Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Edward Snowden: amerykańska hipokryzja.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z ujawnionych przez Snowdena informacji w wywiadzie dla gazety "South China Morning Post" wynika, że w zainteresowaniu wywiadu USA przy wykorzystaniu systemu komputerowego znajdowały się również chińskie cele cywilne.

"Cele te są elementem ponad 61 tys globalnych operacji hakerskich amerykańskich służb"- ujawnił w wywiadzie dla chińskiej gazety Snowden.

Dodał, że wśród celów podlegających inwigilacji przy wykorzystaniu systemu komputerowego wywiadu Stanów Zjednoczonych znalazły się również urzędnicy, uczelnie, firmy a nawet studenci z Chin i Hong Kongu.

Według Snowden'a podjęta przez wywiad USA, przy wykorzystaniu systemów komputerowych, działalność hakerska przeciwko Chinom rozpoczęła się już w 2009 roku. Działanie to polegało na tym, że amerykańska NSA (National Security Agency- pl.wikipedia.org/wiki/National_Security_Agency) namierza routery będące najważniejszym ogniwem systemu komputerowego, co daje możliwość równoczesnego dostępu do setek tysiecy komputerów bez potrzeby włamywania się do każdego z nich osobno.

Na dowód prawdziwości swoich słów pokazał dzinnikarzom przeprowadzajacym z nim wywiad dokument, którego gazeta jak dotąd nie zdecydowała się opublikować.

Tłumacząc w wywiadzie swoje postępowanie Snowden powiedział, że zdecydował się ujawnić tajne informacje NSA:

"By wykazać hipokryzję oficjalnych amerykańskich twierdzeń, że USA, w odróżnieniu od swoich politycznych przeciwników, nie namierzają cywilnej infrastruktury"

Z ujawnionych przez Snowdena informacji wynika, że program szpiegujący amerykańskiej NSA, który został wprowadzony pod pretekstem walki z globalnym terroryzmem i zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom Stanów Zjednoczonych może być wykorzystywany również w zupełnie innych celach. Zaś zakres działań podejmowanych przy wykorzystaniu programu PRISM (en.wikipedia.org/wiki/PRISM_%28surveillance_program%29) może daleko wykraczać, poza deklarowane przez władze Stanów Zjednoczonych, zbieranie informacji o zagrożeniach zamachami terrorystycznymi.

Schemat działania PRISM:

Na zdjęciu powyżej siedziba NSA w Fort Meade.

Ostatnio pojawiły się w amerykańskich niezależnych mediach informacje o tym, że jednym z celów programu szpiegującego PRISM było zebranie informacji na temat osób, które władze Stanów Zjednoczonych uznały za swoich wrogów politycznych. Na podstawie tych informacji tworzona jest  lista osób, podlegających stałemu nadzorowi przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych. Z tym, że nadzór ten nie dotyczy wyłącznie zbieraniu informacji o poglądach politycznych i aktywności politycznej tych osób, ale również dotyczy całkowicie prywatnych aspektów ich życia, takich jak: o posiadanych przez nich kartach kredytowych, kontoli zakupów rozlicznych za pomocą kart kredytowych i rozliczeniach internetowych z  kont bankowych, zakupu i sprzedaży nieruchomości, kontroli przemieszczania się, ustalenia sieci znajomych oraz członków ich rodzin.

Jak widać komputerowy program szpiegujący PRISM wdrożony przez amerykańskie władze jest bardziej skuteczny niż system opisany przez Orwella w książce "Rok 1984".

Tak więc internet i telefony komórkowe, które miały być darem z nieba umożliwiającymi nieograniczone niczym możliwości komunikowania się i być nieograniczonym źródłem informacji, stały się jednocześnie przekleństwem umożliwiającym również prowadzenie nieograniczonej totalnej inwigilacji osób, które korzystają z internetu i telefonów komórkowych.

Jeśli dodamy do tego wszechogarniający monitoring oraz masowe wprowadzenie dronów i innych najnowszych zdobyczy technik szpiegowania, to okaże się, że prywatność jest już zwykłym mitem.

Witam w Nowym Wspaniałym Świecie!

Pozdrawiam.

 

www.guardian.co.uk/world/2013/jun/13/nsa-revelations-chinese-media

www.zerohedge.com/news/2013-06-14/thousands-firms-trade-confidential-data-us-government-exchange-classified-intelligen

www.zerohedge.com/news/2013-06-13/22-nauseating-quotes-hypocritical-establishment-politicians-about-nsa-spying-scandal

KOMENTARZE

 • Artykuł na normalnym, dobrym poziomie.
  Dobrze, że piszesz. Treść daje jakąś informację. Inaczej jest, gdy na ten sam temat pisze bloger, który nie ma pojęcia o informatyce i o temacie inwigilacji elektronicznej.
  Uważam, że Google postąpił bardzo dobrze opowiadając w jaki sposób kooperował z NSA: napisał, że przekazywał żądane przez NSA dane, transferem FTP lub przez gońca.
  Natomiast inne portale społecznościowe jak np. FB tylko próbują łagodzić, wcisnąć dementi itp.
  Dobry schemat, widać wszystkie duże portale kooperowały z NSA.
 • @adevo 16:46:15
  No cóż!
  Jak tylko przekazuję wiedzę na ten temat i staram się aby ona była jak najbardziej precyzyjna.

  Pozdrawiam.
 • Ten Pan w wywiadzie wspomniał też ciekawą rzecz. Otóż oni mają lub mogą mieć wszystkie informacje np.
  hasła
 • @NUS 17:54:27
  Ależ to jest oczywiste- nie tylko hasła z poczty czy też logowania się na blogi, ale również hasła dostępu do kont bankowych.

  Pozdrawiam.
 • @ Autor
  Cenne.

  :((( - to wszystko było do przewidzenia od jakiegoś już czasu :(((
 • @KOSSOBOR 14:46:25
  Wiem!

  Sama o tym rok temu już pisałaś na nE!!!!

  Pozdrawiam:)
 • @Ranger 09:21:28
  http://blog.dexterxx.pl/wp-content/uploads/2012/02/orwell1984-snap1.jpg?ccfd30

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej