Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 3.10.2014r- 27 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dwudziestego siódmego dnia rozejmu podczas intensywnego ostrzału ukraińskiej artylerii w Doniecku zginął zagraniczny pracownik Czerwonego Krzyża.

W miarę odnoszonych przez siły powstańcze sukcesów na donieckim lotnisku wojska ukraińskie coraz bardziej intensywnie ostrzeliwują cele cywilne w mieście.

Ostrzał artyleryjski i rakietowy spowodował zniszczenia w  siedmiu domach mieszkalnych, wywołał bardzo poważny pożar w fabryce "Tochmasz", uszkodził w wielu miejscach infrastrukturę komunalną.

W wyniku tego ostrzału zostało zabitych 9 cywili, w tym Szwajcar, pracownik Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, a ponad dwadzieścia osób zostało ciężko rannych:

W odpowiedzi na tak drastyczne złamanie porozumienia o zawieszeniu broni przewodniczący OBWE, prezydent Szwajcarii Didier Burkhalter wezwał wszystkie strony do zaprzestania walki i do przestrzegania zawieszenia broni. W oświadczeniu jakie wydał w tej sprawie przewodniczący OBWE, odniósł się również do wczorajszego zabójstwa kolejnych dziewięciu osób cywilnych w Doniecku jak i do śmierci pracownika Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

A oto skutki wczorajszego ostrzału Doniecka przez ukraińską artylerię:

No i widok tego samego od ukraińskiej strony:

W ciągu wzorajszego dnia najcięższe walki toczyły się w rejonie donieckiego lotniska:

Jak podają źródła powstańcze w trakcie walk o lotnisko ukraińskie formacje zbrojne utraciły łącznie około 1000 żołnierzy, zaś pozostała reszta została wyparta na północ od drogi łączącej miejscowości Piaski i Spartak. Obecnie na lotnisku działają już tylko nieliczne grupy ukraińskich wojsk w tym głównie oddziały najemników.

O zaciętości prowadzonych tam walk może świadczyć fakt, że w ich trakcie wczoraj został bardzo ciężko ranny członek Rady Najwyższej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL), Oleg Frołow. Obecnie lekarze walczą o jego życie.

Frołow Oleg Wiktorowicz: zastępca Przewodnicącego Najwyższej Rady DRL, brał udział w ruchu przeciwników pomarańczowej rewolucji od 2004r. Jest jednym z założycieli pozarządowej organizacji "Doniecka Rzeczpospolita" (od 2005r.). Aktywnie występował podczas rewolucyjnych wydarzeń zimą i wiosną br. w Donbasie. W czasie oblężenia Sławiańska organizował konwoje humanitarne dla jego mieszkańców. Często osobiście brał udział w walkach w tym również o wyzwolenie lotniska. Obecnie oprócz obowiązków parlamentarnych organizuje  pomoc dla uchodźców oraz aktywnie uczestniczy w operacji wymiany jeńców.

Powracając do sprawy walk o lotnisko, otóż mimo jego odblokowania spod kontroli ukraińskich wojsk, o pełnym sukcesie można będzie dopiero mówić, gdy ukraińskie jednostki zostaną odsuniętę  z tego rejonu na odległość co najmniej kilkunastu kilometrów, a więc poza miejscowości: Nietajłowo (na zachód od Doniecka) i Orłowkę oraz Awdiejewkę (na północ od Doniecka). I w tej chwili trwają przygotowania do tej operacji.

A oto raport o aktualnej sytuacji na lotnisku przekazany przez Motorolę i Giwiego:

Władze DRL przekazały tamtejszej misji obserwatorów OBWE, że w rejonie miejscowości Ilienko rozlokował się oddział liczący około 200 najemników, co stanowi bardzo poważne naruszenie porozumień pokojowych w MIńsku.

W rejonie miejscowości Marinka w nocy trwała wymiana ognia.

Rozlokowana w okolicach miejscowości Krasnogorowka ukraińska artyleria prowadziła ostrzał celów cywilnych, w tym również Doniecka.

Pozycje wojsk ukraińskich rozlokowanych w okolicach Awdiejewki były ostrzeliwane ogniem z moździerzy i z wyrzutni rakiet "Grad". Ostrzał ten ma na celu zmuszenie ich do wycofania się z tego rejonu i tym samym wzmocnienie pozycji obronnych wokół Doniecka przez siły powstańcze.

W Debalczewie powstańcy przeprowadzili lokalny atak na stanowiska obronne ukraińskich wojsk. W wyniku czego zniszczono jeden ukraiński punkt kontrolny likwidując trzech żołnierzy:

Ponadto siły milicji ludowej atakowały pozycje ukraińskich wojsk rozlokowane w okolicach miejskowości: Wolnowachy, Szachtierska i Jasinowatej.

W rejonie Ługańska, na północ od tego miasta trwały walki w okolicach miejscowości Sczastie, gdzie siły powstańcze dokonały ataku na wojska ukraińskie w odwecie na prowadzony przez nie ostrzał przedmieść Ługańska. Zlikwidowano tam punkt kontrolny ukraińskiej armii przy drodze H-21:

Pod Sewierodonieckiem siły milicji utworzyły stanowiska obronne w rejonie miejscowości Borowoje. Podonie było w rejonie Kirowska, gdzie powstańcy zajeli nowe pozycje obronne w okolicach Toszkowki i Niżnej.

W rejonie Popasnej siły milicji prowadziły ostrzał artyleryjski pozycji ukraińskich wojsk.

Jak widać na tym kierunku powoli, ale systematycznie, siły powstańcze wyzwalają coraz to nowe tereny.

W ostatnim czasie na obszarze kontrolowanym przez siły postwańcze coraz częściej wyłapywani są ukraińscy sabotażyści. A oto film przedstawiający jednego z nich:

Na koniec kilka zdjęć donbaskich milicjantek:

Jak widać nie tylko "Opołczeńcy" są przystojni:)

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdięciu okolice lotniska donieckiego w dniu wczorajszym.

*     *     *

Ps.

A to alternatywna wizja rzeczywistości wg. ukraińskiej SB, przekazana za pośrednictwem ukazujących się w Polsce mediów:

wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-ukrainy-separatysci-zastraszaja-organizacje-miedzynarodowe/9k3h9

*     *     *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.   www.youtube.com/watch,

8.   www.youtube.com/watch,

 

KOMENTARZE

 • Air Port w Doniecku wzięty !
  Po ciężkich i zaciętych walkach powstańcom udało się dopiąć swego. W czasie walk - zawalił się tam sufit na 3-cim piętrze terminalu i upadł prosto na łby rezunów. Powstańcy penetrują teraz teren w poszukiwaniu rezuńskich niedobitków.
 • GENERAŁ GRUDNIEWSKI JEST ZA ZMNIEJSZENIEM TERYTORIUM UKRAINY
  Oto materiał TELEWIZJI NARODOWEJ, z dnia 21-09-2014, w którym polski wojskowy, komendant Polskich Drużyn Strzeleckich (PDS) Jan Grudniewski podaje przesłanki merytoryczne za zmniejszeniem terytorium Ukrainy:
  https://www.youtube.com/watch?v=eZ-aq8Ey-ck
 • @libero 10:37:06
  Tak,jak pisałem już rano,jest to trochę informacja zbyt optymistyczna.Ukropy cały czas bronią się w starym terminalu,w którym są mityczne schrony atomowe,co pokazuje militarymaps.Bez radykalnych działań,takich o których pisze dzisiaj AdNovum,sytuacja może na "lotniskowcu" wrócić do stanu z przed kilku dni.Pzdr
 • @szczurobronny 10:44:56
  Przez usa,no nie chroni przed usa przede wszystkim.witam i pozdrawiam
 • @goldfield 10:41:05
  Przytoczyłem tylko dzisiejszy news z novorus.info . Mam nadzieję że ta aluzja o banderowcach to nie jest pod moim adresem.
 • @szczurobronny 10:55:15
  A to nius z mojego ukochanego Onetu
  Znowu separatyści sami do siebie strzelają
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-ukrainy-separatysci-zastraszaja-organizacje-miedzynarodowe/9k3h9
  I bardzo mi się podoba jeden z komentarzy:

  ~felek : Zgodnie z logiką Kijowa to Ukraińcy powinni wycofać swoje wojska. Separatyści przecież notorycznie sami się bombardują więc w końcu się wybiją.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:37:11
  To jest rzeczywiście sensacja. Oznaki nieposłużeństwa w wojsku wobec tego antypolskiego reżimu. Mam nadzieję, że coś się dalej ruszy w tym kierunku
 • @szczurobronny 11:04:13
  Polecam hasło "Faszyzm nie przejdzie!"
 • @szczurobronny 11:10:50
  A ja pamiętam jeszcze, że Jaceniuk zaraz po objęciu stanowiska zapowiedział, że na arenie międzynarodowej w pierwszej kolejności podejmie kroki mające na celu rehabilitację bohaterów Ukrainy niesłusznie oszkalowanych. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba chodziło o OUN, UPA i ukraińskie dywizje SS.
 • @goldfield 11:36:12
  OK. nic się nie stało.
 • @jaszczyk8 12:28:05
  Lepiej niech matoły się szykują do okopów.Pzdr.http://wolnemedia.net/polityka/armia-wezwie-prawie-40-tys-rezerwistow/
 • @jaszczyk8 12:28:05
  Trudno, jesteście nieprzemakalni na argumenty, kilka osób ubyło z komentarzy, a ich komentarze były na wysokim poziomie, nie musieli wklejać cięgle tego samego. Mi to lata koło ch... co tu robicie, ale jak kilka osób wam zwraca uwagę, to może spuścicie z siebie trochę powietrza...
 • @szczurobronny 11:04:13 raczej pod Knesetem!!!
  Jak zbrodnicza, żysosowiecka matroszka Kiszczak z żydem Urbanem III rzeszę budowali: Ówczesny I sekretarz KW PZPR w Gdańsku – Tadeusz Fiszbach policzył i dość odważnie stwierdził, że na 57 uczestników Okrągłego Stołu, aż 47 było żydami! Czyli budowali to normalny Kneset! Po tej wyliczance, partyjni notable odstawili Fiszbacha na „boczny tor” i nie brał już udziału w dalszej rozgrywce. Nawet towarzysz Stanisław Ciosek podczas obrad stwierdził: „Zauważa się tworzenie swoistego lobby żydowskiego, które żywo interesuje się pracami Okrągłego Stołu”. Czyli można bez skrupułów użyć takiego oto stwierdzenia, iż 6 lutego 1989 roku w Pałacu Namiestnikowskim przy Okrągłym Stole „swoi” ze „swoimi” majstrowali przy rozkładaniu państwa polskiego, czego skutki dzisiaj widzą nawet ci, którzy nie wierzyli, iż Okrągły Stół był aktem zdrady narodowej. Czy jakaś warstwa społeczna będąc u władzy kiedykolwiek ja oddała bez przymusu? pytam.
 • @szczurobronny 12:33:49
  A może zarejestrowałem się po to, żeby jak inni, mania przepraszania wcześniej, teraz klincz, dać wam do namysłu to że rozpieprzacie komentarze.

  Widać wyłazi z ciebie rewolucyjna czujność, prawie jak w komentarzach na niezależnej...
 • @
  Ukry chcą przywrócić wartość bojową sprzętu z cmentarzyska k. Równego po ZSRR. Ciekawe czy są w posiadaniu amunicji tego kalibru, czy może jak wszystko wcześniej.... rozsprzedali.

  https://twitter.com/itsector/status/517951759931944960
 • @szczurobronny 12:44:02
  To może teraz przejdziemy do meritum. Twierdzisz, że w Noworosji mamy do czynienia z jakąś socjalistyczną rewolucją, a Striełkow to dla ciebie prawie jak Che guevara. Jak w takim razie odniesiesz się do manifestu Konfederacji Noworosji: http://icorpus.ru/za-chto-srazhaetsya-opolchenie/
  (tutaj w oryginale). Tutaj tłumaczenie:

  O co walczy pospolite ruszenie [Konfederacji Noworosji]

  Przede wszystkim walczymy za Wiarę Chrystusową, przekazaną nam przez naszych ojców i dziadów. Nie istnieje dla nas nic większego i ważniejszego. Ta wiara nie pozwala nam stać na uboczu, podczas gdy Zachód rozpętuje nową krucjatę w celu zniszczenia prawosławno-słowiańskiego świata. I właśnie dlatego Pospolite Ruszenie nazywane jest Wojskiem Prawosławnym, dlatego nad naszymi posterunkami i nad naszymi maszynami bojowymi powiewają flagi z wizerunkiem Chrystusa Zbawiciela.

  W szeregach Pospolitego Ruszenia – ramię w ramię z prawosławnymi – walczą o te najwyższe wartości chrześcijańskie także przedstawiciele innych religii i wyznań, podobnie jak niegdyś walczyli w szeregach Armii Rosyjskiej za Wiarę, Króla i Ojczyznę zarówno prawosławni, jak i katolicy, luteranie, żydzi i muzułmanie...

  Walczymy za naszą Ojczyznę, za naszą ziemię, za nasze domy, które każdego dnia są burzone w czasie bombardowań i аrtyleryjskich obstrzałów, za nasze rodziny, które giną pod bombami i od pocisków nadciągających oddziałów pacyfikacyjnych.

  Walczymy o wielką rosyjską kulturę, której chcą nas pozbawić, za naszą tradycję historyczną, którą chcą nam zakłamać. Walczymy o naszą wielką rosyjską mowę, o prawo do decydowania w jakim języku mówić i pisać będziemy my i nasze dzieci, o prawo do decydowania o własnym losie i nie zaliczenia nas do „ludzi drugiej kategorii” na naszej własnej ziemi.

  Po raz pierwszy od wielu dziesięcioleci naród wziął broń do ręki, aby walczyć nie według wytycznych jakichś partii czy przywódców politycznych, i nie za czyjeś „projekty” polityczne, albo obce interesy gospodarcze.

  Chwyciliśmy za broń, aby walczyć o Noworosję – nasze nowe sprawiedliwe Państwo narodowe, w którym nie będzie ani partyjnych dyktatur, ani złodziejskich „elit” rządzących, ani wszechwładnych oligarchów, stawiających swoje egoistyczne korzyści ponad interesy państwa i narodu, i nie będzie skorumpowanych urzędników, ciemiężących zwykłych obywateli. Walczymy o państwo narodowe, w którym sprawiedliwość społeczna zbudowana będzie nie na słowach, lecz na czynach, w którym wszyscy naprawdę będą równi wobec prawa, i w którym obywatele nie będą ledwie wegetować, ale będą w pełni żyć i pracować dla dobra swojej rodziny i swojego kraju, nie obawiając się o swoją przyszłość i dobrobyt materialny.

  Nazywamy często naszych wrogów „ukrami”. Lecz nigdy nie postawiliśmy znaku równości pomiędzy „ukrami” i Ukraińcami. Nie walczymy i nie będziemy walczyć przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wręcz przeciwnie – to właśnie uczciwi Ukraińcy walczą dzisiaj w szeregach naszego Pospolitego Ruszenia przeciwko „ukrom”: nie-ludziom o mózgach zainfekowanych pseudonacjonalistyczną propagandą i przeżartych trucizną zachodnich „ogólnoludzkich” (a tak naprawdę całkowicie nieludzkich) „wartości”, przeciwko zdrajcom prawosławno-słowiańskiej cywilizacji, gnębicielom i katom swojego narodu, zgadzającym się na odgrywanie haniebnej roli marionetek Zachodu.

  Wierzymy swojemu Dowódcy [Striełkowowi], który zwołał nas pod święte sztandary Pospolitego Ruszenia, i jeżeli będzie trzeba, to każdy z nas jest gotowy oddać za niego swoje życie. Jesteśmy przekonani o słuszności naszej walki i jesteśmy pewni naszego zwycięstwa.

  Dlatego zwyciężymy!

  Tłum./Пер. – Grzegorz Grabowski"


  Możesz odnieść się do tego?
 • @Kula Lis 62 12:34:46
  Witaj teraz swoich riezat będą. Pzdr.http://www.centrum-analiz-binase11.mpolska24.pl/6991/opcja-zerowa-w-sluzbach-specjalnych-ukrainy
 • @szczurobronny 12:54:48
  Ty mi podajesz polskie socjalistyczne strony, a ja daję tobie tekst źródłowy! Więc co nie będzie dyskusji o meritum? dalej jedziemy inwektywami?
 • @saturn64 12:49:29
  Masz może dostęp do zdjęć z tego składowiska?
  Pzdr.
 • @adalbert05 13:04:01
  Trzymaj.Pzdr.http://lubczasopismo.salon24.pl/ukraina/post/602959,ukrainska-teoria-wzglednosci
 • @próg plancka 12:51:43
  Dzięki za ten tekst, który większości nie jest znany.

  Otóż powstanie w Donbasie ma na celu wprowadzenie tam prawdziwej demokracji z elementami społecznej gospodarki rynkowej opartej na sprawiedliwości społecznej i fundamencie prawosławnej wiary.

  Tak wiec jak to jest w każdym normalnym kraju demokratycznym tak i tam uczestniczą w tworzeniu podwalin pod nowe państwo różne organizacje polityczne tworzone oddolnie.

  Tak więc te powstanie z punktu widzenie idei nie ma jednego oblicza tylko jest wypadkową różnych sił politycznych, które w nim uczestniczą, i one będą tworzyć wspólny fundament ideowy państwa.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 13:03:20
  Musisz być niezłym leszczem w realu, do tego przygłup z ciebie, co kilka zdań uzasadnienia swojego stanowiska nie potrafi napisać. Słowem rezun z ciebie. nie pozdrawiam. Nara.
 • Co do diabła? Walka z powstaniem czy mrozem?
  Konwój 115 niebieskich ciężarówek przejedzie przez Polskę

  115 potężnych ciężarówek niemieckich służb THW z pomocą dla Ukrainy przejedzie dziś przez południową Polskę.

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-konwoj-115-niebieskich-ciezarowek-przejedzie-przez-polske,nId,1530179#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • @AdNovum 13:27:41
  Witaj 5* i Pzdr. :)
 • @Repsol 13:21:01
  Witam.Znalazłem w Twoim linku tylko zdjęcia z Charkowa,niestety nie ma nic o składowisku pod Równem,chyba,że coś przeoczyłem.Pozdrawiam.
 • @AdNovum 13:27:41
  Dzięki gospodarzu, że nie dostrzegłeś mój komentarz. Masz rację że powstanie w Donbasie jest wypadkową różnych sił, ale mam wrażenie, że kilka osób tutaj oraz zachodnia lewica widzi tam koleją rewolucję komunistyczną, co idzie na walkę z faszyzmem. Główną siłą od początku byli ludzie z rodowodem kontrrewolucyjnym, wielkoruskim, prawosławnym itp.

  Myślę, że dlatego w Polsce mają oni coraz więcej sympatyków...

  Pozdrawiam i gratuluję bloga (stały czytelnik od czterech miesięcy).
 • @Repsol 13:30:55
  Witam Również, Dzięki i

  Pozdrawiam:)
 • @szczurobronny 13:32:48
  Jestem tego świadomy, ale większość czytających te komentarze nie zna tego tekstu.

  Poza tym większość ludzi w Polsce tak naprawdę nie ma świadomości o co tam tak naprawdę toczy się walka, bo propaganda sprowadziła to tylko do jednego fałszywego wymiaru: ruskiej interwencji zbrojnej, dlatego też dyskusja na ten temat ma sens.

  Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 13:36:31
  Od czegoś trzeba zacząć...

  Gdybyś znał ten tekst, nie pisałbyś andronów, że Striełkow to nowy El Comendante, więc nie pogrążaj się...
 • Rusini a Ukraińcy
  Komentarz z Interii [przyczółek antybanderyzmu w łżemediach] ~Historyk - 5 min temu
  Jak ktoś ma chwilkę to polecam lekturę. Wypowiedź rusińskiego posła na Sejm RP Michała Baczyńskiego, dowodzący jak zbrodniczą ideologią jest nacjonalizm ukraiński. Wypowiedź pochodzi z roku 1931, a więc dekadę przed mordami na Wołyniu. Można przeczytać jak tępili własnych braci którzy nie chcieli przyjąć tej sztucznej tożsamości narodowej opartej o nienawiść na Polakach i Rosjanach.

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rusini.html
 • @adalbert05 13:36:15
  To potocznie nazywa się składowisko pod Równem , fabryka już nie produkuje reanimują tylko do odpalania złomu z placu warsztaty naprawcze. To wszystko miało być utylizowane pancerze warstwowe po 20 latach ulegają rozwarstwieniu ale malują je odpalają i jako sprzęt bojowy idzie dla prawoseków. Pozbywa się ktoś dwóch problemów jednocześnie .Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 13:39:33
  Opublikowane wczoraj. Walka o lotnisko.
  "Wojna oczami wroga":

  https://www.youtube.com/watch?v=N2tLP_2PgAc
 • @Kula Lis 62 12:34:46
  Myślałem, że obce mi są teorie spiskowe o opanowaniu globalnych sfer decyzyjnych przez „żydostwo”. Ostatnie miesiące każą mi się jednak nad tym poważnie zastanowić.
  Wszystkie polskie media grają tą samą zdartą płytę wbrew oczywistym faktom. Łżą w sposób który nie daje się znosić człowiekowi posiadającemu choćby jakieś minimum krytycyzmu. Są to niestety wszystkie główne media na czele z TVN-em, Polsatem, TVP, Onetem i WP. Jest coś zadziwiającego w tym, że uprawiają one jakąś własną politykę i wykorzystując monopol rynku medialnego wywierają wpływ na politykę zagraniczną Rządu według własnego widzimisię. Ciekawe jest to, że to „widzimisię” jest jednakowe w TVN-ie, Polsacie ,Onecie i pozostałych mediach które podchwytują ton dyskusji. Biorąc pod uwagę fakt, że to „widzimisię” jest skrajnie tendencyjne i po prostu nieobiektywne - wygląda to rzeczywiście tak jakby było sterowane z zewnątrz przez jeden ośrodek uzurpujący sobie prawo do władzy nadrzędnej nad polityką władz państwowych. Taka sytuacja wystąpiła przy okazji wystąpienia inauguracyjnego nowo desygnowanej Premier Kopacz, która wyraził przekonanie iż Polska powinna się mniej angażować w sprawy Ukrainy, a bardziej dbać o sprawy wewnętrzne. To najwyraźniej był cios dla polskich mediów bo zgodnym chórem ogłosiły święte oburzenie i zaczęły sobie z Premier Kopacz po prostu kpić. To bardzo symptomatyczne zachowanie i widać po nim, że media po prostu nie wiedzą jakie jest ich miejsce w porządku państwowym. Media same z siebie usiłują kształtować politykę zagraniczną państwa. Dziwne to i bardzo niebezpieczne. „Demokracja” w takim systemie jest tylko narzędziem kogoś, kto siedzi za kulisami.
 • @adalbert05 13:36:15
  Tu fotki z całości złomowiska. Pzdr.http://www.dailymail.co.uk/news/article-2572149/Stunning-images-huge-abandoned-tank-graveyard-Ukraine-machines-come-retirement-tensions-Russia-continue-escalate.html
 • @AdamPL 13:51:29
  Banderyzm jest faszyzmem i ci którzy go poparli otwarcie opowiedzieli się po stronie skrajnego, nietolerancyjnego i zbrodniczego faszyzmu.

  Pozdrawiam.
 • Prośba do uzdolnionych poetycko
  Byłem na weselu w okolicach Lubaczowa. Przy kościele stoi pomnik ku czci pomordowanych przez UPA&co licznych mieszkańców okolicznych wiosek a na weselu śpiewy Hej sokoły. Zacząłem śpiewać swoją wersję ale nie nadążałem z improwizacją. Proszę o pomoc w ułożeniu wersji patriotycznej. Jakoś tak mi wychodziło:

  Hej hej hej chochoły
  Omijajcie polskie domy i kościoły.
  Rzućcie widły i siekiery
  Bo na pal was nabijemy.
  [ i coś tam coś tam]

  Bardzo proszę o pomoc, bo następne wesele się szykuje.
 • Podepnę tę informacje tutaj, bo gdzie.
  W Hongkongu pojawiły się grupy "anty-okupuj" protestantów, dochodzi do mocnych starć słownych i przepychanek . Policja ma duże trudności z rozdzieleniem obydwu stron, jest bardzo gorąco, w każdej chwili może dojść do totalnej konfrontacji.

  Tutaj słowna wersja na żywo.

  http://www.scmp.com/news/hong-kong/article/1608680/live-student-protesters-await-dialogue-date-lung-wo-road-open-traffic

  Tutaj podgląd na tube.

  https://www.youtube.com/watch?v=vQsnR9vlu-w
 • @promyx 13:54:44
  Ta sytuacja dowodzi jednoznacznie, że media nie są polskie i nie działają w interesie naszego kraju tylko wykonują zadania przypisane im przez jakieś jedno centrum decyzyjne. Co najciekawsze w tym wszystkim jest to, że tą samą rolę pełni również PAP, który jak należy się domyślać jest kontrolowany przez tą samą opcję ideową.

  Pozdrawiam.
 • @AdamPL 14:06:34
  Dobre!

  Jak sądzę dalsza część tej pieśni warta jest uzupełnienia:)

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 14:00:54
  Zdjecie drugie od gory juz tu kiedys wklejalam, ale calosc przedstawia
  sie imponujaco...
 • @vortex 14:08:20
  No tak, może ta informacja nie jest na temat ale chociaż rozwiń: o co tam chodzi i jaki cel ma ten protest.

  Pozdrawiam.
 • @eMJot 14:15:00
  Tu złomowisko z Kijowa. Pzdr.http://fundir.org/gallery,cmentarzysko_czolgow,3889,0,0.html
 • @Repsol 13:52:29
  Te zdjęcia,które podałeś pochodzą z terenu zakładów Morozowa/Małyszewa z Charkowa,jest to skład pojazdów wycofanych,oczekujących złomowania lub generalnego "remontu".Rzecz ogólnie znana i często omawiana na naszym forum.Zakłady Małyszewa cały czas produkują czołgi,ostatnio T-84M,dla Tajlandii.W linku była mowa o składzie pod miastem Równe niedaleko naszej granicy.Przynajmniej tak to zrozumiałem.Pozdrawiam.
 • @AdNovum 14:16:34
  Ci głównie małolaty co zrobili okupację mają cele chyba znane, już coś było o tym, przynajmniej cele oficjalne są znane, oficjalnie chodzi o walkę o demokrację - natychmiast i już 100% demokracji. A że tam USA za tym siedzi to już wiadomo. Oni zrobili poważną okupację, to tak jakby młodzież wyłączyła na wiele dni z ruchu całe centrum Warszawy z przyległościami. Wiele dużych biznesów finansowych w Hongkongu przerwało pracę, a oni z tego żyją.
  Natomiast anty-okupuj pojawili się wczoraj/dzisiaj i zaczęli na nich krzyczeć, a czasem ich wypychać, też rozbierać ich namioty (tam jak na Majdanie już są miasteczka namiotowe). Jak się zdaje większość mieszkańców Hongkongu nie popiera tej okupacji, więc siły tych anty-okupuj rosną w oczach. A reszta, jak ktoś zna angielski, akurat nie mam nastroju.
 • @adalbert05 14:24:34
  Produkcja nie istnieje modernizują tylko, czyli klient przysyła swoje ,oni dokładają pancerz reaktywny zewnętrzny , termowizje silnik z większą mocą ,czasem system "Broda" i gadżety. Polecam ciekawą stronkę. Pozdrawiam.http://englishrussia.com/
 • @adalbert05 14:24:34
  Ewentualnie z placu i pod klienta jak podałem powyżej wtedy jest to niby produkcja . :) Pzdr.
 • Wojsk pokojowych na Ukrainie nie bedzie
  Dyr. departamentu informacji MSZ Ukrainy Jewgenij Pieriebijnis
  odrzucil propozycje Lukaszenki:
  «Мы считаем, никаких миротворческих войск в Украину вводить не нужно»
  http://cont.ws/post/56170
  Lotnisko, wczoraj:
 • @trojanka 14:03:09
  100/100 Pzdr.
 • @Repsol 14:20:58
  Tych zdjęć tu jeszcze nie było,ciekawie świadczą o "potędze ukraińskiej armii",syf i dziadostwo,rozumiem te T-55,ale T-72BM doprowadzić do takiego stanu?Ten złom to taka Ukraina,tylko w pigułce.Pzdr.
 • @szczurobronny 14:16:45
  Doskonały rym! Dziękuję i proszę o więcej. Pozdrawiam.
 • @adalbert05 14:36:03
  na tvn24
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pracownik-obwe-donosi-o-masowych-grobach-obwe-nie-ma-z-nami-nic-wspolnego,474234.html

  "Pracownik OBWE" donosi o "masowych grobach". OBWE: nie ma z nami nic wspólnego

  Graudins był jednak na wschodzie Ukrainy. Należał do grupy ośmiu ekspertów ds. praw człowieka, którzy towarzyszyli misji OBWE i w "Rossijskoj Gazietie" rzeczywiście mówił o 400 niezidentyfikowanych ciałach w kostnicy w Doniecku.

  Według Graudinsa międzynarodowa delegacja odwiedziła dwa "masowe groby" - jeden we wsi Niżna Krynka, a drugi w pobliżu kopalni Kommunar. Jak twierdzi Łotysz, "ciała leżały pod cienką warstwą ziemi". - Widać, że ciała zostały pospiesznie wrzucone do dołu i pokryte ziemią - mówił w wywiadzie, twierdząc, że był świadkiem ekshumacji ciał, by jednak zaprzeczyć sobie, mówiąc później, że ciała zostały usunięte przed przyjazdem przedstawicieli organizacji z powodu "wysokiemu stadium rozkładu".

  Graudins jest znany z prorosyjskiego i antyamerykańskiego nastawienia. Na swoim profilu na Twitterze określa siebie mianem "antyglobalisty" i "teoretyka marksizmu". Łotysz nie ukrywa także swojego poparcia dla prorosyjskich separatystów.
 • @trojanka 14:11:26
  Pozdrawiają się jednoznacznie. Faszysta faszysty widać nie opuści.

  http://i.iplsc.com/kolumna-pojazdow-thw-podczas-misji-na-balkanach-fot-http-www/0003K3MPTW4UW3N1-C116-F4.jpg
 • Gaz???
  Na military maps info ,że użyto gazu w Spartaku
 • @Repsol 14:32:21
  Niestety,nie mogę się z Tobą zgodzić,produkcja trwa cały czas,tak jak pisałem,realizują kontrakt dla Tajlandii.Armii ukraińskiej chyba nie stać na nowe czołgi.
  Zamieszczam zdjęcie z realizacji tego kontraktu w zakładach Małyszewia.
  http://f.ptcdn.info/789/022/000/1409145288-thaioplot1-o.jpg
  .
 • @szczurobronny 14:12:00 Ludzie od JKM nie czytają takich tekstów
  Najpierw zwrócę ci uwagę, że zniekształcanie czyjegoś nazwiska na obraźliwe słowo świadczy o braku elementarnego wychowania. Putler, kurwin itp. to słowa, których kulturalni ludzie nie używają.

  Ponadto KNP - partia JKM nie zajmuje się problemami Ukrainy i wojny domowej. Ich interesuje Polska, jej gospodarka, wolność obywateli i wolność gospodarcza.

  Dlatego na tym forum z całą pewnością nie ma tych ludzi.
 • @eMJot 14:35:30
  Link sie nie wkleil...
  http://cassad.net/tv/videos/1685/
 • @kmiciu 14:53:01
  Witam,pierwszy raz mapa podaje taką informacje,chyba musimy poczekać na jakieś potwierdzenie.Widać,że bój o lotniskowiec trwa nadal,chyba ukry wychodzą ze schronów i starają się odbić stracone tereny,coś już na południu odzyskali,teraz kierują się na południowy-wschód.Pzdr
 • @adalbert05 14:24:34
  http://kiev1.org/pl/nashli-voennuyj-tehniku.html

  na samym dole strony informacja, że składowisko mieści się 30 km od Równego.
 • @jazmig 14:54:37
  'Ich interesuje Polska, jej gospodarka, wolność obywateli i wolność gospodarcza.'


  ich tak, zawsze interesowała ,jak każdego chazara ,po 1989r.
 • @error 15:15:04
  O..o to mi chodziło dzięki.Pzdr.
 • strona Adnovum
  żadna ze stron nie ma takich problemów w trakcie otwierania jak ta.strona ,zanim się otworzy to miele,się zawieszawtyczka itd.więc co jest ?Wie to na pewno Adnovum
 • @kfakfa 15:43:27
  W moim przypadku tak się dzieje wieczorem i w nocy,podejrzewam,że strona robi się z czasem"za ciężka",coraz więcej zdjęć i filmów,dlatego jest taki problem z odświeżeniem strony,nieraz mnie cholera bierze i mam zamiar rozwalić komputer.Początkowo myślałem,że to z powodu niewydolności sprzętowej,ale "jakość" komputera nie ma na tą sytuację większego wpływu.Pozdrawiam.
 • @trojanka 15:50:35
  Jest gdzieś o tej akcji film lub zdjęcia?Watro by było go tu wkleić jeżeli ktoś ma taką możliwość.Pozdrawiam.
 • @szczurobronny 15:51:37
  tak ,wali po pamięci ,bo z kilku komputerów-różnej mocy korzystam.
 • @szczurobronny 15:47:56
  Ja mam to teraz.
 • @szczurobronny 15:51:37
  Też tak na początku myślałem,testowałem na kilku sprzętach mocnych i zdecydowanie starszych,efekt podobny,wieczorem mieli się wieeeki!Pozdrawiam.:)))
 • @AdNovum 13:27:41
  Szanowni Państwo wtrącę swoje 3 grosze do dyskusji o Noworosji.
  Tu niestety pokutuje złe tłumaczenie z rosyjskiego nazw Donieckiej czy Ługańskiej Republiki Ludowej (tak samo jest nawet na stronie Głos Rosji)
  "Narodnaja" nie znaczy Ludowa, a właściwie może być tak tłumaczone tylko w znaczeniu Lud=Naród. Dlatego dla mediów (zwłaszcza naszych) Noworosja staje się synonimem powrotu ZSRR. Bardziej poprawne byłoby np. Doniecka Republika Narodowa.
  To tak jak z Placem Czerwonym. Po rosyjsku jest to Plac Piękny (dawniej, kiedy powstał, krasnyj to był piękny, a nie czerwony).
 • W Hongkongu pierwsi ranni.
  Tam już jest godzina 10 wieczór (z minutami), zapowiada się gorąca noc.
 • @szczurobronny 14:58:38 tylko ty używasz tutaj słowa kurwin
  Jestem tutaj dłużej niż ty i wiem co piszę. Ja jestem wolnym człowiekiem, nie jestem z nikim związany, nawet z JKM, aczkolwiek w wielu sprawach przyznaję mu rację.

  Ale po latach działania w internecie wiem, że gdy ktoś używa wyzwisk, to oznacza, że brakuje mu merytorycznych argumentów.

  Tobie ich ewidentnie brakuje.

  Tak na marginesie: nie karm trolli, którzy stale się tutaj pojawiają. Gdy podejmujesz z nimi polemikę, to oni mają radochę, a kiedy ich ignorujesz, ich strzały padają w próżnię i szybko się stąd wycofają, a AdNovum będzie miał mniej pracy przy usuwaniu ich komentarzy.
 • Kontrola nad podziemnymi komunikacjami na donieckim lotnisku nie została jeszcze zorganizowana
  Wypowiedź komendanta samodzielnego batalionu powstańców DNR "Giwiego"

  http://www.youtube.com/watch?v=aG3hOxwZ6Po
 • @szczurobronny 15:47:56 To zależy od obciążenia serwera
  Ta strona sporo waży, a jeżeli serwer jest obciążony, mam na myśli samą maszynę oraz łącze do sieci, to wtedy będą przestoje w wysyłaniu danych do klientów.

  Ja mam szybkie łącze i mocny komputer, a bywa, że czekam na załadowanie strony. Wyłączyłem wyświetlanie flashy, ale to niewiele poprawiło.
 • @AdNovum 14:11:35
  Na temat mediów - a konkretnie prasy - wypowiedział się już pod koniec XIX wieku John Swinton z New York Times.

  „Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem.
  Żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane.
  Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku.
  Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w mniej niż 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja.
  Jest więc szaleństwem, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!„

  http://progresje.pl/blog/john-swinton-new-york-times-o-tzw-niezaleznosci-prasy/

  Myślę że odnosi się to i do prasy, i do telawiwzorni, głównych portali internetowych itd.
 • Za Odesse
  Pozdraviam z czech! Na czeskim portalu info o nalacziu petroleja do katakomb na lotnisku, jest i video z nazvom ZA ODESSE. Pytam, czy niemaczie jakiesz info na ten temat. Video jest na Aktualne.cz (živě)
 • @vortex 14:08:20
  Dzięki za te linki!
  Niestety po chińsku nie ponimaju ale po angielsku już lepiej.
  To co się tam dzieje świadczy o rozsądku Chińczyków, którzy nie dają się całkiem wpuścić w maliny i dać naciągnąć na starą śpiewkę o "demokracji".
  Tam jak zwykle użyto gówniarzerii jako tarana. Na szczęście dojrzalsi ludzie nie dają się na te plewy tak łatwo nabierać i wiedzą dzięki czemu dostatnio żyją - dzięki temu , że są "przedsionkiem" Chin.
 • @mrdinozaur 16:13:38
  myli się
  krasnyj=czerwony
  krasiwyj=piękny

  krasnaja roża= ?
 • @vortex 14:08:20
  Chińczycy przestrzegają USA przed mieszaniem się w wewnętrzne sprawy Hong Kongu

  http://www.youtube.com/watch?v=CMGrmcTeXZc
 • @error 16:56:38
  Teraz tak, ale nie za czasów kiedy powstawał Sobór Św. Bazylego. Poczytaj stare rosyjskie teksty z tamtych czasów lub sprawdź tu:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_Czerwony_w_Moskwie
 • @szczurobronny 16:47:51
  Pozostań i ignoruj to "towarzystwo"
 • @szczurobronny 15:34:54
  Jesteś żałosny!
  Ile razy i ile osób musi ci napluć w twarz żebyś przestał mówić , że deszcz pada. Jakoś dzisiaj akolitów zabrakło. W paru zawsze ci się raźniej kogoś o innych poglądach kopie.
 • @jazmig 16:27:43
  Ja mam to samo co opisujesz. Tak samo mam szybki komp.
 • Witam
  Na tego bloga trafiłem przypadkiem jakieś 2 miesiące temu.Miałem prawdę mówiąc mieszane uczucia-- jak to jest możliwe,że w Polsce uchowali się ludzie ze zdrowym rozsądkiem patrzący na sytuację Ukrainy trzeżwym okiem.Jestem jednym z wielu szukających wiedzy a zarejestrowałem się po to by Wam podziękować za dobrą robotę i wyrazić poparcie dla szczuraobronnego za wklejanie tych samych linków bo raczej na 100% każdego dnia jakieś nowe osoby Was czytają więc to jest głównie dla nowych czytelników:))
 • @TomS 16:56:08
  Przynajmniej część tych co zrobili akcję anty-okupuj to miejscowi kupcy, którzy mają dobrze prosperujące biznesy przy tych zablokowanych ulicach, które to biznesy już od tygodnia nie prosperują. Jest też przypuszczenie że są też w akcji "triady" które owe biznesy mają pod "opieką". Policja przyjęła zasadę "non-violence", czyli unika interwencji i tylko stara się jak potrafi rozdzielać strony. A że nie zawsze potrafi, trudno. Jakby zrobiły się większe rozruchy, to ta policja tam obecna musiałaby sama uciekać, oni nawet kasków nie mają obecnie na głowach.
 • @detektywmjarzynski 16:21:35
  Na donieckim lotnisku poddali się najemnicy z Polski

  http://rusvesna.su/news/1412326898
 • @adalbert05 15:49:37
  Proszę Państwa Neon24.pl jest stroną blogową a nie forum - a właśnie w forum przerodził się blog Adnovum i stąd są te problemy. Dyskutowaliśmy już przecież o tym w lipcu i w sierpniu. Każda wypowiedź , a zwłaszcza każda treść multimedialna zagnieżdżona w wypowiedzi powoduje postępujące spowolnienie - dlatego właśnie najwolniej strona działa wieczorem gdy wpisów jest już dużo. Nie ma tu specjalnej filozofii, wpływu "agentów" czy "służb" - sami sobie swym gadulstwem i popularyzowaniem strony utrudniamy :))).
 • @jazmig 14:54:37
  "zniekształcanie czyjegoś nazwiska na obraźliwe słowo świadczy o braku elementarnego wychowania."

  no chyby że chodzi o Balcerka.
 • @adalbert05 14:54:32
  To jest właśnie warsztatu remontowego ,żeby naprawić trzeba rozebrać i złożyć , inaczej żadna wieża obracać się nie będzie. Pracowników produkcyjnych dawno zwolniono został tylko skład do serwisu w przypadku zleceń modernizacyjnych. Miesiąc temu Poroszenko przyspieszył nabór fachowców do fabryki, aby zwiększyć ilość remontowanych z placu złomów ,dlatego szczytem ich techniki jest "Opłot" .Gdzie u nich stalownie odlewnie i technologie ?. Sprawdzałem kiedyś. Pzdr :)
 • @Klincz 16:56:39
  A powiesz mi skąd masz gieorgijewkę? Już myślałem by pozawracać głowę jakimś urzędnikom w ambasadzie RF.
 • @jazmig 16:27:43
  "ta strona dużo waży" to po angolsku polskimi słowami.
 • @Magia 17:12:26
  Co do tego , że jest to kolejna robota "kolorowych rewolucjonistów " z Waszyngtonu nie ma wątpliwości. Ich zleceniodawcom grunt się pali pod nogami już na całego i muszą się spieszyć. Dlatego bardzo mi się podobał sposób w jaki władze chińskie kontrują tą zadymę. Amerykanie pewnikiem mieli nadzieję na kolejny Plac TienAnMen a tu ruch społeczny Anty Occupy! Nie wątpię , że wspierany przez władze chińskie , które uświadomiły milionom drobnych przedsiębiorców i ich pracowników w Hong Kongu skąd się bierze ich dobrobyt i jakie mogą być konsekwencje (oczywiście gospodarcze) zadzierania z Chinami. Wygląda więc na to , że protestujących małolatów rozpędzą ich tatusie i wujkowie, ciężko pracujący na ich nowe smartfony. Czego im wszystkim szczerze życzę.
 • Z mojego ukochanego Onetu
  Kolejny nius o kochanej SBU i tych wrażych separatystach.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-sbu-tworzy-mape-smierci-na-wschodzie-kraju/fqnzx
  Ale warto przejrzeć komentarze zanim znikną " z powodu zasad naruszenia...."
 • @vortex 14:29:19
  Ten miecz ma dwa ostrza, więc niech amerykańskie władze nie zdziwią się gdy i w Stanach społeczeństwo zacznie walczyć o demokrację.
  Tylko, że jak tam się zacznie rewolta, to pójdzie na całego.

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 17:22:15
  To jest wnętrze fabryki im.Małyszewa,na taśmie montowane są"nowe" T-84 Opłot M.Wystarczy spojrzeć na wieże,są spawane,a nie odlewane.Stalownie i odlewnie w dawnym ZSRR jedne z największych były na Ukrainie.Mariupol produkuje stal pancerną i odlewał wieże.Z powodu perturbacji politycznych Rosja przestała kupować tam odlewy i zaczęła sama spawać wieże do T-90.
  Co by nie być gołosłownym,podaje Ci linki do kijowskich wiadomości o zakładach(patz środek filmu) i stronę tajską o kontrakcie z Ukrainą,zdjęcia montowanych czołgów.Pzdr
  .http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DW6ZlAmalDA
  http://pantip.com/topic/32506597
 • @mrdinozaur 16:13:38
  Majac na wzgledzie rusofobow, to masz racje. Ale narod to cos
  jednorodnnego, a lud odnosi sie do wszystkich obywateli - w tym
  przypadku nie tylko Rosjan zamieszkujacych ten obszar.
  Narodowa chce byc Ukraina.
 • @TomS 17:49:06
  Nie wiem czy pamiętacie Państwo tzw. niepokoje studenckie w Japonii w pierwszej połowie lat 70-tych. Studenci ścierali się na ulicach z "tatusiami i wujkami". Jak tylko któryś ze studentów kończył uczelnię stawał po stronie "tatusiów i wujków". Wtedy była to pożywka do śmiechu dla wszystkich mediów, zwłaszcza tych bardziej satyrycznych.
 • @Klincz 17:45:54
  To się zawiedziesz. Już próbowałem.
  Na Allegro też nie ma. W Rosji nie jest sprzedawana tylko rozdawana.
 • @Klincz 18:02:21
  Ale jednocześnie społeczeństwo amerykańskie jest najbardziej zmilitaryzowanym społeczeństwem świata i jak sądzę, duża część tego społeczeństwa w kaszę nie pozwoli sobie dmuchać.

  Władze amerykańskie boją się obecnie dwóch rzeczy:

  1. bankructwa państwa,

  2. rewolty społecznej, która będzie na to bankructwo odpowiedzią,

  Dlatego też ci co tam rządzą są na tyle zdeterminowani obecnie, że mogą rozpętać kolejną wojnę światową, i tego należy się obecnie obawiać.

  Pozdrawiam.
 • Dziękuję :)
  Dziękuje za wkładanie serca w przygotowanie tych informacji. Jest to teraz jedyne takie miejsce w przestrzeni medialnej, gdzie można dowiedzieć się prawdy. Pozdrawiam autora i komentujących :)
 • @trojanka 17:36:28
  To brat z Czech , opanuj się. :)
 • @eMJot 17:59:34
  Chodzi mi o to, że teraz w Polsce "Ludowa" kojarzy się jednoznacznie. Natomiast pojęcie "narodnaja" jest tak naprawdę wprost nieprzetłumaczalne. Masz rację "narod" to zarówno Rosjanie, Ukraińcy i inni zamieszkujący ten sam kawałek ziemi, którą uważają za swoją wspólną ojczyznę.
 • @Magia 17:38:45
  "Kobieto zupełnie na resztki mózgu upadła"
  Piękny neologizm. Muszę go przetestować na żonie przy pierwszej okazji jak się dobrze napiję. Ciekawe czy to kupi ..... :)
 • @mrdinozaur 18:00:58
  Tak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jak mawiał klasyk marksizmu (a może to był inny -izm?) . Fakt pozostaje faktem, że najłatwiej napuszcza się małolatów i manipulatorzy wszelkiej maści robią to wszędzie na całym świecie - patrz bojówki Prawego Sektora, uczniów szkół islamicznych czy innych radykałów. No a potem z "młodych gniewnych" robią się "starzy wkurwieni".
 • Szanowni Państwo. To do Pana Szczura, Pani Magii i innych
  To już kiedyś podobnego brutalnego napisałem.

  Niech już na Ukrainie zaczną się rżnąć, bo inaczej my porżniemy się między sobą.
 • Wywiad z Anatolijem Szarijem
  Nie jestem pewien czy ktoś to już wyłowił.
  To jeden z nielicznych Ukraińców, których szanuję - polecam!
  http://rusvesna.su/news/1412291689
 • @adalbert05 17:58:47
  Dobrze piszesz tylko produkował dla nich Donbas ,to wiesz co teraz sobie mogą wyprodukować, może procę. Odlewni nie mają niech spawają ,powodzenia w boju dla Opłota , swoją drogą powinni zacząć nitować bo taniej . Ukraińska technika XXI wieku . :))) Pozdrawiam.
 • @detektywmjarzynski 17:20:20
  A tak wygladala nocna zemsta za Odesse:


  https://www.youtube.com/watch?v=tLR4cYg6C2o
 • @szczurobronny 18:26:17
  Poczekam na film z przesłuchania i dokumenty wtedy ocenię. Organizm nie przyjmuje że to może być prawda.Pzdr.
 • @adalbert05 17:58:47
  Do tego każdy tam wchodził i kradł. Pzdr http://pikabu.ru/story/kladbishche_tankov_v_kharkove_1500626
 • @AdNovum 18:08:27
  Żydowładze boją się 50 mln uzbrojonej po zęby także tzw. Militii z weteranami, traperami także w broń ciężką i prywatne!!! tak czołgi, samoloty!!! Poczytaj na ich stronach. Bambo boi się ich rozbroić. Sprzedaż amunicji p.panc, broni maszynowej wzrosła po zapowiedziach rozbrojenia Amerykanów 1000 krotnie!!!
 • @Repsol 18:22:06
  Masz rację! Oni nic swego nie mają, wszystko po sowietach, nijakiej myśli technicznej. Oni nawet wideł, siekier czy pił samodzielnie nie zrobią. Chciałbym zobaczyć choć jeden wyrób ich myśli technicznej. Nie ma takiego i już nie będzie. Pzdr!
 • Kolejne nowości z Air Port'u w Doniecku
  lLotnisko zdobyte. Pierwszymi którzy się poddali - byli - Polacy, zresztą -sami poczytajcie: http://novorus.info/news/policy/28624-aeroport-vzyat-pervymi-sdalis-v-plen-naemniki-iz-polshi.html
 • @mrdinozaur 18:11:44
  Ja zagladam czesto na vk. Z wypowiedzi wynika jednoznacznie, ze
  ze wszystkimi mozna sie dogadac, tylko nie z banderowskim rzadem. Wszyscy zaakceptowaliby jeda Ukraine, bo wszyscy sa Slowianami,
  tylko co zrobic z ukrainskimi nacjonalistami? Nikt ich nie chce, nawet
  Galicja.
 • Krótko z piekła
  Oczywiście z lotniska.
  Walki trwają. Było co prawda jakieś porozumienie o korytarzu dla wycofania resztek obrońców, ale zostało storpedowane przez jakiś nadgorliwy oddział ukropskiej artylerii , który nie zaprzestał ognia. Spowoduje to oczywiście, że ich koledzy z honorem polegną na polu chwały. Wyjątkowa dbałość o własnych żołnierzy!
  http://rusvesna.su/news/1412345863
 • @Kula Lis 62 18:38:59
  Robią piórniki. :) Pzdr.http://i.iplsc.com/-/0003H1MSKQYNF8SC-C116.jpg
 • @Magia 18:32:23
  Strach żartować ..... po prostu.
  I ja też Cię lubię.
  Cium.
 • Z mojego ukochanego Onetu
  Ale jaja.
  Kolejny raz usunęli mój wpis z powodu zasad naruszenia forum. Ja im tylko wytknąłem, że mijają się z prawdą, kopiują ich poprzedniego niusa.
  Tego to nawet za PRLu nie było - faktycznie Onetu też nie było, ale to może i dobrze :)))
 • @Klincz 16:56:39
  Chociaż wstążki nie noszę, to w czasie rozmowy ze znajomymi podkreślam swoje "pro-rosyjskie", "pro-separatystyczne" stanowisko. Reakcja jest następująca: najpierw wielkie oczy, potem wymiany kilku argumentów, i ostatni argument ze strony oponentów: Putin to taki Hitler, ewentualnie Stalin. Niestety większość ludzi wiedzę czerpie z telewizora i powtarzają tylko to, co tam usłyszą.

  Koszulka bardzo klimatyczna, prowokacyjna, wychodząca naprzeciw medialnej propagandzie, ale czy bezpiecznie w takiej chodzić. Zależy od miejsca i czasu. Jak spotkasz ludzi z niezależnej, to obszczekają, może szarpną za nogawkę, ale jak tupniesz nogą, to się rozpierzchną.

  Co do polemiki ze szczuroobronnym, to rozjechałeś go, dlatego strzelił focha i poczuł się urażony na cały świat. Do tego zaczął krzyczeć: milicja!
  @Magia bardzo dokładnie napisała o co chodzi świeżakom, którzy pierwsze wpisy kierują do sznura, zrozumiała motywy naszych postów – to świadczy o jej inteligencji. Bierz z niej przykład @szczurzeobronny

  Pozdrawiam.
 • @Klincz 17:45:54
  To jest tzw. "Gieorgijewskaja lientoczka". Występuje w kilku odznaczeniach rosyjskich i radzieckich z podobnymi odcieniami np. Krzyż Św. Jerzego wszystkich stopni, Order "Sławy" (kolor zbliżony, tylko zamiast pomarańczowego żóławy) itp. W pasmanteryjnym nie kupisz ale w sklepach z militariami rosyjskimi i radzieckimi owszem np. "Frontowiec" w Warszawie. Mam zawieszoną przy lusterku w samochodzie. Reakcja (zazwyczaj pozytywna) tylko tych co są w temacie. Pozdrawiam !
 • @Magia 18:32:23
  ludzie nie robcie tu onetu!!!
 • @libero 18:52:39 to zdjęcie jest super!!!
  http://red.novorus.info/uploads/posts/2014-10/1412334102_1402696721_5657_474_300_1.jpg
 • @Magia 17:12:26
  Wkleilam dwa dni temu:
  http://ruposters.ru/archives/9333
 • @TomS 18:53:48
  Jeżeli zdobędą lotnisko, będzie tak, jak pisał bodajże wczoraj Adnovum, wzmocnią obronę Doniecka przed ewentualna ofensywą. Ciekawe ile kosztowało wojska powstańcze zdobycie lotniskowca.
 • @Klincz 19:05:25
  Po dziadkach tak mają troglodyci.http://static.kresy.pl/image/x/129a671013ef3d4a29a2973a658b0924.jpg
 • @bolszewik 17:55:09
  Jeżeli pod linkami kryje się coś istotnego, to jak najbardziej można a nawet powinno się go powtarzać. Jeżeli komuś jakiś koment nie odpowiada to scrolujemy na dół strony - można to zrobić kółkiem myszy lub po prawej stronie jest belka, którą można złapać i przeciągać.
 • 5 x * na dobry wieczór...
  Witam....

  Mam nadzieję że kilku osobom zrobiłem wielką przyjemność moja nieobecnością, ale niestety juz sie skończyło!
  :)))

  A na poważnie...

  Dopiero włączyłem komputer, kilka razy na pomiziańcu gdy zasięg pozwalał poczytałem fragmenty dyskusji...

  Resztę zaraz sobie poczytam i poogladam...

  A teraz najważniejsze - własnie transferuje mi się kilka filmów od Pana Dawida z Doniecka - więc jak sie powiedzie przesył, spróbuję to jakoś "obrobić" i niezwłocznie zamieścić...

  Słoneczne usmiechy dla wszystkich!
  :)))

  I oczywiście podziękowania dla Wodza za dzisiejszy wykład!
  :))
 • @detektywmjarzynski 17:20:20
  jak mówi mój znajomy "no bo mnie zemdli"
  to jest deja vu jakieś
  nie dalej jak WCZORAJ właśnie z tego powodu wybuchła tu awantura
  był dokładnie ten sam link
  i ...zaczęła się awantura Szczurowa....
 • @brusek 19:26:17
  PS
  Abyśta się nudzili - jako prasówka obowiązkowa w bonusie - jeszcze przeze mnie nie czytana strona:

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/10/03/ebola-wrocila-i-jest-gorsza-niz-kiedykolwiek-czy-to-dlatego-ze-przenosi-sie-droga-kropelkowa/
 • @Klincz 18:52:59
  Wyksztalcenie niekoniecznie swiadczy o inteliigencji. Inteligencja
  jest w ok. 60% dziedziczona. To moze dlatego ten Twoj sasiad
  jest idiota...
 • @Klincz 19:21:34
  Nie podobno tylko na 100%, bo i kiedy, jak i za co miał ten wtedy tę maturę zrobić, gdy uciekł z Polski w III klasie liceum, czas i lata się i czs się nie zgadza, bo hasał wtedy w Afganistanie, kolegę zabili Rosjanie a mu ponoć życie darowali, złapanemu z bronią, i ten "dyplom" Oxfordu za 10 funtów! taki "chonorowy". Jarkowi jak o tym nie kochające Radka służby doniosły to wywalił go na zbity pysk, a ryży przygarnął, jako męża wpływowej żydówki i wiedzy jaką posiadł w PiS i w ROAD żyda Oksnera, wiesz o kim piszę..
 • @brusek 19:26:17
  Dawaj brusek, jak mawiają Rosjanie. Mam nadzieję, że garść linków od Ciebie będzie nam dziś zaserwowana. Dzięki Tobie podszkoliłem bukwy i nawet już mi wychodzi czytanie po rosyjsku...

  Pozdrawiam
 • o rozwalaniu od środka
  Dobrze, że powstańcy nie dają się z taką łatwością rozbijać od środka jak forumowicze tutaj, bo by już banderowcy roznieśli wschód Ukrainy na strzępy. Ponawiam apel do ludzi z właściwej strony barykady: nie ulegajcie emocjom i nade wszystko nie wchodźcie w dyskusje z prowokatorami.
 • @Klincz 19:43:19
  O to właśnie była ta szczuroafera...

  Nowy link z dzisiaj, od rosyjskiego blogera na temat walk o lotnisko w Doniecku. Tekst po angielsku:
  http://vineyardsaker.blogspot.com/2014/10/what-battle-for-donetsk-airport-reveals.html
 • @brusek 19:26:17
  Tytułem wstępu, pojawiam sie tylko dlatego że uznałem że dzisiejsze wydarzenia w Doniecku wymagają jakieś informacji, a takowej tu nie uświadczyłem.
  LifeNews podaje że podczas walk o lotnisko odnaleziono ciął "opołczeńców" noszące ślady wymyślnych tortur, m.in. wyrywania zebów i wleczenia za nogi za pojazdami (czołgami);
  http://lifenews.ru/news/141989
  Ta sama stacja (jak również Rusvesna) podaje również informacje o zajęciu głównego terminala lotniska i wywieszenie na nim flagi noworosyjskiej;
  http://lifenews.ru/news/141995
  Niestety zdjęć i filmików z innych źródeł brak...
  Linki ze zdjęciami z Doniecka podczas obowiązywania "rozejmu";
  http://colonelcassad.livejournal.com/1823851.html?thread=240323435#t240323435
  http://colonelcassad.livejournal.com/1823851.html?thread=240255339#t240255339
  Ostatnie zdjęcie, drastyczne, prawdopodobnie zabity podczas walk o lotnisko członek "prawego sektora";
  http://ic.pics.livejournal.com/varjag_2007/14087589/941394/941394_original.jpg
  Pozdrawiam wszystkich i tych co mnie trawią i tych co nie...
 • @brusek 19:26:17
  Norweskie media: Nowy szef NATO to komunista i rusofil, miał kontakty z KGB. Podobnie jak sekretarz generalny RE. http://wpolityce.pl/swiat/216523-norweskie-media-nowy-szef-nato-to-komunista-i-rusofil-mial-kontakty-z-kgb-podobnie-jak-sekretarz-generalny-re
 • @mania przepraszania 20:01:14
  Człowieku, zostań tu i dawaj komentarze. Byłeś wartościowym elementem tego bloga. Na pewno jesteś strawny dla większości.
  Dzięki za te linki. Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 20:01:14
  Witam i oczekuję na kolejne informacje
 • Dla wszystkich powtarzam WSZYSTKICH archiwum filmików vkontakte;
  http://vk.com/video?gid=57424472
  Oglądania co nie miara...
 • @mania przepraszania 20:01:14
  palil papierosa czy ktos mu po smierci wsadzil?
 • @Klincz 20:09:29
  W Polsce z Orwella mamy o wiele więcej. Książkę resortowe dzieci piszą autorzy mieniący się antykomunistami, a ich rodzice/rodzina to wysoko postawienie aparatczycy. Portal Niezależna ma podtytuł 'strefa wolnego słowa' a w komentarzach same dobromyślaki, żadnej myslozbrodni :)
 • Czy "Roshen" zajmuje się tylko "słodkościami"?
  http://www.youtube.com/watch?v=VKlCGwWBQVs
  Polecam 0:35 sekunde filmiku, będą osładzać życie "bojownikom ATO"?
 • @henrykztrzynca 16:37:19
  Dopiero czytam...

  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-patek-3-rijna-ukrajina-rusko-separatiste/r~aeb8c02a4a3211e483e10025900fea04/
 • @darekklos 20:18:58
  Niestety, ale tego juz nie ustalimy, choc moim zdaniem wygląda jakby sobie popalali na warcie gdy nastąpił atak, Widac że dostał postrzał w głowe od snajpera...
 • @mania przepraszania 20:01:14
  Witaj brakuje nam tu Ciebie i Szczura pancernego. Wracajcie a gamoniom nie odpowiadać. Ave Bracie tam cywili mordują. https://www.youtube.com/watch?v=SsO5pAr6lY4
 • @Magia 20:25:53
  Dzięki za poprawkę, uwagi zawsze mile widziane. Tak na marginesie "czepiacze" mi nie przeszkadzają , adalbert05 może potwierdzić :)
 • @Magia 20:25:53
  Albo odwrotnie ,nieprawdaż ?.
 • @Repsol 20:23:44
  Racja, gamoniom nie odpowiadać tylko wklejać zdjęcie z wykopanym żydobanderowcem. Wtedy będzie panie jak dawniej... ehhh
 • @brusek 20:22:03
  Lotniskowiec. Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=srkvpEnKCfM
 • @Magia 20:25:53
  Ps. Faktycznie do góry u wodza (AdNovum) widac dwa ciała , prawdopodobnie jedno z nich to ten z zamieszczonego przeze mnie zdjęcia...
 • @próg plancka 20:32:41
  Tego Putin się nie spodziewał. Wystąpienie prezydenta Nursułtana Nazarbajewa to koniec marzeń Kremla o odbudowie rosyjskiego imperium. Kazachstan ma dosyć rosyjskiej dominacji i zwraca się w stronę Chin i USA. Czy zdradzona Rosja wyśle czołgi, żeby poskromić nielojalnego sojusznika? „Kazachstan może wystąpić z Unii Euroazjatyckiej. Nie zamierzamy być członkiem organizacji, która zagraża naszej niepodległości” – oświadczył prezydent Nazarbajew w wywiadzie dla kazachskiej telewizji Habar. Jego wypowiedź cytuje miejscowa agencja prasowa Tengri Newsi i rosyjskie „Wiedomosti”. „Nasza niezależność jest dla nas najważniejsza. Walczyli o nią nasi dziadowie i ojcowie. Nigdy jej nie oddamy i zrobimy wszystko, aby ją obronić” – podkreślił kazachski przywódca. Zdaniem obserwatorów, taka ostra reakcja Nazarbajewa została spowodowana ostatnimi agresywnymi wystąpieniami rosyjskich polityków pod adresem jego kraju. Najpierw Władimir Żyrinowski ostrzegł, że „kiedy Rosja skończy już z Ukrainą, powinna porachować się z Kazachstanem”, który prowadzi „rusofobiczną politykę”. Potem zaś sam Władimir Putin zakwestionował państwowość Kazachstanu na jednym ze spotkań z młodzieżą. „W ostatnim czasie było widoczne, że kazachski przywódca odczuwa coraz większy dyskomfort w związku z sytuacją wokół Ukrainy. Jego zapowiedź wyjścia z Unii Euroazjatyckiej potwierdziły to” – komentuje Utro.ru. Zdaniem portalu, Nazarbajew jest poważnym graczem politycznym, który nie rzuca publicznie słów na wiatr. I jeśli zagroził zerwaniem z Moskwą, to znaczy, że jest to jak najbardziej realne. „W obecnej sytuacji nie wróży to Moskwie nic dobrego” – czytamy w komentarzu. Wyjście z Unii Euroazjatyckiej Kazachstanu, który był jednym z głównych jej filarów, oznacza faktyczny rozpad tej organizacji. W tej sytuacji należy wątpić, czy będą do niej skłonne przystąpić jakiekolwiek kolejne państwa postsowieckie. W obecnej sytuacji nieuchornny jest także zwrot polityki kazachskiej w stronę Stanów Zjednoczonych i Chin. Już obecnie oba te kraje kontrolują łącznie ponad połowę przemysłu naftowego Kazachstanu i 60% całego kompleksu paliwowo-energetycznego tego kraju, skutecznie wypierając z niego interesy rosyjskie. Niedawno USA i Kazachstan podpisały też porozumienie o współpracy wojskow

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-rosjanie-nieswiadomi-nie-wiedza-ze-ich-armia-walczy-na-ukrai,nId,1529651?parametr=fakty_wntt_g&sId=1530656#commentsZoneListutm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • @Repsol 18:22:06
  Trochę nie w temacie,ale spawane wieże są lepsze,odlew to może być najwyżej staliwo,nie to co hartowane i spawane płyty pancerne.Ukraińcy wcześniej przeszli na spawane wieże,Rosjanie w T-90 początkowo kupowali na Ukrainie odlewy na wieże,potem,na skutek pewnych "perturbacji" z Ukrainą zmuszeni zostali do opracowania własnych technologii spawania wież czołgowych.Wcześniej stosowali wyłącznie odlewy(T-54,55,62,64,72,80).
 • No i jeszcze szok na naszym "podwórku"!
  Kompozytor Jan A. P. Kaczmarek okazał się, aż strach powiedzieć kim;
  http://biznes.pl/wiadomosci/raporty/,5659968,5649770,558,wideo-detal.html#play
 • @mania przepraszania 20:01:14
  Czółki ! Jak mawiają ślimaki.
  Fajnie , że wypełzłeś ze swojej :)
 • @szczurobronny 20:40:28
  Naprawdę nie chciałem sie kłócić, ale jeżeli masz takie podejrzenie to zwróć sie do administratora portalu. Będę czekał na odpowiedź na poczcie.
  Na tym kończę dyskusję.
 • @Magia 20:16:37
  To Norwedzy i Amerykanie pisali, oni tylko powtórzyli.
 • @AdamPL 14:06:34
  Masz. Nie wiem czyje to, ale jak się postarasz, to pod melodię zaśpiewasz :)

  Czy pamiętasz Panie Boże
  Nad Wołyniem łunę krwawą
  I ten krzyk z płonącej chaty
  Mordowanych przez sąsiadów.
  Chyba byłeś w tamtej porze
  Gdzieś po innej stronie świata,
  Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał...

  Czy słyszałeś modłę Panie,
  Oczy ojca czy pamiętasz,
  Gdy hańbili córkę jego
  Banderowcy jak zwierzęta...
  On na drzwiach ukrzyżowany
  Błagał "Zmiłuj się nad nami!"
  Zlitowali się oprawcy
  Skłuli oczy bagnetami...

  Czy widziałeś Ojcze Święty
  Patrząc z góry przez firmament
  Dzieci śliczne jak aniołki
  Na sztachety powbijane...
  Kto je teraz poprowadzi
  Na spotkanie z Tobą Boże,
  One przecież takie małe
  Zbłądzą same w tych przestworzach...

  Czy spamiętasz Panie Świata,
  Męczenników tych z Wołynia,
  Umierali z myślą o Tej,
  która nigdy nie zaginie.
  Polska o nich zapomniała,
  rozpłynęła się w oddali,
  Czasem drżąca ręka starca
  świeczkę jeszcze tu zapali.
  Porastają chwastem zgliszcza,
  groby toną w bujnej trawie,
  Jutro już nie będzie komu
  świeczki za Nich tu postawić.
  Lech Makowiecki
  Wołyń 1943
 • @goldfield 19:51:11
  Z tym gazem, to Polska musi uwazac, bo Rosja moze ten kurek
  naprawde zakrecic. Umowa zakazuje handlu otrzymanym z Rosji
  gazem, wiec jest on nielegalny. Reversowana ilosc zmniejsza
  automatycznie nasz deputat.
 • @Klincz 20:45:43
  Nie ma się co śmiać, wzmożona rewolucyjna czujność wykryła, że jesteś manią przepraszania i nie przeprosiłeś za wyzwiska!

  Szczurzeobronny, daj się poznać z dobrej strony i napisz jak wkleić film z youtube, żeby było widać go w komentarzu.
 • @mania przepraszania 20:29:29
  Witam Kolegę z powrotem na forum,brakowało nam Ciebie,oj brakowało!
  Może jakoś ogarniemy to "zamieszanie" i zaczniemy porozumiewać się w miarę bezkonfliktowo na naszym forum.Pzdr!
 • @TomS 17:29:04
  Ja kupiłem przypadkowo gieorgijewkę jako taśmę w pasmanterii. Zakleiłem UE na portfelu i w bankach robią wielkie oczy jak wyjmuję kartę kredytową
 • @Magia 20:58:05
  Dzięki, jak widać zawsze warto "drążyć dziury w całym"...
 • @eMJot 19:36:39
  Bo tak to już jest, że inteligencja jest wrodzona, wiedzę nabywa się w szkole, a mądrości uczy życie :)
 • @adalbert05 20:37:48
  Bracie polecam technologię i zobacz jak walą nas w rogi .Serdeczności.U nas po zakupie Spike -ppk nowej generacji pisano o nim z zachwytem tylko potem

  Cytat:
  Kolejne próby odbyły się w listopadzie 2004 roku na poligonie w Toruniu. Tym razem Spike odpalono do nowocześniejszego celu jakim był czołg T-72. O skutkach trafień pisała “Polska Zbrojna”, “Raport” i “NTW”. Ciekawe były nie tylko efekty strzelania ale także to jak zareagowały pisma w zależności od tego jak blisko znajdują się rządu. I tak prorządowa “Polska Zbrojna” (w numerze z 19.11.2004) doniosła, że trafiony czołg eksplodował. Wiadomość zadziwiająca świadcząca raczej o eksplozji fantazji redaktorów pisma, czego dowodzą zdjęcia trafionego czołgu w “NTW” 3/05. Tam z kolei poinformowano, że pocisk przebił więżę na wylot. Przebicia na wylot na sfotografowano, natomiast fotografia miejsca przebitego pancerza świadczy o dwóch rzeczach: po pierwsze pocisk uderzył z góry, pod kątem około 40 stopni, więc jeśli nastąpiłoby przebicie na wylot, to z pewnością nie wieży ale na wysokości kół. Po drugie zdjęcie jasno pokazuje, że czołg został trafiony znowu między bokiem, a tyłem wieży, gdzie pancerz T-72 osiąga grubość raptem 130-150 mm. W “Raporcie” 3/05 na temat tych samych testów nie wspomniano słowem o ewentualnym przebiciu czołgu na wylot. Natomiast podano, że podczas prób strzelano także innym starszymi pociskami, w tym 40 letnimi rosyjskimi AT-3 Malutka. W piśmie pokazano zdjęcie trafionego tym pociskiem w czoło wieży czołgu T-55, i dodano, że rakieta ta wielokrotnie przebijała wieżę tego czołgu na wylot. Innymi słowy przestarzała rosyjska rakieta okazała się skuteczniejsza od hipernowoczesnego Spike’a. Interesującym faktem jest to, że cena Malutkiej jest pięciokrotnie niższa od Spike. A’propos ceny zastanawiające jest dlaczego niektórym pismom wojskowym zależy na oszukiwaniu czytelników. Przy okazji wspomnianych prób poligonowych “Polska Zbrojna” poinformowała, że pocisk kosztuje 100 tysięcy złotych, a wyrzutnia 300 tysięcy. W “NTW” 12/04 podano, że pocisk kosztuje 300 tysięcy złotych, natomiast “Raport” 12/04 jako jedyny podał ceny zgodne z rzeczywistością czyli wartość rakiety 300-400 tysięcy złotych, wyrzutni milion złotych.

  potem była poprawka ,małym drukiem i pomiędzy wierszami

  Cytat:
  w 23/05 numerze “Polski Zbrojnej” można było znaleźć króciutką notkę, wzmiankującą, że wytwórnia Spike’ów Rafal i produkujący je na licencji Mesko mają podjąć się udoskonalenia pocisku, w tym przedłużenia pracy baterii termowizora i wzmocnienia siły przebicia pancerza o 15%. Dotychczas Spike radził sobie z przebijaniem pancerzy grubości 150-200 mm. Jeśli te grubości uznać za jego maksymalne możliwości, to po modernizacji pocisk będzie przebijał pancerze grubości raptem 180-250mm. Niewielka różnica, pozwalająca mu przebić pancerz czołowy przestarzałego T-55, gorzej z czołgami najnowszych generacji posiadających główne pancerze o grubości do 1000-1200 mm.
 • Apel do wszystkich
  Ktoś juz tu napisał że zaczynamy się za bardzo zajmować sobą, a nie głównym tematem. Zajmijmy się więć tym co się dzieje w Noworosji, a nie udowadnianiem komukolwiek czegokolwiek.
  I powtarzam jeszcze raz jeżeli ktoś podejrzewa kogoś o "wielonickowość", droga wolna do zgłoszenia tego faktu administracji portalu...
 • @bolszewik 21:06:08
  Czy to nie było wtedy kiedy miał zginąć ten niby Polak, obywatel Ukrainy?
 • Dzien dzisiejszy
  http://youtu.be/F2PTVCXM1Ik
 • @Klincz 21:07:34
  Możesz się odtniutniać od Stalowego Szczura czy nie , pytam się na razie . Omijaj kolegę bokiem ,tylko frazy mielisz a nowinek brak . Przebij nas nowymi linkami to pogadamy ,inaczej POgadaj sam z sobą.
 • @bolszewik 21:06:08
  To chyba o ten chodzi?
  http://www.liveleak.com/view?i=240_1407867265
 • @Magia 20:25:53
  To jest precyzyjny strzał snajpera do obserwatora kierującego ogniem. Widział tylko wystające oczy i czubek głowy.
 • @bolszewik 21:06:08
  http://www.youtube.com/watch?v=J9kqKTQ6u8E

  O to chodzi?
 • @bolszewik 21:06:08
  http://www.youtube.com/watch?v=J9kqKTQ6u8E

  O to chodzi?
 • @Repsol 21:06:30
  To co podałeś wydaje się absolutnie nieprawdopodobne,taka przebijalność jest na poziomie Panzerfausta z czasów II wojny Światowej.Na Wikipedii Spike ma juz przebijalność 700mm i głowicę tandemową.Ktoś tu mija się z prawdą,"Polska Zbrojna",czy Wikipedia.Pozdrawiam.
 • @próg plancka 21:22:47
  Ale się zsynchronizowaliśmy :)
 • @Klincz 21:12:06
  Piszesz masz;
  http://www.youtube.com/watch?v=w2ZFa9Odl4c
 • @Partyzant Z Wyciętego Lasu 21:25:41
  W rzeczy samej:

  Film z walk o lotnisko, jeszcze nie widziałem, ale wklejam, bo świeże:
  http://www.youtube.com/watch?v=kx3HfmiSb6U
 • @adalbert05 21:24:23
  Ano tak właśnie jest , to jest dopiero robienie narodu w bambuko znam takich kwiatków więcej , ale napiszę najpierw do AdNovum na PW czy mogę o tym tu pisać . Niestety w Matrixie żyjemy .Pozdrawiam. Ps . Rosjanie jak stracili możliwości produkcji wież a czołgach , to Chryzantemy zaprojektowali ,które są postrachem obecnego pola walki. Pozdrawiam.
 • @hades 20:52:27
  Amen .Ukłony.
 • Eurointegracja...
  http://s019.radikal.ru/i613/1409/98/bcf3fc36ea59.jpg
 • @Klincz 21:12:06
  Mam.
 • Debalcewo i inne
  Wszyscy skupili się na obserwacji lotniskowca , a to nie jest jedyne miejsce gdzie trwają gwałtowne walki.
  http://rusvesna.su/news/1412357555
  Ukropy próbują m.in. atakować z rejonu Debalcewa na Briankę (pomysł z okrążeniem Prizraka czy co?)
 • @próg plancka 21:31:03
  Ale chyba "bolszewik" dostał swój filmik. Ja właśnie zacząłem oglądać ten od Ciebie. Dzięki.
 • @Klincz 21:36:12
  No tak czasami mam różne "schizy" ale takiej jak Ty jeszcze nigdy nie miałem...
  Ps. Repsolkowi proszę dac spokój...
 • @adalbert05 21:24:23
  Na Wikipedii tak .Pozdrawiam.
 • @Klincz 21:39:15
  Stare, ale jare, baranów tam nie brakuje (podobnie jak u nas). To jest pewno ten "właściwy" filmik z indykami;
  http://www.youtube.com/watch?v=beoN2MW-FOM
 • @Repsol 21:33:03
  Jak to stracili możliwość produkcji wież do czołgów?Stracili dostawcę z Ukrainy,kupili tylko 12 sztuk wież odlewanych.Musieli opracować technikę spawania wież z płyt pancernych i wszystkie następne T-90 maja wieże spawane,to są tysiące sztuk.Pzdr
 • @mania przepraszania 21:39:15
  Un może Repsolowi naskoczyć tam gdzie można Pana Majstra w dupę pocałować. Pozdrawiam. :)))
 • @adalbert05 21:45:06
  T-90 dlatego produkować nie będą przyszedł czas na produkcję T-http://2.bp.blogspot.com/_rLLDlmJUY4Y/SzByzFzrXtI/AAAAAAAAAGU/HCsHTdgSncs/s400/Black+eagle+1.jpg95 .Pzdr.
 • @Klincz 21:24:10
  Polskie chcesz podziachać kminą. :)))))
 • @Repsol 21:45:55
  Panowie bez nerw, proszę...
 • Żeby takie rzeczy na Onecie!
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kosowo-eksportuje-dzihadystow/t6cbk

  To tak a'propos statusu Krymu.
 • @TomS 21:38:54
  Piszą że niby chcą się wyrwać z Debalcewa; "оккупанты пытаются вырваться из дебальцевского котла" więc może to jakiś atak pozorowany?
 • @mania przepraszania 21:57:23
  Serdeczności .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=myfxWGGNk5Y
 • @Repsol 22:06:02
  Dzięki pozytwny człowieku :)
 • @bolszewik 22:06:39
  Nie, to prawdopodobnie ich zabezpieczenie przed atakami, pojawiło sie po serii ataków na stronę, która była przez jakiś czas wielokrotnie blokowana..
 • @Magia 22:06:13
  Dzięki za informację i link, również życzę dobrej nocy...
 • @Klincz 21:36:12
  Kolega może tak , może nie. Też nie wnosisz nic konkretnego.
  Mam zacytować urywki, albo całe twoje wpisy.
  Szczur czasem przesadza, ale sam prześledź swoje posty.
 • @bolszewik 22:16:51
  Dobranoc,
  Do jutra. Muszę wcześnie wstać :(((
 • @re1 22:13:34
  Szkoda nerwów panowie, apelowałem o to by nie robić rozrób. Do wszystkich...
 • @Klincz 21:39:15
  To już było kilka razy na tym forum.
 • @re1 22:13:34
  Po jednym dniu działalności oceniacie kogoś, porównując go do miesięcznej działalności szczuroportego? Dajcie spokój temat przycichł, jegomość także, więc nie rozdrapujcie ran, tylko skupcie się na meritum ;)

  muzyczka na uspokojenie:
  http://www.youtube.com/watch?v=Quh_P2R2gDU
 • @bolszewik 22:06:39
  Ustaw to jako przeglądarkę i mogą Ciebie cmoknąć .Pzdr.https://startpage.com/
 • Dla wszystkich
  Dla "uczczenia" 5 'miesięcznicy" masakry w Odessie, ostrzał lotniska w Doniecku przez baon artylerii Brygady "Kalmus" (noc 2/3 października);
  http://www.youtube.com/watch?v=ZNFuSDxaMt0
 • @mania przepraszania 22:09:36
  Ave. :)))
 • @próg plancka 22:19:37
  Nie oceniam. Staram się czytać co ktoś pisze, oceniając kogoś.
  Słomka, belka.
 • @bolszewik 22:25:48
  Jeszcze raz proszę bez rozrób. Spróbujmy chociaż raz zakończyć dzień bez awantur i wzajemnych pretensji. Co wieczór kiedy tu zaglądałem to widziałem tylko ciągłe pohukiwania na siebie, aż sie odechciewało tego wszystkiego oglądać i czytać. Zamiast "tokować na siebie" to wklejcie lepiej coś na temat, albo życzcie sobie dobranoc...
 • @mania przepraszania 22:24:55
  Mógłbyś w kilku słowach przybliżyć ten batalion 'Kalmus'. Pod kogo są 'podpięci', z kogo się głównie składają itp. Będę wdzięczny...
 • @Klincz 16:56:39
  Ja chodzę sobie po Rzeszowie z georgijewką, noszę ją w pracy. Jak kto pyta lub nawet tylko przeciągle się przyglądnie mówię: 1. można być faszystą albo antyfaszystą i nic po środku lub 2. jestem Polakiem więc jestem antybanderowcem. Na allegro kupiłem. Szukaj pod św Jerzy. W pasmanteriach nie mają. Krawat tez mam w tych kolorach ale na od święta.
 • @re1 22:27:20
  No tak. ttps://www.youtube.com/watch?v=p4_64eUhiok
 • @bolszewik 22:28:50
  Wszystko pieknie i ladnie, ale ja sobie nie wyobrażam meritum bez szczura obronnego....Facet jest nerwowy, ale spoko....i naprawdę dużo wnosil swiezynek w to miejsce...
  Szczurze wracaj, bo jak nie to ekspedycja karna Cie nie minie!!
  ----------------------------
  Przecież nikt z nas nie chce szczuroodp wyrzucać. Sam w pierwszym komentarzu napisałem, że czasem daje dobre linki i filmy, tylko, żeby ograniczył wyzwiska innych tutaj obecnych i żeby nie dublował swoich filmów. Tyle.

  Mania ma rację, albo dobranoc, albo na temat:
  http://www.youtube.com/watch?v=QzLG8YjmWL8

  Śmierć nie straszna, straszne życie w niewoli. Rap od motoroli
 • @próg plancka 22:31:57
  Oddział sił noworosyjskich (DNR), utworzony w czerwcu, na chwilę obecną uzbrojony głównie w zdobyczny sprzęt artyleryjski, skład głównie robotnicy i górnicy Donbasu;
  http://www.youtube.com/watch?v=GfuPcub2SrQ
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BC%D0%B8%D1%83%D1%81_(%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BD)
 • @Saperek 19:12:50
  Wstege Sw Jerzego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wst%C4%99ga_%C5%9Aw._Jerzego)
  mozna kupic tutaj:

  http://www.ebay.co.uk/itm/The-Ribbon-of-St-George-St-George-039-s-Ribbon-9-May-bow-/111464668817?_trksid=p2054897.l4275
 • @TomS 18:02:25
  Jest na allegro. Pojawia się jako wstążka do orderu św Jerzego. Tylko drogo. Może by jakoś zamówić w jakiejś fabryce. Połówkę mojej zostawiłem w Efezie, napaliłem też świeczek ale warto było, bo pomogło - był zwrot pod Zielenopolem :) i zaczęły się sukcesy powstańców po opuszczeniu Sławiańska i Kramatorska a było już ciężko.
 • @mania przepraszania 22:41:43
  Dzięki za odpowiedź. Na pewno nie ma tam rosyjskiego spec-nazu? ;)
 • @mania przepraszania 22:41:43
  Ps. Tu jest link o "Kalmusie" jako batalionie. Musze podac tak bo inaczej przekierowuje na inne hasło;
  ru.wikipedia.org/wiki/Кальмиус_(батальон)
 • @próg plancka 22:46:14
  Jasne że jest, i "spadochroniarze z Pskowa" i "latające czołgi" i generalnie słyszałem że wszyscy Rosjanie chcą sie "przeprowadzić" na Ukrainę :))))))
 • @Adams 22:42:08
  Moją wstążkę nabyłem we "Frontowcu" (sklep z militariami radzieckimi i rosyjskimi w Warszawie). Czasem trafia się też na naszym Alledrogo :). Można też nabyć na rosyjskim "Mołotoku" tylko nie najtaniej każda przesyłka wychodzi. Pozdrawiam !
 • Trochę sie pogubiłem...
  Czy ktoś pamięta o co właściwie poszło dzisiaj skłóconym dyskutantom?
 • @mania przepraszania 22:47:22
  Ok dzięki przeczytałem, choć pa rusku nie jest moją najmocniejszą stroną, ale z tłumaczem dałem radę.

  Kolejne pytanie, o co chodziło z tą ucieczką Kozaków z Szachtiorska i zostawieniem b. Kalmusa samych przeciwko przeważającym siłom Ukrów? Ci jednak utrzymali pozycję do czasu wsparcia od Strełkowców i Opłota. Temat 'historyczny' ale wyleciało mi to z pamięci.

  Oczy się już kleją, a jeszcze nie było wieczornego zbioru linków do przejrzenia...
 • @trojanka 22:58:43
  Hong Kong - protestujący ustąpili pod naciskiem ulicy.

  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=&filename=&idnews=181967&data=&status=biezace&_CheckSum=1860853374

  PAP to też potrafi zrobić komedie. Czy to właśnie ci protestujący nie są "ulicą" ? Cosik mi się wydaje, że ten majdan w Chinach to lucyferianom się nie uda tak łatwo jak na Ukrainie, cosik mi się tak delikatnie wydaje ...
  Oglądałem filmiki na youtubie z tego chniskiego majdanu to tych ludzi w szczytowym momencie było maks 3000 ludzi. Na telegazecie w TVP (sprawdzam info z różnych źródeł) napisali kilka dni temu, że jest ich od 40 000 do 80 000, tak więc liczba prozachodnich demonstrantów jest standardowo powiększona o jedno zero i jeszcze pomnożona razy dwa. Zapamiętajcie ten wzór matematyczny, to jest jedyny matematyczny wzór jaki znają prozachodni redaktorzyny - dodaj jedno zero i jeszcze pomnóż razy dwa.
 • @AdamPL 13:51:29
  Dzięki za ten link. Pewnie ta powszechna w Galicji sympatia do Polaków to właśnie zasługa Rusinów.
 • @próg plancka 23:11:36
  Z tego co pamietam zgarnęli zdobyczny sprzet i wyjechali na "z góry upatrzone pozycje", a 'brudna robotę" zostawili komu innemu, czyli zwjali krótko mówiąc...
 • @próg plancka 23:11:36
  Coś kiedyś już było na temat Kozaków. Striełkow mówił, że Kozacy robią dużo szumu a gdy przychodzi krytyczny moment to się wycofują.

  A jeszcze o roli Kozaków w wizerunku Upadłej Krainy, cytuję ciekawy post z Interii
  ~Historyk - Dzisiaj (09:16) "Ukraina to kraj karykatura, z tak zafałszowaną w oczach samych Ukraińców historią, że można polec. Największym dowcipem historii, jest to, że do tradycji kozaków z Chmielnickim na czele najgłośniej odwołują się we Lwowie, gdzie ci owszem bywali ale tylko jako najeźdźcy z którymi miejscowa ludność rusińska walczyła ramie w ramie z oddziałami Rzeczpospolitej. Miejscowa ludność to zwykle potomkowie uciekinierów z Wołoszczyzny w obecnej Rumunii, którzy uciekli tam przed Turkami. Zresztą do dziś w Bieszczadach do których Ukraińcy roszczą sobie pretensje wiele wiosek ma lub miało w nazwie słowo "Wołoski". Natomiast gdzie mamy tych prawdziwych potomków kozaków? Ano wielu do dziś kultywuje tą tradycje na której Ukraina oparła swą "historię". Są to np. kozacy dońscy którzy ostatnio w liczbie ok. 15 tys. zasilili wojska...separatystów. Tak. Ojczyzną kozaków jest Zaporoże (od "za porohami" czyli za progami [Dniepru]). Czyli...m.in. obecny Donbas, innymi słowy ziemia gdzie większość ludzi nie chce mieć nic z Ukrainą wspólnego. Krótko mówiąc istnienie Ukrainy to dowcip, z tym, że zaczyna już być mało śmieszny."
 • @trojanka 23:27:18
  Trojanka, raczej kon trojanski-mi tu luda do buntu namawia,Gryzon inwazyjny jest nasz
 • Dziennik "Новости Новороссии" 3.10. 2014
  http://www.youtube.com/watch?v=PyBwRMufKoI
 • @eMJot 23:30:38
  co tak malo,drukarnie im siadaja?
 • @simba 23:32:48
  Przypominam że papier też kosztuje...
 • @mania przepraszania 23:32:33
  Ps. Link do НОВОРОССИЯ TV na youtube;
  http://www.youtube.com/channel/UCfKbMx97IbcZ8F2U3CTtgCw
 • @szczurobronny 23:07:21
  Szczurze obronny zamieszczaj mniej własnych interpretacji a zostawiaj same fakty (linki do wiarygodnych stron), to źli ludzie nie będą mieli się jak do Ciebie przy$@#$ . I na litość Chrystusa nie dawaj się prowokować jak małe dziecko ! Widzisz, że ktoś bierze pieniądze, za to żeby profesjonalnie robić chlew na stronie, więc nie wchodź z nim w dyskusje. Trzymaj się tych prostych zasad to Twoja siła oddziaływania będzie większa.
 • @AdamPL 23:25:41
  To ciekawe o tych Kozakach. Trochę kwasu między nimi a tymi z Donbasu musi być, w końcu to też ludzie ze swoimi ułomnościami i słabościami.

  Troszkę szkoda, bo do Kozaków mam szacunek za ich pomoc w wojnie Polsko-Bolszewickiej, Kozacy Kubańscy i Dońscy w większości stali po stronie Dobra. To tak na marginesie...
 • @fretka 19:41:46
  To synek? Ochotniczy Batalion Obrony Lazurowego Wybrzeża?
  Pamiętasz taką fotkę z dziećmi oligarchów i władzy? Pzdr
 • @fretka 23:58:09
  Niedobrze to wygląda z tego co piszą pod spodem filmiku...
 • Linki północne!
  03.10.2014

  Okołopółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)
  Nie czytałem co pisaliście i linkowaliście wcześniej Drodzy Państwo - więc jak się cos powtarza to przepraszam…

  Nowa mapa! Dziś dwujęzyczna – czyli można linkować i posyłać znajomym za wielką wodą!

  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/14116/14116_original.jpg

  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/14534/14534_original.jpg


  Zanim przejdę dalej – małe „słowo na niedzielę”…

  Przeczytałem, choć miejscami było to zaprawdę męczące, całą dyskusję… Niestety – przez ten fakt nie dałem rady poczytać linków i pooglądać przez Was linkowanych filmów i wiadomości…
  Dlatego podwójnie proszę o wybaczenie jeżeli cos powtarzam…

  Jeżeli chodzi o „dysputę gorącą” to może powinienem to napisać na prix, ale poleci publicznie, co mi tam…

  Faktycznie, z blogu o wydarzeniach na Ukrainie zrobiło się trochę forum. I jest to nasze forum także o niezwykle ważnych „poboczach” spraw ukraińskich…

  Zgromadziło się tutaj bardzo szacowne towarzystwo, od „korwinistów”, prawicowców wszelkiej maści, poprzez socjalistów, marksistów, komunistów – a pewnie jacyś liberałowie tez tu jakąś „kanapę” zajmują? Naprawdę, nie jest ważne jakie mamy indywidualne poglądy, jak interpretujemy rzeczywistość według swoich politycznych upodobań i kryteriów, łączy nas „prawda która ma zwyciężyć”…

  Łączy nas wyskrobywanie tej prawdy spod lepkiego i słodkiego kisielu jakim zapaćkane są wszelkie informacje oficjalne nie tylko naszych ale i ogólnoświatowych mediów..

  Łączy nas Ukraina – miejsce i ludzie tam żyjący. Wielu z nas ma tam przyjaciół, rodziny, znajomych. Niektórzy tam jeżdżą w celach czy to turystycznych czy biznesowych. Mamy niewątpliwie „genetyczny” sentyment i do tych ziem i do tych ludzi… Ziem i ludzi których dawna Rzeczpospolita lepiej lub gorzej, ale kształtowała, budowała, inwestowała – a czasem nawet brutalnie kolonizowała…

  Staramy się odkryć prawdę, ale nie ukrywamy swojej sympatii dla mordowanych, dla słabszych, dla wszystkich ludzi w potrzebie… Łączy więc nas jeszcze ten humanitaryzm i ta nasza polska solidarność, „za naszą wolność i waszą”…

  Do AdNovum trafiłem przypadkiem, poprzez link w Obserwatorze, dokąd trafiłem z „Pracowni” – także poprzez szczęśliwy link… Wcześniej nie mogłem trafić ta takie i na TO miejsce, a więc nawet myślałem o założeniu swojego bloga w którym umieszczał bym informacje z Ukrainy… Ale ja wierzę w szczęśliwe zbiegi okoliczności, bo całe życie mi się zdarzają…

  Zakotwiczyłem tutaj i jakoś się „przyjąłem” podsuwając według mnie ciekawe lub istotne informacje. Staram się nie odpowiadać na zaczepki i pytania o to czy jestem ćwierć rezunem czy pół-innostrańcem… Odpowiem anegdotą rodzinną… Na jednym z rodzinnych zjazdów gdy jak zawsze po ciekawych opowieściach zaczynała się jakaś dyskusja o starych rodzinnych „przewagach”, herbach, koligacjach – nie wytrzymałem – a może miałem trochę tego dnia słabsza głowę, bo bardzo szanownemu towarzystwu wypaliłem, że w naszej rodzinie to jest tylko jeden członek który ma „pewne papiery”. Zaległa cisza, wszyscy na mnie spojrzeli, a ja wtedy wskazałem na drzemiącego pod stołem mojego rudego psa i dokończyłem że tylko on ma WSZYSTKO udokumentowane! Od tej pory pies stał się RODZINNYM PSEM!!!

  Drogi „szczurzeobronny”! Proszę, zostań i stań się prawdziwym Szczurem Obronnym! Jak wiele osób pisało przede mną – znajdujesz fajne rzeczy i pisujesz niegłupie teksty! Ale czasem przechodzisz samego siebie tropiąc wrogów tam gdzie ich nie ma i nie dostrzegając przyjaciół tam gdzie się znajdują!
  Twoja maniera wklejania „wykupujących” obrazków doprowadza mnie do szału – bo czasem w podróży przeglądam AdNovum na pomiziańcu a Twoje „wykopy” nie pozwalają czasem być na bieżąco! Parę razy – przyznaję bez bicia – konsekwentnie za każdym Twoim „wykopem” zgłaszałem nadużycie bo doprowadziłeś mnie do szału! A jestem niezwykle spokojnym i tolerancyjnym osobnikiem…
  I… jak wklejasz kolejny raz coś co już u nas było, albo jak wklejasz informację która u nas pierwszy raz się pojawiła a po paru dniach wraca przetworzona na innej stronie – napisz na przykład że „o tym sygnalizowaliśmy dwa dni temu, ale teraz wklejam polski tekst czy polski komentarz do tej naszej informacji”. Trochę autoreklamy dla bloga AdNovum – tez pasuje zrobić!!!!
  :))

  I…. Nie obrażaj się, siebie oraz innych…

  Na koniec takie „kredo” – miałem to napisać w jakimś felietonie ale wyleciało z tekstu…
  To jest zresztą mała trawestacja znanego tekstu pewnego pastora…
  „Jeżeli mordują Żydów, jestem Żydem. Jeżeli mordują Palestyńczyków staję się Palestyńczykiem. Jeżeli mordują Rosjan – jestem Rosjaninem. Jeżeli będą mordować banderowców – będę wołał by robiono to humanitarnie”…


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Dziś banderopiteki 12 razy naruszały porozumienie!
  http://rusvesna.su/news/1412354004

  Skrót. Ciężkie walki wokół Debacewskiego Kotła. Banderowcy próbują się wyrwac ale bezskutecznie
  http://rusvesna.su/news/1412357555

  Nad terminalem „lotniskowca Donieck” wisi już flaga Noworosji! Według ostatnich informacji banderopiteki zajmują jeden, ostatni budynek na skraju lotniska
  http://politikus.ru/events/31733-opolchency-povesili-flag-dnr-nad-terminalom-aeroporta-donecka.html

  Inna informacja podaje że bandyci zabijający miasto i jego mieszkańców przez tyle miesięcy są już tylko w podziemiach!
  http://politikus.ru/events/31695-dnr-ukrainskie-siloviki-ostalis-lish-v-podzemnyh-kommunikaciyah-aeroporta.html

  Grad leci na lotniskowiec. Film.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZNFuSDxaMt0

  My tu gadu-gadu o „lotniskowcu” a w jakimś mnie osobiście nieznanym „Niewielskim” zwiadowcy DNR rozwalili trochę sprzętu i pozwolili uciec ukropom. No bo po co strzelać w plecy jak już uciekają do rodzin?
  http://politikus.ru/events/31705-razvedchiki-dnr-unichtozhili-bronetehniku-vsu-i-obratili-v-begstvo-ukrainskih-voennyh-v-nevelskom.html

  Motorola w pracy!
  http://rusvesna.su/news/1412363630
  https://www.youtube.com/watch?v=RKun_n3Db2Y

  Skrót plus fotoreportaż i film – znów o Motoroli na rabotie!
  http://rusvesna.su/news/1412366153


  ZBRODNIE WOJENNE

  Koło terminala „lotniskowca” znaleziono ciała trzech czołgistów armii DNR. Przed męczeńską śmiercią byli bestialsko bici i „przesłuchiwani”. Donoszą w tej informacji także że z lotniskowca dalej trwa ostrzeliwanie miasta. Według oficjalnej informacji Ministerstwa Obrony DNR w dalszym ciągu część „lotniskowca” kontrolują ukry. Chodzi o jeden budynek na skraju lotniska.
  http://politikus.ru/events/31740-tela-treh-tankistov-iz-dnr-naydeny-nedaleko-ot-terminalov-aeroporta.html

  To samo co wyżej plus film
  http://rusvesna.su/news/1412350667
  https://www.youtube.com/watch?v=QXGwrq8RFyk

  Na sesji OBWE w Genewie, Pan Naryszkin zażądał postawienia przed międzynarodowym trybunałem sprawców zbrodni pod Donieckiem
  http://politikus.ru/events/31735-naryshkin-potreboval-mezhdunarodnogo-tribunala-dlya-prichastnyh-k-ubiystvam-pod-doneckom.html

  Ukraińców chyba z tego powodu szlag trafia bo szefowa delegacji ukraińskiej Pani Marianna Bietsa, stwierdziła że „braterskie kontakty Rosji i Ukrainy to przeszłość”. Podobnie reagował delegat USA krytykując politykę FR. „Dialog” ten miał miejsce w czasie posiedzenia biura OBWE do spraw praw człowieka w Warszawie
  http://politikus.ru/events/31742-vashington-i-kiev-v-obse-otvergli-pravo-rossii-na-bratstvo-s-ukrainoy.html

  Konferencja prasowa Siergieja Naryszkina na sesji OBWE w Genewie
  http://politikus.ru/events/31738-press-konferenciya-sergeya-naryshkina-na-sessii-parlamentskoy-assamblei-obse.html
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X57ZGmcKIUU

  Ciekawa informacja która może umknąć… Angole chcą wyjśc spod jurysdykcji Europejskiego Sądu do spraw praw człowieka! Znamienne i warte zapamiętania!
  http://politikus.ru/events/31746-ultimatum-dzhentlmenov.html


  A Rada Bezpieczeństwa ONZ weźmie na tapetę zamordowanie Szwajcara w Doniecku!
  http://ria.ru/world/20141004/1026859286.html  NOWOROSJA


  Wybory w Noworosji będą niezwykle istotne dla legitymizacji władz!
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1412361710

  Wcześniejsze informacje zaprzeczały jakoby Noworosja chciała wprowadzić własne pieniądze i mówiły o wprowadzeniu rubla rosyjskiego zamiast ukraińskiej grzywny. Chyba jednak coś w kierunku wprowadzenia własnej waluty jest czynione w wielkiej tajemnicy – bo do sieci przeciekły kolejne zdjęcia pokazujące projekty „czerwońców” i „griwienników”.
  http://politikus.ru/events/31741-proekt-kupyur-i-monety-rublya-novorossii-utek-v-set.html
  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-10/1412359552_2.jpg  KIJÓW i okolice

  To nie jest czeski film! To jest strona po czesku a na niej pogrzeb po ukraińsku!!!!
  Na zdjęciu ci co zgineli pod Iłowajskiem
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-ukrajinske-valce-padlo-vic-vojaku-nez-obe-strany-uvadeji/r~48427d5c4ae311e4ae690025900fea04/
  http://cdn.i0.cz/public-data/b9/a1/f073547f38fcb285fa3e00b3a83b_r16:9_w480_h270_g43c487104ae411e494e8002590604f2e.jpg?hash=f4a56973c2d2bc2dc4ab3ceff4f93bfc

  Dalej – żaden czeski film ino ukraińska prawda! Rzeźnik – czyli samozwańczy prezydent Poroszenko – wymyślił że w szkołach zamiast rosyjskiego będzie angielski! Ja to bym od razu wprowadził hebrajski albo chiński! A czemuż by nie?
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-patek-3-rijna-ukrajina-rusko-separatiste/r~aeb8c02a4a3211e483e10025900fea04/

  Dalsze brednie rzeźnika. Tym razem był we Lwowie i oświadczył że zdobędzie Krym a potem odbuduje Donbas! Panie Poroszenko! Naprawdę jesteśmy ciekawi co zażywasz! My też chcemy mieć takie kolorowe sny i taki optymizm!
  http://politikus.ru/events/31731-poroshenko-vo-lvove-poobeschal-vernut-krym-i-otstroit-donbass.html

  Rzeźnik bredzi a Upadła upada ekonomicznie dalej. I końca czyli dna tej czarnej dziury nie widać. Ale czarne dziury już mają taką naturę!
  http://politikus.ru/articles/31699-ukraina-priblizhaetsya-k-ekonomicheskomu-samoubiystvu.html

  Ukry liczą na to że Upadłą nawiedzą i uratują stada inwestorów zagranicznych! Zazywajcie te prochy dalej! A zima coraz bliżej!
  http://politikus.ru/events/31717-ukraina-investoram-au-au-ya-vas-vse-ravno-naydu.html

  Nasz ulubiony – z obywatelstwa to już teraz nie wiadomo kto – Kołomojski ! O swoich róznych obywatelstwach. Plus film!
  http://rusvesna.su/news/1412336722
  https://www.youtube.com/watch?v=BK9nqeUrwEs


  Tym razem musze skrytykować ministra obrony FR! Jak można kolege po fachu Geleteja, wykazującego oznaki niesprawności umysłowej tak wyśmiewać! Nie uchodzi, no nie uchodzi kpić z umysłowego inwalidy!
  http://politikus.ru/articles/31696-minoborony-rf-zhdet-kogda-geletey-pokazhet-rulon-uranovyh-pistonov-i-kosmicheskiy-blaster.html


  UE wyraża gotowość współpracować z Euroazjatyckim Sojuszem Celnym!!!! Dla mnie to rewelacja! Szczególnie że mowa o współpracy „na równych prawach”.
  http://politikus.ru/events/31743-v-es-vyrazhayut-gotovnost-sotrudnichat-s-eaes-na-ravnyh.html

  Pan Łukaszeko przytomnie podsumował że „proradzieckie państwa już się „najadły” demokracji”
  http://politikus.ru/events/31745-lukashenko-postsovetskie-strany-naelis-demokratii.html

  Angolom też już sankcje się przejadły? Mogą o tym świadczyć słowa ichniego posła który powiedział że wprowadzić sankcje przeciw Rosji mogli tylko „sprzedajne sługusy Waszyngtonu”. Zaś potem dodał że Cameron i Holland to „pudelki USA”. Panie Pośle! No nie uchodzi tak prawdę od razu walić z mostu!
  http://politikus.ru/events/31734-kemerona-i-ollanda-nazvali-amerikanskimi-pudelyami.html

  Amerykanom też już mięknie rura? Bo przyznają że sankcje mocno w nich uderzają! I to mówi nie jakaś „Psiaki”!!!!
  http://politikus.ru/events/31706-gosdep-priznal-chto-sankcii-silno-udarili-po-zapadu.html

  Dla porównania pani Psiaki czy jak je tam? To jest niedoszła gwiazda Hollywood!
  http://rusvesna.su/news/1412368423

  Może też z tego powodu że FR po raz pierwszy od czasów ZSRR i okresu zimnej wojny dognała USA w ilości bomb atomowych?
  http://politikus.ru/events/31708-rossiya-vpervye-so-vremen-sssr-dobilas-yadernogo-pariteta-s-ssha.html

  Serbia niebawem zacznie budowę swojego odcinka rurociągu!
  http://politikus.ru/events/31725-serbiya-nachnet-stroit-yuzhnyy-potok-v-konce-goda.html

  Gaz będą mieli za jakiś czas, a kasę dzięki sankcjom już teraz! Polscy rolnicy dziękują polskiemu (?) rządowi za to że już nic nie musza robić. Dzięki temu serbscy rolnicy zbierają, pakują i wysyłają – ile się da! Chyba postawia jakis pomnik dla polskiego (?) rządu?
  http://politikus.ru/events/31700-serbiya-uvelichila-eksport-ovoschey-fruktov-i-molochnoy-produkcii-v-rossiyu.html

  EBOLA. Krótka informacja z ładnym zdjęciem od redakcji. Pisza po czesku, ale zrozumiałem że wirus pochodzi z Konga Kinszasa a wiele czynników zań odpowiada. Jedzenie małpiny, niesterylizowane igły, sex etcetera… W zasadzie to już wiemy i więcej dowiedzieliśmy się z linku do info na „Pracowni”
  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vedci-ukazali-prstem-hiv-pochazi-z-kinshasy/r~46f793364ae511e4b269002590604f2e/

  „Dżin islamizmu na wolności”. Czyli o tym kto wróg, kto przyjaciel i jak się planuje napuścić na Rosję islamistów… Liczby i prognozy…
  http://politikus.ru/articles/31689-dzhinn-islamizma-na-svobode-kak-dlya-rossii-gotovyat-novuyu-voynu-cifry-i-prognozy.html

  A „majdan” w Hong-Kongu chyba już tak zdenerwował tamtejszych spokojnych i cierpliwych mieszkańców że się wkurzyli i wyszli na ulice… W proteście przeciw protestującym! Ot, prawdziwa chińska demokracja!
  http://politikus.ru/events/31728-zhiteli-gonkonga-prizyvayut-protestuyuschih-uyti.html

  Trochę też o nas, a raczej o starym i nowym rządzie. Piszą że Polska ma już dosyć w popieraniu Upadłej Krainy! No, rychło w czas…Pisza też, powołując się na komentatorów zachodnich że Polska nie zamierza już mieszac się w ukraińskie problemy a skupi się na własnym bezpieczeństwie! Tak trzymać!
  http://politikus.ru/articles/31730-pomatrosili-i-brosili-polshe-nadoelo-podderzhivat-ukrainu.html  DOBRANOC!

  PS na dobranoc Andrzej Hitler z Kijowa!
  https://www.youtube.com/watch?v=cwW0FLFsxiE


  PS kolejny

  Dostałem od naszego przyjaciela z Doniecka przesyłkę! Doszło wszystko! Są filmy i zdjęcia. Jest tego sporo (!!!!!) i jutro dopiero wszystko będę przeglądał i w konsultacji z Autorem w odpowiedni sposób Wam je pokażę!
 • @fretka 00:11:10
  A tak. Pomalował na kolory "Down syndrome"

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQoh8wbcEDnMAPayiikrgYGBzL9rpbTrxE-bmDt0FumNxjhJAxS5g
 • @szczurobronny 23:07:21
  Bracie szczurek i inni:
  Do jasnej cholery!
  Zmusiliście i mnie, by się tutaj zarejestrować w celu skomentowania tej beznadziei, mającej miejsce ostatnimi dniami.
  Co to w ogóle ma znaczyć ?? Nasi wrogowie parchate rączki zacierają, ukontentowani fermentem tu zasianym i odstąpieniem przez gros komentatorów od analizowania tego co ważne i istotne.
  Jak zawsze, prawda leży pośrodku i KAŻDY powinien ustąpić. Chcecie się kłócić i racje swoje przedstawiać ? Róbcie to, spotkajcie się gdzieś i to sobie wyjaśnijcie. Ale nie zaśmiecajcie tego forum! Od wielu miesięcy, regularnie, dzień w dzień tu zaglądam, jest to moja lektura obowiązkowa po pracy a tuż przed zaśnięciem; od niedawna jednakże, niestety, tylko do samej treści serwowanej przez jedynego Adnovum, zmuszony jestem się ograniczać. Niemal wszystko co poniżej, to kloaka i typowe polskie piekiełko, jątrzenie i napuszczanie jeden na drugiego.
  Sam, jak tylko czas pozwala, staram się na swój sposób (mój profil na jewtube) wspierać i rozpowszechniać wiedzę o prawdziwym 'obliczu' ukraińskiego konfliktu, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy, aby swych antagonistów obrażać, znieważać i wyzywać od ostatnich. Merytoryczna dyskusja i próba przedstawienia swego punktu widzenia w obupólnej dyskusji niemal zawsze pomoże rozładować napięcia i niepotrzebne nerwy. Opamiętajcie się Siostry i Bracia. Jesteśmy Słowianami. Jednej sprawie służymy. Wspólnych wrogów mamy. Czy naprawdę musimy walczyć na dodatek między sobą ?
  Na to pytanie niechaj każdy sobie indywidualnie odpowie.
  A poza tym, niech żyje NowoRosja! https://www.youtube.com/watch?v=z82M3ngnNXA&list=UUyCrvF0Roi70hDurjz85vqw

  P.S. Dla tych, co mają problemy z oglądaniem pewnych treści: https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en
  Powinno pomóc, jakiś vpn też nie zaszkodzi. W razie wątpliwości, służę pomocą.
  Sławomir Słowianin
  https://www.youtube.com/channel/UCyCrvF0Roi70hDurjz85vqw
 • @simba 23:32:48
  Cos sie na mnie moj komputer uwzial, dwa razy wklejalam link
  i dwa razy nie wyszlo...Za kazdym razem wkleja mi ten juz wklejony...
  http://www.youtube.com/watch?v=IsiDXoM8XiQ
 • @fretka 00:28:32
  A za kilka dni "bilecik" i marsz na Donbas...
  http://img.tfd.com/wn/56/60786-mobilization.jpg
 • @brusek 00:15:04
  Dzięki za linki, ale czekam na te "materiały". Opracuj je dobrze i wklejaj jak najprędzej...
 • @AdamPL 23:25:41
  Jest spora róznica między kozakami dońskimi a zaporoskimi. Ogólnie to potomkowie zbiegłych chłopów panszczyźnianych, buntowników,wyjętej spod prawa szlachty. Kozacy zaporoscy byli takimi sobie panami, żyli z wojen, grabieży, pracy najemnika. Chcieli mieć własne państwo.To do nich jako przodków odwołują się ukraińscy nacjonaliści.
  Natomiast kozacy dońscy w pewnym momencie historii przyjęli ziemię nadane im przez rosyjskiego cara oraz zwierzchnictwo Moskwy. To właśnie dońscy kozacy stanowili przez stulecia lekką jazde rosyjską, znaną np; z tłumienia polskich powstań. Ci kozacy są po stronie Noworosji.

  Dla zainteresowanych zbiorczy link z wiki
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kozak
  Oprócz o kozakach dońskich i zaporoskich można tez przeczytać o kubanskich. Reszta jest mało istotna

  pzdr
 • @brusek 00:15:04
  Wielkie dzięki za wieczorną lekturę. Przyłączam się też do tego co napisałes we wstępie odnośnie dzisiejszej kłótni na forum.

  @szczurobronny, uważam że dużo wnosisz na tym blogu ale Twoi adwersarze mają tez trochę racji. Tak jak Ty uważam, że pewne informacje powinny być powtarzane codziennie, np; odnośnie jutrzejszej demonstracji ale spróbuj to może zamieszczać w jakiejś innej formie.
  Popatrz na bruska on 3-4 razy dziennie robi prasówkę w jednym poście i jakie ma za to poważanie. Uczciwie popatrz na kilka ostatnich dni, osób piszących 10-12 połowa postów Twoja. Niektóre informację, wcale nie twierdze, że mało wazne ale wrzucane w sposób trochę chaotyczny i rozmywające dyskusję.Może dało by się niektóre zebrać do kupy w 1 poście np na początek dnia?,
  liczę że dasz radę i nie waż sie opuszczać tego forum:))
  , za dużo tu wnosisz, szkoda tylko że czasem tak nerwowo reagujesz

  @mania przepraszania fajnie że wróciłeś. Daj linka gdzie się chowałeś:))

  pzdr dla wszystkich
  +piątka dla wodza
 • Lotnisko
  Jeżeli prawdą jest, że Ukry siedzą teraz gdzieś na skraju, schowani w bunkrze, to chwała siłom DNR za ten wysiłek. Dzięki temu może mieszkańcy Doniecka będą mieli chwilę wytchnienia od bombardowań ich domostw. Tymczasem dobrej nocy wszystkim.
 • @brusek 00:15:04
  "A Rada Bezpieczeństwa ONZ weźmie na tapetę zamordowanie Szwajcara w Doniecku!"

  Szwajcar zostal zamordowany, a ludzie w Odessie spalili sie sami.
  Tysiace bestialsko pomordowanych, zestrzelony samolot, ofiary
  na majdanie nie maja znaczenia. Ale smierc JEDNEGO Szwajcara,
  ktory mial szczescie zginac od pocisku, ma pierwszenstwo. Tyle
  sa warci Slowianie w Europie. Najwyzszy czas, aby Polacy sobie
  ta prawde uswiadomili.
 • @xes23 00:58:47
  Link do "Kryjówki"
  http://www.geschiedenisleraar.info/blog/wp-content/uploads/2011/09/bunker_geschiedenisleraar-300x225.jpg
  Również pozdrawiam...
 • @mania przepraszania 01:07:02
  o, a gdzie to jest i co ciekawego wiąże sie z tym miejscem? Możesz troche napisać? Ja nałogowo oglądam "było nie minęło" pana Adama Sikorskiego:))
 • @brusek 00:15:04
  po przeczytaniu mały komentarz do prasówki, jesli pozwolisz:))

  "Koło terminala „lotniskowca” znaleziono ciała trzech czołgistów armii DNR. Przed męczeńską śmiercią byli bestialsko bici i „przesłuchiwani”. Donoszą w tej informacji także że z lotniskowca dalej trwa ostrzeliwanie miasta. Według oficjalnej informacji Ministerstwa Obrony DNR w dalszym ciągu część „lotniskowca” kontrolują ukry. Chodzi o jeden budynek na skraju lotniska.
  http://politikus.ru/events/31740-tela-treh-tankistov-iz-dnr-naydeny-nedaleko-ot-terminalov-aeroporta.html"

  była tutaj dzisiaj dyskusja na temat zdjęć zwłok z "lotniskowca". To jest wyjaśnienie tej sprawy

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  "Może też z tego powodu że FR po raz pierwszy od czasów ZSRR i okresu zimnej wojny dognała USA w ilości bomb atomowych?
  http://politikus.ru/events/31708-rossiya-vpervye-so-vremen-sssr-dobilas-yadernogo-pariteta-s-ssha.html"

  Nie atomowych a termojądrowych (wodorowych). W ilości głowic atomowych (jądrowych) przeganiają całe NATO

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32935/nato_rosja_wp.jpeg

  pzdr
 • @szczurobronny 00:04:48
  Ave. :)
 • @sławomir słowianin 00:18:55
  Witaj .No pasaran Przyjacielu. Ave.
 • @ All
  Polecam inaczej obudzimy się z ręką w nocniku. Pozdrawiam.http://zygumntbialas.neon24.pl/post/113486,party-centralistow-dobiega-konca
 • @bolszewik 22:30:03
  Tylko w Mozilli i jesteś w domu. Ave.
 • @AdamPL 22:32:18
  http://allegro.pl/wstazka-rosja-order-krzyz-sw-jerzy-i-zsrr-i4667695846.html

  lub:

  http://allegro.pl/wstazka-do-krzyz-sw-jerzego-klasa-2-lub-4-replika-i4657771170.html
 • Amerykańskie czołgi "Abrams" na Łotwie
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201410032157-n2cr.htm
 • @brusek 00:15:04
  "Majdan" w Hong Kongu był syjonistyczną reakcją na odejście Chin od amerykańskiego dolara. Podobno "majdan" w Hong Kongu został już zlikwidowany.

  http://pomalu.ru/novosti/kitay-nachal-obhoditsya-bez-dollara/
 • @goldfield 07:34:00
  a tu nie ukrywam, że mnie rozczarował Lukaszenko :
  ----------------------
  Nie ma się co przejmować :) Łukaszenko chcąc robić w sprawach ukraińskich za obrotowego, nie może jawnie trzymać z którąkolwiek stroną.
  Dzięki takiej postawie rozmowy toczą się w Mińsku, a nie w Genewie :)
 • Military maps
  Czy komuś dziala strona militarymaps.info????
 • simba
  Dzien dobry,pracowitych tez witam i milego dzionka życze
 • rozejm?
  A może by tak obie strony przerwały ogień, bo zdaje się na tym polega rozejm (rozejm = zawieszenie broni).
  Przerażająca jest ta eskalacja nienawiści i to pomiędzy dwoma bratnimi narodami. Ciągła strzelanka pomiędzy sąsiadami dobra jest może w wirtualnym świecie gier komputerowych, ale nijak nie sprawdza się w życiu.
  Czas też ograniczyć wojnę propagandową bo jej przedłużeniem jest wojna faktyczna. Obu stronom przydałoby się po prostu więcej obiektywizmu, tzn. wysłuchiwania głosu strony drugiej. I nie jest tak, że jedna strona jest komunistyczna a druga faszystowska, niezależnie od stojących pomników Lenina czy Bandery, czy gdzieniegdzie pojawiających się komunistycznych czy banderowskich sentymentów.
  Tak faszyzm jak i komunizm pozostawił na Ukrainie miliony ofiar, zdecydowana większość ukraińskich obywateli nie chce powrotu tych totalitaryzmów.
 • @bwn99 08:58:58
  I nie jest tak, że jedna strona jest komunistyczna a druga faszystowska
  -------------------------------------------------------------------------------
  Nie jest? Więc te ofiary spalone w Odessie, karna wyprawa na wschód, bombardowania cywilów i egzekucje, to tylko tak, bo w rodzinie się poprztykali o to gdzie ma leżeć pilot od telewizora?
  Rzeczywistość jest taka, że ukraińcy to naród zwyrodnialców, który nie spocznie dopóki nie wymorduje inaczej myślących, a na każdy sprzeciw potrafią zareagować tylko w jeden sposób - mordują bez opamiętania! I to jest cała prawda o ukraińcach!
 • @bwn99 08:58:58
  Niestety, strona rządowa jest faszystowska i właśnie dlatego czci nazistowskich ludobójców. Niekoniecznie jest to zgodne z wolą społeczeństwa, ale władza nie ma najmniejszego zamiaru z tą wolą się liczyć.
 • @bwn99 08:58:58
  To,że jedna strona jest ewidentnie faszystowska to my wszyscy wiemy.Ale która strona jest komunistyczna,prosimy o wyjaśnienie?
  I KRLD do tego prosimy nie mieszać.
 • A propos Żydów...
  Czyżby Żydzi chcieli sie "wyrzec" tak zasłuzonej" postaci jaką jest Kołomojski?
  //Żydowski Parlament Europejski i Rada Europejska Gmin Wyznaniowych Żydowskich chcą wykluczyć oligarchę Ihora Kołomojśkiego z ich szeregów. Rosyjsko-izraelski polityk i publicysta Avigdor Eskin ogłosił rozpoczęcie zbierania podpisów autorytetów religijnych, według "Izwiestija"//
  http://lifenews.ru/news/142005
  Ps. Dodatkowo ten "bohater" Ukrainy , jak go określają "nasze" łżemendia łamie konstytucje kraju posiadając trzy obywatelstwa (Ukraina, Izrael, Cypr)...
 • W nawiązaniu do wczorajszych "milicjantek"...
  http://colonelcassad.livejournal.com/1825651.html?thread=241035891#t241035891
  Ps. Ktoś się zna na scyzorykach?
  http://ic.pics.livejournal.com/stopbeg/66459402/166946/166946_900.jpg
 • @szczurobronny
  Szczurze,
  Wczoraj zostałeś bestialsko pobity przez portalowy „prawy sektor”, czyli desant wolnorynkowcow, cichych zwolennikow i pacholkow Taruty & Co. Nie widzisz?
  (…jestes ok., ale…) to 1/3 z ponad 400 wpisow.
  Za nieprzejednana postawe, poglady, PRL, krytyke kapitalizmu…za całokształt, znaczy jestes skuteczny.
  Ogarnij się chlopie, umyj z gowna i do boju.
  Samowolne opuszczenie stanowiska podczas wojny nie wchodzi w gre.
  ===========================
  UWAGA UWAGA NADCHODZI !!!!!
  Bundeswehra atakuje!!!
  Niemcy wysyłają wojsko do Donbasu!!! Pod pretekstem pilnowania rozejmu. Z dronami i ludzmi i sprzetem. Od rana powtarzaja na niemieckich kanalach radiowych.
  Szukam potwierdzenia.
 • @mania przepraszania 09:55:38
  Na nożach się znam o tyle, o ile trzeba ukroić pajdę chleba...
  Witam z rana.

  @bwn99

  Gdyby obie strony miały tyle samo za uszami i tyle samo dobra w nich było, rozejm i pokojowe rozwiązanie konfliktu dawno by się odbyło. Ten blog i dziesiątki innych miejsc pokazują, która strona jest agresorem i napędza konflikt.

  http://ic.pics.livejournal.com/stopbeg/66459402/167502/167502_900.jpg

  Czy te oznaczenie na ramieniu tej krasiwej niewiasty to Rosyjska Prawosławna Armia?
 • Wg OBWE Kijów nie sprawuje pełnej kontroli nad swoimi siłami zbrojnymi, w szczególności nad tzw. baonami ochotniczymi
  http://rusvesna.su/news/1412404556

  Na Ukrainę przerzucani są psychopaci z ISIS/ISIL?
  Maja to byc bojownicy pochodzenia czeczeńskiego i z republik środkowoazjatyckich (m.in.Kirgistan) którzy przy pomocy USA mają zasilać szeregi tzw. czeczeńskiego Baonu im. Dudajewa, który walczy po stronie Kijowa.
  http://www.segodnia.ru/news/148668
 • @próg plancka 10:26:06
  Tak.
  http://zik.com.ua/gallery/full/r/o/rosijska_pravoslavna_armija.jpg
 • @próg plancka 10:26:06
  Tu jest artykuł o strukturze sił Noworosji, co prawda z lipca, ale aktualny do dzisiaj;
  http://jeznach.neon24.pl/post/111359,sily-powstancow-donbasu
 • @mania przepraszania 10:36:05
  Dzięki za link. Przejrzę i podniosę swoją wiedzę na trochę wyższy poziom. Takie coś przydałoby się również talibom z niezaleznej, bo dla nich nie ma dystynkcji, jest jeno ruski terrorysta. pzdr.
 • @Zbyszek Stell 08:08:56
  Witam z rana!
  Jak zwykle niezwykle serdecznie!

  Zgadzam sie ze Łukaszenko calkiem nieźle "lawiruje", ale osiaga swoje cele...

  Na razie oczy cześci świata sa zwrócone na Białoruś. Z jednej strony dalej obowiązuje "pokój miński" - choc z realizacją to wiadomo jak jest...

  Propozycje wysłania na Ukrainę wojsk Białorusi jako siły "rozjemczej" zostały odrzucone przez władze "Upadłej" ale zostały zauwazone praktycznie wszędzie i zapamietane. Możliwe że jednak do tego dojdzie - co byłoby niezłe i ze strony politycznej i militarnej dla wszystkich stron...

  Zapowiedź wspólnej waluty krajów "Sojuszu Celnego" w którym bierze udział Białoruś - od razu spowodowała reakcję Unii która nagle chce współpracować z Sojuszem...

  Ciekawe w Sojuszu jest podzielenie kompetencji. Moskwa bierze siedzibę władza, Kazachstan finanse a Białoruś "resztę"...

  Z kolei chęć przystapienia do Sojuszu Armenii, Azerbejdżanu, Iranu itd rokuje niezwykle dobrze!

  Do kawy porannej polecam:

  Wielopłaszczyznowość zakłamania w Polsce – rusofobia
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26279

  Ciekawe jakby się tłumaczyła nasza elita jakbyśmy znowu stracili państwo?
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26284
 • Jaceniuk zapowiada;
  "D-cy Brygad w strefie ATO otrzymaja 24.000 hrywien miesięcznie, a zwykli żołnierze 8.000". Dodatkowo w przeciągu 6 miesięcy armia ma otrzymać do użtku 13 tysięcy jednostek sprzętu wojskowego (nowego i odremontowanego);
  http://rusvesna.su/news/1412411330

  Na zdjęciu "kwatera' sił prokjiowskich.
  https://pbs.twimg.com/media/BzFmY3gCAAAN0fT.jpg
 • @brusek 10:48:59
  Witam
  Co do "rozejmu" jest wywiad ze Striełkowem na ten temat;
  http://novorossiia.ru/main/13879-g-n.html
  Niestety, ale wygląda na to że powstańcy za bardzo zaczynają sie zajmowac sami sobą. Striełkow próbuje z Mozgowojem stworzyc jakąś "radę wojenną" i koordynować działania wszystkich sił zbrojnych Noworosji. Pomysł może i dobry, ale mam wrażenie że może się to nie spodobać wielu "d-com polowym"...
 • @mania przepraszania 11:01:49
  On powiedział w tym wywiadzie jeszcze jedną ary-ważną rzecz: a mianowicie stwierdził, że w czasie wojny wszytko w państwie ma być podporządkowane armii i prowadzonej walce, zaś w momencie gdy zamiast tego wtrącają się do wszystkiego politycy, to wygrana staje się niemożliwa.

  Pozdrawiam.
 • @brusek 10:48:59
  "Niekończąca się historia, albo Trójkąt Bermudzki 2", czyli walki o lotnisko w Doniecku.
  Tym razem mają trwać walki w przylegających do terenu lotniska lasach, gdzie mają ukrywac się niedobitki 'prawego sektora";
  http://rusvesna.su/news/1412412360
 • @kmiciu 08:34:04
  Strona nie działa, podobnie jak i kilka innych podobnych stron.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:05:46
  Zgadza sie i na końcu podkreślił też bardzo ważną rzecz, Noworosja to Rosja, a Donieck i Ługańsk to bastiony Rosji, a nie żadna Ukraina..
  Pozdrawiam
 • @Klincz 10:57:04
  Sam siebie demaskuje ?
  Opolczyk vel Andrzej Szubert (to ten w białej mycce)  [img]http://grypa666.files.wordpress.com/2011/10/p10003281.jpg?w=700&h=525[/img]
 • @brusek 00:15:04
  Piękny wykład :) - spodobał mi się

  Sam pisałem o tym jakieś 2 tyg temu ( z grubsza: gdzie 4 Polaków , tam 5 rożnych zdań i jeśli zaczniemy prezentować wszystkie swoje poglądy, to zjemy się w ciągu 3 dni)

  Szczur - dobra robota - tak trzymaj, tylko proszę... zachowując czujność, nie "wrzucaj" wszystkim , mającym odrobinę inne zdanie, od agentów i troli :) i zrobi się trochę spokojniej

  mam nadzieję, że nie znalazłem się na "czarnej liście"

  proponuję zachowywać naprawdę elementarne zasady kultury i dalej będzie się pięknie czytało bloga
 • @szczurobronny 00:38:58
  wybitnie nie mam czasu ażeby pisać na blogu, podczytuję w wolnej chwili a i to niedokładnie niemniej nie mogę sobie odpuścić „serdecznego” powitania trolli atakujących szczuraobronnego,tym razem cierpi za zbrodnię powtórzenia materiału i kilka literówek, a kiedy się broni przed napaścią jest krytykowany za arogancję, no cóż hasbara nisko upadła skoro jej funkcjonariusze nie trzymają się nawet wyuczonej metodyki walki z wolnym słowem, pozdrawiam też korwinistów, widocznie jeszcze ich nie doprowadził do stanu chodzenia po prośbie żeby dożyć do pierwszego dlatego podnoszą głowy ale spoko, jeszcze go będą gonić po ulicy z zaciśniętymi pięściami, 20 lat to obserwuję i nie mogę wyjść z podziwu dla tego cwaniaka jak żongluje słabymi głowami. Pozdrawiam tych co nie na służbie, garstkę wolnych ludzi którzy poświęcają swój czas żeby przedstawiać prawdę, demaskować okupanta.
 • @AdNovum 11:05:46
  ooops to chyba mamy wojnę bo Polska jest jakoś dziwnie podporządkowana interesom atlantyckim,żydowskim, watykańskim, ukraińskim a do tej pory Polacy nie wysilili się na rozliczenie 1992 roku
  i tego co się stało z krajem po 2006 roku,kto całkowicie przejął kontrolę
  i kto bezpardonowo rozprawia się z Polakami, aha i zapomnieliśmy wszyscy serdecznie powitać falę ukraińskich studentów, pierwszy raz obserwuję zjawisko że dla całkiem przyzwoitych polskich licealistów brakło miejsc na kierunkach na których przygotowano pulę dla banderowców, wystarczy prześledzić listy studentów na socjologiach i naukach pokrewnych zwłaszcza chodzi kierunki polityczne, społeczne, medialne i "regionalne"
 • @error 11:19:07
  Rozsiewasz fotkę zrobioną dla jaj, może jeszcze powiesz że świecznik przed nimi to menora?. Każdy kto twierdzi że pan Andrzej Szubert jest żydkiem, to hasbara lub zwykły użyteczny idiota.
 • @Gregoson 07:11:20
  Od tego pierwszego kupiłem jeszcze w czerwcu. Przydałaby się cała rolka bo te od orderów maja po ok 15cm.
 • Newsanna o Polakach z aeroportu
  W okolicach 1 min Helenka mówi o wziętych do niewoli na lotnisku
  В донецком аэропорту в плен к ополчению сдались наемники из Польши

  https://www.youtube.com/watch?v=xOwTrHHH3v4
 • @AdamPL 14:08:27
  nie ogarniam... do jutra
 • Jeszcze 3 potrzebne
  ... i będzie 500 :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej