Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 28.09.2014r- 22 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny dzień rozejmu upłynął bez większych zmian.

Na początek przedstawię aktualną mapę z naniesioną na nią przebiegającą linią frontu i rozlokowaniem ukraińskich wojsk:

Mapę można powiększyć wchodząc w ten link:

ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/7013/7013_original.jpg

Jak wynika z powyżej mapy sytuacja strategiczna na froncie w ciągu ostatnich trzech tygodni nie uległa żadnej istotnej zmianie, a nawet jeśli jakieś zmiany były to tylko kosmetyczne.

Jednocześnie z przebiegu walk mijającego tygodnia można już zauważyć pewną trwałą tendencję polegającą na prowadzeniu bardzo intensywnych walk mających na celu wzięcia pod kontrolę całego rejonu lotniska w Doniecku przez siły powstańcze i jednocześnie podejmowane rozpaczliwe próby utrzymania się na tym lotnisku przez ukraińskie wojsko. Można powiedzieć, że na chwilę obecną jest to najbardziej palący problem do rozwiązania przez siły powstańcze i to nie tylko ze względu na prowadzony z terenu lotniska ciągły ostrzał artyleryjski celów cywilnych w Doniecku, ale przede wszystkim ze względu na spodziewaną kolejną ofensywę wojsk ukraińskich.

Otóż w sytuacji podjęcia kolejnej ofensywy rejon lotniska donieckiego jak i wyprowadzony z tego kierunku atak znajdowałby się najbliżej granic miasta i przy skoncentrowaniu tam silnego uderzenia broni pancernej ze wsparciem ognia artylerii prowadzonym z lotniska wojska ukraińskie mogłyby zająć jednym atakiem całą zachodnią część miasta. I wtedy bitwy toczono by w terenie zabudowanym gdzie każdy dom stałby się silnie bronioną twierdzą, zaś usunięcie ukraińskich wojsk bez zniszczenia całych kwartałów dzielnic mieszkaniowych byłby niemożliwy.

Dlatego też tak uparcie siły powstańcze usiłują oswobodzić z wojsk ukraińskich teren owego lotniska, a wojska ukraińskie z podobnym uporem nie dają się z niego usunąć.

Jednocześnie tą bardzo niekorzystną sytuację wzmacnia obecność dużych sił ukraińskich w miejscowości Piaski, które tylko czekają na dalszy rozwój sytuacji i na ewentulany rozkaz do ataku na miasto.

Sądzę, że siły ukraińskie zdecydują się na zerwanie obecnego rozejmu w sytuacji gdy właśnie tam na lotnisku zostaną wyparte ich jednostki, bo w tym wypadku utraciły by istotny punkt wsparcia w przyszłym ataku na miasto i sami znaleźliby się pod obstrzałem z terenu lotniska, zaś rejon lotniska stałby się mocną strefą buforową odzielającą miasto od rozlokowanych na północ i północny-zachód wojsk ukraińskich.

Tak więc sytuacja na lotnisku jest obecnie kluczowa dla dalszego trwania rozejmu i jednocześnie jest bardzo istotna z punktu widzenia powstańców do skutecznego utrzymania kontroli nad terenem miasta w momencie rozpoczęcia się kolejnej ofensywy.

Drugim rejonem ważnym, z punktu widzenia obrony i ataku na miasto, jest obszar na południowy-zachód od Doniecka na linii miast: Wolnowacha-Dokuczajewsk, bo z tego kierunku spodziewanego ataku może nastąpić próba obejścia miasta od południa. Dlatego i tu siły powstańcze usiłują ciągłymi atakami wypracować sobie bardzo korzystną sytuację obronną uniemożliwającą w przyszłości skuteczną ofensywę prowadzoną na tym kierunku przez wojska ukraińskie.

Kolejnym punktem o strategicznym znaczeniu dla dalszego powodzenia obrony terenów będących pod obecną kontrolą sił powstańczych jest rejon na linii miast: Gorlowka-Debalczewo, gdzie siły ukraińskie uwięzione obecnie w tzw. kotle "Debalczewskim" mogą przejść do uderzenia w kierunku na zachód odcinając tym sposobem Gorlowkę od Doniecka jak i tworząc linię zamykającą pierścień okrążenia Doniecka z kierunku wschodniego.

Jak widać skoncentrowane uderzenia z wspomnianych wyżej trzech rejonów w momencie gdy siły powstańcze nie uporają się wcześniej z zajęciem odpowiedniej pozycji obronnej, może doprowadzić poraz pierwszy do całkowitego okrążenia Doniecka i nie dość tego do wejścia w rejon miasta w jego północno-zachodnim obszarze dzielnic mieszkaniowych. W tym przypadku aby uniknąć dalszych walk w mieście i jego zniszczenia, siły powstańcze zmuszone zostały by do wycofania się podobnie jak to miało wcześniej miejsce w Sławiańsku i Kramatorsku. Aby do takiego rozwoju sytuacji nie dopuścić siły powstańcze usiłują opanować teren donieckiego lotniska i rejon na północ i zachód od niego oraz wypracować sobie bardzo dobrą pozycję obronną na południowy-zachód od Doniecka w rejonie miasta Dokuczajewsk.

Kolejnym rejonem gdzie wojska ukraińskie usiłują wypracować sobie korzystną pozycję przed kolejną ofensywą jest rejon na północ i północny-zachód od Ługańska, gdzie usiłują one w miejscowości Sczastie zdobyć most na rzece Sewierskij Donieck i utorzyć tam silny przyczułek przymostowy od strony Ługańska oraz rejon miasta Pierwomajsk, które obecnie pełni podobną rolę jak wcześniej wobec Doniecka spełniał Sławiańsk osłaniając z lewego skrzydla rejon miasta. Dlatego też w rejnie Pierwomajska nadal toczą się walki.

Trzecim rejonem pełniącym obecnie istotną rolę strategiczną jest obszar miasta Mariupol, z którego może być wyprowadzony atak na wschód oraz północny-wschód, co ma na celu zajęcie tamtejszego odcinka linii granicy państowej, odzyskanie kontroli nad całością wybrzeża zatoki Taganroskiej oraz wiązanie sił powstańczych rozlokowanych na południe od Doniecka.

Jednocześnie ruchy wojsk ukraińskich i ich koncentracja jasno wskazują, że przyszła ofensywa odbędzie się na kierunku od zachodu na wschód z uderzeniam wspomagającym na kierunach z północnego-zachodu i wschodu na Donieck z równoczesnym atakiem na wschód i północny-wschód od Mariupola. Natomiast atak w rejonie na północ i północny-zachód od Ługańska będzie miał wyłącznie w pierwszej fazie ofensywy znaczenia poboczne, wiążąc tam znaczną część sił powstańczych.

Reasumując:

Obecna sytuacja w jakiej znalazły się siły powstańcze w porównaniu z tą jaka miała miejsce podczas lipcowo-sierpniowej ofensywy wojsk ukraińskich nie jest dobra ale jednocześnie jest o wiele bardziej korzystna niż poprzednio, bo po pierwsze: uporządkowano system dowodzenia, po drugie: zdobyto i wyremontowano bardzo dużą ilość ciężkiego sprzętu wojskowego, po trzecie: praktycznie zlikwidowano wszystkie znaczniejsze grupy ukraińskich wojsk na zapleczu frontu, po czwarte: morale wojsk powstańczych pod wpływem ostatnich sukcesów jest bardzo wysokie, zaś morale ukraińskich żołnierzy ciągle spada, po piąte: linia frontu jest w miarę uporządkowana, a sytuacja wokół niego i na zapleczu całkowicie znajduje się pod kontrolą sił powstańczych.

Tak więc jeśli ukraińskie władze zdecydują się na dokonanie ostatniej rozpaczliwej próby pokonania sił powstańczych to skończy się to dla nich całkowitą klęską, na której uformuje się nowa jakość państwowa.

Na koniec dwa filmy. Pierwszy pokazujący jak wygląda sytuacja na froncie od strony ukraińskiej, gdzie jej wojska bronią się w kotle "Debalczewskim":

Oraz drugi, który pokazuje jak wygląda prowadzenie przez siły powstańcze zmasowanego ognia rakietowego z wyrzutni "Grad":

No i efekty takiego ostrzału:

Powyższe zdjęcia jak i zdjęcie tytułowe dokumentują pozostałości po zgrupowaniu ukraińskich wojsk po przeprowadzonym na nie ostrzałe rakietowym, które były rozlokowane w okolicach wsi Pobieda w rejonie miasta Nowoajdarsk na północ od Ługańska.

Pozdrawiam.

Ps.

fakty.interia.pl/swiat/news-der-spiegel-nato-watpi-w-mozliwosc-spelnienia-gwarancji-wobe,nId,1527073#iwa_block=facts_news_small_one&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=13380

*     *     *

1.    www.youtube.com/watch,

2.    www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • simba
  Dzien dobry i milutkiej niedzieli życze
 • @simba 12:41:21
  Ponoc na neonku byla dyskusja o naszych czarodziejkach-chyba w pasmie nadawania seriali w tv
 • Artyleria NowoRosji ostrzeliwuje rejon donieckiego lotniska i miejscowość Piaski.
  http://voicesevas.ru/img/2267a33dafe064cd61b2f5df79d552cc.jpg

  Artyleria NowoRosji uderzyła również na ukraińskie siły zgrupowane w pobliżu miejscowości Sczastie min. Zdetonowała znajdujące się tam zapasy amunicji bojowej

  http://voicesevas.ru/img/727c2db3817a661fc586a7631e43ac6a.jpg

  O boju pod Iłowajskiem. Dowódca batalionu „Donbas” o pseudonimie „Filin”wydał rozkaz rozstrzelenia swoich żołnierzy

  https://www.youtube.com/watch?v=EzOb5hXANoM
 • Wielkie dzięki, AdNovum
  5++++++++++++++++++++


  Wspaniała praca, szcacunek i podziw.

  Pozdrowienia

  -----------------------------------------------------------------------------

  A oto ostatni wpis "naszych ulubieńców" :(

  #225 Redakcja 2014-09-28 09:27
  Wdakra na początku wniosła sensowne propozycje a potem wróciła do typowej dla prorosyjskich botów retoryki. I tak wykorzystamy pański czy paniejski wpis, jako wzorową listę wymogów do strony ukraińskiej, opierając się o adres IP oraz miejscowość, w której Pani ten komentarz pisała. To już zostanie dla historii. Z IP zawsze można dowiedzieć się, kto konkretnie pisał te czy inne komentarze. Na wniosek służb te osoby mogą być łatwo rozpoznane i ukarane. Na razie nie udajemy się do takich kroków, chociaż pewną "infiltrację" oczywiście prowadzimy."


  "Nasza" banderówka w strukturach szkolnictwa wyższego
  naucza na Festiwalu Nauki (sic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!),
  że "przyszłośc Majdanu to ATO"...
  28.9. 13.00 Instytut Socjologii, Karowa

  Oczywiście udziela się na "naszym ulubionym " portalu :)

  Rośnie interes (sic!) do Polaków z Ukrainy
  W połowie sierpnia Żytomierszczyznę i Podole odwiedziła Kamila Zacharuk, studentka z Warszawy przygotowująca pracę doktorską na temat Polaków na Ukrainie.

  http://www.wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3320:ronie-interes-do-polakow-z-ukrainy&catid=110:obwod-winnicki&Itemid=219


  "Wyroby doktoratopodobne" i goebbelsowska propaganda na uczelniach opłacana z naszych podatków ! Także Ukraiński Świat na Nowym Świecie (Fundacja Otwarty Dialog - ci od kamizelek kuloodpornych dla faszystowskiego Ajdaru) ...

  Niestety współpracują oni z OBWE
  http://odfoundation.eu/a/4939,odf-podczas-konferencji-obwe-na-temat-praw-czlowieka
  i pikietowali wystawę Stenina.
  http://odfoundation.eu/a/4921,euromajdan-warszawa-pikietowal-przed-hotelem-sofitel-victoria


  Ale - na szczęście znaleźli sie także inni mówcy na konferencji OBWE,
  którzy zorganizowali takze demonstrację na rzecz Noworosji:

  Debata w Warszawie w ramach OBWE

  Human Rights on Ukraine after Euromaidan, 25 September, Warsaw, Part
  Część pierwsza debaty
  http://www.dailymotion.com/video/x26prox_human-rights-on-ukraine-after-euromaidan-25-september-warsaw-part-1_news


  Część druga
  http://www.dailymotion.com/video/x26qz9o_human-rights-on-ukraine-after-euromaidan-25-september-warsaw-part-2_news

  Odessa – Donieck – Warszawa – wspólna sprawa! 27.09.14

  http://www.dailymotion.com/video/x26roef_odessa-donieck-warszawa-wspolna-sprawa-27-09-14_news

  http://www.youtube.com/watch?v=V_GdOskKj4A


  I... specjalnie dla Czytelników Słowa Polskiego
  Dla Czytelników Słowa Polskiego z podziękowaniem za zainteresowanie
  zacnym portalem AdNovum


  Jak zabijali mieszkańców Odessy w budynku związków zawodowych - detale... +18

  http://valya11.livejournal.com/1692.html

  http://ic.pics.livejournal.com/frallik/12164489/874668/874668_original.jpg

  Ale nie damy się Wam, faszystom! Zwycięży dobro.
  FASCISM, NO PASARAN!

  Od Obronnego piękna fotografia: flaga Noworosji na Elbrusie!  http://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10613011_707962545950790_8910467397949679438_n.jpg?oh=29adaf5ae0ba03214419f603058fd858&oe=54CA7F58&__gda__=1418441961_438439c4e471e59b23206fa78f56ae08
 • O sytuacji bojowej na donieckim lotnisku.
  Aktualnie pod kontrolą powstańców pozostaje cześć donieckiego lotniska tj. nowy terminal. Stały terminal zajmują ukraińskie wojska w liczbie ok. 2000 osób. Okolice starego terminalu są zaminowane.

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201409272223-palx.htm
 • @detektywmjarzynski 13:07:50
  Trwa bój o zdobycie przez donieckich powstańców starego terminalu donieckiego lotniska, na którym rozmieszczeni są ukraińscy żołnierze , wśród nich snajperzy.

  https://www.youtube.com/watch?v=WF37IOtqmu8
 • Ostatnie wpisy na wiadomym portalu
  A oto ostatnie wpisy "naszych ulubieńców"

  POLAK
  z tej dziury te qrwy bolszewickie wyłażą! http://adnovum.neon24.pl/post/113252,wojna-domowa-na-ukrainie-27-09-2014r-21-dzien-rozejmu pozdrawiam redakcję-chwała Ukrainie!  #225 Redakcja 2014-09-28 09:27
  Wdakra na początku wniosła sensowne propozycje a potem wróciła do typowej dla prorosyjskich botów retoryki. I tak wykorzystamy pański czy paniejski wpis, jako wzorową listę wymogów do strony ukraińskiej, opierając się o adres IP oraz miejscowość, w której Pani ten komentarz pisała. To już zostanie dla historii. Z IP zawsze można dowiedzieć się, kto konkretnie pisał te czy inne komentarze. Na wniosek służb te osoby mogą być łatwo rozpoznane i ukarane. Na razie nie udajemy się do takich kroków, chociaż pewną "infiltrację" oczywiście prowadzimy."

  Bandero-Ukrainische Miliz?
  http://www.vremia.ua/i/ci/1363961409514c6641eae12.jpg
 • @novorussia fan 13:43:11
  MAKSYMALNY REPOST!!!

  Wdakra,nie jedź nie daj Boże na Ukrainę,bo na wniosek służb zostaniesz łatwo rozpoznana i ukarana!:)))))
  Z tego wpisu można wywnioskować,że Ukrainie bliżej do KRLD niż do Europy.:)))
 • banderowiec straszy
  banderowiec straszy
  Wdakra na początku wniosła sensowne propozycje a potem wróciła do typowej dla prorosyjskich botów retoryki. I tak wykorzystamy pański czy paniejski wpis, jako wzorową listę wymogów do strony ukraińskiej, opierając się o adres IP oraz miejscowość, w której Pani ten komentarz pisała. To już zostanie dla historii. Z IP zawsze można dowiedzieć się, kto konkretnie pisał te czy inne komentarze. Na wniosek służb te osoby mogą być łatwo rozpoznane i ukarane. Na razie nie udajemy się do takich kroków, chociaż pewną "infiltrację" oczywiście prowadzimy / on się chyba z pewną częścią ciała na głowy pozamieniał /
 • O roli George Sorosa jednego z posłańców tajnego światowego rządu w obalaniu rządów na świecie, w tym na Ukrainie.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/george-soros-usiluje-obalac-rzady-upowaznienia-globalnej-elity-2014-08

  Do tej charakterystyki Sorosa dodam jeden z faktów , który miał miejsce w czasie II wojny światowej na Węgrzech. Soros jako 14 letni żydowski chłopak był nazistowskim kolaborantem i pomagał denuncjować swoich rodaków. Kroftowi z CBS powiedział, że "jeśliby tego nie zrobił, to zrobili by to inni".
 • @adalbert05 13:46:52
  Kurcze, mam tam jeszcze tyle do zrobienia. :(
 • @Saperek 22:41:26
  Super utwór ! Jak to przegrać na nośnik by móc normalnie puścić z odtwarzacza ? (jestem trochę "do tyłu" w nowoczesnych ustrojstwach). Bezcenna będzie mina nawiedzonych sąsiadów "patriotów" z działki !....
  ________________________________
  Witam,
  Ja korzystam z programu Free Studio. Można pobrać ze strony http://www.dvdvideosoft.com/.
  Ale ponoć jest lepsza metoda. Zapisuje się pliki bezpośrednio na komputer bez konieczności instalowania programu za pomocą jakiejś strony. Tu zresztą ktoś podał do niej linki, ale nie zapamiętałem.
  Jeśli można prosiłbym o ponowne jego podanie
 • Powstaniec NowoRosji
  https://www.facebook.com/donetskrepub/photos/a.1495172507379253.1073741828.1494753254087845/1556665844563252/?type=1
 • @detektywmjarzynski 13:56:44
  Kolejna marionetka Sorosa, nowy szef NAZI-NATO, Stoltenberg

  Stoltenberg and Soros in conversation
  http://www.flickr.com/photos/norwayun/4799368946/  http://3.bp.blogspot.com/-w9ELLdnPsHM/UUIA86HJ08I/AAAAAAAAAEE/Zwio5OZK1Jc/s1600/Carl-Bildt-Hamid-Karzai-heroin-opium-bofors1.jpg

  http://2.bp.blogspot.com/-FxPtCjtOR8Y/Ti8KyfiL8cI/AAAAAAAATKQ/9iIxeH6vw8U/s400/ns-quisling-insp-gssn.jpg

  http://2.bp.blogspot.com/-lnwPI8D5lS8/UUH9GxdRt0I/AAAAAAAAACQ/NsJejjk-ZQM/s400/Jens+Stoltenberg-anders+fogh+rasmussen+-+afghan+heroin+-+nato.jpg

  http://canadianslavcommittee.com/wp-content/uploads/2010/07/NatoNazi.jpg


  2014 Nazi Waffen-SS Heiberg ☠ Stoltenberg next Secretary General of NATO | Paulician Trail of Blood
  http://www.youtube.com/watch?v=wm0w7irTD5E
 • 5 x *
  Jak w tytule...
  :)

  Do załączonych zdjęć dodam od siebie informację że obrazują one zniszczoną GRAD-ami powstańców bazę sztabu ATO sektora "B".
  Straty w sile żywej według ocalałych i ukraińskich bloggerów to podobno kilkaset osób!

  Wydarzenie miało miejsce 3-go wrzesnia.

  Generałowie jak to jest zwykle na wojnie a na tej w szczególności uciekli zostawiając pod ostrzałem resztę mięsa armatniego...

  Dopiero teraz wypłynęła ta informacja...
 • wdakra
  na wniosek służb, infiltrację prowadzimy....od razu widać że to kapuś ichnich służb ja już powiadomiłem kilku moich kolegów dziennikarzy żeby uważali na tego typa
 • @detektywmjarzynski 13:56:44
  Uwaga na petycje spod znaku Avaaz !

  Avaaz kontrolowany jest przez Sorosa - zbiera dane osobowe, IP, maile, etc, ( tak jak nasze ulubione Słowo Polskie -Bandero-Ukrainische Miliz...)

  http://kapagriniou.files.wordpress.com/2014/05/soros-mounopano-avaaz.jpg?w=640
 • @novorussia fan 14:10:46
  Zobaczcie ilu ludzi z całego świata, w tym z USA , Hiszpanii, Rosji, Polski itd. jest przeciwna istnieniu i rządom tajnego światowego rządu, rządzącego światem w myśl zasady "dziel i rządź" poprzez ustawiczne wojny, rewolty, zamachy stanu, rewolucje itd.

  List do prezydenta Federacji Rosyjskiej i rosyjskiego narodu !

  http://dearputin.com/pl/
 • @novorussia fan 13:43:11
  Jest Mateusz Piskorski, brakuje obok niego Leppera, wielka strata dla Polski.
 • @wdakra 14:02:13
  Witam!

  I ZROBI Pani!!!!
  :)

  A w ogóle to proszę przyjąć gratulacje!

  W ten sposób uzyskała Pani certyfikat od służb SBU na to, że jest Pani AUTENTYCZNĄ Polką i do tego patriotką!

  A my - czyli cała reszta - dalej pozostajemy niezlustrowani i niezweryfikowani przez SBU, nie mówiąc już o jakichś "papierach" od nich o tym świadczących!

  GRATULUJĘ!!!!!

  :))))
 • Mengele, NAZI-past. Nowy szef NATO, Stoltenberg - przeciw Putinowi
  Spear of Destiny -- Nazi past of Clan Heiberg Stoltenberg lands them the top NATO position in the forthcoming Allied «crusade» against Vladimir "The Great, Saviour of the World - Rurik" Putin.

  Both, US President Obama and EU Reichskanzler Angela Merkel (allegedly Hitler's daughter) are fully aware that Stoltenberg's uncle founded Norway's Fascist Party NS with Vidkun Quisling in 1933. Another uncle served as Quisling's Minister of the Interior, and in Waffen-SS (Den Norske Legion) with Mengele on the Eastern front.  Axel Heiberg Stang (born February 21, 1904 -- November 11, 1974) served as councillor of state in the government of Vidkun Quisling, also enrolled in SS Division Nordland and won the Iron Cross Second Class after seeing action in the Balkans.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Axel_Heiberg_Stang
  http://en.wikipedia.org/wiki/Nasjonal_Samling
  http://en.wikipedia.org/wiki/5th_SS_Panzer_Division_Wiking
 • @novorussia fan 14:18:03
  Avaaz - blisko NED, czyli ... CIA.
  Musimy z petycjami liczyć sami na siebie...

  Activism’ and ‘human rights’ foundation Avaaz blames the Houla massacre on Assad and calls for foreign intervention. A peek into the background of Avaaz explains its pro-empire position, and who is really behind it.

  The ultra-shadowy Avaaz Foundation is purportedly a non-governmental organisation that seeks to “close the gap between the world we have and the world most people everywhere want.”

  http://www.terrorism-illuminati.com/sites/terrorism-illuminati.com/files/imagecache/content_width/blogimages/avaaz-soros-rockefeller.jpg
 • @brusek 14:31:19
  Ja bym nie chciał mieszkać w kraju zwanym Ukrainą!
  http://youtu.be/e8eMG7Sfsmg
 • @novorussia fan 14:45:01
  Ładny film:
  http://youtu.be/Ok7hctip8jo
 • Niedzielny, popołudniowy wybór linków
  Niedzielny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)
  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się coś powtarza to przepraszam…


  Tak zwane "przerwanie ognia"

  Dziś jednak dojdzie do wymiany jeńców 30 na 30
  http://rusvesna.su/news/1411905405

  Członek batalionu "Donbas" opowiada jak szef sztabu wydał rozkaz aby ich rozstrzelać! FILM
  http://rusvesna.su/news/1411905377
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EzOb5hXANoM

  Szturm "lotniskowca". Zdjęcia + film. +18!
  http://rusvesna.su/news/1411904511

  Walki trwaja w Awdjejewce, Debalcewo pod ogniem artylerii
  http://rusvesna.su/news/1411903276

  Pan Kołomojski potwierdza że "pieriemirje" potrzebne jest ukrom do przegrupowania i nowej ofensywy
  http://rusvesna.su/news/1411887375

  PRZESTEPSTWA WOJENNE

  Znaleziono kolejne miejsce masowego pochówku
  http://rusvesna.su/news/1411900385


  NOWOROSJA

  Władze LNR zaczeły wydawac tymczasowe dokumenty
  http://rusvesna.su/news/1411903873


  KIJÓW i okolice

  Na terenie Upadłej Krainy znów zaczęły się pogrzeby ofiar konfliktu. Tym razem ciała zabitych ukraińskich żołnierzy są grzebane we wspólnych mogiłach z uwagi brak możliwości identyfikacji
  http://rusvesna.su/news/1411874733

  Ostatnia fala mobilizacji pozwoliła by wojska faszystowskiej Upadłej jednocześnie ze wzmocnieniem sił wokół Noworosji rozpoczęły budowanie posterunków i blokad na drogach wokół Naddniestrza
  rusvesna.su/news/1411891494

  Pewien "separatysta", pewnie w cywilu jakiś dokładny księgowy - sprawdził stworzoną przez Kijów "bazę osób-separatystów". A że się ku swojemu zdumieniu tam nie odnalazł, zadzwonił do odpowiednich władz by wypełnić ankietę i prosić o niezwłoczne uzupełnienie spisu!
  Ale dokładny człowiek! Służbista wręcz!
  http://rusvesna.su/news/1411906066

  CDN
 • @brusek 14:31:19
  Dziękuję. Obawiam się jednak, że jeśli na Ukrainie będą rządzić naziści to mogę być tam niemile widziana.
  :)))
 • @detektywmjarzynski 14:26:51
  Tak, na szczęście ! To jedna z nielicznych petycji, pod którą MOŻNA i trzeba się popisywac...
  Pozdrawiam

  Cold warrior
  http://reclaimourrepublic.files.wordpress.com/2014/03/obama-cold-warrior.jpg
 • @brusek 14:54:22
  A dziś głowa ŁRL Igor Płotnicki powiedział, że uwolnią co do centymetra cały region ługański.
  I tak trzymać:)
 • @novorussia fan 14:58:35
  Powyżej - tak widzą Misia na Zachodzie, niby połknął Krym :(

  A w rzeczywistości to mały Miś (Krym) sam chciał się przyłaczyc do mateczki Rosji (jest taki ładny rysunek, ale nie mam go pod ręką...)

  __________________________________________________
  Debata „Human Rights on Ukraine after Euromaidan”, 25.09.2014 r., Warszawa - Organization for Security and Co-opertaion in Europe
  Human Dimension Implementation Meeting 2014.
  Lista uczestników debaty „Human Rights on Ukraine after Euromaidan”, czwartek, 25.09.2014 r.

  1) Oleg Muzyka (Ukraina) – działacz ruchu „Kulikowe Pole – Odessa” („Kulikovo Pole” - Odessa; „Куликово поле” - Одесса), ofiara zbrodni w Domu Związków Zawodowych w Odessie 2 maja br.

  2) Konrad Rękas – dziennikarz, samorządowiec, analityk specjalizujący się w tematyce obszarów postsowieckich

  3) Ronald Lasecki – publicysta, specjalista w dziedzinie stosunków narodowościowych

  4) Tomasz Jankowski – Komitet Ukraiński (Ukrainian Committee; Украинский комитет), moderator debaty

  5) Jacek Kamiński – Międzynarodowy Instytut Nowych Państw w Warszawie, prezes; organizator debaty (International Institute of Newly Established States; Международный институт новейших государств)
 • @novorussia fan 14:58:35
  Dziś wygrywa Miś !
  http://m.neon24.pl/02fd847d0693c719a23bd9ca25e4cfba,14,0.jpg
 • Charkow - live
  http://www.ustream.tv/channel/nirti-live
 • @novorussia fan 15:15:22
  Czy o ten rysunek Ci chodziło?
  http://observers.france24.com/files/obs_article_images/cropped520_1_1.jpg
 • ale o co chodzi?
  #225 Redakcja 2014-09-28 09:27
  Wdakra na początku wniosła sensowne propozycje a potem wróciła do typowej dla prorosyjskich botów retoryki. I tak wykorzystamy pański czy paniejski wpis, jako wzorową listę wymogów do strony ukraińskiej, opierając się o adres IP oraz miejscowość, w której Pani ten komentarz pisała. To już zostanie dla historii. Z IP zawsze można dowiedzieć się, kto konkretnie pisał te czy inne komentarze. Na wniosek służb te osoby mogą być łatwo rozpoznane i ukarane. Na razie nie udajemy się do takich kroków, chociaż pewną "infiltrację" oczywiście prowadzimy."

  ________________________________

  Widocznie jestem młody i niedoswiadczony, ale czy mogę wiedzieć o co chodzi z tym wpisem powyżej? Co to za redakcja i w jakich okolicznościach takie komentarze publikuje? Komentarze p.wdakra oczywiście zauważyłem.
 • @kkkkk 16:04:12
  To redakcja wizyty.net
  http://www.wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3427:trwaj-ekshumacje-ofiar-represji-terrorystow-dnr-w-sowiasku&catid=105:polityka&Itemid=205#

  pewien jej redaktorzyna cierpi na poważne zaburzenia psychiczne (to nie żart), wszędzie widzi "ruskich agentów" wystarczy, że pod którymś z artykułów zamieścisz neutralny komentarz (za mało antyrosyjski), to od razu odezwie się dyżurny politruk, który od razu straszy reżimowymi służbami, "wylegitymowaniem IP" itd.
  To niegroźny wariat.
 • Węgry wyraźnie odstają od polityki UE
  Społeczność Kultury Węgierskiej Zakarpacia ma zamiar pozwać Ukrainę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z powodu decyzji ukraińskiej Centralnej Komisji Wyborczej, która odmówiła zmiany granic 73. okręgu wyborczego.

  Obecny podział na okręgi wyborcze nie daje Węgrom szans na wprowadzenie swojego przedstawiciela do parlamentu w wyborach w 2014 roku.

  "Skarga jest już przygotowywana i będzie skierowana do Trybunału Europejskiego" – powiedział przewodniczący Społeczności Kultury Węgierskiej Zakarpacia László Brenzovics.

  Wcześniej społeczność węgierska oficjalnie prosiła o stworzenie na Zakarpaciu okręgu wyborczego, który zgodnie z prawem uwzględniałby interesy mieszkających tu Węgrów. Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza odmówiła powołując sie na kwestie formalne.

  http://static.kresy.pl/image/ma/c1da3bb531665155d47428e258d60f17.jpg

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wegrzy-pozywaja-panstwo-ukrainskie-do-trybunalu-europejskiego
 • @Shaolin 16:18:07
  To niegroźny wariat
  --------------------------
  Rzecz w tym, że pracę tego "niegroźnego wariata" oficjalnie sponsoruje nasz rząd!
 • @Zbyszek Stell 16:22:44
  Niestety na razie nie wiele możemy na to poradzić. Telewizyjne tuby propagandowe Waszyngtonu, typu tefałpe/tefałen też są pośrednio przez nas finansowane. My dajemy pieniądze (poprzez haracze zwane podatkami) na to aby oni nas okłamywali. Połowa tego co wypracujemy w postaci różnych podatków trafia do "bytów niższych zwanych politykami" (jak to ładnie powiedział pewien generał armii USA). Jesteśmy poddawani masowej inwigilacji i masowemu okłamywaniu za nasze własne pieniądze.
 • absurdy do n-tej potęgi
  ....Sądzę, że siły ukraińskie zdecydują się na zerwanie obecnego rozejmu w sytuacji gdy właśnie tam na lotnisku zostaną wyparte ich jednostki....
  - przez rozejm rozumie autor zawieszenie broni? Jeżeli tak, to czy można zrywać zawieszenie broni, które zostało już zerwane? No chyba, że zdobycie lotniska nie jest zerwaniem rozejmu?
  Niechże autor spokojnie to przemyśli i spróbuje się zastanowić czy np. nie określiłby jako absurdalne adekwatne zdanie na jakieś proukraińskiej stronie: Sądzę, że siły rosyjskie zdecydują się na zerwanie obecnego rozejmu w sytuacji gdy właśnie tam w Nowoazowsku zostaną wyparte ich jednostki.
 • @Zbyszek Stell 16:20:35
  http://static.kresy.pl/image/ma/3786c39c3e8ea8a7b0c5a5ae4511e0f7.jpg

  "W czwartek węgierski, państwowy koncern FGZS wstrzymał dostawy gazu na Ukrainę. Żeby była jasność – gaz był rosyjski, ale dzięki rewersowaniu jednego z rurociągów, Węgrzy reeksportowali pewne ilości na Ukrainę. Dla Ukraińców, którzy od czerwca pozbawieni są bezpośrednich dostaw z Rosji w związku z niespłacaniem długu wobec Gazpromu, gaz z Węgier, obok tego ze Słowacji i Polski, miały ważne znaczenie. Waga tej kroplówki błękitnego paliwa była jeszcze większa w perspektywie zbliżającej się zimy.

  Węgrzy zadeklarowali, że odcięli Ukrainie gaz ze względu na zwiększone zużycie ze strony krajowych odbiorców. Ukraińcy nie wierzą w te tłumaczenia i działania węgierskiej kompanii uznają za część szerszego porozumienia między Budapesztem a Moskwą. Zauważyć trzeba, że w poniedziałek Orban spotkał się z szefem Gazpromu Aleksiejem Millerem. Oficjalnym tematem rozmów był projekt gazociągu South Stream w którym Węgrzy partycypują, ale być może stanęła także sprawa dostaw dla Ukrainy. Rosjanie pokazali już, chociażby poprzez niedawne trzydniowe redukcje ilości gazu przesyłanego Polsce, że dzielenie się nim z Ukraińcami przez państwa środkowoeuropejskie traktują negatywnie i chcą wyeliminować takie możliwość." więcej >

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/dlaczego-wegry-uprawiaja-podmiotowa-polityke-zagraniczna-a-polska-nie
 • @bwn99 16:39:28
  Cytuję:

  "No chyba, że zdobycie lotniska nie jest zerwaniem rozejmu?"

  A czy szanowny pan zna treść Memorandum Mińskiego?

  Pozdrawiam.
 • Ukrainie zabraknie tego węgla!
  Ukraina: Separatyści kontrolują 95% kopalń węgla w Donbasie

  http://static.kresy.pl/image/ma/312176c9a2055c87df06b1739065fc47.jpg

  Separatyści kontrolują 88 spośród 93 kopalń węgla położonych w obwodach donieckim i ługańskim.
  Na chwilę obecną w regionie pracują tylko 24 kopalnie – poinformował zastępca ministra energetyki Jurij Ziukow.

  Według danych jakimi dysponuje ukraiński resort energetyki, 60 kopalń jest utrzymywanych w stanie umożliwiającym wznowienie wydobycia. 7 zostało zupełnie zniszczonych (w tym dwie w obw. ługańskim zostały wysadzone w powietrze przez dywersantów).

  W zeszłym roku kopalnie, które w tej chwili wstrzymały pracę, wydobyły 32 mln ton węgla, co stanowiło 40% całorocznego wydobycia na Ukrainie.

  korespondent.net/pravda.com.ua/KRESY.PL
 • @bwn99 16:39:28
  "Sądzę, że siły rosyjskie zdecydują się na zerwanie obecnego rozejmu ".Kolega widzę ma zwidy niewidzialne siły rosyjskie widzi ,to może link do materiałów satelitarnych podeśle tylko nie Digital Globe, ale coś więcej .Czekam z ciekawością . :)))))
 • @Repsol 17:03:12
  oj tam kolega w szale radości z odzyskanej wolności i demokracji na Ukrainie postanowił sobie użyć na Rosjanach, jeszcze nie pokonanych przez wolność i kolonizację, wrrrróć, wolność i demokrację, grunt że naród wybrany na Ukrainie i w Polin dobrze się bawi
  http://www.youtube.com/watch?v=SLAj2yCha4A&list=PLeIzHhBSrVIbzIQfNuw_xXkEtkKO09rSH
 • @szuwarek14 17:08:53
  rdzennym mieszkańcom przypominam że 28 października naród rządzący będzie celebrował swoje święto Polin
  http://wyborcza.pl/1,91446,16584295,Dzien_Polin___6_wrzesnia_w_Muzeum_Historii_Zydow_Polskich.html
 • @AdNovum 16:48:37
  Witaj 5*. To się zryty beret trafił aż papę mu z dachu zerwało rosyjskie wojska widzi ,chyba takie :)))) AVE.https://www.youtube.com/watch?v=iT07LBOKT2o
 • Ukrainski tort
  http://cs623417.vk.me/v623417579/2e18/E34gWqkdzwE.jpg

  Ruch antymajdanowski na Ukrainie rosnie w sile. Dostanie Polska w spadku owoce pracy swojego rzadu? Szczerze mowiac, zasluzyla sobie na to, bo nalezy ponosic konsekwencje swojego dzialania. Czy ktos z naszych rzadzacych wogole sie nad tym zastanawial?! Zachecam do zagladania na te strony:
  http://vk.com/nr_centrkor_vinnitsa
  Tu we wpisach mozna przeczytac, ze mieszkancy Galicji wcale nie czuja
  sie Ukraincami:
  http://vk.com/respublika_lv
  http://vk.com/nod_kharkiv
  http://vk.com/club62604355
  http://vk.com/nodzp
  http://centerkor-ua.org/
  http://vk.com/ukrnod
  Moze ta przerwa w walkach pozwoli na skoordynowanie tych wszystkich
  sil i przygotowanie podzialu Ukrainy zgodnie z wola jej spoleczenstwa.
  Bo, ze podzial nastapi, nie ulega mojej watpliwosci.
  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 17:17:17
  Polacy ćwiczą wojnę partyzancką
  --------------------------------------------
  Szczególnie niepokojące są tendencje do tworzenia własnych militarnych bojówek przez naszych miejscowych oligarchów którzy chcą powołać podległe sobie oddziały!!!

  "Informowaliśmy o biznesmenach z Białegostoku, którzy obawiając się, że w razie konfliktu zbrojnego z Rosją, miasto podzieli los Doniecka i Ługańska na wschodzie Ukrainy, zadeklarowali chęć powołania i uzbrojenia za własne pieniądze Gwardii Narodowej. Gwardia miałaby liczyć 5 tys. osób. Biznesmeni dozbroili by ją nawet w lekką broń ręczną z radomskiej fabryki. Chcieliby też, żeby do realizacji pomysłu włączył się samorząd i doposażył gwardzistów w wyrzutnie rakiet typu Stinger."
 • @bwn99 16:39:28
  Tu jest dla Pana lektura obowiązkowa, można skorzystać z tłumacza google.
 • @szczurobronny 17:11:20
  Prawdziwi, porządni ludzie, dzięki za ten wywiad.
 • @eMJot 17:23:18
  Dzięki za linki: tu jest mapa z wyszczególnieniem, które ziemie, dzięki komu i od kiedy są pod okupacją Ukrainy.
  http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02838/Ukraine-MAP_2838884c.jpg
 • @goldfield 17:48:36
  Pewne, już sprawdzone. lecz wyślij tylko poprzez przekaz pocztowy nie wpisuj prawdziwych danych a najlepiej jak proponował Repsol wpisuj adres ambasady Ukrainy:)
  Z konta bankowego nie, bo to różnie może być...
 • @bwn99 16:39:28
  http://gatesofvienna.net/2014/03/ukraine-as-quantum-decoherence-part-1/
 • @szczurobronny 18:00:00
  Jak planują, to pewnie się połączą, dołączą też następne i będzie niezły pasztet islamski, upieczony przez Usrael i jego kundelki.
 • @goldfield 18:17:29
  Jak np. nie mieszkasz w Polsce, to śmiało z konta.
 • @lorenko 18:00:15
  Znam ta mapke. Te strony na vk uwazam za cenne, bo ukazuja nastroje
  spoleczne. I potwierdzaja, ze nie wolno wszystkich wrzucac do jednego
  worka. W Polsce przydalaby sie takze taka organizacja:
  http://rusnod.ru/
  /Sa tu tez informacje o drogach udzielania pomocy dla Noworosji/.
 • @szczurobronny 17:44:15
  "Obama: Ameryka zjednoczy cały świat przeciw Rosji"
  -------------------------------------------------------------------

  Póki co Barack Obsrama zjednoczył świat przeciw Stanom Złajdaczonym.
 • @szczurobronny 19:08:37
  Hahaha, banderowcy, u nich wszystkie chwyty dozwolone; jak mówi moja siostrzenica: rzyg.
 • @lorenko 18:05:30
  W związku z tym co piszesz mam uwagę. Ponieważ Poczta Polska nie ma podpisanej umowy z Rosją w sprawie przesyłek gotówkowych (patrz wykaz krajów http ://www.poczta-polska.pl/finanse/transfery/transfer-zagranica/#tab2 - po http usunąć spację) na podany adres SBERBANKU tym sposobem pieniędzy nie da się wysłać.
  Zaś jeśli chodzi o Ukrainę to możliwe jest przesłanie tylko w formie odbioru gotówkowego.
  W piątek pisałem o tym sugerując "Szczurowiobronnemu" sugerując aby poprzez D.Hudziaka znalazł kanał dostarczenia pomocy i ogłosił to na forum podając, że należy się w tej sprawie kontaktować na "priv" ażeby go nie spalić. Jak pisałem wcześniej z mojego banku środki nie wyszły, więc nie wiem jak to rozwiązać.
 • @szczurobronny 19:08:37
  Tu na temat pomocy, ale przydalaby sie @magia...

  http://spasidonbass.ru/#strelkov
 • @Shaolin 16:18:07
  Dzięki.
  A tak swoją drogą, o tym co działo się na Ukrainie w czasie wojny to mam relacje z pierwszej ręki i to dosłownie. Moja babcia była na początku wojny wywieziona spod Bielska Białej (stamtąd Polacy byli wysiedlani żeby zrobic miejsce osadnikom niemieckim) pod Lwów, mieszkała tam. Pewnego południa jej ojciec został ostrzeżeny przez ukraińskiego sołtysa żeby uciekali, nie zdązyli, bo tej samej nocy przyszło UPA ale rosyjscy partyzanci zablokowali Upowców i uratowali polskie rodziny - w tym moją babcię i jej rodzinę. Potem uciekli ostatnim pociągiem jadąc w tym przedziale gdzie jest węgiel w lokomotywie. Moja babcia to jest rocznik 28. Ledwo czyta więc raczej tego nigdzie nie przeczytała i niczego sobie nie wymysliła. To co mi opowiadała pokrywało się z tym co sam wyczytałem w opracowaniach.
  Z moją babcia rozmawiałem wczoraj.
 • @Rysa 19:48:03
  tu jest dużo informacji o formach pomocy dla Noworosji, też rozliczenia tej pomocy ze strony Noworosji ale hmm w dalszym ciągu nie wiem jak przelać pieniądze
 • @szuwarek14 20:49:34
  tu to znaczy tu, wpadam na bloga z doskoku i takie skutki :
  http://spasidonbass.ru/make-donations/
 • @Rysa 19:48:03
  Tak, masz rację, Poczta Polska nie realizuje przekazów pieniężnych do Rosji. Ja kilka miesięcy temu przekazałem poprzez paypal, sprawdziłem w historii dlatego potwierdzam, że konto jest prawdziwe. Jednak chyba przez sankcje oni tam nie mają juz konta paypal bo wychodzi mi błąd adresu email a jeszcze wczoraj było tu na blogu ostrzeżenie, że paypal jest inwiligowane.
  Pozostaje najprostsza droga, wsadzic pieniądze do kartki pocztowej, takiej podwójnej, najlepiej 1 banknot np 100 zł. skleić pocztówkę tak aby nie było widać, że klejona, wsadzić do koperty i wysłac listem priorytetowym na adres podany pod kontem bankowym na stronie podanej wczoraj przez fretke.
  Na pocztówce napisać życzenia z Polski i napomknąć, że prezent jest w środku czy tp. jak naprawdę chcemy pomóc, musimy kombinowac a my Polacy to potrafimy, dzięki temu istniejemy jeszcze jako naród!
 • @kkkkk 20:21:36
  Pozdrów babcię:) Niech nam żyje 150 lat!
 • @lorenko 20:56:24
  Dalej nie tak, byłem pewien, że podany jest adres a nie: jest tylko nr konta i nazwisko.
  Przepraszam!
 • @lorenko 20:56:24
  Ta stówa zaklejona w pocztówce :) to mam nadzieję, że to żarcik? W latach 70 tych, rodzice tak mi posyłali pieniądze na kolonie, jak mi na lody brakowało!
 • @Zbyszek Stell 16:22:44
  Czyj!?

  Rząd, znaczy.
 • @leon przygoda 21:26:11
  To nie żarcik: kupowałem na ukraińskim Allegro - aukro.ua - pocztówki od sprzedawcy z Siewierodoniecka i on mnie poinstruował jak wysyłać pieniądze aby w " drodze" nie ukradli.
  4 x kupowałem u niego i zawsze list z kasa dotarł.
  Ja wiem, że 100 zł. to mało, lecz takich listów możesz wysłać ile chcesz. Zreszta może przesadziłem, bo chodziło o Ukrainę, w Rosji jest juz inna kultura.
  Ale to czcze pisanie bo nie wiem na jaki adres wysłać owe pocztówki, szukam i może VK АнтиМайдан cos pomoże.
 • @brusek 14:54:22 CIĄG DALSZY NASTĄPIŁ!
  28.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)
  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się cos powtarza to przepraszam…


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Podobno dwa dni temu w Gorłówce nastapiło spotkanie przedstawicieli Noworosji, Ukrainy, Rosji i OBWE na temat wytyczenia granic… Wierzyc, nie Wierzyc – przeczytać należy..
  http://novorus.info/news/events/28409-rukovodstvo-armii-novorossii-i-ukrainy-obsudili-buduschie-granicy-svoih-gosudarstv.html
  http://novorus.info/thumb/250/0/http://novorus.info/uploads/posts/2014-09/1411924600_novovrussiya.png


  W wyniku dzisiejszych bombardowań zginęło w Doniecku 6-ciu mieszkańców. Rannych 28 osób
  http://ria.ru/world/20140928/1025986270.html

  Pan Rzeźnik Upadłej dziś powtórzył to co wcześniej Kołomojski, że „Pieriemirie dało nam czas na zbudowanie linii ufortyfikowanej obrony, co wcale nie oznacza że nie zamierzamy przestać przestrzegać umowy o przerwaniu ognia”. Cóż – dla Poroszenki białe jest czarne i jak coś mówi że nie będzie to na pewno będzie i to szybko!
  http://ria.ru/world/20140928/1025982721.html

  Skrót dnia – 15 razy bohaterscy ukraińscy mołojcy naruszali warunki rozejmu.
  http://rusvesna.su/news/1411919260

  Skrót kolejny. Gorąco nadal w Awdiejewie i Gorłówce. W Smiełym rozpoznanie zniszczyło samochód sztabu ukropów…
  http://rusvesna.su/news/1411917493

  Krótki skrót od Jana. Nasz Jan ma imie krótkie tak jak jego krótkie skróty
  http://www.novorosinform.org/news/id/10314

  Kolejny skrót wydarzeń. Najważniejsze – natężenie walk w rejonie „lotniskowca” osiągnęło niespotykane „apogeum” – jak pisza w tym skrócie…
  http://rusvesna.su/news/1411928339

  W wyniku walk na lotniskowcu zginął jeden z dowódców ukrów (93-ciej Brygady Zmechanizowanej) – info od blogera-nacysty ze strony ukropskiej
  http://www.novorosinform.org/news/id/10317

  Zaproponowano obsadzie lotniskowca oddanie się do niewoli. Na razie nie ma odpowiedzi.
  http://www.novorosinform.org/news/id/10258

  Kozacy Dremowa wygnali okupantów z miejscowości krymskie w rejonie Słowianoserbskim LNR. Kozacy chyba maja groźne miny i wielkie brody – więc ukropy teraz na ich widok ewakuuja się Niznego, Toszkowki a w Nowotoszkowce stoi już kozacki posterunek. FILM
  http://www.novorosinform.org/news/id/10308
  https://www.youtube.com/watch?v=gi4x-kyJJno

  W końcu doszło do wymiany jeńców. Tym razem 30 żołnierzy armii ukraińskich wydali „opołczeńcy”, otrzymując w zamian 60 osób. Chodzi o to że Kijowianie nie chcą wydawać tych których żąda Noworosja a dają jakiś cywili z przypadkowych łapanek na terenie Upadłej. Jeżeli wśród wydanych dzisiaj 60 jeńców znajdzie się więcej niż 30 osób „nie cywili” – to Noworosja przy kolejnej wymianie dołozy ze swej puli posiadania by rachunki się zgadzały!
  http://rusvesna.su/news/1411930155

  Reportaż z Pierwomajska – film
  http://rusvesna.su/news/1411855330
  https://www.youtube.com/watch?v=Or-EIamxaPo


  Klub Miłośników Starych Poligonów przedstawia poligon kozackiego batalionu. Film
  http://rusvesna.su/news/1411914312
  https://www.youtube.com/watch?v=NocNPuCXpTw

  Klub Miłośników Filmów Dokumentalnych przedstawia
  Film z cyklu „wojna oczami wroga”
  http://rusvesna.su/news/1411855138
  https://www.youtube.com/watch?v=lVVCuig2OWM

  Klub Miłośników Złomu oraz Klub Fotograficzny zaprasza na wspólną wystawę zdjęć pod nieco długim i pretensjonalnym tytułem „Złom z kolumny która chciała wyrwać się z okrążenia”
  http://rusvesna.su/news/1411909305

  Klub Miłośników Dokumentu oraz Klub Miłośników Dróg na Ukrainie zapraszają na film dokumentalny pod tytułem „Droga koło Dibrowki”
  http://rusvesna.su/news/1411911576
  https://www.youtube.com/watch?v=Ok7hctip8jo

  Klub Młodych Polityków i Politologów zaprasza na film na temat „Internacjonalizm a Noworosja”
  http://rusvesna.su/news/1411913426
  https://www.youtube.com/watch?v=VTXSfgfc-nU

  Klub Przyjaźni Brazylijsko-Noworosyjskiej zaprasza na fotoreportaż pewnego Brazylijczyka
  http://www.novorosinform.org/news/id/10307

  Mianowany przez Kijów na wirtualnego szefa „Ługańskiej Obłasti”, Pan - nomen omen - Moskal oświadczył że dane na temat strat ludzkich są zaniżane przez władze wojskowe Upadłej Krainy
  http://rusvesna.su/news/1411910047

  ZBRODNIE WOJENNE

  Na miejsce dotarli międzynarodowi eksperci. Film
  http://www.novorosinform.org/news/id/10312
  https://www.youtube.com/watch?v=nN1hGfPTqH4  NOWOROSJA

  Prochorow: „na terenach okupowanych trwaja obławy i aresztowania ludzi których podejrzewa się o sprzyjanie „separatystom””. W czasie obław sprawdzane są smarfony i komputery zatrzymanych przez specjalistów.
  Sytuacja w Doniecku „naprężona”. Bez zmian na „lotniskowcu” – trwa wykurzanie zbrodniarzy którzy ostrzeliwali i dalej ostrzeliwują miasto. W kilku miejscach banderowcy strzelali GRADami
  http://rusvesna.su/news/1411926528


  DNR: „Potrzebni wolontariusze”!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10319  KIJÓW i okolice


  Dziś nietypowo bo analiza / ale krótka/ na początku!. O nadchodzącej szybkimi krokami zimie…
  http://novorus.info/news/analytics/28393-prosto-zima.html

  Pan Prezydent Upadłej Krainy – Poroszenko – ksywa „Rzeźnik Narodu” przemówił i ogłosił że od 1-go listopada wejdzie w życie „asocjacja” Upadłej i UE …
  Jakaś kolejna zaduszkowa impreza będzie? Może jakieś małe strzelanko GRADAMI po Kijowie z tej okazji wojsko uszykuje szczęśliwemu i rozradowanemu z tej okazji społeczeństwu?
  http://ria.ru/world/20140928/1025980866.html

  Nacjonaliści z Charkowa po mityngu poszli rozbić pomnik Lenina
  http://rusvesna.su/news/1411924713
  https://www.youtube.com/watch?v=MZRq6FpMqvs

  Podobno mogą dostać wyroki - nawet po 5 lat! A tych co mordowali Odesytów puszczają wolno. Nie rozumiem prawników…
  http://ria.ru/world/20140928/1025988888.html

  Nie wiadomo co grozi „Rzeźnikowi” oraz „Krwaworekiemu” Turczynowowi jak ich dopadnie lustracja?
  http://novorus.info/news/vlast/28405-pod-deystvie-zakona-o-lyustracii-popadaet-poroshenko-i-turchinov.html

  Połtawski batalion nacgwardii stwierdził że nowy dowódca im nie pasuje! Tak zaczynała się Rewolucja Październikowa! W artykule bardzo długie „ciwi” oraz ciekawy życiorys tego pana, mianowanego z niewiadomych przyczyn „majorem”
  http://rusvesna.su/news/1411858616

  Jedni dostają nowych dowódców a inni – jak wszyscy pogranicznicy Upadłej – pojazdy opancerzone… Ciekawe czy świeca w ciemności?
  http://novorus.info/news/events/28407-ukraina-usilivaet-pogranichnikov-bronetehnikoy.html

  Jak dobrze znacie generała Piotra Garaszczuka? Nie znacie?????? To poznajcie! Jest bardzo krótko – to sami przetłumaczcie! 
  http://novorus.info/news/policy/28398-banderovskiy-general-stena-na-granice-s-rossiey-nas-ne-zaschitit-no-nado-razobschit-narody.html


  Bliżej świata bardziej niż Kijowa


  Konserwatywny brytyjski minister, strażnik moralności i zwolennik ataku na Rosję – odszedł w niesławie ze stanowiska. Jakies fotki w Internet poszły…
  http://rusvesna.su/news/1411918475

  Władimir Władimirowicz znalazł pietę achillesową Zachodu! Może być nawet odcisk! Ciekawe!!!
  http://novorus.info/news/analytics/28371-vladimir-vladimirovich-putin-naschupal-ahillesovu-pyatu-zapada.html  POLOWANIE NA „SEPARATYSTÓW”

  Polowanie w Zaporożu. FILM
  http://rusvesna.su/news/1411922834
  https://www.youtube.com/watch?v=YBoXocie62Y


  DOBRANOC!
 • @trojanka 21:11:55
  Ta kobieta urodziła się w 1942 roku. Mówi , że wojny nie pamięta!
 • @szczurobronny 21:35:53
  Kto wysyła tyle euro listem> No nie zartuj?
 • @szczurobronny 17:44:15
  ten Baraka Husejn to musi tajny członek ISIL
 • @szczurobronny 21:35:53
  Musi być jakiś cywilizowany sposób, aby udzielić im pomocy.
 • @trojanka 21:11:55
  Powiedzcie mi jak prostemu, małorolnemu chłopu...

  Dlaczego po nich taki chlew i syf zawsze zostaje?

  To jakaś cecha armii ukropskiej czy cecha narodowa?

  Wszystko tak byle jak zrobione jakby mieli same lewe ręce?
 • @szczurobronny 21:49:14
  na temat pomocy , jakieś linki są na tym nowym kanale YT
  https://www.youtube.com/channel/UCAdiibr9MH9wSVxObORdpPQ
  np.ten : http://pomogi-donbassu.ru/node/7
 • @szczurobronny 17:51:39
  czesc szczurek
  wedlug tego rosyjskiego politologa to sikorski dba o mniejszosc polska na litwie .ciekawe czemu nasze media tym sie nie chwala


  "Markow napisał, że pięć lat temu relacje polsko-litewskie można było nazwać przyjaźnią strategicznych partnerów. Po przyjściu Sikorskiego do resortu spraw zagranicznych Polska zaczęła "wyścig szczurów" o prawa mniejszości polskiej na Litwie - stwierdził politolog. Jego zdaniem, obecne stosunki między Warszawą a Wilnem można nazwać "zimną wojną", a "wielu międzynarodowych ekspertów" uważa, że to przykład najbardziej wrogich stosunków wzajemnych w Unii Europejskie"
  http://www.wprost.pl/ar/398030/Rosyjski-politolog-Sikorski-byl-agentem-brytyjskiego-wywiadu-znal-bin-Ladena/
 • @lorenko 20:56:24
  Tak, ale ja chciałbym wysłać 30 szt i co, pocztówka gruba na cm?
  Myślę, że ewentualnie jak "goldfield" jest po za Polską, a zgodziła się użyczyć konta to mógłbym przelać pieniądze na nią, a Ona z kolei mogłaby wspólnie wysłać przelewem bankowym. Tylko pytanie, czy SBERBANK nie jest czasem objęty sankcjami bo wtedy klapa z przelewu.
 • @brusek 21:58:51
  PS
  Do poczytania - dla niektórych może to byc wazna lektura obowiązkowa...
  :)
 • @trojanka 22:06:53
  Wiesz, to świetny pomysł. Każdy może przecież przesłać e-maila do konsulatu no i sądzę, że nie odmowią. Może będą jakoś sprawdzali po adresie, ale raczej go nie przekażą naszym służbom.
  Jak do jutra nic nie wymyślicie to we wtorek piszę do konsulatu.
 • @Rysa 22:04:05
  Przecież możesz wysłać 30 pocztówek w 30 listach a nie w jednym liście....
 • @brusek 22:05:57
  https://pracownia4.wordpress.com/tag/patokracja/

  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/7978/7978_original.jpg
 • @trojanka 22:06:53
  ha ha ha sąsiadka właśnie ogłosiła że pójdzie do konsulatu Rosji, odda rentę na Noworosję a sama poprosi o azyl, też sposób
 • @yanato 22:03:35
  Sikorski pracował z gorliwością godną nuworysza zapominając o swoim miejscu w szeregu [ a zarazem miejscu Polski], chciał mieć swój wkład w tworzenie V kolumny atlantystów a właściwie Anglii na obszarze Litwy ale zapomniało mu się że istnieją Niemcy które rywalizują o prymat w Unii z Anglią i USA, nie o mniejszość polską mu chodziło tylko o stworzenie siatki instytucji polonijnych, integracyjnych, do dialogu i porozumień itp czyli własne szpiclownie na rzecz UK-USA, niewyczerpane źródło zysków politycznych i finansowych i to z kilku stron
 • @lorenko 22:19:09
  Kochani! Nic na razie na wariata nie wysyłajcie, a juz nie informujcie się otwarcie o tym tutaj - tylko na priv!
  TERAZ to oni wszystkie listy z Polski beda sprawdzać!!!

  Proponuję inny pomysł!

  Skontaktowac się z kims od Polonii z Rostowa nad Donem. To duże miasto zaraz nad granica ale od strony Rosji.

  Jest tam Polskie Centrum Wizowe
  http://pl.polskadon.ru/aktualnoci/informacje-prasowe/62/65/

  Działa tez organizacja polonijna
  http://www.poloniarosji.ru/novosti-2.html?start=40
  http://moskwa.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/polonia_poludnia_rosji_wykazuje_sie_szczegolna_aktywnoscia_w_promocji_kultury_polskiej

  http://www.xjarek.net/separator-125/dziennik-70/151-czyciec-koldy-w-rostowie

  http://www.superpolonia.info/news,641,Kongres_Polakow_w_Rosji.html


  344002 Россия, г. Ростов-на-Дону, ул. Левобережная, 45
  Телефон: +7 928 196 10 98
  E-mail: polskadon@mail.ru 344002 Rosja, Rostow nad Donem, ul. Lewobereżnaja, 45

  Najlepiej skontaktować się z nimi bo na pewno pomagaja Polakom zaraz za granicą!


  UŚ dwa lata temu organizował tam wyjazdy szkoleniowe
  http://www.us.edu.pl/wyjazdowa-szkola-jezyka-polskiego-w-rostowie
 • @szczurobronny 21:49:14
  Wstyd się przyznać, ale żona mi nie pozwala.
 • @brusek 22:46:50
  brusku na razie wymieniamy ogólnie pomysły, gdyby doszło do ustalenia drogi wsparcia to wyłącznie na pirv, wiadomo
 • @brusek 22:46:50
  http://www.peron4.pl/rosja-wierszyna-kawalek-polski-w-gluchej-tajdze/

  http://polskie-serca.ucoz.ru/news/wiadomosci_polonii_rostow_nad_donem/2011-10-03-267
 • @brusek 22:55:05
  http://www.poloniusz.pl/rosja/

  Hehehe - jakby ktos szukał roboty i przyzwoitego "socjalu"...
 • @szczurobronny 22:54:54
  też tak mi się zdaje że należy obserwować Zaporoże, poza tym zerkam na ogólną sytuację polityczną, jankesi butem docisnęli Turcję, Węgrzy Czesi pokazują pazury i chcą ugrać dla siebie bo takie sytuacje gdy buldogi się gryzą to okazje polityczne żeby coś ugrać ,Polska jako zdeklarowany wasal służy wiernie, Ameryka Południowa jakby się zaczaiła, Japonia jakby chciała a nie może a propozycja skonfederowania obu Korei to zupełny szok, czyli coś się dzieje w regionie,w domyśle USA tam też za bardzo docisnęły i mają bunt na pokładzie ?
 • @szuwarek14 23:17:53
  wszystkim mówię dobranoc i do poczytania jeśli nie było, być może jesteśmy świadkami końca tego systemu, przegrzał się i zdemoralizował :
  http://wolnemedia.net/gospodarka/globalny-zamach-stanu-czyli-mity-o-thatcheryzmie-i-reaganomice/
 • @trojanka 22:06:53
  Tak na moje oko to najlepsze rozwiazanie.

  Sklanialbym sie jednak do pomocy rzeczowej- paczki.
  Pieniadze "kusza" zlych i niedokoncauczciwych/uczciwych inaczej.
  Paczka wnosi tez cos osobistego...
  Ja pamietam "paczki z NRFu...z bananami;)
  Pieniadze mozna wsunac do paczki niezaleznie.
  A gdyby byly zwrotki od odbiorcow, czyli nawiazanie osobistych kontaktow...marzenie.
  Wydaje mi sie ze wystarczy "autoryzowany" adres w Rosji, np. w Rostowie, Doniecku(RU) lub gdziekolwiek skad poszlaby transporty dalej do Noworosji.
  A do Rosji to zalatwi poczta.
  Moze pan Dawid podjalby sie wspolorganizacji dystrybucji na miejscu dla potrzebujacych.
  Pozdrawiam wszystkich.
 • @szczurobronny 23:54:35
  Trzy dni po "skandalicznej wystawie" w hotelu Victoria możemy zobaczyć ciekawe komentarze i oceny na fejsbukowej stronie hotelu. Okazuje się, że nie wszystkim Polakom udało się wyprać mózgi.

  https://www.facebook.com/SofitelWarsawVictoria/reviews

  Proszę państwa to wydarzenie - to jak zareagowały reżymowe media na tą wystawę - to przejdzie do historii. Za jakiś czas w książkach do historii będą pisać o tym jak pieprzony reżim przeraził się prawdy i tą prawdę próbował zagłuszyć ujadaniem swoich łańcuchowych psów z GW-na i innych szmatławych pożal się borze "wolnych mediów" na usługach klasy panującej.
 • @bolszewik 00:21:17
  Mykoła stracił pracę bo zamkniętojego zakład pracy produkujący dla Rosji. Do tego przyszło wezwanie aby stawił sie do poboru do wojska do walk przeciw Donbasowi. Mykoła uciekł na wieś do babci, poszedł na ryby i złapał złotą rybkę.
  - Puść mnie Mykoła - rzecze rybka - a spełnie twoje życzenia!
  - Dobrze, życzę sobie aby Ukraina była bogata i dynamicznie rozwijajaca się, aby ludzie mieli pracę i dobre płace, żeby nie było oligarchów, wyzysku pracowników, żeby dobrze współpracowała z Rosją, miała tani gaz i inne surowce, żeby nie walczyć z Rosją i móc swobodnie pojechać na wakacje na Krym!
  - Dobrze, Mykoła, puścisz mnie a twoje życzenia bedą spełnione!
  Puścił Mykoła rybkę, wraca do wsi a tam na budynku administracji widnieje napis:
  Ukraińska Socjalistyczne Republika Radziecka:))))
 • @bolszewik 00:21:17
  Może ktoś to przetłumaczyć? Bo nic nie rozumiem!
  http://youtu.be/ZxbTvTeVKHs
 • @Shaolin 00:16:13
  Na dobranoc: dobrze, że juz śpicie.
  Na dzień dobry, kącik muzyczny o ile to można tak nazwać: z góry przepraszam za niemiłe przy kawie. Jednak chyba nikt nie lubi poniedziałku zatem...a posłuchać i popatrzeć nie zaszkodzi.
  http://vk.com/antimaydan?z=video10210882_170411497%2F951c74b1400336310c
 • @lorenko 02:03:36
  Witam wszystkich i pozdrawiam poniedziałkowo i słonecznie...

  Zaczynam nietypowo od Łżenetu który z rana daje taka informację:
  http://biznes.onet.pl/katarski-manewr-gazowy-bank-przejal-kontrakt-lng,18490,5659205,1,prasa-detal

  Czyli jak widać pewnie i gazoport niegotoway a gaz tak drogi że nie wiadomo czy będziemy sprowadzać, a może nie będziemy i zapłacimy kolosalne kary!

  No i... Krakauer z rana jak do kawy smietana!
  :))))

  Zachód i Rosja potrzebują nowego resetu relacji
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26156

  Akty terroru ze swojej natury są medialne, dlatego wolność potrzebuje kłamstwa
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26162

  Kraje NATO wątpią w swoje własne zdolności obronne?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26151

  Jak przerwać spiralę ksenofobii?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26137

  Kończy się polityczna epopeja w przebraniu lewicy
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26146
 • @lorenko 01:37:42
  ciekawe ze mowia caly czas o chasydach a nie o ortodoksyjnych zydach.nie wiem czy w rosyjskim to tosamo,czy polityczna poprawnosc.po filmie wyglada ze ortodoksi osiedlili sie zbiorowo w jednej dzielnicy i mieszkancom zyc nie daja.znam to z krakowa zydow juz nie chca w hotelach przyjmowac bo taki syw po sobie zostawiaja.ale otwarcie tego powiedziec nie moga
 • Wiadomości poranne. Redio programma 1 - Erewań.
  1, Wiadomość pierwsza - jest lepiej, a będzie jeszcze lepiej. Urząd nie/statystyczny będzie liczył dochody z przemytu, narkotyków i prostytucji do dochodu narodowego Polski, dzieki temu poprawią się wyniki o 18%. Spadnie dziura budżetowa do wytworzenia jeszcze większej dziury budżetowej.
  Słońce Peru zaszło na zachodzie i chyba dlatego. Wniosek z informacji taki: to znaczy wiedzą co produkują, wytwarzają i kontrolują bo pewnie zminusują to co weszło, a potem wyszło poza granice? Przygotówka do wejścia "ojro".

  2. Paroszenko oświadczył separatyści i rosjanie atakują? bo i prawda, ale dzięki temu jego rozejmowi wyzwolił? 1000 jeńców wojskowych, stwierdziło? korespondento 1 programma.

  3. Trzecia wiadomość mi "umkła" biorę w cudzysłów, bo mnie od analfabetów wyzwą, jak sobie przypomnę to napiszę. Przyczyna nie/pamięci prozaiczna, kulałem sie ze śmiechu przy śniadaniu.

  Pozdrawiam zdrowo myślących z samego rana.

  p.s.
  postępuje szybka identyfikacja żołnierzy wyklętych. Co spowodowało takie przyspieszenie, aż kilka osób?
  Nie obrażam żołnierzy, bo walczyli za nas o wolną Polskę.
 • @adalbert05 13:46:52 & novorussia fan 28.09.2014 13:43:11
  Cytuję aktualne wpisy

  #227 Cichociemny 2014-09-28 11:16
  Co ciekawie, żaden z tych "kresowiaków" i "patriotów" nie potępił współczesnych rosyjskich nazistów, którzy grozią całkowitą zagładą ludności polskiej. Żaden nie potępił wypowiedzi Żyrinowskiego i Putina, którzy grozili Polsce inwazją i zagładą... Tylko nienawiść do tych, którzy stali na przeszkodzie dla budujących nowego moskiewskiego Imperium Zła, tylko podżeganie do nienawiści etnicznej, tylko szantaż, obelgi, oszczerstwo, propaganda wojny i przemocy... Bardzo ciekawi "narodowcy"... Niesamowite "patrioci"... Interesujące "kresowiacy"...

  ZDRAJCY!!!


  -4 #226 Straż Wolności 2014-09-28 10:12
  POTĘPIAJĄC BANDEROWCÓW, którzy uczestniczyli w ludobójstwie Polaków na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, NE POWINNIŚMY ZAPOMINAĆ O STALINOWSKIM LUDOBÓJSTWIE WOBEC POLAKÓW!!! Państwo Polskie musi oddać hołd pamięci tym rodakom, którzy zostali wymordowani przez rosyjskich bolszewików!!!

  W ХХ wieku Polacy na tej części Ukrainy, która pozostała poza granicami Drugiej Rzeczypospolite j, ponieśli ogromne straty na skutek masowego ludobójstwa, zorganizowanego przez stalinowski reżim. Szczególny cios Stalin wymierzył w Polaków.

  W latach 1937-1938 bolszewicka Rosja zorganizowała masowe Ludobójstwo Polaków w Związku Radzieckim. Według dokumentów, w trakcie „operacji polskiej”, która zaczęła się rozkazem 00485 z dnia 11 sierpnia 1937 roku, NKWD wymordowało 111 091 osób. Ci ludzie byli zabijani tylko za to, że byli Polakami.

  Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Do dziś nieznane są dokładne liczby zgładzonych Polaków – także z innych przyczyn – w czasie masowych represji i Wielkiego Głodu w latach 1932-1933 w ZSRS. Aby zrozumieć skalę tragedii Polaków ze Wschodu, warto zastanowić się nad tym, w jakich warunkach przetrwali oni w ubiegłym wieku. Dlatego musimy potępić bolszewików i ich następców, którzy nie chcą pokutować zbrodnie swoich poprzedników.

  No co, "kresowiacy" będziecie potępiać następców krwawego mordercy Stalina? Lub będziecie nadal kłaniać się w pas do swoich dobroczyńców z Kremla?


  -7 #225 Redakcja 2014-09-28 09:27
  Wdakra na początku wniosła sensowne propozycje a potem wróciła do typowej dla prorosyjskich botów retoryki. I tak wykorzystamy pański czy paniejski wpis, jako wzorową listę wymogów do strony ukraińskiej, opierając się o adres IP oraz miejscowość, w której Pani ten komentarz pisała. To już zostanie dla historii. Z IP zawsze można dowiedzieć się, kto konkretnie pisał te czy inne komentarze. Na wniosek służb te osoby mogą być łatwo rozpoznane i ukarane. Na razie nie udajemy się do takich kroków, chociaż pewną "infiltrację" oczywiście prowadzimy


  0 #224 Straż Wolności 2014-09-28 01:00
  Do wdakry

  Zgadzam się! Przed II wojną światową hitlerowcy i stalinowcy chętnie używali ukraińskich nacjonalistów przeciwko Polsce. Potomkowie nazistów pokutowały, lecz potomkowie stalinowców nie chcą żadnej pokuty. Są dumni, że ich dziadkowie byli stalinowcami.

  Ponownie powtarzam, POTĘPIAMY BANDEROWCÓW, którzy dokonali ludobójstwo wobec Polaków na Wołyniu w 1943 roku, lecz chcemy badać rol wszystkich stron trzecich, którzy przez agentów w OUN-UPA sprowokowali konflikt polsko-ukraiński. Prawda nie może i nie powinna być częściową... Chcemy znać wszystko. Wszystkie przyczyny i skutki.

  Potępiając banderowców, chcemy wiedzieć o wszystkich zaangażowanych w organizację ludobójstwa.


  -7 #223 POLAK 2014-09-27 20:29
  z tej dziury te qrwy bolszewickie wyłażą!http://adnovum.neon24.pl/post/113252,wojna-domowa-na-ukrainie-27-09-2014r-21-dzien-rozejmu pozdrawiam redakcję-chwała Ukrainie!


  +5 #222 wdakra 2014-09-27 20:09
  Zachęcam do zapoznania się z wypowiedzią Wiktorii Szilowej
  http://pl.wordpress.com/tag/polityka/


  +5 #221 wdakra 2014-09-27 19:44
  Straż Wolności
  Uprzejmie informuję, że plany eksterminacji polskiej ludności na Kresach został opracowany przez kierownictwo OUN we współpracy z hitlerowkimi ekspertami.


  +7 #220 wdakra 2014-09-27 19:40
  Widzę, że Redakcje rżnie głupa. uIPN kieruje naczelny fałszerz historii relacji między Polakami i Ukraińcami i banderowski propagandysta. Jego deklaracje nie są warte funta kłaków.
  Przy odrobinie dobrej woli przykłady można znaleźć w internecie. Wstyd, że organizacja jakoby polonijna nie ma o nich pojęcia.
  Czy sprawcy profanacji szczątkw Polaków pomordowanych w Ostrówkach i Woli Ostrowieckiej i dewastacji wzniesionego tam pomnika zostali ukarani? Wskutek ich działania zostały odwołane uroczystości z udziałem prezydentów Polski i Ukrainy.
  Bandera był jednym z twórców i wieloletnim przywódcą OUN. Jego kult jest propagowaniem nazizmu.
  We Lwowie organizowane są marsze ku czci SS "Galicja", a członkowie tej formacji uznanej przez trybunał w Norymberdze za zbrodniczą są fetowani i obwieszani orderami.


  -14 #219 Straż Wolności 2014-09-27 15:56
  Prezydent Bronisław Komorowski: "Konflikty polsko-ukraińskie zawsze były korzystne dla strony trzeciej".

  Zgadzam się!


  -27 #218 Straż Wolności 2014-09-27 08:09
  Potępiajać bezpośrednich sprawców - banderowców - trzeba badać o roli strony trzeciej - prowokatorów i organizatorów ludobójstwa Polaków na Wołyniu.

  Trzeba odpowiedzieć na pytanie, komu było potrzebne ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w czyich interesach bandy banderowców przeprowadziły czystki etniczne, akurat między Bitwą na Łuku Kurskim i Konferencją Teherańską w 1943 roku?

  Pragnę zauważyć, że to pytanie jest retoryczne. Chcę tylko zwrócić uwagę historyków na to, że dla ostatecznych ocen i wyroków u badaczy brakuje źródeł na temat roli strony trzeciej. I nikt nie może zaprzeczyć, że ta rola mogłaby być decydującą. Nikt nie może tego potwierdzić, ale również nikt nie może tego zaprzeczyć.

  Chcę przypomnieć, że akurat na Konferencji Teherańskiej (w 1943 r.) była podjęta decyzja o aneksji kresów II Rzeczpospolitej na rzecz bolszewickiego ZSSR. Co ciekawie, eksterminacja ludności polskiej odbyła się tylko na terenach Wołynia i Galicji Wschodniej. Na Żytomierszczyźn ie (Wołyniu Wschodnim), Podolu i Kijowszczyźnie pozostali Polacy w spokoju mieszkali obok Ukraińców, ponieważ setki tysięc (najbardziej niewiarygodni wobec imperium stalinowskiego) , zostały zniszczeni jeszcze w czasie Wielkiego Głodu, Operacji Polskiej NKWD i masowych represji w 1937-38 rr.

  Trzeba nie zapomnieć o tym, że w 1943 roku na Wołyń wtargnęły się oddziały dywersantów z NKWD. Powszechnie znany fakt. Trzeba też znaleźć odpowiedź na pytanie, co robiły te dywersanci na Wołyniu latem i jesienią w 1943 roku?

  Konieczne, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania. Ale dla wszechstronnej i obiektywnej rekonstrukcji wydarzeń 1943 roku niestety brakuje rosyjskich źródeł archiwalnych.

  Dlatego dyskusje warto prowadzić w sposób maksymalnie tolerancyjny i wyważony, żeby nie zaszkodzić procesom polsko-ukraińskiego pojednania i porozumienia. Aby stosunki polsko-ukraińskie znów nie pogorszyły się wbrew interesom Polski i Ukrainy, a w interesie strony trzeciej.


  -24 #217 Straż Wolności 2014-09-27 08:05
  Szanowna redakcja, warto popierać rozumne i poważne propozycji, ale nie warto zgadzać się na otwarto absurdalne bzdury, które mogą sprowokować konflikty miedzy Polakami i Ukraińcami. Zgadzam się, że państwo ukraińskie musi potępić Ludobójstwo Polaków na Wołyniu, ale potrzebujemy nie emocjonalnych oskarżeń, lecz otwartego i uczciwego dialogu między bratnimi narodami Polski i Ukrainy.

  Rany zadane społecznej świadomości w skutek Ludobójstwa na Wołyniu nie zagoiły się dotychczas. Ale warto pamiętać, że płomień tego konfliktu nie zagaśnie do tej pory dopóki żarzą się ośrodki subiektywizmu, ignoracji i braku świadomości.

  Aby uniknąć w przyszłości takich recydywów, należy szczerze odpokutować zbrodnie przeszłości, również trzeźwo rozważyć przyczyny i warunki konfliktu, wszystko przemyśleć i przeanalizować. Jednocześnie, należy znaleźć odpowiedź na pytanie, komu była korzystna eskalacja tego konfliktu? Kto najbardziej z niego skorzystał?.. Musimy pamiętać, że w polsko-ukraińskich konfliktach zawsze tracą oba narody, ponieważ w takich warunkach zwycięży strona trzecia...

  Hajdamacy (w czasie Koliszczyzny), OUN-UPA (w czasie drugiej wojny światowej), DNR i LNR (dźiś)... Narzędzia Moskwy w Europie Wschodniej nie zmienia się. Choc Moskwa zawsze zaprzecza jakiegokolwiek zaangażowania w sprawy swoich sąsiadów. W przyszłości i teraz stosowana jest polityka - dziel i rządź. Kresowiacy i skrajnie prawi narodowcy są narzedziami tej polityki.

  W zagadnieniach trudnych w relacjach polsko-ukraińskich potrzebujemy przede wszystkim PRAWDY HISTORYCZNEJ. Trzeba szukać tej prawdy, badać, walczyć... Bo jak mówił Pan Jezus "poznajcie prawdę a prawda was wyzwoli"! PRAWDA ZWYCIEŻY! Musimy walczyć o prawdę! Tak nam dopomóż Bóg!


  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Jak widać jakieś "dywersanty z NKWD" mordowały Polaków, "prawda historyczna" to wybielenie ukraińców z UPA bo oni nie mordowali nikogo. I nie wiadomo czy pogrobowcy OUN-UPA poprzez stawianie pomników Banderze nie "pokutują" w ten sposób za swe zbrodnie...

  Ale gdyby sie pojawił dostęp do rosyjskich archiwów to już była by znana prawda obiektywna kto i z czyjego polecenia mordował...

  Warto się zapoznać z pokrętnym tokiem myślenia ludzi którzy udają Polaków...
 • @yanato 08:25:55
  Mogą, mogą - tylko trzeba to prawidłowo uzasadnić.

  Przecież żyją na pustyni i do następnego w szeregu trzeba głośno krzyczeć, żeby usłyszał co ten pierwszy ma do powiedzenia.
 • @re1 08:33:14
  Radio Kontra Erewań się wyłącza, brak zasilania.
  Pozdrawiam
 • @brusek 08:31:21
  Zapoznałem się w sobotę. Takiego bełkotu nie ma nawet na forum GW, plus straszenie forumowiczów. Tym portalem powinna się zająć prokuratura za propagowanie faszyzmu i groźby.
 • @re1 08:33:14
  to nie jest take proste.osobiscie bylem swiadkiem sytuacji gdy wycieczka izraelitow do auscwic ,dziewdzyczyny 18 lat taki syf zrobily w wynajmowanym pokoju w hotelu ze caly paier dostepny zostal wrzucony do toalety z niej cala woda wylewala sie na pokoj.a one mialy pretensje do obslogi ze lazienka jest niesprawna
 • @re1 08:37:48 @ brusek 29.09.2014 08:31:21
  Zasilanie wróciło.

  Zobaczcie kto finansuje wydawanie tego sp
  Fundacja Wolność i Demokracja - co sie Wam przypomina?
  " Bieg Tropem Wilczym - http://wpolityce.pl/polityka/185850-bieg-tropem-wilczym-1-marca-w-warszawie-sportowy-hold-dla-wykletych"

  i

  "Czasopismo poświęcone życiu Kościoła Katolickiego na Białorusi. Zawiera wiadomości ze wszystkich diecezji i z zagranicy, artykuły dotyczące głównych świąt. Białoruś jest najrzadziej odwiedzanym przez Polaków i najmniej znanym wśród nich państwem spośród naszych sąsiadów. Nie tylko dlatego, że na wjazd do niego. Http: nihil. Knihi. Com/-czasopismo" NIHIL" wersja internetowa) http: bykau. By. Ru/-strona poświęcona osobie i twórczości nieżyjącego już białoruskiego. W tym roku na Ukrainie ukazał się najnowszy numer naukowego czasopisma historycznego. Ze Sztokholmu o kondycji białoruskiej nauki pod reżimem Łukaszenki. Tłumaczył dla czasopisma" Spadcina" i innych czasopism białoruskich teksty polskojęzycznych literatów wieków xvii-xx-Franciszki Urszuli Radź/willowej. Gazety i czasopisma białoruskie i o Białorusi w Internecie. Analiza dokumentów, teksty s. Balykina z lat 1999-2003 z czasopism białoruskich. W dniu 11 października 2002 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie odbyła się Konferencja Regionalna z udziałem adwokatów z Białorusi, Litwy.
  Fundacja Wolnośc i Demokracja od roku 2006 prowadyi wydawanie dwóch największych niezaleznych czasopism polskich na Białorusi."
  http://aptekaviola.3-2-1.pl/czasopisma_na_bialorusi.php
 • @yanato 09:07:43
  Pogadaj ze Zbyszkiem Stell!
 • @trojanka 09:11:51
  widzisz trojanko kazdy co ma inne poglady co szczurek jest trolem
 • @Gregoson 08:51:49
  Niestety ci ludzie za nasze pieniądze robią wrogą propagandę wśród naszych rodaków...

  A rodacy potrzebują pomocy!

  http://vk.com/slowopolskie

  https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszeniepokolenie/posts/577178069043296?stream_ref=10

  http://slowopolskie.org/
 • @brusek 08:31:21
  przedwczoraj chciałem zamieścić u nich swoje poglądy w częściach, ale się nie udało. Nie przepuścili tych wiadomości, dzięki czemu rozbudowałem temat i umieściłem na blogu:
  [url]http://hector.neon24.pl/post/113278,krotka-historia-wspolczesnego-swiata[/url]
  Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
 • @brusek 09:41:00
  Słowo Polskie - portal polonijny
  Polacy Szepietówki wołają o pomoc

  Rok szkolny dla klas z polskim językiem wykładowym dla mniejszości polskiej, które funkcjonują przy szepietówskiej szkole nr 4, rozpoczął się z próby zakazania dzieciom nauki w języku swoich przodków. Rodzice tych dzieci twierdzą, że p.o. burmistrza miasta Szepietówki Mychajło Połodiuk osobiście uczestniczył w próbie rozformowania 5,6 i 7 polskich klas a oni, ojcowie i matki ponad 80 dzieci polskiego pochodzenia organizowali 1 września mały Majdan na znak protestu przeciwko swawoli miejscowych urzędników.

  - My miejscowi Polacy mamy na dzień dzisiejszy wielki problem, przez który rodzice dzieci, chodzących do polskich klas w Szepietowce są gotowi w dniu dzisiejszym nawet wynająć adwokata a ja zwróciłam się w tej sprawie do polskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie i jednej z warszawskich fundacji, wspierających Polaków na wschodzie – komentuje całą sytuację Walentyna Pasicznyk, prezes miejscowego Związku Polaków – Konflikt dzisiaj rozgrywa się na poziomie szepietówskich władz miejskich. Obecny burmistrz, który na początku bardzo nam pomagał, dziś zmienił swoją pozycję. W roku 2008 po zebraniu ponad 300 podpisów udało nam się zarejestrować prawnie te nasze klasy. A zapotrzebowanie było ogromne, ponieważ tutaj, praktycznie w każdej rodzinie, są Polacy. Pewnego razu jeszcze w tym samym 2008 roku naszym dzieciom odmówiono wydania posiłku szkolnego – chociaż wtedy tych dzieci było tylko 13, a nie 80, jak dziś! Nie dali im nawet herbaty! Rodzice byli bardzo wściekli przez takie działania ze strony władz miasta i miejscowego wydziału oświaty, chociaż sama dyrektorka szkoły nie była w to zamieszana. O całym zajściu zapomniano i przez jakiś czas było spokojnie. Nasze klasy były organizowane na bardzo wysokim poziomie przy pomocy polskiego konsulatu, fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” i innych. Wszyscy nam pomagali. My, z kolei, pomagaliśmy klasom ukraińskim.

  Potem zaczęli przychodzić listy anonimowe, bez podpisów, były tam tylko nazwiska. Obwodowemu wydziałowi oświaty wmawiano, że to rodzice piszą te listy. Wtedy sami rodzice zainterweniowali zgłoszeniem, że oni nie mają z tymi anonimami nic wspólnego i postawili swoje podpisy, przy czym podpisali się i ojciec i matka każdego dziecka. Te anonimy nawet nie były napisane od ręki, ale na komputerze. I od tego wszystko się zaczęło.
 • @re1 09:12:23
  re1 masz ciekawe wpisy sugerujace ze nie jestes zmobnigowany na jedna strone.ale co ma to do tego zbyszek stel.mam czytac jego wpisy i analizowac 2-gie dno

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej