Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Usankcjonowane prawem bezprawie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Naturalny mechanizm powstania i utrzymania suwerennej władzy polega na wyodrębnieniu się ze społeczeństwa grupy przywódczej, której interesem nadrzędnym jest utrzymanie suwerenności państwa, gdyż zapewnia im ona pełnię władzy.

APARAT UTRWALANIA SOWIECKIEJ OKUPACJI I DEMORALIZACJI POLSKI ZACHODNIEJ      

(PRL-u/III RP) cz. 14

Nowe kadry.

Innym mechanizmem powstania i utrzymania się władzy nad krajem i narodem, może być nienaturalne wyodrębnienie i wylansowanie grupy przywódczej przez obcy narodowi czynnik (czynniki) zewnętrzny. Tak utworzona sztucznie kasta władzy stojąc ponad narodem i jego żywotnymi interesami reprezentować ma wyłącznie interesy obcego narodowi czynnika zewnętrznego. Ten drugi wariant kreowania społecznych mechanizmów władzy stosowany jest od zawsze wobec narodów podbitych lub zewnętrznie uzależnionych od obcych stref wpływów polityczno-ekonomicznych oraz wobec  narodów kolonizowanych. Celem zaś ostatecznym przyświecającym takiej kreacji i utrzymania nowej kasty rządzącej przez czynnik zewnętrzny jest całowite podoprządkownie kraju przez ten czynnik, czemu służą podejmowane przez niego różne działnia, a więc: ciągła dezintegracja społeczeństwa wzmocniona przez trwałe pozbawianie tożsamości narodowej i idei spajającej naród, np. pod postacją wspólnej wiary, tradycji, patriotyzmu, zasad, interesów i historii.

W czasie i po  II W.Ś. Polska doświadczała wszystkich etapów skutecznego zniewolenia zastosowanych przez jej agresorów, a więc:

1.  Jawny podbój polegający na pacyfikacja naturalnych warstw przywódczych i intelektualnych oraz niezależnych od nacisków zewnętrznych środowisk ogólnie pojętej warstwy średniej (przestawiciele przedwojennej administracji i nauki, wojskowi, właściciele fabryk i ziemiaństwo, przedstawiciele wolnych zawodów, kupcy, rzemieślnicy oraz rolnicy).

2. Przechodzenie w fazę utrwalania podboju polegającym na wyselekcjonowaniu i wykształceniu jak najbardziej licznej grupy spolegliwych reprezetantów obcych interesów , która podstawiona została na miejsce wyeliminowanych wcześniej prawowitych elit (działo się to głównie pod okupacją bolszewicką najpierw po 17.09.1939r.na terenie wschodnich rubieży  II RP, a następnie na terenach Polski leżących po zachodniej stronie Bugu) w celu sprawowania w imieniu okupanta władzy,

3. Ostatnim etapem jest etap państwa postkolonialnego, który polega na takim przekształceniu się tejże- wykreowanej przez bolszwickiego okupanta grupy- jako strażników dalszego zniewolenia  ukrytego pod fasadami  ułomnej demokracji i udawanej suwerenności, co widzimy obecnie  pod postacią III RP.

W opisywanym przeze mnie w poprzednich odcinkach metodzie kreowania nowych "elit" osadzonych i spradzonych w wojskowym sądownictwie bolszewickiego aparatu represji i zniwolenia ubranego w pozory prawa, jesteśmy obecnie na etapie 2.

Etap ten w praktyce polegał na przenoszeniu sprawdzonych wcześniej przez okupanata jednostek na nowe ważne dla zniewolenia państwa polskiego funkcje nadzoru i stanowienia prawa. Prawo i wymiar sprawiedliwości oraz jego kadry miały  być od tej chwili fundamentem nieodwracalności dokonanych przez okupanta przemian zapoczątkowanych 17 września 1939 roku. Czym się kierowano wybierając nowe kadry i zastępując nimi naturalne elity Narodu Polskiego?

Cechami jakie decydowały o dopuszczeniu do kasty przywódczej były:

1. Brak poczucia patriotyzmu,

2. Ateizm i nienawiść do katolicyzmu,

3. Nienawiść do spuścizny II RP i do Polaków jako Narodu,

4. Wysublimowanie się z polskiej substancji narodowej,

5. Serwilizm- szczególnie wobec czynników antypolskich,

6. Niesamodzielnośc i brak wykształcenia,

7. Niskie morale,

8. Niezdrowe i wygórowane ambicje a wraz z nimi karierowiczostwo za wszelką cenę,

9. Brak szacunku dla prawa i fundamentalnych zasad demokracji,

10.Brak szacunku dla godności i życia człowieka,

11.Brak odpowiedniego poziomu intelektualnego uniemożliwiającego samodzielne sprawowanie funkcji  co powoduje po pierwsze przymus opierania się na instytucji "doradców", a po drugie powoduje uzależnienie od sprawowanej funkcji aby móc nadal zachować swoją wysoką pozycję społeczną,

Bazując na tych cechach osobowych stworzono trwałą grupę funkcjonariuszy uzależnionych od zasiadania "na urzędach" i w sztucznie wykereowanych korporacjach zawodowych inaczej nie potrafiących żyć i funkcjonować pachołków systemu sprawowania władzy, i którzy taki system ich uprzywilejowania skutecznie chronią blokując rozwój i powstanie normalnego społeczeństwa demokratycznego.

Ciąg dalszy w nasępnych odcinakach....

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej