Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Żeby sprawa była jasna.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aby wyjaśnić sytuację jaka wytworzyła się tu na tym portalu wobec mojej osoby i publikacji jakie zamieszczałem (i nie dotyczy to tylko ostatniego cyklu relacji z wojny domowej na Ukrainie).....

....chciałbym po raz ostatni zabrać głos.

Otóż, po licznych atakach organizowanych na moją osobę (mogę się domyślać, że również przy czynnym udziale osób z grona zarządzających portalem) i to nie tylko w odniesieniu do ostatniego cyklu relacji opisujących przebieg wojny na Ukrainie, ale działo się to dużo wcześniej i miało różną formę, chciałbym wyjaśnić kilka spraw.

Otóż nie zdezerterowałem, jak to niektórzy już sugerują, ja nadal czynnie działam i uczestniczę realizując misję przekazywania prawdy na temat zakłamanej przez polityczno-biznesowe kliki, co polega na ujawnianiu ich kłamstw i manipulacji.

Tak więc w formie jak to dotychczas tu robiłem mogę nadal kontynuować i nie ma żadnych powodów abym tego nie robił, ale nie tu.

Tylko dlaczego nie tu?

Sprawa wygląda bardzo prosto.

Jak wiecie Szanowni Państwo (a ci którzy nie wiedzą i nie zdają sobie sprawy w czym rzecz, wystarczy, że poszperają trochę w innych tekstach i komentarzach pod nimi u stale współpracujących z tym portalem tzw. blogerów, również można poszperać w komentarzach zamieszczanymi przez liczne grono blogerów jak i anonimowych wielko-nickowych prowokatorów w tym ostatnio u niejakiego "blizny", który tu się rozgościł na dobre i co jest tolerowane przez zarządzających tym portalem z pełną świadomością roli jaką ten osobnik odgrywa) ostatnia sprawa dotycząca publicznego obrażenia mnie na łamach tego portalu i jawnej dyskredytacji mojej osoby jest zwykłą grą operacyjną mającą na celu podważenie do mnie zaufania a więc i do treści jakie zamieszczam i zamieściłem wcześniej na swoim blogu.

Sądziłem dotychczas, i tak to też było naświetlane przez osoby zarządzające potralem, że jest to działalność, z którą oni nie mają nic wspólnego i od której się odcinają, ale ostatnia sprawa niestety na tyle jest oczywista, iż nie da się już ukryć gry jaka prowadzona jest tu wobec mojej osoby (dodam, że ta gra nie tylko była prowadzona wobec mnie, ale również wobec innych wyróżniających się blogerów zamieszczających wcześniej na tym portalu wyśmienite często teksty odkłamujące rzeczywistość, a którzy stąd z powodu właśnie takiej sytuacji odeszli- a jacy pozostali wystarczy zapoznać się z innymi publikacjami zamieszczanymi aktualnie) ma na celu pomniejszenie mojego znaczenia i wpływu jak mam na liczne grono czytających moje teksty, co nie podoba się osobom mającymi nadzór ideowy nad portalem.

Taktyka ta polega na tym: niech sobie gość pisze co mu się podoba, ale my z nim i tak zrobimy porządek, bo mamy na to różne sposoby operacyjne jak i nadzór nad całością programu.

A teraz trochę faktów:

Otóż dosłownie kilka dni temu, gdy ataki na mój blog osiągnęły już apogeum i musiałem interweniować usuwając pewne wpisy i blokować pewne nicki, i gdy wzt. taka forma ich ataku spaliła na panewce, zastosowano wariant kolejny, polegający na zamieszczeniu paszkwilanckiego tekstu na mój temat, który oczywiście został usunięty po jakimś czasie do śmietnika, ale za to rozesłano wszystkim sensownie komentującym na moim blogu drogą wewnętrznej poczty linki, które odsyłały to tego tekstu- tak więc tekstu oficjalnie nie było, ale każdy mógł się z nim zapoznać, bo tak naprawdę tekst ten był tylko został ukryty. Oczywiście moja reakcja na tą niebywałą i po raz pierwszy mającą miejsce sytuację nie spotkała się z żadnym znaczącym posunięciem ze strony osób zarządzających portalem, tylko rozpoczęła kolejną fazęgry operacyjnej.

I tak po zamieszczeniu przeze mnie pod ostatnim moim tu opublikowanym tekstem informacji na temat ataku jaki wobec mojej osoby przeprowadzono na portalu, zarządałem wprost aby redakcja i osoby odpowiedzialne za ten portal zajęły jednoznaczne stanowisko wobec tej niebywałej sytuacji oraz podjęły odpowiednie działania.

Jedynym działaniem do jakiego doszło był ten oto list wysłany przez pocztę wewnętrzną:

 

"PS

 
od: Jarek Ruszkiewicz SL
data: 2014-10-08 12:18:31
Notka tego "blizny' została umieszczona juz wczoraj rano w "oślej ławce'. To sygnał dla autora, że portal odcina sie od tych treści.
Autor wkleił ją znowu i notka została natychmiast usunięta a sam autor ostrzeżony, że następna próba skończy się banem.
Tyle mogłem zrobić bez narażenia o absurdalne oskarżenia o cenzurę.
Jeśli uważasz, że jego działalność jest szkodliwa to możemy usunąć jego konto.
Decyzja należy do Ciebie.

Pozdrawiam,"

Na co ja jeszcze wczoraj udzieliłem następującej odpowiedzi:

,,Widzisz sprawa wygląda w ten sposób, że ja napisałem jak należy postąpić aby ją zgodnie z podstawowymi normami uczciwości i honoru załatwić:

"Jeśli właściciel tego portalu wraz z osobami odpowiedzialnymi za dopuszczenie na swoje "szanowne" łamy tego cuchnącego pomyjami z rynsztoka paszkwilu nie ustosunkuje się do tej sprawy oficjalnie i nie postąpi jednocześnie jak honor tego wymaga, to te słowa tu w tej chwili napisane przeze mnie, są ostatnimi moimi słowami zamieszczonymi na tych łamach."

Tak więc jeśli pozwoliliście temu prowokatorowi (a jak sądzę przy czynnym udziale, czego dowodzi fakt, że on jak widzę rozgościł się u was na trwale) na takie harce, dodatkowo w dobranym towarzystwie wielo-nickowych hasbarczyków i ich pomagierów, to ja ze względu na szacunek wobec siebie i uczciwość, nie widzę tam już miejsca.
Zresztą temat ten nie raz był wałkowany i nie raz też zwracałem wam na to delikatnie uwagę, więc jak sądzę, nie jest to przypadek tylko takie gierki, którymi się po prostu brzydzę i nie życzę sobie aby być ich obiektem.

Proszę pozdrowić "dalmichal" i jeszcze kilka innych nicków.

Pozdrawiam.,,
 

Na ten list niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, natomiast osoba, do której go skierowałem podjęła czynne działania deinformujące zamieszczając komentarze pod ostatnim moim tekstem na blogu ( nie będę ich tu cytował bo ważny jest cały ciąg logiczny wynikający od pierwszego wpisu tej osoby, włącznie z odpowiedzimi jaki ten tekst wywołał- tak więc każdy kto zechce prześledzić tą dyskusję może po prostu wejść na blog i się z nią zapoznać).

Tak więc w świetle powyższego sytuacja dla mnie jest na tyle klarowna i oczywista, że wiem już, iż pojawienie niejakiego "blizny" i jego tekst nie był przypadkiem tylko zaplanowaną i przeprowadzoną wielkowątkową operacją, która w ramach rozwoju sytuacji była przygotowana na kolejne warianty jej rozegrania aż do skutecznego zdeprecjonowania mojej osoby. Aby więc takiej sytuacji uniknąć zmuszony jestem opuścić to miejsce.

Natomiast co do kolejnych dalszych relacji z wojny domowej na Ukrainie, bardzo chętnie będę je kontynuował, ale proszę wskazać mi jakiś sensowny portal, w którym mógłbym to zrobić, bo ja z natury rzeczy jestem otwatry na każdą realną propozycję.

To tyle.

Pozdrawiam.

 

KOMENTARZE

 • @adnovum
  ej, no, nie rób tak, bo tylko udowodnisz pozostałym że wygrali
  trwaj przy tym co robisz bo to dobra robota
 • Szanowny Panie AdNovum - To całkowite nieporozumienie.
  Szanowny Panie AdNovum,

  Jestem założycielem, Redaktorem Naczelnym i jednocześnie jedynym sponsorem funkcjonowania i działalności Neon24.pl.

  Przyznaję jednak, że z zawodu jestem lekarzem i tak jak piszę humanistą - nie bardzo znam się na funkcjonowaniu portalu. W ogóle internet jest dla mnie sprawą i działalnością nową - w której funkcjonuję od niedawna.

  Przyznaję także, że wokół mnie, wokół portalu Neon24, (NowyEkran) od właściwie początku istnienia działało i działa wielu prowokatorów, dziwnych ludzi - Niektórzy robią to zawodowo, inni dla zabawy.

  Zapewniam Pana, nie jestem związany z żadnymi służbami, z żadną partią - z absolutnie nikim. Nie reprezentuje interesów nikogo.

  Bardzo doceniam Pana i Pana wpisy komentarze i chciałbym aby Pan zastanowił się jeszcze nad tym co dalej.

  Wielokrotnie próbowałem się z Panem skontaktować, osobiście albo też przez pocztę wewnętrzną - albo jakoś inaczej.
  Zostało to zawsze bez odpowiedzi z Pana strony.

  Jeszcze raz proszę uprzejmie o kontakt poprzez PW albo jakoś inaczej.
  Jeżeli Pan chce podam swój tel komórkowy.
  Jeżeli Pan chce - spotkajmy się - przyjadę gdzie trzeba aby sie spotkać.

  Myślę, że może RAZEM - będziemy mogli poprowadzić Neon24.pl dla dobra Naszego Kraju oraz obrony PRAWDY.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • Dzień dobry AdNovum
  Z tego, co napisałeś raczej mógłbym się domyślać, że Twoja działalność na tym blogu nie została uniemożliwiona. Opisałeś intrygę, którą została przeciw Tobie przeprowadzona i uknuta. Tak to jest zawsze, że znajdziemy w najbliższym otoczeniu takich, którym się mniej podobamy z tych, czy innych względów. Nawet w najbliższej rodzinie.
  A co do samej sprawy, myślę, że miałeś tutaj spore zainteresowanie z powodu rzetelności i intensywności w przedstawianiu bardzo ważnych obecnie tematów. I ci ludzie na Ciebie liczyli. Byłoby bardziej fajnie, myślę, żebyś czuł się zobowiązany bardziej im, niż tym, którzy Cię nie cenią.
  Najlepszym strategicznie rozwiązaniem byłoby, gdybyś dalej tutaj swoją działalność kontynuował i w międzyczasie znalazł nie jeden blog i portal, gdzie również działałbyś. Przejście byłoby wtedy gładkie i bez przerywników.
  Wojna na Ukrainie może w każdej chwili znów wybuchnąć ze zdwojoną siłą. Z tym związane są różne działania obecnego reżimu w Polsce, które dotychczas były prawe zawsze monstrualnymi łajdactwami, przekrętami. Potrzeba jest duża, ażeby tym się zajmować.
  To jest ważniejsze od prywatnych animozji
 • Głosujecie na Wolną Polskę (wiadomości z kraju i ze świata)
  czyli dawne Stop Syjonizmowi. Proponuję skontaktować się z redakcją serwisu informacyjnego. Zachęcam wszystkich do poparcia tej inicjatywy. Pozdrawiam wszystkich czytelników AdNovum
 • @NarodowyMonarchista 09:09:40
  Nie ukrywam, że też od razu pomyślałem o WP:) Wybór należy do AdNovum.
  Pozdrawiam
 • AdNovum
  Dla mnie pańskie notki - to ważny przejaw normalności.
  Bardzo za to dziękuję.
  Bardzo proszę o zastanowienie się, czy potraktowanie tego ataku na Pana, jako osobistej obrazy w relacjach z portalem przyniesie pożytek dla nas wszystkich.

  Pana sprawozdania z frontu walk w Noworosji przyczyniły się do znaczącego wzrostu zainteresowania portalem. Z informacji jakie docierają - wielu ludzi zagląda tu tylko po to, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten konflikt ze strony separatystów.
  Dokonuje Pan wielkiej pracy.
  I teraz.
  Jeśli Pan stąd odejdzie - to ta sprawa zostanie zaprzepaszczona, bo zanim dojdzie do upowszechnienia wiedzy, gdzie szukać takich informacji - pojawi się "konkurencja" - nieco inaczej ujmująca problem.
  Być może o takie rozwiązanie chodzi - aby wyeliminować pańskie informacje z rynku medialnego.

  PS. Także otrzymywałem te informacje. Jedyne, co robiłem - to usuwałem z bloga, a na poczcie wewnętrznej - ignorowałem.

  Myślę, że rzeczywiście - nie bardzo można więcej zdziałać niż to, co podał Jarek Ruszkiewicz.
  A dla przypomnienia: kiedy zacząłem pisać notki w zakładce PRS - natychmiast pojawiała się notka o identycznym tytule pisana przez Kodiaka/ czy inne wielonickowe ścierwo.
  Wyjściem jest ciąć równo z trawą - banować i sygnalizować, aby admin likwidował takie konto.

  I proszę się nie obrażać; pańska praca jest zbyt ważna, aby poddawać się takiej presji.
 • @AdNovum
  Witaj to jest twój blog i twoje decyzje ,zaczekam co postanowisz jeśli mam sugerować jakiś inny portal to polecam :http://zmianynaziemi.pl/ 5* Pozdrawiam.
 • Witam
  bardzo proszę nas nie opuszczać - każdy dzień w internecie rozpoczynałem do tej pory od wizyty na Pana blogu - w pełni zgadzam się z wczesniejszym komentarzem p. Opary.

  pozdrawiam
  MacG
 • Cóż napisać?
  Szkoda, wielka szkoda! Ale każdy ma swoją "granicę", ja postąpię tak jak napisałem, pojawiłem się tu dla Kronik" i wraz z ich zawieszeniem, kończę tu swoją "działalność". Co do polityki portalu dla mnie jest ona kompletnie niezrozumiała, a już tolerowanie takiego @kodiaka "wafla z wielonickowym nadzieniem" to już...opinię pozwolę sobie zachować dla siebie...
  Pozdrawiam wszystkich normalnych blogerów i komentatorów , także tych którzy się ze mną nie zgadzali w kwestii poglądów...
 • "rozesłano wszystkim sensownie komentującym na moim blogu drogą wewnętrznej poczty linki"
  dzięki za ocenę, ja nie otrzymałem żadnego "odsyłacza".
  czy mam się obrazić ?

  o cenzurze i pożądanej gruboskórności osób publicznych napisałem pod poprzednią notką.

  Owszem, zdezerterowałeś. Ze swoją pozycją mogłeś walczyć o zmiany TECHNICZNE w witrynie.

  Może będę Cię czytał gdzie indziej, ale na pewno nie będę komentował. Dlaczego ? Bo tutaj komentujący ma też swoje prawa. Nie zamyka mu się ust. Jak go autor zablokuje, może odpowiedzieć własną notką. I to jest dobre, umożliwia dialog.

  Czy ty chciałbyś pisać do gazety ? papierowej ?
 • @Talbot 09:28:58
  Widzisz manipulatorze i tak jak tu coś insynuowałeś pod tekstem swego nowego wcielenia:

  @Blizna 15:39:34
  A gdzie się zapodział AdNovum - kontrwywiad RP zadziałał?
  nadużycie link skomentuj
  Talbot 08.10.2014 17:30:39

  Tak i obecnie podajesz nieprawdę.

  To ty jesteś tu jednym z prowokatorów V Kolumny, która opisane przeze mnie w powyższym tekście działania podejmuje wobec innych blogerów rozsadzając portal od środka. Czego nie daje się już ukryć.
 • AdNovum
  Zawsze czytałem - nigdy wcześniej nie komentowałem. Myślę, że jest tu wielu takich ludzi, ja też do nich należałem.

  Chciałbym tylko powiedzieć, że przerywając ciąg publikacji o wojnie na ukrainie pozbawia Pan wielu ludzi informacji z zupełnie innej perspektywy niż główne media w PL. Od dłuższego czasu czytam Pana wpisy i jestem pełen podziwu. Chciałbym, aby Pan dalej kontynuował swoją działalność na swoim blogu. Nie dajmy, aby znów wygrali przeciwnicy prawdy. Teraz zależy wszystko od Pana - czytelników Pan ma!
 • @Talbot 09:28:58
  jak się domyślam, twoim zdaniem żydłackie i ameryckie "materiały propagandowe" są cacy, jak również ich agentury.
 • ---------- Autor
  ------- DOPADNĄ CIĘ WSZĘDZIE - jak paparazzi . Jednak słowo WYMIĘKAM nie przystoi LIDEROWI .

  Mówisz o komforcie ??
  -------------------------------------------------------------
  Leon Lamberg

  Wojownik

  Przestań krzyczeć wojowniku
  przestań zapraszać do walki
  Już mamy w państwie wojnę
  już mamy dość takich jak Ty

  Przestań krzyczeć wojowniku
  nie Tobie walczyć na wojnie
  Nie znane w świecie żołnierzy
  tracą swoje życie na wojnie

  Przestań krzyczeć wojowniku
  przestań zapraszać do walki
  Nie widzimy Ciebie przy ambonie
  wszystkich głowy w żałobie pochylone  P.S. Jestem polak z Ukrainy, nie studiował w szkole języka polskiego, znam język od matki i od samo studiowania, w związku z tym przepraszam za możliwe błędy w wierszu. Dziękuję za zrozumienie i uwage.


  Przysłał(a): Leonid Koliadenko-Leon Lamberg
  Wiersz umieścił użytkownik: Leon Lamberg
 • @Max von Stirlitz 08:53:10
  Szanowny Panie Max,

  Nigdy Pan mnie nie spotkał. Zna mnie Pan wyłącznie w własnej chorej albo całkowicie wypaczonej wyobraźni. Ta wyobraźnia obliguje Pana całkowicie w
  stronę chamstwa, złośliwości i pogardy dla wszystkich i wszystkiego.

  Dla Pana widać jedna rzecz jest ważna w życiu - Pieniądze.

  Wiem, że Pan nigdy nie brał mnie ani moich rad poważnie.
  Wiem, że ma Pan mnie i portal Neon24.pl - głęboko gdzieś.
  Wiem, że jest Pan sfrustrowanym samotnym facetem.
  Żal mi Pana.

  Pomimo, że Panu absolutnie na tym nie zależy - wybaczam Panu i życzę Panu zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  Niech Pan Bóg (cokolwiek to dla Pana znaczy) ma Pana w swojej opiece.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @Talbot 09:28:58
  Taka mała uwaga Mr Talbot...
  AdNovum przynajmniej potrafił swoją "propagandę" napisać samemu, w przciwieństwie do "kserokopiarki linkowej" jak pisał niejaki @Max von Stirlitz...
 • @interesariusz z PL 09:35:57
  Cytuję:

  " Nie zamyka mu się ust. Jak go autor zablokuje, może odpowiedzieć własną notką."- czyli mam rozumieć, że "blizna" był wcześniej przeze mnie zablokowany i w ten sposób pisząc obrażające mnie paszkwile odpowiedział, a portal to tolerował?

  Widzisz rozmijamy się w sposób zdecydowany w pojmowaniu rzeczywistości (co nie raz już tu zostało udowodnione), bo mnie jak ktoś w twarz pluje, to ja nie udaję, że deszcz pada tylko takie coś dostaje za to po prostu w pysk.

  To tyle w tym temacie.

  Natomiast jeśli ciebie nie mierzi smród kloaki to twoja osobista sprawa i powinieneś się z nią raczej nie obnosić.
 • @AdNovum 09:42:38
  A kto Talbota czyta i traktuje poważnie ,przecież to element humorystyczny. On dawno odleciał .Pzdr. :)))
 • AdNovum
  Piszesz: //Na co ja jeszcze wczoraj udzieliłem następującej odpowiedzi://

  Czekałem na odpowiedź od Ciebie i niestety nie otrzymałem NIC. Na jaki adres to wysyłałeś? To na prawdę dziwna sprawa bo nie posądzam Cię o złą wolę, musiała więc zajść jakaś pomyłka. A pomyłki należy wyjaśniać.
  Notki, szkalujące Ciebie jeszcze wczoraj zostały usunięte.

  Poza tym, zawsze masz prawo ingerować w treści zamieszczane na Twoim blogu usuwając je (to prawo ma każdy gospodarz bloga) oraz zgłaszając osoby naruszające dobre obyczaje.

  Mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni.
  Pozdrawiam.
 • @Talbot 09:28:58
  blogerzy zauważyli to i owo. Lecz ten szczegół podejścia, jaki podałeś, nie jest już zbyt intelektualne. Powiedziałbym nawet niezbyt zdrowe. Gdyż odnosić się wrogo do całej nacji insynuując stronniczość w podejściu, czy wskazując na jako rzekomo słuszną postawę ich wykluczanie, jest jakimś chorym wątkiem, którego odmianą jest dyskryminacja,
  Rosjanie teraz słą najbliżsi wydarzeń i poza tym najbardziej w ich interesie jest podawanie prawdy. Ze i w do tego trzeba być nastawionym krytycznie, to jest oczywiste, gdyż brak tego mówi ogólnie o niedociągłościach umysłowych
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:49:41 i do AdNovum
  AdNovum, przestań się dąsać. To nie byłoby fajnie, gdybyś teraz uciekł. Jak widzisz, też ludzie w Twojej redakcji są po Twojej stronie.
 • @AdNovum 09:48:20 to jest cena za to, że wszystkich innych również uznaje się za ludzi
  ja, mimo, że mnie kloszard "mierzi", nigdy bym się nie ważył splunąć na niego, obchodzę go z szacunkiem należnym królowi i jestem przeciwny wszelkim zakazom przebywania takich na ulicy, którą chodzę.

  ps. W ogóle nie odnoszę się do jakiejś historii z "blizną", nie czytałem tego, "automatycznie" pomijam bełkotliwe treści.
 • Najlepiej
  Przede wszystkim dziękuję za codzienne relacje. Oby więcej było takich osób i takich miejsc, gdzie można uwolnić się od zakłamania.
  Jeśli chodzi o to, gdzie pisać.
  Ja akurat mam trochę doświadczenia z forami, portalami, choć w innej tematyce. Zawsze znajdą się trolle, zawsze znajdą się dzieci neostrady, które w jakiś znany tylko sobie sposób usiłują zabłysnąć i wychodzi z tego ch.., d... i kamieni kupa. Ale nie to jest najgorsze! Najgorsza jest cenzura, kasowanie wpisów, tekstów przez właścicieli for, portali. Nie wiem jak jest tu, bo po prostu się nie przyglądałem.
  Moim zdaniem najlepiej jest założyć własną stronę lub bloga. Wtedy można (prawie) wszystko mieć pod kontrolą.
  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 09:59:36
  Panie Ryszardzie jest proste rozwiązanie dotyczące całego problemu ,proszę przekazać AdNovum uprawnienia Moderatora , niech ma kontrolę nad całością portalu, jak pozna niuanse to zrozumie że to łatwe nie jest. Ukłony.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:49:41
  " Na jaki adres to wysyłałeś?" - adres poczty osobistej. Czy mam podać ten adres?
 • @AdNovum
  Szanowny Panie,
  zrobił Pan znakomitą robotę! Uważam, że Pańskie relacje z wojny na Ukrainie są jedne z najlepszych w Polsce, jeśli nie najlepsze.
  I teraz powiem prosto: robi Pan błąd! Przejmuje się byle czym i byle kim.
  Zwrócę tu uwagę, że na innym blogu musi Pan długo czekać, by być zauważonym przez czytelników. Świetne relacje blogera, link:

  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/2014/10/

  miały do dnia dzisiejszego do godz. 09:29 tylko 37 284 odsłon, a powinny mieć np. pół miliona.

  Nie opowiedziałem Panu nigdy, co wyprawiały dwa lata temu najgorsze męty (@kaczazupa, @gini, @nurni,... + około 50 innych z doskoku) ze mną w S24. Byłem śmieciem, ćwokiem, wsiokiem, głupim Jasiem itp.). I to było powtarzane nie w setkach, lecz tysiącach razy. I szkoda, że nie opowiedziałem.
  Ostatnio zaś jestem ruskim agentem.
  Z osób, które wpływają na kształt NEON-u znam bliżej dr. Ryszarda Oparę oraz Jarka Ruszkiewicza. Uważam za niemożliwe, by odegrały tu one jakąkolwiek negatywną rolę.

  Szanowny Panie,
  taka jest też nasza dola, że bezczelne trutnie nas opluwają. Nie podam tu szybko jakichś cudownych środków zapobiegawczych. Myślę, tylko, że nie wolno nam odpuszczać, bo wtedy najgorsze trutnie opanują ten jeszcze dość wolny Internet i także bardziej wolny NEON.

  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • @Ryszard Opara 09:59:36
  Dzięki Panie Ryszardzie za tę inicjatywę. Mam nadzieję, że się dogadacie i AdNovum wróci.
 • w zasadzie mega-LAGi przy łądowaniu wpisów
  to mógłby już być dowód złej woli adminów... ale mogę się mylić bo ja to się nie znam na prowadzeniu portali, w każdym razie należy trąbić, że Wielka Polska nie powstanie z bolandyjskiej nędzy w czasie dominacji aszkeNAZIoli&banderowców przy cichym wsparciu IV.Reszy niemieckiej. i oczywiście o zbrodniach junty kijowskiej pisać GDZIE SIĘ DA!!!
 • @Talbot 09:28:58
  Przegięciem pały jest ratlerek ujadający na pitbulla...

  Tutaj większość z piszących nie ma alergii na słowo Rosja/ruskie. Większość zna historię i nasze wzajemne relacje, ma także świadomość, że wojna niesie za sobą propagandę, ale potrafimy rozeznać się w czym rzecz. Przez tyle miesięcy czytania nie zauważyłem by Adnovum pisał tutaj jawną nieprawdę czy też ruską propagandę...

  Daj żyć innym i pisać inny punkt widzenia, a że nie jest on koszerny - trudno pogódź się z tym. Daj choć w połowie tak dobre relację z frontu, bez, jak to określasz, ruskiej propagandy...
 • @Ryszard Opara 09:47:20
  Drogi Panie,
  być może po raz ostatni przypomnę Panu pewne drobne usprawnienie, lansowane na tutejszych łamach od lat,
  za friko, chociaż, jak Pan pamięta, nawet w komunie płaciło się racjonalizatorom (a Pan woli płacić tylko programistom, zapewne młodym wykształconym z wielkich miast, którzy funkcjonalość pojmują po amerycku),

  można je wprowadzić jednym ruchem, za przysłowiową złotówkę

  zamiast automatycznie generowanego nagłówka w postaci

  @Ryszard Opara 09:47:20

  nagłówek

  interesariusz z PL @Ryszard Opara 09:47:20

  albo jeszcze lepiej

  interesariusz z PL do Ryszard Opara @ 09:47:20
  ->

  bo większość tutejszych mądrych nie ma bladego pojęcia, co oznacza @
  ------------------------------
  ułatwi to wzrokowe pomijanie uwag oszołomów.
 • wierny anonimowy do tej pory czytelnik
  dzięki takim ludziom jak pan i takim informacją w Polsce jeszcze nie ma wojny, to nic że może w tych wiadomościach było też trochę propagandy ze strony noworosyjskiej, ale gdyby nie pokazanie ludziom wiadomości od innej strony, to nasz głupi zmanipulowany przez nasze media naród już leciał z widłami na Moskwę z Wałęsą :-) ( bo w (niby) naszych mediach ciągle tylko jedno słychać nawoływanie mięsa armatniego do wojny z Rosją) pozdrawiam i mam nadzieję że znowu bedzie można czytać wieści ze wschodu
 • AdNovum
  AdNovum , spójrz ile osób czytających anonimowo twój blog się ujawniło ,nie możesz zamykać tego bloga inaczej czeka nas powrót do epoki kamienia łupanego. Trzymam kciuki za zmianę decyzji.
 • @AdNovum 10:08:46
  Oczywiście!
  Ja pisałem do Ciebie przez PW (zacytowałeś zresztą) i tą samą drogą oczekiwałem odpowiedzi.
  Wczoraj w międzyczasie pisało do mnie w tej sprawie jeszcze dwóch twoich komentatorów i odpowiedziałem im natychmiast.

  Oskarżasz Redakcję o współudział w jakichś zakulisowych działaniach w celu deprecjonowania Twojego bloga co jest bezpodstawnym oskarżeniem i nie wiem co mam o tym myśleć. Portalem administrują dwie osoby, które pozycjonują treści (jedną z nich jestem ja) i jest rzeczą niemożliwą, żebym o czymś nie wiedział.

  Wydaje mi się, że wszyscy padliśmy ofiarą jakiejś prowokacji. Takie wrogie działania, biorąc pod uwagę jak niewygodny jest dla wielu Twój blog, są raczej zrozumiałe. I dlatego tym bardziej powinniśmy dążyć do jak najszybszego wyjaśnienia całej sprawy.
 • @Repsol 10:04:55
  Szanowny Panie,

  Bardzo chętnie bym zrobił - tak jak Pan sugeruje.

  Tylko jest jedna sprawa - jakoś muszę się skontaktować z Panem AdNovum

  Próbowałem tego już wiele razy. Poprzez PW - podałem mój tel na portalu

  Myślę, że mamy wiele wspólnego z AdNovum i mam nadzieję na szerszą współpracę. Ja jestem gotów i chętny.

  Potrzeba jego zgody.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:19:12
  Podobnie uważam.Pzdr.
 • @Talbot 10:14:50
  Widzę, że masz monopol na interpretacje tego co zwie się patriotyzmem.

  Co mam rozumieć w ten sposób, że jedynym polskim patriotyzmem jaki ma już obowiązywać jest koszer-patriotyzm, bo każdy inny nie jest czysty?

  Człowieku, ty nawet nie zdajesz sobie sprawy co słowo patriotyzm znaczy i stąd jest to twoje ciągłe zagubienie i powoływanie się na sprzeczne ze sobą teksty. Ty po prostu nie umiesz samodzielnie myśleć, analizować i wyciągać w miarę sensowne wnioski.

  O czym taka postawa świadczy i czego dowodzi? Otóż dowodzi ona zwykłej postawy koniunkturalizmu a nie patriotyzmu, bo patriotyzm jest cechą wrodzoną, zaś koniunkturalizm cechą nabytą, bo patriotą się rodzisz, a koniunkturalistą zostajesz z wyboru.
 • @AdNovum
  Teraz Przyjacielu wszystko w twoich rękach. Podejmij decyzję i nas powiadom czekamy. Panu Ryszardowi dziękuję.
 • @AdNovum 10:27:42
  Odpisałeś do niczego już gamonia wykopałem .Pozdrawiam. :)
 • @AdNovum 10:27:42
  Nie sądzę, żeby patriotyzm był cechą wrodzoną. To raczej kwestia wychowania, atmosfery w domu rodzinnym.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:19:12
  Widzisz gdybyś poważnie i konsekwentnie podszedł do sprawy, to cała ta sytuacja (jak i inne poprzednie) nie miałaby miejsca.
  Czy to naprawdę trzeba być Einsteinem intelektu, aby nie zdawać sobie sprawy, że blog jest na muszce różnych służb, i że będą go rozgrywać operacyjnie.
  I w takiej sytuacji źródła zagrożenia należy likwidować w zarodku bo utoniemy w szambie ze mną na czele, a tu nie dość tego, że wpuściliście jawnego prowokatora, to on jeszcze zachował swoją głowę.

  Podobnie rzecz się odnosi do agentury, która tu się przytuliła i czujnie obserwuje robiąc przy tym swoją krecią robotę. Czy nie umiesz jej przy swoim długoletnim doświadczeniu blogerskim dostrzec? Czy ona naprawdę jest tak ukryta, że wręcz stała się niewidzialna? Otóż tak nie jest i w efekcie tego ludzie porządni stąd uciekają, dokładnie tak samo jak unikają polityki, bo czy ktoś chce być utaplany na własne życzenie w szambie?
  Tak więc to wy powinniście strzec tego jak oka w głowie a nie puszczać na żywioł licząc na to, że sytuacja sama się jakoś ułoży.
  Widzisz, sprawa nie jest taka prosta, więc trzeba zakasać rękawy i wziąć się do tej ciężkiej i i nieprzyjemnej pracy i oczyścić stajnię augiaszową.
 • Ad Novum
  Krecia robota jest rzeczą trudną do ustalenia, albo może przede wszystkim tak by bylo to jasne dla wszystkich uczciwych, niezależnych gdy się to pokazuje.

  Jesteś na tyle wyrobiony i zdolny, ze na pewno potrafisz to zobaczyć i nie mieć watpliwości.

  Zatem trzeba uszanować Twoje stanowisko i ja nie mam prawa uważać, że jest inaczej niż piszesz.

  Jeśli chodzi o portale mogę dodać, że Monitor Polski , ma też dużą poczytność, ale ludzie dają tu różne pomysly, być może Wolna Polska, którą też znam jest najlepsza.

  Ostatnia taka spektakularna sytuacja miala miejsce w koncu 2011 z Krzysztofem Cierpiszem, który musial odejść. Ostatecznie wyszlo to na dobre, zalozyl stronę gazetę internetową, choć od czasu tzw. katastrofy pod Topolowem (zbieglo się to powiedzmy) coś się zmienilo, na niekorzyść.

  No ,ale cóż nikt z nas nie jest bez winy.

  Jak jest blogerski portal patriotyczny to winien być zakladany przez ludzi, co do których niezależni patrioci, i spolecznicy nie mają żadnych zastrzeżen.

  A takiego nie bylo nie powstal po 10 kwietnia 2010.

  Z tych trzech :Niepoprawni, Nowy Ekran -teraz Neon 24, i Salon 24 najuczciwszy jest jeszcze Salon 24.
  Nie dlatego, że jest w ogóle uczciwy, ale nie udaje, że jest czymś więcej niż jest.  A takiego nie bylo nie powstal po 10 kwietnia 2010.

  Z tych trzech glownych portali blogerskich niby prawicowych :Niezależni


  Ja na przyklad chętnie zaplacilbym za te teksty o Ukrainie jako czytelnik na specjalnym portalu, gdzie bylyby i inne rzeczy przede wszystkim kompendium 10.04.2010, porządnie zrobionym z dostepem do treści platnym przez sms na przyklad 5 zl na tydzien za caly portal, gdzie ludzie mogliby robić porządną robotę i z legitymacjami dziennikarskimi.
 • @AdNovum 10:38:23
  Czyli zostajesz i czyścimy wspólnie ?.
 • @zygmuntbialas 10:09:27
  "Z osób, które wpływają na kształt NEON-u znam bliżej dr. Ryszarda Oparę.."
  "Uważam za niemożliwe, by odegrały tu one jakąkolwiek negatywną rolę."

  Jestem zadziwiony tym zdaniem z ust Pana.
 • @Talbot
  Mam pytanie, bo pisze kolega bardzo dużo. niektóre teksty przedrukowuje ,ale jest wiele wlasnych.

  Jeśli gdzieś piszę mam prawo wiedzieć na jakich zasadach to dziala. Czy placi koledze Neon 24, czy też jest kolega na emeryturze. Jak to wyglada.
 • @CyprianPolak 10:45:43
  To zadzwoń do Zygmunta i wyjaśnij.
 • @AdNovum 10:38:23
  //I w takiej sytuacji źródła zagrożenia należy likwidować w zarodku bo utoniemy w szambie ze mną na czele//

  Zgadza się. mamy pełną świadomość zagrożeń. Ale to Ty i twoi najlepsi komentatorzy powinni najszybciej wyłapywać takie sprawy.
  Ja kilka razy interweniowałem szybko jeśli było wyraźne zgłoszenie albo sam zauważyłem. Obarczanie mnie odpowiedzialnością za tą sytuację jest nieporozumieniem.
 • @AdNovum
  AdNovum, chyba za bardzo się przejmujesz jakąś bandą trolli internetowych, których pełno jest na każdym portalu i to nie są żadne gry operacyjne bo jeśli są to znaczy, że osoby za nie odpowiedzialne wygrały bo o to im chodziło żeby Ciebie zniechęcić do pisania.

  Zaprzestaniem publikacji dajesz satysfakcję dym, którym na tym zależy.

  Więc mam nadzieję, że Twoje wpisy powrócą, a jeśli nie to zapraszam do publikacji również na moim forum bez obawy, że ktoś będzie coś cenzurował.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:53:05
  Oby wszystko się wyjaśniło, najwyraźniej do tego zmierza sądząc po komentarzach tutaj obecnych... Tymczasem powodzenia w walce z trolami, prowokatorami, agentami wszelkiej maści. pzdr.

  http://images2.fotosik.pl/73/136031f238138da9.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL & @AdNovum & @Ryszard Opara
  Panowie!
  Sprawa jest prosta jak cep przysłowiowy - już dziś wszystko opisałem i skomentowałem i nie widzę powodu cokolwiek więcej Wam doradzać.

  Nie widzę też powodu by Panowie do siebie tu pisywali - bo jak wspomniałem wyżej sprawa jest banalnie prosta dla Redakcji i Właścicieli NEON24.PL

  Ponieważ od wczoraj takiej reakcji brak - widać że nie ma woli "zatrzymania" Pana AdNovum w tym blogowisku a Państwa wzajemna dyskusja jest biciem piany jeno i zamydleniem oczu przed PT Gawiedzią...

  Pozdrawiam
 • @próg plancka 10:59:50
  Ja bardzo bezkompromisowo podchodzę do sprawy walki z trollami za co zbieram cięgi na innych portalach, które "przytuliły" wyrzuconych przeze mnie rozrabiaczy.
  Ale jest bardzo płynna granica między prezentowaniem innego pkt widzenia (a to powinno być uszanowane) a trollowaniem czy robotą agenturalną.
  Tutaj ważne jest wyczucie Autora (który ma narzędzia moderacji) i innych komentatorów, którzy powinni takie przypadki szybko zgłaszać.
 • @Acontrario 11:11:33
  Apage!!!!!!!!!!!!!!

  A kysz!!!!!

  A sio!!!!!!!!!!!!!
 • @AdNovum 09:42:38
  Święte słowa.Nic dodać,nic ująć.
 • @brusek 11:04:57
  //Ponieważ od wczoraj takiej reakcji brak - widać że nie ma woli "zatrzymania" Pana AdNovum w tym blogowisku a Państwa wzajemna dyskusja jest biciem piany jeno i zamydleniem oczu przed PT Gawiedzią...//

  Jakich reakcji brak????????
  Można coś jaśniej?
 • @brusek 11:19:01
  Też się uśmiałem. Tvn i "podobno" :))))) Ps .To jego portal http://www.obiektywnie.com.pl/ Pzdr.
 • @AdNovum 10:27:42
  Problem jest w tym,że @Talbot chciałby jedną dupą siedzieć na dwóch barykadach.To taki z typu Kurskich-jeden w "Gównie Wybiórczym",drugi w PiS-ie(kiedyś).Chazary tak mają.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:53:05
  Cytuję:

  "Obarczanie mnie odpowiedzialnością za tą sytuację jest nieporozumieniem."- nieporozumieniem jest uchylanie się od tej odpowiedzialności, bo wiedziałeś dobrze co się dzieje z tym "blizną" sam go ostrzegałeś, wiedziałeś również, że rozsyła on na pocztę wewnętrzną linki do swego paszkwilu, a więc już wtedy trzeba było natychmiast działać, bo później sytuacja może się wymknąć spod kontroli.
  I tak właśnie się stało, co było do przewidzenia nawet dla mało rozgarniętego człowiek.
  Nie dość tego, przyjęliście w swe progi (również za Twoją wiedzą) tego prowokatora, aby dalej mógł mieszać i mącić?

  Powiedz wzt. kogo niby ja mam obarczać za taką sytuację odpowiedzialności?

  Może siebie?

  Ja nie jestem władny, nie podejmuję w tym temacie żadnych decyzji i nie ja ustawiam profil bloga, ale ci którzy takie narzędzia mają w swoim ręku decydując o tym aby mógł tu szarogęsić się już w sposób oficjalny i z aprobatą redakcji na portalu, a to już nie jest nawet przegięcie, to jest po prostu dalszy ciąg misternie przygotowanej prowokacji- i nie jest to tylko moje odosobnione zdanie na ten temat.

  Tak więc, jakie z tego są wnioski: otóż na moją wcześniejszą prośbę aby z tym zrobić porządek nie było od razu zdecydowanej reakcji tylko zasłanianie się "wolnością słowa" i "brakiem cenzury", tylko widzisz nie ma wolności słowa w polskim kodeksie karnym gdy ktokolwiek kogokolwiek obraża i pomawia. I już samo to powinno stanowić główny motyw do tego aby zdecydowanie zareagować. Natomiast tolerowanie, oznacza przyzwolenie, a przyzwolenie zaś oznacza, tylko to, że zespołowi redakcyjnemu odpowiada taka sytuacja.

  Dlatego też zadałem pytanie: Jaki jest tego cel? (albo inaczej mówiąc: jaki był tego cel?)

  Ja to odczytuję wprost: celem było posianie wątpliwości, tak aby podważyć wiarygodność. Bo nie toczyło się to na bazie ideowej i merytorycznej dysputy, tylko w sposób podstępny za pleców przez wylanie człowiekowi pełnego wiadra pomyj na głowę.

  Jak sądzisz mam teraz umyć głowę i udawać, że się nic nie stało?

  Zaproponowałem jak tą sytuację należy rozwiązać i musi być ona rozwiązana tym razem przed podniesioną kurtyną tak jak uczciwość i honor tego nakazuje.

  A sprawa nie dopuszczania do takich sytuacji w przyszłości, to już jest zupełnie inny wątek tej sprawy, który musi być koniecznie w cywilizowany sposób unormowany, aby były wypracowane odpowiednie standardowe procedury reagowania na nie.
 • aby sprawa była jasna
  uwaga w dyskusji o procesie Wyszkowski - Wałęsa,

  o Wałęsie

  "Gdyby nie był agentem, nie miałby szans zostać prezydentem."

  TO JEST NASZA RZECZYWISTOŚĆ

  jakoś w niej musimy żyć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:22:09
  Ma Pan rację! Deszcz spadł i nic się nie stało!

  Jeżeli jedyną reakcją Redakcji jest kilka postów dzisiaj w których nic nie ma...

  Co KONKRETNIE Redakcja zamierza zrobić - obojetnie czy AdNovum da się czy nie da się przekonać by tu zostać - by uniknąć takich sytuacji na przyszłość...

  Wpadki i wypadki są nieuniknione w każdej działalności ludzkiej, ważne by wyciągać wnioski...

  Wniosków nie widać po spadł deszcz, nikt nikogo nie opluł, nic się nie stało i można iśc na piwo...
 • @interesariusz z PL @Acontrario @CyprianPolak
  Mała prośba!
  Proszę pisać na temat, albo w ogóle...
  Z góry dziękuję
 • @AdNovum 11:32:30
  //wiedziałeś dobrze co się dzieje z tym "blizną" sam go ostrzegałeś, //

  Dobrze, ze to zauważyłeś.


  //wiedziałeś również, że rozsyła on na pocztę wewnętrzną linki do swego paszkwilu,//

  A skad mam mieć takie wiadomości? Nikt nie ma dostępu do cudzych kont a ja takiej poczty nie otrzymałem. Nikt też nie zgłaszał, ze taki "mailing" jest prowadzony.

  //przyjęliście w swe progi (również za Twoją wiedzą) tego prowokatora, aby dalej mógł mieszać i mącić?//

  My nikogo nie "przyjmujemy" - każdy rejestruje się sam i dopiero po jego działalności można ocenić kto to jest.

  //Ja nie jestem władny, nie podejmuję w tym temacie żadnych decyzji i nie ja ustawiam profil bloga, //

  Jesteś jak najbardziej władny - możesz usunąć komentarz lub zablokować trolla. a sprawę zgłosić do administracji.

  // i z aprobatą redakcji na portalu, a to już nie jest nawet przegięcie, to jest po prostu dalszy ciąg misternie przygotowanej prowokacji//

  To są pomówienia - nie ma zgody redakcji na takie działania i nie istnieje zadna "misternie przygotowana prowokacja", w której uczestniczylibyśmy my. Wrogich działań z zewnątrz absolutnie nie wykluczam.

  Nie napisałeś jeszcze na jaki adres wysyłałes do mnie odpowiedź na na moje PW. zresztą na ostatnie też nie odpowiedziałes.

  //Zaproponowałem jak tą sytuację należy rozwiązać i musi być ona rozwiązana tym razem przed podniesioną kurtyną tak jak uczciwość i honor tego nakazuje.//

  Oczywiście! Nic innego nie robimy, tylko Ty zdajesz się tego nie zauważać powtarzając bezsensowne oskarżenia pod naszym adresem.

  Obawiam się, że ta sprawa ma jednak drugie dno...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:46:33
  Cytuję:

  "Obawiam się, że ta sprawa ma jednak drugie dno..." - ja też i dlatego apeluję o rozwagę na przyszłość i dokładne przeanalizowanie tej sytuacji, bo to nie ja ją sprowokowałem. Nie ja jestem sprawcą tylko stałem się ofiarą.
  A przecież można było tego uniknąć.
 • @brusek 11:40:10
  A co mamy zrobić?

  Formuła portalu jest jasna:

  - Gospodarz bloga ma prawo moderacji komentarzy do usuwania uciążliwego komentatora włącznie,

  - notoryczne naruszenia regulaminu sa zgłaszane do administracji

  - teksty od których portal sie odcina są umieszczane w "oslej ławce"

  - wyjątkowo szkodliwe, kłamliwe czy atakujące portal notki są usuwane

  Jeszcze raz powtórzę - obawiam się, że ta sprawa ma drugie dno. Obym się mylił...
 • @AdNovum 11:51:57
  Cóż mogę więcej powiedzieć niż powiedziałem do tej pory?

  Chyba tylko to, że będziemy zwracać baczniejszą uwagę na to co się dzieje na Twoim blogu. Ale liczymy też na współpracę Twoją i dobrych komentatorów na Twoim blogu.

  Pozdrawiam wszystkich.
 • @AdNovum 11:51:57
  Mam nadzieję, że to oznacza, że możemy liczyć na kontynuację.
 • AdNovum
  Niech pan się nie poddaje trolom ta cała nagonka na pana jak i teraz na właścicieli portalu świadczy o tym że robi pan wspaniałą robotę i chcą uniemożliwić dalsze pisanie wszystkich skłócając. Sam już jestem agentem, ruskim trolem, kacapem nawet "wchodzili" na moją matke itp: komentując na forach opinie pochlebne Noworosji . Tak było jest i będzie nieważne gdzie będzie się pisać, na tematy newralgiczne Rosja , religia , polityka zawsze się znajdą osoby ze sprzeczną opinią. Są to nie tylko opłacone osoby , tzw pożyteczni idioci, ale i osoby zmanipulowane uciszanie nic nieda
  ps
  wina leży też po stronie komentujących, nie odpowiadajcie na zaczepki a przynajmniej nie agresywna kontrą najlepiej zignorować taki wpis choćby nie wiem jak chciało się odszczekać. Przekonałem się że to do niczego nie prowadzi oprócz jeszcze większej agresji
  panie AdNovum jeszcze raz prosze się nie poddawać
 • Adnovum, nie rezygnuj
  Wykonał Pan ogromną pracę. Pracę, której nie wykonał nikt inny. Ten blog nie ma równego sobie pod żadnym względem. Nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że historia tego tematu to odnotuje.
  To, że ma Pan wrogów to oczywiste. Ma pan też przyjaciół. Nie tylko w Polsce. W Donbasie też.
 • @AdNovum
  czy można liczyć na relację z Wojny Domowej z 08.10 i 9.10?
 • Witam
  bardzo proszę nas nie opuszczać - każdy dzień w internecie rozpoczynałem od włączania neon24
  Bez pana spadam stad jedyny chyba w POLSCE obiektywne wiadomości nie tam jakaś propaganda


  pozdrawiam
  Separatysta :)
 • @AdNovum 11:51:57
  W necie znalazłem taki temat:
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=16868
  w nim odpowiedź:
  Zygmunt Wrzodak do pana Dr. Ryszarda Opary
  Posted by Marucha w dniu 2012-04-20 (piątek)
  Nie chcę snuć teorii spiskowych ale... hmmm, sprawa niby już stara jednak kilka rzeczy zastanawiających zwłaszcza w temacie podejścia do Rosji, pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:51:57
  Nie odchodź, rób to co robisz nadal, czekamy na następne relacje. Pozdrawiam.
 • @Talbot 09:28:58
  zazwyczaj staram się być bardzo powściągliwy w komentarzach, ale widząc takie idiotyzmy, wypisywane przez faceta mającego UŁAMEK szacunku, estymy i poważania jakim cieszy się AdNovum, to mnie "skręca" i nie jestem w stanie napisać w sposób kulturalny

  Człowieku... weź zrób "baranka" może Ci się jakas klepka przestawi na właściwe miejsce, bo Twoich bezsensownych tekstów nie czyta 1/10 tych ludzi, którzy czytają artykuły AdNovum, ale jakim patałachem umysłowym i miernotą o percepcji świata = percepcji pchły, (o ilorazie IQ poniżej granicy upośledzenia litościwie nie wspomnę), żeby pisać o "ruskich agenturach", w kontekście działalności AdNovum ???

  nie wiem za bardzo, czy wynika to ze "zwykłej" ludzkiej zawiści (że ktoś piszący PRAWDĘ - w odróżnieniu od Twoich bezsensownych i kłamliwych wypocin), czy też z tego, że jesteś patologicznym i chorobliwym rusofobem (do tego wszystkiego być może związanym ze smoleńska sektą i ich kretyńskimi teoriami o helu, myconingu, trotylu i serii wybuchów)
 • @swerd 12:38:13
  Chyba nie można - ale dajmy chwilę czasu może AdNovum pogada w cztery oczy z szefami neon24. pl i coś ustalą?

  A jeżeli nie to zawsze mozna przejść "w inne miejsce". Ja deklaruję moje pełne poparcie do każdej decyzji Wodza!

  Zamiast wykładu - mały skrót

  09.10.2014


  MH17

  Wyciekła informacja że jeden z zabitych pasażerów miał na twarzy maskę tlenową. To przeczy tezie że wszyscy od razu zginęli
  http://www.regnum.ru/news/polit/1855116.html

  Dodatkowe wyjaśnienia tego faktu
  http://www.regnum.ru/news/accidents/1855180.html


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Ostatnia doba: 5 osób zgineło. 24 osoby ranne
  http://www.regnum.ru/news/1855210.html


  Podobno już w końcu 100% lotniskowca pod kontrolą!
  http://www.regnum.ru/news/1855184.html

  Film o dziale D-20. Trafiejnej!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11429

  Przestępstwa wojenne

  O tym jak ukry nie pozwolą by wyszło szydło z worka. Film
  http://www.novorosinform.org/news/id/11433


  NOWOROSJA

  Wczoraj do Doniecka przyjechał pierwszy premier Pan Borodaj
  http://www.regnum.ru/news/1855219.html

  Jednostka wojskowa nr 3023 została zniszczona Toczką-U. FILM
  http://rusvesna.su/news/1412851582


  KIJÓW i okolice

  Żegnaj Europo! Żegnaj!!!!! Pisza że „Ruina” – czyli państwo na części terytorium dawnej UPAdłej Krainy, okupowane przez amerykańsko-banderowską juntę – nie ma szans na to by obywatele mogli swobodnie jeździć do Europy itd…
  http://www.novorosinform.org/news/id/11426

  Info o ukropskim nacjonaliźmie który Europa już przestała nazywać „walką o demokrację”
  http://svpressa.ru/politic/article/100476/


  O psychopatach ukro- faszystowskich – cześc 3
  http://www.novorosinform.org/articles/id/355

  Trwa polowanie na czarownice – teraz okazuje się że jak się jest nauczycielką rosyjskiego to jest się tym samym dywersantem
  http://www.novorosinform.org/news/id/11424

  Vendetta Rzeźnika – czy o co chodzi z tym hasłem „walki z korupcją”
  http://svpressa.ru/politic/article/100446/

  W centrum Kijowa jakieś draki z milicją prowadzą robotnicy jednej z firm którym nie podoba się szef
  http://www.novorosinform.org/news/id/11425

  Inne draki też w Kijowie z powodu załamania się ich pieniądza
  http://lifenews.ru/news/142361

  O tym czy prawdą jest że kaski do paintballa zostały wysłane przez ministerstwo wojny dla ochrony łbów żołnierzy w kotle pod Debalcewem można wyczytać niżej
  http://www.novorosinform.org/news/id/11423
  http://lifenews.ru/news/142347
  http://rusvesna.su/news/1412845399

  Dalej wieści z ukopskiego ministerium wojny. Wymyślili teraz że w walkach o Saur-Mogiłe brali udział rosyjscy artylerzyści – kursanci którzy tamże, w tej bitwie zdawali egzaminy ze strzelania!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11428

  „Sławaukrainie” stanie się oficjalnym pozdrowieniem armii ukraińskiej!
  http://lifenews.ru/news/142343

  Oczekiwana zamiana miejsc. Taruta out! Na jego miejsce generał Alekader Kichtenko
  http://www.novorosinform.org/news/id/11422

  Pan oligarcha Taruta idzie w odstawkę za swoje oświadczenia na temat konieczności referendum na terenie poszczególnych obwodów na UPAdłej
  http://www.regnum.ru/news/polit/1855298.html

  Byli „majdanowcy” wynieśli się z centrum trochę dalej i teraz ryją ziemianki!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11418

  W Chersoniu zakończył się asfalt do budowy dróg. Donbas –czyli dostawca – stoi, to i drogi będą teraz łatane śniegiem…
  http://www.novorosinform.org/news/id/11417

  Amerykanie ostatecznie odmówili dostawy broni dla Poroszenki
  http://www.regnum.ru/news/1855242.html

  Bo na Ukrainie Upadłej jest tej broni tyle że obywatele piją i się nią potem rozrywają!
  http://rusvesna.su/news/1412849316

  Stanisław Sremidłowski o Polsce: „Wojująca Warszaw pomiędzy Berlinem, Waszyngtonem a genocydem”
  http://www.regnum.ru/news/polit/1854752.html

  Piszą też o „naszym” Darku! Z tym że zdjęcie Pana Darka a piszą o Panu Bekkerze!
  http://rusvesna.su/news/1412850620
 • @Leo32 13:34:13
  //Nie chcę snuć teorii spiskowych ale... hmmm,//

  Ale zaczynasz snuć.

  A jakie "podejście do Rosji" ci się podoba? "kto nie skacze...?"
  Tutaj używa sie własnego mózgu a nie kalek z Sakiewicza i Targalskiego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:58:05
  Uderz w stół a nożyce się odezwą... nie wiem czy byłeś pod tym linkiem i czy się dobrze wczytałeś w odpowiedź do artykułu Dr. Opary, który ocenia ostatnie 23 lata tzw. “transformacji ustrojowej” w naszym kraju,użyj własnego mózgu i połącz to z atakiem na AdNovum - i może to jest to drugie dno..?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:58:05
  Witam:) Właśnie przeczytałem podany przez Leo32 artykuł, w którym pan Ryszard Opara twierdzi (wklejam):
  Polska odzyskała niepodległość w 1918r. Po zaledwie 21 latach padła ofiarą okupacji niemieckiej, potem radzieckiej. Rosja, zresztą do dziś okupuje połowę naszego kraju.
  Jeśli więc pan Ryszard Opara tak się wypowiada 12 kwietnia 2012 r., to być może dalej uważa, że Rosja okupuje połowę naszego kraju a AdNovum i jego czytelnicy to są właśnie ci okupanci???
 • @mania przepraszania 11:42:22
  która moja uwaga jest nie na temat ?
 • Drodzy dyskutanci...
  Apeluje o spokój i wyrozumiałość, a nie szukanie 'winnych". Poczekajmy jeszcze z ferowaniem wyroków, być może AdNovum jeszcze podejmie jakąś decyzje w tej sprawie i powiadomi nas o niej na tym protalu.
  Na razie proszę zachowac "zimną krew" i nie oskarżać nikogo zbyt pochopnie..

  Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam
 • @lorenco 14:18:53
  :) dzięki lorenco za użycie zgodnie z dyrektywą J.R. mózgu:) o to i właśnie chodziło :) od wczoraj obserwuję zresztą dość dziwne tłumaczenia J.R. o niezgłaszanych nadużyciach, najpierw braku, potem dwóch zgłoszeniach potem niby czterech, pomimo meili AdNowum niby niedostarczonych wiadomościach jak mawiał klasyk z "Misia" coś tu śmierdzi :)
 • @brusek 13:52:08
  " Piszą też o „naszym” Darku! Z tym że zdjęcie Pana Darka a piszą o Panu Bekkerze!
  http://rusvesna.su/news/1412850620
  "
  .........................

  Chyba raczej o Dawida się rozchodzi ?!

  pzdr.
 • @pixel 14:32:01
  Wszystko mi się dziś popitoliło!

  PRZEPRASZAM i dziękuję za wychwytywanie błędów!

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Leo32 14:12:55
  Ja znam doskonale opinie p.Opary i nie muszę czytać starych tekstów :)
  Nie ze wszystkim się zgadzam ale razem staramy się zrobić coś dobrego.
  I to wcale nie dla Rosji czy innego mocarstwa.
  Jeśli ktoś uważa inaczej to niech zawczasu rezerwuje sobie miejsce gdzie indziej.
 • @brusek 13:52:08
  Dzięki Brusku za Twój mały skrót wydarzeń,strona z 07 otwiera się "wieki",a ja za nerwowy jestem!Pozdrawiam.
 • @lorenco 14:18:53
  O to co uważa p.Opara to proszę pytać jego samego.
  Ja nie jestem niczyim rzecznikiem prasowym.
 • @pixel 14:32:01
  A nie można po prostu przenieść bloga AdNowum na jakiś inny portal albo czy nie da się stworzyć całkowicie osobnej strony, na której to AdNowum będzie wszystkim dowodził?
  Wydaje mi się, że przy ilości odwiedzin na takiej stronie byłaby się w stanie sama utrzymać.
  Czy rozważana jest taka możliwość jeżeli panowie z administracji Neonu24 i AdNowum nie będą się w stanie dogadać?
 • @Leo32 14:27:55
  Proszę nie chwytać mnie nieporadnie za słówka bo zacznę podejrzewać, że nie potrafisz czytać. A na czcze dysputy nie mam czasu.
 • @AdNovum
  Prosze pisac.
  Panska praca to swiatlo w tunelu.
  Psy szczekaja, niech karawana idzie dalej.
  Pozdrawiam i czekam na kontynuacje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:38:29
  No i też fajnie że nie musisz czytać, ja nie znałem więc przeczytałem, poznałem opinie i zapragnąłem się nią podzielić z innymi bo może mój mózg czegoś tu nie ogrania:) I to też jest piękne że Panowie chcą zrobić coś dobrego i to wcale nie dla Rosji czy innego mocarstwa, jednak jednoznacznie z tego nie wynika co dobrego i dla kogo, wynika mi jednak że może AdNovum nie mieścił się jednak w ramach tej dobrej roboty i trzeba go było wyeliminować.
  W świetle zdania "Jeśli ktoś uważa inaczej to niech zawczasu rezerwuje sobie miejsce gdzie indziej" proponuję jednak AdNovum zarezerwowanie sobie miejsca gdzie indziej bo tu na powyższym zdaniu dobra robota wraz z wolnością słowa się kończy.
  Pozdrawiam wszystkich pro AdNovum, nie pozdrawiam Panie J.R. - bez odbioru:)
 • @Pokój Na Ziemi 14:53:09
  Zamiast zająć się tematem Noworosji, teraz zacznie się wojna buldogów pod dywanem. Jako zwykły, szary czytelnik, od niedawna również obecny w komentarzach, chciałbym...

  a już nic nie piszę, idę gotować kaszę na obiad.
 • @Leo32 15:08:56
  Wypisujesz zwykłe głupoty i pomówienia.
  A swoje dobre "rady" wsadź w buty.

  EOT
 • @Pokój Na Ziemi 14:53:09
  Szczurobronny mi napisał, że gniewa się na AdNovum bo nie wie za co został zbanowany lecz chciałby aby Adnovum wrócił, bo gdzie ma czytać wiadomości o wojnie domowej, przecież nie na onecie:))
 • moje trzy grosze
  Pan AdNovum ma prawo nie pisać, to będzie strata dla wszystkich, ale też nikt nie może mieć o to pretensji do nikogo. Pan AdNovum nie musi się nikomu tłumaczyć. Z drugiej strony, po deklaracji p. Opary, w której to deklarował że jest w stanie nawet dojechać, nie bardzo wiem dlaczego pan AdNovum,o ile rzeczywiście czuje się na siłach i chce, nie miałby pisać tutaj. Jak się domyślam, pisanie takiego bloga to niewdzięczne zajęcie, co widać choćby po tym że nikt z nas nie czuje się na siłach pociągnąć podobnego bloga.
  To czy to miejsce będzie istnieć zależy tylko od tego czy Pan AdNovum będzie chciał pisać i czy Pan Opara stworzy ku temu właściwe warunki.
 • @Pokój Na Ziemi 14:53:09
  też tak to widzę. Niepoważne, niedorosłe podejście ze strony AdNovum. Tu chodzi o ważne sprawy na świecie, ważne też dla Polski. To zupełnie nieadekwatne. I jest to wielka strata w tym momencie, gdyż nigdzie poza tym nie jest prowadzona kronika tylko o tym temacie, z zaangażowaniem wielu innych. Ten blog zbierał informacje, obnażając kłamstwa oficjalnej propagandy. Za tym dopatrywałbym się dywersji. Ale teraz ważne byłoby, ażeby dalej się to ciągnęło. Da się to zrobić ?
 • @brusek 13:52:08
  W przerwie między skakaniem sobie do oczy przeczytajcie proszę drugą część wywiadu z prof. Łagowskim.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-bronislaw-lagowski-zajecie-krymu-zostalo-zrobione-na-wzor-polski/l2skn
 • TAK SIĘ SKŁĄDA, ŻE NIE OTRZYMAŁEM PRZEZ POCZTĘ WEWNĘTRZNĄ...
  żadnych informacji o sprawie AdNovum. Artykuły o wojnie ukraińsko-rosyjskiej analizuję na chłodno, raczej jestem za Rosją, ale widzę anty-słowiańską grę rozgrywaną spoza Ukrainy i spoza Rosji.
  Zastanawia mnie gniewna reakcja AdNowum na portal NEon24.pl, bo ja nie widzę winy Opary ani Ruszkiewicza w tej sprawie.
  AdNovum głosił prawdę o trudnej sprawie. Zaatakował go ktoś, aby ukarać, zastraszyć i znużyć. Powinien się do tego odnieść tak jak ja się odniosłem do akcji Mind Service, Lord Conqeror, Kodiaka i innych Rangerów. Ze stoickim spokojem robić swoje i szukać wsparcia wśród ludzi prawych. Do mnie się z tą sprawą nie zwrócił dotychczas.
  Bardzo mi przykro.
 • @goldfield 08:36:18
  W odpowiedzi na Twoj wczorajszy post o eboli, pouczajacy film
  na temat:

  http://www.youtube.com/watch?v=cgOGUrx7Lok

  Zdrowka zycze!
 • @AdNovum 11:32:30
  Szanowny Panie AdNovum.
  Powtórzę jak większość się wypowiadających, że jestem wiernym czytelnikiem pańskiego bloga i zgadzam się w pełni z ich opinią, że powinen Pan wynikły problem przeanalizować na spokojnie z włąścicielami portalu i odpowiedzieć nam co dalej.
  Ma Pan bardzo rzadką cechę wypowiadania się w sposób bardzo zrównoważony i wysoce obiektywny oraz posiada Pan umiejętność logicznego wyciągania wniosków z masy informacji w tym też propagandy zalewającej net.
  Jestem już dość wiekowym inżynierem budowlańcem prowadzącym własną działalność gospodarczą, o jednoznacznych poglądach lewicowych i ciągle interesującym się sytuacją polityczno-gospodarczą kraju. Piszę to dlatego ażeby można bylo zrozumieć dalszy ciąg mojej wypowiedzi.
  Wspomniana wyżej Pańska obiektywność w sprawach Ukrainy wywołała taką falę zainteresowania, że blog zaczęły odwiedzać dziennie dziesiątki tysięcy czytelników. Wielu z nich tylko właśnie po to aby uzyskać inny pogląd na rzeczywistość dziejącą się na Ukrainie niż w naszych mediach.
  Czynny udział wielu z nich w podawaniu faktow, objaśnień, filmów, przeglądów doniesień prasowych etc. daje nam czytelnikom świadomość, że pomimo nachalnej propagandy uprawianej prze oficjalne media, iż "Prawda zawsze zwycięża".
  I nie wiem czy Pan zwrocił uwagę na jedną rzecz, że uczestnicy pańskiego bloga reprezentują scenę polityczną od prawa do lewa.
  I poza wyjątkami fanatycznych trolli czy też podstawionych agentów poglądy na problemy wojny domowej na Urainie są u nas wszystkich wyjątkowo zbieżne. Jest to pańskie fenomenalne osiągnięcie w naszym tak mocno podzielonym społeczeństwie.
  Tym osiągnieciem naruszył Pan interesy klasy rządzącej Polską bo skupienie w jednym miejscu (blog, forum, portal) tak dużej rzeszy czytelników o zupełnie odmiennych poglądach politycznych, religijnych czy gospodarczych bez "zwyczajowego polskiego ujadania na się nawzajem" stwarza niebezpieczeństwo masowego dogadania się nas zwykłych obywateli co do przyszłych wyborów swoich przedstawicieli politycznych. Tak, że w nieodległej perpektywie moglibyśmy myśleć o generalych zmianach politycznych. I dlatego prowokatorzy chcą rozwalić pańskiego bloga do którego się już przyzwyczaiło dziesiątki, a może nawet setki tysięcy codziennie AdNovum odwiedzających.
  Ale chciałbym także aby Pan zauważył implikacje jakie mogą wyniknąć z pańskiego odejścia z NEon24. Zanim czytelnicy znajdą Pana w nowym miejscu, zanim się rozpocznie budowa wzajemnego zaufania miną miesiące jesli nie lata. A kontynuacja działalności Pana tutaj stanowi także mozliwość podjęcia jeszcze jednej istotnej sprawy - naprawiania już dzisiaj Polski. Bo nie jest tak, że prawa albo lewa strona, albo ta czy inna partia mają recepty na to. Naprawa Polski musi być robiona wspólnie przez wszystkie strony, ale ze świadomością potrzeby kompromisu, umiejętności dogadywania się, ustalania hierarchii potrzeb i celów.
  W tym celu są potrzebni tacy ludzie jak Pan i uczestnicy pańkiego bloga.
  Ja osobiście widziałbym aby podjął się bezpośrednio rozmow z PP R.Oparą i J.Ruszkiewiczem w celu techniczno-operacyjnego działania na blogu, posiadanych uprawnień, eliminowania trolli, etc. i kontynuowal nadal swoją pracę. Jako zupełny laik nie chcę się wypowiadać na tematy techniczno-organizacyjne.
  Ale bardzo chciałbym również aby właściciele portalu rozważyli dodatkową sprawę, a mianowicie utworzenia drugiego bloga pod Pana nadzorem dotyczącego tematu "jaka ma być jutro ta nasza Polska", gdzie moglibyśmy się wszyscy od prawa do lewa wypowiadać i sprobować znaleźć dla nas wspólny mianownik. Oczywiście powinny być określone ograniczenia odnośnie propagowania fanatycznych idei, kultury wypowiedzi, etc.
  Mam Panie AdNovum pelne przekonanie, że pomimo dodania sobie roboty potrafiłby Pan sobie z tym znakomicie poradzić. A na efekty takiej rzeczowej dyskusji z różnorodnymi propozycjami naprawdę nie musielibyśmy długo czekać. Pozdrawiam serdecznie Rysa
 • SYTUACJA HIPOTETYCZNA
  jest blog ,który prowadzi osoba A ,są komentujący . bardzo aktywny jest B ,zamieszca opisy ,odnośniki ,filmy ,humor itp. Strona coraz bardziej obciążona i ociężala zwalnia,bloger ma coraz więcej z nią kłopotów.Ale nie protestuje ,to "jego" blog.po pewnym czasie B jest coraz bardziej pewny swojego Ja,jest obcesowy ,ostry.za ostry. atakuje bez pardonu nowych na blogu,bloger A ma coraz więcej z nim klopotów i problemów. Zajeci komentowaniem zdają się tego nie dostrzegać,z wyjątkiem kilku osób,ale głos ich "ginie" w ferworze walki...Ma też dylemat z którym musi się uporać sam ,gdyż właściciel strony ani administrator nie są mu pomocni.../Chociaż oni mają ten sam dylemat- CENZUROWAĆ?/Czy go zbanować ,by dać ostrzeżenie innym ,ale wtedy wrzask się podniesie-cenzura ...
  Dziwnym zdarzeniem losu internauta C zakłada "odwetowe" komentarze ... Administrator reaguje niewspółmiernie do zdarzenia.  nie brać do głowy ,tylko na klatę ,POWODZENIA
 • @kfakfa 16:06:28
  zakłada "odwetowe" komentarze ... Administrator reaguje niewspółmiernie do zdarzenia
  -------------------------------------------------------------------
  Chyba teoria spiskowa! Mam wrażenie, że Brusek uczciwie współpracuje z AdNovum i w pełni go popiera... Przyczyna leży gdzieś indziej.
 • @AdNovum
  Z mojego punktu widzenia sprawa jest z gatunku groteska, komedia.
  Jesteś ze swoimi podsumowaniami i przeglądami obecnie najczęściej odwiedzany na portalu i masz ilość odsłon nienotowaną ostatnimi czasy na innych portalach.
  Twoja linia jest prorosyjska, pronoworosyjska, antymajdanowa, korzystasz z ruskich i noworosyjskich źródeł.
  Zgromadziłeś spore grono pretorian, większość ich nicków jest świeżych, bądź sami są tu świeży, a zwabieni tym co piszesz. Oni to bardziej niż Ty, nie tolerują odstępstw od linii i żadnych wątpliwości. Naciskając Cię otwarcie i upominając o kasacje wszystkiego, co nie mieści się w "linii przekazu".

  Teraz mówisz, że ktoś Ci robi koło pióra, to zabierasz grabki?
  Po innych mizantropach, mógłbym się spodziewać podobnych deklaracji, gorzej z dotrzymaniem, ale Ty mnie zaskoczyłeś. No chyba się spodziewałeś, że się gówno przylepi?

  Ja to widzę tak:
  Albo to jest próba, rozszerzenia uprawnień do banowania, po linii, poza blog,
  albo to jest, nie powiem sprytny, nacisk biznesowy z pozycji pokrzywdzonego.
  Chyba, że Ty już masz upatrzony inny portal, czy wykupiłeś już domenę vide kurka-kontrowersje i potrzebowałeś pretekstu i jego rozdmuchania na promo.

  No dobrze. Nie widzę błędu w działaniu SL. Ktoś mógłby powiedzieć, że poszedł za daleko, ale zawsze ktoś tak powie.
  Kto to, kuźwa, jest blizna? To mówisz, że coś jest w tym co pisze, że żeś się tak wściekł? Przeglądałem to, ale pobieżnie nie przywiązując wagi, może powinienem przywiązać, jak tak histerycznie reagujesz.
 • AdNovum...
  Szczerze powiedziawszy trafiłem tu przez przypadek i wprost do Pańskiego bloga.
  Z uwagą zapoznawałem się z treściami, które Pan prezentował na swój sposób weryfikując ich wiarygodność na własny uzytek.
  Jak Pan wie, moje wypowiedzi spotkały się z nagminnym atakiem /również ze strony Pańskich fanów/, co zaskutkowało tym, iż postanowiłem milczeć nie rezygnując z zapoznawania się z treściami, które Pan publikował - o czym w jednym z postów poinformowałem uczestników Pańskiego bloga.

  Jeśli chodzi o multikorespondencję, którą wszyscy otrzymali to jej autor po wymianie kilku e-maili zamilkł - cóż, pewnie chodzi o to, iż nie ma niezniszczalnych czołgów :-)

  Reasumując:
  Kończy Pan aktywność i tym samym moja tutaj obecność traci rację bytu......
  Jest to poniekąd kontekstowa ocena wartości i poziomu pozostałych blogów i ich autorów.

  P.S.
  Jeśli zmieni Pan miejsce ,,parkowania" będę wdzieczny za sygnał :-)
 • Ukrainskie marzenie o Europie
  Jak poinformowala Natalia Galibarenko z ukrainskiego MSZ, aby wprowadzic bezwizowy ruch z UE, Ukraina musi spelnic pewne wymagania, a wiec biometryczne paszporty z mikroczipem oraz zmodernizowane przejscia graniczne i bezpieczne granice. Na spelnienie tych warunkow Ukraina bedzie potrzebowac wg. Poroszenko, 5 lat.
  http://cont.ws/post/57232

  BEZROBOTNYCH w Unii jest prawie 25mln, w tym ludzi mlodych 5 mln.
  Przoduje Hiszpania i Grecja / co drugi mlody obywatel jest bez pracy/.
  We Wloszech 44% osob do 25 r.z. jest bez pracy. W srode w Mediolanie
  tysiace ludzi wyszlo na ulice protestujac przeciwko planowanej reformie
  /liberalizacji/, praw pracowniczych.
  http://derstandard.at/2000006586447/EU-sucht-Arbeit-fuer-25-Millionen-Europaeer
  Ciekawe, czy Ukraincy o tym wiedza.
 • Wydarzenia dnia: 9 pazdziernik
  Krotko:
  http://www.youtube.com/watch?v=Nagda5R54iE

  Jak ktos lubi porownania, dwa podsumowania:

  http://www.youtube.com/watch?v=CT0GCn83s5s

  http://www.youtube.com/watch?v=8p9BtXEVB7A
 • I STAŁA SIE CIEMNOŚC....
  Przeczytałem komentarze..... i kurwa jak to typowo polskie ..... skłócili nas i was jak na pierdolonym szlacheckim sejmiku!!!. Czy jesteście Slepi! cel osiągneli w 100%, jaki cel? Koniec rzetelnych i faktycznych informacji o realu w Ukrainie. Bo to jest najwazniejsze na ten czas i moment. Jeśli pozbawia sie ludzi prawdy to mozna nimi dowolnie manipulować, bo kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje sie prawdą!!!!

  AD NOVUM - jestem pełen podziwu dla Twojej wytrwałości w znoszeniu ataków na twoja osobę, ale pomyśl ilu ludzi dzieki Tobie zna prawdę. Czy nie masz z tego tytułu ogromnej satysfakcji?

  Nie poddawaj sie, oni nie sa tego warci......
 • AdNovum
  Troll nie ma wpływu na treść postu jedynie może komentować. Zatem w czym problem ?
  Czytam post i przelatuję wzrokiem po komentarzach. Miło jest znaleźć ciekawe uzupełnienie.
  Moze wprowadzić opcje jak w YT " do tego postu nie mozna dodawać komentarzy" i po sprawie.
 • @Ryszard Opara 08:59:47
  Ot i to jest odwazna odpowiedź właściciela portalu.
 • @Talbot 09:28:58 Chciałbyś mieć 10% tego, co AdNovum
  Blogerzy nie uciekają z portalu z powodu AdNovum, lecz z powodu Kodiaka i takich jak on i pan.

  Pan nie ma nawet 10% odsłon AdNovum i nie będzie miał, bo AdNovum publikuje prawdę w sposób ciekawy a nie propagandę, jak wy.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:49:42
  Ja dostałem śmieci opluwające Adnovum, od razu wykasowałem.
 • @jazmig 17:06:24
  Blogerzy nie uciekają z portalu z powodu AdNovum, lecz z powodu Kodiaka i takich jak on.
  ---------------------------------------------------------
  No cóż. Pomimo obszernych "wyjaśnień" obydwu stron nadal właściwie nie wiemy o co tu chodzi...
  Jest faktem, że dziesiątki tysięcy czytelników ściągnął tutaj AdNovum, którego ciekawe komentarze wsparte wiarygodnymi linkami stały się prawdziwą oazą dla szukających prawdy. Może nazbyt entuzjastyczne dla Rosji i Noworosji komentarze spowodowały interwencję, może inni publicyści nie potrafili pogodzić się z sukcesem konkurenta?
  Fakt jest taki, że nie wiemy co dalej. A wielu chciałoby żeby ten wątek był kontynuowany.
  Pozostaje mi jedynie przyłączyć się do życzenia RONINA -
  AdNovum - "Jeśli zmieni Pan miejsce ,,parkowania" będę wdzięczny za sygnał :-)"
 • @goldfield 17:22:45
  Polecam zobaczyć galerię zdjęć z reutersa, a więc raczej kosher źródło (to dla tych co wszędzie widzą ruskich agentów). Zdjęcia dobrze znane nam, czytelnikom tego bloga, ale u innych mogą wywołać dysonans poznawczy. Chociaż znając ich ścieżki myślowe napiszą, że to nowo-ruskie same się bombardują...
  http://www.reuters.com/news/pictures/slideshow?articleId=USRTR49FU8#a=1

  Mała próbka tego z czym muszą borykać się mieszkańcy Donbasu:
  http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/363336/slide_363336_4098540_compressed.jpg

  pozdrawiam
 • @Rysa 15:59:28
  Pod tekstem Szanownego Pana również podpisałbym się ochoczo!
 • @AdNovum
  Mam prośbę o odpowiedż w prostym temacie .
  Pan Opara kilkakrotnie pod Twoim postem napisał , że chciał się z Tobą spotkać. Ani razu nie odniosłeś się do jego komentarzy i propozycji ...
  Dlaczego ???
 • @Gregoson 15:43:53
  przeczytałem. I tam skomentowałem, lecz mój komentarz się nie ukazał. Został wycenzurowany, jak i poprzedni. A oto on:
  gratulacje dla Onetu za umożliwienie wypowiedzi nie tylko normalnego człowieka, lecz i do tego inteligentnego i dość rozeznanego w sytuacji. Tylko, że pan prof. Łagowski nie jest wcale kimś, kto wybijałby się wysoko ponad inteligentnych Polaków. Tutaj i gdzie indziej w komentarzach czytało się niekiedy nie mniej trafne wypowiedzi i wnioski. Jest wielu Polaków, którzy mają dobrze poukładane w głowie i wiedzą, co z tym zrobić. Stąd też wynika wprost, że jeden z wniosków pana Łagowskiego trafny nie jest: tępa rusofobia i do tego samoszkodliwa nie jest typowa dla Polaków. Wręcz przeciwnie, co dawało się i w tych komentarzach zauważyć. Ta „tępota” ogranicza się do naszej łachudrowatej klasy rządzącej, do tych zainstalowanych przez siły zza oceanu. Wydaje mi się, że pan Łagowski o tym musi wiedzieć, lecz to była cena za opublikowanie tego artykułu. Też może i to, że nie wspomniał ani słowem o partiach spoza tej sitwy, jak KNP Korwina, czy Samoobrona
 • @goldfield 17:37:55...I rozumiem wzburzenie AdNovum, po tych pomyjach ktore wylano na głowę...
  Redakcja portalu N24 wylała jakieś pomyje na głowę AdNowum???
  Jeżeli tak, to jego odejście jest uzasadnione...Jeżeli zaś pomyje są dziełem innego uzytkownika , to AdNowum powinien sam z nim prosto załatwić sprawę ...banując gościa. Nie rozumiem całego zamieszania...Pro lub anty coś tam coś tam jest właśnie cechą charakterystyczną użytkowników tego portalu...
  Mnie się to podoba...., a innym nie.
  Pozdrawiam
 • Wycie wscieklosci wrogow i ich obegi to najcenniejsza nagroda!
  TO najwyzsze oznaki uznania , ze t co pan robi ma sens...i ze jest SKUTECZNR!
  Czasami trudno sie do tego przyzwyczaic- panie AdNovum. Ale niech mi pan wierzy -slina wscieklosci nieprzyjaciol lsni lepiej -niz najwyzsze ordery/
  Gratuluje i dziekuje...!
 • @jacke 16:50:56 i do AdNovum
  nie rozumiem tu meritum sprawy. Miał AdNovum możliwość kontynuowania swojej pracy/działalności, czy jej nie miał ? Zauważeni trolle atakujący AdNovum, których tolerowano, to przykre podstawienie nogi, lecz do ciętych, trafnych odpowiedzi AdNovum też był zdolny i takimi napaściami można się dobrze bawić, przy czym atakujący może nieźle oberwać.
  Najważniejsza jest sama sprawa, a reszta jest poboczna. Czy samą sprawę można kontynuować ?
  Coś tam i dziś się ukazało i to jest już fajne. Ale za dużo jest tego gotowania we własnym sosie. To mało poważne.
 • Dzisiaj z Noworosji
  Zolnierze ukrainscy spod Debalcewa otrzymali nowe helmy, ale
  jak przeczytali na dolaczonej broszurce, nie chronia one od kul
  broni palnej:

  http://voicesevas.ru/img/d6ff72651325264d7fc365bf3c826a81.jpg

  http://voicesevas.ru/img/a6144b285a206999734b0ee3a7c97a80.jpg

  Gorlowka - pozycje ukrainskie:

  http://www.youtube.com/watch?v=Q66VO726Xvs

  Graham Phillips odwiedzil wczoraj doniecka kostnice z cialami /glownie/
  cywili. Video dostepne na stronie: http://cont.ws/post/57155


  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/25291/25291_original.jpg
 • żeby sprawa była jasna
  polcam portal ''marucha.wordpress.com inaczej to-dziennikgajowegomaruchy
 • Mimo wszystko wróć
  Wpisałam się już u Ślepej Mańki i tu ponawiam, nie daj się sprowadzić do rynsztoka, w którym niektórzy tkwią i próbują ściągać innych do tego poziomu. Twoje wpisy były świetne, więc brzydko mówiąc olej ich i pisz dalej na Neonie. Może to wynikło ze zwykłej zawiści, bo byłeś najczęściej czytanym, komentowanym i linkowanym blogerem. Dla zawistników pretekst do wyrzucenia konkurenta zawsze się znajdzie.
 • Pozwólcie każdemu się wypowiedzieć nawet trollom
  Kto przekazuje fakty oparte na prawdzie drążąc do sedna danego problemu nie powinien obawiać się krytyki. Prawda ma to do siebie że jest tylko jedna i jeżeli będziemy tylko przekazywać ją innym sama się obroni i wyda dobre owoce. W takim wypadku kłamliwe pomówienia będą tylko jej ozdobą.
 • Ukrainskie zbrodnie
  http://www.youtube.com/watch?v=dFSF8pntNcM
 • @Józwa 18:21:51
  Niestety nie zawsze moge czytac, szczegolnie komentarze, bo
  oszolomstwo religijne, jak i kazde inne, powoduje u mnie wyjatkowo
  silna reakcje alergiczna.
 • @lorenco 15:20:04
  "... nie wie za co został zbanowany....."

  Popatrz na tą sekwencję zdarzeń:

  1. "@Kula Lis 62 11:04:27
  fajna mapka tylko w 100% nierealna.rosjanie predzej zgina niz oddadza krolewiec.bicie sie z bialorusia o troche lasow ,z panstwem co ma wieksza armie od nas tez samobojstwo.i meritum ,lwow-to ostoja nacjonalizmu i banderyzmu ukrainskiego ,tam polakow juz niema.wedlug relacj tu pisanych wczesniej przemysl i rzeszow bedzie ukrainski.w demokratyczny sposob nie da sie obalic obecnego w Polsce ustroju michnikowo-pejsatego,wiec moze wojna do ktorej nas tak pedza cos zmieni .w histori Polski tak zawsze bylo ze totalny wojenny kataklizm odwacal wszystko o 180 %
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 20.09.2014 11:33:05 "

  2. "@yanato 11:45:39
  nie pisz o niczym trollu nie prowokuj.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 11:49:34 "

  3. "@szczurobronny 11:49:34
  ostatnio mnie oskarzales ze nie pisze tu co dzien ,bo jestem trolem,wiec to sie zmienilo i bede cie komenowal nabiezaco
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 20.09.2014 12:00:33 "

  4. "@yanato 12:00:33
  nie pisz trollu o niczym który raz już piszę a idiotyczne prowokacje prze chwilą już powinieneś zostać zbanowany.

  http://adnovum.neon24.pl/post/113026,wojna-domowa-na-ukrainie-20-09-2014r-minskie-memorandum#comment_1022806
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 12:03:32 "

  5. "@adalbert05 12:07:46
  kolega yamato zapomniał o swym bandrosławie i reszczie nie pisze tylko gównie się przypier.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 12:11:49 "

  6. "@szczurobronny 12:11:49
  nie zapomnialem o banderoslawie.kazdy poznajac nowe fakty sie uczy,moze oprocz ciebie.pis sie na dzien dzisiejszy kompromituje bezkrytycznie popierajac banderowska ukraine.probowalem cos pisac na ichniejszych portalach ale cenzura tam jest 100%.teraz jest pewne ze nie mozna zmienic opcji politycznej tak jak np.na wegrzech bo w Polsce nie ma alternatywy.chyba ze cos macie a mi ucieklo
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 20.09.2014 12:30:06 "

  7. "@yanato 12:30:06
  nie pisz do mnie
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 12:33:09 "

  Inny wątek z tego samego dnia:

  1. "@szczurobronny 13:05:53 Nie wiesz, co to jest kredyt hipoteczny...
  ... to nie pisz, bo się ośmieszasz. |
  nadużycie link skomentuj usuń
  jazmig 20.09.2014 13:43:28 "

  2. "@jazmig 13:43:28
  Po co trollujesz i piszesz o niczym , po jakie licho głąbie rozpoczynasz kłótnie i trolling?

  Jak ja mam kopa z obrazka mu sprzedać ?
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 13:47:37 "

  3. "@yanato 13:44:57 Masz rację
  ale pytasz, na jaką partię głosować, to ci podałem. Natomiast KNP ma szansę być partią z dużym wpływem na stanowienie prawa, bo to ich interesuje, a jako członkowie koalicji mogą blokować kretyńskie ruchy główniej partii wchodzącej Niemcom lub Amerykanom w zadki.
  nadużycie link skomentuj usuń
  jazmig 20.09.2014 14:50:46 "

  4. "@jazmig 14:50:46
  Nie trolluj to nie komitet wyborczy a i trolla już skasowano.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 14:53:44 "

  5. "@szczurobronny 15:30:58
  szczurowaty skad ty sie tu wzioles i czemy trolujesz cale forum ?
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 20.09.2014 15:43:58 "

  6. "@yanato 15:43:58
  Już ci skasowali twe wyzwiska i trolling a dalej to samo robisz?

  Dajcie mu bana na wieki.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 15:51:15 "

  7. "@Magia 17:24:16
  Nie pisz z nim on tylko zna głupawe slogany nic więcej, w dyskusji odpada w 3 sekundy , a nazajutrz znów pisze to samo.

  To troll zwyczajny.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 17:26:43 "

  8. "@szczurobronny 17:26:43
  I ciekawe czego on tu szuka? niby za Noworosją a ta przecież powała jako państwo socjalistyczne Ludowe.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 17:29:08 "

  9. "@Magia 17:24:16
  Dobre!
  nadużycie link skomentuj usuń
  re1 20.09.2014 18:10:53 "

  10. "@re1 18:10:53
  Szkoda że Magii wczoraj nie było jak trolle się pokazały :)))
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 18:13:36 "

  Kolejny wątek, pierwszy wpis skasowany ze względu na niecenzuralne słownictwo, a to odpowiedź na niego:

  12. "Obszerny reportaż o dzisiejszym ostrzale Doniecka (zdjęcia i filmiki);
  http://news-mail.by/2014/09/20/raketnye-udary-po-donecku-gorit-ximzavod-panika-foto-video-obnovlyaetsya-doneck-dnr-novorossiya-ukraina/
  nadużycie link skomentuj usuń
  mania przepraszania 20.09.2014 21:59:11 "

  13. "@mania przepraszania 21:59:11
  Było już skasuj.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 22:02:57 "

  14. "@szczurobronny 21:57:07
  Nie ty będziesz decydował co ja będę robił, nie jesteś tu "gospodarzem". Nie wchodź mi w drogę to ja nie będę wchodził tobie. I tyle, nie licz że mnie sprowokujesz do "rozróby"...
  nadużycie link skomentuj usuń
  mania przepraszania 20.09.2014 22:03:42 "

  15. "@mania przepraszania 22:03:42
  Znów odwracasz kota ogonem ,co raz to bardziej durnowato.
  Czy ja decyduje co ty masz robić , co ty sugerujesz?

  Piszę przeproś za wyzwiska i chamskie odwracanie kota ogonem "nie daruję" darowałem raz, darowałem drugi, ignorowałem twe zaczepki ale BASTA chamie.

  Wyzywa mnie obraża racji nie mając i pisze mi:
  ""Nie wchodź mi w drogę to ja nie będę wchodził tobie.""

  I to co ja pisałem wczoraj do niego:
  ""nie licz że mnie sprowokujesz do "rozróby"...

  Normalny ty jesteś człowieku?
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 22:11:17 "

  16. "@szczurobronny 22:11:17
  Koniecznie chcesz znowu awantury, czy boli cię to że za to "wszystko" nie poniosłem żadnych konsekwencji? Jak widać mam się całkiem dobrze.
  Załoz własny blog tam bedziesz mógł decydować kto może wchodzić i kto ma cie przepraszać. I tyle...
  Ps. Nie wysilaj się na "riposty"..
  nadużycie link skomentuj usuń
  mania przepraszania 20.09.2014 22:17:07 "

  17. "@mania przepraszania 22:30:37
  @danekbb 22:28:18
  //Nie ty będziesz decydował co ja będę robił, nie jesteś tu "gospodarzem". Nie wchodź mi w drogę to ja nie będę wchodził tobie. I tyle, nie licz że mnie sprowokujesz do "rozróby"...
  ----
  Co ty cytujesz bo na pewno nie to do kogo piszesz, znów te pejsate odwracanie kota CYTUJESZ SAM SIEBIE pisząc do @danekbb

  Aby napisać nadużycie trzeba mieć postawy ja mam ich już sporo ty nic.
  Ja tylko proszę abyś chamie bezczelny przeprosił.
  A chamie bezczelny dlatego że nim jesteś co łatwo udowodnić i nie jest to twój jakiekolwiek powód
  Przegiąłeś wczoraj tak że pisałem nie daruję.

  Przeproś ŁADNIE publicznie i tyle czy to tak dużo przecież obrażałeś plułeś bezpodstawnie a później zrobiłeś najgorsze pejsate.
  Napisałeś ze to ja i przy tym znów ostro naplułeś chamie.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 22:41:5"

  18. "@TomS 23:17:50
  Za co uzasadnij ja uzasadniłem ty jak zawsze nic
  I czemu zawsze z nimi występujesz.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 23:22:17 "

  19. "@TomS 23:17:50
  O czym piszesz zawsze z nimi się pojawiasz czytałeś co pisałem czytałeś jak on bluzgał , mam to wszystko wyciągać i udowadniać.

  Kopa chcesz sprzedawać za to że przeprosin zadam kim ty jesteś tu?
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 23:26:26 "

  20. "@szczurobronny 23:19:57
  niestety ale mam ubaw z ciebie i twoich wyznawcow .niestety bo to forum ,to co opisuje w noworosji-niema w tym nic do smiechu
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 20.09.2014 23:34:41 '

  21. "@yanato 23:34:41
  Zauważyłeś że twe posty są o niczym bo inni zapewne już dawno.
  Po co tu jesteś skoro nienawidzisz Noworosji i jej systemu społecznego

  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 23:38:06 "

  22. "@szczurobronny 23:26:26
  Jątrzysz przez cały dzień. Czy cie to jakoś rajcuje? Jesteś zwyczajnie upierdliwy i nudny. Ciągłe szukanie pejsatych i trolli wśród inaczej myślących - taka czekistowska czujność jest zwyczajnie męcząca.
  nadużycie link skomentuj usuń
  TomS 20.09.2014 23:38:15 "

  23. "@TomS 23:38:15
  Jątrzysz przez cały dzień.
  ----
  Błąd kłamco kolejny odwracacz kota ogonem
  Po pierwsze kłamiesz to jątrzyli twoi lubi, ja tylko się broniłem.
  I jak się spodziewałem piszesz nie o tym o co zapytałem tylko znów coś wymyślimy.

  Pisałem przecie wyraźnie za co kop , a to było za to że chciałem aby mnie cham przeprosił porostu więc po jaki hugo manipulujesz.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 20.09.2014 23:49:01 "

  22. "@szczurobronny 23:59:52
  szczurek idz juz spac.wszyscy sa zmeczeni.chyba ze nocki masz platne 200%
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 00:04:38 "

  23. "@szczurobronny 23:38:06
  PROSZĘ! PLIZ! albo wklejaj mniejsze obrazki albo daj sobie spokój z wklejaniem i zanieczyszcaniem. Dajesz fajne linki, wklejasz ciekawe rzeczy... I to rób dalej!
  nadużycie link skomentuj usuń
  brusek 21.09.2014 00:15:47 "

  24. "@yanato 00:04:38
  Wiesz trollu ty masz rację w pewnym sensie ja się wami zmęczyłem i tym że ktoś was ciągle puszcza mimo ewidentnego łamania zasad wszelakich.
  Mam już dosyć tolerowania chamstwa wyzwisk itd. kłótni ataków tych samych osobników, proszenia się o przeprosiny itd.

  Wiem wiem że to czytelność i posty podbija ale wybacz Adnowum ileż można to tolerować ,rozsypie się wszystko co było ich nie interesuje o czym piszemy lecz popularność pamiętaj i codziennie próbują nie zniszczyć ją ale z niej skorzystać.

  Próbowałem w nadużycie i jak głową w ścianę do jutra.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 21.09.2014 00:19:42 "

  25. "@yanato 00:17:24
  Dlaczego ten pejs za te wszystkie wyzwiska i pomówienia dalej pisze sobie swobodnie?

  Adnovum?
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 21.09.2014 00:23:34 "

  26. "@szczurobronny 00:23:34
  oszalales czlowieku.co tu wiecej komentowac
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 00:28:05 "

  27. "@szczurobronny 00:23:34
  Stosuje prymitywną socjotechnikę - piszę dla niepoznaki pozytywnie o Noworosji jaki to on wielki zwolennik Noworosji nie jest, ale ja wiem kto to jest ten Yanato-Srato stara szmato, jego celem jest najpierw zdobyć zaufanie forumowiczów, a jak mu się będzie zdawało, że mu się to udało, to wtedy przejdzie do drugiej fazy operacji, czyli skłócania forumowiczów od środka.
  Tutaj było już wielu "wielkich zwolenników" Noworosji, którzy stosowali tą technikę i on jest kolejnym.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Shaolin 21.09.2014 00:32:53 "

  28. "@yanato 00:28:05
  Ok jutro bawcie się sami z trollami.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 21.09.2014 00:33:46 "

  29. "@Shaolin 00:32:53
  Ja odpadam mam już dość, jeśli się nic tu nie zmieni forum przejmą parchy piszące o niczym i codziennie po troszeczku biedą was uświadamia.

  Wiem doskonale że tylko o to im chodzi i i chodziło ale wybacz nie ja tu gospodarzem.

  Pozdrawiam.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 21.09.2014 00:38:40 "

  30. "yanato
  sorry cos tu chyba zle pojechalem.nie znam do konca jak ta punktacja tu chodzi
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 00:50:05 "

  31. "@novorussia fan 01:08:36
  zdajesz sobie sprawe ze nie wszyscy mieszkaja w rosji , wiec nie wszyscy znaja rosyjski.wiec moze bys cos przetlomaczyl na cos bliski polskiemu
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 01:13:32 "

  32. "@yanato 01:13:32
  Ja mieszkam na Podkarpaciu, w Polsce, jednak wiem co to jest translator i z niego korzystam.
  Proponuję też korzystać, pierwszy lepszy: tłumacz google.
  nadużycie link skomentuj usuń
  lorenko 21.09.2014 01:17:56 "

  33. "@lorenko 01:17:56
  dzieki jestes jednym z niewielu ktorzy maja jakies konstroktywne podejscie do tematu
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 01:23:13 "

  34. "@yanato 01:23:13
  teraz powinienas szybko zaprzeczyc i sie obrazic by szorowaty nie oskarzyl cie o wspoludzal
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 01:31:49 "

  Kolejny dzień i ciąg dalszy:

  35. "@adalbert05 11:44:24
  Wieczorkiem trolle wychodzą stadnie razem i robią chlew.
  Nie piszą o Noworosji tylko zaczepki i bzdury o niczym gospodarz ich toleruje i jest jak jest.
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 21.09.2014 11:51:24 '

  36. "@jaszczyk8 11:09:08
  w zasadzie jak by sie mocniej zastanowic to czy tam są polscy najemnicy nie jest takie wazne.bo jak sami osobie mowią najemnik nie ma narodowosci.idzie poprostu tam gdzie lepiej placą.wazne a moze kluczowe dla Polski jest czy na wschodzie ukrainy waczy polskie wojsko np.jakies jednostki specjane.i gdyby partyzanci ujawnili na to jakis wiarygodny dowod to w Polsce coś by sie zatrzeslo.nie mogli by tego tak sobie przemilczec
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 11:55:10 "

  37. "@szczurobronny 11:51:24
  Ooo, popatrz, tylko co się pojawiłeś to ja-nato już jest. Czy to przypadek? :)
  nadużycie link skomentuj usuń
  jaszczyk8 21.09.2014 12:09:55

  @jaszczyk8 12:09:55
  obiecał że będzie za mną łaził i łazi menda :))
  nadużycie link skomentuj usuń
  szczurobronny 21.09.2014 12:16:53

  38. "@szczurobronny 12:05:48
  czesc szczurek co tak dlugo spales.przyjaciel tak cie zmeczyl w nocy.ja juz na sumie bylem
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 12:18:13 "

  39. "@jaszczyk8 12:07:26
  placi im rzeznik dularami co ma od usraela.przeta to proste i logiczne
  nadużycie link skomentuj usuń
  yanato 21.09.2014 12:20:40 '

  To są tylko te najbardziej charakterystyczne wpisy pod jednym tekstem moim tekstem z dnia 20.09.2014r.

  Proszę przeanalizować pewien ciąg logiczny tych komentarzy i wyciągnąć z tego wnioski- nie jest to czynność przekraczająca możliwości intelektualne przeciętnego człowieka.

  Jeśli zaś dodam do tego, że osoba pisząca pod nickiem "szuroobronny" zabiera głos na portalach rosyjskojęzycznych posługując się perfekcyjnie tym językiem, a jednocześnie publicznie twierdzi, że język ten jest mu obcy, to jak wiążąc jedno z drugim można wyciągnąć wnioski?

  Może ty mi podpowiesz, co?

  Pozdrawiam.
 • @Torin 16:26:05
  Nie interesuje mnie kto to jest ta osoba, która posłużyła się tu nickiem "blizna" tylko obraźliwa wobec mojej osoby treść jaki zamieściła na neonie. Jeśli obronę swojej czci uważasz za histeryczną reakcję z mojej strony, to tak też możesz to nazywać. To jest twoja opinia, ja zaś w swoich sprawach mam mieć prawo do innej.

  Sprawa rozszerzenia uprawnień do banowania również mnie nie obchodzi i nie jest to moja sprawa.

  Nie mam upatrzonego innego portalu i td bo żadne gierki mnie nie interesują. Natomiast bardzo dobrze scharakteryzowały- to podejście do sprawy i taka optyka na pewne problemy- właśnie ciebie.

  "Nie widzę błędu w działaniu SL"- trudno, a ja widzę.

  "Teraz mówisz, że ktoś Ci robi koło pióra, to zabierasz grabki?
  Po innych mizantropach, mógłbym się spodziewać podobnych deklaracji, gorzej z dotrzymaniem, ale Ty mnie zaskoczyłeś. No chyba się spodziewałeś, że się gówno przylepi?"- widzę, że usiłujesz coś tu zasugerować, ale widzisz na twoje akurat prowokację nie reaguję, bo są za cienką nicią szyte.

  "Z mojego punktu widzenia sprawa jest z gatunku groteska, komedia.
  Jesteś ze swoimi podsumowaniami i przeglądami obecnie najczęściej odwiedzany na portalu i masz ilość odsłon nienotowaną ostatnimi czasy na innych portalach.
  Twoja linia jest prorosyjska, pronoworosyjska, antymajdanowa, korzystasz z ruskich i noworosyjskich źródeł.
  Zgromadziłeś spore grono pretorian, większość ich nicków jest świeżych, bądź sami są tu świeży, a zwabieni tym co piszesz. Oni to bardziej niż Ty, nie tolerują odstępstw od linii i żadnych wątpliwości. Naciskając Cię otwarcie i upominając o kasacje wszystkiego, co nie mieści się w "linii przekazu".- masz z tym problem osobisty czy też jakiś uraz?
 • Panie AdNovum zbankrutuję przez Pana:)
  Zamiast pilmować pracy swojej i ludzi ... pół dnia przy komórce byłem:)
  Dobrze, że to wszystko, cała ta debata dzisiaj odbyła się publicznie. Chociaż mniej wiecej mamy obraz całości. Cokolwiek Pan postanowi dalej idę za Panem. Przecież po tym co czytałem u Pana nie pójde do jakiejś sciekowizji czy ściekoczytelni czytać. Pozdrawiam AdNovum i wszystich tutaj. Awe:)
 • @kfakfa 16:06:28
  Dokładnie tak to wygląda, bardzo dobra analiza problemu.

  Pozdrawiam.
 • @RomanKa 17:53:50
  Tez tak uwazam. To dowod zwyciestwa AdNowum. Nie mozna mu nic
  zarzucic, bo on ma racje. Mozna tylko rzucac klody pod nogi, i nic
  wiecej.
  Oj, mroczno tu dzisiaj...
 • @Zbyszek Stell 16:23:26
  Ale nie o Brusku on prawdopodobnie pisał, tylko o pewnej grupie blogerów z za naszej poł-wsch granicy.

  Pozdrawiam.
 • @Siedzący Byk 16:57:38
  "Troll nie ma wpływu na treść postu jedynie może komentować. Zatem w czym problem ?" - ale może mieszać na forum robiąc atakowanemu autorowi koło pióra i tu leży sedno problemu, na co autor nie ma wpływu jak mu d****e obrabiają na innych blogach.

  Pozdrawiam.
 • @Zbigniew Jacniacki 17:41:04
  Pozostawiam to bez komentarza.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  o tej "dezercji" mialo byc w cudzyslowiu
  sorry za literówke
 • @Zbigniew Jacniacki 17:48:37
  Człowieku zapoznaj się ze sprawą a nie zabierasz głos nie mając pojęcia o co chodzi. czy ty tak może specjalnie dokładasz teraz do pieca? Przecież jesteś jedną z czołowych osób redakcji tego portalu i nie wiesz o co chodzi?
  Wolne żarty!!!!!

  Ale aby sprostować tą manipulację odpowiem ci:

  Otóż jeśliby prowokator o ps. "blizna" napisał to co zamieścił w swoim blogu, który sobie założył specjalnie w tym celu na neonie, na moim blogu, to oczywiście zostałby od razu i bez dwóch zdań zbanowany.
  A więc jak napisałem wyżej, problem polegał na tym, że on sobie założył blog, na którym mógł wypisywać na każdą dowolną osobę co tylko chciał i na taką działalność już ja nie miałem żadnego wpływu a wyłącznie redakcja portalu, która to po prostu tolerowała.
 • @AdNovum 19:07:22
  moim zdaniem przesadzasz bez miary. Jak tu chcesz zadbać w swoją "godność osobistą", gdy byle jaki łachudra anonimowo zmiesza Cię lada moment z błotem. Tutaj jest to nie do utrzymania. Bronić się i atakować możemy trafniej i boleśniej przez naszą wymowę i elokwencję, gdyby ktoś się w tym gustował. To są zresztą sprawy poboczne, nieważne. Tutaj ludzie wchodzą po niezafałszowane wiadomości, trafne spostrzeżenia itp. Więc chachmecący, czy obraźliwy troll nie jest zbyt interesujący dla większości. Teraz działa maszyna propagandowa w Polsce, jak za Stalina i ludzie chcą się dowiedzieć, co naprawdę się dzieje. Ta prawda wyziera z wiadomości, zdjęć i filmów, wreszcie słów. Na portalach prorządowych ludzie często się oriętują, że są oszukiwani i okłamywani, więc dlatego tu zaglądają. Nie dla trolli i nie dla wycieczek osobistych
 • @RomanKa 17:53:50
  Dzięki!

  Pozdrawiam:)
 • @danekbb 17:57:49
  "Ale za dużo jest tego gotowania we własnym sosie. To mało poważne." - ano! I to też był jednym z celów tej prowokacji.
 • @NarodowyMonarchista 18:47:02
  A czy ubliżanie i pomawianie człowieka też jest dążeniem do prawdy?
 • Dziękuję ....
  prowadzącemu blog za dotychczasowe dzieło. Znam rosyjski i sam czerpię wieści bezpośrednio ale tu redagowane jest wszystko z zapałem i skrupulatnie.

  Może tu pan czasowo coś zamieści - strona w upadku ale ten temat cenzury nie ma. Aximia jest mocno zaangażowana i szczerą osobą
  https://prawda2.info/viewtopic.php?p=283818#283818

  Ode mnie
  https://www.youtube.com/watch?v=B0Qlsg_JIjg
 • @AdNovum 19:30:21
  ubliżanie komuś świadczy o niższości pomawiającego. Tym pokazuje słabe punkty, które można łatwo zaatakować, zrobić sobie z tego doskonałe żarty i nawet wcale dowcipne, względnie zjadliwe. Mam w tym niemałą praktykę z interii i onetu, gdzie niejednego trola rozłożyłem, co nie było trudne, gdyż ci są zazwyczaj na marnym poziomie umysłowym. Ta część była tylko zabawą, nic poważnego. Poważne jest to, do czego to wszystko zmierza w Polsce. Wydarzenia na Ukrainie są dobrym wskaźnikiem, kto, dla kogo pracuje. To, co na ten temat się pisze, będzie miało skutki, poważne skutki w Polsce. No i chyba warto dlatego przede wszystkim tym się zająć :)
 • @michalxl600 19:42:54
  Dzięki!

  Na waszą stronę też zaglądam, ze względu na bardzo dobre zdjęcia i wybrane specjalnie filmy.

  Co do propozycji: zobaczymy!

  Pozdrawiam.
 • @danekbb 19:45:55
  "To, co na ten temat się pisze, będzie miało skutki, poważne skutki w Polsce." - sądzę, że już ma a będą jeszcze bardziej poważne, tylko do kogo o pomoc zwróci się wtedy ta armia lemingów dziś napuszczana do walki z wiatrakami?

  Pozdrawiam.
 • moja analiza :)
  Jeśli dobrze rozumiem sytuacja wygląda w ten sposób: Pan AdNovum chce prowadzić bloga, ale prowadząc bloga, pada ofiarą własnego sukcesu bo im lepszy blog, tym silniejsza jest presja z drugiej strony. Tym bardziej chamskie ataki jego na jego osobę.
  Pan AdNovum chciałby czuć że redakcja portalu stoi po jego stronie, ale redakcja nie chce się na to zgodzić bo to znaczyłoby ingerowanie w inne blogi. Byłoby to aktem ingerowanie w wolność wypowiedzi i de facto cenzurą. Ten portal ma być miejscem w którym każdy może prowadzić swojego bloga na każdy temat, z tym że jeśli blog na każdy temat, to i przeciwko panu AdNovum co może sprawiać wrażenie że redakcja portalu tolerując blogi przeciwko panu AdNovum, jednocześnie wspiera te ataki
  Słowem, dla niektórych, Pan AdNovum jest kimś przeciwko warto prowadzić specjalną kampanię oszczerstw, tak samą jak podobną kampanie prowadzi się przeciwko Rosji czy Putinowi.
  Jeśli w internecie jest wojna, to Pan AdNovum - w końcu działając niezależnie - stał się kimś w rodzaju samodzielnego oddziału partyzanckiego przeciwko któremu trzeba były wysłać regularne oddział żeby go spacyfikować - co się uda jeśli Pan AdNovum się wycofa.

  No cóż Panie AdNovum, w tej sytuacji muszę Panu zadedykować:

  http://www.youtube.com/watch?v=z9utjothjEU

  Tu się toczy wojna, Pan jesteś nam potrzebny...
 • @AdNovum 19:07:17
  Witam serdecznie .Bardzo dobrze ze szczurek zostal zbanowany byl bardzo wulgarny i caly czas wklejal jakies obrazki w cyrylicy co potwierdza ze umial dobrze po rosyjsku (co go zreszta nie dyskredytuje ale ma sie nijak do Forum Polakow).Ale to ze AdNovum nie pisze o wojnie na ukrainie to juz duzy Problem bardzo chetnie czytam to "niezalezna" relacje, nie wiem o co poszlo "ale dajcie sobie po razie i do roboty".Powaznie animozje na bok i daj Pan cos poczytac bo zrodla sa bardzo dobrea i wiadomosci swieze.Pozdrawiam wszystkich i prosze o powrot!
 • @AdNovum 19:16:43
  on prawdopodobnie pisał, tylko o pewnej grupie blogerów z za naszej poł-wsch granicy
  ------------------------------------------------------------------------
  Ależ dla nikogo nie jest żadną tajemnicą, że nasz internet jest ściśle monitorowany przez polskojęzycznych banderowców! Wielu ukraińców z Galicji nieźle zna język polski i są oni prawdziwą piątą kolumną w naszym kraju. Co więcej, wiele portali otwarcie wspiera ich linię, ja sam byłem kilkakrotnie banowany z powodu skarg jawnych ukraińców na GL. Ale tym bardziej nie możemy odpuszczać, bo oni zawładną całą naszą przestrzenią informacyjną! Bo oni będą wypowiadać w naszym imieniu niechciane przez Polaków wojny, oni będą kształtować poglądy. Niewiarygodny sukces Twojego wątku bierze się właśnie stąd, że jest to jedno z bardzo nielicznych miejsc, gdzie pisze się prawdę z naszego - polskiego punktu widzenia! Dlatego ludzie tak tutaj lgną! Dlatego, także, z taką zaciekłością jesteś atakowany!
  AdNovum :) Masz tutaj liczną grupę oddanych i lojalnych zwolenników. Banuj każdego niewyraźnego skubańca! Nikt rozsądny nie będzie Ci z tego robił wyrzutów ! Natomiast właściciele i zarządcy NeOna niech się trochę ogarną! Wolność słowa to piękna idea, ale nie tam, gdzie grasują zbiry!
 • @AdNovum 19:25:58 Przecież jesteś jedną z czołowych osób redakcji tego portalu i nie wiesz o co chodzi? Wolne żarty!!!!!
  Napisałeś o mnie , że jestem osobą z redakcji...Ho, ho , ho...
  Takiej banialuki nawet w Kijowie nie wymysliliby!!!

  Ja mieszkam na wsi na Pomorzu i w redakcji N24 nie jestem ani nie miałem zaszczytu nigdy być ...
  SAMODZIELNY bloger...i tyle...Sam też potrafię zadbać , aby bałaganiarze nie buszowali na moim podwórku , a to , czy ktoś mnie obraża na własnym blogu, pozostawiam do oceny czytających... Byłem nazywany masonem, stalinowcem, faszystą, antychrystem...Och,psy szczekają, karawana idzie dalej...
  Dodatkowo zaskoczyłeś mnie , że pytanie o Twoją reakcję na propozycje spotkań z Ryszardem Oparą , o których wspominał w komentarzach do tego postu, zostało przez Ciebie zbyte"...pozostawiam bez komentarza".
  Tak trudno napisać, czy prawdą jest ,
  że Opara proponował Ci spotkanie ???

  Pomagaj prawdzie, nie tylko tej o Ukrainie...

  Pozdrawiam i wyluzuj ...
  Nie wiem, ile masz lat, ale spokój jest dobry w każdym wieku...
 • @AdNovum 19:49:33
  Dobrze ze się SAM odezwałeś i wyjaśniłeś ludziom co zacz,. Moja skromna uwaga, najlepiej gdybys napisał czego się spodziewac w najbliższym czasie, żeby sie komentatorzy nie "szarpali" między sobą...

  Pozdrawiam
 • @AdNovum
  "(...) Natomiast co do kolejnych dalszych relacji z wojny domowej na Ukrainie, bardzo chętnie będę je kontynuował, ale proszę wskazać mi jakiś sensowny portal, w którym mógłbym to zrobić, bo ja z natury rzeczy jestem otwatry na każdą realną propozycję. (...)"
  -----------------------------------------------------------------------------------
  Ja mam taką propozycję: własna strona internetowa.
  Co za tym przemawia:
  1) 100%-owa swoboda tego jak wygląda treść.
  2) Pełna kontrola nad wydajnością (szybkością ładowania strony)
  3) Brak czyjejkolwiek ingerencji w to co jest na stronie "bo jestem u siebie, jestem panem we firmie"

  Pozwolę sobie jeszcze tylko zwrócić uwagę na to co sie dzieje na neonie (pomijając siermiężny odpychający design stron) - jeżeli ktoś piszę jeden komentarz a odpowiedź na ten komentarz znajduję się pięć metrów niżej, to czytanie takiej dyskusji jest delikatnie mówiąc niewygodne.
 • @kkkkk 19:50:08
  Bardzo precyzyjna analiza.

  A jak będzie?- zobaczymy.

  Dzięki za film i

  Pozdrawiam:)
 • @AdNovum 19:07:17
  Szanowny Panie AdNovum, będąc Pana wiernym "czytaczem" i czasami później co nieco komentującym, kiedy natrafiałem na takie pyskówki, po prostu je ignorowałem i "jechałem" dalej. Prawdopodobnie był to błąd, zarówno mój jak i Pana (jak to ktoś tu napisał) wiernych Pańskich Pretorian, że nie reagowaliśmy.
  Kiedy pierwszy raz tutaj trafiłem zachwyciła mnie nie tylko Pana i stałych komentatorów wiedza i zaangażowanie, lecz po doświadczeniach z typowymi "forumami" brak cenzury i możliwość wyrażania swoich opinii, nawet czasem w sposób wulgarny.
  To co tu Pan opisał trochę otwiera mi oczy i rozumiem Pana rozżalenie.
  To, jak pan zareagował i co Pan zamierza zrobić jest to tylko i wyłącznie pańską sprawą. Niestety znowu dyskusja o czymś ważnym przekształciła się w typowe polskie piekiełko.
  Ze swej strony chciałbym Panu podziękować za wspaniałą robotę i wierzę, że czy tu, czy gdzie indziej nie zaniecha Pan jej.
 • @Shaolin 20:05:19
  "Ja mam taką propozycję: własna strona internetowa.
  Co za tym przemawia:
  1) 100%-owa swoboda tego jak wygląda treść.
  2) Pełna kontrola nad wydajnością (szybkością ładowania strony)
  3) Brak czyjejkolwiek ingerencji w to co jest na stronie "bo jestem u siebie, jestem panem we firmie"
  ==========================================
  "Popieram, trzeba to zrobić jak najszybciej, no i oczywiście wcześniej
  wszystkich powiadomić.
  Ja odlatuję z tego ubeckiego syfu.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:01:46
  "Ja mieszkam na wsi na Pomorzu i w redakcji N24 nie jestem ani nie miałem zaszczytu nigdy być ..." - a to w takim razie proszę o wybaczenia, widocznie cosik mi się pomyliło- po prostu pomyliłem Pana z inną osobą o podobnym nazwisku?

  Resztę wezmę bardzo poważnie pod uwagę.

  Pozdrawiam.
 • panowie mili
  nie będę się wtrącał w waszą dyskusję bo ja dla was małolat ,ale mam nadzieję ,że pan AdNovum zacznie dalej pisać swoją relację z walk na Ukrainie. Mam nadzieję ,że dalej w tym samym miejscu co teraz. A jeśli nie to prosiłbym o poinformowanie mnie gdzie pan się przenosi. A tak na koniec - to może mi ktoś z was powie jak dzisiaj wygląda sytuacja na froncie ,bo mam nadzieję ,że ci bandyci Ukraińcy , co ostrzeliwują Donieck dostali dzisiaj po dupie. pozdrawiam wszystkich. idę odrabiać fizykę, hihi, niektórzy muszą się jeszcze uczyć. wpadnę potem, może będzie już jakaś decyzja co do dalszych relacji.( dziękuję brusk-owi za wczorajszą odpowiedz- od razu widać że facet na poziomie).
 • @Zbyszek Stell 20:00:33
  To niech i redakcja się zaangażuje w te sprawy a nie jeszcze dodatkowo dokłada do pieca.
  Aby wygrać musimy obecnie wszyscy razem być solidarni, a nie dawać się napuszczać jeden na drugiego.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:30:21
  Ten kto obraża i pomawia wystawia świadectwo sobie, a nie celowi ataków. Moim zdaniem najlepiej to ignorować, bo reakcja tylko dowartościowuje delikwenta. Właśnie dlatego odpuściłam sobie polemikę z osobnikiem, który nazwał mnie na tym blogu banderówą. Wypociny tego blizny, czy jak mu tam, są dla mnie tyle samo warte co ta kalumnia. Dlatego też ignoruję maile zorrana.
  Oczywiście, można się przenieść na inny portal, ale tam też na pewno trafią tacy, którzy zechcą storpedować tego rodzaju serwis informacyjny.

  Pozdrawiam
 • @AdNovum 20:14:30
  Ja pierwszy raz odezwałem się tutaj bo.. niepodobało mi się to,że Pan jednego osobnika stąd skasował (wolę przemilczeć kogo). Drogi Panie nie wiedziałem co tutaj się dzieje i na co musi być Pan narażony. Oczywiście odwołuję to, co wtedy napisałem. Wiecej grzechów nie pamiętam. I jeszcze jedno...Jest pan człowiekiem honoru. Szacun. A redakcja się ugnie bo jak nie to wszyscy stąd s.....
 • @AdNovum 19:49:33
  za rusofobią na własną szkodę stoi tylko rząd ze swoimi banderowcami i opłaconymi sługusami. Tymi można sobie tylko tyłek podetrzeć, są nic nie warci.
  Reszta jest ważna, a ta jest dość niewrażliwa na propagandę, gdyż cierpi przez te rządy. Spora część żyje w biedzie i ta część będzie coraz większa.
  I przede wszystkim ważni są ci, którym dobro Polski leży na sercu. Obnażając jakąś część ich propagandy, daje się wgląd w ich systemy działania i w metody oszustw, jakimi się posługują. Do czego to prowadzi widać w Noworosji. Dlatego to jest ważne, co o tym się dowiemy
 • @moherow berecik 20:29:00 ...A redakcja się ugnie bo jak nie to wszyscy stąd s.....
  A jak ustawka na Ukrainie sie skończy , to też wszyscy stąd s....?

  Ps.
  Przepraszam, nie wszystko wychwyciłem ...W czym lub jak redakcja N24 ma się ugiąć ???
 • @kkkkk 19:50:08
  Wydaje mi się że trafiłeś w sedno!

  Wiadomo było że temat jakim się zajął Pan AdNovum jest niewygodny wielu osobom i organizacjom.

  Jestem przekonany że ze zwykłymi "nalotami" trolli blogger może sobie spokojnie poradzić - tak jak sobie AdNovum radził do tej pory...

  Zresztą on ustanawia prawa i zasady jakie mają rządzić komentarzami i jakoś do tej pory uznawaliśmy te niepisane zasady a AdNovum je szanował ingerując w dyskusję w niewielkim stopniu. Osobiście ja bym był bardziej "zdecydowany" i wycinał dużo więcej...

  Natomiast przypadek ostatni i brak reakcji Redakcji na zgłaszane problemy zarówno przez Bloggera jak i osób komentujących a także dzisiejsze bardzo naiwne tłumaczenia się przez wyżej pisujące osoby reprezentujące Redakcję świadczą że w imię fałszywie pojętej wolności słowa Redakcja miała pełna świadomość tego co się dzieje i nie reagowała, albo licząc że problem sam się rozwiąże przez odejście AdNovum z portalu blogowego albo zostanie a będzie toczył nieustanne spory z oszczercami których istnienie na portalu Redakcja dopuściła...

  Nie dziwię się Blogerowi jego wzburzenia - bo pewnie poczuł sie osamotniony w walce z wiatrakami bez jakiegokolwiek wsparcia Redakcji.

  Tłumaczenie Redakcji że "nieeleganckie" blogi są wysyłane do jakiejś "oślej ławki" co ma pokazywać że nie są "po linii" Redakcji jest dla mnie śmieszne i niepoważne. Pisałem dziś kilka razy i to na tyle "łopatologicznie" że niezrozumienie tego faktu jest udawane przez Redakcję która nie prowadzi dziś żadnej merytorycznej dyskusji tylko próbuje rozmyć temat.

  A sprawa jest dość istotna i niezwykle ważna. Chodzi tu o granice wolności słowa, moralność, przyzwoitość i normy prawne oraz kulturowe...

  Ciekawe czy jeżeli założę bloga w którym będę cytowała prawie całe rozdziały "Main Kampf" lub podobnego "dzieła" to czy Redakcja ześle mnie tylko do "oślej ławki" czy zlikwiduje blog obawiając się wszczętego z urzędu postępowania prokuratorskiego...

  Czy tolerowanie przez Redakcję obrażanie innych blogerów przez jednego z bloggerów nie stawia Redakcji na równi z tym pomawiającym i wylewającym ścieki osobnikiem?

  Wolność słowa ma swoje granice - jak pisałem: kulturowe, moralne i prawne a Redakcja powinna wyznaczyć te granice i dbać by nie były przekraczane...

  Mam nadzieję że jakoś uda się wszystko rozwiązać, chociaż brak konkretów ze strony Redakcji nie napawa optymizmem...

  Pozdrawiam wszystkich którzy tak jak i moja osoba "uzależniła się" od
  tego niezwykle istotnego miejsca w naszej przestrzeni informacyjnej.
 • @Rysa 15:59:28
  Panie Rysa - bardzo trafnie Pan to wszystko opisał. I to jest istota sprawy.
  Ktoś nam Noworosję rozmienił na drobne.

  Dziękuję wszystkim dzięki którym miałem możliwość dostępu do ogromu rzetelnej informacji na tym portalu. Ad Novum również.
 • @AdNovum ... W jednym z komentarzy napisałeś."Aby wygrać musimy obecnie wszyscy razem być solidarni, a nie dawać się napuszczać
  jeden na drugiego..."

  Czy ta solidarnośc dotyczy współpracy z Ryszaedem Oparą, który proponował dzisiaj, abyś do niego zadzwonił...Czy rozmawialiście, czy trwa napuszczanie jeden na drugiego ?
 • @AdNovum 20:14:30
  Wodzu, ja jeszcze tak a`propos szczuraobronnego.
  On i mania przepraszania kłócili się często po nocy. W dzień była dyskusja kulturalna i merytoryczna a przyszła noc, to obaj zmieniali się jak to okreslaliśmy w Mr. Hyde i dr. Jyckle. Niektórzy Komentujący taką sytuację okreslali, że panowie wieczorami lubia sobie wypić...
  Nie rozumiem dlaczego jak ktoś zna j. rosyjski to jest zły?
  Że ruski agent?
  Osoba znająca świetnie j. rosyjski jest bardzo potrzebna, mogłaby tłumaczyć już nawet nie linki pisane (translator, kali zjeść słonia lecz zawsze coś), lecz filmiki przede wszystkim.
  A tak wogóle, to blebleble! Wracaj Opołczeńcu, jak nie tu to... gdzieś indziej tez będzie OK! Pozdrówka Serdeczne:)
 • @Zbigniew Jacniacki 20:39:15
  Przepraszam, nie wszystko wychwyciłem ...W czym lub jak redakcja N24 ma się ugiąć ???

  To proszę szybciej kojarzyć.. I to pytanie nie do mnie a do Pana AdNovum.

  A jak się skończy tam wojna?? Prosze Pana ktoś już napisał,że poznają się tutaj ludzie o czasami skrajnie różnych poglądach.. Wydaje się Panu,że ta wojna jest najważniejsza?? Najważniejsza jest przyszłość Naszego Kraju w kontekście tej wojny. I dyskusja będzie trwałanadal nawet po skończeniu "ustawki" ,niech Pan się nie obawia nie s...... jak będzie AdNovum
 • @CyprianPolak 10:45:43
  Napisałem wyżej: "Z osób, które wpływają na kształt NEON-u znam bliżej dr. Ryszarda Oparę oraz Jarka Ruszkiewicza. Uważam za niemożliwe, by odegrały tu one jakąkolwiek negatywną rolę". -
  --- I podtrzymuję swe zdanie. Nie mam żadnych (poważnych) danych, bym sądził inaczej.
 • @brusek 20:39:19....chociaż brak konkretów ze strony Redakcji nie napawa optymizmem...
  Ryszard Opara chciał spotkać się z AdNowum...Moim zdaniem jest to konkret ze strony redakcji...Może juz doszło do spotkania???
 • @zygmuntbialas 20:54:10
  Panie Zygmuncie! Proszę zapytać p. dr Ryszarda Oparę, czy nadal uważa, że pół Polski jest okupwane przez Rosję? Bo ja sie boję zapytać, nie chcę być wyrzucony z n24:)
 • @moherow berecik 20:52:03.... I to pytanie nie do mnie a do Pana AdNovum.....
  Do Ciebie, bo to Ty napisałeś , że redakcja się ma ugiąć...
 • @Zbigniew Jacniacki 20:56:04
  Jeszcze żeby było jasne.
  To pytanie formuuję na podstawie tego:
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=16868
  Jeśli ktoś w 2012 roku twierdzi, że pół Polski jest okupowane przez Rosję, to ja chcę wyjaśnienia czy nadal jest okupowane i o dowody też proszę na tak lub nie.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:59:54
  Nie do Pana pisałem:)
  To moje prywatne zdanie, uwarunkowane postawą redakcjii. To ja tutaj jestem oceniającym. Zwykły obywatel. Nie jestem od udzielania Panu rad. Powtarzam nie do mnie pytanie, prosze nie odwracać kota ogonem .

  Pozdrawiam
 • @lorenco 21:05:53
  Jeśli przeczytałeś cały artykuł to wiesz ,że z tej "tezy" jest tylko tytuł ...
 • @lorenco 21:05:53
  Sorry że sie wtrącam, ale dlaczego nie zapytasz o to p. Oparę, jeżeli nie chcesz tego robic publicznie, zawsze możesz to zrobić przez "pocztę".
  Nie zauważyłem, aby p. Jacniacki przedstawił sie jako "rzecznik pana Ryszarda Opary"?
 • @moherow berecik 21:11:39....To moje prywatne zdanie...
  Oczywiście, tylko, że te prywatne zdania tworzą publiczną rozmowę...
  Przepraszam za zabrany czas...Obiecuję, kota nie będę odwracał ogonem...

  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 21:18:44
  Piałem do pana Zygmunta Białasa a potem źle się wpisałem, przepraszam pana Zbigniewa za pomyłkę.
 • wojna domowa na Ukrainie 10.10.2014
  gdyby się ukazała, byłoby najbardziej fajnym zakończeniem dzisiejszych dyskusji. Nie sądzicie ?
 • @danekbb 21:33:58
  Tak jest!
  Byłaby to wygrana nad banderozombi i ich fanami!
 • @goldfield 21:23:01
  Jarosław Sokół "Czas Tęsknoty" Polecam bardzo. To ostatnio czytałem. Forma powieści ale doskonale obrazuje bestialstwa UPA

  Proszę przeczytać

  I też będę upierdliwy... za jakiś czas zapytam czy Pani czytała:)

  Pozdrawiam
 • mr.. lorenco 21:05:53
  ..
  Mialem juz nie komentowac na zapleczu kasyna_Leon23 jednakze sprawa Ernesta ad Novum , swiatowej slawy korespondenta wojennego zbulwersowala " mie " lekko czyli po mesku - wkurwila do bialosci .
  Chcesz poszukac odpowiedzi na dreczace pytania o zajebiste siwi aktorzyny pieknisia Riccardo don Koalli to zajrzyj do leszcza z sieci TUTAJ :
  http://wirtualnapolonia.com/2011/12/08/parol-ryszarda-opary-czesc-2-kbw-goldberg/
  Gdybys mial jakies podstepne pytania kieruj je wprost do pieknisia na priv .
 • @Max von Stirlitz 21:37:07
  Salut Maximilien!
  Zadziwiłeś mnie dzisiaj swoją postawą. Wpisanie głupawego francowatego "czapka z głowy" byłoby po prostu nie po drodze. Honorny z ciebie człowiek...
 • @goldfield 21:23:01
  Przepraszam.. Adrian Grzegorzewski "Czas Tęsknoty" przerszam najmocniej, pomyliłem autora:)
 • @Zbigniew Jacniacki 21:19:24
  Obiecuję, kota nie będę odwracał ogonem...
  ---------------------------------------------------------
  Ja uważam, że Redakcja NeOna dopuszcza do co najmniej dwuznacznej sytuacji, publikując na swoich łamach materiały jawnie szkalujące i obrażające cenionego Publicystę jakim jest AdNovum!
  Rozumiem, że człowiek zbanowany może pałać poczuciem krzywdy i żądzą odwetu, ale publiczne wylewanie przez niego kubła pomyj, bezpodstawne kwestionowanie uczciwości i honoru, oraz kłamliwe sugerowanie żydowskiego pochodzenia kol. AdNonum, jest zdecydowanie grubą przesadą, której NeOn nie powinien i nie może tolerować! Bo taka postawa nie ma nic wspólnego z wolnością słowa, i jest tolerowaniem grubiańskich praktyk.
  Ciekawe, czy Pan Jacniacki, albo szanowny właściciel p. Opara tolerowaliby spokojnie takie insynuacje względem siebie?
 • @AdNovum 20:14:30
  Szanowny Panie AdNovum,

  Wielokrotnie dzisiaj w komentarzach na Pana artykuł oraz parę razy na PW sugerowałem abyśmy się spotkali i porozmawiali o problemach i jak to możemy rozwiązać - dla dobra sprawy. Miałem wielką nadzieję, że jakoś się dogadamy.

  Podałem Panu numer telefonu i powiedziałem, że przyjadę na spotkanie do miejsca i w czasie, który Panu pasuje.

  Nie zadzwonił Pan i nie reaguje Pan na moje propozycje.

  Trudno, żałuje bardzo ale jeżeli taka jest Pana postawa -
  mogę wnioskować tylko jedno: Nie chce Pan, ze względów znanych tylko Panu - dalej współpracować dalej z Neon24.pl (no i ze mną).

  Żałuję tego bardzo - ale skoro jest taka Pana decyzja, to bez względu na powody, które tak naprawdę, tylko Panu są znane - szanuje Pana decyzję

  Życzę Panu powodzenia, w dalszej pracy - cokolwiek Pan zdecyduje.

  Niech Pana - Pan Bóg dalej prowadzi. Szczęść Boże.

  PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @Max von Stirlitz 22:00:19
  Cóż mogę ci odpisać? Dzisiaj zabrzmi pompatycznie, ale taki już jestem. Pojawiłem się dlatego że AdNovum pisał "kroniki" i dlatego też gdy te znikną ja też "wyparuję". I co tu więcej pisać?
 • @ AdNovum
  Jestem w niezłym szoku. Szukam ostatnich relacji z Ukrainy, a tu..........

  Doprawdy, neon ma bezcenne funkcje usuwania komentów i banowania trolli. Ma też świetny i łatwy w obsłudze skrypt. Jest przejrzysty.
  Sama zaczęłam wywalać i banować chamstwo; najpierw z nieśmiałością, a potem już bez zmrużenia oka. Pierwsze, fatalne ataki - zwłaszcza za reprywatyzację, za ziemiaństwo - odbierałam dość boleśnie. No ale... co nas nie pokona, to nas wzmocni. Czego serdecznie Ci życzę. Nie wyobrażam sobie portalu bez Ciebie i Twoich notek. Zawsze były świetne, merytoryczne i pełne informacji konkretnych, bez babolenia o niczym. Tylko na podstawie konkretnych informacji możemy wyciągać wnioski zgodne z rzeczywistością.

  Absolutnie wymiatałeś ze swoimi notkami o bieżącej sytuacji na Ukrainie. Czytałam codziennie.

  Chciałabym bardzo, by wszystko ułożyło się po myśli tutejszych komentatorów i moim.

  Pozdrawiam serdecznie.

  :)
 • @Max von Stirlitz 22:00:19
  Jestem prostym obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej, takim od Piasta i Rzepichy i nie rozumiem języka, którym się wysławiasz, chyba, że to jakiś przekaz szpiegowski.
 • @Zbyszek Stell 21:58:05
  //Ciekawe, czy Pan Jacniacki, albo szanowny właściciel p. Opara tolerowaliby spokojnie takie insynuacje względem siebie?//

  P. Opara tolerował i toleruje znacznie gorsze insynuacje. Ja zresztą też.
  Jesteś tutaj nowy i niewiele wiesz. Dobrze byłoby gdybyś był bardziej ostrożny w opiniach
 • mr..lorenco 22:12:18
  ..
  minelo dokladnie 35 ' i 11 sekund od naszej korespondencji wiec nie pal badz nie rznij glupa .
  a jak nie rozumiesz , trudno .
  The End .
 • @lorenco 20:58:19
  Ja nie pamiętam takiej wypowiedzi R.Opary, więc nie mogę (na razie) pytać.
  Pisze Pan: "Bo ja sie boję zapytać, nie chcę być wyrzucony z n24:)". -
  --- Przecież Pan nie wierzy w to, co pisze.
  :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:15:23
  Żywię nadzieję, choć niezwykle nikłą, ale jednak - że może do rana jakoś sobie Panowie wszystko wyjaśnią i może Pan AdNovum dalej będzie przezwyciężać prawdą ZŁO...

  Gdybyście sie jednak Panowie nie dogadali - proponuję w ramach propagowanego na portalu NEON24 pluralizmu w wyrażaniu mysli nieskrępowanych niczym - zaprosic do blogowania adekwatnego obywatela...

  Obywatel ten ma wszelkie zalety. Mówi po polsku i ukraińsku, prawdopodobnie ma tez oba paszporty. Zna się z politykami znanymi z gazet i tivi, bywa w Sejmie i MSZ...

  Głosi słowo polskie wśród Polaków na kresach, jest redaktorem naczelnym polskiej gazety wydawanej na Ukrainie...

  Prawdopodobnie zna się dobrze z SBU o ile nie jest na ich liście płac, popiera z całego serca humanitarne władze Ukrainy...

  Mógłbym jeszcze sporo słów pochwalnych napisac - bo to człowiek-orkiestra, Polak nad Polaki!

  http://www.wizyt.net/
  http://slowopolskie.org/
  http://vk.com/slowopolskie
  https://www.facebook.com/pages/Portal-S%C5%82owo-Polskie-wwwSlowoPolskieorg/193552447389749

  Nie znam wszystkich podtekstów całej sprawy, nie wnikam w przeszłość Redakcji i negatywne opinie w sieci...

  Zależy mi na czytywaniu madrych sprawozdań Pana AdNovum, gdziekolwiek będzie to robił...

  Ale szczerze mówiąc z Redakcyjnych postów w tej całej sprawie nie znajduję żadnych konkretów które dawały by mi nadzieję na ukazanie się kolejnego "wykładu" na temat sytuacji na Ukrainie...

  Pozdrawiam wieczornie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:15:23
  Szanowny panie Jarosławie, jestem tu kilka dobrych miesięcy. Różne rzeczy tutaj widziałem i nawet byłem zszokowany liberalizmem w podejściu do "drażliwych kwestii" tutaj, ale... Patrzę i oczom nie wierzę!
  //P. Opara tolerował i toleruje znacznie gorsze insynuacje. Ja zresztą też.
  Jesteś tutaj nowy i niewiele wiesz. Dobrze byłoby gdybyś był bardziej ostrożny w opiniach//
  Po prostu oniemiałem...
 • @KOSSOBOR 22:10:25
  Popieram, ja też jestem w szoku i czym bardziej się zagłębiam to tym mniej rozumiem. Jednak moja Małżonka powiada tak na to wszystko:
  - A przypomnij sobie, że nadal istnieje Dekalog ukraińskiego nacjonalisty i myślisz kochanie, że oni zmienili się jak od czarodziejskiej różdżki???
  Nie! Oni działają według tej utartej formy, jak wściekłe zwierzęta, bedą zarażać innych, jednak jak nie dostrzegą tego, że są chorzy i jak nie będą się leczyć, to ich deratyzacja obejmie. Ale niestety będzie to już na polskich ziemiach. lecz nie jest pewne, że polacy dadzą radę!-
  Tu wklejam dla otrzeźwienia polskich głów ów dekalog:


  Ja - Duch odwiecznego żywiołu, który uchronił Ciebie od potopu tatarskiego i postawił między dwoma światami, abyś tworzył nowe życie:
  1. Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz walcząc o nie.
  2. Nie pozwolisz nikomu plamić sławy ani czci Twego Narodu.
  3. Pamiętaj o wielkich dniach naszej walki wyzwoleńczej.
  4. Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walki o chwałę Trójzęba Włodzimierzowego.
  5. Pomścij śmierć Wielkich Rycerzy.
  6. O sprawie nie rozmawiaj z kim można, ale z tym, kim trzeba.
  7. Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
  8. Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.
  9. Ani prośby, ani groźby, tortury, ani śmierć nie zmuszą Cię do wyjawienia tajemnic.
  10. Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców.

  Prezentowana wersja Dekalogu jest już wersją złagodzoną (1944). Podkreślone punkty w nowej wersji brzmią:
  7. Nie zawahasz się dokonać najniebezpieczniejszego czynu, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
  8. Nienawiścią i bezwzględną walką będziesz przyjmował wroga Twego Narodu.

  Archiwum Narodowe w Krakowie, sygn. WIN 50 k. 2
 • @brusek 22:39:08
  //z Redakcyjnych postów w tej całej sprawie nie znajduję żadnych konkretów ..//

  A jakich konkretów by pan oczekiwał? Wykazaliśmy maksimum dobrej woli co każdy może sobie sprawdzić.
  Niech pan mi powie czego by pan np. oczekiwał?
 • Ad Novum
  z tego co napisal nie oczekuje dogadywania się ,ani telefonów, ani spotkan

  tylko jednoznacznej reakcji od wlaściciela portalu oraz osób zarządzających.

  A taka jednoznaczna reakcja to oświadczenie p. Opary, w którym odcina się od tego i potępia sytuację w związku dywersją wobec Ad Novum

  i osobny wpis osób adminstrujących portal.

  I tyle.

  Tego nie ma.

  Tak trudno.


  A dlaczego?
 • @mania przepraszania 22:41:01
  A dlaczego pan oniemiał? Jaki jest powód tego "oniemienia" bo nie bardzo rozumiem...
 • @brusek 22:39:08
  Mała linkownia dla tych co nie interesują bezsensowne spory...

  Film z okazji dnia urodzin :)
  http://politikus.ru/video/32310-s-dnem-rozhdeniya-prezident-rossii.html

  Motorola dalej czyści lotniskowiec
  http://rusvesna.su/news/1412870446

  Skrót informacji
  http://rusvesna.su/news/1412880548

  Kolejny skrót
  http://rusvesna.su/news/1412877960

  I jeszcze jeden
  http://rusvesna.su/news/1412877206


  Giwi zaprzecza plotkom o swoim zranieniu - film
  http://rusvesna.su/news/1412878133


  Problemem kopalni Donbasu sa braki zasilania, ale część kopalń juz zaczeła pracę i pojawiła się mozliwośc eksportu węgla!
  http://politikus.ru/events/32311-vlasti-dnr-zayavili-ob-izbytke-uglya-i-gotovnosti-eksportirovat-ego.html


  W Mariupolu pijany faszysta z automatem - kradnie pieniądze - film
  http://rusvesna.su/news/1412875966


  W Charkowie i okolicach faszyści z Prawego Sektora aresztują, rekwirują ciepłą odziez
  http://rusvesna.su/news/1412874595


  Władze Kijowa nie chcą zabierać ciał zabitych w walce oficerów
  http://politikus.ru/articles/32303-ukrainskie-komandiry-otkazalis-zabrat-tela-svoih-oficerov.html


  Pod Iłowajskiem zgineło 3400 ukrów
  http://rusvesna.su/news/1412863505

  Z zycia sapera - film
  http://rusvesna.su/news/1412882619

  Pan Striełkow odwiedził klasztor
  http://rusvesna.su/news/1412881543

  Opowieść o kolejnym bohaterze który dla ratowania kolegów wezwał by skierowano na niego ogień
  http://rusvesna.su/news/1412886727

  Rosja żada od Francji kasy za niedostarczone Mistrale!
  http://politikus.ru/events/32295-mid-trebuet-ot-francii-dengi-za-mistrali.html


  Poroszenko podpisał ustawę lustracyjną! No to się tam teraz zacznie polowanie na czarownice!
  http://politikus.ru/events/32284-prezident-ukrainy-podpisal-zakon-o-lyustracii.html

  DOBRANOC!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:04:42
  Druga częśc wypowiedzi, jeden może napisać że ostra, drugi że pogróżki, ale to moja skromna opinia laika, i żeby nie było nie piszę tego złośliwie...
 • Do adnowum
  Dobry wieczór.


  Proszę się nie poddawać bo cała Twoja praca pójdzie na marne. To co zrobił Twój blog to rewolucja w polskiej przestrzeni publicznej. Sam widziałem jak ludzie z tej strony działający na onecie wspólnie zmuszali tamten portal do likwidacji artykułów - sprawa pustych półek, czy szybkiego usuwania innych - tzw życzeniowych , np jak Sur-mogiła niby 100 razy była w rękach ukrainców.

  Starałem się umieszczać pod twoimi artykułami linki z informacjami z Zakarpacia i bukowiny by uzupełniać twoje fenomenalne dzieło.
  Nie poddawaj się. Zachęcam żebyś zarówno tu jak i w kilku innych miejscach prowadził dalej swój blog - bo jest to rzecz kapitalna i rzeczywiście możliwe że na tej glebie wyrośnie jakiś ruch - może nawet partia która odmieni los Polski.
  Pozdrowienia z KIELC
 • @zygmuntbialas 22:35:19
  No cóż: ja też nie pamietam takiej wypowiedzi bo jak mam pamietać, skoro nie byłem wtedy w Jarosławiu w kwietniu 2012 roku?
  Podałem link do treści wypowiedzi p. Opary
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=16868
  jeszcze raz podaję! Czy tak ciężko kliknąć na link i przeczytać i odnieść się do niego i zapytać pana Oparę co na ten temat sądzi? Przecież ja nie będę z nim rozmawiac face to face bo się nie znamy a pan pewnie może.
  I do tego tu też jest pies pogrzebany: jeśli prowadzi portal, to jest rzeczą normalną ogarniać swoje dzieło tak, żeby wiedzieć co na portalu się dzieje.
  Ja się boję spytać o to wystapienie p. Opary ze względów jakie wyminiełem. Lecz dlaczego WY blogowcy boicie się zapytać? Przecież założyliście swoje blogi a nie wiecie u kogo???
 • @samsung23 23:08:28
  POPIERAM BRACIE!!!
 • @samsung23 23:08:28
  Wielkie dzięki Panie Samsung! Przynajmniej tyle mogę napisać, wielkie dzięki!
  Pozdrawiam!
 • @mania przepraszania 23:08:09
  Jakie pogróżki?
  Stwierdziłem jedynie fakt, że ktoś z miesięcznym stażem nie może znać wszystkich brzydkich spraw, które tu się wydarzyły i które uchodziły płazem. zaleciłem ostrożność w osadach.
  Tyle :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:19:41
  Dlatego napisałem że to tylko moja opinia, dobrze że pan to wyjaśnił, tym bardziej że ten portal jest w tej chwili na tzw. cenzurownym...
  Pozdrawiam
 • @brusek 23:07:02
  Brusku, dzięki za Twoją relację, nie porzuciłeś bronii:)
 • @mania przepraszania 23:08:09
  Mania nie tylko Twoja opinia, pewnie zaraz usłyszysz że "wypisujesz zwykłe głupoty i pomówienia. A swoje dobre "rady" wsadź w buty." jak usłyszałem w tym wątku wcześniej od J.R. kiedy podjąłem temat dr. Opary. Nooooo ale to co zapodał @Max von Stirlitz, powala. Sory, ale zna ktoś sposób na usunięcie stąd konta?
 • @lorenco 22:52:43
  Będę się bił teraz młotkiem w głowę! Jak mogłem napisać Polacy z małej litery!!!!!
 • @lorenco 23:24:46
  Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=OTjjJAh67Sw&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @mania przepraszania 23:22:57
  My jesteśmy ciągle na "cenzurowanym" :))) W necie nikt nas nie lubi bo nie jesteśmy niczyją tubą. A to już jest zagrożenie dla wszystkich "niepoprawnych salonów i stref wolnego słowa":)))))

  Ale dobrze, że nie pozostały nieporozumienia.
 • @Leo32 23:27:21
  A pieprzyć to wszystko, bawmy się:)
  http://youtu.be/WRxSOgNG5_U
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:03:27
  Szanowny Panie!
  Moje oczekiwania nie są wazne!
  Ważne jest stosunek Redakcji do zaistniałej sytuacji - co bardzo ładnie podał niżej Pan CyprianPolak.

  Ja moge jedynie wyrazic soją opinię na temat "całokształtu" - opinie którą wałkowałem dziś wiele razy bez merytorycznego komentarza...

  Redakcja dalej uważa że wszystko jest w porządku.

  Że mozna obrażać wszystkich łącznie z zasłuzonymi bloggerami.

  Że Redakcja ma w nosie prośby i syagnały zarówno czytelników jak i bloggerów na temat trollingu, paszkwilanctwa i mozliwości rekestrowania kolejnych "blogerów" w celu jedynie obrazania innych bloggerów.

  Że w imie fałszywie pojetego pojęcia "wolności słowa" mozna wszystko...

  Uważam że nie można wszystkiego a psim obowiązkiem Redakcji jest wspomagać czytelników - Waszych klientów - w tym by portal zaczał wyglądac profesjonalnie...

  Mam wrażenie że mówimy róznymi językami i ten dialog nic nie daje, bo Redakcja dalej jest święcie przekonana że nic się nie stało...

  Zresztą jak Pan niżej napisał

  "Stwierdziłem jedynie fakt, że ktoś z miesięcznym stażem nie może znać wszystkich brzydkich spraw, które tu się wydarzyły i które uchodziły płazem. zaleciłem ostrożność w osadach.
  Tyle :)"

  Czyli wszystko to juz było, wszystko uchodziło i będzie uchodziło płazem, nikt na nikogo nie pluje bo to tylko kolejny deszcz...

  Życze Redakcji dalszego dobrego samopoczucia...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:34:26
  http://cs618230.vk.me/v618230642/22fb2/R2NFU39bC_Y.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:34:26
  Dokładnie powołanie się na GÓWNIE (GW) na neon to gwarantowana sraczka okraszona setką negatywów. Na onecie również teksty typu neon to agentura ruska. Ale nigdy dowodów. WP bankrutuje i stąd akcja. Premier rządzi w Polsce. Wirtualnej POLSCE.

  Szokuje mnie dzisiejsza opinia publiczna owładnięta propagandą, bo wśród znajomych nawet wykształconych osób wszytko co podaje TV info jest ok i dobre. Zero krytycyzmu.

  Ostatnio obniżono stopy procentowe w naszym kraju co przyczyni się za kilka lat do kryzysu. BO obniżka stóp procentowych to ostateczna broń - taki atom ekonomiczny - wpadliśmy w spiralę deflacyjną i nie ma wyjścia - a mój szwagier wykształcony człowiek twierdzi że nie ma co szukać pomysłu jak oszczędzać bo i tak okradną nas - szwagier inżynier. Kolega inny historyk - znawca średniowiecznej Rusi - a przekonany że kacap putin to największy diabeł.

  Nie ma krytycyzmu - STRONA ADNOWUM - pozwalała spojrzeć na problemy ukrainy z drugiej strony lustra. Może się w niektórych aspektach wydawała bardzo prorosyjska , ale dawało się to łatwo odcedzić. Widać było że propaganda nie jest najważniejsza dla autora - tylko poinformowanie co się dzieje.

  No bo co mamy w TV. A no samo bombardujący się Donieck. Nasze informacje o Ukrainie zaczynają się informacjami. Dziś w doniecku zginęło np 10 osób. Separatyści ostrzelali lotnisko. Drugie zdanie sugeruje że separatyści ostrzelali miasto, przez siebie zajmowane i zabili własnych obywateli. To jest KUREWSTWO. KAŻDY DZIENNIKARZ który tak świadomie przedstawia fakty jest sprzedajną prostytutką za parę srebników.

  OŚWIADCZAM ŚWIADOMIE ŻE NA BLOGU ADNOWUM NIE ZNALAZŁEM TEGO TYPU CHWYTÓW OD MAJA JAK CZYTAM.

  AD NOWUM. DO DZIEŁA.
 • @samsung23 23:48:54
  Ave.http://www.youtube.com/watch?v=ajdHZfCY-Wg
 • @brusek 23:39:13
  Redakcja coś kręci niesamowicie a najlepiej jakby napisała szczerze: UFO nas odwiedziło, zabrali nas i przeprowadzili na nas eksperymenty. Przed odlotem na swoja planetę, UFO ostrzegło, że wróci.
  Zatem bój się Ziemianinie!
 • @lorenco 23:37:19
  Bawić się możemy ale "są na tym świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły":)
  http://mindservice.prawynurt.pl/polityka/opinie/wscieklizna-ruszkiewicza,1782.htm
  bo nie lubię jak mnie ktoś bezpodstawnie obraża i sam nie używając mózgu nakazuje używać go innym :) a mówiłem że coś tu brzydko pachnie, dziwne to jest gó..no, jak nie śmierdzi.
 • @lorenco 22:52:43
  Tak. Znam, ale dobrze, że inni przeczytają.

  Niedawno byłam na Podkarpaciu. Tam opinie mądrych ludzi na temat "bratniej Ukrainy" są jednoznaczne. Oni Ukraińców mają tuż, tuż, za granicą. I to są, zdaje się, tereny, gdzie zwyciężał w wyborach PiS. Więc po majdaniarzeniu "naszych", po JK na Majdanie - ciekawa jestem, jak w najbliższych, sejmowych wyborach zagłosują tamtejsi.
  A przecież to chyba niemożliwe, by analitycy wyborczy PiSu nie mieli tej wiedzy, która na Podkarpaciu leży na ulicach po prostu. Dalej tematu nie ciągnijmy, by nie zbaczać z kursu tematu notki. Ten temat z cała pewnością jeszcze wypłynie.
 • @Leo32 23:57:49
  Mind to przecież V kolumna. No to jak zwykle pojechał on taki prawy jak ja lewy. Serdecznie się uśmiałem. Oni z Kodiakiem-Rangerem na jednym tandemie pedałują. Pzdr. :)))
 • @lorenco 23:54:25
  Uważam sprawa nie jest tak prosta. Pan OPERA gwarantuje swobodę wypowiedzi, dlatego wielu z nas tak się nam spodobała ta strona. Rozumiem że problem dotyczy oblewania szczynami adnowum na autorskich blogach. Zlikwidowanie kont Kodiaka czy szczuraobronnego - który był bardzo uciążliwy - może spowodować że część osób może poczuć iż istnieje jakaś cenzura na tym portalu.

  Uważam że idealnie by było jeśliby ADnowum nie interesował się co tam wypisuje się na jego temat na innych blogusiach , tylko robił swoją robotę. Natomiast jeśliby został zaatakowany tak bezpośrednio że godziłoby to w jego dobra osobiste proponowałby wytoczyć pozew cywilny pod adresem atakujących hien. Redakcja portalu na pewno pomoże, bo jest to w jej interesie.

  Wg mnie zbliża się rozstrzygniecie w wojnie ukraińskiej. Tej zimy gospodarka Ukrainy upadnie i kraj się rozleci. Potem polskę może czekać wojna z Ukrainą. Oni nie jeden raz przecenili siły na zamiary i tym razem bedzie to samo. A widać że im nikt nie pomoże. Ten transport z NIEMIEC to takie medialne SHOW , które na jote nie zmienia położenia Ukraińców.

  W Polsce też nie lepiej. Dziś podieto decyzje o pozwoleniu na budowe E. atomowej w Polsce - starego typu. Tymczasem w K. Południowej zdecydowali że kolejną elektrownie wybudują w typie ITER 0 czyli termojądrową. Jedna taka elektrownia może dać tylce co 100 atomówek. No ale cóż Polska jak zwykle 50 lat za innymi będzie.
 • @Repsol 00:03:13
  To twierdzisz, że pedały? A Putin nie chce, żeby pedały się afiszowały.
  Ja się z nim zgadzam.
 • @Repsol 00:03:13
  niech pedałują w którą chcą stronę, są zupełną mgłą, kiedyś przeczytałem bełkot kodiaka, szkoda gadać, co nie oznacza ze z tą opinią się nie zgadzam bo akurat trafna analiza się mu przytrafiła widać:) ogólnie wydaje mi się że tu strasznie agenturą waniajet dlatego ponawiam pytanie jak zlikwidową tutaj konto?
 • @lorenco 00:08:26
  pedały nie pedały - czy to ważne ?
  Nie wyzywajmy się, a obrażających nas ekskomunikujmy jak papierze w średniowieczu :) to wystarczy.
 • @samsung23 00:07:54
  Jak najbardziej masz rację, z tym, że pan Opara może nie chce na tym portalu tzw. rosyjskich okupantów połowy Polski?
  Połowy Polski: ciekaw jestem która połowa Polski jest okupowana przez Rosję: są warianty: północna, południowa, wschodnia i zachodnia.
 • @AdNovum 19:07:22
  Straszny ruch u Ciebie, więc się streszczę:)

  "Nie interesuje mnie kto to jest ta osoba, która posłużyła się tu nickiem "blizna" tylko obraźliwa wobec mojej osoby treść jaki zamieściła na neonie. Jeśli obronę swojej czci uważasz za histeryczną reakcję z mojej strony, to tak też możesz to nazywać. To jest twoja opinia, ja zaś w swoich sprawach mam mieć prawo do innej.

  Sprawa rozszerzenia uprawnień do banowania również mnie nie obchodzi i nie jest to moja sprawa."

  Oczywiście masz prawo do obrony, nie tylko czci. Zamiast tego rozstajesz się z portalem, o ile portal nie zbanuje trwale niejakiego blizny.
  -------------------

  "Nie mam upatrzonego innego portalu i td bo żadne gierki mnie nie interesują. Natomiast bardzo dobrze scharakteryzowały- to podejście do sprawy i taka optyka na pewne problemy- właśnie ciebie."

  Po czym wnosisz? Od jakiegoś czasu się nie przywiązuje do portali, a odsłony i mesjanizm nie interesował mnie nigdy. Większość ma tak, że się naczytali o jakiś żabach i na siłę próbują zainteresować tym innych. Mnie to raczej nie dotyczy. Zauważyłem, że olbrzymiego wysiłku wymaga zebranie ledwie kilku osób, na które można jakoś liczyć i to zazwyczaj nie są te, które o tym zapewniają. Mam na myśli internet, ale zawęźmy do bloga.
  --------------------------
  "Teraz mówisz, że ktoś Ci robi koło pióra, to zabierasz grabki?
  Po innych mizantropach, mógłbym się spodziewać podobnych deklaracji, gorzej z dotrzymaniem, ale Ty mnie zaskoczyłeś. No chyba się spodziewałeś, że się gówno przylepi?"- widzę, że usiłujesz coś tu zasugerować, ale widzisz na twoje akurat prowokację nie reaguję, bo są za cienką nicią szyte."

  W ogóle nie ma żadnej nici. Nic nie szyłem. Widzisz coś poszyte?
  -----------------------------------------

  "Z mojego punktu widzenia sprawa jest z gatunku groteska, komedia.
  Jesteś ze swoimi podsumowaniami i przeglądami obecnie najczęściej odwiedzany na portalu i masz ilość odsłon nienotowaną ostatnimi czasy na innych portalach.
  Twoja linia jest prorosyjska, pronoworosyjska, antymajdanowa, korzystasz z ruskich i noworosyjskich źródeł.
  Zgromadziłeś spore grono pretorian, większość ich nicków jest świeżych, bądź sami są tu świeży, a zwabieni tym co piszesz. Oni to bardziej niż Ty, nie tolerują odstępstw od linii i żadnych wątpliwości. Naciskając Cię otwarcie i upominając o kasacje wszystkiego, co nie mieści się w "linii przekazu".- masz z tym problem osobisty czy też jakiś uraz?"

  Żadnego. Tzn, ci pretorianie bywają lekko nachalni i nieprzyjemni, ale do tego co robisz nie mam żadnych zastrzeżeń. Wręcz przeciwnie, podoba mi się i jest... wartościowe.
 • @Leo32 00:12:26
  Pisz do na PW do Szanownego Jarka Ruszkiewicza ,ale z tego co wiem to wszystkie stare komentarze zaginą ,a tego AdNovum ja nie zrobię. Pozdrawiam i trzymaj nutkę .:)https://www.youtube.com/watch?v=Mm6beH3f764
 • @samsung23 00:13:52
  Wiecie moi Drodzy czy nie? W Rosji ztwierdzono ustawę, że nie ma pozwolenia na tęczowe parady.
 • @Torin 00:22:35
  I z tą "ripostą" trzeba było czekać, aż parę godzin? No odwaga niesłychana, byleby się na adwersarza nie natknąć. A propos "torin" a co z dębowom tarczą, przegniła od nie używania? Czy korniki ją "wszamały"
  Ps. Ku pamięci "ruskie szpiony "są bezsenne...
 • Zgadzam się z opinią AdNovum, iż na NEon24 toczy się gra prowadzona przez służby specjalne z udziałem hasbary.
  Mam jednak duże wątpliwości co do obiektu wobec , którego ta gra jest prowadzona. Czy "służbom" chodzi o pojedynczego blogera /ów/, czy też chodzi o dyskredytację całego portalu, a zwłaszcza jego obecnego kierownictwa. W kontekście tego na uwagę zasługuje pojednawcze stanowisko Ryszarda Opary i - jak na razie - brak na to stanowisko adekwatnej odpowiedzi AdNovum. Istnieje też możliwość, iż obecne zamieszanie na NEon24 jest dziełem byłych współpracowników Nowego Ekranu, którzy w nie chwale odeszli z tego portalu i teraz kontratakują poprzez podstawionych przez siebie blogerów i komentatorów mając za sobą służby specjalne.
 • @Torin 00:22:35
  https://www.youtube.com/watch?v=rNBI6LFxX6Q
 • @detektywmjarzynski 00:43:28
  Ciepło, coraz cieplej .Pzdr. :)
 • @fretka 00:42:34
  Co mam odpisac , chciał byc jak "Rycerze spod Gwientu" , wyszedł jak jak Orkowie z Mordoru...
 • @detektywmjarzynski 00:43:28
  Nie wiem czy TY również zauważyłeś że krytykuje się AD Nowum , zarówno za jego pro rosyjskość .Krytykuje się również za ultra nacjonalistyczne hasła - anty semityzm z jednej strony, ale i spotkałem się faktem że i za cenzurę wypowiedzi o żydach.

  W 99% uważam że ten blog mówi ukazuje prawdę. Bliższą na pewno no niż ta z TVP INFO przekazywaną przez blondynę ze studia wschód.

  Czasami ADNOWUM przesadzał obrażając POLSKĘ epitetami pejoratywnymi - sam nawet pisałem to w komentarzach kilkakrotnie, jednakże ja szukałem meritum - wiedzy, i to że kolega się niesamowicie wkurwił na nasz kraj nie dziwi mnie. Wolałbym żeby nie obrażał POLSKI jako KRAJU - bo to nie patriotyczne, ale każdy ma prawo manifestować swoje uczucia. A ja mam prawo się do nich odnieść i to jest dobre na NEON24 - czego nie ma na GÓWNIE.
 • @mania przepraszania 00:31:21
  Oj, to nie riposta. Adnovum chyba odebrał negatywnie mój poprzedni komentarz, staram się dalej trzymywać neutralności.
  Pojęcia nie mam "mania", jaki miałeś nick wcześniej, czy jesteś świeżak, ale z Adnovum znamy się trochę. Raczej była to znajomość sympatyczna, źle by się stało, gdyby temat niejakiego blizny i nasze rozbieżności w ocenie odnośnie miały to zmienić.

  Teraz zabawniej:)
  Nie czekałem z niczym minuty, a co dopiero godzin. Chyba, że tobie się dłużyło, to przepraszam:) Byłem poza siecią. Nawet nie poza Neonem, tylko poza internetem. Zdarza mi się.
  Moja jest dębowa, różnica jest taka, że nie gnije, a kornik, który ugryzie zdycha po trzech godzinach męczarni.

  Fretka, jakby Ci to powiedzieć... nie zaczynaj się.:)

  PS
  Wszystkie są bezsenne...

  PSS
  Jeśli odpiszę jutro, to nie znaczy, że brakowało mi odwagi na "ripostę" przez te godziny, ale poszedłem sobie. Jeśli nie odpisze nic, to znaczy, że wywaliłem ignora, albo.. zapomniałem, że miałem. Też się zdarza. Przepraszam.

  PSSS
  Dobranoc:)
 • USA/IZRAEL atkuje ROSJE ropą
  http://www.biznesradar.pl/notowania/BRENT-OIL-ROPA-BRENT#1d_lin_lin

  Na łeb , na szyję spada cena ropy. Z kontraktów terminowych wyparowują dziesiątki miliardów dolarów. Uderza to bezpośrednio w ROSJĘ , ale i spowodowało że załamała się giełda w nowym jorku.

  http://www.biznesradar.pl/notowania/SP-500#1d_lin_lin

  No bo tracą banki w USA które zainwentaryzowały w ropę kilka lat temu.

  Konfrontacja więc przenosi się do USA. Ciekawe czy Rosjanie sami nie zaczną grać na zniżkę - tzw na na krótką pozycje i nie wyrolują bankierów.
 • na dobranoc
  Żałuję że nie ma blogów tak kompletnych na temat eboli, odnośnie polskiej służby zdrowia czy stanu polskiej gospodarki, które by przedstawiały prawdę donośnie tych zagadnień.

  Dobranoc wszystkim
 • @Pokój Na Ziemi 02:00:03
  Idż w p..du. D...lu. :)))))
 • @samsung & All
  Dobrej nocy.https://www.youtube.com/watch?v=aQx7RgKt8Y8
 • @samsung23 00:07:54
  "W Polsce też nie lepiej. Dziś podieto decyzje o pozwoleniu na budowe E. atomowej w Polsce - starego typu. Tymczasem w K. Południowej zdecydowali że kolejną elektrownie wybudują w typie ITER 0 czyli termojądrową. Jedna taka elektrownia może dać tylce co 100 atomówek. No ale cóż Polska jak zwykle 50 lat za innymi będzie."
  kontrolowana synteza termojądrowa jest narazie w fazie experymentow i badan.
  nie do konca tam wszystko dziala jak zakladaja w teori naukowcy
  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/iter-miedzynarodowy-eksperymentalny-reaktor-termojadrowy-opis.html
  pisza o roku około 2030-2040 dodajac stosowne opoznienia to za jakies 50lat bedzie reaktor komercyjny podpiety do sieci energetycz.
 • @Pokój Na Ziemi 02:00:03
  WItajcie Państwo z rana...

  Miałem juz nie zabierać głosu ale Twoja wypowiedź kilkukrotna mnie zdopingowała...

  Nie będę odpowiadać na każdy punkt...

  Powiem jedno - AdNovum wyłozył swoje racje prosto i krótko.

  Nie uzyskał żadnej merytorycznej odpowiedzi od Redakcji - chyba że coś powiedziano mu poza tym miejscem...

  Na jego miejscu nie widział bym potrzeby jakichś dodatkowych rozmów z Redakcją - bez kroku ze strony Redakcji, co powinno z ich strony stanowic minimum przyzwoitości włascicielskiej i dziennikarskiej.

  Jedyne "mądre" słowa - pokazujące o co chodzi - wymsknęły się chyba nieopatrznie:

  "P. Opara tolerował i toleruje znacznie gorsze insynuacje. Ja zresztą też.
  Jesteś tutaj nowy i niewiele wiesz. Dobrze byłoby gdybyś był bardziej ostrożny w opiniach"

  Co jak widac zamyka całą dyskusję i jednoznacznie pokazuje intencje i cele Redakcji...

  PS
  Nie wierzę w spiskową teorię dziejów, ale zauważ że pierwsze "jaja" zaczęły sie w kilka dni po katastrofie MH17, kolejne "naloty dywanowe" w momencie jak zaczęliśmy dyskutować na temat zorganizowania czy uczestniczenia w pomocy humanitarnej dla Noworosji...

  "Eskimosi" czesto tak mają - zakładają "antyeskimoskie blogi", bluzgają "antyeskimosizmem" - by w odpowiednim momenci uderzyć!

  PS
  Zauważcie też że zamieszanie i "zawieszenie" blogu nastapiło w momencie gdy prawdopodobnie za kilka dni zacznie się coś ciekawego i ważnego dziać na Ukrainie...
 • @brusek 07:35:53
  //Zauważcie też że zamieszanie i "zawieszenie" blogu nastapiło w momencie gdy prawdopodobnie za kilka dni zacznie się coś ciekawego i ważnego dziać na Ukrainie...//

  No właśnie, to bardzo ciekawe...
  Warto by sie spytać dlaczego akurat teraz AdNovum złapał focha?

  Reszta twoich zarzutów jest po prostu "no comments", przykro mi.
 • @fretka 00:30:53
  DOS-KO-NA-ŁE!!!!!!!!!!!!!!!!

  PS
  Zakrztusiłem się kawą ze śmiechu!

  :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:43:49
  Przepraszam ale myli Pan skutek z przyczyną! Minimum logiki mości Panie!
  :)
  A może Pan ma swoje "źródła" i nam podpowie co spowodowało że atak na AdNovum nastąpił akurat w tym czasie?
 • @brusek 08:26:29
  PS

  Re:
  Reszta twoich zarzutów jest po prostu "no comments", przykro mi.
  nadużycie link skomentuj

  Jarek Ruszkiewicz SL 10.10.2014 07:43:49

  Szanowny Panie!
  Ja nic nikomu nie zarzucam. Ja tylko staram się zrozumieć i dzielę się tym w komentarzu (komentuję - czyli tłumaczę "na nasze").
  I oczywiście jeżeli publicznie zgłaszam swoje komentarze - liczę na wytłumaczenie mi że się mylę albo potwierdzenie że nie...

  Tylko i aż tyle...

  Na razie z moich wczorajszych komentarzy, obserwacji i prób wyciągania wniosków czy zrozumienia tego bałaganu jaki "ktoś" wywołał osiągając swój cel jakim jest pozbawienie ważnych informacji KILKUNASTU TYSIĘCY Polaków - nic nie wynika, bo Szanowna Redakcja poza nic nie znaczącymi informacjami nie kiwnęła palcem by sprawę rozwiązać...

  Ubiegam też Pana kolejne pytanie w odpowiedzi na powyższe - bo po kazdym moim poście Pan łaskawie piszę "co mamy zrobić" - udając przysłowiową blondynkę /nie ubliżając paniom o blond fryzurach/...

  BARDZO dobrze WIE Pan co powinna zrobić Redakcja, więc proszę już nikogo o to po raz setny tutaj nie pytać i nie odwracać kota ogonem...
 • @brusek 08:37:28
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m5QDDkbzdi4

  http://s18.postimg.org/6fkwsmii1/lemanski2.jpg
 • @brusek 08:26:29
  dla każdego, kto potrafi myśleć choć odrobinę logicznie, oczywistym jest fakt, że decyzja AdNovum nie jest podyktowana powodami, o których napisał

  To jest "żałosne" , że w obecnej "demokracji" , można uprzykrzyć życie ludziom piszącym nie po "oficjalnej linii" mainstreamowych meNdiów, w sposób znacznie prostszy, niż ludziom piszącym onegdaj "nie po linii" Partii -za pomocą wizyt w Urzędzie Bezpieczeństwa
 • @KHT 09:22:09
  " dla każdego, kto potrafi myśleć choć odrobinę logicznie, oczywistym jest fakt, że decyzja AdNovum nie jest podyktowana powodami, o których napisał

  To jest "żałosne" , że w obecnej "demokracji" , można uprzykrzyć życie ludziom piszącym nie po "oficjalnej linii" mainstreamowych meNdiów, w sposób znacznie prostszy, niż ludziom piszącym onegdaj "nie po linii" Partii -za pomocą wizyt w Urzędzie Bezpieczeństwa
  "
  ...............................

  Też tak uważam jak przedmówca,....od samego początku tej hućpy.

  pzdr.
 • przepychanka z AdNovum
  szkoda, że nie udało się dalej prowadzić AdNovum tutaj jego działalności. Czy ktoś wie, czy on gdzieś indziej działa ?
  Teraz czasy są dramatyczne. Na Ukrainie mamy wojnę, która nas jak najbardziej obchodzi. A w Polsce w najwyższym stopniu przestępczy rząd, który działa na zgubę Polaków i jakby tego było mało, wspomaga naszych wrogów. Potrzeba jest spora, ażeby informować zdających sobie sprawę z sytuacji.
  Te wiadomości na Ukrainie dotyczą naszych wrogów, którzy już zapowiedzieli, że urządzą Polakom nowe rzezie. Więc ważne jest, ażeby możliwie wiele wiedziać o tych wydarzeniach i możliwie na bierząco
 • @danekbb 10:05:53
  //szkoda, że nie udało się dalej prowadzić AdNovum tutaj jego działalności//

  Co to znaczy "nie udało się"?
  Może trochę jaśniej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:20:31
  O ile ja zrozumiałem co Pan DANEKBB miał na mysli - to nie udalo się Redakcji spełnić wymagania Adnovum przez co on dalej milczy...

  Więc "nie udało się"...

  :(
 • poczta
  Nie wierze 2 posty napisałem a też dostałem te brednie na PW
  jesli ktoś bluzga to wystawia opinie tylko o samym sobie jak ktoś to popiera jest taki sam.
  AdNovum niech pan odpuści piszą to sobie piszą zignorowanie tego najbardziej ich zaboli a teraz się cieszą ze wygrali
  może ktoś wytłumaczyć o co chodzi ze szczurem? przeciez doczepił się koleś z nikiem bez jednego "n" i to on zrobił zamieszanie
 • @brusek 10:33:30
  //to nie udalo się Redakcji spełnić wymagania Adnovum//

  A jakie to wymagania?
  Bo może o czymś nie wiem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:41:42
  Panie Jarku!!!!!!!!!!!!!

  DOBRZE PAN WIE!!!

  O tym piszemy od wczoraj co napisał AdNovum na samej górze!

  Czy może Pan nie czytał?

  Cytuję fragment listu AdnoVum z Panem:


  ,,Widzisz sprawa wygląda w ten sposób, że ja napisałem jak należy postąpić aby ją zgodnie z podstawowymi normami uczciwości i honoru załatwić:"

  WIęc ciągłe włączanie się Pana nie ma najmniejszego sensu poza ćwiczeniem Pana palców i klawaitury - bo wciąż Pan pyta "o co chodzi" itd...

  Chodzi o parę prostych rzeczy które Blogger napisał wczoraj a ja oraz kilka innych osób wiele razy łopatologicznie Panu tłumaczymy...


  PS
  Ciekawy jestem ile razy Pan zada jeszcze pytanie "o co chodzi" i "co Redakcja ma zrobić"?
 • odn. p.Opary mam to samo zdanie co lorenko.
  Nie wiem czemu nie ma szczura i o co poszło z portalem, nie czytałam relacji dokładnie ostatnio.
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/10/c5bcenada-uwalony-lump.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:20:31
  jaśniej nie mogę, gdyż nie wiem, gdyż nie uważałem za sensowne się zagłębiać w ten temat. Nawet jakbym to zrobił, to i wtedy moje kompetencje mogłyby okazać się za małe, ażeby to oceniać. No i nie po to tu jesteśmy. W każdym razie na tym portalu można przedstawiać myśli i wydarzenia niecenzurowane i na wyższym poziomie. I to trzebaby zachować
 • @brusek 11:15:50
  PS

  Inna dyskusja ale tak samo jałowa trwa w innym miejscu - cytuję co tam napisałem:

  http://slepamanka.neon24.pl/post/113684,do-adnowum-prawda-jest-najwazniejsza-widziane-z-usa

  ---------------------------------------------------------------

  @Jarek Ruszkiewicz SL 10:02:06
  //wygląda na to że Redakcji jest co najmniej na rękę zlikwidowanie blogu AdNovum//

  //Coraz bardziej wygląda na to że cała akcja jest zorganizowana co najmniej za przyzwoleniem Redakcji...//

  To sa właśnie bzdurne insynuacje, z którymi nie mam zamiaru polemizować.

  //A Czytelnicy sobie i tak własny pogląd wyrobią bo na szczęście myślą!//

  Też jestem o tym przekonany.
  nadużycie link skomentuj
  Jarek Ruszkiewicz SL 10.10.2014 10:02:06

  ---------------------------------------------------

  Szanowny Panie!
  Po przeczytaniu informacji od AdNovum o "problemie" - uważałem przez długi czas że AdNovum insynuuje bzdury i ma delikatnie mówiąc "cięzki dzień".

  Gdyby Pan nie zabierał zdania i wielokrotnie nie pisał bzur to uważałbym że Pan AdNovum ma problem ze sobą i ma może nawet manię prześladowczą...

  Ale Pańskie wypowiedzi coraz bardziej mnie utwierdzają iż Pan AdNovum może mieć rację!

  Bardzo Panu dziękuję za to że pozwolił przywrócić mi wiare w normalnośc i prawdomówność AdNovum i w to że nie jest to jego mania prześladowcza ale celowe działanie Redakcji!

  I cieszę się że obaj jesteśmy przekonani że czytelnicy myslą i potrafią ocenić gdzie jest prawda, która i tak zwycięży!
  :)
  nadużycie link skomentuj usuń
  brusek 10.10.2014 11:28:30

  ==============================

  PS
  Panie JR SL!

  Nie będę więcej z Panem dyskutował bo Panu tylko o to chodzi!
  Zależy Panu na wyprowadzeniu dyskusji na manowce a nawet zdyskredytowanie Bloggera AdNovum!

  Od wczoraj Redakcja nie ustosunkowała się do tego co napisał AdNovum...

  Żegnam ozieble...
 • @CyprianPolak 23:03:33
  Panie Cyprianie Polaku, Panie AdNovum.

  OŚWIADCZENIE:

  "Oświadczam jednoznacznie, że odcinam się i potępiam sytuacją w związku z dywersją wobec Pana AdNovum".

  Napisałem dosłownie - tak jak Pan sobie życzył - być może również życzyłby sobie właśnie tak Pan AdNovum. Tak aby nie było wątpliwości.

  Neon24.pl jest portalem całkowicie niezależnym, pozbawionym wszelkiej cenzury. Obowiązuje zwykły prosty regulamin. Nie wolno kłamać, rzucać oszczerstw, obrażać kogokolwiek. Każdy ponosi odpowiedzialność za swoje publikacje i komentarze.

  To jest główne zadanie administracji Neon24.pl. Przestrzegać regulamin.
  Ale często administracja nie jest zorientowana w szczegółach, nie wie lub nie orientuje się co jest dla kogoś obraźliwe czy nieakceptowalne.
  Dlatego też wszyscy autorzy, komentatorzy mają do dyspozycji narzędzia za pomocą których można usuwać nieprawdziwe, obraźliwe wpisy.
  Zależy to od Was wszystkich - właśnie autorów.

  Niestety, taka otwarta formuła Neon24.pl - ma również swoje negatywne czasem następstwa. Po prostu, być może jest zbyt otwarta, dowolna -
  Daje ludziom nadmierną wolność i swobodę wypowiedzi. Doprowadza to do sytuacji i możliwości rozmaitych nadużyć.
  Na pewno rozmaite służby albo zwyczajnie nieprzyjaźni, czasem zazdrośni ludzie taką otwartą formułę wykorzystują - aby zniszczyć NEon24.

  Jest ich wielu, bardzo wielu, ONI chcieliby i uparcie dążą do tego aby rozwalić i zamknąć Neon24.pl. Niedoczekanie ich.

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę - jak trudno z tym walczyć jak trudno unikać nieporozumień.

  Nie można jednak mieć wszystkiego. Być sytym, zadowolonym a jednocześnie osiągnąć sytuację w której owca cały czas jest i musi pozostać cała.

  Takie jest życie, takie są realia. Trzeba się z tym pogodzić i jakoś żyć.

  Cały czas będę walczył o to aby Neon24.pl pozostał jako otwarte forum dyskusyjne.

  Cały czas jestem otwarty na propozycje i czekam na spotkanie.

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie

  Ryszard Opara
 • @KHT 09:22:09, @pixel 09:46:46
  Bardzo proszę jaśniejsze przedstawienie swoich przypuszczeń.
  To zapewne bardzo przykra niespodzianka dla wielu osób śledzących ten blog.
 • Pan Ryszard Opara 09:47:20
  .
  Szanowny Panie Opara ,

  Nigdy Pan mnie nie spotkał. Zna mnie Pan wyłącznie w własnej chorej albo całkowicie wypaczonej wyobraźni. Ta wyobraźnia obliguje Pana całkowicie w
  stronę chamstwa, złośliwości i pogardy dla wszystkich i wszystkiego.

  Dla Pana widać jedna rzecz jest ważna w życiu - Money .

  Wiem, że Pan nigdy nie brał mnie ani moich rad poważnie bo nigdy ich Panu nie dawalem ( sic! ) .
  Wiem, że ma Pan mnie i zaplecze kasyna_Leon23 - głęboko w powazaniu .
  Wiem, że jest Pan samotnym sfrustrowanym facetem wsröd tlumu platnych przyjaciöl .
  Żal mi Pana.

  Pomimo, że Panu absolutnie na tym nie zależy - wybaczam Panu i życzę Panu zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  Niech Pan Bóg ma Pana w swojej opiece.

  Max Otto von Stirlitz .
 • @Pokój Na Ziemi 01:58:25
  Szanowni Państwo,

  Wiele osób zarzuca mi, że kiedyś w swojej publiczne wypowiedzi (chyba na Uniwersytecie w Jarosławiu) stwierdziłem, że:
  "połowa Polski jest pod okupacją rosyjską"

  Być może to nieco niefortunne stwierdzenie, wyrwane z kontekstu.

  Osobiście, zwłaszcza w ostatnich latach, coraz bardziej uważam, że Polska jest pod okupacją Unii Europejskiej Niemiec.
  Jestem bardzo rozczarowany rezultatami tzw transformacji ustrojowej jaka dokonała się w naszym kraju w ciągu ostatnich 25 lat. Wiązałem kiedyś wielkie nadzieje z rewolucją i ruchem autentycznym Solidarności. Prawda okazała się całkowicie inna.

  Ja osobiście marzę i pragnę aby Polska była całkowicie suwerennym krajem.

  Pragnę aby Polska była Polska.

  Nie jestem żadnym rusofilem - ale jestem jednak absolutnie przekonany, że przyszłość i suwerenność Naszego Kraju, jest możliwa tylko i wyłącznie we współpracy z Rosją - o ile to jest w ogóle możliwe - ale oczywiście na zasadach równości i partnerstwa.

  Moim zdaniem można to wszystko osiągnąć poprzez struktury BRICS.

  Ale najbardziej pragnę - aby Polska była Polską.
 • Witam popołudniem
  Proszę państwa napisałem kilka postów w obronie PANA AD NOVUM i przyszedł mi na skrzynkę e-mail uwłaczający mu. Ktoś próbuje mnie przekonać że AD NOVUM to żyd, działający na szkodę POLSKI i POLAKÓW.

  WIADOMYM jest że to jest wielkie gówno - rodem z GAZETY WYBORCZEJ. Dzięki ADNOVUM tysiące - kilkanaście tysięcy polaków dziennie miało serwis informacyjny pozwalający im wyrobić sobie własne zdanie.

  MIMO pro rosyjskiego stanowiska na jego blogu z czym się nie ukrywa autor nie była to gadzinówka w stylu RT RUSIA TUDAY. Dzięki komentatorom na portalu możliwy był balans idei, dlatego informacje tu zaczerpnięte przyswajali zarówno CI z lewicy jak i z prawicy. Młodzi i sędziwi wiekiem. Ja sam przekonywałem wielu moich znajomych że w POLSCE i UKRAINIE toczy się gra a mas media kłamią gorzej niż za URBANA.

  Przychylam się do zdania niektórych uczestników dyskusji że widocznie służby bezpieczeństwa wzielby się za PANA ADNOVUM.

  Uważam że dobrze by było znaleść osobę zagranicą - w Niemczech czy w UK i żeby stamtąd publikowała teksty AD NOWUM nie koniecznie pod jego nikiem.

  Pozdrawiam
 • @samsung23 13:18:50
  Urban to akurat był najbardziej znienawidzony za powiedzenie ponadczasowej prawdy, że rząd się zawsze wyżywi. :)
 • @Magia 12:51:04
  Witam. Też się wczoraj nie miałem czasu wypowiedzieć. Miałem nadzieję, że sprawa została już rozwiązana. Dzisiaj patrze na tą dyskusję i uwierzyć nie mogę, że w świetle oczywistych faktów administracja i właściciel portalu zamiast działać dalej są w... lesie.
  Pisze sie tu o jakiejś obawie o posądzenie o cenzurę, tłumienie wolności słowa, zaprzeczaniu idei otwartości portalu.. Ludzie!!

  A że się już na to patrzeć nie mogę pozwolicie że prostymi słowami wytłumacze.
  Jeśli dwie osoby dyskutują nawet ostro o jakimś temacie, wmieszanie się w z pozycji administracji faktycznie może być poczytane jako forma nacisku zwłaszcza gdy taki administrator opowie sie po jednej ze stron i zablokuje część tekstu drugiej. Tak to jest cenzura. i takie wmiesznie sie jest rzeczą karygodna.
  Ale nie w przypadku kiedy jedna ze stron dyskusję zaczyna od splunięcia drugiemu w twarz! Wtedy należy interweniować!!
  Czy internauta Blizna dyskutował w jakimś temacie z AdNovum? Czy napisał może tekst "ukraina wojna domowa - kłamstwa Adnowum" w którym w sposób merytoryczny przedstawił własny pogląd na konflikt oraz obalił tezy adwersarza?? NIE!!!

  Cała jego "twórczość" na tym portalu to bezczelny personalny atak na popularnego blogera. Pełen wyzwisk, pseudosugestii i chamstwa. Czy tylko ja to widzę?!! Czy wspomniany Blizna razem z tym swoim pomocnikiem, który zaspamował wszystkich zarejestrowanych wnieśli cokolwiek innego na ten portal? Jakiś tekst może, rozsądny komentarz? Raczej wyzwiska, głównie od żydów. (tacy jak oni żyda widzą często i we własnej teściowej, bez względu na to jakie konsekwencje niesie taka teza dla ich własnych dzieci :)

  Panie Ryszardzie i reszta "decyzyjnych", oto co powinniście moim zdaniem zrobić. Ban stały z blokadą IP dla dwóch wspomnianych. Teksty a raczej paszkwile usunąć ludziom z oczu, ale nie kasowac. Schować "do piwnicy" i w przypadku ataku z zewnątrz z użyciem zarzutu cenzurowania przedstawić jako dowód.
  Szkoda, że to nie zostało zrobione od razu...

  pzdr dla wszystkich
 • @samsung23 13:18:50
  Ludzie ,ja was nie rozumiem. Po otrzymaniu takiego "news-a" zgłaszacie do moderatora z żądaniem banu i blokady konta zawodnika, a o całej sprawie powiadamiacie AdNovum o naruszeniu jego dóbr osobistych .jeśli administrator nie reaguje /dziesiątki otrzymanych maili/ to chyba sprawa jasna :
 • pan samsung23 13:18:50
  .
  panie samsung23 , numer z Reichem badz UK czyli Jukej nie przejdzie w zadnej z wersji przez pana podanej .
  Ernest ad Novum , swiatowej slawy Autor kroniki wojennej na Ukrainie sam publikuje teksty i
  Ja mysle , ze najlepszym miejscem na swiecie do kontynuacji pracy kronikarza jest zaplecze kasyna_Leon23 czyli portal p.Opary .
  Teraz trwa chwila napiecia ale Ernest wröci i wszyscy beda zyli dlugo i szczesliwie czytajac nowe , ukrainskie relacje .
 • P.s.
  .
  A jak nie wröci , to tez wszyscy beda zyli dlugo i szczesliwie , nie czytajac ukrainskich relacji .
 • kolejna analiza :)
  Przeczytałem komentarze, tym razem odnośnie rozmowy jaka toczyła się z udziałem Pana Opary.
  Moje zdanie jest takie: Pan Opara ma wizje, chce niezależnej Polski. A przynajmniej zależy mu na tym żeby był miejsce gdzieś w internecie, gdzie taka niezależna polska myśl moze się rozwijać bez żadnych ograniczeń. Gdzie nie bedzie cenzury, gdzie każdy będzie mógł prowadzić bloga głosząc swoj punkt widzenia, prezentować prawdę w którą wierzy.
  To wzniosła idea ale pojawia się problem bo głoszenie dwóch odmiennych poglądów w tym samym miejscu zakrawa na schizofrenie. Swiat nie jest idealny, ludzie to nie aniołowie a gorszy pieniądz wypiera lepszy. Dlatego tacy Panowie jak AdNovum zawsze będą rezygnowali z rywalizacji ze szczurami obronnymi. Będą tak robić bo zwyczajnie nikt oprócz płazów nie przepada za taplaniem się w szambie. A co to oznacza dla pana Opary i jego idei? Dla niego oznacza to że portal będzie albo równał w dół stając się miejscem gdzie dosłownie każdy będzie mógł prowadzić blog na dowolnie absurdalny temat - co zupełnie pozbawi ten portal jakiejkolwiek wiarygodności i ośmieszy wolną polską myśl którą w zamierzeniu ten portal miał wspierać, albo wprowadzi się cenzurę eliminując blogi osobników niedojrzały. Tyle że ta druga opcja oznacza wprowadzenie cenzury.
  Ludzie niestety nie są równi a o Utopi to Tomasz Morus pisał już w 1516 roku. Pan Opara musi podjąc decyzję, jakiego portalu chce.
 • @Magia 14:06:58
  wydawała się taka rezolutna babka,a tu tylko pyskówka...
 • @kkkkk 13:56:30
  Witam.
  Nie chciałem brać udziału w tej "przepychance",ale Kolega kkkkk poruszył dość ważny problem,problem wartości tego portalu,jako portalu wolnej myśli polskiej.Bo jeżeli tacy blogerzy jak AdNovum opuszczą te łamy,zostaną tylko osoby pokroju BłękitnyOceanIstnieje,czytelnicy i komentatorzy niestety opuszczą ten portal,stanie się on błotnistą sadzawką,w której każdy oszołom będzie mógł pisać wszystko na dowolny wybrany przez siebie temat.Ale chyba założycielowi tej strony P.Oparze nie przyświecał taki cel w momencie gdy zakładał to Forum Polaków.
  Pozdrawiam.
 • @Ryszard Opara 11:38:47
  Obawiam się, że takie oświadczenie nic już nie pomoże. Proponuję popełnienie seppuku :)
 • @Magia 14:06:58 & @kfakfa 13:46:23 & @kkkkk 10.10.2014 13:56:30
  PS

  Magia and kfakfa

  Reasumuję i przypominam jak było. Mysmy zgłaszali naruszenia - brak efektu.

  Autor Bloga zgłaszał "wyżej" - brak efektu.

  Potem Autor napisał to co jest na początku - do dzisiaj bez efektu - to znaczy jedynym efektem są dwa wpisy Pana Opary, które nastąpiły po kilkunastu czy kilkudziesięciu / nie liczyłem/ wpisach Pana JR w których zarzucano nam że się mylimy, z Blogerem nie ma kontaktu i w zasadzie to Redakcja jest zdumiona o co komu chodzi?

  Jest możliwe prowadzenie portalu w którym są dwa blogi "skrajnie-poglądowe", jeden "za" drugi "anty".

  Dopóki jeden blogger nie atakuje wprost, po chamsku, poniżej pasa i w sposób który daje podstawę pofatygowania się do adwokata - wszystko jest okej....

  To Redakcja ma dbać by oba śwaitopoglądy egzystowały w jednej przestrzeni bezkonfliktowo. Jest to proste i do załatwienia...

  Jeżeli jeden "bloger" przy pomocy jakichś "trolli" atakuje w ponizający sposób nie idee blogu, ale Autora - powinna wkroczyć Redakcja likwidując problem = "atakującego warchoła" w sposób jednoznaczny i szybki a nie czekac kilka dni i udawać że się nic nie stało...

  PS kkkk

  Nie obchodzi mnie co kto wypisuje o Panu Oparze i JR, nie isteresuje mnie co kto kiedyś robił i jakie grzechy w młodości popełnił...

  Ważne że Pan Opara deklaruje że "się nawrócił" i chce z jednej strony pluralizmu wypowiedzi a z drugiej strony wyraża poglądy dla mnie do przyjęcia - i tylko temu przyklasnąć...

  Z tym że za tymi intencjami nie idzie działanie.

  To znaczy idzie działanie, ale "wymuszane" przez czytelników - co jest dla mnie dośc paranoiczną sytuacją, świadczacą że albo co innego mówimy a co innego robimy, albo że nie panujemy nad sytuacją która nas przerasta...

  Nie wiem jak sie sprawa zakończy - mam nadzieję że Wódz wróci - ale świat już nie będzie taki jak przedtem...

  Podsumowując!

  Jak pisałem wczoraj, albo dwa dni temu - sprawę mozna było załatwić "pod stołem" tak, by Czytelnicy w ogóle się nie zorientowali...

  A teraz mleko się wylało...

  AdNovum wygrał a Redakcja dała ciała okrutnie!

  Od AdNovum i jego jakichś ustaleń z Redakcja teraz chyby tylko zalezy kiedy wróci...
 • to może łopatologicznie
  klikamy- zarządzanie kontem - wiadomość odebrana - paszkwil - nowa wiadomość - klikamy- do-tytuł-treść - zamieszczamy- wysyłamy-wysłane-treść-dowód wysłania...

  ja paszkwili nie dostałem na skrzynkę.

  w NADUZYCIE możecie sobie klikać do śmierci-klikałem dziesiątki razy -ale BRAK DOWODU

  pozdrawiam
 • psy szczekają
  komu mamy wierzyć, człowiekowi który jest na miejscu wydarzeń czy zarośnetemu próżniakowi wrośniętemu w fotel - zdecydujmy sami. Te zaczepki są po to by korespondent odwrócił uwagę od wydarzeń i wdał się w bezsensowne i personalne potyczki słowne wtedy trol jest z siebie dumny, bo spełnia zadanie inaczej usycha jak psie ekskrementy na trawniku samoistnie, chyba że ktoś je wcześniej uprzątnie i tu jest rola wszystkich zwolenników adnovum by inteligentnie przycierać nosa łajzom - przez wzgląd na szczególne okoliczności w jakich znajduje się reporter
 • @brusek 14:28:57
  Zgoda. Redakcja dała d... Może nawet początkowo nieco pokrętnie się uchylała od przyznania tego faktu. Ale weźmy też pod uwagę fakt, że wyszła jednak z propozycją spotkania i omówienia problemu. Ba, nawet padła propozycja by AdNovum niejako włączył się do zespołu redakcyjnego.
  Takie błędy się zdarzają. Możliwe, że przyczyniła się do tego prozaiczna złośliwość rzeczy martwych (zawiodły mechanizmy informowania o nadużyciach, komunikacja, emaile), a może, jak sugerują niektórzy, ktoś z zewnątrz wkładał kij w szprychy.
  Sytuacja stała się patowa, ponieważ AdNovum okopał się na swojej pozycji, a redakcja z kolei uznała, że zrobiła wszystko co mogła. Każda ze stron widzi sytuację na swój sposób. Najlepszy byłby jakiś reset, odpuszczenie sobie już tych dąsów. Wiem, że każdy kompromis jest gorzki, ale bez niego nie wyrwiemy się z klinczu, a całą energia idzie w próżnię.
  Pamiętajcie, że czas gra na niekorzyść wszystkich - w miarę przedłużania się tej przepychanki ulatniają się zapewne czytelnicy bloga, a za jakiś czas cierpliwość skończy się najwytrwalszym.
  Więc jak drodzy Państwo - pieremirie? :)
 • @asdf 14:57:13
  Hmmmm.....
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/naczelny-faz-potwierdza-masmedia-sa-kontrolowane-2014-10
 • AdNovum
  Najlepiej jakbyś założył własnego bloga na wrodpress, ale mówiąc o jakichś sensownych portalach, to osobiście polecam http://www.slowianskosc.pun.pl
 • @Magia 16:12:37
  Jednak nie zawiodlaś ,że rezolutna z ciebie babka : właśnie takie kwiatki trzeba było wysyłać do szanownej Redakcji z rządaniem bana...

  AdNovum ,teraz rozumiem .

  Pozdrawiam .
 • @Magia 16:12:37
  Gdyby pominąć cały stek inwektyw Zorrana pod Twoim adresem, to czy jego wywodowi czegoś brakuje? Pytam poważnie, bo cała sprawa zamiast stawać się jaśniejszą, ciemnieje. Jakieś kłótnie, dziwne sugestie, szantaże itp.

  Jako czytelnik pamiętam desanty pro-banderowskich troli, którzy wklejali rzeczy całkowicie nie związane z tematem i w ogromnych ilościach. Tamto nie było problemem - teraz stał się problem, bo ktoś wpadł potrolować w obronie religii, sugerując przy tym AdNovum różne rzeczy, niekoniecznie prawdziwe. Jeżeli można porównać rzeczy małe z wielkimi, to mi szczuroproty pisał żem rezun. Olałem jego inwektywe, bo wiem że nie jestem banderowcem. Czemu w podobny sposób nie chciał zareagować AdNovum?

  Z dobrego blogu o konflikcie ukraińskim zostało ch... d... i kamieni kupa jak mawiał nasz wieszcz.
 • @próg plancka 16:46:46
  Tu nawet chyba nie chodziło o Adnovum.
  Ktoś rozwalił wspaniałą społeczność, która zgromadziła się wokół tematu przewodniego, społeczność, która solidaryzowała się z Noworosją.
  Przeglądałem tu blogerów, niektórzy wręcz aż kipią z nienawiści do Rosji, podobnie jak ich czytelnicy, których mieli malutko a czasem wcale..
  Tak samo jak nienawidzą Rosji, Noworosji, tak samo nienawidzą nas, którzy byli dyskutantami czy czytelnikami bloga Wodza AdNovum.
  No i dopięli swego.
  Wodzu, gdzie jesteś i dlaczego się nie odezwiesz?
 • @próg plancka 16:46:46
  Po jeden mówi "że to deszcz pada", a drugi "że to plwociny".
  Bez odbioru...
 • @Magia 17:02:53
  Rozumiem że odpisujesz chętnie na merytoryczną polemikę - wynika to logicznie z twoich insynuacji, że jestem ignorantem w sprawach argumentach w dyskusji...

  Zatem, czy nie przeszkadzały Tobie wpisy szkalujące wartości bliskie polakowi-katolikowi, które zawarł był @Klincz? Czy zgłosiłaś je jako 'nadużycie'?

  To tylko jedne pytanie, jak będzie chciała, to odpowiesz jak nie, to pisz dalej o nagonce, szkalowaniach i wielkich okropnościach...
 • @lorenco 17:02:54
  Mam podobne odczucie, to o czym pisał @Rysa było istotą tego bloga a ostało się jeno pyskówka i niejasności.
 • consumatum est
  No cóż, też myślę że mleko się wylało i nic się nie da zrobic. Zasłanianie się przez redakcję wolnością wypowiedzi wobech sytucjach przytoczonych przez Panią Magię, to kpina.
  Zresztą, sytuacja w Noworosji się stabilizuje więc i tak...
 • @próg plancka 17:17:58
  http://cs7009.vk.me/c7008/v7008466/12d63/6MgpxdBBUUY.jpg
  "W Doniecku już 2 godziny jak dali gorącą wodę a w Kijowie jej nie ma i nie będzie. Za to walczyli?"
 • @Magia 17:32:52
  W swoich komentarzach na blogu AdNovum pisałam wyraźnie, że mierżą mnie wypowiedzi rasistowskie, a nadto nie zamierzam wdawać się w rozmowę na pseudoreligijne argumenty. Tym bardziej z kimś, kto nie ma najmniejszego pojęcia o historii religii monoteistycznych.

  -----------------------------------

  Bardzo odważne stwierdzenie... Rozumiem, że jeżeli poruszane są ideowe podstawy Noworosyjskich powstańców, a więc przywiązanie do religii chrześcijańskiej, w jej wschodnim wydaniu, to jest to pseudoreligijna gadanina.

  Najwyraźniej nie masz ochoty pisać merytorycznie, tylko uciekasz się do insynuacji i argumentów Ad personam, więc nie będę męczył cię prostymi pytaniami.
 • @Magia 16:12:37
  Szanowna Magio,

  Dostaję ostatnio wiele wiadomości na PW. Przyznaję też, że nie za bardzo wiem o co w tym całym zamieszaniu chodzi.

  Dlatego też proponowałem kilka razy spotkanie, rozmowę z AdNovum aby ustalić problemy oraz szczegóły ewentualnej współpracy.
  Wydawało mi się, że tylko poprzez rozmowę, można wytłumaczyć problemy, ich przyczyny i zastanowić się jak temu zapobiegać. Możnaby doprowadzić i dać AdNovum całkowitą kontrolę nad jego wpisami oraz komentarzami.

  Jak do tej pory, Adnovum nie zareagował.

  Niestety, przyznaję także, że za każdym razem, kiedy coś interesującego zaczyna się dziać na NEon24 - szczególnie, jeżeli to sprawa zgodna z interesami RP ale przeciwna mediom/partiom głównego nurtu - natychmiast pojawia się grupa ludzi, prowokatorów - których zadaniem jest naszą inicjatywę zniszczyć, zabić w zarodku.

  To zawodowcy - działający na zlecenie. Bardzo trudno z nimi walczyć Niestety więc zrażają ludzi takich jak AdNowum do pisania a wielu innych do czytania, komentowania.

  ONI - zawodowcy - chcą zniszczyć, zamknąć, zlikwidować NE.
  Wykorzystują również regulamin, wolność słowa, brak cenzury w NE

  Ja będę walczył do końca i nigdy się nie poddam. Ale niewielu ludzi ma niestety taką determinację.

  Mam wielką nadzieję, że tak jak pisze AdNovum:

  PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY
 • @próg plancka 17:47:56
  Ja też uważam, że to nie jest miejsce na dyskusje o religiach.
 • Dzisiaj w Noworosji
  Dla tych, co z rosyjskim na bakier:

  http://www.youtube.com/watch?v=HdGmh5w40YQ

  http://www.youtube.com/watch?v=o2nrwbrcB70

  Nowa mapka:

  http://voicesevas.ru/img/def5f07c2d2e820027c2ceb04f105c1e.jpg

  Opolczeniec Wiking o sytuacji w Noworosji:

  http://www.youtube.com/watch?v=Ovw2HlGg0pI
 • @eMJot 19:00:08
  Filmy z walk o lotnisko:

  http://www.youtube.com/watch?v=6Dn6mVaXhB8

  http://www.youtube.com/watch?v=yHOq-leIaPc
 • @próg plancka 19:18:59
  Pod nieobecność AdNovum komentarz o aktualnej sytuacji na froncie od The Sakera, po angielsku:

  http://vineyardsaker.blogspot.com/2014/10/ukraine-sitrep-august-13-1600-utczulu.html
 • @Magia 18:59:04
  Magia robisz się nudna i po prostu cierpisz na przerost jąder.

  Już nie wiadomo co do ciebie mówić aby cię przypadkiem nie obrazić i nie uwłoczyć twojej inteligencji albo znaczeniu.
  Pomóż, a nie rujnuj do końca.
 • @promyx 20:27:43
  Przepraszam, a jak ty "pomagasz"? Zaproponowałes coś AdNovum? Tak tylko pytam...
 • Wszędzie jest wojna.
  Moim zdaniem, ten portal, tak jak i większość mediów został opanowany przez biedronki. Biedronka to takie stworzenie, które jest pozornie czerwone, ale posiada czarne kropki. Te kropki, są biedronkową zmorą, gdyż uzewnętrzniają jej czarny charakter, co widać gołym okiem. Taka biedronka, pozornie milusia, potrafi ugryźć w najmniej spodziewanym momencie. Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym mieć w domu muchy, przynajmniej wiem czego od muchy się mogę spodziewać. Taka mucha.., dajmy na to, siada na każdym gównie, więc przed muchą wszystko co czyste przed nią chowam. Jak mnie wkurwi, to pacnę ją gazetą koszerną i jedno od drugiego się nie pobrudzi. Muszę tylko uważać aby nie robić tego na ścianie.
  Wracając do biedronek, to one już taką mają naturę, że są mistrzyniami intryg. Przez lata ewolucji opanowały to do perfekcji. Jeśli potrzeba, to w celu pokonania wroga, zawrą przymierze nawet ze skorpionem, wiedząc, że potem zostaną zjedzone - taka rasa ;)

  Teraz poważnie. W dalszym ciągu nie wiem kto komu i czym zawinił.
  Nie mam na tyle czasu aby wnikliwie śledzić i wertować, co kto komu napisał, kto ma wyciętą skórkę, a kto tylko napletek?
  Mając kilkunastoletnie doświadczenie blogowe, wiem, że liczy się tylko oglądalność. Oglądalność i popularność to w perspektywie sława i pieniądze. Pieniądze jak wiadomo nie śmierdzą, więc uzewnętrzniają się wszelkie złe ambicje.
  Czytałem tu wyłącznie wiadomości z Ukrainy, reszta mnie nie interesuje, tak jak nie interesuje mnie co o życiu i polityce sądzi pan szpara, blizna, kodiak czy inny dupek o niespełnionych ambicjach.
  Podsumowując, zwrócę się do Was, aktywiści tego portalu.
  Jesteście w sumie żałośni, nie potrafiliście wykorzystać szansy. Uzewnętrzniliście wszystkie najgorsze przywary cechujące biedronki.

  Teraz prośba, proszę o całkowite usunięcie mojego skromnego konta.
 • @Roman.Br 20:33:36
  Do kogo te żale? Usuwaniem kont zajmuje sie admninistracja portalu do nich proszę pisać ...
 • @Roman.Br 20:42:03
  Cóż trzeba było tak od razu, a nie sie krygować i udawać "kulturem". Co do wyrastania to proponuje poszperać w archiwach kto na kim "wyrósł". Bez odbioru...
 • @Roman.Br 20:33:36
  Podobno każdy sądzi po sobie. Zapewniam, że nie wszystkim chodzi tylko o sławę i pieniądze.
 • @Magia 20:49:23
  Podobnie mi droga Magio!
  Słyszałem, że można też poprzez przycisk "nadużycie" - będzie ten sam efekt.
 • promyx 20:27:43
  .
  Oooo swiezak na zapleczu kasyna_Leon23 . Zebym zryzal .
  Grzeczniej prosze do dziewczyny , prosze .
 • TYLE TYLKO MA ZOSTAĆ??
  https://www.youtube.com/watch?v=Lp_0DY6Hcic

  KTOS TO NAPRAWI????????
 • @mania przepraszania 20:30:20 i Inni
  Szanowni Państwo. Jestem daleki od spiskowej teorii dziejów, ale coś chyba jest "na rzeczy". Zawsze czytuje informacje i przede wszystkim komentarze na Onecie (stamtąd zresztą tu trafiłem). Ostatnimi czasy wypowiedzi tam zamieszczane znaczenie zmieniły się, stały się bardziej obiektywne, już nie głosiły "jedynie słusznej prawdy". I nagle dwa dni temu "nowe tam wróciło". Każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości jest kacapem, ruskiem itp.
  Oczywiście my, tu bywający, mamy już wiedzę (dzięki AdNovum i innym komentatorom), gdzie możemy szukać "prawdy", ale już nie ma tego miejsca, tu na tym blogu.
  Nie wiem jakie plany ma AdNowum, ale jak na razie blog nie został przez niego "zamknięty". Wiem, że dopóki nie zostaną rozwiązane (o ile zostaną) problemy, AdNowum nie napisze nic na temat walk. Ale jeśli Gospodarz nie ma nic przeciwko, marzy mi się, aby tak długo jak to jest możliwe, pojawiały się tu informacje i linki (bez grafiki, aby nie zamulać) do sprawdzonych informacji z Noworosji.
 • @Max von Stirlitz 20:55:23
  Salut!
  Widziałeś akcję pod tym "adresem" (końcówka);
  http://slepamanka.neon24.pl/post/113684,do-adnowum-prawda-jest-najwazniejsza-widziane-z-usa#comment_1036286
  "Anananasik z piecioma kontami" co go "podejrzliwy bez powodu " AdNovum wyciął ostatnimi czasy...
 • @mrdinozaur 20:59:36
  Ja sie na razie wstrzymuję, jak cośkolwiek sie wyjaśni to postaram sie szybko wejść w koleiny...
 • @Pokój Na Ziemi 21:08:19
  Zamiast obrażać, zaproponuj coś gospodarzowi, bo jak na razie to zachowujesz sie jak dziecko któremu zamknięto ulubiony plac zabaw...
 • @Magia 20:53:25
  Jezusicku i wszyscy bogowie!

  Jaki ja byłem głuuupi!

  A ja chciałem napisać do Pana Opary - bo jestem człek który stawia pokój ponad wojnę i staram się bronić słabszych!!!!!!!!

  A chciałem bronić Pana Opary przed dwoma Damami które go obcasami brutalnie wbiły w bruk twardy!

  Nie cierpię krwi i niedobrze mi jak zobaczyłem w mojej wyobraźni Szanownego Pana Oparę takim zdemolowanym przez dwie drobne Panie...

  A tu - zonk!

  Panie sobie dają dalej cudnie radę i to nie tylko z Panem Oparą, Pan Opara swą prawą ręką nagle kasuje wielonickowców wszelkich (link sobie Szanowni Państwo znajdźcie sami) - bo okazało się że Regulamin tego od tej pory zabrania!!!!

  Przecudnie!

  Czyli można?

  A tak na poważnie - całkiem POWAŻNIE!

  Nie dziwię się Damom za "demolejszyn" Redakcji i ich wściekłość!

  Ja dostawałem bardzo proste pomyje na PW w porównaniu z tym majstersztykiem wulgarności jakie dostała Pani Magia...

  Widocznie jam niegodny :)

  Dalej znów POWAŻNIE!!!!

  Któryś z Redaktorów wspomniał że skasował te ścieki, ale nie dodał że jak wspomniał Pan Adnovum, ścieki zniknęły z widoku publicznego, ale nie do końca, bo kto dostał na PW linka to mógł się zapoznać z opinią o sobie...

  Bardzo mnie nurtuje pytanie do Redakcji!

  PYTAM OFICJALNIE!

  Co jeszcze "wisi", jakie ścieki, jaki brudy, jakie pomyje są poukrywane na portalu NEON.24.pl????

  "Ukryte" tak że ich nie widać, ale pewnie w każdej chwili KAŻDY który się tu loguje może w KAŻDEJ chwili otrzymać stosowną przesyłeczkę z linkiem!


  Jeżeli Redakcja zaprzecza że są tu wielonickowe trolle a dziś nagle tych jegomości kasuje albo udaje że kasuje, bo zaraz się zalogują na nowo, jezeli Redakcja zaprzecza że nic nie wiedziała a okazuje się że i owszem - to pytam powaznie - CO NA NAS MACIE? Jakie haki? Jakie nasze korespondencje? Jakie profile psychologiczne na nasz temat stworzone?

  DLA KTÓREGO WYWIADU?

  MOSSAD?

  CIA?

  Bo raczej nie FSB?

  Nie sądze bym dostał odpowiedź - prędzej mi zablokują konto!

  A Wy, Szanowni Państwo zastanówcie się - CO NA WAS na tym portalu zgromadzono?
 • @próg plancka 19:22:18
  A pod posiadloscia Poroszenki plona opony

  http://cs623317.vk.me/v623317437/59c8/fnDPETdT7mM.jpg
 • @Pokój Na Ziemi 21:12:07
  Szanowny Pokoju!

  Szanuję Cię za mądre słowa które na ogół pisujesz, ale w tym momencie muszę Ci zwrócić uwagę / przepraszam że "tykam"/ - na fakt wychodzenia na jaw coraz większych przekretów...

  Białe wcale nie jest "białe"!

  Skąd my możemy wiedzieć czy Redakcja nie prowadzi jakichś rozmów z Adnovum?

  Skąd my możemy wiedzieć czy go nie zastraszyli?

  Mamy tylko opinię Redakcji która od dwóch dni - zamiast sprawę załatwić - jak pisałem WIELOKROTNIE - w przeciągu 5-ciu minut, w taki sposób że nikt z nas by się nie zorientował że "coś było" - kręci, mota, kłamie itd...

  Bez jakiejś informacji od Pana Adnovum - podchodził bym z BARDZO DUŻĄ ostrożnością do wszystkiego co poda Redakcja...

  Najwyraźniej AdNovum nacisnał na jakiś odcisk...

  Zabolało...

  PS
  Nie wiem czy kojarzysz, ale pierwsze duże zamieszanie było jak się rozbił MH17!

  Kolejne zamieszanie, łącznie ze zniknięciem już wpisanego tekstu Wodza - nastąpiło jak napisał o "polskich najemnikach"...

  Powertuj archiwum kiedy się "teraz" zaczęło!

  Ja naprawdę jestem bardzo daleki od spiskowych teorii - ale ten przypadek jest niezwykle zastanawiający!
 • @Roman.Br 20:33:36
  Wszystko się zgadza, lecz dlaczego przyczepiłes się do bardzo pozytecznych owadów biedronek, które zjadają mszyce, czerwce i inne szkodniki roślin?
  Może chodziło Ci o stonkę? Lecz od kilku dobrych największymi szkodnikami są ślimaki śliniki luzytańskie, gatunek obcy, przywleczony do Polski, zżerający uprawy na potegę!
 • Mam pytanie??
  Może mi ktoś podać inną stronę www na której mogę śledzić relację z konfliktu na Ukrainie , bo tutaj jak na razie nie ma nic ciekawego, poza dyskusja ,która niczego nie rozwiązuje. Wasza dyskusja jest ważna , ale umyka wam idea dla której tutaj się spotkaliśmy, tzn. rzetelna i obiektywna relacja z konfliktu na wschodzie Ukrainy . Szkoda , osobiście jest mi przykro z tego powodu. Panie Adnovum ,niech pan dla zwykłych czytelników, takich jak ja zacznie znów pisać swoje relacje, a jeśli już nie chcę pan tego robić tutaj ,to proszę przynajmniej poinformować zainteresowanych czytelników ,gdzie pan się przenosi, to taka prośba od jednego z najmłodszych zapewne czytelników.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim słonecznego i udanego weekendu
 • @luk16 21:57:48
  Jutro przygotuję prasówkę do kawy - przynajmniej tyle sie postaram zrobić - jakieś krótkie podsumowanie pod nieobecnośc Adnovum
  DObranoc!
 • @luk16 21:57:48
  Popieram Cię wszystkimi czterema kończynami:)
 • Admin trochę zadziałał
  ale jeszcze paru wielo- nickowców grasuje...
 • @Pokój Na Ziemi 22:16:44
  Żeby on w ogóle do czegokolwiek "dorastał"...
 • @brusek 22:10:27
  Brusku, tylko jakbyś miał trochę wolnego czasu, to proszę Cię, abyś podawał dłuższe opisy meritum linków ponieważ tłumaczenie treści tam zawartych poprzez tłmacza online to katorga! Nie rozumieć:)
  Pozdrówka:)))
 • @Pokój Na Ziemi 22:16:44
  Caps lock się przycina, a tobie pokój i ziemia.
  Kółko różańcowe, TWA się dobrało, co to dziurki nie zrobi a .....
  Konkurencja uwiera co?
 • @Pokój Na Ziemi 22:26:33
  Wiesz, gdybym wiedział co się dzieje, miał jakiś kontakt z Panem, tfu - z AdNovum - to bym cos zaraz "doniósł - lub zasugerował...

  Mam nadzieję że do rana się coś wyjaśni...
  Pozdrawiam serdecznie
 • @brusek 22:36:10
  Dla tych co uważają, że "Ruski" nic nie potrafią, nic nie produkują tylko żyją ze sprzedaży ropy i gazu:
  http://www.swiatwyscigow.pl/wtcc/wtcc-podsumowania/item/5450-wtcc-pierwsze-zwyciestwo-lady
 • MFW poinformowal
  ze zadluzenie Ukrainy wyniesie pod koniec b.r. 102,2% PKB,
  a w roku 2015 osiagnie 106,4%.
  W roku ubieglym zadluzenie wynosilo 78,6%

  Przyrost gospodarczy b.r. spadnie o 6,5%, w przyszlym roku
  spodziewany jest 1% wzrost.

  Inflacja osiagnie 19%, w roku nastepnym spadnie do ok.9%

  http://itar-tass.com/ekonomika/1500312
 • @lorenco 23:16:59
  A tu jeszcze jeden głos przeciwko polityce polskich władz wobec Ukrainy
  http://kresy.info.pl/menu-serwisu/publikacje/1028-lludobojstwo-na-kresach-polska-racja-stanu-1
 • @brusek 21:31:11
  Szanowny Panie Brusek.
  Z racji pańskiej dużej przebojowości zwacam się do Pana w sprawie nasuwających mi się uwag i wątpliwości co do dalszych losów bloga AdNovum. Spróbuj Pan coś zrobić z tymi moimi przemyśleniami.
  W miarę prześledzilem wypowiedzi szefostwa portalu i stwierdzilem, że ich zdolności do wypowiadania sie na okrągło przerastają nawet niektórych polityków z czasów PRL.
  Ale "ad rem".
  Milczenie AdNovum wydawaloby sie zagadkowe, ale wydaje mi się że jest ono na obecny czas w pełni zasadne, co wynika ze stanowiska i dotychczasowych wypowiedzi PP R,Opray i J.Ruszkiewicza.
  Zacytuję tu wypowiedź Pana AdNovum (którą nota beme Pan również wyżej cytował) ,,Widzisz sprawa wygląda w ten sposób, że ja napisałem jak należy postąpić aby ją zgodnie z podstawowymi normami uczciwości i honoru załatwić:" Wypowiedź ta wg oceny wielu uczestników tego blogu wydaje się być bardzo emocjonalna, ale ja tak nie uważam. Sądzę, że Pan AdNovum miał na myśli problem, który go osobiście dotknął, jako wynikający wprost z regulaminu NEon24.
  Zasady publikowania treści w pkt 4a regulaminu (który w poście do P.R.Opary rownież cytowala "Magia") mówi jednoznacznie:
  "treści naruszające powszechnie obowiązujące prawo, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego, dobra osobiste oraz prawo do prywatności osób trzecich, zasady netykiety"
  I jest to podstawa do zablokowania WSZELKICH postów naruszających dobra osobiste każdego z nas użytkowników. To właśnie AdNovum przypomniał szefom portalu w powyższej wypowiedzi mowiąc o uczciwości i honorze, bo z odpowiedzialności serwisu wg regulaminu, cytuję: "Administrator nie odpowiada w szczególności, za: ................... d) naruszenia przez użytkowników praw osób lub podmiotów trzecich, w szczególności praw autorskich lub dóbr osobistych".
  Tym samym możemy być na innym blogu tego samego portalu zmięszani z błotem i nie mamy żadnych prawnych argumentów do wywolania nacisku na administrację portalu.
  PP R.Opara i J.Ruszkiewicz z początku nie podejmowali żadnych działań tłumacząc to zasadą niecenzurowania wypowiedzi, dopiero po zrobieniu się szumu na portalu podjęli decyzję przesuniecia winnych gdzieś do oślej ławki i zadeklarowali "pro publico" chęć przeprowadzenia rozmów wyjaśniających z AdNovum.
  Nie moją rzecza jest oceniać motywy postępowania tych Panów, ale AdNovum ma do tego w pełni prawo bo jego praca na swym blogu nie tylko wzmocnila w naszych mediach "image" portalu, ale także przyczynila się do uzyskania przez nich wymiernych korzyści finansowych.
  Czy jest możliwość podjęcia przez AdNovum kontynuacji dzialania?
  Sądzę, że tak, ale pod pewnymi warunkami.
  Sprróbuję to wg mnie wyjaśnić:
  1) należy doprecyzować w regulaminie odpowiedzialność Administratora
  za istotne naruszenia praw osobistych przez innych użytkowników
  PORTALU z jednoznacznym określeniem konsekwencji takiego
  naruszenia;
  2)należy doprecyzować w regulaminie, że naruszeniem dóbr osobistych
  każdego użytkownika mogą być posty odnoszące się do jego
  pochodzenia, wyznania, wyglądu, etc. nie tylko w obrębie danego
  blogu, ale także w obrębie calego portalu;
  3)wzmocnienie moderacji portalu, która by na bieżąco reagowała na
  przyciski "naruszenia", a nie po iluś tam dniach.
  Nie chcę niczego sugerować, ale można się stosunkowo łatwo domyślić, że w tej sprawie były zewnętrzne naciski i perswazje.
  AdNovum stworzył już zbyt duże zagrożenie dla niektórych środowisk stwarzając platformę porozumiewania się ludzi o przeciwnych poglądach.
  Dlatego też kolejny raz apeluję, Panie AdNovum, ma Pan nasze pełne poparcie i to wielu dziesiątek tysięcy uczestników i czytelników bloga.
  Kontynuuj Pan tą swoją świetną robotę i poszerzaj Pan grono uczestników we wzajemnym dogadywaniu się. Tak tych z prawa jak i tych z lewa nie pomijając rownież tych pośrodku.
  Zaś do Administratorów mam rownież apel, nie zwlekajcie Panowie, weźcie swoich prawników do galopu żeby przygotowali w szybkim tempie zmiany regulaminu idące w takim kierunku, że można krytykować na forum merytorycznie wszystkie poglądy adwersarzy, ale nie można ich samych obrażać czy poniżać.
  Być może pozwoli to nam niwelować ten głęboki podział w narodzie, którzy wywołali nasi wspaniali rządzący.
  Pozdrawiam i dobranoc, Rysa.
 • @brusek 22:36:10
  Dodam jeszcze do tego, aby juz całkiem rozjuszyć nawiedzonych rusofobów, że odbyły sie już pierwsze trening F1 na torze w Soczi, Kwalifikacje w sobotę a wyścig będzie w niedzielę.
 • @wdakra 23:37:44
  Nie jestem pewien kto rządzi naszym krajem: Zwiazek Ukraińców w Polsce, Związek Żydów w Polsce czy jak to się nazywa, CIA, Mossad, itd. a pewnie wszyscy razem ale my Polacy to nie rządzimy w swojej Ojczyźnie i nie widzę nadziei na zmiany.
  Jak się nad tym wszystkim zastanowiłem, to pytanie dlatego sprzyjam Noworosji? - aby pokonała Ukrów i pokazała tym wyżej wymienionym wała! Że nie będą ciągle robić co chcą. Rosja pomaga Donbasowi, to jak najbardziej dzięki dla Rosji. Jeśli Noworosja wywalczy swoją niepodległość to będzie to niesamowity szacunek od zwykłych ludzi na całym świecie.
  I nadzieja na zmiany! A skoro Noworosji sie uda obciąć chociaż jedną z głów bestii, to inni też zdobedą się na odwagę.
 • @lorenco 00:49:25
  http://images.t-nation.com/forum_images/7/d/7dfa3_ORIG-applause.gif
 • Do tych co tylko czytali
  do tej pory na tym portalu a teraz chcą się zalogować i wziąc udzial w dyskusji.

  Jeśli tego nie robiliście do tej pory a chcecie to weźcie pod uwagę możliwość jednorazowego, czy też kilkukrotnego komentowania z kawiarenki internetowej, czy też z jakiegokolwiek innego komputera,z którym nie macie nic wspólnego.
 • @CyprianPolak 06:47:17
  Taaa i najlepiej pisać w kominiarkach:)
  Bez urazy
  Pozdrawiam
 • Pan Rysa 23:58:49
  .
  Typowe komunistyczne myslenie Rysa czyli koreanskie pierdolenie w bambus .
  Jezeli Ernest ad Novum blogowal za darmo w gescie Matki Teresy tanczacej na rurze * propagujac woluntariat to jego prywatna sprawa , a teraz zdziwienie albo foch ?
  Jezeli pracuje na kontrakcie jako klezmer zaplecza kasyna_Leon23 co jest malo prawdopodobne ale jednak mozliwe
  to wytrzymuje wszelkie napady , pomöwienia , obrazy czci i wiary , cale to kurestwo jakie spotyka myslacy czlowiek w swiecie wirtualnej iluzji sieci .
  I wywiazuje sie nie lamiac kontraktu kasujac regularnie szmal na koniec miesiaca .
  To wszystko , wiec sam sobie wybierz TO co mozesz zrozumiec .
  I na koniec :
  --- Nie myslisz chyba Rysa , ze korespondent wojenny zza biurka siedzial tyle godzin przed kompem ZA DARMO codziennie , a rachunki za prad , gaz , zarcie , browar placila opieka spoleczna ???
  Poszukaj zrödla finansowania blogowania a stanie sie swiatlosc .
  Ament .
  8-)))

  * wlasnosc pomyslu - bloger Snopek z Grodziska czyli Coryllus .
 • @eMJot 21:22:10
  W sektorze kibiców rosyjskich na ich meczu w Szwecji doszło do małego zamieszania, jedna osoba wyciągnęła małą flagę DNR, po czym ktoś innych zareagował w najprostszy sposób - strzeli pięścią w nosa temu z flagą.

  http://cs7010.vk.me/c540100/v540100432/24f2d/emZRz4yH49c.jpg

  http://cs7010.vk.me/c540100/v540100322/21418/0Ig_wVatDqY.jpg

  Dziwna sprawa.
 • pan mania przepraszania 21:01:32
  .
  Ave Maniek !
  Generalnie nuda ideolo na zapleczu kasyna_Leon23 . Afera , skandal czy tez ustawka z Ernestem ad Novum to tylko epizod w konsekwentnej grze zludzen co do wolnosci mysli i slowa Polaköw .
  Mnie smieszy sztuczne pojecie o jakies spolecznosci skupionej dookola korespondenta wojennego , pröby rozwiazania " konfliktu " jakies NIC nie znaczace bzdury .
  Widac wyraznie rysy na szkle w Akwarium wiec jest to tylko kwestia czasu kiedy TO wszystko pierdolnie .
  I oni to wiedza .
  Czasy pastucha parcha z czerwonej holoty pedzacego stado Polaköw do rzezni dobiegaja konca .
 • @Max von Stirlitz 09:16:22
  Me 109 czy Me 110 ?
 • moherow berecik 09:25:03
  ..
  rezyser kina akcji w kolejnym wcieleniu by zarobic komentem na flaszke ?
  8-)))))))
 • Stały czytelnik.
  Czołem! Byłem tylko stałym czytelnikiem, niemniej jednak informacje o sytuacji na kresach Najjaśniejszej czerpałem od prowadzącego ten blog pana/ni AdNovum. To było skromne dzieło w porównani z mediami masowego rażenia, ale było wielkie w wymiarze informowania społeczeństwa jaka jest prawda na kresach Najjaśniejszej, bo "Jedynie prawda jest ciekawa" pisał Józef Mackiewicz. Smutne, znów odnieśli zwycięstwo górale z góry Synaj. Na koniec chciałbym zacytować znany wszystkim cytat naszego mistrza piszącego ku pokrzepienie serc Polaków H.Sienkiewicza; na taką małą parafrazę sobie pozwoliłem.
  "- Dla Boga, panie/ni AdNovum! Larum grają!
  Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A ty się nie zrywasz! Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? (Pióra nie chwytasz?) Co się stało z tobą, żołnierzu? Zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?

  Kłaniam się nisko. Bolkoostatni
 • @Max von Stirlitz 09:36:51
  I bez insynuacji więcej prosze

  Zaciekawił mnie Pan . Może byc Baronie?
 • @Max von Stirlitz 09:16:22
  Po wczorajszej hecy z "ananasikiem o pięciu nickach" daję sobie spokój z "kasynem", bo coraz bardziej zaczyna ono mi przypominać jakiś "teatrzyk cieni"...
  Pozdrawiam
 • Wczoraj byłem w kinie na seansie filmu "Miasto '44" (polecam każdemu)...
  A dzisiaj, jako, że tak jak ja nie jestem biegły w j. rosyjskim, co bardzo utrudniało mi korzystanie z zamieszczanych na tym blogu odnośników, tak inni nie są biegli w j. ang. - przetłumaczyłem pierwszy fragment anglojęzycznego blogu Vineyard Saker o sytuacji na Ukrainie (wieczorem postaram się przetłumaczyć więcej).

  Moje tłumaczenie z blogu The Vineyard of the Saker - http://vineyardsaker.blogspot.com/

  Relacja z sytuacji na Ukrainie 8.10.2014, g. 16:00: Cisza przed burzą?

  Sytuacja militarna:
  Sytuacja na Ukrainie i Noworosji jest bardzo napięta i może doprowadzić do ponownej poważnej eskalacji konfliktu.
  Siły junty kijowskiej wykorzystały zawieszenie broni na wylizanie się z ran, reorganizację, skoncentrowanie sił, dokonanie niezbędnych uzupełnień, przygotowanie pozycji obronnych oraz sprowadzenie nowych oddziałów. Siły Noworosji – podobnie, jednak w przeciwieństwie do wojsk ukraińskich, powstańcy mają mało sprzętu, co pogarsza jeszcze organicznie napływu broni, zwłaszcza ciężkiej, z Rosji (tzw. voentorg). Jeżeli chodzi o stan osobowy, napływ ochotników do powstańców pozostaje na stałym, wysokim poziomie.

  Dlaczego Moskwa ograniczyła zrzuty do Noworosji drogą powietrzną?
  Istnieje kilka powodów, najprawdopodobniejsze są następujące 3:
  1. Nacisk na dowództwo Noworosji, co do przestrzegania rozejmu, jak również przypomnienie, że Noworosja nie może ignorować stanowiska Kremla.
  2. Uniemożliwić anglo-syjonistom odnalezienie jakichkolwiek dowodów na voentorg.
  3. Pokazać Europie, że „my przestrzegamy rozejmu, a junta kijowska nie”. Co zresztą jest prawdą.

  Pomimo, że lotnisko doniecke zostało w końcu zajęte przez powstańców (co nie znaczy, że wszyscy żołnierze junty zostali wybici do nogi, tylko, że stanowiska artylerii zostały zniszczone, bo to ma kluczowe znaczenie dla Doniecka), siły junty dalej prowadzą ostrzał artyleryjski północnych, zachodnich i południowo zachodnich dzielnic. Co więcej, istnieją pewne oznaki wskazujące na to, że wojska ukraińskie przygotowują się do okrążenia Gorłowki.

  c.d.n.
 • @Rysa 23:58:49 i cała reszta
  W mojej opinii regulamin witryny jest idiotyczny, tak samo jak polskie prawo i jego wykładnia.

  Osoba fikcyjna, pseudonim, prowadząca zapiski w sieci, uprawia osobistą propagandę i może w nieskrępowany sposób wygłaszać różne obrazoburcze treści.

  Wszyscy dążymy do jak największej swobody i do ograniczenia restrykcji prawnych. Niektórzy są zdania, że w sieci powinno być więcej wolno, niż w fizycznej rzeczywistości.

  Fikcyjna osoba prowadząca poczytne zapiski staje się fikcyjną osobą publiczną, a osoby publiczne powinny być odporne na krytykę, oraz .... obrazy.

  Prezydent USA nie ciąga po sądach wszystkich tych, którzy nazywają go durniem. Czy takie określenie nie naraża jego dóbr osobistych?

  AdNovum zachował się jak histeryczna panienka, albo w tej sprawie jest drugie dno.

  OSOBNYM PROBLEMEM SĄ WYSTĘPY PYSKACZY, KTÓRZY NIE UCZESTNICZĄ W MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI

  problemem są wtręty nie na temat, które zabierają czytelnikom czas, a nie to, że owe wtręty naruszają czyjeś dobra osobiste.

  Pod notkami AdNovum były setki uwag, które wnosiły często więcej informacji, niż same notki (zaletą notek było to, iż stanowiły pewne podsumowanie najważniejszych zdarzeń i ocenę trendu).

  NIC NIE PRZESZKADZA TEMU, ABY TAKIE UWAGI NADAL WPISYWAĆ.

  W związku z tym powołam notkę, pod którą, ci co chcą, mogą się wpisać.
 • @interesariusz z PL 10:01:41
  http://interesariusz.neon24.pl/post/113758,wojna-domowa-na-ukrainie-11-10-2014r
 • Panie i panowie!
  Dziękuje wszystkim , a szczególnie AdNovum za umożliwienie mi ukazania tutaj prawdziwego oblicza konfliktu na Ukrainie. Na chwilę obecną w związku z zaistniała sytuacją uznałem dalsza tutaj działalnośc za niemożliwą.
  Jeszcze raz pozdrawiam współkomentatorów i czytelników, mam nadzieje że choć trochę pomogłem uzupełnic ich wiedze o przeciwny od "oficjalnego" punkt widzenia...
  Ps. Przez jakis czas będę monitorował poczte wewnętrzną, więć gdyby były do mnie jakieś pytania, zapraszam będę starał sie szybko udzielać odpowiedzi...

  Pozdrawiam
 • @Adamir 09:57:40
  c.d. mojego tłumaczenia notki o sytuacji na Ukrainie 8.10.2014, g. 16:00: Cisza przed burzą? z blogu The Vineyard of the Saker - http://vineyardsaker.blogspot.com/

  Jednocześnie powstańcy wycofali swoje jednostki znajdujące się w pobliżu północnej, a nawet zachodniej części Mariupola, wobec czego „front południowy” ukształtował się bardziej defensywnie (link do mapy: http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/23882/23882_original.jpg)
  Linia frontu nie uległa znaczącym zmianom podczas zawieszenia broni. W niektórych jej częściach powstańcy posunęli się naprzód, siły kijowskie wycofały się z niektórych pozycji, ale ogółem nie ma większych zmian. Obecny przebieg linii frontu posłuży ekspertom ukraińskim, OBWE, noworosyjskim i rosyjskim do opracowania planu oddzielenia walczących stron. Oficjalnie w Donbasie pracuje 80 oficerów rosyjskiego sztabu generalnego (na zaproszenie Kijowa), którzy uczestniczą w pracach nad wyznaczeniem strefy buforowej pomiędzy stronami konfliktu. Jest to dość interesujące, ponieważ pokazuje, że USA, UE, OBWE i junta kijowska musiały zrezygnować z wielokrotnie powtarzanego twierdzenia, że Rosjanie nie mogą mieć wpływu na „sprawy wewnętrzne i suwerenność Ukrainy”.
  Inną nowością jest oferta Prezydenta Białorusi, Łukaszenki – tj. wysłanie sił pokojowych, którą to ofertę Noworosja zaakceptowała. Pomimo, że o tej ofercie nie mówi się oficjalnie, jest ona bardzo ciekawa, ponieważ:
  1. Armia Białorusi jest potężna, dobrze wyszkolona i wyposażona, co oznacza, ze stanowiłaby solidną i twardą siłę pokojową.
  2. Armia Białorusi ściśle współpracuje z armią rosyjską i stanowią one praktycznie jedno – dlatego Noworosjanie i Rosjanie mogą ufać Białorusinom.
  3. Mimo, że Łukaszenko często wygłasza dziwaczne i wzajemnie sprzeczne opinie, jest on zręcznym politykiem, zdającym sobie sprawę ze stawki, i pozostanie on lojalny wobec Rosji i OUBZ.
  Innymi słowy, sprowadzenie Białorusinów, nawet w charakterze sił pokojowych, może równie dobrze oznaczać przekreślenie nadziei Ukraińców na zajęcie Donbasu – jak również przekreślenie nadziei powstańców na wyzwolenie części Noworosji okupowanych przez siły junty kijowskiej.

  c.d.n.
 • @mania przepraszania 10:38:24
  niemożliwą? a to dlaczego ? Prowadzicie jakąś zespołową wojnę przeciwko adminom ?

  Jak kto chce, dalej może komentować.

  http://interesariusz.neon24.pl/post/113758,wojna-domowa-na-ukrainie-11-10-2014r
 • @Max von Stirlitz 09:36:51
  Po zastanowieniu... to Pan jednak z tych dobrych...?
  Przeprszam
  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 11:57:27
  Szanowny panie, ja piszę wyłącznie w swoim imieniu i nie jestem żaden "My". I tyle, i niech pan nie imputuje mi tu jakiś "ukrytych celów'. To by było na tyle. Bez odbioru...
 • co tu się dzieje
  patrząc na inne tytuły na tym portalu widać, że tu się zaczyna uprawiać propagandę światowych oligarchów. I to w dość niewybrednym stylu. Widocznie ten portal przez to, że stał się popularny, został prze-/wykupiony. No i to pewnie dało się AdNovum we znaki i on to zauważył jeszcze zanim zauważyli inni. Czy wiecie gdzie się teraz AdNovum rozgościł ?
 • @danekbb 14:29:13
  Czy wiecie gdzie się teraz AdNovum rozgościł ?
  ---------------------------------------------------------
  Też chciałbym to wiedzieć, bo wprawdzie NeOn założył kilka wątków do komentowania sytuacji na Ukrainie, ale to są jedynie marne podróbki!
 • pan mania przepraszania 09:53:08
  .
  Okey ,
  masz prawo , szanuje Twoja decyzje .
  Ja tez wycofalem sie z komentowania , jedynie robie to dla swiatowej slawy korespondenta wojennego Ernesta ad Novum .
  Bo demencji jeszcze kurwa nie mam i pamietam jak bylo .
  Wszystko sie kiedys konczy , bywaj Maniek .
  http://www.youtube.com/watch?v=xMThTEA4M0o
  Na pohybel !
 • @Zbyszek Stell 15:06:12
  NEon nic nie zakładał.
  Ta "nędzna podróbka" jak to ładnie określiłeś to indywidualna inicjatywa blogera nie mającego NIC wspólnego z redakcją. Każdy może to zrobić, jego prawo.
 • @All
  Zapraszam.http://interesariusz.neon24.pl/post/113758,wojna-domowa-na-ukrainie-11-10-2014r
 • @Max von Stirlitz 15:11:53
  Gdzieżbym śmiał odejśc bez pozegnania sie z tak wytrawnym komentatorem, tak jak napisałem jeszcze przez jakiś czas popilnuje korespondencji w mojej "poczcie'...
  A propos "poczty" chciałby powiadomic szanowna administrację tego portalu że niejaki @Zorran znowu walnął mi w niej "kupę", mimo że parokrotnie go grzecznie prosiłem, aby omijał to miejsce z daleka. Dlatego prosiłbym administratorów, aby zwrócili temu osobnikowi uwagę, że od załatwiania potrzeb fizjologicznych jest inne miejsce...

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:14:33
  Ta "nędzna podróbka" jak to ładnie określiłeś to indywidualna inicjatywa blogera nie mającego NIC wspólnego z redakcją. Każdy może to zrobić, jego prawo.
  ------------------------------------------------------------------------------
  Wygląda mi na to, że każdy może to robić, każdy poza AdNovum!
  Poza tym nie pisałem o "nędznej podróbce" lecz o marnej podróbce.
  Myślę, że wielu komentatorom umyka przyczyna niewątpliwego sukcesu wątku prowadzonego przez AdNovum, otóż on nie udawał bezstronności, tak jak większość publicystów, tylko jawnie prezentował poglądy odbiegające od oficjalnej linii wszystkich mediów w Polsce stając się wyrazicielem milczącej większości niepodatnej na propagandę. Na tym polegał jego sukces, bo wszyscy inni jedynie udają obiektywnych idąc na pasku narzuconej nam poprawności politycznej.
  Najlepiej by było gdyby AdNovum tutaj powrócił! Był on niewątpliwie silnym wsparciem dla NeOnu!
 • moherow berecik 12:18:04
  .
  nie zawiodlem sie na Twojej inteligencji ..
 • pan mania przepraszania 15:34:28
  .
  Burbon saczysz ?

  Masz problem z jakims palantem ??
  Z buta goscia i tyle a nie ....uprzejmie prosze i bla bla bla ..
  Gdybys obstawial zaklady u bukis to postawilbys szmal na powröt Ernesta ad Novum na zaplecze kasyna_Leon23 , tak tylko pytam bo nie wiem .
  Sam mu nasraj w poczte , Maniek a nie , ze Franz Kaiser zamiecie gosciem . Tyle dywagacji a Ty ciagle w formie .Bedziesz sie z gnojkiem w kindersztube bawil .
  Z banki sieknij i po zawodach .
  8-)))
 • @próg plancka 09:02:43
  Dziwna sprawa? Przyklad idzie z gory, przeciez caly "cywilizowany"
  swiat robi dokladnie to samo, uderzyc mozna nie tylko piescia. Nie
  moge oprzec sie wrazeniu, ze europejski nazizm jest ciagle zywy.

  Donieck dzisiaj znowu ostrzelany:

  http://www.youtube.com/watch?v=npXDke6VdQU

  Rejon Azotnyj po nocnym ostrzale:

  http://pp.vk.me/c624827/v624827423/5f25/inyGerKs-zo.jpg

  https://pp.vk.me/c624827/v624827423/5f4f/qIcb2X1oeZk.jpg

  http://www.youtube.com/watch?v=jPb6fFWbKUk

  http://www.youtube.com/watch?v=GVPOgys_HZc
 • @Max von Stirlitz 16:22:54
  Czemu czuje nutkę ironii ? :))
 • @eMJot 18:03:22
  Przepraszam za pomylke z mapka rosyjska! Nowej jeszcze nie ma.
 • moherow berecik 18:13:47
  .
  niesamowite a jesli Pan / Pani ? pozwoli , ze sie przedstawie :

  http://www.youtube.com/watch?v=wzV-ouF4y8M
 • @Max von Stirlitz 18:37:24
  Wsiewołod Władymirowicz Władymirow vel Maksim Maksimowicz Isajew

  Dobranoc Standartenfuhrer
 • @Max von Stirlitz 18:37:24
  Mueller zaglądając do pokoju Stirlitza zapytał:
  - Coś dla pana kupić?
  - Och, to co zwykle, pasztet z gęsich wątróbek i butelkę czerwonego wina.
  Mueller kupił Stirlitzowi to co zwykle: kawałek słoniny, cebulę i pół litra wódki.

  To stąd ten filmik dla mnie :))))
 • @Adamir 11:54:52
  Moje tłumaczenie pozostałej części notki o sytuacji na Ukrainie 8.10.2014, g. 16:00: Cisza przed burzą? z blogu The Vineyard of the Saker - http://vineyardsaker.blogspot.com/

  Czy rozejm zostanie utrzymany?
  Nie wiem, ale jestem przekonany, ze powstańcy go nie złamią. Większość z nich jest zdecydowanie przeciwna temu rozejmowi, ale rozumieją, że toczy się wielka polityczna gra i nie mogą ot tak ignorować Moskwy. Co do Kremla, wygląda na to, że plan A to wykorzystać rozejm jak się tylko da, a plan B to zagwarantować, że to Ukraińcy poniosą pełną polityczną odpowiedzialność za wznowienie działań wojennych na pełną skalę.
  Po analizie doniesień mediów rosyjskich (także społecznych) uważam, że:
  1. Istnieje consensus w Rosji co do faktu, że Noworosjanie zasłużyli na niezależność od Kijowa. Oczywiście wielu (większość?) Rosjan zdaje sobie sprawę, że Noworosja może pozostać częścią Ukrainy, ale tylko formalnie i tymczasowo. Przykładowa analiza na ten temat: http://russkiy-malchik.livejournal.com/532440.html
  2. Nikt w Rosji nie ufa juncie ani Poroszence. Panuje przekonanie, że jedyną możliwością na zapewnienie bezpieczeństwa Noworosji jest jej wzmocnienie militarne, tak aby mogła odeprzeć każdy ukraiński atak.
  3. Obóz Dugin-Limonow przegrał wojnę PR-ową i teraz bardzo niewielu ludzi mówi o możliwości rozpoczęcia jawnej interwencji przez Rosję. Niemniej jednak, to się może bardzo szybko zmienić, jeżeli junta złamie zawieszenie broni i zaatakuje.
  4. Obóz „liberalny” (w rozumieniu rosyjskim) popierany przez CIA, jest obecnie w zupełnej rozsypce. Poza stacja telewizyjną Dozhd i radiem Echo Moskwy, nikt nie bierze ich na poważnie,a gdy ktoś z tego obozu wystąpi w jakimś programie telewizyjnym, to zostaje natychmiast zmiażdżony przez wszystkich pozostałych uczestników, a nawet gospodarza.
  Z tego wszystkiego wnioskuję, że Rosja jest „gotowa do skoku”: jeżeli Ukraińcy złamią zawieszenie broni i wyprowadzą atak na dużą skalę, wówczas dostawy zostaną uruchomione ponownie bez ograniczeń, a w wypadku powodzenia tego ataku i niezdolności sił Noworosji do jego odparcia, Rosja zainterweniuje otwarcie tak jak w sierpniu. Jeżeli Noworosja będzie naprawdę zagrożona, Putin otwarcie wyśle swoje wojska (chociaż wolałby to zrobić jedynie w sytuacji bez wyjścia).
  Sytuacja polityczna: Banderastan
  Sytuacja na Ukrainie kontrolowanej przez juntę („Banderastanie”) zupełnie wymknęła się spod kontroli. Przemoc (polityczna i kryminalna) szerzy się wszędzie, a państwo w sumie przestało funkcjonować. Weźmy za przykład obalenie pomników Lenina. Po pierwsze, to, że są one niszczone, jest oczywistym przykładem na ignorancję historyczną Ukraińców, ponieważ to właśnie Lenin utworzył państwo ukraińskie, Stalin włączył doń zachodnią Ukrainę, a Chruszczow podarował Krym. Mogą sobie dalej krzyczeć „na pohybel komunistom”, ale obecną Ukrainą w 100% utworzyli komuniści (poza tym, Lenin był bezwzględnym rusofobem, który szczerze nienawidził wszystkiego co rosyjskie). Zniszczenie tych pomników dobitnie pokazuje, że nie obowiązuje już prawo, a rządy tłumu stanowią jedną władzę.
  Po drugie, pomimo walk wewnętrznych (Poroszenko vs. Kołomyjski vs. Liaszko vs. Jarosz vs. Tymoszenko itd.) nie ma opozycji wobec junty. No, prawie nie ma żadnej realnej opozycji.
  Po brutalnym ataku na deputowanego Rady Nestora Szufrycza (który jest teraz w szpitalu), ostatnimi rozpoznawalnymi opozycjonistami są Elena Bondarenko i Nikołaj Lewczenko, obydwoje z Partii Regionów, podobnie jak Szufrycz. Minister Spraw Wewnętrznych otwarcie groził pani Bondarenko w telewizji: „kiedy słyszę jej głos, moja ręka sama sięga po broń”. To są słowa zwierzchnika organów ochrony porządku publicznego w Banderastanie!
  Szczerze mówiąc, naprawdę obawiam się o jej bezpieczeństwo, a ponieważ odmówiła udziału w nadchodzących „wyborach”, powinna udać się do Rosji lub na Krym, ponieważ jej życie na pewno jest zagrożone.
  Innym politykiem opozycji jest Nikołaj Lewczenko, również deputowany Partii Regionów, często kojarzony z oligarchą Rinatem Achmetowem. Lewczenko, który zdobył mandat startując z Donbasu, jest wyjątkowo znienawidzony przez wielu noworosyjskich dowódców, ponieważ przeciwstawia się zarówno juncie, jak i powstańcom, i ponieważ często porównuje te dwie strony. Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy Lewczenko faktycznie uważa, że zbrojny opór jedynie pogarsza sprawę, czy też mówi to w obronie interesów Rinata Achmetowa. Mogę potwierdzić, że otwarcie przeciwstawiał się neonazistowskiej juncie w Radzie i został za to napadnięty i pobity. Bondarenko odważył się także otwarcie krytykować juntę, podczas jej przemówień na posiedzeniu Rady i został siłą usunięty z podium, chociaż nie pobity (na razie?).
  Należy podkreślić, że Bondarenko i Lewczenko są lojalnymi Ukraińcami – oni nie tylko piętnują stosowanie przemocy wobec Noworosji, ale sprzeciwiają się powrotowi Krymu do Rosji, za co obwiniają obłąkaną politykę Kijowa. Jeżeli Zachód miałby poczucie przyzwoitości (lub rozum), to popierałby właśnie tych dwoje ludzi. Teraz jest na to o wiele za późno, a ludzie tacy jak Bondarenko czy Lewczenko po prostu utracili poparcie – wyborcy nie tylko odrzucili ich za „umiarkowaną” postawę, ale także za „opuszczenie” Ukrainy i odmowę udziału w wyborach do Rady.
  O ile wiem, obydwoje nie mają wyboru brać udziału w „wyborach”, ponieważ uważają je za zupełną farsę (a poza tym, gdzie tu sens, skoro Donbas nie weźmie w nich udziału?). Co się tyczy Ukraińskiej Partii Komunistycznej – zeszła ona praktycznie do podziemia, a wielu jej członków napadnięto, zamordowano lub zastraszono. Smutna, ale nieubłagana rzeczywistość jest taka, że nie ma żadnej opozycji w Banderastanie, tylko różne klany i koterie dbające o interesy neo-nazistów i oligarchów.
  Banderastan nie ma więc politycznej przyszłości. Nie ma również przyszłości gospodarczej, kulturalnej, społecznej ani żadnej innej. Pozostaje pytanie, kiedy stanie się taki jak Haiti, Somalia czy Irak. Pewne jest tylko to, że nadchodząca zima będzie straszliwa i krwawa.
  Sytuacja polityczna w Noworsji (fragment zdementowany w kolejnej notce blogera)
  Konkluzja:
  Z jednej strony, zawieszenie broni jest stale naruszane. Duży atak sił rządowych jest prawdopodobny. Z drugiej strony toczą się prace nad utworzeniem strefy buforowej, zapewne przy udziale obcych wojsk, co mogłoby spowodować zamrożenie konfliktu na obecnej linii frontu. Zarówno Banderastan jak i Noworosja są słabe politycznie i nad żadnym z nich nie sprawuje władzy jedna osoba lub grupa osób. Nadchodzące miesiące będą katastrofalne dla Ukrainy okupowanej którą zawładnął nazizm, i właściwie wszystko może się zdarzyć – trzeci Majdan, przewrót, lokalne powstania, prowokacje, zabójstwa i oczywiście wojna. Ten głupi mur budowany na granicy z Noworosją, Rosją i Naddnieprzem może w pewnym stopniu ochronić sąsiadów Banderastanu przed nadchodzącym wybuchem.
  Raróg
 • @Adamir 21:26:02
  Mam pytanie??
  Czy http://vineyardsaker.blogspot.com/ jest wiarygodny??
  Bo jeśli jest to puki co będę się z nim zapoznawał. Jeśli zna pan jakieś inne wiarygodne źródła po angielsku lub francusku to proszę o podanie. Z góry dziękuję.
  Nie ma Ad nowym i pewnie już nie wróci, no cóż, będę musiał sam jakoś próbować wyciągać wnioski z Military Maps. Pozdrawiam
 • @Max von Stirlitz 08:49:27
  Herr von Stirlitz
  Ja jestem skażony schematem komunistycznego myślenia, ponieważ moje raczkowanie polityczne począwszy od marca 1968 roku obarczone było faktycznymi realiami tamtego okresu, o którym jak sądzę wiedza Waści jest z zakresu opowiadań bajek z mchu i paproci.
  Siedząc kiedyś pod koniec 1966 roku pod Baranami w stanie mocno wskazującym podjąłem dyskurs z dosiadającymi się do mnie dwoma osobnikami w stanie chyba jescze mocniejszym niż ja byłem.
  W ferworze dyskusji, ja student wywodzący się z biednej małopolskiej wsi odważyłem sie postawić przeciwko stwierdzeniu, że inteligencja nie wynika z tego gdzie się ktoś urodził (dzisiaj z uwarunkowań genetycznych), ale z tego kto i jak kształtuje swoją osobowość.
  W odpowiedzi jeden z intelokutorów przy stoliku zacytował fraszkę: przez maleńki ogródeczek idzie mały krasnaleczek, pytam się go mój malutki, czego szukasz? Wódki szukam k...a wódki.
  Żyd, jeden z największych polskich fraszkopisarzy XX wieku potrafił jednoznacznie zdefiniować moje zastrzeżenia co do mojego miejsca w istniejącej wówczas rzeczywistości.
  Tak węc szanwny Herr Max von Stirlitz byt kształtuje swiadomość, jest to dla Was wielu typowy truizm komunistyczny, ale dla mnie syna chlopa małorolnego dawał on perspektywę świetlanej przyzłości.
  Jak więc Pan oceni z perspektyw wspólczesnych synów ówczesnych syb ow polskich chłopów, robotników czy też inteligencji dążacych do w łasnego rozwoju integralnego w zasadzie w całości z rozwojem kraju?
  Definiując. frasobliwe kogoś, że myśli kategoriami komunistycznymi śwadczy Szanowny Panie o braku rzetelnej wiedzy o tym okresie i o tym co to jest komunzm
  Ale "ad rem".
  Ja wcale nie wierzę, że AdNovum robi swoją robotę jako stachanowiec, wręcz uważam, że jego zdolności, możliwości przyciągnięcia uwagi wielu dziesiątek tysięcy czytelników jednoznacznie określają jego umiejętności wyczuwania nastrojów społecznych, wymagają zatem wysokiego wynagrodzenia.
  Taka umiejętność stwarza. Szanowny Herrr Max von Stirlitz, co pokazały wypowiedzi uczestników od prawa do lewa, możliwośc koncyliacji stron o naprawde różnyc i przeciwstawnych pogladach.
  Na jego blogu problemem były sprawy Ukrainy i miejsca Noworussjii jako organu państwowego w przyszłości.
  I jeżeli potrafiliśmy jako uczestnicy tego bloga znaleźć wspólny mianownik (pogląd) w sprawie Noworussji mimo diametralnych różnic poglądów, to dlaczego nie moglibyśmy znaleźć wspólnego mianownika w sprawie przyszłości naszej ojczyzny Polski?
  Czy mamy si ę poddać defetystycznyn nastroom wększości społeczństwa otumwnionego oficjalną propagandą, czy mamy podjąć jakieś działania?.
  Ja uażam, że powibbiśmy działać.
  Reasunując, sądzę Herr Max von Stirlitz, że większością Was, blogerów nie tylko tego portalu ale i również innych cechuje w psychice malostkowa koniunkturalność przy pelnej oficjalnie propagowanej fraeozologii patriotyzmu.
  Pozdrawiam i dobranoc - Rysa
 • @Rysa 21:54:19
  proszę nie małpować, odnosząc się do messeshmitcha:) to prywatna rozmowa
 • @Rysa 21:54:19
  i moje patenty...:)))
  Pozdrawiam
 • news życia !!
  szwaby to jednak gorzej od naszych grają w piłkę, hihi POLSKA - NIEMCY 2-0 !!!!!!!!! Świat się jednak zmienia na lepsze.hihi
 • @luk16 22:50:21
  Widzę, że dalej nic się nie dzieje oprócz tego, że wszyscy sobie skaczą do oczu. Szkoda.
 • @Gregoson 07:52:01
  Dzien dobry z kawą Gregoson !

  Mit ach und krach zalozylam nowe konto, by Ci odpowiedzieć.
  Rozjasnila mi się sytuacja wczoraj wieczorem po tym,jak poczytalam sobie komentarze na sąsiednim blogu, a mianowicie u niejakiego P. Interesariusza.PL.
  I potwierdzily się moje przypuszczenia, że ze zwyczajnej zawiści i zbytniej popularności rozwalili blog P. AdNovum.
  Celuje w tym zwlaszcza niejaki @ Zorran, ktory zdystredytował poprzez e-maile naszego Bloggera P.AdNovum.

  Nie łudz się p. Zorran, ze wszyscy tam przejdą,dla mnie smieć jest i pozostanie smieciem a jego miejsce jest w smietniku.!!!

  Pozdrawiam życząc milej niedzieli P. Gregoson;-))
 • @Adamir 21:26:02
  Moje tłumaczenie z blogu The Vineyard of the Saker - http://vineyardsaker.blogspot.com/

  Relacja z sytuacji na Ukrainie 11.10.2014, g. 13:05: Jednak Rosja wcale nie „zdradziła” Noworosji

  Kilka krótkich wpisów o sytuacji na Ukrainie.
  Po pierwsze ostatnia mapa sytuacji na froncie: http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/28096/28096_original.jpg
  Po wtóre, Pułkownik Cassad (http://colonelcassad.livejournal.com/1835113.html) potwierdza, że Rosjanie kończą budowę rurociągu, który dostarczy gaz do niektórych rejonów Noworosji podczas tegorocznej zimy.
  Po trzecie, Cassad stwierdza również, że pomimo iż potajemna rosyjska pomoc wojskowa (voentorg) obecnie nie jest prowadzona, dowództwo Noworosji dostało gwarancje wznowienia dostaw w przypadku ukraińskiej ofensywy. Umowa w tej sprawie pomiędzy Rosją i Noworosją została sfinalizowana wczoraj.
  I na koniec, jak zapewne dowiedzieliście się z innych źródeł, Noworosjanie i Ukraińcy prowadzący negocjacje pod czujnym okiem oficjalnie zaproszonych oficerów rosyjskiego sztabu generalnego, uzgodnili przebieg linii demarkacyjnej, chociaż Kijów natychmiast zaprzeczył, że takie ustalenia miały miejsce. To, co mówi Kijów, tak naprawdę nie ma znaczenia – zawsze są to bzdury – ale wygląda na to, że doszło lub zaraz dojdzie do porozumienia w tej sprawie.
  Konkluzja: cała ta panika związana z rzekomym zdradzeniem Noworosji przez Rosję, okazuje się być zupełnie bezpodstawna.
  Raróg
 • @Adamir 09:14:30
  Zrobiłem to samo tutaj: http://interesariusz.neon24.pl/post/113794,wojna-domowa-na-ukrainie-12-10-2014r

  :))

  To samo acz w skróconej wersji. Pozdrawiam.
 • @luk16 21:51:52
  Znam tylko takie źródło, moim zdaniem warto zaglądać, wobec braku relacji AdNovum. :(
 • @Adamir 09:27:36
  Te źródło jest prorosyjskie, pronoworosyjskie. Oczywiście to nie jest zarzut, tylko fakt. The Saker jest znanym blogerem, z doskonałymi analizami i przenikliwością. Choć j. angielski nie jest jego ojczystym językiem, to teksty po angielsku są bardzo czytelne. Często więc tam zaglądam, bo, jak napisałeś, pod nieobecność Adnowum trzeba sobie jakoś radzić...
 • @goldfield1 08:35:39
  szanowanko ;)
  Jakoś mnie nie kręcą odwiedziny na blogach innych niż AdNowum. Po tej jatce jaką zrobiono u AdNowum nie mam już pojęcia, kto jest kim. Nie zamierzam nabijać nikomu statystyk odwiedzinami.
  A jakiś tam Zorran to mi koło..., a nie będę się wyrażał koło czego mi lata.
  pozdrawiam i spokojnie czekam na info gdzie AdNowum przeniesie swojego bloga albo czy wznowi tutaj swoją działalność.
  pozdrawiam.
 • @Gregoson 10:18:41
  Chyba mnie zle zrozumiales Gregoson, jestem lojalna i pozostanę wobec AdNovum.
  A czytałam, bowiem chcialam mieć potwierdzenie swoich podejrzen!
  I ja poczekam na AdNovum, myslę, że wczesniej lub pózniej dowiemy się gdzie się zatrzymał.
  Widzisz Pan, Panie Gregoson to wirtualny swiat i wrog tym gorszy , bo niewidzialny. Tak jak wspomnialam wczesniej smieć pozostanie smieciem, niestety.

  Pozostaje mieć nadzieję, że jednak wszystko się ułozy, lecz już nie na tym blogu. Bowiem własciciele nie reagują na trolli i mącicieli!!

  Pozdrawiam;-))
 • @goldfield1 10:50:53
  Dobrze cię zrozumiałem. ;)
  Widzisz co się dzieje? Doszukujemy się ataków na siebie tam gdzie ich nie ma bo kilku gnojków zaczęło akcję, która doprowadziła do tego, że nie bierzemy swoich słów za dobrą monetę tylko dopatrujemy się w nich agresji. Nie powinno tak być.

  Co do właścicieli portalu to wydaje mi się, że dostali się między młotek i kowadło. Moim zdaniem panowie Ruszkiewicz i Opara jeżeli usuną te obrzydlistwa szkalujące AdNowum zostaną oskarżeni o wprowadzanie cenzury, jeżeli to zostawią to dostaną po głowach za brak reakcji na smród szamba jakie bije z wpisów kilku idiotów. Nie zazdroszczę im.
 • Moje "linki"
  Witam Serdecznie i niedzielnie!

  W związku z tym że Wodza (AdNovum) nie ma a koty harcują, stwierdziłem że nie ma co czekać aż się coś wyjaśni...

  Z tej racji że kilka osób czytywało moje linki, ponieważ nie znana jest mi przyszłość tej strony gdzie zakotwiczyłem z linkami - postanowiłem zacząć je umieszczać w innym miejscu a tutaj dawać link. Jak Wódz wróci - dzięki temu będzie strona trochę czytelniejsza i mniej zaśmiecona moimi informacjami. Na razie metodą prób i błędów "wyrzeźbiłem" takie "cuś"....

  http://kodluch.wordpress.com/2014/10/11/11-10-2014/

  Pozdrawiam serdecznie i życzę pogodnej niedzieli!

  PS
  Strona jaką wczoraj "wyrzeźbiłem" jest poddawana jeszcze "obróbkom" różnym, więc może chwilowo "znikać" i przekształcać się do mam nadzieje lepszej wizualnie formy...

  Wdzięczny będę za merytoryczne uwagi i podpowiedzi...

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Wczorajsze linki kopiuje ostatni raz tutaj niżej. Obiecuję, że jak się uporam z materią "wordpressa", spróbuję dopisywać dłuższe komentarze do linkowanych informacji, choć nic nie zastąpi nam AdNovum...

  Mam nadzieję że w jakiejś formie "Wódz" powróci bo nie zostawia się na polu bitwy wiernych żołnierzy...

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Sobotni, przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to kolekcjoner linków i tłumacz-amator…


  MH17

  Cyberberkut znalazł dokument wskazujący iż materiały dotyczące MH17 zostały utajnione już 7.08.2014!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11605
  http://storage.novorosinform.org/cache/4/0/(1)_f241f2e97e1d2c9edb4efe22c31a93b49d7f91c2.jpg/w644h387.jpg


  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Wczoraj w czasie bombardowań zginęło w Doniecku 3 osoby. Rannych 5 osób. Rozwalono 11 domów
  http://www.regnum.ru/news/1855646.html

  Kolejne ofiary w dniu dzisiejszym
  http://www.novorosinform.org/news/id/11613

  Siewiernyj znów został ostrzelany przez miłujące pokój wojska faszystowskiej UPAdłej Krainy
  http://www.novorosinform.org/news/id/11614

  Skrót wydarzeń od „Wastoka”: na frontach znów niespokojnie!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11432

  Info od „Borysycza” z brygady „Szachtiorsk”
  "Ranek w Nikiszyno zaczął się tradycyjnym ostrzałem moździerzowym ze strony ukrów. Przyleciało od nich 15 szt. granatów kalibru 120. Ciut później równie ciepłe pozdrowienia wysłaliśmy do nich. Niebo bezchmurne, dzień będzie chyba bardzo ciepły…" Koniec cytatu...
  http://www.novorosinform.org/news/id/11600

  Banderowscy dywersanci znów chcieli wysadzić w powietrze pociąg Ługańsk-Kijów
  http://www.regnum.ru/news/1855847.html

  O żołnierzach ukraińskich, tych co już mają dość wojny i przechodzą do „opołczeńców”...
  http://novorus.info/news/events/28827-boycy-ukrainskoy-armii-perehodyat-pod-krylo-opolchencev.html

  A teraz coś o tych faszystowskich „batalionach karnych” co zaczynają walczyć ze sobą...
  http://novorus.info/news/events/28890-karatelnye-batalony-nachali-voevat-mezhdu-soboy.html

  Ukraińska Armia wyswobodziła Awdiejewkę! Przy okazji „oswobodziła” mieszkańców z towarów na półkach w sklepach, lekarstw w aptekach, zapewnili też mieszkańcom brak wody i brak spokoju!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11617

  O Panu Striełkowie...
  http://www.novorosinform.org/comments/id/167

  Wywiad z Motorolą – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/11618

  GRADy lecą do ukropów w odpowiedzi na ich ostrzał artyleryjski – film
  http://www.novorosinform.org/news/id/11499

  AKACJA w pracy – jak wyżej (odpowiedź dla banderowców). Film
  http://www.novorosinform.org/news/id/11501


  ZBRODNIE WOJENNE

  "Wandale XXI wieku”
  http://novorus.info/news/economy/28888-vandaly-hhi-veka-chto-ostalos-posle-hunty-na-osvobozhdennyh-territoriyah-donbassa.html


  NOWOROSJA

  Szef DNR podpisał dokument o linii demarkacyjnej. Czy to chwilowy koniec wojny?http://www.regnum.ru/news/1855815.html

  O tym co wyżej dodatkowo...
  http://www.regnum.ru/news/polit/1855879.html

  Trwa ogromna burza w związku z tym podpisanym dokumentem. Teraz to samo ale jako wniosek wypływający – że to świadczy o tym że Kijów przyznał tym samym niezależność i podmiotowość Donbasu...
  http://antifashist.com/item/kiev-priznal-dnr.html

  Niektórzy twierdzą że podpisane papiery przez Pana Zacharczenkę są niezgodne z deklaracją o suwerenności Republiki!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11545

  W związku z dokumentem o "linii demarkacyjnej", stanowiącej de facto tymczasową granice pomiedzy krajem o tymczasowej nazwie "Ukraina" a krajem o tymczasowej nazwie "Narodowa Republika Doniecka" (DNR), władze DNR wprowadziły tzw. reżim „ciszy”. Oznacza to że w ciagu pięciu dni artyleria DNR zostanie wycofana na tyły...
  http://www.regnum.ru/news/1855884.html

  Według OBWE na Donbasie od wiosny zginęło 1498 mieszkańców...
  http://www.regnum.ru/news/1855485.html

  W Krasnodonie stanie pomnik powstańca-bohatera...
  http://www.regnum.ru/news/1855477.html

  Powstańcy oddali 10 szt wziętych do niewoli ukrów bez żadnych warunków! Ot – porządni ludzie!
  http://www.pravda.ru/news/world/formerussr/ukraine/11-10-2014/1230618-ukraina-0/

  Odbył się koncert w którym wzięli udział żołnierze Noworosji – kilka filmów na ten temat ( o kulturze w armii)...
  http://www.novorosinform.org/news/id/11237

  Święto 100-lecia Krasnodonu. Film
  http://www.novorosinform.org/news/id/11612

  Zapasów węgla Donbas ma już na dwie zimy! Wczoraj przyszła wiadomość że jest tez już ciepła woda w kranach. A w Kijowie dalej zimna! Czy ten cały "majdan" walczył o zimna wodę w kranach?http://www.pravda.ru/news/world/formerussr/ukraine/11-10-2014/1230615-ukraina-0/

  Gorłówka dzisiaj. Trwają przygotowania do zimy...
  http://www.novorosinform.org/news/id/11348

  Niżna Wiergunka. Rozminowywanie osiedla Metalist. Film
  http://www.novorosinform.org/news/id/11611

  Naciągacze bywają pod każdą szerokością geograficzną. Władze Ługańska ostrzegaja przed naciągaczami którzy zbierają „datki” za przywrócenie zasilania energią elektryczną podszywając się pod pracowników zakładu energetycznego. To dla mnie jest dobra nowina, świadczy że życie wraca do normalności!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11582

  Info od Borysa Rożina (Colonelasad): w Charcyńsku złapali „prawosieka”!!!! Nic w tym nie było by dziwnego poza tym co on opowiada. Ano poszedł do „karatieli” bo płacili dobrze a on ma na wyżywieniu rodzinę. A w tym karnym batalionie gdzie wojował z mieszkańcami Donbasu dowódca obiecał im że po zwycięstwie każdy dostanie swoją kopalnię i 20-stu niewolników. Tak to zrozumiałem ale proszę mnie poprawic… W każdym razie "opołczeńcy" bardzo długo go wyśmiewali i tradycyjnie jak to jest w takich przypadkach skazali go na odpokutowanie win – czyli na roboty ziemne...
  http://www.novorosinform.org/news/id/11607

  O tym że Pan Łukaszenko uważa że nie ma czegoś takiego jak „Noworosja” i że to jego prywatna opinia. Oraz o tym że Noworsjanie zapraszaja Pana Poroszenkę na Donbas by się przekonał o tym co mieszkańcom uczynili humanitarni żołnierze Armii Ukrainy...
  http://www.regnum.ru/news/1855657.html


  KIJÓW i okolice

  Najważniejsza informacja jest taka że wzrost cen spowodował to, że podstawowy narodowy produkt UPA-dłej Krainy stał się produktem LUKSUSOWYM!!!! "Sała U-Krainie"!!!!! Czyli „Sało” nie na każdą kieszeń!!!!
  http://novorus.info/news/economy/28909-salo-ne-po-karmanu-ceny-v-ukraine-stremitelno-rastut.html

  Ceny na drewno – z masowo wycinanych drzew – poszybowały w górę 10 razy! Tez już nie na każdą kieszeń?
  http://www.novorosinform.org/news/id/11616

  Pan Samozwaniec Poroszenko, ksywa „Rzeźnik Ukrainy” – zapodaje że najbliższy tydzień będzie decydujący dla uregulowania spraw na Donbasie. Coś znowu kombinują?http://www.regnum.ru/news/polit/1855882.html

  Jednocześnie ukazała się informacja że Pan Porosznko ustanowił „sanitarna obronę” – cokolwiek to znaczy. Na razie tworzy się potrójna linię umocnień przed Donbasowcami...
  http://www.regnum.ru/news/1855880.html

  Już Rosjanie oficjalnie przyznają że władze UPAdłej muszą coś zdrowo ćpać i skierowali ich do odpowiedniego lekarza z powodu bredni jakie opowiadają...
  http://www.regnum.ru/news/1855556.html

  W rejonie Charkowa coraz więcej oznak sprzeciwu wobec reżimu...
  http://antifashist.com/item/v-harkovskoj-oblasti-poyavilis-shevrony-hnr.html

  Podobnie jest na Rusi Zakarpackiej!
  http://novorus.info/news/rusmir/28908-rusiny-zakarpatya-prizyvayut-boykotirovat-vybory-v-verhovnuyu-radu-ukrainu.html

  Banderowsko-faszystowskie władze UPAdłej przymuszają nauczycieli i lekarzy by „dobrowolnie” przechodzili na niższe stawki płacowe...
  http://antifashist.com/item/v-ukraine-vlast-zastavlyaet-vrachej-i-uchitelej-dobrovolno-perehodit-na-snizhennuyu-zarplatu.html

  APEL! Potrzebne są modlitwy! Prawy Sektor konfiskuje cerkiew...
  http://www.novorosinform.org/news/id/11606

  Ukry mylą się w zeznaniach co liczby osób wysyłanych na wojnę. W końcu lipca podano liczbę 27 tysiecy, 11 sierpnia podano 50 tysięcy. Jeżeli ich jest ponad 60 tysięcy to jak by liczyć ich „rotę” – pewnie nasza kompanię - na ok. 100 osób, to prokuratura ściga 5-ciu z każdej tej setki...
  http://www.novorosinform.org/articles/id/358

  Ukry wieją… Na razie z rejonu Popasanej na Ługańszczyźnie gdzie są okrążeni z 3 stron. W tył zwrot zrobili Kiew-2, Kijewska Ruś, itd…
  http://www.regnum.ru/news/1855583.html

  Wostok nadaje że Kijów boi się prawdy że stracił "lotniskowiec Donieck"
  http://www.regnum.ru/news/1855592.html

  Według eksperta kolejne uderzenie nacjonalizmu banderowskiego skieruje się na Białorusinów...
  http://www.regnum.ru/news/1855647.html

  Ukraina przestała dostarczać energię elektryczną na Białoruś. Ale brakuje jej nadal i pasuje też odłączyć Mołdawię… A to będzie dla Mołdawian DUŻY problem!!!
  http://www.regnum.ru/news/polit/1855475.html

  Coraz więcej zapytań pojawia się w sprawie Mołdawii. Związane jest to z Rumunią i jej chęcia na „zjednoczenie” się z Mołdawią oraz tym co się dzieje na Ukrainie. A może nastąpi jakiś sojusz mołdawsko-rumuńsko-ukraiński?
  http://www.regnum.ru/news/polit/1855100.html

  Artykuł o tym czym żyje Polska… O „liftingu” rządu oraz polskiej kasie dla Euromajdanu
  http://www.regnum.ru/news/polit/1855866.html

  Ciekawy artykuł podsumowujący co piszą inni, np. bloggerzy i komentatorzy. Czy Ukraina w ciagu miesiąca ogłosi upadłośc? Czy Zachód przygotowuje się do „olania” ukropoów, odwrócenia się od Ukrainy i porzucenia Ukraińców w momencie gdy mają już tam takie bagno?
  http://antifashist.com/item/zapad-gotovit-sliv-ukrainy.html

  O tym jak SBU ukrywa prawdę o Odessie
  http://antifashist.com/item/kak-sbu-pytaetsya-skryt-pravdu-ob-odesskoj-hatyni.html

  Wczoraj linkowałem o dostarczanych żołnierzom UPA-dłej Krainy hełmy dla zabawy w kulki (do paintballa) a teraz o tym że nie tylko pan Kołomojski zarabia na wojnie ale i lwowianie! Sprzedają armii kamizelki – które wcale nie są kuloodporne!
  http://antifashist.com/item/lvovskie-zhuliki-prodavali-geroyam-ato-vatniki-vmesto-bronezhiletov.html

  Ale na wojnie zarabia tez przemysł obronny UPA-dłej! Czyli jak zarobić na tańszej sprzedazy 110 mln sztuk nabojów do Kałacha! Ukrop potrafi!!!
  http://antifashist.com/item/minoborony-prodavalo-patrony-v-dva-deshevle-realnoj-ceny.html

  Dzieci we Lwowie wyplatają siatki maskujące dla wojsk banderowskich faszystów. Czy potem ktoś na tym dodatkowo zarabia nic nie piszą ale wcale bym się nie zdziwił!
  http://www.pravda.ru/news/world/formerussr/ukraine/11-10-2014/1230611-ukraina-0/

  Dzięki wojnie rosną piękne dacze i domy tych co przy korycie. Poprzednio linkowałem info o „domku” który bije na głowę willę Janukowicza. Teraz o kolejnym skromnym domku. Euromajdanowcy na tropie tego co ma mister Witalij Jarema – film!
  http://www.novorosinform.org/news/id/11603

  Milosz Zeman: "Na Upadłej Krainie trwa wojna domowa a nie agresja innego państwa"!
  http://antifashist.com/item/milosh-zeman-na-ukraine-grazhdanskaya-vojna-a-ne-zarubezhnaya-agressiya.html

  Czerwony Krzyż także stwierdza że nie znalazł śladów wojny z innym państwem!!!
  http://antifashist.com/item/krasnyj-krest-ne-nashel-na-ukraine-priznakov-vojny-s-drugim-gosudarstvom.html

  Były leninowapady teraz są leninoogniska! Czyli o tym ze zaczęto publicznie palić dzieła Lenina. Ciekawe co będzie następne?
  http://antifashist.com/item/tihaya-postup-fashizma-v-kieve-szhigayut-knigi-lenina.html

  O tym samym niżej. Nie wiem czemu już teraz palą te książki? Czemu nie poczekają na mrozy?
  http://www.pravda.ru/news/world/formerussr/ukraine/11-10-2014/1230578-ukraina-0/

  Reżim przygotowuje islamistów do wysłania ich na Krym!
  http://antifashist.com/item/kievskij-rezhim-gotovit-boevikov-islamistov-dlya-ataki-na-krym.html
 • @brusek 11:09:12
  Dzien dobry Brusku!
  Cieszy mnie niezmiernie fakt, że nie przepadles w odmętach netu.
  I dziękuję pieknie za prasówkę. Własnie usiadlam do lapka z kawą.

  Na Twoją stronę wpadnę już wkrotce!


  Pozdrawiam serdecznie'-))
 • @brusek 11:09:12
  Witaj.Byłem,zobaczyłem,idę za Tobą.:)))
  Mam tylko cichą nadzieję,że będziesz lepiej "ogarniał" swojego bloga niż miało to miejsce tutaj.Czasami niewielka cenzura jest potrzebna,a nawet konieczna,niestety.Pozdrawiam.
 • @Gregoson 11:04:42
  Nie jestem kłotliwa ani konfliktowa, wręcz przeciwnie P. Gregoson. Przyznaję Pznu rację, ze doszukujemy się już na wyrost ataków! Przepraszam Pana , jesli tak to odebrał Pan!

  Mam cichą nadzieję, że skrzykniemy się na powrot, Cieszę się ,ze Brusek nie zaginąl. Na jakiś okres mozna się u niego zadekować.

  Pozdrawiam serdecznie;-))
 • @adalbert05 11:37:57
  Witam i dzieki!

  Blog załozyłem jeszcze w maju - ale nie uruchamiałem bo znalazłem AdNovum i tutaj "zakotwiczyłem"...

  AdNovum przedstawiał wszystko dokładnie tak jak sobie sam wyobrazałem to robić! Więc skupiłem się tylko na wyszukiwaniu linków i wskazywaniu ciekawych rzeczy. Nie byłem w stanie wszystkiego tłumaczyć - raczej celem było sygnalizowanie rzeczy istotnych...

  Teraz w miarę mozliwości czasowych postaram się poszerzyc komentarze....
 • @brusek 11:48:03
  Mnie osobiście najbardziej u AdNovum przeszkadzało wklejanie zdjęć i filmów przez komentujących,powodowało to gwałtowne zwolnienie pracy moich komputerów,długie odświeżanie się strony,a jak jestem bardzo niecierpliwy,jak każdy Baran zresztą.Wystarczy zobaczyć na dzisiejszą stronę na Neonie o wojnie na Ukrainie,jeszcze nie ma południa,a już nie chce się odświeżyć w jakimś normalnym czasie,jest całkiem "zawalona" zdjęciami i filmami.Mam nadzieję,że u siebie będziesz nad tym jakoś panował,jeżeli jest taka możliwość.Pozdrawiam.
 • @goldfield1 11:42:46
  Chetnie Was "wezmę pod swoje skrzydła" - przynajmniej czasowo, az "Wódz" się nie objawi jako "AdNovum - Reaktywacja"...

  :)
 • @brusek 12:41:46
  Obawiam się, że "Wódz" ma was w takim samym poszanowaniu jak Oparę i mnie.
  Opara prosił o kontakt kilkakrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni.
  I zero reakcji.

  Aha! Jeszcze jedno - jeśli jeszcze zauważę jakiś komentarz obarczający winą Redakcję portalu za tę absurdalną i groteskową sytuację to będę wycinał. Komentarz i autora. My mamy też swoje dobra do chronienia.
  A nie jesteśmy anonimowymi botami internetowymi,

  Pozdrawiam wszystkich

  Tyle.
 • @brusek 11:09:12
  Witam. Fajnie, że podjąłeś się kontynuacji i że będzie gdzie przeczytać świeże wiadomości:)) Od razu wrzucam w zakładki
  Przyznam szczerze, ze mnie lekko podłamała ta kapitulacja AdNovum. Z drugiej strony nie dziwię się, że odszedł z miejsca gdzie dopuszcza się szkalowanie, bez żadnej reakcji ze strony wystraszonej własnymi urojeniami administracji.
  Tutaj wprawdzie kolega interesariusz założył nowa zakładkę ale jak widziałem od razu zrobił się tam lekki ściek.. Radzę koledze interesariuszowi zajać sie moderacją i w 1-wszym rzędzie zblokować tych którzy zniszczyli blog AdNovum (nick blizna i zorran), bo nawet jak projekt się powiedzie i zacznie dobrze rokować, wrócą i zniszczą.

  pzdr dla wszystkich
 • @brusek 12:41:46
  Niestety,nie wierzę już w to,że AdNovum wróci na Neon.Tutaj sprawy zaszły już za daleko,został delikatnie rzecz ujmując "wygryziony".Czynione są próby wykorzystania jego popularności przez innych blogerów.Ale już robi się "burdel"(to słowo niestety ale dobrze tu pasuje) i blog robi się znowu nieczytelny i rozmydlony.Zaraz zapewnie zacznie się wojna kosmitów z Żydami,trollami i inną stonką ziemniaczaną,wielostronnicowe wpisy o niczym i temu podobne pierdoły.Mam nadzieję Brusku że zapanujesz nad takimi sytuacjami na swoim blogu,czego Ci serdecznie życzę.Pzdrawiam.
 • pan moherow berecik 22:17:39
  .
  Skules sie wczoraj lekko i leb napierdala o poranku ?
  Zbawny kolo jestes , dalej siedzisz na komörce olewajac biznes zycia ..
  8-))))
  By poprawic humorek wklejam leszcza z sieci , pierwsze 3 minuty filmu powinny oslodzic tesknote za Ernestem ad Novum , swiatowej slawy korespondentem wojennym zza biurka :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/21109/godzina_swini_the_hour_of_the_pig_1993_.html
 • @xes23 12:52:33
  Dokładnie,znowu robi się nieczytelny ściek i pisanie o niczym.Zdecydowałem się "przenieść" do Kolegi Bruska,mam nadzieję,że będzie lepiej panował nad swoim blogiem.Co do Neona i AdNovum będę twierdził,że wina leży po obu stornach,nie można o wszystko obwiniać redakcję.Internet to specyficzne miejsce,chcąc w nim istnieć należy być bardziej odpornym na pewne,nie do uniknięcia sytuacje.Pzdr.
 • @adalbert05 13:02:34
  Proponuję, żeby wszyscy stąd przechodzący solennie obiecali bruskowego blogu niepotrzebnie nie zaśmiecać. Z mojej strony masz Brusku słowo.

  Co do winy to się nie zgodzę. Na własnym blogu autor odpowiada za moderację. Ale jeśli pojawia się na stronie głównej osobny artykół nie wnoszący nic merytorycznie tylko ewidentnie nastawiony na szkalowanie innej osoby to odpowiada za to administracja/właściciel. Tak jest wszędzie, na wszystkich stronach i portalach.

  I proszę jeszcze nas tu straszyć zaczynają! Teraz bo szanownej administracji śmie sie zwrócić uwagę. Cóż za odważne posunięcie, nikt się nagle nie boi posądzenia o cenzure. A jak człowieka otwarcie obrażano i szkalowano to jakoś tej odwagi nie było.

  Niczyich dóbr naruszać nie zamierzam po prostu żegnam. Wycinajcie sobie co chcecie
 • @xes23 13:25:04
  Nie wiem,jaki wpływ na piszących na bloger na nowym portalu Bruska,ale pewnie ma jakieś narzędzia do moderacji,co pozwoli uniknąć robienia ściekowiska,jak tutaj się obecnie dzieje przy dyskusji na temat Ukrainy.Pzdr.
 • @xes23 13:25:04
  //I proszę jeszcze nas tu straszyć zaczynają! Teraz bo szanownej administracji śmie sie zwrócić uwagę//

  Nikt nie straszy. Ostrzegałem.
  Żegnam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:51:34
  Szanowny Panie!
  Z wymiany zdań na tym portalu wynika niezbicie, że przycisk "nadużycie" nie działał należycie, co niewątpliwie przyczyniło się do powstania tej nieprzyjemnej sytuacji ( zakładam, że pisał Pan Prawdę o nieotrzymaniu zgłoszeń). I nie była to z pewnością wina AdNovum ani innych komentatorów. Twierdzi Pan, że to wina krasnoludków?
 • @goldfield1 11:42:46
  W ani jednym Pani wpisie nie doszukałem się elementów kłótni. Spokojnie. :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:51:34
  I to jest ta słynna wolność słowa. Świetny pretekst, żeby komuś uprzykrzyć pisanie na blogu, a Redakcja w razie czego - jak mawiał klasyk - się wyżywi i niewygodne wpisy pod swoim adresem wykasuje, bo ma odpowiednie narzędzia.
  Czytałam ten blog od kwietnia.
  Przenoszę się do Bruska w oczekiwaniu na wieści od AdNowum.
  Redakcję żegnam ozięble, uczestników - mam nadzieję poczytać, więc nie żegnam wcale.
 • @Max von Stirlitz 13:00:58
  Nie ..no nie... zdegustował mnie Pan / Pani na maksa, " szpiegu" to było wredne:)))

  Polecam ten sam film w przerwach między nalotami. Pierwsze trzy minuty a potem od 01.01.18. - 01.03. 18. Pozdrawiam wszystkich i uciekam stad.
 • @XXXXL 16:13:18
  //Świetny pretekst, żeby komuś uprzykrzyć pisanie na blogu//

  Zaczynam podejrzewać, ze za tym nickiem XXXL, kryje się jakaś bardzo mało kumata osoba.
  Jaki cel ma portal, zeby szykanować blogera, który generuje duży procent ruchu?
  Tylko ostatni jełop albo zadaniowiec może coś takiego napisać.

  Jeśli redakcji z ważnych powodów nie podoba sie jakis bloger to go po prostu blokuje albo kasuje a nie bawi się w jakieś podchody.
 • @Max von Stirlitz 12:46:20
  No, no, no! Pan Max von Stilitz ucieka się do grubiaństwa.
 • pan moherow berecik 16:18:55
  .
  POLSKA 2 : 0 Niemcy

  http://www.youtube.com/watch?v=gmxvBTGDJQ0
 • @xes23 12:52:33 & adalbert05 12.10.2014 12:53:52
  Dzieki!

  Zapraszam na dzisiejsze linki subiektywne

  http://kodluch.wordpress.com/2014/10/12/12-10-2014/
 • Pan Rysa 20:52:23
  .
  Chlopie nic do Waszmosci nie mam , kazdy ma wlasna historie zycia . Tylko nie opowiadaj bajek o skurwialym , komunistycznym kraköwku jaki to wielki swiat byl dla Ciebie .
  Byc moze jak przyjechales z Przeworska czy Kolbuszowej to rzeczywiscie od ilosc lamp na ulicach w Krakowie moglo Waszmosci pociemniec w oczach .
  8-)))
  Ja mysle , ze starsi ludzie nadal klamia o przeszlosci , maja strach zakodowany na przestrzeni minionego zycia . Konfabuluja i wychodzi brednia .Gieli przez cale swoje smutne zycie karki i tak im pozostalo .
  W trumnie beda lezec prosto.
  Bez urazy .
  Nic osobistego .
 • @Max von Stirlitz 21:57:42
  Zastnawia mnie skąd u Pana/Pani ten wredny styl...:)
 • Posumowując
  1. Gdzie teraz czytać Adnovum? Tutaj? Przenosi się? Zamilknie?

  2. Jakie są jeszcze interesujące linki podające wydarzenia z "tamtej strony" bez filtrowania ich przez pożal się boże mainstreamowe media? Mogą być też w języku rosyjskim/angielskim. Warto by stworzyć listę podobnych stron.
 • @Ottar 21:07:17
  Kontynuacja wątku kryzysu ukraińskiego:
  http://interesariusz.neon24.pl/post/113824,wojna-domowa-na-ukrainie-13-10-2014r
 • AdNovum REAKTYWACJA!!!!
  Po kilku dniach zamieszania powrócił do codziennego komentowania wydarzeń na Ukrainie blogger AdNovum!

  Zapraszam!

  http://adnovumteam.wordpress.com/2014/10/14/wojna-domowa-na-ukrainie-14-10-2014r-38-dzien-rozejmu/
 • @piotrekhaj 09:21:13
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @MacGregor 09:28:21
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Marx 8888 09:43:29
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @vontomas 09:43:59
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Motorola 09:57:35
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 10:09:27
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @sosenkowski 10:10:50
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @wróg publiczny nr 111 10:18:42
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @kmiciu 10:18:43
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Acontrario 10:59:17
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Cheval Noir 11:19:30
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @roki 12:27:58
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @AdamPL 12:33:57
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @tom76 13:03:23
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @swerd 12:38:13
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Kula Lis 62 13:34:52
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @lorenco 14:18:53
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Gregoson 14:41:29
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @emgie 14:48:06
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Leo32 15:08:56
  http://adnovumteam.wordpress.com/


  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 15:32:47
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @danekbb 15:38:45
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Eugeniusz Sendecki 15:49:42
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Rysa 15:59:28
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Zbyszek Stell 16:23:26
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Torin 16:26:05
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @RONIN 16:30:45
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @jacke 16:50:56
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Siedzący Byk 16:57:38
  Wykasuj na pewnym profilu na FB swój avatar, który podmieniłeś na miejsce mojego.
 • @Józwa 18:21:51
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @finka 18:40:36
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @moherow berecik 19:09:51
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @michalxl600 19:42:54
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @bipaw 19:51:49
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Shaolin 20:05:19
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Roman.Br 20:12:23
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @wdakra 20:21:15
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 22:10:25
  "Jestem w niezłym szoku"- ja również.

  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @samsung23 23:08:28
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Leo32 23:57:49
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @pixel 09:46:46
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @roki 10:34:14
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @kkkkk 13:56:30
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @WandalVeni 14:45:03
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @mrdinozaur 20:59:36
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @luk16 21:57:48
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @Adamir 11:54:52
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @goldfield1 08:35:39
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @adalbert05 11:57:43
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • @XXXXL 16:13:18
  http://adnovumteam.wordpress.com/

  Pozdrawiam.
 • Wojna domowa na Ukrainie 15.10.2014r- 39 dzień rozejmu.
  Wojna domowa na Ukrainie 15.10.2014r- 39 dzień rozejmu.

  "Wykład"

  http://adnovumteam.wordpress.com/2014/10/15/wojna-domowa-na-ukrainie-15-10-2014r-39-dzien-rozejmu/comment-page-1/#comment-174

  "Linki"

  http://kodluch.wordpress.com/2014/10/14/14-10-2014-polnoc/
 • @brusek 12:47:01
  Sorki Brusek to do AdNovum....
  Aby sprawa była jasna to nie powinieneś popełniać kardynalnych byków !
  Teksty, które publikujesz są bardzo interesujące z uwagi na unikatowe treści jakie prezentujesz jednak.......ze słabego kompa mozna sobie je z wielkim trudem co najwyżej poczytać /a taki mam obecnie zastepczy bo główny w naprawie/. Zmieniłeś miejsce parkowania i to Twoja suwerenna decyzja jednak....... nie ma w obecnym panelu Twojego serwisu opcji rejestracji, logowania i mozliwości komentowania.
  Czyli z jednego badziewia wlazłeś w nastepne.....
  Jak masz problemy ze stworzeniem własnego serwisu na przyzwoitym poziomie /własne www w xhtml-u na serwerze z dobrymi parametrami transferu/ i z niskimi wymaganiami sprzętowymi dla użytkowników to napisz - bezpłatnie udzielę Ci kilku porad......
  Nie piszę, że zbuduję Ci taki serwis bo mam bardzo mało czasu a i tymczasowo za słaby sprzęt.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej