Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Iustitias Vestras Iudicabo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Od Niemców groziła Polsce zagłada biologiczna, od Moskwy straszniejsza- duchowa i moralna"

 

Tytułowy cytat pochodzący z "Dzienników Powojennych 1945-1965" Marii Dąbrowskiej (t.1 1945-1949. Wawszawa 1996 s.323/324) prowokuje do reflaksji na temat tego, że nieuchronność losów Polski po podpisaniu Paktu Ribbentropp-Mołotow była w momencie jego zawarcia dwustronnie przypieczętowana bez wzglądu na to, który z okupantów zostanie pokonany w wyniku II W.Ś.

Na kanwie tego problemu możemy zadać sobie następujące hipotetyczne pytania:

1. Czy los generała Stefana Roweckiego "Grota", gdyby przeżył II W.Ś. i nadal działał w okresie Polski "ludowej",byłby inny niż to czego doświadczył podczas pierwszej okupcji- niemieckiej?

2. Czy następstawa zdrady generała "Grota"-Roweckiego przez grupę Kalksteina byłby inne od tych jakie wynikałyby z wyroku wydanego przez np. sędziego wojskowego "wymiaru sprawiedliwości" Polski "ludowej"- płk Romana Rawicza-Vogla?

Sądzę, że odpowiedź wydaje się prosta czego dowodzić może charakterystyczne podobieństwo metod władz okupacyjnych- niemieckiej i sowieckiej, opierających się w zniewalaniu Polski na wybraniu podobnej grupy ludzi zdolnych do zdrady. W wyniku czego podobieństwa te splotły po wojnie ze sobą drogi życia  ludzi wysługujących się obu okupantom- czerwonemu i brunatnemu okupantowi.

Jako, że zajmuję się tu opisem jednego z elementów zniewolenia i utrwalania tego zniewolenia do czego było wykorzystywane sądownictwo wojskowe Polski "ludowej" zacznę od przedstawienia postaci kolejnego sędziego NSW. Postać ta jest o tyle ważna, że w pewnym momencie życia wiąże się on z osobą, która odegrała niepoślednią rolę w zdradzie dokonanej w najwyższym kierownictwie AK podczas okupacji niemieckiej, i którą to osobę on chronił przed poniesieniem odpowiedzialności karnej. Podobieństwo to, niejako przyciągając jak magnes kojarzyło ze sobą losy  ludzi zdolnych do zdrady popełnianej w imię swoich własnych partykularnych interesów bez względu na to jakiemu okupantowi służąc.

23. płk Roman Rawicz-Vogel (Ferdynad Vogel).

Urodził się w Wiedniu dnia 22.03.1907 roku. W 1932 roku kończy Wydział Prawa na UJ. Po studiach robi aplikację w Kancelarii Adwokackiej we Lwowie, a po jej zakończeniu przeprowadza się do Warszawy gdzie przy ul. Śniadeckich 15 otwiera swoją Kancelarię Adwokacką. Działalność jako warszawski adwokat prowadzi do 1 września 1939 roku kiedy to uciekając przed okupacją niemiecką wyjeżdża do Lwowa. Podczas pobytu we Lwowie nie wiadomo czym się zajmuje. W 1942 roku ponownie ucieka, ale tym razem przedostaje się na teren niemieckiej strefy okupacyjnej gdzie zamieszkuje do lipca 1944 roku w Tomaszowie Lubelskim- nadal nie wiadomo czym w tym czasie się zajmował i po co przedostał się do niemieckiej strefy okupacyjnej narażając się na prowadzoną właśnie eksterminację ludności żydowskiej?

Po wkroczeniu wojsk Armii Czerwonej pod koniec lipca 1944 roku zgłasza się do służby wojskowej, gdzie zostaje Szefem Sądu 5 DP LWP. W 1945 roku zostaje skierowany na stanowisko wiceprezesa WSR w Łodzi. Jego szefem w tym czasie jest przyszły jego teść- Prezes WSR w łodzi Jan Kaczorowski. Jesienią 1945 roku zostaje w stopniu kapitana przeniesiony do rezerwy. Po tym otwiera Kancelarię Adwokacką na ul. 11-Listopada 36 m 44 w Łodzi i zawiera związek małżeński z Blanką Kaczorowską- córką jego byłego szefa z łódzkiego WSR-u. 

W 1947 roku ponownie zostaje zmobilizowany do LWP w stopniu pod pułkownika i mianowany na stanowisko Szefa Wydziału II NSW, gdzie orzeka do 1948 roku, kiedy to zostaje w stopniu pułkownika przeniesiony już na trwale do rezerwy.

Wyprowadza się wraz z żoną do Warszawy gdzie w zakupionym przez teścia domu przy ul. Bachmackiej 15 otwiera Kancelarię Adwokacką, w której praktykuje jako adwokat i obrońca wojskowy do swej śmierci w 1984 roku.

O Blance Kaczorowskiej- żonie płk Romana Rawicza-Vogla,  w następnej części....

Pozdrawiam.

Na zamieszczonym zdjęciu pochodzącym z Kennkarty z 1942 roku Generał Dywizji Stefan Rowecki ps. "Grot", "Grabica", "Rakoń", "Kalina". Dowódca Główny AK. Urodził się w  1895 roku, a zmarł w Sachsenhausen zamordowany 2 sierpnia 1944 roku z rozkazu H.Himmlera w zemście za wybuch Powstania Warszawskiego.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Bzdury
  Duchowa zagłada grozi nam od strony Unii Europejskiej zlaicyzowaniu życia, dążności masonerii i V kolumny działającej na świecie. Dlaczego Pan kłamie?
 • Obie strony do końca wojny
  .
  zajmowały się wyniszczaniem polskiej inteligencji. Jak sądzę była to już
  realizacja planu władania Polską w okresie powojennym.

  Strasznym faktem jest też, że obecny stan świadomości społeczeństwa
  "zawdzięczamy" moskiewskiemu mordowaniu ducha.
 • @katerina404 14:07:18
  Proszę podać te kłamstwa o jakich pani (pan) pisze.
  Natomiast a propos pani (pana) wpisu dotyczącego zagłady grożącej Nam z różnych stron, to bardzo gładko pani (pan) ominął problem najważniejszy, a więc problem przyczyny tego stanu rzeczy.
  Czyżby sugerowała pani (pan), że UE, zlaicyzowanie życia, dążność masonerii i V kolumny dzieje się bezosobowo.
  Czyżby pani (pan) próbowała Nam tu wmówić, że te wszystkie w/w zagrożenia dzieją się niejako same z siebie, że nie stoją za nimi konkretni ludzi.
  OTÓŻ SZANOWNA PANI (PANIE) JA WŁAŚNIE POKAZUJĘ LUDZI, KTÓRZY ZA TYM WSZYSTKIM STOJĄ- mimo, że na pewno pani (panu) to się bardzo może nie podobać, gdyż woli pani (pan) stosować dość prymitywną metodę manipulacji polegającej wskazywaniu winnego w postaci abstrakcyjnych pojęć: UE, laicyzacji, masonerii, V kolumny itd.
  Ta metoda manipulacji polega na odwróceniu uwagi od rzeczy podstawowych, to jest od konkretnych ludzi, których można wymienić z imienia i nazwiska, ale zamiast tego podaje się jakieś mityczne złe siły, z którymi nie wiadomo jak walczyć, ani jak je zwalczyć. Ta metoda ma więc utrącić sens działania, bo jak można walczyć z czymś co jest trudno zdefiniować?

  Pozdrawiam.
 • @Multimir 16:10:40
  "Obie strony do końca wojny zajmowały się wyniszczeniem polskiej inteligencji"- tak!
  I nie dość tego niemalże do 22.06.1941r. robiły to jednocześnie i w porozumieniu.
  Dowodem może być III Metodyczna Konferencja w Nowym Targu (początek marca 1940 roku), która się odbyła w wilii "Tadeusz".
  W konferencji tej brali udział wysocy przedstawiciele NKWD i Gestapo, a jej celem było skoordynowanie działań i metod pracy operacyjnej służb III Rzeszy i ZSRR w celu skuteczniejszego zwalczania ruchu oporu i pacyfikacji inteligencji polskiej.
  Jak pokazuje liczba porządkowa (III) tej Konferencji, to już przed nią musiały odbyć się dwie inne.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:26:09
  Ma Pan rację twierdząc, że za wszystkim stoją konkretni ludzie. Nie tworzy się bowiem żadnych ideologii tylko po to aby o nich dyskutować przy kawie czy cygarach. One są tworzone w konkretnym celu a mianowicie opanowania jakiegoś obszaru, państwa, czy nacji. Służą interesom konkretnych osób, czy grup i aby przeciwstawić się szkodliwości działania tych ideologii dla narodu należy dotrzeć do nazwisk ich wyznawców, propagatorów, czy zdrajców. Brutalna prawda jest taka, że aby obronić własny naród nie walczy się z ideami tylko z konkretnymi ludźmi.
  Pozdrawiam
 • @traszka 23:56:46
  Witam Panią!
  Ideologie tworzy się po to, aby pewni i bardzo konkretni ludzie mogli zrobić duży biznes.
  Ale aby ten biznes móc skonsumować, trzeba jeszcze mieć zaufanych pomocników lub niewtajemniczonych w prawdziwy cel idei usłużnych idiotów, których jest i było (nie tylko u Nas w POlsce) dostatek.
  Reasumując:
  1. każda idea (pomysł) aby się zrealizować potrzebuje ludzi, bez ludzi nie będzie idei,
  2. najłatwiej zaś jest zrealizować takie idee, na których ludzie mogą zrobić jakiś biznes, taką ideą gdzie można było zrobić biznes było przejęcie państwa (kradzież całego państwa) wraz z majątkami poszczególnych ludzi, taka idea nazywa się komunizmem (socjalizmem, faszyzmem, nazizmem, bolszewizmem itd.).

  Pozdrawiam.
 • @traszka
  PS.
  dodam jeszcze jedną- bardzo aktualną- idee, która służy do robienia mega-biznesu przez wąską grupę jej konsumentów. Otóż ideą tą jest:

  G L O B A L I Z M ! ! !

  Pozdrawiam Jeszcze Raz:))))
 • @AdNovum 06:23:07
  Zgadzam się w 100% co do globalizmu. To jest bardzo sprytnie pomyślana ideologia, która potrafiła dostosować do potrzeb wąskiej grupy uzurpatorów władania naszym Globem to, co było myślą przewodnią innych idei. Mamy tu więc struktury władzy na poszczególnych kontynentach i krajach zaczerpnięte z nurtu lewicowości z całym przynależnym majątkiem cenzury i zamordyzmu jak i liberalizmu niezbędnego do prowadzenia takiej polityki gospodarczej, która przynosi krociowe dochody. Z naszego Unijnego podwórka aż się prosi porównanie unijnych komisarzy do komisarzy ludowych od Wielkiego Brata.
  Pozdrawiam (od 20.02 solo)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej