Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Iustitias Vestras Iudicabo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Blanka Kaczorowska- córka i żona sędziów NSW, w przeciwieństwie do fałszywie oskarżonych i skazywanych na Kary Śmierci za współpracę z Niemcami Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego- nie poniosła za swoją zdradę właściwej kary.

APARAT ZNIEWOLENIA I DEPRAWACJI PAŃSTWA POLSKIEGO cz. 28

Blanka Kaczorowska.

Losy Blanki Kaczorowskiej obnażają prawdziwe oblicze systemu zniewolenia jaki zapanował w Polsce po II Wojnie Światowej. Pokazują one również prawdę o tym jaki władze Polski "ludowej" miały stosunek do rzeczywistych zdrajców oraz to, że zdrajcy pełnili podobną rolę w obu systemach zniewolenia- niemieckiej i bolszewickiej okupacji Polski-  będąc wykorzystywani jako jego narzędzia. 

Nierozliczenie zaś tej ciemnej karty przeszłości PRL-u przez obecne władze III RP jasno wskazuje na zachowanie ciągłości ideowej klasy rządzącej, począwszy od września 1939 roku, aż po dzień dzisiejszy.

Obłudą więc jest w świetle tego czczenie przez obecne władze polskie ofiar sytemu niemieckiego faszyzmu, sowieckiego bolszewizmu i narzuconego Polsce "ludowej" komunizmu,  gdy jednocześnie nie zostali rozliczeni ich sprawcy. Co gorsza nie tylko, że sprawcy zbroni nie zostali rozliczeni za swoje czyny, ale jednocześnie zostali oni skutecznie ukryci aby mogli w spokoju korzystać z wysokich przywilejów będących nagrodą za ich wysługiwanie się systemowi bolszewickiego zniewolenia.

                                                                             *

Blanka Kaczorowska po wyjściu z więzienia przy protekcji MSW zostaje zatrudniona w Centrali Handlowej "Foto-Kino-Film", gdzie wypełnia misję pod kryptonimem "Katarzyna" współpracownika Departamentu II (Kontrwywiadu) MSW. W raporcie ze stycznia 1960 roku stwierdza się, że:

"Jest długotrwałym tajnym współpracownikiem naszych organów. W toku pracy dla nas została wielokrotnie sprawdzona i bardzo silnie związana z nami."

W kwietniu 1961 roku w raporcie bezpieki występuje pod nowym nazwiskiem Talińska. W maju 1967 roku zostaje TW Departamentu II (Kontrwywiad) MSW. Jej działalność jako TW Dep. II MSW trwała do 1967 roku, za swoją działalność jako TW w tym okresie pobiera wynagrodzenie pieniężne. W latach 1976-1977 "była w zainteresowaniu Departamentu II MSW", następnie od 1977 roku zostaje TW Departamentu I (Wywiad) MSW.

W 1971 roku wyjeżdża do Francji jako agent PRL-owskiego Kontrywiadu (od 1976r. agentka Wywiadu), gdzie podejmuje pracę w przedstawicielstwie "Orbisu". Tam posługując się wieloma nazwiskami- w tym również nazwiskiem Vogel- wypełnia misje zlecone jej przez Departamenty I i II MSW. Jeżdzi m.in. do południowych Niemiec, Austii i Szwajcarii. Nie wiadomo w czasie pobytu Blanki Kaczorowskiej na czym jej misja polegała, ale jeszcze w 1982 roku akta zgromadzone przez MSW na jej temat przeglądał Czesław Kiszczak.

Wiadomo tylko tyle, że do swej śmierci, której data również nie jest pewna, przebywała poza granicami Polski. Najprawdopodobniej zmarła we francuskim domu opieki społecznej w Paryżu.

 

CDN.

Pozdrawiam.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Wikipedia podaje także
  "Blanka Kaczorowska (ur. 13 października 1922 w Brześciu Litewskim - zm. 2004(?) we Francji) – kolaborantka nazistowska i komunistyczna, agentka i denuncjatorka Gestapo w Armii Krajowej.
  Wstąpiła do konspiracji Armii Krajowej, pracowała w wywiadzie w Siedlcach, później wyjechała do Warszawy. W początkach 1942 została członkinią grupy operacyjnej "H", którą dowodził Ludwik Kalkstein (jej mąż od 14 listopada 1942), używała wówczas pseudonimu "Sroka". 25 marca 1944 zaocznym wyrokiem Wojskowego Sądu Specjalnego skazana na karę śmierci. Kary w czerwcu 1944 r. nie wykonano, gdyż Kaczorowska była w ciąży. Gestapo ukryło ją i do końca wojny przebywała pod opieką Niemców. W 1945 rozwiodła się z mężem.
  Po wojnie mieszkała w Częstochowie, studiowała w Łodzi, a następnie powróciła do Warszawy. Komuniści doskonale znali jej przeszłość, w 1948 znalazła się pod osobistą opieką ministra kultury i sztuki Włodzimierza Sokorskiego. Została magistrem historii sztuki i 1 czerwca 1951 rozpoczęła pracę jako asystentka w Państwowym Instytucie Badania Sztuki Ludowej i Folkloru.
  W 1952 została aresztowana przez UB oraz osądzona. Sąd warszawski skazał ją w 1953 na dożywocie. Wkrótce jednak wyrok został zmniejszony do 15 lat pozbawienia wolności, a następnie do 10. Wyszła z więzienia po pięciu latach, w 1958.
  W końcu czerwca 1959 została współpracownikiem Departamentu II (wywiadu) Służby Bezpieczeństwa jako agentka "Katarzyna", gdzie pracowała do 1963. Tajnym, świadomym współpracownikiem była ponownie w latach 1967-1972. Pracowała w centrali handlowej "Foto-Kino-Film".
  W 1971 wyjechała do Francji. Według relacji jej syna zmarła w 2004 roku."
  I co ?Można być zdrajcą i dobrze się urządzić w życiu? Można! A Demianiuk? Spotkała go kara za zbrodnie? Ten to miał życie i to w samych Stanach! A dostań się dzisiaj do USA, szanowny rodaku a sojuszniku tego mocarstwa...
 • @ Autor
  "Obłudą więc jest w świetle tego czczenie przez obecne władze polskie ofiar sytemu niemieckiego faszyzmu, sowieckiego bolszewizmu i narzuconego Polsce "ludowej" komunizmu, gdy jednocześnie nie zostali rozliczeni ich sprawcy. Co gorsza nie tylko, że sprawcy zbroni nie zostali rozliczeni za swoje czyny, ale jednocześnie zostali oni skutecznie ukryci aby mogli w spokoju korzystać z wysokich przywilejów będących nagrodą za ich wysługiwanie się systemowi bolszewickiego zniewolenia."

  Niektórzy do dzisiaj pełnią państwowe funkcje.
  W kulturze - szczególne zatrzęsienie funkcjonariuszy...

  Pozdrawiam.
 • @Mirnal 10:59:30
  "Można być zdrajcą i dobrze się urządzić w życiu?"- a czy nie będąc zdrajcą można było się dobrze urządzić w I i II Polsce "ludowej"?
  Sądzę, że w obu tych postaciach okupacji tylko tym co nie zdradzili i zachowali zasady oraz uczciwość było zawsze pod górkę. Niektórzy zaś (i ich rodziny oraz potomstwo) za to, że nie zdradzili zapłacili cenę najwyższą.
  Czyż nie obecnie w III RP są tacy, dla których Patriotyzm to najgorsza zbrodnia, dla których zasady i moralność to jakiś stary i nie przystający do rzeczywistości przeżytek, natomiast głęboka wiara katolicka to zabobon.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR 11:38:06
  "Niektórzy do dzisiaj pełnią państwowe funkcje."- o!- tych co pełnią państwowe funkcje do dziś dnia jest większość, co gorsza już ich potomstwo dziedziczy po dziadkach i ojcach ciepłe posadki w ministerstwach, sądach, prokuraturach, urzędach, uczelniach, mediach idt.

  Niestety ciągle rządzi ta sama klika i ona zrobi wszystko, aby w tym kraju nic się na dobre nie zmieniło.


  Pozdrawiam:)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej