Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Usankcjonowane prawem bezprawie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zniewolenie Polski dokonało się w wymiarze symbolicznym i realnym. Wymiar symboliczny widoczny jest w postaci Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina- ciernia w sercu zniewolonej Polski. Realnym zaś wymiarem jest kastracja z elit Narodu Polskiego.

APARAT UTRWALANIA SOWIECKIEJ OKUPACJI I DEMORALIZACJI ZACHODNIEJ POLSKI (PRL-u/III RP)

cz. 11

Kuźnia nowych kadr.

Osoby Adama Michnika nie będę opisywał, bo "jaki wielbłąd jest, każdy sam widzi". Wystarczy przeanalizować losy i poglądy środowiska rodzinnego i towarzyskiego z jakiego  on się wywodzi i z nich wyciągnąć właściwe  wnioski jakie jest prawdziwe praźródło  jego obecnie nie ukrywanych już poglądów na temat: rodziny, Polski, Polaków, patriotyzmu, katolicyzmu, wiary, moralności i komunizmu wraz z jego oceną katów i ich ofiar.

Pomijam więc ten fakt, jako oczywisty i ogólnie znany więc nie podlegający dyskusji.

Natomiast zajmę się opisaniem dalszego ciągu planowych posunięć, tak prawnych jak i personalnych, które miały na celu przeistoczenie się bolszewickich katów Narodu Polskiego w nową kastę rządzącą- trwale uniemożliwiającą do chwili obecnej odbudowanie się suwerenności kraju.

Jak pamiętamy Stefan Michnik (Stefan Rosenbusch) został usunięty w "cień" zajmując 20 listopada 1953 roku stanowisko kierownika Katedry Nauk Wojskowo-Prawniczych Akademii Wojskowo-Politycznej im. Felikasa Dzierżyńskiego w Warszawie. Było to dziewięć miesięcy po śmierci J.Stalina, któremu zawdzieczał on wraz z mu podobnymi  tą uprzywilejowaną  pozycję w Polsce Ludowej. Te dziewięć miesięcy było bardzo istotne, gdyż w tym czasie jeszcze ważyły się losy tego jaka frakcja KPZR po śmierci generalismusa ostatecznie przejmie władzę nad Krajem Rad. Po aresztowaniu Ł. Berii i tuż przed jego egzekucją w dniu 23.12.1953r. wykonanej w podziemiach Łubianki stało się jasne, że frakcja stalinowców zostanie odsunięta od sterów władzy, a niektórzy najbardziej aktywni zbrodniarze stalinowscy jako kozły ofiarne zostaną przykładnie ukarani. Jednocześnie data ukrycia się w "cieniu" Stefana Michnika zbiega się jeszcze z jednym faktem- wydaniem w listopadzie specjalnej dyspozycji przez naczelnego stalinowca polskiego i agenta NKWD w jednej osobie- B. Bieruta swojemu osobistemu zausznikowi- płk. Józefowi Światle wicedyrektorowi Departamentu X ("czystości kadr") MBP. Dyspozycja ta jako ściśle tajna dotyczyła "uciszenia" będącej na emigracji w RFN Wandy Brońskiej. W związku z tą specjalną misją płk. Światlo miał pojechać wraz z dyrektorem Departamentu X  MBP płk. Anatolem Fejginem do Berlina Wschodniego i tam z sekretarzem stanu Ministerstwa Bezpieczeństwa NRD (STASI)- Erichem Mielkie ustalić szczegóły akcji  "uciszenia" W.Brońskiej. Realizując osobiste polecenie Bieruta J.Światło wraz z towarzyszącym mu A.Fejginem znależli się 4.12.1953r. w Berlinie Wschodnim. Następnego dnia (5.12.53r.) w godzinach popołudniowych dokonał J. Światło brawurowej ucieczki pod pretekstem zakupów zgłaszając się do zachodnio berlińskiego przedstawicielstwa Misji Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych. Po drodze spotkał się jeszcze w umówionym miejscu z nie znanym do dziś agentem sowieckich służb, który przekazał mu pełną walizkę jakiś dokumentów i wskazał kierunek do siedziby Misji Wojskowej US Army.

Czynniki amerykańskie aż do września 1954 roku nie upubliczniały  wiedzy jaką im przekazał ten najwyższy rangą dygnitarz służb specjalnych z za "żelaznej kurtyny", jaki przeszedł na drugą stronę. Przecież wiedza jaką posiadał płk. Józef Światło na temat kulis komunistycznej władzy w Polsce Ludowej- i nie tylko- była porażająca, ale jednocześnie obnażała bezpośrednio mechanizmy stalinowskiego terroru w krajach okupowanych przez bolszewickie wojska. Na co więc czekali amerykanie zwlekając przez te dziewięć miesięcy?

O tym w dalszej części....

Pozdrawiam.

 

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej