Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Jemen- dalsza eskalacja zagrożeń.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dowództwo amerykańskich sił zbrojnych wydało, swojej flocie wojennej przebywającej w rejonie Bliskiego Wschodu, rozkaz podwyższonej gotowości bojowej. Jednocześnie dokonano ewakuacji personelu placówek dyplomatycznych i wezwano

obywateli amerykańskich do opuszczenia terytorium Jordanii.

W poniedziałek (5.08.2013r.) amerykański sekretarz obrony, Chuck Hagel wydał rozkaz siłom zbrojnym stacjonującym na Bliskim Wschodzie, aby były gotowe do działania.

Jednocześnie okręty marynarki wojennej zostały skierowane na wody w okolicach Jemenu, zaś jednostki morskie przebywające w we Włoszech i Hiszpanii mają być gotowe do podjęcia natychmiastowej interwencji.

Z tym podwyższonym stanem gotowości wojennej amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w rejonie Bliskiego Wschodu i skierowania floty wojennej na wody w pobliże Jemenu podjęto również akcję ewakuacji personelu placówek dyplomatycznych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych oraz wezwano obywateli amerykańskich przebwajacych obecnie w Jemenie do natychmiastowego opuszczenia tego kraju:

"Departament Stanu wzywa wszystkich obywateli USA aby zaniechać podróży do Jemenu oraz tych obywateli, którzy tam obecnie przebywają do natychmiastowego opuszczenia Jemenu"- taka jest treść komunikatu amerykańskiego Departamentu Stanu.

Jak donosi korespondent BBC, Abdullah Ghorab ze stolicy Jemenu: jemeńskie władze podjęły niespotykane dotychczas środki bezpieczeństwa, z setkami pojazdów opancerzonych wyprowadzonymi na ulice Sany. Dodaje również w swej relacji, że jemeńskie służby wywiadowcze odkryły podobno fakt przybycia do Jemenu dziesiątków członków Al-Kaidy, którzy w ciągu ostatnich dni przygotowują się do realizacji dużej operacji terrorystycznej. Źródło z wywiadu jemeńskiego sugeruje, że celem terrorystów, ma być dokonanie zamachów bombowych, samobójczych ataków na cele cywilne oraz na zachodnie placówki przedstawicielstw dyplomatycznych.

Jak widać eskalacja domniemanym zagrożeniem terrorystycznym w Jemenie przybiera coraz większe rozmiary.

Ciekawe jaki jest prawdziwy cel tej operacji propagandowej nie licząc oczywiście sprawy odwrócenia uwagi od ważkich obecnie problemów dziejących się w krajach arabskich basenu Morza Śródziemnego, Iranu no i oczywiście spraw wewnętrzych w samych Stanach Zjednoczonych?

Pozdrawiam. 

www.presstv.com/detail/2013/08/05/317362/us-raises-alert-for-warships-in-mideast/

www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-23585923

KOMENTARZE

 • @night rat 12:20:43
  Jemeńska armia ma wreszcie możliwość wypróbowania swojego najnowocześniejszego sprzętu.

  Pozdrawiam.
 • @night rat 21:49:38
  A może ona jednak jest wymyślona jak ten Emmanuel Goldstein w książce "Rok 1984" Orwella?
  Każdy totalitaryzm aby istnieć musi posiadać jakiegoś wielkiego wroga.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej