Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Kto jest odpowiedzialny za zamach w Burgas?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeszcze na początku br. było oczywiste, że za dokonaniem zamachu na autobus w Burgas w lipcu ubiegłego roku odpowiedzialny jest libański Hezbollah. Dziś okazuje się, że nie ma żadnych dowodów na to, że za organizacją tego zamachu stał Hezbollah.

Jak na początku br. donosiły agencje informacyjne, powołując się na wynik śledztwa przeprowadzonego przez bułgarskie służby, że zamach w Burgas w lipcu ubiegłego roku zorganizowały i przeprowadziły trzy osoby zwiazane z libańskim Hezbollahem:

"Mamy podstawy do przypuszczeń, że dwóch zamachowców było finansowanych przez Hezbollah i związanych z tą organizacją"-oświadczył w lutym wicepremier i szef MSW bułgarskiego rządu, Cwetan Cwetanow.

Zdaniem zaś lidera opozycyjnej lewicy i byłego premiera, Sergeja Staniszewa:

"Stanowisko rządu zostało podjęte pod naciskiem z zewnątrz i stawia w niebezpieczeństwie obywateli Bułgarii. Stawiam sobie pytanie, jaka jest cena tego oświadczenia i kto ją zapałaci"- tak wtedy ocenił słowa szefa MSW, Cwetanowa, Sergej Staniszew.

Uzupełnię, że chodzi tu o zamach jaki został dokonany w lipcu 2012 roku w bułgarskim mieście Burgas na autobus wiozący turystów z lotniska, podczas którego zginęło sześć osób, a wśród nich pięciu izraelskich turystów.

Natychmiast po zamachu władze izraelskie ogłosiły, że za zamachem stał libański Hezbollah i zaapelowały do UE, by:

"Wyciągnęły wniski co do prawdziwej natury Hezbollahu"

domagając się jednocześnie aby Hezbollah wciągnąć na listę organizacji terrorystycznych.

tvp.info/informacje/swiat/za-zamachem-w-burgas-moze-stac-hezbollah/9992868

Obecnie zaś sprawujący władzę nowo utworzony bułgarski rząd wycofał się z stwierdzeń swoich poprzedników, że to libańska bojówka Hezbollahu stała za zamachem na izraelskich turystów w Burgas.

Szef bułgarskiej dyplomacji, Kristian Vigenin powiedział, że nie ma na to dostatecznych dowodów, aby jednoznacznie przypisać winę Hezbollahowi.

Forsująca uznanie przez UE zbrojnego ramienia Hezbollahu za organizację terrorystyczną Wielka Brytania argumentowała, że zebrane w Bułgarii dowody uzasadniają taki krok.

Jenak obecne stanowisko władz Bułgarii, najprawdopodobniej spowoduje wycofanie wniosku złożonego do UE o uznanie Hezbollahu jako organizacji terrorystycznej, co stawia w rząd WB w głupiej sytuacji.

www.presstv.com/detail/2013/06/06/307414/hezbollah-role-in-bus-attack-unproven/

Jak widać w jednej sprawie, posiadając dokładnie takie same informacje i dowody, można wyciągnąć zupełnie przeciwstawne wnioski, co jest dosatnym przykładem na to jak się manipuluje faktami w zależności od potrzeb politycznych.

Stąd pytanie o wiarygodność wszelkich śledztw dotyczących przestępstw politycznych?

Pozdrawiam

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej