Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Domniemani zamachowcy z Bostonu zostali zatrzymani.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wczorajszej intensywnej akcji sił policyjnych zostali zatrzymani dwaj podejrzewani o dokonanie zamachu podczas maratonu w Bostonie. Podejrzani to: 26- letni Tamerlan Carnajew oraz 19-letni Dżochar Carnajew.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tamerlan Carnajew zmarł w szpitalu Beth Israel w Bostonie o godzinie 01:35 (czasu lokalnego) w wyniku odniesionych ran w czasie pościgu i zatrzymania. 

Oto zdjęcie jego zwłok w szpitalu:

A oto schemat wydarzeń jakie miały podobno miejsce od poniedziałku 15 kwietnia do piątku 19 kwietnia br.:

Tak wyglądał list goniczy  Dżochara Carnajewa wydany przez FBI:

Schemat wydarzeń ostatniej doby wg. oficjalnej ich wersji:

A oto miejsce gdzie zatrzymano Dżochara Carnajewa:

Ukazał się artykuł w CBSNews (19.04.2013 r. z 18:50ET), w którym przedstawiciel FBI przyznał, że jeden z podejrzanych o dokonanie zamachu podczas bostońskiego maratonu, Tamerlan Carnajew był już dwa lata temu sprawdzany przez FBI i nie znaleziono wtedy żadnych podejrzanych powiązań oraz obciążających go informacji:

www.cbsnews.com/8301-201_162-57580534/fbi-interviewed-dead-boston-bombing-suspect-years-ago/

Oczywiście pojawiać się zaczęły pierwsze pytania:

1. skąd domniemani zamachowcy mieli broń i ładunki wybuchowe,

2. dlaczego tak latwo udało im się przeniknąć w obszar szczególnej kontroli jakim była bezpośrednia strefa maratonu nie wzbudzając podejrzeń służb chroniacych uczestników i widzów maratonu bostońskiego,

3. dlaczego do dnia zamachu żaden ze znajomych oraz rodziny nie zauważył niczego podejrzanego w zachowaniu domniemanych sprawców, ani faktu przygotowania przez nich zamachu,

4. co się naprawdę wydarzyło w nocy 19 kwietnia.

To są pierwsze z pytań, ale sądzę że niedługo pojawią się następne i w miarę upływu czasu znajdą one odpowiedzi.

Pozdrawiam.

 Na zdjęciu przewodnim moment zatrzymania Dżochara Carnajewa

 

KOMENTARZE

 • Mamy też dane ofiar...
  http://mistrzowie.org/uimages/services/mistrzowie/i18n/pl_PL//201304/1366317608_by_Destro7739.jpg?1366317609
 • ciekawe, może nie w temacie , a może jednak...
  witam i pozdrawiam autora, dawno tutaj nie zaglądałem, może poniższe informacje zainspirują autora i innych by poszukać ciekawych informacji w ym temacie : ROSRAEL, współpraca wojskowych i nie tylko specsłużb Rosji, Izraela. Do tej pory nie wnikałem za bardzo w geopolityke, nie analizowałem, nie śledziłem za bardzo newsów codziennych, moja „kalka” była prosta : USA/IZRAEL w kontrze do Rosji (w bardzo wielkim uproszczeniu), a „podkalka” : antysemityzm Putina i administratorów Rosji, brak takiej potrzeby, praca zawodowa, inne priorytety etc..

  Tymczasem.....

  Przypadowo natknąłem się na ciekawy raport o wzajemnych relacjach Rosji i Izraela do 2010 roku, zmienił on mój sposób patrzenia na relacje międzu nimi, i zainspirował do dalszych poszukiwań (dodatkowe linki w tekście)

  http://www.isn.ethz.ch/isn/Digital-Library/Publications/Detail/?ots591=cab359a3-9328-19cc-a1d2-8023e646b22c&lng=en&id=119705

  „La Russie et Israël : entre méfiance réciproque et coopération bilatérale”, Rosja I Izrael : pomiędzy wzajemną nieufnością I dwustronną współpracą”, opublikowany na stronie szwajcarskiej instytucji : ISN ( The International Relations and Security Network (ISN) is one of the world’s leading open access information services for international relations (IR) and security professionals.)

  Poniżej, skrót tego artykułu, z dodatkiem informacji z innych źródeł.

  ZSRR uznał państwo Izrael w 1948 roku. Po wojnie sześciodniowej stosunki dyplomatyczne zostały zerwane. Przywrócono je dopiero w 1991 już z Rosją. Początek wielkiej migracji do Izraela.

  Już w roku 1997 Jelcyn podpisał dekret o współpracy wojskowo-technicznej pomiędzy Izraelem i Rosją, ze strony Izraela, Benjamin Netanyahu już wtedy uznał ten kierunek za priorytetowy (przy przygotowaniu tego porozumienia aktywnie uczestniczył Vladimir Gusinski, Rosjanin żydowskiego pochodzenia, obecnie mający podwójne obywatelstwo hiszpańsko-izraelskie).

  W 2004 roku, po tragedii w Biesłanie, zaczyna się bliska współpraca służb specjalnych obydwóch krajów. Pierwsze „kontakty” Rosji z terroryzmem szyickim. (2005 dochodzi do porozumienia o zacieśnieniu współpracy m.in. w tej dziedzinie, pomiędzy Putinem i Sharonem) .

  Walka z terroryzmem, w tej materii obydwa kraje mają wiele wspólnego, szczególnie na Kaukazie Północnym. od tego czasu oficerowie służb specjalnych obydwóch krajów razem trenują (takie więzi z reguły trwają długo, i nawiązuje się wiele trwałych profesjonalno-prywatnych kontaktów), stworzono wspólną bazę danych zawierającą informacje o organizacjach terrorystycznych i ich członkach . Z tej współpracy korzystają sąsiedzi Rosji (jak Azerbejdzan, gdzie np udaremniono zamach na izraelskie interesy w 2009, i gdzie wbrew sprzeczności w relacjach z Iranem, wzajemna współpraca układa się bardzo dobrze (czy specsłużby Rosji i Izraela przeprowadzają również wspólne operacje?)

  Dochodzi do serii kontaktów na najwyższym szczeblu, i Rosja zawiesza realizacje kontraktu sprzedaży do Syrii rakiet S-300 Iskander, do tej pory nie został on jeszcze zrealizowany.

  Do realnego przełomu we współpracy w przemyśle zbrojeniowym, doszło dopiero po konflikcie w Gruzji . Trzeba dodać, że sprzęt wojskowy (w tym drony) sprzedane Gruzji przez Izrael, stanowiły bardzo ważny element jej obrony. Ta wojna wykazała słabośc armii rosyjskiej, szczególnie w taktycznym rozpoznaniu pola walki (wg mnie armie mogą być silne np ilością głowic atomowych i różnorodnością środków ich przenoszenia, ale ich bogactwo widać po wyposażeniu indywidualnym zwykłego piechura, armia rosyjska musi wydać setki miliardów aby zbliżyć się choć trochę do standardów amerykańskich, co na dzień dzisiejszy wydaje mi się mało realne, i bajdurzenie o super potędze jest czystą propagandą i napędzaniem strachu, np bliskim sąsiadom, „Putina sny o potędze”, aczkolwiek oni są w stanie produkować nowoczesną broń, ale nie mają na to KASY......)

  Po wojnie pięciodniowej w sierpniu 2008 roku, relacje izraelo-rosyjskie się nieco oziębiły; ograniczenie liczby wiz wydawanych dla obywateli rosyjskich, ale .... już kilka dni później we wrześniu, wizy zostały całkowicie zniesione..... co spowodowało znaczny wzrost ruchu turystycznego.

  Pod koniec 2008 roku minister obrony Anatolij Sierdiukow zatwierdził plan radykalnej reformy wojskowej, która obejmuje szybką modernizacje i ponowne wyposażenie sił zbrojnych, z pomocą zachodnich producentów.

  http://www.e-slovo.ru/417/k1.htm

  Rosja dokonuje pierwszego od 67 lat zakupu sprzętu wojskowego od krajów Zachodu , i rozpoczyna realizacje wspólnych, z Izraelem, projektów :

  - 04.2009 sprzedaż do Rosjii 12 mini dronów Bird-Eye 400,dronow taktycznych I-View Mk 150 i Searcher MkII

  - Projekt stworzenia nowego bezzałogowego helikoptera dla marynarki rosyjskiej w oparciu o K-115, wyposażonego w elektronike z Izraela, (firma VERTOLYOTY ROSSI)

  - Produkcja sprzętu wojskowego przeznaczonego na rynki zewnętrzne : samloloty bojowe z Rosji wyposażone w izraelskie systemy nawigacyjne : jak np MIG 29 (z radarami EL/M-2052 made By http://www.iai.co.il/22031-en/Homepage.aspx),

  - Pierwszy wspólny AWACS sprzedany w 04.2009 do Indii, (IL 76 z izraelskim radarem Phalcon)

  - W sierpniu 2009 w wyniku wizyty Shimona Peresa w Rosji zapoczątkowano projekt dostarczenia do Izraela samolotow mysliwskich bez elektroniki, celem bylo zmniejszenie zależnosci od USA w tej dziedzinie) .

  W handlu bronią, przy realizacji tego typu projektów zawsze biorą udział (w różnej formie) wojskowe służby specjalne.

  Również w 2009 roku doszło do porozumienia w którym obydwie strony zobowiązały się do respektowania wzajemnie swoich interesów, przy dostawach broni krajom trzecim; Rosja wstrzymala sprzedaż rakiet klasy ziemia ziemia Iskander, dostawe 8 samolotow Mig 31 do Syrii ( w tym ostatnim przypadku nastąpiło to kilka tygodni po sprzedaży dronów do Rosji). Rosja wstrzymała również dostawe rakiet S-300 do Iranu. Izrael przestaje dostarczać sprzęt do Gruzji. Wartość możliwych kontraktów zbrojeniowych, z których rezygnuje Izrael na rzecz współpracy z Rosją, jest o wiele mniejsza od tych, których realizacje zawiesiła Rosja.

  Po wyborze Baracka Obamy, Izrael szybko zrozumiał, że relacje z USA mogą ulec zmianie : więzi słabną i musi on szukać nowych form współpacy z innymi krajami (nie należy zapominać jednak, że USA nadal są największym partnerem handlowym dla Izraela, i że kilka projektów „ROSRAELA” upadło ze względu na nacisk USA :

  - 2000 rok, sprzedaż Chinom samolotów AN 50, z izraelskimi radarami, (obawa o osłabienie obrony Tajwanu),

  - 2008 sprzedaż Turcji helikopterów rosyjsko-izraelskich,

  - 2009 Rosja chciała zakupić drony Hermes 450 (te które były sprzedane Gruzinom), nie zgodził sie na to szef izraelskiego MONu, sprzedano inny typ, o niższych osiągach).

  Ciekawa analiza wzajemnych relacji pomiędzy Izraelem i Rosją (m.in. osobista, wzajemna niechęć Baracka Obamy i Benjamina Netanyahu), wspólne cele strategiczne na Bliskim Wschodzie ale całkowicie inny sposób widzenia jak je osiągnąć.

  http://csis.org/files/publication/twq12springwaxman.pdf,

  Izrael widzi, że środek ciężkości polityki zagraniczej USA przesuwa się z Bliskiego Wschodu w kierunku Chin, Stany nie są już tak zależne od importu żródeł energii z tego regionu (rewolucja łupkowa znacznie poprawiła bilans energetyczny USA)

  http://isnblog.ethz.ch/international-relations/asia-and-a-post-american-middle-east

  W czasie wizyty w Moskwie w czerwcu 2009, minister spraw zagranicznych Izraela Avigdor Lieberman ocenił, że stosunki dwustronne nigdy jeszcze nie były na takim poziomie .

  Relacje obydwóch krajów opierają się na umowach dwustronnych. Obydwie strony w sposób bardzo skąpy wypowiadają się o współpracy między sobą (znikoma liczba źródeł ze szczegołowymi informacjami, po jednej jak i drugiej stronie). Można mieć wrażenie,że w mediach podkreśla się tylko sprzeczne interesy polityczne obydwóch stron ( np w przypadku Iranu i Syrii) zapominając o licznych dowodach owocnej współpracy. Wpływ czynnika ludzkiego wydaje się mieć zasadnicze znaczenie przy analizie stosunków dwustronnych tych krajów np . 10% w Knesecie to rusofoni. Sporo oligarchów rosyjskich ma podwójne obywatelstwo.

  Ciekawostka od 2006 roku więcej ludzi wyjeżdża z Izraela na stałe, niż się w nim osiedla, Rosja walcząc ze swoją katastrofą demografizną, liczy na powrót rusofonów żydowskich do siebie (stworzono specjalny program reintegracyjny).

  Na wiosnę 2009 w skład rządu Izraela wchodzą ludzie wywodzacy się z ZSRR (Avigdor Lieberman, Sofa Landver i inni ....)

  Izrael sprowadza z Rosji przede wszystkim surowe diamenty i metale, (diamenty nie są uwzględniane w statystykach, a stanowi on 70% wartości importu Izraela z Rosji), w drugą strone sprzedawane są produkty z segmentu high technology.

  Po zniesieniu wiz, udział Rosjan w liczbie turystow odwiedzajacych Izrael rośnie bardzo dynamicznie w 2010, w porównaniu z 2009; wzrost o 109%.

  Nowa dziedzina współpracy to nanotechnologia i bliska kooperacja państwowej ,rosyjskiej firmy Rosnanotekh z Tel Avivem.

  Zależność energetyczna od Rosji : ok 50% w 2010 , w 2006 było 88%..... ta zależność powstała w latach 2000 m.in przez lobowanie rusofonów w knesecie...  Po ponownym wyborze na stanowisko prezydenta „Putin v.4” na miejsce swojej pierwszej podróży wybrał Izrael, do tej pory był tam dwa razy...

  BARDZO BLISKA WSPÓŁPRACA TYCH DWÓCH PAŃSTW I JEJ STOPNIOWE ZACIEŚNIANIE JEST FAKTEM

  i wpisuje się to w :

  1. Strategie Izraela, okrążenia Iranu poprzez wzrost swoich wpływów w takich krajach jak Gruzja, Azerbejdżan, Kazachstan , często odwołując się do lokalnych diaspor żydowskich.

  2. Szukanie innych, niż Stany Zjednoczone partnerów strategicznych...  Źródła :


  -http://www.isn.ethz.ch/isn/Digital-Library/Publications/Detail/?ots591=cab359a3-9328-19cc-a1d2-8023e646b22c&lng=en&id=119705

  -http://www1.cbs.gov.il/

  -http://www.e-slovo.ru/417/k1.htm

  -http://csis.org/files/publication/twq12springwaxman.pdf

  - http://www.rferl.org/content/Russia_Israel_Sign_Military_Cooperation_Agreement/2150123.html

  -http://www.haaretz.com/opinion/russia-and-israel-the-unexpected-alliance-1.430733

  -http://www.stratfor.com/weekly/putins-visit-and-israeli-russian-relations?utm_source=freelist-f&utm_medium=email&utm_campaign=20120625&utm_term=gweekly&utm_content=readmore&elq=25abf72c27a44a3683f5b7c10fbaf742

  -http://www.economist.com/news/europe/21573600-warmer-relations-israel-do-not-stop-russia-backing-syria-and-iran-vladimir-putin-and-holy,

  -http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3950276,00.html,

  http://www.theisraelproject.org/site/apps/nlnet/content2.aspx?c=hsJPK0PIJpH&b=3757545&ct=9215013&printmode=1,

  -http://isnblog.ethz.ch/international-relations/asia-and-a-post-american-middle-east
 • @Marek Kogut 10:32:34
  Dzięki za obszerny i bardzo kompetentny komentarz, który bez wątpienia pozwala na dokonanie głębszej analizy stosunków międzynarodowych i nowego podziału sił w skali globalnej.
  Tak!- Izrael jest tu "czarnym koniem", który jednocześnie jest niejako papierkiem lakmusowym pozwalającym dostrzec co w trawie piszczy.
  Sądzę, że pewne zgrzyty na linii USA-Izrael wymusiły u tego drugiego bardziej samodzielną aktywność polityczną w obawie przed konsekwencjami jakie może ponieść gdyby pozostawiony został sam sobie.
  Izrael najbardziej boi się izolacji, a więc cała gra toczy się o takie uwikłanie mocarstw aby samemu być w każdej okoliczności zabezpieczonym.
  Ale jednocześnie ta gra powoduje również skutek uboczny, polegający na tym, że mogą przedobrzyć i wtedy obróci się ona przeciwko nim. Sądzę, że właśnie są na początku tego etapu.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:40:07, @Marek Kogut
  .
  a jesli IIws byla dzielem syjonistow i rozegrana przy wspolpracy obu stron "konfliktu"? prosze zwrocic uwage na przyczyny, przebieg, skutki i kto na niej skorzystal, no i skad wziely sie fundusze dla obu stron.

  nastepujaca potem "zimna wojna" mogla byc tylko "rozrywka dla mas", a co sie dzieje dzis, to tylko ciag dalszy maskarady.
 • @Czartoryski 14:09:35
  nie wiem czy syjonistów, jest to bardzo obszerne i nieprecyzyjne pojęcie... bardzo polecam książkę Wojna o pieniądz... obojętne kto wygrywa większość konfliktów, zawsze zarabia na tym wielka finansjera, często sama je wywołuje, by być bardziej precyzyjnym ; klan Rothshildów... (wyceniani są na połowę światowych dóbr...)....
 • @AdNovum 11:40:07
  zdecydowanie tak. W ciągu kilku miesięcy od kilku wymionionych z Panem komentarzy, dokopałem się do klku ciekawych rzeczy, nie ma mnie na NE jako bloger (tylko na S24 zamieściłem kilka postów na tematy które nie funkcjonują w świadomości "masy odbiorców papki medialnej), ROSRAEL to jedna , a druga to pucz rosyjskich oficerów, spadochroniarzy rosyjskich przecowko władzy Putina (07.11.2010 roku), to były wg mnie bardzo ważne zdarzenia które są niezbędne do zbliżenia się do sedna tego co się w Rosji dzieje , szczególnie jako tło operacji w Smoleńsku. Jeśli gospodarz pozwoli to zamieściłbym tutaj komentzez z bardzo inspirującymi informacjami i linkami na ten temat, co Gospodarz na to ?
 • @Marek Kogut 14:33:34 PS
  cytat z wymienionej przeze mnie książki, Mama kilku braci z klanu powiedziała kiedyś : "Gdyby moi synowie nie chcieli wojen, to by ich po prostu nie było"...........
 • @Marek Kogut 14:40:50
  Oczywiście, że chętnie się zapoznam z Pańskimi wiadomościami i przemyśleniami.
  Natomiast jeśli chodzi o wątek przeciwników władzy Putnia, to jak sądzę (a już szczególnie w takim kraju jak Rosja) są tak potężne i sprzeczne ze sobą interesy, które mogą posunąć się do wszelkich zbrodni aby osiągnąć swój cel.

  Pozdrawiam.
 • @Czartoryski 14:09:35
  Syjoniści to tylko narzędzie w rękach rządzących wielkim kapitałem- oczywiście są oni członkami diaspory, ale niekoniecznie muszą się z nią utożsamiać. Przykładem na to, że nie muszą utożsamiać się z własną nacją mogą być niektórzy ważni dygnitarze hitlerowskich niemiec lub prawie wszyscy funkcjonariusze bolszewickiego aparatu władzy w rosji bolszewickiej.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 16:31:29
  to nie są przemyślenia, to są fakty, ci ludzie odeszli naprawdę, czy zbieżność czasowa z operacją Smoleńsk (obojętne co się tam stało , to zorganizowana dezinformacja po tym wydarzeniu jest faktem bezdyskusyjnym), może być przypadkowa, ale nie musi..... Jakakolwiek opcja na politycznym "rynku" w Rosji objęłaby władzę nie byłaby to opcja sprzyjająca Polsce, z natury rzeczy interesy Rosji są sprzeczne z naszymi, aby mieć poprawne stosunki z nimi, trzeba wiedzieć kiedy twardo mówić NIE.... Rosjanie szanują tylko silnych.... a już na pewno nie takich którzych można kupić albo łatwo zaszantażować.....
  ale AD REM
  07.11.2010
  http://larussophobe.wordpress.com/2010/11/07/a-military-coup-for-putins-russia/

  Przed :
  Opór wojskowych służb specjalnych i nie tylko, wobec polityki Putina. Spotkanie Unii Oficerow Armii Rosyjskiej w lutym 2010 :
  1. „An All-Russian Officers' Meeting was held under the chairmanship of General Dubrov in February 2010 at which it was decided to launch concrete actions to prepare toppling of the Putin-Medvedev's regime,”

  Spotkanie Rosyjskich oficerow bylo przeprowadzone pod przewodnictwem Generala Dubrova w lutym 2010, wtedy zadecydowano o przeprowadzeniu konkretnych akcji majacych przygotowac obalenie rezimu Putin Miedwiediew.

  http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2011/06/25/14605_print.html

  2. „..An appeal to the people of Russia by Colonel General Vladislav Achalov, head of a possible military coup scheduled for Nov. 7 and Chairman of the Russian Union of Paratroopers, has been posted on the Internet. Col. Gen. Achalov said:

  "The Russian Minister of Defense Serdyukov and his cronies created a direct threat to the security of our country. In this situation, the Union of Russian Paratroopers is forced to call for a mass demonstration in support of the rule of law in the Army, to protect the rights and personal dignity of the military.

  We invite all veterans and youth, representatives of political parties, of public and religious organizations to come to the meeting and to express their views together with us.

  The rally will be held on November 7, 2010 at 12:00 on Poklonnaya Hill near the Museum of the Great Patriotic War. ..

  „ Apel do obywateli rosyjkich podpisany przez generała Vladislava Achalova, przywódcy prawdopodobnego zamachu stanu, zaplanowanego na 7 listopada 2010roku, i przewodniczącego stowarzyszenia rosyjskich spadochroniarzy , zostal umieszczony w internecie, generał powiedział :

  ‘Rosyjski Minister Obrony Narodowej Serdyukov i jego kumple stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa tego kraju. W tej sytuacji stowarzyszenie rosyjskich spadochroniarzy jest zmuszone nawoływać do masowych demonstracji wyrażających poparcie dla rządów prawa w armii, aby chronić godność osobistą żołnierzy.

  Zapraszamy wszystkich weteranów i młodych, reprezentantów partii politycznych, organizacji publicznych i religijnych do przyjścia na nasze spotkanie i do wyrażenia swoich pogladów razem z nami.

  Spotkanie odbędzie sie 7 listopada 2010 roku o godzinie 12ej na wzgórzu Poklonnaya w pobliżu muzeum wielkiej wojny ojczyźnianej.....

  http://newsland.com/news/detail/id/581147/

  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread626505/pg

  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread625556/pg1

  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread628711/pg1

  http://blog.ilmanifesto.it/estestest/category/news/page/14/

  3. Giną w „jasnych okolicznościach”, te śmierci wydają się być powiązane z Operacją Smoleńsk, i „puczem”...

  - 13.06.2010, Siergiey Trietiakov (53 l)pułkownik KGB/ SVR wywiad zagraniczny,

  http://www.fakt.pl/Zginal-bo-znal-prawde-o-Smolensku-,artykuly,153152,1.html,http://www.nytimes.com/2010/07/10/world/europe/10tretyakov.html?_r=0

  -??. 08.2010, Yuri Ivanov , generał wice szef GRU (52 l),http://kavkazcenter.com/eng/content/2010/08/31/12454.shtml, ,http://www.guardian.co.uk/world/2010/sep/01/russian-general-yuri-ivanov ,http://therearenosunglasses.wordpress.com/2010/08/31/yuri-ivanov-putins-adversary-for-exposing-beslan-school-cover-up/http://blogopinia24.pl/polityka/180-smolesk-sieje-mier-w-kgb, („Najpiękniej milczy trup”)

  - 28.10.2010 Boris Debashvili generał(Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej)

  http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2011/06/25/14605_print.html

  http://za.zubr.in.ua/2010/11/02/8766/

  - 28.10.2010 Grigory Karpovich Dubrov (73 l) generał,

  http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2010/11/05/12756.shtml

  http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2011/06/25/14605_print.html

  -30.10.2010nieudany zamach na szefa dywizji powietrznodesantowej Wladimira Szamanowa „Butcher of Chechnya”

  4. 03.11.2010 komunikat Generała Achalovahttp://newsland.com/news/detail/id/581147/, „ wojskowego przewrotu nie będzie... i nie miało być, to wszyskto to jest wojna propagandowa... spodziewamy się ponad 10000 ludzi, głównie spadochroniarzy...”

  07.11.2010 meeting

  Video :http://videoinet.ru/view?id=UnexA0vPOF06jHL, nie było rozrób….. było spokojnie, żadnej polityki....

  Relacja :http://rodonews.ru/news_1289135085.html zdjęcia, komentarze…

  Spotkanie zaczęło się o godz 12ej.... manifestujący byli oddzieleni odpubliki i dziennikarzy, duża obstawa funkcjonariuszy w mundurach i po cywilnemu, helikopter krążący nad głowami... na banerach hasła antyputinowskie, nacjonalistyczne, antyżydowskie (w domyśle zaprzedanie rządu Putina Zydom......) etc... uczestników było 2-4 000....  PO

  1. 23.06.2011 „odszedł” Vladislav Achalov(65 l) generał w stanie spoczynku (dowodził rosyjskimi siłami powietrznodesantowymi)

  Ku pamięci:http://www.youtube.com/watch?v=FiFKjEgkIm4

  http://bangordailynews.com/2011/06/23/news/soviet-general-vladislav-achalov-dies-at-65/

  http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2011/06/25/14605_print.html

  2. Kontynuacje , przygotowujący (komandosi, weterani z Afganistanu służyli pod Achalovem) kolejne próby przewrotów, skazani na kary więzienia,

  Pułkownik Vladimir Kvachkov (GRU), „ Ex-Spy Service Officer Found Guilty of Coup Plot”

  http://en.rian.ru/russia/20130208/179297642.html

  http://intelnews.org/2011/08/09/01-784/

  Pułkownik Leonid Khabarov,
  http://www.fr.rian.ru/discussion/20121126/196730101.html
  w tych dwóch ostatnich wypadkach są głosy w internecie, że zarzuty o przygotowywaniu przewrotu są wyssane z palca….
  To są materiały które powinny zainteresować i zainspirować, dobrych analityków do dalszych poszukiwań... ja do takowych nie należę...

  Interesujące jest fakt nadania obywatelstwa polskiego Panu Meir Dagan, http://maciwoda.nowyekran.pl/post/66453,szef-mossadu-zostal-polskim-obywatelem, ten człowiek ma bardzo podobny profil zawodowy jak oficer GRU , wymieniony powyżej Yuri Ivanov...

  Nowa ustawa o obywatelstwie i ustawa reprywatyzacyjna w Polsce, sprawy relacjonowane przez Pana Kękusia...
  Odrodzenie ruchu żydowskiego w Polsce, http://www.jrmip.org/?page_id=5

  moje opinie ewoluują dosyć szybko, dawniej jednoznacznie oceniałem pozytywnie role Izraela jako państwa które pośrednio znacznie spowalnia proces islamizacji Europy..... teraz moje opinie nie są już tak jednoznaczne...
  etc etc........ pozdrawiam i do "usłyszenia"....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej