Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Nowe wieści z Syrii.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sobotę (3.08.2013r.) lotnictwo syryjskie dokonało nalotu na obóz uchodźców w północnym Libanie. Tego samego dnia rebelianci syryjscy zdobyli magazyn broni w pobliżu Damaszku.

Mimo wyraźnej przewagi strategicznej jaką osiągnęły w ostatnim czasie wojska rządowe nadal w Syrii toczą się ciężkie walki.

Odziały radykalistów islamskich, Al-Nusra zdobyły w sobotę magazyn broni w pobliżu miejscowości Qaldun  w rejonie Qalamun na północny wschód od Damaszku. Przejęto "broń przeciwpancerną, rakiety ziemia-ziemia Grad oraz wiele innej amunicji, po starciach jakie toczyły się w nocy z piątku na sobotę"- poinformował brytyjski obserwator.

Natomiast w mieście Holms i Khaldiyeh siły rebelianckie zostały całkowicie wyparte, zaś walki przeniosły się w okolice Juret al-Shiyah i Qussur.

W północnych prowincji Hasakeh doszło do walk pomiędzy siłami kurdyjskiej milicji, a siłami dżihadystów, które spowodowane były wyparciem dwa tygodnie temu islamistów ze strategicznego w strefie kurdyjskiej miasta Ras al-Ain, gdzie jednocześnie bojówki islamskie związane z Al-Kaidą wzięły do niewoli jako zakladników około dwustu cywili kurdyjskich w północno-zachodniej części prowincji Aleppo.

W związku z tym konfliktem wewnątrznym sił rebelianckich dowództwo koalicji sił opozycyjnych wezwało walczące strony na północy Syrii o: "powściągliwość...i zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej, w tym i zapewnić uwolnienie zatrzymanych (zakładników- dopisek mój)"

Jak wspomniałem na wstępie: lotnictwo syryjskie dokonało w sobotę nalotu bombowego na obóz uchodźców w północnym Libanie, zabijając dziwięciu Syryjczyków i kolejnych dziewięciu raniąc. Zaatakowany obóz uchodźców znajduje się w pobliżu granicy syryjskiej, pomiędzy miejscowościami Baalbek i Arsal w Dolinie Bekaa. Najprawdopodobniej celem tego nalotu, było uniemożliwienie przemytu broni i zaopatrzenia dla sił rebelianckich w Syrii, które wykorzystują ten obóz jako miejsce ich składowania przed dalszym przerzutem przez granicę.

Ranni w wyniku tego bombardowania umieszczeni zostali przez Czerwony Krzyż w szpitalu w Baalbek.

Jak na razie nie ma żadnych informacji o walkach w rejonie południowej części Syrii, czyli pogranicza z Jordanią i Wzgórzami Golan.

Pozdrawiam.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej