Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Iustitias Vestras Iudicabo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego sędziowie boją się ujawniać swój wizerunek? Przecież sędziowie wydając wyroki zgodnie z obowiązującym prawem nie powinni obawiać się niczego. Czego więc się obawiają?

APARAT ZNIEWOLENIA I DEPRAWACJI PAŃSTWA POLSKIEGO cz. 21

System sądowego zniewolenia nadal trwa.

Kontynuując swój cykl analizujący tworzenie sądowego systemu sankcjonującego przy pomocy prawa zniewolenie Polski po Jej "wyzwoleniu" przez Armię Czerwoną, przedstawię Państwu kolejne charakterystyczne życiorysy osób będących funkcjonariuszami tego systemu.

W odcinku 19 cyklu zacytowałem wypowiedzi dwóch prominentnych funkcjonariuszy PRL-owskiego sądownictwa jakie padły podczas obchodów 25-lecia "Ludowego Wymiaru Sprawiedliwości". Tymi osobami byli minister "sprawiedliwości"- Stanisław Walczak i jego zastępca na funkcji wiceministra MS- Franciszek Rusek. Wspomiałem między innymi również- dowodząc, że represyjność "ludowego wymiaru sprawiedliwości" nie zmniejszyła się w czasach po "Odwilży", a więc w czasach towarzysza Wiesłwa-  o tzw. "Aferze mięsnej". Obecnie więc pogłębiając ten wątek przedstawię życiorysy osób w/w i głównego rozgrywającego w sprawie tzw. "Afery mięsnej"- sędziego Romana Kryże.

Stanisław Walczak.

Urodził się 9.03.1913 roku, zmarł w Warszawie 11.07.2002 roku. Od 1942 roku w PPR, następnie po "zjednoczeniu" ruchu robotniczego członek PZPR. Od 1957 r. zostaje skierowany na fali "Odwilży" do Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie wykonuje z ramienia partii różne funkcje administracyjne związanie z wymiarem sprawiedliwości. Od 25.06.1965 do 26.10.1971 roku pełni funkcję ministra sparwiedliwości w rządzie Józefa Cyrankiewicza. W latach 1968-1971 zostaje również zastępcą członka KC PZPR. W 1965 roku podejmuje również pracę na UW, gdzie jest wykładowcą na Wydziale Prawa, tam zdobywa kolejne tytuły naukowe, a karierę kończy jako prof. dr. habilitowany. Udziela się również aktywnie w Polskim Związku Łowieckim w Kole nr. 31 "Pracowników Naukowych". Jako więc wielce zasłużony funkcjonariusz  "ludowego wymiaru sprawidliwości" przez długi okres czasu kształcił, przekazując swoją niezmiernie cenną wiedzę i doświadczenia,  na UW przyszłe kadry prawnicze PRL-u.

Franciszek Rusek.

Urodził się 24.03.1924 roku w Sułkowicach. Członek PPr i PZPR. W latach 1944-1949 pracował w Urzędzie Bezpieczeństwa, gdzie czynnie zwalczał "realcyjne podziemie". Od roku 1949 zostaje w nagrodę za zaangażowanie w utrwalaniu władzy ludowej przeniesiony do sądownictwa, gdzie pełni odpowiedzialne funkcje prezesa Sądów Wojewódzkich w Kielcach, a następnie w Poznaniu. Ten okres jego działalności tzn. od 1944 do 1964 roku, gdy został mianowany zastępcą kierownika Wydziału Administracyjnego KC PZPR, owiany jest mgłą tajemnicy. Charakterystyczne i niezmiernie znamienne przy tym jest, że nie są do chwili obecnej ujawnione składy osobowe Sądow Okręgowych w latach 1944-1950 i Sądów Wojewódzkich w latach 1950-1964. W latach 1967-1972 pełni funkcję podsekretarza stanu w MS. Później pracuje jako sędzia i w czasie pełnienia tej funkcji składa prośbę do Rady Państwa o nie stosowanie prawa łaski wobec skazanego w tajnym procesie zaocznym na Karę Śmierci dyr. Sekcji Polskiej RWE- Zdzisława Najdera. W dniu 8.08.2001 roku złożył skargę do Trybunału Konstytucyjnego (Sygnatura akt SK 42/01) o niezgodności z Konstytucją Ustawy z dnia 17.12.1997 roku pozbawiającej uprawnień emerytalnych sędziów wynikających z przywileju  tzw. "stanu spoczynku", którzy pracowali min. w organach bezpieczeństwa w latach 1944-1990. Po udowodnieniu mu, że pracował jako funkcjonariusz w UB w latach 1944-1949 skarga jego została przez TK odrzucona.

Przy okazji przedstawię pewnien epizot, otóż wg. ujawnionych sądowych źródeł archiwalnych dotyczących obsady kierowniczej Sądów Wojewódzkich  poczynając od 1964 roku funkcję prezesa Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu   w okresie 12.09.64/30.11.73r. pełnił sędzia Stanisław Fornacik. Otóż sędzia ten będąc  w latach osiemdziesiątych prokuratorem generalnym wraz z pełniącym w tym samym okresie funkcję ministra sprawiedliwości- Sylwestrem Zawadzkim złożył rewizję nadzwyczajną od wyroku skazującego na 25 lat więzienia Waldemara Karosa i Wiktora Matuszewskiego domagając się w niej zasądzenia Kary Śmierci. Stanisław Fornacik za swoją nieugiętą postawę sędziego "ludowego wymiaru sprawiedliwości" został mianowany w nagrodę na funkcję sędziego Trybunału Stanu III Kadencji,  która trwała w latach 1989-1991.

O innych życiorysach funkcjonariuszy sądowniczego aparatu przemocy napiszę w kolejnych częściach....

Pozdrawiam

KOMENTARZE

 • @AdNovum
  Dzięki za kolejny znakomity tekst.
 • Przepraszam:(
  ale wdarł się w powyższym tekście błąd, otóż zamiast "Waldemara Karosa" powinno być prawidłowo: "Waldemara KRAKOSA".

  Przepraszam i Pozdrawiam:))))
 • @Rebeliantka 12:30:39
  Dziękują również:)))

  Pozdrawiam Gorąco:)
 • AdNovum
  Właściwie to powinno powstać kilka odrębnych list infamisów polskich - m.in.sądownicza. Bo tak - ładowanie wszytskich do jednego worka - sprawia, że określone działy "układu" obłożonego agenturą, stają się mniej klarowne. Media, sądownictwo, słuzby mundurowe, uczelnie, władza wykonawcza i ustawodawcza, no i pomniejszy płaz, typu sport czy kultura.
 • @ Autor
  Czego dotyczyła ta ostatnia sprawa z rewizja prokuratorską?
 • @KOSSOBOR 14:52:50
  @ Autor:

  http://dosc.nowyekran.pl/post/52417,wyzdrowial-to-sie-wypisal

  Te rodzinne nossy...
 • @KOSSOBOR 14:52:50
  Witam, witam:))))
  Podam Pani link do tej głośnej w latach osiemdziesiątych sprawy na podstawie powstał jeden z filmów "Dekalogu" Kieślowskiego.
  Uczulę tylko Panią (i pozostałą część czytelników również), że najprawdopodobniej sprawca tej zbrodni był chory umysłowo, ale tryb w jakim rozpatrywano tą makabryczną z punktu widzenia jakiejkolwiek sprawiedliwości sprawa nie pozwalał na inne jej rozpatrzenie.
  A oto ten link:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Waldemar_Krakos

  Pozdrawiam:)))
 • @sigma 14:41:45
  Ma Pani rację- świętą rację, ale ja uważam, że dla Nas wszystkich, dla Polski NAJWAŻNIEJSZE JEST PRAWO I WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI, a więc zająłem się rozszyfrowaniem różnych dziwnych powiązań, które jednocześnie pozwalają Nam zrozumieć wiele z historii PRL-u i III RP.
  Sądzę, że ci co są zorientowani w zagadnieniach przez Panią zasygnalizowanych powinni koniecznie rozpocząć pisanie podobnych cyklów demaskatorskich.

  Pozdrawiam:)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej