Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 30.09.2014r- 24 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu wczorajszym najbardziej intensywne walki toczyły się na donieckim lotnisku.

Znaleziono kolejne 400 zwłok cywilów pochowanych w zbiorowych mogiłach, z tego około 350 jest tak zmasakrowane, że aby dokonać ich identyfikacji niezbędne będzie przeprowadzenie badań genetycznych, w tym celu władze Donieckiej Republiki Ludowej zwróciły się do Federacji Rosyjskiej o pomoc w przeprowadzeniu takich badań.

Wśród znalezionych zwłok są również liczne zwłoki kilkunastoletnich dziewcząt, które wg. licznych relacji świdków przed zamordowaniem były zgwałcone przez żołnierzy ukraińskich formacji militarnych i paramilitarnych.

Liczne zwłoki noszą również ślady usuwania z nich niektórych narządów.

W rejonie Niżnej Krynki, gdzie znajdują się liczne zbiorowe mogiły pracę rozpoczęła międzynarodowa grupa wysłanników OBWE, w skład której wchodzą przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Bułgarii i Litwy, zadaniem ich jest udokumentowanie miejsc zbrodni, w tym i przesłuchanie świadków. Ale już dziś stwierdzili, że są dowody na dokonanie w tym rejonie licznych gwałtów na 12-14 letnich dziewczynkach przez ukraińskich żołnierzy, głównie z gwardii narodowej:

W dniu wczorajszym trwał ostrzał artyleryjski celów cywilnych, w wyniku czego w miejscowości Makiejewka został trafiony dom jednorodzinny, gdzie zginął mężczyzna a kilka osób odniosło rany:

W samym Doniecku ostrzelano pociskami artyleryjskimi dzielnice Kujbyszewską i Kijowską, gdzie uległy zniszczeniu liczne domy wielkorodzinne oraz budynki administracyjne. Uszkodzono ponownie w wielu miejscach sieć gazową oraz wodociągową i centralnego ogrzewania.

Najcięższe walki toczyły się w rejonie donieckiego lotniska, gdzie powstańcy zdobyli kolejne budynki w tym hotel personelu lotniczego, budynek ochrony lotniska oraz kilka hal magazynowych.

W wyniku walk został zabity dowódca ukraińskiej 93 brygady oraz zniszczono również jeden opancerzony wóz piechoty należący do 73 brygady, gdzie zginęło 7 ukraińskich żołnierzy, a 9 zostało rannych.

Od niedzieli do poniedziałku, a więc w ciągu tylko jednej doby walk, zgineło tam około 50 ukraińskich żołnierzy oraz zniszczono 13 różnego typu pojazdów wojskowych, w tym 6 sztuk sprzętu pancernego.

Po stronie powstańców w tym samym okresie zginęło 11 milicjantów, zaś 23 zostało rannych. Strat w sprzęcie nie zanotowano.

W dniu wczorajszym miał na lotnisku jeszcze jeden incydent, gdy emisariusz ze strony sił powstańczych, wysłany tam w celu prowadzenia pertraktacji pokojowych, został ostrzelany jadąc oznakowanym białą flagą samochodem osobowym, w wyniku czego on jak i kierowca samochodu zginęli na miejscu, zaś osoba towarzysząca została ciężko ranna i obecnie przebywa w szpitalu wojskowym:

Zaś przebieg wczorajszych walk w rejonie donieckiego lotniska dokumentują poniższe filmy:

Na filmie tym widać skrępowane ciała poległych powstańców, którzy po dostaniu się do niewoli zostali następnie zabici przez ukraińskich żołnierzy. Widać również w jaki sposób teren lotniska zastał zaminowany po wycofaniu się z niektórych jego części przez ukraińskie formacje zbrojne.

Dodam, że w ciągu trwania obecnego rozejmu ukraińskie siły zbrojne zostały wzmocnione w rejonie lotniska o dodatkową liczbę około 2,5 tys żołnierzy w tym prawdopodobnie przez oddział polskich najemników z jednostki "Grom".

Igor Striełkow potwierdził wczoraj, że tak ciężkie warunki walki na lotnisku wynikają z tego, że znajduje się tam rozległa sieć budowli podziemnych, w tym również schron przeciwatomowy, gdzie przebywa grupa dowodząca działaniami na lotnisku oraz w czasie ataku ukrywają się pozostali ukraińscy żołnierze.

Starcia trwały również w Awdijewce gdzie artyleria powstańcza ostrzelała skutecznie pozycje ukraińskie, w rejonie Debalczewa, gdzie ostrzeliwano ukraińskie stanowiska ogniowe, w Sczastii, gdzie artyleria powstańców ostrzelała budynek szkoły policyjnej, w którym są zakwaterowani  ukraińscy żołnierze z gwardii narodowej. W trakcie tego ostrzału zniszczono magazyn amunicji i sprzętu wojskowego.

W Popasnej trwała wymiana ognia, gdzie w okolicy miasta zlikwidowano jeden punkt kontrolny obsadzony przez ukraińską gwardię narodową, zaś w rejonie miasta Pierwomajsk ukraińskie zgrupowanie wojsk wzięto w półokrążenie.

Na koniec film z ostatnich zajść, w których brały udział bojówki prawego sektora w Charkowie:

I o zagranicznych ochotnikach walczących po stronie donbaskich powstańców:

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu ostatnia niedziela w Charkowie: "To tylko zwykły faszyzm".

*     *     *

Ps.

A to informacje z drugiej strony:

fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ostrzal-ukrainskich-pozycji-rosjanie-zwiekszaja-swoje-sily,nId,1528103#iwa_item=7&iwa_img=0&iwa_hash=30046&iwa_block=facts_news_small

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • @goldfield 09:58:20
  Harce tego wielonickowego rezuna pobieżnie przejrzałem i wykasowałem.

  Ale jednocześnie chciałem zwrócić uwagę, że nie można tego robić automatycznie, gdyż wtedy inni czytelnicy nie będą świadomi jakimi metodami "oni" się posługują, jaki poziom reprezentują swoją osobą, i że zagrożenia z ich strony nie jest zagrożeniem wydumanym tylko bardzo realnym.

  Natomiast w każdym przypadku stwierdzenia takiego najścia trolli na blogu, należy przede wszystkim ich ignorować, zaś sam fakt takich incydentów zgłaszać do osoby nadzorującej portal wysyłając uwagi w tym temacie jako NADUŻYCIE.

  Jakie zaś dalsze czynności zostaną podjęte wobec tego typu działań nie zależy ode mnie, tylko od właścicieli tego portalu.

  Jak sądzę tego typu wpisy kwalifikują się do zgłoszenia ich jako naruszenie prawa do stosownych instytucji państwowych.

  Pozdrawiam.
 • POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !
  Apel ! Słowianie nie dajmy sie dzielić żydo-chazarom !
  Nie dajmy się wciągać w żydowską politykę skłucania Słowian !!!
  Nie dajmy się wciągać w zydo-NATOwska politykę okrążania Rosji !!!
  !
  TYLKO NEUTRALNA LSKA DA NAM POLAKOM DOBROBYT !!!!
  !
  !
  dzisiejsze żydowskie rządy w Polsce to bieda bezrobocie zboczenia wasalizm i niszczenie Słowiańskiej tożsamości !!! !
  !
  SŁOWIANIE ! idziesz głosować to kolaborujesz z okupantami Polski ! bo dzis ŻADAN partia nie reprezentuje POLAKÓW SŁOWIAN
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! żydoNATO to śmierć i zagłada !!
 • 5 x *
  Dorzucam swoje...

  Linki na początek dnia...

  30.09.2014

  Przedpołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”


  Skrót. Ukry cały czas naruszają mińską umowę… Koncentrują wojska na wszystkich kierunkach
  http://rusvesna.su/news/1412062693


  Nie wiem gdzie to przypisać… Już ktoś te informację podawał, ale jest na tyle ciekawa że powtarzam.
  Na terenie dawno już zdobytego lotniskowca „Ługańsk” zlikwidowano grupę zwiadowców złożoną z „innostrańców”, przede wszystkim z izraelskich najemników. Zadaniem grupy było ewakuowanie dwóch wysokich oficerów ukraińskich którzy ukrywali się w kanałach komunikacyjnych lotniska. Przy wyjściu z podziemi grupa najemników wraz z tymi ewakuowanymi oficerami wpadła w zasadzkę i została po ciężkiej walce zlikwidowana. Niestety nie obyło się bez strat własnych – 2 zabitych, 3 rannych. Zlikwidowana grupa była doskonale wyposażona, na przykład w noktowizory najnoszej generacji…
  http://donbass.center/news/1390-v-aeroportu-luganska-unichtozhena-gruppa-inostrannyh-naemnikov.html

  Donieck. Szturm lotniskowca. Film
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3YmIuXKnaYk

  Okrążeni na lotniskowcu dostali kolejną szansę wyjść z zżyciem. Zaproponowano nawet „bezpieczny korytarz humanitarny”. Sadze że oni wiedzą co zrobili i nie wierzą że ich ktoś wypuści z życiem…
  http://www.novorosinform.org/news/id/10471


  PRZESTĘPSTWA WOJENNE


  W minioną niedzielę Ukry rozstrzelały samochód z białą flagą – film
  http://donbass.center/news/1386-ukrainskie-soldaty-rasstrelyali-avtomobil-s-belym-flagom.html
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=v6fQC_lMhMs

  Międzynarodowi obrońcy praw człowieka zapisali w swoich sprawozdaniach o częstych wielokrotnych gwałtach na dziewczynkach w wieku 12-14 lat dokonywanych przez okupantów Donbasu.
  http://donbass.center/news/1388-zafiksirovany-mnogokratnye-gruppovye-iznasilovaniya-12-letnih-detey-karatelyami.html
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GvPRy7YAMAg

  Rozpoczęcie przez Rosję śledztwa spowodowało zdenerwowanie Awakowa. Nazwał Rosję „wściekłym psem”…
  http://www.novorosinform.org/news/id/10451


  NOWOROSJA


  Humanitarna pomoc z Estonii właśnie dojechała w okolice Rostowa
  http://www.regnum.ru/news/polit/1852460.html

  Walki na północnych skrajach miasta. W wyniku walk w tej chwili znów 3300 domów bez gazu…
  http://rusvesna.su/news/1412063945

  Batalion „Wastok” pilnuje pierścienia okrążenia od stronie Piesków. Jeden z partyzantów opowiadał o anegdotycznym zdarzeniu. W strefie „niczyjej” znajduje się domek w którym mieszka pewna staruszka. Wczoraj dwóch żołnierzy armii ukraińskiej wraz z dwoma partyzantami wspólnie naprawili dach domku tej babci… A po za tym to „Wastok” trwa na pozycji, mysz się nie przekradnie a jak dostają rozkaz z namiarami gdzie trafiać to w to miejsce walą czym mają!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1852453.html

  Wspomniany wyżej Awakow stwierdził publicznie że nie można liczyć na „wyzwoloną” ludność Słowiańska. Ono nie zamierzają walczyć za banderowsko-faszystowską juntę!!!
  http://rusvesna.su/news/1412062530


  KIJÓW i okolice


  Cariow o Ukrainie, która według jego oceny do wiosny rozpadnie się na kilka części
  http://donbass.center/ukraina/1387-carev-k-vesne-ukraina-razvalitsya-na-chasti.html

  Rzeźnik Upadłej Krainy płacze w klapę Merkelowej że OBWE jeszcze nie dostarczyła dronów by patrolować linię przerwania ognia…
  http://www.regnum.ru/news/polit/1852416.html

  O gazie, węglu i zimie. Długie choć ciekawe – dla znawców tematu…
  http://donbass.center/ukraina/1389-dezaktivirovannyy-ugol-ukrainy.html

  A tu tylko o samym gazie, który jest zgromadzony na Ukrainie. Okazuje się że te zapasy należą w 70% do oligarchów
  http://rusvesna.su/economy/1412036336

  Trochę śmiechu przez łzy! Do ukropskich wyborów na listach wyborczych zarejestrowało się sześciu kandydatów o nazwisku Darth Vader
  http://politikus.ru/events/31368-pod-imenem-dart-veyder-zaregistrirovany-shest-kandidatov-v-deputaty-verhovnoy-rady-ukrainy.html

  Mniej do śmiechu. Zachodnie media donoszą o tym że nowe prawo o niewolnictwie jakie przyjęła Ukraina = Upadła Kraina, jest po to by przymusową pracą niewolnicza, rzekomo na rzecz przemysłu obronnego – spłacić długi wobec USA
  http://politikus.ru/events/31364-zapadnye-smi-kiev-uzakonil-rabstvo-chtoby-rasplatitsya-s-ssha.html


  Trochę dalej od KIJOWA


  Unia kazała Ukrainie poczekać na zewnątrz drzwi do krainy unijnej szczęśliwości
  http://donbass.center/mir/1384-evrosoyuz-poprosil-ukrainu-podozhdat-za-dveryu.html

  USA – EUROPA – UKRAINA – tak bym zatytułował tę ciekawą analizę
  http://donbass.center/mir/1383-ssha-unizhayut-evrosoyuz-s-pomoschyu-ukrainy.html

  Coraz bliżej do referendum w Hiszpanii! Ale jakoś nie słychać by rząd hiszpański miał z tego powodu bombardować Barcelonę!
  http://politikus.ru/events/31358-politiki-barselony-prodolzhayut-podgotovku-k-referendumu.html

  O dziwo znów zaczną się poszukiwania zaginionego MH370
  http://politikus.ru/events/31366-smi-poiski-propavshego-v-nachale-vesny-malayziyskogo-boeing-vozobnovyatsya-2-oktyabrya.html

  Z szokujących i dziwnych spraw, zachodnie media zdumiało i wprawiło w konsternację to że były prezydent Czech zaczął rozmawiać po rosyjsku, jako jego sprzeciw wobec sankcji i ogólnej antyrosyjskości
  http://politikus.ru/events/31367-deystvuyuschiy-prezident-chehii-shokiroval-evropu-rechyu-na-russkom.html
 • @brusek 10:46:39
  Widzę że parę rzeczy wkleiłem tych samych co w "pismie przewodnim"...
  :)
  Doklejam jeszcze grafiki na temat pomocy humanitarnej

  http://infosurfing.ru/wp-content/uploads/2014/09/prew_Help-Ukraine_-_kopia.jpg
 • Jeszcze jeden film z walk o lotnisko w Donbasie
  https://www.youtube.com/watch?v=wyHnyWOREts&list=UU8a8BF0nsMKa26TuyLmdGhA&index=2
 • @szczurobronny 11:10:34
  Też o tym czytałem /teraz nie wiem gdzie / lecz to chodziło o ługańskie lotnisko. Podobno ci dwaj generałowie wraz z nieoznakowaną grupą żołnierzy -rzekomo z Izraela- zostali zlikwidowani. Jeśli mi się uda załączę link.

  PS. do tej informacji od początku miałem merytoryczne wątpliwości, bo co mieliby tam robić dwaj generałowie ?
 • @detektywmjarzynski 11:04:44
  polecam uwadze kolejny film z walk o donieckie lotnisko :

  https://www.youtube.com/watch?v=wWA7QawpNwU
 • @szczurobronny 11:10:34
  Na już zdobytym misiąc temu z okładem lotnisku ługańskim ukrywali się oficerowie. Ja nie znalazłem nic o generałach. Nie pamietam kto wczoraj dawał te informację...
 • @szczurobronny 11:12:24
  W Odessie na rozkaz ministertstwa obrony ukrów jest teraz wydawna broń "majdaniarzom" i bojówkom faszystów!

  http://rusvesna.su/news/1412066931
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b7SlrLy_zXQ
 • @goldfield 11:09:25
  oj tam kłania, załatwił kolejną dobra posadę dla kolejnego swojego dziecka, Polacy mają talent do takich międzynarodowych patriotów lekkich obyczajów
 • @goldfield 11:09:25 rybeńko, to pasuje, w sam raz! wałęsa i banderowcy to klocki tej samej układankli
  a świat niech nie udaje, że jest zniesmaczony. Nie był wyrzucaniem Polaków z mieszkań i pozbawianiem Polaków pracy, nie był zniesmaczony zamykaniem polskich fabryk, hut i stoczni, i wygnaniem 3 milionów młodych Polaków na poniewierkę u obecnych okupantów, to jakim cudem jest zniesmaczony, jeżeli swój oddaje hołdy swojemu?
  Też myślałam, że rzygnę oglądając to w tv, ale tylko postanowiłam zwymiotować w razie co. Efekt ten sam, a moje dobre wychowanie nie dozna skazy.

  Szczurobronny - myślałam, że się pluskasz w falach naszego Bałtyku, a Ty tu się mozolisz?
  Przerabiam jeszcze mentalnie zdjęcie ofiar banderowskich złożonych w rowie, które skierowałeś niejako do mnie - zdjęcie, nie ofiary bandytów. Wiesz, ja mogę komuś ostatecznie dać w łeb czymkolwiek, niechby kuchennym toporkiem z tłuczkiem i mu czachę rozwalić, ale to tylko w afekcie. Oglądanie na zimno zwłok niewinnych, skatowanych ludzi jest dla mnie za każdym razem szokiem.
  W ogóle mam wrażenie, że nam przedstawia się jakiś matrix. Zbrodnie są, ofiary rzecz jasna też są. Ale same przyczyny, tło tego całego nieszczęścia jest przed nami ukryte, choć z pewnością widoczne nawet gołym okiem. Po prostu wzrok nam zmącono i widzimy nie to, co należy.
 • @szuwarek14 11:31:54
  ja tu z kubłem zimnej wody przed południem, wczoraj ukazały się informacje że "Proces Karadżicia wchodzi w końcową fazę. Serbowi, oskarżonemu o liczne ludobójstwa, grozi dożywocie." Zombie się cieszy a ja nie, zwłaszcza w kontekście Ukrainy a przede wszystkim własnego podwórka. Już to wklejałem ale dam jeszcze raz do tego inne linki, zwłaszcza w tym pierwszym artykule wskazani są palcem wszyscy uczestnicy "kolorowych rewolucji" USA i cały schemat postępowania, więc nie liczcie na ONZ a tym bardziej niech nam NATO nie pomaga bo nasz naród będzie znany tylko z archiwaliów
  http://www.geopolityka.org/komentarze/924-historia-pisana-przez-zwyciezcow-wojna-w-jugoslawii
  http://wolnemedia.net/historia/co-sie-zdarzylo-w-srebrenicy/
  http://www.nowebalkany.pl/artykul/159/cia-i-z-a-ameryka-tylko-dla-koneser-w
  ww.tvp.info/17040624/karadzic-sila-napedowa-czystek-etnicznych-w-bosni-proces-serba-wchodzi-w-ostatnia-faze
 • @szczurobronny 11:20:08
  Szewczuk w jednym ze swoich utworów :

  https://www.youtube.com/watch?v=IUGCfMfIcxc#t=47
 • @detektywmjarzynski 11:04:44
  Witam!
  Czy zauważyliście,jak świetnie wyposażeni i uzbrojeni są Powstańcy?
  I nie mówię tu o czołgach,ale o uzbrojeniu osobistym.Przeważnie każdy z nich ma oprócz Kałasznikowa do walki "bezpośredniej" coś jeszcze,np granatniki przeciwpancerne,czy karabiny snajperskie.Byle ochotnik nie ogarnął by naraz tyle "dobra",więc pewnie do walki o lotnisko skierowano doborowe jednostki.A czołgista na T-72,którego widać na wczorajszym filmie dobrze po czterdziestce,siwa broda,też nie z pierwszej łapanki,nie z jednego "czołga" chleb jadł.Pozdrawiam.
 • Film o dziewczynie z zawodu florystka , która został powstańcem Donbasu
  https://www.youtube.com/watch?v=iraDJUP1xzs
 • @szuwarek14 11:46:54
  Masz rację!
  Oczywiście że teraz to tylko sa "niedobrzy Serbowie"!

  Pierwsze czystki etniczne i pierwsze obozy koncentracyjne prowadzili muzułmanie - wspomagani mudżahedinami z Afganistanu, Pakistanu i Arabii.
  Zanim nastąpiła Srebrenica - we wszystkich meczetach świata zbierano kase na Bośnię!
 • @brusek 11:22:40
  http://rusvesna.su/news/1411939422
 • Igor Striełkow o złożoności walk o donieckie lotnisko.
  Ukraińscy żołnierze siedzą w przeciwatomowych schronach.

  http://3rm.info/51314-igor-strelkov-o-slozhnosti-zachistki-aeroporta-ukrainskie-voyska-sidyat-v-protivoatomnyh-ubezhischah.html
 • @brusek 11:22:40
  Tak podawałem link wczoraj o 20:08:19
  dla przypomnienia:

  Tajemniczy generałowie
  Nie wiem czy ktoś to już wyłowił.
  Ciekawa informacja podana niejako przy okazji rozmowy z rannym w akcji dowódcą zwiadu batalionu "Odessa" - Jakutem. Zapytany o okoliczności ranienia mówi, że miało to miejsce w trakcie akcji na terenie lotniska ługańskiego wiele dni po jego wyzwoleniu. Okazuje się , że w rozległych podziemiach lotniska pozostali jacyś dwaj tajemniczy generałowie. Pomimo usilnych poszukiwań dobrze ukrytego schronu(zbudowanego jeszcze w czasach ZSRR by chronić w razie czego nomenklaturę partyjną i dlatego utajnionego) nie udało się powstańcom odnaleźć. Na ratunek została wysłana grupa dywersyjna złożona ze świetnie wyposażonych "najemników" izraelskich. Powstańcy monitorowali przemarsz tej grupy przez całą drogę i zaatakowali ich dopiero po tym jak odnaleźli bunkier z generałami i próbowali się wycofać. Wywiązała się walka (wtedy właśnie ranny został Jakut), w której zginęli wszyscy żydowscy dywersanci i generałowie , których mieli wyratować oraz dwóch powstańców. Jak mówi Jakut pomimo, że z oczywistych przyczyn żaden z komandosów nie miał żadnych dokumentów - ich narodowość zdradził pewien mały uszczerbek anatomiczny.
  Pozostaje pytanie cóż to byli za generałowie broniący lotniska w Ługańsku. Podejrzewam, że po Ukraińców Żydzi nie wysyłaliby swojego doborowego komanda. A swoją drogą niezły wywiad mają ci powstańcy. :)))
  http://rusvesna.su/news/1411939422
 • @szczurobronny 11:58:15
  dużo tych okrutnych mordów na Ukrainie, właśnie chciałem poszukać o co będzie oskarżony Igor Striełkow, media kolonialne znad Wisły już przygotowują grunt żeby skończył w podręcznikach jako "potwór i morderca" XXI wieku
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,16346083,Ochotnik__milosnik_historii__agent_i_morderca__Kim.html
 • @goldfield 10:52:26
  Najgorsze to nie iść na wybory, a oddanie głosu nieważnego, to oddanie na tych których nie chcemy poperać i szkodzą Polsce. Jest mnóstwo małych czasem lokalnych ugrupowań i warto na nich oddać głos. To właśnie oni usiłują często przebić się przez ten stworzony moloch polityczny i zmienić coś w kraju, nie mając środków i możliwości. Nawet jak źle trafimy z wyborem, rozbijamy i zmniejszamy głosy tych których nie chcemy.
 • @szczurobronny 11:48:58
  O amerykańskim ochotniku w powstańczej donieckiej armii

  http://www.1tv.ru/news/world/268524
 • @szczurobronny 11:38:05
  Dobry artykul o Kolomyjskim - "kameleonie" i jego powiazaniach
  z MH17:
  http://www.strategic-culture.org/news/2014/07/21/mh-17-beware-of-the-chameleon.html

  W ferworze wczorajszej walki z Twoim trolem pewnie umknelo uwadze,
  wiec powtarzam dzisiaj zyczac milego dnia:
  https://www.youtube.com/watch?v=xswL98NJMqU
 • Renat Kuźmin - terroryści to kijowska junta
  http://www.odnoklassniki.ru/video/62867446486307-0
 • @AdNovum
  Polecam i 5*.Pzdr.http://www.prisonplanet.pl/polityka/amerykaski_personel,p1425698919
 • Następna informacja o możliwości użycia materiałów radioaktywnych
  Znalazłem to na Zmianynaziemi.pl w komentarzu.
  Trzeba to rozpowszechniać jak najbardziej. Jeśli to zastosują z odpowiednią propagandą, odkręcanie kłamstw może być niemożliwe.

  enek :)(nie zarejestrowany), pon., 2014-09-29 16:36
  "ukraina KIJOWSKI RZĄD PLANUJE ARTYLERYJSKI OSTRZAŁ NOWOROSJI – POCISKAMI WYPEŁNIONYMI ODPADAMI NUKLEARNYMI – FSB – KIJÓW JEST NAJPRAWDOPODOBNIEJ JUŻ W POSIADANIU OD 500 DO 1200 TAKICH POCISKÓW !!!!

  BANDEROWCY PLANUJĄ ZGOTOWAĆ WSCHODNIEJ UKRAINIE NUKLEARNE PIEKŁO NA SETKI LAT
  TAKI OTO PLAN MA FASZYSTOWSKI RZĄD W KIJOWIE I ICH SOJUSZNICY Z WASZYNGTONU I WARSZAWY !!!!!
  ROSYJSKI WYWIAD PRZESŁAŁ RAPORT – O PRODUKCJI W/W POCISKÓW ARTYLERYJSKICH WYPOSAŻONYCH W ŁADUNKI ODPADÓW NUKLEARNYCH POZYSKANYCH Z TERENU CZARNOBYLSKIEJ STREFY ZAMKNIĘTEJ ….."

  całość
  http://miziaforum.wordpress.com/2014/09/28/ukraina-kijowski-rzad-planuje-artyleryjski-ostrzal-noworosji-pociskami-wypelnionymi-odpadami-nuklearnymi-fsb-kijow-jwst-najprawdopodobniej-juz-w-posiadaniu-od-500-do-1200-takich-pociskow/
 • @szczurobronny 12:45:03
  http://forumemjot.wordpress.com/2014/09/29/banderland-nad-wisla-armaty-zamiast-masla/ Ave.
 • pilne
  kto z forumowiczów zna rosyjski w mowie i jak się skontaktować po za forum pilne
 • @szczurobronny 11:38:05
  I co czekawe, ci naziki posluguja sie jak widac na codzien jezykiem rosyjskim... Ha, ha, ha..
  ________________________________________
  A jakim mają się językiem posługiwać? Przecież nie wszyscy znają jidysz. :)
 • @szczurobronny 12:55:17
  http://www.nowastrategia.org.pl/oddolna-reaktywacja-obrony-terytorialnej/ Pzdr.
 • @Hector 12:38:41
  http://pikio.pl/ludzie-sa-coraz-glupsi-iq-spada-na-calym-swiecie/
 • @szczurobronny 12:59:50
  http://www.argumenty.net/moduly/ukr/1215-blackukr Pzdr.
 • do szczuroobronny
  admin może potwierdzić że to nie podpucha to jest ważne dla naszego portalu
 • @szczurobronny 10:24:56
  http://www.osce.org/ukraine-smm/124547
  Latest from OSCE Special Monitoring Mission (SMM) to Ukraine based on information received as of 18:00 (Kyiv time), 28 September 2014 KYIV 29 September 2014

  fragment z raportu "SMM w dniu 27 września odwiedzili trzy lokalizacje wskazane przez przedstawicieli tak zwanej "Donieckiej Rzeczypospolitej Ludowej" ("DPR") na tereny z nieoznaczonymi grobami. Dwa miejsca znajdują się w pobliżu obszaru znanego jako kopalni Komunar, na obrzeżach wsi Nyzhna Krynka (35 km na północny-wschód od Doniecka). SMM pierwszy raz odwiedził te dwa miejsca w dniu 23 września (patrz raport dobowy 24 września). Trzecie miejsce znajduje się przy wejściu Nyzhna Krynka. SMM był eskortowany przez dwóch przedstawicieli tak zwanej policji "DPR" policji podczas całej ich wizyty w tej okolicy."
  Pozdrawiam wszystkich
 • @szczurobronny 11:10:34
  Podobno skasowani Ługańsk, czytaj innych, a nie zajmujesz się trollami.
  Sprawdzić trolla, raz a z grubej rury!
  Pozdrawiam
 • do szczuroobronny
  nie o to
 • @szczurobronny 12:01:47
  U mnie to nie działa, nie wiem co jest?
 • @Hector 12:22:37
  A jak mi się nie podobają ich kandydaci, to co.
  Zawsze chcę jak najwięcej wiedzić o nich, a nikt się nie chwali pradziadkiem, dziadkiem, jakies tajemnice?
  Pozdrawiam
 • @Hector 12:22:37
  teraz dwie partie spoza sitwy mają większe szanse na zdobycie władzy poprzez to, że są bardziej znane: KNP Korwina oraz Samoobrona. Jeśli się odda głosy na te mniej znane, daje się dodatkowe szanse POPiSowi.
 • @szczurobronny 12:45:03
  Jestem przekonana, ze do tego nie dojdzie. Rosjanie maja swietny
  wywiad i mozliwosci, aby temu zapobiec.
 • Jesteś Słowianinem
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201401/1388867420_4vimdn_600.jpg
 • @szczurobronny 13:29:27
  W ostatnich wyborach do PE wzielo udzial nieco ponad 20% uprawnionych
  do glosowania, czyli nie glosowalo prawie 80% !!!!!!!! Jesli odejmiemy
  nawet 20% - starcow, chorych, to zostanie i tak prawie 60%
  potencjalnych wyborcow. Tylko te 60% musi sobie uswiadomic, ze
  jest WIEKSZOSCIA, do jasnej Anielki!!!!!! I nikt nie jest w stanie tak
  zafalszowac wyborow, aby PoPisy wygraly!!!!!! Przeciez do wyborow
  moga agitowac blogerzy oraz my wszyscy piszacy rozne komentarze
  na roznych mediach. Wystarcza trzy zdania:

  Chcesz Nowej Polski, idz do wyborow!
  Glosuj na Samoobrone!
  Jest nas wiekszosc!
 • Mała prasówka
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_09_30/Polska-zrezygnuje-z-francuskiej-broni-jesli-Rosja-otrzyma-Mistrale-3397/
  Panie Siemoniak, a jaką francuską broń Polska chce kupić? Czy te przysłowiowe czołgi, które mają jeden bieg do przodu i cztery do tyłu? Jak dotąd to ze współpracą z francuską zbrojeniówką wychodzimy jak przysłowiowy Zabłocki

  I to czego należało się spodziewać:
  Na Ukrainie
  http://polish.ruvr.ru/2014_09_30/Ukrainscy-rolnicy-podliczaja-straty-spowodowane-stowarzyszeniem-z-UE-0580/
  i w Polsce
  http://biznes.onet.pl/wideo/nadchodzi-fala-zwolnien-w-polskich-firmach-wszystk,154610,w.html
 • @eMJot 14:01:54
  biorąc pod uwagę że Tusk kupił sobie elektorat (według wielo analiz przybyło nam ponad 100 tys stanowisk urzędniczych) to co się dziwić, że idzie do wyborów 20% i wygrywa PO. Jak widzę głupie komentarze, że nie pójdę na wybory i ja im pokaże w ten sposób że nie mają poparcia, to nie wiem, czy współczuć bliskim, czy skierować na badania. To właśnie o takie postawy walczą te łobuzy. Nie idziesz na wybory = popierasz ich i to co się dzieje.
  To prawda że wybory są zmanipulowane, często oszukane ale to nie powód aby nie oddać ważnego głosu. Byłem sam zaangażowany w próbę stworzenia czegoś politycznego, poznałem trochę to bagno, ale mimo wszystko nie opuszczę wyborów i będę starał się zawsze oddać głos rozsądku tam gdzie może to być ważne dla rozbicia tej całej chałastry. Szczególnie ważne dla nas lokalnie są najbliższe wybory, i tu śmiało powinniśmy zaangażować się wszyscy. Jest jeszcze dużo czasu na poszukanie kandydatów i zapoznanie się z ich poglądami. Samorządy stanowią pierwszą linie działań lokalnych i od tego musimy zacząć. Wiem że tu też często pojawiają się ludzie z różnych partii i organizacji, którzy często nie utożsamiają się z daną partią, ale mają możliwość wypłynąć aby działać naprawdę z dobrych pobudek. Wierzcie mi, jest bardzo dużo środowisk, organizacji, grup przepełnionych chęcią zmian, często bardzo radykalnych, ale właśnie brak poparcia i aktywności wyborców jest tu największą przeszkodą. Do władzy dochodzą dzieki temu Ci, którym ua się zorganizować lepiej niż inni. I tu cały problem. Często Ci co mają na to środki, mają je z powodów politycznych, sponsorują to ośrodki zewnętrzne często powiązane z określonymi siłami. Czysta matematyka, i wystarczy zapodać tekst "zabierz babci dowód" i przy pomocy kilkudziesięciu osób wypchnąć czyjąś osobe na świecznic. Vide Siemioniuk i spółka.
  Możemy z tym dziadostwem wygrać tylko w jeden sposób - AKTYWIZUJĄĆ SIĘ.
 • @szczurobronny 13:18:21
  Tal robię, znam skróty.
  Widać link tylko, bez zajawki.
 • @Hector 14:20:22
  Zgadzam się!!!!

  Propozycje????

  PS
  Nówka czyli świeżynka z "Pracowni"!
  Właśnie przetłumaczony Paul Craig Roberts:

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/09/30/czy-rosja-i-chiny-czekaja-na-moment-kiedy-jedyna-opcja-bedzie-wojna/

  POLECAM!
 • @brusek 14:29:11
  Zacharczenko "dla wyczyszczenia lotniska potrzebujemy 20 godzin"
  http://rusvesna.su/news/1412079866
 • @brusek 14:47:40
  Niestety, ale w to wątpię. O tych 20 godzinach słyszę od dwudziestu paru dni. W końcu jednak muszą oczyścić lotnisko.
 • @Hector 14:20:22
  Właśnie w taki sposób zostały ten rząd i "elity" zainstalowane w Polsce. Poprzez wsparcie materialne i logistyczne obcych agencji. Jedynym zgodnym z prawem sposobem na to jest, że ludzie pójdą do wyborów i w ramach tego systemu uda się ich przepędzić. Teraz nie można już wykluczyć, że w najbliższej przyszłości te radykalne grupy zaczną działać - to oznaczałoby stosunki w kierunku do tych, jak na Ukrainie. I do tego napewno dojdzie, gdyż kraj jest zrujnowany do szczętu i będzie gorzej, dużo gorzej.
 • @eMJot 14:01:54
  Kartką wyborczą to możesz możecie sobie w dzisiejszym czasie podetrzeć odbyt jeżeli się do tego celu nada. Jacy wy jesteście naiwni? jeszcze nie dorośliście? czy zdziecinnieliście? gdyby wybory miały coś zmienić to by ich nie organizowano!!!, tym bardziej, że bardzo wielu ma do stracenia tak wiele z głowami dosłownie włącznie. Wbijcie to sobie do naiwnych łbów, raz na zawsze. Jeszcze masz czelność reklamować i dopuszczać te same świnie do koryta lub ich miot, to już bezczelność choćby teoretyczna z twej strony..
 • @Hector 14:20:22
  Nie rozśmieszaj mnie, tą "aktywizacją". Przeczytaj co napisałem eMJot, dotyczy to i ciebie, tobie podobnych naiwniaków lub? chętnych do koryta? Wolności, etc... jeszcze nigdy nikt kartką wyborcza nie wywalczył, no i nigdy nie wywalczy. Gdyby kartka coś mogła zmienić to nie byłoby tego co dzieje się na Ukrainie na przykład.
 • @re1 13:16:17
  Nigdy się nie dowiesz no i nikt z nich nie pochwali się korzeniami.
 • @Kula Lis 62 15:07:58
  Gdyby kartka coś mogła zmienić to nie byłoby tego co dzieje się na Ukrainie na przykład.
  -----------------------------------------------------------------------------------
  A jaka jest Twoim zdaniem alternatywa ? Bo powiedzmy, że ograniczanie się do bojkotowania wyborów żadnym rozwiązaniem nie jest!
 • @Zbyszek Stell 15:12:16
  Na dziś nie widzę, żadnej, w tym i z tym odmóżdżonym w większości społeczeństwem, no i spauperyzowanym także. Całkowity bojkot może i by coś dał? zaznaczam, może? choć to nie takie pewne, przynajmniej nie mieliby legitymacji do rządzenia, choć by się między sobą wybrali przy obecnej ordynacji z poubecką komisją wyborczą. Najpierw zmiana komisji wyborczej, ordynacji z progiem no i dopiero potem wybory. Zauważyłeś kogo PiS wystawia w aglomeracji śląskiej? po Uszoku? skompromitowanego przekrętasa Sośnierza, poczytaj o nim w wpolityce..to już nie strzał sobie w kolano lecz w głowę!!! a PO, szefa matecznika i przechowalni skompromitowanych peowców Parku Sląskiego, etc...a niemce brata Uszoka by było komiczniej...
 • @brusek 14:47:40
  Tymczasem ukraińska armia wykorzystując przerwanie ognia uzupełnia swoją bojową technikę min . o czołgi . Przejazd ich kolumny na trenażerach w kierunku frontu odnotowano w Charkowie.

  https://www.youtube.com/watch?v=WAfkKzOfgms
 • @Kula Lis 62 15:30:18
  100/100 No i jeszcze ,awaryjnie serwery mają. Pzdr.
 • @Kula Lis 62 15:30:18
  Przy tej ordynacji, którą zmajstrował Geremek, niewiele można zdziałać. Może ją zmienić Sejm, czyli posłowie wybrani wg tejże ordynacji, ale oni nie są samobójcami, czyli nie zmienią tego, dzięki czemu otrzymali stołki.
  Tak przy okazji porównuję ordynację za PRLu z obecną. Za PRLu można było oddać głos bez skreśleń lub w inny sposób nieważny i ten przechodził na jedynie słuszną partię (była taka piosenka - wypełniajcie totolotka bez skreśleń). Dzisiaj te głosy są nieważne i de facto przechodzą na jedynki z list jedynie słusznych partii.
  Jak to zmienić? Nie wiem. Jakbym wiedział to byłbym już posłem (ale prawdopodobnie wtedy nie chciałbym tego zmieniać)
 • @Repsol 15:36:11
  Oczywiście, a w nich ujęte umarlaki jakby co, zawsze im wyjdzie, że ponad 50% głosowało, etc... Pzdr1
 • @Kula Lis 62 15:44:06
  Ciemność widzę , ciemność. Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 15:30:18
  Najpierw zmiana komisji wyborczej, ordynacji z progiem no i dopiero potem wybory.
  -----------------------------------------------------------------------------------
  Ale przecież nie będzie żadnej zmiany w ordynacji, jeśli nie będzie zmiany w wynikach wyborów. Aktualni beneficjenci sobie tego nie życzą! Aparat urzędniczy, także nie. Mamy być dożywotnio terroryzowani przez 20 procentową mniejszość? Jesteśmy rozbrojeni. Nasze pieniądze tak naprawdę służą tylko elitom do dalszego zagrabiania kraju. Elitom które przyjęły wyraźny kurs na depopulację Polski.
  Czy jedynym rozwiązaniem jest podrzucenie do Polski dwóch tysięcy kałachów i wariant ukraiński, tyle, że w odwrotną stronę?
 • @fretka 15:47:55
  Nikt nie rozumie przesłania ministra, jest proste . Mieszkańcy Donbasu otrzymali 14 mln ton pomocy humanitarnej, za Detektywemmjarzyńskim pokazuję taką pomoc.https://www.youtube.com/watch?v=WAfkKzOfgms z pomocy tej skorzystało 273 tysiące osób w mogiłach po ok.400 co mamy na początku notki.Pzdr.
 • Nieprzerwanie trwa walka o donieckie lotnisko
  https://www.youtube.com/watch?v=-MlT-0103rM#t=11
 • @Zbyszek Stell 15:59:12
  Beneficjenci nie chcą złapać królika ,tylko gonić go.Najlepiej przez całe nasze życie. Proste i nikt teraz tego nie zmieni. Pozdrawiam smutno.
 • @Repsol 15:47:54
  Ja niestety także, my już bliżej końca, jakoś może dożyjemy, lecz młodzi? nie zazdroszczę im roli niewolnika. Część już ze stresu, narkotyków zasiedla psychiatryki, na przykład w Branicach stanowią już większość pacjentów. Kuzyna syn z żoną liczy na opłacany trzeci filar, na szyi mają kredyt ponad 500 tys zł, ja mu na to, że chyba ten pod mostem o ile będą nie zajęte. Jego siostra po "jewropeistyce" mgr od niczego!!! powiedziała Żonie, że ona tak na prawdę to każdą pracę ma w dupie!!!, nie szuka, siedzi na garnuszku kuzynostwa, śpi do południa, potem bawi się kotem, nic koło siebie nie zrobi ani w domu a ma już 27 lat! Z takimi coś w Polsce zmienić? niestety, im już wszystko jedno. Takich już większość. szkoda pisaniny Marku. Pozdrawiam.
 • @Repsol 16:01:14
  Tamtym to dobrze. Ponad tona pomocy na głowę. Chyba, że to jest tona piachu nad grobem.
 • @Kula Lis 62 16:16:26
  Myślący młody człowiek powinien teraz uczyć się języków i uciekać z tego barachła. Sam myślę czy na starość nie wyjedziemy. Pozdrawiamy Was.
 • @Repsol 16:09:45
  Proste i nikt teraz tego nie zmieni. Pozdrawiam smutno.
  ----------------------------------------------------------------------

  Tu się nie ma co smucić , tylko trzeba działać! Tę ordynację także można wykorzystać przeciwko nim, ale wymaga to mobilizacji społeczeństwa /najtrudniejsze/ i jakiejś wizji. Nie rozumiem dlaczego kilka milionów związkowców w Polsce nie może zagłosować, na Polską Partię Pracy - jedyną partię prozwiązkową i propracowniczą? Dlaczego rolnicy nie mogą głosować na Samoobronę, która reprezentuje ich interesy? Polska jest krajem wartości konserwatywnych, dlaczego od lat nie ma u nas u władzy żadnej partii realnie konserwatywno prawicowej? To wszystko, to wyłącznie produkt Spiegelowskiej prasy?
 • @Zbyszek Stell 15:59:12
  Mamy to samo zdanie, wolność i niepodległość nie kosztuje 2 grosze i kroplę krwi najchętniej nie własnej, czy wartość kartki wyborczej.
 • @fretka 15:47:55
  Kiedy, co, czym tak sobie zadaję pytanie.
 • @Kula Lis 62 15:09:27
  Ja już się chwaliłem.
 • @Kula Lis 62 16:27:01
  Mamy to samo zdanie, wolność i niepodległość nie kosztuje 2 grosze i kroplę krwi najchętniej nie własnej, czy wartość kartki wyborczej.
  ----------------------------------------------------------------------------------------
  No cóż! ja jestem z pokolenia które nie siedziało bezczynnie, tylko ganiało się z ZOMO, nosiło ulotki i pikietowało lokale wyborcze! Poszło to wszytko źle! A na nas teraz spoczywa obowiązek żeby to jakoś odkręcić! Nie dla nas - ale dla naszych dzieci, żeby miały perspektywę pracy na etat i perspektywę, że otrzymają kiedyś emeryturę! Jesteśmy im to winni!
 • @Zbyszek Stell 16:24:03
  My to przerabialiśmy z Kulą Lisem ,a zawsze jest lipa , wolę pomyśleć o rodzinie nie o walce z UKŁADEM. Ps. Żadna partia nie przetrwa bez błogosławieństwa beneficjentów ,a jak je dostaje to i tak pod warunkiem że zajmie się korytem , a o reszcie zapomni. To jest jak jest, czasy marszałka prędko nie powrócą.Pzdr.
 • @Zbyszek Stell 16:24:03
  W POlsce une i usłużne im szabesgoje robią z Polakami JUŻ CO CHCĄ, i to jest swoiste kuriozum ZA ICH PRZYZWOLENIEM!!!, tej masy zniewolonych umysłowo, i kredytami, etc...którzy sobie sami pętlę na szyję założą będąc przekonanymi, że to dla ich DOBRA!!!! i sami pod sobą stołek wykopią, tak odmóżdżonego i zniewolonego przez 25 lat rządów unych narodu jakim są obecnie Polacy nie ma chyba w całej jewropie? świecie? to ograniczanie praw!!! i to wmawiając im, że dla ich dobra!!, poczytaj.
  Porwana do szpitala psychiatrycznego

  Opublikowano: 29.09.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

  Do Szpitala Babińskiego w Kobierzynie została doprowadzona kobieta, którą obecnie przetrzymuje się w izolatce w „pasach” (chodzi zapewne o kaftan bezpieczeństwa). Maria Ziemiańska została w piątek porwana przez policję i umieszczona na Oddziale Psychiatrycznym tegoż szpitala! Jest faszerowana niebezpiecznymi dawkami leków i zastrzyków, takich jak haloperidol – stosowany m.in. jako tortury chemiczne przez sowietów w ZSRR.

  Maria Ziemiańska nie została oficjalnie ubezwłasnowolniona, gdyż nie odbył się w jej sprawie proces sądowy, jest poddawana przymusowemu „leczeniu” psychiatrycznemu wbrew jej woli. Jeśli sprzeciwia się przyjmowaniu farmaceutyków, jest za karę unieruchamiana kaftanem bezpieczeństwa. Czyli stosowane są wobec niej tortury psychiatryczne. Umieszczono ją tam na podstawie zeznań wrogiej je osoby. Nie podano nazwisk policjantów, którzy podjęli decyzję o zastosowaniu brutalnego przymusu.

  Istnieje podejrzenie, że przyczyną takiego zachowania policji i personelu szpitala jest zemsta za wypowiedzi pani Marii, których udzieliła podczas protestu Piotra Moskwy w Krakowie i Wrocławiu. Informowała wówczas o patologiach i zbrodniczych praktykach w Szpitalu Babińskiego oraz w krakowskich Domach Pomocy Społecznej, które znajdują potwierdzenie w innych źródłach. Być może chodzi o jej zastraszenie – by te wypowiedzi odwołała.

  Obecnie Maria Ziemiańska przetrzymywana jest i poddawana „leczeniu” na podstawie postanowienia sądu, które bazuje na artykule 570. Artykuł ten wszedł w życie 22 stycznia 2014 r. i protestowało przeciwko niemu Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

  21-minutowy reportaż dotyczący Marii Ziemiańskiej możecie zobaczyć na stronie TV Wolne Media.

  Źródło: Monitor Polski no i tu: POLicja w POlsce będzie już całkowicie bezkarna i poza kontrolą, czytaj na wpolityce, jakie prawa im przyznano i reszcie służb pewnie także, lecz gdyby coś było nie tak to przyjadą "pomocnicy" z krajów ościennych z prawym sektorem włącznie, ci już skrupułów mieć nie będą, wyznacznikiem ich braku będą masowe groby "odkrywane" po latach jak obecnie. Wybory/lokale wyborcze/komisje mają być pilnowane teraz przez wszystkie służby!!! to kuriozum w skali świata, już nie tylko jewropy. Szkoda pisać i gadać.
 • @Zbyszek Stell 16:35:52
  Nie dla nas - ale dla naszych dzieci, żeby miały perspektywę pracy na etat i perspektywę, że otrzymają kiedyś emeryturę! Jesteśmy im to winni!. Piękna idea masz rację, ale całkowicie oderwana od rzeczywistości. Mnie ojciec nauczył samodzielności na nikogo nie licz. Wykształć dzieci stwórz im pracę ,działalność przerzuć za granicę , a jak masz jeszcze parę to zrób to samo z wnukami. To tak robię. Pzdr.
 • @Zbyszek Stell 16:35:52
  "Poszło wszystko źle", bo gra od samego początku była znaczonymi kartami. Tylko ja (a pewnie inni także) myślałem, że to narodowy zryw, że później Polacy sobie wszystko poukładają, itd. Wejdą, nie wejdą - to był dylemat. Wtedy naród się zjednoczył, bo wróg był wspólny. Komuna albo ZSRR jak kto woli. Było też łatwiej, bo były duże zakłady, były związki, były relacje międzyludzkie.
  Dziś pozostał wspólny wróg choć to już nie ZSRR, a Rosja. Czasem komuna albo lewactwo. Wykreowały i robią to nadal media, a ludzie są dziś tak "wykształceni", że łykają to. Bezmózgowie postępuje, a wystarczy poptarzeć jak kibole wieszają transparenty Precz z komuną, choć żaden z nich nawet nie wie po co. O tak z przyzwyczajenia, bo wroga trzeba mieć.
  Zmieni się dopiero wtedy, gdy ludzie dostaną po dupie, ale nie stopniowo, ale jednorazowo jak coś ich pierdyknie. Wtedy jest szansa, że przejrzą na oczy. Inaczej nie ma szans.
  Trzeba stąd spierdalać albo kupić kota i go głaskać, jak ktoś pisał
  Smutne
  Ale posłuchajcie sobie piosenki Ameryko Won! (po polsku: Wypierdalaj)
 • @Kula Lis 62 16:45:21
  lecz gdyby coś było nie tak to przyjadą "pomocnicy" z krajów ościennych z prawym sektorem włącznie, ci już skrupułów mieć nie będą
  -------------------------------------------------------------------------------------
  Wczoraj czytałem i obejrzałem film o tej babce w psychiatryku...

  Natomiast co do interwencji obcych, to jednak byłoby jawne przyznanie, że w kraju unijnym, natowskim, kraju dobrobytu i "szczęścia" tak naprawdę jest chujnia z patatajnią.
  Jest oczywiste, że nie da się ich zwalczyć zbrojnie, ale wystarczy, że się nie będzie z nimi współpracowało. Oni nie będą w stanie upilnować wszystkiego, każdej drogi, każdego lasu, każdej linii kolejowej. Każde państwo jest silne wobec zastraszonych obywateli, ale nie jest w stanie złamać choćby niewielkiego oporu wszystkich!
  Szkoci, Katalończycy potrafią po wiekach pamiętać i upominać się o swoje. My także możemy otwarcie i głośno mówić, że nie chcemy u siebie partii wehrmachtowskiej, czy smoleńskiej, bo oni nie reprezentują naszych słusznych interesów!
 • @Hector 14:20:22 nie zniechęcaj się, masz w 100% rację!
  oczywiście można czekać na cud i się potem regularnie rozczarowywać, ale to dziecinada.
  Iść głosować i systematycznie rozwalać te śmierdzące struktury krok po kroku to jedyne wyjście.
 • @Motorola 16:59:15
  Trzeba stąd spierdalać albo kupić kota i go głaskać, jak ktoś pisał. Popieram Pzdr.
 • @Motorola 16:59:15
  Zmieni się dopiero wtedy, gdy ludzie dostaną po dupie, ale nie stopniowo, ale jednorazowo jak coś ich pierdyknie. Wtedy jest szansa, że przejrzą na oczy. Inaczej nie ma szans.
  ---------------------------------------------------------------------------------
  Ale przecież właśnie pierdyknęło! Nasze emerytury są ograbione, a młodszych pokoleń zanegowane! Dotyczy to każdego! Jesteśmy grabieni za pomocą kolosalnych podatków, ogromnego bezrobocia, emigracji! Nasz kraj się wyludnia jak w czasie dżumy, a my mamy uważać, że nic się nie stało?
  Demokracja jest w rozsypce, partie "prawicowe" nie mają nic wspólnego z wartościami prawicy, a partie lewicowe zajmują się propagowaniem homoseksualizmu, zamiast bezrobociem! Na co my jeszcze czekamy?
  Za czasów "komuny" już stałaby cała Polska!
 • @Motorola 16:59:15
  Było to, byliśmy innym pokoleniem kolego, nie zniewolonym, odmóżdżonym, jak obecne tłumoków z nic nie wartymi dyplomami i brakami podstawowej wiedzy, wynoszonej tak z domu jak i powszechniaka. Widać to po udziale tych niby studentów niczego jak i tych ponoć po studiach z dyplomami wartymi tyle co papier na którym je wydrukowano. We łbach pustka, żenada. Szkoda pisać i gadać. Pzdr!
 • @Zbyszek Stell 17:01:35
  [Natomiast co do interwencji obcych, to jednak byłoby jawne przyznanie, że w kraju unijnym, natowskim, kraju dobrobytu i "szczęścia" tak naprawdę jest chujnia z patatajnią.] Przecież to już od 25 lat mamy!!! Czyli chu, dupa i kamieni z Polski kupa. Pzdr!
 • @Kula Lis 62 17:20:52
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/825415,polacy-walcza-na-ukrainie-po-obu-stronach-konfliktu.html Pzdr.
 • @Kula Lis 62 17:19:31
  odmóżdżonym, jak obecne tłumoków z nic nie wartymi dyplomami i brakami podstawowej wiedzy
  --------------------------------------------------------------------------------
  No ale popatrzcie! Głupi górale Afgańscy! Niepiśmienni, o ekonomii nie mają żadnego pojęcia, ale potrafią walczyć o swoją niepodległość i rzucają na kolana kolejne mocarstwa! Zatem, to nie siła militarna decyduje, lecz wola przetrwania! Oni potrafią z tak prostych rzeczy jak saletra i opiłki robić bomby które uniemożliwiają okupację obcych! A kiedy tylko obce armie się wynoszą, to oni sięgają po władzę! Prymitywni, niewykształceni analfabeci!
  Walczyć można nie tylko za pomocą bomb! czy mamy w kraju jakąś inicjatywę tworzenia Polskiego przemysłu i Polskich miejsc pracy? czy skrzyknęła się u nas jakaś grupka dziennikarzy i blogerów, żeby stworzyć alternatywę dla łżeOnetu i łzeWP?
 • @szczurobronny 17:29:45
  Ave.http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-czas-przewartosciowania-podejscia-do-ukrainy/
 • @Kula Lis 62 15:04:05
  Wiesz co, gdybys ten post umiescil na onecie, to mialbys 100%
  zielonych lapek. Tam jest jego miejsce, bo dyzurny cenzor lubi
  inwektywy i brak argumentow. Samoobrona ma najlepszy program
  ze wszystkich polskich partii. Partii, na ktora ja chetnie bym zaglosowala
  jeszcze nie ma. Nie podoba Ci sie Samoobrona? Jeszcze gorsza od
  PoPisu & co? To prosze, oswiec mnie! Zdan: "Wbijcie to sobie do naiwnych łbów, raz na zawsze. Jeszcze masz czelność reklamować i dopuszczać te same świnie do koryta lub ich miot, to już bezczelność choćby teoretyczna z twej strony" - poprostu sobie nie zycze. Nie warto glosowac? To moze wszyscy z Polski wyjada, bedzie wtedy lepiej? A czy jestes sobie w stanie wyobrazic, co by bylo gdyby na prawde poszlo do glosowania te dodatkowe 60%? Nie uwazasz, ze lepsza forma protestu jest zaglosowac np. na Piratow niz wrzucic niewazny glos lub wcale nie
  glosowac? Poddajesz sie walkowerem? Na zlosc mamie odmroze sobie
  uszy? A co stoi na przeszkodzie aby zorganizowac spoleczny nadzor
  w punktach wyborczych prowadzac podwojna dokumentacje?
  Czyzbys byl zaineresowany w tym, aby wygral PoPis i nic sie nie zmienilo?
  Na to wyglada.
 • @Repsol 16:37:33
  Wyjąłeś mi to z ust!!! nic dodać, nic ująć! Pzdr!
 • @Zbyszek Stell 17:12:39 pozwoliłem sobie wkleić, widać kto nami obecnie "żądzi" bo nie rządzi.
  Wiktor Ziuk
  30 września 2014 o 13:18
  Honor i słowo, to dziś przeżytek
  Z rolki papieru lepszy użytek
  Uczciwość godność, ważna mamona
  Jak sami wiecie, nie śmierdzi ona.
  .
  Szczególne słowa uznania należą się dla Pana Macieja za konsekwencję i wytrwałość
  w dążeniu do normalności, uczciwości, oraz odzyskania zdeptanego
  przez establishment honoru w tym kraju absurdów, skandali i paradoksów.
  Kombinacje burmistrza ponad dobrem publicznym ?
  .
  Jaki jest cel stawiania na głowie tego, co stoi na nogach ?
  Nie pozwolić Polakom na odwagę dążenia do ujawniania szachrajstwa tych,
  co nami rządzą ? Na świadomość ? Na mądrość ?
  Czy o to chodzi, jeśli pominiemy pieniądze ?
  .
  Władza i pieniądze
  Tym często skutkują
  Że luksusu żądze
  Patologizują
  ***
  Bolesław Wieniawa – Długoszowski był człowiekiem, którego honor
  ( obok honoru Józefa Piłsudskiego ), można dawać za przykład. Stronił notorycznie od zaszczytów i urzędów, nie należał do żadnej partii i gardził rozgrywkami politycznymi.
  Nie uznawał kompromisów, krętactwa, intryg i nepotyzmu.
  Wobec lizusów, łajdaków i karierowiczów potrafił być szorstki.
  .
  Oto fragment z książki Wojciecha Grochowalskiego pt. „ Ku chwale Wieniawy” :
  ..
  „W Mroczkowie k/Opoczna, we dworze u zaprzyjaźnionych z Długoszowskimi Państwa Libiszowskich, także herbu Wieniawa, odbywał się latem wieczorowy raut na świeżym powietrzu, nad stawem. Wszyscy ubrani byli wieczorowo. Ponieważ dzieci wiedziały,
  że pan generał lubi się bawić i z nimi, więc starszy ich syn, ok. 10 – letni wtedy,
  zapytał Wieniawę :
  – Czy to prawda, że wujek spełnia prośby dzieci ?
  – Tak, oczywiście, spełniam prośby dzieci – odparł wujek.
  – I gdybym miał jakieś życzenie, to wujek by je spełnił ?
  – Tak, powiedziałem przecież, że nie odmawiam dzieciom.
  – To niech wujek wejdzie dla nas do stawu ! – padło życzenie.
  Wieniawa wszedł bez namysłu do stawu ku uciesze dzieci i zdziwieniu dorosłych.
  Zapytał chłopca po chwili, czy już może wyjść, bo garnitur robi mu się coraz cięższy.
  Chłopiec zezwolił i Wieniawa ociekający wodą wyszedł ze stawu.
  Wtedy przerażony chłopiec zapytał :
  – Dlaczego wujek to zrobił, ja przecież żartowałem.
  A wujek odparł mu :
  – Dałem ci słowo, że spełnię twoje życzenie. Nie mogłem postąpić inaczej.
  Zapamiętaj na całe życie, jeśli dasz komuś słowo, że coś zrobisz, zrób to honorowo,
  choćby bardzo bolało.”
  .
  Jak tamten honor – przedwojennych oficerów – ma się do dzisiejszego słowotoku skompromitowanych polityków ?
  ***
  Tak więc oddajmy należną cześć i szacunek Panu Maciejowi.
  Dzięki takim ludziom odrodzi się może powoli wiara w uczciwość,
  pracowitość i praworządność, oraz
  – a może szczególnie – ZAUFANIE DO PAŃSTWA.
  ***
 • @eMJot 17:34:52
  No dobra jak mamy głosować na Samoobronę to zagłosuję ,może lepiej niech zdobędą 51% ,to przy ich profesjonalizmie kadrowym wszystko szybko zakończą i będziemy mieli jak Islandia. Popieram. Głosujemy pod hasłem NIECH TO WSZYSTKO SIĘ JUŻ SKOŃCZY Ps .Tylko już nie agituj proszę. Pzdr. :)
 • @Kula Lis 62 17:42:00
  Szacun. Pzdr.
 • simba -bimba
  hihihhihih-Dzien dobry wszystkim i milutkiego wieczorka życze
 • @simba 17:58:16
  widze że gryzon inwazyjny ma dwie literki n,cyferke bym dopisal ,latwiej byloby nam.Pozdrawiam
 • @szczurobronny 17:29:45
  Jaki prawdziwy, oraz bardzo dobre porównanie, my to wiemy, lecz lemingoza powtarza bzdury. Dzięki za link i pozdrawiam.
 • @Repsol 17:46:40
  Nie mialam zamiaru agitowania na Samoobrone - to byl tylko przyklad,
  wybor jest prawie zaden, ale dla mnie jest lepsza niz JKM. Chodzi o to,
  aby zabrac glosy PoPisowi. Protest ma tylko wtedy sens, gdy wymusza
  dzialanie przeciwnika. A bojkot wyborow nie jest nawet papierem
  toaletowym.
 • @szczurobronny 17:45:16
  Prawdę napisałeś o tym jewrokibucu. Pozdrawiam.
 • @eMJot 17:34:52
  Ja już oszukańczymi i nic nie zmieniającymi "wyborami" zmieniających się kolejnych świń przy coraz bardziej pustym korycie nie jestem już zainteresowany nic a nic. Ty myślisz, że te 60% pójdzie? oj naiwny/na? jesteś. Ja frekwencja w tych samorządowych wyniesie 40% to będzie cud, jeszcze mają na piwo po 1,5 zł z Lidla i parówki mięsopodobne, więc nic z tego to samo będzie z wyborami do knesejmu, knesenatu, p.Rezydenckimi, wspomnisz moje słowa po wszystkim, a na to skrzyknięcie to ci, wam UNE i usłużni im szabesgoje nie pozwolą.
 • @eMJot 18:11:31
  spokojnie Jot,sa rożne sposoby by osiągnac cel.jest takie powiedzenie,jak nie możesz pokonac przeciwnika to sie do niego przylącz.Ktos to juz testowal pare lat temu i szybko zrezygnowal
 • @Zbyszek Stell 17:32:26
  Nikt na to nie pozwoli, za daleko zaszło, musimy czekać na jakąś większą ruchawkę w jewropie, świecie i to wykorzystać, z jakim skutkiem? tego nikt nie przewidzi, jak to robili nasi przodkowie, dziadkowie.
 • @Zbyszek Stell 17:12:39
  Wszystko dlatego, że nie mamy elit, one zostały wymordowane, a reszta na emigracji z zakazem powrotu była i jest nadal.
 • @mrdinozaur 14:19:29
  Do tego by zrezygnować z francuskiej oferty, już jakiś czas temu namawiała G.W.iana gazeta. W domyśle - kupić z Izraela
 • Polski akcent w Charkowie
  http://photocdn3.itar-tass.com/width/744_b12f2926/tass/m2/uploads/i/20140929/3856950.jpg
 • @eMJot 18:39:45
  ten "polski akcent" ma extra dżiny, laczki za kilka setek, siwio-czarną brodę i... myckę???
 • @eMJot 18:39:45
  To jakiś zdechlak, zaraz się przewróci. Ledwo się na tych nózkach trzyma.
 • @eMJot 18:11:31
  A w czym Ozjasz jest doby? no i w czym jest od niego lepsza "Samoobrona"? Napisz, chętnie poczytam bajeczki na dobranoc, także o kurwikach w oczach, etc... Już ci Szczurek odpisał: najlepsza jest samoobrona przed nimi wszystkimi.
 • @fretka 18:01:47
  Cóż, nie dziwię się Rosjanom. Tak nowoczesnego samolotu to Rosjanie jeszcze nie widzieli. Jest to najnowocześniejszy ukraiński samolot (czytaj ostatni "na chodzie") :)
 • @szczurobronny 19:31:15 @trojanka 19:12:08
  DZIĘKUEMY!
 • @szczurobronny 19:39:57
  A tymczasem w telewizorni polskiej oznajmili tonem niecierpiącym sprzeciwu, że rosyjskie oskarżenia ukrów o ludobójstwo są "absurdalne"... ręce opadają :(
 • @trojanka 19:12:08
  Bardzo dziękuję za życzenia ;)
 • @trojanka 19:12:08
  Dzięki i trzymaj nutkę. Pzdr. :)https://www.youtube.com/watch?v=vFzzve1CA6Q
 • @fretka 19:58:00
  Piękne :))))
 • @sosenkowski 18:54:42
  Mycke?... tego niestety nie moge stwierdzic...
  Ale tak, czy siak powodow do dumy nie ma...
 • @Kula Lis 62 15:30:18
  ,,skompromitowanego przekrętasa Sośnierza"
  Wszystko można o mnie powiedzieć ale nigdy w życiu nie byłem, nie jestem i nie będę pisowcem. Jednak co do Sośnierza i jego pomysłów co do usług zdrowotnych to się mylisz. Nie wiem z jakiego regionu Polski pochodzisz ale pomysł Sośnierza z kartami chipowymi był i jest pomysłem wizjonerskim. Jedyne co mu mogę zarzucić (w tym temacie) to to, że reklama PZU na kartach była wybrana bez przetargu. System rejestracji usług medycznych i osób upoważnionych do świadczeń państwowej służby zdrowia, który Sośnierz wprowadził na terenie nazywanym Śląskiem (moje miasto to nie Śląsk, chociaż zostało włączone do Śląska przy nowym podziale administracyjnym kraju) to był świetny pomysł, który mógł być rozwijany w całym kraju. Niestety, ale ukróciłoby to przekręty z lewymi pacjentami i lewizną w całej służbie zdrowia. Z Sośnierza zrobiono przekręciarza bo wszedł w paradę bandzie w białych kitlach. Powiem ci, że na podstawie pomysłu Sośnierza można praktycznie bez kosztów ponoszonych przez Państwo stworzyć system, który precyzyjnie, bez kolejek i zapisów zracjonalizuje cały rynek usług medycznych. To nie jest oczywiście miejsce na wyjaśnianie jak się za to zabrać ale w dzisiejszych czasach jest to realne i bardzo proste. Tylko trzeba chcieć.
  p.s.
  Wróciłem właśnie z zebrania zarządu jednego z największych (jak nie największego: 600 tys. członków :) ) stowarzyszenia w Polsce i musiałem się napić alkoholu po informacjach przekazanych przez mojego Prezesa co do planów ministerstwa rolnictwa dotyczących struktur jakie mają powstać od 2016 r. związanych z zarządzaniem i kontrolą wód w Polsce. Włosy mi na głowie się jeżą. Oczywiście te zmiany prowadzą do powstania kolejnej czapy administracyjnej w ilości 38 osób z uposażenim średnio 8 tys złotych. Kolejny kąsek dla pasożytów. Ręce opadają....
 • @trojanka 20:04:17
  kogóż to Jego Luminescencja celuje???

  do szatana :))
 • @trojanka 20:24:41
  To jeszcze coś rozrywkowego z Onetu.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nato-na-ukrainie-setki-rosyjskich-zolnierzy-w-tym-sil-specjalnych/1txl4
  Są lepsi niż David Copperfield.
 • @eMJot 20:04:48
  Żadna mycka! Powiększyłem i to sa siwe włosy, jak i siwa jest broda!
 • @szczurobronny 20:28:35
  Przypomniało mi się coś mało śmiesznego. Kiedyś musiałem odsłużyć swoje po studiach. Wtedy każda jednostka miała swojego "patrona" kombatanta. W mojej był kombatant, który w 1945 miał 7 lat.
  To może ci z UON-UPA też byli tacy święci?
  Nóż się w kieszeni....
 • @szczurobronny 17:54:35
  Ukraina rozsypie sie jak domek z kart...

  http://cs540109.vk.me/c618024/v618024405/244a/HsAtcen_tIE.jpg

  http://cs540109.vk.me/c619524/v619524987/7bfd/wL0AIRm9jW0.jpg

  http://cs314922.vk.me/v314922042/a3f8/ch-twG4UnQ0.jpg

  http://cs606928.vk.me/v606928042/6c0a/BwbhJfyKUtY.jpg

  Galicka Narodna Republika:

  http://cs617819.vk.me/v617819981/655a/IQm0VxMghD4.jpg
 • @Gregoson 20:15:54 co ty na to? Polityk, ma być jak żona Cezara, przejrzysty jak szkło!
  Okrutny żart Uszoka, czyli kandydat PiS na prezydenta Katowic. Andrzej Sośnierz jako kandydat PiS w wyborach na prezydenta Katowic to albo okrutny żart z wyborców o jeszcze prawicowych poglądach albo sabotaż PO i „strzał w kolano”. Wycofanie się obecnego prezydenta Katowic Piotra Uszoka ze startu w wyborach wprowadziło popłoch w szeregi partii politycznych. To okrutny żart na pożegnanie autorstwa obecnego prezydenta, który przez lata „wiecznego” rządzenia miastem do perfekcji opanował rozgrywanie lęków PO przed PiS i odwrotnie.
  Nagle okazało się, że PO, PiS i SLD muszą wystawić swego kandydata. Równowaga stanowisk i wpływów dla „koalicjantów”, której gwarantem był Piotr Uszok, została zaburzona. Wcześniejsze ustalenia (wiceprezydenci z głównych partii w zamian za poparcie i brak konkurencji), można było o kant d… potłuc.
  Kandydatem PO na stanowisko prezydenta jest Arkadiusz Godlewski, obecny dyrektor Parku Śląskiego, instytucji która jest przechowalnią działaczy tej partii, zatrudnionych na różnych mniej lub bardziej potrzebnych stanowiskach. W wyborach startuje także poseł Jerzy Ziętek, który pod koniec sierpnia zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Jest najmłodszym wnukiem gen. Jerzego Ziętka - powstańca śląskiego, polityka, inicjatora wielu inwestycji w regionie w czasach PRL.
  SLD rzuca do boju o fotel prezydenta Katowic Marka Szczerbowskiego. To katowicki radny z wieloletnim stażem, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu „Stadion Śląski”. Sprawny gracz.
  Ruch Autonomii Śląska także ma swego kandydata. Jest nim Aleksander Uszok, krewny obecnego prezydenta. Za nim stoi nazwisko oraz rzesza zwolenników separatystów.
  A PiS? Partia Jarosława Kaczyńskiego stawia na Andrzeja Sośnierza.
  To dobry kandydat, który pozytywnie zapisał się w pamięci mieszkańców regionu jako dyrektor Śląskiej Kasy Chorych. Po rezygnacji z ponownego startu przez obecnego prezydenta Piotra Uszoka zdecydowaliśmy, że potrzebny jest kandydat, który trafi do jego konserwatywnego elektoratu
  — powiedział PAP Wojciech Szarama członek Komitetu Politycznego PiS.
  Szkoda, że poseł Szarama sprawia wrażenie, że nie wie o udziale Sośnierza w aferze z Fundacją Zamek Chudów, którą opisywałem w 2003 roku w artykule „Kasa Fundacji zabytków” „Rzeczpospolitej”. Może ani Szarama, ani inni politycy Prawa i Sprawiedliwości artykułu nie czytali, zatem przytoczę obszerne fragmenty:
  W czasach, gdy Śląską Kasą Chorych kierował Andrzej Sośnierz, firmy, które podpisywały z nią kontrakty, wpłacały jednocześnie setki tysięcy złotych na konto Fundacji Zamek Chudów. Założycielem i dożywotnim prezesem fundacji jest Andrzej Sośnierz.
  Pieniądze dla Fundacji Zamek Chudów wpłacały od 1998 roku firmy medyczne i farmaceutyczne. Na liście sponsorów jest też kilka spółek informatycznych i banki. Z naszych informacji wynika, że firmy, które wpłacały pieniądze na konto fundacji, jednocześnie podpisywały intratne kontrakty ze Śląską Kasą Chorych. Dostarczały leki, sprzęt komputerowy albo oprogramowanie. Przychodnie lekarskie, które wspomagały fundację Sośnierza, otrzymywały w tym samym czasie z kasy kontrakty na leczenie pacjentów.
  Z wykazu wpłat na konto fundacji, do którego dotarła „Rz” wynika, że szczodrym sponsorem fundacji Sośnierza był ComputerLand (od 1998 roku do końca 2002 roku - 18 wpłat) oraz przedstawicielstwa koncernów farmaceutycznych: Schering Plough Central East AG (13 wpłat), Eli Lilly Polska (7 wpłat), Johnson & Johnson Poland (4 wpłaty), Novartis Poland (2 wpłaty), Roche Polska (6 wpłat), GlaxoSmithKline (5 wpłat) oraz hurtownia farmaceutyczna Farmacol (5 wpłat).
  Wpłacały też prywatne przychodnie lekarskie, np. Samodzielna Pracownia Diagnostyki Obrazowej Tomograf z Tych (25 wpłat), ADO-MED 2 ze Świętochłowic (7 wpłat) czy niepubliczny ZOZ Remedium z Katowic (3 wpłaty). Właścicielką Remedium jest żona Sośnierza, z którą ma on rozdzielność majątkową.
  Właściciel Tomografu to mój wieloletni przyjaciel. Jego firma nie była traktowana w kasie chorych lepiej, niż inne, co można sprawdzić przeglądając kwoty kontraktów. Znam też Andrzeja Olszewskiego, właściciela Farmacolu. Ta firma nigdy nie miała żadnych kontraktów ani kontaktów komercyjnych ze Śląską Kasą Chorych - zapewnia Sośnierz.
  Ustaliliśmy jednak, że Farmacol był dostawcą leków dla Śląskiej Kasy Chorych. Dostarczał kasie leki produkowane przez firmy, które sponsorowały fundację. Przykłady? Firma Elli Lilly - znaczący sponsor fundacji - wytwarza abciximab, lek stosowany w ostrych zapaleniach wieńcowych oraz gemcitabine, stosowany w farmakoterapii nowotworów. Inny donator fundacji Schering AG jest producentem i dostawcą leków interferonowych Schering Plough - leków stosowanych w chemioterapii, Roche zaś produkuje erytropetynę i leki interferonowe. Wszystkie wymienione specyfiki były kupowane przez Śląską Kasę w ramach programów zdrowotnych.
  Związki między firmami, które otrzymywały kontrakty z kasy chorych, a fundacją Sośnierza były bardzo bliskie.
  W 2000 roku Śląska Kasa podpisała dwie umowy z krakowską firmą SKK System Kodów Kreskowych o łącznej wartości ponad 25,5 tys zł na dostawę drukarek kodów kreskowych i przenośnego terminalu. W tym samym roku SKK sponsorowała fundację Sośnierza.
  […]
  Przełomem w finansach fundacji był jednak rok 1999 r. - dokładnie ten sam, w którym Sośnierz został dyrektorem Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych w Katowicach. Na konto jego fundacji wpłynęło wówczas 91 tys. zł. W kolejnych latach dyrektorowania Sośnierza kasa fundacji pęczniała jeszcze bardziej: w 2000 r. trafiło do niej ponad 485 tys. zł, a w 2001 r. - ponad 800 tys. zł.
  Polska prokuratura przez kilka miesięcy sprawdzała, czy wpłaty na konto fundacji nie miały związku z kontraktami zawieranymi przez Śląską Kasę Chorych. W 2004 roku śledztwo umorzyła, mimo że w 2002 r. spółka zależna Schering-Plough działająca w Polsce zapłaciła według amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) ok. 76 tys. dolarów na rzecz Fundacji Zamek Chudów, na czele której stał ówczesny dyrektor Śląskiego Funduszu Zdrowia. W grę wchodziły tym razem m.in. przetargi na dostawy leków. Za to działanie Scherring-Plough musiał uiścić karę w wysokości 500 tys. Dolarów [http://www.sec.gov/litigation/litreleases/lr18740.htm]
  Z oficjalnego raportu SEC:
  „S-P Polska wypłacił Fundacji więcej pieniędzy niż jakiemukolwiek innemu odbiorcy promocyjnych darowizn. W 2000 i 2001 roku wpłaty dla Fundacji składały się na około 40 do 20 proc. całego budżetu S-P Polska przeznaczonego na darowizny promujące korporację. Co więcej, Fundacja była jedynym odbiorcą takich darowizn, który otrzymał kilka wpłat (cztery w 2000 i siedem w 2001 roku), co było wysoce niespotykaną praktyką.” [http://www.sec.gov/litigation/admin/34-49838.htm]
  Na mój głos Sośnierz liczyć nie może, i będę do tego gorąco namawiał moich znajomych. Ironią losy byłoby, gdyby nieudane manewry personalne i nieudolna polityka PiS na szczeblu regionu doprowadziły do tego, że prezydentem Katowic zostanie przedstawiciel Ruchu Autonomii Śląska.
  Życiorys polityczny Sośnierza jest barwny. W 2002 r. startował po raz pierwszy w wyborach na prezydenta Katowic, zajął wówczas drugie miejsce, w pierwszej turze zwyciężył Piotr Uszok. W wyborach w 2005 r. został posłem z ramienia Platformy Obywatelskiej, został wykluczony z tej partii za krytykę stanowiska jej kierownictwa w sprawie odmowy zawarcia koalicji PO-PiS.
  Potem należał do klubu parlamentarnego PiS. Na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia powołał go premier Jarosław Kaczyński. Funkcję tę pełnił w latach 2006-2007. Zrezygnował z niej po wyborach w 2007 r., kiedy został posłem z listy PiS.
  Prawo i Sprawiedliwość sięga po kandydata, który był bohaterem dwuznacznej afery korupcyjnej z udziałem prywatnej fundacji i zagranicznych koncernów farmaceutycznych. Ps. Przecież ten gość nie dość, że odbudował Chudów za łapówki, to jeszcze teraz zbankrutował i wszystko stracił. Żonę też... Czyżby PiS o tym wiedział? Sośnierza cenię tylko i wyłącznie za system kart czipowych, którego reszta Polski nie ma.
 • @Gregoson 20:15:54 Zarządy Dorzeczy - Gawłowski nadal forsuje koncepcję likwidacji UŻŚ
  Utworzenie dwóch nowych instytucji, które przejmą część kompetencji regionalnych zarządów gospodarki wodnej, przewiduje projekt nowej ustawy prawo wodne. Mają to być Zarząd Dorzecza Odry i Zarząd Dorzecza Wisły. Wiele wskazuje na to, że siedziba tego pierwszego będzie znajdować się we Wrocławiu, a drugiego - prawdopodobnie w Bydgoszczy.

  Michał Milewski z Zespołu ds. Komunikacji i Promocji Ministerstwa Środowiska poinformował, że trwają prace legislacyjne związane nową ustawą. Jej projekt ma być przyjęty przez Radę Ministrów na przełomie tego i przyszłego miesiąca. Dotychczas, zgodnie z obowiązującymi procedurami prawnymi, odbyły się konsultacje społeczne, uzgodnienia międzyresortowe oraz rozpatrzenie i uzgodnienia przeprowadzone przez Komitet do Spraw Europejskich.

  Według nowych uregulowań prawnych, zlikwidowanych zostanie siedem regionalnych zarządów gospodarki wodnej i osiem urzędów żeglugi śródlądowej. W ich miejsce utworzonych będzie, w wyniku reorganizacji regionalnych zarządów i urzędów żeglugi, sześć urzędów gospodarki wodnej. Projekt ustawy zawiera propozycje powołania do życia dwóch zarządów dorzeczy Wisły i Odry. Ich dyrektorzy będą zatrudniani przez ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej na drodze otwartych i konkurencyjnych naborów. Zarządy zajmą się zarządzaniem infrastrukturą rzek, od źródeł do ujść. Otwartą kwestią pozostaje lokalizacja ich siedzib.

  Czytaj więcej: dziennikbaltycki.pl
  zdjęcie: Janusz Fąfara Apis dnia 06.09.2014 09:00
  Dotychczas, zgodnie z obowiązującymi procedurami prawnymi, odbyły się konsultacje społeczne, uzgodnienia międzyresortowe oraz rozpatrzenie i uzgodnienia przeprowadzone przez Komitet do Spraw Europejskich

  W konsultacjach likwidacja UŻŚ oceniona została negatywnie przez znakomitą większość respondentów - w tym MiR (uzgodnienia międzyresortowe). Widać Gaweł jest głuchy, ślepy albo.... ustosunkowany i ma konsultacje w... niedomówieniu. Republika Bananowa - psiakrew. Temu panu zabawki należy odebrać i spalić, bo nigdy nie będzie w Polsce dobrze. Nigdzie w dokumentach unijnych nie napisano, że infrastrukturą dróg wodnych i gospodarką wodną ma się zajmować Ministerstwo Środowiska. Polska jest ewenementem światowym.
  #2 | czechtw dnia 06.09.2014 21:34
  Za mej młodości była żegluga i były ryby w wodach, wcale nie małe. Gdy nastąpiły zmiany w zarządzaniu wodami, ryb brak i żeglugi też. Nigdy nie będzie dobrze na "wodzie", pod zarządem ekologów. Wystarczy przepłynąć byle jaką rzeką lub kanałem aby dojść do wniosku - Ktoś uprawia tu sabotaż.
  #3 | Wojciech Rytter dnia 09.09.2014 07:18
  Już od wielu lat jest wiadome,że w naszych władzach siedzą ci ,co nie mają pojęcia o wodzie.Mają tytuły mgr.dr.prof.I co z tego,jak czynią wszystko na przekór logice.Nie czują tematu ekonomi,zasobów bogactwa rzek ,olbrzymich możliwości ,jakie daje Żegluga i nie dbają o nią.Liczy się tylko pełna kabza i tytuły.No i oczywiście kwitnie EKOTERROR. Ale jazda....To tylko tylko tu w naszej Polsce.
  #4 | piotr14758 dnia 11.09.2014 11:46
  Od dawna wiadomo że pomysł na nowe prawo wodne w/g Gawłowskiego nie przyniesie nic pozytywnego (no może poza likwidacją RZGW Gliwice). Dziwne, że mimo negatywnych opinii innych środowisk nadal prowadzone są prace legislacyjne.
  Jak na razie nie było to poruszane na RM więc jeszcze coś się może zmienić. Mam nadzieję że rozsądek przewyższy dziwne zapędy Gawłowskiego.
  #5 | Szafranek dnia 14.09.2014 13:33
  Brak prawa i kompetencji doprowadziło nasze wody do stanu takiego jaki jest,ale nie ma się co martwić,bo lepiej już było i wcale nie jest powiedziane, ze gorzej być nie może,o by nie,ale to czas pokaże.Pozdrawiam serdecznie Szafranek. http://www.zegluga.wroclaw.pl/news.php?readmore=1950
 • @szczurobronny 20:11:51
  Cala Europa umyje sobie brudne raczki i pokaze palcem na nas.
  I zrobi to z premedytacja, przeciez Amerykanom nie bedzie sie
  narazac. Moze wtedy otworza sie oczy Polakom.
 • @Gregoson 20:15:54 przepraszam wszystkich, proszę o przebaczenie
  za to, że wybiegłem po za temat i ci odpowiedziałem.
 • @Kula Lis 62 20:48:10
  Przecież pisałem kilka razy żadnego kandydata w samorządzie z list POPISSLDTRKNP to przecież lemingi, nie umieją kojarzyć faktów.
  Nasze podatki idą w większości na płace urzędników samorządowych.
  Porównajcie 2013 z 2014 główne pozycje w budżetach samorządów.
  To nie jest trudne za tydzień zrobię ściągę jak to zestawić i sami znajdziecie w którym miejscu robią wszystkich w bambuko.
  Weźcie sie wreszcie za analizę stron bip.... swoich samorządów.
  Poczytajcie protokoły jak wasi wybrańcy się udzielają.
  Pisać sobie na kartce i pytać i rozliczać.
  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 20:56:11
  ,,Sośnierza cenię tylko i wyłącznie za system kart czipowych, którego reszta Polski nie ma"

  Dokładnie tak! ;) Zgadzam się z Tobą.

  Przepraszam cię, ale nie będę dzisiaj wdawał się w dyskusje bo mam niezłą banię. Odpowiadam bo nie chciałbym żeby ktoś myślał, że popieram tę bandę psychopatów od Banderosława.
 • @Gregoson 20:15:54
  Ta karta nazywa sie w Austrii e- card. Likwiduje wszystkie naduzycia.
  Rejestracje pacjentow odbywaja sie z pomoca karty. Recepta jest
  drukowana, wszystko polaczone z Kasa Chorych. Jesli ktos potrzebuje
  leki, ktore stale zazywa, nie musi rejestrowac sie do lekarza. Daje
  w ordynacji karte i za moment otrzymuje recepte. Trwa gora 10 min.
  lacznie z podpisem lekarza na recepcie.
 • @szczurobronny 20:15:20
  Ha-HA-Ha Troglodyci banderopiteki nigdy nie dorosną do cywilizacji ,barbarzyńcy. Pzdr.:)))
 • @mrdinozaur 20:34:29
  Znamy to, znamy. To jak w samorządach siedzimy i nic nie mówimy.
 • @brusek 20:33:57
  ale chudzielec! na ugiętych nóżkach
 • chwała neon24
  cześć filantropijnym agentom Moskwy:) . Właśnie podpisałem cyrograf z
  adnovum.neon24.pl ave :))))
 • @tribo 21:17:47
  A zatem - Witaj w klubie :)
 • @szczurobronny 21:10:55
  Powiesili.
 • @eMJot 21:09:35
  Taką kartę miałem już w Emiratach w 1990 roku, jak i wymiana prawa jazdy z naszego na ich jako rezydentowi takie fajne z hologramem, mam je do dziś, oba dokumenty wykonane i wydane wydane w 20 min po złożeniu podania, żadnych zdjęć nie musiałem przynosić, wszystko było wykonane wraz z tzw. podaniem przez pracowników, ja tylko papier 1!!! podpisałem i czekałem na fotelu na to by mi pracownicy dali do ręki. Wszystko bezpłatne!!! Więc nic nowego Sośnierz nie wymyślił, Ameryki nie odkrył i nie jego to była zasługa, on tylko wdrażał to co mu zlecono w ramach pilotażu, a że potem był opór w tej materii lekarzy, etc .. to już inna materia, wiadomo dlaczego.
 • @eMJot 21:09:35 a co to jest za nadużycie, jeżeli ktoś jest chory i idzie do lekarza
  wykształconego za państwowe pieniądze, choć sam nie jest z jakiegoś powodu ubezpieczony? No co to jest za nadużycie, że lekarz by komuś pomógł w chorobie? E-card? i może czip pod skórą? Służba zdrowia powinna być państwowa i darmowa dla każdego obywatela, bez żadnych rejestracji i ograniczeń. Inna rzecz, że ludzie są zdrowsi, gdy nie chodzą do konowałów i nie "leczą" się truciznami mającymi tyle skutków ubocznych, że trudno to nazwać lekami.
  Jak można chwalić kogoś, kto podzielił Polaków na tych, którzy mogą korzystać z lecznictwa otwartego i tych, dla których lecznictwo otwarte jest zamknięte? Dla takiego to jest miejsce w piekle, a nie na liście wyborczej.

  Czy w tak zwanym polskim wojsku są tak zwani polscy żołnierze i dlatego może ich byle klich wysłać na wojnę, by mordowali Słowian?

  Wyrażam kategoryczny sprzeciw wysyłaniu nawet tylko teoretycznie polskiego wojska na Ukrainę!
 • @fretka 21:16:03
  Nie dawaj takich rzeczy na noc , to straszne .Dobrze że opołczeńcy ich dożywiają .Mamę z bratem pewnie na części wywieżli .Tu dzięki dna chociaż ciała da się zidentyfikować , a nam każą mordercom pomagać. (sic)
 • Piąty stopień ochrony. "пятого уровня защиты"
  Ukraińskie Ministerstwo Obrony wyposaża ukraińską armię w hełmy z najwyższym stopniem ochrony głowy. "V stopień ochrony."
  cytat za @Kusko92
  [url=http://naforum.zapodaj.net/104bf0cf3d23.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/104bf0cf3d23.jpg[/img][/url]
 • @Zbyszek Stell 21:21:44
  "Żyj długo i w dostatku " :)
 • do szczuroobronny
  wysłałem meila
 • @szczurobronny 21:35:16
  Banderopiteki postawili veto unii jewrouropejskiej , to naprawdę kretyni. Pzdr. :)))http://zik.ua/pl/news/2014/09/30/ukraina_nie_zamierza_uchwala_dokumenty_o_odroczeniu_wprowadzenia_strefy_wolnego_handlu_z_ue_527867
 • @szczurobronny 21:25:55
  Witam
  ps pozdrawiam starszyznę .
  "Tacy z nas agenci że "jarema" ciągle szuka kogoś kto rosyjski dobrze zna :)" . Trzymam kciuki ,że znajdzie . :)
 • @nana 21:26:36
  KONSTYTUCJA RP
  (Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe).

  Art. 4.
  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
  Art. 8.
  1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
  2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.
  Art. 68.
  1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
  2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
  3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.
  4. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska.
  5. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
 • @szczurobronny 21:55:45
  Ciekawostka .Polecam. Pzdr.http://polmedia.pl/polska-zbrodnia-milosierdzia/
 • wojna z trupami to wiadomo, że wojna, ale szykują nam inną wojnę, w której zguba nasza jest pewna bez szans na przeżycie
  Co jeszcze szykują nam syjoniści w żydo-reżimach Zachodu -?

  Posted on Wrzesień 26, 2014 - autor: rzeczpospolitapolska

  7

  Eurosodoma legalizuje kazirodztwo

  Eurosodoma legalizuje kazirodztwo (TVC – rosyjska telewizja federalna). Nie wierzycie własnym uszom? I ja nie wierzę… Ale to prawda!

  tekst za: http://marucha.wordpress.com/2014/02/12/eurosodoma-legalizuje-kazirodztwo/

  [Gajowy już dawno przewidywał, że po wywalczeniu "równych praw" dla psychopatycznych zboczeńców - pederastów - przyjdzie czas na pedofilię, kazirodztwo i zoofilię. Ten czas już się zaczyna.
  Admin]

  Ludzie będą za to karani. Kara będzie straszna. To jest nieuniknione jak wschód słońca. Coś podobnego już w historii miało miejsce. I to nie raz… Po pierwsze-prawda o prześladowaniach kobiet i mężczyzn w Eurosodomie (Unii Europejskiej). W Europie rozpoczęła się debata nad zalegalizowaniem kazirodztwa.

  Transkrypt wolnego przekładu poniższego video.

  A przecież wkrótce, tak to wygląda, trzeba będzie bronić się nie tylko przed propagandą sodomii ponieważ, po cichutku i niezauważalnie, rozpoczęło się w Europie omawianie projektu prawa legalizującego kazirodztwo czyli stosunki seksualne pomiędzy matką a synem, ojcem i córką a także pomiędzy braćmi i siostrami i pomiędzy wszystkimi krewnymi. Legalizującego to, co we wszystkich świętych księgach wszystkich religii (za wyjątkiem judaizmu – tłum.), we wszystkich kodeksach moralnych wszystkich cywilizacji (za wyjątkiem żydowskiej – tłum.) uważa się za najgorszą zbrodnię, która prowadzi do zwyrodnienia, degeneracji i wymarcia gatunku.

  Teraz niektórzy politycy Europy, w pierwszej kolejności Skandynawii, nazywają kazirodztwo standardem (normą) genderową, przy czym, na podobieństwo homofobii, proponują wprowadzenie takiego pojęcia jak „incestofobia” (niechęć w stosunku do kazirodztwa – tłum.), która będzie karalna. Główni „bojownicy” za tę ideę to neoliberałowie i aktywiści ruchu sodomskiego, liczni deputowani lokalnych parlamentów, którzy przepychają swoje pomysły wszelkimi możliwymi metodami.

  Szwedzkie i duńskie gazety publikują artykuły na ten temat, bynajmniej nie w krytycznym tonie, a w Norwegii i na Islandii kazirodztwo jest już, w rzeczywistości, zalegalizowane. W Norwegii incestofobów rejestruje się w specjalnie stworzonych ośrodkach, przy czym z 10 spraw dotyczących oskarżenia o incest, które wpływają na policję, 8 z nich nigdy nie jest rozpatrywanych. Liczni ludzie, którzy są sądzeni za kazirodztwo, otrzymują wyroki uniewinniające a ofiary kazirodztwa są leczone jako cierpiące na urojenia.

  Właśnie tam, w Norwegii, szczególną popularnością cieszył się film zatytułowany „Ja śpię ze swoją siostrą”. Debaty na temat kazirodztwa miały miejsce w parlamencie Szwajcarii. Tam, nawiasem mówiąc, był już stworzony precedens. W 2010 roku rozgorzał skandal na skalę krajową po tym jak z nowego Kodeksu Karnego w cudowny sposób zniknął artykuł orzekający karę za kazirodztwo ale już po gwałtownym wzburzeniu społeczeństwa tenże artykuł wprowadzono do Kodeksu Karnego z powrotem, prawdopodobnie nie na długo.

  Dla wszystkich, którzy chociaż trochę zajmują się tym tematem, jest oczywiste, że w konsekwencji legalizacji kazirodztwa będzie zalegalizowana pedofilia. W Holandii jest już partia, która o to walczy i już pojawili się w Europie ci, którzy stawiają kwestię prawa zawierania małżeństw z dziećmi.

  Rysuje się straszliwy obraz. Z ludźmi z którymi, w zasadzie, nie ma o czym i nie ma po co rozmawiać, część europejskiego establishmentu gotowa jest do poszukiwania wspólnego języka. Na początku legalizują „małżeństwa” sodomskie, następnie legalizują adopcję dzieci przez te „małżeństwa” sodomskie” i wychowywanie dzieci w surowo określonym schemacie, zresztą podobne wychowanie jest już realizowane, i to nie tylko w „rodzinach” sodomickich. W jednej tylko Norwegii 19 tysięcy niepaństwowych stowarzyszeń wyjaśnia dzieciom, że pojęcia „mężczyzna” i „kobieta” są ciemnymi przesądami. Tam właśnie w przedszkolach dla dzieci działa specjalny program państwowy, zostały wycofane stare, dobre bajki braci Grimm, Andersena i Perrot’a. Na ich miejsce napisano nowe bajki, na przykład o królu i królu, książę zakochuje się w królu albo księciu, albo księżniczka marzy żeby ożenić się z królewną.

  I właśnie w ten sposób seksualna mniejszość w Norwegii to już zupełnie nie mniejszość i, jak pokazują ostatnie wydarzenia we Francji, nie tylko tam. Ludzie normalni to już jest mniejszość, nie liczbowo, ale według prawa głosu, w tym sensie, że nikt już ich nie słucha. Tak jak nie usłyszał Hollande protestu milionów normalnych Francuzów. A tak na marginesie, według danych europejskich agencji statystycznych, rosyjskie wyobrażenie o sodomitach, lesbijkach, to już miniony wiek. Na Zachodzie zalegalizowano co najmniej 30 rodzajów „nietradycyjnego małżeństwa” a pojęcia „kobieta” i „mężczyzna” uporczywie się wypiera. Wkrótce zacznie się je uważać za wyjątki i to prześladowane.

  A więc ochrona dziecka urodzonego w naturalnej, normalnej rodzinie, będzie niemożliwa. Cała machina władzy będzie ukierunkowana na wsparcie i ochronę „rodzin nietradycyjnych”. Są już na to przykłady. Według danych oficjalnych, w 2011 roku, niemiecki Jugendamt odebrał tradycyjnym, normalnym rodzinom, i przekazał „rodzinom sodomickim”, 38500 (trzydzieści osiem tysięcy pięćset) dzieci, w tym także rosyjskich. Jugendamt to jedna z najbardziej złowrogich służb świata z którą boi się zadzierać nawet niemiecka policja kryminalna.

  ------------

  a tu kałach nie pomoże...
 • @fretka 22:03:39
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8pUJqxO2IHw
 • @szczurobronny 21:49:31
  straszna sprawa :) to co świrosław nie zwiedzi wielkiego kanionu !!!
 • @nana 22:05:01 linka nie podałam
  http://suwerenna.wordpress.com/2014/09/26/co-szykuja-nam-syjonisci-w-zydo-rezimach-zachodu/
 • @re1 22:06:30
  Zobacz dziecko we mgle. Pzdr.http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,plqbs
 • Linki wieczorne
  30.09.2014
  Przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)
  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się coś powtarza to przepraszam…


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”


  Skrót – plus film
  http://rusvesna.su/news/1412103228

  Skrót – fajny opisa – w sam raz dla Wodza
  http://rusvesna.su/news/1412103228

  Skrót armii DNR
  http://www.novorosinform.org/news/id/10543

  Skrót wieczorny: ukry ściągają posiłki pod Sczastie, na lotniskowcu walka, w Kramatorsku najemnicy…
  http://rusvesna.su/news/1412100463

  Skrót od Prochorowa
  http://donbass.center/svodki/1406-300914-1244-obzor-boevoy-situacii-ot-opolchenca-prohorova.html

  Lotniskowiec. Strzelanie z RPG7, film
  http://www.youtube.com/watch?v=GnSgLFyxSoU

  Lotniskowiec Cd informacji http://novorus.info/news/events/28491-fashisty-pytalis-vybit-opolchencev-iz-doneckogo-aeroporta.html

  Dalsze informacje o lotniskowcu
  http://politikus.ru/events/31411-boi-za-doneckiy-aeroport-blizitsya-final.html

  Walki o lotniskowiec Zginał dowódca „Jałta” Cześć jego pamięci!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10531

  Od bombardowania w centrum Doniecka trzęsą się domy, pożary, są zabici i ranni
  http://rusvesna.su/news/1412083431

  Zawsze miło to obejrzeć drugi raz!
  http://www.youtube.com/watch?v=zFOJ_8p0Nl0


  ZBRODNIE WOJENNE

  OBWE rozpoczęło śledztwo w sprawie związku handlu organami i masowymi morderstwami
  http://www.regnum.ru/news/polit/1852466.html

  O odpowiedzialności władz faszystowskiej Upadłej przed międzynarodowym trybunałem
  http://svpressa.ru/politic/article/99636/

  Ekspert OBWE z Łotwy oświadczył że na terenach okupowanych dochodzi do masowych zbrodni wojennych
  http://politikus.ru/events/31396-zayavlenie-eksperta-obse-i-sk.html


  NOWOROSJA


  Ikona chroniąca Donbas. Metropolita zabronił jej wnosić do katedry
  http://rusvesna.su/news/1412100622

  O panującym terrorze w Mariupolu
  http://rusvesna.su/news/1412085116

  Partyzanci dokarmiają niedźwiedzia…Film o humanitarnej choć nietypowej pomocy
  http://www.novorosinform.org/news/id/10533
  http://www.youtube.com/watch?v=2jFbkhIXOpg

  Naukowcy i studenci protestuja przeciw przenoszeniu uniwersytetu do Winnicy
  http://politikus.ru/articles/31413-miting-u-doneckogo-nacionalnogo-universiteta-ne-hochu-v-vinnicu.html

  O Liaszce… Film!!!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10543  KIJÓW i okolice


  Żołnierz 51 brygady popełnił samobójstwo bo sadził że znów go wyślą na front
  http://rusvesna.su/news/1412094878

  Pan banderowiec Awakow poinformował że wojuje w sumie 34 bataliony ochotnicze
  http://rusvesna.su/news/1412092285

  Powstaje nowy batalion z prokuratorów! Dobrowolcy!!!!!
  http://lenta.ru/news/2014/09/30/batalyon/

  Powstaje tez „kobieca sotnia”!
  http://novorus.info/news/events/28492-ukraina-sozdaet-zhenskuyu-sotnyu.html

  Marznące w Chersońskiej „obłasti” ukry mieszkają tam gdzie owce. Może im futro wyrośnie przed zimą?
  http://rusvesna.su/news/1412095742

  Arszenik Jaceniuk obiecał że do 10 października wojującym żołnierzom Upadłej Krainy będzie ciepło!
  http://rusvesna.su/news/1412087949

  Już witał się z gąską… Wczoraj informowano że ukry zapłaca za gaz a dzis odwracaja kota ogonem!
  http://rusvesna.su/economy/1412087887

  Lustracja po ukraińsku – Odessa (kilka filmów)
  http://rusvesna.su/news/1412082882

  W Odessie prawy Sektor bije uczestnika rozmów o przerwaniu ognia. 3 filmy
  http://politikus.ru/events/31392-v-odesse-boeviki-pravogo-sektora-izbili-uchastnika-peregovorov-s-dnr-i-lnr.html

  Według prawników tamtejszych ta ukraińska lustracja jest nieprawna i niekonstytucyjna
  http://rusvesna.su/news/1412082238

  Prawdziwi, praworządni odescy milicjanci. Poznac ich po tym że nie chcą krzyczeć „sława krainie”
  http://politikus.ru/articles/31407-odesskaya-miliciya-otkazalas-gorlanit-banderovskie-lozungi.html

  Obrady po ukraińsku – film
  http://rusvesna.su/news/1412087013
  http://www.youtube.com/watch?v=MQw-mJ9KRIY

  Kultura po kijowsku. Zmniejszono wypłaty dla artystów teatróe by zaoszczedzona kase wpłacic na wojenkę
  http://politikus.ru/events/31398-sotrudnikam-kievskih-teatrov-urezali-zarplaty-v-polzu-finansirovaniya-grazhdanskoy-voyny.html

  Burzenie pomników – taki banderowska tradycja
  http://rusvesna.su/news/1412085833

  Matematyka po ukraińsku – kijowianie naliczyli 30 swoich zabitych od początku przerwania ognia
  http://svpressa.ru/war21/article/99654/

  Kołomojski na linii. Film!
  http://novorus.info/news/video/28466-proslushka-kolomoyskiy-prosit-ubrat-materialy-s-tv-protiv-putina-video-18.html
  http://www.youtube.com/watch?v=rlaPblRUytc

  Antybanderowska akcja w Polsce
  http://www.regnum.ru/news/polit/1852608.html

  Rumuńska prasa twierdzi że WIELKA WOJNA już się zaczęła ale większość nie chce jej dostrzegac
  http://www.regnum.ru/news/polit/1852608.html

  Analiza o „konwulsjach kijowskiego reżimu”
  http://svpressa.ru/war21/article/99654/

  DOBRANOC!
 • @trojanka 22:02:51
  Prosze mi takich nutek nie puszczac bo bede plakusial.Dobry wieczor wszystkim
 • @szczurobronny 21:25:55
  Ja się zgłosiłem!
  Ze się dogadam!
 • @tribo 21:17:47
  Tylko nam nic nie płacą!
  To jest taka akcja humanitarna - pełen wolontariat!
 • @nana 22:05:01
  Sodomą i Gomorą Pan się już raz zajął , historia zatoczyła koło. Zajmie się i teraz. Szczęść Boże.
 • @Repsol 22:12:27
  Dwie wiadomości redio programma 1 - Erewań.
  1. Dullar z SSZA umocnił się w stosunku do EUR o 8 %.
  2. Dullar do końca 2014 umocni sie o dalsze 8 %.

  Będzie cie mieli głupkowy gaz z SSZA droższy o 16%.
  Teraz zarabia Putin, późńiej będzie Oba dwa, a większość będzie w wielkiej ...ie.
  Na szczęście moi Indianie zbierali dwa lata opał.
  Przykro mi.
 • @simba 22:15:50
  Ty się pilnuj bo płakusiać będziesz. PZDR .:)))https://www.youtube.com/watch?v=iSW5jQIZ9pU
 • @brusek 22:19:41
  Liczy się czyste sumienie (białe tiry) :)))
 • @szczurobronny 22:51:57
  Zobacz wiedziałem, dymanie podatników z autorewersem . Pzdr. http://niewygodne.info.pl/
 • @Kula Lis 62 19:14:02
  Ozjasz (zresztą oszczerstwo tylko) jest w tym dobry, że nie należy do tej sitwy, mafii na garnuszku światowych oligarchów. Przede wszystkim. Poza tym to jest wcale rozsądry, inteligentny człowiek. No i jest Samoobrona. Problem w tym, że jeśli ludzie nie pójdą ich wybierać, możemy wkrótce mieć w Polsce stosunki ukraińskie, jeśli ta sitwa pozostanie przy władzy. Gdyż musi być coraz gorzej, gdyż sitwa Polskę nie tylko wysprzedała i zrujnowała, gigantycznie zadłużyła Polskę, lecz i nadal chce dalej tak, jakby nigdy nic. I dlatego jedyna nadzieja na cywilizowane rozwiązanie leży w pójściu Polaków na wybory
 • @szczurobronny 22:49:21
  Pisałem Startpage widzi reszta blokuje. Pzdr.
 • Broni pedofilów i innych degeneratów (18sek)
  Monika Platek Dzieci w zwiazkach jednoplciowych rodzi sie wiecej niz roznoplciowych flv (mini-sterostwo sprawiedliwości)
  http://www.youtube.com/watch?v=zdf7V1GxnWg
 • @danekbb 22:57:32
  No następny agitator .Tu jest blog o prawdzie o wojnie domowej na Ukrainie , to się ogarnij i nie pisz o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Resztę pominę milczeniem mając nadzieje na zrozumienie przez interlokutora.
 • @nana 21:26:36
  Tu nie chodzi o pacjentow, ale o lekarzy. Kazda wizyta jest elektronicznie
  rejestrowana i nie mozna jej dokonac bez karty. Lekarze maja umowy
  z kasami, albo i nie /przyjmuja tylko prywatnie, ale musza byc
  specjalistami, bo inaczej nikt by do nich nie przyszedl. To w Austrii
  rzadkosc. Lekarz nie moze tez pobrac oplaty z sufitu/. System zapobiega
  kombinacjom dochodowo - podatkowym. Pacjent zyskuje takze, bo
  ilosc wykupionych lekow jest automatycznie rejestrowana w Kasie
  Chorych - znowu komputer, tym razem w aptece. Oplata za leki jest
  jednolita 5,40€ za opakowanie bez wzgledu na koszt preparatu.
  Mozna ubiegac sie o czesciowy lub calkowity zwrot poniesionych
  wydatkow - zalezy od kwoty rocznej.
 • Gen. Pacek: MON zajmie się młodzieżą gotową do obrony Polski
  Wiec młodzież starsza i młodsza brać kałacha i walczyć za hipermarkety zagraniczne , koszernostre itp.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-pacek-mon-zajmie-sie-mlodzieza-gotowa-do-obrony-polski/zlm11
 • @simba 23:00:55
  sie wierzyc nie chce ze ci mlodzi ludzie z clipu,będą kiedys do siebie strzelac.Pozdrawiam Obronnego
 • @AQQ 23:05:45
  Komentatta
  " Bardzo lubię oglądać panią Płatek, wg mnie można ją stawiać na równi z Łowcy.B i Kabaretem Moralnego Niepokoju. Momentami jest nawet tak dobra jak Monty Python i ich latający cyrk! Naprawdę świetne, groteskowe teksty, komizm świetnie pokazujący absurd myślenia lewicowego, a przy tym kamienna twarz i powaga podczas mówienia, co potęguje zabawność jej występów (wygląda zupełnie tak, jakby naprawdę mówiła na poważnie i wierzyła w to, co mówi- satyryczne mistrzostwo). Naprawdę duży talent komediowy."

  "A czy ta kobieta zostanie zapłodniona przez swoją życiową partnerkę aby mieć to dziecko? Nie... 2 facetów może mieć z tym już pewnie zupełny problem.... Ciekawe kiedy geje oskarżą lesbijki o niesprawiedliwość związaną z brakiem możliwości urodzenia dziecka... no chyba że w torbie jak kangury.... kit z religiami... kit z rządami... ale praw natury się nie oszuka..."
 • @simba 23:00:55
  Bracia To Bracia . Ave Simba. https://www.youtube.com/watch?v=Fr-pYYmsy-k
 • coś na dobranoc
  http://www.youtube.com/watch?v=G3TCPW1zwXs
 • simba
  Dobranoc i milej nocki wszystkim
 • @Shaolin 23:27:42
  Khorasan to to samo co BMR w Iraku Saddama Husajna.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=g14AaGZJh50
 • @szczurobronny 23:13:18
  Opera i Mozilla też IE się broni Oracle Java scryptem pomaga NSA śledzić wszystkich .Polecam. Niebezpiecznik.pl tam coś jeszcze podają. IP. Unijne na Yandexsie podlega całkowitej inwigilacji . Pzdr.
 • @szczurobronny 23:48:06
  Zobacz naszych gamoni http://24tp.pl/druk.php?mod=news&strona=1&id=24567?TB_iframe=true&height=530&width=700 i tu http://moto.onet.pl/bojkotujesz-lukoil-zastanow-sie-czy-to-ma-sens/g9wlp Pzdr.
 • @szczurobronny 00:12:44
  Analizuj to jest Qur...wo. http://forumemjot.wordpress.com/2014/09/29/goldman-sachs-group-incorporated-%E2%96%BA-w-warszawie-likwidacja-polski/#more-33074
 • @fretka 22:03:39
  No i dobrze wczoraj pisałem

  Wała Ukrainie! Hierojom Sało !
 • @ All na dobranoc a miało być tak pięknie.
  https://www.youtube.com/watch?v=wszT6pVPD64
 • @error 00:25:46
  Dobrze . :))) Ave.
 • @eMJot 17:34:52
  My głosowalismy na Samoobronę, choć mieszkamy w mieście.
  I na Ś.P. Andrzeja Leppera podczas wyborów prezydenckich i później po aferze z suką Krawczyk
  Ja i moja Małzonka.
  Podczas ostatnich wyborów, w czasie kampanii, ogladalismy spot wyborczy Samoobrony: Ikonowicz Piotr i kandydat Samoobrony, który mówi, że Samoobrona popiera ubój rytualny!!!!!!!!!
  To my podziękowaliśmy, głosów naszych nie ma!
  Bardzo podoba nam się Mateusz Piskorski.
  Powinien tworzyć wokół siebie partie Samoobrona, lecz nie typowo wiejską z ubojem rytualnym!!!!
 • @Repsol 00:36:22
  Małe zwycięstwo a cieszy.
  http://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktualnosci/art4641,pogon-lwow-zastapi-karpaty-podczas-turnieju-jubileuszu-75-lecia-fks-stal-mielec.html
 • @lorenko 02:43:50
  A ci Ci przeszkadza ubój rytualny? Przecież jego zakaz to tylko jeszcze jeden sposób na ograniczenie produkcji eksportowej w Polsce i oddanie rynku komuś innemu.
 • @szczurobronny 22:29:53
  "Dawid Hudziec Byłem wczoraj w rejonach Kommunaru i N. Kryńki , tyle co moge osobiscie udowodnic to relacja swiadka o wywozeniu ludzi zlapanych na ulicy przez wojska ukrainskie . Po co ?gdzie? natomiast miejsca masowych grobow bada OBWE oraz specjalisci od kryminalistyki . wczoraj mowilo sie o 460 ciałach"
 • @lorenko 02:43:50
  Jak tam w Bieszczadach było? Jakieś sukcesy w rybołóstwie na Sanie?
  Bo tak mi się wydawało że tam jechałeś?
  :)
 • @wdakra 03:48:21
  Czytałem i oglądałem OKROPNE filmy na ten temat - to znaczy okazuje się że ubój "klasyczny" jest w "polskim wykonaniu" dużo bardziej okrutny niz tzw. rytualny.

  OD czasu jak to widziałem mniej mięsa jadam...
 • @brusek 07:57:32
  Przeniesienie produkcji do innego kraju raczej nie oszczędzi zwierzętom cierpień, a nasza gospodarka na tym straci, w szczególności rolnicy.
 • Ukraińska podżegaczka do wojny
  https://www.youtube.com/watch?v=g_508uiWgzk
 • Powstańcy z batalionu "Prizrak" ostrzeliwali pozycje ukraińskich wojsk zgrupowanych w okolicach m. Sczastie
  http://voicesevas.ru/img/9d6d110a22cd0d55c87e066e44883f2e.jpg
 • @detektywmjarzynski 08:19:36
  Niech jej Wałęsa da buzi, wysyłajmy mu na skrzyneczkę ten film.
  Z pytaniem, czy zapisał się do swobody ukraińskiej.
 • @re1 08:39:48
  Nacjonalizm ukraiński - jak widać nie jest czymś pomijalnym i niegodnym uwagi!

  Przypomnijcie sobie Państwo linkowane przeze mnie filmy z protestów matek i żon żołnierzy nie wracających ze strefy działań wojennych - one nie protestują przeciw wojnie! One protestują - aby wysłać więcej żołnierzy, by szybciej "skończyć z moskalami"...

  To co się tam dzieje to jest jakiś absurd i sen z 1933 roku gdy pewien naród jednym głosem odpowiadał jednemu politykowi na pytanie "butter oder kannonen" - KANONEN!!!!
 • O walkach o donieckie lotnisko
  https://www.youtube.com/watch?v=vtiYebwTzj8

  http://www.kp.ru/daily/26289/3166891/
 • @brusek 09:00:59
  To jest już pełzająca III wojna światowa.
  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140704/NEWS01/140709813 - mają niby skończyć do końca roku.

  Jakisi dziwna przepowiednia, że jak skończą to będzie zburzony, patrz ta "jataganka z ukraine" i wtedy to już oficjalna III wojna.
 • @szczurobronny 09:04:59
  http://www.uwazamrze.pl/artykul/1031527/przegrany-boj-o-uboj
 • @re1 09:19:21
  "W sumie prace na drodze nr 747 są prowadzone na odcinku 47 kilometrów między Konopnicą pod Lublinem i Kamieniem nad Wisłą. Powstaną trzy obwodnice: Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego. Droga doprowadzi do wznoszonego właśnie mostu w Kamieniu. Modernizacja i budowa nowych odcinków 747 pochłonie ponad 550 mln zł, a Unia dołoży prawie 363 mln zł. Budowa ponadkilometrowego mostu przez Wisłę będzie kosztowała 215,1 mln zł (126 mln zł dorzuci UE)." - tak daleko i to JUE dorzuci?
  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140124/NEWS01/140129770
 • @szczurobronny 09:33:31
  Z powodu budów "Jewrounii"
  http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3591473,most-w-kamieniu-bedzie-gotowy-dopiero-na-wiosne,id,t.html

  Odetchnąłem na wiosnę skończą, chyba cały czas kombinują co bu tu jeszcze chapnąć. Idę robić weki z dyni.
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 09:33:31
  Zbieraj chrust, zrób dwa piece rakietowe.
  Pozdrawiam

  p.s. dobrze radzę
 • @szczurobronny 09:33:31
  Nie chodzi mi o straty przedsiębiorców, tylko o te 5 tys. miejsc pracy. To oznacza kolejne kilka tysięcy rodzin żyjących w nędzy albo emigrujących. Dodaj do tego rolników, którzy produkowali to bydło.
 • Przypominam ponownie!
  7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił bulwersujące oświadczenie:

  „Państwa Ukraina NIE MA i nigdy nie było”

  którego nie pozwala się publikować w ukraińskich mediach oraz polskich żydo-niemieckich mediach w gangsterskiej III RP.

  Do porządku obrad na posiedzeniu 7-IV-2014r Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia konfliktu między dwoma państwami. W rezultacie uzgodniono następujący wniosek:

  „Ukraina nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa na jakimkolwiek forum międzynarodowym.

  Z tego powodu możemy uważać, że żadnych naruszeń prawa przez Rosję wobec Ukrainy NIE było i NIE może być. Zgodnie z umową z WNP, terytorium Ukrainy jest okręgiem administracyjnym ZSRR. Tak więc, nie można nikogo obwiniać o separatyzm i przymusową zmianę integralności granic Ukrainy. W ramach PRAWA międzynarodowego kraj „Ukraina” po prostu NIE MA, gdyż NIE MA oficjalnie zatwierdzonej granicy na forum społeczności międzynarodowej.

  Aby rozwiązać ten problem, Ukraina powinna dokonać demarkacji granic z państwami sąsiadującymi przy obowiązkowej ZGODZIE państw granicznych, w tym Rosji, Polski, Węgier i innych państw z nią graniczących tak aby nie było konfliktów.

  Wszystko powinno być udokumentowane i PODPISANE przez wszystkie państwa graniczne, uczestniczące w umowie. Unia Europejska wyraziła ogromne pragnienie dopomożenia Ukrainie w tak ważnej kwestii i podjęła decyzję o udzieleniu pomocy technicznej. Ale czy Rosja będzie podpisywała umowę o granicach z Ukrainą? Oczywiście, że nie!

  Bez względu na to, natychmiast zostały podjęte prace demarkacyjne. Dwie grupy wykwalifikowanych ekspertów PRACUJĄ przy faktycznym WYZNACZENIU linii granicznej w terenie i zajmują się SPRAWDZENIAMI faktów z istniejącymi mapami.

  W oparciu o FAKT, że Rosja jest prawnym następcą ZSRR (co zostało potwierdzone decyzjami sądów międzynarodowych, dotyczących sporów o własności byłego ZSRR za granicą), terytorium, na którym znajduje się obecnie Republika Ukraina w granicach ZSRR (Małorosja i Noworosja), jest WŁASNOŚCIĄ Rosji. I nikt NIE ma prawa dzisiaj dysponować tym terytorium bez ZGODY Rosji czyli prawnego posiadacza praw do tego terytorium.

  W istocie, obecnie Rosji wystarczy tylko złożyć oświadczenie o tym i ogłosić, że terytorium to jest terytorium Rosji, ostrzegając przy tym, że wszystko, co dzieje się na tym terytorium jest wewnętrzną sprawą Rosji. Każda interwencja będzie postrzegana jako działanie przeciwko Rosji. W rezultacie, można unieważnić wyniki wyborów na „ukrainie” z dnia 25 maja 2014 roku i robić dalej wszystko tak, jak zechce naród!

  Według Memorandum Budapeszteńskiego i innych umów, Rosja zobowiązań nie może mieć, ponieważ NIE MA oficjalnie ustalonych granic. NIE MA (i nie było!) oficjalnego państwa Ukraina według zasad prawa międzynarodowego.”
  (wg. Na­tio­nal Geo­gra­phic)
 • @szczurobronny 09:52:14
  To już od dość dawna widać, że dążą do zniszczenia wszystkiego, co się tylko da i wymordowania jak największej ilości mieszkańców.
 • @Kula Lis 62 10:02:26
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/09/national-geografik-ukraina.jpg (wg. Na­tio­nal Geo­gra­phic)
 • @Kula Lis 62 10:02:26
  Daj w końcu źródło angielskie, niemiecki itp. itd piszesz i piszesz.
  Jestem ciekawy sam przeczytać i wyrobić sobie zdanie.
  Pozdrawiam
 • @re1 23:19:03
  Dziękuję za piękne tłumaczenie. :)
  Dziś piękna okazja, wszystkie pasożydy zebrały się w 1miejscu!
  Na zewnątrz wydymany naród POsłusznie stoi…od 25lat.

  Pozdrawiam wszystkich z Ad Novum.
 • @szczurobronny 09:58:17
  Czy ów spadek spożycia wynika z tego, że ludziom mięso obrzydło? Ja bym go upatrywała raczej w likwidacji dużej ilości zakładów produkcyjnych i wynikającego z tego bezrobocia. To pociąga za sobą niskie płace i gnojenie pracowników. Tymczasem władze powodują likwidację kolejnych. Tylko patrzeć, jak znów zadziałają, żeby zlikwidować następne. To się kumuluje. Moim zdaniem należy się się temu przeciwstawiać.
 • @re1 10:17:27
  Mówią eksperci:

  Demarkacja (wytyczenie) granic Ukrainy – tylko w ramach projektu na podstawie umowy z UE.

  W angielskim kanale „Thames TV” pokazano, jak parlament od rana omawia kwestię ukraińską. Okazuje się, że Ban Ki-moon wczoraj (6/5/2014) w ONZ wygłosił unikalne oświadczenie, że Rada Bezpieczeństwa ONZ po raz kolejny rozpatrywała kwestię Ukrainy.

  W tej kwestii, eksperci ustalili ciekawy wniosek w ramach prawa międzynarodowego: okazuje się, że po upadku Związku Radzieckiego, Ukraina nie raczyła przeprowadzić i zarejestrować należycie w ONZ demarkacji swoich granic jako państwa …Według granic pozostaje ona okręgiem administracyjnym w granicach ZSRR, zgodnie ze zwykła umową w ramach WNP, która nie ma mocy prawnej w ONZ.

  A ponieważ kraj nie ma oficjalnej granicy w ramach prawa międzynarodowego, to nie ma żadnych podstaw, aby mówić o jej naruszaniu. Również nie ma podstaw, aby mówić o separatyzmie, czyli wymuszonej zmianie konfiguracji granicy. Przecież zmienić coś, czego nie ma – nie można.

  Ponadto, podkreśla się, że demarkacja granic Ukrainy jest tylko w projekcie, dotyczącym porozumienia z Unią Europejską.

  W porządku obrad o stowarzyszeniu między UE a Ukrainą, przyjętym w Luksemburgu we wtorek powiedziano, że UE pomoże Ukrainie, okazując pomoc techniczną w demarkacji jej granic z państwami sąsiadującymi.

  Przy tym ramy czasowe przeprowadzenia prac demarkacyjnych na miejscu na razie nie są prognozowane. Zdaniem laika:

  Prawie trzy miesiące minęły od wypowiedzi Sekretarza Generalnego ONZ, że zgodnie z prawem międzynarodowym państwa pod nazwa Ukraina nie ma i nigdy nie było, ponieważ nie ustaliła i nie zarejestrowała w ONZ swoich granic. Jest nadal częścią Rosji, spadkobierczyni dawnego ZSRR.

  W związku z tym nasuwają się następujące pytania:

  * Dlaczego wszystkie polskie media, zarówno lewicowe, prawicowe i tzw. niezależne nawet nie raczyły zauważyć tego, na pewno ważnego, wydarzenia? Na żadnej stronie blogów w polskim Internecie nie ma nawet wzmianki o oświadczeniu Sekretarza Generalnego ONZ. Jedynie na stronie Piotra Beina ukazała się informacja o artykule Agencji Noworosji pt. „Państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było”:

  http://piotrbein.wordpress.com/2014/06/01/un-state-of-ukraine-does-not-exist-and-never-did-onz-panstwo-ukraina-nigdy-nieistnialo-i-nieistnieje (bez tłumaczenia artykułu)

  Czyżby wszystkie polskie media chcą być posłuszni zakazowi rozprzestrzeniania tej informacji w mediach i Internecie, wydanemu na Ukrainie?

  * Dlaczego Prezydent Rosji W. Putin nie wykorzystał oświadczenia ONZ do załatwienia wszystkich sporów i konfliktów i przyzwolił w ten sposób do krwawych wydarzeń na Południowym Wschodzie? Wystarczyło tylko ogłosić, że zgodnie z prawem międzynarodowym Ukraina jest częścią Rosji i w celu uśmierzenia zamieszek i wystąpień, niezgodnych z prawem, wprowadza się wojska rosyjskie na Ukrainę, jako okręgu administracyjnego Rosji. Ocalono by życie tysięcy obywateli.

  * Dlaczego obecnie Amerykanie wspólnie z UE pospiesznie dokonują prac związanych z demarkacją granic Ukrainy? Przecież taka demarkacja jest robiona na potrzeby umowy stowarzyszeniowej z Unia, a w sensie prawa międzynarodowego nie będzie ona miała mocy prawnej w ONZ (podobnie jak umowa w tej kwestii, zawarta z WNP).

  * Czy mimo nieważności demarkacji Prezydent Putin nadal nie będzie chciał wykorzystać tej korzystnej okazji do wygrania kolejnej potyczki z Zachodem (po przyłączeniu Krymu)?

  Tłumaczył Janusz Sielicki
  29.6.2014 r.
 • @re1 10:17:27
  http://novorus.info/news/events/16657-gosudarstva-ukraina-net-i-nikogda-ne-bylo.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej