Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Iustitias Vestras Iudicabo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Okupantom bolszewickim chodziło o wprowadzenie do polskiego krwiobiegu wirusa zniewolenia, a jednym z jego filarów było trwałe zainfekowanie systemu prawnego nowymi zdeprawowanymi kadrami "wymiaru sprawiedliwości".

APARAT ZNIEWOLENIA I DEPRAWACJI POLSKI ZACHODNIEJ

(PRL-u/III RP) cz. 17

Normalizacja czyli "Odwilż".

Każda inicjatywa, która ma na celu budowanie nowego systemu bez zmiany starego jest zwykłym oszustwem polegającym na nie zmienianiu tak naprawdę niczego. Wykorzystuje się tu starą bolszewicką zasadę wprowadzania nowych kłamstw w miejsce starych co ujawnił zbiegły na Zachód major KGB Anatoli Golicyn.

Na czym polega ta metoda bardzo dobrze jest ją przesledzić na poszczególnych etapach przekształacania się PRl-u z państwa jawnie okupowanego, po przez państwo niby samodzielne, aż w ostateczności jako fikcyjne państwo suwerenne pod postacią ułomnej demokracji III RP.

W poprzedniej części zatrzymaliśmy się na końcowym okresie lat 1944-1950, w czasie których nastąpiło wprowadzanie  sądownictwa nowego typu i całkowita wymiana jego kadr. Po tym przeszliśmy do pierwszych lat Planu 6-letniego (1950-1955) kiedy to  następuje w miarę wprowadzania jego założeń utrwalenie  sowietyzacji Polski Ludowej.  W następnej zaś kolejności planu utrwalania sowieckiej dominacji jest okres lat 1956-1970 kiedy to następuje po tzw. "Odwilży"  normalizacja pryncypiów czyli totalna kontrola "wymiaru sprawiedliwości" przez wprowadzoną dyktaturę partyjną.

Ważne znaczenie w tym procesie przekształcania się i utrwalania okupacji miała zaplanowana wcześniej popażdziernikowa "Odwilż", której prawdziwym celem było usankcjonowanie okupacji przez jej takie "zreformowanie" aby uzyskała ona masowe poparcie społeczne. Aby tego dokonać czynniki okupacyjne przeprowadziły najpierw plan odsunięcia w cień, ale jednoczesnie na ważne stanowiska decyzyjne i edukacyjne, głównych funkcjonariuszy zniewolenia. Następnym ruchem było propagandowe ogłoszenie "wypaczeń" jakich dopuścili się żydzi podczas pierwszych lat "socjalizmu" (pod tym hasłem ukrywano  okupację) jednocześnie to potępienie sprawców miało na celu uwiarygodnienie tych, którym postanowiono przekazać stery władzy w Polsce Ludowej. W wypełnieniu tej roli uwiarygodnienia się reżymu okupacyjnego padł na tow. Władysława Gomułkę- "narodowca" wśród komunistów. Przed tym jeszcze dokonano pacyfikacji ludności Poznania, która to została sprowokowana przez służby bolszewickie. Miało to na celu wybicie z głowy myśli o jakimkolwiek buncie wśród pozostałej ludności Polski. Dlatego też padły- w dniu 29 czerwca 1956 roku transmitowane przez Polskie Radio-  będące przestrogą dla wszystkich słowa wypowiedziane przez premiera J. Cyrankiewicza (kapusia w Auschwitz i późniejszego agenta Stalina) : "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiwej ludności, w interesie naszej Ojczyzny".

Po wcześniejszej wzorcowej pacyfikacji ludności Poznania i nagłośnieniu tych słów, będących swoistym motto prawdziwych intencji władzy ludowej, ta władza mogła spokojnie przystąpić do realizacji kolejnego posunięcia polegającego na uwiarygodnieniu nowych władców Polski jako niezależnych od okupanta.

Na marionetkę tej przemalowanej i ukrywanej odtąd okupacji został wybrany Władysław Gomułka- więzień polityczny pierwszych lat bolszewizacji Polski. Aby uwiarygodnić go zorganizowano mu masowe poparcie społeczne, jakiego nie dośwaidczył wcześniej tow. Bierut. W samej "spontanicznej" demonstracji poparcia na Placu Defilat w zorganizowanej w dniu 24 października 1956 roku uczestniczyło ponoć 500.000 ludzi (skąd oni wzieli taką ilość robotników i inteligencji pracującej, jeśli całkowita liczba ludności Waszawy ledwo przekraczała milion mieszkańców?).

 A więc wraz z Władysławem Gomułką system wszedł w nową fazę ukrywanej od tej pory szczelnym płaszczem milczenia bolszewickiej okupacji, którą jednocześnie sankcjonowano nową odmianą socjalizmu, który niby od tej pory miałbyć socjalizmem "polskim".

CIag dalszy niebawem...

 

Pozdrawiam.

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej