Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 22.09.2014r- 16 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu wczorajszym walki na południowo-wschodniej Ukrainie praktycznie wygasły.

Poza drobnymi incydentami dotyczącymi ostrzału celów cywilnych w dniu wczorajszym na froncie w Donbasie zapanował spokój i był to pierwszy taki dzień od początku rozpoczęcia przez kijowskie władze tzw. operacji antyterrorystycznej na początku maja br.

Na dzień uzgodnień podpisanych w Mińsku w dniu 19 września (adnovum.neon24.pl/post/113026,wojna-domowa-na-ukrainie-20-09-2014r-minskie-memorandum) znanym pod nazwą "Memorandum Mińskie" przebieg linii frontu dokumentuje poniższa mapa:

Mapę można powiększyć pod tym linkiem:

ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/5382/5382_original.jpg

Jak widzimy na powyższej mapie zaznaczono na niej dwie wersje linii rozgraniczenia jakie można wyznaczyć zgodnie z interpretacją Memorandum Mińskiego: jedna korzystna dla powstańców- zaznaczona kolorem zielonym, wg. której wojska ukraińskie praktycznie musiałby się wycofać na odległość 30 km od obecnej linii frontu oraz druga wersja korzystna dla sił ukraińskich- zazanczona kolorem żółtym, wg. której to siły powstańcze powinny się wycofać na odległość 30 km od obecnej linii frontu.

Jest też trzecia interpretacja linii rozgraniczenia, która jest najbardziej logiczna, ale jak wiadomo gdy chodzi o politykę nie należy logiką się sugerować, bo polityka nie interpretuje rzeczywiśtości w sposób logiczny tylko tak jak komu pasuje, a więc ta najbardziej logiczna linia rozgraniczenia obowiązuje w ten sposób, że granicą, od której wycofają się wojska obu stron jest linia frontu ukształtowana w dniu podpisania memorandum, a więc w dniu 19 września br. Według takiej interpretacji obie strony powinny wycofać swoje siły zbrojne na odległość 15 km od tej linii frontu, zaś ciężką artylerię i wyrzutnie rakiet na odległość co najmniej 30 km, w tym rakiety o większym zasięgu na dalszą odległość dodalając je na tyle aby nie mogły one razić celów cywilnych w miastach.

Osobnym problemem w tak przyjętym rozwiązaniu jest sprawa ukraińskich wojsk jakie znalazły się w licznych kotłach, a przede wszystkim chodzi tu o duży kocioł "Debalczewski", w którym uwięziono znaczne siły ukraińskich wojsk. Przyjęcie tylko w tym jednym przypadku niekorzystnej interpretacji dla sił powstańczych linii rozgraniczenia doprowadziłoby do sytuacji, w której bez walki wojska ukraińskie osiągnęłyby cele jakich nie udało im się uzyskać podczas prowadzonej przez siebie tzw. operacji antyterrorystycznej, a więc całkowite odcięcie od pozostałego terytorium zbuntowanych republik miast: Pierwomajska, Gorłowki, Doniecka oraz Ługańska dzieląc je na cztery niezależne od siebie obszary. Nie dość tego teren będący pod kontrolą sił powstańczych zmniejszył by się ogółem o około 50%.

Tak więc można zadać sobie pytanie: czy to ostatnie porozumienie zawarte w Mińsku ma z punktu widzenia sił powstańczych jakikolwiek sens w świetle tego, że pozbawiałoby je owoców poprzednich ciężko wywalczonych sukcesów i nie dość tego terytorium przez nie kontrolowane dodatkowo radykanie zmniejszyłoby się dochodząc prawie do granic państwowych.

Natomiast nawet przy bardzo korzystnej interpretacji skutków podpisanego w Mińsku Memorandum, z punktu widzenia sił powstańczych, widać wyraźnie, że nie nie mają one przełożenia na żadną korzystną zmianę strategiczną oddalając tylko siły ukraińskie na 30 km.

Dlatego też według obiektywnego stanu jaki obecnie się ukształtował można przyjąć, że niekorzystna interpretacja Memorandum Mińskiego z punktu widzenia sił powstańczych jest wobec nich zwykłą zdradą, albo też taktycznym przeciągnięciem za wszelką cenę okresu pokoju na jakiś bliżej nie określony czas.

Jak sądzę problem ten rozstrzygnie się niebawem, ale jeśli zawarte porozumienie w Mińsku jest tylko taktycznym i tymczasowym rozwiązaniem służącym innym celom niż deklarowane to w ciagu najbliższego okresu czasu należy spodziewać się kolejnego wybuchy wojny pomiędzy zawaśnionymi stronami i jednocześnie można już dziś przyjąć, że w tej spodziewanej fazie walk ich intensywność i skala będą znacznie większe niż to do tej pory obserwowaliśmy.

Możliwe też jest rozszeżenie tego konfliktu na inne obszary działań wojennych jak i zastosowanie taktyk i broni, które dotychczas nie były stosowane w trakcie poprzednich faz działań wojennych.

Jak widać zawarte w Mińsku ostatnie porozumienie niczego tak naprawdę nie rozwiązuje i żadna ze stron nie może uznać go za swój sukces prowadzący do konstruktywnego rozwiązania konfliktu.

Na koniec film pokazujący skutki wczorajszego ostrzału artyleryjskiego w Doniecku:

Oraz film o woluntariuszce ze Stanów Zjednoczonych walczącej po stronie powstańców:

Pozdrawiam.

1.   adnovum.neon24.pl/post/113026,wojna-domowa-na-ukrainie-20-09-2014r-minskie-memorandum,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch.

 

KOMENTARZE

 • brak
  Brak komentarzy-koniec swiata...hihihhihhi
 • Komentarz na 5+
  Witam z rana i serdecznie pozdrawiam Wodza.
  Świetna analiza sytuacji dotycząca tzw.porozumień mińskich i ich bezsensowności w przypadku opisanych wyżej kotłów.Jak dla mnie sytuacja nierozwiązywalna przy ścisłym trzymaniu się warunków zawartego porozumienia.Zresztą wszyscy tutaj uważamy,że jest to tylko gra na zwłokę,dzięki której obie walczące strony chcą coś ugrać dla siebie.Czas pokaże,kto zyska na tej "grze".Serdecznie pozdrawiam.
 • @adalbert05 10:54:01
  wodza?witam z rana
 • thx
  dzięki za materiał, trzeba się uzbroić w cierpliwość, sytuacja nie będzie już taka dynamiczna jak na początku, plany obu stron są jasne, następuje taktyczne przygotowanie do rozegrania swojej partii mniej poprzez działania zbrojne a bardziej przez wykorzystanie politycznego nacisku i ZIMY oczywiście
 • @szczurobronny 11:02:58
  Tą dywersję widać już było w trakcie trwających rozmów w Mińsku.
  Tak więc siły destrukcji chyba zaczęły zmieniać taktykę stosując stare wypróbowane sposoby.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 10:52:54
  Dzięki i

  Serdecznie Pozdrawiam:)
 • @adalbert05 10:54:01
  Serdeczne Dzięki i

  Pozdrawiam:)
 • @szuwarek14 11:01:47
  "... trzeba się uzbroić w cierpliwość...."- i profilaktycznie robić już zapasy na zimę.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:06:28
  Striełkowa odstawiono bo przeszkadzał On w dogadaniu się stron konfliktu.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 11:02:58
  kluczem jest tu nowy ambasador USA w Rosji Tefft, wiadomo że będą próbowali rozwalać Rosję ale Rosja też to wie i raczej jest przygotowana
  http://polish.ruvr.ru/2014_07_04/John-Tefft-specjaliste-od-wojen-i-przewrotow-czeka-w-Rosji-porazka-5413/
 • @AdNovum 11:11:09
  nie zaszkodzi zrobić zapasy bo funkcjonariusze z Wiejskiej wciągają nas w tę wojnę metodycznie
 • @szczurobronny 11:20:35
  nie podnoś mi ciśnienia bo mnie takie mordy wystają zza regałów w sklepie codziennie, więc jak mnie jakiś tani agitator z hasbary próbuje straszyć nieboszczkiem Stalinem a relatywizuje możliwości d.UPA to mam ochotę strzelić z liścia
 • @szczurobronny 11:00:15
  Witam kolegę Szczuraobronnego.
  Mam cichą nadzieję,że nic nie dzieje się bez przyczyny.
  Może Powstańcy liczą na "zmęczenie materiału"?Zauważ,że tak naprawdę Zachód już dawno wypiął się na Ukrainę,są tylko puste słowa bez pokrycia.Cytowaliśmy w sierpniu wypowiedz Obamy,który powiedział,że w sprawie Ukrainy zrobiono już wszystko,więcej się nie da.Politycy wiedzą więcej niż my i stąd może takie gierki?Tak jak kiedyś pisałem,USA nie wyszło z Krymem,pojawiły się nowe zagrożenia,wszelkie sankcje pchają Rosję w ramiona Azji,więc spuszczono wodę w sedesie o nazwie Ukraina.
  Oczywiście zdecydowanie odrzucam lansowane tu przez niektórych na forum bzdury o próbie sprowokowania III wojny światowej dla ratowania dolara i tym podobne bzdety.Jeżeli to co napisałem jest prawdą,to czas gra zdecydowanie na korzyść Noworosji.Ukraina jest stanie agonalnym jeżeli mówimy o gospodarce,stoi nad przepaścią ale "robi krok do przodu":)))))
  Pozdrawiam
 • @AdNovum
  Czy pamiętasz Panie Boże
  Nad Wołyniem łunę krwawą
  I ten krzyk z płonącej chaty
  Mordowanych przez sąsiadów.
  Chyba byłeś w tamtej porze
  Gdzieś po innej stronie świata,
  Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał...

  Czy słyszałeś modłę Panie,
  Oczy ojca czy pamiętasz,
  Gdy hańbili córkę jego
  Banderowcy jak zwierzęta...
  On na drzwiach ukrzyżowany
  Błagał "Zmiłuj się nad nami!"
  Zlitowali się oprawcy
  Skłuli oczy bagnetami...

  Czy widziałeś Ojcze Święty
  Patrząc z góry przez firmament
  Dzieci śliczne jak aniołki
  Na sztachety powbijane...
  Kto je teraz poprowadzi
  Na spotkanie z Tobą Boże,
  One przecież takie małe
  Zbłądzą same w tych przestworzach...

  Czy spamiętasz Panie Świata,
  Męczenników tych z Wołynia,
  Umierali z myślą o Tej,
  która nigdy nie zaginie.
  Polska o nich zapomniała,
  rozpłynęła się w oddali,
  Czasem drżąca ręka starca
  świeczkę jeszcze tu zapali.
  Porastają chwastem zgliszcza,
  groby toną w bujnej trawie,
  Jutro już nie będzie komu
  świeczki za Nich tu postawić.

  ( L.Makowiecki )
 • @Kula Lis 62 11:44:41
  http://hetman3333.blox.pl/resource/foto441.jpg

  Pozdrawiam:(
 • @AdNovum
  Pomiot banderowskiego rezuna z OUN/UPA - ukrainiec Tomasz Siemoniak: jesteśmy gotowi na sprzedaż broni Ukrainie http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tomasz-siemoniak-jestesmy-gotowi-na-sprzedaz-broni-ukrainie/y89p4 Ja pomioce rezuna ukraińcu Siemoniak jak wszyscy Kresowianie i większość Polaków sprzeciwiam się by Polska w dalszym ciągu uczestniczyła w tej bratobójczej wojnie na Ukrainie i finansowała banderowski rząd w Kijowie. Informacja MSW z dnia 15.09.2014: Polska nieodpłatnie przekaże „sprzęt o znaczeniu strategicznym” na rzecz sił pacyfikujących wschodnią Ukrainę i Noworosję. Umowa przewiduje zarówno dostawy broni, kamizelek, hełmów i noktowizorów, jak i tzw. produktów podwójnego zastosowania, czyli towarów cywilnych mogących posiadać również zastosowanie wojskowe, np. przy konstrukcji nowoczesnych broni konwencjonalnych a czy nowo zakupiona broń w USA też zostanie „przekierowana” do Kijowa podobnie jak gaz, który kupujemy najdrożej w Europie przekierowywany jest na Ukrainę… Ukraina jest gospodarczym bankrutem, jej zobowiązania wobec Rosji sięgają 30 mld dol., a żeby wyciągnąć kraj z gospodarczej zapaści potrzeba ok. 150 mld euro.
 • @szczurobronny 11:46:18
  Odniosę się do sytuacji,jaką pokazuje dzisiaj militarymaps.Wygląda,jakby kocioł pod Diebelcewem przesuwał się na południowy zachód,a dokładnie w kierunku miejsca upadku Boeinga 777.Może się mylę,ale może mieć to związek z pracami ekspertów malezyjskich na miejscu katastrofy i o przedwczorajszym oskarżeniu Ukrainy przez Niemców o spowodowanie katastrofy.Pzdr
 • @adalbert05 11:33:18
  Obie strony konsoliduja teraz siły. Gdyby było tak, że na mocy rozejmu, Ukraińcy wychodzą poza regiony Doniecki i Lugański, wtedy mielibyśmy pewną równowagę sił. Jednak równowaga sił przy obecnej linii rozdziału sił to miecz demoklesa wiszący nad Noworosją, szczególnie że Debalcewo jest w rękach Ukraińców.
  W czasie poprzedniej ofensywy Ukraińcy, w pewym okresie zajeli oba regiony prawie w całości, zanim zostali zatrzymani. Jeśl Kijowowi uda się przetrwać do wiosny, skonsolidować dość sił i ruszyć z ofensywą, to trzeba będzie takich umocnień jak na łuku kurskim żeby ich powstrzymać.
  Ukraińcy muszą sie wycofać w całości z regionów tak Lugańskiego jak i Donieckiego, inaczej to tylko kwestia czasu kiedy zaatakują raz jeszcze.
 • @AdNovum 11:11:09 znalazłem to.
  Kola Borsukow dwunastoletni genialny szachista ze wsi Putiszewka w obwodzie Donieckim przez dwa dni odpierał ogniem ciężkiego rkm atak batalionu banderowców z Majdanu na swoją wieś. Gdy skończyła się mu amunicja banderowcy faszystowscy w zemście za zabitych przez Kolę 68 faszystów obcięli mu język połamali ręce, wyłupali oczy i pozwolili by skonał nie udzielając biednemu bohaterskiemu chłopcu pierwszej pomocy medycznej. Pies Koli Sobaka bohatersko potargał gacie 36 banderowskim faszystom po czym uciekł pod ogniem z czołgów na stronę rosyjską. Jak widać jeden pies moskiewski albo Lachów wystarczy do rozpędzenia całej dywizji ukraińskich banderowskich "herojów" specjalistów od siekier, wideł, etc.. i do zamiany połowy z niej w dywizję niebiańską.
 • @Kula Lis 62 11:52:55
  To nie do końca prawda,nie "przekierowujemy"żadnego gazu bo nie ma takiej możliwości.Po prostu Kijów zatrzymuje część gazu u siebie.Nie ma też na razie mowy o sprzedaży broni Ukrainie przez Polskę,bo nie ma na to zgody NATO i nie będzie.Mowa jest tylko o uzbrojeniu nieofensywnym,jak kamizelki,hełmy,noktowizory,środki łączności.Siemoniak mówić sobie może,różne rzeczy,jak wielu innych polityków,USA cały czas zapewniają Kijów o swej dozgonnej "miłości",ale tak naprawdę nic im nie pomogą.Banderowskiego trupa nic nie uratuje przed upadkiem.
 • @AdNovum
  Okazuje się, że tajemniczy ktoś w Polsce sprzedał tym wołyńskim rezunom gaz za 2.6 miliarda dolarów na kredyt i rachunek jest nie zapłacony - a tu pomiot ukraińskiego rezuna jeszcze chce im sprzedawać a właściwie dawać znowu bankrutowi na kredyt broń? czyli na kosz nas polskich podatników, nikt nas Polaków o to czy się na to zgadzamy nie pytał. Pozdrawiam i jak zawsze dałem Tobie 5++++
 • od początku wskazuję na to, że porozumeinia mińskie są zdradą
  pomijając optykę wojskową, w której czas działa na korzyść ukrów dozbrajanych przez NATO,

  to
  ukry są na delegacji, postańcy na swojej spalonej ziemi

  co w tym okresie mają robić uchodźcy ? wracać pod prawdopodobne bomby ?

  Tylko jedno może usprawiedliwić ten "rozejm", jeśli służby specjalne przygotowują antybanderowskie majdany w innych wschodnich obwodach, a potem powstania,

  jeśli nie, to Putin ma tę krew na rękach.
 • @kkkkk 11:54:18
  " Jeśl Kijowowi uda się przetrwać do wiosny, skonsolidować dość sił i ruszyć z ofensywą, to trzeba będzie takich umocnień jak na łuku kurskim żeby ich powstrzymać."
  Podejrzewam,że zarówno Wchód jak i Zachód już wie,że Kijów do wiosny nie dotrwa i stąd takie gierki.Spójrz na komentarz Szczuraobronnego o totalnym rozkładzie morale w armii ukraińskiej.Tego już opanować się nie uda.Bez zdecydowanego militarnego zaangażowania NATO Ukraina się rozpadnie jak zamek z piasku.A takiego zaangażowania nie będzie.
 • @szuwarek14 11:23:00
  przecież współczesne konserwy nie wytrzymują ani próby czasu, ani próby spożycia.
 • @adalbert05 11:33:18
  ???
  trzeciej wojny światowej tylko dlatego jeszcze nie ma, że USa jeszcze cały czas uważają, że czas gra na ich korzyść.

  Chcą jak najbardziej zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej.
 • @szczurobronny 11:49:09
  "Wysłany: 18:31, 18 Wrz '14 Pojedynczy post Temat postu: Odpowiedz z cytatem
  Jak podały polskie mendia straszliwa Rosja zablokowała handlową umowę stowarzyszeniową UE-Ukraina.
  Jednak, jak to zrobiła.
  Kto w ogóle w sprawie 2-stronnej umowy handlowej UE z Ukrainą bierze pod uwagę bandycką Rosję?
  Wiemy przecież, że politycy UE twierdzą, że Rosja złamała wszystkie, czyli wszelkie gdziekolwiek zapisane umowy i normy.
  Prowadzi się rozmowy dwustronne zapraszając do stołu trzeciego, który jest bandytą.
  Zrozumiałe, że w rozmowach pokojowych na Ukrainie rozmawia się z Rosją, ale w sprawie umowy handlowej, dwustronnej, co robi trzeci Rosja.
  Dlaczego do tańca parami zaproszono trzeciego? Jak to się stało, że umowa małżeńska miała być sygnowana przez 3 osoby!
  Ano Rosja zapowiedziała podjęcie działań w celu ochrony swojego rynku, co zacznie czynić, ale na przestrzeni nie jednego miesiąca, ale 14 miesięcy.
  Biorąc pod uwagę, że 60% eksportu Ukrainy przed Majdanem dotyczyło rynków rosyjskiego, kazachskiego czy białoruskiego Rosja powiedziała mocarzom i bogaczom z UE, że jak chcą wejść w ten związek małżeński teraz to niestety oni się w to nie bawią, bo też im się Ukraina podoba w związku z tym albo nadal się będą dogadywać w sprawie podziału dni, w których będą posuwać pannę przed ożenkiem, albo utrzymanie panny spada na nowego pana młodego, ale drugi pan już nie będzie się z panną spotykał. Panna, zaś ma spore potrzeby. Innymi słowy Panna nadal jest niezłym kąskiem, ale w odróżnieniu od sytuacji zaraz po Majdanie {gdy była szansa gospodarczego przejęcia wpływów na całej Ukrainie} nie jest to już Panna z posagiem, czyli teraz żeby {dużo} wyjąć trzeba {dużo} włożyć.
  W ten sposób UE usłyszała - kasa misiu kasa - i po skrupulatnych wyliczeniach przesunęła małżeństwo na 1.01.2016.
  Jacek Saryusz-Wolski {jak każdy kto nie musi wykładać kasy z własnej kieszeni} i pseudoeksperci twierdzą, że to skutek nacisku Moskwy dotyczącego kruchego zawieszenia broni na Wschodniej Ukrainie.
  Jednak takie banialuki - pięknie brzmiące niewątpliwie - trafiają w gusta jedynie bardzo licznych idealistów.
  Rzeczywiste powody takiej sytuacji wskazuje taka krótka informacja:
  "Barroso i Putin rozmawiali także o dostawach gazu. Zgodzili się, że konieczna jest kolejna runda trójstronnych rozmów dotyczących rozwiązania sporu pomiędzy Rosją a Ukrainą o ceny gazu."
  Doskonali księgowi niemieccy wzięli kalkulatory, włożyli w uszy zatyczki, by nie słyszeć o Hitlerze, Stalinie w jednym,
  i policzyli a wyszło im, że niezbędne do poniesienia wydatki, niebywale i znacząco przekraczają te, które ledwo przełknęli dla Grecji, co sprawiło, że w ramach jak zwykle idealistycznych, wzniosłych pobudek dogadali się z Hitlerem i Stalinem w jednej osobie.
  W związku z tym, że "interes" na Ukrainie nie wypalił, który zawsze jednoczy ludzi, a panna na wydaniu nadal jest w kręgu zainteresowania części UE oraz stale dociskających UE butem USA, w związku z tym trzeba jednoczyć czymś ludzi a pozostaje w takim wypadku tylko strach, co właśnie się odbywa i w najbliższym czasie będzie się odbywać z jeszcze większą siłą, bo jak mawiał Napoleon:
  "Są tyl­ko dwie rzeczy, które jed­noczą ludzi: strach i interes."
 • @adalbert05 12:12:05
  Ukraina rozpadnie się jeśli niezadowolenie spoleczne spowoduje bunty kolejnych regionów. Jeśli takich buntów nie będzie przez okres jesień - zima, to będzie znaczyło że Ukraina sie skonsolidowała, mieszkańcy pozostali wierni, przemysł się nie załamał.
  Jeśli tak sie stanie, to będzie znaczyło że Ukraina przetrwała kryzys i jest gotowa do kolejnego kroku na wiosnę - czyli odbicia Donbasu.
  Ci sami ukraińcy którzy utrzymają i powstrzymaja państwo przed rozkładem zimą, będą gotowi do walki o odbicie Donbasu wiosną. Tak to widzę.
 • @adalbert05 11:33:18
  "Oczywiście zdecydowanie odrzucam lansowane tu przez niektórych na forum bzdury o próbie sprowokowania III wojny światowej dla ratowania dolara..."


  Bo nie chodzi o rozpętanie wojny, tylko o zmuszenie UE do zerwania współpracy gospodarczej z Rosją. To położy niemalże całą konkurencję USA na łopatki. Czego chcieć więcej? Pozostają Chiny, ale podobno na nich mają haka. I tak oto dolar uratuje się (na pewien czas) bez wojny globalnej :)
 • @interesariusz z PL 12:10:51
  Przestań pisać bzdury o zdradzie Putina,gdzie ta broń z NATO,może jakieś zdjęcia,filmy,może te mityczne Leopardy.Ciągle oskarżasz Putina o zdradę,komu mają służyć twoje wypowiedzi,cały czas starasz się go tu oczerniać,czemu chcesz nas do niego zniechęcić,w jaki celu.
  A jeżeli Putin faktycznie by zdradził,to już w sierpniu było by "pozamiatane".Ktoś,kto ma minimalne pojęcie o sprawach techniki wojskowej,wie że w sierpniu nagle pojawiło się dużo nowoczesnego sprzętu,którego nigdy nie był w ukraińskiej armii.To widać na zdjęciach i filmach z tego okresu.Dzięki temu właśnie ofensywa banderowców została zatrzymana a potem odrzucona.I ktoś jeszcze tym sprzętem musiał walczyć,nie będzie to pierwszy lepszy z ulicy.A to wszystko spadło z księżyca,jak rozumiem,nie od "zdrajcy" Putina?
 • Zapomniałbym :)
  Dzień dobry wszystkim i "piąteczka" dla autora ;)
 • @interesariusz z PL 12:16:46
  I znowu piszesz bzdury.Jakiej wygranej,nie będzie tu żadnego zwycięscy, takiej wojny,o tym też na tym forum była mowa.http://www.mojeopinie.pl/czy_mozna_przezyc_wojne_nuklearna,3,1244047960,3
 • @hades 12:36:48
  Odpowiem Ci starym dowcipem,"łatwiej oszukać trzech Żydów,niż jednego Chińczyka":))))
 • @szczurobronny 12:47:10 z sieci przeczytaj, oryginał bez korekty.
  ~kik : Siemoniak. Czy aby podjudzanie do wojny nie jest w myśl Polskiego prawa przestępstwem?. Sytuacja na Ukrainie ( min, z powodu braku broni w oddziałach junty) nieco ostygła, mniej cywilów ginie i pojawiło się światełko w tunelu na względną stabilizację, a ty chcesz ponownie napędzić spiralę ... rozwiń całość
  dzisiaj 09:41 | ocena: 89% | odpowiedzi: 44 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~Witold : Czytam i czytam = a iz podziwu naczytać się nie mogę...
  Dość często bywam ostatnio na zachodniej i centralnej Ukrainie na północ od Kijowa. I refleksja jest tylko jedna, ale potwierdzająca tylko to, co dla mnie było i jest faktem niezaprzeczalnym:
  Ukraina to niestety - prawie od pierwszych lat od powstania - to na wskroś skorumpowany kraj, po nazwa państwo do niej raczej zupełnie nie pasuje. Wszystko oparte na totalnej korupcji, od zwykłego urzędasa w urzędzie gminnym do ministra w stolicy. To absurdalnie idealne połączenie postradzieckiej mentalności ("Państwowe to kraść z tego mogę do woli") z słowiańskim "Jakoś to będzie", sowicie zakrapianym alkoholem, powszechnym nieróbstwem i totalną rezygnacją społeczną i totalną biedą. To kraj gdzie nieliczni mają wszystko, a pozostałe 99% - żyje na granicy przeżycia. Gdzie ludzie są szczęśliwi jeśli mają dach nad głową, kaszę lub ziemniaki, drewno lub węgiel do ogrzania domu, olej lub "sało" do smażenia placków, a krowa i mleką - śą już gwarantem przetrwania!!!
  Kraj który żyje na kredyt i z żebraniny, z odciętymi dostawami gazu, zniszczonym - a właściwie już nie istniejącym - na wschodnich swoich rubieżach przemysłem i kopalniami. To kraj w którym o wolność walczą ochotnicy z zachodniej Ukrainy w tenisówkach, bez mundurów, hełmów, kamizelek kuloodpornych czy odpowiedniej broni - na którą zbiera się miedziaki do puszek rogu ulic w miastach, miasteczkach i wsiach.
  Mówi się o dozbrajaniu, kiedy już dziś wiadomo, iż w okresie zimowym u s t a w o w o dzieci przez minimum dwa miesiące dzieci z powodu zimy nie pójdą do szkół, ponieważ już dziś wiadomo, że nie będzie możliwości ich ogrzania!!! Ukraina to nie Rosja z nieprzebranymi zasobami naturalnymi, nie zawsze nowoczesnym ale potężnym potencjałem gospodarczymi i militarnym
  To właśnie Ukraina - totalny bankrut, któremu kasy nie pożyczyłby juź nawet najbardziej chytry żydowski bankier!
  Jeśli Zachód nie zapłaci za nasz militarne artefakty wysyłane tam, to może pocieszające być tylko jedno - złomowanie i utylizacja tego militarnego złomu będzie tańszym rozwiązaniem niż robienie tego w kraju.
  Ta wojna jest dla nas tym czym lokalne konflikty w Afryce czy w Azji tj. okazją do okresowej wymiany uzbrojenia i wyczyszczenia magazynów...
  Ani Ten kraj za broń, ani goły żebrak za co innego,nie są zdolni za cokolwiek zapłacić ponieważ są g o l i "jak święty turecki...".
 • @Kula Lis 62 11:52:55 popieram w całej rozciągłości
  Mój protest w tej sprawie . Zapraszam do podpisania.

  Protestuję przeciwko finansowaniu żydobanderowskiej junty w Kijowie :

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej_Bronislaw_Komorowski_Protestuje_przeciwko_finansowaniu_zydobanderowskiej_junty_w_Kij/?fbss
 • @szczurobronny 13:03:31
  Szczurze,naprawdę świetny artykuł dogłębna analiza całego spectrum tego konfliktu.Wklejaj go co jakiś czas,może wiadomości w nim zawarte dotrą do gorących głów niektórych "oszołomów" na tym forum.Pozdrawiam.
 • re
  Warto zauważyć że nawet jeśli obie strony wycofają się na 15 km to odsłoni to całkowicie Donieck i Ługańsk i pozwoli na zdradziecki atak i zajęcie tych aglomeracji bez walki przez siły rządowe;

  Jak widać wśród rosjan działają szczury i krety bo nikt rozsądny nie wstrzymywałby operacji w jej najlepszym momencie a pomoc humanitarna może być dostarczana cały czas i do tego rozejm nie jest potrzebny

  Chyba że polityka rządzi się swoimi prawami ale jeśli tak to mamy dowód na jedno - siły powstańcze są kierowane przez Rosjan, bo gdyby nie były, nie prosiłyby o rozejm, podobnie Rosjanie wysłali na miesięczną emeryturę Striełkowa...
 • @detektywmjarzynski 13:09:16
  Podpisałem już wraz z Małżonką Kolego. Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 13:00:48
  Może nie na temat - ale czy faktycznie to nie jest pokrewny temat?

  ŚWIEŻYNKA!!!!

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/22/kolaboranci-izraela-prowokatorzy-i-cyniczne-zawieszenie-broni/
 • @szczurobronny 13:03:31
  W artykule,który podałeś jest dość logicznie przedstawiona przyszłość Noworosji.Najpierw duża autonomia w ramach Ukrainy,potem referendum i włączenie do Rosji.Tak przynajmniej twierdzi autor,który domniema,że takie uzgodnienia padły podczas spotkania "wielkich" graczy na tej szachownicy.
  Być może chodzi też o powtórzenie sytuacji z Osetii,autonomia Noworosji,jakaś próba rozwiązania siłowego przez Kijów,"podpuszczenie" Ukraińców do wojny i wejście Rosji.Tak,czy inaczej wzięcie we władanie tych terenów.Autor artykułu wyciąga podobne wnioski jak niektórzy z nas,rozgrywka Ukrainą się kończy,a wielcy tego świata spisali ją na straty,cyt:"Teraz w istocie zawarto współczesne , haniebne układy Monachijskie doprowadzając do atłasowego rozbioru Ukrainy podlanego demokratycznym sosem".
 • @Kula Lis 62 11:44:41
  https://www.youtube.com/watch?v=Z8RwRYOHxgY&list=UUyCrvF0Roi70hDurjz85vqw
 • @szczurobronny 13:29:42
  Chyba te wypowiedzi o piątej kolumnie to są wyłącznie dla "ciemnego luda".Tak naprawdę to Putin po mistrzowsku rozgrywa sprawę Ukrainy,czego dowodzi artykuł,który wcześniej poleciłeś.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 13:47:52
  Tutaj jeszcze jeden ciekawy artykuł z bloga,który podałeś wcześniej.Dlaczego USA "olały" Ukrainę i nastąpi prawdopodobny jej podział.http://matusiakj.blogspot.com/2014/09/interesy-i-rozbior-ukrainy.html
 • @adalbert05 12:37:14
  Putin zdradził mieszkańców wschodniej ukrainy, zrobił z nich mięso armatnie.

  Kończę z waćpanem dyskusję.
 • @interesariusz z PL 13:56:53
  Widzę,że Kolega w dalszym ciągu prowadzi kampanię oczerniania Putina,komu to służy większość forumowiczów wie doskonale.
 • @szczurobronny 13:45:17
  Wiem, ale się zastrzegam!
  Analogie jak na dloni!
  :)
 • @szczurobronny 14:03:07
  " Striełkow powiedział że to nie wina Putina ale V kolumna a zdradza i judzi?"

  Panowie! Pozbądźmy się złudzeń! Noworosja jest potrzebna Putinowi głównie w celu trzymania całej ukrainy za jaja, bo tak długo, jak będzie trwał konflikt na południowym wschodzie tak długo ukraina nie ma żadnych szans ani na wejście do UE, ani do NATO! A o to przecież Rosji przede wszystkim chodzi. Konflikt będzie się zaostrzał zawsze jak ukraina będzie wykonywała prozachodnie ruchy i słabł, kiedy na ukrainie będą stopniowo przeważać realiści.
  Oczywiście! Całym sercem kibicuję Noworosji, ale powiedzmy, że korzysta ona z Rosji w takim samym zakresie jak Rosja korzysta dla swoich celów z faktu rebelii na wschodzie ukrainy.
 • @szczurobronny 14:16:35
  Ukraińcom wcale nie zostało tak wiele do wycofywania. Jeszcze w zeszłym tygodniu Poroszenko przyznawał, że 65% ciężkiego sprzętu wojskowego, którym Ukraina dysponowała przed zamachem stanu jest zniszczona lub przeszła na stronę powstańców ze wschodnich obwodów Ukrainy wraz z koszarami i ludźmi. W czwartek, z okazji zawieszenia broni reżimowe lotnictwo po rozpoznaniu za pomocą dronów zbombardowało wyjątkowo skutecznie zamaskowane zgrupowanie ciężkiego sprzętu wojennego (czołgi, transportery, działa samobieżne, wyrzutnie rakietowe itp. na zachód od Doniecka. Później okazało się, że lotnictwo reżimu z Kijowa zaatakowało własne zgrupowanie wojsk pancernych pozbawiając się zasadniczej siły uderzeniowej w tym rejonie i zabijając przy okazji ponad 80 własnych żołnierzy. Durnowaty ten ukraiński naród, oj durnowaty. Najpierw strzelają, a potem myślą ? A może banderowska zajadłość wyklucza myślenie. To, że dokonali ataku bombowego na własne wojska pancerne podczas trwającego rozejmu będzie im chyba wybaczone. Podpisany rozejm mówił o powstrzymywaniu się od wzajemnych ataków zwalczających się stron, reżimowej i powstańców nie uznających skutków banderowskiego zamachu stanu. Kto banderowcom zabroni niszczyć własne oddziały i sprzęt ? Może zarządzili jakąś czystkę i jej po prostu dokonali.
 • @Kula Lis 62 14:46:23
  źródło
  Pozdrawiam
 • @brusek
  W Rosjanach ducha się nie złamie. Oglądałem reportaż w którym wypowiadają się Rosjanie na temat ich obecnej sytuacji. Pokazywali całe piwnice zapasów pełno słoików przetworów. Mówią, że dla nich ta sytuacja nie straszna.Jak trzeba to wszystko przetrzymamy nasz naród silny i nie jedno już przetrzymał. Nam Ukraina już dwukrotnie "podziękowała" za narażanie się dla niej Rosji:
  1) za poparcie "Pomarańczowej Rewolucji" ogłosiła Banderę bohaterem narodowym i zamknęła granicę dla napływu polskiej żywności
  2) za poparcie na Majdanie słowami rzecznika prasowego Prawego Sektora, że teraz będą się upominać o niby swoje 21 powiatów polskich
  Polacy już wiedzą o Katyniu, Charkowie, Miednoje, Ostaszkowie i innych miejscach kaźni za co Rosja przeprosiła.. Teraz pytamy, dlaczego nie możemy badać ukraińskich zbrodni w Kijowie-Bykowni ? Dlaczego ukraińskie władze zabroniły badań tych zbrodni, skoro zidentyfikowano tam już ponad 16 tys. ofiar ? Co jeszcze Ukraina ukrywa przed Polakami oprócz zbrodni wołyńskiej i rzezi w Małopolsce Wschodniej ?
  Wała Ukrainie !
 • @Kula Lis 62 14:46:23
  Fakt zbombardowania jest bezsporny,ale na filmie pokazującym jego skutki zamieszczonym na tym forum widać tylko zniszczone różne pojazdy ciężarowe,nie ma żadnych czołgów,czy innej broni ciężkiej.Chyba,że masz inne informacje,podaj jakieś linki to stron.Poza tym może ataku dokonało lotnictwo Powstańców,mają przynajmniej jeden SU-25 "na chodzie".A taki typ samolotu był opisany jako sprawca ataku.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 14:16:35
  Ukraińskie siły rządowe na wschodzie kraju wycofują się "na z góry upatrzone pozycje". Skąd my to znamy takie określenie? Kiedy to armia ukraińska zdobywała nic nie znaczące miejscowości Donbasu to media ukraińskie się prześcigały w szerzeniu propagandy sukcesu. W dniu dzisiejszym, kiedy to powstańcy z Donbasu przejęli inicjatywę, okazuje się, że to po prostu strategia Kijowa. Prawda jest taka, że majdanowcy stracili, rozprzedali, pozostawili, już ponad 65% lub więcej, ciężkiego sprzętu a armia jest zdemoralizowana. Ci, którzy nie chcą umierać za zbrodniczych żydobanderowców Tiahnyboka, Kołomojskiego i Poroszenke po prostu uciekają do Rosji, wcześniej sprzedając sprzęt, broń, amunicję i paliwo by przeżyć.. Prawda jest jednak taka, że ukraińską broń można bardzo łatwo kupić - 77 000 dolców za czołg, nie pamiętam ale chyba 15 tys. za działo przeciwlotnicze. Wszystko jest w ofercie - sprzedaje Ministerstwo Obrony ;). Pozdrawiam... ta wojna jest tak dziwna jak ta na Bałkanach, tam Serbowie sprzedawali broń Chorwatom i Bośniakom jak im zabrakło, w zamian za żywność od Chorwatów i marki niemieckie i dolary od Bośniaków.
 • @szczurobronny 13:52:28
  Tak, tak zaczyna się coś dziać! Na Syberii powstają nowoczesne ,cywilizowane ośrodki odosobnienie dla członków wyłapanej V-tej kolumny, która za judaszowe srebrniki sieje zamęt wśród rosyjskiej ludności, obiecując im gruszki na wierzbie które przyniesie im zachodnia burdel demokracja !! Innej opcji nie ma . Lepsze to niż śmierć tysięcy ludzi!! To chyba zrozumiałe. Ps. Jeśli ma ktoś ponieść ofiary, to niech je poniosą organizatorzy antyrządowych puczów !!
 • @szczurobronny 13:52:28
  Wczoraj na kanale Rossija 24 ( kanał 239 w Cyfrowym Polsacie) pokazywali "demonstrację". Ale też pokazywali reakcję mieszkańców poza barierkami i okna z flagami Noworosji. Nasze "niezależne" oczywiście tego nie pokazały.
 • @szczurobronny 14:16:35
  W 2013 roku siły zbrojne Ukrainy posiadały na wyposażeniu: około 700 czołgów /T-84, T-80, T-64/, około 2000 transporterów opancerzonych i bojowych wozów piechoty /BMP-1, 2 BTR-60, 70, 80, MT-LB/, około 700 armat, haubic i moździerzy /kalibru > 100 mm/, około 80 śmigłowców i 160 samolotów bojowych, 22 okręty wojenne.
  Proponuję więc spróbować na podstawie tych danych oszacować straty wojsk ukraińskich, które zostały poniesione w Donbasie. Z pewnością okażą się zdecydowanie większe od tych, które do tej pory były podawane w komunikatach Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy...
 • @szczurobronny 14:16:35
  Krótki spis władz Ukrainy:
  - Prezydent - Petr Poroszenko (Waltzman) – żyd.
  - zastępca prezydenta Turczynow (Kogan) – żyd.
  - Premier Minister – Arseni Jaceniuk (Bakaj) - żyd.
  - Minister finansów – Aleksander Szlapak– żyd.
  - Sekretarz Rady ds. Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy – Andrej Parubij– żyd, homoseksualista
  - Vice premier – Władimir Grosman– żyd.
  - Minister MVD Arsen Awakow – ormiański żyd, homoseksualista,
  - Minister Kultury – Sergej Nituk – żyd, homoseksualista,
  - Dyrektor NacBanka – Stepan Kubiw – żyd.
  - Minister Administracji Prezydenta - Sergej Paszynskij– żyd.
  Pozostali kandydaci na prezydenta opozycj:
  - Julia Tymoszenko (Cilja Kapitelman) – żydówka,
  - Witalij Kliczko (Echtinzon) – jego ojciec to żyd,
  - Oleg Tjahnybok (Frotman) – żyd (matka żydówka),
  - Dmitriyj (Avdim) Jarosz– żyd chasyda.
  Oligarchowie Ukrainy – wszyscy żydzi: I. Kolomojski, E. Gurwitz,
  G. Bogoliubow, P. Poroszenko, D. Firtasz, S. Lewoczkin, V. Gajduk, V.Niemirowskiy,
  K. Żewago, V. Pinczuk, E. Prutnik, R. Achmetow (półżyd, pół-Tatar), A. Martynow, V. Kostelman, E.Sigal, B. Kolesnikow, A. Feldman, F. Szpig, N. Szufrich, A. Rodnianski, I. Dvoreckij, A. Abdinow, V. Ermolaew, M. Kiperman, E. Zwiagilskij, F. Żebrowskaja, S. Ronis, G.Korban, G. Surkis, I. Surkis, V. Szamotyj, A. Letynksij, j. Rodin, M. Bekker.
  Prezydencji „niepodległej” Ukrainy:
  - Krawczuk (Blum) – żyd,
  - Kuczma (Kuczman) – żyd.
  Ikony nacjonalizmu Zachodniej Ukrainy:
  - Stepan Bandera (Szymon Sztefan) – żyd, homoseksualista.
  - Roman Szukewycz – żyd, homoseksualista
 • @brusek 14:05:36 poszerzenie perspektywy
  Polska konstrukcja stosunkow miedzynarodowych zna tylko dwa kierunki: wschod- zachod.
  Przypomina rure ktorej wschodni wylot jest pracowicie od lat zaslepiany,
  zachodni natomiast jak najbardziej otwarty.
  Obecnie przypomina armate skierowana dokladnie na Berlin (od wylotu do celu tylko 70km).
  "Od tylca". wmontowano nam lont(splonke) w postaci banderowskiej Ukrainy.
  Wewnatrz rury zebrano potencjal wybuchowy w postaci bezladnej mieszanki roznych sprzecznych opcji politycznych, polanych rosnaca bieda i beznadzieja. Spoleczenstwo odarto z nadzieji na lepsze jutro, pozbawiono perspektyw, sklocono.
  Ta frustracja latwo obroci sie w nienawisc. (Pocisk nie jest smiertelny dla Niemiec, ale wystarczy by sprowokowac reakcje i uwiklac ich na bardzo dlugo.)
  "Swoich"- saperow ewakuuje sie poza zasieg razenia: Bielecki, Marcinkiewicz, Tusk...dlugo by wymieniac.
  Mysle ze tandem UE-Rosja jest tym zagrozeniem dla USA.
  Jeszcze raz- to nie sama Rosja jest glownym celem.

  Kiedy zdetonuja?
  Bruksela prowadzi utajnione negocjacje w spr. wejscia USA do EU na warunkach ktorych Berlin nie moze zaakceptowac z powodow wewnetrznych polit/gosp.
  Niemcom zalezy na utrzymaniu wspolpracy gosp./polit. z Rosja.
  ..........
  ok. pewnie to tylko moje fantazje ;)
  ale patrzmy uwazniej jakie dziwne rzeczy dzieja sie wokol nas. Tlumaczenie tego "glupota" czy "slepota" politykow to skrajna naiwnosc. Oni wiedza duzo wiecej niz my tutaj na powierzchni ziemi. Rosja nie stanowi dla nas zagrozenia ani my dla Rosji, wystarczy spojrzec na mape...Natomiast na ich pomoc w godzinie "w" juz liczyc nie mozemy...
 • @adalbert05 14:05:32
  Ukraina przegrała Krym i Donbas takie są nagie fakty, przegrała militarnie, lepiej niech zadba o ratowanie reszty tj. Charków i Dniepropietrowsk czyli przemysł elektromaszynowy i złoża rud żelaza i manganu oraz dostęp do morza, ale nawet gdyby Putin chciał im to zabrać to dla Polski nie będzie to aż tak niekorzystne, pozostanie słabe kadłubowe, ale nadal buforowe państwo ukraińskie uzależnione od Europy, Putinowi biedna, zacofana zachodnia Ukraina nie jest potrzebna. Ukraina: Ograniczenia w handlu walutą
  IAR - Biznes
  22 Wrz 2014, 15:08
  22.09.2014 (IAR) - Na Ukrainie wprowadzono ograniczenia w sprzedaży walut. Decyzję podjął Bank Narodowy po kolejnym spadku wartości hrywny.

  Od dziś Ukraińcy mogą kupić dziennie walutę za równowartość 3 tysięcy hrywien, czyli około 750 złotych. W oficjalnym komunikacie czytamy, że decyzja została podjęta w związku ze „wzmożonym napięciem w gotówkowym segmencie rynku”. Ograniczenie nie dotyczy tych osób, które spłacają kredyty. Nie dostaną one jednak pieniędzy do ręki. Zostaną one od razu przelane na konto banku, w którym pożyczono pieniądze.

  Jednocześnie Bank Narodowy skasował obowiązek sprzedaży całej waluty przelewanej z zagranicy na ukraińskie konta. Teraz będzie wymieniane na hrywny 75% wpłaconej sumy. Taka decyzja ma ułatwić działalność firmom handlującym z zagranicą. Zliberalizowano także przepisy dotyczące pieniędzy przesyłanych za pomocą systemów płatniczych. Waluta nie będzie wymieniana na hrywny.

  Dziś dolar pobił kolejne rekordy. Jego kurs sięgnął niemal 15 hrywien. Jeszcze na początku roku wynosił około 8,5 hrywny.

  Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Pogorzelski /Kijów/em/
 • @szczurobronny 15:24:37
  Zaczęło docierać do banderowskich łbów,że Zachód ma ich gdzieś,więc muszą jakoś usprawiedliwić utratę wschodnich obwodów.Tylko my jako kraj będziemy mieli przesr..ne,bo całą winę za klęskę i rozpad państwa zwalą na tych,którzy ich do tego wkręcili.
  A USA znowu zarobi,no bo trzeba będzie kupować broń,by bronić się przed "niestabilną" Ukrainą.
 • Dzięki za analizy i wieści...
  Znakomita praca AdNOvum, dzieki,

  5++++++++++++++++++++

  Pozdrawiam

  Co do prezesa, sądzę że jego sponsorzy to również CFR, ale ponadto
  elementy półoficjalne, mafijne
  via Brzeziński, Kołomojski & Co, skrzydło neokonserwatywne, pro-izraelskie CIA (+"watykańskie"?), NATO/Gladio...

  Ci psychopaci czasem nie zgadzają sie co do taktyki i strategii, ale zasadą jest finansowanie
  w podległych im koloniach głównych graczy partyjnych ( tak PO, jak i PIS, SLD)

  CHoć Kissinger i Brzeziński szczerze się nienawidzą nawzajem, to..
  jeśli chodzi o usługi lobbystyczne współpracują ze sobą bez wiekszych przeszkód

  /What happened in the US elections?

  "Well it seems that the Rothschild backed CFR member that wants a New World Order just beat the Rothschild backed CFR member that wants a New World Order to the Whitehouse./ :)

  http://3.bp.blogspot.com/-pRj2f340MGg/TiR-3aWbSoI/AAAAAAAATCY/PtDEDXtANyo/s1600/000.jpg
 • @Kula Lis 62 15:27:11
  Weź pod uwagę,że część tego sprzętu figurowała wyłącznie na papierze.To,że coś jest w ewidencji,nie oznacza,że istnieje faktycznie lub nadaje się do użytku.Najlepiej to widać po lotnictwie,którego prawie Ukraina już nie posiada.
 • @szczurobronny 15:24:37
  Na twitterze podał.
  Dwie informacje.
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 15:36:00
  Zgadza się, wiem o tym, to samo było, jest i u nas. Na 800 czołgów sprawnych połowa, reszta magazyn części. W innych dziedzinach/asortymencie sprzętu pewnie to samo. Pzdr!
 • @adalbert05 15:31:48
  To było dla myślących i obserwujących te sprawy do przewidzenia. Będą się teraz tak w jewrokołchozie jak i na obrzeżach zbroić przed uzbrojonymi bandami ukraińców, bo nikt z nich dobrowolnie broni nie odda, nie mają takiej mocy sprawczej, prócz tych co ją sprzedadzą.
 • @szczurobronny 15:27:10
  Chyba mu tylko 6 miesięcy, lub mniej darował, a szkoda, trzeba było tego parcha gołego puścić, lub ponownie osądzić. Litość się mści na litującym co teraz widać.
 • @Kula Lis 62 15:29:26
  Dzień dobry,
  zawsze z uwaga czytam posty kolegi, ale wydaje mi się, że ma Pan jakąś, za przeproszeniem fiksację na punkcie Żydów i homoseksualistów. Rozumiem, można mieć. Zasadniczo żyjemy w wolnym kraju.
  Ale bardzo prosiłbym o źródła owej wiedzy, że akurat ten a ten ukropski oficjel jest Żydem a nawet homoseksualistą. Ło matko bosko żydowski homoseksualista. Proponuje jeszcze dodać info czy na rowerach jeżdżą czasami ( o ile znajdą czas pomiędzy zabijaniem noworodków aby z ich krwi upichcić macę a analnymi igraszkami na posiedzeniach rządu) aby móc dopisać trzecią rubryczkę : cyklista. Czyż nie było by pięknie?
  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 15:09:12
  Przenoszę moją krótką odpowiedź z PW:
  Wszyscy politycy, co najważniejsi - już w stu procentach pochodzenia żydowskiego, zrobili sobie eldorado na naszych grzbietach. Oni mają media, oni już potrafią w wielu dziedzinach (np. w polityce czy mediach) żyć bez nas. Oczywiście przoduje - według mojej wiedzy - PO, ale inni też oskubują Polskę niemiłosiernie.
  nadużycie link skomentuj
  zygmuntbialas 22.09.2014 11:06:48 i moja odpowiedź: @zygmuntbialas 11:06:48
  No i do tego służby, wojsko-dowództwo od szczebla batalionu w górę + aparat decyzyjny w armii, policję - komendanci, obsadzonych przez nie etnicznych Polaków, tylko żydów, ukraińców, etc...nie mówiąc już o całym nierządzie skleconym z mniejszości etnicznych w którym nie ma miejsca na rdzennego Polaka bo to dla nich śmiertelne zagrożenie, czyli jesteśmy my Polacy w czarnej dupie niestety, po części na własne życzenie, jesteśmy zbyt litościwi, łatwowierni, etc, reasumując: kto ma litościwe serce musi mieć bardzo twardą dupę, by wytrzymać kopniaki, litość to oznaka słabości niestety.!!! Tylko wojna coś zmienić może, czy na pewno? to jest zasadnicze pytanie, ponieważ jak to po wojnie bywa wypływają na wierzch szumowiny i gówna a kwiat ginie, tak było, jest i będzie, także wszelkie rewolucje są tego dobrym przykładem. Pozdrawiam..
  nadużycie link skomentuj usuń
  Kula Lis 62 22.09.2014 12:32:15 - więc się kolego szczurku nie dziw! Pozdrawiam.
 • @adalbert05 11:33:18
  nie uważam za bzdury interpretację tych wydarzeń, jako oznakę przygotowań do III WŚ. Gdyż gdyby tak było, USA puściłoby kantem banderowców na 100%. A to tak zupełnie wcale nie jest, gdyż Poroszence obiecano podczas jego wizyty w USA sporo milionów. Taki konflikt na Ukrainie, jak teraz, jest jak najbardziej dla Rosji korzystny, ale on trwa dzięki USA. No i te inne czynniki. które zmuszą USA do tej wojny, nadal istnieją: olbrzymi dług USA, wzrost gospodarczy Chin, złoża pod Arktyką. A co np. z MH17 ?! Przecież ten proces z Niemiec jest tylko przedwstępem do następnych procesów w miarę ustalenia pewników - a tym samym dotrą w końcu do odpowiedzialnych w USA, nawet jeśli to potrwa lata. Tak to oni się nie bawią, zamiary przebiegu wydarzeń były inne. Może teraz zgarną ze zmuszenia satelitów do kupna uzbrojenia dostateczenie dużo, ażeby to starczyło na następne aktualne potrzeby. Odpowiedzialni w USA czekają na odpowiedni moment
 • @szczurobronny 15:29:45
  Armia ukraińska się wycofa, ale bandycko-banderowsko-faszystowskie bataliony (typu "Azow" -mające faszystowskie emblematy na mundurach)poczekają na dostawy nowej broni od przyjaciół wspierających żydobanderowską juntę kijowską i zaatakują. Tam, blisko granicy ukraińsko-rosyjskiej powinny być rozmieszczone elitarne dywizje komandosów rosyjskich(to ,tak ,na wszelki wypadek),bo banderowcy boją się tylko siły. Wspaniale za to mordują cywilną ludność ,tak, jak ich dziadowie, którzy wymordowali ponad 200 tysięcy Polaków.
 • aktualną i najpilniejszą potrzebą Polaków jest ruch na rzecz wyzwolenia Polski
  Co teraz jest w Polsce aktualną potrzebą, dotkliwie odczuwalną, jest ruch na rzecz wyzwolenia Polski. To już przebija się przez wiele wątków i wypowiedzi. Lecz jeszcze większość wierzy, że to jakoś się ułoży z wyborami. Myślę, że ci co mają jaśniejszej w głowie nazywają to konkretniej i mają na myśli wygranie wyborów przez siły spoza tej kliki, więc przede wszystkim KNP Korwina. Lecz tu może wszystkich spotkać rozczarowanie. Gdyż ta nasza klika to są struktury oparte na systemach, urzędach, instytutach, które siedzą na Zachodzie . których zadaniem są operacje propagandowe i dywersyjne. One sprawiły zmianę nastrojów społeczeństwa, usadowienie się tej kliki, czy mafii, oraz jej funkcjonowanie i przetrwanie. Więc ta POPiSowska klika nie da się w ten sposób przepędzić. A Polska ginie. Teraz tylko jest kwestią jak: czy w wyniku sprzedania Polski jako pole bitwy, czy w wyniku rządów tej kliki, która wykończy do reszty Polskę.
 • ech, mężczyznom to jednak nic nie zastąpi ich wojennych zabawek
  i jak się nie biją, to przynajmniej o wojnie mowa być musi. I jak tu żyć w pokoju? :(
 • @szczurobronny 14:03:07
  Działalność 5 kolumny to jedno, dotyczy obecnego czasu,

  przypominam jego słynny wywiad, po wystąpieniu do dumy o pozwolenie na użycie armii na Ukrainie, w którym stwierdził, że jeśli ktokolwiek zacznie strzelać do cywili, to rosyjska armia stanie za nimi.

  Tym wywiadem dał niejako gwaracje bezpieczeństwa cywilom, którzy zaczęli organizować referenda w sprawie autonomii.

  I tych obietnic nie dotrzymał. Podpuścił i zdradził.
 • @Kula Lis 62 14:46:23
  durnowate ?

  zdarza się, wojsko polskie też ostrzelało huraganowym ogniem własne oddziały podczas zdobywania wału pomorskiego.
 • @szczurobronny 16:47:07
  kolejej losu mogą być różne,

  ale powiedz to tym wszystkim zabitym i okaleczonym cywilom, że byli tylko wystawionymi na rzeź pionkami na szachownicy Putina.
 • @szczurobronny 16:33:47 To ty jesteś trollem
  1. To jest artykuł o wojnie w Ukrainie, a nie II RP, ani o mnie.

  2. Jeżeli uważasz, że nie mam racji, to wskaż błędy i udowodnij, że się mylę.

  3. Skoro tego nie potrafisz, to oznacza, że mam rację i pozostało ci tylko obrażanie, z braku argumentów.

  Dlatego jesteś trollem.
 • @szczurobronny 15:09:12
  Nikt tym z żydobanderowcom z Kijowa nie sprzeda na kredyt konkretnej broni kosztującej miliardy dolarów, jeden kierowany pocisk ppanc SPIKE to 100 tys USD .... o czy tu mówimy (a dziś podawali jak ludzie zbierali w Charkowie po domach pieniądze żeby kupić łopaty do kopania okopów!!! pewnie i na widły, siekiery także będą zbierać.) ..nikt czegoś takiego nie rozdaje za darmo. Ukraina zachodnia to całkowity niewypłacalny bankrut, żaden bank i kraj zachodni nie udzieli im kredytu na zakupy broni. To są mrzonki i głupia propaganda żydobanderowskiej junty kijowskiej. Wojna na wschodzie już jest całkowicie przegrana. Donbas, Noworosja to osobna niezależna republika teraz.
 • @szczurobronny 15:09:12
  Ukry torturują : Zajmujący stanowisko asystenta Sekretarza Generalnego ONZ ds. praw człowieka Ivan Šimonović z Chorwacji poinformował, że ukraińskie oddziały zbrojne biorące udział w „operacji antyterrorystycznej” przeciw obrońcom Donbasu torturują zatrzymanych. W ich rękach znajduje się zaś ponad tysiąc osób.

  – Ciągle docierają do nas doniesienia o takich naruszeniach praw człowieka, jak bezprawne zatrzymania, porwania i tortury, dokonywane przez ukraińskie bataliony terytorialne i specjalne. – oświadczył Šimonović, zwracając uwagę na niedostateczną kontrolę władz w Kijowie nad tymi jednostkami.
  Odżywa znana dobrze Polakom tradycja wołyńskich pił i siekier. Ale pacynki na wysokich stanowiskach w Warszawie i tak będą wspierać ich operatorów, m.in. pieniędzmi polskiego podatnika. Zapewne dla obrony „demokracji i praw człowieka” przed wszechobecnym Putinem i jego „zielonymi ludzikami”/„terrorystami”.
 • @emgie 12:24:05
  Dobre!
 • @Kula Lis 62 17:05:32
  Witaj,
  Masz rację - najwyżej koce na 'kampanię zimową" :)))))

  Przed chwilą widziałem na Rossija24 wywiad z ekspertem w sprawie ISIS - cały widze leci cykl na ten temat...

  Ów ekspert powiedział tak, że ISIS ma teraz ponad 20 systemów przeciwpancernych i przeciwlotniczych najnowszej generacji "made in USA", które dotarły tam "różnymi ścieżkami" - przez Europę Zachodnią (kraje i firmy)...

  Było długo i ciekawie mówione, a na koniec zapytano eksperta o dostawy broni USA na Ukrainę.

  Powiedział tak.

  USA i Europa Zachodnia dobrze wie jaka jest tam korupcja. (Na Ukrainie). Dlatego, nawet gdyby Ukry miały kasę, to im NIC nie sprzedadzą gdyż połowa sprzetu za kilka dni byłaby np. w Turcji a za kilka dni "gdzies w świecie" zagrażając np. samolotom amerykańskich linii lotniczych z amerykańskimi pasażerami na pokładzie...

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  PS

  Panowie pozostali!
  Proponuję żeby Adnovum zaczał cenzurę i nozycami wycinał wszystkie posty z "wycieczkami osobistymi". na tematy tropienia trolli, zydobanderyzmu., bolszwizmu itd....

  Czasem jest okej a czasem coś w Was wstepuje i czytać się nie da!

  Czy na niektórych nickach kilka osób działa, bo czasem mam wrażenie że z rana z kim innym miło sie rozmawia i czyta a potem "klik" i zupełna odmiana!

  Hołk!
 • @szczurobronny 17:27:22
  hehehe - ja to juz wszystko linkowałem, ale dobrze że powtarzacie - to sie utrwali!
  :)
 • @interesariusz z PL 12:16:46
  Dla USA, jako wciąż największej gospodarki planety, czas zawsze działa na korzyść. Breżniew tego nie rozumiał (albo rozumiał i bał się) - więc Układ Warszawski w końcu przegrał zimną wojnę.

  Rosja będzie dalej tak grała "chcę, ale się boję" - a za 15-20 lat spotka się z amerykańską armią, której trzonem będą bojowe roboty, tanie, masowo produkowane, łatwe do zastąpienia. Pentagon słusznie postawił na robotyzację armii już w latach 90 - i efekty widać już dziś. A w dziedzinie robotyki i mikroelektroniki Rosja jest jednak zacofana.
 • @szczurobronny 13:29:42
  Być może ugrano deal: rozejm w Donbasie w zamian za brak bombardowań Syrii... albo za dostawę Minstrali.

  Nie da się też ukryć że powstanie upadało i nagle wkroczyły nowe siły ze wschodu i zajęły Azowsk etc
 • @Pokój Na Ziemi 16:38:36
  Pozwól, że dalej pozostanę przy swoim stanowisku. Porównywanie Polaków i ich udziału w jankeskich awanturach do udziału niemieckiego narodu w zaplanowanej eksterminacji Słowian jest nie na miejscu. (Co nie zmienia faktu, że osoby, które doprowadziły do udziału Polaków w jankeskich wojnach powinny stanąć przed Sądem za sprowadzenie niebezpieczeństwa na naszych obywateli). Jak to nazywam: jest to porównanie kuśki z palcem. ;) Nie ta skala i nie ten cel. W Europie, w najnowszej histrorii nie było poza niemcami żadnego narodu, który poprzez legalne instytucje państwowe planowo i z premedytacją zamiarzał wybić przedstawicieli innej nacji, a to co zostanie zmienić w niewolników służących ,,rasie panów". Autorem tego planu był nie kto inny jak Aleksander Dolezalek, twórca Generalplan Ost. Oczywiście dożył spokojnej starości w RFN pełniąc kierowniczą funkcję w Ośrodku Studiów Ogólnoeuropejskich we Vlotho. Był to jeden z wizjonerów III rzeszy, człowiekiem, który dosłownie wymazał Polskę z mapy świata będąc szefem planowania sztabu osadnictwa SS w Poznańskim i Łódzkim podczas okupacji.
  ,,Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec Niemców jest tym bardziej idiotyczne, że jak już wcześniej pisałem, wielu z nich czuje się okupowana przez jankesów"
  niemcy nie musza się czuć okupowani. Do dzisiaj wojska amerykańskie jak również brytyjskie stacjonujące na terenie niemiec mają status wojsk okupacyjnych co powstrzymuje niemców od założenia garnków na łby i obrania kierunku na wschód.
  Co do niemieckiej perfidii w fałszowaniu historii polecam tem krótki artykuł:
  http://kontrowersje.net/tresc/kto_wymyslil_polskie_obozy_koncentracyjne
  Piszesz też o ,,sterroryzowaniu" niemców. Jakoś to ,,sterroryzowanie" nie przeszkadzało im czerpać całymi garściami z ,,dobroci" jaka trafiała do nich z okupowanych krajów. Nie spotkałem się z relacjami świadków, którzy opisują szykany wobec tych niemców, którzy odmówili przyjęcia zagrabionego mienia lub niewolników z podbitych krajów. Być może moja wiedza w tym temacie jest niepełna dlatego, jeżeli dysponujesz takimi materiałami to proszę o podesłanie mi ich na priv. Z chęcią się z nimi zapoznam i być może zweryfikuję swoje spojrzenie na niemców.

  Jeżeli chodzi o moją ocenę Ukraińców jako narodu to mam dylemat dlatego, że trudno mi nazwać Ukraińcem rosyjskojęzycznego mieszkańca Donbasu, którego Historia ,,ubrała" w ukraińskie obywatelstwo. W tym przypadku należałoby wyraźnie rozróżnić zachodnich, probanderowskich Ukraińców od ludzi z Jugowostoka. W większości przypadków przymusowo obdarzeni ukraińskim obywatelstwem ludzie zdecydowanie buntują się jeżeli nazywa się ich Ukraińcami. Dowodem tego jest wypowiedź trenera jednej z polskich drużyn piłkarskich - Górnika Łączna. Tenże trener nie przebiera w słowach mówiąc w jaki sposób stał się współobywatelem banderowskiej dziczy.
  pozdrawiam i dziękuję za komentarz :)
 • @szczurobronny 17:52:00
  hehehe - :)

  W Mariupolu nacgwardia rozstrzelała nastolatków – film
  rusvesna.su/news/1411366021
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DnpV-EaSgm8


  Krwawa Julka też ma odlot pełen i wymyśliła „pięć kroków do zwycięstwa”
  http://rusvesna.su/news/1411361957

  brusek 22.09.2014 09:47:53
 • @brusek następny łgarz banderowski się objawił, robi za "ałtorytet" i hieroja na łonecie! ponoć od 4 lat!!!!
  "Musiałem decydować, którzy żołnierze przeżyją". Tajemniczy negocjator w służbie ukraińskich władz.
  For­mal­nie nie pra­cu­je dla rządu, nie nosi też mun­du­ru. Od­po­wia­da jed­nak za ne­go­cja­cje z se­pa­ra­ty­sta­mi w kwe­stii uwal­nia­nia jeń­ców. Cho­dzi o Wła­di­mi­ra Ru­ba­na - szarą emi­nen­cję ukra­iń­skich władz. Jego syl­wet­kę opi­su­je ma­ga­zyn "Fo­re­ign Po­li­cy". http://wiadomosci.onet.pl/swiat/musialem-decydowac-ktorzy-zolnierze-przezyja-tajemniczy-negocjator-w-sluzbie/hhnqy
 • @brusek 17:22:15
  ,,Czy na niektórych nickach kilka osób działa, bo czasem mam wrażenie że z rana z kim innym miło sie rozmawia i czyta a potem "klik" i zupełna odmiana"

  Też mam takie wrażenie ale moja teoria na ten temat jest zgoła inna.
  Po prostu nie powinno się pisać na forum po alkoholu ;)
 • @Kula Lis 62 18:10:10
  Jak przeczytałem naglówek twojego wpisu to myślałem, że jakiś web-rezun na @bruska naskoczył. :D :D
 • @messere 17:52:25
  Rosja gdyby miała toczyć wojnę z USA siłami lądowymi jest na z góry przegranej pozycji. Wiadomo, że lądowa, morska a także powietrzna armia USA jest bardziej zaawansowana technologicznie.... jest tylko jedno ale, przed którym amerykanie miękną. Rosjanie mają o wiele lepsze rakiety przenoszące głowice jądrowe (rakiety wielogłowicowe manewrujące). Do tej pory Amerykanie nie mieli możliwości w praktyce zastosować tarczy antyrakietowej, która zestrzeliłaby taką rakietę czy głowicę o podobnej charakterystyce jak rakiety rosyjskie. I dopóki nie będą mieli okazji sprawdzić w rzeczywistości, zawsze będą spali w niepokoju. Na armię lądową Rosja może zastosować ataki rakietami z głowicami neutronowymi. Wtedy wyłączy całą elektronikę amerykańską z użycia. Oczywiście straty po własnej stronie też będą ale myślę, że akurat prominenci Rosyjscy są do tego zdolni. Nie wiem czy to prawda ale w latach 80 i 90 XX wieku mówiło się, że za Uralem Rosja ma zmagazynowane kilkanaście tysięcy czołgów T-34 i T-55 (bez elektroniki) na taką właśnie ewentualność.
 • @brusek 18:02:41
  "@szczurobronny 17:52:00
  hehehe - :)

  W Mariupolu nacgwardia rozstrzelała nastolatków – film
  rusvesna.su/news/1411366021
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DnpV-EaSgm8"

  W jakim kontekście to "hehehe-:)"
  bo link Krwawa Julka już był?
 • @Gregoson 18:12:13
  Tak to wygląda. Po alkoholu wychodzi prawdziwa twarz.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 18:25:23
  Słuchaj, a czemu chcesz zdominowac całe forum?
  Pozdrawiam
 • @Pokój Na Ziemi 18:20:24
  ,,Prawie w każdym zdaniu popełniasz ten sam błąd i stosujesz odpowiedzialność zbiorową wobec Niemców, próbując uzasadnić dlaczego ... należy sotsować wobec nich odpowiedzialność zbiorową

  Oczywiście. Próbuję uzasadnić dlaczego należy stosować wobec niemców odpowiedzialnośc zbiorową. Nie mogę temu zaprzeczyć. Wybacz mi ale nie zmienię poglądów.

  ,,Nie można brać odwetu na wspólczesnych pokoleniach Niemców za zbrodnie ich dziadków, ani za politykę narzuconego im reżimu"

  Ok, ustąpię jeżeli ci niemcy, którzy chronili zbrodniarzy, dawali im wysokie stanowiska we władzach niemieckich za to odpowiedzą. Nie żądam aby każdy przeciętny Helmut czy Hermenegilda trafili przed sąd za to, że ich władza głaskała zbrodniarzy po główkach. Niech sami doprowadzą do ukarania wspólników zbrodni. Niech zmienią prawo, które sankcjonuje kradzież po 30 latach od zdarzenia. Niech zwrócą zagrabione dzieła sztuki. Niech oddadzą zarekwirowany majątek Związku Polaków w Niemczech. Ja już nawet o reparacjach wojennych nie wspomnę i rekompensacie za zniszczony kraj i wymordowanych Polaków.
  Pamiętaj, że o ile za czasów III rzeszy mogli dostać kulkę to w demokratycznym podobno) RFN mogli bez skępowania protestować przeciwko bandytom na państwowych stanowiskach. Wiesz o tym, że dopiero Westerwelle, Minister Spraw zagranicznych u Angeli Merkel zorientował się, że w placówkach dyplomatycznych niemiec dalej wiszą portrety hitlerowskich dygnitarzy? Nakazał to zdjąć i za to ma u mnie plusa ale zauważ ile to było lat po wojnie?
  Piszesz o Jedwabnym - powinieneś wiedzieć, że nie zostało do końca wyjaśnione kto zamordował tych ludzi w Jedwabnym. Publikacje Grossa to antypolskie brednie, którym sprzyja dzisiejsza atmosfera i polskojęzyczni politycy. Nie dopuszczono do badań archeologicznych w Jedwabnym bo mogłoby to zmienić obraz tego co się tam wydarzyło. Widzisz, ja się wychowałem w niewielkiej miejscowości pod Częstochową, która przed wojną była typowym żydowskim miasteczkiem. Tak jak znany wszystkim Lelów. I nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek zarzutem ze strony Żydów, że Polacy zrobili tam komuś krzywdę. Moi rodzice wynajmowali dom od niejakiego Abrama W., którego znałem osobiście i jedyne na co narzekał, to to, że kirkut w tej miejscowości został rozgrabiony i dzisiaj niewiele osób potrafi wskazać miejsce gdzie chowano wiele pokolen mieszkanców tego małego miasteczka.
  Jak to mówią - znaj proporcjum, Mocium Panie.

  pozdrawiam, ale się nie zgadzam z tobą w tym temacie.
 • @re1 18:46:19
  hehe - nie do tresci linkwanej ale "szczurzej" czujności rewolucyjnej...
  Podał dwie waidomości zapozyczone od innych a nie zawuwazył że obie u nas dzis podawałem - do tego było "hehhe"...
 • @Pokój Na Ziemi 18:43:59
  Wyniki tego eksperymentu są podważane ze względu na błędy metodologiczne.
 • @szczurobronny @brusek @nana @Magia i pozostali interlokutorzy.
  Lubię grzebać w archiwum i czytać co było kiedyś, a jak jest teraz.
  Stwierdzam, że w 1938 Ilustrowany Kuryer Codzienny przedstawia
  podobną rzeczywistość jak obecnie. Będę Wam załączał coś, co się będzie wiązało z wypowiedzią danej osoby w temacie. Lubię czytać cały artykuł, a nie wyrwane z kontekstu zdania - bo to jest przeważnie manipulacja, jak się nie podaje pierwotnego źródła.
  Pierwszy wycinek do szczurobronny 22.09.2014 16:33:47

  [url=http://naforum.zapodaj.net/d0ba5d54b030.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d0ba5d54b030.jpg[/img][/url]

  cytat z artykułu "..., a dalsze uporczywe forsowanie pedagogicznego nowinkarstwa i wycinkowości oświaty publicznej moralnie i materjalnie prowadzi nas do zguby."

  Pozdrawiam
 • @brusek 19:04:07
  Nie wszyscy załapią tak jak ja. Zrozumieja to opacznie.
 • ....
  opowiadamy o ukrach, jak to u nich jest... W związku z tym mam do Was pytanie. Czy ktoś był na Ukrainie i jakie są Wasze odczucia z tym związane?

  Ja przejechałem 3000 km po Ukrainie w 2010 roku (po obwodach Lwowskim, Tarnopolskim, Chmielnickim, Winnickim, Kijowskim, Żytomierskim, Równeńskim i Wołyńskim. To co zobaczyłem.... brakuje słów do opisania tego....powiem krótko byłem w szoku, że takie państwo znajduje się w Europie. Do wyjazdu na Ukrainę krytykowałem Polskę i swój region za jakość dróg, za inne elementy krajobrazu.... ale jak wróciłem, poczułem się jak w Europie zachodniej :)).
 • @szczurobronny 18:04:19
  Wiesz, jakbym chciał robić opisy to bym fizycznie nie dał rady...
  Ja wyszukuje ciekawe rzeczy - a resztę zostawiam Wam...
  Taki "socjalistyczny podział pracy"...
  A może "kapitalistyczny"...
  :)
  Ale faktycznie widze że co smakowitsze linki moje albo ktos równoczesnie znajduje tam skąd linkujesz tutaj, albo "one" dokładniej czytają AdNovum jak Ty, przyjacielu!
  :)))))
  Ogólnie po prostu bardzo mnie ta sytuacja śmieszy, ale nie zamierzam przestać "robić swoje" - chyba że Szanowne "PT Zbiegowisko" zacznie protestować...
  :)
 • @Pokój Na Ziemi 18:43:59
  Wiesz co? Ale opinia Hitlera na temat Polaków to jakiś słaby argument.
  Nie wierzę, że akurat Hitler to dla ciebie autorytet, tym bardziej, że mogę ci lepszy cytat z Hitlera podesłać:
  "Europa Wschodnia będzie dla nas tym czym dla Brytyjczykow są Indie", “nasi bauerzy/kolonisci wykorzystaja słowiański pomiot jako nawóz na swoich polach na Wschodzie”
  To z Adolfa bo jeżeli chodzi o cytaty jego bandyckich kolesi mam ich całą kolekcję, którą wykorzystuję w przypadku dyskusji z osobami, którzy uważają niemców za osoby godne zaufania.
  Ot chociażby obecny ,,bohater" antyhitlerowski współczesnych niemiec:
  ,,Polacy to hołota, która będzie posłuszna jedynie pod knutem". "Tysiące jeńców wojennych wykorzysta się dla naszego rolnictwa".
  z listów Clausa von Stauffenberga do żony napisanych z okupowanej Polski.
  Przejedź się do niemiec i spróbuj znaleźć w ich księgarniach jedno, jedyna ksiażkę, która opisuje ogrom zbrodni jakie niemcy dokonali w Polsce. Porozmawiaj z młodymi niemcami o jakiej historii ich kraju ich uczą. A potem stawiaj mnie pod pręgierzem.
  I jeszcze jeden cytat:

  "Wskutek swoich parszywych tradycji Niemcy mają tak pokręcone w głowach, że będzie niezwykle trudno uzdrowić sytuację za pomocą racjonalnych, żeby nie powiedzieć humanitarnych, środków. Mam nadzieje, że zanim wojna się zakończy (...) w znacznym stopniu powybijają się nawzajem."

  Albert Einstein. List do Ottona Juliusburgera, lato 1942r.
 • @Kula Lis 62 18:10:10
  Generał Ruban robi wspaniałą robotę dla zwykłych ludzi i dla DOnbasu. Czytam jego wypowiedzi, linkowałem kilka razy. Od poczatku konfliktu na Donbasie bywa tam - faktycznie uwalnia ludzi i oddaje ich rodzinom! Władze Ukrainy cały czas nawołuje do wstrzymania tej rzezi. Wystepował wiele razy w ukraińskich mediach i stara się zawsze przedstawić wywazone opinie ale raczej "pro-noworosyjskie"...
  Od poczatku opowiada o prawdzie ATO!
 • @re1 18:48:03
  No dobra, twarz prawdziwa ale trudno bełkot zrozumieć ;) :D
  Czasem czytając niektóre wpisy czuję się jak trzeźwy próbujący zrozumieć nawalonego.
 • @Gregoson 18:14:00
  "Rezun" to wczoraj naskoczył, ale sobie dałem spokój i troll się przestał odzywac...
  Miałem cichą nadzieję że nikt nie zareaguje w mojej obronie bo by forum znów się nie dało czytać...
  :)
 • @saturn64 19:07:12
  Byłam kilkakrotnie na Ukrainie zachodniej i środkowej. Główne drogi w miarę przyzwoite, boczne - fatalne. Dużo pustych przestrzeni i ugorów. Domy bogato zdobione. Po prostu trochę inaczej niż u nas.
 • @szczurobronny 19:11:19
  Wszystko dobrze, ale menore i napis ktoś wkleil na jego zdjęcie.
  Pozdrawiam
 • @Gregoson 19:16:02
  Nie da rady, wtedy trzeba się napić i zatrudnić kierowcę.
 • @szczurobronny 18:25:50
  Piekne! Najbardziej mi się podobało jak Graham pytał so robia w wolnym czasie?
  Okazuje się że "piorą swoje rzeczy i przygotowują się do dalszej wojny"...

  Czyścioszki!
  :)
 • @Pokój Na Ziemi 16:38:36
  Pierwszy raz muszę się z Tobą zgodzić.Pozdrawiam:))))
 • @wdakra 19:19:30
  ... ja jeździłem w większości po małych miastach i wsiach. Masssakra. W wielu brak bieżącej wody, brak asfaltu. Wszędzie ciemność a domy pozlepiane z czego się da. Estetyką nikt się nie przejmuje. Skojarzyło mi się w wielu miejscach z Polska z lat 50-60 (którą widziałem na starych filmach).
 • @brusek 19:17:02
  Wiesz o co mi chodzi?
  Jak przeczytałem nagłówek:
  ,,@brusek następny łgarz banderowski się objawił, robi za "ałtorytet" i hieroja na łonecie! ponoć od 4 lat!!!!"
  to mi wody odeszły.
  Dobrze, że zobaczyłem kto to pisał, bo kogo jak kogo ale @Kula Lis 62 nie posądził bym o nazwanie cię ,,łgarzem banderowskim". Ot, takie w sumie śmieszne przejęzycznie.
  :D :D :D
 • @szczurobronny 17:20:55
  Dokładnie,Szczurze,Ty masz nosa do trolli!
  Pzdr
 • @szczurobronny 18:39:00
  Na wielu filmach widac sporo niewybuchów... Szczególnie od moździerzy...
  Pytanie do "czołgistów" - bom laik. Na pewno jakiś % takich przypadków jest "dopuszczalny" ale tam wydaje mi się duzo za duży jak na moje mniemanie?
  Czy to świadczy że Ukry uzywaja jakeijś tarej aminicji czy to sa stare zapalniki. Bo wiem że taki zapalnik uzbraja się odśrodkowo - czyli jak wystrzeliwany pocisk z moxdzierza osiagnie pewną rotację...
 • @re1 19:21:42
  Niby tak, ale rozmowa z nawalonym dyskutantem to możliwość ćwiczenia swojej cierpliwości i odporności na kretyńskie argumenty. Według mnie może się to czasem przydać. :D
 • @szczurobronny 19:30:05
  Przecież piszę w archiwum na strychu, Ilustrowany Kuryer Codzienny z 20 stycznia 1938 roku.
  Nie czytasz?
 • @saturn64 18:30:27
  Dokładnie około 10 tyś T-54,T-55,jako czołgi starszej generacji,nie wrażliwe na efekt PM.
 • @szczurobronny 19:17:09
  Pisałem parę razy że rozumiem i się nie obrazam a nawet czuję się dowartosciowany że cos co uważałem za istotne też przez kogoś zostało zauwazone...
 • @szczurobronny 19:03:51
  "popieram'

  Ja też!
 • @Gregoson 19:26:57
  Tak wiem - tez się w pierwszej chwili zastanawiałem czy dobrze rozumiem ten tekst ale po "trzecim czytaniu ze zrozumieniem" - doszło!
  :)
 • @Magia 18:03:06
  Witam Szanowną Panią!

  Igor Striełkow coraz częściej ostatnio zaczyna zabierać głos w niezależnych mediach.

  Oto dzisiejszy jego tekst:

  ,, новое от стрелка 22 09 2014

  Внимательно прочитал комменты. До этого "прошерстил" комментарии у Кассада и Эль-Мюрида. "Душераздирающее зрелище..." :wacko:
  Основной мотив: "А Стрелков-то, оказывается, тупой (варианты - нытик, болтун, лжец, "белоленточник", "запутинец", дурак, "неполитик", и т.п.). То я "действую строго по приказу", то, наоборот, "из спецслужб выгнали, жена сбежала и т.д".
  Такое впечатление, что Сурок дал-таки команду "гасить" по всем фронтам и для каждой "целевой аудитории" - свое "эксклюзивное" обвинение... Ну, еще есть вариант - я действительно стремительно отупел и стал писать и говорить на порядок слабее и бездарнее. :blink:
  Приехавшие друзья выставили мое фото с котенком, даже не потрудившись получить мое согласие на публикацию "домашних" снимков - и в этом тоже уже усмотрели "некрасивый и убогий пиар"...
  Что ж, отвечу всем сразу: я пишу то, что думаю и что считаю нужным. Если не могу написать по причинам секретности или иным соображениям - то не пишу вообще. Написав же - заранее готов к тому, что мои слова будут растиражированы и прокомментированы. И ни к какой "целевой аудитории" применяться (с целью "понравиться") не буду.
  И шайку проворовавшихся моральных уродов и предателей, ярким представителем которой является Сурков, в покое все равно не оставлю. Потому что простить им "кульбиты", проделанные в Новороссии (не со мной, а с моими товарищами и населением) недопустимо - они должны если не понести ответственность за свои действия, то хотя бы понять, что "слить втихую" русских юго-востока Украины им более не удастся.

  Ожидаю завтра ближе к вечеру подробный доклад. Согласно последним телефонным разговорам - "не все так трагично". ,,

  http://etoonda.livejournal.com/713677.html

  Jak widać z powyższego tekstu obwinia on za to co się ostatnio dzieje wokół Noworosji określone rosyjskie koła polityczne, które wprost oskarża o zdradę.
  Jednocześnie koła te nie są na tyle ważkie w rosyjskiej polityce, że są wstanie samodzielnie o niej decydować, a tylko co najwyżej mogą na nią wpływać lub podpowiadać pewne rozwiązania. Tak więc, ci którzy są tam władni i podejmują ostateczne decyzje strategiczne, jak widać z ostatnich posunięć, jednak przyjmują rozwiązania podpowiadane przez tzw. V Kolumnę.
  Pytaniem więc jest:

  W jakim celu to robią i co tak naprawdę za tym się kryje?

  Sądzę, że poza spekulacjami nikt rozsądny nie zna prawdziwej odpowiedzi na to pytanie (ba, na to pytanie nie zna również odpowiedzi sam Striełkow, mimo że cały czas sam się zastanawia nad tym problemem), a więc o prawdzie dowiemy się zapewne niebawem albo w jakimś nieodległym czasie.

  Pozdrawiam.
 • @Pokój Na Ziemi 19:31:15
  Oni działają na zlecenie określonych sił, które obecnie tworzą kolejny konflikt zastępczy po to aby odwrócić uwagę od rzeczywistego obrazu rzeczy i jednocześnie pod pozorem zagrożenia zewnętrznego przygotować siły i środki do ewentualnego i spodziewanego realnego zagrożenia wewnętrznego.

  Pozdrawiam.
 • @saturn64 19:26:40
  Rzeczywiście, w wielu małych miejscowościach nie ma jeszcze wodociągów i kanalizacji. Ale z tą ciemnością to chyba przesadzasz. A estetyka? Kiedyś aż zatrzymaliśmy się, żeby sfotografować dom. Chciałam wkleić zdjęcie, ale nie umiem. Wnętrza też mają ładnie urządzone.
 • @brusek 19:29:18
  Być może amunicja jest "przeterminowana",tak bym to ujął.Podejrzewam,że wszelkie zapasy amunicji pochodzą jeszcze z czasów ZSRR,być może jeszcze niewłaściwe przechowywanie,zresztą niewybuchy zdarzają się w każdej wojnie,są bardzo "medialne".
 • @szczurobronny 19:36:33
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą "fronda"
  [url=http://naforum.zapodaj.net/09ea5a9e23dc.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/09ea5a9e23dc.jpg[/img][/url]

  Budownictwo mieszkaniowe i bezrobocie, ten sam numer IKC-1938.
  To my nic do przodka, dalej drepczemy w tym samym miejscu?
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 18:39:00
  Szczurze,a czy wiesz jaki czołg jest na przewodnim zdjeciu z tego filmu?
 • @Pokój Na Ziemi 18:20:24
  Teraz to zauważyłem:
  ,,Poczytaj "Niemców" Kruczkowskiego"....
  Czy to znaczy, że mam wyrabiać sobie pogląd o niemcach na podstawie sztuki teatralnej? To jakiś dokument jest?? :D
 • @brusek 19:29:18
  Przyczyny tego stanu rzeczy:

  1. sabotaż,

  2. nieumiejętna obsługa,

  3. sprzęt przeterminowany z demobilu,

  4. pośpieszna i pełna niedoróbek produkcja.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:46:53
  Patrz moje wycinki z prasy codziennej - 1938.
  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 19:42:53
  Jak wspominałem wczoraj, próbowałem się skontaktowac z Panem Dawidem który przebywa w Noworosji...
  Wymienilismy pierwsze uprzejmości - macie pozdrowienia i podziękowania za dobra robotę!

  Jak już wspominał - wszyscy go jako Polaka bardzo serdecznie witaja i użalaja się że jesteśmy takim wspaniałym narodem a mamy takiego fatalnego prezydenta!

  Jak cos się dowiem istotnego do pozwolę sobie zapodac tutaj...

  Pytałem o te plotki o "polskich najemnikach". Ona ma takie samo zdanie jak większośc z nas. Ale na razie wyglada na to że jest to zupełny mit. "Podobno" była jakas "polska snajperka" ale na poczatku walk i ja dawno zlikwidowano. Ale to tez plotka...
 • @Pokój Na Ziemi 19:43:45
  I tutaj mądrze gadasz. Z wielką przyjemnością zgodzą się z tobą, jeżeli chodzi o ten wpis. Fajnie jest znaleźć wspólną myśl i poglądy.
 • @Gregoson 19:26:57
  Przecież to nie o brusku pisałem. Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem o Rubinie, że łgarz ponieważ ponoć od 4 lat???? uwalnia. Pozdrawiam.
 • @Gregoson 19:32:33
  A nie wzięliście Panowie pod uwagę,że wieczorem,a szczególnie w weekend nie da się tu nić przeczytać bez wypicia kilku głębszych?Pzdr:)))
 • @messere 17:52:25
  zawsze jest nadzieja w epokowych odkryciach,
 • @Kula Lis 62 19:56:13
  Tak - ale ułozyła się niesamowita zbitka słów...
  Zerknij po prostu...
  bez obrazy...
  :)
 • @Pokój Na Ziemi 19:54:11
  No widzisz? Jak się dłużej pogada bez spiny to zawsze można dojść do wspólnych wniosków. ;) Bardzo mnie to cieszy. Naprawdę.
  Nie wiem ile tu jest winy Lecha ale pamiętam, że to jakiś rabin zablokował możliwość prowadzenia prac archeologicznych w Jedwabnym bo pierwsze próby wykazały coś innego niż podawał Gross w swojej książce. Bodajże chodziło o znaczną ilość łusek od niemieckich karabinów, których nie mogli posiadać Polacy pod niemiecką okupacją. Tutaj mogę się mylić bo akurat tego artykułu nie zapisałem i z pamięci jadę.
 • @AdNovum 19:52:16
  Z punktem nr.4 absolutnie się nie mogę zgodzić.
  Jak pisałem wcześniej amunicja jest w większości jeszcze z czasów ZSRR,przynajmniej takie dane podaje internet.Co do jakości produkcji amunicji w ZSRR,to była ona naprawdę na najwyższym poziomie.Pzdr
 • @Kula Lis 62 19:56:13
  Wiem. Oczywiście, że wiem. :D

  Tylko zobacz jak to wygląda na stronie. :D
  Tak jakbyś @bruskowi przypiął łatkę rezuna.

  Czytam ze zrozumieniem. Ubawiło mnie to po prostu. Nie irytuj się. ;))
 • @adalbert05 19:56:27
  Jak tak mówisz to lecę do Mocnego Nocnego po browarka. ;))
  Zaraz wracam ;))
 • @adalbert05 20:03:14
  Ale źle była na Ukrainie przechowywana!!!!

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 20:05:24
  Tak,dokładnie.
  A może została tylko amunicja wybrakowana,tą lepszą dawno już sprzedali?:)))
 • @Pokój Na Ziemi 18:20:24
  zdaje się, że używasz nieodpowiednio terminu "odpowiedzialność zbiorowa",

  to, że winię większość Polaków za działalność Tuska, to nie jest odpowiedzialność zbiorowa, tylko słuszne potępienie zbiorowości za działania jej reprezentanta, któremu udzieliła pełnomocnictw.
 • @Pokój Na Ziemi 18:24:56
  Nie rozumiem, no chyba że Putin chce wychować więcej banderowców.
 • @re1 19:04:55 to są ważne dokumenty, dawaj dalej - że tak powiem :)
  ja posługuję się niekompletnym rocznikiem "Płomyka" z 1936r, bo nic innego się u nas nie uchowało. "Kuryer Codzienny" to jednak poważniejsze źródło. Dobrze, że to masz.
 • @Magia 18:43:16
  a jakieś uzasadnienie? moim zdaniem jest przeciwnie, jest i oddech, i jest propaganda. Rozmowy mińskie są dla świata, dla ukraińców to granat bez zawleczki.
 • @Pokój Na Ziemi 18:43:59
  jak widzę, obrażasz ludzi, i sam również nic nie uzasadniasz.

  Szkoda, że nie możesz zaręczyć głową za swoje opinie.
 • @nana 20:14:45
  A propo przyjaciól z Litwy wszystko na czasie
  [url=http://naforum.zapodaj.net/31bb96e40ef5.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/31bb96e40ef5.jpg[/img][/url]
  Pozdrawiam
 • @re1 19:04:55
  nie potrafię tego przeczytać
 • @adalbert05 20:03:14
  Zgadza się, załoga czołgu ginie w ciągu 7 min, czołg nadal sprawny. W czołgach przeciw działaniu promieniowaniu neutronowego stosowało się płaszcz wodny, woda nie przepuszcza promieniowania. Podpisano porozumienie o nie rozprzestrzenianiu tej broni tylko ze względu, że mogła być użyta przez dowódców działonów jako broń taktyczna, zasięg i pole rażenia promieniowania zależy od wysokości wybuchu takiego ładunku, który niszczy tylko i wyłącznie siłę żywą..To promieniowanie szybko zanika, teren pozostaje nie skażony, można po ostrzale po 20 min wchodzić na niego.
 • @brusek 19:58:06
  Może niefortunnie zacząłem od tytułu za twoim nickiem. PRZEPRASZAM.
 • Skąd my to znamy? Ukraińcy, Niemcy i SSZA.
  Kłóćcie się dalej z prawdziwymi słowianami
  [url=http://naforum.zapodaj.net/5891f7ef8ec2.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5891f7ef8ec2.jpg[/img][/url]
 • @adalbert05 19:56:27
  OK, czuję się wywołany do tablicy!

  To taki mały skrócik informacji według mojego uznania!
  :)

  W rejonie Jenakijewa trwają cięzkie waki pomiędzy armia ukraińską a nacgwardią!
  http://rusvesna.su/news/1411410051

  Wciąż pojawiają się informacje o bestialstwach faszystów w okupowanych miejscowościch. teraz jak z niektórych zostali wyparci to zaczynaja mówić świadkowie. Np o zamordowaniu całej, 5-cio osobowej rodziny. Przeżyła tylko mała dziewczynka która cały tydzień przesiedziała przy pomordowanej w okrutny sposób rodzinie.
  http://donbass.center/news/1243-zverinye-nravy-nacgvardiya-rasterzala-semyu-iz-pyati-chelovek.html

  Z cyklu "zwyczajny faszyzm"
  http://politikus.ru/articles/30648-obyknovennyy-fashizm.html

  Jedni Ukraińcy skaczą i bawią się wyszywankami a inni dobrzy ludzie maja ciężkie i niewdzięczne zadanie - szukac poległych i zabitych... Zdjęcia + tekst
  http://politikus.ru/events/30642-poka-maydauny-skachut-i-meryayutsya-vyshivankami-poiskoviki-ischut-pogibshih-ukrainskih-soldat.html

  Jeżeli Pan Poroszenko ksywa "Rzeźnik Ukrainy" daje wywiad w ichniej TV i powiada że na Donbasie mozna wygrac tylko pokojem / w pokojowy sposób/ to znaczy że coś się szykuje i to niebawem! Jakaś prowokacyjka? Żeby pokazać jaki on był "pokojowy" a "terroryści" jak zwykle sa terrorystami?
  http://donbass.center/articles/1241-poroshenko-na-donbasse-vyigraet-ukraina-mirom.html

  Zdaje się że narasta mały bunt komendantów "opołczenia" związany z "umową mińską" i punktem odnoście wycofania artylerii w kontekście "kotłów"... Może ktos to potłumaczy i streści?
  http://donbass.center/articles/1240-gnev-komandirov-dnr-likvidaciyu-kotlov-ne-ostanovit.html

  Amerykańskie media coraz bardziej nieprzychylne dawaniu ukrom broni
  http://politikus.ru/events/30640-8203amerikanskie-smi-vooruzhat-ukrainu-bezumie.html
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-09/1411394624_monkey_granata.jpg

  Ale wojsko jak to wojsko chce broni!!!! Tekst chyba warty doczytania...
  http://politikus.ru/articles/30637-geletey-dyadenki-iz-nato-podayte-na-voynu-a-to-my-za-sebya-ne-otvechaem.html

  Wojsko znajdujące się w kotłach i "półkotłach" chce oddać się do niewoli
  http://politikus.ru/events/30657-voennye-vsu-ostavshiesya-v-kotlah-i-polukotlah-hotyat-sdatsya-v-plen.html

  Turczynow wraz z Awakowem przyjechali do Mariupola. Organizuja ofensywę czy sprawdzaja linie obrony?
  http://rusvesna.su/news/1411406119

  Jeżeli chodzi o delegacje i wyjazdy to właśnie przybyli nowi ochotnicy do serbsko-francuskiej brygady!
  http://rusvesna.su/news/1411405670

  Najnowsze, dzisiejsze fotki budynku portu lotniczego w DOniecku
  http://donbass.center/news/1238-novye-foto-doneckogo-aeroporta-22092014.html

  Dla Warszawiaków - wazna informacja! Fotografie Andrieja Stienina sa wystawiane w Warszawie! Ale nie podaja gdzie jest ta wystawa!
  http://politikus.ru/events/30655-vystavka-fotokora-stenina-otkrylas-v-varshave-v-ramkah-soveschaniya-obse.html

  Pan Łysenko powiedział w Kijowie że na razie Ukry nie będą sie wycofywać zgodnie z "mińskim porozumieniem" bo przerwanie ognia jest fikcją / nie ma przerwania ognia/
  http://donbass.center/news/1236-kiev-zayavlyaet-chto-ne-sobiraetsya-ispolnyat-usloviya-minskogo-memoranduma.html


  Dziś w Moskwie zaprezentowano Centrum Planowania Strategicznego przy Parlamencie Noworosji
  http://donbass.center/news/1234-v-moskve-predstavili-centr-strategicheskogo-planirovaniya-novorossii.html

  Film (13 minut) "Saur-Mogiła wczoraj i dziś"
  http://www.youtube.com/watch?v=5QY3gPa7lgs

  To co jeszcze jest w stanie wzlecieć do góry na terenie Ukrainy - jest przebazowywane na lotnisko pod Połtawą!
  http://donbass.center/news/1232-ukraina-gotovitsya-vzyat-revansh-pod-poltavoy.html

  Płotnicki: Kijów nadając specjalny status Donbasowi w praktyce uznał naszą niezalezność
  http://donbass.center/news/1230-plotnickiy-fakticheski-kiev-priznal-nashu-nezavisimost.html

  Niuansy ukraińskiej zimy = zimno plus sto tysiecy uzbrojonych ludzi!
  http://politikus.ru/articles/30652-holod-sto-tysyach-vooruzhennyh-lyudey-nyuansy-ukrainskoy-zimy.html

  Ciekawe że niejaki "Krakauer" chyba w czerwcu pisał że "Ukraina" to odwrócenie uwagi świata przez Rosję od Arktyki...
  Tu mamy tytuł "Rosja postawi świat przed faktem dokonanym"
  http://politikus.ru/articles/30653-rossiya-stavit-mir-pered-faktami.html

  Na koniec - bo musze zrobic przerwę - prokijowskie media chcą zwalic winę za zabicie rowerzystów na "opołczeńców"...
  http://rusvesna.su/news/1411400168
 • @interesariusz z PL 20:23:34
  Ile razy będę powtarzał :) rozwinięcie czerwonego skrótu http://.........

  h...... tu trzeba puknąć://naforum.za.............

  I zobaczymy tekst w pełnej krasie.
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 20:24:40
  Akurat mi chodziło o coś innego,ale z tej samej bajki.Efekt elektromagnetyczny niszczy układy elektroniczne,więc użycie sprzętu bojowego bogato "wyposażonego" w elektronikę w razie wybuchu jądrowego staje się wielce problematyczne z uwagi na możliwe uszkodzenia.
  Rosjanie od dawna gromadzą sprzęt wojskowy starszej generacji,nie tylko czołgi,bez tzw.elektroniki,absolutnie nie wrażliwy na impuls elektromagnetyczny,więc teoretycznie gotowy do użycia po ewentualnym ataku nuklearnym.Pzdr.
 • @re1 20:28:08 na "naforum" super wyraźne, można czytać
  dzięki! :)
 • @brusek 20:34:10
  Teraz mnie przez chwilę "nie ma" - może ktoś sprawdzi to co linkowałem na początku w innych źródłach - te ciężkie walki między ukrami na "nacystami"?
  ?????
 • Bez komentarza.:)
  [url=http://naforum.zapodaj.net/5f021539fa87.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/5f021539fa87.jpg[/img][/url]
 • @re1 20:34:11
  ;-( ... :-)
 • @brusek 20:43:46
  Może nie do końca w temacie,ale na militarymaps zniknęła żółta linia opisująca linię frontu.Poza tym mapa pokazuje walki w kotle pod Diebelcewem.Czy na rosyjskojęzycznych stronach są informacje o tych walkach?Pzdr
 • @interesariusz z PL 20:49:43
  niks fersztejn
 • @Pokój Na Ziemi 20:44:42
  100/100.
  Pozdrawiam:))))
 • @re1 20:45:39 no coś takiego! toż to jest tak jak teraz
  i z tymi maklerami i całą resztą. Tylko ludzie miejscowi są już poważnie opracowani i posłuszni.
  Po żydowsku u nas nie mówią, a z ubojem rytualnym sobie poradziliśmy. Oby tak dalej.
 • @Magia 20:34:26
  Droga Pani,

  nie mam żadnego zadania, a tym bardziej obowiązku percepcji bez przypomnienia,
  to ostatnie jest przejawem samodoskonalenia w duchu wschodnim i w świecie białego człowieka nie obowiązuje.

  Jeśli nie zamierza Pani nikogo uczyć, to po co Pani cokolwiek publikuje ?

  A jeśli Pani słowa są kierowane do konkretnej osoby, taka prywatna dyskusja, to dlaczego publicznie, w formie uwag pod notką, a nie zamkniętą pocztą? w tym wypadku każdy może wpaść w słowo.

  Wobec Pani milczenia pozostanę przy swoim zdaniu, że "
  rozmowy Mińskie NIE wygaszają radykalizowania się nastrojów".
 • @Pokój Na Ziemi 20:58:20
  Ale PO nie ma nic do tego,czyli do oskarżania Putina o zdradę Noworosji.Pzdr:)))
 • @adalbert05 20:50:00
  też mi uciekła Military Map,posiłkuje się tą od Cassada:
  http://cassad.net/?do=warmarker
 • @Pokój Na Ziemi 20:44:42
  O tym wszystkim Putin wiedział wcześniej, a publicznie obiecał wsparcie swojej armii dla cywilów na Ukrainie.

  MÓGŁ NIE OBIECYWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  skoro nie zamierzał armii wysyłać.
  Stany nic sobie nie robią z tego, że cały świat ma ich za agresora.

  ----------------------------------------
  A co do Ciebie. Żyjesz w demokracji. Co prawda TYM RAZEM na niego nie głosowałeś, ale i tak wolą większości powierzyłeś mu swój majątek i swoje życie. (jeśli nie głosowałeś w ogóle, to w ciemno jednak głosowałeś na niego). Demokracja jest okrutna - zmusza ludzi do głosowania na swoich ciemiężycieli (oprawców). Niestety, nie chcą wybierać dobrze.
 • @Pokój Na Ziemi 20:49:15
  Jak myślisz? Znajdzie sie odważny, który zadecyduje o przeprowadzeniu poważnych prac archeologicznych w Jedwabnym?

  Dzięki za te odnośniki. Nie zapamiętałem, że to Lech Kaczyński osobiście położył szlaban na wykopaliska w miejscu kaźni w Jedwabnym. Dla mnie to niepojęte, że blokuje się możliwość w miarę obiektywnego wyjaśnienia tamtej tragedii.
 • @Pokój Na Ziemi 21:07:41
  [url=http://naforum.zapodaj.net/c46b68fad160.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/c46b68fad160.jpg[/img][/url]


  I znów te SSZA, co jest nie rozumiem.
  Pozdrawiam
 • dla znających niemiecki, w tej chwili na 3sat jest o GLADIO
  można się dowiedzieć też z drugiej strony
 • @messere 17:52:25
  Proszę poczytać sobie w tym wątku tematy dotyczące rosyjskiej torpedy o szybkości 3 machów /7-machowa w badaniach/, o niszczycielu amerykańskim, który,, biegusiem" schował się do bazy tureckiej po tym jak zacofany rosyjski myśliwiec zamienił go we wrota od stodoły na 30 min. na środku Morza Czarnego a 17 oficerów po zejściu na ląd złożyło raporty o zwolnienie....
  Jest oczywiście wiele innych nowinek, o których tutejsi dyskutanci wiedzą i zapewne wiele o których ,,nas zapach nie dochodzi" !
  Takie bajeczki o zacofanej militarnie Rosji to proszę opowiadać gimbusom na boisku lub kombatantom pod piecem !
 • @Pokój Na Ziemi 19:31:15
  "Podpalą dom, w którym mieszkasz, Przenajświętszą Rzeczpospolitą nr 3"

  Jak sobie policzyłem to jest chyba już siódma Rzeczpospolita:
  1. Rzeczpospolita szlachecka
  2. Rzeczpospolita przedwojenna
  3. Rzeczpospolita powojenna (Bierut)
  4. PRL
  5. Rzeczpospolita pookrągłostołowa
  6. Tzw IV Rzeczpospolita za światłych rządów Prezesa
  7. Ta Rzeczpospolita, która nastała po tym i jest nadal
  Pozdrawiam :))
 • @szczurobronny 21:09:44
  no cóż, Litwini chyba stali się antypolscy od czasu, gdy ich człowiek przestał być królem Polski.
 • @szczurobronny 19:36:33
  [url=http://naforum.zapodaj.net/dfda70757990.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/dfda70757990.jpg[/img][/url]

  Pędzą do banku.....
 • @RONIN 21:16:56
  Daj spokój. Naczytał się komiksów i naoglądał hollybredzkich filmów to i głupoty wypisuje.
 • @mrdinozaur 21:17:09
  Rzeczypospolitych mogło być i pińcet ale Polska jest tylko jedna.
 • @re1 21:15:45
  te laski Majdaniarskie do zadań specjalnych to chyba też USA opłaciło żeby odwiedzały każdą banderowską imprezę, urodę mają Ashtonowską
  https://www.facebook.com/TruthfromUkraine/photos/pcb.1551148131775200/1551147861775227/?type=1&theater
 • @mrdinozaur 21:17:09
  Ta sama jak ten nasz ZUS teraźniejszy - źle przechowujący nasze akta
  [url=http://naforum.zapodaj.net/d1a0eadc7879.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d1a0eadc7879.jpg[/img][/url]

  wtedy w 1938 Ubezpieczalnia Społeczna
 • @interesariusz z PL 21:11:45
  Naprawdę,nie chce mi się z Tobą gadać,ciągle powtarzasz jak mantrę swoje teorie o zdradzie Noworosji przez Putina(Rosję).
  Proszę bardzo,film zamieszczony przez Szczura obronnego o 18.39.
  W 1.39 minucie filmu dwa spalone czołgi,T-72BM,prawdopodobnie utracone przez Powstańców podczas walk.Model czołgu będący na wyposażeniu armii rosyjskiej,nigdy ukraińskiej.Skąd one tam się wzięły,pewnie spadły z księżyca?Gdyby nie pomoc Rosji,Ukraińcy już w sierpniu utopili by powstanie we krwi Rosjan.Ta broń nie wzięła się ot tak sobie w Donbasie,ktoś ją tam wysłał,armia rosyjska?Ktoś musiał wydać na to zgodę,ale kto,pewnie głównodowodzący,może Obama?
  Więc skończ pisać te bzdury o zdradzie,przy każdym Twoim wpisie Waćpan na ten temat będę zdecydowanie reagował na te kłamstwa.
 • @szuwarek14 21:25:04
  Szukam teraz, właśnie takiej jednej co robiła nas w bambuko.
 • @RONIN 21:16:56
  Dodaj jeszcze systemy radarowe wykrywające teoretycznie "niewykrywalne" samoloty pracujące na długich falach,niby zacofane,ale jakże skuteczne.Pzdr
 • @adalbert05 21:27:04
  niech powie że go gryzie zakaz propagandy gejowskiej wydany przez Putina, odniesiemy się ze zrozumieniem, w polityce międzynarodowej Putin postępuje po mistrzowsku
 • @Magia 19:33:56
  "Argumentacja próbująca podważyć wyniki Zimbardo jest bardzo mizerna.
  Jeśli zechcesz, podeślę Ci link do odpowiedniego artykułu na pocztę wew., żeby nie zaśmiecać tutejszego podwórka wątkami pobocznymi."

  Podaj, proszę, jeśli możesz, link także tutaj ...


  To - wbrew pozorom -wcale nie jest wątek poboczny...


  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 21:28:31
  [url=http://naforum.zapodaj.net/209a41efe454.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/209a41efe454.jpg[/img][/url]

  Co im tak zimno, że chuhają w ręce. Czy wstydzą się, że oni za Mirom?
 • @szczurobronny 21:31:43
  Ten model nigdy nie był,pomnisz opowieść pułkownika ukrów o zdobyciu takiego czołgu i film o zdobyciu przez Powstańców ukraińskiego T72?
  Trochę wtedy o tym pisaliśmy.Ten z filmu o trofiejnym czołgu to T72B3,z charakterystyczną kamerą firmy Thales,tylko i wyłącznie na wyposażeniu armi rosyjskiej od grudnia 2013 roku.Oczywiście Ukraina do dnia dzisiejszego posiada pewnie jakieś po radzieckie resztki T-72,ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.Wszystkie czołgi T72,które były tu pokazane na zdjęciach,czy filmach są wyłącznie pochodzenia rosyjskiego,te z dzisiaj,ten zdobyczny,te czołgi z kolumny oddziałów czeczeńskich z sierpnia,czy z filmu telewizji RT,pokazującej wjazd konwoju humanitarnego do Ługańska w 41 sekundzie filmu.Pzdr
 • @re1 21:26:02
  taki dodatek o II RP "W pierwszych latach (do 1921r) towary podlegały sprzedaży reglamentowanej (system kartkowy) poprzez upoważnione sklepy prywatne, spółdzielnie, a także specjalne instytucje samorządowe. Państwo kontrolowało handel produktami rolnymi, obowiązywał kontyngent (obowiązkowe dostawy po ustalonych przez urzędy cenach). Kontroli podlegał także obrót surowcami, półfabrykatami i towarami przemysłowymi. Wyłączne prawo importu oraz sprzedaży towarów pierwszej potrzeby miał Państwowy Urząd Zakupu Artykułów Pierwszej Potrzeby. Gospdarką węglem kierował Państwowy Urząd Węglowy, naftą zajmował się Państwowy Urząd Naftowy.[...] Tylko w okresie 1921-23 żywność zdrożała ponad 640-krotnie (nominalnie)Zarys.81 Z powodu inflacji państwo musiało przejąć rolę banków prywatnych. Aby przyspieszyć odbudowę gospodarki, państwo uruchamiało niekiedy opuszczone prywatne zakłady przemysłowe. Przedsiębiorstwa wyposażano w nowe ciągi technologiczne, odbudowywano hale, a także wykładano kapitał publiczny na wznowienie produkcji. Gdy firma zaczęła funkcjonować to zjawiali się właściciele, którzy wcześniej porzucili zakład, bądź nie inwestowali z powodu braku środków. Teoretycznie właściciel był zobowiązany zrekompensować wydatki. Najczęściej jednak fabryki oddawano za "psie grosze". Za przykład może posłużyć afera żyrardowska, która jest tylko przysłowiowym "wierzchołkiem góry", bowiem taki preceder uprawiano praktycznie przez cały okres międzywojenny. Zakłady włókiennicze w Żyrardowie zostały odbudowane przez państwo. Z budżetu wyłożono na ten cel ponad 47 milionów marek polskich, co w kwietniu 1923r stanowiło równowartość ok. 2,6 miliona franków szwajcarskich. Kiedy w drugiej połowie tego roku zakłady zostały przejęte przez prywatnych właścicieli - kapitalistów francuskich, mieli oni zapłacić tytułem zwrotu nakładów państwa 448 tys. franków, gdyż tyle wyniosło wówczas przeliczenie marek na franki. Z kolei na zapłacenie tej sumy otrzymali kredyt państwowy w markach i ostatecznie w styczniu 1924r. wpłacili jako jego zwrot 18,8 tys. franków. /L.Krzywicki: Wstęp do książki T. Szturm de Sztrema, Żywiołowość w opodatkowaniu..., s.16-17/Zarys.84 Tak oto dzięki machinacjom z udziałem władz oddano przedsiębiorstwo za 1/138 włożonego kapitału. Była to specyficzna forma subwencjonowania przemysłu prywatnego kosztem budżetu państwa. .." jednym słowem patent na PRYWATYZACJĘ działacze Solidarności o rodowodzie londyńskim wyssali z mlekiem matki
  http://ciborowski.host247.pl/prl.htm
 • @szczurobronny 21:28:31
  Te głąby z gazety.pl potrafią nazywać faszystami ludzi maszerujących 11 listopada po biało czerwonymi flagami, a nie widzą jawnie prezentowanych faszystowskich symboli na wiecach banderowców. Dłonie mi się same w pięści zaciskają.
  Drastycznym przykładem zakłamania polskojęzycznych medió głównego nurtu były wydarzenia z 11 listopada 2011 roku. Leżałem wtedy nieźle przeziębiony i oglądałem serwisy informacyjne. Przeskakiwałem po kanałach i na dodatek śledziełm w internecie co się dzieje. Włosy mi się na głowie jeżyły kiedy widziałem w jaki sposób i to na żywo manipuluje się opinią publiczną. Utkwiło mi w pamięci, że banda z TVN 24 usadowiła się na wieżowcu i ustawiła kamery wprost na blokadę zorganizowaną przez tęczową bandę pederastó pod przywództwem Palikota i Kalisza. A tu organizatorzy Marszu Niepodległości ominęli blokadę i homosie nie mogły pochwalić się kombatanctwem.
  Wszystkie telewizje w kółko pokazywały 20-to minutową zadymę z policją. Non stop te same ujęcia, ci sami ludzie, to samo miejsce. I tak przez cały dzień. Wiedziałem wcześniej, że te bydlaki kłamią ale w ten dzień pokazali, że robią to na bezczelnego i są bezkarni. Doszedłem wtedy do wniosku, że jakakolwiek wiara w obiektywizm polskojęzycznych mediów to totalny debilizm.
 • @adalbert05 21:27:04
  Naprawdę czołgisto, już raz ze mna sie spierałeś, że gąsienic się nie maluje.
  Masz potwierdzenie, kto stoi przed tym czołgiem.
  http://www.armyrecognition.com/july_2014_global_defense_security_news_uk/ukroboronprom_to_supply_modernized_t-64_and_t-72_main_battle_tanks_to_ukraine_national_guard_3107143.html
  [url=http://naforum.zapodaj.net/efdb485efc13.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/efdb485efc13.jpg[/img][/url]

  A kto sieje propagandę wojenną
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2656344/Russia-sent-three-tanks-armoured-military-vehicles-help-pro-Russian-rebels-claims-Ukraines-interior-minister.html
  [url=http://naforum.zapodaj.net/3478a0eb4c9c.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3478a0eb4c9c.jpg[/img][/url]

  Załączone zdjęcia są z tych artykułów.
 • @re1 21:51:45
  ale perełka z "polskich mediów", przedruk info z Głosu Rosji " Testy nowego kutra desantowego. Nowy rosyjski kuter desantowy „Denis Dawydow”...itd a pod spodem od redakcji:
  "Informacje pochodzą z propagandowego : Głos Rosji
  Wiadomości te proszę odbierać z rezerwą i krytyką gdyż znajdują się w nich przekłamania."
  http://eboleslawiec.pl/wiadomosci,testy-nowego-kutra-desantowego-80495,22,09,2014.html
 • Fedorov o V Kolumnie
  There will be Maidan in St Petersburg-Evgeny Fedorov

  http://www.youtube.com/watch?v=2xtbJYeRLr8
 • @Pokój Na Ziemi 22:01:01
  a dziadków Kaczyńskiego zamordowali w getcie w Starachowicach Polacy czy Niemcy, jaka jest wersja PiSowska ?
 • @Pokój Na Ziemi 21:55:12
  ,,A dopiero się będzie działo jak wygrają wybory w przyszłym roku"
  Obyś nie był złym prorokiem.
  tfu, tfu, siedem razy przez lewe ramię! Apage satanas!

  Specjalnie nie wdawałem się w dyskusję na temat wyborów, która się tutaj toczyła kilka dni temu bo moje poglądy na temat kto powinien mieć prawo do decydowania o polskim parlamencie są tak drastyczne, że skopalibyście mnie jak @szczurobronny banderowskiego trolla. ;)
  To jest temat na rozmowę w realnym świecie, a nie na forum. Co najciekawsze to po pierwszym szoku większość osób, z którymi o tym rozmawiałem przyznała mi rację. Tylko najpierw musiałem robić uniki żeby po pysku nie dostać. :D :D
 • @Gregoson 21:24:07
  Tylko jaka Polska?
  Ta?
  http://www.youtube.com/watch?v=vjkjV9pn5Rw
  Czy ta?
  http://www.youtube.com/watch?v=AA0kjqAuUwg
  A może coś pośredniego?
 • Wariata z Cytata:)
  Lubię nowy rząd Ewy Kopacz. Jest chytry w konstrukcji i zabawny w składzie. Powstał nie dla Polski i Polaków, lecz dla rządzącej Platformy Obywatelskiej. Udowadnia, że to Polacy są dla tej partii, a nie partia dla Polaków.

  Rację miał Michał Gradzki, pisząc na początku sierpnia br., że jedynym celem rządu Donalda Tuska było „trwanie”. Kiedy Tuska zabrakło, zmienił się premier, lecz nie priorytety rządu – trwanie. Po co trwać? By „być”. A po co „być”? By „trwać”! Nowy rząd, rząd Ewy Kopacz, też będzie jedynie trwał – nikt przytomny nie ma co do tego złudzeń. Będzie próbował trwać aż do wyborów parlamentarnych, czyli przez rok. To, co w nowym polskim gabinecie może szokować, to stopień kpiny z elektoratu czyli – narodu.

  Budując nową radę ministrów, architekci politycznych zmian jasno określili cel – zachować jedność rządzącej Platformy Obywatelskiej. Cel – partia, nie Polska. Połączono więc interesy liderów kilku partyjnych frakcji, dając im „własne poletka”, czy też kawałki tortu jakim jest Polska. Pocieszą się więc gabinetami, nowymi kartami kredytowymi, limuzynami, sekretarkami. Poupychają w resortach nieupchanych jeszcze kuzynów królika, pobawią w resortowych bogów.

  Dlaczego twierdzę, że nowy rząd jest „chytry”? To po kolei. Na stanowisku ministra zdrowia pozostał nieudacznik – Bartosz Arłukowicz. Wielokrotnie krytykował on swojego poprzednika na tym stanowisku. Była nim – obecna pani premier, Ewa Kopacz. Sygnał dla społeczeństwa : wszystko OK, a pani premier nie jest małostkowa. Sygnał dla polityków : PO jest lojalna i dba nawet o zdrajców, jeśli zdradzili dla niej (Arłukowicz porzucił dla stanowiska partię dzięki której wszedł do Sejmu – SLD).

  Tekę wicepremiera otrzymał minister obrony – Tomasz Siemoniak, członek zarządu PO. Sygnał dla społeczeństwa : wojna z Rosją ciągle wisi w powietrzu. Oczywiście taka retoryka może się przydać za rok.

  Ministrem Administracji i Cyfryzacji został Andrzej Halicki. Ani z niego teoretyk samorządu, ani wzięty menadżer, ani znany informatyk. Nada się więc idealnie. Skoro wiemy kim nie jest, powiedzmy kim jest – mazowieckim baronem Platformy. Sygnał dla społeczeństwa : o co chodzi – przystojny, grzeczny, lubicie go?

  Ministrem infrastruktury uczyniono panią Marię Wasiak – koleżankę z dzieciństwa pani premier. Od lat reformuje PKP, po których reform nie widać. Teraz weźmie się za resztę…. Sygnał dla społeczeństwa : pani premier miała w dzieciństwie koleżanki.

  Ministrem Spraw Wewnętrznych została pani Teresa Piotrowska, działaczka samorządowa Platformy z województwa kujawsko–pomorskiego i posłanka na Sejm czwartą kadencję z rzędu. Będzie m.in. nadzorować część służb mundurowych – straż pożarną, CBŚ, policję, BOR. Ważny resort w stanie zagrożenia wojną… Jako, że z wykształcenia jest teologiem, sygnał dla społeczeństwa płynie zabawny: oj tam, oj tam; z tą wojną to przecież ściema Donka.

  Najsmaczniejsze na koniec. Ministrem Spraw Zagranicznych został założyciel PO – Grzegorz Schetyna, dotychczasowy przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych. To nic, że nigdy nie wypowiedział się przed izbą w sprawach polityki zagranicznej. To nic, że nie zna języków. To nic, że jeszcze 6 tygodni temu pani premier wskazywała go jako najbardziej leniwego szefa komisji sejmowej. To nic, że Polska szykuje się do wojny z Rosją. Sygnał dla społeczeństwa: oj tam, oj tam. Donald też nie zna języków, a został przewodniczącym Rady Europejskiej. Zresztą, wszyscy lubią Grzesia.

  Ministerstwem Sprawiedliwości będzie rządził ślepy jak Temida, czyli apolityczny wiceprzewodniczący Platformy i wicemarszałek Sejmu – Cezary Grabarczyk. Jeszcze nie tak dawno kompromitował się jako minister infrastruktury, no ale jako wicelider PO jest geniuszem to weźmie się teraz za wymierzanie sprawiedliwości. Sygnał dla społeczeństwa: jesteśmy najlepsi!

  Po cichu wycofano z rządu osoby popularne z afery kelnerów: Bartłomieja Sienkiewicza (z MSW) i Radosława Sikorskiego (z MSZ). Tego ostatniego wprawdzie awansowano na nowego marszałka Sejmu, ale faktycznie to skierowanie go na kompletnie boczny tor.

  To chyba najtrafniejsza decyzja. Człowieka, który sam przyznaje, że kierując resortem spraw zagranicznych nie kierował się polską racją stanu lecz interesami USA, odsuwa się w końcu od polityki zagranicznej. Nie wypomina się mu też, że wojna toczona na Ukraine to efekt jego polityki zagranicznej, w ramach realizacji programu „Partnerstwa Wschodniego”. Po kompromitacji w aferze kelnerów, Sikorski miał naturalny problem z funkcjonowaniem na europejskich salonach – wstyd…

  Rolę Polski jako mediatora w sporze ukraińskim przejęła Białoruś, z którą Sikorski od lat walczy, utrzymując z pieniędzy polskich podatników telewizję „Bielsat”. Już kosztowała nas ona ponad 100 mln zł. Jako marszałek Sejmu Sikorski się spali przekreślając swoje szanse w wyborach prezydenckich. Rozjątrzy też partie parlamentarne, co umożliwi PO start ze starymi hasłami: spokoju, zgody i pojednania narodowego. Sygnał dla społeczeństwa : no i co z tego, że doprowadził do wojny w Europie? Każdy ma prawo do błędów. Jest wiceprzewodniczącym PO, to mu wolno… Zresztą, lubicie Radka, prawda?
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_09_22/Rzad-ocalenia-partyjnego-2584/
 • @szczurobronny 22:05:30
  bardzo mi się kojarzy obecny stan Ukrainy ze stanem przedwojennej Polski, Polacy też dostali kraj i też zrobili z niego chlew, dopiero właśnie wojna oczyściła atmosferę, pokolenie moich dziadków bardzo źle oceniało II RP i RP powojenną do 1952, PRL natomiast jako coś czego jeszcze nie było z dużym naciskiem na ogólną poprawę bytu,bez porównania z IIRP i co ciekawe nie współczuło ofiarom Katynia tak jak nie współczuje się kiedy elity które narobiły gnoju potem same się unicestwiały, ludzie którzy zasmakowali sanacji i stalinizmu nie mieli skłonności do romantycznych ocen tego co wyprawiała władza i elity kraju, zero współczucia
 • @szczurobronny 22:06:18
  Sam się dzisiaj zastanawiam. W gębę sobie pluję, że tak naiwny byłem, że ta banda pejsów może być obiektywna. Tym bardziej teraz dosrywam im jak tylko mi admin konta nie blokuje.
  Mój ulubiony gazeciany redaktorzyna to czosnek Blumsztajn, który wzywał niemieckich bandziorów z antify do rozwalenia Marszu Niepodległości, a potem w żywe oczy się tego wypierał. Ten stary satyr łaził też na Manifie z transparentem : ,,Pierdolę, nie rodzę" - przysięgam, że jak zobaczyłem to zdjęcie to padłem.
 • @szczurobronny 22:14:00
  Pietrzak wyleciał z kształcenia się na oficera politycznego i odreagowywał swoje frustracje szwędając się po opozycyjnych salonach, gdyby został w LWP byłby pewnie Berią Wojska Polskiego bo jak już taka łajza ma poklask to wykazuje entuzjazm godny enkawudzisty
 • @szczurobronny 22:14:00
  Zgoda, ale za to Gołas był super. Dlatego zadałem to pytanie, "O jake Polskie..."
 • @re1 21:51:45
  My w naszym gronie możemy i powinniśmy mówić prawdę o tym jak jest - na filmiku załączonym przez Szurobronny z godziny 18:39 widać dwa spalone T-72BM (ewentualnie T-90 - to dokladnie ten sam czołg, wersja na eksport, nazwa zmieniona w celach czysto marketingowych). Ten czołg wszedł do służby w armii Rosji w 1993 roku i armia FR była pierwszym użytkownikiem tego czołgu. Ukraina nigdy nie kupiła od Rosji tego typu czołgów, ani tym bardziej nie odziedziczyła ich po ZSRR bo przecież dopiero dwa lata po upadku ZSRR zaczęły one zasilać armie Rosji. Druga sprawa po upadku ZSRR Ukraina nie kupowała już żadnego uzbrojenia od Rosji, bo po pierwsze - odziedziczyła po ZSRR potężną ilość sprzętu, więc dodatkowy był zbyteczny a po drugie Ukraina nie miała na to pieniędzy. Ukraina odziedziczyła po ZSRR m.in T-72 w wersji "B" (NIE "BM" !), ok 1300 sztuk z tego połowę sprzedała do innych krajów, resztę zakonserwowała i teraz prawdopodobnie przywraca je do życia.
  Wniosek z tego taki, że Rosjanie podsyłają powstańcom nie tylko stary sprzęt który mieli wyrzucić na złom ale także jeden z najnowocześniejszych czołgów jaki sami posiadają na stanie swojej armii, czyli T-72BM.
 • @mrdinozaur 22:08:41
  "A może coś pośredniego?" tak coś pośredniego, przede wszystkim niepodległego, trzeba obserwować wysiłki Wegrów, sukcesy Białorusi, różne drogi polityczne państw które się wyzwalały z obozu USRaelskiego jak Wenezuela, widzę jeden wspólny mianownik - bardzo silny przywódca z podarowanymi przez naród kilkoma kadencjami jest w stanie odeprzeć atak "demokracji" przywożonej przed wyborami w walizakach
 • @mrdinozaur 22:08:41
  Pytasz mnie jaka Polska? W jakiej Polsce chcę żyć?
  Moje marzenia o moim kraju są takie, że te mityczne ,,szklane domy" to mały pikuś z moimi marzeniami o Polsce.
 • @Shaolin 22:24:31
  http://pl.wikipedia.org/wiki/T-90
 • BTW
  grał ktoś z was w Wargame European Escalation, Wargame Airland Battle albo Wargame Red Dragon ?
  Jeśli nie to polecam :) Podniesiecie swoją wiedzę nt. współczesnego pola walki.
 • @Gregoson 22:26:59
  Chyba się rozumiemy. Cytat (przerobiony) z mojej ulubionej książki (Mistrz i Małgorzata) : " Oni nie zasłużyli na raj, oni zasłużyli na spokój"
 • @nana 21:16:25
  Dzięki za informacje o filmie na 3sat "Gladio - Geheimarmeen in Europa"
  http://www.3sat.de/page/?source=/ard/thementage/165450/index.html

  Wiele wskazuje na to,
  że akcja snajperów strzelających równocześnie do Berkutu i Prawosiekow,
  pogrom w Odessie i Mariupolu,
  strącenie MH 17,
  masakry w Donbasie,
  były dokonane przy udziale NATO/Gladio,
  dysponującymi dużym doświadczeniem w operacjach "pod fałszywą flagą"....


  Kto się spóźnił, może fim tu obejrzeć:
  http://www.youtube.com/watch?v=HtUoPRERbXk
 • @szuwarek14 22:14:37
  Bluźnisz bracie.
 • @szczurobronny 22:21:04
  Sytuacja Polski w 1938
  [url=http://naforum.zapodaj.net/1685cf8ce3fc.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1685cf8ce3fc.jpg[/img][/url]
  [url=http://naforum.zapodaj.net/13332b67adde.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/13332b67adde.jpg[/img][/url]
  [url=http://naforum.zapodaj.net/017c61746ce3.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/017c61746ce3.jpg[/img][/url]
  [url=http://naforum.zapodaj.net/7ec96d7bb260.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7ec96d7bb260.jpg[/img][/url]

  to tak jak dzisiaj, "równiowaga budżetowa zostałą utrzymana, ale i podmurowana"
  Śmiać się, czy płakać mam.
  Pozdrawiam
 • @re1 22:12:41
  Akurat filaru Aferałów w osobie Andrzeja Halickiego nie trawię.
 • @re1 22:39:35
  Wy tu gadu gadu a Ukraina nadal sie stacza
  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=gospodarka&idNewsComp=&filename=&idnews=180385&data=&status=biezace&_CheckSum=-866562840
 • @szczurobronny 22:27:45
  jaki tam zamordyzm, teraz to jest zamordyzm, Polska znowu wpuściła sobie tę samą czeredę która rozkładała ją od wieków, jest więcej grup interesów niż województw to jak ma być dobrze, tu też jest wojna jak na Ukrainie tylko bez broni na razie ale jak się zasoby będą kończyły to dojdzie i do tego, na razie PO się zgrabnie schowało, wystawią zapewne swoją brzydszą koleżankę z PIS żeby wykonała brudną robotę, banderowcy aż piszczą żeby poszaleć w Polsce, sytuacja idealna, potem będzie rząd PiSu na uchodźstwie, PO wskoczy na pozycję Polonii amerykańskiej która uciekła przed wojną, Polacy się wytłuką, icki zarobią, Rosja jak się wkurzy to wejdzie i posprząta, 20 lat zajmie jankesom skonsolidowanie uciekinierów z Polski, zrobi się Solidarność z tego i zabawa od początku, dzieci Komorowskiego dorosną już wtedy do bycia papieżem Polakiem i jazda
 • @szczurobronny 22:41:22
  Nie zgadzam się z @szuwarkiem.
  To temat na dłuższą dyskusję bo nie uważam, że 20-lecie między wojenne to był chlew taki jak dzisiaj na Ukrainie. Możemy podyskutować na ten temat ale już nie dzisiaj bo niestety muszę w końcu udać się na zasłużony spoczynek. Zajrzę tu jutro z samego rana przeczytać coście jeszcze dzisiaj popisali, a potem do roboty.
  pozdrawiam i dobranoc ;)
 • @szczurobronny 22:42:36
  podobnie jak w Krakowie adres wystawy nieznany
 • @Shaolin 22:24:31
  Nie odniosłeś się do załączonych artykułów i zdjęć czołgów.
  Robienie propagandy przez media anglików i zachodu.
  Filmik obejrzałem, mam dobrą pamięć wzrokową, ja te czołgi widziałem dużo, dużo wcześniej niż ten film z 22.09.2014.
  Postaram się odnaleźć.
  A te czołg T72BMi-zdjęcia są specjalnie zamieszczone na killku portalach, jeszcze nie doszedłem do źródeł kto to zamieszcza.
  Pozdrawiam
 • @wdakra 22:42:30
  Zamieściłem, ze względu na celną ocenę osób na piedestale.
 • @szczurobronny 22:42:36
  A w jakiej galerii ta wystawa ma miejsce ????  Cześć pamięci Andrieja Stienina i innych reporterów zamordowanych
  z premedytacją przez banderowców

  http://wavepressblog.files.wordpress.com/2014/09/stienin-a-2.jpg?w=640&h=480
  http://wavepressblog.files.wordpress.com/2014/09/stienin-a-11.jpg?w=640&h=443
 • @re1 22:54:23
  T72BM - i zdjęcia
 • @szczurobronny 23:10:23
  Wy tam gadu-gadu a ja za was szperam...

  22.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Faszyści nie tylko biją jeńców ale wypalaja na ich ciałach swastyki. Kilka takich przypadków opowiadali i pokazywali uwolnieni… Dzis przykładowe zdjęcie
  http://www.novorosinform.org/news/id/9677

  Ukraina przyznaje oficjalnie że nie ma naruszeń przerwania ognia ze strony Noworosji!
  http://www.regnum.ru/news/1850138.html

  „Wostok” – informuje że „ukry wycofać się nie mogą a wojowac nie chcą”
  http://www.regnum.ru/news/1850128.html


  NOWOROSJA

  Wywiad z kumplem Striełkowa Igorem Druzem
  http://www.novorosinform.org/articles/id/304

  Powstańców zasilają nie tylko Europejczycy i Amerykanie! Jest i obywatel Brazylii
  http://www.novorosinform.org/articles/id/305

  Trwaja prace nad przywracaniem elektryczności w Doniecku. Dziś podłączono do sieci ponad 1000 domów. Doprowadza się też sukcesywnie wodę!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9693

  Radny DNR omawia system wypłat socjalnych jaki ustalono w drodze głosowania w parlamencie DNR – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/9692

  Ministerstwo bezpieczeństwa wewnętrznego DNR informauje o postepach w schwytaniu tzw „batalionu Czeczen”. Okazuje się że to nie żadni bandyci ale zwykła dywersja ukropów. Ministerstwo ogłasza że trudniąca się rozbojem bandycka szajka zostanie niebawem zlikwidowana
  http://www.novorosinform.org/news/id/9689

  Dodatkowe info mówi o zintensyfikowanej działalności grup dywersyjnych na terenie DNR
  http://rusvesna.su/news/1411412959

  W LNR trwa rozminowywanie pól uprawnych
  http://www.regnum.ru/news/1850138.html

  Do połowy października noworosyjski biznes ma wakacje podatkowe!
  http://www.regnum.ru/news/1850128.html

  Słowa Poroszenki o tym że w „strefie buforowej” będą pracować służby graniczne Ukrainy świadczą o tym ze Kijów pogodził się już z secesją…
  http://svpressa.ru/war21/article/98858/


  KIJÓW i okolice

  Kijów zakupił w RPA 250 tysięcy ton węgla.Pierwsza dostawa w październiku. Mają jeszcze dostac koło stycznia przyszłego roku dodatkowe 250 tys. ton. Ciekawe czy płacą? Gdzie wyładują i na ile im ta kroplówka starczy?
  http://www.novorosinform.org/news/id/9669
  Ponieważ węgiel z RPA jest drogi i są problemy z transportem – okazuje się że Ukraina zdecydowała się na kupowanie węgla w Rosji!!!!!! To będą specjalne gatunki wegla którego nie można zamienić na inny gatunek z racji przystosowania do niego kotłów.
  http://politikus.ru/events/30666-ukrainskie-tes-budut-pokupat-ugol-v-rossii.html

  Na razie nie starcza! W Sumach wprowadzono grafik wyłaczeń energii. Leci to według ulic i domów…Wyłączenia następują w godzinach 8.30-11 oraz 18.30-22.00. Grafik obowiazuje na razie do końca wrzesnia!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9676

  Subotniki wróciły – czyli prace społecznie nieużyteczne! W ubiegły weekend 40 osób ryło społecznie rów przeciw-moskalski po Odessą! Przyda się jak znalazł do zakopywania ciał ukropów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9666

  O warszawskim mityngu dla Noworosji! Miłe!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9617

  Jaki kraj taki ambasador albo konsul. Film!
  http://politikus.ru/v-rossii/30661-konsul-ssha-nabrosilsya-s-kulakami-na-sotrudnika-torgovogo-centra-peterburga.html
  http://www.youtube.com/watch?v=OtkVkXX1U-s

  Jeszcze raz o nas! Podobno kupiliśmy w USA broń za pół miliarda USD? Co prawda pisał o tym Obserwator dzisiaj ale jak widać inni to potwierdzają!
  http://www.youtube.com/watch?v=OtkVkXX1U-s

  Jakoś duzo Pisza o Polsce. Tutaj że nowa pani Premier chce zrobić co się da dla normalizacji stosunków z FR
  http://ria.ru/world/20140922/1025166460.html

  Nawet „polski ekspert” Mateusz Piskorski wypowiada się o Kaczyńskim i „rusofobii”…
  http://www.regnum.ru/news/1850144.html

  Krym prywatyzuje Kołomojskiego!
  http://www.youtube.com/watch?v=OtkVkXX1U-s

  Ministerstow Obrony Łotwy zastanowi się nad pomoca wojskowa dla ukrów!
  http://ria.ru/world/20140923/1025191161.html

  Nowa bajka o Mordorze czyli jak na kościach Ukrainy będzie się budować „ekonomiczne NATO”
  http://svpressa.ru/blogs/article/98857/

  O polskich pilotach co na „drzwiach stodoły”… Podobno BARDZO im się podoba nowy Mig 35
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_05_23/Polscy-piloci-sa-pod-wrazeniem-mysliwca-MiG-35-6558/
 • @szczurobronny 22:42:36
  Dawałem info 3h temu!
  :)
 • @szczurobronny 22:57:48
  w Katyniu mordowali rosyjscy komuniści razem z Niemcami na mocy paktu diabła, zaplanował aparat Stalina z Niemcami a wykonali gorliwi i nienawidzący Polaków żydzi komuniści bo byli pewniejsi w roli katów, kiedy zerwano porozumienie radziecko-niemieckie Stalin nie zgodził się na dalsze egzekucje, dla Rosji pojmani Polacy byli cenni jako jeńcy i guzik go obchodziły jakieś faszystowskie ideologie pieczętowania krwią niearyjską porozumień o czystkach etnicznych, czyszczeniu rasy itp nie jego bajka, to jedno a drugie to zachowanie reszty elit polskich tych w Polsce i tych w Londynie,ukrywanie zbrodni katyńskiej, rznięcie głupa do końca bo za dużo świadków żyło, trzeba było odczekać aż można będzie temat ubrać w propagandę i zmanipulować dowolnie a w ogóle to rodziny mogły żądać odszkodowań, lepiej uciszyć a już za Solidarności radosne gubienie przez IPN dokumentów które Rosja dała i pozostawienie sprawy w stanie nie do końca wyjaśnionym, najbardziej boi się opracowania tematu Polska. Rosja, Niemcy co tam mają to udostępniają, Żydzi apelują o rozliczenie swoich czarnych owiec na usługach Berii i sami pokazują dokumenty,tylko Polska stworzyła sobie kolejną bajkę o męczeństwie i dobrze jej z tym bo może wywijać Katyniem przed każdymi wyborami a w mętnej wodzie ...
 • Shaolin , adalbert05
  Te spalone czołgi w Starobielszewie to raczej T72BA a nie BM co nie zmienia faktu ,że ukry takowych nie posiadają :)
 • @szczurobronny 23:57:10
  ha ha rasowy troll namierzony i przyszpilony najpierw zmieni nick, potem poprosi o wytyczne
 • @szuwarek14 23:41:54
  Albo jesteś durniem,albo robisz to celowo.
  W Katyniu nie mordowali rosyjscy komuniści tylko sowieci,ani Stalin nie był Rosjaninem ani Beria.
  Poprawna odpowiedź brzmi: w Katyniu polskich oficerów wymordowali sowieci,a głównymi wykonawcami byli żydowscy komuniści oficerowie NKWD.
 • @szczurobronny 00:05:06
  więcej takich prostackich zagrywek [ z pustych kont FB] niech się Polacy szczerze przejrzą jak w lustrze jak są traktowani w III RP, niech łykają prawdy objawione przez formację PO i PiS z dodatkiem pejsatego episkopatu to kiedyś nawet lipnego konta hasbara sobie nie założy tylko wprost wyrazi swoje uznanie dla naszego narodu - Polacy buda !
 • @error 00:11:19
  widziałeś się dzisiaj z rozumem ?
 • @szczurobronny 00:21:02
  nerwy siadają oficerom prowadzącym trolli, cze chłopaki
 • @szuwarek14 00:17:58
  a może coś merytorycznie ?
 • @re1 23:00:23
  Ukraiński (a nie ruski) T-72M (białe pasy) i nie BM przejęty przez powstańców 6 dni temu - patrz na osłony gąsienic, dzielone płyty.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WiO8yjowzcw
  Takie same płyty jak pod makiejevką drugi film komentarz godzina 18:39
  Zdjęcie z tego filmu
  [url=http://naforum.zapodaj.net/3ea3d2ef5325.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/3ea3d2ef5325.jpg[/img][/url]

  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 00:05:06
  Nie obrażając się, wkurzył mnie, mogę powiedzieć o nim to samo Niedziałek, a niech sobie dzieli na pejsbuku. Jakie nazwisko taki pisarz - demokrata.
 • @re1 00:45:52
  To nie białe pasy - tylko zamalowane numery taktyczne. T72M nie ma reaktywnego pancerza tego typu(kontakt5) etc - Porównaj sobie T72BA do T72M i sam zobaczysz różnicę :) Chyba tylko rozmiar kół się zgadza :)
 • @brusek 23:32:01
  Jak zwykle brusku galaktyka/galaktyka za Twoje streszczenia sytuacji w Noworosji itd. fajnie:)
  Z tym tłumaczeniem z rosyjskiego na polski poprzez google to zamiast lepiej, to coraz gorzej...
  Niektórzy tu obwiniaja prez. Putina o wszystko a nawet zdradę.
  Ja osobiście chciałbym w Polsce aby rządziły osoby takie jak Putin czy Miedwiediew.
  I jeszcze a`propos zdrady Putina: niedawno temu prezydent Rosji zapalił świece w cerkwi za zabitych i poszzkodowanych w NOWOROSJI! Powiedział to wyraźnie: nie na Ukrainie czy w Donbasie lecz w Noworosji!
  Za kilka chwil politycznych, ni z tego ni z owego znów nałozono sankcje na Rosję. Putin poprzez swoje słowa wypowiedziane publicznie i do tego w cerkwi uznał Noworosję; uważam, że przez to następne sankcje.
 • W natłoku wydarzeń z frontu z którym mieliśmy dotąd do czynienia troche umknął nam zasadniczy powód toczącej się tam wojny,
  którym jest kwestia eksploracji terenów wschodniej Ukrainy pod wydobycie gazu łupkowego i nafty łupkowej. Stąd uważam , iż warto wrócić do tego problemu w nieco szerszej międzynarodowej skali , ale również w polskim kontekście.

  Następstwa wydobywania gazu łupkowego w USA :

  https://www.youtube.com/watch?v=NEMl13BGi98#t=127

  Przypomnę też, iż 24 stycznia 2014 r. Ukraina jeszcze pod rządami Janukowicza podpisała z kampaniami Shell i Chevron umowę na eksplorację na okres 50 lat /z możliwością bezczasowego przedłużenia/ ziem pięciu regionów wschodniej Ukrainy pod wydobycie gazu łupkowego, nafty łupkowej . To co się obecnie na tych obszarach dzieje, tocząca się tam wojna połączona z ludobójstwem tamtejszej ludności i niszczeniem całej tamtejszej infrastruktury gospodarczej , kulturalnej, ekologicznej itd. jest jakoby następstwem tych umów. Dla ponadnarodowych koncernów liczy się tylko ich interes. Życie i funkcjonowanie zamieszkałej tam od wieków miejscowej ludności nie ma najmniejszego znaczenia. Charakterystyczne jest to , iż - tak jak to ma miejsce na Ukrainie - te ponadnarodowe kampanie realizują swoje cele przy wykorzystaniu skorumpowanych przez siebie władz okradanego , zniewolonego, skolonizowanego kraju. Ogłupiałym ludziom dla odwrócenia uwagi od tego jakże istotnego dla ich bytu i bezpieczeństwa problemu wmawia się tak jak to mam miejsce na Ukrainie, iż zaatakowała ich Rosja, gdy tymczasem ich rzeczywistym agresorem są ponadnarodowe kampanie, będące w rękach rządzącej na świecie syjonistycznej sitwy Rothschildów, Rockefellerów i i innych.

  Czy cele ponadnarodowych naftowych kampanii na Ukrainie zostały już zrealizowane i mogą one wejść ze swoim sprzętem na tereny wydobywcze ? Przekonamy się wkrótce.

  Tymczasem w Polsce , pomimo tego , iż nie toczy się wojna sytuacja pod tym względem nie wygląda ciekawie. Otóż w Polsce , bez walki, oddajemy w obce ręce nasze dobra i prawa przez ciche zezwolenie , zaniechanie. Poniżej oprotestowany przykład tworzenia bandyckiego względem Polski i Polaków prawa, praktycznie wywłaszczający nas z naszych dóbr i praw.

  http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze
 • @detektywmjarzynski 05:03:30
  Witam z rana!
  Mimo natłoku wydarzeń - uważnie obserwuję co się dzieje w sprawie gazu łupkowego - szczególnie na Ukrainie.
  Tam na razie cisza - po niepowodzeniu próbnych odwiertów dokonanych koło Słowiańska Shell wycofał się z dalszych poszukiwań i swe piekne ach zaborcze oczeta skierował na Zachodnią Ukrainę.
  Takie były wieści i to przekazywałem. Na razie jest cisza w mediach na ten temat...

  Wczoraj mialem skopiować linki ale jakoś nie dałem tej informacji o tym że teraz "piekne acz zaborcze oczeta" Shella zwróciły się w kierunku Mołdawii...

  I jakos to się cudnie układa ten pucel - bo Mołdawia zaczęła tez wymachiwac / wcześniej linkowałem/ szabelką i pojwaili sie tam ponad miesiąc temu amerykańscy doradcy...

  Oczywiście to tylko zwykły przypadek z jakich składa się natura naszej części galaktyki...
 • @lorenko 03:33:57
  Witaj!
  Dziekuję.
  :)
  Nie używam googlowego translatora bo wychdzą tak smieszne rzeczy że wciaż wycieram klawiaturę i monitor od parskania smiechem...
  :)
  Wczoraj nie przeklikał mi się link na stronę gdzie podawano informację o zakupie przez Polskę rakiet manewrujących za drobne 0,5 mld dolców...

  Ale ta informacja i tak w mediach byla a Pana Krakauer tez to ładnie skomentował
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=25916
 • @re1 21:51:45
  Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.Ten czołg od Poroszenki to zupełnie inny model od tych,o których pisałem.A ten na dole to T-64 zmodernizowany,podstawa armii ukraińskiej.To ma się nijak do materiałów,o których pisałem,przyjrzyj się dobrze zdjęciom.Pozdrawiam.
 • @re1 21:51:45
  Dodam jeszcze link do filmu,obejrzyj go uważnie,jako były żołnierz znajdziesz na pewno różnice.Pozdrawiam.http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AkRtOSk1tps
 • @Shaolin 22:24:31
  W końcu jeden głos rozsądku.Dokładnie jak piszesz,T-90 to głęboka modernizacja T-72,dla laika nie do odróżnienia.Te z filmiku to jakiś T-72B?,nie widać charakterystycznego dla T-90 wizjera panoramicznego na wieży.Ukraina stara się obecnie "reanimować" swoje pozostałe w zapasie T-72,ten za Poroszenko i te z filmu o kijowskich zakładach remontowych,umieszczonego na forum chyba w niedzielę.Ale już na pierwszy rzut oka różnią się one od produkcji rosyjskiej,zupełnie inny typ pancerza reaktywnego i inne go ułożenie.Pzdr
 • @wdakra 22:42:30
  To synalek rezuna ukraińca i płk. UB, nie wiedziałaś o tym? Pzdr!
 • @re1 00:45:52
  Znowu zonk!
  Model T72M był wersją na eksport,nigdy nie był używany w ZSRR.Mylisz dwa pojęcia litera m M wcześniej oznaczała czołgi eksportowe,potem jako druga wersje zmodernizowane,np:BM.Czyli wersja B zmodernizowana.Ten czołg z Twojego zdjęcia to rosyjska modernizacja wersji B,(B3,BM) posiada pancerz Kontakt-5 i charakterystyczne trzy płyty pancerne z przodu gąsienic.A co do filmu,który tu podałeś,to strzeliłeś sobie w stopę.Ten zdobyty przez Powstańców czołg T-72B3 był prawdopodobnie czołgiem utraconym przez nich wcześniej i opisanym w opowieści pułkownika armii ukraińskiej.Obejrzyj filmik,pokazuje o wnętrze czołgu,widać ekran kamery do obserwacji pola walki w warunkach trudnej widoczności firmy Thales.Tylko Rosja montuje te kamery w T-72B3 i T-90.Tu zdjęcie takiego czołgu http://i58.fastpic.ru/big/2013/1019/ab/554d845e92481bc72084eeeceaad9cab.jpg
 • @re1 00:45:52
  A co do białych pasów to ukry malują je w zupełnie inny sposób,zresztą jeśli nawet,to czołg jest całkowicie zwęglony,żadna farba by się nie zachowała,co widać na zdjęciu.To raczej wygląda na spaloną powierzchnię pancerza reaktywnego.
 • @szuwarek14 22:14:37
  jeśli źle było aż do 1952, to skąd się wziął wyż demograficzny ?
 • @detektywmjarzynski 05:03:30
  przecież Polacy po to wstąpili do UE, aby wyemigrować,

  zniszczenia gazem łupkowym przyczynią się do szybszej eksterminacji emerytów, i o to wszystkim chodzi, z wyjątkiem emerytów.
 • @Acontrario 18:00:10
  Brak bombardowa Syrii???
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-i-ich-sojusznicy-rozpoczeli-ataki-lotnicze-na-pozycje-panstwa-islamskiego-w-syrii/gyz98
  Do tego szkopski onet powtarza brednie o uzyciu gazow bojowych przez Asada!
  Brednie dawno zdemaskowane!
  Rosja i Putin robi si€ coraz mniejsze!
  To co zrobi Putin - wymachiwanie nabitym pistoletem (zezwolenie Dumy na uzycie sil rosyjskich na Ukrainie) nie miesci sie w kategoriach jakiegokolwiek polityka, pistolet mozna wyciagnac tylko po to aby zastrzelic! - chyba ze przeciwnik daleko zwieje.
  Rosja slono za to zaplaci - za pol roku straty Rosjan beda liczone nie w tysiacach, ale w milionach.
 • @szczurobronny 00:05:06
  szczurek nie pochlebiaj sobie ,taki z ciebie agent FSB jak z koziej....
  Poprostu LWP namieszlo ci pod beretem i nikt juz tego nie naprawi.
  nie zmienia to faktu ze lubie czytac twoje wpisy bo poprawiaja mi humor na caly dzien ;))
 • @Alojzy81 08:59:15
  Też rano słyszałem w radiu że tam "ruszyło"!

  Nie jest dobrze!

  Nowa mapa dla AdNovum oraz "kartofilów"

  :)

  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/5736/5736_original.jpg
 • @detektywmjarzynski 05:03:30
  Dlaczego w czasie trwania konfliktu ukraińsko-"rosyjskiego", polskim ministrem obrony narodowej jest człowiek pomiot rezuna z OUN/UPA aktywnie udzielający się w Związku Ukraińców w Polsce Siemoniak? Krew nie woda, więc jakie mam gwarancje, że ten człowiek nie będzie kierował się emocjami i że, nie podejmie katastrofalnej dla Polski decyzji ? Dodatkowo na ukraińskim portalu "Ukraińska Pravda" w artykule mówiącym o zmianie na stanowisku polskiego ministerstwa spraw zagranicznych, redaktor zaznaczył, że Schetyna to dobry wybór dla Ukrainy, ponieważ jego ojciec to Ukrainiec!!!. Więc na dwóch głównych ministerstwach, które mogą coś namieszać mamy Ukraińców. Do tego dochodzi pomiot rezuna i płk. UB Halicki. Skąd taka nadreprezentacja ? O PiS już nie wspominam, tam także taka sama nadreprezentacja pomiotów rezunów, obecnych i byłych, no i IPN takimi samymi obstawione.
 • @adalbert05 08:12:33
  Słuchaj może, masz rację - mam z dwadzieścia linków dotyczące tych czołgów i ich wersji. Uważam, że to jest propagandowa walka Kijowa.
  Przeczytaj sobie załączone kilka linków i obejrzyj zdjęcia.
  Najlepiej na blogu po angielsku stwierdził piszący, że to są jakieś składanki z domowych warsztatów zrobił zrzut obrazów z EspressoTV - chyba wiesz co za stacja. Wyciągają zdjęcia z Czeczeni, z rosyjskich ćwiczeń itp. itd.
  Odnośnie spalonego co mi się nie zgadza:
  płyty trzy, wieża - porównaj czołgi dla FR na tym filmie (link 4 poniżej) gąsienice nie są osłonięte jest kilka czołgów w jeździe.
  Nie chcę zaśmiecać forum zdjęciami bo zablokuję stronę i czytających.
  Jak poczytasz i pooglądasz to daj na priv może uzgodnimy zbliżoną wersję.
  1. http://www.tanksim.pl/fire/index.php/topic,79.15.html?PHPSESSID=0ec89e46a02b9917c1e8f92034c1556d
  2. http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=12260 tu znowu inne osłony na T72-?
  3. https://www.youtube.com/watch?v=Y-iLisYeHgs - czeczenia 2011
  4. http://venik4.livejournal.com/70780.html - nie mogę znaleźć video na EspressoTV, jak znajdę to sprawdzę czy prawdziwa informacja. (operuje nr seryjnymi chyba sie trochę zna skąd? - może propaganda?!)
  5. http://survincity.com/2011/01/in-the-modernized-t-72b-saved-on-the-engine-and/ - pięć płyt ochronnych
  A teraz ty się pobaw, bo mi szkoda czasu - tylko cztery zdjęcia - czerwone to moje.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/f457eecb8ccf.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f457eecb8ccf.jpg[/img][/url]
  [url=http://naforum.zapodaj.net/0407498b5ad1.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0407498b5ad1.jpg[/img][/url]
  [url=http://naforum.zapodaj.net/830b19276099.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/830b19276099.jpg[/img][/url]
  [url=http://naforum.zapodaj.net/7f335b9a8492.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7f335b9a8492.jpg[/img][/url]

  Każdy niech sam wybierze co mu pasuje.
  Pozdrawiam

  5.
 • UWAGA! ! ! V Kolumna oligarchów szykuje się do rozlewu krwi
  Chodorkowski (Rockefellers, CFR) chce zostac prezydentem Rosji ! :(

  Der frühere Chef des Ölkonzerns Yukos, Michail Chodorkowski, erwägt unter gewissen Umständen eine Kandidatur für die russische Präsidentschaft, schreibt die "Nesawissimaja Gaseta" in ihrer Montagausgabe.
  „Ich hätte kein Interesse daran, russischer Präsident zu werde

  http://de.ria.ru/zeitungen/20140922/269605328.html
 • ‘Russia, China wait for US attack’
  http://www.presstv.ir/detail/379651.html


  Notabene:
  W Syrii plan ataku to nie brygady Mossadu-ISIL, tylko Rosja
 • @re1 09:55:10
  Cytat dla wszystkich z sieci:
  "A na wojnie świszczą kule,
  Lud się wali jako snopy,

  A najdzielniej biją króle,

  A najgęściej giną chłopy."

  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 09:35:19
  "Dlaczego w czasie trwania konfliktu ukraińsko-"rosyjskiego", polskim ministrem obrony narodowej jest człowiek pomiot rezuna z OUN/UPA aktywnie udzielający się w Związku Ukraińców w Polsce Siemoniak?"
  - moim zdaniem oczywiste, wystarczy zerknąć na Gruzję, Czeczenię,szykowanie Majdanu na Ukrainie, pierwsze rozmowy Jaceniuka z Condoleezą Rice miały miejsce w 2006 roku, w tym samym czasie w Polsce USA wydobyło swoich z AWS-UW do rządzenia uwalając poprzez zmasowaną akcję propagandową po kolei lewicę i resztę opozycji, ponieważ USA jeszcze nie skończyło to prawdopodobnie ugotuje nas PiSem, będą też potrzebowali w kraju nad Wisłą dużej reprezentacji Ukrainy żeby się Polakom nie odwidziało pomagać w tej akcji, tu przykład jak się to robi:
  http://kultowyblog.wordpress.com/2013/10/27/triumfy-i-kleski-micheila-saakaszwilego-podsumowanie-dekady/
 • @adalbert05 08:04:17
  Dobrze, że w stopę, a nie w kolano:) - kula przeszła między palcami.
  Pozdrawiam
 • @novorussia fan 09:57:40
  Chcieć to ten złodziejski chazar sobie może, (jak u nas Szyszkowska, ropuch Kalisz, etc...) tylko kto tego parcha, skazanego i po odsiedzianym wyroku w łagrze wybierze w Rosji znając jego złodziejstwa, kryminalną przeszłość. Tam także skazany za przestępstwa, tym bardziej przeciw państwu ma zakaz kandydowania, jak to jest i u nas, po drugie kto go do Rosji wpuści? Pzdr!
 • W-wa Festiwal Nauki
  Instytut Slawistyki PAN
  ul. Nowy Świat 72
  Bracia Słowianie: zgodni czy poróżnieni?– L. Moroz-Grzelak, 23 IX godz.
  17:30,
  Jak opisywano ideę pokrewieństwa narodów słowiańskich? Jakie przypisywano jej
  znaczenie w poszczególnych ideologiach narodowych? Jaką rolę odegrała
  w rozwoju tożsamości narodów słowiańskich?


  Instytut Socjologii UW
  ul. Karowa 18
  Bohaterowie nie umierają – jak zrozumieć ukraińską rewolucję –
  K. Zacharuk, 27 IX godz. 13, P, W
  Protesty na Majdanie wciąż budzą wielkie emocje. Różne grupy widzą w tych
  wydarzeniach rewolucję czy zamach stanu, my zaś będziemy się zastanawiali nad
  przyczynami i skutkami tego ruchu w rozwoju sytuacji z perspektywy samej Ukrainy.


  411. Majdan a sprawa polska – Zacharuk, 28 IX godz. 13, P, W
  Rewolucja w Kijowie przyniosła wiele sukcesów, przynosząc w różnych grupach
  i różnych krajach także liczne rozczarowania. Jaki jest dotychczasowy bilans tych
  wydarzeń i co może zyskać, a co stracić Polska i Polacy mieszkający na Ukrainie?
 • @brusek 09:11:55
  ONZ wspiera zwalczanie bandytyzmu pod warunkiem że nie jest to amerykański bandytyzm.
  ONZ wspiera zwalczanie bandytyzmu pod warunkiem że nie jest to amerykański bandytyzm. Kto stworzył Państwo Islamskie? Kto bojowników tego Państwa szkolił? Kto dał im broń i pieniądze? pytam? Oni przecież na Syrię zrzucają z samolotów "wolność i demokrację " .
  Nie udało się raz cichaczem , robią to oficjalnie pod pozorem walki z islamistami , których sami tworzyli. To nic , że jest to atak na suwerenne państwo z pogwałceniem wszystkich norm i konwencji które sami napisali i które są mniej warte od papieru na którym zostały te nic nie warte słowa spisane. Czyli do 30 zbombardowanych krajów USA może doliczyć kolejny. ONZ i NATO oczywiście to przemilczą, bo są zajęci poszukiwaniem rosyjskich batalionów pancernych na Ukrainie. Jestem za walką z ISIS ale również jestem za przestrzeganiem granic i rządu Syrii. To jest kolejna "furtka" którą ONZ i NATO dają Putinowi podobnie jak dali mu instrument w Kosowie do aneksji Krymu. A jak zawieszenie broni się skończy i Putin "wesprze swoich sojuszników" w Charkowie i Odessie to cały "cywilizowany świat" będzie darł się że to niezgodne z prawem międzynarodowym. Ps. Oto jak kiedyś wyglądała bardzo skuteczna walka z muzułmańskimi ekstremistami, o tym poniżej!
  Tuż przed I Wojną Światową, siły amerykańskie na Filipinach padały ofiarą ataków ze strony muzułmańskich ekstremistów. Generał Jack „Black Jack” Pershing wpadł na iście szatański pomysł zwalczania terroryzmu - na jego rozkaz 50 złapanych terrorystów przyprowadzono na plac celem rozstrzelania. Jednak cóż znaczy śmierć dla mudżahedina? Jako święty męczennik trafi do raju, a tam wiadomo - balangi i dziewice. Należało więc ukarać przeciwnika czymś gorszym niż śmierć... Na oczach skazańców zarżnięto dwie świnie (według muzułmanów zwierzęta te są nieczyste i należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z nimi, gdyż grozi to wiecznym potępieniem), a następnie w ich krwi umoczono naboje, które potem trafiły do karabinów. Resztę nabojów wysłane na inne jednostki do walki z nimi. Anonimowo, tak że każdy trafiony w boju, nawet ranny, nie mógł być pewien swojego nieczystego zbawienia. Ciała 49 rozstrzelanych w ten sposób terrorystów wrzucono do dołów i przykryto świńskimi bebechami. Na wszelki wypadek wszystko obficie polano świńską krwią. 50-tego skazańca puszczono wolno, by opowiedział kumplom, co widział. Przez następne 42 lata na świecie nie zanotowano żadnego przypadku aktu terrorystycznego.
 • @re1 10:06:20
  Dwa linki do dzisiejszych informacji o Włodzimierzu Wołyńskim
  https://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1320&bih=632&q=zbrodnia-wolynska-1943-prawda-i-pamiec-zbiory-ipn&oq=zbrodnia-wolynska-1943-prawda-i-pamiec-zbiory-ipn&gs_l=img.12...1622.1622.0.3955.1.1.0.0.0.0.149.149.0j1.1.0....0...1ac..53.img..1.0.0.XQZeNb1fvpY

  Pod każdą grafiką tekst poczytać i wyrobić własne zdanie.

  http://blogmedia24.pl/node/62717

  Pozdrawiam
 • @re1 09:55:10
  Zrobiłeś kawał dobrej roboty!
  Co do Twoich ostatnich dwóch zdjęć,właśnie chciałem Ci podać filmiki z nimi(Starobieszewo).
  Masz tu jeszcze film z wjazdu kolumny konwoju humanitarnego do Ługańska.Patrz na lewo przez szybę samochodu w 48 sekundzie,http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u_kJBMsiJmc.Co do "zdobytego T-72" zobacz to:http://www.wykop.pl/link/2161338/separatysci-chwala-sie-wnetrzem-zdobycznego-czolgu-to-nowy-rosyjski-t-72b3/ tam masz wszystko wyjaśnione,jak i co z tym czołgiem,dlaczego on może być tylko rosyjski.Co do ilości czy braku osłon bocznych to Rosjanie mają wiele modernizacji T-72,T-72BM,T-72BM Rogatka,T-72B3,różniące się szczegółami,np opancerzeniem.Dla wszystkich jest charakterystyczny Kontakt-5 na wieży.W czasie II wojny niemieckie czołgi wychodziły z fabryk z osłonami bocznymi,TIV,TV,TVI,już po kilku dniach walk je traciły,co widać na archiwalnych zdjęciach.Coś Ci jeszcze na priv podeślę.Pozdrawiam
 • @re1 10:51:02
  http://www.15sgdh.prv.pl/
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VmMOUfT_-Io
 • @adalbert05 10:54:54
  A ukraińcy nie mają tych modernizacji!:)
 • @re1 11:00:55 Niemcom, to może się coś u nich samych nie podobać
  a od naszej "Roty" łapska won! Nie podoba się im nasz, odwiecznie polski Gdańsk, to mają swoich bremerhawenów pod dostatkiem i niech jeżdżą sobie tam robić zdjęcia.
  A ja właśnie włączam sobie Rotę i zaśpiewam bardzo głośno:
  NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ...

  Rota powinna rozbrzmiewać z naszego, polskiego, słowiańskiego ratusza trzy razy dziennie: na powitanie dnia, na jego apogeum i na zakończenie wieczorem. Brawo! Nasz Polski Gdańsk!!!
 • @Alojzy81 08:59:15
  "(zezwolenie Dumy na uzycie sil rosyjskich na Ukrainie) nie miesci sie w kategoriach jakiegokolwiek polityka"

  przecież to takie ameryckie !!!
 • @Kula Lis 62 09:35:19
  niestety, oprócz wyborów musi być referendum odwołujące sejm, w całości.
 • @brusek 07:19:32
  @brusek 07:19:32
  Kwestia wojny na Ukrainie w kontekście wydobycie gazu łupkowego przez ponadnarodowe kampanie wydaje mi się bardzo istotna. Pomiędzy tymi dwoma kwestiami istnieje sprzężenie zwrotne. Dobrze jeśli pisząc o jednej z tych kwestii , będziemy mieli na uwadze cały czas tę druga, nawet wtedy gdy pozornie nic tam się uchwytnego na pierwszy rzut oka nie dzieje. Jeszcze do nie dawna jeden z moich zagranicznych bardzo dobrze zorientowanych przyjaciół i świetny bloger miał wątpliwości co do informacji o udziale samego Janukowicza w ukraińskiej transakcji z koncernami Shell i Chevron, a przecież to jeszcze za jego obecności w pałacu prezydenckim zawarto umowę z tymi firmami /24 stycznia 2014 r./ Niedawno czytałem informacje, iż on i jego rodzina miała mieć z tego tytułu dywidendy. Jeśli faktycznie tak było to znaczy , iż on sam jest takim samym zdrajcą Ukrainy jak jego obecni następcy.
 • @re1 10:51:02
  Dodam jeszcze jeden link
  http://fakty.interia.pl/prasa/odkrywca/news-genocidum-atrox-ludobojstwo-okrutne,nId,996867

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej