Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Iustitias Vestras Iudicabo.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy jakiś sędzia wojskowy okresu jawnych represji sądowego "wymiaru sprawiedliwości" Polski "ludowej" poniósł za swe zbrodnie karę?

APARAT ZNIEWOLENIA I DEPRAWACJI PAŃSTWA POLSKIEGO cz. 29

Brak rozliczenia za zbrodnie sądowe funkcjonariuszy "ludowego wymiaru sprawiedliwości" okresu PRL-owskiego po 1989 roku dowodzi jedynie, że tak naprawdę nic się nie zmieniło, a tzw. "transformacja ustrojowa" i wykreoawanie nowego bytu pod nazwą III RP jest zwykłym oszustwem mającym na celu ukrycie prawdy o III RP- prawdy o jej prawdziwym rodowodzie, który m.in reprezentują spadkobiercy systemu zniewolenia zainstalowani w nowej rzeczywistości Polski po 1989 roku.

Sędziowie NSW cd.

24. płk Marian Rozenblit (Meir Rozenbluth).

W czasie pełnienia służby w NSW był tam kierownikiem sekretariatu, jednocześnie pełnił funkcję "obrońcy" dopuszczonego do prowadzenia spraw szczególnej wagi. W tej roli "obrońcy" wystąpił m.in. na procesie "Generałów" w tzw. sprawie "Spisku w wojsku".

W okresie "Odwilży" wyemigrował do Izraela gdzie zmarł w 1992 roku, a więc trzy lata po odzyskaniu przez Polskę "suwerenności".

25. mjr Rubin Szwajga.

Urodził się 15.11.1898 roku w Jarosławiu, po 22.07.44r. rozpoczyna karierę w "ludowym wymiarze sprawiedliwości" od pracy w Najwyższej Prokuraturze Wojskowej, a następnie trafia do NSW.

Już 10.07.1948 roku napisał on podanie do ministra Obrony Narodowej z prośbą o zwolnienie ze służby w LWP uzasadniając to:

" z uwagi na to, że zamierzam wraz z żoną wyjechać do Izraela, by tam połączyć się z naszą najbliższą rodziną. Mamy w Izraelu córkę naszą, rodziców i rodzeństwo".

Podanie to zostało odrzucone do czasu dokończenia misji likwidacji Polskich elit i instalacji rządu okupacyjnego. Wyjechał on do upragnionego Izraela dopiero na początku lat 50-tych, gdzie przybrał nowe nazwisko: SHATKAY REUBEN s. Dawida ur. 15.11.1898r. W Izraelu dokonał swego żywota w dniu 19.04.1992 roku, a więc tak jak poprzednio wymieniony "sędzia" w trzy lata po odzyskaniu przez Polskę "suwerenności".

26. ? Mieczysław Szerer.

Informacje na jego temat w raporcie "Komisji do badania odpowiedzialności za łamanie praworządności w sądownictwie wojskowym" [1957] w Zeszytach Historycznych 1979 zeszyt nr 48 str. 88 i 99/100.

27. ppłk Tadeusz Tomajer.

Urodzony 12.02.1895 roku w Kołomyj, syn Piotra i Marii. Skończył prawo na UJK w 1920 roku. Do wybuchu II W.Ś. pracował w sądach. Od 1941 roku zostaje sędzią Sądu Grodzkiego w Kołomyj. Od 1944 roku w LWP, gdzie jest sędzią Sądu I Armii WP. Następnie zostaje przeniesiony do NSW gdzie pracuje jako sędzia Wydziału I i II NSW. W 1947 roku za wydajną służbę zostaje mianowany na stopień podpułkownika LWP. Do rezerwy przeniesiony w 1952 roku.

28. płk Aleksander Tomaszewski.

Posiadał obywatelstwo ZSRR, udodził się pod Kamieńcem Podolskim, w NSW pełnił funkcję w okresie 30.12.50- 13.07.1954r. zastępcy Prezesa NSW. W 1954 roku wrócił do ZSRR.

29. płk Aleksander Warecki.

Wyemigrował do Włoch w 1967 roku.

30. płk Mieczysław Widaj.

Od 1945 roku sędzia Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie, następnie przeniesiony do WSR w Łodzi. Od 1948 roku członek PZPR i awansuje na zastępcę Przewodniczącego WSR w Warszawie, a od 1952 roku zostaje Szefem WSR w Warszawie. Od 1954 roku zostaje mianowany zastępcą Przezesa NSW. Od 1957 radca prawny Centralnego laboratoriu Chemicznego w Warszawie, następnie zostaje radcą prawnym Centrali Zaopatrzenia "Konsumy", która była siecią zaopatrzenia funkcjonariuszy SB i MO. W 1963 roku zostaje adwokatem, a od 1964 roku pracuje dodatkowo jako radca prawny Komendy Garnizonu w Warszawie. Widaj był bezpośrednio odpowiedzialny za wydanie KS na 106 Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Mieszkał w Warszawie na ul. Koziej pobierając emeryturę sędziego w spoczynku w wysokości 9.301 zł/miesięcznie do swej śmierci w 11.01.2008 roku. Po jego śmierci rodzina zażyczyła sobie pochówku na Cmentarzu na Służewcu wśród jego ofiar bezprawia sądowego. Po licznych protestach rodzin ofiar zamordownych  w procesach politycznych Polski "ludowej" został pochowany ostatecznie poza Warszawą.

31. płk Zygmunt Wizelberg.

Losy nieznane.

32. płk Henryk Zapolski.

Losy nieznane.

33. ? Bohdan Zwinklewicz.

Losy nieznane.

34. płk Roman Waląg.

O procesach w NSW mówił wiele lat później:

"Przebieg rozpraw śledzony był przez wiceministra BP gen Romkowskiego oraz wielu innych wyższych oficerów tego ministerstwa; m.in. płk Różańskiego, który przysłuchiwał się rozprawie bądź to na sali rozpraw, bądź też przy głośniku radiowym zainstalowanym w gabinecie Szefa Zarządu Wojskowego (Oskara Karlinera) (...) W toku rozprawy spotkałem się z próbami nacisku i mieszania się do czynności ze strony gen Romkowskiego."

Orzekał on jeszcze do dnia 27.12.1954 roku.

35. ppłk Roman Bojko.

Urodzony 6.06.1906 roku w Glinianach Woj. Tarnopolskie. W 1927 roku ukończył Wyższą Szkołę Handlu, a następnie studiował prawo na UJK, które ukończył w 1932 roku. W II RP pracował jako adwokat do wybuchu II W.Ś. Po 17 września 1939 roku znalazł się w sowieckiej strefie okupacyjnej, gdzie zatrudniony był jako brygadzista i jako księgowy. Od kwietnia 1944 roku w LWP gdzie pracuje w aparacie politycznym, a po zmianie imienia i nazwiska na w/w w 1948 roku, od maja 1949 roku zostaje sędzią w WSR w Lublinie.Następnie przeniesiony do WSR w Białymstoku gdzie pełni funkcję jego szefa, w kolejnych latach jest Szefem WSR w Gdańsku, a później za zasługi na polu likwidacji wrogów władzy "ludowej" zostaje mianowany sędzią Wydziału I NSW. Po zwolnieniu z wojska w 1951 roku pracuje w Biurze Prawnym Kancelari Cywilnej Przezydenta PL, a następnie przeniesiony do Biur rady Państwa.

Jako sędzia sądownictwa wojskowego specjalizował się w tropieniu i skazywaniu nastawionej patriotycznie młodzieży polskiej. Z wyrachowanym sadyzmem stwiał ich na równi z pospolitymi przestępcami kryminalnymi np.sprawy Sr. 450/48 Organizacji "Związek Mścicieli Polski" z Gdańska.

CDN.

Pozdrawiam.

Na zdjeciu sędzia wojskowy płk Julian Polan-Haraschin, agent SB i jednocześnie doradca prawny Kurii krakowskiej, w której dostał zatrudnienie jako szwagier kardynała Franciszka macharskiego.

 

KOMENTARZE

 • ...ciekawe, kiedy Pan na to wszystko wpadł
  ....bo ja o tej ku*wie Haraschinie wiem i piszę co najmniej od 6 lat. A wiem o nim, od wspaniałego polskiego matematyka, żydowskiego pochodzenia, Hugo Steinhausa - autora "Wspomnień i zapisków", ale mniejsza oto. Ciekawe kiedy Pan zauważy, że Haraschin - i jego kumple - ma swoich wychowanków i następców (ta menda nauczała na wydziale prawa UJ przez dłuuuugie lata). Kiedy do Was dotrze, że klęska państwa polskiego polega na oddaniu CAŁKOWITEJ władzy prawnej w obecnej RP - zdemoralizowanym ku*wom z Krakowa: Wassermanowi, Zollowi, Ziobrze, Ćwiąkalskiemu, Seremetowi, Święczkowskiemu, Hoffmańskiemu, Seremetowi itp. itd.
  DRB
 • Dobra robota
  Dobra robota. Dziękuję
 • @ Autor
  .!

  Pozdrawiam :)
 • 5*
  Cóż można powiedzieć?
  Porażające .
  Jak w świetle takich faktów
  w Polsce może się żyć dobrze Polakom
  skoro tyle pijawek piło i pije z nas krew.
  Dzięki .
  Pozdrawiam.
 • @Trybunał Obywatelski 19:26:38
  Możliwe, że po raz pierwszy natknąłem się z tą postacią spod ciemnej gwiazdy właśnie w Pana artykule?
  Co do środowiska krakowskiego pełna zgoda, ale....sądzę, że podobnie sprawa się przedstawia z ośrodkiem warszawskim et cetera.

  Dziękuję za komentarz i Pozdrawiam.
 • @Halszka 23:01:56
  Ja również Pani dziękuję:)

  Pozdrawiam Gorąco:)))
 • @KOSSOBOR 01:53:16
  ;)

  Pozdrawiam Serdecznie:)))))

  ps. kiedy Pani coś napisze, bo już nie mogę się doczekać.
 • @prof.doc.hab.inka1 03:19:26
  "Porażające"- T A K !!!!!
  Niestety ludzie żyjąc w błogiej nieświadomości nie zdają sobie sprawy co się wokół nich dzieje i w jakim tak naprawdę kraju żyją.

  Dziękuję i Pozdrawiam.
 • Leo Hoichberg sławetny wydaniem wyroiku śmierci na gimnazjalistę był pol karierze w sądownictwie wojskowym wspólautorem
  długo obowiązującego komentarza do Kodeksu Karnego i wykładowcą na Uniwersytecie Wrocławskim (może uczył samego Kieresa). Denerwował nawet swych bardziej cywilnych kolegów, którzy skutecznie zakwestionowali jego uprawnienia sędziowskie i tym samym wyroki jednak nie przywracając życia wielu skazanym.
  Pułkownik muszkat był współautorem polskiego Wojskowego Kodeksu Postępowania Karnego, który odmawiał aresztowanym praw ludzkich i sankcjonował wymuszanie zeznań także torturami. Kodeks ten spotkał sie z życzliwym komentarzem legendy polskiego prawa cywilnego prof Mogielnickiego a Muszkat żył długo ( i moze żyje) w Izraelu ciesząc się opinia "dysydenta".
  Według monopolistki na sponsorowane także przez abp Życińskiego (TW "Filozof", Wielki Kanclerz KUL) publikowanie informacji o ofiarach ui sędziach Na Zamku Lubelski od 1944r (gdzie rozpoczęto wzglednie masowe zbrodnie sadowe) większość sędziów wojskowych (w przeciwieństwie do śledczych) to byli absolwenci renomowanych polskich uczelni i PolaCY (MOŻE NAWET Z KRWI I KOŚCi).
  Chociaz nie służyła w AK w czasie wojny jest już Prezesem Zwiazku Żołnierzy AK w Lublinie (nie "światowego" lecz kanapowego),czlonkiem komitetu wyborczego PiS (jeśli głosowala to jak sadzę na SLD lub w najlepszym wypadku na PO) , prokuratury przez wiele lat broniły ja przed wszczęciem postępowania w sprawie fałszywości poświadczeń kombatanckich i w sprawie zerwania tablicy z resztek terenu największej mogiły zbiorowej więźniów Zamku (formalnie z lat 1844-46) , składaniem w tej sprawie fałszywych zeznań a sąd orzekł , że prokurator Drwal pobrała i nie zwrociła do archiwum akt tych spraw nieumyślnie.
  Ostatnio w 2009r jako członek (i spirytus mowens) Komitetu Ochrony Walk i Męczeństwa przy Wojewodzie Lubelskim zgłosiła wniosek o "przebudowę resztek tej największej mogiły zbiorowej wieźniów Zamku na mogiłę symboliczną "żołnierzy AK, NSZ, WiN i BCH" polegającą na nioeprotokołowanej i bez prokuratora IPN ekshumacji części tych resztek nieprzebadanej nigdy mogiły co Wojewoda ( z PO) i Prezydent Miasta (wówczas też z PO) zatwierdzili i co dalej jest właściwie kontynuowane przez władze z przewagą PiS (odziedziczoną po zlikwidowanym LPR). Informacje na ten temat sa konsekwentnie blokowane przez pismaków i redaktorów lokalnych mediów propagandy należących do partii oscylatora pasożytniczo transformowanej dyktatury proletariatu lub naszych wydawców (Michnika) i zagranicznych
 • @telewidzacy 03:15:13
  Dziękuję za komentarz.

  Jeśli chodzi zaś o problem Lublina, to może papierkiem lakmusowym tego co się naprawdę obecnie dzieje w polityce i jakie jest źródło podziałów w PiS-ie i koncesjonowanej "prawicy" jest konflikt w lubelskim o/IPN, który już trwa tam kilka ładnych lat (circa od jesieni 2005 roku).

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej