Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
680 postów 9062 komentarze

Prawda zawsze zwycięża!

AdNovum - Jeśli chcesz zbudować dom, który będzie służył pokoleniom, zadbaj o jego mocny fundament.

Jemen- dalsza eskalacja zagrożeń.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dowództwo amerykańskich sił zbrojnych wydało, swojej flocie wojennej przebywającej w rejonie Bliskiego Wschodu, rozkaz podwyższonej gotowości bojowej. Jednocześnie dokonano ewakuacji personelu placówek dyplomatycznych i wezwano

obywateli amerykańskich do opuszczenia terytorium Jordanii.

W poniedziałek (5.08.2013r.) amerykański sekretarz obrony, Chuck Hagel wydał rozkaz siłom zbrojnym stacjonującym na Bliskim Wschodzie, aby były gotowe do działania.

Jednocześnie okręty marynarki wojennej zostały skierowane na wody w okolicach Jemenu, zaś jednostki morskie przebywające w we Włoszech i Hiszpanii mają być gotowe do podjęcia natychmiastowej interwencji.

Z tym podwyższonym stanem gotowości wojennej amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w rejonie Bliskiego Wschodu i skierowania floty wojennej na wody w pobliże Jemenu podjęto również akcję ewakuacji personelu placówek dyplomatycznych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych oraz wezwano obywateli amerykańskich przebwajacych obecnie w Jemenie do natychmiastowego opuszczenia tego kraju:

"Departament Stanu wzywa wszystkich obywateli USA aby zaniechać podróży do Jemenu oraz tych obywateli, którzy tam obecnie przebywają do natychmiastowego opuszczenia Jemenu"- taka jest treść komunikatu amerykańskiego Departamentu Stanu.

Jak donosi korespondent BBC, Abdullah Ghorab ze stolicy Jemenu: jemeńskie władze podjęły niespotykane dotychczas środki bezpieczeństwa, z setkami pojazdów opancerzonych wyprowadzonymi na ulice Sany. Dodaje również w swej relacji, że jemeńskie służby wywiadowcze odkryły podobno fakt przybycia do Jemenu dziesiątków członków Al-Kaidy, którzy w ciągu ostatnich dni przygotowują się do realizacji dużej operacji terrorystycznej. Źródło z wywiadu jemeńskiego sugeruje, że celem terrorystów, ma być dokonanie zamachów bombowych, samobójczych ataków na cele cywilne oraz na zachodnie placówki przedstawicielstw dyplomatycznych.

Jak widać eskalacja domniemanym zagrożeniem terrorystycznym w Jemenie przybiera coraz większe rozmiary.

Ciekawe jaki jest prawdziwy cel tej operacji propagandowej nie licząc oczywiście sprawy odwrócenia uwagi od ważkich obecnie problemów dziejących się w krajach arabskich basenu Morza Śródziemnego, Iranu no i oczywiście spraw wewnętrzych w samych Stanach Zjednoczonych?

Pozdrawiam. 

www.presstv.com/detail/2013/08/05/317362/us-raises-alert-for-warships-in-mideast/

www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-23585923

KOMENTARZE

 • @night rat 12:20:43
  Jemeńska armia ma wreszcie możliwość wypróbowania swojego najnowocześniejszego sprzętu.

  Pozdrawiam.
 • @night rat 21:49:38
  A może ona jednak jest wymyślona jak ten Emmanuel Goldstein w książce "Rok 1984" Orwella?
  Każdy totalitaryzm aby istnieć musi posiadać jakiegoś wielkiego wroga.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej