Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Ucieczka byłego agenta CIA, Edwarda Snowdena do Hong Kongu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brytyjska gazeta "Guardian" opublikowała wywiad z informatorem, który ujawnił prawdę na temat prowadzonej przez amerykańską służbę NSA (National Security Agency) operację wywiadowczą polegającą na globalnej inwigilacji internetu i sieci komórkowych.

Edward Snowden po ukończeniu college'u wstąpił w szeregi amerykańskiej armii, a następnie został zatrudniony w CIA gdzie skierowano go do pracy na placówce dyplomatycznej w Szwajcarii.

Od 2007 roku pracował w NSA (en.wikipedia.org/wiki/National_Security_Agency, ), gdzie miał dostęp do ściśle tajnych informacji CIA.

en.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden

Motywacją dla jego zdrady polegającej na ujawnieniu gazecie "Guardian" informacji na temat tajnego programu ukrytego pod skrutem PRISM ( en.wikipedia.org/wiki/PRISM_%28surveillance_program%29 ) było uświadomienie sobie, że skala i różnorodność zbieranych informacji oraz sposób w jaki robi to rząd Stanów Zjednoczonych zaprzecza oficjalnie głoszonym wartością wolności i poszanowania dla praw obywatelskich:

"NSA zbudowało infrastrukturę, która pozwala na przechwytywanie niemal wszystkiego, masowo i automatycznie. Jeśli chciałbym zobaczyć twoje e-maile lub historię połączeń  twojej żony, mogę to zrobić. Nie chcę żyć w świecie, co robię jest nagrywane (...) nagrywamy więcej Amerykanów niż Rosjan (...) Hackujemy wszystkich, wszędzie- jesteśmy praktycznie w każdym kraju na świecie. Możemy umieścić pluskwy w sprzęcie- kiedy korzystając z niego podepniesz się do internetu, namierzymy Cię"

Tajne informacje zbierał jeszcze w czasach prezydentury Busha, ale postanowił ich nie ujawniać ze względu na wygranie wyborów prezydenckich przez Baracka Obamę- choć na niego nie głosował, chciał dać mu szansę, aby zgodnie z wyborczymi deklaracjami ukrócił tą totalną inwigilację. Niestety okazało się, że Obama jeszcze bardziej rozszeżył program inwigilacji, że zaczęło to zaprzeczać i zagrażać demokracji.

Przypomnijmy więc co Obama obiecywał podczas prezydenckiej kampani wyborczej w 2008 roku:

"...w czasie mojej prezydentury, Amerykanie będą mogli zapomnieć o czasach ery rządów George'a W.Busha, Dicka Cheneya i 'podłuchów bez nakazów' (sądowych- dopisek mój)"

news.cnet.com/8301-10784_3-9845595-7.html

Snowden wspomina operację werbunku przez CIA w Szwajcarii bankiera, który miał dostęp do poufnych informacji:

"Wielkokrotnie go spijali i zachęcali do powrotu do domu samochodem. Kiedy zaś został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu pomogli mu z zatuszowaniem sprawy przez wymair sprawiedliwości i tak powstał dług do spłacenia przez tego bankiera. To właśnie wtedy chciał po raz pierwszy ujawnić techniki działania służb specjalnych USA"

Edward Snowden po raz ostatni był w pracy trzy tygodnie temu, wtedy to zgrał najnowsze dane, zaś swojemu szefowi powiedział, że musi zniknąć na kilka tygodni z powodów zdrowotnych gdyż cierpiał na epilepsję. To samo powiedział swojej dziewczynie i 20 maja wsiadł do samolotu, którym poleciał do Hong Kongu, uważając że to miasto ma większe poszanowanie dla wolności słowa niż to się dzieje obecnie w USA, a przede wszystkim dlatego, bo uważał, że władze Hong Kongu nie ulegną presji USA i odmowią jego deportacji.

Od czasu przylotu, praktycznie w ogóle nie wychodzi z hotelu, bojąc się o własne życie. Dziennikarze Guardiana opisują, że nawet wprowadzając hasło do swojego laptopa zakrywa się kocem, aby w ten sposób uniemożliwić podejrzenie hasła przez ewentualnie ukryte kamery monitoringu. Regionalne biuro CIA jest zlokalizowane na tej samej ulicy co Hotel "Mira", w którym przebywał do dziś Snowden.

"To co zrobiłem jest po części dla mnie- nie chcę żyć w świecie gdzie nie ma prywatności"

Dodam tylko, że materiały, które wyniósł z NSA Snowden mógłby sprzedać za bardzo duże pieniądze każdemu wywiadowi, on jednak postanowił je ujawnić opinii publicznej.

"Nie boję się, ale wszystkie moje opcje są złe"

Na koniec przedstawię Państwu mapę inwigilacji prowadzonych w internecie i sieci telefonii komórkowych przez amerykańską agencję NSA:

Oczywiście polskie służby robią dokładnie tymi samymi metodami i to samo, ale w naszej krajowej skali.

TAK WYGLĄDAJĄ REALIA ŚWIATA OPISANE KILKADZIESIĄT LAT TEMU PRZEZ 

ORWELL'A

A jak to się skończyło każdy kto czytał książkę "1984 Rok" wie bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Ps.

www.guardian.co.uk/world/2013/jun/09/edward-snowden-nsa-whistleblower-surveillance

www.guardian.co.uk/world/2013/jun/08/nsa-boundless-informant-global-datamining

www.washingtonpost.com/world/asia_pacific/hong-kong-hotel-says-edward-snowden-was-there-but-checked-out-monday/2013/06/10/44baa0fa-d1af-11e2-a73e-826d299ff459_story.html

edition.cnn.com/2013/06/10/world/asia/snowden-what-next/index.html

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej