Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Usankcjonowane prawem bezprawie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak kameleony przystosowują się oni do tła przybierając, w zależności od potrzeb, coraz to nowe barwy ochronne.

APARAT UTRWALANIA SOWIECKIEJ OKUPACJI I DEMORALIZACJI W POLSCE ZACHODNIEJ

(PRL-u/III RP) cz. 12

Kuźnia nowych kadr.

Ucieczka Józefa Światły na Zachód w dniu 5.12.1953 roku nie była niczym innym jak tylko wykonaniem tajnej misji postawionej mu przez przełożonych z sowieckich służb.

Aby zrozumieć rolę jaką wypełniał w swej zachodniej misji płk.  J.Światły niezbędne jest poznanie jego życiorysu. 

Józef Światło (właściwie Izak Fleischfarb) urodził się 1.01.1915r.  w Medynie koło Zbaraża w rodzinie pomocnika młynarza- Gabriela Flaischfarba, panieńskie nazwisko jego matki brzmiało Wieseltur. Siedmioklasową szkołę powszechną ukończył w Krakowie, do którego przeprowadził się z rodziną w czasie Wielkiego Kryzysu. Po ukończeniu szkoły pracował jako szewc w Krakowie. Jeszcze jako nastolatek zafascynowany nowo powstałym ruchem syjonistycznym wstąpił do syjonistycznej Gordonii, a w 1933 roku  został członkiem- z polecenia działaczy syjonistycznych- Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, tam też poznał swoją pierwszą żonę- Frydę Zollman, z którą w 1936r. mimo to, że oboje należeli do KZMP,  wziął tradycyjny żydowski ślub religijny. Po rozpoczęciu się wojny,  na terenie wschodniej części II RP w dniu 20 września 1939r. dostał się jako żołnierz 12 pp do sowieckiej niewoli. W tym czasie został rozpoznany jako agent syjonistyczny i po aresztowaniu przez NKWD  wywieziono go na Syberię. W czasie formowania tzw. Armii Andersa w Kazachstanie został skierowany tam jako agent NKWD wykonując powierzoną mu misję obserwacji działań związanych z formowaniem Wojska Polskiego.  W tym czasie poznał swoją drugą żonę, Polkę- Justynę Światło, od której przejął nazwisko. Później wstąpił do polskiej dywizji Zygmunta Berlinga, po czym został skierowany przez sowieckie służby do 1 Polskiej Dywizji im. Tadeusza Kościuszk, gdzie został mianowany oficerem politycznym. W okresie "władzy ludowej" wykonywał różne kierownicze stanowiska w resorcie Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie ostatecznie zasiadł na funkcji pierwszego zastępcy dyrektora Departamentu X ("czystości kadr") MBP.  Tam pełnił rolę zausznika Bieruta do spraw specjalnych i jednocześnie rolę bezpośredniego wykonawcy poleceń Berii, z którym utrzymywał osobisty kontakt telefoniczny. Zadania specjalne jakie wykonywał dla NKWD było min. aresztowanie W. Gomółki i marszałka M. Roli-Żymierskiego oraz prowadzenie inwigilacji i rozpracowania wybranych osób z kierownictwa komunistycznej partii i jej aparatu represji. Po ucieczce na Zachód przebywał jako Józef Wieseltur do końca swego życia w USA, zmarł 2 września 1994 roku jako właściciel farmy rolnej.

Powracając do głównego wątku prawdziwych przyczyn "ucieczki" na Zachód  płk. Józefa Światły. Otóż głównym powodem, dla którego najwyższe czynniki frakcji antystalinowskiej bolszewickiej partii komunistycznej zdecydowały się wysłać J.Światłę z tajną misją na Zachód było, poprzez skompromitowanie ludzi systemu stalinowskiego aparatu represji w Polsce z jednoczesnym jego cynicznym obnażeniem, pokazanie światu i ludności państw komunistycznych, że w partii zwyciężyła frakcja "demokratyczna". A więc celem było przejście towarzyszy z jednego- jawnie zbrodniczego etapu rozwoju komunizmu wojennego, w drugi etap "pokojowego współistnienia". Cała maskarada jakiej pionkiem był J.Światło polegała więc na ukryciu się zbrodniarzy z jednoczesnym ujawnieniem tzw. "kozłów ofiarnych", którzy zostali napiętnowani odjum winy. Odwracało to oczywiście uwagę społeczeństw państw zniewolonych od setek tysięcy prawdziwych sprawców ich nieszczęść, z jednoczesnym skanalizowaniu nienawiści wobec wybranych ofiar nagonki anystalinowskiej. Temu celowi min. służyły prace tzw. Komisji Mazura oraz "tajny" Referat Chruszczowa dot. zbrodni stalinowskich wygłoszony na sławnym XX Zjeździe KPZR (14/25.2.1956r.)  po którym zlikwidowano Bieruta (12.03.1956r.) a w Polsce Ludowej nastąpiła w pażdzierniku 1956 roku - sławna "Odwilż".

Cały więc epizod dotyczący sławnych audycji Józefa Światły wygłaszanych w RWE tak naprawdę dotyczył tylko uzasadnienia przemian na najwyższych stanowiskach partyjnych dokonywujących się w Bloku Sowieckim po śmierci Stalina jak i pozwoliły ukryć się w cieniu - w myśl zasady, że "pod latarnią jest najciemniej"- setek tysięcy sprawców zbrodni stalinowskich, którzy dzięki temu mogli bezkarnie nadal sprawować faktycze rządy w okupowanych przez desant bolszewicki krajach. Od tego też momentu- podobnie jak to ma miejsce w USA- scenę polityczną kształtują wyłącznie rozbieżności interesów występujących wśród żydowskiej "elicie" władzy, w skutek czego jedna grupa jest w danej chwili przy władzy, gdy druga w tym samym czasie pełni rolę opozycji.

Na zakończenie uzupełnię dane dotyczące J. Światły. Otóż w Polsce pozostały jego żona wraz z dwójką dzieci oraz siostra. Jako wicedyrektor Departamentu X MBP figurował oficjalnie płk. J.Światło do 30 września 1954 roku, czyli do momentu gdy nie rozpoczął swoich programów demaskujących najwyższych funkcjonariuszy żydowskiego pochodzenia umieszczonych przez okupanta bolszewickiego w aparacie represji i zniewolenia. Natomiast jeśli chodzi o pozbawienie go stopnia oficerskiego dokonało się to dopiero 21 października 1959 roku Zarządzeniem Personalnym nr. 1987 Ministra Spraw Wewnętrznych Władysława Wicha- czyżby jakieś niedopatrzenie służb ????

Zaś Komunikat PAP na temat ucieczki J.Światły opublikowano w Trybunie Ludu prawie rok po jego ucieczce, a więc w dniu 25 pażdziernika 1954 roku.

Od tej ostatniej daty można przyjąć, że wszystkie bolszewickie kadry już były umieszczone w newralgicznych punktach kierowania państwem, same zaś pozostając w cieniu, przy czym zmieniono im nazwiska i życiorysy.

Co dalej w dalszej części...

Pozdrawiam.

 

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Przeciekawe historie!
  Była taka niesamowita historia z zegarkiem Światły podczas potwierdzenia jego tożsamości w USA...

  No właśnie, przecież dożył spokojnie jako farmer... A takie sprawy wśród komuchów załatwiało się czekanem... Nie było zmiłuj!

  Panu pułkownikowi Kuklińskiemu, którego nie mogli dostać - zamordowano dwóch synów.

  Dzięki za Pański trud - bezcenny. Naprawdę - naród NIE WIE, kto faktycznie nim rządzi...
  No i to zdjęcie wprowadzające...................

  Serdecznie pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR
  Dziękuję!

  A jeśli chodzi o J. Światło i jego pobyt w USA, to nie wiem czy pamięta Pani takie wieści mające na celu dezinformacje, że np. umarł prawie dwadzieścia lat wcześniej niż faktycznie, czy też o tym, że prowadził jakiś sklepik z pasmanterią w NY:))))
  Niestety prawda jest taka, że to był ich agent.

  Pozdrawiam równie serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej