Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Nowe wieści z Syrii.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sobotę (3.08.2013r.) lotnictwo syryjskie dokonało nalotu na obóz uchodźców w północnym Libanie. Tego samego dnia rebelianci syryjscy zdobyli magazyn broni w pobliżu Damaszku.

Mimo wyraźnej przewagi strategicznej jaką osiągnęły w ostatnim czasie wojska rządowe nadal w Syrii toczą się ciężkie walki.

Odziały radykalistów islamskich, Al-Nusra zdobyły w sobotę magazyn broni w pobliżu miejscowości Qaldun  w rejonie Qalamun na północny wschód od Damaszku. Przejęto "broń przeciwpancerną, rakiety ziemia-ziemia Grad oraz wiele innej amunicji, po starciach jakie toczyły się w nocy z piątku na sobotę"- poinformował brytyjski obserwator.

Natomiast w mieście Holms i Khaldiyeh siły rebelianckie zostały całkowicie wyparte, zaś walki przeniosły się w okolice Juret al-Shiyah i Qussur.

W północnych prowincji Hasakeh doszło do walk pomiędzy siłami kurdyjskiej milicji, a siłami dżihadystów, które spowodowane były wyparciem dwa tygodnie temu islamistów ze strategicznego w strefie kurdyjskiej miasta Ras al-Ain, gdzie jednocześnie bojówki islamskie związane z Al-Kaidą wzięły do niewoli jako zakladników około dwustu cywili kurdyjskich w północno-zachodniej części prowincji Aleppo.

W związku z tym konfliktem wewnątrznym sił rebelianckich dowództwo koalicji sił opozycyjnych wezwało walczące strony na północy Syrii o: "powściągliwość...i zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej, w tym i zapewnić uwolnienie zatrzymanych (zakładników- dopisek mój)"

Jak wspomniałem na wstępie: lotnictwo syryjskie dokonało w sobotę nalotu bombowego na obóz uchodźców w północnym Libanie, zabijając dziwięciu Syryjczyków i kolejnych dziewięciu raniąc. Zaatakowany obóz uchodźców znajduje się w pobliżu granicy syryjskiej, pomiędzy miejscowościami Baalbek i Arsal w Dolinie Bekaa. Najprawdopodobniej celem tego nalotu, było uniemożliwienie przemytu broni i zaopatrzenia dla sił rebelianckich w Syrii, które wykorzystują ten obóz jako miejsce ich składowania przed dalszym przerzutem przez granicę.

Ranni w wyniku tego bombardowania umieszczeni zostali przez Czerwony Krzyż w szpitalu w Baalbek.

Jak na razie nie ma żadnych informacji o walkach w rejonie południowej części Syrii, czyli pogranicza z Jordanią i Wzgórzami Golan.

Pozdrawiam.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej