Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Czy już zaczęto odliczanie przed rozpoczęciem III WŚ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wystarczył jeden dzień po zakończonym przedwczoraj szczycie G8 aby okazało się, że zakończył się on niepowodzeniem zachodnich przywódców, którzy liczyli na przezwyciężenie oporu Rosji....

..... wobec uzyskania od niej poparcia dla obalenia prezydenta Baszara Assada.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwesti, w środę 19 czerwca władze w Moskwie ogłosiły, że wysyłają do Syrii dwa kolejne okręty przewożące 600 żołnierzy sił desantu morskiego. W oficjalnym komunikacie podano, że:

żołnierze ci wysłani zostali "w celu ochrony przebywających w Syrii obywateli rosyjskich".

Rosyjski dowódca sił powietrznych, gen.dyw. Gradusow dodał, że dodatkowo zapewni się, w celu ochrony rosyjskiej ekspedycji wojskowej, parasol sił powietrznych armii rosyjskiej.

Oceniając tą sytację wojskowe źródła donoszą, że jest to pretekst mający na celu wyłącznie zakamuflowanie prawdziwego celu, jakim jest demonstracja siły w odpowiedzi na złożoną przez prezydenta Obamę deklarację udzielenia pomocy wojskowej dla syryjskich rebeliantów.

W ten sposób Putin dał jasno do zrozumienia Zachodowi, że w przypadku próby udzielenia pomocy wojskowej rebeliantom, rosyjskie wojska włączą się w operacje lądowe w celu udzielenia pomocy syryjskim wojskom rządowym.

Przy uwzględnieniu faktu, że władze Iranu już zadeklarowały  wysłanie 4000 żołnierzy elitarnego Korpusu Strażników Islamskiej Rewolucji oraz niewyjaśnioną jak dotąd kwestię ostatnich wybuchów (w nocy z soboty na niedzielę; 15/16.0613r.) na wojskowym lotnisku pod Damaszkiem, Al-Maza, które najpradopodobniej były spowodowane izraelskim atakiem lotniczym na radary przeciwlotniczego systemu rakietowego S-300(adnovum.nowyekran.net/post/94304,izraelski-atak-na-syryjski-system-radarowy )-można więc przypuszczać, że konflikt wewnętrzny w Syrii zaczyna powoli przeobrażać się w konflikt o zasięgu międzynarodowym.

Kraje, które popierają władze syryjskie oraz rządy krajów, które są jej przeciwne znajdziecie Państwo na tej mapie:

gdzie czerwonym kolorem są zaznaczone kraje popierające reżym Assada, a kolorem niebieskim, te które są mu przeciwne.

Rosyjska Agencja Prasowa "Interfax" zidentyfikowała okręty zmierzające w kierunku syryjskich wybrzeży, którymi są:  amfibiowiec "Nilołaj Flinczenkow" i "Cezar Kunikow" oraz niszczyciel rakietowy  klasy Udaloy:

Na pokładach w/w jednostek  znajduje się poza 600 żołnierzami rosyjskiego desantu morskiego również 20 czołgów i 15 pojazdów opancerzonych. Dodam, że okręt "Kulakov", który również został skierowany w pobliże syryjskiego wybrzeża,  jest przeznaczony do zwalczania okrętów podwodnych.

Źródła wojskowe ujawniają również, że choć władze w Moskwie podały, że okręty te dopiero przygotowują się do wyruszenia w kierunku Syrii, naprawdę zaś znajdują się już od połowy maja br. we wschodniej części Morza Śródziemnego w odległości kilku godzin drogi od syryjskiego wybrzeża.

Gen dyw. Gradusow dodał, że:

"Nie porzucimy Rosjan i dokonamy ewakuacji ze strefy konfliktu, jeśli będzie to konieczne".

Zapytany przez dzienikarzy, czy rosyjskie samoloty zostały wysłane w celu zapewnienia ochrony powietrznej rosyjskim okrętom wojennym, odmówił na to pytanie odpowiedzi mówiąc, że:

"Będą działały w terenie".

Komunikat rosyjskich władz nie określa rejonu, w którym działać będzie flota marynarki wojennej, ale wg. niezależnych źródeł, ewentualne  zbliżenie się rosyjskich wojsk w rejon przypuszczalnej strefy wojny może doprowadzić do ofiar, tak po stronie rosyjskch obywateli przebywających w Syrii, jak i wśród żołnierzy rosyjskiego kontygentu wojskowego, co może w dalszej kolejności prowadzić do sytacji, gdy:

1. ofiary po stronie rosyjskiej będą kolejnym pretekstem do bezpośredniego zaangażowania militarnego Rosji w konflikcie syryjskim.

2. rosyjskie lotnictwo wojskowe zacznie prowadzić operacje nad terytorim Syrii zanim przez Zachód podjęta zostanie decyzja o ogłoszeniu zakazu lotów nad Syrią.

3. obecność rosyjskich wojsk na terenie Syrii i w pobliżu jej wybrzeża morskiego spowoduje wzrost napięcia dyplomatycznego i militarnego w i tak już mocno zaognionej w odniesieniu do  konfliktu syryjskiego na linii Moskwa-Waszyngton.

Co dalej z tego wyniknie?- zobaczymy zapewne niebawem.

 

Pozdrawiam.

www.ft.com/intl/cms/s/0/56cc95b8-d903-11e2-84fa-00144feab7de.html

www.aljazeera.com/news/europe/2013/06/2013617205126483102.html

news.yahoo.com/g7-plus-one-isolated-russia-holds-line-syria-161547327.html

www.globalresearch.ca/high-level-opposition-to-obamas-escalating-syrias-conflict/5339679

 

KOMENTARZE

 • x
  Wydaje się pewnym, że Rosja nie chce porzucić Assada. Napewno już jakiś czas temu wzmacniali swój kontyngent na śródziemnym. W tym momencie zaczynają się jednak schody. Czy Rosja jest gotowa stracić okręt i zaangażować się w ten jubel w większej skali? Do tej pory Rosjanie nie wykonywali znacznych przerzutów militarnych. Z drugiej strony prestiż ucierpi, jeśli któryś z ich okrętów zatonie, albo chociaż zostanie "poważnie uszkodzony", a sprawcy nie zostaną ujęci i nikt nie zapłaci.
  Samo pływanie, choć nieco ryzykowne, jest wygodne. Do tej pory Rosja zainwestowała w paliwo do przepłynięcia w rejon. Koszt niewielki, a można powiedzieć, że się coś robi i wykazuje "należytą troskę". Jeśli liczyć te kilka okrętów jako zespół okrętów, wysłanych na misję wojskową, to jest to zespół symboliczny. Trochę lepiej sprawa by wyglądała gdyby towarzyszyły im okręty podwodne. Powiedzmy pięć. Też skromnie, ale już tak bardziej godnie. Możliwe, że tak jest. O zadaniach łodzi podwodnych, rzadko się informuje gawiedź..
 • Ad Novum
  Rosji pozostała tylko Syria na Bliskim Wschodzie. Iran , jest zbyt duży i niezależny żeby tańczyć tak jak mu zagrają Rosjanie. Rosja jest ostatnią nadzieją Assada.

  pozdrawiam
 • @Torin 12:22:48
  "Wydaje się pewnym, że Rosja nie chce porzucić Assada"- Rosja nie chce porzucić Assada ze względu na:

  1. gaz z nowo odkrytych złóż w rejonie syryjskiego wybrzeża oraz ze względu na planowany przebieg rurociąg gazowego jaki chce zbudować Katar, a który ma przechodzić przez terytorium Syrii.
  2. położenie strategiczne Syrii, która leży w zasięgu rosyjskiej marynarki wojennej i jednocześnie pozwala Rosji kontrolować sytuację na całym obszarze Bliskiego Wschodu,
  3. prestiż, który upadłby bardzo gdyby Rosja bez słowa (podobnie jak to miało miejsce np. w Libii) pozwoliła na obalenie przyjacielskich dla niej władz syryjskich,
  4. zmianę układu geopolitycznego w rejonie Bliskiego Wschodu po uzyskaniu kontroli nad Syrią przez koalicję zachodnią.

  Pozdrawiam.
 • @Andy 51 12:49:16
  Zgadza się!

  Jednocześnie dla Rosji Syria jest też tzw. "czerwoną linią" na przekroczenie, której nie może sobie pozwolić, gdyż nastąpi po tym efekt domina kończący się utratą wpływów aż po Kaukaz.
  W grze oczywiście też są Chiny, którym pokonanie Syrii zburzy koncepcję polityki zagranicznej jaką obecnie one prowadzą.

  Pozdrawiam.
 • Już dawno temu niejaki Albert Pike generał kontederatów, mason, który po przegranej wojnie
  dostał pomnik w Waszyngtonie, stwierdził że będą 3 wojny światowe.
  Druga miała doprowadzić do powstania Izraela. Trzecia ma być rozprawą religijną. Nie wiem czy on był prorokiem czy tylko wyjawił plan.
  Nie wiem czy to już ta faza. Cel jest, aby zaprowadzić jeden rząd światowy, aby ci co przeżyją domagali się władzy która przyniesie światu pokój. Ta władza to pewnie będzie z synem Dawida. Przecież wszystkie 3 główne religie czekają na mesjasza.
 • Putin lubi grać twardziela
  Putin lubi grać twardziela w mediach. Ten marsowy wzrok, męskie rozrywki i twardy głos podczas wystąpień publicznych. Jednak w czasie konferencji G8 w Irlandii kosa trafiła na kamień. Popatrzcie sami:
  http://freebeacon.com/wp-content/uploads/2013/06/Putin1.png. Tak wygląda "twardziel" który dotyka perspektywy przewyższającej jego samokontrolę. Po spotkaniu z Obamą, jego wizerunek jakby zmizerniał - zgarbił się, nerwowo przebierał palcami, tak jakby na tamtym spotkaniu pokazano mu przyszłość w której jego siła nic nie znaczy. Czy to oznacza, że argumenty strony amerykańskiej były tak miażdżące? A może Putin dowiedział się od USA że jego sojusznik - Chiny mają swój własny interes, a nie wspólny z Rosją? Trudno dociec. Jednak mina Putina wskazuje że idą naprawdę trudne czasy.
 • @IvanKruk 15:14:10
  Jak juz pokazywać zdjęcie to wypada całe
  Obama też strzelił minę jakby banana nie dostał

  http://www.businessinsider.com/obama-putin-miserable-picture-g8-summit-syria-2013-6
 • Brawa idą do Putina
  Reszta tutaj: http://zdzich.nowyekran.net/post/93436,kolejny-krok-w-eksterminacji-chrzescijan-pomaganie-syryjskim-rebeliantom-welcome
 • @IvanKruk 15:14:10
  A może przyczyny są inne:

  1. niespełniona miłość->http://media.redakcja.pl/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634326824314096354.jpg

  2. nałóg ->http://www.vodka24.net/catalog/images/putinka.gif

  3. wypalenie się->http://m.natemat.pl/52c3d2a2afb612c0696db060ae2f7a04,750,470,0,0.jpg

  4. wszystkie wymienione poprzednio przyczyny na raz->http://i.iplsc.com/czy-opozycja-ma-jakis-pomysl-na-to-jak-sie-go-pozbyc/0002D36QLWQYOHDF-C116-F4.jpg

  Pozdrawiam.
 • @Zdzich 16:33:18
  Oni skumają się choćby z samym diabłem aby osiągnąć swój cel.

  Pozdrawiam.
 • @NUS 16:03:33
  Ciekawe o czym obaj w tym momencie myśleli?

  Pewnie o tym, że jeden nie przechytrzył drugiego i nastąpił pat, w polityce zwany; impasem.

  Pozdrawiam.
 • @Ranger 19:37:55
  Te uzupełnienie potwierdza oczywiście prawdziwą przyczynę antyrządowej rebelii w Syrii oraz fakt w czyim interesie ona jest prowadzona.
 • !@#
  Gog z Magog przybędzie z północy.... no nie najlepiej to wygląda.....

  Plan się realizuje....


  Sierpień będzie gorący.
 • @AdNovum 19:45:54
  Powiem tak, odwrócenie sojuszy nikogo dziś nie dziwi. Nabucco się kłania i droga przez Turcję. Serdecznie pozdrawiam. : ) ps: co obiecałem to w tamtym temacie dodałem. Ukłony.
 • @Repsol 00:08:02
  Turcja- to jest ważna figura w tym rejonie- tak więc kto zapłaci jej więcej ten będzie miał tam mocną przewagę.

  Co do tematu Turcji, to przy okazji przypomnę, że podczas rebelii w Syrii powstał bardzo poważny problem z Kurdami, którzy domagają się autonomii.

  Dla Turcji problem ten jest poważną zagwozdką, bo kto wspiera Kurdów i ich zbroi tego chyba nie trzeba tłumaczyć?

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 00:08:02
  Ps.

  http://i0.wp.com/nsnbc.me/wp-content/uploads/2013/02/kurdishsyrianstratscenario.jpg

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:06:21
  http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,2,4531,aktualnosci-z-europy,jaki-130-jednak-dla-syrii Pozdrawiam.
 • @AdNovum 09:06:21
  http://www.geopolityka.org/syria-2012/2308-ignorancja-czy-prymitywna-propaganda-meandry-mysli-polskiego-msz
 • @Repsol 16:10:20
  Jak widać oni mają wszędzie swoich (a szczególnie w msz) aby mieć zachować pełną kontrolę:

  http://www.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-580/-500/faktonline/634320012377815680.jpg

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Bosacki

  Nic w życiorysie nie piszą o tate i mame; skąd są, co robili, kto ich zatrudniał itd????

  Pozdrawiam I dzięki za informacje:))))
 • @AdNovum 17:38:41
  Dobre. :) Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej