Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Iustitias Vestras Iudicabo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy możliwe jest zachowanie niezawisłości funkcjonariuszy "wymiaru sprawiedliwości" w III RP? Czy ukształtowanie mentalne i odpowiedni dobór kadr systemu totalitarnego zniewolenia nie kształtuje obecnej rzeczywistości prawnej?

Odbiegnę w dzisiejszym odcinku od chronologii analiz historycznych zachowania łańcucha ciągłości systemu prawnego i personalnego w PRL-u/III RP aby pokazać państwu na aktualnym przykładzie afer w poznańskiej Prokuraturze Wojskowej karierę prominentnego przedstawiciela prokuratury wojskowej- prokuratora gen. Krzysztofa Parulskiego. Kariera tego wysokiej rangi prokuratora wojskowego jest dowodem na to jak brak rozliczenia PRL-u i zaniechanie dokonania weryfikacji PRL-owskich funkcjonariuszy ma bezpośredni i bardzo negatywny wpływ na całokształt rzeczywistości III RP.

Generał Krzysztof Parulski

Urodził się 24 stycznia 1957 roku w Wałczu w rodzinie oficera LWP.  O dzieciństwie i młodości tego przyszłego generała nie wiemy nic. Pierwsze informacje na jego temat pojawiają się dopiero od momentu ukończenia w 1980 roku studiów na Wydziale Prawa UAM w Poznaniu. W rok później  został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej w Centrum Szkolenia Oficerów Politycznych im. Ludwika Waryńskiego w Łodzi (tzw. szkoła politruków) jako podchorąży rezerwy. Skierowanie do tej szkoły było ważnym etapem w awansie do dalszej drogi kariery dla  PRL-owskie nomenklatury. Skierowani tam do odbycia szkolenia wojskowego podchorążowie musieli cieszyć się szczególnym zaufaniem władz wojskowych i bardzo często posiadać rekomendacje organizacji partyjnej lub cieszyć się wysokim poparciem na szczeblu wojskowym. Rekomendacje te gwarantować miały pozyskanie do szkolenia wyłącznie zaufanych i cechujących się odpowiednią świadomością społeczną kandytatów na wysokie funkcje w wojsku lub administracji cywilnej. Ukończenie tego szkolenia zapewniało bezprecedensową karierę w aparacie adminstacyjnym PRL-owskich służb.

Po zakończeniu szkolenia dla politruków  w Centum Szkolenia Oficerów Politycznych w dniu 6.10.1982r. roku zostaje powołany do zawodowej służby wojskowej w Prokuraturze Wojsk Lotniczych w Poznaniu. W 1983r. zdaje egazmin prokuratorski, a w 1985r. otrzymuje nominację na prokuratora. Na funkcji tej zajmował się do 1996 roku badaniem wykroczeń, przestępstw oraz wojskowymi wypadkami lotniczymi. W prokuraturze tej pracował aż do momentu jej likwidacji nabierając w tym czternastoletnim okresie odpowiedniego fachowego doświadczenia w prowadzeniu spraw wypadków lotniczych, min. zajmował się znaną katastrofą samolotu "Iskry", która wydarzyła się podczas przelotu we mgle na niskiej wysokości w trakcie obchodów Święta Niepodległości w Warszwie w 1998r. Poza tym prowadził jeszcze jedną znaną sprawę kolizji samolotów wojskowych (MIG-ów 21), która miała miejsce w 1991r. w Tarnowskich Górach. To długoletnie doświadczenie jako kierownika polskiej ekipy dochodzeniowej nie uchroniło go od braku właściwego nadzoru nad wrakiem samolotu i miejscem katastrofy  w dniu 10.04.2010r. na lotnisku  Siewiernyi II.

Następnie został przeniesiony na stanowisko zastępcy prokuratora wojskowego Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Ponaniu.  Od 2002 do 2005r. pełnił jednoczesnie funkcję prokuratora wojskowego w Wojskowej Prokuraturze Garnizonowej w Warszawie. W trzy lata po tym jak został prezesem Stowarzyszenia Prokuratorów zrzekł się stanowisk w prokuraturze wojskowej. Dymisje te były znakiem protestu po krytyce jego osoby i Stowarzyszenia, którego był prezesem przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.  RP W czasie rządów PO-PSL w 2007r. gdy ministrem sprawiedliwości był Zbigniew Ćwiąkalski powołany został w skład zespołu eksperckiego zajmującego się koncepcją rozdziału funkcji ministra sprawiedliwości od wykonywania nadzoru nad prokuraturą. W dniu 20 lutego 2008r. mianowany zostaje przez premiera Tuska na stanowisko Naczelnego Prokuratora Wojskowego i zastępcę Prokuratora Generalnego (niezły awans za wcześniejszą niesubordynację wobec swojego przełożonego Ministra Sprawiedliwości- Zbigniewa Ziobry !!!). Po katastrofie smoleńskiej prokurtor generalny Andrzej Serement  na wniosek MS mianuje K.Parulskiego szefem zespołu prokuratorskiego ds. wyjaśnienia okoliczności wypadku polskiego samolotu rządowego. jak przebiegało to śledztwo i zabezpieczanie dowodów nie muszę pisać bo sprawa jest ogólnie znana dodam tylko, że według opinii szefa zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej posła Antoniego Macierewicza, K.Parulski nie dopełnił obowiązków czym przyczynił się do nieodwracalnych szkód na rzecz prowadzonego śledztwa. Chyba za to właśnie prezydent RP Bronisław Komorowski awansuje go na stopień generała brygady ?

Jak widać na tym przykładzie co i jakie zasługi otwierają drogę do najwyższych stanowisk państwowych w III RP.

III RP=PRL-bis.

W dalszych odcinkach już będzie bez aktualnych dygersji...

Pozdrawiam.

 

 

KOMENTARZE

 • @AdNovum
  Wyprzedaż Polski leci od 1992 roku. Tyle było awansów i rozdanych najwyższych orderów, tylko za co?
 • A MOŻE TEN CZERWONY PAJĄK TO RUSKA MATRIOSZKA ?
  AdNovum:
  ".....O dzieciństwie i młodości tego przyszłego generała
  nie wiemy nic.

  Pierwsze informacje na jego temat pojawiają się dopiero
  od momentu ukończenia w 1980 roku studiów na Wydziale
  Prawa UAM w Poznaniu. W rok później został powołany
  do odbycia zasadniczej służby

  wojskowej w Centrum Szkolenia Oficerów Politycznych
  im. Ludwika Waryńskiego w Łodzi (tzw. szkoła politruków)
  jako podchorąży rezerwy. Skierowanie do tej szkoły było
  ważnym etapem w awansie do dalszej drogi kariery dla
  PRL-owskie nomenklatury. ....."
  --------------------------------------------------------------------------

  O JEGO DZIECIŃSTWIE I MŁODOŚCI NIC NIE WIADOMO !

  CZY TEN CZERWONY PAJĄK NIE JEST CZASEM RUSKĄ

  MATRIOSZKĄ (AGENT-SPIOCH PODSTAWIONYM PO

  SKATOWANYM I ZAMORDOWANYM PRZEZ ROSJAN POLAKU)

  JAKICH TYSIĄCE POZOSTAŁO W POLSCE PO ROSYJSKIEJ

  45-LETNIEJ OKUPACJI ?
 • @Zbigniew-Grzymski
  Trzeba prześledzić okres jego dojrzewania.
  Może odezwą się ci co go znali z dzieciństwa????

  POZDRAWIAM.
 • @goodness
  W opisanym przypadku odpowiedź na pytanie : "za co?"" chyba jest bardzo jasna?

  Pozdrawiam.
 • AdNovum
  "Jak widać na tym przykładzie co i jakie zasługi otwierają drogę do najwyższych stanowisk państwowych w III RP."

  Nie ma przypadków w rządzie Tuska, są same recydywy - Kopacz na przykład.
  Ciekawostki o dr Ewie w komentarzach pod ostatnim moim wpisem o niej na Niepoprawnych. Działo się w Szydłowcu, działo. Baćka Tusk wyciągnął za uszy z opresji i ministrem uczynił by nie tykać dr Ewy, a jak w ministerstwie odniosła "sukcesy" to w nagrodę ma laskę marszałkowską. Ile jeszcze takich "awansów" świadkami będziemy ?
  Pozdrawiam.
 • @contessa
  Dzięki.
  Przeczytałem te komentarze. A to ze WSI ona jest to tego nie da się ukryć, gdyż widać to i czuć. Natomiast co do jej małżonka, no cóż "elita" PRL-owska ma się bardzo dobrze w tej III RP.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum
  Na przykładzie prokuratora Krzysztofa Parulskiego można doskonale obalić pogląd tych, którzy już dawno temu twierdzili, że biologia rozwiąże w Polsce problem komuchów, esbeków, kapusiów, agentów, agentów wpływu ... Przecież ten człowiek ma dopiero 54 lata! On i inni podobni ludzie z jego pokolenia, mogą szkodzić Polsce jeszcze przez DWADZIEŚCIA lat a może i jeszcze dłużej - patrząc na Jaruzelskiego, Kiszczaka!!!

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  I szkolą nadal zabezpieczając skutecznie interesy obcych mocarstw.
  Nie będę wymieniał jakie mocarstwa mam na myśli, ale każdy rozsądny człowiek w Polsce wie o co chodzi.

  Pozdrawiam i dzięki za celny komentarz.
 • Matacz
  Ten Parulski to zwykły prokurator matacz.Ma obecnie ważne zadanie ,aby ze swoimi przydupasami mataczyć w śledztwie dotyczącym zamachu smoleńskiego tak żeby prawda o zamachu nie ujrzała nigdy światła dziennego.Stąd wróżę mu długą karierę w wojskowej prokuraturze.
 • @Płk Kufel
  Matacz to za mało powiedziane.

  Pozdrawiam:))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej