Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 24.09.2014r- 18 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"W wyniku konfliktu na Ukrainie do tej pory zginęło 3543 osoby (cywilne- dopisek mój), w tym znajdują się ofiary katastrofy malezyjskiego Boeinga"- powiedział na wczorajszej konferencji prasowej zastępca Sekretarza generalnego ONZ ds. Praw Człowieka.

Oczywiście śmierć ludności cywilnej to nie są jedyne straty tego nikomu nie potrzebnego konfliktu wywołanemu na wschodzie Europy.

Tak więc mając już pewną wiedzę do czego doprowadziła polityka podburzania Ukraińców w celu obalenia demokratycznie wybranej władzy oraz zaognienia stosunków wewnątrz kraju, można zadać sobie pytanie:

Czy, ci którzy to wszystko organizowali, finasowali i wyreżyserowali mieli na uwadze te straty?

Jeśli zaś mieli i przewidywali je, to czy w takim razie uważali, że dla ich koncepcji politycznych i biznesowych warto było je ponieść?

Odpowiedź pozytywna na to ostatnie pytanie może dowodzić, że w imię tak rozumianej polityki można poświęcić wiele, a szczególnie jeśli cenę za to wszystko mają zapłacić inni.

Zresztą w historii minionego wielu jak i również w nowym milenium, które raptem trwa dopiero 14 lat, mogliśmy się przekonać na własnej skórze, w jaki sposób społeczeństwo spłaca rachunki zaciągnięte na jego koszt przez niodpowiedzialnych ludzi, którzy dorwali się do władzy.

A przecież nauczeni doświadczeniem historycznym wiedzieliśmy, że tak już ma nie być, przed czym miała nas uchronić demokracja.

A co się okazuje?

Okazuje się, że władza nie zmieniła swojego stosunku do społeczeństwa- nawet wtedy gdy jest ona wybierana w sposób demokratyczny- traktując go instrumentalnie i działając nadal na jego szkodę.

Nie dość tego każda opcja polityczna, która została wybrana do rządzenia, nadal postępowała   podobnie kontynuując to co zaczęli ich poprzednicy, stąd można wysnyć wnisek, że wybory są zwykłą fikcją, bo kogo by się nie wybrało to będzie nadal tak samo.

Proszę zwrócić uwagę, że w przeciągu ostatniego ćwierćwiecza w Polsce rządziły już wszystkie możliwe opcje polityczne, ale czy któraś z nich spełniła oczekiwania społeczne i potrzeby kraju jako całości?

Czy zlikwidowano korupcję, bezprawie, naprawiono wymiar sprawiedliwości, zorganizowano prawdziwie broniącą praw obywatela i chroniącą go policję, dokonano rzetelnego rozrachunku z historią włącznie z wnioskami personalnymi, czy wiemy już kto na nas donosił za co dziś jest dodatkowo nagradzany, czy broniono interesu polskich przedsiębiorców i polskiego społeczeństwa wobec zagranicznych spekulantów i obcego kapitału, czy wreszcie zadbano o właściwie działanie służby zdrowia, godziwe renty i emerytury dla ludzi uczciwie i ciężko pracujących na swój los, czy  zadbano o właściwą edukację i postawę moralną oraz przyszłość następnych pokoleń i bezpieczeństwo naszego kraju?

Otóż po analizie tego co się działo od 1989 roku można zauważyć, że tzw. elity polityczne zajmowały się wszystkim, włącznie z zapewnieniem złudnego bezpieczeństwa kierowców wbrew ich woli, ale nie zajmowały się tym co jest dla kraju i ludzi najważniejsze.

Zaś dzisiaj w obliczu tego co się dzieje na Ukrainie, postawa wybranych przez nas do pełnienia roli naszych przedstawicieli w najwyższych organach władzy państwowej i w parlamencie, staje się bardzo czytelna, bo widać wyraźnie, że oni nie kierują się dobrem kraju a tylko wykonują to co od nich oczekują ich zagraniczni i biznesowi mocodawcy.

Czy wzt. korzystając z naszych praw demokratycznych nie powinniśmy, mając na uwadze dotychczasowe negatywne doświadczenia, wybrać takich ludzi i takie partie, które będą działały wyłącznie dla naszego dobra, a nie tylko swojego i swoich członków, ich rodzin oraz znajomych?

Tak więc dziś efekt tego jest tylko taki, że nic nie naprawiono, nic nie zmieniono, ale za to mamy wykreowanego kolejnego wroga, którego hipotetyczne zagrożenie ma mam odwrócić uwagę od spraw najistotniejszych, wpływających i decydujących o naszej dalszej przyszłości.

A do czego taka postawa może doprowadzić w skrajnym przypadku wystarczy popatrzeć się na to co się dzieje u naszego południowo-wschodniego sąsiada, który ponadto ma tu liczną mniejszość narodową i swoich przedstawicieli w najwyższych organach polskiej władzy państwowej.

Na podsumowanie tego problemu można zadać sobie jeszcze trzy pytania:

Czy jest na drodze demokratycznej możliwość przebudowy- według wyłącznej woli społeczeństwa- struktur państwa tak aby one odpowiadały jego potrzebom?

Czy też dokładnie tak jak to się stało na Ukrainie, należy ją naprawiać w sposób niedemokratyczny przy udziale czynników zewnętrznych bez względu na koszty, bo inaczej się nie daje?

I czy społeczeństwo w sposób całkowicie suwerenny, a więc bez ingerencji zewnętrznej, ma możliwość przemodelowania sposobu funkcjonowania swego kraju?

Po tym przydługim wstępie przechodzę do tematu ukraińskiej wojny domowej.

W kolejny dzień rozejmu od rana siły powstańcze realizując jego decyzje zaczęły przegrupowywać artylerię i ciężką broń poza uzgodnioną 15 kilometrową linię buforową. Takie same działania podjęła również armia ukraińska, gdzie na terenach przez nią opuszczonych zaczęto odkrywać liczne masowe groby ludności cywilnej, często z widocznymi na zwłokach śladami tortur. Mieszkańcy tych terenów donoszą o bardzo dużej liczbie zaginionych ich sąsiadów i znajomych.

W Doniecku nadal trwa sporadyczny ostrzał z ciężkiej broni maszynowej i artyleryjski, szczególnie w rejonie dzielnicy Kujbyszewskiej:

Na donieckim lotnisku zaobserwowano jakieś bliżej nie zdidentyfikowane czołgi przypominające swoim kształtem amerykańskie Abramsy, albo wersję eksportową ukraińskich czołgów T-64. Walki o te lotnisko ciągle trwają. Powstańcy zaczęli wykorzystywać, do ustalenia pozycji ukraińskich stanowisk ogniowych i obronnych, drony co podniosło znacznie skuteczność ich ostrzału:

Pod Biełokamienną konstantinowska grupa zwiadowcza zaatakowała kolumnę ukraińskich wojsk.

Doszło do wymiany ognia w rejonie miejscowości Orłowka.

Pod Mariupolem nadal toczą się walki w tym przy użyciu atrylerii, wyrzutni rakiet, moździerzy i czołgów:

Pozdrawiam.

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

 

 

 

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 11:49:47
  Tutaj:

  ALL
  Po raz drugi powtarza się ta sama historia, gdy uzupełniam treść posta o informację dotyczącą polskich najemników walczących w Donbasie w bardzo dziwnych okolicznościach on znika.

  Tym razem niestety nie skopiowałem go, w więc tylko zamieszczę jako komentarz tą informację, w wyniku której w dziwnych okolicznościach zniknęła cała treść relacji z wojny domowej na Ukrainie.

  Oto ta informacja:

  "Сообщение от ополчения.

  В Донецком аэропорту замечено что-то похожее на танки Abrams. По разным оценкам количество экземпляров этого "похожего" от 1 до 3. Эксперты по военной технике уточняют, что это танки Т-64 с новейшим "обвесом" и активной противокумулятивной защитой. Видимо, их укры изъяли внешнеторговой поставки и передали своим вооруженным силам. Есть информация, что в аэропорту помимо остатков ВСУ остались в серьезном количестве наемники-неславяне в основной массе. В эфире отмечается искаженная английская речь. Ранее около сотни польских наемников оставили аэропорт, сдавшись в плен, на договоренных условиях."

  A teraz jej tłumaczenie na język polski:

  "Na lotnisku w Doniecku zauważono coś co przypomina czołgi Abrams. Według różnych szacunków liczba ich wynosi od 1 do 3 sztuk. Eksperci z dziedziny sprzętu wojskowego rozpoznali, że są to czołgi T-64 z najnowszą wersją pancerza reaktywnego. Prawdopodobnie Ukraińcy zerwali kontrakt zagraniczny na dostawę tych czołgów i przekazali je swym siłom zbrojnym.
  Nie potwierdzają się informacje, że poza pozostałościami ukraińskich sił biorących udział w operacji antyterrorystycznej walczą tam również nie-Słowianie, mimo że w eterze słychać głosy mówiące łamaną angielszczyzną. Wcześniej około stu polskich najemników walczących w okolicach lotniska poddało się na uzgodnionych warunkach".

  Tak więc jest to już kolejne potwierdzenie udziału po stronie formacji ukraińskich polskich najemników.

  Pozdrawiam.
  nadużycie link skomentuj usuń
  AdNovum 23.09.2014 19:52:24

  * * *

  To już drugi raz zdarza się taka sytuacja, że w momencie wklejania informacji o polskich najemnikach znika cały tekst posta. I co gorsza, w momencie gdy on nie jest wcześniej skopiowany na innym nośniku, to nie daje się go odtworzyć.

  Po prostu widać, że mają oni jakieś oprogramowanie śledzące ustawione na frazę słów "polscy najemnicy" i gdy taka fraza się pokaże blokują tekst automatycznie.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:01:02
  To jest oczywiste. Potrzeba im mięsa armatniego to urabiają wojenną propagandą bezmózgowców.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 12:01:02
  Wiesz, wydaje mi się że sygnał Striełkowa jest typu "ja wiem, że wy wiecie że ja wiem".

  I tylko tyle, nie szukał bym tutaj drugiego dna!

  Jak ktos juz wczoraj pisał - jesteśmy / może w tym przypadku dobrze? /już tak ubezwłasnowolnieni w decyzjach politycznych, gospodarczych i wojskowych, że bez rozkazu NATO palcem w bucie nie ruszy wartownik ani minister obrony!

  Możemy dostać rozkaz wysłania kolejnych kilku tirów kocy i materacy - bo wszystkim na Ukrainie się przydadzą, więc nawet lepiej jak zostana po drodze skradzione!

  Myślę że na 100% wojska tam nie wyślemy a nawet doradców. Już jest taka medialna zawierucha że i najemnicy tam żadni nie pojadą - a jeżeli tam byli to już się ewakuowali!

  Wspominana - plotka czy prawda - o jakiejś "mobilizacji" u nas - to raczej właściwe zadziałanie naszych służb wywiadu by pewnie jednak istnieje cień banderyzmy nad naszą granicą, a poskie wojsko jednak jest patriotyczne! I będzie bronić naszych granic przed banderowską Upadłą Krainą!
 • Dokładnie, wczoraj różowi wylewali piwo temu co się sprzeciwa jednokomórkowcom.
  Myślę tak, czy czasem ten co to piwo produkuje nie jest przypadkiem w PO?
  Odwrócenie uwagi od rządu Kopacz, to nazwiska przykro mi się kojarzy.
  Z zakopać coś, tylko co? Albo wykopać, kogo?
  Wywołać nową kłótnię światopglądową to jak wczorajszy film -
  Who is who? "naziole" marsz 11.11.2011 rok.
  Pozdrawiam
 • @brusek 12:19:34
  "że bez rozkazu NATO palcem w bucie nie ruszy wartownik ani minister obrony!"
  Nie każdy, widziałem takiego co rzucił na glebę oficera dyżurnego podczas skradania się do jednosobowej nocnej warty pilnującej ZN.
  No, ale to stare "durne" czasy.
  Pozdrawiam
 • "tajemnice" chazarów
  Wczoraj zadałem pytanie na forum ,za co ukrainiec dostał teke wicepremiera :

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tajemnicza-sprzedaz-polskich-zestawow-przeciwlotniczych-strzala-mon-reaguje/050rx

  rozjasniła sie tez sprawa "sprzedaży" wegierskich czołgów dla junty rekami Czechów
 • Spaczony obraz
  "Czy jest na drodze demokratycznej możliwość przebudowy- według wyłącznej woli społeczeństwa- struktur państwa tak aby one odpowiadały jego potrzebom?"

  Problem polega na tym, że tzw. "ogół społeczeństwa" ma spaczony obraz, co jest wynikiem (kreowanego) bezmózgowia. Potrzeby też są spaczone. Proszę spróbować podyskutować z typowym przedstawicielem polactwa. Nie ma dyskusji, Putin to zbrodniarz i agresor, a ruskich należy tępić.
 • @brusek 12:19:34
  Witam,widzę że zacytowałeś wczorajsze moje uwagi co do naszej "interwencji" na Ukrainie.
  Ale ja nie o tym.Wklejam tekst co prawda z GW,ale treść dosyć istotna,radzę się z nią zapoznać.
  "
  "Wojsko sprzedało biznesmenowi ponad setkę wyrzutni rakiet. "Gdyby mi je skradziono, ruch lotniczy zamarłby"

  Przedsiębiorca kupił w przetargu od Agencji Mienia Wojskowego 153 komplety ręcznych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych "Strzała". Ma problemy, aby ją wyeksportować za granicę, bo sprzedaż broni może łamać międzynarodowy traktat podpisany przez Polskę. Według TVN24 "o rakietach marzą terroryści". - One nie mają cech użytkowych. Nie zestrzelą nawet wróbelka - komentuje szef MON Tomasz Siemoniak

  Historię sprzedaży "Strzał" opisał TVN 24. Zestawy rakietowe leżą w magazynie niewielkiego polskiego przedsiębiorstwa. To 153 rakiety Strzała-2M, 153 wyrzutnie do nich oraz 78 mechanizmów startowych. W 2012 roku zestawy nabyła w przetargu firma, która zajmuje się m.in ochroną i usługami detektywistycznymi.

  - Armia ma problem z utylizacją przestarzałego sprzętu. Podczas takich przetargów do góry złomu, z którego można spróbować odzyskać metale szlachetne, zawsze dołącza jakąś wisienkę na torcie. W tym przypadku były to strzały - opowiada tvn24.pl biznesmen.

  "Ile zapłacił za wyrzutnie, nie chce ujawnić. Wiadomo jednak, że jeden zestaw wart jest na wolnym rynku od 3 do 7 tys. dol. Strzała-2M jest konstrukcją z początku lat 70. Mimo to już sam pomysł wystawienia 153 zestawów tych rakiet na przetarg dziwi ekspertów. Zestawy są szczególnie niebezpieczne dla samolotów startujących lub podchodzących do lądowania. Maksymalny pułap strzał to 2300 m, zasięg prawie 3 km" - opisuje Robert Zieliński z TVN 24.

  - Nie wierzę, że Agencja dokonała takiej transakcji. One służą do strącania samolotów i helikopterów. Można wystrzelić strzałę i zniknąć, nim ktokolwiek połapie się w tym, co się wydarzyło. O takiej broni marzą terroryści na całym świecie - mówi TVN 24 były dowódca jednostki GROM generał Roman Polko.

  Rakietami mogą handlować między sobą tylko rządy

  Firma ze Śląska odsprzedała strzały przedsiębiorcy z Wielkopolski, który również ma koncesję na obrót bronią. Nowy właściciel chce na nich zarobić, eksportując rakiety do Czech. Według dokumentów, do jakich dotarł TVN 24 , wystąpił o zgodę do Ministerstwa Gospodarki na sprzedaż jednej z czeskich firm. - Przyjrzeliśmy się czeskiej firmie, do której miały trafić strzały. Kilka tygodni temu media na Węgrzech ujawniły, że kupiła od tamtejszego rządu czołgi T-72, które następnie sprzedała na Ukrainę. Według węgierskich i rosyjskich gazet odbiorcą miał być legalny rząd w Kijowie - opisuje TVN 24.

  Gdy przedsiębiorca chciał wyeksportować strzały, napotkał poważne problemy. "W trakcie spotkania w siedzibie resortu zostałem poproszony o wycofanie wniosku o pozwolenie na eksport strzał do Czech. Prośba wynikała z następujących przesłanek: uruchomiony formalnie wniosek może spowodować perturbacje między ministerstwami, a nawet na szczeblu międzynarodowym, jako że doszło do naruszenia traktatu z Wassenaar oraz umów z nim związanych"- pisał nowy biznesmen z Wielkopolski do ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego.

  Powodem perturbacji jest traktat z Wassenaar podpisany przez Polskę w 2003 roku. Państwa, które są jego stronami, umówiły się że "przenośnymi, przeciwlotniczymi zestawami rakietowymi mogą handlować między sobą wyłącznie rządy i ich agendy".

  "Ministerstwo Gospodarki poprosiło o opinię MSZ. Pytało, czy AMW może sprzedać wyrzutnie firmie z Polski. Według Departamentu Polityki Bezpieczeństwa MSZ sprzedaż prywatnej firmie planującej eksport do prywatnego odbiorcy zagranicznego oprócz naruszenia zobowiązań traktatu wiązałaby się z realnym ryzykiem zmiany przeznaczenia i przejęcia broni przez nieupoważnionych aktorów niepaństwowych" - cytuje opinię TVN 24. I dlatego wyrzutnie leżą w magazynie.

  Ruch lotniczy by zamarł? Proszę...

  - Mam świadomość, że gdyby nam je zrabowano, ruch lotniczy w Polsce zamarłby natychmiast. A może i w całej Europie. Powtarzam: my to kupiliśmy od AMW bez żadnych obostrzeń co do dalszego handlu - mówi TVN 24 jeden z przedsiębiorców. Stara się, by Agencja Mienia Wojskowego przejęła z powrotem od niego rakiety z wyrzutniami. Za takim rozwiązaniem problemu lobbuje również resort gospodarki. Jednak zarówno Agencja, jak i MON odmawiają. Uparcie twierdzą, że rakiety zostały sprzedane zgodnie z prawem.

  Inaczej tę sprawę oceniła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która złożyła doniesienie do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków przez urzędników, a także złamania ustawy o działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania, obrotu materiałami wybuchowymi i bronią. - Jak dotąd nikomu nie postawiono zarzutów - potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

  - Sprawa do gruntownego wyjaśnienia. Obok działań prokuratury zlecę pilną kontrolę procedur w AMW. Wyjaśnienie i wnioski z tej sprawy przedstawimy możliwie szybko. Nie powinno tu być niedomówień - poinformował w środę na Twitterze szef MON Tomasz Siemoniak.

  I dodał "ważny szczegół", o którym miał nie wspominać TVN 24. "Zestawy są pozbawione cech użytkowych, czyli nie mają zastosowań bojowych. Nie zestrzelą nawet wróbelka. Ale autor w tekście o tym nie wspomniał, bo tekst by stracił walory użytkowe. Szanuję pana pracę, ale 'Paraliż ruchu w Europie'? Proszę" - pisał do autora Siemoniak."
  Pozdrawiam.
 • Protest rolników we Francji spalenie urzędów 19 wrzesnia. Rodzinne tłumaczenie.
  Zwrócie uwagę na wypowiedź burmistrza to mi sie podoba, a nie rządowycj i związkowych gryzipiórków - "Związki zostały
  wyprzedzone przez jednostki. To nie jest wzburzenie, to jest zimny gniew.” – mówi Agnès Le Brun.

  Artykuł dotyczy reakcji władz po proteście producentów warzyw w Morlaix, gdzie 19 września
  manifestujący rolnicy podpalili urząd podatkowy i siedzibę rolniczego ubezpieczenia socjalnego
  (wybudowanego dwa lata temu) sprzeciwiając się m.in. nałożonych na nich obciążeniom fiskalnych
  i administracyjnych.
  Manuel Valls, premier w swoim wystąpieniu żywo potępia spustoszenie i zniszczenia. Szczególnie
  szokujące jest dla niego to, że strażakom uniemożliwiono gaszenie budynków. Premier zapowiedział
  wszczęcie postępowania przeciwko sprawcom tych zniszczeń.
  „Podczas, gdy władza podjęła środki wspierające rolnictwo, nic nie usprawiedliwia uciekania się do
  brutalnych metod, które niczego nie rozwiązują a przede wszystkim obciążają podatników
  i ubezpieczonych.” – podkreśla w swoim przemówieniu premier. „Tylko rozpoczęcie dialogu między
  Stéphane Le Foll (minister rolnictwa) a reprezentantami krajowymi i lokalnymi sektora rolnictwa
  pozwoli odpowiedzieć na trudności, jakie napotykają producenci rolni.” – Dodaje premier.
  Minister rolnictwa także potępia ten akt użycia siły. Stéphane Le Foll przypomnia, że od czasu
  nałożenia embarga na produkty rolne i spożywcze, władze ciągle reagują, zapewniając środki
  wspierające rynek i ograniczające skutki wprowadzenia embarga. W głównej mierze kryzys kalafiora
  i karczocha jest powiązany z nadprodukcją związaną z warunkami klimatycznymi. Ponadto dialog
  z rolnikami jest stały. Minister rolnictwa spotkał się kilkakrotnie z przedstawicielami sektora
  rolnictwa. Omawiane były metody wsparcia rolników, które by najbardziej odpowiadały ich
  potrzebom. W przyszłym tygodniu przewidziane są jeszcze dwa spotkania. Pierwsze odbędzie się
  w środę z Jean-Francois Jacob, prezesem Towarzystwa Zbiorowych Interesów Rolnych
  z Saint-Pol-de-Léon. Następne spotkanie ze wszystkimi reprezentantami sektora owoców i warzyw
  odbędzie się w piątek. Minister nawołuje rolników do spokoju i odpowiedzialności dążąc
  do znalezienia metod zarządzania tym kryzysem.
  Agnès Le Brun, burmistrz Morlaix ocenia zdarzenia z Morlaix, jako „bunt chłopski”, „rewoltę, która
  wychodzi od dołu, całkowicie pozbawioną struktur, poza związkami zawodowymi. Związki zostały
  wyprzedzone przez jednostki. To nie jest wzburzenie, to jest zimny gniew.” – mówi Agnès Le Brun.
  „To jest coś, co wzbiera się tygodniami, miesiącami i wynika z nawarstwienia okoliczności:
  zmniejszenie konsumpcji, nadprodukcja, obniżka cen, rosyjskie embargo, coraz bardziej
  przytłaczające obciążenia socjalne. ”- tłumaczy burmistrz.
  Prezes rady regionu, Pierrick Massiot, ubolewa i ostro potępia czyn protestujących: „Nie robić z tym
  nic to dać przyzwolenie. Przedstawiciele rolników bretońskich zostali wysłuchani, uszanowani, kiedy
  dawali propozycje, kiedy budowali. Powtarzające się zniszczenia, podżeganie do gniewu coraz
  bardziej prowadzi do zniweczenia pracy realizowanej przez ponad rok w ramach Paktu Przyszłości.
  Jesteśmy w trakcie projektowania, przeprojektowania rolnictwa przyszłości i zapewniania niezbędnej
  metamorfozy rolnej produkcyjnej Bretanii. Region, razem z innymi, pracuje nad tym będąc,
  na przykład, po raz pierwszy odpowiedzialnym za zarządzanie Europejskim Funduszem Rolnym na
  rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich mającym do dyspozycji 240 milionów euro. Pracownicy rolni
  pokazali z dumą swoją wiedzę i doświadczenie, atuty podczas trwającego 4 dni targów zwierząt
  hodowlanych w Rennes. Nie sądzę, że wydarzenia w Morlaix ukazują prawdziwy obraz bretońskiego
  rolnictwa. Przywołuje ich do rozsądku, gdyż Bretania zasługuje na znacznie lepszy wizerunek niż ten,
  który miał ostatnio miejsce.
  Natomiast przewodniczący związków uważają to wydarzenie za akt irytacji rolników, którzy znajdują
  się w coraz trudniejszej sytuacji. Wydarzenia z Morlaix są symbolicznym wyrazem, aby powiedzieć
  „Słuchajcie nas”. Rolnicy mają dość, uważają, że są tylko po to, aby być kontrolowanym. Producent
  karczochów Gilles Moal twierdzi, że piątkowe zniszczenia wzmagają wrażenie braku prawa
  do przyszłości. Sygnały alarmowe zostały wszczęte wielokrotnie przez producentów warzyw, aby
  zwrócić uwagę władz na sytuację, której nie da się już wytrzymać.
 • @re1 12:20:36
  :)
  Wklejam świezynkę - tłumaczenie Pracowni
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/24/polityka-dziel-i-rzadz-w-ameryce-lacinskiej-sabotowanie-grupy-brics-na-naszym-podworku/
 • @re1 12:35:04
  Sorry:) z PDF nie skorygowałem.
 • @ szczurobronny
  Striełkow napewno wie dużo więcej niż my i wydaje mi się,że to co mówi jest całkiem realne.
  Działania NATO są w stylu "po trupach do celu".
  pozdrawiam
 • Dzięki
  5++++++++++++++++

  Piękny teskt, i raport
  Pozdrawiam

  A propos losów Polin... Tu natknąłem się na taki anons:
  Pallotyńska Misyjna Fundacja Salvatti.pl zaprasza na debatę:
  Czyja Polska? Kto ma prawo do patriotyzmu?

  udział w debacie zapowiedzieli:
  m.in. Bronisław Wildstein, :(

  http://salvatti.pl/artykul/365/debata_salvatti.pl:_czyja_polska_kto_ma_prawo_do_patriotyzmu.html
 • @szczurobronny 12:35:33
  Masz rację, ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie potrafiący korzystać ze zmysłów, także zostaną potraktowani jak barany i za to społeczne "zbydlęcenie" także będą płacić.
 • @adalbert05 12:33:23
  Tak - to Ciebie cytowałaem ale nie byłem pewien czy to Twoje więc nic nie napisałem o tym...
  :)
  Ale się nie obraziłeś...:)

  Co do artykułu zacytowanego - widac że naszego Państwa broni warstwa urzędnicza, a raczej opór biurokracji...

  Urzędnik wie że można go wyrotować - a po co ma nadstawiać de?
  Lepiej przestrzegać procedur!

  Jak na granicy - wpierw nie przepuszczali hełmów i kamizelek - az musieli prawo zmienić - a teraz to już za tę zmianę prawa można i wiadomo kogo scigać!
 • @brusek 12:48:34
  PS
  Ciekawe ile takich "bezwartościowych" rzekomo "złomów" idzie ta drogą na Upadłą????

  Mówiło się że wycofujemy stare GRADy - jeszcze są gdzieś w Polsce?

  A amunicja, pociski, artyleria itd...
 • @brusek 12:36:40
  No jasne. Nie chcą już być wykorzystywani.
 • @brusek 12:55:49
  Teoretycznie te zestawy plot powinny być zdekowane,czyli pozbawione cech bojowych.Oficjalnie ministerstwo to potwierdza.Jeżeli okaże się,że są sprawne,to może z tego być międzynarodowa draka.Wiadomo,iż w przypadku trafienia tych zestawów na Ukrainę,cały "świat" będzie mógł sobie to kupić,bo na dzień dzisiejszy Ukraina,to taki wojskowy supermarket.Te rakiety mogą być użyte i w Moskwie i w Waszyngtonie.
  Jeżeli Siemoniak twierdzi,że zestawy są nie do wykorzystania bojowego,to dlaczego chciano je sprzedać handlarzowi z Czech,temu od węgierskich T-72?Być może można je przywrócić do pełnej wartości bojowej.
  Sprawa jest co najmniej "dziwna".Myślę,że w najbliższym czasie wypłyną nowe,ciekawe informacje.Pzdr.
 • @re1 13:08:38
  Załamałem sie - bo BARDZO dawno nie zagladałem w to miejsce - tam artykuł o "złym Putinie". Propaganda jak propaganda, ale to co wypisują ludzie????

  Tak zazombione jest nasze społeczeństwo! A "tam" zagladają ludzie uwazający się na "jentelygencję"

  http://studioopinii.pl/rena-kownacka-bomba-czy-niewypal-sensacje-putinowskiej-propagandy/
 • @szczurobronny 13:19:26
  Wiesz, to nie jest sprawa "wiary" ale "szkiełka i oka" - o czym pisała kilka dni temu Pani Magia...

  Są tacy co wierzą "w pancerną brzozę", w płaską Ziemię, w UFO i wniebowstąpienie Mahometa...

  Nie bierz na wiarę - ja też już byłem przekonany o "polskich najemnikach" ale teraz podchodzę do tego sceptycznie. Za dużo słów a żadnych dowodów...

  Jak z tymi "pskowskimi pułkami" przechodzącymi przez granicę - no, choćby jedno zdjęcie!
 • @szczurobronny 13:25:20
  Ja nie pomijam i nie bagatelizuję tej sprawy a może się okazać że AFERY!
  Ale czekam na fakty...

  Juz raz podobno złapali jednego zajemnika polskiego z lotniska - ale zaległa cisza na ten temat!
 • @szczurobronny 13:25:20
  Daj spokój,nikt tego nie bagatelizuje,wszystkim zależy na dotarciu do prawdy,a szczególnie Powstańcom,uwierz mi.
  Zdajesz sobie sprawę,jaki to był by "as w rękawie",taki złapany najemnik,przecież obok normalnej wojny,toczy się zacięta walka propagandowa.Pzdr.
 • @brusek
  Odnośnie tego co wkleiłeś rano o ZUS. zacytuje cześć;

  "Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent Składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16.163 mln. Możecie te Dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z Tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów..."

  Już kiedyś miałem okazję komentować to coś. Ten wpis to manipulacja oparta na innej manipulacji czyli sposobu przedstawiania danych przez GUS, tak żeby udowodnić szczęśliwość życia na zielonej wyspie. A konkretnie;
  Sumę wpłacanych składek należało by policzyć procentowo od poszczególnych pensji a nie od pensji średniej. Większość ludzi zarabia "w raju" 1200-1600zł. Dlatego w ZUSie ciągle brakuje i ostatnio trzeba było zrobić skok na kase OFE.

  Liczenie od średniej czy też rządowe powoływanie się na średnią to bezczelna manipulacja i ma się ona nijak do realnej sytuacji w społeczeństwie.
  Przykład ostatnio podawałem szczurowiobronnemu przy okazji dyskusji o chinach
  1000 pracowników zarabiających po 1000zł = 1mln
  1 prezes zarabiający 3mln
  średnia miesięczna z tego 4000zł (ta liczba coś przypomina? to ostatnia GUSowska średnia krajowa)
  Teraz proszę mi powiedzieć jak ta średnia ma się do realiów życia dla zdecydowanej większości osób ujętej w tym rozliczeniu?

  pzdr
 • @AdNovum 12:11:15
  ??? za mało dokładny opis,
  nie bardzo wiadomo, gdzie tekst jest wklejany, gdzie się nie daje odtworzyć, i gdzie ma niby być to oprogramowanie.
 • Zbrodnie junty kijowskiej
  Trzeba będzie zwołać międzynarodowy Trybunał do zbadania tych zbrodni, gdyż proponowany MTK w Hadze - to przecież twór Sorosa
  / dopisek mój/


  Masowe groby -
  kobiety, a nawet dziewczynki ze związanymi rekami
  były poddane torturom przed śmiercią
  Co najmniej jednej z nich obcięto głowę

  Russia calls for international probe into Ukraine mass burials, incl decapitated bodies
  http://rt.com/news/190228-mass-burial-discovered-ukraine/
 • Zbrodnie junty - pod międzynarodowy sąd (tylko jaki ? - MTK Sorosa ?)
  W grobach - kobieta z obciętą głową torturowane przed śmiercią dziewczyny,
  Ukraine: Missing women found decapitated in Kiev-controlled area *GRAPHIC*
  http://www.youtube.com/watch?v=s2o1hIsErqE&list=PLeIzHhBSrVIavlB7fc5R0UMWdLRAV8cvG


  Opołczeńcy ochotnicy hiszpańscy : Kiev junta jak Franco i Hitler
  Ukraine: Spanish Vostok Battalion volunteers compare Kiev govt to Franco, Hitler
  http://www.youtube.com/watch?v=ukhDGbgVCs0&index=2&list=PLeIzHhBSrVIavlB7fc5R0UMWdLRAV8cvG
 • @xes23 13:39:32
  Zgdazam sie że manipulacja ale zgrabnie podana - dlatego wkleiłem /przekopiowałem///

  Dziś chyba dostanę nagrodę "głównego trolla dnia" :))))

  Ażeby na nią dobrze zasłużyć - podsyłam ciekawą rzecz..

  Zwróćcie uwagę na szczegół o Powstaniu Warszawskim i nie tylko...

  http://pmn.bloog.pl/id,330801304,title,Marszalek-Rokossowski-zszargany-i-ponizony-bo-w-strasznie-trudnych-warunkach-walczyl-o-Polskosc,index.html?smoybbtticaid=613809
 • Agenci NATO. Komuś bardzo zależy na wojnie
  A co do "niewinności" Sikorskiego (MI6), to warto pamiętać, że nie stanowiło dla niego przeszkody moderowanie puczu w towarzystwie Tyahniboka,
  ze szefował ultra- neokonserwatywnemu think-tankowi NAI/ AEI,
  i że obecnie "szefuje" mu żona ;(

  Applebaum: Rosja wygrywa na Ukrainie. "Czy będziemy walczyć za Litwę lub Łotwę?"
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/applebaum-rosja-wygrywa-na-ukrainie-czy-bedziemy-walczyc-za-litwe-lub-lotwe,466067.html


  Ukraina ma nadzieję na uzyskanie statusu szczególnego partnera USA poza NATO w listopadzie - poinformował dzisiaj rzecznik MSZ Ukrainy Jewgienij Perebiynis.

  „Obecnie w USA trwa okres przedwyborczy, 4 listopada odbędą się wybory do Kongresu, dlatego na razie nie spodziewa się posiedzeń Senatu, na których mogłaby zostać podjęta decyzja w sprawie statusu Ukrainy jako szczególnego partnera poza NATO. Najbliższym terminem jest listopad. Liczymy, że w listopadzie Senat USA może zatwierdzić taką rezolucję w ogólnym zarysie” - powiedział Perebiynis.
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_24/Ukraina-ma-nadzieje-ze-uzyska-szczegolny-status-poza-NATO-w-listopadzie-2864/


  Z tym, ze, faktycznie, prezes i jego elektorat są jeszcze groźniejsi,
  gdyż emocje, fanatyzm, są u nich ważniejsze niż troska o cudze (i własne życie). Coś jakby na wzór "Swobody"...?

  Ci z PO i SLD, choć są takimi samymi marionetkami jak PIS i PSL to chyba posiadają większą wiedzę na temat wojskowości ..(?)

  Twój Ruch jest bardzo groźny, ale nie ma - na szczęscie - społecznego poparcia.
  Palikot - jest marionetką Bilderbergów i Sorosa (dane z
  oficjalnej strony Trilateral Commision).

  CFR & Sorosowi nie udało się również stworzyć w Polsce
  Partii Zielonych, choćby tak silnej jak w Niemczech;
  toteż próbują zbudować elektorat proNATO-wski w kręgach około-Watykańskich...

  Wszyscy oni wyjadą z Polski pierwszego dnia PRZED atakiem odwetowym na silosy w Redzikowie.
 • @novorussia fan 14:13:38
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26013
 • @adalbert05 12:33:23
  "Siemoniak podkreślił, że według posiadanych przez niego informacji zestawy nie miały wartości bojowych. - czy on jest wariatem, czy z nas robi wariatów. To jaką wartość miały pytam pomiot rezuna z OUN/UPA Siemoniaka bo tylko on ponosi za to odpowiedzialność, tylko i wyłącznie on, chyba, że jest ministrem sterowanym z tylnego siedzenia, co jest prawdopodobne w 100%!!!! ???? Czy sprzedano je jako złom i biorąc ok. 1 zł za kilogram ???? w to nigdy nie uwierzę, nawet dziecko w przedszkolu, i nie z nami Polakami te numery pomiocie banderowski Siemoniak i reszta!!!! Chyba obrót takim "geszeftem" powinien być pod ścisłą kontrolą państwa, a nie jedna prywatna firma pana Zenka kupuje, odsprzedaje drugiej, a tamta piątej i w końcu nikt nie wie gdzie zestawy rakietowe się podziały, i kto i gdzie ewentualnie kiedyś zrobi z nich użytek. Od zawsze i wszędzie koncesje na handel bronią(zwłaszcza wyższych technologii) otrzymują byli funkcjonariusze służb. Jeśli w danym kraju istnieje skuteczna kontrola państwa nad służbami - problemu nie ma. Gorzej, gdy takowej BRAK. A gdy państwo istnieje tylko teoretycznie, czyli chuj, dupa i kamieni kupa wtedy co jakiś czas wychodzą na jaw takie "kwiatuszki" związane z pół prywatnymi /prywatnymi geszeftami. Myślę, że w tym wypadku może dojść kiedyś do wielkiej tragedii, bo :
  1. choć sprawa dotyczy starych, licencyjnych "Strzał", a to nie tak całkiem są atrapy jak po ujawnieniu geszeftu próbuje się nam Polakom wmawiać, bo : remont/wymiana ładunku napędowego, nowa butelka ze sprężonym "co", przegląd elektroniczny głowicy+osuszenie +bateria i ponownie działa . Z tych ponad 100 pewnie 70 procent można ponownie aktywować(kanibalizacja) . A ukraińcy mają zaplecze .. i nie tylko oni.. A zbrodniczy banderowski batalion Ajdar, Azow, etc.. aż tupią nóżkami czekając na broń z bratniej "żandzonej" przez banderowski pomiot i nie tylko Polski. Jeżeli rakiety trafiły do żydobanderowskiego reżimu kijowskiego to jest to przestępstwo bo w ten sposób Polska stała się stroną konfliktu. No chyba, że w MON przed sprzedażą je "młotkiem" i "zapalniczką pizoelektryczną" potraktowali w co bardzo wątpię. Tylko, że "tam" jest toporna technika analogowa - w zasadzie niezniszczalna, wytrzymująca impuls elektromagnetyczny po wybuchu bomby A, a kondensatory tam też są długowieczne więc ...????
  2. takie systemy dość łatwo można zamienić w sprawną i efektowną broń wmawiając, że to tylko nic nie warte tylko atrapy społeczeństwu.
  3. wbrew pozorom prześledzenie drogi takiego sprzętu i wykrycie tzw. końcowego użytkownika nie jest aż tak bardzo trudne dla chcącego, lecz trzeba chcieć, a nie zamiatać pod dywan i czekać aż sprawa się rozmyje, ucichnie, ludzie zapomną lub inną sprawą się przykryje jak to w III RP bywało i bywa nadal, przykładów aż nadto nie tylko w tej dziedzinie..
  Ps. Oczywiście określenie "były pracownik służb" ma zastosowanie wyłącznie do ludzi "całkowicie" "wyłączonych" np. z powodów "zdrowotnych". Reszta "byłych" tak naprawdę nadal jest w jakimś zakresie w "obiegu" ;-). Ze służb nigdy się nie idzie na emeryturę, tylko do piachu jak Petelicki, a ostatnio ten śmiertelnie "ukąszony" przez zabójczego "komara" w Afganistanie.etc...Pytanie jest proste kto zgarną kasę, no bo sprzedaż była. Ale w tym kraju i jego urzędów ustalenie tego faktu jest niemożliwe. Spodziewane tłumaczenia, że sprzęt się sam sprzedał i wyparował za granicę a kasa poszła na "konta niczyje". Winnych jak zwykle nie będzie, no chyba, że ktoś przez "przypadek" zestrzeli jakiś samolocik pasażerki startujący czy podchodzący do lądowania, ale wtedy znawca Siemoniak powie, że zestaw miał wartość bojową. Podsumowując, panie prokuratorze do roboty nim się cała sprawa rozmydli. Najnowsza wiadomość, to Czeski biznesmen kupił te wyrzutnie dla zabawy swoich dzieci, dlatego nie sprawne, pomiocie rezuna i sterowana z za pleców przez służby marionetko, pacynko Siemoniak, Andersen przy tobie to pikuś, jak może ktoś wyłożyć kasę za bubel, takich transakcji nie załatwiają frajerzy czy idioci..Siemoniak uważa, że kupujący jest podobnym do niego idiotą i kupuje bezwartościowy sprzęt bojowy. Kogo ta Kopaczka posadziła na stołku wicepremiera i na czyje polecenie pytam, zresztą jak i ryży poprzednio? Na koniec jeszcze jedno pytanie do tego pomiotu rezuna: co się stało/ lub w najbliższym czasie stanie z wycofanymi z WP "przestarzałymi" wyrzutniami "Grad" wraz z zapasami "przestarzałej" amunicji ? Jeśli to prawda, to tego rodzaju działania przeciw polskiej racji stanu powinny być ścigane z całą surowością polskiego prawa. Ps. II wstukajcie w wujka Google "20-lecie Związku Ukraińców czyli OUN/UPA i ich pomiotów w Polsce" i przyjrzyjcie się DOKŁADNIE zdjęciom, kto świętował .... https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/8850,20-lecie-Zwiazku-Ukraincow-w-Polsce.html http://www.zup.ukraina.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=239&Itemid=12 http://www.biznesistyl.pl/ludzie/wywiady/1898_jesli-trzeba,-pojade-na-ukraine-bronic-jej-suwerennosci.html pierwsze zdjęcie https://www.msw.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-12515.jpg https://www.msw.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-12514.jpg http://uitp.net.pl/index.php/galeria
 • @novorussia fan 14:13:38
  Cyt:"Wszyscy oni wyjadą z Polski pierwszego dnia PRZED atakiem odwetowym na silosy w Redzikowie."
  Wyjadą,ale dokąd?
 • A propos Redzikowa...
  Russia won’t quit nuclear forces treaty unless it faces ‘serious threat’ – Kremlin
  http://rt.com/politics/189904-russia-inf-treaty-ivanov/
 • @adalbert05 12:33:23
  Witam i pozdrawiam.
  Ten typ pocisku znam b. dobrze "od podszewki" ukladu napedowego, wielokrotnie badalem je na hamowni.
  "Strzala -2" pozbawiona cech uzytkowych nie mialaby:
  - wkladki napedowej podwojnego dzialania start-marsz
  -mialaby przeborowany korpus silnika
  - nie mialaby ladunku pirotechnicznego sprzezonego z generatorem elektrycznym zasilajacym obwody
  -uklad elektryczny bylby potraktowany przecinakiem
  - uklad sledzenia celu bylby rozbity mlotkiem ~(to najwieksza strata, zawsze marzylem, zeby cos takiego postawic sobie na biurku)
  - no i oczywiscie nie byloby materialu wybuchowego.
  Wartosc po takiej dezaktywacji rzedu 100 PLN
 • @szczurobronny 14:21:58
  To jedno z najlepszych posunięć, u nas to także powinno być na pierwszym miejscu, potem banki. Pozdrawiam.
 • @novorussia fan 12:42:43
  Bronislaw Dzikowskokamienne scierwo z rynsztoka
 • Wiadomość być może prawdziwa.
  Jako że niektórzy chcą tutaj sprowadzić przyjacielskie wojska amerykańskie, to może warto zobaczyć jak wygląda rozwód starych przyjaciół USA i Pakistanu.

  "US-EX Head of Military and Former Pentagon Official revealed information regarding US operation inside Pakistan. He said that the "US troops were ready to launch operation in Pakistan but US forces not execute that operation plan because FEAR OF MASSIVE RETALIATION from Pakistan Military."

  According to former pentagon official, "US Military requested to the ISI and Pakistan Military several times for help and support. Pakistan military threatened US forces with massive retaliation in response to any aggression against Pakistan. So US forces roll-back their plan after threatening response from Pakistan Military."

  https://www.facebook.com/iforcewarfare/photos/a.613980048701091.1073741834.505701262862304/595141057251657/?type=1&permPage=1

  Informacja, z wiosny tego roku, dotyczy tego że USA już były gotowe do inwazji na Pakistan, ale wcześniej zwrócili się o wojskowych Pakistanu i ISI (główna służba wywiadowcza Pakistanu) o wsparcie ich operacji (zapewne z powodu tego że mieli ich na swoich listach płac). Dostali jednak twardą odpowiedź że nastąpi masowy odwet w wypadku agresji na Pakistan. Więc USA z planów inwazji zrezygnowały. Sygnały o tej sprawie już kilka razy pojawiały się w sieci, oczywiście nie na polskich portalach. A dostawy do Afganistanu już od dawna nie idą przez Pakistan. Kiedyś szedł przez Pakistan polski transport do Afganistanu. Jak ktoś pamięta około 1/3 z niego ubyło po drodze przez Pakistan i to była pewna reguła, takie myto nakładali na te transporty.
 • @szczurobronny 13:00:43
  Jak to nie jest pejsata V kolumna, to ja jestem chinski biskup. I to sama Moskwa! Moskwianie powinni to zapamietac
 • @szczurobronny 14:27:22
  Dostałem info od Pana Dawida z Doniecka - na razie wrzucił parę zdań plus zdjęcia tutaj:
  https://www.facebook.com/NoworosjaWalczaca


  cytuję


  Pisałem wam kilka dni temu , o miejscu nie daleko mojego miejsca zamieszkania , które zostało ostrzelane przez armię ukraińska . Poniżej kilka zdjęć zrobionych przeze mnie , szału nie ma , ale to pierwsze własne
  W trakcie poszukiwania ww rejonu ( nie korzystam z pomocy "przewodników" , mam pełną swobodę działania ) spotkałem się z hmm...wręcz gorącym przyjęciem ze strony mieszkańców Doniecka . Każdą rozmowę zaczynałem od przedstawienia sie skad jestem i kim jestem i powodowało to , że ludzie koniecznie chcieli mi pokazać wszystko abym pokazał w Polsce co rząd ukraiński wyprawia ( zwłaszcza ordynator szpitala był tutaj niezwykle uprzejmy i pomocny ) i abyśmy uświadomili swoim rządzącym , że żle robią wspierając morderców .
  Szpital , nieopodal miejsca głównego ostrzału znajduje się szpital pełen pacjentów (różowy budynek) , oraz oddział radiologi w którym w momencie ataku przeprowadzano badania . w skutek uszkodzeń budynku większość pacjentów oddziału trzeba było w pośpiechu przeniść . Wystarczyłoby aby ktoryś z pocisków uderzył odrobine bliżej/dalej i trafiłby w szpital....
  Może dla Kijowa ci pacjenci i lekarze to terroryści ? albo ludzie ktoórzy na fotografiach sprzataja zgliszcza dachu ? Zatakowany obszar to strefa niebogatych domków , u nas nazwalibyśmy je nawet działkami , tam nigdy nie było nawet barykady . Łatwo , więc zgadnąć kto był celem ...
  ps następnym razem postaram sie o jakies nagrania etc

  wczoraj w nocy wojska ukrainskie ostrzelały z GRADów Nowokujbyszewsk , dzielnice Doniecka . Widocznie uznali muzeum sa cel strategiczny
 • @Kula Lis 62 14:35:01
  Dokładnie jak piszesz,może z tego być niezła draka.Bo ktoś tu kłamie,skoro wyrzutnie są zdekowane,to po jaką cholerę kupuje je jakiś czeski handlarz bronią?Dla mnie sprawa ma podwójne dno.Ktoś chciał wykorzystać poparcie naszego "żondu" dla Ukrainy,by wyrwać te zestawy plot.Bo dla ukrów można wszystko,nawet złamać międzynarodowe traktaty w imię przyjaźni "polsko-ukraińskiej".Zastanawiam się,po co Kijowowi takie wyrzutnie,mają swoje nowsze,poza tym nie maja za bardzo to czego nimi strzelać,z uwagi na brak lotnictwa Noworosji.Może to była jakaś ustawka,żeby wyprowadzić w "świat" te wyrzutnie?Może dla jakiś grup przestępczych,czy terrorystycznych.Jakie by były potem konsekwencje,jeżeli ktoś zestrzelił by samolot pasażerski z setkami ludzi na pokładzie rakietą "Made i Poland".O konsekwencjach takiego wydarzenia wolę nie myśleć.Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Aktualizacja i 5*.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=pUAZ3lJhzCU&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @vortex 14:46:55
  A tutaj małe uzupełnienie tego tematu.

  http://isi-intersevicesintelligence.blogspot.com/2011/09/isi-urged-attacks-on-us-targets-in.html
 • @Kula Lis 62 14:35:01
  Excalibur Defense Ltd. Trzymaj się Brachu.Pzdr.
 • @Alojzy81 14:41:08
  Jako osoba obeznana z tematem,czy kupno takiego zdekowanego sprzętu ma jakieś logiczne wytłumaczenie,czy można przywrócić jego zdolność bojową,bo z Twojej wypowiedzi wynik,że nie ma to sensu.Coś tu śmierdzi?
  Pozdrawiam
 • Sikorski. Applebaum o "wojnie totalnej"
  Brusek, dobra ocena. Także "poczytalności" nowego marszałka; najwyraźniej ma on poważne problemy z ego...

  Dobrze przynajmniej, że go nie wzięli na szefa NATO :)
  (a może właśnie szkoda... ? - rozwiązałby się problem "egsystencjalny"
  NATO po paru tygodniach.... choć, choć... Rasmussen też był świrem.

  Nowy boss NATO należy do grupy Bilderberg .

  Sikorski jest mocno uwikłany:
  Sikorski was a member of the Bullingdon Club whose members have included Nat Rothschild.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Bullingdon_Club

  Applebaum o "wojnie totalnej"

  Applebaum argued that "a robust campaign to tell the truth about Crimea is needed to counter Moscow's lies."... while acknowledging the question sounded "hysterical, and foolishly apocalyptic, to American or Western European readers" she asked whether Ukraine should prepare for "total war" with Russia and whether central Europeans should join them

  War in Europe By Anne Applebaum
  Putin has invaded Ukraine. Is it hysterical to prepare for total war with Russia? Or is it naive not to?
  http://www.slate.com/articles/news_and_politics/foreigners/2014/08/vladimir_putin_s_troops_have_invaded_ukraine_should_we_prepare_for_war_with.html
 • skąd....
  ...oni mają te nowe (?) czołgi na lotnisku ?
  i z czego one są wyładowywane ?
 • @szczurobronny 16:31:40
  czyli lotnisko nie jest okrążone ??
 • @Alojzy81 14:41:08
  Tylko raczej idiota, człowiek niespełna rozumu by w takim stanie coś takiego kupił, a nie byznesmen i handlarz, który spodziewał się zarobić jak pisze 3-7 tys$ za sztukę. I to naraz aż 150 szt!
 • @KHT 16:27:40
  To chyba jakiś port,a Abrams zjeżdża z poduszkowca.
  Zdjęcie pewnie z ćwiczeń NATO.
 • @Kula Lis 62 16:37:29
  Dlatego Tobie zadałem to pytanie,bo jeżeli jak twierdzisz tak zdekowane wyrzutnie są bezużyteczne,to po jaką cholerę kupuje je handlarz bronią?
  A może te wyrzutnie nie były wcale pozbawione cech bojowych?
  I wtedy taki zakup ma sens,a Polska ma problem.Pozdrawiam.
 • @brusek
  Ukraina: Roboty przymusowe i egzekucje na terenach kontrolowanych przez rosyjskich dywersantów(nowe określenie!) http://wpolityce.pl/swiat/215209-ukraina-roboty-przymusowe-i-egzekucje-na-terenach-kontrolowanych-przez-rosyjskich-dywersantow Terroryści strzelają do ukraińskich sił na wschodzie Ukrainy(raz terroryści, dywersanci, co jeszcze te sprzedajne miernoty dziennikarskie wymyślą?) http://wpolityce.pl/swiat/215196-terrorysci-strzelaja-do-ukrainskich-sil-na-wschodzie-ukrainy
 • Totalna wojna podług Applebaum/Sikorskiego
  In 2014, Sikorski labeled pro-Russian separatists as "terrorists".

  Spiegel Online: "... [Sikorski] hopes that NATO and the EU will finally take off the kid gloves in their dealings with Russian President Vladimir Putin. He wants to see the West stand up to Moscow and, if necessary, threaten the Russians militarily."
  http://www.spiegel.de/international/europe/polish-foreign-minister-sikorski-in-the-limelight-in-ukraine-crisis-a-972239.html#js-article-comments-box-pager

  http://www.kyivpost.com/content/ukraine/sikorsky-foreign-subversion-of-ukraine-leads-to-tragedy-346090.html


  Anne Applebaum : "So is it hysterical to prepare for total war?"
  http://www.uniohnearndt.de/wp-content/uploads/2009/07/totaler-krieg.jpg
 • @adalbert05 14:55:31
  Rakiety przeciwlotnicze sprzedane prywatnej firmie. Jest śledztwo prokuratury. Siemoniak: „Zleciłem pilną kontrolę”(po ubiciu geszeftu!) http://media.wpolityce.pl/cache/31/83/31832a5d5a6c77d400f35140afd77f4e.jpg Agencja Mienia Wojskowego sprzedała w ramach przetargu 153 komplety ręcznych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Strzała-2M” - ustalił portal tvn24.pl.
  Leżą teraz w magazynie niewielkiej polskiej firmy, która chce je wyeksportować. Agencja mogła tą transakcją złamać traktat z Wassenaar, który ogranicza obrót tego typu bronią - podejrzewają prokuratura i ABW.
  Dziś rano szef MON, Tomasz Siemoniak zapowiedział, że zleci pilną kontrolę w sprawie „Strzał”. I jednocześnie stwierdził, że „nie mają one cech użytkowych”.
  Przetarg, na którym można było kupić 153 rakiety „Strzała-2M”, 153 wyrzutnie do nich oraz 78 mechanizmów startowych, zorganizowała Agencja Mienia Wojskowego. Odbył się on latem 2012 roku i mogła do niego przystąpić każda firma z ważną koncesją na obrót bronią. Najlepszą cenę - choć nie udało nam się ustalić, jaką - zaproponowała firma ze Śląska, która zajmuje się m.in ochroną i usługami detektywistycznymi. Rozmawialiśmy z jej przedstawicielem.
  Armia ma problem z utylizacją przestarzałego sprzętu. Podczas takich przetargów do góry złomu, z którego można spróbować odzyskać metale szlachetne, zawsze dołącza jakąś wisienkę na torcie. W tym przypadku były to „Strzały”
  —opowiada tvn24.pl biznesmen. Ile zapłacił za wyrzutnie, nie chce ujawnić. Wiadomo jednak, że jeden zestaw wart jest na wolnym rynku dla końcowego użytkownika od 3 do 7 tys. dolarów.
  Ich skuteczność ocenia się na ok. 50 proc. Znacznie nowszych „Gromów” wynosi 80 proc. Ale one kosztują nawet 120 tys. euro. Lepiej i taniej wystrzelić kilka „Strzał” niż jednego „Groma”
  —tłumaczy nasz rozmówca. Zestawy są szczególnie niebezpieczne dla samolotów startujących lub podchodzących do lądowania. Maksymalny pułap „Strzał” to 2300 m, zasięg prawie 3 km. Wkrótce po transakcji z Agencją Mienia Wojskowego biznesmen rakiety sprzedał przedsiębiorcy z Wielkopolski, który również ma koncesję na obrót bronią. Ten zamierzał je wyeksportować do Czech.
  Strzała-2M” jest konstrukcją z początku lat 70. Mimo to już sam pomysł wystawienia 153 zestawów tych rakiet na przetarg dziwi ekspertów.
  Nie wierzę, że Agencja dokonała takiej transakcji. One służą do strącania samolotów i helikopterów. Można wystrzelić Strzałę i zniknąć, nim ktokolwiek połapie się w tym, co się wydarzyło. O takiej broni marzą terroryści na całym świecie
  —mówi nam były dowódca jednostki GROM, generał Roman Polko. Biznesmen, który jest teraz właścicielem „Strzał” przyznaje, że kupił je, aby zrobić interes. Z kim? Choć sam nie chce dzielić się informacjami na ten temat, to odpowiedzi udzielają dokumenty - do których dotarliśmy z trzech resortów, zajmujących się sprawą.
  Aktualny właściciel wyrzutni zwrócił się do Departamentu Bezpieczeństwa Gospodarczego w Ministerstwie Gospodarki o zgodę na ich sprzedaż firmie z Czech, tak jak to przewidują procedury.
  W trakcie spotkania (5 września 2013 - red.) w siedzibie resortu zostałem poproszony o wycofanie wniosku (o pozwolenie na eksport „Strzał” do Czech - red.). Prośba wynikała z następujących przesłanek: uruchomiony formalnie wniosek może spowodować perturbacje między ministerstwami a nawet na szczeblu międzynarodowym, jako że doszło do naruszenia traktatu z Wassenaar oraz umów z nim związanych
  —wynika z oficjalnego pisma, które do wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego skierował biznesmen. W rozmowie z tvn24.pl dodaje jeszcze:
  Nie chcę teraz mówić o tej historii. Mam nadzieję, że państwo stanie na wysokości zadania i naprawi swoje błędy
  —mówi krótko, ucinając dalsze pytania. Jest gotów odsprzedać wyrzutnie AMW. Po takiej samej cenie, za jaką je kupił. Urzędnicy Agencji nie chcą się zgodzić na takie rozwiązanie, uważając, że wszystko było w porządku.
  Traktat z Wassenaar został zainicjowany w 1996 roku. Porozumienie miało na celu ograniczenie handlu bronią bądź dobrami podwójnego przeznaczenia, które pozostały w krajach posowieckich.
  Państwa, które są jego stronami, umówiły się że „przenośnymi, przeciwlotniczymi, zestawami rakietowymi (w skrócie MANPADS - red.) mogą handlować między sobą wyłącznie rządy i ich agendy. Polska podpisała je w 2003 roku. W lutym br. resort gospodarki poprosił o opinię w tej sprawie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
  Czy Ministerstwo Obrony Narodowej jest zobowiązane do przestrzegania zobowiązań przyjętych przez Polskę w ramach Porozumienia z Wassenaar oraz czy sprzedaż ręcznych wyrzutni rakiet dowolnemu podmiotowi krajowemu przez MON za pośrednictwem Agencji Mienia Wojskowego jest zgodna (z Traktatem z Wassenaar - red.)
  —napisał dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Gospodarczego resortu gospodarki Krzysztof Majewski. Tydzień później odpowiedzi udzielił mu Michał Polakow, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Bezpieczeństwa MSZ. Z jego opinii wynika, że porozumienie z Wassenaar jest elementem polskiego prawa i musi być przestrzegane przez nadzorowaną przez resort obrony AMW.
  Ale na drugie pytanie nie odpowiedział wprost:
  W świetle przedstawionej przez Departament Bezpieczeństwa Gospodarczego (sprawy – red.) szczególnie istotne wydaje się przywołanie par 3.1, w którym zaleca się realizację transakcji obejmującej MANPADS jedynie na poziomie rządów lub podmiotów upoważnionych do działania w imieniu rządów. W ocenie Departamentu Polityki Bezpieczeństwa sprzedaż przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych prywatnej firmie, planującej ich eksport do prywatnego odbiorcy zagranicznego, oprócz naruszenia wyżej wymienionych zobowiązań wiązałaby się z realnym ryzykiem zmiany przeznaczenia i przejęcia broni przez nieupoważnionych aktorów niepaństwowych
  MSZ nie odpowiada więc, czy sprzedaż prywatnej firmie „Strzał” łamie prawo, choć zalecałoby, aby obrót tego rodzaju sprzętem był dokonywany za pośrednictwem podmiotów działających w imieniu rządu. Dlatego wyrzutnie leżą w magazynie.
  Mam świadomość, że gdyby nam je zrabowano, ruch lotniczy w Polsce natychmiast zamarłby. A może i w całej Europie. Powtarzam: my to kupiliśmy od AMW bez żadnych obostrzeń co do dalszego handlu
  —mówi jeden z przedsiębiorców. Tymczasem resort obrony, który nadzoruje Agencję Mienia Wojskowego, nie widzi w całej sprawie żadnego problemu.
  Minister Obrony Narodowej nie jest stroną tej umowy. AMW realizuje swoje ustawowe zadania i przy zachowaniu wszystkich wymaganych prawem krajowym reżimów sprzedała mienie przekazane jej przez wojsko. AMW nie miała wiedzy, że polska firma docelowo chciała te rakiety eksportować do Czech. Najistotniejszych aspektem jest jednak to, że Agencja nie sprzedała tego mienia kontrahentowi zagranicznemu tylko podmiotowi krajowemu, który dysponował odpowiednią koncesją
  —podkreślił Jacek Sońta, rzecznik ministra Tomasza Siemoniaka. Opozycja widzi to nieco inaczej.
  Poproszę o wyjaśnienie tej sprawy przez wojskowe służby specjalne. Bo to oznacza, że dziś jest gdzieś w Polsce magazyn, w którym znajduje się broń, o którą zabiegają terroryści. I nie jest to solidnie chroniony magazyn na terenie jednostki wojskowej
  —mówi członek komisji do spraw służb specjalnych i obrony narodowej, Marek Opioła (PiS). Na aspekt bezpieczeństwa zwraca również uwagę MSZ:
  Porozumienie z Wassenaar nakłada obowiązek wdrożenie szeregu wymagań dotyczących bezpiecznego magazynowania, zarządzania, transportu i użycia w tym utylizacji nadwyżek by zmniejszyć ryzyko przedostania się tej broni w niepowołane ręce. Wyegzekwowanie tych wymogów, łącznie z weryfikacją w siedzibie importera prywatnego byłoby wielce utrudnione
  Przedsiębiorca z Wielkopolski stara się, by Agencja Mienia Wojskowego przejęła z powrotem od niego rakiety z wyrzutniami. Za takim rozwiązaniem problemu lobbuje również resort gospodarki.
  Nie wydamy zgody na eksport. Uważamy, że sprawę powinna załatwić AMW, która wypuściła rakiety na rynek. Nie można udawać, że nic się nie wydarzyło
  —powiedział tvn24 jeden z kluczowych urzędników resortu Janusza Piechocińskiego. Jednak zarówno Agencja, jak i MON odmawiają. Uparcie twierdzą, że rakiety zostały sprzedane zgodnie z prawem. Inaczej ocenia tę sprawę Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która złożyła doniesienie do wojskowej prokuratury okręgowej w Poznaniu.
  Wobec ustalenia, iż przy transakcji nie brali udziału żołnierze czynnej służby wojskowej, przekazaliśmy prokuraturze cywilnej materiały w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przy sprzedaży przez AMW zestawów ręcznych rakiet przeciwlotniczych
  —mówi rzecznik prokuratury wojskowej, podpułkownik Sławomir Schewe. Z wypowiedzi ppłk. Schewe dla portalu tvn24.pl wynika, że śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków przez urzędników (artykułu 231 KK), a także art. 36 ustawy „o działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania, obrotu materiałami wybuchowymi i bronią”. Za jego złamanie grozi nawet 10 lat więzienia.
  Otrzymaliśmy materiały, podlegają w tej chwili ocenie przez prokuratora, który zdecyduje, czy wszcząć śledztwo
  —potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.
  Czeska firma, do której miały trafić „Strzały” kilka tygodni temu kupiła od węgierskiego rządu czołgi T-72, które następnie sprzedała na Ukrainę. Według węgierskich i rosyjskich gazet odbiorcą miał być legalny rząd w Kijowie.
  Łatwo sobie wyobrazić kombinację operacyjną, która wyrządzi Polsce gigantyczne szkody. Wrogie służby mogą to tak zorganizować, że właśnie z polskiej wyrzutni zostanie zestrzelony samolot, np. cywilny. Dlatego o transakcjach tego typu bronią mogą decydować wyłącznie rządy
  —komentuje dla portalu tvn24.pl jeden z byłych szefów służb wojskowych. Wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak poinformował dziś, że zna sprawę sprzedaży prywatnej firmie ponad 150 kompletów ręcznych wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Strzała”. Dodał, że w tej sprawie nie sygnalizowano nieprawidłowości.
  Ale po informacjach medialnych i wobec zainteresowania prokuratury zlecił pilną kontrolę w AMW.
  Sprawa była mi sygnalizowana przez odpowiednie służby w maju. Te służby sprawdziły, czy mogło dojść do nieprawidłowości. Wtedy takiej informacji nie było
  —powiedział Siemoniak dziennikarzom. Oraz podkreślił, że według posiadanych przez niego informacji zestawy nie miały wartości bojowych.
  Były pozbawione cech użytkowych, nawet złożone nie byłyby w stanie działać
  —powiedział szef MON. Dodał, że AMW sprzedała je firmie posiadające odpowiednią koncesję.
  Ryb, TVN24, PAP / To już gigantyczna afera. Pomiot ukraiński Siemoniak nie wie czym bawią się wojskowi chłopcy z tymi od od biznesu? Przecież to zagrożenie bezpieczeństwa Polski. Poproszę raz rakietę....W biznesowym sosie!!!
 • Wymiar sprawiedliwości
  To była chyba pierwsza dziedzina, którą rozwaliły solidaruchy. Przecież musieli sobie stworzyć warunki do bezkarnego okradania państwa. Akurat w okresie przełomu miałam kontakty służbowe z jedną z prokuratur wojewódzkich. Na stanowisku prokuratora wojewódzkiego człowieka dużej wiedzy i kultury zastąpili jakimś swoim oszołomem zwolnionym kilka lat wcześniej za niekompetencję.
 • @Kula Lis 62 16:58:05
  Witam,od rana sygnalizuję problem z tymi wyrzutniami,pytanie jest jedno,zasadnicze i podstawowe.Czy te wyrzutnie zostały zdekowane przed sprzedażą w sposób jaki opisał Kolega Alojzy81,czyli pozbawione całkowicie zdolności bojowych,czy wyrzutnie są całkowicie sprawne,wtedy mamy naprawdę zajeb..ty problem jako państwo.Siemoniak pierwotnie zapewniał,że rakiety są zdekowane,teraz jak widzę nie mówi tego z pełnym przekonaniem.Zaraz światowe media zaczną krzyczeć,że Polska sprzedaje broń terrorystom.Znowu mamy rękę w nocniku.Pzdr.
 • @adalbert05 17:10:59
  Gdyby wyrzutnie zostały całkowicie pozbawione zdolności bojowej, to nie byłoby żadnego problemu, tylko po co firma handlująca bronią miałaby takie kupować?
 • @adalbert05 16:37:36
  Tak.
 • @wdakra 17:18:26
  Cały czas zadaje to pytanie,jak jest z tymi wyrzutniami?
  I mam nieodparte wrażenie,że wyrzutnie były prawdopodobnie sprawne,lub zdekowane w sposób umożliwiający przywrócenie im ich zdolności bojowych.Pozdrawiam.
 • @wdakra 17:01:52
  Od lat mam kiepskie zdanie o tej nieudolnej prokuraturze i niedouczonych prokuratorach, sądach i sędziach. Mój i nie tylko mój poziom zaufania do "polskiej" prokuratury, sądów, policji jest zerowy, więc tylko opcja zero może coś zmienić, choć i to nie takie pewne, przy dzisiejszych infantylnych, tępych i niedouczonych z podstawowymi brakami wiedzy wykształciuchach z nic nie wartymi dyplomami..kwalifikującymi tylko na przysłowiowy zmywak..( ile było popełnionych "samobójstw" w piątek albo w sobotę, a dochodzenie i analizy zaczynali w poniedziałek, wtorek lub w środę, zadaję sobie zasadnicze pytanie, czy miało coś wyparować z organizmu denata w tym czasie???) Taki jest wymiar sprawiedliwości POkomunistyczny. Czerwone potomki czerwonej zarazy obległy ten urząd. Toto jest pozbawione godności i rozumu, ale o tym każdy wie. Połączenie bezkarnych sitw tj.rządowej i prokuratorsko-sądowniczej-policyjnej powoduje degenerację państwa. Jak może to dobrze funkcjonować jeśli komendant główny utrzymuje kontakty z bandytami. Czy w innym kraju byłoby to możliwe.? Jak widać w fasadowym, istniejącym tylko teoretycznie państwie działają fasadowe i teoretyczne instytucje. Ich zadaniem jest tworzenie fikcji. Bo to wszystko jest ustawką, Zwykłym picem dla zwykłego człowieka. A on nie musi wszystkiego wiedzieć. W fasadowym i teoretycznie istniejącym państwie minister spraw wewnętrznych zostaje uznany za osobę poszkodowaną, toż to swoiste kuriozum, bo go ktoś podsłuchał. Teraz może wymagać od tego jak sam powiedział fasadowego i istniejącego tylko teoretycznie państwa już nie teoretycznego lecz realnego odszkodowania które pewnie dostanie za brak ochrony, to jeszcze większe kuriozum prawne!!!.
 • @wdakra 17:18:26
  Gdyby wyrzutnie były 'złomem" to nie potrzebna by była firma-pośrednik która posiada koncesje na handel z bronią by wywieźć to z Polski...

  A według tych - na pewno ocenzurowanych informacji - sprawa wywozu za granicę ciagnie się od marca!

  To jest takie szambo że z tego Pan Siemoniak w normalnym kraju by sie już nie wygrzebał i już by nie był ministrem podżegania do wojny!
 • @wdakra 17:01:52
  Antyterorryści w akcji! Groźnym bandytą okazała się nastolatka z psem!!! http://wpolityce.pl/kryminal/215177-antyterorrysci-w-akcji-groznym-bandyta-okazala-sie-nastolatka-z-psem
 • @brusek 17:49:24
  Jeżeli jak twierdzisz sprawa ciągnie się od marca,to raczej nie ma to nic wspólnego z wojną na Ukrainie,czyli mamy jeszcze większy problem.Ktoś chciał "opylić" prawdopodobnie sprawne wyrzutnie jakiejś firmie z Czech,czyli tak na prawdę nie wiadomo komu.Pzdr.
 • @adalbert05 17:39:10 powtórzę kolego.
  Tylko raczej idiota, człowiek niespełna rozumu by w takim stanie coś takiego kupił, a nie byznesmen i handlarz, który spodziewał się zarobić jak pisze 3-7 tys$ za sztukę. I to naraz aż 153 szt! Po co mu byłby porozbijany złom? Nie z nami myślącymi te numery. Pomiot banderowca zapętla się coraz bardziej, pali mu się pod dupą bo wyszły interesy tych co nim sterują, u kogo robi za atrapę ministra. Może się już zacząć poważnie bać o siebie i rodzinę, tam w handełe bronią jak i narkotykami błędów i wpadek się nie wybacza, może go odwiedzić tajemniczy ktoś z piątku na sobotę, i nie tylko jego, grzebiących w tym także. Pzdr!.
 • @szczurobronny 16:26:31
  Jeżeli w Kijowie - mieście stołecznym - wyłączają codziennie prąd na dwie godziny to ciekawe co się dzieje na peryferiach Ukrainy. Flinstonowie zapraszają na Ukraine :)

  http://kiwi14.blox.pl/resource/flinstonowie5.jpg
 • Po co nam demokracja ?.
  Ad Novum
  „Po tym przydługim wstępie” muszę powiedzieć, że czuję się tu jak u siebie w Domu.
  Mam podobne przemyślenia, podsumowania i rozterki. Cieszy mnie to, że jest to po prostu tok rozumowania dostępny szerszej ilości osób. To jest ocena rzeczywistości i do tego dobrze uzasadniona. Też myślę o tym co mogę zrobić taki mały „Ja”. Miałem swoje sympatie polityczne i skłonności do głosowania na tych, albo na tamtych. Te sympatie wynikały z mojego przeświadczenia o tym , że właściwie odbieram otaczający mnie świat. To, co zobaczyłem w polskich mediach przy okazji „kryzysu Ukraińskiego” zrujnowało moją percepcję. Po tym wszystkim nie wiem czy moje dotychczasowe wybory rzeczywiście były aktem wewnętrznego przekonania, czy po prostu wcześniej byłem tylko bardziej naiwny.
  Świat polskiej polityki robi wszystko aby Polacy-wyborcy mieli stale intensywne emocje polityczne. Nie potrzeba do tego nawet wojny na Ukrainie. W sytuacji gdy nie ma w Polsce partii politycznej, która podzielałaby moje obawy i przemyślenia po prostu nie mam na kogo głosować. W tym chaosie jakieś szpagaty logiczno-moralne wykonuje PSL, zwiastujący wyborcom wojnę jeśli wygra PiS. A co w takim razie zrobił PSL oprócz tego że trwał ?. SLD czeka na kierunek wiatru, Palikot jest pusty i daremny. Najbardziej zdrowy w tym całym towarzystwie jest niestety Korwin. I to nie jest jego wina.
 • @szczurobronny PUTIN PO PROSTU OLAŁ CIEPŁYM ROSYJSKIM MOCZEM BRUKSELĘ, BRAWA DLA NIEGO.
  Putin znów zagrał z UE. Bruksela nie wie, co robić. Będzie bojkot? Prezydent Rosji Władimir Putin zirytował europejskich przywódców, bo zmienił zdanie i postanowił jechać do Mediolanu na szczyt Europa-Azja w październiku – pisze w środę "La Repubblica". Według dziennika w ten sposób Putin prowokuje przywódców państw UE. http://www.tvn24.pl/putin-znow-zagral-z-ue-bruksela-nie-wie-co-robic-bedzie-bojkot,471260,s.html
 • @szczurobronny 18:12:33
  Od kąd kiev junta przejęła władzę same dobre wiadomości płyną z Ukrainy
  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=gospodarka&idNewsComp=&filename=&idnews=180700&data=&status=biezace&_CheckSum=1275566703
 • @Kula Lis 62 18:01:26
  Dokladnie!:)
 • @szczurobronny 18:20:15
  Szczurku,to kolejna kaczka dziennikarska,pisać można wszystko,papier jest cierpliwy.Nie ma takiej możliwości,po prostu.To informacja o takiej wartości,jak ta o pskowskich dywizjach pancernych pod Nowoazowskiem.Pozdrawiam
 • @szczurobronny 18:20:15
  Witam,
  Raczej mam wątpliwości co do tych Abramsów. Abrams wymaga innej amunicji, którą należy dostarczać. Brak części zamiennych, obsługuje się inaczej niż T. Jedna sztuka może mieć jakieś znaczenie propagandowe tak jak T-34 powstańców, ale ze względu na problemy logistyczne ich obecność na lotnisku nie ma sensu.
 • @mrdinozaur 18:43:48
  Dokładnie,oprócz problemów logistycznych,problem podstawowy,ochrona technologii militarnych USA.Nie wspominając o zdecydowanej reakcji Rosji.Może rakiety balistyczne z głowicami jądrowymi na Kubie,a może kontyngent rosyjski w Syrii,także uzbrojony w broń jądrową,nie mówiąc o natychmiastowym wejściu wojsk rosyjskich na Ukrainę!
  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 18:44:41
  Ja po prostu myślę logicznie!
  A co ma Striełkow do Abramsów,bo coś mi umknęło?
 • @szczurobronny 18:53:03
  No tośmy se pogadali!:)))))
 • @szczurobronny 18:45:50
  Nawet jeśli są to nie ma to żadnego militarnego znaczenia. Jeśli tam są, to są w okrążeniu pozbawione amunicji. Problem mógłby być jeśli byłyby w natarciu (można im wtedy dostarczać amunicję). Dlatego nadal twierdzę, że to jakieś UFO, czyli np. zmodyfikowane T-64. Podobnie było z Tygrysami - jak były w natarciu to były nie do pokonania, a jak odcięto im zaopatrzenie to padały jak muchy.
 • @szczurobronny
  "Polityka": rosyjskie wojsko odzyskuje skuteczność
  Alu­zje Wła­di­mi­ra Pu­ti­na o eks­pre­so­wym zdo­by­wa­niu War­sza­wy czy Wilna nie są prze­sa­dzo­ne. Ro­syj­skie woj­sko od­zy­sku­je wła­śnie dawno utra­co­ną sku­tecz­ność – pisze w naj­now­szej "Po­li­ty­ce" Ję­drzej Wi­niec­ki. http://ocdn.eu/images/pulscms/NjU7MDQsMCw4ZSxkYWEsN2FmOzA2LDMyMCwxYzI_/7cdd7967a4b90f9fc789150cca01227a.jpg Rosyjska armia przeszła w ostatnich latach sporą metamorfozę Jak czytamy, "Rosja uczy się na swoich ostatnich wojnach". Wojna z Czeczenami w 2000 r. trwała pół roku, natomiast z Gruzinami w 2008 r. – zaledwie kilka dni. Według Winnickiego, odmiana wynika z najważniejszej w wojskowości rzeczy: pieniędzy. Na poprawę stanu rosyjskiej armii wpływa więc przede wszystkim fakt, że w Rosji znów opłaca się być żołnierzem. Po mniej więcej dwukrotnych podwyżkach oficerowie zarabiają lepiej niż ich odpowiednicy w Polsce. Ponadto w rosyjskiej armii przybywa zawodowców. W 2017 roku ma ich być pół miliona. A ponieważ ochotników wabionych pieniędzmi nie brakuje, szanse na zostanie rekrutem mają tylko najlepsi. Coraz lepiej wyglądają także kwestie uzbrojenia: totalny program zbrojeń zakłada zmodernizowanie w najbliższych latach lotnisk i szpitali, a także opracowanie nowych pojazdów bojowych.

  Autor artykułu podkreśla, że Rosjanie mają się czym pochwalić, bo m.in. gonią Amerykanów, którzy jako jedyni produkują seryjnie myśliwiec niewidoczny dla radarów. W dodatku pracują nad czołgami najnowszej generacji. Co więcej, Rosja chce być morską potęgą (choćby kupując okręty od Francji), nie można także zapominać o jej arsenale jądrowym. Na utrzymanie strategicznych sił atomowych idzie co trzeci rubel dla wojska.

  Dlatego - zdaniem Winnickiego - dumne oświadczenia polityków, np. że morale armii jest najwyższe od 17 lat, należy oczywiście traktować z ostrożnością, ale nie są one bezpodstawne. Przeminął bowiem okres "cywilizacyjnej smuty", która dopadła rosyjskie szeregi w latach 90. ubiegłego wieku.

  (JM) Rosja pokazała swoją potęgę - zobacz! http://ocdn.eu/images/pulscms/YjA7MDMsMmU0LDAsMSwx/7973510df62bac20eba2a252931dbb44.jpg http://ocdn.eu/images/pulscms/ZGY7MDMsMmU0LDAsMSwx/df3e4f89245411521d803e47126c6909.jpg http://ocdn.eu/images/pulscms/ZWI7MDMsMmU0LDAsMSwx/af611737856bf2746da9552f7b80696b.jpg TO JUŻ NIE DZIADY W WYTARTYCH SZYNELACH, KARABINACH NA SZNURKU, ZAPIJACZONA JAK ZA JELCYNA ZBIERANINA, TO NOWOCZESNE WOJSKO, WYSZKOLENI DOBRZE OPŁACANI I ŻYWIENI ŻOŁNIERZE. Przez Plac Czerwony przejechało również 151 transporterów, wozów bojowych, czołgów, dział samobieżnych i wyrzutni rakietowych. Nad głowami uczestników przeleciało 69 samolotów i śmigłowców bojowych.

  Po raz pierwszy publicznie pokazane zostały samobieżne przeciwpancerne systemy rakietowe Chryzantema-S, nazywane "łowcami czołgów". Również po raz pierwszy zaprezentowały się zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych Tor-M2U i opancerzone transportery z napędem na sześć kół Tajfun-K (Kamaz-63969).

  Zmechanizowaną część defilady otworzyły samochody opancerzone zwiadu Tygrys. Później wjechały transportery opancerzone BTR-80 ze stacjonującej w Sewastopolu brygady piechoty morskiej Floty Czarnomorskiej, transportery BTR-82A, czołgi T-90A, samobieżne haubice Msta-S, systemy rakiet przeciwlotniczych Buk-M2, baterie przeciwrakietowe i przeciwlotnicze S-400 Triumf oraz Pancir-S1. Na końcu były rakiety operacyjno-taktyczne Iskander-M i międzykontynentalne rakiety balistyczne Topol-M.

  Na lotniczą część parady złożył się przelot na wysokości od 150 do 500 metrów 69 śmigłowców i samolotów. Nad Placem Czerwonym pokazały się śmigłowce wielozadaniowe Mi-8, ciężkie transportowe Mi-26 oraz szturmowe Mi-28 http://www.youtube.com/watch?v=aT3Hug6O7uM i Ka-52 Aligator https://www.google.pl/search?q=ka+52+alligator+helicopter&espv=2&biw=1920&bih=945&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZfciVJnZFtSS7Abk6oCgBQ&ved=0CB8QsAQ http://www.youtube.com/watch?v=t3O801sVuVo a także samoloty transportowe Ił-76, An-124 Rusłan i An-22 Antej, bombowce strategiczne Tu-160, Tu-95MS i Tu-22M3, samoloty dowodzenia i wczesnego ostrzegania A-50, samoloty-cysterny Ił-78, jak również szturmowo-bombowe Su-24, szturmowe Su-25, myśliwce przechwytujące Su-27, myśliwce frontowe MiG-29, ciężkie myśliwce przechwytujące MiG-31, wielozadaniowe Su-34. Reszta zdjęć tu: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielka-defilada-na-placu-czerwonym-w-moskwie/9j85v
 • @Kula Lis 62 19:01:19
  Co do MI-28 to ten sprzęt "powala",jak widać na załączonym filmie!
 • @szczurobronny 19:10:07
  Bo to są patrioci,jak Polacy po wojnie i maja do czego wracać,mają swoją ojczyznę!
 • @szczurobronny
  http://www.youtube.com/watch?v=IFOYmeiY4jA http://www.youtube.com/watch?v=7mbTDfyAlFc
 • @promyx 18:13:58
  Też tak uważam!
  :)
  Ale tak na prawde to nie jest nic do śmiechu!

  Co do 'abramsów' - to wcześniejsza informacja była że "podobne do abramsów ale specjaliści stwierdzili że to T64"

  Nie podniecałbym sie tym bardzo!

  I nie sądzę by NATO pozwoliło na taki numer / z dostawą/ a USA mogłaby np. wymusic na naszych władzach dostawę ale sami by byli formalnie "czyści"...

  Co do naszych 153 szt złomowanych "strzał"..

  Poczytałem posty pod onecianą informacją. Sprawa trwa od maja oficjalnie - więc moja pomyłka.
  Po drugie - ktoś podał ciekawą informację. Dlaczego jest akurat 153 sztuki? Ano podobno dlatego że jak sie taki towar dostarcza to w partiach z jedną sztuką "demo". Wychodzi 3 partie po 50 szt plus 3 szt "testowe"...

  Jeżeli one byłyby fizycznie zezłomowane według procedury jaką opisano wyżej - to jest to faktycznie złom. Jako kolekcjoner złomu - jak mi wmawiaja domownicy - dla mnie taka rura przedstawiała by wartość powiedzmy 15 zł. A na przwdziwym złomie kilka zł.

  WIęc panowie biznesmeni nie są biznesmenami lub chodzi o coś zupełnie innego pod przykrywką tego co podano do wiadomości...

  Zupełnie ucichło o "kradzieży" i "zniknieciu" tajemnym 2000 materacy i koców. To jest dla mnie naprawdę afera - nie mniejsza niż te "Strzały"...

  Taka ilość materacy to ze dwa tiry. I co? Dwa PUSTE tiry jechały z jakiejś jednostki do Lwowa by tam ktos stwierdził że sa puste?

  Prawdopodobnie one puste nie pojechały tylko jak to w wojsku nie pojechał podpisac papiery ten co miał to zrobić. Doszło to co miało dojść a z rónzych pozycji jakie były na liscie transportowej nie zgadzały sie "koce" i "materace" bo były zamiast nich np. jakieś inne "zabawki".

  Trep co pewnie w ostatniej chwili tam przypadkowo pojechał był przestraszonym słuzbista i wyszła afera...

  Generalnie - pan Siemoniak powinien zostac natychmiast aresztowany do wyjaśnienia sytuacji i równocześnie z odsunięciem go nagłym od decydowania - powinna byc przeprowadzona inwentaryzacja - jednoczesna we wszystkich jednostakch WP na terenie kraju...
 • @brusek 19:32:49
  "Taka ilość materacy to ze dwa tiry. I co? Dwa PUSTE tiry jechały z jakiejś jednostki do Lwowa by tam ktos stwierdził że sa puste?"

  A może w tych "tirach" zamiast koców i materaców jechało coś innego?

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:43:44
  Kącik dla miłosników zwierząt - psy wojny domowej
  https://pbs.twimg.com/media/ByOnQGrIUAAxH9k.jpg:large
 • @brusek 19:52:02
  W zasadzie to te fotografię mozna nazwać "nieznzny ukraiński zołnierz" i może słuzyć za wzorezc dla artysty który na podstawie tego zdjęcia wyrzexbi pomnik nieznznego ukraińskiego zołnierza!
 • @szczurobronny 19:57:55
  A polskojęzyczne łżemedia jakoś nic na ten temat nie piszą.
 • @brusek 19:32:49
  Sprawa tych rakiet jest bardzo prosta.., miały trafić do czeskiej wytwórni filmowej, gdzie na kanwie tej historii planowano nakręcić czeski film
  pt."Nikt nic nie wie". Jako, że sprawa wyszła przedwcześnie na jaw, filmu nie będzie. Natomiast jest scenariusz tego filmu, leży w prokuraturze, niestety nikt tam nie umie kręcić... (filmów). Szkoda, że film nie powstanie, ale i tak od jutra, ten tytuł będzie na ustach wszystkich.
 • @wdakra 20:19:00
  A my nie piszemy o naszych "wewnetrznych sprawach"
  Przepraszam że wtracam się w temat ale kopiuję dzisiejszy wpis w "dniu wczorajszym". Teraz dopiero zobaczyłem!

  bez komentarza!
  Bo mnie szlag trafia!
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  @teklar 10:14:09
  Ostrzegam przed tym zespołem.Są świetnie przygotowani,mają świetne ściągi i gotowce,elokwentni,błyskotliwi.Naprawdę, hasbara na poziomie.
  Główny cel to wprowadzić dezorientację.Przemycić pewne idee.
  ---------------------------------------------------------------------------------------
  I przemycają! "pokój na ziemi" utrzymuje, że niemcy to tak naprawdę są ofiarami nazizmu i należy im współczuć bo strasznie pod tym nazizmem cierpieli i nadal niezasłużenie cierpią, bo mają zepsutą opinię. Zaś banderówa "wdakra" przekonuje nas, że każdego Polaka na Wołyniu ratowali sąsiedzi ukraińcy! No, ale nie wszystkich udało się uratować...
  Jak się czyta takie opinie, to przecież wiadomo, że to V kolumna i do czego zmierzają! Trzeba takich ludzi eliminować z dyskusji, bo tylko przeszkadzają!
  nadużycie link skomentuj
  Zbyszek Stell 24.09.2014 11:59:31


  @Zbyszek Stell 11:59:31
  Licz się ze słowami, tępy chamie!
  Za "banderówę wdakrę" należałoby dać ci po pysku.

  Obie Panie, nana i wdakra, znakomicie uwypukliły twoje rasistowskie fobie.
  EOT
  nadużycie link skomentuj


  Magia 24.09.2014 12:21:05
  @AdNovum
  Dziękuję za gościnę na Twoim zacnym blogu. Niestety, nie po drodze mi z rasistowskimi chamami, którzy z braku argumentów uciekają się obrażania adwersarzy w najbardziej prymitywny sposób.

  Oczywiście, będę codziennie czytać Twoje codzienne sprawozdania z sytuacji na Ukrainie. Nie zamierzam pozbawiać się tej ważnej lektury. Jednakże, komentowanie pośród ludzi z silnie zaburzoną, wręcz patologiczną percepcją całych grup etnicznych i narodów, jest niejako przyzwoleniem na tę patologię. A na to mojej zgody nie ma i nie będzie.

  Wszystkiego dobrego, AdNovum.
  nadużycie link skomentuj
  Magia 24.09.2014 12:34:10
 • @Roman.Br 20:23:45 @ szczurobronny 24.09.2014 18:20:15 adalbert05
  O co chodzi z tymi Abrams 1MA1, bo nie załapałem:)

  [url=http://naforum.zapodaj.net/780d09b360bc.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/780d09b360bc.jpg[/img][/url]

  Sa jakieś inne linki. Dopiero wróciłem z robót przymusowych:)
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 17:39:10
  Zdekowane były na papierze tylko ,taki polityczny myk. Pzdr.
 • @mrdinozaur 18:43:48
  Dokładnie tak ,o serwisie nie wspomnę. Pzdr.
 • @Roman.Br 20:23:45
  Podałem wcześniej Excalibur Defense Ltd. Kto pierwszy rozłoży tą czeską firmę będzie wiedział wszystko.Pzdr.
 • Informacja sprzed kilkunastu minut (abramsy i 100 najemników)
  Nie mama czasu tłumaczyć dokładnie podam oryginalną angielską i z transalatora bez poprawek.

  "20:31 Message from the militia.
  In Donetsk airport noticed something similar on Abrams tanks. According to various estimates, the number of instances of this "similar" from 1 to 3. Experts on military equipment specify that tanks T-64 with the latest "underweight" and active protivokongestevnoe protection. Apparently, their ukry seized foreign trade deliveries and gave their armed forces. There is information that at the airport besides the remnants of the APU remained in a serious amount of mercs speakers of other languages in the groundmass. Broadcast notes mangled the English language. Previously, about a hundred Polish mercenaries left the airport, surrendering prisoner, on agreed terms."

  http://translate.yandex.net/tr-url/ru-en.en/voicesevas.ru/news/yugo-vostok/5087-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-23092014-hronika-sobytiy.html

  "20:31 Wiadomość z milicji.

  W Doniecku lotniska zauważyłem coś podobnego na czołgi Abrams. Według różnych szacunków, liczba przypadków to "podobne" od 1 do 3. Ekspertów sprzętu wojskowego określić, że czołgi T-64 z najnowszej "niedowagi" i aktywnej ochrony protivokongestevnoe. Najwyraźniej ich ukry zajętych dostaw handlu zagranicznego i dał swoje siły zbrojne. Nie ma informacji, że na lotnisku poza resztkami APU pozostała w poważnym ilości najemników mówiących innymi językami w skalnego. Notatki nadawane zniekształcone języka angielskiego. Wcześniej, około stu polskich najemników w lewo na lotnisko, oddanie do niewoli, na uzgodnionych warunkach."

  Pozdrawiam
 • @re1 20:55:54
  "The war in the South-East Online 23.09.2014 Chronicle
  Author: Viking from Yesterday, 09:39 "

  Stąd wziąłem - wczorajsza kronika.
  Pozdrawiam
 • @re1 20:37:28
  Lipa,jak zwykle.Ktoś pomylił je ze zmodernizowanymi T-64,tak wynika z dostępnych informacji.:)
 • @re1 20:55:54
  Witaj w naszych tam to słabo wierzę. Wiem że nasi ze starego "Bleackwother" zostali tam odcięci, ale to tylko ziomki od ochrony rurociągów. Poczekamy zobaczymy.Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=JHZhDXc-IBE&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @adalbert05 21:00:35
  re1 24.09.2014 20:58:44
  Doczytałem.:)
 • @szczurobronny 21:11:18
  Pisalem, na robotach przymusowych:)
 • @ Zbyszek Stell
  Hasbara (Pokój na Ziemi & spółka) zdekonspirowani schowali się do norek.Choć na chwilę mamy spokój i kulturalną atmosferę na blogu.
 • @Repsol 21:05:49
  Czyjego rurociąga:
  1. wsiadającego do bagażnika po nawalencji,
  2. biednego bidena,
  3. dutch royal or
  4. ssącego nasz gaz koroliczka.
  Ochrona :)
 • @Repsol 21:05:49
  Brykieta s otchodaw koni budu koroliczek diełat na zimu:)
  Ciężko, oj ciężko.
 • Polska bierze na cel Kaliningrad, a Niemcy i Izraelczycy przysyłają opołczeńców :)
  Польша нацеливается на Калининград: каков должен быть ответ
  http://warfiles.ru/show-69251-polsha-nacelivaetsya-na-kaliningrad-kakov-dolzhen-byt-otvet-rossii.html

  Dobrowolcy z Niemiec i z Izraela za Rus Swietą ! :)
  Свежие силы: воевать за Русь Святую едут немцы, сербы и белорусы
  http://warfiles.ru/show-69242-svezhie-sily-voevat-za-rus-svyatuyu-edut-nemcy-serby-i-belorusy.html
 • @szczurobronny 21:18:22
  To na brykiety z otchodaw z koni, ty nie ponimajesz?
 • @szczurobronny 21:16:24
  Zgadza się.
  Korwin jako opozycja kontrolowana,jest takim "wentylem bezpieczeństwa".Ma kontrolować część elektoratu.Jak byłby nie z 'układu', to byłby mocno blokowany w łżemediach.
 • @teklar 21:21:09
  Kot mego syna złapał jednego i zeżarł na ciepło.
  Franca rudy jest, że też mu smakowało.:)
 • @re1 21:29:33
  Czyli oficjalnie dalej to funkcjonuje.Pzdr.http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2013-01-30/umowa-ukrainy-z-koncernem-shell-o-wydobyciu-gazu-lupkowego
 • @teklar 21:30:00
  Ty przypadkiem nie z Kanady? tak pytam kurtuazyjnie.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 19:26:40
  http://cs619924.vk.me/v619924995/c49e/Oy-qLiSyDcY.jpg
 • @szczurobronny 12:28:52
  http://cs540105.vk.me/c618721/v618721981/a702/Z6w28id7xfE.jpg
 • @re1 21:39:01
  Na szczęście nie !
 • @eMJot 21:49:11
  To się uśmiałem .Pzdr.
 • @szczurobronny 21:16:24
  Gdyby Korwin dorwal sie do wladzy, to nie zostalby kamien na kamieniu
  a polskie byloby tylko powietrze. Wystarczy przeczytac jego program.
  Ale ze zrozumieniem.
 • HPV - szczepionka Gardasil
  Ukraina zakupila 40 milionow szczepionki przeciwko rakowi szyjki
  macicy. Ta szczepionka wywoluje bardzo silne dzialania uboczne,
  smiertelnosc jest 2,5 razy wyzsza niz w przypadku raka. Zabroniona
  we Francji i Indiach, w Niemczech dyskutowana. W Austrii bardzo
  promowana i refundowana, ale nie wiem, czy chodzi o identyczny
  preparat. W Stanach stosowana w dzieci "kolorowych".

  http://ruslekar.info/Ukraina-zakupila-40-millionov-doz-vaktsini-GARDASIL.-2273.html

  http://truthaboutgardasil.org/

  A co w Polsce? Czy ktos cos wie?
 • @teklar 21:21:09
  Hasbara (Pokój na Ziemi & spółka) zdekonspirowani schowali się do norek.Choć na chwilę mamy spokój i kulturalną atmosferę na blogu.
  -----------------------------------------------------------------------------------
  I dzięki temu, po raz pierwszy od dłuższego czasu można sobie spokojnie czytać, omawiać i analizować wiadomości które nas interesują.
  Jeszcze tylko re1-"a propo" coś niezadowolony, ale przecież nie ma nigdzie krainy powszechnej szczęśliwości :)
 • Rosja chce śledztwa w sprawie zabójstw w Doniecku
  Informacja ta z trudem przebija się w prasie "polskiej":


  Dotychczasowe ustalenia pozwalają przyjąć, że chodzi o morderstwo z zimną krwią na cywilach, popełnione przez przedstawicieli ukraińskich resortów siłowych. Są informacje, że kilka dni przed znalezieniem grobu miejscowość tę opuścili zajmujący ją żołnierze 25. brygady aeromobilnej Sił Zbrojnych Ukrainy i bojownicy batalionu Ajdar -

  http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;na;ukrainie;rosja;chce;sledztwa;w;sprawie;zabojstw;w;doniecku,14,0,1626126.html
  ...............................................

  Jakoś nie słychać oburzenia polskojęzycznych "obrońców człowieka" z Fundacji Helsinskiej Sorosa, Bodnara & Co.,
  podczas gdy przemarsz faszystowskch najemników (wzorowany na marszu nazistów z 1944r,)
  uznali za zbrodnię wojenną wymagająca natychmiastowego osądu przez MTK Sorosa!
 • Linki wieczorne
  24.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)
  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się cos powtarza to przepraszam…

  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  W rejonie Sczastia powstańcy walczą o most przez Siewierski Doniec
  http://rusvesna.su/news/1411578693

  Nikiszino. Linia frontu. Zdjęcia
  http://rusvesna.su/news/1411574877

  Według danych wywiadu i rozpoznania powstańców – przeciwnik masowo rozmieszcza na linii przerwania ognia oddziały snajperów
  http://rusvesna.su/news/1411574323

  W LNR dwuletni malec ofiarą ostrzału!
  http://rusvesna.su/news/1411585791
  http://www.youtube.com/watch?v=7JWMzb-zadE

  Wojska Upadłej od początku wojny straciły na rzecz Noworosji sporą ilośc samobieżnej artylerii! Panu Rzeźnikowi powstańcy są bardzo wdzięczni!
  http://politikus.ru/events/30877-vsu-poteryali-bolshoe-chislo-samohodnyh-artsistem.html

  Informacje od blokujących „lotniskowiec”. Informuja że nie są w stanie wykurzyc prosto znajdujących się tam bandytów
  http://politikus.ru/articles/30864-kommentariy-po-doneckomu-aeroportu-ot-opolcheniya.html

  Prizrak Mozgowego wczoraj zlikwidował 40 ukrów
  http://politikus.ru/events/30832-prizrak-unichtozhil-do-40-karateley.html

  Wywiad z członkiem batalionu Ruś. Film
  http://rusvesna.su/news/1411575081

  Wczoraj krótka informacja i dzis też ale są jeszcze zdjęcia – o tym jak przechwycono pod Iłowajskiem dane agentury ukropów.
  http://rusvesna.su/news/1411572921

  Babaj powrócił! Film!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9891
  http://www.youtube.com/watch?v=gG-oTgdpFN8

  Dowódca oddziału „SWAT” opowiada o czołgowym natarciu
  http://www.novorosinform.org/news/id/9902
  http://www.youtube.com/watch?v=yTC3sLQFsHI  NOWOROSJA

  Sukces policji DNR – zatrzymano szejk morderców
  http://politikus.ru/events/30879-policiya-dnr-zaderzhala-maroderov-na-schetu-kotoryh-est-i-ubiystva.html

  Władze DNR zaczęły wypłaty zapomóg socjalnych
  http://politikus.ru/events/30866-vlasti-dnr-nachinayut-vyplatu-socialnyh-posobiy.html


  Wznowiono ruch pociągów elektrycznych!
  http://politikus.ru/events/30858-dvizhenie-elektrichek-vozobnovleno-v-doneckoy-oblasti.html


  Nowi ochotnicy z Białorusi, Niemiec i Francji przyjechali na Donbas!
  http://politikus.ru/events/30871-dobrovolcy-iz-belorussii-germanii-i-francii-priehali-v-donbass.html

  Jeszcze o nowych ochotnikach i ich rozmowie z popem!
  http://novorus.info/news/rusmir/28295-svodki-ot-opolcheniya-novorossii-soobschenie-ot-svyaschennika-olega-trofimova.html


  Od jutra zaczynaja się prace remontowe na kanale Siewierski Doniec – Donbas. Ma to ogromne znaczenie bo tym kanałem płynie woda do miast. Na czas remontu zostanie częściowo wyłączona jedna ze stacji filtrów. Chwilowo zmniejszy się o około 50% możliwości zasilania w wodę pitną.

  W Charcyzkie znów pojawił się gaz w domach!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9905

  W LNR do 15 października mieszkańcy zwolnieni SA z opłat miejskich / komunalnych/
  http://www.regnum.ru/news/1850876.html  ZBRODNIE WOJENNE

  Nizna Krynka po odejściu banderowców. Masowe groby i narkotyki…
  http://rusvesna.su/news/1411569360


  Zacharczenko poinformował że wszystko wskazuje na to iż z ciał osób znalezionych w masowych grobach wyjęto organy
  http://rusvesna.su/news/1411575091


  Europejscy eksperci gotowi są wziąć udział w śledztwie w sprawie genocydu ludności Donbasu
  http://rusvesna.su/news/1411570588

  Dziś w rzece Siewierski Doniec znaleziono ciało kolejnej ofiary banderowców
  http://www.novorosinform.org/news/id/9894

  OBWE potwierdza znalezienie trzech masowych grobów
  http://www.novorosinform.org/news/id/9893

  Holenderski politolog o zbrodni
  http://www.regnum.ru/news/1851030.html

  Ekspert: to genocyd
  http://www.regnum.ru/news/1850640.html


  Pania zbrodniarkę Sawczenko zawieziono do psychiatryka na obserwację
  http://www.regnum.ru/news/1850839.html  KIJÓW i okolice


  Wczoraj dawałem informacje że w Charkowie niszcza auta w których lub na których są ukraińskie flagi, dzis z tej serii cos nowego. Po Charkowie defilował samochód z napisem na tle flagi Ukrainy: „Za jedinu Ukrainu” A pod spodem w nawiasie było „w ramach Rosyjskiej Federacji”
  http://donbass.center/news/1275-po-harkovu-razezzhaet-osobennyy-edinoukrainskiy-avtomobil.html
  http://donbass.center/uploads/posts/2014-09/1411579448_avto_0.jpg

  Krwaworęki Turczynow oczekuje od armii by była „niezwyciężona”
  http://politikus.ru/events/30870-turchinov-zhdet-chto-armiya-ukrainy-stanet-nepobedimoy.html

  Samobójstwo popełnił kolejny ukraiński wojskowy który wrócił z frontu
  http://donbass.center/news/1279-na-volyni-povesilsya-ocherednoy-uchastnik-kartalelnoy-operacii-na-donbasse.html

  W kostnicach czterech obwodów znajduje się jeszcze ponad tysiac ciał, z tego ponad połowa niezidentyfikowana
  http://novorus.info/news/events/28281-http-dnr-newscom-dnr-4285-bolee-tysyachi-tel-pogibshih-v-zone-ato-nahodyatsya-v-morgah-chetyreh-oblasteyhtml.html

  Długa analiza pomyłek i błędów banderowskich kijowian
  http://donbass.center/articles/1277-analiz-oshibok-ukrainskoy-strategii.html

  Błędy naprawiać będą pracownicy WKU. Wysłano 42 sztuki na front!
  http://rusvesna.su/news/1411583618

  Wczoraj próbowano zniszczyc pomnik carycy Katarzyny ale czujni mieszkańcy mocno pobili prowokatorów banderowskich
  Dziś wywalono inny pomnik – i już służby miejskie się nim zajmują
  http://donbass.center/news/1276-pamyatnik-tovarischu-artemu-v-harkove-uzhe-nachali-vosstanavlivat.html

  Zaś w Kijowie – jak zwykle zwyczajny faszyzm
  http://rusvesna.su/news/1411577215

  Rosja wysmiała informacje Pentagonu o tym jakoby wieksza cześc wojsk rosyjskich która weszła na Donbas już z niego wyjechała. Wiadomośc wysłał Reutersowi emalią jakiś młody urzednik powołując się na jakiegos generała..
  http://politikus.ru/v-rossii/30875-minoborony-vysmeyalo-novoe-zayavlenie-predstavitelya-nato-o-voyskah-rf.html

  Nafrogaz podniesie ceny gazu 4 razy!!!!
  http://donbass.center/news/1279-na-volyni-povesilsya-ocherednoy-uchastnik-kartalelnoy-operacii-na-donbasse.html

  Dochodza słuchy że Upadła zaczyna się łasić do FR o wegiel!
  http://novorus.info/news/events/28299-ukraina-pribezhala-v-rossiyu-za-uglem.html

  Zachodnia prasa coraz więcej pisze o dezinformacji i kłamstwach ukrów
  http://politikus.ru/events/30841-zapadnye-smi-obvinyayut-ukrainu-v-dezinformacii.html

  Europejska prasa coraz więcej pisze o wojnie. Pisza też z niesmakiem coraz większym o ukrach. A Geleteja podejrzewają że ma nierówno pod sufitem… My to od dawna wiemy!
  http://donbass.center/news/1271-evropu-nachinayut-razdrazhat-glupye-zayavleniya-ukrainskih-politikov.html
  Trudno wierzyc zachodniej prasie w to co pisze rezimowa prasa na Ukrainie, tak jak wiemy że pan Arszenik kłamie w zywe oczęta twierdząc że ukraińska armia nie strzela do cywilów
  http://ria.ru/world/20140925/1025500389.html

  Może po prostu skończył tylko 9 klas jak jeden z jego generałów?
  http://donbass.center/news/1268-smi-ukrainskiy-general-zakonchil-9-klassov.html

  Wracając do wariatów (we władzach ukrów) – to zaczeto tworzyć ich ranking!
  http://politikus.ru/articles/30851-reyting-idiotov.html

  Wariat Poroszenko ksywa Rzeźnik Ukrainy ma znów zacząć kolejną mobilizację
  http://ria.ru/world/20140924/1025498713.html

  Banderopiteki z batalionu śmierci „Donbas” pobili w Charkowie człowieka i pocieli opony w autach. Chyba się nudzili?
  http://rusvesna.su/news/1411557446-0

  Natomiast we Lwowie jednemu banderowskiemu działaczowi jakis przechodzień na ulicy odgryzł kawałek ucha z okrzykiem „Sława Putinowi”
  http://rusvesna.su/news/1411555434

  Odessa i Zaporoże w nowych, antybanderowskich napisach!
  http://rusvesna.su/news/1411582751

  UWAGA! Jest oficjalna informacja że Upadła będzie we wszystkich elektrowniach atomowych wymieniac pręty paliwowe na „modernizowane” made In Westighouse!
  http://politikus.ru/events/30834-ukraina-razreshila-postavku-na-aes-strany-yadernogo-topliva-kompanii-westinghouse.html

  Czy eksport do Rosji może wzrosnąc 72 razy? Może! Ale trzeba być tureckim rolnikiem a nie poddanym polskiego rządu
  http://politikus.ru/v-rossii/30845-import-persikov-iz-turcii-v-rf-vyros-v-72-raza-posle-mer-protiv-es.html

  Dostarczane ukropom amerykańskie racje żywnościowe zaczeły się cieszyć wielkim wzięciem… w Chinach! Bo zamiast trafić do głodujących zołnierzy ukraińskich – wyjechały Az tam!
  http://rusvesna.su/news/1411562752

  ONZ przysłał dla Donbasu specjalny brezent do prowizorycznego utkania dziur na zimę. Ale przyleciało to samolotem do Kijowa. Nie wiadomo czy cokolwiek dotrze do potrzebujących!
  http://www.novorosinform.org/news/id/9907

  Pisza o nas – tzn że pod Sejmem 04.10 będzie akcja przeciw wojnie z Rosją
  http://www.regnum.ru/news/1850804.html


  Kącik filmowy czyli satyra niemiecka
  http://www.youtube.com/watch?v=la_FomC6bx0
 • @Pokój Na Ziemi 22:46:11
  oczywiście! To przeciez jasne!
 • @Pokój Na Ziemi 22:44:24
  Podpisuje sie
  i pozdrawiam
 • @szczurobronny 22:57:53
  To banderowcy albo ich kumple. Chcą rozwalić to forum udając sympatyków Noworosji, która walczy właśnie z takimi jak oni.
 • @szczurobronny 22:57:53
  Przylaczam sie do @Magia
  Czytam i pozdrawiam.
 • @wdakra 23:18:16
  W USA wszystko jest jak salut Obamy.
  http://www.youtube.com/watch?v=DQK-YiP2Jik
 • @brusek 23:09:55
  PS
  Nowa MAPA
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/6533/6533_original.jpg
 • @szczurobronny 23:30:49
  "Zwyczajni ludzie" wolą oglądać klan Ryśka na tefałpe, im wojny, masowe zbrodnie zwisają martwym kalafiorem. Co jutro założy na dupe Szulim, z kim jeszcze nie spala doda, w jakiej gazetce rozbierze się jeszcze Lewandowski - to są tematy do dyskusji dla "zwyczajnych ludzi".
 • Wobec faktu, że szefem NATO najczęściej bywa psychopata
  i że Heletey, minister wojny faszystowskiej junty ma nierówno pod sufitem, (podobnie jak rezydenci skolonizowanej Polski):  By 2020 Russia will have completed the following defense plan:
  86.7 billion rubles will be spend to modernize the Black Sea Fleet. Modernization plans include the deployment of ultra-modern Project 11356 frigates and top of the line Project 636.3 diesel-electric attack submarines.

  A separate army group, similar to the one in Kaliningrad, will be formed and a bomber base will be created. The ground forces component will include one Air-Assault brigade, one Spetsnaz brigade, one Naval Infantry brigade and one Motor-Rifle brigade. Earlier, other sources spoke of one or two Airborne brigades, two or three Motor-Rifle brigades and one Tank brigades.

  The Russian Air Force plans to deploy Tupolev Tu-22M3 “Backfire” bombers in Crimea which will be able to not only defend Crimea from any threat from the sea, but also destroy key components of the the US/NATO anti-ballistic missile system now deployed in southern Europe.

  Finally, Crimea will be defended by coastal defense missiles, air defense systems and anti-ship cruise missiles.
  In other words, Crimea will become a formidable defensive node, an unsinkable aircraft carrier..


  OBSE potwierdza: zbrodnie wojenne junty kijowskiej pod Donieckiem
  ОБСЕ подтвердила факт массовых захоронений под Донецком
  http://www.vesti.ru/doc.html?id=1995372&tid=105474
 • @szczurobronny 22:57:53
  Zresztą nie miałem czasu tego przeczytać/analizować i czy faktycznie jest jak piszecie?
  ----------------------------------------------------------------------------------------
  Oczywiście, że jest! Po całym Polskim internecie przewala się fala banderowców, robią to jawnie i wcale się specjalnie nie kryją!
  Ustalmy jedno! Ja nie mam w sobie żyłki szeryfa, czy ormowca, chcę jedynie spokojnie czytać wiadomości, ale jeśli nagle pojawia się cały tabun przedrzeźniaczy, którzy sprowadzają dyskusję na manowce, zaczynają wychwalać niemców, ukraińców i sadzić im wirtualne oliwne drzewka dla "najsprawiedliwszych wśród narodów świata" to każdy powinien się zastanowić, po co oni to robią?
  Ja nie zwalczam ludzi i nie zabraniam im głosu, ale zwalczam fałszywe poglądy, które oficjalnie i natrętnie głoszą! Przeszkadza to wszystkim w czytaniu tego wątku, bo trzeba się przekopywać przez dziesiątki głupich i pokrętnych, często agresywnych postów które wychwalają ukraińców za rzekomą powszechną pomoc Polakom na Wołyniu, który to pogląd nie ma żadnego uzasadnienia w faktach historycznych!
  Teraz jest już pozamiatane, najbardziej judzące wpisy usunięte przez autorów i teraz to oni robią za pokrzywdzonych niewinnych pokojowych i niezasłużenie atakowanych! Bo hałastra liczy na krótką pamięć. Jak się nie uda, to zmienią nicki i ponownie powrócą bo tak właśnie działa V kolumna! Czyż nie?
 • @Zbyszek Stell 23:54:53
  Jesteś tylko nazistą, jak banderowcy.
 • @Zbyszek Stell 23:54:53
  Jak bezczelna jest banderowska propaganda, zobaczcie sami:
  Jackie Chan w wyszywanej bluzce na tle flagi ukraińskiej:
  http://cs625119.vk.me/v625119813/3c38/AnmjzIkb_KI.jpg
  Jackie Chan i zdjęcie: w ludowym stroju rumuńskim w Bukareszcie:
  http://cs625119.vk.me/v625119819/2cd9/0Pnx0eg5J8I.jpg
  Chyba Jackie się nieźle wkurzy.
 • @wdakra 00:04:45
  Jesteś tylko nazistą, jak banderowcy.
  ---------------------------------------------
  :)

  http://images69.fotosik.pl/213/606597f68c1f0035gen.jpg
 • @szczurobronny 23:44:01
  Przeciez Magia jasno wylozyla:
  NIE dla takiego towarzystwa.
  I nie jest jak widac sama w tej opinii.
 • @Zbyszek Stell 00:19:55
  A tak działa banderowskie gestapo w Charkowie, przepraszam, tekst poprzez tłumacza google:
  W nocy z 22 na 23 września na przedmieściach Charkowa został aresztowany Siergiej V. Korneev urodził się w 1979 roku. To było zgłaszane przez "Białą księgę" krewnych osoby aresztowanej.
  Poinformowano, że przyczyną aresztowania był epizod z flagi wiszące nad Nowym Rosja Dniepropietrowsku, stało się tydzień temu i ma w mediach. Według wersji SBU, Korneev prowadził zespół, który pisał flagę.

  Grupa zbrojna moc zatrzymania po wniknięciu do mieszkania Korneev, rzucił mu kilka minut. Świadkowie żołnierze przywieźli ze sobą.
  Także podczas poszukiwania, znalazł kilka egzemplarzy gazety "New Russia".

  Obecnie Siergiej Korneev się w Dniepropietrowsku, w SBU.
  Przypomnijmy, według podobnego programu w dniu 29 czerwca w Charkowie został aresztowany docentem Charkowie Centrum Doradztwa Europejskiego Uniwersytetu Alexei Samoilov - grupa sił zbrojnych najechali jego mieszkania i rzucił pałeczki TNT i zapalników elektrycznych do nich.
 • @szczurobronny 00:28:57
  Przecież cała elyta ich wspiera.
 • @szczurobronny 00:28:57
  Dot. tej stronki bat. Azow. Co trzeba zrobić, żeby wyleciała z FB, bo ja na Fb zaglądam pewnie raz na pół roku i nie bardzo się tam umiem poruszać.
 • @emgie 00:33:47
  Przeciez Magia jasno wylozyla:
  NIE dla takiego towarzystwa.
  I nie jest jak widac sama w tej opinii.
  ---------------------------------------------
  Posłuchaj koleżko :) Wprawdzie napisałem, że całkiem udatnie opowiadasz swoje morskie historyjki ale to nie znaczy, że nie widziałem Twoich wynurzeń na temat rodzinnej służby u Radziwiłlów gdzie raczej służyli litwini, białorusini i ukraińcy. Po wojnie ukraińców przesiedlano na Mazury, więc nie rób tutaj za takiego wielkiego patriotę bo tak naprawdę to nikt nie wie gdzie ta Twoja Patria się znajduje. Nie wykluczone, że nawet Ty sam nie do końca wiesz.

  Ja nikogo stąd nie wyganiam. Nie odzywałem się bo nie było takiej potrzeby, nikt nie przeszkadzał i spokojnie sobie czytałem wiadomości, to głównie to one mnie interesują.

  A jeśli ktoś jest zawiedziony, że napotyka krytykę za bzdurne i nic nie wnoszące teksty - to trudno! Jakoś będziemy musieli z tym żyć :)
 • @szczurobronny 00:08:53
  ALE Zapomniałeś jakoś dziwnie NAJWAŻNIEJSZYM o żydach i bangsterach ,którzy to tym przedstawieniem sterują.

  Ukraińcy banderowcy to tylko ich narzędzie nic więcej w ich planach, a plany ich także i Polskę obejmują , co widać jak na dłoni.
  ----------------------------------------------------------------
  Żydzi i bangsterzy to się tutaj nie pojawiają, mają swoich kundli i nimi sterują! - Przyjaźń i miłość, ponad podziałami i ponad granicami - kochajmy się wszyscy pod tęczową flagą, tolerancja rządzi! Ale za tą gadką kryją się lochy i kazamaty gdzie patriotów torturują całe zastępy zbirów. Tam już tolerancji nie ma!
 • @Zbyszek Stell 01:02:56
  Ty wiesz to najlepiej, bo należysz do tych kundli
 • @wdakra 01:24:53
  "Po słowach ich poznacie" :)

  http://images69.fotosik.pl/213/606597f68c1f0035gen.jpg
 • @Zbyszek Stell 01:40:52
  A to dla Was, jak wstaniecie rankiem, dla rozruszania kości:)
  Słowiańska prawdziwa dusza:)
  Też dla Babaja, że się wrócił do Noworosji a i przywiódł ze soba mnóstwo Kozaków:)
  http://www.youtube.com/watch?v=WRxSOgNG5_U
 • @wdakra 17:18:26
  Nawet gdyby te zestawy rakiet byly uszkodzone to jest niebezpieczenstwo ze po rozebraniu ich na czesci, a nastepnie przy udziale "inzynierii wstecznej" ktos pozna ich budowe i pozniej zrobi kopie tych rakiet.
  Inna mozliwosc to zlozenie kilku lub kilkunastu sprawnych rakiet ze 153 uszkodzonych.
 • @emgie 00:33:47
  Ja też jestem za likwidowaniem kont takich osób udających Polaków.
  Raz się w końcu odsłonił i to juz wystarczy...
  Cokolwiek nie napisze to juz jest niewairygodne i mam nadzieję ze nikt z takim jegomościem rozmawiac nie będzie...
 • @Zbyszek Stell
  Skąd się biorą osoby określające adwersarzy "Ruskimi" (agentami , lub gorszymi inwektywami) - każdego kto się z nimi nie zgadza i niekoniecznie chce kochać UPAinę oraz nie nienawidzić Rosji ? - Biorą się z banderowskiej brygady (można zakładać, że wystarcza kilkanaście osób ciągle zmieniających nicki /by stworzyć wrażanie, ze jest ich tysiąc/ i non stop spamujących), która postępuje zgodnie z uchwałą OUN z dn. 22 VI 1990 r. fragment cyt.
  "Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej" (Można całą frazę w cudzysłowie wpisać do Google - i łatwo dotrzeć do źródeł).
  I tu jest bander-pies pogrzebany - oni nie mogą inaczej (być może płacą przedmiotowym osobnikom za nabijanie postów i sianie propagandy - tak można przypuszczać - gdyż siedzą tu dniami i nocami) - jednak dobrze wiedzą, że rozmawiają z Polakami - wdrażając, pomału i ustawicznie - swoją ohydną bander-politykę (wystarczy zapytać o Wołyń - a zacznie się zaraz wybielanie Bandery, zrzucanie winy na Rosjan, tłumaczenie - "A Ruscy to i tamto ... - to oni źli ! - A my jesteśmy - dobrzy ! O Wołyniu zapomnijcie - to było dawno - dziś jest wojna - i nas teraz wspierajcie ! I nam pomagajcie ! - Broni nam dajcie - za długo nie zwlekajcie - my walczyć chcemy - i zabijać będziemy !" - zaraz odrażające działania UPA działalnością Rosjan przykrywają - i pamiętają wszystko złe co Sowieci uczynili /w których skład przecież Ukraińcy wchodzili - o tym już zapominają/ - a o swoich winach - ewentualnych przeprosinach - za Zbrodnię Wołyńską i zburzeniu pomników Bandery - nawet nie chcą słyszeć).
 • @Zbyszek Stell
  Arszenik Jaceniuk (jak słychać tu i tam - zresztą wystarczy popatrzeć na niego) do nosa używa czegoœ na "K" - dlatego taki chudy jest - i zauważyć się da - psychozę w oczach ma - widać przecież ten obłęd). Sumienie po Odessie i ostrzałach bloków mieszkalnych go gryzie zapewne, więc lekarstwa zażywa - pomyśl - co może zrobić gdy przedawkuje lub gdy mu zabraknie któregoś dnia ? Wyśle czołgi na Moskwę, rakiety odpali (co pewnie nie dolecą - gdyż cała chachalska armia tak działa - zamiast poświęcać się na froncie i krew przelewać za swą bander-ojczyznę - to jej "żołnierze" walczą w internecie :) - i tyle będzie - już po UPA-inie, po was :) Jeśli człowiek jest okrutny (np. czerpie przyjemnośćœ z zabijania, bólu zadawania - jak np. banderowcy) - to kiedy decyduje się na dziecko - jest duża szansa, że przekaże tę cechę potomstwu, dlatego też - bardzo smutne jest to, że ci z czerwono-czarnymi flagami, czy w Odessie z koktajlami - są młodymi osobami (inaczej wyglądałaby sprawa - gdyby byli w podeszłym osobami - jak stalinowcy np. - taki pierwszy przykład) – więc przekażą swój epigegenon dalej i dalej, w myśl reguły „jaki jesteś - takiego potomka stworzysz.
  "Brian Dias i jego koledzy z Emory University School of Medicine w Atlancie przeprowadzili badania na myszach, a przebieg i wyniki eksperymentu opisali na łamach magazynu Nature Neuroscience. Zwierzęta poddano działaniu zapachu przypominającego woń kwiatu wiśni, jednocześnie traktowano gryzonie lekkimi elektrowstrząsami. Po pewnym czasie myszy reagowały na zapach nerwowym zachowaniem i strachem. Dopiero wtedy pozwolono im na rozród. Badacze ze zdumieniem stwierdzili, że także w następnym pokoleniu aromat kwiatu wiśni wywołuje strach myszy. A przecież to pokolenie nie miało przykrych doświadczeń związanych z elektrowstrząsami. Co więcej, wspomnienia stresu związanego z zapachem kwiatu wiśni zostały przekazane mysim wnukom. Naukowcy zadbali przy tym, żeby myszy z trzech generacji nie miały ze sobą kontaktu. Lęk wywołany zapachem kwiatu wiśni był więc wynikiem dziedziczenia" (przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/zagadki-epigenetyki).
  Epigenetyka, i w tym szkopuł jest - należy przez dwa pokolenia wygaszać kult Bandery (co wcale się nie dzieje na Ukrainie), a później może będzie można porozmawiać normalnie na forum (bez insynuacji i inwektyw tysiąca, lecz normalnie i spokojnie, merytorycznie, jak ludzie kulturalni)
 • @Zbyszek Stell
  Młodych Ukraińców studiujących w Polsce od dawna szkolono - z inicjatywy Sikorskiego i Sienkiewicza - do propagandowej dywersji. Teraz widzimy ich wysyp na polskich forach.

  Z takich chłopców i dziewcząt od lat emigracja OUN-UPA zorganizowana głównie w Kanadzie i we Francji rekrutowała swoich stringerów. Później polskie służby włączyły się w akcję "prometeizmu" i zaczęły uzupełniać te kadry studentami z Ukrainy. Tanio, za stypendia.

  A teraz mamy kwiatki - wysyp na polskich forach jakby oszalałych z nienawiści do wszystkiego, co obce młodych kamikadze. Jako "obcych" wskazują "ruskich". Ale bez złudzeń - jedno polecenie providnyka ze »Svobody« i rzucą się na nas, Polaków. To jasne, jak słońce. I jest to igranie z ogniem.

  Większość z tych banderowskich trolli nie kuma polskiego. Mają przygotowane tekściki i wklejają je po omacku, niekiedy bez ładu i składu. Ale efekt osiągają - rozbijają wymianę zdań. Z tym że jest przynajmniej jeden gostek na wątek, który jest "zwrotniczym", tj. ma za zadanie zmienić temat, przerzucić zwrotnicę. Np. zacząć bić pianę o Katyniu, żeby temat nie zszedł na Rzeź Wołyńską. A jak się nie udaje - wklejają krótkie uniwersalne bluzgi.

  Są fakty wskazujące na to, że przedwojenna polska "dwójka" mogła hodować sobie bojówki OUN-u na terenach sowieckich. W ramach polityki tzw. "prometeizmu". To, że Dmytro Doncow dostał bodaj w Rumunii polski paszport (Giedrojć) też o czymś świadczy. A że potem za to zapłaciły setki tysięcy Polaków na Wołyniu - już się nie łączy w całość.

  Podobnie zresztą jak i teraz. Wygląda na to, że tak jak w Gruzji, nasi polscy politykierzy poszli o jeden most za daleko. I teraz nie ma jak się wycofać, bo będzie międzynarodowy skandal. Bo to z pieniędzy polskich podatników sfinansowano tamecznych banderowców, plując na groby ofiar Rzezi Wołyńskiej. A USA nas wystawi, jak z Kiejkutami. To pewne. Za wyprawę kijowską Radka Sikorskiego przyjdzie Polsce jeszcze zapłacić.

  Ale Polska została wciągnięta w to chyba tak głęboko, jak w wypadku sławetnej katowni w Kiejkutach.
 • @Zbyszek Stell
  Był czas, gdy w sejmie prześcigali się wszyscy w oratorskich popisach na temat tego, że Rzeź Wołyńską trzeba nazwać w uchwale ludobójstwem - a teraz ci sami krzykacze pozują do zdjęć z politycznymi potomkami ludobójców!

  A my co? Mamy tylko bezsilnie wygrażać tym pogrobowcom banderowców?

  Nie! Politycy, których wybraliśmy, są jak dupa od srania do tego, aby nasze stanowisko prezentować całemu światu. Bo jest okazja by nas w końcu usłyszano! Wyjątkowo rzadka okazja. Właśnie teraz możemy postawić weto zarówno UE, jak i Radzie Europy, jeśli nie uznają naszych racji w sprawie Wołynia.

  Politycy tańcujący w Kijowie z Tiahnybokami powinni wiedzieć, że nie mają powrotu do polskiego sejmu. A dziennikarze skandujący tam "sława herojam!" nie będą w Polsce czytani. Bo najemnik pióra to nie dziennikarz!

  Juszczenkę nie my wybieraliśmy. Natomiast ci z polskich polityków, propagandzistów i dziennikarzy, którzy go wspierali, ścielili mu kobierce w UE - muszą za to odpowiedzieć. Muszą! Bo czas już skończyć z bezkarnością naszych sprzedajnych politykierów. Najwyższy.

  Polityka to nade wszystko sztuka przewidywania. Jeśli ktoś uzyskał nasz mandat do politycznej reprezentacji, to jego psim obowiązkiem jest reprezentowanie naszej woli, naszych interesów, naszej pamięci historycznej, w końcu - tych właśnie okrutnie pomordowanych na Wołyniu.

  Kto tego nie pojął, kto tego nie czuje - nie jest godzien wypowiadać się w imieniu Polski.
 • @lorenko 00:35:55
  Warości europejskie i demokracja na Ukrainie to kpina z wartości i demokracji.
  To tylko niektóre ,,wartości” europejskie:
  - przyzwolenie i przyczynienie się do destabilizacji Jugosławi i Ukrainy, Syri, Libii, Iraku poprzez wspiranie najbardziej radykalnych ugrupowań i uczestniczenie i przyzwolenie na naloty bombowe suwerennych państw bez poszanowania prawa międzynarodowego
  - przyzwolenie na bombardowanie Jugosławi bombami ze zubożonym uranem ( cywilne cele) bez poszanowania prawa międznarodowego
  - legitymizacja niedemokratycznie wybranego rządu na Ukrainie wyłonionego w puczu
  - przyzwolenie na odrodzenie się faszyzmu.
  - nieuznanie referendum na Krymie, Donbasie i Ługańsku a uznanie referendum w Kosowie
  - nawoływanie rządu Ukrainy do zdecydowanych działań ( wojny domowej)wobec rejonów walczących o prawo do samostanowienia
  - przymykanie oczu na zbrodnie ukraińskiego rządu popełnione na wschodzie Ukrainy tj eksterminację ludności cywilnej poprzez bombardowanie budynków mieszkalnych, szkół i szpitali, celowe niszczenie infrastruktury skandaliczne traktowanie jeńców i egzekucje ludności cywilnej, porwania, pobicia i zabójstwa dziennikarzy
  - zachowanie w sprawie konwoju humanitarnego dla mieszkańców wschodu Ukrainy
  - wspieranie kreatur i złodziei ludzi skorumpowanych (Chodorkowski), złodziei nawołujących do eksterminacji mniejszości narodowych (Tymoszenko)
  To tylko nie które przykłady ,,demokracji” na Ukrainie;
  -Pobicia, poniżanie, wywlekanie z domów opozycyjnych deputowanych
  - Pobicia, poniżanie, wywlekanie z domów działaczy mniejszości narodowych
  - nieuznanie referendum na Krymie, Donbasie i Ługańsku
  - wysłanie wojska i brutalna pacyfikacji ludności, którzy w referendum wyrazili swoją wolę ( odmowa prawa do samostanowienia, prawa do ziemi ojców, prawa do języka)
  - zbrodnie w czasie tzw. akcji antyterrorystycznej: eksterminacja ludności cywilnej poprzez bombardowanie budynków mieszkalnych, szkół i szpitali, celowe niszczenie infrastruktury skandaliczne traktowanie jeńców i egzekucje ludności cywilnej, porwania, pobicia i zabójstwa dziennikarzy
  - bezprawie polegające na przyzwoleniu na nawoływanie przez oligarchów do morderstw za pieniądze działaczy mniejszości narodowych, prywatne bandyckie armie oligarchów terroryzujące ludność
  - zakazy dotyczące książek, kanałów telewizyjnych niezgodnych z propagandą rządu
 • @lorenko 00:35:55
  Ukraina została wykorzystana to rozpoznania Rosji ogniem i to jest fakt. Spytajcie kogoś w kongresie USA gdzie leży Ukraina (śmiech). Sankcje nieopłacana się nikomu i ten teatr za chwile się skończy, z tym ze teraz po cichu. Ukraina pozostanie osamotniona, ze skłóconym narodem, lezącą gospodarką i ogromnym długiem w banku światowym oraz embargiem na handel ze swoim głównym partnerem - Rosją. Przestawienie całej gospodarki będzie strasznie bolesne i najprawdopodobniej nie przetrzyma ona subsydiowanej państwowo konkurencji ze strony UE. NATO ich nie przygarnie bo dogadają się z Rosją. A zima idzie.... Jeżeli w końcu dotrze do ogłupionych zachodnia propagandą Ukraińców, co wyrządzili sobie tzw. Majdanem i kto za to odpowiada to dopiero zaczną się rozróby. Każdy coś tam stracił w tej zawierusze my pieniądze i rynki zbytu, rodziny pasażerów MH17 swoich bliskich, Ukraińcy natomiast stracili wszystko
 • @wdakra
  Polacy już znacznie „zaszkodziłi” Rosji postępując w myśl hasła :" NA ZŁOŚC PUTINOWI jedzmy jabłka" - poka-zywali w telewizji, jak nasz Prezydent i inni politycy gryźli jabłka.
  A wczoraj w telewizji pokazywali sadowników, którzy mili sprzedać jabłka do Rosji i nie sprzedali ich z powodu rosyjskiego embarga. Dostali, czy też mają dostać jakiś niewielki procent z tego, co otrzymaliby gdyby jabłka
  sprzedali. Muszą te jabłka tak czy inaczej zebrać i zniszczyć. Co mają dalej robić i jak żyć ? Kto ich doprowadził do takiego położenia?
  Proponuję wszystkim rusofobom aby tym ludziom wytłumaczyli, że najlepszym lekarstwem na ich problemy jest przeciwstawianie się Rosji gdzie tylko się da i jak się da. Na pewno będą „uszczęśliwieni”…..
  Jak się zdaje problemy mają nie tylko wytwórcy jabłek ale także inni producenci płodów rolnych – właśnie z powodu embarga sprowadzonego przez antyrosyjską polskich polityków. polscy politycy od 25 lat to bezmyślna banda idiotów i sprzedawczyków zachodu. Ale na rosyjski węgiel to jakoś embarga nie chcą jakoś wprowadzić, a nasze kopalnie plajtują.
 • @brusek 07:45:44
  Witam z rana i pozdrawiam.
  Dodam jeszcze coś do Twojej wypowiedzi.Pojawiają się osoby,które wklejają wielostronnicowe elaboraty nie związane z tematyką naszego forum,przez co czynią go nieczytelnym i zniechęcają do czytania i dyskusji.Zauważyłem też osoby deprecjonujące niektóre grupy społeczne w Polsce,swoimi wpisami starają się nastawić resztę społeczeństwa przeciw nim,czyli są to próby dezintegracji społeczeństwa polskiego,co moim zdaniem jest groźne szczególnie.I tak jak piszesz,nie można zwracać absolutnej uwagi na takie wpisy i broń Boże z nimi wchodzić w dyskusję.Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 09:04:40
  Masz świętą rację. Czasem mam wrażenie, że najbardziej nie mogą darować Rosji, że za Armia Czerwona za wcześnie wkroczyła na Wołyń i banderowcy nie zdążyli wymordować wszystkich Polaków, żeby nie miał kto zawracać im głowy jakąś tam rzezią motłochu.
  Tylko jak ich poodrywać od stołków i gdzie znaleźć takich, którzy by nas godnie reprezentowali?
 • @szczurobronny oto obraz jednej z armii NATO, Putin kula się ze śmiechu!
  Bundeswehra boryka się z poważnymi problemami ze sprzętem
  Brak spraw­ne­go sprzę­tu woj­sko­we­go ogra­ni­cza w po­waż­nym stop­niu zdol­ność ope­ra­cyj­ną Bun­de­sweh­ry - ostrze­ga do­wódz­two nie­miec­kich sił zbroj­nych. Nie­miec­ka prasa pisze o licz­nych awa­riach sa­mo­lo­tów, he­li­kop­te­rów i wozów bo­jo­wych. http://ocdn.eu/images/pulscms/NWY7MDQsYjAsMSxkZjgsN2RjOzA2LDMyMCwxYzI_/295d31beb1e111fed7a56fd992863d2f.jpg Najwyższy rangą niemiecki oficer, Główny Inspektor Sił Zbrojnych generał Volker Wieker poinformował wczoraj posłów z komisji obrony o niepokojącej sytuacji w armii. Chociaż spotkanie było zamknięte dla mediów, dziennikarze dotarli do poufnego raportu dotyczącego luk w zaopatrzeniu wojska w sprzęt. Jak pisze "Sueddeutsche Zeitung", parlamentarzyści "z przerażeniem" zareagowali na przedstawione im dane. I tak ze 180 transporterów opancerzonych Boxer, będących na wyposażeniu wojsk lądowych, tylko 70 nadaje się do użycia. Pozostałe pojazdy znajdują się w remoncie, a w dodatku brakuje do nich części zamiennych - czytamy w "SZ".

  Równie niekorzystnie przedstawia się sytuacja z helikopterami. Z 31 śmigłowców Tiger, będących teoretycznie w dyspozycji wojska, sprawnych jest tylko 10 maszyn. Z 33 helikopterów NH 90 tylko osiem nadaje się do użytku.

  Dowódca sił powietrznych Karl Muellner ostrzegł, że lotnictwo nie będzie w stanie wykonać nowych zadań postawionych przez NATO. Samolot transportowy A400M, którego przekazanie odwlekane było kilkakrotnie, zamiast w listopadzie znajdzie się na wyposażeniu Luftwaffe dopiero w grudniu lub styczniu.

  Jak podał tabloid "Bild", niemieckie lotnictwo może w obecnej chwili liczyć jedynie na 42 ze 109 myśliwców wielozadaniowych Eurofighter oraz na 38 z 89 maszyn Tornado.

  Problemy ze sprzętem trapią także niemiecką marynarkę wojenną. Z 43 śmigłowców bojowych bazujących na okrętach tylko pięć można obecnie uznać za w pełni sprawne. W dodatku trzy z pięciu samolotów rozpoznawczych P3-C Orion nie może wystartować z powodu usterek. Ponad połowa trałowców i jedna z ośmiu fregat stoi unieruchomiona w porcie. Jedna z fregat, przeznaczona do akcji przeciwko piratom u wybrzeży Afryki, wypłynęła bez śmigłowców, co istotnie ogranicza jej możliwości działania.

  Dowództwo Bundeswehry odmówiło ustosunkowania się do informacji medialnych zasłaniając się tajemnicą wojskową. Minister obrony Ursula von der Leyen przyznała, że Bundeswehra ma "problemy ze sprzętem", który w większości ma już "kilka lat na karku". Jak zapewniła, jej resort jest w stałym kontakcie z przemysłem zbrojeniowym. Oburzenia stanem armii nie kryli natomiast członkowie parlamentarnej komisji obrony. Deputowany Zielonych Tobias Lindner powiedział, że informacje przekazane przez dowództwo Bundeswehry były "przykrą niespodzianką", a sytuacja jest "jeszcze gorsza niż przypuszczał". - Brakuje wszystkiego. Brakujące części wymontowywane są z innych systemów. Brak jest sprawnego kierownictwa i sprawnej organizacji. Zarządzamy brakami - powiedział polityk SPD Rainer Arnold. Zdaniem Floriana Hahna z CSU sytuacja panująca w Bundeswerze jest "powodem do niepokoju".

  Awarie samolotów utrudniają realizację planu pomocy dla Kurdów walczących z islamskimi dżihadystami w Iraku. Niemiecki samolot transportowy z siedmioma żołnierzami Bundeswehry, którzy mieli szkolić bojowników kurdyjskich, utknął tydzień temu z powodu awarii w Bułgarii. Z dużym opóźnieniem rząd niemiecki wysłał Kurdom w Iraku broń i amunicję, gdyż przeznaczony do jej transportu samolot okazał się niesprawny. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bundeswehra-boryka-sie-z-powaznymi-problemami-ze-sprzetem/6951w Ps. Skoro wszystko im się sypie, to ciekawe jest spisują się "nasze" Leopardy...??? Słyszałem kiedyś straszną historię o usterkach w sprzęcie wojskowym. Pewien znajomy niemiecki wojskowy, który ma wnuków w Polsce, miał za zadanie przewieść ciężarówką sprzęt wojskowy. Ale okazało się, że z jednej strony nie działa żarówka kierunkowskazu. To uniemożliwiło mu wykonania wojskowego zadania, bo przepisy ruchu drogowego zabraniają poruszania się po drogach publicznych bez działających kierunkowskazów. A co, gdyby nastała wojna? Jak oni mieliby walczyć? gdy on czekał jak mu ktoś wymieni.
 • @szczurobronny
  Również niemieckie media donoszą o problemach Bundeswehry. Liczba niesprawnych urządzeń obronnych jest różnie komentowana. Bundeswehra znajduje się w tak niekorzystnych czasach (Ukraina) w "przebudowie" (armia zawodowa) i to jest dodatkowym problemem. "Niemcy też gotują "supę na wodzie" (auch die Deutschen kochen Suppe mit Wasser). W ostatnich czasach (10-20 lat) Niemcy systematycznie w stosunku do BIP zmniejszali wydatki na obronę. W tej chwili leża przy 1,65% BIP i taki skutek jak w artykule. Dodać jeszcze żołnierzy pederastów + żołnierki lesbijki + 8 godzinny dzień pracy, pokazuje obraz skuteczności tej armii.. W tej chwili jeszcze muszą dotychczasową politykę w stosunku do Rosji na nowo interpretować zgodnie z zaleceniami z USA i to łączy się z nowymi wydatkami na siły zbrojne BRD, a pieniędzy nie ma i już praktycznie nie ma ich skąd brać..
 • @szczurobronny Mein Gott, Bundeswehr kaput ! Wygląda na to, że to co pozostało po Adolfie nie wytrzymało próby czasu.
  Czy to nie dziwne? Taki bajzel w kraju super-wirtszaftu? A nie jest to aby bajzel sterowany? Niemcy kosztem armii utrzymują swą gospodarkę, poziom życia, spokój społeczny na wysokim poziomie. Myślę, że w pozostałych krajach -członków NATO sytuacja wygląda podobnie, mam 100% pewność, że Putin wie o tej sytuacji doskonale i wykorzystuje to w pełni.
 • brusek szczurobronny AdNovum i pozostali czytający
  Nie wiem co, ale jak przeglądałem i miałem zamieścić kompilację wpisów piszących pod nick pokójnaziemi, zbyszek stell, tellar.
  Wulgarnych i niby kulturalnych wpisów, komputer zaczął mi szaleć.

  1. Wyrzuciło mnie z firefoxa - internet mam od początku istnienia.
  2. Używam komputera od 1992 roku i trochę się na tym znam.
  3. Bazy danych kilkudziesięciotysięczne potrafię szybko przejrzeć i powiązać ze zrozumieniem tego, co jest w rekordach zapisane.

  Myślę, że kogoś wkurza co zamieszczam tutaj - poczytajcie w wolnej chwili notki prasowe (z poprzednich dni), czy te z 1938 roku odbiegają od dzisiejszej sytuacji, czasem żartuję, ale staram się nikogo nie wekslować, za wyjątkiem niektórych trolli.

  Ponadto zniknęły niektóre wpisy, które chciałem skopiować do komentarza skierowanego do zbyszekstell. Wiem, że samemu można skasować swój wpis, albo prowadzący stronę, ale to nie to.

  I tak będę pisał dalej, już mnie trzy razy za prawdę zwolnili z roboty i nie dam się, będę obchodził z daleka niektórych bo coś mi tu
  [url=http://naforum.zapodaj.net/a3c92fadf58f.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a3c92fadf58f.jpg[/img][/url]

  Jak kogoś uraziłem to przepraszam, ale tam gdzie drwa rąbią to wióry lecą.
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 09:04:40
  Taki mały cytat:
  "Widać tylko jedno są spore siły tu i tylko dlatego że jest popularność a jak popularność to trzeba przejąć prowadzenie a jak się nie uda to udawać ze popularność spada i ponownie próbować.

  A JA CZEKAM NA ZWYCZAJNYCH PRAWDZIWYCH LUDZI, nie ekspertów od czołgów, broni chemicznej ,FANATYKÓW ale zwyczajnych zwykłych ludzi.
  nadużycie link skomentuj
  szczurobronny 24.09.2014 23:30:49
  @szczurobronny 23:30:49
  "Zwyczajni ludzie" wolą oglądać klan Ryśka na tefałpe, im wojny, masowe zbrodnie zwisają martwym kalafiorem. Co jutro założy na dupe Szulim, z kim jeszcze nie spala doda, w jakiej gazetce rozbierze się jeszcze Lewandowski - to są tematy do dyskusji dla "zwyczajnych ludzi".
  nadużycie link skomentuj
  Shaolin 24.09.2014 23:36:26"
  Niestety,tu jest "pies pogrzebany".Mam na co dzień do czynienia ze zwykłymi ludźmi,może połowa wie coś o wojnie na Ukrainie,wystarcza im zupełnie,gdy mają co do gara włożyć i ciepłą wodę w kranie.Zaczną myśleć dopiero,gdy to zaczną tracić.Na razie "tańczą z gwiazdami na lodzie".Pozdrawiam.
 • @szczurobronny a poniżej o naginaniu prawa by nas zastraszyć.
  Skok "księży" z Pałacu Kultury: apel policji o pomoc w identyfikacji śmiałków. Stołeczni policjanci wciąż poszukują czterech "księży", którzy skoczyli ze spadochronami z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Teraz funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzn. Ci mają być sądzeni za naruszenie przepisów prawa lotniczego. http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/skok-ksiezy-z-palacu-kultury-apel-policji-o-pomoc-w-identyfikacji-smialkow/4gp0t Ps. Robert Szumiata (środmiejska policja, cokolwiek by to miało znaczyć: prowadzimy postępowanie w związku z naruszeniem artykułu 211, ustęp 1 i 5 "Ustawy Prawo Lotnicze - "kto wykonuje lot przy użyciu statku powietrznego, nieposiadającego wymaganej zdatności do lotów lub niezgodnie z ograniczeniami określonymi w świadectwie zdatności do lotów (ust. 1) oraz wbrew art. 97 ustawy wykonuje lot lub inne czynności lotnicze, nie mając ważnej licencji lub świadectwa kwalifikacji lub niezgodnie z ich treścią i warunkami (ust. 5), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku."
  Ustawa "Prawo Lotnicze" Art 2. pkt 3. "użytkownikiem statku powietrznego jest jego właściciel lub inna osoba wpisana jako użytkownik do rejestru statków powietrznych" Art. 33. pkt. 1. Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, klasyfikację statków powietrznych, uwzględniającą odpowiednie przepisy międzynarodowe.
  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 7 sierpnia 2013 r.w sprawie klasyfikacji statków powietrznych Załącznik - Wykaz klas, kategorii i podkategorii statków powietrznych oraz ich oznaczeń wraz z dodatkową charakterystyką statków powietrznych - wyróżnia w klasie PR spadochron ratowniczy. Podsumowując: spadochrony użyte do skoku z PKiN nie były statkami powietrznymi, osoby wykonujące te skoki nie naruszyły przepisów ustawy "Prawo Lotnicze". Panowie policjanci: do galopu weźcie swoich prawników. Panowie spadochroniarze: macie jaja, chylę czoła przed umiejętnościami, chociaż pozostanę przy swojej dewizie zawodowej "nie ma żadnego powodu aby wyskakiwać ze spadochronem z perfekcyjnie działającego samolotu" :-)
 • @lorenko 00:45:58
  własnie zglosilem naruszenie .

  jak zgłosić na fejsie :
  jest awatar- lubie to,wiadomości i ... -klikasz ,sie otwiera i dalej już wiadomo.
 • @szczurobronny 10:20:06
  Też się zgadzam!
  panie Kulo Lisie - brawo!
  A teraz do nowego wykładu MARSZ!
  :)
 • @wdakra 09:47:26
  Kilkanaście dni temu prowadziłem dyskusję z takim jednym - i to nawet zarejestrowanym na tym forum. Twierdził, że Bandera nie był zbrodniarzem, bo nic nie wiedział o Wołyniu, podczas gdy zachowane dokumenty z obozu Spandau, gdzie siedział w latach 1941-44 pokazują, że aktywnie kierował OUN-B. Są dokumenty z obozu w Spandau - m.in listy S. Bandery do kierownictwa OUN-B i dzienniki Heinricha Himmlera, który regularnie co kilka tygodnie odwiedzał Banderę w tym obozie. To Bandera stał na czele OUN-B i to Bandera dał sygnał do tego aby Dmytro Klaczkiwski, Wasyl Iwachow oraz Iwan Łytwynczuk wydali decyzje o rzezi. Ten sam dyskutant twierdził także, że z kolei R. Dmowski był zbrodniarzem, bo chciał dobrych stosunków z "normalną" - ale nie sowiecką - Rosją. Tak własnie wygląda rewizjonizm banderowski. A w zeszłym roku w okolicach Przemyśla odbył się rajd rowerowy im. S. Bandery, zorganizowany przez polskojęzycznych Ukraińców. Polscy kresowiacy protestowali, ale oczywiście główne me(n)dia o tym cicho sza...A to nie jedyna tego typu impreza z ostatnich lat...
 • @wdakra 09:47:26
  Errata: w Spandau to więzienie, a chodziło mi oczywiście o obóz koncentracyjny Sachsenhausen (podobóz Zellenbau).
 • @wdakra 09:47:26
  Jak oceniasz postępowanie UPA:
  Widziałem, jak jeszcze żyjącym ludziom rozpruwano brzuchy, wyciągami rękami wnętrzności, ciągnąc kiszki. Widziałem, jak gwałcili kobiety, potem wbijali je na kołki, jak stawiali żywe kobiety nogami do góry i siekierą rozcinali na dwie połowy (…). Ktoś, kto nie widział tego na własne oczy, nie będzie w stanie w to uwierzyć” – świadek rzezi Polaków w kolonii Władysławówka 29 sierpnia 1943 r., Władysław Malinowski.
  Podobny obraz bestialstwa UPA wyłania się ze sporządzanej na podstawie relacji świadków pacyfikacji polskich wsi notatki Polskiego Komitetu Opiekuńczego z 30 września 1943 r. „W jednej z wiosek blisko Krzemieńca małym dzieciom przed mordowaniem ich wykłuwano oczy, wyrywano ręce, nogi i języki. Tak umęczone przebijano widłami. Starszym nabijano w ręce szpilki i torturowano potwornie. Zanotowano fakty przerzynania w pół i głów od ucha do ucha. Przy tym urągano: Masz Lachu tę Polskę od morza do morza”....
 • @wdakra 09:47:26 szykuje się nowy bardzo gorący tygielek tym razem na Łotwie, mają dość jewrokibucu i ojro!
  "Rossijskaja Gazieta": na Łotwie masowo przyjmują rosyjskie paszporty
  Na Ło­twie gwał­tow­nie wzro­sło za­in­te­re­so­wa­nie ro­syj­skim oby­wa­tel­stwem. We­dług "Ros­sij­skiej Ga­zie­ty", pasz­por­ty z dwu­gło­wym orłem, przyj­mu­ją za­rów­no osoby bez oby­wa­tel­stwa, jak i Ło­ty­sze. Rzą­do­wy dzien­nik przy­ta­cza cyfry wska­zu­ją­ce na silną po­zy­cję ro­syj­sko­ję­zycz­nej lud­no­ści Łotwy. http://ocdn.eu/images/pulscms/OGQ7MDQsMSw3ZiwxNTMsYmU7MDYsMzIwLDFjMg__/ed46c426f1da966fd7245faa37c932da.jpg Gazeta przekonuje, że przyjęcie rosyjskiego paszportu opłaca się mieszkańcom Łotwy z dwóch powodów. Pierwszy to możliwość przejścia na emeryturę zgodnie z zasadami obowiązującymi w Rosji, czyli szybciej, a i rosyjska emerytura jest wyższa od łotewskiej. Drugi to sprzeciw dla "etnicznego reżimu" panującego na Łotwie. Według gazety, wiele osób, które mieszkają na Łotwie, od czasów ZSRR nie chce przyjąć obywatelstwa, jeśli ma się to wiązać z pozbawieniem ich tożsamości narodowej, na przykład rosyjskiej. Władze Łotwy od początku kryzysu ukraińskiego bacznie przyglądają się rosyjskojęzycznej ludności. Łotewscy politycy nie kryją, że obawiają się sytuacji, w której Moskwa upomni się o poradziecką mniejszość, a tym samym również o ziemie byłej republiki. - Łotewskie sieroty po ZSRR
  Mówią po ro­syj­sku, tak jak ich oj­co­wie. Uro­dzi­li się tu, na Ło­twie, lecz Łotwa od­ma­wia im pełni praw. Od 1991 roku są oby­wa­te­la­mi dru­giej ka­te­go­rii w swoim wła­snym kraju. Czy w tej sy­tu­acji by­li­by go­to­wi opo­wie­dzieć się za Pu­ti­nem? http://ocdn.eu/images/pulscms/MjM7MDQsMCw2YSwzZTcsMjMxOzA2LDMyMCwxYzI_/24aee01300bcad255e97e78416eacc11.jpg Karosta, na przedmieściach Lipawy. Była tajna baza militarna ZSRR, obecnie zamieszkana głównie przez Rosjan Historia podarowała temu stołecznemu portowi nad Bałtykiem urzekające piękno, utrwalone w eleganckich budowlach w stylu art nouveau i w gotyckich iglicach kościołów wynoszących się nad morze smaganych wiatrem dachów Rygi. Ale pozostawiła jeszcze w spadku paskudny podział etniczny, utrzymujący się mimo przyjęcia Łotwy do NATO, Unii Europejskiej i strefy euro. Z powodu kryzysu ukraińskiego jeszcze się zaognił.

  W liczącym dwa miliony mieszkańców narodzie co trzecia osoba mówi tylko bądź głównie po rosyjsku. W tej grupie większość, choć nie wszyscy, należy do ludności napływowej, przybyszów z Rosji z lat dominacji radzieckiej. Odkąd Łotwa w 1991 roku ogłosiła niepodległość, wielu z tych rosyjskojęzycznych Łotyszy znalazło się w swoistej próżni: jako nieobywatele zostali wyłączeni z życia politycznego, pozbawieni praw wyborczych, możliwości ubiegania się o państwowe urzędy, a nawet dostępu do niektórych zawodów – na przykład strażaka. Dziś w tym nadbałtyckim kraju osoby bez doskonałej znajomości łotewskiego nie mogą liczyć na obywatelstwo. W zbliżających się październikowych wyborach, o ile rząd nie zdecyduje się tym razem przygotować specjalnych kart do głosowania, 283 tys. ludzi nie ma po co pójść do urn. Łotwa obchodziła właśnie 25-lecie Szlaku Bałtyckiego, akcji, która przyczyniła się do rozpadu Związku Radzieckiego, kiedy to dwa miliony ludzi uformowało żywy, liczący 600 km łańcuch, by pokazać, że ich celem jest niepodległość. Łotysze, Litwini i Estończycy "wzięli się za ręce i tak zademonstrowali światu, że pragną żyć w wolnym i niepodległym kraju" - wspominała Laimdota Straujuma, łotewska premier podczas uroczystości, jakie odbyły się w Rydze w ubiegłą sobotę. To miał być "krzyk o wolność trzech porzuconych narodów" - wtórował jej estoński szef rządu Taavi Roivas. Ale nawet jeśli większość mieszkańców tych małych republik cieszy się ze zwieńczonego sukcesem marszu ku wolności, to są i tacy, którzy upadek ZSRR odebrali jako prawdziwe nieszczęście.

  W przekonaniu Borisa Cilewicza, posła reprezentującego mniejszość rosyjską w łotewskim parlamencie, codzienne przykrości, do jakich dochodzi wskutek etnicznego podziału, nie wynikają "z problemu krwi". Jak twierdzi, blisko 25 proc. zawieranych tu małżeństw ma charakter mieszany. – Pracujemy razem, razem spędzamy czas – wylicza. Rosyjski słyszy się na ulicach, a Rosjanie stanowią około trzecią część turystów odwiedzających ten kraj. Jednak na najwyższym szczeblu już raz uzgodniono, przypomina Cilewicz, że "absolutna większość Łotyszy ma być rządzona przez etnicznych Łotyszy".

  Cilewicz jest członkiem Centrum Zgody, partii wspieranej przez Rosjan. Regularnie przekracza ona 5-proc. próg wyborczy, by dostać się do liczącego 100 miejsc parlamentu. Nigdy jednak nie zdobywa dość mandatów, by współtworzyć rządzącą koalicję. W tej chwili w gabinecie łotewskiej premier zasiada jedynie jeden rosyjski etnicznie minister, Vjaceslavs Dombrovskis, odpowiedzialny za resort gospodarki. Ulubieniec telewizji, blondwłosy burmistrz Rygi Nił Uszakow sam stoi na czele Centrum Zgody, a swoją funkcję pełni już po raz drugi, wybrany w wyborach w liczącej 700 tys. mieszkańców stolicy. W październiku będzie ubiegał się o fotel premiera, lecz mało kto wierzy tutaj w jego szanse. Broniący status quo łotewscy politycy przekonują, że obecna sytuacja jest logiczną konsekwencją radzieckich rządów, kiedy to udział Łotyszy na tych ziemiach spadł do prawie 50 proc., wskutek masowych deportacji miejscowej ludności na Syberię, przed i po nazistowskiej okupacji. Miejsce wywiezionych zajmowali przybysze z różnych części Związku Radzieckiego.

  W 1991 roku łotewskie obywatelstwo przyznano automatycznie wszystkim osobom zamieszkałym tutaj przed 1940 rokiem, a więc przed wejściem Sowietów, oraz ich potomkom, w tym uciekinierom, których wyjechali w czasie drugiej wojny światowej bądź po niej. By zyskać pełnię praw, ludność napływowa, oraz ich dzieci czy wnuki, musiała udowodnić swoją znajomość historii i języka Łotwy.

  - Jeśli komuś miałoby zależeć na obywatelstwie, powinien wykazywać pewien stopień przywiązania do wyznawanych tu wartości - uważa Artis Pabriks, były minister spraw zagranicznych i obrony, a dziś europoseł. Zwłaszcza teraz, po aneksji Krymu przez Rosję oraz w świetle konfliktu na wschodniej Ukrainie można zadać pytanie: skoro ludność rosyjskojęzyczna "wyznaje wartości Putina, to dlaczego mieliby to być obywatele Łotwy?".

  Pabriks, autor doktoratu poświęconego mniejszościom w Europie, zauważa, że liczba mieszkańców Łotwy bez obywatelstwa gwałtownie się zmniejszyła: z 36 proc. w latach 90. do 12 proc. teraz. W tej chwili w kraju mieszka także 9 proc. Niemców, również bez łotewskich praw wyborczych, dodaje eksminister.

  Te argumenty nie przekonają etnicznych Rosjan zamieszkałych na Łotwie, takich jak 56-letnia Ludmiła, kwiaciarka i matka szóstki dzieci, która prosiła, by nie podawać jej nazwiska. - Urodziłam się tutaj, lecz nie otrzymałam obywatelstwa - mówi. - Studiowałam rusycystykę, a teraz chcą ode mnie, żebym ubiegała się o naturalizację. Nie zamierzam o nic prosić. Czuję się tu jak w domu, jednak dostrzegam różnice, jakie robi się między ludźmi. To bywa obraźliwe. Tymczasem ukraiński kryzys jeszcze pogorszył sprawę, zauważa poseł Cilewicz, ponieważ teraz odbiorcy polegają na przekazie nadawanym w ich codziennym języku, co sprawia, że na Łotwie obowiązują dwie wersje zdarzeń. Ogólnie rzecz ujmując, łotewskojęzyczni dziennikarze podzielają raczej punkt widzenia Kijowa, podczas gdy media w języku rosyjskim przywołują w nieco łagodniejszej formie wersję Kremla.

  Niewielu jest takich jak Cilewicz, który mówi o sobie, że należy "do osób obdarzonych parą uszu", a zatem słucha tego, co chce przekazać Rosja, lecz równolegle śledzi europejskie raporty dotyczące Ukrainy, zakładając, że "prawda leży gdzieś pośrodku". Obecna sytuacja przypomina mu czasy radzieckie, gdy czytało się wydawaną przez komunistów "Prawdę", by potem słuchać Radia Wolna Europa, finansowanego przez USA. Jednak większość ludzi "używa dziś tylko jednego ucha", zauważa polityk.

  Burmistrz Uszakow dodaje, że wielu Łotyszy "wciąż obawia się Rosjan, co ma związek ze skomplikowanymi dziejami ich ojczyzny". W kraju żyją jeszcze ludzie pamiętający radzieckie deportacje. Z kolei Rosjanie "nie cieszą się na widok swoich rodaków spalonych w Odessie", dodaje, odnosząc się do majowych zdarzeń, w których zginęło oficjalnie około 40 ludzi. Ten podział, jak podkreśla Pabriks, "nie jest kwestią etniczną, lecz polityczną". Obserwując, jak Ukraina usiłuje wydostać się ze strefy wpływów Moskwy, rosyjskojęzyczni Łotysze przypominają sobie własną historię. Czują się wtedy "zawstydzeni faktem, że Związek Radziecki upadł. W grę wchodzi pewna wizja świata. Myślą sobie: »Za kogo wy się właściwie uważacie, wy, małe narody. Nie ma w was wielkości«. Tak właśnie się czują i dlatego nie chcą się integrować".

  Z drugiej strony, o czym doskonale wie Uszakow, gdyż rozmawiał na ten temat wiele razy, "nikt nie życzy tu sobie drugiej Ukrainy". Ten koszmar – podkreśla - nie może się powtórzyć tutaj ani w żadnej innej z bałtyckich republik, niespodziewanie bezsilnych z powodu rosyjskiej agresji, sankcji Moskwy, która wprowadziła embargo na unijne towary oraz pogróżek Putina gotowego chronić rosyjską mniejszość poza Rosją. Łotwa i jej sąsiadki, Estonia i Litwa, kraje z mniejszym odsetkiem ludności rosyjskojęzycznej, dotąd cieszyły się polityczną stabilnością, a PKB per capita wynosił tutaj czterokrotność PKB ukraińskiego, zauważa burmistrz. Pabriks ocenia, że około 60 proc. rosyjskiej społeczności Łotwy sympatyzuje z Putinem i jego pełnym szacunku podejściem do radzieckiej przeszłości. – Z drugiej strony nie podejrzewam, by ktokolwiek z tutejszych popleczników rosyjskiego prezydenta był gotów wyjść poza sferę werbalną – twierdzi europoseł.

  Rosja może rozszerzać tu swoje wpływy na inne sposoby. Jest przecież jedynym dostawcą gazu dla Łotwy. Nawet jeśli ten niewielki kraj trzecią część zapotrzebowania na energię czerpie z turbin wodnych i od jakiegoś czasu stawia na źródła odnawialne, w dużym stopniu zależy od Gazpromu mającego duże udziały w rodzimej spółce AS Latvijas Gaze.

  Reinis Aboltins, badacz w pozarządowym Centrum Providus, przypomina o marcowym głosowaniu odraczającym termin obowiązkowej dywersyfikacji dostaw gazu do 2017 roku – decyzja parlamentu niewątpliwie zapadła pod presją Moskwy. Z drugiej strony stan zależności działa tu w obie strony: Gazprom, któremu nie zdarzyło się przykręcić kurka dla którejś z nadbałtyckich republik, musi polegać na łotewskiej infrastrukturze przesyłowej, by przekazać paliwo do północno-zachodniej Rosji, w tym do Sankt Petersburga.

  Przez całe stulecia na tych ziemiach krzyżowały się wpływy rosyjskie i niemieckie. Za caratu Ryga stanowiła ważny port imperium, z wyjątkowo liczną mniejszością rosyjską. Podróżując z lotniska cudzoziemcy najpierw zobaczą biurowiec Siemensa, niemieckiego giganta w dziedzinie elektrotechniki, a pierwszą stacją paliw na ich drodze będzie rosyjski Lukoil. Gospodarcze związki Łotwy z zagranicą nie świadczą już jednak o zależności od obcych stolic.

  Gdy podczas swojej niedawnej wizyty kanclerz Angela Merkel mówiła o wsparciu NATO dla wschodnich sojuszników, zaznaczając jednak, że obecność wojskowa Paktu przy rosyjskiej granicy będzie rozwiązaniem tymczasowym, zebrała aplauz liczącej kilkaset ludzi publiczności. Większość z nich stanowili turyści, "nie tylko z Niemiec, lecz z całej Europy", zauważyła później szefowa niemieckiego rządu. - Co świadczy o tym, w jak dużym stopniu Łotwa stanowi dziś część naszej wspólnej europejskiej przestrzeni - podsumowała kanclerz.
 • @wdakra 09:47:26
  Jeśli tak jest to jakim cudem jest to państwo w EU, gdzie są odpowiednie urzędy tej instytucji, w naszym kraju są np Litwini i jakoś nie mają takich problemów choć i tak się skarżą ale nie są obywatelami drugiej kategorii, takie działania prowadzą do frustracji a z biegiem czas może się obrócić przeciw rządzącym. Krople wody drążą skały, nienawiść z czasem rodzi nienawiść, potem już tylko trupy. Przypominam, że 50 tysięcy na 2 milionowy naród Łotyszy w mundurach...było Waffen SS. To Oni w miejscowości Podgaje (żołnierze grupy bojowej "Elster", wchodzący w skład 15 Dywizji Grenadierów SS /Łotewskiej) czyli na Pomorzu zamordowali... 32 żołnierzy Wojska Polskiego z 4 kompanii 3 pułku piechoty 1 Dywizji WP, którym najpierw skrępowano ręce drutem kolczastym, następnie zamknięto w stodole i spalano żywcem. Zbrodnie Łotyszy są udokumentowane (a tego było bardzo dużo): Od czasu gdy masowo poparli bolszewizm w Rosji a potem gdy Niemcy wkroczyli na Łotwę rozpoczęli rzeź Rosjan, Żydów, Polaków (pewnie w podziękowaniu za idiotyczne przekazanie im przez Ryza-Śmigłego w 1920 r. Dyneburga zdobytego kosztem krwi polskich żołnierzy, gdzie Łotyszy było tyci tyci). Łotysze "walczyli" też w Powstaniu Warszawskim. Wiadomo po czyjej stronie. To się pamięta.....
 • @wdakra 09:47:26
  Kryzys ukraiński pomału przestaje wychodzić poza granice samej Ukrainy. USA już wie, że tylko ewentualna wojna z Rosją mogłaby przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę i powolutku się wycofują. Teraz na topie jest państwo islamskie. Jednak okazuję się, że ta europejska niechęć do Rosji również była sztucznie pompowana przez polskie media. Czesi, Słowacy, Węgrzy i Niemcy nie chcą wojny na sankcje z Putinem. We Francji płoną budynki w ramach protestu przeciwko sankcjom. Zostaje Polska, no ale w Polsce ukraińskie lobby jest silniejsze nawet niż to z Kanady i my zostaniemy prawdopodobnie z tym problemem jeszcze długi czas. Wiadomo, że zdecydowana większość obywateli to ludzie którzy nie maja pojęcia o polityce, ideologiach i strategiach poszczególnych państw - dlatego można im wciskać ciemnotę o Rosji czyhającej na Polskę, o straszeniu bronią atomową, o rosyjskich szpiegach siedzących w każdej kawiarnianej toalecie gdzie jakiś polityk robi siusiu, o rosyjskich planach ataku na wszystkie kraje byłego bloku wschodniego. Antyrosyjska propaganda przybrała już kuriozalne i komiczne formy, takie bzdury które niemal każdego dnia słyszymy mogą przemawiać tylko do niemyślących i niedouczonych tępaków wierzących we wszystko co usłyszą w mainstreamowych mediach. A ja proponuję poczytać informacje podawane przez obie strony konfliktu, usunąć skrajności, wypośrodkować opinie, pomyśleć troszkę, przeanalizować samodzielnie fakty ... i na końcu wyciągnąć wnioski.
 • @szczurobronny
  Aż 14 bojowników zginęło + 5 cywili?, w nalocie brało udział tylko 14 samolotów w tym F22 czyli w takim tempie i efektach sprawa zajmie kilkanaście lat. Parę dziesiątek lub setek milionów dolców w piach 1 dnia/nocy ( koszt rakiet i nalotów ) i to im się opłaca?. A my biedaki nie mamy na paliwo do samolotów ( patrz ilość godzin nalotu polskiego pilota, faktycznie pozostanie im ćwiczyć i latać na Wrotach Stodoły o czym Jaśnie Panujący debil Bul prawił i niestety miał rację/ nalot pilota amerykańskiego to ponad 300 godzin w powietrzu bez ograniczeń, w Europie do 100 obecnie a było 170, czyli spadek z braku forsy, Polska 30!!!!z braku forsy na paliwo, części, ćwiczebne rakiety, etc... rocznie, Rosja obecnie ponad 170!). Kilka eskadr myśliwców, bombowców, sztab wypełniony po brzegi oficerami, generałami, tony pocisków, bomb, drony, satelity i ..... CHYBA? a toi tak nie takie pewne 14 "brudasów" zabitych, ponoć. Niech państwa zachodnie sprawdzą, czy wszyscy ich obywatele wrócą z "wakacji"... w tamtym rejonie. Wojna hybrydowa prowadzona przez USA w Syrii przyniosła dość he he - nieoczekiwany skutek, kto by przypuszczał w tym ogromnym pentagonie, w Norad i w górze Chejen, (to jest ta góra na której można sadzić grzyby atomowe) kto by przypuszczał, ze jak damy radykalnym islamistom broń - no to mogą dżihad ogłosić, no kto by w Ameryce na to wpadł??? Dlatego dziś bombardujemy dla picu i pod publikę dżihadów w Syrii, ale już wiadomo od dawna że jedynym zwycięzcą tam jest Włodzimierz Putin, który powiedział już dawno - Duraki, przecie to Assad jest zaporą przed dżihadem a nie wasze samolociki he he. Assad niestety nie może bombardować dżihadów, no bo by przekroczył czerwoną linię :)
 • @Kula Lis 62 10:54:53
  Genocidum atrox - ludobójstwo okrutne. O ich zbrodniach wiem od dzieciństwa i popieranie przez nasze władze epigonów tych zwyrodnialców jest dla mnie nie do przyjęcia. Jak ruszyli na Noworosję obawiałam się, że zrobią tam drugi Wołyń.
 • ludzie, czy nie widzicie, że ten pomiot - Stell - Was pacyfikuje?
  jaki się aktywny zrobił, jak to wszystko logicznie wykłada! To jest zawodowiec i nie dajcie się nabrać na jego słówka.


  Wdakra - dla mnie jesteś prawdziwą patriotką i człowiekiem wielkiej duszy. Nie bierz pod uwagę opinii jakiegoś zawodowca mąciciela o kryptonimie stell. On za to dostaje pieniądze, nie każdemu jest dane zapracować uczciwie na życie. Takiemu to można co najwyżej w chwilach wspaniałomyślności współczuć. A dobije się on sam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej