią prawdy o eksporcie żywności do Rosji,
  Każą nam wpierniczać jabłka, których zawsze miałem i mieliśmy dostatek.
  To jak uzależnieni są rolnicy fracuscy, czego ci z Bruessels nie żrą tych karczochów, może wyślemy linki do kancelarii redzisława wielkiego.
  A cena kilograma to 7 eur w supermarkecie, a rolnik ma 7 eurocentów, nie dziwię się, że się w..wili.
  Pozdrawiam
 • @Zbyszek Stell 19:07:40
  I o to chodzi najpierw rolników, a potem będziecie marchewkę uprawiać w piaskownicy przy blokach. Tylko nie dla każdego wystarczy:)

  Pozdrawiam
 • @novorussia fan 19:10:55
  A słyszałeś o czymś takim jak "kontrolowana opozycja" ?
 • @Zbyszek Stell 19:07:40
  Ja tez czekam i doczekac się nie mogę kiedy nasi rolnicy usypia górę wszystkiego co im teraz gnije przed Sejmem!

  PS
  Godne polecenia lektury:

  http://sophico21.blogspot.com/2014/09/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none.html

  Nie wiem czy juz nie było dziś?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25860
 • @novorussia fan 19:10:55
  vous ne comprenez pas,
  вы не понимаете,
  you do not understand
  [url=http://naforum.zapodaj.net/659598fa106e.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/659598fa106e.jpg[/img][/url]

  zielony-soros-FED
 • @mrdinozaur 19:04:19
  To chyba są nieaktualne.

  Pozdrawiam.
 • @novorussia fan 19:10:55
  "(czyzby trockistowskie i okołowatykańskie ruchy pokojowe były finansowane przez NATO& WallStreet& City of London... ? :(" - dobry trop.

  Pozdrawiam.
 • @re1 19:14:30
  "I o to chodzi najpierw rolników, a potem będziecie marchewkę uprawiać w piaskownicy przy blokach. Tylko nie dla każdego wystarczy:)"

  E tam! Nie chodzi o walkę z rolnikami tylko o sprzeciw wobec państwa, które nie dysponując sprawnym transportem nie może skutecznie rządzić w kraju!
  Nie przypadkiem największe inwestycje w Polsce /wspierane przez UE/ to jest budowa dróg, bo bez nich niemożliwa jest kolonizacja Polski!
 • @re1 19:12:19
  "....może wyślemy linki do kancelarii redzisława wielkiego."- a może do prezesa i jego świty?

  I dodatkowo do kilku innych, którzy aktywnie wspierali i nadal wpierają ten dziadowski majdan.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:40:45
  Brawo, brawo, brawo! Piękna akcja. W obecnych czasach wymaga niemałej
  odwagi cywilnej!

  A tu Francuzi "bez białych flag" :)
  lecz z rosyjskimi i noworosyjskimi, Paryż 6 lipca 2014

  http://www.redanalysis.org/wp-content/uploads/2014/07/French-protest-6-Julysc.jpg
 • @Zbyszek Stell 19:26:21
  Słuchaj jesteś tylko zastepcą, nie wszystko musisz rozumieć co Prezes prawi:)
  Pozdrawiam
 • @AdNovum 19:27:07
  Musiałbym sam do siebie:)
 • @AdNovum 19:22:54
  Nie w tym rzecz, czy mapki są aktualne. Nie o to mi chodziło, tylko o to co pokazuje jedna i druga strona jako stan na dzień X. Której stronie wierzyć? Ja bardziej wierzę w informacje powstańców niż Kijowa.
 • @novorussia fan 19:28:51
  Patrz Pan za rewolucji pognali Napoliona, a oni dalej ich lubią.
  To chyba jak z nami, tak lubimy tych co maja FED?
  Pozdrawiam
 • @nana 17:49:19
  Byłam świadkiem, jak na oddział położniczy w prowincjonalnym miasteczku trafiło przerażająco niewinne dziewczę. Twierdziło, że to niemożliwe, żeby było w ciąży, bo przecież nie ma jeszcze męża po czym, ku swemu ogromnemu zdumieniu, wydało na świat ślicznego noworodka.
  Niestety, nadmierna ochrona sfery intymnej sprzyja nadużyciom seksualnym. Kiedyś osłupiałam trafiając na informację, że 70% polskich kobiet przyznaje się do tego, że było ofiarami takowych.
 • @mrdinozaur 19:36:13
  Nie skończyłem pisać i mi "wysłało". Mapka jest z 29.08
 • @brusek 19:18:48
  PS czyli komentuję sam siebie!
  :)
  Na blogu Pani Zofii kolejny raz w oczy rzucił mi się apel w sprawie odwołania roku Polski w Rosji i roku Rosji w Polsce...
  Niedawno linkowałem informacje że podobne, wzajemne wydarzenia kulturalne odpowiednio rosyjsko-niemieckie oraz rosyjsko-brytyjskie trwają i mają się dobrze... Nikt nic nie zrywa, nie odwołuje koncertów...
  Tylko nas jakieś oszołomy pozbawiły dawki kultury...
  Dla Rosjan było to największe wydarzenie kuturalne (polskie) od czasów chyba Gierka...

  Jakiś miesiąc temu linkowałem w innym portalu wykaz artystów zakwalifikowanych do udziału w tym OGROMNYM przedsięwzięciu!

  Dziś zaglądam na stronę ministerstwa od "kultury" i widze że informacja znikneła...

  Ale jest jeszcze na stronie Instytutu Adama Mickiewicza - organizatora i koordynatora...

  Póki wykaz nie zniknie - to przynajmniej możecie sobie zobaczyć kto był zakwalifikowany do promocji Polski w Rosji!

  Niestety juz nigdzie nie ma podobnej listy z "tamtej" strony na naszych ministerialnych portalach...

  Przypominam że przygotowania do tego "roku kultur" trwały od 2012, wielomilionowe koszty, w części dotowane przez UE (ciekawe jak to zostanie rozwiązane?), tysiące polskich artystów, pisarzy naukowców przez kilka lat przygotowujących się do tego wydarzenia!

  http://iam.pl/pl/rosja-2015-promesa

  Wykaz tego czego Rosjanie nie zobaczą, nie usłyszą itd...

  http://iam.pl/sites/default/files/statyczne/rosja_2015-promesa_wyniki_naboru_i_etap.pdf
 • @re1 19:34:13
  "Słuchaj jesteś tylko zastepcą, nie wszystko musisz rozumieć co Prezes prawi:)
  Pozdrawiam"

  A co ja niby mam wspólnego z prezesem, który /moim zdaniem/ jest jedynie drugą łapą tego samego który grabi Polskę?
 • @Magia 19:40:51
  Jako młody głupiec "rozkręcałem tory i podpalałem lasy" w 1976 i potem w 1980-1981. I co teraz z tego mam?
  Tak zmajstrowano cichaczem ordynację, że teraz nawet dżuma, ebola, rak i skażenia nie wiele mogą pomóc.

  Pozdrawiam
 • @Magia 19:40:51
  "Naprawdę nie uczestniczenie w wyborach jest najgłupszą oznaką buntu? "

  Oczywiście! Nie uczestniczenie w wyborach to kapitulacja i zgoda na to co się dzieje. A przede wszystkim uniemożliwienie jakichkolwiek zmian! To wyjątkowo głupia metoda!
  Trzeba uczestniczyć, i trzeba pilnować aby ktokolwiek nie mataczył wynikami. To jedyna droga aby w Polsce Polacy doszli do głosu!
 • @Magia 19:40:51
  Szczerze mówiąc co wybory to wybieram mniejszą dżumo-rako-ebolę - jako mniejsze zło...
  Z bólem serca i zacisniętym, kwawiacym sumieniem...

  I nie widzę innej możliwości - a swojej partii zakładać nie będę!
  :)

  A na poważnie - ważna jest informacja! To jest tez trwająca wojna informacyjna!

  INFORMUJCIE! Piszcie mejle!
  Wystarczy w prywatnym mejlu zamieszczać link do AdNovum na przykład...

  Wystaczy dawać co jakiś czas info na FB - o ile ktos jeszcze uzywa FB..

  itd...

  TYLKO ROZPOWSZECHNIANIE informacji da mase krytyczną!

  Zamykanie się w forum towarzystwa wzajemnej szczęśliwości nic nie daje bo wróg robi swoja robotę a dodatkowo jemu za to płacą! Co może być tez dobre bo wynajęty człowiek nie przykłada się do roboty jak wolontariusz!

  PS
  Witam Panią Magię!
  :)
 • @mrdinozaur 19:45:42
  "Jako młody głupiec "rozkręcałem tory i podpalałem lasy" w 1976 i potem w 1980-1981."

  Ja także! Ale własne błędy trzeba naprawiać, żeby nasze wnuki nie pluły nam w oczy, że sprowadziliśmy im tylko system totalnego zniewolenia. System, który sprawia, że jest nas coraz mniej.
  Skoro już mamy w genach walkę, więc walczmy o przyszłość tego co jest nam bliskie. Tyle, że mądrzej!
 • @Magia 18:18:41 ależ ja Cię rozumiem! możesz mi nic nie dawać albo i sto tysięcy punktów, jakie to ma dla mnie
  znaczenie? Każdy rozumie z tekstu tylko to, co jest w stanie rozumieć a z samym przesłaniem nie musi to mieć nic wspólnego.
  Kto stworzył obecny ustrój, to jest najmniej ważne. Ja nie wymagam od Kowalskiego, żeby miał on wpływ na rząd, ja proponuję Kowalskiemu, żeby zaczął mieć wpływ na własne życie. I leży to w zasięgu jego możliwości.
  Nic nie pisałam o żadnym umartwianiu.
  O moją ślepotę nie musisz naprawdę się martwić. Dla Ciebie ważne jest przecież, czy Ty sama ślepa nie jesteś.
  Gdzie i w czym miałabym być sobie "winna" jeżeli akurat prowadzę życie takie, jakie mi pasuje?
  W czym Twoje zdanie jest lepsze/ważniejsze od mojego? W niczym, tylko w Twoim postrzeganiu. I nie uważasz tego za śmieszny argument przeciw mnie?
  Możesz mi dawać "zero" albo i nic. Naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia. Ja wiem, że Ty chciałabyś, żeby dla mnie znaczenie miało, ale za mała z Ciebie "Magia" żebym dała Ci się nabrać na taki cienki numer. Ty mnie nie przeszkadzasz. Żyj sobie w zdrowiu i szczęściu i jak chcesz. Według mnie miejsca na świecie jest dosyć.
 • @Magia 19:40:51
  Rownierz uwazam ze odmowa udzialu w "swiecie demokracji" to pierwszy stopien do podwazenia legitymacji "wladzy".
  Pod warunkiem ze jest powszechna(odmowa).
  (rozwiazaniem posrednim byla by dodatkowa opcja :"zaden z kandydatow" lub cos podobnego.
  Nie glosowalem w PRL. A pozniej rowniez...
  Co innego referendum, no ale u nas nie dziala.
 • @AdNovum 19:27:07
  Pisałem dzisiaj, że zawieszenie broni w Donbasie było potrzebne Rosji i Putinowi z uwagi na wewnątrzrosyjską walkę o władzę . Tu jest kolejne potwierdzenie tych domysłów. Aktywizują się zwolennicy "Integratorów Atlantyckich" jak ich określa Vineyard of the Saker wykorzystując nawet takie wydawać by się mogło "trupy polityczne" jak wypuszczony nie tak dawno z więzienia Michaił Chodorkowski.
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=2&id=7494
  To o tych ludziach mówił Striełkow w swoim oświadczeniu z 11.09.2014
  tak gwoli przypomnienia
  https://www.youtube.com/watch?list=UUGyRJrPfxens99weKll-Stg&v=aUQeJHqNZFs#t=11
  Należy pamiętać , że to co dzieje się w Noworosji jest tylko odbiciem polityki w Rosji, gdyż i Ukraina i Donbas są tylko narzędziami użytymi w większej , globalnej rozgrywce.
 • @brusek 19:50:16
  Pejsbuka nie zakładałem i zakładać z wiadomych Ci względów nie zamierzam. Wysyłam wszystko Sakiewiczom, w.polityce i dziwiszom, etc, na ich majle, adresy, odpowiedzi żadnej do tej pory, taka zabawa w głuchy telefon ops mail, ze zdjęciami, filmami, nie tylko stronę Adnovum.. Pozdrawiam..
 • @Zbyszek Stell 19:53:44
  A ja strajkowałam już w 1968. "Prasa kłamie", "Telewizja kłamie" - hasła ciągle aktualne i jeszcze prawdziwsze, niż wówczas.
 • @Magia 19:57:14
  " A opowiadanie o tym, że NIE glosowanie na te plagi jest najgłupszym błędem, jest - co najmniej - oznaką dewolucji."

  Nie Droga Magio! Po trzykroć - nie!
  Dobrowolna rezygnacja z jedynego naszego przywileju aby zagłosować na kogo chcemy, jest postawą kapitulancką i antypolską! Ponieważ to ona utrwala tylko nasze zniewolenie. W każdych wyborach, w każdych uczestniczy przynajmniej kilkanaście komitetów wyborczych /fakt, że niektóre z nich są jedynie przykrywką, ale po to Bozia dała rozumek/ i twierdzisz, że wszystkie one są takie same? Jest PPP nie rozumiem dlaczego partia "związkowa" ma jedynie 1 % głosujących skoro w Polsce jest kilka milionów związkowców. Zawsze jest jakaś partia konserwatywna, narodowa, są zwolennicy faszyzmu i są lewacy, są także wyrzuceni na bruk lokatorzy i są przedsiębiorcy. Nie potrafisz nic z tego dla siebie?
 • @wdakra 19:37:47 co ma wspólnego molestowanie seksualne dzieci w szkołach z brakiem uświadomienia?
  Przecież napisałam, że na lekcjach biologii można te sprawy neutralnie wyjaśnić tak, żeby nie przekraczać granic intymności człowieka. Czy ktoś, kto "zna się" na masturbacji i pedalstwie czy lesbijstwie wie na temat ciąży wszystko?
  Dlaczego ochrona sfery intymnej miałaby być przyczyną molestowania seksualnego?!? Nie pisałam o żadnym fałszywym przemilczaniu, lecz o ochronie niewinności dzieci.
  Operowanie ekstremami - albo masturbacje i promocje zboczeń albo udawanie, że człowiek od pasa w dół nie istnieje to dziwaczne podejście do tematu.
  Żeby coś chronić, trzeba wiedzieć przecież co się chronić chce i rozumieć, dlaczego jest to konieczne.


  Interesariusz,
  widocznie trafiłam skoro twierdzi Pan, że to pokrętne. Taki "argument" to jawne przyznanie się do braku odwagi do posiadania własnego, udzielnego zdania.
  I niezależnie od tego, jakie Pan ma zdanie na temat kościoła katolickiego czy jakie zdanie na ten temat mam ja, prawda jest jaka jest. Ja się jej nie boję. A Pan jak widać - tak.
 • @nana 20:16:24
  Nie. To Ty chcesz o położeniu tej granicy decydować. Podałam przykład, jak skrajnie można ją ustawić i jakie mogą być skutki. Dlaczego w katolickim społeczeństwie 70% kobiet było w dzieciństwie ofiarami nadużyć seksualnych? Czy nie miało to związku z czynieniem zachowań seksualnych tematem tabu?
 • @Kula Lis 62 20:09:08
  1.Jeżeli chcecie coś zrobić i ja też chcę.
  2.Nie jest zmieniona ordynacja wyborcza.
  3.To pomijając zdeklarowanych zwolenników POPISSLDRPPSLKNP.
  4.Należy iść na wybory w przyszłym roku WSZYSCY.
  5.Skreślić na kartach wyborczych wszystkich kandydatów bez względu na płeć, wiek, orientację itp..
  6.Może nomenklaturą wszelkiego autoramentu to wstrząśnie.
  7.Będzie nieważnych głosów co najmniej 70%.
  8.Robią zmiany w ordynacji i się zmieniają struktury -zobaczymy jakie.
  9.Nic nie robią dalej w sprawie ordynacji.
  10.Patrz punkt 9. Wtedy tylko zostaje zrobić jak Ci francuscy rolnicy.
  Bo inaczej dalej będą serwery w SSZA, na KRYMIE, w KITAJU itp.
  Jest za 58 %, a wmówią Wam że jest 58 % za No
  [url=http://naforum.zapodaj.net/9912307bcce6.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9912307bcce6.jpg[/img][/url]
 • @Magia 20:21:18
  Wiecie, nie zapomne swojego pierwszego głosowania - chyba to było pierwsze, bo jakoś ten kalendarz wyborczy tak się ułozył że w 1978 albo 79 roku były jakieś wybory. Ja byłem "na delegacji" z uczelni na mistrzostwach Polski na basenie w Gdansku, więc kazało nam wziąc dokumenty by głosowac. Oczywiście w miejscu głosowania poczytałem wszystko o kandydatach i nie pamietam czy oddałem niewazny głos czy jakoś tak, ale po tych wyborach, zajrzałem do prasy i okazuje sie że ten mój "zupełnie odwrotny" od wszystkich lemingowych głosów był policzony jako "nieważny czy jakoś tam" i byłem z tego niezwykle dumny!

  Niewielka rzecz a cieszy!
 • Znowu coś kręcą z Kalibrem ponad 100 mm. Strefa zdemilitaryzowana -Mińsk!Czyli 2S4 Tulipan.
  Nie mogę dorwać oryginalnego tekstu, mój Irfanview nie ma modułu OCR, a już nie chce mi się przepisywać do translatora.
  Jak ktoś biegły to niech przetlumaczy.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/56377721d1e3.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/56377721d1e3.jpg[/img][/url]

  Pozdrawiam Was wszystkich,
  inaczej niż te dwa ostatnie słowa w tekście:)
 • @Magia 20:25:36
  "Przemyśł to, co napisałam do @emgie o 20:05:30.
  Twój głos na którąś z plag, to legitymizacja tejże."

  No ja wprost KOCHAM takie zagrywki - pod tytułem "Przeczytaj jeszcze raz, to może zrozumiesz głąbie!"

  Skoro nie pasuje Ci ani prawica, ani narodowcy, ani socjaliści, ani lewacy, to po prostu jesteś anarchistką! Można i tak! Tyle, że anarchia to jedynie burdel i mętna woda! Nikt się nie przejmie jeśli frekwencja w Polsce wyniesie 30 %! A tyle będzie zawsze, bo urzędnicy, wojskowi, policja i kandydaci wraz z rodzinami taką frekwencję zawsze zapewnią! Owszem! Parę główek w telewizji się zatroska, że demokracja w Polsce przeżywa pewien kryzys zaufania i nic więcej! Nic sensownego z tego nie będzie, bo nie zagłosowanie, to świadoma rezygnacja ze swoich praw! A także świadoma zgoda na dziesięciolecia przez które wyrosną nam kadry naszych nowych władców, to także zgoda na reklamówki pełne pieniędzy wożone z ambasad do komitetów wyborczych... Zgoda na zniewolenie!
 • @re1 20:27:55
  Nic nie jest takie proste
  pkt. 5.Skreślić na kartach wyborczych wszystkich kandydatów bez względu na płeć, wiek, orientację itp.. - wchodzą ci z"jedynek"
  pkt. 6.Może nomenklaturą wszelkiego autoramentu to wstrząśnie. - mają to wszystko w głębokim poważaniu.
  pkt. 7.Będzie nieważnych głosów co najmniej 70%. - i to nic nie zmienia, może być nawet 99,99 % - Geremek już się o to postarał
  pkt. 8-10 - nic się nie zmienia
 • @brusek 20:32:20
  Wiesz, to juz bylo.
  Glos niewazny interpretuja: chcial dobrze, ale glupi nie wiedzial jak postawic krzyzyk.
  A tzw. "konsultacje spoleczne" pamietasz?
 • @TomS 20:05:52
  Może i o to chodzi lecz Putin i jego partia mają bardzo duże poparcie i ta V kolumna ma małe szanse na przewrót.
  Ile razy Ławrow wzywał do pokojowego rozwiązania konfliktu a Kijów kpił sobie z jego wezwań i nadal atakował Donbas.
  Jak sytuacja się zmieniła i Kijów dostał kopa od Opołczenców a do tego o zgrozo! Donbasianie dobierali się już do Mariupola, Siewierodoniecka i niedługo Słowańsk, do tego silna partyzantka w Zaporożu, Charkowie, to Kijów łaskawie zgodził sie na rozmowy.
  To porozumienie mińskie jest patykiem po wodzie pisane.
  Kijów wie, że Donieck i Ługańsk chce uwolnić swoje ziemie od ukropów, lecz tu piwo się rozlało. Tu chodzi o to, że Zaporoże i Charków będzie chcieć iść w ślady Donbasu a jak jeszcze Odessa, to Ukraina nie ma dostępu do morza!
  Dlatego Kijów musi miec oddech, wyżebrac smiercionosne uzbrojenie i zaatakować od nowa.
  Striełkow sobie zdaje z tego sprawę i dlatego te pertraktacje w Minsku nie są po jego mysli.
  Myslę, że władze Noworosji biora udział w rokowaniach w Mińsku dla świetego spokoju, jednak swoje myslą, ble, ble ble, cacy, cacy a swoje robią, zdając sobie sprawę, że ukropy znów zaatakują.
 • @re1 20:27:55
  Nie uważam, żeby to był dobry pomysł. Przemkną się nad tymi nieważnymi głosami i będą piać z zachwytu, jaka to była wysoka frekwencja. Co najwyżej poubolewają nad niegramotnością wyborców. To już lepiej zagłosować na jakiś komitet nie mający teoretycznie szans. Obliczają wyniki poszczególnych komitetów w odniesieniu do ilości ważnych głosów. Jak będzie dużo głosów na małe partie, to zmniejszy się poparcie procentowe dla tych z kliki.
 • @AdNovum
  Aktualizacja. Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=MHPmskkm_80&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @Zbyszek Stell 20:44:06
  @emgie 20:05:30 @brusek 20:32:20 @Magia 20:34:56

  Piszecie, piszecie, piszecie..........

  A jak tam moje 10 punktów - chyba głupie?
  re1 20:27:55
 • @wdakra 20:26:29
  Nie rozumiem o co Szanowne Damy tocza spór? WIADOMO powszechnie że edukacja seksulana jest konieczna i powinna byc prowadzona jak najwczesniej!
  Fachowo i "neutralnie światopoglądowo"...

  Ja miałem edukację i w domu i w szkole podstawowej i w na lekcji religii które były poza szkołą!

  Fantastyczny ksiądz opowiadał o wszystkich typach zabezpieczeń ze szczególnym naciskiem na "tzw" katolickie...

  To było przed bierzmowaniem - chyba 7-ma klasa
 • Kociołek koło Żdanowki
  Wygląda na to , że Ukropy wycofują się z niego do większego wokół Debalcewo
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/513372581228187648
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/513387872192569344
  https://twitter.com/NovorossiaNews/status/513388610406871040
 • @Zbyszek Stell 19:53:44 jeżeli ludzie nie będą chodzić głosować, to znaczyć będzie,
  że ludzie tego nie chcą i tym samym dobrowolnie zrezygnują z tej zdobyczy "demokracji".

  To nie jest wina władzy, że nie ma na kogo głosować. To wina ludzi, że nie potrafią się właściwie zorganizować, nie potrafią spośród siebie wyłonić rzeczywistego przywódcy. Co ma z tym Tusk czy inny kurdupel wspólnego? Nic!

  Jak można zmienić coś, na co wpływu się nie ma? Nie można tego zmienić.

  A co można zmienić? Coś, na co wpływ się ma. Należy więc zobaczyć, na co wpływ mamy i wykorzystać racjonalnie te możliwości.

  Jeżeli można tu dalej mówić o czyjejś winie, to wina leży w samych ludziach. Przyglądali się odgórnej dezorganizacji społeczeństwa a teraz trudno jest się ponownie zorganizować. Dlatego należy zaczynać w małych grupach, a najlepiej od pracy nad sobą samym.

  Byle jaki człowiek może działać byle jak. Idealny człowiek może działać idealnie. Wiadomo, nie ma ludzi idealnych, ale na pewno są gdzieś ludzie ponadprzeciętni. Dlaczego oni nie chcą brać udziału w życiu społecznym? No bo mają do czynienia z dziczą.

  Mają do czynienia z ludźmi zakłóconymi, niezrównoważonymi materialistami, którym nikt i nic nie jest w stanie pomóc. Bo ludzie chcą mieć więcej i gotowi są się dać zeszmacić w tym celu i żadna podłość nie jest im obca.

  Branie kolektywne za twarz już było. I ludzie nie potrafili wykorzystać tej sprzyjającej sytuacji do dalszego ulepszania życia społecznego. Każdy wolał być indywidualistą i mieć najwięcej.

  Tylko szaleniec albo jeszcze większy od nich indywidualista może takim zdziczałym i chciwym stadem zarządzać. I taką właśnie sytuację mamy.

  Nigdy w życiu nie pozwoliłabym dać się wybrać choćby na radną. Wiem, z jakim gatunkiem ludzi miałabym do czynienia i doprawdy szkoda na nich czasu. Każdy ciągnie do siebie nawet wtedy, gdy ma już wszystkiego w nadmiarze. To jakiś obłęd ludzi opanował.

  A oszustwo jest na każdym kroku.
  Podam tu przykład kosy spalinowej i zwykłej, tej na drewnianym trzonku.
  Na początku kosiliśmy kosą zwykłą, nawet nieźle nam w końcu szło, ale chcieliśmy być nowocześni i za 2,5 tys. kupiliśmy kosę spalinową. Po zwykłej kosie trawa jest ładna, po spalinowej skotłowana i poszarpana. Kosa zwykła nie hałasuje. Kosa spalinowa tak. Kosa zwykła nie ma żadnych drgań idących w plecy. Kosa spalinowa powoduje "mrówki" w rękach. Kosa zwykła nie smrodzi, kosa spalinowa smrodzi niesamowicie.
  Kosa zwykła jest lekka i można nią wziąć swobodnie zamach. Kosa spalinowa jest ciężka i też należy nią machać, bo inaczej nie da się przecież nic skosić.
  Po ponad dziesięciu latach zdecydowaliśmy się przeprosić się ze zwykłą kosą i nie wygłupiać się z "nowoczesnością", która tylko smrodzi, hałasuje i kosztuje dodatkową kasę. Zwykła kosa kosztowała nas 75 złotych. Ćwiczymy się ponownie w koszeniu nią by nie wbijać ostrza w ziemię przy zamachu.

  To samo można odnieść do ludzi. Nie mają właściwego rozpoznania sytuacji i wydaje im się, że powinni oni koniecznie robić coś innego, niż to, co sprawdzone i dobre.
  Zmiany w Polsce nie przyniosły nic oprócz wielkich wydatków po nic i wielkich problemów z tego wynikających.

  Zadaniem człowieka na świecie jest samodoskonalenie się, a nie posiadanie jak największej ilości dóbr.
  Polacy dali się nabrać na nowoczesność i teraz utylizują odpady państw zachodnich, które z Polaków zrobiły śmieciarzy i sprzątaczy.

  Każdy powinien zastanowić się nad tym, jaki styl życia mu pasuje i do tego dążyć, a nie chcieć za wszelką cenę mieć więcej kasy, samochodów i większy metraż niż sąsiad.

  Więc rzeczony Kowalski nie ma wyjścia. Albo zacznie naprawiać sam i dobrowolnie swój prywatny świat, albo pójdzie kolektywnie na dno z całą resztą innych Kowalskich.  Co do Pań obrażonych - naprawdę mnie Wasze zdanie nie obchodzi. Na własne ryzyko czytałyście to, co napisałam i Wasze rozterki dotyczą Was samych, ale przecież nie mnie. Wiadomo, że kobiety to istoty emocjonalne i często tworzą różne konstelacje a to się zwalczając zawzięcie a to tworząc koalicje, ale ja się w to nie bawię. Wyraziłam swoje zdanie i naprawdę nie prosiłam nikogo o opinie na ten temat. Można co prawda przy takiej okazji wymienić się myślami, ale w tym celu konieczne jest zachowanie pewnego dystansu. Który obie Panie przekroczyły. Jeżeli o mnie chodzi, to ja nie zabraniam nikomu się masturbować w celu zrozumienia zachodzenia przez kobiety w ciążę. Nie przeszkadza mi, że ktoś chce zmienić Tuska według własnego widzi mi się. Jak ma czas na wyrzucenie i lubi robić rzeczy bezsensowne, to mnie to też nie przeszkadza. Jak do tej pory, to żadna kobieta nie stanowiła dla mnie jakiejś konkurencji. I nie sądzę, żeby to się zmieniło.
 • @Magia 20:56:24
  No cóż jutro rano przeczytam.:)
 • @Zbyszek Stell 20:44:06
  Zwroc uwage ze referendum w W-wie o odwolanie HGW zalatwiono brakiem frekwencji. Brak udzialu uznano wowczas za postawe obywatelska.
  Wszystko kwestia interpretacji naglosnienia i reklamy.
 • @brusek 20:56:42
  To była jedna ze zdobyczy socjalizmu. Za moich czasów tego nie było. A wypowiedź nany odebrałam, jako sprzeciw wobec edukacji seksualnej w szkole.
 • @Magia 21:00:18
  A czemu nie?
 • @nana 17:49:19
  Piszesz bardzo wylewnie o religi a moglas to skrocic do:jedyna sluszna i prawdziwa jest Tora i jej jedynie sluszna interpretacja czyli Talmud
 • @Magia 20:51:46
  "Nie! Ja odmawiam udziału w skorumpowanym procesie wyborczym. Jeśli tobie w dalszym ciągu się to podoba, to twoja wola. Mnie nic do tego.
  Nie wysilaj się tylko, by przedstawiać to jako coś uczciwego, bo to tym nie jest."

  No cóż - ja utrzymuję, że jest to jedyna sensowna alternatywa dla rozkopywania dróg, rozkręcania torów i palenia lasów. Można walczyć i ginąć, ale można także po prostu pilnować punktów wyborczych!
  Tak trochę z innej beczki, to jestem zdania, że gdyby w Polsce istniał obowiązek głosowania /w niektórych krajach tak jest/ to nigdy by u nas do legalnej władzy nie doszedł ani PiS, ani PO!
 • @Magia 21:17:51
  Miałem dokładnie to samo napisać co Zbyszek!
  Nie wiem czy by cos zmieniło - bardzo mozliwe że jednak tak!

  Natomiast nie trafiał by mnie szlag jasny po każdych wyborach (gdy ja zawsze ide na wybory i zawsze jestem zmuszony głosowac na mniejsze zło) - gdy inni narzekaja "że takich gamoni wybrano" od osób którzy nie chodza na głosowania!

  Niech pójdą a potem powiedzą śmiało: "takich gamoni wybralismy"
  hołk! Z mojej strony zamykam temat, biore się za kolację i jakies może mejle z przyjaciółmi wymienię...

  Albo jakies linki Wam przygotuje?
  :)
 • @Magia 21:17:51
  W jaki sposób?

  Do głosu doszłaby "Milcząca Większość" :)

  Wprawdzie ja wprawdzie kocham wszelkie dygresje i paralele, ale PROSZĘ!
  Nie niszczymy wspaniałej pracy AdNoVum i @bruska, bo przecież właśnie dlatego tutaj jesteśmy :) Z sympatii dla Noworosji, i ze sprzeciwu przelewowi krwi przez banderowców!
 • @brusek 20:56:42 najpóźniej wtedy, gdy Twojej wnuczce jakiś zbok - nawet nie chcę tego pisać
  ale zastanów się, jakiego życia życzysz własnym wnuczkom? Czy mają być kobietami, które byle frajer może przelecieć dla zabawy, czy też wolałbyś, by były one kobietami cnotliwymi, które w związku z mężczyzną swojego życia są do śmierci szczęśliwe?
  Przecież widać co się teraz dzieje. Tabu zostało złamane, granice są przekraczane i - co podał niedawno dtv, mężczyzna zgwałcił ośmiomiesięczną dziewczynkę. Nie wystarczyły mu jak widać pornosy, burdele i dziwki. Bodziec musiał być wzmocniony i granice przestały istnieć.
  Ty jesteś facet i nie wymagam od Ciebie wielkiego zrozumienia tematu. Ja wyrosłam jako środkowa wśród czterech braci, siostry nie mam. Nie byliśmy wychowywani pruderyjnie, bo na dwóch pokojach z kuchnią wiele prywatności nie było. Ale granice były bezwzględnie przestrzegane i ja nauczona byłam posiadać własną odrębność do tego stopnia, że mało kto odważał się mnie podrywać. Choć byłam twarzową nastolatką. I tylko cały czas o tym piszę. Ktoś, kto ma przeświadczenie, że jego ciało nie jest jego najprywatniejszą własnością, jest ofiarą zboków i pedofilów. Dzieci mają naturalne poczucie wstydu i nawet nie chcą, by rodzice wchodzili do łazienki, gdy one się kąpią. Jak więc ma wyglądać nauka masturbacji? I po co? Co to jest masturbacja? Jest to podrażnianie zakończeń nerwowych okolic intymnych. I za każdym razem by mieć względnie podobne doznanie bodziec musi być silniejszy. Stąd następują zboczenia i wypaczenie seksualności człowieka. Kobieta masturbująca się nie ma praktycznie żadnej satysfakcji ze współżycia z mężczyzną, ponieważ jest ukierunkowana na "ręczne sterowanie". Stąd też lesbijstwo. Pierwszy mężczyzna niejako "programuje" partnerkę jako kobietę i dlatego ważne jest, żeby inni nie mieli w te rejony "wglądu".
  To jest bardzo poważna sprawa i dotyczy istnienia - w tym przypadku nas, Polaków, jako Narodu.
  Te sprawy należy brać bardzo poważnie, ponieważ nic nie da się cofnąć.
  Dla dobra Twoich wnuczek zapoznaj się z poniższym filmem.


  http://www.youtube.com/watch?v=gzZRpuYxFGA
 • @Magia 21:10:58
  Wlasnie!
  A nazwanie przez rzadzacych odmowy uczestnictwa w referendum "postawa obywatelska" to juz chyba szczyt...
 • @lorenko 20:47:01
  "Myslę, że władze Noworosji biora udział w rokowaniach w Mińsku dla świetego spokoju, jednak swoje myslą, ble, ble ble, cacy, cacy a swoje robią, zdając sobie sprawę, że ukropy znów zaatakują."

  Nie oszukujmy się władze Noworosji to ludzie powiązani z różnymi grupami nacisku w samej Rosji - dowodem na to była niedawna draka z Korsuniem, którego próbowali wrzucić na głównodowodzącego Armią Noworosji. I nie próbowali tego bynajmniej Marsjanie. Moim zdaniem należy ten fakt traktować jako element większej układanki. Władze Noworosji nie są monolitem - ścierają się tam te same grupy wpływów , które walczą w Rosji. Putin ma teraz niewątpliwe poparcie społeczne, należy jednak pamiętać , że istnieją tam również inne grupy nacisku. Chodorkowski reprezentuje tą zorientowaną na kolaborację z Ameryką czy jak kto woli żydowskimi banksterami. Ci ludzie są bardzo zdeterminowani bo mają wszystko do stracenia a mają do dyspozycji ogromne środki finansowe pozwalające im całkiem skutecznie działać (korupcja czy płatne morderstwa to tylko kwestia kasy). Dlatego właśnie mamy do czynienia z takimi chaotycznymi trudnymi do zrozumienia działaniami. To , że żadna ze stron nie bierze tych ustaleń zbyt poważnie jest ewidentne.
 • @szczurobronny 21:35:49
  przepraszam bo mialem tylko komentowac ciebie
  co do katolicyzmu w polsce to komunisci i obecne pejsate rzady probuja go zniszczyc i osmieszyc bo wiedza ze jest to ostoja Polskosci i patryjotyzmu.w latach 80-tych bylem w krakowie na pielgrzymce JP2 byly tam miliony nie zapomne atmoswery tam panujacej i przerazenia komunistow
 • Parę "rodzynków' by sie nie zmarnowały...
  Jeszcze raz filmik z Zdanowki, skąd 'ewakuowały sie ' siły prokijowskie;
  http://www.youtube.com/watch?v=GaCepJthuSc

  Obszerne dossier dowódców "freikorpsów"
  https://www.youtube.com/watch?v=2rLkVMxbeyQ

  Tak przywraca sie sprzęt porzucony przez siły prokijowskie do stanu używalności. Oprócz tego powstają nowe "patenty"
  http://www.youtube.com/watch?v=a0SNbm_32IA

  Strona baonu "Opłot", zdjęcia z treningu;
  http://www.oplot.info/content/trenirovka-oplota

  Zdjęcia z Doniecka;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1801636.html?thread=233514916#t233514916

  Iłowajsk po ostrzale;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1800036.html?thread=233003364#t233003364

  Filmik z mapka pokazującą rozwój sytuacji na Donbasie od poł. lipca;
  http://netu.tv/watch_video.php?v=BK7NH2S4SDOA

  Na koniec coś dla ludzi o mocnych nerwach (hardcore!), "Polowy zabieg chirurgiczny, albo ruski terminator";
  https://www.youtube.com/watch?v=p6bl7PdYrs8
 • @szczurobronny 21:30:15
  Wydaje się, że te ostrzały to zmasowana akcja, dokładnie zaplanowana...
 • Może było, może nie...
  http://s1.radikale.ru/uploads/2014/9/20/610702379500d970e4a81101c6c6e9cd-full.jpg
 • @nana 21:02:32
  Jeśli to ma być do mnie, to ja się nie obraziłam, tylko wyraziłam i uzasadniłam zdanie odmienne w kwestii edukacji seksualnej w szkole oraz t.zw. czystości i niewinności. Masz prawo żyć wg własnego uważania dopóki nie szkodzisz tym innym. Spróbuj sobie wyobrazić, jak wyglądałby świat, gdyby wszyscy poszli w Twoje ślady.
 • @nana 21:29:47
  Obejrze jutro bo cos zrywa mi net - pewnie druty zamokły?
  :)
  Ja nie mówię o jakiejś edukacji w przedzkolu, ja mówią o edukacji która ma CHRONIĆ potencjalne ofiary od księdza dobrodziaja pseudonim "pedofil", od kolegów dziwnych itd...
  Od "wujka" co wsadza rekę tu i tam w zamian za cukierka...

  Potem - bez edukacji - mamy matki 12-letnie, jakieś dzieci trzymane niczym kiszone ogórki w beczkach itd...

  To wszystko jest brak edukacji seksualnej!
 • Obszerny reportaż o dzisiejszym ostrzale Doniecka (zdjęcia i filmiki);
  http://news-mail.by/2014/09/20/raketnye-udary-po-donecku-gorit-ximzavod-panika-foto-video-obnovlyaetsya-doneck-dnr-novorossiya-ukraina/
 • Kolejna wymiana jeńców pod Konstantynowką, 35/38...
  http://lifenews.ru/news/141079
 • @szczurobronny 21:57:07
  Nie ty będziesz decydował co ja będę robił, nie jesteś tu "gospodarzem". Nie wchodź mi w drogę to ja nie będę wchodził tobie. I tyle, nie licz że mnie sprowokujesz do "rozróby"...
 • @yanato 21:44:10
  Kolego! Jako wychowany w tej religii, czytający wielokrotnie różne wydania i tłumaczenia biblii, powiadam ci że ten tzw. "katolicyzm" to jest odejscie od nauczania Chrystusa. Jakby teraz zył to by wział kałacha i pozabijał wszystkich pasibrzuchów, te ogarnięte szałem mamony fioletowe mycki, te pedofilskie deicezje...

  Te pielgrzymki po których zostaja tylko sterty prezerwatyw...

  Te mercedwsy, maybachy, banki ambrosjano...

  Największy klub gejowski w Europie którego właściecielem jest Watykan

  Watykan jest udziałowcem w fabrykach prezerwatyw...

  Handel dziećmi...

  Długo by wyliczac...

  Jana Pawła zabili po 30 dniach, jest jedynym papiezem skremowanym by sladu nie było - bo miał na drugi dzień ogłosić listę prawie 2000 "pracowników" do wywalenia i nasłania na nich prokuratur wszystkich krajów. Na liście byli i kardynałowie i prości księża - w większości mafia, pedofile,
 • może można to inaczej wytłumaczyć....
  Dziś wpadłem na interesującą myśl, która byłaby wyjaśnieniem niektórych ważniejszych wydarzeń. Kilka razy się wydarzyło, że powstańcy mogli szybko mieć spore postępy, ale wtedy nie wykorzystali tego: rezygnacja z ofenzywy na początku (o czym mówił Strzełkow), gdy armia banderowców jeszcze nie istniała, niezajęcie Mariupola i okolic, chociaż było to łatwe nawet dla nielicznej grupy powstańców. A może to jest tak: USA liczy, że ta wojna wyczerpie, osłabi materialnie Rosję. Lecz Rosja nie angażując się tam zbytnio, czyni ten konflikt dla niej tanim. Rosja ma tam swoich ludzi, banderowszczyzna jest zupełnie skorumpopowana przez co znaczna część środków trafi do rąk powstańców i Rosji nienaruszona, co znów czyni ten konflikt dla USA nie tylko drogim, lecz i zupełnie nieefektywnym. Putin przekręcił ten konflikt na swoją korzyść. USA będzie tam pompować masę pieniędzy, które przejmą łatwo powstańcy i Rosja. Gdyby powtańcy teraz chcieli, mogliby za kilka dni być w Kijowie, ale tego nie robią, gdyż ta wojna ma być pułapką dla USA
 • miało być o wojnie, gospodarce i polityce, jest trolling seksofobów
  Pal diabli, że pojawiają się tu czasem jacyś nawiedzeni fani Stepana Bandery - przynajmniej ich wpisy dotyczą tematu. Ale nie potrafię pojąć, po co tu się produkują osobniki pokroju nany, cierpiące na ciężkiego seksualnego pierdolca i rozsiewające swoje poglądy rodem z wiktoriańskiej Anglii.

  Te, nana, dobrze byś się czuła wśród amerykańskich purytanów w Salem. Oni też mieli podobną schizę na punkcie masturbacji u młodych (i nie tylko młodych). Zresztą, do dzisiaj mają, pojedź sobie do Kansas City i wybierz do jakiegoś zboru protestanckiego, jeśli znasz amerykańską mowę, to zrozumiesz, że jesteś wśród sobie podobnych.

  Ale tu u nas, wśród Słowian, to nigdy żadnych takich bredni o "czystości" i "wstydliwości" nie było. Słowianie mieli zawsze lekkie i radosne podejście do bzykania. Nawet katolicyzm w ludzie tego za bardzo nie zmienił - no bo co, dziołcha "nagrzeszyła", a potem poszła do spowiedzi i pozamiatane. Nigdy nie byliśmy jak muzułmańscy fanatycy, nigdy nie ubieraliśmy się w czarne ponure stroje luteranów.

  Więc skończ swoje pierdoły na blogu o wojnie i zajmij się masturbacją (intelektualną oczywiście, bo przecież sfera intymna pewnie ci już zmurszała) na własnym blogu, poświęconym właśnie współczesnemu "zepsuciu".
 • @yanato 21:44:10
  "atmoswera" ? BUndeswehry ... ;)


  Ja też tak wówczas myślałem widząc tłumy,
  zanim obejrzałem dokumenty o pracy Wojtyly-Katza w IG Farben Solvay pod Krakowem
  u Hermanna Absa, zarządcy Auschwitz KL.

  Potem - już jako Papiez - zatrudnił tegoż Hermana Absa w charakterze szefa banku watykańskiego !

  Tak jak pisze Nana, czym innym jest wiara, a czym innym mafia, która tę potrzebę wiary cynicznie wykorzystuje...

  (vide masoneria Propaganda Due, która swymi mackami objeła cały Watykan, vide Ratlines - transporty nazistowskich zbrodniarzy
  przez stolicę Piotrową do krajów Ameryki Łacinskiej.)

  http://en.wikipedia.org/wiki/Hermann_Josef_Abs


  http://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda_Due

  http://en.wikipedia.org/wiki/Ratlines_(World_War_II_aftermath)

  A to tylko HAsbaroPedia ;)
 • @szczurobronny 22:11:17
  Koniecznie chcesz znowu awantury, czy boli cię to że za to "wszystko" nie poniosłem żadnych konsekwencji? Jak widać mam się całkiem dobrze.
  Załoz własny blog tam bedziesz mógł decydować kto może wchodzić i kto ma cie przepraszać. I tyle...
  Ps. Nie wysilaj się na "riposty"..
 • @brusek 22:06:24
  Chetnie czytam Twoje komentarze o Noworosji.z tym tez sie w wiekszosci zgadzam.Jana Pawla otruto zrobili to "swoii".dodam ze dzisiejszy papiez franciszek to jezuita ,z jezuitami walczyl JP2 bo rozsadzali watykan od srodka.franciszek jest pierwszym paiezem co calowal po rekach zydow i chowal krzyz by nie obrazic zydow(kkrzyz dla nich to profanacja)co nie zmienia faktu ze w Polsce wokol kosciola katolickiego gromadzili sie Polacy i to on ich konsolidowal  0
 • @mania przepraszania 22:01:31
  Ps. Dodatkowo galeria zdjęć...
  http://colonelcassad.livejournal.com/1801749.html?thread=233603605#t233603605
 • @Magia 21:48:10
  Magio :) To nie było wypraszanie Cię :) Gdzieżbym śmiał! To raczej apel o uszanowanie naprawdę sensownej i wielkiej pracy autorów tego wątku, którym szczerze i życzliwie kibicuję!

  Może i niepotrzebna była ta interwencja? Bo po dyskusji o udziale w wyborach od razu pojawiły się zwykłe pyskówki i kopanie w tyłek...
 • @danekbb 22:14:28
  Zdobycie Kijowa byłoby katastrofą dla powstańców!
  Jakiekolwiek władze któr będą MUSIAŁY istniec w Kijowie będą miały na głowie miliony ludzi do wykarmienia, ogrzania, wyleczenia. Powstańcy nie mogą wziąc tego strupa na swoją głowę! Oni nie chcą rządzić Ukrainą, oni chcą spokoju na swoim terytorium...
  Sądze że rozmowy w Mińsku albo zostana przerwane / znamienne że Zacharczenko podkreśla brak zgody na jeden z punktów/ albo ukry jednak zmuszą powstańców do działania ofensywnego.

  Jak widac na filmach - mają sporo śodków do walki ale w większości to się nadaje do remontu...

  Trzeba naprawic, przeszkolić ludzi. A każdy dzień zmniejszonego ostrzału i względnego "pokoju" to kolejne szyby albo folia w oknach, to kolejny dom podłączony do energii itd...

  Tam faktycznie będzie zima! Wyobraź sobie że masz teraz rozwalone wszystkie okna, rury gazowe przed blokiem rdziurawe, brak wody w kranie i ciepłej wody w kaloryferze... Czy nie stawał byś na głowie i apelował o chwilę spokoju by to choćby prowizorycznie zabezpieczyc i połatać?
 • @szczurobronny 21:55:30
  Aż dziw bierze, że teraz tak celnie strzelają a wczesniej to w wieżowieć, to w szkołę to w dom czy park... nie mogli trafić w siły Opołczeńców lecz w cywilów jak najbardziej!
  Wynika z tego, że wczesniej chcieli tak jak w np. w Słowiansku nastraszyc cywilów, nie dali rady to teraz chcą zniszczyć Donbas gospodarczo.
  Jest takie przysłowie: czym wojujesz, od tego giniesz.
  Mam nadzieję, że ukropy zaczną skakać i nie będzie już im w głowie: kto nie skacze ten Moskal, lecz kto nie skacze ten zamarznie.
 • Do @mania przepraszania i @szczurobronny
  przestańcie wreszcze ujadać na siebie. Oboje stoicie po tej samej stronie i oboje wnieśliście tu sporo dobrych komentarzy i materiałów. I oby tak dalej. Więc zgoda ?
 • @danekbb 22:28:18
  //Nie ty będziesz decydował co ja będę robił, nie jesteś tu "gospodarzem". Nie wchodź mi w drogę to ja nie będę wchodził tobie. I tyle, nie licz że mnie sprowokujesz do "rozróby"...
  nadużycie link skomentuj usuń
  mania przepraszania 20.09.2014 22:03:42//
  Już mu napisałem...
 • @brusek 22:24:14
  już taki manager od 7miu boleści jak Gomułka (i też poprzednicy) poradził sobie z problemem wyżywienia, i mieszkania, więc to władzom Noworosji nie sprawia bólów głowy, tym bardziej, że chyba jasne, że wśród nich są zdolni ludzie. A banderowszczyzna jest niebezpieczeństwem. Tym nie można wytłumaczyć nagłych zahamowań działań ze strony powstańców poprzednio jeszcze wcale efektywnych. Najlepszym przakładem był 1szy rozejm w Mińsku, gdy było zupełnie jasne, że on nie jest nic wart, ale stanowił dla powstańców pretekst do nieposuwania się dalej, co pozornie nie było w ich interesie, ani w interesie Rosji
 • no więc dlaczego Noworosja orientuje się na Rosję, na Putina i antyhomo ustawy?
  dlaczego Noworosja nie chce zachodnich miodów? Nie chce zboczeń, nie chce wyścigu szczurów?

  Jeden tutaj sugeruje, że Słowianki to były puszczalskie dziwki. Rozmarzył się chłopina. Słowianie cenili dziewice, kobiety nietknięte, czyste. Mężczyźni Słowianie szanowali swoje kobiety. O to i tylko o to warto walczyć, a nie o burdele, sodomię i wszechobecną pornografię.

  Niejaki messere, niczym typowy impotent onanista, marzenia ma duże, możliwości małe i usiłuje tu udawać mężczyznę. Pojęcia nie ma o niczym a chce tu rządzić. Ktoś, kto myśli rozporkiem nie powinien zabierać głosu w sprawach ważnych.

  Blog o wojnie? A dlaczego jest ta wojna? Ta wojna jest dlatego, bo Słowianie odrzucają zachodnie tzw. wartości i chcą żyć po swojemu, zgodnie z tradycją i dobrymi obyczajami.
  Ludzi czystych, moralnych, bardzo trudno jest sobie podporządkować. Dlatego zachód wszędzie wprowadza rozwiązłość i pornografię.

  Polacy uwierzyli, że rozwiązłość to nowoczesność i teraz płacą za to cenę. Mamy zmarnowane co najmniej jedno pokolenie dziewczyn, zepsutych wszechobecną pornografią, nie szanujących swoich ciał i które w przyszłości będą miały problem z własnymi dziećmi. Film, który polecałam w powyższym wpisie dokumentuje to bez wątpienia.
  Co dorośli mają za sobą, tego zmienić się nie da.
  Ale właśnie dlatego należy otoczyć nasze, polskie dzieci szczególną ochroną przed lubieżnymi łapskami zboków.
  Tak się składa, że żydzi od zawsze programowani byli na rozwiązłość. A Polacy rzekomo krytykując żydów przejmują ich najohydniejsze zwyczaje i sposoby zachowania.
 • no to jeszcze dla przypomnienia
  http://www.youtube.com/watch?v=xQDK4IO6T5E&list=PL173366BF1CA36F35
 • @danekbb 22:14:28
  Ciekawa jest Twoja myśl i tak może i jest.
  Jednak od jakiegoś czasu Powstańcy przestali uzywac flagi Rosji, mają swoje godło i barwy, zaczeli drukować swoje pieniądze i wyraźnie mówią, że gadanie w Mińsku, Moskwie, USA, UE ich nie interesuje, bo chcą być niepodległym krajem Noworosja, Małą Szwajcarią, że mają swoje bogactwa, zwiążą się z Rosją tylko w ramach Unii Celnej jak Białoruś, Kazachstan itd. więc będa mieć tanie surowce z Rosji, że będą mieć płace nawet wyższe niz w Niemczech.
  Tylko im pozazdrościc planów, oby im sie udało!
  Rosja ma swoja politykę, UE czy USA swoją
  A Noworosja ma zamiar mieć swoja politykę.
  Noworosja to nie jest Rosja, nie mylmy!
 • a dzieci należy uczyć anatomii i o fizjologii, a nie sposobów masturbacji
  co usiłują wrogie Polsce siły u nas przepchać.
 • @szczurobronny 23:02:56
  Tak jest, to Yanato we własnej osobie :)
 • @lorenko 22:56:35
  to co się mówi niekoniecznie pokrywa się z tym, co się robi. Dla powstańców, w końcu Rosjan albo związanych mocno z Rosją, jest Rosja jedyną ostoją i nadzieją. A gdy oni mówią ojczyzna, mają na myśli ich tożsamość, religię, sposób bycia i życia. Oni za pieniądze nie staną się Szwajcarami (no chyba, że za bardzo duże, ale to wtedy nie na długo ;) ). Teraz gdy do ich kraju przyszedł wróg, który chce ich wynarodowić, wypędzić i wymordować, pojęcie Rosji jako ponadojczyzny jest elementarne. No i gdyby oni działali na swój rachunek tylko, szliby dalej. A nie poszli
 • @Magia 21:52:46
  "Przepraszam, ale powtarzasz bezrozumnie jakieś "njusy" i g" z tego wynika, jak z każdego szumu."

  Gdybyście bardziej zajmowali się tematem a mniej kłótniami nie trzeba by powtarzać. Generał Korsuń (bliżej prawie nikomu nieznany choć Striełkow twierdzi, że to kawałek mendy i oportunisty) został bodaj przedwczoraj powołany na stanowisko głównodowodzacego Armii Noworosji. Natychmiast zareagował na to Bezler i Pietrowskij czyli odpowiednio dowódcy wojsk broniacych Gorłowki i Brygady Kalmius (obaj ostatnio w stopniu generała majora) i zaaresztowali jegomościa. Co się dalej z tym panem dzieje nie wiadomo. Kwestia powołania go na stanowisko również nie jest klarowna. Może to i są "bezrozumne newsy" szum na pewno , tylko są one kluczowo ważne dla zrozumienia tego co tam się dzieje. Niestety topicie ważne informacje w nic nie wnoszących ideologicznych kłótniach .
 • @szczurobronny 22:01:28
  Teraz tobie się należy
  http://ic.pics.livejournal.com/5gopujg/70968668/13466/13466_900.jpg
 • @nana 22:52:49
  Te, nana, kult Dziewicy trafił na Słowiańszczynę właśnie z judeochrześcijańską religią, która wcześniej zapanowała u Niemców. Wcześniej dla Słowian, podobnie jak i innych tzw. pogańskich ludów Europy, czy to od Celtów czy Germanów, seks był po prostu jedną z wielu atrakcji życia.

  Sam pogardliwy termin "dziwka", którego tu używasz, możliwy jest tylko dzięki temu, że zbudowano dualistyczną ideologię kobiety - na jednym końcu święta dziewica, na drugim wszeteczna zdzira. Dobre kobiety były wiadomo jakie.

  I właśnie dlatego na Zachodzie palono czarownice - kobiety seksualnie nie dość powściągliwe :D. Na wschodzie, u nas, palenie czarownic jednak się nie przyjęło. Za silna była na to prosta chłopska kultura (trudno chłopu, co prowadzi byka do krowy, wmówić że seks to coś nieczystego), więc kalwinizm/luteranizm przede wszystkim właśnie w miastach się rozwijał.

  A w starożytności... to właśnie też Żydzi mieli obsesję na punkcie seksualnej czystości. Obrzezanie chłopców miało nie tylko cele higieniczne, chodziło też o osłabienie seksualnej przyjemności i utrudnienie masturbacji pod względem mechanicznym. Inne ludy basenu Morza Śródziemnego takich obsesji nie miały, ba wiele było niesamowicie rozwiązłych (etruskiej pornografii do tej pory się we włoskich muzeach otwarcie nie pokazuje :> ).

  I to właśnie gadanie o "ochronie dzieci" przypomina mi jednego takiego pana z krótkim wąsikiem i krzykliwym głosem. On też wmawiał, że Żydzi to i Żydzi tamto, w prostacki sposób przekręcając historię. On też mówił, że najważniejsze to szczególna ochrona dzieci i młodzieży.

  Jesteś nana zwykłą nazistką. Słabo wykształconym trollem, który miał pecha, że żyje nie w tych czasach co trzeba.

  Strasznie szkoda, że ten pożyteczny i ciekawy blog zamienia się w takie ideologiczne bagno. Często czytam go z telefonu, musi mi ładować te setki komentarzy, nie ma mobilnego widoku, nie da się wyłączyć ich. No szkoda.

  Pozdrowienia dla AdNovum - wierny czytelnik.
 • banderowszczyzna PiSowska
  Dziś próbowałem unieścić komentarz w onecie do artykułu Prof. Antoni Dudek: PiS popełniło potężny błąd ws. wyborów prezydenckich”, który jest niżej. Nie przeszedł, zupełna cenzura. Ten sam wkleiłem w innym artykule na Onecie: pojawił się. Zauważyłem, że promuje się klakierami PiS. Podobnie było kilka razy. Mam wrażenie, że to jest sterowanie odgórne, jakby wspólna istytucja, która zarządza tymi samymi klakierami, finansami na te różne partie w „układzie”. A ten mój tekst : „Zupełnie oderwanie od rzeczywistości, zgrywanie głupa ? Oni tak się sami nawzajem uwielbiają, że myślą na poważnie, że to od ilości ich uśmiechów i podstawień kolejnych pajaców zależy ich poparcie w Polsce. A chyba to zależy, że wyszło, że PiS to jest banderowszczyzna, że PiS to to samo, co PO, tylko pod inną etykietką. Takie same sprzedawczyki na usługach światowych oligarchów pod skrzydełkami USA”. To już było dostatecznie krytyczne, ażeby wycenzurować. A ja naiwny myślałem, że już każdy przejrzał, co to jest PiS, ale to może tak nie jest, skore te dranie robią sobie nadzieję, że uda im się Polaków nabrać na PiS
 • @szczurobronny 23:19:57
  niestety ale mam ubaw z ciebie i twoich wyznawcow .niestety bo to forum ,to co opisuje w noworosji-niema w tym nic do smiechu
 • @messere 23:18:29
  Problemem są mafie pedofilskie, mocno umocowane wokół HQ NATO Brukseli, Holandii, Wielkiej Brytanii (BBC!), w Watykanie, etc.

  Mafie te mają na koncie wiele zbrodni, handel "niewolnicami seksualnymi" ze Wschodniej Europy, handel organami, etc, etc,
  (także na Ukrainie !!!!!!!!!)

  by nawiązać do głównego wątku AdNOVUM ;)

  Szantażują polityków;  Tu nie chodzi o "purytanizm" tylko zbadanie, która z sieci pedofilskich przeprowadza swój plan na danym terenie...

  Powróćmy myślą do Noworosji, oby tam ta słynna k-sher-mafia się nie zagnieździła !

  http://aanirfan.blogspot.com/2014/08/pedophile-rings-and-terrorism-mi5-and.html
 • ciekawy artykuł
  Ciekawy artykuł dla tych, których oczka nie bolą od czytania :)

  http://www.lewica.pl/?id=29806&tytul=Micha%B3-Zygmunt:-Dojrza%B3a-choroba-antyrosyjsko%B6ci
 • @danekbb 23:08:11
  Róznica między Ukraińcami a Noworosjanami jest taka, że ci drudzy są pracowici.
  Noworosjanie nie są typowymi Rosjanami a na pewno nie są Ukraińcami.
  Noworosjanie to mieszanka: Rosjanie, Grecy, Serbowie, Ukraińcy, Bułgarzy, Żydzi, Polacy, Tatarzy i inne, mieszali sie między soba przez kilkaset lat, język rosyjski i cerkiew rosyjska, kultura, związane są z Rosją, lecz nie można na siłę opowiadać, że są to Rosjanie a z zach. Ukrainą to już dawno się nie lubili.
 • @szczurobronny 23:26:26
  Jątrzysz przez cały dzień. Czy cie to jakoś rajcuje? Jesteś zwyczajnie upierdliwy i nudny. Ciągłe szukanie pejsatych i trolli wśród inaczej myślących - taka czekistowska czujność jest zwyczajnie męcząca.
 • @Shaolin 23:37:45
  skoro lewica i postkomuchy to dla ciebie wzory ktore nalezy cytowac to oczym my mowimy.stalin wedlog ciebie uratowal Polske od hitlerowsiej zarazy ?
 • Dostawa broni na Upainę ?
  Podobno kopacz wypowiedziała sie na temat czy dostarczymy broń na Upainę czy nie. Jakoś to mnie ominęło - czy możecie coś na ten temat powiedzieć ?. Bardzo jestem ciekaw co na ten temat powiedziała.
 • @novorussia fan 23:35:32
  To ciekawe, bo to co się zaczęło i dzieje teraz zbiegło się ze zdarzeniem, kiedy Putin wydał dekret, że kochający inaczej mogą się kochać ale nie w miejscach publicznych i parad tęczowych w Rosji nie będzie.
 • @szczurobronny 23:39:54
  Dzięki za tą wiadomość!
  Bardzo mnie to cieszy, bo ukrozombi nie wolno wierzyć ani w jedno słowo!
 • @libero 23:42:19
  czy możecie coś na ten temat powiedzieć ?

  Z tego co pamiętam to odpowiedziała niejednoznacznie - coś w stylu - Polska nie będzie sprzedawać Ukrainie broni, z wyjątkiem współpracy z krajami NATO w tym zakresie. Czyli powtórzyła to co wymyślili sobie nasi "gienierałowie" - oddamy ukrom stary sprzęt a za to dostaniemy nowy z zachodu.
  Wątpię żeby ktoś się na to nabrał!
 • @szczurobronny 23:59:52
  szczurek idz juz spac.wszyscy sa zmeczeni.chyba ze nocki masz platne 200%
 • @mania przepraszania 21:52:19
  Dodaję swoje!
  :)

  20.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  W Mińsku podpisano jakies „papiery”, ale bez „statusu Donbasu” – co będzie przedmiotem kolejnych rozmów… Na razie walki trwaja dalej…
  http://www.novorosinform.org/news/id/9429

  PEŁNY TEKST porozumienia!
  http://rusvesna.su/news/1411232830

  Pawel Gubariew mówi: „bez paniki! Nasza walka dopiero się zaczęła! Twierdzi że wszelkie umowy są tymczasowe i zostana złamane przez ukrów. Noworosja dokładnie wie co się szykuje zaraz za frontem i daleko na Ukrainie. Nie należy rzucac broni i wracać do domów ze słowami iż „politycy nas sprzedali”. Idziemy drogą do zwycięstwa może dłuższą ale mniej krwawą…
  http://politikus.ru/events/30483-gubarev-bez-paniki-nasha-borba-tolko-nachalas.html

  Radni też mówią – cytuję w oryginale:
  «Выражая поддержку мирным инициативам Президента России В. В. Путина, депутаты Парламента ДНР одобрили усилия сторон в попытках достижения соглашений о мирном разрешении конфликта, и выразили готовность совместно с Советом Министров ДНР продолжать формирование политической позиции Донецкой Народной Республики по полному освобождению территории всей бывшей Донецкой области».
  http://rusvesna.su/news/1411240990


  Dziś ukry dziesięciokrotnie naruszyły przerwanie ognia
  http://www.novorosinform.org/news/id/9461

  Co myślą o tym porozumieniu zwykli ludzie – punkt po punkcie!
  http://donbass.center/news/1207-mnenie-mirnogo-zhitelya-o-minskom-memorandume.html

  Skrót. Z lotniskowca dalej ostrzeliwany jest Donieck. Ciężkie walki w rejonie miejscowości Pieski..
  http://novorus.info/news/events/28128-svodka-plamya-voyny-razgoraetsya-s-novoy-siloy.html

  Ostrzał Doniecka trwa nawet dzisiejszej nocy– film
  http://www.novorosinform.org/news/id/9482

  Według szalonych ukrów „rosyjskie wojska uzyły broni atomowej na lotniskowcu ługańskim”. Dodam że ten minister ukropskiej obrony gadał to po powrocie z Polski. Czym nasi go spili – tego nie wiadmo. Podobnie co tu robił?
  http://www.novorosinform.org/news/id/9480

  Ministerstwo Obrony FR dementuje a w zasadzie to chyba się wysmiewa z objawień ukrów o atomowej broni uzytej w Ługańsku! A nawet ośmielają się twierdzić że minister obrony ukrów ma paranoję!
  http://donbass.center/news/1206-minoborony-rf-prokommentirovalo-slova-geleteya-o-yadernom-udare-po-donbassu.html
  http://politikus.ru/v-rossii/30458-mo-rf-zayavlenie-o-yadernyh-udarah-po-donbassu-pohozhe-na-paranoyyu.html

  Śmieją się z tego sami Ukraińcy! I mówią że jutro będzie się śmiał cały świat!
  http://politikus.ru/events/30465-sovetnik-glavy-mvd-ukrainy-posle-zayavleniy-geleteya-nad-nami-budet-smeyatsya-ves-mir.html


  Ukry porzuciły Żdanowkę którą okupowali kilka ostatnich dni. Świadkowie mówią że kolumna ich poszła skierowała się drogą na Małoorłowkę. Odchodząc wysadzili most na Krynce, a także zapasy amunicji i reszte sprzętu na posterunku miedzy Żdanowką a Jenakijewem
  http://politikus.ru/events/30478-ukronacisty-ostavili-zhdanovku.html


  Oddział Motoroli – kolejny film
  http://www.youtube.com/watch?v=SHOHTFS-exU

  Mozgowoj dementuje że Prizrak został zniszczony
  http://rusvesna.su/news/1411230845

  O tym jak ukraiński SU25 rozwalił swoje pozycje
  http://rusvesna.su/news/1411244973
  http://www.youtube.com/watch?v=ECZraWknY54


  NOWOROSJA


  Między Ługańskiem a Ukraina ruszyły pociągi!
  http://donbass.center/news/1205-mezhdu-ukrainoy-i-lnr-vozobnovleno-dvizhenie-poezdov.html

  Wymieniono jeńców: 38 na 38
  http://politikus.ru/events/30461-dnr-i-ukraina-obmenyalis-plennymi-po-sheme-38-na-38.html

  Zdjęcia z uwolnienia
  http://rusvesna.su/news/1411245978
  http://rusvesna.su/news/1411226393


  KIJÓW i okolice

  Kijowianie zaczynaja liczyc straty. Wczoraj w ichniej TV na zywo powiedziano ze w Dniepropietrowskich kostnicach jest 1300 ciał. Jednak dodano że wielu ciał zabitych nie dało się przywieźc z pola walk. Uważają że na przewóz czeka jeszcze 400-500 ciał zabitych, większośc nie do rozpoznania. Dodano – dalej na zywo – że całkowita liczba zabitych to może być ok. 2000 ludzi / straty armii ukraińskiej/ Oficjalnie według ministerstwa obrony zagineło 873 zołnierzy ukraińskich / do 12-go września/. Irina Gieraszczenko, pełnomocnik prezydenta powiedziala że zaginionych bez wieści jest 2400 osób…
  http://novorus.info/news/vlast/28135-kiev-schitaet-poteri-na-donbasse.html

  W Wierchowej posłowie wzięli udział w tajnym posiedzeniu, gdzie poinformowano ich o cześci strat. Gdyby wiedzieli o wszystkim to by roznieśli pana Rzeźnika na strzępy!
  http://politikus.ru/events/30454-odnazhdy-na-taynom-pretaynom-zasedanii-verhovnoy-rady.html

  Wojskowi ukraińscy których władza nie chce zmienić i warują na granicy z Krymem od niepamiętnych czasów – teraz zostana zakwaterowani w … beczkach lub metalowych silosach… Tak zrozumiałem…
  http://donbass.center/news/1204-voennye-v-hersonskoy-oblasti-budut-zimovat-v-bochkah.html

  Inni wojskowi tejże armii ukraińskiej samodzielnie bez oglądania się na rozkazy wracaja do domu!
  http://politikus.ru/events/30482-massovoe-dezertirstvo-v-ukrainskoy-armii-80-boycov-pokinuli-zonu-karatelnoy-operacii.html

  Filmy z tymi co maja dośc wojaczki
  http://rusvesna.su/news/1411230541

  Niektórzy zabierają do domu broń! Na wszelki wypadek!
  http://rusvesna.su/news/1411241313

  Lepiej w domu niż na froncie czy tez na ćwiczeniach NATO, gdzie każą spać w dziurawych namiotach! Panowie zołnierze! To są klimatyzowane po ukraińsku namioty!
  http://politikus.ru/events/30470-ukrainskie-voennye-vo-vremya-ucheniy-nato-zhivut-v-dyryavyh-palatkah.html

  O tym co dzieje się na Zaporożu. Artykuł i film
  http://rusvesna.su/news/1411237700
  http://www.youtube.com/watch?v=4JLn12yckmY

  Kanał 112 Ukrainy doniósł ze sztabu że pod Debalcewem kociołek z 3-ma tysiącami zostanie zaraz zamkniety! Ale dzielni zołnierze ukraińscy na szczęście dostali rozkaz! Wytrwać Az do śmierci!
  http://rusvesna.su/news/1411237359

  O Ukrainie jako „jadrowym mocarstwie” – krótko i fajnie… Ich na to po prostu nie stać!
  http://politikus.ru/articles/30488-ugrozhaet-li-miru-yadernoe-oruzhie-ukrainy.html

  Ostatnia duża elektrociepłownia pod Kijowem na granicy wyłączenia. Zasilana węglem, o mocy 1800 MW. Wegla mają jeszcze 40 tys. ton. Pracują teraz na granicy możliwości oszczędzania. Jeden kocioł 200 megawatów dziennie zuzywa 3500-4000 ton wegla. Węgla starczy jeszcze na 10 dni… 11-go wrzesnia z powodu braku węgla wyłaczono elektrownię Zmiewską (2175 MW)
  http://politikus.ru/events/30459-tripolskaya-tes-pod-kievom-na-grani-ostanovki.html

  SANKCJE i trochę ekonomii

  Ceny na Ukrainie dalej rosną!
  http://politikus.ru/events/30486-borsch-podorozhal-v-ukraine-rezko-vyrosli-ceny-na-produkty.html
 • @lorenko 22:25:15
  I przedtem i teraz tez celnie strzelali! Cały czas!!!!
 • @szczurobronny 23:38:06
  PROSZĘ! PLIZ! albo wklejaj mniejsze obrazki albo daj sobie spokój z wklejaniem i zanieczyszcaniem. Dajesz fajne linki, wklejasz ciekawe rzeczy... I to rób dalej!
 • @libero 23:42:19
  Nic nie wiem o tym, ale linkowałem przed chwila że ich minister od wojny był własnie w Polsce. U nas cisza o tym. Nie wiem po co był ale po powrocie dał odlot zupełny!
  :)
 • @Zbyszek Stell 00:06:50
  jezeli masz namiary na fora wojskowych i nietylko to trzeba im dobitnie uswiadomic ze walczac u boku banderowskij ukrainy czy to z w wlasnego wyboru czy tez z rozkazu sa zdrajcami i i kiedys po zmianie wladzy beda osadzeni przez sad wojskowy , a tam zdrada to kula w leb
 • @szczurobronny 00:23:34
  oszalales czlowieku.co tu wiecej komentowac
 • @yanato 21:44:10
  Ostoja polskości? Wolne żarty. Zainwestowali w obalenie socjalizmu w Polsce i doją nas bez litości. "Polsko! Zguba twa w Rzymie!" (albo coś w tym guście napisał nasz wieszcz)
 • @szczurobronny 00:23:34
  Stosuje prymitywną socjotechnikę - piszę dla niepoznaki pozytywnie o Noworosji jaki to on wielki zwolennik Noworosji nie jest, ale ja wiem kto to jest ten Yanato-Srato stara szmato, jego celem jest najpierw zdobyć zaufanie forumowiczów, a jak mu się będzie zdawało, że mu się to udało, to wtedy przejdzie do drugiej fazy operacji, czyli skłócania forumowiczów od środka.
  Tutaj było już wielu "wielkich zwolenników" Noworosji, którzy stosowali tą technikę i on jest kolejnym.
 • @Zbyszek Stell 00:29:25
  dziszejsza wladza ich nie skarze to pewne.mysle ze bo jakims przewrocie w Polsce cos sie zmieni.czy to jest prawdopodobne nie wiem .wojna moze cos zmienic
 • @lorenko 21:53:37
  Pewnie na wypadek, gdyby nie było nadziei na odzyskanie tego obszaru postanowili wyrządzić jak najwięcej szkód w bazie przemysłowej.
 • yanato
  sorry cos tu chyba zle pojechalem.nie znam do konca jak ta punktacja tu chodzi
 • Hitler byłby z nich dumny
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-hitler-sie-wzruszyl-2014-09
 • Malaysian Flight MH17 crash analysis
  http://www.youtube.com/watch?v=r7puNlaX0s0

  Malaysian Flight MH17 crash analysis - The Russian Union of Engineers
 • @Zbyszek Stell 00:29:25
  Podobno najemnik może być bez sądu rozstrzelany, powieszony albo nabity na pal. Ja tym polskim najemnikom źle nie życzę, dlatego pierwsza wersja - rozstrzelany.
 • ДЕТИ ,ПЕСНЕЙ, ПРИЗЫВАЮТ, УКРАИНСКУЮ, ХУНТУ, ОСТАНОВИТЬ, ВОЙНУ.,
  How to buy a tank. A BRDM-2 story. English version.
  http://ntv.livejournal.com/364943.html

  Junta to sell old weapons to buy new ones. Good for US military industrial complex!
  http://en.itar-tass.com/world/749840 and for capturing too.

  Мамы ,и папы, мы ,говорим ,войне, нет!,ДЕТИ ,ПЕСНЕЙ, ПРИЗЫВАЮТ, УКРАИНСКУЮ, ХУНТУ, ОСТАНОВИТЬ, ВОЙНУ.,
  http://www.youtube.com/watch?v=ojRRXBluvtg#t=45
 • @wdakra 00:38:35
  Oni mają jednak we krwi: niszczyć, palić, zabijać.
  Po nich chocby potop.
  A pracować nie ma komu!
 • @novorussia fan 01:08:36
  zdajesz sobie sprawe ze nie wszyscy mieszkaja w rosji , wiec nie wszyscy znaja rosyjski.wiec moze bys cos przetlomaczyl na cos bliski polskiemu
 • @yanato 01:13:32
  Ja mieszkam na Podkarpaciu, w Polsce, jednak wiem co to jest translator i z niego korzystam.
  Proponuję też korzystać, pierwszy lepszy: tłumacz google.
 • @lorenko 01:17:56
  dzieki jestes jednym z niewielu ktorzy maja jakies konstroktywne podejscie do tematu
 • @lorenko 00:58:26
  Podobno najemnik może być bez sądu rozstrzelany, powieszony albo nabity na pal. Ja tym polskim najemnikom źle nie życzę, dlatego pierwsza wersja - rozstrzelany.

  Bo wg konwencji Genewskiej statut jeńca przysługuje wyłącznie żołnierzom regularnej armii. Najemników można traktować dowolnie, na przykład rozstrzelać jako szpiegów, dlatego właśnie tak zaciekle się oni bronią.
 • @yanato 01:23:13
  teraz powinienas szybko zaprzeczyc i sie obrazic by szorowaty nie oskarzyl cie o wspoludzal
 • @yanato 01:23:13
  Cieszę się, że mogłem pomóc.
 • @Zbyszek Stell 01:31:00
  Przykre jest jeszcze to, że jest bardzo prawdopodobne, że w tych bunkrach są polscy najemnicy. Ostrzeliwali i nadal ostrzeliwują mieszkańców Doniecka i okolic i mają na rękach krew dzieci.
 • @lorenko 01:43:07
  wszyscy pisza o polskich najemnikach.ale dajcie choc jedno zdjecie czy inny dowod
 • @lorenko 01:13:20
  Tacy zdarzają w każdej społeczności. Na Ukrainie to są banderowcy. Spotkałam paru banderowskich oszołomów, ale większość, to zwyczajni ludzie, podobni do nas. Wielu Ukraińców ciężko pracuje. Tylko trudno o pracę, a zarobki są nędzne. Kto może wyjeżdża do pracy do Rosji albo do Polski. Tam mieszkają moi krewni i Ukraińcy, dzięki którym uratowało się sporo moich bliskich, również moi rodzice. Stereotypy na temat różnych narodów są tylko stereotypami, często tworzonymi po to, żeby zwykli ludzie wyrzynali się nawzajem w interesie cwaniaczków.
 • @nana 14:30:05
  Bardzo cenne myśli jak zmienić matrixowe oprogramowanie.
  Aborygeni ( prymitywni i niecywilizowani ?... i zachwycający się muzyką Chopina) mawiają: JEśLI CHCESZ ZMIANY W śWIECIE, SAM STAŃ SIĘ TĄ ZMIANĄ
 • @lorenko 01:43:07
  "Przykre jest jeszcze to, że jest bardzo prawdopodobne, że w tych bunkrach są polscy najemnicy. Ostrzeliwali i nadal ostrzeliwują mieszkańców Doniecka i okolic i mają na rękach krew dzieci."

  I dlatego wcale mi ich nie żal. Dali się wynająć przegranym gołodupcom, a teraz nie mogą nawet się poddać, bo ujawniliby swoją tożsamość, i dla kogo pracują.
  Noworosjanie powinni tam na lotnisku użyć gazu, bo Konwencja Genewska obejmuje ochroną żołnierzy i cywilów, nie bandytów i terrorystów!
 • @yanato 01:48:47
  Są zdjęcia, że kilku Polaków walczy po stronie Opołczeńców.
  Dowodów konkretnie, że polscy najemnicy walcza po stronie kijowskiej jak dotąd nie ma i mam nadzieję, że nie bedzie, bo to okaże sie nieprawdą.
  Jednak ukraińska deputowana Elena Bondarczuk czy jakoś tak, nie jestem pewien czy nie przekręciłem nazwiska, napomknęła, że na okrążonym lotnisku w Doniecku są polscy najemnicy.
 • @wdakra 01:52:30
  "Stereotypy na temat różnych narodów są tylko stereotypami, często tworzonymi po to, żeby zwykli ludzie wyrzynali się nawzajem w interesie cwaniaczków."

  Wszędzie są ludzie! Tylko na Ukrainie jest wielu takich którzy dają się podpuszczać, a nawet samowzajemnie się podpuszczają do riezania.

  Mnie się oczy otworzyły na ich temat jak zobaczyłem ofiary w Odessie. To była orgia dzikusów!
 • @Zbyszek Stell 02:09:49
  To było dzieło banderowców. To, co wyprawiali na Wołyniu ich idole nie mieści się w głowie normalnemu człowiekowi. W wiosce sąsiadującej z tą, w której mieszkali moi dziadkowie zamordowali ok. 300 Polaków i prawie 100 Ukraińców, którzy nie chcieli mordować sąsiadów.
 • @wdakra 01:52:30
  Ukraińscy ludzie zrobili majdan aby wejść do UE jako kraj a jako ludność aby wyjechać z Ukrainy do UE, bo w Unii to będą żyć bogato.
  Urządzili majdan aby przepędzic oligarchów a wybrali na prezydenta oligarchę, choć nie sprawdzili, czy ma złote nocniki.
  Nie przeszkadza tej zwykłej ludności, że po ulicach miast i wsi maszerują banderowcy ze swastykami i pochodniami, że coraz wiecej jest ulic nazywanych nazwiskami banderowców i coraz wiecej pomników Bandery i jego kumpli.
  Zwykłe matki, żony nie miały nic na przeciw, kiedy ich synowie, mężowie, wnuki szli zabijać "Ruskich" w Donbasie. Dopiero, kiedy zaczęły się pogrzeby, zaczął się lament i demonstracje aby dzieci Poroszenki czy innych rzadzących szli walczyc w Donbasie a nie ich bliscy.
  Moge jeszcze długo wymieniać: sumując, jakoś nie czuję współczucia dla zadnego zwykłego czy niezwykłego Ukraińca czy Ukrainki.
  Od momentu odzyskania niepodległości nie dokonali nic. A jako nieudacznicy musieli znaleźć winnego swojej klęski: podpuszczani przez blichtr i swiecidełka, wynaleźli Rosję.
 • @bolszewik 02:36:59
  A kto ostatni zgasi światło?
  Uciekną od biedy? Bieda się do nich przyczepiła jak tasiemiec i to na własne życzenie! Od tasiemca nie da się uciec nawet do innej galaktyki. Tasiemiec tkwi w środku. Trzeba go usunąć a nie uciekać przed nim mając go w żołądku lub jeszcze gorzej w mózgu!
  Nikt tego tasiemca nie bedzie dożywiał w nieskończoność.
 • @lorenko 02:29:41
  Zacznijmy od tego, że mocno wątpię, żeby kijowski Majdan zrobili zwykli ukraińscy ludzie. Może jeszcze napiszesz, że prym wiedli ci z Krymu, Donbasu i Odessy? Obywatele Ukrainy nie bardzo chcieli do UE. A junta zrobiła dokładnie to, o czym pisałam. Stworzyła stereotyp separatysty, który miał skłonić ludzi do walki z nimi.
  Przez wiele lat po wojnie banderowcy terroryzowali ludność na zachodzie Ukrainy. Strach przed nimi trochę zmalał w okresie rządów Janukowycza. Co gorsza, zaczął robić porządek i pewnie dlatego został obalony.
  A ten "zapał" do walki z Noworosją jakoś dziwnie się przejawiał. Dopiero najemnicy i banderowskie bandy spowodowały prawdziwe walki.
 • @wdakra 02:55:10
  Na początku przychodzili tam zwykli ludzie. Potem nie przychodzili, może wtedy jak był jakis koncert to znów przychodzili, bardzo duzo młodzieży i skakali, bo kto nie skacze ten Moskal, zatem skakali.
  A mogli przestać skakać.
  Z tego co piszesz, oni są bezwolni jak barany - a jednak co kilka lat jakaś kolorowa rewolucja.
  Niech zrobią prawdziwą rewolucję, Janukowycz nadal jest prawowitym prezydentem
 • @bolszewik 02:58:11
  Jakby tam była w zamian jakas staruszka albo dzieciak, pewnie wziąłby ten nóż....
 • @lorenko 03:11:40
  Rewolucje sponsorowane.

  Dobranoc
 • @bolszewik 03:04:52
  To niech walczą ramię w ramię z Noworosją a nie wierzyć jak cimnota, że ich Rosja napadła. Proste?
 • @wdakra 03:23:39
  Dobranoc:)
 • @TomS 20:05:52
  "Należy pamiętać , że to co dzieje się w Noworosji jest tylko odbiciem polityki w Rosji, gdyż i Ukraina i Donbas są tylko narzędziami użytymi w większej , globalnej rozgrywce."- zgadza się i jednocześnie można powiedzieć, że to co się dzieje po drugiej stronie konfliktu, czyli wśród rozgrywających w Kijowie sytuacja jest bardzo podobna, tzn, jest to poligon walki różnych sił globalnej polityki Zachodu.
  I właśnie z tego powodu nie wróżę Ukrainie długiego żywota, bo te sprzeczne siły po obu stronach barykady rozsadzą ją od środka- tak jak kiedyś IRP.

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 19:36:13
  Należ przede wszystkim opierać się na swoim zdrowym rozsądku.

  Pozdrawiam.
 • @novorussia fan 23:35:32
  Hej, wiesz co to jest "red herring", czyli po polsku "wędzony śledź"? Podczas polowań na lisy rzucało się to psom, by przełamać ślad węchowy, za którym biegły. Ot taki odwracacz uwagi.

  Robienie histerii wokół dzieci jest starą sztuczką, bo od XIX wieku ludzie tak mają, że głupieją, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Wymyślasz proste, grające na emocjach historyjki o "mafiach pedofilskich", żeby odwrócić uwagę wokół spraw poważnych - władzy, złota, nafty, gazu, kupowania polityków przez międzynarodowy system bankowy...

  A potem w imię bezpieczeństwa dzieci możesz już robić wszystko. Inwigilacja komunikacji, szczucie ludzi na siebie, odbieranie dzieci rodzicom... Na neonie był ostatnio wpis że władze Niemiec chcą zaostrzyć kary i rozszerzyć definicje - na zdjęcia "nagich śpiących dzieci". Następny krok to zdjęcia "ubranych śpiących dzieci", a potem "ubranych nieśpiących dzieci". Za samo zdjęcie bachora będą mieli prawo aresztować.

  Bywałem na plażach Krymu, tam dzieci biegały nago i nikt się nie przejmował. Na Zachodzie nagie dziecko dziś - panika i masakra i policja od razu.

  Nie dajmy się ogłupić zachodnim modom. Może jeszcze zaczniemy z "terroryzmem" u siebie walczyć?
 • Adnovum
  Wczoraj powstańcy odkryli w Donbasie masowe groby ludzi. Ciała nosiły ślady strasznych tortur. Mordowali w najlepszej i jedynej tradycji ukraińskiej "armii" bandyci banderowscy z Batalionu" Ajdar. Film na RIDUS. Dla ludzi o mocnych nerwach. https://twitter.com/RidusNews/media
 • @re1 21:03:41
  1. mrdinozaur 20.09.2014 20:46:21 - myślisz, że nie znam ordynacji
  2. Magia 20.09.2014 20:48:33 - "Jest za 58 %, a wmówią Wam że jest 58 % za No" chyba mnie nie czytasz ze zrozumieniem patrz informacja wieczorna z CNN - o przypuszczalnym sfałszowaniu pisałem zaraz rano po referendum
  3. wdakra 20.09.2014 20:49:17 no to trzy wyjścia
  a) siedzieć na d..ie przed komputerem, stukać w klawiaturę i narzekać - na pewno sie nie uda - patrz Smerf maruda,
  b) może to co mówisz - ale jak małe to tylko KNP i co?
  c) stanąć przed lokalami wyborczymi "jak francuscy rolnicy" nie zgadzamy się - nie głosujemy. Transparenty "NIE głosuję",
  Jaki to problem, nie jest to agitacja w dniu wyborów - moje oświadczenie woli.
  d) jak będzie tak w całej Polsce to nie będą mogli napisać, że "niegramotny".
  4. Może będą ci z CNN i to puszczą na cały Świat.
  5. Warunek każdy kto nie głosuje, stoi rotacyjnie z kolegami i koleżankami przed każdym lokalem wyborczym w swoim okregu. Może być z Magia:)
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 09:09:47
  http://www.youtube.com/watch?v=nV99jh8mbLk
 • @Kula Lis 62 09:09:47
  http://www.ridus.ru/news/167926 - ВсёПутём | вчера, 22:51
  Знчит чехи, поляки, американцы издеваются над русскими женщинами? Запомним.
  1 -+Ответить
  Thumb 5c389cadd6
  Громова Роза | сегодня, 12:16
  заебок у вас источники.
  0 -+Ответить
 • @Zbyszek Stell 01:56:10
  Witam z rana!
  Stosunek do wszelkiej maści najemników mam taki sam!

  Co do tzw "polskich najemników" - też nie uważam ich za Polaków - jeżeli nawet mają nasze paszporty...

  Ale jak na razie NIE MA ANI JEDNEGO DOWODU że ktoś z polskim paszportem walczy po stronie ukrów...

  Widziałem na filmach garść paszportów rzekomo "polskich najemników", ale nikt nie pokazał nic więcej poza okładka paszportu. Na razie nie ma zadnego materialnego dowodu...

  To do tej pory są tylko opowieści...
 • @lorenko 01:58:27
  To jak ty bierzesz udział w dyskusji i nie wiesz kto to jest Elena http://en.wikipedia.org/wiki/Olena_Anatoliivna_Bondarenko
  Chyba grasz w..iata. Na blogu gospodarza było o niej wielokrotnie w komentarzach.
 • @Kula Lis 62 09:09:47
  Nie mogę znaleźć tego materiału - możesz dac konkretny link?
 • @messere 09:09:15
  "Wymyślasz proste, grające na emocjach historyjki o "mafiach pedofilskich","
  ..........................
  Niestety nie wymyślam. Istnieje MULTUM faktów dotyczącej tej gigantycznej i wpływowej grupy przestępczej,
  ale prokuratorów "się unieszkodliwia".
  W Belgii panią prokurator zamordowano.
  Śledztwo miało dotyczyc Blaira i Haiga w GB.

  Tu nie chodzi o "dziecko, które biega nago"; moje też biegało :)
  (Zaznaczam, że cenię sobie seks, itd :) ))
  I dziecko moje uświadamiałem, jak najlepiej tylko potrafiłem.

  /Ale.. notabene, widziałem 3 latka, którego nauczono masturbacji, i PRzESTAŁ W OGÓLE MÓWic!
  jąkał się, doszly poważne zaburzenia osobowosci
  A Nana mowila wlasnie o planie obznajamiania z masturbacją dzieci 3-4 letnich (takie są autentyczne plany grup Sorosa!)


  Jaki ma związek bieganie nago po plaży pod ochroną rodziców
  z działaniem gigantycznych mafii zwanych k-nostra
  (od Norymbergi, BOnn az po Donbas i Krym - krwawa Julka się kłania")??
  To nie o to tutaj chodzi... !

  Przeczytales chocby materialy ze strony, którą linkuję?

  O co chodzi mafii ( handlującej także organami, i
  powiązanej zresztą na gruncie "neutralnym" z Sorosem i Save the Children/CIA) - o wielkie pieniądze,
  +możliwość szantażowania polityków i wojskowych np. z NATO


  Piszę o tej sprawie na tym blogu tylko dlatego,
  że plaga ta dotknęła właśnie Ukrainę
  w ostatnich dzisięcioleciach najsilniej !  Poczytaj raporty lekarzy, którzy wszczęli alarm (nie wiem, czy jeszcze przy banderowskiej juncie
  żyją lub mają możliwość publikowania swych badan!)

  Kto na to oczy zamyka, po częsći współdziała ze zbrodniarzami.


  http://aanirfan.blogspot.com/2014/08/pedophile-rings-and-terrorism-mi5-and.html

  Przeczytaj pełną dokumentację, wg tagu np Ukraine:
  http://aanirfan.blogspot.com


  Pozdrawiam
 • @messere 09:09:15
  Ja też tak lubiłem biegać jak byłem mały.
 • @Kula Lis 62 10:42:54
  Niestety - jak widać na te "łatwą wojenkę" - poszły na żer wszystkie europejskie zwierzęta!
 • @jaszczyk8 11:09:08
  Kolego,czemu piszesz bzdury.Kula lis 62 o 10.35 pokazał już ten film.Radzę go obejrzeć i uważnie wysłuchać.Tam nie ma żadnych dowodów że to martwy polski najemnik,bo telefon i scyzoryk nie są żadnym dowodem.Tam są tylko słowa,nic więcej.Jak korzystasz z tłumacza,to chociaż skoryguj tekst!
  Co nie zmienia faktu,że w końcu ujrzymy jakieś namacalne dowody na udział Polaków po stronie banderowskiej.
 • @jaszczyk8 11:09:08
  Film widziałem..
  Dzieki...

  Dalej sa to słowa - powinni pokazywać zdjecia z paszportów i dokumentów by robic w tej sprawie u nas raban.

  Kilkakrotnie pisałem na podawane na filmach mejle w tej sprawie. Dzis napisałem do Leszego...

  Może tym razem sie odezwą!
 • @jaszczyk8 11:09:08
  Nie widziałem dokumentów na filmie, powiedział tylko "paliak" 3:49
  A w domu był słowniczek czesko-angielski 3:18 - 3:28.
  Prędzej najemnik z Czech.

  Oglądaj dokładnie film a potem wklejaj informacje.
 • @wdakra 03:23:39
  Masz rację
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mlCRMxUDPPw

  Sponsorzy całego świata, z kieszeni całego świata.
 • @brusek 11:22:17
  FreiKORPS polsko-lit.ukropski
  jest czesicia planu 'modernizacji' Armii Ukrainskiej pod egidą NATO.

  W jaki sposób możemy powstrzymać tych psychopatów?  NATO Uses Lithuanian-Polish-Ukrainian Triad To Upgrade Ukrainian Arm
  http://en.interfax.com.ua/news/general/224634.html


  Poland pledges to help modernize Ukrainian army - Komorowski


  The formation of a joint Lithuanian-Polish-Ukrainian LitPolUkrBrig brigade is part of NATO agreements to modernize the Ukrainian army, Polish President Bronislaw Komorowski has said.

  "This agreement is part of the plan, which was discussed at the NATO summit in Newport, where it was decided to support Ukraine" Komorowski said before the ceremony for the signing of the agreement to form the joint LitPolUkrBrig brigad
 • @brusek 11:22:17
  Niestety,mam wrażenie,że to forum powoli schodzi "na psy".Coraz więcej sensacji i niesprawdzonych informacji prosto z "netu",zaśmiecanie forum zdjęciami absolutnie nie związanymi z tematem,a przez kilka ostatnich dni szczególnie wieczorem trwa tu typowo polsko-polska wojenka,nie mająca nic wspólnego z wojną na Ukrainie.Gdzie te rzeczowe informacje i komentarze,które jeszcze miesiąc temu dominowały w naszej dyskusji?Ci,którzy mieli coś do powiedzenia o tym konflikcie goszczą tutaj coraz rzadziej,została tylko pyskówka,a szkoda.
  Gdy tu trafiłem w sierpniu,szukając rzetelnych informacji,byłem pod wrażeniem, gdybym tu trafił np.wczoraj,byłaby to moja pierwsza i zarazem ostatnia wizyta.Mam wrażenie,że komuś zależy ma rozbiciu tego bloga!
  Tego momentami nie da się czytać, nie mówiąc o jakimkolwiek komentowaniu.:(((
 • @messere 22:14:53
  To juz nie tylko pedofilia, to Pedocriminalite,

  i stała się plagą Ukrainy (wraz z handlem organami)
  Artykuly i ksiazki fachowcow:


  http://www.egaliteetreconciliation.fr/+-Pedocriminalite-+.html
 • @jaszczyk8 11:09:08
  w zasadzie jak by sie mocniej zastanowic to czy tam są polscy najemnicy nie jest takie wazne.bo jak sami osobie mowią najemnik nie ma narodowosci.idzie poprostu tam gdzie lepiej placą.wazne a moze kluczowe dla Polski jest czy na wschodzie ukrainy waczy polskie wojsko np.jakies jednostki specjane.i gdyby partyzanci ujawnili na to jakis wiarygodny dowod to w Polsce coś by sie zatrzeslo.nie mogli by tego tak sobie przemilczec
 • @adalbert05 11:44:24
  MAsz Waśc rację, ale mam nadzieję że Wódz w końcu to wszystko jak na prawdziwego Dyktatora weźmie troche za mordę, czyli ucywilizuje!
  :)
  Będzie lepiej!
  Dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna!
  :)
 • @yanato 11:55:10
  Na razie i na szczęście dla nas są tylko plotki i poszlaki...
  Jest wielce prawdopodobne że cos w końcu wypłynie...
  Bo jest tego za dużo by były to tylko plotki, lub ktos robi stale taką propagandę...

  Pamietacie informacje z połowy czerwca chyba - jak noworosyjskie media powtarzały o naszej brygadzie z Wegorzewa co miała sie ze sprzetem wyładowywać w Odessie?

  Potem były plotki o tych czołgach z Wegier, suszkach z Rumunii itd...

  Na razie żadna z tych sensacyjnych informacji nie została potwierdzona...
 • @brusek 11:55:16
  Nie wiem czy ta mapa była?
  Chyba nówka?
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/4892/4892_original.jpg
 • @szczurobronny 12:05:48
  czesc szczurek co tak dlugo spales.przyjaciel tak cie zmeczyl w nocy.ja juz na sumie bylem
 • @jaszczyk8 12:07:26
  placi im rzeznik dularami co ma od usraela.przeta to proste i logiczne
 • @yanato 12:20:40
  mam do Was prośbę Szanowni Panowie
  wydawało mi się (rzeczywiście chyba wydawało), że to naprawdę rewelacyjne miejsce
  jak to Ktoś wcześniej napisał : "wszedłem tu w połowie sierpnia i było super, a teraz to bym tu drugi raz nie zajrzał"

  czy najpierw Jeden, a potem Drugi z Panów, mógłby mi skrócie napisać o co Wam chodzi ?? tak w 2-3 zdaniach
  naprawdę, to można załatwić szybko
  bo w tej chwili wydaje mi się, że to się robi niepoważne i przypomina kłótnię gimbusów - rzeczywiście skorzystają na tym jedynie Ci, którzy mają inne poglądy , niż my

  nie dalej jak z 10 dni temu pisałem, że gdybyśmy próbowali założyć partię , to mielibyśmy 18 różnych stanowisk, a część z nas stałaby się swoimi śmiertelnymi wrogami

  mam nadzieję, że nie ma wśród Panów nikogo ze złymi zamiarami, lecz jedynie "krew się odrobinę za mocno zagotowała"

  bardzo proszę o małe streszczenie, a na pewno AdNovum będzie łatwo rozsądzić, zamiast wczytywać się w tony niesmacznych postów
 • artykuł na Onecie !!
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tysiace-osob-protestuja-w-moskwie-przeciw-wojnie-na-ukrainie/j3xbt

  a na zdjęciu - LUDZIE Z FLAGAMI NOWOROSJI

  pamiętam odrobinę z PRL (Urban, dzienniki telewizyjne itp), ale to , co się dzieje teraz , to już przechodzi ludzkie pojęcie - to chyba musi być zywy Goebbels !

  (na szczęście ci "dziennikarze" to skończeni idioci - patrząc na "gafy", które walą
 • -------------WAŻNE !!!!!!!!!!!! i dziwne
  http://www.babel-tv.de/sendungen/index.php

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej