Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 21.09.2014r- 15 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmęczenie wojną domową jest już tak duże, że obie strony pragną pokoju. Ale szczególnie powstańcy uważają, że pokój ten nie ma być zawarty za wszelką cenę.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na fakt, że przy tak rozbieżnych stanowiskach stron, które w żaden sposób nie mogą zaakceptować obecnego status quo, nie ma możliwości porozumienia się a tym bardziej utrzymania na dłużej pokoju.

Po prostu zewnętrzna ingerencja w sprawy Ukrainy w sposób brutalny naruszyła bardzo chwiejną i kruchą równowagę jakie panowały tam po utworzeniu tego tworu państwowego pod nazwą Ukraina. I teraz ukraińskie społeczeństwo próbuje jakoś tą równowagę bytu państwowego przywrócić z widocznym dla nas skutkiem w postaci wojny domowej, która społeczeństwo to dzieli na dwa zantagonizowane obozy rozsadzając jednocześnie państwo od środka.

Gwarantem dla tak sztucznie posklejaniego bytu państowego jakim była Ukraina w dotychczasowych granicach mogła być co najwyżej jej neutralna pozycja i zachowanie równowagi wobec przeciwstawnych stron globalnej gry interesów.

Opowiedzenie się zaś po jednej z tych stron, a więc stronie zachodniej, musiało spowodować  reakcję Rosji, dla której taka sytuacja bezpośrednio pozbawiała ją jej strefy wpływów nad znacznym obszarem Europy środkowo-wschodniej, w tym i w obszarze basenu M.Czarnego oraz  przeniosła granicę oddziaływania paktu wojskowego NATO bezpośrednio ku granicom Rosji.

Reakcja Rosji na takie zagrożenie jest uzasadniona, bo mając bezpośrednio jedno z państw NATO przy swojej granicy, nie może ona nadal prowadzić polityki globalnej według swych koncepcji.

Dlatego też podział Ukrainy i oddalenie w wyniku tego jak najdalej jest to możliwe granicy paktu NATO od zachodnich granic Rosji leży w jej żywotnym interesie i kto tego nie rozumiał wywołując i wspierając ukraińską rewoltę nie powinien brać się za politykę międzynarodową, bo jest człowiekiem nieodpowiedzialnym i niebezpiecznym wobec społeczeństw państw graniczących z Rosją, a nawet wobec zachowania pokoju w wymiarze światowym.

Taka nieodpowiedzialna postawa polityków realizujących cele globalnych geszefciarzy doprowadziła już do bardzo konkretnych strat gospodarczych państw uwikłanych w tą politykę oraz do niebywałego wzrostu napięcia w stosunkach międzynarodowych jak i tragicznie odbijając się na wewnątrz-ukraińskich stosunkach społecznych przyśpieszając bankructwo tego państwa.

Czy o to chodziło tym, którzy od wielu już lat przygotowywali ukraińską rewoltę? Jeśli im o to chodziło to znaczy, że rządzą nami siły nieodpowiedzialne, zdolne nas wystawić na śmiertelne niebezpieczeństwo. Jeśli zaś skutek ten jest niezamierzony i nieprzewidywany w globalnych rachunkach zysków i strat to również można wyciągnąć wniosek, że rządzą nami siły, które w żaden sposób nie powinny się tym parać, bo ich postawa podobna jest do tej jaką można oczekiwać od małpy z karabinem maszynowym w łapach.

Jednocześnie sytuacja jaka ma obecnie miejsce na Ukrainie obnażyła jeszcze jedną sprawę. Otóż okazało się, że ten demokratyczny Zachód, który tak usilnie wspiera postęp, tolerancję, prawa człowieka i sprawiedliwość, posługuje się tą retoryką wyłącznie jako bronią skierowaną przeciwko swym wydumanym wrogom. Natomiast sam Zachód w imię walki o swoje partykularne interesy zwolniony jest od przestrzegania zasad, które głosi i nie dość tego wciela je bezwzględną przemocą łamiąc wszelkie zasady głoszone przez siebie najczęściej wysługując się obcymi rękami.

I cynicznie można by było w tym przypadku powiedzieć, że cel uświęca środki, tylko że te środki nie prowadzą do deklarowanego celu, jakim niby ma być rozpowszechnianie demokracji na świecie, bo taka demokracja jest tylko fasadą do ukrycia prawdziwych celów jakimi są poszerzanie swej strefy wpływów ekonomicznych jak i ukryta eksploatacja krajów, które w tej strefie wpływów się już znalazły.

A koszty jakie ponosi bezpośrednio społeczeństwo w imię tak prowadzonej polityki widać choćby na przykładzie naszego kraju, zaś na przykładzie obecnej sytuacji jaka ma miejsce na Ukrainie widoczne są  one w wymiarze tragicznym.

A teraz przejdę do relacji ukraińskiej wojny domowej.

Dzień wczorajszy cechował się znacznym ograniczeniem prowadzenia działań wojennych i ostrzału celów cywilnych przez ukraińską artylerię. Można wręcz powiedzieć, że postępuje tam pewna stabilizacja i życie zaczyna się powoli normalizować.

W Mariupolu odbyła się parada wojskowa poprzedzona nabożeństwem modlitewnym na rzecz pokoju:

Miomo tej parady ukraińska gwardia narodowa ostrzelała z wyrzutni rakiet rozlokowanych pod Mariupolem w dzielnicy Staryj Krym stanowiska obronne sił powstańczych w rejonie Nowoazowska jak i stanowiska na północno-wschodnich przedmieściach mariupolskiej dzielnicy Wostocznyj:

Jednocześnie na froncie północno-zachodnim ukraińskie wojska dokonały ataku rakietowego na donieckie zakłady chemiczne produkujące amunicję:

Siła tej eksplozji była tak duża, że fala uderzeniowa z zakładu znajdującego się na północnych przedmieściach miasta dotarła nawet do centrum Doniecka gdzie w tym momencie rozładowywano samochody z rosyjską pomocą humanitarną.

W pierwszym momencie pojawiły się plotki, że mógł być to jakiś atak dokonany przy pomocy broni jądrowej, ale informacja ta została zdementowana przez władze miasta, które niemal natychmiast zmierzyły  wartości promieniowania tła i okazało się, że jest ono neutralne.

W nocy ostrzelano rakietami centrum Doniecka wywołując duży pożar oraz rejon na pograniczu dzielnic: Kujbyszewskiej i Kijowskiej:

Bardzo zacięte walki trwają nadal w rejonie donieckiego lotniska, gdzie nawet utworzono wczoraj korytarz w celu umożliwienia ewakuacji broniących się tam ukraińskich wojsk, ale one nie skorzystały z tej okazji:

W Doniecku w jednym z przedsiębiorstw naprawy i budowy urządzeń górniczych prowadzi się remont i naprawę zdobycznego ciężkiego sprzętu pancernego, przywracając mu zdolność bojową:

Wykorzystując przerwę w walkach kilku spośród powstańców zawarło wczoraj zwiążki małżeńskie:

Na południowy-zachód od Doniecka na pograniczu dzielnicy Pietrowskiej zniszczono dużą kolumnę ukraińskiego sprzętu pancernego i ciężarówek:

Pod Debalczewem na wschód od Doniecka w zasadzkę wpadła część sił ukraińskiego odziału gwardii narodowej "Ruś Kijowska", gdzie zalikwidowano 2 żołnierzy, a 20 zostało rannych.

Na zachód od Pierwomajska zaatakowano siły ukraińskie rozlokowane pod miejscowością Popasna, gdzie zlikwidowano ich punkt kontrolny i zniszczono cały sprzęt, w tym opancerzone wozy bojowe:

Z niektórych miejscowości siły ukraińskie rozpoczęły akcję wycofywania się na przewidzianą w Mińskim Memorandum odległość, m.in. wycofują się jednostki ukraińskie rozlokowane w okolicy miejscowości Kommunar:

W opuszczonych przez ukraińskie wojska miejscowościach przywraca się władzę administracji powstańczej:

Postępuje nadal normalizacja życia w Ługańsku, gdzie przygotowano szkoły i uniwersytet do nowego roku szkolnego:

W Stachanowie odbył się uroczysty pogrzeb trzech powstańców, którzy przedwczoraj zginęli w walkach o Kalinowo:

Nadal jest prowadzona- tym razem pod nadzorem obserwatorów misji OBWE- wymiana jeńców wojennych:

Na koniec dwa filmy:

1.   Wywiad z najemnikiem szwedzkim walczącym w szeregach batalionu "Azow" ukraińskiej gwardii narodowej:

2.   Wywiad z rannym powstańcem, który opowiada o tym jak ukraińskie wojska naruszają warunki rozejmu:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu eksplozja materialów wybuchowych w donieckich zakładach chemicznych produkujących amunicję w dniu 20.09.2014r.

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

9.   www.youtube.com/watch,

10. www.youtube.com/watch,

11.www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Aktualna mapa
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/4892/4892_original.jpg

  Dzieki za wykład!
  5*
 • Ukraina będzie pozwana do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. MH17.
  Bliscy krewni Niemców, którzy zginęli w katastrofie samolotu pasażerskiego Malezji nad Donbasem 17 lipca zamierzają pozwać Ukrainę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Publikacja Bild am Sonntag, powołująca się na adwokata Elmar Gimulla reprezentującego rodziny trzech ofiar obywateli niemieckich, którzy zginęli w katastrofie.
  21.09.2014 - 12:21 Uhr
  http://www.bild.de/politik/ausland/flug-mh-17/familien-der-deutschen-opfer-verklagen-ukraine-37748032.bild.html
  http://kp.ua/incidents/470983-smy-semy-zhertv-boynha-podadut-v-sud-na-ukraynu

  Pozdrawiam
 • Ad Novum
  Świetne podsumowanie aktualnej sytuacji oraz trafne przemyślenia. Popieram każdą tezę Twojego artykułu wstępnego na tej stronie.
  Myślę sobie, że sztandarowym przykładem małpy która do tej sytuacji doprowadziła jest Radosław Sikorski. I okazuje się, że elity dyplomacji całej europy są podobnego zdania jeżeli dzisiaj za ich aprobatą ( a może nawet i za ich naciskiem) dokonuje się tak spektakularnej zmiany na stanowisku Ministra Sprawa Zagranicznych Polski. Dorobek dyplomatyczny tego pajaca jest oczywisty, a jego rola w kryzysie niepodważalna. Od niego to wszystko się zaczęło.
 • @szczurobronny 12:32:38
  Musimy przypominać Majdanowcom kto ich poganiał do ataku
  [url=http://naforum.zapodaj.net/4f25bc830c31.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4f25bc830c31.jpg[/img][/url]

  [url=http://naforum.zapodaj.net/7952c6ff7b6d.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7952c6ff7b6d.jpg[/img][/url]

  [url=http://naforum.zapodaj.net/2db98a750623.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/2db98a750623.jpg[/img][/url]

  Popatrzcie jaki zdziwiony, jeszcze się nie domyśla kto nimi manipuluje.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 12:48:30
  Obejrzałem wczoraj ten reportaż,zastanawia mnie produkcja moździerzy dla piechoty,wygląda,jakby lufa była toczona z "rury kanalizacyjnej".
  Może to złudzenie,ale taka "rura" musi mieć odpowiednie parametry.
 • @szczurobronny 12:27:59
  Nie wiem co nie miałem czasu dokładnie poczytać, ale Rady Przedstawicieli mi się nie podobają, cos mnie swędzi pod skórą.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 12:42:55
  Jesteś pewny, że to był samolot ukraińskich wojsk lotniczych?

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 13:06:37
  To jest przerabiana lufa z innego sprzętu.

  Pozdrawiam.
 • Świat według Ynakee
  http://ujarani.com/267804
 • @promyx 12:42:37
  Dzięki i

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 12:26:24
  Dzięki i

  Pozdrawiam:)
 • @brusek 12:21:23
  Dzięki i za mapę również serdecznie dziękuję.

  Pozdrawiam:)
 • Niemożliwe!
  Taka wiadomość na Onecie:
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/katastrofa-boeinga-777-pelnomocnik-niemieckich-ofiar-katastrofy-pozywa-ukraine/yzmgf

  Jeszcze "między wierszami" można też interesujących rzeczy się dowiedzieć.
 • @szczurobronny 13:15:32
  Co myślę, ponieważ są z miasta Schetyny poczytam dokładniej:(
 • Widzę, że gospodarz posprzątał. Bo ja z NATO.
  A dyskutant to chyba stąd
  [url=http://naforum.zapodaj.net/412aa44d7644.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/412aa44d7644.jpg[/img][/url]
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/70-helmow-dla-ukrainskich-batalionow-na-wschodzie,468890.html
 • @AdNovum 13:12:40
  Może to jeden z dwóch pokazanych przez Powstańców Su-25?
  Pozdrawiam.
 • AdNovum
  5++++++++++++++++++++++++++++++++

  Pozdrawiam

  Dzięki ! Znakomity tekst, wsparty "materiałem rzeczowym i dowodowym" z benedyktynska sumiennoscią. Tak powinno wyglądać dziennikarstwo!
  (bo to , co mamy wokół to presstytucja, press-criminality,
  'godna' międzynarodowego Trybunalu... A byl taki niedawno w ... Kuala Lumpur. Pozwano Busha i Blaira za zbrodnie wojenne).

  Tak, Sikorski rozpoczął pochód ku ewentualnej III Wojnie Światowej
  (pracował ponoć w MI6, potem w think-tankach neokonserwatywnych
  AEI w USA).
  Nie mozna tez nie doceniać roli jednego z głównych sponsorów Nazi-Majdanu, Sorosa (krytykapolityczna.pl), który 'ustawiał'
  odpowiednio i Sikorskiego i Sienkieiwicza ( OTHAGO ).


  Festiwal im. Jacka Kuronia | Ukraina w oblężeniu, Europa na rozdrożu | R.Sikorski i S.Sierakowski
  http://www.youtube.com/watch?v=Uxg6ODX4Lrc
 • @szczurobronny 13:38:24
  Jak ten gołąbek z lufy 20.09.2014
 • @adalbert05 13:35:17
  Też tak sądzę.

  Pozdrawiam.
 • @novorussia fan 13:36:44
  Dzięki!

  Ze spostrzeżeniami zawartymi w komentarzu zgadzam się w 100%.

  Natomiast jestem ciekaw kto i jaki siły kazały prezesowi wraz z jego dworakami wspierać ten majdan?

  Pozdrawiam.
 • Ukraina na wzór Szwajcarii.
  Prezesi największych firm z Niemiec spotkali się w Genewie z rosyjskimi oligarchami. Podczas spotkania opracowali 10-punktowy plan, według którego mają być zniesione wszystkie sankcje nałożone na Rosję, a Ukraina - zgodnie z postulatem Kremla - ma ogłosić neutralność
  http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706160,1142235-Szef-Siemensa-rozmawial-z-rosyjskimi-oligarchami-o-sankcjach-UE.html
 • tym razem 5* za wstępniak, czyli komentarz polityczny
  natomiast jeśli chodzi o relację z wojny, coraz bardziej zagadkowy staje się opór ukrów na lotnisku.

  Jeśli rzeczywiście powstańców wspierają rosyjscy doradcy, to ja już zrezygnowałbym z ich porad. Sytuacja ta dowodzi, iż jakościowo powstańcy nie mają przewagi, a ponieważ ilościowo są w zdecydowanej mniejszości, to czarno widzę ich przyszłość.

  Los powstańców nie rozegra się w Donbasie, ani w gabinecie Putina, tylko wśród ukrów na wschodniej Ukrainie. Tylko rewolta następnych okręgów może ich uratować.
 • @szczurobronny 13:46:34 dobrze, że zamieściłeś ten link o ogórkach
  bo tak, to Blog ten wygląda często jak jakaś gra komputerowa, w której jeden przebija drugiego prawdziwymi trupami. Makabra.

  A AdNovum ma za motto:

  Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

  Wiadomo, że nie mamy prawa budować żadnych fundamentów na Ukrainie. Ale za to mamy obowiązek budować je u nas.
  Pokazywanie ludzi zabitych w wojnie na Ukrainie powinno być dla Polaków okazją do zastanowienia się nad naszą, krajową sytuacją.

  Dziś mam już chleb rozczyniony i jabłka do zrywania, więc sprawy Polski w kontekście spraw ukraińskich schodzą u mnie na plan dalszy.

  Natomiast Szanowni Forumowicze powinni pamiętać, że wojna na Ukrainie to zderzenie dwóch światów: demony napadły na spokojnych, pokojowo nastawionych ludzi i chcą tymi ludźmi zawładnąć.

  Zachód to demony. Wschód to spokojni, miłujący pokój ludzie.

  Jedyny problem polega na tym, że ludzie nie mogą stosować metod demonów, by się nimi nie stać. Natomiast demony nigdy nie staną się ludźmi.
  Gdyby Ukraińcy jasno się zdeklarowali po jednej czy po drugiej stronie, nie byłoby tego konfliktu.
  A tak, to Ukraińcy chcą brać od Rosji co się da, sprzedawać Rosjanom co mają i co mogą, a mizdrzyć się chcą Ukraińcy do zgniłego i śmierdzącego zachodu opanowanego przez demony. Jak więc mogło w tej sytuacji być dobrze?
  Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał kiedykolwiek taki pomysł, by pójść do sąsiada, zwymyślać go, dać mu po pysku a potem prosić go o pożyczkę lub wsparcie? Prawda, że nie? A Ukraińcy tak się właśnie zachowali i zachowują. Mózgi Ukraińcom opanowały demony i Ukraińcy nie są w stanie logicznie myśleć.

  Więc jeszcze dla przypomnienia niektórym - AdNovum nie ma bloga "wojennego", a przeciwnie, o czym świadczy jego motto. Psioczenie na mnie, że nie uczestniczę w przebijaniu jednego makabrycznego linka innym jeszcze bardziej makabrycznym linkiem z wojny na Ukrainie jest pozbawione podstaw. Miłego dnia życzę!
 • @AdNovum 13:55:28
  Z pozyskanych w ostatnim czasie informacji wynika że szczególnie kręgi powiatowe członków PiS to panowie z problemami z napletkiem. Stała się to sfera zamknięta dla nowych członków, chyba że po wybitnej weryfikacji. Czyli scenariusz przygotowania sobie "zmiany" rządów jest już przygotowany i zamienimy znowu gorsze zło na lepsze. Zaślepienie prezesa i reszty tego konsylium źle rokuje dla naszej przyszłości i wytyczony kierunek na 3 wojenkę światową stanie się bardziej prawdopodobny. Jak widać "lalkarze" bardzo mocno pracują nad tą wersją rzeczywistości. Nie jestem antysemitą, a raczej nim nie byłem, ale ostatnie wydarzenia na świecie zdecydowanie wskazują prawdziwą przyczynę wszelkich niepokoi. Jesteśmy w trakcie realizacji gigantycznego planu, i ciężko ze szczątkowych informacji zorientować się o co tu chodzi, chociaż cele docelowe są nam powszechnie znane.
 • @brusek 12:21:23
  interpretacja porozumień na mapie jest niekorzystna dla powstańców.
 • @szczurobronny 14:13:55
  Witam, może ktoś kto zna rosyjski by to przetłumaczył?
  Горловка наконец-то свободна, в донецком аэропорту рубка. Разведгруппа укропов приказала долго жить.
  bo translator tłumaczy tak i sam nie wiem...
  Gorlivka wreszcie wolna, na lotnisku wycinkę Donieck. Rekonesans Ukropov kopnął w kalendarz.
 • @szczurobronny 21.09.2014 13:35:18 @Hector 14:06:13
  "@re1 13:29:51
  ok poczytaj i powiedz jak się sprawy mają."

  Marek Delimat KNP "temat przewodni: „Dlaczego warto głosować na Jarosława Kaczyńskiego?”" http://marekdelimat.dolnoslazacy.pl/
  M a r e k D e l i m a t Koordynator ds. Organizacyjnych Konwentu Narodowego Polski biuro-koordynatora-knp@o2.pl
  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/konwent-narodowy-polski-jego-idea-i-dzialalnosc/
 • A kurduplu Kaczyński przeciw nim chce nas wysłać na wojnę.
  Proporcja sił jak 1 do 20 na naszą niekorzyść. I do tego oni wykazują ostentacyjny i celowy brak zainteresowania Polską (polecam tę uwagę różnym "biegaczom ambasadowym", oni wykazują przynajmniej od 89 roku wyraźne dezinteresmę w stosunku do Polski). Bo dla nich malutka, a zawsze buntownicza Polska to tylko pacynka na granicy imperium.
  Kaczyński to zbrodniarz który świadomie chce zamordować Polskę.

  http://www.youtube.com/watch?v=9CKJEpfawCI&index=3&list=RD6XbKC5XUCoA
 • @fretka 14:26:22
  Ale Gorłowka była wolna cały czas,może chodzi o walki w kotle wokół Diebelcewa?
 • @vortex 14:33:47
  Jakoś kurdupl z licznymi rzeczami swoich zdrajców Polski udaje że nie wie, że nawet wielkie Stany Zjednoczone się ich boją ( a my mamy z nimi walczyć?). Oni chcą nas wymordować rękami Rosjan co do jednego, nas Polaków.
 • @fretka 14:26:22
  Tłumacz "istotę informacji" dotyczy Korsunia i Bezlera i Gorłowki
  Месть September 20th, 7:26

  Провалив последнюю надежду хунты на победу: "бархатный военный путч" арестом "генерала" Корсуня Безлер похоже сильно разозлил шестерок Вашингтона:
  В ходе недавней спецоперации украинских спецслужб в Горловке был ранен один из командиров боевиков Игорь Безлер (более известному по позывному "Бес"). Об этом сообщает на своей странице в Facebook журналист Роман Бочкала со ссылкой на министра обороны Валерия Гелетея.
  "Два с половиной часа офф-рекордс с министром обороны добавляют понимания происходящего. Безлер по кличке "Бес" таки был ранен в Горловке. Операцию проводили наши спецы из определенного подразделения", - написал Бочкала.
  По информации журналиста, в ходе спецоперации был ликвидирован целый ряд боевиков.
  "В ходе нее был ликвидирован целый ряд боевиков крупного калибра. За это секретным указом наши бойцы были представлены к госнаградам", - отметил он.
  http://112.ua/obshchestvo/v-hode-specoperacii-ukrainskih-specsluzhb-v-gorlovke-byl-ranen-komandir-boevikov-bezler-istochnik-117568.html
  Насколько справедливо "бахвальство" Гелетея не знаю (он уже и войну выигрывал и парад собирался проводить), но сама попытка покушения сразу после провала "операции с военным переворотом", в которой Безлер играл "первую скрипку" скорее всего была. И однозначно это МЕСТЬ.
 • @szczurobronny 13:51:43
  A jest jakaś ideologia wspólna dla wszystkich Słowian?
 • @szczurobronny 14:45:50
  Wrzuciłem kij w mrowisko.:)
 • @szczurobronny 14:57:16
  To są tzw. . uśpione "śpiochy" http://wroclawskikomitet.wordpress.com/

  Polecam coś sprzed 30 lat Jak napaść na państwo (całość) Jurij Bezmienow
  https://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jurij_Bezmienow
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 14:35:44
  Chyba tak, chodzi o ten kocioł, na Military Maps widać trwające tam walki
 • @re1 15:03:35
  Posłuchać wykład ma napisy polskie od tego miejsca na razie Ukraina, później Polska
  http://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak&t=48m53s
 • @re1 15:08:38
  Minuta 48:53
 • @szczurobronny 14:57:16
  szczurek twoi ukochani czerwonoarmisci juz nas wyzwalali: 1920 nie bardzo wyszlo ale 17 wrzesnia 39 i w 45 juz sie im udalo.i ty bys chcial by oni nas tak zawsze zadarmo wyzwalali ?
 • @fretka 15:15:43
  Danke:)
 • @yanato 15:12:27
  Znowu, ja NATO ja na TAMTO
  [url=http://naforum.zapodaj.net/a598302716c9.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a598302716c9.jpg[/img][/url]
 • @szczurobronny 15:52:55
  Si vis pacem, para bellum (dosł. „Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny”) – przysłowie łacińskie.
 • @re1 14:43:36
  Geletej ostatnio zasłynął "odkryciem" o użyciu przez powstańców amunicji jądrowej podczas walk o lotnisko w Ługańsku. Widocznie to jest ciąg dalszy jego bajek. Nowy , ukraiński Kryłow , La Fontaine czy Andersen rośnie. :))
 • @fretka 15:15:43
  Lubię tego gościa (Biesa)! Powiedzenie "nie wysyłajcie na takie akcje studentów - nieprzygotowanych szkoda dzieciaków" najlepiej podsumowuje z jednej strony "rewelacje " Gieleteja , a z drugiej podejście dowództwa ukraińskiego wykazującego zupełne lekceważenie dla życia własnych żołnierzy .
 • @nana 14:04:41 Artykuł jest o wojnie domowej w Ukrainie
  Więc tutaj trzymaj się tematu i treści artykułu, a inne komentarze wpisuj pod artykułami omawiającymi tematy, o których chcesz dyskutować, albo załóż tutaj sobie swój blog i pisz o tym, co chcesz poruszać publicznie.
 • @lorenko 14:18:34 Na donieckim lotnisku mają się bronić
  Dosłownie to będzie chyba: grupa zwiadowcza ukropów kazała długo żyć. Więc chodzi chyba o to, że mają nadal bronić się na lotnisku, ale niech mnie poprawią ludzie znający dobrze j. rosyjski.
 • @szczurobronny 16:24:56
  "Kto zagwarantuje bezpieczeństwo Polaków na Ukrainie , jeżeli za którymś razem banderowcom powiedzie się zamach stanu ? "

  Niestety! Nasza oficjalna polityka państwowa naraża wszystkich Polaków mieszkających na wschodzie. Na repatriację polskich rodzin nie mamy środków, ale jednocześnie wpuszczamy do kraju setki tysięcy ukraińców zarażonych wścieklizną nacjonalizmu i jawnie żądających zwrotu polskich terenów.
  Czy w naszej polityce nie znajdzie się kogoś na miarę choćby Orbana?
 • Marsz pokoju w Moskwie 16:00
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=w1zUxu9wtYY#t=12945
 • @bolszewik 16:41:02
  bolszewik uwazaj bo cie sie te dwa neuronki przegrzeja
 • @re1 15:03:35
  Później poczytam - jak wszystkie polecane przez Was linki!

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  21.09.2014

  Popołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)

  Pisane jednym palcem - nie poprwaiam - sorry taki mam dzi s klimat!  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Pokój po "ukraińsku" = cały wczorajszy dzień i aż do dziesiejszego rana banderowskie wojsko faszystowskiej Ukrainy ostrzeliwało Donieck. W typowo banderowski sposób uczczono podpisanie porozumienia!
  Zdjęcia i filmy...
  http://rusvesna.su/news/1411289004

  Opis plus film. Wczoraj radni parlamentu Noworosji wybrali się z robocza wizyta do Stiepanówki, by zobaczyć na własne oczy straty po wyzwoleniu miejscowości spod okupantów. Pokojowa i humanitarna artyleria armii Ukrainy postarała się by zostały po nich slady: rozwalona szkoła, poczta, punkt medyczny, klub itd. Opis długi ale pokazuje ogrom zniszczeń. Na 450 domów w których mieszkało w tej wsi uprzednio około 1000 mieszkańców - około 100 domostw zostało zrównane z ziemią. Powoli wracają mieszkańcy - juz jest prawie 700 osób...
  http://rusvesna.su/news/1411296337

  Opis sytuacji od Prochorowa. Dość ciekawe i długie - więc może ktos to potłumaczy?
  http://rusvesna.su/news/1411225853

  Wiecej informacji o zabitym w piatek pograniczniku. Na minie lub jeszcze nie ustalonym ładunku wybuchowym który ktoś załozył po rosyjskiej strony granicy zginał w czasie pełnienia słuzby patrolowej pułkownik
  Dymitr Kołdenko... Mozliwe że przyczyną był wybuch granatu, bo wczesniej w tej okolicy jeden znaleziono
  http://rusvesna.su/news/1411240298

  Phillips nadaje! Tym razem film z pozycji armii LNR, gdzie powstańcy odpowiadaja na artylerię przeciwnika małym GRADobiciem!
  http://rusvesna.su/news/1411286005

  Z kolei WOSTOK opisuje jak to "pieriemirie" jest wykorzystywane przez ukropów do zwyczajnej grabieży mienia ludności
  http://rusvesna.su/news/1411284159

  Tu jeszcze raz o powyzszym
  http://donbass.center/news/1218-nacgvardiya-i-inostrannye-naemniki-ispolzuyut-peremirie-dlya-grabezha-mestnogo-naseleniya.html


  Donosza że bez walki cześc ukropskich oddziałów wycofuje się, ale nasilaja sie grabieże i ostrzał...
  http://donbass.center/news/1216-protivnik-ostavil-ryad-naselennyh-punktov-v-dnr-no-obstrely-i-beschinstva-prodolzhayutsya.html

  Te grabieże musza byc powszechne, bo wszyscy o tym dziś piszą!
  http://novorus.info/news/events/28166-karateli-poroshenko-grabyat-vseh-podryad.html


  NOWOROSJA

  Władze DNR namawiają obywateli którzy stracili domy i mieszkania do występowania o odszkodowania. Własciwym sadem bedzieSa dEuropejski. Władze zapewnia pomoc prawną
  http://politikus.ru/events/30548-vlasti-dnr-prizvali-zhiteley-postradavshih-ot-obstrelov-domov-obratitsya-v-evropeyskiy-sud.html


  Wczoraj nagrodzono bojowników słynnego oddziału MOTOROLI.
  Gratulujemy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9543

  Według FRANCE-24 - podpisana umowa nic nie da... My to też wiemy, ale powoli inni tez to "łapią"...
  http://www.novorosinform.org/news/id/9533

  Analiza na temat tego że podpisane "pieriemirie" może spowodować przewrót w Kijowie
  http://donbass.center/news/1217-peremirie-mozhet-obernutsya-perevorotom-v-kieve.html

  Jeszcze jedna analiza - punkt po punkcie
  http://novorus.info/news/analytics/28151-zayavleniya-nashih-liderov-kapitulyaciya-rossiya-proigrala.html

  Kotły, "pieriemirie" i... Generał Mróz. Czyli o tym że ostatnia noc była pierwsza naprawde zimna noca a ukropy... nie maja kaleson!!!!
  http://politikus.ru/articles/30550-kotly-peremirie-i-praporschik-holod.html

  Wywiad z uwolnioną dziennikarką która była w niewoli od 8-go kwietnia!
  Tekst i filmy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9522

  W Doniecku odbył sie tradycyjny, już 16-sty festiwal sztuki kowalskiej! Chetnie bym poogladał!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9496

  Dlaczego powstańcy nie sa jeszcze w Kijowie?
  http://politikus.ru/events/30520-protiv-banderovcev-i-mahnovcev.html

  Dziennikarskie opowiesci - ciekawe!
  http://politikus.ru/articles/30538-zahar-prilepin-putevye-zametki-s-donbassa.html

  Dzis nastapiła kolejna wymiana jeńców (28 / 28)
  http://vz.ru/news/2014/9/21/706721.html

  Ukry nie wycofuja się na te umówione 15 km - bo jak twierdzi rzecznik Łysenko - "pierwszym punktem było przerwanie ognia i dopóki nie bedzie przerwania ognia to sie nie wycofamy". Poniewaz ukry pierwsze strzelaja -to według mnie - nic z tego nie bedzie...
  http://vz.ru/news/2014/9/21/706716.html


  KIJÓW i okolice

  Jakis nieznany miloner wyłozył spora kase na zorganizowanie dziś w Moskwie nielegalnej manifestacji "antywojennej". Mój komentarz - jakos tak sie to dziwnie składa że "pokojowy" nowy ambasador USA w Rosji własnie się tam zainstalował po wielu poprzednich sukcesach niesienia demokracji w amerykańskim stylu. I juz V-ta kolumna podnosi łeb!
  http://rusvesna.su/news/1411236939

  Jak juz zaczeto te manifestację nazywać - ten "marsz sprzedawczyków" - mieszkańcy Moskwy, których wielu dobrowolnie wspomaga powstańcow - powywieszało flagi Noworosji!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9549

  Marsz sprzedawczyków - pod reke ida naziści i działacze homoseksualizmu!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9548

  Stronnicy Noworosji podarli flagi Ukrainy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9546

  Podobny "marsz" ku chwale kijowskich faszystów który mial sie odbyc w Nowosybirsku - został rozpędzony przez patriotów Rosji i Noworosji
  http://www.novorosinform.org/news/id/9541

  Jednoczesnie pan były oligarcha Chodrorkowski oznajmił na jakich warunkach mógłby łaskawie zaczać rządzić Rosją!
  http://rusvesna.su/news/1411284413


  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju - pan Krwaworęki Turczynow pozdrowił rodaków. Pan Krwaworęki przypomniał że jak się chce pokoju to trzeba przygotowywać się do wojny.... I dalej gadał te swoje kłamstwa i komunały jak po dobrych prochach...
  http://rusvesna.su/news/1411287236

  Politolog o przemówieniu Rzeźnika w Kongresie. Bardzo krotko ocenił: "CHAMSTWO"
  http://novorus.info/news/policy/28165-ukropolitolog-rech-poroshenko-v-kongresse-ssha-eto-hamstvo.html

  Rzeźnik a pewien bohater Haszkowego "Wojaka Szwejka"...
  http://politikus.ru/events/30515-kadet-bigler-i-petr-poroshenko.html

  Kijów znalazł nowego wroga! Po "moskalach" ten sam los czeka Gagauzów! Kiedy padnie na Polaków?
  http://regnum.ru/news/polit/1849725.html

  A Litwa starego! Chca teraz Kaliningradu - jako terytorium litewskiego a będącego w czasowej administracji rosyjskiej
  http://regnum.ru/news/polit/1849507.html

  Rosja zaczyna coraz mocniej odpowiadac na sankcje Zachodu. Zaczyna sprzedaz ropy i gazu za ruble i juany!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9542
 • @szczurobronny 16:24:56
  Super, Dawid Hudziec brawo! Będziemy mieć świeże wiadomości z Doniecka!
 • @brusek 16:59:24
  A propo Marszu Pokoju w Moskwie pojawiła się tam kulturalna przewodnia siła narodu z Olgińskiej ulicy w Kijowie.
  Ci co umieją tylko co drugie słowo k..wa, p..ło, d..ak, itd
  Oni jak karaluchy się rozłażą, nie umieją rozmawiać rzetelnie. Jak brak argumentów to Puti p...ło.

  Pozdrawiam
 • @fretka 16:42:56 Odpowiedziałem na jej pytanie
  Byłoby dobrze, gdybyśmy trzymali się tematu artykułu, który komentujemy.

  Ten artykuł jest o ukraińskiej wojnie domowej, więc np. wrzucenie poradnika nt. prac jesiennych w ogrodzie nie ma tutaj sensu. Podobnie nie ma sensu lansowanie takich lub innych poglądów politycznych itp. rzeczy.

  Nana uznała, że za dużo jest tu o zabijaniu i uważa, że ona pisząc na inne temat czyni tę dyskusję bardziej strawną, ale efektem wrzucania tutaj wypowiedzi nie związanych z tematem tego artykułu, czyli wojny domowej, cała dyskusja staje się chaotyczna i trudno jest wyłowić wypowiedzi związane z tematem tego artykułu.

  Stąd mój apel o nie rozwadnianie dyskusji pobocznymi tematami.
 • @brusek 16:59:24 Litwinom bije na mózg
  No to niech idą i sobie wezmą. Mają ogromną armię, więc bez problemów wygonią Rosjan i osadzą milionami rdzennych Litwinów ;-)

  Lebensraumu im się zachciało, psia krew!
 • @jazmig 17:07:08
  Nie zapominaj i o przyczynach wojny oraz o tych co sterują?
  Jak ten Chodorkowski, jeszcze trzeba rozdać w Rosji państwowe prywatnym w drodze przetargu - pewnie za 5 zł swojemu- kto ma z tego korzyść (czytajcie czasem co brusek załacza).

  Zielony - soros - FED
 • @brusek 16:59:24
  A w Mariupolu słychać wybuchy i to gdzieś w centrum.
  http://youtu.be/aKFR3W5pFYc
 • @re1 17:04:12
  Oświeć mnie pliz o co chodzi z ta ulica i zdjeciami jakiegoś miesjac co wczoraj wklejałeś co chwilę - zapomniałem wczoraj zapytac...
 • @szczurobronny 17:30:01
  200 TYS POLAKÓW TAK ZAREZALI

  I dlatego jak długo jest Polska a świat będzie światem, to ukrainiec nigdy nie będzie nam bratem!
 • @Zbyszek Stell 17:37:25
  Może nie na temat ale...
  Kilka ładnych lat temu miałem okazję gościć u siebie w domu dwóch Ukraińców. Jeden mieszkał przez trzy tygodnie bo mój teść najął go do otynkowania domu. Jak się go z oczu spuściło to chlał tanie wina, a że sam do sklepu nie chodził to moja żona przynosiła mu ,,byki". Wstyd nam było przed całą wiochą więc pojechałem do Makro i kupiłem karton tego syfu. Wypił w dwa dni. Na sam koniec pracy przyjechał jego syn - Kola. Posprzątali wokoł domu po robocie, dostali pieniądze i pojechali. Teść był zadowolony, że tanie i dobrze zrobiona praca. Ja niestety tak zadowolony nie byłem. Po wyjeździe Ukraińców, jak wstałem rano i wszedłem do łazienki przeżyłem szok. W wannie pływały gówna jednego z nich, który przemycał w dupie złoto i moją łazienkę wykorzystał do wyciągnięcia towaru. Wszyscy w domu spali więc posprzątałem po tym syfiarzu. Nikomu do tej pory o tym nie mówiłem bo było mi wstyd. Musiałem to posprzątać bo przecież żony bym w to nie ubrał. Od tamtej pory jakoś nie pałam sympatią nawet do tych zwykłych Ukraińców. Wpuściłem ich do domu, a w zamian za gościnność nasrali mi do wanny. Nie pamiętam już dzisiaj z jakiego rejonu pochodzili ale na pewno nie z Jugowostoka.
 • @szczurobronny 17:45:45
  Na onecie informację o protestach w Rosji okrasili zdjęciem z ludźmi maszerującymi z flagami Noworosji. :D

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tysiace-osob-protestuja-w-moskwie-przeciw-wojnie-na-ukrainie/j3xbt

  zdjęć z ,,20 tysięcznej" manifestacji onet nie zamieścił. :D
 • @Gregoson 17:55:05
  "Wpuściłem ich do domu, a w zamian za gościnność nasrali mi do wanny."

  Bo to bydło, było, jest i będzie! Nie mam bliższych spotkań z ukraińcami, ale znam kilku mieszkających w Polsce i chociaż oni są wychowani w naszym kraju to zawsze i tak odstają kulturowo.
  Natomiast spotkania z nimi w internecie to już zupełny odlot! Wyzwiska, brednie, kablownictwo, i bezprzykładne chamstwo! Najgorsze jest to, że wiele naszych portali jawnie im sprzyja, a nawet promuje ich punkt widzenia.
  Na Golden Line* najlepszy sposób żeby być zbanowanym, to pisać źle o ukrach! Reakcja jest natychmiastowa! Większość Polaków kuli uszy po sobie.
  * Portal GL został ostatnio wykupiony i większościowym udziałowcem jest tam Agora.
 • artykuł na Onecie !!
  artykuł na Onecie !!
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tysiace-osob-protestuja-w-moskwie-przeciw-wojnie-na-ukrainie/j3xbt

  a na zdjęciu - LUDZIE Z FLAGAMI NOWOROSJI

  pamiętam odrobinę z PRL (Urban, dzienniki telewizyjne itp), ale to , co się dzieje teraz , to już przechodzi ludzkie pojęcie - to chyba musi być zywy Goebbels !

  (na szczęście ci "dziennikarze" to skończeni idioci - patrząc na "gafy", które walą
 • @brusek 17:29:26
  Chyba Kula Lis 62 podał informację, że biuro trolli internetowych od propagandy mieści się we "wsi Olginska na przedmieściach Kijowa", płacą im za dzień pracy 1180 hrywien.
  Nie ma takiej wsi, jest ulica Olginskaya na przedmieściach Kijowa.
  I to co wklejałem to przyjrzyj się dokładniej.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 18:09:33
  Jak zawsze manipulacja tym:
  Marsz pokoju w Moskwie 16:00
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=w1zUxu9wtYY#t=12945

  @brusek 16:59:24
  A propo Marszu Pokoju w Moskwie pojawiła się tam kulturalna przewodnia siła narodu z Olgińskiej ulicy w Kijowie.
  Ci co umieją tylko co drugie słowo k..wa, p..ło, d..ak, itd
  Oni jak karaluchy się rozłażą, nie umieją rozmawiać rzetelnie. Jak brak argumentów to Puti p...ło.

  Pozdrawiam
  re1 21.09.2014 17:04:12
 • @fretka 17:38:55 przesyłam Ci wyrazy sympatii
  (wiem, że byłyśmy na "pani" ale prościej jest pozostać na "ty" )  http://www.youtube.com/watch?v=HEdor9TlJJ0
 • Gratulacje dla AdNovum :)
  No i mamy już ponad półtora miliona wyświetleń! Gratuluję wspaniałej pracy i miejmy nadzieję, że kontynuacja będzie równie pomyślna! :)
 • @Zbyszek Stell 18:06:56
  ,,Bo to bydło, było, jest i będzie! Nie mam bliższych spotkań z ukraińcami, ale znam kilku mieszkających w Polsce i chociaż oni są wychowani w naszym kraju to zawsze i tak odstają kulturowo."

  Trudno jest z tym nie zgodzić. Kolejny przypadek koegzystencji Ukraińca z Polakami miałem jak mój siostrzeniec chodził do klasy w podstawówwce z małym Ukraińcem Dimą. To był klasowy agresor i tyran - coś na wzór dzisiejszych rozpieszczonych bachorów z ADHD - kolejnym ,,schorzeniem" wymyślonym dla usprawiedliwienia agresji i braku wychowania.
  Co najciekawsze to rodzice Dimy byli (i pewnie są do dzisiaj) filharmonikami, czyli to nie jakaś patologia. jego matka, o ile dobrze pamiętam była bardzo dobrą pianistką. na czym grał w Filharmonii jego ojciec nie pamiętam.
 • @Zbyszek Stell 17:37:25
  Rodziny się nie wybiera. :)
  A na poważnie. Nie stawiaj znaku równości między banderowcami i Ukraińcami, bo to wspieranie tych pierwszych.
 • @wdakra 18:22:51
  "Nie stawiaj znaku równości między banderowcami i Ukraińcami, bo to wspieranie tych pierwszych."

  No ale na wiecach to skaczą wszyscy :)
  Wiem, że nie cała ukraina jest zabanderowana. Myślę, że tam będzie wkrótce prawdziwa wojna domowa skierowana przeciwko banderowcom, ponieważ większość ukraińców zda sobie sprawę, że w ich kraju nie będzie normalnie jak długo banderowcy będą chodzili jawnie po ulicach.
 • @lorenko 17:22:06
  W komentarzu mieszkaniec centrum Mariupola pisze , że to raczej ze strony lotniska (dalej na zachód)
 • AdNovum !
  " rządzą nami siły, które w żaden sposób nie powinny się tym parać, bo ich postawa podobna jest do tej jaką można oczekiwać od małpy z karabinem maszynowym w łapach "

  =============================================

  Pozwolę sobie zilustrować ten fragment wypowiedzi AdNovum przy pomocy tego filmu :

  https://www.youtube.com/watch?v=blhvgH15_iw
 • @Zbyszek Stell 18:06:56 a ja się sprzeciwiam wrzucaniu wszystkich do jednego worka!
  za przewinienia jednego obywatela nie wsadza się całego narodu do więzienia.
  Moja Matka pojechała w "swoje strony" na Ukrainę. Nikogo nie znała, szukała śladów po omacku. Wszędzie przyjmowali ją bardzo serdecznie, zapraszali na posiłki i służyli pomocą w odnajdywaniu ludzi, o których moja Matka miała tylko mgliste wspomnienie. Było to w roku 2004/5. U jednego znajomego mojego znajomego w Bieszczadach Ukraińcy kopali studnię. Ponoć na 30m, bez żadnego zabezpieczenia, we dwóch. I za grosze. Piszę to dla równowagi z negatywnymi ocenami Ukraińców.
  Każdy przypadek należy oceniać indywidualnie. Z tą wanną był numer, nie przeczę i mogło człowieka ponieść. Ale nie należy generalizować, bo przy tym wyrządza się krzywdę osobom niewinnym. I po co to sobie ładować na sumienie?
  Jabłek nie zrywam, bo deszcz :(
 • @nana 18:33:18
  "za przewinienia jednego obywatela nie wsadza się całego narodu do więzienia."

  A kto tutaj mówi o jednym człowieku??? Przecież dziesiątki tysięcy degeneratów runęło zabijać, grabić, gwałcić! A cała reszta ich rodaków skacze na placach Kijowa jak dymane małpy, w poparciu dla tych gierojów!

  O ogrodzie nic nie mów :) Też mam trochę do zrobienia, a zamiast tego siedzę przy kompie, chociaż deszcz nie pada!
 • @Zbyszek Stell 18:29:02
  Na wiece zwykle przychodzą zwolennicy jednej opcji. Nie zauważyłeś, że kijowski nierząd i jego poplecznicy usilnie się starają sprawiać wrażenie, że reprezentują wszystkich Ukraińców? Pomaganie im w tym z pewnością nie działa na korzyść Noworosji.
 • @nana 18:33:18
  @nana
  @wdakra
  Moje drogie Panie! Do generalizacji takiej oceny w głównej mierze przyczyniają się sami Ukraińcy. Skala poparcia agresji w Noworosji jak i skala poparcia banderyzmu stawia naród ukraiński w jednym szeregu z tymi, którzy dzisiaj maszerują na Donieck. Podobnie relatywizowani są niemcy, którzy w dzisiejszej Europie robią się ofiarami nazizmu i odrzucają oskarżenia o masowe, narodowe wspieranie niemieckiego bandytyzmu.

  W przypadku zasranej wanny nie poniosło mnie. Po prostu się załamałem, tym bardziej, że ci Ukraińcy to nie byli z jakiejś łapanki na bazarze ale znajomi moich rodziców. Stąd wzięcie ich do pracy i udzielenie gościny - prosili o to. Tym bardziej byłem rozczarowany tymi ludźmi.
 • @wdakra 18:43:24
  "Nie zauważyłeś, że kijowski nierząd i jego poplecznicy usilnie się starają sprawiać wrażenie, że reprezentują wszystkich Ukraińców?"

  No ale ktoś tego Patroszenkę jednak wybrał! Ja rozumiem, że naziole banderowcy mogą zastraszać społeczeństwo, palić oponentów, bo przecież robią to jawnie, ale nie stają przy każdym głosującym i nie sprawdzają na kogo głosował. Myślę, że najbliższe wybory w pełni okażą za kim i za czym są ukraińcy!
 • @szczurobronny 18:38:43
  http://vk.com/antimaydan?w=wall-41232698_873153
  Hehehe, a po "Marszu pokoju" polewaczki:))
 • @nana 18:33:18
  Rudolf Hess czy Heydrich też byli porządnymi obywatelami, miłym ojcami rodzin. A mimo tego, że dokonywali strasznych zbrodnii to uważali sie za przykładnych obywateli. W tym właśnie jest problem że nie wystarczy być miłym ale trzeba też mieć prawo moralne w sercu. Dramat Ukrainy polega na tym że Ci autentycznie dobrzy i mili obywatele, nie potępiają Bandry i jego zbrodni, nie widzą niczego złego w działaniu UPA i mordowaniu w imie Ukrainy.
  Jak w XXI w mogła sie zdarzyć Odessa? No jak? Dla mnie to rzecz niepojęta. Ale dla Ukraińców to nic takiego, to rzecz naturalna, oni wierza w to że dla Ukrainy, mordować wolno a nawet należy. A jak było z samolotem malezyjskim?
 • @Gregoson 18:46:07
  Gregoson,
  powinieneś się cieszyć,że nie napaskudzili ci np.do łóżek....tak jak to robi chazarska młodzieżo-hołota przyjeżdzająca do nas na obowiązkowe "holo-wycieczki" .
 • @re1 18:15:57
  Oto prawdziwe dane dotyczące protestów w Rosji.

  W Pietrozawodsku i Saratowie – 20 osób, w Permie- 50, w Jekaterynburgu – do 100, w Nowosybirsku – około 10, w Syktywkarze – około 15 uczestników. Jedynie w Moskwie, według danych stołecznego MSW, liczba uczestników wyniosła prawie 5000. Wśród nich znajdują się zarówno przedstawiciele opozycji, jak i zwolennicy proklamowanych w trybie jednostronnym DRL i ŁRL. 5 tys osób to wszystko co tzw PIĄTA KOLUMNA potrafiła zmobilizować. Jak na 10 mln miasto to tyle co kot napłakał. (pół promila). Z helikoptera najłatwiej było tą proBANDEROWSKĄ hołotę policzyć. Biorąc pod uwagę, że Moskwa wraz z przedmieściami i nielegalnymi imigrantami to prawie jedna trzecia Polski, to można stwierdzić, że nawet nie wszyscy Ukraińcy mieszkający legalnie i nielegalnie w tym mieście raczyli przyjść.
 • @re1 18:15:57
  Onet, wpolityce z 5000 zrobili 25 i 26 tys!!!! Tylko te flagi na jedynym zdjęciu coś nie takie, no i żadnej o dziwo relacji filmowej. Wiadomo dlaczego. Pzdr!
 • @szczurobronny 19:04:16
  Nawet jakby nawet było 20 tys,to liczba symboliczna przy 10 milionowym mieście!
 • @re1 18:15:57 ciekawostka znaleziona w sieci w oryginale. Co o tym myślisz?
  pam do ~a: PRL OBALILI AMERYKANIE TEŻ NIE DLA DOBRA POLAKÓW , A SWOICH INTERESÓW PRZECIW ROSJI. PRZEDSTAWIAM FAKTY: Ronald Reagan, Karol Wojtyła, jako papież i szef wywiadu amerykańskiego CIA - Billi Casay. Ta trójka, latem 1982 r.. spotkała się w Bibliotece papieża w Watykanie i omówili szczegółowo, co kto ma robić. Ronald Reagan dał miliony dolarów na opłacanie działaczy "Solidarności" i potrzebnego sprzętu. A więc: telefaxy, maszyny drukarskie i powielacze, przekaźniki, telefony, odbiorniki krótkofalowe, kamery wideo, fotokopiarki, teleksy, komputery, papier i t.p. Organizację zakupów i wysyłanie wszystkiego do Polski, oraz pieniędzy, powierzono szefowi CIA Billi Casley"owi . Centrala wywiadu CIA do tych zadań mieściła się w Monachium w RFN, ale większość sprzętu wysyłano ze Szwecji. Aktywnie włączono do propagandy "Wolną Europę' z Janem Jeziorańskim - Nowakiem na czele. Wówczas mówiono, że jest to czysto polska radiostacja, kierowana i opłacana przez patriotów polskich. Później dopiero przyznano, że opłacana była z budżetu USA, a ci patrioci, to była agentura CIA. Papież JP II udostępnił do tych celów księży, kościoły i klasztory. Nie wszyscy znają rolę Ks. Popiełuszki w tych planach. Otóż on osobiście otrzymał od Wojtyły zadanie, prowadzenia aktywnych działań przeciw PRL wśród młodzieży. Ks. Popiełuszko być może i w dobrej wierze robił to, nie zdając sobie sprawy, w jakie tryby został wpuszczony. Jemu Prymas Glemp proponował wyjazd do Rzymu, ale nie wiedział o zadaniu dla niego od Wojtyły i dlatego ks. Popiełuszko nie posłuchał Prymasa, chociaż powinien. Faktycznie nikt go nie chciał zabijać. Chcieli go tylko uciszyć, ale robili ro w pośpiechu i nie przewidzieli, że w bagażniku udusi się z zakneblowanymi ustami. Stało się więc nieszczęście i jeszcze głupiej zrobili, że go utopili, no ale chcieli zatrzeć ślady po sobie. Być może udałoby się to, tylko ten komandos, co wyskoczył z samochodu w biegu (oni przystanęli na ten moment), był ich, dwulicowym informatorem, i sypnął ich.
  Kto chce znać szczegóły tej gry Ronalda Regana, Karola Wojtyły i szefa CIA Billi Casay"a, niech pożyczy w bibliotece książkę amerykańskiego dziennikarza Peter Schweizera VICTORY czyli ZWYCIĘSTWO tajna historia świata lat osiemdziesiątych, CIA i "Solidarność", wydaną w 1994 r. przez Polską Oficynę Wydawniczą - ISBN 83-7066-607-8. Tak wygląda sprawa obalenia PRL. "Solidarność" i inne osoby, to tylko figuranci, potrzebni CIA do kamuflażu, że CIA nie miała z tym nic wspólnego. Wywiady zawsze tak robią, jak Abwehra z polskim napadem na stacje w Gliwicach w 1939 r.
  pamiętam jak gospodarkę Gierka USA sankcjami wykańczało, terroryzm gospodarczy
  Krymu nikt nie zajmował.
 • @kkkkk 18:57:34
  Mimo tego, że nie do końca zgadzam się z @wdakra i @nana to rozumiem ich postawę. Obie są kobietam ( za całym szacunkiem - nie jestem męskim szowinistą)i, a to każe im szukać w ludziach dobra. Nawet tam gdzie jego znalezienie graniczy z cudem. Do momentu kiedy zło nie dotknie ich osobiście. Ich samych lub ich dzieci. Kobieta wtedy byc może wybaczy ale nie zapomni.
  Oczywiście nie życzę nikomu takich doświadczeń jakie mają na codzień Noworosjanki i mam nadzieję, że obie Panie nigdy nie będą musiały zmieniać swojego zdania na temat Ukraińców jako takich. Myślę, że to na naszych, męskich barkach spoczywa ten obowiązek żeby nasze dziewczyny nie miały bezpośredniego kontaktu z ukraińskim banderyzmem. Kiedy przyjdzie czas zamienić laptopa na coś bardziej przekonującego nie możemy się zastanawiać.
 • @kkkkk 18:57:34
  Dla mnie tym co utopiło w moich oczach wszystkich Ukraińców było to, że nie sprzeciwiali się ani słówkiem, kiedy ich synowie, wnuki, znajomi itd. jechali strzelać do krajanów z Donbasu a potem larum, bo jak wracali w workach, to nagle wielkie sprzeciwy mamusiek żoneczek, tatusiów itd.
  Gdzie oni wszyscy byli wczesniej? A teraz mowa, że nie wszyscy zachodni Ukraińcy tacy źli plepleple, blebleble.
  Nie, oczywiście są wyjątki: potwierdzające regułę!
 • @Kula Lis 62 19:00:06
  Zacytowałem cię na gazecie.pl żeby podrażnić web-rezunów.
 • @KHT 18:07:16
  Nie martw się komentujący już to wyłapali:)
  [url=http://naforum.zapodaj.net/b6ef5caaa0dd.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b6ef5caaa0dd.jpg[/img][/url]
 • @lorenko 19:14:37
  Zauważ, że większość tych protestów nie dotyczyła tego, że kazali im strzelać do byłych współobywateli ale tego, że nie mają czym strzelać i co jeść. Oni nie darli ryjów, że każe się im mordować cywili ale, że kijowskie władze nie dają im na to środków. Tu jest problem dla Ukraińców.
 • @lorenko 18:56:03
  Brawo dla pani mer Moskwy! Rewelacja!
 • @Gregoson 19:19:14
  " Tu jest problem dla Ukraińców"

  Bo kosy, widły i siekiery, czyli tradycyjna broń ukraińców to trochę za mało na Noworosjan, którzy potrafią się sensownie posłużyć bronią znacznie nowocześniejszą :)
 • @Kula Lis 62 19:00:06
  "liczba uczestników wyniosła prawie 5000. Wśród nich znajdują się zarówno przedstawiciele opozycji, jak i zwolennicy proklamowanych w trybie jednostronnym DRL i ŁRL. 5 tys osób to wszystko co tzw PIĄTA KOLUMNA potrafiła zmobilizować"

  Prosiłbym rozdzielać zdania, bo zwolennicy DNR i ŁRL zginęli w tłumie.

  A mi sie wydawało jak oglądałem z 5 minut na żywo, że było odwrotnie.
  Dlatego mój drugi komentarz

  "@brusek 16:59:24 A propo Marszu Pokoju w Moskwie pojawiła się tam kulturalna przewodnia siła narodu z Olgińskiej ulicy w Kijowie.
  Ci co umieją tylko co drugie słowo k..wa, p..ło, d..ak, itd
  Oni jak karaluchy się rozłażą, nie umieją rozmawiać rzetelnie. Jak brak argumentów to Puti p...ło.
  Pozdrawiam
  re1 21.09.2014 17:04:12"

  Pozdrawiam
 • @jazmig 16:35:42
  Temat i treść postu NAny jest jak najbardziej odpowiednia i właściwa...
 • @Gregoson 19:12:08
  Moja Pani nie ma dla nich litości i ja także w tej chwili nie mam.
  U nas (Podkarpacie) zawsze mawaiło się na człowieka fałszywego, mściwego i zaciętego, że jest jak Ukrainiec.
  Nie chce podburzać przeciwko jakiejkolwiek narodowości bo to jest bardzo brzydkie.
  Jednak tylko Albańczyk i Ukrainiec wyśle swoją żonę, córkę na ulicę w celach zarobkowych.
  Tylko Albańczyk i Ukrainiec będzie się usmiechał w oczy a jak coś nie po jego mysli, to nó żpod żebra wsadzi.
 • @Zbyszek Stell 18:19:47
  Kurcze - gdzie wy te wyświetlenia widzicie?
 • @Gregoson 19:16:27
  Dobrze, dzięki. Pzdr!
 • Mariupol dzisiaj
  Pojawiają się doniesienia o walkach(ostrzałach artyleryjskich) w Mariupolu. Armia Noworosji zaprzecza by miała z tym cokolwiek do czynienia.
  http://rusvesna.su/news/1411317868
  Niektórzy powstańcy twierdzą, że Ukraińcy sami prowokują ogień przeciwbateryjny by oskarżać Noworosję o łamanie porozumienia o przerwaniu ognia.
 • @Kula Lis 62 19:07:46
  50/50 dogadali się też podwójni grający niby dla wschodu.
  Dlatego mamy skok przez płot swojego tw wykształconego z czarną książeczką robotnika wykwalifikowanego, lub mądrego "półmagistra" wstydzącego się przyznać do posiadanego wykształcenia.

  Ja też mam "czarną książeczkę - ogrodnik warzywnik wykwalifikowany" z pewnego okresu życia.
  Dlatego czasem moje wycieczki "do marchewek uprawianych w piaskownicy przed blokiem" - piaskownicy nie dla wszystkich z bloku wystarczy.
  Pozdrawiam:)
 • @brusek 19:33:00
  U góry strony pod avatarem AdNowum. ;)
 • @Zbyszek Stell 18:55:29
  U nas też ktoś wybrał obecnie rządzących. Czy z tego wynika, ze rządzą tak, jak chciałaby większość Polaków ?
  W kolejnych wyborach też ktoś zostanie wybrany. Ukraińcy mieli w wyborach prezydenckich taki sam wybór, jak my będziemy mieli w parlamentarnych.
 • @wdakra 18:22:51
  Ja bym też nie był tak jednoznaczny. Nasi rodacy tez jak tylko mozna było jechać na zachód to taki element jeździł że syf robił i do dziś wstyd w wielu krajach...

  Znam wielu Ukraińców i sa to wtopieni w nasze społeczeństwo, bardzo porzadni i kulturalni ludzie...

  Latałem kilka razy za ocean i takiej wiochy w samolocie to nigdzie na innych liniach bez naszej menażerii nie widziałem...

  Wystarczy teraz przejechać się jakims rejsem tej linii "za złotówkę" do Warszawy z jakiegoś "stołecznego wojewódzkiego miasta" gdzie tez z samochodów pieknych przesiada się młodziez dojechać do pracy czy do szkoły w "Stolycy" i od razu wyciaga peta kiełbachy, słoiki z ogórcamy itd...

  Jeszcze ze 3 pokolenia musza minąć...

  Więc nie uogólniajmy...
 • @Kula Lis 62 19:07:46
  Jest to całkiem prawdopodobne.
 • @adalbert05 19:07:42
  Flagi NATO nieśli... "pokojowe" bardzo... :(

  + ultranacjonalistów ukropskich, +anarchistyczne + ruchów LGBT  Czyli macki NATO, Sorosa, Pinczuka, Kolomojskiego, itd,
  wciaz rozposcieraja się w Rosji , choc na szczęście dużo słabiej niż podczas operacji false flag samolotu 10.04.

  Ale już na Ukrainie
  NATO swobodnie powtórzyło manewr false flag -
  MH17...

  Coraz więcej faktów wskazuje na to, że tzw. ruchy antywojenne & anarchistyczne /w tym Antifa /
  i w Europie i Rosji są finansowane przez wywiad NATO i
  mocodawców NATO - banksterów...

  Szkoda, że nie ma autentycznych ruchów antywojennych w Europie.
  W Rosji i Małorosji - są.  http://pbs.twimg.com/media/ByEAmspIUAEJrSa.jpg


  A Onet dał opołczeńców jako ilustrację Marszu :)
  potem redachtory się zreflektowały ;)

  http://ocdn.eu/images/pulscms/NjM7MDQsMCw5NyxkYWEsN2FmOzA2LDMyMCwxYzI_/1a2305bfdf37b90a39a228f4184b44c5.jpg
 • @lorenko 19:14:37
  A skąd wiesz, że się nie sprzeciwiali?
 • @kkkkk 18:57:34 hess to był degenerat i bandyta
  i nie jest on reprezentantem narodu niemieckiego. Naród niemiecki o tyle powinien być podciągany pod wspólny mianownik, o ile jako społeczeństwo brał udział w wojnie. Więc hess to nie naród niemiecki. Kiedy uważam, że trzeba - biorę Niemców jako całość. Gdy nie jest to konieczne traktuję każdego indywidualnie. W stosunku do Ukraińców też powinno być to stosowane.

  W sporze o ziemię naprawdę trudno stwierdzić, kto ma rację a kto jej nie ma. Moja rodzina po kądzieli pochodzi z Kresów. Moja Matka wyjeżdżając na zawsze słowiańskie Ziemie Zachodnie za cały majątek miała to, co na sobie. Ona ma, czy raczej miała prawo mieć swoje prywatne porachunki z tamtym czasem i tamtymi ludźmi. Ale ja takiego prawa nie mam. Ja urodziłam się w całkiem innych okolicznościach i innych warunkach. I mogę mieć odniesienie tylko do tego, co mnie bezpośrednio dotyczy.

  Niektórzy ludzie uważają, że Polska powinna im zapewnić zwrot ziem ich przodków mieszkających kiedyś na obecnej Ukrainie. Na jakiej podstawie? Kto miałby to zrobić, by te ziemie prawnie się należały ludziom urodzonym jak ja, w całkiem innych warunkach gospodarczych i politycznych?

  Czy istnieje prawdopodobieństwo, że Ukraińcy ziemie niegdyś polskie dobrowolnie oddadzą Polakom? Na jakiej podstawie? I gdzie podzieją się Ukraińcy ziemie te obecnie zamieszkujący?

  Czy Polska powinna zbrojnie się o te ziemie upomnieć? Zbrojnie, to znaczy jak? a no przy pomocy wojska. I teraz - jeżeli w wojsku jest dajmy na to mój syn, i ten mój syn miałby narażać swoje życie i zdrowie po to, żeby jakaś osoba będąca rzekomym (bo przecież nie rzeczywistym z racji odmiennych warunków po wojnie) spadkobiercą tamtej ziemi "swoje" grunta "odzyskała", to jaki ja mam w tym interes jako matka i jako Polka? - ż a d e n!

  Jeżeli posiadacze ziemscy nie byli w stanie utrzymać swoich posiadłości i obronić ich przed utratą, to dlaczego ja miałabym wysyłać swoje - prywatne przecież - dziecko na wojnę o cudze dobra?

  Większość nieporozumień między Polakami i Ukraińcami wynika właśnie z postawy roszczeniowej Polaków wobec Ukraińców. Wymusza to na nich działania obronne

  - nie mam tu na myśli patologii w postaci banderowców -

  i koło się zamyka.

  Czy w tej sytuacji nie jest dla Ukraińca korzystniejsze stulić uszy przed banderowcem i zachować dorobek życia zamiast przyjaźnić się z Polakami i stracić wszystko?

  Czy Ukraińcy mogą być obwiniani o to, jak zakończyła się II. wojna światowa i podział terytorialny w jej wyniku?

  A jednak, Polacy idą w zaparte i chcą "dochodzić swego". Czy to było faktycznie polskie i od kiedy, to też kwestia sporna.

  Co więc robić w tej sytuacji?

  A no, zaakceptować stan obecny, żeby wreszcie był spokój. Niechże każdy mieszka u siebie jak mieszka, a jeżeli ktoś już koniecznie chce dojść do jakichś włości, to niech zgromadzi pieniądze i je uczciwie kupi. Zaoszczędzi to i jemu i nam wszystkim niepotrzebnych kłopotów.

  Słowianie zajmowali ziemie po Łabę. Teraz między Łabą a Odrą ziemie te należą do Niemiec. Po co mielibyśmy im je odbierać? No w jakim celu? W jakim celu Naród musi posiadać jakieś terytorium? Naród musi je posiadać, ponieważ to tylko ziemia jest w stanie ludzi wyżywić. Prozaiczna to prawda, ale czysta prawda.

  Jak przedstawia się obecnie sytuacja Polaków? Czy ziemia przez nas zajmowana jest w stanie nas wyżywić? Tak! jest w stanie. Po co więc byłyby potrzebne Polakom nowe terytoria? Byłyby potrzebne w celu bogacenia się. A z czym wiąże się bogacenie się? Wiąże się ono z koniecznością posiadania dużej i silnej armii chroniącej rękami biedaków dorobku bogaczy.

  Czy o to może nam dziś chodzić?

  Dlaczego bogacz nie wysyła swoich dzieci na wojnę, na pewną śmierć? No bo nie miałby komu zostawić zgromadzonego majątku, czyli gromadzenie majątku przez niego nie miało by sensu.

  Więc może od razu jest lepiej nie mieć niczego za dużo, lecz tylko tyle ile konieczne plus niewielka rezerwa i wówczas człowiek unika wielu niepotrzebnych kłopotów?

  Na przykładzie ziemi ornej dokupowanej przez chłopów widać, że to bez sensu. Nawet jankiem jeleniem (dżon dir) dziesięć hektarów obrabia się krócej niż dwadzieścia, nie mówiąc o hektarach pięćdziesięciu. A jak zasiał to i zebrać musi. Więc procedura ta sama i czasu na nic nie ma. Jest kupa zboża i coś należy z nią zrobić. No to na przykład świnie. Ale dużo zboża do dużo świń, a doba ma w dalszym ciągu tylko 24 godziny i to sprawiedliwie, dla każdego bez najmniejszego wyjątku.

  Co więc dalej?

  A no, należy znaleźć kogoś, kto pomoże. Płacić można mu tylko niewiele, żeby się nie usamodzielnił, bo wtedy klapa. I pomocnika nie ma i konkurencja rośnie. Sytuacja stała się tak absurdalna, że całe społeczeństwo jest łupione podatkami żeby chłop - inicjatywa na 100% prywatna, dostawał państwowe dotacje drogą okrężną przez unię, co daje szansę na lukratywne posadki w brukseli gamoniom i darmozjadom.

  Normalne by było, żeby chłop mógł siać i zbierać, i sprzedawać to ludziom i mieć z tego dochody. A tak, to sprzedał nie sprzedał, dopłaty są i mimo braku możliwości eksportu jabłek do Rosji jabłka u nas nie staniały lecz są po 2zł na targowiskach. Dopłaty wzięli, rekompensaty może też, a cena jaka była taka jest. I tylko płacący podatki konsument jest dojonym durniem.

  Ja nie wiem, dlaczego Ukraińcy myślą, jak myślą, ale uważam, że Polacy powinni się nad tym zastanowić.
  Robienie z nich wszystkich banderowców sytuacji nie poprawi, a przeciwnie. Przeciwników zrobi się więcej a nie mniej.

  Jeżeli więc Ukraińcy są faktycznie "prymitywni" i "prości" a Polacy są "mądrzy" i "cywilizowani" to oczywiście na Polakach spoczywa odpowiedzialność za właściwe rozegranie tej skomplikowanej, polsko - ukraińskiej sytuacji. I to w dodatku ku obopólnemu zadowoleniu.
  Albo będzie wojna.
 • @brusek
  Wolfowitz Doctrine: „Naszym pierwszym celem jest zapobieganie ponownemu pojawieniu się nowego konkurenta, albo na terytorium byłego Związku Radzieckiego, czy gdzie indziej, który stwarza zagrożenie na podobieństwo tego, które stwarzał wcześniej przez Związek Radziecki.” Rosja wyzwoliła się z destrukcyjnego komunizmu i zawiązała dobre relacje z Europą. Taki układ zagrażał hegemonii USA na świecie i stąd próba destabilizacji regionu. Chciano w ten sposób zademonstrować wielonarodowej ludności Rosji słabość ich kraju, co miało prowadzić do anarchii i w konsekwencji do jej rozpadu. Odniesiono częściowy sukces rujnując relacje Rosji z Europą, ale plan odepchnięcia Rosji od Morza Czarnego przez wprowadzenie na Ukrainę wojsk NATO nie powiódł się.
 • @wdakra 19:43:35
  Obserwuję sytuację od Majdanu i gdyby takie sprzeciwy były, media rosyjskie by to natychmiast pokazały.
 • @orenko 21.09.2014 18:56:03 & @Kula Lis 62 19:00:06
  Te polewaczki są super! Nadają się na jutrzejsze "zdjęcie otwarcia" dla AdNovum!

  Co do tych "manifestacji V-tej kolumny" - to jakoś nie linkowałem i chyba nikt tej informacji nie wkleił...

  Więc powtarzam "ustnie"..

  Kilka dni temu był raut w ambasadzie USA w Moskwie z okazji zainstalowania się nowego ambasadora. Wszystko szło zgodnie z planem - ta "opozycja" co dziś protestowała też tam była / ale nie w tej ilości :) / - ale wystapił niemiły zgrzyt!

  Mianowicie jeden z zaproszonych Wielkich Opozycjonistów miał w klapie "gieorgijewską lentę", na co wczesniej nikt nie zwrócił uwagi - jak się witał wylewnie z nowym ambasadorem to ten to zobaczył i prawie na serce zszedł!
  :)

  Tak trochę ubarwiłem - jak to zwykle ja!
  :)
  Ale w zasadzie wszystkie fakty podałem!
  :)
 • @lorenko 19:31:45
  Na Podkarpaciu macie więcej z nimi do czynienia. U siebie nie mam ich zbyt wielu stąd moje małe, ale jak widzisz dosadne doświadczenia z nimi.
  Piszesz, że tylko Ukrainiec i Albańczyk wysyła swoje kobiety na ulicę. Poczytaj o Brazylii. Tam to dopiero było. Ojcowie swoje córki oddawali za chleb. Do czasu kiedy władzę w Brazylii objął Luiz Lula da Silva. Zwykły, normalny człowiek, który wyprowadził swój kraj na prostą.
  My w Europie nie często czytamy o tym co dzieje się na innych kontynentach. Pamiętamy o zbrodniach popełnianych na naszym ,,podwórku" i nie wiemy jak inne narody, które nie mają z nami bezpośredniej styczności potrafią być bestialskie. Dla mnie było szokiem kiedy poczytałem o zbrodniach armii japońskiej w Chinach. Jest taki film ,,Nankin, Nankin". Trudno mi jest go polecić do obejrzenia bo ja nie mogłem go obejrzeć do końca - wymiękłem w obliczu tego zezwierzęcenia. Podobnie nie wybiorę się do kina na planowany przez Smarzowskiego film o Wołyniu. To nie na moje nerwy. Same zdjęcia z Wołynia i opowiedania uczestników tych okropieństw wywołują u mnie koszmary i chęć odwetu.
 • @brusek 19:38:38
  Niekoniecznie, odwrotnie w 1997 wracałem samolotem ze Sztokholmu, obok siedzieli dorobkiewicze z Chicago i jak sie zorientowali, że wracam z kolegami z odebrania nagrody NOBLA (faktycznie byłem na kursie w sprawie baz danych informatycznych):).
  To pytali mnie, gdzie oni mogą dobrze zainwestować te 50000 juesej FED bo przecież Wałęsa tak ładnie to przedstawiał, ale nie powiedział gdzie.
  Myślałem, że się przewrócę w tym samolocie na grzbiet.
  Pozdrawiam
 • @lorenko 19:14:37
  Jeżeli dziś troche "pobocznym tematem" jest co kto czuł i czuje do Ukraińców jako narodu lub do jego poszczególnych członków, to dorzucam swoje zdanie...

  Owszem, "Odessa" to był dla mnie straszny wstrząs... Wcześniej w czasie mAjdanu tylko wszędzie "żartowałem" że Polska powinna pomóc temu niezdecydowanmu Janukowiczowi i wysłać ze dwa czołgi by ten motłoch rozegnać...

  Teraz wiedzaiłem ze to nie żarty i tak trzeba było zrobić dla dobra ludzkości...

  Ale szokiem dla mnie chyba największym - było to co Ty piszesz - że jak zaczęły wracać worki zw zwłokami synów, meżów, ojców - to pierwsze protesty były za tym nie by przerwać wojnę ale by SZYBCIEJ ZLIKWIDOWAĆ "TERRORYSTÓW"!!!!! Te tłumy kobiet żądały wysłania więcej broni, więcej kolejnych mężów, ojców, braci i synów by mordować innych!!!!

  Jak już gdzieś pisałem - zaczałem rozumieć - patrząc na zombienie Polaków i Ukraińców - jak to mogło być że Niemcy "nie wiedzieli" o komorach gazowych! WIEDZIELI! Tylko propagandowo byli zazombieni i oficjalnie nie przyjmowali do wiadomości!
 • @kkkkk 18:57:34
  Jak w XXI w mogła sie zdarzyć Odessa? No jak? Dla mnie to rzecz niepojęta. Ale dla Ukraińców to nic takiego, to rzecz naturalna, oni wierza w to że dla Ukrainy, mordować wolno a nawet należy. A jak było z samolotem malezyjskim?
  ..........................................

  Tak, to prawda, niestety. Dla mnie też jest to rzecz niepojęta!
  Spotkałem Ukraińców, którzy chełpili sie pogromem w Odessie, załowałi że tak mało osób wymordowali...

  Gadzinowka Wojenna czy Krytyka Polityczna nabrały wody w usta w tej kwestii, ... ot, widać fałsz tego udawanego ich " antyfaszyzmu"...

  Holocaust udokumentowany setkami video, fotografii, relacji świadków - dla nich nie istnieje.
  Ot, kolorady się palą, normalka.


  Co do MH17 i zapisów czarnych skrzynek - równiez nagle mowę im odjęło,
  gdy wychodzi na jaw, że to kolejna NATO-banderowska zbrodnia ...  Jak zabijali mieszkańców Odessy w budynku związków zawodowych - detale... +18

  http://valya-11.livejournal.com/1692.html

  Już jest jasne, że w budynku związków zawodowych w Odessie było zabitych więcej niż 42 ludzi. Prowokatorzy zaciągnęli ludzi do budynku, gdzie można było ich zabijać bezkarnie, z przyjemnością (!) i bez świadków. Pożaru wewnątrz budynku nie było - była imitacja pożaru, żeby na pożar zrzucić masowe zniszczenie (ludobójstwo) obywateli Ukrainy.

  Wersja posta w angielskim języku - http://ersieesist.livejournal.com/813.html
 • @brusek
  Największe sankcje wobec Zachodu i Izraela, które Putin ma zanadrzu - to nacjonalizacja majątku rosyjskich żydowskich oligarchów. A nacjonalizacja zgodna z konstytucją jest nie do zaskarżenia nigdzie!!!. W 90% oligarchów to Żydzi rosyjscy...tego najbardziej się boi Zachód. A Wołodia doskonale sobie z tego zdaje sprawę. On wie jak się gra w światowe szachy. A Rosjanie zawsze dobrze grali w szachy.
 • @nana 19:46:01
  ,,hess to był degenerat i bandyta
  i nie jest on reprezentantem narodu niemieckiego."

  Mylisz się. Był reprezentanem narodu niemieckiego. Podobnie jak dzisiaj za reprezentanta narodu niemieckiego uważa się ,,antyhitlerowca" von Staufenberga - gamonia, który nie potrafił dobrze uruchomić ładunku wybuchowego. Ten ,,bohater" dzisiejszych niemiec był zagorzalym polakożercą, czego dowód dawał w listach do swojej żony. Znamienne jest podejście władz RFN do swoich: SS-Gruppenführer Heinz Reinefarth, kat Warszawy w 1951 został wybrany burmistrzem miasta Westerland na wyspie Sylt, a następnie zasiadał w landtagu kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn. Po zakończeniu kariery politycznej rozpoczął pracę jako prawnik, pobierając jednocześnie generalską rentę. Zmarł w 1979 – nigdy nie osądzony za zbrodnie popełnione w Warszawie. Dopiero w tym roku władze langtagu próbowały przeprosić Polskę i Polaków za udział w swoich władzach tego arcybandyty. Major Kurt Fisher, który dowodził oddziałami SS mordującymi ostatnich obrońców Czerniakowa był po wojnie szefem policji w Kassel. Klaus Barbie - kat Lyonu, który wmuszał zeznania paląc dzieci przesłuchiwanych pracował w BND. Miejsce pobytu zwyrodnialca Mengele było doskonale znane niemieckim słuzbom - nie ujawnili tego aż do momentu śmierci tego niemieckigo bandyty. Powojenny los niemieckich zbrodniarzy żyjących w spokoju w RFN stawia niemiecki naród w jednym szeregu z chronionymi przez ich prawo bandytami. Przeczytaj książkę Krzysztofa Kąkolewskiego ,,Co u pana słychać". Zmienisz podejście do odpowiedzialności całego narodu niemieckiego za niemieckie zbrodnie. Pierwsze wydanie w 1973 roku. Ostatnio wydało to wydawnictwo Zysk i spółka.
  Tak, stawiam znak równości pomiędzy mitycznymi, polipoprawnymi nazistami, a ,,zwykłymi" niemcami ponieważ do dziś w domu spokojnego niemieckiego bałera znajdziesz dzieła sztuki zrabowane z polskiego muzeum albo zastawę skradzioną z polskiego domu i zdjęcia dziadka na tlem szubienic z polnischebanditen nie ma w nich za grosz jakiejkolwiek chęci oddania tego co ukradli. I za grosz jakiejkolwiek skruchy za zbrodnie dokonane w imieniu narodu niemieckiego.
 • @yanato 15:12:27
  no i co?
  Polacy by nie weszli w takiej sytuacji , jak w 39? (no oczywiscie..na Zaolziu nawet nam do glowy nie przyszlo)

  a w 45 to powinni nam tylko "pomoc" prawda?

  zatrzymac sie przed granica i grzecznie poczekac, az bohatersko przy "ich pomocy" skopiemy d... Nazistom
  (to taki narod co sie pojawil w polowie lat 20 zamacil w glowie Niemcom i szybko zniknal w 45)
 • @Kula Lis 62 20:02:47
  Co z Igorem Bezlerem? Podobno ranny w Gorlöwce?!
 • @nana 19:46:01
  A ty już biedna widzisz, że chłop dotacje dostaje.
  Podobnie jak moja zmarła siostra jak pomieszkała w mieście 30 lat, to co te chłopy chcą, skąd mają pieniądze na dom - do gnoju. To lata 1968--74 kiedy mi to mówiła, sama będąc ze wsi.
  Porównaj ceny materiałów do produkcji rolnej, jak wzrosły po ustaleniu unijnych dopłat trochę poszukać. Są tu na forum koledzy co się na stastystce znają i wolnej chwili przedstawią efekty jak zechcą.:)
  Rekompensaty to proponowali z UE 54 grosze za paprykę, może pójdziesz z siedem godzin obrywac tą paprykę.
  Polecam przetłumaczyć sobie http://france3-regions.francetvinfo.fr/bretagne/2014/09/20/manifestations-des-legumiers-morlaix-les-reactions-554792.html.
  Dlatego spalili urzędy w à Morlaix noc z piątku na sobotę. Jak rolników francuskich walą w karczocha, unijne przeważnie miastowe Przedstawiciele Ludowi. Karczochy w supermarkecie 7 eoro, a im płacą kilkanaście eurocentów. Kto kogo robi w bambuko rolnicy "Dopłaty wzięli, rekompensaty może też, a cena jaka była taka jest." od kiedy rolnicy ustalają ceny w supermarketach dla konsumentów.
 • brzydka baba w tvp powiedziała w nocniku, że w Rosji była demonstracja
  i 20 tys. ludzi chciało ustąpienia Putina i wyrażało solidarność z Ukrainą.
  W pierwszej chwili trochę mnie to ruszyło, a potem zaraz pomyślałam, że ja bym na taką demonstrację też w Moskwie pozwoliła. Obecnie każda demonstracja jest dokładnie filmowana, zinfiltrowana, a jej uczestnicy skatalogowani. Po co więc Rosjanie mieli by się domyślać, śledzić itd? Pozwolili im zademonstrować i mają ich niejako podanych na tacy. Czasami "demokracja" ma niezwykle praktyczny charakter.
 • @lorenko 18:56:03
  Rewelacyjny pomysł z tymi polewaczkami :).
 • @szczurobronny 15:40:18
  Własnie się skontaktowałem z Panem Dawidem...
  Zobaczymy co z tego wyjdzie - ewentualnej współpracy!
  Chwali nas za dobra robotę!

  IDE NA MECZ!
  :)
 • @re1 20:20:51
  Odkąd pamiętam, a żyję już dość długo, to rolnikowi w Polsce nigdy i nic się nie opłacało (mógłbym podać tu sporo przykładów).
  Przypomina mi się stary dowcip.
  Żyd żali się przyjacielowi, że do swojego sklepu musi ciągle dopłacać.
  - A z czego żyjesz? - pyta przyjaciel
  - W sobotę sklep jest zamknięty, wtedy nie dopłacam i z tego żyję.

  Pozdrawiam
 • @nana 20:24:48
  Hehe, dobre. Mozna zacząć od homoseksualistów, parady tęczowe w Rosji są zabronione a ci cwani geje wykorzystali sytuacje i nawet tacy dwaj się "misiali" publicznie....
 • @promyx 20:25:41
  "Rewelacyjny pomysł z tymi polewaczkami :)"

  Też mi się podobało ! :)
 • @nana 20:24:48
  "Pozwolili im zademonstrować i mają ich niejako podanych na tacy."

  A Pani myśli, że polskie specssłużby dlaczego nie zamykają takich stron jak http://adnovum.neon24.pl ?
 • @mrdinozaur 20:29:58
  To czego jesz to co moi znajomi produkują.
  Jest w okolicy do kupienia 30 ha przyjeżdżaj kupuj, wsiadaj na tego Mercedesa i jedź.

  A prawdziwe przysłowia to ludowe przysłowia, a nie chińskie sentencje.
  Przytoczę jedno przysłowie sąsiada ma 74 lata, a jeszcze z miłości do ziemi żywicielki ludzi uprawia 5 ha pola. Pracował w zakładzie żeby utzrymać rodzinę ma emeryturę stęka kwęka, a pracuje, a miastowi emeryci to tylko w ośrodkach zdrowia przesiadują - przeważnie.
  Ale przechodzę do jego tekstu (zaznaczam, że jego dwójka dzieci mieszka w mieście i za skarby świata nie chcą przejąć tego dobrobytu).

  Pytają się chłopa dlaczego kosi zboże maszynami, a on odpowiada, bo wszystkie cepy ze wsi wyjechały do miasta.
  Pozdrawiam
 • @Zbyszek Stell 20:30:16
  Tylko tak!

  "Марш Мира" (фарш мыла и прочей грязи) в Москве закончился тонким троллингом от мэрии Москвы. Браво!

  http://cs616825.vk.me/v616825035/36f5b/KY38xVU1YYA.jpg


  http://www.youtube.com/watch?v=WRw6bu6xcqE
 • ...
  Poroszenko powiedział dzisiaj, że siły Ukraińskie straciły już 65% pojazdów wojskowych na froncie. Jeszcze trochę i zostaną same widły i siekiery.

  http://liveuamap.com/
 • @re1 20:20:51 no widzę i to na własne oczy! te ich dopłaty.
  w ogóle nie jest ważne ile i co kosztuje. Nie ma przymusu kupowania, rozumiesz? Nie ma przymusu bycia rolnikiem. Jeżeli ktoś ma za warsztat pracy ziemię, to powinien móc z niego wyżyć. A nie pozwalać się dofinansowywać przez całkiem obce osoby nie mające z faktu posiadania ziemi przez danego rolnika żadnych osobistych korzyści.

  Dlaczego miałabym zrywać u kogoś paprykę? Ktoś, kto ma plantację jako swoją własność prywatną, niech sam sobie zrywa.

  Dlaczego ludzie w miastach nie dostają żadnych dopłat? czy nie mają oni prawa do godnego życia? Dlaczego chłop musi dostać dopłaty do byków, które potem sprzedaje Niemcom, a dopłaty są ze składek Polaków wnoszonych do unijnej kasy? Jaką korzyść mają z tego Polacy, że chłop hodujący byki dla Niemców bierze pieniądze dla siebie? Dla siebie prywatnie!
  Przecież wyraźnie napisałam, że chłop powinien móc wyżyć ze swojej pracy. Dlaczego uważasz, że powinien dostawać od ludzi z miasta dodatkowe pieniądze? Za co? Czy daje on im potem towar za darmo?

  Weź pod uwagę tzw. plantacje. Do hektara posadzonych jabłonek - niewiele tego tam jest, bo odstępy duże - płacili, z tego co wiem, 5 tys. złotych. To sobie trzeba wyobrazić: masz ziemię, prywatną własność. Sadzisz jabłonki. I za to, że posadziłeś jabłonki zrzucają się ludzie z miasta płacąc podatki. Prywatnej osobie z państwowej kasy. Jaki mają udział ci ludzie w twoim sadzie? ŻADEN! nic do nich nie należy, ani piędź twojej ziemi, ani jedno drzewko i ani jedno jabłko - jeżeli jakieś wyrosną.
  Więc, jeżeli już chłopi biorą dopłaty, to powinno to działać też i w drugą stronę i chłop powinien mieć jakieś zobowiązania wobec ludzi tych, którzy zasilają go swoimi pieniędzmi w formie podatków.
  5 tys. zł. za hektar posadzonych jabłoni. Za 30ha jest to 150.000zł. Kto w mieście widzi tyle kasy na raz? Najgorsze jest w tym to, że i chłop z tego nic nie ma - w efekcie końcowym, bo w międzyczasie i brykę kupi, i plazmę największą jaka jest i trzeci, choć niepotrzebny traktor. Piszę to na podstawie tego, co na własne oczy widzę.
  Jeżeli więc można powiedzieć, że jak masz pecha i urodziłeś się w mieście to ci się nic nie należy, to tak samo powinno to być wobec tych ze wsi, że jak na wsi i nie daje rady przeżyć to też pech. Ja nie jestem przeciw chłopom lecz nonsensom, w jakie zostali oni wmanewrowani.

  Chłop powinien móc siać, zbierać, sprzedać i mieć z tego kasę dla siebie. Ile zasieje i ile zbierze tyle ma. Ale płacenie za samo posiadanie ziemi jest absurdem.
  Tak samo masz plantację papryk - też na własne ryzyko i własną odpowiedzialność z tego powodu, iż jest to własność prywatna i zyskami z tej plantacji nie dzielisz się przecież z nikim.
  Co to za kapitalizm, że ludzie są łupieni podatkami po to, żeby jakieś prywatne osoby mogły sobie kupować traktory czy zakładać szklarnie?
  Gdyby to było spółdzielcze, albo wręcz państwowe, no to przecież jasne: wspólna własność - wspólna odpowiedzialność. Ale przekładanie odpowiedzialności za własność prywatną na społeczeństwo to złodziejstwo w majestacie prawa.
 • @novorussia fan 20:42:23
  Przeglądam wszystkie dostępne zdjęcia z marszu. Zdjęcia pokazują łącznie ok 3000 ludzi. Czyli było 5 do 6 tys. jedynie.
 • @novorussia fan 20:42:23
  Jest rzeczą ciekawą, że znów podciągam się w rosyjskim :) Szkoła niewiele daje, jeśli się języka nie używa.

  Pamiętam tak ze dwadzieścia lat temu przyszedł do nas do pracy nowy kolega, Białorusin, nieźle mówił po polsku ale tak bardzo śpiewnie. A my czasem w żartach zagadywaliśmy go po rosyjsku. Specjalnie słownik kupiliśmy, żeby Saszkę zaskoczyć nowym wyrażeniem. Efekt był taki, że po kilku miesiącach potrafiliśmy całkiem sprawnie porozumiewać się z nim po rosyjsku :) A nawet wieść gruchnęła w firmie, że jakaś ekipa ruskich tutaj pracuje, bo ktoś podsłuchał jak przekomarzamy się z Saszką w palarni :)

  Później znowu nie używałem języka, ale teraz dzięki dziesiątkom przeglądanych stron Noworosji coraz sprawniej czytam cyrylicę :)
 • @nana 20:52:28
  no comment
 • @re1 20:41:36
  Nie neguję, że praca na wsi jest ciężka.Natomiast już od czasów wczesnego PRLu wśród rolników (sadownicy np. byli wrogiem systemu tzw. badylarze) utrwaliła się opcja roszczeniowa - państwo musi.
  Państwo musi zapewnić mi nawozy, środki ochrony i musi kupić ode mnie zboże. Oczywiście trochę koloryzuję, ale teraz też najważniejsze są dotacje. Przypomina mi to Paragraf 22, gdzie najlepszym rolnikiem był ten co nie uprawiał lucerny.
  Pod koniec lat dziewięćdziesiątych do mojego znajomego, profesora na SGGW, przyjechał zaprzyjaźniony rolnik. Żalił się, że uprawa zboża nie przynosi mu już dużego dochodu. Profesor, znając to gospodarstwo, zaproponował mu uprawę borówki. Odpowiedź rolnika:
  - Panie profesorze, ale ile z tym roboty.
  Są rolnicy z dziada pradziada, którzy kochają swoją ziemię. Ale wystarczy pojeździć po Polsce i tak, gdzie jeszcze naście lat temu były uprawy, dziś są zaniedbane nieużytki. Ale dopłaty z Unii lecą.
 • ...
  Wydobycie węgla spadło w sierpniu na Ukrainie o 60 proc. rok do roku.

  Takie dane podał ukraiński urząd statystyczny. Sierpniowe wydobycie to 2,2 mln ton. Z powodu walk w Donbasie - zagłębiu ukraińskiego górnictwa, znalazło się ono na granicy upadłości - przyznał Juri Ziukow wiceminister energetyki.

  - Wydobycie węgla spadło do katastrofalnie niskiego poziomu. W kraju mamy deficyt węgla dla elektrociepłowni. Ukraina po raz pierwszy w historii zmuszona jets do importu - cytuje urzędnika agencja ITAR-TASS.

  - Jeżeli wcześniej kopalnie Ukrainy fedrowały ok. 70 tys. ton węgla na dobę to dziś 20 tys. ton - doał wiceminister. Obecnie w Donbasie pracują 24 kopalnie państwowe, 15 zostało zniszczonych a ok. 50 znajduje się w procesie zabezpieczania.

  Poniżej ciekawy artykuł o gospodarce Ukrainy...

  http://www.nettg.pl/news/123209/ukraina-ten-kryzys-moze-zabic-gospodarke

  Ukraina obrała kurs na średniowiecze. Siekiery i widły może jednak się do czegoś przydadzą....
 • @nana 20:52:28
  to jest właśnie kapitalizm, podporządkowywanie państwa interesom kapitału a jaki mają z dopłat a mają bo dopłata to już rodzaj wędki a raczej szelek ale o tym biorący dopłaty przekonają się w swoim czasie, każda łaska władzy w kapitaliźmie ma swoją cenę i służy do jeszcze ściślejszego uzależnienia od decyzji władz a władza siedzi w kieszeni kapitału, więc to 7% biznesmenów światowych decyduje o wszystkim przynajmniej w obozie w który Polska się wpakowała
  focia z "Marsza Mira", jak widać przekrój społeczny dość szeroki a i geje mieli swoje 5 minut to wypełzli
  http://rt.com/news/189472-moscow-opposition-march-ukraine/
 • @szczurobronny 20:53:13
  July 17, 1944. Cleaning the streets of Moscow after the parade of German POW

  http://1.bp.blogspot.com/_oIAhQMTG-dU/TB9n5Y9EQQI/AAAAAAAAFRw/L9jY1AEBLFk/s1600/russia-second-war-ww2-eastern-ostfront-russian-front-images-pictures-photos-004.jpg
 • @nana 20:52:28
  Lekko sobie żartując,
  Po wojnie władza ludowa dała chłopu ziemie, a teraz władza już nie ludowa płaci chłopu za to, że ma tą ziemię.

  Pozdrawiam
 • @nana 20:52:28
  oj nana jestes jak pański pies:sam nie zje a drugiemu nie da
 • @szczurobronny 21:05:16
  "po to są dopłaty"

  Trochę się rzecz ma inaczej, bo dopłaty, to taka niby gra żeby urynkowić europejskie produkty. Bez dopłat europejskie rolnictwo nie byłoby w stanie cenowo konkurować z produktami z Ukrainy, Argentyny, czy z Egiptu.
  Dotacje trafiają do rolników, ale bez nich rolnicy nie byliby w stanie czegokolwiek sprzedać, bo zbyt wysokie koszty produkcji, nawozy, podatki.
 • Marsz.... deja vu
  http://1.bp.blogspot.com/-oY2UFcKdJXs/UiA-ys-2mcI/AAAAAAAAAOA/fj2HBzIyWB0/s1600/2.jpg
 • @re1 20:41:36 więc o co Ci konkretnie chodzi? Ten stary chłop ma niedobre dzieci
  dlatego mimo starości musi samotnie obrabiać te swoje 5ha. Ale jeżeli obrabia, to dopłaty bierze. Plus emeryturę. Jeżeli do jednego hektara ten staruszek dostaje 1.000zł, to ma na rok za to 5.tys. To podzielone przez 12 miesięcy daje 416 złotych. Plus miesięcznie emerytura też na pewno koło tysiąca złotych. I o co ten płacz? Na wsi płaci on za dom tylko podatek kwartalnie, nie czynsz co miesiąc jak w mieście. No i za prąd i wodę. Ale miesięcznie wyjdzie to nie więcej niż te 400zł. Jedzenie mu rośnie "samo" w ogrodzie, sadzie i kurniku, a może chlewie i oborze. Jeżeli ten stary człowiek uprawia ziemię i na przykład sieje zboże, to musi co prawda wynająć kombajn do zbioru, jeżeli nie ma własnego, ale zboże przecież na własność ma. Na przykład dla kur. Czyli kury kosztują go zero. Zero złotych. I w dodatku znoszą mu jajka co dzień. A jeżeli ten stary chłop sprzeda zboże, no to ma też z tego pieniądze. Licząc 600zł za tonę, a z hektara tylko dwie tony - choć jest więcej, ale niech będzie, to za te dwie tony ma on 1.200zł, to razy pięć i wychodzi z tego 6.000zł.
  Więc, 6.000zł za zboże. 5.000zł dopłaty. Miesięczni emerytura niechby tylko 800zł raz dwanaście daje 9.600zł. To jest 20.600zł rocznie, czyli 1700zł na miesiąc.
  Skąd więc te łzy?
  Jeżeli ten stary człowiek daje pieniądze dzieciom mieszkającym w mieście i te dzieci nawet nie przyjadą pomóc własnemu ojcu na gospodarce, to znaczy, że jest ten star człowiek biedny, bo wspiera pasożyty.
  Dla jego dzieci nie powinno podlegać dyskusji, czy ojcu pomagać czy nie, bo powinno być to dla nich oczywiste, że pomagać mu powinni. Jeżeli ten stary człowiek chce zostać na wsi do śmierci, to dzieci mają obowiązek go wspierać tam na wsi.
  Więc dla tego starego człowieka nie jest problemem jego starość, ale pozbawione sumienia, egoistyczne dzieci.
  Cep to bardzo przydatny przyrząd. A w Chinach to rozkładają na wiejskich drogach snopki, by po nich przejeżdżały samochody i w ten sposób potem tylko zmiatają wymłócone ziarno na kupkę.
 • @mrdinozaur 21:07:17
  Kiedyś za górami za lasami rolnik to był rolnik.
  A teraz rolnikiem jest np. pan Radek Sikorski.
  Posadził las i za to ma dopłaty z UE.
 • @re1 20:41:36
  Ja jestem miastowa emerytka. Do przychodni udaję się jak już muszę. Z miłości do ziemi hoduję kwiatki w ogródku. Poza tym w czynie społecznym wykonuję pracę społecznie użyteczną. Czasem na moją stronę zaglądają nawet goście z Doniecka, Ługańska, Odessy, Charkowa.
 • jeżeli natomiast komuś przeszkadza, że nie pisze się tylko o wojnie na Ukrainie, to informuję,
  że Bohaterscy Powstańcy z Donbasu też obecnie się żenią, rodzą im się dzieci, śpią oni jak my wszyscy i wstają z rana też jak my. Jedzą śniadania jak my i różnica jest tylko taka, że mogą w każdej chwili umrzeć z ręki wroga.
  Polacy dlatego przeżyli niemiecką okupację, ponieważ nawet w tak nienormalnym czasie starali się normalnie żyć.
 • @saturn64 21:10:43
  na spokoju na Ukrainie i zachowaniu Ukrainy w całości zależy tylko Rosji i związanych z nią państwom, Rosja nie ma interesu a raczej nie miała bo wiele się zmieniło w ponoszeniu kosztów ekonomicznych i politycznych w czasie swojej prosperity przy jednoczesnym staczaniu się bloku związanego z USA,to celem USA jest wyprodukowanie na Ukrainie kalifatu na Europę znaczy Banderowa a Rosja nie ma interesu w ratowaniu zachodniej Ukrainy, to degeneraci z wyjątkami potwierdzającymi regułę, jak się Polacy nie opamiętają to będą tacy sami przesiąknięci destrukcyjną ideologią znad Jordanu i takąż ich religią która niszczy pierwiastek słowiański i instynkt samozachowawczy,kilkadziesiąt lat spokoju i dostatku za PRLu pozwoliło zapomnieć jak Polacy sami sobie zapracowali na rozbiory i rozwałkowanie kraju w czasie II wojny, tym razem Rosja może nie mieć interesu w sklecaniu państwa polskiego w dawnych granicach, takie "państwo polskie" rządzone przez Waszyngton nie jest jej potrzebne
 • @Gregoson
  Niema czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa, wina zbiorowa całego narodu, takie podejście do sprawy jest najzwyczajniej nie etyczne. Jeśli taką zasadę odpowiedzialności zbiorowej byśmy przyjęli to równie dobrze o Polakach ktoś w jakiejś sprawie może powiedzieć że oni wszyscy są winni. Analogicznie można powiedzieć o Rosjanach, Ukraińcach itd. Oczywiście istnieje coś takiego jak stereotypy o różnych nacjach, ale te odnoszą się cech mentalnych, zachowań, a to zupełnie coś innego niż orzekanie o winie całego narodu.Pozdrawiam
 • Dlaczego polewaczki?
  SS Galizien

  http://www.nawolyniu.pl/artykuly/defilada.jpg
 • @szuwarek14 21:24:29
  Masz @szuwarek całkowicie rację 100/100!
 • @
  Bardzo serdecznie dziękuję Panu i innym osobom za tę ciężką pracę przybliżającą niezakłamaną rzeczywistość.
  Dzięki temu mamy niezależne źródło n formacji .
  Pozdrawiam
 • @novorussia fan 21:18:45
  W Petersburgu tez polewaczka po marszu:)
  http://cs624028.vk.me/v624028347/31bc/VO_f8raII7s.jpg
 • @wdakra 21:21:37
  Szanowana Pani. Nie "hoduję kwiatki w ogródku", ale "uprawiam kwiatki w ogródku". Wiem, że się czepiam, ale ponad 30 letnie uwagi, na temat tego co to jest hodowla, a co uprawa, mojego teścia profesora ogrodnictwa spowodowało, że stałem się na to wyczulony :))

  Pozdrawiam
 • @wars 21:25:05
  no bez przesady, na razie nikt ich zbiorowo nie wiesza natomiast naród który tolerował u siebie przez tyle lat rozwijający się faszyzm powinien się spotkać z ostracyzmem, jakaś kara za to musi być inaczej totalne ideologie będą popełniały ludobójstwa bez obawy o odpowiedzialność, sankcje to powinny być na Ukrainę i na USA po udowodnieniu im tej kolejnej już prowokacji politycznej, i USA powinno być puszczone z torbami za Irak, Jugosławię, Polskę i długo by wymieniać, swoją drogą nie znam Ukraińca ani Polaka pochodzenia ukraińskiego a nawet Ukraińca kanadyjczyka który by prędzej czy później nie zdradził się ze swoją zwyrodniałą naturą ale to jest problem ich narodu niech coś z tym zrobią a nie wymuszają sympatię czy zrozumienie
 • @Vinto 21:30:56
  Witamy:)
 • @lorenko 21:19:56
  Taki wygrywacz w ruletkę Piskorski posadził w chaszczach siewki orzecha i dostał ok 700tys dopłaty!
 • UPAina 2014
  http://www.veteranstoday.com/wp-content/uploads/2014/03/Ukraine211.jpg
 • @mrdinozaur 21:31:07
  Aż zajrzałam do "Słownika języka polskiego" pod red. prof. M. Szymczaka.
  I znalazłam: "Hodować róże, orchidee, kaktusy".
 • @lorenko 21:37:20
  Dziękuję, jestem za prawdą.
 • @fretka 21:37:06
  Każdy porządny człowiek powinien walczyc po stronie noworosji.
 • @szuwarek14 21:36:54
  Prof. Wiktor Poliszczuk. Już nie żyje, ale niektóre publikacje są dostępne w internecie w formacie pdf
 • @szczurobronny 21:28:24
  szeroki temat kultura rolna kraju ale na pewno nie powinna ona opierać się na zasadzie ile da się wypompować dotacji z hektara tylko na planowanym rozłożeniu upraw zgodnie z zasadami produkcji, klimatu, rodzaju gleby a to jest kolejne wykolejenie kolejnej branży z tym że ziemią rolną tak się nie poniewiera, chyba że to ziemia ich, znaczy Polaków, to kij tam, zniszczą agrokulturę to będą musieli kupować GMO
 • V Kolumno Sorosa z dzisiejszych marszów, nie zapomnimy!
  http://anonymousworldlegioncouncil.files.wordpress.com/2014/05/odessa3.jpg?w=930&h=697

  http://www.greanvillepost.com/wp-content/uploads/2014/05/odessa-pogrom-raped-woman-1.png

  http://professorsblogg.files.wordpress.com/2014/06/horrifying-image-1-from-luhansk-air-attack.jpg


  V Kolumno Sorosa , nie zapomnimy!
 • @wars 21:25:05
  Mylisz się. W przypadku niemców powinna być zastosowana odpowiedzialność zbiorowa bo ten naród czerpał korzyści ze swoich zbrodni. I nie gadaj mi, że przeciętny Helmut nie wiedział skąd biora się robotnicy przymusowi, którzy w charakterze niewooników pracowali w jego gospodarstwie.
  Każdy szkop doskonale o tym wiedział bo mu synuś z frotu listy pisał i zdjęcia przesyłał jak mordował.
 • @mrdinozaur 21:12:32
  Niektórzy lekko żartując mają dokumkenty na posiadaną ziemię od 1783 roku.
  Nie mają tego od władzy ludowej, o czym innym dyskutujesz w innym miejscu, a co innego przetaczasz.
  A twój żart ze sklepikarzem chyba dotyczy innej nacji, patrz swój wcześniejszy wpis. Co niektórzy bardzo nie cierpią skojarzenia
  zielony - soros - FED.
  Pozdrawiam
 • @wdakra 21:41:10
  Wiem, że w słownikach nie ma tego rozróżnienia. Natomiast w języku fachowym - hodować, to uzyskiwać nowe odmiany, gatunki, a uprawia się odmiany istniejące. Też długo nie mogłem się do tego przyzwyczaić - jestem tylko prostym magistrem inżynierem - ale Teść to Teść, i do tego Profesor. :)
 • @nana 21:19:52
  O nic - wygląda mi na to, że chyba jesteś tego zawodu co moja bratowa od 1965 roku. Sam pracowałem w szkole prawie sześć lat, ale starałem się nikogo nigdy nie pouczać, tylko nauczać przez przykłady.
  Pozdrawiam
 • @szuwarek14 21:44:57
  " zniszczą agrokulturę to będą musieli kupować GMO"

  cały temat rolnictwa i ziemi nie jest taki prosty i zerojedynkowy.
  Gleby są bardzo różne - na jednych można uprawiać wszystko, a na innych nazbierać wrzosu, bo nawet trawa tam nie rośnie. Nie zazdroszczę chłopom dopłat, a prawdziwy dramat zacznie się w 2016 roku kiedy grupy inwestorów rzucą się na polską ziemię. Nie będzie pomiłuj i to oni zaczną trzepać kasę na dotacjach! Polacy będą wyrugowani z ziemi, a chłopi zasilą szeregi bezrobotnych! Wtedy dopiero rozpocznie się dramat polskiej wsi!
 • @AQQ 21:37:22
  Nieistniejącą jeszcze ruletkę zaznaczam! To nadaje się do Księgi Guinnesa jak cud po prostu.
 • @wdakra 21:41:10
  Zgadza się, uprawia się ziemię... Pozdrawiam.
 • @wdakra 21:43:51
  a dziękuję poczytam, problem zachowania Ukraińców powinien jednak rozwikłać jakiś zespół psychiatrów bo ich wrodzony sadyzm wymyka interpretacjom politycznym, a co im orły w willi Janukowicza zrobiły ze je tak ochoczo zamordowali i ukrzyżowali ? Ukraina była najbogatszą republiką ZSRR żyło im się bardzo dobrze, na kogo więc i na jakie nieszczęście zwalą fakt że pokolenie dobrobytu i lenistwa błyskawicznie zamieniło się w stado sadystów ludobójców bo zabijać w walce a mordować po ukraińsku to kolosalna różnica i nie nazywajcie tego g. żołnierzami
 • @wdakra 21:21:37 & @nana 21.09.2014 21:22:53
  Droga Pani "Wdakra" - podeślijze namiary na swą stronę tutaj albo na priv - to poogladamy i rozpropagujemy!

  Dorga równie Pani "Nano"...
  Masz Pani rację! Moi obecnie niezyjący Teściowie mieli kawaleczek ojcowizny. Częśc się komus dzierżawiło bo my "były juz miastowe" a na części rósł sobie sad. jeszcze w latach 90-tych opłacało sie brac urlop zrywać jabłka i oddawać na skup. Potem to takie czasy przyszły że się nawet spadów nie opłacało a potem juz nawet nikt nie chciał skupowac. Na kawałku ziemi posadzilismy z Małżonka trochę agrestu bo wyczytałem że sie opłaca. Faktycznie "opłacało sie" przez 3 sezony.

  Teraz co się dało zostało sprzedane bo na podatki z tej "ziemi" nie starczało - a "za poprzedniego ustroju" przynajmniej było na benzynę by co tydzień na tę działkę jeździć, nie mówiąc o srodkach ochrony roslin itd...

  Jabłonie zdziczały, sarny maja uzywanie - przyroda wróciła "na swoje"...

  A co do dopłat - tez uważam że powinny byc w całej Europie zniesione, ale wtedy polski rolnik wygrał by z francuskim...

  A egipski z Europejskim... Dopłaty powodują widoczna biede w Afryce i... emigrantów z Afryki. Koło się zamyka...

  Cena jabłka i kazdego "produktu" - płacona rolnikowi to grosze!!!! Wszystko zarabiają hurtownie i obrotni sprzedawcy!

  Co do dopłat to powiem anegdotę. Raz w jakims towarzystwie - jak się okazało "rolniczym" widząc jakiegos ptaka na niebie od razu rozpoznałem że to błotniak tsawowy i dodałem czym się on rózni od zbozowego. Towarzystwo przyjęło moje słowa z cisza i nabozną czcią a potem ktos powiedział ze powinienem kurs skończyć, papiery zdobyć odpowiednie i "czesać kase". Bardzo mnie to ubawiło i pytam o co chodzi..

  Wyjaśnili że kiedyś były dopłaty za nasadzenia lasu, potem jak się to skończyło to laski wykarczowano i zrobiono łaki "pod dopłaty". A jak i to sie pokończyło bo nie każdemu się chciało kosić dwa razy do roku, to teraz szauka się ptaszków. Łapie się "ornitologa z papierami" i on zaświadcza że na tej łące jest jakis warty ochrony ptaszek, więc jest z tego tytułu dopłata i kosic nie trzeba ani sadzic lasu!
  Hołk - wracam na mecz!
  :)
 • @re1 21:48:31
  dokumenty
 • @re1 21:48:31
  Niektórzy chłopi na biednym Mazowszu mają ziemię od Średniowiecza (znam takich, to byli tzw. wolni kmiecie).
  Ale czy to coś zmienia? Ich potomkowie przeważnie dbają o swoją ziemię. Natomiast większość. zwłaszcza tych z nadania, jest roszczeniowa.
  Tak więc nie uważam, że przytoczony dowcip z lat 20-tych był tu nie na miejscu.
  Pozdrawiam
 • @Zbyszek Stell 21:53:38
  dokładnie, i po co całe pokolenie PRL ślęczało nad mapami glebowymi i klimatycznymi, państwo waliło pieniądze na odtwarzanie najbardziej zasadnych upraw żeby rzuciła się na te gleby stonka Solidarnościowa i zmieniła wszystko w wyjałowione pustynie, odtworzenie gleby trwa minimum 50 lat, mnie system zachodniego okupanta "po nas choćby potop" bardzo się nie podoba, dla odmiany Rosja chce odnowić i odtworzyć uprawy winorośli na Krymie i nie będzie to przez dłuższy czas zyskowne bo wiadomo-embargo na produkcje z Krymu ale miło wiedzieć że nie wszędzie jedynym wyznacznikiem jest zysk za wszelka cenę i na krótką metę, byle ja ze szwagrem się odkuli
 • @nana 21:22:53
  Mnie nie przeszkadza a nawet wprost przeciwnie!
  :) :) )
 • @szczurobronny 21:48:39
  Ave. Tu niezłe kuriozum.Pzdr.http://wpolityce.pl/polityka/214485-bron-na-ukraine-wie-pan-jestem-kobieta-pierwsza-wypowiedz-kopacz-i-pierwsza-kompromitacja
 • @Zbyszek Stell 21:53:38
  Nie tylko "dramat polskiej wsi!", ja skopię łopatą co swoje. Ale konsumentów żywności.
  Będziecie jedli kiełbasę z papieru toaletowego i innych dziwnych mieszanek i już jecie.
  Ja sam z żoną robię produkty domowe, kiełbasy, szynki, ogórki itp bez wszechobecnej chemii. W sklepie kupuję tylko to co podstawowe sól, mąkę bo nie ma młynów w okolicy, abym mógł zmielić jak za starych złych czasów - miałem dwa w odległości 5 km.
  A w sąsiedniej małej miejscowości 150 numerów było aż trzy zakłady, co zatrudniały ponad stu ludzi. A teraz rozwalone mury jak na Ukrainie, martwicie się tym co się tam dzieje, a bliżej włsnego nosa nie widzicie
  Pozdrawiam
 • @brusek 19:59:15
  "Jak już gdzieś pisałem - zaczałem rozumieć - patrząc na zombienie Polaków i Ukraińców - jak to mogło być że Niemcy "nie wiedzieli" o komorach gazowych! WIEDZIELI! Tylko propagandowo byli zazombieni i oficjalnie nie przyjmowali do wiadomości!"

  mógłbyś dać aby jeden autentyczny dowód na istnienie "komór gazowych " lub "komór parowych" ewentualnie "mydła z żydów" ?
 • @brusek 21:57:47
  Nie zrozumiałeś, ironii rolników. My śmiejemy się, że Ci co wykupili potężne areały ziemi boirą dopłatę na "ptaszka".
  No brusek, ale jesteś lepszym wzrokowcem ode mnie.
  Dopłata na ptaszka polega na tym, że 10 % danego areału nie kosisz, a pozostały kosisz w określonym terminie.
  Te 10 % skacze co roku po całym areale i jest wyznaczane.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 22:08:08
  Pzdr.http://sokzzuka11.blog.onet.pl/
 • @mrdinozaur 21:51:05
  Ja też mgr inż., miło spotkać kolegę. Może popieranie Noworosji to jakieś zboczenie zawodowe? :)
  Terminologia fachowa często różni się trochę od języka potocznego. Hodowanie bardziej mi pasowało ze względu na szczególną dbałość i różnorodność.
 • @szuwarek14 21:57:42
  Wiesz, to mozna i odnieśc do Polski i Polaków.

  Bylismy 10-tą potęga przemysłową świata, z 300-tysięczną armią, z sojusznikiem związanym i umowami i swoja armia która owszem tu stacjonowała i miała tu swoje silosy atomowe, ale dzięki temu bylismy bezpieczni!

  Mieliśmy na nasze towary rynek zbytu od Bugu po Władywostok i to towaru KONKURENCYJNEGO a nawet bezkonkurencyjnego!

  I .... mozna powiedzieć że SAMI to wszystko zlikwidowaliśmy, więc nie narzekajmy!

  Ludzie chcieli "zachodu"? Hipermarkety się zamarzyły? to mają!

  Taka przewrotna złośliwość...

  A teraz poruszany temat narodu ukraińskiego i padło tez że takiego sobie prezydenta wybrali!

  Ano tak jak i mysmy wybierali prezydenta jako mniejsze zło - tak samo oni wybierali Poroszenkę jako mniejsze zło niż Liaszko czy Jarosz!

  A chyba pan Poroszenko kandydując obiecywał spokój na Donbasie!

  Więc tym bardziej ludzie na niego głosowali bo nie wiedzieli że dla niego "spokój na DOnbasie" to masowe groby i genocyd!

  Kochani - my jesteśmy bardzo podobni i do Ukraińców / potomków Polaków/ i Rosjan i innych Słowian! Tylko niektóre narody maja pecha uwierzyć w jakieś szalone idee... A potem maja pecha bo nie tak prosto się z tego wycofac - vide - dyskusja pprzednia na temat ordynacji naszej i głosowania lub niegłosowania!
 • @re1 22:18:11
  Zbożowy ma biały "kuper", a stawowy jest największy z błotniaków czterech.
  To dla ciebie brusku information.
  Mogę juz być tym ornitologiem.:)
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 22:08:08
  zachód doskonale zdaje sobie sprawę że żeby dopieprzyć i nadać wyrazistości swojemu stworkowi na Ukrainie trzeba dołożyć elementy religijne, taka rola religii, na naszym terenie zwłaszcza jej odmiany zachodniej heretyckiej zwanej katolicyzmem, jak zwykle jest to zrobione byle jak, na szybko bez znajomości tej czy tamtej religii, grunt żeby uderzało w kogo trzeba, jak już przeciw chrześcijaństwu to powinni dookreślić że przeciwko judeochrześcijaństwu lub prawdziwemu chrześcijaństwu prawosławnemu a jak ogólnie przeciw chrześcijaństwu to Banderowcy powinni być w takim razie antyamerykańscy i antyfaszystowscy bo nadajnik faszyzmu i przyjaciel CIA to właśnie Watykan, z kolei szatan jest postacią właśnie z wiary chrześcijańskiej i jest to personifikacja monoteistyczna, eeeh SB lepiej przygotowało Wyszyńskiego do posługi kapłańskiej niż USA batalion Azow do ich misji
 • @re1 22:13:13
  "a bliżej włsnego nosa nie widzicie"

  Ja bym swoich morgów nie dał rady ręcznie przekopać, dlatego lasem zarastają :) A własną wędzarenkę będę sobie na wiosnę stawiał. Mięso z ubojni w Kosowie Lackim jest o połowę tańsze niż w sklepie, więc tam kupuję.
  Myślę jeszcze o własnym kurniku, ale nie jestem zdecydowany, bo lisów w okolicy mnóstwo i trzeba by grodzić porządne zasieki. Mieszkam na polanie w lesie! :)
 • @brusek 22:20:02
  Brednie banderopiteka.Pzdr.http://www.piotr.mpolska24.pl/6903/-opowiesc-pulkownika-szefa-broni-pancernej-w-poludniowym-froncie-ato
 • @error 22:15:03
  Jedź kolego pułkowniku na delegcję z SBU do Oświęcimia albu Sztutowa to się napatrzysz!
 • @brusek 22:20:02
  Idź juz na ten mecz, powiesz jaki wynik.
  Pozdrawiam
 • @Zbyszek Stell 22:26:13
  Jak trzeba to dasz, a na lisy to siatka leśna, dwa zasieki dołem do 1 metra, żeby nie zdążył przeskoczyć szybko, zanim go kury zobaczą. Jak to mówią niektórzy, aby sie "zakałapućkał".
  A lis też stworzenie i chce jeść.
  Pozdrawiam
 • @brusek 21:57:47
  10/10!!! Dopłaty demoralizują niestety nie wszystkich zaznaczam. Ci zdemoralizowani dopłatami, nic nie uprawiający lub tylko dla siebie, ziemię sprzedadzą, by żyć i na alkohol mieć. To krótkowzroczność, lecz co potem gdy pieniądze się rozejdą?, na garnuszek społeczeństwa bo mi się należy! Tak było z górnikami, pamiętasz? Kupowali za odprawy wszystko, samochody, pili, potem nie było ich stać na to co kupili, zaczęli się wysprzedawać, zasilili szeregi opieki społecznej. to celowe wykańczanie Narodu. Podałbym przykłady lecz i ty pewnie je znasz. Pzdr!
 • @re1 22:23:38
  W moich okolicach sa ino te dwa więc je rozróżniam na pierwszy rzut oka...
  Co dzień chodze na - jak to nazywam- patrole rzeczne z moja zwierzyną i albo podglądam bobry albo ptaszki albo lisy ...
  :)
  Albo robię fotki a potem filmy...
  :)
  A czasem pisuję różne takie rzeczy - co inzynierowi slina na jęzor przyniesie...
 • @re1 22:27:27
  Jak ni ma chleba* to są igrzyska. :)
  Honor nie pozwolił wziaść mi dopłat do 1,69ha.
 • @Zbyszek Stell 22:26:13
  Hehehe - a mi brak czasu nie pozwala dokończyć zaplanowanej wędzarni a rodzina się z mego pomysłu podśmiewa!
  :(
 • @re1 22:27:27
  WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)
  WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)WYGRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :)
 • @Kula Lis 62 22:32:58
  Polska Mistrzem Świata!
 • @mrdinozaur 22:04:31
  A od kiedy chłop był sklepikarzem?
  Chyba w większości przypadków Żyd.
  Pozdrawiam
 • @brusek 22:20:02
  zgoda brusek, Ukraińcy po Majdanie mieli tak ustawioną możliwość głosowania jak Polacy po "aferze Rywina", wszystko zostało dokładnie spreparowane i zastosowano klasyczny klincz ale po 10 latach to Polacy mogliby się puknąć w łeb z formacją POPiS i odesłać ich CIA skąd przyleźli; owszem jesteśmy podobni i wspólna cecha Słowian to prostolinijność żeby nie powiedzieć łatwowierność i naiwność, tym ludom rytm życia narzucała natura i jej mądrość, sposobem na relaks była muzyka i sztuka ludowa wówczas, te ludy walczyły w czasie wojen a na codzień zdobywały pożywienie i uprawiały ziemię, Słowinaie padają jak muchy w zetknięciu z nadjordańską cywilizacją codziennych spisków, cichych wojen prowadzonych nawet z najbliższym sąsiadem który jeszcze się nie połapał a jak droga wolna to okrucieństwo na najwyższym poziomie, do tego monoteistyczna religia będąca zaprzeczeniem wszystkich słowiańskich wartości, nie należy importować ciał obcych bo tak się kończy oderwanie narodu od jego gruntu
 • Odnaleziony grób zbiorowy
  Dziennik niemiecki j.welt :

  Znaleziono zwłoki w Lugansku; można wnioskować, ze
  zbrodniarze z Ajdaru okrutnie torturowali opołczeńców, w tym kobietę

  http://www.jungewelt.de/2014/09-22/029.php
 • @brusek 21:57:47
  Z ostatnich zdań bije czym jest jewrokołchoz i po co powstał, wyjaśniać Ci nie muszę, bo sam wiesz o co mi chodzi.
 • Trafny komentarz.
  Jednocześnie sytuacja jaka ma obecnie miejsce na Ukrainie obnażyła jeszcze jedną sprawę. Otóż okazało się, że ten demokratyczny Zachód, który tak usilnie wspiera postęp, tolerancję, prawa człowieka i sprawiedliwość, posługuje się tą retoryką wyłącznie jako bronią skierowaną przeciwko swym wydumanym wrogom. Natomiast sam Zachód w imię walki o swoje partykularne interesy zwolniony jest od przestrzegania zasad, które głosi i nie dość tego wciela je bezwzględną przemocą łamiąc wszelkie zasady głoszone przez siebie najczęściej wysługując się obcymi rękami.

  I cynicznie można by było w tym przypadku powiedzieć, że cel uświęca środki, tylko że te środki nie prowadzą do deklarowanego celu, jakim niby ma być rozpowszechnianie demokracji na świecie, bo taka demokracja jest tylko fasadą do ukrycia prawdziwych celów jakimi są poszerzanie swej strefy wpływów ekonomicznych jak i ukryta eksploatacja krajów, które w tej strefie wpływów się już znalazły.

  A koszty jakie ponosi bezpośrednio społeczeństwo w imię tak prowadzonej polityki widać choćby na przykładzie naszego kraju, zaś na przykładzie obecnej sytuacji jaka ma miejsce na Ukrainie widoczne są one w wymiarze tragicznym.
 • @Kula Lis 62 22:32:58
  Pozdrawiam, brusek, szczurobronny, re1, Kula Lisa, i wielu innych podobnie myślących uczestników Ad Nowum,cytuje i linkuję gdzie się da.
 • @brusek 22:38:44
  No i tak ma być.
  Jak będziemy razem to wygramy.
  Jak nas podzielą to przegramy.
  Każdy ma rolę do wypełnienia.
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 22:32:58
  dopłaty mają demoralizować, tak to się robi, jeśli jest taka potrzeba to i domy rozdaje się darmo jak w USA, żeby zrobić z dzielnic slumsy a potem za marne grosze wykupić, rozplantować i postawić najdroższe biurowce, taki system, państwo jest tylko parawanem dla działalności grup biznesowych i mimo że mamy 21 wiek nadal są ogromne obszary nędzy i niewolniczej pracy, na szczęście pół świata się buntuje przeciwko neofeudalizmowi
 • @re1 22:40:21
  Wszystko opada, a ręce przed wszystkim. :(
  I tu jest pies pogrzebany (jak u Dziewońskiego i Michnikowskiego)
  Jaki pies?
 • choroba prezydenta
  Polscy Siatkarze MISTRZAMI ŚWIATA !!!!!
  Jak tylko zaczął udzielać wywiadu prezydent Komorowski powiedziałem, żonie, że zaraz coś palnie o 25 latach ,,wolności". ostatnie zdanie prezydenta ,, to jest uczczenie 25 lat wolności...heheheheh ten facet dostał coś na głowę????
 • @szczurobronny 22:46:07
  Mój pradziadek z prababcią mieli 57chrzesników. Każdemu pozwolili się wybudowac na swoim polu...dzis ja musze sobie kupić kawałek ziemi gdzie indziej...
 • @brusek 22:27:07
  Towarzyszu Brusek (albo Krakauer ) nie jestem pułkownikiem ale szeregowym (bez odbycia zasadniczej służby wojskowej ), ja pytałem tylko o dowody, o te same dowody o które pytał dr. Dariusz Ratajczak .
  To,że podajesz linki,udzielasz się w dyskusji,tłumaczysz strony, nie upoważnia cię do przemycania ideologi syjonistycznej, powoli dawkujesz
  cytaty Kuronia i zażarcie bronisz Izraela np. tu:
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24302
  "Boże broń mnie od fałszywych przyjaciół od wrogów obronię się sam".
  Ty panie Brusek jesteś takim fałszywym przyjacielem.
  Ja,jako były górnik sercem jestem za górnikami Donbasu,za Noworosją za Władimirem Putinem.
 • @brusek 22:38:44
  A tak było pięknie.... i nagle pojawił się red bull komorowski 25 lat wolności i... reklamy... cały czar prysł... no i chyba to byłoby na tyle.
 • @wdakra 22:19:30
  Cóż, nas prostych magistrów inżynierów nauczyli myśleć prosto i logicznie: 2 + 2 równa się cztery, a kwadrat przeciwprostokątnej....
  Pozdrawiam
  Niestety muszę kończyć
 • @Siedzący Byk 22:50:05
  w Rosji i na Białorusi to demokracji nie ma , nie widzę żeby tam rządził syn Łukaszenki czy córka Putina jak Bushowie w Ameryce a i w parlamencie ich nie widać jak Kennedych w USA, bo w Polsce to już prawie demokracja, rodzina Dziwiszów tylko w branży stoczniowej nie rządzi bo i branża mizerna ale demokracja postępuje, dużo klanów się tworzy w sejmie i senacie, etaty genetyczne
 • @brusek 22:37:01
  "brak czasu nie pozwala dokończyć zaplanowanej wędzarni a rodzina się z mego pomysłu podśmiewa!"

  Buduj Brusku :) Buduj, bo niedługo unia zakaże wędzenia, już teraz prawie się nie wędzi tylko smaruje kiełbasy takim płynem zapachowym.
  U mnie to będzie oddzielny budyneczek pomiędzy jałowcami, palenisko, zimna komora do wędzenia, ciepła do sparzania, stół i ława do degustacji na miejscu, wszystko jak trza. Tylko jakaś duuuża kamionka by się przydała do peklowania. Na wiosnę ruszam z tym!
  Nie ma nic zdrowszego od własnych wyrobów! Czasem kupuję przyprawy do mięs w takim internetowym sklepie, to wiem ile chemii pakuje się do mięsa! U mnie, poza solą peklową tylko odrobina kwasku cytrynowego w zalewie, żeby nie było żylaste! No i przyprawy! Żadnych fosforanów! :)
 • @bock17 22:56:37
  Nie to jest autostrada do niczego.
 • @szczurobronny 21:30:30
  W polskiej bazie nazwisko Gowecki nie występuje, ale w Czechach już tak
  https://cs-cz.facebook.com/tomek.gowecki
 • @szczurobronny 23:27:49
  to jest sukces naszych piłkarzy i... 25 lat wolności :))))
 • @Kula Lis 62 19:07:46
  przesadzona rola Papieża
 • @error 22:58:18
  Towarzyszu Górniku!
  Tez mam Wujka który fedrował w Kopalni Bobrek!
  Też jestem całym sercem z Górnikami Donbasu a nawet powiem Wam więcej, Towarzyszu Sztuki Górniczej - ze całym sercem jestem z wszystkimi ludźmi Donbasu!

  Pana Krakauera niestety nie znam ani osobiście anie mejlowo, czasem sie jego teksty mi podobaja a czasem nie!
  :)
  W tekście który cytujesz dobrze jest napisane przez nieznanego mi osobiście ale cenionego Autora że każdy ma prawo do spokoju i walczyc z terrorem!

  Ale terroryzm arabski tak jak terroryzm i ogólnie biorąc rezim państwa Izrael jest tematem na osobną dyskusję która możemy prowadzić jak załozycie Towarzyszu stosowny blog!

  Dla przyjaciół jestem prawdziwym przyjacielem a dla wrogów jestem najprawdziwszym wrogiem!

  Pozdrawiam Was całkiem szczerze!
  :)
 • @szczurobronny 23:27:49
  Też żeśmy z Rodziną aż wrzasnęli gromko z oburzenia!
  Tak jak na ten sukces - podsumowanie "25 lat wolności"
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Gregoson 21:46: 32
  "Szkop" - to bardzo pejoratywne określenie, przemawia przez ciebie zwykła osobista niechęć, masz do niej prawo, ale istoty sprawy to nie zmienia
 • @nana 19:46:01
  może i słusznie nie chce Pani wracać na byłe polskie ziemie na wschodzie,
  ale tu wszystko konsekwentnie staje się niemieckie

  i nikt przeciwko temu nie zaprotestuje,
  bo jeśli przed pół wiekiem każdy uciekał przed łapanką na roboty do Niemiec,

  tak teraz większość błaga na kolanach, aby tylko na roboty go wzięli.
 • @novorussia fan 20:01:32
  "Spotkałem Ukraińców, którzy chełpili sie pogromem w Odessie, załowałi że tak mało osób wymordowali..."

  nietety, takie mają charaktery,

  wielu mieszkających od lat w Polsce Ukraińców pochwala rzeź wołyńską.
 • @Leo32 23:38:11
  Nie na temat Noworosji jednak tak jakby na temat, pewnie się czepiam.
  Te MŚ w siatkówce, to jakby ich nie było! Zakodowane lecz mniejsza juz z tym. Jednak wokół tego wydarzenia sportowego ciągnął się jakiś paskudny smog. Wygwizdywanie rosyjskiej drużyny, napadanie na nią w mediach, jakieś kłótnie z Brazylijczykami; nie za bardzo interesuję się siatkówką, mój konik to Formuła 1, tenis lecz mniejsza z tym i pytanko: czy polska reprezentacja piłki siatkowej zawsze tak skacze jak jest na podium?
 • @szczurobronny 22:46:07
  Pieprzysz !
  Mój dziadek był chłopem na Podlasiu i nigdy nie uważał, że był nędzarzem. Wychował czterech synów , z których trzech również było chłopami a jeden - mój ojciec skończył wyższe studia. Skończ z tą prymitywną propagandą bo flaki się przewracają od takiej komunistycznej agitki. Ja zawsze bardziej będę wierzył dziadkowi czy stryjom niż agitatorom partyjnym.
 • @nana 20:52:28
  niestety, kapitalistycza administracja dużo głupsza i bardziej chciwa od socjalistycznej.

  Wolny rynek uznają tylko w takim zakresie, na jakim mogą wygrać konkurencję.
 • @szczurobronny 21:05:16
  Takie były założenia, małe gospodarstwa miały upaść, bo duże rzekomo bardziej efektywne.

  Kiedyś buntowali się przeciwko kolektywizacji.

  Teraz się okazuje, że zachęta do kolektywizacji była po prostu nieodpowiednia.

  Władzy nie opłaca się mówić prawdę. Społeczeństwo ma to do siebie, że lubi być oszukiwane.
 • @szczurobronny 23:13:03
  tym samym historia zatacza koło i jakby nie kombinować wraca sytuacja w której finansjera pochodząca głównie z jednej nacji skumulowała znów cały kapitał i spauperyzowała mniejsze kraje, poza tym podgrzała te okupowane i wyzyskiwanych kraje do poziomu przedrewolucyjnego a wojny wiszą w powietrzu, pytanie czy rozładowanie tej sytuacji odbędzie się poprzez rewolucję tym razem w USA czy przez wojnę światową, propaganda powie że blok wschodni był zamknięty ale nie zapyta przed kim i dlaczego, już Gierek mimo ostrzeżeń Breżniewa obkupił się w zachodnie technologie za pożyczone z zachodu pieniądze, Breżniew wiedział że zachód tylko na to czeka i zaraz zagra tymi dwiema kartami żeby Polskę ugotować, tak więc świat zróżnicował się na kraje wolne jak Białoruś i kraje wydmuszki pod całkowitą kontrolą USA jak Polska, ba kontrolą, eksploatowane bezlitośnie dopóki się da
 • @mrdinozaur 21:07:17
  Państwo zapewniając nawozy, środki ochrony i skup produktów rolnych zwiększało efektywność prywatnego rolnictwa.

  Wolałbyś, aby rolnicy mniej produkowali ?
 • @Zbyszek Stell 21:16:32
  już komentowałem
  to jest gra w bambucho,
  wolny rynek tylko tam, gdzie mamy przewagę,
  a gdzie nie, tam protekcjonizm.

  Prawo kaduka.
 • @lorenko 23:58:38
  Nie na temat wiem wiem, to było coś ponad na arenie światowej jeśli chodzi o wygraną, politycznie straszny smog jeżeli chodzi o Rosję, wygrali z nimi i wszystkimi sprawiedliwie ale te gwizdy, nagonka na Spireiego (moim zdaniem powinien tego pisola oszczać nie tylko opluć) lekko przesadzona, cóż nasze łżemedia przechodzą same siebie żeby obrzydzić Rosję. Jedno jest pewne dwa razy w turnieju pokonać Brazylię, to jak objechać Hamilltona i wygrać z Djokoviciem :)))
 • @szczurobronny 23:57:52
  "Zwierzenia najemnika" znam, najemnik nie ma narodowości jest po prostu najemnikiem , dla niego nie ważne kogo zabija ,on nie ma sumienia .Słyszałem też,że po stronie Ukrów walczą najemnicy z paszportami FR czyli niby Rosjanie.
  Najemnicy są armią "widmo" i takimi powinni zostać .Nie brać do niewoli nie przekazywać ciał (no bo ich tam nie było) .
 • @interesariusz z PL 00:13:32
  Prawdziwi chłopi żywią i bronią. Jakby co postawią kosy na sztorc. Na nich można liczyć, bo zawsze bronili swojej Ojcowizny i polskiej ziemi.
  Ja się pytam, czy Bank Polski posiada w zapasie ruble?
 • @mrdinozaur 21:51:05
  hodować to nie wyhodować.
 • @TomS 23:58:46
  a ciebie co ugryzło że się posługujesz takimi niskiego lotu inwektywami "komunistyczna agitka", sądzisz że to obraźliwe, bynajmniej w świetle wydarzeń ostatnich 30 lat to Solidaruch awansował na łajzę i żydowskiego sprzedawczyka, żydkomunę Polska wygoniła w 1968 a Solidarność przywlokła z powrotem, tu na forum jest trochę wyższy poziom erudycji niż na Onetach więc się dostosuj i nie używaj żargonu skompromitowanej formacji politycznej , moi dziadkowie też byli bogatymi chłopami przed wojną bo dużo odziedziczyli dobrej ziemi, ich szczęście , inni ich sąsiedzi byli bogatymi chłopami bo szaber na terenach powojennych to był ich drugi zawód więc nie bądź taki święty, różnie było ale ogólnie przed wojną byłą bieda z nędzą i trzeci świat, żywność na kartki a jakże, reszta na krechę u żyda a państwo czyli władza w rozkładzie jak teraz, jedni brali w łapę w Londynie inni w Waszyngtonie lub Berlinie, nic nowego
 • @Leo32 00:16:03
  Bardzo cenię trofeum Polaków, jednak to skakanie na podium źle mi się kojarzy. Dlatego znów pytanie: czy polscy siatkarze zawsze tak skaczą na podium? Jak jeden z nich nie skakał, to drugi obok go szturchnął aby skakał...
 • @szczurobronny 23:27:49
  Humor jak humor. Oglądałem relację. Ta pro banderowska qrfa tak właśnie powiedziała. A nie śmieszy mnie to dlatego,bo jakby nie było ten debil jest w końcu prezydentem Polski i niestety Polskę w świecie reprezentuje.
  Przy okazji tej wypowiedzi nie zapomniał złożyć dziękczynienia solożowi.
  O żytowskich sponsorach na jego nieszczęście zapomniał.Aj waj nieładnie panie"polski" prezydencie,co to teraz będzie?
 • @interesariusz z PL 00:08:09
  wolny rynek podobnie jak demokracja nie istnieją, to są puste slogany i powinny wylądować w obok filozofii utopijnych, obecny system pod względem struktury to reżim biurokratyczny lub jak kto woli dyktatura rynków finansowych, obywatel służy tylko do łatania swoimi podatkami szkód które oni robią w budżecie kraju podczas gdy podatki miały służyć celom społecznym ale głupki dały sobie wmówić że emerytura to socjalizm albo o zgrozo komunizm i uroczyście obiecały zdechnąć w rowie bo szpitale to też socjalizm
 • @lorenko 00:28:35
  Nie przesadzaj w drugą stronę i nie doszukuj się podtekstów u siatkarzy, nie wiem czy 40 lat temu też tak skakali i czy polscy siatkarze zawsze tak skaczą na podium, wygrali i dokonali tego czego nie dokonali inni sportowcy od dawien dawna.
 • @szczurobronny 00:28:42
  pecha mają bo prędzej czy później wymsknie się coś ze szkoleń partyjno-politycznych w knesecie nieświadomie lub świadomie bo za wciśnięcie do dyskusji 17 września maja płacone, nierząd obiecał mocodawcom że wkrótce wybije Polkom ze łbów datę 1 września i 9 maja tak jak w 17 wieku klechy pazurami drapały w krużgankach klasztornych żeby resztki figur słowiańskich bóstw wydłubać i zneutralizować
  a zamiennik zafundowany Polakom przez POPiS :
  "Projekt Edukacyjny "Spotkania w Polin" Od 2006 roku Czulent realizuje Projekt Edukacyjny “Spotkania w Polin”. Jednym z celów Stowarzyszenia jest działanie na rzecz poznania i dialogu pomiędzy Żydami i Polakami, oraz edukacja w zakresie tradycji i kultury żydowskiej
  – w ramach realizacji tego celu powstał projekt skierowany do szkół, które rozumieją jak ważne i fascynujące może być dla młodych ludzi poznanie kultury i tradycji narodu, którego losy przez tak wiele pokoleń splatały się z losami Polaków.
  Nasz projekt, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, zakłada przekazywanie informacji o tradycji, kulturze i religii żydowskiej, ale również pewnych podstaw z zakresu edukacji międzykulturowej opisującej środowisko społeczne, w którym funkcjonuje człowiek w społeczeństwie zróżnicowanym narodowo, etnicznie, kulturowo i religijnie.
  Nasze warsztaty obejmują m.in. następujące tematy:
  Judaizm
  Język żydowski – jidysz i hebrajski
  Tradycja żydowska
  Tożsamość żydowska
  żydowska historia Twojej okolicy
  Żydzi dzisiaj – społeczność żydowska i żydowskie życie w Polsce i na świecie"
  a przy okazji co to jest ?
  "22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin
  Dekret który w trybie natychmiastowym wyjmował spod prawa wszystkie stowarzyszenia masońskie na terenie kraju. Składał się on z sześciu artykułów, które mówiły m. in. o karze więzienia i grzywny za tworzenie, działalność, wspieranie oraz sympatyzowanie z lożami oraz przekazaniu majątku zlikwidowanych stowarzyszeń na cele dobroczynne.
  Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce.
  W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.
  Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?! Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce."
 • @Leo32 00:44:38
  Sorki, lecz jak zobaczyłem Bula i potem jego gadanie a i potem to skakanie, to mi zakłóciło spojrzenie i radość ze zwycięstwa i z mistrzostwa.
  12 października odbędzie się GP Rosji w F1, wybodowano piękny tor w Soczi i juz się boję tych polskojęzycznych szczekaczek, co znowu wymyślą aby obrzydzić i napluć.
 • @szczurobronny 01:02:34
  To może my źle myślimy o tuskach i innych kaczorach. Może oni chcą iść na wojnę z Rosją i się poddać:)))
 • @szczurobronny 01:20:41
  Michałkiewicz to jest pisior z krwi i kości, a jeździ po Polsce ze swoimi wykładami aby kasę zarobić jak ksiądz po kolędzie.
 • @szczurobronny 22:08:08
  Też to nie jest takie proste, bo naziści z jednej strony byli mocno zapatrzeni w okultyzm czy skandynawski kult Asów (mocno przekręcony), z drugiej strony nie odcinali się wcale od chrześcijaństwa, raczej odczytywali je po swojemu, skreślając judaistyczne wątki.

  Polscy naziści też tkwią w takim rozdwojeniu. To chyba problem wszystkich ugrupowań nazistowskich białej Europy, są bardzo niespójni. Czytałem wywiad z jednym z dowódców Azowa, Dmytro Linko, który nazywał swój oddział "Żołnierzami Chrystusa", no i były tam takie zdjęcia:

  http://media.vocativ.com/photos/2014/07/Ukraine_Christians_0072437007947.jpg

  No i pewnie, można tam znaleźć słuchaczy metalu, ale na ich klipach wideo raczej usłyszymy ukraiński folk. Dorabianie im gęby radykalnie satanistycznej nie ma sensu, to tylko dezinformacja.
 • @szczurobronny 01:38:38
  A czy w Polsce mozna wierzyć tym, którzy zajmują sie polityką? Nawet jakby był na początku uczciwy, pełen zapału aby cos zrobić dla społeczeństwa, to zombi wynajdą coś na niego albo spreparują.
  Jak się nadal nie podda, to sie powiesi w piątek popołudniu a slledczy i prokuratorzy zaczynają odpoczywać bo jesti weekend.
 • @brusek 21:57:47
  Nie chcę ułatwiać pracy smutnym panom (pewnie już namierzyli moje IP), a tam jest moje imię i nazwisko. :)
  Na priv z przyjemnością, tylko nie wiem jak to zrobić.
 • @szuwarek14 21:57:42
  Polecam książkę "Paranoja polityczna"
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/224415,1,paranoja-polityczna.read
 • @wdakra 02:54:29
  Wysłalem "priv" - pojawi się info na mejlu lub / i na samej górze strony będzie widać że jest wiadomość...
  :)
  Pozdrawiam z rana!

  Wszystkich pozostałych także!
  :)
 • @wdakra 02:57:28
  Hehehe...
  To ja dodaję coś w tej materii od siebie ze strony "Pracowni" (kolejność dobrana specjalnie przeze mnie!):

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/06/24/mistrzowie-manipulacji-swiatem-rzadza-psychopaci/


  + takie inne ciekawe rzeczy jakie czytałem i polecam do kawy:

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/07/17/mandat-niebios/

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/07/18/swiat-ktory-stworzylismy-wykracza-poza-koszmar-georgea-orwella/

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/15/furia-imperatora-niech-na-swiecie-zapanuje-chaos/

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/07/14/fiasko-amerykanskiej-polityki-zagranicznej-wszelkie-oznaki-upadku-imperium/

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/01/allen-dulles-i-ukrainscy-faszysci-czy-uzywanie-nazistow-na-ukrainie-przez-cia-i-mi6-podczas-zimnej-wojny-kiedykolwiek-sie-zakonczylo/

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/07/07/psychopatyczni-tworcy-rzeczywistosci-otwieraja-bramy-piekiel-w-iraku/

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/06/30/upadek-iraku-i-czego-wam-nie-powiedziano/


  http://pracownia4.wordpress.com/2014/08/16/jak-pozostac-przy-zdrowych-zmyslach-w-samobojczej-kulturze/
 • @brusek 07:52:37
  Dodam jeszcze linki na dzisiejsze felietony z Obserwatora:

  Nie jesteśmy mięczakami, wojna dla nas zawsze będzie opcją.

  "...Jeżeli natomiast ktoś uważa, że jeżeli w sąsiednim domu ktoś morduje dzieci sąsiadów i my mamy od razu iść z pomocą, ten niech sobie przypomni czyje dzieci mordowali dziadkowie tych dzisiaj rzekomo mordowanych dzieci. Nigdy, naprawdę nigdy nie można ulegać propagandzie! Zawsze można dać sobie czas na odpowiedź, ewentualnie odpowiedzieć filozoficznie. Oczywiście pod warunkiem, że jest się samodzielnym premierem, a nie wypadkową kompromisu trzech frakcji politycznych..."

  Więcej tutaj: http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25932


  Inne felietony dzisiejsze też sa niezłe!

  Skala ukraińskiego nacjonalizmu i szowinizmu przerazi Europę
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25911

  Droga do Moskwy prowadzi przez Mińsk
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25937

  Marsze pokoju często prowadzą do wojny, czyli jak zdobywa się Rosję rękami Rosjan
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25922

  AGM-158 JASSM – taktyczny krok w dobrym kierunku
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25916
 • @AdNovum 13:15:58
  Masz najnowszą mapkę!

  Dla reszty także!

  :)

  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/5382/5382_original.jpg
 • @brusek 07:42:13
  I tak Ci otworzą to z góry, nie na darmo byłem na szkoleniu z baz informatycznych.
  Pozdrawiam
 • Wszyscy.!
  opublikowano: 16-09-2014
  List do byłego przyjaciela od obywatela byłej Ukrainy, separatysty Dmitrija Dzygobrodskiego

  Witaj, były przyjacielu!
  Życzę ci zdrowia, ale nie z tego powodu, żebym się o ciebie martwił.
  Życzę ci tylko, bo chcę, abyś dożył żałosnej śmierci swej Wielkiej Ukrainy. Chcę, żebyś zapłacił swym losem, rozpaczą i śmiertelną tęsknotą za wszystko to, co wyście narobili swoim Jewro – Majdanem i ATO (rok-grupa muzyków z Majdanu – dodał tłumacz).
  Choćby za to, że wyszliście na Majdan, by zabijać chłopców z „Berkuta” i WW (inna rok-grupa muzyków z Majdanu – dodał tłumacz).
  Jak i za to, że wyszliście na Majdan po tym, jak wasi nowi narodowi „bohaterowie”, wierni wyznawcy i naśladowcy Bandery i Szuchewycza, spalili żywcem chłopców i dziewczęta w Odessie w dniu 2 maja.
  Za to, że wyszliście na Majdan po 2 czerwca, gdy w Ługańsku umierała mloda, piękna kobieta zabita ukraińska rakieta.
  Za to, że cieszyliście się ze śmierci „pięciomiesięcznych larw kolorado” („larwa kolorado” – taka nazwa pojawiła się na Litwie i dotyczyła tych, którzy popierali politykę Kremla wobec Ukrainy i Litwy – dodał tłumacz) i „samic patriotek”.
  Za wszystko trzeba zapłacić, dawny przyjacielu.
  Oko za oko.
  Dlatego jedyna zapłata za każde życie – jest śmierć zabójcy.
  Za tysiące ofiar śmiertelnych ta zapłata, będzie – śmierć waszego kraju, waszych idei i waszych symboli i to poczynając od waszej przeklętej żółto-sinej flagi, po przeklęty hymn i waszą fałszywa historię.
  Ja, Dzygowbrodskij Dmitr, były obywatel Ukrainy, powiem ci co cię czeka… powiem ci o twojej przyszłości i o przyszłości twojego umierającego i przestępczego kraju o nazwie Wielka Ukraina.
  Tak się złożyło, że już wiem – jak to się skończy.
  Terytorium Ukrainy będzie się stawało coraz mniejsze i mniejsze.
  Jeszcze wam żal Krymu? To dobrze. Tam też jest już dobrze. Dopiero co wróciłem z Krymu. Złapali oddech po separacji. Miejscowych mieszkańców, zwolenników Wielkiej Ukrainy, nienawidzą tam z całego serca. Za niebiesko-żółtą szmatkę i „sławienie Ukrainy” można tam dostać po pysku. Wielko-ukraińcy na to zasługują. Uważają oni za przestępstwa wszystko to, co dzieje się w Noworosji i na pewno tak by się stało, gdyby przyszły „Pociągi Przyjaźni”.
  Czy pamiętasz, jak wasz euro-majdański bohater Mosijczuk obiecał Krymowi „pociąg przyjaźni”? Tak, przecież był ten pociąg. Tylko „prawosjeki” (członkowie „Prawego Sektora” – dodał tłumacz) i „narodowi gwardziści” wolą tego nie pamiętać. Ale, jak tylko ten „pociąg przyjaźni”, nabity euro-majdańskimi bojownikami ruszył na Krym, to na półwyspie natychmiast rozpoczęto przekazywanie broni Kozakom, policjantom, nawet inspektorom podatkowym. A krymski „Berkut” z dwoma ciężkimi karabinami maszynowymi stanął na przesmyku Krymskim — stanął, żeby umrzeć, ale nie puścił bojowników euro-majdańskich na Krym.
  I kiedy bohaterowie Majdanu dowiedzieli się, że mężczyźni Krymu raczej gotowi są umrzeć niż pozwolić im na wejście na półwysep, to posmutnieli, zeszli z pociągu i udali się na Zaporoże. Ci z „Prawego sektora i euro-majdanowcy, generalnie mówiąc, są tchórzliwi z natury — mogą i umieją oni zabijać tylko samotnych ludzi, lub nieuzbrojonych chłopców i dziewczęta, jak w Odessie w dniu 2 maja, lub berkutowców, który dostali zdradliwy rozkaz, aby nie tykali „onižedetej”.(”онижедетей” – swojego rodzenstwa?).
  Wszystko to jest zbrodnia i tego wam nie zapomnimy. Tych „pociągów przyjaźni” z lat 90-tych… i dlatego dziś Krym- to Rosja. Raz Na zawsze!
  Były przyjacielu, wszystko będzie u was na Wielkiej i Jedynej-Ukrainie stopniowo i gładko pogarszać się z każdym dniem. Wy tam będziecie żyć gorzej i gorzej. Z każdym miesiącem. Hrywna wpadnie w przepaść. Jak hrywna dojdzie do 20, a chyba nawet do 16, to się zawali całkowicie. A to znaczy, że będą dzikie ceny za leki i żywność. Nastąpi błyskawiczne zubożenie ludności i to doprowadzi do społecznych buntów socjalnych. Będziecie jeszcze wspominać nostalgicznie i ze smutkiem przeklętego tyrana Janukowycza. Był dla was złym prezydentem – a jednak on nie bombardował swoich miast, nie strzelał z armat do kobiet i dzieci…..on ludzi nie palił żywcem.
  Petro Poroszenko ogłosi u was powszechną mobilizację w najbliższych dniach — tak poprzerabia prawa, żeby nie musiał ogłaszać stanu wojennego. Tylko dlatego, że ogłoszenie stanu wojennego wojennego uniemożliwiłoby Pietii uzyskiwanie funduszy z MFW i w tym samym czasie nie będzie mógł przeprowadzić całkowicie zafałszowanych wyborów do Rady Najwyższej Ukrainy. Tak, bo te będą jeszcze bardziej fałszywe niż były wybory prezydenckie Pietii Poroszenko.
  Po mobilizacji powszechnej będziecie umierać coraz częściej i nawet masowo, a to dlatego, że bez jakiegokolwiek przygotowania będą rzucali was na front, na wyćwiczoną i przygotowaną do walki w Sławiańsku armię Noworosji.
  Wy, ukraińscy patrioci-naziści, sami doprowadziliście do powstania naszej armii, zabijając nasze kobiety i dzieci, niszcząc ubogie domy naszych rodziców i krewnych. Weszliście na nasza ziemię. I dlatego w nas, obywatelach Noworosji, pojawiła się wewnętrzna siła popychająca nas do gnania was do samego Kijowa, a jak trzeba będzie, to i jeszcze dalej. Mamy doświadczonych oficerów i mamy już dobry sprzęt ciężki. Naszym celem jest Uśmiercić Faszystowską Oligarchiczną Wielką Jedyną -Ukrainę i stworzenie sprawiedliwego narodowego państwa Noworosji.
  Z powodu niekończących się porażek wojskowych, z powodu załamania gospodarczego, z powodu masowej zdrady zacznie się jeszcze u was nowy Majdan III.
  Siergiej Semenchenko „włoży maskę” na ministra spraw zagranicznych!
  Dima Jarosz, jeśli jeszcze będzie żyl, na ministra obrony!
  Borię Filatowa „Podkołomojskiego” przebierzcie na ministra finansów!
  Timoszenko nie pojawi się tak od razu. Nie wydaje ci się, że ona po prostu ukrywa się , bo nikt już nie chce się z nią pieścić?
  To wszystko dobije ekonomię.
  Czym gorzej, tym lepiej – to moja rada dla ciebie i dla naszej kiedyś wspólnej ojczyzny.
  Im szybciej wyzionie ducha to państwo, tym szybciej będziemy mogli uratować od śmierci miliony niewinnych ludzi.
  Czym bliżej zima, tym ciemniejsze wieczory! I tym bardziej będzie u was brakować światła – więc będą wyłączać energię elektryczną na kilka godzin każdego dnia. Węgla u was praktycznie nie ma. 78% węgla wydobywa się w Doniecku. Ale pamiętaj… Donbas już nigdy nie będzie ukraiński — a wam po prostu brakuje sił, aby przywrócić Ukrainie Donieck i Ługańsk. Aby kupić węgiel z Australii i Nowej Zelandii, jak to chwaliło się tym wasze ministerstwo energetyczne, trzeba mieć pieniądze, a wy ich nie macie! I też nie macie portów morskich gwarantujących możliwość rozładunku węgla. Kercz już nie jest wasz. Za chwilę Mariupol też nie będzie wasz. I 48% energii elektrycznej na Ukrainie jest z elektrociepłowni. Oznacza to, że w ziemie nie będziecie mieli połowy energii elektrycznej.
  Gazu też nie będziecie mieć. No, chyba, że będziecie go podkradać, tak, jak zawsze po kryjomu, ale to wywoła nienawiść do was całej Europy. Gaz, kradziony przez was, jest przeznaczony dla Europy, a Europa nie będzie chciała marznąc dla jakiejś tam Wielkiej Zasranej-Ukrainy. Zaś w Doniecku i Ługańsku gazu będzie pod dostatkiem, to jest już zaklepane. U was będzie zimno… I to bardzo zimno. Mówi się, że zima będzie surowa. No nic, zamachacie niebiesko-żółtą szmatką i będziecie pląsać. Macie przecież taki zwyczaj. No, macie jeszcze drzewa – nie wpadajcie wiec w rozpacz.
  Głód. Zimno. Ciemność. Hiperinflacja. Klęska militarna.
  Wszystko to będzie. Zasługujecie na to wszystko!.
  Zasada Taliona – oko za oko – starożytna zasada i prawdziwa.
  A z wiosną będziecie witać armię Noworosji – jako wyzwolicielkę. Będziecie wtedy nam wdzięczni. Ponieważ w Noworosji będzie światło, ciepło, rzetelny wymiar sprawiedliwości, rzetelne prawa, stabilna waluta, silna armia. A tego wszystkiego już na wiosnę u was nie będzie. I będziecie krzyczeć „Chwała Noworosji” i to głośno, żeby przekrzyczeć ryk silników naszych czołgów. Wy, ukrainopatrioci, zawsze byliście lokajami, a to u Niemców Hitlera, a to u Austrowęgrów, to u Polaków. Nie zmieniacie się ukry. Wcale.
  Teraz ty, mój były przyjacielu, nie uwierzysz mi – nie musisz. Dla byłej naszej ojczyzny jestem Kasandrą. I dobrze, że wy mnie teraz nie posłuchacie, bo trzeba byście przeszli całą drogę.
  A na wiosnę wspomnij to, o czym teraz mówię do ciebie, Pamiętaj, com powiedział.
  Nawet trochę mi żal ciebie. Ale…
  Dmitry Dzygovbrodskij
  Posted by Marucha
 • @Kula Lis 62 08:39:22
  Doskonale napisane, dzięki!
 • Ciekawostka z sieci, za pewnie Wrocławianin.
  ~1putin 16-09-2014 / 23:20 : IP (XXX.215.XXX.134) ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI - ŻYD Z PRZEMYŚLA od dawna popierał banderowski kurs na Ukrainie i bronił zaciekle, żydówki Juliji Tymoszenko. Oto jak się zachował wobec legalnie wybranego w 2011 roku prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. W Polsce, ze środowisk ukraińskich, Brzeziński powołał i jest honorowym przewodniczącym Kolegium Europy Wschodniej, finansowanej przez CIA i diasporę OUN z zagranicy. Brzeziński atakując prezydenta Rosji Władimira Putina i nazywając go dyktatorem , powiedział, że "UKRAINA MOŻE STAĆ SIĘ WZOREM DLA SĄSIADUJACEJ Z NIĄ ROSJI". Polacy widzieli na własne oczy, jak ten banderowski wzór Brzezińskiego, na Majdanie w Kijowie, wyglądał To ten Zbigniew Brzeziński utworzył nam w Monachium "Wolną Europę", z jej agentem CIA - Janem Nowakiem - Jeziorańskim, która szczekała cały czas przeciwko Polsce. Po jej likwidacji, utworzył razem z CIA i diasporą Ukraińską, Kolegium Europy Wschodniej, którego jest honorowym, przewodniczącym i cały czas popierają banderowski nurt na Ukrainie. Nic więc nie dzieje się na Ukrainie przypadkowo, bo od dawna zaangażowany jest tam wywiad CIA i banderowskie elementy za granicą i na Ukrainie. O to informacja, jaka podała 21 października 2011 r. PAP. Brzeziński narobił zamieszania na Ukrainie. Mocne słowa pod adresem Janukowycza UE nie pójdzie na ustępstwa w sprawie skazanej na 7 lat więzienia byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko w sytuacji, gdy władzę w Kijowie sprawuje dyktator - uważa profesor Zbigniew Brzeziński. /AFP Cytowany w piątek przez ukraińskie media Brzeziński, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego za prezydentury Jimmy'ego Cartera (1977-1981), ostrzegł Unię Europejską, by nie przymykała oczu na problem Tymoszenko. "Ci, którzy chcą widzieć Ukrainę w Europie, stoją przed pokusą, by zachować się w duchu Machiavellego: zapomnijmy o Tymoszenko, przyjmijmy Ukrainę i wszystko będzie dobrze. Istnieje jednak problem. Takie stanowisko Europy wobec skorumpowanej, kierowanej przez dyktatora Ukrainy dałoby podstawy skorumpowanej i kierowanej przez dyktatora Rosji do oczekiwania takiego samego w stosunku do siebie. Na takie warunki nikt w Europie nie pójdzie" - powiedział Brzeziński. Wypowiedź ta padła podczas przeprowadzonego w Waszyngtonie okrągłego stołu "Ukraina na drodze do dojrzałej państwowości". W ocenie Brzezińskiego kwestia Tymoszenko to test dla ukraińskiej demokracji. "Sprawą Tymoszenko Ukraina izoluje się od Zachodu. Pozycja (Wiktora) Janukowycza jako prezydenta Ukrainy w dialogu z (premierem Rosji Władimirem) Putinem ulega osłabieniu" - powiedział. Brzeziński wyraził także opinię, że demokratyczna Ukraina może stać się wzorcem dla rozwoju sąsiadującej z nią Rosji. Julia Tymoszenko została skazana na 7 lat więzienia w procesie, w którym była oskarżona o nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją na początku 2009 roku. Wyrok ukraińskiego sądu w jej sprawie wywołał krytykę Zachodu. W odpowiedzi na skazanie Tymoszenko UE uznała, że Ukraina stosuje prawo w sposób wybiórczy i polityczny. Bruksela odwołała także zaplanowane na ostatni czwartek rozmowy prezydenta Janukowycza z przywódcami Unii. Od rozwiązania problemu wyroku na Tymoszenko UE uzależniła również zakończenie toczących się obecnie negocjacji o umowie stowarzyszeniowej Ukraina -UE.” I za to stanowisko Brzezińskiego, Ukraińcy w Polsce, udający Polaków, jak: dr Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia, prof. Adolf Juzwenko- dyrektor ZN Ossolińskich we Wrocławiu, Paweł Kowal - poseł do PE i inni, nagradzają Zbigniewa Brzezińskiego za ta rewoltę na Majdanie w Kijowie. Nagroda Jana Nowaka-Jeziorańskiego 2014 7 czerwca 2014 roku (sobota) w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Laureatem został prof. Zbigniew BRZEZIŃSKI z Waszyngtonu, wybitny politolog i znawca stosunków międzynarodowych, b. doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Prezydenta USA. Nagrodę finansową prof. Zbigniew Brzeziński przeznaczył na rzecz Kolegium Europy Wschodniej. (W taki właśnie sposób CIA finansuje swoje zamaskowane rezydentury w innych krajach. Najpierw ustanawia się „NAGRODĘ”, ale ta nagroda idzie na finansowanie Kolegium Europy Wschodniej). Początek uroczystości o godz. 15:30. Wstęp wyłącznie za zaproszeniami.(Bo tam będą sami Ukraińcy, którzy udają Polaków i po co ich mają widzieć Polacy ?).
 • @Kula Lis 62 09:12:13
  na temat Brzezińskich - genetyczni doradcy prezydentów JuEsEj czyli demokracja w praktyce
  http://jeznach.neon24.pl/post/112391,zlowrogi-klan-brzezinskich
 • @nana 21:19:52
  Miałem nie pisać nie w temacie,ale gdy czytam takie androny muszę się wypowiedzieć.
  Nana albo pisze te bzdury nie mając pojęcia o dochodowości i kosztach produkcji polskiego rolnika,albo celowo podaje takie bzdurne dane,by rozbijać bloga od środka odchodząc od tematu forum i powodując konflikty pomiędzy tu komentującymi.
  Czy na tym forum są idioci,którzy uwierzą,że 600 złotych za tonę zboża to zysk rolnika?A gdzie koszty orki,bronowania,nawożenia,oprysków,amortyzacji maszyn,zbioru zboża,magazynowania?Nie mówię o samej pracy,która jest nie normowana,często zależna od kaprysów pogody.Szlag mnie trafia jak czytam takie bzdury.Nie pozdrawiam.
 • @szuwarek14 00:23:47
  Czasami po prostu nie wytrzymuję bredni i inwektyw wypisywanych przez Szczura. Normalnie zaciskam zęby i staram się dla dobra tego miejsca nie zniżać do jego poziomu - mieszanki socjalistycznego misjonarza z czujnym czekistą tropicielem pejsów czy braku napletka u każdego inaczej myślącego. Jak wspomniałem mój dziadek był chłopem i wcale nie żadnym kułakiem (jak ich określali komisarze pokroju Szczura ) tylko średniakiem (gospodarstwo 6-8 hektarów na kiepskich podlaskich glebach) . Był na pewno ponadprzeciętnie wykształcony - umiał czytać i pisać i doceniał wagę wykształcenia. Nie przypominam sobie jednak by kiedykolwiek mówił o nędzy i miał takie poczucie w odniesieniu do swojej rodziny czy sąsiadów. Mówienie na forum, że
  "Chłop przed wojną miał gorzej jak afrykański niewolnik w USA dawno dawno temu. A chłopstwo czyli nędzarze wręcz niesamowici to większość Polulacji przedwojennej. Sklepy i szynki mieli żydzi i na kreskę wódę dawali i tym co coś mieli konfiskowali ziemię."
  jest zwykłą propagandową manipulacją - komunistyczną agitką w najgorszym stylu. Zaglądają na to forum nie tylko ludzie dojrzali ale sądzę , że również młodzi niekoniecznie zaszczepieni na propagandę. Dlatego też niektóre takie odzywki nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Wyrywanie pojedynczych danych statystycznych i dowolne ich interpretowanie by podeprzeć nimi swoje ideologiczne pomysły jest taką samą praktyką manipulacyjną jak wyrywanie z kontekstu wypowiedzi poszczególnych zdań by przeinaczyć jej (wypowiedzi) sens. Na takie działania nie mogę się zgodzić zwłaszcza w miejscu , któremu przyświeca takie motto.
 • @brusek 08:04:17
  Do kompletu!

  22.09.2014
  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to zbieracz ciekawostek = tłumacz-amator…


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  W dniu wczorajszym „pieriemirie” naruszano 11 razy!
  http://rusvesna.su/news/1411326980

  Film - domy po GRADobicu w dniu 21.09.2014
  http://donbass.center/news/1223-dnr-razrushennye-do-osnovaniya-gradom-doma-21092014.html
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VDtCZtHN7eI

  „Specnaz” DBR obronił kopalnię „Kommunarska” przed wysadzeniem jej w powietrze przez miłujących pokój ukrów
  http://donbass.center/news/1219-specnaz-dnr-ne-dal-karatelyam-vzorvat-shahtu-kommunarskaya.html

  W chwili obecnej okupanci się wycofują!
  rusvesna.su/news/1411369948

  OBWE 6-krotnie zwiększy ilośc personelu
  http://www.novorosinform.org/news/id/9614


  NOWOROSJA

  Dekret Rzeźnika, zatwierdzony przez „Wierchowną – czyli „o osobnym statusie Donbasu” a dokładnie dekret o odrębnej organizacji samorządowej w rejonach Ługańskim i Donieckim” jest krytykowany ze wszystkich stron. Ale widać że „krytykanci” nie czytali tego dokumentu! Po pierwsze – ten dokument daje możliwość kontynuowania rozmów nie tylko w duchu „porozumień mińskich”. Ciekawe że teraz według tego dokumentu nie wiadomo jak „oficjalnie” nazywać ludzi z Donbasu. Teraz już nie są „terrorystami” ani „separatystami”. I w zasadzie ten dekret nic nie daje – to ramki w których nic nie ma… Ale dalszy tekst warty jest poczytania i paru zdań wniosków – może się przydac dla AdNovum…
  http://donbass.center/articles/1228-ob-osobom-statuse.html

  Rząd Noworosji będzie bronił praw obywateli przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka (https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_Trybuna%C5%82_Praw_Cz%C5%82owieka)
  http://donbass.center/news/1226-pravitelstvo-dnr-budet-zaschischat-prava-grazhdan-v-espch.html

  Analiza o kulturowej niemożliwości pokoju na Donbasie
  http://donbass.center/articles/1225-kulturnaya-nevozmozhnost-peremiriya-na-donbasse.html

  W Mariupolu nacgwardia rozstrzelała nastolatków – film
  rusvesna.su/news/1411366021
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DnpV-EaSgm8

  Dodatkowe informacje z Mariupola
  http://rusvesna.su/news/1411330497

  Filmy z pogrzebów tych co bohatersko zginęli w walce z najeźdźcą!
  http://rusvesna.su/news/1411319671


  KIJÓW i okolice

  Marzenia V-tej kolumny w Rosji: przewrót taki jak w Kijowie!
  http://donbass.center/news/1227-boris-shmelev-mechta-pyatoy-kolonny-v-rossii-perevorot-podobnyy-kievskomu.html

  Jeszcze o marszu – teraz nazywają to „marszem klaunów”
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-09/1411336735_65028_600.jpg
  http://politikus.ru/v-rossii/30593-marsh-unylyh-klounov-ili-parodiya-na-sobachyu-svadbu.html

  O tym jak Poroszenko zrozumiał że wojna do niczego nie prowadzi i jak silne jest „stronnictwo wojny”
  http://donbass.center/articles/1224-poroshenko-stal-ponimat-chto-voyna-ne-nuzhna-no-partiya-voyny-na-ukraine-silna.html

  Radni Odessy dopominają się o taki sam status jaki otrzymał Donbas!
  http://donbass.center/news/1221-odesskie-deputaty-potrebovali-ot-kieva-osobyy-status-kak-u-luganska-i-donecka.html

  Inni w Odessie tworzą batalion… żydowsko-czeczeński!
  http://rusvesna.su/news/1411330008

  A w Mariupolu batalion ochotników „Mariupol” pod dowództwem amerykanów przygotowuje się do przyszłych strat!
  http://rusvesna.su/news/1411333916

  Batalion „Sztorm” nie dojechał z Odessy do Donbasu! Mikrobuc się rozbił, dwie osoby zgineły a 12 jest rannych i chyba wyłączonych z wojny!
  http://rusvesna.su/news/1411330375

  Wsławiona walkami i stratami 51-sza Brygada została rozformowana!
  http://rusvesna.su/news/1411332742

  Według Rzeźnika armia ukraińska broni przez „moskalami” całej Europy!
  http://donbass.center/news/1222-srochno-poroshenko-spas-vsyu-evropu.html

  Z tym że chyba to robią widłami bo według słów Rzeźnika stracili 65% „techniki”
  http://rusvesna.su/news/1411368102

  Rzeźnik coś znów bredzi o otrzymaniu broni od USA i innych krajów
  http://politikus.ru/events/30602-poroshenko-ukraina-poluchit-neletalnoe-oruzhie-ot-ssha-i-drugih-stran.html

  Ciekawe! Dlaczego Ukraina szybko się nie rozleci!
  http://donbass.center/news/1220-ukraina-eto-nadolgo.html

  Na razie Prawy Sektor pokazuje jak się rozprawiać z „Antymajdanem” – filmy – cztery!
  http://rusvesna.su/news/1411326281

  Krwawa Julka też ma odlot pełen i wymyśliła „pięć kroków do zwycięstwa”
  http://rusvesna.su/news/1411361957

  Analiza: „Ukraiński Zombiland”
  http://politikus.ru/articles/30589-ukrainsky-zombilend-vzglyad-iznutri.html

  Sensacja! Media przyznają że”to my ostrzeliwujemy Donbas!”
  http://novorus.info/news/video/28178-sensacionnoe-priznanie-ukrainskim-smi.html


  SANKCJE

  Japonia zapowiadała sankcje ale już się z tego wycofują rakiem!
  http://rusvesna.su/news/1411330008

  Sąd będzie rozpatrywał „areszt nieruchomości” pana Kołomojskiego!
  http://politikus.ru/v-rossii/30599-mosgorsud-rassmotrit-arest-nedvizhimosti-kolomoyskogo-v-moskve.html

  Liniowec z niemieckimi turystami na pokładzie mimo sankcji przypłynął na Krym!
  http://politikus.ru/events/30597-layner-s-nemeckimi-turistami-proignoriroval-sankcii-es-i-pribyl-v-krym.html
 • @adalbert05 09:35:28
  temat dopłaty, hmm jakby to ująć w skrócie, najbardziej cwany, bezczelny i destrukcyjny sposób na sterowanie dowolną branżą, taki paciorek dla Indianina, kij i marchewka dla ludu podbitego, dopłaty to nic innego jak furtka z wielka kasą otwarta dla swoich a dla reszty ochłapy przycięte tak aby nie zdechło a żyło nadzieją że kiedyś będzie więcej bo przecież na filmach jest że się opłaca, opłaca się wtedy kiedy produkt uboczny to plantacja zioła albo panienki na godziny ewentualnie drugi etat to europoseł, znam rolników którym się opłacało ale do czasu kiedy byli kumplami z władzą a jak się pokłócili to automatycznie gospodarstwo zdechło, cuda panie jak mawia klasyk
 • @TomS 09:43:33
  "Czasami po prostu nie wytrzymuję bredni i inwektyw wypisywanych przez Szczura. Normalnie zaciskam zęby i staram się dla dobra tego miejsca nie zniżać do jego poziomu - mieszanki socjalistycznego misjonarza z czujnym czekistą tropicielem pejsów czy braku napletka u każdego inaczej myślącego. Jak wspomniałem mój dziadek był chłopem i wcale nie żadnym kułakiem (jak ich określali komisarze pokroju Szczura ) [...]jest zwykłą propagandową manipulacją - komunistyczną agitką w najgorszym stylu. "
  a wiesz kim ty jesteś jeśli używasz całej gamy terminów stosowanych przez określoną propagandę, takiego słowotoku nie użyje nikt potrafiący zachować obiektywizm, to nie szczur jest przepełniony sloganami propagandowymi tylko ty, sprawdź sobie dokładnie dzieje rodu bo obawiam się że zaliczysz zimny prysznic, pozbądź się fanatyzmu jeśli chcesz być poważnie traktowany
 • @Zbyszek Stell 23:08:25
  Dużo tego kwasku dajesz do tej solanki? Naprawdę pomaga?
 • @bolszewik 01:27:58
  Widocznie taki był pracowity ten twój dziadek . Nie chciało mu się pracować w kopalni to myślał , że jak rolnikiem zostanie to mu samo wyrośnie - a tu nic z tego. Widać miał naturę lenia kołchoźnika .
  Jak już obrażać zmarłych to w obie strony. Nikogo nie pomawiam a mówię o okresie przed II WŚ. Jakoś wszystkich socjalistów ukłuło najbardziej to, że ich propaganda o nędzy i zniewoleniu nie trafiała pod strzechy i "nieuświadomieni" chłopi polscy tego chłamu kupić nie chcieli. Instynktownie czuli kłamstwo i wyzysk idące w ślad za górnolotnymi hasłami o "sprawiedliwości społecznej". Nie kupowali bo to byli ludzie nawykli i ceniący ciężką pracę i nie mający ochoty by produkty ich pracy były "sprawiedliwie" dzielone przez socjalistycznych urzędników. Tacy w komunistycznej stalinowskiej Rosji milionami trafiali do łagrów w okresie przymusowej kolektywizacji.
  Znajdźcie sobie Panie i Panowie socjaliści jakieś inne miejsce by wypisywać peany na temat tej wymyślonej przez żydów idei i nawracania na nią inaczej myślących. Tu wyzwalacie tylko agresję lub zgorszenie i rozwalacie forum. Mam cichą nadzieję, że tylko z głupoty a nie z obowiązku.
 • @TomS 10:20:06
  nie wal tu propagandy Solidarności i CIA bo na idiotów nie trafiłeś a twoje opowiastki to klasyka propagandy,nawet nie próbujesz odnieść się do realiów historycznych bo ich nie znasz albo nie to jest twoim zadaniem, mylisz Rzeczpospolitą Polska z PRLem jak holocaustom mylą się polskie obozy koncentracyjne z hitlerowskimi, też nagminnie i odruchowo
 • @szczurobronny 10:47:17
  oczywiście, na tym forum można ludzi zwyczajnie poprosić o wyjaśnienie kontrowersji historycznych , od czasu pisania historii Polski przez IPN i CIA namnożyło się teorii ale jak ktoś zamiast zaprosić do dyskusji wkleja mi właśnie agitki rodem z żydokomuny [ nie mylić z PRLem ] przestaję karmić funkcjonariusza
 • @adalbert05 09:35:28 wytrzyj ślinę i się zastanów
  jeżeli ja kupuję mieszankę dla kur po 80zł za sto kilo, to ile kosztuje tona tego zboża? No, liczyć umiesz? ja napisałam o 600zł za tonę, choć sama płacę więcej.

  Na swoje życie każdy musi pracować, a więc i rolnik też.

  Czyżbyś oczekiwał, że za swoje wytarcie tyłka też należy ci się zapłata?

  Orze się raz/dwa razy do roku. Bronuje się raz/dwa razy do roku. Przez tydzień co najwyżej.

  Sieje się raz i zbiera się raz. Siew zajmuje najwyżej tydzień, góra dwa, bo potem jest za późno i słabiej wyrośnie.

  Zbiera się też tydzień- dwa.

  A rok ma 365 dni. Więc co z pozostałymi dniami? No?!

  Do paliwa dostają chłopi tzw. bony paliwowe,a przynajmniej dostawali jeszcze dwa lata temu, bo potem na ten temat nie rozmawiałam.
  Opryski są praktycznie zbędne, ale przymusowe; chłopi je stosują, bo są kontrole i stracili by dopłaty.

  Jeżeli mają maszyny, co mnie obchodzi, że mają koszta amortyzacji? Każdy człowiek bez wyjątku ma koszta amortyzacji nawet używając spłuczki w klozecie. Co to więc za kłamliwa mowa?

  Chłop zbiera swoje, nie cudze, dlaczego więc narzeka? Niech nie zbiera, sprzeda ziemię i zasili szeregi bezrobotnych. Nie będzie musiał nic robić, bo nie będzie nic do roboty.

  Magazynowanie kosztuje? a ile???? u nas chłopy mają zboże zrzucone na kupę w stodole, w podwyższonym sąsieku.

  Praca chłopa nie jest normowana? No nie jest. U nas chłop wyjeżdża w pole - jeżeli w ogóle, dopiero około południa. Wieczorem nic nie widać, to po polu nie jeździ. Na światłach orać gorzej, to czeka do następnego dnia, też do południa.

  Czyżby chłop oczekiwał, że ludzie będą mu płacić za to, że on sam na swojej ziemi raczy co nieco poorać i potem zasiać?

  Widać to straszny wysiłek pracować dla siebie samego, gdy tak wygodnie jest dać się komuś utrzymywać jako pasożyt.

  KAŻDY POWINIEN PRACOWAĆ NA SIEBIE, NA SWOJE UTRZYMANIE.

  Ciężej jest tym, co mają za dużo w stosunku do własnych możliwości.
  Za chcenie więcej trzeba więcej wysiłku poświęcić. Tak jest wszędzie na świecie i tak jest sprawiedliwie.

  Aż takich kaprysów to pogoda nie ma, bo jak widać chłop zawsze jakoś na swoje wychodzi. A człowiek w mieści ląduje pod mostem albo zdycha z głodu, gdy na śmietniku nic nie znajdzie.

  Jedynym żywicielem człowieka była jest i będzie Ziemia Matka. Ktoś, kto ma kawałek ziemi i narzeka, jest nienormalny.

  Czkam na twoje pozdrowienia. Nie czytaj moich wpisów, tylko zabierz się do roboty jak każdy. Jak ograniczysz wydatki, będziesz czuł się nawet bogaty. A gdy będziesz chciał mieć wszystkiego coraz więcej, zawsze będziesz nędzarzem.
 • @nana 11:58:45
  Bardzo kulturalny i rzetelny wpis.
  Nic dodać, więcej ująć.
  Pozdrawiam
 • @re1 12:31:49 pozdrowienia odwzajemniam :)
  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej