Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Iustitias Vestras Iudicabo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jakiś sędzia wojskowy okresu jawnych represji sądowego "wymiaru sprawiedliwości" Polski "ludowej" poniósł za swe zbrodnie karę?

APARAT ZNIEWOLENIA I DEPRAWACJI PAŃSTWA POLSKIEGO cz. 29

Brak rozliczenia za zbrodnie sądowe funkcjonariuszy "ludowego wymiaru sprawiedliwości" okresu PRL-owskiego po 1989 roku dowodzi jedynie, że tak naprawdę nic się nie zmieniło, a tzw. "transformacja ustrojowa" i wykreoawanie nowego bytu pod nazwą III RP jest zwykłym oszustwem mającym na celu ukrycie prawdy o III RP- prawdy o jej prawdziwym rodowodzie, który m.in reprezentują spadkobiercy systemu zniewolenia zainstalowani w nowej rzeczywistości Polski po 1989 roku.

Sędziowie NSW cd.

24. płk Marian Rozenblit (Meir Rozenbluth).

W czasie pełnienia służby w NSW był tam kierownikiem sekretariatu, jednocześnie pełnił funkcję "obrońcy" dopuszczonego do prowadzenia spraw szczególnej wagi. W tej roli "obrońcy" wystąpił m.in. na procesie "Generałów" w tzw. sprawie "Spisku w wojsku".

W okresie "Odwilży" wyemigrował do Izraela gdzie zmarł w 1992 roku, a więc trzy lata po odzyskaniu przez Polskę "suwerenności".

25. mjr Rubin Szwajga.

Urodził się 15.11.1898 roku w Jarosławiu, po 22.07.44r. rozpoczyna karierę w "ludowym wymiarze sprawiedliwości" od pracy w Najwyższej Prokuraturze Wojskowej, a następnie trafia do NSW.

Już 10.07.1948 roku napisał on podanie do ministra Obrony Narodowej z prośbą o zwolnienie ze służby w LWP uzasadniając to:

" z uwagi na to, że zamierzam wraz z żoną wyjechać do Izraela, by tam połączyć się z naszą najbliższą rodziną. Mamy w Izraelu córkę naszą, rodziców i rodzeństwo".

Podanie to zostało odrzucone do czasu dokończenia misji likwidacji Polskich elit i instalacji rządu okupacyjnego. Wyjechał on do upragnionego Izraela dopiero na początku lat 50-tych, gdzie przybrał nowe nazwisko: SHATKAY REUBEN s. Dawida ur. 15.11.1898r. W Izraelu dokonał swego żywota w dniu 19.04.1992 roku, a więc tak jak poprzednio wymieniony "sędzia" w trzy lata po odzyskaniu przez Polskę "suwerenności".

26. ? Mieczysław Szerer.

Informacje na jego temat w raporcie "Komisji do badania odpowiedzialności za łamanie praworządności w sądownictwie wojskowym" [1957] w Zeszytach Historycznych 1979 zeszyt nr 48 str. 88 i 99/100.

27. ppłk Tadeusz Tomajer.

Urodzony 12.02.1895 roku w Kołomyj, syn Piotra i Marii. Skończył prawo na UJK w 1920 roku. Do wybuchu II W.Ś. pracował w sądach. Od 1941 roku zostaje sędzią Sądu Grodzkiego w Kołomyj. Od 1944 roku w LWP, gdzie jest sędzią Sądu I Armii WP. Następnie zostaje przeniesiony do NSW gdzie pracuje jako sędzia Wydziału I i II NSW. W 1947 roku za wydajną służbę zostaje mianowany na stopień podpułkownika LWP. Do rezerwy przeniesiony w 1952 roku.

28. płk Aleksander Tomaszewski.

Posiadał obywatelstwo ZSRR, udodził się pod Kamieńcem Podolskim, w NSW pełnił funkcję w okresie 30.12.50- 13.07.1954r. zastępcy Prezesa NSW. W 1954 roku wrócił do ZSRR.

29. płk Aleksander Warecki.

Wyemigrował do Włoch w 1967 roku.

30. płk Mieczysław Widaj.

Od 1945 roku sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie, następnie przeniesiony do WSR w Łodzi. Od 1948 roku członek PZPR i awansuje na zastępcę Przewodniczącego WSR w Warszawie, a od 1952 roku zostaje Szefem WSR w Warszawie. Od 1954 roku zostaje mianowany zastępcą Przezesa NSW. Od 1957 radca prawny Centralnego laboratoriu Chemicznego w Warszawie, następnie zostaje radcą prawnym Centrali Zaopatrzenia "Konsumy", która była siecią zaopatrzenia funkcjonariuszy SB i MO. W 1963 roku zostaje adwokatem, a od 1964 roku pracuje dodatkowo jako radca prawny Komendy Garnizonu w Warszawie. Widaj był bezpośrednio odpowiedzialny za wydanie KS na 106 Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Mieszkał w Warszawie na ul. Koziej pobierając emeryturę sędziego w spoczynku w wysokości 9.301 zł/miesięcznie do swej śmierci w 11.01.2008 roku. Po jego śmierci rodzina zażyczyła sobie pochówku na Cmentarzu na Służewcu wśród jego ofiar bezprawia sądowego. Po licznych protestach rodzin ofiar zamordownych  w procesach politycznych Polski "ludowej" został pochowany ostatecznie poza Warszawą.

31. płk Zygmunt Wizelberg.

Losy nieznane.

32. płk Henryk Zapolski.

Losy nieznane.

33. ? Bohdan Zwinklewicz.

Losy nieznane.

34. płk Roman Waląg.

O procesach w NSW mówił wiele lat później:

"Przebieg rozpraw śledzony był przez wiceministra BP gen Romkowskiego oraz wielu innych wyższych oficerów tego ministerstwa; m.in. płk Różańskiego, który przysłuchiwał się rozprawie bądź to na sali rozpraw, bądź też przy głośniku radiowym zainstalowanym w gabinecie Szefa Zarządu Wojskowego (Oskara Karlinera) (...) W toku rozprawy spotkałem się z próbami nacisku i mieszania się do czynności ze strony gen Romkowskiego."

Orzekał on jeszcze do dnia 27.12.1954 roku.

35. ppłk Roman Bojko.

Urodzony 6.06.1906 roku w Glinianach Woj. Tarnopolskie. W 1927 roku ukończył Wyższą Szkołę Handlu, a następnie studiował prawo na UJK, które ukończył w 1932 roku. W II RP pracował jako adwokat do wybuchu II W.Ś. Po 17 września 1939 roku znalazł się w sowieckiej strefie okupacyjnej, gdzie zatrudniony był jako brygadzista i jako księgowy. Od kwietnia 1944 roku w LWP gdzie pracuje w aparacie politycznym, a po zmianie imienia i nazwiska na w/w w 1948 roku, od maja 1949 roku zostaje sędzią w WSR w Lublinie.Następnie przeniesiony do WSR w Białymstoku gdzie pełni funkcję jego szefa, w kolejnych latach jest Szefem WSR w Gdańsku, a później za zasługi na polu likwidacji wrogów władzy "ludowej" zostaje mianowany sędzią Wydziału I NSW. Po zwolnieniu z wojska w 1951 roku pracuje w Biurze Prawnym Kancelari Cywilnej Przezydenta PL, a następnie przeniesiony do Biur rady Państwa.

Jako sędzia sądownictwa wojskowego specjalizował się w tropieniu i skazywaniu nastawionej patriotycznie młodzieży polskiej. Z wyrachowanym sadyzmem stwiał ich na równi z pospolitymi przestępcami kryminalnymi np.sprawy Sr. 450/48 Organizacji "Związek Mścicieli Polski" z Gdańska.

CDN.

Pozdrawiam.

Na zdjeciu sędzia wojskowy płk Julian Polan-Haraschin, agent SB i jednocześnie doradca prawny Kurii krakowskiej, w której dostał zatrudnienie jako szwagier kardynała Franciszka macharskiego.

 

KOMENTARZE

 • ...ciekawe, kiedy Pan na to wszystko wpadł
  ....bo ja o tej ku*wie Haraschinie wiem i piszę co najmniej od 6 lat. A wiem o nim, od wspaniałego polskiego matematyka, żydowskiego pochodzenia, Hugo Steinhausa - autora "Wspomnień i zapisków", ale mniejsza oto. Ciekawe kiedy Pan zauważy, że Haraschin - i jego kumple - ma swoich wychowanków i następców (ta menda nauczała na wydziale prawa UJ przez dłuuuugie lata). Kiedy do Was dotrze, że klęska państwa polskiego polega na oddaniu CAŁKOWITEJ władzy prawnej w obecnej RP - zdemoralizowanym ku*wom z Krakowa: Wassermanowi, Zollowi, Ziobrze, Ćwiąkalskiemu, Seremetowi, Święczkowskiemu, Hoffmańskiemu, Seremetowi itp. itd.
  DRB
 • Dobra robota
  Dobra robota. Dziękuję
 • @ Autor
  .!

  Pozdrawiam :)
 • 5*
  Cóż można powiedzieć?
  Porażające .
  Jak w świetle takich faktów
  w Polsce może się żyć dobrze Polakom
  skoro tyle pijawek piło i pije z nas krew.
  Dzięki .
  Pozdrawiam.
 • @Trybunał Obywatelski 19:26:38
  Możliwe, że po raz pierwszy natknąłem się z tą postacią spod ciemnej gwiazdy właśnie w Pana artykule?
  Co do środowiska krakowskiego pełna zgoda, ale....sądzę, że podobnie sprawa się przedstawia z ośrodkiem warszawskim et cetera.

  Dziękuję za komentarz i Pozdrawiam.
 • @Halszka 23:01:56
  Ja również Pani dziękuję:)

  Pozdrawiam Gorąco:)))
 • @KOSSOBOR 01:53:16
  ;)

  Pozdrawiam Serdecznie:)))))

  ps. kiedy Pani coś napisze, bo już nie mogę się doczekać.
 • @prof.doc.hab.inka1 03:19:26
  "Porażające"- T A K !!!!!
  Niestety ludzie żyjąc w błogiej nieświadomości nie zdają sobie sprawy co się wokół nich dzieje i w jakim tak naprawdę kraju żyją.

  Dziękuję i Pozdrawiam.
 • Leo Hoichberg sławetny wydaniem wyroiku śmierci na gimnazjalistę był pol karierze w sądownictwie wojskowym wspólautorem
  długo obowiązującego komentarza do Kodeksu Karnego i wykładowcą na Uniwersytecie Wrocławskim (może uczył samego Kieresa). Denerwował nawet swych bardziej cywilnych kolegów, którzy skutecznie zakwestionowali jego uprawnienia sędziowskie i tym samym wyroki jednak nie przywracając życia wielu skazanym.
  Pułkownik muszkat był współautorem polskiego Wojskowego Kodeksu Postępowania Karnego, który odmawiał aresztowanym praw ludzkich i sankcjonował wymuszanie zeznań także torturami. Kodeks ten spotkał sie z życzliwym komentarzem legendy polskiego prawa cywilnego prof Mogielnickiego a Muszkat żył długo ( i moze żyje) w Izraelu ciesząc się opinia "dysydenta".
  Według monopolistki na sponsorowane także przez abp Życińskiego (TW "Filozof", Wielki Kanclerz KUL) publikowanie informacji o ofiarach ui sędziach Na Zamku Lubelski od 1944r (gdzie rozpoczęto wzglednie masowe zbrodnie sadowe) większość sędziów wojskowych (w przeciwieństwie do śledczych) to byli absolwenci renomowanych polskich uczelni i PolaCY (MOŻE NAWET Z KRWI I KOŚCi).
  Chociaz nie służyła w AK w czasie wojny jest już Prezesem Zwiazku Żołnierzy AK w Lublinie (nie "światowego" lecz kanapowego),czlonkiem komitetu wyborczego PiS (jeśli głosowala to jak sadzę na SLD lub w najlepszym wypadku na PO) , prokuratury przez wiele lat broniły ja przed wszczęciem postępowania w sprawie fałszywości poświadczeń kombatanckich i w sprawie zerwania tablicy z resztek terenu największej mogiły zbiorowej więźniów Zamku (formalnie z lat 1844-46) , składaniem w tej sprawie fałszywych zeznań a sąd orzekł , że prokurator Drwal pobrała i nie zwrociła do archiwum akt tych spraw nieumyślnie.
  Ostatnio w 2009r jako członek (i spirytus mowens) Komitetu Ochrony Walk i Męczeństwa przy Wojewodzie Lubelskim zgłosiła wniosek o "przebudowę resztek tej największej mogiły zbiorowej wieźniów Zamku na mogiłę symboliczną "żołnierzy AK, NSZ, WiN i BCH" polegającą na nioeprotokołowanej i bez prokuratora IPN ekshumacji części tych resztek nieprzebadanej nigdy mogiły co Wojewoda ( z PO) i Prezydent Miasta (wówczas też z PO) zatwierdzili i co dalej jest właściwie kontynuowane przez władze z przewagą PiS (odziedziczoną po zlikwidowanym LPR). Informacje na ten temat sa konsekwentnie blokowane przez pismaków i redaktorów lokalnych mediów propagandy należących do partii oscylatora pasożytniczo transformowanej dyktatury proletariatu lub naszych wydawców (Michnika) i zagranicznych
 • @telewidzacy 03:15:13
  Dziękuję za komentarz.

  Jeśli chodzi zaś o problem Lublina, to może papierkiem lakmusowym tego co się naprawdę obecnie dzieje w polityce i jakie jest źródło podziałów w PiS-ie i koncesjonowanej "prawicy" jest konflikt w lubelskim o/IPN, który już trwa tam kilka ładnych lat (circa od jesieni 2005 roku).

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej