Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Wojna domowa na Ukrainie 6.10.2014r- 30 dzień rozejmu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś mija miesiąc od podpisania Memorandum Mińskiego a mimo to nadal trwają walki oraz prowadzony jest przez ukraińską artylerię ostrzał celów cywilnych.

Przez cały wczorajszy dzień w rejonie dzielnic: Piotrowskiej, Kijowskiej i Kujbyszewskiej trwał ostrzał artyleryjski i wybuchały pociski.

W wyniku tego ostrzału uległy zniszczeniu domy mieszkalne w dzielnicy Kijowskiej przy następujących ulicach: Żmury 1, Jeremienki 34, 50-lecia Ukrainy, Kamiennej 16, Obruczewa 9 oraz przy ulicy Baszkirskiej 66 w dzielnicy Kujbyszewskiej. Zginęło tam ośmiu mieszkańców, a dwoje zostało rannych.

Ponadto pociski trafiły w fabrykę okien "Zenit" gdzie w wyniku tego wybuchł pożar w magazynie tworzyw sztucznych, zniszczony został dach oraz maszyny produkcyjne.

Mimo tego nadal trwa tam naprawa sieci energetycznej przywracając dopływ prądu do kolejnych dzielnic mieszkaniowych.

W miescowości Jasinowata koło domu spadł pocisk artyleryjski zabijając troje nieletnich chłopców: Dmitrij Nowosiel, Aleksiej Owsianikow oraz Borys Baranow, czwarta osoba 15-letnia Julia doznała wstrząśnienia mózgu.

W miejscowości Piaski mieszkańcy znaleźli kolejny masowy grób, w którym zwłoki noszą ślady okrutnych tortur w tym niektóre miały wyłupane oczy.

Również w miejscowości Niżnaja Krinka koło tamtejszego punktu kontrolnego zajmowanego wcześniej przez ukraińskich żołnierzy z brygady desantowej z Żytomierza, znaleziono zwłoki pięciu mężczyzn ze śladami rozstrzelania z broni maszynowej.

Pod miejscowością Bieloroczna w pobliżu wsi Lenine znaleziono w stanie daleko posuniętego rozkładu ciało kobiety i nastolatka, prawdopodobnie matki z synem. Na czaszkach zwłok widoczne są ślady egzekucji wykonanej strzałem w tył głowy.

Broniące się w rejonie Wolnowachy dwa ukraińskie bataliony: "Czerkasy" i "Żytomierz" postanowiły poddać się ale próba ta ostała udaremniona przez inne stacjonujące tam ukraińskie jednostki wojskowe, które wzięły je w okrążenie.

W rejonie Czernuchino wzięto do niewoli ukraińskich żołnierzy z 11 batalionu gwardii narodowej "Ruś Kijowska", którzy posiadali zakazane Konwecją Genewską nacięte na krzyż końcówki pocisków:

Ukraińska artyleriia rozlokowana w okolicy miejscowości Nowomichajłowsk w rejonie Debalczewa, ostrzelała pozycje sił powstańczych w Olenowce. W Piszczewiku doszło do wymiany ognia przy użyciu ciężkiej broni maszynowej oraz broni pancernej. Trwa tam również ostrzał wzmocnionych pozycji obronnych wojsk ukraińskich w rejonie miejscowości Nikiszin:

Nadal też toczą się intensywne walki o wyzwolenie donieckiego lotniska i wyparcie ukraińskich wojsk z okolicznych miejscowości, z których prowadzony jest ostrzał Doniecka.

Wsparciem dla broniących się na donieckim lotnisku są dość znaczne siły zgromadzone w miejscowościach Piaski i w  Awdijewce, z których jednocześnie prowadzony jest ostrzał Doniecka. Tak więc celem najważniejszym dla zachowania bezpieczeństwa mieszkańców Doniecka jest nie tylko usunięcie z terenu lotniska ukraińskich żołnierzy ale również wyparcie ich z Piasków i Awdijewki.

A oto film pokazujący stanowiska obronne i żołnierzy ukraińskich rozlokowanych w Piaskach:

Podczas wczorajszych walk o donieckie lotnisko siły powstańcze zaatakowały 1 batalion ukraińskiej gwardii narodowej, w wyniku którego został on zlikwidowany.

Przypomnę, że 1 batalion ukraińskiej gwardii narodowej został sformowany z członków prawego sektora, którzy brali udział w zimowych zamieszkach zbrojnych w Kijowie w okolicach Majdana Niepodległości. Następnie po miesięcznym przeszkoleniu do zadań specjalnych zostali skierowani na front do udziału w walkach tzw. operacji antyterrorystycznej, gdzie pełnili służbę m.in. w Sławiańsku i jego okolicach wyróżniając się przy tym bezprzykładnym okrucieństwem wobec mieszkańców. Batalion ten brał również udział 24 sierpnia br. w paradzie niepodległości w Kijowie, gdzie na wyposażeniu miał izraelskie karabiny szturmowe TAR-21 (Tavor Karabin Szturmowy model 21).

Na powyższym zdjęciu żołnierze ukraińskiego 1 batalionu specjalnego gwardii narodowej podczas defilady parady niepodległości 24 sierpnia br. w Kijowie.

Natomiast ukraińcy ostrzelali z ciężkiej broni maszynowej prywatny samochód, którym ewakuowano z terenu lotniska rannych powstańców, w wyniku tego ostrzału kierowca został ciężko ranny:

W rejonie na północ od Ługańska, zostały ostrzelane przez ukraińską artylerię rozlokowaną w miejscowości Sczastkie, stanowiska obronne milicj w miejscowości Wiesełaja Gora nad rzeką Sewierskij Donieck:

W samym Ługańsku następuje stabilizacja i ciągle poprawia się stan infrastruktury socjalno-bytowej. Życie w mieście normalizuje się.

Na koniec dwa filmy pt. "Słudzy Poroszenki":

Pozdrawiam.

Na przewodnim zdjęciu pożar domu wywołany przez wybuch pocisku artyleryjskiego w dzielnicy domów jednorodzinnych w Doniecku.

*     *     *

Ps.

Nie na temat ale ważne:

fakty.interia.pl/raport-konflikt-izraelsko-palestynski/wydarzenia/news-formalny-protest-izraela-wobec-szwecji-za-uznanie-panstwa-pa,nId,1531655#iwa_item=2&iwa_img=0&iwa_hash=10076&iwa_block=facts_news_small

*    *    *

1.   www.youtube.com/watch,

2.   www.youtube.com/watch,

3.   www.youtube.com/watch,

4.   www.youtube.com/watch,

5.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

6.   www.youtube.com/watch,

7.  www.youtube.com/watch,

KOMENTARZE

 • Pozdrawiam
  Powrót "teczowego fjurera" Liaszki...
  http://lifenews.ru/news/142109
  Liaszko zagroził Kolomojskiemu zabiciem za obrazę swojej matki, która miała trafić do szpitala z podejrzeniem zawału...
 • 5 x *
  06.10.2014

  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Miniona noc w Doniecku przeszła o dziwo spokojnie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11100

  Od strony Debalcewa ukry ostrzelały mieszkańców Komissarowki (film)
  http://www.novorosinform.org/news/id/11105

  Informacje o walkach wokół lotniskowca – od „Zuba”
  http://rusvesna.su/news/1412577063

  Film na temat lotniskowca
  http://rusvesna.su/news/1412581939

  Nocny grad! Odpowiedź powstańców – film
  http://rusvesna.su/news/1412579359


  NOWOROSJA

  Najbardziej zniszczonym miastem w LNR jest Pierwomajsk
  http://www.novorosinform.org/news/id/11095

  Czy Donbas gotów jest na zimę? Wywiad.
  http://rusvesna.su/news/1412584328

  Batmanowcy zwrócili ikony odbite od faszystów. Ikony były w aucie przygotowanym do wyjazdu z jednego z ukropskich punków kontrolnych. Zdobywając ten punkt odzyskano skradzione ikony. FILM
  http://www.novorosinform.org/news/id/11102

  Rok szkolny w Jasinowatej dopiero się rozpocznie. O ile będzie bezpiecznie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11101

  Foto dnia
  http://svpressa.ru/society/photo/37/1156?go=foday#f  KIJÓW i okolice

  Po raz pierwszy od II Wojny w miarę cywilizowany kraj leżący na północnej półkuli i to w Europie wchodzi w sezon zimy bez gazy, węgla i energii elektrycznej. Kijów świętuje – bo w tej chwili jeszcze „tylko”4159 domów jest bez ciepłej wody. To „jedynie” 26,6% domów w stolicy „europejskiego” kraju. Artykuł długi, mówią różni eksperci – ale jednym słowem – DRAMAT!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1853949.html

  O tym samym pan vicepremier o kasy kijowskiej o czysto słowiańskim nazwisku Grojsman. Generalnie on liczy na rewers rosyjskiego gazu i lekką zimę! Czyli wiara ogrzeje U-Krainę (=Upadłą Krainę)
  http://www.novorosinform.org/news/id/11097

  Info dla miłośników pojazdów (opancerzonych). Zakład w Żytomierzu będzie pracował na 3 zmiany!!!! Tak zadecydował samozwaniec Poroszenko ksywa „Rzeźnik”. Teraz remont ruszy pełną parą! Marzenie ma ten gościu takie by na front wysyłać codziennie jedną odremontowaną „maszynę”…
  http://www.novorosinform.org/news/id/11096

  Info dla miłośników czujnych nacjonalistów. Takowi znaleźli się w Charkowie i na terenie firmy podlegającej Panu Kernesowi znaleźli zachomikowana broń i .... BTR…
  http://rusvesna.su/news/1412584536

  Info dla zwolenników lustracji. Lustracja po ukraińsku to nie tylko wrzucanie urzędników do koszy na śmiecie ale i masowe odchodznie generałów na emeryturę
  http://rusvesna.su/news/1412585097

  Dla miłośników kamizelek kuloodpornych wysyłanych na Ukrainę. Częśc takich kamizelek dostarczonych na wojnę nie spełnia wymogów i giną od nich ludzie. Może by im wysyłać kożuchy? Przynajmniej ciepło, a tak samo bezpiecznie?
  http://www.novorosinform.org/news/id/11090

  Dla miłośników teorii i wieszczbiarstwa zawodowego. Były minister wojny Upadłej wieszczy jako zawodowiec że „Ruscy potrzebują korytarza do Odessy, więc w ciągu najbliższych dwóch miesięcy ruszy ofensywa postańców”
  http://www.novorosinform.org/news/id/11104

  Polityka, kasa i kobiety, czyli o tym jak pewien dżentelmen który odpowiadał za walkę z korupcją, zwinął kasę, kobietę, jej dzieci z innym i wylądował w Anglii. Taki tamtejszy „pudelek” – na razie z happy endem bo urodziło im się wspólne dzieciątko! W tle więcej polityki, korupcji i niejaki Nawalny – bohater niejednej mojej notatki z U-Padłej Krainy
  http://www.novorosinform.org/news/id/11094

  Dalsza część „ukro-pudelka”. Nasz ulubiony Semen S. ogłosił nabór do „charkowskiej roty” swego batalionu „Donbas”.
  http://www.novorosinform.org/news/id/11089

  Liaszko grozi zabiciem Kołomojskiego! Który to już raz? A jak się Igor ciągłymi liaszkowymi gadkami wkurzy…
  http://www.novorosinform.org/news/id/11099

  W Odessie tym razem nikogo nie wrzucano do śmietnika, ale wyjęto rozczłonkowane ciało kobiety. Szuka się sprawcy.
  http://www.novorosinform.org/news/id/11103
 • coraz ciekawiej, Niemiec merem Kijowa, a teraz to
  Minister obrony Niemiec Ursula von der Leyen zapowiedziała udział żołnierzy Bundeswehry oraz niemieckich dronów w kontroli rozejmu na Ukrainie.
 • @jaszczyk8 11:19:37
  Całkiem możliwe że jest tak jak piszą Rosjanie, jeden i drugi są "siebie warci", a to całe wygrażanie to cyrk dla ukraińskiej gawiedzi...
 • Donieck i Semenowka...
  http://colonelcassad.livejournal.com/1827750.html?thread=242262694#t242262694
 • @fretka 11:46:03
  http://www.youtube.com/watch?v=LDYyv-iLmRY
  Bez komentarza :)
 • Polska w okowach żydo-banderowskich !!!!!!
  USA UE polska to wasale żydowskiej mafii !
  !
  a w polsce DOMINACJA żydowsko-chazaro-ukraińska jest porażająca !!! dzisiejsze czasy w polsce przypominają Japonie przed II wojny światowej tam do głosu doszli militaryści którzy Japonię militaryzowali ! dziś też polskę
  zydo-chazaro-ukraińcy militaryzują polskę do WOJNY ! w tym bandyckim dziele przodują !
  Komorowski -Szczynukowicz ! [ żydo-chazarski ukrainiec ] i jego jastrzębie jak Pacek Polko Kuzniar i cała jego menażeria żydo-chazarska w pałacu prezydenckim !!
  !
  Słowianie ! czym sie ta polityka militaryzacji polski skończy ? nie trzeba być prorokiem że klęską tej wasalnej polski !!! a i kilkanaście
  milionów Obywateli zgnie w męczarniach !!!!!!
  !
  Apel ! zatrzymać wariatów POLSKA MA BYĆ KRAJEM NEUTRALNYM !!!!!
  żydzi chazarowie do Izraela WYNOCHA !!!!!!! POLSKA TO SŁOWIANIE !!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska wolna od zydowskiej mafii !!!
 • @brusek 11:17:34
  W. Wysocki //Żołnierzy grupy "Środek"//
  http://www.youtube.com/watch?v=1Ym8ikGElus#t=10
 • @jaszczyk8 11:37:42
  W Rosji odnaleźli się spadochroniarze którzy mieli 'zginąć podczas misji na Ukrainie"...
  http://www.youtube.com/watch?v=LZah2SPcQaI
 • Ofiary ostrzału Doniecka z 28 września, cywile, zwykli mieszkańcy...
  http://www.youtube.com/watch?v=sgKXlyPIWG8
 • Czy "pójdziemy na wojnę"?
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kijow-chce-wciagnac-polske-w-handel-bronia

  "Czystki" w ukraińskich służbach granicznych, powodem masowych zwolnień?
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukraina-masowe-zwolnienia-wyzszych-oficerow-sluzby-granicznej
 • @mania przepraszania 12:10:01
  Ps. Link do artykułu z "pravda.com.ua"..
  http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/6/7039852/
 • @fretka 12:11:40
  I teraz nikt do "heroja" sie nie chce przyznać :((
 • @Magia 12:17:13
  Onegdaj sie odgrażał że to dopiero poczatek tworzenia "Imperium", potem mieli ruszyć za San i Homelszczyznę...
 • @Magia 12:30:39
  "Prawy sektor" zabrał sie za "lustrację" urzędników Narodowego Banku Ukrainy w Kijowie...
  http://lifenews.ru/news/142124
 • Wywiad Grahama Phillipsa z rannym "opołczeńcem";
  https://www.youtube.com/watch?v=VaMGEdlQ8Y0
 • @mania przepraszania 12:54:47
  Witam wszystkich i pozdrawiam!
  Coś się chyba i w naszych "jedynie słusznych "mediach zaczyna zmieniać.
  Ciekawa i krytyczna wobec Kijowa i naszego Prezydenta wiadomość na Onecie,omawiająca artykuł z tygodnika "Do Rzeczy".Komentarze pod spodem także ciekawe jak zwykle zresztą.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/do-rzeczy-kijow-chce-wciagnac-polske-w-wojne-na-ukrainie/pt428
  Pzdr
 • @adalbert05 13:02:41
  Również pozdrawiam. Nowa 'elita" Ukrainy?
  http://i.imgur.com/z8BicyT.jpg
 • "Lustracja" urzędników w Mikołajowie
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-kolejny-polityk-wrzucony-do-kontenera-na-smieci-video
 • Chwila humoru, Kaliningrad 2011...
  http://www.youtube.com/watch?v=FcF0ypVeNf4&index=2&list=UU1B93i5hiz5SpGHyfkjIYBA
 • @fretka 13:28:42
  A może by tak wrócic do polepy?
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Polepa_(%C5%9Bciana).jpg
 • Kijów chyba na poważnie szykuje sie na "kampanię zimową'...
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/poroszenko-do-konca-tygodnia-armia-ma-byc-ubrana-na-zimowo-video
 • Kolejny "przyjazny gest" dla Polski, "przyjaciela" naszych "eliciarzy" Tiahnyboka
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/tiahnybok-chce-oficjalnego-uznania-oun-upa-za-bohaterow-ukrainy
 • @mania przepraszania 13:38:26
  DOmy z gliny tak samo jak dobrze zbudowane ziemianki są ciepłe!
  Oni w kopaniu ziemianek mają praktykę - co widać z filmów "frontowych".

  Tylko na stropy potrzebują duzo długich skrzynek po amunicji - ale pustych, dlatego prowadzą wojnę by każdy obywatel mógł sobie z frontu przywieźć tyle pustych skrzynek po "GRADach" by na dobrą ziemianke starczyło!

  ot, co!
 • @mania przepraszania 13:40:22
  A miało być tak pięknie,jeszcze chyba w sierpniu coś bredzili,że po pacyfikacji Donbasu w ciągu kilku dni,ruszają po Krym by go odbić dla U-krainy.A tu taki zonk!:)))
 • @mania przepraszania 11:52:12
  Co za humanitarna walka. Trzeba goryle ucywilizować i wprowadzić im demokrację. :))
 • @adalbert05 13:02:41
  Młodych Ukraińców studiujących w Polsce od dawna szkolono - z inicjatywy Sikorskiego, barona z Chobielina, i Sienkiewicza - do propagandowej dywersji. Teraz widzimy ich wysyp na polskich forach.

  Z takich chłopców i dziewcząt od lat emigracja OUN-UPA zorganizowana głównie w Kanadzie i we Francji rekrutowała swoich stringerów. Później polskie służby włączyły się w akcję "prometeizmu" i zaczęły uzupełniać te kadry studentami z Ukrainy. Tanio, za stypendia.

  A teraz mamy kwiatki - wysyp na polskich forach jakby oszalałych z nienawiści do wszystkiego, co obce młodych kamikadze. Jako "obcych" wskazują "ruskich". Ale bez złudzeń - jedno polecenie providnyka ze »Svobody« i rzucą się na nas, Polaków. To jasne, jak słońce. I jest to igranie z ogniem.

  Większość z tych banderowskich trolli nie kuma polskiego. Mają przygotowane tekściki i wklejają je po omacku, niekiedy bez ładu i składu. Ale efekt osiągają - rozbijają wymianę zdań. Z tym że jest przynajmniej jeden gostek na wątek, który jest "zwrotniczym", tj. ma za zadanie zmienić temat, przerzucić zwrotnicę. Np. zacząć bić pianę o Katyniu, żeby temat nie zszedł na Rzeź Wołyńską. A jak się nie udaje - wklejają krótkie uniwersalne bluzgi.

  Są fakty wskazujące na to, że przedwojenna polska "dwójka" mogła hodować sobie bojówki OUN-u na terenach sowieckich. W ramach polityki tzw. "prometeizmu". To, że Dmytro Doncow dostał bodaj w Rumunii polski paszport (Giedrojć) też o czymś świadczy. A że potem za to zapłaciły setki tysięcy Polaków na Wołyniu - już się nie łączy w całość.

  Podobnie zresztą jak i teraz. Wygląda na to, że tak jak w Gruzji, nasi polscy politykierzy poszli o jeden most za daleko. I teraz nie ma jak się wycofać, bo będzie międzynarodowy skandal. Bo to z pieniędzy polskich podatników sfinansowano tamecznych banderowców, plując na groby ofiar Rzezi Wołyńskiej. A USA nas wystawi, jak z Kiejkutami. To pewne. Za wyprawę kijowską Radka Sikorskiego przyjdzie Polsce jeszcze zapłacić.

  Ale Polska została wciągnięta w to chyba tak głęboko, jak w wypadku sławetnej katowni w Kiejkutach.
 • @adalbert05 13:02:41
  Mychajło Kowal (ukr. Михайло Володимирович Коваль, ur. 26 lutego 1956 w Zasławiu) – ukraiński wojskowy, generał-pułkownik straży granicznej, od 25 marca 2014 roku p.o. ministra obrony Ukrainy.

  Możliwe ze Pawlo Kowal to krewny po pochwie !
 • @Kula Lis 62 13:52:42
  Nic dodac, nic ująć! Tylko że nasze lemingi są juz tak ogłupiałe że nawet nie chca sobie zdac z tego sprawy...
  Pozdrawiam
 • Ukraińcy mordują jak islamscy terroryści
  https://www.youtube.com/watch?v=wrFv2PgycT0
 • @mrdinozaur 13:52:22
  Nie na darmo tych co "politykują" w Kijowie, nazywam 'człekopodobnymi", a tych "pacyfikatorów" Donbasu banderopitekami...
 • @fretka 13:28:42
  Jak w starym dowcipie.
  Będą się dobrze zimą sprzedawać zamrażarki bo tam jest tylko -24.
 • Nowy ochotnik w szeregach Noworosji
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1531820940386160&set=a.1375904772644445.1073741827.100006748051631&type=1
 • @Kula Lis 62 13:52:42
  Dokładnie jest tak jak piszesz.Ukraina będzie przyjmować coraz bardziej postawę roszczeniową wobec krajów,które ją wkręciły w ten konflikt,Chociażby domaganie się od Polski skredytowania zakupu broni w ukraińskich zakładach,lub jej bezpośredniego dostarczania armii ukraińskiej.(wypowiedź Awakowa na targach broni we wrześniu w Kijowie).Ten proces będzie się nasilać,w miarę porażek Kijowa i postępującego załamania gospodarczego.I znowu nam przyjdzie zapłacić za głupotę naszych polityków,a Kiejkuty przy Ukrainie to "pestka".
  A my jak zwykle zresztą zostaniemy z ręką w nocniku,tradycji musi stać się zadość.Pozdrawiam.
 • @BłękitnyOceanIstniej 14:03:19
  I te wszystkie ofiary to ofiary porachunków gangsterskich? Sprawy kryminalne to nie na tym blogu...
 • @Magia 13:50:04
  Jak czasami słucham i czytam nasze "jedynie słuszne" media, które nie zauważają zdobiących proeuropejskich "wojsk ukraińskich" europejskich symboli takich jak tryzuby w różnych konfiguracjach, czy inne runy, to nie zdziwię się jeśli nacgwardia niedługo wystąpi pod symbolem orła zi sentencją SPQR - w końcu oni to jest prawdziwa Jewropa
 • @BłękitnyOceanIstniej 14:14:54
  Jak dla mnie,to totalne "bezguście",no ale jeżeliCii się to podoba?
  O gustach się podobno nie dyskutuje.
 • @BłękitnyOceanIstniej 14:14:54
  O widze że kolejny "misjonarz" przybył, potrollować...
  Ps. a gdzie "kible" Walcmana, Kapitelman i innych?
  A może by tak "krzyż na drogę'?
  https://pp.vk.me/c625719/v625719463/33f8/DFUvWg-GmG4.jpg
 • @Magia 14:20:25
  Mam nadzieję,że wybuch banderyzmu na Ukrainie spowoduje chociażby niewielkie ocknięcie się naszego społeczeństwa,co poskutkuje znacznym przerzedzeniem się naszych politycznych "elyt" przy najbliższych wyborach.
 • @Kula Lis 62 13:56:21
  https://www.youtube.com/watch?v=B8tQCKHeaTo
 • @brusek 14:24:48
  Niech te Liaszki i inne banderowskie śmieci rozrabiają ile tylko się da,niech tępią mniejszości,obalają pomniki,strzelają się między sobą,wrzeszczą o wielkiej Ukrainie od Krakowa do Rostowa,a może jeszcze dalej.Może dzięki takim wydarzeniom coś się rozjaśni w tych niektórych "zaczadzonych" polskich głowach.I żaden mały żałosny "polak" nie stanie więcej pomiędzy Kliczko a Tiahnybokiem na Majdanie,bo wtedy będzie już nikim,czego mu z całego serca życzę.
 • @BłękitnyOceanIstniej 14:26:45
  Idź "jósz" sobie człowieku.
 • @Magia 14:39:28
  "Jósz pendze" zobaczyć!!!:)))
 • @brusek 13:45:21
  Takie domy do dodatkowy element sprzyjający powstaniu na Ukrainie pandemii gruźlicy, do których to elementów zalicza sie również głód, zimno, brak higieny /od picia czegokolwiek z ,,gwinta' lub jednego naczynia/ właściwe warunkom wojny /domowej równiez/.
  Pół roku temu wyglądało to nastepująco:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,15637016,_Wspolczesne_Auschwitz__jest_tuz_obok_nas__Tak_twierdzi.html?i=19

  My za bardzo nie odstajemy:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gruzlica-przeniosla-sie-do-miast-polska-w-czolowce-zachorowan,313524.html

  Tak teraz myslę o potencjalnej fali uchodzców zza wschodniej granicy /bez wejścia do UE z otwarciem granic UE/, z których co 100 jest chory i nie leczy się oraz potencjalnie może zarazic do 25 osób rocznie......

  Lecz to wszystko ,,drobny pikuś" wobec tego o czym milczą media a co każdemu zdrowo myślącemu może zjeżyć włos na głowie:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,W-kolejce-po-zycie-rocznie-umiera-w-Polsce-100-tys-chorych-na-nowotwory,wid,16382444,wiadomosc.html?ticaid=11392e

  Ktoś corocznie wymazuje z mapy przynajmniej jedno z miast w których mieszkacie.......
  Reszta w komentarzach pod artykułami.
  Jeśli ktoś od razu myśli o skutkach Czernobyla to .....niech sobie pogugla z tydzień w temacie......

  Sorry za częściowy offtop, lecz skoro kilka dni temu bez protestu dokonano tutaj porównania PRL z III RP to uważam, iż warto poznać i inne aspekty do uzupełnienia krajobrazu.......
  Cóż, Jeźdźcy Apokalipsy od dawna galopują ..........nie tylko po świecie lecz również między nami.....
 • @BłękitnyOceanIstniej 14:26:45
  Spadaj do swoich:
  https://www.youtube.com/watch?v=JXutsSWWgys&feature=related
  http://www.eposhta.com/newsmagazine/ePOSHTA_110903_CanadaUS.html
 • @Magia 14:39:28
  Może mu o to chodziło, żeby sobie 'widzów" zrekrutować? Znudziło mu sie pisanie dla samego siebie, więc postanowił nałowić "akolitów' po innych blogach...
 • @RONIN 14:49:45
  //Ktoś corocznie wymazuje z mapy przynajmniej jedno z miast w których mieszkacie// Chciałoby sie dopisać że drugie wymazuje z powodu emigracji zarobkowej...
 • @BłękitnyOceanIstniej 14:59:17
  "Hydrolog" ty nie nie wyzywaj ludzi od "rusków" tylko sam sie naucz jak się po polsku pisze! Na początek słowo "morzeż", bo wstyd idzie na cały internet...
 • @mania przepraszania 14:59:05
  Chyba Twoje podejście do problemu emigracji jest zbyt optymistyczne.:(((
 • simba
  Witam i pozdrawiam wszystkich
 • @mania przepraszania 15:02:12
  On był tylko na lekcji o oceanach,gdy były zajęcia o morzach miał przelotkę.:)))
 • Ok Panie i Panowie!
  Ignorujemy "trolla hydrologicznego" którty nawet po polsku nie umie poprawnie zdana złożyć. Niech przepadnie w odmętach swojego "oceanu" :)))
 • @BłękitnyOceanIstniej 14:03:19
  Czy nie za dużo TVN-u żeś się naoglądał????

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 15:14:11
  Z jego pisowni widać że zamiast języka ojczystego się uczyć, wolał ściekowizję oglądać...

  Pozdrawiam
 • @fretka 15:20:04
  To powinni wszyscy obejrzeć! Wielkie dzięki!
 • @fretka 15:20:04
  http://s005.radikal.ru/i211/1409/55/3df4bc8cb175.jpg
 • @mania przepraszania 13:57:47
  Leming jak wiadomo to byt pierwotny o max.3 zwojach mózgu, odpowiadających za żarcie,sranie i oddychanie. Ps. Dzisiaj pokładaliśmy się z Małżonką ze śmiech słysząc odpowiedzi na pytania tych ponoć studentów, mgr od niczego: co się pali(przenośnia) nie otwartym ogniem? odpowiedź lemingów była taka: kuchenka gazowa, benzyna!!!! Ręce opadają na brak podstawowej wiedzy no i jak takie to to ma nas zastąpić. To takie same pośmiewisko jakie z siebie zrobiła ta tleniona chazarka Moycho po mężu Bieńkowska w Brukseli. A mówią, że żydzi to mądre plemię, widać, że nie dotyczy to polskich chazarów. Pozdrawiam.
 • A tymczasem na Wołyniu wracają "stare, dobre upowskie czasy". Znowu będą "rezać"?
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-wolyniu-pojawily-sie-ulotki-wzywajace-do-walki-z-moskiewskimi-popami
 • simba
  no so z Wami,nic nie piszecie
 • @fretka 13:28:42
  Czyli na razie 16 C.

  A jaka będzie ta "norma", gdy zaczną się mrozy?

  Czy aby nie tak, ze 16 stopni będzie interpretowane "modułowo"?
 • @simba 15:58:53
  Napisz coś ty :)
 • @mania przepraszania 16:01:10
  no dobra.Mrozy sie odwola,zreszta i bez reszty jest troche czasu to sie zdązy klimat ocieplic.obamisko to zrobi-umi przecie
 • @simba 16:04:55
  No w końcu jakby nie było OBA MA :)))
 • @Magia 15:44:12
  Strzyga brrrr....
 • @mania przepraszania 16:09:07
  Noblista ,bylo nie bylo.Bo nasz noblista jakis placzliwy ostatnio sie zrobil
 • Mapka obrazująca sytuacje w Doniecku i jego okolicach
  http://i57.tinypic.com/fm0zg8.jpg
 • @mania przepraszania 16:13:50
  Jakaś dziwna ta mapka,czy nie jest to kolejny zestaw pobożnych życzeń Kijowa?
  A podanie dyslokacji i uzbrojenia stacjonujących oddziałów poraża głupotą.(jeżeli ta mapka to made in Kijów).Pzdr
 • @simba 16:13:08
  Partyzanci z "3 szwadronu Brygady Mariupolsko-Dnieprowsko-Zaporoskiej" mieli dokonac ataku w nocy na komende wojskową w miejscowości Wysokopille (obwód chersoński), uwalniając przy tym aresztantów
  http://russpatriot.ru/vug/3039-partizany-razgromili-voenkomat-na-hersonschine-i-vypustili-arestovannyh-prizyvnikov.html
 • @AdNovum 15:14:11
  Barwy TVN-u to kolory niebieski i żółty. Po ukraińsku „sinio żołtyj”. Może to nic nie znaczy.
  TVN jest skrajnie manipulatorską stacją telewizyjną i zasadniczo jest nieco niebezpieczne aby na podstawie jakiegokolwiek przekazu tej stacji wyrabiać sobie pogląd na rzeczywistość. Ta stacja między innymi wylansowała pojęcie „zielone ludziki” aby zakryć faszyzm na Ukrainie.
  Dla mnie prezenterzy TVN-u pozostaną już tylko „ sinio-żołtymi ludzikami” którzy coś tam sobie bredzą aby zbić kasę z reklamy. Po prostu żenada.
 • @adalbert05 16:27:41
  No cóż jak mówia , na bezrybiu i rak ryba. Zawsze to jakieś spojrzenie na sytuację w Doniecku, jeśli pojawi sie coś ciekawszego nie omieszkam też wkleić...
 • @promyx 16:29:18
  Najgorsze jest to że ta ściekowizja jednak "kreuje" rzeczywistośc lemingów...
 • @Zorran 16:27:12
  Cytuję:

  "Szczególnie kieruję tę uwagę do plujących cały czas na słowiańskich Ukraińców (czyli na miecz) zamiast na żydowską rękę która ten miecz trzymała...."- manipulatorze, czy to znaczy, że "miecz" jest niewinny?

  A może powiesz mi czyja to ręka Kresach wschodnich będących pod okupacją niemiecką mordowała w wynaturzony sposób polskie rodziny?
 • @AdNovum 16:35:48
  Coraz lepsi wyłażą :))
  Niezła się tu 'jaczejka" zadekowała...
 • @AdNovum 16:39:21
  On nie odpowie skoroś go zbanował :) Ale ja postaram się pokracznie wytłumaczyć, że palce w głowach Hałyczyńców maczali ideolodzy niemieckiego narodowego-socjalizmu...

  pozdrawiam
 • Milicja z Tarnpola wyrusza na Donbas
  http://rusvesna.su/news/1412604576

  I troche "bajek" zapomnianego nieco Łysenki, rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukraina-wojsko-jest-w-stanie-odeprzec-atak-rosjan-z-krymu
 • @mania przepraszania 16:41:42
  Ciągnie ich tu jak muchy do g***a:)))

  Ciekawe co ich tak drażni?

  Pozdrawiam.
 • @próg plancka 16:45:13
  Bo on i tak by nie odpowiedział, gdyż w innym celu tu się rozgościł:))))

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:53:10
  Jak szturmuja to znaczy że mają stracha. Jakby ten blog był taki nieważny i nic nie znaczący to po co by organizowali takie "akcje", z nudów? Nie wierzę...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 16:56:20
  Mają podstawy aby mieć stracha, bo ich urojona koncepcja nowego światowego porządku zaczyna się sypać.

  Natomiast tu można się przekonać jakimi to metodami oni się posługują, toż to prawdziwe laboratorium, w którym można prześledzić wszystkie ich krętactwa.

  Proszę zwrócić uwagę na fakt, że już próbowali wszelkich możliwych sztuczek, aż doszli znowu do punktu wyjścia i abarot zaczynają od początku to samo.

  Pozdrawiam.
 • Mapka ATO
  http://gdb.rferl.org/CFFF3FE6-B37C-4FCD-9BD3-DEA8EB47ABE1_w974_n_s.jpg
 • Bataliony Obrony Terytorialnej "Czerkassy" i "Żytomierz" przeszły na stronę powstańców!?
  Informacja o tym pojawiała się juz wczoraj...
  http://www.ukraina.ru/news/20141006/1010716473.html
  Ps. Wczoraj pojawiła się także informacja o walkach pomiędzy siłami prokijowskimi (Gwardia narodową i regularna armia)...
 • @mania przepraszania 17:05:46
  Czyżby zaczynała się druga odsłona wojny domowej?

  Pozdrawiam.
 • @goldfield 17:13:01
  Dużo tego jest! Tu pisza że w samym baonie "Czerkasy" było 400 ludzi;
  http://www.dialog.ua/news/21764_1412603870
  http://vk.com/wall-62241455_1945261
  Coś w tym musi byc, spróbuję poszperać w portalach prokijowskich.
 • @mania przepraszania 17:05:46
  Wśród Ukraińców jest przekonanie o tym, że ichniejszy MON jest pełen ruskich agentów. Stąd tarcia na linii MSW (Awakow), pod który doczepione się te wszystkie ochotnicze bataliony, i MON. Wcześniej, o ile mnie pamięć nie myli, również były jakieś kłótnie i wzajemne pretensje...
  Z drugiej strony może to być artykuł propagandowy, żeby pokazać jaka to niezgoda panuje w niezwyciężonej armii ukraińskiej.
 • @AdNovum 17:08:40
  Kto wie? Trzeba obserwować sytuację...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 17:05:46
  I kilka linków dotyczących "normalnego" życia w Doniecku.
  Wczoraj pocisk upadł między domami na ulicy Artema (zdjęcia)
  http://cxid.info/posledstviya-obstrela-ulicy-artema-v-donecke-foto-n117415
  Ostrzelany dworzec kolejowy w Doniecku (zdjęcia)
  http://cxid.info/rasstrelyannyy-doneck-jeleznodorojnyy-vokzal-foto-n117416
  A w mieście trzeba żyć w miarę normalnie - pomimo walk wodociągi są remontowane
  http://cxid.info/v-donecke-nesmotrya-na-voennye-deystviya-prodoljaetsya-remont-vodovodov-n117402
 • @próg plancka 17:21:53
  Żeby nam nie było za wesoło, milicja ukraińska zlikwidowała we Lwowie arsenał broni i zatrzymała 2 podejrzanych;
  http://112.ua/kriminal/vo-lvove-pravoohraniteli-izyali-arsenal-oruzhiya-i-voennoy-amunicii-125488.html
  Ciekawe na co to szykowano, handelek, czy jakaś rozróba "prawego sektora"?
 • @fretka 17:24:00
  Ale się porobiło- koniec świata:))))

  Pozdrawiam.
 • @fretka 17:24:00
  http://icdn.lenta.ru/images/2014/10/06/14/20141006143559432/pic_57ca9fb1c411a0efda7e5ec801444458.jpg
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @mania przepraszania 17:30:19
  Pytanie tylko jaka milicja i czyj arsenał? Bo jakoś w bezstronność ukraińskiej milicji, zwłaszcza we Lwowie, oduczyłem się wierzyć.
 • @mania przepraszania 17:30:19
  Może rozbili polski ruch separatystyczny, który w odwiecznie ukraińskim Lwowie przymierza się do otworzenia drugiego frontu na Ukrainie, chcąc tym samy podstępnie wbić nóż w plecy...
 • @mrdinozaur 17:35:40
  Oficjalna "państwowa" na żołdzie Kijowa. Mnie ciekawi kim sa ci dwaj zatrzymani, banderowcami z "prawego sektora", czy tez jakimiś pospolitymi rzezimieszkami...
 • @mania przepraszania 17:32:25
  Fajny rysunek!

  Wszystko już było rzekł Ben Akiba!

  Czy - już starożytni Grecy to przewidywali...

  :)))

  Wszedł mi w końcu wczorajszy - trochę długi film - ale warty posłuchania bo gość opowiada jak było "pod okupacją". Jak pisze mi Pan Dawid to wszyscy w różnych miejscach opowiadają - tak samo się działo!

  http://youtu.be/8F752SbN0rM
 • @mania przepraszania 17:42:51
  Jeśli to była oficjalna państwowa milicja, na żołdzie Kijowa, to zatrzymani, to raczej byli zwykli bandyci, a nie prawy sektor. Gdyby to byli jacyś "niezadowoleni" to już by o tym cały świat "trąbił"
 • @AdNovum 17:01:43
  Jest klakierów pełno z różnym nasileniem. Na interii i onecie widać ich kooperację z ogranizacją tych portali. Nie musi być zbyt dużo tych wynarodowionych, zdegenerowanych kanalii, czy polskojęzycznych banderowców, jeśli pracują na pełny etat. Jeśli się i tu pojawiają, tzn. że istnieje biuro nadrzędne i koordynujące. Nie trudno się domyśleć, że to musi być w ramach tej samej infrastruktury wspomagającej ten układ „elit”, więc finansowany przez światowych oligarchów
 • @mrdinozaur 17:48:23
  A wczoraj linkowałem że w Charkowie tez czujni banderowscy rewolucjoniści wykryli skład broni i nawet BTR-a!
  To dopiero!
  :)

  Ciekawe gdzie jest ten czołg co go nie znaleźli!
  Przypominam że w jednym z zakładów remontowych zrobili inwentaryzacje i wśród ogromnej ilości cześci brakujących nawet jednego czołgu się nie doliczyli!
 • @AdNovum 17:49:41
  Zima, drogi Wodzu, ZIMA!!!!!

  Im zimniej i im więcej w de tam oberwą od "opołczeńców" tym większa wściekłość!

  Oby tylko na inwektywach się skończyło a nie zaczęło sie mszczenie prawdziwe...
 • @mrdinozaur 17:57:03
  Z ta "wielotysięczności" to chyba przesada, albo ironia?
 • @brusek 17:46:38
  Rabowali, rabuja i rabować będą. To zreszta widać na filmikach o powracających z Donbasu (anty)terrorystach...
 • @mania przepraszania 18:02:40
  Przecież są ich tysiące :)))
  http://slavgorod.com.ua/Images/NewsArticle/H67/_H67SG76LXmgK.jpg
 • @mrdinozaur 18:09:41
  Mam nieodparte wrażenie że doliczyli samochody z parkingu :))))
 • @mania przepraszania 18:11:27
  A tu parę fotek z "Ukraińskiej Prawdy".
  Nie mogłem się oprzeć, żeby je wkleić
  http://1-ps.googleusercontent.com/x/www.pravda.com.ua/img.pravda.com/images/doc/1/d/1d22c63-300-klichko-dovgiy.jpg.pagespeed.ce.v1vwIYUsim.jpg

  http://1-ps.googleusercontent.com/x/www.pravda.com.ua/img.pravda.com/images/doc/f/1/f16c742-lustracija---spiski-300.jpg.pagespeed.ce.0-GH8TWmdG.jpg

  Prawda nas wyzwoli :)))
 • @brusek 17:54:14
  ps Pan Dawid pojechał zrobic wywiad z panem Lemańskim, na razie musze na podstawie juz otrzymanych materiałów zrobic kolejne filmiki, ale może uda się przedpółnocną prasówkę zrobić!
  Pozdrawiam
 • @mrdinozaur 18:17:32
  "Śmietnikowa rewolucja"...
  Ps. Pierwsze zdjęcie jak z Hitchcocka, "Psychoza" :))))
 • @brusek 18:25:22
  Ok trzymam kciuki (i myślę że inni też)!
 • @mania przepraszania 17:11:51
  w tym linku jest wirus
 • @KHT 18:28:54
  Na czym ci pokazało, bo mi nic sie nie wyświetliło?
 • @mania przepraszania 17:05:46
  I to jest informacja dnia!
  Znaczy to, że zaczął się na dobre rozkład ukraińskiej armii. I pomyśleć , że temperatury w nocy spadają tam dopiero do -1C ! :))))
 • @interesariusz z PL 11:22:28
  W końcu już kiedyś byli sojusznikami. Może tak się okazać, że jak ukropy ze szkopami przejrzą swoje albumy z fotografiami z czasów II wojny to zobaczą sowich ojców lub dziadków pozujących na tele jednej szubienicy z nieletnimi ,,polnische banditen" albo nad rowem ze zwłokami zamordowanych kobiet i dzieci.
 • W Odessie zwolniono nauczycielkę za agitację "proseparatystyczną"
  http://rusvesna.su/news/1412609746
  Nauczycielka historii została zwolniona w wyniku reakcji "patriotów" z 'prawego sektora".
 • @TomS 18:35:49
  Oby to się potwierdziło i oby takich informacji było więcej. Jedyna nadzieja na pokój to bunt armii i demonstracje antyrządowe. Interwencja Rosji, czy tez ofensywa sił powstańczych nic nie dadzą jeżeli sami Ukraińcy sie nie opamietają...
 • @bolszewik 18:03:25
  jesteś jednym z tych, którzy przychodzą tu aby jątrzyć (judzić - nomen omen) i pisać "o niczym" , czy masz coć interesującego do powiedzenia?
  bo jeśli masz to powiedz, a jeśli nie, to zamilcz, proszę
 • @bezpieka 18:45:33
  Witam "bezpiekę":))))))))

  Ciepło tam macie w tym telawiu?

  Pozdrawiam Cieplutko:))))))
 • @Magia 18:48:44
  Nie mogłem sie powstrzymać, jaka "dziarska" młodzież...
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/by_text/public/lenin3.jpg?itok=APEa5yNQ
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/lenin_0.jpg?itok=dXtdCloc
 • @Magia 18:43:15
  Niestety - takim sprzetem dysponuje Pan Dawid i ja na to nie poradzę - choc póbuje to poprawić....
 • @AdNovum 18:51:27
  Zaraz sie zgłosi ABWehra i "służby pokrewne" :)))

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 18:32:35
  wszedłem na stronę i Avast wykrył zagrożenie
 • @adalbert05 16:27:41
  Tu mapka w miare aktualna.
  Podsumowanie: 6 pazdziernik:

  http://www.youtube.com/watch?v=1bnecbaetg4
 • @fretka 18:38:15
  //Żaba szcze ne wmerła// :)))
 • @mania przepraszania 18:55:27
  Tego też się spodziewam tym bardziej, że dziś miałem trudności z publikacją kolejnej relacji z wojny domowej.

  Pozdrawiam.
 • @KHT 18:56:38
  Za pierwszym razem jak ją linkowałem było ok, a teraz faktycznie jak wszedłem to zaczęło "mielić". Dzięki za wiadomość , juz usunąłem...
 • @eMJot 18:57:40
  Taka mala ciekawostka.Znowu ruszyła strona militarymaps,ale nie pokazuje już żadnych kotłów,które były na południe od Doniecka i Ługańska,czy zostały zlikwidowane,czy to jakiś błąd na mapie?Jeszcze w zeszłym tygodniu były one oznaczone jako "ostatki WSU".Pzdr.
 • @mania przepraszania 16:52:56
  Od jakiegoś czasu (raczej dłuższego niż krótszego) Ukraińcy mnie serdecznie rozśmieszają swoja butą i tym wczesno-gebelsowskim prowadzeniem propagandy. Sam Pietroszenko przyznał w wystąpieniu publicznym w TV, że na wschodzie Ukraina straciła ponad 75 % swojego sprzętu wojskowego. Dwa dni temu lotnisko w Doniecku zostało odbite. Do niewoli trafiło setki żołnierzy Ukraińskich i dziesiątki najemników, w tym bardzo wieli z Polski wysłanych tam przez "stowarzyszenia" np byłych żołnierzy Grom. Zatem o tym metrze ziemi nieoddanej brzmi dość groteskowo. Ten rowek na granicy pod nazwą "Ściana" jest także godny kabaretu. Co znaczy 2 metrowy rów dla czołgów czy transporterów które pośród siebie maja wozy z pługiem czołowym do zapychania przeszkód i kopania dla siebie okopów dla walki pozycyjnej. (czołgi okopane). Armia Ukraińska jako siła zorganizowana już od 2 miesięcy nie istnieje. Trzeba dodać, że wojna na Ukrainie dopiero się zacznie wraz z nadejściem mrozów. I to raczej wojna swoich obywateli ze swoim zbrodniczym i złodziejskim żydobanderowskim "rządem". Rzeźnik Walcman- Poroszenko obiecywał, że Pokona ich w dwa tygodnie i co !? Niedługo to jego pokonają i zrobią paradę w Kijowie ;] Kto jeszcze słucha ŁYSENKI. Chyba czyta ciągle to samo bo pierwszy raz podawał te straty już w maju. Jego typowy raport to "Nasze wojska zabiły 85 bandytów i zniszczyły 12 czołgów nie tracąc przy tym amunicji. Gieroje niszczyli 3 czołgi jednym granatem i jeszcze granat przynosili z powrotem. Straty własne to jeden lekko ranny w stopę którą otarł ciasnym butem. Po założeniu opatrunku krokiem regulaminowym i z piosenką na ustach wycofał się na z góry upatrzone pozycje". Koniec raportu. Niech ten Łysenko nie rozśmiesza mnie bo dostanę zajadów ;). Zaczynam podziwiać ludzi z Kijowa za nieograniczona wręcz inwencje twórczą.Były już nawet wg. ministra obrony Ukrainy ponoć dwie bomby atomowe (zdetonowane!) na lotnisku w Ługańsku. Po ich eksplozji bojcy uciekli z pola walki. Tak się podnosi ducha bojowego narodu kiedy się przegrywa. Ciekawe czym nas zaskoczą jutro? Ps. Ukrainiec żenił się z Rosjanką. Przed nocą poślubną ojciec radzi synowi: - Złap mocno żonę i z całej siły pchnij na łóżko, niech wie, że Ukraina jest mocna. Potem pokaż jej swojego kutasa, niech wie, że Ukraina jest wielka. Nagle wtrąca się dziadek i mówi: - A potem zwal sobie konia, niech wie, że Ukraina jest niezależna!
 • @goldfield 19:00:02
  Dzięki, czasami trzeba coś .e.nąć prosto z mostu...
 • @goldfield 19:00:02
  SUUUPER!!!!!!!!!! Dawno Pana Darka nie ogladałem!
  Inne odcinki jak pamietam tez są niezłe!
  :)
 • @Kula Lis 62 19:07:53
  Widocznie już ta nacja tak ma, że kłamie w żywe oczy i tym nas dotychczas ogrywali, ale jak widać kończy się im laba, bo za długo to trwało.

  Pozdrawiam.
 • @mania przepraszania 16:52:56 Jajcarz z tego upaińskiego pajaca nieprawdaż?!
  Ostatnio mówili, że zatrzymają się w Moskwie a teraz odwrót i za chwilę zatrzymają się w Kijowie ! Gębą to mogą odeprzeć atak, w rzeczywistości nie byliby w stanie odeprzeć ataku wiewiórek na orzechy. Niech lepiej nie odpierają ataku "Ruskich", bo będą odpoczywać tak jak ten czołgista co kruszeje bez portek na drutach wysokiego napięcia. Co ten wygaduje najpierw Rosjanie nie dają gazu. Potem nie mamy broni, teraz nie mamy kurtek, spodni, zajefajny styl rządzenia. Straszne rzeczy, jewrejscy oligarchowie tak ich okradli, że nie mają ciepłych butów, kurtek i kalesonów ? Walcman: "daję wam tydzień i każdy ma mieć kurtkę" - jaśnie panie ale my hrywien/dularów nie mamy na buty, kurtki, kalesony, onuce - masz łeb i chuj to kombinuj odrzekł pan Walcman, ha ha ha - Jutro będzie-- nie mamy żarcia----a sam śpi na dolarach. Ten Walcman-Poroszenko jest lepszy niż Kim Dzong UN na wszystkim się zna ten jewrejski zbrodniarz i złodziej. Ilość żołnierzy rosyjskich zależy od tego kto o tym pisze. Było już 10 000, 5 000, 3 000, 2 000, no a 1 000 to było zawsze, chociaż kilka dni temu było tych żołnierzy 800. Ponadto ciągle na granicy rosyjsko - ukraińskiej /na własnej ziemi/ ciągle stacjonuje od 30 000 do 100 000 żołnierzy. Na dodatek przez 3 m-ce ciągnęły "... ponoć w stronę Ukrainy wielkie kolumny rosyjskich wojsk pancernych ... gdzie te kolumny mogły się zmieścić?, a tak naprawdę za te "kolumny" służył, Panu Redaktorowi Bojanowskiemu z TVN 24, ciągle pokazywany jeden samochód ciężarowy - laweta, z ciągle tym samym czołgiem. Dziwne to wszystko, mając na uwadze nawet to, że całe jednostki wojskowe i komisariaty policji poddawały się kilku uzbrojonym osiłkom, lub same "przechodziły" na drugą stronę. PROPAGANDA - ŻENADA i ... kamieni kupa. Ps. A dzięki zastosowaniu niemieckich dronów przez wojska banderowskie znacznie przyspieszy się obrót organami ludzkimi, które tak chętnie usuwają pojmanym banderowscy rezuni.
 • @mania przepraszania 16:52:56 "neews" Łysenki!
  "Jurij" wpadł. Ukraińcy wykryli i zatrzymali rosyjskiego agenta !!!! Ukraińcy zatrzymali swojego rodaka - agenta rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

  26-letni obywatel Ukrainy został zwerbowany przez rosyjskie służby kilka miesięcy temu, kiedy przebywał w Moskwie. Od FSB otrzymał pseudonim "Jurij". Mężczyzna zeznał, że otrzymał zadanie szpiegowania w rodzinnym mieście Sumy.

  - Za podjęcie się tego zadania współpracownik FSB zapłacił mi 40 tysięcy rubli. Kupili mi też bilet do miasta Sumy. W lipcu przebywałem na terenie obwodu sumskiego, gdzie realizowałem zadania zagranicznego wywiadu - miał mówić "Jurij". Przyznał także, że miał nawiązać kontakt z naczelniczką jednego z wydziałów ministerstwa bezpieczeństwa Donieckiej Republiki Ludowej. - Miałem otrzymać od niej partię materiałów do wysadzenia mostów w obwodzie sumskim, a także broń dla sumskich separatystów - dodał.

  Wobec mężczyzny rozpoczęto postępowanie z artykułu kodeksu karnego, dotyczącego zdrady państwowej.
 • @AdNovum 16:53:10
  MSW Ukrainy chcą wykorzystać drony bardziej optymalnie, przesyłane za pomocą tych obiektów organy ludzkie w jedna stronę, natomiast na pole walki drony dostarczać będą nowoczesne uzbrojenie czyli nowe modele siekier i kos pozyskane za datki od banderowskich diaspor w USA, Kanadzie i Polsce. Teraz już z całą odpowiedzialnością można napisać, że banderowskie wojsko, to prawdziwe nowoczesne wojsko XXI wieku!!!! Pozdrawiam i jak zawsze 5+++++!!!
 • @mania przepraszania 18:11:27
  "Mam nieodparte wrażenie że doliczyli samochody z parkingu"

  Nie - doliczyli niezadowolone , niewidzialne dywizje rosyjskie. One tam są choć ich nie widać! :)))
 • @Kula Lis 62 19:31:01
  Staram sie odpisywać na bieżąco, ale czasami "proza życia" wygrywa. Mam nadzieje że nikt sie nie obrazi jak go nie zauważę od razu i nie odpiszę...

  Pozdrawiam
 • @TomS 19:35:06
  Wczoraj Kijów pisał że dojechała tez "pancerna milicja z Ałtaju" więc jest ich jeszcze więcej :)))
 • @mania przepraszania 18:43:46
  Dokładnie!!!
  Oni muszą dojrzeć . Jedyne co ich odróżnia od bananów to temperatura w dojrzewalni. Im niższa tym lepiej. :)
 • @mania przepraszania 18:53:18
  Nic nie poradzę , ale mi się te obrazki kojarzą ....
  https://www.youtube.com/watch?v=3I0Wgqvp-ng
 • @TomS 19:44:59
  Okazuje sie że w Niemczech tez trwaja tarcia w sprawie sankcji. Tym razem przedsiębiorcy z Bawarii zażądali ich natychmiastowego zniesienia.
  http://rusvesna.su/news/1412615742
 • @TomS 19:48:12
  Baranów nigdy nie brakuje, u nas niestety też...
 • @brusek 19:12:26
  Akurat ten monolog Darka Sugiera jest zbliżony do tego jak kończą się moje próby przekonania zazombionych na temat banderowców ;)
  Obejrzałem sobie też inne filmy Sugiera i nie do końca zgadzam się z jego wizjami. Choćby tą z 6.03 2014.
  https://www.youtube.com/watch?v=6_yy-qtOBfs
  Widać tutaj wpływ mediów na jego wizje.

  Mam nadzieję, że jego wizje, o których mówi zmieniły się pod wpływem wydarzeń jakie miały miejsce na terenach mylnie uważanych przez banderowców za swoje.
  22 września już inaczej mówi:
  https://www.youtube.com/watch?v=EbL9bZtGkcg

  Nie wiem jak podchodzić do tego rodzaju wizji ale ludzka psychika ma niezgłębione tajemnice.
 • @fretka 19:59:48
  Batalion im. Dudajewa...
 • @fretka 19:59:48
  A za to tutaj chłopaki od Kadyrowa:

  https://www.youtube.com/watch?v=ajsSoqW1YIk

  nie wiedziałem, że Ładami można tak jeździć ;)
 • @AdNovum
  Aktualizacja i 5*.Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=sBHNDqDh7II&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • Czy ktos już może wkleił link do tej strony?
  http://white-book.info/

  Wywiad z "opołczenką" ranną w walkach (amputacja nogi), Natalia z Ługańska;
  http://www.youtube.com/watch?v=lJESuj_XSS8
 • @Pokój Na Ziemi 19:52:23
  Uważam, że masz rację, na każdego są kwity. Kwity mogą być na wszystkich po 89 roku, dlatego w Polsce jest taki syf. Tam gdzie w grę wchodzą olbrzymie pieniądze, (a wchodziły), to zawsze zostają jakieś kwity. Może nie takie papierowe ale są inne sposoby.
  Poczynania wszelkich ugrupowań politycznych po 89 roku, jednoznacznie
  dają do zrozumienia, że są szantażowane przez siły z zewnątrz.
  Jeśli nawet taka (niby lewica) się szmaci, to znaczy, że kwity są mocne.
  Na jednego papierów nie było, więc mu dali sznurek.
  Cała pseudo elita polityczna, rządząca po 89 roku nadaje się na śmietnik.
 • @fretka 20:10:01
  Po takich "doświadczeniach" w dzieciństwie i młodości to przestaję się dziwić jego "fiksacji"...
 • Cos dla duszy
  http://www.youtube.com/watch?v=9lT2c8cUyYc
 • ---------- tymczasem Polacy ?!
  https://www.youtube.com/watch?v=B_pWyOIRebY
 • @ninanonimowa 20:30:48
  Głupota jest nieskończona, niestety...
  http://media.cackle.me/ff65b4f3475459cb38f08d335ddc3bc1.jpg
  Temu tez by się świeczka przydała...
 • @Magia 16:48:03
  ,,Wydaje się, że mieszasz kilka porządków dla podtrzymania pewnej tezy, pomijając przy tym pewne "niedogodności", które do tejże tezy mało pasują."

  Proszę o konkrety.
  Według mnie potencjalne zagrożenia pandemią gruźlicy z Ukrainy są kompatybilne z występującą pandemią chorób nowotworowych.
  Co do stereotypu Czernobyla to nie przypadkowo napisałem o ,,tygodniu poszukiwań w google", bowiem conajmniej tyle czasu potrzeba na znalezienie róznych zdarzeń i informacji czasami na 160 stronie w całkiem innym temacie oraz skonfrontowanie ich miedzy sobą.
  Czy tylko w Czernobylu miała miejsce awaria EA ? Mnie wiadomo o wielu awariach - a jak wiadomo chmury, powietrze, woda granic nie znają.......
  Ile, gdzie i jakich dokonano prób z bronią nuklearną ?
  Inny przykład ?
  Jak np. mają się do zdrowia społeczeństwa normy dot. produkcji żywnosci /jej jakość, ilość i rodzaj komponentów smakowych i konserwujacych etc.etc.etc./ od momentu techniki uprawy czy chodowli a kończąc na momencie przerobu przemysłowego ?

  ,,No cóż, można i tak. Tym bardziej, jeśli tak światowy człowiek zda się jedynie na "guglanie", bez zwracania uwagi na jedynie słuszne pozycjonowanie stron tej wyszukiwarki."

  Wyżej częściowo odniosłem sie do zarzutu w temacie wyszukiwania i pozycjonowania.
  Jak na razie nie znalazłem żadnego konkretu lecz tylko zarzuty z personalnymi włacznie - szkoda.....

  P.S.
  Internet nie daje mozliwościi wyrobienia sobie zdania o cudzych manierach, wiec przytyk do ,,manier światowca" chybiony :-)
  Co do dużej literki to niestety ja ja widzę jako małą - błąd na linii przeglądarka -> serwer portalu, więc zarzut równiez chybiony....
  Dobranoc :-)
 • @mania przepraszania 20:35:27
  Prosiłbym żeby przed publikaca takich zdjęć dać jakies ostrzeżenie. Monitor sobie zaplułem, a sam laptop ledwo uchroniony przed zalaniem. :D

  Puściłem tą fotkę dalej żeby podrażnić rezunów z gazeta.pl, a w szczególności sotnika tej bandy: inwestora_ltd. Mózg się ze złości zlasuje tej banderowskiej świni.
 • @eMJot 20:30:46
  Tu dla serca. Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=_NmfrQ8xGj4
 • @Gregoson 20:47:48
  Taki jak inwestor to mi wycieraczkę spod drzwi zarąbał. :) Pzdr.
 • @Gregoson 20:47:48
  Chochoł hałyczyński w pełnej krasie :))))
  Link do stronki z podobnymi "ukropami";
  https://www.google.pl/search?q=%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BF%D1%8B&es_sm=93&biw=1866&bih=1054&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=DOUyVLH3N8KX7QbnyIDgAQ&ved=0CB8QsAQ&dpr=0.9
 • Donieck, ludzie czekają w kolejce po wodę...
  https://www.youtube.com/watch?v=r9tXcbRAKgg
 • @fretka 20:10:01
  To wszystko tłumaczy...
  Potem to że dorabiał jako pastuch a potem że poszedł uczyć sie na traktorzystę...

  Nic nie ujmując traktorzystkom, traktorzystom i pastuszkom wszystkich płci!
  :)
 • @Kula Lis 62 19:07:53
  Dawno się tak nie uśmiałem!
  Pozdrowienia
 • Ciekawy artykuł po angielsku...
  http://veragraziadei.wordpress.com/2014/10/02/emperor-obamas-old-new-clothes-and-the-us-energy-war/
  Polecił Graham Phillips
  https://twitter.com/GrahamWP_UK
  http://www.youtube.com/user/gwplondon
 • @fretka 20:58:40
  Proszę bardzo.Pzdr.http://4.bp.blogspot.com/-VOToNKNkwqo/Up0B8S1Rc9I/AAAAAAAAAdI/F4mjeJ-CJq8/s1600/447121_1_600.jpg
 • @AdNovum
  Minister obrony Ukrainy Halataj zapowiedział paradę zwycięstwa w Sewastopolu na Krymie. Zapomniał tylko powiedzieć w jakiej roli wystąpią tam żołnierze Kijowa. W takim samym, jak w Doniecku, pokazywali przecież.Najpierw sławni heroje, a za nimi polewaczki...Apel!!! Pomioty żydobanderowskie, upowskie w Polsce: Uwaga!! uwaga!! -Pociąg pośpieszny "Solina" z Warszawy wschodniej do Odessy przez Lublin, Przeworsk, Jarosław i Przemyśl odjedzie z peronu drugiego o godz 6.00. Uprasza się ukraińców polskojęzycznych, oraz Polaków ukraińskiego pochodzenia do stawiania się punktach mobilizacyjnych wszystkich siedzib związków ukrainców w celu mobilizacji. Jednocześnie prezydent samozwańczej upaińskiej republiki nacjonalistycznej zbrodniarz i złodziej, jewrej Walcman -Poroszenko ksywa Rzeźnik przestrzega przed niesubordynacją i unikaniem zgłaszania, która uznana będzie za dezercję i karana wbiciem na sztachetę. Uprasza się aby striłcy zabierali z domu wszelki sprzęt bojowy służący do rąbania, nabijania, cięcia i rżnięcia. Wała upainie!!!!!
 • @Kula Lis 62 21:01:53
  Mam nadzieję że znowu będzie "powtórka z rozrywki"...
  http://www.youtube.com/watch?v=05N-cmXMLOI

  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 21:01:53
  Pzdr.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14264819,Skandal_w_Sejmie___Na_tej_sali_jest_posel__ktorego.html
 • @Magia 20:56:05
  Chciałabyś ?
  Dobra, niech Ci będzie, że sprowokowałaś......

  Chociaż zaraz, zaraz....może to Ty dałaś się sprowokować ?

  Zwróć prosze uwagę na ilość i miejsce znaków zapytania, które pierwsze wrażenie konkretów znaczaco niwelują przy kolejnym czytaniu :-)

  Tym razem po raz ostatni dobranoc /obowiązki wzywają/ :-)
 • @RONIN 21:14:20
  Wiemy służba nie drużba. :)
 • @Repsol 21:17:28
  A co powiemy na taki sprzęt?
  http://img.aucland.ru/market-photos/375/716cbbec2deSlzxc.jpg
 • @mania przepraszania 21:20:21
  Ano to:https://www.youtube.com/watch?v=w9lBzUXEYGk
 • @Repsol 21:29:50
  Dzięki! Pzdr
 • Givi
  Na stronie kacapa z Moskwy pod ostatnim filmem na YT w komentarzach piszą ,że Givi zginął nie wiem czy to prawda,oraz ze info było na kanale 5 tv internetowej
 • @mania przepraszania 21:36:53
  Ave .Za samo to po troglodytach banderopitekach powinien zostać tylko popiół ,nawet dzieciom uśmiechy skasowali. No pasaran . Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=8mtmnacJPHQ
 • @mielipiel 21:41:17
  http://rusvesna.su/news/1412618030
  W środku jest filmik z dzisiaj, wygląda na żywego....
 • A tymczasem w Debalcewie pod "opieką" armii prokijowskiej...
  http://www.hromadske.tv/society/strakh-i-nenavist-u-debaltsevomu/
  Ostrzał miasta, wojska prokijowskie oskarżają o ten czyn "separatystów", a mieszkańcy o dziwo siły prokijowskie...
 • @Magia 21:51:14
  Faktycznie to plotka była moja wina ale tam pod tym filmem też dyskusja trwa i w końcu doszli do tego ,ze to Jałta zginął.Rosyjski niezbyt dobry u mnie.
 • @Magia
  Ave.https://www.youtube.com/watch?v=gW-NV6OEJus
 • @mania przepraszania 20:35:27
  Temu to sie juz nic nie przyda...
 • @Repsol 21:17:28
  Swój swojego szuka ?
  Pomyłka - nawet gdybym zechciał /a nie chciałbym/ to już lata nie po temu......
  Proszę szukać dalej - a nuż się uda !
  Coś kiepsko z polityką kadrową, że bez 8 zmysłu biorą.......
 • @mielipiel 21:57:52
  Spokojnie, już wczoraj linkowaliśmy o "Jałcie", radze po prostu sprawdzić, są filmiki.
  Pozdrawiam
 • @eMJot 22:02:28
  To "narzędzie" które wkleiłem, raz a porządnie przez łeb :))))))
 • @RONIN 22:02:32
  Trepie kto się tłumaczy to sam się oskarża .https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTcYV3Uw7sRGcbWuFs2RyvcYFIR6UDiUU4GONRAxdAXCtcJG4fAvw
 • "Konwój humanitarny" z Niemiec przekroczył granice z Ukrainą
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/konwoj-humanitarny-z-niemiec-przekroczyl-granice-ukrainy

  A tymczasem premier Czech ostrzega że zimą Ukrainę czeka katastrofa humanitarna;
  http://rusvesna.su/news/1412625734
 • @Repsol 22:08:25
  Przez grzeczność nie zapytam, w którym chlewie takiej ,,kultury" uczą !!!
 • @mania przepraszania 22:11:04
  Od naszego Przyjaciela kultura banderopitecka .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=1pDrL6Jjf_c
 • @mania przepraszania 21:47:45
  Widziałem już kilka filmików z Givim i jestem pod wrażeniem. Mocny gościu. Ten facet nie kłania się kulom. Mam nadzieję, że nie odlano jeszcze tego pocisku, który mógłby go trafić.
  Na dodatek moją sympatię do tego gościa wzmaga fakt, że mu lewe ucho odstaje tak samo jak mnie :D :D
 • @Repsol 22:20:51
  Sojusznicy z NATO nas uszczęśliwia "manewrami" pod nazwą "Black Eagle". Brytyjczycy juz zjeżdżają;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/brytyjskie-czolgi-wyruszaja-do-polski-foto
 • @mania przepraszania 22:11:04
  Widzę że już to i owo leci - to ja swoje linki dorzucam...
  :)))

  06.10.2014

  Dopółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Pan Arszenik Jaceniuk stwierdził że „Rosja nie ma chęci wypełniać pokojowej umowy w sprawie Donbasu” – czyli przerwania ognia…
  Arszenik dalej ćpa w najlepsze...
  http://www.regnum.ru/news/1854199.html

  Według Noworosjan w niedzielę banderowcy zabili 2 mieszkańców Doniecka a ranili 12
  http://www.regnum.ru/news/1853954.html

  Według ukrów w tym samym czasie zginał jeden żołnierz kijowski a rannych zostało 13-stu jego kolegów z wojska.
  http://www.regnum.ru/news/1854063.html

  Miało dojść do kolejnej wymiany jeńców – ale się opóźnia z wiadomo czyjego powodu… Jak donosi Pan Płotnicki z LNR, ukry się zaczęły targować. „Mniej ważnych jeńców” chcą „mieniać" w proporcji jeden na jeden. A tych co uważają za ważne persony chcą wymieniać w proporcji jedna ważna persona za kilku jeńców przetrzymywanych przez „opołczeńców”..
  http://www.regnum.ru/news/1854204.html

  Chyba tak samo jest w DNR. Tam tez nie udała się wymiana…
  http://rusvesna.su/news/1412598824


  „Dla psów – psia śmierć”. Sam mam psa ale inaczej tego się nie da przetłumaczyć by zachowac „gender” wobec czworonogów. Krótki opis likwidacji elitarnej jednostki na lotniskowcu, którzy trafili tam z parady zwycięstwa… Dwa zdjęcia dla AdNovum na jutro!
  http://novorus.info/news/events/28695-s-parada-pobedy-v-preispodnyuyu.html

  Powiela się informacja o tym że generał „Chmurny” z batalionu górniczego „Kalmus” pochwalił się że jego chłopaki nakryli ogniem odwetowym stanowiska ukrów i rozwalili 20 czołgów i 5 GRADów
  http://www.novorosinform.org/news/id/11167

  W obwodzie Chersońskim uaktywnili się znów partyzanci.
  http://www.novorosinform.org/news/id/11170

  Skrót info o naruszaniu „pieriemira”
  http://rusvesna.su/news/1412613539

  Skrót z obecnego wieczora – podsumowanie dnia
  http://www.novorosinform.org/news/id/11171

  O tym że „nacgwardia” narusza umowę pokojową. To w zasadzie nie jest żaden „news”. Newsem jest info że w okolicach Wesołej Góry mieszkańcom nie jest wesoło z powodu ciągłych ostrzałów. Wywiad i miejscowi donosza że banda bandytów faszystowsko-banderowskich składa się także z dziwnych ludzi. Nie są wcale zieloni! 150 z nich jest całkowicie czarnych a pozostałe to „białasy” ale po polsku spikający!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11172

  Pan „Giwa” (a może „Giwi”) opowiada o lotniskowcu – film
  http://www.youtube.com/watch?v=Kc3TWk2WrD0

  W Mariupolu działają zwiadowcze grupy Noworosji. O tym info nizej
  http://rusvesna.su/news/1412600216

  A milicjanci z Tarnopola jadą na wojnę! Zdjęcia i film
  http://rusvesna.su/news/1412604576

  Wojna oczami wroga. FILM
  http://rusvesna.su/news/1412602163
  http://www.youtube.com/watch?v=ENlGWRhbMbw

  Wielki „dżihad” Motoroli. Zdjęcia.
  PS Gaspadin Motorola dziękuje wojsku Upadłej za tanki i całą resztę!
  http://rusvesna.su/news/1412611371


  ZBRODNIE WOJENNE

  Brak u mnie przykrych informacji i z tego się cieszę że nic nie wytropiłem... Co wcale nie świadczy że jest dobrze...

  NOWOROSJA

  Ekskluzywne interwiu Pana Striełkowa!
  http://novorus.info/uploads/posts/2014-10/1412597764_v-shtatskom.jpg
  http://novorus.info/news/policy/28738-eksklyuzivnoe-intervyu-i-strelkova.html

  Pan Władimir Rogow o planach ukrów – film
  http://novorus.info/news/video/28740-vladimir-rogov-o-fiktivnom-peremirii-i-planah-ukrainskoy-karatelnoy-operacii-video.html
  http://www.youtube.com/watch?v=5G-DfODoCLw

  Pan znany już z kilku filmach o pseudonimie „Giwa”, zwrócił się z apelem do matek zołdaków walczących z opołczeńcami a także do władz Ukrainy Upadłej i Polski (jeszcze nieupadłej oficjalnie). FILM
  http://www.novorosinform.org/news/id/11163
  http://www.youtube.com/watch?v=fYobFRPi9SM

  Kijowianie lamentują że do Ługańska trafiają podręczniki szkolne z Rosji! Ale kijowiane maja tylko banderowskie elementarzyki, więc odpadają z taka nauką szkolnąw Europie - do jakiej im się marzy!
  http://www.regnum.ru/news/1854121.html

  LNR przygotowana jest do zimy. Zbiory były dobre i mąki oraz oleju nie zabraknie. Tylko drodzy Ługańszczanie! Trzymajcie się ciepło!!!!
  http://novorus.info/news/events/28743-luganskaya-nr-gotova-k-zime.html

  W Doniecku nastąpiło rozpoczęcie sezonu operowego!
  http://www.novorosinform.org/news/id/10999

  W Tymże Doniecku, w dzielnicy Pietrowskiej od strony ukrów spadło to i owo. Na szczęście nic się nikomu nie stało ale czym to teraz strzelają ukry tego nie wiadomo! Może Wy podpowiecie?
  Film
  http://www.youtube.com/watch?v=RcoD4GwzS6Y

  Zabici w Doniecku. Zdjęcia Grahama +18
  http://www.novorosinform.org/news/id/11138


  KIJÓW i okolice

  Pan samozwaniec Poroszenko, pseudo „Rzeźnik Upadłej Krainy” chce zmienić granice obwodów – chodzi o zmianę granic obwodu donieckiego i ługańskiego…
  http://www.novorosinform.org/news/id/11177

  Agencja Prasowa „Dobre obyczaje” donosi, że Prezydent Kadyrow powiedział iż „kto sieje ten zbiera plony – takie są prawa przyrody”. To był komentarz na film komika kijowskiego / u nich są sami komicy!!!! Szczególnie w rządzie!!!!/ - które to "wideło" miało być śmieszne bo pokazywało jak Kadyrow płacze widząc upadający pomnik Lenina. Kawał chyba nie wyszedł bo w U-Padłej Krainie zawrzało i ludzie ujmują się za Kadyrowem. Płaczący Kadyrow został sfilmowany na pogrzebie ojca i te sceny posłużyły do tego montażu.
  http://www.regnum.ru/news/polit/1853983.html

  Politolog Stanisław Stremidłowski pisze o jedności władzy i religii. „Arszenik”oraz „Krwaworęki” (Turczynow) – spotkali się i klepali po plecach przedstawicieli odpowiedniej i spolegliwej religii na Upadłej dziekując za poparcie. Boga żadnego przy tym chyba nie było bo by rzucał piorunami…
  http://www.regnum.ru/news/society/1853998.html

  Premier Czech twierdzi publicznie że Upadła nie przeżyje zimy a raczej ludzie tam żyjący.. To juz chyba było wyżej...
  http://www.novorosinform.org/news/id/11169

  Artykuł o tym czym jest „ukraińskość” Autor wyjaśnia że nic to nie ma związku z „narodowością” a jest to rodzaj wirusowej choroby. Nazwał to „Zombo-wirusem”. Bardzo udatna nazwa!
  http://novorus.info/news/obshetvo/28742-ukrainstvo-eto-ne-nacionalnost-a-zombo-virus.html

  O kolejnych zachorowaniach na ukro-zombo-wirusa zanotowano w Charkowie. Dzieweczka miła nożem kolegę zabiła. A w zasadzie zgodnie ze staro-ukraińskim zwyczajem poderżnęła mu gardło. Za to tylko że okazało się że on jest z Donbasu…
  http://www.novorosinform.org/news/id/11136

  Choroba ta może tez być przenoszona nie tylko kropelkowo ale droga kontaktów seksualnych o czym mówi film instruktażowy. Sorry, filmu nie ma, cenzura wycięła. Za to dwa zdjęcia i opis…
  http://www.novorosinform.org/news/id/11164

  Za ostatnie dwa miesiące inflacja na Upadłej Krainie wzrosła 8 razy. Do Rodezyjskiego Kraju chyba jeszcze daleko - mają ale bardzo się starają!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11155

  W tym roku /a do końca jego jeszcze prawie kwartał/ - upadło na Upadłej 23 banki!
  http://rusvesna.su/news/1412593883

  O katastrofie sektora bankowego na Upadłej. W kasach banków pustki bo wypłynęło już tyle że od liczenia mam zawrót głowy i oczopląs…
  http://rusvesna.su/news/1412609008

  A zachodni ekonomista krótko, po żołniersku i z dużą dozą cynizmu opowiada co sądzi o aspiracjach Upadłej Krainy do UE
  http://rusvesna.su/news/1412611962

  Uff! Rosja zostaje w systemie SWIFT!
  http://rusvesna.su/economy/1412594836


  DOBRANOC!

  Na dobranoc film z akcji w Odessie. Akcja z okazji „Dnia Zdrowia Psychicznego”. Zapraszam, życząc Wam, sobie i ukraińcom miłym dużo tego psychicznego zdrowia!

  http://rusvesna.su/news/1412597389
  http://www.youtube.com/watch?v=SwYhy4AXApM
 • @RONIN 22:17:22
  Co masz do zdjęcia z wybranym przez serwer Prezydentem Rzeczy pospolitej .Bronisław w oczy kłuje ,ty się ogarnij bo emeryturę zawiną ,a jeszcze pójdziesz siedzieć za działalność antypaństwową co jest proste do udowodnienia bo jesteś obecny na tym portalu i jątrzysz przeciw Prezydentowi. Dalej nie piszę .Twój ruch. :)))))
 • Dla entuzjastów militariów....
  http://bastion-karpenko.ru/VVT/SORA_01.jp
 • @mania przepraszania 21:47:45
  mądry, dzielny, porządny chłopak. Bez cienia trwogi.
  Dziekuję wam za kolejny dzień wszechstronnych, rzetelnych informacji z Noworosji
 • @brusek 22:28:38
  Dzięki! Zauważyłem że Striełkow zaczął wyglądać jak jakiś "Pan Prezes" ostatnimi czasy :))))
 • @danekbb 22:37:35
  Ja,a mysle że pozostali tez tak myslą dziękujemy za odwiedzenie i docenienie naszej "ochotniczej roboty" :)
 • @brusek 22:28:38
  "Pacz pan" co tu mamy?
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/polak-w-sluzbie-separatystow-na-akcji-video
 • @mania przepraszania 22:40:02
  Polecam. Ave.http://www.youtube.com/watch?v=ltFz5ixIAO4
 • @brusek 22:28:38
  Do kompletu:

  http://www.youtube.com/watch?v=msQ9U5kEoDo&feature=youtu.be

  http://cs624625.vk.me/v624625264/4b91/QPAu9HzpGBA.jpg
 • @Repsol 22:43:47
  Dzięki mister...
 • @mania przepraszania 22:43:03
  Mam jakies filmidła wczorajsze od niego z tego ostrzału - ale albo filmidła albo "linki"...
  Rodzina mnie i tak lada dzień z domu za "ślęczenia nad Upadłą" wywali na zbity pysior a tu przecież zima idzie!
 • @brusek 22:46:28
  Mam to samo, od kilku dni :)))
 • @brusek 22:46:28
  Też tak mam . Pzdr.http://www.youtube.com/watch?v=W8Yl7lV0xu4
 • @brusek 22:28:38
  "O tym że „nacgwardia” narusza umowę pokojową. To w zasadzie nie jest żaden „news”. Newsem jest info że w okolicach Wesołej Góry mieszkańcom nie jest wesoło z powodu ciągłych ostrzałów. Wywiad i miejscowi donosza że banda bandytów faszystowsko-banderowskich składa się także z dziwnych ludzi. Nie są wcale zieloni! 150 z nich jest całkowicie czarnych a pozostałe to „białasy” ale po polsku spikający!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11172"

  brusek gdzieś to wyczytał? - który to akapit.
  Oj nieładnie tak się bawić, nieładnie - bo wyjdzie, żeś TVN24

  "По разведывательным данным, в рядах украинских силовиков, находится 200 наемников, 150 негров и 50 поляков./Zgodnie z doniesieniami wywiadu, w szeregach ukraińskich służb bezpieczeństwa, jest 200 najemników, 150 czarnych i 50 Polaków. "

  Skąd oni wytrzasnęli ta liczbę 200, to jak od ponad stu lat te 6000000 pokrzywdzonych wyciąganych przy każdej okazji.

  jaja jakieś
  http://antikiev.com/aeroport-v-donecke-tipa-vzyali-sdalos-200-polyakov
  http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/603039,sumienie-rosji-straszna-wojna-ostatnia - "shrek1.livejournal.co, Sep. 1st, 2014 at 8:07 AM
  Аэропорт в Донецке, типа взяли..сдалось 200 поляков, ,,,"
 • @mania przepraszania 22:38:05
  Dostał wypłatę.
 • @Magia 22:57:47
  Nie ten czas ,nie ta pora .Ronina do wora. :)http://www.youtube.com/watch?v=3y1LsdwYcrQ
 • @re1 23:00:48
  Powinno być

  "O tym że „nacgwardia” narusza umowę pokojową. To w zasadzie nie jest żaden „news”. Newsem jest info że w okolicach Wesołej Góry mieszkańcom nie jest wesoło z powodu ciągłych ostrzałów. Wywiad i miejscowi donosza że banda bandytów faszystowsko-banderowskich składa się także z dziwnych ludzi. Nie są wcale zieloni! 150 z nich jest całkowicie czarnych a pozostałe 50 szt to „białasy” ale po polsku spikający!"

  teraz jest okej?
 • @brusek 23:12:35
  Jaka to cerkiew ?.https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT05w3TYYCBmsaI-80aN8gJsLJQH56S4zu8TMcZpvM0f6A1JLiWAA
 • @Magia 22:57:47
  Dziekuję!
  PIĘKNE!!!!!!!!!!!!!!!
 • @brusek 23:12:35
  Trwają pojedynki artyleryjskie oraz ataki na pozycje, organizowane przez obie strony;
  Awdijewka-Pieski-Uglegorsk-Gorłówka i inne obszary (Rep. Doniecka)
  Kemerowo-Popasna-Szczastje (Rep. Ługańska)
  http://rusvesna.su/news/1412627700
 • @brusek 23:20:33
  Może nie za bardzo na temat, ale...
  http://s6.pikabu.ru/post_img/2014/06/06/10/1402071083_281228752.jpg
  Pamietam że kiedyś jeden książę chciał byc tamponem...
 • Czy pod Kramatorskiem funkcjonuje obóz koncentracyjny?
  http://ukraina.ru/news/20141006/1010703551.html
  Wg zwolnionych w ramach wymiany jeńców powstańców pod Kramatorskiem ma funkcjonować obóz dla "separatystów" i podejrzanych o współpracę z nimi. "Obsługę" ma zapewniać "gwardia narodowa"...
 • @Pokój Na Ziemi 23:33:37
  Ave.http://www.youtube.com/watch?v=ZFMATmlOdNs&list=PLrG3kCjK-6lS71ZBfq_mvNp5WDYzUrkO0
 • @Pokój Na Ziemi 23:33:37
  Obrazek na dobranoc....
  http://cs613526.vk.me/v613526059/bcc5/sVPbEhY9etY.jpg
 • @brusek 23:12:35
  http://www.novorosinform.org/news/id/11172
  4 października 2014 roku ze strony miasta Счастье idzie intensywny ostrzał tak w dzień, jak i w nocy, stanowisk milicji i wioski Веселая Гора. Zniszczonych zostało kilka domów. Siły ATO prowadzą ostrzał 3-4 razy na dzień.
  Od początku rozejmu w miejscowości Веселая Гора ludzie nigdy nie doświadczyli długo oczekiwanego rozejmu ze strony ukraińskich batalionów karnych.
  Według doniesień wywiadowczych, w szeregach ukraińskich służb bezpieczeństwa, jest 200 najemników, 150 czarnych i 50 Polaków.
  Dokonano próby sforsowania rzeki Doniec ukraińskimi siłami specjalnymi Chmielnickiego z celem wyjścia do granicy DNR, aby odciąć sił milicyjne od głównej armii.
 • @mania przepraszania 23:38:45
  Troglodyci banderopiteki. Pzdr.http://socioecohistory.files.wordpress.com/2014/03/ukraine-neo_nazi_march_honoring_stepan_bandera.jpg?w=500&h=350
 • @Repsol 23:51:03
  Dziarskie małpiszony na paradzie, a "naczelny koczkodan" spogląda na to z portretu...
 • @re1 23:45:38
  Tu jest ciekawy reortaż "artyleryjskie kozaki" z Brygady 'Kalmus";
  http://rusvesna.su/news/1412630514
  Tak jak opowiadają, zaczynali od pięciu jednostek "sprzętu"...
 • @mania przepraszania 23:53:12
  Odpadam trzymaj się.Trzymaj od naszego Przyjaciela. Dobrej nocy.http://www.youtube.com/watch?v=IFytZYHz8Ko
 • @Repsol 00:02:27
  Dzięki. Nawzajem, również kończę "nadawanie". Trzeba się wyspać bo "słuzby" lubia odwiedzać z rana :)))
 • Mr Liaszko
  Nie wiadomo, czy smiac sie czy plakac...czy bac?

  http://www.youtube.com/watch?v=tYkx0KEby5Y
 • Antymajdan w Moskwie
  W protescie wzielo udzial ok. 17 tys. osob

  http://www.youtube.com/watch?v=CQBZhzB25eg&list=PLosmyJYUIuQf1MLgcdMXXqPiV2q5dytV5
 • @eMJot 00:46:45
  Patrzę teraz na Military Maps i co widzę?
  Ukropów wokół obecnych granic Noworosji "jak mrówków'!
  Te układy w Mińsku to jakieś nieporozumienie! To raczej zdradliwa pułapka!
  A w tym kotle debalcewskim to chyba ukry się rozmnożyły!
  Mam nadzieję, że Opołczeńcy wiedzą co robią!
  Mam nadzieję, że po 12 października ruszą odzyskać to, co stracili przez ten podejrzany rozejm!
  Mam nadzieję, że nie wierzą bander - zombi i ich poplecznikom!
 • @lorenko 02:46:45
  Witam z rana!
  Do porannej kawy podsuwam coś do poczytania...

  Dziury w blokach Doniecka są po zachodniej stronie
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26338
 • @goldfield 08:37:18
  Nie wiem, paranoja panuje i jest bardziej niebezpieczna niż Ebola...

  Zanim Wódz coś napisze:


  07.10.2014

  Dopołudniowy, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to tłumacz-amator…
  :) :) :)

  MAPA
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/22617/22617_original.jpg


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Na lotniskowca zamiana ról. Ukry wala w lotnisko a „opołczeńcy” chowają się w uprzednio zajmowanych przez banderowców bunkrach.
  http://rusvesna.su/news/1412631873

  Skrót wydarzeń z frontów
  http://rusvesna.su/news/1412627700

  Informacje z frontów – plus film
  http://www.novorosinform.org/news/id/11178

  Info od Brygady Międzynarodowej
  http://www.novorosinform.org/news/id/11182

  Strach i nienawiść w Debalcewie zajmowanym przez faszystowskich najeźdźców. Opowiadają mieszkańcy miasta…
  http://rusvesna.su/news/1412634675

  Ukry do Motoroli – film
  http://donbass.center/ukraina/1542-pravosek-shlet-ugrozy-v-adres-podrazdeleniya-motorolly.html

  Film o pięknych paniach z bronią w rękach
  http://donbass.center/news/1541-opolchenki-osvoili-minomety-tanki-i-krupnokalibernye-pulemety.html

  Film o oswobodzonym Iłowajsku
  http://donbass.center/news/1540-osvobozhdennyy-ot-ukrainskih-voysk-ilovaysk.html

  Wesoła Góra - opisywana wczoraj. Film stamtąd
  http://donbass.center/news/1533-lnr-pozicii-opolcheniya-v-poselke-veselaya-gora.html


  Przestępstwa wojenne junty

  Film o tym jak było jednym zatrzymanym przez juntę
  http://www.novorosinform.org/news/id/11186


  NOWOROSJA

  Striełkow i jego wrogowie, ciekawe
  http://rusvesna.su/news/1412546163

  Pan Purgin twierdzi że planowana przez Pana Poroszenkę zmiana granic LNR „nie zadzaiała”
  http://ria.ru/world/20141007/1027211333.html

  Jak zatankować czołg – zdjęcia instruktażowe
  http://donbass.center/news/1534-odnazhdy-na-azs-v-donecke.html

  Największe przedsiębiorstwo Ługańska ruszyło pełną parą dzięki zamówieniom z Rosji
  http://politikus.ru/events/32055-krupneyshee-predpriyatie-luganska-zarabotalo-v-polnuyu-silu-blagodarya-zakazam-iz-rossii.html

  W DNR ograniczono sprzedaż alkoholu
  http://politikus.ru/events/32027-vlasti-dnr-zapretili-vypusk-cennyh-bumag-i-ogranichili-prodazhu-alkogolya.html

  Opowieść o ojcu i synu którzy teraz wojują razem i jak do tego doszło…
  http://politikus.ru/articles/32029-za-dnr-voyuyut-syn-sluzhivshiy-v-chasti-vsu-i-ego-otec.html


  KIJÓW i okolice

  Pan Prezydent Łukaszenko złożył życzenia Panu Prezydentowi Putinowi
  http://ria.ru/politics/20141007/1027212849.html

  Pan Zacharczenko nie pozostał w tyle!
  http://politikus.ru/events/32052-pozdravlenie-prezidentu-rossiyskoy-federacii-v-v-putinu-ot-predsedatelya-soveta-ministrov-a-zaharchenko.html

  Dla finansistów szczególnie – ale i dla „reszty”także. Artykuł o tym jak Chiny prą w kierunku likwidacji dolara jako waluty rozliczeniowej świata. Teraz Chińczycy biorą pod kontrolę giełdę „Comex” która obraca złotem świata…
  http://rusvesna.su/economy/1412642615

  Roszen w Lipiecku (Rosja), fabryka czekolady należąca do Pana Poroszenki ksywa „Rzeźnik” – wznowiła produkcję! Nie wiem czy to ważne ale podają to agencje jako ciekawą informację. Może nie udało mu się sprzedać tej fabryki?
  http://www.regnum.ru/news/polit/1854294.html

  Ukry nie mają pracy, gazu, pieniędzy to jeszcze sami tworzą spis towarów z Rosji które będą zabronione… Oczywiście chodzi o towar z Rosji…
  http://www.novorosinform.org/news/id/11191

  Pomnikowo-artystyczne zabawy w Dnieprodzierżyńsku
  http://www.novorosinform.org/news/id/11189

  Jedni rozgrzewają się pracą artystyczną inni pracują ścinając drzewa na opał. Idzie zima! Więc pod topór ida nawet drzewa owocowe!
  http://ria.ru/world/20141007/1027197702.html
  http://donbass.center/ukraina/1539-na-otoplenie-hersonschiny-pustyat-fruktovye-derevya.html

  Kolejni zagrzewają się w pracy. Urzędnicy szukają milionow dolarów jakie gdzieś wessało a które miały pójść na budowę „muru ukraińskiego”
  http://politikus.ru/articles/32054-ni-steny-ni-deneg-ili-kto-ukral-8-mln-dollarov.html

  A Timoszenkowa-Kapelman wzywa władze by płacić połowę ceny za gaz…
  http://politikus.ru/events/32046-timoshenko-prizyvaet-pravitelstvo-platit-za-gaz-polnuyu-cenu.html

  Jeśli chodzi o mityczny amerykański gaz to ukry mogą nań liczyć po roku 2020
  http://politikus.ru/events/32045-ministr-bolshie-postavki-gaza-ssha-na-ukrainu-nevozmozhny-do-2020-goda.html

  Pan Roberts o tym jak Waszyngton prowokuje Rosję do nowego wyścigu zbrojen nuklearnych
  http://ria.ru/world/20141007/1027209275.html

  USA zdjęły sankcje z banku córki banku rosyjskiego w Turcji
  http://ria.ru/economy/20141007/1027191453.html

  Meksyk będzie wysyłał mięso do Rosji?
  http://politikus.ru/events/32044-meksika-rasschityvaet-vozobnovit-postavki-govyadiny-v-rossiyu.html

  Unia dalej dwa kroki z tyłu. Teraz chcą się przeciwstawiać połączeniu drogowemu Krymu z Rosją
  http://politikus.ru/events/32030-buduschiy-glava-diplomatii-es-nelzya-pozvolit-rossii-sozdat-suhoputnyy-koridor-s-krymom.html

  O rękach Chodorkowskiego unurzanych we krwi
  http://donbass.center/articles/1535-ruki-hodorkovskogo-po-lokot-v-krovi-donbassa.html

  Na koniec prasówki rada jak można spowodować by za kliknięciem palcami nastąpił pokój na świecie! Zabronić eksportu palladu z Rosji
  http://politikus.ru/articles/32035-sdelat-zapadu-maksimalno-bolno-zakryt-eksport-palladiya-i-srazu-budet-mir.html
 • @lorenko 02:46:45
  Witam wszystkich z rana!
  Ja bym w tym przypadku nie panikował.Jeżeli mamy dokładne dane o składzie i uzbrojeniu przeciwnika,a prawdopodobnie też wiedzę o planowanym terminie i kierunku natarcia,to cóż nam więcej trzeba do szczęścia?Zauważ,że absolutnie nie ma żadnych informacji o silach Powstańców,tylko jakieś wycinki z fragmentów walk,wypowiedzi "medialnych" dowódców i nic więcej.Może dla laika to jest niedostrzegalne,ale jest to bardzo mądre posunięcie.Myślę,że wywiad ukropów w małym procencie nie jest tak wydajny,jak wywiad Noworosji.
  Przy takiej nienawiści mieszkańców i ich czujności żadne oddziały ukropskie na tyłach wiele nie zdziałają,a systemy obserwacji satelitarnej tez można oszukać.W agentów i zdrajców wśród Powstańców też nie wierzę.Osobiście sądzę,że siły są mniej więcej równe,ważne jest tez morale,a każdy z nas wie jak ono wygląda po obu stronach i fakt,że Powstańcy będą się bronić,co stawia ich w w warunkach bardziej "komfortowych",jeżeli tak można powiedzieć.Dlatego byłbym spokojny o pierwszą fazę walki,jeżeli się oczywiście rozpocznie,potem może być trudniej,gdy będzie trzeba ruszyć do kontrofensywy.Pzdr.
 • @goldfield 08:37:18
  Witam wszystkich!
  Bardzo dobre pytania, ale niestety poziom ogłupienie społeczeństw przez ściekowizje i łżemendia przekroczył juz chyba wszystkie możliwe poziomy...
  Wmówiono ludziom że bandyci spod znaku czerwono-czarnych szmat i wolfsangel to zwolennicy integracji europejskiej, a oni to w większości przełknęli...
  Najbardziej boli mnie ogłupienie polskiego społeczeństwa które kompletnie oślepło na ukraiński banderyzm, który zaczął właśnie rozkwitać w najlepsze. Wczoraj @fretka wkleiła link o indoktrynacji banderowskiej dzieci i młodzieży pod znamienym tytułem "ALFABET MŁODEGO BANDEROWCA", ja pozwolę sobie wkleić go jeszcze raz , ku przestrodze...
  http://made-inussr.livejournal.com/8002.html
 • @goldfield 08:37:18
  Bez komentarza...
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/katolicka-agencja-informacyjna-wspiera-wysylanie-broni-na-ukraine
 • W Odessie rośnie liczba ataków "prawego sektora" na Zydów
  http://lifenews.ru/news/142188
  Ciekawe co na to "Benia" Kołomojski? A może to sponsoruje te akty zwalczając jakąś sobie przeciwną "frakcję"?
 • Policja Republiki Donieckiej zlikwidowała arsenał należący do grupy przestępczej...
  Miał o n znajdowac sie w jednym z mieszkań w Doniecku, a składać sie m.in. z automatów Kałasznikowa, granatów i zapalników;
  http://lifenews.ru/news/142175
 • sorki, ale ktoś twierdzi że AdNovum to "żyd"
  bo niby szerzy nienawiść do "jakichś mitycznych "żydów", anty-semityzm itp... tylko dlaczego to rzekomo ma wynikać z pisania PRAWDY nt. nazistowskiej inwazji Donbasu?!? - może mi to ktoś wyjaśnić??? - z góry Bóg zapłać :)))
 • @mania przepraszania 23:57:33
  "Artyleria - Bóg Wojny" - wywiad z Atamanem brygady artylerii "Kalmius "

  Oddział "Kalmius" postawił sobie za cel - udowodnić całej cywilizowanej społeczności, że ludzie nie mogą być pokonani. Na Donbasie zebrali się ludzie różnych narodowości i zjednoczyli, aby zapobiec wpuszczeniu faszystowskich szumowin do swoich domów .

  Obecnie w jednostce są kawalerowie św Jerzego, bohaterzy, ludzie, którzy wyznają tworzenie i powstawanie dobra. Oddział został nazwany na cześć wielkiej rzeki "Kalmius", które płynie w Doniecku i dzieli miasto na dwie części.

  Nasza jednostka rozpoczęła się od zardzewiałych 5 maszyn, a teraz staliśmy się pierwszą brygadą artylerii, gdzie są kawalerowie św. Jerzego, bohaterowie, którzy wyznają dobro i twórczość. ........
  film http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8FoxRVsqMd4 i jeszcze dwa na stornie można je obejrzeć.
 • @sosenkowski 09:27:53
  Wystarczy pomyslec i nie dac sie manipulować, ale to moja własna opinia.
  Pozdrawiam
 • @re1 09:31:34
  Kiedyś wkleiłem link na którym były ich warsztaty remontowo-naprawcze. Faktycznie tak jak się chwalą, sprzęt maja w "podarunku" od Kijowa oni go tylko doprowadzaja do "ładu"...
 • Polski akcent. Nie potwierdzam i nie zaprzeczam.
  Cytuję ciekawostkę "Mieszkanka Wielkiej Brytanii byłą wielce zdziwiona, gdy w następstwie uszkodzenia mózgu zaczęła mówić z... polskim akcentem. Lekarze zdiagnozowali jej syndrom obcego akcentu."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-nastepstwie-urazu-mozgu-brytyjka-zaczela-mowic-z-polskim-akcentem

  Chyba od ostrzału gradami ukropy i najemnicy nabyli polskiego akcentu:)
 • @re1 09:46:06
  Uszkodzenia mózgu?
 • @re1 09:46:06
  Trochę wieści z KIjowa...

  NATO nie zaangazuje sie w konflikt gdyż Ukraina nie jest jego członkiem, oficjalnie stwierdził sekretarz generalny Jens Stoltenberg
  http://112.ua/glavnye-novosti/nato-ne-budet-vmeshivatsya-v-konflikt-na-donbasse-gensek-125676.html

  W Kijowie zatrzymano 22-latka który posiadał przy sobie amunicję. Nielegalny handel bronia rozkwita?
  http://112.ua/kriminal/v-kievskom-metropolitene-operativniki-obnaruzhili-i-izyali-patrony-125686.html
 • @sosenkowski 09:27:53
  Nie, każdy teraz może pisać, co mu ślina na język przyniesie, a paluch albo dwa wystuka na klawiaturze.
  A mało kto wczytuje się w teksty ze zrozumieniem.
  Chodzi często o brak podawania źródeł, albo podawanie źródła, które dokładnie zaprzecza cytowanej tezie
 • @mania przepraszania 09:47:45
  Nie byłem przy tym, przykro mi.
 • @goldfield 09:54:25
  Nawzajem! Miłego "pracowania"...
 • @re1 09:56:40
  Ale objawy pasują...
 • @goldfield 09:54:25
  Ja też, pozdrawiam i "wychodzę" do roboty, bo jeszcze mnie wezmą za jajceniuka.:)

  cytat "Po drodze pomykają króliki, jednego udaje nam się przypadkiem uratować ze szponów jakiegoś wielkiego ptaszyska; królik jednak jest poraniony. Deszcz wygląda na przejściowy, więc chowamy się pod drzewami i przeczekujemy. Przestało, ruszamy i dojeżdżamy do Crieffu. Tu wpadamy do supermarketu i nie możemy oprzeć się pieczonym kurczakom."
 • I znowu Kijów...
  Tym razem zadziwiająca szczerość i wstrzemięźliwość centrum prasowego "operacji (anty)terrorystycznej" które podało oficjalnie że ostatniej doby "zabito 5 bojowników (separatystów)" i jednocześnie stwierdziło że informacja Batalionu "Azow" o zabiciu podczas walk o lotnisku 400 bojowników (separatystów) jest tylko "informacją operacyjną" bez potwierdzenia w innych źródłach...
  http://112.ua/glavnye-novosti/seleznev-za-minuvshie-sutki-sily-ato-unichtozhili-5-boevikov-125658.html
 • @mania przepraszania 10:04:44
  Cóż, oni niewątpliwie przygotowują ofensywę, ale jak pisał adalbert - nie nalezy panikowac...

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_07/Puszylin-Kijow-przygotowuje-operacje-pacyfikacyjna-przeciwko-DRL-i-LRL-7822/

  Na ten film trafiłem po raz pierwszy końcem kwietnia. Wciąż znika i się pojawia w innych miejscach z coraz gorszą jakością, ale jest dalej...

  Zwyczajne UPA

  https://www.youtube.com/watch?v=DQ-mN-DMTEQ
 • @mania przepraszania 10:04:44
  Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła powołanie tzw. Narodowego Biura Antykorupcyjnego;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraina-parlament-zgodzil-sie-na-powolanie-narodowego-biura-antykorupcyjnego
  http://www.pravda.com.ua/news/2014/10/7/7039980/
  Ps. Ciekawe czy dla przykładu Jaceniuk vel Bakai podda się "lustracji" jako pierwszy?
 • @mania przepraszania 11:15:32
  Poprzedni szef antykorupcyjny zwiał z kasą i kochanką do Anglii...
  Ciekawe jak teraz będzie...
  :)

  https://www.facebook.com/NoworosjaWalczaca

  Info od Pana Darka
  cytuję

  Darek przyjechał do Doniecka w sobotę . Przyjechał , bo miał dosyć słuchania w telewizji kłamstw o Noworosji , miał dosyć samowolki zachodniego świata w kreowaniu ludzkiego świata . Powiedział sobie , że musi coś zrobić i wsiadł do samolotu .
  Po drodze z Kijowa do Doniecka kilkukrotnie zatrzymywały go patrole ukraińskiej milicji i wojska . Za każdym razem mówił ,że jedzie szukać krewnego , który zaginał w trakcie wojny . Naturalnie Ukraińcy mu uwierzyli , bo jak nie uwierzyć polskiemu bratu ? Tylko za zwrot paszportu zażądali 20 , 30 funtów . W sumie zanim złapał autobus to stracił wszystkie pieniądze (około 260 funtów) , telefon komórkowy i bagaż . Dobrze , że kierowca dał się uprosić , aby się zabrał bez niczego .
  W Doniecku przywitano go tak , że aż sie sam zdziwił , żołnierze wskazali mu drogę do punktu werbunkowego i napisali notkę (Darek nie mówi po rosyjsku) , aby kolejne patrole mu pomogły we wszystkim . W koszarach odrazu żołnierze zaczeli mu przynosić jedzenie , papierosy , herbatę - ciekawi nowego "dobrowolca" .
  Jutro rozstrzygnie się przydział jednostkowy Dariusza , będzie prosto bo jak sam podkreśla , w wojsku nauczył sie bardzo dobrze posługiwać karabinem i teraz przyda mu się ta wiedza to walki z wrogami Polski i Noworosji .
  Darek uważa , że do Polski już nie będzie mógł wrócić , bo czeka go więzienie , mimo to uważa , że podjał słuszną decyzje .
  Życzę Darkowi przedewszystkim odpoczynku , bo strasznie jest wymęczony przejściami z Ukrami . Szybko wróci do formy , zaręczam Jak tylko będe miał wieści od tego dzielnego człowieka to dam znać niezwłocznie

  https://www.facebook.com/NoworosjaWalczaca/photos/pcb.294317807443115/294317557443140/?type=1
 • @brusek 11:15:11
  Ciekaw jestem czy Kijów faktycznie sie zdecyduje na otwartą "kontrofensywę", czy nie będzie to raczej taka 'pełzająca operacja", tu ostrzał, tu "podjazd zagonem pancernym", tam nalot, tu grupa dywersyjna etc...
  Co do filmiku, co tu komentować, przecież tam banderwców nie ma...
 • @mania przepraszania 11:15:32
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=575687855892618&set=a.570953766366027.1073741832.100003542275287&type=1

  Dawid Hudziec at Donieck
  16 hrs · Edited ·
  ·

  Kiedy armie wroga nadejdą , przyjdzie czas by odłożyć aparat i przywitać najeżdzców tradycyjnie . Po Polsku ...
 • @brusek 11:20:33
  Po takich "njusach" przyjda po nas, przyjdą :))))))
  Ale my się nie boimy;
  //Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
  Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
  Stawię mu czoło.
  Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
  A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
  Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
  Jestem tylko ja. //

  Pozdrawiam
 • @fretka 11:21:37
  Dzięki - też nie mogłem tego jakoś wkleic!
  :)
 • "Finlandia zacieśnia współpracę atomowo-gazową z Rosją"...
  http://www.biztok.pl/gospodarka/Finlandia-zaciesnia-wspolprace-atomowo-gazowa-z-Rosja-na-przekor-unijnym-sankcjom_a18005
 • @mania przepraszania 11:38:03
  Wiesz, niebawem wszyscy te "sankcje" oleją, my tylko zostaniemy z ręką trzymaną bohatersko w nocniku pomalowanym w narodowe barwy...
 • @brusek 11:45:34
  Nie pamięatm kto kiedyś zaczał zbierać te niewyjaśnione zgony jakich wysyp jest w dziwnej koincydencji z wydarzeniami na wschodzie

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/tajemnicze-zwloki-mezczyzny-w-lesie-pod-warszawa/20gzx


  PS
  Jak zawsze celne wypowiedzi internautów radują nasze polskie serca
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ft-rosja-i-zachod-obawiaja-sie-eskalacji-kryzysu-ukrainskiego/mk8cb
 • @brusek 11:50:29
  Nie trzeba być specem od "geopolityki", wystarczy spojrzec na mapę". Cała "wschodnia flanka" UE w "rozsypce", Finlandia, Węgry, Czechy, Słowacja, teraz nawet na Łotwie zwyciężyła partia prorosyjska. Tylko Bułgarię USA udało się na razie odsunąć od Rosji, ale były wybory i kto wie czy może tez nie wykona "wolty na Wschód"...
  //Polak...że i przed szkodą i po szkodzie głupi// Jan Kochanowski (XVI w)...
 • @brusek 11:50:29
  Znowu jakiś 'spec" od kryptografii, albo od "bezpieczeństwa wewnętrznego'?
 • @brusek 11:50:29
  To jest paranoja by samemu do siebie pisywać - więc kończę dziś dzień wczorajszy prasówką z łżemedium:

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sondaz-bialorusini-popieraja-stanowisko-rosji-w-sprawie-ukrainy/ydyv9

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/cherson-cwiczenia-wojskowe-dla-ochotnikow/1tz0b

  A najlepsze jest to... Kiedyś dyskutowaliśmy jak Rosja skupuje złoto...
  Wuala:
  http://biznes.onet.pl/zloto-putina,18491,5659980,1,prasa-detal
 • Trochę nie na temat, ale jest rocznica bitwy pod Moskwą
  a poza tym prezydent Lech Wałęsa obiecywał atak na Moskwę w razie czego,

  więc taki filmik rocznicowy, autorów gry War Thunder, jak Armia Czerwona dawała radę z faszystami. Wzruszający.

  https://www.youtube.com/watch?v=0-J5Vg0SxLc
 • @brusek 12:04:26
  Jak można takie coś na onet.pl puszczać, "Jan Mazurek, kremlowski szpion" :)))
 • @mania przepraszania 11:20:27
  Cokolwiek Kijów ma w planach,czy otwarty atak,czy "pełzającą operację" jak piszesz,to problem będzie ten sam,będzie agresorem odpowiedzialnym za zerwanie zawieszenia broni.Piszę to w kontekście planowanego rozmieszczenia sił niemieckich i być może francuskich na linii demarkacyjnej.Jeżeli prawdą jest informacja,że 150 żołnierzy niemieckich będzie zajmować się tylko obserwacją linii frontu to taka obecność trwale zakończy walki,oczywiście pod warunkiem,że żadna ze stron ich nie podejmie.Ale wtedy będzie tą "złą" stroną i wszelkie konsekwencje tego spadną wyłącznie na nią.Więc jeżeli ktoś coś planuje,to tylko do czasu rozmieszczenia tej misji,potem raczej nikt się nie zdecyduje na otwarty konflikt.Pzdr
 • @messere 12:08:38
  Filmik dobry, ale jedno ale (wiem, wiem czepiam się, ale kiedys mocno "siedziałem w "czołgach") nie ten typ T34, no i ten PzKpfw VI Tiger...
  Ale poza tym ok :)))
  Pozdrawiam
 • @adalbert05 12:15:58
  Niemcy są zaangażowane po stronie Kijowa więc nie liczyłabym za bardzo na obiektywizm tych żołnierzy.
 • @wdakra 12:28:20
  Różnie może sie zdarzyć. jak dla mnie Niemcy prowadzą wyrachowaną , podwójna grę, robiąc 'umizgi" raz do jednych (Kijów/Waszyngton), raz do drugich (Moskwa). Jaki będzie jej wynik? Jak znam życie to najpewniej pomyślny dla Berlina...
  Pozdrawiam
 • @wdakra 12:28:20
  skromnym zdaniem Francja i Niemcy są najbardziej "prorosyjscy" w UE.Pzdr
 • @adalbert05 12:49:02
  Zapraszam wszystkich na "dzień dzisiejszy"
  http://adnovum.neon24.pl/post/113604,wojna-domowa-na-ukrainie-7-10-2014r-31-dzien-rozejmu
  Na szczęście pomimo pewnych "problemów" (przypadkowych oczywiście...) AdNovum dalej "nadaje"...

  Pozdrawiam
 • @Repsol 22:29:55
  Na temat fotografii - jak NIE zauważyłeś - nie wypowiedziałem się słowem.
  Odniosłem się do ,,trepa" personalnie do mnie zaadresowanego.

  AdNovum.
  Z zainteresowaniem zapoznaję sie z informacjami, które prezentujesz z bardzo banalnego powodu: ,,nie gustuję w meczach do jednej bramki".
  I jesli uda Ci się utrzymać dotychczasową konwencje wypowiedzi z pewnoscia będę wracał, aby wzbogacić swoja wiedzę.

  To moja ostatnia wypowiedź w tym serwisie, bowiem nie zamierzam narażać się na aluzje i obelgi bez względu na to, jakie jest ich podłoże.

  Tragikomiczne jest w swym wyrazie dość powszechne podnoszenie manipulacyjnej roli masmediów, gdy tymczasem wypowiedzi niektórych tutaj są sztandarowym przykładem ich skuteczności......
  Konkretów nie będzie.
  Miłego dnia WSZYSTKIM :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej