Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Bojownicy z Syrii mogą przeniknąć do Rosji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak raportuje Rosyjska Służba Bezpieczeństwa (FSB); zagraniczni bojownicy walczący obecnie w Syrii mogą zostać przerzuceni pod pozorem emigracji na teren Rosji w celu podjęcia działań sabotażowych.

"Spodziewamy się, że w warunkach konfliktu zbrojnego prowadzonych obecnie w Syrii wielu uzbrojonych bojowników i terrorystów nielegalnie może przeniknąć do naszego kraju"- poinformował w czwartek zastępca szefa FSB, Aleksander Roszczupkin.

Uzupełniając swoją wypowiedź Roszczupkin dodał, że nielegalna emigracja jest środkiem wywołania destabilizacji w Rosji ale rosyjskie służby bezpieczeństwa monitorują te zagrożenie.

FSB wykryła kilku profesjonalnych agentów działających na Kaukazie Północnym:

"Ustalono ponad wszelką wątpliwość, że służby specjalne państw obcych przy użyciu nielegalnych kanałów przerzutowych kierują (agentów- dop. mój) w celu przeprowadzenia rozpracowania i działalność wywrotową ze szkodą dla bezpieczeństwa Rosji"- powiedział Roszczupkin nie podając więcej szczegółów.

Nie wiadomo na ile przedstawione przez wysokiego przedstawiciela rosyjskiej służby bezpieczeństwa są prawdziwe, ale mogą być wirygodne ze względu na to, że obecny konflikt syryjski jest tylko częścią szerszego planu destabilizacji w obszarze Bliskiego Wschodu (Syria, Iran i ewentualnie Arabia Saudyjska) oraz rejonu Kaukazu Północnego i Azji Środkowowschodniej.

Jeśli podane przez FSB dane są prawdziwe to szykuje się niezłe zamieszanie, wobec którego FR oraz ChRL i ewentualnie Pakistan nie pozostaną obojętne.

Zobaczymy jak długo konflikt ten nadal uda się utrzymać pod kontrolą tak aby nie przeistoczył się on w otwarty międzynarodowy konflikt militarny?  Jak na razie pomału, ale systematycznie, siły które rozpoczęły proces zmiany układu sił na Bliskim Wschodzie, Kaukazie i Azji Środkowowschodniej niebezpiecznie zbiżają się do nieprzekraczalnej granicy mocarstwowej strefy rosyjskich wpływów.

Pozdrawiam.

www.presstv.ir/detail/2013/05/31/306400/syria-militants-may-infiltrate-russia/

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Jak na razie pomału, ale systematycznie, siły które rozpoczęły proces zmiany układu sił na Bliskim Wschodzie, Kaukazie i Azji Środkowowschodniej niebezpiecznie zbliżają się do nieprzekraczalnej granicy mocarstwowej strefy rosyjskich wpływów."

  Sic!
 • Bojownicy z Syrii mogą przeniknąć do Rosji.
  Czyli wrócą skąd przyszli.
 • @circonstance 11:21:58
  A skąd takie info:
  "Czyli wrócą skąd przyszli"?

  Proszę przybliżyć ten sensacyjny wątek.
 • @KOSSOBOR 11:03:31
  Sic:))))))

  Pozdrawiam:)
 • Circ prawdopodobnie uważa
  że Rosja z jednej strony wspiera reżym Assada przeciw rebeliantom a z drugiej strony sama szkoli i wysyła tychże rebeliantów przeciw Assadowi.

  Ciekawa logika.

  A może tak dla odmiany coś o krasnoludkach z pejsami ?
 • @Ptasznik z Trotylu 17:31:33
  "...krasnoludki z pejsami":)))))))

  To jest temat na całą epopeję:)))

  Pozdrawiam:)
 • @Ptasznik z Trotylu 17:31:33
  //że Rosja z jednej strony wspiera reżym Assada przeciw rebeliantom a z drugiej strony sama szkoli i wysyła tychże rebeliantów przeciw Assadowi.//

  Nie znamy tego z czasów Solidarności? Dziś jest może inaczej?

  A ''aksamitna rewolucja'' w krajach EUropy wschodniej to nie ten sam scenariusz?
 • Ameryka wysyłała kasę, a wszystko lądowało w kieszeniach służb sowieckich
  Oczywiście do podziału. Czyż nie?
 • Chłopaki tęsknią za tym Bantustanem. Kiszczak z Jaruzelem im się nie wtrącali
  Dali wolną rękę, jak to Panowie swoim wasalom.
  Dziś mają cichą wdzięczność i ochronę za to.

  Skończyło im się niestety, bo Europa jest mniej hojna i żąda kwitów na kasę, stąd drepczą niecierpliwie i walczą na NE by przywrócić ten błogi czas, ale teraz ''republikanie'' przejęli amerykańskie żródełko.
 • @circonstance 18:36:01
  Miało być o syryjskich bojownikach, którzy "wrócą skąd przyszli", a wyszło jak zwykle, czyli:

  o "...chłopakach, którzy tęsknią za Bantustanem....walce na NE oraz....o...'republikanach' usiłujących przejąć amerykańskie źródełko"-

  tak więc można z tego rozumieć, że obecnie Polska nie jest Bantustanem, ale stanie się nim gdy chłopaki wywalczą na NE ten błogi czas.

  Po pierwsze nie został zdradzone źródło newsa o tych "bojownikach, którzy wrócą skąd przyszli"?

  A po drugie nie rozumiem co wielu nicków circostance jeszcze tu robi w takim zdeprawowanym towarzystwie?

  Ostrzegam lojalnie:

  "Chłopaki nie dadzą się pod żadnym pozorem zbałamucić sekcie"
 • @AdNovum
  trochę nie w temacie

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/quotsprzataniequot_po_nieudanej,p1372771025
 • @zjawa 13:05:08
  To było do przewidzenia, że będą czyścić, bo popełnili tym razem popełnili masę błędów.
  Nie wiem kto obecnie kieruje działem zajmującym się tajnymi operacjami w służbach specjalnych w Stanach, ale jest to całkowity ignorant.
  Zresztą to samo można powiedzieć o bezpośrednich wykonawcach tych operacji.

  Pozdrawiam i dzięki za link- może innym coś w głowie zacznie świtać?
 • @AdNovum 13:22:45
  "Nie wiem kto obecnie kieruje działem zajmującym się tajnymi operacjami w służbach specjalnych w Stanach, ale jest to całkowity ignorant."

  moim zdaniem społeczeństwo jest już tak zdegenerowane że można mu wcisnąć wszystko zbytnio się nie wysilając. Śmierć i zniszczenie leje się strumieniami z każdego medium. Więc na ustawkę w gąszczu newsów nikt nie zwraca uwagi.

  Z drugiej strony każda tajna władza dąży do jawności, więc być może ta "nieudolność" jest po to żeby powoli wychodzić z mroku. Jeszcze 2 lata temu rzadko się dyskutowało temat NWO, a teraz jest już prawie w main streamie.

  Z trzeciej strony ta "nieudolność" to kolejny temat do sporów, niektórzy ją widzą niektórzy nie. Dziel i rządź na całego.

  Patrząc z "ich" perspektywy takie półprofesjonalne akcje przynoszą najlepsze efekty w sianiu chaosu i niezgody.
 • @zjawa 15:12:43
  "...moim zdaniem społeczeństwo jest już tak zdegenerowane że można mu wcisnąć wszystko...."- a może oni badają właśnie jak wielki absurd jest w stanie zaakceptować ogłupione społeczeństwo?

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej