Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 27.09.2014r- 21 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo rozejmu walki- nie tak intensywne jak przed jego podpisaniem- ale jednak trwają.

Na powyższym filmie deputowana Wierchownej Rady z Dniepropietrowska Wiktoria Szilowa, która zaprotestowała przeciwko ukraińskiej wojnie domowej:

"....reżym Poroszenki stworzyli mordercy. W Donbasie nie ma terrorystów tylko są powstańcy, nie jest tam prowadzona operacja antyterrorystyczna tylko toczy się wojna domowa. Ukraińska telewizja i prasa kłamią bo są w rękach głównych wrogów Ukrainy, oligarchów- pasożytów i krwiopijców, którzy mają na rękach krew matek, ojców i dzieci. Na dzień 13 sierpnia było już 6 tys cywilnych ofiar tej wojny w Donbasie, podczas której armia ukraińska zabija około 200 cywilów dziennie, nie wybierając czy ich ofiara ma rok czy też 102 lata. Powracający z Donbasu żołnierze zaprzeczają propagandzie Poroszenki mówiąc, że tam trwa powstanie narodowe, i że zamast zabijać dzieci należy pertraktować. Ponieważ już cywilne i wojskowe ofiary osiągnęły liczbę 22 tys (dane na dzień 13 sierpnia br) to tego nie da się już ukryć. Ta prawda przebija się do świadomości ludzi nie tylko na Ukrainie, ale i w Rosji i całej Europie. Protesty trwają w Niemczech, Anglii, Francji i we Włoszech. Jest złożona skarga w Sądzie Konstytucyjnym Ukrainy by uznać tzw. operację antyterrorystyczną za nielegalną, wstrzymać ją, i postawić przed sądem winnych jej rozpoczęcia, a tych którzy wydali rozkaz do jej rozpoczęcia, nie mieli do tego prawa. Według art. 27 Konstytucji Ukrainy, ludzie mają pełne prawa bronić się w razie ataku na nich, a żołnierze mają prawo odmówić wykonania takich rozkazów. Otwórzcie złotą księgę Konstytucji i przeczytajcie ją. Zamieniliśmy rząd złodzieji na rząd morderców. Obecną władzę kijowską należy zmusić do przestrzegania prawa, wstrzymać tą krwawą operację, musimy stworzyć humanitarne korytarze, musimy dać ludziom możliwość przeżycia, bo oni bronią tylko swoje życie. Przeciwko komu prowadzisz tą wojnę, Poroszenko? Przeciwko ludziom Donbasu? Tak nie wolno. Za to trzeba będzie odpowiedzieć. Za coś takiego ludzie musieli odpowiadać przed Trybynałem w Hadze. Dlaczego armia wymyka się spod waszej kontroli, dlaczego podczas mobilizacji nie można zebrać nawet 50% rekrutów? Bo ludzie uciekają nie chcąc brać udziału w zabójstwach, w zabójstwach dla was, dla oligarchów. Oni tę wojnę zaczęli i zarabiają na niej 200 mln hrywien dziennie i im ta wojna jest tylko potrzebna, zaś Ukraińcy nie chcą walczyć, bo to nie jest ich wojna. Ukraina nie chce wojny. Powstańmy przeciwko tej wojnie. Przyłączcie się do naszej akcji protestu"

W świetle tego protestu jednej z deputowanych ukraińskiego parlamentu i jej słów o dopowiedzilności karnej tych, którzy wysłali wojska przeciwko swym współobywatelom, jak można określić postawę naszych polityków, przedstawicieli rządu, armii i parlamentu, którzy wysyłają pomoc wojskową dla ukraińskiego reżymu? Jak można nazwać postawę tych polskich polityków, którzy aktywnie wspierali wykonując polecenia swoich mocodawców, rewolty na Ukrainie? Czy oni nie wiedzieli kogo wspierają i do czego to może doprowadzić? Przecież przywódcy ukraińskiego buntu nie ukrywali swych politycznych preferencji i skąd czerpią natchnienie do głoszonych przez siebie chorych urojeń. I mimo to polscy politycy, wywodzący się z kraju najbardziej dotkniętego trgicznymi doświadczeniami niemieckiego hitleryzmu i banderowskiego nazizmu, czynnie i świadomie poparli to co się działo i nadal dzieje na Ukrainie. Jak można nazwać taką postawę i określić ludzi, którzy nią się cechują?

Na te dylematy, każdy Polak musi sam sobie odpowiedzieć we własnym sumieniu i wyciągnąc wnioski, bo dla mnie osobiście sytuacja jest tragicznie jasna.

Siły powstańcze zaprzestały wymiany jeńców wojennych. Powodem podjęcia tej decyzji był fakt, że strona ukraińska zamiast przekazywać na wymianę powstańców przekazuje osoby cywilne, które nie były w żaden sposób związane z siłami powstańczymi. Wobec tego, że bardzo duża liczba przekazanych dotychczas powstańców zgłasza fakt dokonywanych na nich brutalnych tortur oraz nieludzkiego traktowania w czasie niewoli zachodzi bardzo poważne podejrzenie, że brakująca ilość jeńców, za których podstawiani są cywile, została zamordowana, siły powstańcze zaprzestają wymiany jeńców wojennych do czasu wyjaśnienia tej sytuacji.

Ukraińska artyleria nadal ostrzeliwuje cele cywilne:

Trwa również akcja udzielania pomocy humanitarnej mieszkańcom Doniecka:

Najcięższe walki w dniu wczorajszym toczyły się w rejonie donieckiego lotniska oraz trwała wymiana ognia artyleryjskiego z ukraińskimi oddziałami zamkniętymi w kotle "Debalczewskim".

Rejon toczących się w dniu wczorajszym walk na terenie donieckiego lotniska przedstawia poniższy plan:

Obszar zaznaczony kolorem czerwonym znajduje się obecnie pod kontrolą sił powstańczych.

A tak wyglądał przebieg wczorajszych walk na lotnisku:

W kierunku Mariupola porusza się bardzo duża kolumna ukraińskiego sprzętu wojskowego w tym: czołgów, transporterów opancerzonych i ciężarówek wiozących żołnierzy:

Te ruchy ukraińskich wojsk jak i znaczne siły jakimi wzmocniono jednostki ukraińskie biorące udział w tzw. operacji antyterrorystycznej wskazują, że rozejm zostanie przerwany lada dzień i wojska ukraińskie przystąpią do trzeciej już ofensywy zbrojnej.

Na koniec zdjęcie z tajną bronią puczystów, która obecnie znajduje się w posiadaniu powstańców:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu tajna broń puczystów.

*    *    *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch ,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Simba
  hihihhiihhi-znow pierwszy
 • @simba 10:17:17
  Ale ktos musi popracowac by taki wałkoń simba mial co poczytac.Dziekuje pracowitym na neonku
 • @simba 10:17:17
  Nie ciesz się nie ciesz,ostatni będą pierwszymi:)))))
  Pozdrawiam Wszystkich z rana,szczególnie AdNovum za kawał dobrej roboty,jak zwykle zresztą.
  Widoczna na przewodnim zdjęciu "technika" banderowców poraża swoją siłą,na sam jej widok Powstańcy pewnie uciekną "gdzie pieprz rośnie".
 • @szczurobronny 10:41:18
  Pewnie bardzo by chcieli ją ubić i pewnie wszystkich podobnie myślących,ale się boją.Bo jak by wypadli w "demokratycznych oczach Zachodu".:)))
 • simba
  Mniemam ze niektorzy juz walcza na banderowskiej stronie.Ja mam taki apel do wszystkich uczciwych ludzi z neonka-nie karmcie banderowca kasą.Tamta stronka zostala stworzona tylko i wylącznie do robienia kasy.Przeta banderowiec sie teraz cieszy bardzo bo ma prawdziwych ludzi a nie automat,biegiem popedzi do mocodawcow by sie chwalic swoja walecznoscia i zainkasowac kase.Najwieksza kara dla tworcy strony to brak zainteresowania strona.Ja mam w doopa jego bany,pozdejmuje je migiem jak bedzie brak zainteresowania strona
 • @szczurobronny 10:41:18
  Deputowana to nawet ladna laska-hohohoho
 • @szczurobronny 10:51:46
  Czy ten święty ,to czasem nie jest postać z ikon umieszczanych na czołgach Powstańców?
 • @szczurobronny 10:51:46
  Ministerstwo to moga i miec,tylko gdzie ta kultura u tej dziczy.
 • @szczurobronny 11:03:51
  Ciekawe czy skonfiskuja majatek mojego ziomala ,wielkiego rajdowca.
 • Dzięki AdNovum
  5++++++++++++++++++++++++++


  Dzięki, nadzwyczajna praca!
  Cum admiratione

  ----------------------------------------------------------


  Banderowcy agniezdzili się na uczelniach ze swoimi "wyrobami
  doktoratopodobnymi" ?


  Instytut Socjologii UW
  ul. Karowa 18
  Bohaterowie nie umierają – jak zrozumieć ukraińską rewolucję –
  K. Zacharuk, 27 IX godz. 13, P, W
  Protesty na Majdanie wciąż budzą wielkie emocje. Różne grupy widzą w tych
  wydarzeniach rewolucję czy zamach stanu, my zaś będziemy się zastanawiali nad
  przyczynami i skutkami tego ruchu w rozwoju sytuacji z perspektywy samej Ukrainy.


  411. Majdan a sprawa polska – Zacharuk, 28 IX godz. 13, P, W
  Rewolucja w Kijowie przyniosła wiele sukcesów, przynosząc w różnych grupach
  i różnych krajach także liczne rozczarowania. Jaki jest dotychczasowy bilans tych
  wydarzeń i co może zyskać, a co stracić Polska i Polacy mieszkający na Ukrainie?
 • Dzięki! 5x *
  Witam z rana i dziękuję Wykładowcy za informacje. Tę mądrą Panią którą pokazujesz i cytujesz - należy cytować i pokazywać gdzie się da!
  Z TAKIMI Ukraińcami jak ta Pani - można i należy rozmawiać...

  Jak widac nie wszyscy sa banderowcami i mordercami...

  Teraz mam jedną, JEDYNĄ uwagę do wykładu...

  Moim zdaniem do nowego "uzbrojenia" wojska ukraińskiego - dodał bym informacje wygrzebane w dniu wczorajszym, o wysyłaniu na front zezłomowanych pojazdów a napromieniowanych w Czarnobylu...

  Uważam że jest to niezwykle ważna informacja...

  Jeżeli chodzi o poruszany w dniu wczorajszym temat naszej pomocy dla potrzebujących obywateli Donbasu, próbuję nawiazac kontakty. Podesłałem Panu Dawidowi który jest na miejscu wszystkie namiary. Dodatkowo wysłałem mejle do miejsc podanych na stronach polskich towarzystw polonijnych na Donbasie...

  A na koniec - ciekawostka z "prawicowej" czarnej dziury (w cudzysłowie prawica - bo dla mnie prawica to Dmowski, a jak Dmowski to antyniemieckość i prorosyjskość. Czyli to nie prawica ! CBDU)

  Taki link
  http://www.nacjonalista.pl/2014/08/21/trudna-sytuacja-polakow-z-donbasu/

  zacytuje z tego linku:

  "Główne organizacje Polaków – Federacja Organizacji Polskich na Ukrainie oraz Związek Polaków Ukrainy – bronią zdecydowanie integralności kraju i potępiają działania prorosyjskich separatystów. Niedawno w Chmielnickim pożegnano Polaka, który zginął podczas patrolowania granicy z Rosją."

  Jak widać organizacje polonijne na Ukrainie, zasilane kasa z naszych podatków - są banderowską przybudówką!

  PS
  Z tej samej "prawicowej gadzinówki" - taki stary artykuł

  wt, 2005-08-30 21:47 | admini

  Apel o wsparcie Polaków Donbasu usuniętych z Siedziby w Doniecku.

  Informujemy o pogorszeniu sytuacji polskiej diaspory w najsilniejszym ośrodku Ukrainy Wschodniej na Donbasie.

  W stylu podobnym do zdarzeń z Grodna po kilku latach płodnej działalności, władze Doniecka nie przedłużyły dzierżawy pomieszczenia w Centrum miasta i nie dały ulg w opłacie pomieszczenia, o jakie ich proszono. Pomieszczenie trzykrotnie opieczętowano. Ostatecznie sprzęt i umeblowanie wywieziono z biura na ul. Artioma w uroczysty dzień Wniebowziecia MB.

  Pozostało tam tylko kilka krzeseł i jeden stół. Bezpowrotnie na jakiś czas w Doniecku nie ma siedziby dla Polaków Donbasu. Pomimo licznych apeli w tym do Prezydenta Juszczenko, jaką w obecności Gubernatora i licznie zgromadzonych przedstawicieli władz na Forum w Doniecku w lipcu 2005, który wystosowałem przed kamerami TV Ukrainy sprawa została zbagatelizowana.

  Głos Polaków na Wschodzie Ukrainy nie został wysłuchany.

  Towarzystwo Kultury Polskiej na Donbasie (TKPD) po kilku latach płodnej działalności, znalazło się na bruku, bez pomieszczenia w Doniecku i obecnie znalazła czasowy przytułek na przedmieściach w mojej niewielkiej kaplicy w Makiejewce.

  .....


  A propos!

  Właśnie stało się wiadome, że oligarchowie z Doniecka wykupili Hutę Częstochowa na własność. Warto by wesprzeć działania odwrotne... by Polska wykupiła cokolwiek na Donbasie tym bardziej, że od 3 lat pracują tutaj ojcowie Paulini z Częstochowy i mają błogosławieństwo Biskupie na budowę sanktuarium w Mariupolu. Wedle słów Ekscelencji z czasem mają się oni również osiedlić w Makiejewce.


  Koniec cytatu....
 • @brusek 11:17:56
  Przepraszam za swoja pomyłke - cytat pochodził z innej prawicowej dziury...
 • podsumowanie sytuacji w jednym zdaniu
  "Zamieniliśmy rząd złodzieji na rząd morderców. "

  1000/1000
 • @szczurobronny 11:45:34
  Wiesz, mam takie przemyślenia na temat naszego "bohatera", niejakiego Jerzego Wójcickiego...

  Ten osobnik jest typowym przykładem "biznesowego polactwa" który żeruje na naszych rodakach na Ukrainie oraz na nas, obywatelach RP.

  Jasnym jest fakt potrzeby niesienia pomocy dla znajdujących sie tam naszych rodaków.

  Rozumiem że istnieje potrzeba dla "wyższego celu" jakim jest ochrona tej społeczności - jakichś "wiernopoddańczych" gestów wobec reżimu...

  Ale po przeanalizowaniu działalności tego osobnika widac że pod pozorem pomocy dla miejscowej Polonii, ściąga sporą kasę od naszych rządowych agend, jednocześnie najprawdopodobniej będąc na żołdzie FSB czy innej reżimowej organizacji...

  Jednocześnie to nie widać "gestów" które są tylko pustymi gestami mającymi chronić Polonię, ale doskonale dało się wczoraj zauważyć że ten człowiek jest bardzo mocno zaangażowany i uwikłany w brunatne interesy pod czarno-czerwonymi sztandarami UPA. I wcale się z tym nie kryje, plując tym na groby setek tysięcy bestialsko pomordowanych Polaków...
 • @szczurobronny 11:53:34
  Dzieki...
  http://kuloodporni.org/

  zakładka "co na to prawo"

  Co na to prawo
  Zbiórkę publiczną prowadzimy na podstawie pozwolenia Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji nr 51/2014 z dn. 28 stycznia 2014 r. pdf_ico
  Wiemy jak ważne jest to żeby reagować szybko i elastycznie. W związku z rozwojem sytuacji w Ukrainie, zakres zbiórki był wielokrotnie rozszerzany, a czas jej trwania – wydłużany. Obecnie posiadamy zgodę na prowadzenie zbiórki do 31 grudnia 2014 r. Ze wszystkich otrzymanych darowizn i dokonanych wydatków musimy rozliczyć się przed Ministerstwem.

  NÓŻ SIE W KIESZENI OTWIERA!!!
 • @szczurobronny 11:53:34
  A czy nie chcieli by oni przyjąć pomocy w postaci zgnitych polskich jabłek ? (podobno są najlepsze na świecie)
 • @szczurobronny 12:06:04
  To "oczywista oczywistość" jak się kiedyś wyraził pewien klasyk.:))
 • wolność słowa made in zachod
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_27/Lotewskim-stacjom-radiowym-zakazano-nadawania-w-jezyku-rosyjskim-4922/

  Szanowni czytelnicy - zapamiętajcie jedno - na zachodzie Słońce UMIERA a rodzą się ciemności.
 • @szczurobronny 11:53:34
  Protestuję przeciwko finansowaniu żydobanderowskiej junty w Kijowie :

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej_Bronislaw_Komorowski_Protestuje_przeciwko_finansowaniu_zydobanderowskiej_junty_w_Kij/?fbss


  PS. W Polsce przydałaby się ustawa o funkcjonowaniu tzw. "zagranicznych agencji" coś na wzór NGO , tej jaką w 2012 r. uchwaliła rosyjska Duma. Ograniczyłoby to panoszenie się w Polsce rożnej maści dywersyjnych wobec Polski i Polaków fundacji , agencji, stowarzyszeń itp. Przy obecnym układzie politycznym w Polsce nie ma jednak szans na jej uchwalenie , pomimo tego, iż przecież chodzi o bezpieczeństwo Polski. W sumie nawet -tak naprawdę - nie wiadomo jaka jest skala tego negatywnego zjawiska, ile w Polsce działa tego typu organizacji , częstokroć występujących pod fałszywą legendą ekologów, obrońców demokracji i praw człowieka, walki z korupcją itp. Dodatkowo organizacje tę mają szczególny status umożliwiający im prowadzenie działalności gospodarczej i odpisywanie na jej rzecz 1% z podatku oraz szereg innych przywilejów, o których polskiemu przedsiębiorcy się nawet nie śniło. Te wszystkie organizacje powinny zostać publicznie ujawnione i zinwentaryzowane. Powinny pozostawać pod ścisłą kontrolą polskich organów bezpieczeństwa.

  Przypomnę rosyjską ustawę o NGO.


  http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/rosja-rada-federacji-przyjela-ustawe-o-organizacjach-pozarzadowych?refererPlid=5227698
 • @re1 23:39:41
  Strona wczoraj omawiana http://www.wizyt.net/

  A dzis dla wielu z nas zablokowana jest linkowana - a waczej jet tutaj ich ich czasopismo do poczytania / Słowo polskie

  http://kresy24.pl/archiwum-slowa-polskiego/


  Na kresy.24 mozna znalexc takie rozne cuda prawdziwe i fałszywe

  http://kresy24.pl/category/ukraina/

  http://kresy24.pl/56560/wieszali-jencow-za-nogi-na-smiglowcach-wpychali-do-ust-tajemnicze-preparaty/

  http://kresy24.pl/56554/zdrada-w-kijowie-ukraina-sprzedala-wlasna-bron-separatystom/

  http://kresy24.pl/56529/ukraina-zamyka-granice-z-rosja-zadnego-specjalnego-statusu-donbasu/

  http://kresy24.pl/56526/szokujaca-deklaracja-poroszenko-oun-upa-to-przyklad-heroizmu-dostana-status-kombatantow/

  http://kresy24.pl/56478/ukryta-wojna-na-zachodzie-ukrainy-krwawy-demon-opanowal-lwow/

  a to chyba fałszywka
  http://kresy24.pl/56515/bratobojcze-walki-w-donbasie-kozacy-wzieli-sie-za-lby-z-separatystami/

  o pewnym publicyscie banderowcu
  http://kresy24.pl/56422/g-w-kompocie-czyli-o-ruskich-szpiegach-faktycznych-i-urojonych/

  fałszywka ale mapa ciekawa
  http://kresy24.pl/56404/jakie-tereny-zdobyly-strony-konfliktu-na-ukrainie-przez-trzy-miesiace-mapa/
 • wójcicki
  panowie czy możemy się jakoś tej gnidzie z wizyt.net dobrać do tyłka
 • @AdNovum
  5* i Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=xDMQRiuPWFc&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @All
  Dajcie namiary na bank Noworosji tylko pełne. Pzdr.
 • @szczurobronny 13:36:13
  Przejęta nowa technika od banderopiteków.:)
 • @brusek 12:48:47
  Mały przegląd internetowy o naszym wczorajszym bohaterze...

  aktualne komentarze bohatera - ale przestał cwierkac od jakiegoś czasu
  https://twitter.com/Jerzy_Wojcicki

  Filmy naszego znajomego
  http://vimeo.com/user3872159

  bohater na grobie przodka
  http://www.zso2jawor.pl/2012-2013/category/149-8-10-lipca-ukraina

  Wywiad bohatera
  http://blogpublika.com/2014/02/08/polacy-na-ukrainie-majdan-jest-koniecznoscia/

  kolejny wywiad
  http://www.fronda.pl/a/ukrainska-bezpieka-werbuje-polakow,33918.html

  kolejne, ciekawe
  http://wirtualnapolonia.com/2014/09/22/gdy-hiena-zostaje-dziennikarzem/

  cytat z powyzszego
  Oddajmy głos samym Polakom z Ukrainy. Oto jak komentuje pseudokresową propagandę Jerzy Wójcicki, redaktor gazety „Słowo Polskie”, prezes Stowarzyszenia „Kresowiacy”: „Z tej perspektywy typowy Ukrainiec wygląda jak esesman, wykrzykujący hasło »Sława Ukraini«. W związku z tym po raz kolejny zwracam się z apelem do rodaków w Kraju. Sięgnijcie po opinie waszych kolegów-Polaków z Kijowa, Winnicy, dawnego Płoskirowa czy Kamieńca Podolskiego, zamiast pisać artykuły pełne nienawiści i niechrześcijańskiego gniewu. Polacy z Ukrainy oczekują od Polski (…) poddania krytyce tych polskich mediów (w tym Kresy.pl), które żerują na tematyce banderowskiej i odradzają Polakom w kraju udzielania pomocy rodakom i Ukraińcom”. Takich wypowiedzi są setki – czytamy w dalszej części „wywodu”.

  Skoro wypowiedzi takich, jak Jerzego Wójcickiego są „setki”, to czemu Wildstein po raz kolejny powołuje się na tę samą wypowiedź tej samej osoby? Cytat ten już kiedyś został użyty przez Wildsteina w jego poprzednim paszkwilu sprzed kilku miesięcy.

  Po drugie – Jerzy Wójcicki może mówić w imieniu swoim lub co najwyżej własnej organizacji, jaką jest Stowarzyszenie „Kresowiacy” działające w Winnicy na Podolu. Oczywiście, nie musi się on z nami zgadzać w kwestii oceny kryzysu ukraińskiego, jednak mógłby przynajmniej nie wygadywać bzdur, o tym, że odradzamy pomoc komukolwiek, a już tym bardziej, że odradzamy jej świadczenie Polakom na Kresach. Jest to po prostu nieprawda. Jeśli zaś chodzi o pomoc Ukraińcom, to uważamy, że nie ma ona nic wspólnego z polskością, może być wyrazem dobrej woli lub spełnianiem pewnej potrzeby serca, ale nadal nie widzimy tu związku z kwestią polską na Ukrainie.

  Z kolei gdy mowa o „żerowaniu” na tematyce banderowskiej, to po pierwsze – pisaliśmy o tym, zanim stało się to „modne”, a po drugie, jeśli się komuś zarzuca „żerowanie” na czymś, to samemu wypadałoby przejawiać na tym polu jakąkolwiek aktywność. Jerzy Wójcicki ma, jak każdy z nas, swoją opinię na temat kryzysu ukraińskiego i może się angażować w Majdan, jeśli tylko sobie tak postanowi, jednak w kwestii zbrodni banderowskich głosu jak dotąd nie zabierał. To jego prawo, ale skoro postanowił uchylić się od zajmowania kwestią ludobójstwa Polaków na Ukrainie, to na własne życzenie pozbawił się mandatu do pouczania tych, którzy, mimo wszystko, chcą o nim jeszcze pamiętać. Mimo to nie aspirujemy i nie aspirowaliśmy nigdy do bycia głosem Jerzego Wójcickiego, w kwestii pamięci o Wołyniu prezentujemy własne stanowisko, być może kiedyś swoje na ten temat wygłosi także Jerzy Wójcicki, a Wildstein je nawet przekaże, o ile będzie zgodne z jego wizją stosunków polsko-ukraińskich.


  bohater w sejmie
  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=9B9A419D68322024C1257C04004A3594


  i w senacie
  http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/agenda/seminaria/2013/130507/polskie_media_na_wschodzie_-_ukraina.pdf

  wideo z Sejmu
  http://videosejm.pl/index/movie/hash/62b205b0e267b5cc4da58fa183367a40

  bohater komentuje
  http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/samolotem-z-lodzi-do-winnicy,9241.html

  pisze o kryzysie gazowym
  http://agoracom.com/ir/Falcon/forums/discussion/topics/303385-europeans-growing-angry-over-gas/messages/1044383

  cytat
  JERZY WOJCICKI, WINNICA, UKRAINE

  Jerzy Wojcicki
  I am not worried at all about this gas crisis. People in some parts of the country, especially in big cities, have had a reduced heating. Some heating systems are now running on fuel oil.

  Each town has its own reservoirs, that's why we are not affected in Winnica. We have plenty of gas and the whole of Ukraine has enough gas to last us for two months.

  The thing is, we have this dispute with Russia every year, so people are prepared for this situation. We've got large reserves and individual households are also equipped with electric heaters and stoves.

  And we have our own gas in Ukraine. We've been using Russian gas for many years, because it was very cheap. But now we need to rethink the situation and make ourselves more self-sufficient.

  tu jest tez o nim
  http://gpcodziennie.pl/30502-polacy-zniebianskiej-sotni.html

  artykuł napisany przez niego
  http://pl.delfi.lt/aktualia/litwa/za-glupi-dla-karty-polaka.d?id=64442322

  co ciekawe jest mu doskonale znany problem gnebienie Polaków na Upadłej
  http://www.bibula.com/?p=76572


  Panie Jerzy! Internet jest bezwzgledny!

  Jak widac wyżej doskonale sobie Pan zdaje sprawę że pod płaszczykiem pomocy Polonii na Ukrainie prowadzi Pan probanderowska działalność...
  Wiem że Pan czyta, albo zaraz Pana koledzy Panu ten mój wpis podeslą!

  Mam nadzieję że nie ma Pan naszego obywatelstwa ani Karty Polaka bo się Panu nie należy i juz niedługo zrobimy weryfikację takich osób jak Pan...

  Życze dobrego samopoczucia i wyjazdu na Donbas żeby Pan zobaczył jak faszyści morduja obywateli Ukrainy, także polskiego pochodzenia!!!!
 • @szczurobronny 13:38:14
  Przez judejskie Google nie idzie wywalcie to i ustawcie wszyscy tą stronę jako przeglądarkę .Ave.https://startpage.com/
 • @szczurobronny 13:38:14
  Ja widzę ale mam problem z perfekcyjnym przetłumaczeniem , może dasz namiar w języku polskim .Pozdrawiam.
 • @brusek 13:41:12
  Już się banderopitekiem i wyłudzaczem pieniędzy z naszych podatków zająłem .Zdziwi się fan bandery.Pzdr.
 • @szczurobronny 13:45:40
  To ustaw w Mozilli. Ave.
 • @szczurobronny
  Zamontuj sobie to: SecurityKISS Tunnel
 • do AdNovum !
  Przywołałeś w artykule Victorię Sziłową, której wystąpienie na temat bezsensownej wojny na Ukrainie spodobało mi się. Życie nauczało mnie jednak weryfikować informację między innymi poprzez sprawdzenie wiarygodności informacji jak również wiarygodności samego źródła informacji. Idąc tym tropem rozumowania natknąłem się w sieci na inne
  wystąpienie Victorii, nota bene dotyczące Polaków. Oto one :

  https://www.youtube.com/watch?v=ealuJzQmAQw

  Jestem ciekaw co o nim sądzisz ? Pozdrawiam

  PS. Podtrzymuje to co powiedziałem wcześniej na samym początku na temat funkcjonowania tego blogu, a mianowicie , iż jest to obecnie w przestrzeni medialnej w Polsce jedyne miejsce, gdzie można uzyskać prawdziwą , obiektywną i rzetelną wiedzę na temat tego co naprawdę dzieje się na Ukrainie. Gratuluję.
 • @szczurobronny 13:44:11
  To chwała mu za to. Pewnie już go swoi ubili.
 • @szczurobronny 13:36:13
  Upaińska myśl techniczna chyba? Jakie techniki takie i wyroby!
 • @szczurobronny 13:53:03
  Daj proszę dobry namiar po polsku na bank Noworosji . Pzdr.
 • @Kula Lis 62 13:54:38
  Ciekawostka.Ave.https://www.youtube.com/watch?v=AwcZFU6HxLE
 • @detektywmjarzynski 13:55:34
  Ano jest to jedyny portal z iskierką nadziei na przyszłość. Pzdr.
 • @detektywmjarzynski 13:55:34
  Ta Dama mówi bardzo dobrze!
  "Polacy pomagali robic Majdan, ciagna nas do UE obiecując raj i gruszki na wierzbie" - mniej więcej tak...

  Jak juz wielokrotnie wspominałem nasz mieszanie sie w ich sprawy spowoduje że oni wszyscy RAZEM zwrocą się przeciw Polsce, Polakom wszystkim - jako sprawcom tego wszystkiego...

  Także w kt óryms momencie mieszkańcy Europy tez znajda kozła ofiarnego kryzysu!

  jak myślicie - kto nim będzie?
 • do repsol
  ma pan moje błogosławieństwo za zajęcie się tą gnidą
 • @Repsol 13:58:00
  Na razie wstrzymajcie sie do czasu potwierdzenia jakichs informacji na ten temat!
  Nie podawac nic oficjalnie, zadnych kont!

  Tylko dac informacje że ktos cos wie i podsyłac sobie przez priv!
 • @brusek 14:14:38
  Daj proszę tłumaczenie do tego. http://novorossia.su/donate Pozdrawiam.
 • @brusek 14:16:01
  A taką mamy demokrację na Ukrainie....
  http://youtu.be/mHo18UIkobY
 • @brusek 14:16:01
  Ok. wiem jak to zrobić poza strefą inwigilacji ,ale czekam od Ciebie na potwierdzenie na PW lub na blogu. Pozdrawiam.
 • @brusek 14:16:01
  A i sportowcy też są "pokojowo" nastawieni:
  http://cs624925.vk.me/v624925278/3b23/Bfj5eEbcR8I.jpg
 • @jarema 14:15:46
  Ave.
 • @Repsol 14:17:26
  To wyżej służy do wpłaty na "batalion Noworosja"
  To niżej dla agencji "noworosja"

  To nie sa wpłaty dla mieszkańców
 • @brusek 14:26:16
  To daj tłumaczenie dla Batalionu Noworosja tylko bez błędu. Pzdr.
 • @szczurobronny 14:37:37
  a ja takie jakies dziwactwa znajduję
  http://donbas.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?596477

  http://sowa.quicksnake.org/Woy

  http://www.linkpolonia.com/group/2168/radio-polska-fala-donbasu.aspx

  http://www.linkpolonia.com/group/2170/Towarzystwo-Polak%C3%B3w-Doniecka.aspx
 • @fretka 14:34:15
  Dzięki to na poczcie wystarczy odbiorcę dać jak podałaś natomiast nadawcę podawajcie tak :Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Al. J.Ch. Szucha 7, 00-580 Warszawa, Polska. Myron Yankiv
  Konsul Generalny .I po ptakach. :)))
 • @szczurobronny 14:10:59
  Tak darmowe choć jest i wersja płatna. To już na stałe jest na kompie, samo się aktualizuje. IP tylko zagraniczne wybierasz, polskiego brak. Ja używam, tylko tam gdzie mnie blokują.
 • @Repsol 14:07:21
  Dobrzy są, siebie na ostrzał nie narażają. A po ukropach walą aż miło patrzeć. Pozdrawiamy!
 • @Kula Lis 62 14:53:20
  Zobacz na patent z 14.47.44. Potrawka z banderopiteka .Pozdrawiamy Was wzajemnie. Ave. :)))
 • @Repsol 14:57:17
  Głos Rosji

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_27/Okolo-100-osob-wyszlo-na-zakazany-Marsz-Pokoju-w-Charkowie-6096/

  To chyba tez było linkowane?
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_26/Roksana-i-moj-paw-8577/
 • @brusek 15:02:46
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1243907,Ukraina-jesli-przez-dwa-dni-bedzie-cisza-na-froncie-zacznie-sie-tworzenie-strefy-buforowej Ave.
 • @Repsol 14:47:44
  Dobry pomysł:))
 • @lorenko 15:15:33
  Zobacz jak się odwraca kota ogonem ,a lemingozy to łykają. Pzdr.http://stooq.pl/n/?f=917259&c=1&p=0
 • @brusek
  Deputowany do Rady Obwodu Wołyńskiego z ramienia tej partii Oleś Byk zaapelował do władz wykonawczych Wołynia i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, aby zakończyły działalność tych polskich organizacji, które na terenie Wołynia próbują upamiętnić polskie ofiary mordów.
  http://wpolityce.pl zwiń
  Czy znowu w imię „dobro sąsiedzkich” relacji z Ukrainą poświęcimy bestialsko pomordowanych naszych Polaków w czasie ludobójstwa na Wołyniu, gdzie bestie z UPA wyrżnęły, (bo nie wymordowały) 150 tys. naszych rodaków: Ukraińcy przecinali brzuchy ciężarnym i wkładali tam kota, przybijali małym dzieciom język, do stołu ucinali głowy, ale przede wszystkim znęcali się nad duchownym rzymsko- katolickimi. e czerwono-czarne flagi na majdanie to czyje to są barwy? Sierotki Marysi? Czy raczej UPA
 • @Repsol 15:06:37
  Zdroworozsądkowo to będzie, jak pogonią ukropów za granicę byłych już obwodów Ukrainy czyli donieckiego i ługańskiego
 • @lorenko 15:15:33
  W poniedziałek wpłacam. Pzdr. :)))))
 • @detektywmjarzynski 12:28:28
  Mały problem : avaaz to strona Sorosa ! :(
 • @brusek
  Spadkobiercy bandery mają w genotypie mordowanie tylko bezbronnych.
 • @fretka 15:17:49
  hehehehe - od jakiegos czasu pisze że U-Padła to juz "afrykański kraj" - ale nie wiedziałem że to kolonia Dzibuti!
  Brawo!

  CZyli ci co zgineli w jednym z kotłów i mieli arabskie paszporty to byli tubylcy!
 • kilka linków nieoficjalnych :)
  Do Mariupola ściagane są duże siły okupacyjne. Szykuja ofensywę na całego!
  http://donbass.center/news/1345-karateli-gotovyat-nastuplenie-v-mariupole.html

  Ukraincy próbują zrobić "prawny myk" i usankcjonować swe przestepstwa wojenne'http://donbass.center/ukraina/1344-ukroarmiya-prosit-deputatov-uzakonit-ubiystva-grazhdanskih.html

  Przestepstwa wojenne...
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_XTHIPWjdas

  Malowanki na murze - film
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9L-CQ3oXcDE


  W Odessie wczoraj odbył sie mityng stronników antymajdanu
  http://politikus.ru/events/31118-v-odesse-storonniki-antimaydana-proveli-miting-prizyvaya-rassledovat-tragediyu-2-maya.html

  O gazie, długach i rezerwach złota (bynajmniej to nie bajka)
  http://politikus.ru/events/31107-gaz-dolgi-i-zolotovalyutnye-rezervy.html

  Opowieśc i film o faszystach
  http://rusvesna.su/news/1411814439


  To jest ciekawe - tekst i film - bez komentarza
  http://rusvesna.su/news/1411809470
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CfOojUT_91Q
 • @brusek 15:48:21
  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9912 Ave.
 • Z mojego ukochanego Onetu
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainie-grozi-sroga-zima-najwiekszym-problemem-nie-bedzie-brak-gazu/sh5jv
  Najbardziej rozbawił mnie tekst:
  "Spór gazowy z Rosją sprawił, iż mieszkańcy Ukrainy wykupują masowo elektryczne grzejniki."

  Warto poczytać komentarze (zanim skasują)
 • @szczurobronny 16:48:37
  http://www.monitor-polski.pl/perfidna-taktyka-globalistow-na-ukrainie-joaquin-flores-u-maurice-hermana/ Ave.
 • @mrdinozaur 16:31:44
  Karpaty Lwów liga ukraińska. No coment. http://kresowiacy.com/wp-content/uploads/2014/09/comment_owoHmUMR059H3qsnXAY9ox1c2Px765Zs.jpg
 • Tak witali Polonusi Komoruskiego w Waszyngtonie:
  http://ocdn.eu/images/pulscms/MmU7MDQsMCxjMywxMzQwLGFkNDswNiwzMjAsMWMy/33b2203f4fb115b39b9c98a8d3275805.jpg

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 16:28:04
  cześć wszystkim.
  Podpowiedzcie jak wstawić obrazek bo znalazłem jeden, który dość trafnie pokazuje politykę USA od początku ich istnienia i (wybaczcie ignorantowi) nie wiem jak go wam pokazać.
 • @AdNovum 17:15:12
  Raczej w Faszyngtonie. ;)
 • @AdNovum 17:15:12
  Polecam.Ave.http://www.geopolityka.org/komentarze/3026-konrad-rekas-prawa-czlowieka-na-ukrainie-po-euromajdanie
 • @Gregoson 17:18:37
  nie wiem jak go wam pokazać.
  ---------------------------------------
  Trzeba na obrazku kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać opcję - kopiuj adres url grafiki. Natomiast tutaj trzeba ten adres wkleić.
 • @brusek 11:17:56
  Dzięki!

  Cytuję:

  "...dla mnie prawica to Dmowski, a jak Dmowski to antyniemieckość i prorosyjskość. "- no to jesteśmy dokładnie tego samego zdania.

  Natomiast to co nieopatrznie określa się w III RP mianem "prawicy" i "prawicowości" to jest po prostu jeszcze jedną z różnych opcji lewicowych posługującymi się narracją z arsenału idei prawicowych, jak np. katolickość, konserwatyzm, patriotyzm itd. z tym, że wszystkie te cechy świadczą o prawicowości, natomiast wyrwanie z kontekstu jednej lub tylko kilku z nich i budowanie na tym ideologi jest zwykłym oszustwem.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:23:23
  http://i1.ujarani.com/3/3/3zuT4c.jpg

  dzięki;)
 • @novorussia fan 11:08:27
  Dzięki!

  Informacje bardzo cenne, bo pokazujące jak bardzo ten współczesny banderyzm jest na nasze pieniądze wspierany przez władze III RP.

  Pozdrawiam.
 • @fretka 10:43:57
  Ilustracja bardzo precyzyjnie pokazuje jak ta wymiana "jeńców" tam wygląda w praktyce.

  Dzięki za tą karykaturę, bo unaocznia ona to co w naszych mediach jest tematem tabu.

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 10:39:17
  Serdeczne Dzięki!

  Pozdrawiam:)
 • @Gregoson 17:28:37
  Dla wszystkich ,ku przestrodze. Pzdr.http://www.bibula.com/?p=76763
 • @Gregoson 17:28:37
  Mnie powala ten obrazek :
  http://inforesist.org/wp-content/uploads/1312983333_ww3.jpg
 • @Repsol 13:33:48
  Dzięki i również

  Pozdrawiam Serdecznie:)
 • @AdNovum 17:32:45
  Aktualizacja.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=SqQaSsZuTSA&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @Zbyszek Stell 17:36:24
  Widziałem go już wcześniej. Również na mnie zrobił ogromne wrażenie.
 • @detektywmjarzynski 13:55:34
  Cytuję:

  "......wystąpienie Victorii, nota bene dotyczące Polaków"- jeśli byś słowo Polaków napisał w cudzysłowie, czyli w ten sposób: "Polaków", to wtedy znaczy, że zrozumiesz o czym ta deputowana mówi, bo ona nie mówi o wszystkich Polakach a tylko o ich niewielkiej części (a w zasadzie mniejszości), podobnie jak nie gani wszystkich Ukraińców a tylko ich pewną część.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:47:51
  Rozpowszechniaj.
 • @Pokój Na Ziemi 16:26:58
  Dzięki i

  Pozdrawiam.

  Ps.

  Natomiast co do polskojęzycznych mendiów i ich kadr mam już od dawna zdanie negatywnie wyrobione i nic już tego nie zmieni, bo po prostu oni są NIEWIARYGODNI !!!!!!!
 • @wdakra 27.09.2014 05:51:38
  Re:
  Odpowiedziałam na pytanie redakcji. Ciekawe, czy się ukaże.

  Daleko mi do skrajnej prawicy, ale odpowiem na pytanie Redacji jako potomek kresowian i Polka.
  Oczekuję od państwa ukraińskiego:
  1. Potępienia Rzezi Wołyńskiej.
  2. Potępienia OUN i tworzonych przez nią formacji zbrojnych odpowiedzialnych za akty ludobójstwa i terroru.
  3. Likwidacji pomników sprawców zbrodni na polskich obywatelach.
  4. Delegalizacji partii odwołujących się do ideologii integralnego nacjonalizmu ukraińskiego stanowiącego skrajną formę faszyzmu porównywalną z niemieckim nazizmem, a nawet przez wielu badaczy uważaną za bardziej radykalną i likwidacji ich bojówek.
  5. Zakazu propagowania ideologii faszystowskiej i używania symboli z nią zwiącanych.
  6. Współdziałania z polskimi prokuratorami i naukowcami przy badaniu zbrodni ludobójstwa dokonanego na Polakach i obywatelach II RP innych narodowości przez ukraińskich szowinistów.
  7. Nieutrudniania upamiętniania ofiar ludobójstwa.
  8. Niezakłamywania historii i zaniechania prób przerzucania odpowiedzialności na innych.
  9. Zaprzestania terroru wobec mniejszości i poszanowania ich praw z prawem do samostanowienia włącznie.

  Środowiska kresowe nie są wrogami narodu ukraińskiego tylko wyznawców ideologii, która doprowadziła do ludobójstwa.
  Planowane jest zbudowanie w Polsce pomnika wszystkich ofiar OUN-UPA.
  nadużycie link skomentuj

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Zaglądnałem tam z innego IP ale nie miałem mozliwości skopiowania odpowiedzi redakcji.
  Twój post dalej istnieje plus jest odpowiedź...

  Może ktoś byłby łaskaw skopiować i wkleić tutaj, bo pan Redaktor odpowiedziami zupełnie sie obnażył...

  Trafiony - zatopiony!
 • odp redaktorzyny
  Dziękujemy za wpis,

  Spróbujemy go rozłożyć na poszczególne kwestie:

  1. Potępienie Rzezi Wołyńskiej.

  Myślę, że można go osiągnąć. Strona ukraińska będzie musiała uznać, że dużo więcej zginęło Polaków niż Ukraińców, chociaż będzie prosiła o taką samą symetryczną reakcję wobec aktów odwetowych AK.

  2. Potępienia OUN i tworzonych przez nią formacji zbrojnych odpowiedzialnyc h za akty ludobójstwa i terroru.

  Realistycznym i takim, co poskutkuje, będzie apel do władz ukraińskich, żeby potępiły one działania OUN-UPA w okresie 1943-44. Jeżeli komunistyczną partię dotychczas nie zabronili, to domaganie się całkowitej likwidacji ultraprawicowyc h ruchów na Ukrainie na razie nie będzie skuteczne.


  3. Likwidacji pomników sprawców zbrodni na polskich obywatelach.

  Po zebraniu odpowiednich dokumentów i świadectw można zwrócić się do ukraińskiego sądu w tej sprawie i niektóre pomniki usunąć, np. Klaczkiwskiego. Z pomnikami Bandery nic nie zrobimy niestety, chyba że przedstawimy niezbite dowody, które nie będzie w stanie podważyć ostatnia instancja – sąd europejski.


  -26 #222 Redakcja 2014-09-27 06:37
  4. Delegalizacji partii odwołujących się do ideologii integralnego nacjonalizmu ukraińskiego stanowiącego skrajną formę faszyzmu porównywalną z niemieckim nazizmem, a nawet przez wielu badaczy uważaną za bardziej radykalną i likwidacji ich bojówek.

  Widzimy dziś, że te partie tracą poparcie bardzo szybko. Nie jestem pewien, że Swoboda przebrnie do parlamentu po wyborach październikowyc h. Zwykli obywatele chcą spokoju i dobrobytu a nie ciągłej walki. O likwidacji – to samo co z komunistami (Patrz 2.).

  5. Zakazu propagowania ideologii faszystowskiej i używania symboli z nią związanych.

  Jakie konkretnie? Jeżeli są udokumentowane wypadki – można zwrócić się do tych, co wykorzystywali takie symbole z wymogiem przeprosin, jeżeli nie – do sądu. Szanse są duże, że wygramy sprawę.

  6. Współdziałania z polskimi prokuratorami i naukowcami przy badaniu zbrodni ludobójstwa dokonanego na Polakach i obywatelach II RP innych narodowości przez ukraińskich szowinistów.

  Zwracałem się niedawno do dyrektora ukraińskiego IPN Wiatrowicza. Jego resort jest gotów do współpracy

  http://wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3378:70-rocznica-rozpoczcia-deportacji-polakow-oraz-ukraicow&catid=110:obwod-winnicki&Itemid=219


  -23 #221 Redakcja 2014-09-27 06:36
  7. Nieutrudniania upamiętniania ofiar ludobójstwa.

  Zgadzam się całkowicie. Proszę podać listę takich przypadków utrudniania – zbadamy każdy.
  8. Niezakłamywanie historii i zaniechanie prób przerzucania odpowiedzialnoś ć ci na innych.

  Podać konkretne przypadki i tak samo wymagać satysfakcji w postaci wytłumaczenia i przeprosin.

  9. Zaprzestania terroru wobec mniejszości i poszanowania ich praw z prawem do samostanowienia włącznie.

  Na Podolu, gdzie mieszkamy, nie ma takich przypadków terroru. Jeżeli są w innych regionach – prosimy o podanie konkretnych osób i sytuacji. Obowiązkowo zainterweniujem y.

  Środowiska kresowe nie są wrogami narodu ukraińskiego tylko wyznawców ideologii, która doprowadziła do ludobójstwa.
  Planowane jest zbudowanie w Polsce pomnika wszystkich ofiar OUN-UPA.

  Większość z tych logicznych wymogów i próśb jest niepodważalna i klarowna. Już w poniedziałek przekażę je do ukraińskiego IPN
 • @Repsol 17:22:59
  To tam są jeszcze jakieś "prawa człowieka", bo ja myślałem, że tam jest już tylko "prawy sektor":))))

  Pozdrawiam i dzięki za link.
 • @AdNovum 18:06:00
  Łżeneta na ogół nie linkuję, ale "stałe" ćwiczenia amerykańskich czołgistów w Drawsku - sa dość nietypowe. Ćwiczenia sa "rotacyjne" czyli jedni wyjada, drudzy przyjadą. Skąd przyjeżdżają i dokąd sie udają Łżenet nie podaje...

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/amerykanscy-pancerniacy-przyjechali-na-cwiczenia-w-polsce/jjl74
 • @simba 10:53:49
  Gdyby była podobna do naszej posłanki Grodzkiej to byłoby bardziej koszernie....:))))))

  Pozdrawiam.

  Ps.
 • @szczurobronny 12:49:21
  Poczytam, dopiero wróciłem z grzybobrania, sprawdzałem też stan okopów.
  Pozdrawiam
 • @brusek 18:16:38
  Cytuję:

  "Skąd przyjeżdżają i dokąd sie udają Łżenet nie podaje..."- a jednak podaje:

  "Do Drawska żołnierze i sprzęt przybywają z Fort Hood w Teksasie przez port w niemieckim Bremerhaven.... Przybywając na drawski poligon, pododdział pancerny zmienia amerykańskich spadochroniarzy ze 173. Brygady Piechoty (spadochronowej), którzy na co dzień stacjonują we włoskiej bazie Vicenza"

  Natomiast rzeczywiście nie podaje co się dalej dzieje z tymi żołnierzami.

  A to cytat z tego samego tekstu:

  "Rotacyjne ćwiczenia w ramach tej operacji są - napisało MON na swojej stronie internetowej - "następną fazą ciągłej obecności w Polsce, do której zobowiązali się sojusznicy z NATO w wyniku agresji Rosji na Ukrainę". Działania te mają zapewnić sojuszników o gwarancji bezpieczeństwa.,,

  Gdzie najciekawszy jest ten fragment:

  "....do której zobowiązali się sojusznicy z NATO w wyniku agresji Rosji na Ukrainę..."

  Tak więc już wiemy, że to Rosja dokonała agresji na Ukrainę i wzt. amerykańcy żołnierze w ramach gwarancji bezpieczeństwa udali się do POLSKI:)))))

  Niezłe:)))))

  Pozdrawiam.
 • @re1 18:29:16
  I jakie wyniki?

  Ja zaś dzisiaj byłem na krótkim rybobraniu: 2 szczupaki + duży okoń.

  http://wojtek.ego.swits.pl/fishing/2012_07_07.jpg

  http://www.rybobranie.pl/pliki/uzytkownicy/30722/galeria/831/szczupaki_0411_11_kopiowanie.jpg

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:51:44
  będziemy w warunkach frontowych (w trakcie ofensywy lub strategicznego odwrotu) forsować Wisłę, lub nie daj Boże Dniepr?. Polecam.Pzdr.http://www.defence24.pl/analiza_lista-pytan-do-nowego-bwp-reanaliza-zalozen-po-konflikcie-ukrainskim
 • @AdNovum 18:51:44
  Gdzie złowiłeś te piękne okazy?
 • @re1 18:29:16
  Dużo i jakich nazbierałeś? w jakich okolicach?
 • @AdNovum 18:51:44
  Cieńko kilka prawdziwków, zielonek i maślaków.
  Ale to nie problem mam stare zapasy nazbierane razem z sąsiadem
  [url=http://naforum.zapodaj.net/cd195dd6c57c.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cd195dd6c57c.jpg[/img][/url]

  Niestety na wizyt.net moje wczorajsze dwa wpisy zrobiły chyba wrażenie, pewnie dlatego, że jeden był z Brussels, patrz Pan sponsorów Broessler banują.
  Przecież takie kulturalne były, a mnie dzisiaj nic nie pozwolili wpisać, a chciałem ich pochwalić za obiektywizm tj. [Szanowną Redakcję i #224 Straż Wolności 2014-09-27 08:05 - dopóki żarzą się ośrodki subiektywizmu, ignoracji i braku świadomości.]
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 19:03:23
  Mam takie swoje tajne miejsce:))))

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 18:54:18
  A może będą się wycofywać na z góry upa-trzone pozycje za Odrę:))))

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:22:21
  Wiem, że to prawda.

  Natomiast ten fakt dowodzi jak bardzo są już zdeterminowani, ci którzy nadal chcą tą wojenkę kontynuować.

  Niestety prawda jest taka, że przegrali i jest to ich druga przegrana w ciągu roku.

  Zobaczymy co będzie dalej, bo czas ich goni.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 19:36:23
  Oprócz tytułu nie widzę nic zdrożnego, wręcz przeciwnie,nadzieja na lepsze jutro
  cyt "W Sewastopolu również istnieje problem z oddaniem kościoła katolickiego parafianom. Obecnie mieści się tam kino. Za czasów władz ukraińskich nie rozwiązano tego problemu i nim się zbytnio nie przejmowano. Mam nadzieję, że teraz ta sprawa ruszy, bo rosyjskie prawo mówi o zwróceniu budowli kultu ich właścicielom bądź przekazaniu do użytkowania."
 • @Kula Lis 62 19:03:23
  Ps.

  "Okazy" to są te, których się jeszcze nie złowiło albo się zerwały ( w zeszłym roku na jesieni zerwały się: jeden "zębacz" ok. 10 kg + "wąsacz" ponad 10 kg. Oba na paprocha!!!!)

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:17:14
  Nie wędkuję, choć ci zazdroszczę lecz konkurentem w połowach nie będę..
 • W Warszawie była demonstracja na rzecz Noworosji !
  Demo na rzecz Noworosji w Warszawie! Vesti.ru
  A nam nic nie było wiadomo... (?) :((((

  ..................................................................................................
  Za lokal banderowców Ukraiński Nowy Świat w Warszawie płaci m.in. Urząd Miasta z naszych podatków;

  Działają tam m.in.:
  Fundacja Otwarty Dialog , Helsińska Fundacja Praw Człowieka ( Sorosa )
  Wsparcie zadeklarowało także kilkanaście organizacji pozarządowych. W Centrum przy Nowym Świecie 63 dostępni będą m.in. przedstawiciele: , Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, Towarzystwa Demokratycznego Wschód, Fundacji Edukacji dla Demokracji FED, Fundacji Aktywnych Inicjatyw Rozwoju.
  http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/centrum-informacyjne-dla-obywateli-ukrainy-w-warszawie

  Fundacja Towarzystwo Demokratyczne Wschód (TDW)
  Najważniejsze cele Fundacji to:

  działanie na rzecz kształtowania instytucji demokratycznych, myśli niezależnej, obrony praw człowieka i niezależnych ruchów społecznych,

  Platforma dla mediów polskich na Wschodzie
  http://tdw.org.pl/platforma/
  Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r."  Banderowcy z Nowego Światu pikietowali wystawę o zbrodniach junty w Donbasie.
  Wystawę fotografii Stenina zamknięto (nie wiem, z jakich powodów).

  EuroMajdan Warszawa pikietował przed hotelem Sofitel Victoria
  http://odfoundation.eu/a/4921,euromajdan-warszawa-pikietowal-przed-hotelem-sofitel-victoria

  W środę 24 września w Warszawie przed hotelem Sofitel Victoria, gdzie obecnie trwa konferencja OBWE na temat praw człowieka, EuroMajdan Warszawa zorganizował pikietę. Uczestnicy stali przed wejściem na konferencje trzymając flagi Ukrainy oraz duże plakaty z napisami "If you tolerate you will be next" zdjęciem Putina i podpisem "Terrorrusia number one" oraz "It's crime" - przy mapie Krymu we krwi na tle rosyjskiej flagi.  Parę miesięcy temu piekietowano tychże banderowców:
  Na ulicy Nowy Świat w Warszawie, władze stolicy udostępniły lokal na niedzielne spotkanie sympatykow ukraińskich organizacji "Svoboda" oraz "Prawy Sektor". Licznie przybyli warszawiacy kontestowali przed lokalem tę inicjatywę, protestując przeciw nacjonalistycznemu charakterowi obu tych organizacji.

  http://stadobaranow.salon24.pl/583436,ukrainski-nowy-swiat-w-warszawie-foto-relacja


  http://mm.salon24.pl.s3.amazonaws.com/39/fb/39fba7d511b0fb397b001d7c69279748,2,0.jpg
 • I jeszczio raz ;)
  Uwaga na portal avaaz !
  przy składaniu podpisów pod petycjami
  (jest utrzymywany przez Sorosa, anty-rosyjski, ant-serbski, anty-syryjski, etc. itd.) Biorą namiary na człowieka, i nasyłają maile (co najmniej ;).
  Znam z autopsji :(
 • ukraińskie bandziory
  moja babcia/1876-1943 zabili ją ukraińscy sąsiedzi/ zawsze mówiła że ukraińcy to hołota i dzicz muszą być niewolnikami i być trzymani pod butem mocnym butem
 • @AdNovum 19:19:57
  Potrzebuję dane o międzynarodowych targach zbrojeniowych na Ukrainie proszę daj jakieś linki , bo śmierdzi mi ta czeska firma Excalibur Defense Ltd. i myślę że coś wywiną .Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 19:05:27
  leśnych, wróg nie śpi, a ja czuwam:)
 • @Repsol 20:28:31
  Na razie to chyba było, ale nie pamiętam
  https://picturesdotnews.wordpress.com/tag/conventional-armed-forces/
  "August 27, 2014 Leave a comment

  The Hungarian Ministry of Defence has announced that they’ve sold 58 T-72 tanks to a Czech company, Excalibur Defense Ltd., who has begun transporting them into the Czech Republic.

  Under the Treaty on Conventional Armed Forces in Europe (CFE Treaty), the Czech firm will face resale limitations, and they must also comply with certain Hungarian laws."
 • @AdNovum 18:51:44
  NO COMMENT!!!!!!!
  http://haczyk.pl/forum/printview.php?t=16180&start=0&sid=a78294527c5161b0999df0e34a40668c

  http://www.rybobranie.pl/users/denisnowak/galeria/12875/listopadowe_drapiezniki
  Ja wyciągnąłem dzisiaj z jeziora stary poniemiecki motocykl i jeszcze światło się świeciło.
 • CZEREPANYN: NAPASTNICY KRZYCZELI „TRZYMAJ SEPARATYSTĘ!”
  Ze stajni Sorosa

  23 września Wasyl Czerepanyn, redaktor naczelny ukraińskiej edycji pisma „Krytyka Polityczna”, został w Kijowie pobity przez nieznanych sprawców w mundurach.

  "Wiesz kto to był? Ukraińcy, Rosjanie?

  Ukraińscy neonazisci, część z nich „patroluje” Kijów. Ci, którzy mnie napadli, mieli na sobie stroje wojskowe, ale nowiutkie, jakby prosto ze sklepu. Prawdziwi żołnierze by tak nie wyglądali ani nic takiego by nie zrobili.

  Dlaczego „separatysta”?!

  Używają określeń, które mogą ich legitymizować i napiętnować ich wroga.

  W warunkach wojny każdego przeciwnika najłatwiej oskarżyć o kolaborację z obcymi.

  Dwa lata temu krzyczeli za mną, że jestem „LGBT” i że jestem „za genderem”... No a teraz jestem dla nich „separatystą”."

  http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/ukraina/20140927/czerepanyn-napastnicy-krzyczeli-trzymaj-separatyste
 • @re1 20:41:08
  Chodzi mi o targi Arms and Security 2014. Pzdr.
 • Negocjacje
  Rossija24 upubliczniła rozmowy między wojskowymi Ukrainy i Noworosji w sprawie trwalszego rozgraniczenia walczących stron. W negocjacjach uczestniczył rosyjski gen. Lencow. Więcej dla rosyjskojęzycznych:
  http://el-murid.livejournal.com/2013037.html?thread=176781933#t176781933
  i video Rossija24
  http://player.rutv.ru/iframe/video/id/884463/start_zoom/true/showZoomBtn/false/sid/vesti/?wmode=opaque&time_play=0&isPlay=true&showPopUpBtn=false&showZoomBtn=true
 • @jesiotr 20:46:35
  Witaj ja z ryb ,tylko walenie i rypanie:))) Pzdr.
 • @AdNovum 18:51:44
  uuu, widzę, że kolega z mojej bandy :)
 • @szczurobronny 21:05:53
  Trzymaj nutkę .Pzdr :)https://www.youtube.com/watch?v=j9NlKuxqZfM
 • @Repsol 20:28:31
  Na Liveleak brednie o inwazji Rosji na Ukrainę powtarzają...
  Wcześniej dałem się nabrać u nich na "leopardy" :(

  Niestety Liveleak wygląda także na "kontrolowany przeciek" (Assange, Snowden Sorosa, CIA contra NSA )


  Weapons to Ukraine
  Hungary has sold the tanks in a deal with Excalibur Defense LTD.
  http://www.liveleak.com/view?i=e15_1409262727#tGVEDgXwO7w9GtZg.99
 • @Repsol 20:58:06
  Rozumiem.
 • @novorussia fan 21:09:52
  Ci debile od AdNovum ściągnęli informację.Pzdr. :)))https://www.youtube.com/watch?v=aQx7RgKt8Y8
 • @novorussia fan 21:09:52
  HUNGARY SELLS T-72 TANKS TO…?

  https://picturesdotnews.wordpress.com/tag/excalibur-defense-ltd/

  The Hungarian Ministry of Defence has announced that they’ve sold 58 T-72 tanks to a Czech company, Excalibur Defense Ltd., who has begun transporting them into the Czech Republic.
 • @trojanka 21:19:29
  Wyżej masz patent jak wpłacić pieniądze. Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=VCNErV7cW7U&list=UUTRJDKKeoLOiTxVkttg3Itw
 • @novorussia fan 21:26:37
  To wszystko wiemy kupili czołgi z Węgier płacąc po 8tys Eu. za sztukę, pies jest pogrzebany w tym że te 58 sztuk kupili po modernizacji która kosztuje ok 450 tys. Eu za sztukę.Czyli pytania kto jest taki mocny że dopuszcza się takich wałków ponad rządami. Temat monitoruję ,ale łatwiej jest Atlantydę odnależć jak zarząd tej firmy.Pzdr.
 • Wybór linków 27.09.2014
  Sobotni, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)
  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się coś powtarza to przepraszam…


  Tak zwane "przerwanie ognia"

  Mariupol. Dzisiaj.Ostrzał artyleryjski posterunku przez banderowców. Film
  http://www.novorosinform.org/news/id/10214
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=o9lOcpODVBA

  O tym jak dowódcy ukrów porzucają swoich zołnierzy. Film
  http://www.novorosinform.org/news/id/10202
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8PnMTIO-clw

  "Przerwanie ognia" w Dokuczajewsku. Film z dnia wczorajszego. +18
  http://www.novorosinform.org/news/id/10216
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MUC8svz4px8

  Ekspert opisuje jaki plan mogą mieć ukry by zdobyć Donieck...
  http://www.novorosinform.org/news/id/10219

  Batalion "Wostok" bez strat. Batalion "Opłot" - spore straty we czwartek. Stracili ok 5 czołgów z załogami. Cześć ich pamięci!
  http://rusvesna.su/news/1411759820

  1-sza Międzynarodowa Brygada donosi. Ciężkie walki w dzielnicach Doniecka: Kijowskiej i Kujbyszewskiej przez całą poprzednią noc. Banderowcy intensywnie ostrzeliwali misato GRADami z okolic Nowobachmatowki koło Jasiniowatej oraz Krasnogorowki (rejon Marjinki).
  Potem bardzo długi spis wszystkich potyczek na frontach. Coś dla Wodza!
  http://rusvesna.su/news/1411763349

  Pan Zacharczenko opowiada że oddziały ukrów strzelają do siebie. Taki "friendly agoń"
  http://rusvesna.su/news/1411812879

  Faszystowskie wojska baderowskiej Upadłej Krainy tworzą zgrupowania pancerne na północny zachód i północny wschód od Doniecka. Doliczono sie już przygotowanych do ataku na miasto14 tysięcy mięsa armatniego. Czy dysponuja napromieniowanym sprzetem tego nie wiadomo. Generalnie każdy dzień zwłoki działa na rzecz powstańców bo przyjmowana dawka rośnie!
  http://rusvesna.su/news/1411805912

  W Siewierodoniecku okupowanym przez banderowców z "Ajdara" trwa akcja skierowana przeciwko mieszkańcom miasta prowadzona przez bandytów w mundurach
  http://rusvesna.su/news/1411839369

  Zlikwidowany dość dokładnie sztab ATO. Zdjęcia!
  http://rusvesna.su/news/1411827474

  Chiny chyba sa coraz bardziej zniecierpliwone i wzywają do przestrzegania mińskiej umowy
  http://ria.ru/world/20140927/1025905020.html

  Ukry postawiły warunek. Wycofaja sie na ustalone umową pozycje po 24 godzinach od całkowitej ciszy na froncie. Ponieważ oni stale strzelają - nie jest to mozliwe...
  http://ria.ru/world/20140927/1025884856.html

  NOWOROSJA

  Do Noworosji przyszła dostawa lekarstw. Film
  http://www.novorosinform.org/news/id/10211
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6WrT_vzSnlc

  W okupowanym Mariupolu bandyci w czarnych strojach czyli "azowcy" robią łapanki!
  http://donbass.center/news/1350-v-mariupole-chernye-chelovechki-regulyarno-pohischayut-lyudey.html


  KIJÓW i okolice

  Dzisiejsze marsze pokoju. Odbyły się mimo zakazów władz Upadłej oraz demonstracji siły na ulicach!
  http://rusvesna.su/news/1411826555

  Charków. 3000 osób sprawiedliwych i ich rozpędzanie siłą! Dwa filmy!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10204
  http://www.novorosinform.org/news/id/10217
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8wkNf8eKQKY
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zV9431A6jYc

  Dniepropietrowsk. 1000 osób sprawiedliwych.
  http://www.novorosinform.org/news/id/10205

  Mikołajów
  http://politikus.ru/events/31132-zhiteli-nikolaeva-tozhe-vyshli-na-ulicy-v-podderzhku-mira.html
  Demonstracja pokojowa w Warszawie tak ze została zauważona!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10203

  Michaił Dieljagin o ukraińskim nacjonaliźmie. Film
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=83R0bBkHssY

  Kroniki anarchii. Winnica - miasto naszego dobrego znajomego.
  http://rusvesna.su/news/1411837664
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=trzuPpZrsME

  Kasa, misiu - kasa! Czyli o gazie łupkowym. Wraca temat!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10220

  Ukry znowu licza na pomoc USA przy poszukiwaniu tego mitycznego gazu łupanego! Dzięki temu szybciej dojda do epoki łupkowej...
  http://politikus.ru/events/31134-kiev-nadeetsya-na-sotrudnichestvo-s-kompaniyami-ssha-po-slancevomu-gazu.html

  W grudniu ma sie odbyc konferencja ukropsko-amerycka w sprawie gazu i współpracy przemysłowej
  http://ria.ru/world/20140927/1025903898.html

  Jeszcze o kasie! Kołomojskiego! Bedzie się sadził z Rosja o 2 mld dolków
  http://russian.rt.com/article/51925

  Koło Sewastopola znaleziono zatopione w morzu poniemieckie kontenery z bronia chemiczną
  http://www.novorosinform.org/news/id/10215

  Rosja oczami ukraińskiego uciekiniera. Długi tekst ale jest także film
  http://rusvesna.su/news/1411837594
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Q8GEW8RLjtM

  Zwyczajna Ukraina (tak zwana). Rasiści przeciw ciemnoskóremu ukraińcowi z batalionu "Ajdar". Film +18
  http://rusvesna.su/news/1411833580
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5rHNJTh52SI

  Niezwyczajny Dmitro Jarosz. Dwa filmy w dodatkowej propmocji
  http://rusvesna.su/news/1411831002

  Zwyczajne Niemcy. Deutche Welle żądało kasy na antyputinowska propagandę ale Bundestag pokazał figę!
  http://donbass.center/mir/1348-deutsche-welle-prosilo-deneg-na-antiputinskuyu-propagandu-bundestag-pokazal-dulyu.html

  Zwyczajny kapitalizm. Analiza jak w niecały rok likwiduje się przemysł i gospodarkę dużego kraju na terenie Europy.
  http://donbass.center/ukraina/1349-kak-unichtozhili-ukrainskuyu-promyshlennost-podrobnyy-analiz.html

  Niezwyczajny Pan Ławrow w zwyczajnym ONZ. Zaproponował między innymi nieuznawanie rządów które doszły do władzy w drodze przewrotu - jak w Kijowie!
  http://politikus.ru/events/31139-lavrov-predlozhil-prinyat-deklaraciyu-ga-oon-o-nepriznanii-gosperevorotov.html
 • @Repsol 21:16:37
  moja ulubiona też :)

  i z pięknym tłumaczeniem na polski, dzięki !  http://www.youtube.com/watch?v=aQx7RgKt8Y8
 • @trojanka 21:19:29
  Wiadome jest, że potrzeba wszystkiego, nie ma szans aby wysłać z Polski pomoc humanitarną - konwój lub tp. albo kurierem, zatem tylko pieniądze; temat jak wpłacać jest w tym wątku w godzinach okołopołudniowych.
  Płacimy przelewem na Poczcie Polskiej a jako nadawca podajemy ambasadę Ukrainy:)))
 • @brusek 21:40:17
  Wielkie Podziękowanie.Ave.https://www.youtube.com/watch?v=JscA6xEpzKs
 • @lorenko 21:44:02
  Ave.Trzymaj nutkę.https://www.youtube.com/watch?v=3xCzuu4wRx0
 • Znakomity Lavrov
  Lavrov w ONZ: No one has monopoly on truth - UNGA 2014


  http://www.youtube.com/watch?v=FHVR5Qz0ibo
 • @Repsol 21:37:22
  tcw : "Siemoniak podkreślił, że według posiadanych przez niego informacji zestawy nie miały wartości bojowych" - czy w takim razie pan Siemionak czy jak go zwał uważa, że kupujący jest podobnym do niego idiotą i kupuje bezwartościowy sprzęt bojowy. Kogo ta Kopaczka posadziła na stołku wicepremiera?
 • @re1 21:59:33
  Kretyn na górze i kretyn na dole ,to jest przywara całego narodu. Do tego lemingoza to kupuje. Pzdr i trzymaj nutkę :https://www.youtube.com/watch?v=Sv8mCXpqbUw
 • @trojanka 22:04:50
  Ave.https://www.youtube.com/watch?v=llbEj9tXKfg
 • @Repsol 20:28:31
  A to nie jest czasem zmyłka i chodzi o to koleżeństwo.
  http://www.raytheon.com/capabilities/missiledefense/
  http://article.wn.com/view/2014/06/15/Raytheon_conducts_first_live_fire_test_of_Excalibur_S_e/
  Raytheon Company
  870 Winter Street Waltham, MA 02451
  Media Contact
  Nicole Stewart
  +1.520.437.1975 rmspr@raytheon.com

  "said Lieutenant Colonel Josh Walsh, U.S. Army Excalibur Product Manager."
 • @AdNovum 17:15:12
  Komorowskiemu trzeba na pierwszym miejscu zarzucić, że jest zdrajcą, agentem światowej oligarchi, na ich usługach, umożliwiającym mu i tej antypolskiej "elicie" gigantyczną grabież na Polakach. Temat katastrofy smoleńskiej został po to tylko rozdmuchany politycznie, ażeby część "elit" wypromować jako rzekomych obrońców polskości oraz ażeby odwrócić uwagę od nich samych
 • @re1 22:16:35
  To ja dobrze znam , to jest głębiej ukryte dla zmyłki . Muszę napisać do Alladyna 2 na Deep necie żeby to rozkminił. Pzdr. i nutkę trzymaj. https://www.youtube.com/watch?v=ptfn8LX8o1A
 • @Repsol 22:08:26
  Dziękuję z filmy!
  Chciałem się zrewanzować ale nie moge znaleźć tego co chciałem Wam i Tobie podesłac...
  Ale może sami podeslecie - taki ostry rock grany przez kapelęze Słowiańska gdzie na gitarze gra i spiewa taki fantastyczny pop...
 • @szczurobronny 22:27:09
  Po co wysłał 3000 żołnierzy do waliki z Ebolą (dlaczego nie lekarzy ze szczepionkami), czy po opanowanie kopalni diamentów w Sierra leone i Liberii.
  "Żeby ukrócić tego typu proceder, powstały jednostki rządowe, takie jak Alluwial Diamond and Gold Miners Association in Kono, oraz ruch na rzecz ochrony dzieci. Stwierdzono też, że na czarno zatrudnionych jest około 450 tysięcy poszukiwaczy diamentów.

  Największym diamentem z Sierra Leone był kryształ o wadze 968,9 ct, nazwany „Gwiazdą Sierra Leone”, a z danych ogólnoświatowych wynika, że jest to trzeci co do wielkości diament znaleziony na świecie. Kolejnymi krokami podejmowanymi przez rząd Sierra Leone, są daleko idące regulacje prawne, polegające na kontroli granic i walce z przemytem, oraz ochronie portów lotniczych. W dalszej strategii rozwoju przemysłu diamentowego w tym kraju jest planowana budowa szliřerni, a na ich rozwój uzyskano pomoc z Banku Światowego. A jest o co się bić, bo wstępne szacunki określają wartość wydobycia na kwotę 250 mln $.

  Kraje afrykańskie, w których zakończono walki, objęte są znaczącym programem pomocy ekonomicznej, który przedstawiły na forum międzynarodowym takie państwa jak USA, Wielka Brytania czy Belgia. Jest to program o nazwie Peace Diamond Alliance, skierowany szczególnie do: Sierra Leone, Rwandy i Burundi. Dzięki temu programowi, będzie można odbudować tereny zniszczone przez wojny, a Międzynarodowy System Monetarny przeznaczył na ten cel 172 mln $."
 • @re1 22:36:07
  "Podczas wystąpienia w ONZ, które odbyło się 24 września, Obama powiedział, że działania Rosji na Ukrainie są jednym z głównych zagrożeń świata. Amerykański prezydent postawił Rosję w jednym szeregu z epidemią gorączki krwotocznej Ebola i bojownikami Państwa Islamskiego.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_27/Obama-wezwal-caly-swiat-do-zjednoczenia-sie-przeciw-Rosji-2861/"
 • @szczurobronny 21:05:53
  Super utwór ! Jak to przegrać na nośnik by móc normalnie puścić z odtwarzacza ? (jestem trochę "do tyłu" w nowoczesnych ustrojstwach). Bezcenna będzie mina nawiedzonych sąsiadów "patriotów" z działki !....
 • @re1 21:59:33
  oczywiście - zdaniem tego idioty Siemoniaka - bezużyteczne rakiety można sprzedać,kupić, handlować. Pan Siemoniak sprzedał to uzbrojenie w konkretnym celu, aby dotarło do faszystowskiego reżimu na Ukrainie. Nie było możliwości bezpośredniej sprzedaży, podarowania, więc posłużono się "prywatnymi" firmami w celu zmylenia śladów. Proszę zwrócić uwagę na to, że w Polsce za posiadanie broni strzeleckiej sprzed 200 lat idzie się do więzienia, ale za obrót, posiadanie rakiet przeciwlotniczych nie. Widzicie w tym jakiś sens? Ja widzę tylko w tym, że banda rządząca Polską przekazuje broń faszystowskiej bandzie z Kijowa, a tylko na rakietach przeciwlotniczych wpadli, wydało się.
 • @trojanka 22:36:49
  Ave.Pozwolisz że swoim coś wyślę.https://www.youtube.com/watch?v=CCxiQf676ps
 • @szczurobronny 22:48:45
  Pora naszych rządzących wy....olić. Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=6HoGO-QWoQU
 • @szczurobronny 22:48:45
  "My na Donbasie nie przebaczymy tego co nam zrobiła Ukraina..."
  Wiergulewka po ostrzale ukrów - taki to rozejm.
  http://youtu.be/RQRBYJNUMqc
 • @szczurobronny 23:08:15
  Dokładnie tak , trzymaj nutę .Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=etU6x22sEXE
 • Wojna oczami ukraińskich żołnierzy
  https://www.youtube.com/watch?v=W4YhBKoeAEo#t=236
 • Zdjęcia przedstawiające pogrom ukraińskich pozycji w pobliżu wsi Победа.
  http://voicesevas.ru/img/2365310cec791379dacc01d480da75b4.jpg

  http://voicesevas.ru/img/6ab8252e6cf8995ac67f8b1cb770550f.jpg

  http://voicesevas.ru/img/fe2d8840294024c34c4ea770e647646b.jpg

  http://voicesevas.ru/img/70eae79ce71a3de579e68a3a91b526f7.jpg

  http://voicesevas.ru/img/b158f37b5983d42f0f0063919c70ff6e.jpg

  http://voicesevas.ru/img/923359ec7589c444008534604559c5c7.jpg

  http://voicesevas.ru/img/e2b83e4cf0f81ad9c276bf64e435c722.jpg

  http://voicesevas.ru/img/cfac01547273630e62a01df62c63654e.jpg
 • @Repsol 23:01:14
  Faszisti nieczisty...i wszystko w temacie.
  Jak Elena, to może pieśń 'Białe żurawie" dla wszystkich ofiar ukraińskiej hunty
  http://youtu.be/bzQUj5C5GTs
 • @detektywmjarzynski 23:57:03
  Bardzo miłe zdjęcia.
 • @szczurobronny 23:48:31
  Kukiz, co on ma wspólnego ze słowiańską kulturą?????
 • @trojanka 23:34:36
  A jeszce nie tak dawno Ukraińcy słuchali tej ballady, bardzo polecam posłuchać, dot. pieknej Julci:)
  http://youtu.be/3dClFprYKDo
 • @Henryk Kreuz 22:42:14
  Te rakiety zostały sprzedane na długo przed Majdanem.
 • @szczurobronny 00:13:45
  @szczurobronny 00:13:45
  Chyba nie ja pisałem o "tym skandalu"- nie wiem o jakim:))
  Bardzo fajny kącik wysokiej klasy muzyki nam się utworzył, co cieszy z tego względu, że ludziska odwiedzający blog AdNovum choć trochę poznają wspaniałą kulturę muzyczną "ruskich"
  Lepiej śpiewać, garać niż kłócić się o głupoty:)
  Noworosja pewnie ruszy wyzwalać swoją Ojcowiznę po 12 października, do tej pory będzie sie tylko bronić przed prowokacjami ukropów.
  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 01:00:33
  Piękne panie, piękna muzyka.
  Oby żadna z kobiet na świecie nie musiała brać do ręki jakiejkolwiek broni.
 • @szczurobronny 01:00:33
  hmmmmmmm
 • @simba 01:43:33
  A co Ty simba, chrapiesz przez sen?
 • @simba 01:43:33
  a ja se spiwam-my nie skaczem,my nie karly-my maskali.Pisze jak slysze a so chyba moge
 • @simba 01:43:33
  Acha, zapomniałem: wyśpisz się a o świcie znów będziesz pierwszy na blogu:) Pozdrawiam:)
 • @simba 01:47:41
  chyba już wszyscy spią?
 • @lorenko 01:49:07
  hihihhiihhihihih-nie bede pierwszy ,bede spal .Dobranoc wszystkim,milej i spokojnej nocki życze.
 • @simba 01:49:34
  Tak, już śpią, widzę, że chcesz se pospiwac to spiwaj do rana:)
  Pieśni wojennych lat:
  http://youtu.be/jGEC5PEZEh8
 • @simba 01:52:13
  Nie śpij . https://www.youtube.com/watch?v=54wjo0tI0kQ
 • @simba 01:52:13
  Jednak nie bedziesz spiwać:) Dobranoc!
 • @lorenko 01:56:08
  Niech śpiewa z nami. Ave. :) https://www.youtube.com/watch?v=Giy3kfT_oiE
 • @Repsol 02:01:40
  Serce rośnie! Już dawno tak się nie wzruszyłem!
  Dzięki Repsol!
  Noworosja zwycięży a potem ludzie będą lepsi!
 • @lorenko 02:12:30
  No pasaran .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=An3CbQrvGRQ
 • @Repsol 02:21:14
  http://cs624925.vk.me/v624925278/3c17/MNjdwlvqA3I.jpg
 • @lorenko 02:24:28
  False flag z Malezjanem. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=N3tD4V-u040
 • @Repsol 02:21:14
  Najnowsze wieści.
  Zacharczenko:
  Władze Ukrainy uznały niepodległość Donbasu.
  http://youtu.be/8sfTWlflW_k
  No, nie wiem...banderowcom wierzyć?
  Oj, NIE!
 • @lorenko 02:33:11
  Masz rację banderopitekom nie wierzmy .Ave.
 • @lorenko 02:33:11
  Poroszenko como criminal. Ave.
 • @Repsol 02:29:14
  Kiedyś tu pisałem u naszego Gospodarza AdNovem, ze dla mnie sprawa jest oczywista, ponieważ ciut po katastrofie samolotu hiszpański kontroler lotu napisał na twitterze, co osobiści odczytałem, że korytarz zmieniony a na Malezyjczyka były dwa samoloty ukraińskich sił zbrojnych.
 • @Repsol 02:46:08
  AVE!
 • @lorenko 02:52:03
  Ave Amigo.
 • W NowoRosji powstaje nowa partia polityczna
  Paweł Gubariew pod hasłem „jednocz i służ”, a nie „dziel i rządź”/ Объединяй и Служи! а не разделяй и Властвуй /, tworzy w NowoRosji nową partię polityczną. Według mojej wiedzy hasło pod którym występuje Gubariew są nawiązaniem do poglądów reorganizacji dotychczasowych systemów zarządzania ludzkością na planecie Ziemia głoszonymi przez generała Konstantego Pietrowa -twórcę Koncepcji Społecznego Bezpieczeństwa /К.О.Б./.

  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10360609_1645927165633500_2825495432578739060_n.jpg?oh=5a6492d607e7f8d67131b66c922eb2d1&oe=548C5FD4&__gda__=1422531821_6c8828fb400c56fd554be61b33557568

  https://www.youtube.com/watch?v=iDG8vUDRFm0#t=196
 • W Warszawie była demonstracja na rzecz Noworosji
  A nam nic nie powiedzieli !
  Szkoda :(

  Odessa – Donieck – Warszawa – wspólna sprawa! 27.09.14

  http://www.dailymotion.com/video/x26roef_odessa-donieck-warszawa-wspolna-sprawa-27-09-14_news
 • Debata w Warszawie w ramach OBWE
  Debata w Warszawie w ramach OBWE

  Human Rights on Ukraine after Euromaidan, 25 September, Warsaw, Part

  Część pierwsza debaty
  http://www.dailymotion.com/video/x26prox_human-rights-on-ukraine-after-euromaidan-25-september-warsaw-part-1_news


  Część druga
  http://www.dailymotion.com/video/x26qz9o_human-rights-on-ukraine-after-euromaidan-25-september-warsaw-part-2_news
 • Bezbronni cywile - torturowani przed śmiercią
  W masowych grobach
  http://cs625628.vk.me/v625628125/3ad9/3tgZD0a_SW8.jpg
 • @lorenko 00:01:19
  Cieszę się że zauwazyliście ten link!
  Wydawało mi się że to istotna informacja więc ją zlinkowałem z jednym zdaniem informacji...
  Szkoda że nasz 'detektyw" nie dodał że pikczery przedstawiają zniszczenie sztabu ATO sektora "B". Straty w sile żywej to setki zabitych!
  Wydarzenie miało miejsce 3-go wrzesnia.
  Generałowie jak to jest zwykle na wojnie a na tej w szczególności uciekli zostawiając pod ostrzałem resztę mięsa armatniego...
  Dopiero teraz wypłynęła ta informacja...
 • @goldfield 09:46:23
  PS!
  Oczywiście dzień dobry wszystkim!
  Dzieki za mały "festiwal piosenki pieknej"
  :))))
  Pozdrawiam porannie i słonecznie!

  Tez dorzucam do kawy:

  Na początek bardzo przewrotny felieton, który spowodował wczoraj dużą ilość komentarzy - cos dla naszych Dam...

  Drogie Panie – w większości jesteście leniwe i zepsute…
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26095

  I tradycyjne wojenno-antywojenne-apokaliptyczne teksty Krakauera

  Znowu będziemy w Iraku i jeszcze w Syrii a w Afganistanie zostajemy?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26119

  Na obronę potrzeba więcej pieniędzy
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26132

  Czy pani premier Ewa Kopacz unika komunikacji ze społeczeństwem?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26124
 • WIZYT.NET
  jakiś rezun z tej strony się dopatrzył i napisał ,, z tej dziury te k.... bolszewickie wyłażą neon24.pl ,,
 • @jarema 10:31:25
  dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  niech nas linkuja jak najwiecej!!!!!!!!!!!
 • @jarema 10:31:25
  Właśnie ! :)

  POLAK
  z tej dziury te qrwy bolszewickie wyłażą!http://adnovum.neon24.pl/post/113252,wojna-domowa-na-ukrainie-27-09-2014r-21-dzien-rozejmu pozdrawiam redakcję-chwała Ukrainie!

  Też to zauważyłem;), jak również "panią naukowiec" Zacharuk,
  która naucza na Festiwalu Nauki (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!),
  że "przyszłośc Majdanu to ATO"...
  28.9. 13.00 Instytut Socjologii, Karowa

  Rośnie interes (sic!) do Polaków z Ukrainy
  W połowie sierpnia Żytomierszczyznę i Podole odwiedziła Kamila Zacharuk, studentka z Warszawy przygotowująca pracę doktorską na temat Polaków na Ukrainie.

  http://www.wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3320:ronie-interes-do-polakow-z-ukrainy&catid=110:obwod-winnicki&Itemid=219


  Widać, kto sponsoruje te "wyroby doktoratopodobne" i
  goebbelsowską propagandę na uczelniach za nasze podatki !!!!!!!!!!!
 • Odessa – Donieck – Warszawa – wspólna sprawa! 27.09.14
  http://www.youtube.com/watch?v=V_GdOskKj4A
 • Specjalnie dla Czytelników Słowa Polskiego
  Dla Czytelników Słowa Polskiego z podziękowaniem za zainteresowanie
  zacnym portalem AdNovum


  Jak zabijali mieszkańców Odessy w budynku związków zawodowych - detale... +18

  http://valya-11.livejournal.com/1692.html
  http://ic.pics.livejournal.com/frallik/12164489/871334/871334_original.jpg
 • Artyleria NowoRosji ostrzeliwuje rejon donieckiego lotniska i miejscowość Pieski.
  http://voicesevas.ru/img/2267a33dafe064cd61b2f5df79d552cc.jpg

  Artyleria NowoRosji uderzyła również na ukraińskie siły zgrupowane w pobliżu miejscowości Sczastie min. Zdetonowała znajdujące się tam zapasy amunicji bojowej

  http://voicesevas.ru/img/727c2db3817a661fc586a7631e43ac6a.jpg

  O boju pod Iłowajskiem. Dowódca batalionu „Donbas” o pseudonimie „Filin”wydał rozkaz rozstrzelenia swoich żołnierzy

  https://www.youtube.com/watch?v=EzOb5hXANoM
 • @novorussia fan 11:24:20
  Pani Kamila....

  "nasza" banderówka...

  http://www.uo.uw.edu.pl/wykladowcy/32977

  https://twitter.com/ZacharukK

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=11&cad=rja&uact=8&ved=0CEYQFjAK&url=http%3A%2F%2Firbis-nbuv.gov.ua%2Fcgi-bin%2Firbis_nbuv%2Fcgiirbis_64.exe%3FC21COM%3D2%26I21DBN%3DUJRN%26P21DBN%3DUJRN%26IMAGE_FILE_DOWNLOAD%3D1%26Image_file_name%3DPDF%2FSpup_2013_3_28.pdf&ei=B94nVNfzAdDdaIjNgZAE&usg=AFQjCNFavNf3dTPxR77w9eCgsIRHO70Bcw&bvm=bv.76247554,d.bGQ

  Kamila Zacharuk
  Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego
  NIEDOKOŃCZONA REWOLUCJA.
  CO (NIE) WYDARZYŁO SIĘ NA UKRAINIE W LATACH 2004 – 2012?
  Autorka przedstawia dyskusję wokół oceny Pomarańczowej Rewolucji w 2004 r., polemizuje z krytycznymi ocenami tego wydarzenia uznając je za powierzchowne i w pewnym sensie nieadekwatne do stopnia złożoności sytuacji. Stara się zredefiniować pojęcie rewolucji, pozbawiając je politycznej nadbudowy,
  by pokazać, jak w percepcji ukraińskiej, pojęcie to zyskało charakter sakralny. Zdaniem Autorki Pomarańczowa Rewolucja zapoczątkuje przebudowę całego społeczeństwa. Z tego powodu Autorka uważa, że wyborów parlamentarnych w 2012 roku nie można traktować, jako porażki Pomarańczowej Rewolucji.
  Słowa kluczowe: Pomarańczowa rewolucja, mit, mity narodowe, ruchy pokoleniowe, tożsamość narodowa.

  Каміла Захарук. Незавершена революція. Що (не) трапилося в Україні в 2004 –2012 рр.?
  Представлено дискусію на тему Помаранчевої революції 2004 р. Автор полемізує з критичними оцінками цієї події, вважаючи їх поверховими і певною мірою неадекватними відносно до складної ситуації. Автор намагається по-новому дати визначення революції, забрати з нього політичну надбудову, та показує, як в українському сприйнятті це поняття набуло сакрального характеру.
  На думку автора, Помаранчева революція започатковує перебудову усього суспільства, тому не можна вважати парламентські вибори 2012 року як поразку революції.

  http://ichistory.org.ua/2014/09/26/anons-ukrayins-ka-asotsiatsiya-usnoyi-istoriyi-ta-instytut-istoriyi-tserkvy-uku-25-26-veresnya-provedut-naukovu-konferentsiyu/
 • @novorussia fan 11:24:20
  Cytuję:

  "POLAK
  z tej dziury te qrwy bolszewickie wyłażą!http://adnovum.neon24.pl/post/113252,wojna-domowa-na-ukrainie-27-09-2014r-21-dzien-rozejmu pozdrawiam redakcję-chwała Ukrainie!"

  Jednocześnie bardzo charakterystyczne jest to jakiego toto słownictwa używa i jakim posługuje się nickiem "POLAK" kończąc swój komentarz słowami: "....chwała Ukrainie!"- jak widać temu "POLAKOWI" bardziej na sercu leży "chwała Ukrainy" niż polskie ofiary ukraińskich zbrodniarzy.

  A więc z niego taki jest "POLAK" jak z banderowca demokrata:))))

  Pozdrawiam.
 • banderowiec straszy
  Wdakra na początku wniosła sensowne propozycje a potem wróciła do typowej dla prorosyjskich botów retoryki. I tak wykorzystamy pański czy paniejski wpis, jako wzorową listę wymogów do strony ukraińskiej, opierając się o adres IP oraz miejscowość, w której Pani ten komentarz pisała. To już zostanie dla historii. Z IP zawsze można dowiedzieć się, kto konkretnie pisał te czy inne komentarze. Na wniosek służb te osoby mogą być łatwo rozpoznane i ukarane. Na razie nie udajemy się do takich kroków, chociaż pewną "infiltrację" oczywiście prowadzimy
 • @AdNovum 12:58:38
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ypBcSqEP9LA
 • @re1 14:04:31
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mz7DrRqtO6Y
 • @re1 14:25:59
  Perełka
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=JnwuwJH9iTs

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej