Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Usankcjonowane prawem bezprawie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Korzenie dzisiejszego bezprawia w majestacie prawa mocno tkwią u zarania okupacji bolszewickiej Polski. Najważniejszym elementem zniewolenia jest bezprawie tych co prawo stanowią oraz tych co nimi kierują.

APARAT UTRWALANIA SOWIECKIEJ OKUPACJI POLSKI ZACHODNIEJ (PRL-u) cz. 7

Kadry zbrodniczego wymiaru sprawiedliwości- kuźnia nowych kadr.

Dlaczego A.Michnikowi pozwolono zajrzeć do alkowy MSW (archiwum) i oglądać w niej wszelkie brudy (teczki TW)? Czy nie wynika również z tego babrania się w alkowianych brudach służb tajnych pierwszego PRL-u dalsza chronologia zdarzeń, która doprowadziła do utrwalenia się politycznego w III RP sił, które były bezpośrednio odpowiedzialne były za wszystko to co się działo w Polsce Ludowej od samego jej zarania? Czy istotna- i na ile istotna- była w tym scenariuszu, przygotowanym przez najwyższe czynniki zarządające Polską, osoba A.Michnika? Jeśli ona była istotna, to z czego mogła wynikać?

Aby odpowiedzieć sobie na te pytania najpierw przyjrzyjmy się chronologii wydarzeń jakie nastąpiły w wyniku "odwiedzin" w alkowie Kiszczaka tzw. "komisji Michnika", która to przez ponad dwa miesiące (od 12.04. do 27.06.1990 roku) buszowała bez żadnego nadzoru w aktach TW. Gwoli wyjaśnienia kwestii formalnych tego bezprawnego "buszowania po aktach" MSW, otóż nie wiadomo do dziś jakie akta były przeglądane przez "badaczy" komisji Michnika, co oni kopiowali i notowali z zawartości akt ,gdyż nie pozostał żaden ślad dokumentujący efekty wytężonej pracy w czasie 76 dni zapoznawania się ze ściśle tajnymi aktami przez panów: Adama Michnika, Bogdana Krolla, Jerzego Holzera i Andrzeja Ajnenkiela (ładne nazwiska!!!!).

A więc przejdźmy do chronologii wydarzeń do jaki doprowadziły te odwiedziny w/w komisji w alkowie Kiszczaka. Otóż jeszcze w czasie zapoznawania się z teczkami późną wiosną nastąpiło medialne rozpowszechnienie charakterystycznego określenia GRUBA KRESKA, następnym krokiem było rozbicie jednolitego bloku sił antykomunistycznych występujących pod nazwą Komitetu Obywatelskiego. Pretekstem do rozbicia dotychczasowej jedności sił posolidarnościowych stały się wydarzenia jakie zaszły  w dniu 24 czerwca (a więc na trzy dni przed zakończeniem działania komisji Michnika) na posiedzeniu KO, kiedy to L.Wałęsa (ps. BOLEK) skrytykował Jerzego Turowicza. Wyprzedziły one o kilka miesięcy termin pierwszych w III RP wyborów prezydenckich, kiedy to rozbity ruch opozycji antysystemowej wyznaczył na kandydatów osoby ze swego grona, które to od tej chwili konkurują personalnie ze sobą. Efektem tego było dokonanie się trwałego rozbicia i podziałów wśród elit pokomunistycznej opozycji antysystemowej trwające do dnia dzisiejszego ze znanymi Nam już negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z tego stanu rzeczy

Dlaczego więc wybrano A. Michnika do tej roli?

Odpowiedź ukryta jest w jego związakch rodzinnych, które również związanie są bezpośrednio z tematem niniejszego cyklu o kuźni nowych kadr.

O tym jak wykuto nowe kadry trzymające Naród Polski w niewoli w części następnej...

 

Pozdrawiam.

 

KOMENTARZE

  • O czym tu dyskutować,Zydokomuna rządziła i Rządzi w Polsce
    Dopiero jak ludzie zrozumiom ,że trzeba zlikwidować TZW." BUDŻET" ten fundusz dla pasożytów i nierobów.DOPIERO POLSKA BĘDZIE WOLNA
  • @liberalkonserwatywny
    Pan posiadł tą bezcenną wiedzę, ale może inni jeszcze nie dorośli do zrozumienia oczywistej oczywistości?

    Pozdrawiam.
  • Bezprawie
    Bezprawie zawsze było, jest i będzie wpisane w funkcjonowanie każdego ustroju totalitarnego. Na jakiej podstawie prawnej buszowała komisja Michnika po aktach IPNu? Zdaje się, że na żadnej. Chodziło przede wszystkim o zapoznanie się z treścią zgromadzonych dokumentów dotyczących określonej grupy ludzi trzymających władzę przedtem i potem. Pan myśli, że ta samozwańcza komisja tylko przeglądała, notowała i kopiowała skoro nie było nad jej pracą żadnego nadzoru? Śmiem wątpić.
    Pozdrawiam
  • Nieprawda, ma Pan kłamliwy tytuł - powinno być: PRAWDA POWINNA ZWYCIĘŻAĆ !!!
    Szkoda mi czasu na dłuższe wyjaśnianie, ale łudzi Pan ludzi, tym, że wierzą, że Pan walczy o zwycięstwo..., którego masy potrzebują!
    My mamy wskazywać drogę... Co robić !?
    Franciszek Krzysiak - DYSYDENT - za komuny i dziś!
  • nic się nie zmieniło, to już 4 pokolenie
    Polecam taka książeczkę (audiobooka, w wersji dla leniwych):
    Eisler Jerzy - Marzec 1968 - Geneza, przebieg, konsekwencje, książka pisana de facto przez Michnika, ileż tam pięknych nazwisk się przewija, bananowa młodzież, synowie i córki komunistycznych aparatczyków zdobywali tam pierwszy szlify, oni dalej nami rządzą.

    Ale wracając do tematu, te 3 miesiące są źródłem potęgi Michnika, skoro ma haki na dużo część dzisiejszego establishmentu, to może praktycznie kierować tym naszym grajdołkiem z mieszkanka przy Alei Przyjaciół.

    Większość akt została zniszczona, te które zostały w rękach 'michników' są na wagę złota, jedynie dbać tylko by obciążona ekipa pozostawała w ten czy inny sposób przy władzy.

    Czyż nie tym właśnie zajmuje się Czerska Prawda?
  • @drhumor
    Z treści Pańskiego protestu wyczytuję wprost, że jest Pan ateistą, dlatego Pan nie wierzy w nieodwołalność PRAWDY.
    Otóż Szanowny Panie - PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻA!!!!- a im właśnie o to tylko chodzi aby pozostali uwierzyli tylko erzac prawdy- czyli GÓWNO PRAWDY!!!

    Pozdrawiam.
  • @traszka
    Oni nie buszowali po aktach IPN-u tylko po tajnych- SPECJALNEGO ZNACZENIA aktach MSW.
    A co oni tam robili ci "komisjanci michnikowi" to poza nimi i tymi co te akta im bezprawnie udostępnili, nikt nie wie.

    Pozdrawiam.
  • @soter
    TRAFIONE W DZIESIĄTKĘ!!!!
    Komentarz Pana jest pełen głębokiej wiedzy.
    Za książkę oczywiście dziękuję mocno- przeczytam ją, bo wiedzy o tym kto tu naprawdę rządzi nigdy za wiele.

    Pozdrawiam:)))
  • @AdNovum
    Już nie komentuję, bo to znane mi sprawy, a raczej znany mi system działania władzy.

    Natomiast ciekawi mnie ta jedyna, jak dotąd, ocena postu (piszącego te słowa).

    I słowo o Prawdzie. Do przemyślenia.

    Ile energii wymaga prawda a ile kłamstwo? Pozornie to kłamstwo mniej kosztuje, ale czy tak jest naprawdę, jeżeli się głębiej zastanowić?

    Prawda broni się sama, zaś kłamstwo trzeba nieustannie wspierać, nie przestaje ono pochłaniać energii. Problem w tym, że władza przerzuciła
    koszty kłamstwa na nasze barki. Szatański plan.
  • @Multimir
    Zgadzam się w całości z meritum Pana komentarza.
    Dowieść prawdy w tym wypadku to taka sama trudność jak dowieść tego, że się nie jest wielbłądem.

    Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej